PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

İslam Sezer
01.10.2012, 11:27
volkan oynadı sakatlandı,soner oynadı sakatlandı,colman haftalardır yok,kısaca şunu demek istiyorum; organize atak organizasyonu yapabilmek için takım uyumu şart. volkan,olcan,yasin,soner,sapara ve diğer isimler.bunlar hep oynayacak,alışacak,başka yolu yok bu işin.zaman tanımak şart.hocamız defans kurgusunu bozduğunda kızıyoruz ama dün mecbur kaldığı defans hattını sürdü ve herşeye rağmen 1 gol yemesi iyidir.sorun gol atmada.az pozisyona giriyoruz onları da değerlendiremiyoruz,sıkıntı burada...

Tyler Durden
01.10.2012, 11:39
baris ozbek'in kurtarici olarak oyuna girdigi bir yerde adrianin sorulmasi
cok garip degil.kisi odakli yorum yapmayin.
takim bir bucuk senedir dokuluyor mu?evet.
oynadigimiz son 61 macin 40inda kayip bir takim var..
bu istastistik kayseriye-antepe yeterli olabilir..ama trabzonsporda bu rakamlar adami ipe goturur,yada goturmeli.
mersinli ihtiyar heyeti bizim takimi sahada madara etti.dalga gecti.orseledi.
bu tabloya ses cikarmayan adamlarin saglikli dusunduklerini hic sanmiyorum.
gozleriniz kor olmus.
senol gunes' vasat oglu vasat bir hocadir.bu adamin takimin basinda
kalmasi takimin buyuklugune-sehre-futbola kisaca herseye ihanettir.
kendi sahamizda mersin bizi yari sahamizdan cikarmiyorsa orada
bir durup dusunmek lazim.
hatayi baska yerlerde aramaya gerek yok.bu oyun sisteminde nevzat sakar
istifa etse ne olacak..
herkes saha disi sebep aramaya basladi..olcan cikip baris giriyor..
bu zihniyetteki adamin eline messiyi versen ne olacak..iki sezon basi
hazirlik kampi geciren adam takim hala hazir degil diyor..61 mactir
hazir hale getiremiyorsa cok zorlamanin kime ne faydasi var..
ersun yanalla trabzonspor sahlanmisti simdi senol gunesle dibe dogru hizla
batiyor.isin kotusu bu adam henuz taraftardan tepki gormedi..
herkesin kendini sorgulamasi lazim..bu senol gunes bu taraftari bu camiayi
ne ara kendine bu kadar bagladi.stockholm sendorumu yasiyoruz..
bir an once kendimize gelmemiz gerekiyor..

Travelair
01.10.2012, 11:47
Şenol hocayı çok eleştiriyorum. Ama futbolcu kadromuzun yapısı da sanılandan kötü bunu da unutmayalım. Hem kötü hem de tehlikeli. Bu enkazı oluşturanları Allah'a havale ediyorum

İskender YILMAZ
01.10.2012, 12:00
Şenol hocayı çok eleştiriyorum. Ama futbolcu kadromuzun yapısı da sanılandan kötü bunu da unutmayalım. Hem kötü hem de tehlikeli. Bu enkazı oluşturanları Allah'a havale ediyorum

Hocam her halukârda elinde orta sahadaki 2'li veya 3'lü için Zokora/Soner/Sapara/Colman/Alanzinho/Adrian orta saha rotasyonu, hücumdaki 4'lü veya 3'lü için de Volkan/Olcan/Yasin/Henrique/Halil/Vittek/Emre/Janko rotasyonu mevcut. Ne olursa olsun böyle bir kadroya enkaz gözüyle bakılmaz.

Madem hoca kafasındaki sisteme uygun oyuncularla çalışamıyor, o halde elindeki kadroya uygun sistem oturtmalı. Ne yaptığını bilmeyen, hücumda kafasında hiç bir önceden planlanmış, çalışılmış varyasyon olmayan bir takım sahaya sürüp ardından kadro enkazı lafının arkasına sığınmak yapılabilecek en kolay iş.

Bence ne olursa olsun bu kadro ligde sabaha kadar zirveye oynar. Tabii ne yaptığını bilen, sistemli bi takım olma şartıyla.

Travelair
01.10.2012, 12:04
Futbolcuların kafa olarak sahada olması lazım. Enkazdan kastım bu. Takıma, kulübe, ortama, şehire alışamamış, yabancılaşmış isimler ile ortak ve yüksek hedefe koşmak çok zor. Alıştırmamak için de kasıtlı ya da kasıtsız elden gelen yapılıyor. Her kademede organizasyon ve otorite eksikliği var.

MuratJ
01.10.2012, 12:17
bu denli başarısız bir teknik adam hiçbir klüpte hala çalışıyor olamazdı. son derece başarısız futbolun f sini bilmeyen takıma zarar veren bir adam. sen hocaysan ben mourinhoyum.

canna52
01.10.2012, 12:19
Yok maç hakkında yorum yapmak gerekmiyor şu aşamada Alican'ım.Çok iyi değildik kabulüm, Şenol Hocanın hataları vardı-yoktu kabulüm.Ancak önce halletmemiz gereken bu takımı nasıl algılandığı diye düşünüyorum.

19 yaşındaki çocuk-genç-delikanlı Adrian'ın futbol hayatının bitmesinden dolayı buralarda 60 yaşındaki adama haksız birşekilde aşağılarcasına hitap ediyor.

Durum bu sefer cidden vahim.

ben kendi adıma cevap vereyim.

siz sevgili şenol güneş müridleri zaten maç üzerinden 2 yıldır eleştiri yapmıyorsunuz. çünkü ortada futbol yok, bunu herkes görüyor. bu yüzden şenol güneşin eski başarıları, adamlığı, dürüstlüğü, giderse kim gelecek vs. temcit pilavı gibi ortaya atıyorsunuz. siz bir teknik direktörün adamlığını bu kadar ön plana çıkarır, milletin ağzına sakız yaparsanız herhangi bir başarısız sonuçtan sonra bir taraftar çıkıp 'adam değil' der. bunda o lafı diyen kadar belki daha fazla siz müridlerin suçu var.

üstteki mesajda yine futbola dair, sahaya dair bir eleştiri malesef yok. algılar dünyası, taraftarın algısı vs. bunlar karanlığa sövmekten başka birşey değil. hele bu rezil futboldan sonra taraftara suç bulmak, bir önceki mesajda trabzonsporun büyüklüğünü tartışmaya açmak vs. artık bir yerde durmak lazım.

şenol güneş gidecek dedim. çünkü futbol oynamıyoruz. adamlığına falan hiçbirşey söylemedim ama gidecek dedim. er veya geç, bizim için ne kadar erken o kadar iyi

İskender YILMAZ
01.10.2012, 12:20
Futbolcuların kafa olarak sahada olması lazım. Enkazdan kastım bu. Takıma, kulübe, ortama, şehire alışamamış, yabancılaşmış isimler ile ortak ve yüksek hedefe koşmak çok zor. Alıştırmamak için de kasıtlı ya da kasıtsız elden gelen yapılıyor. Her kademede organizasyon ve otorite eksikliği var.

Olaya o açıdan bakacaksak sorumlu yine Şenol Güneş'tir, hem de kadro enkaz olmasından daha vahim bi durum bu. Bu tecrübede ve kalitede bi hoca oyuncularının motivasyonunu sağlayamıyorsa, form tutmasına zemin hazırlayamıyorsa, uyum sorununu aşma sürecini asgariye indiremiyorsa ve en nihayetinde takım olma hüviyetini sağlayamıyorsa -ki bu çok bariz- artık yolun sonu net bir şekilde görünüyor hoca için.

Olumsuzlukları tartışmaktan yorulduk, öldük. Artık herkes saha içinde en azından yırtınan bir Trabzonspor görmek istiyor, bu da Şenol Güneş'le zor olacak gibi görünüyor.

İskender YILMAZ
01.10.2012, 12:22

siz sevgili şenol güneş müridleri zaten maç üzerinden 2 yıldır eleştiri yapmıyorsunuz. çünkü ortada futbol yok, bunu herkes görüyor. bu yüzden şenol güneşin eski başarıları, adamlığı, dürüstlüğü, giderse kim gelecek vs. temcit pilavı gibi ortaya atıyorsunuz. siz bir teknik direktörün adamlığını bu kadar ön plana çıkarır, milletin ağzına sakız yaparsanız herhangi bir başarısız sonuçtan sonra bir taraftar çıkıp 'adam değil' der. bunda o lafı diyen kadar belki daha fazla siz müridlerin suçu var.

üstteki mesajda yine futbola dair, sahaya dair bir eleştiri malesef yok. algılar dünyası, taraftarın algısı vs. bunlar karanlığa sövmekten başka birşey değil. hele bu rezil futboldan sonra taraftara suç bulmak, bir önceki mesajda trabzonsporun büyüklüğünü tartışmaya açmak vs. artık bir yerde durmak lazım.

şenol güneş gidecek dedim. çünkü futbol oynamıyoruz. adamlığına falan hiçbirşey söylemedim ama gidecek dedim. er veya geç, bizim için ne kadar erken o kadar iyi

Olay bundan ibaret, +1 .

Alican Altunbaş
01.10.2012, 12:29
Yok maç hakkında yorum yapmak gerekmiyor şu aşamada Alican'ım.Çok iyi değildik kabulüm, Şenol Hocanın hataları vardı-yoktu kabulüm.Ancak önce halletmemiz gereken bu takımı nasıl algılandığı diye düşünüyorum.

19 yaşındaki çocuk-genç-delikanlı Adrian'ın futbol hayatının bitmesinden dolayı buralarda 60 yaşındaki adama haksız birşekilde aşağılarcasına hitap ediyor.

Durum bu sefer cidden vahim.

Ağzı olan konuşuyor bizde.Kimse kendini sorgulamıyor.Günlük burç yorumu gibi maça göre yorum yapılıyor.Gol atan Kral, kaçıran mahkum gibi görülüyor.Yıllardır bu böyle değişmedi , değişirmi bilmem...

M.S.SOFU
01.10.2012, 12:43
ahaha aynen hocam
hislerime tercüman oldun valla
nasıl bir kredidir deil mi bu ?:)

şenol hocayı herkes sever,krediside vardır ama kredisini kendisi tüketmiştir.
hocaya futboldan anlamıyorsun vs. eleştirilere bende karşıyım.
ancak eleştirilince tepki gösterilmesinide anlamıyorum

abi hepimiz maçı izliyoruz,az çok herkes futbolu yorumlayabilir.
şimdi birisi bana çıksın desin ki takımda şu şu gelişmeleri görüyorum,şu şu taktikle oynayıp şu şu hamlelerle rakibi boğmaya çalışıyoruz.

benim yaklaşık 2 senedir izlediğim takımda şunlar var.

futbol olarak zayıfız.aynı fb gibiyiz.sürekli orta sahada pas yapıyoruz ve topu ileri taşıdığımızda hata yapıyoruz.

orta sahadaki elemanlarımız sürekli top kaybedip duruyor.

defans beklerimizin oyuna hiç bir katkısı yok.oysa modern futbolda beklerin ne kadar önemli olduğunu herkes biliyor.

ciddi anlamda takımda bir yorgunluk var.bu sene fb maçı dışında oyuncular sanki harpten çıkmış gibi yorgundu.

dün miy 3 kere ceza sahası önünde ver kaç yaparak pozisyona girdi,allah aşkına bizim takım niye hiç ver kaç yapmıyor?

takımın taktiği genel olarak şu:orta sahada topu yetenekli bir adama ver
colman ya da saparaya gelirse top kanatlar içeri doğru forvet defans arkasına doğru koşsun top gelirse gol yapsın.

eğer top alanzinhoya gelirse orta sahadan çalımlar ile çıksın koşup koşup gücü tam tükendiği anda zayıf bir şut vursun.

eğer top zokorada filansa topu kanatlara atalım oradaki oyuncular debelensin,orta gelirse kafa vurup gol atmya çalışalım.

bizim takımın taktiği tamamen bunlardan ibaret.başka hiç bir numarası yok.

dün akşam atletico madrid-espanyol maçını izledim.madrid maçı kazandı,oyunun belli bir bölümünde oldukça güzel futbol oynadılar.bakıyorum adamların orta sahası hiç durmuyor,sürekli hareket halinde,bütün orta alan oyuncuları rakibin arkasına sarkıp pas bekliyor ve hareket ediyor,adamlar kısa net ve hızlı paslar ile oynuyorlar.

oyunun belli bölümlerinde ortadan gidiyorlar,belli bölümlerinde kanatlardan geliyorlar.ancak atletico madrid kanatları daha etkili kullanan bir takım.şimdi topu orta alandan bir kaç metre ileride kanata(taç çizgisine) taşıdıkları zaman bek hemen atak oyuncusunun önüne geçiyor ve orta alandan bir kişi o alana yaklaşıyor,ayrıca ilerideki forvet oyuncusuda duruma göre pozisyon alıyor.hatta gerekirse bekin bindirmesi gereken yere zaman zaman forvet koşup orta açmaya çalışıyor.
şimdi oyun kanatta sıkışınca bu adamlar sadece basit yer değiştirme ve kısa net paslar ile üçgen kurarak beklerini/forvetlerini/açık oyuncularını orta açmaya zorluyorlar ve orta açılıyor.bu arada daha demin üçgenlerin içerisinde yer alan orta alan oyuncusu genelde yayın bir kaç metre gerisinde duruyor ve olası bir top dönme durumunda şut vuracak ya da yeniden oyun kuracak.

peki bizim kanat organizasyonumuz ne?

*topu kanata at,kanat oyuncusu oradan forvete bir arapası çıkarsın ya da ceza alanına orta açsın

*olmaz ama olurda bek bindirme yaparsa topu beke atmayıp orta sahaya geri dönülsün.

*bek ve açık oyuncusu kanatta sıkıştığı zaman orta alan oyuncuları onları öylece bırakıp boş alana kaçmasın,yardıma gitmesin ve topu rakibe çarptırıp taç ile devam edilsin.

*topu bizim kaleden çıkarıyorsak orta alana kadar taşıyalım ve sadece yetenekli ayaklara gönderelim.forvet koşsun.

maalesef acı ama gerçek bu.
farklı bir şey gören varsa veya çok iyi oynadığımızı iddaa eden varsa buyursun tartışalım,konuşalım.
ben bu yukarıda yazdıklarıma kesin doğru demiyorum.bana aksini ispat ederseniz inanırım.

sabır etmemi isteyen varsa 2 sene geçti ve benim sabrım tükendi.ben skor taraftarı değilim,ben 2 senedir futbol izleyemiyorum.bu sene artık maça gitmiyorum,çünkü baygınlık geliyor.açıyorum ispanya ligini izliyorum,futbol izliyorum
şenol hocanın şikeci tayfası tarfından gönderilmek istediğini söyleyen varsa ben bu numarayı daha yemem
yönetimin şikeci tayfa tarafından müşkül duruma düşürülmeye çalışıldığı söylenirse ben bu numarayıda yemem.
şenol hocayı çok severim ve öyle kalmasını istiyorum.daha şenol hocaya sövmüşlüğüm yok,çok saygı duyarım ama artık yavaş yavaş kızmaya başlıyorum.

Ergin Varlibas
01.10.2012, 14:52
Ne zaman ki bazi seylerin farkina vararsiniz, bazi gercekleri gormeye baslarsiniz o zaman belki biseyler olur.

Ama cok zor gorunuyor bu olay, cunku bizim taraftarlarin hepsi teknik direktor. Keske hersey oyle kagit uzerindeki gibi olsa saha da da.

Ciao

Yaşar
01.10.2012, 14:54
Ne zaman ki bazi seylerin farkina vararsiniz, bazi gercekleri gormeye baslarsiniz o zaman belki biseyler olur.

Ama cok zor gorunuyor bu olay, cunku bizim taraftarlarin hepsi teknik direktor. Keske hersey oyle kagit uzerindeki gibi olsa saha da da.

Ciao

Bana Olcan-barış değişikliğinin mantığını açıkla, ağzımı açarsam şerefsizim.

Necmettin ALTUNTAŞ
01.10.2012, 15:00
Herkes hata yapar.Şenol Güneşte hata yapıyor.Bu inkar edilmez.Ama Şenol Güneş gitsin demek çözüm mü anlamakta zorlanıyorum.

Yaşar
01.10.2012, 15:02
Herkes hata yapar.Şenol Güneşte hata yapıyor.Bu inkar edilmez.Ama Şenol Güneş gitsin demek çözüm mü anlamakta zorlanıyorum.

2 yıldır mahvolduk abi, sinirlerim alt üst oluyor maç izlerken.
Adam gibi bir sistemimiz yok.
Düzgün bir futbol oynayıp, kazandığımız maç sayısı sayılı.
SÜrekli aynı hatalar, aynı konuşmalar.
Yeter artık, dayanacak takatımız kalmadı yahu.
Sinir hastası oldum, uyku girmiyor gözüme be abi.

Tolga
01.10.2012, 15:03

İşte bu yüzden farklıyız renktaş.Bak benim üstteki mesajımda vermeye çalıştığımı anlayamamışsın bile.Maç içi eleştiri yapılmıyor dedim.Ben 2 senedir maç içi eleştiri yapıyorum.Hiçbir zaman Hoca doğrusunu yapmıştır demiyorum.Bana göre yanlış olanları söylüyorum.

Üstteki mesajı yazma sebebimi anla ondan sonra gel burda maç tartışması yapalım.Dünkü maç için iyi-kötü demişim dememişim yazdığım mesajlarla hiçbir alakası yok.Ben burada taraftarımızın haksız tepkisine dikkat çekiyorum ve sende ekmeğime yağ sürüyorsun.

Bu takım Mersin'le evinde berabere kalmamalı eyvallah, doğru bunda Şenol Güneş'in hatası var mı ? Var . Benim hayır dediğimi de duymadın. Ve saydığım özelliklerin hiçbiri sende mevcut değilse sen zaten, eleştiri yapan bir taraftarsın.Diğerleri gibi değil.

Adamlık meselesine gelince, kötü zamanda adamlığa laf edilmesi sana normal geliyorsa o konuya laf edemem.Etik bir kavram değil çünkü.

Trabzonspor'un büyüklüğünü de tartışmaya açarım, çünkü ben bir yanlışa değil her yanlışa odaklanıyorum.Büyük bir kulüpte 50 senedir Özkan Sümer futbolcu beğenip seçmez.Amatörde 100 civarı takımın varken alttan oyuncu gelmiyor diyemezsin.

Bir kulüpte bunca senedir görev yapan herhangi bir adamın (Bu sadece Özkan Sümer için geçerli değil) herhangi bir başarısının olmaması o takımın büyük bir takım olmadığının göstergesidir.

Faruk Özak neden hâlâ bu kulüpte söz sahibi, yada diğerleri ? Kim bu adamlar ne iş yaparlar, niye sürekli Trabzonspor'un hakkında karar verirler-verdirtiler hiç düşündün mü bunları ?

Şehrine topçu getiremiyorsun, herhangi bir geleneğin yok.Deneme olsun diye antrenman tesislerine Tarla yapıyorsun, staddaki taraftarlarının hiçbir ortak amacı yok,lisanslı ürünlerin ne halde nasıl üretiliyor,nasıl satılıyor,Asbaşkanın senin şehrinde vuruluyor.

Nasıl yönetildiğini biliyor musun ? Hocan neye göre getiriliyor ? Yönetiminin herhangi bir planlaması-yapılanması mevcut mu ? Kulübünün amacı ney ?
Hedeflerimiz ne kadar sürede neler biliyor musun ? Altyapında kaç tane hoca var ? Tonlarca. İşlevi ?

Şehrin potansiyelinden haberin var mı ? Neye göre ? Önümüzdeki sezon Pilot Takım oyuncularının akıbeti ne olacak herhangi bir fikrin var mı ? Hatta ve hatta pilot takım ne olacak haberin var mı ?

Neden Onursal Başkan'ın çıkıp önemli bir maçtan önce gereksiz bir açıklama yapıyor ? Neden taraftarların durduk yere ikiye bölünüyor ? Haberin var mı ?

Oyuncu izleme komitesiymiş, şunun antrenörü,bilmem kimin koordinatörü, bunca adam bu takımdan ekmek yiyor.Yani bunların anlamı Trabzonspor sadece ve sadece çok kazanan bir ticarethane.Taraftarın gözü kör olmuş ne diyelim ?

Bu sorulara-sorunlara verilecek cevap yok.Söylesende kimse inanmıyor çünkü bu kulüpte ne olduğunu Başkanından-Hocasına-Futbolcusundan-Malzemecisine kadar kimse bilmiyor.

O kadar kolay değil büyük takım olmak.Büyük bir takım değiliz biz, sadece farklı bir takımız . . .

Necmettin ALTUNTAŞ
01.10.2012, 15:13
[QUOTE=Yaşar;1918745938]2 yıldır mahvolduk abi, sinirlerim alt üst oluyor maç izlerken.
Sinir hastası oldum, uyku girmiyor gözüme be abi. /QUOTE]

Yaşar!Benim kadar sinir olamazsın .Maç biter bitmez gidip uyudum.Serzenişinde haklısın ama tek suçlu Şenol güneş olamaz.Gitsin demek en kolay çözüm olur bana göre.

Ergin Varlibas
01.10.2012, 15:13
İşte bu yüzden farklıyız renktaş.Bak benim üstteki mesajımda vermeye çalıştığımı anlayamamışsın bile.Maç içi eleştiri yapılmıyor dedim.Ben 2 senedir maç içi eleştiri yapıyorum.Hiçbir zaman Hoca doğrusunu yapmıştır demiyorum.Bana göre yanlış olanları söylüyorum.

Üstteki mesajı yazma sebebimi anla ondan sonra gel burda maç tartışması yapalım.Dünkü maç için iyi-kötü demişim dememişim yazdığım mesajlarla hiçbir alakası yok.Ben burada taraftarımızın haksız tepkisine dikkat çekiyorum ve sende ekmeğime yağ sürüyorsun.

Bu takım Mersin'le evinde berabere kalmamalı eyvallah, doğru bunda Şenol Güneş'in hatası var mı ? Var . Benim hayır dediğimi de duymadın. Ve saydığım özelliklerin hiçbiri sende mevcut değilse sen zaten, eleştiri yapan bir taraftarsın.Diğerleri gibi değil.

Adamlık meselesine gelince, kötü zamanda adamlığa laf edilmesi sana normal geliyorsa o konuya laf edemem.Etik bir kavram değil çünkü.

Trabzonspor'un büyüklüğünü de tartışmaya açarım, çünkü ben bir yanlışa değil her yanlışa odaklanıyorum.Büyük bir kulüpte 50 senedir Özkan Sümer futbolcu beğenip seçmez.Amatörde 100 civarı takımın varken alttan oyuncu gelmiyor diyemezsin.

Bir kulüpte bunca senedir görev yapan herhangi bir adamın (Bu sadece Özkan Sümer için geçerli değil) herhangi bir başarısının olmaması o takımın büyük bir takım olmadığının göstergesidir.

Faruk Özak neden hâlâ bu kulüpte söz sahibi, yada diğerleri ? Kim bu adamlar ne iş yaparlar, niye sürekli Trabzonspor'un hakkında karar verirler-verdirtiler hiç düşündün mü bunları ?

Şehrine topçu getiremiyorsun, herhangi bir geleneğin yok.Deneme olsun diye antrenman tesislerine Tarla yapıyorsun, staddaki taraftarlarının hiçbir ortak amacı yok,lisanslı ürünlerin ne halde nasıl üretiliyor,nasıl satılıyor,Asbaşkanın senin şehrinde vuruluyor.

Nasıl yönetildiğini biliyor musun ? Hocan neye göre getiriliyor ? Yönetiminin herhangi bir planlaması-yapılanması mevcut mu ? Kulübünün amacı ney ?
Hedeflerimiz ne kadar sürede neler biliyor musun ? Altyapında kaç tane hoca var ? Tonlarca. İşlevi ?

Şehrin potansiyelinden haberin var mı ? Neye göre ? Önümüzdeki sezon Pilot Takım oyuncularının akıbeti ne olacak herhangi bir fikrin var mı ? Hatta ve hatta pilot takım ne olacak haberin var mı ?

Neden Onursal Başkan'ın çıkıp önemli bir maçtan önce gereksiz bir açıklama yapıyor ? Neden taraftarların durduk yere ikiye bölünüyor ? Haberin var mı ?

Oyuncu izleme komitesiymiş, şunun antrenörü,bilmem kimin koordinatörü, bunca adam bu takımdan ekmek yiyor.Yani bunların anlamı Trabzonspor sadece ve sadece çok kazanan bir ticarethane.Taraftarın gözü kör olmuş ne diyelim ?

Bu sorulara-sorunlara verilecek cevap yok.Söylesende kimse inanmıyor çünkü bu kulüpte ne olduğunu Başkanından-Hocasına-Futbolcusundan-Malzemecisine kadar kimse bilmiyor.

O kadar kolay değil büyük takım olmak.Büyük bir takım değiliz biz, sadece farklı bir takımız . . .

Allahtan futboldan anlayan bir taraftar daha var burda

Alican Altunbaş
01.10.2012, 15:21
2 yıldır mahvolduk abi, sinirlerim alt üst oluyor maç izlerken.
Sinir hastası oldum, uyku girmiyor gözüme be abi.

Sırf Trabzonspor yüzünden gözüne uyku girmiyorsa bence biraz da sorunu kendinde aramalısın abi:)Uyku problemi olmasın....

Alican Altunbaş
01.10.2012, 15:26
Her mağlubiyette sonra buraya gelip Şenol Güneş'i eleştirme sevdasında olan insanlar olduğu için direkt olarak bir savunma mekanizması gelişti.O yüzden ortam geriliyor ve hedeften sapıyor.Bir sorum var aynı kadroya başka teknik adam da çare olamaz.Değişim gerekiyorsa toptan olmalı hoca gitsin takım düzelir demek hayalcilik..

Yaşar
01.10.2012, 15:32
Her mağlubiyette sonra buraya gelip Şenol Güneş'i eleştirme sevdasında olan insanlar olduğu için direkt olarak bir savunma mekanizması gelişti.O yüzden ortam geriliyor ve hedeften sapıyor.Bir sorum var aynı kadroya başka teknik adam da çare olamaz.Değişim gerekiyorsa toptan olmalı hoca gitsin takım düzelir demek hayalcilik..

Bu kadro bu ligin en iyi 3. kadrosu ise, bu futbolu oynamaya hakkı yoktur.
Eldeki oyunulardan çıkabilecek en iyi kadro çıkarılmalı ve alınabilecek en iyi verim alınmalıdır.
Bu hocanın işidir.
Çift forvet oynadığımız Elazığ ve Sivas maçlarında aldığımız sonuçlar ve girdiğimiz posiyonlar da istatistiklerle bellidir.
Bu takım Anadolu takımlarına karşı 2 senedir kazanmakta zorlanıyor ve hala çaresi bulunanıyor ise, sorun ne yazık ki bende değil, hocadadır.

MuratJ
01.10.2012, 15:36
Siz kafa yapinizi degistirmedikce bizden bir bok olmaz. Boyle kisir dongu de dolasir dururuz, her sene yeni teknik direktor yeni futbolcularla mal gibi sampiyonlugu bekleriz.

Ciao

biatçı müritlerden biri teşrif edebildi sonunda. sizin şu sonuçlardan mutsuz olma hakkınız bile yok. çünkü destek olduğunuz kafanızda ki futbol yapısının hakettiği sonuçlar bunlar. şimdi sadece mutlu olun puan aldık diye. mayısta ben yazıyordum ki bu yapıda bir hoca ile yolları ayırmazsak avrupadan eleniriz ligdede nalları toplarız. linç edildim senin gibiler tarafından. videoton denen takıma elendi Trabzonspor bedel ödenmedi yine korumaya aldınız müritler olarak. ama artık yeter. futbol diyor ki şenol güneş 60 yaşına geldi ama futbolun f sini öğrenemedi. kötü bir teknik adam. futbolu bilmiyor. kendi futbolcularını bile tanıyamıyor. bu kadar kapasite yoksunu. Trabzonspor gibi büyük takımın başında ki hoca 61 Maç 20 Galibiyet 24 Beraberlik 17 Mağlubiyet ile oynuyor. bu ligde elazığspor'un bile eleyebileceği bir takım olan videotona eleniyor. şenol güneş yerine herhangi başka bir hoca olsaydı 10 kere kovulmuştu. Trabzon'luluğu kullanarak biatçı müritleri kalkan yapıyor. takımın başında kalıyor. futbol olarak daha da geriye gidecek bu takım şenol güneşin ellerinde.

biri bi janko almış getirmiş bu adama Allah jankonun yardımcısı olsun. adım gibi eminim şenol güneş ilk defa antremanda tanıdı jankoyu. youtube açıp gollerine bile bakmamıştır. ülke sınırları dışarısında tanıdığı tek oyuncu adriandı. onuda 18e almıyor haftalardır.

Tyler Durden
01.10.2012, 15:41
baris olcan degisikliginin ne onursal denen onursuz baskanla ne de ozkan sumerle
ilgisi var..
cok ilginc bir taraftar kitlemiz var.
adam orada istatistik veriyor bazi arkadaslar cikip cevap olarak kulupte yapilan
yanlislari siraliyor.
acin bir baslik bu konu orada irdelensin.
bu baslik teknik direktor basligi..burada sadece bu adamin yaptigi yanlislar ve dogrular(bulabilirseniz) tartisilsin..
iki senedir basarisiz olunan sistemde israrla direten adami kalkip
savunmayin..ayiptir.
karabuge-mersine-vidyotona-antepe..hepsine boyun egdik.
bana veya bize bunun nedenlerini yazin..
senin elindeki kadro bu takimlardan cok mu kotu?degil.
eee sorun nerede o zaman..banane onursaldan-ozkandan-kulup ici
catismalardan..
senol gunes'in savunuculari bile felsefe yapmaya basladi.
saka misiniz nesiniz ya..
sahayi konusun beyler sahayi..
mersinin bizi nasil ezdigini konusun..210 dakika gol atamadigimiz
vidyoculari konusun..bunlara mantikli bir cevap verin sonra hep beraber
genel problemleri konusalim..
bu senol gunes'e destek vermeyin artik..vallahi trabzonspor'a yazik oluyor.
farkinda olmadan kulube zarar veriyorsunuz.biz taraftarlar olarak bu adama tepki
gostermezsek daha da kotuye gidecegiz..cunku yarin daha kotu oldugumuzda
bu adam ceketini alip gidecek.daha once yapmadigi sey mi?.kalici olan senol gunes degil trabzonspor..
gecen sene cl maclariyla bizi oyaladi..basarisizligi avrupada
oynamamiza bagladi..hepinizi uyuttu..simdi de futbolculara faturayi kesecek.
yarin avni akerde taraftar tepki gosterirse bu sefer taraftarlara
saracak,basarisizligin nedeni olarak taraftarin tepkisini gosterecek..
kendisi hicbir zaman ozelestiri yapmayacak..yapmiyorda..61 macta basarisiz
oldugu sistemi 62.kez cuma gunu deneyecek..boyle saplantili bir adama
sahip cikiyorsunuz..

canna52
01.10.2012, 15:49

şu söylediklerine aynen katılıyorum. hatta bir tane de ben söyleyeyim:

burak yılmaz transferi için neden lazio'ya bin dereden su getirdik; sonra gs'ye gitmesine zemin hazırladık..

bunu da kimse yönetime soramadı, ne medya ne taraftar..

yönetilmediğimiz ortada;

ama şenol güneşte futbol oynatıyor dedirtemezsiniz bana. bu kadar kötü futbol oynuyorken bunu tutup yönetime, futbolculara sormam. yönetimin hatası varsa bunu söyleyecek isim şenol güneştir. çıksın söylesin veya sızlanmayı bırakıp takımı düzlüğe çıkarsın.

adamlık olayına ben hiç girmedim. çünkü adam gibi adam ziya doğan tezahüratları yapan taraftarın aynı ziyayı nasıl gönderdiğini de hatırlıyorum. adamlıktan kel ziyaya dönüşen bir süreci hep beraber izledik.

bu forumda herkes burağa sallıyordu; takımın el freni vs. diyordu. ben o zaman sorun burakta değil sistemde diyordum. selçuk-zokora değişimi kimyamızı bozdu dedim. bunu geçen seneden beri söylüyorum. ama birileri adamlık, dürüstlük, broos, ziya diyordu devamlı. o zaman bu eleştirilere karşı ziyayı öne sürersen bu tepkileri alırsın.

MuratJ
01.10.2012, 15:58
şu söylediklerine aynen katılıyorum. hatta bir tane de ben söyleyeyim:

burak yılmaz transferi için neden lazio'ya bin dereden su getirdik; sonra gs'ye gitmesine zemin hazırladık..

bunu da kimse yönetime soramadı, ne medya ne taraftar..

yönetilmediğimiz ortada;

ama şenol güneşte futbol oynatıyor dedirtemezsiniz bana. bu kadar kötü futbol oynuyorken bunu tutup yönetime, futbolculara sormam. yönetimin hatası varsa bunu söyleyecek isim şenol güneştir. çıksın söylesin veya sızlanmayı bırakıp takımı düzlüğe çıkarsın.

adamlık olayına ben hiç girmedim. çünkü adam gibi adam ziya doğan tezahüratları yapan taraftarın aynı ziyayı nasıl gönderdiğini de hatırlıyorum. adamlıktan kel ziyaya dönüşen bir süreci hep beraber izledik.

bu forumda herkes burağa sallıyordu; takımın el freni vs. diyordu. ben o zaman sorun burakta değil sistemde diyordum. selçuk-zokora değişimi kimyamızı bozdu dedim. bunu geçen seneden beri söylüyorum. ama birileri adamlık, dürüstlük, broos, ziya diyordu devamlı. o zaman bu eleştirilere karşı ziyayı öne sürersen bu tepkileri alırsın.
ben sordum botokslu ünal aysal hatrına burak yılmaz gs ye peşkeş çekildi dedim. gs için yol yaptı bizimkiler dedim. geçen sene sözleşme imzaladığında o madde sadece yurt dışı için geçerli demişlerdi. baktık gs çat diye aldı. dedim ki bunlar yalan söyledi taraftarı kandırdı burak yılmazı gs ye peşkeş çektiler. sonra ne oldu ben ceza aldım. nevzat şakara çarpı koyduğum avatarımın kaldırılması istendi. sordum yani ben çok sordum. 2 yıldır takımın yıldızlarını gs ye peşkeş çekiyorlar. burası ayrı laf açılmışken söyleyeyim dedim.

DeAgLeMaNyAq
01.10.2012, 16:04
Hoca'nın geçen sene Şampiyonlar Ligi ve 3 günde bir oynanan lig maçlarından dolayı haklı bahaneleri vardı. Ama bu sene ne gibi bahaneler sunacak merak ediyorum. Pratikte katkısı olup da giden bir Burak var. Hadi Colman ve Giray sakat ama bu ikisi düzeldiğinde takım birden makina gibi çalışmaya mı başlayacak...

Ergin Varlibas
01.10.2012, 16:07
biatçı müritlerden biri teşrif edebildi sonunda. sizin şu sonuçlardan mutsuz olma hakkınız bile yok. çünkü destek olduğunuz kafanızda ki futbol yapısının hakettiği sonuçlar bunlar. şimdi sadece mutlu olun puan aldık diye. mayısta ben yazıyordum ki bu yapıda bir hoca ile yolları ayırmazsak avrupadan eleniriz ligdede nalları toplarız. linç edildim senin gibiler tarafından. videoton denen takıma elendi Trabzonspor bedel ödenmedi yine korumaya aldınız müritler olarak. ama artık yeter. futbol diyor ki şenol güneş 60 yaşına geldi ama futbolun f sini öğrenemedi. kötü bir teknik adam. futbolu bilmiyor. kendi futbolcularını bile tanıyamıyor. bu kadar kapasite yoksunu. Trabzonspor gibi büyük takımın başında ki hoca 61 Maç 20 Galibiyet 24 Beraberlik 17 Mağlubiyet ile oynuyor. bu ligde elazığspor'un bile eleyebileceği bir takım olan videotona eleniyor. şenol güneş yerine herhangi başka bir hoca olsaydı 10 kere kovulmuştu. Trabzon'luluğu kullanarak biatçı müritleri kalkan yapıyor. takımın başında kalıyor. futbol olarak daha da geriye gidecek bu takım şenol güneşin ellerinde.

biri bi janko almış getirmiş bu adama Allah jankonun yardımcısı olsun. adım gibi eminim şenol güneş ilk defa antremanda tanıdı jankoyu. youtube açıp gollerine bile bakmamıştır. ülke sınırları dışarısında tanıdığı tek oyuncu adriandı. onuda 18e almıyor haftalardır.

Adam hala ne diyor ya, haha , kardes sen benimle tartisma ya cidden, futbol bilgisi olarak aramizda daglar kadar fark var. Bi diger forumda daha yazmistim, sen futboldan anliyorsan bende fenerliyim diye. Tekrar yaziyorum. Eger bu sonuclarin beni uzmedigini dusunuyorsan da sen bilirsin.

gabriel omar
01.10.2012, 16:11
2 senedir ortaya konulan net bir futbol yok.Oyuncular hala koşmaktan aciz.Değişmeyen bir sistem,anlamsız değişiklikler....

Şimdi kimse kusura bakmasında bu işin baş sorumlusu Şenol hocadır.Herhangi bir bahaneside yok.Eldeki kadro bu futboldan çok daha iyisini oynayabilecek bir kadroyken bu rezalet oyunu görüyorsak kimse kusura bakmasında sorumlusu ne Sadri Şener ne Onursal başkan ne de Nevzat Şakardır.Oyuncuyu maça hazırlayacak kişi sensin hocam.Milyon eurolar alan adamların bana böyle berbat bir takım izletmeye hakkı yok.Bunu engelleyecek adam sensin hocam başkası değil.

Sana verilen kredi kimseye verilmedi.Ama 2 senedir ortaya net bir oyun koyamadın.Hala anlamsız kararlarında ısrar ediyorsun.

Çık de ki ben bu süreçten yoruldum,artık ne heycanım ne dermanım kalmadı,fazlasını yapamayacağım.Bende sana hak vereyim.Ama sen hala maç sonu açıklamalarında şu futbolcu etkisizdi,istediğimizi yapıp oyunu olgunlaştıramadık deyip duruyorsun hocam.

Nasıl ki başarılarda en büyük pay sahibiysen,bu başarısızlıklardada en büyük pay sahibi sensin hocam.Bunun herhangi bir bahanesi,sığınılacak bir tarafı yok artık.

MuratJ
01.10.2012, 16:16
Adam hala ne diyor ya, haha , kardes sen benimle tartisma ya cidden, futbol bilgisi olarak aramizda daglar kadar fark var. Bi diger forumda daha yazmistim, sen futboldan anliyorsan bende fenerliyim diye. Tekrar yaziyorum. Eger bu sonuclarin beni uzmedigini dusunuyorsan da sen bilirsin.

futbol bilgimi yarıştıramam seninle. ne düşünürsen düşün. sonuçlar gördüklerimiz ve yaşadıklarımıza bakacak olursak ben senden daha iyi görebilmişim gerçekleri derim. hatta bi müritten daha iyi anlıyorumda derim. bi kere haksız çıksaydım keşke futbol bilgim 5 para etmiyor deseydim. ama öyle olmadı işte. mayıs ayından beri korktuğum herşey başıma geldi.

Faik Yılmaz
01.10.2012, 16:18
Bir Hektor Cuperin kadrosuna bakıyorum... Ona rağmen oynattığı futbola bakıyorum....

Birde Şenol Güneşinkine......

Dağlar kadar fark var aramızda....

İçinden 1 ya da 2 sini oynatacağımız kadar kısıtlı bir kadroda bahane aramıyor....

Bizimki 13 trilyonluk oyuncuları yedek bırakıp yok etiydi yok sütüydü deyip bahaneler üretiyor....

puan kaybettiğimiz hiç bir takım kadro derinliği olarak ( fener hariç ) bizden üstün değildi....

Yaşar
01.10.2012, 16:19
Hocanın artık savunulacak bir yanı kalmayınca, birebir tartışmalar yoluyla, eleştirenleri sindirme politikası başladı.
Şenol Güneş de senin, benim gibi insandır; tuvalete gider, yemek yer, uyur, uyanır, söver.
Her insanın yaptığı olağan şeyleri yapar, iki gözü, iki kaşı vardır.
Ağzıyla konuşur, gözüyle görür.
İnsancıl özellikler taşıdığından, her insan gibi hata da yapabilir.
Bunun farkına varmak lazım.

M.S.SOFU
01.10.2012, 16:34
forumda ayrım yapmak istemiyorum ama şunuda sormazsam olmayacak

şenol hocayı savunan arkadaşlar niye kötü futbol oynadığımızı ve şenol hocanın taktiksel anlamda takıma kattıklarını açıklarlarsa olay çözülecek

çünkü tartışma şenol hocadan uzaklaşıp başka yere kaymaya başladı
şenol hocanın oyun sistemi ve takıma uyguladığı taktikten bahsederek burada şenol hocanın gitmesini ve artık yorulduğunu düşünen arkadaşları nasıl ikna edersiniz ben onu merak ediyorum

çok açık ve net.
burada futbol konuşarak bizi ikna edin.
yönetimin hatalarını bizde biliyoruz,transferlrein geciktiğini bizde biliyoruz ve yanlışların olduğunun farkındayız.
ancak birazda saha içine bakmak lazım.
bana sadece şenol hocanın taktik anlamda takıma neler kazandırdığını anlatın yeter.

Ömer Öztürk
01.10.2012, 16:41
forumda ayrım yapmak istemiyorum ama şunuda sormazsam olmayacak

şenol hocayı savunan arkadaşlar niye kötü futbol oynadığımızı ve şenol hocanın taktiksel anlamda takıma kattıklarını açıklarlarsa olay çözülecek

çünkü tartışma şenol hocadan uzaklaşıp başka yere kaymaya başladı
şenol hocanın oyun sistemi ve takıma uyguladığı taktikten bahsederek burada şenol hocanın gitmesini ve artık yorulduğunu düşünen arkadaşları nasıl ikna edersiniz ben onu merak ediyorum

çok açık ve net.
burada futbol konuşarak bizi ikna edin.
yönetimin hatalarını bizde biliyoruz,transferlrein geciktiğini bizde biliyoruz ve yanlışların olduğunun farkındayız.
ancak birazda saha içine bakmak lazım.
bana sadece şenol hocanın taktik anlamda takıma neler kazandırdığını anlatın yeter.

yeni bi takımız taşlar yerine oturana kadar inişli cıkışlı performanslar olucaktır şimdi eleştiri degil destek zamani kötü bi kadromuz yok sadece zaman gerekli zira suan oynanan oyundan memnun olan zaten yok şuan icin yıkıcı degil yapıcı olmalıyız

Ömer Öztürk
01.10.2012, 16:48
Bir Hektor Cuperin kadrosuna bakıyorum... Ona rağmen oynattığı futbola bakıyorum....

Birde Şenol Güneşinkine......

Dağlar kadar fark var aramızda....

İçinden 1 ya da 2 sini oynatacağımız kadar kısıtlı bir kadroda bahane aramıyor....

Bizimki 13 trilyonluk oyuncuları yedek bırakıp yok etiydi yok sütüydü deyip bahaneler üretiyor....

puan kaybettiğimiz hiç bir takım kadro derinliği olarak ( fener hariç ) bizden üstün değildi....

abi senin mantıkla Trabzn fb gs gıbı takımların hic puan kaybetmemesi lazım.ayrıca hocanın ben bahane urettıgıne sahıt olmadım varsa bilgilendirirmisin bizi?

Yaşar
01.10.2012, 16:48
İşlemeyen bir sistemde neden ısrar edilir?
Neden birşeylerin kendiliğinden değişmesi beklenir?
Elimizdeki oyunculardan maximum verim neden alınamaz?
Formsuz oyuncu neden bir sonraki hafta da oynatılır?
Neden her maça aynı taktikle çıkılır?
Neden bir B planımız yoktur?
Değişiklikler neden maçtan önce yazıldığı gibi yapılır, maçın gidişatına göre karar alınamaz?
Bunları konuşalım mesela.

M.S.SOFU
01.10.2012, 16:52
yeni bi takımız taşlar yerine oturana kadar inişli cıkışlı performanslar olucaktır şimdi eleştiri degil destek zamani kötü bi kadromuz yok sadece zaman gerekli zira suan oynanan oyundan memnun olan zaten yok şuan icin yıkıcı degil yapıcı olmalıyız

geçen senede çok sabrettik
burada şenol hocayı istemeyenlerin ortak kanısı takımın kötü oynaması ve şenol hocayla yaklaşık 2 senedir düzgün bir futbol oynayamayışımız

yani taktik varyasyonlarımız yok
göremiyoruz
ben miy da bile taktik varyasyon gördüm
biz sürekli aynı şeyleri izlemekten sıkıldık.
ben trabzon maçlarını izlerken içime darlanma oluyor yahu
yaklaşık 4 senedir maçını kaçırmam bu takımın ben
kupa lig hepsini izledim
bu sene sadece bir kaç maçına gittim
şu an mevcut futbol stilinden nefret ediyorum
bizim oynadığımız şekilde başarılı olan tek takım barcelona.

Faik Yılmaz
01.10.2012, 16:58
abi senin mantıkla Trabzn fb gs gıbı takımların hic puan kaybetmemesi lazım.ayrıca hocanın ben bahane urettıgıne sahıt olmadım varsa bilgilendirirmisin bizi?

Şenol Hocanın maç sonu açıklamalarından başlıklar......

-Oyun düşüncemiz ilk dakikadan itibaren istediğimiz gibi değildi.

- Oyunda değildik.

-Rakibi oynatmama adına baskıyı yapamadık.

-Mersin İdmanyurdu’nun tecrübeli oyuncularıyla çıkma anlayışına baskı yapmalıydık. Bunu yapamadık.

-Hücum oynayacağımızı düşünerek Janko tercihini yaptık. Hücumda çoğalamayınca Janko da etkisiz kaldı.

-Ama kötü niyet yoktu ancak maçı yaşayamadık.

- Top kazanmak için eksik kaldık, paslarda da uyumlu değildik.

-Bu ve Kasımpaşa maçından 6 puan bekliyorduk ancak düşündüğümüzü uygulama anlamında sahaya yansıtamadık” dedi.

Yapamadıklarımız Şenol Hocanın ağzıyla bunlar....

Kısaca futbol adına hiç bir şey yapmadık diyor...

Peki Şenol Hocam takımı maça hazırlamak benim görevimmi....

ne kada olarak ne de fiziksel olarak takım hazır değilse ve bu durum haftalardır devam ediyorsa Teknik Direktör bu takımda ne iş yapar....

onu yapamadık , bunu yapamadık demek içinmi o makamı işgal etmektedir....

Ömer Öztürk
01.10.2012, 17:00
geçen senede çok sabrettik
burada şenol hocayı istemeyenlerin ortak kanısı takımın kötü oynaması ve şenol hocayla yaklaşık 2 senedir düzgün bir futbol oynayamayışımız

yani taktik varyasyonlarımız yok
göremiyoruz
ben miy da bile taktik varyasyon gördüm
biz sürekli aynı şeyleri izlemekten sıkıldık.
ben trabzon maçlarını izlerken içime darlanma oluyor yahu
yaklaşık 4 senedir maçını kaçırmam bu takımın ben
kupa lig hepsini izledim
bu sene sadece bir kaç maçına gittim
şu an mevcut futbol stilinden nefret ediyorum
bizim oynadığımız şekilde başarılı olan tek takım barcelona.
aynı darlanmalar bunalmalar sırf sende degil herkeste oluyor, gecen sezon apayrı birsey oynandı ona ragmen basarısız diyemeyiz takıma. bu sezon takımın yine taşları yerinden oynadı ama sabredilirse 82 puanlık sezona eş bi sezon gecırebılıriz kalıteli bı kadromuz var. şenol hocanın ıstıfa etmesi bizi ileri götürmeyecek görmemiz gereken nokta burası.

Mustafa Cem Şeyhoğlu
01.10.2012, 17:02
https://lh4.googleusercontent.com/-XMt3j8nBIfE/UGme8jvdsCI/AAAAAAAAA94/rJ3P3zUrshU/s450/1975-76.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/-p-r5V1p9vHk/UGme9CGM4WI/AAAAAAAAA98/23jfaIVVLyY/s450/1976-77.jpg

https://lh4.googleusercontent.com/-BvNSlvFv05c/UGme9v372nI/AAAAAAAAA-E/sPBmr2smn6c/s450/1978-79.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/-gL_9ARm1O3Y/UGme-5nRdpI/AAAAAAAAA-Q/xiDFzKPRF_E/s450/1979-80.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-EX05ZHZp6TU/UGmfAXOfrqI/AAAAAAAAA-Y/TxvajCIVXA4/s450/1980-81.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-H-UkMUXqrsc/UGmfBYI_8BI/AAAAAAAAA-g/ZvlerEDqwNY/s450/1983-84.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-FH7zBvIfejk/UGmiLlchhFI/AAAAAAAAA_I/wEbF5vqywGQ/s450/-sampiyon-trabzonspor-posteri-2661766.Jpeg

Sevmiyorsanız bile en azından saygı duyun. Lütfen...

Ömer Öztürk
01.10.2012, 17:06
Şenol Hocanın maç sonu açıklamalarından başlıklar......

-Oyun düşüncemiz ilk dakikadan itibaren istediğimiz gibi değildi.

- Oyunda değildik.

-Rakibi oynatmama adına baskıyı yapamadık.

-Mersin İdmanyurdu’nun tecrübeli oyuncularıyla çıkma anlayışına baskı yapmalıydık. Bunu yapamadık.

-Hücum oynayacağımızı düşünerek Janko tercihini yaptık. Hücumda çoğalamayınca Janko da etkisiz kaldı.

-Ama kötü niyet yoktu ancak maçı yaşayamadık.

- Top kazanmak için eksik kaldık, paslarda da uyumlu değildik.

-Bu ve Kasımpaşa maçından 6 puan bekliyorduk ancak düşündüğümüzü uygulama anlamında sahaya yansıtamadık” dedi.

Yapamadıklarımız Şenol Hocanın ağzıyla bunlar....

Kısaca futbol adına hiç bir şey yapmadık diyor...

Peki Şenol Hocam takımı maça hazırlamak benim görevimmi....

ne kada olarak ne de fiziksel olarak takım hazır değilse ve bu durum haftalardır devam ediyorsa Teknik Direktör bu takımda ne iş yapar....

onu yapamadık , bunu yapamadık demek içinmi o makamı işgal etmektedir....

pardon abi bahane anlayısımız farklıymıs seninle, benım bıldıgım bahane 5futbolcum sakat zemın bozuk ıstedıgım futbolcuyu almadı yonetım hakem penaltıyı vermedı hava sartları falan gıbı seylerdi, senın yazdıklarında senol hoca durum degerlendırmesı yapıyo takımda anlayan varsa da onlara gıydırıyo

Yaşar
01.10.2012, 17:07
Şenol Güneş'İ babam kadar sever ve sayarım.
Ama yanlışı babam da yapsa eleştiririm.

M.S.SOFU
01.10.2012, 17:08
ooo,kafanız çok güzel canım güle güle kullanın
bu şekilde çok zor yahu sizinle bir şeyi konuşmak
eleştiriyoruz hemen şampiyonluk fotoğrafları konuyor
saygı duyun deniyor
allah aşkına kim şenol hocaya ne saygısızlık yapmış bu kulüpte yahu
şu anda tribünde kimsenin ses çıkarmaması bile saygıda kusur edilmediğinin bir göstergesi
maalesef bu şekilde konuşmanını imkanı yok
adama oyundan bahset diyoruz tutmuş şampiyonluk fotoğraflarını koyuyor.
biri de bu senenin lig tablosunu koysun allah aşkına yahu.
böyle bir şey var mı?

bu başlıkta konuşmanın alemi yok bence
gık desek saygısızlık oluyormuş

@ömer öztürk ;
ben bu oyunla ve bu kadroyla transferlerde bu kadar geç kalışken 82 puan alınacağına inanmıyorum.

Ömer Öztürk
01.10.2012, 17:10
saygı duyun deniyor
şu anda tribünde kimsenin ses çıkarmaması bile saygıda kusur edilmediğinin bir göstergesi
böyle bir şey var mı?

@ömer öztürk ;
ben bu oyunla ve bu kadroyla transferlerde bu kadar geç kalışken 82 puan alınacağına inanmıyorum.

bu seneyi kastedmistim zaten

Tolga
01.10.2012, 17:11
saygı duyun deniyor

ulan futbol dan anlıyormus gibi davranıyorsun sanki takım Adrian la Volkan olmayınca şaheser bi futbol oynuyor şov yapıyor sankı küstürdün adamları yazıklar olsun sana adrian ne yapsın takım ölü zaten ne diye küstürdün adam senın yuzunden futbol hayatı bitti

? ? ?

M.S.SOFU
01.10.2012, 17:23
? ? ?

valla sizin saygısızlık anlayışınızla benim ki başka
benim için saygısızlık kavramı eleştirmeyi kapsamıyor

benim orada takılacağım tek laf ulan lafıdır ki forumda sinirle bunların yazılması normal

neyse dediğim gibi konuşmaya gerek yok
forumda şenol güneş hassasiyeti var
bu çok açık ve net
hatta bir ara bu hassasiyet buradaki insanlara hain demeye kadar gitmişti(bu da saygısızlık bak)
size iyi günler
şenol güneşle mutlu mesut hayatlar diliyorum ben
şenol hoca gidene ya da mevcut oyun şablonunu değiştirene kadar sizinle tartışmak mümkün olmayacak.

çünkü yanlış olan şeyleri bile kabullenmiyorsunuz

ben diyorum ki bana taktik anlatın
beni ikna edin
hala geçerli bu tezim
beni futbolla ikna et abi
banane aldığı kupalardan efsanesinden
ben şimdiye bakarım
benden forma almamı kadar isteyecek kadar materyalist düşünen bir kulüp varsa bende materyalist olurum ve sonuçlara bakarım

konuyu lütfen başka yerede çekmeyelim
bana futbol ile görüşlerimin aksini ispat edin

Mustafa Cem Şeyhoğlu
01.10.2012, 17:26
saygı duyun deniyor
böyle bir şey var mı?

Kastım size değil, forumda epeydir süregelen ve dün akşamla birlikte had safhaya ulaşmış düşünce yapısına. Görün ya da görmeyin gerek milli takımda olsun gerek Trabzonspor'da olsun başarıları başarısızlıklarından çok daha fazla olan birine "Sevenlerini de al ve git.", "Bir takıma bu futbolu oynatmak için bu kadar para almaya gerek var mı?", "...Şenol güneşin parayı çok sevdiğini söylemişti.", "bir iş yaptığın yok sayın şenol güneş zorla duruyorsan durma. ver istifanı bu akşam.", "O koltukta daha durma Şenol Hoca.", "o kadar para alıyorsun 1 gram geri dönüşü yok." vs. demenin tanımı nedir acaba?

Fatih
01.10.2012, 17:33
Hiç olmazsa bir ışık versin o da yok.

artvints
01.10.2012, 17:35
takım geniş alanda oynayamıyo malesef, tipik bi kontra atak takımına döndük, hatta dün onu bile iyi yapamadık.hocamdan tek istediğim, trabzonsporda geleceği olan futbolculara takımda yer versin,bizde trabzonsporun futbolcuları bunlar diyelim, kadro çok fazla değişiyo ve istakrar sağlanmadı bi türlü, tabi bunda sakatlıkların da etkisi var.allah kolaylık versin ne diyelim.
son olarak söylemek istediğim de sezon ortasında bi değişiklik bize hiç bi yarar getirmez, eğer takıma yarar sağlamak istiyosak, şu durumda destek vermeliyiz.sezon sonuna doğru kararlar alınır zaten.

M.S.SOFU
01.10.2012, 17:39
Kastım size değil, forumda epeydir süregelen ve dün akşamla birlikte had safhaya ulaşmış düşünce yapısına. Görün ya da görmeyin gerek milli takımda olsun gerek Trabzonspor'da olsun başarıları başarısızlıklarından çok daha fazla olan birine "Sevenlerini de al ve git.", "Bir takıma bu futbolu oynatmak için bu kadar para almaya gerek var mı?", "...Şenol güneşin parayı çok sevdiğini söylemişti.", "bir iş yaptığın yok sayın şenol güneş zorla duruyorsan durma. ver istifanı bu akşam.", "O koltukta daha durma Şenol Hoca.", "o kadar para alıyorsun 1 gram geri dönüşü yok." vs. demenin tanımı nedir acaba?

şenol hoca her zaman taraftarın gönlünde olmuştur
saygısızlık onun şu an oynattığı oyundan kaynaklanmaktadır
şenol hocanın gitmesini istemeyenlerin anlaması gereken konu budur
kimse şenol hocaya bu işten anlamıyorsun diyemez
diyen varsa yanlış yapar
ama takımın durumu ortada

ayrıca biz artık futbol konuşmak istiyoruz
şenol hoca eleştirilebilsin istiyoruz
düşüncelerimiz büyüsün istiyoruz
sürekli şenol hoca giderse kim gelecek sorusuna takılıp kalıyoruz
peki şenol hoca kalırsa nereye gideceğiz?
mevcut futbolumuzla bu sene maksimum nereye kadra çıkcağız

bu başlık maalesef şenol hocaya toz kondurmayanlar vs. şenol hocayı eleştirmeye çalışanlar başlığına döndü.
eğer şenol hocayı eleştiremiyor ve futbolumuza laf söyleyemiyorsak bu başlığın olmasının ne anlamı var

benim forum yönetiminden ricam ''efsane şenol güneş '' şeklinde bir başlık açmaları ve şenol hocayı çok seven insanların orada takılmaları
yoksa biz burada ağzımızı açamıyoruz

kötü futbol oynyoruz ve bunun sorumlusu şenol hocadır
hoca kendi ağzıyla söylemedi mi sorumlusu benim diye
madem şenol hocayı bu kadar çok seviyorsunuz onun laflarına güveneceksiniz
hoca ben sorumluyum dediyse onun sorumluluğunu kabul edeceksiniz

ben sadece mevcut futbolu savunacak arkadaşların görüşlerini dinlemek istiyorum ama farkındaysanız yaklaşık son 5 mesajdır bunu belirtiyorum ve kimse bir şey yazmadı
sadece sabır edilmesi gerektiğini söyleyen bir arkadaşımız var
bende ona sabredemeyeceğimi ve yaklaşık 2 senedir futbol izleyemediğmizi söyledim.
ben bu başlıkta futbol konuşulsun istiyorum
ve yine sizleri mevcut sistemi bize anlatmaya ve anlamamıza yardımcı olmaya davet ediyorum
bizim bilmediğimiz şeyler olabilir,futbolu sizden daha az anlıyor olabilirz
bunu kabul ediyorum ancak bize şu an takımın nasıl bir oyun planı olduğunu anlatmak ve bunu mantıklı gerekçeler ile bize söylemek kaydıyla.
buyrun

Tyler Durden
01.10.2012, 17:39
beni ikna edin
hala geçerli bu tezim
ben şimdiye bakarım
benden forma almamı kadar isteyecek kadar materyalist düşünen bir kulüp varsa bende materyalist olurum ve sonuçlara bakarım

bu saydiklarina cevap verebilecek yok.
olsa zaten bu baslikta surekli ikili tartismalar yasanmazdi.
adama a diyorsun o sana b'nin faydalarini anlatiyor..iyide ben a'yi sormustum
dediginde isin basitine kacip seni senol gunes dusmani ilan ediyor.
bu basligin yazili olmayan kanunu bu sanirim.
bu takim yeni yeni oturuyor diyen arkadasada selam ederim.
gecen sezonun basindan itibaren oynadigimiz mac sayisina bir bakin.
sonra galibiyet sayimiza sonra oynadigimiz futbola..
en sonunda bizim takim kadrosunu ligde bizi ezenlerin kadrolariyla
karsilastirin..
butun bunlari yaptiktan sonra evet bu adam dogru isler yapti
diyebilirseniz o zaman biz susalim siz konusun..

alper*
01.10.2012, 17:46
Duygularımızla hareket etmeyelim arkadaşlar.

Şenol Güneş'in yaptığı hataları ya da en hafif tabiri ile ihmal ettiği doğruları bir başkası yapsa aynı toleransı gösterecek miydik?

Fatih
01.10.2012, 17:47
Futbolda dün yoktur.

Fatih Terim ikinci gelişinde hüsrana uğratmadı mı Gs'yi arkasına teneke bağlanıp gönderildi kimse demedi bu adam 4 sene üst üste bizi şampiyon yaptı UEFA ve Süper Kupa'yı kazandırdı diye.Sonra ne oldu geri geldiği ilk sezon şampiyon oldu.Bazen kan değişikliği iyidir ki Hoca geçen sezonun sonunda ben yoruldum heyecanım kalmadı dedi.Bunu dedikten sonra devam etmemesi Ünal Karaman'a verdiği sözü tutması gerekirdi ki Ünal Hoca'yı da çok beğenmem.3 senede 40 milyon Euro harcandı bu takıma yazıktır günahtır.Aklı takımda değilse bıraksın kendi de rahat etsin biz de.

Tolga
01.10.2012, 17:51
valla sizin saygısızlık anlayışınızla benim ki başka
benim için saygısızlık kavramı eleştirmeyi kapsamıyor

benim orada takılacağım tek laf ulan lafıdır ki forumda sinirle bunların yazılması normal

neyse dediğim gibi konuşmaya gerek yok
forumda şenol güneş hassasiyeti var
bu çok açık ve net
hatta bir ara bu hassasiyet buradaki insanlara hain demeye kadar gitmişti(bu da saygısızlık bak)
size iyi günler
şenol güneşle mutlu mesut hayatlar diliyorum ben
şenol hoca gidene ya da mevcut oyun şablonunu değiştirene kadar sizinle tartışmak mümkün olmayacak.

çünkü yanlış olan şeyleri bile kabullenmiyorsunuz

beni ikna edin
hala geçerli bu tezim
ben şimdiye bakarım

Maçın siniriyle bunların söylenmesi normal falan değildir.Sen cümlenin devamında söylediklerinle bile kendini belli ediyorsun.Benim bu konudaki görüşlerimi bilmeden etmeden genellemeye beni de dahil ediyorsun.İşte bu yüzden bu forumda kimse adam akıllı konuşup birbirlerine fikirlerini sunamıyor ? Yanlış mıyım ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?

Futbol için eleştiri arıyorsan o kişi ben değilim, çünkü söylediğin doğrulara katılırım, sadece yanlışlarına kendi görüşümü belirtirim.Bilmem anlatabildim mi ? Kendi kafanızda çizdiğiniz Şenol Güneş savunucularına herkesi katamazsınız.Sizler eleştirilerinize sana ne anlatsam boş sen şöylesin böylesin diye genelleme yaptığınız için kendi kendinize Şenol Güneş savunucuları türettiniz bu forumda . . .

Fatih
01.10.2012, 17:55
Serkan ve Alanzinho'da neden bu kadar ısrar edildiğini anlamakta güçlük çekiyorum.Onları kazanmak mı istiyor?Oynatmadığı Adrian ve Emre gibi futbolcuları neden küstürüyor?

Antrenmanda Hoca onlarla beraber diyebilirsiniz haklı olarak ancak ısrar ettiği adamların maçlardaki hallerini de görüyoruz kör değiliz.

artvints
01.10.2012, 17:59
şenol hoca gitsin diyen arkadaşların, kalsın diyenlerin kaygılarını da anlaması lazım.şenol hoca ne zaman gittiyse takım yerlerde süründü, adımız duyulmaz oldu,resmen kale alınmaz hale geldik.biz tekrar o günlere dönmek istemiyoruz.biz istiyoruz ki kararlar düşünülerek ve zamanında alınsın, kızgınlıkla değil.
ayrıca daha geniş açıdan bakarsak.şenol hoca son dönemde ligde 2 sezon başlayıp bitirdi.bi sezonda şampiyon oldu.diğer sezona futbolcularını kaybederek başladı, yaklaşık 15 tane çok da kaliteli olmayan transfer yapıldı.sonuç olarak ş.liginde bence başarılı oldu, ligde de 3. oldu.ayrıca fikstür dezavantajını da biliyoruz.
şimdi 2 sezonunu böyle geçirmiş bi teknik adama, daha ligin 6 haftasında git denilmez.hele de bu şenol hoca ysa bunu demek en hafif tabirle ayıptır.sezonu tamamlamak onun hakkıdır, sonra karar verilir.
biraz avrupa dan maç izleseniz, bazı büyük takımların ara ara ne rezil performanslar ortaya koyduğunu görürsünüz.oturmayan takımlarda bu iniş çıkışlar normaldir, kaldı ki biçok da sakat var.takımda birbirini tanıyan oyuncu kalmadı.
son olarak bu takıma biraz destek verilsin ben bu sezonu 2. kapatacağımızı düşünüyorum.

Tolga
01.10.2012, 18:02
Serkan ve Alanzinho'da neden bu kadar ısrar edildiğini anlamakta güçlük çekiyorum.Onları kazanmak mı istiyor?Oynatmadığı Adrian ve Emre gibi futbolcuları neden küstürüyor?

Antrenmanda Hoca onlarla beraber diyebilirsiniz haklı olarak ancak ısrar ettiği adamların maçlardaki hallerini de görüyoruz kör değiliz.

Açıkçası Edriyın'dan korkuyorum ben :) 2-1 Öndeyiz, hoca 85'te oyuna sokuyor, topu alıp kendi kalesine gol atıyor falan :) Beklerim ben . . .

artvints
01.10.2012, 18:05
Duygularımızla hareket etmeyelim arkadaşlar.

Şenol Güneş'in yaptığı hataları ya da en hafif tabiri ile ihmal ettiği doğruları bir başkası yapsa aynı toleransı gösterecek miydik?

abi nedir onlar?daha detaya inerek sorun ki biz de açıklamaya çalışalım.

munzevil
01.10.2012, 18:16
Dandik takmlara karşı bile çift forvetle niye oynamıyoruz çok merak ediyorum.

Mustafa Cem Şeyhoğlu
01.10.2012, 18:17
O zaman şöyle yapalım.

Şenol Hoca ne yaptı?

*Göz göre göre çalınan şampiyonluğun ardından başlayan hukuki süreç içinde devletin en yetkili makamlarının dahi haklının değil güçlünün yanında olduğunu görüp, "Futbolu da bu ülkeyi de yönetenlere güvenmiyorum." dedi ve teknik direktörlük heyecanını kaybetti. Heyecansızlığı takıma da yansıdı.

*Son 2 sezondur yanlış iç ve dış transfer politikası izleyen, "Gadromuz yeterli." diyen yönetime karşı masaya yumruğunu vurup, "Ne yapıyorsunuz siz?" diyemedi.

*İyi bir forvet arkası oyuncusuyla iyi işleyen tek forvetli sistemden çok iyi forvet arkası oyuncularımız olmamasına rağmen vazgeçmedi.

*Alanzinho, Olcan, Volkan gibi saman alevi gibi parlayan oyuncuları daha stabil bir forma adapte edemedi veya alternatiflerini oluşturamadı.

*Alternatifleri varken 1,5 senedir PTT 1. Lig seviyesinde dahi oynayamayan Serkan'dan hem de sakatlıktan yeni çıkmasına rağmen vazgeçmedi.

*Dünkü maçta her ne kadar fizik - kondüsyonu yetersiz olsa da ortasahayla pas alışverişi en iyi forvetimiz olan Halil'i Janko'yla oynatmadı.

*...

Şenol Hoca ne yapmadı?

*Eleştiri dozunu aşıp hakarete varan sözlere maruz kalacak hiçbir şey yapmadı.

artvints
01.10.2012, 18:38
O zaman şöyle yapalım.

Şenol Hoca ne yaptı?

*Göz göre göre çalınan şampiyonluğun ardından başlayan hukuki süreç içinde devletin en yetkili makamlarının dahi haklının değil güçlünün yanında olduğunu görüp, "Futbolu da bu ülkeyi de yönetenlere güvenmiyorum." dedi ve teknik direktörlük heyecanını kaybetti. Heyecansızlığı takıma da yansıdı.

*Son 2 sezondur yanlış iç ve dış transfer politikası izleyen, "Gadromuz yeterli." diyen yönetime karşı masaya yumruğunu vurup, "Ne yapıyorsunuz siz?" diyemedi.

*İyi bir forvet arkası oyuncusuyla iyi işleyen tek forvetli sistemden çok iyi forvet arkası oyuncularımız olmamasına rağmen vazgeçmedi.

*Alanzinho, Olcan, Volkan gibi saman alevi gibi parlayan oyuncuları daha stabil bir forma adapte edemedi veya alternatiflerini oluşturamadı.

*Alternatifleri varken 1,5 senedir PTT 1. Lig seviyesinde dahi oynayamayan Serkan'dan hem de sakatlıktan yeni çıkmasına rağmen vazgeçmedi.

*Dünkü maçta her ne kadar fizik - kondüsyonu yetersiz olsa da ortasahayla pas alışverişi en iyi forvetimiz olan Halil'i Janko'yla oynatmadı.

*...

Şenol Hoca ne yapmadı?

bunlar makul eleştiriler, dün halil hasta dendi.ayrıca çift forvetle oynamıyo diyenler için de bu sezon bi kaç maçta halil henrique yle çıktı sahaya.

ayrıca ortasahayı iki kişiyle kapatacak kalitede bi ortasahamız yok, mecburen üçlü oynuyoruz.olabildiğinde selçuk colmanı oynattığını biliyoruz.
ayrıca ben şenol hocanın umut teofilo jaja yattara yla da maça çıktığını biliyorum.
yani bunun korkaklıkla alakası yok, takım henüz oturmuş değil ve bu haftaları daha sağlam bi şekilde geçmek isteyecektir.takım oturdukça daha ofansif oynayacağımızı göreceksiniz.
ayrıca oyuncular da üst üste 2 maç iyi oynayamıyolar ve sakatlık problemleri fazla bunları göz önünde bulundurmak gerek.
eleştrilecekse bunlar eleştrilsin.öle hoca korkak niye çift forvet oynamıyoruz eleştrileri çok basit kaçıyo.
sanki elimizde müthiş iki forvet varda hoca oynatmıyo sanır sizi duyan.

alper*
01.10.2012, 19:02
abi nedir onlar?daha detaya inerek sorun ki biz de açıklamaya çalışalım.
Sevgili arkadaşım,
Biz dediğin kim? Sen de bensin, birlikte biz oluyoruz.
Biz Trabzonsporluyuz, siz biz oluşturmaya gerek yok bence :)

Emrah KabuL
01.10.2012, 19:15

Her mağlubiyetten sonra..

Haksız da değiliz hani.

61 maçta alınabilen 20 galibiyet.

Böyle bir istatistiğe sahip olacaksın ve herhangi bir ligin şampiyonluğa oynaması beklenen bir takımın başında görevde kalmaya devam edebileceksin.Eleştiri mi ? Hayır,kesinlikle olmayacak.Neden peki ? Ya işte eski kaleci,kulübün sembollerinden,adam gibi adam vs.vs.

İyi de hayrına mı hizmet veriyor bu takıma ?

Nasıl ki Adrian'ı,Henrique'yi,Serkan'ı,Barış Özbek'i vs. gibi adamları takıma katkı sağlayamadıkları için eleştiriyorsak herhangi bir başarısızlıkta da kimsenin gözünün yaşına bakılmayacak.Yok sembolmüş,karakteri 10 numaraymış vs. geçiniz efendim.Kapı gibi sözleşmeleri var.

Fatih arkadaşımız çok doğru bir örnek vermiş.

Adaşı Fatih Terim.

4 sene üst üste kazanılan şampiyonluk,Uefa kupası ve G.Saray'da geçirilen 11 yıllık futbolcuk hayatı.

İşte o Terim Galatasaray'a 2.gelişinde başarısız olduğu için görevden alındı.

İlk sezon 2.lik,ikinci sezon 6.lık.

Üst üste kazandığı kupalar,futbolculuk yaşantısı görevde devam etmesine yeterli olmadı ne yazık ki.

Hani bazıları diyor ya Ş.G giderse halimiz ne olur,karanlık günlere geri döneriz vs..

Fatih Terim İtalya'nın yolunu tuttuktan sonra 2000/01 sezonunda takımın başına Lucescu gelir.

2000/01 » Lucescu ile 2.lik

2001/02 » Lucescu ile şampiyonluk ( Üstelik F.Terim döneminden kalma oyuncular dağıtılır ve yepyeni bir kadro kurulur)

2002/03 » Az önce sözünü ettiğimiz 2.Fatih Terim dönemi

2002/03 » Fatih Terim ile 2.lik

2003/04 » Fatih Terim ile 6.lık(26.hafta da istifa eder)

Fatih Terim görevden alınır.Yerine Hagi gelir.

Karpatların Maradona'sı.Galatasaray'ın sembol ismi.

2004/05 » Hagi ile 3.lük ve kazanılan Türkiye Kupası.

Hagi'de yeterli görünmez ve gönderilir.Yine aynı şekilde futbolculuk yaşantısı,Galatasaray'a kazandırdıkları görevde kalmasına yeterli olmaz.

Hagi gider Gerets gelir.

2005/06 » Gerets ile şampiyonluk ilk yılında.

2006/07 » Gerets ile 3.lük

Gerets'de gönderilir.

Feldkamp takımın başına gelir.

2007/08 » Feldkamp ile şampiyonluk.Ve yine malesef ilk sezonda.

Feldkamp gider,Skibbe gelir

2008/09 » Skibbe ile 5.lik(Liderin 10 puan gerisinde bitirir ligi)

Skibbe gider,Rijkaard gelir.

2009/10 » Rijkaard ile 3.lük

2010/11 » Rijkaard 8.haftada gider,Hagi tekrar göreve gelir.O da 26.hafta da görevden alınır ve Bülent Ünder ile sezon tamamlanır.

Ve 3.Fatih Terim dönemi

2011/12 » Fatih Terim ile ilk sezonda şampiyonluk.+ Türkiye Süper Kupası.

Özetlersek,

Fatih Terim İtalya'ya gittikten sonra takımın başına gelen Lucescu,Gerets ve Feldkamp ile kazanılan şampiyonluklar var.Demek ki doğru hocaları bulduktan sonra başarı her zaman gelebilir öyle değil mi ? Şahıslara takılıp kalmamak lazım değil mi ?

Hani bizlere Ziya,Samet,Broos,Lazaroni'ler müstehak ya o bakımdan diyorum.

Terim gitmiş şampiyonluklar parça parça da olsa devam etmiş.

Allah'ım nasıl olur bu.Bu kafa yapısına rağmen olmaması lazım.Kulübün karaları bağlaması lazımdı,dibe vurması lazımdı da ?

Elalem de ki durum da böyle işte.

Anlayana.

Ergin Varlibas
01.10.2012, 19:22
Sakin, sakin ama bir daha Trabzonsporu Galatasarayla karsilastirma. Sakin Fatih Terimle Senol Gunesi karsilastirma.

Senol Gunes istanbul takimlarindan birinde olsaydi emin olku sampiyonlar ligini kaldirmisti

Ergin Varlibas
01.10.2012, 19:24
Her mağlubiyetten sonra..

Haksız da değiliz hani.

61 maçta alınabilen 20 galibiyet.

Böyle bir istatistiğe sahip olacaksın ve herhangi bir ligin şampiyonluğa oynaması beklenen bir takımın başında görevde kalmaya devam edebileceksin.Eleştiri mi ? Hayır,kesinlikle olmayacak.Neden peki ? Ya işte eski kaleci,kulübün sembollerinden,adam gibi adam vs.vs.

İyi de hayrına mı hizmet veriyor bu takıma ?

Nasıl ki Adrian'ı,Henrique'yi,Serkan'ı,Barış Özbek'i vs. gibi adamları takıma katkı sağlayamadıkları için eleştiriyorsak herhangi bir başarısızlıkta da kimsenin gözünün yaşına bakılmayacak.Yok sembolmüş,karakteri 10 numaraymış vs. geçiniz efendim.Kapı gibi sözleşmeleri var.

Fatih arkadaşımız çok doğru bir örnek vermiş.

Adaşı Fatih Terim.

4 sene üst üste kazanılan şampiyonluk,Uefa kupası ve G.Saray'da geçirilen 11 yıllık futbolcuk hayatı.

İşte o Terim Galatasaray'a 2.gelişinde başarısız olduğu için görevden alındı.

İlk sezon 2.lik,ikinci sezon 6.lık.

Üst üste kazandığı kupalar,futbolculuk yaşantısı görevde devam etmesine yeterli olmadı ne yazık ki.

Hani bazıları diyor ya Ş.G giderse halimiz ne olur,karanlık günlere geri döneriz vs..

Fatih Terim İtalya'nın yolunu tuttuktan sonra 2000/01 sezonunda takımın başına Lucescu gelir.

2000/01 » Lucescu ile 2.lik

2001/02 » Lucescu ile şampiyonluk ( Üstelik F.Terim döneminden kalma oyuncular dağıtılır ve yepyeni bir kadro kurulur)

2002/03 » Az önce sözünü ettiğimiz 2.Fatih Terim dönemi

2002/03 » Fatih Terim ile 2.lik

2003/04 » Fatih Terim ile 6.lık(26.hafta da istifa eder)

Fatih Terim görevden alınır.Yerine Hagi gelir.

Karpatların Maradona'sı.Galatasaray'ın sembol ismi.

2004/05 » Hagi ile 3.lük ve kazanılan Türkiye Kupası.

Hagi'de yeterli görünmez ve gönderilir.Yine aynı şekilde futbolculuk yaşantısı,Galatasaray'a kazandırdıkları görevde kalmasına yeterli olmaz.

Hagi gider Gerets gelir.

2005/06 » Gerets ile şampiyonluk ilk yılında.

2006/07 » Gerets ile 3.lük

Gerets'de gönderilir.

Feldkamp takımın başına gelir.

2007/08 » Feldkamp ile şampiyonluk.Ve yine malesef ilk sezonda.

Feldkamp gider,Skibbe gelir

2008/09 » Skibbe ile 5.lik(Liderin 10 puan gerisinde bitirir ligi)

Skibbe gider,Rijkaard gelir.

2009/10 » Rijkaard ile 3.lük

2010/11 » Rijkaard 8.haftada gider,Hagi tekrar göreve gelir.O da 26.hafta da görevden alınır ve Bülent Ünder ile sezon tamamlanır.

Ve 3.Fatih Terim dönemi

2011/12 » Fatih Terim ile ilk sezonda şampiyonluk.+ Türkiye Süper Kupası.

Özetlersek,

Fatih Terim İtalya'ya gittikten sonra takımın başına gelen Lucescu,Gerets ve Feldkamp ile kazanılan şampiyonluklar var.Demek ki doğru hocaları bulduktan sonra başarı her zaman gelebilir öyle değil mi ? Şahıslara takılıp kalmamak lazım değil mi ?

Hani bizlere Ziya,Samet,Broos,Lazaroni'ler müstehak ya o bakımdan diyorum.

Terim gitmiş şampiyonluklar parça parça da olsa devam etmiş.

Allah'ım nasıl olur bu.Bu kafa yapısına rağmen olmaması lazım.Kulübün karaları bağlaması lazımdı,dibe vurması lazımdı da ?

Elalem de ki durum da böyle işte.

Anlayana.

Trabzonspor ile Galatasaray arasindaki ucurumlari kabul ettigin zaman, bizim basarili olmaya baslicagimiz zamandir.

alper*
01.10.2012, 19:24
Senol Gunes istanbul takimlarindan birinde olsaydi emin olku sampiyonlar ligini kaldirmisti

Bu sözleri bir Trabzonsporluya yakıştıramam. Çünkü Trabzonspor'un bu camialardan bir eksiği yoktur. (Parası da vardır, topçusu da)

Emrah KabuL
01.10.2012, 19:26
Sakin, sakin ama bir daha Trabzonsporu Galatasarayla karsilastirma. Sakin Fatih Terimle Senol Gunesi karsilastirma.

Terim İtalya'ya gitti,

Ş.G Kore'ye.

Kim elini kolunu bağladı.

Ayrıca yuh artık.

Şampiyonlar ligini kaldıracakdı öyle mi ?

Komik adamsın arkadaşım.

jojuk
01.10.2012, 19:27
şenol güneşin trabzonsporda ne yaptı

1988-1989 58 puan 4 cü olduk
1993-1994 59 puan 3 cü olduk
1994-1995 76 puan 2ci olduk
1995-1996 82 puan 2ci olduk
1996-1997 72 puan 4cü olduk
2004-2005 77 puan 2ci olduk
2009-2010 57 puan 5ci olduk
2010-2011 meçhul
2011-2012 3cü olduk
2012-2013 gidici
siz artık şenol güneşe başarılı derseniz trabzonsporu küçük bir takım olarak kabul etmişsiniz demekdir adam 5 şampiyonluk yaşıyo kovuluyo bizde şenol güneş neymiş dünya 3 cüsü yapmış neymiş şampiyonluga yaklaştırmış bizi şenol güneşlen şampiyonluk yaşamamız hayal ürünüdür bence istifa etmeli derhal

Emrah KabuL
01.10.2012, 19:28
Ayrıca az önce ki yazımda Ş.G ile F.T karşılaştırılmıyor.

Art niyetli olmayan insanlar bunu gayet iyi bir şekilde anlayabilir.

Ergin Varlibas
01.10.2012, 19:29
şenol güneşin trabzonsporda ne yaptı

1988-1989 58 puan 4 cü olduk
1993-1994 59 puan 3 cü olduk
1994-1995 76 puan 2ci olduk
1995-1996 82 puan 2ci olduk
1996-1997 72 puan 4cü olduk
2004-2005 77 puan 2ci olduk
2009-2010 57 puan 5ci olduk
2010-2011 meçhul
2012-2013 gidici
siz artık şenol güneşe başarılı derseniz trabzonsporu küçük bir takım olarak kabul etmişsiniz demekdir adam 5 şampiyonluk yaşıyo kovuluyo bizde şenol güneş neymiş dünya 3 cüsü yapmış neymiş şampiyonluga yaklaştırmış bizi şenol güneşlen şampiyonluk yaşamamız hayal ürünüdür bence istifa etmeli derhal

O zaman sende elimizden calinan sampiyonluklara inanmiyorsun.

tsukru61
01.10.2012, 19:31
Sanırım aramızda istanbul takımlarının taraftarı var.

Kötü olanın, bizi rezil edenin, bize kabız futbol izletenin bu kadar destek görmesi anlamsız.

Ergin Varlibas
01.10.2012, 19:31
Bu sözleri bir Trabzonsporluya yakıştıramam. Çünkü Trabzonspor'un bu camialardan bir eksiği yoktur. (Parası da vardır, topçusu da)

Boyle yaklasamazsin, benim Trabzonsporlulugumu ya da Trabzonlulugumuda olcemezsin.

Demek Trabzonsporun bu camialardan eksigi yok oylemi? Selcuk Inani niye tutamadin? Ya da Burak Yilmazi? Egemeni?

Hadi onu gectim, alsana adamlardan Meloyu. Alsana besiktastan Fernandesi?

Niye alamiyorsun? Esitiz sonucta.. Ama onlar senin elinden gelip tikir tikir aliyor sampiyon kadro oyuncularini

Gercekci olmak, yanlis degildir.

Fatih
01.10.2012, 19:32
Ben Şenol Güneş'in gitmesinden yana değilim fakat iki sezondur bize layık görülen futbolu da içime sindiremiyorum bir şeyler değişecekse devam etmeli.

Ergin Varlibas
01.10.2012, 19:33
Ben Şenol Güneş'in gitmesinden yana değilim fakat iki sezondur bize layık görülen futbolu da içime sindiremiyorum bir şeyler değişecekse devam etmeli.

Bizde mutlu degiliz. Ama saniliyorki o gidince hersey duzelicek.

Klupte sistem yokki.

jojuk
01.10.2012, 19:35
O zaman sende elimizden calinan sampiyonluklara inanmiyorsun.
çalınan şampiyonluğa inanmıyorum değil ama evet şampiyonluğumuz çalındı fakat tff uefa başbakanımız fenerbahçeyi şampiyon olarak görüyo biz trabzon ve trabzonspor olarak bir oldukmu başbakana karşı

Emrah KabuL
Ya bir de bu kafa yapısı var.

Öyle bir lanse ediliyor ki elimizden çalınan şampiyonluklar hep Şenol Güneş dönemine denk geldi..!

Ziya Doğan,Ersun Yanal gibi adamlarla da şampiyonluğa oynamadık mı ?

İyi tamam o zaman o dönemler de de bu adamların hakları yendi.Şampiyonluklarımız çalındı.İspat edebilir misin ?

Misal Ersun Yanal döneminde evimiz de oynadığımız Konya,Denizli ve deplasmanda ki Sivas maçı.

3 maç 9 puan.Mevcut puanın üzerine koy şampiyonsun.

Ayrıca bir kez daha belirtmek istiyorum.

Kendilerini saygıyla anıyorum.

Özkan Sümer ve Ahmet Suat üstadlar büyük iş başarmışlar yani.

Kolay değil tescilli 6 şampiyonluk.!

Fatih
Bizde mutlu degiliz. Ama saniliyorki o gidince hersey duzelicek.

Klupte sistem yokki.

Trabzonspor eski Trabzonspor değil gelir gider tablosuna harcanan paralara bir bakın.Şenol Güneş'in şehir ve taraftar üzerindeki etkisi yadsınamaz ancak yararlı olamadığı yerde bırakması Trabzonspor'un menfaatine olur.Amaç Trabzonspor'a hizmetse Genel Menejer olur başka bir şey olur çok eleştirdiği düzeni değiştirme imkanı bulur böylelikle.

Atakan
Futbolda dün yoktur.

Fatih Terim ikinci gelişinde hüsrana uğratmadı mı Gs'yi arkasına teneke bağlanıp gönderildi kimse demedi bu adam 4 sene üst üste bizi şampiyon yaptı UEFA ve Süper Kupa'yı kazandırdı diye.Sonra ne oldu geri geldiği ilk sezon şampiyon oldu.Bazen kan değişikliği iyidir ki Hoca geçen sezonun sonunda ben yoruldum heyecanım kalmadı dedi.Bunu dedikten sonra devam etmemesi Ünal Karaman'a verdiği sözü tutması gerekirdi ki Ünal Hoca'yı da çok beğenmem.3 senede 40 milyon Euro harcandı bu takıma yazıktır günahtır.Aklı takımda değilse bıraksın kendi de rahat etsin biz de.

Lucescu :)

jojuk
01.10.2012, 19:37
helal olsun tebrik ederim

Fatih
01.10.2012, 19:39
Lucescu :)

Ne farkeder UEFA kupasından önemli miydi?:)

Küçük ayrıntıları bırak büyük resme bak.

Atakan
01.10.2012, 19:39
Ne farkeder UEFA kupasından önemli miydi?:)

Küçük ayrıntıları bırak büyük resme bak.

Orası öyle tabii ki de sonuçta kazandıran adam o. Hakkını yememek lazım :)

artvints
01.10.2012, 19:40
Sevgili arkadaşım,
Biz dediğin kim? Sen de bensin, birlikte biz oluyoruz.
Biz Trabzonsporluyuz, siz biz oluşturmaya gerek yok bence :)

estağfrllah o anlamda kullanmadım, ama bu konu da açıkça bi bölünme var, ben biz derken şenol güneşin kalması gerektiğini düşünenleri kastettim.ayrıca öle insanlar var ki aramızda, asla onlarla biz olmayı kabul etmem.

polatmu
01.10.2012, 19:40
bunlar makul eleştiriler, dün halil hasta dendi.ayrıca çift forvetle oynamıyo diyenler için de bu sezon bi kaç maçta halil henrique yle çıktı sahaya.

ayrıca ortasahayı iki kişiyle kapatacak kalitede bi ortasahamız yok, mecburen üçlü oynuyoruz.olabildiğinde selçuk colmanı oynattığını biliyoruz.
ayrıca ben şenol hocanın umut teofilo jaja yattara yla da maça çıktığını biliyorum.
yani bunun korkaklıkla alakası yok, takım henüz oturmuş değil ve bu haftaları daha sağlam bi şekilde geçmek isteyecektir.takım oturdukça daha ofansif oynayacağımızı göreceksiniz.
ayrıca oyuncular da üst üste 2 maç iyi oynayamıyolar ve sakatlık problemleri fazla bunları göz önünde bulundurmak gerek.
eleştrilecekse bunlar eleştrilsin.öle hoca korkak niye çift forvet oynamıyoruz eleştrileri çok basit kaçıyo.

yapma allah aşkına sanki şenol hoca eylülün başında geldi... göremiyormuydu bu günleri aldırsaydı müthiş iki forvet almıyorlar mı atsın önümüze bak ne oluyor... trabzonspor için susuyor demesin kimse trabzonspor için susulmaz aksine haykırılır....

Emrah KabuL
01.10.2012, 19:41
Kulüpte sistem yokmuş.

Takımda sistem yok demiyor da suçu kulübe buluyor :)

Kendi evinde,30 yaş üstü oyuncuların forma giydiği veteran bir takım olan Mersin İdman Yurdu'na karşı üstünlük kuramıyorsun.Azcık kendinize gelin yahu,gerçekleri görün.

Trabzonspor tarihinde bir ilki yaşıyoruz.

Takım da Jebrin ile birlikte 13 adet yabancı futbolcu bulunuyor.

Bu kimin sorumsuzluğu ?

İlk 18'e giremeyecek olan 4 tane yabancı oyuncu var.

Bu kadar lükse sahipmiyiz biz ?

Bu oyuncuları yönetecek olan isim Ş.G değil mi ?

Plansız,programsız bir şekilde hareket edilmesinin sonuçlarını yaşıyoruz.

tsukru61
01.10.2012, 19:42
Şenol Güneş gidince yerine Ziya Doğan mı gelsin diyenlere Hector Cuper gelsin denilseydi uçmayın o adam bize gelmez derlerdi. Cuper lige yeni çıkan Orduspor'un başına getirildi. Biz Videoton'a eleniyoruz, Karabük maçında nasıl puan kaybederiz diye debeleniyoruz...
Hala Şenol Güneş'in yaptığı hatalardan ders çıkaracağını bekliyorsanız çok beklersiniz. Durmak yok kabız futbola devam.

Tyler Durden
01.10.2012, 19:43
sampiyonlar ligini kaldiracakti.tespiti kestt.tutan vardi sanki.
bu muhtesem yetenegi koreliler disinda kimse goremediya ona yanarim.
hahah..sampiyonlar ligi dedi adam ya..real madride mail atin..adamlar
bu kupayi almak icin yirtiniyor..hocamiz yol gostersin..
mail icin ilgili birimler.
realmadrid@hotmail.com
morinyo@gmail.com

jojuk
01.10.2012, 19:45
Şenol Güneş gidince yerine Ziya Doğan mı gelsin diyenlere Hector Cuper gelsin denilseydi uçmayın o adam bize gelmez derlerdi. Cuper lige yeni çıkan Orduspor'un başına getirildi. Biz Videoton'a eleniyoruz, Karabük maçında nasıl puan kaybederiz diye debeleniyoruz...
Hala Şenol Güneş'in yaptığı hatalardan ders çıkaracağını bekliyorsanız çok beklersiniz. Durmak yok kabız futbola devam.
:alkış:ayakta alkışlarım :alkış:

gabriel omar
01.10.2012, 19:46
Şenol Güneşi eleştiriyorum .Ama Fatih Terimle karşılaştıranlarada sorarım ,Fatih Terimin elindeki imkanların kaçta kaçı Şenol Güneşin elinde vardı?Evet biz büyük bir kulübüz ama mali olarak asla gsnin yanına yaklaşamadık.

Şenol Güneş bizim bir değerimizdir.Elbetteki özgürce eleştirilebilir ama Fatih Terimle kıyaslanmasınada gönlüm razı olmaz.Elinizi vicdanınıza koyun da bir söyleyin.Fatih Terimin elindeki kaynaklar Şenol hocada var mıydı ?

Ergin Varlibas
01.10.2012, 19:47
helal olsun tebrik ederim

Sanada yaziyim aynisini o zaman:

Demek Trabzonsporun bu camialardan eksigi yok oylemi? Selcuk Inani niye tutamadin? Ya da Burak Yilmazi? Egemeni?

Niye alamiyorsun? Esitiz sonucta.. Ama onlar senin elinden gelip tikir tikir aliyor sampiyon kadro oyuncularini

artvints
01.10.2012, 19:48
yapma allah aşkına sanki şenol hoca eylülün başında geldi... göremiyormuydu bu günleri aldırsaydı müthiş iki forvet almıyorlar mı atsın önümüze bak ne oluyor... trabzonspor için susuyor demesin kimse trabzonspor için susulmaz aksine haykırılır....

cenk le muhammed i alamadık daha, yabancı sayısı almış başını gidiyo, kimi istesin hoca başka.

tsukru61
01.10.2012, 19:51

Paran yok da ondan mı Edriyınla Papi chuloya onca parayı döküyorsun.

Daha sıradan takımları yenemiyorsun İstanbul takımlarıyla aşık atmak neyine...

Emrah KabuL
01.10.2012, 19:53
Şenol Güneşi eleştiriyorum .Ama Fatih Terimle karşılaştıranlarada sorarım ,Fatih Terimin elindeki imkanların kaçta kaçı Şenol Güneşin elinde vardı?Evet biz büyük bir kulübüz ama mali olarak asla gsnin yanına yaklaşamadık.

Şenol Güneş bizim bir değerimizdir.Elbetteki özgürce eleştirilebilir ama Fatih Terimle kıyaslanmasınada gönlüm razı olmaz.Elinizi vicdanınıza koyun da bir söyleyin.Fatih Terimin elindeki kaynaklar Şenol hocada var mıydı ?

Fatih Terim ile kıyaslanma yapılmıyor.

Onca başarıya rağmen Terim bile görevden alınıyorsa Şenol Güneş'in ne artısı var ?

Son 2 sezon diyorum.

61 maç diyorum.

20 galibiyet diyorum.

Böyle bir istatistiğe sahip olan hocalar kümede kalma hedefi olan takımlar da bile tutulmaz.

Terim gittikten sonra 3 farklı teknik adam ile kazanılmış şampiyonluklar varken biz niye Şenol Güneş'e bağımlı bir takım olarak gösteriliyoruz ?

Bunları algılayabilmek çok mu zor ?

Ergin Varlibas
01.10.2012, 19:56
Paran yok da ondan mı Edriyınla Papi chuloya onca parayı döküyorsun.

Daha sıradan takımları yenemiyorsun İstanbul takımlarıyla aşık atmak neyine...

Yav esitsek diger takimlarla, neden bizden istanbula gidiyorlar ya? Aciklarmisin? Hic bir sekilde diger istanbul takimlariyla esit degiliz.

Finansal olarakta, alt yapi olarak ta, sehirsel olarakta bizden ondeler.

Gorun artik sunu, bunu gormeden kendimizi kandiririz hersene.

Niye hemen yanlis anliyorsunuz, bende herkez kadar Trabzonluyum hatta bazilarinizdan daha cok belkide. Ama bu dogrulari soylemekten alikoyamaz beni

Fatih
01.10.2012, 19:56
F.T ile Şenol Hoca karşılaştırılmadı denmek istenen geçmişte yaşanan başarılar bugünün başarısızlığını örtmemeli.

gabriel omar
01.10.2012, 19:59
Fatih Terim ile kıyaslanma yapılmıyor.

Onca başarıya rağmen Terim bile görevden alınıyorsa Şenol Güneş'in ne artısı var ?

Son 2 sezon diyorum.

61 maç diyorum.

20 galibiyet diyorum.

Böyle bir istatistiğe sahip olan hocalar kümede kalma hedefi olan takımlar da bile tutulmaz.

Terim gittikten sonra 3 farklı teknik adam ile kazanılmış şampiyonluklar varken biz niye Şenol Güneş'e bağımlı bir takım olarak gösteriliyoruz ?

Bunları algılayabilmek çok mu zor ?

Sonrasında gelen mesajlaraydı benim cevabım.Sizin yazdığınızı görmedim.Bu konuda bir şey demiyorum günü gelir herkesin yerine bir başkası bulunur, kimse gitti diye kulübün kapısına kilit vurulmaz.

Armağan Dere
01.10.2012, 19:59
Bir defa Selçuk'un bizdeki ve Gs'deki performansına bir bakın
ya da Jaja'yı bırakan kim,Meloyu bırakmayan..
neyse..
daha fazla deşmeyin yaramı

Mert Oğuzlu61
01.10.2012, 20:00

mali olarak gs ninde fb ninde yanına yaklaşamayız o ayrı konu. ancak bu asla mazeret olamaz, sonuçta bizde ezik bir kulüp değiliz.

neye dayanarak söylüyorum bunu ? 4 yıl önce ayman ı ceyhun u bilmem kimi alırken 100-200 bin TL nin hesabını yapan kulüp (ayman ı aldığımızda sevindiğimiz günler vardı, ey gidi :D) sadri şener in başkanlığa gelişinden sonra gayet sansasyonel transferler yaptı, üstelik büyük paralara.

şimdi sorarım size, terim geldiğinde eboue yi kaça aldı, muslera resmen beleşe geldi cana ile takas edildi, melo ya para mı verildi sanki adam kiralık, elmander beleşe geldi, selçuk beleş, engin 1m €...

bide bize bakıyorum, adrian a 5 milyon henrique ye 4.5 milyon zokora ya 5 milyon brozeklere 2.5m € felan filan.

şenol hoca geldiğinden beri kulübün kasasının ağladığının farkında mısınız ? terimle arasındaki farkı umarım daha iyi anlamışınızdır, transfer yapmaktan anlamıyor hocamız açık ve net. dikkatle bir oyuncuyu 4-5 ay boyunca takip ettiğini veya ettirdiğinide düşünmüyorum. o yüzden zaten hep menajer kazığı yiyoruz, son örnek janko işte. (yalnız bu kazık değil uygun fiyata aldık ama hocanın onu istemediğinide tahmin edebiliyoruz dimi ?)

umarım demek istediklerim anlaşılmıştır.

polatmu
01.10.2012, 20:01
cenk le muhammed i alamadık daha, yabancı sayısı almış başını gidiyo, kimi istesin hoca başka.

trabzonspor imkanları olmayan ve bu yüzden transfer yapmakta zorluk çeken bir kulüp değildir sadece plansız saçma sapan hareketler yüzünden transfer yapamıyoruz... başkanada sitemim var ben istanbula yeniliyorum daha cazip deyip duruyor yapmasın böyle konuşmasın bu insanlar profesyonel parasını kazanıyor bırak trabzon gibi denizi doğasıyla cennet köşesini çölde futbol oynamaya gidiyorlar.... selçuk inan bile birey olarak koskoca tranzonspordan daha planlı hareket ediyor bizle yaptığı 3 yıllık anlaşma tesadüf değil ahhhhh ahhhh

bu su bu kaba sığmıyor arkadaş olay bu...

gabriel omar
01.10.2012, 20:07
mali olarak gs ninde fb ninde yanına yaklaşamayız o ayrı konu. ancak bu asla mazeret olamaz, sonuçta bizde ezik bir kulüp değiliz.

neye dayanarak söylüyorum bunu ? 4 yıl önce ayman ı ceyhun u bilmem kimi alırken 100-200 bin TL nin hesabını yapan kulüp (ayman ı aldığımızda sevindiğimiz günler vardı, ey gidi :D) sadri şener in başkanlığa gelişinden sonra gayet sansasyonel transferler yaptı, üstelik büyük paralara.

şimdi sorarım size, terim geldiğinde eboue yi kaça aldı, muslera resmen beleşe geldi cana ile takas edildi, melo ya para mı verildi sanki adam kiralık, elmander beleşe geldi, selçuk beleş, engin 1m €...

bide bize bakıyorum, adrian a 5 milyon henrique ye 4.5 milyon zokora ya 5 milyon brozeklere 2.5m € felan filan.

şenol hoca geldiğinden beri kulübün kasasının ağladığının farkında mısınız ? terimle arasındaki farkı umarım daha iyi anlamışınızdır, transfer yapmaktan anlamıyor hocamız açık ve net. dikkatle bir oyuncuyu 4-5 ay boyunca takip ettiğini veya ettirdiğinide düşünmüyorum. o yüzden zaten hep menajer kazığı yiyoruz, son örnek janko işte. (yalnız bu kazık değil uygun fiyata aldık ama hocanın onu istemediğinide tahmin edebiliyoruz dimi ?)

umarım demek istediklerim anlaşılmıştır.

Şimdi güzel renktaşım.O saydığın adamların senelik ücretlerine baksan bide o kadarda maliyetsiz olmadığını görürsün :)Selçuk,Melo bu adamların aldıkları ücretler hat safhada.Bir bonservis verilmiş kadar oldu bu adamlara zaten.

Bunun haricinde Fatih Terim takıma bir ara bulduğu romeni doldurmuştu hatırlarsın,akabindede teneke bağlanıp yollanmıştı.E onca aldığı adam elinde patlamıştı.Demek ki o da kusursuz değil bu konuda.

Şenol hocanın sağlam bir oyuncu portföyü olmadığı konusuna ise katılıyorum.Olabilir kimse dört dörtlük değil.

Fatih
01.10.2012, 20:09
3 senede harcanan rakam 40 milyon Euro.

Kulüp tarihinde kimseye bu imtiyaz verilmemiştir.

h@msi61
01.10.2012, 20:11
3 senede harcanan rakam 40 milyon Euro.

Kulüp tarihinde kimseye bu imtiyaz verilmemiştir.

40 milyon harcanmasinin hocaya 40 milyonluk transfer butcesi vermekle esdeger oldugunu mu saniyorsunuz gercekten :) Komikmis.

Fatih
01.10.2012, 20:13
40 milyon harcanmasinin hocaya 40 milyonluk transfer butcesi vermekle esdeger oldugunu mu saniyorsunuz gercekten :) Komikmis.

Neresi komik tam anlayamadım?

Hoca'ya al sana 40 milyon Euro mu denecekti?Geçen sezon 25 milyon Euro harcandı yahu birazcık düşünün.

Ergin Varlibas
01.10.2012, 20:15
Hoca hicbir oyuncunun gitmesini istemedi? Eger cok buyuk bir takimsak niye tutamadik elimizde?

h@msi61
01.10.2012, 20:16
Neresi komik tam anlayamadım?

Hoca'ya al sana 40 milyon Euro mu denecekti?Geçen sezon 25 milyon Euro harcandı yahu birazcık düşünün.

Iste o paralarin hocalarin insiyatifiyle mi harcandigini saniyorsunuz, yoksa birileri para mi harcamak istedi? Hocaya al sana 40 milyon euro deseler gidip Adrian'a mi bayardi 5 milyonu? Daha gecenlerde Zokora transferinin bile kendi tercihi olmadigini belirtti. Transferde harcanan sacma sapan paralarin hocaya verilen imtiyaz oldugunu dusunmeniz komik....

Fatih
01.10.2012, 20:18
Iste o paralarin hocalarin insiyatifiyle mi harcandigini saniyorsunuz, yoksa birileri para mi harcamak istedi? Hocaya al sana 40 milyon euro deseler gidip Adrian'a mi bayardi 5 milyonu? Daha gecenlerde Zokora transferinin bile kendi tercihi olmadigini belirtti. Transferde harcanan sacma sapan paralarin hocaya verilen imtiyaz oldugunu dusunmeniz komik....

Yapılan transferler kendi bilgisi dışındaysa masaya yumruğunu vursun şu şu şu adamları istiyorum desin.Gerçi onu da diyemez eski arkadaşları Munuain'i Neymar'ı falan izlemiş.

Bahadır Şimşek
01.10.2012, 20:20
Fatih Terim'deki imkanlar Şenol Hoca'da yok diyenler, geçen sezon başında ilk 4'e giremeyen bir takımın başına geldi Fatih Terim ve takımı resmen kendi kurdu. Bir de ortada harcanan paraya bakın bakalım.
Geçen sezon başında GS ne kadar harcamış biz ne kadar harcamışız. Adamlar bir tek Ebue'ye bonservis parası ödedi o da yanlış bilmiyorsam 3-4 milyon euro birşey.
Biz Adrian ve Henrique'ye ikisine toplam yaklaşık 12 miyon euro ödedik.

Yani neymiş imkan mimkan hikaye, milleti kandırmayın.
Fatih Terim'deki futbolcu portföyünün yarısı bile yok malesef hocamızda.

h@msi61
01.10.2012, 20:22
Yapılan transferler kendi bilgisi dışındaysa masaya yumruğunu vursun şu şu şu adamları istiyorum desin.Gerçi onu da diyemez eski arkadaşları Munuain'i Neymar'ı falan izlemiş.

Bu ayri konu demin dediginiz sey ayri konu. Hocanin transferdeki basarisizligindan bahsedebilirsiniz tabi ki, bu son derece gercekci bir elestiri olur. Ama harcanan sacma sapan paralari hocaya verilen imtiyaz olarak dusunmek bence kesinlikle dogru degil... Yonetim hocaya imtiyaz vermek isteseydi biraz o kadar yetistirdigi adami elde tutardi, eminim hoca da en cok bunu isterdi.

Fatih
01.10.2012, 20:24
Bu ayri konu demin dediginiz sey ayri konu. Hocanin transferdeki basarisizligindan bahsedebilirsiniz tabi ki, bu son derece gercekci bir elestiri olur. Ama harcanan sacma sapan paralari hocaya verilen imtiyaz olarak dusunmek bence kesinlikle dogru degil... Yonetim hocaya imtiyaz vermek isteseydi biraz o kadar yetistirdigi adami elde tutardi, eminim hoca da en cok bunu isterdi.

İmtiyaz doğru kelime.

Şenol Hoca yerine başkasını koyun 3 sezonda 40 milyon Euro'nun altından kalkabilir mi düşünün.

h@msi61
01.10.2012, 20:25
Fatih Terim'deki imkanlar Şenol Hoca'da yok diyenler, geçen sezon başında ilk 4'e giremeyen bir takımın başına geldi Fatih Terim ve takımı resmen kendi kurdu. Bir de ortada harcanan paraya bakın bakalım.
Geçen sezon başında GS ne kadar harcamış biz ne kadar harcamışız. Adamlar bir tek Ebue'ye bonservis parası ödedi o da yanlış bilmiyorsam 3-4 milyon euro birşey.

Terim'deki oyuncu portfoyu nedir pardon, gecen sene aldigi hangi oyuncu taninmiyordu? Muslera, Ujfaluji, Eboue, Selcuk, Melo, Engin, Elmander? Bunlari taniyip takima kazandirmak mi oyuncu portfoyune sahip olmak oluyor, vay anasini :) Ayrica evet o imkanlar bizde yok, adam gelip elindeki oyunculari birbir aliyor iste, daha fazla imkani olmasa nasil alsin? Gecen sene Melo 4 kusur milyon euroya oynuyordu, sen verebiliyor musun bi adama o kadar yillik ucret? Transferi sadece bonservis saniyorsaniz futbolla vakit kaybetmeyin zaten. Ayrica laf etmeden de biraz dusunun yahu, zor degil gercekten...

Mustafa Cem Şeyhoğlu
01.10.2012, 20:26
Fatih Terim'deki imkanlar Şenol Hoca'da yok diyenler, geçen sezon başında ilk 4'e giremeyen bir takımın başına geldi Fatih Terim ve takımı resmen kendi kurdu.

Ya da kurulu takımın üstüne çöreklendi.

h@msi61
01.10.2012, 20:28
İmtiyaz doğru kelime.

Şenol Hoca yerine başkasını koyun 3 sezonda 40 milyon Euro'nun altından kalkabilir mi düşünün.

Ben ayni dilden konustugumuzu ve birbirimizi anladigimizi zannetmiyorum.

Fatih
01.10.2012, 20:29
Ben ayni dilden konustugumuzu ve birbirimizi anladigimizi zannetmiyorum.

Severek ayrılacağız o zaman.:)

alper*
01.10.2012, 20:31
Önemli olan oynanan futboldur. Bunu bazen iyi oynarsın bazen kötü.

Bazen büyük yıldızlarla bazen de Alaves gibi bir şehrin takımı olarak. (Nüfus 200.000)

Ya da Villareal?

Bahadır Şimşek
01.10.2012, 20:31
Terim'deki oyuncu portfoyu nedir pardon, gecen sene aldigi hangi oyuncu taninmiyordu? Muslera, Ujfaluji, Eboue, Selcuk, Melo, Engin, Elmander? Bunlari taniyip takima kazandirmak mi oyuncu portfoyune sahip olmak oluyor, vay anasini :) Ayrica evet o imkanlar bizde yok, adam gelip elindeki oyunculari birbir aliyor iste, daha fazla imkani olmasa nasil alsin? Gecen sene Melo 4 kusur milyon euroya oynuyordu, sen verebiliyor musun bi adama o kadar yillik ucret? Transferi sadece bonservis saniyorsaniz futbolla vakit kaybetmeyin zaten. Ayrica laf etmeden de biraz dusunun yahu, zor degil gercekten...

Merak etmeyin, bir takımın sadece bonservis giderlerinin olmadığını biz de biliyoruz. Ancak sen en iyi oyuncuna 500 bin euro fazla yıllık ücret vermemek için en büyük rakibine gönderirsen, kusura bakmayın ama 500 bin euro kazanacağım diye belki 10 milyon euroluk şampiyonlar ligi gelirinden mahrum kalırsın.
Madem tanınmış oyunculardı, hazır geçen sene parası varken bizimkiler alsaydı o oyunculardan bizim olmayanları.

Emrah KabuL
01.10.2012, 20:32
Cuper bile kendi kadrosunu oluşturdu.

Gitti İspanyol ve Arjantin'li oyuncuları Orduspor'a getirdi.

Her koşulda savunduğunuz teknik adamın ise oyuncu portföyü yok diyorsunuz.

Transfere karışmaz,etmez diyorsunuz.

Karar veremedim.

Gülsem mi ağlasam mı durumları..

gabriel omar
01.10.2012, 20:32

Niye senelik ücretlere bakılmıyor hiç,imza parasıdır,kiralama bedelidir bunlara niye hiç bakılmıyor ?Bunlarda maliyet değil midir ?İstanbul şehrinin albenisi diye bir şey yok mudur ?gsnin itibarı bizden az mıdır fazla mıdır uluslararası çapta ?Lafın kısası aynı adamların Trabzonspora geleceğinden,yıllık ücretlerininin altından kalkılabileceğinden emin miyiz ?

Ayrıca ben o Gsnin hakemler tarafından 2 maçta 1 nasıl tırım tırım arkadan ittirildiğinide gördüm .Öyle temiz değil her şey.İmkanlar eşit değil dediğim gibi.Aynı terim devre arasında niye gelmedi gsye o kadar ihtiyaçları varken,madem o kadar cevval bir adamdı ?

Bunu haricinde evet,transferdeki parayı biz yanlış kullandık ve Şenol hocanın portföyü pek sağlam değil.Bunlara katılıyorum.Ancak illa her oyuncuyu teknik direktör bulacak diyede bir kaide yok.Teknik direktör mevkii ve özellik belirtir,scout ekibiniz uygun adayları listeler hocada bunlardan birini seçer olur biter.

Bahadır Şimşek
01.10.2012, 20:37
Niye senelik ücretlere bakılmıyor hiç,imza parasıdır,kiralama bedelidir bunlara niye hiç bakılmıyor ?Bunlarda maliyet değil midir ?İstanbul şehrinin albenisi diye bir şey yok mudur ?gsnin itibarı bizden az mıdır fazla mıdır uluslararası çapta ?Lafın kısası aynı adamların Trabzonspora geleceğinden,yıllık ücretlerininin altından kalkılabileceğinden emin miyiz ?

Ayrıca ben o Gsnin hakemler tarafından 2 maçta 1 nasıl tırım tırım arkadan ittirildiğinide gördüm .Öyle temiz değil her şey.İmkanlar eşit değil dediğim gibi.Aynı terim devre arasında niye gelmedi gsye o kadar ihtiyaçları varken,madem o kadar cevval bir adamdı ?

Bunu haricinde evet,transferdeki parayı biz yanlış kullandık ve Şenol hocanın portföyü pek sağlam değil.Bunlara katılıyorum.Ancak illa her oyuncuyu teknik direktör bulacak diyede bir kaide yok.Teknik direktör mevkii ve özellik belirtir,scout ekibiniz uygun adayları listeler hocada bunlardan birini seçer olur biter.

Onlara da bakıyoruz hocam, ama onlarla yarışmak istiyorsan senelik maaş bütçeni de artıracaksın biraz. Gerekirse transfer ücretlerinden kıs ama bu ücretleri artır. Çünkü futbol artık buraya doğru gidiyor.
Sözleşmesi bitecek adamı bulacaksın gerekirse yıllık ücretini biraz fazla vereceksin ve alacaksın.
Maaşı çok vermeyim diye vasat topçuları takıma doldurursan bugünkü takımımız oluşur işte.

gabriel omar
01.10.2012, 20:38
Cuper bile kendi kadrosunu oluşturdu.

Gitti İspanyol ve Arjantin'li oyuncuları Orduspor'a getirdi.

Her koşulda savunduğunuz teknik adamın ise oyuncu portföyü yok diyorsunuz.

Transfere karışmaz,etmez diyorsunuz.

Karar veremedim.

Gülsem mi ağlasam mı durumları..

E karışmaz bu da onun eksikliğidir diye belirtiyorum zaten.Ama portföy derken neyi kastettiğiniz önemli .Eboueyi,Meloyu,Danyi,Selçuğu Şenol hocada bilir .Ama bunları alıp gelebilecek miyiz sorun orda.Zaten ayan beyan olan adamlar portföy değildir kanaatimce.

Ha Cuper için bir şey demiyorum zaten,kariyeriyle belli bir adam zaten.Onu tartışmak gereksiz.

jojuk
01.10.2012, 20:45

televizyon reklamlarında 4 büyük diyo geçiyo tamam biz fenerbahçe kadar zengin olamayız fakat şuan ki durumda olan beşiktaşın maddi durumu bizden iyi değil sorun ne biliyonmu şehir senin trabzonun istanbulda olsaydı o dediğin meloda gelir fernandesde gelir şehrimiz istanbula göre çok küçük sadri şener jankoyu alırken janko başkana demişki trabzonda eşimle el ele dolaşabilirmiyim diye sormuş fark burda istanbulu dünya tanıyo trabzon ile ondan dolayı futbolcular gelmez sadri şener ben diyo 5 milyon dolar veriyom gelmiyo trabzona diyo istanbul kulüpleri 3 milyon dolara verseler gidiyo diyo istanbul avrupanın en büyük kendi yoksa trabzonun maddi olarak yayın gazete olarak çok eksik oldugu söleyemezsiniz reklam meselesi sadece yoksa trabzonspor şuan beşiktaşın kadrosundan daha kaliteli daha maddi durumu iyi fernandese trabzon 10 milyon dolar verse trabzona gelmez yine semih şentürk dediği gibi bundan kaç yıl önce tam bilmiyom trabzona gidersem intihar ederim demişti şehrimiz istanbulla kıyas olmadıgı için futbolcu gelmez bize trazonspor küçülterek komik duruma düşürmeyin türkiyenin ekonomi olarak 3 cü kulüp takımı trabzonu mahalle takımı ettiniz

Burak Sahin
01.10.2012, 21:02

Ergin renkdas bu nasil bir sacmalikdir ?????? Eger Senol Günes su anda sikeciler veya gs de hoca olsaydi sampiyonlar ligi kupasini alirdi o zaman bir level alti takim Trabzonsporda hocalik yapiyor gitsin uefa kupasini alsin yada fina oynasin yada yari final ben ceyrek finalede raziyim yada grublara kalsin oda iyidir.... Sen kimsin yahuu ???? Neeee...Senol Günes bu sezon europa ligi grup elemelerinde Videoton Madride elendimi :)

Burak Sahin
01.10.2012, 21:12
Hiç olmazsa bir ışık versin o da yok.

aynen ben o isigi dün ikinci yari basinda aldim bir nebze zokora-alanzinho olarak ama janko-henrique degiskligini görünce tamamen karanlikda kayboldum...

Burak Sahin
01.10.2012, 21:22
Benim Trabzonsporumun basindaki teknik direktör ''2010-2011 sezonu sampiyonu Trabzonspor'' diyebilmeli.....Not: angut kocamanda, cok sevdigimiz büyük Trabzonsporlu Senol Günes hocamizda ''2010-2011 sezonu sampiyonu Trabzonspor'' diyemiyor.....

M.S.SOFU
01.10.2012, 21:24
Maçın siniriyle bunların söylenmesi normal falan değildir.Sen cümlenin devamında söylediklerinle bile kendini belli ediyorsun.Benim bu konudaki görüşlerimi bilmeden etmeden genellemeye beni de dahil ediyorsun.İşte bu yüzden bu forumda kimse adam akıllı konuşup birbirlerine fikirlerini sunamıyor ? Yanlış mıyım ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?

Futbol için eleştiri arıyorsan o kişi ben değilim, çünkü söylediğin doğrulara katılırım, sadece yanlışlarına kendi görüşümü belirtirim.Bilmem anlatabildim mi ? Kendi kafanızda çizdiğiniz Şenol Güneş savunucularına herkesi katamazsınız.Sizler eleştirilerinize sana ne anlatsam boş sen şöylesin böylesin diye genelleme yaptığınız için kendi kendinize Şenol Güneş savunucuları türettiniz bu forumda . . .

tamam baştada belirtmiştim
aslında o yazıyı yazmak yanlıştı.yani hiçbir zaman şenolsporlular diğerleri ayrımı yapmayı istemedim ben.
o yazıyı yok sayıyoruz.
olayı şenol hocanın gitmesini isteyen taraftarlar ve istemeyen taraftarlar olarak düşünelim.daha sağlıklı olur.

şenol hoca ne zmana t.d. lüğü bırakırsa bıraksın her zaman kulüpte saygı duyulan insan olacaktır.bir kaç sezondaki başarısızlığı hiç bir başarısını örtemez.bu taraftarda her zaman sahip çıkar.ancak bu sezon başında belirtmiştim.şenol hoca artık bırakmalı.insanlar kızmaya başlıyor,takım oyun oynamıyor.kızılan tek sebep bu.arada masaya niye yumruğu vurmuyor diye leştirende oluyor filan ama asıl eleştiri noktası bu takımın niye adam akıllı top oynamıyor oluşu.

çatlak sesler mutlaka çıkacaktır ama bence ana sorun budur(futbol).
yoksa kimse şenol hocanın kariyerine laf edemez.adamın dünya kupasında 3. lüğü var.beğen beğenme,kimisi dioyr ki gs nin kadrosuyla kolay rakipler filan ama orada dünya kupasında 3. olan milli takım t.d. ü olarak şeno lgüneş yazıyor.her neyse.bu başka bir konu.velhasılı hoca bırakırsa kendisi bir şey kaybetmez.

şenol hoca gitsin diyen arkadaşların, kalsın diyenlerin kaygılarını da anlaması lazım.şenol hoca ne zaman gittiyse takım yerlerde süründü, adımız duyulmaz oldu,resmen kale alınmaz hale geldik.biz tekrar o günlere dönmek istemiyoruz.biz istiyoruz ki kararlar düşünülerek ve zamanında alınsın, kızgınlıkla değil.
ayrıca daha geniş açıdan bakarsak.şenol hoca son dönemde ligde 2 sezon başlayıp bitirdi.bi sezonda şampiyon oldu.diğer sezona futbolcularını kaybederek başladı, yaklaşık 15 tane çok da kaliteli olmayan transfer yapıldı.sonuç olarak ş.liginde bence başarılı oldu, ligde de 3. oldu.ayrıca fikstür dezavantajını da biliyoruz.
şimdi 2 sezonunu böyle geçirmiş bi teknik adama, daha ligin 6 haftasında git denilmez.hele de bu şenol hoca ysa bunu demek en hafif tabirle ayıptır.sezonu tamamlamak onun hakkıdır, sonra karar verilir.
biraz avrupa dan maç izleseniz, bazı büyük takımların ara ara ne rezil performanslar ortaya koyduğunu görürsünüz.oturmayan takımlarda bu iniş çıkışlar normaldir, kaldı ki biçok da sakat var.takımda birbirini tanıyan oyuncu kalmadı.
son olarak bu takıma biraz destek verilsin ben bu sezonu 2. kapatacağımızı düşünüyorum.

eğer şenol hoca gittiği zaman yerine gelecek adam hakkında sıkıntı varsa ben baştan şunu söyleyeyim.kulübün planını az çok hepimiz tahmi ediyoruz.ne olacağınıda tahmin ediyoruz.şenol hoca giderse yerine giray bulak gelecek,bir sezon daha heba olacak.ben ondan sonraki sezona bakıyorum.

şenol hocanın gidişi çözüm değil gitmeyişide çözüm değil.çok ciddi futbol sorunumuz olduğunu düşünüyorum ben.yani olayın taktiksel yanından bakmaya çalışıyorum.
dün kafayı sıyırdım yahu.bildiğin duvarları yumrukladım.miy bile bize organize olarak atak yapıyor.
pres anlayışımızda bir sıkıntı var galiba.çünkü soner 12 km. koşmuş,bu adamın kondisyon sorunu yok,jango 8 km koşmuş.60 dk da çıktı.yani taktiksel bir sorun var.
bir de benim ümitsizliğe kapılmamın nedeni takımın genel olarak yaklaşık son 2 senedir aynı taktikle oynaması.eskiden oyuncularımız bu taktiğe uyuyordu ama şimdi takım tamamen değişti ve bu taktiğe uyacak oyuncu yok.şimdi 4-3-3 oynuyoruz,kanatlarda volkan ve olcan var,hadi volkan neyse bitiricilik var biraz şutları iyi filan ama olcanın bitiriciliği sıfır.yasinin bitiricilik keza hak getire.e jango desen kafa topu önüne atılan paslardan daha etkili olur.yani mevcut taktikle sabretmenin alemi yok diyorum.çünkü takımda ışık göremiyorum.

O zaman şöyle yapalım.

Şenol Hoca ne yaptı?

*...

Şenol Hoca ne yapmadı?

zaten şenol hocanın taktiksel yönünün eleştiriyoruz.dediğim gibi kimse şenol hocanın kariyerine laf atamaz.bizim taraftar zaten laf atmamalı.ben burada yazan arkadaşların maç sonu siniriyle yazdığını düşünüyorum bunları.ben maç sonlarında pek yazmamaya çalışıyorum çünkü çok sinirli oluyorum.o zaman hakaret oluyor.

ben sistemden ziyade taktik sorun olduğunu düşünüyorum.yani bakıyorum diğer takımlara(türkiyedekiler değil,la liga maçları özellikle,zaten türkiyede futbol oynanırsa biz oynarız,ötekiler ya şike yapar,ya kendini yere atar penaltıyla maçı alır) abi adamların köşede sıkışıp çıkaramadığı top yok neredeyse.hemen yardımlaşıp üçgenler kareler filan o topu oradan çıkarıyorlar ve ileri gitmeye çalışıyorlar.

benim şu anda trabzonsporda gördüğüm en büyük sıkıntılardan biri topu ileriye taşıma ve hücumda çoğalma sorunu.
biz hücumda çoğalamıyoruz.
beklerimiz etkili değil.zokora bazen çok fazla içe gömülü oynamasına rağmen bekler çıkmakta tereddüt ediyor.zokora ve bekler arasında çok ciddi iletişim sorunu olduğunu düşünüyorum.
orta saha keza öyle.topu kanattaki oyunculara atan orta saha attığı topun akıbetini takip etmiyor.çoğu maçta gariban kanat oyuncuarımızın rakip açık oyuncusu ve bek oyuncusu arasında sıkışıp kaldığını görüyoruz ve saçma sapan ortalar çıkıyor.bir allahın kulu yardıma gitmez mi yahu?bunlar kaç aydır aynı odada kalıp aynı şeyi yiyip içiyorlar.arkadaşlık yardımlaşma sıfır.
millet hep volkan,olcana yükleniyor ama bir allahın kuluda çıkıp demiyor ki kardeşim bizim üç tane orta saha oyuncumuz var.hadi bunların bir tanesi zokora beklerin arkasını kontrol ediyor,ulan öteki ikisi niye gidip yardım etmiyor kanattaki oyuncuya
sonra volkan koca totolu falan.abi iyide adam iki kişinin karşısında.messi bile yeri geldiğinde sıkıştımı ortaya dönüyor.gidemeyeceğini anladı mı hemen en yakındakine atıyor topu.bizimkilerin yakınına orta saha gelmiyor ki pas atsın.garibanlarda allah ne verdiyse yardırıyor ortayı.

stoper sorununa bir şey demen bak.stoperde bir tane kalteli oyuncumuz var,ötekiler idare ediyor.

Burak Sahin
01.10.2012, 21:35
-Göz göre göre calinan sampiyonlugun ardindan 40 defa basin toplantisi yapti hicbirindede acik bir sekilde ''2010-2011 sezonu sampiyonu Trabzonspor'' demedi diyemedi.....

-Son 2 sezon yanlis ic ve dis transfer politikasi izleyen yönetime hoppp siz ne yapiyorsunuz su, su, su futbolclar gittiyse yerlerine bunlari, bunlari alacaksiniz diyemedi, bunlara ragmen aldirdiklarinin arkasinda durmadi adamalri ilk 18 bile almiyor....

-Cok iyi isleyen bir defansif orta sahasiz, iki tane merkez orta sahali düzenden tekrar defansif orta sahali düzene döndü(Terim iki merkez orta sahali düzenle gecen sene sampiyon oldu)

-Sampiyon oldugumuz sezon herkesin yedersizliginde hemfikir oldugu alanzinhoyu takimin yildizi yapmaya calisiyor:)

-Mustafa yumlu, serkan balci, aykut akgün gibi vasat adamlari kazanabilmek adina ne maclar ne puanlar kaybedildi.....

-Elinde janko,vittek gibi santraforlari israrla tek forvet oynatmaya devam etmesi....

-Takim gecen sene burak yilmazin bu senede onur ve bamba nin performanslari ile ayakta duruyor....

Burak Sahin
01.10.2012, 21:39
Boyle yaklasamazsin, benim Trabzonsporlulugumu ya da Trabzonlulugumuda olcemezsin.

yahu sen utanmadan hocayi elestirenleri futbol cahili hatta fenerli ilan ediyorsun ya ??????? Birak bizde senin trabzonsporlulugunu tartisalim...

asilhamsi
01.10.2012, 21:41

o zaman cıkıp diyecekti ki kardesim bu klupte ben teknik direktörüm ama benim istediklerim yapılmıyor.Bu nedenle gorevi bırakıyorum.

Yukarıda bir arkadasın dedigi gibi tabiki öneli oyuncu kayıpları yasadık,tabili İstanbul takımlarıyla esit sartlarda yarısmıyoruz.

Ama bunların hicbiri 60 macta 20 galibiyet istatistigini acıklamaya yetmez.

TRABZONSPOR UN ONURLU MUCADELESINI BİZZAT BASLATAN ADAMDIR SENOL GUNES..

oNA SEVGİ VE SAYGIMIZ SONSUZ..

ORTADA BIR BASARISIZLIGIN OLDUGU ISE SU GOTURMEZ BIR GERCEK..

SONUCLARI DA BIR KENARA BIRAKTIM SIZ BEGENIYORMUSUNUZ TAKIMIN OYNADIGI OYUNU?

Burak Sahin
01.10.2012, 21:42

budur iste Trabzonspor icin susulmaz eger sözkonusu Trabzonsporun cikariysa orda susmak, küsmek, trip atmak, degisk yollarda mesaj göndermek kimlere yakisir siz daha iyi bilirsiniz...

Burak Sahin
01.10.2012, 21:46
sampiyonlar ligini kaldiracakti.tespiti kestt.tutan vardi sanki.
bu muhtesem yetenegi koreliler disinda kimse goremediya ona yanarim.
hahah..sampiyonlar ligi dedi adam ya..real madride mail atin..adamlar
bu kupayi almak icin yirtiniyor..hocamiz yol gostersin..
mail icin ilgili birimler.
realmadrid@hotmail.com
morinyo@gmail.com

ben attim renkdas yalniz altinada ekledim hocamizi alirsaniz yaninda yumlu ve serkan balciyida hediye ediyoruz dedim birde ek olarak hocamizin maaslarini basin toplantilarindan önce yatirirsaniz o kadar dadli konusurki toplantida tüm dünyaya adalet, gelecek nesillerin futbola bakisi, fair play ruhu ne demek güzelce anlatir.....

Burak Sahin
01.10.2012, 21:48

ben sahsen hocamizdan her sene sampiyonluk kupalar falan beklemiyorum sadece ve sadece genclere deger veren cesur atak futbol oynatan en azindan kendi sahamizda rakibi bogan bunaltan tabiri caizse karadeniz firtinali yillari animsatan bir futbol bekliyorum.....

Burak Sahin
01.10.2012, 21:50

alsalardi elimizden fatihleri, gökdenizleri, yattaralari, symkowiaklari :) selcuk. egemen bedava gitti adamlar oynamak istemiyorsa daha bizde kimse birsey yapamaz, aynisi burak yilmaz icinde gecerlidir.....

Burak Sahin
01.10.2012, 21:56

sey bisi dicem ama korkuyorum semih kaya ve emre colak diye iki arkadasi cikardi fatih hoca?????

gabriel omar
01.10.2012, 21:58
ben sahsen hocamizdan her sene sampiyonluk kupalar falan beklemiyorum sadece ve sadece genclere deger veren cesur atak futbol oynatan en azindan kendi sahamizda rakibi bogan bunaltan tabiri caizse karadeniz firtinali yillari animsatan bir futbol bekliyorum.....

Burak onu kim beklemiyor ki ?Birkaç sayfa öncesine bakarsan aynı eleştirileri benimde yazdığımı görürsün zaten.Ben başarısızlığa kulp aramıyorum.Önceki mesajlarımdada yazdım bu takımın böyle mahkum oynamasının baş sorumlusu Şenol hocadır benim gözümde.Şenol hoca benim için büyük bir değerdir ama olmuyorsa yapacak bir şey yok .Bırakması gerekiyorsa bırakmalı.2 senedir ortada somut bir futbol yok bunu bende söylüyorum.

Ama Fatih Terimle kıyaslanmasını doğru bulmadığımı söyledim sadece ,çünkü imkanlar arasında hakikaten büyük bir fark var.Şenol hocayı performansı yüzünden eleştiririm bu taraftar olarak benim hakkımdır.Ama bir başkası karşısında hakir görülmesinede benim içim elvermiyor.

Şenol hoca giderse kesinlikle yurtdışından bir hoca getirmeliyiz.Yurt içinde derdimize çare olacak bir adam yok.Bu hoca öyle bir adam olmalı ki kısıtlı bir bütçeyle birşeyler başarabilmiş bir adam olmalı.Deportivoda iyi başarılara imza atmış bir hocanın ismi geçiyordu bir aralar sanırım.Bizede tamda öyle bir adam lazım.Dar bütçeyle önemli başarılar yakalayabilen biri olmalı.

Burak Sahin
01.10.2012, 22:00
senin devre arasinda tescilli sampiyonlugun yüzde 90 garantiyken elmander gibi bir adami alma imkanin varken sirf maliyeti yüüznden veto edip brozeksler bana yeter dersen sonraki sene elmander senin ülkende kupa kaldirir ama baska forma altinda sende brozeksleri elimden nasil cikarrim diye düsünürsün....

canna52
01.10.2012, 22:04
sey bisi dicem ama korkuyorum semih kaya ve emre colak diye iki arkadasi cikardi fatih hoca?????

ikisinden de birşey olmaz. hele semih anadolu takımında olsa her maç kırmızı yer.

Burak Sahin
01.10.2012, 22:05
Burak onu kim beklemiyor ki ?Birkaç sayfa öncesine bakarsan aynı eleştirileri benimde yazdığımı görürsün zaten.Ben başarısızlığa kulp aramıyorum.Önceki mesajlarımdada yazdım bu takımın böyle mahkum oynamasının baş sorumlusu Şenol hocadır benim gözümde.Şenol hoca benim için büyük bir değerdir ama olmuyorsa yapacak bir şey yok .Bırakması gerekiyorsa bırakmalı.2 senedir ortada somut bir futbol yok bunu bende söylüyorum.

Ama Fatih Terimle kıyaslanmasını doğru bulmadığımı söyledim sadece ,çünkü imkanlar arasında hakikaten büyük bir fark var.Şenol hocayı performansı yüzünden eleştiririm bu taraftar olarak benim hakkımdır.Ama bir başkası karşısında hakir görülmesinede benim içim elvermiyor.

Şenol hoca giderse kesinlikle yurtdışından bir hoca getirmeliyiz.Yurt içinde derdimize çare olacak bir adam yok.Bu hoca öyle bir adam olmalı ki kısıtlı bir bütçeyle birşeyler başarabilmiş bir adam olmalı.Deportivoda iyi başarılara imza atmış bir hocanın ismi geçiyordu bir aralar sanırım.Bizede tamda öyle bir adam lazım.Dar bütçeyle önemli başarılar yakalayabilen biri olmalı.

Hoca konusunu iyi actin, zaten antep macindan sonra baskani aramis, baskanda anlamis durumu takiminin basina dön isine konsantre ol islerim var su anda falan demis. Yani hocanin istifasi cebinde er yada gec istifa edecek insallah dedigin gibi yabanci bir hoca olur, bir duyumuma göre yerli tanidik bir kisiyle irtibata gecilmis videoton macindan sonra ama dedigim gibi insallah yabanci olur......

gabriel omar
01.10.2012, 22:12
Hoca konusunu iyi actin, zaten antep macindan sonra baskani aramis, baskanda anlamis durumu takiminin basina dön isine konsantre ol islerim var su anda falan demis. Yani hocanin istifasi cebinde er yada gec istifa edecek insallah dedigin gibi yabanci bir hoca olur, bir duyumuma göre yerli tanidik bir kisiyle irtibata gecilmis videoton macindan sonra ama dedigim gibi insallah yabanci olur......

Tolunay olur muhtemelen ama ben şahsen istemiyorum.Daha kalifiye birine ihtiyacımız var.

Tolga
01.10.2012, 22:22
@ M.S.SOFU mesajını yeni gördüm kusura bakma.
Allah razı olsun derdimi anlatabildim ve sende beni anlayabildin renktaş, tekrar iyi forumlar . . .

okan6161
01.10.2012, 22:34
hocam her şey güzel hoşda şu 85 veya 80 de oyuncu değişmek ne oluyor bu adam o kadar kısa zamanda ne yapacak janko tek forvet oynarmı neden çift forvet oynamıyoruz neden

seyduna_efil
01.10.2012, 22:34

Hata,geçicidir..Fakat hata denilen şeyler 2 yıldır tekrarlanıyorsa o hata değildir,bilerek yapılan bir eylem olmuştur...

Bu arada bazıları Şenol Hoca'nın transferde söz sahibi olmadığını iddia ediyor..

Böyle olsa bile bu Şenol Güneş için daha vahim bir durumdur...

Çünkü bu takımın kurulmasında Ersun Yanal kadar söz sahibi olamıyorsa bir dakika durmaması lazım takımın başında...

Cagdas Topal
01.10.2012, 22:40
Senin kredin bitmez be hocam , seni kimseye harcatmayacağız biz sana güveniyoruz !

Yaşar
01.10.2012, 23:03
Şenol Güneş'i saavunmak için, Trabzonspor'u küçültmeyin artık.
,'' Trabzonspor o kadar büyükse, gitsin İstanbul takımlarından futbolcu alsın'' da ne demek.
Koskoca Şenol Güneş'i bu şekilde mi savunacaksınız?

Tuğrul
01.10.2012, 23:06
- Ts gibi büyük takıma korkak futbol oynatmak sana yakışıyor mu ? Rakibi kendi yarı alanında karşılamak ve kazanılan topla gol pozisyonu aramak sana yakışabilir ama bizim gibi büyük camiaya bu oyun sistemi yakışmıyor.

- Antrenmanlarda oyunculara fizik olarak yükleme yapıyor musun ? Bu oyuncuların sahadaki silik, bitkin ve acz içinde kalmasını nasıl açıklıyorsun.

- İki pası bir arada yapamayan takımın nasıl oluşturdun hayret doğrusu. Hiç mi hücumda bir olgun atağımız olmaz. Toplu oyunda hiçbir taktiğin olmadığı ortaya çıktı.

- 4-3-3 sisteminden bir türlü vazgeçmedin. Senin kanat oyuncuların(olcan,yasin,volkan) 10 gol üzeri atamaz. Madem bu sistemle oynuyorsun. Pas akışı hızlı ve etkili olacak. Hücum girişimlerimize bakıyorum. Herkes birbirini izliyor. Statik oynuyorlar. Boşa kaçan yok. Top almaya gelen yok. Yardımlaşma yok. Temposuz bir oyun var. Rezalet !

- Bu oyun ne beni ne de taraftarı tatmin ediyor. Bu oyun skora da yansıyor. Kredin dolduğuna inanıyorum ama son söz Sadri Şener'de olduğu için birşey diyemeyeceğim. Yine umudumu kaybetmek istemiyorum inşaallah toparlanırsın.

Tolga
01.10.2012, 23:07
Allah'ım taraftarım delirmiş :)

Tolga
01.10.2012, 23:08
Şenol Güneş'i saavunmak için, Trabzonspor'u küçültmeyin artık.
,'' Trabzonspor o kadar büyükse, gitsin İstanbul takımlarından futbolcu alsın'' da ne demek.
Koskoca Şenol Güneş'i bu şekilde mi savunacaksınız?

Şenol Güneş'i savunma olarak düşünmeyin, bence söylenilen doğru fakat örneklendirme yanlış.Ya da tam tersi, bu cevap verilmesi gereken bir sorundur . . .

Necmi6161
01.10.2012, 23:21
devre arası yollar ayrılmalı bence.

Tuğrul
01.10.2012, 23:43
- fenev maçında 3-4 tane gol pozisyonu harcayınca iyi oynadığımız sanıldı aksine zaman zaman oyunu domine etsekte( 1. devre ilk 10 dakika ve 2.devre 15 dk.) oyun başbaş ve fenevin kontrolünde gitti. Girdiğimiz gol pozisyonlarını analiz ettiğimizde fenevin risk aldığını ve kaptığımız toplarla pozisyon bulduğumuz görülecektir.

- Peki bu takım toplu oyunda ezilebilir ama mücadele etmemeye hakkı var mı ? Bütün dönen topları nasıl oluyorda MİY alıyor. Fizik olarak nasıl böyle perişan oluyoruz anlamış değilim. Fizik olarak takımı güçlendirmelisin.

- Serkan ileriye çıktığında geri gelmiyor. Hatta bir seferinde yerleşik bir savunma yaptığımız halde görev yerini bırakıyor. Oyuncuyu takip etmek yerine olan biteni izliyor. Topu da Soner karşılıyor. Bu maç içinde çok defa yaşandı. Delirmemek elde değil.

- Bu takım basit oynamıyor. Bilerek markaj altında kalarak ya da topu önüne isteyerek sorumluluk almaktan kaçıyorlar.

- Topu ver, boşa kaç, Al... Bu çok mu zor ! Dripling yapılacak zamanı ve yeri bilmiyorlar. Bunları öğretecek olan sensin.

- Bamba'yı bende sevdim. Ama oyuna katılmıyor. Aynı şekilde Celustka ve Zokora'da. Topu verip kaçıyor. Onun görevini Emerson ifa etmeye çalışıyor. Bamba toplu oyunda da kendisini geliştirmeli.

- Barca maçında dikkat ettim. Messi topu veriyor. Fabregas duvar alıyor. Messi tekrar topu alıyor ve gol pozisyonu. Maalesef bizim oyuncular Toptan korktuğu için bunu yapamıyor. Topu önüne istiyorlar. Belki de faul yapılmasından ve sakatlanmaktan korkuyorlar.

- Bu eksiklikleri gidermelisin. Acil olarak 4-4-2 sistemine dön. Futbolcularda revizyon yap. Adrian gibi topla oynamayı seven adamı küstürme oynat.

macuka
01.10.2012, 23:49
Trabzonspor u onde baski yapan her takimin yenebilecegi Mersin macindan sonra asikar oldu. Burak Yilmaz gittikten sonra bir adet bile savunma arkasina kosu atan oyuncumuz kalmadi. Hepsi ayagina top istiyor. O zaman da orta sahanin iyi olmasi gerekiyor. Ne yazik ki orta sahamizda topu kanatlara indirecek kadar yetenekli degil. Isimiz Allah a kalmis gibi duruyor:)

Ergin Varlibas
01.10.2012, 23:56
Ahh ahh yazik.

hos_cocuk61
02.10.2012, 00:01
Bu takımın kanatları neden çalışmaz? Bir tane adam akıllı bir orta bile atamıyoruz. Bu takım antrenmanlarda ne yapar? Bir oyun planımız varmı? Sahada kötü oynayan oyuncular neden her maç 11'de başlar? Neden hep aynı oyuncular oyuna girer? Neden kendi sahamızda bu kadar geriye yaslanırız? Vs... vs... vs...

Gamze
02.10.2012, 01:08
Hocam,
Şüphesiz ki yanlış giden işler var...

Faik Yılmaz
02.10.2012, 08:40
5 milyon euro yani 13 trilyon verilerek Şenol Güneşin isteğiyle ( ben azından bilgisi dahilinde ) alınan Adrian neden oynatılmıyor....

- Madem kadroya bile alınamayacak kadar kötü bir adam neden alınmasına karşı çıkmadın hocam....

-Yok iyi bir oyuncuysada ( ki milli takımda golller attı ) neden oynatmıyorsun. hazır değilse neden hazır hale getiremiyorsun....

Burak Sahin
02.10.2012, 09:56
ikisinden de birşey olmaz. hele semih anadolu takımında olsa her maç kırmızı yer.

Bence takimin du anki durumunda emre de semih de direk ilk 11 baslarlar...

Travelair
02.10.2012, 10:38
Adrian konusunda hocaya bu maliyette transferde rolü olduğu için kızıyorum fakat oynatmamasında fazla kızmıyorum

Adrian'ı transfer ederken ordan gelen haberlerde birşey dikkatimi çekmişti. Şöyle diyorlardı: Adrian her zaman yetenekliydi. Ama bunu sahaya yansıtamıyordu

Yani adamın mental eksikliği var

Hocanın bu konuda son demeci de bunu doğrular nitelikte: Adrian forması için savaşmalı. Savaşmayı bırakmamalı

Cafer Bulur
02.10.2012, 10:50
Taraftarin ve camianin gözünde cok olan kredisini gitgide tüketmeye devam ediyor.

Takimin 1 yili askin süredir halen daha takim oyunu oynayamamasi ,bircok macta takimin mücadeleden bile aciz olusu senol hocanin benim gözümde yeterliligini tartisir durumu sokmustur.

Tamam,Trabzonspor daha kötü günlerde gördü ama senol günesin Trabzonsporu da bu olmamali.

Gidisatimiz iyi degil,Senol hocanin acilen bir seyleri degistirmesi gerekiyor.

Mersin macinda 7-8 oyuncuyu degistirmem gerekirdi diyor eger bunu kasimpasa macinda uygulayamazsan senin hocaligin yetersizdir hocam.

cakalkerem
02.10.2012, 10:56
Bence Şenol Hoca'nın miadı doldu...Yok arkadaş bu kadar korkak oynanmaz ...Yazmayayım diyorum dayanamıyorum .....Yahu kendi evinde oynuyorsun neden tek forvet...Belli ki bizim tek forvet oynayabilecek kapasitede bir oyuncumuz yok...Janko alınmış sagdan soldan bir tane orta yok.....Henrique alınıyor adama pas atılmıyor...Takım ileri gidemiyor.....2 hafta önce iyi oynayan Zeki Serkan'dan daha mı kötü neden kesiyorsun..:Seneye de sağ kanat oyuncusu ararsın.....Koy çocuğu oynasın....

Ama sen kusura bakma...Yenmek için değil ama yenilmemek için sahada kalırsan biz daha çok çekeriz senden....Şampiyonluğu verdin, kupayı verdin , bakalım daha ne vereceksin...Sanki biz kahroldukça sen seviniyor gibisin...

Kimse kusura bakmasın arkadaş.....

Yazıktır yahu bu kadar taraftara...Sonra da yönetim çıksın, yok bilet alınmıyor yok kombine yok...Neyi izlemeye geleyim kardeşim maça...Yıldızın mı var, takımın topmu oynuyor neden geleyim maçlara.....Göze hoş gelen bir hareketin mi var..Neyse sıkıntı değil....Nevzat Ağa çıkar bu cumaya kadar transfer biter der...Biz de inanırız...

Yazık hem de çok yazık....Bazı radikal kararlar alınması lazım acilen.....Alex'in gönderildiği gibi bu camiada çok gidecek adam var....Ama kimsenin cesareti yok....

cakalkerem
02.10.2012, 11:00
Yahu aklima gelmİŞken bu Şenol gÜneŞ tÜm maÇ boyunca ne yazip Çİzİyor arkadaŞ bİlen varmi adam maÇi İzlemİyor not aliyor komİk valla

Mert Pasa
02.10.2012, 11:06
Sayin BMN yonetimi,

Trabzonsporun son sampiyonluktan sonra gelmis gecmis teknik direktorleri icinde en basarilisi diye bir anket yapamazmisiniz?Hatta arkadaslarimiz basarili gordukleri sebebi de yazarlar

Bence cevap hickimse seklinde cikacak,en azindan insanlarimiz belki oturup kendi dunya goruslerini degerlendirme firsati yakalamis olurlar

Mert Pasa
02.10.2012, 11:09
Ayrica Adriani 5 milyona alma basarisizligi ondaysa,Sapara'yi da 600 bine alip oynatmak basarisi kimin peki?

Sahada gorduklerimiz benim de aklima yatmiyor,duzelecek kapasite ise bu oyuncularda da Senol Hoca'da da var.

Faik Yılmaz
02.10.2012, 11:11
Yahu aklima gelmİŞken bu Şenol gÜneŞ tÜm maÇ boyunca ne yazip Çİzİyor arkadaŞ bİlen varmi adam maÇi İzlemİyor not aliyor komİk valla

onu bende çok merak ediyorum....

ne yazıyor ve yazdıkları ne işe yarıyor.....

berabere kalmak için yazıyorsa o başka tabi....

canna52
02.10.2012, 11:20
Bence takimin du anki durumunda emre de semih de direk ilk 11 baslarlar...

bizde ilk 11 çıkmaları kaliteli olduklarını göstermez.

alanzinho gibi bir oyuncu bizim playmaker'ımız ordan hesap et..

jojuk
02.10.2012, 11:25
şenol güneş puan kayıpları umrun da değil siz hala neyin davasındasınız

Joacivil
02.10.2012, 12:25
onu bende çok merak ediyorum....

ne yazıyor ve yazdıkları ne işe yarıyor.....

berabere kalmak için yazıyorsa o başka tabi....

sudoku oynuyor

Travelair
02.10.2012, 13:36
Janko üzerine çalışıyoruz diyor. Herhalde bu saatten sonra Janko'dan oyun karakterini değiştirmesini beklemiyor. Umutlaştırmaya Buraklaştırmaya çalışmıyor değil mi? Vittek ne oldu? Eldeki kanatlar başlarına buyruk, tuhaf futbolcular. Sahi Janko'yu hoca izledi de mi aldı?

Yaşar
02.10.2012, 13:37
3 tane maçta(2. Videoton maçı 110 dakika, Gaziantep maçı 70 dakika ve Mersin İdmanyurdu maçı 30 dakika) Henrique'yi tek forvet oynatarak, takımı ve futbolu mundar etti.
Hata 1 kere yapılır ama sürekli yapılır ise ya bilerek yapılıyordur, ya da doğru yaptığını sanarak takıma zarar veriyordur.

Burak Sahin
02.10.2012, 14:04
Hocam,
Şüphesiz ki yanlış giden işler var...

Iste olmasi gereken bir elestiri uslubu;)

Alican Altunbaş
02.10.2012, 14:43
Iste olmasi gereken bir elestiri uslubu;)

Bunu görmek için alim olmaya gerek yok.Sorun var evet çözmesi gereken kim ? Hoca evet ama bütün suçu hocanın üstüne yıkmayalım diyoruz.. Sorun burda.. Her mağlubiyette gelip aynı şeyleri konuşmaktan bıkmıyor bazı arkadaşlar.

talibim
02.10.2012, 14:55
takım kötü futbol oynadığı zaman kim eleştirilecek?..ne demek yani her mağlubiyetten sonra neden şg'yi eleştiriyorsunuz?..
şg trabzonspor'un teknik direktörü(!)..kadro seçimi,idman,taktik ... bu çalışmaları dünyada takımın teknik direktörleri yapıyor..trabzonspor'da durm farklı mı?..
bir yorum okudum..arkadaşların adrian'a verilen yüksek bonservisten dolayı şg'ye eleştirileri vardı..anti cevap olarak bir arkadaşımız "sapara'yı 600 bin euro'ya aldık onu neden konuşmuyorsunuz" diyor..yani her türlü klübün menfaatine olan şeylerde şg'nin muhakkak payı vardır ama menfi menfaatte zerre kadar mesulieyi yoktur öyle mi anlamalıyız?..ayrıca sapara'yı iflas etmiş bir ankaragücü'nden alındığınıda unutmayalım..madem şg sapara'yı 600 bin euro ya aldı neden geçen sene gaziantep'de kiralık oynadı?..

hem idari (yönetim)hem de teknik olarak trabzonspor çok kötü yönetiliyor!

Koray
02.10.2012, 16:43
Şenol Hoca saygınlığını kaybetmeden TD'liği bırakıp Sportif Direktörlükle devam etmeli veya hiç bi görev almadan kenara çekilmeli.

köktaş Rümeysa
02.10.2012, 16:47
en küçük benmiyim ??

Alican Altunbaş
02.10.2012, 17:07
en küçük benmiyim ??

Hayır ama ne önemi var:)

Alican Altunbaş
02.10.2012, 17:11
Farabi üstadın yazısı Transfer başlığından paylaşmak istedim..
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Eleştirmek ayrı bir şey ,
bu adamlar futbolun f'sinden anlamıyor demek ayrı bir olay . Hem bilmiyorsun , hem ekibi cahil ilan ediyorsun . Bu isimleri tanımıyor olman senin futbol ile alakanın dercesini gösterir , hocaların seviyesini değil . Ümit'in HasanŞaş'ın hocalık ehliyeti nedir de gelmiş burada reklamını yapıyorsun .

Trabzonspor'un teknik ekibi , ligin en üst düzey ekiplerinden biri . Araştırırsan , karşılaştırırsan görürsün .
Daha iyisi olabilir mi , muhakkak . Hepimiz daha iyiyi arıyoruz .

Milli takım seçimleri hakkaniyetli yapılsa idi , 2010-2011 sezonunda Trabzonspor'dan 7 futbolcunun çağrılması gerekirdi . O Trabzonspor'un teknik ekibi , aşağı yukarı şimdiki ekip , bir ya da iki isim farklı .

2011 yılında takım rakipleri döverek maç kazanıyordu . Bu hale nasıl geldiğimizi , teknik ekibe değil , net 7-8 futbolcuyu kaybedip sil baştan diyen yönetime soracaksınız .

Usturuplu şekilde derdinizi anlatacaksanız amenna , ama gelip burada hocalarla dalga geçecek üstüne bana gsnin teknik ekibini ballandıra ballandıra anlatacaksanız :
Tugay'ını , Ümit'ini Hasan'ını , Terim'ini al da git kardeşim . Yalnış yerdesin .

Fatih
02.10.2012, 17:14
Mesele Adrian'ın oynatılmaması değil ki mesele yerinde oynatılan Alanzinho'nun hiçbir katkı yapmaması.

Yaşar
02.10.2012, 17:39
Anlaşılmayan bir mevzu var herhalde.
Şenol Güneş'İn şu anda oynattığı futbol ve yapmaya çalıştığı şeyleri konuşalım diyoruz.
Geçmişini veya nasıl adam olduğunu değil.

jojuk
02.10.2012, 19:46
Mesele Adrian'ın oynatılmaması değil ki mesele yerinde oynatılan Alanzinho'nun hiçbir katkı yapmaması.
alanzinhoyu devamlı oynatıyo şenol güneş ya ondan katkı yapamıyo doğru diyosunuz alanziho katkı yapamıyo 2 ci yarı sokarsan oyuna katkı yapamaz doğrusun

Ahmet Faruk
02.10.2012, 19:54
Kalan maçlardan 20sini kazanacağımıza inanan var mı şu sahada olmayan sistemle.
Trabzonspor en kötü olduğu sezonda bile 20 galibiyet sınırını aşacak olmalıdır. Kaldıki şu kadro o sınırı rahat da aşardı. Demek eksik veya yanlış olan birşeyler var.

Burak Sahin
02.10.2012, 20:50
Farabi üstadın yazısı Transfer başlığından paylaşmak istedim..
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Eleştirmek ayrı bir şey ,
bu adamlar futbolun f'sinden anlamıyor demek ayrı bir olay . Hem bilmiyorsun , hem ekibi cahil ilan ediyorsun . Bu isimleri tanımıyor olman senin futbol ile alakanın dercesini gösterir , hocaların seviyesini değil . Ümit'in HasanŞaş'ın hocalık ehliyeti nedir de gelmiş burada reklamını yapıyorsun .

Trabzonspor'un teknik ekibi , ligin en üst düzey ekiplerinden biri . Araştırırsan , karşılaştırırsan görürsün .
Daha iyisi olabilir mi , muhakkak . Hepimiz daha iyiyi arıyoruz .

Milli takım seçimleri hakkaniyetli yapılsa idi , 2010-2011 sezonunda Trabzonspor'dan 7 futbolcunun çağrılması gerekirdi . O Trabzonspor'un teknik ekibi , aşağı yukarı şimdiki ekip , bir ya da iki isim farklı .

2011 yılında takım rakipleri döverek maç kazanıyordu . Bu hale nasıl geldiğimizi , teknik ekibe değil , net 7-8 futbolcuyu kaybedip sil baştan diyen yönetime soracaksınız .

Usturuplu şekilde derdinizi anlatacaksanız amenna , ama gelip burada hocalarla dalga geçecek üstüne bana gsnin teknik ekibini ballandıra ballandıra anlatacaksanız :
Tugay'ını , Ümit'ini Hasan'ını , Terim'ini al da git kardeşim . Yalnış yerdesin .

Wallaha ümiti hasani bilmemde sözde bizim teknik ekip takima barca sistemini uygulatiyormus, olaya o sekilde bakarsak degil türkiye avrupada sayili teknik ekipler arasindayizdir buyuk ihtimal....

Fatih
02.10.2012, 20:51
alanzinhoyu devamlı oynatıyo şenol güneş ya ondan katkı yapamıyo doğru diyosunuz alanziho katkı yapamıyo 2 ci yarı sokarsan oyuna katkı yapamaz doğrusun

Ne zaman sokarsan sok çalım atmaktan başka işe yaramaz onu da rakip fizikliyse yapamıyor zaten.

anth
02.10.2012, 20:57
Janko üzerine çalışıyoruz diyor. Herhalde bu saatten sonra Janko'dan oyun karakterini değiştirmesini beklemiyor. Umutlaştırmaya Buraklaştırmaya çalışmıyor değil mi? Vittek ne oldu? Eldeki kanatlar başlarına buyruk, tuhaf futbolcular. Sahi Janko'yu hoca izledi de mi aldı?

Vittek'e ne oldu?

Tamamen tahmin ediyorum...

Sivas'a gitmesi için Sivas ile anlaştılar, Şenol Hoca git dedi...

Vittek son yıllarında 1 milyon kazandığı için Sivas'a daha düşük rakama gitmedi...

Sonra Şenol Hoca kulübe maddi yük oldu diye, el altından kadro dışı bıraktı...

Tamamen kendi hayal ürünüm bu senaryo, ama bıçak gibi bir adamın kadrodan silinmesi garip doğrusu...

DEEP BLUE
02.10.2012, 21:36

10 maçta 10 pozisyona girebilen bir takımın teknik direktörü olarak, halen görevde kalmasını saglayan müritlerine teşekkür mektubu yazıyor. Evin son iki taksidi filan kalmış olabilir. (Muhtemelen yine ceza alırım artık)

Cyzio
02.10.2012, 21:55
Şu anda televizyondan "Seksenler"i seyrediyorum. Bütün mahalle televizyondan bir Millî maç seyrediyorlar. Biri heyecanla bağırdı:

-"Ula ne yaptın, Şenol? Pas kısa düştü."

.

M.S.SOFU
02.10.2012, 22:19
Wallaha ümiti hasani bilmemde sözde bizim teknik ekip takima barca sistemini uygulatiyormus, olaya o sekilde bakarsak degil türkiye avrupada sayili teknik ekipler arasindayizdir buyuk ihtimal....

sor bakalım bizim teknik ekibe ondan mı janko alınmış
barcanın forvetlerine bak bir de bizim forvetlere
barca sistemi oynatacak adam ndoye yi reddetmez aga.

Ergin Varlibas
02.10.2012, 22:30
Soyle anlatiyim, bizi 30 seneden sonra sampiyon yapan teknik direktorun benim gozumde en az 3 sene kredisi vardir. Hele ki sampiyon kadrosu o istememesine ragmen bozulmussa. Gecen seneyi de hatirliyoruz 15 gunde 5 mac ve sampiyon kadro bozulmus falan. Isteyen istedigini dusunebilir, bana gore dogru olan SG se istikrar, sonucta bu sene oynayan ilk 11 e bir bakin neredeyse butun takim degisti. Ve bu onun elinde olmadan gerceklesti, desteklemek yerine her olumsuz sonuc ardindan onu yollamayi konusuyorsunuz.

serdaracıl
02.10.2012, 22:32
Bilet kesmeyenin biletini keserler. Gereksiz adamları topçu diye takımda tutmaya devam edersen ilk giden olursun. Çoluk cocuğa maskara olmakda cabası

Cyzio
02.10.2012, 22:32
Yahu bir de şöyle bir başlık (http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1918689710&postcount=1)ve sorular vardı.

Bu soruların akıbetini fena halde merak etmekteyim. Çok sayın teknik direktörümüz bu soruları cevaplama lütfunda bulundular da, biz mi duymadık?

Maşaallah destek mektupları anında iletiliyor.

.

Gökhan Koç
02.10.2012, 22:35
Yonetime ve teknik heyete sorular daha yeni ulasiyor.

Burokrasiyle mucadele ediyoruz.

Cevap alamazsak sorulara, klup icinden yorum alacagiz.

Belkide mail yagmuruyla zorlariz.

Su asamada serdar baliyi bekliyoruz.

Yaşar
02.10.2012, 22:36
Trabzonspor'un bundan sonraki maçları için ışık görebilen var mı?
Görebilen varsa Cem Yılmaz'ın deyimiyle ''pamuğun etkisidir.''

Cyzio
02.10.2012, 22:43
Cevabınız için teşekkür ederim. Ama kabul edin ki, destek mektuplarını iletmedeki hassasiyet bu sefer pek gösterilmedi, değil mi?

Eğer hâlâ ulaşmadıysa, lütfen Şenol Güneş'in maaşını kesinlikle sorun. Öbür başlığa yazamıyorum, çünkü kilitli.

Aslında sorular henüz ulaşmadıysa, bence kilid açabilirsiniz. Eminim sorular çoğalacaktır. Şenol Güneş'i ve BMN yönetimini acıtacak olsalar da...

Bu soru(n)lar bugün konuşulmadıkça, korkarım yarın başka klüplerin sorunları halı altına ittikleri için düştükleri duruma düşeceğiz.

Tekrar teşekkürler.

.

unaLhso
02.10.2012, 22:44
Soyle anlatiyim, bizi 30 seneden sonra sampiyon yapan teknik direktorun benim gozumde en az 3 sene kredisi vardir. Hele ki sampiyon kadrosu o istememesine ragmen bozulmussa. Gecen seneyi de hatirliyoruz 15 gunde 5 mac ve sampiyon kadro bozulmus falan. Isteyen istedigini dusunebilir, bana gore dogru olan SG se istikrar, sonucta bu sene oynayan ilk 11 e bir bakin neredeyse butun takim degisti. Ve bu onun elinde olmadan gerceklesti, desteklemek yerine her olumsuz sonuc ardindan onu yollamayi konusuyorsunuz.

Şenol Hoca bu takımı 5 yıl üst üste şampiyon yapsın.

6.sezon şampiyon olamayalım.Yine laf edenler olur.Yani ne anlatsanız boş. :)

Gökhan Koç
02.10.2012, 22:44
Sorular sadece Senol Hocaya yoneltilmis degil. Tum teknik ekip ve yonetimi bagliyor dolayisiyla destek mektuplariyla ayni yontemi kullanamiyoruz iletmek icin.

Sorumluluk bendedir, her hafta taciz ediyorum ama ne yazikki bu kadar yavas ilerliyor.

Kusuruma bakmayin.

Yiğit Gayretli
02.10.2012, 22:45
Yahu bir de şöyle bir başlık (http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1918689710&postcount=1)ve sorular vardı.

Bu soruların akıbetini fena halde merak etmekteyim. Çok sayın teknik direktörümüz bu soruları cevaplama lütfunda bulundular da, biz mi duymadık?

Maşaallah destek mektupları anında iletiliyor.

.

Bu mektuplar kişisel iletilerdi. Muhatabı belliydi. Kişisel bağlantılar sayesinde en kısa sürede ulaştırıldı.

Sorular ise tüm yönetim ve teknik heyete yönelik. Daha resmi bir durum hatta prosedürler var ortada. Öyle "ha!" diyince götürüp masaya bırakılmıyor...

Gökhan Koç
02.10.2012, 22:48
Cevabınız için teşekkür ederim. Ama kabul edin ki, destek mektuplarını iletmedeki hassasiyet bu sefer pek gösterilmedi, değil mi?

Eğer hâlâ ulaşmadıysa, lütfen Şenol Güneş'in maaşını kesinlikle sorun. Öbür başlığa yazamıyorum, çünkü kilitli.

Aslında sorular henüz ulaşmadıysa, bence kilid açabilirsiniz. Eminim sorular çoğalacaktır. Şenol Güneş'i ve BMN yönetimini acıtacak olsalar da...

Bu soru(n)lar bugün konuşulmadıkça, korkarım yarın başka klüplerin sorunları halı altına ittikleri için düştükleri duruma düşeceğiz.

Tekrar teşekkürler.

.

Mevcut sorulari gonderdik,

Cevap alabilirsek baska sorular icinde kanal acmis olacagiz.

İsterseniz diger sorulari simdilik erteleyelim. Sonra bu isi surekli hale getirebiliriz sanirim.

Cyzio
02.10.2012, 22:49
Sorular sadece Senol Hocaya yoneltilmis degil. Tum teknik ekip ve yonetimi bagliyor dolayisiyla destek mektuplariyla ayni yontemi kullanamiyoruz iletmek icin.

Sorumluluk bendedir, her hafta taciz ediyorum ama ne yazikki bu kadar yavas ilerliyor.

Kusuruma bakmayin.

Bu mektuplar kişisel iletilerdi. Muhatabı belliydi. Kişisel bağlantılar sayesinde en kısa sürede ulaştırıldı.

Sorular ise tüm yönetim ve teknik heyete yönelik. Daha resmi bir durum hatta prosedürler var ortada. Öyle "ha!" diyince götürüp masaya bırakılmıyor...

İşin teknik zorluğunu bilmiyordum. Haksız yere itham ettiğim için özür dilerim. Şu cevaplarınız beni tatmin etti. Sonuçları beklemedeyim.

.

Mollasalihoğlu
02.10.2012, 22:49

.

Terim ve Kocaman'dan az olması kâfi olacak mı?

brushfield
02.10.2012, 22:50
Bu adam elindeki iyi bir kadroyu şampiyon yapabilecek meziyetlere sahip. Bu kadroyu onun kurmasını bekleyenler yanlış adresten bunu bekliyor. Bunu yapacak olan yönetimdir. 2 yıl önce şampiyon olan kadroyu bu adam kurmadı. 1996 ve 2005'te şampiyonluğu çalınan kadroları da bu adam kurmadı. Yönetim ne zaman iyi bir kadro bir araya toplamayı başarırsa gözü kapalı teslim edilecek ilk adamdır Şenol Güneş...

Gökhan Koç
02.10.2012, 22:51
İşin teknik zorluğunu bilmiyordum. Haksız yere itham ettiğim için özür dilerim. Şu cevaplarınız beni tatmin etti. Sonuçları beklemedeyim.

.

Asıl siz kusura bakmayın. Ara ara bilgilendirmeler yapmamiz gerekirdi ama malum sike sureci tum duzenimizi alt ust etti.

Cyzio
02.10.2012, 22:51
Terim ve Kocaman'dan az olması kâfi olacak mı?

Şimdi bir cevap yazsam, hemen

-"Sakın Şenol Hoca'yı onlarla mukayese etme."

diyeceksiniz. O yüzden susma hakkımı kullanıyorum.

.

Mollasalihoğlu
02.10.2012, 22:53
Şimdi bir cevap yazsam, hemen

-"Sakın Şenol Hoca'yı onlarla mukayese etme."

diyeceksiniz. O yüzden susma hakkımı kullanıyorum.

.

Ertuğrul'dan da az olsa? :)

Cyzio
02.10.2012, 22:57
Ertuğrul'dan da az olsa? :)

Cevabınızdan anlaşılıyor ki, Fatih Terim ve Aykut Kocaman'la mukayese etmeme müsaade yok.

Peki Ertuğrul'la mukayese etmeme müsaade var mı?

Yoksa

-"Yoksa sen anlı şanlı hocamızı Ertuğrul'la mukayese mi ediyorsun?"

diye gene höykürecek misiniz :)?

.

Mollasalihoğlu
02.10.2012, 22:58
Cevabınızdan anlaşılıyor ki, Fatih Terim ve Aykut Kocaman'la mukayese etmeme müsaade yok.

Peki Ertuğrul'la mukayese etmeme müsaade var mı?

Yoksa

-"Yoksa sen anlı şanlı hocamızı Ertuğrul'la mukayese mi ediyorsun?"

diye gene höykürecek misiniz :)?

.

Ne zaman höykürdüğümü gördünüz bilemedim.. :)

Roy Keane ile bile mukayese edebilirsiniz isterseniz..

Cyzio
02.10.2012, 22:59
Ek menfaatler ve vergi kacakciligini da hesaba katarsaniz; Aykutun 3te, Terimin 4te biridir (tahminim).

Ortalıkta bir sürü sizinkine benzer laf dolaşıyor. Benim amacım haberi dedi-kodu seviyesinden, gerçek duruma çevirmek.

.

Gökhan Koç
02.10.2012, 23:02
Ortalıkta bir sürü sizinkine benzer laf dolaşıyor. Benim amacım haberi dedi-kodu seviyesinden, gerçek duruma çevirmek.

.

Bende merak ediyorum bunu ama bu cok ince bir soru. Kırmadan sorabilmek meziyet istiyor ne yazikki.

Cevabını muhakkak öğreniriz bunun zaman icinde.

Bu arada ben sadece Senol Hocanin maasini degil tum giderlerimizi merak ediyorum.

Cyzio
02.10.2012, 23:04
Ne zaman höykürdüğümü gördünüz bilemedim.. :)

Roy Keane ile bile mukayese edebilirsiniz isterseniz..

Siz derken "Şenol Güneş destekçilerini" kast ediyorum. Soruyorlar, "ondan başarılı yerli teknik direktör var mı?" diye. İsim veriyorum. "Hooop... Hocamızı onunla karşılaştıramazsın." diyorlar. Ben şimdi düşüncelerimi nasıl açıklayabilirim ki? İsterseniz ŞG başlığına bakın. Başka üyelere bile aynı muameleyi yapıyorlar.

Mamafih, siz de "Fatih ve Aykut'la mukayese edebilir miyim?" diye sorduğumda hemen Ertuğrul'u öne sürdünüz. Yani onlarla mukayese etmeme gönlünüz razı olmadı :).

.

Oruç
02.10.2012, 23:04
Hoca bıraksa da cümleten rahatlasak.

:)

Cyzio
02.10.2012, 23:05
Bende merak ediyorum bunu ama bu cok ince bir soru. Kırmadan sorabilmek meziyet istiyor ne yazikki.

Cevabını muhakkak öğreniriz bunun zaman icinde.

Bu arada ben sadece Senol Hocanin maasini degil tum giderlerimizi merak ediyorum.

Aynen.

.

Cyzio
02.10.2012, 23:06
Hoca bıraksa da cümleten rahatlasak.

Rüyalar âlemi :).

.

Mollasalihoğlu
02.10.2012, 23:06
Siz derken "Şenol Güneş destekçilerini" kast ediyorum. Soruyorlar, "ondan başarılı yerli teknik direktör var mı?" diye. İsim veriyorum. "Hooop... Hocamızı onunla karşılaştıramazsın." diyorlar. Ben şimdi düşüncelerimi nasıl açıklayabilirim ki? İsterseniz ŞG başlığına bakın. Başka üyelere bile aynı muameleyi yapıyorlar.

Mamafih, siz de "Fatih ve Aykut'la mukayese edebilir miyim?" diye sorduğumda hemen Ertuğrul'u öne sürdünüz. Yani onlarla mukayese etmeme gönlünüz razı olmadı :).

.

Terim ve Kocaman'dan az olsa yeter mi diye ben dedim zaten..

İstediğiniz ile mukayese edebilirsiniz. Kriterleri de açıkça yazarsınız, herkes tartışır..

Oruç
02.10.2012, 23:08
Rüyalar âlemi :).

.

Biraz daha sabretmeniz gerekecek. Kıyamete kadar görevinde kalacak değil ya.

Neyse burası yeri değil. Size iyi muhabbetler.

Cyzio
02.10.2012, 23:10
Terim ve Kocaman'dan az olsa yeter mi diye ben dedim zaten..

İstediğiniz ile mukayese edebilirsiniz. Kriterleri de açıkça yazarsınız, herkes tartışır..

Tartışmak mı?

Konu ŞG olunca iş şirazesinden çıkıp, meydan muharebesine dönüşüyor. Şu anda bunları rahatça yazıyorsam, mâlûm kişilerin belki öbür başlıkta olup, burayı fark etmedikleri içindir.

.

Gökhan Koç
02.10.2012, 23:11

.

Orda soyle bir sorun var; bazi insanlar en tabi haklari olan elestiriyi yaparken diger bir grup o elestirilerin heycani ile hakaret ediyor.

Hakareti engellemek tek gayemiz.

Elestiriyi engellemek BMN ilkelerine tamamen zittir.

Genede bu ilkeleri bazen yikiyorsak kusurumuza bakmayin.

Burdaki hersey karsiliksiz gonulluluk uzerine kurulu ve bazen cok yoruluyoruz.

Hata yapiyorsak sebebi budur,

Cyzio
02.10.2012, 23:11
Biraz daha sabretmeniz gerekecek. Kıyamete kadar görevinde kalacak değil ya.

Neyse burası yeri değil. Size iyi muhabbetler.

Teşekkür ederim, size de.

Ben de birazdan çıkacağım zaten.

.

Cyzio
02.10.2012, 23:15
Orda soyle bir sorun var; bazi insanlar en tabi haklari olan elestiriyi yaparken diger bir grup o elestirilerin heycani ile hakaret ediyor.

Hakareti engellemek tek gayemiz.

Elestiriyi engellemek BMN ilkelerine tamamen zittir.

Genede bu ilkeleri bazen yikiyorsak kusurumuza bakmayin.

Burdaki hersey karsiliksiz gonulluluk uzerine kurulu ve bazen cok yoruluyoruz.

Hata yapiyorsak sebebi budur,

Sizin gibi nazik ve tartışma âdâbını bilen bir insanla :) benim asla bir problemim olmaz. Birazdan size bir PM yollayacağım.

.

Gökhan Koç
02.10.2012, 23:19
Sizin gibi nazik ve tartışma âdâbını bilen bir insanla :) benim asla bir problemim olmaz. Birazdan size bir PM yollayacağım.

.

Estagfrullah,

Hepimiz ayni yoldayiz,

Sinirlerin iyiden iyiye gerildigi su zamanlarda hosgoruye cok ihtiyacimiz var.

serdaracıl
02.10.2012, 23:21
3 tane maçta(2. Videoton maçı 110 dakika, Gaziantep maçı 70 dakika ve Mersin İdmanyurdu maçı 30 dakika) Henrique'yi tek forvet oynatarak, takımı ve futbolu mundar etti.
Hata 1 kere yapılır ama sürekli yapılır ise ya bilerek yapılıyordur, ya da doğru yaptığını sanarak takıma zarar veriyordur.

Duyan da henrikeyi büyük topçu sanacak adam bildigin takoz. Yanına 1 değil 5 forvet de koysan bişey değişmez. Ben de hocaya böylelerini oynatıcı için kızıyorum

Gökhan Koç
02.10.2012, 23:22
Bu arada @Mollasalihoglu benim tanidigim en sevimli ve kibar Trabzonsporlulardan biridir.

Bu internet ortaminda bazen birbirimizi yanlis anlayabiliyoruz.

Cyzio
02.10.2012, 23:28
Bu arada @Mollasalihoglu benim tanidigim en sevimli ve kibar Trabzonsporlulardan biridir.

Ben galiba yanlış anlaşıldım. O muhabette hedefim kendisi değil, ŞG başlığında o şekilde yazı yazan üyelerdi. Yalnızca "O adamlarla mukayese edebilir miyim?" dediği zaman, hemen Ertuğrul Sağlam'ı öne sürdüğü için kendisine biraz takıldım.

Yanlış anlaşıldıysam özür dilerim.

.

Gökhan Koç
02.10.2012, 23:41
Ben galiba yanlış anlaşıldım. O muhabette hedefim kendisi değil, ŞG başlığında o şekilde yazı yazan üyelerdi. Yalnızca "O adamlarla mukayese edebilir miyim?" dediği zaman, hemen Ertuğrul Sağlam'ı öne sürdüğü için kendisine biraz takıldım.

Yanlış anlaşıldıysam özür dilerim.

.

Samimiyetinize inandigim icin birsey soylemek isterim.

Hatta borc bilirim,

"BMN yonetimini acitsa bile" dediniz mesela mesajinizda. Bu yanlis anlasilmaya cok musait bir cumle.

@Mollasalihoglunun cevabi da bu yanlis anlamayi ve gerginligi artirabilecek sekildeydi.

İşte tartisma ve kavgalar boyle doguyor.

Kusuruma bakmayin bu elestirilerim icin.

Cyzio
02.10.2012, 23:48
Samimiyetinize inandigim icin birsey soylemek isterim.

Hatta borc bilirim,

"BMN yonetimini acitsa bile" dediniz mesela mesajinizda. Bu yanlis anlasilmaya cok musait bir cumle.

Size az evvel özelden yazdıklarıma dayanarak, koyulaştırdığım kısıma katılmıyorum. Ama elbet bunları yazma hakkınız vardır, benim de katılmama.

İşte tartışma böyle olmalı.

.

Meydan 08
02.10.2012, 23:53
Şenol hoca biz seni pek çok severiz bilirizki bi o kadar da sevmeyen vardır ama admalığınla değil hocalığınla yoksa seni sevmeyen bi insan eminimki insanlıktan nasibini almamış bişeydir artık siz ona ne derseniz :) neymiş efendim karizman yokmuş terimin var da ne oluyo aha şimdi bragaya yenildiler 2 0 beter olurlar inşallah alayı beter olsun valla ilk golde kendimi ileri doğru attım az daha kaçıracaklardı diye nitekim biraz payım var diye düşünüyorum golde yani :)böyle düşündüğümü görsen beni kınarsın bilirim sana bunca yapılanlardan sonra bile kınarsın işte bu yüzden seviyorum ben seni insanlık doğruluk eminim binlerce kişi seni örnek alıyorlardır çocuklarıyla beraber hatta neyse ben konuya geliyim hocam bu bizim takım yok mu böyle ruhsuz kötü oynamasının sebebinin büyük çoğunlu oyuncularda bundan eminim de hocam tek forvetle de olmuyo beceremiyo bu sersemler yani 2. bi forvetle oynasan valla eminim daha iyi oynar takım benim yorumum günümüz için tabi ilerisi için bi takım kurmak istediğini herkes biliyodur yani sağlam kaliteli bi takım bunun olacağına inancın var benim de var evet ama bari maç esnasında tekle başladın çiftle devam et maçı alalım da sonra ne halleri varsa görsünler sahada bizimkiler ama kazanalım güneşi görelim hocam saygılarımla hep bizimle ol

Gökhan Koç
02.10.2012, 23:55
Size az evvel özelden yazdıklarıma dayanarak, koyulaştırdığım kısıma katılmıyorum. Ama elbet bunları yazma hakkınız vardır, benim de katılmama.

.

Hemfikiriz,

Musait bir zaman diliminde daha genis konusuruz.

İyi geceler

Ergin Varlibas
02.10.2012, 23:59
Şenol Hoca bu takımı 5 yıl üst üste şampiyon yapsın.

6.sezon şampiyon olamayalım.Yine laf edenler olur.Yani ne anlatsanız boş. :)

Haklisin .. :/

Çağatay_
02.10.2012, 23:59

.

Cyzio hocam, genel olarak Şeno Hoca'yı savunan birisiyim. Tabiki hatalarını eleştiriyorum, kadro tercihi olabilir transfer durumları olabilir.

Ama ne yazık ki şehir olarak başka birisine sabır gösteremediğimiz için, ve Şenol Hoca takımı bu baskıdan kısmen de olsa koruyabildiği için gerçekçi davranarak onu destekliyorum genelde..

Her neyse demek istediğim asıl şey, ben hocayı desteklesem de, sizin eleştirilerinizi okurken keyif alıyorum. Eleştiri böyle olmalı ve böyle olduğunda faydası olur. Ama insanlar ne yazık ki olayı çok başka yerlere çekip, kötü laflar kullanıyorlar.. Hakaretler yağdırıyorlar.

Kısacası bazıları savunma yaparken sizi de araya kaynatmış olabilirler :) Siz hevesinizi kaybetmeyin.

Mollasalihoğlu
03.10.2012, 00:04

Gökhan sıkıntı yok Cyzio hocadan yana bende. ;)

Her ne kadar istemediği yerde cevap vermese de :p

Cyzio
03.10.2012, 00:05
Sevgili Çağatay;

Yazdıklarınıza teşekkür ederim. Artık sadece Salı geceleri foruma girebiliyorum. Onda da konser parçamı koyuyorum. Eğer vaktim artarsa, gene birşeyler karalarım.

Selamlar.

.

Cyzio
03.10.2012, 00:06
Gökhan sıkıntı yok Cyzio hocadan yana bende. ;)

Her ne kadar istemediği yerde cevap vermese de :p

Ohhh... Teşekkürler :).

Vallahi içim rahatladı :o.

.

Çağatay_
03.10.2012, 00:09
Sevgili Çağatay;

Yazdıklarınıza teşekkür ederim. Artık sadece Salı geceleri foruma girebiliyorum. Onda da konser parçamı koyuyorum. Eğer vaktim artarsa, gene birşeyler karalarım.

Selamlar.

.

Salı konserlerini bir süre ben de takip etmiştim, sonradan istikrarımı kaybetmişim, hatırlattığınız iyi oldu :)

Sizin bu konudaki istikrarınız ise takdire şayan, eksik olmayın.

İyi geceler dilerim :)

Cyzio
03.10.2012, 00:09
Hepinize iyi geceler :).

.

Burak Sahin
03.10.2012, 00:11
BATE borisovun hocasindan bahsetmistim ????? Viktor Gocharenko böyle bir adam lazim bize iste.....lille deplasmanda 3-1 yendi, simdi almanyanin en büyük klübü Bayern Müncheni kendi evinde 3-1 yendi, 2 macda 6 puan....

Gökhan Koç
03.10.2012, 00:19
İyi o zaman :)

Madem sorun yok gidip haftanin konuguna sorular sorayim bari :)

Uğurtan
03.10.2012, 00:39
Geçen seneki bir çok oyuncusunu kaybetmiş kadro ve tüm planını üzerine kurduğu söylenen santraforundan yoksun oynadığı Ş.Ligin'den kılpayıçıkmayı kaçıran, ilk kez katılmasına rağmen 7 puan toplayan hocamın değerinin yine de anlaşılmasını beklemiyorum elbette tabii...

;)

irfanb
03.10.2012, 00:40
Cyzio hocam müsaadenizle imzanızın ilk kısmını şöyle düzeltelim:

"Antrenör sıfır." (Alex de Souza)

:) :) :)

Kereşenli
03.10.2012, 01:28
Geçmişe takılıyoruz yine. Geçmiş geçmişte kalmıştır, takımı şampiyon etmiştir, ŞL'de büyük başarı elde etmiştir, eyvallah da takımın şu anki hali ortada. Geçen sezon da aynı şeyler geçerliydi, bir ŞL'deki performansımıza bakın bir de lig maçlarımdaki performansımıza bakın.

Yine aynı şeyleri yazmak istemiyorum, Trabzonspor tekrar şampiyonluğa oynamak istiyorsa Şenol Güneş ile yollarını ayırmalı. Bu sistemsizlikle, bu vizyonla, bu seçimlerle bir daha aynı başarıları yakalamak imkansız.

Öyle abarttınız ki Şenol Güneş'i, efsane futbolcudur ama babasının hayrına çalışmıyor ya kulüpte. Olmuyorsa olmuyor, zorla değil ya. Burada 2 senedir oynayamadığımız futbolu Şenol Güneş'le tekrar oynayacağımıza inanan var mı cidden?

Burak Sahin
03.10.2012, 01:41
3 gün önceki mersin macini göremeyen arkadaslar her olumlu yada olumsuz bir olayda dönüp dolasip isi senol hocanin gecmisde yaptiklari basarilara bagliyorlar....ha bu arada unutmadan ersun yanalin sivas maglubiyeti + hugo broosun kasimpasa maglubiyeti > senol hocamizin tüm maglubiyetlerinden.....

h@msi61
03.10.2012, 06:09
terim oyle terim boyle bikbik edenler konussun simdi hadi, bekliyoruz...

Emrah KabuL
03.10.2012, 10:06
Terim öyle Terim böyle diyen yok.

Gerçi sana cevap vermeye de gerek yok ama neyse.

1872872 kere yazdık,bu son olsun bari.

Terim ile Ş.G'yi kıyaslama yapmıyoruz.

4 kere üst üste şampiyonluk ve Uefa kupasını kazandıran bir teknik adam bir sonraki döneminde 1.5 sene içerisinde başarısız olduğu için gönderildi.

61 maçta 20 galibiyet.

Öncelikle sen buna cevap ver.

Trabzonspor'u geçtim.

Böyle bir istatistiğe sahip olan kaç tane teknik adam takımının başında kalabilir ?

Yok efsaneymiş,10 numara karakteri varmış vs.bunlar mı kriterleriniz ?

Ayrıca Terim'li G.Saray Man.Utd ve Braga'ya karşı kaybetti.

Sen ne yaptın peki ?

Köy takımı olan Videoton'a 2 maçta 1 gol bile atamadın.

Videoton demişken..

Uefa Avrupa Liginde Genk'e 3-0 yenilmişler.

Macar Premier Liginde de 9 maçta 15 puanları var.

Şota,Terim vs. millete bok atmayı bırak da (bak bu sefer doğru yazıyorum) müdavimi olduğun Ş.G'nin 61 maçta ki 20 galibiyetlik performansını değerlendir.

Faik Yılmaz
03.10.2012, 10:08
Şu mağdur edebiyatından ne zaman vazgeçeceğiz acaba ?

geçen sene yok şike süreci bizi çok yıprattı , avrupada maçlar oynadık bahanesine sarılmıştık....

bu senede kadro dağıldı muhabbeti yapıyoruz......

Fenerinde geçen sene bir çok oyuncusu gitmişti..... Onlarda şikeden asıl mağdur olması gerekenlerdi ama neredeyse şampiyon oldular...

bahane başarısız insanların sığındığı limandır sadece.....

cyberentalpi
03.10.2012, 10:35
yahu bir kupa almak bir super kupada Bursayı yenmek mi Ts basarisi
Neymis cL de kılpayı kacmıs. ee ne olmus sonrasında uefada

Ustelik 2 yılda tonla transfer yapıldı. Snol Hoca benim haberim yok derse 1 gun durmasin. Eger haberi olmadan yapılıyorsa neden kaldi.
Adrian nerde brozekleri hoca almadi mı. hic oynatmadigi yabancilar var. jaja ya ne oldu. teofilo yok

Su takım ligin en iyi 3 takımından bir su hali ile. ama olmuyor ki. Hazirlıkta baska ligde baska takım var.

Senol Hoca basarisizdir. O sampiyonluga oynayan takım simdi gs ile hala sampiyonluga oynuyor. O takımın yaratıcısı Ersun Hoca idi.

Takıma bakıyorum.
Atak yok. ara pas yok. kanatlar yk. Yahu janko ya bir orta yapılmadı.
Mersin bastiriyor biz korunuyoruz. Birde riske girip degisiklik yaptı. Defans ve forvet tamamen koptu.
sonra baktı olmuyor barisla duzeltmeye calisti.

Kondusyon deseniz mersin bizden fasla kostu daha diri kaldi. Neyi dogru yapıyorsun Senol Hocam.
vittek i hazirladin simdi nerede.
2 yldır Trannsferlerde parmagın yoksa sen nasıl hocasin. Varsa neden o kadar para bosa gitti. adrianlar brozekler
Bana bir tane altyapıdan oyuncu gosterin. Mustafa mı guldurmeyin.
Ustelik 1461 gibi bir proje basarılır olurken bir oyuncu gelmez mi ?

Hoca iflas etti. En iyisi o gozumuzde hep efsane kalsin. Bir an once beyni genc. kendi diri bir hoca lazim.

Tyler Durden
03.10.2012, 11:28
esas muritler iki gun sonra ortaya cikacak..
vee en sonunda bu adamlar hakli olacak..yazabiliyor iken yazin..
bu senol gunes denen adam vidyoton gibi rezil bir takima elendi iki gun
sonra burada hocaya methiyeler duzuluyordu..mersin en azindan vidyoculardan
daha iyi bir takim.
her zaman ki gibi suclu ya futbolcular ya da bu adami elestiren bizler olacagiz.

alintiladigim yaziyi mersin macinin arkasindan yazmistim.iki gun sonra senol gunes'in daimi
savunuculari boy vermeye basladi..yine yaniltmadilar..cunku o zaman
buraya yazacak cesarete sahip degillerdi.

ayrica terim cingeni bragaya yenildi diye elestiriliyor..iyi de bunu senol gunes'in
basligina yazmadaki amac nedir.
senin yere gode sigdiramadigin senol gunesin mezra takimina gol atamadan elendi.
tam 210 dakika sonunda elendik..bazi seyleri yazmadan once iki kere dusunmek gerekiyor.

jojuk
03.10.2012, 11:32
şenol güneşin eserleri http://fotocdncube.fanatik.com.tr/news/423x238/2011/4/5/fft1mm1402711.jpgcolmana kafayı taktı jajaya yaptıgı gibi göndercek

jojuk
03.10.2012, 11:34
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/556189_4584530853967_1639898362_n.jpg alanzinho formda olmasına rağmen gaziantep maçında oynatılmadı ısrarla yedeğe çekildi

jojuk
03.10.2012, 11:35
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/550940_4546045891867_722623687_n.jpg

jojuk
03.10.2012, 11:36
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/426303_4498561784794_264342612_n.jpg

jojuk
03.10.2012, 11:38
http://www.ulusalkanal.com.tr/images/haberler/olcan_ve_jebrin_resmen_trabzonsporda_h269.jpgbiri kötü oynasa da dahi ısrarla oynatıldı diğeri ilk 11 e girmeden trabzondan gönderildi yorum sizin şuan 1461 trabzonspor da milimetrik paslarıyla türkiyenin gündeminde

jojuk
03.10.2012, 11:39
hala daha şenol güneşi savunmak mı istiyosunuz ?

Sacit
03.10.2012, 12:08
Daha neyi bekliyorsun istifa etmek için ?
Ya istifa edeceksin ya da sistemi değişeceksin, yoksa hem kendini hem de Trabzonspor kulübünü rezil ediyorsun

M.S.SOFU
03.10.2012, 12:09
bir de fatih terim muhabbeti dönmüş
onada sokulayım bir yandan

bize fatih terim ve mustafa denizli gibi t.d. ler yaramaz.bence zaten ikiside bizim takım için yetersiz.
zaten f.t. trabzona gelse ikinci maçında biri onu vurur.
bu kadar hareketi saha kenarında artistliği bizim taraftar sevmez.

bize baştan sistem kuracak,takıma hızlı oyun karakterini iyice oturtacak bir insan lazım
şimdi f.t. in takımlarının tek yaptığı sahada deli dana gibi koşup pres yapmak
ha bizim takım onu bile yapamıyor o ayrı mesele ama bize organizasyon insanı lazım

ayrıca bize gelecek t.d. ün ekibininde çok iyi olması lazım

kondisyon sorunumuz var gibi gözüküyor.
oyuncular maça çıkarken bile yorgun gözüküyor

bir tane mentör lazım
çünkü takım oyuncularını trabzonda tutmak için bir mentör gerekiyor.
bunu trabzondaki arkadaşlar yanlış anlamasın.sen ben trabzonda yaşarız,sorun olmaz.çünkü gelirimiz belli.
ancak zengin adamı tutamazsın.adam o parayı karı kızla,içkide ve kumarda harcamak istiyor :)
bu yüzden bir mentör lazım

ha şenol güneş eğer sene başında çıkıp deseydi ki (herkesin anlayacağı bir şekilde ve açık ve net bir şekilde)
''sevgili taraftarlarımız,benim huyumu biliyorsunuz,ben transfere karışmam,transferde sıkıntılar yaşadık,oyuncular geç geldi,bu yüzden bu sene sistemi oturtmaya çalışacağız,amacımız lig sıralaması değil oyun'' gibisinden kimse ses etmezdi.
zaten bu sene şampiyon olamayacağımızı herkes biliyor.bunu şenol hocada başkanda adı gibi biliyor.

ama bir açıklama gelmedi,gelenlerde tatmin etmedi.açıklamalr hep durumu anlatır nitelikteydi.biz durumu zaten biliyoruz bize sonuç lazım.
gerçekçi olacaksın.

birde şenol hocanın en büyük dezavantajı oynatmaya çalıştığı oyun sistemi.
barca sistemi deniyor ona yakın işte.
trabzonda taraftar gol heyecan ve aksiyon istiyor
ben barca maçlarını izlerken bile sıkılıyorum
sen barcadan daha yeteneksiz adamlarla bu oyunu oynamya çalışıyorsun.
bunun sonuçlarıda bu şekilde oluyor işte.
oturmamış kadro+barca sistemi=hüsran

bizim hızlı oynayan,kanatlardan akın akın gelen bir takıma ihtiyacımız var.
bize bu uyuyor çünkü.

Mustafa Enez
03.10.2012, 12:24
şenol hoca oyunculara kızmış yazan haberlere göre.bakalım ne kadar etkili olacak kasımpaşa maçında.gerçi yenilsek bile hocamız çıkar bi basın toplantısı yapar,anlatır anlatır,kimse bişey anlamaz,felsefe,birlik beraberlik,vs...aynı tas aynı hamam...

M.S.SOFU
03.10.2012, 16:19
arkadaşlar sorun kadronun kuruluş şeklinde değil
sorun tamamen takımda ki taktik ve varyasyon yokluğunda
allah aşkına kaç tane varyasyonlarla gol attığımızı gördüğünüz
bütün gollerimiz şans eseri ve önceden çalışılmış değil

bizim oyuncular hafta içi ne çalışıyor gerçekten merak ediyorum
insan biraz varyasyon çalışır yahu
amatör kümede bile antrenörler takımlarına varyassyon çizer
maç içerisinde bunu yakalamaya çalışırlar

biz pres yapıyoruz topu kapıyoruz ama varyasyon yokluğundan yapılcak bir şey kalmıyor
öyle doğaçlama oynuyoruz

dün braga takımını izledim.
2.yarı boyunca kapandılar
bir tane oyun kurarak adam akıllı atakları yok.
ancak defanstan çıkarken öyle ayarlı çıkıyorlar ki
kimin hangi kanattan bindireceği belli.defanstan topu çıkarırken pası atan adam kimin nereye koşması gerektiğini iyi biliyor.daha önce çalışmışlar.küt bir top çıkarıyor, o arada arkadan gelen 2 kişiyle hiç bir hız kaybetmeden golü atıyorlar.muhtemelen hafta boyunca defanstan çıkarken o topu oraya atmayı denediler(sağ kanatın orta saha çizgisine yakın kısmı)

bizde hala barca taktiği uyguluyoruz diyoruz.
ey gidi eyy...

bizim takımın defanstan çıkışlarına hiç baktınız mı?

topu rakipten alıyoruz,orada alan oyuncu bakıyor,o bakana kadar rakipten birisi basıyor ya top kaybediyoruz ya da top saçma sapan bir yere gidiyor.
yani defanstan çıkarken topu sapara ya da colman kapmadığı müddetçe takılıyoruz

yine top bizdeyken yani kaleci oyunu başlattığında top stoperlerden birine veriliyor ve oradan orta sahaya gidiyor.
*orta alan oyuncusu ya çalımlayarak topu hücuma taşımaya çalışıyor(ki bu isim genelde alanzinho)
*ya uzun topla defansın arkasına sarkıtmaya çalışıyor(colman /sapara)
* ya da kanatlara topu atıp yardıma gitmiyor(zokora)

bu taktiklede hiç bir b.k olmaz.
bizim oyuncularımız neden topsuz alanda hareketsiz duruyor.
bizim oyuncularımız niye varyassyonsuz oynuyor
pası atan adam niye fıldır fıldır boşta ki adamı arıyor?

çünkü daha önceden bir oyun planı çizilmemiş

bizim oyun planımız şu,
1)defansın arkasına fırsat buldukça adam sarkıt(henrique ve jankoyla ne kadar iyi oalcaksa artık)
2)topu sağ kanattan taşımaya çalışalım-artık o gün oynayan oyuncu tek başına ne yapabilirse-
3)sağ kanatta tıkanırsak -yani orta gelmezse- sol kanattan taşıyalım
4)maç sonlarına doğru pas yapalım.

ben yaklaşık 2 senedir bundan başka bir şey izlemiyorum

şimdi emerson başlığındada yazılmış
emerson bindiriyor top orta alandan geri dönüyor
o adamın harcadığı enerjiyi niye hesaba katmıyorlar?
o adamın gittiğinin bir de geri dönüşü var.
madem bu taktiğin bir parçası değil emersonu niye koşturuyorsun oradan
niye biliyor musunuz?çünkü emerson oraya doğaçlama koşuyor.daha önceden ayarlanmış bir taktik yok.bu okadar açık ve net ki.
yani bir kaç kere bindiren bir adama boşken topu atmıyorsun,geri dönüyorsun
bu tamamen taktik yoksunluğundan.

aynı olay sağ kanattada yaşanıyor.
ben la ligada atletico madride bakıyorum
bir adam kanattan bindirdimi kardeşim,
atak oyuncusu akıllı tabi,adamı hemen orada değerlendiriyor.sıkışmadığı müddetçe(yani rakibin kanat açık oyuncusu savunmaya gelmediği müddetçe) ortaya geri dönmüyor.

biz ne yapıyoruz:şimdi topu kanatta attı oyuncu,bir kere kendisi yardıma gitmiyor yerinde bekliyor ya da 5-10 metre ileriye koşuyor.ama kesinlikle kanatçıya yardıma giden yok.bek o kanattan bindirirse kesinlikle bindiren beke topu atmak yasak(bunu hocanın yasakladığını düşünüyorum)kesinlikle ama kesinlikle o top beke atılmıyor.bek bindirme hamlesini tamamlayıp ofsayt çizgisini geçtiği zaman ona atıcakmış gibi yapıp ortaya geriye dönüyor
sonra yine aynı orta saha oyuncusu diğer kanata dönüyor.aynı hikaye diğer kanattta da yaşanıyor.olmayınca ya topu kaybetmiş oluyoruz ya da orta alana geri dönen topla forvetin arkasına adam kaçırmaya çalışıyoruz
kaçırmaya çalıştığımız adamlarda uzun boylu kalıplı janko,ağırlığıyla nam salmış henrique

takımın hangi taktikle oynadığı beni zerre ilgilendirmez.ben olgunlaşmış ataklar izlemedikten sonra.
takımda şut vuran oyuncuda yok(tıpkı barca gibi,galiba tek ortak nokta bu)

ben futbol sahasına girmedim,çıkıp oynamışlığımda yok,hiç teknik direktörlükte yapmadım.kimseye yalan söyleyecek halim yok.ancak yıllardır futbol izleyicisiyim,arjantin liginden tut ispanya,almanya,hollanda,italya,ingiltere,fransa.. ..izlemediğim avrupa ligi kalmadı sayılır.ve bunlara sezon sezon bakmaya çalıştım.iyi hazırlanmış takım sahaya çıktığında belli olur abi.bunu bu kadar açık ve net konuşuyorum.
çıkar topunu oynar.gol atmaya çalışır.aranmaz yani deli gibi.çünkü daha önceden bilir ne yapacağını.
herkes görevini yapar

siz hiç manchester gibi kulüplerde boşa enerji harcayan,mantıksız iş yapan,çalımlayıp çalımlayıp topu kaybeden,saçma sapık mesafelerden şut vuran,tek başına iki kişiye karşı çalıma giden adam gördünüz mü?

biz hala colman boş kalacakta forvet arkasına iyi pas atacak diye maç boyu bekliyoruz.

şansa oynuyoruz yani.

sonra şenol hoca istifa dediğimiz zaman bize kızıyorlar.
şimdi sen olsan bu taktiksizliğe bu varyasyonsuzluğa yaklaşık 2 senedir maruz kalsan şikayet etmezmisin
ben futbol izlemek istiyorum kardeşim.
zaten futbol oynamadan maç kazanırım taktiğinde işe yaramıyor.zaten maç kazansan biz burada konuşmayız ,saygı duyarız
ne şampiyon olduğumuz var ne bir şey.
3. olacağızda uefa ön elemesi oynayacağız diye kıvrım kıvrım kıvranıyoruz.

kusura bakmayın
ben bu işe hayır diyorum.
ve takımın bu kepaze futbolunu daha fazla görmeyede tahammülüm kalmadı.
ya herkes aklını başına alsın ya da kelle isterük....

M.S.SOFU
03.10.2012, 16:39
yukarıda yazdığım mesajları biraz daha güçlendirmekistiyorum.varyasyonla anlatmaya çalıştığım şeyi daha iyi açıklamak adına internetten bulduğum linkleri sizinle paylaşacağım
burada çeşitli hücum varyasyonları var.benim iddaa ettiğim takımın bu tip hücum varyasyonlarına girmiyor oluşu ve inatla 2 yıldır bunu yapmaması.

http://www.tufadistanbul.org/Sayfalar/Drill/Dril/c3614206a443012045cf.pdf

varyasyonla anlatmaya çalıştıım şey bu işte

kanata nasıl adam kaçırırız
hücumda nasıl çoğalırız

bizim oyuncularımız sahaya bunu bilmeden çıkıyor

Giallorossi
03.10.2012, 16:44
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/556189_4584530853967_1639898362_n.jpg alanzinho formda olmasına rağmen gaziantep maçında oynatılmadı ısrarla yedeğe çekildi

Baya bi sesli güldüm :D Alanzinho son maclarda berbat ötesi oynuyor.

slmn
03.10.2012, 17:02
Bu jojuk cyzio abinin çocuğu olsa gerek .

Emirhan Makul
03.10.2012, 17:04
Jojuk hami mandıralı bence :(