PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muharrem Usta | 16. Başkan

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61

sasone
09.02.2016, 19:22
Lütfen sakin kafayla bu röportajı okuyunuz,rica ediyorum özümseyerek okuyunuz.Bakın o kadar güzel bir değerlendirmeler ve sorunlara nokta atışı var ve biz bu değerli insana yarım sezonluk sabredemedikKüçük gördük.Muharrem Usta'yı Hami'ye getirmesi konusunda baskı yapılmasına göz yumduk.
Linki özellikle veriyorum ki bu güzel haberi yapan Tuncay Lakot'un da emeği gerekli değeri bulsun.

http://www.haber61.net/sadi-tekelioglu-hami-bana-ve-sotaya-haksizlik-yapti-257212h.htm

emre6117
09.02.2016, 20:06
Lütfen sakin kafayla bu röportajı okuyunuz,rica ediyorum özümseyerek okuyunuz.Bakın o kadar güzel bir değerlendirmeler ve sorunlara nokta atışı var ve biz bu değerli insana yarım sezonluk sabredemedikKüçük gördük.Muharrem Usta'yı Hami'ye getirmesi konusunda baskı yapılmasına göz yumduk.
Linki özellikle veriyorum ki bu güzel haberi yapan Tuncay Lakot'un da emeği gerekli değeri bulsun.

http://www.haber61.net/sadi-tekelioglu-hami-bana-ve-sotaya-haksizlik-yapti-257212h.htm

Sadi tekelioğlu ve hami hoca gibilere trabzonspor büyük gelir. Alt yapı bile büyük gelir. Trabzonspora büyük düşünen kişiler antrönör olmalı. Kasımpaşa beraberliğine sevinen kişi trabzonspor antrönörü olmamalı. Fbye ikinci yarı 10 kişi kalınca havlu atan kişi trabzonspor hocası olmamalı. Bize büyük düşünen ve hırslı. Futbolcuların üzerinde bir hoca lazım. Umarım başkan bu kişiyi bulur.

sasone
09.02.2016, 20:17
Sen olayı anlamamışsın kardeşim,Hoca olmasın zaten öyle bir derdi de yok ama yaptığı tespitler ve sunduğu çözümlere odaklan.
Ayrıca İHO gibi bir çapsızın yakıp yıktığı,maddi ve manevi olarak bitmiş bir takımla mucizelere yaratmasını beklemiyorsunuz sanırım?
O kadroyu kuranlar bile bırakıp kaçmışken.
Alt yapıdaki çocuklardan umutlandım Sadi Hocamız olayı görmüş.Uzun yıllar devam edeceğini umuyorum.

ccd6167
09.02.2016, 20:20
61 yaşına gelmiş hala bi baltaya sap olamamış hiç bir başarısı olmayan 61 yaşına rağmen bir tane rakamla 1 tane bile başarısı olmayan bi adam hala altyapıda görev yapabiliyorsa ve konuşabiliyor. Bravo valla.

sason
09.02.2016, 21:25
Trabzonun bir geleceği varsa son şansımız bu adam.

Devamlı ona buna ağlayacağınıza full destek olun.Yoksa bu günleri bile mumla ararız.

bordolu mavi
09.02.2016, 22:11
usta sende kandıralıyı teknik adam olarak şeetin ya daha da sana bi şey demiyoruz

ibrahim
09.02.2016, 22:39
Buralar şenlenecek...

Gesendet von meinem LG-D855 mit Tapatalk

DeAgLeMaNyAq
09.02.2016, 22:45
Buralar şenlenecek...

Sosyal medyada linç kampanyası başlamış. Pek sürpriz değil aslında. Ama eleştiri yapılacaksa bile doğru yorum yapılsın. Daha önce transferleri örtülü ödenekle yaptık diyorlardı şimdi de borcu bu şekilde kapatacağız lafları uçuşuyor. Bir forma götürmekle borcumuz kapatılıyorsa kapatılsın...

Doğukan Uçan
09.02.2016, 22:53
bu işte bir şey var ama hadi hayırlısı.

ibrahim
09.02.2016, 22:57
Sosyal medyada linç kampanyası başlamış. Pek sürpriz değil aslında. Ama eleştiri yapılacaksa bile doğru yorum yapılsın. Daha önce transferleri örtülü ödenekle yaptık diyorlardı şimdi de borcu bu şekilde kapatacağız lafları uçuşuyor. Bir forma götürmekle borcumuz kapatılıyorsa kapatılsın...
Miting miting dolanıp otobüs peşinde koşup medyada Erdoğana yıkama yağlama yaparak kulübün tüm itibarını yerle bir eden adamla bu adamın ziyaretinin bir tutulmaması lazım. Tüm yalakalıklara rağmen bir randevu alamayan adamla bu adamın arasında dağlar kadar fark var. Şu an Trabzonspor başkanlık makamı tekrar kale alınmaya başladı. Sapla samanı karıştırmamak lazım.

Kemal Öztel
09.02.2016, 22:59
Ziyaret ayrı bir şey mitinge katılmak ayrı birinde siyaseti kullanırsın birinde takımını kullandırırsın bunu anlayamayacak taraftarımıza da söylenecek söz yok zaten..

A. Aydın
09.02.2016, 22:59
Anlamadiklari sey ortulu odenekle mi borcu ikiye katladik.
Trabzonspor baskaninin siyasi gorusu olmamalidir. Olsada dillendirmemelidir. Iho gibi mitinglerde dolasmamalidir.
Ama cumhurbaskaniyla, basbakanla ve bakanlarla iliskileri cok iyi olmalidir. Bu konuda elestiri yapanlar hatalidir.

Reha Asan
09.02.2016, 23:04
DHMİ'ye satılacak tesisler,kartal'da devralınmaya çalışılan arazi,sene başına yetiştirmeye çalıştığın stat,diğer yarısını almaya uğraştığın akyazı arazi,vergi ve sgk borçları ile ilgili yapılandırma.tüm bu saydıklarım tek bir yerden geçiyor.bunu bu tür ziyaretler ile sağlayabilirsin ancak.
he şunu da söyleyeyim.başkan mitinge mi gitti,havaalanına karşılamaya mı.yeni seçilen bir başkan olarak severiz sevmeyiz ülkenin cumhurbaşkınını ziyaret etmiş.
neden bu linç?

Adem Akyüz'
09.02.2016, 23:13
Cumhurbaşkanınından habersiz kuş uçmayan bir ülkede ne bekliyordunuz sorması ayıp? Muharrem Usta seçim sürecinde Trabzonspor'un bu bataklıktan çıkmak için siyaseti kullanacağını söylememiş miydi zaten :) Gerçi İHO da aynısını demişti ama onun sonunu gördük. Muharrem Usta, İHO kadar salak değildir, bir daha kulübü o duruma getirmez merak etmeyin..

Mitinge çıkılmamış, formaya dünya lideri yazıp yalakalık da yapılmamış. Olması gerektiği gibi makamına gidip ziyaret edilmiş. Önemli olan bu görüşmenin içeriğidir. Burada kim kimi kullanacak? Trabzonspor mu siyaseti kullanacak, yoksa İHO döneminde olduğu gibi siyaset mi Trabzonspor'u?? Bunun cevabını ilerleyen günlerde göreceğiz. O yüzden şimdi eleştirmek için de savunmak için de erken bence..

Furkan Özdem
09.02.2016, 23:22
Siyasete alet olmakla siyaseti kullanmak arasında çok fark var. Alet olan kişiyi hepimiz biliyoruz. Ancak bu farklı. Aziz yıldırım ve Fikret Orman "siyaseti kullanmada" net örnekler.

memozcan
09.02.2016, 23:24
bu ziyareti anlıyorum.. fakat keşke formanın sırtına 34 numara yazılsaydı:)

Lazman
09.02.2016, 23:33
putinemi gidecekti? ne anlamsiz bi topluluk oldu bu millet ya

Fatih Özkan
09.02.2016, 23:39
Usta siyasetin oyuncağı olacak biri değil. Kendisi siyaseti kullanabilecek birisi.
Siyaseti kullanmayan kim var Allah aşkına ?

slmn
09.02.2016, 23:42
Bu tarz ziyaretleri yapmayacak, onları kaale almayacak gerektiğinde posta koyacak birini bekliyorsak onun Abramovich ayarında olması lazım o da hayal zaten :) ( ki o kişinin de bu ülkede hiçbir ticari faaliyette de bulunmaması gerek tabi.)

thehell61
09.02.2016, 23:43
akyazı stadının sol tarafınıda kulübe bağlayabilmek için, MAY tesislerinide devlete satabilmek için bu tar hamleleri görmek bence normal. bu söylemlerde bulurnurken kendi kendinize yapamazsınız elbet birileri ile görüşülmesi lazım.

Mehmet BAŞ
10.02.2016, 00:02
Bence mevcut yönetimin en zor zamanları şu zamanlar...

Yeni sezonda, devre arası vurulan neşterin devam gelecektir.

Bu rezil kadroyu temizlemek o kadar kolay olmuyor.

Biliyorum, bu durumu kabullenmek çok zor.

Lakin yapacak bir şey yok...

Bu sezonun bir an önce bitmesi gerek...

Mevcut oyuncularda bir ışık olsa, hala hiç bir şey bitmiş değil...

Fakat bu ruhunu yitirmiş futbolcular bir şey başaramaz!

10. Sıra ve yukarısında bitirirsek başarı sayılır.

My
10.02.2016, 00:02
Erdoğan'dan kredi talimatı!
Muharrem Usta'nın Erdoğan ziyaretinin perde arkası araladı...

9 Şubat 2016 Saat: 23:53

http://www.trabzonajans.com/img/haber/erdogandan-kredi-talimati_853.jpg

Trabzonspor başkanı Muharrem Usta’nın akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yaptığı ziyaretin perde arkası aydınlandı.

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, Çalışma Bakanı Süleyman Soylu ve Enerji Bakanı Berat Albayrak ile cumhurbaşkanı Erdoğan’a giderek, Erdoğan’a Trabzonspor’un içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıları anlattı.

Şu an Trabzonspor’un sıcak paraya ihtiyaç duyduğunu belirten başkan Muharrem Usta, bankadan kredi alınması konusunda yardım talep etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Trabzonspor’un Ziraat Bankasından 250 milyon lira düşük faizli kredi çekmesi için ilgili bakana telefonla talimat verdiği öğrenildi.

Trabzonspor yönetiminin bu kredinin bir kısmını yakın zamanda diğer dilimini ise Haziran ayında kullanmayı düşündüğü ifade edildi.

Kaynak: Trabzonhaber

selcuk
10.02.2016, 00:04
chill bro

sanki birisi bisey dedide savunmay gectik

ot yok fol yok...

Adem Akyüz'
10.02.2016, 00:08
chill bro

sanki birisi bisey dedide savunmay gectik

ot yok fol yok...

Twitter'da sallayan çok :)

selcuk
10.02.2016, 00:26
Twitter'da sallayan çok :)
it ürür kervan yürür

onlara kalsa transferlerde devletin hediyesiydi
500milyona yakin borc nerden cikti
birakin afkursunlar
biz isimize bakalim

salihismet
10.02.2016, 00:54
Eger bir kisi, bir isi bilmiyor, ve o isi bildigini iddia ediyorsa, o isi bilmedigini ona izah etmek kadar
zor bir sey yoktur. Ben bunu daha öncede yazmistim. ( bu yazdigim yönetimle alagali degil)

salihismet
10.02.2016, 00:59
Sadi hoca diyor ki; futbolculugunda egosu yüksek bencil bir oyuncudan, teknik drektör olmaz,
katildigim bazi sözlerinden en önemlisi bu bence.

salihismet
10.02.2016, 01:12
Birde basimdan gecen bir aniyi anlatayim, kisa dönem askerlik yaptim, stuttgarttan bes arkadas beraber gittik,
askerligin ücüncü günüydü galiba, komutanlarin biri bütün bedelli askerleri bir alanda toplayip, askerligi öven bir
konusma yapti, konusmanin sonundada bedellierde ilk önce nizamiya kapisindan girene ödül verilecegini söyledi,
o anda kendi aramizda; acaba kim bu mal diye bir konusma gecti. Komutan ilk iceri giren arkadasin ismini aciklayinca
herkes hep birden gülmeye basladi, Kenan Mal. Benzetmek gibi olamasinda, bize gelen bazi oyuncular, kendi takimlarinda
iyi oynarken, hatta bizde tutturamayip baska takima gidince takir takir top oynayan topcularin, malligi nerden
kanynaklaniyor diye cok merak ediyorum....

salihismet
10.02.2016, 01:48
Hami Mandirali: Formayi hakeden giyer. Dogru,dogruda, keske herkes hak ettigi yerde olabilse....

ozturk
10.02.2016, 07:50
Başkan şu an çok iyi gidiyor maşallah. Teknik direktör olarak Hami tercihi tartışılır sadece. Ama Hami beklediğimizden de kötü başladı maalesef.

Faik Yılmaz
10.02.2016, 08:10
Cumhurbaşkanı'nı sevmiyor olabilirsiniz.....

Uygulamarını eleştiriyor olabilirsiniz....

Lakin saygı duymak zorudasınız zorundayız.

Başkanımızın Cumhurbaşkanını makamında ziyaret etmesi klübün sorunlarını anlatması ayıp değildir. Günah değildir...

Mitinglere katılır ise
Havaalanında karşılar ise
World Leader yazılı saçma formalar götürür ise

en başta ben eleştirir desteğimide çekerim...

Lakin bu durum doğaldır eleştirilecek yanı yoktur....Yani Trabzonspor Başkanı Uganda Cumhurbaşkanı ile görüşmedi.

CEMEFKER
10.02.2016, 09:13
Sadi hoca diyor ki; futbolculugunda egosu yüksek bencil bir oyuncudan, teknik drektör olmaz,
katildigim bazi sözlerinden en önemlisi bu bence.

Benim Hami Mandıralı'ya karşı eleştrilerimin esas kaynağı buydu (eğer doğruysa tabi. medya bazen sallama yazıyor. Sonra haberi yapılan kişi "yok ben öyle demek istemedim" e getiriyor işi. Biz haberin doğru olduğunu varsayarak yazıyoruz...ki bu habere bağlı kalmadan da bu hafta içinde Hoca'nın bu özelliğine ilişkin bir eleştri yazısı yazmıştım. Ego yüksekliğin birçok kişiden duyulan, bilinen birşey... )

Böyle bir eksikliğin üzerine bir de teknik manada eksiklik, tecrübesizlik eklenince ortaya vahim bir tablo çıkabiliyor ki TS'nin durumu da hiç iç açıcı değil . Ve böylesi hedefin sığ olduğu bir zamanda ancak gelebilirdi takımın başına Hami tıpkı bir önceki dönemindeki MRA sonrasında kalınan hedefsizlik gibi...

Ego iyidir bir yere kadar. Santraforlar için kullanırlar daha çok ve "bir santrafor egoist olmazsa başarılı olamaz zaten" lafı da çok meşhurdur. Ancak bunu kişisel ilişkilerde iletişimsel zaafını kapatmak için baskı unsuru olarak kullanırsanız orada sorun vardır.

Attila Durmuş
10.02.2016, 09:26
Başbakan Erdoğan’ın açıklaması : Eğer UEFA, şike yaptığı gerekçesiyle Fenerbahçe’nin küme düşürülmesi isterse biz de bunu uygulamak yerine Türkiye olarak Avrupa kupalarına 5 yıl boyunca katılmayız. Yıldırım Demirören’in açıklaması : ‘Başbakana katılıyorum. İngiliz takımları da geçmişte 5 sene Avrupa kupalarına katılmadılar. Biz de katılmayız. Ne olmuş yani?’ Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklaması : Sayın Başbakan, basın mensuplarına yaptığı bir açıklamada; ‘ Ben sıradan bire taraftardan çok daha ötedeyim. Ben Fenerbahçe Kongre üyesiyim. Dolayısıyla kulübümün kişilerin yaptığı bir suç yüzünden ceza almasına müsaade edemem’ dedi ve kişilerle kurumların ayrılması gerektiğine bir kez daha vurgu yaptı. Mahmut Uslu’nun açıklamaları : Fenerbahçe asbaşkanı Mahmut Uslu, basına yaptığı açıklamada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendilerine ‘Yeniden Yargılama’ için söz verdiğini ve bunun üzerine Fransa’da bulunan Aziz Yıldırım’ın yurda dönme kararı aldığını açıkladı.
Burda bizim başkanımızın TÜRKİYE CUMHURİYETİ CUMHURBAŞKANI olan kişiyle görüşmesi önemli değil.Bu cumhurbaşkanının başbakanlık yaptığı sürede dahil olmak üzere bu süreçte olaya nasıl yaklaştığı ve ne yaptığı önemli.İyi niyetle enayilik arasında ince bir çizgi vardır...İyi niyetli olun ama ENAYİ olmayın...

CEMEFKER
10.02.2016, 09:28
Başlığın güncel konusu Başkan'ın C.Başkanını ziyareti....

Bu tür ziyaretleri herkes yapabilir. Güncel siyasi duruş olarak C.Başkanı ile taban taban zıt olan fb başkanı şike sezonuda Alex ile yapmıştı...Rıdvan Dilmen Acun ile bunu sık sık yapar...başkaları da yapar...hatta HDP'liler dahi gerekirse yaparlar... Tv'lerde sık sık sahte gülücükler görürüz bu ziyaretlere ilişkin....vs.vs.vs.

Başkanın ziyareti C.B. Makamında yapılmıştır (devletin makamı, halkın malı, milletin vergileri ile yapılan ve milleti temsil eden makam) . Bu tür ziyaretler C.Başkanı ile aynı siyasi fikri paylaştığı, düşündüğü anlamına gelmez.Velev ki olsun...

TS markasının büyümesi/sorunların çözümü / temsili adına dozajı iyi ayarlamayıp şapkadan fare çıkartma gibi işlere kalkarsanız sorun olur. Bir partinin temsil edildiği, bir siyasi fikrin beyan edildiği bir Miting ile karıştırılmamalı.

signal
10.02.2016, 09:57
Cumhurbaşkanının yanında kimi gorsem şike davasını sattığını düşünürüm. Benimki psikolojik.

Erdal DİLEK
10.02.2016, 10:15
yanılş yere yazmışım. . .

eksikbirşey
10.02.2016, 11:41
Yahu yanlış yapmış diyeceksiniz. Bu kadar zor mu ? Çevir babam çevir uğraşmayın. Hekimoğlu gitseydi adamı idam etmiştiniz şimdiye

ibrahim
10.02.2016, 11:44
Yahu yanlış yapmış diyeceksiniz. Bu kadar zor mu ? Çevir babam çevir uğraşmayın. Hekimoğlu gitseydi adamı idam etmiştiniz şimdiye
Ne bakımdan yanlış yaptı anlat bakalım biraz.

eksikbirşey
10.02.2016, 11:46
Forma seçiminde yanlış yapmış. Beyaz olmalıydı

f1bekir
10.02.2016, 11:56

Tam tersine; Usta'yı destekleme nedenlerimizden birisi de Usta'nın bu tip yerlere daha rahat gidebileceğini düşünmemizdi.

eksikbirşey
10.02.2016, 12:00
Doğru yapmışsın o zaman abi tebrik ediyorum. Biz bu adama komple Trabzonun tapusunu versek, yine de bizim hayrımıza bişey yapmaz ama olsun deneyelim diyosunuz, bakalım.

Faik Yılmaz
10.02.2016, 13:10
Tam tersine; Usta'yı destekleme nedenlerimizden birisi de Usta'nın bu tip yerlere daha rahat gidebileceğini düşünmemizdi.

Evet birazda siyaseti biz kullanalım bakalım dedik....

Aydın Danış
10.02.2016, 13:25
Evet birazda siyaseti biz kullanalım bakalım dedik.... ;)

Artık en güzeli, en uygunu o malum şahısların kullanma şekillerini görünce neden bizde kullanmayalım demek isabetdir hatda başarıdır benim gözümde :)

selcuk
10.02.2016, 13:25
<tbody>

<tbody>
Sağlık Kurulumuz göreve başladı

<tbody>
http://www.trabzonspor.org.tr/images/theme/a1.gif
http://www.trabzonspor.org.tr/images/theme/a2.gif
http://www.trabzonspor.org.tr/images/theme/a3.gif
http://www.trabzonspor.org.tr/images/theme/a4.gif

</tbody>

</tbody>

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/site_genel_2.jpg

Yönetim Kurulumuz kulübümüz bünyesinde görev yapmak üzere Sağlık Kurulu oluşturdu. 3 akademisyenden oluşan ve başkanlığını Ortopedi Uzmanı Prof. Dr. Osman Aynacı’nın yapacağı kurulda Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Gökçe ve Kalp Damar Cerrahı Op. Dr. Kibar Yaşar Güven de yer almaktadır.

</tbody>

f1bekir
10.02.2016, 13:34
Doğru yapmışsın o zaman abi tebrik ediyorum. Biz bu adama komple Trabzonun tapusunu versek, yine de bizim hayrımıza bişey yapmaz ama olsun deneyelim diyosunuz, bakalım.

Gidilmesinden mi yoksa bişey yapmayacağı belli olduğu halde gidilmesinden mi rahatsızsın?

eksikbirşey
10.02.2016, 13:37
Şike başlığında rte için yapılan konuşmaların burda yumuşatılmasından rahatsızım.

f1bekir
10.02.2016, 13:53
Şike başlığında rte için yapılan konuşmaların burda yumuşatılmasından rahatsızım.

Birbirine karıştırmayalım. Burada biz devletin gücünü kullanmaktan bahsediyoruz, bu durum, bahsettiğiniz şahıs hakkındaki görüşlerimizi değiştirmez.

Ha "Benim devletle işim olmaz, kendi gücüm bana yeter" diyebilen ve bunu temellendirebilen varsa ona destek verelim, el üstünde tutalım ama malesef gerçek dünyada bunu söyleyebilecek birisi yok. Mesela stayumun bitmesini istiyorsan başkanın gittiği şahısa gitmen gerekiyor, yapacak bişey yok, burası muz cumhuriyeti çünkü.

eksikbirşey
10.02.2016, 15:38
Derdimiz adaletsiz sisteme entegre olmak mı ? Sisteme karşı durmak mı ?

batuhanTs
10.02.2016, 17:13
Niye cumhurbaskani denen o zata gidiyor anlamadim adamin yaptigi yapmak istedigi hukuksuzluga alet oluyor ne ozelligi varmis onun git basbakanla gorus ondan sonra da sirasiyla 2 muhalefet partisiyle gorus ver 61 numarali formani pozunu da ver sonra ne konusursan konus kendini her seyin basi zanneden adamin oyununa alet olmakta neyin nesi hatta sikecileri koruyan bu adamin yaziklar olsun usta sana

nakzo
10.02.2016, 17:23
PKK partisine destek vermeyen her siyasi görüşe saygım vardır.ihoyuda RTE ye destek verdiği için bir kere bile eleştirmedim zır cahil ve başarısız olduğu için eleştirdim.Bana Trabzonsporda başkanlık yapacak adamda, futbolcuda başarılı olacak. Yok iyi insanmış ,yok filozofmuş, yok doktormuş anlamam. Şikeye bulaşmadan başarı ..Bahaneler üretenleri,hele hele kendi yeteneksizliği ve başarısızlıklarını başka yana yıkmaya çalışanları kale bile almam.Seneye, bu kadroyla devam edip bahane üretmeye gayret ederse en çok destekleyen ben ,USTANIN TAM KARŞISINDA DURACAĞIM.

f1bekir
10.02.2016, 18:19
Derdimiz adaletsiz sisteme entegre olmak mı ? Sisteme karşı durmak mı ?

Tamam kardeşim siz sisteme karşı duracak birini getirirsiniz bir dahaki seçimde.

Bu muhabbete asıl giriş nedenim "hekimoğlu gitseydi şimdi gömmüştünüz adamı" ifadenizdi. Ben gömmezdim, aksine dediğim gibi Usta daha rahat gider diye onu tercih ettim.

dağlıca61
10.02.2016, 20:48
Başkan Muharrem Usta nın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan' ı ziyaret etmesini doğru buluyorum hatta bu ziyaretlerini Başbakan, Trabzon' lu bakanlar ve Trabzon' lu milletvekillerini de içine alacak şekilde genişletmesi gerekir. Ancak bu ziyaretler siyasi görüşü temsil edecek bir boyuta ulaşmamalı, bu ziyaretlerde Trabzonspor kimliği ve menfaatleri her zaman siyaset,siyasetçi kimliğinin önünde tutulmalıdır.

adiloş bebe
10.02.2016, 21:09
sadece körü körüne başkanı yaptığı bu hareketten dolayı eleştirmek çok yanlış olur. Ben şöyle düşünüyorum: tabikide Türkiyenin önemli kulüp başkanlarından biri olarak Cumhrbaşkanını ziyaret edeceksin bundan normal birşey olmaz amma forma verip fotoğraf çektirmeler yada süleyman soylu beyefendiye Trazbonspor rozeti falan takmalar veya hadi takmayı geçtim bunu alenen bir şekilde yapmak yanlıştı bana göre olabildiğnce gizli tutulmalı ve malzeme yapılmamalı bu tür şeyler.

gometra
10.02.2016, 21:26
..

Buğra Çora
10.02.2016, 23:05
Adam kim bilir bu görüşmelerin sayesinde neler kazandırmıştır bize.. sizde burda iftiranın kitabını yazın..

ibrahim
10.02.2016, 23:45
Adam kim bilir bu görüşmelerin sayesinde neler kazandırmıştır bize.. sizde burda iftiranın kitabını yazın..
İftira demeyelim şuna. ihodan sonra Ustayı da kafalayabilecekleri korkusu hakim. Şike meselesinin bu duruma gelmesindeki baş rolü de katınca insanı şüphe sarıyor işte.

dağlıca61
11.02.2016, 00:32
her şeye şüphe ile bakmayalım, değerlendirme yaparken somut delillerle hareket edelim yoksa etrafımızdaki gerçekten camiamızı seven dostlarımızı da kayıp edeceğiz.Trabzonspor un emrindeki siyaset bize çok şey kazandırır, önemli olan siyasetin emrinde Trabzonspor olmayalım, Muharrem Usta siyaseti Trabzonspor un emrinde ve menfaatlendiği bir araç olarak kullanacaktır merak etmeyin.

My
11.02.2016, 01:03
Çok büyük yanlışlar yapılıyor.

Cardozo'nun gitmesi Mbia kadar yanlış bir hamle.

Ne kadar kalifiye adam varsa para için satılıyor.

Kazmalarla bu lig bitmez.

Bulgura giderken pirinçten olmazsak iyidir.

artvints
11.02.2016, 04:48
Sanki takımı hedefe taşımışlar ama ona rağmen satiliyor oyuncular. Zaten olan olmuş dibe çakılmış takım zararı azaltmaya çalışıyor başkan.

Cengiz Çubukcu
11.02.2016, 07:36
başkanın cumhurbaşkanını ziyaretini doğru bulmamakla birlikte kulübün içinde bulunduğu durumdan çıkabilme adına bu tür ziyaretlere gerek duyulduğunun farkındayım...

Faik Yılmaz
11.02.2016, 08:15
İnşallah takım Cardozo satıldıktan sonra gol sıkıntısı çekmez küme korkusu yaşamaz......

selcuk
11.02.2016, 08:36
İnşallah takım Cardozo satıldıktan sonra gol sıkıntısı çekmez küme korkusu yaşamaz......
cardozonun bukadar fark yarattigina gercekten inaniyormusunuz
muhammet bence ondan fazla sistemsiz oyunumuza uyacaktir

Faik Yılmaz
11.02.2016, 08:46

Tabiki inanıyorum....

Geçen sene 17 gol attı....

Bu sene yarım gazla 14 maçta 774 dakika oynadı 7 gol attı 2 gol attırdı....

86 dakikada 1 gol faaliyetinde bulundu....

Yerlere göklere sığdıramadığınız Muhammet Demir ise 1612 dakikada 8 gol 3 asislik performansı ile 146 dakkikada bir gol faaliyetinde bulundu....

Geçen yıl Cardozo 17 gol attı....

Büyük yetenek Muhammet sadece 10 gol....

Yani diyorumki inşallah küme korkusu ve gol sıkıntısı yaşamayız....
3-5 kuruş kazanacağız diye çok daha fazlasını kaybetmeyiz.....

Erdem Keser
11.02.2016, 08:48

1,5 sene boyunca kenardan orta alamadigi halde 59 macta 27 gol 6 asist yapmis bir oyuncu icin fark yaratiyor mu demissiniz. Fark yaratmak nedir; yada kulup tarihinde bu kadar katki veren kac oyuncumuz olmustur. Gercekten merakimdan sordum:)

katre-i.matem
11.02.2016, 08:58
Tabiki inanıyorum....

Yerlere göklere sığdıramadığınız Muhammet Demir ise 1612 dakikada 8 gol 3 asislik performansı ile 146 dakkikada bir gol faaliyetinde bulundu....

Sanki Muhammet e karşı biraz ön yargılısınız. Muhammet ile Cardozo nun gölcülüğünü kıyaslamak amiyane tabirle ahmaklıktır zaten. Fakat yaşını almış, mücadele gücü kalmamış, Benfica da ki fit görünümünden eser kalmamış, "topa ayağını uzatırken sakatlanan" Cardozo dan kazanılacak en büyük kazanç bonservis bedeli olur.

Küme düşme korkusu yorumunu ise size yakıştıramadım.

Faik Yılmaz
11.02.2016, 08:59
Bakın Beşiktaşın ultra süper yıldızı milletin hiç bir yere sığdıramadığı Mario Gomez ligde

19 maç oynamış 1508 dakkika sahada kalmış 15 gol atmış 2 asist yapmış..... Yani 88 dakkikada 1 gol faaliyetinde bulunmuş....

Cardozo 14 maç oynamış 774 dakkikada 7 gol atıp 2 asist yapmış......... Yani 86 dakikada 1 gol faaliyetinde bulunmuş....

Oynadığı süreler içinde Mario Gomez kadar verimli olan bir adamı bile beğenmiyoruz.....

Sanki şampiyonluğa oynuyoruz.

Faik Yılmaz
11.02.2016, 09:02
Küme düşme korkusu yorumunu ise size yakıştıramadım.

Şahsen böyle bir şeye Kesinlikle inanmıyorum lakin şehrin genel havası böyle maalesef....

katre-i.matem
11.02.2016, 09:02
Çizgiye inemeyen, orta yapamayan, ters ayaklara bırakılmış kanatlarda Cardozo sitili golcüler maalesef ki verimli olamaz. Biz oyun sistemini, kadro yapımızı sanraforumuza göre kurmak yerine santrafordan oyun sitiline adaptasyon bekliyoruz. Unutmayalım ki 2 sene sonra şampiyonluk düşünüyorsak bu şampiyonluk 34 ünü yaşayan Cardozo nun olduğu bir takımla olamaz.

Faik Yılmaz
11.02.2016, 09:04
Birde Cardozo 32 yaşında.......yani 83 doğumlu......

2-3 yıl daha rahatça futbol oynayabilir....

Erdem Keser
11.02.2016, 09:06

Ozer, Salih Dursun ,Fatih Atik'in oynadigi takimda 50 yasinda da oynar hocam.

f1bekir
11.02.2016, 09:08
Cardozo'yu hepimiz seviyoruz ama satılması rasyonel bir iştir, ben destekliyorum.

Faik Yılmaz
11.02.2016, 09:15
32 yaşındaki Cardozo yaşlı diye satılıyor ise....

33 yaşındaki Bosingwanın takımda ne işi var....

Gurpas
11.02.2016, 09:20
Şahsen böyle bir şeye Kesinlikle inanmıyorum lakin şehrin genel havası böyle maalesef....

İşte Trabzon şehrinin psikolojik durumu bu.

Ekrem D.
11.02.2016, 09:34
Takımın yüksek çoğunluğu aldığı maaşı haketmiyor, ederinden fazla para ödüyoruz. Aynı katkıyı çok daha düşük ücretlere oynayan oyunculardan da alabiliriz.

Dolayısıyla, takımda bir-iki oyuncu hariç teklif gelen herkes gönderilebilir, hiç bir sıkıntı yoktur. Takım şu anda yeniden yapılanma aşamasındadır. Yeniden yapılanmanın iki kuralı vardır. Eldeki para eden yaşlıları, yüksek ücret alanları, ve düşük potansiyelli oyuncuları satarsın; elindeki değerler etrafında yeniden yapılanırsın. Sonuç olarak, Cardozo'nun €5.5M karşılığında satılması bir başarıdır.

Ekrem D.
11.02.2016, 09:34

Bosingwa'ya €5.5M değil €2M gelsin gönderilir. Bosingwa'nın takımda kalmasının sebebi Bosingwa'nın Cardozo'dan daha değerli olması değil, alıcısının olmamasıdır.

Faik Yılmaz
11.02.2016, 09:39
7 gol atan Cardozo ZORLA satılıyor ise....

Bu takımda ;

Musa Nizamın ne işi var.... ?

Sefa nın ne işi var.... ?

Fatih Atikin ne işi var.... ?

Ve Takıma gram faydası olmayan diğer oyuncuların ne işi var.....?

Cardozo'nun suçu zamanında çirkeflik yapıp parası ödenmediğinde gitmemesi mi acaba ?

Cardozo'ya ypılan muameleyi gördükten sonra Mbia 'ya hak verdim kimse kusura bakmasın....

Bize demekki böyle adamlar lazım....

Ekrem D.
11.02.2016, 09:40
Jose Bosingwa (33)
Fatih Atik (31)
Erkan Zengin (30)
Özer Hurmacı (29)
Sefa Yılmaz (Yüksek Maaş)

Yukarıdaki 5 oyuncu satılmalıdır. Satılabilir demiyorum.

f1bekir
11.02.2016, 09:50

Abi konuyu sadece yaş üzerinden tartışmak yanlış olur kanısındayım.

Biliyorsun ki Bosingwa alınmamış olsa zarar edecektik. Takımda olmasının bir zararı var mı? Yok. Bosingwa mecburen alındı yani, verimli olursa ne ala, ki yaşına rağmen sakatlanıncaya kadar nasıl oynadığını da görmüştük.

Cardozo ise -yetenekleri tartışılmaz tabi- pamuk ipliğine bağlı gibi geliyor bana. Hücum planlarımızın merkezine koyabileceğimiz bir durumda değil bence.

Sezon sonunu zor getiririz diyorsanız, Cardozo tek başına bizi bu durumdan kurtaramaz bence. Takım hep beraber toparlanırsa da Cardozo'ya ihtiyacımız kalmaz. Burada yönetim uzun vadeli düşünüyor ve bu riski alıyor, ben de olsam böyle yapardım.

Başkanın şimdiye kadar desteklemediğim tek icraatı Muhammet Demir transferi oldu. İnşallah o da beni yanıltacak.

alone_6161
11.02.2016, 09:52
Cardozo kesinlikle çok üst düzey bir golcü. Sahada ne yaptığını bilmeyen orta saha ve kanat oyuncularına rağmen attığı goller de klasını, katkısını açıkça göstermektedir. Fakat biz 50. yılda şampiyonluk parolasıyla yola çıktıysak ve bu hedefin hocası (planlayıcısı, uygulayıcısı) belli değilken, hangi sistemde bir futbol oynatacağı, hangi futbolculardan faydalanacağı belli değilken yapmamız gereken iyi teklif geldiyse Cardozo'yu satıp adama bütçe hazırlamaktır. Bu seneyle ilgili zaten kimsenin bir beklentisi, hedefi yok. Bari mali konularda hızlı ve etkin adımlar atıp yarınları kazanalım.

Muhammet'in de Antep'teki performansından daha fazlasını vereceğine eminim. İkinci yarıyı öyle böyle atlatırız.

Bosingwa'nın tekrar çağırılmasının bir sebebi de Cavanda'dır. Cavanda'daki ruh halini gören yönetim ona da teklif bekliyor ve satana kadar yaşı ilerlemiş olsa da, kalitesiyle bu açığı kapatacak Bosingwa'yı geri çağırdılar ki 10 numara bir manevra oldu.

f1bekir
11.02.2016, 09:53

Bu takımda ;

Cardozo'nun suçu zamanında çirkeflik yapıp parası ödenmediğinde gitmemesi mi acaba ?

Cardozo'ya ypılan muameleyi gördükten sonra Mbia 'ya hak verdim kimse kusura bakmasın....

Abi bunların alıcısı yok, Cardozo'nun var, bu yüzden satılamıyorlar.

Ayrıca MBia tabii ki haklı.

Reha Asan
11.02.2016, 09:54

Bu takımda ;

abi eminim ki bu adamlara bugün teklif gelsin ya da bu şahıslar gitmeyi kabul etsinler bir saniye takımda tutulmazlar zaten.Ama Cardozoya teklif var ve gayette iyi bir teklif.
burada bence tek sorgulamamız gereken Muhammet sakatlanırsa ne yaparız.
Gerçi Cardozo şu anda zaten ortalama 3-4 maçı kaçıracak ve sonrasında ne kadar sürede hazır hale gelecek belli değil.

Faik Yılmaz
11.02.2016, 09:55
Abi konuyu sadece yaş üzerinden tartışmak yanlış olur kanısındayım.

Biliyorsun ki Bosingwa alınmamış olsa zarar edecektik. Takımda olmasının bir zararı var mı? Yok. Bosingwa mecburen alındı yani, verimli olursa ne ala, ki yaşına rağmen sakatlanıncaya kadar nasıl oynadığını da görmüştük.

Cardozo ise -yetenekleri tartışılmaz tabi- pamuk ipliğine bağlı gibi geliyor bana. Hücum planlarımızın merkezine koyabileceğimiz bir durumda değil bence.

Sezon sonunu zor getiririz diyorsanız, Cardozo tek başına bizi bu durumdan kurtaramaz bence. Takım hep beraber toparlanırsa da Cardozo'ya ihtiyacımız kalmaz. Burada yönetim uzun vadeli düşünüyor ve bu riski alıyor, ben de olsam böyle yapardım.

Başkanın şimdiye kadar desteklemediğim tek icraatı Muhammet Demir transferi oldu. İnşallah o da beni yanıltacak.

Sevgili Bekir...

Olaya sadece kar-zarar açısından bakarsakta yanlış yaparız....

Cardozo parasını almayınca det etmeyen , ceza sahası içinde topla buluşturabilirsen hala bolca gol atabilecek bir profesyonel...

Yedek klubesinde buz kutusunun üzerinde bile oturmayı dert etmeyen bir adamı ZORLA gönderip Fatih Atikleri takımda tutar isek oynayan oyuncularında verimi düşecektir....

Direkt oynayabilen bir adamı satacak yerde Fatih Atikleri sat..... Hatta bedava verde kurtulalım....

Bu transferin bize yarardan çok zararı gelecektir buna inanıyorum....

f1bekir
11.02.2016, 10:04
Sevgili Bekir...

Cardozo parasını almayınca det etmeyen , ceza sahası içinde topla buluşturabilirsen hala bolca gol atabilecek bir profesyonel...

Yedek klubesinde buz kutusunun üzerinde bile oturmayı dert etmeyen bir adamı ZORLA gönderip Fatih Atikleri takımda tutar isek oynayan oyuncularında verimi düşecektir....

Direkt oynayabilen bir adamı satacak yerde Fatih Atikleri sat..... Hatta bedava verde kurtulalım....

Yönetim de bedava vermeye razıdır bence abi ama alan yok işte...

Cardozo'nun yeteneğine ve profesyonelliğine ben de hayranım ancak uzun vadeli ve duygusal olmadan mantıklı bir şekilde düşünmeye çalıştığımda "ben de aynısını yapardım" diyorum. Yoksa hiç oynamasa bile kulübede öyle otursun, kendine has bir şekilde gülümsesin bana yeter. Çok seviyorum Cardozo'yu ama kulübün sorumluluğu bende olsa, yineliyorum, ben de satardım.

Görüş ayrılıklarımız mutlaka olacaktır bazı konularda, hatta yönetim içinde de vardır eminim ama ortak akıl bir karar vermiştir, çekincelerimizi belirtmek kaydıyla desteğe devam tabi :)

Faik Yılmaz
11.02.2016, 10:09
Para için para eden her şeyi satmakta vizyon değil.....

Bunuda unutmasın Sayın Başkan....

Fatih Öztürk
11.02.2016, 10:11
Alternatifleri olmayan Cardozo ve Cavanda satılırsa 40 puanı zor görürüz,Dip not olarak düştüm.

CEMEFKER
11.02.2016, 10:14
yanlış yerde yazmışım. (edit)

CEMEFKER
11.02.2016, 10:15

Bosingwa ile TS fifalık tı zaten...Oynamayıp takımdan uzak kalarak para kazanmasındaysa bi şekilde oynatılıp, takım içinde tutulmak istendi...

Anladığım mecburi dönüş ...keza Constant ve Medjani ile de bi şekilde anlaşma yoluna gitmek istedi yönetim. Stratejik tercihler. Yönetimin Bosi-Constant-Medjani (hadi Medjani bir nebze daha işimize yarardı) nin kara kaşına hasret olduğunu zannetmiyorum.

Cardozo ile fifalık bir durum yok. Satılıp para kazandırıcak klube.

CEMEFKER
11.02.2016, 10:18
Sevgili Bekir...

Yukarıda SİYAHLA belirttiğim yerdeki potansiyeli yönetim değerlendirecek/fırsata çevirecek bir takım oluşturmanın yıllar alacağını öngördüğünden sanırım satmak istiyorum.

Faik Yılmaz
11.02.2016, 10:20
Sen zaten orta yapacak forvetini besleyecek bir takım oluşturamazsan ligde başarılı olamazsın ki.....

Yok oluşturursan zaten o sistemde Cardozo başarılı olur....

Yahu bir çift forvetle oynadığımızı göremeden terki diyar eyletecekler bizi.....

Berk Ç.
11.02.2016, 10:38
Bakın Beşiktaşın ultra süper yıldızı milletin hiç bir yere sığdıramadığı Mario Gomez ligde

19 maç oynamış 1508 dakkika sahada kalmış 15 gol atmış 2 asist yapmış..... Yani 88 dakkikada 1 gol faaliyetinde bulunmuş....

Cardozo 14 maç oynamış 774 dakkikada 7 gol atıp 2 asist yapmış......... Yani 86 dakikada 1 gol faaliyetinde bulunmuş....

Oynadığı süreler içinde Mario Gomez kadar verimli olan bir adamı bile beğenmiyoruz.....

Bundan daha rahat oynıcaksa o zaman 10 hafta sakat 3 maç eli belinde oynar reis daha bol dinlenir yani. Yorumlarını okudumda hayret ettim gerçekten nasıl gomez kadar yararlıymış taraflı olmıyalım bu kadar cardozo cardozo diye ölüp bitmeye gerek yok. Belki gol atıyo ama ne takım savunmasına, presine yararı var nede her maçı kaldırıcak gücü.

Ayrıca gerçek tablo bu;
Mario Gomez - 18maç / 15gol / 94dk. başına gol
Oscar Cardozo - 14maç / 7gol / 110dk başına gol

Birde çok çok az gol atan Gaziantep ile Trabzonsporun forvetinin gol sayılarını kıyaslıyosun.

Trabzonspor geçen sene 58 gol atmış - Cardozo - 29maç / 17gol / 1asist
Gaziantepspor ise 31 gol atmış - Muhammet - 29maç / 10gol / 5asist
Birde böyle değerlendir.

Faik Yılmaz
11.02.2016, 10:45
Bundan daha rahat oynıcaksa o zaman 10 hafta sakat 3 maç eli belinde oynar reis daha bol dinlenir yani. Yorumlarını okudumda hayret ettim gerçekten nasıl gomez kadar yararlıymış taraflı olmıyalım bu kadar cardozo cardozo diye ölüp bitmeye gerek yok. Belki gol atıyo ama ne takım savunmasına, presine yararı var nede her maçı kaldırıcak gücü.

Ayrıca gerçek tablo bu;
Mario Gomez - 18maç / 15gol / 94dk. başına gol
Oscar Cardozo - 14maç / 7gol / 110dk başına gol

Birde çok çok az gol atan Gaziantep ile Trabzonsporun forvetinin gol sayılarını kıyaslıyosun.

Trabzonspor geçen sene 58 gol atmış - Cardozo - 29maç / 17gol / 1asist
Gaziantepspor ise 31 gol atmış - Muhammet - 29maç / 10gol / 5asist
Birde böyle değerlendir.

Bilgileriniz çok eksik.....

Bir oyuncunun maça başlaması 90 dakika oynadığı anlamına gelmiyor.....

Sözgelimi 1.dakikada sakatlanıp çıkmış isede siz 90 dakika oynamış gösteriyorsunuz....

Yanlış eksik ve objektif değil yazdıklarınız....

El Cordobes
11.02.2016, 10:47
Usta'nın kongre öncesi hemen hemen bütün röportajlarını okudum, katıldığı yayınları izledim. verdiği mesajlardan direkt ve dolaylı olarak çıkan sonuçlar kabaca şunlardı:

ekonomik olarak kötü durumda olduğumuz için özellikle gelir artırıcı çalışmalar yapılacak, takımdaki sözleşmeli oyuncu sayısı azaltılacak, ekonomik başarı için sportif başarının şart olması nedeniyle Avrupa kupaları sonuna kadar zorlanacak, sezon sonu için lucescuyla anlaşıldı ancak devre arasında kalıcı çözüm bulabileceğimiz lucescuvari bir hoca bulunabilirse o olacak olmazsa geçiş dönemi için bir hoca ile anlaşılacak, takımda performans alamadığımız kaliteli oyuncuların performansını artıracak ortam oluşturulacak.

camia üzerinde öyle bir etki bırakıldı ki her şey planlanmış programlanmış, işbaşına gelindiği anda hamleler yapılmaya başlanacak, nispeten takım ayağa kalkacak, sezonun iyi bir yerde bitirilmesiyle gelecek sezon için gerekli sinerji de yakalanmış olacak ve önümüzdeki yıl şampiyonluğa full konsantre olarak hazırlanacaktık. ancak gelinen noktada nedenleri ve detayları muhtemel ki ilerleyen süreçte daha iyi aydınlanacak meselelerden ötürü bu sene çile senesi olarak adlandırıldı. hoca işi muamma olarak kaldı, yanlış hamleler yapıldı. para eden isimler satıldı veya satılığa çıkarıldı. takım planlaması işi tamamen çöktü, yarım devre çöpe gitti. ligin orta düzey bi takımına 1 haftada 2 kez yenilecek duruma düştük, ligde şunu rahat yeneriz diyeceğimiz bir takım yok. camia psikolojik olarak çökmüş vaziyette.

bizim işimiz sabretmek, destek olmak. bu rezaletin sorumlusu tabi ki bu yönetim değil. ancak vurgulamak istediğim husus söylemler ve eylemler arasında birtakım farklılıkların olması daha da kötüsü söylemlerin de bu manada süreç içerisinde değişikliğe uğruyor olması. en basiti seçim öncesi 50. yılda şampiyonluğa söylemiyle 2 sezonu ifade ediyoruz derken artık önümüzdeki yıl iddialı olunacak ama asıl hedefimiz 2017-2018 yılı olacak denmesi bile küçük ama gözden kaçmayacak bir söylem değişikliği. bu bana seneye de çok ümitli olmayın alt mesajı olarak geldi. ben şahsen kendimi Usta yönetimiyle çile sezonuna hazırlamamıştım, hazırlayan var mıdır merak ediyorum. bu tür farklılıklar beni gelecek sezon için karamsarlığa itiyor. bir plan dahilinde mi hareket ediliyor yoksa rüzgar nerden eserse ona göre davranılıyor emin değilim. mesela gelecek sezon takım yapılanması nasıl olacak, hoca belli mi, transferler kimin tercihleriyle yapılacak herhangi bir fikrimiz var mı? tek dayanağımız Usta bu işi yapar diye oluşan güven. bu söylediklerim tamamen takım yapılanması ve kulübün futbol aklıyla ilgili çekincelerim, ekonomik anlamda takdir edilesi hamleler geldi, sezarın hakkı sezara...

kişisel bir izlenimim ise Usta'nın müthiş bir hatip olduğu, düzgün konuşmasının yanında jest ve mimikleriyle bunu fevkalade desteklediği, bu sayede müthiş bir ikna kabiliyeti olduğu yönünde. yani bugün söylediklerinin ve yaptıklarının 180 derece tersini yarın söylese yine büyük bir kitleyi ikna edebilir. bu özelliği bana hiç de haz etmediğim birini hatırlatıyor. umarım bu yeteneğini onun gibi kullanmaya kalkmaz...

Fatih Öztürk
11.02.2016, 10:47
Takım savunmasına yararı yok yalanını şuraya yazmayın komik oluyor.Oynadığı süre içinde 2 rakip defans oyuncusu çakılı oynuyor ayrıca ceza sahamıza gelen köşe vuruşlarında kafa ile çıkardığı ortalama 3 topu var.

Berk Ç.
11.02.2016, 10:58
Bilgileriniz çok eksik.....

Bir oyuncunun maça başlaması 90 dakika oynadığı anlamına gelmiyor.....

Sözgelimi 1.dakikada sakatlanıp çıkmış isede siz 90 dakika oynamış gösteriyorsunuz....

Yanlış eksik ve objektif değil yazdıklarınız....

Oynadığı dakika başına hesaplanmıştır zaten gol dakikaları

Bir daha yazayim

Cardozo - 14maç / 7gol / Toplam oynamış olduğu dk 768 yani 109,7 dk başına 1gol

Gomez - 18maç / 15gol / Toplam oynamış olduğu dk 1416 yani 94,4 dk başına 1 gol
yani aynı sonuç.

Yanlış, eksik ve objektif olmayan yerleri gösterirsen sevinirim gözümden kaçmış birşey olabilir belki.

7can61
11.02.2016, 11:00
Cardozo ligin en yumuşak forveti, hangi stopere sorsanız bana cardozoyu yollayın der.

Her maç takımı eksik oynatıyor, kırk yılın başı bir ortaya kafa vuracak da gol olacak.

Bize lüks, alıcısı varsa hemen sepetlenmeli.

ibrahim
11.02.2016, 11:09
Yırtıcı savaşçı Muhammeti yanına koy bakalım bitirici Cardozo neler neler yapıyor bu takımda. Yahu bir kere de kusursuz bir forvet hattımız olsun. Nedir bi tek forvet takıntısı Allah aşkına?

Faik Yılmaz
11.02.2016, 11:10
Oynadığı dakika başına hesaplanmıştır zaten gol dakikaları

Bir daha yazayim

Cardozo - 14maç / 7gol / Toplam oynamış olduğu dk 768 yani 109,7 dk başına 1gol

Gomez - 18maç / 15gol / Toplam oynamış olduğu dk 1416 yani 94,4 dk başına 1 gol
yani aynı sonuç.

Yanlış, eksik ve objektif olmayan yerleri gösterirsen sevinirim gözümden kaçmış birşey olabilir belki.

Mariı Gomez 18 maçta 1508 dakika oynadı...... 1416 dakika değil......

Cardozo 774 dakkika oynadı..... Yalnız 2 oyuncununda 2 asisti var.... Bunlarıda es geçtiniz.....

Gurpas
11.02.2016, 11:12
Cardozo baba gittmi? Gittiyse yolu açık olsun... Takımımızı şereflendirdi keşke 2010, 2011 kadrosunda bulunsaydı. O zaman çok farklı olurdu.

Faik Yılmaz
11.02.2016, 11:12
Birde şöyle bir hava oluştu şehirdi....

Bu sene zaten

gitti onun için her maç rezil futbol oynayıp yenilmemiz mi gerekiyor ?

anlamıyorum...

theo
11.02.2016, 11:14
Bize Emenike ayarında forvet gerek... (şikeye adı karışmamış olan hali gibi)

Bahadır Şimşek
11.02.2016, 11:16
Cardozo'yu satıp Muruqi'yi alalım. İzlemedim ama burda izleyenler çok methediyor. Hem zaten serbest galiba şu anda.

Hasan61
11.02.2016, 11:22
Şikecinin sözleşmesini uzatmak gibi bir hata yapma başkan.
Çetenin kulüpten dağıtılması lazım.

Faik Yılmaz
11.02.2016, 11:24
2-3 hafta daha yenilirsek golleri başkanımız vizyonu ile atar artık......

Berk Ç.
11.02.2016, 11:40
Mariı Gomez 18 maçta 1508 dakika oynadı...... 1416 dakika değil......

Cardozo 774 dakkika oynadı..... Yalnız 2 oyuncununda 2 asisti var.... Bunlarıda es geçtiniz.....

O zaman sizin dediğinize göre Cardozo - 774dk oynadı / gol başına dk ortalama 110,5.
Büyük ihtimal maçkolikten bakıyorsunuz orada tatil edilen maçın dakikalarıda gözüküyo bu yüzden ligte 18maç oynayan beşiktaşın oyuncusu gomez 19maç oynamış gözüküyo ama yinede hala daha düşük gol başına dakikası yani daha iyi hala.

Cengiz Çubukcu
11.02.2016, 11:40

çok fena çaktın :)

Faik Yılmaz
11.02.2016, 11:41
Trabzonspor'un şu anda paradan daha fazla forvete ihtiyacı var....

Bu yüzden Cardozo satılmasın.....

Murat'
11.02.2016, 11:43

Faik abi, adam zaten şu an sakat 2-3 hafta oynayamayacak. Form tutması falan derken bu iş uzar gider. Bence rakam doğruysa satılmaması gerçekten çok büyük hata olur.

thehell61
11.02.2016, 11:46

Kaç maç oynar sizce Cardozo ligin 2. dmyarısında?

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Emorfo
11.02.2016, 11:47
Sayın Usta'yı yanlış dönemde seçtik. İHO cahilinin başkan seçildiği kongrede kendisini seçseydik her şey çok farklı olacaktı. Bu yanlış tercih bize maddi ve manevi olarak büyük yara açtı. Adı geçen oyuncular şimdi değil de sezon sonu satılmalı. Zira ciddi ciddi küme düşme potasına girme tehlikesi altındayız.

Ozan Yılmaz
11.02.2016, 11:47
Cardozo'yu satıp Muruqi'yi alalım. İzlemedim ama burda izleyenler çok methediyor. Hem zaten serbest galiba şu anda.
Douglas in ovulmesi gibi olmasın. [emoji1]

Faik Yılmaz
11.02.2016, 11:49
Faik abi, adam zaten şu an sakat 2-3 hafta oynayamayacak. Form tutması falan derken bu iş uzar gider. Bence rakam doğruysa satılmaması gerçekten çok büyük hata olur.

Kaç maç oynar sizce Cardozo ligin 2. dmyarısında?

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yahu 2-3 maçta kaznadıramazmı bize.....

9 puan eder.....

yetmezmi.....

ilk yarıda kazandırdığı puanları yazdım buraya

Mert Oğuzlu61
11.02.2016, 11:51

İstatistikleri ağlatmışsınız... Dakkasına saniyesine salisesine girmeden kısa özet geçeyim;

Mario Gomez: 18 maç 15 gol 3 asist
Cardozo: 14 maç 7 gol 2 asist

Gomez topu kaleciyle birlikte içeri sokuyor. Bizimki Kayseri maçı dışında kaç maç kazandırdı ? Tek başına çok üstün performans gösterse takımı yukarılara taşısa hak vereceğim ancak Cardozo ile geçen yıl Ersun sayesinde 5. olmuşsun, bu yıl 10. sıralarda takılıyorsun. Nedir bu Cardozo sevdası ? Henrique de bunun attığı kadar gol atıyordu, en azından adamda pas alışverişi diye bir şey vardı Cardozo ya giden toplar direk rakibe geçiyor adamın ayakları artık gitmiyor göremiyor musunuz ?

Bu takımda ;

Kimsenin zorla satıldığı yok ŞARTLAR bunu gerektiriyor. Sakatlık problemi olan ve son senesine girecek olan 33 yaşında hantal forveti 6 milyon euro civarına satarlarsa son yıllarda ligde gördüğüm en büyük transfer başarıları arasına Usta nın satışını direk yazarım.

Musa nın, Atik in, Sefa nın işe yaramadığını yönetimde biliyor ama bunlar sezon sonu gidecek oyuncular. Cardozo senden maç başılarla birlikte geçen yıl 3 milyon euro nun üzerinde net para aldı. Bakın yılda 3 milyon euro üzeri para verdiğimiz 33 yaşında, eleştirilen, sık sık sakatlanan, istikrarsız forvetimiz var. Adamı sakat sakat Çin e müthiş paraya iteleyeceğiz ama siz yönetimi eleştiriyorsunuz. Cardozo kalsa ne olacak sezon sonuna kadar parasını tıkır tıkır alacak ve 4-5 gol atıp sezonu kapayacak tatile gidecek. Sonra 33 yaşında son yılına girmiş adamı sat satabilirsen...

Bize forvet gelmez diye Cardozo ya sarılıyorsunuz, Henrique den 3 gol fazla attı diye dünyanın parasını veriyoruz şu adama. Forvet gelmez diye bir şey yok Teofilo geldi zamanında 2 milyon dolara. Yine buluruz daha genç golcü.

Faik Yılmaz
11.02.2016, 11:51
2-3 hafta daha yenilipte takım küme potasına iyice düştüğünde o zaman Cardozodan gelecek 3-5 kuruşu kimse konuşmayacak...

haberiniz olsun zamanı geldiğinde hatırlatacağım.....

Onur Akyüz
11.02.2016, 11:52
Muhammet'le Cardozo'yu kıyaslamak hiç doğru değil.

Muhammet orta sahaya kadar gelip top indirip tekrar hızla hücum bölgesine hareketleniyor. Son maçta bunu çokça ve başarılı bir şekilde yaptı. Adam rakip savunmayı alt üst ediyor. Cardozo durağan ve son vuruşçu bir adam. Muhammet'i koy 10 numaraya her türlü oynar. Tekke'nin kopyası çocuk.

Yeni yapılanmada çok önemli bir yeri var. Önümüzdeki sene yeni takımın uyum süreci olacak ve sonraki sene tepeye oynayacak, eminim. O nedenle seneye oynayacak bir Cardozo, seneye oynayacak Muhammet ve yabancı genç bir forvetten daha faydalı olamaz şahsi fikrimce. Hele bir de 6m € bonservis ve maaş yükü söz konusuysa.

Bir Cardozo hastası olarak söylüyorum bunları.

Murat'
11.02.2016, 11:58
Forumda methiyeler düzülenlere itibar etmiyorum artık. :) Douglas örneği ortada.

Murat'
11.02.2016, 12:01
2-3 hafta daha yenilipte takım küme potasına iyice düştüğünde o zaman Cardozodan gelecek 3-5 kuruşu kimse konuşmayacak...

Faik abi, Cardozo'nun bir ay sonra iyileşip bir maç sonra sakatlanma ihtimali de var ama.

salihismet
11.02.2016, 12:22

Sende iyice sacmaladin, birakin adamlar islerini yapsinlar. Birdahaki secimlerde sen girersin yönetime, sizin
sectiginiz adamin biraktigi enkezi düzeltmeye calisiyor adam.

Faik Yılmaz
11.02.2016, 12:57
Faik abi, Cardozo'nun bir ay sonra iyileşip bir maç sonra sakatlanma ihtimali de var ama.

işte bende bunu söylüyorum....

Forvet yok forvet......

hal böyle iken elimizdekini niye satalım.....

salihismet
11.02.2016, 13:09

Bu duruma gelirken cardozo yokmuydu bu takimda. kongre üyesi oldunuz diye takimi esir mi alacaksiniz?
Yönetici yöneticiligini yapacak taraftarda taraftarligini. 33 yasina gelmis bir adami eger o paralara
satabiliyorsan helal olsun. Takim yönetirken duygusalligi bir tarafa birakmak zorundasiniz, yoksa asla
basarili olamazsiniz. Cardoza Trabzonu cok sevmis olabilir, hatta fedakarliktada bulunabilir, ancak bu
onun satilmamasina mani olmamalidir. Bence su anda Trabzonsporun Cardozodan cok paraya ihtiyaci var.

Faik Yılmaz
11.02.2016, 13:13
Bu duruma gelirken cardozo yokmuydu bu takimda. kongre üyesi oldunuz diye takimi esir mi alacaksiniz?
Yönetici yöneticiligini yapacak taraftarda taraftarligini. 33 yasina gelmis bir adami eger o paralara
satabiliyorsan helal olsun. Takim yönetirken duygusalligi bir tarafa birakmak zorundasiniz, yoksa asla
basarili olamazsiniz. Cardoza Trabzonu cok sevmis olabilir, hatta fedakarliktada bulunabilir, ancak bu
onun satilmamasina mani olmamalidir. Bence su anda Trabzonsporun Cardozodan cok paraya ihtiyaci var.

Adamın daha yaşını bilmiyorsunuz....

33 değil 32 yaşında....

Arada 1 sene top oynar....

Ayrıca Ona gelene kadar tonla takıma fayda sağlamayan adam var. Onlar satılsın Cardozoyuda düşünürüz.

Adamı sakat , hantal, dede neredese rahmetlik ettiniz ama 10 tane oyuncu sayarım size kadrodan hepsini 5 milyon euroya satamazsın....

salihismet
11.02.2016, 13:33
Faik ben Cardozoyla ayni sene askerlik yaptigim icin sayarken senelerde bir karisiklik oldi, pardon!

el_conquistador
11.02.2016, 14:22
Trabzonspor Kulübü Basın Sözcüsü Asım Örem, Paraguaylı golcü oyuncuları Oscar Cardozo konusunda kendilerine Çin'den resmi bir transfer teklifinin gelmediğini söyledi.

Spor Toto Süper Lig'de Kayserispor ile sahasında yapacağı maçın hazırlıklarını sürdüren bordo-mavili takımın antrenmanını izleyen Örem, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Örem, Cardozo'nun Çin'e transfer olacağına ilişkin haberlere yönelik bir soru üzerine, bu futbolcunun sakatlığı nedeniyle izinli olarak antrenmana çıkmadığını belirterek, şunları kaydetti:

"Çin piyasayı tamamen günübirlik açıklamalarla sallıyor. Cardozo'nun sportif olarak kariyeri ortada. Cardozo gibi bir oyuncuya oradan teklif gelmesi çok doğal ama şunu söylemek gerekir ki, bizim planlarımız içinde şu anda Cardozo ile ilgili böyle bir şey yok. Bize de resmi teklif yok. Dolayısıyla teklif gelmemiş bir şeyi değerlendirme yapmak çok doğru değil zaten. Douglas ve Cavanda konusunda da aynı şey geçerli. Şu anda bize yansıyan resmi teklif yok."

Sakat oyuncuların durumu
Sakatlığı bulunan Onur Recep Kıvrak'ın Kayserispor karşısında forma giymek istediğini vurgulayan Örem, "Onur'un ayağında dış yırtık vardı. Tedavisi yapıldı. Kendisiyle, doktorla yapılan görüşmelerde istekli. Son kararı doktor raporu ve buna bağlı hocanın kararı belirleyecek. Kendisi oynayacağını beyan ediyor, uygun görülürse oynar" ifadelerini kullandı.

Bosingwa ve Musa Nizam'ın ağır gribal enfeksiyon geçirdiklerini hatırlatan Asım Örem, "Bugün ikisi de takımdan ayrı çalıştı. Güç olarak kendilerini zayıf hissediyorlar ama onlar da oynamak, takıma katkı yapmak istediğiyle yarınki antrenmana çıkacaklar. Maça kadar durumları netleşecek" diye konuştu.

Erkan ile görüşme
Erkan Zengin'in ücretinde indirim konusunda ise Örem, "Başkanımız bu konuda dün Erkan ile görüşmeler yaptı. Olumlu gidiyor görüşmeler, olumlu da sonuçlanacak inşallah" değerlendirmesinde bulundu.

Örem, diğer oyunculara göre düşük ücret alan Mustafa Yumlu'nun ücreti konusunda ise bir iyileştirme yapacaklarını belirtti.

Takımdaki hava
Takım içindeki hava konusundaki bir soru üzerine de Örem, şunları kaydetti:
"Şu anda hava biraz da sakatlıklarla ilgili. Sakatlıklarla ilgili bazı birliktelikler azalmış. Bugünkü, dünkü idmana baktığımızda sahada olumlu bir yansıması var, mücadele gücü artmış. İyileşip dönenler olumlu hava yarattı. Topla mücadeleyle ilgili bugün güzel şeyler gördük sahada, umarım bu Kayserispor maçına yansıyacaktır."

Futbolcuların düzenli olarak ücretlerini alamamalarının performanslarını etkilediği yönündeki görüşler konusunda da Örem, şunları söyledi:
"Bu bahsettiğim gibi sakatlıklarla da ilgili ekonomik olarak çeşitli düzenlemeler yapıldı, oldukça sıkı yönetiliyor kulüp. Başkanımızın en büyük attığı adımlardan biri bu aydan itibaren düzenli ödemelere geçilmesi. Futbolcu, maaşı geldiği zaman ödemesini almak zorundadır. Ben onlara çok bağlamıyorum bu işi, bu bir hava. Biraz şanssızlıklar, sakatlıklar, biraz da saha içinde o günkü maçın şartları, zemini, Akhisar Belediyespor maçında böyle bir sonuç çıktı. Bu maçta inşallah düzelecek."
Taraftarlardan destek isteyen Asım Örem, "Bu sene geçiş dönemi yaşıyoruz. Bu dönemde takımın taraftar desteğine çok ihtiyacı var. Elimizden geleni yönetim olarak ortaya koyuyoruz, futbolcu da bu isteği uyandırmaya çalışıyoruz, uyanıyorlar da. Taraftarın yapacağı şey gelip takımını sahada desteklemesi" diye konuştu.

http://www.ligtv.com.tr/haber/trabzonspordan-cardoza-icin-cin-aciklamasi

selcuk
11.02.2016, 14:29
Tabiki inanıyorum....

muhammet antepde, cardozo Trabzonda
Trabzon antepden 4 kat fazla son vurus ve ortalama sezonda 2kati fazla gol atiyor

1,5 sene boyunca kenardan orta alamadigi halde 59 macta 27 gol 6 asist yapmis bir oyuncu icin fark yaratiyor mu demissiniz. Fark yaratmak nedir; yada kulup tarihinde bu kadar katki veren kac oyuncumuz olmustur. Gercekten merakimdan sordum:)

sübyektif algiya göre bende pek isabetli orta atmadigimizi diyorum
lakin statistik sirketleri diyorki sike bahce oyundan 42 isabetli ortaylan en cok Trabzonsporda 40 isabetli ortaylan 2. cok atan (opta can)

cardozoyu burada kimbilir kimse benden cok sevmiyordur
ama bu cardozo o cardozo degil
kalmak istiyorsa mayis basinda fitik ameliyati olsun, yada gitsin

My
11.02.2016, 14:33
Ligi fazla küçümsüyorlar. Sadece Muhammet'e bel bağlayarak bu lig bitmez. Bugün yarın Allah muhafaza adam sakatlansa Beşir'le mi çıkıcaz maçlara. Mbia bile bana göre büyük hata. Ligin bitimi beklenmeli kaliteliler için. Zaten üç beş taneler.

7can61
11.02.2016, 14:48
Çok merak ediyorum Cardozo satılmaz ise kaç maça çıkacak?

Bakın kaç gol atar bile demiyorum, kaç maça çıkacak?

Berk Ç.
11.02.2016, 15:07
Hadi diyelim Cardozo kaldı kalan 15 maçın yarısında oynadı ve 8galibiyet-4beraberlik-3yenilgi aldık tff' den gelen para yaklaşık 13milyon TL.

Diğer ihtimal olarak Cardozoyu 5e veya 6milyon Euroya sattık, ödenmicek olan maç başısı ve garanti ücreti de katarsak ortalama 8milyon EURO gibi bi rakam olur buda yaklaşık 26 milyon TL yapar. Cardozosuzda yukardaki tff gelirinin yarısını kazansak ( 6,5milyon TL) yaklaşık olarak 32 - 33 milyon TL eder.

Cardozo bize sene sonu bu şekilde bi para kazandıramaz bu yüzden teklif varsa şuan satılmalıdır bana göre ve birde yanında Douglası yollayabilirsek çok rahatlarız. He tabi ki forvette sıkıntı sakatlık olabilir Cardozoyu arayabiliriz belki ama onsuzda küme düşücemizi sanmıyorum en kötü ligi küme düşme hattının bi kaç basamak üzerinde bitiririz. Boşuna dememişler bazen ileri gitmek için bir adım geri gitmek gerekir diye.

~UniCef~
11.02.2016, 15:22
Hadi diyelim Cardozo kaldı kalan 15 maçın yarısında oynadı ve 8galibiyet-4beraberlik-3yenilgi aldık tff' den gelen para yaklaşık 13milyon TL.

Diğer ihtimal olarak Cardozoyu 5e veya 6milyon Euroya sattık, ödenmicek olan maç başısı ve garanti ücreti de katarsak ortalama 8milyon EURO gibi bi rakam olur buda yaklaşık 26 milyon TL yapar. Cardozosuzda yukardaki tff gelirinin yarısını kazansak ( 6,5milyon TL) yaklaşık olarak 32 - 33 milyon TL eder.

Cardozo bize sene sonu bu şekilde bi para kazandıramaz bu yüzden teklif varsa şuan satılmalıdır bana göre ve birde yanında Douglası yollayabilirsek çok rahatlarız. He tabi ki forvette sıkıntı sakatlık olabilir Cardozoyu arayabiliriz belki ama onsuzda küme düşücemizi sanmıyorum en kötü ligi küme düşme hattının bi kaç basamak üzerinde bitiririz. Boşuna dememişler bazen ileri gitmek için bir adım geri gitmek gerekir diye.

Bir Cardozo hastasi olarak katiliyorum.

Küme ye düsecegimizi sanmiyorum.. sadece 10 Puan kazansak düsmeyiz :)

61ronin61
11.02.2016, 15:54
aytaç-güray-cavanda-marin-bosingva-onur.muhemmet beşir-muhammet demir-ekici-yusuf.

bunların dışında kalan herkes satılsın.

CAVANDA kesinlikle ve kesinlikle satılmamalıdır.onu gibibir bek yada kanat adamı.(ben olsam onu geri 3 lü de ortada oynatırdım orasıda ayrı yaa)

sonuç olarak cavanda gibi bir bek bir daha çok zor buluruz.onun kafayı mbi takımın hedefsiz oluşu tarfatarın gelmemesi karıştırdı. dengesi bozuldu yoksa süper adam.

sakın cavandayı satmayalım onu şikebahçe alır demedi demeyin.

Ahmet Aksu
11.02.2016, 16:34
aytaç-güray-cavanda-marin-bosingva-onur.muhemmet beşir-muhammet demir-ekici-yusuf.

bunların dışında kalan herkes satılsın.

CAVANDA kesinlikle ve kesinlikle satılmamalıdır.onu gibibir bek yada kanat adamı.(ben olsam onu geri 3 lü de ortada oynatırdım orasıda ayrı yaa)

sonuç olarak cavanda gibi bir bek bir daha çok zor buluruz.onun kafayı mbi takımın hedefsiz oluşu tarfatarın gelmemesi karıştırdı. dengesi bozuldu yoksa süper adam.

sakın cavandayı satmayalım onu şikebahçe alır demedi demeyin.
Katılıyorum cavanda kesinlikle satılmamalı elimizde yabancı olarak cavanda ve marin kalsın seneye. Yerli oyunculardanda onur-aytac-okay-muhammet-guray ve su bencilliginden arınırsa ekici kalsın en az 6 tane as oyuncu gerekiyor
ayrica 11 de olmamak sarti ile :) yusuf-aykut-mustafa kalabilir

Poor
11.02.2016, 16:57
Bizim cavanda gibi 2 3 tane daha Adam bulmamız lazim.

Hem ucuz hem hizli hem uzun hem teknik hem de genc.
Daha ne olsun.

Yok umursamazmis da öyleymiş de Adam bakti takim sallanıyor yonetim degisti taraftar desen yok yanındaki topculara bakiyor bi yaninda salih bi yaninda sefa

Cavanda bu takimdan en son gönderilecek oyuncudur.
Onur yusuf aytac okay cavanda muhammet aykut dışında herkes gönderilebilir.

Bizim once ekici ozer erkan sefa 4lusumden kurtulmamız lazim. Özellikle ozerle erkan.
Ekici geçen sene iyiydi bu sene bi havalarda sanırsınki ronaldo, topun sahibi gibi oynuyor. Boyle devam edicekse gönderilmeli takim oynu 0 hatta eksilerde

jairzinho
11.02.2016, 19:01
cardozoyu çinden başka sadece katarlılar alabilir.maaşı yüksek.yaşı 33 .elde patlamadan yollar ayrılmalı.net

jairzinho
11.02.2016, 19:02
cavanda için acele etmeye gerek yok.ileride de satabilirsin.elde kalma zarar etme ihtimali yok

memozcan
11.02.2016, 19:12
muriqi dediğiniz vedat olan değildir umarım.. hani şu giresunsporda oynayan..

emre6117
11.02.2016, 21:55
Keşke şöyle 6 milyom euro cardozoya verilse dr satsak. Douglasada 3 milyon euroya. Cavanda satılmamalı. Potansiyeli var. Zarar ettirmez cavanda. Cardozoyu çok sevmeme rağmen biz cardozoya uygun futbol hiç oynamadık ve hiç oynayamayacağız. Bizde şota. Hami. Tekke. Burak. M. Demir tarzı adamlar işi yapıyır. Yani kendi pozisyonunu kendisi oluşturan forvet tipleri. Cardozoya ceza sahasında verecn topu o da tek vuruş yapacak ama biz bu işi hiç yapamadık tarihimizde.

emre6117
11.02.2016, 21:57
Gomez. Fernandao. Demba ba. Van persie. Cardozo tipi forvetler bize uymuyor. Yazdığım isimlerin hepsi gelse ancak cardozonun yaptığını yapar bizde.

Faruk BERBER
11.02.2016, 22:17
muriqi dediğiniz vedat olan değildir umarım.. hani şu giresunsporda oynayan..

Bence o.

jairzinho
11.02.2016, 22:56
murigi yi bir defa izledim.giresunsporda oynayanını.topla yetenekleri kısıtlı.

slmn
11.02.2016, 23:52
Vizyon. <blockquote class="twitter-tweet" data-lang="tr"><p lang="en" dir="ltr">We have some news - <a href="https://twitter.com/Arsenal">@Arsenal</a> are going back to America this summer! <a href="https://t.co/dwgWNyIc6e">https://t.co/dwgWNyIc6e</a></p>&mdash; Arsenal FC (@Arsenal) <a href="https://twitter.com/Arsenal/status/697834989354876928">11 Şubat 2016</a></blockquote>
<script async src="//platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

salihismet
12.02.2016, 01:10
Sadri Sener yönetimini biletleri 5 liraya satiyor diye elestiren arkadasin biri, gitti oyunu ihoya verdi,
ihonun elinden takimi zor kurtardilar, kurtardilar derken biraktigi enkaz hala ayaga kaldirilamadi. Bu
seferki secimde bilerek veya bilmeyerek oyunu dogru yere verdi, kisa zamanda cok dogru isler yapan yönetimi
Cardoza satilirsa Ustanin vizyonu cikar top oynar diye elestiren bu kongre üyesi arkadasin, Trabzonsporlulugunu
tartismak bana düsmez, kac santim Trabzonsporludur onuda bilemem. Korkum su ki; eger bunlardan cok varsa
bana göre Trabzonsporun gelecegi gercekten cok karanliktir.

Faik Yılmaz
12.02.2016, 08:32
Sadri Sener yönetimini biletleri 5 liraya satiyor diye elestiren arkadasin biri, gitti oyunu ihoya verdi,
ihonun elinden takimi zor kurtardilar, kurtardilar derken biraktigi enkaz hala ayaga kaldirilamadi. Bu
seferki secimde bilerek veya bilmeyerek oyunu dogru yere verdi, kisa zamanda cok dogru isler yapan yönetimi
Cardoza satilirsa Ustanin vizyonu cikar top oynar diye elestiren bu kongre üyesi arkadasin, Trabzonsporlulugunu
tartismak bana düsmez, kac santim Trabzonsporludur onuda bilemem. Korkum su ki; eger bunlardan cok varsa
bana göre Trabzonsporun gelecegi gercekten cok karanliktir.

1-Sadri ŞENER klübü adam gibi yönetip İHO'ya bile muhtaç etmeseydi o arkadaş oyunu İHO'YA vermezdi. Kel ölür sırma saçlı olur derler. Şampiyonlar liginden gelen tonla paraya rağmen Trabzonspor'un borcunu %500 artıran kişidir Sadri Şener. Ve klüpte satılacak hisse bile bırakmamıştır. Bu yüzden de gitmiştir. Adamın kendisi bile bunu kabul ettti cesaret edip aday bile olamadı. [/B][/U] ama siz edemediniz nedense.

2-İHO'ya verdiğim oyun o günkü şartlar dahilinde arkasındayım. O gün ben ve diğer oy verenler yanlış yapmadı. Yanlışı İHO'nun kendisi yaptı cezasınıda gördü.

3-Usta'ya oy verdim ama bu demek değildirki eleştirmeyeceğim. Takımın 4 tane forvetinden 2 sini satıp gol sıkıntısı çekersek ( ki bu halde bile fazlasıyla çekiyoruz ) heralde bunun hesabını Aziz Yıldırım'dan sormayacağız başkandan soracağız.

4-Güzel para veriyor diye oyuncu satılmaz. O zaman Onur'uda satalım. Ekici'yide satalım. Parayı Fener verse dahi satalım.... Takımın durumuna değil paraya bakalım.

5-Takımın şu anda peynir ekmek gibi , farzı ayın gibi forvete ihtiyacı var. Mevcutlarının haricinde de yine var. Hal böyle iken elimizdekini satmayı doğru bulmuyorum sadece. Sizin gibiler aynı yanlışı Fatih Tekke'de yaptınız. Sakat dediniz, iyi para verdiler dediniz sattınız ne oldu 10 yıldır Tekke gibi bir forvet bulamadık.

6-Trabzonspor Başkanı Usta'ya destek vermeye devam ediceğim. ama benim için çok daha önemlisi var. Trabzonsor'un Onuru. Her maç yenilirken onurumuz zaten ayaklar altına alınmışken kıytırık takımlar "Trabzon Kümeye " derken mevcut kadroyu dahada güçsüzleştirecek adımlara kesinlikle olumlu bakmıyorum ve şiddetle eleştiriyorum. sizin hoşunuza gitsede gitmesede yanlış yapılırsa eleştirmeye devam edeceğim.

saygılar

Berk Ç.
12.02.2016, 09:44
4-Güzel para veriyor diye oyuncu satılmaz. O zaman Onur'uda satalım. Ekici'yide satalım. Parayı Fener verse dahi satalım.... Takımın durumuna değil paraya bakalım.

Lafa gelince bi Dortmund olmalıyız bi Porto, Benfica olmalıyız diyosunuz ama kaldığında ne vereceği tartışılacak 32 yaşında bir buçuk sene sonra 4milyon euro garanti ücretini cebine koyup yollar ayrılıcak bi adamı bile, 5 6 milyon euro teklif var demelerine rağmen ( ki şüpheliyim bence teklif olmayabilir ) satılmamalı iyi para veriliyo diye oyuncu satılır mı diyosunuz anlamak güç. Gerekirse Onurda satılır, Ekicide önemli olan zamanı, teklif edilen para, teklif eden takımlar ve yerine konulacak adamın oldup olmadığı şartlardan bazıları bunlardır ve Cardozo için teklif varsa belki en uygun değil ama uygun zamanlardan biridir hem belkide son fırsattır ki kendiside sakattır giderse mali durumumuza çok iyi yansır gitmezse sözleşmesi yarı yarıya düşürülmeli.

Faik Yılmaz
12.02.2016, 10:18
Lafa gelince bi Dortmund olmalıyız bi Porto, Benfica olmalıyız diyosunuz ama kaldığında ne vereceği tartışılacak 32 yaşında bir buçuk sene sonra 4milyon euro garanti ücretini cebine koyup yollar ayrılıcak bi adamı bile, 5 6 milyon euro teklif var demelerine rağmen ( ki şüpheliyim bence teklif olmayabilir ) satılmamalı iyi para veriliyo diye oyuncu satılır mı diyosunuz anlamak güç. Gerekirse Onurda satılır, Ekicide önemli olan zamanı, teklif edilen para, teklif eden takımlar ve yerine konulacak adamın oldup olmadığı şartlardan bazıları bunlardır ve Cardozo için teklif varsa belki en uygun değil ama uygun zamanlardan biridir hem belkide son fırsattır ki kendiside sakattır giderse mali durumumuza çok iyi yansır gitmezse sözleşmesi yarı yarıya düşürülmeli.

Gerekirse Onur'da satılır dediğiniz anda mesele bitmiştir zaten......

İ. SARAL
12.02.2016, 10:30
Gomez. Fernandao. Demba ba. Van persie. Cardozo tipi forvetler bize uymuyor. Yazdığım isimlerin hepsi gelse ancak cardozonun yaptığını yapar bizde.

Fernandao bizde iş yapar aslında.

Berk Ç.
12.02.2016, 10:33

Onuru çok sevdiğim için gerekirse yani daha iyi olacaksa gider. galatasaray Ardayı yolladı kötü mü oldu, sen Onuru böyle bi yerde görmek istemezmisin şahsen ben çok isterim bizi gururlandırsın temsil etsin ismimizi duyursun.

Murat'
12.02.2016, 10:34
Faik abi neden satılmasın, Onur'a şu anda 7-8 milyon euro verseler hemen satarlar. Satılmayacak oyuncu yok, işin duygusallığını bir kenara bırakıp profesyonelleşmek lazım. Ha Onur'un yeri kolay kolay dolar mı derseniz bence de dolmaz.

İ. SARAL
12.02.2016, 10:35
Bizim taraftardaki arabesk düşünce tarzına hastayım. Kim değerini bulursa satılmalı.

Ekrem D.
12.02.2016, 10:56
Şu Trabzonspor taraftarı -fazla değil- 6 aylığına Trabzonspor'u takip etmeyi bıraksa Trabzonspor'un değeri ikiye katlar.

Faik Yılmaz
12.02.2016, 10:58
Fernandao bizde iş yapar aslında.

Onuru çok sevdiğim için gerekirse yani daha iyi olacaksa gider. galatasaray Ardayı yolladı kötü mü oldu, sen Onuru böyle bi yerde görmek istemezmisin şahsen ben çok isterim bizi gururlandırsın temsil etsin ismimizi duyursun.

İkinize de katılmıyorum dostlar.....

Bakınız Totti Roma'da çok büyük başarılar kazanmadı.... Ama Real' Madrid'in onlarca milyon dolarlık teklifini reddetti. Totti oldu....

Peki bugün Totti deyince hepimiz hatırlıyoruzda Cassano'yu kaç kişi hatırlıyor....

Yaşlı maşlı onu bilmem.....

Büyük takımsan bazı oyuncularını sembol oyuncularını satamazsın...satmaman gerekir....
Cardozo için demiyorum Onur için söylüyorum.....

Buffon Juventus'ta Buffon oldu......
Canizares Valenciada Canizares oldu.

Bazı şeyler para ile satılmaz.... Atıyorum Şenol Güneş Fenerbahçeye kaleci olarak gitseydi Şenol Güneş olurmuydu....
Mesela Hasan Vezir gitti ne oldu...

Ben olsam klüpte sembol olan isimleri kendileri ısrarla gitmek istememesi halinde asla göndermem....

İ. SARAL
12.02.2016, 11:01

Bakınız Totti Roma'da çok büyük başarılar kazanmadı.... Ama Real' Madrid'in onlarca milyon dolarlık teklifini reddetti. Totti oldu....

Peki bugün Totti deyince hepimiz hatırlıyoruzda Cassano'yu kaç kişi hatırlıyor....

Büyük takımsan bazı oyuncularını sembol oyuncularını satamazsın...satmaman gerekir....

Bazı şeyler para ile satılmaz.... Atıyorum Şenol Güneş Fenerbahçeye kaleci olarak gitseydi Şenol Güneş olurmuydu....

Ben olsam klüpte sembol olan isimleri kendileri ısrarla gitmek istememesi halinde asla göndermem....

Adam kendi gitmek istemiyorsa eyvalah. Ama gitmek istiyor da sen satmıyorsan asıl sıkıntı burada.

Mert Oğuzlu61
12.02.2016, 11:10

Ligde sıkıntılı günler yaşayan Trabzonspor'un tesisleri, sabah saatlerinde haciz memurları ve polisler tarafından basıldı.

Sporx

Alın size takımın durumu...

Son senesine girecek olan 33 lük sakat forveti 6 milyon euro ya satmayalım seneye işe yarar, 2 senedir çok işe yarıyor ya... Avrupa kupalarında maç mı kazandırdı çıkıp derbi mi kazandırdı ne yaptı bu adam bizim görmediğimiz şeyler mi yaptı ? 2 senedir yaptıklarını Umut, Henrique de yapıyordu. Hatta Umut derbilerde işe yarıyordu gol atıyordu defansı zorluyordu, Urfa da fenere karşı kupa kazandırdı adam bize.

Onur dışında satılmayacak oyuncu yoktur, kim giderse gitsin. Parayı Avrupa nın en iyi scoutlarına gömelim, millet 100-200 bine Ndiaye, Niasse buluyorsa bizde bulalım. Onur ve 2-3 oyuncu dışında kimse ciddi rakamlar almasın, takımda operasyon yapılsın. Başka türlü olmayacak, Sadri Şener in yaptığı operasyonun aynısından şart. Tabii bunun için para lazım, Cardozo ve Douglas satılırlarsa Muharrem Usta gözümde Fiko yu bile geçer.

Faik Yılmaz
12.02.2016, 11:15
Para ile satılamayacak ne var mesela....

Söylermisiniz ?

100 milyon tlye 2010-2011 Kupamızı Fenere satabilir miyiz ?

Güzel para....

3-5 kilo alaşımlı metal sonuçta....( bazı anlayışa göre)

Mert Oğuzlu61
12.02.2016, 11:21
Cardozo ve 2011 kupası karşılaştırmasından sonra ne yazsak boş, örnekler müthiş gerçekten (!)

El Cordobes
12.02.2016, 11:36
Bizim taraftardaki arabesk düşünce tarzına hastayım. Kim değerini bulursa satılmalı.

yerini doldurabildiğin müddetçe satarsın.

ayrıca kulüp içinde temsil ettiği değerlerle bir futbolcudan fazlası olduğu artık kabullenen, kulüp içinde yeri sadece kaliteli bir kaleciyle dolmayacağı aşikar olan ve yerine futbolcudan ziyade bir karakter transfer edilmesi gereken bir futbolcunun değerini bulsa bile satılmasını istememek arabesklikse Dozer Cemil ruhundan filan bahsedip halihazırda kulübün mottosu haline gelen feda , vefa , çile gibi arabesk kavramlara da tepki göstermek gerekir sanırım.

Onur Akyüz
12.02.2016, 11:39
Cardozo satışı iptal baylar, Mami sakatlanmış..

Berk Ç.
12.02.2016, 11:45

Haklı olduğun yerler tabi ki var ama Onur beğenmediğim için veya para için değil zaten deminde belirttim onun içinde daha iyi olacaksa gitmesini isterim bizi temsil etsin gururlandırsın belki Totti gitmedi ama Onurun Reale gitmesi çok farklı çok büyük bi gurur olur bence bizim için burda volkanlarla kıyaslanırken orda dünyanın en iyi birkaç kalecisinden biri olarak gösterilmesi çok güzel olurdu.

Buffon Parmadan Juventusa giderek Buffon oldu Juventus ile Real Madrid arasında fark var ama çok bi uçurum yok Juventusta italyanın en başarılı kulübü şampiyonlar ligi alamasada her sene oradalar en azından.

Mesela Gerrardda gitmedi Reale ama Liverpoolla şampiyonlar ligini aldı veya Tottili Roma hemen hemen her sene şampiyonlar liginde biz onlar kadar büyük bir kulüp değiliz ama yetiştirip satarak belli bir imaj oluşturarak büyüyebiliriz.

Bide Igor Akinfeev örneği var yıllardır CSKAnın kalecisi ve zamanında tekliflerde aldı bildiğim kadarıyla gerek kulüp bırakmadı gerek kendi gitmedi ama sonuçta kaldı ve Rusyanında kalecisi ama kaç kişi tanır veya ne kadar büyüdü geliştirdi kendini kaldı öyle kendi çapında.

Neyse Onur istemiyosa zaten gitmemeli ama iyi bir fırsat varsa ve gitmek istiyosa yollanabilir bence Arda Turan örneğini bir daha düşünün :)

Ayrıca belkide giderek hem keni önünü hemde yeni Onurların ( mesela Uğurcan olabilir belkide ) önünü açabilir.

Faik Yılmaz
12.02.2016, 11:47
Cardozo ve 2011 kupası karşılaştırmasından sonra ne yazsak boş, örnekler müthiş gerçekten (!)

Muhammette sakatlanmış....

Alın size gerçek bir örnek....

Başkan vizyonuyla golleri atar deyincede kızıyorsunuz ama

Gökhan BAYRAK
12.02.2016, 12:08
Başkan veya yönetim kurulu hiç bir zaman satmayı düşünmedi ki Cardozo'yu.

Bu Akhisar maçından önce de öyleydi, M'Bia satılırken de.

Elde forvet yok ve puan durumumuz çok iç açıcı değil diye bu karar çok öncesinde alındı.

Belki Deniz feda konuşması sırasında Başkan'a terbiyesizlik yapmasaydı, o Zaman Cardozo'nun satılması düşünülebilirdi ama sonrasında öyle bir düşünce hiç olmadı.

Verdiğim bilgiler bire bir Başkan yardımcısının ağzından söylenmiş cümlelerdir.

Mert Oğuzlu61
12.02.2016, 12:08
Muhammette sakatlanmış....

Alın size gerçek bir örnek....

Başkan vizyonuyla golleri atar deyincede kızıyorsunuz ama

Takimin basinda beden egitimi hocasi bile olamayacak biri oldugu icin sakatliklari dogal karsiliyorum ama soyle bir sorunumuz var; Cardozo da 1 ay yok...

6 + 3 = 9 milyon euro yalan oldu. Cardozo satilmaz artik. Bakalim 9 milyon euro luk katki yapabilecek mi ?

salihismet
12.02.2016, 12:16
1-Sadri ŞENER klübü adam gibi yönetip İHO'ya bile muhtaç etmeseydi o arkadaş oyunu İHO'YA vermezdi. Kel ölür sırma saçlı olur derler. Şampiyonlar liginden gelen tonla paraya rağmen Trabzonspor'un borcunu %500 artıran kişidir Sadri Şener. Ve klüpte satılacak hisse bile bırakmamıştır. Bu yüzden de gitmiştir. Adamın kendisi bile bunu kabul ettti cesaret edip aday bile olamadı. [/B][/U] ama siz edemediniz nedense.

2-İHO'ya verdiğim oyun o günkü şartlar dahilinde arkasındayım. O gün ben ve diğer oy verenler yanlış yapmadı. Yanlışı İHO'nun kendisi yaptı cezasınıda gördü.

3-Usta'ya oy verdim ama bu demek değildirki eleştirmeyeceğim. Takımın 4 tane forvetinden 2 sini satıp gol sıkıntısı çekersek ( ki bu halde bile fazlasıyla çekiyoruz ) heralde bunun hesabını Aziz Yıldırım'dan sormayacağız başkandan soracağız.

5-Takımın şu anda peynir ekmek gibi , farzı ayın gibi forvete ihtiyacı var. Mevcutlarının haricinde de yine var. Hal böyle iken elimizdekini satmayı doğru bulmuyorum sadece. Sizin gibiler aynı yanlışı Fatih Tekke'de yaptınız. Sakat dediniz, iyi para verdiler dediniz sattınız ne oldu 10 yıldır Tekke gibi bir forvet bulamadık.

6-Trabzonspor Başkanı Usta'ya destek vermeye devam ediceğim. ama benim için çok daha önemlisi var. Trabzonsor'un Onuru. Her maç yenilirken onurumuz zaten ayaklar altına alınmışken kıytırık takımlar "Trabzon Kümeye " derken mevcut kadroyu dahada güçsüzleştirecek adımlara kesinlikle olumlu bakmıyorum ve şiddetle eleştiriyorum. sizin hoşunuza gitsede gitmesede yanlış yapılırsa eleştirmeye devam edeceğim.

saygılar

Bu kadar uzun yazmana gerek yoktu, mademki Trabzonsporu bu hallere getirdiler, sen Trabzonsporun onurunu buralarda
kurtarmaya ugrasma bence, buralarda bagirip cagirman ise yaramaz. Ben hic birseyim, ancak en azindan beni dinleseydin
ihoya oy vermezdin, vermezdin cünkü hic bir sartta iho oraya getirilecek biri degildi. Fazla uzatipda kafa agirtmayalim..

Oğuz KUL
12.02.2016, 12:33
Arkadaşlar kimse kimsenin ne kadar Trabzonsporlu oluşunu yargılamasın !

Mesela madem ölümüne seviyoruz neden stad boş ? Başarımıdır bizim aşkımız.. Bizi etkileyen bozan şeyler çok oldu ..
Neden forma alan yok ? Güzel olmadığından dolayımı ? Dış görünüşe ne ara değer verir olduk ?

Hele ki Faik Yılmaz kimse eleştirmesin kendisini tanımam sadece yazılarını okurum..
Fikrini beyan eder. Katılır veya katılmazsınız ayrı ama kimse deyimiyle afaroz etme yetkisinde değildir..

Herkes birşeyler karalıyor ve büyük çoğunluğu da doğru.. Madem doğruların farkındayız neden hala bu durumdayız ? Bunu sorgulamalıyız..

Benim kişisel görüşüm mesela değeri bulunan herkes satılmalıdır bunun bir çok örneği var ..
Ama en önemli unsur şudur ; Gelir getiren kazançlar nerelere GİTTİ ?

Hesaplayın hesap ortada 4 büyüklerden en çok satış yapan takım biziz ve bir şampiyonlar ligi gelirimiz oldu son 15 yılın transfer gelirlerini yapın ve sonuç ortaya çıksın.. Gelirler nereye gitti ?

Adem Akyüz'
12.02.2016, 12:37
Şu Trabzonspor taraftarı -fazla değil- 6 aylığına Trabzonspor'u takip etmeyi bıraksa Trabzonspor'un değeri ikiye katlar.
+1

yazıkoldu
12.02.2016, 12:52
Biraz farklı görüşler ifade ettiğinizde forum düzenini bozmaktan uzun dönem ceza almanız mümkün, ama buradaki forum düzeni netice olarak takıma yıllardır ne katmıştır buna hiç kafa yorulmuyor.

Yeni Başkanın ekonomik kararları hep yerinde; lakin işin başarı tarafı ne yazık ki bir muamma, hatta fecaat derecede kötü bir gidişat var.

En kritik konu olan hoca tercihi ve değişiklikleri ile buna bağlı hatalar önceki başkanın ipini çeken faktörlerde birinci önemdeydi. Buna rağmen tüm bunlar hiç yaşanmamış gibi ne yazık ki Tekelioğlu taraftarların büyük çoğunluğunun talebine uygun olarak gönderildi, Mandıralı'nın daha şimdiden geleceği karanlık ve yine önceki başkanın tavrında olduğu gibi aynı gidişatla karşı karşıyayız.

İmdada yetişen Çin Pazarı mucize bir şekilde futbol kulüplerine imkan oluşturmakla birlikte başarı için gidenlerin yerine kimlerin ikame edileceğini öngörmek zarureti var ve bu ancak ve ancak kalıcı bir teknik ekiple mümkündür.

Bu itibarla teknik ekip deneme yanılma yöntemi ile belirlenecek bir konu değildir.

salihismet
12.02.2016, 13:00
Tamam, Faik kardesimizi elestirmeyelim, anacak yeni secilmis bir yönetime, Cardozayi satarlarsa
Ustanin vizyonu cikip top oynar denmez, Bu bir elestiri degildir, böyle elestiri olmaz, hemde
neredeyse batirilmis bir takima yeni secilen bir kisiye. Kimin ne kadar faydasi olursa olsun
Trabzonspora, bunun karsiliginda o takimi esir almis gibi muamele yapamaz.

salihismet
12.02.2016, 13:04

Bence buna kafa yormaya deger gibime geliyor.....

Oğuz KUL
12.02.2016, 13:57
Tamam, Faik kardesimizi elestirmeyelim, anacak yeni secilmis bir yönetime, Cardozayi satarlarsa
Ustanin vizyonu cikip top oynar denmez, Bu bir elestiri degildir, böyle elestiri olmaz, hemde
neredeyse batirilmis bir takima yeni secilen bir kisiye. Kimin ne kadar faydasi olursa olsun

Sorun Faik beyin düşünceleri değil ki ..
Ben faik beyin söylemek istediğini anlamış biri olarak sadece şu kadarını söyleyeyim;
Sorun Cardozo nun satılması Cavanda nin şutlanması değil sorun gittikçe dibe vuran çaresizliğimiz..
Tamam Muhammet alınmış olabilir ama elindeki sağlıklı durumda ki bir Cardozo şuan için as kadroya yazılabilecek banko kişidir. Fazlasıyla itibarsızlaşmaya karşı bir görüştür Faik beyin bahsettiği ..
Evet bir karar verilmesi gerekli ve bana göre de fazlasıyla dibi gören takımımız belki de tarihine kara lekeyle yazılacak bir yerde bitirecek..
Bu bir risktir bence büyük takımlar da bu riski almasıyla büyüklüğünü gösterir..
Muharrem Usta ya inancım var elbet o şuanlık ekonomik boyutu düşünerek şimdilik iyi teklifleri değerlendirmek istiyor çünkü sezon sonu bu tekliflerin gelmeyeceğini bilmektedir ve kanımca da eğer sorun cardozo transferiyse evet satılsın.. Bana göre iyi teklif gelen tüm oyuncular satılsın çünkü takımı buraya düşüren bu oyuncu topluluğu..
Takımın şu halinde gitti tekrar geldi ben kaptan olamadım o kaptan çıktı sahaya diyip etrafına üç beş kişi toplayıp naralar atan o oyuncu topluluğu hemen gönderilsin..
Söylemek istediğim tamda bu işte sorun bizde değil ki birbirimizin gözünü çıkaralım şimdilik şu platformdan bile birlik oluşturup takıma sahip çıkma zamanı yönetim tamam oyuncu kadrosuda inanıyorum ki bu seneyi saymayarak daha iyi olacak ya biz sahi biz taraftarlar ne zaman taraf olduğumuz şeyin arkasında duracağız !

İ. SARAL
12.02.2016, 14:11
yerini doldurabildiğin müddetçe satarsın.

ayrıca kulüp içinde temsil ettiği değerlerle bir futbolcudan fazlası olduğu artık kabullenen, kulüp içinde yeri sadece kaliteli bir kaleciyle dolmayacağı aşikar olan ve yerine futbolcudan ziyade bir karakter transfer edilmesi gereken bir futbolcunun değerini bulsa bile satılmasını istememek arabesklikse Dozer Cemil ruhundan filan bahsedip halihazırda kulübün mottosu haline gelen feda , vefa , çile gibi arabesk kavramlara da tepki göstermek gerekir sanırım.

Üstteki yorumumda dikkat ettiysen adam gitmek istemiyorsa eyvallah satma ama taliplisi çıkınca gitmek isteyen her kim olursa satılması daha doğru olur.

Faik Yılmaz
12.02.2016, 14:22

Orada yönetime yapılan bir ironi söz konusu. Vizyonlu başkan takımı forvetsiz bırakmaz anlamında. Ya da Takımı forvetsiz bırakmayın anlamında kullandım.

Yönetim yeni gelmiş olsada forvet yükünü sadece Muhammet Demir'e yüklememeli böyle bir hata yapmamalı. Muhammet Beşir'i saymıyorum O'nu kurtarıcı olarak sahaya sürersek üstelik takım bu kadar kötü iken bunu yaparsak genç oyuncuyuda kaybederiz.

Kaldıki savımın ne kadar doğru olduğunu bir kere daha gördük. çünkü Muhammet Demir sakatlandı. Büyük ihtimalle 3 hafta yok.

saygılarımla

Mert Oğuzlu61
12.02.2016, 14:45
Trabzonspor'un Galatasaray'a Engin Baytar ve Burak Yılmaz transferi ile ilgili (KDV alacağı) için başlattığı icra takibi durduruldu.

Sporx

Sebep ???

artvints
12.02.2016, 14:45
Cardozo'nun satılması hala yanlış bir karar olmaz. Her türlü geçeriz bu dönemi. 20 25 milyon tl az para değil.

A. Aydın
12.02.2016, 14:47

saygılar
Bence cardozo konusunda duygusal davraniyorsunuz.
Kronik sakat bir oyuncu.
Her gecen donem performansi dusucek.
Gelecek sezon sampiyonluga oynayamayacagiz.
Sonraki sezon da cardozo 34 yasinda olacak.
Sadece ikinci devre forveti ciftlemek icin oyuna girecektir.

Duygusal bakarsam, Cardozo nun trabzonsporda futbolu birakmasini cok isterim. Ama mantik tarafindan bakinca satilmasi dogru.

Hatta keske colmani da yattariya da degeri gelince satsaydik.

el_conquistador
12.02.2016, 14:50

saygılar

Biraz provokatif soru soracagim, Kusura bakma Faik:

IHO'ya oy verirken bunun nelere mal olacagini kestiremiyorsun, hatta hala oyumun arkasindayim diyorsun(!!!) ve yinede Trabzonspor icin en iyisinin ne oldugunu bildiginin iddiasindasin, öyle mi?

Birde Cardozo satildi mi? Resmi yoldan zaten teklif olmadigi söylendi. Yani sadece dedikodu ve spekülasyon üzerine, sayfalar boyu tartismak sence bos degil mi?

My
12.02.2016, 14:51
Faik haklı. Bende aynısını düşünüyorum. Aynı endişeleri taşıyordum ki zaten Muhammet te bugün sakatlanmış. Bu halde sıkıntı büyükken bir de Cardozo da olmasa durmumuz ne olurdu Allah bilir. Her şey para demek değildir. Bir şeyleri elde etmek için de bedel ödemek zorundasınız. Daha durumunu bilmiyoruz (inşaallah önemli bir şey değildir) ama ciddi bir durumsa Beşir'le mi devam edicektik. Zaten durmumuz malum.

Turgay Atalay
12.02.2016, 14:52
Mbia satılırken "peşin satan" tüccar gibi burada maliyet muhasebesi yaparken, mevzuu Cardozo olunca yazılanlar komik olmuş bence. O zaman ki vizyon bugünden farklı mıydı. Bu başkan vizyonuyla rakibe de sizlere de gol atar rahat olun da, sizler ve Cardozonuz bugün tesislere gelen veya bundan sonra gelecek haciz memurlarını karşılayabilir misiniz, ona pek emin değilim.

My
12.02.2016, 14:54
Cardozo'nun satılması hala yanlış bir karar olmaz. Her türlü geçeriz bu dönemi. 20 25 milyon tl az para değil.Başkan da aynısını düşünüyor sanırım :) Bence ligi fazla küçümsüyoruz. Yoksa ben mi çok gözümde büyütüyorum bilmiyorum :) Bir iki maç izledim çok acayip köyütdük ondan heralde :)

Faik Yılmaz
12.02.2016, 15:14
Biraz provokatif soru soracagim, Kusura bakma Faik:

IHO'ya oy verirken bunun nelere mal olacagini kestiremiyorsun, hatta hala oyumun arkasindayim diyorsun(!!!) ve yinede Trabzonspor icin en iyisinin ne oldugunu bildiginin iddiasindasin, öyle mi?

Birde Cardozo satildi mi? Resmi yoldan zaten teklif olmadigi söylendi. Yani sadece dedikodu ve spekülasyon üzerine, sayfalar boyu tartismak sence bos degil mi?

Tarihsel olayları ogünün şartlarıyla değerlendirmek lazım..... siz bugünkü durumdan o güne pay çıkartıyorsunuz....

Bir kere daha söylüyorum ogünkü oyumun arkasındayım..... Şu nedenle :

Ogün elimizde ciddi 3 tane aday vardı....

1-Hakan Kulaçoğlu : Kazanacağını bilseydim Ona verebilirdim. Lakin kimse şans vermediği için elemek durumunda kaldım.

2-Muharrem Usta : Kendine dahi oy veremeyen , Trabzon piyasasında tanınmayan bir kişi idi. Uçaklar dolusu adam malum parti adına Onun için getirilmişti. Seçim günü x partisi adına muharrem Ustaya oy verilmem için arandım....hayatta en sinir olduğum şeylerden birisi dinin siyasete alet edilmesi ikincisi ise siyasetin spora karışmasıdır. geçen seçimde de bu yapıldı....Bizzat örnekleriyle yaşadım. bir gün bir ortamda oturup konuşma imkanı olursa sizede anlatırım. O gün Muharrem Usta bir yanlış yaptı zaten bu seçimdede yanlışlarının farkına vardığını hepimiz gördük.

3-Hacıosmanoğlu : elimizde tek aday olarak Hacıosmanoğlu kaldığı için Ona verdim. iyiniyetine güvendim. O günkü şartlarda oyumunda arkasındayım. Oyuma sahip çıkamadı ise bu benim suçum değil Onun ayıbı....

4-Cardozo konusunda yönetim tam gerçeği söylemiyor. teklifler var ancak doyurucu teklifler değil onun için satılmadı. Haberiniz olsun.

Faik Yılmaz
12.02.2016, 15:21
Mbia satılırken "peşin satan" tüccar gibi burada maliyet muhasebesi yaparken, mevzuu Cardozo olunca yazılanlar komik olmuş bence. O zaman ki vizyon bugünden farklı mıydı. Bu başkan vizyonuyla rakibe de sizlere de gol atar rahat olun da, sizler ve Cardozonuz bugün tesislere gelen veya bundan sonra gelecek haciz memurlarını karşılayabilir misiniz, ona pek emin değilim.

Mbianın durumu ile Cardoz'nun durumu çok farklı....

Mbia parasını almadığı zamanda parasını aldıktan sonrada sorun çıkaran elinde imkan olmasına rağmen inadına kapasitesini kullanmayan bir kişilik idi......

Cardozo bunları hiç dert etmedi. 90+ dakikada oyuna aldılar gıkını çıkarmadı. elinden geldiğince topunu oynadı oynuyor....

Mbiadan kurtulmak bizim için sevinilecek bir olaydır..

Çünkü e top oynuyor ne de takımda bir işe yarıyor....

oysa bugün bir daha gördük ki her forvete maçlarda 5 dakika oynayacak olsa bile muhtacız şu anda.....

Başkana oy verdim iyi gol atarsa bende sevinirim en az isizn kadar.. Ama kendi kalemize gol atarsa şahsen ben sevinmem

Berk Ç.
12.02.2016, 15:26
Faik haklı. Bende aynısını düşünüyorum. Aynı endişeleri taşıyordum ki zaten Muhammet te bugün sakatlanmış. Bu halde sıkıntı büyükken bir de Cardozo da olmasa durmumuz ne olurdu Allah bilir. Her şey para demek değildir. Bir şeyleri elde etmek için de bedel ödemek zorundasınız. Daha durumunu bilmiyoruz (inşaallah önemli bir şey değildir) ama ciddi bir durumsa Beşir'le mi devam edicektik. Zaten durmumuz malum.

M.Demirin durumu ciddiyse Beşirle mi devam edicektik dediğiniz, eğer öyleyse yine en iyi ihtimal 4 maçı Beşir ve Sefayla idare edicez malum Cardozo sakat sonra iyileşir ve 5 maç oynar yine sakatlanır bizde veririz 2milyon eurosunu seviniriz yıldız forvetimiz var diye :(

Turgay Atalay
12.02.2016, 15:47
Mbianın durumu ile Cardoz'nun durumu çok farklı....

Mbia parasını almadığı zamanda parasını aldıktan sonrada sorun çıkaran elinde imkan olmasına rağmen inadına kapasitesini kullanmayan bir kişilik idi......

Cardozo bunları hiç dert etmedi. 90+ dakikada oyuna aldılar gıkını çıkarmadı. elinden geldiğince topunu oynadı oynuyor....

Mbiadan kurtulmak bizim için sevinilecek bir olaydır..

Çünkü e top oynuyor ne de takımda bir işe yarıyor....

oysa bugün bir daha gördük ki her forvete maçlarda 5 dakika oynayacak olsa bile muhtacız şu anda.....

Başkana oy verdim iyi gol atarsa bende sevinirim en az isizn kadar.. Ama kendi kalemize gol atarsa şahsen ben sevinmem

Muhammetlerin sakatlık riski ciddi sorunlara elbet ama, ikinci yarı forma giymesi dahi zor olan Cardozo için gereksiz duygusala bağlıyorsun bence. Cardozo mükemmel bir kişilik ve geçmişi mükemmel bir forvettir ama, bu tarihten sonra takıma yapacağı katkı ve yaratacağı artı değer, onun maliyeti ve vazgeçilen satış bedelinden çok çok aşağıda olacaktır. Bu da benim fikrim.

Kulüp öyle bir batakta ki, aaa şu da mı satılmış derdiyle yanıp tutuşmuyorum artık, ben futbolcu düşünmeyi çoktan geçtim, zira onlar taraftarı azıcık düşünseler bu rezilliklere imza atmazlardı. Gayret etmeyen, kulübü düşünmeyen, eli belinde gezen kim varsa gönderilmeli, isim cisim önemli değil. Bu sezon bitti gitti zaten.

Adem Akyüz'
12.02.2016, 15:51
Trabzonspor'un Galatasaray'a Engin Baytar ve Burak Yılmaz transferi ile ilgili (KDV alacağı) için başlattığı icra takibi durduruldu.

Sporx

Sebep ???

Sanırım bilirkişi rapor Gs lehine oldu.

61ronin61
12.02.2016, 15:58
nee bu arkadaş herkes sakatlanıp duruyor .sakatlananda sezonu kapıyor öyle bir iki haftalık sakatlık değil.nee anormal iş bu yaaa.

bence bu sakatlıkların 3 nedeni olabilir.

1-psikolojik durumlar=bu bence en büyük neden olabilir bir insanın psikolojisi kötürse bu bu beyne direk etki eder ve beyin tüm vucut mekanizmasını yönettiği için kaslar böbrek kalp vbb...beyinde strees olunca doğru komutu veremeyebilir ve basit hareketlerden sakatlıklar çıkabilir .futbolcu grubu çok stressli.

2-idman sahasında ki bozukluklar.

3- doğru antrenman tekniklerinin uygulanmaması.yada bizimkiler maçlarda göstermediği hırsı antrenmanlarda birbirlerine karşı gösteriyorlar .

ersun hoca varken hiç sakatlık yaşamıyorduk.

61ronin61
12.02.2016, 16:01
bu özer değilmiydi zamanında bizi tercih etmeyip şikebahçe giden.sezon sonu mutlaka bu kulüpten defolup gönderilmelidir.

bende muhammetin yaptığının aynısını yapardım.

CEMEFKER
12.02.2016, 16:03
En uygun bu başlığı gördüm...( eleştri değildir)

http://www.ulusalkanal.com.tr/m/?id=91747

Mert Oğuzlu61
12.02.2016, 16:23

Adamlar sözleşmedeki maddeye uymadı parayı ödemedi bunun bilirkişi raporu mu olur ? :) Biz yapsak 1 haftaya icra memurları kapıya gelir, bu sabah kulübe gelip rezalet çıkarmışlar. Hakkımız olan parayı almak bu kadar zor olmamalı. Açıklama yapıp bizi bilgilendirseler iyi olacak belkide biz eksik biliyoruz bazı şeyleri ama bildiğim kadarıyla uzun süredir gs ile mahkemeliğiz. Aleyhimize karar çıkması çok ilginç. Buradan da darbe yedik bakalım daha neler olacak. :)))

Adem Akyüz'
12.02.2016, 16:26
Adamlar sözleşmedeki maddeye uymadı parayı ödemedi bunun bilirkişi raporu mu olur ? :) Biz yapsak 1 haftaya icra memurları kapıya gelir, bu sabah kulübe gelip rezalet çıkarmışlar. Hakkımız olan parayı almak bu kadar zor olmamalı. Açıklama yapıp bizi bilgilendirseler iyi olacak belkide biz eksik biliyoruz bazı şeyleri ama bildiğim kadarıyla uzun süredir gs ile mahkemeliğiz. Aleyhimize karar çıkması çok ilginç. Buradan da darbe yedik bakalım daha neler olacak. :)))
Konuya tam hakim değilim ama 3-4 duruşmadır bilirkişi raporu bekleniyordu. Bugün bu raporun çıktığını ve Gs lehine olduğunu okudum. Muhtemelen bu haciz durdurma meselesi o yüzdendir ?

Mert Oğuzlu61
12.02.2016, 16:32
Konuya tam hakim değilim ama 3-4 duruşmadır bilirkişi raporu bekleniyordu. Bugün bu raporun çıktığını ve Gs lehine olduğunu okudum. Muhtemelen bu haciz durdurma meselesi o yüzdendir ?

Muhtemelen o sebepledir. Ancak Kap a yansıyan sözleşme detaylarında her şey açık açık yazıyordu, neden süreç uzadı ve paramızı alamadık üstüne birde yetkili mercinin raporu olumsuz oldu bilemiyorum. Resmi olarak haklı olan taraf biziz diye biliyorum, söke söke almamız gerekirken gs lehine karar çıkmasına çok şaşırdım. Dövlöt bözö boohmiii... :(

Emrah Akcagöz
12.02.2016, 16:43

Çok ilginç. Borçlu borcunu ödemediği için haklı mı görünüyor bu durumda ? Ne güzel dünya ya.

special one
12.02.2016, 19:29
Bu hisseye kim bu kadar yükleniyor ?

A. Aydın
12.02.2016, 21:58
Tarihsel olayları ogünün şartlarıyla değerlendirmek lazım..... siz bugünkü durumdan o güne pay çıkartıyorsunuz....

Bir kere daha söylüyorum ogünkü oyumun arkasındayım..... Şu nedenle :

Ogün elimizde ciddi 3 tane aday vardı....

1-Hakan Kulaçoğlu : Kazanacağını bilseydim Ona verebilirdim. Lakin kimse şans vermediği için elemek durumunda kaldım.

2-Muharrem Usta : Kendine dahi oy veremeyen , Trabzon piyasasında tanınmayan bir kişi idi. Uçaklar dolusu adam malum parti adına Onun için getirilmişti. Seçim günü x partisi adına muharrem Ustaya oy verilmem için arandım....hayatta en sinir olduğum şeylerden birisi dinin siyasete alet edilmesi ikincisi ise siyasetin spora karışmasıdır. geçen seçimde de bu yapıldı....Bizzat örnekleriyle yaşadım. bir gün bir ortamda oturup konuşma imkanı olursa sizede anlatırım. O gün Muharrem Usta bir yanlış yaptı zaten bu seçimdede yanlışlarının farkına vardığını hepimiz gördük.

3-Hacıosmanoğlu : elimizde tek aday olarak Hacıosmanoğlu kaldığı için Ona verdim. iyiniyetine güvendim. O günkü şartlarda oyumunda arkasındayım. Oyuma sahip çıkamadı ise bu benim suçum değil Onun ayıbı....

4-Cardozo konusunda yönetim tam gerçeği söylemiyor. teklifler var ancak doyurucu teklifler değil onun için satılmadı. Haberiniz olsun.
Haciosmanoglunun ilkokul mezunu olmamasi bile ona oy vermemek icin nedendi.
Trabzonda sokaktan herhangi bir serseri koysak ayni haciosmanoglu gibi davranirdi.
Iho her konusmasinda ben yetersizim diye bagiriyordu.

emre6117
12.02.2016, 23:12
bu özer değilmiydi zamanında bizi tercih etmeyip şikebahçe giden.sezon sonu mutlaka bu kulüpten defolup gönderilmelidir.

bende muhammetin yaptığının aynısını yapardım.

Takımdaki kavgalar artık can sıkmaya başladı. Artık neşter vurulmalı. Dingonun ahırı mı burası. Ne kadr külhanbeyi var bu takımda. Anlaşıldı bu futbolcu müsvetteleri küme düşürmeden rahat etmeyecekler. Muharrem usta daha ne bekliyorsun. Al neşteri eline. Kes artık sakat yerleri. Kim olutsa olsun takıma zarar veren gönderilsin. Bu seneki kaçıncı kavga olayı. Erkan ekici. Onur hurma. Özer medjani. Aykut marin. Özer muhammed. Nasıl bir kulüp olduk böylr.

alone_6161
13.02.2016, 00:05
Çok ilginç. Borçlu borcunu ödemediği için haklı mı görünüyor bu durumda ? Ne güzel dünya ya.

Buradaki sıkıntı şuydu. gs burakın sözleşmesindeki 5 milyon avro serbest kalma maddesini kullanıp burakı satın alınca, bizim yönetim de bu bedel+KDV diye gs hakkında yasal süreç başlatmıştı. Demek ki bilirkişi bonserviste KDV olmadığına hüküm verdi.

Benim aldığım herşeyden KDV alan devlet bonservisten KDV almıyor ya ne diyeyim.....

selcuk
13.02.2016, 00:29
Buradaki sıkıntı şuydu. gs burakın sözleşmesindeki 5 milyon avro serbest kalma maddesini kullanıp burakı satın alınca, bizim yönetim de bu bedel+KDV diye gs hakkında yasal süreç başlatmıştı. Demek ki bilirkişi bonserviste KDV olmadığına hüküm verdi.

Benim aldığım herşeyden KDV alan devlet bonservisten KDV almıyor ya ne diyeyim.....
kdv icinde 5milyon diyor gs, biz + kdv
devlet öylede böylede vergisini alacak

ferhaTS87
13.02.2016, 01:20
Buragın satılmasında Olay söyle biyük ihtimalle yurt dışı satışlarında artı kdv diye birsey yok bizimkiler buragı yurtdışına satıcagına cok emindi acıkca belirtmediler.

Mert Oğuzlu61
13.02.2016, 18:26
https://pbs.twimg.com/media/CbG3SFYWcAEtD_n.jpg

Cengiz Çubukcu
13.02.2016, 22:56
arkadaşlar bugün Muharrem bey'le basketbol maçından önce 1 saat birarada bulunduk ...kendisi bu kadar soruna rağmen son derece pozitif ve heyecanlı ...ne sorduysak içtenlikle cevapladı.... uzun yıllar sonra camia üst düzey birini buldu, değerini bilelim....

slmn
13.02.2016, 23:01
arkadaşlar bugün Muharrem bey'le basketbol maçından önce 1 saat birarada bulunduk ...kendisi bu kadar soruna rağmen son derece pozitif ve heyecanlı ...ne sorduysak içtenlikle cevapladı.... uzun yıllar sonra camia üst düzey birini buldu, değerini bilelim....

Ne diyor abi küme düşme muhabbetine, basketbol takımının haline vs. özet geçseniz.

Cengiz Çubukcu
13.02.2016, 23:10
Ne diyor abi küme düşme muhabbetine, basketbol takımının haline vs. özet geçseniz.

küme düşme muhabbetine hiç girmedik, cardozo için resmi teklif yokmuş..oyuncuları değersizleştirmeyelim elimizdekilerin değerini bilelim dedi...ayrıca indirim yapılmış haliyle bile oyuncu mukavelelerinin çok yüksek olduğunu ifade etti...

Bera B.
13.02.2016, 23:36
https://pbs.twimg.com/media/CbG3SFYWcAEtD_n.jpg

Konu Muharrem Usta olunca başkanı aradım 5 dakika. Dedim herhalde fotoğrafı adama çektirdiler.

En sonda sağdaki emiceyi tanıdım...

61ronin61
14.02.2016, 01:08
öylebir takım kurucaksın ki karşı takım trabzona geldiğine pişman olucak .fikstürde birsonraki hafta trabzonsporla karşılaşacağı için uykuları kaçıcak ve asla bize karşı maçboyunca pozüsyona bile giremicek.bunu başarabilirmisin?

ruhsuzların alayını kov bu takımdan .paragöz trabzonu kullanan sırtımızdan bedavadan yatarak para kazanan ruhsuz ve haysiyetsizleri kovucaksın bu takımdan .

bu takımda kalabilecek ruhu olan futbolcu en fazla 10 kişidir.elemeyi doğru yap başkanım.

akyazıyı doldurma formülünü bul bilet fiyatlarında uçma parayı düşünme o locaları icat edenler sana gerekli parayı kazandırır .bilet fiyatlarını istanbula endeksleme trabzon şehrindeki maddi durumu düşün .şampiyonluk herşeyden değerli değilmi?

bu takıma virüs kaçmış format lazım gerçek savaşçılar bul .asil trabzon kanı gibi savaşacak savaşçılar bul usta başkanım.

yine önerilerde bulunucam.

Mert Oğuzlu61
14.02.2016, 11:00
Konu Muharrem Usta olunca başkanı aradım 5 dakika. Dedim herhalde fotoğrafı adama çektirdiler.

En sonda sağdaki emiceyi tanıdım...

Fotodakiler bizim yöneticiler. Hekimoğlu nun kolunu tutan asbaşkan Çubukoğlu. Hekimoğlu nun listesindeki Hüseyin Örs te orada.

Steril61
14.02.2016, 12:42
Muharrem başkan bence çok iyi gidiyor arkadaşlar. Destek vermemiz lazım. Bu sezon kulübün mali sorunlarını toparlarsa önümüzdeki sezon için birkaç nokta transferle takımı arzu edilen başarıya ulaştıracaktır. Takımın başına Hami hoca yerine daha iyi birisini getirmeliydi. Bu noktada hata yaptı diyebilirim.

edimurphy_61
14.02.2016, 13:11
https://www.youtube.com/watch?v=3FYIEfvN6GM başkan konusuyor

El Cordobes
14.02.2016, 15:13
sıkılıyorum, bunalıyorum,tiksiniyorum...

biz nasıl bir kulüp olduk, nasıl bu hale geldik? sırf Trabzondan seçilip önemli bir mevki edindi diye fenerbahçeli bir kongre üyesini kulübün hamisi yapacak kadar, birliktelik toplantısını nerdeyse siyasi parti şovuna çevirecek kadar nasıl çürüdük? yoksa birliktelikten kasıt kendi aralarındaki birliktelik mi? ne gerek vardı böyle görüntüler, böyle fotoğraflar vermeye?

sonra ulan diyorum kendime, kapa gözlerini tıka kulaklarını al köfte ekmeğini git yarın o stada, boşver. senin nefes aldığın, özgür olduğun yer orası...

bahadır2561
14.02.2016, 16:09
Eğer dogruysa Yumlu denen futbolcuyla(!) sözleşme uzatılmış hem de 1.5 milyon TL'ye vizyona yakışmayan hareket umarım yanlıştan döner

Sezon sonu gönderilmesi gereken adamla sözleşme uzatmakta neyin nesi

Hakan
14.02.2016, 16:17
Eğer dogruysa Yumlu denen futbolcuyla(!) sözleşme uzatılmış hem de 1.5 milyon TL'ye vizyona yakışmayan hareket umarım yanlıştan döner

Sezon sonu gönderilmesi gereken adamla sözleşme uzatmakta neyin nesi

+1
30 yaşına gelmiş bu adamdan medet umarlarsa ben de desteğimi çekerim

Şerafettin Kara
14.02.2016, 16:40
Yumlu hamlesi insanı kahrediyor şimdi bu çöplerin hepsi gidecek muhabbeti gelecek sezona hayal mi olucak vizyon falan nerde hikaye mi yoksa hepsi

Mehmet BAŞ
14.02.2016, 16:50
Birlik ve beraberlik sağlamak için bugün yapılan toplantı çok önemli bir mihenk taşı olacaktır.

Muharrem Usta'nın pek çok icraatını sayabiliriz. Fakat bu birlik toplantıları her şeyin önünde!

Biz Trabzonsporlular sorumluluk almayı, fikrimizi iletmeyi severiz.

Muharrem Bey, camianın tüm dinamiklerine kollarını açarak herkesin fikrini almaya çalışıyor.

Küsen, darılan, uzaklaşan kim varsa böylece tekrar geri dönmek için güç bulacaktır.

Hepimiz yakın bir vakitte bu girişimlerin olumlu yankılarını göreceğiz.

Özellikle Sayın Süleyman Soylu ve Berat Albayrak gibi iki Bakanı'nın da bu toplantılara katılması büyük bir mesaj ve güç gösterisidir.

Bu mesaj bir çok yerlere iletilmiştir.

Özellikle de TFF ve Hakemlere, Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım'a çok ince ve güzel mesaj verilmiştir.

Açık konuşmak gerekirse ilk defa Trabzonspor'a siyasi kanadın ağır topları tarafından fiili destek verilmiştir.

Bakın sözel demiyorum, fiili destek diyorum.

Her şeyden önemlisi bu gücü nasıl kullanabileceğini bilen değerli bir Trabzonspor Başkanı var.

Evet zor bir dönemden geçiyoruz. Fakat moralinizi bozmayın, gerçekten çok sağlam geliyoruz.

Geçtiğimiz hafta Trabzonspor hisselerinin ciddi prim yapmasının temelinde de bu olumlu değişimler var.

Borsada beklentiler satın alınır.

Bizler de Trabzonspor Taraftarları olarak artık sandıktaki bayraklarımızı çıkarıp, tam destek vermeliyiz.

Haydiiii uşaklar!!!

Hasan61
14.02.2016, 16:52
Kaptan olamadı diye maç satan adama yeni sözleşme.Bravo vizyon bey.
Çeteye boyun eğmiş başkan belli.Geçmiş olsun herkese.

Furkan S.
14.02.2016, 16:56
Bana Camiayı birleştirme USTA çeteyi kov

artvints
14.02.2016, 17:13

öyle bir şey yok, iho'nun binlerce yalanından biri.

alone_6161
14.02.2016, 17:24
Yumlu eğer kaptan olamadı diye maç sattıysa neden İHO zamanında bir daha affedildi forma giydirildi? Eğer o olay doğruysa kusura bakmayın da burada asıl eleştirilecek kişi Usta değil İHO'dur.

Yumlu'ya olan tepkiyi de anlayamıyorum, ada iyi bir yedek, iyi bir rotasyon oyuncusu. Yumlu yollayıp onun ayarında bir yedeğe 2-3 ilyon avro bonservis, menajerine 500bin avro koisyon mu vermek isteniyor anlamış değilim.

Usta'ya eleştirim ise, klübü bu hale getiren, kapısına haciz memurlarının gelmesine sebep olan, borcu 500 milyon tl'ye yaklaştıran adamı ne diye kahvaltıya davet edersin? Bize bugünleri yaşatan adam klübün kapısından içeri sokulmamalı.....

Adem Akyüz'
14.02.2016, 17:43
Biri ortaya bir laf atıyor ve bu laf gerçekmis gibi sayfalarca konuşulup insanlar yerden yere vuruluyor.. "Çamur at, izi kalsın" atasözü tam olarak bizim camiayı yansıtıyor..

Hasan61
14.02.2016, 17:54
Gözlerinizi kapatmış olabilirsiniz,ama görünen köy klavuz istemiyor.Malum şahıs maç satmış bir şikecidir.Onla sözleşme uzatan takımın hakkettiği yer de bellidir.Gidişat da o yönde zaten.

El Cordobes
14.02.2016, 17:54
Birlik ve beraberlik sağlamak için bugün yapılan toplantı çok önemli bir mihenk taşı olacaktır.

Muharrem Usta'nın pek çok icraatını sayabiliriz. Fakat bu birlik toplantıları her şeyin önünde!

Biz Trabzonsporlular sorumluluk almayı, fikrimizi iletmeyi severiz.

Muharrem Bey, camianın tüm dinamiklerine kollarını açarak herkesin fikrini almaya çalışıyor.

Küsen, darılan, uzaklaşan kim varsa böylece tekrar geri dönmek için güç bulacaktır.

Hepimiz yakın bir vakitte bu girişimlerin olumlu yankılarını göreceğiz.

Özellikle Sayın Süleyman Soylu ve Berat Albayrak gibi iki Bakanı'nın da bu toplantılara katılması büyük bir mesaj ve güç gösterisidir.

Bu mesaj bir çok yerlere iletilmiştir.

Özellikle de TFF ve Hakemlere, Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım'a çok ince ve güzel mesaj verilmiştir.

Açık konuşmak gerekirse ilk defa Trabzonspor'a siyasi kanadın ağır topları tarafından fiili destek verilmiştir.

Bakın sözel demiyorum, fiili destek diyorum.

Her şeyden önemlisi bu gücü nasıl kullanabileceğini bilen değerli bir Trabzonspor Başkanı var.

Evet zor bir dönemden geçiyoruz. Fakat moralinizi bozmayın, gerçekten çok sağlam geliyoruz.

Geçtiğimiz hafta Trabzonspor hisselerinin ciddi prim yapmasının temelinde de bu olumlu değişimler var.

Borsada beklentiler satın alınır.

Bizler de Trabzonspor Taraftarları olarak artık sandıktaki bayraklarımızı çıkarıp, tam destek vermeliyiz.

Haydiiii uşaklar!!!

ben sizin gibi düşünmüyorum, bugün ortaya çıkan fotoğraftan aşırı derece rahatsızım.

mesaj öyle tff ye fenere filan verilmemiştir. mesaj çok net, çok kalın bir şekilde yönetime gelmeyi düşünen herhangi bir gruba, mevcut siyasi zihniyeti desteklemekle birlikte kulübün bu işten ayrı tutulması gerektiğini savunanlara, mevcut siyasi zihniyetin muhalifi olanlara, Trabzonda veya Trabzon dışındaki taraftara yani kısaca bizatihi kendi camiamıza verilmiştir. adına da bu yüzden birlik, bütünlük toplantısı denmiştir.

mesaj şudur: oturun oturduğunuz yerde, bu kulüp bizim...

siyaset için, bizzat siyaset eliyle veya siyaset desteğiyle dikilen her mihenk taşı yıkılmaya muhtaçtır.burada hangi siyasi hareketle kol kola girdiğinizin bir önemi yoktur. devlet kudretini elinde bulunduran siyasi hareket -hele ki mevcut olanı- hiçbir kuruma veya kişiye karşılıksız bir şey vermez.

El Cordobes
14.02.2016, 18:04
Biri ortaya bir laf atıyor ve bu laf gerçekmis gibi sayfalarca konuşulup insanlar yerden yere vuruluyor.. "Çamur at, izi kalsın" atasözü tam olarak bizim camiayı yansıtıyor..

yumlu ile ilgili iddia forumda sözüne itibar edilen bir üyemiz tarafından söylenmişti. portekizce telefon mesajları filan. birdenbire iho veya herhangi biri tarafından ortaya atılmamıştı.

Adem Akyüz'
14.02.2016, 18:05
yumlu ile ilgili iddia forumda sözüne itibar edilen bir üyemiz tarafından söylenmişti. portekizce telefon mesajları filan. birdenbire iho veya herhangi biri tarafından ortaya atılmamıştı.
Onun için söylemiyorum. Sözleşmesi uzatıldı haberi ve bunun üzerine yapılan yorumlar için konuşuyorum..

S.Seymen
14.02.2016, 18:08
ben sizin gibi düşünmüyorum, bugün ortaya çıkan fotoğraftan aşırı derece rahatsızım.

mesaj öyle tff ye fenere filan verilmemiştir. mesaj çok net, çok kalın bir şekilde yönetime gelmeyi düşünen herhangi bir gruba, mevcut siyasi zihniyeti desteklemekle birlikte kulübün bu işten ayrı tutulması gerektiğini savunanlara, mevcut siyasi zihniyetin muhalifi olanlara, Trabzonda veya Trabzon dışındaki taraftara yani kısaca bizatihi kendi camiamıza verilmiştir. adına da bu yüzden birlik, bütünlük toplantısı denmiştir.

mesaj şudur: oturun oturduğunuz yerde, bu kulüp bizim...

siyaset için, bizzat siyaset eliyle veya siyaset desteğiyle dikilen her mihenk taşı yıkılmaya muhtaçtır.burada hangi siyasi hareketle kol kola girdiğinizin bir önemi yoktur. devlet kudretini elinde bulunduran siyasi hareket -hele ki mevcut olanı- hiçbir kuruma veya kişiye karşılıksız bir şey vermez.

doğru söylüyorsun bunlar birbirlerini ısırmazlar

aynı kavimden geliyorlar

taraftar da bu şike işlerini para işlerini anladı çoğu bu nedenden

stada gitmiyor

bazısı transfer bazısı da paso ligden

ama ezici ağırlığın bu ligden bir cacık olmayacağını düşündüğünü snıyoru

ya da ben öyle düşündüğüm için bana öyle geliyordur

her şey belli çünkü

tiyatro seyredilmez

bu sitede bazı diğer takım taraftarlarının aktif olduğunu düşünüyorum

arada gelip bazı şeyleri kaşıyıp gidiyorlar

geneldede kaybedilen maçlarda ortaya çıkıyorlar

Bazı çevreler Trabzonspor gerekliliği kalmamış düşüncesinde şike cephesi hatta şikeyi bile bize ihale etme savaşımında

bazısı da taraftarın getirisini kaybetmemek gerektiğini düşünüyor

sistem bir iki sene daha etimizden sütümüzden faydalanmak isteyecektir

o yüzden düşmeyiz gibi geliyor

ama şike cephesi ağır bastırırsa dikkatli olmak lazım

çünkü bu gün şikecilerin kazanma günüydü

doğal olarak tff deki güçlerini kaybetmek istemezler

değil mi ki yavru şikecinin baş şikecisi tff başkanı bunlar doğal işler...

.

S.Seymen
14.02.2016, 18:11
burada o söylem yapıldığında belirtilen üyeye karşı çıkmış tezini o gün de kabul etmemiştim

mantıklı gelmemişti ki sonradan İHO'nun halleri bana haklı olduğumu düşündürtmüştü

satma olayına hala daha da inanmıyorum....

artvints
14.02.2016, 18:17
Onun için söylemiyorum. Sözleşmesi uzatıldı haberi ve bunun üzerine yapılan yorumlar için konuşuyorum..

scout ekibi kuruluyor haftaya.onlar karar verecek dedi başkan. öyle olur heralde.

S.Seymen
14.02.2016, 18:22
scout ekibi kuruluyor haftaya.onlar karar verecek dedi başkan. öyle olur heralde.

en doğrusu bu olur

öz evlat ya da değil vs gibi kriterler yerine

istatistik bilgileri o paralara daha iyisi bulunup oynatılabilir mi gibi kriterlerle karar verilmesi

ve de scoutun başı yabancı olacak sanıyorum

en doğru ve güvenilir karar böyle verilebilir

insanların aklında da soru işareti kalmaz seçilse de seçilmese de

bilgiye güvenmek şart

S.Seymen
14.02.2016, 18:36
Trabzonspor taraftarı adil olmayan ligden çekilme düşüncesine girince

sistem adil bir lig ve rekabet olsun düşüncesine hiç girmediği için

Trabzonspor'dan vazgeçme düşüncesini taşır oldu

tanıdığım Trabzonlu inattır:)

bu iş, bu inat karşılıklı artar gider sistemden uzaklaşılır

ha düşersek ve sistemden uzaklaşırsak ne olur derseniz

uzun vadede Trabzon için çok olumlu olur

bu eziyetten de kurtulunur

benim düşüncem bu

bireysel sporlar başka yönelimler ve başka iş sahaları

siyaset etkisini ve gücünü zamanla kaybedecektir

diyorum ya sırf bu yüzden bizi düşürmeyip sistemin içinde tutmaya çalışırlar

bunu göze alamazlar :)

cubido
14.02.2016, 18:45
4 büyüklerin tamamı borç batağında.
Hükümet/devlet desteği almadan da kolay kolay nefes alamayacaklar.
Gezi olaylarının savunucusu hatta aktif liderlerinden biri Çarşı Grubu'ydu.
Sonra stat konusunda fırçayı yediler ve bir anda kulüp tarafından sesleri kesildi.
Gs aynı şekilde hükümet yalakalığı peşinde.
Bakmayın şikeci mikeci ama içlerinde en delikanlısı aziz. Bi o kafa tutuyor arada. Tabi o da ilişkileri dengeli yürütüyor.
Sonuç olarak hekes hükümetin kucağına oturmuş durumda.
Hayatım boyunca ideallerim uğruna çok bedel ödedim.
Hayatım boyunca bırakın AKP'i hiçbir sağ partiye de oy vermedim.
İHO seçim otobüsüne çıktığına midem bulandı, utandım böyle bir başkanımız olmasından.
Ama bugünkü tablo buradaki arkadaşlarımın tepki gösterdiği kadar rahatsız etmedi beni.
Muharrem Usta akıllı bir adam.
Kulübün ekonomik olarak bu darboğazdan çıkması için siyaseti de tüm camia ile birlikte yanına çekmesi gerektiğini biliyor.
Sadri Şener döneminde O dönemin valisi Nuri Okutan 6 bin civarında kombineyi şehrin iş adamlarına-esnafına üçer beşer sattı.
Bu da tepki gösterilebilir bir durum ama kulübe ekonomik katkı verdi ve tribünler doldu. Sonraki senelerde kulübün ne noktaya geldiği ortada.
Nefes alamıyoruz. Bir hayat öpücüğüne ihtiyacımız var. Ve öpücüğün kimden geldiği ile ilgilenecek durumda değiliz.
Eğer Trabzonspor'un kurtuluşu siyasi partilerin (herhangi birinin) kucağına oturmaktan geçiyorsa lanet olsun böyle kurtuluşa, düşssün 3.lig yine peşindeyim kulübümün.
Ama mesele akıllıca bir satranç hamlesi ise kısa süreli mide bulantısına razıyım.
Bugünkü toplantının katılımcılarından ziyade içeriği önemli.
Scout ekibi kurulacak, bilinçli ve planlı transferler yapacağız.
Bu kadrodan iskelet oluşturmaya çalışıyoruz ama yeni yapılanmaya ihtiyaç var.
Eldeki oyunculardan ekonomik bir değer yaratmaya çalışıyoruz.
Gibi daha önce pek duymadığımız akılcı cümleler duyuyoruz.
Daha önce de söyledim Hami hamlesine çok kızdım ama Hami'yi sadece sezon sonuna kadar getirmişler.
Devre arası satılan oyuncular ve sözleşme yenilemeleri ile ciddi bir tasarruf sağlandı.
Durum çok net aslında. Sene sonu sağlam bir teknik direktörle yeni bir kadro oluşturulacak.
Yeni stadın da etkisiyle 2017-18 yılına şampiyonluğun güçlü bir adayı olarak gireceğimize yürekten inanıyorum.
Moral bozmayalım. Bu yolda bazen hatalar olacak, hatalı seçimler yapılacak, bazılarımızı kızdıracak işbirlikleri de olacak.
Ancak benim hissiyatım ve inancım bu yönetimin Trabzonspor için doğru yönetim olduğudur.

salihismet
14.02.2016, 22:06
Hayret, bu kadar ugras veriliyor, bir seyler yapmaya calisiliyor, biz bunlarin icerisinden Mustafa Yumluyu
cekip alarak elestiri oklarini kisilerin vizyonunuda icine katarak firlatiyoruz. vay efendim Mustafa yumluyla
gelecek insa edilirmiymis, pes vallahi...

Fatih Özkan
14.02.2016, 22:19
Bu akşam Başkanımıza Meydan'da denk geldim. Araçtan indiğinde bizim baktığımızı fark etti ve bizim ona gitmemizi beklemeden, kendisi geldi ve elimizi sıktı.
Kendisine olan inancımı dile getirdim. "Sabır gençler, sabır!" dedi. Ayaküstü muhabbette bile bizi öyle etkiledi ki fotoğraf çekilecektim, unuttum.
Allah yardımcın olsun Başkanım!
Sana güveniyoruz.

dağlıca61
14.02.2016, 23:41

O maçta Mustafa Yumlu bariz hatalar yaptı, İHO camiada suçlu ararken Mustafa Yumlu yu buldu, sorumluluğu üzerine yıktı, taraftarın önüne attı, bu düşüşün temel nedeni futbolcuların parasını ödeyemiyoruz, gemi su almaya başladı diyecek hali yoktu, 30 aylık döneminde objektif hiç bir değerlendirmesini görmediğimiz İho nun bu söylediklerine inanan taraftar sayısı parmakla sayılacak kadar azdır.Mustafa Yumlu mükemmel olmayabilir ama mevcut borcumuz,cebimizdeki para hesap edince eldekilerin en iyilerinden biridir, kabul edelim.

ibrahim
15.02.2016, 01:24
Haluk Pekşenin ismi neden yazmıyor Trabzonspor açıklamasında anlayamıyorum. Bunun bir akp toplantısı olmadığının en güzel göstergesi chp'li Haluk Pekşenin de orda olması. Yönetime kızacaksam sırf bu yüzden kızarım.

Faik Yılmaz
15.02.2016, 08:19
Haciosmanoglunun ilkokul mezunu olmamasi bile ona oy vermemek icin nedendi.
Trabzonda sokaktan herhangi bir serseri koysak ayni haciosmanoglu gibi davranirdi.
Iho her konusmasinda ben yetersizim diye bagiriyordu.

İnsanları eğitimli , cahil diye ayırmayı hiç sevmem lakin ,

Vallahi ilkokul mezunu bile olmadığını bilmiyordum oy verirken..... Onu bilseydim kesinlikle oy vermezdim.....

muratt
15.02.2016, 08:42
Başkan iyi işler yapıyor hakkını vermek lazım. Ücretlerin düzenlenmesi, kadronun daraltması, camiaya verdiği mesajlar vs takımı tekrar iyi bir yola sokuyor.. Güzel günler gelecekse eğer böyle gelecektir. Kendisine teşekkür etmek lazım..

Amaaa...

Teknik direktör olarak Hami kararı nedir kardeşim ? Hiç yakıştı mı ? Vizyon vizyon dedin, hiçbir başarısı ve deneyimi olmayan adamı hoca diye takımın başına getirdin, hem bu yılı yaktın hem de önümüzdeki yıl gitti...

nbay
15.02.2016, 09:38
Haluk Pekşenin ismi neden yazmıyor Trabzonspor açıklamasında anlayamıyorum. Bunun bir akp toplantısı olmadığının en güzel göstergesi chp'li Haluk Pekşenin de orda olması. Yönetime kızacaksam sırf bu yüzden kızarım.

Haluk pekşen gibi çok kişi yokmuş,zaten akp ortamını gören çoğu kişi de toplantıdan ayrılmış . Özellikle de Faruk Özak muhabbetine de dönüşmüş ortam .
bu haberde güzel bir özet geçilmiş yaşananlar.

http://www.61saat.com/politik-gugum/politik-gugum-h270705.html

Cengiz Çubukcu
15.02.2016, 09:56
Bu akşam Başkanımıza Meydan'da denk geldim. Araçtan indiğinde bizim baktığımızı fark etti ve bizim ona gitmemizi beklemeden, kendisi geldi ve elimizi sıktı.
Kendisine olan inancımı dile getirdim. "Sabır gençler, sabır!" dedi. Ayaküstü muhabbette bile bizi öyle etkiledi ki fotoğraf çekilecektim, unuttum.
Sana güveniyoruz.

ondaki bu pozitif enerji eminim çok kısa sürede camiaya olumlu yansıyacaktır

Adem Akyüz'
15.02.2016, 10:08
Haluk pekşen gibi çok kişi yokmuş,zaten akp ortamını gören çoğu kişi de toplantıdan ayrılmış . Özellikle de Faruk Özak muhabbetine de dönüşmüş ortam .
bu haberde güzel bir özet geçilmiş yaşananlar.

http://www.61saat.com/politik-gugum/politik-gugum-h270705.html

Şu siyasiler var diye toplantıyı terk edenlere söylüyorum.
Neden kalmak yerine toplantıyı terk etmişler? Bu şekilde mi Trabzonspor'a fayda sağlayacaklar?
Bunlar kalkıp gidince meydanda sadece bakanlar ve onların adamları kalıyor.
Ondan sonra toplantı siyasi şova dönüştü. E sen ortamı hazırlarsan dönüşür tabi :)

Köksal Güney'in söyledikleri konusunda ise, kim Trabzonspor'a fayda sağlayacaksa başımın üstünde yeri vardır.
Buna Faruk Özak da dahil, bakanlarda dahil, Haluk Pekşen de veya diğer önemli isimler de..
Tabi "başarı için her yol mübahtır" anlayışıyla değil, olması gerektiği gibi(haberde geçen kombine kampanyası vs.)

nbay
15.02.2016, 10:28
Neden kalmak yerine toplantıyı terk etmişler? Bu şekilde mi Trabzonspor'a fayda sağlayacaklar?
Ondan sonra toplantı siyasi şova dönüştü. E sen ortamı hazırlarsan dönüşür tabi :)

Köksal Güney'in söyledikleri konusunda ise, kim Trabzonspor'a fayda sağlayacaksa başımın üstünde yeri vardır.
Buna Faruk Özak da dahil, bakanlarda dahil, Haluk Pekşen de veya diğer önemli isimler de..
Tabi "başarı için her yol mübahtır" anlayışıyla değil, olması gerektiği gibi(haberde geçen kombine kampanyası vs.)

eğer trabzonspor siyaseti kullanacaksa dediklerin doğru ,sonuna kadar kullanılsın . mesela stada isim sponsporu ararken siyasiler baskı yapabilir firmalara , ya da ndiaye transferinde melih gökçeğe bir alo diyebilir bakanlarımız . bu söylediklerim basit iki örnek .

ama siyasetin trabzonsporu kullandığı bir durum da yok diyemiyoruz malesef.

Fatih Öztürk
15.02.2016, 11:41
Faruk Özak'ın Usta'ya bu kadar yakın olması endişe verici.

Ahmet Kara
15.02.2016, 11:46
Muharrem Usta'nın 22 Şubat 2014'de attığı tweet!
8601

alone_6161
15.02.2016, 12:12
Faruk Özak bu klübün hamisi olamaz. Şike davasında ağzını açıp tek kelam etmeyen kişiden klübün hamisi olmaz.

Faruk Özak bugüne kadar klübe birçok katkısı sağlamıştır, teşekkür ederim ama bu payeyi hak etmediği de ortada....

A. Aydın
15.02.2016, 12:29

Vallahi ilkokul mezunu bile olmadığını bilmiyordum oy verirken..... Onu bilseydim kesinlikle oy vermezdim.....
Sizinle ayni fikirdeyim.
Ilkokul mezunu olup buyuk isler basaranlara fazlasiyla saygi duyarim.
Ama arkasinda milyonlar olan bir camiayi temsil edecek kisi universite mezunu olmalidir.

Samet Yildirim
15.02.2016, 12:34
Muharrem Usta ve Yönetimi süre gectikce iyi isler yapmaya devam ediyorlar...

Insallah hep böyle olur ve sportif basarilarda gelir.

A. Aydın
15.02.2016, 12:35
Faruk Özak bu klübün hamisi olamaz. Şike davasında ağzını açıp tek kelam etmeyen kişiden klübün hamisi olmaz.

Faruk Özak bugüne kadar klübe birçok katkısı sağlamıştır, teşekkür ederim ama bu payeyi hak etmediği de ortada....
Faruk ozak a karsi buyuk elestiriler var.
Ben coguna katilmiyorum.
Bakan oldugu zaman medya da tarafsiz olmak zorunda.
Ama onun disinda sike surecinde trabzonspor icin cabaladigini dusunuyorum.
Suat kilic icinde ayni sey gecerli. Suat kilic da sadri seneri sucluyor. Sampiyonlar liginden gelen parayi alinca sike surecini pesini biraktigini soyluyor.

Samet Yildirim
15.02.2016, 12:35
Sana güveniyoruz.

amin

Allahin izniyle güzel günler görecegiz...

Mehmet BAŞ
15.02.2016, 12:38

Ademcim bir gün bunu anlayabilirlerse bu döngü değişecektir.
Fakat ülkemizde muhalefette olanlar kaçıp gitmeyi, köşelerine çekilmeyi tercih ediyorlar.
Bilmiyorlar ki, siz böyle yaptığınız için bazı sorunlar çıkıyor.

Sonra da dedikoducu kadınlar gibi türlü türlü fitne çıkarıyorlar.
Her neyse huylu huyundan vazgeçmiyor işte...

yazıkoldu
15.02.2016, 12:46
Faruk Özak, Atay Aktuğ bunlara eleştiri olmaz; bunlara yalnızca hürmet edilir. Cari başkana gelince işin ekonomi tarafını iyi biliyor. Pozitif enerji yayan biri; keşke hoca tercihi için bu yıl bitiminde karar almış olsaydı. Şimdi Tekelioğlu gitti hamide topun ağzına geldi; böylece etti sana 2, ne yazık ki önceki de böyle başlamıştı. İyi ki Çin pazarı icat oldu, değilse durumumuz haraptan öte.

Özşahin
15.02.2016, 13:51
Ekonomik olarak yapılanlar, kulübün olması gerektiği gibi yönetileceğini bilmek güzel.

Borç içinde yüzerken nereden geldiği belli olmayan paralarla yapılan transferle açıkçası anlık mutlu olsak da uzun vadede kulübün içinde bulunduğu durumu sorgulamadan duramıyorduk.

Kurumsal yönetim gerekiyor günümüzde, gelir gider dengesi gözetmemiz gerekiyor. Bu nedenle Muharrem Ustanın yaptıklarının uzun vadede kulübe fazlasıyla katkı sağlayacağı kanaatindeyim.

Antrenör seçimine gelince; yabancı ve vizyon sahibi bir antrenör mevcut durumda Trabzonspor'a gelmez. Yıldız isimler ister, bir Lucescu'nun gelip mevcut kadroya tahammül edeceğini sanıyor musunuz?

Yerlilerden diyelim, daha iyi bir yerli olabilirdi. İçimizden biriyle çalışma yoluna gittiler ama Hamiden maalesef pek ümitli değilim umarım bizi yanıltır.

alone_6161
15.02.2016, 16:35
Faruk ozak a karsi buyuk elestiriler var.
Ben coguna katilmiyorum.
Bakan oldugu zaman medya da tarafsiz olmak zorunda.
Ama onun disinda sike surecinde trabzonspor icin cabaladigini dusunuyorum.
Suat kilic icinde ayni sey gecerli. Suat kilic da sadri seneri sucluyor. Sampiyonlar liginden gelen parayi alinca sike surecini pesini biraktigini soyluyor.

Medyanın, iş dünyasının, başbakanın ve muhalefet liderlerinin şike hükümlüsünün yanında olduğu yerde bir bakan da bizim yanımızda olsaydı. Bu saydıklarım hiç tarafsız olmayı düşünmediler, tarafsız olmayı da geçtim şikeden ceza almış kişileri desteklediği yerde, Trabzonspor formasını terletmiş, Trabzonspor'da yöneticilik, başkanlık yapmış bakan da keşke yanımızda olsaydı.

Suat Kılıç'a gelecek olursam, o da kendisini kurtarmak için canbaza bak taktiğini uygulamış işte. Şike konusunda ağzını açıp ne demiş bugüne kadar, hangi icraatta bulunmuş?

Şanlı SanMarino
15.02.2016, 16:45
Öncelik ekonomik yapı olarak görülüyor ancak bu tamamen yanlış, öncelik sportif durum olmalı. Saha içi düzelmezse ekonomi de düzelmez. Ayrıca Trabzonspor ticari bir işletme değil milyonlarca neferi olan bir spor kulübü.

bordox
15.02.2016, 17:43
Sportif başarı sağlıksız bir kulüp ekonomisi ve organizasyonu içinde nasıl gelecek?
Öncelik karmaşası yok,binanın temelini sağlam yapmak zorundayız ki üst katlara çıkalım.

Şanlı SanMarino
15.02.2016, 18:25
Sportif başarı sağlıksız bir kulüp ekonomisi ve organizasyonu içinde nasıl gelecek?
Öncelik karmaşası yok,binanın temelini sağlam yapmak zorundayız ki üst katlara çıkalım.

Öncelik var ki öncelik yazdık oraya. Yazabildiğin kadar okuyabilmen lazım.

Son 4 yıl, 3 yılın şampiyonu Galatasaray. Son 6-8 sezondur ekonomik olarak dip.

Bu yılın en iyi oynayanı Beşiktaş, 1,5 Milyar TL borç. Trabzonspor borcu yokken, hatta Nuri bey para ile bırakmışken şampiyon mu oldu? Geçin bu saçmalıkları. Önce saha içi düzelecek sonra herşey.

dağlıca61
15.02.2016, 18:39

Kongre sürecinde oy hakkım yoktu, sadece taraftar olarak süreci takip ediyordum, şike davasını M.Usta'nın siyasete satacağı davaya iho nun sahip çıkacağı propagandalarına pek çok delege ve taraftar inansada ben inanmamıştım,sonuçta iki aday M.Usta ve İho arasında kalmıştım, kriterlerimden biride adayların eğitim durumu idi, M.Usta nın eğitim durumu malum herkes biliyordu ancak tüm araştırmalarıma rağmen İho nun eğitim durumu hakkında her hangi bir bilgiye ulaşamamıştım, kongreden 3 gün sonra iho nun ilkokul 3.sınıf terk olduğunu Trabzonspor başkanının hayatını anlatan bir yazı okuyarak öğrendiğimde yıkıldım daha doğrusu özellikle iho ya oy veren 1567 delege adına üzüldüm, demek ki Trabzonspor başkanı seçilirken hiç bir araştırma yapılmıyormuş, değerlendirme yapılmıyormuş dedim, ilkokul terk bir başkan olduğunu öğrendiğim o gün başarısız olacağını anlamıştım ve maalesef 30 ay sonra bir enkaz bırakarak gitti.
Ancak inanıyorum ki bundan sonra Trabzonspor başkanları tombaladan çıkar gibi başkan olamayacak, iho nun delegeye kazandırdığı bir tecrübe ve en çok buna seviniyorum, delege artık bundan sonra ince eleyip sık dokuyacaktır.

sasone
15.02.2016, 19:30
Öncelik var ki öncelik yazdık oraya. Yazabildiğin kadar okuyabilmen lazım.

Son 4 yıl, 3 yılın şampiyonu Galatasaray. Son 6-8 sezondur ekonomik olarak dip.

Bu yılın en iyi oynayanı Beşiktaş, 1,5 Milyar TL borç. Trabzonspor borcu yokken, hatta Nuri bey para ile bırakmışken şampiyon mu oldu? Geçin bu saçmalıkları. Önce saha içi düzelecek sonra herşey.

Sonuç UEFA ile Avrupa'ya katılmama konusunda pazarlık ve bileklik satmak ile ekonomik krizden kurtulma çabaları.
Diğeri de şampiyonluk için oynarken defanstan adam satıyor,UEFA'dan ceza yememek için.
İkisi de borç batağında ve vergi borçları için devletten yardım bekliyor,o cezalar affedilmez ve yapılandırılmazsa kepenk kapatacaklar.Bir tanesi yeni stadını açmış olmasına rağmen hem de.Diğeri de stadın 10 senelik parasını büyük ölçüde tüketmiş durumda.

Başarıların kulüplere bir faydası olmuş mu?Başarılar sağlıklı bir kulüp yapısı oluşturulmasına fayda vermiş mi?Yok
Yok,çünkü kulüpler ödeyemeyeceği rakamlara imza attırarak futbolcuları ve menajer denen mezar soyucuları doyurmuş.

Bizim izlediğimiz yol doğru,önce sağlıklı bir kulüp yapısı oluşturacaksın ki yarın o sportif başarılar kulübe ve alt yapıya faydası olsun.

ibrahim
16.02.2016, 04:12
suat kılıç denilince asabım bozuluyor. 6222'nin değiştirildiği oturumu yöneten kişidir bu karaktersiz şahıs. Konuşmalarında yarattığı ben çok haklıyım havası dün gibi gözümde. Bu yanlışın üzerine doğruymuşçasına gidip, ben haklıyım havası katarak heybetli süslü cümleler kura kura büyük bir zevkle değiştirdi o yasayı adi herif. Çocuğundan çocuğundan çıksın. Benim için lanetlidir o herif, ettiğim bedduaların sonucuna katlanacaktır elbet. Yüzsüz herif...

alone_6161
16.02.2016, 09:06
suat kılıç denilince asabım bozuluyor. 6222'nin değiştirildiği oturumu yöneten kişidir bu karaktersiz şahıs. Konuşmalarında yarattığı ben çok haklıyım havası dün gibi gözümde. Bu yanlışın üzerine doğruymuşçasına gidip, ben haklıyım havası katarak heybetli süslü cümleler kura kura büyük bir zevkle değiştirdi o yasayı adi herif. Çocuğundan çocuğundan çıksın. Benim için lanetlidir o herif, ettiğim bedduaların sonucuna katlanacaktır elbet. Yüzsüz herif...

suat kılıç, ben diksiyon, konuşma dersi aldım ve sınıfımı birincilikle bitirdim diye basbağıran biridir:). Bir sitede kendisine ekolayzır Suat diyorlardı:)

Şike davasında çok da ciddiye alınacak biri değil. Tepesindeki ne emrettiyse onu yapmıştır, siz Allah aşkına ondan insiyatif kullanmasını mı bekliyordunuz? Şike davasında hangi bakan insiyatif kullanmıştır, kullanabilmiştir, kullanmayı düşünmüştür?

ibrahim
17.02.2016, 00:21
suat kılıç, ben diksiyon, konuşma dersi aldım ve sınıfımı birincilikle bitirdim diye basbağıran biridir:). Bir sitede kendisine ekolayzır Suat diyorlardı:)

Şike davasında çok da ciddiye alınacak biri değil. Tepesindeki ne emrettiyse onu yapmıştır, siz Allah aşkına ondan insiyatif kullanmasını mı bekliyordunuz? Şike davasında hangi bakan insiyatif kullanmıştır, kullanabilmiştir, kullanmayı düşünmüştür?
O Amerikanın yerli milyarder bankerleri gibi ağzını yaya yaya konuşarak hayallerime tuz bastı ya çapul ağızlı. Ağasının da kendisinin de Allah bin belasını versin. Buna ortak olan bütün milletvekillerinin de aynı şekilde. O günden beri siyasi ayırt etmiyorum şu ülkede.