PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 [107] 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

Ergin Varlibas
25.12.2012, 17:25
Senol Hocam yine gittiginde anlayacagiz degerini ona yanarim :(

erenslash
25.12.2012, 17:31
senol hoca sezon sonunda ilk 2 yi goremezse birakip gitmesi lazim.

bu kadroyla nasıl görücez ilk ikiyi? üçün birini de göremeyiz bu ölü toprağıyla biz hocam.

erenslash
25.12.2012, 17:38
hocada sorun: bu kadroyla ne yaptığını bilmiyor.kadro aşırı zayıf hoca sağlıklı oynatamıyor takımı yaptığı değişiklikler kafası karman çoman yönetime adam aldıramıyor sadri şener nevzat oyuncu dövmesi yok taraftar dövmesi saçma sapan konuşuyor iş yapacağına! ee şimdi böyle bir yönetimde hoca iyice sağlığını kaybetti! nasıl sağlıklı düşünecek?hatta realist olan ve öyle olarak bildiğimiz şenol hocamız kadro yapısının eksikliği konusunda televizyona politik demeçler vermeye başladı farkında mısın? eskişehir maçından sonra spikere tepkisinden çok bariz anlaşılıyor bu! şenol hocaya çok güçlü bir kadro kurulsun derim.yani yeni gelecek yönetimde hoca kalsın birde öyle çalışsınlar bakalım ne olacak göreceğiz o zaman.

Yiğit Gayretli
25.12.2012, 18:23
3 derbide 3 beraberlik kötü mü?

Kötü. Özellikle fener ve gs maçlarında oynadığımız topu gördükten sonra...

Burak Sahin
25.12.2012, 18:30
hocada sorun: bu kadroyla ne yaptığını bilmiyor.kadro aşırı zayıf hoca sağlıklı oynatamıyor takımı yaptığı değişiklikler kafası karman çoman yönetime adam aldıramıyor sadri şener nevzat oyuncu dövmesi yok taraftar dövmesi saçma sapan konuşuyor iş yapacağına! ee şimdi böyle bir yönetimde hoca iyice sağlığını kaybetti! nasıl sağlıklı düşünecek?hatta realist olan ve öyle olarak bildiğimiz şenol hocamız kadro yapısının eksikliği konusunda televizyona politik demeçler vermeye başladı farkında mısın? eskişehir maçından sonra spikere tepkisinden çok bariz anlaşılıyor bu! şenol hocaya çok güçlü bir kadro kurulsun derim.yani yeni gelecek yönetimde hoca kalsın birde öyle çalışsınlar bakalım ne olacak göreceğiz o zaman.

Yok canim :)

Ömer Faruk61
25.12.2012, 19:21
Bizi babasına sorsun

Trabzonspor, bitmiş Burak Yılmaz’ı hayata döndürmüştür. Bunu kendisi sakın unutmasın. Trabzonspor’un efsanelerine dil uzatmak onun haddine değildir, akıllı konuşsun. Burak benim takdir ettiğim ve en çok savunduğum oyuncuydu ama bu demeci hiç yakışmadı. Kullandığı kelimelerin nereye gittiği iyi hesap etmesi lazım… Burak’ın babası da eski futbolcudur. O gitsin bizleri babasına sorsun, ondan sonra konuşsun. Burak ayrıca ‘Güneş’in dışındakiler önemsiz’ demiş. Ben de diyorum ki, Trabzonspor sadece Şenol Güneş’ten ibaret değildir...

- Kadir Özcan -

Güzel açıklama...

Tuğrul
25.12.2012, 19:40
Şenol hoca'yı hep hazır kadroya oturduğu yönünde eleştiriler yapıyor.

Transferde karar verici organ teknik adamdır. Benim istediğim alınmadı diye mazeretlere sığnılmamalı. Alternatifler belirlenlenmeli.

Biraz araştırma yap. Fransa, Hollanda,Belçika ve İngiltere ligindeki sömürge ülkelerinin oyuncularını takip et. Elinde bilgisayar var. Futbolcular hakkında doneler ve istatistiklere ulaşabilirsin. Maçları izleyebilirsin vs..

Velev ki bu transferleri senin dışında biri yapıyor ? Peki buna onayı veren sen değil misin ? Transferlerde sorumlu teknik adamdır. Kaldı ki seni yok sayan ve tınlamayanlar biri varsa istifanı basacaksın. Seni orada zorla otutturmuyoruz.

Emrah Akcagöz
25.12.2012, 19:40
Kadir Özcan koymuş noktayı.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
25.12.2012, 19:45
Vatandaş yazmış, ''ayakta duramayan Adrian'ı'' hoca adam etmiş... Ayakta duramayan adamın maliyeti ise 5.5 milyon USD... Hocamız meğer kimlere para verdirmiş de haberimiz yokmuş... Ya da bunun ayakta duranı 85 milyon avro mu oluyor?

Fenere aldıramadığı için KSK teknik direktörlüğünden o dakikada istifa eden kimdi; Rıdvan Dilmen...

Oyuncu kimdi; Onur Recep Kıvrak...

Bu transfer için İzmir'de babasının oto tamirhanesine bilmem kaç defa bizzat giden adam kim; Ersun Yanal...

Meğer Ersun topçudan anlamazmış da haberimiz yokmuş... Bakınız, oynatmamış bile 19 yaşındaki bebeyi... Çok ayıp etmiş. Ama filozof bey keşfetmiş ve takıma kazandırmış. Allah razı olsun...

Aslında tarzınız cevap yazmaya değmez ama kötü de örnek olur o yüzden alıntılıyorum mesajınızı.

Vatandaş yazmış, ''ayakta duramayan Adrian'ı'' hoca adam etmiş... Ayakta duramayan adamın maliyeti ise 5.5 milyon USD... Hocamız meğer kimlere para verdirmiş de haberimiz yokmuş... Ya da bunun ayakta duranı 85 milyon avro mu oluyor?

O vatandaş ben oluyorum; hitabetiniz çok nazik o yüzden bensadece "siz" diyorum.
Adrian'ın bir dönem ayakta duramadığı benim görüşüm, ilk maçlarının videoları ortada, açıp izleyebilir konu hakkında yorum yapmak isteyen ama ben sizin maç izlediğinizi bile sanmıyorum.

Bir oyuncunun maliyeti fiziğini etkilemez.
Normalde bu tarz konuları bu kadar detaylı açıklamam ama malum iletişim konusunda farklı frekanslardayız.

Örneğin Robinho Real Madrid'e 25 Milyon Euro'ya geldiğinde fizik olarak Adrian'dan çok daha zayıf ve güçsüzdü.
İyi ki Real Madrid taraftarı değilmişsiniz, muhtemelen "Robinho'ya bu kadar para verilir mi" serzenişleriniz arşa değerdi...

Mevcut kadromuzdaki en sağlam fizik ve kondüsyon sahibi oyuncuların da en pahalı oyuncular olmadığı aşikar sanırım.
Örneğin Sol Bamba ve Yumlu oldukça güçlü bir ikili ama ikisi de en düşük maliyetli oyuncularımızdan.

Fenere aldıramadığı için KSK teknik direktörlüğünden o dakikada istifa eden kimdi; Rıdvan Dilmen...

Oyuncu kimdi; Onur Recep Kıvrak...

Bu transfer için İzmir'de babasının oto tamirhanesine bilmem kaç defa bizzat giden adam kim; Ersun Yanal...

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak ne fena bir şey.
Allah kimseyi bu duruma düşürmesin.

Rıdvan'ın istifasının konumuzla ne alakası var kim bilir...
Ersun Yanal'ın bu konuda emek sarfettiği doğru, 25 civarı diğer oyuncuyla beraber Onur da o dönemde geldi.
Yanal'ın emeoklerini kimse hor görmemeli zaten.
Ama konu Onur Recep Kıvrak'ın kariyeri ise kusura bakmayacaksınız.
Şenol Güneş gelene kadar asla ilk 11'de düşünülmedi. Yanal döneminde oynadığı maç sayısı elin parmaklarını geçmez.
Sonrasında Broos döneminde de Tony Sylva'nın arkasında kaldı...
Güneş gelene kadar umut vaad eden genç kaleciden başka birşey değildi.
Aksini iddia ediyorsanız lütfen ispatlayın; ben size isterseniz Sylvia'nın ve Onur'un maç istatistiklerini göndereyim...

Meğer Ersun topçudan anlamazmış da haberimiz yokmuş... Bakınız, oynatmamış bile 19 yaşındaki bebeyi... Çok ayıp etmiş. Ama filozof bey keşfetmiş ve takıma kazandırmış. Allah razı olsun...

Sanıyorum siz ya çok hızlı okuyorsunuz, bazı satırları atlıyorsunuz ya da başka bir algısal tutulma durumu söz konusu zira size yazdığım mesajda "Ersun Topçudan anlamaz" ya da bebeyi oynatmamış" benzeri bir ifadem yok; ha takıma getiren Yanal ama kazandıran Şenol Güneş'tir. Bunu inkar edene de "gözleri var görmezler" denir ancak.

Affınıza sığınarak üslubunuzdan iğrendiğimi ve tüm genç kardeşlerime sizi "olmaması gereken" olarak örneklediğimi bilmenizi isterim.
Bunu sizi rencide etmek için ya da sırf fikirlerinize katılmadığım için değil tüm samimiyetimle belki kendini az da olsa özeleştiri ile tanıştırırsınız diye söylüyorum.
zira bu forumda sadece üylerde değil yönetim de de Yönetim Kurulu'nda da taban tabana zıt düştüğümüz durumlar daima olur ama üsluben asla bu şekle yanaşılmaz.

İnsanları germek veya tahrik etmek bir meziyet değildir.
eminim keyif almasanız bu kadar ısrarla devam etmezsiniz ama şık değil işte...

Bu arada Güneş Trabzonspor tarihinin en önemli hocalarından birisi olarak adına açılan kütüphanenin açılışına katılacak;
dilerseniz orada kendisine ulaşıp dertlerinizi anlatabilirsiniz.

Hayırlı akşamlar.

Burak Sahin
25.12.2012, 20:07
Şenol hoca'yı hep hazır kadroya oturduğu yönünde eleştiriler yapıyor.

Transferde karar verici organ teknik adamdır. Benim istediğim alınmadı diye mazeretlere sığnılmamalı. Alternatifler belirlenlenmeli.

Biraz araştırma yap. Fransa, Hollanda,Belçika ve İngiltere ligindeki sömürge ülkelerinin oyuncularını takip et. Elinde bilgisayar var. Futbolcular hakkında doneler ve istatistiklere ulaşabilirsin. Maçları izleyebilirsin vs..

Velev ki bu transferleri senin dışında biri yapıyor ? Peki buna onayı veren sen değil misin ? Transferlerde sorumlu teknik adamdır. Kaldı ki seni yok sayan ve tınlamayanlar biri varsa istifanı basacaksın. Seni orada zorla otutturmuyoruz.

Adamcagiz, müthis hocaliginin yaninda ücretsiz Felsefe derside veriyor zaten daha birde gidip ülke ülke oyuncumu izlesin, Senol Günese nasil yükleyebiliyorsunuz bu sorumluluguda hayret ettim...

alper*
25.12.2012, 20:08
AkfPWia9uyA#t=51s

Bu golden (50. saniye vd.) atabileceksek Şenol hoca kalsın :)

chopper61
25.12.2012, 21:04
Teknik,taktik,oyun anlayışı,neyse hiçbirine bişey demeyecem ama en büyük eksikliği gençlere güvenmemesi yada ısrarcı olmaması ve birde takımı motive etme özelliği yok.malesef....

CEMEFKER
25.12.2012, 22:52
Son maçta taraftarlar dahi sahadan çok, şikeyle ilgiliydi. Trabzonspor camiasının şu kararı artık vermesi gerekiyor;

Adaletin peşinden mi gideceğiz, yoksa geçmişe sünger çekip saha sonuçlarına mı odaklanacağız ?

Olmuyor ikisini beraber yürütmeyi başaramadık.

1- Çalınan şampiyonlukta hemfikiriz. Hakkımızın yenildiğinde ve şampiyon olduğumuzda da hemfikirsek, 26 seneden sonra bizi şampiyon yapan hocaya göstereceğimiz sabır iki sezondan mı ibarettir? Bu adil olmayan arenada motive olmak kolay mıdır ? Hukuksal süreç tamamlanıp hocaya hak ettiği verilene dek takımda kalmalıdır.

2- Banane arkadaş yemişim şikesini şampiyon olmadık, karşı taraf her türlü pisliğide yapsa biz 82 değil 83 puan toplamalıydık diyorsanız hoca hemen derhal istifa etmelidir.

3-Tamam hakkımız yendi eyvallah ama artık geride kaldı o iş. Ben geçmişe değil geleceğe bakarım diyorsanız da istifa konusu tartışılabilir.

Bütün bu görüşler kendi içinde tutarlı olabilir, mutlaka destekçisi de vardır. Trabzonspor camiası 3-5 kişi değil ki milyonlarca insan milyonlarca fikir demek.

Bence adaletin sağlanamaması büyük çoğunluğu olumsuz etkilemiştir. Konsantre olamıyoruz. Sahaya odaklanamıyoruz.

Yeni bir hoca getirmiş olsak - Mourinho dahil- tiribüne bakıp siyah - beyaz pankartların ve diğer pankartların anlamını sorsa ne kadar sahaya odaklanabilir bilemiyorum. Bizim şuan temel sorunumuz bu. Biz taraftar olarak ne kadar sahayla ilgiliyiz ki hocadan bunu bekliyoruz unutmayalım ki Şenol Güneş'te insan ve o da Trabzonlu. Hoca, hocada olsa bizden biri ve en az bizim kadar duygusal, kırılgan.

Belki, bir ihtimal, hiç bir şeyden haberi olmayan iyi bir yabancı hocayı getirtebilirsek takımın saha sonuçlarına odaklanmasını sağlayabiliriz. Bu sayede gelebilecek muhtemel başarıyla taraftar sahaya tekrar odaklanabilir. Yada şikecilerin cezasının kesilmesi sonucu sahaya odaklanabiliriz.

Yoksa bu şikecilerin cezası kesilmedikçe, Trabzonsporun taraftarı sahaya odaklanmadıkça başarı çok ama çok uzak.

-------------------------------------------------------------
Güzel. İşte buradan yola çıkmak, buranın üzerine gitmek lazım.
" Tuvalın üzerindeki bok sineğine odaklanmaktan asıl büyük resmi göremiyoruz."

Morinho dedin ya. . Gülüyorum. " Roma'nın aslanları karşısında adil bir dövüş mü olurmuş" derdi büyük ihtimal.

Ha bir ara bizde saçları ile alay edilen ( aynı Şenol Güneş'in 2002 dünya üçüncülüğünü kazandığı turnuvada saçları, kıyafate ile alay edildiği gibi ) "Çavuşesku'nun memleketlisi" olan, şu an Avrupa'nın ilk 10 teknik adamı içerisinde sayabileceğim Lucescu diye bir adam çalışmıştı. Onun buradan ayrılırken dediklerini dün gibi hatırlıyorum. O lafları nedeniyle amma eleştirilmiş, nerdeyse vatan haini ilan edilecekti ki yanlış olurdu elin "Romanyalı " sı için.
-------------------------------------------------------------------
(Başlığa gelirsek) Hocam 96' heyecanı için teşekkürler...fB'nin elinden bir tas kupa tattırdığın için.... son şampiyonluğumuz için.......ayrıca teşekkürler ilk ve son dünya üçüncülüğü için.....(istatistikleri fazla karıştırırsak alınan çok olacak, burda bırakıyorum)

Hocam senin tek ve en büyük eksik tarafın nedir biliyor musun ? Yediğin kaba yapmayan adamlardansın. Niye Uzak Doğu felsefesi içinde kalıp "Nirvana" ya aramak varken, rahatını bıraktın da bu dünya derdine düştün. Sahi neden ?

- De get kovirem seni bu köyden. De get....
- Aman yapma ağam kölen olam.....(!)

Hakikatten Hocam zirvede kalman ve böyle hatırlanman için geçen sene ayrılmalıydın, ancak neden kaldın anlamış değilim. 4 Temmuz 2011 sabahı gitmeliydin Hocam. Birilerinin dediği gibi "Parasını aldığı müddetçe kalır" sözünü doğrulatmak için mi buralardasın.(!)

Tabi ya Hoca'nın birinin mirasına kondun sen. Başarının sırrı hep bu oldu.
Hazıra konmak . Hazır kadroları yönetmek. (!)

Selçuk, Engin, Umut, Burak'ı da sen göndermiştin....(!) Avrupa'ya transferi konuşulan Burak'ı bataktan çıkaran Albayrak'dı doğru ya....(!)

(eleştri). Hocam zirvede bırakmalıydın. En büyük hatan adaleti sağlayacakların varolduğuna inanman oldu, ancak o bir hataydı.

Hocam senin namına son 2 sezonu saymıyorum. Çünkü oyun fazlası ile kural dışı, belaltı.

Kaldığımız yerden devam.....

Sistem son iki sezon üzerimizden bir silindir edası ile geçip gitmiş biz halen hocanın saha içi ve dışındaki kusurlarına odaklanmışız...

Rakiplerimiz iç çekişmemizin fırsatını beklerken, futbol baronları saha içi ve dışı bizi her türlü sindirmeye çalışırken, biz elimizdeki değerleri kaybetmenin ivediliğindeyiz....

To be continued (!) ( devam edecek....)

Burak Sahin
25.12.2012, 23:05
Kaldığımız yerden devam.....

Sistem son iki sezon üzerimizden bir silindir edası ile geçip gitmiş biz halen hocanın saha içi ve dışındaki kusurlarına odaklanmışız...

Rakiplerimiz iç çekişmemizin fırsatını beklerken, futbol baronları saha içi ve dışı bizi her türlü sindirmeye çalışırken, biz elimizdeki değerleri kaybetmenin ivediliğindeyiz....

To be continued (!) ( devam edecek....)

Kural 1 Trabzonspor saha disinda hep kaybeden taraf olmustur, bizi biz yapan saha icindeki basarilarimizdan gelmektedir....Önce sahada ezeceksin, arkasi yavas yavas gelir...

cakalkerem
25.12.2012, 23:07
hayatta bazı şeyler acıdır ve bu bizim acımız

farozlufatih61
25.12.2012, 23:17
Onur, kariyer ve şenol güneş daha dur bakalım neler duyacağız.
Yakın gelecekte Onur'a formayı ilk şenol güneş verdi diyen çıkarsa hiç şaşırmamak gerek...
Hatta izmire bizzat gidip ksk'de izledi ve seoul'den haber gönderdi bu adamı alın diye söyleyende çıkarsa kendi adıma hiç şaşırmam...
Şu gerçek asla inkar edilemez şenol güneş hazır kadrolarda başarılı olmaya yakın bir performans göstermiştir kendi zamanında kurulan kadrolarda hiçbir başarısı yoktur ispat eden varsa ben şenol güneşten 100 kere özür dilemeye hazırım.
Bugün puan sıralamasında yerimiz rezaletin daniskası ama hala bazılarına göre hoca başarılıdır.Başarı kelimesi bu kesime göre ne ifade ediyor anlamıyorum..
Hergün ulusal medya görsel ve yazılı olarak şikeci hırsızların gündem değiştirmesini ısıtıp ısıtıp milletin önüne koyuyor.Bizim yerel basın bu rezaleti sayfalarına koymaya cesaret edemiyor kimseyi sorgulayamıyor zaten sorgulamakta işlerine gelmez yoksa nereden nemalanacaklar onların velinimetidir TRABZONSPOR.....
__________________________________________________ __________________________________________________ __________
ben hayatta;
bir trabzonsporu sevdim
birde babamı
gerisi hep tefarruattı benim için
ne şampiyon oldu takmım yirmi beş yıl içinde
nede babam yüzyılın kahramanı
ama ben hep aynı nakaratı söyledim
bilmem ama neden?
ben en çok babamı sevdim
birde trabzonsporu

seyduna_efil
25.12.2012, 23:32
İkinci devre başladığında yine hiçbir şey değişmeyecek...

Aynı rezil futbolu oynamaya devam edeceğiz...

İki yıldır aynı yalanlarla kandırılıyoruz zira...

macuka
25.12.2012, 23:59
bu kadroyla nasıl görücez ilk ikiyi? üçün birini de göremeyiz bu ölü toprağıyla biz hocam.

Kadronun sahibi de TD olduguna gore, bile bile lades dememesi lazimdi... ilk 2 ye sokamayacagi kadro ile yola cikmamasi lazimdi.

M.S.SOFU
26.12.2012, 00:10
hocam kondisyon sorunu çözülmedikçe bu takım adam olmaz
madem devam edeceksiniz önce kondisyon sorununa çözüm bulun
yoksa ne bu taraftarda bu futbola dayanacak sabır ne de inanç kalmadı

tekrar tekrar söylüyorum
bu sene mevcut futbolumuzun kötü olmasının %50 si şenol hocaya bağlı ise kalan %50 side kondisyona bağlıdır

inat etmenin anlamı yok
gelin şu amarikalı kondisyonerlerden biz de alalım
ayrıca 1461 den sene sonu oyuncu alınmazsa 1461 projesi fos çıkar
oradaki elemanların umudu kalmaz
şu an oyuncular çıkıp trabzonsporun oyuncusuyuz diyebiliyorlar
lakin 1461 den oyuncu almazsak oyuncuların dayanağı kalmaz

artvints
26.12.2012, 00:21
ismi bu kadar kolay kirletilicek, bu kadar iğrenç bi şekilde anılacak bi insan değil.insan biraz yutkunur, beğenmiyorum de geç, yok paragöz yok korkak, çileden çıkarttınız adamı.

kahver
26.12.2012, 00:52
Ağzı olan eleştirir olmuş..

tsukru61
26.12.2012, 06:46
Maç sonları sığındığı bahanelerle bizi çileden çıkaran ŞG ye Pinokyo diyebilir miyiz? Kötü bir ifadem yok yani...

artvints
26.12.2012, 07:41
Maç sonları sığındığı bahanelerle bizi çileden çıkaran ŞG ye Pinokyo diyebilir miyiz? Kötü bir ifadem yok yani...

deme abi üzülüyorum :)

cakalkerem
26.12.2012, 08:31
Hoc'nın yapması gereken takımda devam edecekse ki(ben istemiyorum) adam gibi oturup yönetim ile konuşmak gereksiz gördüğü isimleri göndermek yerlerini doldurabilecek kapasitede oyuncu ihtiyaçlarını belirlemek ve bunları yönetime yaptırmak olmalıdır.Ağzı var dili yok olan bir hoca takıma da zarar veriyor...
Hep açıklayacağım şurada konuşacağım burada konuşacağım diyen Hoca nedense zamanı gelince ağzını bıçak açmıyor.

Takımda özgüven eksik, yaratıcı ouncu sayısı yok denecek kadar az...eee birde bunlara hocanın kaprisleri yüzünden kadroya almadığı oyuncular da eklenince ilk yarının özeti 7. sırada ve ne yaptığını bilmeyen bir takım...Gol ortalaması 1.1 komik değil mi?

Forvetlerimiz gol atamıyor nasıl atsın ki adam alınıyor kadroda yok.SOn GS maçında neredeyse 25 dakika forvetsiz oynadık.....Hoca bunları düşünmeli.....Eğer altından kalkamayacaksa ikinci devreye başlamamalı kanaatimce

Faik Yılmaz
26.12.2012, 09:02
Trabzonsporun....

Janko, Henrique, Vittek, Emre, Halil olmak üzere 5 tane forveti.....

Adrian, Sapara, Olcan, Volkan, Colman, Alanzinho, Soner ve Yasin gibi 8 tanede skora katkı yapabilecek ismi varken

Sadece 19 gol atabilmiş...

Bu rakam ligin 18 takımla oynanmaya başladığı 1994 yılından beri en düşük rakam....

Yani 19 yıldır en az gol attığımız sezon bu.....

Ama suç Şenol Hocanın değil kesinlikle !.. Bolivya Başbakanında bile suç var ama Şenol Güneşte yok.....

Fatih Öztürk
26.12.2012, 11:00
Trabzonsporun....

Janko, Henrique, Vittek, Emre, Halil olmak üzere 5 tane forveti.....

Adrian, Sapara, Olcan, Volkan, Colman, Alanzinho, Soner ve Yasin gibi 8 tanede skora katkı yapabilecek ismi varken

Sadece 19 gol atabilmiş...

Bu rakam ligin 18 takımla oynanmaya başladığı 1994 yılından beri en düşük rakam....

Yani 19 yıldır en az gol attığımız sezon bu.....

Ama suç Şenol Hocanın değil kesinlikle !.. Bolivya Başbakanında bile suç var ama Şenol Güneşte yok.....

Ofansif oyuncu çok ama çoğu hikayeden ofansif.

alper*
26.12.2012, 11:10
Son birkaç sayfadaki kişisel tartışmalar buradaki ortamı bozuyor.

alper*
26.12.2012, 11:11
Hamza Mısır ‏@HAMZAMISIR (https://twitter.com/HAMZAMISIR) Güneş,operasyona kulübeden başladı..Özcan Bizati ve Şeref Çicek gidiyor. Bşk. Şener, Tolunay Kafkas'ta ısrarlı...yeni doktor Hakan Bozdoğan

Faik Yılmaz
26.12.2012, 11:16
Hamza Mısır ‏@HAMZAMISIR (https://twitter.com/HAMZAMISIR) Güneş,operasyona kulübeden başladı..Özcan Bizati ve Şeref Çicek gidiyor. Bşk. Şener, Tolunay Kafkas'ta ısrarlı...yeni doktor Hakan Bozdoğan

Kadronun da güzel bir budanması lazım....

28 oyuncu görünüyor kağıt üzerinde ama en az 10 tanesi bu takımda oynayabilecek kapasitede değil bence.....

oflubektas
26.12.2012, 11:42

Tolunay Kafkas Şenol Hoca'nın yardımcısı olmayı kabul ederse müthiş olur bizim için. "Kavgayı ve Kafka'yı seven adam" ın elinde TFF'de yaptığı görevden kalma çok büyük bir genç-gelecek vaadeden oyuncu bilgisi mevcut. USB belleğin bilgisayara sokulmasına bakar :) Tek başına hoca olarak başlasa sıkıntılı olabilirdi ama yardımcı hocalıktan başantrenörlüğe geçmesi çok daha sağlıklı olur. Ayrıca Cenk Tosun'un da Tolunay'ın elinde parladığını hatırlatırım.

Kültürlü, oturaklı ve yaratıcı bir adamdır. Ancak ben kavga tarzına hastayım. Roberto Carlos'un eline patlattığı sahne hala gözlerimin önündedir :)

M.S.SOFU
26.12.2012, 12:54

hakan bozdoğan kim bilmiyorum
araştırdım internette sadece spor ekimi olduğunu öğrendim
bu konuda bilgilendirilirsek iyi olur

özcan bizati ve şeref çiçekin gitmesi sevindirici
takımda anternmanada bir anormallik olduğu takımın sahadaki halinden ve sakatlıklardan belliydi.

madem şenol hocanın kalacağı kesinleşti bu tip bir kan değişimi gerekiyordu bize
şimdi tekrar kolları sıvayıp kadroyu tıraşlama zamanı
fazlalıkları tekrar tekrar yazmaya gerek yok
süleyma hurmada gelirse belimizi doğrulturuz
sadece biraz hareket gerekiyor.

ilhan
26.12.2012, 12:57
Takımdaki sakatlıkların hepsi idman sırasında oluşan ve darbeyle olmayan sakatlıklardı. Ben resmen sabote edildiğini düşüneceğim hem Şenol Güneş'in hem de takımın. Koşarken bir futbolcu nasıl sakatlanır? Amatör olsa neyse ama profesyonel bu adamlar.
*
Yardımcı antrenörlerin alayının görevden derhal alınması lazım. Sağlıkçıların da aynı şekilde. Sakatlanan bir futbolcu 2 maç yok diyorlar bir bakıyorsun 2 ay yok. Ne iş yaparlar? Neden para kazanırlar? Trabzonspor'un çapını küçültüyorlar.

pazarkapılı
26.12.2012, 13:03
yeni gelecek yardımcı antrenörlerin sac stili nasıl olacak?....

dövmesi olacak mı?....

M.S.SOFU
26.12.2012, 13:55
Takımdaki sakatlıkların hepsi idman sırasında oluşan ve darbeyle olmayan sakatlıklardı. Ben resmen sabote edildiğini düşüneceğim hem Şenol Güneş'in hem de takımın. Koşarken bir futbolcu nasıl sakatlanır? Amatör olsa neyse ama profesyonel bu adamlar.
*
Yardımcı antrenörlerin alayının görevden derhal alınması lazım. Sağlıkçıların da aynı şekilde. Sakatlanan bir futbolcu 2 maç yok diyorlar bir bakıyorsun 2 ay yok. Ne iş yaparlar? Neden para kazanırlar? Trabzonspor'un çapını küçültüyorlar.

hocam bak bjk nin kötü olduğu bir dönemde sergen yalçında o zamanlar orada altyapı takımında antrenörlük yapıyor bir yandan da tv lere çıkıp yorum yapıyor filan
adamın dediği şu:
sene içinde darbeye bağlı sakatlık olabilir
bu da oyuncuların birbirini tanımamasından kaynaklanır ki 2 ay beraber antrenman yapıldıktan sonra bunlar yaşanmaz
kalan sakatlıklar maç içerisinde yaşanır
o oyuncunun kaderine bağlı

ancak bjk ye bakıyorum kas sakatlığı yaşanıyor
niye?
çünkü bu adamlar sene içinde hoplamalı zıplamalı kondisyon yüklüyor takıma
sonra topçu sahaya bi çıkıyor
atak yaparken koşmak istiyor ama kas geriliyor biraz daha koşarsa o kas atacak topçu bunun farkında
koşmuyor

şimdi bi düşünelim bakalım bizim takımın durumu buna benziyor mu benzemiyor mu?

bazı arkadaşlar beni yanlış anlıyor
sanjki tüm sorumluluğu kondisyonerlere yüklüyormuşum gibi
böyle bir şey yok
ben diyorum ki şenol hoca takımı iyi oynatmıyor ama takımında oynayacak hali yok zaten
yani şenol hoca tutsa bizim istediğimiz şekilde takımı oynatsa takım 30. dakikada çöker
fark yeriz
ha benim amacım şenol hocayı övmek yermek değil
bu konuya hiç girmeyelim
ama mevcut saha sonuçlarımızın bir nedenide kondisyon sorunudur.
bu sorun inşallah çözülür
çok sevineceğim.

DEEP BLUE
26.12.2012, 13:55
Hakkımda bir takım ithamları olan, Halit M.Mollasalihoğlu adındaki forum yöneticisini forum sakinlerinin önünde Türk ve dünya futbolu hakkında bilgi-fikir düellosuna davet ettiğim yazım silinmiştir.

Neden diye sormuyorum...

Sadece davetimi yineliyorum;

Yeri, konumu, saati karşı tarafca belirlenecek bu tartışmaya tek başıma geleceğim... Kimin neyi ne kadar bilip bilmediğinin anlaşılacağı bu tartışmaya forum sakinlerinden en az 10 kişinin katılımı şartımı da yineliyorum. Karşı taraf danışmanlar, evraklar filan getirebilir. Ben ceketimi alıp geleceğim.

Tekrar hodri meydan... Ya yazılarımdan alıntı yapıp beni kendince aptal ilan etmeyin, ya da davetimi kabul edin...

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
26.12.2012, 14:08
Radikal Web'de haber yaptı:
http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=SendenHaberDetay&ArticleID=933

Ömer SEVİNÇ
26.12.2012, 14:09
Tolunay'ın olabilirliği varsa çok iyi olur. İş bilen yönetim burada ortaya çıkıyor işte. İkna edeceksin adamı, gelecek. Ünal hoca nasıl geldiyse Tolunay hoca da gelir. Yeter ki adamın hoşuna gidecek bir çalışma imkanı ver. Geniş futbolcu bilgisiyle Şenol hocayı tamamlayacak bir isim Tolunay.

ilhan
26.12.2012, 14:12
Tolunay hoca gelirse Guardiola-Tito mevzusu gibi olur. Biri bırakınca diğerine her türlü onay çıkar.
*
M.S.Sofu,

Ben sana bu konuda katılıyorum. Kondisyonerlerle alakalı başlığa yazdıklarını da önemli şeyler olarak görüyorum.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
26.12.2012, 14:14
Hakkımda bir takım ithamları olan, Halit M.Mollasalihoğlu adındaki forum yöneticisini forum sakinlerinin önünde Türk ve dünya futbolu hakkında bilgi-fikir düellosuna davet ettiğim yazım silinmiştir.

Neden diye sormuyorum...

Yeri, konumu, saati karşı tarafca belirlenecek bu tartışmaya tek başıma geleceğim... Kimin neyi ne kadar bilip bilmediğinin anlaşılacağı bu tartışmaya forum sakinlerinden en az 10 kişinin katılımı şartımı da yineliyorum. Karşı taraf danışmanlar, evraklar filan getirebilir. Ben ceketimi alıp geleceğim.

Tekrar hodri meydan... Ya yazılarımdan alıntı yapıp beni kendince aptal ilan etmeyin, ya da davetimi kabul edin...

Sizi kimsenin bir şey ilan ettiği yok;
düştüğünüz her durum kendi eserinizdir.

Düello davetinizi komik buldum ama sizi zaman kaybı olarak görüyorum.
Ceketinizi alıp bir başka diyara gitmenizi umarken daha yakınıma gelme fikrinden bile tüylerim diken diken oluyor.
Muhtemelen "Korktu" diyeceksiniz;
teklifinizin gayesi bu yönde görünüyor;
ama yanılıyorsunuz,
bu korkudan da beter bir durum,
dehşete kapılıyorum sizin gibi biriyle futbol muhabbeti yapmak ihtimalinden...

Hodri meydan derken "Trabzonspor galip gelsin forumu terk edeceğim" demiştiniz.
Ben mi yanlış hatırlıyorum...

serdar
26.12.2012, 14:21
Transferle ilgilenme hocam... hurma alinmasi icin baski Yap

DEEP BLUE
26.12.2012, 14:37
Sizi kimsenin bir şey ilan ettiği yok;
düştüğünüz her durum kendi eserinizdir.

Düello davetinizi komik buldum ama sizi zaman kaybı olarak görüyorum.
Ceketinizi alıp bir başka diyara gitmenizi umarken daha yakınıma gelme fikrinden bile tüylerim diken diken oluyor.
Muhtemelen "Korktu" diyeceksiniz;
teklifinizin gayesi bu yönde görünüyor;
ama yanılıyorsunuz,
bu korkudan da beter bir durum,
dehşete kapılıyorum sizin gibi biriyle futbol muhabbeti yapmak ihtimalinden...

Hodri meydan derken "Trabzonspor galip gelsin forumu terk edeceğim" demiştiniz.
Ben mi yanlış hatırlıyorum...

Düştüğüm durum kendi eserim:D:D:D Nereye düşmüşüm kardeş? Sen beni ''dehşet verici, iğrenç, bilgisiz, ağzı bozuk falan filan ilan ediyorsun da, Senin ustan iki maçtır ana avrat düz gidiyor oyuncularına... Bugün açılışinızda iki kelam etseydin o konuda... Yüreğin var mı...

Muhtemelen korktu diyecekmişim... Sevsinler... Yok korkma, demiycem... Malumun ilanı olur ki, bize yakışmaz... Seninle aynı takımı tutuyor olmak bile zul iken, gel çık karşıma diyorum... Dehşet, korku, iğrençlik gibi kelimelere gerek yok. Zaman kaybı hikayesini de geçelim... Ben ortaokulu zor bitirmiş bir inşaat işçisiyim... Türkçem de pek iyi değil, söylediklerimin yarısı anlaşılmaz zaten... Gazete okumam, bilgisayar kullanmayı bilmem, oğluma yazdırıyorum. Topu kabak zannederim, bilgim yok fikrim var sadece... Muhtemelen perişan olurum karşında, bir daha düşün istersen...

Forumdan gitmedim, sebebi meydanı sana ve senin gibilere bırakmamak. Gitsem bayılırsın biliyorum, sadece bu bile gitmemek için şahane bir sebep... Anlayabiliyor musun...

Bundan sonra ya bana sataşma, ya da davetimi kabul et. Aksi halde muhatabım değilsin ve olmayacaksın...

M.S.SOFU
26.12.2012, 14:38
Tolunay hoca gelirse Guardiola-Tito mevzusu gibi olur. Biri bırakınca diğerine her türlü onay çıkar.
*
M.S.Sofu,

Ben sana bu konuda katılıyorum. Kondisyonerlerle alakalı başlığa yazdıklarını da önemli şeyler olarak görüyorum.

o başlık ilgi çekmedi ya
bozuldum :D

bi daha ki sefere başlık açarken resim mesim bi şeyler ekelyeceğim artık
millet yazı okumaktan sıkılıyor
bi daha ki sefere rio karnavalında resimler koymayı düşünüyorum
işi iyice milliyet haberciliğine çevirdim

''takımın kondisyon sorununun şok fotoğrafları için tıklayınız''

:D

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
26.12.2012, 14:49
Düştüğüm durum kendi eserim:D:D:D Nereye düşmüşüm kardeş? Sen beni ''dehşet verici, iğrenç, bilgisiz, ağzı bozuk falan filan ilan ediyorsun da, Senin ustan iki maçtır ana avrat düz gidiyor oyuncularına... Bugün açılışinızda iki kelam etseydin o konuda... Yüreğin var mı...

Muhtemelen korktu diyecekmişim... Sevsinler... Yok korkma, demiycem... Malumun ilanı olur ki, bize yakışmaz... Seninle aynı takımı tutuyor olmak bile zul iken, gel çık karşıma diyorum... Dehşet, korku, iğrençlik gibi kelimelere gerek yok. Zaman kaybı hikayesini de geçelim... Ben ortaokulu zor bitirmiş bir inşaat işçisiyim... Türkçem de pek iyi değil, söylediklerimin yarısı anlaşılmaz zaten... Gazete okumam, bilgisayar kullanmayı bilmem, oğluma yazdırıyorum. Topu kabak zannederim, bilgim yok fikrim var sadece... Muhtemelen perişan olurum karşında, bir daha düşün istersen...

Forumdan gitmedim, sebebi meydanı sana ve senin gibilere bırakmamak. Gitsem bayılırsın biliyorum, sadece bu bile gitmemek için şahane bir sebep... Anlayabiliyor musun...

Bundan sonra ya bana sataşma, ya da davetimi kabul et. Aksi halde muhatabım değilsin ve olmayacaksın...

Kendini anlattığın paragrafa bayıldım.
Aslında biraz daha çabalarsan Cem Yılmaz'ın ekmeğine ortak bile olabilirsin.
Enerjinizi insanların sinirini bozacak, tahrik edecek ve içerikten yoksun polemiklere harcayacağınıza
böyle faydalı bir yöne kanalize etseniz sizin için daha faydalı olabilir.

Kusura bakma üslubun yüzünden söylediklerime alınıyorsun belli,
ama bunu düzeltmek için elinden bir şey gelmeyeceği de belli,
ben şahsen zaten mecbur kalmadıkça senin gibilerle muhatap olmuyorum.
O konuda da Faik Yılmaz ile yazışıyorduk ki taban tabana zıt fikirlerde olsak da Faik bey senin gibi kovboyluğa soyunmadı hiç. Yani konuya sonradan dahil olan üçüncü kişi olarak (ki forumlarda normaldir) fakat kendi üslubunca dahil oldun ama sen dahil oldun muhabbete. Ben hiç bir şekilde muhatap olmak istemezdim yoksa.
Sen benim mesajıma atıfta bulunduğun için yazdım o mesajda yazdıklarımı...

Yani "Trabzonspor maç kazansın gideceğim" lafından döndüğün gibi
"Aksi halde muhatabım değilsin ve olmayacaksın..." lafından da dönmezsen sorun yaşamayız sanıyorum.

Genelde bu tarz yazışmalar saygıyla biter ama...
Bu konuda da istisna olmayı hakettiğini kabul edersin...
Allahına yakın bana uzak ol...

DEEP BLUE
26.12.2012, 14:53
Gülme efekti nasıl yapılıyordu gençler...

Sacit
26.12.2012, 16:10
Bana göre hazır kütüphane açılışına gitmişken okul da kadrolu öğretmenliğe başlasın ve orda kalsın. Ancak bu meslekte başarılı olur, çünkü çok iyi gazel okuyor

Mollasalihoğlu
26.12.2012, 16:12
Bana göre hazır kütüphane açılışına gitmişken okul da kadrolu öğretmenliğe başlasın ve orda kalsın. Ancak bu meslekte başarılı olur, çünkü çok iyi gazel okuyor

Camiaya bir halt öğretemediği genel seviyeden belli. Bence yapmasın öğretmenlik..

Burak Sahin
26.12.2012, 16:25

Yani en azindan oda birseylerin yolunda gitmediginin farkinda demekki, bu bile güzel bir gelisme...

Burak Sahin
26.12.2012, 16:27

Neden diye sormuyorum...

6. ay gibi düzenlenirse seve seve gelirim...

Yaşar
26.12.2012, 16:57
Burada bahsedilen üslup olayı nedir?
Üslup derken neden bahsedilmektedir?
Ben burada ''yavşak'' laflarını da gördüm, kimse çıkıp ''üsluptan'' bahsetmedi.

Mollasalihoğlu
26.12.2012, 17:37

Raporlayınız.. Lütfen..

Burak Sahin
26.12.2012, 17:49
Hocam Tolunay gelirse onada Ünla Karamana yaptiginin aynisini yapacakmisin ??? Bence yaparsin...

DEEP BLUE
26.12.2012, 18:06
Hocam Tolunay gelirse onada Ünla Karamana yaptiginin aynisini yapacakmisin ??? Bence yaparsin...

Birincisi, Tolunay, mevcut hocanın altında çalışmaz. Geleceğe yönelik bir vaatle ve çok kısa süreliğine-yarım sezon gibi-belki...

İkincisi, velev ki kabul etti, Ünal'a yapılanlar ona zor yapılır. İyi tanırım Tolunay'ı, taa Konyaspor'dan beri... Sağ kroşesi kuvvetlidir... Yemez...

DEEP BLUE
26.12.2012, 18:10

Muhaliflere yönelik yaptırım içeren bir kavramdır, hocacıları bağlamaz. Çünkü beyazlar zencilerden üstündür.

HH_52
26.12.2012, 18:14
Yol yakınken pırını pırtını toplasın ve hududu geçsin....

HH_52
26.12.2012, 18:18
Ertuğrul Sağlamın gördüğünü sen nasıl göremezsin? 1461 de tam aradığım futbolcular mevcut diyor adam. Ya sen ne yapıyorsun. Onlar daha hazır değil. Ne zaman bunlar hazır olacak beyefendi. 30 yaşına geldikleri zaman mı? Teknik Direktör değilsin. Bir futbolcu kazandıramadın bu takıma. Jaja bile futbolcu değil dedin ya. Ya sen nesin???

Murat'
26.12.2012, 19:01
Ligin ikinci devresi için hazırlıklara erken başlayacak olan Trabzonspor'un teknik direktörü Şenol Güneş'in hiçbir yabancı futbolcusuna ekstra izin vermediği bildirildi.

Pazar akşamı oynadıkları Galatasaray maçından sonra tatile çıkan Trabzonsporlu futbolculara, 29 Aralık akşamı saat 18.00'de Antalya Belek'te başlayacak kampa kadar izin verildi. Şenol Güneş'in özellikle takımdaki Güney Amerikalı oyuncuların ekstra izin beklentisini karşılamaması da hayal kırıklığı yarattı.

PARA CEZASINA ÇARPTIRILACAKLAR

Arjantinli Colman, Brezilyalı Emerson, Alanzinho ve Henrique'nin yanı sıra Çek Celustka, Polonyalı Adrian ve Vittek, Slovak Sapara ve Cech ile Avusturyalı Marc Janko'nun 29 Aralık akşamı Antalya'da olmamaları halinde para cezasına çarptırılacağı açıklandı.

Bordo mavili takımda Şenol Güneş'in hazırlık kamplarını sürekli yılbaşından önce başlatması, futbolcular arasında zaman zaman rahatsızlık yaratmış, yabancı futbolcuların da kampa zamanında katılmalarında sorunlar yaşanmıştı.

ZOKORA VE BAMBA GELMEYECEK

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde 19 Ocak'ta başlayacak olan 2013 Afrika Milletler Kupası'nda Fildişi Sahilleri milli takımı formasıyla mücadele edecek olan Zokora ve Bamba ise kampa katılmadan milli takıma gidecek. İki futbolcu, takımlarının 10 Şubat'ta Johannesburg'ta oynanacak finale kadar yükselmesi halinde en az 15 Şubat'a kadar Trabzon'a dönemeyecek.

Şenol Güneş bu konuda bence yanlış yapmış.Her ne kadar kötü performans gösterseler de yabancı oyuncuların bazılarına iki gün daha ekstra izin verilebilirdi.Bunun nedeni de yabancı oyuncuları kayırmak değil, adamlar burda uçakla tam 16 saat yolculuk yapacaklar, dönüş de bir o kadar.Yani tatillerinin iki günü sadece yolda geçecek.En azından bu yol süresini yabancı oyunculara vermeliydi Şenol hoca.

HH_52
26.12.2012, 19:09
Şenol Güneş bu konuda bence yanlış yapmış.Her ne kadar kötü performans gösterseler de yabancı oyuncuların bazılarına iki gün daha ekstra izin verilebilirdi.Bunun nedeni de yabancı oyuncuları kayırmak değil, adamlar burda uçakla tam 16 saat yolculuk yapacaklar, dönüş de bir o kadar.Yani tatillerinin iki günü sadece yolda geçecek.En azından bu yol süresini yabancı oyunculara vermeliydi Şenol hoca.

Nerdeeeee onda bunları anlayacak kabiliyet?

Mollasalihoğlu
26.12.2012, 19:10
Allah'tan kulüp yönetemiyor herkes. :)

burrows
26.12.2012, 19:25
ayni seyi sike sezonunda da yapmisti..jaja-colman-alanzinho hocayi sallamamisti sonra felsefe ogretmeni bu futbolculara ceza vermisti..hatta hafizam beni yaniltmiyorsa ikinci
yarinin basinda bu futbolcularin bazilarini kesmisti..sonrasinda gelen
gereksiz puan kayiplari vardi..
bu adamlar iki gun gec toplansa kiyamet kopacak sanki..bu duyarlilik futbolcusuyla iliskisi iyi olan hocalarda olur..futbolcu kusturmede rakipsiz olan
senol gunes'den bu duyarliligi beklemek olmaz..
hicbirseye yanmiyorum ama o sampiyonluklar yasayan efsane kadrolarda o kadar adam varken bir kalecinin
one cikmasi kurulusumuzdan bugune kadar basimiza gelen en trajik
olaydir.

artvints
26.12.2012, 19:35
ayni seyi sike sezonunda da yapmisti..jaja-colman-alanzinho hocayi sallamamisti sonra felsefe ogretmeni bu futbolculara ceza vermisti..hatta hafizam beni yaniltmiyorsa ikinci
yarinin basinda bu futbolcularin bazilarini kesmisti..sonrasinda gelen
gereksiz puan kayiplari vardi..
bu adamlar iki gun gec toplansa kiyamet kopacak sanki..bu duyarlilik futbolcusuyla iliskisi iyi olan hocalarda olur..futbolcu kusturmede rakipsiz olan
senol gunes'den bu duyarliligi beklemek olmaz..
hicbirseye yanmiyorum ama o sampiyonluklar yasayan efsane kadrolarda o kadar adam varken bir kalecinin
one cikmasi kurulusumuzdan bugune kadar basimiza gelen en trajik
olaydir.

kardeşim işin bu senin , takım şampiyonluğa gidiyo adamlar tatil peşinde olur mu öle şey, keşke kesseymiş takımdan ama kesmemişti , sürekli yanlış bilgi verilerek eleştiriliyo hoca, buna fena halde canım sıkılıyo.

Oruç
26.12.2012, 19:49
Yabancılar geç gelse bu defa 'takımda disiplin yok, ne biçim hoca bu..' denecekti belki de.

ibrahim
26.12.2012, 19:51
Kütüphaneye müdür yapalim, yönetim yerine Mustafa Akcayi getirtsin.

Nasil?? :)

HH_52
26.12.2012, 19:52
Kütüphaneye müdür yapalim, yönetim yerine Mustafa Akcayi getirtsin.

Nasil?? :)

Tam isabet olur....:D

alper*
26.12.2012, 19:57
Şu kütüphane açılışından sonra gözümde yapılan tüm teknik taktik hatalar çok küçüldü bir anda :) Duygusala bağlamış da olabilirim bilmiyorum. Şenol hoca gitmesin de yanına Tolunay hoca yardımcı hoca olsun. (:D Yüzsüzlüğün bu kadarı diyorum kendime)

HH_52
26.12.2012, 20:01
nasıl kavga ortamı yaratmış onu hiç bilmiyorum, saygıyla anlayışla yanaşma konusunda da şenol hocadan daha iysini bilmiyorum.işiini yapmayan oyuncuya herşey mübahtır, kimse kimsenin nazını çekmek zorunda değil.ki şenol hoca oynatmıştı zaten, sadece basında sertçe uyarıldılar gibi haberler çıkmıştı, o kadarı da olsun artık.

Olsun mu? 9 puanlık fark bir anda 5 olmasıda mı olsun?

Şenol Güneş se olsun. Hep olsun. Ya biz şampiyonluk kupasını ne zaman göreceğiz o zaman? Şenol Güneş beyefendi mi mi getirecek? Nasıl? Kargoylamı?

Şenolsa olsun. Elin Bucalısı ise kovulsun!!! Zihniyet bu iste...

Onun için Trabzonspor şampiyon olamaz. Büyük düşünmek lazım.

Sizin bu Mikro-Milliyetciliğiniz koskoca Trabzonsporu eritti gitti. Oldu sıradan takım. :alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

Hepinize helal olsun. Sizlerle gurur duymamız lazım..

burrows
26.12.2012, 20:11
kardeşim işin bu senin , takım şampiyonluğa gidiyo adamlar tatil peşinde olur mu öle şey, keşke kesseymiş takımdan ama kesmemişti , sürekli yanlış bilgi verilerek eleştiriliyo hoca, buna fena halde canım sıkılıyo.

anlamadigin nokta su..guney amerikaya yolculuklar uzun suruyor.
avrupadaki adam ayni gun ulkeye gelebilirken guney amerikadaki adam
bir gun oncesinden ucaga binmek zorunda..neredeyse bir tam gun yola gidiyor.
bunun yorgunluguda ayri tabii..sezon icinde
tek tatil donemi bu donem..ve herkes yilbasinda evde kestane yeyip,tombala
oynamiyor..adamlarda christmas ayagi teferruatli..
bir nevi bizim dini bayramlarimiz gibi..yani gidip yilbasindan bir iki gun onceye
kamp koymak normal degil..yaa birak ikisinde toplan ne olacak yani...
hayir boyle yapinca idmanlara,kondusyona cok onem veriyorlar saniyorsun..
sonra maclar basliyor 60.dakikada futbolcular pert..her halukarda bu isi
beceremiyorsun zaten mubarek,birak bari futbolculara huzur ver..
adamlarin isi futbolculuk,kolelik degil..askeri disiplinle bu isler olmaz..
kaldi ki bana gore disiplin boyle saglanmaz..hocanin sallanmamasinin nedenide bu iste..
ikili iliskileri cok zayif..sahadaki takimda bunu dogruluyor..
kisaca hocanin pek sallandigini dusunmuyorum ustune boyle yapinca
cekilmez bir hal aliyor..ben futbolcu olsam zerre hocayi sallamam yilbasindan
sonra gelirdim..ki genelde onlarda oyle yapiyor:)

Canberk
26.12.2012, 20:34
Muhaliflere yönelik yaptırım içeren bir kavramdır, hocacıları bağlamaz. Çünkü beyazlar zencilerden üstündür.

Ben hocacı mıyım ona göre yorum yapacağım da buna ? :)
Bakın imzamda ne yazıyor eğer canını sıkan bir mesaj varsa raporla biz onu değerlendirir gerekli müdahaleyi yaparız.Halen daha rahatsızsan önceki verdiğin sözleri tutarsın olur biter :) Senin canını sıkan sıkmayan mesaj ayrımını biz yapamadığımız gibi sen de bizim yapmadığımız müdahaleleri bu şekilde eleştiremezsin.Sevgiler :)

Sibel
26.12.2012, 20:39
Hep gül hocam, hep mutlu ol...

HH_52
26.12.2012, 20:49
Bakın imzamda ne yazıyor eğer canını sıkan bir mesaj varsa raporla biz onu değerlendirir gerekli müdahaleyi yaparız.Halen daha rahatsızsan önceki verdiğin sözleri tutarsın olur biter :) Senin canını sıkan sıkmayan mesaj ayrımını biz yapamadığımız gibi sen de bizim yapmadığımız müdahaleleri bu şekilde eleştiremezsin.Sevgiler :)

Kusura bakmayın ama hiç bir Hocayı destekleyen üye ceza almadı bu forumda. Ama Hocayı eleştirmek anında ceza almak demektir. Hocayı sen nasıl eleştirirsin diye Mikro Milliyetciler burada bize hakarete varan sözler sarf etti. Ama cezayı yine bizler aldık. Ne demişler hangi cezayı verirseniz verin cezalar bizi yıldırmaz. Aslada gerçekleri söylemekten kaçınmayacağız.

Bizim için önemli olan Trabzonspordur. Kişiler gelici geçicidir!!!!

Koray
26.12.2012, 20:55
gs maçında yaptığı son saniye değişikliğiyle çapını ispatladı.

artvints
26.12.2012, 20:58
anlamadigin nokta su..guney amerikaya yolculuklar uzun suruyor.
avrupadaki adam ayni gun ulkeye gelebilirken guney amerikadaki adam
bir gun oncesinden ucaga binmek zorunda..neredeyse bir tam gun yola gidiyor.
bunun yorgunluguda ayri tabii..sezon icinde
tek tatil donemi bu donem..ve herkes yilbasinda evde kestane yeyip,tombala
oynamiyor..adamlarda christmas ayagi teferruatli..
bir nevi bizim dini bayramlarimiz gibi..yani gidip yilbasindan bir iki gun onceye
kamp koymak normal degil..yaa birak ikisinde toplan ne olacak yani...
hayir boyle yapinca idmanlara,kondusyona cok onem veriyorlar saniyorsun..
sonra maclar basliyor 60.dakikada futbolcular pert..her halukarda bu isi
beceremiyorsun zaten mubarek,birak bari futbolculara huzur ver..
adamlarin isi futbolculuk,kolelik degil..askeri disiplinle bu isler olmaz..
kaldi ki bana gore disiplin boyle saglanmaz..hocanin sallanmamasinin nedenide bu iste..
ikili iliskileri cok zayif..sahadaki takimda bunu dogruluyor..
kisaca hocanin pek sallandigini dusunmuyorum ustune boyle yapinca
cekilmez bir hal aliyor..ben futbolcu olsam zerre hocayi sallamam yilbasindan
sonra gelirdim..ki genelde onlarda oyle yapiyor:)

tek tatilleri yılbaşı mı, haftada 1.5 saat maç yapıyo bu adamlar hafta içi de toplasan 10 15 saat antreman bu mudur yani, profosyonel futbolcusun önceliğini işine vereceksin, bi de köle mi falan diye acındırıyosun ya pes.kaldı ki bişey de olmadı zaten geldiler ilk maçlarda da oynadılar, hatta jaja kupa maçında show yapmıştı.sanki antremanda herşeyi görmüş gibi, hocaya suç atmak ayıptır.
ikili ilişkileri zayıfmış tespitinin de hiç bi dayanağı yok, aksine ikili ilişkileri iyi olarak bilinir.
bunlar geride kaldı zaten, benim kızdığım yanlış bilgi verilerek hocaya sallnmasıdır.

artvints
26.12.2012, 21:03
Olsun mu? 9 puanlık fark bir anda 5 olmasıda mı olsun?

Şenol Güneş se olsun. Hep olsun. Ya biz şampiyonluk kupasını ne zaman göreceğiz o zaman? Şenol Güneş beyefendi mi mi getirecek? Nasıl? Kargoylamı?

Şenolsa olsun. Elin Bucalısı ise kovulsun!!! Zihniyet bu iste...

Onun için Trabzonspor şampiyon olamaz. Büyük düşünmek lazım.

Sizin bu Mikro-Milliyetciliğiniz koskoca Trabzonsporu eritti gitti. Oldu sıradan takım. :alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

Hepinize helal olsun. Sizlerle gurur duymamız lazım..

milliyetçi değilim hatta nefret ederim, çok da saçma bulurum, insanları tanımadan yargıda bulunman yanlış.
şenol güneşi savunmam tamamen teknik direktörlükte ki başarısıyla ve insani değerleriyle ilgili.

Canberk
26.12.2012, 21:07
Kusura bakmayın ama hiç bir Hocayı destekleyen üye ceza almadı bu forumda. Ama Hocayı eleştirmek anında ceza almak demektir. Hocayı sen nasıl eleştirirsin diye Mikro Milliyetciler burada bize hakarete varan sözler sarf etti. Ama cezayı yine bizler aldık. Ne demişler hangi cezayı verirseniz verin cezalar bizi yıldırmaz. Aslada gerçekleri söylemekten kaçınmayacağız.

Abi kusura bakılacak bir şey yok burada bir allah kuluna Şenol hoca artık bırakmalı dedi diye ceza yazılmamıştır aksini iddia edebilecek varsa buyursun dinleriz.Benim lafım sana veya başkasına değil.Eleştiriyi abartan insanlara.Neler görüyoruz sen çoğunu görmüyorsun adam buraya geliyor bir anasına avradına sövmediği kalıyor sen kimsin de bunları yazabiliyorsun ki buraya ? Bizim ceza verdiğimiz tipler böyle tiplerdir.Ki çoğuna da ceza vermeden sadece mesaja müdahale ediyoruz baksam başlığa senin hatta benim bile silinmiş bir sürü mesajımız bulunur hangisine ceza verildi ? O aradaki çizgiyi aşan futbol ULEMALARINA ceza veriyoruz tekrarlıyorum aksi varsa buyursun söylesin.Ama lütfen uygun görmediğiniz mesajı RAPORLAYINIZ

Ilelioglu
26.12.2012, 21:10
Yabancilara ekstra izin vermemekte Hoca hakli, Ingiltere'de suan halen Futbol oynaniyor.

..

Yaşar
26.12.2012, 21:17

Ben eleştiririm.
Benim yazdığım kişisel mesajım senin tarafından silinirken, başkasına yazılan yavşak mesajı raporlanmasına rağmen silinmedi...

Canberk
26.12.2012, 21:24
Ben eleştiririm.
Benim yazdığım kişisel mesajım senin tarafından silinirken, başkasına yazılan yavşak mesajı raporlanmasına rağmen silinmedi...

O mesajımda Yaşar hocam eleştiremez mi geçiyor pardon anlayamadım ?

Yavşak yazılan mesajı raporlayan sen misin hocam ? Ona göre arayacağım raporlanan mesajları...

Mollasalihoğlu
26.12.2012, 21:26
Tunga Liman hoca ile ilgili bir tartışmada ceza aldı.

Hem de kendisini raporlayarak.. Uzattıkça komik duruma düşüyorsunuz.. Bir kişiyi eleştirmek ile eleştirdiğiniz kişiye üstü kapalı hakaret etmek arasındaki farkı çözemeyen herkes ceza alacaktır. Kurallar ortada..

burrows
26.12.2012, 21:27
tek tatilleri yılbaşı mı, haftada 1.5 saat maç yapıyo bu adamlar hafta içi de toplasan 10 15 saat antreman bu mudur yani, profosyonel futbolcusun önceliğini işine vereceksin, bi de köle mi falan diye acındırıyosun ya pes.kaldı ki bişey de olmadı zaten geldiler ilk maçlarda da oynadılar, hatta jaja kupa maçında show yapmıştı.sanki antremanda herşeyi görmüş gibi, hocaya suç atmak ayıptır.
ikili ilişkileri zayıfmış tespitinin de hiç bi dayanağı yok, aksine ikili ilişkileri iyi olarak bilinir.
bunlar geride kaldı zaten, benim kızdığım yanlış bilgi verilerek hocaya sallnmasıdır.

laf anlatmak ne zormus arkadas..futbolcu zaten idman yapar baska ne yapicak.acindirmakla ne alakasi var..
aksine gecen sene uc gunde bir mac yapiyoruz diye aglayan senol gunes'di/.
guney amerikali futbolcu okyanusun otesinden geliyor..ya komple izin vermezsin yada iki gunu yolculukla gecen adama biraz musamaha gosterirsin..
sanki hoca isini cok duzgun yapiyorda bir tek futbolcularin iki gun gec gelmesi
sorun oluyor.
o donem bunlar problem olmustu..hatta jaja'nin gonderilme nedenlerinden
biri de budur..
takimlarin yuzde doksani yilbasindan sonra toplaniyor..bizimkiler dalga gecer
gibi 29'una kamp koyuyor..istisnasiz her sene boyle..
senol gunes'in ikili iliskileri burak'la sinirliydi..o da habersiz basip gittigine gore
onun iliskiside tartisilir..
colman-jaja--teofilo-sapara-alanzinho-janko-vittek-brozek kardesler-cech...
evet hocanin iliskileri masallah cok iyi..ozellikle tolga-serkan-mustafa yumlu-olcan-halil..bunlarla masallahi var..su sizmiyor..
her neyse tartismanin sonu yok..kolay gelsin.
(bu arada o sezon konya seker kupa macinda as oyuncular yoktu.kupa macinin ikincisinde de colman yoktu..lig maclarinda
kimse kesik yememis ben yanlis hatirliyormusum..ligde ust uste uc macta yedi puan kaybedilmisti bunu da iyi okumak lazim)..

bestrafer
26.12.2012, 21:29

Her şey tecrübeyle sabit. Trabzonspor'un başında Trabzonlu bir teknik adam olması gerektiğini ben de düşünüyorum. Ama bunun Mikromilliyetçilik ile zerre alakası yok. Yerli ama Trabzon dışından bir hoca geldiğinde yaşananları hatırlasanıza, Ersun Yanal takım iyi gittiği halde inanılmaz eleştirilirdi. Ki benim gözümde Trabzonspor'u belki de Avrupa'da 10 yıl boyunca oynatabilecek bir kadro kurmuştu. Gerek yerli medya, gerek taraftar Ersun Yanal'ın üstüne çok gitti. Samet Aybaba'yla anlaşıldığı zamanı hatırlayın bir de; bula bula bunu mu buldunuz, gidin yurtdışından hoca getirin buraya dendi. Yurdışından hoca getirildi. Adam daha dördüncü maçtan başladı eleştirilmeye. Trabzonspor'un başına bir sürü yabancı teknik direktör gelmiştir, ama hangisi taraftar tarafından sevgiyle anılır?

1- Trabzonspor'da daha önce futbolculuk yapan teknik direktörlere daha çok müsamaha gösteririz.
2- O teknik direktörler takımı çok daha yakından tanır, çünkü ister istemez takip ederler.
3- Yabancı hoca geldiğinde en az 1,5 yıl takımı tanıması gerekir. Bu konuda Lucescu gibi istisnalar elbet ki vardır. Ama zaten Lucescu'nun kalitesini tartışmanın alemi yok.

Demeye çalıştığım şey; Şenol Güneş Trabzonspor için en iyi teknik adamdır. Ki 2011'deki şampiyonluk "Sanıkların üstün gayreti" ile çalınmış olmasaydı, şu anda şu tabloyu yaşamış olmayacaktık. Bunu da düşünün.

Yaşar
26.12.2012, 21:34
O mesajımda Yaşar hocam eleştiremez mi geçiyor pardon anlayamadım ?

Yavşak yazılan mesajı raporlayan sen misin hocam ? Ona göre arayacağım raporlanan mesajları...

Forumda bazılarını mimlediniz ve ne yazarsa batıyor sizlere.
@Deep Blue'nin önceden yaptığı bazı ağır ithamlardan dolayı mimlendiği ve yazdığı herşeyden sonra uyarıldığını görüyorum.
Ben burada tyazılanlar doğrultusunda şunu söyleyebilirim ki; üslupta karşılıklı sorunlar var...
Tek taraflı değil herşey...
Artık ne eleştiri yaparım, ne de birşey yazarım yahu...
Bitti, çoluk çocuğun eline kaldı forum...

Mollasalihoğlu
26.12.2012, 21:39

Karşınızdaki insanlara bu mudur verdiğiniz değer?

artvints
26.12.2012, 21:40
Her şey tecrübeyle sabit. Trabzonspor'un başında Trabzonlu bir teknik adam olması gerektiğini ben de düşünüyorum. Ama bunun Mikromilliyetçilik ile zerre alakası yok. Yerli ama Trabzon dışından bir hoca geldiğinde yaşananları hatırlasanıza, Ersun Yanal takım iyi gittiği halde inanılmaz eleştirilirdi. Ki benim gözümde Trabzonspor'u belki de Avrupa'da 10 yıl boyunca oynatabilecek bir kadro kurmuştu. Gerek yerli medya, gerek taraftar Ersun Yanal'ın üstüne çok gitti. Samet Aybaba'yla anlaşıldığı zamanı hatırlayın bir de; bula bula bunu mu buldunuz, gidin yurtdışından hoca getirin buraya dendi. Yurdışından hoca getirildi. Adam daha dördüncü maçtan başladı eleştirilmeye. Trabzonspor'un başına bir sürü yabancı teknik direktör gelmiştir, ama hangisi taraftar tarafından sevgiyle anılır?

1- Trabzonspor'da daha önce futbolculuk yapan teknik direktörlere daha çok müsamaha gösteririz.
2- O teknik direktörler takımı çok daha yakından tanır, çünkü ister istemez takip ederler.
3- Yabancı hoca geldiğinde en az 1,5 yıl takımı tanıması gerekir. Bu konuda Lucescu gibi istisnalar elbet ki vardır. Ama zaten Lucescu'nun kalitesini tartışmanın alemi yok.

Demeye çalıştığım şey; Şenol Güneş Trabzonspor için en iyi teknik adamdır. Ki 2011'deki şampiyonluk "Sanıkların üstün gayreti" ile çalınmış olmasaydı, şu anda şu tabloyu yaşamış olmayacaktık. Bunu da düşünün.

yani , yoksa şenol hoca dan başka hoca bulamaz trabzonspor demiyoruz.gelen hocayı yine en ağır şekilde eleştiricek kişiler aynı kişiler, şimdi övülen samet aybaba ve ersun yanal ın bu camiada neler yaşadığı belli.bunların hışmına ancak şenol hoca dayanabilir, o yüzden kalsın diyoruz, ekibini iyi kursun yeter.tolunay kafkas ve süleyman hurma isimleri çok olumlu.

Yaşar
26.12.2012, 21:40
Karşınızdaki insanlara bu mudur verdiğiniz değer?

Karşımdaki insanın bana verdii değer kadar değer veririm...
Canberk tarafından kaç defa azarlandık bu forumda....

Mollasalihoğlu
26.12.2012, 21:45
Karşımdaki insanın bana verdii değer kadar değer veririm...
Canberk tarafından kaç defa azarlandık bu forumda....

Dediklerinize katılmasam da, bunu daha adil olduğunuz bir forum yöneticisi ya da yönetim kurulu üyesi'ne bildirseydiniz keşke.. Daha çözüm odaklı olurdu..

cakalkerem
26.12.2012, 21:47
hoca kalacaksa elini taşın altına soksun...ya istediklerimi alırsınız desin ya ben yokum.....yönetimin yaptığı transferleri oynatmayacaksa neden bu kadar para veriliyor bir seferde hocanın istediklerini alsınlar

Sefa Murat Dokuz
26.12.2012, 21:54
Senol Hoca'nin adamligini ilkelerini birakin Trabzonu Turkiyeye ders olur. Bu ulkenin politacilari spor yazarlari... hatta %90'i cunku memlekettin %90i isini ahlakli duzgun ilkeli yapmayan duzenbazlardan olusuyor. Bu millete fazla boyle adamlar onlar gibi hint cakal kurt olmalisin onlarin yedigi bala parmak sokmadan sana dusen kisma eyvallah diyeceksin./
Senol Hocanin degerini anlamayanlara cevap vermeye degmez.

Senol Gunes giderse sikeci sirketinin (Siyaset TFF FB ) son amaci da basariya ulasir. Onlar ancak ve ancak kendileri gibi namussuzlar bu piyada oldugu zaman rahat olurlar.

Ergin Varlibas
26.12.2012, 22:25
Futbol bilginleri:
Bordo-mavili ekipte Glowacki ve Pavel-Piotr Brozek kardeşlerin gönderilmesinden sonra tek Polonyalı olarak kalan Adrian, "Büyük başarılar yaşamadan hiçbir yere gitmem" dedi. Adrian, Şenel Güneş'in kendisini doğru zamanda oynattığını belirterek, "Belki daha önce takıma girseydim, daha da geri gidebilirdim. Bence zamanlama iyi oldu" diye konuştu.

Canberk
26.12.2012, 22:33
Forumda bazılarını mimlediniz ve ne yazarsa batıyor sizlere.
@Deep Blue'nin önceden yaptığı bazı ağır ithamlardan dolayı mimlendiği ve yazdığı herşeyden sonra uyarıldığını görüyorum.
Ben burada tyazılanlar doğrultusunda şunu söyleyebilirim ki; üslupta karşılıklı sorunlar var...
Tek taraflı değil herşey...

Forumda herhangi birinin mimlenme gibi bir durumu yok.Ben bilmiyorum siz nereden biliyorsunuz bunu ?
@Deep Blue'nin hiçbir şeyini bilmiyorsunuz.Ben biliyorum ama olayı duygusallaştırmamak adına bundan yola çıkarak müdahale etmiyorum.
Üslupta KARŞILIKLI sorunlar olduğunun farkındaysanız bu kısmı uzatmıyorum.
Bu şekilde sitem etmenize anlam veremiyorum.Direkt muhatabıyla konuşularak çözülebilecek bir mevzudan bahsediyoruz.
Son kısma da gelecek olursak, buna cidden yorum yapmak istemiyorum ben :rolleyes:

HH_52
26.12.2012, 22:36
Şenol Güneş bu zamana kadar ne zaman iyi bir takım kurmuşki??? Bana gösterin bende kusura bakmayın diye sesimi çıkarmayayım. Ne zaman???

Ergin Varlibas
26.12.2012, 22:45
Şenol Güneş bu zamana kadar ne zaman iyi bir takım kurmuşki??? Bana gösterin bende kusura bakmayın diye sesimi çıkarmayayım. Ne zaman???

Trabzon en son ne zaman sampiyon oldu sende bunu soyle bana ?????? Ne zaman ??????

(soru isaretlerini anladinmi)

Mollasalihoğlu
26.12.2012, 23:04
Trabzon en son ne zaman sampiyon oldu sende bunu soyle bana ?????? Ne zaman ??????

Müzede kupa var mı? :p

farozlufatih61
26.12.2012, 23:23
Müzede kupa var mı? :p

Güzel bir soru cevabınıda senden alalım var mı?

HH_52

Ne zaman mı????

1984 yılında mı? O zaman senin Teknik Direktörün kaleciydi. Hatan var.

http://b1212.hizliresim.com/14/u/hb8nw.jpg

Hem ben senin ne demek istediğini anladım. Sen benimle futbolu bir zahmet konuşma. Sen futboldan anlamıyorsun. Kusura bakma ama birisi gerçekleri söylemesi lazım.

2010-11 sezonun kadrosu Şenol Güneşin değil Ersun Yanalın eseridir. Utanmadan adamın hakkını yiyorsunuz. Yazıklar olsun!!!

canna52

şenol güneşle şampiyon olduk ama o kadrodan eser kalmadı ve yeni bir yapılanmaya gitmek lazım. bu işi yapamayacak kişi açık net şenol güneştir. transfere karışmayan birisi kendi sistemini falan kuramaz.

Mollasalihoğlu
26.12.2012, 23:25
Güzel bir soru cevabınıda senden alalım var mı?

Bu soruyu gerçek manada sorduğum gün beni kaale almayı bırakın ;)

alper*
26.12.2012, 23:30
Trabzonspor'u bitiren 3 puanlı sistem olmuş yahu :) Şu son puan durumuna bakınca bile görünüyor. Takım bugün şimdeden yediği golden azını kalesinde görüp şampiyon olmuş. Atılan goller genelde 30-40 arası. Beraberlikler genelde 10+. Demek eski sistemde hücum fazla düşünülmüyordu. :)

HH_52
26.12.2012, 23:31

cevabı 1984

buyrun isbatı......:D:D:D

http://b1212.hizliresim.com/14/u/hb8yc.jpg

Ilelioglu
26.12.2012, 23:35
2010-11 sezonun kadrosu Şenol Güneşin değil Ersun Yanalın eseridir. Utanmadan adamın hakkını yiyorsunuz. Yazıklar olsun!!!

Ersun Yanal'in kadrosu 3 yil sonra Sampiyon oldu, kaldi ki o Sampiyon yapmadi, Senol Hoca kadrosunu gecen yil kurdu. Onada 3 yil taninmali o halde.

..

canna52
26.12.2012, 23:38
Ersun Yanal'in kadrosu 3 yil sonra Sampiyon oldu, kaldi ki o Sampiyon yapmadi, Senol Hoca kadrosunu gecen yil kurdu. Onada 3 yil taninmali o halde.

..

transfere karışmayan şenol güneş mi kendi kadrosunu kurmuş.. güldürmeyin adamı

ne koyarsalar önüne onu yiyor, menajer listesinden seçmece usulü

HH_52
26.12.2012, 23:40
transfere karışmayan şenol güneş mi kendi kadrosunu kurmuş.. güldürmeyin adamı

ne koyarsalar önüne onu yiyor, menajer listesinden seçmece usulü

Doğru Thomas Jun, Brozek kardeşler, onun eserleri...

Ergin Varlibas
26.12.2012, 23:42
Haha gulsemmi aglasammi su cevaplara. Ben en iyisi okumaya devam edeyim. Siz yiyin birbirinizi okumasi zevkli oluyor.

Korkunc olan seyde futbol bildiginize kendinizi inandirmis olmaniz. Cok korkunc

canna52
26.12.2012, 23:51
Haha gulsemmi aglasammi su cevaplara. Ben en iyisi okumaya devam edeyim. Siz yiyin birbirinizi okumasi zevkli oluyor.

Korkunc olan seyde futbol bildiginize kendinizi inandirmis olmaniz. Cok korkunc

transfere karışmayan bir hocanın kendi sistemini oturtabileceğini düşünmekten daha korkunç değil merak etme.

jankoyu alıp sistemime uymuyor diyen de ben değilim herhalde..

seyduna_efil
26.12.2012, 23:58
Son 19 yılın en az gol atılmış sezonunu yaşadık..
Eskişehir'e evimizde ilk kez yenildik
Bursa'ya evimizde ilk kez yenildik
Deplasmanda ibb ye ilk kez yenildik
Kazandığımız derbi yok
İğrenç futbol oynuyoruz

Ve Şenol Güneş başarılı öyle mi???
Hani bize at gözlüğü takıyorsunuz diyenler var ya onlar bu gözlüğün uzay versiyonunu kullanıyorlar..

Ergin Varlibas
27.12.2012, 00:49
transfere karışmayan bir hocanın kendi sistemini oturtabileceğini düşünmekten daha korkunç değil merak etme.

jankoyu alıp sistemime uymuyor diyen de ben değilim herhalde..

transfere karismiyormu ? jankoyumu aliyor? hangisi ?

seyduna_efil
27.12.2012, 00:58
transfere karismiyormu ? jankoyumu aliyor? hangisi ?

N'doye transferini veto edip,Sivasspor'lu Enaramo yu talep eden,
Janko yü sırf Giray Bulak aldığı için yedek soyunduran biri desem,

sen yine de Şenol Hoca yı gözün kapalı savunmaya devam edersin bence...

DEEP BLUE
27.12.2012, 07:06
Forumda herhangi birinin mimlenme gibi bir durumu yok.Ben bilmiyorum siz nereden biliyorsunuz bunu ?
@Deep Blue'nin hiçbir şeyini bilmiyorsunuz.Ben biliyorum ama olayı duygusallaştırmamak adına bundan yola çıkarak müdahale etmiyorum.
Üslupta KARŞILIKLI sorunlar olduğunun farkındaysanız bu kısmı uzatmıyorum.
Bu şekilde sitem etmenize anlam veremiyorum.Direkt muhatabıyla konuşularak çözülebilecek bir mevzudan bahsediyoruz.
Son kısma da gelecek olursak, buna cidden yorum yapmak istemiyorum ben :rolleyes:
Bu forumda ister üye, ister yönetici olsun, hakkımda bir şey bilip de bu sayfada açıklamayan namerttir.

Siz DEEP BLUE nickli kişinin aslında kim olduğunu bilmiyorsunuz diyerek, insanların kafasında, neredeyse namusum ve haysiyetim için soru işareti bırakacak tuhaf şeyler yazan tüm forum yöneticilerine tekrar hodri meydan! Ne biliyorsanız yazın burada, belaltı vurmayın, delikanlı olun!

Evet Canberk isimli yönetici, son sözüm sana. Bildiğini söylemeyen namerttir! Yapacagın ifşaa üzerine, hesabını veremeyen ise namert oğlu namerttir! Bekliyorum, bildiğin ne varsa yaz! On gram yüreğin varsa!

Adem Erdoğan
27.12.2012, 08:43
Son 19 yılın en az gol atılmış sezonunu yaşadık..
Eskişehir'e evimizde ilk kez yenildik
Bursa'ya evimizde ilk kez yenildik
Deplasmanda ibb ye ilk kez yenildik
Kazandığımız derbi yok
İğrenç futbol oynuyoruz

Ve Şenol Güneş başarılı öyle mi???
Hani bize at gözlüğü takıyorsunuz diyenler var ya onlar bu gözlüğün uzay versiyonunu kullanıyorlar..

Bu sezon başarısız, genel olarak başarılı.

Ayrıca bu sezon için başarılıdır diyen görmedim.

alper*
27.12.2012, 08:47
Tolunay hoca yanına gelirse Şenol hocanın kalmasını isterim. En büyük eksiklik iyi bir yardımcı ve transferde yol gösterecek birileri :)

Adem Erdoğan
27.12.2012, 08:51
Tolunay hoca yanına gelirse Şenol hocanın kalmasını isterim. En büyük eksiklik iyi bir yardımcı ve transferde yol gösterecek birileri :)

Nevzat başgan çıkıp "teknik gadromuz yederli" demezse. :)

Şaka bir yana Tolunay Kafkas bu camianın içinde herhangi bir yerlerde bulunması gereken bir isim. Giray Bulak gibi nüfus kağıdında sözde değil Tolunay hoca gibi özde özevlatlara ihtiyacımız var.

Faik Yılmaz
27.12.2012, 08:52
Trabzonspor'u bitiren 3 puanlı sistem olmuş yahu :) Şu son puan durumuna bakınca bile görünüyor. Takım bugün şimdeden yediği golden azını kalesinde görüp şampiyon olmuş. Atılan goller genelde 30-40 arası. Beraberlikler genelde 10+. Demek eski sistemde hücum fazla düşünülmüyordu. :)

Hücum fazla düşünülmüyordu değilde defansa daha fazla önem veriliyordu öyle diyelim...... :) :)

Peki ilk yarısında 5 mağlubiyetle kapadığımız herhangi bir sezonda şampiyon olabilmiş miyiz asıl önemli olanı bu.....

alper*
27.12.2012, 09:04
Nevzat başgan çıkıp "teknik gadromuz yederli" demezse. :)

Şaka bir yana Tolunay Kafkas bu camianın içinde herhangi bir yerlerde bulunması gereken bir isim. Giray Bulak gibi nüfus kağıdında sözde değil Tolunay hoca gibi özde özevlatlara ihtiyacımız var.
Yedersiz ama işte :) 3 tekerli son model Ferrari gibiyiz :)

Süleyman50
27.12.2012, 09:39
inşallah 2. devre ideal bir 11 oluşturabiliriz...

ErtuGrul
27.12.2012, 09:55
Her transfer döneminde;" hocamız bu sefer olaya müdahele edecek." diye ümit ettiğim bir döneme daha geldik...İnşallah hocamız " ben şu oyuncuları istiyorum, oyun sistemime bu oyuncular uyar,eğer istediğim oyuncular alınmaz ise başarıyı yakalayamayız , takımı şampiyon yapamaz isem kendimi başarılı saymam,taraftar benden haklı olarak şampiyonluk bekliyor, istediğim oyuncuları alıp şampiyon olmamı istiyorsanız devam ederim, aksi halde camiadaki saygın ismimin sizin gibi çapsız yöneticiler yüzünden zarar görmesinin önüne geçmek için, çok sevdiğim Trabzonspor'a taraftar olarak hizmet edeceğim."...Diyebileceği bir transfer döneminin olmasını çok isterdim...

Faik Yılmaz
27.12.2012, 09:59
Başkan Şener konuşuyor.....

Sapara , Cech , Vittek , Barış satılacak....

Alperin devre arası alınması mümkün değil ( menejeri Burakın menejeri imiş... )

Ve oyuncu almayıda çok düşünmüyoruz diyor....

Hal böyle iken nasıl düzelecek bu takım çok merak ediyorum....

Sadri Şener konuşmasının hiç bir yerinde Şenol Hoca bunu istedi demiyor....Zaten hocamızında böyle bir derdi yok...

neyse siz güzel şeyler olacağını ümit etmeye geçmiş başarılarımızla övünmeye devam edin.....

Ha bu arada bu kadarcık borç olurmu dediğiniz borç varya Başkanımız o borçtan korkuyorum dei ilk sefer...

E gelir gider dengesi bozulunca tabiki korkacak....

ah ne diyim ben size ne desem boş.....

illa testi kırılacak transfer yapamaz hale geliceğizde öyle inanacaksınız bir çok şeyin kötü gittiğine....

Burçin Aydoğdu
27.12.2012, 10:31
Kupamız, oyuncularımız çalınmasaydı da hocanın 2011'de kurduğu sistem üzerinden devam edebilseydik ne olurdu? İşlenmiş bir ekibi ideal 11'e dönüştürmek başka sıfırdan takım oluşturmak başka. Onun için, Trabzonspor'a atılan kazık çifte kazıktır.

Burçin Aydoğdu
27.12.2012, 10:33
Bu sene muhtemelen hocayı göreceğimiz son senedir. Kıymetini bilelim.

Yönetici olmaz. Hem o istemez hem ondan talep edilmez. Fakat Türkiye milletvekilliği yakışır Şenol Güneş'e. Hakan Şükür milletvekili oluyorsa Şenol Güneş'in spor bakanı olması lazım.

Murat'
27.12.2012, 10:41
Yabancılar geç gelse bu defa 'takımda disiplin yok, ne biçim hoca bu..' denecekti belki de.

Bence denmezdi yani denmemeli.Birçpk defa uzun uçak seyahatları yaptığım.16-17 saat uçak yolculuu adamı tek kelimeyle bitiriyor o yüzden söyledim.Ayrıca bunun bir de saat farkı var.İki gün daha izin verse sıkıntı olmazdı Güney Amerikalı oyunculara.Bunu takımdaki herkes ve taraftar anlayışla karşılayabilirdi.

burrows
27.12.2012, 10:50
Kupamız, oyuncularımız çalınmasaydı da hocanın 2011'de kurduğu sistem üzerinden devam edebilseydik ne olurdu? İşlenmiş bir ekibi ideal 11'e dönüştürmek başka sıfırdan takım oluşturmak başka. Onun için, Trabzonspor'a atılan kazık çifte kazıktır.

2011 de bir sistem falan kurmadi..7-8 tane ust duzey futbolcunun bir araya gelmesiyle basari elde edildi..hocanin payi tabii ki vardir ama oyle muhtesem
bir sistemin sonucu olmadi..kaldi ki o sezon ikinci yaridaki
maclarin yuzde doksanini ite kaka aldik..takim o donemde zorlanarak mac
aliyordu..
trabzonspor'un elinde 8 tane milli duzeyde futbolcu olmadigi surece
senol gunes'i hoca olarak tutmak intihardir..
sifirdan kadro kurmak-kisitli kadrolarla birseyler yapmak senol gunes'in kapasitesini
asiyor.bunu da her seferinde goruyoruz..ama nedense
halen daha akillanmadik..
2011de sapkadan tavsan cikaran hoca degil basta egemen+onur+selcuk+jaja gibi futbolculardi..

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
27.12.2012, 11:02
2011 de bir sistem falan kurmadi..7-8 tane ust duzey futbolcunun bir araya gelmesiyle basari elde edildi..hocanin payi tabii ki vardir ama oyle muhtesem
bir sistemin sonucu olmadi..kaldi ki o sezon ikinci yaridaki
maclarin yuzde doksanini ite kaka aldik..takim o donemde zorlanarak mac
aliyordu..
trabzonspor'un elinde 8 tane milli duzeyde futbolcu olmadigi surece
senol gunes'i hoca olarak tutmak intihardir..
sifirdan kadro kurmak-kisitli kadrolarla birseyler yapmak senol gunes'in kapasitesini
asiyor.bunu da her seferinde goruyoruz..ama nedense
halen daha akillanmadik..
2011de sapkadan tavsan cikaran hoca degil basta egemen+onur+selcuk+jaja gibi futbolculardi..

Katılmıyorum.
Güneş geldiği dönemde o milli oyuncuların çoğu milli değildi zaten.
Seçuk, Giray, Egemen, Onur, Tolga, Baytar, Burak hatta Ceyhun bile milli forma ile tanıştı onun döneminde.
Formsuz olduğu iddia edieln 2. devrede de neredeyse ilk devredeki kadar puan alındı.

Ayrıca Güneş için 8 milli oyuncu yetiyorsa;

1-Onur, 2-Tolga, 3-Bamba, 4-Zokora, 5-Giray, 6-Sapara, 7-Cech, 8-Adrian, 9-Olcan, 10-Volkan, 11-Halil

diğerlerini sayamayacağım.

Yani 11 Milli oyuncu var demektir.

2011'in şapka çıkaranları egemen+onur+selcuk+jaja demişsiniz.

Egemen'in yerinde Bamba oynuyor bence yeterli, hatta daha iyi..

Onur halen takımda zaten, Selçuk'un yerinde bugün Soner ve Adrian oynayacak;

Bir Jaja mıydı yani bizi şampiyon eden;
Bu adam bu kadar mahir de neden Arabistan'da bile tutunamadı, kiralık olarak anavatanına şutlandı.

Jaja muhteşem bir yetenek ama Engin Baytar kadar futbola katkısı.
Ne zaman patlayacağı belli olmayan bombayla seyahat etmek gibi Jaja gibi oyunculara güvenip takım kurmak.

Bence hakkını yiyorsunuz Güneş'in...

Mollasalihoğlu
27.12.2012, 11:04

Sen ne kadar anlatırsan anlat, karşındakinin anlayacağı (anlamak isteyeceği) kadar anlatıyorsun abicim.

cakalkerem
27.12.2012, 11:06
Kaleciden Hoca olmaz diyoruz hala devam diyorsunuz....Attığımız gol sayısından belli.Bir kaleci gol yememeyi düşünür...Ona göre kadro çıkartır...Biz kaç maç 2 li forvet oynadık.Hoca'nın Halil sevdası bitmeden forvet çıkartıp orta saha alırken, 2 dev forveti 18 kişilik kadroya dahi almadan, aldığı Emre'yi 92.50 de oyuna alan bir zihniyetten ne beklenir ki.....Sorarım size

Fatih Öztürk
27.12.2012, 11:09
Jaja Arabistanda yada ülkesinde iyi işler çıkaramamış ama bizden önce Ukranyadaki takımında harika işlere imza attı. bizde yanılmıyorsam ligin 8.haftasından itibaren forma giymeye başladı 12-13 gol 3-5 asist yaptı.Jaja benim Trabzonsporda 25 senedir gördüğüm en yetenekli bir o kadarda akıl dolu hareketleriyle maç kazandıran başlı başına futbolcudur.onun yerini 10-15 tane Adrian olsa dolduramaz.çok kısa zamanda bu kadar harika iş çıkaran başka bir oyuncumuz daha vardı.Polonyalı Szymek.

cakalkerem
27.12.2012, 11:11
2011 yılı bir rüzgardı geldi geçti hala oralarda takılıp kalmak bizi daha da dibe vuruyor....

Giden oyuncuların yeri dolar sorun değil Egemen ne yapmış şimdi nere de BAmba gayet iyiydi sakatlanan kadar(ne sakatlığıysa bu onuda merak ediyorum)
Soner Sakat nasıl sakatlandı
Colman sakat hayret
Yasin nerede
Janko nerede
Vittek nerede?
Volkan nerede?
Ferhat nerede?
Cech nerede?

Bu adamlar nerede arkadaşlar?

Bana bunu açıklasınlar....

Bir takımda bu kadar sakatlık varsa bir yerlerde sıkıntı vardır demek.....Ya iyi idman yapmıyorlar ya kondisyonerde hata yada oyuncu kendine bakmıyordur......Ne diyeyim ben şimdi

Faik Yılmaz
27.12.2012, 11:12

1-Onur, 2-Tolga, 3-Bamba, 4-Zokora, 5-Giray, 6-Sapara, 7-Cech, 8-Adrian, 9-Olcan, 10-Volkan, 11-Halil

..

2010-2011 sezonunda ilk yarısı sonunda 42 puan topladık...

2012-2013 sezonunda ( yani bu sezon ) 24 puan topladık.....

Kadrosunda 11 tane milli oyuncu barındıran bir hoca 2 yıl öncesinin tam 18 puan gerisindeyse ( liderden 9 puan , antalyadan 6 puan ) bunda suç kimin peki....

yani sizinde yazdığınız gibi kadro fena değil ama Şenol Güneş oy-na-ta-mı-yor...

istikrar diyorsanız yukarıdaki kadrodaki 11 oyuncunun 10 tanesi geçen senede bizdeydi zaten....

ama 1,5 sezondur hala sistemimiz yok...
çekirdek kadromuz yok....
puanımız yok...
hiç bir şeyimiz yok.....

Mollasalihoğlu
27.12.2012, 11:15
Jaja bizden sonra ne hallere düşmüş.
Teofilo 8. takımına gidiyor herhalde.
Egemen fb de yedek.
Cale futbolu bırakacak nerdeyse.

Bu adamlar nasıl oynuyordu bizdeyken? Haaa Ersun'un kadrosu hesaaaabı.

cakalkerem
27.12.2012, 11:18
Yahu kaç tane maça aynı kadro ile çıkmışız merak ediyorum.....Bir maç kurtarıcı olarak oyuna sokulan Volkan 5 maç kadroya alınmıyor, gönderileceklerin başında olan Sapara 3 1 maç harika oynuyor daha sonra 5 maç ortalıklarda yok. Yasin bir var bir yok, Janko'ya zaten birşey demeyeceğim hoca takmış durumda, Henrique oynatılmıyor, Vittek kadroda ama sahaya çıkamıyor, Emre yedek beklemekten paslandı,ferhat artık ayar tutmuyor, Zeki oynatıldı daha sonra hiçbir maçta sahaya sürülmedi(genç yeteneklerimizi kazanalım), colman 1 maç oynadı sakat denildi uzun süre ortalıklarda yok, zokoro 2 gün geç geldi kadroya alınmadı kaç maç, daha ne sayayaım yahu aklıma bu kadarı geliyor....

Faik Yılmaz
27.12.2012, 11:18
Şenol Güneş:Kesinlikle karşı olmama rağmen en fazla yabancı oyuncuya sahip olan takımız....

Bunu bende söylüyorum......Ama bende bir şey yapamıyorum.... Sizce Şenol Hocanın benden bir farkı olması gerekmiyormu ? hoca olarak.....

burrows
27.12.2012, 11:22
Katılmıyorum.
Güneş geldiği dönemde o milli oyuncuların çoğu milli değildi zaten.
Seçuk, Giray, Egemen, Onur, Tolga, Baytar, Burak hatta Ceyhun bile milli forma ile tanıştı onun döneminde.
Formsuz olduğu iddia edieln 2. devrede de neredeyse ilk devredeki kadar puan alındı.

2011'in şapka çıkaranları egemen+onur+selcuk+jaja demişsiniz.

Egemen'in yerinde Bamba oynuyor bence yeterli, hatta daha iyi..

Onur halen takımda zaten, Selçuk'un yerinde bugün Soner ve Adrian oynayacak;

Bir Jaja mıydı yani bizi şampiyon eden;
Bu adam bu kadar mahir de neden Arabistan'da bile tutunamadı, kiralık olarak anavatanına şutlandı.

Jaja muhteşem bir yetenek ama Engin Baytar kadar futbola katkısı.
Ne zaman patlayacağı belli olmayan bombayla seyahat etmek gibi Jaja gibi oyunculara güvenip takım kurmak.

Bence hakkını yiyorsunuz Güneş'in...
milli secmeleri nasil yaptiklarini biliyoruz..trabzonda oynarken kimse kolay kolay
milli takima cagrilmiyor..en azindan duzenli bir sekilde..
egemen+selcuk+jaja o donemin rakipsiz oyunculariydi..hatta selcuk dedigimiz
adam cinconu tek basina sampiyon yapti..
jaja'ya gelirsek arabistani bosver hocam bu adam sotadan sonra
gordugumuz en kaliteli ve en verimli yabanciydi..kiymeti bilinmedi..
bu futbolcular gittikten sonra dagilmamiz 2011deki basarinin kaynaginin
bunlar oldugunu gosteriyor..
bende kadronun cok cok kalitesiz oldugunu dusunmuyorum zaten surekli senol
gunesi elestirmemizin nedenide bu..
her tarafa yaziyorum 28 kisilik futbolcu kadrosunda nasil oluyorda 3-5 kisi disinda herkes kariyerlerinin en kotu sezonunu geciriyor..
sapara-cech-olcan-halil-volkan..bunlarin form durumlarina bakmak lazim..
10.haftadan sonra forma bulabilen adrian'da dahil..
su anda onur-bamba-giray biraz da adrian disinda dogru duzgun oynayan
futbolcu yok..bunun sorumlusuda belli..
o donem yapilanmamizin ucuncu senesiydi..ondan sonra senol hoca
takimi yeniden kuracak dendi..essek yukuyle para harcandi..
aradan bir bucuk sene gecti takimin yarisi gonderilmeye caliliyor..
bu nasil oluyor hic dusundunuz mu?biz senol gunesin degil senol gunes trabzonspor'un hakkini yiyor..
cincon toplama takimla ilk senesinde sampiyon oldu..antalya toplama
takimla bu sene ligi domine ediyor..besiktas desen oyle..canina yandigimin
ulkesinde bir tek bizim filozofun takiminin zamana ihtiyaci var..

Fatih Öztürk
27.12.2012, 11:23
Jaja bizden sonra ne hallere düşmüş.
Teofilo 8. takımına gidiyor herhalde.
Egemen fb de yedek.
Cale futbolu bırakacak nerdeyse.

Bu adamlar nasıl oynuyordu bizdeyken? Haaa Ersun'un kadrosu hesaaaabı.

Gittikleri takımların hepsinin durumu bizden iyidir.bide bizim takımın haline bak.6 galibiyet almışız 3 tanesi lige yeni yükselen takımlara karşı.o örnekleri verirken Umut,Burak,Selçuk,Engin oynadıkları takımı şampiyonluğa götürüyor bunuda yazsaydın ya.

Faik Yılmaz
27.12.2012, 11:33
Yahu Şenol Güneş diyorki....

transferlerle benim uzaktan yakından alakam yok.....

Böyle bir ortamda nasıl başarı bekliyorsunuz anlamıyorum.....

Hocayı kendi yönetimi takmıyor oyuncularmı takacakda oynayacak...

Klüp " eşeği saldım çayıra Mevlam onu kayıra " mantığıyla yürütülüyor....

Birilerine arpalık yapıyor herkes 3-5 ne koparırırm derdie düşmüş...

yok biz 30 sene önce kaleci iken müthiştide , 10 sene önce dünya kupasını kazandırdıydıda.... diyoruz...

hayal kurmayalım bu zihniyetle başarı gelmez sadece borçlarımız katlanarak artar....

acı ama gerçek bu...

Mollasalihoğlu
27.12.2012, 11:37
Gittikleri takımların hepsinin durumu bizden iyidir.bide bizim takımın haline bak.6 galibiyet almışız 3 tanesi lige yeni yükselen takımlara karşı.o örnekleri verirken Umut,Burak,Selçuk,Engin oynadıkları takımı şampiyonluğa götürüyor bunuda yazsaydın ya.

Umut, Burak, Selçuk, Engin bizde de iyiydi, orada da iyiler. Fatih Terim sayesinde mi daha iyi oldular?

Burak Sahin
27.12.2012, 11:38
Hocamiz Giray Bulakdan bosalan göreve Sadi Tekelioglunu önermis:) sasirmadim kendi tayfasindan bir adam yine, kendi arkadaslarini düsündügü kadar Trabzonsporu düsünmüyor...

Mollasalihoğlu
27.12.2012, 11:40
Hocamiz Giray Bulakdan bosalan göreve Sadi Tekelioglunu önermis:) sasirmadim kendi tayfasindan bir adam yine, kendi arkadaslarini düsündügü kadar Trabzonsporu düsünmüyor...

Kim diyor bunu?

Faik Yılmaz
27.12.2012, 11:41
Giray Bulaktan boşalan koltuğa Sadi Tekelioğlunu öneren bir kişi bu takımı değil arkadaşlarının iyiliğini düşünen kişidir....

Adı isterse Şenol Güneş olsun....

Mollasalihoğlu
27.12.2012, 11:42
Şenol Güneş :"Başkan tarafından, Alınmasın denmesine rağmen alınan, bırakılmasın denmesine rağmen bırakılan çok oyuncu vardır. Bu Realite"

Burak Sahin
27.12.2012, 11:42
Kim diyor bunu?

Duyum;)

Mollasalihoğlu
27.12.2012, 11:43
Duyum;)

Asparagas yani şık olmayan hali ile :)

Fatih Öztürk
27.12.2012, 11:44
Umut, Burak, Selçuk, Engin bizde de iyiydi, orada da iyiler. Fatih Terim sayesinde mi daha iyi oldular?

Cale,Egemen,Jaja,Teofilo Şenol hocadan önce daha iyiydiler ama işte demekki hocanın sihirli değneği ters tepmiş bu oyunculara!

Burak Sahin
Eyvallah hocamiz iyi konusuyor tespitleri gercekten yerinde ama cözüm adina bir tesebbüsünü gören varmi????

Mollasalihoğlu
Cale,Egemen,Jaja,Teofilo Şenol hocadan önce daha iyiydiler ama işte demekki hocanın sihirli değneği ters tepmiş bu oyunculara!

Bir dediğiniz öbürü ile tutmuyor.

Cale,Egemen,Jaja,Teofilo hocadan önce iyiydiler, hoca ile 2011'de şampiyon oldular.. Konuyu nerden nereye götürüyorsunuz haklı çıkmak adına?

Burak Sahin
27.12.2012, 11:46
Asparagas yani şık olmayan hali ile :)

Tanju Eren ‏@tanjueren
Mesela Güneş, Genel Menajerlik için Giray Bulak'tan sonra Sadi Tekelioğlu'yu öneriyor... Sonra diyor ki, 'Sistemimiz yok'. E olmaz Hocam.
Kapat Yanıtla Retweetle Favorilere ekle

Sen daha iyi tanirsin yazan sahsi....

Fatih Öztürk
27.12.2012, 11:47
Bir dediğiniz öbürü ile tutmuyor.

Cale,Egemen,Jaja,Teofilo hocadan önce iyiydiler, hoca ile 2011'de şampiyon oldular.. Konuyu nerden nereye götürüyorsunuz haklı çıkmak adına?

Ben haklı çıkmak adına değil,sizin az önce bu oyuncuları gittilerde neredeler,kadroya bile giremiyorlar demiştiniz ya bende buna istinaden yazdım.ama demekki sadece sizin verdiğiniz örnekler tutmuyor.

Semra
27.12.2012, 11:48
Hoca biraz evvel Bmn'den bahsetti, saha iciyle ugrasmiyorlarr,
Kitap yaziyorlar, kutuphane kuruyorlar...

Faik Yılmaz
27.12.2012, 11:49
Şenol Güneş Giray Bulakıda önerdiyse yanlış yapmıştır, Sadi Tekelioğlunuda önerdiyse yanlış yapmıştır....

Bu isimlerin bu takımda yer yok....

Mollasalihoğlu
27.12.2012, 12:00
Tanju Eren ‏@tanjueren
Mesela Güneş, Genel Menajerlik için Giray Bulak'tan sonra Sadi Tekelioğlu'yu öneriyor... Sonra diyor ki, 'Sistemimiz yok'. E olmaz Hocam.
Kapat Yanıtla Retweetle Favorilere ekle

Sen daha iyi tanirsin yazan sahsi....

İsmen biliyorum.. Her dediği, duyduğu doğru olacak diye bir kaide yok. Var mı? Kendisi bile haberlerin nasıl olduğunu farketmiş bak aşağıdaki iki tweetinde.

Tanju Eren ‏@tanjueren
Daha dün Sadri Şener, ilk hedef Eren Derdiyok diyordu... Burası da böyle bir camia lanet olsun ki.

16 sa Tanju Eren ‏@tanjueren
Kuzey Ekspres'in haberine göre Eren Derdiyok ve Alper'in toplam 60 trilyon olduğu için Nevzat Şakar veto etmiş.

Ben haklı çıkmak adına değil,sizin az önce bu oyuncuları gittilerde neredeler,kadroya bile giremiyorlar demiştiniz ya bende buna istinaden yazdım.ama demekki sadece sizin verdiğiniz örnekler tutmuyor.

Adamlar kötü demek maksadı ile yazmadım onu, teknik direktör de önemli olabiliyor demek ki.. Jaja konusunda en çok hocaya salladık, hocadan sonra hangi TD kadrosunda estirmiş Jaja? Teofilo en iyisiydi, o da dağıttı.. Egemen BJK'de çok iyiydi bence, fb de ne oldu?

Özet; bir adam her yerde, her sezon aynı oyunu oynayacak diye bir kural yok.. İyi oynadığı her yerde hocaya mâl etmek yanlış, kötü oynayan her oyuncuyu hocaya mâl etmemek gerektiği gibi.

Yiğit Gayretli
27.12.2012, 12:08
Metin Mso ‏@metinmso
ŞENOL GÜNEŞ: Mesela dün ilk defa ben bir şeye katıldım, hiçbir panele katılmıyordum, bizim taraftar grubu var http://bordomavi.net diye,+

Metin Mso ‏@metinmso
ŞENOL GÜNEŞ: + kitap çıkarıyorlar, kütüphane yapıyorlar, okul yapıyorlar, sosyal aktivitelerin hepsine katılıyorlar. Ve hiç saha içine +

Metin Mso ‏@metinmso
ŞENOL GÜNEŞ: + bakmıyorlar. Yani saha içindeki olumsuzluktan ya da olumlu durumdan etkilenmiyorlar. Kulübün görevlisi gibi çalışıyorlar.

DEEP BLUE
27.12.2012, 12:33
Hah, tamam... Birşeyler yerine oturmaya başladı... Aynen tahmin ettiğim gibi... Hoca daha yürekli çıktı itiraf konusunda...

Zafer Fidan
27.12.2012, 13:06
Hep ayni kisiler bu külübün icinde. Dolasim gibi birsey. Bir sene teknik direktör olurlar, öbür senesi menejer, ondan sonra alt yapi görevlisi, vs vs vs.. Birbirlerini'de koruyorlar, öneriyorlar ve göreve getiriyorlar. Iyi bir sistem oturtmuslar, ömür boyu bu külübün paralarini yemek. Ne güzel.

Mollasalihoğlu
27.12.2012, 13:15
6 dk Maraton.com.tr ‏@Maraton_com_tr
Samet Aybaba : Taraftarlar Şenol hocayı çok eleştiriyor ama Trabzonspor’da hocalık yapacak en iyi insandır.

5 dk Maraton.com.tr ‏@Maraton_com_tr
Samet Aybaba : Trabzon’da kötü birşey oldu mu hemen hocalar sorgulanıyor. Trabzon’dan yetişmiş ve Trabzonspor’u tanıyan bir insandır.

Samet Aybaba : Trabzon sınırları dışında başka bir hoca gelse Şenol Güneş’in sadece hocalık kısmını yapabilir.

Maraton.com.tr ‏@Maraton_com_tr
Samet Aybaba : Bu yüzden Şenol hocamız Trabzonspor için büyük şans.

Yiğit Gayretli
27.12.2012, 13:24
Helal olsun Samet Aybaba'ya. Becerip de anlatamadığımızı anlatmış.

Serdær
27.12.2012, 13:32
Şenol Güneş ; Fatih Tekke ve Hami Mandıralı yardımcı antrenörlüğe düşünüyor.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
27.12.2012, 14:09

Mandıralı konusunda çok emin değilim ama Tekke'nin takım ruhu konusunda etkisi olacağını düşünüyorum.

canna52
27.12.2012, 14:12
Şenol Güneş :"Başkan tarafından, Alınmasın denmesine rağmen alınan, bırakılmasın denmesine rağmen bırakılan çok oyuncu vardır. Bu Realite"

bir hoca hem bunu söyleyip hem de koltuğunda oturmaya devam ediyorsa biraz olsun yüzü kızarmalı, utanmalıdır.

olay bitmiş, 1 sene sonra bu açıklamayı yapıyorsan ancak züğürt tesellisi olur bu.

alper*
27.12.2012, 14:13

İsimlerin doğruluğu yanlışlığı önemli değil ama Şenol hoca eksikliğin farkında bu güzel bir olay :):)

Arif Timurcioğlu
27.12.2012, 14:16
Şenol Güneş ; Fatih Tekke ve Hami Mandıralı yardımcı antrenörlüğe düşünüyor. İkisinide alsın yanına niye tek isim olur bizim takımda anlamam.

Fatih Öztürk
27.12.2012, 14:24
Vittek varken Jankoyu kim aldırdı merak ediyorum.

Mollasalihoğlu
27.12.2012, 14:30
bir hoca hem bunu söyleyip hem de koltuğunda oturmaya devam ediyorsa biraz olsun yüzü kızarmalı, utanmalıdır.

olay bitmiş, 1 sene sonra bu açıklamayı yapıyorsan ancak züğürt tesellisi olur bu.

Sadece Trabzonspor için dediğini mi düşünüyorsunuz? :)

Türk futbolunda bu REALİTE diyor adam.. İster kelle isteyin siz ister sallayın..

Faik Yılmaz
27.12.2012, 14:30
Vittek varken Jankoyu kim aldırdı merak ediyorum.

Giray Bulak..

Peki Giray Bulakı kim aldırdı....... :rolleyes:

Fatih Öztürk
27.12.2012, 14:34
Giray Bulak..

Peki Giray Bulakı kim aldırdı....... :rolleyes:

Bir insan durduk yere yanlış yaparmı Faik.yahu Vittek ömür boyu sakatmı kalacaktıda gittin aynı stildeki Jankoyu para verip aldın.varmı bu tarz 2 santrafor olan başka bir takım.hemde ikiside kadroya giremiyor.

Mehmet Fatih Yavuz
27.12.2012, 14:41
Başkan hangi futbol bilgisi ile "alınsın" ya da "alınmasın" diyor çözemedim.

Ya da bunu niye başkan diyor? Başkan sonuca bakar. Başkana ne, maliyeti hariç, kimin alınıp kimin alınmadığından?

Birini alın ya da almayın diyecek olan hocanın kendisidir.

O değilse oraya ucube gibi koyduğu Giray Bulak'tır.

Bu sorumluluğu başkana bırakacak ekip alsın voltasını havasını hapse girsin.

DEEP BLUE
27.12.2012, 14:41
Henrique, eski futbolcular kontenjanından alınmıştır dediğim zaman, bana olmadık hakaretleri edenlere sunulur; Bugünkü gazeteden alıntıdır...

HENRİQUE'Yİ BİR DAHA İZLESEM ALDIRMAZDIM!...
İzleme komitesindeki Trabzonspor’un efsane ismi Ali Kemal Denizci, 4.5 milyon EURO’ya alınmasıyla tartışılan Brezilyalı golcü Paulo Henrique için özeleştiri yaparak, “Bir kez izledim, o maçta da müthiş oynadı. Bir kez daha izleseydim, kesin aldırmazdım” dedi. Denizci, “Henrique’yi Belçika’da izledim. O maçta müthişti. Bir daha izleme şansım olmadı. İzlesem aldırmazdım. Bu bir hataydı” dedi.

HATALAR OLUYOR

“Henrique’yi 2-3 maç izleseydim, geçerli not vermezdik. Bazı hatalar oluyor” diyen Denizci, Adrian’ı ise 5-6 kez izlediklerini ifade ederek, Trabzonspor’a yararlı olacağına inandıklarını söyledi. Denizci, yabancı transferinde istenmeyen hatalar yaşanabildiğini belirterek, “Bunun için yabancılara bağlı kalırsak, yanlışlara devam ederiz. Önce iskeletimizi kurmalıyız” diyerek transferde özeleştiri yaptı.

canna52
27.12.2012, 14:43
Sadece Trabzonspor için dediğini mi düşünüyorsunuz? :)

Türk futbolunda bu REALİTE diyor adam.. İster kelle isteyin siz ister sallayın..

tam tahmin ettiğim gibi..

madalya verilmeli aslında böyle bir açıklama yaptığı için

Mollasalihoğlu
27.12.2012, 14:44
tam tahmin ettiğim gibi..

madalya verilmeli aslında böyle bir açıklama yaptığı için

Yani kim gelirse gelsin sistem bu. Tam tahmin ettiğin gibi..

Yiğit Gayretli
27.12.2012, 14:48
Başkan hangi futbol bilgisi ile "alınsın" ya da "alınmasın" diyor çözemedim.

Ya da bunu niye başkan diyor? Başkan sonuca bakar. Başkana ne, maliyeti hariç, kimin alınıp kimin alınmadığından?

Birini alın ya da almayın diyecek olan hocanın kendisidir.

O değilse oraya ucube gibi koyduğu Giray Bulak'tır.

Bu sorumluluğu başkana bırakacak ekip alsın voltasını havasını hapse girsin.

Belki kafanızda net bir resim canlanır diye anlatayım. Bire bir yaşadığım bir sahnedir...

Şota Kayseri'nin başında. Geçen sezonun ilk yarısı, takım İstanbul'da. Yanlış anımsamıyorsam geçen sezon başı.

Şota ile sohbet halindeyiz lobide. Hemen önümüzdeki koltukta Süleyman Hurma ve bir menajer var. Elinde kalın bir dosya; fotoğraflar, cdler vs. Futbolcu beğendirmeye çalışıyor. Şota o sırada hala bizim yanımızda. Yaklaşık 1 saat Hurma ile görüşen menajer gidiyor, Şota ile tokalaşmaktan başka münasebeti olmuyor...

Şimdi Şota mı hatalı düzen mi yamuk? Bizde de böyle. Geliyor menajer (başkana vs.) "Başkan süper topçularım var. Güzel fiyata hallederiz." diyor. Gerisi malum. Gelsin dense bir türlü gelmesin dense bir türlü...

Faik Yılmaz
27.12.2012, 14:48
Merak ediyorum

Kamuoyuna , gazetecilere sosyal mesajlar verip duran Şenol Güneş yönetime ve Sadri Şenere bir şeyler diyormu..... ?

demediğinden eminim yoksa işçi pazarından işçi toplar gibi oyuncu doldurulmazdı takıma.....

Ilelioglu
27.12.2012, 14:53
Henrique, eski futbolcular kontenjanından alınmıştır dediğim zaman, bana olmadık hakaretleri edenlere sunulur; Bugünkü gazeteden alıntıdır...

HENRİQUE'Yİ BİR DAHA İZLESEM ALDIRMAZDIM!...
İzleme komitesindeki Trabzonspor’un efsane ismi Ali Kemal Denizci, 4.5 milyon EURO’ya alınmasıyla tartışılan Brezilyalı golcü Paulo Henrique için özeleştiri yaparak, “Bir kez izledim, o maçta da müthiş oynadı. Bir kez daha izleseydim, kesin aldırmazdım” dedi. Denizci, “Henrique’yi Belçika’da izledim. O maçta müthişti. Bir daha izleme şansım olmadı. İzlesem aldırmazdım. Bu bir hataydı” dedi.

HATALAR OLUYOR

“Henrique’yi 2-3 maç izleseydim, geçerli not vermezdik. Bazı hatalar oluyor” diyen Denizci, Adrian’ı ise 5-6 kez izlediklerini ifade ederek, Trabzonspor’a yararlı olacağına inandıklarını söyledi. Denizci, yabancı transferinde istenmeyen hatalar yaşanabildiğini belirterek, “Bunun için yabancılara bağlı kalırsak, yanlışlara devam ederiz. Önce iskeletimizi kurmalıyız” diyerek transferde özeleştiri yaptı.

1 kere Futbolcumu izlenip alinirmis, rezalet! Bu kadar amatörlük fazla.

..

DEEP BLUE
27.12.2012, 14:54
Bu arada, Tolunay Kafkas için özde özevlat demişti bir arkadaşımız, bulamadım o yazıyı alıntılayamıyorum.

Tolunay'ın Trabzon'da son döneminde Halil'in konumunda olduğunu ve Kocaelispor maçında sahadan çıkarken yuhalayan taraftara inat, aniden yön değiştirip Osiek'in ellerini nasıl öptüğünü yaşı genç kardeşler hatırlamayabilir. Çılgına dönmüştü taraftar...

Tolunay zor adamdır, özevlat değildir ama doğru kişilerden biri olabilir...

Ilelioglu
27.12.2012, 14:56
Tolunay yardimci olarak gelirmi, soru bu?

Sanmiyorum, ama Hami gelsin isterim, en azindan duran toplara daha cok ve iyi calisir takim. Bu yönden faydasi olabilir. Fatih Tekke'nin ise tecrübesi yok, tipki Tolunay gibi zor bir kisilik ayrica.

..

DEEP BLUE
27.12.2012, 14:57
1 kere Futbolcumu izlenip alinirmis, rezalet! Bu kadar amatörlük fazla.

..

Amatörlük değil bu, tam tersine profesyonellik... Bize İrlanda'lı diyen zihniyetin ''banane'' tarzından güç alan bir profesyonellik... Sus payıydı Henrique, herkes sustu... Bir şeyler söylenmesi mecbur hale gelinceye kadar... Ama bilenler zaten biliyordu neler olduğunu...

Mollasalihoğlu
27.12.2012, 15:01
Tolunay yardimci olarak gelirmi, soru bu?

Sanmiyorum, ama Hami gelsin isterim, en azindan duran toplara daha cok ve iyi calisir takim. Bu yönden faydasi olabilir. Fatih Tekke'nin ise tecrübesi yok, tipki Tolunay gibi zor bir kisilik ayrica.

..

Tolunay Yardımcı olarak tek şart ile geleceğini söylemiş.

"Beni Şenol Güneş ararsa."

Yiğit Gayretli
27.12.2012, 15:03
Tolunay Yardımcı olarak tek şart ile geleceğini söylemiş.

"Beni Şenol Güneş ararsa."

Kısacası kendisini Şenol Hoca'nın yanında isteyip istemediğinden emin olmak istiyor...

DEEP BLUE
27.12.2012, 15:06
Yani diyor ki Tolunay, ''Şenol hoca arayıp sezon sonu çekileceğinin garantisini versin, geleyim''...

EE biz ne deduk...

Ergin Varlibas
27.12.2012, 15:18
6 dk Maraton.com.tr ‏@Maraton_com_tr
Samet Aybaba : Taraftarlar Şenol hocayı çok eleştiriyor ama Trabzonspor’da hocalık yapacak en iyi insandır.

Samet Aybaba : Trabzon’da kötü birşey oldu mu hemen hocalar sorgulanıyor. Trabzon’dan yetişmiş ve Trabzonspor’u tanıyan bir insandır.

Samet Aybaba : Trabzon sınırları dışında başka bir hoca gelse Şenol Güneş’in sadece hocalık kısmını yapabilir.

Maraton.com.tr ‏@Maraton_com_tr
Samet Aybaba : Bu yüzden Şenol hocamız Trabzonspor için büyük şans.

Iste aynen bunu anlatmaya calisiyoruz...

burrows
27.12.2012, 15:19
tolunay senol gunes'in yardimciligini kabul ederse ondan da bir halt olmaz..senol gunes'in yaninda ogrenebilecegi bir sey yok..alsin uc bes tane felsefe kitabi takilsin iste..
unal'da ayni hatayi yapmisti..bunlar saniyor ki senol gunes basarisiz oldugunda
gidecek yerlerine biz gelecegiz..
yok oyle bir dunya..senol gunes'in artik son sansi..buradan ayrildigi takdirde
eger td'luk yapmaya devam ederse ikinci yilmaz vural olup cikar..gezer durur..

alper*
27.12.2012, 15:22
@burrows

Şenol Güneş görevi bıraksın, ilk teklif teknik direktör arayan/arama ihtimali olan ve elinden 2 şampiyonluğu Şenol Güneş tarafından kapılan FB'den gelir.

DEEP BLUE
27.12.2012, 15:29
Samet Aybaba ile ile anlaşıldı haberi üzerine infial yaratan Trabzonspor taraftarı, birdenbire, Aybaba'yı mehdi ilan edecek hale gelmiş... Vay halimize vaaaay... Yarın Apo lavuğu bu yönde bir demeç verse ne olur bilmem...

Not: Son cümle imkansız değildir. M.Ali Birand-Apo söyleşisi arşivlerde duruyor...

Ergin Varlibas
27.12.2012, 15:34
Ya adamin dedigine hak verdim, mehdi falan ilan etmedim. Nasil insanlarsiniz siz ya

DEEP BLUE
27.12.2012, 15:36
İsyanım sana değil Ergin kardeş, kendimeeeeeee!...:p

Sen üstüne alınma... İngiltere'de yaşadığın için biz İrlanda'lıları bilirsin zaten...

burrows
27.12.2012, 15:46
@burrows

Şenol Güneş görevi bıraksın, ilk teklif teknik direktör arayan/arama ihtimali olan ve elinden 2 şampiyonluğu Şenol Güneş tarafından kapılan FB'den gelir.

ve sende buna inaniyorsun oyle mi?
yapmayin etmeyin renkdaslar..herkes bizim gibi lokal dusunmuyor..
es kaza gitti diyelim..omru ne olur?akli basinda hicbir takim essek yukuyle
para harcayip takim otursun diye beklemez..
misal cinconlar..sayet bu sezon basarisiz olsalardi fatih terimi bile sutlarlardi..
yapmadiklari sey degil..buyuk takimlardaki olay bu zaten..basarili olmama gibi
bir luksun yok..bizde buyuk takimiz diyoruz takim iki senedir nal topluyor
karisan yok gorusen yok..
sifir transfer yetenegiyle-takintili oyun sistemiyle-sacma sapan
oyuncu degisiklikleriyle senol gunes'in su anda gidebilecegi takimlar orta sira
takimlaridir..hedefi olan hicbir takim bu hocayla yola cikmaz..

DEEP BLUE
27.12.2012, 15:49
bizde buyuk takimiz diyoruz takim iki senedir nal topluyor

Yahu kardeş sen neredeydin bugüne kadar? Yalnız yavaş yavaş 500'lük Xanax hazırlamaya başla, başka türlü sakin kalamazsın burada...

Faik Yılmaz
27.12.2012, 16:03

Zaten Şenol Güneşi 23 yılını devirdiği antrenörlük hayatı boyunca Dünya 3.olduktan sonra bile Trabzonspordan başka hiç bir büyük takım istememiştir.....

Hadi biz anlamıyoruz bu işten....

Orta halli bir Avrupa takımı da mı görmemiş Onu.....

DEEP BLUE
27.12.2012, 16:13
Avrupa da felsefe zokasını yutacak kaç kişi bulur... Adamların hayatı felsefe zaten...

Faik Yılmaz
27.12.2012, 16:31
Avrupa da felsefe zokasını yutacak kaç kişi bulur... Adamların hayatı felsefe zaten...

En azından

Benim istediğim oyuncuları almıyorlar....
Bende sizin gibiyim
kimse beni takmıyor

" dediğinde ;

" Madem hiç bir şey yapamıyorsun...O zaman o koltukta ne işin var be adam " derlerdi Ona eminim....

Ergin Varlibas
27.12.2012, 16:33
ve sende buna inaniyorsun oyle mi?
yapmayin etmeyin renkdaslar..herkes bizim gibi lokal dusunmuyor..
es kaza gitti diyelim..omru ne olur?akli basinda hicbir takim essek yukuyle
para harcayip takim otursun diye beklemez..
misal cinconlar..sayet bu sezon basarisiz olsalardi fatih terimi bile sutlarlardi..
yapmadiklari sey degil..buyuk takimlardaki olay bu zaten..basarili olmama gibi
bir luksun yok..bizde buyuk takimiz diyoruz takim iki senedir nal topluyor

Buyuk takimsan elindeki oyunculari buyuk takim gibi tutmayi biliceksin.

Yiğit Gayretli
27.12.2012, 16:35
"Bu Şenol'u hale koysan kabzımallık yapamaz..."

Yavaş yavaş bu noktaya gelmeye başladı iş. Hakkımızda hayırlısı.

Adem Erdoğan
27.12.2012, 16:45
Türk teknik direktörlerin peşinden koşuyor Arsenaller Milanlar, kaldı Şenol Güneş yalavuz. :)

Prince of Persia'mız ve Sinyorumuzdan başka varmı büyük(!) Avrupa takımı çalıştıran.

Ilelioglu
27.12.2012, 16:54
Faik abi,

iyi güzel elestiriyorsun, cogunda da haklisin belki, ama cözüm önerilerinden hic bahsetmiyorsun. Birazda onlardan bahset bakalim. :)

Olay öyle bir yere geliyorki, sanki Senol Günes'e destek verenler bu takimin kötülügünü, vermeyenler iyiligini istiyor. Bu iyiligini isteyenlerden Senol Günes'siz zamanlari dinlemek isterdim sahsen.

..

Faik Yılmaz
27.12.2012, 16:57
Yeni transfer yapmayacağımıza göre , yapılsada Şenol Güneşesorulmayacağına göre mevcut kadromuzla iktifa ediceğiz....

Gelen gelecek , canı sıkılan gidecek....

oynamak isteyen oynayacak , istemeyen oynamayacak....

peki ne değişecekte başarılı olucağız söylermisiniz....

Şenol Güneşin felsefi söylemlerinden bir kısım taraftar hariç kimse etkilenmediğine göre aynı tas aynı hamam devam edicek demektir....

ilk yarıda 24 puan toplamıştık 2.yarı 25 yapıp mutlu olucağız...

sene sonuda yeni bir takım kuruyoruz dedikmi demeyin keyfimize...

borçmu kim takar borcu... 250-200 milyoncuk borçtan ne olurki....

Faik Yılmaz
27.12.2012, 17:06
Faik abi,

iyi güzel elestiriyorsun, cogunda da haklisin belki, ama cözüm önerilerinden hic bahsetmiyorsun. Birazda onlardan bahset bakalim. :)

Olay öyle bir yere geliyorki, sanki Senol Günes'e destek verenler bu takimin kötülügünü, vermeyenler iyiligini istiyor. Bu iyiligini isteyenlerden Senol Günes'siz zamanlari dinlemek isterdim sahsen.

..

Kardeşim...
bir sürü önerim var mesela

1-Takım profesyonelce yönetilecek... 3 etmeyen oyuncuya 5 verilmeyecek...

2-Teknik Direktör alınan her oyuncuda direkt söz sahibi olucak.... tabi başarısızlıktada sorumlusu olucak aynı zamanda...

3-1461 ten her yıl 4 oyuncu alınacak 2 si kadroya monte edilse yeter....

4-Oyuncu izleyen komitemiz başarılı oyuncularda ödüllendirilecek ama kötü oyuncularda cezasız kalmayacak. böylelikle yetenek fukaraları takıma doldurulmayacak....

5-Yeni projelerle maddi yapı kuvvetlendirilecek... 100 bin üye kampanyası yeniden açılacak şartları yumuşatılacak..... 100 bin üyeden 100 tl alınsa 10 milyon tl ederki sadece buradan iyi gelir elde edilebilir...

6-Futbolcularla yarısı garanti para diğer yarısıda maç başı anlaşma sağlanacak... 1 sene yatan adama 3 milyon lira verilmeyecek mesela...

Bu ve bunun gibi onlarca öneri verebilirim......

sizde verebilirsiniz buradakilerin hepsi de verebilir.....

ama eminimki Mithat Halisin zekatı kadar dinlenmeyiz hiç birimiz....

derginin dağıtımı için onlarca kere dilekçe yazdığım halde bir cevap vermeye tenezzül etmeyen yönetimden bunları beklemiyorum tabiki...

yazıp göndersem eminim çöpe atacaklar...

Ilelioglu
27.12.2012, 17:11
Borca bir care bulmak lazim kesinlikle, UEFA bu konuda taviz vermiyor. Lig bizim icin bu sezon bitmistir, bunu bence simdiden herkes kabullensin.

Yanliz bizim gelecek sezonlar icin dönüm noktasi kupada oynadigimiz Kasimpasa maci olmustur. Elenseydik bir 3-4 yil daha kaybetmis olacaktik bence. Bu Türkiye Kupasina cok önem veriyorum, böyle bir Kupa mevcut takimdaki özgüveni arttirip takim olma yolundaki bütün eksiklikleri giderir.

Sayet Türkiye Kupasini bu sene müzemize götürebilirsek, 2 tane kaliteli takviye ile gelecek sene yine Sampiyonluga oynariz.

Insallah Senol Hocada böyle düsünüyordur.

..

Burçin Aydoğdu
27.12.2012, 17:21
Avrupa yolunun açılması için de Kupa çok önemli. Şenol Güneş bu yüzden kupaya ağırlık veriyor olabilir.

burrows
27.12.2012, 17:22
Buyuk takimsan elindeki oyunculari buyuk takim gibi tutmayi biliceksin.

futbolcu gitmek istiyorsa zorla tutamazsin..bizim sorunumuz giden futbolcular
degil gidenlerin yerlerine gelen futbolculardir..adamin kafasinda baska takimda
oynamak varsa senin yapacagin tek sey var.. guzel fiyatlara pazarlamak..
yonetim bunu yapamayarak basarisiz olmustur..
isin teknik direktorle ilgili kismina gelirsek;
sen bu adamlarin yerini dolduramazsan sende o futbolcu portfoyu, vizyon yoksa gidenler
zaten en iyisiydi diye zugurt tesellisiyle kendini avutursun..
bunu 15-20 tane futbolcuyu transfer ettikten sonra soyluyorsan ben senin samimiyetine becerine inanmam..cunku sen basarisiz transferlere kilif ariyorsun derim..
mesela simdi herkes hoca alper potuk'u istiyor almiyorlarsa hoca ne yapsin diyor..
alper potuk'u simdi istemek onemli degil onemli olan ersun yanal' gibi selcuk inani parlamamisken istemek onemli..
yoksa suanda alper potuk'u sadece senol gunes degil butun hocalar ister..
bizim zaten istanbullularla maddi acidan savasmamiz mumkun degil..bu demek
degil ki biz onlarla mucadele edemeyiz..sadece is dogru planlamaya dogru tercihlere bakar..bunu ersunla basardik..
butcemizin biraz ustune ciktik tas gibi bir takim yaratildi..
ben ayni seyi senol gunes'dende beklerim..mesela onumuzdeki sezon
icin planlamalar var mi?takip edilen oyuncular var mi?hoca giray bulak gittikten
sonra sistem baslamadan bitti dedi..koca trabzonspor'un tek numarasi
giray bulak'miydi yani..
kaliteli yabanci transferinin elzem oldugu bir ligde yabanci portfoyu messi ve
ronaldoyla sinirli bir hocamiz var..onun bunun tavsiyesiyle futbolcu alinir mi..
bu nasil istir..eskisehirin almaya calistigi halil'i onlarin elinden kacirarak
transfer ettik..fikra gibi..adam eskisehire gelmese biz bu adami muhtemelen
transfer etmezdik..bu sadece bizde transferlerin nasil yapildigina bir ornek..
herseyi gectim ama 15'e yakin yabancimiz var..colman ve bamba disindakilerin
gitmesi kimseye koymaz..uc asagi bes yukari herkes icin bu boyledir..
transferde hata olur ama alinanlarin yuzde sekseni cop transfer olurmuya..
boyle transferlerin oldugu bir takimda hoca senol gunes'se durum
daha da vahim bir hal almiyor mu?..bu isin transfer kismi..
olayin daha da trajik tarafi su:
simdi bir cok futbolcuyu satmaya calisiyorlar,basarisizligin nedeni olarak
kadronun siskin olmasini gosteriyorlar..biri de cikip sormuyor, aga bu futbolcular
lig basladiktan sonra mi geldiler diye..koca uc ay boyunca bunun onlemini almayip
ligin baslamasindan iki uc hafta sonra kadro cok siskin demenin mantigi nedir..
bu taraftarla bu kadar dalga gecilir mi?koca yaz ne yaptiniz diye sormak lazim..
bakkal dukkani bile daha planli programli hareket ediyor..
ben en son ziya dogan doneminde bu kadar umutsuzluga dusmustum..son iki sene icinde olan olaylari dusundukce oturup aglayasim geliyor..
ama sonra size bakiyorum sanirsin hersey gulluk gulistanlik..her gecen gun
kotuye giden bir trabzonspor var..hayir nuri albayrak doneminde de boyle
yanlislar yapildi ama en azindan sen takim icin ne harcadinda ne bekliyorsun
diyebiliyorduk..simdi iki sene icinde 50 milyon euro harcandi sonuca bakiyorum,
elde var sifir..iki sene onceden tek farkimiz..giden 50 milyonun artik cebimizde
olmamasi ve ustune satsan bes para etmeyen futbolcu yiginagi..
harcanan onca paradan sonra basarisizliga tahammulumuzun olmamasi lazim..

Ergin Varlibas
27.12.2012, 17:23
Kardeşim...
bir sürü önerim var mesela

1-Takım profesyonelce yönetilecek... 3 etmeyen oyuncuya 5 verilmeyecek...

2-Teknik Direktör alınan her oyuncuda direkt söz sahibi olucak.... tabi başarısızlıktada sorumlusu olucak aynı zamanda...

3-1461 ten her yıl 4 oyuncu alınacak 2 si kadroya monte edilse yeter....

4-Oyuncu izleyen komitemiz başarılı oyuncularda ödüllendirilecek ama kötü oyuncularda cezasız kalmayacak. böylelikle yetenek fukaraları takıma doldurulmayacak....

5-Yeni projelerle maddi yapı kuvvetlendirilecek... 100 bin üye kampanyası yeniden açılacak şartları yumuşatılacak..... 100 bin üyeden 100 tl alınsa 10 milyon tl ederki sadece buradan iyi gelir elde edilebilir...

6-Futbolcularla yarısı garanti para diğer yarısıda maç başı anlaşma sağlanacak... 1 sene yatan adama 3 milyon lira verilmeyecek mesela...

Bu ve bunun gibi onlarca öneri verebilirim......

sizde verebilirsiniz buradakilerin hepsi de verebilir.....

ama eminimki Mithat Halisin zekatı kadar dinlenmeyiz hiç birimiz....

derginin dağıtımı için onlarca kere dilekçe yazdığım halde bir cevap vermeye tenezzül etmeyen yönetimden bunları beklemiyorum tabiki...

yazıp göndersem eminim çöpe atacaklar...

Su yazdigin cozumlerde hangisi teknik direktor ile ilgili ?

bahadır2561
27.12.2012, 17:32
Transferde soz sahibi olmayan,etliye sutluye karismayan ve paralari cope atan, tek macla oyuncu alan bi td miz var
Aglanacak haldeyiz
Istemedigin oyuncu varsa cik konus is isten gctikten sonra konusma

Ilelioglu
27.12.2012, 17:43
Senol Hoca'dan erken müdahale bekliyoruz, is isten gectikten sonra konusma, lafini esirgeme, kimseden korkmana gerek yok, sen dogru bildigini israrla yapmaya devam et, bu Taraftar arkanda oldugu sürece Yönetim'e istedigini yaptiracak güce sahipsin.

..

CEMEFKER
27.12.2012, 19:34
Kural 1 Trabzonspor saha disinda hep kaybeden taraf olmustur, bizi biz yapan saha icindeki basarilarimizdan gelmektedir....Önce sahada ezeceksin, arkasi yavas yavas gelir...

Saha içerisinde kazanmaya elbette varız, ancak asıl saha dışında kazanmanın geçer kural olduğunu anladığımız (Hak'ın hakedene verildiği) vakit hem bizim hem de ülke futbolu için başarı dönemi geldi demektir.

Unutma ki saha içinde rakibinden başka 4 kişi daha var hem de neticeye direk etki eden.

Hangi futbol dünyasında yaşıyoruz.....

Ülkenin en iyi takımı sende olsa unutma ki dışarda senden başka bir hayat var.....

Dünyanın kendi etrafında döndüğünü sanmanın anlamı yok.

in progress....

Birçoğumuz yazılarını severek takip ettiğine inandığım bir ağabeyimizin yazısı ne güzel de denk gelmiş bu başlığa.....

http://www.takaonline.com/ol-sezar-ya-da-gunese-olum.html

Burak Sahin
27.12.2012, 20:25
Saha içerisinde kazanmaya elbette varız, ancak asıl saha dışında kazanmanın geçer kural olduğunu anladığımız (Hak'ın hakedene verildiği) vakit hem bizim hem de ülke futbolu için başarı dönemi geldi demektir.

Unutma ki saha içinde rakibinden başka 4 kişi daha var hem de neticeye direk etki eden.

Hangi futbol dünyasında yaşıyoruz.....

Ülkenin en iyi takımı sende olsa unutma ki dışarda senden başka bir hayat var.....

Dünyanın kendi etrafında döndüğünü sanmanın anlamı yok.

in progress....

Birçoğumuz yazılarını severek takip ettiğine inandığım bir ağabeyimizin yazısı ne güzel de denk gelmiş bu başlığa.....

http://www.takaonline.com/ol-sezar-ya-da-gunese-olum.html

Bende diyorumki, 2010-2011 sezonunda hakemler yoktu sahada dimi :) o sene nasil bir oyun oynadiysak, nasil sampiyon olmussak, demekki herseye ragmen olunabiliyormus, yada sampiyon olmak sart degil, ama Trabzonspor her sene lige sampiyonluk iddiasi ile baslar tezine inanan bir Yönetim, Teknik Ekip, Oyuncular ve Taraftarlar olmasini istiyoruz, benim tek derdim o....

Ömer Faruk61
27.12.2012, 20:32
Transferde tasarrufff Pehhhhhh 130 milyon borçmuş..Arkadaş çıldıracam.3 senedir neden 35 kişilik kadromuz var..Neden fuzuli yere yıllık ücret veriyoruz antreman topçularına o halde????

farozlufatih61
27.12.2012, 21:34
Büyük filozofumuz antalyada konuşmuş ilk yarı değerlendirmesini yapmış ve demişki..

Kendimizi iyi hissetmiyoruz oynadığımız oyun aldığımız sonuçlar ortada yani rezaleti kendide kabul ediyor...

Kendi döneminde en kötü sonuçları bu sezon almış TRABZONSPOR filozofumuz öyle diyor.ama biz ne rezillikler gördük onun döneminde her halde bizi balık hafızalı görüyor bay filozof......

Kendini sorumlu tutuyormuş bu rezaletten ama hala görevimin başındayım pişkinliğide yapmaktan geri kalmıyor.

Dünyanın neresinde rezaletin mimarı görevine devam eder diye düşünüyorum vallahi TÜRKİYE'den başka elle tutulur bir ülke bulamıyorum..

E tabi kendide biliyor istifa etse TRABZONSPOR'dan başka kimse onu istemeyecek ya koreye yada antartikaya yönelecek hoş korelilerde anlamıştır t.direktör olmadığını filozofumuzun onlarında çağıracağı pek mümkün görünmüyor şu ortamda...

Hala 2. yarı diyor aman ALLAH'ım sanki CL ligini kazanacak sezon başı 3 maç sonra diyordu şimdi 2.yarı diyor yarın bir sonraki sezon diyecek kovulmadığı sürece bir sonrası vardır filozofumuzun..

Bugün kovulsa yeniden bir iskelet kadro kurulsa gelen t.direktörle 2 sezonu bulmaz bask milliyetçilerinin (şenol güneşi) isterük ayaklanmaları...

Bu takımı kısır döngüden kim kurtaracak acaba acaba o gün gelecek mi? Yada biz görecekmiyiz.Artık bende istifa etmesin diyorum 2.yarı iyice rezil olsun dünyanın kaç bucak olduğunu görsün ama o rezaletten anlamaz filozoftur kendisi...

Transferde yapılmayacakmış bencede yapılmasın zaten elde o kadar işe yaramaz oyuncu varki onları zor kaldırıyoruz birde gelecekler aman ALLAH'ım düşünmesi bile kabus yarı sezonda hangi aptal en iyi oyuncusunu bir başkasına verir parasız pulsuz....

Mollasalihoğlu
27.12.2012, 21:36
Büyük filozofumuz antalyada konuşmuş ilk yarı değerlendirmesini yapmış ve demişki..

Kendimizi iyi hissetmiyoruz oynadığımız oyun aldığımız sonuçlar ortada yani rezaleti kendide kabul ediyor...

Kendi döneminde en kötü sonuçları bu sezon almış TRABZONSPOR filozofumuz öyle diyor.ama biz ne rezillikler gördük onun döneminde her halde bizi balık hafızalı görüyor bay filozof......

Kendini sorumlu tutuyormuş bu rezaletten ama hala görevimin başındayım pişkinliğide yapmaktan geri kalmıyor.

Dünyanın neresinde rezaletin mimarı görevine devam eder diye düşünüyorum vallahi TÜRKİYE'den başka elle tutulur bir ülke bulamıyorum..

E tabi kendide biliyor istifa etse TRABZONSPOR'dan başka kimse onu istemeyecek ya koreye yada antartikaya yönelecek hoş korelilerde anlamıştır t.direktör olmadığını filozofumuzun onlarında çağıracağı pek mümkün görünmüyor şu ortamda...

Hala 2. yarı diyor aman ALLAH'ım sanki CL ligini kazanacak sezon başı 3 maç sonra diyordu şimdi 2.yarı diyor yarın bir sonraki sezon diyecek kovulmadığı sürece bir sonrası vardır filozofumuzun..

Bugün kovulsa yeniden bir iskelet kadro kurulsa gelen t.direktörle 2 sezonu bulmaz bask milliyetçilerinin (şenol güneşi) isterük ayaklanmaları...

Bu takımı kısır döngüden kim kurtaracak acaba acaba o gün gelecek mi? Yada biz görecekmiyiz.Artık bende istifa etmesin diyorum 2.yarı iyice rezil olsun dünyanın kaç bucak olduğunu görsün ama o rezaletten anlamaz filozoftur kendisi...

Transferde yapılmayacakmış bencede yapılmasın zaten elde o kadar işe yaramaz oyuncu varki onları zor kaldırıyoruz birde gelecekler aman ALLAH'ım düşünmesi bile kabus yarı sezonda hangi aptal en iyi oyuncusunu bir başkasına verir parasız pulsuz....

"Büyük filozofumuz" ve benzeri şekilde tanımlama/nitelendirmeleri görünce, naçizane gerisini sallamıyorum yazıların..

farozlufatih61
27.12.2012, 21:41
"Büyük filozofumuz" ve benzeri şekilde tanımlama/nitelendirmeleri görünce, naçizane gerisini sallamıyorum yazıların..

Yazdıklarım yalan mı?

Sallamak veya sallamamak

Herkesin kendi takdiri..

Birileri sallayacak diye yazmıyorum..

Mollasalihoğlu
27.12.2012, 21:42
Yazdıklarım yalan mı?

Sallamak veya sallamamak

Herkesin kendi takdiri..

Birileri sallayacak diye yazmıyorum..

Yazdıklarınızı okumadım ki.. Ne bileyim yalan mı...

Ergin Varlibas
27.12.2012, 21:46
Burda yazilanlari gordukce Senol Gunes'in buyuklugunu daha da cok iyi anliyorum. Acaba onun gibi hem kendi taraftarina hemde karsi takimin herkese karsi ayakta durabilicek teknik direktor varmi acaba

Emrah Akcagöz
27.12.2012, 21:47
Keşke Şenol hocanın ayakta durabildiği gibi takım da ayakta durabilse.

farozlufatih61
27.12.2012, 21:48
Yazdıklarınızı okumadım ki.. Ne bileyim yalan mı...

Paşa gönlünüz bilir..

Bende meraklısı değilim sizin okuyup okumamanızın..

Mollasalihoğlu
27.12.2012, 21:51
Paşa gönlünüz bilir..

Bende meraklısı değilim sizin okuyup okumamanızın..

Hocayla tarzınızca dalga geçmek fikirlerinizin saygı görmesinden daha önemli ise aynen devam edin..

Onu da sizin paşa gönlünüz bilir..

farozlufatih61
27.12.2012, 22:48
Hocayla tarzınızca dalga geçmek fikirlerinizin saygı görmesinden daha önemli ise aynen devam edin..

Onu da sizin paşa gönlünüz bilir..

Ne yapalım yani kendimizimi kandıralım...

Ortada büyük bir başarısızlık hayal kırıklığı var öyle eleştiriyoruz böyle eleştiriyoruz hepsinede verecek bir cevabınız var kendinize göre ama sadece kendi sabit fikrinizin el verdiği ölcüde biraz kendinizi geliştip şu soruyu sorun kendinize biz neyiz takım taraftarı mı? Şahıs sempatizanı mı?

Ben kendime bu soruyu hiç sorma ihtiyacı duymam çünkü ben TRABZONSPOR'luyum beni tanıyanda nasıl bir taraftar olduğumuda iyi bilir tanımayanlarda böyle boş beleş sallar..

Kimseyle polemiğe girecek bir düşünce içinde olmadım olmamda herkes gibi bende özgürüm fikirlerimi söyleme hakkım var bende bu yönde kullanmayı tercih ediyorum beğenirsiniz beğenmezsiniz orası sizin tercihiniz.....

Alihan Ertürk
27.12.2012, 23:19
Çok büyük adamsın hocam, çok!

Şu futbol camiasında saygı duyulacak nadir insanlardansın.

Ergin Varlibas
27.12.2012, 23:31
Hakkinda cok guzel bi belgesel yapilmasi lazim boyle sinemada falan oynasin..

Kimsenin harci degil, boyle dimdik ayakta durabilmek Trabzonda

must61
27.12.2012, 23:49
Hakkinda cok guzel bi belgesel yapilmasi lazim boyle sinemada falan oynasin..

Kimsenin harci degil, boyle dimdik ayakta durabilmek Trabzonda

Kesinlikle bu açıklamalar ve bu performansa rağmen hala ayakta durabilmek çok ciddi bir başarı.

Yabancı bir teknik adam 40 defa gönderilmişti.

Oruç
28.12.2012, 00:03
Daha doğrusu 'yabancı bir teknik adamı şimdiye kırk kere göndermişti(niz)k' olmalıydı.

Ali İhsan
28.12.2012, 00:08
Şenol hocayı eleştiriden yerde yere vuranlara hatta hoca bile değil diyenlere bile sonsuz saygı duyarım.

Ama 60 yaşında ömrünün yarısını Trabzonspor'a hizmetle geçirmiş(son üç dört sene haricinde muhtemelen doğru dürüst kazanımı da olmamıştır), Trabzonspor'u Trabzonspor yapan adamlardan birisine sadece bu sebepten bile saygı duyamayıp illa bel altı vuranları da anlayamıyorum.

Yemin ediyorum şuraya hocayı eleştirmeye gelip bu Şenol, filozof efendi vs gibi 60 yaşında Trabzonspor tarihinin en büyük efsanelerinden birisini tiye alan adamları gördükçe utancımdan çıkıyorum forumdan.

Bu kadar mıyız yani, kendimizin en büyük değerine sahip çıkamıyoruz. Adamın kime ne kötülüğü var, takımı kötü oynatıyor diye bu kadar mahalle ağzıyla dalga geçilmeyi nasıl hakeder, siz nasıl Trabzonsporlusunuz, sizin güce tapan şikeci, ne olursa olsun başarı gelsincilerden ne farkınız var?

Hocayı dibine kadar bile olsa üslübuyla eleştirenleri, hatta yerden yere vuranları bile tenzih ediyorum.

Hoca gitsin diyenlere de yerine kimin geleceğini, yani çözüm önerisi sunmalarını, hocayı göndermenin tek başına çözüm olamayacağını hatırlatıyorum.

Oğuz B.
28.12.2012, 00:26
Ama olmaz ki hep doğrudan, adaletten, olması gerekenden bahseden bir insanla "filozof" diye dalga geçmeden yapamazlar ki.
Felsefenin ne olduğunu, nasıl yapıldığını bilmeden "yine mi felsefe yapıyor yeaa" demeden de keza.
Dediğiniz gibi ömrünün tamamına yakınını Trabzonspor'a hizmetle geçiren bir insana " iyi para alıyor gitmez tabi" gibi bir süper zeka tespiti yapmaktan da geri durmazlar ve bunun adı eleştiri olur. Şenol Güneş dahi başarısız bir sezon geçirdiğini kabul ediyor ve en büyük eleştiriyi o yapıyor kendine. Burası başka. Eleştiriyle saygısızlık birbirine karışırsa ortaya çıkan fikir değil, sadece hakaret oluyor.

Şenol hocayı eleştiriden yerde yere vuranlara hatta hoca bile değil diyenlere bile sonsuz saygı duyarım.

Ama 60 yaşında ömrünün yarısını Trabzonspor'a hizmetle geçirmiş(son üç dört sene haricinde muhtemelen doğru dürüst kazanımı da olmamıştır), Trabzonspor'u Trabzonspor yapan adamlardan birisine sadece bu sebepten bile saygı duyamayıp illa bel altı vuranları da anlayamıyorum.

Yemin ediyorum şuraya hocayı eleştirmeye gelip bu Şenol, filozof efendi vs gibi 60 yaşında Trabzonspor tarihinin en büyük efsanelerinden birisini tiye alan adamları gördükçe utancımdan çıkıyorum forumdan.

Bu kadar mıyız yani, kendimizin en büyük değerine sahip çıkamıyoruz. Adamın kime ne kötülüğü var, takımı kötü oynatıyor diye bu kadar mahalle ağzıyla dalga geçilmeyi nasıl hakeder, siz nasıl Trabzonsporlusunuz, sizin güce tapan şikeci, ne olursa olsun başarı gelsincilerden ne farkınız var?

Hocayı dibine kadar bile olsa üslübuyla eleştirenleri, hatta yerden yere vuranları bile tenzih ediyorum.

Hoca gitsin diyenlere de yerine kimin geleceğini, yani çözüm önerisi sunmalarını, hocayı göndermenin tek başına çözüm olamayacağını hatırlatıyorum.

Yiğit Gayretli
28.12.2012, 00:57

Hay Allah razı olsun. Bunları biz yazınca, adımızın önünde yönetici yazıyor diye diktatör ilan ediliyoruz.

İçten bir teşekkür...

Mollasalihoğlu
28.12.2012, 01:17

Anlatmak istediklerim tam da bunlardı..

Tarz yüzünden cogu zaman icerige odaklanamiyorum.

Bahsettigimiz kişi 60 yasında,
Bahsettigimiz kişi bir öğretmen,
Bahsettigimiz kişi futbolcu olarak tarihimizde tartışmasız ilk 3'te.
Bahsettigimiz kısının teknik direktör olarak cok sayıda kupası var bizim adımıza.
Bahsettigimiz kişi tartışmasız Trabzonsporlu.

Su ustteki sebeplerden herhangi biri, kendisine hakaret edildiğinde, kendisi ile dalga geçilmeye çalışıldığında beni üzmeye, hatta sinirlendirmeye yetiyor.

Bu ismin yerinde Ali Kemal Denizci, Ünal Karaman ya da Şota Arveladze de olsa aynı seyler geçerli.

Sevmeyebilirsiniz, destek vermeyebilirsiniz, eleştirebilirsiniz.

Ama Trabzonspor'a ait en büyük fikir oluşumunda bu tarz isimlere hakaret edemezsiniz.

nightmarew61
28.12.2012, 01:40
İşte bizim en büyük eksikliğimiz bu. Kötü zamanda neden takımın yanında olamıyoruz!!! Şenol Güneş'in gitmesini isteyen taraftarlar var. şaşkınlıkla okuyorum yazılanları. Hadi Ş. Güneş gitti diyelim kim gelcek peki yerine. Ben 24 yaşındayım hadi 16 senedir Trabzonspor'u düzgün takip ediyorum diyelim. Hangi Yabancı hocayla hangi başarıları elde ettik? Briegel, Lazaroni, H. Bross faciaları!!! Hangi yerli hocayla çok iyi başarı sağladık? Korkak ziyan doğan ile mi? Samet Aybaba ile mi? Fenerli Ersun Yanal ile mi? Kim gelicek takımın başına? M. Denizli? Yılmaz Vural?..........

son 12 sezon lig sıralaması

SEZON T. DİREKTÖR SIRALAMA
2000-2001 Sadi Tekelioğlu 7
2001-2002 Hans Peter Briegel 14
2002-2003 Samet Aybaba 7
2003-2004 Ziya Doğan 2 -4 puan fark
(Samet Aybaba,Turgay Semercioğlu İstifa Etti)
2004-2005 Şenol Güneş 2 -1 puan fark (şampiyonluğumuzun çalındığı başka bir sezon daha)
2005-2006 Vahid Halilhodzic 4 -31 puan fark
2006-2007 Ziya Doğan 4 -18 puan fark
2007-2008 Ersun Yanal 6 -30 puan fark
2008-2009 Ahmet özen
e. yanal istifa etti 3 -6 puan fark
2009-2010 Şenol Güneş 5 -18 puan
Hugo Bross istifa etti (Ş. Güneş takımı mezardan çıkardı )
2010-2011 Ş.Güneş 1 ***ŞAMPİYONUZ***
2011-2012 Ş.Güneş 3 -15 puan

Ş. Güneş'e en çok yaklaşan kişi Ziya Doğan. 2 ön libero ile korkak oynayan ve Szymkowiak'ın futbolu bırakmasına sebep olan kişi.
Ş. Güneş'in eleştirilecek tek yanı bana göre transferlerde söz sahibi olmaya çalışmamasıdır. Eğer bu takım bugün haldeyse tek suçlu yönetimdir. Sen eğer bu büyük takımın başkanıysan yöneticisi isen futbolcu takımda tutmak için ağırlığını koyman lazım. malum futbolcuların bu takımdan böyle kolay bir şekilde ayrılmasının tek sorumlusu yönetimdir kimse kusura bakmasın. Bize kendi değerlerimizden (Şenol Güneş gibi) başka kimseden fayda gelmez. doğrusuyla yanlışıyla inadına Şenol Güneş diyorum ben.

Ergin Varlibas
28.12.2012, 01:41
Felsefe yapiyor diyen kisiler filozofinin F sinden anliyorlarmi acaba cok merak ediyorum

M.S.SOFU
28.12.2012, 01:55
hoca kalacaksa yanındaki ekibi değiştirmeli
bunu ısrarla söylüyorum ve söylemeye devam edeceğim
ayrıca süleyman hurma gelmediği için üzgünüm
madem hoca sistemden bahsediyor yumruğunu masaya vurup süleyman hurmayı getirtmeliydi.
sistem kurulacak en iyi adamdır bence.

görünen o ki şenol hoca biraz daha takımda kalacak
umarım 2. yarı saha sonuçlarını alırız
lakin artık hoca sert tavrını takınmalı ve oyuncuları yollamalı transfer istemeli.
yoksa ihale ona kalacak ve yöneticiler yine yırtacak
bu taraftarda bunu unutacak
bu noktada hocanın bazı saha içi kararlarınıda sorgulaması çok önemli.örneğin takımın oyun planı gibi.

sonuç olarak hocanın faaliyetleri ve geçmiş baktığımızda hocanın konuştuğu ve hedeflediği şeyler onun bir teknik direktör olarak değil bir yönetici olarak kulüpte bulunması gerektiğini destkliyor.
hoca takımın başında kaldığı her dakika prestij kaybediyor.bence genel menajerliğe kendisi geçmeli.başka bir teknik direktör bulunmalı.
çünkü işin içine şehrin sosyo ekonomik sorunları girince hatlar karışıyor ve bu sahaya olumsuz yansıyor.

must61
28.12.2012, 01:57

Konuya girişte her türlü eleştiriye sonsuz saygı duyulacağından bahsedilmiş.
Sonrasında belaltı vurulmasından dem vurulmuş.
Akabinde ''bu Şenol'', ''filozof efendi'' söylemleriyle bu sav desteklenmiş.

Netice olarak da Şenol Güneş'e bu şekilde hitap eden kişilerin Trabzonsporluluğu sorgulanıp şikecilerle aynı kefeye konulmuş.

Ben şimdi soruyorum bir kişiye ismiyle hitap etmek veya filozof gibi ironi içeren bir hitap kullanmak mı ağır bir hakaret yoksa ana avrat düz gitmek mi ?

Neymiş efendim filozof diyerek tii ye alınmış.E arkadaş adamlığıyla bilinen Şenol Güneş maçta futbolcusuna ana avrat küfrediyor ? Şu değer yargılarınızı şahsa,geçmişine veya makama göre belirlemek yerine belli bir çizgide tutmayı deneseniz keşke.

İnsanların keyfi futbol.Bu işten bir çıkarları yok.İzlediği Trabzonspor'dan keyif almıyorsa bunun sorumlusuna hesap soracak.Yeri geldiğinde agresif bir şekilde yeri geldiğinde tiiye alarak.

Bunun çok daha ağırını milyon dolarlar kazanan efendi adam Şenol Güneş dahi yapıyorsa , aldığı asgari ücretin ciddi bir kısmını Trabzonspor'u izlemeye veren adam da pek tabii yapabilir.Yapmalıdır,yapacaktır.

Yiğit Gayretli
28.12.2012, 02:00
Konuya girişte her türlü eleştiriye sonsuz saygı duyulacağından bahsedilmiş.
Sonrasında belaltı vurulmasından dem vurulmuş.
Akabinde ''bu Şenol'', ''filozof efendi'' söylemleriyle bu sav desteklenmiş.

Netice olarak da Şenol Güneş'e bu şekilde hitap eden kişilerin Trabzonsporluluğu sorgulanıp şikecilerle aynı kefeye konulmuş.

Ben şimdi soruyorum bir kişiye ismiyle hitap etmek veya filozof gibi ironi içeren bir hitap kullanmak mı ağır bir hakaret yoksa ana avrat düz gitmek mi ?

Neymiş efendim filozof diyerek tii ye alınmış.E arkadaş adamlığıyla bilinen Şenol Güneş maçta futbolcusuna ana avrat küfrediyor ? Şu değer yargılarınızı şahsa,geçmişine veya makama göre belirlemek yerine belli bir çizgide tutmayı deneseniz keşke.

İnsanların keyfi futbol.Bu işten bir çıkarları yok.İzlediği Trabzonspor'dan keyif almıyorsa bunun sorumlusuna hesap soracak.Yeri geldiğinde agresif bir şekilde yeri geldiğinde tiiye alarak.

Bunun çok daha ağırını milyon dolarlar kazanan efendi adam Şenol Güneş dahi yapıyorsa , aldığı asgari ücretin ciddi bir kısmını Trabzonspor'u izlemeye veren adam da pek tabii yapabilir.Yapmalıdır,yapacaktır.

Bana, maç izlerken hiç sinirlenip sövmemiş, hakaret etmemiş bir insan bul. Bulduğun anda ben futbolla tüm ilişkimi keseceğim. Söz veriyorum...

must61
28.12.2012, 02:03
Bana, maç izlerken hiç sinirlenip sövmemiş, hakaret etmemiş bir insan bul. Bulduğun anda ben futbolla tüm ilişkimi keseceğim. Söz veriyorum...

Ben de aynı fikirdeyim işte.

Herkes sinirleniyor.
Herkes küfrediyor.
Herkes iyi futbol bekliyor.

Şenol Güneş futbolcusundan.
Biz Şenol Güneş'ten.

Ben de diyorum ki ; efendiliğiyle bilinen hocamız dahi sinirlerine yenik düşüp küfür yağdırırken , sıradan bir taraftarın hocayı eleştirirken tiiye alması abartılacak bir durum değildir.Aynı zamanda bu kişinin Trabzonsporluluğunun sorgulanması da kimsenin haddine değildir.

Yiğit Gayretli
28.12.2012, 02:10
Ben de aynı fikirdeyim işte.

Herkes sinirleniyor.
Herkes küfrediyor.
Herkes iyi futbol bekliyor.

Şenol Güneş futbolcusundan.
Biz Şenol Güneş'ten.

Ben de diyorum ki ; efendiliğiyle bilinen hocamız dahi sinirlerine yenik düşüp küfür yağdırırken , sıradan bir taraftarın hocayı eleştirirken tiiye alması abartılacak bir durum değildir.Aynı zamanda bu kişinin Trabzonsporluluğunun sorgulanması da kimsenin haddine değildir.

Maç esnasında anlık verilen bir tepkiyle, buraya yansıtırken 5 ayrı süzgeçten geçen cümleler topluluğu aracılığıyla verilen tepkinin aynı şey olduğunu iddia ediyorsan diyecek sözüm yok...

must61
28.12.2012, 02:14
Maç esnasında anlık verilen bir tepkiyle, buraya yansıtırken 5 ayrı süzgeçten geçen cümleler topluluğu aracılığıyla verilen tepkinin aynı şey olduğunu iddia ediyorsan diyecek sözüm yok...

Sen de ana avrat sövmeyle ''filozof'' yakıştırmasını bir tutuyorsan benim de sana diyecek birşeyim yok.

Ayrıca buradaki mesajların bir çoğunun maç esnasında yazıldığını da yönetici olarak benden daha iyi bilirsin.O da ayrı bir konu.

Yiğit Gayretli
28.12.2012, 03:31
Sen de ana avrat sövmeyle ''filozof'' yakıştırmasını bir tutuyorsan benim de sana diyecek birşeyim yok.

Ayrıca buradaki mesajların bir çoğunun maç esnasında yazıldığını da yönetici olarak benden daha iyi bilirsin.O da ayrı bir konu.

Hafta 7 gün. Maç 1 toplamda 1 saat 45 dakika ki maç esnasında yazmanın bile kurtarır yanı yok. Klavye başındaki adamın "sinirden yazdım" demesi kadar komik bir şey yok. Yöneticiyim ya, oradan biliyorum :)

Bir insana filozofluk da yakıştırabilirsin cahillik de... Ama hak ettiği bir sıfatı onu küçük düşürmek, aşağılamak onunla alay etmek amaçlı kullanırsan en hafifinden ona karşı terbiyesizlik etmiş olursun.

Yazılan şeylerin belki şeklen bir sakıncası olmayabilir ama hepimiz biliyoruz ne anlamlarda kullanıldıklarını kelimelerin. En acısı ise burada birbirimizi kandırma çabamız.

"Ne var benim yazdığımda?" sorusu vahim mesela... Cevabı daha da vahim; hiç bir şey yok. Alay etme çabasından öte bir şey yok.

Hüdai Pervaneli
28.12.2012, 03:44
Hoca Hic elestirmedim Ama bazen Anlamsiz Tercihleri Oluyor

DeAgLeMaNyAq
28.12.2012, 05:34
Cevat Kol, Ünal Karaman'ın geri döneceğini yazmış ama pek inandırıcı gelmedi...

Burak Sahin
28.12.2012, 07:17

Burasi Trabzonspor resmi taraftar forumu, yani futbol adina bir forum, yani Senol Günesin hocaligini tartismayacaksak buranin pek bir anlami kalmiyor, bence sizin sorununuz Hocaya cok büyük anlamlar yüklemenizden kaynaklaniyor, vede karsinizdakinden ayni düsünceleri bekliyorsunuz:)

Faik Yılmaz
28.12.2012, 08:24
Felsefe yapmak sözü neden bu kadar itici geliyor...?

Kendisi Türkçemize girmiş bir deyimdir.....

Ve anlamı "Olayların sebep ve sonuçları üzerine kendince birtakım soyut düşünceler ileri sürmek."tir...

Ve maalesef hocamız özellikle son bir senedir hocalıktan çok felsefe yapmaktadır....

Biz saha dışında bol bol ve boş konuşan değil sahada görevini layıkıyla yapan bir hoca istiyoruz.....

O anlamda da hoca felsefe yapmasın görevini yapsın diyoruz...

Felsefe işini ,bol ve boş konuşma işini sayın başkanımız bol bol yapıyor zaten....

Oruç
28.12.2012, 08:25
Felsefe yapiyor diyen kisiler filozofinin F sinden anliyorlarmi acaba cok merak ediyorum

Bizim insanımızda Felsefe ve filozofları 'küçümseme' tavrı var nedense. Forum için söylemiyorum bunu. İnsanımız anlamadığı şeyleri genelde 'felsefe yapılıyor' diye geçiştirme telaşında.

ESER
28.12.2012, 08:40
Burasi Trabzonspor resmi taraftar forumu, yani futbol adina bir forum, yani Senol Günesin hocaligini tartismayacaksak buranin pek bir anlami kalmiyor, bence sizin sorununuz Hocaya cok büyük anlamlar yüklemenizden kaynaklaniyor, vede karsinizdakinden ayni düsünceleri bekliyorsunuz:)

acik ve net sekilde yazilmis olan alintilanan cumleden anlasildigi uzere arkadas kotu oynatiyor diye niye elestiriyorsunuz dememis, kotu oynatiyor diye niye hakaret ediyorsunuz demis.. yani hakaret etmek elestirmek degildir demis...hoca bu isi bilmiyor , Trabzonspor'a hoca olacak kapasiteye sahip degil demek hakaret degil elestiridir ki boyle dusunen herkese saygi duyarim. kendi dusunceleridir, hocayi yetersiz buluyorlardir , boyle dusunmek icin kendilerince hakli nedenleri vardir vs ama birine defol git bu takimdan , paragoz demenin elestiri olarak kabul edilecek bir tarafi yok sanirim.

burrows
28.12.2012, 10:16
senol gunes'in kaleciligi efsaneydi.en azindan o donemi canli takip eden
buyuklerimiz oyle anlatir.hocaligi gorecelidir..uzun sure gorev yapmasi hepimizin
efsanesi oldugu anlamina gelmez.hocanin son uc donemini net hatirlayan bir insan
olarak ben hocaliginin efsane oldugunu dusunmuyorum..
karakter olarak iyi insan olabilir-ogretmen yada filozof da olabilir
ama butun bunlar benim bu hocayi sevmem icin yeterli degil.
sanki adami kutugumuze alacagiz..hic kusura bakmayin yani..
ayrica o cok ovundugunuz toz kondurmadiginiz senol gunes'in kendi futbolcusuna dumduz gidip
bu kulubun ismini iki paralik eden selcuk-burak gibi karakter yoksunlarindan
bahsederken yere goge sigdiramamasida efsanenin nasil bir efsane oldugunu
gozler onune koyuyor..
60 yasina gelmis..eee ne yapalim yani.omrunun ucte ikisini bu kulupte gecirmis..
sonuc?bu kulupte omur tuketmek icin bazen yetenek-isini duzgun yapman gerekmiyor ki..
zaten bizde bunun savasini veriyoruz..
ortak paydamiz trabzonspor ise onun menfaatlerini dusunmek zorundayiz..
bu markaya faydadan cok zarar veren adamlar gitsin diyoruz..
taraftar olarak en buyuk hatamiz malesef..kisilere hakettiginden cok deger veriyoruz..
takimi kotu oynatiyor diye nasil laf soylermisiz..bunu bir yerde soylesen
adama gulerler..bu adamin tek isi takimi iyi oynatmak zaten..karsiliginda
aldigi paralari tam da bunu yapmasi icin aliyor..yapamayinca o nasil kendi
futbolcularina kameralar onunde sayip sovuyorsa bu taraftarda rezil takimin
hocasina ayni sekilde hitap ediyor..
kaldi ki hakaret dediginiz sey kendisine filozof denmesi..
allah kitap askina bu kadar sik konusan bir hoca daha var mi?baslarda iyiydi
guzeldi ama bunu surekli yaparsan cilki cikar..hafta aralarinda yaptigi basin toplantilarinda hoca tam olarak ne yapmaya calisiyor..
cok konusup bir sey soylemeyen bir adam..17 hafta gecmis..her hafta sorunlardan dem vurup cozum uretmeyen adam olabilir mi..
bazilarinda senol gunes fanatikligi, fanatiklikten cikmis militanliga dogru ilerliyor..
adam kendisi bile soyluyor trabzonspor en kotu sonuclari benim donemimde aldi diye..
siz hala burada yok hoca ti'ye aliniyormus yok bilmem napiliyormus..
bir de para olayi var..senol gunes'i oyle buyuttunuz ki sanirsin bu adam babasinin hayrina bu isi yapiyor..
simdi soyle dusunun,bir iste basarisiz oldugunuzu kabul ediyorsunuz ama
israrla o ise devam etmekte kararlisiniz..burada bunun iki nedeni olabilir..
yaa aldiginiz paradan vazgecmek size zor geliyordur,yada ayni sartlarda
calistiracak baska takim bulamamaktan korkuyorsunuzdur..
bizim gibi etten kemikten insan olan senol gunes'de emin olun boyle dusunuyordur..

Murat'
28.12.2012, 10:21
Yabancı oyunculara ekstra izin vermeyen teknik direktör Şenol Güneş, Alanzinho ve Henrique için kuralı bozdu. İki sambacı, Brezilya ile Türkiye arasındaki yol mesafesinin uzunluğu nedeniyle yarın başlayacak çalışmalara 3 gün gecikmeli katılacak.

Şenol Güneş'ten beklenen uygulama geldi nihayet.Aynı şeyi neden Colman için yapmadılar onu anlayamadım ben.

Mollasalihoğlu
28.12.2012, 10:22
Gerçekten ne kadar anlatırsan anlat, karşındakinin anlamak istediği kadarı gidiyor..

Beyhude çabalar..

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
28.12.2012, 10:26
Şöyle bir göz attım bazı arkadaşların son 50 mesajının 40'tan fazlası bu başlıkta...

Yahu rahat olun,
forumda yüzlerce güzel başlık var,
bırakın adamın yakasını.. :)

Ömer SEVİNÇ
28.12.2012, 10:33
Keşke insanların forumun neresine ne kadar yazacağına karışılmasa mesela..

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
28.12.2012, 10:51

Ah be güzel kardeşim,
latife minvalindeki bir tavsiyeyi bile "karışmak" olarak niteliyorsun ya biz seninle nasıl iletişim kuracağız şimdi? :)

Mollasalihoğlu
28.12.2012, 10:53

Sizin derdiniz Trabzonspor değil Şenol Güneş denilse mesaj oranı %90 bu başlık olana "auuuuuuw" sesleri yükselir ama :)

Ömer SEVİNÇ
28.12.2012, 11:04
Adamın derdi gerçekten Şenol Güneş belki. Şenol Güneş'i hiç sevmiyor, nefret ediyor. Trabzonspor'u da kendisinden kurtarmaya çalışıyor. Size mi soracak yahu?

Haklıdır haksızdır, onu bilemem karışmam. Benim derdim 1-2 gün önce danışmaya da yazdığım gibi yöneticilerin gelip polis gibi başlıkta dolaşmaları. Bırakın istediklerini istedikleri yere yazsınlar. Niye adama git başka başlıklara yaz diyorsun?

Mollasalihoğlu
28.12.2012, 11:10
Adamın derdi gerçekten Şenol Güneş belki. Şenol Güneş'i hiç sevmiyor, nefret ediyor. Trabzonspor'u da kendisinden kurtarmaya çalışıyor. Size mi soracak yahu?

Haklıdır haksızdır, onu bilemem karışmam. Benim derdim 1-2 gün önce danışmaya da yazdığım gibi yöneticilerin gelip polis gibi başlıkta dolaşmaları. Bırakın istediklerini istedikleri yere yazsınlar. Niye adama git başka başlıklara yaz diyorsun?

Yazan kendisi söyleyecektir ama orada verilmek istenen mesaj salt "git başka başlıkta yaz" değil zaten..

Sıkıntı aşağıdaki üyenin (dikkat çekerim YÖNETİCİ DEĞİL ÜYE <ne fark ediyorsa>) yazdıklarından ibaret..

Yani olay hangi başlığa yazıldığı değil.. Ne yazıldığı..

Polis kısmına gelinirse, yöneticiler kesinlikle bir nevi kolluk vazifesi görüyor burada.. Zira sizin sevmediğiniz bir Trabzonspor mensubuna yazılanı sallamıyorsunuz, olabilir, ama aynısı bir üyeye yapıldığında ortalığı ayağa kaldırmayı biliyor.. O nedenle sadece biraz üsluba dikkat ve saygı istiyoruz.. Gerisi herkesin kendi takdiri..

Ömer SEVİNÇ
28.12.2012, 11:10
Bir de kampın yılbaşından önce başlaması skandaldır bana göre. Adamın bayramı. Ne olacak 3 gün sonra başlasan da rahat rahat kafası temiz geri gelse. Sıkıntı olmasa. İçten içe sana ve kulübe uyuz olmasa? Ama Colman dönmezse sorunlu diyecekler adama. Herkes ayarlamış, 3'ünden sonra başlıyor kampları. Azıcık futbolcu psikolojisinden anlayacaksın. Sapara ne diyor? Yabancı futbolculardan bazıları hocanın yapmak istediklerini anlayamıyor.. Haksız da değil adam.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
28.12.2012, 11:14
Bir de kampın yılbaşından önce başlaması skandaldır bana göre. Adamın bayramı. Ne olacak 3 gün sonra başlasan da rahat rahat kafası temiz geri gelse. Sıkıntı olmasa. İçten içe sana ve kulübe uyuz olmasa? Ama Colman dönmezse sorunlu diyecekler adama. Herkes ayarlamış, 3'ünden sonra başlıyor kampları. Azıcık futbolcu psikolojisinden anlayacaksın. Sapara ne diyor? Yabancı futbolculardan bazıları hocanın yapmak istediklerini anlayamıyor.. Haksız da değil adam.

Emin değilim ama bildiğim kadarı ile onların bayramı zaten 1 Ocaktan önce oluyor; ayrıca yol için izin de verildi yabancılara, 3 gün geç katılacaklar sanıyorum kampa.
İşin bir de mütekabiliyet boyutu var; La Liga'da ya da Premier Lig'de müslüman oyunculara Kurban Bayramı izni falan verileceğini zannetmiyorum ben..

Burak Sahin
28.12.2012, 11:16
acik ve net sekilde yazilmis olan alintilanan cumleden anlasildigi uzere arkadas kotu oynatiyor diye niye elestiriyorsunuz dememis, kotu oynatiyor diye niye hakaret ediyorsunuz demis.. yani hakaret etmek elestirmek degildir demis...hoca bu isi bilmiyor , Trabzonspor'a hoca olacak kapasiteye sahip degil demek hakaret degil elestiridir ki boyle dusunen herkese saygi duyarim. kendi dusunceleridir, hocayi yetersiz buluyorlardir , boyle dusunmek icin kendilerince hakli nedenleri vardir vs ama birine defol git bu takimdan , paragoz demenin elestiri olarak kabul edilecek bir tarafi yok sanirim.

Kusura bakmayin ama yazdiklarinizi hic samimi bulmuyorum, hocaya defol git, paragöz diyenlerin yüzde 99 rezil bir sekilde yenildigimiz maclarin hemen akabinde söylemistir, buda onlarin Trabzonspor sevgisinden kaynaklandigini düsünüyorum, kimse sevdigini kötü bir durumda görmek istemez, ve bu kötülüge kim sebeb olduysa bir sekilde tepkisini gösterir,yoksa durduk yere kimsenin buraya gelip o sekilde birseyler yazdigini görmedim, zaten Senol Günes elestiriliyor diye ceza vermeye cok hevesli yeteri kadar forum yöneticisi var 7/24 görevdeler endiselenmenize gerek yok...

Mollasalihoğlu
28.12.2012, 11:16
Kusura bakmayin ama yazdiklarinizi hic samimi bulmuyorum, hocaya defol git, paragöz diyenlerin yüzde 99 rezil bir sekilde yenildigimiz maclarin hemen akabinde söylemistir, buda onlarin Trabzonspor sevgisinden kaynaklandigini düsünüyorum, kimse sevdigini kötü bir durumda görmek istemez, ve bu kötülüge kim sebeb olduysa bir sekilde tepkisini gösterir,yoksa durduk yere kimsenin buraya gelip o sekilde birseyler yazdigini görmedim, zaten Senol Günes elestiriliyor diye ceza vermeye cok hevesli yeteri kadar forum yöneticisi var 7/24 görevdeler endiselenmenize gerek yok...

Şu mesajında bile üslubun yerle bir..

Burak Sahin
28.12.2012, 11:18
Şu mesajında bile üslubun yerle bir..

Beraber tartistigimiz konular üzerinden süre gecmesine ragmen, asagi yukari birbirimize ayni kelimeleri kullanmamiza ragmen ben 1 ay ceza aldim sen ne aldin ???

Ömer SEVİNÇ
28.12.2012, 11:19
" Şöyle bir göz attım bazı arkadaşların son 50 mesajının 40'tan fazlası bu başlıkta...

Yahu rahat olun,
forumda yüzlerce güzel başlık var,
bırakın adamın yakasını.. "

Bu mesajdan "başka başlıklara da yazın, sadece buraya yazmayın"dan farklı bir şey anlamadım ben açıkçası. 20 kişiye sorsak 19'u da aynı şekilde anlamaz.

Neyse, tartışmayı uzatmak istemiyorum. Anlatmak istediğimi anlattım bence.

Kolay gelsin.

Mollasalihoğlu
28.12.2012, 11:20
Beraber tartistigimiz konular üzerinden süre gecmesine ragmen, asagi yukari birbirimize ayni kelimeleri kullanmamiza ragmen ben 1 ay ceza aldim sen ne aldin ???

Demek ki aynı kelimeleri kullanmamışız..

Tunga Liman'ın bile ceza aldığı BMN'de adaletten yana itirazı olanlar biraz şapkalarını önlerine koyup düşünecekler..

Her mesajında tahrik, her mesajında laf sokma her mesajında üstü kapalı hakaret var.. Bunlara oranla çok az ceza alıyorsun..

Burak Sahin
28.12.2012, 11:24
Demek ki aynı kelimeleri kullanmamışız..

Tunga Liman'ın bile ceza aldığı BMN'de adaletten yana itirazı olanlar biraz şapkalarını önlerine koyup düşünecekler..

Her mesajında tahrik, her mesajında laf sokma her mesajında üstü kapalı hakaret var.. Bunlara oranla çok az ceza alıyorsun..

Benim mi :) istersen bir oylama falan yapalim varmisin ???? Kaybeden ciksin gitsin.

Sen bana önce forumdaki birkac Senol Günes düsmanlarindan birisin dedin bende sana o zaman sende Senol Günes yalakasisin dedim, sor bakalim Tunga Limana bunu, neymis cevabi...

Mollasalihoğlu
28.12.2012, 11:26
Benim mi :) istersen bir oylama falan yapalim varmisin ???? Kaybeden ciksin gitsin.

Sen bana önce forumdaki birkac Senol Günes düsmanlarindan birisin dedin bende sana o zaman sende Senol Günes yalakasisin dedim, sor bakalim Tunga Limana bunu, neymis cevabi...

Hala bulup raporlayabilirsin kurallara aykırı olduğunu düşündüğün mesajları..

Kaç kere özür diledin benden?

Ömer SEVİNÇ
28.12.2012, 11:26
Emin değilim ama bildiğim kadarı ile onların bayramı zaten 1 Ocaktan önce oluyor; ayrıca yol için izin de verildi yabancılara, 3 gün geç katılacaklar sanıyorum kampa.
İşin bir de mütekabiliyet boyutu var; La Liga'da ya da Premier Lig'de müslüman oyunculara Kurban Bayramı izni falan verileceğini zannetmiyorum ben..

O yol izni bile bana sorarsan ayrımcılık yaratıyor. Brezilyalılara vermişler, diğerlerine yok. Colman'a bile yok. Büyük ihtimalle Colman 2-3 gün erken gitti diyedir ama öyle algılanmaz işte.

Bayramları 1 hafta kadar önce ama noel baba yılbaşında geliyor:) Adamlar için önemli. Bırak tatillerini yapsınlar. Eğer devre arasına denk gelse Türklere için de kurban bayramı aradan geçsin, geç başlasın derdim. 3 gün erken kamp başlayınca başımız göğe mi erecek?

Burak Sahin
28.12.2012, 11:31
Hala bulup raporlayabilirsin kurallara aykırı olduğunu düşündüğün mesajları..

Kaç kere özür diledin benden?

Özür diledim, pisman da degilim o gün üzülmüstüm cünkü kalbini kirdigim icin, bunu bu sekilde yüzüme vurarak ne yapmaya calisiyorsun anlamadim ama en azindan bana yapilandan cok daha onurlu bir hareket, bens ende özür dileyim senin arkadasin gelsin 1 ay ceza versin....

Sen seninle tartisan insanlari bu sekilde tuzaga mi düsürüyorsun, insanlari tahrik et laf sok, birseyler söyle, onlarda sana söyleyince ceza yesin, gercekten cok basarilisin bu konuda....