PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muharrem Usta | 16. Başkan

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61

delfino
03.12.2016, 12:12
muharrem usta şuan ki duruma göre sportif açıdan başarısızdır o da attığı tweetlerle başarısızlığını söylüyor transferler nevzat aydın üzerinden yürüdü şuana kadar bundan sonrasında ise ersun yanal üzerinden yürüyeceği artık belli oldu bence bu ara transfer döneminde alınacak oyuncuların katkısı sezon sonuna ışık olacaktır takım toparlanırsa önümüzdeki sene farklı bir trabzonspor izleyebiliriz yalnız başarısızlık durumunda ise hem ersun yanal hemde muharrem ustanın istifa edeceğini düşünüyorum. Çünkü muharrem ustanın iho gibi koltuk sevdası olduğunu düşünmüyorum ersun yanal ile sonuna kadar gideceğini kendi söyledi diğer türlü olsa şu zamana kadar istifasını çoktan alırdı bakalım zaman neyi gösterecek ..

selcuk
03.12.2016, 12:12
Bursaspor'un bizden fazla borcu var bizim kadar ağladıklarına şahit olmadım.
Ağlayarak sabır dilenmek acizliktir.
Geldiğinden bu yana sadece bonservise 15 milyon euro para harcandı, hangi kulüp bizim kadar para harcamış bu ne yaman çelişki.

bursasporun bizden fazla borcumu var

nekadarmis peki?????

Fatih Öztürk
03.12.2016, 12:13
Hacıosmanoğlu'da kendi döneminde döviz kur artışından dolayı borcun arttığını söylemişti, tamam be kardeşim borç bu şekilde artmış olabilir ama işler kötü gidince birbirinin kopyası sabır safsatalarıyla zaman kazanmaya çalışmak ne alâka?
Hiç bir Türk kulübünün borç borç diye ortalıklarda ağlaklaştığını görmedim, bizim gelenimiz gidenimizi aratan cinsten.
Çözüm üretmek, tedbirler almak yok sadece sabır dilenmek var.

Fatih Öztürk
03.12.2016, 12:17
bursasporun bizden fazla borcumu var

nekadarmis peki?????

Bursaspor yönetim kurulunda yakın dostumun ağabeyi yönetici. Geçen sene bu zamanlar dost sohbetinde 500 milyon tl civarı borcu olduğunu söylemişti.
Kulüpler ne kadar borç açıklıyorsa üzerine % 20 ekle gerçek borç ortaya çıkar.

Mellih
03.12.2016, 12:21
transfer sezonu açıldığı gün 2-3 adama anında imza attırabilirse başkan çalışıyor çalışmış demektir. yok öyle olmazsa haftalar sonra "hata yapmak istemiyoruz çok ince eliyoruz" derse yine son dakika dandik adamlar transfer edilir.

yani diyeceğim şu ki şimdiden transfer edeceğimiz bölgeler ve adamlar belli olmuş olmalı.

selcuk
03.12.2016, 12:22
Bursaspor yönetim kurulunda yakın dostumun ağabeyi yönetici. Geçen sene bu zamanlar dost sohbetinde 500 milyon tl civarı borcu olduğunu söylemişti.

bukadarda hikaye sagliksiz, bu adamlar genel kurulunda ne acikladi

uefa yidami kandiriyorlar

50 milyon tl zar zor bütcesi olan kulüpten konusuyoruz

fantazi sayilarlan isim olmaz, reel dünyada yasiyoruz

Mert Oğuzlu61
03.12.2016, 12:27
2 milyar borcu olan Bjk batmadı üstüne bide tarihin en büyük sponsorluk anlaşmasını imzalayıp kendi stadını kendi yaptı. Fiko geldiğinden beri ilk 3 ün dışına çıkmıyorlar, pozitif bir ivme yakaladılar dipten zirveye çıktılar.

Ekonomik edebiyat artık canımı sıkmaya başladı. Biz bunları zaten 4 senedir söylüyoruz, 4 senedir saçma sapan oyuncularla yeni sezona giriyoruz zarar üstüne zarar ediyoruz. Sadece forvet oyuncularına 4 senede 150 milyon TL harcamışız, alınan adamlar daha alınmadan önce fiyasko olacağı belli adamlardı.

Vasat vasat adamlarla borcu katladık, hala vasat adamlarla yeni sezona girip farklı sonuçlar beklemek gibi ahmakça düşünceler besliyoruz. Sonrada ekonomiydi, kara delikti, döviz artışıydı bilmem ne. Kiminle maç kazanıp ekonomiyi döndüreceksin iyi oyuncu mu aldın ki sabır istiyorsun ?

Yumlu ya 600 bin euro dan 3 sene sözleşme yaparken ekonomiyi dövizi düşünmüyordun ? Elinde yıllık maliyeti 100 bin TL olan 18 lik özgüveni yerinde ve gol attıkça dikkat çeken, piyasaya sürebileceğin M.Beşir varken hiçbir özelliği tam olmayan, ligin en vasat golcüsü M.Demir e 2.7m euro bonservis, 1.1m euro yıllık ücret verirken ekonomiyi dövizi düşünmüyordun ? Kariyeri boyunca senede 5 golden fazlasını atamamış, top görse bomba diye karakola götürecek memleketin forvetini 1.7m euro yu basıp ilk 11 forveti diye aldırırken (bide kiralık, iyi yırtmışız!) ekonomiyi düşünmüyordun ?

Devre arası için bize 10 numara, forvet, sağ açık ve sağ bek bul başkan. Bulamam yapamam edemem deme, yap. Ortalık cayır cayır oyuncu kaynıyor, illa para dökmenize gerek yok profesyonellerden yardım alın Fm ci ergenlerden değil.

7can61
03.12.2016, 12:27
ozaman bu mantığa göre biz fetöcü olmadığımız için şampiyon olamıyoruz kaç sezondur galatasarayın şampiyonlukları sonuna kadar incelenmeli ozaman .. adamların içinden fetöcü patlaması çıktı keza federasyon ve mhk da ... biz bu kadar kelle istiyoruz geçmiş dönemlerde başkanlıklar yapanlarda aslında işlerin doğru yapmışlar ama fetöcülerin yüzünden başarı gelmemiş böyle düşünerek herkesi ihya ederiz ..
Tebrik ederim güzel mantık kurmuşsun arasında.

Fatih Öztürk
03.12.2016, 12:28
bukadarda hikaye sagliksiz, bu adamlar genel kurulunda ne acikladi

uefa yidami kandiriyorlar

50 milyon tl zar zor bütcesi olan kulüpten konusuyoruz

fantazi sayilarlan isim olmaz, reel dünyada yasiyoruz

Cevabı aldın adam gibi uslüp kur, adam yerine koyupta cevap verdim beceremiyorsan yazma kardeşim zorlamı oturtuyorlar seni klavyenin başına.

gurur6134
03.12.2016, 12:35
Ustanin dun attigi twitler sonrasi kayseri ve adana maclari alinamazsa eger ne hoca kalir ne usta burasi kesinlesti..bugun trabzonda gundem usta ,herkes ustayi agir bir sekilde elestiriyor. dolmusta boyleydi meydanda cay icerken yan masada ayni trasa berbere gittim orda da ayni ne dedi geldi simdi ne soyluyor diye..bu birliktelik bu kadar tepkinin oldugu yerde cok uzun surmez..ne guzel baslamisti oysa hersey guzel bir sinerji iyi bir destekle gelmisti usta muhalefet bile kongre sonrasi arkandayiz mesaji vermisti..bir cuval inciri berbat etti usta eline yuzune bulastirdi herseyi..soylemleri eylemleri tam bir tezat..yalan makinesine bagladi adam..

selcuk
03.12.2016, 12:39
uefa ffp 560 milyon tl borcu olupta 100 milyon geliri olan kulübe ceza verdi

500 milyon tl borcu olupta 50 milyon geliri olmayani ihtar bile etmedi diyorsun yani
Fatih Öztürk

Faik Yılmaz
03.12.2016, 12:40
Menfaatleri uğruna Trabzonspor'un yenilmesini isteyen ve bekleyen Trabzonsporluları (!!!) sevindirme Sayın Başkan. Sözüm Meclisten dışarı

Fatih Öztürk
03.12.2016, 12:44
2 sene önce UEFA Bursa'ya neyin cezasını verdi Selçuk elinin altında internet var bi baksana.

selcuk
03.12.2016, 12:47
2 sene önce UEFA Bursa'ya neyin cezasını verdi Selçuk elinin altında internet var bi baksana.

baktim
...e devraldığımız 291 milyon liralık borcu, yaklaşık 40 milyon lira düşürmüş bulunmaktayız Yani biz hedeflerimiz doğrultusund.....

http://www.bursasporum.com/bursasporun-borcu-ne-kadar--n20201/

gurur6134
03.12.2016, 12:49
Tarihden bir soz su anda durumumuzu cok guzel ozetliyor gunun birinde Ciceroya sorarlar Roma neden yıkıldı diye Ciceronun cevabı cok ve güzel konuştuk, fakat bilgisizdik.

nakzo
03.12.2016, 12:51
Birde bursasporun gelirlerine sponsorların ve seyirci sayısına baktığında kulübü kapatması lazım ama adam ilk 5 te....

Fatih Öztürk
03.12.2016, 12:52
Sen işine geldiğine baktın.vaad ettiği borçlarını ödemediğinden dolayı defalarca ihtar aldılar sonunda cezayı yediler.
Bazı kulüpler şirket ve derneğin borçlarını ayrı tutar.
fb bunu ustalıkla halledenlerden biri.kimi teberru yazar kimi işine geleni.

nbay
03.12.2016, 12:52
başkan hala enkaz edebiyatına devam ediyor ve başarısızlıklarda kulübün borç batağında olmasının etkisi olduğunu anlatıyor.
bize artık bilmediğimiz bir şeyler söylemeli, sürekli sürekli bunlara vurgu yapmasının bir anlamı yok . kendileri ekonomik anlamda işleri yoluna koymaya çalışıyor zaten ,ama sportf başarızlığın mazereti asla buna bağlamamalı .
bizimle aynı yollardn geçen takımlara bir baksın önce.. sonra bizim sıralamadaki yerimize...

Fatih Öztürk
03.12.2016, 12:54
Birde bursasporun gelirlerine sponsorların ve seyirci sayısına baktığında kulübü kapatması lazım ama adam ilk 5 te....

Hemde veteranlar kadrosuyla.

cem1990
03.12.2016, 12:54
Trabzonspor klübüne yakıştırdığım tek başkan.Konuşması mimikleri babacanlığı davranışı herşeyi ile
Lakin şunu sormadan kendimi alamıyorum.Madem var ekonomik borç asgari ücret ile oynaması gereken bir adam neden 600 bin euro ile imza atıldı.
Yakın geçmişte Janko gibi bir oyuncu almış iken neden aynı tipte oyuncu getirip para savurduk.Abilerim eskilerden illaki bilir ama ben kule forvet olup başarılı bir sezon geçiren bir Trabzonspor hatırlamıyorum.
Hatalar olur hatasız yönetim diye bir şey yoktur olamaz da. Ama geçen yılın oyuncuları diretmek en başında kumarın alası idi.Yumlular,yavrular oynacağına U-21 takımı ile maça çıkmaya razı idim. U-21 çocuklarına geçir şu formayı şu basiretsizlerden daha çok puan toplarlardı.
Dolayısı ile maddiyattan dem vurmak samimi gelmiyor.İho gibi bir adam bile oyunculara TL üzerinden ödeme dayatırken asgari ücretle oynayacak adam euro dayatırsak bitmez bu bunalım.

Sefaenes
03.12.2016, 13:01
Tweet değil icraat istiyorum yedek Gümüşhane yenilginin affı olamaz bahanesi olamaz zeki Yumlu esteban derhal takımdan kovulmali

HOPA'LI TS'Lİ
03.12.2016, 13:03
Tweet değil icraat istiyorum yedek Gümüşhane yenilginin affı olamaz bahanesi olamaz zeki Yumlu esteban derhal takımdan kovulmali

Ligden kopmuşsun bari kupaya asıl.
Niye yedek kadroyla çıkarsın ki
Esteban, Yumlu, Akbaş ve Zeki bu takımın kadrosunda olmamalı
Rezil ettiniz cümle aleme bizi, moralimizi, ümitlerimizi bitirdiniz

batuhanTs
03.12.2016, 13:03
kardesim kiyas kim yapti , sorunun cevabini verdim sadece

:) pardon geceleri oluyor bazen algi problemleri

Mert'
03.12.2016, 13:05
Ekonomik durum iyi olsa ne bahane edilecek acaba yönetimler tarafından?

HOPA'LI TS'Lİ
03.12.2016, 13:07
Yapılan transferlerin hiçbiri katkı sağlamadı
Onur ve Okay hariç hiçbiri samimi değil
Ne çekilecek çilemiz varmış Allah'ım
Sen bizi bu bitmek bilmeyen girdaptan çıkar Allah'ım

Fatih Öztürk
03.12.2016, 13:13
3-Takımın üst düzeyde yarışabilir olması için özgüven yükselmesine ve 2-3 transfer döneminde nokta atışı 6-7 net oyuncuya ihtiyacımız var

2-3 transfer dönemi fikri 50.yılı unutun demektir.

Tayfun Aydın
03.12.2016, 13:15
Bakın sürekli başkan hoca değişimiyle hiçbir yere varamayız. Adam bir plan yapmış o plana uygun olarak ilerlemeye çalışıyor.

Yanlışlar yapılmadı mı yapıldı. yumlu başlı başına hata zaten. Transferlerden beklenen verim alınamadı.

Geçen sene İHO da bir planlama yaptı. Takım kurdu yüksek meblalar ödedik. Hakemler biçmeseydi o takım olurdu işte maç kazanılacak gelen gelirler takımın ödemeleri yapılacaktı. Gel gör ki cüneyt denilen adam ve yandaşları resmen biçtiler bizi. Bizim o tarzda bir kadro kurmamız için en az 10 senemiz var.

İHO yu savunmuyorum yanlışları çoktu ve itibarımızı yerle bir etti ama şunu unutmayın o takım 2011 den sonra ki en iyi kadromuzdu.

İHO nun planı hakem çetesi tarafından çökertildi saha da kaybedince ekonomik olarak da çöküş kaçınılmaz oldu.

Şimdi Muharrem Başkan la yeni bir yol çıkıldı. Bir sefer olsun susalım ve sadece destekleyelim. Hepimizin içi yanıyor biliyorum ama tek çıkış yolu destek olmak. Ne hoca ne de başkanın gitmesini istemiyorum. Başkanın dediğim dedik bir adam olmadığını fikirlere açık olduğunu düşünüyorum. Sabırla gerçekten sabırla bu iş çözülecektir.

Son bir şey herşey transfer değildir. Jurgen Klopp un bir röportajını buraya atıyorum bir zahmet okuyuverin;

Alman teknik adam, takımının salı günü Burton Albion ile oynayacağı Lig Kupası maçı öncesi basın toplantısı düzenledi. Klopp bir kez daha maçtan çok takıma yeni isimlerin katılıp katılmayacağına dair sorularla muhataptı. Bundan çok sıkıldığını dile getiren Liverpool'un teknik patronu, basın mensuplarına sitem etti: "Transferin kapanmasını iple çekiyorum çünkü hepiniz bu konuda saplantılısınız."
Antrenmanda gelişmeye inanmıyorsunuz
Saha içinde yapılan hataların ya da takımdaki eksikliklerin çalışarak giderilebileceğini söyleyen Klopp, "Antrenmandaki gelişmeye bir saniye bile inanmıyorsunuz. Arsenal maçında mükemmel değildik. Size göre dört gol attıysak, hücumda iyiyiz demektir ancak üç gol yedik ve savunmada problemlerimiz var. Sonra Burnley ile karşılaşıyoruz, %81'le topa sahip olup bir gol bile atamıyoruz. O zaman yeni bir santrafor almamız mı gerekiyor? Bu tip şeyleri skordan bağımsız düşünmeniz gerekir. Transfer 31 ağustosa kadar devam ediyor ve o zamana kadar her şey olabilir. Çok dikkatli ve profesyonelce çalışıyoruz. Öncelik verdiğimiz bir pozisyon yok. Bu konuyla alakalı başka söylenebilecek bir şey de yok." şeklinde konuştu.
.

Ahmet Aksu
03.12.2016, 13:17
Hayir korkuyorum 3-4 sene sonrada ekonomi muhabbetleri yapacak baskan madem bu kadar sikintidaydin hem ekonomiden dem vurup hemde sampiyonluk laflari niye yapiyorsun..
Bu kafayla gidilirse bu takim 10sene daha sampiyon olamaz..
En cok guvendigim baskan adayiydi ama hayallerde kaldi..

gurur6134
03.12.2016, 13:26
Usta oyunculara borclanmayi bundan sonra tl uzerinden yapsin malum dahiyane devlet politikamiz artik kur farki da vermek zorunda kalmaz:)

vizyon61
03.12.2016, 13:27
Başkanı ve hocayı sonuna kadar destekliyorum ama lütfen ibanez, bero, suk gibilerini bizden ırak tutsunlar bu olaydan ders alınsın, şu scout denilen kişilere transfer bırakılmasın, takım lağvedilsin yerlerine bonservissiz tecrübeli kaliteli adamlar alınsın, eğer başkan hoca giderse öz evladlar gelir tamamen batarız

Fatih Çelik
03.12.2016, 13:30
Sanırım borcu kapatıp bütçe fazla verince Şampiyonlar ligi kupasını direkt alacağız. Yeni futbol sistemi de çok değişti akıl sır ermiyor.

gurur6134
03.12.2016, 13:33
50.yilda sampiyonluk hayaldi artik hayal bile degil..zaten basindan beri trabzonsporun bu sistemde duzen degismedikce sampiyon yapilmayacagini soyleyen biri olarak buna zerre inancim yoktu..usta yi sahada dik duran 2 top tepen takim kurcak diye ihodan daha beteride olmaz yeniden kaybolan itibarimizi ayaga kaldirir diye dusunurek ozelliklede lucesku soylemi uzerine desteklemistim..yine ahmak yerine konan biz olduk..beterin beteri varmis buyuk konusmamak lazimmis aci bir tecrubeyle test ettim..

U.Sadıkoğlu
03.12.2016, 13:44
50. Yıl demiştik fakat 2-3 transfer dönemi lafızları dönüyor tutarsızlık.

BERBATOV61
03.12.2016, 13:45
11593

Bu rakamlar bonservisleri ve kiralama rakamları doğruysa usta boş konuşuyor. İşi bilen adam 1.5 milyar lira borçla iyi takım kurabiliyor demek

Ogün YAZICI
utanmadan yalan konuşuyorsun hale daha.aldatmayı ve hariçten gazel okumayı öyle bir alışkanlık haline getirdin ki dün gece twitterda yaptığın demagojiye kıçımızla güldük ve ağladık.forum yönetiminden ricamdır.5 gün önce ersun yanal'a site girişinden yaptığınız haksızlığı şimdi bu sahtekara yapıştırma zamanıdır..."AĞAM BİZİMLE EĞLENİY"

Fatih Çelik
50. Yıl demiştik fakat 2-3 transfer dönemi lafızları dönüyor tutarsızlık.

Mitomani hatta Mitomania :)

Tayfun Aydın
03.12.2016, 13:46
Lucescu gelseydi ne değişecelti daha mı sabırlı olacaktık. Allah aşkına Lucescu gelecek 10 senenin takımını kuracaktı iyi madem bu kadar sabırlısınız bıraklım da Ersun kursun o kadroyu.

Bero dan ümitliyim Castillo dan da Durcia zaten belli. ötOnazi olacak gibi değil en büyük hayal kırıklığı. Suk da öyle.

Her transfer tutacak diye birşey yok. Herkes Yattara diyor. O bir piyangoydu Jaja dan da büyük bir piyangoydu. Futbol yeteneği Real Madrid de oyanabilecek ama mental yapısı 3.lig seviyesinde bir piyango.

Diğer konu Özkan Sümer in getiridği 5 Brezilya lı. Bir tek Aurelio tuttu. Maliyetleri çok düşükdü ama 5 te 1 tuttu. Diğerleri kimdi neydi hatırlarmısınız.

Sabırsızlığımıza bir örnek Vugrinec. Hatırlayanlar yazsın bir nasıl topçuydu. Top ayağına yapışırdı gol vuruşları çok iyiydi.. Peki kaç maç sonra gol attı. En az 10 maç sonra.

Yap bozla bişey olmuyor. Daha da kötü oluyor.

U.Sadıkoğlu
03.12.2016, 13:47
Mitomani hatta Mitomania :)

Best mitomanist diyebiliriz Fatih'im :)

Fatih Çelik
03.12.2016, 13:48
Best mitomanist diyebiliriz Fatih'im :)

"Ben öyle demedim mitomanivari dedim" :D

Ogün YAZICI
03.12.2016, 13:50
adam dolardan bahsederek başarısızlığa kılıf uyduruyor.12 milyon euro harcama yaptın.doların yükselip düşmesi sportif anlamdaki başarı veya başarısızlığına etki etmiyor.12 maçta 12 puan 7 golün açıklaması doların yükselmesi değil.o topu 3 direk arasından dolar geçirmiyor.bas bas ersun yanal gitsin diye haykıranlar twitleri iyi okusun.vizyon reis önümüzdeki 3 transfer döneminde 5-6 nokta atışı transfer ! ile zirveye oynayacak bir takım yaratacakmış...

U.Sadıkoğlu
03.12.2016, 13:51
"Ben öyle demedim mitomanivari dedim" :D

Oğlum bu elli demedim belli dedim gibi birşey oldu :D

Fatih Çelik
adam dolardan bahsederek başarısızlığa kılıf uyduruyor.12 milyon euro harcama yaptın.doların yükselip düşmesi sportif anlamdaki başarı veya başarısızlığına etki etmiyor.12 maçta 12 puan 7 golün açıklaması doların yükselmesi değil.o topu 3 direk arasından dolar geçirmiyor.bas bas ersun yanal gitsin diye haykıranlar twitleri iyi okusun.vizyon reis önümüzdeki 3 transfer döneminde 5-6 nokta atışı transfer ! ile zirveye oynayacak bir takım yaratacakmış...

Okudum Ersun Yanal gitsin.

Bud Spencer
...Sahada ki ruhsuz oyunu ...

iyide sahada RUHSUZ bir görüntü izlemiyoruzki, ekiciyi bir kenara birakirsak.
oyuncular ellerinden geleni yapiyor, fakat kadro okadar kalitesizki, hic bir sonuca varamiyoruz.
oyun anlaminda bu kadroyu daha iyi oynatamazsin! FAKAT skora daha yatkin oynatabilirsin...mevcut kadro yapisiyla bir ziya dogan veya samet aybaba kesinlikle daha basarili ve verimli olurlar, kaliteyi yükseltip iyi oyuncular alirsan en uygun adam, en yüksek verimi alacak adamda ersun yanaldir bizim icin.

baskanin görevi su an icin takimin kalitesini artirmak olmali, o da bunun bilincinde...nevzat aydina teknik sorumlulugu yüklemesi büyük bir hataydi...kendi hastanesinde, ortopedi bölümünün basina bir makine mühendisi koymak gibi bir sey yapti bu atamayla
bunun farkina varmis olmaliki, n.aydin o görevden ayrildi/uzaklastirildi
kesinlikle bir sportif direktöre ihtiyacimiz var ve bu isi gören insan futbolun icinden gelmeli, bu isi okumus olmali...artik ö.sümeri'mi atar oraya, yabanci birinimi bilmiyorum ama nevzat aydin gibi hobbi-futbol-menajeri olmamali bir daha...hami'den sonra ikinci büyük hatasi oldu bu

Fatih Çelik
03.12.2016, 13:52
Oğlum bu elli demedim belli dedim gibi birşey oldu :D

Başkanımızdan kaptık bi şeyler :D

BERBATOV61
03.12.2016, 14:03
Colman'ı her saat sövdüğün Ersun Yanal aldırmıştı

karıştıyor olabilirim ama hatta şöyle birşey var hafızamda 10 numara diye özkan sümeri kandırıp colmanı sattılar diyip suçlayanlar vardı tv de çokta net olmamakla beraber ben colmanı sümer aldı diye hatırlıyorum.

Ayrıca sümerin bende hastası değilim ama menejerlerin oyuncağı olmaktansa kısa vade de güvenebilinecek bir isim

Enisc
03.12.2016, 14:03
Başkanın tweetleri hiç bir şey ifade etmiyor artık. Yapılanlar ortada.

Birde anlamadığım bir kısım var. Bir tweette "2-3 transfer döneminde nokta atışı 6-7 net oyuncu" diyor diğerinde "devre arasında 2-4 iyi transfer" diyor. Şimdi bu 6-7 net oyuncu dediği 2-3 transfer döneminin toplamı mı ? yoksa 2-3 transfer döneminin her döneminde 6-7 net oyuncu mu? Birincisi ise, bırak 3 dönemi sadece 2. dönem yani yaz transfer döneminde bizim ciddi takviyeler yapmamız lazım. Sanki şampiyon olmuşuzda şampiyonlar ligi için takviye yapıyoruz gibi 2-3 transfer olursa komik olur. İkincisi ise, her dönemde 6-7 net oyuncuya ihtiyaç varsa (ki doğru tespit olur) neden devre arası 2-4 oyuncu?

delfino
03.12.2016, 14:06
bu takıma üç oyuncu kesinlikle şart iyi bir on numara , iyi bir sağ açık , iyi bir forvet devre arasında bu üçlü alırsak takım doğrulur diye düşünüyorum ..

Ogün YAZICI
03.12.2016, 14:23
Okudum Ersun Yanal gitsin.

ön yargılardan kurtulup sorunlara tek tek çözüm aramaya neden yoksunuz fatih ? kukla gibi herşeye ersun yanal gitsin diye atlıyorsunuz.geçen hafta ersun yanal'a yaptığınız terbiyesizliği muharrem usta'ya neden yapamıyorsunuz ? yoksa gerçekten ağa muharrem usta mı ? yoksa gerçekten bizimle eğlenen muharrem usta mı ? neden ersun yanal gitsin ya sheydaev'i o mu bulup getirdi suk'u ibanezi 'i onaziyi...bir tek durica'yı o getirdi.geçin bunları adamın fenerbahçe geçmişinden dolayı önyargılarınızla boğuyorsunuz...

Vazelon
03.12.2016, 14:24
Şark kurnazı!

Giderler Dolar ve Euro üzerindende gelirler Sao Tome Dobrası mı?

Fatih Çelik
03.12.2016, 14:30
ön yargılardan kurtulup sorunlara tek tek çözüm aramaya neden yoksunuz fatih ? kukla gibi herşeye ersun yanal gitsin diye atlıyorsunuz.geçen hafta ersun yanal'a yaptığınız terbiyesizliği muharrem usta'ya neden yapamıyorsunuz ? yoksa gerçekten ağa muharrem usta mı ? yoksa gerçekten bizimle eğlenen muharrem usta mı ? neden ersun yanal gitsin ya sheydaev'i o mu bulup getirdi suk'u ibanezi 'i onaziyi...bir tek durica'yı o getirdi.geçin bunları adamın fenerbahçe geçmişinden dolayı önyargılarınızla boğuyorsunuz...

Kim ne terbiyesizlik yapmış Ogün? Nelerle itham ettiğine dikkat et bence. Benim kişisel görüşlerim beni bağlar. Benim görüşlerim üzerinden BMN'yi suçlaman mantıksız.
Elmayla armutu ayır.
Benim görüşüm Ersun Yanal 'ın gitmesi yönünde istediğim gibi atlar yazarım.

Mert Oğuzlu61
03.12.2016, 14:47
http://image.prntscr.com/image/49b117e2b85e46b2b344ceae0dd33a93.png

Çare öze dönüştür, özevlat projesidir. Trabzonspor, uzun yıllardır aşama aşama uzaklaştığı kendi sistemine geri dönmelidir. Barça, Dortmund, Porto modellerine gerek yoktur, bizim kendi modelimiz vardır TS modeli vardır. Kulübün yapısını bilen, çözüm üretebilecek akillere kulüp teslim edilmelidir. Keskin bir dönüş şarttır, küllerimizden doğmak için daha neyi bekliyoruz ?

İstanbullular bizi kendilerine benzettiler, devre dışı kaldık. Onların da işine geldi. Artık uyanma vaktidir, er yada geç bu kulüp kendi sistemine geri dönecek ve tekrar İstanbul a racon kesecektir. Yetenekli özevlatlar ile ucuz, başarıya aç, şehri benimseyecek ve özevlatlaşacak yabancıların harmanlanmasından doğan TS. Sisteme kafa tutan, kafa atan TS. Elbet bir gün bunu başaracağız. Sabır sabır deniyorsa şayet, işte buna sabredilir... Doğru isimlerle tabii...

Oh be rahatladım. Çok iyi geldi.

tsukru61
03.12.2016, 14:52
Çare öze dönüştür, özevlat projesidir. Trabzonspor, uzun yıllardır aşama aşama uzaklaştığı kendi sistemine geri dönmelidir. Bence projeden uzaklaşıldığı yok. Tek değişen altyapıda adam kayırmanın başlaması sonucu futbolcu çıkmaması.

Fatih Çelik
03.12.2016, 14:56
Futbol bursu sağlayan, konaklama imkanı ve sosyal imkanlar tanıyan bir Trabzonspor koleji hayata geçirilse nasıl olur?

Koray
03.12.2016, 14:57
Bence projeden uzaklaşıldığı yok. Tek değişen altyapıda adam kayırmanın başlaması sonucu futbolcu çıkmaması.

Hadi biz adam kayırıyoruz peki şuan ligde alt yapısını Türkiye'de almış kaç tane Trabzon'lu futbolcu var bizde oynayabilecek?

Berkan
03.12.2016, 15:04
Takımın bu halde olmasında Usta>Yanal... Hoca değiştirmek çözüm değil bekleyeceğiz yoksa sonunda iho dönemine sarar.

gurur6134
03.12.2016, 15:06
Futbol bursu sağlayan, konaklama imkanı ve sosyal imkanlar tanıyan bir Trabzonspor koleji hayata geçirilse nasıl olur?

Tadindan yenmezde bu vizyonsuzlarin isi degil o..

Fatih Çelik
03.12.2016, 15:10
İstanbul'da bi jübile maci vardı hani Yattara falan olacaktı...

~UniCef~
03.12.2016, 15:22
Öze dönüs nedir? Geri kalmis bir zihniyetten bahsediyoruz. Her zaman eski daha iyidi anlayisi gibi bisey.. Zaman degisti ve bizde degismemiz gerek. Ama köklerimiz unutmayarak.

Suan da Türkiye de veya yurt disin da oynayan hangi Trabzonlu oyuncuyu ilk 11 de oynatirsiniz? Mustafa Akbasi mi? Yumluyu mu? Zeki yi mi? Kimi?

Bence bu oyuncular, yani Trabzonlu oyuncular su kötü dönemde takima katki verecegine zarar veriyorlar. Asiri reaksjon gösterek. Bize iyi bir alt yapi lazim. Yetenekli cocuklari getirip söndürerek bu olusmuyor. Cok iyi egitimciler lazim bize. Senol Günes iki üc yil önce sunu belirtmisti: Alt yapi dan futbolcu geldigin de taktik den bi haber. Iste biz bunu degistirmemiz lazim. Cocuk 18 yasin da cok iyi inglizce bilmesi gerek. Matematik, edebiyat ve kültürel bir alt yapisi olmasi lazim. Taktik i cok iyi bilmesi lazim.

Cünkü futbol 1970 lerin futbolu degil, simdi para vve söhret var isin icinde. Bunlarla bas edebilmeleri icin bilgili ve kültirlü olmalari lazim. Yoksa Yusuf Erdogan, Yumlu gibileri bizimler beraber olur.
Ben sahsen Onur gibi oyunculari trabzonlu oyuncular dan daha degerli buluyorum. Cünkü kalbiyle VE akliyla TS yi secmis.

halilaziz61
03.12.2016, 15:29
Ozevlat fatih, Abdullah, Ogün, Hami, Gokdeniz, Ünal, Osman olacaksa tamam kabul ama
Hasan Üçüncü, Macit, Tayfun Cora, Barış memis, zeki yavru, Mustafa yumlu olunca kabul edemiyor bu bünye
Evet hakkı var bu adamlar futboldan para kazanıyorsa bu işte yetenekte fazlası yani torpil vardır

ESER
03.12.2016, 15:31
Hayir korkuyorum 3-4 sene sonrada ekonomi muhabbetleri yapacak baskan madem bu kadar sikintidaydin hem ekonomiden dem vurup hemde sampiyonluk laflari niye yapiyorsun..
Bu kafayla gidilirse bu takim 10sene daha sampiyon olamaz..
En cok guvendigim baskan adayiydi ama hayallerde kaldi..

Sampiyonluk laflari secimi kazanmak icindi ve kazandirdi da.Baskana en cok kizdigim olay da bu gibi yalanlari cok kolay ve cekinmeden soyluyor olmasi. Madem bittik edebiyati yapacaksin, cik bunu durustce secimden once yap churchill gibi. Secimi kazanana kadar ucacagiz, kacacagiz,lucescu ile calisacagiz,50 .yilda oyle olacak,boyle olacak... Dilin kemigi yok diye salladikca salla.. Sonra secimi kazanir kazanmaz agiz degistir. Efenim bittik, battik... Yok oyle yagma... Verdigin sozlerin arkasinda duracaksin..insanlari salak saniyorlar en cok buna ayar oluyorum.

Sahsi kanaatim baskan siyasete girmeye hazirlaniyor ve bu surecte Trabzonsporu da basamak olarak kullaniyor. Soylemleri ve icraatlari tipik gunumuz siyasetcisi.

Orkun 61
03.12.2016, 15:42
Lucescu gelseydi ne değişecelti daha mı sabırlı olacaktık. Allah aşkına Lucescu gelecek 10 senenin takımını kuracaktı iyi madem bu kadar sabırlısınız bıraklım da Ersun kursun o kadroyu.

Bero dan ümitliyim Castillo dan da Durcia zaten belli. ötOnazi olacak gibi değil en büyük hayal kırıklığı. Suk da öyle.

Her transfer tutacak diye birşey yok. Herkes Yattara diyor. O bir piyangoydu Jaja dan da büyük bir piyangoydu. Futbol yeteneği Real Madrid de oyanabilecek ama mental yapısı 3.lig seviyesinde bir piyango.

Diğer konu Özkan Sümer in getiridği 5 Brezilya lı. Bir tek Aurelio tuttu. Maliyetleri çok düşükdü ama 5 te 1 tuttu. Diğerleri kimdi neydi hatırlarmısınız.

Sabırsızlığımıza bir örnek Vugrinec. Hatırlayanlar yazsın bir nasıl topçuydu. Top ayağına yapışırdı gol vuruşları çok iyiydi.. Peki kaç maç sonra gol attı. En az 10 maç sonra.

Yap bozla bişey olmuyor. Daha da kötü oluyor.
Seviyorum böyle aklı başında mantıklı konuşan arkadaşların yorumlarını.Aynen katılıyorum hocam.

BERBATOV61
03.12.2016, 15:53
Ozevlat fatih, Abdullah, Ogün, Hami, Gokdeniz, Ünal, Osman olacaksa tamam kabul ama
Hasan Üçüncü, Macit, Tayfun Cora, Barış memis, zeki yavru, Mustafa yumlu olunca kabul edemiyor bu bünye
Evet hakkı var bu adamlar futboldan para kazanıyorsa bu işte yetenekte fazlası yani torpil vardır

tayfun cora deyince aklıma şu gol gelir hep :)

https://www.youtube.com/watch?v=H6Ek7HMq8YE

Orkun 61
03.12.2016, 16:05
Öze dönüs nedir? Geri kalmis bir zihniyetten bahsediyoruz. Her zaman eski daha iyidi anlayisi gibi bisey.. Zaman degisti ve bizde degismemiz gerek. Ama köklerimiz unutmayarak.

Suan da Türkiye de veya yurt disin da oynayan hangi Trabzonlu oyuncuyu ilk 11 de oynatirsiniz? Mustafa Akbasi mi? Yumluyu mu? Zeki yi mi? Kimi?

Bence bu oyuncular, yani Trabzonlu oyuncular su kötü dönemde takima katki verecegine zarar veriyorlar. Asiri reaksjon gösterek. Bize iyi bir alt yapi lazim. Yetenekli cocuklari getirip söndürerek bu olusmuyor. Cok iyi egitimciler lazim bize. Senol Günes iki üc yil önce sunu belirtmisti: Alt yapi dan futbolcu geldigin de taktik den bi haber. Iste biz bunu degistirmemiz lazim. Cocuk 18 yasin da cok iyi inglizce bilmesi gerek. Matematik, edebiyat ve kültürel bir alt yapisi olmasi lazim. Taktik i cok iyi bilmesi lazim.

Cünkü futbol 1970 lerin futbolu degil, simdi para vve söhret var isin icinde. Bunlarla bas edebilmeleri icin bilgili ve kültirlü olmalari lazim. Yoksa Yusuf Erdogan, Yumlu gibileri bizimler beraber olur.
Ben sahsen Onur gibi oyunculari trabzonlu oyuncular dan daha degerli buluyorum. Cünkü kalbiyle VE akliyla TS yi secmis.
Ogün Temizkanoğlu
Abdullah Ercan
Ünal Karaman
Tolunay Kafkas
Gökdeniz Karadeniz
Egemen Korkmaz
Selçuk İnan
Burak Yılmaz
Orhan Çıkrıkçı
Osman Özküylü
Tolga Zengin

benim net hatırladığım şampiyonluğa oynayan kadrolarımızın yerli pasaportu taşıyan efsane isimleri bu insanlar.Bunlara Onur Kıvrak da eklenir. Şimdi bunların hangisi öz evlat pardon ??? Tutturdular bir öz evlat üvey evlat gidiyor. Eğer 1978-1985 yılları arasındaki kadrodaki öz evlatlardan bahsediyorlarsa Eyvallah da neredeyse 40 sene olacak. Kaç tene isim var çz evlat olarak 1985 den sonra sayılabilecek??? Benim aklıma bir tek Fatih Sultan Tekke geliyor. Alt yapıdan çıksa neyse de çıkmıyor kardeşim.Ha Şenol hocanın dediği gibi kuracaksak bir futbol okulu,bu adamların hem akademik eğitimini,hem psikolojik gelişimini sağlayacaksak amenna ki olması gereke de odur. Dolayısıyla dediklerinize sonuna kadar katılıyorum

HOPA'LI TS'Lİ
03.12.2016, 16:06
http://image.prntscr.com/image/49b117e2b85e46b2b344ceae0dd33a93.png

Çare öze dönüştür, özevlat projesidir. Trabzonspor, uzun yıllardır aşama aşama uzaklaştığı kendi sistemine geri dönmelidir. Barça, Dortmund, Porto modellerine gerek yoktur, bizim kendi modelimiz vardır TS modeli vardır. Kulübün yapısını bilen, çözüm üretebilecek akillere kulüp teslim edilmelidir. Keskin bir dönüş şarttır, küllerimizden doğmak için daha neyi bekliyoruz ?

İstanbullular bizi kendilerine benzettiler, devre dışı kaldık. Onların da işine geldi. Artık uyanma vaktidir, er yada geç bu kulüp kendi sistemine geri dönecek ve tekrar İstanbul a racon kesecektir. Yetenekli özevlatlar ile ucuz, başarıya aç, şehri benimseyecek ve özevlatlaşacak yabancıların harmanlanmasından doğan TS. Sisteme kafa tutan, kafa atan TS. Elbet bir gün bunu başaracağız. Sabır sabır deniyorsa şayet, işte buna sabredilir... Doğru isimlerle tabii...

Oh be rahatladım. Çok iyi geldi.

Trabzon lisesi ve Erdoğdu lisesinin dünya çapındaki başarıları öze dönüşün çare olduğuna işarettir.
Ancak ayırma ve kayırma olmadan....
Trabzon çok verimli futbolcu tarlasıdır
Önemli olan doğru ürünü alabilmektir.

Orkun 61
03.12.2016, 16:08
Trabzon lisesi ve Erdoğdu lisesinin dünya çapındaki başarıları öze dönüşün çare olduğuna işarettir.
Ancak ayırma ve kayırma olmadan....
Trabzon çok verimli futbolcu tarlasıdır
Önemli olan doğru ürünü alabilmektir.

Eyvallah.O zaman tutalım ellerinden mental gelişimlerine de katkı sağlayacak şekilde yetiştirelim.Adam kayırmaca olmadan ışık verenlerle geleceğimizi inşaa edelim.Ama o iş de sabır ve süreç işi.

yazıkoldu
03.12.2016, 16:11
söylediklerinize katılıyorum ancak siyaset kısmı hariç. trabzonspor başkanlığı adamı vezir de eder, rezil de eder. şu zamana kadar maalesef rezil etti. inşallah bundan sonra vezir eder de insanımızın neredeyse tek sosyal faaliyeti olan futbol tamamen rafa kalkmaz.
Sampiyonluk laflari secimi kazanmak icindi ve kazandirdi da.Baskana en cok kizdigim olay da bu gibi yalanlari cok kolay ve cekinmeden soyluyor olmasi. Madem bittik edebiyati yapacaksin, cik bunu durustce secimden once yap churchill gibi. Secimi kazanana kadar ucacagiz, kacacagiz,lucescu ile calisacagiz,50 .yilda oyle olacak,boyle olacak... Dilin kemigi yok diye salladikca salla.. Sonra secimi kazanir kazanmaz agiz degistir. Efenim bittik, battik... Yok oyle yagma... Verdigin sozlerin arkasinda duracaksin..insanlari salak saniyorlar en cok buna ayar oluyorum.

Sahsi kanaatim baskan siyasete girmeye hazirlaniyor ve bu surecte Trabzonsporu da basamak olarak kullaniyor. Soylemleri ve icraatlari tipik gunumuz siyasetcisi.

Murathan
03.12.2016, 16:15
taraftara dayattıkları başka çare yok fikri bu kulübe yapılmış en büyük ihanettir.
yeni olmayan yeniden yapılanma bu kulübe ekonomik olarak zarar vermekten çok, geleceğe umutla bakabilen insanların artık bu takımdan bir şey olmaz demesine vesile olmuştur.

~UniCef~
03.12.2016, 16:45
Ogün Temizkanoğlu
Abdullah Ercan
Ünal Karaman
Tolunay Kafkas
Gökdeniz Karadeniz
Egemen Korkmaz
Selçuk İnan
Burak Yılmaz
Orhan Çıkrıkçı
Osman Özküylü
Tolga Zengin

benim net hatırladığım şampiyonluğa oynayan kadrolarımızın yerli pasaportu taşıyan efsane isimleri bu insanlar.Bunlara Onur Kıvrak da eklenir. Şimdi bunların hangisi öz evlat pardon ??? Tutturdular bir öz evlat üvey evlat gidiyor. Eğer 1978-1985 yılları arasındaki kadrodaki öz evlatlardan bahsediyorlarsa Eyvallah da neredeyse 40 sene olacak. Kaç tene isim var çz evlat olarak 1985 den sonra sayılabilecek??? Benim aklıma bir tek Fatih Sultan Tekke geliyor. Alt yapıdan çıksa neyse de çıkmıyor kardeşim.Ha Şenol hocanın dediği gibi kuracaksak bir futbol okulu,bu adamların hem akademik eğitimini,hem psikolojik gelişimini sağlayacaksak amenna ki olması gereke de odur. Dolayısıyla dediklerinize sonuna kadar katılıyorum

Bastan sona katilliyorum :)

Ogün YAZICI
03.12.2016, 16:47
Daha önceki mesajımda kullandığım "terbiyesizlik" kelimesi için forum halkından özür dilerim.sonuçta oy çokluğu ile alınmış bir karar ile yapılan mizahi bir eleştiri bunu haketmiyordu.lakin keşke bu çalışma geçen hafta ersun'a yapılmasaydı da dün akşamki kepazelikten sonra muharrem usta'nın gözünün içine sokulsaydı.çünkü ağam bizlan gerçekten eğleniy...

sasone
03.12.2016, 17:00
Ağan sizinle eğlenmiyor,adam yerine koyuyor,sıkıntısını paylaşıyor,durumu kavraman için samimi olarak paylaşımda bulunuyor,yoksa zaten kendi kazandıkları ile hayatının bundan sonrası için lüks ve tasasız bir hayatı olur,kurduğu ekonomik düzen ve kazandığı para ile isterse Başakşehir'i satın alır,egosunu tatmin eder ama adam gibi doğduğu,büyüdüğü şehre hizmet etmek istediği için onu suçlayalım değil mi?
Sıkıntıların kronik hale geldiği için sorunun sistem olduğunu ve günlük veya dönemsel başarılar yerine doğru sistem ile yapılanılması gerektiğini söylüyor.
Günlük düşünen akılsızların bedelini ödediği ve kulübü düzlüğe çıkarmak için görevden kaçmadığı için suçlu.

Sizinle eğlenen 2.lig kadrolarına karşı bile sahaya futbola benzer bir şey koyamadığı halde tıkır parasını alan başta Ersun Yanal olmak üzere profesyoneller.
Ama her zaman ki gibi iyi niyetli ve çabalayan değil Milli maç aralarında bile tatil peşinde koşanlar savunuluyor.

ESER
03.12.2016, 17:07
Oze donus mu :)))
Hadi Trabzonspor'u ve camiasini bilmeyenler Trabzon oze donmelidir kliseleri yapar ve biz de yav he he der geceriz de , icimizden birilerinin gercekten boyle bir oze donus olacagini sanmasi ve bunun hayalini kurmasi biraz komik oluyor bence. Oze donus demek dinazorlarin akan cesmelerin basina coreklenmesi demek.. Oze donus demek torpil adam kayirma demek...klonlanmis zekiler,yumlular demek...
O formayi giymenin kriteri yetenekle haketmek olmali.

Ogün YAZICI
03.12.2016, 17:08
Ağan sizinle eğlenmiyor,adam yerine koyuyor,sıkıntısını paylaşıyor,durumu kavraman için samimi olarak paylaşımda bulunuyor,yoksa zaten kendi kazandıkları ile hayatının bundan sonrası için lüks ve tasasız bir hayatı olur,kurduğu ekonomik düzen ve kazandığı para ile isterse Başakşehir'i satın alır,egosunu tatmin eder ama adam gibi doğduğu,büyüdüğü şehre hizmet etmek istediği için onu suçlayalım değil mi?
Sıkıntıların kronik hale geldiği için sorunun sistem olduğunu ve günlük veya dönemsel başarılar yerine doğru sistem ile yapılanılması gerektiğini söylüyor.
Günlük düşünen akılsızların bedelini ödediği ve kulübü düzlüğe çıkarmak için görevden kaçmadığı için suçlu.

Sizinle eğlenen 2.lig kadrolarına karşı bile sahaya futbola benzer bir şey koyamadığı halde tıkır parasını alan başta Ersun Yanal olmak üzere profesyoneller.
Ama her zaman ki gibi iyi niyetli ve çabalayan değil Milli maç aralarında bile tatil peşinde koşanlar savunuluyor.

bu klübün düzlüğe çıkmak için son şansı bu stadyumdu.ama bu yönetim öyle bir takım kurdu ki stadyumu bile açamıyoruz.locaları da kombineleri de eline yüzüne bulaştırdı.ve ağam dün akşam itibarı ile sene başında bir süre düzelmeyecek dediği ekonomik sorunları çook uzun süre düzelmeyecek açıklamasıyla güncelledi.ve ağam yine dün akşam yaptığı açıklama ile klübün geleceğini tehdit ettiğini belirttiği kara delik için klübün geleceğini acımasızca yutuyor ve öğütüyor diyerek güncelledi.

Muharrem Usta ‏@UstaMuharrem
2-Malesef ekonomik sorunlar daha çook uzun süre yoluna girecek gibi durmuyor.
Kara delik;
kulübün geleceğini acımasızca yutuyor ve öğütüyor.

not:sen 12 haftada 12 puan almış futbolculara bu açıklamalarla yaklaşırsan bir 12 haftayı daha gevşek geçirirler.taraftarda bıraktığın yıkımdan söz bile etmiyorum.muharrem usta iyi bir işadamı olabilir ancak kesinlikle berbat bir klüp başkanı ve psikolog

halilaziz61
03.12.2016, 17:10
tayfun cora deyince aklıma şu gol gelir hep :)

https://www.youtube.com/watch?v=H6Ek7HMq8YE

Benim aklıma anorthosis famagusta maçında fabiona eller yerine oyuna girdikten sonra yaptığı iki kritik hata ile 3-1 yenilisimiz gelir ki şampiyonlar ligi ön eleme maçıydı.
Bu maç hazırlık maçıydı muhtemelen bu gol hatırına takımdaki ömrünü uzatmıştır

sasone
03.12.2016, 17:17
Hadi Trabzonspor'u ve camiasini bilmeyenler Trabzon oze donmelidir kliseleri yapar ve biz de yav he he der geceriz de , icimizden birilerinin gercekten boyle bir oze donus olacagini sanmasi ve bunun hayalini kurmasi biraz komik oluyor bence. Oze donus demek dinazorlarin akan cesmelerin basina coreklenmesi demek.. Oze donus demek torpil adam kayirma demek...klonlanmis zekiler,yumlular demek...

Kötü örnekler yerine doğru örneklere odaklanmak gerekiyor,Zeki ve Yumlu gibi kötü örnekler yerine Fatih Tekke,Gökdeniz gibi doğru örnekleri öne çıkarmak gerekiyor.
Nüfus,lisanslı futbolcu ve profesyonel takım sayısı olarak kıyaslama yaparsak belki de dünyada Brezilya'dan sonra en verimli topraklar Doğu Karadeniz Bölgesi,doğru ve etkili bir planlama ile ne yapılacağı ise Almanya'da ve Avrupa'da 5 milyon gurbetçi arasından çıkarılan futbolcu sayısından açıkca belli oluyor,orada çıkan futbolcuların büyük kısmı da yine Karadeniz kökenli göç eden ailelerin ağırlığında.
Eğer gerçekten Trabzonspor kimliğine uygun yetenek ve karakterdeki adamları çıkarırsak diğer yerli futbolcular da o havanın içinde bizden daha fazla sahipleniyor ve faydalı oluyor.
İskender Gönen,Orhan Çıkrıkçı,Ünal Karaman,Osman Özköylü,Şeyhmuz Suna,Abdullah Ercan,Tolunay Kafkas ve Onur Kıvrak gibi bu şehre hizmet eden,Trabzonsporlular çıkıyor.
Doğru planlama ile bizim kurtuluşumuzun modeli budur.Yürüyen ve verimli sistem budur.
Değersizleştirmek yerine destek olmak şarttır,faydamızadır.

bahadır2561
03.12.2016, 17:18
3-4 transfer dönemine ihtiyacın varsa nerde 50. yıllıkta şampiyonluk

Bu adamın hayatı yalan olmuş

gurur6134
03.12.2016, 17:20
Kara delik klubun gelecegini yutuyor ogutuyorsa birak git beceremiyorum de ..sende suc yok ama, suc seni son sans diye bizim onumuze sisirip koyan kamuoyunda ve seni secen biz ahmaklarda..karnimiz tok bu laflara 3 ay oncesinde 50.yilda sampiyonluga oynayacak takimin iskeletini kurduk 50.yilda sampiyonluk diyordun o zaman o delik pembeydi de bugun mu kara oldu ya kendini cok zeki saniyorsun ya bizi cok aptal..bizim sucumuz herkesi kendimiz gibi gormemiz verilen sozlere vaadlere inanmamiz ..adam olanin agzindan laf bir kere cikar baskan oyle siyasiler gibi atip tutarsan boyle kendinde madara olursun klubude madara edersin..

sasone
03.12.2016, 17:23
bu klübün düzlüğe çıkmak için son şansı bu stadyumdu.ama bu yönetim öyle bir takım kurdu ki stadyumu bile açamıyoruz.locaları da kombineleri de eline yüzüne bulaştırdı.ve ağam dün akşam itibarı ile sene başında bir süre düzelmeyecek dediği ekonomik sorunları çook uzun süre düzelmeyecek açıklamasıyla güncelledi.ve ağam yine dün akşam yaptığı açıklama ile klübün geleceğini tehdit ettiğini belirttiği kara delik için klübün geleceğini acımasızca yutuyor ve öğütüyor diyerek güncelledi.

Muharrem Usta ‏@UstaMuharrem
2-Malesef ekonomik sorunlar daha çook uzun süre yoluna girecek gibi durmuyor.
Kara delik;
kulübün geleceğini acımasızca yutuyor ve öğütüyor.

not:sen 12 haftada 12 puan almış futbolculara bu açıklamalarla yaklaşırsan bir 12 haftayı daha gevşek geçirirler.taraftarda bıraktığın yıkımdan söz bile etmiyorum.muharrem usta iyi bir işadamı olabilir ancak kesinlikle berbat bir klüp başkanı ve psikolog

Ben maddi sorunların anlatılmasını ve taraftarın bu bilinçle davranmasını önemsiyorum,her sezon yaptığım katkıların daha fazlasını yapmak için sorumlu hissediyorum,bunda kötü bir şey yok,Muharrem Usta da üzerine düşeni yapmış,hacizler ve FIFA başvuruları olmuyor,futbolcular düzenli olarak parasını aldıkları için de kendilerini mahcup hissediyorlar,bu kendi açıklamaları.
Sorunu bizle paylaşmasındaki amaç sürecin ne getirip,götüreceğini insanlara aktarmak.
Stadın açılması ise Loca satışlarından istediklerini alıyorlar,yakından takip edenler bilir,Muharrem Usta'yı zora düşüren güvenip,tam destek verdikleri başta Ersun Yanal olmak üzere sahada iş yapması gerekenlerin bu gerçeği kavrayamamış olmaları.
Bu başarısızlığa rağmen,doğru bildiği yönetim tarzından ve profesyonellere destek vermesinden rahatsız olsam da,işin psiliğini başkan çektiğine göre kararı da o verecek.
Utanması gerekenler belli,yaptıkları ortada.

gurur6134
03.12.2016, 17:31
Kaybolan itibarimizi yeniden kazandirmak yerine olayi ekonomiye baglayip bu durumun yani diplerde surunmemizin uzun sure boyle devam etcegini ima etmesi bu takima camiaya ihanettir..insanlarin beklentileri dusuk tutmak aldigimiz sonuclardan da anlasilacagi uzere siradanlasmak ve orda cakili kalmaktir..usta bu klup trabzonspor aklini basina devsir su koyu verdiysen birak git bu camia elbet senin gibi iho gibi basarisizlarin ardindan kullerinden yeniden dogcak enerji ve gucte atay aktuglarida cikarir samil ekincileride digerlerinide..bu kadar aciz bir camia degil bu klup..siyasilere guvenerek yola cikarsan boyle yari yolda yaya kalirsin ki ihonunda ustanin yaptigi en buyuk hatalar bunlar oldu..oyle bir baskan gelmeli ki siyasilerin elinde oyuncak olan klubu bunlardan temizlemeli birakin siyasileri siyasetin s sini klupten iceri sokmamali..trabzonun futbol anlaminda ki dinamik ve devrimci ruhu yeniden ortaya cikmali siyasilerin uyutup uyusturdugu sehirde camiada klupte ancak boyle ayaga kalkabilir yeniden..

Mert'
03.12.2016, 17:33
Ekonomiden dem vuracaksa Yumlu ve Zekiyle sözleşme yapmayacaktın. Suk ve MLS liginden gelip buradaki tempoda boğulup sakatlanan Castillo gibilere paraları verene kadar BJK hangi adamları kaça almış baksınlar. 2-3 sayfa önde vardı o 11 başka söze gerek yok bıktık artık.

bahadır2561
03.12.2016, 17:35
Kulüp burası hastane değil takım iyiyse ekonominde iyidir

Öyle saçma salak adamlara para verirsen daha çok batarsın

Kara delik hangi kulübü yutmuş da bizi yutacakmış

O imrenerek baktıgın bjknin kaç lira borcu var bi söyle bakalım

Valla bu hafta da kaybedersek yönetim mönetim kalmaz

Orkun 61
03.12.2016, 17:43
Olay budur

Gurpas
03.12.2016, 17:49
Yalanı peynir ekmekle birlikte yiyorsun Muharrem. Büyük camiaların başkanları söylediğini verdiği tarihte gerçekleştirir. Başlarda sana çok güveniyordum kredini tükettin, imajın gözümde dibe vurdu.

Begoz
03.12.2016, 18:03
Ekonomiden dem vuracaksa Yumlu ve Zekiyle sözleşme yapmayacaktın. Suk ve MLS liginden gelip buradaki tempoda boğulup sakatlanan Castillo gibilere paraları verene kadar BJK hangi adamları kaça almış baksınlar. 2-3 sayfa önde vardı o 11 başka söze gerek yok bıktık artık.

Biktik artik diyosun profil resmine bizde paralari cuklayipta giden Cardozo'nun resmini koyuyosun. Ki Trabzonspor tarihinin en hatali ve maliyetli transferlerden biridir.
Senin asil yasinin daha ufak oldugunu biliyorum. Bu takim daha kotu yonetimleri de gordu. Merak etme. Usta iyi bir insandir. Keske arifberkay abi burada olsada nasil iyi niyetli ve bu sorunlardan kurtarabilecek bi baskana sahip oldugumuzu dile getirse. Evet hatalari var ama ders cikaracak zamani da var.

redbul
03.12.2016, 18:08
ustanın en büyük hatası ekonomiyi ön plana alıp sportif anlamda takımı 2. palna atmak oldu size ben newcastle unıted örneğini vermek istiyorum ingiltere nin en zengin takımlarından biri maddi olarak ama şuan chanpionschip te oynuyor emek oluyorki herşey maddiyat değil taraftar klübün mali yapısından çok saha sonuçlarına bakar usta nın en büyük hatası budur ayrıca bu maddi olanaksızlılarda harcanan 14 milyon euro gibi büyük bir mebla var yapılan bu yönetimsel hatalar takımı bu hale getirdi ama gerçek olan şu varki 14 milyon euraya kurulabilecek en kötü kadro kuruldu ne olduğu belli olmayan castillo ya 4.5 onaziye 3,5 bero ya 2.5 ibaneze 1,5 hun jun suka 1 milyon eura paralar verildi buna ramil de eklenebilir yani transferlerin hepsi karavana.

nakzo
03.12.2016, 18:49
bjk 1.5 milyar tl ile şampiyon oluyor bizimkisini 500 milyon borçla kara delik yutuyor.Be şaşkın sen koca Trabzonspora zekiyi,yumluyu,akbası ilk 11 oyuncu olarak layık görürsen.Nerde ıskarta bir herif bulup takıma sokarsan.Seni bermuda şeytan üçgenide yutar.

batuhanTs
03.12.2016, 19:08
Castillo iyi oyuncu kimse laf edemez adam sakatlandı pozisyona giremiyor takim onazi de fena degil bero da iyi durica iyi geriye kalanlar rezalet

BERBATOV61
03.12.2016, 19:08
5 senede 1 bir gökdeniz veya tekke ayarında bir tane topçu çıksın altyapıda kafidir fazlada uçmamak lazım eskisi gibi komple altyapıdan adam çıkarma işi bitti barcelona porto falan komple dünyayı alt yapı yapmış senin 20 den sonra aradığın adamı 13 14 yaşında keşfedip bünyesine katıyor bu 40 sene öncekinin hayalini kurmaktan vazgeçmek lazım artık

asilhamsi
03.12.2016, 19:16
bjk 1.5 milyar tl ile şampiyon oluyor bizimkisini 500 milyon borçla kara delik yutuyor.Be şaşkın sen koca Trabzonspora zekiyi,yumluyu,akbası ilk 11 oyuncu olarak layık görürsen.Nerde ıskarta bir herif bulup takıma sokarsan.Seni bermuda şeytan üçgenide yutar.
Boş muhabbet.bu kadar zayıf kadro kurulması ekonomiden çok futboldan anlamamak ile alakalı.Takim küme düşerse böyle rahat rahat ekonomimi konusacaklar çok merak ediyorum

asilhamsi
03.12.2016, 19:24
Bakın sürekli başkan hoca değişimiyle hiçbir yere varamayız. Adam bir plan yapmış o plana uygun olarak ilerlemeye çalışıyor.

Yanlışlar yapılmadı mı yapıldı. yumlu başlı başına hata zaten. Transferlerden beklenen verim alınamadı.

Geçen sene İHO da bir planlama yaptı. Takım kurdu yüksek meblalar ödedik. Hakemler biçmeseydi o takım olurdu işte maç kazanılacak gelen gelirler takımın ödemeleri yapılacaktı. Gel gör ki cüneyt denilen adam ve yandaşları resmen biçtiler bizi. Bizim o tarzda bir kadro kurmamız için en az 10 senemiz var.

İHO yu savunmuyorum yanlışları çoktu ve itibarımızı yerle bir etti ama şunu unutmayın o takım 2011 den sonra ki en iyi kadromuzdu.

İHO nun planı hakem çetesi tarafından çökertildi saha da kaybedince ekonomik olarak da çöküş kaçınılmaz oldu.

Şimdi Muharrem Başkan la yeni bir yol çıkıldı. Bir sefer olsun susalım ve sadece destekleyelim. Hepimizin içi yanıyor biliyorum ama tek çıkış yolu destek olmak. Ne hoca ne de başkanın gitmesini istemiyorum. Başkanın dediğim dedik bir adam olmadığını fikirlere açık olduğunu düşünüyorum. Sabırla gerçekten sabırla bu iş çözülecektir.

Son bir şey herşey transfer değildir. Jurgen Klopp un bir röportajını buraya atıyorum bir zahmet okuyuverin;

Alman teknik adam, takımının salı günü Burton Albion ile oynayacağı Lig Kupası maçı öncesi basın toplantısı düzenledi. Klopp bir kez daha maçtan çok takıma yeni isimlerin katılıp katılmayacağına dair sorularla muhataptı. Bundan çok sıkıldığını dile getiren Liverpool'un teknik patronu, basın mensuplarına sitem etti: "Transferin kapanmasını iple çekiyorum çünkü hepiniz bu konuda saplantılısınız."
Antrenmanda gelişmeye inanmıyorsunuz
Saha içinde yapılan hataların ya da takımdaki eksikliklerin çalışarak giderilebileceğini söyleyen Klopp, "Antrenmandaki gelişmeye bir saniye bile inanmıyorsunuz. Arsenal maçında mükemmel değildik. Size göre dört gol attıysak, hücumda iyiyiz demektir ancak üç gol yedik ve savunmada problemlerimiz var. Sonra Burnley ile karşılaşıyoruz, %81'le topa sahip olup bir gol bile atamıyoruz. O zaman yeni bir santrafor almamız mı gerekiyor? Bu tip şeyleri skordan bağımsız düşünmeniz gerekir. Transfer 31 ağustosa kadar devam ediyor ve o zamana kadar her şey olabilir. Çok dikkatli ve profesyonelce çalışıyoruz. Öncelik verdiğimiz bir pozisyon yok. Bu konuyla alakalı başka söylenebilecek bir şey de yok." şeklinde konuştu.
.

Ne planı yahu bu kadar ucuz numaraları yemeyin.gecen sene küme düşmekten zor kurtuldu,enkaz edebiyatı yapıldı,bu sene ciddi ciddi potadayiz hala ekonomi konuşuyoruz.Bu arada şampiyonluk söylemi yönetimden çıktı.taraftar şampiyonluk değil sadece sahada mücadele eden takım görmek istiyordu.O da olmadı.Simdi söylem değişti.Bakti 50.yilda şampiyonluk imkansız,kivirmaya başladı ekonomi kötü diye.Ortada plan falan yok,o seçimi kazanmak için uydurulmustu

Fatih Öztürk
03.12.2016, 19:52
Biktik artik diyosun profil resmine bizde paralari cuklayipta giden Cardozo'nun resmini koyuyosun. Ki Trabzonspor tarihinin en hatali ve maliyetli transferlerden biridir.
Senin asil yasinin daha ufak oldugunu biliyorum. Bu takim daha kotu yonetimleri de gordu. Merak etme. Usta iyi bir insandir. Keske arifberkay abi burada olsada nasil iyi niyetli ve bu sorunlardan kurtarabilecek bi baskana sahip oldugumuzu dile getirse. Evet hatalari var ama ders cikaracak zamani da var.

Sen hayatında kaç tane Cardozo gibi golcü gördün bu takımda.
Hatalı transfermiş.
50 lig maçında 26 gol attı takıma ve camiaya getirdiği hava cabası.
Suk gibi kalenin yerini bile bilmeyen adama 2 milyon bayıldı vizyonist Usta.
Takım ligde kalırsa vizyonist Usta ders alacak baksana 2-3 transfer dönemi daha istiyor 50.yılıda yalan etti.

Fatih Öztürk
03.12.2016, 19:57
Ne planı yahu bu kadar ucuz numaraları yemeyin.gecen sene küme düşmekten zor kurtuldu,enkaz edebiyatı yapıldı,bu sene ciddi ciddi potadayiz hala ekonomi konuşuyoruz.Bu arada şampiyonluk söylemi yönetimden çıktı.taraftar şampiyonluk değil sadece sahada mücadele eden takım görmek istiyordu.O da olmadı.Simdi söylem değişti.Bakti 50.yilda şampiyonluk imkansız,kivirmaya başladı ekonomi kötü diye.Ortada plan falan yok,o seçimi kazanmak için uydurulmustu

Hepsini geçtim söyledikleri gibi mali yönden iyiye işaret var mı bu ay içinde mali kongrede görecez.
Hayır yani her söylediği ters çıkınca insan ister istemez buda yalan çıkar endişesine kapılıyor.

Mert'
03.12.2016, 20:02

Sana mı soracağım kimin resmini koyacağımı? Usta iyi bir insan olabilir ondan yana hiç şüphem yok İHO ile yarıştığı dönemdeki başlıklara girersen az sayıdaki Usta destekçilerinden olduğumu görürsün.Ben icraata bakarım boş konuşup taraftarı kandırmasaydı. Ayrıca benim bilgilerimi açıklasan madem yaşıma kadar biliyormuşsun çok merak ettim :)

Mert'
03.12.2016, 20:03
Hatalı transfermiş.
Takım ligde kalırsa vizyonist Usta ders alacak baksana 2-3 transfer dönemi daha istiyor 50.yılıda yalan etti.

Bırak abi troll herhalde daha bugün üye olmuş avatarlara laf yapıyor birde yaşımı biliyormuş :)

Fatih Öztürk
03.12.2016, 20:11
Bırak abi troll herhalde daha bugün üye olmuş avatarlara laf yapıyor birde yaşımı biliyormuş :)

Bu aralar Adana'dan habire bir kaç yorum bırakıp tüyen troll biri çarpıyor gözüme :)

Oğuzhan Turhan
03.12.2016, 21:59
Oğuzhan ne yapalım peki? eleştirme zaten eleştiriyoruz

Cengiz Abi yapacak bir şey yok.
Seçim zamanında, Muharrem Usta seçilsin diye yapmadığım şey kalmadı. (dua vb.)
Ama şimdi bakıyorum, beni bu kadar büyük hayal kırıklığına uğratan başka bir başkan olmadı.
İHO' ya burada millet ağzına geleni söylüyordu, şimdi bakıyorum sportif açıdan Muharrem Usta, İHO' nun tırnağı etmiyor.
10 sene sonra, kimse şu sponsorla anlaştı, bu kadar borcu kapattı demez.
Antalyadan, Kasımpaşadan 7, 6 yedi derler.
Kümede kalma mücadelesi verdi derler.
Geçen seneyide sayarsak, Muharrem Usta ile birlikte 2 sezon boyunca kümede kalma mücadelesi veriyoruz.
Ayıptır, yazıktır, günahtır.
Dahada kızdığım nokta, seçim boyunca Hekimoğlu küçüleceğiz dedi diye biz Muharrem Usta'yı destekledik.
Sonuca bakıyorum, Hekimoğlunu desteklemememize sebep olan argümanların hepsini Muharrem Usta yapıyor.

Bilall61
04.12.2016, 00:18
Takımın üst düzeyde yarışabilir olması için özgüven yükselmesine ve 2-3 transfer döneminde nokta atışı 6-7 net oyuncuya ihtiyacımız var.[M.U]
3 Aralık 2016
Başkan bırak da buna Ersun Yanal karar versin.Ya da bir tane sportif direktör getir.Bu açıklamaları o yapsın.Anlamıyorum ki itibar itibar diyorsun.Böyle itibar mı kalır Allah aşkına?

Her kötü gidişte yeni bir oyuncu gurubu alınması başarısızlığı ve ekonomik sorunları katlayarak derinleştirdi.Aynı hatayı yapmamalıyız.[M.U] 2 Şubat 2016
Nereden nereye(!)

Stadın açılması da ikinci devreye pozitif etki yapacaktır.Özetle;her şeyin farkındayız ama malesef camia olarak bu bedeli ödeyeceğiz.[M.U]
Başkan Toki'ye nasıl güvenip de stad açılış tarihi verirsin.Yine Avni Aker'e veda hikaye oldu.Yeni vedalar bizi bekliyor.

Malesef ekonomik sorunlar daha çook uzun süre yoluna girecek gibi durmuyor.Kara delik;kulübün geleceğini acımasızca yutuyor ve öğütüyor.[M.U]Sen nasıl bir hastanenin yönetim kurulu başkanısın?Sen nerede yaşıyorsun?Burası bakkal dükkanı mı?Mali durumu düzeltiyormuş.Çocuk mu kandırıyorsun?Hangi parayla?Takım maç mı kazanıyor?Sponsor mu var?Bu mali borcu düzeltmek uzun süreli bir planlama sonucu olur.Bunun meyvesini uzun sürede alırsın.Bu açıklamaları sırf taraftarın gazını almak için yapıyor.Vizyon...
Herkes inansın ki çok üzgünüz ama ne yapacağımızı biliyoruz.O güzel günleri tekrar görmek istiyorsak..."kırmayalım,cesaret verelim".[M.U]
E adama sorarlar:Ne yaptın bugüne kadar taraftara güven verecek?
Güya üst düzey yöneticisin.Bari yönetim açısından güven ver.Yok.
Boyundan büyük laflar ettin geçen sene 'Bu Düzen Değişecek'.Sen zaten bu düzene boyun eğmiş bir adamsın.Pısırığın tekisin.

Son olarak sen işte busun:

"Haklı olduğumuz yerde sonuna kadar kararlı gideriz.Aslolan...TS'nin üzerine oyun oynanıyor gibi algılardan kurtulmaktır.Büyüklük budur." [M.U] 16 Nisan 2016

Yusuf saha dışında ona kırmızılık hareketi yapan sahada öyle mi...Madem ki sahada tiyatro oynanacak Yusuf'ların ne işi vardı burada.[M.U]
5 Kasım 2016

Acaba hangisi gerçek Muharrem Usta?

perzamur
04.12.2016, 00:38
Hatalı transfermiş.

Transferinin hatali olmasi ile ben futbolcunun kalitesini tartismiyorum Fatih. Memleketlin İho'yu her kulvarda alttan alta savundugun icin laf konduramiyosun onun donemine. Evet yanlis bir transferdi. İlk sezonunda 17 gol atmasi bunu degistirmez. Cunku kadro yapi itibari ile Cardozo'ya gore degildi. Zaten ikinci sezonki hali ortadaydi.
Sen Usta'ya laf soyleyecegine once kulubu siyasi batakliga surerken, milyon eurolari bos yere harcarken destek verdigin İho'nun hesabini ver. Basinizi gömmeyin kuma. Bu kulup bu halde ise İho yuzundendir. Simdide alttan alta Usta'nin altini kaziyosunuz

perzamur
04.12.2016, 00:41
Sana mı soracağım kimin resmini koyacağımı? Usta iyi bir insan olabilir ondan yana hiç şüphem yok İHO ile yarıştığı dönemdeki başlıklara girersen az sayıdaki Usta destekçilerinden olduğumu görürsün.Ben icraata bakarım boş konuşup taraftarı kandırmasaydı. Ayrıca benim bilgilerimi açıklasan madem yaşıma kadar biliyormuşsun çok merak ettim :)

Hangi konuda taraftari kandirdi peki?
Bu sezon sampiyonluga mi oynayacagiz dedi?
Yildizlari kadroya mi doldurucam dedi?
Agza dolanmis bi kandirma baska bi argumaniniz yok.

perzamur
04.12.2016, 00:45
Cengiz Abi yapacak bir şey yok.
Seçim zamanında, Muharrem Usta seçilsin diye yapmadığım şey kalmadı. (dua vb.)
Ama şimdi bakıyorum, beni bu kadar büyük hayal kırıklığına uğratan başka bir başkan olmadı.
İHO' ya burada millet ağzına geleni söylüyordu, şimdi bakıyorum sportif açıdan Muharrem Usta, İHO' nun tırnağı etmiyor.
10 sene sonra, kimse şu sponsorla anlaştı, bu kadar borcu kapattı demez.
Antalyadan, Kasımpaşadan 7, 6 yedi derler.
Kümede kalma mücadelesi verdi derler.
Geçen seneyide sayarsak, Muharrem Usta ile birlikte 2 sezon boyunca kümede kalma mücadelesi veriyoruz.
Ayıptır, yazıktır, günahtır.
Dahada kızdığım nokta, seçim boyunca Hekimoğlu küçüleceğiz dedi diye biz Muharrem Usta'yı destekledik.
Sonuca bakıyorum, Hekimoğlunu desteklemememize sebep olan argümanların hepsini Muharrem Usta yapıyor.

Muharrem Usta hangi konuda kulubu kucultmus ki?
14 milyon euro harcanmis transfere. Bu mu kuculmek?
Transferler verimli olmayabilir lakin ortada harcanan bi para var.
Desinler 6,7 yedigini. Futbol bu. Zamaninda da 4-5 yedigimiz anadolu kulupleri oldu. Konusuluyo mu simdi?
Daha 12. hafta.
Merak etmeyin bu kulup en kotu bu sezon ilk 8'de bitirecektir ligi.

Vkgz
04.12.2016, 00:57
başkana sözüm yok ama transfer komitesi istifa etmeli.

alınanlar çok kötü, sözleşme uzatılanlar çok kötü.

Adem Erdoğan
04.12.2016, 01:06
Transfer konusu tam bir fiyasko olsa da başkana güvenim tamdır, samimiyetinden şüphem yoktur.

perzamur
04.12.2016, 01:32
Yani öyle bi hava yaratildi ki artniyetli insanlar tarafindan dersin Usta ajan, amaci Trabzonspor'u batirmak. Bi arifberkay abiye sorun, Baskan'in nasil hayatinin Trabzonspor oldugunu. Yav hepimiz insaniz. Hepimizin donem donem hatalari var. Sabredin biraz. Bu kulup senelerdir kafaya oynuyodu da geldi Usta batirdi herseyi.
Ulkenin psikoloji ayari kactigi icin insanlar gelip buraya stres atiyo. Baska bi aciklamasi yok bunun.

crazyman_61
04.12.2016, 01:56
Başkanın açıklamalardan sonra umudum kalmadı ışık yok

Fatih Öztürk
04.12.2016, 03:09
Transferinin hatali olmasi ile ben futbolcunun kalitesini tartismiyorum Fatih. Memleketlin İho'yu her kulvarda alttan alta savundugun icin laf konduramiyosun onun donemine. Evet yanlis bir transferdi. İlk sezonunda 17 gol atmasi bunu degistirmez. Cunku kadro yapi itibari ile Cardozo'ya gore degildi. Zaten ikinci sezonki hali ortadaydi.
Sen Usta'ya laf soyleyecegine once kulubu siyasi batakliga surerken, milyon eurolari bos yere harcarken destek verdigin İho'nun hesabini ver. Basinizi gömmeyin kuma. Bu kulup bu halde ise İho yuzundendir. Simdide alttan alta Usta'nin altini kaziyosunuz

Birader önce kendini düzgün ifade edebileceğin hesap edin sonra gel tartışalım.
Burada kimse gönül verdiği takımın kötülüğünü istemez geçeceksin sen ihocusun sen usta düşmanısın işlerini.
Usta ya da iho farketmez burdaki her birey onların ömrü boyunca yürüdüğü yollar kadar kafa patlatmışlığı var bu takım için.
Usta kim ki onun altını kazımaya çalışalım arkadaş o benim ya da şurdaki bir birey kadar dert edinmiş midir Trabzonspor'un dertlerini.
Trabzonspor'u dert eden insan 1 senede 1500 tane hata yapar mı, üstelik hata yaptığınada inanmıyorken.

Erkin
04.12.2016, 03:27
Baskan uzun zaman sonra piyasaya cikip yine sabir icerikli twitler atarak herkesi dusunmeye ve destege davet etmis. Yav Gumushane rezaletinde zaten stadda 8-10 kisi protesto etmis gerisi de sarkilar esliginde durumu gormemeye calisiyordu, tesis basan falan da yok; yani twitterda sovenler disinda ortada direk bir fiziksel etki gosteren bir kamuoyu yok. Ne diyim abi, sahadaki yuz kizartici durumu kurtarmak icin gereken cozum uretip -en azindan uretmeye calisip- ve yaptirimlarda bulunacagina sorumlulara boncuk dagitip bu cikmaz durumda belki etkisi en az olan taraftara tavisyelerde bulunuyorsun. Biz de 16.siraya gerilemeyelim diye duaya cikalim.

perzamur
04.12.2016, 03:49
Birader önce kendini düzgün ifade edebileceğin hesap edin sonra gel tartışalım.
Burada kimse gönül verdiği takımın kötülüğünü istemez geçeceksin sen ihocusun sen usta düşmanısın işlerini.
Usta ya da iho farketmez burdaki her birey onların ömrü boyunca yürüdüğü yollar kadar kafa patlatmışlığı var bu takım için.
Usta kim ki onun altını kazımaya çalışalım arkadaş o benim ya da şurdaki bir birey kadar dert edinmiş midir Trabzonspor'un dertlerini.
Trabzonspor'u dert eden insan 1 senede 1500 tane hata yapar mı, üstelik hata yaptığınada inanmıyorken.

Sen 'Usta kim ki?' diyerek aslinda Trabzonspor başkanlık kurumuna olan saygisizligini da gozler onune seriyorsun. Diyorum ya yarin İho baskanliga aday olsa secim kampanyasinda ona yardimci olursun Fatih. Senden ricam İho'ya gosterdigin destegin cok degil ucte birini Usta'ya gosterin, ölmezsiniz. Aslinda bosuna dil dokuyorum. iyi niyetli olsaniz enkaz almis bir insana daha bir senesini doldurmadan boyle davranmazdiniz.
Ayrica burada klavye basindan boyle kafa patlatmalar acikcasi boş işler Fatih. İnsanlar bu kadar dusunceli ise kulube once uye olur, iki yil sonra da gider oyunu kullanip Trabzonspor'da soz hakkina sahip olur. Mesela sen neden uye degilsin hala?

AntiŞenol
04.12.2016, 03:56
Fatih kardeşim kabul et bu konuda haksızsın.

gurur6134
04.12.2016, 11:14
Kur farkindan sikayet ediyor usta yerli hocayla bile avro uzerinden sozlesme yapiyor..
Ee simdi uefayla yapilan anlasma ne olcak madem kur farkindan 40 trilyon daha artti borcun nasil transfer yapcaksin usta..sene basindan almadigin sag bek sag acik orta saha forvet hattini nasil doldurcaksin kur bu iken ve uefanin kilici uzerindeyken..tv lerde uefa ya verdigimiz taahutun de altinda transfer yaptik diye caka satiyordun simdi o almadigin adamlar varya 2 liraya devre arasi oldugu icin otomatik 3 lira bi de kur farkini koy 4 lira bakalim nerden ne bulup nasil alcaksin vizyoner baskan..

gurur6134
04.12.2016, 11:19
Forum yoneticileri su yeni acilan troll icerikli adana yazan yeni diye gecinen ama aslinda oyke olmadigi asikar dallama icin bir care bulamiyormu biz engellemekden biktik da..siz uyeligini kapattikca yeni uyelik aciyor piskopat yalaka..

halilaziz61
04.12.2016, 11:26
Yani öyle bi hava yaratildi ki artniyetli insanlar tarafindan dersin Usta ajan, amaci Trabzonspor'u batirmak. Bi arifberkay abiye sorun, Baskan'in nasil hayatinin Trabzonspor oldugunu. Yav hepimiz insaniz. Hepimizin donem donem hatalari var. Sabredin biraz. Bu kulup senelerdir kafaya oynuyodu da geldi Usta batirdi herseyi.
Ulkenin psikoloji ayari kactigi icin insanlar gelip buraya stres atiyo. Baska bi aciklamasi yok bunun.

Usta giderse Hekimoğlu akabinde Giray Bulak gelecek
Tehlikenin farkında mısınız
Ben Ustanın Trabzonspor sevdalısı olduğundam gelinen duruma bizden fazla uzuldugunden şüphe duymuyorum.
Sorumluluk ustanın omuzlarında
O da isterdi takir takir gol atalım vip de çayını yudumlasin.
Adamın çalışmasına ben şahidim.
Futbolcu alınırken emeğine sponsor için cirpiinislarina
Allah yardımcısı olsun

Sercan Keleş
04.12.2016, 11:28
Beklediğim gibi oluyor tam. Nevzat üzerinden Başkan yıpratılmaya başlandı.

İş hayatında başarılı bir formül var. Yetkilerini dağıtıp denetim mekanizması oluşturman. Fakat futbolda bu formül işe yaramıyor.

Başkanın şuana kadar başarısız hamlelerinin arkasında tecrübesizlik ve iyi niyet yatıyor. Futbol dünyası dışarıdan görüldüğü gibi değil. Başkan bunun farkına varmış. Yetkiyi tekrar eline alıyor. Son attığı twetlerden anlaşılacağı üzere zaman istiyor. Bunu da birkaç nedene bağlıyor.

AntiŞenol
04.12.2016, 11:35
Forum yoneticileri su yeni acilan troll icerikli adana yazan yeni diye gecinen ama aslinda oyke olmadigi asikar dallama icin bir care bulamiyormu biz engellemekden biktik da..siz uyeligini kapattikca yeni uyelik aciyor piskopat yalaka..

Hocam terbiyeli ol lutfen.
Arkadas birine kufur mu etmis, hakaret mi etmis?
Her yeni gelen kuzu gibi mi olmali size gore?
Sizin dusuncelerinize mi hizmet etmeli?
Adana yazmista nolmus hem hainlik mi yapiyo?
Gurur nickli kisinin ceza almasini talep ediyorum.

chener
04.12.2016, 11:42
transfer döneminde yapılanlar şimdi yönetimi ciddi ciddi yıpratıyor.ben kongrede bu yönetime oy verdim.bir önceki seçimde iho'ya.Tercihlerimde yanılmak beni çok sarsıyor.bu insanlar nasıl olur da bu kadar hatalı davranabilir diye düşünüyorum.tek aklıma gelen bu insanlar özgür değiller,tutsaklar. Bu esaretten kulübü kurtarmalıyız,yoksa daha nice yönetimler ve başkanları harcatacağız.
Haydi Başkan,Nihat BEHRAM'ın şiirinde dediği gibi;

kuşan kendini artık biraz da gövdeni yüreğinle kırbaçla
ey halk! haykır acını! bu kara dumanı dağıt

Mert Oğuzlu61
04.12.2016, 11:51
Usta giderse Hekimoğlu akabinde Giray Bulak gelecek
Tehlikenin farkında mısınız
Ben Ustanın Trabzonspor sevdalısı olduğundam gelinen duruma bizden fazla uzuldugunden şüphe duymuyorum.
Sorumluluk ustanın omuzlarında
O da isterdi takir takir gol atalım vip de çayını yudumlasin.
Adamın çalışmasına ben şahidim.
Futbolcu alınırken emeğine sponsor için cirpiinislarina
Allah yardımcısı olsun

Kritik soru, Hekimoğlu gelse bundan daha mı kötü olurduk ? Nasılsa vakti zamanı gelince o da şans bulacak.

Hekimoğlu için ''tehlikenin farkında mıyız'' ... Peki şuan içinde bulunduğumuz durumun farkında mıyız ? Geçen sene İho nun eseriydi, bu senede Usta nın eseridir. Hekimoğlu tehlikeyse bu durumda Usta ne oluyor ? Eğer zaman lazımsa, ''bana 3 sene verin şampiyonlukta beklemeyin'' diyen, tehlikeli?? Hekimoğlu ydu, 2. senemde şampiyonluğa diyen Usta değil.

HOPA'LI TS'Lİ
04.12.2016, 12:07
Başkanın açıklamalardan sonra umudum kalmadı ışık yok

Başkan da bu takımdan umudu kesmiş

gurur6134
04.12.2016, 12:20
Hocam terbiyeli ol lutfen.
Arkadas birine kufur mu etmis, hakaret mi etmis?
Her yeni gelen kuzu gibi mi olmali size gore?
Sizin dusuncelerinize mi hizmet etmeli?
Adana yazmista nolmus hem hainlik mi yapiyo?
Gurur nickli kisinin ceza almasini talep ediyorum.

Bilip bilmeden konusma kacinci kez sahte isimle hesap aciyor haberin var mi forum uyelerini nelerle itham ettigi defalarca kez kanitlandi..bozacinin sahidi siraci hesabi sende yeni gelmissin ayni tarzda ilerliyorsun cok suphelisin..amaciniz derdiniz ne sizin neye kime hizmet ediyorsunuz..sizin anladiginiz zagor vaskaninizin diliyle konusuyorum size sana da BLOCK..

Sercan Keleş
04.12.2016, 12:25
Kritik soru, Hekimoğlu gelse bundan daha mı kötü olurduk ? Nasılsa vakti zamanı gelince o da şans bulacak.

Hekimoğlu için ''tehlikenin farkında mıyız'' ... Peki şuan içinde bulunduğumuz durumun farkında mıyız ? Geçen sene İho nun eseriydi, bu senede Usta nın eseridir. Hekimoğlu tehlikeyse bu durumda Usta ne oluyor ? Eğer zaman lazımsa, ''bana 3 sene verin şampiyonlukta beklemeyin'' diyen, tehlikeli?? Hekimoğlu ydu, 2. senemde şampiyonluğa diyen Usta değil.

Yanılıyorsun renktaş. Usta bu kulübü uçuruma sürüklemedi. Sportif başarı noktasında inanılmaz başarısız bir sezon geçiriyoruz. Bu inanılmaz başarısızlığın şanssızlık ve hakem faktörü de var. Göz önünde bulundurulması gereken bir nokta.

Usta kulübü çok zor durumda bırakacak mukavelelere imza atmadı. Transfere öyle ahım şahım bir para da harcamadı. Sattığımız futbolcuların transfer gelirleri kullanıldı transferde. Kulüp büyük bir futbolcu çöplüğünden kurtuldu. Yanında sözleşme yenilemeleri ile yıllık ücretten kıstığı paralarda var.

Çok kolay üzerini çiziyoruz insanların.

Bu kulüp bu sezon transfere 15 milyon Euro harcadı diyelim çok çok. Futbolcu satışlarından elde edilen gelir 10 Milyon Euro.

Douglas, Cardozo, Aykut, Sefa, Özer, Soner, Deniz, Cavanda, İshak, Musa, Alper, Constant, Erkan, Mbia, Bos

Onur 1 M€, Ndoye 1 M€ indirimler.

Gelen futbolcularda

Suk, Ramil,Castillo, Onazi, Durica, Bero, İbanez

Hadi 6 Milyon Euro bir yıllık ücret verilsin. 15 Milyon Euro'da transferlerine 21 Milyon Euro.

Sattıklarımızdan 10 Milyon Euro kazandık.

22 Milyon Euroluk bir maaş bütçesinden kurtulduk. Çok çok üstü bir rakamda en kötü ihtimal diyorum.

Başkan şunu da yapabilirdi. Futbolcu gelirleri ve giderleri ile uğraşmaz. Bütün suçu İHO'ya atar. Bağlantıları ile kredi bulup birkaç yıldız isim alıp kulübe külfette olabilirdi.

gurur6134
04.12.2016, 12:29
Baskanin hala daha arkasin da oldugum tek bir konu kaldi o da şike konusu..su ana kadar dik ve dirayetli gidiyorlar yonetim olarak isvicreye yapilan cikarma bu her hafta ugradigimiz hakem kiyimlarindan da belli..umarim cas sonrasi fifa ya basvuru surecinde de bu sekilde devam ederler butun baskilara ragmen ki o surecte sadece tff mhk degil siyasi baskida cok buyuk olcaktir..tabii fifa surecini gorebilmesi icin once baskanlikda kalmasi lazim basarisiz yonetimiyle kredisini hizla tuketti boyle cok uzun sure dayanamaz..

Mert'
04.12.2016, 12:47
Hangi konuda taraftari kandirdi peki?
Bu sezon sampiyonluga mi oynayacagiz dedi?
Yildizlari kadroya mi doldurucam dedi?
Agza dolanmis bi kandirma baska bi argumaniniz yok.

12 haftada 12 puan icine siniyorsa sorun yok ama ben hazmedemiyorum.
Luceacu, stad sponsoru, 50.yilda sampiyonluga oynayacak takim iskeleti bu sezon kurulacakti hesapta :)
TrabzonsporTV vs. vs. Liste uzar gider.

Hasanu
04.12.2016, 13:25

Taktik ne demek bence önce bunu bilmemiz gerekiyor.
Taktik Nedir?
Taktik, bir futbol takımının müsabakayı kazanması için kendi oyun sistemini ve planını karşı takımın niteliklerini de ortaya koyarak, analiz etmesi ve bu analiz sonucunda oyun stratejisini ortaya koymasıdır.*
Peki Alt Yapı ne demek?
Alt yapı geleceğin profesyonelleri olacak futbolcu adaylarının temel futbol eğitiminin alındığı yerdir.Bu eğitim neleri kapsar?Bu eğitim futbolcu adaylarına mevkilerin temel gereklerini bir başka deyişle görev tanımlarını, arkadaşları ile oyun içinde nasıl koordinasyon sağlanacağını,aynı zamanda şut,pas,orta,çevre kontrolü gibi futbolun temel yapı taşlarının ve nihayetinde psikolojik gelişimin doğru bir şekilde ilerlemesine yardımcı olacak öğrenimi kapsar.
Bunları yazmamın amacı alt yapının işlevini ortaya koymak ve dolayısıyla alt yapının, taktik öğreniminin asli yeri olmadığını ve alt yapının futbolcuya bir şekil verme yeri değil,aksineverilen eğitim ile beraber meyilleri doğrultusunda futbolcunun gelişiminin en doğru biçimde gerçekleşmesini sağlamaktır.Ve şunu da eklemenin yararlı olacağını düşünüyorum.Futbolun ülkemizdeki gelişim seviyesinin düşük olması alt yapılardan çıkan futbolcuların benzer olmasını dolayısıyla da her ne kadar 2016 yılında olsak da futbola bakış açımzın pek değişmediğini söylemek gerekir.
(*,Alıntı)

werneke
04.12.2016, 13:25
transferlerde dümen olabilir mi ?

Mert Oğuzlu61
04.12.2016, 13:50
Yanılıyorsun renktaş. Usta bu kulübü uçuruma sürüklemedi. Sportif başarı noktasında inanılmaz başarısız bir sezon geçiriyoruz. Bu inanılmaz başarısızlığın şanssızlık ve hakem faktörü de var. Göz önünde bulundurulması gereken bir nokta.

Usta kulübü çok zor durumda bırakacak mukavelelere imza atmadı. Transfere öyle ahım şahım bir para da harcamadı. Sattığımız futbolcuların transfer gelirleri kullanıldı transferde. Kulüp büyük bir futbolcu çöplüğünden kurtuldu. Yanında sözleşme yenilemeleri ile yıllık ücretten kıstığı paralarda var.

Hakemler bize karşı hep böyleydi, bu yeni yeni olan bir durum değil, bunları artık aşmış olmamız lazım. Sadri Şener de geçenlerde bu konuyla ilgili demeç vermişti, takım top oynamıyor önce aynaya bakmamız lazım, özellikle 2 senedir TFF ye ''al kellemi'' diyoruz, resmen kaşınıyoruz. Hakemleri bir kenara bırakalım, bu sezon sadece forvetsizlikten kaybedilen 12 puan var (Karabük, Akhisar, Rize, Antalya, Gençlerbirliği) Bu maçları resmen ayağı titreyen hücum oyuncuları yüzünden, forvetsizlikten kaybettik. Düştüğümüz durumu, ligdeki konumumuzu kabullenemiyorum.

Maaş konusu zaten yönetimin yapmış olduğu en büyük hamleydi, bunu Hekimoğlu da yapardı hatta fazlasını bile yapardı, verdiği izlenim o yöndeydi. Benim Usta dan beklentim 2008 Sadri Şener etkisiydi. Ona kıyasla çok çok geride kaldı. Sadri Şener ölü camiayı ayağa kaldırmıştı, Usta bunu yapamadı.

Maaş konusu elle tutulur tek konu. Gelelim transfer gelirine,

Cardozo: 1.2m euro... Douglas: 1m euro... Cavanda 1.8m euro... Toplamda 4m euro, bir Onazi parası... Devre arası satılan Mbia nın parasını da katıyorsan eğer o para zaten oyuncu alacaklarına gitti, anında buharlaştı. Bir kısmını da menajere verdik. Peki başarısızlık mıdır ? Hayır, 3 tane pili bitik adamdan çok bile kazandık. İho olsa tazminatlarıyla yollardı.

Bence bu sezon yaşadıklarımızı hakemlere ve şans gibi soyut şeylere bağlamamız doğru değil. Ortada çok ciddi bir sportif başarısızlık var, Usta da yöneticiler de bunun farkında. İlk 11 imiz 2. lig takımının yedeklerini bile kendi sahasında yenemiyorsa ben bu noktada yönetimi eleştiririm. O maçtan sonra en azından orta sahadan gol yeyip sırıtan adamın cezasını keserler diye bekledim ama yok. O icraatı bile yapamadılar. Çok pasifler Sercan, harbi çok pasifler. Bu durum doğrudan takımada yansıyor.

Bu arada Usta yı eleştiriyor olmamdan sakın ''Usta-Ersun istifa'' düşüncesi çıkmasın, tam tersi ben bunların sonuna kadar arkalarındayım. Ama hatalı oldukları noktaları da belirtmek lazım.

halilaziz61
04.12.2016, 13:55

mesele nasıl iş yapabileceğidir
Hekimoğlu gelse evet bundan iyi olurduk ama en fazla 6. olurduk.
hoca çoktan değişmiş yeniden yapılanma olmuş kelle alınmış olurdu yani
hekimoğlunun topladığı toplama yönetim kurulu birbirine çoktan girmişti bile

Trabzonspor Trabzondan yönetilir en büyük sloganlarıydı
Arkadaşlar hekimoğlunu denedik en azından onun zihniyeti defaatle denedik
ama olmadı olmuyor
denemediğimiz Usta gibi bir zihniyeti hiç denemedik

Ben bir kez de olsa farklı bir şey denemek istiyorum
Bu demek diil ki Usta hasta yapmadı hatası çok ama farklı bir şey yapmaya çalışıyor fikret orman gibi takımı ayağa kaldırmayı hedefliyor

halilaziz61
04.12.2016, 13:58
Hekimoğlu olsa idi QNB ile anlaşabilir miydik sorusu bi tarafta dursun.

Evet sportif olarak başarısız durumdayız ama bu devran hep böyle gitmeyecek illaki bi yerden dönecek.

Dua edelim de bu dönş bi an önce olsun

ilyskm
04.12.2016, 14:00
İşin acı olanı şu; sokağa çıksan onun ayarında elini atsan bulabileceğin bir topçunun (ibanez) neymiş efendim Avrupa kupalarından elendiğinde kampa katılması. Ne topçuymuş be? Duyanda Carlos u aldık zannedecek, Allah sizi bildiği gibi yapsın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Fatih Öztürk
04.12.2016, 14:04
Sen 'Usta kim ki?' diyerek aslinda Trabzonspor başkanlık kurumuna olan saygisizligini da gozler onune seriyorsun. Diyorum ya yarin İho baskanliga aday olsa secim kampanyasinda ona yardimci olursun Fatih. Senden ricam İho'ya gosterdigin destegin cok degil ucte birini Usta'ya gosterin, ölmezsiniz. Aslinda bosuna dil dokuyorum. iyi niyetli olsaniz enkaz almis bir insana daha bir senesini doldurmadan boyle davranmazdiniz.
Ayrica burada klavye basindan boyle kafa patlatmalar acikcasi boş işler Fatih. İnsanlar bu kadar dusunceli ise kulube once uye olur, iki yil sonra da gider oyunu kullanip Trabzonspor'da soz hakkina sahip olur. Mesela sen neden uye degilsin hala?

Yine üyeliğin gitmiş :)
Arkadaşım iho, miho, maho ya da başkası farketmez bu takımı zirveye taşıyacak adam her Trabzonspor'lunun gözünde efsane olur.
Sadri Şener'de giderken enkaz bıraktı kimse enkazı bahane etti mi?
1 sene önce Başkanlığı alırken enkaz felsefesi yapmıyorken şimdi nolduda bu duruma geldik?
Başarılı olacaksın kimseye laf bırakmayacaksın, başarısız olursan tepkilere kulak vereceksin lüzümsuz yere Kaide aramanın anlamı yok.

Mert Oğuzlu61
04.12.2016, 14:26
mesele nasıl iş yapabileceğidir
Hekimoğlu gelse evet bundan iyi olurduk ama en fazla 6. olurduk.
hoca çoktan değişmiş yeniden yapılanma olmuş kelle alınmış olurdu yani
hekimoğlunun topladığı toplama yönetim kurulu birbirine çoktan girmişti bile

Trabzonspor Trabzondan yönetilir en büyük sloganlarıydı
Arkadaşlar hekimoğlunu denedik en azından onun zihniyeti defaatle denedik
ama olmadı olmuyor
denemediğimiz Usta gibi bir zihniyeti hiç denemedik

Ben bir kez de olsa farklı bir şey denemek istiyorum
Bu demek diil ki Usta hasta yapmadı hatası çok ama farklı bir şey yapmaya çalışıyor fikret orman gibi takımı ayağa kaldırmayı hedefliyor

Benim yaşımdakiler Özkan Sümer ve sonrasını hatırlar. O dönemlerden şimdiye gelene kadar Hekimoğlu zihniyetinde birini bence denemedik, öncesini bilemem. Hekimoğlu ile hangisini kıyaslayabiliriz ? Belki biraz Atay Aktuğ... Hekimoğlu hakkında tek bildiğim, Sadri Şener in yöneticisiydi sonra istifa etti ve Trabzon da çok seviliyor. Çizdiği profili başkan olsa sürdürebilir miydi bilinmez ama en azından hayal satmayan birisi olarak insanların kafasına kazındı, Usta dan sonraki başkan olması da kesinleşti. Bu adam hakkında başkada bir bilgim yok. Gelseydi ne olurdu nerede olurduk bilemeyiz ama Usta nın arkasında çok güçlü bir başkan adayı var, atacağı adımlara dikkat etmeli. Kongrede bize vaad ettiği tablo bu değildi. İçine Nuri Albayrak girdi...

Ayrıca Fikret Orman ın 2012 kongresinde söylediği söz şuydu, ''bana 3 yıl verin'' ... Bu sözün aynısını bizim kongrede söyleyen kimdi ?

Yalan yok kongre öncesi istemedim gelmesini, hala istemiyorum Usta nın daha 2 sezonu daha var Usta sırasını bekledi o da beklesin.

BlackPanther
04.12.2016, 14:29
Başkan. İlk icraatın Trabzonspor kulübünü İstanbula taşıman olmalı. Başarılı olursun.

Sent from my iPhone using Tapatalk

omondoles
04.12.2016, 14:59
Hep beraber eleştirelim ama söylediği şeyler üzerinden.

Mesela lucescu konusu. Direk lucescu demedi ama lucescu gelecek imasında bulundu. Bu konuda eleştiriyi hak ediyor.

Sponsor konusunda çok kızamıyorum. Kendinizi şirket sahibi olarak düşünün. Bu takıma sponsor olur musunuz?

Trabzonspor tv konusunda söz verdiğini görmedim, duymadım. Hatta tv konusunda olumsuz konuşmuştu. Diğer kulüpler zararda demişti. Youtube kanalı sözünü vermişti.

Loading %61..

Bilal Karadeniz
04.12.2016, 16:08
Yahu muharrem ustanın şu ana kadar hangi söylemi doğru çıktı lucescu diye bizi kandırdı stat konusunda sponsor konusunda transferler konusunda hayaller aleminde yaşamıyoruz arkadaşlar nerden geliyo bu rahatlık kaybettiğimiz maçlar yüzünde kaç milyon tl zarara uğradık takımın düştüğü hale bi bakın ya.

Bilal Karadeniz
04.12.2016, 16:09
Kulubü devir alalı 1 sene oldu hala borç diyo biliyodun kulubün durumunu aday olmayasaydın veya ibrahim hacıosmanoğlunu ibra etmeseydin ellerinle uğurladın adamı

yorumsuz6117
04.12.2016, 17:01
Görende sanacakki tek borcu olan ekonomisi kötü olan kulüp biziz.. Senin kadar ağlayan yok , adamların 1 Milyar borcu var ama transfer yapmasını biliyorlar yaptığınız rezil transferleri ağlayarak , ekonomiyi öne sürerek kapatamazsın , takke düştü kel göründü artık.. Yalanlarına inanacak adam kalmadı boş beleş adamlara milyon euroları dağıttın , elde ne var tarihinde en rezil sezonunu yaşıyan Trabzonspor 12 maçta 12 puan , atılan gol 7 (ligin en az gol atan takımı)... Camia olarak bedel ödeyecekmişiz , senin yemekçinin ve boş beleş scout tayfasının yaptığı boş beleş transferlerin bedelini camia niye ödeyecek bedel ödenecekse siz ödeyeceksiniz..

~UniCef~
04.12.2016, 17:09
Taktik ne demek bence önce bunu bilmemiz gerekiyor.
Taktik Nedir?
Taktik, bir futbol takımının müsabakayı kazanması için kendi oyun sistemini ve planını karşı takımın niteliklerini de ortaya koyarak, analiz etmesi ve bu analiz sonucunda oyun stratejisini ortaya koymasıdır.*
Peki Alt Yapı ne demek?
Alt yapı geleceğin profesyonelleri olacak futbolcu adaylarının temel futbol eğitiminin alındığı yerdir.Bu eğitim neleri kapsar?Bu eğitim futbolcu adaylarına mevkilerin temel gereklerini bir başka deyişle görev tanımlarını, arkadaşları ile oyun içinde nasıl koordinasyon sağlanacağını,aynı zamanda şut,pas,orta,çevre kontrolü gibi futbolun temel yapı taşlarının ve nihayetinde psikolojik gelişimin doğru bir şekilde ilerlemesine yardımcı olacak öğrenimi kapsar.
Bunları yazmamın amacı alt yapının işlevini ortaya koymak ve dolayısıyla alt yapının, taktik öğreniminin asli yeri olmadığını ve alt yapının futbolcuya bir şekil verme yeri değil,aksineverilen eğitim ile beraber meyilleri doğrultusunda futbolcunun gelişiminin en doğru biçimde gerçekleşmesini sağlamaktır.Ve şunu da eklemenin yararlı olacağını düşünüyorum.Futbolun ülkemizdeki gelişim seviyesinin düşük olması alt yapılardan çıkan futbolcuların benzer olmasını dolayısıyla da her ne kadar 2016 yılında olsak da futbola bakış açımzın pek değişmediğini söylemek gerekir.
(*,Alıntı)

Tam olarak sorun iste bu. Taktik i sadece bir takim oyunu olarak gören bir anlayis. Taktik anlayisi ne demek? Mesala forvet oyuncusu top biz deyken ne yapmasini bilmesi. Top rakipdeyken ne yapamsini bilmesi. Top a sahipken ne yapmasini bilmesi. ARTI takim in bir parcasi olarak uygulanan taktige ayak uydurmasini bilmesi. Iste bunlar modern futbol da taktik.

Sizin taktik anlayisiniz 1070lerin anlayisi. Iste 4-4-2 gibi. Ve baska bir sistem. Ama modern futbol da cok farkli.

Size yazdiklarim la baglantili söyle de bir örnek verebilirim. Siz bir orta saha oyuncusunuz. Diyelim ki 8 numara. Simdi size TD diyor ki ilk 15 dakika pres oynacagiz sonra rolantiye alacagiz sonra da kontra ya. Yani sadece 45 dakika icin de 3 ayri taktik uygulamasi önümüze cikiyor. O 8 numara ilkin de nerde durmasini, kosu yollarinin nasil olmasini, nereyi kapatmasini, neye dikkat etmesini, yani taktikin gerektigi herseyi bilmesi gerekiyor.

Size hayatiniz icin de acizane bir tavsiye: Yüzeysel bakmayin hic bir seye. Viki den alinti yaparak kendinizi avutmayin. Her zaman detayli bir sekilde bir konuya yaklasin. Futbol taktikleriyle alakali 10 larca kitap var. Eger bir cümleyle anlatilabilinseydi hic kimse onlari yazmazdi. Yani biraz bu ne yazik ki ülkemiz deki ezberci zihniyetten uzaklasalim. Aklimizi kullanalalim :)

Dip.Ing.Mag.
04.12.2016, 17:32
Vizyon deyip te Zeki ve yumlu gibi futbol katilleri ile lige başlamak!!!

Gesendet von meinem iPhone mit Tapatalk

halilaziz61
04.12.2016, 17:44
Benim yaşımdakiler Özkan Sümer ve sonrasını hatırlar. O dönemlerden şimdiye gelene kadar Hekimoğlu zihniyetinde birini bence denemedik, öncesini bilemem. Hekimoğlu ile hangisini kıyaslayabiliriz ? Belki biraz Atay Aktuğ... Hekimoğlu hakkında tek bildiğim, Sadri Şener in yöneticisiydi sonra istifa etti ve Trabzon da çok seviliyor. Çizdiği profili başkan olsa sürdürebilir miydi bilinmez ama en azından hayal satmayan birisi olarak insanların kafasına kazındı, Usta dan sonraki başkan olması da kesinleşti. Bu adam hakkında başkada bir bilgim yok. Gelseydi ne olurdu nerede olurduk bilemeyiz ama Usta nın arkasında çok güçlü bir başkan adayı var, atacağı adımlara dikkat etmeli. Kongrede bize vaad ettiği tablo bu değildi. İçine Nuri Albayrak girdi...

Ayrıca Fikret Orman ın 2012 kongresinde söylediği söz şuydu, ''bana 3 yıl verin'' ... Bu sözün aynısını bizim kongrede söyleyen kimdi ?

Yalan yok kongre öncesi istemedim gelmesini, hala istemiyorum Usta nın daha 2 sezonu daha var Usta sırasını bekledi o da beklesin.

Atay aktuğ dedin de iki sene üst üste cimriliğinden ve iş bilmezliğinden şampiyonlar ligi kapısından dönmüştük.
Çok vizyonlu idi kendisi
İki sene daha beklememiz konusunda hem fikirim
Çok hata yaptı ama çalışan iyi niyetli profesyonel bir kurum yaratmaya çalışan bir adam
Ben hekimoğlu da amatörlük görüyorum
Özkan sümer de amatör sayılır ama külübü asla borca sokmadan birşeyler yapmaya çalısan bir başkandı

Hasanu
04.12.2016, 17:48
Tam olarak sorun iste bu. Taktik i sadece bir takim oyunu olarak gören bir anlayis. Taktik anlayisi ne demek? Mesala forvet oyuncusu top biz deyken ne yapmasini bilmesi. Top rakipdeyken ne yapamsini bilmesi. Top a sahipken ne yapmasini bilmesi. ARTI takim in bir parcasi olarak uygulanan taktige ayak uydurmasini bilmesi. Iste bunlar modern futbol da taktik.

Sizin taktik anlayisiniz 1070lerin anlayisi. Iste 4-4-2 gibi. Ve baska bir sistem. Ama modern futbol da cok farkli.

Size yazdiklarim la baglantili söyle de bir örnek verebilirim. Siz bir orta saha oyuncusunuz. Diyelim ki 8 numara. Simdi size TD diyor ki ilk 15 dakika pres oynacagiz sonra rolantiye alacagiz sonra da kontra ya. Yani sadece 45 dakika icin de 3 ayri taktik uygulamasi önümüze cikiyor. O 8 numara ilkin de nerde durmasini, kosu yollarinin nasil olmasini, nereyi kapatmasini, neye dikkat etmesini, yani taktikin gerektigi herseyi bilmesi gerekiyor.

Size hayatiniz icin de acizane bir tavsiye: Yüzeysel bakmayin hic bir seye. Viki den alinti yaparak kendinizi avutmayin. Her zaman detayli bir sekilde bir konuya yaklasin. Futbol taktikleriyle alakali 10 larca kitap var. Eger bir cümleyle anlatilabilinseydi hic kimse onlari yazmazdi. Yani biraz bu ne yazik ki ülkemiz deki ezberci zihniyetten uzaklasalim. Aklimizi kullanalalim :)

Sen istiyorsan yaziyi tekrar oku.Anlamamissin galiba ne demek istedigimi.

Mert Oğuzlu61
04.12.2016, 18:44
Atay aktuğ dedin de iki sene üst üste cimriliğinden ve iş bilmezliğinden şampiyonlar ligi kapısından dönmüştük.
Çok vizyonlu idi kendisi
İki sene daha beklememiz konusunda hem fikirim
Çok hata yaptı ama çalışan iyi niyetli profesyonel bir kurum yaratmaya çalışan bir adam
Ben hekimoğlu da amatörlük görüyorum
Özkan sümer de amatör sayılır ama külübü asla borca sokmadan birşeyler yapmaya çalısan bir başkandı

Atay Aktuğ cimriydi ama bence iyi başkandı. Onun döneminde kupa kaldırdık, Anadolu dan 3-5 kuruşa aldığı adamlarla şampiyonluğa oynadık üst üste 2 kere ligde 2. olduk ama evet cimriydi, cimriliği de sonunu getirdi. Yinede son 15 yılımıza Sadri Şener ile birlikte damga vuran başkandır. Onun döneminde takım top oynuyordu, Anorthosis maçına kadar olan süreçte güzel yıllar geçirdik. Şampiyonda olabilirdik olmadı. Yine onun döneminde Şampiyonlar Ligi ne ön elemelerden giren ilk takım biz olacaktık, Kiev deplasmanında kaçırdığımız goller ve Yattara nın sakatlanması yaktı bizi.

Adam gelir gelmez kupa kaldırttı, ucuz takımla 2 sene şampiyonluğa oynattı ligi hep 2. bitirdik, 3. senesinde sırf Anorthosis e elendik ve ligde ilk 6-7 hafta tökezledik diye yönetimle hocanın kellesi gitti. Bir o döneme bak birde bu döneme. Demek şimdi olanlar eskiden olsa taraftar kulübü yıkardı. :))))

Usta nın profesyonelliğinin bizi götürdüğü yer maalesef 1 senedir yüzümüzü kızartmanın ötesine geçemedi. Devre arası rüzgar umarım tersine döner ve iyi transferler yapar yoksa çok tepki yiyecek. Taraftar sırf İho sonrası komada olduğu için Usta ya 1 sene iyi ses etmedi, sustu. Aslında İho dan sonra başkan olmak dezavantaj değil büyük avantajdı ama o krediyi Usta çok erkenden tüketti, olabilecek en kötü senaryo oldu onlar için. Taraftar son maçlarda Ersun a bile değil direk yönetime giydirmeye başladı, bu durum canımı sıkıyor taraftar yönetime olan güvenini kaybetmemeli.

artvints
04.12.2016, 19:07
atay aktuğ başkan olduğunda takım vardı elinde, işi döndüren özkan sümer'dir inatçılığı ile ama o da kolay olmadı.ilk sene 14. , ikinci sene 7. olduk . iki sene boyunca kendi haline bıraksak klübü herşey yerli yerine oturur.orasını burasını çekiştirdiğimiz için sürekli müdahale olduğu için sistem oturmuyor. vasat topçuların takım olmasını beklemeye mecbursun işte. oradan birşey çıkınca her sene bir iki tane kaliteli topçu alarak geliştirirsin o takımı.başka bir çare yok şimdilik.

Bilal Karadeniz
04.12.2016, 19:13
Yerli hocaya euro üzerinden para ver sonrada burda ağla öyle ağlama yok çık ya dürüst ol yada bırak işi bilenler gelsin sportif başarı olmadıktan sonra hiç bişeyin önemi yok.

Tuğrul
04.12.2016, 21:34
Twitlerine bakılır ise şimdi de Dolar'dan muzdarip olmuş.

Döviz kurunun yükselmesi herkes için problem yaratıyor. Bundan dövünmek abesle iştigaldir.

Korkarım ki başkanın iradesi ipotek altında olduğundan.

Yabancı oyuncu almayıp, TL üstünden anlaşacağı yerli oyuncuları transfer etmek isteyebilir.

Mert Oğuzlu61
04.12.2016, 22:43
atay aktuğ başkan olduğunda takım vardı elinde, işi döndüren özkan sümer'dir inatçılığı ile ama o da kolay olmadı.ilk sene 14. , ikinci sene 7. olduk . iki sene boyunca kendi haline bıraksak klübü herşey yerli yerine oturur.orasını burasını çekiştirdiğimiz için sürekli müdahale olduğu için sistem oturmuyor. vasat topçuların takım olmasını beklemeye mecbursun işte. oradan birşey çıkınca her sene bir iki tane kaliteli topçu alarak geliştirirsin o takımı.başka bir çare yok şimdilik.

Aynı takım Nuri Albayrak ın da elindeydi. O niye döndüremedi işi ?

Özkan Sümer ve Atay Aktuğ futbolun içinden gelen isimlerdi. Buda avantajdı tabii.

BERBATOV61
04.12.2016, 23:39
QNB işi ile ustanın uzaktan yakından alakası olduğuna inanmıyorum. Adamlar ülkeye girdi bir kaç ricadan sonra kırmayıp bize sponsor oldu he tabi burada Trabzonsporun bu ligin 5 şampiyon takımından biri olmasının etkisi mutlaka var ama ustanın yok atkı satmak ustanın aklına gelmiştir belki ona bişey demem bak

My
04.12.2016, 23:52
Şimdi şunu merak ediyorum. Trabzonspor'un Şuan borcu 530 milyon TL civarı söyleniyor (Mali Genel Kurulda tam çıkacak). Lakin 1461 Trabzon'un %95 hissesi Trabzonspor'a ait olduğunu bildiğimiz halde oradan çekilen 265 Milyon TL Kredi Trabzonspor Kulübüne harcanıyor olsada Borç Trabzonspor'un mu olur yoksa 1461 Trabzon'un mu ?

Yani Borç bundan 10 ay önce çok bilmislerin ortaya attığı bir Yalan vardı 400-800 Yalanı diye....

Peki eğer 1461 Trabzon Trabzonspor'a ait ise bu sefer Yalan değil Borç 800 üzeri oldu ki minimum düzeyde bu rakam yandık mı Diyelim ?

Buldum ! Bu cevabı Şak Şak Medyası verir diyerekten soruyorum ;

Trabzonspor'un Borcu 800 mü oldu beyler ?

Not : Kadro ÇÖP Muhabbetine hiç girmeden sadece Mali Bilanço soruyorum yoksa bu kadro ÇÖP !

Kenan Danışmaz

gurur6134
04.12.2016, 23:55
Şimdi şunu merak ediyorum. Trabzonspor'un Şuan borcu 530 milyon TL civarı söyleniyor (Mali Genel Kurulda tam çıkacak). Lakin 1461 Trabzon'un %95 hissesi Trabzonspor'a ait olduğunu bildiğimiz halde oradan çekilen 265 Milyon TL Kredi Trabzonspor Kulübüne harcanıyor olsada Borç Trabzonspor'un mu olur yoksa 1461 Trabzon'un mu ?

Yani Borç bundan 10 ay önce çok bilmislerin ortaya attığı bir Yalan vardı 400-800 Yalanı diye....

Peki eğer 1461 Trabzon Trabzonspor'a ait ise bu sefer Yalan değil Borç 800 üzeri oldu ki minimum düzeyde bu rakam yandık mı Diyelim ?

Not : Kadro ÇÖP Muhabbetine hiç girmeden sadece Mali Bilanço soruyorum yoksa bu kadro ÇÖP !

Kenan Danışmaz

Haydaa..

kartal61
05.12.2016, 02:04

Kenan Danışmaz

Konuyla alakasız olacak belkı ama merakımdan soruyorum.
Haberı yapan Kenan Danışmaz kım.Gazetecı,spor yorumcusu falanmı

BERBATOV61
05.12.2016, 09:03
1461 e 265 milyon borcu nasıl vermişler oda bir başka olay aslında bildiğin hülle yapmışız ozaman bizim kısa vadeli borçlar için 1461 e kredi çektir onla bizim borcu öde :) muhasebe işlerinden anlayan biri anlatabilir mi o para Trabzonspora nasıl geçti peki ?

ccd6167
05.12.2016, 10:36
QNB işi ile ustanın uzaktan yakından alakası olduğuna inanmıyorum. Adamlar ülkeye girdi bir kaç ricadan sonra kırmayıp bize sponsor oldu he tabi burada Trabzonsporun bu ligin 5 şampiyon takımından biri olmasının etkisi mutlaka var ama ustanın yok atkı satmak ustanın aklına gelmiştir belki ona bişey demem bak

Berat albayrakın kıyağı oldu ustayla alakası yok

Trabzonu istanbula taşıma mantığı nedir hala çözemedim yıllardır yani taşısan nolacak ne değişecek..

Çözüm altyapıda.. Anlayabilene tabi

Faik Yılmaz
05.12.2016, 10:42
Güya ekonomik tedbirler aldık.....

Borcumuz Muharrem Bey döneminde 430 milyon tl den 500-530 milyon tl civarı oldu....

Nasıl oluyor anlamadım.....

Bilen var ise anlatsın.....

BERBATOV61
05.12.2016, 10:45
Berat albayrakın kıyağı oldu ustayla alakası yok

Trabzonu istanbula taşıma mantığı nedir hala çözemedim yıllardır yani taşısan nolacak ne değişecek..

Çözüm altyapıda.. Anlayabilene tabi
benim hiç Trabzonspor alt yapısı ile işim olmadı o yüzden duyduklarıma göre konuşuyorum bahsedildiği gibi adamın yoksa şansın yok bir ortamsa bu bataklıktan topçu çıkmaz senin a takımındaki hocan bile seçme şansı olduğu zaman menejerine göre oyuncu seçiyorsa bu takımın alt yapısından zekiler yumlular çıkar. Alt yapıyı tamamiyle yabancılara bırakmak lazım Türk bile olmamalı torpilin adam kayırmanın önüne kesinlikle geçilmeli ondan sonra alt yapıya dönelim tabi scout ekibi ile beraber olmalı FM ciler değil bu işin hakkını veren adamlar tüm dünyayı tarayarak a takıma değil alt yapıya oyuncu bulmalı

Sponsor işi ayen beyan ortada zaten bakan beyin bize güzelliği bazılarıda ustanın başarısımı sanıyor yoksa öyle olmasını mı umuyor bilmiyorum

BERBATOV61
05.12.2016, 10:46

Borcumuz Muharrem Bey döneminde 430 milyon tl den 500-530 milyon tl civarı oldu....

Bilen var ise anlatsın.....
eeee hani ekonomik olarak çok başarılı ama saha sonuçlarında şanssızlık yaşıyorlardı :)

Faik Yılmaz
05.12.2016, 10:48
eeee hani ekonomik olarak çok başarılı ama saha sonuçlarında şanssızlık yaşıyorlardı :)

ilk başlarda öyle görünüyordu....

Borçları azaltmıştık....

Maliyeti düşürmüştük....

gelirlerimiz artmıştı.....

öyle görünüyordu....

şimdi ise borcumuz gitgide artıyor....

üstelik ortada ne güzel bir kadro ne de bir ışık var....

BERBATOV61
05.12.2016, 10:53

Borçları azaltmıştık....

Maliyeti düşürmüştük....

öyle görünüyordu....

yanılıyorsam düzeltin ligin en çok maaş veren 4. veya 5. kulübüyüz kadro değeri olarak kağıt üstünde 4. takımıyız 14. sıradayız 12 puan aldık 7 gol attık böyle bir takımın mali olarak toparlanması nasıl bekleniyor anlamak mümkün değil bir kere elindeki oyuncuların değerini düşürüyorsun ana gelir kalemi olan sportif başarı yok sen atkı satarak ekonomiyi topladım san birde bakanlardan yardım alarak kısa vadeli kredileri uzun vadelilerle değişme var müthiş olaylar

Sefer A.
05.12.2016, 18:36
ccd6167 BERBATOV61
Tamam da Usta yerine Hekimoglu olsaydi BeratAlbayrak araya girip Qnb ile sözlesme imzalamamiza yardimci olmazdi ki... mesele orda...
Yani Usta'yi savunmak için yorum yazmam ben ama bu konuda 100% eminim ki Hekimoglu olsaydi Qnb falan olmazdi...
Ama bunlar bir yana, Usta böyle devam ederse pisman ettirecek bizi, ama çok önemli degil bu gidisle Hekimoglu müstakbel baskan, bir de onu deneriz

tahoma
05.12.2016, 19:17
Faik Bey siz yapmayın bari, aradaki fark kur farkından oldu... Doların 2.9 dan 3.5 e çıkması başkanın suçu mu?

My
05.12.2016, 20:12
Konuyla alakasız olacak belkı ama merakımdan soruyorum.
Haberı yapan Kenan Danışmaz kım.Gazetecı,spor yorumcusu falanmıYanılmıyorsam Fırtına Gündem diye bir şeyle (gazete midir, haber portalı mıdır, tvit hesabı mıdır bilmiyorum) alakalı olabilir. Feysten takip ettiğim birisi. İHO'ya da yakın biri anladığım kadarıyla. Ama tam net bir bilgim yok maalesef.

My
05.12.2016, 20:13

Bilen var ise anlatsın.....Kur farkı olabilir mi ?

Vkgz
05.12.2016, 20:47
ekiciyle sakın uzatma başkan sınırsız yabancı hakkı varken gerek yok

BERBATOV61
05.12.2016, 21:43
<!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->@ccd6167 (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=21609)<!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention --> <!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->@BERBATOV61 (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=50717)<!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->
Tamam da Usta yerine Hekimoglu olsaydi BeratAlbayrak araya girip Qnb ile sözlesme imzalamamiza yardimci olmazdi ki... mesele orda...
Yani Usta'yi savunmak için yorum yazmam ben ama bu konuda 100% eminim ki Hekimoglu olsaydi Qnb falan olmazdi...
Ama bunlar bir yana, Usta böyle devam ederse pisman ettirecek bizi, ama çok önemli degil bu gidisle Hekimoglu müstakbel baskan, bir de onu deneriz
hekimoğlunun parti durumu falan mı var bilmiyorum o işleri ben

ccd6167
05.12.2016, 23:50
ccd6167 BERBATOV61

Valla QNB güzel sponsor forma da güzel duruyor.. Şu konjektürde kim yapar eder bi çivi çakar ses çıkarma şansımız yok. Hekimoğlu da delikanlı adam belki küçük düşünüyordur ama trabzon gibi bir yerde o kadar kişiye ekmek veren birisi için küçük düşünüyor diyemezdik fakat çok dillendirdik..

Benim için usta 1461 konusunda zaten bitmişti.. O yüzden kendisinden bir beklentim yok.. Bana göre kendini çok çok iyi spor yöneticisi sanan bir kravatlı

Faruk BERBER
06.12.2016, 01:13
Bu galibiyete senin için de çok sevindim başkanım.

Sportif başarı çok önemli. Malesef gösterilecek sabrı etkileyen tek etken hatta.

Karmam
06.12.2016, 02:07

Borçları azaltmıştık....

Maliyeti düşürmüştük....

öyle görünüyordu....

Arkadaşlar borç artar, artmaya da devam edecektir. Bunun da etkisi 2 tanedir,

1) Söylendiği üzere kur farkı
2) Gelir gider dengesizliği

Trabzonspor 2014-2015 sezonunda 104 milyon TL, 2015-2016 sezonunda ise 113 milyon tl zarar açıkladı.Yıllık giderler ise 2014 sezonu için 192 milyon TL, 2015 sezonu için ise 220 milyon TL.
Bu giderler de uçak masraflarından kulübün elektrik faturasına kadar her şeyi kapsar. Şimdi siz bu yıllık giderleri 220 milyon TL'den 120 milyon TL'ye indirirseniz bile ki bu inanılmaz bir başarıdır, yine zarar edersiniz ve borcunuz büyümeye devam eder.

Burada esas olan kulüp borcu değil. Bizim hedefimiz bu borcu kapatmak değil. Öbür türlü 2 trilyon borcu olan Galatasaray ne yapsın?

Burada esas olan gelir gider dengesidir. UEFA'nın da takip ettiği budur.

Bu bağlamda bizim kur artışına kadar normalde UEFA kriterleri itibariyle 8 milyon euro bütçe fazlamız vardı. Bu geçen sezon itibariyle 30 milyon euro civarı bir bütçe açığıydı.

Kur farkı transfer bütçesini etkiliyor mu bilmiyorum.

artvints
06.12.2016, 02:23
önce borcun artma ivmesi düşer çünkü yüklü faiz ödeniyor. 2, 3 sene sonra azalma ivmesine döner belki ama zor. borç ödeyecek bir paran yok şimdilik nasıl düşüreceksin borcu? belki ufaktan kar edebilirsin o da borcun faizine yetmez. bu kadar borç yaptığında dönüşü zordur, çok uzun süre istikrar ve kar lazım.adamlar cayır cayır kupa alırken bizim kadar borç yapmış.muslukları böyle rahat açtırmayacaktık.

bordox
06.12.2016, 03:57
ekiciyle sakın uzatma başkan sınırsız yabancı hakkı varken gerek yok

Ekici bugünkü oyunundan sonra kadro dışı bırakılsa kimse neden diye sormaz.Bugün takımın tüm oyununu sekteye uğrattı,vermesi gereken hiç bir pası zamanında vermedi veya yanlış tercih yaptı.
Kasten yaptığını düşünmek istemem ama katakter zaafı ortada.

Faik Yılmaz
06.12.2016, 08:14
Kur farkı olabilir mi ?

Maalesef daha kur farkıda yansımadı borcumuza....

Faik Yılmaz
06.12.2016, 08:25
Bugün Muharrem Usta Yönetim geleli 1 yıl oldu......

Ve tam 34 lig maçı oynadık....

Bu 34 haftalık periyotta....

11 galibiyet....

5 beraberlik....

18 mağlubiyet aldık.....

sasone
06.12.2016, 13:53

11 galibiyet....

5 beraberlik....

18 mağlubiyet aldık.....

Rezil bir istatistik,bundan sonraki iki yıl hep galibiyet olsa belki Trabzonspor'un normal istatistiklerini tuttururlar.

Trabzonistler
06.12.2016, 15:42
Beyler benim mesajim neden siliniyo?
Kotu bisey mi yazdim? arifberkay abinin gelipte Başkan'ın ofisinde neler gordugunu anlatmasini istedim.
Anlatsin ki insanlar gorsun gerceklerin ne oldugunu.

Enaldo61
06.12.2016, 16:01
Beyler benim mesajim neden siliniyo?
Kotu bisey mi yazdim? <!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->@arifberkay (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=21714)<!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention --> abinin gelipte Başkan'ın ofisinde neler gordugunu anlatmasini istedim.
Anlatsin ki insanlar gorsun gerceklerin ne oldugunu.

Ne olmuş Başkan'ın ofisinde?

Emrah Erata
06.12.2016, 17:07

11 galibiyet....

5 beraberlik....

18 mağlubiyet aldık.....
böyle bir karneyle evlatlarımız eve gelse ne hissederiz? nasıl davranırız?

M. Fatih ALEMDAR
06.12.2016, 22:21
Ekici bugünkü oyunundan sonra kadro dışı bırakılsa kimse neden diye sormaz.Bugün takımın tüm oyununu sekteye uğrattı,vermesi gereken hiç bir pası zamanında vermedi veya yanlış tercih yaptı.
Kasten yaptığını düşünmek istemem ama katakter zaafı ortada.

Kesinlikle kasten yapti ve yapacak hacim. Ben eminim artik.
Bukadar olmaz cunku

Fatih Solmaz
07.12.2016, 20:24
adnan sungur tespitler yapmış

Fatih Solmaz
07.12.2016, 21:00
Trabzonspor’da başkanlık koltuğuna 5-6 Aralık 2015 tarihinde yapılan kongrede Celil Hekimoğlu ve İbrahim Hacıosmanoğlu’na karşı yarışarak 3 bin 61 oyla seçilen Muharrem Usta ve ekibinin görev süresinin 1 yılı geride kaldı. Başkanlık koltuğuna oturmadan önce büyük vaatlerde bulunan ve kulübü her açıdan ayağa kaldıracağını söyleyerek, taraftarlara pembe bir dünya sunan Başkan Usta’nın bir yılı adeta kabus gibi geçti. Bordo-Mavili kulüp O'nun başkanlığı döneminde sahada tarihinin en kötü sonuçlarını yaşandı.
HİÇBİR ALANDA DÜZELME YAŞANMADI
Saha dışında da işler hiç iyi gitmedi. Borçlar artmaya devam ederken, hakemler puanları gasp ederek masada da güçsüz bir görüntü verildi. Yapılan transferlerin neredeyse hiçbiri beklenen patlamayı gerçekleştiremedi. Trabzonspor, İbrahim Hacıosmanoğlu’nun dönemini aşan yabancılaşma furyasının içine girdi. Kendi kimliğini, kent değerlerini tamamen dışlayan bir yönetim anlayışı kulübe egemen oldu. Yönetim içinde de huzursuzluklar yaşandı, iki üye istifa etti. Birçok üyenin de rahatsızlıklarını yakın çevreleriyle sürekli paylaştığı gerçeği dikkat çekti.
SOSYAL MEDYA FENOMENİ OLDULAR
Muharrem Usta’nın başkanlığı döneminde Trabzonspor iç ve dış sahalarda tarihinin en farklı yenilgilerini alırken, teknik adam ve futbolcu istikrarı açısından da sınıfta kaldı. Futbolcu İzleme Komitesi sürekli tartışma konusu yapılırken, altyapıdaki operasyon, pilot takım 1461 Trabzon üzerinde yapılan hesaplar yönetimin en çok eleştirildiği konu başlıkları oldu. Muharrem Usta ve yardımcısı Nevzat Aydın adeta sosyal medya fenomeni olma iddiasıyla hareket ettiler. İşte Muharrem Usta’nın bir yıldaki icraatları:
LUCESCU SÖZÜYLE SEÇİLDİ, SONRA UNUTTU
1-Başkan Muharrem Usta’nın göreve gelmeden önce büyük konuşması ve teknik direktör olarak Mircia Lucescu ile anlaşmaya varacaklarını açıklayıp, 50’nci yılda şampiyonluk sözü vermesine rağmen, seçildikten sonra bu söylemlerinden çark etmesi, başkanlık makamına olan güveni daha işin başında büyük oranda sarstı.
2-Yönetim göreve başladığı gibi ilk iş futbolcular üzerinde ‘feda operasyonu’ adı altında ücrette indirime gitmek için çaba harcadı. Bunda kısmen başarılı olundu. Ancak bu çaba ekonominin rayına girmesi açısından pek işe yaramadı. Onur Recep Kıvrak, Aykut Demir, Özer Hurmacı gibi yerli futbolcular operasyona katılırken, yabancılar ücretlerini indirmeye yanaşmadılar.
3-Takım içinde yüksek ücret alan ancak fazla işe yaramayan futbolculardan Soner Aydoğdu, Serdar Gürler, Deniz Yılmaz ve Alper Uludağ elden çıkartıldı. Ancak bu yapılırken, ekonomik açıdan kulüp bir ölçüde zarara uğratıldı. Soner ve Alper sözleşmesi 5 ay sonra bitecek olan Güray Vural’a karşılık verildi. Deniz ile Serdar ise alacaklarına karşılık bırakıldı.
ARA TRANSFERLER İŞE YARAMADI
4-Muhammet Demir 2 milyon 750 bin Euro karşılığı Gaziantepspor’dan, Güray Vural da Soner ve Alper’e karşılık Akhisar’dan alını. Fakat alınan futbolcular gidenleri de aratır nitelikte performans sergileyerek hayal kırıklığı yarattılar. Muharrem Usta ve ekibi böylece ölü yatırım yaparak ekonomiye yeni yük bindirmiş oldular.
5- Usta, göreve gelmeden önce camianın değerlerine saygı göstereceğini belirtip, kolektif bir yönetim anlayışı benimseyeceklerini anlatmasına karşın, seçildikten sonra birkaç yardımcısı dışında hiç kimseyi dinlemeyerek, her şeyi bildiğine dair bir hava estirince, tek adam görüntüsü vererek Trabzon kentinin desteğini yitirdi.
6-Trabzonspor’un eski futbolcularıyla toplantı yapıp, kulübün sorunlarını ve çözüm yollarını dinledi, hepsine hak verip, “Sizden yararlanacağım” dedi. Daha sonraki süreçte bu isimlerden hiçbiriyle doğru dürüst temas kurmadı, görevlendirme yapmadı, kulübü yabancılaştırma yolunda hızlı adımlar atması sorunu yaşandı.
KULÜBÜ YABANCILAŞTIRDI
7-Scout ekibini oluştururken, kulaktan dolma bilgilerle hareket etti ve yetersiz birçok ismi bu kadronun içine kattı. Görevlendirilenlerin hiçbirinin Trabzonspor’dan uzaktan yakından ilgisinin olmaması tarihi hatalardan biriydi. Bu ekibin belirlediği futbolcular ise Trabzonspor’a katkı yapmaktan çok, gücünü azaltmasına neden oldu. Scout ekibinin içine yetkin ve birikimli hiçbir Trabzonsporlu ismin alınmaması kente ve camiaya olan güvensizliğini gösterdi.
8-Muharrem Usta ve ekibi göreve geldiğinde iş başında Sadi Tekelioğlu vardı. Bu isimle de takım ivme kazanmaya başlamıştı. Ancak O'nu bir türlü içlerine sindiremediler ve göreve Hami Mandıralı’yı getirdiler. Mandıralı ile de kötü sonuçlar gelince ligin bitimine bir hafta kala işine son verip, bir maçlığına altyapı antrenörlerinden Taner Yılmaz’ı iş başı yaptırdılar.
9- Bir yandan ekonomik darboğazdan söz edilirken ve bunun yanında tarihin en zor dönemine vurgu yapılırken, Ersun Yanal gibi daha önce iki kez göreve gelmiş, başarısız olmuş, ismi şike, teşvik, vergi kaçırma, evrakta sahtecilik gibi iddialarla gündeme getirilmiş Ersun Yanal’ın iki yıllığına tam 3 milyon 250 bin Euro (11,5 milyon lira) gibi çok yüksek bedelle takımın başında görevlendirilmesi en büyük yanlışlarından biri olarak görüldü.
NE KADAR TRABZONLU VARSA DIŞLANDI
10- Elden çıkarılması gereken futbolcular konusunda çok geç kalındı. Buna rağmen yine de yüksek ücretli oyuncular arasında sadece Dame N’doye satılamadı. Haziran-Ağustos ayları içinde Oscar Cardozo, Mustampa Yatabare, Luis Cavanda, Özer Hurmacı, Musa Nizam, Aykut Demir, Marko Marin, Sefa Yılmaz, Salih Dursun, İsak Doğan, Fatih Atik gibi oyuncuları gönderildi. Bu kısmı bir başarı olarak kabul edildi fakat alınan futbolcuların da yüksek bedelli olması ve kötü çıkması artı puanın eksiye düşmesine sebep oldu.
11- Pilot takım olarak büyük işlere yaraması gereken 1461 Trabzon takımı önce seçim kazanmaya yönelik olarak kullandı ve kötü bir yönetim oluşturuldu. Ardından bu takımdaki operasyonlarla birlikte küme düşmesi engellenemedi. Hatta tavır ve davranışlarla adeta bu kulübün dışlandığı havası estirildi.
EKONOMİK FELAKETE RAĞMEN KULÜBÜ KİT'LEŞTİ!
12- Altyapının başında başarılı bir görüntü veren ve A takıma da birçok futbolcuyu çıkarıp oynatmayı başaran Sadi Tekelioğlu ile gereksiz yere yolları ayırdı. O'nun yerine ise altyapıya, kendini ispatlamamış, ahbap-çavuş ilişkileriyle çok daha pahalı isimler alındı ve bu yapı da sınıfta kaldı.
13- Bir yandan ekonomik felaketten söz eden Muharrem Usta, diğer yandan ise kulübü adeta kendine yakın insanların iş bulma merkezi haline getirdi. Yüksek ücretli çok sayıda isim Trabzonspor’da işe alındı ve ekonominin biraz daha bozulmasına zemin hazırlandı. O da Bordo-Mavili kulübü KİT’ler gibi gördüğünü gösterdi.
14- Görevde bulunduğu süre içinde sadece iktidara yakın durdu. Sürekli Cumhurbaşkanı, Başbakan ve bakanlarla dirsek teması içinde hareket etti. Bir tek muhalif partiliyle bile ilişki içine girmedi ve bu anlamda Trabzonspor’u siyasallaştıranlar arasına adını yazdırdı. Objektiflikten uzak, Bordo-Mavili renklerin tüm siyasi kimliklere eşit mesafede olması gerektiğini unuttu.
REKLAM ANLAŞMALARINDA SINIFI GEÇTİ
15-Başkan Muharrem Usta, bir yıllık görev süresi içinde KatarBANKhttp://cdncache-a.akamaihd.net/items/it/img/arrow-10x10.png (http://www.trabzonajans.com/#96394195) QNB ile yıllığı 2,5 milyon dolardan 3 yıllık göğüs reklamı, MNG Kargo ile de yıllığı 750 bin Euro’dan 3 yıllık kol reklamı anlaşması yaparak bu noktada sınıfta kalan İbrahim Hacıosmanoğlu’ndan daha aktif görüntü verdi.
16- Usta ekibi yapımı süren ve bu sezonun başında açılması planlanan ancak hala daha açılışı gerçekleştirilemeyen Akyazı Stadı isim hakkı konusunda ise sınıfta kaldı. Geçtiğimiz Şubat ayında isim hakkı konusunda bir şirketle 10 yıllık anlaşma aşamasında olunduğu belirtilmesine karşın, aradan geçen 10 aya rağmen bir arpa boyu yol bile alınamadı.
17- Akyazı’nın bitirilmemesine rağmen, taraftarlara loca ve kombine satışı gerçekleştirildi. Hatta loca satışları 3 yıllık yapılarak, tüm gelirlerin kendi görev süreleri içinde bitirilmesi, uygun görüldü. Fakat bunlar ekonominin düzelmesine izin vermedi.
BORCU DÜŞÜRECEK YERDE DAHA DA ARTIRDI
17- Muharrem Usta bir yandan tasarruf yaparken, diğer yandan da olmadık harcamalarla birlikte ekonomiyi de kötü yönetti. İbrahim Hacıosmanoğlu döneminden kaynaklanan inanılmaz borç miktarı daha da arttı. Futbolcu satışları ve elden çıkarmalar üzerinden yapılan tasarruflar nedeniyle yıllık zararın azaldığı açıklandı. Ama buna rağmen bir yıl önce 431 milyon lira olan borç, Muharrem Usta başkanlığında 539 milyon liraya fırladı ve korkutucu rakamlara ulaştı.
18- Muharrem Usta ve ekibi yönetim biçiminde de, uygulamalarda da, söylemde de fikir birliği oluşturamadı. Suat Şen ve Zeki Öztürk, yaşananlara dayanamadılar ve istifa ettiler. Birçok yöneticinin de rahatsız olduğu biliniyor. Özellikle İstanbul kanadında yer alan başta Nevzat Aydın olmak üzere çok sayıda isimle, Trabzon kanadı arasındaki uyuşmazlık biliniyor.
KİRLİ DÜZENİ YIKAMADI, İÇİNE GİRMEK ZORUNDA KALDI
19- Muharrem Usta’nın bir yandan iş adamı kimliğiyle, diğer yandan iktidara yakınlığıyla masada çok güçlü olacağı düşünüldü. Ancak O'nun döneminde de en az İbrahim Hacıosmanoğlu sürecindeki gibi hakemler Bordo-Mavili takımı sahada adeta idam sehpasına çıkardılar. Çok sayıda skandal karara imza attılar. Bu durum Usta ve ekibinin masada da hiçbir şekilde güçlü olmadığını gösterdi.
20- Geçen sezon oynanan Galatasaray maçından sonra isyan eden ve, “Kirli düzeni yıkacağız” diyen Muharrem Usta, daha sonra bu söyleminden U dönüşü yaptı ve Kulüpler Birliği Vakfı İcra kuruluna girerek, bizzat düzenin içine girdi. Tüm çabalarına rağmen, Trabzonspor’un uğradığı haksızlıkları yok edemedi. Hatta kirli düzen daha da kirlendi. Beşiktaş maçından sonra yine isyan etti ama bu saman alevi benzeri bir görüntü oluşturdu.
CENTİLMEN GÖRÜNTÜSÜ TAKDİR TOPLADI
21-Muharrem Usta görevde bulunduğu bir yıl içinde her şeye rağmen centilmen bir görüntü verdi. Belki çok konuştu ama şu ana kadar bir gün ya da bir lira bile ceza almadı. Bir önceki dönemin mangalda kül bırakmayan ama sadece rüzgar çıkarıp, hiçbir işe yaramayan Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun aksine bir görüntü verdi. Yöneticileri de aldıkları parasal cezaları kendi ceplerinden ödediler ve örnek oldular. Hacıosmanoğlu ve ekibi gibi tüm faturayı kulübe çıkarmadılar.
22- Muharrem Usta ve ekibi sportif açıdan kadrolaşmaya giderken, Trabzonspor’un tarihi başarılarını Trabzon kökenli insanlarla elde ettiğini unutmuşçasına hareket ettiler. Trabzon kökenli hiçbir isme görev vermediler, onların fikrinden yararlanmadılar, kulübü İstanbul’dan dar bir çevre ve Trabzon’a adeta düşmanca bakan kişilerce yönetmeye çalıştı.
TRANSFERLER TAM BİR HAYAL KIRIKLIĞI
23-Transfer mevsiminde kadroya 7 futbolcu katılmasına karşın, bunların hiçbirinin takıma gerekli katkıyı vermekten uzak olmaları yetersizliğin ürünü sayıldı. Kulübün ekonomik bilançosunun kötülüğüne rağmen Jan Durica, Luis İbanez, Fabian Castillo, Ogenyi Onazi, Matus Bero, Hyan Jun Suk ve Ramil Seydaev kendi değerlerinin çok üzerinde paralarla transfer edildi. Böylece, bir yandan ekonominin düzeltilmek istendiği söylenirken, diğer yandan bu anlayışa ters adımlar atıldı.
24-Yapılan transferlerin birçoğunun, Başkan Yardımcısı Nevzat Aydın’ın iyi ilişkiler içinde olduğu bazı menajerler aracılığıyla yapılması ve sadece onların aklına güven duyulması Usta’nın handikabı oldu. Teknik Direktör Ersun Yanal’ın, “Transferlerden sadece Bero ve Durica’ya onay verdim” demesi, daha sonra da, “Bu kulübü futbolcu çöplüğüne çevirmemek gerekli” şeklindeki açıklamaları Başkan Usta ve ekibinin aslında ne kadar sorumlu olduklarını gösteren deliller olarak kabul edildi.
ALINAN GOLCÜLER ADETA NAL TOPLADI
25-Özellikle gol yollarında sorun yaşanırken, bu anlamda Muhammet Demir’in de tek başına yeterli olmadığının görülmesine rağmen yine geçmişlerine bakıldığında çok golcü bir kimlik sergileyemeyen Hyan Jun Suk ile Ramil Seydaev’in transfer edilmesi sorunu çözmekten uzak icraatlar olarak öne çıktı.
26-Muharrem Usta başkanlığı döneminde takıma 9 transfer yapılmasına karşın, bunların sol kanat ve orta sahada birikmesi, buna rağmen sağ kanat ve sağbek için alternatif oluşturulmaması eleştirildi.
SÜREKLİ FELAKET TELLALLIĞI YAPILDI
27-Geçen sezon alınan kötü sonuçların ardından takımdan 15 futbolcu gönderilirken, onların yerine transfer edilenlerin kalitesinin daha üst seviyede olmasına dikkat edilmedi … Bugüne kadar oynanan maçlarda zaman zaman Durica, çok nadir de olsa Bero dışındaki futbolcuların hiçbirinin katkı vermemesi transferdeki yetersizliğin göstergesi kabul edildi.
28- Usta'nın ekonomik konularda gösterdiğini düşündüğü başarıyı kullanarak, toplumu sürekli oyalaması, pembe bir tablo çizmesi ve büyük umutlar yaratması ama yine de durmadan felaketlerden söz etmesi, her başarısızlıkta gelecek planını ısıtıp ısıtıp insanların önüne koyması, O'nu sadece vaat eden ama vaatlerini yerine getiremeyen bir Başkan durumuna düşürdü.
KULÜBE DE, TAKIMA DA LİDERLİK YAPACAK İSİM YOK
28-Başta Başkan Muharrem Usta ve yardımcısı Nevzat Aydın olmak üzere birçok yöneticinin kulüp yönetmeyi, sosyal medyada takipçi sayısını artıracak paylaşımlarda bulunmak olarak algılamaları en çok eleştirilen yönleri oldu. Usta’nın zaman zaman, taraftarların tavrına göre hareket ettiklerini ifade etmesi de bu durumu gözler önüne serdi. Özellikle, “Eren Derdiyok’u sosyal medyada taraftar istemediği için almadık” sözleri Trabzonspor'un yönetiliş biçimini gözler önüne sermesi açısından önem taşıdı.
29-Yönetim içindeki sorunlar çözülemedi, fikir birliği oluşturulup sinerji yaratılamadı ve bu durumun sahaya olumsuz yansıması dikkatlerden kaçmadı. Başkan çok başarısız olunan dönemlerde zaman zaman Özkan Sümer, Faruk Nafız Özak ve İhsan Derelioğlu gibi isimlerle bir araya gelmesine karşın, yine de kendi bildiğini okumayı tercih etti.
KRİZ DÖNEMLERİ BAŞARIYLA YÖNETİLEMEDİ
30- Başkan kriz anlarında ne kulübü, ne de takımı toparlayabilecek liderlik görüntüsü sergileyemedi. Takım farklı yenilirken stadı terk etmesi, başarısızlık anında sürekli suçu başkalarına atması en çok görülen özellikler oldular.
31- En küçük bir başarıyı büyüten, küçük bir başarısızlıkta paniğe kapılan bir yönetimin yanında, camianın kırılgan sürece girmesi, takımı ve yönetimi sahiplenmeme duygusu, başarısızlığı getiren nedenlerden biri olarak görülürken, bunda en önemli sorumlunun Başkan Muharrem Usta olduğu gerçeğinin altı çizildi.
32-Onur Recep Kıvrak, Fenerbahçe maçından sonra kaptanlık pazubandını yere bıraktı. Mehmet Ekici, 7-0’lık Antalyaspor yenilgisi alınırken, kolluğunu yedek kulübesine verdi ancak Trabzonspor’un sahadaki simgesi olan bu göreve yapılan tavıra herhangi bir yaptırım uygulanmadı. Futbolcuya endeksli bir yapının sürdüğünü ortaya koyuldu. Bu açıdan da sınıfta kalındı.
TARİHİN EN KÖTÜ SONUÇLARI ALINDIDI
33-Trabzonspor tarihinin içeride ve dışarıdaki en farklı yenilgileri bu dönemde alındı. Bordo-Mavili ekip geçen sezon önce dış sahada Antalyaspor’a 7-0 mağlup olarak Süper Lig tarihinin en ağır yenilgisini elde eti. Bir hafta sonra da kendi sahasında Kasımpaşa’ya 6-0 kaybederek bu kez evindeki en farklı yenilgi rekorunu kırmış oldu. Bu yenilgilerin Süper Lig'in sıradan takımlarına karşı olması ayrı bir acı durum olarak kendini gösterdi.
34-Trabzonspor tarihinin saha sonuçları açısından şu ana kadarki en başarısız başkan ve yönetimi profili çizildi. Usta döneminde oynanan 39 maçta tam 21 yenilgi, 13 galibiyet ve 5 beraberlik alınırken, atılan 42 gole karşılık kalede 62 gol görüldü.
35-Akyazı Stadı’yla insanlar oyalandı. Önce 2016-2017 sezonunun başlangıcında yeni stada geçileceğini açıklandı. Sonra Akhisar Belediyespor maçı adres gösterildi. Olmadı, bu kez Kasım ayı içinde açılışın yapılacağı kamuoyuna duyuruldu. Ardından 18 Aralık tarihi topluma anlatıldı. Adanaspor karşılaşmasıyla ilk resmi maçın oynanacağı vurgusu yapıldı. Nihayetinde de stada ikinci yarıda geçileceği belirtildi. Bunun yanında seçim sürecinde Barcelona gibi bir dünya markasının açılışta ağırlanacağı anlatılırken, heyecan yaratan bu vaat de gerçek çıkmadı.
36-Büyük sükseyle göreve getirilen Futbolcu İzleme Komitesi tam bir hayal kırıklığı olunca, büyük bölümüyle yollar ayrıldı. 15 kişilik ekipten sadece 4 isim iş başında tutulurken, 11 ismin aslında 6 ay boşuna maaş almasına neden olunmuş oldu. Bu ekiple yollar ayrılınca Başkan Yardımcısı Nevzat Aydın, futbolla ilgili tüm görevlerinden istifa ettiğini açıkladı. Böylece yönetimindeki çalkantı da devam etmiş oldu.
İŞTE USTA DÖNEMİNDE RAKAMLARLA TRABZONSPOR
-----------------------------------------------------------------------------------
O G B M A Y P
39 13 5 21 42 62 46
SONUÇLAR: SÜPER LİG (Geçen sezon)
Eskişehirspor: 3-1, 0-1, Çaykur Rizespor: 0-3, 6-0 Antalyaspor: 3-0, 0-7, Kasımpaşa: 1-1, 0-6, Bursaspor: 2-4, Beşiktaş: 1-2, Akhisar Belediyespor: 1-2, Kayserispr: 2-1, Galatasaray: 1-2, Osmanlıspor: 1-2, Konyaspor: 0-2, Mersin İdmanyurdu: 1-0, Sivasspor: 1-0, Gaziantepspor: 1-0, Başakşehirspor: 1/-1, Gençlerbirliği: 1-3, Fenerbahçe: 0-4.
ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI (Geçen sezon)
Gaziantepspor: 0-2, Akhisar Belediyespor: 0-1
SÜPER LİG (Bu sezon)
Kasımpaşa: 2-0, Gaziantepspor: 0-1, Osmanlıspor: 0-2, Alanyaspor: 0-3, Atiker Konyaspor: 1-0, Kardemir Karabükspor: 0-4, Akhisar Belediyespor: 0-0, Galatasaray: 1-0, Çaykur Rizespor: 2-2, Beşiktaş: 1-2, Antalyaspor: 0-1, Gençlerbirliği: 0-0, Kayserispor: 1-0
ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI (Bu sezon)
Serhat Ardahanspor: 6-0, Çorum Belediyespor: 2-1, Gümüşhanespor: 1-2

DERLEYEN: ADNAN SUNGUR - TrabzonAjans.com

Faruk BERBER
07.12.2016, 21:02
Adnan Sungur, Cevat Kol vs. tarzı yerel zihniyet duvarını aşamamış kişilerin tespitleri olumsuz ise demek ki Başkan doğru yolda.

Yürüyedur Usta'm.

Fatih Solmaz
07.12.2016, 21:07
Adnan Sungur, Cevat Kol vs. tarzı yerel zihniyet duvarını aşamamış kişilerin tespitleri olumsuz ise demek ki Başkan doğru yolda.

Yürüyedur Usta'm.
36 maddeyi ne zaman okudun? hangisine muhalefet ediyorsun? onu bi de hele, yardakçılıkta suçüstü bu olsa gerek ha ne dersin? :)

Faruk BERBER
07.12.2016, 21:07
36 maddeyi ne zaman okudun? hangisine muhalefet ediyorsun? onu bi de hele, yardakçılıkta suçüstü bu olsa gerek ha ne dersin? :)

Hiçbirini okumadım. Yazılış amaçlarını biliyorum :)

memozcan
08.12.2016, 00:08
bu yerel basına da acayip ayar oluyorum.. tarihin en erişilmez rezaletlerini yaşatan iho dururken ustaya en kötü başkan yakıştırmasını yapmak en hafif tabirle vicdansızlıktır.. ustanın yanlışları yok mu? çok var ama en büyük yanlışı yerel basının lafına uyup getirdiği hamidir..

memozcan
08.12.2016, 00:10
hep söyledim gene söylüyorum.. trabzonsporu en çok çıkmaza sokan şey aralık ayında yapılan kongrelerdir.. kongrenin ideal tarihi mayıs sonudur.. geçen yılın ikinci devresinin ustaya başarısızlık olarak nasıl yazacaksınız..

ts_tuncay_ts
08.12.2016, 00:49
37'yi de ben ekliyeyim...Kartal'daki tesisler seçim vaatleri arasındaydı..O da geldi geçti...

Onur Akyüz
08.12.2016, 01:23
Riv riv riv..

selcuk
08.12.2016, 01:33
37'yi de ben ekliyeyim...Kartal'daki tesisler seçim vaatleri arasındaydı..O da geldi geçti...

o emin adimlarla yolda, su an 5 katin üzerine cikma izni bekleniyor

Cengiz Çubukcu
08.12.2016, 07:16
yazıyı okudum ve rezil bir yazı olduğunu gördüm.... bu arada başkanın kesinlikle bir sportüf direktör ile çalışması lazım... benim önerim Ünal Karaman

HOPA'LI TS'Lİ
08.12.2016, 07:58
Yerel basın, TS 102 puanla şampiyon olsa da mutlaka eleştirir.

Tarihin en kötü başkanı Nuri ALBAYRAK ve İHO'dur.

USTA İHO'nun bıraktığı enkazı kaldırmaya çalışıyor ki, enkaz çok büyük.

Trabzonajans, ÇAY TV, Cevat KOL, Altuğ ATALAY bitmediniz gitti, düşün şu kulübün yakasından, vampir gibisiniz

Fatih Çelik
08.12.2016, 08:10
Doğru maddeler yok değil ama amaç bağcıyı dövmek çok belli. Her maddeye bla...bla.. bla.bla Trabzonspor yabancılaşıyor diye ağlamaları mamalarının kesildiğini gösteriyor. Tek özellikleri Trabzonspor ile doğrudan veya dolaylı yollarının kesişimiş olması olup bu yüzden kendilerini kulübün sahibi Trabzonspor'u da kendilerini beslemesi gereken bir sömürü aracı olarak görmeleri.

UğurB
08.12.2016, 08:29
Bir yonetimi degerlendirmek icin gorev suresinin butunune bakmak lazim.
Bir sene sadece bir veri olabilir ama butunu gostermez....

alone_6161
08.12.2016, 09:06
Yerel basını öz evlatları objektif biçimde eleştirmeye-övmeye başladığında dikkate alacağım. O tarihe kadar yok hükmündeler benim için...

Cengiz Çubukcu
08.12.2016, 09:27
Doğru maddeler yok değil ama amaç bağcıyı dövmek çok belli. Her maddeye bla...bla.. bla.bla Trabzonspor yabancılaşıyor diye ağlamaları mamalarının kesildiğini gösteriyor. Tek özellikleri Trabzonspor ile doğrudan veya dolaylı yollarının kesişimiş olması olup bu yüzden kendilerini kulübün sahibi Trabzonspor'u da kendilerini beslemesi gereken bir sömürü aracı olarak görmeleri.

Sadi tekelioğlunu yazmışlar , bundan daha komik bir şey olabilir mi? kendi yazsa bu kadar olur...

ccd6167
08.12.2016, 10:08
Yanlışları doğrularından çok. Bu kesin. Fakat yanlışlardan dönüyorlar mı ders çıkarıyorlar mı burası ise muamma..

Bi yerde büyük sıkıntılar varsa bu işi çözem ekipler bulunur. Geçen dönemde usulsüzlük varsa çağırırsın denetçi gelir kulubun pisliklerini ortaya çıkarır. Fakat naptılar hiçbirşey. 1 sene oldu iho döneminde demekki hiçbirşey usulsüz değilmiş..

1461 gibi bir değeri göz göre göre bitiriyorlar.. Çözümü hala bulunamadı.. Ne idüğü belirsiz başkan-hoca ikilisi orada ne yaptıkları belli değil. Kim diyebilirki şu topçu seneye a takım kadrosuna girebilir diye..

Altyapıya kökten devrim şart. Bu 1-2-3 seneyle olacak ii değil tabi

Fatih Özkan
08.12.2016, 11:12
Yanlışları doğrularından çok. Bu kesin. Fakat yanlışlardan dönüyorlar mı ders çıkarıyorlar mı burası ise muamma..

Bi yerde büyük sıkıntılar varsa bu işi çözem ekipler bulunur. Geçen dönemde usulsüzlük varsa çağırırsın denetçi gelir kulubun pisliklerini ortaya çıkarır. Fakat naptılar hiçbirşey. 1 sene oldu iho döneminde demekki hiçbirşey usulsüz değilmiş..

1461 gibi bir değeri göz göre göre bitiriyorlar.. Çözümü hala bulunamadı.. Ne idüğü belirsiz başkan-hoca ikilisi orada ne yaptıkları belli değil. Kim diyebilirki şu topçu seneye a takım kadrosuna girebilir diye..

Altyapıya kökten devrim şart. Bu 1-2-3 seneyle olacak ii değil tabi

Yerinde bir eleştiri.

nakzo
08.12.2016, 12:51
Yerel basın felan hikaye başkan ve yönetim net başarısızdır.Ne zaman adam akıllı bir takım izlerim o zaman birseyler olur gerisi masal...

halilaziz61
08.12.2016, 12:53
İki kelimeyi bir araya getirip yazamayan, anlatım bozuklukları ile bezenmiş, zihni gibi kalemi de kalitesiz birinin elinden çıkmış, yalanlarla dolu 36 madde.
Okuyup 5 dakkanızı heba etmeyin renkdaslarım

must61
08.12.2016, 13:18
Üslubu beğenmesem de 36 maddenin en az 30una hak verdim.

Bir çok konuda verilen vaatlerin yanına dahi yaklaşamayan bir yönetim söz konusu. Performansları, beklenilenin fazlasıyla altında.

HOPA'LI TS'Lİ
08.12.2016, 13:39
Trabzonspor>yerel basin

Faik Yılmaz
08.12.2016, 13:49
Trabzonspor'un kongresi nerde , ne zaman yapılacak , hiç bir bilgim yok....

Seçim zamanı 1000 kere mesaj atıldı hiç mübalağasız şimdi Klüp üyeleri neden bilgilendirilmiyor.....?

Berkan
08.12.2016, 14:09
en az 2 sene daha görev süreleri var bekleyip göreceğiz. Daha donanımlı aday çıkarsa oyumuzu ona veririz. Bugün seçim olsa gene başkan seçilir.

Ozan Yılmaz
08.12.2016, 20:49
Muharrem Usta'dan birlik çağrısı

Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta, "Trabzonsporumuz ayrışarak değil, birleşerek ancak güçlü olabilir, ayakta kalabilir." dedi.

Usta, yaptığı açıklamada, Spor Toto Süper Lig'in 14. haftasında yarın akşam Hüseyin Avni Aker Stadı'nda Adanaspor ile karşılaşacaklarını anımsatarak, "Ertesi gün de Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Atatürk Kültür Merkezi'nde olağan mali genel kurulumuzu gerçekleştireceğiz. Önce takımımıza destek olacağız, ardından mali genel kurulumuzda oy kullanma hakkına sahip üyelerimizle birlikte kulübümüzün dününü, bugününü ve yarınlarını konuşacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Bu nedenle bir arada olmaları gerektiğini vurgulayan Usta, "Trabzonsporumuz ayrışarak değil, birleşerek ancak güçlü olabilir, ayakta kalabilir. Camiamızı hem maça hem de kongremize bekliyorum." diye konuştu.

Usta, olağan mali genel kurulun gündeminin 8. maddesi ile ilgili olarak ise şunları kaydetti:

"Daha önce ilan ettiğimiz genel kurul gündemimizin 8. maddesinde, genel yetki talebimiz vardı. Camiamızla yaptığımız istişareler sonucunda, kongre başlangıcında divana vereceğimiz önergeyle ilgili maddenin sadece Kartal ve Akyazı tesislerini kapsayacak şekilde sınırlandırılmasını talep edeceğiz. Bu konudaki soru işaretlerini de böylece ortadan kaldırmış olacağız."

Trabzonspor Kulübünün Olağan Mali Genel Kurulu, 10 Aralık Cumartesi günü saat 10.00'da KTÜ Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

http://www.ligtv.com.tr/haber/muharrem-ustadan-birlik-cagrisi

memozcan
08.12.2016, 23:12
birlik çağrısı yapacağına şu ihonun üye yaptığı paralı askerleri üyelikten at!!

Rıza ÇOLAK
08.12.2016, 23:29
yeminle yazının üç beş maddesini kimin yazdığına bakmadan okuyabildim, bi bitmediler....

Nazim Can
09.12.2016, 00:12
yazıyı okudum ve rezil bir yazı olduğunu gördüm.... bu arada başkanın kesinlikle bir sportüf direktör ile çalışması lazım... benim önerim Ünal Karaman

Bence yabancı olmalı, Teknik Direktör ve Yöneticilerden bağımsız çalışmalı, Disiplinli bir Almanin olmasını çok isterim, her ne kadar uzak olsada bizim takımda lakayit bir hava seziyorum pek displinli bir klüpte gibi durmuyoruz uzaktan.

selcuk
09.12.2016, 06:48

Muharrem Usta : Sadece Kartal ve Akyazı için 8. maddeyi talep edeceğiz.

Cengiz Çubukcu
09.12.2016, 07:15
Bence yabancı olmalı, Teknik Direktör ve Yöneticilerden bağımsız çalışmalı, Disiplinli bir Almanin olmasını çok isterim, her ne kadar uzak olsada bizim takımda lakayit bir hava seziyorum pek displinli bir klüpte gibi durmuyoruz uzaktan.

disiplin konusunda ben de aynı şeyi düşünüyorum

UğurB
09.12.2016, 12:12
Leipzig'in basarisinda Ralph Rangnick'in cok buyuk payi var.
2012 - 15 arasinda hem Salzburg'un hem Leipzig'in Sportif Direktoru olmus, 2015 ten beri sadece Leipzig'de.
Sistemi cok iyi kurgulamislar bu cok bariz.
Bunu olusturabilecek bir yabanci bulunabilir. Yeter ki onu kurmak icin niyet olsun...

Emrah Erata
09.12.2016, 13:20
yarınki kongre öncesi trabzonspor'un net borcu 559 milyon lira olarak açıklandı.

(31.10.2016 itibariyle Trabzonspor'un net borcu 559 milyon 309 bin lira. Geliri 327 milyon 180 bin lira, gider 294 milyon 502 bin lira. via: tolga sağlam)

bu bilançonun içinde yeni sponsorluklar ve öngörülen isim sponsorlukları dahil mi bilmiyorum.

bu yönetim kulübü devr aldığında rakam 397 milyon lira idi.

yönetimin yaptığı(!) ekonomik atılımlar ve tasarruflara rağmen borcun bu kadar büyümesini nasıl açıklayabiliriz. bu rakamlara göre tünelin ucu karanlık.

biz ekonomiyi düzelteceğiz, şunları şunları yaptık diyen muharrem usta'ya sormak lazım bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. yoksa yine mi yalanlarla avuntu bizleri.

borcu başka bankadan çekilen krediyle çekip kapatmaya çalışmak mıydı sizin kafanızdaki ekonomik önlem.

ya da futbolcuların yıllık ücretlerini indirirken kur sabitlemesini kaldırmak mıydı?

ilkokul mezunu iho kuru sabitlemeyi akıl ederken (1 tl=2,6€) bilmem kaç üniversite mezunu sen bunu neden yapmadın. borcun yükselmesinde bunun etkisi ne kadardır. TV'lerde bakın biz oyuncu alacaklarını şu kadar indirttik diye haliyle övünüyordun. şimdi bu yaptığınla hepsini yerle bir ettin. mealen sütü sağdın sağdın en son kazanı döktün yere.

siz hastanelerinizi, şirketlerinizi böyle mi yönetiyorsunuz? yoksa konu TS olunca sizler de mi akıl tutulması yaşıyorsunuz?

dipnot:
1) futbolcu/kur mevzuu bugün gazeteciler tarafından ortaya atıldı ve herhangi bir yalanlama gelmedi. borcun yükselme değerine bakılırsa doğru haber.
2) bu bir iho güzelleme yazısı değildir...

Faik Yılmaz
09.12.2016, 13:51
Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; 1) 31.10.2016 tarihi itibariyle üye sayısı 25.862 kişidir. 2) 01.01.2016-30.09.2016 tarihleri arasında 1234 yeni üye kaydı yapılmış ve bu dönemde 4 üye üyelikten ayrılmıştır. 3) Denetleme Kurulu'nun daha önceki dönemlerde hazırlamış olduğu raporlarda belirtildiği gibi, tüzüğümüzün 10/c maddesine aykırı olarak fazladan üye yapılan 1632 kişi için herhangi bir üyelikten çıkarma işlemi yapılmamıştır. 4) Yine bu dönemde Yönetim Kurulu'ndan 2 üye istifa yoluyla ayrılmışlardır. 5) 2008 yılından bugüne kadar yapılması planlanan tüzük tadilatı İçişleri Bakanlığının ve Denetleme Kurulumuzun raporlarına rağmen yapılmamıştır. 6) Trabzonspor Kulübü ve bağlı şirketlerin devam eden itilaftı dava dosyalar 108 adet olup dökümleri şu şekildedir; Yerel mahkemelerde devam eden dava dosyaları: 42 FIFA ve CAS'ta devam eden dava dosyaları: 13 TFF'da devam eden dava dosyaları: 14 Dernek ile ilgili devam eden dava dosyaları: 7 Ceza davaları dosyaları: 3 Alacaklı olduğumuz toplam icra takipleri dava dosyaları: 5 Borçlu olduğumuz toplam icra takipleri dava dosyaları: 24 7) Trabzonspor Kulübü ve bağlı şirketlerinde 31.10.Z016 tarihi itibariyle toplam 277 personel çalışmaktadır. Bu sayıya profesyonel futbol takım oyuncuları dahil değildir. İdari personel sayısı: 223 A Takım Teknik Kadro: 6 1461 Trabzon A Takım Teknik Kadro: 5 Altyapı Teknik Kadro: 30 Amatör Branşlar Teknik Kadro: 13 MALİ DURUM AÇIKLAMALARI 1) 31 Ekim 2016 itibariyle Trabzonspor ve kulübü ve bağlı şirketlerin - Kısa vadeli borçları 370 milyon 548 bin 658 TL - Uzun vadeli borçları 303 milyon 151 bin 497 TL - Kısa vadeli varlıklar 114 milyon 391 bin 338 TL - Net borç 559 milyon 308 bin 817 TL 2) 1 Kasım 2015 ile 31 Ekim 2016 tarihleri arasında Trabzonspor kulübü ve bağlı şirketlerin, - Gelir toplamı 327 milyon 179 bin 261 TL - Gider toplamı 294 milyon 501 bin 983 TL 3) 31 Ekim 2016 itibariyle Trabzonspor kulübüne bağlı şirketlerin, - Kısa vadeli banka kredileri 125 milyon 359 bin 766 TL - Uzun vadeli banka kredileri 238 milyon 547 bin 500 TL 4) 31 Ekim 2016 itibariyle Trabzonspor kulübü ve bağlı şirketlerin gelir kalemleri içerisinde yer alan önemli kalemler, - Yönetici katkıları 34 milyon 792 bin 581 TL - Futbolcu transfer gelirleri 43 milyon 226 bin 889 TL - 61Cell gelirleri 36 milyon 620 bin 141 TL - Reklam ve sponsorluk gelirleri 15 milyon 233 bin 923 TL - TV ve radyo naklen yayın gelirleri 49 milyon 880 bin 473 TL 5) 31 Ekim 2016 itibariyle Trabzonspor kulübü ve bağlı şirketlerin giderleri arasındaki önemli gider kalemleri, - Profesyonel faaliyet giderleri 222 milyon 392 bin 187 TL - Finansman giderleri 32 milyon 920 bin 717 TL

Lütfen kaynak gösterinizhttps://www.haber61.net/trabzonspor/trabzonspor-un-borcu-belli-oldu-h281134.html

HABER 61

Emrah Erata
09.12.2016, 14:15
hani bütün dava dosyalarını kapatmıştık, icrada hiç dosyamız kalmamıştı, aynı şekilde fifa/cas da borçlu davalarını hep kaldırmışlardı.

yahu yalanı yeme yemişsin be muharrem usta. hem de gözlerimizin içine baka baka.

benim bundan sonra karnım tok. kusura bakmayın bu kadar yalan söyleyen birine daha inanamam. hani sen diyordun ya "bittin sen deniz ateş bitnel" diye
ben de sana benim gözümde "bittin sen muharrem usta" diyorum.

tez zamanda kongre olur da yalanlarını alır çeker gidersin, tek temennim bu.

Ozan Yılmaz
09.12.2016, 15:28
https://pbs.twimg.com/media/CzOeCBJXAAAyEcb.jpg

BlackPanther
09.12.2016, 16:38
https://pbs.twimg.com/media/CzOeCBJXAAAyEcb.jpg

Maç başı galibiyet gelirleri Toplam gelir bölümünde mi? O gelirler belirtilmemiş?

selcuk
09.12.2016, 16:49
Maç başı galibiyet gelirleri Toplam gelir bölümünde mi? O gelirler belirtilmemiş?

yayin gelirinde o

28TS61
09.12.2016, 18:07
cik konus bir aciklama yap sike hakkinda. adamlar iddanameyi bile kabul ettirdiler. cik bi iki laf et artik

Hakan
10.12.2016, 11:26
Başkan IHO'ya laf anlatmaya çalışıyor,laf anlasa bu halde mi olurduk.
Hâlâ çıkıp konuşuyor yüzsüz borcu azaltmış bi de.

Ahmet Kara
10.12.2016, 11:51
Genel kurulunda çok gerizekalı var başkanım , boşuna anlatma , nefesine yazık.

Mert Acar
10.12.2016, 11:54
Valla bu İho yu konuşturuyoruz ya bizim suçumuz bizim...O kongreye bile girememesi lazım.
O ve yandaşlarına laf anlatılmaz.Almaz o örümcek beyinleri.
Ulan adam kulübu batırdı hala yüzsüz yüzsüz konuşuyor...Hee heee fetö ona da operasyon yapmış.

Mert Oğuzlu61
10.12.2016, 12:01
İho dan Usta ya: Sen kime hizmet ediyorsun?

İho sen harbi trolün önde gidenisin. Köyün delisi muamelesi görmesi gereken adamı ciddiye alıp bide konuşturuyorlar.

Başkanın konuşmasını sık sık kesip trip atan ceket silkeleyen el kol yapanlar kim, eti ne budu ne bunların ? Hiçbir kulübün kongresinde böyle çomarlıklar olmaz, kahvehane mi orası bu nasıl ortam ? İki kelimeyi bir araya getiremeyecek adamlar sırf şov yapmaya oraya geliyorlar.

Ciddi hava yok üslup yerlerde cehalet ön planda, bu ne rezalet...

Mert Acar
10.12.2016, 12:04
İho dan Usta ya: Sen kime hizmet ediyorsun?

İho sen harbi trolün önde gidenisin. Köyün delisi muamelesi görmesi gereken adamı ciddiye alıp bide konuşturuyorlar.

Başkanın konuşmasını sık sık kesip trip atan ceket silkeleyen el kol yapanlar kim, eti ne budu ne bunların ? Hiçbir kulübün kongresinde böyle çomarlıklar olmaz, kahvehane mi orası bu nasıl ortam ? İki kelimeyi bir araya getiremeyecek adamlar sırf şov yapmaya oraya geliyorlar.

Ciddi hava yok üslup yerlerde cehalet ön planda, bu ne rezalet...

Cidden başarısızlığımızın asıl nedeni bu çomar tayfa..Kendilerini kulubun sahibi sanıyorlar ama herşeyden bi haberler.

memozcan
10.12.2016, 12:06
yarınki kongre öncesi trabzonspor'un net borcu 559 milyon lira olarak açıklandı.

(31.10.2016 itibariyle Trabzonspor'un net borcu 559 milyon 309 bin lira. Geliri 327 milyon 180 bin lira, gider 294 milyon 502 bin lira. via: tolga sağlam)

bu bilançonun içinde yeni sponsorluklar ve öngörülen isim sponsorlukları dahil mi bilmiyorum.

bu yönetim kulübü devr aldığında rakam 397 milyon lira idi.

yönetimin yaptığı(!) ekonomik atılımlar ve tasarruflara rağmen borcun bu kadar büyümesini nasıl açıklayabiliriz. bu rakamlara göre tünelin ucu karanlık.

biz ekonomiyi düzelteceğiz, şunları şunları yaptık diyen muharrem usta'ya sormak lazım bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. yoksa yine mi yalanlarla avuntu bizleri.

borcu başka bankadan çekilen krediyle çekip kapatmaya çalışmak mıydı sizin kafanızdaki ekonomik önlem.

ya da futbolcuların yıllık ücretlerini indirirken kur sabitlemesini kaldırmak mıydı?

ilkokul mezunu iho kuru sabitlemeyi akıl ederken (1 tl=2,6€) bilmem kaç üniversite mezunu sen bunu neden yapmadın. borcun yükselmesinde bunun etkisi ne kadardır. TV'lerde bakın biz oyuncu alacaklarını şu kadar indirttik diye haliyle övünüyordun. şimdi bu yaptığınla hepsini yerle bir ettin. mealen sütü sağdın sağdın en son kazanı döktün yere.

siz hastanelerinizi, şirketlerinizi böyle mi yönetiyorsunuz? yoksa konu TS olunca sizler de mi akıl tutulması yaşıyorsunuz?

dipnot:
1) futbolcu/kur mevzuu bugün gazeteciler tarafından ortaya atıldı ve herhangi bir yalanlama gelmedi. borcun yükselme değerine bakılırsa doğru haber.
2) bu bir iho güzelleme yazısı değildir...

ihocu da ustacı da şenerci de değilim.. fakat sadece şu koyulaştırdığım kısımla ilgili fikrimi yazayım.. daha önce alınan krediler zamanında ödenmedi ve o kadar faiz birikti ki bunu usta da dile getirdi , bu borcun zaman içerisinde katlanacağını söyledi adam.. bu borç seneye 600 civarına çıkacak emin olun.. ama usta o krediyi çekmese ve eski kredi ve eski futbolcu ödemeleri devam etse borç 1 milyara dayanacaktı..

bunu anlamak bu kadar zor mu?

must61
10.12.2016, 12:06
İho'nun savunulacak yanı yok ancak,her türlü başarısızlıkta topu eski yönetimlere atan Muharrem Usta'nın bu tavri da anlamsız artık.

6-0, 7-0 tarihi rezillikler yaşadik, kurulan kadroyla tarihimizin en kotu lig performansina ulastik, Gumushane macini kaybetmisiz, twitterdan enkaz devraldik edebiyati yapiyor.

Yahu Gumushane bu takim. Sen transferine 10 milyon euro'nun ustunde bir butce harcadin mi bu yil? Gumishaneyi yenemedin diye de mi iho suclu.

Herkrs iho'nun kulube verdigi zararin farkinda. Ama her basarisizlikta bahane olarak sucu baskalarina atmak kolaycilik.

Ben 50. Yilda Sampiyonluga sloganina inandigim ve M.Usta vizyonuna guvendigim icin destekledim kendisini.

Her basarisizlikta sorumlulugun kendilerinde olmadigini ifade etmesi icin degil.

memozcan
10.12.2016, 12:08
ustanın şu anda devam eden en büyük hatası trabzon kanadından güçlü isimlerinin olmaması.. acilen bir futbol şube sorumlusu gibi bir yapı oluşturmalı.. bu yapınn başına da bence hayrettin hacısalihoğlu gibi biri gelmeli..

Mert Acar
10.12.2016, 12:11
Yalnız Hayrettin Hacısalihoğlu güzel bir konuya değindi.Şehir hastanesine itiraz edilmeli.Ora Trabzonun ve Trabzonsporun geleceği..

gurur6134
10.12.2016, 12:30
May tesisleri satilmali acilen..kartalda ki proje hayata gecirilmeli..stad sponsorundan alinacak para 3 5 yillik pesin alinmali alinabiliyorsa derhal kredi borclari kapatilmali gerekirse yardim kampanyasi baslatilsin taraftarlar bazinda su borc kulfetinden hemen kurtulmamiz minumuna indirmemiz gerekiyor..ha bire borc artiyor bu gidisat iyi degil..ozellikle borcu borcla kapatmanin onune gecilmeli su bankalarin elinden kurtulmak lazim..

gurur6134
10.12.2016, 12:33
6) Trabzonspor Kulübü ve bağlı şirketlerin devam eden itilaftı dava dosyalar 108 adet olup dökümleri şu şekildedir; Yerel mahkemelerde devam eden dava dosyaları: 42 FIFA ve CAS'ta devam eden dava dosyaları: 13 TFF'da devam eden dava dosyaları: 14 Dernek ile ilgili devam eden dava dosyaları: 7 Ceza davaları dosyaları: 3 Alacaklı olduğumuz toplam icra takipleri dava dosyaları: 5 Borçlu olduğumuz toplam icra takipleri dava dosyaları:
Bu kadar davalik neyimiz var bizim neden tek tek dokulmemis bu dosyalar neyin ne oldugunu bilseydi herkes..

Mert Oğuzlu61
10.12.2016, 12:41
Kongre İho başkan diye inliyor, ellerinden gelse darbe yapıp İho yu başkan yapacaklar, bu kadar adamı nasıl satın almış İho anlamak çok güç. Usta giderse kulüp kimlere kalacak görün, ibreti alem alın, iyi izleyin şunları.

Bu arada yönetime istediği yetkiyi de vermeyecek bunlar, belli oldu. Yönetimin borçları kapatmasını veya proje üretmesini istemiyorlar.

Şimdide Usta kürsüye geldi, karşılıklı atışıyorlar birisi iniyor diğeri çıkıyor. :D

Mert Acar
10.12.2016, 12:43
Adam diyorki senin rüyanda getiremeyeceğin oyuncuları Trabzona getirdim ... ? Ulan parayı veren herkes getirir..Getirdinde ne oldu ödeyebildin mi paralarını ? Oynatabildin mi bu oyuncularını..Anca tazminat ödedin.Yazıklar olsun gerçekten...

Mert Acar
10.12.2016, 12:48
Valla kulup neden bu halde anlaşılıyor...Bu kafalarla başarı imkansız.Bizim sorunumuz kendimiz.
Şu kongre üyelerine bakmak yeterli..Valla Trabzondan bişey olmaz.Bu camia düzelmez.Trabzon şehri bu takımı haketmiyor.

TSelif
10.12.2016, 12:48
Adam diyorki senin rüyanda getiremeyeceğin oyuncuları Trabzona getirdim ... ? Ulan parayı veren herkes getirir..Getirdinde ne oldu ödeyebildin mi paralarını ? Oynatabildin mi bu oyuncularını..Anca tazminat ödedin.Yazıklar olsun gerçekten...

Buna cevap veremediler mi? Yediğin pislikleri temizliyoruz diyemedi mi kimse ?

Mert Acar
10.12.2016, 12:50
Buna cevap veremediler mi? Yediğin pislikleri temizliyoruz diyemedi mi kimse ?
Salonun büyük çoğunluğu alkış tuttu .....

Mert Oğuzlu61
10.12.2016, 12:51
M.Usta: Kartal'ı satın almak ve proje geliştirmek için yetki istiyorum. Maddeyi bu şekilde değiştirelim

ve kabul edildi...

Gelen tepkiler üzerine delegenin istediğini yaptı, satma ifadesini değiştirtti ve satın alma + proje geliştirme şeklinde oylama sunuldu. Muharrem Usta adamlık yaptı.

Erkan A.
ailesi ile gelmis ailesi alkislamis bu cok dogal bir durum

Kapıcı
Valla kulup neden bu halde anlaşılıyor...Bu kafalarla başarı imkansız.Bizim sorunumuz kendimiz.
Şu kongre üyelerine bakmak yeterli..Valla Trabzondan bişey olmaz.Bu camia düzelmez.Trabzon şehri bu takımı haketmiyor.

Bizim taraftarimiz gormuyor bunu.
Zannediyor ki tff adil olsa,
3-5 dogru transfer yapilsa,
hoca dunyaca unlu olsa sanpiyonluklar gelecek.
Bunlari saglasak bile icimizdeki İho gibi dusmanlar mevcut yonetim basarili olmasin diye kulubun altini kazar, gider rakiple isbirligi yapar.
Oncelikle biz icimizde yer edinmis pislikleri temizlemeliyiz. Boyle bok kokan bi ortamda Trabzonspor basarili olamaz.

sasone
10.12.2016, 12:52
Trabzon şehri derdine yansın,elindeki en önemli markaya İbrahim Hacıosmanoğlu gibi bir cahili ve ondan daha cahil yancılarını bela etmiş durumdalar.Bu adam sırasında üye olanların ciddi bir elemeye tabi tutulması gerekiyor,ödemesi toplu yapılan kim varsa üyeliği düşürülmeli.
Rüyamızda göremeyeceğimiz adamları getirmiş,o adamların nasıl gittiğini,ekonomik olarak nasıl dibe vurduğumuzu anlayacak kapasitesi bile yok.

Kapıcı
10.12.2016, 12:55
Birde sözüm Trabzon sehrine.
Arkadas bir sehirde boyle adamcilik, hemsehrecilik, egitimsizlik, gorgusuzluk olursa ahanda boyle İho gibilerine alkis tutanlar ssalonu doldurur. Bu kulup Trabzondan ibaret degil. Bize Şamil Ekinci gibi yöneticiler gerekli, Muharrem Usta gibi tahsil gormus, konusmasini bilen insanlar gerekli. Muhalifte olsa bu ozellikte insanlar olmali. Adam 4 kusak Trabzonlu diye kendini Trabzonspor'un tek sahibi goruyo.

gurur6134
10.12.2016, 12:58
Iho yu anma buyuttunuz paydaslariyla cikarma yapmis kongreye sov yapiyor aklinca gulun gecin ya..

sasone
10.12.2016, 12:59
Iho yu anma buyuttunuz paydaslariyla cikarma yapmis kongreye sov yapiyor aklinca gulun gecin ya..

Nasıl gülüp geçelim kardeş,3 yıl boyunca kulübün anasını ağlattı,belimizi doğrultamıyoruz,önümüzdeki seçim İHO-Hekimoğlu ortaklığı olursa ne yaparız?

gurur6134
10.12.2016, 13:00
Baskan bizim hicbir futbolcuya borcumuz kalmadi davalarin hepsi kapatildi dememis miydi bu yazilanlar ne ozaman:
Trabzonspor’da geçen sezon sözleşmeleri karşılıklı olarak fesih edilen veya yeni sözleşme imzalanmayan Fatih Atik, Alper Uludağ, Marko Marin, Salih Dursun ve Bosingwa, bordo-mavilileri alacaklarından dolayı TFF’ye şikayet ettiği ortaya çıktı.

Bu futbolculardan Fatih Atik’in, 512 bin TL, Alper Uludağ’ın 350 bin TL, Serdar Gürler'den 200 Bin TL, Marko Marin’in 640 bin Euro ve Jose Bosingwa’nın ise 312 bin Euro alacağı için TFF’ye Trabzonzpor’u şikayet etti.

Trabzonspor söz konusu şikayetler sonrasında TFF’de yürütülen davalara cevap verirken, dosyaların hakem heyetine tevdi edilmesinin beklentiği kaydedildi.

Kapıcı
10.12.2016, 13:01

Amma buyuttunuz yeaa dedigin adam bu köklü kulube başkan olup 2.5 sene anasını ağlattı kulubun, bok etti cıktı.

gurur6134
10.12.2016, 13:01
Nasıl gülüp geçelim kardeş,3 yıl boyunca kulübün anasını ağlattı,belimizi doğrultamıyoruz,önümüzdeki seçim İHO-Hekimoğlu ortaklığı olursa ne yaparız?

Hekimogluna oy veren adam ihoya oy vermez rahat ol..iho bidaha baskanlik falan goremez aidatlarini odedigi paydaslari yetmez ona zaten ayiklama yapilir buyuk ihtimalle..

Kapıcı
10.12.2016, 13:03

Hocam böyle tiplere kardeş falan deme. O kim oluyo ki senin kıymetli kardeş sıfatını alsın. He he de geç. Aklı sıra Usta düşmanlığı yapıyo.

Someone
10.12.2016, 13:03
Hekimogluna oy veren adam ihoya oy vermez rahat ol..iho bidaha baskanlik falan goremez aidatlarini odedigi paydaslari yetmez ona zaten ayiklama yapilir buyuk ihtimalle..

Önümüzdeki kongrede görüşürüz kim veriyor kim vermiyor vizyon başkanınızı hastanesine göndereceğiz

gurur6134
10.12.2016, 13:04
Hocam böyle tiplere kardeş falan deme. O kim oluyo ki senin kıymetli kardeş sıfatını alsın. He he de geç. Aklı sıra Usta düşmanlığı yapıyo.

Yazdigimdan bunu mu cikardin bravo blok..biri usta dusmani der biri iho dusmani ustaci la ne adamlarsiniz ya siz adamciliginizda bogulun durun biz trabzonsporluyuz isimlerde degiliz..

sasone
10.12.2016, 13:05
Valla bu adamlardaki cehalet ve hırs her şeyi yaptırtır,bu cahile gaz verenler vardır etrafında,bir tanesi kendini onun sayesinde TFF yönetimine attı,artık yıllarca da takılır oralarda.
Kulubü ele geçirmek için her şeyi yaparlar,Trabzon mikro milliyetçiliği denen bir mikrop var,girdiği her yeri mahvediyor.

Kapıcı
Bok edip ciktigi icin bidaha baskanlik goremez zaten buyutmeyin sunu gozunuzde daha fazla o defter cokdan kapandi..

Hadi ordan. 25 bin uyenin ucte biri İho zihniyetinde.
Parali transferler ile İstanbula kafa tutup sampiyon olacagina inanan tipler, kahvehane ortaminda ama bizde boyle futbolcular var demek icin oy kullanan tipler.
Sen gec onu bi kere. Trabzonspor boyle delege yapisina sahip oldukca her secim zamani tehlikedir gelecegi icin.

Kapıcı
Yazdigimdan bunu mu cikardin bravo blok..biri usta dusmani der biri iho dusmani la ne adamlarsiniz ya siz adamciliginizda bogulun durun biz trabzonsporluyuz isimlerde degiliz..

Neden o zaman sahte isimlerle takılıp kulube üyeliğin dahi yok?

sasone
10.12.2016, 13:07
Hakaret,küfür ve yalan bilgi olmadığı üzere Trabzonspor'un iyiliğini düşünen ve ona kafa yoran herkes kardeşimdir,hangi siyasi düşüncede olursa olsun,hangi adayı desteklerse desteklesin,tek ölçütüm Trabzonspor'un menfaatlerini kendi veya desteklediği adayın çıkarından önde tutması.
Usta da eleştirilir,kimse Trabzonspor'dan üstün değil.

sasone
10.12.2016, 13:10
Önümüzdeki kongrede görüşürüz kim veriyor kim vermiyor vizyon başkanınızı hastanesine göndereceğiz

Adamın gidecek hastanesi var,sıfırdan kurmuş,emek harcamış.İbrahim Hacıosmanoğlu ne iş yapıyor biliyorsanız bize de söyleyin en azından bilelim.

Kapıcı
10.12.2016, 13:11
Hakaret,küfür ve yalan bilgi olmadığı üzere Trabzonspor'un iyiliğini düşünen ve ona kafa yoran herkes kardeşimdir,hangi siyasi düşüncede olursa olsun,hangi adayı desteklerse desteklesin,tek ölçütüm Trabzonspor'un menfaatlerini kendi veya desteklediği adayın çıkarından önde tutması.
Usta da eleştirilir,kimse Trabzonspor'dan üstün değil.

Hocam bu niyette isen bunu yuzyuze gordugun insanlara kardeş de. Burdaki muhaliflerin cogu yapici olmak icin degil, Trabzonspor zararda görse Usta'nin altini kazmak icin burada.

Ahmet Kara
10.12.2016, 13:14
Trabzonspor camiasında ki adamcılık başka hiç bir yerde yoktur. Olsa bile bu kadar hat safhada değildir.

Mert Acar
10.12.2016, 13:15
<!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->@Someone (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=50486)<!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->
Trabzonsporlumusun sen ? Yoksa İHOsporlu mu ? Sizin gibi adamına göre Trabzonsporlu,çıkarcı kişiler olduğu sürece bu kulubün beli doğrulmaz.
Bakın alkışlayın,gurur duyun kendinizle...Sizin eseriniz bu Trabzonspor.Sizin gibilerle aynı takımı tuttuğum için kendimden utanıyorum.Yazık..

Someone
10.12.2016, 13:26
Bir de burda utanmadan hala yazabiliyor bu ihocanlar...

E6633 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Vizyon başgancılar yazıyor da ihocular neden yazmasın

Gürkan Asma
10.12.2016, 13:28
Cidden Muharrem Usta da çok iyi sabır var. Hala daha iholuların bastığı kongrede kimseyi kırmadan birlik olalım mesajı verebiliyosa, bu adam tam bi başkan profilinde. Önümüz aydınlık olacak inanıyorum.

Someone
10.12.2016, 13:31
Sence neden?? Biraz düşününce mantıklı birçok sebep bulabilirsin.. Yapabilirsin evet..
Ya da boşver yorma beynini

E6633 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet doğru iho 6-0 7-0 yenildi doğru ihonun takımı 13 haftada 8 gol attı doğru sizde haklısınız

Sezgin Öztürk
10.12.2016, 13:31
Iho ve yandaşlarını gördükçe bu kulubun hala nasıl ayakta durduğuna şaşırıyorum. İçimizdeki bu kan emiciler temizlenmeden başarı hikaye.

Berkan
10.12.2016, 13:54
Bence sen kime hizmet ediyorsun sorusunu İHO kendine sormalı.