Hesaplipazar
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 71 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Alklayn...

champions - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    04.05.2006
    Nereden
    stanbul

Standart Alklayn...

Alklayn...

Bir sezonu daha geride brakacaz. F.Bahe 100. ylnda ampiyonlua ulaarak taraftarn sevindirdi. nce alklarmz sar-lacivertli ekibe. Futbolunu yerden yere vurduumuz bir sezonda, iyi ya da kt gerek bir mcadele ve emein sonunda, mutlu sona ulatlar...

Bu sezon nasl rktmedi ki futbolseverleri. Srtnz geriye yaslayn ve dnn. Yneticiler arasnda balayan kavgalar, izlenen skc 90 dakikalar. 'Futbol akna' slogannn sadece bir reklama ait olduu dngs iinde geirdiimiz haftalar. Kim kavga etmedi bu sezon bu ligde? Hangi hakem sulu bulunmad? Hangi ynetici federasyon tarafndan krmz reeteler ile sunulmad Disiplin Kurulu toplantlar kararlaryla nmze. Sevmediimiz bir sezondu. yle bir boyuta ulat ki yoldan geen taksi frnn bile sabahn stres ile balatt. yle bir boyuta kendini vurdu ki renkleri unuttuk, biz izildiklerimizle kaldk.

Sava sadece ar toplarla gereklemiyor ki...

Bunun yannda elbette gzelliklerimiz vard. Dostluk tohumlar da atld herkesin gremedii, beyaz perdeler arkasnda. Perdenin nnde sava vard, her hafta bir devam filmi ekilen, serinin sonu hi gelmeyecek mi diye rktmz ve rktmz... Herkes ar szleri ald azna, kimi kabasyla '........' dedi stat dnda ayn masada yemek yedii arkadana, kimi her hafta grt dostunu yumruklad gerilmi 90 dakikalar ertesinde. Futbolcularmz da elik etti kramponlaryla, hakemlerimiz de oyuna geldi belki de, en st makamda sayn Bakanmz bile sesini kaptrd bu gerilime.. Hatta katk yapt...

Hep istediimizi yaptk...

Biz hep futbolu yukar ekmeye alyormu gibi yaptk aslnda. Medyada yarmd bu sezon. stedii utan tuttu. stedii ular gsterdi. Kendi sayalarmz arttracak kelimeleri setik, iimiz bu klf koyup. Zaman geldiinde kendimizi sakladk, kendi objektifliimizi hibir zaman elimizden brakmadk ama bizde futbola katk yapmak yerine bu sezon futbolun meyvalarn tek tek koparanlardandk. Avrupa'da altyaplar ile lkeler var oluyor dedik kendi kendimize onlarn servenlerini yukar eken. Bir kupada 3 takma yar final oynatan lkelere imrendik. Nerede bizim futbolumuz dedik. Biz peki daha nce ligimize sahip ktk m? Biz kii bana den grevleri yerine getirip futbolu nce bir spor, sava olmadn gsterdik mi gne altnda yetien kk yeteneklere? Futbolcu olma hayaliyle byyen 11 yandaki bir ocuk, sahaya ktnda spor yerine dvmeyi byklerinden reniyorsa sorun vardr bymesini beklediimiz futbol kalitemizde. Sorun vardr dncelerimizde ve mantmzda.

Biz bu sezon bunu ok fazla yaptk. Kavgalar gzmz boyad. Anadolu'nun kesinde 90 dakika terleyen vuctlar alklamadk. Bu sezon alklanacak ok ey yok diye Trkiye'de futbola vurduka vurduk. Sirklasyon hep renkleri glgeledi, dv kulb yaptk basn aklamalaryla. Kim bilir ajanslardan ka tane fke dolu metinler dklmtr spor servislerine. Keke arivlerimizde yer almasalar demekten baka yapacak bir ey yok.Gerekten yok mu diyor iten sesler...

Yukardaki resim ok deil bundan be gn nce dt objektiflerden haber ajanslarna. Bir tarafta Ada'da, futbolun beiinde ampiyonluunu ilan etmi ManchesterUnited, dier tarafta bir sezon boyunca medyaya alan bir teknik direktre sahip Londra ekol Chelsea. Maviler Krmzlar alklyor sahaya gelirken. Belki Ada'da ok irkin sahnelerde var futbol adna ama dnyaya verilen bu mesajn ne kadar byk bir dostluk ars oluturduunu dnebiliyor musunuz... Gzmz hep bunun gibi resimlerde kald, zledik nk. imdi nmzde koca bir frsat var. Kk bir adm gibi geliyor ama dostluun szde deil, zde olduu her senaryoda kalite artar. Galatasaray'a, Ali Sami Yen'e gidiyor F.Baheli futbolcular nmzdeki hafta. Hepimiz iin bir frsat aslnda. Derbi ncesi gereceimiz bir konu yok. Neden sarlmyoruz dostlua?

Galatasaray formas giyen sar ve krmz isimler, alklayn Sami Yen'de F.Baheli futbolcular. lerinde ezeli rakiplerine vatan dman eklinde bakan yrekler, taraftarlar alklayn Fenerbahe'yi. Trkiye'nin gz sizde. Tutun bu frsat bu sefer. Sizin iin deil, Trkiye iin. Trkiye'deki futbolun bir oyun olduunu gstermek iin. Yarattmz bu kaos ortamnnn sadece lig heyecanna dayal ortaya ktn kantlamak iin. Alklayn. O imlerin zerine basan sar ve lacivert formallar alklayn.

Belki milyonlarca kiinin hayatn kurtaracak bir iyilik yapmayacaksnz ama, futbolun gidiatna vitesi arttrmak iin ilk admlardan birini atacaksnz. Dnn devamn alklardan sonra gelecek sezonu ve o arada imein kimse akmamas durumunda devamn... Sadece srtnz yaslayn geriye ve imdi o sahneyi dnn...

Alklayn Galatasarayl futbolcular rnek olmak iin deil...
    Gerekten dostluun bu lige damga vurmasn istediiniz iin...
    Ve bize de bir cevap vermek iin...
    Kimin bu alktan sonra ne dneceinin pazarln yapmadan...

Futbolun sevdiimiz bir oyun olarak kalmas, bunu baarma dileiyle...
    Ligi vicdan azab ekmeden kapatalm...
    Artk Trkiye'de futbolu elimizle rnek gsterelim...
    Ya da her sezon sonu yine ayn hayaller ile kalemleri elimize alalm...
    Olsun siz yine de alklayn...

Esat DERG

ok gzel olur ama zor grnyor Birgn bizde grebilecek miyiz acaba bu grntleri??
    "i dnyas zengin insan tamamen yalnzken, kendi dnce ve hayalleriyle esiz bir elence bulur; te yandan ruhsuz biri srekli dernekten dernee, oyundan oyuna, yolculuktan yolculua, enlikten enlie kosa bile can skntsndan kurtulamaz."

Trabzonspor Kongre yesi
    Faik Ylmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.09.2004
    Nereden
    Trabzon

orada gerekten sahada oynanap kazanlyor bu yzden alklayabilirler.....

bizim haricimzde kim olursa olsun ne alklarm nede kutlarm.. biz olunca onlarda kutlamasn....
    Ne mutlu Trk olana deil , Ne mutlu Trk'm diyene !

"Cahilin karsnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Forumdan Uzaklatrlmtr Lapina - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.11.2004
    Ya
    39

Alklamak m ?
    Evet byle bir ihtimali var. Ama o ma bitmez , biterse bile sezonun tribn asndan en pis ma olabilir. Avrupa yakas eziklerinin taraftarnn zaten canlar burnunda.

Trabzonspor Kongre yesi
    Faik Ylmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.09.2004
    Nereden
    Trabzon

Zulm alklayamam, zalimi asla sevemem

Mehmet Akif Ersoy.....

stat ne gzel anlatm.....
    Konu Faik Ylmaz tarafndan (14.05.2007 Saat 17:04 ) deitirilmitir.
    Ne mutlu Trk olana deil , Ne mutlu Trk'm diyene !

"Cahilin karsnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

sametaydin - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.04.2005
    Nereden
    Kocaeli

ben alklamam hele hele byle bi matan sonra hi alklamam.

Trabzonspor Kongre yesi
    TSelif - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.04.2005
    Nereden
    Trabzon

Cincon alklasn ite ....
    "-Ben ALLAH'n adaletine inanyorum.." Onur Recep Kvrak!

yelik tarihi
    07.12.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    35

Keke alklayabilsek... stte arkadalarn yorumlarna hak vermiyor deilim ama Trk futbolunun temizlenmeye balanmas iin birilerinin bi ekilde balamas gerekiyor... En ksa zamanda birbirimizi alklayabileceimiz umuduyla...

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    02.04.2005
    Nereden
    Trabzon

Ben yle dnyorum...Alklanmay hak eden ampiyonluklar sadece TRABZONSPOR kazanmtr bu ligte. O yzden herkes zgrdr ve isteyen istedii ampiyonluu alklayabilir

yelik tarihi
    04.05.2006
    Nereden
    stanbul

Olay F.b ye indirgemeyelim Yarn bign Trabzonspor ampiyon olduunda ok ho olur byle bi durum Bi yerden balamak lazm
    "i dnyas zengin insan tamamen yalnzken, kendi dnce ve hayalleriyle esiz bir elence bulur; te yandan ruhsuz biri srekli dernekten dernee, oyundan oyuna, yolculuktan yolculua, enlikten enlie kosa bile can skntsndan kurtulamaz."

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    Cengiz ubukcu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.03.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    44

alklamak lazm bence ..en azndan bir yerden balamallar..

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    02.04.2005
    Nereden
    Trabzon

Kesinlikle haklsn.Hem de muhteem olur.
    Peki TRABZONSPOR umuz ampiyon olsa bizi alklayacak ka takm olur ligte .? Bunu yaparlar m acaba? ( Keke olsa )

Kocaeli l Temsilcisi Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    15.02.2007
    Nereden
    Kocaeli
    Ya
    46

Hibir ezikliyi tebrik etmedim etmemde,alklamak m? ampiyonluklar haram olsun...
    Biz alnmzn akyla ampiyonluklar kazandk kim alklad,bundan sonrada kimse alklamasn biz bize yeteriz, yeterki ampiyon olalm...

Burak - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2005
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    42

doru olan tabiki alklamay bilmektir. ama ampiyon olmu takm bir hafta nce bu ligden ekilirim der herhafta hakemlere sallar herkesle kavgal olur kazand ou mata aibe olursa hi kimsenin iinden alklamak gelmez. alklayan olmazsa neden alklamyolar diye sormam ben. nk hak ederek ampiyonluk kazanan alklanr.
    2010 - 2011 ampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerek budur. ☆

Ouuz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    23.07.2006
    Nereden
    Sivas
    Ya
    36

dier ampiyonluklar hakknda bi ey diyemem (aslnda ok ey derim ya neyse) ama bu sene f.bahe kanmca ampiyonluu hak etti.. eer alklanma olacaksa bu sezondan daha uygunu ne gelmitir nede gelecektir.. dnyorumda; haftaya byle bi ey olursa ne kadar mkemmel bi grnt olur, ama bunun dncemde kalacanda biliyorum..
    yok bir sitemim hayatta hersey ksmet...

Trabzonspor Kongre yesi
    Klnkolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    48

Gemi gnahlarn hibir ekilde silemeyecek olan yneticilerden bir ksm hala orda ise ? spor yazarlar eitim seminerinde sylenen szler kulaklarmzda nlyor ise ? nasl alklayalm ?

Rakip elbetteki alklanr. Ama adil olan adam olan hakkaniyetle i gren hereyden nemlisi rakibine saygs olan rakip alklanr. kendi cumhuriyetlerinde kendilerini alklasnlar.
    Trabzonspor √
    Hseyin Avni Aker|Hayri Gr|Halit Ziya Kurbeti|amil Ekinci|Dozer Cemil|enol Gne|
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    Grkan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    24.06.2004
    Nereden
    Ankara
    Ya
    42

Neyi alklayacam.ne gzel hile ile alayarak yendiniz.hakem de iyi yardm etti Allah ondan raz olsun diye mi.

yelik tarihi
    31.05.2005
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    42

14 Mays 2007 Pazartesi
    erefsiz”lig”de 1 numara olmak
    Fenerbahe ampiyon oldu. in dorusu bu ampiyonluu da hak etti. nk rakiplerinden fazla puan toplad ve bunun iin ok daha fazla aba gsterdi.

Ama Fenerbahe ynetimi bana gre kme dt.

2 Hafta ncesine kadar “erefsiz” bir lig olarak grdkleri Turkcell Sper Ligi’nden ekileceklerini syleyip saa sola amur attlar ama ampiyon olduklarnda mutluluktan gz yalar dktler.

Bu eliki onlarn “ampiyon olalm da nasl olursa olsun” zihniyetini tadklarnn bariz bir kantyd. Trk futbolunun iindeki asl problemin kendileri olduunu grmeden her man sonucuna gre birilerini karalayanlarn ampiyon olduktan sonra da ekranlarn karsna geip “Adam gibi2 hafta nce sylediklerini tekrarlayabilmelerini veya 2 hafta sonra syleyemeyecekleri eyleri gemite sylememelerini beklerdik.

Bu ampiyonluk Fenerbahe Ynetimine deil ama futbolcusuna ve taraftarna hayrl olsun.

nk Fenerbahe ynetimi kendilerinin deyimiyle erefsiz”lig”de 1 numara olmulardr. Byle bir birincilii de ilerine sindirmilerdir.

Dktkleri sevin gzyalar ve ampiyonluun ardndan yaptklar aklamalar 32 haftadr yaptklar aklamalara hi benzemedi.

Umarz bu ampiyonluk tm camiay glge bir dmana kar kenetlemeye kalkp, onlar paranoyak yapma gayreti iinde olanlara bir ders olmutur.

Ben bu ampiyonluun Fenerbahe futbol takm, taraftarlarna ve lkemize hayrlara vesile olmasn temenni ediyorum.
    http://www.internetspor.com/v3/yazar.php?yaziID=2663

bunlar kim alklasn imdi ??
    Gerek budur. ☆

yelik tarihi
    04.05.2006
    Nereden
    stanbul

Sadece ve sadece ampiyon olduklar iin alklanmallar diyorum Yaptklar pislikler iin deil
    F.b nin haketmediini dnenler var
    Kalas Bjk mi haketti? 2 ileri 1 geri giden Gs mi ?
    Yoksa 15 puan geriden gelen Trabzonspor mu ?
    ampiyon olmann bi kriteri yoktur ki F.b kt olabilir ama rakipleri daha da ktyd sonuta

yelik tarihi
    31.05.2005
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    42

bakasnn hakedip etmedii bizi ilgilendirmez. nemli olan alnan ampiyonluklarn bakasnn hakkn almadan hak etmektir. yl boyunca nasl aladklarn hepimiz grdk. Cihan Oskay diye ilerinden eski bi fenerli kt neler syledi , adam susturdular. cevap veremediler. bu ekilde ikeyle aibeyle ampiyon olmularsa bakalar ktyd diye alk hak etmezler.
    Gerek budur. ☆

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    02.04.2005
    Nereden
    Trabzon

Alnt forever61 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    nk Fenerbahe ynetimi kendilerinin deyimiyle erefsiz”lig”de 1 numara olmulardr. Byle bir birincilii de ilerine sindirmilerdir.
    Oyyyy cmlenin gzelliine baksana ...
    Harika bir yaz

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    08.06.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    53

Evet, bir yerden balamak lazm… Fakat biz oktan baladk. 5 Mays 1996’da F.Bahe adl kulbn futbol takmyla Avni Aker’de oynadmz man biti ddn mteakiben tribnlerden alk saana koptu. Unutanlar hatrlasn, bilmeyenler rensin bir zahmet… Trabzon ve havalisine neredeyse Gneydou’daki kadar gvenlik grevlisi dizilmesine ve envai eit irkeflie ramen hem de…

Sonraki sezonda bir televizyon programnda, o dnem F.Bahe adl kulbn futbol takmnn yardmc antrenrl grevini ifa eden Zafer Gncler adl kii, laf nereden getirdiyse yine Avni Aker’de iddet konusuna getirmi, yukarda zikrettiimiz alklamaya da “O ann okuyla alkladlar ite…” eklinde bir yorum yapmt.

Arkadalarm, kardelerim… 30 seneyi akn bir sredir futbol izleyicisiyim. Ad geen futbol kulbnn kart irkinliklerin hepsini (zellikle bize kar olanlar) buraya yazmaya kalksam sinir hastas olursunuz. Biz bu konuda vazifemizi yaptk, cevabmz da aldk. stanbul’un dier kulpleri alklayabilirler, naslsa Hakan Kulaolu’nun yerinde tabiriyle rotasyon uslnce srann kendilerine gelmesini beklemektedirler onlar…
    Konu Blent irin tarafndan (14.05.2007 Saat 18:06 ) deitirilmitir.

POYRAZ - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    18.10.2004
    Nereden
    Avrupa Dier

Yazarin da syledigi gibi..... Kendi deyimleri ile "Serefsiz lig"de 1. oldular. Serefsiz ligin en birinci serefsizleri onlar cnk.
    Bizim ektiimiz, adamln bedeli.

POYRAZ - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    18.10.2004
    Nereden
    Avrupa Dier

Ayrica satilmis seytan hakemler ve iki kurus paraya namuslarini fe-be'ye satan bir takim minik takimlar alkislasinlar. Istedikleri oldu iste. Fe-be kulb, serefsiz ligin en byk ve 1 numarali serefsizi oldu.
    Bizim ektiimiz, adamln bedeli.

mehmet_35 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    26.09.2006
    Nereden
    zmir
    Ya
    32

Ampiyonluu hakkyla alm olsa elbette alklanr fakat bu ampiyonluun alklanacak bir taraf yok bence.

Trabzonspor Kongre yesi
    Grkan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    24.06.2004
    Nereden
    Ankara
    Ya
    42

amur att ligte ampiyon olunca alayanlara alk istiyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)