PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor Başkanı Kim Olmalı

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

Hüseyin Başoğlu
17.05.2013, 14:08
Ben Sadri Şener ve Hakan Kulaçoğlunun birlik olup seçime girip fark atarak kazanacağını düşünüyorum....

Muharrem ustada seçimi kaybettikten sonra sanırım klüpe verdiği yaklaşık 600 lirasını geri ister...Borumu 600 lira !!

Veysel
17.05.2013, 14:09
Alayına İ$yan ölümün€ Muharr€m U$TA

TRABZONSPOR ~| '

Anıl C
17.05.2013, 14:12
usta bu saatten sonra ceketini koysa alir baskanligi

Mehmet BAŞ
17.05.2013, 14:13
Başkan olabilmek için illa paraya pula şana şöhretemi ihtiyaç vardır ?? Sen ve ya ben neden başkan olamayalım....Ha ama yinede sorunu cevaplıyım...Kulaçoğlunun senden benden farkı 1-Projelerinin olmasıdır 2-Uzman ekiplerle kontağa geçmiş olmasıdır...3-bir planın olmasıdır uzar gider...ama sen kendini küçük görme...Trabzonspor'un paralı değil zeki ve idealist başkanlara ihtiyacı var...

Ayriyetten bana göre Santrafor ve Stoper bölgesi haricindeki bölgelere kendi kaynaklarımızla iyi bir kadro kurabiliriz....Hakan Kulaçoğlu bu konuda haksız değil..

Başkan olamazsın diye bir şey yok,
Başkan olursun ama başarılı olamazsın işte...

3 ay sonra tüm sülaleni anan bir taraftar grubu ile kısır bir çekişme içine girip istifa edersiniz...

Meselenin özü burası...

alper*
usta bu saatten sonra ceketini koysa alir baskanligi
Ceket mi çok pahali biz mi çok ucuzuz?

kral 61
Trabzonsporun Yeni başkanı Muharrem Usta denmesine az kaldı :) :)

serkanholep
17.05.2013, 14:14
sadri başkan kimi destekliyor acaba

en azından kim olsun ister bilen var mı

Anıl C
17.05.2013, 14:14
Ceket mi çok pahali biz mi çok ucuzuz?

ceketi koyan cok kiymetli

alper*
17.05.2013, 14:15
ceketi koyan cok kiymetli
Anladım.

seyduna_efil
Fenerbahçe de ki "cemaat bizi ele geçiriyor" paranoyası ile bizde ki şuan " para Trabzonspor U teslim alıyor" paranoyası arasında gram fark yok.

backcomejaja
Başkan olabilmek için illa paraya pula şana şöhretemi ihtiyaç vardır ?? Sen ve ya ben neden başkan olamayalım....Ha ama yinede sorunu cevaplıyım...Kulaçoğlunun senden benden farkı 1-Projelerinin olmasıdır 2-Uzman ekiplerle kontağa geçmiş olmasıdır...3-bir planın olmasıdır uzar gider...ama sen kendini küçük görme...Trabzonspor'un paralı değil zeki ve idealist başkanlara ihtiyacı var...

Ayriyetten bana göre Santrafor ve Stoper bölgesi haricindeki bölgelere kendi kaynaklarımızla iyi bir kadro kurabiliriz....Hakan Kulaçoğlu bu konuda haksız değil..

Başkanlık artık sadece kulubu idare etmekle bitmiyor.. Federasyon seçimi olur başkan adayı çıkarmaya çalışırsın kurullara adam verirsin anadolunun abisi rolun var birçok kulube sözün geçirmen gerekir vs vs bu etkinliği sağlayacak sözü dinlenecek çapı kulaçoğlunda görmüyorum..

Proje dediğin şey nerde ben niye göremiyorum plan proje sitesine koyduğu bunları yapacağız bunları yapmayacağız maddeleri mi ?

Bana hiçbir planının olmadığı fikrini veriyor planı olan başkan adayı onu anlatır bu adamın 2 cümlesinden biri Muharrem ustaya laf atmak diğeri kupa hakkımızdır demek ve onun arkasına saklanmak

Hüseyin Başoğlu
Başkan olamazsın diye bir şey yok,
Başkan olursun ama başarılı olamazsın işte...

3 ay sonra tüm sülaleni anan bir taraftar grubu ile kısır bir çekişme içine girip istifa edersiniz...

Meselenin özü burası...

Özkan Sümer'in parası varmıydı ?? Yoktu...Gayette iyi yönetti Trabzonspor'u...

Bugün Şenol Güneş Başkan olsa oda aynı şekilde gayet iyi yönetir bu klübü...

Mesele kişide para pul olmasında değil....Sen doğru ekiplerle doğru planlama ile çalışırsan cebinden 1 kuruş para koymadan klübün kaynaklarıyla fazlasıyla şampiyon olursun...

backcomejaja
17.05.2013, 14:17

Mesele kişide para pul olmasında değil....Sen doğru ekiplerle doğru planlama ile çalışırsan cebinden 1 kuruş para koymadan klübün kaynaklarıyla fazlasıyla şampiyon olursun...

Kardeşim Şenol ve Özkan hocayı Hakan Kulaçoğlu'yla aynı kefeye mi koyuyorsun ??

Adamlar futbolculuktan hocalığa kulubun efsanesi olmuşlar artık onlarla bir gördüğün adam Hakan Kulaçoğlu

seyduna_efil
17.05.2013, 14:18
İbrahim Hacıosmanoğlu: ''2010-2011 sezonunun şampiyonu biziz ama o kupa kirlenmiştir, müzeye girmemesi lazım. Onu sahilde anayolun üzerinde bir anıt yapıp oraya dikip bütün namussuz insanlara ibretle sergilememiz lazım” dedi.

ADAM ADAM :alkış::alkış::alkış::alkış:

Çok konuşup,bol bol vaat eden ,mangalda kül bırakmayan insanlar genelde iş yapmazlar

Bu yüzden Hacı'nın söylemleri bana hiç inandırıcı gelmiyor.

Courage
17.05.2013, 14:18
Arkadaşlar artık 1975-1985 yıllarının dünyasında değiliz.
Sadece spor alanında değil, birçok şeyde değişim yaşandı dünyada.
1950 finansal kriz döneminden sonra dünyada "Küreselleşme" etkisini göstermeye başlamıştır.
1960-1970'li yıllarda küreselleşme paralelindeki hareketler ülkemizde olmasa da ABD ve Avrupa'da etkisini göstermeye başlamış, dünya farklı bir eksene doğru kaymıştır.
Nihayet 1990'lı yıllara gelindiğinde dünya küreselleşme yolunda önemli bir adım atmış,
Özellikle de İnternet'in dünyada kullanılmaya başlaması ve TV kültürü ile küreselleşme büyük bir adım atmıştır... Artık 1990 ve öncesinin anlayışı değişmeye başlamış ve günümüzdeki modern iş yaşamının tohumları yavaş yavaş kendini göstermeye başlamıştır.

Nihayet 2000 yılına gelindiğinde dünyanın ne kadar değiştiği gözler önüne serilmiştir.
Ülkemiz açısından bakıldığında 2000 yılı ve sonrası dünyaya entegre bir ülke olmamız açısından önemliydi...
Son 10 yılı değerlendirdiğimizde Türkiye "Küreselleşmeyi" tamamen özümsemiştir.
Artık Global ölçekli firmalarımız kendini iyiden iyiye hissettirmiş, önemli iş adamları dünya piyasasında adını duyurmuştur...

Baktığımız zaman 50-60 yıllık bu dönem içinde dünya bir evrim geçirmiştir.
"Küreselleşme" o kadar derin ve etkili olmuştur ki bazı devletler bu değişime ayak uyduramamış ve sömürge haline gelmiştir... Bakınız "Sosyal devlet" anlayışı küreselleş ile yok olma tehdidi ile karşı karşıya gelmiştir. Hala günümüzde bunun tartışmaları var.

Artık özel teşebbüs kavramı dünyaya hakim olmuştur.
Devletler yatırım yapan pozisyondan çıkıp yatırımları almaya çalışan bir pozisyona kaymıştır.
Kabul etsek de etmesek de artık dünyayı şirketler yönetiyor.
Hepinizin malumudur ABD yönetimi üzerinde önemli birkaç şirket büyük söz sahibidir.
Ülkemiz açısından da bu gerçek değişmiyor.
Baktığınız zaman ekonomi üzerinde bir karar alınırken büyük ölçekli şirketlerin CEO'ları ile beraber hareket ediliyor.
Sizin anlayacağınız hem devlet değişti hem de anlayış...
Dünyada artık ordularınız değil, sahip olduğunuz "Para Gücü" konuşuyor.
Devletler artık Tank, Tüfek ile savaşmıyor, önce ekonomi ele geçiriliyor.
Ekonomik savaşlar oluyor...
Baktığınız zaman halkın gözünde de bu durum aynı...
Irksal ve etnik sorunların olduğu yerler genel olarak ekonomik problemlerin yoğun olduğu bölgeler.
Kişi başı yıllık geliri 20.000 Euro olan hiç bir ülkede etnik, ırksal, dinsel problemler yok...
Bunlar tesadüf değildir..
Şunu kabul edelim bir kere, ekonomik güç her şeydir şu zamanda...
Eğer güçlü bir devlet, güçlü bir şirket, güçlü bir kulüp, güçlü bir insan olmak istiyorsanız maddi gücünüz olmak zorunda...
Bu 2*2=4 gibi bir şey...

İşte böyle bir dünya var önümüzde...
"Küreselleşme" ile birlikte dünyanın dengeleri alt-üst olmuştur.

İşte böyle bir evrilmenin yaşandığı son 50-60 yılda sportif bakış değişmedi mi zannediyorsunuz?
1970-1980-1990 yıllarının anlayışı günümüz koşullarına hitap etmiyor.
Ne kadar uyarlamaya çalışırsanız çalışın tam anlamıyla başarılı olamazsınız.

Trabzonspor'u ele aldığımızda 1970-1985 yılları arasında yaptıkları ile gerek Türkiye gerekse de dünyada adını duyurmuştur.

Fakat bu yıllardan sonra değişen ve gelişen dünyaya ayak uyduramamıştır.
Bunun altında birçok politik ve kişisel çekişme vardır. Onlar ayrı meselelerdir.
Fakat bu geri gidişin en büyük nedeni "EKONOMİDİR"
Küreselleşer dünyadan Trabzon yeteri payı alamadı, gelişemedi, kabuğunu kıramadı.
Bu doğrutan Trabzospor u da etkiledi. Şehrin ekonomik dinamikleri yerinde saydı...
Hiç kuşku yok ki bu yerinde sayma Trabzonspor'un gücünü yıllar içinde eritti.

Şimdi yeni bir model, yeni bir anlayışa ihtiyaç duyuyoruz.
Bu model öyle samanlıkta iğne aramak değil...
Önümüzde bir sürü örnek var... Bu modelleri uygulamamız gerekiyor.

En önemlisi bizim ekonomik olarak günümüz koşullarına ayak uydurmamız gerek...
Bugün senin takımın halka açık bir şirket konumunda. O nedenle bu şirketin kar etmesi lazım.

1970'lerdeki anlayışı bugün devam ettiremezsin.
Artık romantik olmayı bırakalım ve gerçekleri görelim.
Bu takımın sponsor gelirlerinden tutun bilet gelirlerine kadar kendini geliştirmesi gerek...
Yarıştığınız takımların bütçelerine yaklaşmanız gerek...

"Para" artık olmazsa olmaz bir şeydir.
Trabzonspor' un da paraya ihtiyacı vardır, Para edecek oyunculara ihtiyacı vardır.
Sistemli bir alt yapıya ihtiyacı vardır. Bu alt yapıdan para kazanmaya ihtiyacı vardır.

Bazılarımız Atletic Bilbao demişler. Ne güzel dediniz :)
O takımın alt yapı sistemini bilen var mı? Buna ben de dahil...
Onların alt yapısından çıkan 1 oyuncusuna 25-30 milyon Euro değer biçilirken senin oyuncuna ne veriliyor?

Onların sponsor gelirleri ne? Sizin geliriniz ne?
Her şeyi geçtim Atletic Bilbao en son ne zaman şampiyon oldu liginde?

Bizim artık yeni anlayışa geçmemiz gerek...
1980'li yılların romantik dönemlerini geride bırakalı çooook uzun zaman oldu.
O nedenle günümüz çağına ayak uydurmamız şart.

İnternet kullanan ve cebinde İPhone'la dolanan insanları 1970'lerde yaşamadığımıza dair uyardığınız için teşekkürler! :rolleyes: Siz olmasanız varya... İspanyol Paça pantolon sipariş verecektik direkten döndük.

İnsanların Muharem Usta ve onun tarzındakilerden neden kaçtığı bu ''üstten bakan'' dilde saklı. Parayı ne şekilde kazandığı kimlerden yardım alıp kimlere sırtını dayadığı 5 yaşındaki çocuğun bildiği insanların topluma vizyon ve ekonomik tarih dersi vermesi.....

Adamlar ben yoksam ''para yok '' diyor. İyi de kardeşim sen yoksan yayın geliri yokmu , kazandığın maç başı geliri yok mu, borsa geliri yok mu ,HES geliri yok mu , ürün satış geliri yok mu ????

Senden başka gelecek kimsenin şahsi gayretiyle bulabileceği para yokmu?

Bu ne ukalalık böyle yahu? Sanki Etiyopya'dan takımın başına geçecek.Şu kongre süreci olana dek kulüp tarihinde ekonomik duruma vurgu yapılan başka bir zaman aralığı yok inanın. Hepsi belli bir yönlendirmenin eseri.

Muharrem Usta'nın Şike süreci için ne yapacağını hem kendi sözlerinin hemde Oktay Saral'ın sözlerinin içinde bulabilirsiniz.

Ne diyordu OKTAY SARAL ;
''Sen o sene şampiyonlar ligine gittin mi? Gittin. Cebine daha önce hiç girmediği kadar para girdimi? girdi . eeee ne uzatıyorsun kupa kupa diye diye!!! ''

Al sana yeni çağ anlayışı...

Mehmet BAŞ
17.05.2013, 14:20
Siz gerçekten Muharrem Usta'nın Trabzonspor'a çok büyük paralar hibe edeceğini mi düşünüyorsunuz? Ya da sadece ticari kariyeri nedeniyle para getirecek kaynakları yaratacak kadar usta bir tüccar olduğu için mi kendisine bu güveniniz? Bunca yıldır üye dahi olmayı aklına getiremeyen beyefendinin kulübe para hibe etmeyeceğini yani sizin tabirinizle o kadar "romatik" olmadığını sokaktaki çocuk dahi bildiğine göre, diğer seçenek sadece bir "ümit" olarak kalıyor. Zira Muharrem Usta'nin "Paralı Başkan" projesinden başka somut bir projesini göremedik. Eğer sizin bildiğiniz birşey varsa paylaşın herkes öğrensin, yoksa emek verip yazdığınız uzun uzun yazıların içi çok boş kalıyor.

Sayın Kurt61, Muharrem USTA paralı başkan modelinde bir başkan değil...

Sanrım kendisini dinlemediniz.

Ben M.USTA'yı tek bir nedenle istiyorum,

Kulübü profesyonel anlamda yönetecek olması ve bunu başaracak gücünün olması...

Bizim kulübümüzün artık profesyonel bir anlayış ile yönetilmesi lazım.

Şirket mantığı ile yönetecek bir kimse gerekli...

M.A.Y dönemindeki anlayış öldü diyorum.

Size nasıl bir izlenim verdi bilmiyorum ama M.USTA gerçekten modern çağın gereklerine göre bu kulübü yönetecek bilgi ve deneyime sahip...

Bu nedenle M.USTA diyorum.

Yoksa birilerinin zikrettiği gibi paralı başkan değil bu adam... Dün akşam kendisi de dedi, ben paralı başkan modeli değilim diye...

Dün akşam şike konusu dışında iyi ifade etti kendisini bana göre.

Badaloğlu
17.05.2013, 14:22
Alayına İ$yan ölümün€ Muharr€m U$TA

TRABZONSPOR ~| '

Veyselciğim, Muharrem Usta'yı desteklemek için isyana ne gerek var? hele hele gelip geçici bu işler için ölmeye değer mi? Muharrem usta Trabzonspor'un başkanlığın aday olup Trabzonspor'u çok iyi yerlere getirmek istiyor değil mi? E diğer adaylarda aynı şeyi söylüyor... Onlarda bu camianın iyi yerlere gelmesini istiyor onlarda Trabzonspor'lu...

Muharrem Usta'yı destekleyebilirsin bunada herkesin saygı duyması gerekir zaten... Ama ölmek, alayına isyan bu benzetmelerin ve söylemlerin çok şık olmamış...

Hüseyin Başoğlu
17.05.2013, 14:22
Başkanlık artık sadece kulubu idare etmekle bitmiyor.. Federasyon seçimi olur başkan adayı çıkarmaya çalışırsın kurullara adam verirsin anadolunun abisi rolun var birçok kulube sözün geçirmen gerekir vs vs bu etkinliği sağlayacak sözü dinlenecek çapı kulaçoğlunda görmüyorum..

Proje dediğin şey nerde ben niye göremiyorum plan proje sitesine koyduğu bunları yapacağız bunları yapmayacağız maddeleri mi ?

Bana hiçbir planının olmadığı fikrini veriyor planı olan başkan adayı onu anlatır bu adamın 2 cümlesinden biri Muharrem ustaya laf atmak diğeri kupa hakkımızdır demek ve onun arkasına saklanmak

Demekki Kulaçoğlunu hiç dinlememişsin...Yada işine gelicek yerleri dinlemişsin...

Ayriyetten verdiğin federasyon örneği ise biraz tutarsız..Dediğin gibi Trabzonspor'un anadolunun abisi rolü vardır ve tff de ona göre oyu vardır...Kulaçoğlunu dinlesinler dinlemesinler çok önemli değil oda ona göre biri destekler ona göre kurullara adam yerleştirir....Bu tarz seçimlerde kişilerin değil kurumların isimleri öne çıkar...

Ayriyetten Kulaçoğluna projesiz diyorsun ustanın bir projesi var mı ?? Muharrem Usta'nın bütün seçim stratejisi ; Sorunları hatırlat çözüm söyleminde bulunmadan sorunlar üzerinden oy toplamak değil mi ?? bir düşün bakalım neler diyor...

Derin Trabzonspor'u sileceğiz...Sadece sorunu anlatıyor herhangi bir çözüm vs.. var mı ?? yok..

Klübü barcelona dortmund gibi yöneteceğiz...Bunu zaten ilkokuldaki çocuğa sorsan oda söyler...Herhangi bir özgünlük yok nasıl yapılacağına dair bir söylem yok...Sadece klüpte alt yapı sorunu var ve bunu düzelteceklerini söylerekten prim yapmaya çalışıyorlar...

Klübün maddi sıkıntısı var bunu çözeceğiz diyor...Nasıl çözecek herhangi bir plan proje anlatıyor mu ?? Anlatmıyor kendi cebindeki parayı işaret ediyor çözüm olarak...E arkadasım bu adam gelip 200 Trilyon bağışlıcak değil ya...Bu borcu nasıl bitirceğine dair somut bişi var mı ?? O da yok...

Vs. vs. uzar gider...

serkanholep
17.05.2013, 14:23

parayı idare etmek kolay değildir

şirket idare etmek kolay değildir ve tecrübe ister

bilgi ister

başkan anlamıyorsa yönetiminde bu işlerden profosyonel düzeyde anlayan kişilerin olması gerekir

her şeyi başkan yapmaz zaten ama yönetimi iyi olmayan iyi başkanlar da başarılı olamıyor maalesef. sadri başkanın 2. dönemi gibi

Mehmet BAŞ
17.05.2013, 14:23
Salih Bildiren..

Herkesin anlayışı farklı...

Kabul ederiz etmeyiz ama bu zamanda dünyanın çarkı para ile dönüyor.

Bekir
17.05.2013, 14:24
Çok konuşup,bol bol vaat eden ,mangalda kül bırakmayan insanlar genelde iş yapmazlar

Bu yüzden Hacı'nın söylemleri bana hiç inandırıcı gelmiyor.

Aklıma direk M.Usta geldi.

Hüseyin Başoğlu
17.05.2013, 14:24
Kardeşim Şenol ve Özkan hocayı Hakan Kulaçoğlu'yla aynı kefeye mi koyuyorsun ??

Adamlar futbolculuktan hocalığa kulubun efsanesi olmuşlar artık onlarla bir gördüğün adam Hakan Kulaçoğlu

Asıl anlatmak istediğimi anlamayıp çarpttırmakta ısrarcısın....Hakan Kulaçoğlunun 20 senesi bu klüpte geçmiştir futbolcu olmadığı için efsane değildir onun haricinde çok yükünü çekti bu klübün...

Ustaalioğlu
17.05.2013, 14:25
bende diyorum ki Sadri şener aynı ekiple seçime girse yine kazanır.....

Nevzad şagar a oy mu verecez.

Bekir
17.05.2013, 14:26
Sadri Şener seçime girerse Usta'nın oylar bölünür,çok da iyi olur.

Ahmet Kuru
17.05.2013, 14:27
Muharrem Usta ya karşı gelmeyin. Başkan olursa sizi parayla döver. Balya balya atar üstünüze paraları ezilirsiniz sonra:D

Hüseyin Başoğlu
17.05.2013, 14:27
parayı idare etmek kolay değildir

şirket idare etmek kolay değildir ve tecrübe ister

bilgi ister

başkan anlamıyorsa yönetiminde bu işlerden profosyonel düzeyde anlayan kişilerin olması gerekir

her şeyi başkan yapmaz zaten ama yönetimi iyi olmayan iyi başkanlar da başarılı olamıyor maalesef. sadri başkanın 2. dönemi gibi

Ona bir itirazım yok...Ama çözümü çok basit..CEO..

Ayriyetten m.ustanın çok parasının olması parayı iyi yönettiği bildiği manasına gelmez....Medical Park'ın CEO'su var mı ??

Mehmet BAŞ
17.05.2013, 14:28

Ya arkadaş gerçekten sana bir şey demeyeceğim artık...

Sen dilediğini düşünmeye devam edebilirsin.

Öncelikle senin hedefin ne bunu bir belirlemek gerek...

Ayrıca Özkan Sümer, Şenol Güneş gibi isimleri nasıl Hakan Kulaçoğlu ile eş değer görüyorsun anlamıyorum... Vallahi uçtunuz artık!

alper*
17.05.2013, 14:29
Veysel kardeşim, burası slogan atma yeri değil. Muharrem Usta'yı savunuyorsan savun ama Trabzonsporlular senin desteklemediğin bir adayı destekliyor diye onlara ''hain'' diyemezsin!

Saygı duy, saygı duyulasın... Güzel tartışma ortamını amacından saptırmayalım...

Lütfen...
Ahmet abi, Veysel kardeş tariz yapmak istiyor sanırım :)
Muharrem Usta'yı desteklemediği halde abartılı şekilde öyleymiş gibi davranarak bize bir şeyler anlatmaya çalışıyor gibi.

Bekir
17.05.2013, 14:29
Hacı hakkımız olan,öyle ya da böyle bize gelecek kupayı alacağım deyince büyük vaat oluyo,M.Usta Trabzonspor'u Dünya kulubu yapacağım deyince büyük vaat olmuyo.

Şike konusunda tatmin olmadım diyen spikere bile cevap veremedi Usta.

kral 61
17.05.2013, 14:30
Veysel kardeşim, burası slogan atma yeri değil. Muharrem Usta'yı savunuyorsan savun ama Trabzonsporlular senin desteklemediğin bir adayı destekliyor diye onlara ''hain'' diyemezsin!

Saygı duy, saygı duyulasın... Güzel tartışma ortamını amacından saptırmayalım...

Lütfen...

Ama onlar M.Usta destekliyoruz diyede bize şu partidensiniz şikecilerle birliktesin ve Trabzonspor düşmanısım diyorlar ama bunları bize derken nerdeydiniz

Hüseyin Başoğlu
17.05.2013, 14:30
Ya arkadaş gerçekten sana bir şey demeyeceğim artık...

Sen dilediğini düşünmeye devam edebilirsin.

Öncelikle senin hedefin ne bunu bir belirlemek gerek...

Ayrıca Özkan Sümer, Şenol Güneş gibi isimleri nasıl Hakan Kulaçoğlu ile eş değer görüyorsun anlamıyorum... Vallahi uçtunuz artık!

Benim hedefim bağımsız kendi kaynaklarıyla ve öz değerleriyle başarıya ulaşan bir Trabzonspor...

Diğer konularda ise anlatmak istediğimi anlamak yerine çarptırmaya gittiğiniz için kendimi yoramıcam anlatmaya...

MuratJ
17.05.2013, 14:31
Şike üzerinden Usta'ya vuranlar son 1 senedir Sadri Şener ve yönetiminin şike sürecinde yaptığı icraatları bana anlatsınlar da göreyim. Faruk Özak ile göbek bağını bana anlatsınlar da göreyim. Bide bunu diyenler Şahenk'in TS'a olan sponsorluğunu bana izah etsinler. Birde Şenol Güneş'înde gülerek yer aldığı AUDİ'li araba karelerini bana izah etsinler tüm yönetimle birlikte. Bu karelerin Usta'nın sponsorluk görüntülerinde ki karelerden ne farkı var ? Adama çullanıyorsunuz da mevcut yönetimin hatta Trabzon şehrinin Usta'dan fazla ne katkısı ne yararı var bu süreçte Trabzonspor'a ?

İzah edin de bilelim yahu.

Bunları izah edin bana dün geceden beri izah eden çıkmadı.

Futbol 1970lerin 1980lerin futbolu değil gelişen konjonktüre uyum sağlamazsan hedefsiz küçük takım olarak yoluna devam edersin. Ben bıktım küçük takım değerleri ve avutmalarından. Bu kongre 2 yola çıkıyor. Usta yolunda büyük hedeflerin büyük takımı olan Trabzonspor diğer adayların hepsinin yolunda hızlı veya yavaş küçülen Gençlerbirliği'leşen Trabzonspor.

Ünal Aysal galatasaraylı'mı ? 70 yaşına kadar ne yapmış galatasaray için ? Ama geldi profesyonel şekilde iş olarak görerek deli gibi yönetiyor takımını. Artık bu stilde başkan ve yönetimler gerekiyor. Siz bırakın boş lafları. Adam başkan olacaksa mecbur çok iyi yönetecek bu takımı. O kalitesi tecrübesi ve en önemlisi İstanbul'la dişe diş yarışacak listesi var yahu.

Şu durumda Sadri Şener'in son 2 yılda dibe götürdüğü Trabzonspor'da bir şanstır Usta ve ekibi. Diğer adaylara şöyle bir bakınca bunu rahatlıkla söyleyebilirim. İnşallah başkan olacaktır.

Courage
17.05.2013, 14:31
Salih Bildiren..

Herkesin anlayışı farklı...

Kabul ederiz etmeyiz ama bu zamanda dünyanın çarkı para ile dönüyor.

Anlayış farklılığına sözüm yok sayın BAŞ.

Ben Muharrem Usta'nın kişisel hayatı için birşey diyemem. İstediği gibi tanzim edebilir. Ama kendi ''ilkelerini'' kulübümüzün tek çıkış noktası olarak gösteremez.

Parayı araç değil amaç yapacak bu adamlar siz bunu göremiyorsunuz (Diyeceksiniz ki Sadri Şenerde işadamı,para peşinde koşturuyor.Ama onun bu hırsılarını frenleyebilecek bazı etkenler var. Bu adamda o'da yok. 2. Aziz Yıldırma hazır olun)

DeAgLeMaNyAq
17.05.2013, 14:32
Hasan Yener doymadınız mı yöneticiliğe ya...

Bekir
17.05.2013, 14:32
Ama onlar M.Usta destekliyoruz diyede bize şu partidensiniz şikecilerle birliktesin ve Trabzonspor düşmanısım diyorlar ama bunları bize derken nerdeydiniz

Sen de biraz abartıyorsun be kardeşim,son 25 mesajını M.Usta için atmışsın.

Ahmet Kuru
17.05.2013, 14:33
Sadri Şener bu kulübü 5.5 yıl yönetti,parası mı vardı? adam gibi transfer yapabilselerdi bu kadar para çöpede gitmeyecekti ve bu kadar borcumuz da olmayacaktı. Mesele yönetebilmekte,parada değil.
Günümüz futbolunda paralı başkan devri bitti ey cemaat.

backcomejaja
17.05.2013, 14:33
Demekki Kulaçoğlunu hiç dinlememişsin...Yada işine gelicek yerleri dinlemişsin...

Ayriyetten verdiğin federasyon örneği ise biraz tutarsız..Dediğin gibi Trabzonspor'un anadolunun abisi rolü vardır ve tff de ona göre oyu vardır...Kulaçoğlunu dinlesinler dinlemesinler çok önemli değil oda ona göre biri destekler ona göre kurullara adam yerleştirir....Bu tarz seçimlerde kişilerin değil kurumların isimleri öne çıkar...

Ayriyetten Kulaçoğluna projesiz diyorsun ustanın bir projesi var mı ?? Muharrem Usta'nın bütün seçim stratejisi ; Sorunları hatırlat çözüm söyleminde bulunmadan sorunlar üzerinden oy toplamak değil mi ?? bir düşün bakalım neler diyor...

Derin Trabzonspor'u sileceğiz...Sadece sorunu anlatıyor herhangi bir çözüm vs.. var mı ?? yok..

Klübü barcelona dortmund gibi yöneteceğiz...Bunu zaten ilkokuldaki çocuğa sorsan oda söyler...Herhangi bir özgünlük yok nasıl yapılacağına dair bir söylem yok...Sadece klüpte alt yapı sorunu var ve bunu düzelteceklerini söylerekten prim yapmaya çalışıyorlar...

Klübün maddi sıkıntısı var bunu çözeceğiz diyor...Nasıl çözecek herhangi bir plan proje anlatıyor mu ?? Anlatmıyor kendi cebindeki parayı işaret ediyor çözüm olarak...E arkadasım bu adam gelip 200 Trilyon bağışlıcak değil ya...Bu borcu nasıl bitirceğine dair somut bişi var mı ?? O da yok...

Vs. vs. uzar gider...

başarı varsa galibiyet primi var+sıralama bonusu var+avrupa var şampiyonlar ligi +sponsporluk var = para var

1+2+3 yıllık planlarla Trabzonsporun şampiyonluğa oynamaması bizi bitirir Hakan Kulaçoğlunun dediği üzere

Ayrıca en basitinden en son Avni akerin önüne isim almanın yada tribünlerin maraton kale arkası değilde sponsor isimleriyle anılmasından bahsetti mantıklı ve büyük gelir kapıları

Canikli
17.05.2013, 14:34
Üç Beş Satırda Şener ve Yönetim
Pazar, 10 Şubat 2013 17:10

6222 sayılı kanunun değişmesi adına en önde koşturdu

Fenerbahçe’ nin düşürülmemesi uğruna yapılan bütün kulislerin başını çekti, imzasını attı

TFF Başkanlığ için Fenerbahçe lobisiyle birlikte Demirören’ i destekleyen ilk başkan oldu

Şikeyi örtbas eden yancı güç muhalefete bol keseden sallarken birincil güç iktidarı yıkayıp yağladı

Trabzon’ un eşsiz doğasını bir henrique – adrian parası uğruna HES üzerinden sermayeye peşkeş çekerek bu katliama Trabzonspor’ u da ortak etti

Avni Aker’ de şike tepkilerine izin vermedi, taraftarın şikeye karşı tek bir ciddi eylem yapamaması adına bütün önlemleri aldı, fener lobisinin suyuna gitti, şike çalıştayına dahi kayıtsız kaldı

Ulusal medyada kendisine en ufak bir eleştiri dahi getiremediği gibi methiyeler düzmekle görevlendirilmiş kişiliksiz bir TS medyası yarattı

Janko’ nun basın toplantısında yaptığı 2011′ deki şampiyonluk vurgusunun telaşla düzeltilmesi, doğuş ile audi sponsorluk anlaşması, akyazı fiyaskosu, kendisine yönelttiği eleştirilerin tek bir tanesine dahi cevap veremediği hocasının başını yeme operasyonu, tribün gruplarına bedava bilet rüşveti, ardı ardası kesilmez transfer rezaletleri, astronomik menajerlik giderleri, faili hala meçhul ŞL geliri, eriyen kadroya rağmen şiştikçe şişen bütçe açığı ve daha nicesi

Vaktim olsa daha da uzardı bu yazı. Şimdilik ana başlıklarıyla bu kadarı yeter.

Bu yazının üzerine “Ama 27 sene sonra bizi şampiyon yaptı yaaa” diye zırıldayanlar çıkacaktır. O tayfaya söz konusu o kadronun ve hocasının şu anda nerede olduğunu ve bu yönetimin o şampiyonluğun arkasında ne kadar samimice ve dik durabildiğini sormak yeterli. Ya da hiç sorma gitsin. Cevapları yukarıda zaten..

Alinti: Twitter: Soner Öztürk @GreattWhite

İlker Gazioğlu
17.05.2013, 14:35
UEFA Finansal Fair-Play Kriterleri ;

1) Yöneticiler kulüp için ceplerinden harcama yapamayacak.
2) Yöneticiler alacakları, 2012–13 sezonuna kadar ödeyecek.
3) 2012-2013’ten itibaren transfere gelirden fazla harcama yapılamayacak.
4) Mali tablolarda parasal olmayan ve futbol dışı gelirler sayılmayacak.
5) Hiçbir futbolcu, kulüp ya da yasal otoriteye vadesi geçmiş borç bulunmayacak.
6) Öz sermayenin eksiye düşmesine izin verilmeyecek.
7) Futbolcu ödemeleri, toplam gelirin yüzde 70’ini geçemeyecek.
8) Kulübün toplam borcu, toplam gelirinin yüzde 100’ünü geçemeyecek.
9) Bütçesi 5 milyon euronun altındaki kulüpler finansal kriterlerden muaf olacak.

Bu kriterlere göre yöneticiler kulübe borç veremeyecek. Muharrem Usta 50 milyonu ile (para birimini bilmiyorum biri TL biri euro diyor) gelecek ve kısa vadede nakit sıkıntısını çözecek diye haberler medyadan sürekli servis ediliyor.

- Muharrem Usta ve ekibi bu parayı borç veremeyeceğine göre hibe mi edecek ?

Kulübün 200 milyon TL civarında borcu var .Bir taraftan bu borcu eritmeye çalışacak diğer taraftan transfer yapmaya çalışacak.

-Giderler gelirleri aşamayacağı için borç ve transferleri yeni yönetim nasıl idare edecek ?
-Hakan Kulaçoğlu dışında diğer adaylar başkan olursa şuan gün gibi ortada olan bu ekonomik tabloyu gösterip kemer sıkmaya yönelecekler mi ? (H.Kulaçoğlu bunu şimdiden söylediği için onu eklemiyorum)

Muharrem Usta ve ekibi bazı arkadaşlara gör çok iyi projelerle geliyormuş. Proje dediğin bir günde olmuyor. O projeler şuan ki nakit sıkıntısını aşmaya çare değil. Bu durumda Hakan Kulaçoğlu'nun herkes tarafından bilinen gerçeği yüzümüze vurması doğru değil mi ?

Doğukan Uçan
17.05.2013, 14:35
yav boşuna birbirinizle niye kavga ediyosunuz sanki bu adamların size bi katkısı var , seçilecek başkan olacak daha sonra gidecek ne var bunda

Hüseyin Başoğlu
17.05.2013, 14:36
başarı varsa galibiyet primi var+sıralama bonusu var+avrupa var şampiyonlar ligi +sponsporluk var = para var

1+2+3 yıllık planlarla Trabzonsporun şampiyonluğa oynamaması bizi bitirir Hakan Kulaçoğlunun dediği üzere

Ayrıca en basitinden en son Avni akerin önüne isim almanın yada tribünlerin maraton kale arkası değilde sponsor isimleriyle anılmasından bahsetti mantıklı ve büyük gelir kapıları

2011 e kadar kaç kere şampiyon olmuştuk ??

backcomejaja
Ona bir itirazım yok...Ama çözümü çok basit..CEO..

Ayriyetten m.ustanın çok parasının olması parayı iyi yönettiği bildiği manasına gelmez....Medical Park'ın CEO'su var mı ??

Kardeşim adamı dinlediğini sanmıyorum 20 senedir doktorluk yapmıyorum ben sadece para yönetiyorum diyor zaten

Badaloğlu
Ahmet abi, Veysel kardeş tariz yapmak istiyor sanırım :)
Muharrem Usta'yı desteklemediği halde abartılı şekilde öyleymiş gibi davranarak bize bir şeyler anlatmaya çalışıyor gibi.

Valla kafam o kadar dolu ki kim ne yapıyor bilmiyorum. belliki şaka yapıyor ama ortam buna pek müsait diye düşünüyorum. İnsanlar burada ciddi ciddi Trabzonspor için birşeyler yazıyorlar. En azından bunu düşünerek yazalım...

Veysel ile özelden hallettik meseleyi, anladım ben onu. Trabzon'a geldiğimde bende ona şaka yapacağım :)

ardasa61
17.05.2013, 14:37
tribünlere isim almak hadi neyse de stadın ismini sponsorlukla vermek çok kötü be...

varsın bir yıldız eksik kalsın.

backcomejaja
17.05.2013, 14:37
2011 e kadar kaç kere şampiyon olmuştuk ??

2011'e kadar hiç borcunun 200.000.000 TL olduğu olmuş muydu ?

Hüseyin Başoğlu
17.05.2013, 14:38
2011'e kadar hiç borcunun 200.000.000 TL olduğu olmuş muydu ?

Zamanın para değerine göre hesaplarsan olmuştu...

backcomejaja
17.05.2013, 14:40

Hangi sene olduğunu paranın o dönemki değerine göre hesaplayıp bana da söyler misin ?

MuratJ
17.05.2013, 14:41
Şike üzerinden Usta'ya vuranlar son 1 senedir Sadri Şener ve yönetiminin şike sürecinde yaptığı icraatları bana anlatsınlar da göreyim. Faruk Özak ile göbek bağını bana anlatsınlar da göreyim. Bide bunu diyenler Şahenk'in TS'a olan sponsorluğunu bana izah etsinler. Birde Şenol Güneş'înde gülerek yer aldığı AUDİ'li araba karelerini bana izah etsinler tüm yönetimle birlikte. Bu karelerin Usta'nın sponsorluk görüntülerinde ki karelerden ne farkı var ? Adama çullanıyorsunuz da mevcut yönetimin hatta Trabzon şehrinin Usta'dan fazla ne katkısı ne yararı var bu süreçte Trabzonspor'a ?

İzah edin de bilelim yahu.

Bunları izah edin bana dün geceden beri izah eden çıkmadı.

Futbol 1970lerin 1980lerin futbolu değil gelişen konjonktüre uyum sağlamazsan hedefsiz küçük takım olarak yoluna devam edersin. Ben bıktım küçük takım değerleri ve avutmalarından. Bu kongre 2 yola çıkıyor. Usta yolunda büyük hedeflerin büyük takımı olan Trabzonspor diğer adayların hepsinin yolunda hızlı veya yavaş küçülen Gençlerbirliği'leşen Trabzonspor.

Ünal Aysal galatasaraylı'mı ? 70 yaşına kadar ne yapmış galatasaray için ? Ama geldi profesyonel şekilde iş olarak görerek deli gibi yönetiyor takımını. Artık bu stilde başkan ve yönetimler gerekiyor. Siz bırakın boş lafları. Adam başkan olacaksa mecbur çok iyi yönetecek bu takımı. O kalitesi tecrübesi ve en önemlisi İstanbul'la dişe diş yarışacak listesi var yahu.

Şu durumda Sadri Şener'in son 2 yılda dibe götürdüğü Trabzonspor'da bir şanstır Usta ve ekibi. Diğer adaylara şöyle bir bakınca bunu rahatlıkla söyleyebilirim. İnşallah başkan olacaktır.

Ayrıca anket sıfırlanmalı. Çok şey değişecektir ankette. Daha isabetli anket olur.

Badaloğlu
17.05.2013, 14:43

Güzel kardeşim, bunu yapma lütfen... Onlar, bunlar, siz, biz yok. Hepimiz Trabzonsporluyuz. Ben burada gördüğüm her yanlışa müdahele ederim. Buna yetkimde var ama ben burada ayrı gayrı olmasını istemem. Bu tavrınız hoş değil. O şunu dedi, bu bunu dedi. Bunlar bize birşey kazandırmaz. Bu işin onları bunlarıyok. Herkes bir başkasına destek verebilir ama seçilecek olan tek bir aday vardır. O seçildkten sonra hepimiz o başkana sahip çıkmazsak kafadan Trabzonspor 5'e bölünür. Haliyle bu çok adaylı seçimin en büyük tehlilerinden bir taneside budur... O yüzden onalr bunlar yok. Hepimiz biriz... Ayrı yollardan da yürüsek amacımız aynıdır. O da Trabzonspo'u olduğundan daha iyi yerlere taşımaktır...

Saygı ve sevgilerimle...

Emrah Akcagöz
17.05.2013, 14:43
Tutup burda gsyi, fbyi falan örnek vermeye gerek yok. Bizim derdimiz Trabzonspor.

kral 61
17.05.2013, 14:45
Güzel kardeşim, bunu yapma lütfen... Onlar, bunlar, siz, biz yok. Hepimiz Trabzonsporluyuz. Ben burada gördüğüm her yanlışa müdahele ederim. Buna yetkimde var ama ben burada ayrı gayrı olmasını istemem. Bu tavrınız hoş değil. O şunu dedi, bu bunu dedi. Bunlar bize birşey kazandırmaz. Bu işin onları bunlarıyok. Herkes bir başkasına destek verebilir ama seçilecek olan tek bir aday vardır. O seçildkten sonra hepimiz o başkana sahip çıkmazsak kafadan Trabzonspor 5'e bölünür. Haliyle bu çok adaylı seçimin en büyük tehlilerinden bir taneside budur... O yüzden onalr bunlar yok. Hepimiz biriz... Ayrı yollardan da yürüsek amacımız aynıdır. O da Trabzonspo'u olduğundan daha iyi yerlere taşımaktır...

Saygı ve sevgilerimle...

Güzel düşünceler tebrikk ederim :alkış::alkış:

Ahmet Kuru
17.05.2013, 14:45

hangi zamanın para değerini hesaplarsak hesaplayalım bu kadar borç olmamıştır. Zaten borçlarla ilgili muhabbet Albayrak yönetiminden sonra başladı, onların döneminde de 30 trilyon civarı borç vardı ki bunun çoğunuda Albayrak yönetimi yapmıştı.

Yani demem o ki, mali açıdan atılan en büyük kazığın sahibi Sadri Şener ve arkadaşlarıdır. Hal böyleyken yine de aday olsun diyenlerede saygı duymaktan başka çaremiz yok. Onlar olsun der,biz de olmaması için dua ederiz en fazla.

backcomejaja
17.05.2013, 14:47
Yüksek faizli kredi çekildi bankalar kulubun iflahını kesti faizden..Muharrem Ustanın dediği bu dönemde biz elimizi cebimize atarız bankaya borcu bitiririz boşuna her sene faizden para ödemez bu kulüp yazıktır günahtır bu boşa ödenen paraya..Borcu borçlanarak ödemek öteleyip daha yüksek miktarı ödemeyi göze almak intihar değil de ne ?

Bir diğer yol para edecek iki adamını Onuru Tolgayı satmak 20-25 trilyonunu öyle halletmek ki ben ekonomik nedenlerden dolayı kulubun oyuncu satmasını istemiyorum hem de iki oyuncununda bizim için anlamı çok büyük

Bekir
17.05.2013, 14:50
Borcu kapatmak için elimizdeki futbolcuları satıp,hiç transfer yapmadan 8.liğe oynamak ile kendi cebinden Kulube borç verip ileride geri almak aynı şey.

İkisi de kısa vadeli çözümler,ikisi de kulubü kaosa sürükler.

Şöyle ki M.Usta'nın dediği yöntemle yola çıkarsak,Uefa'nın bize Avrupa yasağı getireceği bariz,bunu görmemek için kör olmak lazım,M.Usta da kör insanlar üzerinden

Başkanlığa gelme peşinde,bu strateji ile kör insanların varlığına göre seçimi
kazanabilir.

Ayrıca bu yöntemle kulüp 2 sene başarısız olursa M.Usta istifa eder,parasını ister ve Trabzonspor hep kastettiği Diyarbakırspor'a dönebilir.

Hakan Kulacoglu ise Mahalle lokantası yöneten amatör esnaflar gibi.

Şöyle ki;Mahalle lokantalarında önce 6-7 işçi ile başlanır,işler kötüye gittikten sonra kurnaz patron bu işçi 2.000 lira maaş alıyor,bunun yaptığı işi diğer işçilere öteleyim 2.000 lira cebimde kalır diye düşünür.

Sonraki ay işler daha da kötüye gider yine aynı yöntemle yavaş yavaş diğer işçileri de çıkartır ya da yerine daha vasıfsız düşük ücretli işçiler alır.

Ama o çıkardığı ustalar için oraya gelen müşteriler olduğunu,çıkardığı insanlar üzerinden para kazandığını akıl edemez,başka kaynaklar sağlamak yerine direkt olarak onu başarıya getirecek kişilere balta vurur.

Sonunda dükkana kepenk vurmak zorunda kalır.

H.Kulacoglu da aynı bu kafada,futbolcuların maaşlarını düşürerek,futbolcu satarak borçları kapatmayı,ileriki yıllarda rahatlamayı hedefliyor.

30 Milyonluk yıllık ücret ile 2 sene boyunca ilk 8'e oynamamız sonucunda,yayın geliri,sponsor geliri olmak üzere aradaki maaş farkından çok daha fazla zarar edeceğiz zaten,yetmeyecek 2 sene sonra kulubun adı da itibari da daha küçülmüş olacak.

Ve elimizde değersiz bir kadro olacak,sonuç olarak sıradanlaşacağız.

Zengin edebiyatına da Fakir edebiyatına da hayır,bence en gelmemesi gereken 2 aday.

İlker Gazioğlu
Yüksek faizli kredi çekildi bankalar kulubun iflahını kesti faizden..Muharrem Ustanın dediği bu dönemde biz elimizi cebimize atarız bankaya borcu bitiririz boşuna her sene faizden para ödemez bu kulüp yazıktır günahtır bu boşa ödenen paraya..Borcu borçlanarak ödemek öteleyip daha yüksek miktarı ödemeyi göze almak intihar değil de ne ?

Bir diğer yol para edecek iki adamını Onuru Tolgayı satmak 20-25 trilyonunu öyle halletmek ki ben ekonomik nedenlerden dolayı kulubun oyuncu satmasını istemiyorum hem de iki oyuncununda bizim için anlamı çok büyük

Peki Muharrem Usta elini cebine attığında kulübe borç mu verecek yoksa hibe mi edecek ?

ucurum
Transfermarkt.de'den baktım.

Özkan Sümer'in takıma aldıkları:

Alban Bushi
Georgi Markov
Salazar
Aurelio
Hasan Üçüncü
Jarro
Hans Somers
Rabson Da Silva
Kürşat Duymuş
Fatih Tekke
Tolga Zengin
Ali Şen Kandil
Oumar Dieng
Hüseyin Çimşir
Erman Güracar
Michael Petkovic
Serkan Kilic
Erdinc Yavuz
Eul-Young Lee
Emrah Eren
İbrahim Ege
Kurt Van De Paar
KArel D'Haene
Mehmet Yılmaz
Yattara
Emre Toraman
Augustine
Romashcenko
Tayfun Cora

Nuri Albayrak'ın incileri:
Ceyhun Eriş
Risp
Ayman
Zeki Ayvaz
Marcelinho
Umut Bulut
Çağdaş Atan
Ersen Martin
Cem Demir
Musampa
Feridun Sungur
Mustafa Keceli
Murat Ocak
Enis Kahraman
Musa Büyük
Tolga Seyhan
Ufuk Bayraktar
Serkan Balci
Jabi
Adnan Güngör
Yusuf Kurtuluş

Tekrar ediyorum Trabzonspor'un para sıkıntısı yoktur. Şehir sıkıntısı vardır. Futbolcu seni tercih etmiyor İstanbul'u tercih ediyor.

Muharrem USTA'ya inanmıyorum. İnşallah yanılırım tükürdüğümü yalarım ama inanmıyorum arkadaş, 2 yıldız oyuncu al paranı sus diyecekler. Göz boyuyacaklar. Ertuğrul Lazaroni Aragones gider gelir artık...

ibilek
17.05.2013, 14:51
Şirket evliliklerinde ceo ları bi odaya kapatıp anlaşana kadar burdan çıkmayın derlermiş patronlar,

Bizde Hacıosmanoğlu ile Kulaçoğlunu dağa kaçırıp bir yayla evine soksak, anlaşana kadar burdan çıkamazsınız desek ayıp etmemiş oluruz değilmi ?

Cengiz
17.05.2013, 14:51
10 bin kişi toplayıp akp binası önünde eylem yapamayan taraftar sadri şener'i şikeyi kapattı diye yargılayamaz
hem kupa başbakanda diyeceksin hem sadri şener'e çakacaksın.
burası muz cumhuriyeti, hiç kimse alamaz o kupayı başbakandan

erenslash
17.05.2013, 14:58
10 bin kişi toplayıp akp binası önünde eylem yapamayan taraftar sadri şener'i şikeyi kapattı diye yargılayamaz

Bizim taraftar koyun zaten.Trabzon koyun şehri olmuş yazık

seyduna_efil
17.05.2013, 15:01
Hacı hakkımız olan,öyle ya da böyle bize gelecek kupayı alacağım deyince büyük vaat oluyo,M.Usta Trabzonspor'u Dünya kulubu yapacağım deyince büyük vaat olmuyo.

Şike konusunda tatmin olmadım diyen spikere bile cevap veremedi Usta.

Kupayı istemekle almak kulüp başkanı I'n tasarrufunda değil.

Bu yüzden "başkan seçilirsem kupayı boğaz köprüsünden horonlar eşliğinde getireceğim" ifadesi kocaman bir yalan öteye gitmez. Zira gerekli yerlerin izni olmaksızın o kupayı, Hacı'yı bırak feriştahı gelse alamaz.

Bu yüzden Usta'nın dünya kulübü olma vaadi,Haci'nın kupa vaadinden daha gerçekçi ve olabilme ihtimali daha yüksek.

Ama sen diyorsan ben,beni gaza getiren vaatlerden hoşlanıyorum ,o da senin tercihin.

backcomejaja
17.05.2013, 15:02
Peki Muharrem Usta elini cebine attığında kulübe borç mu verecek yoksa hibe mi edecek ?

O konu net değil tam kardeşim şey dedi dün 10-15 kişi var as listemde bi kaçının verecek durumu olmayabilir onun dışında kaç kişi varsa biz 50 milyon tl'yi aramızda bölüşüp ödeyeceğiz

Bekir
17.05.2013, 15:05

Bu yüzden "başkan seçilirsem kupayı boğaz köprüsünden horonlar eşliğinde getireceğim" ifadesi kocaman bir yalan öteye gitmez. Zira gerekli yerlerin izni olmaksızın o kupayı, Hacı'yı bırak feriştahı gelse alamaz.

Bu yüzden Usta'nın dünya kulübü olma vaadi,Haci'nın kupa vaadinden daha gerçekçi ve olabilme ihtimali daha yüksek.

Ama sen diyorsan ben,beni gaza getiren vaatlerden hoşlanıyorum ,o da senin tercihin.

Bence ikisi arasında pek bi fark yok,ikisi de gaz veriyor olabilir,ama Hacı ben yöntemini biliyorum alacağım diyor ve destekli sallıyor.
Alır ya da alamaz burasını bilemem.

Usta sadece hayal vaat ediyor,herhangi bi desteği yok,desteksiz sallıyor.

Courage
17.05.2013, 15:06

Adam tek başına mahkemelerde dolanırken şehirdekiler gelenlere atkı takmakla meşguldü!

Aziz Yıldırım bir söyledi taraftarı bin ses çıkardı. Lafınıda,işinide güçlendirdiler. Ama bizde tam tersi oldu. Sonra faturayıda adamın sırtına yüklediler,utanmadan.

Elbette kusurları var ;Porfesyonel bir şirketle anlaşmayıp işi kendi çabasıyla sürüdürmeye kalktı,yanlış adamları kulübe sokup süreci yönetmeye kalktı,TFF seçimlerinde yanlış ata oynadı (kaldı ki burada bile Y.D.'nin verdiği sözünü tutmamasının karşılığı oldu. Yani kahpelik)

Ama sırf Şikeye karşımayıp bizi bugün rahatça konuşabiliyor olmamızı sağladığı için bile kendisine müteşekkirim.

Sadri Şener Aziz Yıldırım kadar TS düşmanıdır diyen adam kendini köprüden atsın.:mad:

krdnz
17.05.2013, 15:08
Yeri gelince profesyonel yönetim istiyoruz deriz ama seçim zamanı gelince paralı başkan ararız.Tek adamlıktan dert yanarız ama seçim zamanı sadece başkana bakar yönetim listesi umrumuzda olmaz.

Anıl C
17.05.2013, 15:08
Muharrem başgan gelecek
Dertler bitecek

backcomejaja
17.05.2013, 15:11
Yargıtay kararı uefa kararı açıklanmadan kupayı getireceğim diyen adaylar hayal vaat ediyor..

İbrahim Hacıosmanoğlu'nun kupanın geliş formülünü biliyorum = Erdoğan Bayraktar'ın kupanın gelmesi için ince ayarlı çalışma yapıyoruz deyişi

İkiside içi boş söylem kalabalık karşısında kendine hava verme isteği.

Şike konusunda bile en akılcı davranan M.Usta çünkü karar mahkemede uefa'da bunların kararları çıkmadan neyi kime vaat ediyorsun ?

Emrah Akcagöz
17.05.2013, 15:18
Yargıtay kararı uefa kararı açıklanmadan kupayı getireceğim diyen adaylar hayal vaat ediyor..

İbrahim Hacıosmanoğlu'nun kupanın geliş formülünü biliyorum = Erdoğan Bayraktar'ın kupanın gelmesi için ince ayarlı çalışma yapıyoruz deyişi

İkiside içi boş söylem kalabalık karşısında kendine hava verme isteği.

Şike konusunda bile en akılcı davranan M.Usta çünkü karar mahkemede uefa'da bunların kararları çıkmadan neyi kime vaat ediyorsun ?
Ya ne demezsin Usta tabi.

Şike meselesi sorulunca 50 kere mi diyeceğiz diyen adam Usta. Değil mi ne kadar şike meselesini düşünüyor.

Bu taraftar adaletin sağlanmasını istiyor önce. Taraftarın derdi Trabzonspor, parası olan başkan değil.

Sen hiç burdaki insanların fbnin maçına gidebileceğini düşünebiliyor musun ya da çoluk çocuğunun fb tribününden loca satın alacağını ?

Öyle basit değil Trabzonsporluluk.

Helvacı61
17.05.2013, 15:21

aynen katılıyorum...kaldıkı hacı asıl şebeke liderini masum ilan etti...insanlarımızın muhakeme yapmamama eksikliği var

Sacit
17.05.2013, 15:22
Seçimden ve futboldaki kupa finalinden önce gündemde olması gereken konu Trabzonspor basketbol takımının şampiyonluk maçlarıdır. Basketbol maçı bu ikisinden çok daha önemlidir

backcomejaja
17.05.2013, 15:25
Ya ne demezsin Usta tabi.

Şike meselesi sorulunca 50 kere mi diyeceğiz diyen adam Usta. Değil mi ne kadar şike meselesini düşünüyor.

Bu taraftar adaletin sağlanmasını istiyor önce. Taraftarın derdi Trabzonspor, parası olan başkan değil.

Sen hiç burdaki insanların fbnin maçına gidebileceğini düşünebiliyor musun ya da çoluk çocuğunun fb tribününden loca satın alacağını ?

Öyle basit değil Trabzonsporluluk.

En azından gerçekçi..Sen bana yargıtay kararı ve uefa kararı açıklanmadan herhangi başkanın yapabileceği atabileceği bi adım göster ?

Gösteremezsin çünkü yok öyle bi adım tüm adaylar bu kararları bekliyor zaten..İki kararda lehimize olursa kupa gelir zaten adaylar getirmenin elinde olmadığı şeyi niye vaat eder onu anlat bana ?

alper*
17.05.2013, 15:28
Seçimden ve futboldaki kupa finalinden önce gündemde olması gereken konu Trabzonspor basketbol takımının şampiyonluk maçlarıdır. Basketbol maçı bu ikisinden çok daha önemlidir
Basketbolu sevenler için öyle tabi.

Yunus Emre SEYHAN
17.05.2013, 15:28
Gerçekçi olmak lazım kupa mupa gitti.
Hakkımız gasp edildi ve ortalığı karıştırmak zorundayız.
Ancak ne kadar karıştırsak bile o kupa gelmeyecek. Tahkim kururu kararlarını hukuksal olarak bozmak mümkün değil.

Ne zaman iş işten geçti, Sadri Şener konuşmaya başladı.

Tüpçü feneri kurtardı gibi göründü ama asıl amacı Beşiktaş'ı kurtarmaktı ve başardı

kurt61
17.05.2013, 15:30
Borcu kapatmak için elimizdeki futbolcuları satıp,hiç transfer yapmadan 8.liğe oynamak ile kendi cebinden Kulube borç verip ileride geri almak aynı şey.

İkisi de kısa vadeli çözümler,ikisi de kulubü kaosa sürükler.

Şöyle ki M.Usta'nın dediği yöntemle yola çıkarsak,Uefa'nın bize Avrupa yasağı getireceği bariz,bunu görmemek için kör olmak lazım,M.Usta da kör insanlar üzerinden

Başkanlığa gelme peşinde,bu strateji ile kör insanların varlığına göre seçimi
kazanabilir.

Ayrıca bu yöntemle kulüp 2 sene başarısız olursa M.Usta istifa eder,parasını ister ve Trabzonspor hep kastettiği Diyarbakırspor'a dönebilir.

Hakan Kulacoglu ise Mahalle lokantası yöneten amatör esnaflar gibi.

Şöyle ki;Mahalle lokantalarında önce 6-7 işçi ile başlanır,işler kötüye gittikten sonra kurnaz patron bu işçi 2.000 lira maaş alıyor,bunun yaptığı işi diğer işçilere öteleyim 2.000 lira cebimde kalır diye düşünür.

Sonraki ay işler daha da kötüye gider yine aynı yöntemle yavaş yavaş diğer işçileri de çıkartır ya da yerine daha vasıfsız düşük ücretli işçiler alır.

Ama o çıkardığı ustalar için oraya gelen müşteriler olduğunu,çıkardığı insanlar üzerinden para kazandığını akıl edemez,başka kaynaklar sağlamak yerine direkt olarak onu başarıya getirecek kişilere balta vurur.

Sonunda dükkana kepenk vurmak zorunda kalır.

H.Kulacoglu da aynı bu kafada,futbolcuların maaşlarını düşürerek,futbolcu satarak borçları kapatmayı,ileriki yıllarda rahatlamayı hedefliyor.

30 Milyonluk yıllık ücret ile 2 sene boyunca ilk 8'e oynamamız sonucunda,yayın geliri,sponsor geliri olmak üzere aradaki maaş farkından çok daha fazla zarar edeceğiz zaten,yetmeyecek 2 sene sonra kulubun adı da itibari da daha küçülmüş olacak.

Ve elimizde değersiz bir kadro olacak,sonuç olarak sıradanlaşacağız.

Zengin edebiyatına da Fakir edebiyatına da hayır,bence en gelmemesi gereken 2 aday.

Mahalle lokantası yöneten amatör esnaf Hakan Kulaçoğlu'nun web sayfasındaki "projeler" kısmına bir göz atar mısınız lütfen (www.tskongre.org)

Bu yaşta bu çözümleme yeteneğine de hayran kaldım doğrusu.

Yunus Emre SEYHAN
17.05.2013, 15:30
Şunu da unutmamak lazım. Hacı aday olduğunda, Hacıya destek vermeyip Demirören'e destek veren Sadri Şener'dir.
Şike yasasının değişimi için kulupler birliği ile birlikte imza atan Sadri Şener yönetimidir.
Bunlar ihanettir.

divicam
17.05.2013, 15:31
Aynı fikirdeyim.

%61 Loading...
Muharrem Usta önce Trabzonspor taraftarı olduğunu ispat etsin

backcomejaja
17.05.2013, 15:34
Şunu da unutmamak lazım. Hacı aday olduğunda, Hacıya destek vermeyip Demirören'e destek veren Sadri Şener'dir.
Şike yasasının değişimi için kulupler birliği ile birlikte imza atan Sadri Şener yönetimidir.
Bunlar ihanettir.

Kardeşim Sadri Şener Hacıosmanoğluna destek verse ne olur vermese ne olur ?

Hacısosmanoğluna destek verirdin seçilemezdi Demiroren yönetimine soktuğun adamlarıda sokamazdın..

Ha adam soktu listelere iyi mi oldu kötü mü tartışılır..Ama uygulama doğru seçilmeyeceği belli olan birine niye açık destek versin..Süper Ligin 10-14 takımının istediği başkan adayına neden karşı çıksın ? Hele ki şike gibi önemli bi süreç devam ederken toptan sürecin dışında kalma riski varken

Emrah Akcagöz
17.05.2013, 15:35
En azından gerçekçi..Sen bana yargıtay kararı ve uefa kararı açıklanmadan herhangi başkanın yapabileceği atabileceği bi adım göster ?

Gösteremezsin çünkü yok öyle bi adım tüm adaylar bu kararları bekliyor zaten..İki kararda lehimize olursa kupa gelir zaten adaylar getirmenin elinde olmadığı şeyi niye vaat eder onu anlat bana ?
Herkes kararı bekliyor. Federasyon kupa yer değiştirmeyecek dedikten sonra Usta ne yapacak ? Maçlarına gittiği fb için CAS'a falan mı başvuracak ne yapacak ?

backcomejaja
17.05.2013, 15:40
Herkes kararı bekliyor. Federasyon kupa yer değiştirmeyecek dedikten sonra Usta ne yapacak ? Maçlarına gittiği fb için CAS'a falan mı başvuracak ne yapacak ?

Aziz Yıldırım ve saz arkadaşları tekrar hapise girer..Uefa bu kadar seneliğine Avrupa kupalarına fb'yi almıyoruz dedikten sonra kimin ne dediği çokta önemli değil kupa her türlü gelir o federasyonda fazla dayanmaz.

Courage
17.05.2013, 15:45
Bunlar ihanettir.

Hacıoğmanoğlunun adaylığı daha Trabzonspor başkanlığı için bile bir kesim insan tarafından ciddiye alınmazken,o değer verilmezken TFF başkanlığı için nasıl düşünülebilirdi?

Kaldı ki o dönemin atmosferide farklıydı.

Şike yasasının değişimi için Meclisten ittifak halinde bir irade çıkmış. Ayrıca çıkan yasanın geriye doğru işletilmeyeceğinin teminatı verilmiş olamazmı? (Yine verilen ama tutulmayan bir söz ve kahpeliğe uğrayan Sadri Şener )

Yani dediler ki ''Sadri Bey,bizim çıkaracağımız yasa sizin hakkınız olan ama hırsızların müzesinde duran kupanızı almanızı imkansız hale getirecek''

Sadri Şener'de ''Elbette,hay hay buyrun'' diye imzayı bastı ... Öyle mi? :cool:

seyduna_efil
17.05.2013, 15:59

Sen Trabzonspor taraftarı olduğunu ıspat etsene.

Foruma üye olman trabzon taraftarı olduğunu ıspat etmez.

kral 61
17.05.2013, 16:02
Sen Trabzonspor taraftarı olduğunu ıspat etsene.

Foruma üye olman trabzon taraftarı olduğunu ıspat etmez.

Son derece güzel laf

Ömer Faruk61
17.05.2013, 16:04
Üslubuma dikkat edecek birşey söylemedim. Siz benim yazdığımı yanlış anlamışsınız. Sayfalardır herkes karşıt görüşteki üyelere sallıyor. "Usta'yı destekleyenler mideniz de mi bulanmıyor" ya da "Usta'yı desteklemeyen Trabzonspor düşmanıdır" İkisi arasında fark yok. Herkes istediği adaya destek olabilir. Bunu sorgulamak kimseye düşmez.

şikebahçe sponsoru olan bir başkanımız olacaksa gayette sorgulayabilirim...

Yunus Emre SEYHAN
17.05.2013, 16:04
Süper Ligin 10-14 takımının istediği başkan adayına neden karşı çıksın ?
Kusura bakma ama
malesef sende güçlünün hukukundan yanasın. Şike yapan bir takımın başkanın desteklenmesi Hacıosmanoğlu'nun desteklenmemesinden mantıklı değil.

Hacıoğmanoğlunun adaylığı daha Trabzonspor başkanlığı için bile bir kesim insan tarafından ciddiye alınmazken,o değer verilmezken TFF başkanlığı için nasıl düşünülebilirdi?

Kaldı ki o dönemin atmosferide farklıydı.

Şike yasasının değişimi için Meclisten ittifak halinde bir irade çıkmış. Ayrıca çıkan yasanın geriye doğru işletilmeyeceğinin teminatı verilmiş olamazmı? (Yine verilen ama tutulmayan bir söz ve kahpeliğe uğrayan Sadri Şener )

Yani dediler ki ''Sadri Bey,bizim çıkaracağımız yasa sizin hakkınız olan ama hırsızların müzesinde duran kupanızı almanızı imkansız hale getirecek''

Sadri Şener'de ''Elbette,hay hay buyrun'' diye imzayı bastı ... Öyle mi? :cool:
Sadri Şener'in konuşmaya başladığı zaman iş işten geçmişti. Tabii Sadri Şener hatalı, camia hatasız gibi bir durum yok. Tüm camia olarak sınıfta kaldık

Mert Acar
17.05.2013, 16:05
Kupa başbakan'da ve 2010-2011 sezonu şampiyonu Trabzonspor'dur diye defalarca söyleyemeyen adam gözümde
Trabzonsporlu değildir,net.

omondoles
17.05.2013, 16:06

Taraftarlık ölçüm cihazı mı var?

%61 Loading...

Murat'
17.05.2013, 16:08
Hacıosmanoğlu kabadayı ağzıyla adaleti sağlayabileceğine inanıyorsa yanılıyor.

Kupa başbakanda demek de yetmez, yahu Aziz Yıldırım içeri tıkıldığında muhalefet Fenerbahçe'yi ele geçirmek istiyor diye ayağa kalmadı mı? Kupa hem başbakanda olduğu kadar muhalefette de.

İlker Gazioğlu
17.05.2013, 16:09
Ancak ne kadar karıştırsak bile o kupa gelmeyecek. Tahkim kururu kararlarını hukuksal olarak bozmak mümkün değil.

Tüpçü feneri kurtardı gibi göründü ama asıl amacı Beşiktaş'ı kurtarmaktı ve başardı

Tahkim'in kararları bozulamaz ama federasyon şike konusunda yeni bir karar alabilir. Örnek 2010-2011 sezonunda Bursaspor'un aldığı ve tahkim tarafından onanan 5 maçlık cezası. Yeni sezon başlarken o ceza birden ortalardan kayboldu. şikeciler ve şakşakcı medyasının yanlış yönlendirmeleri bunlar.

Cengiz
17.05.2013, 16:10
Sahaya yansımayan şike ölçüm cihazından sonra taraftarlık ölçüm cihazı

bkandil
17.05.2013, 16:11
Sahaya yansımayan şike ölçüm cihazından sonra taraftarlık ölçüm cihazı

Daha önce ağrı ölçüm cihazı da bulunmuştu...

Şenol Altunsoy
17.05.2013, 16:12

Gözüm yanlış bilgilendirme yapma tahkim kurulu kararı yeniden değerlendirilebilir bu bir

mahkeme kararı bütün kararların üzerindedir bu iki gene tff nin tüzüğü gereği yeni deliller ortaya çıkarsa (mahkeme kararı)

kulübün başvuru hakkı var bu üç.böyle netameli konularda lütfen bilgi olmadan konuşmayalım insanlar yanlış anlayabiliyor.

Kaya
17.05.2013, 16:15
* Daha iyi bir aday diye bir seçenek olaydı keşke...

Yunus Emre SEYHAN
17.05.2013, 16:20
Gözüm yanlış bilgilendirme yapma tahkim kurulu kararı yeniden değerlendirilebilir bu bir

mahkeme kararı bütün kararların üzerindedir bu iki gene tff nin tüzüğü gereği yeni deliller ortaya çıkarsa (mahkeme kararı)

kulübün başvuru hakkı var bu üç.böyle netameli konularda lütfen bilgi olmadan konuşmayalım insanlar yanlış anlayabiliyor.

Ağabey güzel diyorsun ama,
Şikeyi kabul ettikten sonra haliyle Fenerbahçe'nin küme düşmesi gerek. Şike yaptı puanı silindi diye bir durum olma gibi bir olanağı yok.
Fenerbahçe'yi düşürmek demek
Şikenin olduğu yıl(2010-2011), (2011-2012) , (2012-2013) .
bu 3 sezonun yeniden tescili demek. Şikebahçe bu sezon için elde ettiği primleri takır tukur geri ödemek zorunda kalır.
Kaldı ki adamlar Avrupa liginde oynadılar, yarı finale kadar geldiler.
Şike olayının üzerinden artık yıllar geçti.
En fazla uefa men cezası verir, bir kaç yıl ülke olarak bir yere girmeyiz. Kaldı ki
~RTE ve Platini görüşmesi, Sponsoru rüşvet yerine kullanma~ olaylarından sonra böyle bir ihtimal çok az gibi görünüyor. Siyaset istemedi, dolayısıyla adamlar iç işlerimize de karışmıyor. Önümüzde İtalya örneği var.

Biz en fazla Cas 'a gidip belki tazminat alırız, başka da birşey olmaz.

Fatih Öztürk
17.05.2013, 16:21
Transfermarkt.de'den baktım.

Özkan Sümer'in takıma aldıkları:

Alban Bushi
Georgi Markov
Salazar
Aurelio
Hasan Üçüncü
Jarro
Hans Somers
Rabson Da Silva
Kürşat Duymuş
Fatih Tekke
Tolga Zengin
Ali Şen Kandil
Oumar Dieng
Hüseyin Çimşir
Erman Güracar
Michael Petkovic
Serkan Kilic
Erdinc Yavuz
Eul-Young Lee
Emrah Eren
İbrahim Ege
Kurt Van De Paar
KArel D'Haene
Mehmet Yılmaz
Yattara
Emre Toraman
Augustine
Romashcenko
Tayfun Cora

Nuri Albayrak'ın incileri:
Ceyhun Eriş
Risp
Ayman
Zeki Ayvaz
Marcelinho
Umut Bulut
Çağdaş Atan
Ersen Martin
Cem Demir
Musampa
Feridun Sungur
Mustafa Keceli
Murat Ocak
Enis Kahraman
Musa Büyük
Tolga Seyhan
Ufuk Bayraktar
Serkan Balci
Jabi
Adnan Güngör
Yusuf Kurtuluş

Tekrar ediyorum Trabzonspor'un para sıkıntısı yoktur. Şehir sıkıntısı vardır. Futbolcu seni tercih etmiyor İstanbul'u tercih ediyor.

Muharrem USTA'ya inanmıyorum. İnşallah yanılırım tükürdüğümü yalarım ama inanmıyorum arkadaş, 2 yıldız oyuncu al paranı sus diyecekler. Göz boyuyacaklar. Ertuğrul Lazaroni Aragones gider gelir artık...

Nuri Albayrakın incilerine Milan Stepanov ile Recep Onur Kıvrakta dahil.

61trabzonomer
17.05.2013, 16:25
Sadri şenerden iyisi aday olmadı daha.

temel_yilmaz
17.05.2013, 16:41
O değilde biz Sadri başkanın bayağı bir hakkını yemişiz şike konusunda..

Elindeki onca imkan ve olanağa ,arkasındaki taraftar,medya,lobi gücüne rağmen üfleyerek sönmezci üna aysal 5 dakikada geri vites yaptı.

Bizim başkanda onca telkin tehdit şiddete rağmen bunca zaman dayanabildi..

Joomla!
17.05.2013, 16:42
Bu adamın yazdıklarına itibar etmeyin.

vallahi kime inanacagimizi da sasirdik.

kral 61
17.05.2013, 16:48

Neden itibar etmeyelim doğruluk payı var

kral 61
17.05.2013, 16:50

Hakan Kulaçoğlunu bu kadar korumaya gerek yok neyse çıkıcak meydana :)

Mehmet BAŞ
17.05.2013, 16:54

Doğru söze ne söylenebilir ki...

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
17.05.2013, 16:56

Ben şahsen Kulaçoğlu'nu desteklemiyorum.

Ama bu adam(!) BMN hakkında bile "mezar soyguncusu" ithamında bulunmuş,
kişisel menfaatlerini daima ön planda tutan bir adamdır.

Bunu da özellikle vurguluyorum bu tavsiyem BMN'nin değil şahsen benim fikirlerime dayalı tavsiyemdir.

Gözümde bir kez yalan söyleyen ve iftira atanın bin kez yapandan farkı yoktur.

Naçizane bu sebeple dikkate almamanızı öneririm.

Saygılar.

Mehmet BAŞ
17.05.2013, 16:57

Hibe edeceğim demedi hiç bir zaman...
Borç verecek bu parayı...
Fakat bir kısmını sponsorluk geliri olarak verebilir diye düşünüyorum.

Ben hiç bir başkanın kulübe "hibe" yapmasını istemiyorum.

bkandil
17.05.2013, 16:57
"Trabzonspor'u dünya kulübü yapacağım" lafını duyunca nedense aklıma Zübük filminde Kemal Sunal'ın "seni mebus karısı yapacam" sahnesi geliyor...

kral 61
17.05.2013, 16:58
Ben şahsen Kulaçoğlu'nu desteklemiyorum.

Ama bu adam(!) BMN hakkında bile "mezar soyguncusu" ithamında bulunmuş,
kişisel menfaatlerini daima ön planda tutan bir adamdır.

Bunu da özellikle vurguluyorum bu tavsiyem BMN'nin değil şahsen benim fikirlerime dayalı tavsiyemdir.

Gözümde bir kez yalan söyleyen ve iftira atanın bin kez yapandan farkı yoktur.

Naçizane bu sebeple dikkate almamanızı öneririm.

Saygılar.

Sorun yok ozaman :)

bkandil
17.05.2013, 17:01

Borç nasıl olacak?

Bu sezondan itibaren yöneticinin kulübe borç verme işi kalkmıyor mu? Borç alacak olduktan sonra ha yöneticiden almışsın, ha bankadan...
Transfer yapılabilmesi için defterde görünen borç kulüp gelirinin 1,5 katından fazla olamayacağına göre, bu borcu nerede nasıl resmi olarak göstereceğiz?

İlker Gazioğlu
17.05.2013, 17:02

UEFA finansal fair play kriterlerine göre borç veremez.

Muharrrem Usta'nın kulübe para vereceği koca bir yalan. Yönetim kurulu olarak küçük bir hibe yapacaklar. Daha kolay kredi bulacak, sonuçta bir telefonla tüm kapılar açılabilir Muharrem Usta'ya. Yine borç altına gireceğiz. Benim düşüncem bu, farklı birşey yapsın gelip burda özür dilerim ondan.

Bekir
17.05.2013, 17:07
Mahalle lokantası yöneten amatör esnaf Hakan Kulaçoğlu'nun web sayfasındaki "projeler" kısmına bir göz atar mısınız lütfen (www.tskongre.org)

Bu yaşta bu çözümleme yeteneğine de hayran kaldım doğrusu.

Benim yazımı anlamak için okusaydınız oradaki projelerin içleri boş olduğunu,o projelerin amatör esnaf modeli üzerine binaen kurulduğunu anlarsınız.

Yaşınızdan dolayı saygım var ama 37 yaşına gelip hala içi boş projelere itibar etmenize hayran kaldım doğrusu,37 seneyi içi boş yaşamışsınız.

Ayrıca ben içi boş konuşmuyorum,oradaki projelerin hepsini okudum sonra yorumladım,tartışacaksanız mantıklı şeyler yazın,böyle hakaret etmeye çalışarak üste çıkamazsınız.

divicam
17.05.2013, 17:07
Taraftarlık ölçüm cihazı mı var?

%61 Loading...

Kadıköyde oğluyla Fenerbahçe bayrağı sallayan... Kulüp üyelik numarası benden 10.000 sonra olan birinin başkan olmasını içime sindiremem... Muharrem Usta hariç kim aday olursa saygı duyarım...

Mehmet Ç.
17.05.2013, 17:09
Listeler aciklandi mi? Kulacoglunun disinda?

gerenimo
17.05.2013, 17:15
UEFA Finansal Fair-Play Kriterleri ;

1) Yöneticiler kulüp için ceplerinden harcama yapamayacak.
2) Yöneticiler alacakları, 2012–13 sezonuna kadar ödeyecek.
3) 2012-2013’ten itibaren transfere gelirden fazla harcama yapılamayacak.
4) Mali tablolarda parasal olmayan ve futbol dışı gelirler sayılmayacak.
5) Hiçbir futbolcu, kulüp ya da yasal otoriteye vadesi geçmiş borç bulunmayacak.
6) Öz sermayenin eksiye düşmesine izin verilmeyecek.
7) Futbolcu ödemeleri, toplam gelirin yüzde 70’ini geçemeyecek.
8) Kulübün toplam borcu, toplam gelirinin yüzde 100’ünü geçemeyecek.
9) Bütçesi 5 milyon euronun altındaki kulüpler finansal kriterlerden muaf olacak.

Bu kriterlere göre yöneticiler kulübe borç veremeyecek. Muharrem Usta 50 milyonu ile (para birimini bilmiyorum biri TL biri euro diyor) gelecek ve kısa vadede nakit sıkıntısını çözecek diye haberler medyadan sürekli servis ediliyor.

- Muharrem Usta ve ekibi bu parayı borç veremeyeceğine göre hibe mi edecek ?

Kulübün 200 milyon TL civarında borcu var .Bir taraftan bu borcu eritmeye çalışacak diğer taraftan transfer yapmaya çalışacak.

-Giderler gelirleri aşamayacağı için borç ve transferleri yeni yönetim nasıl idare edecek ?
-Hakan Kulaçoğlu dışında diğer adaylar başkan olursa şuan gün gibi ortada olan bu ekonomik tabloyu gösterip kemer sıkmaya yönelecekler mi ? (H.Kulaçoğlu bunu şimdiden söylediği için onu eklemiyorum)

Muharrem Usta ve ekibi bazı arkadaşlara gör çok iyi projelerle geliyormuş. Proje dediğin bir günde olmuyor. O projeler şuan ki nakit sıkıntısını aşmaya çare değil. Bu durumda Hakan Kulaçoğlu'nun herkes tarafından bilinen gerçeği yüzümüze vurması doğru değil mi ?

bu uefa kriterleri herkes tarafından okunmalı. m usta klübe borç ya da hibe ne kadar vereceğini açıkça söyleyebilmeli.
sonuçta klübe borç verecekse hangi vadede ne şekilde tahsil edeceğini de bilmek durumundayız.
uefa kriterlerine göre 2012-2013 sezonu sonuna kadar yöneticilere borcun ödenmesi gerekiyor. mali tabloya göre kısa vadeli (1 yıl) borçlarımız tüm borçların yarısından fazla. 1 yıl vade ile klübe borç veren yönetici borç rakamını şişirmek dışında bir şey yapamaz.

DeAgLeMaNyAq
17.05.2013, 17:18
Hakan Kulaçoğlu'nun Radyospor'daki açıklamaları: http://www.radyospor.com/CMS/CMS/Podcast/Kuzeyin-Sesi-17052013.mp3

kral 61
17.05.2013, 17:21
Sadri Şener aday olmasın yeter ondan çektiğimiz kulübün en iyi oyuncularını gönderdi şimdide Onuru göndermeya çalışıyor gs'ye kulübü borç batağına sürükledi kulübe aldığı oyuncuların menejerlerine iyi para yedirdi yeter artık bir düş yakamazdan Trabzonspor başından in artık yeter...

zaferyıldız
17.05.2013, 17:22
sadri ş. başkan ,diğer adaylarda yönetim kurulu olsun
nasıl :) kimseyi kırmak yok
hacı kupayı getirir
usta parayı
aksoy okulu yapar
atasoy 100 bin üye
kulaçoğlu da konuşsun yeter...

Ahmet AYDIN-28
17.05.2013, 17:22
Yeni istifa etti ise Kulüp Müdürlüğü yaparken gsli miydi?

kral 61
17.05.2013, 17:24
Sadri Şener eğer aday olursa M.Ustayı geçtim onunla kim başa çıkabilicek kişi varsa o başkan olsun İbrahim H. veya Metin Atasoy fark etmez yeterki şu adama artık başkanlık kapısı kapansın

gerenimo
Hakan Kulaçoğlunun listesindeki Galatasaray Lisesinden mezun olup Lise gelenekleri gereği Kulübede üye yapılmış ama sonradan iptal ettirmiş (ismini hatırlayamadım) adayı içinse bütün bu osurup ipe dizmeler yazık!

Adam kaç defa açıkladı bunu, çamur atılacaksa nitelikli olsun bari.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Bu arada laf aramızda bütün adayların herşeyinin didiklenmesi çok hoşuma gidiyor. ''Koyun sürüsü'' olmadığımızın delili.

anladığım kadarıyla bahsi geçen kişi atilla dilaver. atilla dilaveri özellikle twet kullanan arkadaşlar şike süreci mahkemeler safhasından tanır.yavuz saltığa göre atilla dilaver h.kulaçoğlunun danışmanı ve galatasaraylı.
ancak h.kulaçoğlu hayatının hiç bir döneminde danışman kullanmadığını duyurmuştuç atilla dilaver de danışmanlık yapmadığını galatasaraylı olmadığını,hukuk mücadelesi ile ilgili herkesle bilgilerini paylaştığını duyurmuştu.

bahsi geçen konuyla ilgili sadri beyin en baştan haberdar edildiği klübe mail atıldığı da taraflarca söylendi.

yukarıda yazdıklarım benim duyduğum bilgiler. ancak yavuz saltık-atilla dilaver -bmn arasında uzun süredir bir sürtüşme çatışma mevcut. yavuz saltığın bu yazısı da bende bir bel altı vuruş kanaati oluşturdu.

Mert Pasa
Taraftar bolunmus ve kafasi cok karisik,bu baslikta bu acik secik gorunuyor.Bu ortamda kim gelse guzel bir sey cikmaz ortaya.

Courage
17.05.2013, 17:25
@Kaan

Yeni istifa ettiğini kim söyledi? Adam okul gelenekleri gereği mecburen üye yapılmış. Anlatamıyoruz galiba ???? (buna benzer bir uygulamada AK Partinin uygulaması. Buna göre üye sayısı en fazla olan partinin mevcut üyelerinin %60'ı üye olduklarında habersiz. Hatta bununla ilgili TC Kimlik No girip mevcut durumunuzu kontrol edebileceğiniz bir site bile açıldı)

Birinin samimiyetine inanmak için ilk önce ''tarafsız'' gözle bakabilmek gerekir genç arkadaşım. Az daha soğukkanlı ol bence.

gerenimo
17.05.2013, 17:26
"Trabzonspor'u dünya kulübü yapacağım" lafını duyunca nedense aklıma Zübük filminde Kemal Sunal'ın "seni mebus karısı yapacam" sahnesi geliyor...

başkanlık sürecinin en güzel espirisiydi.

divicam
Biri Gs'li diğeri Fenerli...
Biz daha neyi tartışıyoruz...
Burası Langaspor mu?
Önüne gelen aday olabiliyor mu?
Bu kadar ucuzladı mı Trabzonspor'a başkan olmak!..

özgür6161
Sadri Şener aday olmasın yeter ondan çektiğimiz kulübün en iyi oyuncularını gönderdi şimdide Onuru göndermeya çalışıyor gs'ye kulübü borç batağına sürükledi kulübe aldığı oyuncuların menejerlerine iyi para yedirdi yeter artık bir düş yakamazdan Trabzonspor başından in artık yeter...

Küçükken ilkokul öğretmenimiz şiir ezberlettirirdi bize...

Şiirin ismini duyunca başlardık hemen bıt bıt bıt diye :)

Sadri Şener'in ismini duyunca aynı şeyleri söylediniz hep söylenenlerle...

O günler geldi aklıma çocukluk aklı işte :)

kral 61
17.05.2013, 17:28
Küçükken ilkokul öğretmenimiz şiir ezberlettirirdi bize...

Şiirin ismini duyunca başlardık hemen bıt bıt bıt diye :)

Sadri Şener'in ismini duyunca aynı şeyleri söylediniz hep söylenenlerle...

O günler geldi aklıma çocukluk aklı işte :)

Eğer başkan olup seçilirse ortada Trabzonspor diye bişey kalmıyacak

Kaan
17.05.2013, 17:29
@Kaan

Yeni istifa ettiğini kim söyledi? Adam okul gelenekleri gereği mecburen üye yapılmış. Anlatamıyoruz galiba ???? (buna benzer bir uygulamada AK Partinin uygulaması. Buna göre üye sayısı en fazla olan partinin mevcut üyelerinin %60'ı üye olduklarında habersiz. Hatta bununla ilgili TC Kimlik No girip mevcut durumunuzu kontrol edebileceğiniz bir site bile açıldı)

Birinin samimiyetine inanmak için ilk önce ''tarafsız'' gözle bakabilmek gerekir genç arkadaşım. Az daha soğukkanlı ol bence.

Neye taraflı gözle bakıyorum? Şu 5 aday içerisinde bana en yakın gelen Hakan Kulaçoğlu idi ama buna rağmen eleştirebiliyorsam nasıl "tarafsız olmadığımı" söyleyebilirsiniz?

Yeni istifa ettiği yönetici Nevzat Aydın tarafından söylenmiş. Yöneticinin kulüpte ne olup ne olmadığından az buz haberi vardır herhalde...

seyduna_efil
17.05.2013, 17:30
Adayları Fenerli veya GS'li diye yaftalamak ne kolay yahu..

Biri iş adamı olmasının gereği yaptığı sponsorluk antlaşmasından dolayı Fenerli ilan edilir,diğeri mecburen üye olmasından dolayı GS'li..

Böyle saçma mantık var mı yahu..

O zaman Şenol Güneş ile Sadri Şener'de Ferit Şahenkt'ten promosyon Audi marka arabaları basın önünde kabul ettikleri için FB taraftarının önde gidenidir..

Ohh ne güzel mantık..

Bizden iyi Trabzonsporlu yok zaten piyasada..

Murat 61
17.05.2013, 17:30

Düştü ya daha neyin isyanındasın. Rahatla artık.

divicam
17.05.2013, 17:32
Fatma Nine İspanyolları ağlattı
Karadenizli Fatma ninenin ölünce arazisini topraklarinda düserek hayatini kaybeden Ispanyol asker yakinlarina bagislamasi ülkeyi aglatti.

İspanya nin önde gelen fikir gazetesi El Mundo Fatma ninenin bu jestine tam sayfa yer vererek nur içinde yat Fatma nine bize insanlik dersi verdin dedi. 82 yasinda ölen Fatma nine nin kaza yerine sürekli gelerek Ispanyol askerleri için dua ettigini hatirlatan gazete,bizim askerleri çocuklari gibi kabul etti onlara kuzucuklarim derdi diye yazdi.

El Mundo gazetesini mail yagmuruna tutan Ispanyollarda Türklerin büyük bir insanlik dersi verdigini ifade ettiler. Ispanya nin zor bir dönemden geçtigi bir anda Fatma Nine haberinin kendilerini hem düsündürdügünü hemde aglattigini vurgulayan okuyucular,Ispanyada krize neden olanlarin bu yasli nineyi örnek almasini istediler.

26 Mayis 2003 tarihinde Afganistan da görev yapan ispanyol barisgücü askerleri YAK-42 adli bir Rus uçagi ile ülkelerine geri dönerken Trabzon yakinlarindaki Pilav daginda düsmüs bu kazada 62 Ispanyol askeri hayatini kaybetmisti.

Az önce Milliyet gazetesinin internet sitesinde gördüm haberi...

Bütün Başkan adaylarında Fatma Nine görüşü beklerim

kral 61
17.05.2013, 17:32

Pazartesi Aday olup olmıyacağı belli olucakmış çok yoğun baskı varmış bu adama kim baskı yapıyor derin Trabzon gene iş başında

Kaan
17.05.2013, 17:33
Pazartesi Aday olup olmıyacağı belli olucakmış çok yoğun baskı varmış bu adama kim baskı yapıyor derin Trabzon gene iş başında

İmkanım olsa ben de baskı yaparım, derin Trabzon'danım demek ki. Teşekkür ederim bilgi için. :)

zafercalikoglu
17.05.2013, 17:34
bence Sadri Şener ekibini değiştirerek yeniden aday olmalı,yıllar sonra bizi şampiyon yaptı,şike süreci patlak verdi,kimse doğru dürüst destek bile vermedi,(taraftar olarak bizlerde)
bu sezon yapılan yalnış transferler ve şike süreci takımı bu hale getirmiştir.burda sAdece başkanın sucu değil,teknik kadronun da sucu buyuk..
ben gelecek olanın Sadri baskan dan daha iyi yonetecegini sanmıyorum..Hayırlısı olsun ...

özgür6161

İsmini bile duymak tedirgin ediyor demek ki :)

Ama kızmamk gerekir Trabzonspor'a 50 Milyon TL kazandıracaklar ya onun hevesindeler...

Mazallah Sadri Şener gelir falan kulüp 50 Milyon TL den olur sonra tüm dertleri bu...

Courage
Eleştirmek,iddianızın ardında sağlam kaynak olursa tarafsızlık taşır. Aksi mümkün değil. Yeni istifa ettiği Nevzat Aydın tarafından söylenmiş diye bir kaynak olmaz. Belge ve 1.dereceden şahsın kendi beyanı gerekiyor. Yada birlikte iş yaptıkları (Hakan Kulaçoğlu) kişinin açıklamaları.

Şayet Gs'nin aktif bir üyesi,sempatizanı iken sırf menfaat gereği istifa etmişse bu elbette kabul edilebilir değil. Ama yukarıda dediğim ilk önce gelir...

kral 61
17.05.2013, 17:36

Ama kızmamk gerekir Trabzonspor'a 50 Milyon TL kazandıracaklar ya onun hevesindeler...

Mazallah Sadri Şener gelir falan kulüp 50 Milyon TL den olur sonra tüm dertleri bu...

Bana açıkla bakalım neden İstanbula kaptırdı oyuncularımızı ŞL gelen paralar nerede neden kulübü borç batağına sürükledi yaptığı açıklama hep düzmece palavraca gitsin artık

TSelif
17.05.2013, 17:37
MAY tesislerinin 65 milyon ( tl mi euro mu bilmiyorum) a satıldığı doğru mu ? ve bütün başkan adaylarının o paraya güvendiği !!!

Tatar Kemal
17.05.2013, 17:39
en verimli döneminde gs'yi 3 sene hami mandıralı'nın peşinde koşturan, yine anyı şekilde en iyi döneminde abdullah ercan için 2 sene fb'yi süründüren, yine karaboğa olduğu dönemlerde yattara'nın peşinde gs'yi maymuna çeviren ve en önemlisi türkiye'nin en gözde futbolcusuyken gs'li coşkun özar'ının yeğeni ünal karaman'ı trabzona getiren yönetim anlayışının tekrar geri gelmesini bekliyoruz.

"selçuk zaten gidiciydi, burak'ı elimizde tutamazdık, egemen para canlısı, onur'u elimizde tutmamız imkansız, colman'ın çocuklarına kolej lazımmış" gibi trabzonspor büyüklüğüne yakışmayan açıklamaları dinlemekten bıktık.

dünyanın en iyi kalecisi olarak schumaier fb'ye transfer edildiği dönemlerde nispet olsun diye bu şehre 1980'li yıllarda dünyanın en iyi kalecisi getirildi. geçmiş ortada. biz bunları yaşadık gördük ve unutmadık. 2 senedir elimizden kayıp giden yıldızlara bakıp da hayıflanmamak elde değil. başa gelecek yönetimin de bu gerçekleri bilmesi ve ona göre politikalar ortaya koyması gerek.

Kaan
17.05.2013, 17:40
https://pbs.twimg.com/media/BKdWRHOCMAAPcKn.png:large

Fatih
17.05.2013, 17:41

Hakan Kulaçoğlu'nun Trabzonsporluluğundan şüphe mi ediyorsunuz da korumaya gerek yok diyorsunuz?

Hakan Kulaçoğlu 2 senedir tvde şike konuşurken haşmetli aday Muharrem Usta Kiğılı ve Kocaman'la fotoğraf veriyordu.

kral 61
17.05.2013, 17:43
Hakan Kulaçoğlu'nun Trabzonsporluluğundan şüphe mi ediyorsunuz da korumaya gerek yok diyorsunuz?

Hakan Kulaçoğlu 2 senedir tvde şike konuşurken haşmetli aday Muharrem Usta Kiğılı ve Kocaman'la fotoğraf veriyordu.

Siz yöneticisiniz burda kimseyi koruyamazsınız objektif olun...

özgür6161
17.05.2013, 17:43
MAY tesislerinin 65 milyon ( tl mi euro mu bilmiyorum) a satıldığı doğru mu ? ve bütün başkan adaylarının o paraya güvendiği !!!

Asparagas...

UğuR
17.05.2013, 17:44
Yönetici fikir beyan edemez mi ?

Murat 61

Bu nasıl derin Trabzonmuş, hem Sadri Şener'in başını yedi hemde geri getirmek için baskı yapıyor.

Bende destek veriyorum geri dönmesine ama derin Trabzon'dan değilim.

Tutarsızlık neremizde?

zaferyıldız
en verimli döneminde gs'yi 3 sene hami mandıralı'nın peşinde koşturan, yine anyı şekilde en iyi döneminde abdullah ercan için 2 sene fb'yi süründüren, yine karaboğa olduğu dönemlerde yattara'nın peşinde gs'yi maymuna çeviren ve en önemlisi türkiye'nin en gözde futbolcusuyken gs'li coşkun özar'ının yeğeni ünal karaman'ı trabzona getiren yönetim anlayışının tekrar geri gelmesini bekliyoruz.

"selçuk zaten gidiciydi, burak'ı elimizde tutamazdık, egemen para canlısı, onur'u elimizde tutmamız imkansız, colman'ın çocuklarına kolej lazımmış" gibi trabzonspor büyüklüğüne yakışmayan açıklamaları dinlemekten bıktık.

dünyanın en iyi kalecisi olarak schumaier fb'ye transfer edildiği dönemlerde nispet olsun diye bu şehre 1980'li yıllarda dünyanın en iyi kalecisi getirildi. geçmiş ortada. biz bunları yaşadık gördük ve unutmadık. 2 senedir elimizden kayıp giden yıldızlara bakıp da hayıflanmamak elde değil. başa gelecek yönetimin de bu gerçekleri bilmesi ve ona göre politikalar ortaya koyması gerek.

eyvallah renkdaş .....olur yani olmaz değil dediğin gibi , yapacak adam aranıyor ..

ibilek

Beni fıtık ameliyatı yaparken (2009 da ) ben colmanı savunuyordum, oda colman iyi fakat 10 numara değildir diye tartışa tartışa beni ameliyat yapmıştı.Ben ogün bugündür Kulaçoğlunu izlerim ve çokda saygı duyarım, eğer onun da TS liliğini sorgulayacaksak vay halimize...

özgür6161
Bana açıkla bakalım neden İstanbula kaptırdı oyuncularımızı ŞL gelen paralar nerede neden kulübü borç batağına sürükledi yaptığı açıklama hep düzmece palavraca gitsin artık

:)

Ben burada bunları konuşurken,anlatırken,açıklarken...

Daha Muharrem Usta aday değildi ve sen buralarda yoktun haliyle...

kral 61
17.05.2013, 17:45
Yönetici fikir beyan edemez mi ?

Tabiki edebilir ama korumakda neyin nesi ozaman burası özgür ortam değil

Zafer Keskin
17.05.2013, 17:46
Kimse kendine ego tatmini noktasında klavye delikanlılığı yapmasın. Olaylar konusunda açıklama istiyorsanız az araştırma yapında zihniniz gelişsin. Her yapılan harekette açıklama beklemek yerine sorgulamaya çalışın. Günümüz jenerasyonu iyice hazıra konma noktasına alışmış...

Bu forumda bulunuyorsan eğer ve fikrini belirterek yazabiliyorsan. Az bile olsa, bu forumu kendine aidiyet duygusuyla sahiplenme niteliğin varsa. Toplu olarak bu forumdakilere laf çakan ve ağzını bozmaktan çekinmeyen kişilerin burda ismini anmazsın. Daha fazla irdelemenin mantığı yok.

Murat 61

50 Milyon TL. kulübü kurtaracaksa ne diye yaygara kopartılıyor o zaman.

Fatih
Siz yöneticisiniz burda kimseyi koruyamazsınız objektif olun...

Trabzonspor'un menfaatleri dışında kimseyi koruma ve kollama niyetinde değiliz merak etmeyin.

özgür6161
17.05.2013, 17:47
50 Milyon TL. kulübü kurtaracaksa ne diye yaygara kopartılıyor o zaman.

Burada bir yazı paylaşmıştım onu tekrar paylaşmak istiyorum...

TSelif
17.05.2013, 17:48
Asparagas...

Bu cevap yorum mu bilgi mi ?

Murat 61
Yöneticiler çıkın dışarı kapıyı da kapatın birde sağlam kilit vurun biz bize kalalım.

UğuR
Alıntı yapamıyorum teknik bir sorun var ....

Koruma kelimesini kim kullanmış dikkat edermisin ? @kral61

Murat 61
17.05.2013, 17:50
Burada bir yazı paylaşmıştım onu tekrar paylaşmak istiyorum...

Bekliyorum...

Kaan
17.05.2013, 17:53
Aha gene silindi mesajım... Size kolay gelsin o halde.

özgür6161
Bu cevap yorum mu bilgi mi ?

Bilgi...

Teknik olarak mümkün değil...

ilhan
Kral 61 kullanıcı isimli Trabzonsporlu arkadaşımızın forum kurallarını okumadan üyelik işlemi yaptığını düşünerek ilgili forum kuralını paylaşıyorum;

14) BMN yönetim kademesini oluşturan üyelerin, forumda yaptıkları yorumlar, aksi belirtilmedikçe, kendi şahsi fikirleridir ve BMN'nin resmi bakış açısını yansıtmazlar. BMN'nin resmi yönelimi ana sayfasında ilan ettiği görüşleridir. Forum üyelerinin bu durumu dikkate almaları ve bu tür yorumları BMN Yönetim Kurulu'nun ortak görüşü olarak algılamamaları gerekir.

özgür6161
17.05.2013, 17:56
Bekliyorum...

18-02-2013, 16:30

özgür6161 tarafından yazılan
Katılıyorum bu söylediklerine ayrıca birşey daha belirtmek istiyorum.

Ne olursa olsun bundan daha kötüsü gelemez...

Belki alakasız olacak ama kendi açımdan güzel bir örnek vereceğim.1917 yıllarından itibaren Amerika patentli Institute kuruluşları ve Think-Tanks gibi örgütler yüzyıllar öncesinin gizli politik oyununu yeryüzünde oynama kararı aldılar.

Bu Stratejik Attack daha sonrasında NATO üyesi 17 ülkede kurulan gayrı nizami harp orduları.Şimdiki adıyla GLADIO(Ülkemizde ilk olarak 1954 yılında temeli atılıp 1958 yılında resmi faaliyete Ankara Bahçelievler JUSSMAT Amerkan Yardım Derneği'nin bir alt katında kurulan Seferberlik Tetkik Kurulu) Kontrgerillaları tarafından ana prensip olarak uygulanan bir teknikti.

Systemin ana hatları kuruluş amacından çok farklıydı.Kuruluş amacı ülke rejimi ve bütünlüğüne aykırı bir darbe ve yahut savaş açılırsa gayrı nizami savaş ortamları yaratmaktı.Yani halkı örgütleyip gerilla savaşı nasıl yapılır bunu uygulamaktı.

Lakin bu insanlar ilk olarak NAZİ Almanya'sından önce bu systemi Almanlarda denediler ve gayette başarılı oldular.Savaşı kaybeden gururlu Almanlar propaganda ile ayaklanmaya davet ediliyor ve sert rejimlerle yönetilmesi gerektiğine inanıyor,bu sayede onlara bu acıyı yaşatan herkesten öc alabileceğini düşünüyorlardı.Daha doğrusu bu düşünceye sevk ediliyorlardı.

Gazetelerde savaş gazisi almanların dilenir vaziyette resimleri,gecelik faiz rekorları.Paranın değersizleştirilip ''Para yakıp eğlenen çocuk resimleri...''

Kaçınılmaz sonuç bir anda ortaya çıkıverdi.SPARTAKİST ayaklanma...Yani kısacası ANARŞİZM.Halk sert bir yönetimle dünyaya meydan okumak istiyordu.Bu yönde teşvik edilmişti.Nasıl olsa hangi yönetim olursa olsun bundan daha kötü halde olamazlardı.ANARŞİZMİN KÖTÜ OYUNU:HALK DİKTATÖRLERE KUCAK AÇIYORDU...

1930 yıllarında bir birahane de kurulan bir parti Nasyonel Sosyalist Parti zamanla yükselişe geçti.1938 yılı Adolf Hitler iktiadara geldi.İlk yaptığı icraat bütün Almanya'da ki kütüphaneleri yakmak oldu.İsyancılar bir bir katledildi.Halk Hitler'e tapıyordu adeta...

Sonuç dünyaya meydan okuyan bu karizmatik lider kendisini bir ateş çukurunda ölüme terketti.9 Mayıs 1945 günü bu efsane bitti.Almanlar artık akıllandılar.Yine ağır bir diyet ödendi ama artık eski hataları yapmayacaklardı.Şuan ki Almanya'nın ekonomik ve siyasi nüfuzu ortada...

Aranızda bana kızanlar çıkacak belki de bu mesajım silenecek.Aslında anlamak isteyene çok şey anlatıyor bu yazım.

Bu anlamda iki kere düşünmeden hareket etme lüksümüz kalmadı artık.Bizim için en iyisi olmazsa olmaz...

Değerli renktaşlar sizi bir kere daha iyi düşünmeye davet ediyorum.Kim gelirse gelsin dememek,yarın yeniden daha kötü duruma düşmemek için...

Bu yazımı büyük bir sabırla okuyan herkese teşekkürü bir borç bilirim...

Numan Yerlikaya
17.05.2013, 17:56
Sadri Şener'in savunulcak neyi var ya ?

Neymiş efendim şikede bizi savunmuş bilmem kaçıncı maddeyi onayladığını unutmayın

Herşeyede şikeden bakmayın futbolcu transferlerine bakın başarısızlık Şenol hoca yüzünden olmadı S.ş yüzünden oldu

Bi kere adam asbaşkanından ofsayta düşüyor

Kaan
17.05.2013, 17:59
Sadri Şener'in savunulcak neyi var ya ?

Neymiş efendim şikede bizi savunmuş bilmem kaçıncı maddeyi onayladığını unutmayın

Herşeyede şikeden bakmayın futbolcu transferlerine bakın başarısızlık Şenol hoca yüzünden olmadı S.ş yüzünden oldu

Bi kere adam asbaşkanından ofsayta düşüyor

1. cümle yalan, 2. cümle yanlış, 3. cümle doğru.

58. madde değişikliği Trabzonspor Kulübü'nün hiçbir yöneticisi tarafından onaylanmadı, dün yine konuşuldu bu konu. Yalan almış başını gidiyor...

Kulüp yöneticisi ve başkan futbolcudan anlar diye bir kural yoktur. Hoca listeyi verir, yönetim yapar. Şenol Güneş'in bir kez olsun "İstediğim futbolcular alınmadı" diye isyan ettiğini gördünüz mü? Şenol Güneş bu kadar pasif kalırsa, yönetim de mecburen menajerlere kalır. N'Doye'u pahalı diye veto eden de Sadri Şener değildi; Şenol Güneş ve Nevzat Şakar ikilisiydi.

Asbaşkan konusunda haklısın.

alper*
17.05.2013, 18:04
Bazen hayat çok "Yav he he" ...

Murat 61
17.05.2013, 18:04
Adamın başını yiyen asbaşkanları oldu zaten.

Mustafa Ayazoğlu
17.05.2013, 18:07

misliyle değerli bir arazi

hava alanı için

almanlar bölgede üs kuruyor. stad yapmak zorunda kalıyor devlet.

Trabzonspor çıkarları değil devlet menfaati söz konusu.

Hqmi
17.05.2013, 18:09
bu başkan adaylarının hiçbirini bana güven vermedi ne yazıkki. iyi bi yönetim kadrosuyla 10 kere sadri şener derim. her ne kadar futbolcu elimizde tutmada hataları olsada. sadri şener giderse şampiyon olduğumuz 2010-2011 kupasının gelme ihtimali baya bi düşecek.

Mustafa Ayazoğlu
17.05.2013, 18:10

Trabzonspor eğer şampiyon olsaydı , yani fener şike teşvik girişimlerini yapmasaydı

takım 3-4 hafta kala şampiyonluğunu ilan eder egemen, umut, selçuk, engin kalabilirdi.

takım paraya boğulur, oyuncular şampiyonlar liginde oynama arzusu ile kalabilirdi.

burak yılmaz zaten elimizdeydi.

3 temmuzdan sonra yapılan acele transferler hatadır.

Mustafa Ayazoğlu
17.05.2013, 18:13
şike süresinde sadri şener'in yediği siyasi baskı ile hiç bir başkan o sürecin altından kalkamazdı

suçsuz olduğu bilinmesine rağmen yurt dışı yasağı bile bilerek yapıldı.

Trabzonspor şampiyonlar ligine alındığı gün kalktı. (Yargı-Siyaset ortak çalışması)

ibilek
17.05.2013, 18:13
Trabzonspor eğer şampiyon olsaydı , yani fener şike teşvik girişimlerini yapmasaydı

takım 3-4 hafta kala şampiyonluğunu ilan eder egemen, umut, selçuk, engin kalabilirdi.

takım paraya boğulur, oyuncular şampiyonlar liginde oynama arzusu ile kalabilirdi.

burak yılmaz zaten elimizdeydi.

3 temmuzdan sonra yapılan acele transferler hatadır.

O süreçde alınan oyuncular konusunda haklısınız, çok az bir zaman vardı ve fazla seçenek yokdu.Ama esas eleştiriler(ben gözümle görmediğim ve kimseninde görme şansı olmadığı) diğer transferler için...2 milyon euroya anlaşılan oyuncuyu 4 e almak gibi...

Emrah Akcagöz
17.05.2013, 18:14
Trabzonspor taraftarı takımı dururken istanbul takımlarına sponsor oluyorsa, gidip onların maçını stadda izliyorsa taraftarlığı da sorgulanır, herşeyi de sorgulanır.

Mustafa Ayazoğlu
17.05.2013, 18:16
O süreçde alınan oyuncular konusunda haklısınız, çok az bir zaman vardı ve fazla seçenek yokdu.Ama esas eleştiriler(ben gözümle görmediğim ve kimseninde görme şansı olmadığı) diğer transferler için...2 milyon euroya anlaşılan oyuncuyu 4 e almak gibi...

3 temmuz sonrası transferler hataydı. Hata ama o günün şartları öyle.

Transferler tutabilirdi, tutmadı.

Fatih Öztürk
17.05.2013, 18:16
Muharrem Usta haricinde başkan kim olursa olsun destek vermeliyiz.

Mustafa Ayazoğlu
17.05.2013, 18:18
Muharrem Usta alenen siyasi bir aday. (özellikle şike konusunun kapanması için)

Travelair
17.05.2013, 18:19
Sadri Şener'in adaylığını hortlatmaya çalışanlar var (Sözüm meclisten dışarı) Ne kadar faydası olduysa misli zararı olmuştur. Asla aday olmamalıdır

Joomla!
17.05.2013, 18:20
Özkan Sümer aday olsun inanin daha cok sevinirim.

bu adaylar varken oy vermeye gitmeyecegim. Gitsem de vicdanim oy vermeye müsade etmeyecek, ben bu vebalin altina giremem.

Bülent AKBULUT61
17.05.2013, 18:20
İnşallah aday olur Sadri ŞENER yoksa işimiz arap

TSelif
17.05.2013, 18:22
misliyle değerli bir arazi

hava alanı için

almanlar bölgede üs kuruyor. stad yapmak zorunda kalıyor devlet.

Trabzonspor çıkarları değil devlet menfaati söz konusu.

Ben de bu şekilde duydum. Üs için alınmış .
Ama 65 milyon olayını tam bilmiyorum. Stat ve para mı yoksa ? ya da sadece stat mı ?

Tolga
17.05.2013, 18:23
Söyledim yine söylüyorum, başkanı kesinlikle Hüseyin yapalım :) Tanıdığımız bildiğimiz mahellemizin forumumuzun çocuğu Hüseyin Başoğlu . . . Parası yok pulu yok hastanesi yok siyasi görüşü yok Trabzon'da "SözümOna" mafyavari hareketleri de yok.

Benim adayım Hüseyin Başoğlu . . .

Yiğit Gayretli
17.05.2013, 18:23
Cahillik, bağnazlık ve terbiyesizlik bir vücutta toplanmayagörsün...

Hüseyin Başoğlu
17.05.2013, 18:25
Söyledim yine söylüyorum, başkanı kesinlikle Hüseyin yapalım :) Tanıdığımız bildiğimiz mahellemizin forumumuzun çocuğu Hüseyin Başoğlu . . . Parası yok pulu yok hastanesi yok siyasi görüşü yok Trabzon'da "SözümOna" mafyavari hareketleri de yok.

Kendime oy veremiceksem aday olmam !!

Mesut
17.05.2013, 18:27
Sadri Şener mi aslaa..

İlker Yazıcıoğlu
17.05.2013, 18:28

Yalnız dikkat ettim de Hüsam'da karizma da yok:)

Bülent AKBULUT61
bende arkadaşların aksine sonuna kadar Sadri Şener

Mustafa Ayazoğlu
Ben de bu şekilde duydum. Üs için alınmış .
Ama 65 milyon olayını tam bilmiyorum. Stat ve para mı yoksa ? ya da sadece stat mı ?

galataport 3,5 milyar euro (2005)
1.200 m2

700 milyon dolara 30 yıllığına peşkeş çekildi doğuş holding (2013)

65 milyon çok komik bir rakam.

Hüseyin Başoğlu
17.05.2013, 18:29

Çok sağol abi + lar ve - ler listesine bunuda ekliyoruz :D

TSelif
17.05.2013, 18:30
1.200 m2

Bilmiyorum haklısın evet çok komik olmuş verdiğin örnekte bu rakam.
Bunun aslını kim nasıl öğrenebilir acaba :)

Tolga
17.05.2013, 18:31

:D :D :D Kılıçdaroğlu vol 2 :D

Murat 61
17.05.2013, 18:31

Demokrasilerde adaylar kendilerine oy veremezler.

Ne yapalım devrim mi ?

Hüseyin Başoğlu
17.05.2013, 18:32
Demokrasilerde adaylar kendilerine oy veremezler.

Ne yapalım devrim mi ?

Tek yol Devrim !!

Salih Yazıcı
sadri şener aday olmaz yarışa girmez kaldıki pazartesi açıklamaz çünkü finali kazanırsak olabilir ancak almadan aday olmaz olası kötü sonuç sandığa yansır ve ciddi sıkıntı yaşar gelelim hasan yener gibi adamlarla devam edecekse hiç olmasın

Tolga

Sıkıntı yok abi, 2 hafta boyunca lokantanın tekine sokarız 20-30 kilo aldırırız ondan sonra saçları ortadan u şeklinde kestikmi al sana Tonton başkan modeli :) Espride yapar kerata :D :D :D

Hüseyin Başoğlu
17.05.2013, 18:33
:D :D :D Kılıçdaroğlu vol 2 :D

Bu durumda

Muharrem usta vol 2 :D

Sibel
Malesef Muharrem Usta alacak gibi...

fteotdgs
Basliga ilk defa, o da merakimdan, girdim. Sistem kokten degismedikce isimlerin hicbir onemi yok. Yine de su forumda Usta'ya nasil bu kadar oy cikiyor??? Kendisine oy verenlerin mantigi nedir? Suruden ayrilani kurt kapar, bu mu?

kral 61
17.05.2013, 18:34
Alıntı yapamıyorum teknik bir sorun var ....

Koruma kelimesini kim kullanmış dikkat edermisin ? @kral61

Geçmiş mesajlara bakarsanız görüceksiniz

Hüseyin Başoğlu
17.05.2013, 18:35
Sıkıntı yok abi, 2 hafta boyunca lokantanın tekine sokarız 20-30 kilo aldırırız ondan sonra saçları ortadan u şeklinde kestikmi al sana Tonton başkan modeli :) Espride yapar kerata :D :D :D

O model için restoranta gerek yok olm pek eksiğim sayılmaz o modelden :D

Hatta 6 ay önce gelsen 25 kilo daha fazla yakışırdım o modele :D

kral 61
17.05.2013, 18:35
Malesef Muharrem Usta alacak gibi...

İnşallah temennimiz öyle ;)

Murat 61
17.05.2013, 18:37
Bu durumda

Muharrem usta vol 2 :D

Bizim öyle bi başkan adayımız vardı değil mi ?

Oy kullanamayan ...

Murat 61
17.05.2013, 18:38

Temennin öyle olsun.

Temennimiz seni ilgilendirmiyor.

İlker Yazıcıoğlu
17.05.2013, 18:39
Çok sağol abi + lar ve - ler listesine bunuda ekliyoruz :D
Adamım benim.

Senin varlığın yeter ......

Hüseyin Başoğlu
17.05.2013, 18:40
Bizim öyle bi başkan adayımız vardı değil mi ?

Oy kullanamayan ...

Trabzonspor'a bu kadar kolay başkan adayı olma yolu açan geçmişimize teşekkür etmek lazım...

Adamım benim.

Senin varlığın yeter ......

eyw :)

Tolga
17.05.2013, 18:40
www.youtube.com/watch?v=voFd4kI1fwo

:D :D :D

ESER
17.05.2013, 18:41

:D:D

Hüseyin Başoğlu
17.05.2013, 18:41

Bi galibiyet 900 bin lira borumu :D

Muhammed Ayaz
17.05.2013, 18:42
muharrem usta başkan olsun diyenler allah sizi islah etsin sizin gibi trabzonsporlular kupa mupa haketmiyor gidin kırtasiyeden tencereciden çanak çakma kupa vs. alın

Sibel
17.05.2013, 18:43

:eek: :eek: Allah korusun.

özgür6161
17.05.2013, 18:43
Bilmiyorum haklısın evet çok komik olmuş verdiğin örnekte bu rakam.
Bunun aslını kim nasıl öğrenebilir acaba :)

Tesislerin bulunduğu arazi resmi olarak Trabzonspor'un değil...

49 yıllığına kiralam modeliyle Trabzonspor'un malıdır...

Havaalanı büyütülecek ve bu arazi devlete tahmini olarak 100 trilyon üzeri rakam kesin değildir bırakılacak...

Devlet tesisleri TOKİ aracılığıyla Akyazıya yapacak ve arsa muammen bedeli olarak Trabzonspor'a bir meblağ verilecektir...

Akyazıdaki tesisler yapılmadan bu ''DEVRİN'' oluşması söz konusu değildir...

Alihan Ertürk
17.05.2013, 18:44
Cahillik, bağnazlık ve terbiyesizlik bir vücutta toplanmayagörsün...

Bu yoruma katılmamak elde değil.. Üretimdeki başarıları için tebrik ediyorum emeği geçenleri..

kral 61
17.05.2013, 18:46
Trabzonsporun yeni başkanı M.Usta camiamıza hayırlı olsun dememize az kaldı :) :)

KÖKSAL AYDIN
17.05.2013, 18:47
1.200 m2

Kardeş yazmayayım dedim ama dayanamadım.Bir taşla iki kuş vurma alışkanlığınızla rakipsizsiniz.

2005te 3,5 milyar dolarlık ihalenin senin tarzındaki danıştay tarafından iptal edildiğini de yazsaydın bundan sonraki yazacaklarına güvenebilirdim.Tabi bizim millet okuma ve araştırma özürlü olduğu için sizin gibilerin dediğine inanacaktır.

Tolga
17.05.2013, 18:47
Bende üstteki anketin sonuçlandırılıp bir yere kaydedilip yeni bir anketin açılmasını destekleyenlerdenim.Farklı fikirler elde etmemizi sağlayacaktır bu hareket bence.

Espri kısmına gelince :) Ekleyebilirseniz ankete Hüseyin Başoğlu'nu ekleyin :) Merak ediyorum tanıdığımız bildiğimiz bizi satmayacak adama kaçımız oy veriyoruz :)

Hüseyin Başoğlu
17.05.2013, 18:48
Trabzonsporun yeni başkanı M.Usta camiamıza hayırlı olsun dememize az kaldı :) :)

Evet az kaldı...Bugün ayın 17 si kongrede 26 sında olucağına göre yaklaşık hiç bir zaman olamıcak :)

@Tolga Anketi sulandırmaya gerek yok bence :):)

DeAgLeMaNyAq
17.05.2013, 18:52
Hakan Kulaçoğlu'nun belki bir santrafor almamız gerekir dediği kişi de bonservisi olmayan biri olacakmış. Bonservisi olmayan hangi santrfor var ki piyasada? Eneramo mu yoksa diyeceğim ama adam geçen sene bonservisi elinde diye bizden 1.5 milyon euro istedi. Hakan Kulaçoğlu ise ısrarla oyuncu ücretlerinde indirime gidileceğini söylüyor...

Mustafa Ayazoğlu
17.05.2013, 18:52
Tesislerin bulunduğu arazi resmi olarak Trabzonspor'un değil...

49 yıllığına kiralam modeliyle Trabzonspor'un malıdır...

Havaalanı büyütülecek ve bu arazi devlete tahmini olarak 100 trilyon üzeri rakam kesin değildir bırakılacak...

Devlet tesisleri TOKİ aracılığıyla Akyazıya yapacak ve arsa muammen bedeli olarak Trabzonspor'a bir meblağ verilecektir...

Akyazıdaki tesisler yapılmadan bu ''DEVRİN'' oluşması söz konusu değildir...

ali samiyen gibi değil, durum yıkılıp avm yapılıyor.

tesislerin stratejik bir önemi var, hava alanı aynı zamanda liman olarak kullanılabiliyor. askeri üs niteliğinde.

Trabzonspor istese de istemese de o bölgeden mutlak çıkacak.

Mustafa Ayazoğlu
17.05.2013, 18:54
Kardeş yazmayayım dedim ama dayanamadım.Bir taşla iki kuş vurma alışkanlığınızla rakipsizsiniz.

2005te 3,5 milyar dolarlık ihalenin senin tarzındaki danıştay tarafından iptal edildiğini de yazsaydın bundan sonraki yazacaklarına güvenebilirdim.Tabi bizim millet okuma ve araştırma özürlü olduğu için sizin gibilerin dediğine inanacaktır.

1. ihale yahudiler aldı. (49 yıl) 3,5 milyar euro

2. ihale yahudilerin oyunu ile 700 milyon dolara kapatıldı. (30 yıl)

özgür6161
17.05.2013, 18:55
ali samiyen gibi değil, durum yıkılıp avm yapılıyor.

tesislerin stratejik bir önemi var, hava alanı aynı zamanda liman olarak kullanılabiliyor. askeri üs niteliğinde.

Trabzonspor istese de istemese de o bölgeden mutlak çıkacak.

Aynı şeyi söylemiş olabilirmiyim acaba dostum tekrar oku istersen :)

AAyrıca bu konu yeni bir konu değil...

Yapılacak şey yıllar öncesinden belli burada...

Tolga
17.05.2013, 19:00
Evet az kaldı...Bugün ayın 17 si kongrede 26 sında olucağına göre yaklaşık hiç bir zaman olamıcak :)

@Tolga Anketi sulandırmaya gerek yok bence :):)

Hafız espriyi bırakalımda merak ediyorum cidden.Asıl bugünden sonra ne olacak biraz daha belli oldu.Az çok hepimiz azıcıkta olsa okuduk dinledik adayların ağzından çıkanları.

Taraftar profilini görmüş olurduk . . .

Mehmet BAŞ
17.05.2013, 19:03
1.200 m2

Sayın Ayazoğlu, sanırım bilgi eksikliğiniz var.

Birileri bir şey ile suçlayacaksanız önce derinlemesine araştırmanız gerekir.

Bu ihale ile ilgili bilmediğiniz şeyler var. Önce bunları araştırın daha sonra peşkeş mi çekildi yoksa piyasa fiyatına göre iyi bir fiyata mı verildi anlarsınız.

Yapılan ilk ihale çok daha geniş kapsamlı bir ihaleydi ve 49 yıllığına bir süreyi kapsamaktaydi.

Şimdi yapılan ihalenin kapsımı daraltıldı. 30 yıla düşürüldü kiralama yılı olarak...

Doğuş'a ya da herhangi birine de peşkeş çekilme durumu yok bu tarz ihalelerin.

Kamuya açık bir şekilde ''Açık İhale'' yapıldı...

Her şey gayet şeffat yapıldığı halde bu art niyet neden?

İdeolojik fikirlerinizden sıyrılıp yorum yapın lütfen.

İnsanlara yanlış bilgiler vererek gerçekleri farklı göstermek hoş bir davranış değil.

Tuğrul
17.05.2013, 19:04
Eneramo mu yoksa diyeceğim ama adam geçen sene bonservisi elinde diye bizden 1.5 milyon euro istedi. Hakan Kulaçoğlu ise ısrarla oyuncu ücretlerinde indirime gidileceğini söylüyor...

Futbolcu giderleri 35 milyon Tl olursa bizim '' anadolu kulüplerinden '' farkımız kalmaz.

Hakan Kulaçoğlu = ilhan cavcav

Anıl C
17.05.2013, 19:06
beyler ustayı destekleyenler ile ne dalga ne geçilsin ne de onlara hakaret vari mesajlar atılsın.
cunku surda 10 gun sonra usta baskan olupta muhtemel basarılı işlere imza atarken o dalga geçen, hakaret eden arkadaşlar bakalım hala aşalayıcı mesajlarına devam edecekler mi?
bosuna demesinler dogru yaptıgı zaman tebrik ederiz diye.
cunku o zaman dalga geçilme sırası onlara gelecek...

eltfox
17.05.2013, 19:07
Yanılıyor olabilirim elbette ama dün akşam kuzey tv de Sayın Ustayı dikkatle dinledim ve özellikle şike süreci hususundaki çok güzel soruya ki sunucu arkadaş gerçekten çok iyi sorular sordu, Yargı kararları TFF yi bağlamaz, bunu bilmemiz lazım anlamına geldiğini düşündüğüm cevabı kafamdaki soru işaretlerini daha da büyüttü. Umarım yanılırım...

Hüseyin Başoğlu
17.05.2013, 19:08
beyler ustayı destekleyenler ile ne dalga ne geçilsin ne de onlara hakaret vari mesajlar atılsın.
cunku surda 10 gun sonra usta baskan olupta muhtemel basarılı işlere imza atarken o dalga geçen, hakaret eden arkadaşlar bakalım hala aşalayıcı mesajlarına devam edecekler mi?
bosuna demesinler dogru yaptıgı zaman tebrik ederiz diye.
cunku o zaman dalga geçilme sırası onlara gelecek...
'keser döner sap döner, gün gelir hesap döner...

Ozaman gereksiz övülmede olmasın ?? Muhtemel başarı dediğiniz şey gelmezse ozaman sizinle dalga geçilmesini normal karşılıcaksınız ?

Necat Ulusoy
17.05.2013, 19:09
Adaylara baktığım zaman
M.Usta listesiyle ve maddi gücüyle, (şikeye yaklaşımı midemi bulandırıyor..)
H.Kulaçoğlu ve İ.Hacıosmanoğlu duruşları ve kararlılıkları ile
diğerleri hiç bir şeyleriyle öne çıkıyorlar. Ancak hiç birisi aslında tam olarak işte budur dedirtemiyor...

Sözkonusu olan bu isimlerse H.Kulaçoğlu-İ.Hacıosmanoğlu ve katılabilecek diğerlerinin birleşmesini isterdim Hatta en ideali Sadri Şener'in bu iki ismi yanına alıp devam etmesi olurdu.
Zaten bir avuçuz bir de 10 parçaya bölündük,
birleşin ulan !!!

Mustafa Ayazoğlu
17.05.2013, 19:10
Ozaman gereksiz övülmede olmasın ?? Muhtemel başarı dediğiniz şey gelmezse ozaman sizinle dalga geçilmesini normal karşılıcaksınız ?

muharrem usta gelecek yıl şampiyon bile olabilir takım.

2010-2011 Trabzonspor şampiyonluğu için doğru adımlar atmayacak. (sorun burada)

Mesut
17.05.2013, 19:11
İbrahim Hacıosmanoğlunu destekliyorum kesinlikle ama söylemler yanlış.Amaç burada Trabzonspor.Kim gelirse gelsin amaç Trabzonsporun başarısı bizim için.Bu başarısız oldu benim dediğim oldu demek için fırsat kollamak ayıp.Resmen takımın başarısızlığını gözetlemektir bu.

Samet Yildirim
17.05.2013, 19:14
En büyük derdimiz 2010-2011 Sampiyonluk Kupasi...Benim degil ama herkesin derdi bu.

Usta ben alacagim edecegim felan demedi.
Atasoy hem kupa hem ruhu gelecek dedi...Peki nasil gelecek ? Kupa Basbakanda, alabilecek mi ?
Haciosmanoglu ise istanbuldan üstü acik otobüsle horon oynayarak getirecem dedi...Nasil getirecek ? Kupa Basbakanda, ama kendisi diyorki kupa basbakanla alakasi yok...eee nasil olacak bu is ?

Kupayi getirecegim bilmem ne diyenler anca insanlari kandiriyorlar demektir...

Sov yapiyorlar gerek yok.

Anıl C
17.05.2013, 19:22

sebebi neymiş bnmle dalga geçilmesinin?
ben ustaya hakaret mi ediyorum?
ya da kulaçoğlunu mu küçümsüyorum?
bu süreci iyi değerlendirecek olan kazanacak diyorum.
ve suan usta'nın bu konuda bir adım önde olduğu apaçık ortada.
bu yüzden burada bariz şekilde usta sempatizanlarına mahalle baskısı var.
bu olmamalı

backcomejaja
17.05.2013, 19:27
Çok tape okumuştum bugüne dek bunu yeni gördüm ama..Futbol federasyonu atama kurulu

https://pbs.twimg.com/media/AqxRnbkCAAEDAaB.jpg:large

Tuğrul
17.05.2013, 19:29
En büyük derdimiz 2010-2011 Sampiyonluk Kupasi...Benim degil ama herkesin derdi bu.

Usta ben alacagim edecegim felan demedi.
Atasoy hem kupa hem ruhu gelecek dedi...Peki nasil gelecek ? Kupa Basbakanda, alabilecek mi ?
Haciosmanoglu ise istanbuldan üstü acik otobüsle horon oynayarak getirecem dedi...Nasil getirecek ? Kupa Basbakanda, ama kendisi diyorki kupa basbakanla alakasi yok...eee nasil olacak bu is ?

Kupayi getirecegim bilmem ne diyenler anca insanlari kandiriyorlar demektir...

Sov yapiyorlar gerek yok.

Yok canım olur mu '' Hacıosmanoğlu, Kulaçoğlu, Atasoy '' kupa Trabzonspora verilmezse darbe yapacaakmış !

Uefa'ya da Koç'un haraç olarak verdiği paranın 2 katı gönderilecek. Anlaşma tamam. Fifa başkanı Blatter'i de şantaj yaparak susturacaklar.

cubido
17.05.2013, 19:32
Yaklaşık 2 ay önce (henüz sadri şener görevi bırakmamıştı) bir mail atmıştım, trabzondaydım orada bazı işadamlarımile tanıştım, sadri şener gidecek ama daha iyisimi var dediğimde"merak etme yeni bir yapılanma var, çalışıyoruz yakında açıklarız" demişti.sonra arkadaşıma k
M bunlar dediğimde"bir cemaat ismi söyledi" Bu foruma yazmıştım.
dün kendisi ile yine konuştuk, onlar varmı bu seçimde dedim"Muharrem Usta işte" dedi.
Kendisi de o cemaatin kısmen içindedir.
Ona da yöneticilik teklif etmişler ama istemiyor. Kendisinin Faruk Özak'la da ahbaplığı vardır.
Fruk Özak çıldırıyor kendi adamlarını seçtiremeyeceği için, ne yapacağını şaşırdı diyor.
Sadri şener'i ikna etmeye çalışıyor hala diyor.
Hatta enteresan birşey söyledi, seçimi Muharrem Usta kesin kazanacak bunu bildikleri için seçimi iptal ettirmeye çalışıyorlar dedi.
Tüzükteki bir maddeye före böyle bir ihtimal varmış sanırım onu kullanabilirler diyor.

Şin içine cemaat, politika vs girdiğinde ben hep soru işareti koyarım. Bunu yazmamın tek nedeni Faruk Özak(ki kendisi derin trabzonsporun baş aktörüdür) ile muharrem usta farklı cephelerde mücadele ediyorlar.
Yurtdışında olacağım için oy kullanamayacağım ama kullanacak olsam da hala karar verememiş olurdum kime oy vereceğim hakkında.
Umarım hepimiz için hayırlısı olur.

art(w)in
17.05.2013, 19:42
Abi takım gelecek yıl şampiyon olabilir deniliyor ya...trabzon halkı futbolu çok iyi biliyor he mi? Üç senedir birlikte oynayan bir galatasaray var ve üzerine hatırı sayılır takviyeler yapacaklar...fener'in kadrosu hiç yabana atılacak cinsten degil...onlar da uzunca süre birlikte oynadılar onlar da takviye yapacaklardır...ve sen trabzonspor olarak yepyeni bir takın kurup bu takımların önünde şampiyon olabileceğini iddia edebiliyorsun? Şimdi kimse gelip de gs örneğini vermesin bana ilk senelerinden şampiyon oldular diye. Seneye muhtemelen en iyi yerlileri de yine gs fb toplayacak. Ne yapacak bu usta'da ilk sene sampiyon yapacak ciddiden anlamadım? Drogba, sneijder gibi adamlar mı getirecek ne yapacak? Seneye trabzonspor şampiyon olur diyen adam futbolun f sinden anlamıyordur kimse kusura bakmasın.

Kaan Ergüney
17.05.2013, 19:45
Tüm eleştirilere rağmen, Sadri Şener.

Hüseyin Başoğlu
17.05.2013, 19:50
sebebi neymiş bnmle dalga geçilmesinin?
ben ustaya hakaret mi ediyorum?
ya da kulaçoğlunu mu küçümsüyorum?
bu süreci iyi değerlendirecek olan kazanacak diyorum.
ve suan usta'nın bu konuda bir adım önde olduğu apaçık ortada.
bu yüzden burada bariz şekilde usta sempatizanlarına mahalle baskısı var.
bu olmamalı

Hani siz diyorsunuz ya m.usta başarılı olunca dalga geçme sırası bize gelicek diye tersi durumda diyorum senle dalga geçilmesini hoş görüceksin ??

Ayriyetten ustanın hiçbir şekilde önde olduğunu düşünmüyorum...10/11 şampiyonluğuna inanmayan bir başkan adayı yarışta bile olamaz bana göre...

Ayriyetten burda hiçbir başkan adayıyla hareket edilmedi dalga geçilir orası farklı..

kürşat şen
17.05.2013, 19:53
akıllı bir başkan ve akıllı bir teknik ekiple Trabzonspor önümüzdeki yıllarda şampiyonluk yarışına girer..
bu yabancı sınırlaması kademeli olarak azalacak..
doğal olarak da yerli futbolcunun fiyatı hem artacak hem bulunması zorlaşacak..
elimizde 1461 takımı gibi bir cevher var..ptt 1.liginden düşmez orda futbolcu yetiştirmeye devam ederse;
çok avantajlı bir duruma geçeriz istanbul takımları karşısında..
gs ve şikeci fb üreten değil daha çok harcayan bir yapıya sahip..
gs'nin zaten yerli futbolcularını nerden aldığını hepimiz biliyoruz zaten..
bunları düşünüp stratejisini iyi hazırlayan başkan koltuğunu da sağlama alır..
daha da önemlisi Trabzonspor ekonomisini bütçesini hayal edilemeyecek seviyelere çıkarabilir..

Tuğrul
17.05.2013, 19:55
TD... Tolunay hoca ile devam edilmeli. Bir şansı hakediyor.

Futbol direktörü(Menajer)... Önder özen(bjk ile anlaştığını söyleniyor) veya Osman Özköylü... Trabzonlu biri getirilmemeli.

Transfer... Barca, Porto ve Arsenal'in çok geniş bir squat ekibi ile çalışıyor. Onlarla işbirliğine gitmeliyiz.

Kaan Ergüney
17.05.2013, 19:57
Asıl mahalle baskısı Sadri Şener'e yapılmaya çalışılmıştır. Mevcut yönetimin takımı ne vaziyette aldığını söylemeye gerek var mı Nuri Albayrak yönetiminden?

Bu sezon hariç başarılı bir Trabzonspor vardır Sadri Başkan döneminde. Bu sezon alınan kötü saha sonuçlarının uzun sürmesi, şike sürecinin çözümsüzlüğüyle de birleşince yönetimi yıpratmıştır. Bu durumda yönetimin yaptığı hatalarda olduğundan büyük etki eder olmuştur. Her şeye rağmen Trabzonspor bugün Türkiye Kupasında final oynayacak seviyededir.

Tolunay Hoca ile istikrarlı yılların beklediğini düşünebiliyorken kongre çok doğru gelmiyor bana.

realist07
17.05.2013, 20:05
Yanılıyor olabilirim elbette ama dün akşam kuzey tv de Sayın Ustayı dikkatle dinledim ve özellikle şike süreci hususundaki çok güzel soruya ki sunucu arkadaş gerçekten çok iyi sorular sordu, Yargı kararları TFF yi bağlamaz, bunu bilmemiz lazım anlamına geldiğini düşündüğüm cevabı kafamdaki soru işaretlerini daha da büyüttü. Umarım yanılırım...

bence yargıtay onasada onamasada değişen çok bir şey olmaz...Türkiye de fenere ceza verecek bir güç şu anda yok..

ardasa61
17.05.2013, 20:40
muharrem ustanın kuzey tv ve başkan adaylarının hepsinin haber61 performanslarına link verebilecek biri var mı?

FC-ST-PAULI-61
17.05.2013, 20:43
Baskana yogun baski varmis yeniden Aday olmasi icin ama olmaz bence Adam yüzüne igrenc küfürler edildi.
Simdi onun ceyregi olamayan Usta falan gelecek.Sadri Senerin degerini anlayamadi bircok kisi.
Kazandigi Kupalari gelecek Baskan kazansinda görelim.

Bilal Karadeniz
17.05.2013, 20:56
sadri şener'in aday olmasını istiyenler nevzat şakar ve hasan yeneri'de kabulleniyor ozmn

Murat Engin Akyüz
17.05.2013, 21:01
sadri şener'in aday olmasını istiyenler nevzat şakar ve hasan yeneri'de kabulleniyor ozmn

Yener ve Şakar'ı almakla hata ettiğinin o da farkında.Gerçekçi olmak gerekirse her şeye rağmen mevcut adaylar Sadri Şener'den daha iyi değiller.Ben de "yeni bir yönetim ile" yeniden aday olmasından yanayım ama olacağını zannetmiyorum.

okg_53
17.05.2013, 21:05
Kulaçoğlu çok cimri birine benzyor. Klübü zarara sokmamak için çok küçültecek gibi duruyor.
Usta parasıyla konuşuyor ama hiç bir burjuva kuruş parasını menfaatinin olmadığı yere harcamaz. Ve 2011 kupasına yaklaşımı tehlikeli.

En iyi aday, gözü kara bir adam olan Hacıosmanoğlu gibi duruyor şuan da.

Bilal Karadeniz
17.05.2013, 21:07
Yener ve Şakar'ı almakla hata ettiğinin o da farkında.Gerçekçi olmak gerekirse her şeye rağmen mevcut adaylar Sadri Şener'den daha iyi değiller.Ben de "yeni bir yönetim ile" yeniden aday olmasından yanayım ama olacağını zannetmiyorum.

kusura bakma ama sadri şener şu kısa zamanda aday olupda yeni yönetim kurabilceğini zannetmiyorum. madem istekli aralık ayında kongre yapılıcak sanırım o zamana kadar beklesin hemde yönetimin'de olucak kişileri belirlesin.

Bilal Karadeniz
17.05.2013, 21:09
Kulaçoğlu çok cimri birine benzyor. Klübü zarara sokmamak için çok küçültecek gibi duruyor.
Usta parasıyla konuşuyor ama hiç bir burjuva kuruş parasını menfaatinin olmadığı yere harcamaz. Ve 2011 kupasına yaklaşımı tehlikeli.

En iyi aday, gözü kara bir adam olan Hacıosmanoğlu gibi duruyor şuan da.

kulaçoğlu şike konusunda çok güzel konuşuyor ama kalkıpda bonservisi olmayan bir santrafor alıcam demesi kesinlikle vizyonsuzlukdur ilhan cavcav'dan farkı nedir sizce?

Murat Engin Akyüz
17.05.2013, 21:10
kusura bakma ama sadri şener şu kısa zamanda aday olupda yeni yönetim kurabilceğini zannetmiyorum. madem istekli aralık ayında kongre yapılıcak sanırım o zamana kadar beklesin hemde yönetimin'de olucak kişileri belirlesin.

Zaten olmayacağını söylüyorum,istekli değil.Keşke olsa diyorum.Umarım yanılırım ama yeni yönetimden sonra benim gib ikeşke diyenlerin sayısı artacak diye düşünüyorumç

AhmetG.
17.05.2013, 21:11
şike olayı bu takımın namusudur. Eğer Usta şike olayının üzerine gitmeyecekse (ki açıklamalarından öyle gözüküyor) bu takımın namusunu satmış olur.

Bilal Karadeniz
17.05.2013, 21:12
Şuanki adaylarımızın kupamızı istiyebileceğini sanmıyorum ünal aysal'ı gördünüz ırkçılık konusunu hemen nasıl'da kapattı.

Kaan Ergüney
17.05.2013, 21:14

Keşke aday olsa, son umudum Türkiye Kupası akşamı olacak... Bir ihtimal olabilir .

okg_53
17.05.2013, 21:16
kulaçoğlu şike konusunda çok güzel konuşuyor ama kalkıpda bonservisi olmayan bir santrafor alıcam demesi kesinlikle vizyonsuzlukdur ilhan cavcav'dan farkı nedir sizce?

Katılıyorum.

Kulaçoğlunun iyi niyetli biri olduğu karakter yapısından belli zaten.
Ama şimdiden bunları söylemesi ilerisi sakıncalı.

Tabiki bonservissiz nice müthiş oyuncular var. Ama bu onun, Trabzonspor'a yıldız transferleri yapmayacağını gösteriyor.

Aynı şekilde 1461 den 7 oyuncu alacağız üst takıma, ifadesi de bu tezimizi doğrular nitelikte.

1461'de, şampiyonluğa oynayacak bir Trabzonspor'da forma giyebilecek en fazla 3 oyuncu var.

yorumsuz6117
17.05.2013, 21:20
Kupa getirebilecek olsa SŞ getirirdi zaten. Hacı kupanın sapını bile getiremez..

halilaziz61
17.05.2013, 21:23
Sadri başkan kulübe yararları ve zararları olan bir yönetim göstermiştir. Kanımca misyonunu tamamlamıştır. Bu dakikadan sonra kulübe verecek bir şeyi yoktur çünkü yönetiminde kötü gidiş baş göstermiş kendisine olan güven sarsılmıştır, o yüzden bir kan değişikliği takımın her türlü lehine olacaktır. Sadri Şener ile devam edilmesini ısrarla savunan kardeşler ya da abiler bu bakımdan bence doğru düşünmüyorlar. Camia hevesini kaybetti teknik direktör değişikliği bile iştiyakı geri getiremedi, yeniden bir heyecan ve umut tazelemesi olması için başkan kesinlikle Sadri Bey olmamalıdır. Yoksa camiayı çok daha kötü günler bekleyebilir...

Berat
17.05.2013, 21:25
BMN Radyo'da bu akşamki konuğumuz 1461 eski başkanı Hüseyin Örs. Ağırlıklı olarak kongreyi ve ayrıca 1461 Trabzon'u konuşacağız.

Soru ve yorumlarla programa katkı yapmak için; http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=41692

Dinlemek için; www.bmnradyo.com

Söyleşimiz 10-15 dakika içinde başlayacak. Şu an Kazım Koyuncuyla devam ediyoruz.

Canikli
17.05.2013, 21:32

Siz daha neyi ispat etmeye calisiyorsunuz ki?
Sadri Sener imzasiyla 03.04.2013 tarihinde Borsada yaklasik 283.000 TL´lik bir Hisse satisi, adet Fiyati 5,86 -5,88 TL´den (22.01.2013 bir adet Hisse Fiyati yaklasik 12 TL) yapilmistir. Koca TRABZONSPOR´u yöneten bu kisiler bu kadar parayi Hisse satisi disinda bulmaktan aciz durumdalardayken, bir yil icinde ödenmesi gereken 100 Milyon TL Kisa Vadeli Borclari ödemek icin nasil bir cözüm gelistireceklerdir? Hazira dag dayanmaz, zira Sirket yilbasindan bu yana Borsada yaklasik 20 Milyonluk Hisse satmislardir. Bu satislardan sonra Trabzonspor A.S. nin Payi %57 e düsmüstür...

özgür6161
17.05.2013, 21:39
Siz daha neyi ispat etmeye calisiyorsunuz ki?
Sadri Sener imzasiyla 03.04.2013 tarihinde Borsada yaklasik 283.000 TL´lik bir Hisse satisi, adet Fiyati 5,86 -5,88 TL´den (22.01.2013 bir adet Hisse Fiyati yaklasik 12 TL) yapilmistir. Koca TRABZONSPOR´u yöneten bu kisiler bu kadar parayi Hisse satisi disinda bulmaktan aciz durumdalardayken, bir yil icinde ödenmesi gereken 100 Milyon TL Kisa Vadeli Borclari ödemek icin nasil bir cözüm gelistireceklerdir? Hazira dag dayanmaz, zira Sirket yilbasindan bu yana Borsada yaklasik 20 Milyonluk Hisse satmislardir. Bu satislardan sonra Trabzonspor A.S. nin Payi %57 e düsmüstür...

Neyi ispat etmeye çalışıyormuşum?

Ekonomik anlamda birçok yazı yazdım ve aynı şeyleri yazmaktan usandım...

lopsang
17.05.2013, 21:43
Olcay Saral Ofspor yönetiminin M.Usta'yı destekleyeceğini söylemiş,tweette...Trabzonlu arkadaşlar yorumlayabilir mi, gücü nedir bu Ofspor yönetiminin...