PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muharrem Usta | 16. Başkan

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61

Fatih Çelik
27.08.2017, 00:11
Konya maçını gördükten sonra alacaktın başkan geç kaldın.

KARAGOZLUM
27.08.2017, 00:12
Bu gidisle yeni yilda gidicisin

Karmam
27.08.2017, 00:17
valla beni bilen bilir muharrem usta'yı da ersun yanal'ı da en kötü günümüzde bile sonuna kadar destekledim yine destekleyeceğim.

ancak eksiklerin bu kadar kritikse ilk maça yetiştireceksin. en kritik 3 transfer ligin 4. haftasına bırakılmaz. 50. yıl diyorsun şampiyonluğa oynamak istiyoruz diyorsun. o zaman yapacaksın transferini lig başlamadan.

ersun yanal da şikayet ediyo ama böyle top oynanmaz. göztepe'nin kadrosu daha mı iyi yani? tamam parçalar eksik ve bu bir parçadan daha ziyade bütün takımı etkiliyor ama bu nasıl bir savunma kurgusu. kimsenin nereye gideceğinden haberi yok. paslaşacak herkes yanlış pozisyon alıyor. yönetimin hatası varsa onun da hatası var.

benim de kapıyı pencereyi indirip ağlayasım geliyo ama ne yapalım. bok da olsa bizim bokumuz. hep destek tam destek.

exelans_25
27.08.2017, 00:18
Yazik ettin cok yazik

tanjugunduz
27.08.2017, 00:29
başkanim ye ersun hoca senin başını yiyecek yada sen gerekeni yapacaksın . tespitim şu başkanımizin işi zor.

Bu sene ŞAMPİYONUZ.

Mert'
27.08.2017, 00:41
İlk kongrede gidici.

samway
27.08.2017, 00:47
Sabrediyoruz sadece gideceğin gün için ...

champions
27.08.2017, 00:49
Her şeyden önce Ersun'u getirerek ayağına sıktı, koca yaz döneminde son yılların en sefil kadrosunu kurdu, bu yılı zaten çöpe attın, bari gelecek yıl için ciddi birkaç hamle yap. O da yok. Sadece idare etmeye çalışıyor. Şimdiye kadar hayal kırıklığı. Kalan dönemde 2-3 net hamle yapıp, sezon sonu Ersun'u gönderirse belki bir şeyler olur.

14 Ocak. Kötü hoca, kötü kadro, sonuç fiyasko.

Cengiz Çubukcu
27.08.2017, 00:51
Başkanım allahını seversen şu takımın başına bir sportif direktör getir ve hiç işine karışma

My
27.08.2017, 00:59
Usta mevcut futbol piyasasından ve kulüp yöneticliğinden hele hele büyük kulüp yöneticiliğinden anlamıyor. Yetersiz. Bu konularda çok toy ve tarzı bu ülkede geçersiz. Dolayısıyla zig zaglar çizip sürekli kendiyle çelişen icraatlara imza atıp duruyor. Siyasilere şirin gözükmek için de mavi boncuk dağıtarak ancak Trabzonspor'u oyuncak ediyor. Hayalleri hep Paris ama gerçekleri Eminönü.

Ha şunu da söyleyeyim futbol ne olursa olsun sonuç odaklıdır. Eğer Usta transferleri yapabilirse ki yapabileceğini düşünüyorum yoksa bu kadar ümit vermezlerdi taraftara; bu karamsar tablo dağılacaktır. Yoksa fazla ömrü kalmadı.

My
27.08.2017, 02:21
https://i.hizliresim.com/6XAaX9.jpg (https://hizliresim.com/6XAaX9)

faysal
27.08.2017, 09:42
yol yakınken bence hiçbir harcama yapmayın gençlerle çıkın bırakın bundan sonrasını yeni gelen başkan düşünsün.

ccd6167
27.08.2017, 10:01
Acaba hastanende yanlış tedavi yapan doktoru ne yaparsın merak ediyorum....

Ersunu görevden al..

tsukru61
27.08.2017, 11:05
ersunu yerden yere vuruyoruz da beyimiz oyalama taktiği ile aldığı 3 adamla 50. yılda şampiyonluk havası estirmeye çalışıyor.

Hazar_
27.08.2017, 11:32
Yalanın batsın, yalancısın!

Ogün YAZICI
27.08.2017, 11:55
Nevzat Aydın'ı Halil Şanlı'ya Mehmet Ayan'a Özkan Doğan'a ve daha nice Trabzon düşmanına sattığın gün bittin sen.
Ya düşündükçe sinir boğuyor beni Allah'ından bul...

MKAdogukan
27.08.2017, 11:56
anjiyo dan sonra kendine gelememiş

Ahmet Malkoçoğlu
27.08.2017, 11:57
Hayal kirikliginin dibi. Pazartesi televizyona cikip da daha da batirma

Hasan61
27.08.2017, 12:10
Yönetimi,hocası Olcay kadar olamayan klüp.

Enes Başkaya60
27.08.2017, 12:12
Yalanın Batsın Yalancısın...

Soner Albayrak
27.08.2017, 12:13
Ne olursa olsun Nevzat Aydın vazgeçilecek bir adam değildi Usta.

tonya55
27.08.2017, 12:19
yönetim kurulunu komple degiştirmeli yeniden aday olacaksa.

tsukru61
27.08.2017, 12:24
Nevzat Aydın dediginiz internette ağzının ayari olmayan, ortalikta sortla dolasan ve tasarim harikasi(!) formalari bize iteleyen şahıs mı? Trabzonsporuma yakışmıyor.

TS FAN
27.08.2017, 12:29
Sayın başkan size iyi niyetinize emeğinize saygım sonsuz.
Vizyon dışarıya çevreye evrene bakmak demektir.kendi duvarlarının sınırlarının bahçenin dışına bakmak ve gördüğün şeyi iyisiyle kötüsüyle kabul edip bunu baş tacı yapıp kendini geliştirmek amacıyla önüne bakman için bir yordam edinmektir.
Ben kısaca bir vizyon değerlendirmesi yapmak istiyorum açıkça iyisiyle kötüsüyle;
Trabzonspor un hep içine bakıyoruz.Transferler,hoca,takım oyun ..vb..
kendi sınırlarımız dışına baktığımda ben;
başakşehir in bugün artık benim yerime şampiyonlar ligi ön elemesi maçına çıktığını son dakika topunun direkten dönüp uefa grubuna kaldığını görüyorum sürekli
konyanın da benim yerime uefa gruplarına kaldığını görüyorum artık.
gümüşhane benim yerime kupa grubundan çıkıyor.
başkaları benim yerime kupa finalleri oynuyor kupayı kaldırıyor.
antalya nın da benim rakibim olarak gösterilmesini görüyorum.

bunları geçtim salla bunları bjk benim yerime şampiyon olup şampiyonlar liginde oynuyor.Trabzonspor un vizyonu budur.Rakibim bjk hedefim şampiyonluklar finaller ve şampiyonlar ligi olmalıdır
eğer Trabzonspor dan bahsediyorsak vizyon bu olmalıdır.Trabzonspor ''iddialı'' olmalıdır.
Siz de artık yeni değilsiniz.Acemilik bitti.Artık takım silkelenmeli ve transfer oyun maliyet...vb değil profesyonelce liderlik vasfı kokan temel öz müdahalelerle güçlü yönlendirici iyileştirici tedavi edici yüceltici manevi bir yordam belirlemelidir.gerisi zaten gelir.transfer olur oyun düzelir ekonomi yükselir..vb.bunlar birbiriyle bağlantılı şeyler zaten çorap söküğü gibi..Önemli olan o ana dokunuşu yapmaktır.

Ozan Yılmaz
27.08.2017, 13:32
Hadi bjk.yı da geçtik artık, bari şu başakşehire bir bak yaptıkları transferler ve takıma katkıları ile harcadıkları toplam paraya bak da gör biraz nasıl takım yönetilir, nasıl transfer yapılır? gökselden, fikodan ders al birkaç hafta. Kaç transfer dönemi oldu yaşadığın deneyimler hala USTA olmana yetmedi.

Demek televizyona çıkman da saha sonuçlarına bağlıydı heh. Peki bu takımın neyine güvenip p.tesiye randevu verdin de şimdi iptal ediyorsun programı?

İskender Çakmak
27.08.2017, 13:46
Menajer bozuntusu sizden aldığı hava ile Trabzonspor yöneticisine laf sokmaya çalışıyor. Ve bunu sosyal medya üzerinden yapıyor.
Buna sessiz kaldığın sürece destek falan Yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Arda'
27.08.2017, 13:50
Nevzat Aydın falan umurumda değil 2 sene olacak neredeyse seçileli geldiği günden beri ne yaptık 2 senede tarihimizin en farklı mağlubiyetleri, 3. lig takımlarının olduğu TR kupasında gruptan çıkamama, avrupa kupalarına katılamama, 4 transfer döneminde alınan oyuncuların katkısı harcanan paralar göz önüne alındığında başarısız olduğu çok net evet İHO enkaz bırakmış olabilir ama İHO varken en azından sahada bişeyler yapıyorduk avrupaya falan gidiyorduk.

My
27.08.2017, 13:51
Bazen doğruyu yapmak istemek te yetmeyebiliyor.

Nokta atışı transfer yapmak istemek, mümkün olduğunca az paraya transferi kapamayı istemek doğru ama zamanında bu hamleleri yapmak ta en az bunlar kadar önemli.

İyi yönetici bunların hepsini gerçekleştirebilen demektir.

Bizde ise hala bir sistem yok. Üstelik başkan yeni de değil artık. Bunca zaman içinde bir sistem oturtulamadıysa sıkıntı var/devam ediyor demektir.

İskender Çakmak
27.08.2017, 13:52
Nevzat Aydın dediginiz internette ağzının ayari olmayan, ortalikta sortla dolasan ve tasarim harikasi(!) formalari bize iteleyen şahıs mı? Trabzonsporuma yakışmıyor.

Atladığınız bir nokta var. Bu adam Trabzonspor yöneticisi.
Yavşak bir menajer Twitter üzerinden benim yöneticime laf sokamaz.

Trabzonspor'a size göre yakışmıyor olabilir. Bana göre camiada her zaman aktif olmalı.

Özkan Doğan menajer. Bugün bize topçu getirir yarın başkasına. Ama Nevzat Aydın bizim. Ne kadar kötü olursa olsun Bizim abi bizim.

yorumsuz6117
27.08.2017, 13:53
Tribun Dergiâ€Onaylanmış hesap Tribundergi (https://twitter.com/tribundergi) <small class="time" style="font-size: 14px; color: rgb(101, 119, 134);"> 24 dk.24 dakika önce (https://twitter.com/tribundergi/status/901754202401189888)</small><button class="ProfileTweet-actionButton u-textUserColorHover dropdown-toggle js-dropdown-toggle" type="button" style="color: rgb(101, 119, 134); font-style: inherit; font-variant: inherit; font-weight: inherit; font-stretch: inherit; font-size: 16px; line-height: 1; font-family: inherit; margin: 0px; overflow: visible; cursor: pointer; background-image: initial; background-position: initial; background-size: initial; background-repeat: initial; background-attachment: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; border-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; padding: 2px 9px; transition: box-shadow 0.15s ease-in-out; position: relative;">Daha fazla
</button>

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta'nın Ntvspor'da katılacağı %100 Futbol programının iptal edildiği açıklandı.

Dünkü rezillikten sonra şaşırmadım..

My
27.08.2017, 13:55
Çok fazla hata var.

Sadece transferde de değil.

Yönetilişte, söylemlerde, eylemlerde, temsiliyette...

Tribun Dergi‏Onaylanmış hesap @ (https://twitter.com/tribundergi)Tribun (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=10397) dergi <small class="time" style="font-size: 14px; color: rgb(101, 119, 134);"> 24 dk.24 dakika önce (https://twitter.com/tribundergi/status/901754202401189888)</small>

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta'nın Ntvspor'da katılacağı %100 Futbol programının iptal edildiği açıklandı.

Dünkü rezillikten sonra şaşırmadım..
Sanıyorum başkan artık lafla değil icraatla anılmak istiyor. Konuş konuş nereye kadar. Taraftar icraat görmek istiyor. Transferler oluncaya kadar sessiz kalmak istemiştir.

yorumsuz6117
27.08.2017, 13:56
Muharrem Usta: “Muharrem Usta: “Trabzonspor TV'yi göreve gelirsek hemen açacağız.” (29 Kasım 2015)
Muharrem Usta: “Eğer seçilirsek Lucescu ile geleceğe yönelik uzun vadeli bir planımız var.” (3 Aralık 2015)
Muharrem Usta: “Fatih gibiler bizim için değerlidir. Biz kazanırsak Fatih Tekke kardeşim bu yapının içinde olacak.” (4 Aralık 2015)
Muharrem Usta: “Büyük firmalarla görüştük. Stad isim hakkını çok bir fiyata verebileceğimizin müjdesini veriyorum.” (4 Aralık 2015)
Muharrem Usta: “İspanyol devi Barcelona ile sezon açılışı için görüşmelere devam ediyoruz.” (6 Ocak 2016)
Muharrem Usta: "Önümüzdeki hafta altyapıyı ve 1461 Trabzon'u aynı çatı altında toplayacak operasyonu başlatıyoruz." (1 Şubat 2016)
Muharrem Usta: "Hazırlık maçını Hoffenheim ile değil; Olimpiyat Stadı'nda 70 bin taraftar önünde Juventus ile oynamalıyız" (13 Mayıs 2016)
Muharrem Usta: “Menajer önerileriyle oyuncu almıyoruz. Sadece izlediğimiz oyuncuları transfer edeceğiz.” (28 Haziran 2016)

CEMEFKER
27.08.2017, 14:25
" Guilliano sağlık kontrolünü nerde oldu?" ( tek soru)

tsukru61
27.08.2017, 14:25
Atladığınız bir nokta var. Bu adam Trabzonspor yöneticisi.
Yavşak bir menajer Twitter üzerinden benim yöneticime laf sokamaz.

Trabzonspor'a size göre yakışmıyor olabilir. Bana göre camiada her zaman aktif olmalı.

Özkan Doğan menajer. Bugün bize topçu getirir yarın başkasına. Ama Nevzat Aydın bizim. Ne kadar kötü olursa olsun Bizim abi bizim.

Ben çok önceki yazılarını kastetmiştim. Bu yazısı yerinde olmuş.

beratika
27.08.2017, 14:33
İyi ki program iptal olmuş.Gülen bir yüzle beraber sabır masalları sinirlerimi bozardı.

Mustafa YILMAZ
27.08.2017, 14:50
usta'ya güvenim tükendi artık bi çok şeyi görmezden geldim ama artık sığmıyor kabına. ilk önce menejer özkan doğan'la bu saatten sonra çalışmaya devam ederse usta'nın istifasını isterim cani gönülden. doğru yapmaya çalıştığı bir çok şeyi terk etti usta ona inandık, görmezden geldik bazı şeyleri ama o da vazgeçti doğrularından

şortla dolaşmasından sanane ? ne gibi bir değersizleştirme yapıyor bu şortla dolaşması ? formalar son zamanların en iyi forması. bi adamı sevmezsin ama sevmediğini belli etmek için bu kadar saçma cümleler kurmaya hiç gerek yok.

bizim sorunumuz bu işte bi tane soytarı menejer yönetimden birine laf atıyor ama ses edilmiyor hatta ooo iyi demiş diyecekler nerdeyse. ayıp

Ozan Yılmaz
27.08.2017, 15:03
At bi tweet al şu gazı haydi!
Her zaman yaptığın şey.

MKAdogukan
27.08.2017, 16:40
Beşiktaşın çocuğu muharrem usta

TUNCAY HİÇYILMAZ
27.08.2017, 17:06
Başkanı en çok destekleyen insanlardan birisi olarak büyük hayal kırıklığı yaşıyorum

Maalesef kendi sonunu hızlı bir şekilde hazırlıyor

Bu işin kulüp dışındayken tweet atmakla, akıl vermekle olmadığını öğrenmiştir

Steril61
27.08.2017, 17:24
Sayın başkan!!! Lütfen şu aklı fikri kaçamakta ve tatilde olan, kanaatime göre Trabzonsporu asla benimsememiş ve önemsemeyen Ersun Yanal'ı görevden al!!! Yoksa koca bir sezon heba olup gidecek. Ya hedefsiz bir takım olacağız ya da ligden düşmemek için oynayan sıradan bir ekip haline geleceğiz. Lütfen bir an evvel tedbir al. Berbat bir futbol oynayarak Göztepe gibi bir takıma üç golle mağlup olmuş bir teknik adamı artık bu takımın başında tutma. Göztepe mağlubiyetinden sonra kalkıp takıma üç gün izin vermek ne demek!!! Trabzonspor camiası ile dalga geçmektir bu. Taraftar patlamadan gereğini yapın.

My
27.08.2017, 17:32
https://s2.postimg.org/iaxcj6g7t/Ads_z.jpg

My
27.08.2017, 17:33
https://s2.postimg.org/tr3rh7ue1/Ads_z2.jpg

My
https://s2.postimg.org/9h6g22t95/Ads_z3.jpg

My
https://s2.postimg.org/wzcu8061l/Ads_z4.jpg

Ahmet Faruk
27.08.2017, 23:17
@My Hocam,

Duyumcuların genelde temennilerini gerçekmiş gibi yazdığını artık tecrübe etmiş olman lazım. Bizim transfer başlığı burda duruyor.

Konuya dönecek olursak, bu koltukta bir acaiplik var sanırım. Yani yapacağım deyip yapması kolay olan şeyleri neden yapmazlar aklım almıyor.
Transferler ve alt yapı konusunda kocaman bir eksi var. Ki düzeltmesi en kolay konulardı. Yazık oluyor.

batuhanTs
27.08.2017, 23:19
Dünya spor tarihinin en kötü yöneticisi derken boş konuşmadık sagolsun kendileri beni utandirmadi keske utandaydim ama mümkün değil

zekeriyya
28.08.2017, 08:17
başkana inandık
çünkü inanmak istedik

iyi işler yapacağına ve 50.yıl vurgusuna

Aydın Danış
28.08.2017, 08:21
En ufak başarısızlığa istifa edecekse neden destek verdik... Bırakın bu istifa muhabbetlerini nasıl iyi şeyler yapabiliriz onu düşünün hemen istifa ile olacak iş değil bunu zamanında çok gördük desteğe devam benim şahsi düşüncem amma velakin transferlerin biran önce gelmesi şart oğlu şart...

Saint Castillo
28.08.2017, 10:29
<iframe width="854" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/Eh_5fjnTTQY" frameborder="0" allowfullscreen></iframe> (https://www.youtube.com/watch?v=Eh_5fjnTTQY)

BERBATOV61
28.08.2017, 10:37
şu dakkadan sonra ligde başladı muhtemelen bu sene de kaybedildi ben aralık gibi istifa eder diye tahmin ediyorum. He yok bırakmam diyorsa hocayı kov özkanın ağzına Trabzon lafını bile aldırma sonra da git adam akıllı 3 transfer yap bu takım kafaya oynar sende itibarını kurtarırsın. kimse bana stada sponsor oldu demesin seçilirken sponsoru hazırdı sözde kendi beceriksizliğinin cezasını çekiyor, cezada denmez aslında buna da neyse

Varlıbaş61
28.08.2017, 11:01
Bjk'nın 4 sene önce yaptığı yapılanmaya istinaden bizim de sabretmemizi isteyenlere sorum şudur: " Bjk, vefa dediği yapılanma yıllarında nasıl futbol oynuyordu ve ligi kaçıncı sırada bitirdi? "

İnsanları aptal yerine koymayın yahu !!

gurur6134
28.08.2017, 11:24
Rize-trabzon düşmanlığı yoktu usta ve arkadaşları sayesinde tekrar başladı daha da kapanmaz. Bursaspora maç verildi o takımın trabzon da kazanması imkansız değil mucize gibi bir şeydi. rize bilerek usta ekibi tarafından düşürüldü. beni rizespor zerre ilgilendirmez tribünün büyük bir kısmı hem rizesporu hem istanbul takımı tutuyor. ama gerçekler acı malesef bu acemiler yüzünden tekrar yoktan yere düşmanlık başladı.

Rize dostumuz olsa ne yazar dusmanimiz olsa ne..en son senin gibi burda bir sami kukul mu ne oyle biri vardi boyle desteksiz rize bilerek dusuruldu falan filan diye salladi sike imasinda bulundu durdu sonra uzeri cizildi anlatabildim umarim..bu kadar sert hizli giris hayra alamet degil benden soylemesi..

My
28.08.2017, 12:07
@My Hocam,

Duyumcuların genelde temennilerini gerçekmiş gibi yazdığını artık tecrübe etmiş olman lazım. Bizim transfer başlığı burda duruyor.

Konuya dönecek olursak, bu koltukta bir acaiplik var sanırım. Yani yapacağım deyip yapması kolay olan şeyleri neden yapmazlar aklım almıyor.
Transferler ve alt yapı konusunda kocaman bir eksi var. Ki düzeltmesi en kolay konulardı. Yazık oluyor.Ahmet kardeşim Duyumcu'yu transfer duyumcularıyla karıştırırsak hata ederiz. Verdiği bilgilerden ve söylemlerinden de hukuk kuruluna oldukça yakın birisi/birileri olduğu da anlaşılıyor.

My
28.08.2017, 12:20
<header>Trabzonspor Kongresi'nden yönetime şike ihtarı

Trabzonspor kongre üyeleri şike konusunda yönetimi uyardı.

Kongre, 2010-2011 sezonunda yaşanan şike ve teşvik olayları sonrasında yönetimin Avrupa'da lobi oluşturma sözünü unutması halinde davacı olacağını belirtti.
</header>
Trabzonspor'da kongre üyeleri harekete geçti. Bordo mavili takımın 2010-2011 sezonunda yaşanan şike ve teşvik olayları sonrasında başlayan süreç son olarak FİFA'ya kadar uzanmıştı. FİFA'ya yapılan başvurunun önemi sebebiyle Avrupa'da kamuoyu oluşturmak gerekiyordu. Bunun için yapılması gereken lobi çalışması ile alakalı olarak Başkan Muharrem Usta'nın söz vermesine rağmen henüz bir adım atılmaması sebebiyle bordo mavili takımın kongre üyeleri konuyla alakalı harekete geçti.

Trabzonspor yönetimine noter aracılığı ile ihtarname gönderen kongre üyeleri, yönetimin geçen süre zarfında şike mücadelesinde gerekli adımları atmadığını belirterek; Avrupa'da lobi çalışmasının yapılmaması halinde uğranacak zarardan bordo mavili kulübün yöneticilerinin sorumlu tutulacağını duyurdular.

Noter üzerinden gönderilen ihtarnameye göre Trabzonspor, FİFA'daki şike davasından beklenen sonucu alamaması halinde; Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyeleri hakkında temsil ettikleri tüzel kişilik olan Trabzonspor'a karşı sorumluluklarını tam anlamıyla yerine getirmedikleri, halkla ilişkiler ve lobi faaliyetleri organize etmedikleri için maddi manevi zarara uğrattıkları gerekçesiyle mahkeme yolu açılacak.

http://image.yenisafak.com/resim/imagecrop/2017/08/28/11/26/resized_f7471-56b83cd61367.jpg

http://image.yenisafak.com/resim/imagecrop/2017/08/28/11/26/resized_9a997-6adef4cb2280.jpg

http://image.yenisafak.com/resim/imagecrop/2017/08/28/11/27/resized_f30f0-2cf950e53209.jpg

http://image.yenisafak.com/resim/imagecrop/2017/08/28/11/27/resized_6d106-4de0945d4119.jpg

http://www.gzt.com/spor/trabzonspor-...ihtari-2787078 (http://www.gzt.com/spor/trabzonspor-kongresinden-yonetime-sike-ihtari-2787078)

Mustafa YILMAZ
28.08.2017, 12:28
bu ihtar yönetim için utanç verici olmalı zira bir taraftar olarak beni rahatsız etti.

fifa incelemeye başladı deniyor bizim dosyayı ama biz lobi çalışması yapmıyoruz tamam korkuyorlar ama bari el altından birilerine yaptır onuda göremedik.

My
28.08.2017, 12:34
Bir de şu var.

Madem Trabzonspor'un menfaatlerini savunmaktan korkuyorsunuz, şike mücadelesi demek (maalesef) iktidara karşı da mücadele demek; bunu bildiğiniz halde neden aday oluyorsunuz?

Bu Trabzonspor'a ihanet değil mi?

batuhanTs
28.08.2017, 12:35
Her konuda facia bir yönetim iho dan fersah fersah kötü

My
28.08.2017, 12:35
Vasat bir futbolcusuna sözleşmeye ek her yıl 200 bin avro harçlık(!) veren TS, şike PR'ına bu kadar para ayıramıyor mu? <s>@</s>ahmetcubukcu61 (https://twitter.com/ahmetcubukcu61)

Sedat TUNALI

BERBATOV61
28.08.2017, 12:36
gün geçmiyorki yeni bir rezalet ile karşılaşmayalım, ihtardan sonra bir açıklama yapılacak mı bakalım

Ahmet Faruk
28.08.2017, 13:49
Burada malesef bazı arkadaşlar sevmediği insanlar yönetimde diye akla hayale sığmayacak ithamlarda bulunuyor. Yöneticilerin ismi, işi, ailesi kamuoyuna açık iken hakaret eden, bakın eleştiren demiyorum, arkadaşların bir çoğu "nick"lerinin arkasına gizlenmiş. "Madem sen doğruluktan yanasın mübarek adam, önce ismini kullan da herkes doğruyu bilsin" Neyse.

İkinci bir yanlış da bence bir kısım taraftarın işin mücadele boyutunu kendi ideolojilerine alet etme çabası. Zaten bölünme de buradan kaynaklanıyor. Bir oyuna bu kadar çok anlam yüklemek boşuna. Hepimiz bazen çok seviniyoruz, hepimiz bazen çok üzülüyoruz ama en nihayetinde oyun bu.

En sonunda da eğer olay vefa ise Muharrem Usta bir çoğumuzun yapamayacağı bir fedakarlık yaptı. Yiğiti öldürürken de hakkını teslim edelim.

halilaziz61
28.08.2017, 14:19
Beşiktaşın çocuğu muharrem usta

Bu şerefsiz kimdir ???

My
28.08.2017, 15:50
Bir oyuna bu kadar çok anlam yüklemek boşuna. :)

brnclhn
28.08.2017, 16:31
Şu yönetimin tek avantajı iho gibi berbat bi yönetimden sonra gelmiş olması... çok destek verdim usta sana şu ana kadar ama siyasetin kucağına kim oturursa, kim her kararda yukarıdakilerden korkarsa fazla ömrü olmaz koltukta...

Ozan Yılmaz
28.08.2017, 16:53
http://cdn-users2.imagechef.com/template/170828/sampa6380cb3c244c73a.jpg

selcuk
28.08.2017, 19:00
böyle bir taraftar olusumunlan basari hayalcilik

elit denilen olusum bile bunca kücük zihniyetli, rakiplerini kopyalamaklan mesgul insanlarlan doluyken basari imkansiz

Trabzonsporlu kimligine geri dönmedikten sonra aglayarak ve tatsiz tuzsuz esprilerle zaman öldürmekten bir adim ileri gidemeyiz

zaten istinyede halit renktasimizin yanliz birakilmasi taraftar profilimizin acida olsa gercek ve samimiyetsiz yüzünü ayan beyan sergilemis oldu

buyuz, busunuz

agam bizle egleniy zihniyeti ile bu kücük draminizi yasamaya devam edin
bu dramdan zevk aldiniz belli, zaten samimi kan aglayanlar tek tek kaciyor, bu böylede devam edecek

merdeme
28.08.2017, 21:06
Başkan birazdan NTVSpor'da. 21:10'da başlayacaktı.

Hasanu
28.08.2017, 21:23
Gerçekler çok ama çok acı.

28TS61
28.08.2017, 22:27
alooo baskan transferleri bosver. sike davamiza sahip cikin yeter. FIFA basvurusu neden bugüne kadar resmi sitemizde yayimlanmadi

Bilall61
28.08.2017, 23:47
Lucescu,

Lucescu vari hoca,

Sadi Tekelioğlu'nun istafa etmesi/istifa etmeye zorlanması,

Hami Mandıralı'nın getirilmesi,

Devre arasındaki yönetimin ilk transfer döneminde Muhammet Demir,Güray Vural transferleri;bu transferlerin güya Ersun Yanal tarafından yapıldığı(!),

Stadın açılış zamanı,sponsorluk konusu,

Suk,İbanez,Ramil,Onazi transferleri;

Scout güzellemeleri,

50.yıla hazırlık palavrası

Rodagella,Medjani transferleri;

Bazı takımlara saçma sapan güzellemeler,bir anda canım-cicim olmalar,

Güya ekonomiyi düzeltecekti,

Sayısız verilip tutulmayan sözler,

Altyapı şovu yapayım derken 6-0,7-0 lar,

Sayısız kepazelikle dolu iki yıl...

Çok tecrübesiz bu çok net.

Hacıosmanoğlu'na kızıyordu.En son transfer politikası İHO zamanına döndü.Madem Junuzovic'e,Sosa'ya,Kucka'ya,Taşçı'ya sıvayacak para vardı.Ee kardeşim o zaman ne diye iki sene hikaye anlattın?Ekonomisinin üretmediği parayla transfer yapıp ekonomiyi düzeltecek.Yersen.

Maalesef kendi tapasını kurtarmak için,koltuğu korumak için günü kurtarma davranışları,popülizm sonu yaklaştıkça artıyor.Bir yöneticinin bu kadar hata yapma lüksü yok...

tsukru61
29.08.2017, 00:29
Göztepe ileride biraz becerikli olsaydı fark yemiştik.

50. yılda, şampiyonluk gazıyla 6-7 ler bize kaktırıldı. Biz de bunu çok normalmiş gibi yuttuk. Hepimize afiyet olsun.

esra61
29.08.2017, 01:07
Merak ediyorum amacınız ne?
Bu kadar insanı umutlandırıp ,söylemlerinize inandırıp yapmadığınız onca şey varken nasıl olur da gerçekleri konuşmaktan ziyade halen daha sabır denilebiliyor.
Gerçi Göztepe maçından sonra herkes adeta bir deve gibi kafasını kuma gömmüş ,dışarıdan ses duymayıp yoluna devam ediyor.
Ersun hocaya durumu soran yok futbolculara nedir bu rezalet diyen yok ,içinize dönüp halen daha noktalanmayan transfer eksiklikleri bitmemiş gibi Dünya'nın 4-5 futbolcudan ibaret olduğunu varsaymanız nasıl bir misyon gerektiriyor,anlayamıyorum.

Sabır ,Sabır da doğru bir yönetime mi sabır gösteriyoruz şüphe konusu.
Geldiği günden beri bir söylediği diğerini tutmayan siz,bizim oraların birey duruşunun dışında bir profile sahip oluşunuz bize pek de umut vermiyor.

Lafı eveleyip gevelemeden dosdoğru anlatsan emin ol şimdi herkes arkandaydı ilk günkü gibi ama şimdi dönün bir ardınıza bakın belki birkaç kişi şimdilik bulabilirsiniz.Ya sonra...
En önemlisi ne biliyor musunuz transfer falan filan değil,taraftarın size olan güveni kayboldu.Bence bu yeter size...

Hüseyin Çümen
29.08.2017, 01:08
50 yılda başarı parolasıyla yola çıktık fakat planlama olarak sınıfta kaldık. Malesef aldatıldık bundan sonra transfer yapmasınlar bence usta vasat bir yönetim gösterdi

Fatih Öztürk
29.08.2017, 01:46
Cehennemin yolları iyi niyet taşlarıyla örülüdür başkanım, Allah kolaylık versin.

Adem Erdoğan
29.08.2017, 08:40
Scout ekibi, altyapı yatırımıyla başladık, yine sırtlan menejerlerin kucağına oturduk ve de kulübün yöneticisine terbiyesizlik yapabilecek seviyeye getirttik.
Açıkçası geleceğimizi yine karanlık olarak görüyorum, borçlanıyoruz ve borçlandıkça özgürlüğümüzü kaybediyoruz.

Şanlı SanMarino
29.08.2017, 08:53
Nevzat'ı günahım kadar sevmem. Hatta iğrenir, nefret ederim.

Ancak hiç bir menajerin, çalışanın ona hakaret etmesini göz yummam.

UĞUR DURTAŞ
29.08.2017, 10:29
hele şükür!
haftalardır,aylardır duynak,okumak istediğimiz haberler yer aldı bugün basında!
çok mutluyuz!
eksik olan mevkilere transferler oldu sonunda!
sagol usta ve ekibine!
bu güzel haberleri bizlere duyuran basına teşekkürler!
hiç duymadığımız haberleri sizlerle paylaşmak isterim!
bugün kü gazetelerden!
sosa ve serdar taşçı ile 3 yıllık anlaşma salandı!
klupleriyle sorunlar giderildi!
imzalar her an atılabilir!
imzalar son aşamada!
milan ile pazarlıklar sürüyor,
serdar taşçının babasıyla pazarlıklar sürüyor!
imzalamaya hazırlar........
yeter ulan yeter.
sıkılmadınızmı,yalan habarlerle hergün gazete sayfalarını doldurmaya
adamda birazcık utanma sıkılma olur.
yüz olur,sizde utanılacak yüz yok ki,
yüzsüz kişiliksiz adamlar.

tsukru61
29.08.2017, 12:25
Paralı başkan modelinin MAY ile bittiğini anlamayanlar inşallah şimdi anlamışlardır. Aslında anlaşıldığını hiç sanmıyorum. Kanmaya o kadar meyilliyiz ki...

Metin Sağır
29.08.2017, 14:03
edit.

Saint Castillo
29.08.2017, 14:09
Nevzat aydını yok yere harcadı. Bu fikri verenler bir sonraki başkanın listesinde olurlar belki de.

acan61
29.08.2017, 14:45
Herkes yazdı aslında ama bir daha yazalim. Halen transfer yok başkan pazartesi akşamı çıkıp bize hangi masalı anlatacaktın ?

Uğur_Dmrtrk
29.08.2017, 14:55
Nevzat aydını yok yere harcadı. Bu fikri verenler bir sonraki başkanın listesinde olurlar belki de.
Nevzat Aydın'ın söylemleri yerelci tayfanın işine gelmedi.. bir yolunu bulup scout işinin faturasını Nevzat'a kestiler..Yönetime güç katacak en güçlü unsuru saf dışı bıraktılar..Nevzat Aydın'ın kibirli tavrı hoşlarına gitmedi..Bende zaman zaman eleştirdim Nevzat Aydın'ı bazı söylemleri dolayısıyla ama..yönetim olmak görevleri paylaşmak koordine olmak bu kadar zor olmamalıydı..6 ayda çil yavrusu gibi dağıldılar..şimdi herşeye 2-3 kişi koşuşturuyor..onunda ne kadar sağlıklı olduğu muamma..

Saint Castillo
29.08.2017, 15:10
Nevzat Aydın'ın söylemleri yerelci tayfanın işine gelmedi.. bir yolunu bulup scout işinin faturasını Nevzat'a kestiler..Yönetime güç katacak en güçlü unsuru saf dışı bıraktılar..Nevzat Aydın'ın kibirli tavrı hoşlarına gitmedi..Bende zaman zaman eleştirdim Nevzat Aydın'ı bazı söylemleri dolayısıyla ama..yönetim olmak görevleri paylaşmak koordine olmak bu kadar zor olmamalıydı..6 ayda çil yavrusu gibi dağıldılar..şimdi herşeye 2-3 kişi koşuşturuyor..onunda ne kadar sağlıklı olduğu muamma..
Başkan dışında işe el atabilen biri olduğunu sanmıyorum yönetimde. Çünkü bu başkanın yöntemi. Resmi sitede yönetim ağacında bile farklı pozdaki fotoğrafını bulunduran başkanın.

Mert Acar
29.08.2017, 16:35
Gün geçtikçe sevgi ve sempatini yitiriyorsun başkan.

Murathan
29.08.2017, 16:51

nevzat aydını yok yere mi harcadı :D
nevzat aydın hamlesi yaptığı ilk hataydı.

Fatih Çelik
29.08.2017, 21:01
Kayip aranıyor.
Bulanların insaniyet namına tarafımıza haber vermesi rica olunur.

My
29.08.2017, 21:30
Transferlerle ortaya çıkacaktır başkan.

Timur Bey
30.08.2017, 02:46
Taraftarı karşısına aldığı kadar basını, futbolcuları ve riski karşısına alabilseydi bu kadar başarısız olmazdı belki de. Çıkıp bir açıklama bile yapmaması suçluluk psikolojisinden olsa gerek. Sanırım transfer yapamazsa klasik "Uğraştık, denedik, olmadı." sözleriyle koltuğunu devretmeye hazırlanabilir. Tek kurtuluşu takımın Aralık ayına kadar en az 30 puan toplamasıdır. O da şimdilik zor görünüyor.

TSemih61
30.08.2017, 02:59
Taraftarı karşısına aldığı kadar basını, futbolcuları ve riski karşısına alabilseydi bu kadar başarısız olmazdı belki de. Çıkıp bir açıklama bile yapmaması suçluluk psikolojisinden olsa gerek. Sanırım transfer yapamazsa klasik "Uğraştık, denedik, olmadı." sözleriyle koltuğunu devretmeye hazırlanabilir. Tek kurtuluşu takımın Aralık ayına kadar en az 30 puan toplamasıdır. O da şimdilik zor görünüyor.
Yahu bu adam büyük paralara sponsor oldu kulübe, koltuğu devreder mi? İmkansız gözüküyor şuanda. Transfer olacak ama panik transferi olacak büyük ihtimal veya devre arasına bırakır. Umarım şansı yanında olur ve kulübe zarar vermez yapacağı hamleler.

Timur Bey
30.08.2017, 03:04
Yahu bu adam büyük paralara sponsor oldu kulübe, koltuğu devreder mi? İmkansız gözüküyor şuanda. Transfer olacak ama panik transferi olacak büyük ihtimal veya devre arasına bırakır. Umarım şansı yanında olur ve kulübe zarar vermez yapacağı hamleler.

Maalesef iş panik transferine doğru gidiyor. O da tabii koltuğu bırakmak istemeyecektir ama göz göre göre transfer olmazsa orada onu tutmayacaklarını da biliyordur. Eğer devre arasına transfer bırakayım düşüncesine sahip olursa bu sefer şansı yok kanaatimce.

Bak buradaki yeni habere göre de palavra bir haber değilse kiralamaya kadar düşmüşüz para yetmeyince:

http://www.fanatik.com.tr/2017/08/29/sosa-da-son-viraj-1315997

ccd6167
30.08.2017, 09:10
İho ile arasında şu fark vardır diyebilecek arkadaş var mı merak ediyorum?? İn menajerlerin kucağından diyecez de İşte..

olcay_61
30.08.2017, 11:00
ah be başkan, zamanında alacağın 2 stoper ve 1 oyun kurucu seni ve takımı nerelere taşırdı. çok büyük hayal kırıklığısın şuan, umarım şansımız döner birşeyler olur

Cagdas Topal
30.08.2017, 11:03
0 bile değilsin Usta.

Samet Berber
30.08.2017, 11:47
Ben sizi istifaya davet edeli çok uzuuun zaman oldu, o zamandan belliydi bir şey yapamayacağınız. Şu transfer döneminde neyse ki taraftarın büyük çoğunluğu ne kadar beceriksiz olduğunuzu görmüş oldu. Seçime kadar dayanabileceğinizi düşünmüyorum. Tarihe geçecek bir başarısızlık örneği gösterdiniz tebrikler.

Doğukan Uçan
30.08.2017, 11:58
istinyeli usta son bir kaç ayın kaldı görevde. celil hekimoğlu hayırlı olsun

Adem Akyüz'
30.08.2017, 12:14
Yanınızda duran bazı gazeteci kılıklı yalakalar size zarar veriyor.

BERBATOV61
30.08.2017, 14:44
şimdi kayıp ama transfer yaparsa önce sosyal medyadan ısınma turlarına başlar, transferi takip eden ilk galibiyetten sonra etrafta ne kadar mikrofon kamera varsa affetmez serçe parmağını salladıktan sonra sözlerini istinye universitesi ile bitirip taraftarı mest eder.

yorumsuz6117
30.08.2017, 14:49

Koca yaz transfer döneminde 3 ayda transfer yapamayan adamdan devre arası transfer mi bekleyeceksin..

delfino
30.08.2017, 14:59
ustaya twitter üzerinden hashtang açılması taraftarıyım belki oradan da korkar kaçar ...

omondoles
30.08.2017, 15:18
Çıksın desin ki “Ben göreve gelmeden önce bu işin bu kadar zor olduğunu bilmiyordum, yanıldım. Özür dilerim” en azından taraftarın gözünde biraz değeri olur.

BERBATOV61
30.08.2017, 15:47
bayramı değil arifeyi görmeden istifa et, zararın neresinden dönersek kardır.

Samet Berber
30.08.2017, 15:47
Tarihin gördüğü en kötü yönetim ve başkan, İho dahil.

BERBATOV61
30.08.2017, 16:05
Sen çık transfer edeceğimiz topçular bile hazır de kampa yetişecek de kimseyi alama, sonra canlı yayınlara bağlan topçu ismi bile ver şu tarihte süpriz var de ondan sonra takımın ekonomisini düşünüyoruz diye açıklama yap. Kusura bakma usta efendi sen taraftarla t... geçiyosun.

Saint Castillo
30.08.2017, 16:35
Bulaştırmış görünüyor. Yönetimini kontrol altına alırsa sıradaki kongre tarihine kadar işleri yoluna sokacaktır.

adiloş bebe
30.08.2017, 16:37
bu tip olayları defalarca tecrübe etmiş bir takımız,o yüzden sonuna kadar devam et Muharrem Usta, kaybedeceğimiz tek şey hiçbir çözüm üretemeden kulübü tüketenler olacak

Cagdas Topal
30.08.2017, 18:05
Tarihin en rezil ve dibe vurulan 2 döneminin mimarı arka arkaya geliyor ben böyle işin [emoji20] bu kulüp daha kurtulamaz geçmiş olsun.

nakzo
30.08.2017, 20:17
Gs nin kadrosuna bak birde elimizdeki futbol fukaralarìna gecmis olsun bu kulup bir daha duzelmez
..

pazarkapılı
30.08.2017, 20:36
tudor ve galatasaray ornekleri (top cizgiyi gecmeye görsün!!) gunumuz taraftar içerigin sergilemekle kalmıyor, taraftarların altyapı ekonomik model orneklemeleriyle olusturmaya calıstıgı yada sahiplenmeye calıstıgı klubu üzerine güzel orneklemeler sunuyor!!....

sonuc: yönetimler taraftarların kendi içerisindeki tutarsızlıklarının bir yansımasıdır, yani taraftar aslında begenmedigi yonetimde kendisini görmesi gerekiyordur ama göremiyordur bu ayrı....tutarsızlık kararsızlık vs....

yönetimler taraftarın tutarsızlıkları ile orada oldugun bilerek populizm yapar, yani taraftarın istegi transferse yüksek vaadler ve yüksek zararlardan kacınmaz....

her halk her toplum her topluluk kendi hakedildigi sekilde yonetilir, bu tespit bugune kadar sasmamıstır ne yazık ki sayın ilgililer....

omondoles
30.08.2017, 21:27
Başkanın eleştirilecek tarafı ortalıkta görünmemesi değildir.

Senin hocan kaç zamandır takımda. Geçen yıl bir iddian yok. Sezon bitmeden imzaların atılmış olması lazımdı.

İ. SARAL
30.08.2017, 21:31
Oyuncu kalitesinin çok bir önemi yok, bunu defalarca gördük. Ama az çok oturmuş takima sadece 3 bilemedin 4 tane nokta atışı yapacaktik. Nokta atışını birak, yapilan yanlış transferlerle (ozellikle Kucka) ve hocanin işleyen düzeni bozmasiyla (Pereria-olcay-yazici) takim sil baştan oldu.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İ. SARAL
30.08.2017, 21:35
50.yil, şampiyonluk falan deyip, iddiasız oldugumuz geçen sene devre arasindan itibaren 8-9 ay ne planlaması yapmış bu kulüp? Transfer listesi nerede? Sozlesmesi biten oyuncularla hiç mu görüşme yapilmadi? Bu nasil bir amatorluk ve plansizliktir?

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Doğukan Uçan
30.08.2017, 21:52
Türk futbol tarihinin gelmiş geçmiş tartışılmaz sözleriyle, duruşuyla, karakteriyle en başarılı başkanıdır

Ali Bektaş
30.08.2017, 22:01
Ferrari darbesinden sonra 3S darbesini kaldıramam. Ben hala aptalc bir umutla bekliyorum belki 1S falan

Sercan Keleş
30.08.2017, 22:46
Başkan saha sonuçları çok önemli. Göztepe maçını alsaydık Şampiyonluk niraları atılacaktı.

TSKara61
30.08.2017, 23:30
Bir tane basarisi var mi? Ben saymakta zorlaniyorum.

Metin Sağır
30.08.2017, 23:31
i s t i f a

yorumsuz6117
31.08.2017, 00:59
http://cdn1.ntv.com.tr/gorsel/turkiye/bestepede-30-agustos-resepsiyonu/,ZvRTlQ08j0eIsWY4T4NMxQ.jpg?mode=crop&scale=both&v=20170830210923600&maxWidth=620

ts61gogo
31.08.2017, 01:46
iyi cok iyi git bi yandan yalakalik yap oteki yandan kupa iste

shootems
31.08.2017, 02:15
Nasıl da herkesi kandırdı helal olsun..

Tam bir fiyasko

Çağdaş DENİZ
31.08.2017, 02:30
http://cdn1.ntv.com.tr/gorsel/turkiye/bestepede-30-agustos-resepsiyonu/,ZvRTlQ08j0eIsWY4T4NMxQ.jpg?mode=crop&scale=both&v=20170830210923600&maxWidth=620

pardon da bizim başkanın orda ne işi var?

İskender Çakmak
31.08.2017, 09:17
Artık kongreye bile inancım kalmadı. Maaşallah dediğimiz 3 gün yaşamıyor. Resim ise rezillik başka da birşey değil.

Adem Akyüz'
31.08.2017, 09:39
Birçok şey yapmak istedi ama yapamadı. Yalancı değil beceriksiz noktasındayım hâlâ. Güvenmek istiyorum ama bu şekilde devam edilirse biraz zor.

Fatih Özkan
31.08.2017, 09:46
pardon da bizim başkanın orda ne işi var?

Çağrıldı ve gitti. Bunda bir sakınca görmüyorum. Keza aynı şekilde;

http://www.mynet.com/haber/foto-analiz/30-agustos-resepsiyonuna-cok-sayida-unlu-isim-katildi-3227737-1#6078493

Reha Asan
31.08.2017, 13:13
Sosyal medyayı bakınca millet olarakta, taraftar olarakta ne kadar ahlaksızlaştığımız ve yozlaştığımızı görmek acı verici.

Başkana, ailesine ne kadar rahat sövüyoruz.Bu bir ahlaksızlıktır.

bir de buna kızan bir grup var.Neymiş Trabzonspor Başkanına sövmeye kimsenin hakkı yokmuş.Tamam bu sitemde haklılar ama Muharrem Usta Trabzonspor Başkanı olmasada sövülmez arkadaş.

Bir insana sövmek nasıl bir acziyettir.

Bir de bu küfrü meşrulaştırmaya çalışanlar var bunlar en aşağı mahlukatlar.Neymiş bu insanlar bunalmış,transfer yokmuş.Allah sizleri ıslah etsin.

Velhasıl Bir insanı eleştirebiliriz ki eleştirme olmazsa ilerleme olmaz.Ama bir insana hakaret edemeyiz, kutsiyetlerine küfredemeyiz.

Umarım bunu idrak ederiz.

(Konu Başkan ile alakalı olduğu için bu husustaki görüşlerimi bu başlığa yazma gereği hissettim.)

My
31.08.2017, 13:27
Biraz abartıyoruz sanki o resepsiyona katılmayan yok neredeyse :)

Kaldı ki Usta'nın siyasetle temasını bilmeyen yok (siz bilmiyorsanız bu sizin eksikliğiniz :)) zaten bunun içinde fotoğrafa gerek yok :)

Ali Bektaş
31.08.2017, 13:37
O resepsiyona adam yerine konulup çağrılmasaydı asıl o zaman problem olmuş olurdu. Bence katılmamak yanlış olurdu

Ozan Yılmaz
31.08.2017, 14:43
Eleştirebilirsiniz fakat küfür edemezsiniz! Hiçbir şeye saygınız yoksa bari makama saygı duyun. Bunun bir bahanesi olamaz.

Manu61
31.08.2017, 20:17
Başkanım ceketiniz çok güzelmiş.

Fatih Çelik
31.08.2017, 20:18
Başkanım ceketiniz çok güzelmiş.

:)

Tuğrul
31.08.2017, 21:05
Kulübe verdiği hasar daha fazla ama Basketbol'a yaptığı yatırım, stad sponsorluğu yüzünden.

Bu sezonla birlikte öteki dönemde de başkanlığı yürütmeli.

Kadro mühendisliğini organize ve koordine edecek yapı kuramayacağı görüldüğünden. Aslında alternatifler üzerinde durmamız lazımdı.

Fakat ilk başta söylediğim nedenler yüzünden öbür sene de kredisi var.

Yalnız futbol kulüplerini elinde tutmaya çalışan odakların figürü gibi hareket ediyor. Yanı futbola emrivaki girmiş olabilir.

Gelgelelim ne olursa olsun bir şansı daha hakediyor.

DeAgLeMaNyAq
01.09.2017, 02:55
Geçtiğimiz haftalarda yaşanan Giuliano olayı sadece birkaç günlük mevzu olduğundan inandırıcılığı pek yoktu. Fakat Zenit ve oyuncu o teklifi kabul etseydi hangi parayla transfer gerçekleşecekti çok merak ediyorum...

KARAGOZLUM
02.09.2017, 12:46
Usta cemberin daraliyor 1 haftan kaldi bakalim napaacan

Fatih Çelik
02.09.2017, 13:00
Vizyon reisten Peyuk paşgan'a... Yazık oldu.

batuhanTs
02.09.2017, 13:04
Vay be gecen sene vizyon reis yazdim diye ceza almistim simdi düştüğü hallere bak :) kisa zamanda vedalasmak dileğiyle :)

tonya55
02.09.2017, 13:08
Lucescu ile secim kazandi kim ne derse desin.

Ermanusta
02.09.2017, 13:41
Beyler 15.00 daki Bayramlaşmaya gidin!!
Başkan tarihi açıklamalar yapacak!!

Samet Berber
02.09.2017, 14:06
Bu kadar çapsızlık olmaz yahu yazıktır.

Metin Sağır
02.09.2017, 14:10
Daha stoper alamadın...

Fatih Çelik
02.09.2017, 14:11
Daha stoper alamadın...

Kupa'yı mı alacaksın? Şampiyon mu olacaksın?

yorumsuz6117
02.09.2017, 14:26
Lucescu'yu getiricem lafıyla başkan oldu ne dediyse tersini yaptı '' Yalanların efendisi ''.. Bu taraftarla kimse bu kadar dalga geçmeye kalkmamıştı..

https://twitter.com/tstribunu/status/902963417090273295 (Seçimden hemen sonra)

https://twitter.com/tstribunu/status/902977192291954688

Yalan makinası terbiyesiz..

Hasan61
02.09.2017, 16:50
35-40 trilyon bonservis harcadık ve elde Fener ve Antalya ile 4-6. lığa oynayacak takım var.

Bir de gayret göstermeseler durum ne olurdu!

devrimciTS
02.09.2017, 19:23
trabzon ak parti il başkanı olur

faysal
03.09.2017, 11:15
bence siyasete katılsın kulüp başkanlığı yapamıyor.

beratika
03.09.2017, 12:28
Hala "Transfer çalışmalarımız devam ediyor" diyor.Sayın Başkan bu saatten sonra transfer yapmayacaksanız da bizi kandırmayın.

Sefaenes
03.09.2017, 12:38
Baskanamiz laf yapacagi yerde ihrac yapsin artik yalanlara inanmiyoruz yalanci coban olmasin

Mert'
03.09.2017, 14:30
Herkesi çok güzel kandırdı helal olsun. Ağzı mükemmel laf yapıyor. 2019 da Türkiye Başkanlığına adaylık koyabilir.

Tekke
03.09.2017, 15:25
Sosyal medyayı bakınca millet olarakta, taraftar olarakta ne kadar ahlaksızlaştığımız ve yozlaştığımızı görmek acı verici.

bir de buna kızan bir grup var.Neymiş Trabzonspor Başkanına sövmeye kimsenin hakkı yokmuş.Tamam bu sitemde haklılar ama Muharrem Usta Trabzonspor Başkanı olmasada sövülmez arkadaş.

Bir de bu küfrü meşrulaştırmaya çalışanlar var bunlar en aşağı mahlukatlar.Neymiş bu insanlar bunalmış,transfer yokmuş.Allah sizleri ıslah etsin.

Velhasıl Bir insanı eleştirebiliriz ki eleştirme olmazsa ilerleme olmaz.Ama bir insana hakaret edemeyiz, kutsiyetlerine küfredemeyiz.

(Konu Başkan ile alakalı olduğu için bu husustaki görüşlerimi bu başlığa yazma gereği hissettim.)

Altına imza atıp bırakmak yeterdi👏🏻👏🏻👏🏻

Ama omurgasızlar ülkesinde edepsizlere dur denen bir yazı vurgusu yapmak istedim.

Keşke herkes haddini bilse...

Görevler verilir alınmaz, saygı duysalar keşke, her görev verilene...

Fatih Öztürk
03.09.2017, 16:23
Sevgili başkana birileri bir iki transferle takımın zirveye oynayacağını söylemişse kandırılmış.

sakoglu61
03.09.2017, 16:32

+61

ttsfurkan
03.09.2017, 17:18
İho 3 ay içinde kupa gelecek deyip seçim kazanmıştı. Yalanı ortaya çıkınca Ustaya yüklenildiği kadar iho ya laf söylenmedi. Neden çünkü olmayan parayla saçma sapan transferler yapıp göz boyamıştı. İhonun vahid hoca dönemi yaptığı harcamalarla gs şuan çok iyi bir kadro kurdu. biz ise 3 yıl boyunca iskelet kadro kuramamıştık. iho ile ustayı karşılaştırıp iho daha iyiydi yıldız getirmişti diyenler var ; birde şota ile berbat, sistemsiz top oynayıp 4 haftada 10 puan toplayıp gs a yenildikten sonra federasyon iho yu yedi o sezon şampiyon olabilirdik diyenler vardı.
Evet verdikleri vaatler gerçekleşmiyor ama vaatlerin gerçekleşmemesinin en büyük nedeni kulübün maddi sıkıntıları. En azında usta iho gibi yalanlarını örtmek için saçma sapan transferler yapmıyor. Geldiği dönem kulübe verdiği paralar ardından medicalpark sponsorluğu ile kulübe verdiği 130 milyon tl ye yakın para yiyen başkandan veren başkana geçtiğimizin göstergesi. Bu sözüme karşılık kulübün borcu artıyor diyenler de olabilir onuda şöyle açıklayayım yıllık gelir gider dengesine baktığımızda kulüp kar ediyor ancak geçmiş dönem borçlarının faizi ve kur farkından dolayı borcumuz artıyor ve artmaya da devam edecek.

50.yıl vaadi ile seçim kazanmıştı bence de bu vaat pek gerçekleşecek gibi de durmasa da az çok bir iskelet kadro kurduk. bjk yi örnek alıp yapılacak takviyelerle açıkçası 51 ve 52.yıllarda şampiyonluk ümidim var. Hadi diyelim başarılı olamadık ve yönetim istifa etti. Seçimlerde ciddi bir başkan adayı var mı? Celil hekimoğlu aday olmayacağını söylemişti. Eee başka para yemeye gelmesi için tekrar iho mu? Yada sürpriz bir başkan adayı mı?

Evet yalan söylüyor. Biraz hayal dünyasında yaşıyor. Ama bence hala kredisi var. Üstelik gitgide tecrübesi deartıyor. Artık bu olmadı yenisi gelsin bu da olmadı gitsin başkası gelsinle olacak iş değil bu. 2 ay önce hakaret edilen dursun özbek şuan kral ilan edildi mesela beklemek lazım :)

Alp Yavuz 13
03.09.2017, 23:30
Olmuyor seninle de gitmelisin!

bahadır2561
04.09.2017, 09:19
IHO'nun 3 ayda kupayı getireceğim lafına inanıp oy veren net gerizekalıdır.

GencTurk6161
04.09.2017, 19:28
IHO'nun 3 ayda kupayı getireceğim lafına inanıp oy veren net gerizekalıdır.
Kimsenin kimseye gerizekalık basması haddi değildir. Geçin bu lafları. Kendinizi boy aynasından görmeyi bırakın.

Not: iho cu değilim hiçbir zaman da olmadım.

Üslubunuzu düzeltin. İlla konuşacaksanız gidin çocuğunuza öyle konuşun.

bahadır2561
04.09.2017, 19:50
Kimsenin kimseye gerizekalık basması haddi değildir. Geçin bu lafları. Kendinizi boy aynasından görmeyi bırakın.

Not: iho cu değilim hiçbir zaman da olmadım.

Üslubunuzu düzeltin. İlla konuşacaksanız gidin çocuğunuza öyle konuşun.

Söylediğimin arkasındayım.

İho gibi çapsız kim oluyor da Rte'den 3 ayda kupayı getiriyor.

Buna inanıp oy veren gerizekalıdır.

U.Sadıkoğlu
04.09.2017, 22:45
50. Yılda şampiyonluk parolasıyla başladık ekonomiyi düzelteceğiz ile devam ediyoruz. Küme düşmeyelim ile kapatmasak iyidir!

TekfurÇayır 61
04.09.2017, 23:14

İyi ki varsın.

ttsfurkan
04.09.2017, 23:43
Forumun transfer bölümündeki 2015 yaz transfer sezonunda yazılanları bir okuyun derim. 2015 yazına kadar 2 sezon başarısız olmuş iho ya tek bir kötü söz , tek bir eleştiri söyleyen bulamazsınız yada nadirdir. Neden çünkü transferlerle taraftar kandırılmış herkes yeni transferlerle kadro yapma derdindeydi. Şuan Ustaya hakaret edip eleştirenlerin çoğu da transferden dolayı eleştiriyor. Biz Trabzonsporu değilde sanki transfersporu seviyor gibiyiz. Şuana kadar bence de başarısız ama twitter da falan edilen küfürleri gördükçe biraz fazla yükleniliyor gibi geliyor bana. Zaten başarısız olursa ister istemez bir daha ki seçimde daha iyi bir aday varsa koltuğu devredecektir.

GencTurk6161
05.09.2017, 07:16
Söylediğimin arkasındayım.

İho gibi çapsız kim oluyor da Rte'den 3 ayda kupayı getiriyor.

Buna inanıp oy veren gerizekalıdır.
Halen daha kafasının dikine devam eden insanlar net ....
Sıkıntılıdır ... var bir eziklik...
Yarın başkalarına oy verenler için aynı cümle kullanılır milyonlar akıldan yoksun kalır senin tabirinle ...
İnsanlar inanmak ister güvenmek ister...

bahadır2561
05.09.2017, 08:51
Halen daha kafasının dikine devam eden insanlar net ....
Sıkıntılıdır ... var bir eziklik...
Yarın başkalarına oy verenler için aynı cümle kullanılır milyonlar akıldan yoksun kalır senin tabirinle ...
İnsanlar inanmak ister güvenmek ister...

Sen anlamak istemiyorsun galiba ben neden oy verdiler demiyorum.

3 ay muhabbetine inanıp oy veren adam da vardır bi sıkıntı diyorum.

Siyasilerin, Tff'nin ne oyunlar çevirdiğini görmediniz mi?

Buna rağmen nasıl oluyor da 3 ayda kupayı getireceğim diyordu?

Cas, Fifa süreciyle bu olayın yıllarca süreceği belirtilmesine rağmen

Faik Yılmaz
05.09.2017, 09:42
Haberlerde çıkmıştır.....

Formulaz diye yarışlar yapılıyor tahta arabalar ile...

Eskiden yapıp binerdik tahta arabalara......Son sürat yokuş aşağı gider zevkin heyecanın doruklarına çıkardık. Bu arabaların tek sorunu frenlerinin olmaması ya da çok zayıf olmaları idi..... Viraj dönerken virajı alamaz ya fındıklığa şansımız var ise çaylığa uçardık.....

Maalesef Sayın Usta'nın yönetim şeklide bu tahta arabalara benziyor. Çok uçtuk vaatleri ile ama korkarım sonumuz çaylığa uçan tahta arablar gibi olacak....

tristram
05.09.2017, 11:58
https://twitter.com/tstribunu/status/902992971079045120

https://twitter.com/tstribunu/status/902973608212955136

hey gidi heyy..artik baskanlik secimlerinde kimseyi desteklemek yok..eli kalem tutuyor duzgun dedigimiz muharrem usta bile kendisini bu denli rezil rusva ediyorsa diyecek
birsey yok..bu adam ve turevleri birileri tarafindan o koltuga atandi,ataniyor,atanmaya devam edecek..bizde boyle disaridan koca trabzonspor'un vasat anadolu takimina donusmesini izlemeye devam edecegiz..
ozkan sumer gibi siyasilerle isi olmayan adam gelmedigi surece bizden bir yol olmaz..diger turlu gelenler genelde icazet alarak geliyor,sistem adami oluyorlar..secim suresince muharrem usta yuzunden tartistigim tum arkadaslardan ozur dilerim..siz hakliymissiniz..bu adam siyasiler tarafindan atanmis bir piyon otesi degil..2 sene boyunca takimin geldigi nokta ortada, plansiz programsiz olmasi bunun en buyuk gostergesi..okulda kici kirik sinava bile son gun hazirlandigimizda patlardik..simdi koca sezonu adam 2-3 gun icinde yapacagi veya yapamayacagi transferlere bagladi..bu dakikadan sonra messi,ronaldo gelse bu adama olan ofkem sinirim gecmez..o kadar konusup konusup eylul ayinda hala transfer kovaliyorsan senin ben yalanlarina tukureyim..

voldamirin
05.09.2017, 12:01
Dürüst olsun canımızı yesin. Çıksın adam gibi tek tek şunu şunu istedik şundan dolayı alamadık desin. Laf kalabalığı yapıp ekonomi çart çurt demesin. Karadeniz insanıyız dobralığı severiz. Bunu bile bile salak yerine konulduğumuzu hissettiğimiz için camia olarak kendisine ve ekibine yüklendiğimizi anlamalı; anlayamıyorsa bi zahmet anlayan birine yol versin.

Ozan Yılmaz
05.09.2017, 12:33
http://forum.bordomavi.net/image/jpeg;base64,/9j/4AAQSkZJRgABAQAAAQABAAD/2wCEAAkGBxAQDw8PDw0NDQ8NEA8PDQ0NDQ8NDQ0PFREWFhURFR UYHSggGBolGxUVIjEhJSkrLjAuFyIzODMsOCgtLisBCgoKDQ0O FRAPFS0ZFRkrLSstKzcrLSstLSsrKysrLTc3NysrLSsrNysrLS stLSsrKystKy0rKystLSstKysrK//AABEIAKEBOQMBIgACEQEDEQH/xAAbAAEBAQEAAwEAAAAAAAAAAAAAAgEDBQYHBP/EAC4QAAICAgEDAgQFBQEAAAAAAAABAgMEEQUGEiExQQcTUWEUI jJxgRUjM0KRUv/EABcBAQEBAQAAAAAAAAAAAAAAAAABAgP/xAAYEQEBAQEBAAAAAAAAAAAAAAAAARExIf/aAAwDAQACEQMRAD8A nxR2jEiCO8UcWmxRaRiRaRRsSkhFGpGkakaho0AUkEi0BmjTTA gaakbouDEjUigXBmho0DA0NADA0Zo0DBmjGigMENGHTRnaMEMz RTMJROiWjoS0RXNmNFtEgS0SWY0BzZDR1aIkiVY5uJxnE7tESR kfllEjX7HeaOQ0fohE6pExLSKNSOiRiKKlakUEaigUkZFFoAkU DGB651d1XHj0t49mTKcHKFdM61Y2pJeVJrx5Xlb/Y3oblMzLxnk5lEMZ3WSljUwluSx9Ltc/u3v NH58Poit5lmdm3Szr5S3VC2MVj4yX6VXDz5S92zzvB8LTh1uui LjFylN90nJtt7/wCfREk9R5FehncTdJKMm96SbevXSXsfKOm l Xy7P6hk8nmYrjkOzBxbv7sY4zk/wDJW/Hc4vxv09TWj60maTWijQAAAAAAAAAAAAAMaMcSgQcwVJEmcEtE tHQkK5gpokCGS0dGQByaJaOrRzaM1XGcTmd5I59q hB2RSMRaRYKRSMLRpBFGIqIFJG6CAQKijEjokWQZo0A0MaCiaA B Tk Qrx6rL7pquqmErLJv0UUvLP1s a/Ez4f5nJWxtx85QioKuWHc5QoklLu3uPrt/VMlHunS3MrOw6cuMHXHIi5RhJ7aXc0t/wjyx4vprElRjVUyoqx/kwjBVUTdlS16uLaT1tv1PKCD8vJZ9ePVZfdNV1Uxc7Jv0jFDjc 2N9NV8N9l1cLIbWn2yW1v76Z4H4icBfyODPDonVW7pQ ZZa5rthGSl4UfV PRnTpDgcjDprqvzpZSqphTCtU11VQ7deVrcm9JLywPZAYjQAAK AAAAAAQ0WY0SiDDWjDJrGQWyZBUEstksCGRJHRkNAc2Ro6Mwwq ootEwLRqRFIpEotFAslFgaaYaVNVFFGI0sAAFAAlsCjNHDEzK7 Y91VkLI90o90GpR7ovUlte6Z3RBoAKBmjQAAZ4LqTqanBVHzNz syr68eiqGvmTlKSTfn2W9snB5xmd3/AD6 xqPR/iD0FLlLKJRzr8VVqcLoQlJwsg03FqO9dyev4A93hYn6NP7ryij 1roPhLcLEhTfDEjZD8u8SEoQlBejlv1k/VnsogAAoAACZIlotkMzUYSyyWRXMxlNGMKgiRbRLA5SQKmRsyq 4o6IiJaNIpIoxGgVEpIlFoAi4oguJWVAA0oAAB6515iZtuDdDA vjRc4Se3BynOOnuEH/rJ/U9jMaJR8c BHGSlWsv8Ze/kPJxbsCz9Fds5xn3r769d/c xo8XxXB1Y1uVbTFwebbG 2Pjt YoKLaXtvW39zyogGM08F1vfOvj8uyqy2uyuiyVcqUpW9 vyqKafltlo/Rw/OU5U8qFMu/8AB3fItkl X5nZGT0/fXdr90zyp82 F3RmXg0VWXZlsJXzlkZeH21uM7JQ1FSm13Jr1en5Z9IiSDJ714/79D5pndF58uZxuQyLYcjj4 411x7ca2j/AMy7f0y0/Laaf2PppmhQRpiNAaBiZpQAAAAACJFkzJRJjNMZmkRIktkBUtE stkMDmzCmQSq6QKRMCyo2JRKLQFL0KJKA0qJJaLGWgA0oAAAAA AAATOCfhrf2flFADNGgAAAAPG9Q8vDCxbsq1SdePB2TUe3uaXs t 55I8fzfEUZlXyMmtW1OcJyrk32ycXtJpeq2l4JR6f8AC7rGfI/i5X2KNk73Zi4jSU6cNRioy1r0b35 p9APW83qHjcS6NFmRj03yVVUaox/uKMnquOorxHb8HsaEGgAoAAATMoyRKI9gPYGaRDILICsIZbIYE yOZ0kQSquBRMSkVFo0xGgWiiUUBpaIKiWMqABpQAAAAAAAAAAA AAAAAmR DqDPnj41 RXXG2VFc7flym64yUVt/m09eEzl0/yby8LFypQVbyqKrnWpdyg5wT7U/fW/UlHhcfjbJc3k3WYjePPCxqq8iSrlB3V3Tm9Le1 tedf6nt6R6h8PLJv qQnddasflMqml3WytnGqKh2x7pedeWe4CAACgAABkjSZkon2AB mkQQW/QgKxkMtksCJHMtkkVUWWjlA6oqKiWQigKiWiIlJAai4kIqLKys AGlAAAAAAAAADGBoJ7vuamTRp4/m Zx8Op35N0aKotJzlt7k/SKS8tv6Hr/VHV2RjZUMPEwPx1zx55c4u NDVUZdrUE0 6X2PHdWdXKGFxt1mFV3cjbVqGf WnCk1vvt8eq/gaPL53P4udxmfZiXxvjDGyYT0pRnXL5MvyyjJJp/uer9Ec3mY0OCxsj8NZjcnidmM6a513Y0q6VKCnJyffuP0S0fk Hmfj5GZzuNZlY9k8 1Rh F3GN1fyZRsnWvOor6ntfCdDQx7MOyzKvyo8ZXZVgV2RriqozWn KTivzS7fCfgg89w3BY I7Xj1yreRP5t27LLPmWP1m 5vz9zygQNAAAAAAEzNZLZLRhhpLMkTIk2TMYVLJZTZLYENkbNk T3GVVE6JnJHRFiLRRBaKKRezmXECjfYw0RFxZpzTOiNQAAUAAA Od1qinJ71FNvScnpLb8LydCZolHgcDrHAyJuvHy4XzjGc511wt nZXGH6nKKjuP7P38ep14PqjDznYsTI f8n/Lqq6Cg3/q3KKW/t6nzzlcqHD9RXZU9V43J4VlsvRKWRUk 1fduK/mZ7x0BxTxsCmNke267uysnSf8Anubskv47kv4IPRviCsrHlyOZ Pn/w7rhCfGYWPkKD8aUoWVNfm37H0rpnLlfh4t9jTnfj0WTcVpOUq 03pfTbPlz6G5WMeYxYY JOHKXOxchdf/djVtyVfaotv2XqkvJ9D6FxcynCqpza6Kp0QrprhRKVmq4QUU5S fhyet APUviFdvMjDI4/O XCmNmByvGVWTysbI/N3Qfb7b14f1Pauk6bsnjcX p0qd7rUroZFSTcttRlODWlLt02tHsvaEhIPy08dTB90Ka4S7VD uhXGL7F6R2l6fY/XoA1gAAAAAAAAyRDDZjMoGM1kyI0lmMGNgSyWzWSwIkZoMwyrU Umc0ykIOyKic4stM0i0amTsoCzSIstMAXFkG7LEdAYmaaAAAD8 nJ8hVjVWX32KqmqPdZOW9Rj9fHk/Wfj5bja8qm3Huj31Xwddkdtbi/uvQD0Lq OHy TwlVUo3OV0s7uj7YVcX3OSa2lKahHX2f0Po8YnrnSvRWHxve8a NrnOMYOy62Vs1XF7VcW/0x2/RHsqRBmjdAFAAAAAAAAAAADJMNkEtAw1mNmTGESZTZAUIkymSw MZzkymyGyDCdiTJ2ZUidEAUdIlI0GkrYlgAIlGgCjEAEVAsA1A ABQAAAAAAAAAAAAAAAAAAESMAM3oEI0EVEgwAIkYABDObAM1US 9SADNK//2Q==

http://forum.bordomavi.net/image/jpeg;base64,/9j/4AAQSkZJRgABAQAAAQABAAD/2wCEAAkGBxAQDw8PDw0NDQ8NEA8PDQ0NDQ8NDQ0PFREWFhURFR UYHSggGBolGxUVIjEhJSkrLjAuFyIzODMsOCgtLisBCgoKDQ0O FRAPFS0ZFRkrLSstKzcrLSstLSsrKysrLTc3NysrLSsrNysrLS stLSsrKystKy0rKystLSstKysrK//AABEIAKEBOQMBIgACEQEDEQH/xAAbAAEBAQEAAwEAAAAAAAAAAAAAAgEDBQYHBP/EAC4QAAICAgEDAgQFBQEAAAAAAAABAgMEEQUGEiExQQcTUWEUI jJxgRUjM0KRUv/EABcBAQEBAQAAAAAAAAAAAAAAAAABAgP/xAAYEQEBAQEBAAAAAAAAAAAAAAAAARExIf/aAAwDAQACEQMRAD8A nxR2jEiCO8UcWmxRaRiRaRRsSkhFGpGkakaho0AUkEi0BmjTTA gaakbouDEjUigXBmho0DA0NADA0Zo0DBmjGigMENGHTRnaMEMz RTMJROiWjoS0RXNmNFtEgS0SWY0BzZDR1aIkiVY5uJxnE7tESR kfllEjX7HeaOQ0fohE6pExLSKNSOiRiKKlakUEaigUkZFFoAkU DGB651d1XHj0t49mTKcHKFdM61Y2pJeVJrx5Xlb/Y3oblMzLxnk5lEMZ3WSljUwluSx9Ltc/u3v NH58Poit5lmdm3Szr5S3VC2MVj4yX6VXDz5S92zzvB8LTh1uui LjFylN90nJtt7/wCfREk9R5FehncTdJKMm96SbevXSXsfKOm l Xy7P6hk8nmYrjkOzBxbv7sY4zk/wDJW/Hc4vxv09TWj60maTWijQAAAAAAAAAAAAAMaMcSgQcwVJEmcEtE tHQkK5gpokCGS0dGQByaJaOrRzaM1XGcTmd5I59q hB2RSMRaRYKRSMLRpBFGIqIFJG6CAQKijEjokWQZo0A0MaCiaA B Tk Qrx6rL7pquqmErLJv0UUvLP1s a/Ez4f5nJWxtx85QioKuWHc5QoklLu3uPrt/VMlHunS3MrOw6cuMHXHIi5RhJ7aXc0t/wjyx4vprElRjVUyoqx/kwjBVUTdlS16uLaT1tv1PKCD8vJZ9ePVZfdNV1Uxc7Jv0jFDjc 2N9NV8N9l1cLIbWn2yW1v76Z4H4icBfyODPDonVW7pQ ZZa5rthGSl4UfV PRnTpDgcjDprqvzpZSqphTCtU11VQ7deVrcm9JLywPZAYjQAAK AAAAAAQ0WY0SiDDWjDJrGQWyZBUEstksCGRJHRkNAc2Ro6Mwwq ootEwLRqRFIpEotFAslFgaaYaVNVFFGI0sAAFAAlsCjNHDEzK7 Y91VkLI90o90GpR7ovUlte6Z3RBoAKBmjQAAZ4LqTqanBVHzNz syr68eiqGvmTlKSTfn2W9snB5xmd3/AD6 xqPR/iD0FLlLKJRzr8VVqcLoQlJwsg03FqO9dyev4A93hYn6NP7ryij 1roPhLcLEhTfDEjZD8u8SEoQlBejlv1k/VnsogAAoAACZIlotkMzUYSyyWRXMxlNGMKgiRbRLA5SQKmRsyq 4o6IiJaNIpIoxGgVEpIlFoAi4oguJWVAA0oAAB6515iZtuDdDA vjRc4Se3BynOOnuEH/rJ/U9jMaJR8c BHGSlWsv8Ze/kPJxbsCz9Fds5xn3r769d/c xo8XxXB1Y1uVbTFwebbG 2Pjt YoKLaXtvW39zyogGM08F1vfOvj8uyqy2uyuiyVcqUpW9 vyqKafltlo/Rw/OU5U8qFMu/8AB3fItkl X5nZGT0/fXdr90zyp82 F3RmXg0VWXZlsJXzlkZeH21uM7JQ1FSm13Jr1en5Z9IiSDJ714/79D5pndF58uZxuQyLYcjj4 411x7ca2j/AMy7f0y0/Laaf2PppmhQRpiNAaBiZpQAAAAACJFkzJRJjNMZmkRIktkBUtE stkMDmzCmQSq6QKRMCyo2JRKLQFL0KJKA0qJJaLGWgA0oAAAAA AAATOCfhrf2flFADNGgAAAAPG9Q8vDCxbsq1SdePB2TUe3uaXs t 55I8fzfEUZlXyMmtW1OcJyrk32ycXtJpeq2l4JR6f8AC7rGfI/i5X2KNk73Zi4jSU6cNRioy1r0b35 p9APW83qHjcS6NFmRj03yVVUaox/uKMnquOorxHb8HsaEGgAoAAATMoyRKI9gPYGaRDILICsIZbIYE yOZ0kQSquBRMSkVFo0xGgWiiUUBpaIKiWMqABpQAAAAAAAAAAA AAAAAmR DqDPnj41 RXXG2VFc7flym64yUVt/m09eEzl0/yby8LFypQVbyqKrnWpdyg5wT7U/fW/UlHhcfjbJc3k3WYjePPCxqq8iSrlB3V3Tm9Le1 tedf6nt6R6h8PLJv qQnddasflMqml3WytnGqKh2x7pedeWe4CAACgAABkjSZkon2AB mkQQW/QgKxkMtksCJHMtkkVUWWjlA6oqKiWQigKiWiIlJAai4kIqLKys AGlAAAAAAAAADGBoJ7vuamTRp4/m Zx8Op35N0aKotJzlt7k/SKS8tv6Hr/VHV2RjZUMPEwPx1zx55c4u NDVUZdrUE0 6X2PHdWdXKGFxt1mFV3cjbVqGf WnCk1vvt8eq/gaPL53P4udxmfZiXxvjDGyYT0pRnXL5MvyyjJJp/uer9Ec3mY0OCxsj8NZjcnidmM6a513Y0q6VKCnJyffuP0S0fk Hmfj5GZzuNZlY9k8 1Rh F3GN1fyZRsnWvOor6ntfCdDQx7MOyzKvyo8ZXZVgV2RriqozWn KTivzS7fCfgg89w3BY I7Xj1yreRP5t27LLPmWP1m 5vz9zygQNAAAAAAEzNZLZLRhhpLMkTIk2TMYVLJZTZLYENkbNk T3GVVE6JnJHRFiLRRBaKKRezmXECjfYw0RFxZpzTOiNQAAUAAA Od1qinJ71FNvScnpLb8LydCZolHgcDrHAyJuvHy4XzjGc511wt nZXGH6nKKjuP7P38ep14PqjDznYsTI f8n/Lqq6Cg3/q3KKW/t6nzzlcqHD9RXZU9V43J4VlsvRKWRUk 1fduK/mZ7x0BxTxsCmNke267uysnSf8Anubskv47kv4IPRviCsrHlyOZ Pn/w7rhCfGYWPkKD8aUoWVNfm37H0rpnLlfh4t9jTnfj0WTcVpOUq 03pfTbPlz6G5WMeYxYY JOHKXOxchdf/djVtyVfaotv2XqkvJ9D6FxcynCqpza6Kp0QrprhRKVmq4QUU5S fhyet APUviFdvMjDI4/O XCmNmByvGVWTysbI/N3Qfb7b14f1Pauk6bsnjcX p0qd7rUroZFSTcttRlODWlLt02tHsvaEhIPy08dTB90Ka4S7VD uhXGL7F6R2l6fY/XoA1gAAAAAAAAyRDDZjMoGM1kyI0lmMGNgSyWzWSwIkZoMwyrU Umc0ykIOyKic4stM0i0amTsoCzSIstMAXFkG7LEdAYmaaAAAD8 nJ8hVjVWX32KqmqPdZOW9Rj9fHk/Wfj5bja8qm3Huj31Xwddkdtbi/uvQD0Lq OHy TwlVUo3OV0s7uj7YVcX3OSa2lKahHX2f0Po8YnrnSvRWHxve8a NrnOMYOy62Vs1XF7VcW/0x2/RHsqRBmjdAFAAAAAAAAAAADJMNkEtAw1mNmTGESZTZAUIkymSw MZzkymyGyDCdiTJ2ZUidEAUdIlI0GkrYlgAIlGgCjEAEVAsA1A ABQAAAAAAAAAAAAAAAAAAESMAM3oEI0EVEgwAIkYABDObAM1US 9SADNK//2Q==

http://www.edebiyatevi.com/upload//yazi/4579-1510481592012.jpg

Mustafa YILMAZ
05.09.2017, 13:17
usta, almanya'ya özkan doğanla birlikte gitmiş diyecek söz bulamıyorum.

bu kişi senin yöneticine hakaret etmiş ve sen hala onunla kol kola futbolcu almaya gidiyorsun neden ?

koskoca Trabzonspor o menejer bozuntusuna muhtaç mı bıraktın ?

ilk geldiğinde scout olayına çok sevinmiştim her ne kadar transferler yeterli olmasada doğru olan yapılmıştı ama onda inat etmedin hataları düzeltmek yerine yıktın geçtin şimdi menejerlerin 30 yaş üstü adamlarına kaldın. çok yazık oldu. benim gözümde ki en büyük hatan buydu.

ilk defa bugün acaba celil hekimoğlu seçilsemiydi dedim.

alone_6161
05.09.2017, 15:00
Klübe kendi şirketlerini sponsor yapmasını, mali disiplin konusunda alınan tedbirleri çok takdir etmekle birlikte Trabzonspor yöneticisine hakaret eden özkan doğanın ne gibi artıları var da bütün transferler onun üzerinden yapılmaya çalışılıyor anlayamıyorum. özkan doğan'dan başka menajer, Serdar Taşçı'dan başka stoper, Junuzovic ve Sosa'dan başka 10 numara yok mu? Mas, Pareira, Burak, Onur, Yusuf Y., Castillo, Kucka gibi iyi bir iskelete 2-3 nokta atışı transfer yapılmayıp bu sezon da heba edilecekse başkan kendi başını yer...Yine kalırız İHO'lara veya benzerlerine...

umutberna
05.09.2017, 16:14
Sevsende sevmesende senin bir yöneticine ne şekilde olursa olsun hakaret etmiş bir şahısla muhattap olmamalısın.
Eğerki bu gerçekse , bunu neden yaptığını açıklaman gerekir.

champions
05.09.2017, 17:13
3 günde çok ekstra işler yapmazsa kesinlikle istifa etmeli.Büyük bir fırsat nasıl mahvedilir, çok güzel bir örneğini verdi.

Ahmet Faruk
06.09.2017, 12:36
Başkana iki soru sormak isterim en çok.

Neden altyapıda geri adım attın?
Neden transferlerde scout sistemini işlevsiz hale getirdin.

Ozan Yılmaz
06.09.2017, 13:14
DİKKAT!:
....son 2 gün kaldı....
yine kabus yaşatma bize

Faik Yılmaz
06.09.2017, 13:59
-50. yılda şampiyonluğa oynayacaktık. Bu kadro ile ilk 4'e girersek bayram edeceğiz....

-Klübü menejerlerin oyuncağı olmaktan kurtacaktık. Menejerlerin oyuncağı olmadı şimdi sadece tek bir menejerin oyuncağı oldu....

-Klübün mali durumunu düzeltecektik.... Borcumuz 20 ayda 280 milyon tlden fazla arttı.... Üstlik ortada incir çekirdeği kadar başarı yokken....

-Scout sistemi gelip ucuz kaliteli adam alacaktık... Gelenlere milyonlar sayıp doğru dürüst oynamadan gönderiyoruz...

-Bizim 5milyon euro bonservisine 2,750 milyon kendisine verip alamadığımız Medel'i Beşiktal bonservis 2,5 kendisine 2,5 verip alıyor....

-3 aydır bir Sosa , Junuzoviç ve Medel'i alamadık. Onları alamadığımız gibi yerlerinede adamda alamadık....

-Formalar zamanında çıkmıyor , dergigimiz hala bulunduğu ayda değil bir sonraki ayın sonlarında çıkıyor...

-Trabzonspor Tv mv işi çoktan hikaye oldu....

Şu ana kadar kusura bakmasın ama 100 üzerinden not versem 10 ancak veririm Sayın Usta'ya oda ismini güzel yazdığı için...

tRaiNer
06.09.2017, 14:34
Durumun iyi değil başkan!

merdeme
06.09.2017, 22:31
Başkan niyetin güzel. Çalışkansın ama bilmediğin sularda yüzüyorsun. Transfer ve kurumsal işlerde operasyonel anlamda desteğe ihtiyacın var.

Bayraktaroğlu
07.09.2017, 10:00
Yakında, gelecek sezonun transfer çalışmalarına şimdiden başladık haberlerini duyarız

alone_6161
07.09.2017, 11:07
Başkan özkan doğan'a menajerlik oyunu mu oynatıyor nedir, hala çözemedim:)

UĞUR DURTAŞ
07.09.2017, 13:00
Yakında, gelecek sezonun transfer çalışmalarına şimdiden başladık haberlerini duyarız
**
ondan önce devre arası var.
3-4 hafta sonra devre arasında diye başlarlar...

voldamirin
07.09.2017, 13:30

TD ile devamlı görüşüyoruz, alacağımız oyuncuların mevkisini bırakın isimi de belli demeyi unutmasınlar.

must61
07.09.2017, 18:47
Vasat bir stoperin maaşına 1.8 milyon euro.

Haciosmanoglundan hic bi farki yok bu adamin artik.

Medya onunde iletisim becerisiyle kulubu iyi temsil etmek disinda.

Ne kurumsallik, ne ekonomi, ne vizyon, ne plan, ne kollektif yonetim anlayisi, ne icraat... Sıfır.

DeAgLeMaNyAq
08.09.2017, 04:35
Usta'nın kaderini tamamen sportif sonuçlar belirleyecek. Verdiği sözlerin altında kalmamak için taraftarın da baskıyıla büyük taahhütün altına girdi. Geçtiğimiz sezonki maaş yükümüz 18 milyon euroydu Sosa'yı da sayarsak 30 milyon euro sadece mevcut oyuncu kadrosunun maaşları. Buna teknik heyet, primler ve stopajlar dahil değil. Onu da geçtim 14 milyon euroluk bonservis harcaması olacak. Yusuf Erdoğan'ı saymazsak tek bir oyuncu satışımız da yok. Rakiplerin durumunu gördükten sonra şampiyonluğu falan zaten geçtim ama bu harcamalar da en kötü üçüncülük getirmeli aksi her türlü sonuç fiyasko olur. Bu arada bu başlık çok yeri değil ama bizim ligimizde başarılı olmak için Hoca katkısının çok fazla olduğunu düşünmesem de, Ersun Hoca'nın bunca külfetin altına girilmesine rağmen hâla yeni bir takımız, gelişeceğiz, keşke elimde sihirli değnek olsa tarzındaki oyalamaları da artık son bulmalı. Halilhodzic gibi vur diyince öldürmeyin ama biraz da geçen seneki basın toplantılarını izleyin. Şampiyonluk mücadelesi vereceğimizi söylüyorsanız ve kulüp de bunca riskin altına giriyorsa Hoca da biraz kendisine bakacak...

pazarkapılı
08.09.2017, 08:33
arjantinli oyuncu icin telaffuz edilen rakamlar hic hos degil klup bütcesi acısından....basarının anahtarı transfer degil i önce taraftara ogretmek gerektigini tekrar vurgulamak gerekiyor, trabzon halkı o sehirden bir sosa cıkarıp oynatamıyorsa bunun sorumlusu yine kendisidir, gocunmaca yok....

voldamirin
08.09.2017, 08:50
Usta'nın iyi tarafı alacağım dediği adamları allem edip kallem edip alıyor hoşuma gidiyor. Burak, Kucka, Sosa gb. alamadığı oyuncularda başka takıma bireysel tercihten gelmiyor Guilano, Serdar gb.

Negatif yönleri, söylemleri bazen birbirini tutmaması, altında çalışan insanların klubün iç çamaşırlarını dışarı saçarken sessiz kalması. Diğer başkanlardan iyi yönüde var kötü yönüde ama gene benim gözümde bir Sadri Başkan değil. Günahı ile sevabıyla Sadri Başkan kadar birşeyler yapmaya çalışıyor mu evet çalışıyor. Yeter mi yetmez. Başkanlık tecrübesi lazım. Olmadığı açık. Bir sonraki seçimde seçilmek istiyorsa sportif başarı kazanmak zorunda (en az TK).

Faik Yılmaz
08.09.2017, 09:29
Usta'nın iyi tarafı alacağım dediği adamları allem edip kallem edip alıyor hoşuma gidiyor. Burak, Kucka, Sosa gb. alamadığı oyuncularda başka takıma bireysel tercihten gelmiyor Guilano, Serdar gb.

Negatif yönleri, söylemleri bazen birbirini tutmaması, altında çalışan insanların klubün iç çamaşırlarını dışarı saçarken sessiz kalması. Diğer başkanlardan iyi yönüde var kötü yönüde ama gene benim gözümde bir Sadri Başkan değil. Günahı ile sevabıyla Sadri Başkan kadar birşeyler yapmaya çalışıyor mu evet çalışıyor. Yeter mi yetmez. Başkanlık tecrübesi lazım. Olmadığı açık. Bir sonraki seçimde seçilmek istiyorsa sportif başarı kazanmak zorunda (en az TK).

Allem edip kallem edip almıyor....

Basıyor milyon euroları alıyor....

Ederinden çok fazla vererek alıyor.....

voldamirin
08.09.2017, 09:38
Allem edip kallem edip almıyor....

Basıyor milyon euroları alıyor....

Ederinden çok fazla vererek alıyor.....

Evet dediğiniz de onun içine giriyor. Para veripte istenilen oyuncuyu alamayan başkanlar da vardı. Aradaki farkı söylemek lazım.

Faik Yılmaz
08.09.2017, 09:43
Evet dediğiniz de onun içine giriyor. Para veripte istenilen oyuncuyu alamayan başkanlar da vardı. Aradaki farkı söylemek lazım.

Bence Sayın Ustanın transfer politikası pek başarılı değil......

Madem bu kadar para verecektin neden 3 ay bekledin... hiç olmazsa uyum süreci olmazdı....

Oyuncuları hem menejerlere bir ton para vererek alıyoruz....
Hem çok pahalı alıyoruz....
Hemde çok geç alıyoruz.....

voldamirin
08.09.2017, 09:52
Bence Sayın Ustanın transfer politikası pek başarılı değil......

Madem bu kadar para verecektin neden 3 ay bekledin... hiç olmazsa uyum süreci olmazdı....

Oyuncuları hem menejerlere bir ton para vererek alıyoruz....
Hem çok pahalı alıyoruz....
Hemde çok geç alıyoruz.....

Bencede bu dediklerinize katılıyorum. Bunların bir açıklamasını yapmasını da bekliyorum. Mayısta kapanmış bir sezondan bahsediyoruz. Aslında BJK maçından sonra lig bizim için bitmişti.

Takım içi göndermek istedikleri adamların belirsizliği, gelecek adamların para koparma aşkı ne dersek artık süreci buraya getirdi. Sonuç olarak başarısız demeyi haksızlık etmiş bulurum. Kötünün iyisidir. Bu yaşadıklarından ders çıkarmasında fayda var.

Ben maliyetleri çok anormal karşılamıyor. Bu futbolcular TR de Trabzon da bu fiyata oynar. İş hayatı da böyledir bir yerde çalışmanın 2 ana nedeni vardır. Ya huzur(manevi bağlılık, trabzonlu olmak vs.) ya da para. Kabul etmek lazım Trabzon'un İst gibi bir cazibesi bulunmuyor. Bu da gelecek futbolcuların yaşam beklentilerine uymuyor. Böyle futbolcuları ancak biraz daha çok para vererek getirirsiniz. Ha doğru mu bu? Yani getirmek zorundamıyız. Bence değil bu takım 6 sene şampiyon olduğunda kadrosundaki adamların hepsi HAS TRABZON'lu idi. Malesef ki süreç bizi buna yönlendirdi.

Şu aşamada beklentileri en azından bir nebze tatminlik oluşturduğunu düşünüyorum. Tabi Sosa da gelirse...

zafer6161
08.09.2017, 14:03
başkan çok kurnaz.burak olsun kucka olsun sosa olsun diğerleri olsun bedavaya getirdi..
zaten kendi sponsor olmadımı.kendi sponsor parasıyla bunları aldı.eğer sponsor olmasaydı kimsede olmayacaktı yada çok düşük miktara olacaktı.bizde kimseyi alamayacaktık

yani borç abartıldığı gibi artmadı .yine aynı duruyor

Mustafa YILMAZ
08.09.2017, 15:03
en başından söylediklerin ve ilk dönem icraatlarınla inandım ama aşırı derecede o çizgiden ayrıldın. kızdığım çok nokta oldu ama yinede gerektiği yerde savundum

ve son olarakta volkan şen'i alıp "karakter transfer" edeceğiz sözünü paramparça ettin.

bundan sonra yok seni savunmak, inanmak, destek olmak.

sason
08.09.2017, 15:04
Bugüne kadar hakkında tek olumsuz yazı yazdığımı hatırlamıyorum.İyi başladın, Ersun seni yaktı ama en sonunda sende düzenin adamı oldun.Şu Sosa transferi diğerlerinden farkın olmadığını gösterdi.Bari Trabzonlu gencecik çocuklara iki kuruş faydan olsun.Şu Yusuf yazıcı yı gönder ilk fırsatta Hollanda'ya.

Reha Demirbaş
08.09.2017, 16:09
30 yaş üzeri oyunculara dağıtılan milyonlara alışığız da birde bunları yüksek bonservis bedeliyle satın almamız çok acı.

Vkgz
08.09.2017, 20:29
Volkan Şen transferi saçmalığından sonra ki yorumum. İstifa Usta...

Murathan
08.09.2017, 21:38
Volkan şen transferini meşru göstermek için taraftar gruplarına yaptırdığınız açıklamalar nedir öyle

İsmail ALİOĞLU
08.09.2017, 22:04
Muharrem Usta taraftari guzel kandiriyor, taraftarimizda zaten kandirilmasi en kolay topluluk. Oyle olmasa %66.4 cikmazdi!

Kemal Öztel
08.09.2017, 22:14
https://twitter.com/oztelk61/status/906232688176193536

Hakikaten helal olsun başkana 2 senede sportif başarı gelmese de kağıt üstünde çok iyi kadro kuruldu

İsmail ALİOĞLU
08.09.2017, 22:45
Kaya Cilingiroglu az evvel trtsporda sunu soyledi:

IHO zamaninda cok buyuk hatalar yapti, gitti yerine Usta geldi, oda IHOnun doktor olani.
al sana tespit..

Ozan Yılmaz
08.09.2017, 23:08
Kaya Cilingiroglu az evvel trtsporda sunu soyledi:

IHO zamaninda cok buyuk hatalar yapti, gitti yerine Usta geldi, oda IHOnun doktor olani.
al sana tespit..Kaya prof. zaten bu işlerde, ona sorsunlar bakalım hangi vasıfla trt.de yorumculuk yapıyor?

Mehmet Fatih Silik
08.09.2017, 23:44
Baskan'im tek kizdigim nokta (o da sabirsizligimdan dolayi) transferlerin son güne kadar beklemesi.

Eminim siki pazarlik yaptin ve hicte kolay olmadi. Kaostan beslenen tipler sana cok yüklendi, istifani istedi, küfür etti vs.

Ben hep benim tandigim gördügüm Baskan son kozunu oynamadi dedim kendi kendime ve öyle de oldu.

Twitter ve bazi mecralarda dolanan 4-5 milyon oyuncuya laflarinin aksine cok iyi bir planlama ile Sosa'yi böyle uygun fiyata takima kazandirdigin ve etrafta dolanan cakallara agzinin payini verdigin icin tesekkür ederim. Volkan Sen transferine pek katilmamakla birlikte hayirlisi olmasini temmeni ediyorum.

Dinlenmeyi hakettin Baskan'im! Tesekkürler! Simdi sira bizde ve o stadi hinca hinc doldurmakta!

GencTurk6161
08.09.2017, 23:53
Baskan'im tek kizdigim nokta (o da sabirsizligimdan dolayi) transferlerin son güne kadar beklemesi.

Eminim siki pazarlik yaptin ve hicte kolay olmadi. Kaostan beslenen tipler sana cok yüklendi, istifani istedi, küfür etti vs.

Ben hep benim tandigim gördügüm Baskan son kozunu oynamadi dedim kendi kendime ve öyle de oldu.

Twitter ve bazi mecralarda dolanan 4-5 milyon oyuncuya laflarinin aksine cok iyi bir planlama ile Sosa'yi böyle uygun fiyata takima kazandirdigin ve etrafta dolanan cakallara agzinin payini verdigin icin tesekkür ederim. Volkan Sen transferine pek katilmamakla birlikte hayirlisi olmasini temmeni ediyorum.

Dinlenmeyi hakettin Baskan'im! Tesekkürler! Simdi sira bizde ve o stadi hinca hinc doldurmakta!
Şakşakçı diye bir sınıf var ya. Tamda o sınıfa mensup kişilerin hitap şekliyle yazıyorsunuz.
Hepimizin gayesi önce Trabzonspor olmalı. Bu çirkin hitap şekliniz hiç hoş değil.

Mehmet Fatih Silik
09.09.2017, 00:13
Şakşakçı diye bir sınıf var ya. Tamda o sınıfa mensup kişilerin hitap şekliyle yazıyorsunuz.
Hepimizin gayesi önce Trabzonspor olmalı. Bu çirkin hitap şekliniz hiç hoş değil.

Benim lafim gidecegi yeri biliyor. Üstünüze alindiysaniz o zaman benim hitap seklim degil sizin hitap sekliniz hic hos degil.

Ayrica insanlari desteklemek ne zamandan beri saksakcilik oluyor? Öyle olsa Volkan Sen transferine de katilirdim öyle degil mi?

Murat61
09.09.2017, 00:32
Utanmadın mı o volkan şeni alırken? Hala bunu destekleyenler olduğuna inanamıyorum helal olsun. Şampiyon olma ihtimalin zaten yok bu yaşlı topçuların paraları maaşları nasıl ödenecek 2 sene sonra bunları ne yapacağız bu borç batağında sende diğerleri gibi bırakır gidersin ama bu takım ne halde olacak kim bilir. Bizi kandirdin hayal kurdurdun oy verdirdin sana oy veren banada yazıklar olsun.

GencTurk6161
09.09.2017, 07:43
Benim lafim gidecegi yeri biliyor. Üstünüze alindiysaniz o zaman benim hitap seklim degil sizin hitap sekliniz hic hos degil.

Ayrica insanlari desteklemek ne zamandan beri saksakcilik oluyor? Öyle olsa Volkan Sen transferine de katilirdim öyle degil mi?
Desteklemek desteklememek ayrı bir konu ancak eleştirenler yada başkanın yanlış yaptığını düşünüpte tepki gösterenler çakal mı oluyor? Kişi odaklı değil kulüp odaklı olalım. Ne başkana karşı hakaret küfür nede taraftara karşı itham edici konuşmamak gerek...

Reha Demirbaş
09.09.2017, 13:40
Medel gündemdeyken bjkye bizim verdiğimizin yarı parasına gitmesiyle filim koptu. Vizyon belirdi.

TsAkifTs
09.09.2017, 14:05
Kaya prof. zaten bu işlerde, ona sorsunlar bakalım hangi vasıfla trt.de yorumculuk yapıyor?
:alkış::alkış::alkış::alkış:

My
09.09.2017, 14:14
Geçtiğimiz sezonki maaş yükümüz 18 milyon euroydu Sosa'yı da sayarsak 30 milyon euro sadece mevcut oyuncu kadrosunun maaşları. Buna teknik heyet, primler ve stopajlar dahil değil. Onu da geçtim 14 milyon euroluk bonservis harcaması olacak.Dengelendiğini yazmıştı bir arkadaş burada giden gelen hesabından maaşlardan felan...? Buna göre neredeyse yarı yarıya artmış. Anlaşılan o ki öyle çok ta planlı programlı değil esen rüzgara göre alınan kararlar doğrultusunda hareket edilmiş.

Mehmet Fatih Silik
09.09.2017, 14:17
Desteklemek desteklememek ayrı bir konu ancak eleştirenler yada başkanın yanlış yaptığını düşünüpte tepki gösterenler çakal mı oluyor? Kişi odaklı değil kulüp odaklı olalım. Ne başkana karşı hakaret küfür nede taraftara karşı itham edici konuşmamak gerek...

Ben tepki gösterenlere söylemedim ama bu cakal kelimesini. Kaos ortami yaratip ortaligi karistirma pesinde olanlara ve her firsatta küfür ve hakaret edenlere söyledim.

Ikinci cümleniz zaten benim söyledigimi yansitiyor.

TSLIEMRE
09.09.2017, 14:57
Sosaya toplam ne kadar para verildi?

Fatih Öztürk
09.09.2017, 16:01
Sayın başkanım umarım bu kadar mali yükün altından kalkacak şekilde bu yıl sportif başarı gelir yoksa hepimizi çok zor günler bekler.

coolank
09.09.2017, 16:12
Sayın başkanım umarım bu kadar mali yükün altından kalkacak şekilde bu yıl sportif başarı gelir yoksa hepimizi çok zor günler bekler.

Fatih mali konularda bende çok yazdım çizdim

Hatta gerekli yerlerde gerekli kişilere de model anlattım

Şu var trabzonspor oyuncu maaşlarını öder sıkıntı şu krediler

Ha en sonunda ne olur ?

Kulübü ya katarlı biri ya da bir Rus alır

Bu işin en son noktası bu ama en son

Fatih Öztürk
09.09.2017, 16:18
Fatih mali konularda bende çok yazdım çizdim

Hatta gerekli yerlerde gerekli kişilere de model anlattım

Şu var trabzonspor oyuncu maaşlarını öder sıkıntı şu krediler

Ha en sonunda ne olur ?

Kulübü ya katarlı biri ya da bir Rus alır

Bu işin en son noktası bu ama en son

Sayın üstadım işin sonunda Katar'lıya falan kalacaksak hiç sıkıntı yok, son 10 senede gelen yönetimlerin kurumsallaşma adına attığı rezalet adımları en kıytırığından Katar'lı girişimci bile atmaz.
Nerde o günleeer :)

DeAgLeMaNyAq
09.09.2017, 16:26
Dengelendiğini yazmıştı bir arkadaş burada giden gelen hesabından maaşlardan felan...? Buna göre neredeyse yarı yarıya artmış. Anlaşılan o ki öyle çok ta planlı programlı değil esen rüzgara göre alınan kararlar doğrultusunda hareket edilmiş.

Geçen seneye göre dengelenme yok zaten Altuğ Atalay da imza töreninde Usta'ya bu maliyetleri nasıl karşılayacağımız sorulduğunda, o da başarının tek yol olduğunu söyledi. Yoksa Aykut, Sefa, Medjani, Muhammet Demir'in maaşları adece Sosa'nın maaşını karşılar. Şöyle bakmak gerekir ki 3.olup Avrupa Ligi'ne gitmekle, 2.olup Şampiyonlar Ligi'ne gitmek arasında bile sadece 20 milyon euro fark var. Oyuncu maaşları bir kenara Trabzonspor'un her sene 10 milyon euro bonservis verme lüksü yok. Ha oyuncu satarsan verirsin o ayrı...

batuhanTs
09.09.2017, 16:36
Reklam gayet güzel olmuş bu arada

Vkgz
10.09.2017, 00:02
borcu 650'ye çıkarmış sayın usta. iho yu 1.5 katladı.

voldamirin
12.09.2017, 08:47
Borç olayının sonu ne olacak bilmiyorum lakin hiçbir klüp bu ülke de batmaz. Batacaksa bütün klüpler hep beraber batar. Başkanın transfer politikasını eleştirdim zamanlaması geç olduğu için çünkü kaybettiğimiz 5 puanı belki kaybetmeyebilirdik. Buna rağmen beklenen noktalara söylenen adamları (Serdar hariç) alması bence başarılı bir transfer politikasıdır. Yönetim içi çatlakları da düzeltmesi gerekiyor. Nevzat Bey'in son twitleri susma yönelimde olduğuna göre bir şeyler konuşulduğunu düşündürtürüyor.

Klup medya videolarında çağ atladığımız için ayrıca teşekkür etmekte fayda var. İbrahim Bey'den sonra kim gelse iyi olurdu sözünün arkasına sığınmayacağım. Son yıllarda görmediğim kadro kalitesi maçlarda heyecanlandırıyor. Yanlışlarında ısrar etmediği sürece Başkan'ın başarılı olduğunu düşünüyorum.

Özkan Şentürk
12.09.2017, 09:58
Medel gündemdeyken bjkye bizim verdiğimizin yarı parasına gitmesiyle filim koptu. Vizyon belirdi.

başkanı pek çok konuda eleştiriyorum ve çoğu konuda hayal kırıklığı yaşattığına katılıyorum.

... ama bu medel olayı üzerinden yanlış dövülüyor başkan. Medel'e 5 verdiğimizi kim söyledi? İtalyan basını ve bizim basın. Yani klüpten öyle bir açıklama yok.

Peki Sosa gelirken aynı basın, Di Marzio da dahil ne yazı? Klübe 6, oyuncuya senelik 5 falan. Ne çıktı sonrasında? Klübe 4 küsür, oyuncuya 3 küsür.

Yani medya lafıyla burdan yürümek yanlış.

Daha bjk nin adisyonlara yarı fiyat yazmasına gelmedim bile.

Reha Demirbaş
12.09.2017, 10:13
Sizde haklısınız elbette yapılan teklifi görmedik bilmiyoruz. Medyadan başka haber alabildiğimiz kaynak yok ben oraya göre değerlendirdim.

Sosa için basında 5.5 rakamlarını konuşuluyordu yanılmıyorsam. Hemen hemen o fiyatlara da geldi.

Uğur_Dmrtrk
12.09.2017, 10:18
Beni en çok rahatsız eden söylemleri ile eylemlerinin birbirini tutmaması..Futbol aklı olarak Ersun hoca'yı seçen bir yönetimin bu transfer yöntemini seçmesi normal..umarım maliyetleri tolere edecek gelirlerimiz,sportif başarımız olur..İnsanlara hayal satmayın,doğruları ve olabilecek işleri söyleyin tek isteğim bu..2 yıllık dönemde birçok zigzag gördük..bunlar olmasın daha planlı ve programlı işler yapılsın lütfen..

recdodo
12.09.2017, 10:19
başkanı pek çok konuda eleştiriyorum ve çoğu konuda hayal kırıklığı yaşattığına katılıyorum.

... ama bu medel olayı üzerinden yanlış dövülüyor başkan. Medel'e 5 verdiğimizi kim söyledi? İtalyan basını ve bizim basın. Yani klüpten öyle bir açıklama yok.

Peki Sosa gelirken aynı basın, Di Marzio da dahil ne yazı? Klübe 6, oyuncuya senelik 5 falan. Ne çıktı sonrasında? Klübe 4 küsür, oyuncuya 3 küsür.

Yani medya lafıyla burdan yürümek yanlış.

Daha bjk nin adisyonlara yarı fiyat yazmasına gelmedim bile.

şu öve öve bitiremediğimiz bjk mercek altına alınıp tranferleri bir incelensin ne pislikler ne yolsuzluklar ortaya çıkacak...

BERBATOV61
13.09.2017, 11:10
Borcu kafaya takmayın Bu ülkede borç yüzünden iflas edecek takımlar vardır ama bunlardan biri Trabzonspor değildir. Sen 2 sene bjk gibi şampiyon ol bakalım kimse senin borcunu konuşuyor mu ? En kötü devlet kartalı ucuz bir bedelle bize verir o sayede yine yırtarız kimsede sesini çıkartamaz emir büyük yerden geldiği için.

Mehmet Fatih Yavuz
13.09.2017, 11:26
Sizde haklısınız elbette yapılan teklifi görmedik bilmiyoruz. Medyadan başka haber alabildiğimiz kaynak yok ben oraya göre değerlendirdim.

Sosa için basında 5.5 rakamlarını konuşuluyordu yanılmıyorsam. Hemen hemen o fiyatlara da geldi.

Bu fiyat Sosa'nın maaşı olarak konuşuluyordu!
6 milyon bonservis, 5 milyon kendisine.

Basının her yazdığını temel alıp başkanı eleştireceksek işimiz var.

Başkan zaten kendi söylediği onca şeyi kendisi uygulamaları ile inkâr etmek zorunda kalmış. Ki bu kötü değil her zaman, eğer karar değiştirmesi gerekiyorsa yanlışta ısrarın bir anlamı yok.
İlâve olarak basının yazdıklarına ihtiyaç yok... :)

zafer6161
13.09.2017, 11:48
borcu 650'ye çıkarmış sayın usta. iho yu 1.5 katladı.

usta .burak kucka sosa hubocan ile 650 çıkardı

iho :sefa fatih yatabare özer aykut ile
aradaki fark bu

Reha Asan
13.09.2017, 16:52
Sponsor bulmamız lazım.

Başkana bu konuda çok güvendim ama hala gerekli adımlar Yok.

ttsfurkan
13.09.2017, 17:13
Verdiği sözleri tutmamış olabilir ama borcu arttırdı, menajerlere para yedirdi gibi söylemlere katılmıyorum. Sezonluk gelir gider dengesine baktığımızda gelirimiz daha fazla ancak iho döneminde artan borçların faizleri yüzünden borç ister istemez artıyor. Birde kur farkından dolayı da bir artış var. Borç istesende istemesen de artacak önemli olan artışın hızını yavaşlatmak. Menajerlere para yedirme konusuna gelirsek bugün dursun özbek 9 milyon euro menajerlere para ödedik dedi futbolcuyla anlaşırken belli oranda da menajerine para vermek zorundasın zaten. Basında Ts aleyhine çıkan her habere inanmamanızı öneririm.
Öyle yada böyle 2010-11 den sonraki en iyi kadro kuruldu ve o dönemin kadrosuna göre daha geniş bir kadromuz var. Hatta şuan lige baktığımızda bizden daha geniş kadrosu olan 1 veya 2 takım vardır. (Beşiktaş ve başakşehir) Fb ve gs nin ilk 11 i iyi olabilir ancak bizim kadar iyi rotasyona girecek kaliteli yedekleri yok.
O örnek gösterdiğiniz bjk başkanının hiç hatalı transferi yok mu sanıyorsunuz? yada menajerlere para vermiyor yada yalan söylemiyor mu zannediyorsunuz sadece şampiyonluklar gelince hepsi unutuldu. Bundan 2 sene önce Muharrem usta kadar eleştiriliyordu yada en yakın örnek Dursun özbek :) Bence her şeye rağmen doğru yoldayız

Emirhan Uludüz
13.09.2017, 17:50
Ersun hoca gelecekle ilgili ne derse başarır. Garantici teknik adam kendisi, kağıt üzerinde iyi gözüken takım için büyük konuşmaz. Basın toplantısında zirveye oynayacağız dediyse ilk 3 içine gireriz. Hatırlarsanız fenerdeyken şampiyon biziz ikinciyi konuşun diyordu sürekli. Artık istediğini elde edebileceği bir kadro var. Başkan daha fazla saçmalamazsa takımda kaldığı sürece Ersun yanında olur ve Ersunu ilk defa büyük bir takımı uzun yıllar çalıştırırken görebiliriz. Kendisi sağ bek lazım deyip kenara çekilmeyen listedeki futbolcuları inceleyen, oyuncu portföyü Türkiye'de çalışan diğer teknik adamlardan üstün olan bir hoca. Eğer takımın başında devam ederse gelecek için Yusuf, Abdülkadir, Bero, Castillo gibi oyuncuları kadroda tutacağına emin olabiliriz. Zirve yarışında olduğumuz her sene sonu gibi kadronun dağılacağını düşünmüyorum bu sefer. Artık her dönem 1,2 oyuncu ile işi bitiririz. Savunma sorununda hocanın bahsettiği takıma aldığın her iyi oyuncunun diğer bölgeleri eksik hale getirdiği yönünde. Örnek vermek gerekirse geçen sene 10 üzerinden 6 puanlı futbolcular topluluğu olsun Trabzonspor, bu sene bir kaç bölgede futbolcuları 8 puanlık güncelleyince 6 puan kalan savunma tabi ki eksik gözükecek. Artık futbolcu satıp yerine yenisini alma dönemi değil, kadromuzdaki futbolcuyu yedeğe çekecek futbolcu alma dönemi. Şampiyonluk'lar' bu şekilde gelir. Yoksa Gs gibi basıp parayı 2 sene şampiyon olursun sonra borç batağına batıp rivayı satarsın. Bu riva işi belkide takımımızın ikinci altın çağı olabilecek dönemi engelledi ancak ben hala uzun yıllar şampiyonluk yarışından kopmayacağımızı düşünüyorum. Usta bu dönem plansız programsız transfer yaptı gibi görünsede Ersun Yanal'ın açıklamalarından sonra böyle olmadığını görüyoruz. Muharrem Usta dönemi Trabzonspor'un kadro yapılanması alanında en verimli dönemi oldu ve olmaya devam edecek. Hakan Kulaçoğlu'nu beğenirim ancak hem son seçimde yanında girdiği keko başkan adayı hemde Türkiye'de futbol kulüplerinin kar etmesinin imkansızlığından dolayı dediklerini gerçekçi bulmuyorum. Bu takım belki de Türkiyenin en çok başkan değiştiren takımı. Artık normalleşip büyük takım gibi hareket etme zamanı.

Emirhan Uludüz
13.09.2017, 17:51
Son olarak taraftar gruplarının beleşçiliğini bitirmenin tek yolu çok çok başarılı bir başkan olarak kendini kabul ettirmek. Sosyal medya ve Trabzon basını taraftar gruplarının ellerinde diyebiliriz. Başarı gelene kadar göz yumulduğunu düşünüyorum.

oflubektas
13.09.2017, 18:26
Ersun hoca gelecekle ilgili ne derse başarır. Garantici teknik adam kendisi, kağıt üzerinde iyi gözüken takım için büyük konuşmaz. Basın toplantısında zirveye oynayacağız dediyse ilk 3 içine gireriz. Hatırlarsanız fenerdeyken şampiyon biziz ikinciyi konuşun diyordu sürekli. Artık istediğini elde edebileceği bir kadro var. Başkan daha fazla saçmalamazsa takımda kaldığı sürece Ersun yanında olur ve Ersunu ilk defa büyük bir takımı uzun yıllar çalıştırırken görebiliriz. Kendisi sağ bek lazım deyip kenara çekilmeyen listedeki futbolcuları inceleyen, oyuncu portföyü Türkiye'de çalışan diğer teknik adamlardan üstün olan bir hoca.

Çok güzel yakalamışsınız. 2008-2009 sezonu ortasında da "Trabzonspor'un şampiyonluk süreci başlamıştır" demişti. O süreci kendi getiremedi ama Sadri Şener-Faruk Özak-Ersun Yanal işbirliği ile atılan temel, 2010-2011 sezonunu getirdi bize.

Ersun Hoca (Rahmetli) Tevfik Lav, Mesut Bakkal ve Kemal Özdeş gibi sonradan ligde baş antrenör olan iyi yardımcılar da yetiştirdi yanında. Şimdiki yardımcısı Volkan Kazak o kadar iyi mi bilemiyorum. Ayrıca son fener maçını da kendi eliyle verdi rakibe, "at-yat" yapacağına bildiğimiz Yanal gibi davransa o maçı çok rahat alırdık. Hani kazansa "kazanan her zaman haklıdır" diyeceğiz ama benim gözümde Ersun hoca halen bir soru işareti.

selcuk
13.09.2017, 18:33
Çok güzel yakalamışsınız. 2008-2009 sezonu ortasında da "Trabzonspor'un şampiyonluk süreci başlamıştır" demişti. O süreci kendi getiremedi ama Sadri Şener-Faruk Özak-Ersun Yanal işbirliği ile atılan temel, 2010-2011 sezonunu getirdi bize.

Ersun Hoca (Rahmetli) Tevfik Lav, Mesut Bakkal ve Kemal Özdeş gibi sonradan ligde baş antrenör olan iyi yardımcılar da yetiştirdi yanında. Şimdiki yardımcısı Volkan Kazak o kadar iyi mi bilemiyorum. Ayrıca son fener maçını da kendi eliyle verdi rakibe, "at-yat" yapacağına bildiğimiz Yanal gibi davransa o maçı çok rahat alırdık. Hani kazansa "kazanan her zaman haklıdır" diyeceğiz ama benim gözümde Ersun hoca halen bir soru işareti.

soru isareti olmayan getirebilecegimiz bir hoca biliyormusunuz

Karmam
14.09.2017, 17:23
Kongre ne kadar sürede bir yapılıyor bilen var mı? Sizce ne zaman önümüzdeki kongre?

Borcun neden arttığı yüzlerce kez açıklandı ama hala yazıp çizenler var. Kısaca tekrar açıklayayım,

Bir kere borçsuz kulüp olmaz. Borcun olmaması ekonomik bir perspektiften değerlendirilmeyen bir fırsattır çünkü borcunuz olmaması için geçerli hiçbir sebep yok.

Bizim için esas olan gelir gider dengesi. Gelgelelim bunu sağladığınızda bile, ki bu büyük bir başarıdır, yine önceki dönemlerden biriken borçlardan faiz ve kur farkları doğuyor. Muharrem Usta göreve geldiğinde euro kuru 3'tü mesela, şu an 4.11. Bu da demektir ki siz hiçbir şey yapmasanız bile borcunuz yalnızca kur farkından %33 artıyor.

Muharrem Usta kulübü devraldığında kulübün borcu 566 milyon liraydı. Şu an borç 675 milyon lira.

350 milyon lira civarı da 7 yıl vadeli bir kredi çekildi. Bunun da bir 350 milyon lira faizi oluyor. Saçma durabilir ama değil, normali bu. Yıllık da 100 milyon TL ödemesi var, bunun 50'si faiz. Kabaca böyle hesaplar.

Yani 566 milyon lira olan borç, 1.5-2 yıllık süreçte yalnızca kur ve faiz ödemelerinden dolayı 852 milyon lira olması gerekirken şu an 675 milyon lira ki bu süreçte ciddi bir gelir gider dengesi sağlandı, müthiş bir kadro kuruldu ve FFP'den hiç ceza veya transfer yasağı gelmedi. Yüzlerce haciz dosyası kapatıldı, oyuncu maaşları ve bonservis bedelleri her ay tıkır tıkır ödendi.

Trabzonspor şu an hala büyük bir bataklıkta ama 2 yıl öncesine göre dağlar, denizler kadar bir ilerleme var. Eğer Muharrem Usta, İHO bu borçları yapmadan önce gelseydi şu anda bütün dünya kulüp başkanlığı nasıl yapılır diye Trabzonspor'u ders diye okutuyordu.

Bu arada dün Dursun Özbek Divan'da bonservislere 40 milyon euro, aracı olan menajerlere ise 10 milyon euro ödediklerini açıkladı.

Travelair
14.09.2017, 17:32
Kongre ne kadar sürede bir yapılıyor bilen var mı? Sizce ne zaman önümüzdeki kongre?

Borcun neden arttığı yüzlerce kez açıklandı ama hala yazıp çizenler var. Kısaca tekrar açıklayayım,

Bir kere borçsuz kulüp olmaz. Borcun olmaması ekonomik bir perspektiften değerlendirilmeyen bir fırsattır çünkü borcunuz olmaması için geçerli hiçbir sebep yok.

Bizim için esas olan gelir gider dengesi. Gelgelelim bunu sağladığınızda bile, ki bu büyük bir başarıdır, yine önceki dönemlerden biriken borçlardan faiz ve kur farkları doğuyor. Muharrem Usta göreve geldiğinde euro kuru 3'tü mesela, şu an 4.11. Bu da demektir ki siz hiçbir şey yapmasanız bile borcunuz yalnızca kur farkından %33 artıyor.

Muharrem Usta kulübü devraldığında kulübün borcu 566 milyon liraydı. Şu an borç 675 milyon lira.

350 milyon lira civarı da 7 yıl vadeli bir kredi çekildi. Bunun da bir 350 milyon lira faizi oluyor. Saçma durabilir ama değil, normali bu. Yıllık da 100 milyon TL ödemesi var, bunun 50'si faiz. Kabaca böyle hesaplar.

Yani 566 milyon lira olan borç, 1.5-2 yıllık süreçte yalnızca kur ve faiz ödemelerinden dolayı 852 milyon lira olması gerekirken şu an 675 milyon lira ki bu süreçte ciddi bir gelir gider dengesi sağlandı, müthiş bir kadro kuruldu ve FFP'den hiç ceza veya transfer yasağı gelmedi. Yüzlerce haciz dosyası kapatıldı, oyuncu maaşları ve bonservis bedelleri her ay tıkır tıkır ödendi.

Trabzonspor şu an hala büyük bir bataklıkta ama 2 yıl öncesine göre dağlar, denizler kadar bir ilerleme var. Eğer Muharrem Usta, İHO bu borçları yapmadan önce gelseydi şu anda bütün dünya kulüp başkanlığı nasıl yapılır diye Trabzonspor'u ders diye okutuyordu.

Bu arada dün Dursun Özbek Divan'da bonservislere 40 milyon euro, aracı olan menajerlere ise 10 milyon euro ödediklerini açıkladı.
Tebrikler güzel açıklamışsınız. Başkanın en azından güzel arsalar alabileceğini düşünüyordum, hiç olmazsa HESler'i hayata geçirseydi, düzenli bir gelirimiz olurdu. Altyapıyı, scout sistemini boşlamamalıydı. Sadece yayın parasıyla kulüp dönmez

fırtınam61
14.09.2017, 17:44
bu arada 2016-17 sezonunda 53 bin forma satmışız bu sezonun formaları şu ana kadar 45 bin satmış.

Karmam
14.09.2017, 18:00
Tebrikler güzel açıklamışsınız. Başkanın en azından güzel arsalar alabileceğini düşünüyordum, hiç olmazsa HESler'i hayata geçirseydi, düzenli bir gelirimiz olurdu. Altyapıyı, scout sistemini boşlamamalıydı. Sadece yayın parasıyla kulüp dönmez
Projelerle ilgili sıkıntıları şurada anlatmıştı, yerini hatırlamıyorum:

https://www.youtube.com/watch?v=WQbI40WXtmU

Bu da önceki mesajımda benim bahsettiğim kısım, hoş ben izleyip yazmamıştım da şimdi diğerini ararken denk geldim:

https://www.youtube.com/watch?v=Q_zcBjfKxMs

Altyapı ve scout kısmına katılıyorum. Hatta scoutlar da bence altyapıya katkı verecek mantıkta olmalı. Yani Onazi gibi olmamalı scout transferleri, 3.5 milyon euroya Lazio'dan filan değil de mesela Yattara transferi gibi olmalı. Yahut daha genç, daha ucuz, daha tanınmamış.

Bir de ötesinde şimdi data analizi kavramı oturuyor futbola. Dortmund'un scout sistemi de bunun üzerinden işliyor. Aslında bağımsız da olabilecek şeyler. Temel olarak mantık şu, aslen önemli olan ama yeteri kadar değer görmeyen istatistikleri bulma ve fiyat düşürücü etkenlerden faydalanma. Bunu yapan kulüpler de vardı, sorunlu futbolcuları toplayıp sorunlarını çözen. Tabii bu örnek çok uygun değil Trabzonspor için ama genel hatlarıyla veri analizi aslında scout sisteminin de üstünde, daha düşük maliyete daha iyi sonuç verecek bir sistem. Dortmund mesela oyuncuların kalp ritimlerine kadar bütün verilere sahipmiş ve antrenmanlarında/oyuncu geliştirmede inanılmaz teknolojiler kullanılıyormuş. Çok uzatabileceğim bir konu bu benim de o kadar girmiyorum ayrıntılarına ama temel olarak yapabileceğimiz, yapmamız gereken ve eğer Muharrem Usta kalıcılaşırsa yapacağına inandığım birçok şey var aslında. Bu dönem izlenen transfer politikasının kendine göre artıları ve eksileri var ama uzun vaadede Trabzonspor dünya futbolunda bir lokomotif olacaksa çok farklı sistemler oturtulması gerekiyor.

Karmam
14.09.2017, 18:00
bu arada 2016-17 sezonunda 53 bin forma satmışız bu sezonun formaları şu ana kadar 45 bin satmış.
Formalarımız bu sezon gerçekten çok güzel. Özellikle parçalı ki en çok satanı da açık ara oymuş sanırım. İlginç bir şekilde beyaz, çubukludan fazla satmış.

B61
14.09.2017, 18:03
Formalarımız bu sezon gerçekten çok güzel. Özellikle parçalı ki en çok satanı da açık ara oymuş sanırım. İlginç bir şekilde beyaz, çubukludan fazla satmış.
Çubuklu'nun vücut üzerindeki duruşu, vücuda oturuşu pek güzel değil gibi. Henüz yeni sezon formalarını deneyemedim ancak parçalının kesimi ve deseni dolayısıyla insana uzaktan da olsa vücuduna daha fazla oturacağı hissini veriyor.

murat
14.09.2017, 18:20
Baskan maglum nedenlerle dolayi benim icim inandiriciligini kaybetti.

Geriye bakarsak borclar, cöp futbolcular ve eskiden kalan davalarla ugrasmaktan kaynaklanmis olabilirde.

Kongreye kadar artik guvenilir ve vizyonlu bir baskan profili cizmek icin hicbir mazeret kalmadi. Bunu yapabilirse tekrar guven kazanir ve secilir yoksa hic aday bile olmasin.

Verstuurd vanaf mijn SM-G935F met Tapatalk

oflubektas
14.09.2017, 18:50
soru isareti olmayan getirebilecegimiz bir hoca biliyormusunuz

Öyle bir insan daha dünyaya gelmedi :) Benim için iyi olan başkası için olmayabilir. Bjk'ye gitmesi bir yana, abuk sabuk konuşmaları olmasa Şenol Hoca daha iyi tercih olabilirdi.

Şu saatten sonra Ersun Yanal'a güvenmek ve desteklemek durumundayız. Ligin kalburüstü hocalarından biri, yönetimle de arası iyi gibi gözüküyor, -en önemlisi- saha sonuçları da iyi giderse alternatif bakmaya gerek yok.

Steril61
17.09.2017, 19:14
Sayın Muharrem Usta! Ersun hoca ile devam edersek bu sezon da heba olup gidecek. Bu adam bizi sıradan bir takım yaptı. Trabzonspor gibi bir kulüp Avrupa kupalarında yok ve böyle giderse önümüzdeki sezon da olmayacak. Koca bir sezon elimizden kayıp gitmeden bu adamı defedin kulüpten. Adam yaptığı ve yapmadığı değişikliklerle resmen camia ile dalga geçiyor. Egosunu bizim kulübüzle tatmin ediyor. Lütfen buna son verin. İşinin hakkını verecek bir teknik adam bulun!!!

Ozan Yılmaz
17.09.2017, 19:40
Kaliteli bir yabancı hoca şart!

Yiğit Gayretli
20.09.2017, 12:43
Bugün ulusal basında çıkan "5 puanlık fark bize yakışmıyor." açıklaması düşündürücü...

Bence kazan kaynıyor.

alone_6161
20.09.2017, 14:40
Bugün ulusal basında çıkan "5 puanlık fark bize yakışmıyor." açıklaması düşündürücü...

Bence kazan kaynıyor.

İnşallah kazan kaynamıyordur ama başkanın da Ersun hocaya bir uyarı yapması gerekiyordu. Maçları izleyen taraflı tarafsız herkesin görüşü, Ersun hoca hamleleri doğru yapsa şu an feneri de başakşehiri de deplasmanda yenmiş, şampiyonluk havasına girmiş, özgüven kazanmış, liderin 1 puan gerisinde bir Trabzonspor olacağıydı...

Yiğit Gayretli
20.09.2017, 14:43
İnşallah kazan kaynamıyordur ama başkanın da Ersun hocaya bir uyarı yapması gerekiyordu. Maçları izleyen taraflı tarafsız herkesin görüşü, Ersun hoca hamleleri doğru yapsa şu an feneri de başakşehiri de deplasmanda yenmiş, şampiyonluk havasına girmiş, özgüven kazanmış, liderin 1 puan gerisinde bir Trabzonspor olacağıydı...

Bunları söylediğimizde bazı arkadaşlar bize kızıyor ve kaosçu, istifa meraklısı, sabırsız falan ilan ediyor.

Fatih Özkan
20.09.2017, 15:13

Bence kazan kaynıyor.

Düşünmeyen hata eder!
Çünkü bu 5 puan farkı resmen kendi elimizle verdik.

pazarkapılı
20.09.2017, 19:15
net olarak soylemeliyim ki her sene altyapıdan bir yada iki oyuncu onbirde rahatlıkla oynayacaksa bu ortam yaratılcaksa takımın sampiyon olmamasına razıyım....

yasinylmz
20.09.2017, 21:13
Keske oyuncu mudahalelerini dogru bir sekilde zamanin da yapmis olsaydi da biz yine puan kaybetseydik. Hic bir sey yapmamasi insanlari dusunduruyor acaba dedirtiyor

Saint Castillo
22.09.2017, 21:56
Takımın hocası oyuncusu alenen maç satıyor, senden naber ?

ts_tuncay_ts
22.09.2017, 21:59
7-0, 6-0 ve son olarak bu hezimet için teşekkürler...

bahadır2561
22.09.2017, 22:11
Vizyon reyiz, transfer sezonunda yediğin naneleri anlat bakalım

İbrahim CİHAN
22.09.2017, 22:13
Yarından tezi yok hoca ile yollar ayrılmalı. 6 haftada 7 puanı bıraktık sayesinde. Ayrıca sırf Nevzat Aydın döneminde transfer edildi diye Castillo ve Onazi gibi oyuncular oynatılmıyorsa da yazıklar olsun. Ben ciddi ciddi bu ihtimale inanmaya başladım.

sasone
22.09.2017, 22:14
Şimdi zor bir süreç bekliyor başkan,hep de seni buluyor bu işler.Allah kolaylık versin.

Aldığın her karara saygım var Ersun Yanal gitmezse de saygım var,giderse tek isteğim Mustafa Reşit Akçay.

Mustafa YILMAZ
22.09.2017, 22:21
Şimdi zor bir süreç bekliyor başkan,hep de seni buluyor bu işler.Allah kolaylık versin.

Aldığın her karara saygım var Ersun Yanal gitmezse de saygım var,giderse tek isteğim Mustafa Reşit Akçay.

bende böyle düşünüyordum ama volkan transferi ile o saygıyı bitirdi. artık saygım yok başkana. hala bir yanım inanmak istiyor ama geçti o iş artık bu saatten sonra temizleyemez yaptıklarını hani söylemleri ile ters olan yaptıklarını.

mustafa hoca benimde tercihim olur ama kazandıktan sonra bile eleştirir bizim futbol uleması taraftar özelliklede Trabzon'lu olması yüzünden.

ozturk
22.09.2017, 22:24
Cok rezil yonetimler gorduk ama hicbirinde usta doneminde yasadigimiz rezillikleri yaşamadık

erolizmts
22.09.2017, 22:25
Hedef 2023...

Bir de fifa'ya dosya mosya birşeyler mi ne verecektik. Onu da unuttuk sanırım! Güzel de unuttuk.

Harun-61
22.09.2017, 22:35
Adam mis gibi kadro kurdu. Daha ne yapsın ?

Başkana da yazık.

Mustafa YILMAZ
22.09.2017, 22:37
ha birde sedat peker pankartı açılmış belki başkanın haberi yoktur ama buna bir bedel ödetmezse kabul etmiştir oda.

iho'nun izinde misin ayrıştırmada bir test olacak bu.

ulan çok inanmıştım sana be

bahadır2561
22.09.2017, 22:42
3 ayda bi stoper alamayıp son gün adam alan vizyon reis sadece bizde olur.