Hesaplipazar
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: niversite rencilerine Burs Verelim

agasaro - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.04.2008
    Nereden
    stanbul
    Ya
    42

Standart niversite rencilerine Burs Verelim

Geen sene Ayegl adnda Trabzonlu bir rencim vard. SS'ye 3 ay kala babasn kaybetti, ok sarsld ama ylmad, ok alt " babam hayatta olsayd beni niversiteli olarak grmek isterdi" diyerek kendini yeniden motive etti ve yl sonunda Gazi niversitesi Uluslararas ilikiler blmn kazand. Maddi durumu ok kt olduu iin ona burs salamamz gerekiyordu. rencime 3-4 tane Trabzon dernei adresi verdim o da utana skla bu derneklere gitti ama kimse okey masasndan kalkp bu ocuun derdine derman olmad. Sonra Pendik'te bulunan Diyarbakrl bir kuyumcu abimize sohbet esnasnda konuyu atmda hemen benden ocuun telefonunu ald ve 2007 Aralktan itibaren her ay rencimize aylk burs destei salyor.

Ben de imdi siz sevgili kardelerime diyorum ki; evrenizde bildiiniz bursa ihtiyac olan rencilerimiz varsa nereli olduuna bakmakszn gcmz yettii oranda bu rencilere burs salayalm. Hatta burs gruplar oluturabiliriz. 7-8 kii bir ayara gelerek ayda 20-25 ytl vererek 150-200 ytl civarnda bir burs karabiliriz. Nasl organize olacamz konusunda sizin deerli fikirlerinzi bekliyorum.
    Trabzon akmz ukurda biriken yamur suyu deil ki gnete kurusun; deniz misali buharlap yamur misali akar Aasar vadisinden tekrar aa, olur kocaman kara bir deniz...

Ahmet Kuru - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.10.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    35

Gzel bir dnce,
    BMN byle bir olayn altndan kalkacak gte..
    Eitim iin her trl destee her zaman varm...
    Ne kaderime kstm Ne Devlete kstm
    nk inanmak, iman etmek varsa bir eye, bedel neyse onada katlanr. Yarabbi Kahrnda ho, Ltfunda ho dedik iki saniye sonrasna garantimiz olmayan bir hayatmz iin frldak olmaya gerek yok, ben frldaklk istemem( M . Y )

Adem Erdoan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.03.2005
    Nereden
    Orta Dou
    Ya
    36
    zkan SMER

yelik tarihi
    20.04.2008
    Nereden
    stanbul
    Ya
    42

Alnt fromTheRApBZONe Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Bu kurulularn byk bir blm sadece belli koullar tayan rencilere burs veriyor. Ben BMN olarak biz ne yapabiliriz diye dnyorum. Ama yine de burs veren kurulularla da irtibat halinde olabiliriz.
    Konu ilhan tarafndan (04.09.2008 Saat 05:01 ) deitirilmitir. Sebep: Yaznn tamam "bold" yani kaln fontta yazlamaz. Ltfen forum kurallarn okuyunuz.
    Trabzon akmz ukurda biriken yamur suyu deil ki gnete kurusun; deniz misali buharlap yamur misali akar Aasar vadisinden tekrar aa, olur kocaman kara bir deniz...

Trabzonspor Kongre yesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.01.2007
    Nereden
    Rusya
    Ya
    39

ben de renciyim. burs mu alacaz.

rencinin kapsnn kolu altn olsa zekat der.
    yr be.

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    Faruk BERBER - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    23.08.2007
    Nereden
    Erzurum
    Ya
    34

Burs ben de alabilir KT de okuyorum u an blm ikincisiyim ... baar bursu ?

futbalski60 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    08.08.2007
    Nereden
    stanbul

niversitelerimizde ne yazk ki ihtiyac sahibi bir sr arkadamz var gzel bir fikir bence.Bu yardm sadece ihtiyac sahiplerine olursa iyi olur ne yazk ki durumu iyi olup burs alan bir sr renci var.
    Trabzon SK 1967
    #8 Adam Maher

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    Cengiz ubukcu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.03.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    44

Bence de ok gzel bir fikir, okey masasndan kalkmayan karadenizliler yok sadece, bu memlekette bizler de varz...7-8 kiinin biraraya gelip burs grubu oluturmas fikri mthi, sonuna kadar yannzdaym...

merFarukYlmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    26.07.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    32

Aramzdada bursa ihtiyac olan arkadalar var...

Mkemmel bir fikir...

ETM ART!!!

Nurbanu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.04.2008
    Nereden
    Ar

ben burs konusunda yardmc olabilir miyim bilmiyorum ama bir neride bulunmak istiyorum. trazbon sosyal yardmlama ve dayanma dernei trabzonlu olan tm rencilere burs salyor (gerekten ihtiyac olanlara) bavuran arkadalarn hemen hemen hepsi burs alyor hem de bunu okul sresi boyunca veriyorlar yani ikinci kez bavuru falan olmuyor. ilgilenen arkadalara duyurulur nk u sralar bavuru zaman olmas gerekiyor

not: bu kampanya da ok gzel dnenlerden ALLAH raz olsun.umarm yaptklarnzda muvaffak olursunuz
    Unut gitsin Hayat imdi bi baka gzel

ANS 61 DNMSZ

.....
    Ziyareti

NE oldu bursmu alacam imdi

Nurbanu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.04.2008
    Nereden
    Ar

hayr arkadam ihtiya sahipleri alyor yle herkese vemiyorlar
    Unut gitsin Hayat imdi bi baka gzel

ANS 61 DNMSZ

yelik tarihi
    30.07.2007
    Nereden
    Trabzon

Ne burs mu o da ne

Kocaeli l Temsilcisi Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    15.02.2007
    Nereden
    Kocaeli
    Ya
    46

ok gzel bir fikir.Bmn ailesinde niversite okuyan bir ok kardeimiz var.Maddi imkanlar zor olan kardelerimiz olabilir. Gerekten ihtiyac olan kardelerimize yardm etmek,okumalarna katkda bulunmak, Bmn ailesi olarak gzel olur diye dnyorum...

Belki Bmn ynetimi bu konuda bir alma yapabilir...

Nihal Ayvaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    11.10.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    33

gzel fikir..eminim yardm etmek isteyen ok kii kar bmnden.bende elimden geleni yapmaya hazrm.
    Yeterki ONUR'suz
    olmasn
    ak
    !

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    03.10.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    32

Biz bir cebimizden brne mi yatracaz imdi

Geen sene ne kadar Trabzonlu derneine ulap konutuysam ne hikmetse hepsi o sene kesmi burs vermeyi.
    Ne ans be...

KUTADGU
    Ziyareti

Arkadalar, bir burs verme ii varsa seve seve gnll olabilirdim.

Ancak 4 erkek kardeimden 3' u an renci ve nlerinde uzun yllar var.

Ama derseniz, elini tan altna koymaktan ekinme, ekinmem de.

ok zor geen rencilik yllar geldike gzme "Vay be..." diyorum hala.

Great White - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    22.09.2007
    Nereden
    stanbul

Cool

Son derece ciddi ve bir o kadar da duygusal bir heyecan ile alm bir balk..

Ama ierii ve sorumluluk derecesi bakmndan da bir o kadar dikkatli bir ekilde takip edilmesi gereken bir konu..

Her trl istiamara ya da iftiraya ak bir mevzuu..

Son derece gvenilir ve ehil kiilerin nderliinde olduu mddete benim de her daim arkasnda duracam ve sonuna kadar destek vereceim bir oluum..

Ama dedim ya..

Son derece ciddi ve sorumluluk isteyen bir i bu ncelikle..
    "sylediklerin kimseyi rahatsz etmiyorsa hibi' ey anlatmyorsun demektir"

GW

Hotaman - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    04.05.2007
    Nereden
    stanbul

Bende renciyim... Bu konuda somut bireyler olursa Allah'n izni ile iimi elime aldm zaman orbaya bir para tuz da ben atarm...
    Umarm hayrls olur...

yelik tarihi
    20.04.2008
    Nereden
    stanbul
    Ya
    42

Arkadalar, ncelikle burs almaya ihtiyac olan rencileri tespit edelim. Sonra hemen aramzda burs gruplar kuralm. Ben her ay en fazla 25 ytl verebilirim. Hemen grubumu kuruyorum. Bir grup en fazla 150 ytl burs versin. Burs vereceimiz rencinin telefonlarn da yazalm. Her grup hangi renciye burs vereceini belirlesin. Ben eyleme geiyorum. 150 ytl ye ulancaya kadar bizim gruba katlmlar bekliyorum. Bursu renciye ne ekilde ulatracamz daha sonra belirleriz.

GRUP 1

Burs verecei renci: Erol BA 0216 426 26 65 /0538 898 25 08 Okulu: Rize niv. / Matematik

Yusuf YILDIRIM 25 YTL (0539 290 39 28)

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    Cengiz ubukcu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.03.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    44

Alnt agasaro Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Arkadalar, ncelikle burs almaya ihtiyac olan rencileri tespit edelim. Sonra hemen aramzda burs gruplar kuralm. Ben her ay en fazla 25 ytl verebilirim. Hemen grubumu kuruyorum. Bir grup en fazla 150 ytl burs versin. Burs vereceimiz rencinin telefonlarn da yazalm. Her grup hangi renciye burs vereceini belirlesin. Ben eyleme geiyorum. 150 ytl ye ulancaya kadar bizim gruba katlmlar bekliyorum. Bursu renciye ne ekilde ulatracamz daha sonra belirleriz.

GRUP 1

Burs verecei renci: Erol BA 0216 426 26 65 /0538 898 25 08 Okulu: Rize niv. / Matematik

Yusuf YILDIRIM 25 YTL (0539 290 39 28)
    dostum heyecann anlyorum ve bu gruplardan birine dahil olmak iin can atyorum ama altyapy salam kurmaz isek baarya ulamaz bu gzel fikrin....nce Bmn ynetiminin desteini almak gerekir..sonra bmn'de kimler burs verir, kimlerle yola klr onlara bir gzel bakmak lazm....gzel fikrin amadan solmasn...

yelik tarihi
    20.04.2008
    Nereden
    stanbul
    Ya
    42

Alnt Cengiz ubukcu Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    dostum heyecann anlyorum ve bu gruplardan birine dahil olmak iin can atyorum ama altyapy salam kurmaz isek baarya ulamaz bu gzel fikrin....nce Bmn ynetiminin desteini almak gerekir..sonra bmn'de kimler burs verir, kimlerle yola klr onlara bir gzel bakmak lazm....gzel fikrin amadan solmasn...

Doru sylyorsun. BMN yneticilerinden bu konuda bana n ayak olmalarn istiyorum. Organizasyon yaplsn ben de dahil olaym hemen.

yelik tarihi
    01.03.2008
    Nereden
    Afrika Dier

nv.de 4. senem.renci arkadalara tavsiyem burslara ok itimat etmesinler.
    en iyisi part time i.al kazan.
    ama baz fakltelerde alma imkan ok kstl o bakmdan bu fikir ok yerinde bir fikir olabilir kanmca.

#10 Fietra - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    31

Ben de u aralar burs aryorum.Maddi durumu benden daha kt olan birileri yoksa talibim.
    keyif adam ..

Anl Caner - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.02.2005
    Nereden
    Kocaeli
    Ya
    33

Bmn'nin internet temelli bir organizasyon olmasndan mtevellit yelerinin hatr saylr bir yzdesi niversite rencilerinden olumakta. Bu sebeple ben bmn'nin ierisinde yer alan renci arkadalara burs vermesi taraftar deilim. Bu sebeple ben de renciyim, bana da burs verin tarz mesajlara pek olumlu yaklamadm akas.Gerekten ihtiyac olan arkadalar varsa elbette doru yol bulunur. Ancak ben renciyim, ben de renciyim mesajlaryla bu iin altndan kalklmaz.

Bmn sosyal dayanma konularna duyarlln bir ok balk ve dzenledii etkinlikler ile kantlam bir oluum.Elbette hazrlanacak gzel bir sistematik ile bu iin altndan da kalklabilir.Dzenli olarak burs yatrma iine ka ye ne oranda itirak eder orasn kestirmek biraz g.Ancak altyap oluturmak adna bu bal ok anlaml buldum.Dilerim yneticiler de bu konunun zerinde dururlar.

Dzenli burs yollayacaklarn kim olaca kadar, bu burslarn kimlere gnderilecei de ok nemli.

Benim nerim gnderecek kiiler ve bu kiilerin gnderebilecekleri paralar ile bir havuz oluturulmas, parann da gerekten eitimine devam etmesi iin bu paraya ihtiya duyan rencilere gnderilmesi(rencilerin bmn kapsamnda olup olmamas ok da mhim deil kanmca ama biz bir aileysek ve iimizde bu yardma ihtiyac olan birileri varsa elbette ncelik o kiilerden yana olmaldr).

Burslara "bonus" zihniyetiyle baklmasndan her zaman nefret etmiimdir.

Bmn'nin yapaca yardm
    Devletin miktar olarak ironik, gnderdii kiiler olarak son derece trajikomik burslarndan da,
    zel dernek ve tarikatlarn gnderdii kar ierikli burslardan da farkl ve efektif olmaldr.

Zengin bir ailenin ocuu olmasam bile eitim retim masraflarm karlayacak ekonomik yeterlilie sahip bir ailem olmasndan mtevellit hi burs almadm.Bu kriterlere sahip kiilerin almasna da hi scak bakmadm.Byle bir organizasyon olursa para yardm yapacak dzeyde olmasa da elimden geleni yapmaya alrm.

Gzel fikir iin teekkr ediyorum.Dilerim kaytsz kalnmaz.
    Konu Anl Caner tarafndan (19.09.2008 Saat 05:53 ) deitirilmitir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)