PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muharrem Usta | 16. Başkan

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61

ccd6167
18.03.2017, 10:41
eleştiri biraz hafif kalıyor sayfaları geriye doğru okuyunca. çok acayip mesajlar var.

Kendiside söylüyor şartlar böyleydi ama bu takımı yumlu akbaş zekiye emanet edince ihodan farkın olmuyor

Fatih Özkan
18.03.2017, 10:45
Kendiside söylüyor şartlar böyleydi ama bu takımı yumlu akbaş zekiye emanet edince ihodan farkın olmuyor

Kulübün kapısına haciz memurları dayanınca, ben de olsam transfere 2. sırada yer verirdim.
Kaldı ki o kötü imaj ile nasıl topçular alırdık, bilemiyoruz.

TSelif
18.03.2017, 10:50
Bize düşen Muharrem Usta'ya sahip çıkmak olacaktır. Ben ilk yarı için kendisini affediyorum . Böyle bir başkana sahip olduğumuz için bana göre oldukça şanslıyız. Bir sonraki seçimde çok daha iyi ve güçlü kişiler olacaktır yanına. ALLAH bu kulübü bir daha İho ve onun gibilerin şerrinden korusun..
Kendi adıma söylüyorum büyük bir hatanı görmediğim sürece oyum senindir başkan.
Ayrıca röportajı oldukça samimi, içten ve gerçekten Trabzonspor sevgisi dolu buldum ve diyorum ki iyi ki seni başkan yaptık başkan:alkış::o

ccd6167
18.03.2017, 10:51
Kulübün kapısına haciz memurları dayanınca, ben de olsam transfere 2. sırada yer verirdim.
Kaldı ki o kötü imaj ile nasıl topçular alırdık, bilemiyoruz.

Alma şansın yoktu zaten.. Fakat biz kendisini zaten farklı gördüğümüz için farklı şeyler bekledik.. Yoksa bizde biliyoruz rezil bir 3 sezon olduğunu

Bera B.
18.03.2017, 15:01
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170318/ee3983c0215704da22e207c555cb745a.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170318/cd6c2b0fd258ae3f645f3286f401e1c5.jpg

Ulan ya.

Ahmet ÇOLAK
18.03.2017, 16:45
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170318/ee3983c0215704da22e207c555cb745a.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170318/cd6c2b0fd258ae3f645f3286f401e1c5.jpg

Ulan ya.

Trabzonsporun dününü ve bugününü anlatan iki yazı.. aşağılamak gibi olmasın ama okuma yazmayı bilmeyen bir insan, milyonların sevdasını yönetemez yönetmemeli.

hos_cocuk61
19.03.2017, 03:57
Bir konuya açıklık getirelim. Bu sabrın sonu selamet değildir. Bu aptallığın sonucu akıllanmaktır. İlk yarıki kadroya sabretsek şuan düşme potasının en büyük adaylarındandık. ikinci yarı yapılan olumlu hamleler özellikle Olcay'ın gelişi, geldiği zamanda söylemiştim takıma kattığı aidiyet duygusu ile bir hava yakaladık. Bana sorarsanız takımın hala eksikleri var. Özellikle savunma ve orta alanda, bunları inşallah seneye kaliteli oyuncularla tamamlarız.

Unutmadan Muharrem Usta'dan hala bir özür bekliyorum.

selcuk
19.03.2017, 09:17
hibrit cim antrenman sahasi yeni sezona yetismeli

halen kosu mesafelerimiz ilk yariylan ayni, oyuncularin kas sistemi alisti mi %5-10 ilerleme oluyor normalde

yeni yil en büyük transferlerimizden biri hibrit antrenman sahasi olacak insallah

koşu mesafeleri artmaz pek çünkü bizi geri koşturacak az takım var ligde, önde basıp işimizi görüyoruz.

geri kosmaylan mesafe cogalmayacak zaten, daha hizli oynayarak metre cogalacak

göreceksin

8jk da bu etkiyi takimin yasina ragmen yasadik

artvints
19.03.2017, 09:23
hibrit cim antrenman sahasi yeni sezona yetismeli

halen kosu mesafelerimiz ilk yariylan ayni, oyuncularin kas sistemi alisti mi %5-10 ilerleme oluyor normalde

yeni yil en büyük transferlerimizden biri hibrit antrenman sahasi olacak insallah
koşu mesafeleri artmaz pek çünkü bizi geri koşturacak az takım var ligde, önde basıp işimizi görüyoruz.

Enaldo61
19.03.2017, 09:25
ntvspor bize sponsor mu olmuş? Basın toplantısı panolarında yazıyor.

lizarazu
19.03.2017, 12:16
Ersun hocaya guvendigin ve sabrettigin icin tesekkurler.

Hasan61
19.03.2017, 12:16
Önümüzdeki sene zirveye yarışında bulunmamız için tek engel kaldı, yaz transfer dönemi.

Sene başı yapılan yanlışların yapılmayacağını umuyorum.

Fatih Özkan
19.03.2017, 12:23
Güveniyoruz sayın Başkan!
Lütfen yaz transfer dönemine çalışın.

Ozan Yılmaz
19.03.2017, 15:34
https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/17265090_498270496963245_408958940419089290_n.jpg? oh=f553f3747dce50ae0317a8f47a9463d4&oe=595E26C1

Karmam
19.03.2017, 16:33
Bir konuya açıklık getirelim. Bu sabrın sonu selamet değildir. Bu aptallığın sonucu akıllanmaktır. İlk yarıki kadroya sabretsek şuan düşme potasının en büyük adaylarındandık. ikinci yarı yapılan olumlu hamleler özellikle Olcay'ın gelişi, geldiği zamanda söylemiştim takıma kattığı aidiyet duygusu ile bir hava yakaladık. Bana sorarsanız takımın hala eksikleri var. Özellikle savunma ve orta alanda, bunları inşallah seneye kaliteli oyuncularla tamamlarız.

Unutmadan Muharrem Usta'dan hala bir özür bekliyorum.
Biz ligin ilk yarısında o kadar kötü değildik. Bu kısım abartılıyor. Ortada geçen veya daha iyi oynadığımız birçok maçı kaybettik.

Mesela son 4 hafta Kayseri'yi deplasmanda, sonrasında da Adana'yı sahamızda farklı yendik. Son iki maçta da Başakşehir ve Fener'e yenildik ki şu halimizle de bu ikisine yenilsek çok sürpriz olmaz.

Sabır derken kimse zaten ilk yarıdaki kadroya alışın demiyordu. Eksikler tamamlanacak, bu iş aşama aşama gidecek diye sabır deniyordu. Sen sanki girilen yoldan dönülmüş veya siz bir şey demeseniz bu transferler yapılmayacakmış gibi anlatıyorsun halbuki alakası yok, aynı çizgide devam edildi.

Bu transferlere ihtiyaç olduğu ilk yarı oynanmadan da biliniyordu ama ilk yarı oynandıktan sonra bu transferler yapılabildi çünkü:

1. Son gün akbabalarına prim vermedik
2. Yaz dönemindeki bütün bonservis ve sonrasında maaş paralarını zamanında ödeyerek insanların kaçtığı değil iş yapmak istediği bir şirket haline geldik
3. Oyuncu arama ekibi biraz daha geniş vakitte çalışma fırsatı buldu
4. Takım arkadaşlık ve taktik olarak giderek daha oturdu
Onun dışında tabii ki yönetim tecrübe kazanacak, zamanla bazı işleri daha iyi yapacak. Mesela en basitinden sosyal medya başlarda o kadar iyi değildi, şimdi olağanüstü.

Bazı diğer işler de yapıldıkça aradan çıkartılıyor ve yönetim diğer konulara odaklanabiliyor. Mesela başlarda aylarca haciz davalarıyla uğraşılıyor.

Şimdi mesela önümüzdeki yaz döneminde biz 1 stoper, 1 orta saha orta, 1 sağ açık ve 1 forvet alacağız büyük ihtimalle. Şimdi sen olağanüstü bir verimlilikte çalışan, yeni stadı olan, taraftarının desteğini arkasına almış, herkesin ve her şirketin parasını takır takır ödeyen, oyuncularının çok mutlu olduğu, süper bir arkadaşlık ortamı olan, huzurlu, başarılı, hırslı, hevesli ve her şeye hakim bir teknik heyet ve yönetime sahip, 23 kişilik kadrosu olan, ligin 2. devresini lider bitirmiş ve önümüzdeki sezonun en önemli şampiyonluk adaylarından biri olan bir kulüp haline geldin. Senin bu yapacağın 4 transferle, geçen dönem zebilyon tane işi, engeli, ihtiyacı, fazlası, borcu olan itibarsız bir kulüpken yapmaya çalıştığın 10 transfer bir olur mu?

Sadri Şener'i günahım kadar sevmem ama o bile bu yönetim TS'nin son şansı, eğer taraftar yine istifa filan işlerine girerse TS bir daha belini doğrultamaz demiş. O yüzden ben şahsen gururluyum çünkü en kötü günlerde de destek verdim. Seni şahsen bilmiyorum ama 4. haftadan yönetim ve teknik heyetin istifasını talep etmeye başlayan güruhun çıkıp bir de özür filan beklemesi düpedüz yüzsüzlüktür.

Karmam
19.03.2017, 16:42
Yalnız bu arada başkan 2. yarının başlarında hedef 30 puan, eğer buna ulaşabilirsek kemik kadronun iyi olduğunu görüp çok özel ve üst düzey 3-4 transfer yapacağız diyordu. Geçtiğimiz hafta bu hedefe 35 puan dedi, şimdi de 35 puanı ne kadar aşabiliriz hedefimiz bu diyor.

Şu an 9 maç 23 puan. Bir 9 maç daha kaldı.

1.yle
2.yle
4.yle
6.yla
10.yla
11.yle
13.yle
16.yla
17.yle

oynayacağız. 5'i iç saha 4'ü deplasman maçları. 9 maç 4 galibiyet 2 beraberlik 3 mağlubiyet yazarsak 14 puan olur, 37 puanla tamamlamış oluruz ki iyimser bir beklenti de değil, yapabiliriz.

Ahmet Almacı
19.03.2017, 16:50
Biz ligin ilk yarısında o kadar kötü değildik. Bu kısım abartılıyor. Ortada geçen veya daha iyi oynadığımız birçok maçı kaybettik.

Mesela son 4 hafta Kayseri'yi deplasmanda, sonrasında da Adana'yı sahamızda farklı yendik. Son iki maçta da Başakşehir ve Fener'e yenildik ki şu halimizle de bu ikisine yenilsek çok sürpriz olmaz.

Sabır derken kimse zaten ilk yarıdaki kadroya alışın demiyordu. Eksikler tamamlanacak, bu iş aşama aşama gidecek diye sabır deniyordu. Sen sanki girilen yoldan dönülmüş veya siz bir şey demeseniz bu transferler yapılmayacakmış gibi anlatıyorsun halbuki alakası yok, aynı çizgide devam edildi.

Bu transferlere ihtiyaç olduğu ilk yarı oynanmadan da biliniyordu ama ilk yarı oynandıktan sonra bu transferler yapılabildi çünkü:

1. Son gün akbabalarına prim vermedik
2. Yaz dönemindeki bütün bonservis ve sonrasında maaş paralarını zamanında ödeyerek insanların kaçtığı değil iş yapmak istediği bir şirket haline geldik
3. Oyuncu arama ekibi biraz daha geniş vakitte çalışma fırsatı buldu
4. Takım arkadaşlık ve taktik olarak giderek daha oturdu
Onun dışında tabii ki yönetim tecrübe kazanacak, zamanla bazı işleri daha iyi yapacak. Mesela en basitinden sosyal medya başlarda o kadar iyi değildi, şimdi olağanüstü.

Bazı diğer işler de yapıldıkça aradan çıkartılıyor ve yönetim diğer konulara odaklanabiliyor. Mesela başlarda aylarca haciz davalarıyla uğraşılıyor.

Şimdi mesela önümüzdeki yaz döneminde biz 1 stoper, 1 orta saha orta, 1 sağ açık ve 1 forvet alacağız büyük ihtimalle. Şimdi sen olağanüstü bir verimlilikte çalışan, yeni stadı olan, taraftarının desteğini arkasına almış, herkesin ve her şirketin parasını takır takır ödeyen, oyuncularının çok mutlu olduğu, süper bir arkadaşlık ortamı olan, huzurlu, başarılı, hırslı, hevesli ve her şeye hakim bir teknik heyet ve yönetime sahip, 23 kişilik kadrosu olan, ligin 2. devresini lider bitirmiş ve önümüzdeki sezonun en önemli şampiyonluk adaylarından biri olan bir kulüp haline geldin. Senin bu yapacağın 4 transferle, geçen dönem zebilyon tane işi, engeli, ihtiyacı, fazlası, borcu olan itibarsız bir kulüpken yapmaya çalıştığın 10 transfer bir olur mu?

Sadri Şener'i günahım kadar sevmem ama o bile bu yönetim TS'nin son şansı, eğer taraftar yine istifa filan işlerine girerse TS bir daha belini doğrultamaz demiş. O yüzden ben şahsen gururluyum çünkü en kötü günlerde de destek verdim. Seni şahsen bilmiyorum ama 4. haftadan yönetim ve teknik heyetin istifasını talep etmeye başlayan güruhun çıkıp bir de özür filan beklemesi düpedüz yüzsüzlüktür.

Çok güzel bir yazı okunası.. Eline sağlık

artvints
19.03.2017, 18:00
son transferler öyle uçan kaçan transferler değil. genç oyuncuları tamamlayacak takıma güven katacak standart oyuncular. takımın iskeletinde hala okay, onazi, castillo var uzun vadeli olarak, ikinci yarıda yusuf girdi hepsi de sezon başında olan oyuncular. bu genç oyuncular olmadan, onlara sistem aşılanmadan bu enerjiyi yakalayamazsın. sene başında omurga olmadığı için genç oyuncularla uzun vadeli olacak bir takım oluşturuldu. tabi ki eksik, yanlış yapılmıştır. devrede de eksikler, özellikle tecrübeli oyuncularla tamamlandı. zaten devre arasında bonservisle genç oyuncu almak pahalıya patlar. sezon sonu yapılacak işler.

sasone
19.03.2017, 23:09
Bundan sonra yapılması gereken kulüpte belli standartlar oluşturmak ve bu standartların sonradan gelenler için uygulanabilir olması için de kulüp yönetimini sadece profesyonellere teslim etmek.
Yönetimin görevi ise kontrol ve karar mekanizmasını işletmek olmalı.
Yani bundan sonra kulübe başkan olmak isteyen,yönetici olmak isteyen buradan rant elde ederim diye gelemesin.

selcuk
20.03.2017, 12:26
ntv sporda

yazıkoldu
20.03.2017, 12:45
Başkan ilk yarıda eleştirdik ve ben özellikle ersun'a fatura keseceksiniz ve kendinizi de bitireceksiniz diye endişelendim. Bunun olmaması için buradan epey bir mesaj yazdım. Bu mesajları yazarken de hayli eleştiri aldım. Neticede hoca da siz de kaldınız ve başarı sürpriz bir şekilde gelmeye başladı. Seneye bana göre çok az ama doğrudan katkı verecek oyuncularla hoca ve yönetim istikrarı ile başarı artacaktır. Tabii ki şampiyonluk olsun, ama olmazsa da olur, yeter ki ilkeli, istikrarlı olalım. Tebrikler teşekkürler.

Faruk BERBER
20.03.2017, 12:57
Muharrem Usta: "Trabzonspor, Avrupanın dev takımlarından biriyle işbirliği yapacak. Yakında açıklanır."

selcuk
20.03.2017, 13:01
isbirligi derken bunu altyapi icin dedigini yazalim

büyük ihtimallen barca dir, yillardir onlar Trabzona futbol okulu acmaya calisiyor

diger iliskimiz olan takimlar psg, dortmund ve ajax

BERBATOV61
20.03.2017, 13:12
Ustayı çok eleştirdim çünkü bizzat kendim sordum bizzat kendi cevap verdi ama tam tersini yaptı şimdi eleştirmeyeyim de ne yapayım. Ben ilk gün neyse şuan da onu söylüyorum ersun istifa ediyorum ama takım iyi giderken bu konu hakkında buralarda estirip durmanın manası yok bizim derdimiz Trabzonspor şampiyon olsakta ertesi gün kovulsun ersun isterim ama takım iyi giderken yalandan yere ortalığı karıştırıp kavga etmenin anlamı yok diye fazla bu konulara girmiyoruz durup durup yok başkana laf diyenler yok ersuna laf diyenler nerede diyerek ne amacı güdüyorsunuz merak ediyorum.

ilelebeTS
20.03.2017, 14:00
Altyapı olayı güzel. İşbirliği yapılacak takım dortmund olabilir.

Ahmet Almacı
20.03.2017, 14:13
Altyapı olayı güzel. İşbirliği yapılacak takım dortmund olabilir.

Barca nin 6-17 yas araligi altyapi sistemi cok oturmus ve basarili diye biliyorum ama dortmundun ise 16-22 yas araligindaki oyunculari parlatma olayi var

Aydın Tiryaki
20.03.2017, 15:17
Öncelikle teşekkür ederim başkanım. Her babayiğidin harcı değil bu denli borç altına girmiş, itibarı zedelenmiş, kafası kesilmiş tavuk gibi ortalıkta dolaşan bu takımın başına geldiğin için. Güzel güzel hayatına devam edebilirdin, hiç bu sıkıntıya derde girmeden. Sorumluluk aldın. Doğru işler yaptın. Sonuçlar da gelmeye başladı. Yanlışların da oldu olmadı değil. Geçen sezonki hezimetler - ki bunlar hala içimde yaradır - yanlış oyuncu transferleri buna benzer birkaç şey daha. Ama olumlu işlerin çok daha fazla.

En önemlisi tv'de gördüğüm zaman " işte benim başkanım konuşması, duruşu, tavırlarıyla benim başkanım " dedirttiriyorsun bana.

Sadece bir kez gitmeni istedim. Dışarıdaki Gençler maçı... O gün çok zorluklarla maçı izledim. 90'da yumlu oyuna girdi ve dedim ki Ersun'u du al dedol git. Trabzonspor a bu rezillikleri bizi izlettirmek için mii geldin dedim. Ama bunu dışında her zaman savundum. Biz şampiyon olacaksak seninle olacağız dedim en başından beri. Hala da öyle diyorum. Gönülden inanıyorum buna. Uzak değil o günler.

Efsane olacaksın...

Uğur Kalyoncu
20.03.2017, 15:20
Sonuna kadar arkasindayim..

İnsallah ömrü uzun olur 20 yil kalir bu kulübün basinda...

Sami Kuk
21.03.2017, 01:21
Akil değil akıl , baska bisey değil başka birşey diye yazacaksın. Eğer bukadar türkçe'ye dikkat ediyorsan. Bence de ilk şu ismi düzelt.

Aydın Danış
21.03.2017, 09:18
Bugün maçın öyküsünde gördüm Başkanın ilk goldeki sevinci herşeye bedel be arkadaş koca Medical Park, LivHospital sahibi adam zıplıyor yerinde yahu :)) Trabzonspor aşkı böyle birşey işte...

12556

12557

12558

61_Hasan_69
21.03.2017, 16:26
Sürat kargo ile sponsorluk anlaşması imzalamisiz

amasya0561
21.03.2017, 16:37
Gelecek sezon büyük BAŞKANIMIZDAN sırt ve kol reklamı bekliyorum.
Mali açıdan katkısı olacak.

Enaldo61
21.03.2017, 16:41
Biz bu sezonu bu gazla bu taraftarla bitirelim, seneye baya sponsorluk olur bence.

Alper Beyazay
21.03.2017, 16:47
Akil değil akıl , baska bisey değil başka birşey diye yazacaksın. Eğer bukadar türkçe'ye dikkat ediyorsan. Bence de ilk şu ismi düzelt.

Yazım hatası düzeltirken yazım hatası yapmak da ayrı bir komedi. Birşey değil bir şey olarak yazılır. Şey her zaman ayrı yazılır. Her şey hiçbir şey mesela. Bukadar birleşik değil. T harbi büyük olur Türkçe yazarken. Tıpkı diğer dillerde olduğu gibi Arapça, İngilizce, Rusça. İyi günler. :)

Mehmet Cihan Kocaman
21.03.2017, 16:50
Yazım hatası düzeltirken yazım hatası yapmak da ayrı bir komedi. Birşey değil bir şey olarak yazılır. Şey her zaman ayrı yazılır. Her şey hiçbir şey mesela. Bukadar birleşik değil. T harbi büyük olur Türkçe yazarken. Tıpkı diğer dillerde olduğu gibi Arapça, İngilizce, Rusça. İyi günler. :)

Arapça, İngilizce, Rusça'dan sonra üç nokta gerekmez mi hocam :)

Alper Beyazay
21.03.2017, 16:52

Noktasına kadar detaya girersek geçmiş olsun... :D

brnclhn
21.03.2017, 16:54
"Hocam" dan sonra soru işareti gerekmez mi hocam? :p

Oruç
21.03.2017, 17:07
Dil ve Anlatım dersi bitti. Zil çaldı.

orhanunal
21.03.2017, 17:08
yabancı kısıtlamasına gereken tepkiyi koymadı gibi hissettim.bu en büyük önceliğimiz olmalı.yemişim c başkanını , azizini , çakma imparatorunu.bu iş engellenmeli.fikret orman asla izin vermem dedi mesala.

süper gidyosun başkanım ama bu iş çok tehlikeli.bütün gelecek planlarımızı mahveder aman diyeyim.

castillo61
21.03.2017, 17:09
Muharrem vizyon ışıması yapıyor
millet Türkçe dersi vermeye başladı

Alper Beyazay
21.03.2017, 17:17
Yönetici kızdı beyler dağılabilirsiniz.

Adem Akyüz'
21.03.2017, 19:24
Neler olmuş bu başlıkta ya? Okurken kendimi derste hissettim. Tam da benim branşım 😅😅

Başkanın ilk golden sonraki sevinci çok hoşuma gitti gerçekten. Bildiğin çocuk gibi sevinmiş adam ☺

Poor
21.03.2017, 20:09
Stad sponsorlugu disinda helal olsun.
Bir de su sponsorluk isini halledeydin baskan.

Sacit
21.03.2017, 21:36
Başkanımız her geçen gün çok daha tatlı ve sevimli oluyor

Ahmet Almacı
21.03.2017, 21:58
benim dikkatimi bir şey çekti yönetim kurulundakilerin çoğu doktor galiba. iş hayatında olur da yürü yaa kulum denirse hedeflerimden bir tanesi :)

selcuk
21.03.2017, 22:08
benim dikkatimi bir şey çekti yönetim kurulundakilerin çoğu doktor galiba. iş hayatında olur da yürü yaa kulum denirse hedeflerimden bir tanesi :)

bir kismida medical park hekimi

İskender Çakmak
23.03.2017, 09:59
Açıkcası ilk yarının son maçlarında sabrım kalmamıştı. Hatta twitter üzerinden Başkana ve Nevzat Aydın'a eserinizle övünün şeklinde yazılarım da oldu.

Bunları yazdığım için pişman değilim. Nevzat Aydın'ı çok severim ama sağ bek transferi olmayınca ben oynarım yazmıştı twitterda. O dönem çıkıp oynasaydı o zaman.

Neyse o günler geride kaldı. Devre arası transferleri takıma neler kattığını gördük. Dikkate alınmayan mevkilere katkı yapılınca takımın nereye geldiği görülüyor.

Ben seneye daha güzel şeyler olacağından eminim. Kötü de olsa ilk yarının sonlarındaki tepkimi vermeyeceğim. Sabredeceğim ve destek olacağım.

Çağdaş DENİZ
23.03.2017, 14:09
Real madrid altyapı antlaşması harika olmuş

TSelif
23.03.2017, 16:38
Real madrid altyapı antlaşması harika olmuş

Bu doğru mu :rolleyes:

Kayısıkentli
23.03.2017, 17:46
Haberler doğruysa Real Madrid'le anlaşılması çok doğru olmuş. Real Madrid üst yapıyı dışarıdan kapatıyor ancak altyapıyla 5 büyük liglere en fazla oyuncu ihraç eden takımlardan biri. Anlaşmanın kapsamı ney bilmiyorum ancak Sporting, Lyon, Ajax, Atalanta(özellikle son dönemlerde) gibi takımlar olsaydı bizim için doğru olmazdı ancak bu takım bonservis rekorları kıran Real Madrid olunca altyapıyı oyuncu satmak amaçlı kullanmak zorunda kaldığı için bu bizim daha çok işimize gelecektir.

Çağdaş DENİZ
24.03.2017, 02:39
Bu doğru mu :rolleyes:
başkanın resmi açıklamasını bekliyoruz
haber doğru

Onur Akyüz
24.03.2017, 11:00
Takım yıldız gibi parlıyor, başkan, hoca, taraftar, şehir herkes mutlu..

İyi takip edin dostlar bu daha başlangıçtır, seneye ve ilerleyen yıllarda çok daha iyi olacağız. İnanıyorum ki ülkenin gururu olacağız ve Türk futbolunu biz kurtaracağız, biz ayağa kaldıracağız.

Artık bizim dönemimiz başlıyor, yürekten inanıyorum..

Gülmeyen yüzümüz artık gülüyor, Trabzon'a maça gitmek için can atar olduk.

Teşekkürler başkanım..

Fatih Özkan
24.03.2017, 11:12
Takım yıldız gibi parlıyor, başkan, hoca, taraftar, şehir herkes mutlu..

İyi takip edin dostlar bu daha başlangıçtır, seneye ve ilerleyen yıllarda çok daha iyi olacağız. İnanıyorum ki ülkenin gururu olacağız ve Türk futbolunu biz kurtaracağız, biz ayağa kaldıracağız.

Artık bizim dönemimiz başlıyor, yürekten inanıyorum..

Gülmeyen yüzümüz artık gülüyor, Trabzon'a maça gitmek için can atar olduk.

Teşekkürler başkanım..

Benim de umudum bu yönde.
Çok daha güzel günler göreceğiz İnşallah.

Tolunay Abdioğlu
24.03.2017, 12:14
En kötü zamanda da söyledim şimdi de söylüyorum. Trabzonspor için Muharrem Usta ve yönetimi son şansdır. Uçurumun kenarından çekti bizi. Geldiği dönemde o ekonomik hamleleri yapmasaydı, Uefa'ya yapılan müthiş savunma olmasaydı şuan çok başka şeyler konuşuyor olurduk. Yaz transfer döneminde irtifa kaybetmiş Trabzonspor'a şuan takımda banko oynayan 3-4 oyuncu kazandırdı, o da 7 transferden. O zor şartlarda yapılan transferlerden bence başarı oranı gayet iyi. Hatalar oldu mu? Tabii ki oldu. Kendisi de inkar etmiyor zaten. Çok zor zamanlar geçirdik. Hiçbir zaman ben bu işi beceremiyorum diyip başını öne eğmedi.Hocasına, yönetimine, futbolcusuna sahip çıktı. Camianın içinde ki parazitlerin eyyamlı yazılarına ve provakasyonlarına yrnik düşmedi. Sürekli yapıcam, başarıcam, biz Trabzonspor'uz bu durum bize yakışmıyor dedi. Devre arası transferlerini müthiş başarı oranında yaptı. Takımda ki aile ortamı, maaşların zamanında ödenmesi, herkesin inanmışlığı ve kendisinin de azmiyle çok şükür başımız artık daha da dik ve gelecekten umutluyuz.

Konuşmasıyla ve duruşuyla gerçeği gören, içinde kötülük olmayan insanların içinde hep bir umuttur Muharrem Usta. Ben kendisine sonuna kadar inanıyorum. Trabzonspor hiçbir bahanenin arkasına sığınmadan, herkesi yenerek yeniden ve defalarca daha şampiyonluklar kazanacaktır.

Herkesin anlaması gereken gerçek, Trabzonspor'un artık boşa atacak mermisinin kalmadığıdır. Bu insanlara ve harcadıkları emeğe sahip çıkın. Yanlışını gördüğünüz zaman eleştirin tabi ama bu adamları umutsuzluğa itecek birşey yapmayın.

Sen başaracaksın. Tüm kalbimle inanıyorum.

artvints
24.03.2017, 12:20
En kötü zamanda da söyledim şimdi de söylüyorum. Trabzonspor için Muharrem Usta ve yönetimi son şansdır. Uçurumun kenarından çekti bizi. Geldiği dönemde o ekonomik hamleleri yapmasaydı, Uefa'ya yapılan müthiş savunma olmasaydı şuan çok başka şeyler konuşuyor olurduk. Yaz transfer döneminde irtifa kaybetmiş Trabzonspor'a şuan takımda banko oynayan 3-4 oyuncu kazandırdı, o da 7 transferden. O zor şartlarda yapılan transferlerden bence başarı oranı gayet iyi. Hatalar oldu mu? Tabii ki oldu. Kendisi de inkar etmiyor zaten. Çok zor zamanlar geçirdik. Hiçbir zaman ben bu işi beceremiyorum diyip başını öne öğmedi.Hocasına, yönetimine, futbolcusuna sahip çıktı. Camianın içinde ki parazitlerin eyyamlı yazılarına ve provakasyonlarına yrnik düşmedi. Sürekli yapıcam, başarıcam, biz Trabzonspor'uz bu durum bize yakışmıyor dedi. Devre arası transferlerini müthiş başarı oranında yaptı. Takımda ki aile ortamı, maaşların zamanında ödenmesi, herkesin inanmışlığı ve kendisinin de azmiyle çok şükür başımız artık daha da dik ve gelecekten umutluyuz.

Konuşmasıyla ve duruşuyla gerçeği gören, içinde kötülük olmayan insanların içinde hep bir umuttur Muharrem Usta. Ben kendisine sonuna kadar inanıyorum. Trabzonspor hiçbir bahanenin arkasına sığınmadan, herkesi yenerek yeniden ve defalarca daha şampiyonluklar kazanacaktır.

Herkesin anlaması gereken gerçek Trabzonspor'un artık boşa atacak mermisinin kalmadığıdır. Bu insanlara ve harcadıkları emeğe sahip çıkın. Yanlışını gördüğünüz zaman eleştirin tabi ama bu adamları umutsuzluğa itecek birşey yapmayın.

boş versin fair play falan, oynamayız avrupa'da ne olacak diye eleştiriler hatırlıyorum. halbuki uçurumdan dönmüştük.

Ozan Gözaçan
24.03.2017, 12:24
En kötü zamanda da söyledim şimdi de söylüyorum. Trabzonspor için Muharrem Usta ve yönetimi son şansdır. Uçurumun kenarından çekti bizi. Geldiği dönemde o ekonomik hamleleri yapmasaydı, Uefa'ya yapılan müthiş savunma olmasaydı şuan çok başka şeyler konuşuyor olurduk. Yaz transfer döneminde irtifa kaybetmiş Trabzonspor'a şuan takımda banko oynayan 3-4 oyuncu kazandırdı, o da 7 transferden. O zor şartlarda yapılan transferlerden bence başarı oranı gayet iyi. Hatalar oldu mu? Tabii ki oldu. Kendisi de inkar etmiyor zaten. Çok zor zamanlar geçirdik. Hiçbir zaman ben bu işi beceremiyorum diyip başını öne öğmedi.Hocasına, yönetimine, futbolcusuna sahip çıktı. Camianın içinde ki parazitlerin eyyamlı yazılarına ve provakasyonlarına yrnik düşmedi. Sürekli yapıcam, başarıcam, biz Trabzonspor'uz bu durum bize yakışmıyor dedi. Devre arası transferlerini müthiş başarı oranında yaptı. Takımda ki aile ortamı, maaşların zamanında ödenmesi, herkesin inanmışlığı ve kendisinin de azmiyle çok şükür başımız artık daha da dik ve gelecekten umutluyuz.

Herkesin anlaması gereken gerçek Trabzonspor'un artık boşa atacak mermisinin kalmadığıdır. Bu insanlara ve harcadıkları emeğe sahip çıkın. Yanlışını gördüğünüz zaman eleştirin tabi ama bu adamları umutsuzluğa itecek birşey yapmayın.

şöyle yazıları okudukça umudum daha da artıyor gelecek adına ... kalemine yüreğine sağlık dostum .

Yiğit Gayretli
24.03.2017, 13:09
Muharrem Usta'nın öğrendiği en önemli şey, aylarca düştüğü en büyük hatadan vazgeçip, onu tekrarlamamak oldu.

En büyük hatası da üst perdeden konuşması, camiada beklenti yaratması ve bu beklentinin altında ezilmesiydi... Şimdi daha rahat bir çalışma ortamı var. Umarım panik ve gaz adımları atılmaz. Stajını yavaş yavaş tamamladığını düşünüyorum bu yönetimin.

artvints
24.03.2017, 13:11
Muharrem Usta'nın öğrendiği en önemli şey, aylarca düştüğü en büyük hatadan vazgeçip, onu tekrarlamamak oldu.

En büyük hatası da üst perdeden konuşması, camiada beklenti yaratması ve bu beklentinin altında ezilmesiydi... Şimdi daha rahat bir çalışma ortamı var. Umarım panik ve gaz adımları atılmaz. Stajını yavaş yavaş tamamladığını düşünüyorum bu yönetimin.
bu yorum da üst perdeden olmuş, staj falan, olabilir tabi.

Yiğit Gayretli
24.03.2017, 13:16
bu yorum da üst perdeden olmuş, staj falan, olabilir tabi.

Yorumumun üst perdeden olduğuna katılmıyorum. Muharrem Bey, futbolu yönetmeyi de basketbolu yönetmek gibi sandı... Hatta çok yakın zamanda bunu doğrular bir beyanatı da oldu. "Basketbolda oyuncu almak eczaneden ilaç almak kadar kolay. Futbolda öyle olmuyormuş." dedi.

artvints
24.03.2017, 14:02
Yorumumun üst perdeden olduğuna katılmıyorum. Muharrem Bey, futbolu yönetmeyi de basketbolu yönetmek gibi sandı... Hatta çok yakın zamanda bunu doğrular bir beyanatı da oldu. "Basketbolda oyuncu almak eczaneden ilaç almak kadar kolay. Futbolda öyle olmuyormuş." dedi.

kendisi diyebilir, yorumun doğru da olabilir ama bana üst perdeden geldi. yıllardır işin içinde olan biri bile bu değerlendirmeyi yaparken yutkunmalı ban göre.

Yiğit Gayretli
24.03.2017, 14:09
kendisi diyebilir, yorumun doğru da olabilir ama bana üst perdeden geldi. yıllardır işin içinde olan biri bile bu değerlendirmeyi yaparken yutkunmalı ban göre.
Farklı algılanıyor sanırım. Neyse...

Poor
24.03.2017, 17:49
Bence de baskan futbolu kolay sandi. Gerek stadla ilgili olsun gerek sponsorla ilgili olsun tarihler verdi tutmadi. Yok soyle buyuk sirketle gorusuyoruz haftaya aciklanir falan, medikal parkla mi anlasmak icin aylarca ugrasti?

Halbuki o demese kimsenin bir beklentisi olmayacaktı. Transferlerde de yanlislar yapıldı, bence de bu ilk donem staj donemiydi. Sahadaki sonuç ne olursa olsun yanlisa yanlis doğruya doğru. Ben baskana inanıyorum ama kimse bana muhammedin devre arasında milyonlar ödenip alınmasını sonrada gonderilmesini savunmasın. Hem paramiz yok dediler hem de aldıkları adamlari bi donemde sattılar. Suk da böyle.

Sonuç olarak stadyum ve sponsorlar + transferler de hatalari olmuştur. Onemli olan bunlarin tekrarlanmaması.
Forma isini mesela bence iyi yaptılar. Sosyal medya kullanimi ve kadronun 2. Yarı düzeltilmesi de süper.

hay1699
25.03.2017, 00:55
Stadın yanındaki araziyi kulübe mal etmelisin başkanım, bu lobi gücü bizde var. Oraya otel ve eğlence merkezi vs yapılıp kulübe daimi gelir olmalı... adamlar istanbulu parselledi, bize de bu kadarcık düşmeli.

amasya0561
26.03.2017, 12:46
bir önceki kongrede hacıosmanoğlu yerine USTA yı şeçtirebilseydik şimdi ikinci yıldızın heyecanını yaşıyor olabilirdik

selcuk
26.03.2017, 14:38
son günler dedikleri hic hosuma gitmiyor
vizyon bitmis gibi mi?
1461 ve akyazi tesisi icin düsündükleri hayal kirikligi

may tesislerinin dhmi ye devride olmadi gibi, denilene göre karar kilinan projede may tesislerine ihtiyac duyulmuyor...
bilmiyorum, son zamanlar canim sikkin olusumlar yüzünden

My
27.03.2017, 22:30
Trabzonspor'dan Personele 90 Bin TL Prim Hesaplarında Görünce Şaşırdılar!

https://www.karadenizinsesi.com.tr/trabzonspor/trabzonspor-dan-tum-personele-galibiyet-primi-h102282.html

selcuk
27.03.2017, 23:15
Trabzonspor'dan Personele 90 Bin TL Prim Hesaplarında Görünce Şaşırdılar!

https://www.karadenizinsesi.com.tr/trabzonspor/trabzonspor-dan-tum-personele-galibiyet-primi-h102282.html

güzel uygulama

bu oyuncularada extra motive edecektir

Mustafa ÖZDEMİR
27.03.2017, 23:36
Başkan gelirimiz 190 milyon oldu açıklaması yaptımı.

M. Fatih ALEMDAR
29.03.2017, 21:47
vizyon bitmis gibi mi?

may tesislerinin dhmi ye devride olmadi gibi, denilene göre karar kilinan projede may tesislerine ihtiyac duyulmuyor...

Bu 1461 ve akyazi tesislerle alakali muhabbet nedir hacim?

amasya0561
30.03.2017, 10:39
vizyon bitmis gibi mi?

başkanın akyazı tesislerini altyapıya verecegiz açıklaması ile may tesislerinin A takımda kalacagı belli oldu.
demekki may tesislerinin dhmi ye devri işi yattı gibi.
bize onca parayı verip güçlenmemize birilerimi mani oldu acaba

artvints
09.04.2017, 02:03
başkan şu trabzon kanadına dikkat et. hazımsızları, abuk sabuk konuşanları, mağlubiyette ortalığı dağıtanları, yol arkadaşlarını taraftarın önüne atanları uzaklaştır takımdan.

selcuk
09.04.2017, 22:34
zirveye tirmanmak kolaydir, zirvede kalmak zor

asil is zamani simdi, basarinin yolu simdi verilecek kararlar belirleyecek

ilk geldigimizde hacizlerden kafamizi kaldirip takimlan ilgilenemiyoruz gibi seyler diyordunuz
o günkü mesainiz bugün yetmeye bilir

bu isi gercekten basarmak istiyorsaniz simdi imaniniz gevreyene dek calismanin vakti geldi

kadro, 50. yil, transfer, kurumsallasma, 8. sampiyonluk, 3 temmuz, akyazi tesisleri, kartal, hes, ts clup, 61 cell, vs...

hepsi ayni anda yürüyecek mi?

ilelebeTS
09.04.2017, 22:46
Başkan, şu takıma gerekli takviyeleri yap. 4 tane üst düzey oyuncu al sonra yaslan geriye izle. Fırsatını bulunca da seçime git listeni yenile, gerçekten iş yapacak adamları ekle, mevcut yönetimde ayrı telden çalanlar var.

merdeme
10.04.2017, 15:12
Taraftara kulak ver Başkan. Sezon başında her fırsatta "Yumlu'yu gönderin" dedi taraftar, siz sözleşme uzattınız. Gördünüz olmayacak, devre arasında gönderdiniz. Takımda yine çok sayıda vasatın altında oyuncu var. Sezon biterken bir temizlik daha yapın. 2-3 tane Yazıcı gibi genç yıldız adayı 4-5 tane 11'de oynayabilecek adam lazım bize.

gurur6134
10.04.2017, 15:20
Baskan beroyu satip apoya yer acin takimda ..yusuf katkisi saglar bero trabzon ayarinda topcu degil iyice anlasildi artik halbu ki umitliydim apoyu kazanalim.

selcuk
11.04.2017, 13:20
Dört büyükler 9 aylık net dönem kâr zarar rakamlarını açıkladılar:
https://abs.twimg.com/emoji/v2/72x72/1f4b0.pngBJK: 3M tl kâr
https://abs.twimg.com/emoji/v2/72x72/1f4b0.pngGS: 240M tl zarar
https://abs.twimg.com/emoji/v2/72x72/1f4b0.pngFB: 113M tl zarar
https://abs.twimg.com/emoji/v2/72x72/1f4b0.pngTS: 58M tl zarar

bu duruma göre fb ve gs son ceyrekte mucizevi bisey olmasa ceza yer
biz sinirdayiz

http://www.aljazeera.com.tr/sites/default/files/styles/aljazeera_article_main_image/public/2017/04/11/para-futbol.jpg?itok=6EqBWMiF
ilk 6 primi ve stadyum hasilatinlan rahat uefa ffp sinirlari icinde sezonu tamamlariz

Majör 5 ligde yer alan tüm takımlar ile 4 büyüklerin 2017 yılında ulaştıkları tribün doluluk yüzdeleri:
https://pbs.twimg.com/media/C9H6b1aWAAENZN5.jpg

Mehmet Cihan Kocaman
11.04.2017, 18:14
Dört büyükler 9 aylık net dönem kâr zarar rakamlarını açıkladılar:
https://abs.twimg.com/emoji/v2/72x72/1f4b0.pngBJK: 3M tl kâr
https://abs.twimg.com/emoji/v2/72x72/1f4b0.pngGS: 240M tl zarar
https://abs.twimg.com/emoji/v2/72x72/1f4b0.pngFB: 113M tl zarar
https://abs.twimg.com/emoji/v2/72x72/1f4b0.pngTS: 58M tl zarar

bu duruma göre fb ve gs son ceyrekte mucizevi bisey olmasa ceza yer
biz sinirdayiz

http://www.aljazeera.com.tr/sites/default/files/styles/aljazeera_article_main_image/public/2017/04/11/para-futbol.jpg?itok=6EqBWMiF
ilk 6 primi ve stadyum hasilatinlan rahat uefa ffp sinirlari icinde sezonu tamamlariz

Majör 5 ligde yer alan tüm takımlar ile 4 büyüklerin 2017 yılında ulaştıkları tribün doluluk yüzdeleri:
https://pbs.twimg.com/media/C9H6b1aWAAENZN5.jpg

Sınırı aşmamak için zararımızın en çok ne kadar olması lazım?
Bir de bu galibiyet primleri falan TFF tarafından sezon sonu toplu mu ödeniyor?

selcuk
11.04.2017, 18:20
Sınırı aşmamak için zararımızın en çok ne kadar olması lazım?
Bir de bu galibiyet primleri falan TFF tarafından sezon sonu toplu mu ödeniyor?

<tbody style="box-sizing: border-box;">

Şirketimiz ile UEFA Kulüp Mali Kontrol Komitesi arasında Mali Fair Play Kriterleri kapsamında bir süredir yürütülen müzakereler sonucunda anlaşmaya varılmıştır.

Yapılan anlaşmaya göre;

* Yapılandırma anlaşması 2016/17, 2017/18 ve 2018/19 sezonlarını kapsamaktadır.

* Şirketimiz 2018/2019 izleme periyodunda ( yani 2016, 2017 ve 2018 raporlama dönemleri) UEFA başa-baş hesap kriterlerine uymayı taahhüt etmektedir.

* Şirketimiz 2016'da biten sezon için maksimum 20 milyon avro ve 2017'de biten sezon için ise 10 milyon avro' luk bir başa-baş açığı rapor edeceğini kabul etmektedir.

* Şirketimiz 2017'de biten mali yıl için personel (futbolcu, teknik kadro ve lisans personeli) giderleri / toplam gelirler oranında belirlenmiş hedefe ulaşacağını kabul etmektedir.

* Şirketimiz, UEFA A Listesine 2016/17 sezonunda 22 oyuncu, 2017/18 sezonunda ise 23 oyuncu dahil edebilecektir. Önümüzdeki sezonlarda bu anlaşmada yer alan kriterlerin
sağlanması halinde, bu sınırlandırma 2018/19 sezonundan itibaren kaldırılacaktır.

* Şirketimiz UEFA'dan gelecek gelirlerinin 2 milyon avro ya kadar olan kısmına tedbir konulmasını kabul etmiştir. Bununla birlikte bu tutarın 1 milyon avro'luk kısmı yapılandırma
şartlarını uyulup uyulmadığına ve herhangi bir gelir yaratılıp yaratılmadığına bakılmaksızın şirketimiz tarafından UEFA ya ödenecektir. Kalan 1 milyon avro ise şarta bağlı olup,
şirketimizin bu anlaşmada yer alan kriterleri sağlaması halinde UEFA tarafından kaldırılacaktır.

</tbody>
yani bulundugumuz ceyrekte 40milyon tl ye inmeliyiz

ilk 6 primleri sezon sonu ödeniyor

Mehmet Cihan Kocaman
11.04.2017, 18:26
<tbody>

Şirketimiz ile UEFA Kulüp Mali Kontrol Komitesi arasında Mali Fair Play Kriterleri kapsamında bir süredir yürütülen müzakereler sonucunda anlaşmaya varılmıştır.

Yapılan anlaşmaya göre;

* Şirketimiz 2018/2019 izleme periyodunda ( yani 2016, 2017 ve 2018 raporlama dönemleri) UEFA başa-baş hesap kriterlerine uymayı taahhüt etmektedir.

* Şirketimiz 2016'da biten sezon için maksimum 20 milyon avro ve 2017'de biten sezon için ise 10 milyon avro' luk bir başa-baş açığı rapor edeceğini kabul etmektedir.

* Şirketimiz 2017'de biten mali yıl için personel (futbolcu, teknik kadro ve lisans personeli) giderleri / toplam gelirler oranında belirlenmiş hedefe ulaşacağını kabul etmektedir.

* Şirketimiz, UEFA A Listesine 2016/17 sezonunda 22 oyuncu, 2017/18 sezonunda ise 23 oyuncu dahil edebilecektir. Önümüzdeki sezonlarda bu anlaşmada yer alan kriterlerin
sağlanması halinde, bu sınırlandırma 2018/19 sezonundan itibaren kaldırılacaktır.

* Şirketimiz UEFA'dan gelecek gelirlerinin 2 milyon avro ya kadar olan kısmına tedbir konulmasını kabul etmiştir. Bununla birlikte bu tutarın 1 milyon avro'luk kısmı yapılandırma
şartlarını uyulup uyulmadığına ve herhangi bir gelir yaratılıp yaratılmadığına bakılmaksızın şirketimiz tarafından UEFA ya ödenecektir. Kalan 1 milyon avro ise şarta bağlı olup,
şirketimizin bu anlaşmada yer alan kriterleri sağlaması halinde UEFA tarafından kaldırılacaktır.

</tbody>

Teşekkürler cevap için abi. İyi yoldayız sanki.

6Şafak Aydın1
11.04.2017, 19:28
bence bu yönetimin tek sansi var o da seneye iste, stad yeni heyecan dorukta, stad doluyor. rakibin bir tek besiktas olacak deve disi gibi gözüken. seneye sampiyon veya sampiyonlar ligine gidemedik ne olacak, düsüs baslayacak. zaten anormal bir yol. sonucu 2,3 sezon sonra kümede kalmayi konusmak olmaz insallah.

Gürkan Asma
11.04.2017, 19:42
bence bu yönetimin tek sansi var o da seneye iste, stad yeni heyecan dorukta, stad doluyor. rakibin bir tek besiktas olacak deve disi gibi gözüken. seneye sampiyon veya sampiyonlar ligine gidemedik ne olacak, düsüs baslayacak. zaten anormal bir yol. sonucu 2,3 sezon sonra kümede kalmayi konusmak olmaz insallah.

Beşiktaş kaç sezon 3. oldu bu yolda. Düşüşe geçmek neden ? Başarılı takviyelerle seneye Şampiyonlar Ligi beni gayet tatmin eder. Bu 2 sezon içinde şampiyonluk hayal değil. Zaten süper lig bu kadar abartılacak bir lig değil.

6Şafak Aydın1
11.04.2017, 19:46
Beşiktaş kaç sezon 3. oldu bu yolda. Düşüşe geçmek neden ? Başarılı takviyelerle seneye Şampiyonlar Ligi beni gayet tatmin eder. Bu 2 sezon içinde şampiyonluk hayal değil. Zaten süper lig bu kadar abartılacak bir lig değil.
besiktasin yönetimi gibi davranmadikki hic, bir iki sezonu feda edip hücuma kalkip basariyla sürdürebilen bir pozisyona girmedik, yatirim yapip transferlerle para harcayarak ve karsiligini alamayarak gidiyoruz su an. yatirim yapip seneye mecbur basarili olup kisa yoldan sürdürebilirsek sürdürürüz. kac sezon büyük yatirimlar yapip zarar yapabiliriz uefa lar ensende olurken.

Tuğrul
11.04.2017, 19:55

Trabzon şehrinin sosyoekonomik yapısından ötürü İstanbul'a göre 3-0 yenik durumda başlıyoruz.

Bu dezavantaj Trabzonspor'un sportif durumuna da otomatik olarak yansıyordu.

Taraftarın müşteri olduğu endüstriyel futbolda.

MP arena stadı ile gelir düzeyimizi fena olmayan bir seviyeye çıkardığımızı söyleyebiliriz.

Bu göstergeyi doğru yapılacak kadro mühendisliği ile taçlandırırsak keyifli sezonlar bizi bekler.

Atıyorum Onazi, Mas mı gitti. Hiç bocalamadan yerini Veloso, Pinto gibi adamlarla dolduracaksın.

Trabzonspor'un sürdürülebilir ve kalıcı bir başarı sağlaması için bu anektodları yapmalı.

Poor
11.04.2017, 20:32
<tbody style="box-sizing: border-box;">

Yapılan anlaşmaya göre;

</tbody>

Uefa anlasmasi euro yukardaki tablo tl. Eger 10m euroya inmemiz gerekiyosa zaten nerdeyse inmisiz.

Ermanusta
11.04.2017, 21:11
Yusuf Yazıcı Yurtdışına zamanı gelir 15 milyon euroya satılırsa Mali Fair Play son bulur

IHO yla buldugumuz dipden buralara gelebildiysek ne mutlu

GS ve FB bitmiş arkadaş..

seneye TS,B.Ş ve BJK arasında ilk 3 sıra paylaşılır

Enisc
14.04.2017, 21:48
Mitinglerde ne ararsın?

Mehmet Cihan Kocaman
14.04.2017, 21:50
Başkanı çok seviyorum çok destekliyorum.
Ama yakışmadı bu. İhoyu en çok bu sebepten eleştirmiştik.

Emre Çömez
14.04.2017, 21:52
2 gün daha sabredemedi. yakışmadı.

Fatih Özkan
14.04.2017, 21:54
Mitinglerde ne ararsın?

Hangi miting bu ? Nerede ?

Emre Çömez
14.04.2017, 21:55
Hangi miting bu ? Nerede ?

https://twitter.com/TS_Lovers/status/852956352121057280

Doğukan Uçan
14.04.2017, 22:04
https://www.facebook.com/TrabzonsporLovers/photos/a.325175334356772.1073741827.325172607690378/690869921120643/?type=3&theater

bu nedir ya ?

U.Sadıkoğlu
14.04.2017, 22:08
Yine bir siyasi mitinge katılan ilk başkan bizim başkan oldu! Fb,Bjk,Gs 'nin başkanlarını bir miting alanında gören oldu mu?

Sporu siyasete sokmama mottosuyla yola çıktık ama yine mitinglerdeyiz...

Valla bravo...

Yarın HAYIR mitingine de gidecek misin başkan? Yok.

Üzgünüm...

ESER
14.04.2017, 22:29

Bu lig ne kadar les olursa olsun,biz ne kadar iyi olursak olalim bizi bu ligde hicbir turlu sampiyon yapmayacaklar. .Gecmiste defalarca sahit oldugumuz gibi birileri bir sekilde engel olacak.

18 takimli ligler uzerinde butun dunya genelinde bir istatistik cikarsalar iki kez 82 puan alip sampiyon olamamis !baska bir takim yoktur,muhtemelen. Biz ne zaman sampiyonluga oynasak bir sekilde engellendi , calindi ,gaspedildi.

O yuzden ben sahsen Trabzonsporu sampiyonluk endeksli tutmuyorum. Olamayacagini degil sampiyon olmasinin her turlu engellenecegine eminim.Ciksin adam gibi futbol oynasin, keyif versin, avrupada basarili olsun benim icin kafidir.

Adem Akyüz'
14.04.2017, 22:54
O mitinge gitmeyeceksin, gideceksen de o fotografı vermeyeceksin başkan.

Gürkan Asma
14.04.2017, 23:03
Sende mi başkan ? Yeter bıktık ya, siyasi görüşünüzü kendinize saklayın, Trabzonspor un yakasını rahat bırakın ya.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ahmet Kara
14.04.2017, 23:05
Şike mevzusunu da satabilir. Beklerim yani.

Erkan SÜNGER
14.04.2017, 23:16
Benim telefona en az 5 kez mesaj geldi üstüne ses kayidiyla arayıp davet ettiler. Herhalde nufusunda Trabzon yazan istanbuldaki herkesi aradılar. Devir öyle bir devir oldu ki ya tarafsın ya bertaraf adam dedigini yapıyor. Kimisi isteyerek kimisi ekonomik çıkarları için mecburen yanaşıyor.
Adamlar siyaseti üst kimlik yaptılar. Her takım için geçerli bu. Bitse şu lanet şeyde kurtulsak işimize baksak.

Fatih Çelik
14.04.2017, 23:41
Şaşıracak bi durum yok zaten ama olmasaydı iyiydi. Neyse Allah'ın bildiğini kuldan saklamaya gerek yok , böyle bir şey bekliyordum ben. Görmedim sayıyorum.

Enaldo61
15.04.2017, 00:02
Hiç yakışmadı, siyasi görüşünü az çok tahmin ediyoruz zaten ama Trabzonspor Başkanlık makamında oturan kişinin siyasi görüş beyan etmesi kabul edilebilecek bir durum değil. Hanesine bir eksi daha yazdırdı.

Soner Albayrak
15.04.2017, 00:29
Yahu sen akıllı adamsın, niye giriyorsun bu toplara?

Trabzonsporun her görüşten taraftarı var, bunu bilmiyor musun ya?

Eğer kim Trabzonsporun başkanlık makamını kendi kişisel menfaatleri için kullanmaya başlarsa oradan sonrası çöküş dönemi başlar ben söylemiş olayım. Bu böyledir ve sekmez.

Hiç olmadı bu hareket Muharrem Usta hem de hiç...

My
15.04.2017, 01:07
Nelere eyvallah dendi de mitingine mi takılınıyor şimdi yani Usta'nın :) "Bir bildiği vardır", "büyük oynuyordur" deyip buna da eyvallah denir olur biter yine :)

Gürkan Asma
15.04.2017, 01:18
Şike mücadelemizi yürüten adamlara bak sen :) medet umduğumuz insanlara bak :)

61_Hasan_69
15.04.2017, 01:31
Hatadır yapılır

-Samet
15.04.2017, 01:40
İbrahim Hacıosmanoğlu: "Benim dönemimde siyaset Trabzonspor'un iliklerine kadar girecek, yeter ki takımın faydasına olsun..."

Ahmet Almacı
15.04.2017, 01:48
Hatadır yapılır
Ne hatası pardon ? Affedersiniz ama tuvalete giren birisi ihtiyacını alafrangada değil de lavaboda gideriyoyorsa bunu görüp bir daha olmasın demezsiniz herhalde diye düşünüyorum.. Bu da onun gibi absürt bir olay

Gürkan Asma
15.04.2017, 02:03
Sinir boğay beni

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ahmet Almacı
15.04.2017, 02:05
"BOYNUMA KİMSE KEMENT GEÇİREMEZ"
Usta, yaptığı açıklamada, "Herkesin bir siyasi görüşü vardır. Şu anki başkanın, yöneticilerin, taraftarların ve delegelirin bir siyasi görüşü var. Bu suç değildir. Meydanda birçok siyasi parti var. Çok meraklı olanlar gitsinler oralarda siyaset yapsınlar. Trabzonspor siyaset yapma yeri değildir. Trabzonspor siyaset üstü bir kurumdur. Biz göreve gelmemiz halinde Trabzonspor'un siyaset ile bağı durması gereken yerde olmak zorundadır. Trabzonspor'da zarar veriyoruz. Siyaset kurumuna da zarar veriyoruz. Trabzonspor'a gelen bir yönetim Trabzonspor'u siyasete alet edinecekse onun adı boynuna kement geçirilmesidir. Kement'e razı olanlar buyursun çıksın meydana. Benim boynuma kimse kement geçiremez. Çünkü bizim arka planımız var. Yaptığımız işler var. Kement boynumuzda olur ise bunun sonunu ne olduğunu biliyorum. Herkeste bilir. Zaman her şeyin ilacıdır göz açıp-kapayıncaya kadar geçer ve her şey görülür. Bir spor kulübünün siyaset ile iç içe olması iki tarafa da kaybettirir" ifadelerini kullandı.

Muharrem Usta

bahadır2561
15.04.2017, 09:35
Salakça bir hareket

İskender Çakmak
15.04.2017, 10:22
İHO'nun mitinge katıldığı zaman ne dediysem aynısı Usta için geçerli. Zaten şaşırırdım bu kadar doğrudan sonra hata yapılmamasını. Yaptığı hata bütün doğrulara bedeldir.

Maşallah dediğimiz iki gün yaşamıyor.

Ahmet Faruk
15.04.2017, 11:10
Dün akşamki fotoğrafı İHO ile kıyaslamak en hafif tabiri ile haksızlık. Adam fotoyu kendi yaymadı, televizyonlarda "mitinge katıldı" diye reklamı yapılmadı. "Mesajınızı aldım" ile başlayan bir cümlesi yok. Bakanlara "Dünya bakanı" diye forma vermemiş.
Yani şurada yapılan şey gerçekten haksızlık. Bu adam Trabzonda konuşurken iki bakan da dinleyiciler arasında idi. Şimdi Berat Albayrak Muharrem Bey'i arasa "Abi akşam geliyorsun di mi" dese "Olmaz" mı diyecek. Var mı öyle bir iş adamı?

Adam bunun reklamını yapmamış, bunun üzerinden mesaj vermemiş. Hem benzetmenin, hem de kıyasın kuralları vardır. Ama buradaki çoğu ifade bunlara uzak.

ccd6167
15.04.2017, 12:58
İho denen şahıs da oradaydı..

Gitmese malum iho orada kulis yapacaktı.. Yapacak bişi yok.. Sonuçta bu trabzonlular gecesi

TSelif
15.04.2017, 13:25
ALLAH bizi bir daha Hacı'nın eline düşürmesin diyorum.. Kİm ne anlamak istiyorsa anlasın :)
Muharrem Usta bu işin altından kalkabilecek tek başkandır..
Ayrıca iki de bir şike mücadelesini kimlere emanet ettik diyenler, " başkan seçilirsem 3 ay içinde kupa gelecek" diyen birilerini bi zahmet hatırlasınlar..
Zamanında benim de destek verdiğim ( lanet olsun) o adamın bıraktığı enkazı ancak Usta toparlayabilir.
Şikenin takibi konusunda en ufak bir şüphem yok.
Hiç bir siyasi görüşe sahip olmadığım için başkanın siyasi görüşü de umurumda değil. Yeter ki doğru işler yapsın..
Bu yüzden şahsım adına ben her daim Usta'nın arkasında olacağım

Mert M.
15.04.2017, 14:18
Katılmasına katılsın; ona kimsenin söyleyeceği bir şey yok. Her vatandaş gibi onun da siyasi mecradaki tek söz hakkı vereceği oydan ibarettir. Ancak, fotoğrafı paylaşan ister kendisi olsun, isterse de başkası, yanlış yapılmıştır. Yanlışa yanlış demekten korkmayınız.

must61
15.04.2017, 14:28
Dün akşamki fotoğrafı İHO ile kıyaslamak en hafif tabiri ile haksızlık. Adam fotoyu kendi yaymadı, televizyonlarda "mitinge katıldı" diye reklamı yapılmadı. "Mesajınızı aldım" ile başlayan bir cümlesi yok. Bakanlara "Dünya bakanı" diye forma vermemiş.
Yani şurada yapılan şey gerçekten haksızlık. Bu adam Trabzonda konuşurken iki bakan da dinleyiciler arasında idi. Şimdi Berat Albayrak Muharrem Bey'i arasa "Abi akşam geliyorsun di mi" dese "Olmaz" mı diyecek. Var mı öyle bir iş adamı?

Adam bunun reklamını yapmamış, bunun üzerinden mesaj vermemiş. Hem benzetmenin, hem de kıyasın kuralları vardır. Ama buradaki çoğu ifade bunlara uzak.

Katıldığım yaklaşım bu.

Ne yazik ki mevcut konjonkturde taraf olmama konusunda direnme sansi yok. Keşke herhangi bir fotoğraf paylasilmasaydi demekten baska bir sey diyemiyorum.

Evet hoş bir tablo değil ama el mahkum. Bu tabloyu eleştirmeden önce kendi şehrine bakip o siyasilere yuzde kac oy çıktığina bakilmali.

selcuk
15.04.2017, 14:29
bu kez kararsizim
Trabzonlular bulusmasi altinda oldugu icin bir göz yumulabilinir sanirim

ama böyle bir olayin tekrarinda en sert muhaliflerinden olurum...

hic yakismadi, hic

Fatih Özkan
15.04.2017, 14:39

Farklı ve doğru bir yaklaşım.

Burak Bıyıklı
15.04.2017, 14:40
sen eğer kulüp başkanıysan hiçbir mitinge katılamazsın.görüşün neyse gider sandıkta oy verirsin ama mitinge katılamazsın.kaç başkan gitti katıldı mitinge.ne gerek var böyle şeylere.ayıp abi ya ayıp

Fatih Özkan
15.04.2017, 14:41
sen eğer kulüp başkanıysan hiçbir mitinge katılamazsın.görüşün neyse gider sandıkta oy verirsin ama mitinge katılamazsın.kaç başkan gitti katıldı mitinge.ne gerek var böyle şeylere.ayıp abi ya ayıp

Diğerleri saraya gidip yalıyor.

Kamil Çakmak
15.04.2017, 14:59
Şikeci Aziz hiç bir akmiting vs katılmaz, siyasi görüşüde farklı. Ama kadıköyden oyunu alamayan Reise işini en güzel şekilde hallettirir. Bizim camia %70 oy verir. Yöneticilerimizinde siyasi görüşü uyar ama gel görki bir kupasını Reisinden alamaz.

Yakışmıyor harbi yakışmıyor.

zafer6161
15.04.2017, 15:05
İHO ts kimliği ile olarak temsil ediyor'du
USTA kişisel kimliği ile katılıyor

aradaki fark bu
ne yani oraya gitmesin.buraya katılmasın.odun gibimi yaşasın bu adam.sanki siz onun bunu mitinglerine hiç gitmiyorsunuz

Emre Çömez
15.04.2017, 15:09
Diğerleri saraya gidip yalıyor.

bak bu doğru.

61_Hasan_69
15.04.2017, 15:10

Bunu anlatmaya çalışacaktim bende

Fatih Özkan
15.04.2017, 16:18
Şikeci Aziz hiç bir akmiting vs katılmaz, siyasi görüşüde farklı. Ama kadıköyden oyunu alamayan Reise işini en güzel şekilde hallettirir. Bizim camia %70 oy verir. Yöneticilerimizinde siyasi görüşü uyar ama gel görki bir kupasını Reisinden alamaz.

Yakışmıyor harbi yakışmıyor.

Sıkıntı o noktada. Biz taraftar olarak Sadri Başkan'ın arkasında durabildik mi ? Şikeciler mahkeme önlerinde nöbet tutarken, haksız yere içeri alınan Sadri Şener'e destek verdik mi ? Bence olayın şekli burada değişiyor.

Mehmet Cihan Kocaman
15.04.2017, 16:36
İlk başta çok kızmıştım ama şuna eminim kesinlikle Trabzonlu bakanlar aramıştır gitmesi için. Neyse en azından İHO gibi kürsülere çıkıp şov yapmadı.
Bu seferlik göz yumalım ama tekrarı olmaz inşallah. Yine de Sinan Erdem'deki bu miting yerine Abdi İpekçideki Efes-Trabzon maçında olmasını beklerdim.

gurur6134
15.04.2017, 19:43
Kimse kilif uydurmaya kalkmasin yapilan yanlisa, saga sola da kivirmasin..ustayi seversin sevmezin o ayri bir konu yanlisa yanlis dogruya dogru demeyi tarafsiz bir sekilde ne zaman basarirsak o zaman adam oluruz..bakan cagirmisdir da gitmeseymismide bilmem ne ..gitmeyecek kardesim hale ki takiminin maci varken bahane etceksin gitmeyeceksin..taraf olmayi kurumsal kimlik tasirken bir tarafa birakamazsan bertaraf olursun..usta ya şike mucadelesinde zerre guvenim yok ayni bakanlar hatta daha tepede ki kankasi usta fifaya basvurma derse vurmayacagina da camianin cogundan buna ses cikmayacagina da adim gibi eminim lakin hukuk kurulu birakmaz foyalarini pazarliklari meydana cikarcak adamlar hepsi bu yuzden umutluyum bu davadan..

yazıkoldu
15.04.2017, 20:13
başkanlık yapıyorsan iktidarla iyi geçineceksin. bu bir kuraldır, iktidarda kim olursa onunla iyi geçineceksin.

öncekini de unutun artık. başından sonuna kadar yanlıştı.

başkan iken yine de hakkında olumsuz konuşmadım.

şimdi de hep destek tam destek.

takım iyi yol da olsun, tek isteğim bu şahsen.

başkan siyasiymiş, oymuş buymuş bunu bırakalım.

sportif başarı ve marka değeri yükselsin ki bu şu sıralar gayet iyi gidiyor.

Travelair
15.04.2017, 20:50
İsteyen istediği kişilerle görüşebilir. Bunda bir tuhaflık yok. Yeter ki suistimal edilmesin (Herkes için geçerli). İzole olarak kendimizi koruyamayız. Hakkımızı aradığımız sürece sorun yok. Referanduma etki olmasın deniyorsa zaten olmaması için ortada kendisinin ya da kulübün yaptığı bir duyuru, reklam yok

Fatih Solmaz
16.04.2017, 13:19
başkanlık yapıyorsan iktidarla iyi geçineceksin. bu bir kuraldır, iktidarda kim olursa onunla iyi geçineceksin.

hıımmmm, en iyi geçinen iho'uydu. mtingler yetmedi diz diplerine oturmalar falan. senin hesaba göre süper başkan olmalı. kafaya gel kafayaaa.

Ozan Yılmaz
16.04.2017, 14:54
İki Trabzonlu bakan İstanbulda Trabzonlular buluşuyor adı altında bir toplantı tertip edecek ve istanbulda yaşayan Trabzonspor başkanı oraya davet alıp katilmamazlik yapabilecek, Türkiye'de öyle bir adam yok işte bu yüzden bu konuyu fazla eleştirme gereği görmüyorum (abartmadigi sürece).

Şike davası, Basketbol şubesi ve 1461 takımı üzerinden eleştirmek daha mantıklı geliyor şu an için.

Saint Castillo
16.04.2017, 17:02
sanırım salvatore guliano gibi bir başkan arıyoruz.

Berkan
16.04.2017, 19:13
Patates

yazıkoldu
16.04.2017, 20:48
Önceki başkanın yaptığı iyi geçinme değildi, bu başkan nerede durması gerektiğini biliyor. asla mukayese edilemez, seviye aynı değil. takım yönetiyorsanız iktidarla yakın olmanız da fayda vardır.
hıımmmm, en iyi geçinen iho'uydu. mtingler yetmedi diz diplerine oturmalar falan. senin hesaba göre süper başkan olmalı. kafaya gel kafayaaa.

Ermanusta
16.04.2017, 21:22
Arkadaşlar,

Olaylar farkına varılmadan,Başkanın yıpratılması safhasına geçti.
Olası takımın beraberliğinde dahi Başkan üzerinden,yönetime ve Teknik direktore
ağır eleştiriler gelecek.

üzerinde hassas düşünelim,çok kırılganız,sabretmek zorundayız

ibrahim
16.04.2017, 23:21
Aidiyetini gösterdiklerin kazandı bugün. Umarım işe yaramıştır bu yaptığın başkan bey.

Travelair
17.04.2017, 09:19
Başkan bunun reklamını, duyurusunu yapıp suistimal etmedi, ama burda suistimal ediliyor.

Fatih Özkan
17.04.2017, 12:02
Başkan bunun reklamını, duyurusunu yapıp suistimal etmedi, ama burda suistimal ediliyor.

Aynen öyle. Çok farklı yerlere çekiliyor konu.

oğuzhan can
17.04.2017, 12:12
Cok mu zor bir kulubun durusunun olmasi? Neden dusuncesi sadece spor olan bir baskan secemiyoruz? Iho da da aynisini yapmistim burda da yapiyorum. Duzene karsi bir baskan gelene kadar futbolu askiya aliyorum.

edit: sadece Turk futbolu icin konustum. Fulham-Aston Villa "futbol" macina kimler geliyor?

edit: maçı aldık. aston villa seyircisi fulham a 10 basar. Bu kadar geleceklerini tahmin edemedim.

not: aksiyon olsun diye aston villa tarafından aldım bileti. dedim en kotu yarı yarıya maç izleriz. Koca kale arkasında 3 kişiydik fulham fc. aston villa aklımı çeldin :confused:

tRaiNer
17.04.2017, 12:53
Her şeyden önce bir birey olarak siyaset yapma özgürlüğün var. Bir davaya gönül verecek belkide mitinglerde boy gösterisi yapacaksın en tabii hakkın. Hükümet yanlısıda olacaksın ve liderini canından çok seveceksin kimsenin sözü yok amenna. Ancak şu an Türkiye'nin 4 büyük kulübünden birinin başkanısın, medyanın gözü önündesin, her anın gözlem altında. Başkanı olduğun kulübe ise milyonlarca 'farklı siyasi görüşe sahip' insan gönül vermiş. Sen milyonlarca taraftarın başkanısın. Durum böyleyken birde 'futbola siyaset karışmamalı' fikrini savunuyor açıklamalar yapıyorsun.

Sayın Başkan arkandayız hep destek tam destek, iyi günde kötü günde yanınızdayız diyoruz. Amma ve lakin seninde söylemlerin ve eylemlerin birbirini tutsun onu istiyoruz. 'Büyük TraßzonSpor kulübünün başkanı olduğun süre zarfında' siyasi söylem ve eylemlerden UZAK DURMANI temenni ediyoruz.

Sosyal medyayı etkin olarak kullandığını biliyoruz. O vesileyle burada yazılan yorumlardan haberin olabileceği kanaatindeyiz...
Son olarak siyasetin değil! Trabzonspor Kulübünün en değerli davası olarak gördüğü şike süreci ve FİFA'ya başvuru ile ilgili en kısa zamanda etkin yetkin atılımlar bekliyoruz...Saygılar...

zafer6161
17.04.2017, 13:59
hem şike başlığı hem bu başlık artık gına geldi,,,
adminler ne iş yapar bu forumda..
arkadaşalr usta ne yapmış ta okadar eleştiriyorsunuz.hangi parti mitinginde gördünüz,hangi parti liderine forma vermiş,hangi partinin kapısında yatmış,hangi partinin seçim otobusun üstünde el sallamış,seçim ile ilgili ağzından bir laf duydunuzmu şimdiye kadar ??usta yı eleştirenler çok eminim hayırcı kesimdir,çekemiyordur.bugun usta hayırcı kesimin yanında olsun çok çok eminim burda bir gram orada ne işin var kimse demez.
nevzat aydın sabahtan akşama kadar twitr da hayır propagandası yapıyor,neden kimse ona bir şey demiyor.o ts yi temsil etmiyormu ,yoksa adam yerinemi koymuyorsunuz.tabi bir çoğunun işine gelmeyince gündem olmuyor,bazılarınız olayı okadar çok abarttıki,beşikdüzü delikanlıdır gibi,ne yani diğer ilçeler delikanlı değilmi,senin annen baban evet kullandı,onlar delikanlı değilmi,,konu öyle bir seviyeye çekiliyorki,sanki evet verenler yada o partli olanlar vatan haini ilan ediliyor...
trabzonda akp birinci olsa ne olur olmassa ne olur.sanki tayyip onu düşünecekti,çokta umrunda olmazdı yani,herkes kendi oyunu kullandı,herkesin kendi görüşü.biraz saygı gösterin...

Doğukan Uçan
17.04.2017, 14:34
konu kilitlensin şike başlıgında konusuyoruz bu konuyu

61_Hasan_69
17.04.2017, 20:00
hem şike başlığı hem bu başlık artık gına geldi,,,
adminler ne iş yapar bu forumda..
arkadaşalr usta ne yapmış ta okadar eleştiriyorsunuz.hangi parti mitinginde gördünüz,hangi parti liderine forma vermiş,hangi partinin kapısında yatmış,hangi partinin seçim otobusun üstünde el sallamış,seçim ile ilgili ağzından bir laf duydunuzmu şimdiye kadar ??usta yı eleştirenler çok eminim hayırcı kesimdir,çekemiyordur.bugun usta hayırcı kesimin yanında olsun çok çok eminim burda bir gram orada ne işin var kimse demez.
nevzat aydın sabahtan akşama kadar twitr da hayır propagandası yapıyor,neden kimse ona bir şey demiyor.o ts yi temsil etmiyormu ,yoksa adam yerinemi koymuyorsunuz.tabi bir çoğunun işine gelmeyince gündem olmuyor,bazılarınız olayı okadar çok abarttıki,beşikdüzü delikanlıdır gibi,ne yani diğer ilçeler delikanlı değilmi,senin annen baban evet kullandı,onlar delikanlı değilmi,,konu öyle bir seviyeye çekiliyorki,sanki evet verenler yada o partli olanlar vatan haini ilan ediliyor...
trabzonda akp birinci olsa ne olur olmassa ne olur.sanki tayyip onu düşünecekti,çokta umrunda olmazdı yani,herkes kendi oyunu kullandı,herkesin kendi görüşü.biraz saygı gösterin...

+1967

61_Hasan_69
17.04.2017, 20:03
Başkanın ağzından birsey duydunuzmu ? Hayır. Burada fotoğraf paylasilmasa kimsenin haberi olmayacak . Ama öyle bir hava oluşturuluyor ki sanki başkan seçim propagandasi yapmış .

batuhanTs
17.04.2017, 20:10
Fotograf gayet normal çıkmaması garip olurdu kendisine yakisan budur

Sami Kuk
18.04.2017, 00:02
Yine bir siyasi mitinge katılan ilk başkan bizim başkan oldu! Fb,Bjk,Gs 'nin başkanlarını bir miting alanında gören oldu mu?

Sporu siyasete sokmama mottosuyla yola çıktık ama yine mitinglerdeyiz...

Valla bravo...

Yarın HAYIR mitingine de gidecek misin başkan? Yok.

Üzgünüm...

Gördüm çok kez bjk.başkanını.. Azizide yıllar önce gördüm rize de hatta fikret orman geçen yıl taaa rizeye geldi bu yüzden

Onur Akyüz
18.04.2017, 00:12
Benim için önemli olan FIFA davasıdır.

Trabzon'luların katıldığı bir akşamda orada olmasında bir şey yok. Oradan 1 tane fotoğraf sızmış, şov yapmamış bir şey yapmamış. İki tane bakan var orada, davet etmişler, başkan da icabet etmiştir burada büyütecek bir şey görmüyorum.

Ancak Hakan Orhan'ın görevini bırakması çok rahatsız etti beni, FIFA sürecine kadar geldik niye bıraktı?

Sami Kuk
18.04.2017, 00:21
Benim için önemli olan FIFA davasıdır.

Trabzon'luların katıldığı bir akşamda orada olmasında bir şey yok. Oradan 1 tane fotoğraf sızmış, şov yapmamış bir şey yapmamış. İki tane bakan var orada, davet etmişler, başkan da icabet etmiştir burada büyütecek bir şey görmüyorum.

Ancak Hakan Orhan'ın görevini bırakması çok rahatsız etti beni, FIFA sürecine kadar geldik niye bıraktı?

Yok ya abicim bizim burdaki herkes mit savcı polis avukat edebiyatçı uzman siyasetçi vb. Nekadar abartılmış cidden bu konu.Bu adam iş adamı iş.Ve Trabzonspor başkanı gitmese anormal olur..Geçmişte merak ediyorum bu tartışmalar olurmuydu mesela 15 yıl öncesi.
Hicmi gitmezdi başkanlar siyasilerin yanına.

selcuk
18.04.2017, 01:22
Yok ya abicim bizim burdaki herkes mit savcı polis avukat edebiyatçı uzman siyasetçi vb. Nekadar abartılmış cidden bu konu.Bu adam iş adamı iş.Ve Trabzonspor başkanı gitmese anormal olur..Geçmişte merak ediyorum bu tartışmalar olurmuydu mesela 15 yıl öncesi.

zaman gecerken insanlarda gelisiyor

Onur Akyüz
18.04.2017, 01:26
Ben de çok abartıldığını düşünüyorum. Eskiden de çok olurdu böyle şeyler. Google'a eski bir kulüp başkanı ve eski bir başbakan adı yazın mesela bir sürü fotoğraf çıkar.

Başkan oraya gidip siyasi bir şov yapmamış, fotoğraf vermemiş. Davete katılmış bence sorun yok.

ibrahim
18.04.2017, 19:50
Erdem Egemen bir şeyi ima ederken Hakan Orhan istifa ediyor ve FIFA başvurusu yapılacak yakın bi zamanda.

Bu başvuruda bir şeyler mi çeviriyorsun başkan, hayırdır?

Yavuz KÜÇÜK
18.04.2017, 20:41
Gösteri yapmadığın sürece istediğin yere katılabilirsin ona diyecek lafımız yok. Her şeye tweet atıyorsun ama CAS kararından beri senin ağzından hiç bir şey duymadık. Hadi Hakan Orhan Trabzon halkına tepki koydu diyelim. Erdem Egemen niye öyle bir söz etti? Niye bu kadar pasif kaldın bu aralar? Hayırdır Başkan? Ayağını denk al o koltuğa nasıl oturduysan öyle de kalkarsın.

ibrahim
18.04.2017, 22:16
Gösteri yapmadığın sürece istediğin yere katılabilirsin ona diyecek lafımız yok. Her şeye tweet atıyorsun ama CAS kararından beri senin ağzından hiç bir şey duymadık. Hadi Hakan Orhan Trabzon halkına tepki koydu diyelim. Erdem Egemen niye öyle bir söz etti? Niye bu kadar pasif kaldın bu aralar? Hayırdır Başkan? Ayağını denk al o koltuğa nasıl oturduysan öyle de kalkarsın.

Stad isminde de böyle yaptı, ortalık sakinleşince konuşmaya başladı yine. Çok kurnaz birisi. Açık açık bir şeyler arıyorum ben bunun altında. Fifaya başvursa bile, bu avukatların istediği şekilde olmayacak. Susmasından ve yukarda yazdığım şeylerin yaşanmasından ben onu anlıyorum.

Yavuz KÜÇÜK
18.04.2017, 23:47
Stad isminde de böyle yaptı, ortalık sakinleşince konuşmaya başladı yine. Çok kurnaz birisi. Açık açık bir şeyler arıyorum ben bunun altında. Fifaya başvursa bile, bu avukatların istediği şekilde olmayacak. Susmasından ve yukarda yazdığım şeylerin yaşanmasından ben onu anlıyorum.
Aynen öyle. Bir ara oyaladığı için tepki koymaya başlamıştım sonra bir kaç adım atınca sustum ama tekrar aynı şeyi yapmaya başladı sinirime dokunuyor bu durum. Muharrem Usta'yı desteklerim ama çok şükür bazıları gibi körü körüne kimseye bağlanmam. Bu sessizliğine bir tepki koymamız gerekiyor ama camia ölmüş durumda 3-5 kişi dışında konuşan yok.

sasone
19.04.2017, 02:24
Adam asmaca başlamış yine,bir şey bildiğinizden mi yazıyorsunuz yoksa temenniler mi böyle?
Muharrem Usta sizin sandığınız gibi bir şeyi yapacak en son insan.
Sabırlı olun.

M. Fatih ALEMDAR
19.04.2017, 07:03
Baskan zeki adam.
Sessiz ve derinden, kafasindaki plani uygulamaya devam ediyordur.
İho gibi hemen heryere tuz u alip kosmuyor ve dogru da yapiyor.
Bu davanin pesini birakmayacagina eminim baskanin, bunu yaparken de hem kendine hem de takima zarar verecek agresiflikten de kaciniyor.
Taktik bu bence. Ve Inşallah basarili olacak.

ibrahim
19.04.2017, 07:56
Aynen öyle. Bir ara oyaladığı için tepki koymaya başlamıştım sonra bir kaç adım atınca sustum ama tekrar aynı şeyi yapmaya başladı sinirime dokunuyor bu durum. Muharrem Usta'yı desteklerim ama çok şükür bazıları gibi körü körüne kimseye bağlanmam. Bu sessizliğine bir tepki koymamız gerekiyor ama camia ölmüş durumda 3-5 kişi dışında konuşan yok.

Bu işin içinde bir bit yeniği var. Hukuk kurulundan biri başkanın harekete geçmesi gerektiğini söylerken, bir diğeri istifa ediyor.

Bunlar olmasaydı ben de Fatin Alemdar abi gibi düşünürdüm.

Mustafa ÖZDEMİR
19.04.2017, 12:45
sende iho gibi yalaka çıktın .hiç biriniz özkan sümer gibi olamayacaksınız

Sami Kuk
19.04.2017, 13:53
Başkan akıllı adam illakı birşey eder. Ama öyle siyasetten %100 uzak dur selam verme onu etme de olmaz kendimizi kandırmayalım..

Bakınız fikret orman kaç yıldır peşinden ayrılmıyor bjk stadı ortada.Durumu ortada.İho da öyleydi ama o aniden hareket eden , çabuk gaza gelen , plansız,stratejisi yoktu. Başkan fifa'ya başvururmu vurmaz mı bilemem ama , Trabzonun gelecği çok parlak bu başkanla.

Mehmet Cihan Kocaman
19.04.2017, 14:03
Erdem Egemen başkanla ilgili ne söylemiş?

İlker Yazıcıoğlu
19.04.2017, 14:12

Akyazı stadı açılışında, Erdoğan'la kanka gibi konuşan, şakalaşan Özkan Sümer mi ?
Sümer, bıraksın bu muhalif ayakları.
2005'te o postayı koyup, istifa ettiyse, Bir Erdoğan şova dönüşeceği ta başından beri belli olan Akyazı açılışına gelip, Erdoğan'la can ciğer kuzu sarması olmayacaktı....

tristram
19.04.2017, 14:38
muharrem usta'ya cok gereksiz yukleniliyor.sahsen destekledigi siyasi goruse en uzak adamlardan biriyim ama adami asmak icin bahane aramayin.muharrem usta'ya gelene kadar trabzon sehri ilk once kendisine bir baksin..boylesine iktidarin esiri olmus bir sehrin takimina kazim koyuncu zihniyetindeki adamlar baskan olamaz zaten.sen ben boyle isteriz eyvallah ama trabzon sehri bunu ister mi?kaldi ki muharrem usta'nin mevcut iktidarla oyle veya boyle bir bagi olmasi trabzon sehrinin yuzde doksaninin hosuna gidiyordur..sikeden sonra bu ulke kac tane secim gordu ve kacinda trabzon sehri dik durdu siyasilere dersini verdi?eee yok iste sehrin her seferinde ilk tercihi belli.hal boyle iken baskanlari elestirmek sacma geliyor.bu adamlar gelip gecici bugun var yarin yok ama senin bir durusun olmadiktan sonra kisileri elestirmenin alemi yok.
kaldi ki kendi cevrem ve kismen bmn disinda mevcut yapiya muhalif trabzonsporlu sayisi cok cok az.bazi arkadaslar israrla anlamak istemiyorlar ama yine de yazalim..ne trabzonspor ne de trabzon sehrinin oyle muhalif bir yapisi yok, aksine siyasetin sonuna kadar etki ettigi kuluplerden biriyiz..dolayisi ile bu yapidan istedigimiz baskani cikarabilmemiz mumkun degil.hos cikarsanda allem edip kallem edip koltugu altindan cekerler.oyle carpik oyle boktan bir yapi var ki bir cok seyi hazmetmek zorunda birakiliyoruz,sesimizi cikaramiyoruz.
herseye ragmen muharrem usta mevcut yapidan cikabilecek en egitimli,en kafasi basan,en ahlakli adamlardan biridir.degerini bilelim.
iho gibi insanlik ayibi bir adami baskan gordukten sonra dikkatli olmak muharrem usta gibi adamlari kusturmemek gerekir..

selcuk
19.04.2017, 16:05
aspor canli

Onur Akyüz
19.04.2017, 16:23
Başkan neler söyledi biri yazsa

selcuk
19.04.2017, 16:39
ekiciyle yollar ayrildi

avukatlarla fifa mi ifm mi istisare dönemindeyiz, kimse bu konuyu dert etmesin dedi

transferde tüyo vermedi

finansal durum iyi gidiyor

ankarada yeni ts-clup aciliyor, istanbuldada cok yakinda birtane daha acilacakmis...

Onur Akyüz
19.04.2017, 17:00
ekiciyle yollar ayrildi

avukatlarla fifa mi ifm mi istisare dönemindeyiz, kimse bu konuyu dert etmesin dedi

transferde tüyo vermedi

finansal durum iyi gidiyor

ankarada yeni ts-clup aciliyor, istanbuldada cok yakinda birtane daha acilacakmis...

Sağol Selçuk.

Şike konusunda rahatladım.

Ancak Hakan Orhan'ın yaptığını da yanlış buldum. Gizemli bir şekilde görevi bırakmak bizi endişelendirmekten başka bir şeye yaramadı.

selcuk
19.04.2017, 19:31
Sağol Selçuk.

Şike konusunda rahatladım.

Ancak Hakan Orhan'ın yaptığını da yanlış buldum. Gizemli bir şekilde görevi bırakmak bizi endişelendirmekten başka bir şeye yaramadı.

usta yönetimi tazelemek icin olaganüstü genel kurula gitmesini öngörüyorlar

bence o istifa ondan
senol günes basligina attigim foto bunu dogrular nitelikde
muhalifet koordine oluyor
tuncay bekiroglu, nevzat aydin ve kazim sengöcgelide yanlarina alirsalar ustaya büyük süpriz yaparlar

tabii yönetim bu halinde ne kadar gider belli olmazda, bence nevzat aydin satilirsa bile ustayi satmaz

Tuğrul
19.04.2017, 19:43
Günaydın, jeton geç düştü sanırım.

Muharrem Usta'nın geçmişine hakim olan(İstanbul belediyesi Meclis üyesi)

MP hastanelerinin yükselişini inceleyen(Hastanelerin özelleşmesi, teşvikler ) ve Ethem Sancak ortaklığı

Muharrem Usta'nın C.Başkanı Erdoğan'ın yörüngesinde olduğunu, onun rızasını gözetmeden harekat etmeyeceğini bilir.

Lakin ona iş adamı olmasının yolunu açan, maddi olarak refah sağlayan odaklarla.

Birlikte olması, diyet borcu ödemesini yadırgamadım. Zira politik meselelerde tercihini belirtmesi onun için ihtiyaç, zorunluluktur.

Ne kadar ahlaki, etik olduğu sorgulanır. Bir Sadri Şener gibi kulübe siyaseti sokmamasını bekleyemeyiz.

Ama İHO dengesizi gibi de kulübü ayan beyan siyasetle ilişkilendiren biri değil.

Bunun dışında benim için kıstas sportif ve mali başarıdır. Usta seneye sportif başarı sağlamaz ise otomatikman gitmelidir.

Mert Oğuzlu61
19.04.2017, 20:02
usta yönetimi tazelemek icin olaganüstü genel kurula gitmesini öngörüyorlar

bence o istifa ondan
senol günes basligina attigim foto bunu dogrular nitelikde
muhalifet koordine oluyor
tuncay bekiroglu, nevzat aydin ve kazim sengöcgelide yanlarina alirsalar ustaya büyük süpriz yaparlar

tabii yönetim bu halinde ne kadar gider belli olmazda, bence nevzat aydin satilirsa bile ustayi satmaz

Bırakma sebebi, Usta nın İstanbul da yapılan Trabzonlular gecesine katılması olabilir. Hemen önceki twitlerinden öyle bir sonuç çıkıyor, çok kızmış. Seçimlerin sonucunu da görünce Trabzon a kızdı bıraktı. Tamamen siyasi sebeptir, Muharrem Usta şu aşamada kongre yapmaz. Öyle bir gündem olacağını sanmam, çok yıpranırız. Şunun şurasında 4 transferle şampiyonluğa oynayacak kıvama geldik, takım ve taraftar canlandı. Bide kongreydi yerellerdi kafamız ütülenmesin.

Yavuz KÜÇÜK
19.04.2017, 21:41
Bu işin içinde bir bit yeniği var. Hukuk kurulundan biri başkanın harekete geçmesi gerektiğini söylerken, bir diğeri istifa ediyor.

Bunlar olmasaydı ben de Fatin Alemdar abi gibi düşünürdüm.

İstifanın amacı belli bence onda ekstra bir şey aramaya gerek yok. Ama Erdem Egemen dediğinde haklı. İnsanlar önemli konularda liderlerinden bir kaç söz duymak ister. Karardan 20 gün sonra Muharrem Usta daha yeni açıklama yaptı o da sorulan soruya karşılık. En kötü Twitter'dan bir iki şey yazması lazımdı.

Resmi siteden açıklama yapıldı veya yönetimden birileri konuştu diyenler olacaktır ama onların yaptığı açıklama Başkan tarafından yapılan açıklamayla eşdeğer olamaz.

Adem Akyüz'
19.04.2017, 22:08
Şike konusunda gerekenlerin yapılacağına eminim. Çünkü yapmak zorundalar..

Bugüne kadar hep aynı şey oldu. Başvuru yapılması gereken durumlarda başvuru yapılana kadar herkes salladı, iftiralar attı vs.

Başvuru yapılınca da hepsi ölü taklidi yapıp kabuğuna çekildi. Yine aynısı olacak.

Not: Niye hala başvuru yapılmıyor diyen herkesi kapsamıyor bu yazım. Kimin ne amaçla, hangi seviyede yazdığı belli oluyor.

orhanunal
20.04.2017, 04:11
görüşü ülkenin anasını ağlatacak ama mitinge gitmesi benim umrumda değil.iho gibi çıkıp konuşma yapsaydı istifaya davet ederdim.

Yiğit SARI
20.04.2017, 08:11
Adamın veya herhangi birisinin görüşünden size ne? Tartışmayı icraatları üzerinden yapsak nasıl olur doğru tartışalım.

Kulüp adına şike davasında cas açıklamasından sonra resmi siteden bir açıklama dışında başka bir şey hatırlamıyorum. Eğer gözümden kaçmadıysa bir şeyler süreç biraz yavaşlamış gibi duruyor. Bu bahsedilen istifalar falan da pek hayra alamet değil. Eğer Usta bir şeylerin sözünü alıp 50. yıl şampiyonluğu vb.(nasıl olacaksa?) süreci yavaşlatmaya başladıysa hoş olmaz. Usta'nın Trabzonsporluluğuna inanıyorum böyle girişimlerde bulunma ihtimaline de inanmak istemiyorum. Belki doğal süreci budur takip edemiyoruzdur ne bileyim. Biz seviyemizi koruyalım da insanları durduk yere ayrıştırıcı yazılarla itham etmeye gerek yok fırsat kollayıp niyet bozmayalım. Genelde ne yazdığını düşünmeyen insanlar aksi olunca kayboluyor ortalıktan.

Evet zor bir süreç belki de daha da zorlaştı ama kendi adıma sürecin üzerinde durulduğunu ve durulmak zorunda da olunduğunu düşünüyorum. Umarım yanılmıyorumdur hem de bu kadar yaklaşmaya başlamışken...

TSelif
20.04.2017, 08:19
* Evetçi ayakçılığı yapan bu adamın gerçekten şike mücadelesi yaptığına inanan varsa net saftır

Aynı şu anki hali ile ( henüz fifa başvurusu yok) hayır mitingine katılsaydı mesela.. O zaman nasıl diyecektik.. Öyle ya evetçi olduğu için ( bize göre) fifaya başvuru yapmıyor..

TSelif
20.04.2017, 08:22
Bırakma sebebi, Usta nın İstanbul da yapılan Trabzonlular gecesine katılması olabilir. Hemen önceki twitlerinden öyle bir sonuç çıkıyor, çok kızmış. Seçimlerin sonucunu da görünce Trabzon a kızdı bıraktı. Tamamen siyasi sebeptir, Muharrem Usta şu aşamada kongre yapmaz. Öyle bir gündem olacağını sanmam, çok yıpranırız. Şunun şurasında 4 transferle şampiyonluğa oynayacak kıvama geldik, takım ve taraftar canlandı. Bide kongreydi yerellerdi kafamız ütülenmesin.

Eğer öyle ise ...
Bu Volkan Konak gibi oldu. Akpartiye ( Trabzon'un tutumuna) kızıp kulüp üyeliğinden ihracını istemek gibi.
Şu benim fenerli dostlarım var şike süreci hakkında konuşamam diyip de konuşmayan sözde Trabzonsporlu Konak..

bkandil
20.04.2017, 09:40
..., Muharrem Usta şu aşamada kongre yapmaz. Öyle bir gündem olacağını sanmam, çok yıpranırız. Şunun şurasında 4 transferle şampiyonluğa oynayacak kıvama geldik, takım ve taraftar canlandı. Bide kongreydi yerellerdi kafamız ütülenmesin.

Bu yönetim kör, topal devam etsin.
Hatırlatayım, Sadri Şener de aynı şekilde yönetim değiştirdi. Hacısalihoğlu gitti, Şakar geldi.
Sonuç?

Cengiz Çubukcu
20.04.2017, 11:12
Muharrem Usta kongreye gitmez, gitmemeli...giderse de kesin kazanır... şahsım ona geldiği günden daha çok inanıyorum... ancak görünüyor ki işlerin iyi gitmesinden rahatsız olan forumda bile bir sürü insan var, bir bitmediniz gitti be...

Yiğit Gayretli
20.04.2017, 11:27
Konuyu başka tabana çekmeden değerlendirelim lütfen... "Evet" , "Hayır" gibi konular bizim meselemiz değil.

Fatih Özkan
20.04.2017, 11:33
Seçime gitmek büyük saçmalık olur.
Büyük bir "çekemeyen" kitlesi var.

Mehmet Cihan Kocaman
20.04.2017, 12:38
Seçime gitmek niye saçmalık olsun ki. Heralde işler bu kadar yolundayken karşısına rakip olarak biri çıkmaz. Güven tazeler hem, yönetimde istemediği biri varsa değiştirir.

Ertan 51
20.04.2017, 16:12
Trabzon'dan çıkan oy oranına kızmamak,içerlememek,kahrolmamak elde değil,
fakat eleştirinin dozajını iyi ayarlamak lazım,
cümlelerimizi seçerek ve özenle kurmak lazım,
çünkü yok birbirimizden farkımız,
sen gerekeni yapıyorsun ama anan-baban-kardeşlerin-en yakınındakiler yapamıyor,
e bu insanları görmezden gelip sadece bir yere en ağır hakaretleri döşemek pek adil olmuyor,
malesef ülkenin geldiği durum bu,
adalet-ahlak-erdem-hak-hukuk-vicdan diye bir şey yok,kalmadı :(
özellikle tekrar söyleyim bu saydıklarım en yakınındakilerde bile yok,
o sebeple biraz daha sukunet,biraz daha sağ duyu,biraz daha sabır gösterip birbirinizi kırmamaya,incitmemeye bakın.

Başkanımıza gelirsek,
Sedat reis o saflardan birisi de benim,
dönen dolapları,göbek bağlarını,işleyişi biliyorum ama yine de başkanımız gerekli tüm hamleleri yapacak diyor içimdeki ses,geç te olsa hakkımızı alacağız,hemde bunu Muharrem Usta döneminde gerçekleştireceğiz.

SALDIRAY
20.04.2017, 16:12
Adam Trabzonlu. Trabzonlular derneğinin programaldığı bir organizeye katılmasından doğal başka ne olabilir? Gelen siyasiler Trabzonlu, başkan Trabzonlu, davetliler Trabzonlu. Nedir yani ? Çok büyük iş.

Benim siyasi görüşüm gizlidir ancak ben o buluşmaya bir Trabzonlu olarak gittim.

Doğukan Uçan
21.04.2017, 01:14
başkan beşiktaşlı mısın sen ? nedir bu bjk yalakalıgı trabzon'da ayiptir

yorumsuz6117
21.04.2017, 01:16
Harbiden ya sanane bjkden neyi kutluyorsun..

Fatih Çelik
21.04.2017, 01:17
Ölçülü bir mesaj olmuş. Sıkıntı yok. Tamam bjkyi ben de sevmiyorum da bu kadar abartmayalım bence.

artvints
21.04.2017, 01:20
eleştirildiği konu rakibi tebrik etmek, kaliteye bakar mısınız? :)

sakosako
21.04.2017, 01:26
başkanın tebriğinde ne var arkadaslar allah askına. bu aklı basında forumda bile böyle zihniyetler hala varsa durum vahim, başkan doğru olanı yaptı gayet de ölçülü bir üslupla yapmış sıkıntı yaratacak yer aramayın ayıp günah ya.

Hakan
21.04.2017, 01:27
Örnek karakter,ideal başkan.

Yavuz KÜÇÜK
21.04.2017, 01:28
Beşiktaş'ı tebrik etmesinde bir şey yok ama CAS kararından sonra neden 1-2 tweet atmadı onu hâlâ aklım almıyor.

Ahmet Almacı
21.04.2017, 01:29
Ya derdiniz ney yapmayın ya en olgun, en naif şekilde mesajını paylaşıyor başkanımız yeter da ana bacı sövenleri görmekten gına geldi.. Geçen hafta sinirden saçındaki telleri yolardım şimdi öpesim var seni :)

selcuk
21.04.2017, 01:29
başkan beşiktaşlı mısın sen ? nedir bu bjk yalakalıgı trabzon'da ayiptir

Harbiden ya sanane bjkden neyi kutluyorsun..

bukadar kücülmeyen

resmi makamda oturan adam tabi tebrik edecek

su an bütün fransiz takimlari lyonu tebrik etti, ezeli rakibi, en büyük düsmani st. ettienne bilen...

Yiğit SARI
21.04.2017, 07:16
Şaka gibisiniz gerçekten

ibrahim
21.04.2017, 07:36
Şikeci emek hırsızlarını tebrik edene kadar iki kelime konuşamadı mı davamızın seyri hakkında? Ne yapmaya çalışıyor bu adam?

Faik Yılmaz
21.04.2017, 08:30
Nasıl ki İho siyasete bu kadar bulaştığı için eleştirildi ise Muharrem Usta'da doğal olarak eleştirilecektir....

Bundan doğal bir şey yok......

Adem Akyüz'
21.04.2017, 08:32
Şaka gibi yemin ediyorum.

Faik Yılmaz
21.04.2017, 08:36
Ben benim başkanımın siyaset üstü bir kişilik olduğunu ,

Bu nedenle herhangi bir siyasi faaliyete katılmaması gerektiğini düşünüyorum.....

Bayramda ,seyran protokolde yer alabilir ama evet ya da hayır toplantısında yer almamalı kardeşim.....

Benim fikrim budur.....

bahadır2561
21.04.2017, 09:59
Yarın şb'yi tebrik ettiğinde de bu ılımlı tayfa ses çıkarmasın o zaman

Şikeci bir kulübü benim başkanım tebrik edemez

ESER
21.04.2017, 11:03
Baskanin bjkje her firsatta sevgi pitircikligi yapmasinin tek mantikli gerekcesi fb ve gsye karsi bjk ile bir blok olusturmak istemesi olabilir. Yanliz boyle bir dusuncesi varsa birileri baskani uyarmali. Bu Istanbul uclusu millete rekabet pazarlamak icin ne kadar dusman gorunurse gorunsun cikarlari ortak oldugu icin birbirlerini incitmezler ve tabiri caizse it iti isirmaz. Ozkan Sumer'in dedigi gibi " Buyuk olmak icin buyuklerle sevismeyeceksin,onlarla savasacaksin"

Sent from my VFD 700 using Tapatalk

Aydın Tiryaki
21.04.2017, 11:20
Taraftarımıza söylenecek söz yok gerçekten. Adam tebrik ediyor diye eleştiri alıyor. Sadece bizim ülkemizde böyle bi şey olur herhalde. Tuhaf.

amasya0561
21.04.2017, 12:03
Taraftarımıza söylenecek söz yok gerçekten. Adam tebrik ediyor diye eleştiri alıyor. Sadece bizim ülkemizde böyle bi şey olur herhalde. Tuhaf.

Adam bir davete icabet eder. bir açıklaması gösterişi olmaz hurraaa eleştiriler yerden yere vurmalar.
rakip takımı tebrik eder bu ne biçim başkan demeler. ne oluyor bizlere neyin kafasını yaşıyoruz biz.
bunları yapanlar acaba hiçmi rakip takım arkadaşının dügününe cenazesine gitmedi hiçmi arkadaşlık etmedi. neden aynı ülkede yaşıyoruz TS dışındakileri ülkedede barındırmayalaım o zaman. bu istemezük zihniyetimiz ne zaman bitecek acaba.

Aydın Tiryaki
21.04.2017, 12:19
Adam bir davete icabet eder. bir açıklaması gösterişi olmaz hurraaa eleştiriler yerden yere vurmalar.
rakip takımı tebrik eder bu ne biçim başkan demeler. ne oluyor bizlere neyin kafasını yaşıyoruz biz.
bunları yapanlar acaba hiçmi rakip takım arkadaşının dügününe cenazesine gitmedi hiçmi arkadaşlık etmedi. neden aynı ülkede yaşıyoruz TS dışındakileri ülkedede barındırmayalaım o zaman. bu istemezük zihniyetimiz ne zaman bitecek acaba.

Ülkedeki gene ortam bu aslında. Herkes kendine bir taraf arıyor ve kendinden olmayanı ötekileştirip dışlıyor. Böyle gelmiş böyle gidecek.

ESER
21.04.2017, 12:19
Ortada kazanilan bir basari olsa ve tebrik etse eyvallah da ortada bir basari yok. Gitmis elenmis iste.
Ustelik sirinlik yapmaya calistigi takimin baskaninin Trabzonspor ile ilgili dambur dumbur bircok soylemi oldu. Sike davasi ile ilgili "Trabzonspor da temiz degil" diyen ,Akyazi stadina varos diyen ,fikonun takimini tebrik etmesi dogalsa insanlarin da bunu elestirmesi gayet dogal.dusmanlik beslesin saldirgan olsun demiyoruz elbette ama boyle goygoylara da gerek yok. Ben bize yapmacik sevgi gosterisinde bulunan bir bjkli yonetici yada baskan gormedim daha.

SALDIRAY
21.04.2017, 12:37
Tebrik etti diye başkan eleştirilmez. Eleştirecek bir şey bulamıyor bazı arkadaşlar. Her şey güzel giderken nedir bu hazımsızlık anlam veremiyorum.

Doğru gerçi size stada hakem kilitleyen başkan lazım. Beyfendi olmak eleştirilme sebebi olamaz.

Mehmet Cihan Kocaman
21.04.2017, 12:51
Ya size rahat mı batıyor anlamadım.
En ufak bir olayda gömüyorsunuz adamı.
Size gerçekten de ilkolul mezunu, yazı yazmayı bilmeyen, hakemleri odaya kitleyip bir telefonla çıkaran başkan lazım.

İHO döneminde yeterince itibar kaybettik. Ülkenin en sevimsiz ve en antipatik kulübü olduk. Başkan bu imajı düzeltmeye çalışıyor. Ne yapsaydı yani Galatasaray'ın bugün yaptığı gibi resmi hesaptan UEFA kupası fotoğrafı koyup dalga mı geçseydi beşiktaş ile?

ESER
21.04.2017, 13:11
Tebrik etti diye başkan eleştirilmez. Eleştirecek bir şey bulamıyor bazı arkadaşlar. Her şey güzel giderken nedir bu hazımsızlık anlam veremiyorum.

Doğru gerçi size stada hakem kilitleyen başkan lazım. Beyfendi olmak eleştirilme sebebi olamaz.
Hazimsizlik diye birsey yok. Bu takimin sahibi degil kimse.kimse kimseden daha buyuk Trabzonsporlu da degil. Elestiriyi de dusmanlik olarak algilamayi birakmak lazim.

Herseyi unuta unuta celladina asik bir kitle olduk ciktik...Yerli yersiz rakibe methiyeler duzer, aman "nolcak canim", tesislerin ismini kimseye sormadan(sayin reisim tesisimizin ismini siz koyun da guzel bi ismimiz olsun demesi disinda) kimseye sormadan ben yaptim olduya getirir "aman canim nolcak ", farkli kitlelerin ortak paydasi olan bir kulubun baskani olarak propagandada tarafini belli eder " aman canim nolcak ya" ...
Ayrica, illa ki elestirince birilerinin tarafi mi olmak lazim? Bundan oncekini de elestirmis olamaz miyim?

Sportif basari ile kulubun durusu ve tavri basli basina farkli seyler. Elestirenler dusman olmadigi gibi ,desteklemeyi gormezden gelmek ve tolere etmek olarak algilayanlar da En Trabzonsporlu olmuyor.
Farkliliklarin oldugu yerde elestiriler olacak. Tek tornadan cikmis gibi sabah aksam bu sayfalari doldurmus olsak muthis bir destek vermis de olmayacagiz.

Murat'
21.04.2017, 13:22
Usta'nın açıklaması gayet yerinde olmuş.

Aydın Tiryaki
21.04.2017, 13:25
Bu tweet'i eleştirmek kusura bakmayın ama aşağılık kompleksinden başka bir şey değil. Bu gibi tebriklere tahammülümüz olsun, olmalı.

ESER
21.04.2017, 13:43
Bu tweet'i eleştirmek kusura bakmayın ama aşağılık kompleksinden başka bir şey değil. Bu gibi tebriklere tahammülümüz olsun, olmalı.
Simdi ben de buna destek vermek Istanbul ve bjk saksakciligindan baska birsey degildir desem ve yumusatmak icin kusura bakmayin ama diye girizgah yapsam nasil olur? Lafimizi bilip de yazalim bence

gurur6134
21.04.2017, 14:04
Trabzonspor bulundugu noktaya sozde buyuk ozde şikecilerle seviserek yada yalakalik yaparak gelmemistir bundan sonrada buna ihtiyaci yoktur bu boyle biline..trabzonspor tarihinin en onemli macinin oldugu gune derbi maci koyan zihniyet ve buna ses cikarmayan 3 ezik tebrik edilmez sadece yerilir!!!

castillo61
21.04.2017, 14:17
Ramos-Pique dünya kamuoyunda kapışırken
bizde biri Şenol'un şampiyonluğuna sevinir
diğeri beşiktaşı tebrik eder

iyice karga sevici bir camia olup çıktık
bugün buna aşağılık kompleksi diyenler
fener/galata şampiyon olduğunda tebrik mesajlarını
komidinin üstüne bıraksın

tristram
21.04.2017, 14:28
Trabzonspor bulundugu noktaya sozde buyuk ozde şikecilerle seviserek yada yalakalik yaparak gelmemistir bundan sonrada buna ihtiyaci yoktur bu boyle biline..trabzonspor tarihinin en onemli macinin oldugu gune derbi maci koyan zihniyet ve buna ses cikarmayan 3 ezik tebrik edilmez sadece yerilir!!!
alt tarafi bir futbol maci yahu ne cok anlam yukluyorsunuz..trabzonspor bulundugu noktaya sahada mucadele ederek geldi, eee sonuc?komple butun diger takimlara ve taraftarlara dusman mi olalim..neyin cakasini satiyoruz?
muharrem usta gayet guzel abarti olmayan bir dille rakibini avrupa macinda tebrik etti ne var bunda?bu bizi niye rahatsiz ediyor.dis dunya ile baglantisi kesilmis izole edilmis bir yerde mi yasiyorsunuz,cevrenizde baska takimi tutan kimse yok mu?
baskan bu hareketi yapti diye istanbula nasil yalakalik yapmis oluyoruz,sevismis oluyoruz.bir seyi de abartmayin.uyduruk bir futbol maci yuzunden insanlar birbirine dusman olup ciksin,herkes birbirine sayip sovsun,bu mu yani?

iho ile birlikte bu ulkede en sevimsiz takim olduk,ona atar yaptik buna gider yaptik..sonuc?itibari kalmayan,gucsuz,batmakta olan bir kulup birakti gitti.

muharrem usta trabzonspor'u sahada guclu yapsin yeter,itibar zaten kendiliginden geliyor.kaldi ki medeni toplumlarda bu hareketler insanlik gostergesi.
15 yasinda kani kaynayan cocuk agziyla baskani elestirmek is degil.

sahsen eli kalem tutan konusmasiyla fark yaratan baskanimiz oldugu icin kendisiyle gurur duyuyorum.turk futbolundaki maganda baskanlar arasinda resmen kalitesini konusturuyor..kara cahil adamlardan gina gelmisti..

selcuk
21.04.2017, 14:28
Ortada kazanilan bir basari olsa ve tebrik etse eyvallah da ortada bir basari yok. Gitmis elenmis iste.
Ustelik sirinlik yapmaya calistigi takimin baskaninin Trabzonspor ile ilgili dambur dumbur bircok soylemi oldu. Sike davasi ile ilgili "Trabzonspor da temiz degil" diyen ,Akyazi stadina varos diyen ,fikonun takimini tebrik etmesi dogalsa insanlarin da bunu elestirmesi gayet dogal.dusmanlik beslesin saldirgan olsun demiyoruz elbette ama boyle goygoylara da gerek yok. Ben bize yapmacik sevgi gosterisinde bulunan bir bjkli yonetici yada baskan gormedim daha.

iste daha ne istiyoruz

onlardan seviye olarak nekadar üstün oldugumuzun kaniti bu yazin

iho´ylan bu seviyemiz onlarin seviyesine düsmüstü, bugün yine olmasi gereken yerlere tirmaniyor

benim baskanim böyle fark yaratiyorsa bundan memnun olurum ben

fiko istedigi kadar afkursun, it ürür kervan yürür bosuna demediler

artvints
21.04.2017, 14:42
bu işler çabuk döner, eleştirilebilir bir konu. bence suni bir gündem, 50 yıl tartışsan bir sonuca varamazsın, yani boş işler. fikret gibi konuşmasından daha olumlu bulurum. başkanın kendi tarzı deyip geçersin. onlar böyle davranmaz fikrini kabul etmiyorum. biz onlar gibi olmak zorunda değiliz. ayrıca her şampiyon alkışlanmaz, güzel futbol alkışlanabilir. yenilgiyi doğru karşılamak, rakibi tebrik etmek, komplekslerini aşmak güçlü sporcular yetiştirmek için iyi bir başlangıç olabilir. mental olarak daha güçlü bir klüp olabiliriz bu anlayışla.

büyüklerle sevişmek saha içiyle alakalı bir konu. sahada çatır çatır oynamayan, istanbul takımlarına teslim olan bir klüp gördüğünüzde eleştirebilirsiniz. daha çok klüp geleneğiyle alakalı. istanbul takımlarının üyesi klüp başkanına sahip olmak, omurga sahibi olmamak, şampiyonluk hedefine sahip olmamak ile ilgili daha derin konular. en ufak şeyde gündeme getirmek değerini düşürür bu sözün.

ESER
21.04.2017, 14:45
iste daha ne istiyoruz

onlardan seviye olarak nekadar üstün oldugumuzun kaniti bu yazin

iho´ylan bu seviyemiz onlarin seviyesine düsmüstü, bugün yine olmasi gereken yerlere tirmaniyor

benim baskanim böyle fark yaratiyorsa bundan memnun olurum ben

fiko istedigi kadar afkursun, it ürür kervan yürür bosuna demediler
Bu da farkli bir bakis acisi tabi. Ben sahsen beni iplemeyeni iplemem.

sasone
21.04.2017, 15:18
Bu şike yapmak,yapınca cezadan yırtmak sadece Fb için mi kötü bir şey,bizle alakası olmadığı için mi Bjk'nin de aynı durumda olduğunu görmezden geliyor başkan?Bu ahlaksızlık değil mi?

selcuk
21.04.2017, 15:32
Bu da farkli bir bakis acisi tabi. Ben sahsen beni iplemeyeni iplemem.

sahsi meselerde normaldir

ama sen ülkenin en büyük camiyasindan birinin lideriysen sahsi gururlarini eleyip o toplulugu hedefe tasiyacak uslupda takinmaya mecbursun

olay basit, gs in mottosu bile en lerin ve ilklerin takimiymis, yani tek hedef kupa
sikeciler biz bize yeteriz diyerek zaten kendi alanini bile sinirlamis, disari dogru positif yaklasim imkansiz
8jk ergen cocuklar gibi kilot degisir gibi degisiyor durusunu, dün anarsist begün efendi oldular, yani ne olmak istediklerini kendileri bile bilmiyor

biz ezelinden beri fırtına ihtilal efsane diyoruz

ihtilal yapmak icin kucaklayici, örnek kisilik olmak kacinilmaz, statükoyu tek basina yikamiyorsun, 84 den sonrada sadece 1 kez basardik
onu basarirkende sadri sener gibi sempatik bir liderimiz vardi yine.

My
21.04.2017, 15:38
Güçle sevişme ve normalleşme durumları tam gaz devam :) Trabzon'un hakkı hukuku hikaye, olur öyle şeyler, büyütmeye gerek yok. Önemli olan ÜLKE FİTBOLU ! Tebrikler ve teşekkürler Şenol'un 50 yılda görmediği haksızlığı (!) şikecilerde gören bejiktaşına. Hatta muju muju...

Cagdas Topal
21.04.2017, 15:42
Ustanın acıklamasına birşey demem ama Trabzonspor resmi internet sitesinden yapılsaydı ozaman tepkimi koyardım. Benim için bütün takımların canı cehenneme şike sezonundan sonra , dünde Lyon ' u destekledim.

Mehmet Cihan Kocaman
21.04.2017, 16:29
Güçle sevişme ve normalleşme durumları tam gaz devam :) Trabzon'un hakkı hukuku hikaye, olur öyle şeyler, büyütmeye gerek yok. Önemli olan ÜLKE FİTBOLU ! Tebrikler ve teşekkürler Şenol'un 50 yılda görmediği haksızlığı (!) şikecilerde gören bejiktaşına. Hatta muju muju...
Ya allah aşkına anlamıyorum sizi. Bu zihniyet ne kadar daha devam edecek abi?
Şenol Güneş "50 yıldır görmediğim haksızlığı Beşiktaşta gördüm" demedi. Tam tersi "50 yıldır gördüğüm haksızlıkla karşı karşıyayım" dedi.
İsterseniz açın bir daha dinleyin. İnsanlara da haksızlık etmeyin. O bel altı vurduğunuz Şenol Güneş'ten daha fazla zarar veriyorsunuz bu kulübe.

Mert Oğuzlu61
21.04.2017, 16:41
Twitter hesabından yapılan basit bir olay ama bizi olumlu etkiler. Bir de şu açıdan değerlendirelim, Gs paylaşımı gün boyunca tepki çekti, Usta nın paylaşımı örnek gösterilip alkışlandı ve sempati topladı. Kazanan kim oldu ? Belki yarın kanlı bıçaklı oluruz bilemem ama herkese atar gider yaparak şampiyon olunmaz, imaj ve itibar burada devreye giriyor...

Gelecek sezon şampiyonluğa oynarsak geri dönüşleri olabilir, bunlar ince detaylar. Şampiyonluğa oynarsak diplomasi dediğimiz şeye de ihtiyacımız olacak... Mesela şu an ne kadar Bjk li tanıyorsam, İho dönemiyle tamamen zıt konuşuyorlar. Adamlar ''Bjk olmazsa Ts olsun'' demeye başladılar. Anadolu da bize tekrar sempati duymaya başladı ama alttan 2 tane şerefsiz namussuz şikeci takım geliyor o kötü olacak. Düştükleri gibi geliyorlar fenerin metresleri.

Bu arada kargalardan nefret ederim, İstanbullular benim için eşittir hiçbir farkları yok ama şampiyonluğa oynarken taht oyunlarına ihtiyaç olacak, mecburuz. Düşmanımın düşmanı hesapları devreye girecek, o kadar kolay olmuyor şampiyon olmak. Medyayı da arkamıza almak lazım, algı algı algı... Muharrem bey çalışıyor, elleşmeyin adamcağıza... :)

61_Hasan_69
21.04.2017, 16:47
Başkan sen bu taraftara fazlasin bizlere Iho mustehak

sasone
21.04.2017, 17:00
FIFA'ya gidiyoruz,CAS kararlarına göre Bjk da şikeden ceza almadı,küme düşürülme olursa bunlardan biri de Bjk olacak,o zaman görürüz bu sevgi pıtırcıklarını.
Ayrıca FB'liler biz de Panatinakhos'u iki maçtır yeniyoruz,bizi neden tebrik etmiyorsun diye soruyorlar haklı olarak,sonuçta ikisi de şike yapmış ve ceza almamış takım.Şikeyi bize karşı yapanlara tavrımız var da,başkasına karşı yapanlara eyvallah mı diyeceğiz.
Ahlak bunun neresinde?

selcuk
21.04.2017, 17:07
FIFA'ya gidiyoruz,CAS kararlarına göre Bjk da şikeden ceza almadı,küme düşürülme olursa bunlardan biri de Bjk olacak,o zaman görürüz bu sevgi pıtırcıklarını.
Ayrıca FB'liler biz de Panatinakhos'u iki maçtır yeniyoruz,bizi neden tebrik etmiyorsun diye soruyorlar haklı olarak,sonuçta ikisi de şike yapmış ve ceza almamış takım.Şikeyi bize karşı yapanlara tavrımız var da,başkasına karşı yapanlara eyvallah mı diyeceğiz.
Ahlak bunun neresinde?

8jk küme düserse bizim durusumuz degismezki, onlar devam havlar

bizim demek istedigimiz, bizim onlardan bagimsiz bir seviyemiz olmali, onlar cirkeflesdikce biz dahada sempatik durmaliyiz

fb len husumetimiz ortada, yani

yinede abis hobikoglu tebrik edebilirdi bence

Mehmet Cihan Kocaman
21.04.2017, 17:08
Ahlak bunun neresinde?

Şikeci olan ve hala o kulübün başında olan Aziz Yıldırım'ın takımını mı tebrik edelim?
Başkanın Beşiktaşı tebrik etmesinin iki sebebi var. Birincisi Şenol Güneş ikincisi de Fikret Orman.
Başkanın Fikret Orman ile arası gayet iyi. Zaten iki başkan yönetim açısından profil olarak bayağı benziyorlar.
Beşiktaş'ın şike yaptığı dönemde başında Fikret Orman olsaydı bunu konuşabilirdik. Ama şuan bunu öne sürmek bunu savunmak çok saçma. Zaten Beşiktaş taraftarı da şike konusunda fenerlilere göre daha dik durdu. Son olarak Beşiktaş'ın başında şikeci bir başkan olsaydı (yıldırım demirören gibi) Şenol Güneş o takımın başında olmazdı.

Cengiz Çubukcu
21.04.2017, 17:15
Hala yerel kafalar ne yazık ki...dünya ile kavga etmek bize bir şey kazandırmaz arkadaşlar....

Arda'
21.04.2017, 17:56
Yav sanki kulüp resmi sitesinden beşiktaşı tebrik etti adam kendi hesabından yazmış tebrk etmiş işte normal bi durum. Bizim taraftarı da anlamıyorum iho gibi mafya gelir istemezler Usta gelir tebrik eder laf sokarlar sonra da ağlarlar neden başarı gelmiyor diye.

Aydın Tiryaki
21.04.2017, 17:57
Simdi ben de buna destek vermek Istanbul ve bjk saksakciligindan baska birsey degildir desem ve yumusatmak icin kusura bakmayin ama diye girizgah yapsam nasil olur? Lafimizi bilip de yazalim bence

Şahsınız olarak üzerinize alınmanıza gerek yoktu ama yanlış anlaşıldıysam özür dilerim. Benim burada belirtmek istediğim, kendimizi diğer takımlardan ve dış dünya'dan izole etmemizin ne derece saçmalık olduğu.

Tabii ki biz bu zamana kadar hep kendi emeğimizle, dişimizle, tırnağımızla geldik buna hiçbir şüphe yok. Ancak bizim Trabzonspor olarak ve taraftar olarak herkese karşı bir sorumluluğumuz olduğunu düşünüyorum. Zaten ülkede yeterince gergin bir hava var siyasi olaylar sebebiyle. Futbol gibi esas amacı göze hoş gelen ve insanları eğlendirmek amacı olan bir sporu sporluktan çıkarıp; kitlelerin birbirine nefret duyduğu, insanların birbirini asıp kestiği, renkler üzerinden saçma sapan edebiyatların döndüğü bir oyuna çevirmememiz gerekir. Bunu başkaları yapmıyor da biz neden yapalım diye bir algıya da kesinlikle karşıyım. Herkes yapmıyor diye doğru olduğunu düşündüğünüz bir şey doğruluktan çıkar mı ? Çıkmaz. Biz doğru olanı yapalım gerisinden bize ne.

Siz bunu bjk şakşakçılığı, İstanbul yalakalığı olarak da nitelendirebilirsiniz. Herkesin görüşü kendinedir. Ama bu bize zarardan başka bir şey vermez. Ki vermedi de. Bu anlayıştan acilen uzaklaşmamız lazımdır.

Başkanın sonuna kadar arkasındayım. Bu adam bizi çok güzel temsil ediyor. Son yıllarda başımıza gelen en güzel şey kendisi. Doğrusuyla yanlışıyla..

sasone
21.04.2017, 18:14
8jk küme düserse bizim durusumuz degismezki, onlar devam havlar

bizim demek istedigimiz, bizim onlardan bagimsiz bir seviyemiz olmali, onlar cirkeflesdikce biz dahada sempatik durmaliyiz

fb len husumetimiz ortada, yani

yinede abis hobikoglu tebrik edebilirdi bence

Selçuk mesajını çok iyi anladım,kendi içinde de bir tutarlılığı var bizim bir seviyemiz olmalı,bunda hemfikiriz ama dediğim gibi bu seviyenin oturduğu ahlaki bir standart da olmalı değil mi kardeşim?
Aynı suçu işlemiş iki takımın uluslararası arenada gösterdiği sportif başarı karşısında biri suçu(şikeyi)bize karşı işledi diye ona tavır alırken,diğeri bize karşı işlemedi diye hoş görebilir miyiz?
Benim itirazım buna.

Şikeci olan ve hala o kulübün başında olan Aziz Yıldırım'ın takımını mı tebrik edelim?
Başkanın Beşiktaşı tebrik etmesinin iki sebebi var. Birincisi Şenol Güneş ikincisi de Fikret Orman.
Başkanın Fikret Orman ile arası gayet iyi. Zaten iki başkan yönetim açısından profil olarak bayağı benziyorlar.
Beşiktaş'ın şike yaptığı dönemde başında Fikret Orman olsaydı bunu konuşabilirdik. Ama şuan bunu öne sürmek bunu savunmak çok saçma. Zaten Beşiktaş taraftarı da şike konusunda fenerlilere göre daha dik durdu. Son olarak Beşiktaş'ın başında şikeci bir başkan olsaydı (yıldırım demirören gibi) Şenol Güneş o takımın başında olmazdı.

Açık söyleyeyim Bjk'nın içinde Şenol Güneş gibi ahlaki bir noktası olmayan,makyavelist,para ve şöhret meraklısı birisi olması,eski bir Trabzonspor futbolcusu ve Hocası olarak,şike mağduru olduğu yıl Hocası olarak,şike yaptığı kesinleşmiş ama yurt içnde korunmuş bir takımda görev alıyor olması benim Başkan'a olan öfkemi daha da artırıyor.
Şikeyi Demirören zamanı yaptılar,onun Federasyon başkanlığında da korundular.Bunun konuyla uzaktan yakından ilişkisi yok.

ESER
21.04.2017, 18:43
Su reflekse bayiliyorum. Bir elestiri getirince hemen " sizlere iho lazim ". Yav iyi guzel de baskanin yada herhangi bir sahsin elestirilmesi ihoya hasret belirtisi mi oluyor? Ben onemsenmemesine ragmen bu yapmacik sirinliklerini taraftari oldugum kulubun baskanina yakistiramiyorum. Bu elestiriden iho gibi saga sola atar yapsin anlami mi cikiyor? Yok mu bunun bir ortasi?

fiko denen zat bu kaypak futbol duzeninde aziz yildirim'in yeni varisi ,itici ve bir o kadar da kustah bir adam.Kibiri pacadan siziyor. Bir tane Trabzonspor ile ilgili olumlu bir soylemi ,eylemi olmus mu, yok.E, ozaman ne diye mahallenin simarik zuppesine beni de benimseyin, ben de sizinle takilmak istiyorum gibilerinden yaranmaya ihtiyac duyuyor ,onu elestiriyorum. Temiz bir rekabet ve iyi iliskiler icin illa ki tek tarafli bir cabayla yaranmak icin sirnasmak mi gerekiyor?

batuhanTs
21.04.2017, 18:58
Cas sonrası tek twit atma git sekiztasi tebrik et neyse

castillo61
21.04.2017, 19:12
yenilirsek kartallar yalnız uçar Şenol'a yenilelim yazdı
1 hafta bjk kupadan haksız elendi
Van Persie kırmızı görmedi algısı yaptı
tabii engeli bastım
ama gel görki demin giriş yapmadan okuduğum mesaj
FACİA

önce aklınca beşiktaş'ı aklıyor
sonra utanmadan Trabzonspor'a şike iması yapıyor
ve o mesaj büyük ihtimal hala yukarıda
REZİLLİK

edit:
şimdi düşününce
aslında facia değil
zavallı bir karganın kendi takımını savunması gayet doğal

My
21.04.2017, 23:08
İstediğiniz kadar adamlara yanaşın göreceğiniz muammele buuuuu, fazlası değil. https://pbs.twimg.com/media/C947JgXXUAAxAnc.jpg

Tebrik ettiğiniz bjk'nin başkanı Fiko kı.ı sıkışınca şikeden bize ayar veriyordu "kapatın mevzuyu, zararı size, 2010 2011 şampiyonu fener" diye.

Sanıyorsunuz ki adamlara iki gülünce bir tebrik edince kırlar bayırlar çiçek açacak, sevgi kelebekleri uçuşacak. Yok öyle bir dünya yok ! En ufak çıkarları olsun anında bizi harcayacaklar, arkanızdan çevirmedikleri homoseksüellik kalmayacak.

gurur6134
21.04.2017, 23:32
alt tarafi bir futbol maci yahu ne cok anlam yukluyorsunuz..trabzonspor bulundugu noktaya sahada mucadele ederek geldi, eee sonuc?komple butun diger takimlara ve taraftarlara dusman mi olalim..neyin cakasini satiyoruz?
muharrem usta gayet guzel abarti olmayan bir dille rakibini avrupa macinda tebrik etti ne var bunda?bu bizi niye rahatsiz ediyor.dis dunya ile baglantisi kesilmis izole edilmis bir yerde mi yasiyorsunuz,cevrenizde baska takimi tutan kimse yok mu?
baskan bu hareketi yapti diye istanbula nasil yalakalik yapmis oluyoruz,sevismis oluyoruz.bir seyi de abartmayin.uyduruk bir futbol maci yuzunden insanlar birbirine dusman olup ciksin,herkes birbirine sayip sovsun,bu mu yani?

iho ile birlikte bu ulkede en sevimsiz takim olduk,ona atar yaptik buna gider yaptik..sonuc?itibari kalmayan,gucsuz,batmakta olan bir kulup birakti gitti.

muharrem usta trabzonspor'u sahada guclu yapsin yeter,itibar zaten kendiliginden geliyor.kaldi ki medeni toplumlarda bu hareketler insanlik gostergesi.
15 yasinda kani kaynayan cocuk agziyla baskani elestirmek is degil.

sahsen eli kalem tutan konusmasiyla fark yaratan baskanimiz oldugu icin kendisiyle gurur duyuyorum.turk futbolundaki maganda baskanlar arasinda resmen kalitesini konusturuyor..kara cahil adamlardan gina gelmisti..

Iki kelamda gelip şike basliginda etsen keske..mesela fenerbahceden besiktasin farki nedir ikiside sikeci degil mi yarin bir gun feneride tebrik ederse avrupa maci sonrasi buna ne dersin..trabzonspor butun takimlara dusman olacak diye birsey yok emegini calan istanbulun eziklerine ve onlarla hareket eden yalakalarina mesafeli dursun yeter..sikecileri tebrik etmek sikeden en cok agzi yanan trabzonsporun baskanina mi kalmis..ayni baskan bugun tebrik edip yarin tebrik ettigi takimin kume dusurulmesi icin fifa ya basvuracak mi acaba ne dersin ha.. aklimda deli sorular..biz abarmis olalim sen toz pembe purpak tertemiz futbol dunyanda centilmenlik oynamaya devam et..

gurur6134
21.04.2017, 23:42
İstediğiniz kadar adamlara yanaşın göreceğiniz muammele buuuuu, fazlası değil. https://pbs.twimg.com/media/C947JgXXUAAxAnc.jpg

Tebrik ettiğiniz bjk'nin başkanı Fiko kı.ı sıkışınca şikeden bize ayar veriyordu "kapatın mevzuyu, zararı size, 2010 2011 şampiyonu fener" diye.

Sanıyorsunuz ki adamlara iki gülünce bir tebrik edince kırlar bayırlar çiçek açacak, sevgi kelebekleri uçuşacak. Yok öyle bir dünya yok ! En ufak çıkarları olsun anında bizi harcayacaklar, arkanızdan çevirmedikleri homoseksüellik kalmayacak.

Bilmezler abi trabzonsporu siradan anadolu takimi yapacak bu zihniyet..bugun ulkenin her tarafinda her sehrinde taraftarimiz varsa bu istanbula kafa tuttugumuz onlarla diger anadolu takimlarindan farkli olarak savastigimiz icin..3 eziginde cani cehenneme zamaninda bize karsi onumuzu kesmek icin tribunlerde bile yanyana bayrak sallayanlara selam bile vermeyeceksin birak tebrik etmeyi..bu zihniyet yuzunden trabzon sehrinde yakinda istanbul kluplerinin taraftarlari sampiyonluk turu bile atmaya baslarlar bizde ne var birakin centilmenliktir deriz ,sonumuz eskisehir bursa gibi birsey olur ..

ESER
21.04.2017, 23:43
Zamaninda ergun gursoy isimli truva ati bizi gsnin kankasi yapti ustelik uc kurusluk bir katkisi yokken gsye yatan takima cikardilar adimizi yok yere. Simdi de ahmet nur cebi ve senol gunes ile iyi iliskiler gutmek icin bir bjk kankaligi aldi basini gidiyor. Bana ne yahu gsye ,bjkye hizmet eden adamin Trabzonlulugundan, var mi bir faydasi bana?

gurur6134
21.04.2017, 23:48
Zamaninda ergun gursoy isimli truva ati bizi gsnin kankasi yapti ustelik uc kurusluk bir katkisi yokken gsye yatan takima cikardilar adimizi yok yere. Simdi de ahmet nur cebi ve senol gunes ile iyi iliskiler gutmek icin bir bjk kankaligi aldi basini gidiyor. Bana ne yahu gsye ,bjkye hizmet eden adamin Trabzonlulugundan, var mi bir faydasi bana?

Aynen oyle zamaninda gaysey sempatizanligi yapilmaya calisilmisti sehirde son 3 4 yildir da 8 tas ve bunlar ne hikmetse hep yoneticiler tarafindan yapiliyor..

tanjugunduz
22.04.2017, 00:55
nedir bu sekiztas sempetizanligi bu forumun yöneticileri yok mu gitsinler başka foruma . forum yönetimini görevini yapmaya davet ediyorum.

O ruh geri gelecek

61_Hasan_69
22.04.2017, 01:01
Arkandayız başkan . Ya seninle olacak ya da hiç olmayacak

tanjugunduz
22.04.2017, 01:02
bu arada başkan yönetim kurulu senin gibi iyi niyetli ve gerçekten çalışmıyorsa yap bir kongre tazeleme daha güçlü çık . Yedi düvele göster TRABZONSPOR umuzun gücünü .

O ruh geri gelecek

My
22.04.2017, 01:14
Bilmezler abi trabzonsporu siradan anadolu takimi yapacak bu zihniyet..bugun ulkenin her tarafinda her sehrinde taraftarimiz varsa bu istanbula kafa tuttugumuz onlarla diger anadolu takimlarindan farkli olarak savastigimiz icin..3 eziginde cani cehenneme zamaninda bize karsi onumuzu kesmek icin tribunlerde bile yanyana bayrak sallayanlara selam bile vermeyeceksin birak tebrik etmeyi..bu zihniyet yuzunden trabzon sehrinde yakinda istanbul kluplerinin taraftarlari sampiyonluk turu bile atmaya baslarlar bizde ne var birakin centilmenliktir deriz ,sonumuz eskisehir bursa gibi birsey olur ..Her yeni nesille birlikte taraftarın profili değişiyor sanırım. Şimdiki yeni nesiller bizim ve önceki nesillerin taraftarlarını görseler eminim ki arkalarına bile bakmadan kaçarlardı :) Eski taraftarda bariz bir anti İstanbul'culuk varken şimdikiler biraz ferah takılıyorlar. Dolayısıyla çatışma kaçınılmaz oluyor :)

ibrahim
22.04.2017, 06:38
Karşılaştığı onca haksızlığa rağmen korkusundan karakola şikayet etmeye gidemeyen bir Kemal Sunal karakteri vardı, çoğunuz bilir. Bizim başkan da aynı o misal.

Filmin sonunda kötü adamlar kapısının önüne işeyince, işe çiş karıştı diyip aklı başına geliyordu.

Şikeci çetenin tesislerin önünde arttırmasını bekliyoruz galiba...

gurur6134
22.04.2017, 10:45
http://www.61saat.com/m/futbol/erdogdu-anadolu-lisesini-kirsehirde-dogradilar-h413943.html
Iki tweetde su cocuklar icin sallasan baskan ßikecilere sirinlik yapacagina ayiptir gunahtir bu yapilanlar uvey evlat muamelesi tam gaz devam

tRaiNer
22.04.2017, 13:29
http://www.61saat.com/m/futbol/erdogdu-anadolu-lisesini-kirsehirde-dogradilar-h413943.html
Iki tweetde su cocuklar icin sallasan baskan ßikecilere sirinlik yapacagina ayiptir gunahtir bu yapilanlar uvey evlat muamelesi tam gaz devam

Paylaşacaktım kimsenin umursamayacağını düşünerek vazgeçtim.
Fikriyatımda yalnız olmadığımı görmek güzel.

+1967

SEDAT
22.04.2017, 22:32
Aynı şu anki hali ile ( henüz fifa başvurusu yok) hayır mitingine katılsaydı mesela.. O zaman nasıl diyecektik.. Öyle ya evetçi olduğu için ( bize göre) fifaya başvuru yapmıyor..

Sizin kadar sinsi taraftar kafası hiçbiryerde yok malesef hayır mitingi nerde oldu olsa kendinizi yırtardınız

kanterts
23.04.2017, 23:57
Besiktas ve senol günes agzindan düsmüyor. Onlar bizim rakibimiz. Yeter artik lütfen.

Fatih Çelik
24.04.2017, 00:01
Bizi Real yapmak için Beşiktaş'a Barça yakıştırması yapman hoş değil. İnsanlar eğlensin istemiyorum bizimle.

TSelif
24.04.2017, 08:29
Olmadı, olsaydı da katılsaydı diyelim o zaman sinsi olmayan kafa !!!
Daha ne demek istediğimi bile anlamamışsın, olayı miting oldu mu olmadı mıya getirdin.. Bravo :D

Ozan Yılmaz
24.04.2017, 10:45
Hayırdır başkan iki twitinden biri beşiktaş(?)

Sıkmaya başladı, artık yeter!

Anıl C
24.04.2017, 10:48
Muharrem Usta, hoşgörünün, kibarlığın şeyini çıkarmaya başladı yavaştan.

GKNRLP
24.04.2017, 10:56
American History X filminde her şey bittikten sonra okunan bir replik vardı;

"Öfke bir yüktür. Hayat sürekli kızgın yaşanmayacak kadar kısadır. Buna kesinlikle değmez."

Bizim camianın en büyük sorunlarından birini özetleyen bir söz. Biz geçmişin esaretinden bir türlü kurtulamıyoruz.

Mehmet Cihan Kocaman
24.04.2017, 11:42
Yahu adam büyükler de kaybeder demek istemiş. El clasiconun verdiği zevki bizim maça benzetmiş. Twitte Beşiktaş'ı övmüyor ki. Allahım ya. Bıktım vallahi herkes eleştirmek için eleştiriyor.

Gürkan Asma
25.04.2017, 15:27
Başkan canlı yayında konuşuyor : https://www.pscp.tv/w/1lPKqyNZkbbKb