PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Transfer Dosyası - 11 -

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92

selcuk
05.04.2016, 21:12
Vahid Hocanın transfer listesini nerden biliyoruz? Transfer sezonu sonunda menajerlerin açıklamaları var, İHO'nun açıklamaları var, Burak Gürdal'ın açıklamaları var, Vahid Hocanın açıklamaları var. Yedek forvet olarak listenin başlarındaki isimlerden biri Slimani, gelen isim Yatabare. Bir başka bölgenin listesinin başındaki isim Dos Santos, gelen isim Waris. İstenilen Rolando, gelen Avraam. Daha bir çok şey...

Gel şampiyon yap dendi. Milan'ı Monaco'yu Cezayir'i(Cezayir Cumhurbaşkanı kalması için görüşmeler gerçekleştirdi. Halk kalsın diye her yolu denedi.) reddetti geldi. ''Vahid Hocam sen yerli piyasayı bilmezsin diye biz iç transferi hallettik. Bizim eski antrenör Hami'nin istedikleri vardı onları aldım. Menajer bir dostum vardı sağolsun o da çok yardımcı oldu, onun sayesinde de çok adam aldım. İç piyasadan mükemmel oyuncular getirdim sana. Sen de üstüne yabancı oyunlar getir şampiyon olalım hocam.'' diyen bir başkanla karşılaştı. Bir baktı ki eski oyuncular çok kötü, yeni alınanlar onlardan da kötü. Nereye geldiğini şaşırdı. Başkan şampiyonluk bekliyor, taraftar şampiyonluk bekliyor, elde var Turgut Doğan Şahin. Aldı başkanı, ceo'yu karşısına durumu anlattı, bu takımdan bir şey olmaz dedi. Şampiyonluk istiyorsanız bunlar gidecek dedi. Bunlar takmadı hocamı. Sonra iki açıklama yaptı, mecbur yapmak zorunda kaldılar. Vahid Hoca, yabancılar için transfer listesini verdi. Yabancı kuralından dolayı alınması gereken yerliler içinde gece gündüz banttan maç izledi. Ama transfer listesinin hep sonlarındaki adamlar alındı. (Listeyi nereden bildiğimi de yukarı da anlatmıştım.) Evet işte bu adamın kafası burda değildi, aklı hep başka yerlerdeydi, bizi hiç takmadı, bizi ezikledi, bizi rezil etti.

Fatih Atik konusu da çok belli. Yurt dışında yerli kim varsa araştırıldı ele gelenler alındı. Turgut Doğan'ı falan görünce Fatih bunlardan iyidir diye düşünmüştür, haklıdır da.

10 sene önce yine geldi ama niye sesi çıkmıyordu demişsin. O dönemi ben bilmem. Ama o dönemi iyi hatırlayan kim varsa sert açıklamalarının o zamanda fazlasıyla olduğunu söylüyor. Hatta meşhur ''limanı satsanız alamazsınız'' lafıda hocama aitti sanırım.
imzami atarim
emrah eren in quiz programini izleyin yeter
gökdeniz ve fatih disi kimseyi begenmezdi

https://www.youtube.com/watch?v=v6jo5YDUbZU

halil hoca gelmeden bunlari yazmisdik

Burak
05.04.2016, 22:17
Orta sahamızda mutlaka bir Sırbistan, Karadağ veya Hırvatistan asıllı oyuncu olmalı. İş disiplinleri, kendilerin bakmaları, savaşçı ruhları ve oyun görüşleri olarak kesinlikle ihtiyacımız var.

Nemanja Gudelj... 41 maç oynamış ve hepsinde de ilk 11 başlamış. Bir ön liberoya göre 13 gole katkı yapması da çok önemli bir istatistik. Şu an belki imkansız tabiki ama en azından bu minvalden bir adam bulabilirsek çok iyi olur.

Bir de aklımda hep Lasse Schöne vardır. Keşke alabilsek.

selcuk
06.04.2016, 00:06
glasgow rangers sonunda lige geri döndü

ADANALI
06.04.2016, 01:06
Emre GÜRAL (http://www.transfermarkt.com.tr/emre-gural/profil/spieler/60004) mı Eren DERDİYOK (http://www.transfermarkt.com.tr/eren-derdiyok/profil/spieler/47543) mu Engin BEKDEMİR (http://www.transfermarkt.com.tr/engin-bekdemir/profil/spieler/83943) mi Adem BÜYÜK (http://www.transfermarkt.com.tr/adem-buyuk/profil/spieler/54148) mü deseniz EREN DERDİYOK (http://www.transfermarkt.com.tr/eren-derdiyok/profil/spieler/47543)`u tercih ederim...

Fatih Çelik
06.04.2016, 01:15
Yusuf nereye gidiyor 4-5 milyona :) Baya Polyanna oldu bu

Martin Luther in dediği gibi "Bir hayalim var" Bunca yıldır Yusuf un peşini bırakmayan Lazio o parayı verecek potansiyele sahip. Akıllı adam olsalar çoktan birakmaları lazımdı. Bu demek oluyor ki bu adamlar pek akıllı değil hadi 5 olmasın 3.5-4 alırız zorlasak. Benim umudum var ne koparsak kâr :)

samet_karadeniz
06.04.2016, 01:31
Emre GÜRAL (http://www.transfermarkt.com.tr/emre-gural/profil/spieler/60004) mı Eren DERDİYOK (http://www.transfermarkt.com.tr/eren-derdiyok/profil/spieler/47543) mu Engin BEKDEMİR (http://www.transfermarkt.com.tr/engin-bekdemir/profil/spieler/83943) mi Adem BÜYÜK (http://www.transfermarkt.com.tr/adem-buyuk/profil/spieler/54148) mü deseniz EREN DERDİYOK (http://www.transfermarkt.com.tr/eren-derdiyok/profil/spieler/47543)`u tercih ederim...
Futboldan anlayan Adam Eren Derdiyok'u söyler zaten :)

ADANALI
06.04.2016, 01:54
Futboldan anlayan Adam Eren Derdiyok'u söyler zaten :)

:yattara2:İNŞALLAH yönetim de bizim gibi düşünüyordur. Eren`i ĞS ya da ŞB alırsa kötü olur. Hayvandão`dan daha etkili olur Eren. Emre GÜRAL`mış Engin BEKDEMİR`miş uğraşmadan Eren`e yönelmeliyiz... :yattara: Bu arada büyük ihtimalle Emre ĞS`ye, Engin BursaSpor`a gidecek gibi...

Dip.Ing.Mag.
06.04.2016, 11:26

Adam Büyük overrated bir futbolcu zaten. iddia ediyorum ilk gittigi büyük takimda futbol Hayati biter. fakat Eren tam bir forvet.

artvints
06.04.2016, 12:09
vukcevic'i alıp okay'ı yurt dışına kiralık verelim.

vukcevic ve walace alınırsa 10 milyon euro tutar ama satışlarından 20 milyon euro gelir. ikisi de çevik oyuncular. walace defansif olarak iyi sert oyuncu. vukcevic akıllı sol ayaklı takımı yönetebilecek bir oyuncu. 4 4 2' yi rahatlıkla oynayabileceğimiz bir orta saha ikilisi. okay ve aytaç'ın gelişmiş zayıf ve hareket kabiliyeti yüksek halleri.

mesaced1967
06.04.2016, 12:46
Boateng diyorlar aslında performansına dayalı bir sözleşme imzalansa fena olmaz örneğin 20 lig maçından fazla forma giyerse 1 milyon avro asist ve gol sayısı toplamı 10'dan fazla olursa 500.000 avro vs diğer türlü 1.5 milyonu alır bi de 500.000'e sözleşmesini feshederiz

mesaced1967
06.04.2016, 13:01
Sertaç Hellaç â€@sertachellac (https://twitter.com/sertachellac) 2 sa.2 saat önce (https://twitter.com/sertachellac/status/717628071457775616)
Fonseca ile 1 ay önce görüşüldü, o iş hikaye. Roma'nın eski hocası Rudi Garcia... An meselesi.

gökhants1966
06.04.2016, 13:20
Wyscouttan video izleyebilen arkadaşlardan rica ediyorum aşağıda ki oyuncuları izleyip foruma kısa da olsa bir yazı yazsınlar.Önlibero ve Ortasahanın merkezi için Ligue 1 ve Ligue 2 den oyuncular var.

DİDİER NDONG - LORİENT
ADRİEN HONOU - RENNES
GUSTAVO CAMPANHARO - EVİAN
YOUSSEF AIT BENNASSER - NANCY

ucurum
06.04.2016, 13:27
Arkadaşım bırak sen onu bunu kap getir JORGE SAMPAOLI'yi gerisi yalan!

Ahmet Taşçı
06.04.2016, 13:48
Wyscouttan video izleyebilen arkadaşlardan rica ediyorum aşağıda ki oyuncuları izleyip foruma kısa da olsa bir yazı yazsınlar.Önlibero ve Ortasahanın merkezi için Ligue 1 ve Ligue 2 den oyuncular var.

DİDİER NDONG - LORİENT
ADRİEN HONOU - RENNES
GUSTAVO CAMPANHARO - EVİAN
YOUSSEF AIT BENNASSER - NANCY
Honou :colmanın daha serisini düşünün.
Campaharo:2.ligden olmasından mı bilmem diğerlerine nazaran daha teknik, oyunu iyi okuyor, hızlı, çok iyi top çalıyor az biraz şutları zayıf
Youssef:çok daha teknik, top çalma daha düşük, şut oranı oldukça düşük.

Ahmet Taşçı
06.04.2016, 13:52
Arkadaşım bırak sen onu bunu kap getir JORGE SAMPAOLI'yi gerisi yalan!

Tam bizlik ama almak zor.

ucurum
06.04.2016, 14:03
Tam bizlik ama almak zor.

Ne yazık ki öyle evet.

Ahmet Taşçı
06.04.2016, 14:07
İho döneminde duyumlar olurdu valla Usta yönetimi ser veriyor sır vermiyor, hoca arıyorlar mı, anlaşıldı mı, izleme komitesinin bulduğu oyuncular hocaya gösterilip mi alınacak ya da hoca şunları izleyin dedi de mi izliyorlar her şey muamma ve belirsizlik en can sıkıcı şeydir.

ensarusta
06.04.2016, 14:52
bu takıma Omar Abdulrahman, Hakim Ziyech, Ben Arfa gibi adamlar lazım

selcuk
06.04.2016, 15:22
İho döneminde duyumlar olurdu valla Usta yönetimi ser veriyor sır vermiyor, hoca arıyorlar mı, anlaşıldı mı, izleme komitesinin bulduğu oyuncular hocaya gösterilip mi alınacak ya da hoca şunları izleyin dedi de mi izliyorlar her şey muamma ve belirsizlik en can sıkıcı şeydir.
isleyen bir master plan var
herkes plana göre hareket ettiginden sizinti yok, daha dogrusu sizan yaniltmalar var

iho zamaninda her sey anlikti, kaosun icine bir cok kisi belli etmeden girdiginden, iclerine ali cil gibi direk kamuoyunu yönlendiren insanlar almisdilar
tabi bunlar verilen yemden fazlasini isteyince, adamin kahvaltisina kadar herkes biliyordu

a plan lucescu
b plan yanal

baska bisey olursa gercekden öngörülemeyen olaylarlan karsilasilmisdir
nasil biseymi
morinho/ boas cv sini yollar, her sartta trabzonda calismak isterim derse gibi
yada senol hocanin ayrilmasi jimnastikden...

asilhamsi
06.04.2016, 16:12
vukcevic'i alıp okay'ı yurt dışına kiralık verelim.

vukcevic ve walace alınırsa 10 milyon euro tutar ama satışlarından 20 milyon euro gelir. ikisi de çevik oyuncular. walace defansif olarak iyi sert oyuncu. vukcevic akıllı sol ayaklı takımı yönetebilecek bir oyuncu. 4 4 2' yi rahatlıkla oynayabileceğimiz bir orta saha ikilisi. okay ve aytaç'ın gelişmiş zayıf ve hareket kabiliyeti yüksek halleri.

mesela vukcevic-ndiaye ikilisi ile 4-4-2 oynayabilirmiyiz?

Yoksa fazlaca ofansifmi olur?

emrhan61
06.04.2016, 16:18
Ben Arfa.

artvints
06.04.2016, 16:22
mesela vukcevic-ndiaye ikilisi ile 4-4-2 oynayabilirmiyiz?

Yoksa fazlaca ofansifmi olur?

4 4 2'de orta ikilinin defansif yönleri öncelikli olmalı bana göre.savunmanın önünde pozisyon almayı bilmeliler, o alışkanlığa sahip olmalılar. oyunu tutan oyuncular olacaklar bunlar. ndiaye'nin aklı atakta ama dirençli bir oyuncu. ben olsam iki forvetten biri olarak kullanırım. vukceviç asist özelliği olan akıllı bir oyuncu. selçuk'tan sonra ilk defa oranın hakkını verecek bir oyuncu. çok defansif olduğunu düşünüyorsan diye söylüyorum.

gökhants1966
06.04.2016, 16:39
Hakim Ziyech transferi imkansız olma yönünde ilerliyor adam her hafta ya gol atıyor ya da asist yapıyor gerçekten çok zor.Hakim Ziyech gerçekten çok zor ama onun dışında takip edilen oyuncular mutlaka vardır.Sezon sonu en iyi transferimiz 10 numaralı pozisyona olmalı.

Leon Bailey bu yaz herhangi bir turnuvada boy göstermeyecek daha büyük aşama katetmeden 4-6 milyon arası transferini bitirebiliriz.Fiziksel gelişimini tamamladığı zaman üst düzey bir oyuncu olacak.

Andrija Zivkovic Sırp Milli Takımı Euro 2016ya katılmadığı için yazın turnuvada olmayacak.Andrija Zivkovic için büyük bir kulüpten teklif gelirse ya da oyuncuyu istediğimiz halde bize gelmek istemezse yapabileceğimiz bişey kalmaz ancak oyuncuyu gelmeye ikna edebilirsek 6-8 milyon Euro arası transferini bitirebiliriz.Sırp Ligi dışında büyük bir başarısı yok bonservisinin çok daha yüksek bir rakam olması imkansız.Avrupanın büyük takımları takip ediyor ama bu tür kulüpler büyük turnuvalarda ki oyuncu performanslarına daha çok dikkat ediyor zivkovic biraz daha gelişirse büyük patlama yaşar sezon sonu alınabilmesi için son fırsattır.

Osmanlıdan Ndiaye ve Umar ile Gaziantepten Orkan Çınar takas+para verilerek kadroya katılabilir.İlk 11de oynayacak kanat oyuncuları için Bailey ve Zivkovic,yedek kanat oyuncuları olarak Umar ve Orkan bizim için yeterli olur.Orkanı getiremezsek onun yerine Edin Viscayıda düşünebiliriz.

Forvet için Potansiyel olarak Edin Dzekoya benzetilen Bosna Hersek uyruklu Armin Hodzic takip ediliyormuş.Bosna Hersek milli takımı Euro 2016da olmayacak dolayısıyla Hodzic turnuvada boy göstermeyecek.Sezon sonu 4 milyon Euro civarı bir rakama transfer edilebilir.

Ortasaha için Ddier Ndong,Nikola Vukcevic,Walace ve Vilhena gibi isimler düşünülebilir özellikle Vukcevic Balkan asıllı bir oyuncu olduğundan daha da ön planda tutulmalı Balkan kökenli oyuncular çok disiplinli ve profesyonel oluyorlar.Vukcevici alıp yanına da iyi bir oyuncu alırsak ortasaha da sorun kalmaz.Vukcevic transferi 3-4 milyona biter.

Defans hattı için 2 stoper ve 1 sol bek lazım ama bu mevkiler için gündemde olan isimlere dair bir haber görmedim.Sezon sonuna doğru haberler çıkmaya başlar.

Sonuç : İlk 11 için Onur ve Cavanda dışında 9 oyuncu lazım.Transfer için toplamda minimum 30 milyon Euroya ihtiyacımız olacak.Oyuncu satışlarından 15 milyon gibi bir rakamı kasaya koyabilirsek transfer bütçesi oluşturmada çok zorlanmayız diye düşünüyorum.

asilhamsi
06.04.2016, 16:40
4 4 2'de orta ikilinin defansif yönleri öncelikli olmalı bana göre.savunmanın önünde pozisyon almayı bilmeliler, o alışkanlığa sahip olmalılar. oyunu tutan oyuncular olacaklar bunlar. ndiaye'nin aklı atakta ama dirençli bir oyuncu. ben olsam iki forvetten biri olarak kullanırım. vukceviç asist özelliği olan akıllı bir oyuncu. selçuk'tan sonra ilk defa oranın hakkını verecek bir oyuncu. çok defansif olduğunu düşünüyorsan diye söylüyorum.

o zaman ndiaye yanına eger alınabilirse ahmed hassan

ortasaha merkez icin : tolga cigerci-vukcevic

selcuk
06.04.2016, 16:51
Hakim Ziyech transferi imkansız olma yönünde ilerliyor adam her hafta ya gol atıyor ya da asist yapıyor gerçekten çok zor.Hakim Ziyech gerçekten çok zor ama onun dışında takip edilen oyuncular mutlaka vardır.Sezon sonu en iyi transferimiz 10 numaralı pozisyona olmalı.

Leon Bailey bu yaz herhangi bir turnuvada boy göstermeyecek daha büyük aşama katetmeden 4-6 milyon arası transferini bitirebiliriz.Fiziksel gelişimini tamamladığı zaman üst düzey bir oyuncu olacak.

Andrija Zivkovic Sırp Milli Takımı Euro 2016ya katılmadığı için yazın turnuvada olmayacak.Andrija Zivkovic için büyük bir kulüpten teklif gelirse ya da oyuncuyu istediğimiz halde bize gelmek istemezse yapabileceğimiz bişey kalmaz ancak oyuncuyu gelmeye ikna edebilirsek 6-8 milyon Euro arası transferini bitirebiliriz.Sırp Ligi dışında büyük bir başarısı yok bonservisinin çok daha yüksek bir rakam olması imkansız.Avrupanın büyük takımları takip ediyor ama bu tür kulüpler büyük turnuvalarda ki oyuncu performanslarına daha çok dikkat ediyor zivkovic biraz daha gelişirse büyük patlama yaşar sezon sonu alınabilmesi için son fırsattır.

Osmanlıdan Ndiaye ve Umar ile Gaziantepten Orkan Çınar takas+para verilerek kadroya katılabilir.İlk 11de oynayacak kanat oyuncuları için Bailey ve Zivkovic,yedek kanat oyuncuları olarak Umar ve Orkan bizim için yeterli olur.Orkanı getiremezsek onun yerine Edin Viscayıda düşünebiliriz.

Forvet için Potansiyel olarak Edin Dzekoya benzetilen Bosna Hersek uyruklu Armin Hodzic takip ediliyormuş.Bosna Hersek milli takımı Euro 2016da olmayacak dolayısıyla Hodzic turnuvada boy göstermeyecek.Sezon sonu 4 milyon Euro civarı bir rakama transfer edilebilir.

Ortasaha için Ddier Ndong,Nikola Vukcevic,Walace ve Vilhena gibi isimler düşünülebilir özellikle Vukcevic Balkan asıllı bir oyuncu olduğundan daha da ön planda tutulmalı Balkan kökenli oyuncular çok disiplinli ve profesyonel oluyorlar.Vukcevici alıp yanına da iyi bir oyuncu alırsak ortasaha da sorun kalmaz.Vukcevic transferi 3-4 milyona biter.

Defans hattı için 2 stoper ve 1 sol bek lazım ama bu mevkiler için gündemde olan isimlere dair bir haber görmedim.Sezon sonuna doğru haberler çıkmaya başlar.

Sonuç : İlk 11 için Onur ve Cavanda dışında 9 oyuncu lazım.Transfer için toplamda minimum 30 milyon Euroya ihtiyacımız olacak.Oyuncu satışlarından 15 milyon gibi bir rakamı kasaya koyabilirsek transfer bütçesi oluşturmada çok zorlanmayız diye düşünüyorum.
gökhan ziyech dedigin gibi
zivkovic imkansiz, onun babasi bu piyasadan, reali geri cevirdi
adam para istemiyoruz, gelismesine en cok katki saglaaacak takima gidecegiz diyor

wallace hangisi, chelsea mi

Ahmet Taşçı
06.04.2016, 17:07
Teknik ADAM şart hem de en ADAMINDAN isterse 10 transferin hepsini 2. Liglerden yapsın Lucescu'nun var bir bildiği derim. Ama Yıldız ve yıldız adayları doldur takımı başında Hami Hoca olacaksa istemezuk arkadaş.

İ. SARAL
06.04.2016, 17:07
4-4-2 nin orta saha 2'lisi defansif olmalı. Kanada yakın oynayan 2'li den en az biri orta saha özellikli olmalı.

artvints
06.04.2016, 17:48
4-4-2 nin orta saha 2'lisi defansif olmalı. Kanada yakın oynayan 2'li den en az biri orta saha özellikli olmalı.

doğru, orta saha özellikli olan 10 numara olabilir.ek olarak çift forvet hareketli dirençli hızlı oyunculardan seçilmeli mutlaka. örneğin hassan ndiaye, ya da hassan umar, o da olmadı hassan rodallega.

Yavuz KÜÇÜK
06.04.2016, 18:07
Transferde bizim takımla hangi isimler anılıyor? Size zahmet bir bilgilendirirseniz sevinirim yoğun olduğum için fazla takip edemiyorum.

gökhants1966
06.04.2016, 18:17
gökhan ziyech dedigin gibi
zivkovic imkansiz, onun babasi bu piyasadan, reali geri cevirdi
adam para istemiyoruz, gelismesine en cok katki saglaaacak takima gidecegiz diyor

wallace hangisi, chelsea mi

Zivkovic illa ki büyük bir ligde oynamak istiyorum diyorsa yapacak bişey yok ama Sırp Liginden daha zorlu bir ligde Avrupa kupalarına katılan bir takımda iki-üç yıl oynayıp büyük bir patlama yaparak daha büyük bir kulüpe gitmek istiyorum derse süper ligi tercih edebilir.Sözleşmesini uzatarak yetiştiği kulübüne para kazandırmak isteyecektir öyle bedavaya gideceğini sanmıyorum kulübü de en az 6 milyon ister. Almanya ve İngiltere ona göre değil.İspanyadan bir takımın büyük bir turnuva performansı olmadığı sürece Sırp Liginden bir oyuncuya 6 milyonu basma ihtimali de düşük.Portekiz takımları Güney Amerikadan transfer yapıyorlar.Zivkovicin Sırp Liginden daha kaliteli ama Üst Düzey liglerden daha düşük ayarda ortalama bir lige transferi kendisi için daha iyi olur.Fiziksel olarak kendisini geliştirmesi lazım temposu büyük liglerde oynamaya yetmez.Trabzonspor Avrupa Ligine katılırsa gelme ihtimalini imkansız olarak görmüyorum.Zor bir transfer ama yine de şansımızı denemeliyiz.Facede bir sayfa Zivkovicle görüştüğümüzü ve Avrupa Kupası şartı koyduğunu yazdı inşallah doğrudur.

Gelecek sezon kanatlarda Leon Bailey ve Andrija Zivkovic ikilisini görmeyi çok istiyorum.Zivkovic olmazsa bile Bailey kesinlikle alınmalı.Osmanlıdan Umarda bu sezon süper ligde 33 kilit pas istatistiğiyle Oğuzhan ve Sosaya yaklaştı gelecek sezon kesinlikle bizde olmalı.Gaziantepten Orkanda takas+parayla kadroya katılabilir.Kanatlar için 2 as,2 yedek oyuncuya oyuncuya ihtiyacımız var.

Walace olarak yazdığım Gremionun önliberosu.Defansif bilgisi iyi,atletik bir oyuncu.

selcuk
06.04.2016, 18:42
Zivkovic illa ki büyük bir ligde oynamak istiyorum diyorsa yapacak bişey yok ama Sırp Liginden daha zorlu bir ligde Avrupa kupalarına katılan bir takımda iki-üç yıl oynayıp büyük bir patlama yaparak daha büyük bir kulüpe gitmek istiyorum derse süper ligi tercih edebilir.Sözleşmesini uzatarak yetiştiği kulübüne para kazandırmak isteyecektir öyle bedavaya gideceğini sanmıyorum kulübü de en az 6 milyon ister. Almanya ve İngiltere ona göre değil.İspanyadan bir takımın büyük bir turnuva performansı olmadığı sürece Sırp Liginden bir oyuncuya 6 milyonu basma ihtimali de düşük.Portekiz takımları Güney Amerikadan transfer yapıyorlar.Zivkovicin Sırp Liginden daha kaliteli ama Üst Düzey liglerden daha düşük ayarda ortalama bir lige transferi kendisi için daha iyi olur.Fiziksel olarak kendisini geliştirmesi lazım temposu büyük liglerde oynamaya yetmez.Trabzonspor Avrupa Ligine katılırsa gelme ihtimalini imkansız olarak görmüyorum.Zor bir transfer ama yine de şansımızı denemeliyiz.Facede bir sayfa Zivkovicle görüştüğümüzü ve Avrupa Kupası şartı koyduğunu yazdı inşallah doğrudur.

Gelecek sezon kanatlarda Leon Bailey ve Andrija Zivkovic ikilisini görmeyi çok istiyorum.Zivkovic olmazsa bile Bailey kesinlikle alınmalı.Osmanlıdan Umarda bu sezon süper ligde 33 kilit pas istatistiğiyle Oğuzhan ve Sosaya yaklaştı gelecek sezon kesinlikle bizde olmalı.Gaziantepten Orkanda takas+parayla kadroya katılabilir.Kanatlar için 2 as,2 yedek oyuncuya oyuncuya ihtiyacımız var.

Walace olarak yazdığım Gremionun önliberosu.Defansif bilgisi iyi,atletik bir oyuncu.
yugoslavlar rakiticin yolunu en iyi yol olarak tanimliyor
zivkovic dortmund istedigi +-20 mac oynama garantisini verirse orada olacaktir
yoksa gladbach, belcika, southampton gibi secimlerden sececektir
en kötü basel
biz konussak, bugüne kadar kimi yetistirdin sorarlam
ama luce olursa hersey mümkün

bu walace kevin balanta kadar varmi

bordomavi1
06.04.2016, 19:20
Çift forvet oynayacaksak Cardozo-Drmic diyorum. Komple forvet. Cardozo'yla da uyum sağlar. Kanat oynamışlığı da çok fazla. Taktiklere de esneklik kazandırır.

İki sezon önce Arsenal'e gideceği konuşulan, tüm futbol dünyasının dikkatini çekmiş bir oyuncu. Şimdilerde biraz düşüşte. Güzel bir oluşum da, güzel bir takımda çok başarılı olacağını düşünüyorum. Bonservisine göre kiralık mantıklı olabilir. Üstelik daha 23 yaşında.

---------Vukcevic----G.İnler------
Ziyech------------------------Ekici
---------Cardozo----Drmic-------

Mesut
06.04.2016, 20:20
Gökhan İnler gelir mi forma şansı pek bulamıyor Leicester'da.

Barış Cansız
06.04.2016, 20:24
---------Vukcevic----G.İnler------
Ziyech------------------------Ekici
---------Cardozo----Drmic-------

Evet ziyech bu sene döktürüyor. Şuan ki performansıyla hollanda ligini salladı gibi birşey.
Drmic yerine Vincent Janssen bence daha harika olur. yaşı itibariyle şuanki transfermarket değeri çok uygun. 3m .

mesaced1967
06.04.2016, 20:26
Transferde bizim takımla hangi isimler anılıyor? Size zahmet bir bilgilendirirseniz sevinirim yoğun olduğum için fazla takip edemiyorum.

En çok haber olan Bragalı Vukcevic onun dışında Boateng, Tony Vilhena, Eren Albayrak, Ndiaye, Braga'nın Sol beki, Bragalı Boly

bordomavi1
06.04.2016, 20:30
Evet ziyech bu sene döktürüyor. Şuan ki performansıyla hollanda ligini salladı gibi birşey.
Drmic yerine Vincent Janssen bence daha harika olur. yaşı itibariyle şuanki transfermarket değeri çok uygun. 3m .

Janssen'in hakkında hiç bilgim yok neredeyse, ne desem yanlış olur. Ama Drmic'e kefilim, çok başarılı olacağına eminim.

tonya55
06.04.2016, 20:39
Janssen'in hakkında hiç bilgim yok neredeyse, ne desem yanlış olur. Ama Drmic'e kefilim, çok başarılı olacağına eminim.
jansen ve ziyech bize fm de bile gelmez tottenham leicester gibi takımlar ilgileniyor.öyle marketing fiyatına herkes alınsaydı.

tonya55
06.04.2016, 20:39
yugoslavlar rakiticin yolunu en iyi yol olarak tanimliyor
zivkovic dortmund istedigi +-20 mac oynama garantisini verirse orada olacaktir
yoksa gladbach, belcika, southampton gibi secimlerden sececektir
en kötü basel
biz konussak, bugüne kadar kimi yetistirdin sorarlam
ama luce olursa hersey mümkün

bu walace kevin balanta kadar varmi
zivkovicmi abartmayın.

selcuk
06.04.2016, 20:57
zivkovicmi abartmayın.
abartmiyorum
google amcaya sor inanmiyorsan

tonya55
06.04.2016, 21:01
abartmiyorum
google amcaya sor inanmiyorsan
man city wolfsburg southampton gibi takımların istedigi 19 yasında sırbistanın messi si denen adam bize gelmez böyle bir hayal görmeyin limanı üstüne yapsan gene gelmez. dedikodudan ibaret transfer trolünün birinin iddaasıdır.vilhena jansen ziyech gibi adamlar bize 32 yasından önce gelmez bunların hepsi gelecek vadeden oyuncu akıllarının ucundan bile geçmez söylesen gülerler.

selcuk
06.04.2016, 21:06
man city wolfsburg southampton gibi takımların istedigi 19 yasında sırbistanın messi si denen adam bize gelmez böyle bir hayal görmeyin limanı üstüne yapsan gene gelmez. dedikodudan ibaret transfer trolünün birinin iddaasıdır.vilhena jansen ziyech gibi adamlar bize 32 yasından önce gelmez bunların hepsi gelecek vadeden oyuncu akıllarının ucundan bile geçmez söylesen gülerler.
arkadas
senin okudugun ve yazdigindan haberin varmi
bi zahmet yazilanlari 3-4 kez daha oku
sonra yazdigin ne alakaymis anlat

tonya55
06.04.2016, 21:10
arkadas
senin okudugun ve yazdigindan haberin varmi
bi zahmet yazilanlari 3-4 kez daha oku
sonra yazdigin ne alakaymis anlat
hayal dünyasında yasamayalım.

gökhants1966
06.04.2016, 21:17
Tonya55 aşağıda ki oyuncuların transfer edilebilme ihtimalleriyle ilgili fikrin nedir genel olarak transferde şansımızı düşük olarak görüyorsun o yüzden soruyorum.

Nikola Vukcevic
Leon Bailey
Armin Hodzic

tonya55
06.04.2016, 21:22
Tonya55 aşağıda ki oyuncuların transfer edilebilme ihtimalleriyle ilgili fikrin nedir ?

Nikola Vukcevic
Leon Bailey
Armin Hodzic
Leon bailey imkansız vukcevic ile hodzic 8 milyon euro civarı bir maliyete olabilir.hodzici milanda istedi cok para istedi takımı daha sonra gündemden düştü hodzic gelirse gol yollarındaki sorun kalmaz ilerleyen yıllarda iyi paraya satılır böyle adamlar lazım.hodzic gol yollarındaki tüm sıkıntıyı giderir.

Yılmaz Korkmaz
06.04.2016, 21:24
tonya55 denen troll ile muhattap olmanız bile hata

tonya55
06.04.2016, 21:26
tonya55 denen troll ile muhattap olmanız bile hata
dogruları söyleyince insan trol olur yalancı olunca kıymetli olur.

Yılmaz Korkmaz
06.04.2016, 21:27
dogruları söyleyince insan trol olur yalancı olunca kıymetli olur.
Her şeye olmaz diyerek gerçekçi olduğunu sanıyorsan sen bilirsin renkdaş

tonya55
06.04.2016, 21:30
Her şeye olmaz diyerek gerçekçi olduğunu sanıyorsan sen bilirsin renkdaş
viscayı yaz inanırım cengiz ünderi yaz inanırım ama zivkovic vilhena jansen nedir arkadas jansen denen adam hollanda liginin en formda adamı nasıl gelsin mantıklı olalım diyorum yoksa keske ben yanılsamda adamların hepsi gelse.

selcuk
06.04.2016, 21:52
viscayı yaz inanırım cengiz ünderi yaz inanırım ama zivkovic vilhena jansen nedir arkadas jansen denen adam hollanda liginin en formda adamı nasıl gelsin mantıklı olalım diyorum yoksa keske ben yanılsamda adamların hepsi gelse.
yav
ben uzun uzun zivkovic olmaz gelmez yazdim

sende gelmez diyorsun
pesinede hayalindede gelmez

ya okudugunu anlamiyorsun
yada trolluyorsun beni
kusura bakmada daha ne düsünelim

gökhants1966
06.04.2016, 21:59
Tonya55 aşağıda ki oyuncuların transfer edilebilme ihtimalleriyle ilgili fikrin nedir genel olarak transferde şansımızı düşük olarak görüyorsun o yüzden soruyorum.

Nikola Vukcevic
Leon Bailey
Armin Hodzic

Renkdaş Leon Baileyde imkansızsa biz kimi alacaz adam belçika liginde oynuyor.

samet_karadeniz
06.04.2016, 22:17
Kayserispor'u tebrik ediyorum. Çok iyi kaleci transfer ettiler. Geldiği ilk günden bu yana dikkatimi çekiyor Ali Ahamada.. 24 yaşında ve bence Estaban'dan çok daha iyi kaleci. Seneye Kayserispor'da kalmaz gibime geliyor.

Burak
06.04.2016, 22:17
61saat'ten Hasan Tüncel N'Diaye, Aminu, Visca ve Nakoulma'yı yazmış.

N'Diaye ile hemen hemen her gün görüşüyorum ben. İyi çocuk hoş çocuk ama mutlu haberi verdiği gün daha çok sevicem keratayı.

http://www.gazetemistanbul.com/spor/n-diaye-trabzonspor-a-mi-gidiyor-h25139.html
http://www.gazetemistanbul.com/spor/n-diaye-trabzonspor-a-transferini-acikladi-h18715.html

Daha önce iki defa haberini yapmıştım. Trabzonspor ile görüşmesi konusunda. Sağolsun bir şey saklamıyor. Karakter olarak düzgün bir futbolcu. Bi Zokora görmeyeceğimizi düşünüyorum en azından o anlamda.

Bence yönetim ufak da olsa görüşmelere başladı menajer bazında.

mesaced1967
06.04.2016, 22:32
Zinho Gano'yu tanıyan var mı 1.98 boyunda siyahi bi arkadaş (1.98 ve siyahi) yisyiri tabirine oldukça uyuyor ligde 10 golü var http://www.transfermarkt.com.tr/zinho-gano/profil/spieler/182446

krutoyy61
06.04.2016, 22:55
61saat'ten Hasan Tüncel N'Diaye, Aminu, Visca ve Nakoulma'yı yazmış.

N'Diaye ile hemen hemen her gün görüşüyorum ben. İyi çocuk hoş çocuk ama mutlu haberi verdiği gün daha çok sevicem keratayı.

http://www.gazetemistanbul.com/spor/n-diaye-trabzonspor-a-mi-gidiyor-h25139.html
http://www.gazetemistanbul.com/spor/n-diaye-trabzonspor-a-transferini-acikladi-h18715.html

Daha önce iki defa haberini yapmıştım. Trabzonspor ile görüşmesi konusunda. Sağolsun bir şey saklamıyor. Karakter olarak düzgün bir futbolcu. Bi Zokora görmeyeceğimizi düşünüyorum en azından o anlamda.

Bence yönetim ufak da olsa görüşmelere başladı menajer bazında.
Paşam sen var ya adamsın adammmm

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

melihergun
06.04.2016, 22:56
Bu boaten zamaninda milan da oynayan kevin prince mi ?

gometra
06.04.2016, 23:00
Anlaşılan o ki yönetim kadroda ciddi bi revizyona gidecek. Ts Kulis Mustafa ve Aykut'un bile gönderileceğini yazmış.

Onur
Okay
Aytaç
Ekici
Güray
Muhammet

dışındaki isimlerinden kesin kalır dediğim bi isim yok, en güzel kısım bu zaten :)

Umar, Ndiaye hatta Visca da görünene göre alınacak. Kadrounun sıfırdan kurulacağını düşünürsek bu üç isim yine fena olmayan bi harç. Atıyorum 2 tane kanat alır arkalarına da Umar/Visca'yı yedeklersek fena bi kadro olmaz. Ama Visca ve Umar'dan ilk 11 oyuncusu çıkarmaya bakarsak "gözümde canlanır koskoca Vahid hedefler nerede ben neredeyim" durumu olabilir :)

yattarahayranı
06.04.2016, 23:08
Ben Ndiaye Umar Visca Nakoulma transferlerinden sadece Ndiaye'yi isterim zaten bence en çok bunlardan 1i gelir.

gometra
06.04.2016, 23:19
Çok fazla yerli gidecek, bunları bedava gönderemeyiz, o yüzden Ndiaye-Umar-Visca gibi adamlar karşılığında 3er 5er dağıtmak mecburiyetindeyiz.

Hadi bu üç isim yine bütün şartları göz önünde bulundurduğumuzda okey, ama 3ten fazlası haram. Bu ligden alınacak başka oyuncu yok. 3ten fazlası İHO'nun yaptığını tekrarlamak olur ki onun da ne sonuç doğurduğunu 3 yıldır yaşayarak tecrübe ediyoruz.

Umar/Visca yedek olur, Ndiaye 11 zorlar ya da duruma göre oynar.

serdaracıl
06.04.2016, 23:20
Wolsburg güzel oynuyor. Adamlar alman liginde 8. alman ligi uçmuş.

serdaracıl
06.04.2016, 23:25
Umar samsundan kaçmamışmıydı osmanlıya? Yanılıyor muyum? Visca umar falan uğraşmaya değmez bence

Erkan A.
06.04.2016, 23:32
Umar samsundan kaçmamışmıydı osmanlıya? Yanılıyor muyum? Visca umar falan uğraşmaya değmez bence

hocam ben isterim visca ndiaye nakoulma umar gelsinler bunlar kendilerini ispatlamislar süperligde bizim kalitesiz yerli bir kac oyuncudan cok daha iyiler ..

simdik baska yabanci alacaksin gelecek topa vuramicak sonra alisma süreci denilecek aradan gececek dört veya bes ay sabir diyecegiz sezon bitecek ..

hayal görmeye gerek yok alin umari ndiaye viscayi nakoulmayi rahat sekilde mac izleyelim ...bu dört yabanci bizi ucurur tahminimce

orhanunal
06.04.2016, 23:43
hoca olarak en iyi kim olur sizce

lucescu
ersun
mazarri
sampoili
garcia
favre
bielsa
murat yakın
tesbihli :D
fonseca
hami (1 oy çıkmıştı geçen :D )

Kemal Öztel
06.04.2016, 23:45
Takasla olursa alalım da bonservis verdiğimiz ligin yıldızlarını bedavaya gönderiyoruz Deniz,Emre,Serdar gibi sonra gittikleri yerdede iyi oynuyorlar avrupadaki gözden düşmüş genç oyuncularsa ucuza alınıyor ve daha iyi oynuyor Mehmet gibi..

orhanunal
06.04.2016, 23:47
hocam ben isterim visca ndiaye nakoulma umar gelsinler bunlar kendilerini ispatlamislar süperligde bizim kalitesiz yerli bir kac oyuncudan cok daha iyiler ..

simdik baska yabanci alacaksin gelecek topa vuramicak sonra alisma süreci denilecek aradan gececek dört veya bes ay sabir diyecegiz sezon bitecek ..

hayal görmeye gerek yok alin umari ndiaye viscayi nakoulmayi rahat sekilde mac izleyelim ...bu dört yabanci bizi ucurur tahminimce

muhtemelen uçurumdan aşağı uçurur . içlerinde bir tek ndiaye büyük takım futbolcusu olur.umar iyi bir yedek olur ama kabul edelim ki yedek transferi yapacak lüksümüz yok.direk 9 transfer en az 8 i yurt dışından olmalı.

Isko6161
06.04.2016, 23:57
Ziyech ve Vincent Janssen'i unutun beyler. Birak Trabzonu, Turkiyeye bile adim atmazlar bunlar. Özellikle Ziyech, bu cocugun büyük hayalleri var. Bence gelecek sezon Almanyaya gider. Hollanda'dan alinacak topçu Iliass Bel Hassani'dir. Daha oncede yazmistim galiba. Basaksehirdeki irkçinin stiline benziyo futbol stili. Boyu ufak ama kuvvetli, teknik, tempolu, seri ve solak bi oyuncu. Kesinlikle isimize yarar bu cocuk.
http://www.transfermarkt.nl/iliass-bel-hassani/profil/spieler/160431
https://www.youtube.com/watch?v=whksjGR_ers

samet_karadeniz
06.04.2016, 23:59
Arkadaşlar Kweuke iş yapar mı seneye sizce iyi bi takımda. En azından maliyeti düşük , Karadeniz bölgesine ve lige aşikar. 2-3 tane gereksiz topçu karşılıklında alınabilir düşüncesindeyim.

samet_karadeniz
07.04.2016, 00:01
Bide ben stuttgart'ta oynayan filip kostic'i çok beğeniyorum. Tabiki almak , kadroya katmak imkansız en azından o oyuncu ayarında oyuncular arayışında olmalıyız. Rol model olmalı

Fatih Çelik
07.04.2016, 00:02
Arkadaşlar Kweuke iş yapar mı seneye sizce iyi bi takımda. En azından maliyeti düşük , Karadeniz bölgesine ve lige aşikar. 2-3 tane gereksiz topçu karşılıklında alınabilir düşüncesindeyim.

Kweuke bizlik bir santrafor değil bana kalırsa. Zaten sakatlandı artık. Daha gencini gelişmeye açık olanını bulabiliriz.

gökhants1966
07.04.2016, 00:06
Aminu Umar ve Edin Visca çok iyi alternatif olurlar bu sezon kilit pas konusunda süper ligin en iyi oyuncuları arasındalar bu ayrıntı dışında Aminu Umar Tackle(Top Çalma) ve İnterceptions(araya girerek top kazanma) konusunda süper ligdeki diğer kanat oyuncularına fark atmış durumda yani defansif olarak da iyi durumda.Edin Visca ise top çalma konusunda çok iyi durumda değil ama çalışkan bir oyuncu.

KEY PASSES :

Nani : 41
Oğuzhan Özyakup : 40
Wesley Sneijder : 39
Edin Visca : 37
Aminu Umar : 33
Oscar Scarione : 33
Jose Sosa : 32
Quaresma : 30
Diego Ribas : 32
Orkan Çınar : 29
Lukas Podolski : 28
Selçuk İnan : 27
Volkan Şen : 19

Not : İstatistikler Squawka sitesinden alıntıdır.

Fatih Çelik
07.04.2016, 00:15
Wonderkid peşinde koşmak zorunda değiliz ki zaten almamız da pek mümkün değil. Parlayamama durumları da var. Bize Colman gibi hazır belli yetenekleri olan lig yapısına uygun oyuncular lazım. İlla wonderkid olmak zorunda değil. Sonuçta gökhan töre oguzhan gibi oyuncular da aman aman oyuncu değildi. Gökhan in profesyonel golü dahi yoktu. Bir veli kavlak bir atiba bulmak büyük isler değil veya sosa. Bir iki lider oyuncu bir tane de yıldız bu iş biter. Planlama işi bu iş birbirine uyumsuz veya çok benzer oyuncular ile oynuyoruz kaç yıldır sonuç ortada. Ayrıca abartilan anlık yildizlar oyuncularimiz.

Mert'
07.04.2016, 00:23
Umar nedense elimizde patlar gibi geliyor bana. Ndiaye ise kesinlikle alinmali.

artvints
07.04.2016, 00:29
.............castro...vukcevic
...visca...........................umar
.............ndiaye...hassan

rodallega.

bana yeter bu kadro.aralarına bir on numara alsınlar.olmazsa ekici var.

Murathan
07.04.2016, 00:53
.............castro...vukcevic
...visca...........................umar
.............ndiaye...hassan

rodallega.

bana yeter bu kadro.aralarına bir on numara alsınlar.olmazsa ekici var.
Paşadan Ereni alacaklarına 1 2 daha koysunlar Castroyu alsınlar.
Visca yerine Moses'ı kiralayabiliriz, West Ham seneye Moses'ı almayacak diye bir haber okumuştum.
Çift forvet için de tekrardan Edu Vargas'a teklif düşünülebilir.

Moses Castro Vukcevic Ndiaye

Cardozo Edu Vargas

TolgaTopçu61
07.04.2016, 01:10
Yedekte Muhammet Demir oturacağina Eren otursun..
3 kaliteli forvet şart..

ToyerSefa
07.04.2016, 01:56
Ligde mutlaka alınması gereken ilk futbolcu şüphesiz Ndiaye. Hem kontra oyununu biliyor hem savunma yapmayı. Dirençli, hırslı, mücadeleci bir karakteri var. Ayrıca baskı altında tabiri caizse dan dun oynamayıp top saklamayı, aklıyla hareket etmeyi de biliyor. İnşallah almışızdır. Lakin Umar hususunda şüphelerim var. Umar mı Visca mı deseler Visca derim.

artvints
07.04.2016, 02:07
Ligde mutlaka alınması gereken ilk futbolcu şüphesiz Ndiaye. Hem kontra oyununu biliyor hem savunma yapmayı. Dirençli, hırslı, mücadeleci bir karakteri var. Ayrıca baskı altında tabiri caizse dan dun oynamayıp top saklamayı, aklıyla hareket etmeyi de biliyor. İnşallah almışızdır. Lakin Umar hususunda şüphelerim var. Umar mı Visca mı deseler Visca derim.

http://www.ligtv.com.tr/lig/spor-toto-super-lig/goller/2015-2016/21/osmanlispor/raul-rusescu-17340

ne bakımdan şüphelerin var ? doğru kullanılırsa sıçrama yapabilir. bu takım her halükarda başarılı olacak bu yönetimle. isim değil, sıçrama yapmak isteyen oyuncular alınacak. arada hatalı transferler de olur. umar'ın fiyatı önemli. 2'yi aşarsa başka oyuncu bakılır.

Hakan
07.04.2016, 08:22
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160407/28bf9a2f54a1ef5db91ed8094dcab470.jpg

Günaydın herkese

asilhamsi
07.04.2016, 08:41
Tolga cigerci nin son durumu nedir?Yeniden cıkıs yakalayabilirse bize buyuk katkısı olur.

okay,aytac,batuhan,vukcevic,cigerci,ekici,ndiaye cok iyi bir ortasaha rotasyonu olur.

umar,yusuf,ramazan,ben arfa kanat icin yeterli rotasyon.

-----------cigerci--------vukcevic----------

-----------------ndiaye-----------------------

umar--------------ahmed hassan----------ben afra

hem direnc hem de uretkenlik acısından yeterli olur.

bahadır2561
07.04.2016, 09:19
Lazio Yusuf'u istiyorsa Kishna ile takasa girebiliriz

Ertan 51
07.04.2016, 09:38

Günaydın herkese
Günaydın Hakanım.

Ligin bitmesine neredeyse 2 ay var,
transfer sezonuna kim bilir ne kadar vardır,
bunları düşününce başlığa girişesim geliyor :mad:
hayırlısıyla lig biteydi de,
yeni transferleri geçtim,şu ölü toprağı serpilmiş futbolculardan,
onları aratmayan Hami hocadan bi kurtulaydık.
Ruhumuza bir umut,bir inanç,bir hırs geleydi de hayata bağlanaydık :)

İ. SARAL
07.04.2016, 09:49
Yönetime güvenim tam, iyi bir takım kuracaklardır.

Ahmet Taşçı
07.04.2016, 10:17
http://www.ligtv.com.tr/lig/spor-toto-super-lig/goller/2015-2016/21/osmanlispor/raul-rusescu-17340

ne bakımdan şüphelerin var ? doğru kullanılırsa sıçrama yapabilir. bu takım her halükarda başarılı olacak bu yönetimle. isim değil, sıçrama yapmak isteyen oyuncular alınacak. arada hatalı transferler de olur. umar'ın fiyatı önemli. 2'yi aşarsa başka oyuncu bakılır.

Bir kere umar çok toy, tecrübesiz ve bilinçsiz oynuyor, bizdeki Yusuf'un bir tık aldı topu aldığı an kafayı gömüp direk gitme derdinde ayrıca şutları da görerek değil Allah ne verdiyse vuruyor. Ha istisna olduğu maçlar var ama genel olarak hep böyle. Visca ise tam bir takım oyuncusu öyle gidiyim 2 çalım atıyım, bi şov yapayim derdinde değil, nerde ne yapması gerektiğini çok iyi biliyor ve daha dersi toplu oynuyor ve en önemlisi de şutları görerek bilerek atması. Benim tercihim de kesinlikle Visca olur, N'diaye konusunda ise kesinlikle hemfikiriz çok akıllı ve ayağı düzgün, üstelik Ekici gibi top ayağındayekn değil rakipteyken bile oyunun içinde ve presi ve takibi kolay bırakmıyor.

ysfemr
07.04.2016, 10:31
Başkanımız bonservis vermeden transfer yapacakmış. madem o kadar paran yoktu başarılı olması şüpheli olan muhammete parayı sayana kadar sene sonunu bekleyip 1 daha fazla verip başarılı olması garanti olan eren derdiyoku alsaydın ya.bu adam hergün daha saçma sapan açıklamalar yapmaya başladı fiko dan öğrendi heralde böyle konuşmaları. Alttan alttan bu tarz açıklamalar yaparak seçim öncesi nirvanaya çıkardıgı beklentileri git gide düşürüyor. Yani demem o ki öyle ahım şahım bir takım beklemeyin seneye yine anadoludan ciddi sıçrama yapan bir takım olmazsa 4. ama bu seneki konya gibi atılım yapan bir takım çıkarsa da 5. veye 6. bitiririz. bunlarda çıkar 2 güzel afilli söz söyle milletin gönlünü alırlar

Uğur Kalyoncu
07.04.2016, 10:35
İlerde oynayan topcularin bitiricilikleri yüksek olmalı. .

Schenider Podolski ceza yayinin oradan vururken gol olur diyebiliyor insan..

Cardozo ya iyi hava topu geldiğinde veya kaleci ile karsi karsiya kaldığında gol olur diyebiliyoruz..

Keza rahmetli Jaja zamanimda da diyebiliyorduk.

Umar Visca Ndiaye Orkan tamam iyi topcular gelsinler ama bunlarin birlikte oldugu kadrolar skor uretmekte sikinti yasar araya serpistirmek lazim.

Burak
07.04.2016, 11:10
http://www.gazetemistanbul.com/spor/trabzonspor-taarruzda-h26728.html

Hodzic ve N'Diaye...

Sercan Keleş
07.04.2016, 11:18
Muhammet kötü topçu değil. Eğer oynayabilseydi Milli takıma gider piyasa yapardı.

İ. SARAL
07.04.2016, 11:33
Başkanımız bonservis vermeden transfer yapacakmış. madem o kadar paran yoktu başarılı olması şüpheli olan muhammete parayı sayana kadar sene sonunu bekleyip 1 daha fazla verip başarılı olması garanti olan eren derdiyoku alsaydın ya.bu adam hergün daha saçma sapan açıklamalar yapmaya başladı fiko dan öğrendi heralde böyle konuşmaları. Alttan alttan bu tarz açıklamalar yaparak seçim öncesi nirvanaya çıkardıgı beklentileri git gide düşürüyor. Yani demem o ki öyle ahım şahım bir takım beklemeyin seneye yine anadoludan ciddi sıçrama yapan bir takım olmazsa 4. ama bu seneki konya gibi atılım yapan bir takım çıkarsa da 5. veye 6. bitiririz. bunlarda çıkar 2 güzel afilli söz söyle milletin gönlünü alırlar

Ne bekliyordun bu kadar çöküşten sonra direk zirveye mi oynayacaktık? En az 2 sene sabır şart bu takıma, yönetime. Önümüzdeki sene Avrupa'ya gitmek, takım iskeletini oluşturmak ve yeni hocanın/takımın uyum sürecinin atlatılması benim için yeterli.

Sercan Keleş
07.04.2016, 11:34
http://www.gazetemistanbul.com/spor/trabzonspor-taarruzda-h26728.html

Hodzic ve N'Diaye...

Yazıları yazan Burak sen misin renktaş ?

Dip.Ing.Mag.
07.04.2016, 11:35
TRABZON’A YILDIZ OYUNCU UYGUN DEĞİL

“Bir scout ekibi kurduk. Her taraftan oyuncu teklifleri gelmeye başladı. Ekibimiz haftada 40 maç izliyor. Yarısı yurt içi, yarısı yurt dışında. Yıldız oyuncu Trabzon’da olmaz. Paraya ve başarıya aç oyuncular lazım. Bonservis ödeyerek oyuncu almak gibi bir niyetimiz yok. Trabzon’a 100’ün üzerinde yabancı oyuncu gelmiş. En başarılı olanlar Doğu Avrupalı ve Gürcistanlılar.”

Turgay Atalay
07.04.2016, 11:37
Bir bitin artık ya, düşün artık şu kulübün yakasından, sevgili taraftar profili...

İ. SARAL
07.04.2016, 11:41
TRABZON’A YILDIZ OYUNCU UYGUN DEĞİL

“Bir scout ekibi kurduk. Her taraftan oyuncu teklifleri gelmeye başladı. Ekibimiz haftada 40 maç izliyor. Yarısı yurt içi, yarısı yurt dışında. Yıldız oyuncu Trabzon’da olmaz. Paraya ve başarıya aç oyuncular lazım. Bonservis ödeyerek oyuncu almak gibi bir niyetimiz yok. Trabzon’a 100’ün üzerinde yabancı oyuncu gelmiş. En başarılı olanlar Doğu Avrupalı ve Gürcistanlılar.”

Doğruları söylemiş.

ysfemr
07.04.2016, 11:55
Ne bekliyordun bu kadar çöküşten sonra direk zirveye mi oynayacaktık? En az 2 sene sabır şart bu takıma, yönetime. Önümüzdeki sene Avrupa'ya gitmek, takım iskeletini oluşturmak ve yeni hocanın/takımın uyum sürecinin atlatılması benim için yeterli.

burdaki taraftarların çoğu hem ekonomiyi düzeltirken hemde yarışan bir takım kurulacak dedigi için destekledi şimdi beleş oyuncularla yarışacak bir takım kurulabilecegine inanıyorsanız ona bişey diyemem

İ. SARAL
07.04.2016, 12:19
burdaki taraftarların çoğu hem ekonomiyi düzeltirken hemde yarışan bir takım kurulacak dedigi için destekledi şimdi beleş oyuncularla yarışacak bir takım kurulabilecegine inanıyorsanız ona bişey diyemem

Bizim yapmamız gereken zaten o. Ucuz veya bedava oyuncuları bulmak. Ağzımızı sulandıran Ndiaye 300 bin €'ya, Visca yine o civara alınmış. Onlar buluyorsa sen de bulacaksın. 1-2 tane de maksimum 3-4 milyon €'luk oyuncu aldın mı tamamdır.

asilhamsi
07.04.2016, 12:35
İlerde oynayan topcularin bitiricilikleri yüksek olmalı. .

Schenider Podolski ceza yayinin oradan vururken gol olur diyebiliyor insan..

Cardozo ya iyi hava topu geldiğinde veya kaleci ile karsi karsiya kaldığında gol olur diyebiliyoruz..

Keza rahmetli Jaja zamanimda da diyebiliyorduk.

Umar Visca Ndiaye Orkan tamam iyi topcular gelsinler ama bunlarin birlikte oldugu kadrolar skor uretmekte sikinti yasar araya serpistirmek lazim.

visca ve ndiaye nin skor istatistigine bir goz atın isterseniz.

CasTo
07.04.2016, 12:59
estebana teklif varmış aslında 3m euro falan verseler satılabilir
yerine ise Patrik Carlgren alınmalıdır. bence estebandan kat kat iyi bir kaleci. Onuru görüyorum onda.

Uğur Kalyoncu
07.04.2016, 13:32
visca ve ndiaye nin skor istatistigine bir goz atın isterseniz.

Visca ve Ndiaye yi ben de begeniyorum..Visca bu istatistiğe ulasmadan ben sezon basinda zaten yazmistim..

Keza Umar ve Orkan i da beğeniyorum ama benim anlatmak istediğim olay farkli bir olay.

Bunlarinda Jaja kalitesinde denk getirdiginde polemiğe girmeden skor üretecek bir adam lazim.

Ertan 51
07.04.2016, 13:33
N'Diaye ve Visca dan öte gidemedik,tıkandık kaldık :D
ha bi de Hodzic-Vukçevic falan,
şu ferrari gelecek,porşe gelecek diyenler aklıma geldi de,
kimdi o oyuncular adı aklıma gelmiyor,var mı hatırlayan.,
ferrari hangisiydi,porşe kim di,limuzin varmıydı.

CasTo
07.04.2016, 13:35
N'Diay ve Visca dan öte gidemedik,tıkandık kaldık :D
kimdi o oyuncular adı aklıma gelmiyor,var mı hatırlayan.

birisi tevezdi o ara boca ya transfer oldu diğeride Gylfi Sigurdsson :)

Ertan 51
07.04.2016, 13:41
birisi tevezdi o ara boca ya transfer oldu diğeride Gylfi Sigurdsson :)
Hee,evet evet hatırladım,hayırlısıyla sezon açılsa da o kıvama bi geleydik :D

Sağol Kasto hatırlattığın için.

ToyerSefa
07.04.2016, 13:43

Umar'ın tekniğini ve oyun
zekasını yeterli bulmuyorum. Genelde aklıyla değil, güdüleriyle oynuyor. Mutlaka kendini geliştirecektir ancak şu hali ile bizde çok küfür yer o adam.

İ. SARAL
07.04.2016, 13:43
N'Diaye ve Visca dan öte gidemedik,tıkandık kaldık :D
kimdi o oyuncular adı aklıma gelmiyor,var mı hatırlayan.,
ferrari hangisiydi,porşe kim di,limuzin varmıydı.

Aman abi iyi ki gelmemişler daha kötü batardık.

gökhants1966
07.04.2016, 14:04

Umarla ilgili yorum yapamam çünkü yeterince izlediğim bir oyuncu değil ama süper ligdeki istatistiklere bakarsak iyi durumda olduğunu söyleyebiliriz.

KEY PASSES :

ToyerSefa
07.04.2016, 14:14
Umarla ilgili yorum yapamam çünkü yeterince izlediğim bir oyuncu değil ama süper ligdeki istatistiklere bakarsak iyi durumda olduğunu söyleyebiliriz.

KEY PASSES :

Açıkcası bu istatistiğe şaşırdım arkadaşım. İzlediğim Umar kilit açacak bir futbolcudan ziyade açık alanda kafasını öne eğip yardıracak bir futbolcu. Belki de ben yanılıyorum. :)

ysfemr
07.04.2016, 14:21
Bizim yapmamız gereken zaten o. Ucuz veya bedava oyuncuları bulmak. Ağzımızı sulandıran Ndiaye 300 bin €'ya, Visca yine o civara alınmış. Onlar buluyorsa sen de bulacaksın. 1-2 tane de maksimum 3-4 milyon €'luk oyuncu aldın mı tamamdır.

ndiayesi olan klüp bizim tarihimizin en kötü sezonu dediğimiz sezonda bizden 3 puan fazla almış durumda. Biz yarışmacı klüp olacaksak daha iyi oyunculara ihtiyacımız varki bu tarz transferlerin 10 tanesinden belki 1-2 tanesi tutar biz o riski alabilecek kadar küçük klüp degiliz bence 10 tane ndiaye alacagına bir tane mbia veya cavanda alırsın verim alma ihtimalin çok daha fazla olur

CasTo
07.04.2016, 14:21
Hee,evet evet hatırladım,hayırlısıyla sezon açılsa da o kıvama bi geleydik :D

Sağol Kasto hatırlattığın için.

ne demek abi ismim Alperen :)

CasTo
07.04.2016, 14:24
biz Umarın 2 üst versiyonu olan Warisi yedik. ikisi de aynı tip oyuncu.

warisin oyun zekası son vuruşu vs daha iyi bence 2 kat daha iyi ondan. waris bizde yapamadı. çünkü bir oyun sistemimiz yoktu. waris eğer osmanlıda oynasaydı eminim ki daha iyi katkı yapacaktı. fransada coşturuyor.

bu sene çok akıllı yapılanma yapılacak gibi. işte tamda waris burada lazımdı. açık alan topcusu. ben warisi ilk 3 maç beğenmiştim takım özgüvenli oynuyordu. hele hele fener maçında döktürmüştü. pire gibiydi. sonra oynama isteği kalmamış gibi sefa yılmaz a döndü koşmadı pozisyon bulamadı o atiklik olmadı. fransada kolu kırılmasına rağmen adam yardırmaya devam ediyor. seneye çok daha iyi bir takıma transfer olacak waris.

bizim %20 pay var mıydı ondan yoksa sadece 4m euro ya mı sattık ?

warisin bulduğu pozisyonlar

https://www.youtube.com/watch?v=NbpQ2M3gjv0

dikkat ederseniz kaç kişi atağa çıkıyorlar forveti yanlız bırakmamak için kanatlar nasıl yardıma geliyor ? veya o yardıma gidiyor..
peki bizde nasıldı ?

bizdeki kanatlar kendini çizgiye hapseder.

ilerde cardozo tek kalır. orta sahadan 1 Allahın kulu gelmez ekici olmadığı için sakattı.

3 kişi ile mi atak yapacak koskoca Trabzonspor ?

adamın bulduğu pozisyonları gördünüz ben her zaman warisin kalmasından yanaydım.

Umar Warise göre oyun zekası biraz düşük ve hız konusunda geride kalır. waris açık alanda yaptığı koşuları gördünüz Umarın öyle koşabileceğini sanmıyorum o yüzden bizde bayağı küfür yer gibi umar. ancak iyi bir yedek olur. warisi 4.5 a yollayıpta umarı bu yabancı bolluğunda 2-3 vermek saçmalık olur gibi geliyor bana :)

Ahmet Taşçı
07.04.2016, 14:33
biz Umarın 2 üst versiyonu olan Warisi yedik. ikisi de aynı tip oyuncu.

warisin oyun zekası son vuruşu vs daha iyi bence 2 kat daha iyi ondan. waris bizde yapamadı. çünkü bir oyun sistemimiz yoktu. waris eğer osmanlıda oynasaydı eminim ki daha iyi katkı ypaacaktı. fransada coşturuyor.

bu sene çok akıllı yapılanma yapılacak gibi. işte tamda waris burada lazımdı. açık alan topcusu. ben warisi ilk 3 maç beğenmiştim takım özgüvenli oynuyordu. hele hele fener maçında döktürmüştü. pire gibiydi. sonra oynama isteği kalmamış gibi sefa yılmaz a döndü koşmadı pozisyon bulamadı o atiklik olmadı. fransada kolu kırılmasına rağmen adam yardırmaya devam ediyor. seneye çok daha iyi bir takıma transfer olacak waris.

bizim %20 pay var mıydı ondan yoksa sadece 4m euro ya mı sattık ?

İlk cümle kilit cümle kesinlikle katılıyorum. Benim için ölçü şudur Anadolu takımından biri bize gelecekse takımında çok iyi oynamışış olması lazım ki bizde anca iyi kıvamında oynayabilsin. Çünkü kimi alırsak alalım bir tık aşağısı performans gösterecektir bizde.

İ. SARAL
07.04.2016, 14:35
ndiayesi olan klüp bizim tarihimizin en kötü sezonu dediğimiz sezonda bizden 3 puan fazla almış durumda. Biz yarışmacı klüp olacaksak daha iyi oyunculara ihtiyacımız varki bu tarz transferlerin 10 tanesinden belki 1-2 tanesi tutar biz o riski alabilecek kadar küçük klüp degiliz bence 10 tane ndiaye alacagına bir tane mbia veya cavanda alırsın verim alma ihtimalin çok daha fazla olur

Cavanda tam bizim yapmamız gereken transfer örneği ama Mbia çok gereksiz bir hareketti az daha başımıza iş açıyorduk. Mbia, Cardozo, Malouda, Bosingwa vs. bunlar bize uymaz.

CasTo
07.04.2016, 14:36
İlk cümle kilit cümle kesinlikle katılıyorum. Benim için ölçü şudur Anadolu takımından biri bize gelecekse takımında çok iyi oynamışış olması lazım ki bizde anca iyi kıvamında oynayabilsin. Çünkü kimi alırsak alalım bir tık aşağısı performans gösterecektir bizde.

aynen hocam. umarda extra özellik göremedim ben. tek artısı 21 yaşında oluşu

Ahmet Taşçı
07.04.2016, 14:54
aynen hocam. umarda extra özellik göremedim ben. tek artısı 21 yaşında oluşu

Burda isteyenler de eğer bonservisi ucuz olacaksa bi de üstüne tutarsa diye istiyor zaten tutmazsa zaten verdiğin paraya acımassın diyerek istiyor ama yanlış bir düşünce zannımca.

artvints
07.04.2016, 14:57
bir tane kontra atak tehdidi lazım. maçlar çok boyutlu.golü atıp belli mesafeye çekildiğinde rakibin defansını rahatsız edecek bir oyuncu ekstra rahatlık demek. umar ilk etapta böyle oyuncu.ama bunun çok üzerine çıkabilecek bir potansiyeli var.daha 21 yaşında olduğunu düşünerek söylüyorum.oyun disiplini iyi. kesinlikle kafayı kaldırarak takımla bağlantılı oynamaya çalışıyor.ekstra gol vuruşu veya çok iyi bir tekniği yok. ama sağlam fiziği ve hızı var. önemli özellikler.

her zaman daha iyisi lazımdır ama takım o seviyede değil. takımla büyüyecek genç oyuncular bolca bulunmalı. yüksek kaliteyi topu kullanan oyunu yöneten oyuncularda aramalıyız. bu oyuncuların attığı paslara koşacak ekstra mücadele edecek fizik kalitesi yüksek genç umar gibi oyuncular takım bütünlüğü, oyun sadeliği açısından önemli. daha iyisi bulunur tabi ama bulamıyoruz bir türlü. bütün büyük takımlar önce kendi liginde yüksek performans gösteren oyuncuları alırken bizde niye böyle bir algı var anlamak zor. şart değil ama kötü de olmaz. maliyet önemli.

gökhants1966
07.04.2016, 15:12
WARİS MAJEED VE AMİNU UMAR KARŞILAŞTIRMASI YAPILIRSA ;

WARİS MAJEED İSTATİSTİKLERİ

Oynadiği maç : 19
Attiği gol : 10
İsabetli şut : 21
İsabetsiz şut : 20

TOTAL CHANCES CREATED

Asist : 3
Key Passes : 13

AVERAGE PAS ACCUARY

General : 266
Long Ball : 2
Headed : 3

DEFENSİVE ACTİONS

Clearances : 1
İnterceptions : 4

AVERAGE DUELS WON

Tackle : 8/19
Fouls : 38/53
Take On : 20/55
Headed Duel : 8/29

AMİNU UMAR İSTATİSTİKLERİ

Oynadiği maç : 22
Attiği gol : 6
İsabetli şut : 13
İsabetsiz şut : 16

TOTAL CHANCES CREATED

Asist : 3
Key Passes : 33

AVERAGE PAS ACCUARY

General : 449
Long ball : 18
Headed : 16

DEFENSİVE ACTİONS

Clearances : 13
İnterceptions : 41
Blocks : 2

AVERAGE DUELS WON

Tackle : 34/68
Fouls : 34/73
Take On : 41/57
Headed Duel : 14/44

ToyerSefa
07.04.2016, 15:15
Ndiaye'nin içinden Sow tarzı bir forvet çıkaramaz mıyız? Bu adam çalımlarıyla, koşularıyla, şutlarıyla, hızıyla komple bir forvet adeta. Tam da aradığımız tipte bir forvet. Hızlı, dirençli, mücadeleci.

...............xxxx....xxxxx...............
Visca..............Ekici...............xxxx
...................Ndiaye....................

Tolga
07.04.2016, 15:54
Bizim takımda boyu ufak olan fiziği sağlam olmayan hiç kimse iş yapamaz. Taraftar dayanamaz. Alanzinho-Marin bir sonraki hedefte Visca olur. Boşu boşuna ibb'ye para vermeyelim derim. Gitsin Real Madrid'e transfer olsun umrumda değil. Lakin ben bir türlü beğenemiyorum Visca'yı ...

Manu61
07.04.2016, 16:02
Umar'ı buraya Samsun'da oynarken defalarca yazdım ama 2. lig topçusu bizde iş yapmaz diyerek geçiştirildi. Müthiş bir potansiyeli var kendisini sürekli geliştiren bir oyuncu. Şu an transferinin zor olduğunu düşünüyorum en az 4-5 milyon ister Osmanlıspor.

gökhants1966
07.04.2016, 16:19
Bizim takımda boyu ufak olan fiziği sağlam olmayan hiç kimse iş yapamaz. Taraftar dayanamaz. Alanzinho-Marin bir sonraki hedefte Visca olur. Boşu boşuna ibb'ye para vermeyelim derim. Gitsin Real Madrid'e transfer olsun umrumda değil. Lakin ben bir türlü beğenemiyorum Visca'yı ...

Viscada oyun disiplini,zeka,orta ve şut özellikleri var.Çalışkan bir oyuncu olduğu için defansa da yardım ediyor.Dribbling konusunda üst düzey bir oyuncu değildir.Ortalama bir tekniği vardır.Ortalama bir hızı vardır.Tek başına topu alıp 3-4 kişiyi çalıma dizecek ya da inanılmaz bir depar atarak etkili olabilecek bir oyuncu değil.Takım oyunu nekadar iyi oynanırsa Visca okadar faydalı olur.Visca ya da Umar gibi oyunculara her zaman ihtiyacımız var şampiyonluk için ise önemli mevkilere 2-3 tane üst düzey adam almak şart.

Boyla güç doğru orantılı değildir eğer öyle olsaydı makalele en iyi önliberolar arasında olmazdı.Alanzinho ve Marin güçsüz diye kısa boylu oyuncuların hepsi güçsüz diyecek halimiz yok.Gökdeniz Karadeniz 1.68 lik boyuyla harikalar yarattı.

artvints
07.04.2016, 16:25
visca sağbek bile oynadı ibb'de. oyun disiplini iyi. önde yer bulamazsa sağ bek oynar yine de girer kadroya. visca ndiaye umar uygundur.sonrasında görürüz yıldızları. visca'ya izin verirler gibi geliyor.takas da kabul ederler.yurt dışından teklif gelmezse alabiliriz makul fiyata.

Sercan Keleş
07.04.2016, 16:25
Umar'ı buraya Samsun'da oynarken defalarca yazdım ama 2. lig topçusu bizde iş yapmaz diyerek geçiştirildi. Müthiş bir potansiyeli var kendisini sürekli geliştiren bir oyuncu. Şu an transferinin zor olduğunu düşünüyorum en az 4-5 milyon ister Osmanlıspor.

Çalışkan mıdır ? Disiplinli midir ?

İ. SARAL
07.04.2016, 16:28
Ben Visca, Umar ve Ndiaye transferlerinin olacağını hiç sanmıyorum.

Sefaenes
07.04.2016, 16:29
Umar gibi oyuncuları biz Türkiye Ligi'nde değil bulup 1461 oynayıp almakti. Bizim çok bilmiş bıyık başkan ne kadar yaşlı oyuncu varsa manajerinden transfer etti

Tolga
07.04.2016, 17:11
Viscada oyun disiplini,zeka,orta ve şut özellikleri var.Çalışkan bir oyuncu olduğu için defansa da yardım ediyor.Dribbling konusunda üst düzey bir oyuncu değildir.Ortalama bir tekniği vardır.Ortalama bir hızı vardır.Tek başına topu alıp 3-4 kişiyi çalıma dizecek ya da inanılmaz bir depar atarak etkili olabilecek bir oyuncu değil.Takım oyunu nekadar iyi oynanırsa Visca okadar faydalı olur.Visca ya da Umar gibi oyunculara her zaman ihtiyacımız var şampiyonluk için ise önemli mevkilere 2-3 tane üst düzey adam almak şart.

Boyla güç doğru orantılı değildir eğer öyle olsaydı makalele en iyi önliberolar arasında olmazdı.Alanzinho ve Marin güçsüz diye kısa boylu oyuncuların hepsi güçsüz diyecek halimiz yok.Gökdeniz Karadeniz 1.68 lik boyuyla harikalar yarattı.

Kadroda bulunsun ona eyvallah. Dediklerinin büyük bölümüne de katılıyorum. Visca gibi yabancı statüsündeki oyuncular bu ligde olsaydı zaten 50 kere sınıf atlamıştık. Lakin bizim takımda kanatlar önemli.

Gökdeniz örneği vermişsin. Benim için Gökdeniz bu iddiamdan geçirecek bir örnek değil malesef. Kişisel olarak çok sevdiğim bir isim değildi :) Kaldı ki devir Gökdeniz'in yıldızlaştığı bir devir de değil. Tamam Messi demiyoruz ama en azından gelişiminde bir "Mertens kadar ilerleme gösterebilsin" diyeceğimiz bir isim de değil Visca. İsimler uçukta gelebilir fakat zaman geçirecek vaktimiz olduğunu da zannetmiyorum.

Yine tekrarlıyorum sağ açıkta yedek Visca olsun. Müthiş olur hatta. Gerçi ilk söylediğimden dönmüş gibi olacağım fakat yine de olsun. Fakat bu 11'de 1 stoper, 1 orta saha,kanatlar,forvet çok önemli yer teşkil ediyor. Kale de çok şükür sıkıntımız yok.

İleri 3'lüyü ne kadar iyi seçersek başarı o orantıda iyi olur. Ne yazık ki Visca da onun olacağını düşünmüyorum. Neticede bizde taraftarız yani :D

visca sağbek bile oynadı ibb'de. oyun disiplini iyi. önde yer bulamazsa sağ bek oynar yine de girer kadroya. visca ndiaye umar uygundur.sonrasında görürüz yıldızları. visca'ya izin verirler gibi geliyor.takas da kabul ederler.yurt dışından teklif gelmezse alabiliriz makul fiyata.

Takasa da varım. Sefa-Erkan-Özer verelim alayını. Seneye UEFA'da oynarsınız vs vs diye yollayalım. Ona da varım :)

Uğur Kalyoncu
07.04.2016, 17:46
Scout biriminde calisanlar islerinin ehli insanlarsa zaten bir sekildr topcular bulurlar da eldekilerim nasil cikarilacagi soru isareti..

Erkan Douglas Ndoye Cardozo ...

Cardozo gibi üst düzey bir golcü ile şampiyonluğa oynayamamak cok üzüntü verici..Onu yedekte bekletip ekonomik kullanacak mali durumumuz olsa kalsin derim ama oyle de bir durum yok..4 5 gibi bir rakama gonderebilirsek cok iyi olur..

Burak
07.04.2016, 19:09
Yazıları yazan Burak sen misin renktaş ?
Hangi yazıları Sercan?

adiloş bebe
07.04.2016, 19:14
trabzonsporun 2 teknik direktör adayı kapışıyor bakalım kim galip gelecek. Turu geçen hocamız olaun :D :D Şaka bir yana umarım hakkımızda iyi şeyler olur artık sevinmek istiyoruz.

Ahmet Taşçı
07.04.2016, 19:16
Scout biriminde calisanlar islerinin ehli insanlarsa zaten bir sekildr topcular bulurlar da eldekilerim nasil cikarilacagi soru isareti..

Erkan Douglas Ndoye Cardozo ...

Cardozo gibi üst düzey bir golcü ile şampiyonluğa oynayamamak cok üzüntü verici..Onu yedekte bekletip ekonomik kullanacak mali durumumuz olsa kalsin derim ama oyle de bir durum yok..4 5 gibi bir rakama gonderebilirsek cok iyi olur..

Şu haber doğruysa ben pek de işin ehli olduklarını düşünmem :
Yönetim scout ekibine ‘Bu oyuncuyu bordomavili renklere kazandırın’ emri verdi.
Trabzonspor’da Vincent Janssen için sıkı bir çalışma başlatıldı. Bu sezon Hollanda liginde harikalar yaratan ve AZ Alkmaar formasıyla ligde çıktığı 29 maçta 21 gol kaydeden 21 yaşındaki futbolcu için yönetim scout ekibine tam yetki verdi. Bu oyuncunun mutlaka Bordo-Mavili renklere kazandırılmasını isteyen yönetimin “Ne yapıp edip bu futbolcuyu almalıyız” dediği öğrenildi."

Arda'
07.04.2016, 19:29
Emre Mor hakkında ne düşünüyorsunuz?

Uğur Kalyoncu
07.04.2016, 19:31
Trabzonspor’da Vincent Janssen için sıkı bir çalışma başlatıldı. Bu sezon Hollanda liginde harikalar yaratan ve AZ Alkmaar formasıyla ligde çıktığı 29 maçta 21 gol kaydeden 21 yaşındaki futbolcu için yönetim scout ekibine tam yetki verdi. Bu oyuncunun mutlaka Bordo-Mavili renklere kazandırılmasını isteyen yönetimin “Ne yapıp edip bu futbolcuyu almalıyız” dediği öğrenildi."

Hocam bildiğim kadarıyla Scarione Castro Babel Campos gibi topculari bildiğim kadariyla bizim Scout Murat Karakas getirdi..Hadi Babel neyse de diğerleri güzel transferler...ben bu haberin dogrulul payina inanmiyorum baskan da buna benzer seyler acikladi zaten bugün. .

Reha Asan
07.04.2016, 19:31
janssen ismi yalanlandı.Bu tür haberlere fazla itibar etmemek lazım bence.

Fatih Çelik
07.04.2016, 20:01

Günaydın herkese

Ooo Engin gereksizi.

Terzioğlu
07.04.2016, 20:53
Mönchengladbachdan Ibrahima Traore iyi gider bize. Yeni antrenör pek fazla sans vermiyor. Hem sag hem sol kanatta oynayabiliyor bize ilac olabilecek bi oyuncu.

Sercan Keleş
07.04.2016, 21:24
Hangi yazıları Sercan?

Paylaştığın haber sitesinde Burak Zihni olarak

selcuk
07.04.2016, 21:25
Mönchengladbachdan Ibrahima Traore iyi gider bize. Yeni antrenör pek fazla sans vermiyor. Hem sag hem sol kanatta oynayabiliyor bize ilac olabilecek bi oyuncu.
oynadimi cok iyi

mac sectigini düsünüyorum

gökhants1966
07.04.2016, 21:43
Avrupadan potansiyelli türk gençlerini kadroya katmamız lazım bunlardan biri Emre Morda olabilir.

selcuk
07.04.2016, 21:47
Avrupadan potansiyelli türk gençlerini kadroya katmamız lazım bunlardan biri Emre Morda olabilir.
olabilir
+onur bulut...

Burak
07.04.2016, 21:59
Paylaştığın haber sitesinde Burak Zihni olarak
Evet ben yazıyorum. Hata varsa düzelteyim.

artvints
07.04.2016, 22:05
braga shakhtar maçı

http://videostream.dn.ua/videopage/videoPage.php?g=dWdxYQ%E2%84%96f%E2%84%96f&c=en&i=eWl1YXRodWR1cA%E2%84%96f%E2%84%96f

Erkan A.
07.04.2016, 22:15
braga shakhtar maçı

http://videostream.dn.ua/videopage/videoPage.php?g=dWdxYQ%E2%84%96f%E2%84%96f&c=en&i=eWl1YXRodWR1cA%E2%84%96f%E2%84%96f

Hocam ben Dortmund - Liverpool macini izliyorum

hic beli olmaz belki bu takimlardan bir iki oyuncu aliriz :) 10 dakika oynandi hic birini begenmedim suana Kadar

Erkan A.
07.04.2016, 22:18
dortmunda oynayan Mchitarjan cok iyi oyunkurucu keske bizde olsaydi ortasaha sorunu yasamazdik süperligde

annttiigs
07.04.2016, 22:27
dortmunda oynayan Mchitarjan cok iyi oyunkurucu keske bizde olsaydi ortasaha sorunu yasamazdik süperligde

ermeni diye çan takardı bizim çok bilmişler.

Ege Kum
07.04.2016, 22:37
Orta saha adam gibi olmadıktan sonra aminu olur waris, göbeğin hallolması gerek kilit açacak ofansif ortasaha gerek

melihergun
07.04.2016, 22:37
Takima alinan golcu atletik olsun lutfen boyle ucsun kafa topuna rovasata ceksin ama olsun (eger ki alinacaksa)
2 yildir kanattan bosingwa ile goturduk ki adam bek alinacak kanatlarin sut tehdidinden once orta yetenegine bakilmali ayrica su takima oyuna yon verecek 1 adam suanlik yeterli oyunun ritmini belirlemesi acisindan cok yararli olabilir.boyle ara pas yapabilicek ince isci olacak orkestrayi yonetecek.

bordomavi1
07.04.2016, 22:40
Weigl mükemmel topçu

artvints
07.04.2016, 22:40
fonseca trabzon haberi ile ilgili birşey dedi spiker anlamadım. braga'dan kaleci, oynayan iki stoper, vukcevic, rafa sılva ve hassan gönül rahatlığıyla alınabilir.

Sercan Keleş
07.04.2016, 22:54
Evet ben yazıyorum. Hata varsa düzelteyim.

Güzel yazıyorsun renktaş takip edelimde reytingin artsın. İnşallah daha yüksek yerlere gelirsin.

mesaced1967
07.04.2016, 22:58
braga shakhtar maçı

Bizim Vukcevic nasıl oynuyor

ilelebeTS
07.04.2016, 23:02

Bir dönem şöyle bir haber vardı;

FIFA Menajeri Mithat Halis, Metalurh Donetsk`de oynarken Özkan Sümer’in keşfettiği Mkhitaryan`ı neden almadığını açıkladı.Menejer Mithat Halis Özkan Sümer’in , Metalurh Donekste forma giydiği dönemde tespit ettiği ve beğendiği Mkhitaryan`ı Ermeni olduğu için tepkilerden çekinerek transfer etmediğini belirterek” . Metalurh Donetsk`de oynarken Özkan Sümer Mkhitaryan`ı keşfetti. Ama belkide bu nedenle oluşacak tepkilerden korktuğu için dünyaca ünlü bu futbolcuyu sırf bu nedenle transfer etmedi.

O dönem benim duyduğum da tam tersi ermeni lobisi engel olmuş transfere

artvints
07.04.2016, 23:06
Bizim Vukcevic nasıl oynuyor

çok iyi oynuyor. tam ihtiyacımız olan oyuncu. oyunu başlatan, topu kullanan önünde boşluk bulduğunda topu taşıyan bir oyuncu.boyuna göre baya çevik. türkiye'ye gelen oyuncuların temposu düşüyor gerçi ama şuan ki seviyesi çok iyi. okay'dan beklediğim her şeyi yapıyor. braga takım olarak iyi. şans golü attı shakhtar.

Barış Cansız
07.04.2016, 23:16
Orta saha adam gibi olmadıktan sonra aminu olur waris, göbeğin hallolması gerek kilit açacak ofansif ortasaha gerek

Kesinlikle, ileriye çıkacak ne orta saha oyuncusu var ne de bek var. 3 4 kişiyle hucum ediyoruz son iki üç senedir.
Bu anlamda steau bükreş deki sulley muniruyi bi kaç avrupa maçında denk gelmiştim beğendim, biraz araştırdım bence düşünülebilecek bir oyuncu. bu ganadan son zamanlarda iyi oyuncular çıkıyor gibi. ayrıca gana diyince aklıma geldi bi ara asamoah gyan adı geçiyordu. bence tekrar düşünüllebilir.

selcuk
07.04.2016, 23:24
nuri icin hafta sonu neler denmisti?

gökhants1966
07.04.2016, 23:41
Shakhtar takım oyununu mükemmel bir şekilde oynuyor bireysel olarak baktığın zaman stoperleri Rakitsky,sağbekleri Srna ve Sol Açıkları Taison dışında üst düzey diyebileceğimiz bir oyuncu yok ama adamlarda mükemmel bir uyum var.

Bragada uyum konusunda iyi bir takım genel olarak iyi oynadılar ama şanssız goller yediler.

Erkan A.
07.04.2016, 23:43
Bir dönem şöyle bir haber vardı;

FIFA Menajeri Mithat Halis, Metalurh Donetsk`de oynarken Özkan Sümer’in keşfettiği Mkhitaryan`ı neden almadığını açıkladı.Menejer Mithat Halis Özkan Sümer’in , Metalurh Donekste forma giydiği dönemde tespit ettiği ve beğendiği Mkhitaryan`ı Ermeni olduğu için tepkilerden çekinerek transfer etmediğini belirterek” . Metalurh Donetsk`de oynarken Özkan Sümer Mkhitaryan`ı keşfetti. Ama belkide bu nedenle oluşacak tepkilerden korktuğu için dünyaca ünlü bu futbolcuyu sırf bu nedenle transfer etmedi.

O dönem benim duyduğum da tam tersi ermeni lobisi engel olmuş transfere

bizim süperligde israelden oyuncu oynamadimi hic ?? ermeni oynasa ne yazar neyse bunlar cok derin konular ..

dortmunda nuri sahin oyuna girdi 20 dakikadir Ismini duymadim girdi gireli

gökhants1966
08.04.2016, 00:38
Bragadan Vukcevici çok beğendim gelecek sezon kesinlikle Trabzonsporda olmalı.İnanılmaz disiplinli bir oyuncu ve konsantrasyonu üst düzeyde.Baskı altında dahi hata yapmayacak kadar soğukkanlı ve top tekniği olan bir oyuncu.Pres altındayken doğru düşünüyor,uzun mesafede çok hızlı olmasa da oldukça çabuk hareket ediyor ve kısa mesafede topla yaptığı dribblinglerle rakiplerinden kurtulabiliyor ve takımını rahatlatıyor.Konsantrasyon ve oyun disiplininden dolayı oyundan hiç düşmüyor.Kısa ve uzun mesafeli pasları da oldukça isabetli.Saha görüşü ve oyun zekası çok iyi olduğundan dolayı da oyunu çok iyi açabiliyor.Vukcevici alıp yanına disiplinli ve yetenekli bir oyuncu daha koyarsak ortasaha sorunumuz kalmaz.

Artıları : Çabukluk,Çeviklik,Pozisyon Bilgisi,Hırs,Disiplin,Oyun Görüşü

Eksileri : Yok

Braga takımının sezon sonuna kadar her maçı izlenmeli duruma göre Vukcevicle beraber 2-3 oyuncu daha alınabilir.

Kemal Öztel
08.04.2016, 01:33
Bi ara Sercan Sararer vardı terimin avrupadaki her gurbetçi oynasın akımında o da milli formayı giymişti ve çok etkileyici bir performans göstermişti o dönem.Transfermarktan baktım 26 yaşında bundesliga 2de oynuyor.Bence uygun bir bonservisle alınabilir fmde hala çok iyi..

gometra
08.04.2016, 03:05
Aleksandr Samedov (http://www.transfermarkt.com.tr/aleksandr-samedov/profil/spieler/15076)'la bi temas olmuş ama ne ciddiyette onu bilmiyorum. Türkiye'den başka ilgilenen de varmış.

Ibrahim Gaygusuz
08.04.2016, 03:39
Scarione halen sozlesme uzatmadiysa Kasimpasayla bence alinmali. Rotasyon ve hamle oyuncusu.

gometra
08.04.2016, 04:14
Beşiktaş Topal + Gönül + Caner paketi yapabilir, hele hele şampiyon olursa kesin yapar, Topal + Gönül bitti sayılır, Caner İnter'le ön sözleşme imzalamış cayarsa tazminat durumları var. Ama atla deve değil. Hatta Ben Arfa da bitti diyorlar. Şampiyon oldukları gün açıklanabilirmiş. Daha şimdiden harıl harıl çalışıyor adamlar. Erdal Torunoğulları canavar bi adam, her yönetime lazım böyle biri.

Bunun dışında Bilal Başakcıoğlu - Kerem Demirbay - Alper Ademoğlu'yla da ilgileniyorlar. Çağlar Söyüncü'yle de anlaşılmış sene sonu için.

Eğer Caner olmazsa Şenol Eren Albayrak'ı da istiyormuş.

Hatta bizde denilen Ndiaye de Beşiktaş'a okeymiş, 3.5 milyon gibi bi rakam söyleniyor ama orada hatır gönül durumlarından dolayı öncelik bizde sanırım, ha oyuncu Beşiktaş varken Trabzon'a ikna edilir mi bilmiyorum.

Eren Derdiyok %90 Fenerbahçe'de, 3 milyon civarı bonservis.

Bu arada ben Trabzon'un yerinde olsam Caner'i yoklarım bi, Beşiktaş işi olmazsa Trabzon bağlayabilir, karısından da boşandı artık derdi sıkıntıyı atmış efendileşmiştir, tabanca gibi sol bek :)

Ama bu Beşiktaş şampiyon olursa önümüzdeki iki üç sene süpürür yani. Daha şimdiden müthiş iş görüyorlar, takır takır iş gören bi yönetimleri var. Caner - Topal - Gönül üçlüsünü alırsa, ki %80 alacak gibi seneye Şenol Hoca o takımı uçurur :) O yüzden bu yıl şampiyon olmamaları lazım, biraz kaos olsun bi sallansınlar, diğer türlü yeni stad şampiyonlar ligi vs. derken Gs'nin, hatta omurgasını kaybetmiş Fener'in aradan çıktığı yerde önümüzdeki 2-3 sene net kafadalar.

Bizim yönetime acil Torunoğlları cinsinden iş bitirecek birini bulmamız lazım. Nevzat falan o işi yapacak adamlar değil, Şengöçgel olabilir belki. İho sebepli biraz yüksek meblalardan yürüse de o da çok iyi iş görmüştü. O bu işlerde devreye girebilir.

Burak
08.04.2016, 05:26
Güzel yazıyorsun renktaş takip edelimde reytingin artsın. İnşallah daha yüksek yerlere gelirsin.

Sağol Sercan. Güzel dileklerin için teşekkür ederim.

asilhamsi
08.04.2016, 08:18
waris önceki yonetimin yaptıgı en dogru hamlelerden biriydi.Yatırım transferiydi.Malesef kaymagını Fransız takımı yiyecek.Benim izledigim waris yuksek bir rakama cok iyi bir takıma transfer olacak potansiyele sahip.

Eger Vahid hocanın işine karısılmasa ve devre arasına kadar sabredilip,devre arası eksikler tamamlansa sonraki sezon ligde tozu dumana katardık.

Ama malesef yonetimin basiretsizliği yuzunden fırsatı kacırdık.Bu sezon cop muamelesi yapılan bu kadro ilk haftalarda estirdi.Sonra hakem faciası ve teknik direktör basiretsizliği yuzunden takım geriledi.

Bu iş konsantre olma,isteme işi.

asilhamsi
08.04.2016, 08:25
Janko yu haftalarca klubeye mahkum ettik.Oynadıgı maclarda adama dogru durust pozisyon hazırlamadık sonra gol atmıyor diye dalga gectik.Peki simdi Janko neler yapıyor.

Aynı seyler Cardozo icinde gecerli.Adama 3.lig topcusu muamelesi yapıyoruz.Ama adam hala takımın en cok gol atan oyuncusu.Kac senedir sistemsiz oynuyoruz.Ondan sonrada oyunculardan üst duzey performans bekliyoruz.

Bu ne yaman çelişkidir.

Uğur Kalyoncu
08.04.2016, 08:40
waris önceki yonetimin yaptıgı en dogru hamlelerden biriydi.Yatırım transferiydi.Malesef kaymagını Fransız takımı yiyecek.Benim izledigim waris yuksek bir rakama cok iyi bir takıma transfer olacak potansiyele sahip.

Eger Vahid hocanın işine karısılmasa ve devre arasına kadar sabredilip,devre arası eksikler tamamlansa sonraki sezon ligde tozu dumana katardık.

Ama malesef yonetimin basiretsizliği yuzunden fırsatı kacırdık.Bu sezon cop muamelesi yapılan bu kadro ilk haftalarda estirdi.Sonra hakem faciası ve teknik direktör basiretsizliği yuzunden takım geriledi.

Bu iş konsantre olma,isteme işi.

Janko yu haftalarca klubeye mahkum ettik.Oynadıgı maclarda adama dogru durust pozisyon hazırlamadık sonra gol atmıyor diye dalga gectik.Peki simdi Janko neler yapıyor.

Aynı seyler Cardozo icinde gecerli.Adama 3.lig topcusu muamelesi yapıyoruz.Ama adam hala takımın en cok gol atan oyuncusu.Kac senedir sistemsiz oynuyoruz.Ondan sonrada oyunculardan üst duzey performans bekliyoruz.

Bu ne yaman çelişkidir.

Janko ve Cardozo örneğine katiliyorum biz ikisini de kullanamadik..

Çelişki noktasina gelince de abicim yukarıda Vahid i asagida Cardozo yu överek Vahid e sabredilmesi gerektiğini yazmissin..Bu Vahid degil miydi Cardozo yu oynatmayip daga gecer gibi son dk larda oyuna alan arkadas...Vahid in en guzel yani dogrulari soylemesiydi onun disinda gelmesi dahi en büyük hataydı. .

asilhamsi
08.04.2016, 08:52
Janko ve Cardozo örneğine katiliyorum biz ikisini de kullanamadik..

Çelişki noktasina gelince de abicim yukarıda Vahid i asagida Cardozo yu överek Vahid e sabredilmesi gerektiğini yazmissin..Bu Vahid degil miydi Cardozo yu oynatmayip daga gecer gibi son dk larda oyuna alan arkadas...Vahid in en guzel yani dogrulari soylemesiydi onun disinda gelmesi dahi en büyük hataydı. .

cardozo konusunda hata yaptı dogrudur.Ama stratejisi olan bir teknik direktördü

Ahmet Taşçı
08.04.2016, 09:06
Tıkır tıkır işleyen takımda herkes oynar, önemli olan takım kötüyken fark yaratan adam olarak ortaya çıkmak, waris de janko da bunun kötü örnekleriydi. 2011deki takımda olsalardı amenna ama kötü zamanda fark yaratamazsa benim için lüzumsuzdur ikisinin de gitmesi yerinde olmuş.

mesaced1967
08.04.2016, 09:29
Öncelikle Hayırlı Cumalar ''Muharrem Usta: "Yıldız oyuncu Trabzon’da olmaz. Paraya ve başarıya aç oyuncular lazım. Bonservis ödemek gibi bir niyetimiz yok."

başkan dün böyle bir konuşma yapmış bundan hareketle en fazla 26 yaşında sözleşmesi biten oyuncuları alacağız

http://www.transfermarkt.com.tr/bastos/profil/spieler/195810
http://www.transfermarkt.com.tr/alvaro-vazquez/profil/spieler/141835
http://www.transfermarkt.com.tr/eren-albayrak/profil/spieler/59931
http://www.transfermarkt.com.tr/jony/profil/spieler/228761
http://www.transfermarkt.com.tr/junior-hoilett/profil/spieler/58993
http://www.transfermarkt.com.tr/tonny-vilhena/profil/spieler/182581
http://www.transfermarkt.com.tr/hector-villalba/profil/spieler/237061
http://www.transfermarkt.com.tr/maciej-rybus/profil/spieler/59597
http://www.transfermarkt.com.tr/fabio/profil/spieler/61891
http://www.transfermarkt.com.tr/ramiro-carrera/profil/spieler/282283
http://www.transfermarkt.com.tr/branimir-hrgota/profil/spieler/171209
http://www.transfermarkt.com.tr/ruben/profil/spieler/175597
http://www.transfermarkt.com.tr/guelor-kanga/profil/spieler/231306
http://www.transfermarkt.com.tr/rabiu-mohammed/profil/spieler/67721
http://www.transfermarkt.com.tr/yarouba-cissako/profil/spieler/182887

şu oyunculardan 2-3 tanesini gelecek sezon kadromuzda görebiliriz

Ahmet ÇOLAK
08.04.2016, 09:59
Tıkır tıkır işleyen takımda herkes oynar, önemli olan takım kötüyken fark yaratan adam olarak ortaya çıkmak, waris de janko da bunun kötü örnekleriydi. 2011deki takımda olsalardı amenna ama kötü zamanda fark yaratamazsa benim için lüzumsuzdur ikisinin de gitmesi yerinde olmuş.
Yani demek istiyorsun ki biz sistemsiz oynayalım bir oyuncu fark yaratsın ve bize maçı alsın.. Hmm peki 1 maç oldu hadi 2 maç oldu bütün maçları bu kafayla mı kazanacaksın?

Sistem olmazsa Messi de Ronaldo da gelse bu takımda hiç bir şey yapamaz..

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ahmet Taşçı
08.04.2016, 10:07
Yani demek istiyorsun ki biz sistemsiz oynayalım bir oyuncu fark yaratsın ve bize maçı alsın.. Hmm peki 1 maç oldu hadi 2 maç oldu bütün maçları bu kafayla mı kazanacaksın?

Sistem olmazsa Messi de Ronaldo da gelse bu takımda hiç bir şey yapamaz..

Kesinlikle yanlış anladın. Ben kesin sistem olması gerektiğinin en ateşli savunucallarındayım. Lakin bizde bu sistem olayı 5-6 yılda bir geliyor oda en fazla 1_2 yıl sürüyor. Son 3_4 sezon yine hüsran. Waris de janko da bizde iş yapmazdı şuan gelsinler yine söveriz sistem oturttuğumuzda ise bu adamlara gerek yok anlıcağın her halükarda fos transferle.

Ahmet ÇOLAK
08.04.2016, 10:12
Kesinlikle yanlış anladın. Ben kesin sistem olması gerektiğinin en ateşli savunucallarındayım. Lakin bizde bu sistem olayı 5-6 yılda bir geliyor oda en fazla 1_2 yıl sürüyor. Son 3_4 sezon yine hüsran. Waris de janko da bizde iş yapmazdı şuan gelsinler yine söveriz sistem oturttuğumuzda ise bu adamlara gerek yok anlıcağın her halükarda fos transferle.
Aynı yazı da kendinle çelişiyorsun. Hem sistem şart diyorsun hem sistem topçusu na fos diyorsun..

Neyse janko ve cardozo tarzı forvetler ancak iyi işleyen kanatların bulunduğu takımda iş yapar örnek benfica örnek basel.. Trabzonda önce sistem oturacak sonra taraftar sabırlı olacak sonra bu adamlardan başarı bekleyecez yoksa adam cardozoya hasan üçüncü muamelesi yapar..

Ahmet Taşçı
08.04.2016, 10:22
Aynı yazı da kendinle çelişiyorsun. Hem sistem şart diyorsun hem sistem topçusu na fos diyorsun..

Neyse janko ve cardozo tarzı forvetler ancak iyi işleyen kanatların bulunduğu takımda iş yapar örnek benfica örnek basel.. Trabzonda önce sistem oturacak sonra taraftar sabırlı olacak sonra bu adamlardan başarı bekleyecez yoksa adam cardozoya hasan üçüncü muamelesi yapar..

Ben çelişmiyorum kardeşim sadece sistem takımı Türkiye'de hele ki Trabzonda oturtmak zor. Halkımızı biliyorsun kimse sabrederek bekleyemez. Fonseca veya Lucescu gelse bi umudum olacak ama onların dışında bir hocayla zor be kardeşim.

Ertan 51
08.04.2016, 10:28
Öncelikle Hayırlı Cumalar ''Muharrem Usta: "Yıldız oyuncu Trabzon’da olmaz. Paraya ve başarıya aç oyuncular lazım. Bonservis ödemek gibi bir niyetimiz yok."

başkan dün böyle bir konuşma yapmış bundan hareketle en fazla 26 yaşında sözleşmesi biten oyuncuları alacağız

http://www.transfermarkt.com.tr/bastos/profil/spieler/195810
http://www.transfermarkt.com.tr/alvaro-vazquez/profil/spieler/141835
http://www.transfermarkt.com.tr/eren-albayrak/profil/spieler/59931
http://www.transfermarkt.com.tr/jony/profil/spieler/228761
http://www.transfermarkt.com.tr/junior-hoilett/profil/spieler/58993
http://www.transfermarkt.com.tr/tonny-vilhena/profil/spieler/182581
http://www.transfermarkt.com.tr/hector-villalba/profil/spieler/237061
http://www.transfermarkt.com.tr/maciej-rybus/profil/spieler/59597
http://www.transfermarkt.com.tr/fabio/profil/spieler/61891
http://www.transfermarkt.com.tr/ramiro-carrera/profil/spieler/282283
http://www.transfermarkt.com.tr/branimir-hrgota/profil/spieler/171209
http://www.transfermarkt.com.tr/ruben/profil/spieler/175597
http://www.transfermarkt.com.tr/guelor-kanga/profil/spieler/231306
http://www.transfermarkt.com.tr/rabiu-mohammed/profil/spieler/67721
http://www.transfermarkt.com.tr/yarouba-cissako/profil/spieler/182887

şu oyunculardan 2-3 tanesini gelecek sezon kadromuzda görebiliriz
Zenci olmayan 2-3 tanesine ben razıyım,işimizi görürler.

oksoholu
08.04.2016, 10:35
Bana sorarsanız basına yansıyan isimler asparagas haberler scout ekibinin bulduğu isimlerin basına yansıyacağını düşünmüyorum o zaman bir sürü eleştiri olabilir ayrıca fiyat artırma muhabbetleri çıkar bence milletin ağzına sakız olacak isimleri veriyorlar bizde burada o olursa iyi olur bu zaden çöp muhabbeti yapıyoruz
gerçekten bu işi profesyonel yapıyorlarsa burada konuştuğumuz isimlerin hiç biri olmaması lazım bu isimler için scout ekibine para vermeye gerek yok forum scoutlarıda bu işi yapabilir

Ama yine de söylüyorum scoutlara gerek yok

Atıf ve Nakulma kanatlara
Eren Dertiyok forvete
orta sahaya Adrian Mierzejewski ( ne oldu daha iyisi mi geldi)
sağlam bi ön libero

Ertan 51
08.04.2016, 10:41
Bana sorarsanız basına yansıyan isimler asparagas haberler scout ekibinin bulduğu isimlerin basına yansıyacağını düşünmüyorum o zaman bir sürü eleştiri olabilir ayrıca fiyat artırma muhabbetleri çıkar bence milletin ağzına sakız olacak isimleri veriyorlar bizde burada o olursa iyi olur bu zaden çöp muhabbeti yapıyoruz
gerçekten bu işi profesyonel yapıyorlarsa burada konuştuğumuz isimlerin hiç biri olmaması lazım bu isimler için scout ekibine para vermeye gerek yok forum scoutlarıda bu işi yapabilir
Doğru diyon :)

S.ÖZKAN
08.04.2016, 10:46
Scout ekibimizden beklediğim transfer kalitesi Oscar Scarione.

Eğer Scarione kalitesinde takım oyununa uygun 6 oyuncu alabilirsek bizim için harika olur.

O yüzden isimlere çok takılmıyorum şu olur bu olur fark etmez sonuçta dünya binlerce oyuncu var.

selcuk
08.04.2016, 10:59
Beşiktaş Topal + Gönül + Caner paketi yapabilir, hele hele şampiyon olursa kesin yapar, Topal + Gönül bitti sayılır, Caner İnter'le ön sözleşme imzalamış cayarsa tazminat durumları var. Ama atla deve değil. Hatta Ben Arfa da bitti diyorlar. Şampiyon oldukları gün açıklanabilirmiş. Daha şimdiden harıl harıl çalışıyor adamlar. Erdal Torunoğulları canavar bi adam, her yönetime lazım böyle biri.

Bunun dışında Bilal Başakcıoğlu - Kerem Demirbay - Alper Ademoğlu'yla da ilgileniyorlar. Çağlar Söyüncü'yle de anlaşılmış sene sonu için.

Hatta bizde denilen Ndiaye de Beşiktaş'a okeymiş, 3.5 milyon gibi bi rakam söyleniyor ama orada hatır gönül durumlarından dolayı öncelik bizde sanırım, ha oyuncu Beşiktaş varken Trabzon'a ikna edilir mi bilmiyorum.

Bu arada ben Trabzon'un yerinde olsam Caner'i yoklarım bi, Beşiktaş işi olmazsa Trabzon bağlayabilir, karısından da boşandı artık derdi sıkıntıyı atmış efendileşmiştir, tabanca gibi sol bek :)

Ama bu Beşiktaş şampiyon olursa önümüzdeki iki üç sene süpürür yani. Daha şimdiden müthiş iş görüyorlar, takır takır iş gören bi yönetimleri var. Caner - Topal - Gönül üçlüsünü alırsa, ki %80 alacak gibi seneye Şenol Hoca o takımı uçurur :) O yüzden bu yıl şampiyon olmamaları lazım, biraz kaos olsun bi sallansınlar, diğer türlü yeni stad şampiyonlar ligi vs. derken Gs'nin, hatta omurgasını kaybetmiş Fener'in aradan çıktığı yerde önümüzdeki 2-3 sene net kafadalar.

Bizim yönetime acil Torunoğlları cinsinden iş bitirecek birini bulmamız lazım. Nevzat falan o işi yapacak adamlar değil, Şengöçgel olabilir belki. İho sebepli biraz yüksek meblalardan yürüse de o da çok iyi iş görmüştü. O bu işlerde devreye girebilir.
gönül tamamda, caner ve topal hayatta gitmez jimnastige
gönülde aslen jimnastikli oldugundan

bu dedikodular sadece oguzhana yapilana misilleme
bu oyuncular azizeden izin almadan tuvalete gidemeyen kuklalar

bizim yönetimde bir torunogullari ariyorsan oda tuncay bekiroguludur, pazarlik masasinda torunogullari ona ciraklik yapamaz
colman transferi örneklerden sadece biridir

Sercan Keleş
08.04.2016, 11:15
Tarihte kimse mükemmel kadro kuramamıştır.

2010 - 2011 Serkan Balcı, Cale - Trabzonspor
2014 - 2015 Yasin - Sabri - Semih Galatasaray
2015 - 2016 Beck - İsmail - Kale - Beşiktaş
2015 - 2016 Diego - Souza - Fenerbahçe
2013 - -- Pedro - Arda - Valdez - Rakitic - Alba - Barcelona

Buradan yola çıkarsak , Galatasaray şampiyonluğa oynarken Sabri, Yasin, Semih eleştirilmiyor güzel giden takım içinde fazla sırıtmıyorlardı. Ne zaman işler ters gitti, aynı adamlar topun ağzına geldi.

Bu sezon başlangıcında parasını alan, futbol oynamak isteyen Mbia'nın yanında Okay bizim için yetenek vadeden genç bir topçu iken Mbia'nın ödemelerinin sarkması ve futboldan kendini çekmesi sonucu eleştirilerin odağında bir Okay karşımıza çıktı.

Takım kötü giderken futbolcuların yetenekleri sorgulanır. Biz o kadar çok kötü gittik ki Onur bile eleştirildi.

Bu varsayımdan yola çıkarsak güzel bir takım içerisine serpilecek futbolcularımızın olduğunu düşünüyorum.

Sercan Keleş
08.04.2016, 11:22

Aynı fikirdeyim Beşiktaş konusunda eğer şampiyonluk gelirse bu sezon kesinlikle ambargo girişiminde bulunacaklar. Futbolcuların üstünden baskı kalkacak psikolojik olarak rahatlayacaklardır. Şampiyon olamazlar ise ben kadronun dağılacağından eminim. Paramparça olurlar.

Uğurtan
08.04.2016, 11:44

bizim yönetimde bir torunogullari ariyorsan oda tuncay bekiroguludur, pazarlik masasinda torunogullari ona ciraklik yapamaz

Tuncay Bekiroğlu, Colman alındığı dönem yönetici dahi değildi?

Karıştırıyor olmayasın?

selcuk
08.04.2016, 11:49

Karıştırıyor olmayasın?
yinemi isimleri karistiriyorum
restoranda bardagi kiran yönetici kimdi ss 1. döneminde

Uğurtan
08.04.2016, 11:51
yinemi isimleri karistiriyorum
restoranda bardagi kiran yönetici kimdi ss 1. döneminde

Mahmut Aksu'yu söylemeye çalışıyorsun galiba tahminim.

selcuk
08.04.2016, 11:55
Mahmut Aksu'yu söylemeye çalışıyorsun galiba tahminim.
ozaman onu yönetime almali baskan, gittimi koparmadan dönmüyordu adam

Uğurtan
08.04.2016, 11:57
ozaman onu yönetime almali baskan, gittimi koparmadan dönmüyordu adam

Başka sıkıntıları var onun da :D Sadri başkan neden 2. yönetimine almadı onu. :)

selcuk
08.04.2016, 11:58
Başka sıkıntıları var onun da :D Sadri başkan neden 2. yönetimine almadı onu. :)
ne tür

Menajerler ile farklı ilişkileri dillendirilmişti o dönem.

Transferlerle yıldızı parlayınca da yönetimden adam göndermek için farklı lobiler yapmaya başladığı söylenmişti arka taraflarda.

2. yönetim listesine bu yüzden yazılmadı.

Bence o dönemden bir kayıp varsa Hayrettin Bey'dir.

Onu tekrar görmek isterim yönetimde.
flood olusmasin

ben hacisalihogulunu hic begenmiyordum

bana cok antipatikdi
son yönetimden serhat altinciyida begenmisdim
ustanin yönetiminde cok ise yarardi

Uğurtan
08.04.2016, 12:01
ne tür

Menajerler ile farklı ilişkileri dillendirilmişti o dönem.

Transferlerle yıldızı parlayınca da yönetimden adam göndermek için farklı lobiler yapmaya başladığı söylenmişti arka taraflarda.

2. yönetim listesine bu yüzden yazılmadı.

Bence o dönemden bir kayıp varsa Hayrettin Bey'dir.

Onu tekrar görmek isterim yönetimde.

asilhamsi
08.04.2016, 12:23

soru su janko ve waris sitemi olan bir takımda takımda ust duzey katkı veriyorlar mı?

Cevap su an oynadıkları takımlara bakınız.Bu adamlar neye gore fos oluyorlar.Kriter tam olarak nedir?

Ahmet Taşçı
08.04.2016, 12:37
soru su janko ve waris sitemi olan bir takımda takımda ust duzey katkı veriyorlar mı?

Cevap su an oynadıkları takımlara bakınız.Bu adamlar neye gore fos oluyorlar.Kriter tam olarak nedir?

Attıkları gollere bakmak bence yeterli. Anca takır takır işleyen takımlarda bu golleri atarlar ki zaten takım işledikten sonra bu adamlara dünyanın parasını vererek almak, ve sonrasında bak sistem olunca nasıl oynuyorlarmış demek saçma bunu anlatmak istiyorum.

OFLU
08.04.2016, 13:46
Sistem yoksa Ronaldoyu getir olmaaaz. Deniz Yılmaz gözümüzün önünde.. Adam 9 haftada parasını 4 kez çıkardı verdiği katkıyla..

slmn
08.04.2016, 14:10
Nevzat Aydın, Yes'in Visca haberini yalanladığına göre kadrolarınızdan bu elemanı çıkarın.

Fatih Çelik
08.04.2016, 14:14
Nevzat Aydın durdurulamıyor yine. Bu iş Janko-Emerson'a doğru gidiyor bence.

İ. SARAL
08.04.2016, 14:34
Ya beyler Visca, Ndiaye, Umar, Derdiyok falan bu transferleri unutun. Bu aç takımlar hepsine 5 milyon € çekerler.

gometra
08.04.2016, 14:48

Topal ve Gönül'ün görüşmeleri bile yapıldı. Caner zaten İnter'le ön sözleşme imzalamış. Beşiktaş şampiyonlar ligine giderse o işi bitirir.

Asıl Oğuzhan bu transferlere yapılan misilleme, daha doğrusu üfürme.

Burak
08.04.2016, 14:53

Karıştırıyor olmayasın?
Mahmut Aksu abi transferi.

serdar
08.04.2016, 15:13
Yurticinden pahalli ve yüksek maas kazanacak yabancilar almak isteseydik scout ekibi kurmazdik.

Erkan A.
08.04.2016, 15:46
Nevzat Aydın, Yes'in Visca haberini yalanladığına göre kadrolarınızdan bu elemanı çıkarın.

nasil yani visca olayi dam yalan cikti ??

artik bende sasirdim daha yeni baskan Yildiz alinmayacak gibi ifade Verdi ..

visca kesin olur artik diyordum buda yalanlanmis ?? kimbilir belkide kadromuz yeterli yeni hocayla birlikte toparlaniriz transfere ihtiyac yok diyebilirler ..

bencede hazirlikli olalim böyle bir aciklamaya

İ. SARAL
08.04.2016, 15:51
nasil yani visca olayi dam yalan cikti ??

artik bende sasirdim daha yeni baskan Yildiz alinmayacak gibi ifade Verdi ..

visca kesin olur artik diyordum buda yalanlanmis ?? kimbilir belkide kadromuz yeterli yeni hocayla birlikte toparlaniriz transfere ihtiyac yok diyebilirler ..

bencede hazirlikli olalim böyle bir aciklamaya

Visca'ya en az 4-5 milyon € isterler. Yurt dışından daha uygun maliyetli bir sürü oyuncu buluruz. Bir arkadaş yazmış Scarione gibi transfer isterim diye inş. öyle yaparlar.

yk61
08.04.2016, 16:53
Transferler bilindik isimler olmayacaktır Usta aslında tüyoyu verdi yıldız alınmayacak, doğu avrupa kökenli futbolcu ağırlıklı transferler olacaktır.

kayyum61
08.04.2016, 16:55
Transferler bilindik isimler olmayacaktır Usta aslında tüyoyu verdi yıldız alınmayacak, doğu avrupa kökenli futbolcu ağırlıklı transferler olacaktır.

sommers, van de paar, karel dehayne, viddek, sabara ..... biz bulsak bulsak bunları buluruz ancak. bir visca, torje, donk beklemeyin

ha birde djokaj vardı :)

Uğurtan
08.04.2016, 17:26
Şayet Başakşehir'den bir oyuncu alacak isek ve bu alınacak kişi Visca değil ise kesinlikle Cenk Şahin'dir.

Not edelim. Genç, patlama ve piyasa yapması muhtemel yerli. Başkanın açıklamaları ile uyuşuyor.

Yavuz KÜÇÜK
08.04.2016, 17:33
Olgun abi nerelerde? Doğru bilgi verdiğine güvendiğim kişilerdendi.

Burak
08.04.2016, 18:39
Carlos Eduardo haberi vardı bugün Fotospor'da. Kendisi 'Trabzonspor ile görüşmedim' dedi.

Kaminski ve Bastos hayatlarında sakatlık yaşamamışlar bu avantaj. Tüm kategorilerde 50 maça yakın oynamış bu sezon Kaminski. Bence önemli bu. Sakatlıktan çok çektik.

gökhants1966
08.04.2016, 20:49
Oyuncu alınırken temel noktalar oyuncunun zekası ve çalışkanlığı olmalı bu iki özelliğe sahip olmayan oyuncular alınmasın.Yaşı ilerlemiş bir oyuncu alınacaksa yaşantısına ve karakterine bakılsın trabzon şehrine uyum sağlayamayacak oyuncular alınmasın.

Çalışkanlık+Zeka+Yeteneği birleştirecek oyuncuları kadromuza kattığımız zaman başarı kaçınılmaz olacaktır.Genel olarak maliyeti uygun oyuncular alınarak bir kadro oluşturulmalı ancak en az bir kanat oyuncusu,10 numara ve forvet olmak üzere 3 oyuncumuz tartışılmayacak seviyede olmalı.

Mücadele gücü ve sistem nekadar iyi olursa olsun takımda kilit öneme sahip oyunu her an değiştirebilecek 3 tane önemli oyuncun olmazsa sonuca gitmekte zorlanırsın.

Basında geçen bonservisi olmayan Marcin Kaminski ve Bastos stoperde iyi bir ikili olabilir.Sol Bek için ise bonservisi olmayan Eren Albayrak alınabilir.Lech Poznanda oynayan Marcin Kaminski ve Rostovda oynayan Bastosu wyscouttan izleyip yorumlamak lazım ama ben videolara bakamıyorum.

Ortasahada Bragalı Vukcevic ve Osmanlıdan Ndiaye iyi bir ikili olabilir.Vukcevic için 3 milyon Euro verilebilir.Ndiaye ise takas+1 milyona alınabilir.

Sağ Kanat için Aminu Umar idare edebilir.Takas+1 milyona alınabilir.

Sol Kanat için Bragada ki Rafa Silva gibi üst düzey bir oyuncu transferi lazım.Bu pozisyon için 7-9 milyon euro harcanabilir.

10 numaralı pozisyon için çok kaliteli bir oyuncu transferine ihtiyacımız var.Bu pozisyon için 8-10 milyon Euro harcanabilir.

Forvet pozisyonu için Edin Dzeko ya da Mario Gomez gibi komple bir oyuncuya ihtiyacımız var.Armin Hodzic geleceğin Dzekosu olarak gösteriliyor yani düşünülebilir.Bu bölge için 4-6 milyon euro harcanabilir.

Transfer için toplamda minumum 25-30 milyon Euro civarı bir paraya ihtiyacımız olacak.Eldeki oyuncularımızdan 15 milyon Euroya yakın bir para elde edebilirsek transferleri yapmakta çok zorlanmayız.Braga gibi disiplinli,sistemi olan iyi bir takım oluşturup üzerine koyarak devam edersek başarılı olabiliriz.Sistemi iyi olan çok koşan mücadele eden bir takıma oyunu çözecek 3 tane üst düzey oyuncu koyarsak şampiyonluğa oynayabiliriz.

asilhamsi
08.04.2016, 20:51
Carlos Eduardo haberi vardı bugün Fotospor'da. Kendisi 'Trabzonspor ile görüşmedim' dedi.

Kaminski ve Bastos hayatlarında sakatlık yaşamamışlar bu avantaj. Tüm kategorilerde 50 maça yakın oynamış bu sezon Kaminski. Bence önemli bu. Sakatlıktan çok çektik.

mevki ve takımları nedir?

artvints
08.04.2016, 20:56
vukcevic'in yanına çok dolaşan öne doğru topsuz koşu yapan bir orta saha bulunursa iyi bir ikili yakalamış oluruz. mesela bursa'da ki ozan böyle bir oyuncuydu. şımarık olmayanını bulabilirsek orta sahayı hallederiz. vukcevic tamamdır, inşallah çok talibi yoktur.

Ahmet Taşçı
08.04.2016, 21:22
Hem genç olacak, hem disiplinli olacak, hem potansiyeli olacak, hem profesyonel olacak hem adı adı duymamış olup bizi şampiyon yapacak kadar yetenekli olacak. Bize de hemen yedirdiler zaten bizim bu yıl yaptığımız scout olayını adamlar 10-15 yıldır kullanıyor. Eğer başkanın dediği gibi bonservisiz olayında gerçeklik payı %100 ise seneye de ondan sonraki sene de bişi olmaz bizden. Yok eğer bu çeşit blöf ise ki öyle olduğunu umuyorum...

Burak
08.04.2016, 21:57
mevki ve takımları nedir?
İkisi de stoper abi. Biri Lech Poznan'da diğeri Rus ligi lideri Rostov'da.

Burak
08.04.2016, 22:47
Evet, ilk transferimize hayırlı olsun diyelim bence. Şahsi fikrim gelecek. Kendisi çok istiyor - http://bit.ly/1SFaYmM

adiloş bebe
08.04.2016, 22:57
Evet, ilk transferimize hayırlı olsun diyelim bence. Şahsi fikrim gelecek. Kendisi çok istiyor - http://bit.ly/1SFaYmM
kendi ligindeki performansı pek iç açıcı değil ama umarım katkı verecek potansiyele bizim takımımızda ulaşır. Sabretmek bu tip oyunculara yaklaşımda çok çok önemli bence

Burak
08.04.2016, 22:59
kendi ligindeki performansı pek iç açıcı değil ama umarım katkı verecek potansiyele bizim takımımızda ulaşır. Sabretmek bu tip oyunculara yaklaşımda çok çok önemli bence
Kesinlikle. Takımın yapısı bu tür istatistikleri bence tolere edebilir bir hale gelir diye düşünüyorum ben. Skora katkıyı her oyuncu üstlenmeli. Kimin az ya da çok attığının önemi yok benim için. Ön planda takım olmalı. Javier Hernandez ilk sezonunda gol bile atamamıştı Meksika'da galiba.

artvints
08.04.2016, 23:01

çok iyi pres yapıyor.çift forvette iş yapabilir. biraz daha gözleyip almak iyidir ama çıkış yaptıktan sonra da alması zor oluyor.

adiloş bebe
08.04.2016, 23:07
Kesinlikle. Takımın yapısı bu tür istatistikleri bence tolere edebilir bir hale gelir diye düşünüyorum ben. Skora katkıyı her oyuncu üstlenmeli. Kimin az ya da çok attığının önemi yok benim için. Ön planda takım olmalı. Javier Hernandez ilk sezonunda gol bile atamamıştı Meksika'da galiba.
takım oyunu bu sezon bize o kadar uzak olan bir kavramki :) umarız gelecek sezon doğru hedeflerle başarabileceğimiz şeylerden biri olur. bu tip oyuncuların önemi her geçen yıl dahada artıyor.Hayırlısı olur umarım sezon sonuna kadar takip edilecek sanırım

gometra
08.04.2016, 23:12
Düz adam mode on: son vidyosu 2014 yılında yapılmış adam gelecek vaad etmiyordur. Görünen o ki patlama yaptığı yıllarda kapağı bi yere atamamış ve devamında da ortaya dikkat çekici bir şey koyamamış.

:)

Burak
08.04.2016, 23:18
Düz adam mode on: son vidyosu 2014 yılında yapılmış adam gelecek vaad etmiyordur. Görünen o ki patlama yaptığı yıllarda kapağı bi yere atamamış ve devamında da ortaya dikkat çekici bir şey koyamamış.

:)
2015'te de var ana CSKA Videos'a bir sempatim olduğu için onu ekledim sadece.

murmut
08.04.2016, 23:37
Adam Zrelak'in bayagi ayrintili bir Scout raporunu buldum, yaninda bir tanede videosu var ve video raporda yazilan cogu seyi dogruliyor.

http://www.dalessandroscouting.com/adam-zrelak.html

sasort
08.04.2016, 23:45
Marcin Kaminski sol ayaklı stoper ile anlaşıldı diyor yerel gazetede

bir izleyin derim ben ce iş var bu uşakta ne dersiniz

sasort
08.04.2016, 23:51

aynı haberde bastos ta yazıyor

ben bunu daha çok beğendim

bu ikisi alınırsa kale gibi defans olur biri ayağı düzgün

yeri geldiğinde ileri sorumluluk alacak ileri top taşıma uzun pas çıkarma özelliği var

bastos çok güzel tekmeye kafa uzatıyor bence fena değil heleki bedelsiz ise

sasort
09.04.2016, 00:04
aynı haberde bastos ta yazıyor

ben bunu daha çok beğendim

bu ikisi alınırsa kale gibi defans olur biri ayağı düzgün

yeri geldiğinde ileri sorumluluk alacak ileri top taşıma uzun pas çıkarma özelliği var

bastos çok güzel tekmeye kafa uzatıyor bence fena değil heleki bedelsiz ise

ikisininde sözleşmesi 30.06.2016 bitiyor

douglas kesin satılacak mustafa aykutta kadroda kalacak anlaşılan

ensarusta
09.04.2016, 00:07
bastosun videosunu izlediğim kadarıyla iş yapacak gibi gözüküyor. en sevdiğim defans oyuncusu tipi top rakipteyken topu gördüğü anda hamle yapıyor. rakibe hamle şansı tanımıyor. direk ayagını topa sokuyor. rakibin pozisyonunu bozuyor.rakibine yakın duruyor. hani forvetlerin en sinir olduğu yapışkan defans oyuncusu tarzında bi adama benziyor. birde paslarına ve oyununa bakınca top tekniği bizim mevcut defans oyuncularını topla 2 yle çarp.

sasort
09.04.2016, 00:19
bastosun videosunu izlediğim kadarıyla iş yapacak gibi gözüküyor. en sevdiğim defans oyuncusu tipi top rakipteyken topu gördüğü anda hamle yapıyor. rakibe hamle şansı tanımıyor. direk ayagını topa sokuyor. rakibin pozisyonunu bozuyor.rakibine yakın duruyor. hani forvetlerin en sinir olduğu yapışkan defans oyuncusu tarzında bi adama benziyor. birde paslarına ve oyununa bakınca top tekniği bizim mevcut defans oyuncularını topla 2 yle çarp.
tek sorun bizim yerel haberlere ne kadar itibar edilir

yazılan tüm topçular bu yıl söleşmesi bitiyor

Uğur Kalyoncu
09.04.2016, 00:19

Hocam bu elemani izledim begendim büyük takimin bir stoperinin barindirmasi gereken ozellikleri var da diger Santos u izleyemedim bu arkadasin tam adi nedir..

yattarahayranı
09.04.2016, 00:23
http://www.61saat.com/futbol/adam-zrelak-trabzonspor-a-mi-geliyor-h288983.html senin haberi paylaşmışlar

sasort
09.04.2016, 00:30
Hocam bu elemani izledim begendim büyük takimin bir stoperinin barindirmasi gereken ozellikleri var da diger Santos u izleyemedim bu arkadasin tam adi nedir..
Rostov'un 24 yaşındaki Angolalı golcü stoperi Bastos

sasort
09.04.2016, 00:31
bizimkiler kanat forvet 10 numara defans arıyor şu anda

anlaşılan sefa zaten gitti diyelim

yusuf ta gidici heral

marin erkanıda çıkaracaklar anlaşılane elden

artvints
09.04.2016, 00:35
cardozo'un trabzon'da attığı ilk golde hatayı yapan eleman değil mi bastos?

ilelebeTS
09.04.2016, 00:42
Marcin Kaminski ile Bastos tam birbirini tamamlıycak oyuncular gibi gözüküyor videolardan. Kaminski; ayakları iyi uzun boylu. Bastos; agresif, çabuk oyuncu.

Uğur Kalyoncu
09.04.2016, 00:52
Marcin Kaminski ile Bastos tam birbirini tamamlıycak oyuncular gibi gözüküyor videolardan. Kaminski; ayakları iyi uzun boylu. Bastos; agresif, çabuk oyuncu.

Aynen öyle birbirini tamamlayacak topcular..Kaminki yi cok tuttum ama Santos cok sinmedi içime...Büyük takimin bu 2 özellikte stoperleri olmali...Kaminski insallah degerlendirilir..

gometra
09.04.2016, 00:55
Kaminski soru işareti, Polonya milli takımına bile seçilememişse demek ki o kadar da iyi bi adam değil. Polonya'nın milli stoperleri belli sonuçta, oyuncu havuzuna bil girememiş. Tek vdyoyla karar vermek çok sağlıklı değil bence.

Bastos da Dougls tarzı bi adam, ama ondan daha hızlı daha hamleli. Şahsen ben hala Djilobodji'nin kiralanmasından yanayım bu konuda. Ama Bastos alınır yanına ayağına hakim bi stoper koyulursa iş yapabilir.

slmn
09.04.2016, 01:02
Polonya deyince Kapustka geliyor aklıma hep, şu adamı kaçırmasak keşke.

ensarusta
09.04.2016, 01:40
arkadaslar bence basında çıkan haberlerin çoğu asılsızdır. bu scout ekibi bir iki aydır topçu izliyor ve izlemeye devam ediyor. şimdiden ellerindeki liste epey genişlemiştir ve genişlemeye devam ediyor. sonuçta bu havuzdan seçim yapacaklar ama seçimi yeni gelecek hoca yapacak. şuan için şunu aldık bunu alıyoruz gibi çıkan haberler gerçeği pek yansıtmayacaktır. ha belki basında çıkan isimlerin bazıları scout ekibinin elindeki listede olabilir ama dediğim gibi bu geniş listedeki isimlerden kimler gelecek konuşmak tartışmak için erken. bence basına farklı isimler servis edip ters köşe yapacaklar. gönül isterki hakim ziyech gibi oyuncuları alabilsek ama çok zor. genç bir oyuncu avrupa da bu seviyeye gelmişse piyasa yapmışsa kariyer hedefi açısından bize gelmesi bizi tercih etmesi imkansız gibi, birde avrupa kupalarına gidemezsek siz düşünün. artı artık birçok avrupa kulubu bu tür oyunculara parayı basıp anında alıyor. bizim yarışmamız imkansız haliyle. biz hakim ziyech gibi oyuncuları 2-3 sene önce keşfedersek alabiliriz. yani bir tık altı adamlara bakmamız lazım. muharrem usta yeni stada seyirci çekme taraftara heyecan katma adına paraya kıyıp en azından bir tane yıldız oyuncu mutlaka alacaktır. bakalım bu oyuncu hakim ziyech gibi yıldızı yeni parlamış 25 yaş altı adammı olacak yoksa yaşı 30 a yaklaşmış tüm dünyada tanınan tarzda bir adammı olacak bekleyip göreceğiz.....

kayseriliyiz
09.04.2016, 01:43
Bence hocayla da anlasildi onun istegine göre bakiliyor oyuncular.
Bakalim hayirlisi ama iyi olacak insallah kulüp yapisi iyiye dogru gidiyor.

Envoyé de mon ASUS_Z00AD en utilisant Tapatalk

ysfemr
09.04.2016, 01:58

bu eleman klübünde sol bek oynuyormuş çogunlukla yalnız :)

slmn
09.04.2016, 02:35
bu eleman klübünde sol bek oynuyormuş çogunlukla yalnız :)

İlginç, transfermarkt profilinde yan mevki olarak bile gözükmüyor sol bek.

gometra
09.04.2016, 02:59
İlginç, transfermarkt profilinde yan mevki olarak bile gözükmüyor sol bek.

Özel okula yazdırılıp okuma kafası olmadığı anlaşılınca sanayiye çırak verilen çocuk gibi olmuş, allahtan kaleye geçirmemişler :)

Ertan1982
09.04.2016, 07:16
adam okudum kadar aradimiz tip olabilir.pahali degilse alinabilinir.adam solbek degil sol bekte oynamis.origin sol acik ama iceri kat eden.forvet olarak da oynadi yardimci forvet olarak oynuyormus savasci vs.sol tarafta her yerde oynamis.

Ahmet Taşçı
09.04.2016, 09:34
Adam zyrek'ın bana göre muhammet beşirden hiçbir farkı yok sırf yabancı sevdasına bu adama para vermenin alemi de yok. Gelirse çok gereksiz transfer. İlla bir genç forvet olacaksa bende tek isim hodzic olmalı.

Ertan1982
09.04.2016, 09:58
Adam zyrek'ın bana göre muhammet beşirden hiçbir farkı yok sırf yabancı sevdasına bu adama para vermenin alemi de yok. Gelirse çok gereksiz transfer. İlla bir genç forvet olacaksa bende tek isim hodzic olmalı.

oyuncu dogru yanlis herkezin kendi fikri var.ama oyuncuyu muhammed ile kiyaslamak yanli.genc olmalari haric stilleri benzemiyor bile.adam daha cok yardimci forvet geziyor kanatta oyniya biliyor muhammed daha cok golcu sayilir iisini nitelikleri ayri.

Burak
09.04.2016, 10:04
Zrelak tarzı bir oyuncu senelerdir ülkemizde aslında. Aynı memleketten Stoch bu stile yakın aslında ama Fener vermez bence. Hem daha olgun. Zrelak'ı bizim bekleme kapasitemiz yok malesef.

asilhamsi
09.04.2016, 10:19
Zrelak tarzı bir oyuncu senelerdir ülkemizde aslında. Aynı memleketten Stoch bu stile yakın aslında ama Fener vermez bence. Hem daha olgun. Zrelak'ı bizim bekleme kapasitemiz yok malesef.

ümit milli mac dısında 90 dakika izlemedim.Ama bana kalırsa özellikle iki kanat oyuncumuzun cok etkili isimler olması gerekli.

Bu sezon kanat oyuncuları yuzunden deniz,cardozo,muhammet gibi oyuncuların hepsi verimsiz oldu.

asilhamsi
09.04.2016, 10:21
bana kalırsa sag taraf icin umar ve sol taraf icin zralek dusunuluyor.Merkez forvet transferi ise biraz daha kaliteli olacak.

Ortasahada ndiaye-ekici-vukcevis uclusu dusunuluyor.

Aslında bakdıgınız zaman oldukca yırtıcı bir kadro olur.ama uretkenlik konusunda soru işaretleri var.

asilhamsi
09.04.2016, 10:22
----ekici----vucevic---ndiaye---

umar--------transfer---------zralek

nasıl olur sizce?

Alika87
09.04.2016, 10:59
----ekici----vucevic---ndiaye---

umar--------transfer---------zralek

nasıl olur sizce?

Bana kalsa santrfor Muhammet oynatırım ve o paraya zrelak yerine daha etkili ve tehlikeli kanat forveti alırım, örnek luciano narsingh, leon bailey yada Arjantin'den cristian espinoza. Başka isimler de olabilir tabi.

Ertan 51
09.04.2016, 11:09
Zrelak - Bastos - Kaminski
Hoca belli ve skut ekibimizle ortak hareket ediyorsa,
stoperin birbirini tamamlayan oyuncular olması gerektiğini de biliyorlardır,
kanat forvetin önemini de biliyorlardır,
takımın şu an kangren bölgelerini de biliyorlardır,
o sebeple hiç isimlere takılmıyorum ben,
yeter ki 2. satırdaki düşündüğüm gibi olsun.

asilhamsi
09.04.2016, 11:12
Bana kalsa santrfor Muhammet oynatırım ve o paraya zrelak yerine daha etkili ve tehlikeli kanat forveti alırım, örnek luciano narsingh, leon bailey yada Arjantin'den cristian espinoza. Başka isimler de olabilir tabi.

akla yatkın geliyor.Sonucta muhammet icin hatırı sayılır bir harcama yaptı.Muhammetin skora katkısı istenen seviyede olmazsa Skorer kanat oyuncuları ve merkez forvet gol yukunu paylasırlar.

Tıpkı sampiyon oldugumuz seneki gibi.

asilhamsi
09.04.2016, 11:15
eskişehir kume duserse engin bekdemir mutlaka alınmalı.Hem kanatta hem de forvet arkasında mukemmel bir rotasyon oyuncusu olur

Ertan 51
09.04.2016, 11:27
eskişehir kume duserse engin bekdemir mutlaka alınmalı.Hem kanatta hem de forvet arkasında mukemmel bir rotasyon oyuncusu olur
Aslimim o satılmışlar küme düşsün de nalet olsun onların topçusuna,
şehrin altın anahtarını verseler gözümde değil :cool:

Ahmet Taşçı
09.04.2016, 11:29
MARTİN BRAİTWAiTE henüz 24 yaşında Danimarka milli takımında da oynuyor, toulusede kulübünde forma giyen futbolcunun şuan değeri 3.5 m euro. Ben beğendim.

Alika87
09.04.2016, 11:49
akla yatkın geliyor.Sonucta muhammet icin hatırı sayılır bir harcama yaptı.Muhammetin skora katkısı istenen seviyede olmazsa Skorer kanat oyuncuları ve merkez forvet gol yukunu paylasırlar.

Tıpkı sampiyon oldugumuz seneki gibi.

yani muhammet kötü oyuncu degil ve bu ligde kendisini ispat etmis bir oyuncu. Onu hemen yedege atmak pek mantikli gelmiyor bana. Iyi bir takim icinde muhammet önemli bir parca olabilir. Bunu gösterdi ve bizde bile bunun sinyallerini verdi. Transfer önceligimiz bu iki kanat forveti olmasi lazim. Bizim ligde neredeyse hic saglam bek yok. Bu zafiyeti kullanacak oyunculara ihtiyacimiz var. Transfer bütcemizin büyük kismi bu iki tane cok iyi kanat forvete forvete harcamamiz lazim. Merkez orta sahaya Bragali Vukcevici aldikmi kadro baska takviyesiz bile ilk 3e girer ve sampiyonluk yarisinda müsade ettikleri kadar kalir.

İ. SARAL
09.04.2016, 12:06
MARTİN BRAİTWAiTE henüz 24 yaşında Danimarka milli takımında da oynuyor, toulusede kulübünde forma giyen futbolcunun şuan değeri 3.5 m euro. Ben beğendim.

İyi oyuncu ama o kadar bonservis ödeyemeyiz.

İ. SARAL
09.04.2016, 12:07
Kaminski'yi çok beğendim. Ayaklarına hakim, akıllı oyuncu. Böyle adamlar istiyorum. Çakma yıldız, ölü oyuncu, pili bitik adam istemiyorum.

İ. SARAL
09.04.2016, 12:13
Dediğiniz gibi Kaminski-Bastos güzel tandem olur ama 2'sinden 1'i alınır bence. Stoper, sol bek gibi eksikler için bedava veya ucuz oyuncular tercih edilmeli. Gole yakın 10 numara, sağ forvet ve santrafor mevkileri için para harcanabilir.

Uğur Kalyoncu
09.04.2016, 12:58
Video görüntülerinden topcu alinmasina karsiyim ama Kaminski nin tekniği oyun görüşü yaşı bizim icin gayet iyi devamliligi da varsa sözleşmesi bitiyor zaten degerlendirilebilir...

emrhan61
09.04.2016, 13:02
Parayı defansa değil hücuma harcamak gerek. Ve defansa en az bir tane tecrübeli oyuncu alınması lazım.

artvints
09.04.2016, 13:03
bu oyuncular alınırsa yumlu oynar :) sonra suçlu yumlu olur.

Uğur Kalyoncu
09.04.2016, 13:10
bu oyuncular alınırsa yumlu oynar :) sonra suçlu yumlu olur.

Onu her firsatta söyledik cok kalburüstü topcu alınmadığı muddetce Yumlu oynar,oynayacak,göreceğiz ama ben Kaminski yi beğendim yanina Zambrano gibi bir adamla ideal ikili olusturulabilir..