Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 145 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzonspor 2009-2010 Futbolcu Performansları

Great White - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Question Trabzonspor 2009-2010 Futbolcu Performansları

İyisiyle kötüsüyle bir sezonun daha sonuna gelmişken futbolcularımızın performanslarını elden geldiğince objektif bir şekilde değerlendirmek gerektiğini düşündüm kendi adıma. Herkesin değerlendirmesi farklı olabileceğinden dolayı kendi raporumu ana başlığa yazmak yerine bir alt posta iliştirmeyi daha uygun gördüm..

Dileyen herkes futbolcularımız hakkında kendi raporunu bu başlığa yazabilir ya da farklı şekillerde performans değerlendirmeleri yapabilir..

Blogda da paylaşmış olduğum ilk rapor benden olsun
    "söylediklerin kimseyi rahatsız etmiyorsa hiçbi' şey anlatmıyorsun demektir"

GW

Nereden
    İstanbul

Cool

Onur Recep Kıvrak (9/10) :
    Sezon başında Sylva ve Tolga’ nın arkasında üçüncü kaleci statüsündeyken şenol Hoca’ nın devre arasında takımın başına geçmesiyle bulduğu şansı mükemmel bir şekilde değerlendirerek Milli Takım’ a kadar yükselmeyi başardı. Bazı sert topları zaman zaman sektirmesi haricinde neredeyse hiçbir eksiği yok. Zamanla Avrupa’ nın dahi en önde gelen kalecilerinden bir tanesi olması muhtemel..

Tolga Zengin (5/10) : Kendisine yıllar boyunca ısrarla şans verilmesine rağmen bir türlü gelişim sağlayamadı. Yan toplarda hala son derece yetersiz ve cezasahası içerisinde alan hakimiyeti yok. Dolayısıyla bir sonraki sezon kalırsa kadrodaki Trabzonlu futbolcu kontenjanını doldurmaktan başka bir fonksiyonu olmayacağı kesin..

Tony Sylva (6/10) :
    Sezonun ilk yarısında vasat bir performans gösterdi. Şenol Hoca’ nın gelişinden sonra Onur’ un yedeğinde kaldı ve o günden bu yana kulübeden dışarı çıkamadı. Zaten bir sonraki sezon takımda olmayacak futbolcuları başında geliyor. Emeklerin için teşekkürler..

Serkan Balcı (8/10) : Gene müthiş bir sezon geçirdi. Gerek ortasahanın sağında, gerek önliberoda ve gerekse sağ bek mevkiinde görev aldığı her maçta vasatın çok üzerinde performans gösterirken istikrarlı görüntüsünü de hiç kaybetmedi. Takımın en hırslı ve özverili futbolcularının başında geliyor oluşu da cabası. Gelecek sezon ilkonbirde şans bulabilme ihtimali, sağbek mevkiinde ondan daha iyisini bulabilmemizle alakalı olacak gibi gözüküyor. Sonuçta mutlaka takımda olması gereken adamlardan biri..

Egemen (7/10) :Mevkiisinde zaman zaman yedek kalmış ve bazı maçlarda kritik kademe hataları yapmış olsa da bir çok maçta vasatın çok üzerinde bir oyun ortaya koyduğunu düşünüyorum. Takıma kattığı sinerji ve cesaretin yanısıra ileri çıkışlarda yapmış olduğu kritik kafa vuruşlarıyla da takımın önemli bir parçası haline geldiğini söyleyebiliriz..

Giray Kaçar (7/10) :Egemen ile neredeyse mükemmele yakın bir uyum yakaladı bu sezon. Hava toplarındaki hakimiyeti, konssantrasyonu vasatın üzerinde bir defans oyuncusu. Sürpriz gol vuruşlarının ötesinde topu oyuna sokma kabiliyeti de fena sayılmaz. Bir sonraki sezon takımda bulunması gereken adamlardan..

Rigobert Song (7/10) :
    Bu sezon birçok maçta yedek kalmış olsa bile liderlik vasıfları ve tecrübesiyle takıma çok büyük bir hava kattığını söylemek gerek. Bir sonraki sezon takımda kalıp kalmayacağı meçhul fakat yabancı statüsünde olmasa yangında ilk kurtarılacaklar arasında görürdüm kendisini. Şayet takımdan ayrılırsa seni unutmayacağız Büyük Şef. Böyle bir futbol efsanesinin formamızı ıslatmış olması bile benim açımdan büyük bir gururdur zaten..

Tayfun Cora (4/10) :
    Geçirdiği talihsiz sakatlık öncesinde gerek sağ bek gerekse stoper mevkiinde vasatı bir türlü aşamadı. İleri çıkışlarda yapmış olduğu isabetli ortaları iyi olsa da geriye dönüşlerde sorun yaşaması ve kolay çalım yemesi en önemli eksileri olarak göze çarpıyor. O da Tolga gibi kafa kağıdının hatırına takımda istihdam edilenler arasında bulunuyor ne yazık ki..

Hrvoje Cale (5/10) :Takımın yabancı kontenjanını gereksiz bir şekilde işgal eden futbolculardan biri olduğunu düşünüyorum. Hemen her maçta rakip sağ kanat oyuncularının yıldızlaşmasına sebebiyet verdiği gerçeğinin yanında ofansif özelliklerinin son derece yetersiz olduğunu söylemeye gerek yok. Hücuma çıkışlarda etkili ortalar yapamaması bir yana defansif açıdan da son derece güçsüz ve ağır kaldığı kesin. Sene boyunca en yumuşak karnımız olan bu bölgeye çok daha efektif bir oyuncu almak şart gözüküyor..

Ferhat Öztorun (5/10) : Onun da Cale' den pek bir artısı olmadığı gibi defansif açıdan daha bile zayıf olduğunu söyleyebilirim. Fakat ileri çıkışları diğer muadiline göre biraz daha etkili olsa da şampiyonluğıu hedefleyen bir takımda en fazla alternatif olabilir. O da yaşının genç oluşu ve gelişime açık bir futbolcu olması sebebiyle..

Ceyhun Gülselam (6/10) : Bu sene kendisinden beklenen performansı gösteremediğini düşünüyorum fakat ondaki potansiyelin varlığından da eminim kendi adıma. Genç yaşına rağmen ikili mücadelelerde kendisine büyük avantaj sağlayan fiziği, hava hakimiyeti, sert şutları ve hem stoper hem de ortasahada kullanılabilmesi sebebiyle takımda olması gerekenlerden bir tanesi de o..

Selçuk İnan (7/10) : Her zaman olduğu gibi ne vasatın çok üstüne ne de altına düştü bu sezon da Selçuk. İstikrarlı, sade ve faydalı futbolunu sürdürürken Colman ile de uyumlu bir ikili oluşturdular. Kendisinden çok daha iyi bir performans beklediğimizi de eklemek gerek tabii ki..

Sezer Badur (5/10) : Devre arasında transfer edildi fakat Sivas' daki performansının yanına dahi yaklaşamadı. Gene de bir sonraki sezonda yararlı bir alternatif olarak düşünülebilir kansındayım. Kısacası gitse de olur, kalsa da..

Burak Yılmaz (6/10) : Devre arasında takıma katıldıktan sonra en azından benim beklediğimden daha iyi bir performans ortaya koyduğunu itiraf etmem gerek. Güçlü fiziği ve sürpriz gollerinin yanısıra eski halinden daha hırslı oluşu bir sonraki sene en azından bir alternatif olarak takımda tutulmasını hak edecek nitelikte bana göre..

Gustavo Colman (8/10) : Takımda en iyi performans gösteren oyuncuların başında geldi bu sezon. Bir önceki seneden çok daha etkili, inisiyatif kullanabilen, soğukkanlı yapısıyla takımın hücum ve defans gücüne çok şey kattı. Oyunu iki yönlü oynayabilmesi, inanılmaz isabetli pasları ve her iki ayağıyla da çektiği etkili şutlarıyla Türkiye' nin en iyi yabancıları arasındaki yerini aldı bile..

Alanzinho (8/10) : Broos döneminde adeta futboldan soğutulmasına rağmen Şenol Hoca' nın gelişiyle resmen şaha kalkan oyunculardan biri oldu. Şu anda Türkiye' de topla en etkili ve süratli dripling yapan oyuncu konumunda. Oyunu dikine oynaması, defansları matkap gibi delebilme özelliği ve sol ayağıyla çıkardığı etkili şutlarıyla rakipler için durdurulması çok zor bir silah haline geldi. Seneye şampiyonluk yolundaki en büyük kozlarımızdan biri olması da cabası..

Engin Baytar (7/10) : O da Şenol Güneş ile dirilenlerden. Belki de ülkenin mental olarak en sorunlu futbolcusu durumundayken maç kazandıran ve sorumluluk alan futbolcu kıvamına geliverdi. Açıkçası her takımda en az bir tane olması gereken futbolcu tiplerinden. Paralize olmuş bir takımı dahi tek başına motive edebilen bir yapısı var. Rehabilitasyonuna sabırla devam edilerek takımda kesinlikle tutulmalı..

Ibrahima Yattara (5/10) : Onu değerlendirmeye gerek bile yok aslında. Sezona son derece istekli ve etkili başlamasına rağmen geçirdiği talihsiz sakatlık sonrasında başına gelen teşhis-tedavi skandalı sebebiyle sahalara ancak ligin sonunda dönebildi. Gene de sadece varlığıyla dahi takıma büyük sinerji ve moral katan unsurların başında geliyor. Bir sonraki sezon sağlıklı bir Yattara bu takımın en büyük transferi olur..

Drago Gabric (6/10) : Çok büyük ümitler beslediğim bir futbolcuydu fakat bilhassa fiziki açıdan kendisini bir türlü geliştiremedi. Kondisyon olarak yetersiz olması, var olan yeteneklerini bir çok maçta yansıtmasına engel oldu. Etkili sol ayağı ve oyun zekasıyla hala beğendiğim bir futbolcu olmasına rağmen gitmesi ya da kalması konusunda kararsızım açıkçası..

Barış Memiş (5/10) :
    Yıllardır gelecek vaadeden yetenekler arasında yer almaktan bir türlü kurtulamadı. Kendisine bir türlü şans verilmiyor oluşunu, o şansı hak edecek şekilde çalışmadığı şeklinde yorumluyor olsam da ben kendisinin en azından alternatif olarak tutulmasını ya da bir takıma kiralanması gerektiğini düşünüyorum..

Murat Tosun (5/10) : Devre arasında takıma katıldığı günden bu yana çok az sayıda şans bulmasına rağmen etkili fiziği, topu ayağında saklayabilme özelliğiyle vasat bir görüntü sergiledi. Denizlispor' a atmış olduğu harika golü ondan çok daha fazla şans bulan Teofilo' dan görememiştik mesela. Dolayısıyla bu futbolcunun da gitmesi ya da kalması halinde pek fazla hissedilmeyecek oyunculardan olduğunu söyleyebilirim..

Umut Bulut (7/10) : Trabzonspor taraftarını neredeyse ikiye bölen ve kuşkusuz en çok tartışılan adam. Kendisini beğenenlerin de beğenmeyenlerin de haklı bir takım argümanları olsa da gerçek olan şu ki, tam 4 yıldır kendisinden daha iyi bir santrfor edinememiş olmamız. Son vuruşlarda kimi zaman yaşadığı sorunlar baki olsa da rakip defansı inanılmaz yoruyor oluşu, hırsı, mücadelesi ve istikrarlı bir biçimde her sezon toplamda 15-20 gol arasında bir performans gösteriyor olduğu inkar edilemez. Yanına ya da yerine çok iyi bir santrfor alınması zorunluluğunu da ekleyerek takımda kesinlikle tutulması gereken adamlardan biri olduğunu düşünüyorum ben kendi adıma..

Teofilo Gutierrez (3/10) : Kurtulduğumuza adeta bayram ettiğim Gökhan' ın gidişinin ardından transfer edildiğinde öylesine büyük umutlar besleyerek sevinmiştim ki, kendisini yeterince izlemeden hakkında olumsuz eleştiri yapanlara sürekli karşı durmuştum. Fakat ne yazık ki, Trabzonspor tarihinin en büyük transfer fiyaskolarından biri olduğunu çok geçmeden fark ettim. Olumlu tek bir özelliğini göremediğim gibi eksiklerini saymakla bitmez herhalde. Sahada inanılmaz ağır ve hantal duruşu, dripling özelliği ve hava hakimiyetinin neredeyse sıfır oluşu bunlardan sadece birkaçı. Zorluk derecesi son derece düşük maçlarda dahi şans bulmasına rağmen bırakın gol atmayı etkili bir futbolunu da göremediğimiz gibi bir sonraki sezon için en ufak bir ışık dahi vermedi. Bir sonraki sezon şimdiye dek görülmemiş bir evrimleşme sürecine girer de en az 15-20 level birden atlamayı başarırsa beni utandırdığına çok memnun olabilirim belki ama bana göre kendisine teşekkür edilerek uğurlanmalı..

Dipnot:
    Kalması gerekenler

Ortada olanlar
    Gitmesi gerekenler

GW

Dursun Kaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Kısa zamanda Onur tavan yapmış.
    ~ Yüzümüzün yüreğimizle beraber gülümsediği an’ dır mutluluk. ~

pazarkapılı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

gabriç ortada olmasın kalsın bence....
    ıslak imza....

Nereden
    İstanbul

Gabric' in kendi isteğiyle gitmesi gibi bir söylenti olduğundan dolayı onu orta kategoriye almıştım..

Bence de kalmasının bir mahsuru yok açıkçası

GW

Tolunay Abdioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Gabric'in takımda kalması taraftarıyım.İnşallah da kalır.

Aker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Umut Bulut: Berbat bir sezon daha yaşattığı için teşekkür edildikten sonra yollar ayrılmalı.
    Sezer Badur: Ne diye alındığını ne yaptığını anlayamadığım bir oyuncumuz. Kalması ne yarar ne zarar, maddi yönden zarar, gitmeli.
    Ferhat Öztorun: Artık olmayacağını düşünüyorum, oyunda olduğu zamanlarda Cale yi aratıyor.
    Tayfun Cora: Sağ bekte oynadığı zaman yol geçen hanına dönüyor o bölge. E stoper oynadığı zamanda illaki bir penaltı yapıyor. Hoca adam ederse kalsın yoksa...
    Tony Sylva: Söze gerek yok gitmeli.
    Rigobert Song: Çok yaşlandı, tecrübesi var ama ne yazikki yaş sorunu.
    Burak Yılmaz: Şenol hoca istemiş birşey diyemem. Ama performansı çok çok kötü.
    Ceyhun Gülselam: Bir sezon daha kalmalı bu seneki performansına devam ederse gitmeli.
    Tolga Zengin: Kaleci olduğuna inanmıyorum

Diğer oyuncularımızın performansı bunlara nazaran çok çok daha iyi yazmaya gerek duymadım.
    Konu Aker tarafından (21.05.2010 Saat 12:39 ) değiştirilmiştir.

atigol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Değerlendirmelerin çok yerinde olmuş bence ama belirtmek istediğim bazı noktalar var. Takımdaki bazı futbolcular iyi bir sezon geçirmiş gibi görünmelerine rağmen yaptıkları ve yapamadıklarıyla şampiyonluk yarışı içinde olmamamızı etkilediklerini düşünüyorum. Bu futbolcular egemen, selçuk, alanzihinho ve umut.

Egemen: Maçlardaki hırslı ve istekli oyunuyla dikkat çeken ve taraftar tarafından da çok sevilen egemen özellikle kaybettğimiz maçlardaki kritik hatalarıyla takımın o kritik noktayı geçmesini engelledi.

Selçuk: Belli standartı olan oyuncularımızdan ama şampiyonluğa oynayan bir ekip olabilmemiz için skora katkı yapması gerektiğine inanıyorum ve bu sene bu özelliğini pek görmedik.

Alanzihinho: Broos dönemi yeterince şans bulamayan Alan, Şenol Güneş'in gelmesiyle takımın değişmez isimlerinden oldu. Özellikle ikinci yarıda performansını yükselten Alanzinho, arka arkaya berabere kaldığımız dönemde takımla bereber iyi oynuyormuş görünmesine rağmen takım sürekli berbaerlikler alıyordu. Alanzinho'nun bu dönemde gerekli skor yükünü çekip takıma puanlar kazandırması gerekirdi ama bu noktada takıma yeterince yardımcı olamadığını düşünüyorum.

Umut: Takımın belkide en çok tartışılan ismi fakat oyun stili itibariyle takıma çok büyük katkısı olduğuna inanıyorum. Trabzonspor istatistiklerde son 2-3 yılın en çok pozisyona giren ve en çok şut atan takımı olduğunu hep duyuyoruz, bunun en önemli nedeninin orta sahada direk önlibero oynatmayıp o açığı umut'un ilerdeki baskısıyla kapatmamız ve ortasaha oyuncularının daha çok ileriye katkı yapması nedeniyle olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden Umut'un takıma katkısının çok fazla olduğunu düşünüyorum. Fakat Umut'un son vuruşlardaki eksikliği nedeniyle bir çok maçta bir çok pozisyona girmemize rağmen gol atamadığımız için maçları 3 puanla tamamlayamadık.

Bence şampiyon olamamızdaki en büyük etkenler bu eksiklikler. Eğer bu oyuncular bu eksikliklerini giderebilseydi şampiyonluk yolundan çok uzakta kalmayacaktık.

Daha 26-27 yaşında olan bu futbolcularla istikrarı yakalarsak eğer eksik olan yönlerini de geliştirip takımımızın şampiyonluğun en önemli adayları arasına sokacaklarına inanıyorum. Ama yaterki çalışıp gelişime açık olsunlar.

Anıl Caner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Onur Recep Kıvrak (9/10) : Onur Karşıyaka döneminden beri Türkiye'nin geleceği olarak yorumlanan isimlerden birisiydi. En büyük talihsizliği ise transfer olduğu takımın Trabzonspor olmasıydı. Kendisinden iyi kaleciler olduğundan değil, sadece ve sadece İzmir'den, bir ikincli lig takımından alındığı için şans verilmedi ona. Oysa o yerine oynayan yabancı kalecilerden de yerlinin yerlilerinden de çok üstündü. Tony Sylva'nın saçmalıkları sayesinde bulduğu ufak şansı çok iyi değerlendirince layık olduğu yere yaklaştı. Milli takımda düzenli olarak şans bulup, Trabzon'da şampiyonluk yaşayıp, Avrupanın üst düzey takımlarında kalecilik yapana kadar da hedefleri asla bitmeyecek kaliteli bir futbolcu. Performansı da çok üst düzeydeydi. 100 yıllık efsaneleri 10 günde iki kupadan edebilecek kadar.

Tolga Zengin (5/10) : Trabzonlu olması dışında hiç bir özelliği ile Trabzonspor forması giyemeyecek kaleci. Yeteneklerini geçtim, sahada duruşu bile kaleci olmasına engel.

Tony Sylva (4/10) :
    Emeklerin için teşekkürler.Fazlasına sanırım gerek yok. Bu ikili delilik sona ersin.

Serkan Balcı (8.5/10) : Trabzonspor'a yapılan bir çok transfer adına yaptığım ilk yorumlarda başarılı olmuşumdur.Serkan Trabzonspor forması giymesine isyan ettiğim bir arkadaştı.Ancak her geçen maç, her geçen sezon beni utandırdı. Şu an o formayı en fazla hakeden 2-3 isimden birisi ve takımın iskeletinin en önemli oyuncularından birisi durumunda. Harika bir sezon geçirdi.

Egemen (6.5/10) : Geçen sezonki üst düzey performansını kısmen devam ettirse de zaman zaman yaptığı kademe hatalarıyla başarısız maçlar geçirdi. Egemen'in bir savunma oyuncusu için gerekli bedensel ve tekniksel yeteneklere sahip olduğu ancak mental anlamda eksikleri olduğu aşikar.Herhangi bir avrupa takımının altyapısından yetişmiş olsa çok daha üst düzey bir stoper olabilirdi.Ancak geçirdiği sezon performansı Trabzonspor ve süper lig için iyi seviyede. Seneye de mutlaka takımda olacaktır.
    Giray Kaçar (7/10) : Song ile oynarken katlanılmaz, Egemen'le oynarken de vazgeçilmez bir performans sergiledi. Genel anlamda kendisini çok vasat bulsam da sezonun sonlarına doğru sergilediği performans ve hava topu hakimiyeti takımın benim nazarımda en yüksek savunmacı puanını kazanmasını sağladı.

Rigobert Song (6/10) :
    Trabzonspor formasını giymiş en önemli futbolculardan birisi olduğu aşikar. Takıma yaptığı liderlik ve özgüveni de tartışılmaz. Ancak Trabzonspor takımında özellikle bu sezon sergilediği performansı yeterli görmek de gerçek dışı olur.Takımda kalıp kalmaması onun elinde değil şu an. Gönlü kalmaktan yana olduğu bilgisi var. Dilerim kalmak ve daha fazla şey vermekten yana ise gönlü, kalır.
    Tayfun Cora (5/10) :
    Öz evlat diye isimlendirilen topçuların içerisinde kanımca en yeteneklisi Tayfun'dur. Yaşadığı sakatlık sebebiyle performansını değerlendirmek ve ileriye dönük kendisi ile alakalı yorum yapmak istemedim.

Hrvoje Cale (5/10) :Potansiyeli çok yüksek. Bence çok da iyi bir futbolcu. Ama başından sonuna kadar yetersiz, isteksiz ve kötü bir performans sergildiği gerçeğini değiştirmiyor bu. Bunun bir takım özel sebepleri var elbet. Ama Trabzonsporlu futbolcu için hayatındaki öncelik Trabzonspor forması olmalıdır. Ve bu formanın hakkını vermek için çaba sarfetmiyor, üstüne de yetenekleriniz elverişliyken bunu yapmıyorsanız aklanacak tarafınız yoktur. Ben sahada gerginlik yaşandığı zaman takımı için önden koşan, ilk sezonunda sol bekte tek adam geçirmeyen, can siparene mücadele eden,kendisini karşılamaya gelen taraftarı kameraya alan Cale'yi çok sevmiştim. Aklı Almanya'daki nişanlısında olanı değil.

Ferhat Öztorun (5/10) : Onun da Cale' den pek bir artısı olmadığı gibi defansif açıdan daha bile zayıf olduğunu söyleyebilirim. Fakat ileri çıkışları diğer muadiline göre biraz daha etkili olsa da şampiyonluğıu hedefleyen bir takımda en fazla alternatif olabilir. O da yaşının genç oluşu ve gelişime açık bir futbolcu olması sebebiyle..(Soner Abi'nin yorumunu değiştirmedim bile)

Ceyhun Gülselam (5.5/10) : Geçen sene ender bulduğu sürelerde ortaya koyduklarını bu sene koca sezonda ortaya koyamadı. Özellikle fiziğine göre top kullanışıyla övündüğümüz Ceyhun'un Hami'nin şutları tadında paslar denemesi çok entersandı. Bunu da sezon boyunca yaptı. Taktiksel bir hamle olarak öne geçtiğimiz maçlarda hücuma dönük oyuncularımızdan birisinin yerine atak yememek için oyuna alınışını ve bunun yapıldığı tüm maçlarda kalan dakikarlarda rakibin 3-5 pozisyon da bonus olarak yakaladığını unutmayalım.Kendisini geliştirmeye müsait, kabul. Ancak her geçen gün ilk geldiği zamanki beklentilerimden uzaklaşıyorum kendisi adına.

Selçuk İnan (7.5/10) : Yeni nesil kadronun iskeletinin en temel adamı. Gösterişsiz ancak çoğu zaman kusursuz performans. Niyeyse daha ofansif rol aldığı maçlarda sahiplenilirken, daha savunmacı şekilde kullanıldığında tepki topluyor. Halbuki ne şekilde oynarsa oynasın görevini hep düzgün yapıyor. Takımda her zaman olmalı. Karakteri de yetenekleri de Trabzonsporluluğu da yeterli.

Sezer Badur (5/10) : Gelişini çok hoş karşılamadığım bir futbolcuydu.Erdal Abi'nin kendisi ile ilgili söylediği ağır sakatlık yaşadı daha gerçek performansında değil sözlerinin hatrına pas geçiyorum

Burak Yılmaz (5.5/10) : Keşke gelmeseydi, keşke gönderilse diye söz edebileceğim arkadaş.Kendisini Beşiktaş'ta izleyip güldüm, Fenerbahçe'ye transferini kahkahalarla takip ettim, Esikşehir performansını ise bizzat tecrübe ettim. Kanımca bariz şekilde çok yeteneksiz, kaynağı belirsiz bir özgüveni olan gene kaynağı belirsiz de bir desteği olan torpilli oyuncu. Sevmedim, sevemedim oynadığı futbolu. İlk iki maçında gol attığında bile aynıydı düşüncelerim. Hala aynı. Orta yapmaya çalışırken, Şenol Güneş'in rekorunu kurtarması gözümdeki tek artısıdır.

Gustavo Colman (7/10) : Colman potansiyeli itibariyle ülkenin en iyi orta saha oyuncularından biris. Ancak temel eksiklikleri var. Bu eksiklikleri olmasaydı bilmem ne united'da oynardı açıklamarını da şahsen kabul etmeyeceğim. Kendisinin bahsettiği "bazı günler canım futbol oynamak istemiyor" açıklaması istikrar sorununu açıklamaya yetse de mazeret olarak yeteri kadar profesyonel değil. Her maç bambaşka bir adam izlemekten açıkçası yoruldum. Aynı şekilde pres yaparken insan üstü koşu yapmasına rağmen takım savunmasını mahvetmesi de bir başka kusuru. Ama kendine has pasları, attığı sürpriz goller, karizması ile çok üstün bir oyuncu. O iyiyken takımın kötü olması düşünülemez.

Alanzinho (7/10) :
    Etkili bir hücum oyuncusu. İyi bir sezon geçirdi Şenol Hoca'dan sonra. Asıl mevkisinin ne olduğunu kendisi de dahil olmak üzere kimse bilmiyor ancak mevcut oynadığı mevki en ideali gibi şimdilik.Takımda kalacağı ve kalması gerektiği aşikar.

Engin Baytar (6/10) :Eskiden sadece mental olarak değil yetenek olarak da kendisini vasat bulurdum. Performans adamıydı benim için hep. Zira Eskişehir macerası da böyleydi. Bazı maçlar çıkar çok iyi performans sergilerdi. Ama bunlar yüksek yetenek gerektiren performanslardan ziyade maça ısınmak ve inanmakla alakalı perforamanslardı. Trabzonspor'da ise bu ısındığı ve inandığı maçlarda yeteneklerini de kullanarak sergiledi performansını. Üzücü olan bu maçlarının sayısının yetersizliği. Ve uzun vadede çok da artacak gibi değil bu sayı. Ancak alınan duyumlar uslanmaya meyilli olduğu yönünde. Dilerim gerçekten hangi takım için mücadele ettiğinin farkına bir gün varır ve hakkını verir giydiği formanın.Kendisine duyduğu hayranlığın yarısını takımına duyduğu gün çok başka bir Engin olacak.

Ibrahima Yattara (5/10) :Bir kaç yıl öncesinde dünyadaki tek bir oyuncuya değişmeyecekken, şimdi sadece maskot olarak kullanabildiğimiz, yanılmıyorsam da bir daha hiç başka şekilde yararlanamayacağımız arkadaş. Çok seviyoruz ama. Sevmemeyi başaramadık.

Drago Gabric (6/10) : İyi futbolcu olduğu çok aşikar. Kötü performans sergilediği de. Her şeye rağmen sezon başı kampında yer alması ve hakkındaki asıl kararın o zaman verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Konsantrasyonunu engelleyen faktörlerin çözümü için gerekli olanlar sağlansa her şey daha güzel olacak gibi.

Barış Memiş (5/10) :
    Trabzonspor formasını haketmeyen isimlerin başında geliyor. Acil şekilde kiralanmasını ve ne kadar üst düzey performans sergilerse sergilesin 2 seneden önce takıma dönmemesini istiyorum. esasında yetenekleri ilk çıktığı sezon gösterdiklerinin de çok üstünde.

Murat Tosun (5.5/10) : En azından son 2 maç itibariyle bıraktığı izler olumlu. Sorunsuz bir futbolcu olduğu da oynamadığı koca sezon boyunca bir kez bile bir olumsuzluğunun haber olmamasından belli. Bence takımda kalmalı.

Umut Bulut (7/10) : Özel bir oyuncu olduğu aşikar. Gerek forumumuzda gerekse Türk futbol medyasında futbol yorumlarını severek takip edebildiğimiz hemen herkes Umut'un çok iyi bir futbolcu olduğu konusunda hem fikir. Bu adamın Trabzonspor'un en çok eleştirilen hatta ucu hakarete varan yorumlarına sebep olması ilginç. Yönetimsel ve teknik tüm hataların Umut'un üzerinden aklanması ise daha ilginç. Umut'un sportif hizmetlerinin yanı sıra bu camiaya çok büyük hizmetleri oldu.Öncelikle taraftarı güzelce kategorize etmemizi sağladı.Gelelim performansına. Bu sezonu tek forvet olarak geçirdi Umut. Özellikleri itibariyle bunu yapması çok zordu. Layıkıyla altından kalktığını söylemek zor olsa da kesinlikle sırıtmadı. Gol vuruşlarındaki yetersizliği her geçen gün daha kötü hale gidiyor. Ancak niyeyse kimse bunun veya Eskişehir maçındaki manasız kırmızı kartın arkasında ne gibi nedenler yatabileceğini düşünmüyor. Kısacası Umut Bulut futbolculuğu, yetenekleri, stili,kişiliği ve takıma bağlılığı ile Trabzonspor formasını hakedenlerin başında gelen bir oyuncu. Ancak takımda kalıp kalmaması kimin için iyi onu Umut'u fazlasıyla beğenen ve takdir eden bir taraftar olarak yorumlayamıyorum. Seneye takımda kalacağını tahmin ederek yanına kelimenin gerçek anlamyla bir santrafor alınmasını diliyorum.

Teofilo Gutierrez (4/10) : İmza attığı gün oturup dua etmiştim. Allah'ım Lange,Jun,Augustine yeter, bir tanesine daha katlanamaz bu yürek diye. Anladım ki Allah'ın sevgili kulu değilmişim. En azından bu konuda dileklerimi kabul etmemiş. Kolombiya'dan gelmiş adamı performansı için değerlendirmek acımasızlık olur. Ancak biz bu takıma santrafor gerekiyor derken zannedersem Umut'un yarattığı pozisyonda boş kaleye topu yuvalarması için kenarda bekleyecek, pas gelmeyince de kahraman ilan edilecek bir adam istiyoruz demek istememiştik. Veya topu ayağına aldığı zaman önce şöyle bir rakibini tutup, itip faul yapan adam da. Ofsayt kuralından habersiz bir Isaac Promise de.
    Konu Anıl Caner tarafından (21.05.2010 Saat 13:35 ) değiştirilmiştir.
    Delikanlı kız arkadaşına "Sana olan aşkım 4 kardeşiminki gibi olacak.Bedenen ölse de onu ruhen hep yaşatacaklar" diyordu.

Emirhan Makul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Barış Memiş (5/10) & Hrvoje Cale (5/10) ?
    Trabzonspor, Ona Hayat Verenlerin Hayatıdır.

Çağatay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Emirhan Makul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım Barış'a 0.5 yazacaktı
    "Büyüklük haksızca kazanılanı hak görmek değil, haksızlıklara rağmen kazanabilmektir."

Özkan Sümer

Nereden
    İstanbul

Smile onur

bu sezonu pek iyi bir yerde bitirmesekte fenerden önce kupayı sonrada lig şampiyonluğunu almamız beni inanılmaz mutlu etti.bence bu sezonki en büyük karımız onur oldu şenol hoca sayesinde trabzon ve türkiye çok iyi bir kaleci kazandı

ESER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

@Great White

gitmesi gerekenlere dip notda pembe teskere kesmissin

Mert Marabaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bu sene en iyi performans, bence tartışmasız Serkan Balcı'ya aittir..
    Ñâpî¥Ìm ß€Ñ ßØRDØ DÎ¥ÎÑ¢€ MåVÎ D€MÎ¥£Ñ
    • MåÑÎŦà¥I •

Oktay AKKUŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Puan olarak
    Herkesin polisi kendi vicdanıdır ; fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır..

Oktay AKKUŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Tayfun'u hala neden göndermeye çalışıyoruz ? Bir aralar öz evlatçılık yapıyorduk.
    Şimdi Tayfun gitmeli diyorsunuz. Bence çok iyi sağ bekte. Savunma olarak zayıf belki ama hücum olarak iyi. Bana göre.
    Herkesin polisi kendi vicdanıdır ; fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır..

Nereden
    İstanbul

Cool

Burada anlaşılmayacak bir şey yok..

Biri görev aldığı birkaç maçta 5 lik bir performans ortaya koyarken diğer neredeyse tüm sezon boyunca görev aldığı maçlarda ortalama 5 lik bir performans gösterdi bana göre..

Biri yerli statüsünde ve yeteneklerine hala güvendiğim bir isim ama diğeri yeterince izlemiş olmama rağmen kendisinden çok fazla şey beklemediğim bir yabancı..

Barış da mesela Teo gibi 3,5 milyona patlayan ve yetrince şans da bulan bir yabancı olsaydı önce onu kırmızı listeye alırdım zaten..

Alıntı eserkaraca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Great White

gitmesi gerekenlere dip notda pembe teskere kesmissin
    Hakkat öyle olmuş

Bu arada Anıl ve Atigol, elinize sağlık..

Cale konusunda az daha "Benzer şeyler düşünüyormuşuz" yazacaktım ki parantezi fark ettim

GW

Oruç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakır

"...Yıllardır gelecek vaadeden yetenekler arasında yer almaktan bir türlü kurtulamadı..."

Barış 20 yaşını da doldurdu. Avrupa'da adamlar 16-17 yaşındaki oyunculara "gelecek vaad ediyor" gözüyle bakıyor. Biz hala Barış düzelecek diye bekliyoruz.

Çalış be güzel kardeşim, çalış. Bu yaşında yatmaya başladıysan, 2-3 sene sonra evde izlersin artık futbol maçlarını.
    - you either die a hero or you live long enough to see yourself become the villain.

Sefa Murat Dokuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Belçika

Cale ye haksızlık edenler. Süper Ligde hangi takımın sol beki Cale'den iyi her pozisyon ofsaytı bozan Caner Erkin mi, İbo mu, Vederson çok iyi Cale 'den. Bırakın gidin , siz o kadar anlıyorsunuz koskoca Hırvatların başka sol ayaklı oyuncusu yok milli takıma alıyorlar. Lee'den sonra gelmiş en iyi sol bekimizdir. Bizde dikiş tutturmak önemli kaliteden önce.
    Ey Türk Gençliği!
    Birinci vazifen, Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafa etmektir.

Sefa Murat Dokuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Belçika

Sylva ile kesin ayrılıyoruz. Onun dışında gitme riski olanlar Tayfun,Gabriç,Barış başta geliyor. Eğer Cale'ye cazip teklif gelirse satmayı düşünüyor Şenol Hoca 2-2.5 milyon euro az para değil bonservisii 1 milyon dolar'dı yanılmıyorsam, fiyatını 3 e katlamış olarak satacağız.Gelmezse kalır.
    Riskte olan performansını bir türlü veremeyen Gabriç sakat olan soru işareti Tayfun ve yokları oynayan Barış.
    2.derece risk olanlar Song eğer uzatmama durumu olursa gider.
    Bana göre Tolga Zengin'in yerine de genc gelecek vaat eden bir isim alınmalı.Yada 3.kaleci olarak.
    Ey Türk Gençliği!
    Birinci vazifen, Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafa etmektir.

Arda' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bence caleye haksızlık yapılıyor.Önünde oynayan oyuncu defansa gelmediği için cale tek başına kalıyor.GS maçında engin oyuna girdi defansa hiç gelmedi cale tek kaldı adamlar bizim sol tarafı otobana çevirdi.Calenin önünde gabric oynarsa daha yararlı olur.Gabric defansa yardım eden bir oyuncu engin gibi değil.
    Alıntı nakzo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hami bir kupa maçına çıktı maç trabzonda o maçta elenmiştik akhisardı rakip heralde muhammet forvet oynuyordu ve hamının saha kenarından verdi taktik kulaklarımla duydum muhammet hadi daaaaaaaa ....

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Onur Recep Kıvrak (9.9/10) : Şüphesiz sezonun en büyük kazancı. Sadece kendi adımıza değil Türk futbolu adına müthiş bir yetenek geliyor. Kendisini Karşıyaka'da oynarkende izlemiş birisi olarak Sylva alınmadan önce "kaleciye gerek yok Onur'u kaleye geçirelim" demiş birisi olarak şu anki performansını gördükçe gururlanıyorum. Zamanında bana İzmirli torpili geçiyorsun elemana diyenlere selam olsun. Ufak tefek bir kaç eksiği dışında komple bir kaleci. Kalede heybetli duruşu ve rakiplerini çıktığı hava toplarında yere seren yapısıyla korku salacak zamanla.

Serkan Balcı (8/10) : Sezonun ilk yarısında genel olarak orta sahanın sağında oynarken müthiş bir tempo ve form yakalayarak birçok kesime göre milli takımı hakettiği vurgulanıyordu. Bana görede milli takımda banko oynar. Sağ bek oynarkende sırıtmıyor. Fakat orta sahada oynarken takımın resmen dinamosu oluyor. Bence daha iyi oynuyor.

Rigobert Song (6.5/10) : Sezon içerisinde kadro dışı kaldığı dönemde oldu. Fakat o liderliğinden, reisliğinden bir şey kaybetmedi. Oynadığı her maç en asgari şekilde görevini yaptı. Sırıttığı dönemler olduğu gibi Egemen'le beraber çok iyi oynadığı maçlarda oldu. İyi bir savunma oyuncusundan ziyade takımda birleştiriciliği, motive ediciliği ve abiliğiyle önplanda oldu. Bana kalsa bir sezon daha oynasa hiç fena olmaz.

Egemen Korkmaz (8/10) : O da Song gibi kadro dışı kaldı. Ama küsmedi. Hep aynı, hırslı, ısıran mücadelesiyle sahadaydı. Kısmen beni şaşırttığı performansları da oldu. Mesela Giray ile birlikte oynayıp çuvalladığı birkaç maç oldu. Ama son dönemlerde yükselen performansıyla yine göz doldurmaya devam etti.

Remzi Giray Kaçar (6/10) : Bu sezon yeterince şans buldu. Fakat standartı bir türlü tutturamadı. İyi oynadığı maçlar olduğu gibi çuvalladığı maçları da oldu. Savunma arkasına deplase olan forvet oyuncularına eskortluk ettiği maçlarda sevimsiz görünüyordu savunmada. Ama son Fenerbahçe maçındaki performansı göz doldurucuydu.

Hrvoje Cale (5.5/10) : Geçen sene ofansta iyi olmasa bile defansta çok iyiydi. Fakat bu sene her iki anlamda da taraftarı hayal kırıklığına uğrattı. Kısmen parladığı dönemler olduğu gibi çok sönük kaldığı maçlarda oldu. Daha iyisi alınacaksa gönderilebilir. Ama alınmayacaksa devam edilmeli.

Selçuk İnan (8/10) : Colman ile birlikte takımın en çok koşan, en çok topla oynayan oyuncusu. Sezon içerisinde yaşadığı sakatlıkların etkisiyle performansının düştüğü maçlar oldu. Ama hiçbir zaman sorumluluktan kaçmadı. Özellikle kupa maçında oynadığı futbol ile ne denli önemli ve özel bir futbolcu olduğunu eşe dosta gösterdi.

Gustavo Colman (8.5/10)
    : Özellikle büyük maçlarda çok büyük oynuyor. Çok özel bir futbolcu. Selçuk İnan'la beraber çok iyi uyum içerisinde oynuyorlar. Öyleki; birisi olmadığında diğeri çok kötü olabiliyor. Sezon içerisinde yaşadık. Colman bir maestro... Orkestra şefi benim için. Çok kreatif oynuyor. Avrupa kupalarında en büyük silahlarımızdan bir tanesi olacak.

Ceyhun Gülselam (6/10) : Onun içinde değişik bir sezon oldu. Sezona harika bir golle başladı. O maçta "İşte Ceyhun bu!" dedirtti. Daha sonra bir travma geçirdi. Performansı düştü. Sonra tekrar toparladı, tekrar düştü. En iyi performansı Avni Aker'de Gs'yi yendiğimiz maçta sergiledi bana göre. Seneye daha iyi olacak inşallah.

Engin Baytar (7/10) : Sezona iyi giriş yapmıştı bana göre. Daha sonra kesik yedi. Küstü, oynamıyor derken Şenol hoca elinden tuttu. Yeteneklerinin farkına varmasına sebep oldu. Yetenekli ve hırslı. Fakat her an takımı eksik bırakacak gibi oynuyor. Önümüzdeki sezon daha fazla sorumluluk almalı.

Burak Yılmaz (6/10) : Değişik bir oyun tarzı var. Yetenekli bir oyuncu bana göre. Özellikle Antalyaspor dönemindeki performansı gözümün önünde. Şenol hoca ondan daha fazla faydalanmak istiyor. Fakat sağ açık oynayarak pek fayda sağlayacak gibi gözükmüyor. Forvette denenmeli...

Alanzinho (7/10) : Dolu dolu bir sezon geçirdiğini söyleyemeyiz. Tabii bunda en büyük etken Broos'tu. Sezona iyi başlamıştı Alanzinho. Fakat birden kesik yedi. Daha sonra Şenol hocanın gelmesiyle kendini bulmaya başladı. Oynayınca takımı adeta rakip sahaya taşıyor. Ama vasat oluncada hiç çekilmiyor. Çünkü Alanzinho özel bir oyuncu ve hep aynı standartta oynamasını bekliyoruz.

Barış Memiş ( ? / 10 ) : Tolouse maçında iyiydi. Bu arada "elleri cebinde fotoğraf çekilme" konusunda "master" yapma konusunda çok iyi ilerliyor. Öyleki; Şenol hoca gibi efendi bir adamla aynı karedeyken bile eller cebinde. O yolda devam etsin. Beni çok büyük hayal kırıklığına uğrattı.

İbrahima Yattara ( ? / 10) : Doya doya izleyemediğim için şahsen üzgünüm. Fakat Yattara'yı değerlendirmek için yeterince izleyemedik bana göre. Biri çıksa "İlhan değerlendirsene ooolum Yattara'yı" dese, "10/10" derim. Bilirsiniz. :P Önümüzdeki sezon inşallah daha klas bir Yattara izleyeceğiz.

Umut Bulut (6,5 / 10) : Özellikle sezonun ikinci yarısına müthiş başladı. Çok klas goller attığı gibi takımada çok faydalı oynuyordu. Daha sonra performansında bir travma oldu. Düşüş-orta-yükseliş durumları yaşamaya başladı. Teo'nun alınmasından sonra kafası rahat değil gibiydi. Seneye A kalite bir forvetin arkasında yedek olarak beklemesini umuyorum.

Teofilo Gutierrez (5,5 / 10)
    : Akıllarda kalan en enfes vuruşu Kayserispor maçında oldu. Çok kaliteli bir şut attı. Ben bu ligin tozuna atar diyordum. Ama olmadı maalesef. Kadroda kalacaksa Teo'dan daha çok faydalanabileceğimiz bir sistem gerekebilir. Mevcut sistemde pek fayda alamayacağız.

*

Tolga Zengin (2 / 10) : Neden 2? Oynadığı maç:2 Yediği gol:2 Adet yerini bulsun diye ben de 2 verdim. Fazlasına gönlüm el vermiyor. Zamanında "Cordoba'dan daha iyi olur" dediğim için utandırdı beni sağolsun.

Tayfun Cora (5/10) : Sağ bek oynayınca sırıtıyor. Savunma oynarsa en az Giray kadar kötü oynar. İleriye çıkınca "Olcay abi için" klas goller atıyor. Futbolunu beğenmesem bile kadroda tutulmasında bir zarar olacağını düşünmüyorum.

Tony Sylva (4/10)
    : Çok kötü bir sezon geçirdi. Sorun neredeydi bilmiyorum fakat çok üzdü bizleri. Bundan sonraki hayatında başarılar.

Sezer Badur (4.5 / 10) : Çok fazla bir beklentim yoktu. Şans bulduğu süre zarfında da çok iyi oynadığı maçlar olmadı. Ama Hüseyin İlkin'den hep oy alırdı. :P

Murat Tosun (6/10) : Denizlispor maçında attığı enfes gol hatırına 6 verdim. Yoksa 5.5 verecektim. Önümüzdeki sezon daha fazla şans bulur ve kendini kanıtlar inşallah.

Drago Gabric (5.5/10) : Onu yedek kulübesinde görmeyi pek sevmiyorum. Kendisi kreatif oynamasa bile bindirmelerini, savunma arkalarına koşularını beğeniyorum. Keşke daha fazla sol açık pozisyonunda izleyebilseydik.

Ferhat Öztorun (4/10)
    : Kendisini değerlendirmek için çok fazla forma şansı bulmamış olsak bile, oynadığı maçlarda çok sırıttı maalesef. Genç yaşının hatırına alternatif olarak kadroda kalabilir.

* * * *

Kalması gerekenler

Ortada olanlar
    Olmasa da olurlar
    Konu ilhan tarafından (21.05.2010 Saat 14:27 ) değiştirilmiştir.
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Nereden
    İstanbul

Sezonun yıldızı olarak Serkan Balcı'yı görüyorum. Geçen senenin aksine geriye dönüşleri, içeri sarkmaları iyi yapması, ileri-geri çalışması, orta ve pas alışverişinde büyük gelişme kaydetmesi, hatta 1.90'lık adamlardan bile kafa topu alması, hatta ve hatta maç içi yapılan mevki değişikliklerine hemen adapte olarak görevini en iyi şekilde yerine getirmesiyle bu sezonun Trabzonspor adına en başarılı oyuncusudur.

2.sırada "Çakırcalı Efe'nin torunu" Onur Recep Kıvrak var tabi.

Bu iki oyuncumuzdan biri Aydın/Nazilli, diğeri İzmir/Yeşilovalı. Bu da Trabzonspor camiasının utancı olsa gerek.
    BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ?

Gökhan KAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alanzinho konusuna ve biraz da Umut konusuna kısmen katılmasamda Soner Abinin analizini benim ki olarak görebilirsniz..
    Konu Gökhan KAN tarafından (21.05.2010 Saat 14:35 ) değiştirilmiştir.
    Mario Alberto Kempes - El Matador

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Emirhan Ömeroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Soner abi yaptığın tablonun bazı oyuncular için yanlış olduğunu düşünüyorum.
    "Kocaeli bizi ilk maçta 1-0 yendi. 'Hamsinin kafasını ezdik' başlığı attılar. Gazeteleri soyunma odasına astım. 20 dakikada skor 5-0 oldu. Bizde öyle bir güç vardı o zamanlar."
    Ali Kemal Denizci

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)