PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

Deniz Tosunoğlu
23.04.2011, 21:22
Allah allah.

Bu ne arkadas? Bizi yoktan var eden kisi kimdir? Bize Türkiye ve Süper Kupasi heyecani sansi veren kimdir? Bizi su an Super Ligin liderini yapan kisi kimdir?

Bu kafayla bizim Alex Fergusonumuz hayatta olmaz (tabii istemiyorsak)..

talsuv61
23.04.2011, 21:25
2005'te ziya doğan vardı. Başarı da başarısızlık da Şenol Güneşe ait. Ama 9 puan fark attıktan sonra şampiyon olamamak büyük bi itibar kaybı ve küçük düşmektir. Bu noktaya da İnatlarla geldi.
Maç 0-0 iken Barışın oyuna alınmasının mantığı yoktur bence.
O değil lig kupası için Türkiye kupasınından da geçtik. Bir hata da burda yaptık zaten.

h@msi61
23.04.2011, 21:29
- Şampiyon olamadığımızı anladıysan sorun yok , kusura bakmada kimse eleştirilemez değildir . kendinide ayırmışsın , yesinler...

Ayiririm tabi ki, bi de ayni kefeye mi koyacaktim basariya endeksli taraftarlarla kendimi? Senol hoca elestirilmez demedim, fakat adamin getirdigi basarilara alisip gecmisteki basarisizligi unutup sacma sapan nankorluk yapilamaz tabi ki.. Sanki hocadan once her sene sampiyon oluyorduk yahu, ise bak.

Hocam 100 tane sampiyonluga degismem seni, biz hep ikinci olalim, ama o klubede hep sen ol...

Mustafa Ayazoğlu
23.04.2011, 21:38
Yonetimsel yanlislara ve transfer yanlislarina katiliyorum. Senol hocanin da hatasiz oldugunu soylemiyorum elbet. Ama bu takim bundan once sampiyonluga yine Senol hoca zamaninda(2005) ve ondan once yine Senol hoca zamaninda(1996) yaklastiysa bu tesaduf degildir, hocamizin buyuk basarisidir. Ama bizim taraftar hocamizin arkasinda duracagina bir beraberlikle karalamayi daha uygun buluyorlar ne yazik ki. Yazik gunah gercekten... Bu mantikta bir taraftar grubunun sampiyonlugu hakettigini soylemek dogru olmaz...

Trabzonspor'u her yıl şampiyon olacak diye tutmuyorum.

Ayrıca Ziya Doğan ve Ersun Yanal'da şampiyonluğa yaklaştı. Göz göre göre bir çok yanlış yapıldı. Hangi birini saymalı. Birde kulübede 2 teknik adam var. Aykut Kocaman tek başına.. Ünal'ın dengi..

Fenerbahçe'nin puan kaybedeceğini düşünüyorum. Şampiyonluk halinde yanlışlar doğruları kapatacak. Şenol Güneş kahraman olacak.

Cem Akyüz
23.04.2011, 21:38
Hocam sana çok kızdım.Neden Umut'ta bu kadar ısrar ediyorsun hocam.Pawel'in ne eksiği var en kötü bu kadar oynar zaten.Ama yinede saygım sonsuz hocam

_OziloZ_
23.04.2011, 21:43
Benim için Şenol Güneş'in gelecek sezon ve ondan sonraki sezonda da takımın başında olması bu sene şampiyon olmaktan çok daha önemlidir. Taraftarlarımızdan tek dileğim bu takım şampiyonluğu kaybetse dahi Şenol Güneş'e sahip çıkmasıdır.

mizah
23.04.2011, 21:51
Benim için Şenol Güneş'in gelecek sezon ve ondan sonraki sezonda da takımın başında olması bu sene şampiyon olmaktan çok daha önemlidir. Taraftarlarımızdan tek dileğim bu takım şampiyonluğu kaybetse dahi Şenol Güneş'e sahip çıkmasıdır.

demekki sen takima degil kisiye endekslisin.. biri gider digeri gelir.. aslolan trabzonspordur.. kisileri takim üstünde görmekte neyin nesi.. elbette takimin sampiyonlugu kisilerin kalip kalmamasindan önemli.. biz kisilerin degil takimin taraftariyiz arkadas.. bu nasil mantik anlamis degilim..

SEDAT
23.04.2011, 21:52
Ayiririm tabi ki, bi de ayni kefeye mi koyacaktim basariya endeksli taraftarlarla kendimi? Senol hoca elestirilmez demedim, fakat adamin getirdigi basarilara alisip gecmisteki basarisizligi unutup sacma sapan nankorluk yapilamaz tabi ki.. Sanki hocadan once her sene sampiyon oluyorduk yahu, ise bak.

Hocam 100 tane sampiyonluga degismem seni, biz hep ikinci olalim, ama o klubede hep sen ol...

- Başarıya endeksli taraftar derken :rolleyes: bari bişey söylüyorsun tutarlı olun , öyle bişey olsaydı dükkanı çoktan kapatmıştık.
- Kimsenin taraftarlığını sorgulamak senin yada kimsenin haddine değildir .
- Ha bir insan devamlı aynı yerde aynı hataları yapıyorsa ve kimse ona sen burda yanlış yaptın demiyorsa hata budur .

Mustafa Ayazoğlu
23.04.2011, 21:53
Şenol Güneş bu yıl şampiyon olamazsak intikamı acı olur. üst üste dizer bülenti ,aykutu gelsin şampiyonluklar.

Erbay
23.04.2011, 21:55
Devre arası tranferde Brozek'i kim istedi. Şenol Güneş hocamız istediyse niye oynatmıyor? İstemediyse demek bile istemiyorum. 4 forvet ve önliberosuz sistemde neden bu kadar ısrar ediliyor. Dünyanın en iyi takımı oynuyor birinde Pepe, birinde de Busquets ne diye "önlibero" oynuyor. Futbolun gerçeklerinden uzaklaşıyoruz; orta sahada mücadele etmeyene ekmek yok.

HH_52
23.04.2011, 22:02
Şenol Güneş bu yıl şampiyon olamazsak intikamı acı olur. üst üste dizer bülenti ,aykutu gelsin şampiyonluklar.

Bak bu hayaldir. Gerçekle alakası yok. Bu sezon şampiyon olamazsak 96yı arar dururuz. Benden söylemesi. Takım dağılır Sir Alex Fergusson bile toparlayamaz. Yatıp kalkıp dua edelimki şampiyon olalım. Yoksa geleceğimiz çok karanlık. Acı ama gerçek. Ligde 6 derbi oynuyorsun. Hadi Bursayıda araya katalım. 8 derbi. Ve sen bu 8 derbiden 7sini kazanıyorsun ve şampiyon olamıyorsun haaa? Vallahi adama sen diğer maçlarda takımı mı sattın diye hesap sorarlar.

_OziloZ_
23.04.2011, 22:07
demekki sen takima degil kisiye endekslisin.. biri gider digeri gelir.. aslolan trabzonspordur.. kisileri takim üstünde görmekte neyin nesi.. elbette takimin sampiyonlugu kisilerin kalip kalmamasindan önemli.. biz kisilerin degil takimin taraftariyiz arkadas.. bu nasil mantik anlamis degilim..

Hayır ben tuttuğu takımın tarihini, taraftarının düşünce yapısını, yerel medyasının dönekliğini çok iyi bilen ve bizzat yaşamış biriyim. "Şenol Güneş'in kalmasını şampiyonluğa tercih ederim" söylemimdeki mesajı kaçırmanız normal. Neden böyle söylediğimi sizin için açıklayayım.

Trabzonspor geçmişte verdiği şampiyonluk mücadelelerini kaybettiğinde bu takımdan ilk gidenler hep teknik direktörler olmuştur. Geçmişte defalarca istikrar denilmesine rağmen önce yerel medya sonra da taraftarlar bundan vazgeçmiştir. Böylece her iyi geçirdiğimiz sezon bizim için yıkım olmuş ve başa dönmüşüzdür. Yeniden yapılanmalar, yeniden oyuncu ve teknik adam seçimleri ile zaman ve para kaybetmişizdir.

Bu sene şampiyon olamasak bile sonuç bizim için başarılıdır ve mevcut teknik ekibi, yönetimi, oyuncuları kaybetmediğimiz takdirde seneye ve ondan sonraki sene şampiyonluğun en önemli adayı olmaya devam ederiz. Ama yok kulüp istikrar yerine Şenol Güneş ile yollarını ayırmaya karar verirse -ki buna şu an ihtimal vermiyorum- her şeyi mahvetmiş oluruz.

İşte bu yüzden Şenol Güneş'in kalması şampiyonluktan daha önemlidir.

mizah
23.04.2011, 22:12
mantikli bir aciklama..yanlis yorumlamisim kusura kalma.. tahlil dogru ve yazdigin yoruma katiliyorum..

Ahmet Başkaya
23.04.2011, 22:47
Hocam benim gözümde çok büyüksün . 3 sene son hafta şampiyonluğu kaybetsen azalmayacak bi büyüklük .

Ama sene sonu yoruldum ben deyip bırakırsan , o zaman ne kadar küçüldüğünü düşünemezsin . Seni seviyorum hocam .

Seneye başlarken ilk 3 hayalleri bile zor kurarken . Büyüksün be .

Yaşar
23.04.2011, 23:05
İlk yarıda 33 puan alan takım, 2. yarıda oynadığı 12 maçta 34 puan alıyor ve kalan 5 maçında da muhtemel 15 puan alma ihtimali var. Bu 49 puan yapar ki; Dünya'nın hiçbiryerinde böyle bir başarı yoktur. 2. yarı başlarken 76-77 puan şampiyon yapar diyen taraftarımız şimdi o puanı çok rahat alabilecekken takımımız; eleştirilere başladı. Bu takım en kötü 80 puan alacak. Ha 80 puan şampiyon yapmazsa o da kirli futbolumuzun sorunu olacak.

Tyler Durden
23.04.2011, 23:19
Bazi yorumlara cevap vermeyelim diyoruz ama bu nedir arkadas ya.Neymis bizi yoktan var etmismis.Yahu tamam Senol hocanin cok katkisi vardir ama adami ovucez diye takim kalitesini yerin dibine sokmayin.
Oyle konusuluyor ki, sanirsin elimizdeki malzeme Senol hoca olmasaydi kume dusecekti.Valla sizi bilemem ama ben sezon basinda bu kadroyla liderligin degil sampiyonlugun hayalini kuruyordum, hani suanki konumumuzun hayalini bile kuramazdik ya, kendi adiniza konusun.
Ozellikle Sadri Sener den sonra kurulan kadrodan benim beklentilerim cok buyuktu.Sampiyonluk disinda hemen hemen her beklentiye cevap verdi bu takim.Turkiye kupasi,super kupa ve son uc senelik donemin buyuk bir bolumunde oynanan guzel futbol.
Ersun hocanin donemini ne cabuk unuttunuz.Malesef o donemde de Umut ve Gokhan gol kacirma yarisina girip bizi sampiyonluktan etmislerdi.O zamanda kafaya oynayan bir takim vardi.
Gelelim mevcut konumumuza,
Bjk ve Gs'nin olmadigi bir yarista bu tablo cok surpriz degil.Geriye bir tek fb ve birazda bursa kaliyor.Bursaspor'da beklendigi gibi yaristan biraz erken koptu.
Kadro kalitelerine bir bakalim.
Onur+giray+egemen+serkan+selcuk+colman+jaja+burak+ Engin
Bu adamlari suanda super lige hangi takima koyarsan koy ilk 11de kendine yer bulur.
Daha cok yedek bekleyen adamlara bakalim Ceyhun+Alanzinho+Yattara+Glowacki+Tolga+piotr+pawe l+cale..
Sans bulamayan pawel(kasimpasa asisti var) ve sol bekte kaderine terk edilmis Cale disinda bu adamlarin hepsi birer mac almislardir.Takima skor anlamindada katki saglamistir.Hic kullanilmayan futbolcularimizi saymiyorum.

Yahu elimizdeki kadroyu bu kadar kucuk gormeyelim, acik konusmak gerekirse en cok korktugum Burak ve Tolga bile verebildiginin maksimumunu vermektedir.
Bunda hocanin katkisi yoktur denilemez ama hocanin elinde kotu bir malzeme vardir demek de dogru degil.Kimsenin elinde sihirli degnek yok.Bjk ve Gsnin olmadigi bir ligde bu kadroyu sampiyonluga oynatmak cok buyuk bir olay degil, ama sampiyon olursak Senol hoca cok buyuk bir olayi basarmis olacak, nedenide Umut gibi bir atletin her mac golcu olarak oynadigi bir takimi sampiyon yapmak insan isi degil bana gore..
Kotu futbolcularla,siradan futbolcularla kimse sampiyonluga oynayamaz.Medyanin gazina gelmeyin.Takimi kucumsemek icin yapilan yorumlari cok dikkate almayin.96'daki efsane kadromuz haric son 20 yilin en iyi futbolcu kadrosuna sahibiz.
Tekrar soyluyorum, Senol hocanin buyuk katkilari vardir ama hicbir seyi yoktan var etmemistir.Elindeki malzeme ligin ikinci yarisinda daha iyi isler yapabilirdi.5-6 maci kotu oyuna ragmen son dakikalarda almisiz,bunuda goz ardi etmeyelim.
Senol hocada ligin ikinci yarisinda cok bariz performans dusuklugu var, inatlari,saplantilari bu takimi sampiyonluktan edebilir.
Ama umarim butun bunlar yasanmaz ve bir sekilde sampiyon yapar.

Mesut AKYILDIZ
23.04.2011, 23:27
Hemen hemen aynı kadroyu geçen yıla kıyasla muazzam etkin kullandığı söylenebilir ama en önemli hatası forvetlerimiz birkaç sezondur biz son vuruşlarda yetersiziz diye basbas bağırırken devre arasında direkt oynayabilecek bir forveti aldırıp takıma monte etmeyişidir. Eğer Pawel takımda direkt oynayabilecek bir forvet ise neden oynamıyor eğer değil ise neden alındı anlamış değilim...

HH_52
23.04.2011, 23:35
Şenol Güneşe sahip çıkanlar neden bu şekilde Ersun Yanalın arkasında duramadılar veya durmak istemediler???

Gerçekten kendime soruyorum. Şenol Güneş Trabzonlu değilde Sivaslı veya Mardinli Şenol Güneş olsaydı bu kadar arkasında dururmuydunuz? Açık açık söylüyorum. Durmazdınız!!!

Mikro Milliyetçiliğini artık bırakın. Adam hatalıysa adam gibi hatalısın Hocam deyin.

Koray Yiğit
24.04.2011, 00:08
Geçmişi çabuk unutuyoruz. Ders alamıyoruz.
8.haftada zirve yarışından kopan ve orta sıra takıma özlem duyanlar hiç durmasın '' istifa '' sesleri ile avni aker'i inletsin.
Trabzonsporun menfaatleri için sağduyu ve akl-ı selim ile harekat etmeliyiz. Yangına körükle gitmemeliyiz.
Eğri oturup, doğru konuşmak lazım. Şu takımı '' Fatih Terim ve Mustafa Denizli '' teslim etsen başarılı olmaları mümkün değil.
Futbolcuları genel olarak tahlil ettiğimizde vasatı aşamayan yahut istikrarsız oyunculardan kuruluyuz. Sadri başkan maalesef kadro genişliği ile kadro kalitesini karıştırarak transferdeki hatalarını örtbas etmektedir.

Gaziantep mali açıdan bizle mukayese edilebilir mi ? Hayır. Peki öyleyse bizim kadrodan eksik taraflarını görebiliyor musunuz ? Şahsen ben fazlasını görüyorum. Tek tek futbolcularını irdelemeyeceğim ama kalite olarak bizden üstünler. Keza Bursaspor'da bize nazaran iyi kadroları var. İstanbul'un 3 takımını bu listeye hiç almıyorum. Futbolcuların aldıkları ücret, milli takımda bulunmaları, yetenek ve fiziksel olarak çok ilerimizdeler.

Şenol hoca'yı teknik ve taktiksel açıdan eleştirebiliriz ama süperligde sorunlu yaşayan, deneyimsiz ve kalitesiz oyuncuları takım olgusunda kenetleyerek zirveye ulaştırdığı için müteşekkir olmamız icap eder.

Herşeye bitmiş gibi de bakmayalım. Bu köprünün altından daha çok sular akar. Futbolcular inancını korumalı. fener illaki bir yerde takılacak.

Hasan Ayvenli
24.04.2011, 00:29
Umut Bulut başlığına yazmıştım bunları dün;

Evet sana çok kızıyoruz biz taraftarlar. Biz de haklıyız aslında.

Ama suç sende mi? Seni futbolcu yapanda ilk suç. Gerçi senin yeteneklerinle futbolcu olan çok adam var ama o yeteneklerle en fazla stoper olmuşlardır o adamlar. Asıl suç seni forvet yapan hocanındır. Tek yeteneği koşmak olan bi adamı hangi hoca forvet yaptı ise tebrik ediyorum.

İkinci olarak; 5 sezondur forvetine seni koyup da şampiyon olacağını düşünen hayal gücü yüksek yönetim kurulumuzdur. 2 ayda bir çıkıp Umut'a güveniyoruz açıklamaları yapanlardır. Ve senin yerine becerip de bir forvet oyuncusu alamayan, bir başka ismi monte edemeyen hocalardır.

Merak ediyorum Teofilo gitmemiş olsaydı ve sezonun ikinci yarısında 6-7 maç peşpeşe 90 dakika oynayıp sadece 1 gol atmış olsaydı bir daha ilk 11'i görebilir miydi? Koskoca 14 maçta iki golün var birisi Burak'ın ikramiyla boş kaleye attığın gol. O çok dalga geçtiğimiz Güiza olsaydı daha çok atardı vallahi.

Bir forvet oyuncusunda en kötü ihtimalle ortalama düzeyde olması gereken özelliklerin kaçı var sende? Top kontrolü? Adam geçme? Bitiricilik? Pas verebilme? Aklınla oynama?

Koştuğunun yarısı kadar futbol zekan olsaydı şimdi 20 gol atmıştın en az.

Ben ne kadar yazarsam yazayım. Boştur. En başta da dediğim gibi suç sende değil. Sadece sana güvenerek bu yola çıkanlarda. Ya da elindeki diğer alternatiflere güvenmeyenlerde, elindeki diğer alternatifleri kullanmayanlarda.

Ali İhsan
24.04.2011, 00:32
Şenol Güneş düşmanları yine pırtlamış. Size diyecek bir şey bulamıyorum.

Emre EFENDİOGLU
24.04.2011, 00:39
Geçen sene 76 puanla şampiyon olunuldu, bizim 4 hafta kala 70 puanımız var, buna rağmen Şenol Güneş'e saydıranlar var aklım almıyor.
Enkaz haline gelmiş takımla, gelir gelmez Türkiye Kupası ve Süper Kupa alıyor, Fener'i Türkiyeye madara ediyor.
Anormal olan biz değiliz, Fenerbahçe, adamlar sadece bir beraberlik aldı. Bunların nasıl olduğuda ortada.
Şenol Hocaya sallamak yerine, bu düzene sallasanız daha yararlı bir iş yaparsınız.

Bülent Bayraktar
24.04.2011, 00:43
Engin hala yokda Umut neden hala bu kadar hataya rağmen sahada!!

Armağan Dere
24.04.2011, 00:43
Geçen sene 76 puanla şampiyon olunuldu, bizim 4 hafta kala 70 puanımız var, buna rağmen Şenol Güneş'e saydıranlar var aklım almıyor.
Enkaz haline gelmiş takımla, gelir gelmez Türkiye Kupası ve Süper Kupa alıyor, Fener'i Türkiyeye madara ediyor.
Anormal olan biz değiliz, Fenerbahçe, adamlar sadece bir beraberlik aldı. Bunların nasıl olduğuda ortada.
Şenol Hocaya sallamak yerine, bu düzene sallasanız daha yararlı bir iş yaparsınız.

96'da da İpler hep senin elindeydi 30.hafta 4 puan öndeydin..Şampiyonluk gitti...bu sezon da ilk yarı sonunda 9 puan öndeydin liderliği verdin,2 hafta önce yine aldın şimdi yine ipleri verdin..Fener ne zaman takılacak...Ben mi atamadım o golleri ben mi yedim 9 puanı...Ne düzeni adamlar 18'de 17 yaptılar..biz de çok tek farklı kazandık elindeki fırsatı teptin..Yarı dönemde ben mi dedim Umutla devam edelim bunları göremiyorsan Trabzonspor'a en büyük kötülüğü edersin farkında olmadan...Şimdi Şampiyonluk %70 gitti bunda suç benim mi yoksa Hocanın ve Başkanın mı

Erkin Ekşi
24.04.2011, 00:48
Hoca Umutu oynatıyorsa bir bildiği vardır arkadaşlar. Bundan önceki 11 haftada olduğu gibi. Haa belki yanlış biliyordur orası ayrı, ama muhakkak vardır bildiği. Yoksa bu kadar felsefe yapan, 3 kelimeyle ifade edeceği düşüncelerini 3 paragrafa yayan bir insan bu kadar basit insani duygulara sahip olamaz. İnat yapıyor olamaz, çünkü:
O, bütün kötü sıfatlar uzaktır, o bütün insanlar arasında en iyisini bilendir. O,....

:) icimden bir sayfa devam ettirmek geldi cumlelerini.

Adem Erdoğan
24.04.2011, 00:51
Kaybettiğimiz puanlardan ziyade rakibin kazandığı puanlara bakın.

Tarihte böyle bir olay yok.

Ersun Yanal demiş. Bu sezon o sezon olsaydı şimdi şampiyonluk turu atıyorduk.

federer61
24.04.2011, 01:03
Ben burda Şenol Güneş i tartışmam,sadece olay anında verdiği yanlış kararları tartışırım.Tartışıldığını görmek de beni üzüyor ne yalan söyliyim :(

Ilelioglu
24.04.2011, 01:17
Kaybettiğimiz puanlardan ziyade rakibin kazandığı puanlara bakın.

Tarihte böyle bir olay yok.

Ersun Yanal demiş. Bu sezon o sezon olsaydı şimdi şampiyonluk turu atıyorduk.

Aynen öyle...!

;):)

Ilelioglu
24.04.2011, 01:20
Hocam;

Hersey iyi güzelde su Jaja-Alan ikilisinden vazgec artik.

Umut'un yerinede yada yaninada ara sira Pawel'i koy, denemekte azda olsa fayda vardir.

Cok seviyoruz seni Hocam...!

Emre EFENDİOGLU
24.04.2011, 01:30
96'da da İpler hep senin elindeydi 30.hafta 4 puan öndeydin..Şampiyonluk gitti...bu sezon da ilk yarı sonunda 9 puan öndeydin liderliği verdin,2 hafta önce yine aldın şimdi yine ipleri verdin..Fener ne zaman takılacak...Ben mi atamadım o golleri ben mi yedim 9 puanı...Ne düzeni adamlar 18'de 17 yaptılar..biz de çok tek farklı kazandık elindeki fırsatı teptin..Yarı dönemde ben mi dedim Umutla devam edelim bunları göremiyorsan Trabzonspor'a en büyük kötülüğü edersin farkında olmadan...Şimdi Şampiyonluk %70 gitti bunda suç benim mi yoksa Hocanın ve Başkanın mı

Peki bunlar Şenol Hoca'nın koltuğunu konuşacak sebepler midir? 96 dahil 4 kere ciddi ciddi şampiyonluk yarışına girdik, 3 ü Şenol Hoca ile, bunlar tesadüf mü?

Armağan Dere
24.04.2011, 01:37
Peki bunlar Şenol Hoca'nın koltuğunu konuşacak sebepler midir? 96 dahil 4 kere ciddi ciddi şampiyonluk yarışına girdik, 3 ü Şenol Hoca ile, bunlar tesadüf mü?

Bravo hocaya o zaman(!)..bizi 4 defa yarışa soktu 0 galibiyetle yarıştan çıkardı diye..Neyse umarım Şampiyon oluruz...

Emre EFENDİOGLU
24.04.2011, 02:31
Bravo hocaya o zaman(!)..bizi 4 defa yarışa soktu 0 galibiyetle yarıştan çıkardı diye..Neyse umarım Şampiyon oluruz...

Şu adam gelse şampiyon oluruz dediğin bir teknik direktör var mı? Ha birde onları Trabzon'a getirip imza attırırsan başım gözüm üstüne.

Hala buralarda Şenol Hoca'nın kıymetini bilmeyen insanları görünce üzülüyorum. Malesef ülkemizde futbolda tüm başarı faktörü şampiyonluk üzerine kurulu. 70 milyonluk kadro, 130 milyonluk kadroya kafa tutuyor, kimse bunu önemsemiyor.

Armağan Dere
24.04.2011, 02:40
Mesela o dediğin 130 rakamı 140 olsa Şampiyonduk mesela..10 milyona hem golcü hem solbek alınabilir(di)...çok para harcamakta bir marifet ya da bir başarı getirmez bu arada...

Yaşar
24.04.2011, 02:44
Bunları konuşacağınıza,Fb'nin nasıl 14 maçta, 13 galibiyet 1 beraberlik alabildiğini konuşun bence? Veya neden bizim şampiyonluğa oynadığımız senelerde şampiyonluk barajı 80 puan üzerine çıkıyor? Son 5 yıla bakın bakalım 30. hafta itibariyle şampiyon olan takımların kaç puanı varmış? Hiç üzülmeye gerek yok? bu puan bizi normal şartlarda rahat şampiyon yapabilecek bir puan. Ama Türk futbolunda şartlar normal değil.

Emre EFENDİOGLU
24.04.2011, 02:53
Mesela o dediğin 130 rakamı 140 olsa Şampiyonduk mesela..10 milyona hem golcü hem solbek alınabilir(di)...çok para harcamakta bir marifet ya da bir başarı getirmez bu arada...

130 biz değiliz Fener :) 70 milyonluk kadro bizimki. Daha 6 ay önce kulübün çok borcu var diye ağlayan taraftarda bu taraftardı.
Ayrıca bildiğim kadarı ile Eskişehir maçıyla beraber ilk yarıya göre puan kaybımız sadece 2 olması lazım şu ana kadar.

Furkan
24.04.2011, 11:12
Bunları konuşacağınıza,Fb'nin nasıl 14 maçta, 13 galibiyet 1 beraberlik alabildiğini konuşun bence? Veya neden bizim şampiyonluğa oynadığımız senelerde şampiyonluk barajı 80 puan üzerine çıkıyor? Son 5 yıla bakın bakalım 30. hafta itibariyle şampiyon olan takımların kaç puanı varmış? Hiç üzülmeye gerek yok? bu puan bizi normal şartlarda rahat şampiyon yapabilecek bir puan. Ama Türk futbolunda şartlar normal değil.

Bencede en önemli nokta burası. Biz ikinci yarıda mutlaka puan kaybedecektik ama nasıl oluyorsa fener sadece bir beraberlikle bu haftaya kadar geldi. Bu çok nadir görülecek bir performans mı (?) yoksa hepimizin düşündüğü gibi organize işler dönmeye devam mı ediyor...

bahadır2561
24.04.2011, 11:17
kazanan takım bozulmazsa bu hafta kazanamdık takım bozulabilir yani Şenol hoca. .

forvette deli dana gibi koşup duran elemanı kesersin inşallah

tslover
24.04.2011, 11:39
şenol hoca'yı çok sevmekle beraber birkaç acı söz söylemek istiyorum.senol hoca neden şampiyon olamıyor.benim görüşüm gereksiz saplantıları yüzünden:kazanan takım bozulmaz,sonradan gelen oyuncu yabancı ise 6 ay bekler türk ise hep bekler.türk oyuncular yabancılara göre herzaman ayrıcalıklıdır.uzatabilirim ama gerek yok.bence en önemli neden asla kollektif bir takım olamayışımız.takımın bir kısmı umut,selçuk,burak dokunulmaz iken bazı kısmı jaja,colman,alanzinyo üvey oyuncu muamelesi gördüler açıkça.temel neden burada.

slmn
24.04.2011, 11:58
Boşuna demiyorum şizofren dolu.

endlessdeath
24.04.2011, 22:22
Hocam;

Hersey iyi güzelde su Jaja-Alan ikilisinden vazgec artik.

Umut'un yerinede yada yaninada ara sira Pawel'i koy, denemekte azda olsa fayda vardir.

Cok seviyoruz seni Hocam...!
siz halaaa umut demeye devam edin şampiyonluğa oynıyan takımda %100 nete pozizyonu avuta atıyor.

slmn
24.04.2011, 22:22
Hocam geçtim Pawel'i Mehmet Çakırı bile oynatsan Umuttan iyi oynar lütfen hocam artık kes şu adamı.

endlessdeath
24.04.2011, 22:24
Selam trabzonsporun Teknik direktörü Şenol Güneşe bu saçma sapan puan kayıpları fenerin ekmeğine yağ sürdü.Zaten belli geçmişi her gittiği takımı 2. veya 3. yapıyordu.Belki bir değişiklik olur dedik ama değişmemişsin hocam aynı korkak futbol aynı hamam.

1. Neden korkak bir trabzonspor(şenol hoca varken böyle).Baskı kurman gerekirken.
2. Neden Yeteneksiz forvet bir de kaptanlık vermişler ismini söylemeye utanıyorum ama söylicem umut bulut(Devre arasında aldığımız pawel oynasa bence daha iyi
olurdu.Üzülmezdim giden şampiyonluğa.)
3.Neden Yattara! Yıllarca bu takımdan ekmek yedin şu lakaytlığını bir bırakmadın ve Takımı sırtlayamadın.
4. Ceyhun gülselam tekniği düşük paslaşmasını bilmiyor.Hüseyin çimşirden farkı yok.

Ali İhsan
24.04.2011, 22:36
Fener her türlü çirkefliği yapsın, kollansın, bazen hakemler, rakipten bazı oyuncular, hocalar dahil 20 kişi olsun sahada...

Siz hala sizi her geldiğinde kısıtlı kadroyla şampiyonluk yarışına sokan hocanıza sallayın.

Bir ay destek olun, ondan sonra diyin ne diyeceksiniz. Benim bildiğim hoca bu laflarla kadroyu değiştirmez. O yüzden boş yere negatif enerji yaymayın. Enerjimizi şu anda işbirlikçilere harcamalıyız.

endlessdeath
24.04.2011, 22:44
Fener her türlü çirkefliği yapsın, kollansın, bazen hakemler, rakipten bazı oyuncular, hocalar dahil 20 kişi olsun sahada...

Siz hala sizi her geldiğinde kısıtlı kadroyla şampiyonluk yarışına sokan hocanıza sallayın.

Bir ay destek olun, ondan sonra diyin ne diyeceksiniz. Benim bildiğim hoca bu laflarla kadroyu değiştirmez. O yüzden boş yere negatif enerji yaymayın. Enerjimizi şu anda işbirlikçilere harcamalıyız.

Napalım fenerin güçlü bir lobisi ve başkanı varsa kardeş bizim başkan hala hakkımızla şampiyon olacağız Bu işin hakkı hukuku yok gördük Fenerin penaltısı verilmedi önceki maçta diye bu maçta penaltıyla alakası olmayan pozisyonda penaltı verdi hakem.Şimdi gelelim fasulyenin faydasına.Tüm kulüp kenetlensin senye belki çıkmaz senenin son senesinde böyle korkak futbolla ve güçsüz futbolcularıyla şampiyonluğa yürürüz.Komedi gibi Devra arası transfer gereken yer açık forvet kim alındı orta saha ya jaja alıdnı forvet diye alınan pawel oynatılmıyor.Trabzona gelen kolombiya gol kralı depresyona girer gider.Ah umut bulut girse gitse sevinirdim.akıllı transfer olmalı.Makukula ise makukula alınmalıydı.Fatih tekke ise Fatih tekke konusu ayrı konu takımın ritmini bozar bana göre

Murat'
24.04.2011, 22:57
Şenol Güneş Umut'u göz göre göre bitirdi, belki iki üç maç Umut'a ilk 11 yerine kulübede herhangi bir görev verseydi her şey daha iyi olacaktı.Şenol hoca şu ana kadar yapamadığını bari Antep maçında yap.

mk.esen35
24.04.2011, 23:02
bi çuval inciri berbat etti şenol hoca.nedeni bazı gereksiz inatları.

Mustafa Ayazoğlu
25.04.2011, 00:22
almanyavya gidişi şampiyonluğa havlu atmak mı oldu ? ben anlayamadım

pes mi ettik? tuş mu olduk şimdi..

Mert Oğuzlu61
25.04.2011, 00:25
almanyavya gidişi şampiyonluğa havlu atmak mı oldu ? ben anlayamadım

pes mi ettik? tuş mu olduk şimdi..

belki transfer işleri içindir, muhtemelen gurbetçi transferi.. birisine veya birilerine sözleşme yenileme sezon sonu seni alacağız demeye gitmiştir belki. gezmeye gidecek hali yok ya şu durumda takımı bırakıp ?

blackrain61
25.04.2011, 01:44
Senol Hocama nacizane bir sorum olacak. Bizim kanatlarda kim oynuyor? Her tv yorumunda söyledigi futbolun gereklerinde kanat olmadan mi futbol oynaniyor? Yoksa kanatlardan gelecek ortalardan, topa kafa vuracak golcümüz olmadigi icin mi, hep ortadan delmeye calisiyoruz? Buna ek olarakta bu ayni umarayi rakip takimlari hep yer mi?

Armağan Dere
25.04.2011, 01:48
Hoca,Şampiyonluk gidiyor!!!

61viya
25.04.2011, 01:53

Demek ki yurt dışında, şu ağzımız açık izlediğimiz kulüpler de kişiye endeksli. E güzel o zaman. Sıkıntı yok ..

oflukaan
25.04.2011, 02:03
mehmet çakır
pawel brozek
ferhat öztorun
zafer yelen
sezer badur
barış ataş
hocam iyi güzelde hani kazanan takımı bozmuyorsun da; azıcık da şans ver şu millete bunlar da kötü topçular değil bir izliyelim

HH_52
25.04.2011, 02:12
Yaktın bizi Şenol yaktın. Ne inatcı laf dan anlamayan adammışsın meğer.

Jajanın kullandığı frikik topu kalenin 4 metre önünde Umutun ayağına gelip oda o topu boş kaleye atamayıp dışarı atması... Vallahi ne desem. Söyleyecek söz bulamıyorum. Umut Bulut Almanyanın Landesliga sında bile oynayamaz.

Şenol Güneş ya futboldan anlamıyor ya da Umutla bir başka bağlantısı var. Çıkaramadım açıkcası. Koşuyor pres yapıyor diyenler almanyanın amatör liglerine gelsinler. Umut gibisi binlerce var burada. Dedğim gibi bu performansla Umut Bulut Almanyanın Landesligasında bile top oynayamaz!!!! Demekki Türkiye ligi gerçekten kalitesiz bir ligmişki Umut Bulut gibi bir topcu (futbolcu demeye dilim varmıyor) şampiyonluğa oynayan bir takımda ilk onbirde yer alabiliyor.

oflukaan
25.04.2011, 02:20
cesur ol şenol güneş biz arkandayız al umutun yerine paweli ,al colmanın yerine zaferi yada başkasını zafer kötü topçu değil ki

Armağan Dere
25.04.2011, 02:21
cesur ol şenol güneş biz arkandayız al umutun yerine paweli ,al colmanın yerine zaferi yada başkasını zafer kötü topçu değil ki

O yazdıklarından Zafer,Sezer,Ferhat olmaz o topçularla risk olmaz... ama diğer 3'ü denenebilirdi ama testi kırıldıktan sonra bi işe yaramıyor..

TSKara61
25.04.2011, 02:22
Hocam saygimiz sonsuz, ama dunyanin her liginde rotasyon basarili bir takimin en onemli gerekcelerinden biridir. Ustteki arkadasin dedigi gibi bu oyuncular hicte kotu degil. Hatta transfer listemizdeki adamlarin takimlarinda rahatca ilk 11de oynayip parlayacak kapasitedeler. (Baris Atas, Pawel Brozek, Mehmet Cakir. Bu adamlar Gaziantenspor, Kayserispor dahilinde her takimda ilk 18'de rahatlikla yer alacak ilk 11'i zorlayacak kapasitede olan oyuncular.) Bu oyunculardan faydalanamak buyuk hata.

Bu hatanin da en fazla gosterdigi yer Umut. Tum Turkiye goruyor bu gercegi ama siz niye bu konuda hamle yapmiyorsunuz? Hem bize, hem bu oyunculara, hem de kendinize niye yazik ediyorsunuz? Mehmet Cakir hic mi is yapamazdi oynasaydi? Pawel hic mi gol atamaz di? Bu oyuncular hic mi Burag'in yukunu hafifletmezdi? Yetenekleri zaten ciddi sekilde kisitli olan, form ve piskoloji olarak dip yapmis Umut'u her hafta ilk 11 oynamaktan kurtaramazmiydi?

Bunlar oyle kolay cevaplanacak, gecistirilecek sorular degil. Ciddi imalari olan, bedelleri cok agir olabilecek sorular.

Sizi gercekten cok seviyorum, ve ciddi bir saygi duyuyorum. Hatasiz kul olmaz derler. Hatalar yapilir, tutmayan transferler olur, guvendiginiz oyuncular bekleneni veremez, kurulan planlar islemez. Buna eyvallah.

Ama hatalarinizi analiz edip cozum uretmek sizin isiniz. Ama bizim gordugumuz, siz ya bu hatalari gormuyorsunuz ya da kabul etmiyorsunuz. Hangisi daha korkutucu bilemiyorum?

DeAgLeMaNyAq
25.04.2011, 02:23
Bizim yıllardan beri Yattara dışında tam anlamıyla bir kanat oyuncumuz olmadı ki. Ne Engin-Alanzinho sol kanat oyuncusu ne de Burak sağ kanat oyuncusu. FB'ye bakıyoruz Dia ve Stoch'tan yeteri kadar verimi alamasalar da kanat oyuncusu dediğin bu şekilde olmalı...

oflukaan
25.04.2011, 02:25
O yazdıklarından Zafer,Sezer,Ferhat olmaz o topçularla risk olmaz... ama diğer 3'ü denenebilirdi ama testi kırıldıktan sonra bi işe yaramıyor..

sezer konusunda sana katılıyorum ama zafer de ferhat da kaliteli topçu kumaşı iyi onların

Armağan Dere
25.04.2011, 02:28
sezer konusunda sana katılıyorum ama zafer de ferhat da kaliteli topçu kumaşı iyi onların

Zafer hiç forma giymedi Kaan 2 senedir nası iş anlamıyorum,Ferhat'da bir Piotr Brozek kadar iyi değil Cale'ye bile yaklaşamıyor..

oflukaan
25.04.2011, 02:54
cale yabancı diye ferhattan formayı aldı bu bir gerçek ferhat caleden kat kat daha iyi
zafer ise niye oynatmadıklarını halen bilmiyorum ama iyi topcu en azından forma şansı verilebilir bu oyunculara

mit_o
25.04.2011, 02:57
Hocam şu inatına bi dur de şu umut'u kes artık nasıl dayanıyorsun bu kadar gol kaçıran adama anlamıyorum ya !!!

TSKara61
25.04.2011, 02:58
Ferhat' iyi kotu hepimiz izledik. 4-5 macta gorev aldi degerlendirebildik performanslari. Benim anlamadigim Pawel, Mehmet, ve Zafer gibi hic forma sansi bulamayanlar!

mit_o
25.04.2011, 03:01
Pawel ve Mehmet'e artık şans ver hocam yattarayla olmicak bu iş !

mizah
25.04.2011, 03:26
bu takimda bir iki mac formsuz diye giray bile yedekte bekletildi,cale keza öyle,ferhat 3-4 mac sonra bir daha 11 yüzü göremedi..alanzinho 1 mac kötü oynasin ertesi hafta hemen yedek..ceyhun 11 de 4 kez oynadi.. bu 4 macin 3 ünde hemen ikinci devre degistirildi.. yani 45 dakika dayanamadi.. peki adama sorarlar.. 14 haftadir umutun rezil oyununa sabrettinde yukarida saydigim bunca oyunculara 2 mac neden sabredemedin.. adaletli bir yaklasim degil kesinlikle..ne adalete,ne mantiga sigar..

HH_52
25.04.2011, 03:32
bu takimda bir iki mac formsuz diye giray bile yedekte bekletildi,cale keza öyle,ferhat 3-4 mac sonra bir daha 11 yüzü göremedi..alanzinho 1 mac kötü oynasin ertesi hafta hemen yedek..ceyhun 11 de 4 kez oynadi.. bu 4 macin 3 ünde hemen ikinci devre degistirildi.. yani 45 dakika dayanamadi.. peki adama sorarlar.. 14 haftadir umutun rezil oyununa sabrettinde yukarida saydigim bunca oyunculara 2 mac neden sabredemedin.. adaletli bir yaklasim degil kesinlikle..ne adalete,ne mantiga sigar..

Şenol Güneşin adaleti yok kardeş. Fazla söze gerek var mı. Bizim Teknik Direktörümüz adaletsiz ne yapalım. Kaderde bu da varmış.

FC-ST-PAULI-61
25.04.2011, 03:33
Bu umutu oynatma Hocam Allah askina.Bari son 4 Macta oynatma

lazrail8989
25.04.2011, 03:34
Hocam çok çok iyi bir hocasın takıma pası aşılayan kafandaki sistemi çok rahat uygulatan akıllı birisin fakat cesur değilsin.Sene başından beri aynı şeyi eleştirdim.İlk yarı 9 puan fark attığımızda fb nin şampiyon olacağını bizim bu durumu kaldıramayacağımızı söyledim.Gol attığında hemen ceyhun u alma mantığını anlamıyorum zaten şu an o maçlarda daha fazla golü düşünseydin Fb den avaraj da üstün olurduk.İkinci yarıdaki fener maçında alanzinho-tayfun değişikliği tüm zihniyetini gözler önüne seriyor.1 maçta 5 kere topun üstünden saçma şekilde atlayan ve gol kaçırma rekoru kıran bir oyuncuyu hala şampiyonluğa oynayan bir takımın forvetinde tutuyorsan ilginç bir sorundur bence.Alanzinho solda oynayamıyor sağa aldığında anında fauller yaptırdığı adamları rahat geçtiğini gördüğün halde solda oynatmaya devam ediyorsun.Aynı sorunu gabriçte de yaptın hocam hep sola tıkadın adamı ama şimdi ankaragücü maçlarını izle sağ kanatta oynuyor gol atıyor ve attırıyor.Üstelik bu adam ben sağda daha iyi oynarım dediği halde solda oynatıldı.Ön libero da gelecek vaad eden Faty Papy hiç denenmeden SATILDI.Zor muydu bu adama 1 kere şans vermek ? Her zaman dile getirdiğim gibi Burak Umutun mevkiinde daha çok gol atması bunu forvette tutmaya yeter bile.Bu takımın kadrosu Onur(Tolga),Serkan,Giray,Egemen,Piotr,Engin(Solda) ,Selçuk,Colman,Alanzinho(sağ iç),Jaja(Forvet arkası) ve forvette Burak ile çıkarım.İç sahada ise çift forvetli sisteme geçip Burak'ın yanında Pavel i oynatırım.Umuta şans bile vermem.Hani diyorlar ya Umut savunmayı yıpratıyor oraya serkanı yada barış ataşı koysan o da yıpratır;nitekim gol özelliğini unutuyor.Adam gol atamıyor hocam.İddaa ediyorum bugün takımımız buca ya 3-1 yenik durumda olsun o maçı 3-3 bile yapamaz.Bu maçı çevirebilecek isim Umut olamaz.Tabi burada yönetimin de suçu var.Sen şampiyonluğa oynuyorsun paraya kıyıp bir santrafor alamıyorsun ve laf olsun diye polonyadan 2 oyuncu getiriyorsun...Bu yorumların skora ve sonuca endeksli değil bunları daha önce de dile getirmiştim.Bunlar kişisel görüşüm.Şenol hocama ve yönetime sonsuz saygım var bu takımı buraya getiren,şehri yeniden şampiyonluk havasını sokan,efendilikleriyle tüm Türkiye ye ders veren 2 insana sahibiz ama eleştirilmesini gerek gördüğüm noktalar da bunlar.İnşallah bu söylediklerimi yuttururlar bana !!!

mizah
25.04.2011, 03:43
Hocam çok çok iyi bir hocasın takıma pası aşılayan kafandaki sistemi çok rahat uygulatan akıllı birisin fakat cesur değilsin.Sene başından beri aynı şeyi eleştirdim.İlk yarı 9 puan fark attığımızda fb nin şampiyon olacağını bizim bu durumu kaldıramayacağımızı söyledim.Gol attığında hemen ceyhun u alma mantığını anlamıyorum zaten şu an o maçlarda daha fazla golü düşünseydin Fb den avaraj da üstün olurduk.İkinci yarıdaki fener maçında alanzinho-tayfun değişikliği tüm zihniyetini gözler önüne seriyor.1 maçta 5 kere topun üstünden saçma şekilde atlayan ve gol kaçırma rekoru kıran bir oyuncuyu hala şampiyonluğa oynayan bir takımın forvetinde tutuyorsan ilginç bir sorundur bence.Alanzinho solda oynayamıyor sağa aldığında anında fauller yaptırdığı adamları rahat geçtiğini gördüğün halde solda oynatmaya devam ediyorsun.Aynı sorunu gabriçte de yaptın hocam hep sola tıkadın adamı ama şimdi ankaragücü maçlarını izle sağ kanatta oynuyor gol atıyor ve attırıyor.Üstelik bu adam ben sağda daha iyi oynarım dediği halde solda oynatıldı.Ön libero da gelecek vaad eden Faty Papy hiç denenmeden SATILDI.Zor muydu bu adama 1 kere şans vermek ? Her zaman dile getirdiğim gibi Burak Umutun mevkiinde daha çok gol atması bunu forvette tutmaya yeter bile.Bu takımın kadrosu Onur(Tolga),Serkan,Giray,Egemen,Piotr,Engin(Solda) ,Selçuk,Colman,Alanzinho(sağ iç),Jaja(Forvet arkası) ve forvette Burak ile çıkarım.İç sahada ise çift forvetli sisteme geçip Burak'ın yanında Pavel i oynatırım.Umuta şans bile vermem.Hani diyorlar ya Umut savunmayı yıpratıyor oraya serkanı yada barış ataşı koysan o da yıpratır;nitekim gol özelliğini unutuyor.Adam gol atamıyor hocam.İddaa ediyorum bugün takımımız buca ya 3-1 yenik durumda olsun o maçı 3-3 bile yapamaz.Bu maçı çevirebilecek isim Umut olamaz.Tabi burada yönetimin de suçu var.Sen şampiyonluğa oynuyorsun paraya kıyıp bir santrafor alamıyorsun ve laf olsun diye polonyadan 2 oyuncu getiriyorsun...Bu yorumların skora ve sonuca endeksli değil bunları daha önce de dile getirmiştim.Bunlar kişisel görüşüm.Şenol hocama ve yönetime sonsuz saygım var bu takımı buraya getiren,şehri yeniden şampiyonluk havasını sokan,efendilikleriyle tüm Türkiye ye ders veren 2 insana sahibiz ama eleştirilmesini gerek gördüğüm noktalar da bunlar.İnşallah bu söylediklerimi yuttururlar bana !!!

ya usta yönetimin sucu yok.. baskan aciklama yapti.. biz milleri alacaktik hoca istemedi ve pawelde israr edip onu aldirdi dedi.. baskan teoyu aldirmisti ve teofilonun karakterini bir tarafa koyarsak iyi bir kumasi oldugu ve golcü oldugu kesin.. herneyse adam haysiyetsiz cikti ve kacti..lakin bu pawelin transferi tamamen senol hocanin ürünü baskanin demesiyle.. yani yönetime ne diyebilirizki..?

TSKara61
25.04.2011, 03:52

Kardesim dediklerin cok aci ama bi o kadar da dogru. Senol hocamizin yaptigi o kadar iyi sey var. Bu iyiliklere kiyaslandiginda yanlislarin sayisi 5 te 1 etmez. Fakat bu 5 te 1 hata da bile inatli bir sekilde israr edilince, bir sure keskelere acabalara yol aciyor.

lazrail8989
25.04.2011, 04:06
ya usta yönetimin sucu yok.. baskan aciklama yapti.. biz milleri alacaktik hoca istemedi ve pawelde israr edip onu aldirdi dedi.. baskan teoyu aldirmisti ve teofilonun karakterini bir tarafa koyarsak iyi bir kumasi oldugu ve golcü oldugu kesin.. herneyse adam haysiyetsiz cikti ve kacti..lakin bu pawelin transferi tamamen senol hocanin ürünü baskanin demesiyle.. yani yönetime ne diyebilirizki..?

başkan hep açıklama yapıyor transfer konusunda.Fatih Tekke konusunda da öyle olmadı mı ? Yok hoca istemiyor,yok fatih istemiyor ama bir yandan Şenol hoca ben Fatih i takımımda isterim diyor.Bu durumda birileri yalan söylüyor!!!Hadi tamam Şenol hoca istedi aldı diyelim neden bu oyuncular yok takımda?Mehmet Çakır neden 1 kere ligde oynatılmadı?Oysa bu adam konya şeker maçında girdiği gibi asist yapmıştı 5 dakikalık süreçte.TEO konusuna katılıyorum keşke bizi bırakmasaydı.Bu forumda herkes onu eleştirirken ben her zaman savundum çünkü o GERÇEK BİR FORVETTİ.Yazık oldu şu an forvetimizde o olsaydı bunları konuşmuyor olcaktık....

lazrail8989
25.04.2011, 04:09
Kardesim dediklerin cok aci ama bi o kadar da dogru. Senol hocamizin yaptigi o kadar iyi sey var. Bu iyiliklere kiyaslandiginda yanlislarin sayisi 5 te 1 etmez. Fakat bu 5 te 1 hata da bile inatli bir sekilde israr edilince, bir sure keskelere acabalara yol aciyor.

Tabiki de öyle 1 hata çok derin yaralar bırakacak.Benim hayalimdeki hoca tipi ŞENOL GÜNEŞ VE ERSUN YANAL karışımıdır.Biri savunma ve pas sistemini çok iyi uygulayan biri ise hücum hattını çok iyi kullanan hoca

HH_52
25.04.2011, 04:11
Tabiki de öyle 1 hata çok derin yaralar bırakacak.Benim hayalimdeki hoca tipi ŞENOL GÜNEŞ VE ERSUN YANAL karışımıdır.Biri savunma ve pas sistemini çok iyi uygulayan biri ise hücum hattını çok iyi kullanan hoca

kardeş, son maçlarda Şenol Güneşin pas sistemi hiç bir işe yaramıyor. Trabzonspor çok pas hatası yapıyor. İlk yarıdaki Trabzonspor yok. Pas da ne demek?

lazrail8989
25.04.2011, 04:41
kardeş, son maçlarda Şenol Güneşin pas sistemi hiç bir işe yaramıyor. Trabzonspor çok pas hatası yapıyor. İlk yarıdaki Trabzonspor yok. Pas da ne demek?

bundan önce yarıyordu.En azından takıma aşılamak istediği pastı.Son maçlarda böyle olmasının sebebi korkaklık 1-0 olsun bizim olsun mantığıdır.Ayrıca futbolcu mevkiileri seçimi de bunun sebepleri arasında

F.Erdem
25.04.2011, 11:13
Şenol Hocamın tek suçu yetersiz bir takımı şampiyonluğa koşturmasıdır.Hocam niye bizi heyecanlandırıyorsun ki şampiyon olmamaya alışmıştık...

Punisher-61
25.04.2011, 11:27
Senol günes siradan bir teknik direktörü...

Bugüne kadar hic bir zaman takimi mutlu sona ulasamadi trabzonda öyle ve güney koredede öyleydi...

Sampiyon teknik direktör degil...

ApoCaN28
25.04.2011, 11:34
Şenol Güneş sıradan olduğu için sıradan topçuları şampiyonluğa oynatıyor . Haklısınız .

Yazık ya yazık ...

ilhan
25.04.2011, 11:46
Es Es maçında bence hatalıydı. Bu sene ligde altın çağını yaşayan Burak Yılmaz üzerindeki etkisini hiç tartışmam bile. Keza diğer futbolcuların da.. Ama bunları sene boyunca elde veri olarak tutup yaptığı hataları kapatmak için kullanmayı doğru bulmuyorum. Şenol hocadan daha mı iyi bileceksiniz, daha iyisi var mı tarzı verileri de kabul etmek doğru değil. Eleştirmek için daha iyi bilmeye gerek mi var? E o halde futbolcuları neden eleştiriyoruz? Daha mı iyi biliyoruz?
*
1. Selçuk İnan

Bu sezon takımın her anlamda şefi, kaptanı ve maestrosu. Es Es maçında Doğa denen bir tip, Selçuk topu almasın diye Selçuk'u gölge gibi takip ediyor onu topla buluşturmuyor. Oyun kurma konusunda sıkıntı yaşayan savunmamız Selçuk İnan böyle markaj altındayken habire top şişiriyor. Çünkü alışmışlar Selçuk gelecek topu onlardan alacak ve oyun kuracak.

Selçuk sahada etkisiz, çünkü topla istediği bölgede buluşamıyor.

2. Jaja

Geride Selçuk, ileride Jaja... Jaja orta saha forvet arası kontak oyuncusu. Kurye gibi çalışıyor. Asıl görevi servis yapmak değil ama servise çıkıyor.

Pele denen oyuncu ile Jaja marke edilmiş. Jaja hep baskı yiyor, topla oynamasına şans verilmemeye çalışılıyor.
*

İlk yarı pozisyonumuz yoktu, organize atağımız yoktu.

* *

Şenol Güneş tüm bunları göremedi mi? Şimdiye kadar Selçuk İnan'ı bu denli marke eden hiç olmamıştı.

Her maç mutlaka oyuna aldığı Ceyhun'u bu maça alması gerekiyordu -BENCE-. Çünkü; Ceyhun savunma önüne geçince Selçuk biraz daha öne gelecekti. Haliyle Jaja daha serbest, daha geniş alanda oynayacaktı. Bu da Bülent Uygun'un planını bozacaktı. Ama biz ne yaptık? Bu sezon ilk yarıda oynadığı birkaç maç dışında hiçbir şey yapamayan Yattara'yı kanat bindirmesi için aldık.

Yattara'yı kanattan oynatsan ne olacak? Arkasında oynayan adamın önüne atılan toplara koşmaya mecali yok, bindirme yapamıyor doğru dürüst.
*
80'den sonra Pawel'i alsan ne olur almasan ne olur? hele 90+'da Barış'ı alsan ne olur almasan ne olur?
* *
Tamam futbolu Şenol hoca kadar bilmiyoruz ama 90+'da Barış'ı sağ bek almasını izah etmeye çalışmak için UEFA pro lisansına gerek yoktur herhalde.

Punisher-61
25.04.2011, 11:49
Şenol Güneş sıradan olduğu için sıradan topçuları şampiyonluğa oynatıyor . Haklısınız .

Yazık ya yazık ...

Bu kadro oturmus ersun yanalin kadrosu. Futbolcular kendi becerisiyle bu konumdalar bence senol günesin katkisi 10% 13 macta 2 gol atan bir forvetin yetersiz oldugunu hala cakmadi hala uyuyor

Ligin2. Yarisinda hep tek farkli galibiyetle zor ayakta duruyoruz. Isini hep sansa birakiyor.

Adem Erdoğan
25.04.2011, 11:52
Akbabalar başlamış yine dönmeye.

halil ibo
25.04.2011, 11:55
Tek tek maçlardaki eksiklikleri eleştirilir.O ayrı bir konu.
Ancak golcüsünün uzun zamandır devam eden suskunluğuna seyirci kalması kabul edilebilir değil.
Sistemine Pawel yada Mehmet Çakır'ı monte etmesi bu kadar mı zordu ? O zaman niye transferlerine onay verdi ? Yakın tarihteki şampiyonluğu kaçırmamızın baş aktörlerinden gol kaçırma kralı Umut'a rağmen niye yeterli ve yetkin bir golcü transferi yaptıramadı? Eleştirileceği en önemli konu bu bence.

ApoCaN28
25.04.2011, 12:01
Bu kadro oturmus ersun yanalin kadrosu. Futbolcular kendi becerisiyle bu konumdalar bence senol günesin katkisi 10% 13 macta 2 gol atan bir forvetin yetersiz oldugunu hala cakmadi hala uyuyor

Ligin2. Yarisinda hep tek farkli galibiyetle zor ayakta duruyoruz. Isini hep sansa birakiyor.

Umut konusunda hemfikiriz .

Ama yüzde 10 demek acımasızlık olur . Bross döneminde de bu oyuncular vardı . . .

PoWeRLoRD
25.04.2011, 12:02
hocam senin teknik direktörlüğünü, duruşunu ve adamlığının zerresini konuşmam
ama gözünü seviyim artık şu umut inadından vazgeç oynatıcaksan'da kanatlara at pawel'i forvet görelim şu takımda.
sen belki ne olduğunu biliyosun pawel'in ama bizede göster içimize su serp,
adam takozmuş beyler, şenol hoca haklıymış oynatmamakta tek suçlu adam gibi forvet alamayan yönetimmiş diyelim..

Punisher-61
25.04.2011, 12:12
Umut konusunda hemfikiriz .

Ama yüzde 10 demek acımasızlık olur . Bross döneminde de bu oyuncular vardı . . .

yüzde 10 abartmis olabilirim ama oyuna cok gec müdahale ediyor ve bence cok sacma degisiklikler örnegi son mac sana gol lazim 82de pawel giriyor 92de baris..

böyle sacma bisey mi olur...92de oyuncu degistiren teknik direktörü sadece zamani dolmasi icin yapar..sen bu gereksiz hamleyle kendi takiminida sogutuyorun son dakikalara dogru...

aykut kocaman denen dengesiz dün hersey dogru yapti..degisiklikler tam zamaninda..

senol hoca pawel hazir degil diye oynatmiyor aykut gitmis guizaya sahaya sürdü ve guiza takimini kurtardi

ApoCaN28
25.04.2011, 12:24
yüzde 10 abartmis olabilirim ama oyuna cok gec müdahale ediyor ve bence cok sacma degisiklikler örnegi son mac sana gol lazim 82de pawel giriyor 92de baris..

böyle sacma bisey mi olur...92de oyuncu degistiren teknik direktörü sadece zamani dolmasi icin yapar..sen bu gereksiz hamleyle kendi takiminida sogutuyorun son dakikalara dogru...

aykut kocaman denen dengesiz dün hersey dogru yapti..degisiklikler tam zamaninda..

senol hoca pawel hazir degil diye oynatmiyor aykut gitmis guizaya sahaya sürdü ve guiza takimini kurtardi

Değişiklikler konusunda da hak veriyorum , ama ilk maçta aynı değişiklikleri yapıp Egemen'i forvete çekmişti ve direkten dönen pozisyon ve devamında çizgiden çıkarılan topumuz vardı . Yine aynısını denedi , gol gelseydi Barış'ın ortasında hem Barış hem takım kazanacaktı ama olmadı .

Şenol Hocanın daha öncelerde de yapmış olduğu buymuş , belli bir taslak üzerinde hareket ediyor ve bunun doğru olduğunu düşünüyor .

Çok şey konuşabiliriz aslında alınmayan forvet , alınıp oynatılmayan oyuncular , sakatlıklar , oyuncularımızın düşen performansı , rakibimizin yaptıkları , hakem etkileri , siyasetin futbola karışması . Oyuna geç müdahale. En çok da kaçan goller .

Umarım o forvet bozuntusu yüzünden şampiyonluk gitmez de , bunları boşuna konuşmuş oluruz .

delikoyun
25.04.2011, 12:25
yinede bu saate kadar şampiyonluk iddası devam ediyorsa büyük başarı ben ikinci yarı beşiktaş maçından sonra şampiyonluk olayı kapanıyor diye yazdım yanıldım.ama bir konuda yanılmadım umut ve burak bizi şampiyonlukktan etti kaçırdıkları gollerle şampiyonluktan olduk bu konuda artık her kes hemfikir

delikoyun
25.04.2011, 12:28
engin baytar kullanılmalı hırs var çocukta hırsı takımı yakar diye korkuluyor bence artık sonuna kadar risk alınmalı umut oynayacağına powel oynayacağına engin oynasın orta alanda üstün oluruz

Armağan Dere
25.04.2011, 12:29
yinede bu saate kadar şampiyonluk iddası devam ediyorsa büyük başarı ben ikinci yarı beşiktaş maçından sonra şampiyonluk olayı kapanıyor diye yazdım yanıldım.ama bir konuda yanılmadım umut ve burak bizi şampiyonlukktan etti kaçırdıkları gollerle şampiyonluktan olduk bu konuda artık her kes hemfikir

etme Allah aşkına..Bursa,gs,bjk,Sivas maçlarını kim sayesinde aldın?..Umut'a istersen istediğin kadar giydir ama Burak'a laf etme..

mizah
25.04.2011, 12:41

Buraka laf söylemen icin hakikaten bakar kör olman lazim.. adam santrafor olmadigi halde 15 gol atti ve attigi gollerin coguda tek farkli kazandigimiz maclar.. yani onun katkisi gercekten azimsanmayacak derecede..

F.Erdem
25.04.2011, 12:50
Şenol Güneş iyi bir futbol düşünürü olmasının yanı sıra iyi bir taktisyendir.Bjk maçından sonra tüm futbol eleştirmenleri bunu beyan etmiştir.Ki Fener maçı dışında mağlubiyeti bırakın beraberliği bile yok.Bu da iyi bir taktisyen olduğunun en iyi göstergesidir.Ve liverpool maçları da bunun göstergesidir.

Eleştirme konusuna gelecek olursak,eleştirilebilir.Körü körüne bağlanmaya gerek yok.Kimseye tapındığımız yok...

Herkes gibi umut konusunda ben de eleştiriyorum ve bu kadar sabrı,pawelin oyuna çok geç alınmasını anlayamıyorum.Belki paweli yetersiz görüyor bunu da bilmiyorum.Ama pawele haksızlık yapıldığını düşünüyorum.

Belki yönetime ses çıkarmaması,onların yanında durmaması da eleştirilebilir.Ama kimse de Şenol hocadan medyanın karşısına geçip yönetimi eleştirmesini beklemesin,bunun Trabzonspor kulübüne çok büyük zararı olacağını hesap eden en önce Şenol Güneştir.Hele de Trabzonspor da bir kriz olsa da nemalansak diye aç kurtlar gibi bekleyen medya varken.

Yönetim Ve Şenol Güneş'in aralarında neler geçiyor bilmiyoruz.Bilmememiz de doğal,çünkü o kurumun korunması için gerekli.Dedikodu almış başını giderken niye daha çok malzeme verilsin insanlara.

Şenol Güneş yumruğunu masaya niye vurmuyor denilebilir.Vurmaz çünkü adamın tarzı bu değil.Söylediklerimle çelişiyorum diyerek,kendine basına açıklama yapmama cezası veren kişidir Şenol Hoca.O işini en iyi yapmaya çalışır,ve karşılığında da herkesin kendi işini yapmasını da bekler ama Türkiyede kimse işini doğru yapmadığı için bir taraftan itelemek,kakalamak gerekiyor.Ki Hocanın yönetim karşısında suskun,sessiz ve insiyatifsiz olacağını düşünmüyorum.

Ve hiç bir zaman şampiyon olacağız demedi.Bu bir yarıştır dedi her zaman.Şimdi buradan soruyorum,biz şampiyon olacağız diyen yönetim,takımın eksiklerini bilmiyor mu? Takımın eksikliklerini tamamlamak kimin görevi? Şenol hoca orta saha,sol açık ve forvet ihtiyacımız var demedi mi...

Şenol Hoca'ya pawelden,mehmet çakırdan daha iyi futbolcular teklif ettiler de kendisi mi reddetti? Yoksa paramız bu kadar biz bu oyuncuları alabiliyoruz mu dendi kendisine.

Takım bas bas bağırıyor ben eksiğim diye,Şenol Hoca aldıramadı diye mi suçludur yoksa yönetim almadı diye mi? Bence Şenol Hoca'nın suçu %10 dur ve bu suçun sebebi de Trabzonspor sevgisidir.

Trabzonspor takımı şuan eksiktir.Mücadele ettiğiniz takımın kadrosuna bakın bir de bizim kadromuza.Arada afaki farklar olduğunu göreceksiniz.Ve bu takım üzerinde artık Şenol Güneş'in yapabileceği bir değişiklik yok.

En fazla yapabileceği Umut-Pawel değişikliğidir.Bu eleştiriliyor tamam da,burayı kapatsanız diğer taraflar sırıtıyor.Forvet olan Burak sağ açık oynamaya çalışıyor,forvet arkası alanzinho sol açık oynamaya çalışıyor,böyle olunca jajanın alternatifi olan alanzinho elden çıkmış oluyor.Engin zaten problemli.Selçuk-Colman ikilisinin alternatifi yok...Yok oğlu yok...

Beyler gözlerimizi açalım Burak o kadar golü atmasaydı biz bu kadar eksikle üçüncülük veya dördüncülük mücadelesi yapıyor olurduk.Umut tamam değiştirilmiyor da umuta gelene kadar top orta sahada eksik çok...İlk önce bunlar giderilmeliydi.

Şenol Hocam suçlusun,Trabzonsporu çok sevdin.
Şenol Hocam suçlusun,kumdan kaleler yapmaya çalıştın...

Turgay Atalay
25.04.2011, 12:54
Hocam kusura bakma 18 inci haftadan beri formsuzsun. Hep aynı kadro hep aynı taktik, ezberlediler seni hocam hiç mi elinde alternatifin olmaz senin...

F.Erdem
25.04.2011, 13:02
Es Es maçında bence hatalıydı. Bu sene ligde altın çağını yaşayan Burak Yılmaz üzerindeki etkisini hiç tartışmam bile. Keza diğer futbolcuların da.. Ama bunları sene boyunca elde veri olarak tutup yaptığı hataları kapatmak için kullanmayı doğru bulmuyorum. Şenol hocadan daha mı iyi bileceksiniz, daha iyisi var mı tarzı verileri de kabul etmek doğru değil. Eleştirmek için daha iyi bilmeye gerek mi var? E o halde futbolcuları neden eleştiriyoruz? Daha mı iyi biliyoruz?
*
1. Selçuk İnan

Bu sezon takımın her anlamda şefi, kaptanı ve maestrosu. Es Es maçında Doğa denen bir tip, Selçuk topu almasın diye Selçuk'u gölge gibi takip ediyor onu topla buluşturmuyor. Oyun kurma konusunda sıkıntı yaşayan savunmamız Selçuk İnan böyle markaj altındayken habire top şişiriyor. Çünkü alışmışlar Selçuk gelecek topu onlardan alacak ve oyun kuracak.

Selçuk sahada etkisiz, çünkü topla istediği bölgede buluşamıyor.

2. Jaja

Geride Selçuk, ileride Jaja... Jaja orta saha forvet arası kontak oyuncusu. Kurye gibi çalışıyor. Asıl görevi servis yapmak değil ama servise çıkıyor.

Pele denen oyuncu ile Jaja marke edilmiş. Jaja hep baskı yiyor, topla oynamasına şans verilmemeye çalışılıyor.
*

İlk yarı pozisyonumuz yoktu, organize atağımız yoktu.

* *

Şenol Güneş tüm bunları göremedi mi? Şimdiye kadar Selçuk İnan'ı bu denli marke eden hiç olmamıştı.

Her maç mutlaka oyuna aldığı Ceyhun'u bu maça alması gerekiyordu -BENCE-. Çünkü; Ceyhun savunma önüne geçince Selçuk biraz daha öne gelecekti. Haliyle Jaja daha serbest, daha geniş alanda oynayacaktı. Bu da Bülent Uygun'un planını bozacaktı. Ama biz ne yaptık? Bu sezon ilk yarıda oynadığı birkaç maç dışında hiçbir şey yapamayan Yattara'yı kanat bindirmesi için aldık.

Yattara'yı kanattan oynatsan ne olacak? Arkasında oynayan adamın önüne atılan toplara koşmaya mecali yok, bindirme yapamıyor doğru dürüst.
*
80'den sonra Pawel'i alsan ne olur almasan ne olur? hele 90+'da Barış'ı alsan ne olur almasan ne olur?
* *
Tamam futbolu Şenol hoca kadar bilmiyoruz ama 90+'da Barış'ı sağ bek almasını izah etmeye çalışmak için UEFA pro lisansına gerek yoktur herhalde.

Üstteki yazı yazarken ilhan kardeş sana da cevap verecektim çok uzayacaktı.Ayrı bir cevap yazmak istedim.

Bizi Yattara'ya Şenol Güneş mahkum etti.Burak Yılmaz,Yattara olunca Drago Gabriç kiralık olarak verildi.Burada suçu Yattara'ya güvenip Gabriçi kiralık olarak yollamasıdır.Şurada yanılmış olacak ki , Yattara sezon başında iyi olunca ve Gabriç de oynamak isteyince kiralanmak zorunda kalındı. Gabriç olsa idi eğer ben en azından sağ kanadın bu kadar aciz kalmayacağını düşünüyorum.

Ceyhun Gülselam örneği verilmiş.Ceyhun hem defansta hem ofansta yetersiz.Kilosu olmamasına rağmen hantal defansta.Ofansta ise gereksiz sert ve isabetsiz paslarla beraber atağa kalkan takımda top kaybına sebebiyet.

Burada Yattara'nın alınma sebebi ÜÇ SAYI İLE 3 (burayı vurguluyorum çünkü küme düşecek takımlar bile bu kadar acziyet göstermezler,hiç bir takım 3 ön liberoyla maça çıkmaz,burada 3 önliberoyla çıkma niyetini herkes zaten biliyor) önliberonun orta alanı hapsetmesi,Şenol Güneş'in ise oyunu kanatlara yıktırma çabasıdır.

Ama devşirme kanat oyuncularıyla,kanat oynamayan Trabzonspor sadece orta alandan atak yapmaya çalışmakta,rakipleri de buna kolayca önlem almaktadır.Trabzonspor'u durdurmak istiyorsan ekstradan koy bir tane daha önlibero oyun kilitlensin bitsin.Sezonun ikinci yarısında Trabzonun gidişatı bu yüzden kötüdür.Kimse oynamamıza izin vermiyor.Çünkü ayağa paslarla,çok güzel atağa kalkıyor Trabzonspor.

Yapılmayan transferler ve aciz kalan kanatlar,formsuz oyuncuların alternatifi olmaması bizi bu noktalara getirdi.

Selamlarımla.

ilhan
25.04.2011, 13:12
Ben genel olarak eleştiriden ziyade salt olarak Es Es maçını ele alarak değerlendirme yapmaya çalıştım kendimce. Nasıl ki, takım maç maç hazırlanıyor. Bende arada sırada böyle maç maç eleştiri yapıyorum. Yoksa Şenol hocanın sezon içerisindeki kazançları ve artıları da mutlaka vardır.
*
Mesela Fenerbahçe kadrosu ile bizim kadromuz arasında bir uçurum var. Her bölgeleri alternatif dolu adamların. Çok çok iyiler mi? Hayır. Ama her bölgede oynatabilecek zengin kadroları var. Barcelona'da aynı bizim gibi. Kulübelerinde bekleyenlerin hiçbiri oynayanların yerini doldurur türden değil. Ama Real Madrid öyle mi? Müthiş geniş bir kadroları var. Yedekte bekleyenler oynayanlardan daha iyi...

Eğer kulübeniz iyi değilse oyuna hamle yapmanız zorlaşabilir. Kabul edilebilir. Ama sorarlar; eldekileri değerlendirme konusunda nasıl etüt yapıyorsun hoca diye? Tamam, çok iyi değil yedek kulübemiz. Ama orada bekleyenleri nasıl değerlendireceğini önceden kafasında kurabilmeli bir insan. Şenol hoca bunu yapamıyor mu? Elbette yapıyor. Ama Es Es maçında yapmadı.
* *
Beşiktaş maçına dönelim. Aynı Es Es maçı gibiydi. Hoca Ceyhun'u oyuna bir aldı, oyun bize geldi. Demekki Şenol hoca Ceyhun'u kullanması zamanı bilebiliyormuş. O halde Es Es gibi orta sahayı kalabalık tutan ve sert oynayan bir takıma karşı Ceyhun silahını kullanamaz mıydı?

Ceyhun sezon boyunca oynamasa bile böyle maçların adamı. Çünkü düşeşe düşeş oynuyor. Sen sert oynarsan bende oynarım diyerek atlıyor toplara.

* *

Şenol hoca maalesef Es Es maçında oyuncu değişikliği tasarrufunu yanlış kullanmıştır -BENCE-.
*
Devre arasında Pawel ve Piotr alınınca hepimiz "Şenol hoca aldırıyorsa bir bildiği vardır" demedik mi? E hani bildiği?
* *

Uzar gider..
Aynı futbolculara fazla yüklendik. Ersun Yanal döneminde de aynı yanlışa düştük. Hep aynı adamlar oynadı ve belli zamanlarda formları düştü. En çok kim etkilendi? Selçuk ve Colman. Çünkü ön liberosuz harika işleyen bir orta sahamız var. Herkes çok yumuşak bu ikili diyor ama gayet güçlü isimler. Oyunda hep varlar. E bir yere kadar götürebiliyorlar onlarda...

*

Şampiyonluğa inancımı son maça kadar koruyorum.
Şampiyon olacağız inşallah, ama ders alınacak hataları görmezden gelmez inşallah Şenol hoca.

F.Erdem
25.04.2011, 13:37
Eleştirmekte problem yok.Ama reel veriler eldeki malzemeler ve yapılan katkılar unutulmamalı.Sözüm senin için değildir.Keza Pawel konusunda ben de eleştiriyorum.Bu konularda hem fikiriz.

Ceyhun oyuna alınır mıydı alınmaz mıydı,bu kişiye göre bir tercih olurdu ama kanat oyuncusunun alınması su götürmez bir gerçek.Ama alınan oyuncu hatalı,Yattara.Eldeki de bu.Bence eldekilerle olacak olanların en iyisi bu.

Oyunu kanatlara yıkamadığımız müddetçe önümüzdeki 4 maçı da böyle stresli geçireceğiz,tahminim bu yönde.Çünkü takımlar bizim oyun stilimizi bozmak için alabildiğine savunma yapıyor ve oynamamızı engelliyorlar.

Bir Trabzonspor taraftarı olarak şampiyon olmamızı çok istiyorum ama,diğer taraftan takımımızı eleştirebilmeli ve iyiliği için konuşmalı realist olmalıyız.Bu sezonun yanına gelecek sezonda ve avrupada işimiz zor.Günü kurtarmayı düşünmemeli Trabzonspor.

Hoş biz ne desek boş.
Sadece yazma ihtiyacımızı gideriyoruz.
Selamlar.

Ömer Yüce
25.04.2011, 14:18
Sezon sonuna kadar Pawel'le devam et hocam. Bi de böyle puan alamıyalım tabi alamazsak...

Sibel
25.04.2011, 18:50
Ne yap et,şampiyonluğu getir Şenol Hocam...Getir n'olur..

fteotdgs
25.04.2011, 19:55
Kendisini hala Umut-Pawel konusunda destekleyen var mi, kaldi mi? Pawel'i geldigi ilk gunden beri, misal Burak'ta oldugu gibi, kazanmaya calissaydi bundan daha kotu durumda olmazdik diye dusunuyorum. Yazik, goz gore gore kaciyor sampiyonluk. Yine soruyorum kendisine: Neyin inadi bu hocam? Hangi mantikla?

Yavuz Hasan
25.04.2011, 23:40
Kendisini hala Umut-Pawel konusunda destekleyen var mi, kaldi mi? Pawel'i geldigi ilk gunden beri, misal Burak'ta oldugu gibi, kazanmaya calissaydi bundan daha kotu durumda olmazdik diye dusunuyorum. Yazik, goz gore gore kaciyor sampiyonluk. Yine soruyorum kendisine: Neyin inadi bu hocam? Hangi mantikla?
bende anlamıyorum
burak için engin için yani promlemli futbolcular için mücadele eden biri pawel i neden görmezden gelin

bulduğum tek mantıklı cevap oyun planı

demek ki diyorum oyunun genelinde düşündüğünde pawel i umut un gerisinde görüyor

daha önce de söylemiştim şenol güneş umut u kesip pawel i oynatmaz

pawel i umut yanına monte etmeye çalışır bunun için de burağı oyundan kesmesi gerekir ki burak ın kariyerinin zirvesini yaşadığı bi dönemde pawel in onu kesmesi mümkün değil gibi

yani sonuç olarak pawel i oynatması için oyun planını baştan değiştirmesi gerekir diyorum kendi kendime

HH_52
26.04.2011, 00:40
Hocam, bence sen şampiyon bir hoca değilsin. Acı ama gerçek. Yap Trabzonsporu şampiyon senden özür dileyeyim. Keşke!

Ama sen kritik anlarda kritik durumları iyi idare edemiyorsun. Sıkıştığın an bildiğinden şaşmıyorsun. Kendini Korede bile geliştirememişsin. 9 Puanlık farkı yanlış inadın yüzünden uçurdun. Umut Bulutu bir kez bile olsa yedeğe çekip yerine Paweli oynatsaydın şu anda Lider biz olurduk ve Umut Bulutta 2 golden fazla golü olurdu son maçlarda. İyi yönetemedin durumu. Yaktın bizi.

Armağan Dere
26.04.2011, 00:42

..................

sametaydin
26.04.2011, 01:58
Hemen her maçta en ideal kadroları oynattı bana göre. Eksik olan oyunda mücadeleydi. Oyuncular da ellerinde gelen yaptılar. Bu takım bu kadar puan toplamışsa şenol güneş sayesinde.

Şenol hocamın en eksi yönü yaptırdığı transferler. Hiçbiri bi işe yaramadı. Gerçi transferi şenol hoca mı yaptırdı o konuda da pek emin değilim.

HH_52
26.04.2011, 02:12
Hemen her maçta en ideal kadroları oynattı bana göre. Eksik olan oyunda mücadeleydi. Oyuncular da ellerinde gelen yaptılar. Bu takım bu kadar puan toplamışsa şenol güneş sayesinde.

Şenol hocamın en eksi yönü yaptırdığı transferler. Hiçbiri bi işe yaramadı. Gerçi transferi şenol hoca mı yaptırdı o konuda da pek emin değilim.

Kenny Milleri beğenmemiş Şenol Güneş. Artık onun futbol bilgisinden şüphelenmeye başladım.

sametaydin
26.04.2011, 02:20
Kenny Milleri beğenmemiş Şenol Güneş. Artık onun futbol bilgisinden şüphelenmeye başladım.

Usta bunlar bana biraz spekülasyon gibi geliyor.

Mesela Şenol hoca yokken bile kaç yıldır bu brozeklerin ismini duyuyorduk. Hoca aldırdı diyorlar. Bana bu da spekülasyon gibi geliyor. Hoca izlememiş olabilir bu oyuncuları. Teofilo transferi gibi güvendiği isimlerden aldığı referanslarla brozek transferlerini yapmış olabilir. Gerçi öyle olsa bile yine hatası var bence sen izlemediğin oyuncuyu başkasına güvenip ne aldırıyosunki. Sonuçta transfer ciddi iş. Sen kafanda kurduğun oyun şablonuna göre bir oyuncu arıyosan çık kendin izle beğenirsen senin düşüncene göre oyuncu takımda iş yapacaksa söyle alınsın o oyuncu.

tslover
26.04.2011, 09:44

ben senol hocanın bir değişiklik strajesi olduguna inanmıyorum.ligin başından beri bakalım inceleyelim isterseniz.eğer olsaydı her maçta zorunlu bir değişiklik değilse iyi bile oynasalar sahanın en iyisi de olsalar colman-jaja-yattara çıkıyor hemen hemen her maçta bu böyle.böylece üçünüde bitirdi saolsun

talsuv61
26.04.2011, 09:48
Hoca sanki yerli yabancı ayrımı yapıyor. Türk oyunculara daha çok fırsat veriyor.
Bir çok maçı oyuncu değişiklikleriyle kazandık. Bunun manası ilk 11'i doğru seçmiyor demek olmuyor mu?
9 puan farkı nasıl kapattırdık aklım almıyor.

tslover
26.04.2011, 09:59
Hoca sanki yerli yabancı ayrımı yapıyor. Türk oyunculara daha çok fırsat veriyor.
Bir çok maçı oyuncu değişiklikleriyle kazandık. Bunun manası ilk 11'i doğru seçmiyor demek olmuyor mu?
9 puan farkı nasıl kapattırdık aklım almıyor.
işte demek istediğim açıkça bu:eskiden senol hoca trabzonlu oyunculara ayrımcılık yapardı şimdi kendini biraz geliştirmiş türk oyunculara ayrımcılık yapıyor.malsef küresel düşünemiyor ve her oyuncudan en iyi şekilde faydalanamıyor.eğerki diyorum bir takımda 2-3 oyuncu önplana çıkıyor (selçuk-burak )ve 4-5 oyuncu senin döneminde hep performansının altında kalıyorsa (umut-jaja-colman-yattara-pawel-mehmet çakır) burda esaslı bir sorun var demektir.

tslover
26.04.2011, 10:06
Şenol Güneş Umut'u göz göre göre bitirdi, belki iki üç maç Umut'a ilk 11 yerine kulübede herhangi bir görev verseydi her şey daha iyi olacaktı.Şenol hoca şu ana kadar yapamadığını bari Antep maçında yap.
umut'u bitirmiş olmasa bile büyük bir darbe vurduğu kesin.sebebi nedir komik:pawel yabancı ve henüz 6 ay geçmedi üzerinden :D

limpb82
26.04.2011, 11:01
bu takımı buraya hoca getirdi kendi başardığı şeyi yine kendi yıktı..adalet anlayışı olduğuna inanmıyorum şenol güneşin olsaydı futbolcular formsuzken yerlerine farklı oyuncular kullanabilirdi.serkanı mesela 2.yarının ortalarında biraz dinlendirseydi,umutu yedek kulübesine alabilseydi,jaja formsuzken alanzinhoyla başlasaydı maçlara daha iyi olurdu (bunlar 1,5 ay filan önceydi )ama şenol hocanın derdi şu zannedersem .burakı nasıl kazandırdıysam umutuda kazanıp medyada övülmek istiyor gibime geliyor .İşte formsuzken umuta sahip çıktı bak umutu kazandı denmesini istiyor...ya kaybettikleri umuta verdiği şansın 10 da 1 ini yattaraya ,mehmet çakıra ,pawele verseydi onları kazanmak isteseydi .kaybettiği oyuncuları sayarsan daha çok yattara,mehmet çakır,brozek ,colman...jaja ya da serbest vuruşları kullandırmamayı saymıyorum bile...

Tyler Durden
26.04.2011, 11:49
Yavas yavas herkes ortak noktada bulusuyor.Senol hocanin cok bariz bir sekilde yabanci oyunculara karsi adaletsizligi var.Bunu bir kac ay once yazdik,cizdik.O zaman isler tikirinda gittigi icin kimse bu konu uzerinde durmadi.Bunu anlamak icin hocanin sene basindan beri yaptigi aciklamalara bakin.Yerli hoca yerli oyuncu temali bir suru aciklamasi bulunuyor.

Celil Köse
26.04.2011, 18:02
Ligde en son ne zaman 4 hafta kala bu kadar şansımız vardı ?

Tangerine Dream
26.04.2011, 18:29
Kendisini sadece Alan-Jaja-Colman üçlüsüyle başladığı maçlar için eleştirebilirim. Dikkat edilirse eğer bu dizilişte çıktığımız maçlarda Selçuk'un omuzlarına çok fazla yük biniyor ve çok yıpranıyor, hücuma katkısı son derece azalıyor. Selçuk'dan azami randımanı alabilmek için defansif özeliği olan bir orta saha oyuncusuna ihtiyaç var. Bu Ceyhun veya bir başkası olur bilemiyorum. Ama hem Colman, hem Alan, hem de Jaja aynı anda sahada olunca Selçuk'dan faydalanamıyoruz.

h@msi61
26.04.2011, 19:21
Ligde en son ne zaman 4 hafta kala bu kadar şansımız vardı ?

Ve en son ne zaman en kotu berabere kaliriz dusuncesiyle mac izledik? Kaybetmeyi unuttuk bile cok sukur...

Ahmet Faruk
26.04.2011, 19:28
Ve en son ne zaman en kotu berabere kaliriz dusuncesiyle mac izledik? Kaybetmeyi unuttuk bile cok sukur...

Son 10 haftadır her maçtan sonra "Acaba bir daha ki hafta gol atabilecek miyiz" demekle geçiyor.

Koray Yiğit
26.04.2011, 19:49
Bu oyuncu öyle aman aman bir futbolcu olsaydı premier league'da top koştururdu. Bursa'nın maçlarında da takip ettim. Tek vuruşluk tarzı var. 31 yaşında olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Bizim de topu rakip sahaya yıkamama gibi problemimiz var. O yüzden ahı gitmiş vahı kalmış bu oyuncunun bizde derece etkili olacağı muamma.

Ali İhsan
26.04.2011, 19:52
Şenol hocanın yabancı kompleksi olsaydı Alan'a bu kadar sahip çıkarmıydı. Bence hoca çalışkan ve istekli oyuncuyu seviyor. Genelde az çalışan oyuncularla sorun yaşıyor.

Ömer Faruk61
26.04.2011, 19:56
Kalecilik ve Teknik Direktörlük futbolda en nankör 2 meslek.Ah Güzel İnsan sen ikisinide yaptın.Ancak bu taraftar hiçbir zaman seni tam olarak anlamadı anlamayacak.Futboldan zevk almak istiyorsak düşüncede devrim yapmalıyız dedin.Şimdi biz kan ağlıyoruz.Neden Adi bir takımla şampiyonluk mücadelesi veren takımımızı ayakta alkışlamamız gerekirken Hala daha o niye oynamadı bu niye oynamadı.Dünya yıkılsa seninleyim.Seni Rahmetli Babam gibi seviyorum.Adamlığına kurban....

Ali İhsan
26.04.2011, 19:59
Kalecilik ve Teknik Direktörlük futbolda en nankör 2 meslek.Ah Güzel İnsan sen ikisinide yaptın.Ancak bu taraftar hiçbir zaman seni tam olarak anlamadı anlamayacak.Futboldan zevk almak istiyorsak düşüncede devrim yapmalıyız dedin.Şimdi biz kan ağlıyoruz.Neden Adi bir takımla şampiyonluk mücadelesi veren takımımızı ayakta alkışlamamız gerekirken Hala daha o niye oynamadı bu niye oynamadı.Dünya yıkılsa seninleyim.Seni Rahmetli Babam gibi seviyorum.Adamlığına kurban....

Bu yorumu ayakta alkışlıyorum.

Koray Yiğit
26.04.2011, 20:27
Takımda gördüğüm eksiler ve öneriler

Hücuma pas yaparak çıkmak istiyoruz. Ama beklerimiz defansta çakılı duruyor. Orta saha ve hücum oyuncularımız statik kalıyor. Aralarında bir koordinasyon yok. Pası verip tekrardan almıyorlar. Pas trafiğimiz akıcı olmuyor. Oyunun yönünü çabucak değiştiremiyoruz. Bence gerektiğinde ileriye uzun top atarak baskı yapmalıyız.

Glo, Egemen ve Giray sırtı dönük oyunculara fauller yapıyor. Oyunu geriden başlatırken önündeki boş alanı değerlendirmiyorlar. Kaleye uzak mesafeden duran top kullanma alışkanlığından vazgeçmeliyiz. Oyun çok duraksıyor. Bu da tempoyu düşürüyor.

Savunmayı orta çizgiye yakın kurmalıyız. Tabiki bunu yaparken pozisyonda vereceğiz. Ama gol atmanın ve üretken olmanın bundan başka reçetesi yok.

Burak Yılmaz'ı Hiddink'in yaptığı gibi santrafora veya sol açığa çekmelisin. Orta sahayı güçlendirip rakibe geniş alan bırakmamalısın.

Engin Baytar, Barış Ataş ve Pawel Brozek'den ikisi 11'e alınmalı. Umut, Ceyhun ve Cale hiçbir suretle oynatılmamalıdır.

___________Selçuk______Colman___________

Engin________________________________Burak

___________Jaja_________Pawel Brozek_________

61viya
26.04.2011, 22:07
:alkış::alkış::alkış:

h@msi61
26.04.2011, 22:58
Son 10 haftadır her maçtan sonra "Acaba bir daha ki hafta gol atabilecek miyiz" demekle geçiyor.

O senin bakis acin. Ben her maci en azindan yenilmeyecegimizi bilmenin keyfiyle izliyorum.

limpb82
27.04.2011, 00:45
bizim takım taraftarı çok duygusal şenol güneşi bile eleştirmeye gelemiyor bir insan yanlış yapıyorsa eleştirir bunda ne yanlış var onu anlamıyorum..taraftar şenol güneşi anlıyor ama yanlışlarını da eleştiriyor ..bütün trabzonspor taraftarı şenol güneşin değerini bilir ama yanlışlarını da söyleyeceğiz tabii ki ...

Yaşar
27.04.2011, 01:19
3 yanlış 1 doğruyu götürür düzeni yanlışlar üzerinden yola çıkarak alınan puanı düşürmeye yönelik bir düzendir. Bence hayatta 3 doğru 1 yanlışı götürmeli. Ve Şenol Hocamın doğruları yanlışlarını çoktan götürmüştür bile.

limpb82
27.04.2011, 01:53
şenol hocanın yanlışı demeyeyimde eksik yönü şampiyonluğu götürecek büyük ihtimal ve hiçi bir doğru bu yanlışı götüremez... bizi buraya kadar şenol hoca getirdi ama transferdeki sözünü dinletememesi ve umutun durumu onun en büyük yanlışlarıdır ve şampiyonluğa mal olmuştur...

slmn
27.04.2011, 03:05
Eleştiri illaki olacak bizde eleştiriyoruz bazı tercihlerinde lakin istanbul takımını tutan arkadaşlarım bile hatta tanıdığım herkes Şenol hocaya çok saygılı ve çok seviyorlar,hepsi kendi takımında görmek istiyor lakin bizim taraftarımız (!) kalkmış Şenol hocaya sıradan diyor,utanıyorum böyle taraftarlardan.

Bıyıklıoğlu
27.04.2011, 04:51
Bir midye sessizliğinde içine kapanmışsa.
Yem olmuyorsa medya kumpaslarına.
Birilerinin sezon başından beri kullandığı, ne olursa olsun şampiyonluk konulu kelimelerin yanında... Şenol Güneş'in suskunluğu midye kabuğunda incidir.
Ki, adam olmayanlar bunu anlayamaz.

* * *
Yüzünü her sabah güneşle yıkıyorsa.
Elindeki kadroyla teknik adamlığın en haysiyetli resmi olarak çıkıyorsa, taraftarının önüne.
Düzen puştlarının yakınından bile geçmiyorsa. Şenol Güneş, sezonun en aydınlık adamıdır.
Ki, karanlık adamlar bunu anlayamaz.

* * *
Takımına ve kendisine belden aşağı vuranlara karşı aynı tavrı takınmamışsa...
İdeallerinden emekli etmek için çabalayanlara direniyorsa hala.
İçine doğru yanmaya alışmış bir dağ gibi duruyorsa inadına. Şenol Güneş bu ülkenin en dirençli teknik adamıdır.
Ki, ekranlardaki başkanlara bağlı zilli maşalar bunu anlayamaz.

* * *
Öldü sanılan futbolcuları, sevgiyle ve emekle ayağa kaldırmışsa.
Varlığından kuşku duyulanları, futbolda saygı duyulan isimler haline getirmişse.
Eğitimle ve bilinçle verilen ilhamların, paradan değerli olduğunu göstermişse.
Bilinci aydınlatan bir öğretmendir Şenol Güneş...
Ki, uzaktan kumandayla eğitilenler bunu anlayamaz.

* * *
Teknik adamlığın maskeli balolarına katılmamışsa.
Kimsenin karşısında eğilmemişse, kirli oyunlardan çıkar sağlamak için.
Malzeme olmamışsa kameralara, akşam sofralarına meze olmamışsa.
Ciddiyeti biçimlendirmiş bir futbol adamıdır Şenol Güneş.
Ki, soytarılığı endüstri dalı haline getirenler bunu anlayamaz.

* * *
Saçının şekline bile kusur bulunduysa bu kahpe medyada. Şahları, vezirleri kendini yenileyerek yenilgiye uğratmışsa.
İntikam düşleri beslememiş, bir nefret hummasına kapılmamışsa üstelik.
Çağıyla barışık, hayat bağı kuvvetli, düşünen bir insandır Şenol Güneş... Ki, ipleri kesildiğinde yere düşen kuklalar bunu anlayamaz.

* * *
İnsanlık adına bir elçi, adamlık adına bir örnekse.
Üzerine yıkılanların altında kalmadıysa.
İnadına doğal, inadına halk ve inadına arkasındaysa sözünün.
Ruhunu terbiye etmiş özel bir adamdır Şenol Güneş.
Ki, terbiyesiz adamlar bunu anlayamaz.

* * *
Değeri parayla ölçülmeyecek kadar değerli bir ruh serveti varsa.
Şampiyonluğun bir şey, adamlığın her şey olduğunu bilip yolundan sapmamışsa.
Onurlu bir hayat, her şeyin ötesindeyse onun için. Mührünü cennet düşlerine basan melek gibi adamdır Şenol Güneş. Ki, düzenin şeytanları bunu anlayamaz.

* * *
Anlamaları da gerekmez zaten.
Anlasalardı bu ülke çok başka olurdu.

* * *
Son "Güneş" de çekildiğinde oluşacak karanlığı anladıklarında... Ne kadar geç olduğunu anlayacaklar zaten.

Hakkı Yalçın-Fotomaç 27 Nisan Çarşamba

halil ibo
27.04.2011, 09:02
Sen neymişsin be Hakkı Yalçın ? Tebrikler ve alkışlar.
Dilerim içimizdeki genç kardeşlerimiz de oyuncu seçimlerini özelliklede onun adil olmadığından bahsederken daha dikkatli olurlar.Selçuk kendini yetiştiren Ersun Yanal döneminde bile vasatı çok aşamamıştı,Burak ve Engin kaybomaya yüz tutmuştu.Hoş Engin kendisine ve yeteneklerine zarar vermekte ısrar ediyorsa da onu kazanmaya çalışıyor hoca.
Sahada Mehmet Çakır ve Pawel'i bende görmek istiyorum ama göremiyorsam eğer diğerlerini kazanmış hocanın bunları oynatmayışını maalesef bu oyuncuların aşama kaydedememesine bağlıyorum.
Kim Şenol Güneş'ten daha çok şampiyonluğu isteyebilir ? Hiç düşündünüz mü ?

Süleyman Eruyar
27.04.2011, 09:48
Ne müthiş yazıydı..

Armağan Dere
27.04.2011, 10:19
Gün gelir adalet yerini bulur
Sakin, sabırlı ve inançlı duruşumuzu sürdürmeliyiz. Liderliği kaybettik ama 4 hafta çok şeye gebe. İlkeli ve dürüst davranarak bu yıl da, gelecek yıllarda da ülke futbolunun gururu olacağız.

Olabilecek haksızlık ve yanlışlıkları içimize attık, atmaya da devam edeceğiz. Yine de günü gelince, söylenmesi gerekenler söylenecektir. Adalet bir gün gelir ve kesinlikle yerini bulur.Basına karşı aldığı tavır sebebiyle açıklamalarını bir süredir resmi site aracılığı ile yapan Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, yine gündem belirleyecek ifadeler kullandı. Türk Futbolu için özellikle ‘adalet’ vurgusu yapan Bordo-Mavililer’in patronu, hiç kurum ya da kişi ismi vermedi ama hedefini de büyük ölçüde belli etti.

‘Pozisyonları kullanamadık’

Önceliği Eskişehir maçı değerlendirmesine ayıran Karadeniz ekibinin hocası, “Ligin geri kalan bölümü için yeni bir güvensizlik ortamı oluşmasına tahammülümüz yok. Sakin, sabırlı ve inançlı duruşumuzu sürdürmeliyiz. Eskişehirspor maçında kaybedilen 2 puan için üzgünüz. Müsabakayı kazanacak pozisyonları üretmemize rağmen bunlardan sonuç alamadık. Bu hafta liderliği kaybettik ancak önümüzde 4 hafta daha var. Tüm rakiplerin gücüne saygı duyuyoruz ve müsabakalardan her türlü sonucun çıkabileceğini düşünüyoruz. Hedefimiz önümüzdeki 4 maçımızı da kazanmak. Bu zamana kadar verdiğimiz emeğin karşılığını almak için aynı ciddiyetle çalışmaya devam edeceğiz. Dürüst, cesur, ilkeli futbol bizim misyonumuzdur. Bundan taviz vermeyeceğiz” ifadesini kullandı.

‘Haksızlık istemiyoruz’

“Bugüne kadar ilkeli ve dürüst davranarak, sadece futbolun kuralları içinde yarıştık ve yarışmaya devam edeceğiz. Bu yıl da, gelecek yıllarda da ülke futbolunun gururu olacağız” diyen Güneş, camia olarak dik duracaklarının altını çizdi. Günü gelince söylenmesi gerekenlerin mutlaka söyleneceğini vurgulayan başarılı teknik adam, konuşmasını şöyle noktaladı: Olabilecek haksızlık ve yanlışlıkları içimize attık, atmaya devam edeceğiz. Yine de günü gelince, söylenmesi gerekenler söylenecektir. Adalet bir gün gelir, kesinlikle yerini bulur. Bizim istediğimiz kimseye haksızlık yapılmaması, kimsenin de haksızlık yapmaması.

Şenol Güneş...

Ali YİĞİT
27.04.2011, 12:35
bi çuval inciri berbat etti şenol hoca.nedeni bazı gereksiz inatları.

Utanıyorum sizden.Yazıklar olsun.:mad:

Ali YİĞİT
27.04.2011, 12:36

Vurun abalıya;)

Ali YİĞİT
27.04.2011, 12:39

Senin yüzünden başkalarının forumlarına madara oluyoruz...

Beğenmiyorsan destekleme takımı arkadaşım o derece gıcık oluyorum yorumlarına.

Eleştiri,eleştiri,eleştiri başka hiç birşey bildiğin yok.Başına velinimet gelmiş hala arı vır vır vır vız vız vız.

Yeter artık bee.

Armağan Dere
27.04.2011, 13:06
Vurun abalıya;)

Nası bundan önce de 3 defa gittiği gibi..

Mustafa Yılmaz.20
27.04.2011, 13:26
Şu ana kadar hep Umut'un oynamasına kızsam da mantık aradım. Bu saatten sonra Pawel'in ve Engin'in ilk 11'e dönme zamanı geldiğini düşünüyorum.

Hocayı bazı konularda eleştiriyorum ama şu an bulunduğumuz konuma da başkasının bizi getiremeyeceğini biliyorum. Artık şampiyon olsak da olamasak da sürekli buralarda olmalıyız. Eskisi gibi 5-6 yılda bir defa şampiyonluk yarışına girmek istemiyorum. Kalan 4 maçı kazanalım, şampiyon olamazsak dünyanın sonu değil. Transfer döneminde eksikler zaten belli, herkes görüyor. Yolumuzdan sapmazsak elbet bir gün şampiyonluk gelecek. Biz sakin kalalım yeter.

mda61
27.04.2011, 14:23
Şenol Hoca'ya yatın kalkın dua edin siz.

Ali YİĞİT
27.04.2011, 14:47
Şenol Hoca'ya yatın kalkın dua edin siz.

Yok Dorukhan boşver sen sallamak eleştirmek daha kolay bizim taraftarın en iyi yaptığı şey zaten..

Hazar_
27.04.2011, 14:48
Punisher-61 yak kendini.

HH_52
27.04.2011, 14:49
Şu ana kadar hep Umut'un oynamasına kızsam da mantık aradım. Bu saatten sonra Pawel'in ve Engin'in ilk 11'e dönme zamanı geldiğini düşünüyorum.

Hocayı bazı konularda eleştiriyorum ama şu an bulunduğumuz konuma da başkasının bizi getiremeyeceğini biliyorum. Artık şampiyon olsak da olamasak da sürekli buralarda olmalıyız. Eskisi gibi 5-6 yılda bir defa şampiyonluk yarışına girmek istemiyorum. Kalan 4 maçı kazanalım, şampiyon olamazsak dünyanın sonu değil. Transfer döneminde eksikler zaten belli, herkes görüyor. Yolumuzdan sapmazsak elbet bir gün şampiyonluk gelecek. Biz sakin kalalım yeter.

Bu sezon şampiyonluk göremezsek bir daha zor görürüz...

ilhan
27.04.2011, 15:12
Bu sezon şampiyonluk göremezsek bir daha zor görürüz...

Neden göremeyelim? :)

Ahmet Başkaya
27.04.2011, 15:14
Neden göremeyelim? :)

Bir de bu var de mi Trabzon şampiyon olamazsa bi 10 yıl daha bekler . Ulan neye göre bu mantık ?

Kime göre ?

Armağan Dere
27.04.2011, 15:16
Bir de bu var de mi Trabzon şampiyon olamazsa bi 10 yıl daha bekler . Ulan neye göre bu mantık ?

Kime göre ?

96'ya göre kardeşim...15 senede 2 defa oynadık Şampiyonluğa gerçek manada...

Külünkoğlu
27.04.2011, 15:17
Utanıyorum sizden.Yazıklar olsun.:mad:
Abartma kardeşim ne utanması ne yazıkları olsun'u.
Bende Şenol Hocamızı çok sever sayarım ama bana göre de futbolcu seçimlerinde gereksiz bir inadı oldu. Söylemekte ne mahsur var yahu ?

Ali YİĞİT
27.04.2011, 15:18
96'ya göre kardeşim...15 senede 2 defa oynadık Şampiyonluğa gerçek manada...

Ve hala taraftar profilimiz değişmedi maalesef :/

HH_52
27.04.2011, 15:18

Kime göre ?

Neye göre mi. Sen 8 derbi maçının (Bursasporuda katıyorum) 7 sini alıyorsun ve şampiyon olamıyorsun. Bana birisi anlatsa 8 derbinin 7 sini aldık şampiyon olamadık deseler siz şampiyonluğu mu sattınız derim!!!!!

Ali YİĞİT
27.04.2011, 15:19
Abartma kardeşim ne utanması ne yazıkları olsun'u.
Bende Şenol Hocamızı çok sever sayarım ama bana göre de futbolcu seçimlerinde gereksiz bir inadı oldu. Söylemekte ne mahsur var yahu ?

Yazının tamamını okursan ne demek istediğimi anlarsın abi .Arkadaş yüzdeye vurmuş mesela.

Mustafa Ayazoğlu
27.04.2011, 15:21
JaJa ve Colman devre arası geç geldikleri için hemen forma vermese

Ceyhun ve Engin'i daha bi takıma konsantre etse. Yattara da biraz daha ısrarcı olabilridi. Yattara iyi değil ama bitmişde değil bence.

Daha olumlu sonuçlar alabilirdik gibi geliyor.

HH_52
27.04.2011, 15:23
JaJa ve Colman devre arası geç geldikleri için hemen forma vermese

Ceyhun ve Engin'i daha bi takıma konsantre etse. Yattara da biraz daha ısrarcı olabilridi. Yattara iyi değil ama bitmişde değil bence.

Daha olumlu sonuçlar alabilirdik gibi geliyor.

Aklı selim taraftar diye buna derim işte... Helal. Yazının altına imzamı atarım Renkdaşım.

Mustafa Ayazoğlu
27.04.2011, 15:24
Şenol Güneş'in kampa geç katılan JaJa ve Colman göz yumması takım içi problemler oluşturdu. Birde transferler olumlu yansımadı.

İlk 3 maçta 7 puan verdik !

Ahmet Başkaya
27.04.2011, 15:45
Neye göre mi. Sen 8 derbi maçının (Bursasporuda katıyorum) 7 sini alıyorsun ve şampiyon olamıyorsun. Bana birisi anlatsa 8 derbinin 7 sini aldık şampiyon olamadık deseler siz şampiyonluğu mu sattınız derim!!!!!

Ben demem .

ilhan
27.04.2011, 15:50

Bundan 2 sene önce beşiktaş galiba hiç derbi kazanamamıştı. Ya da 1-2 tane kazanmış olabilir. Şampiyon oldular.
*
Ne yani La Liga'da Barça'yı yenen tek takım Hercules'in ligde şampiyon olması mı gerekiyor?
**
Ersun Yanal döneminde sağlam bir kadro kuruldu. Belli başlı takviyeler lazımdı. Aynı kadro bir arada oynadıkça müthiş bir uyum yakaladı. Ama yeterli alternatif 3 senedir sağlanmadığı için bu futbolcular da bir yerden sonra form düşüklüğüne sebep oldu.

Alternatif oyuncular alınmadığı için hoca ve yönetime eleştiri yaparım. Oyuncu tercihleri konusunda "KENDİMCE" değerlendirme yapar ona göre eleştiri yaparım.

Ama "bu sene şampiyon olamazsak" bir daha olamayız demem. Varsın olmasın. Umurumda değil. Ben bu takımı şampiyon olsun diye sevmedim.

Hazar_
27.04.2011, 15:54
Bu sene şampiyon olamazsak bir daha da olamayız zihniyeti zaten böyle fırsatları yıllar sonra çıkarıyor önümüze.Korkarım bu yıl şampiyon olamazsak seneye sizdeki bu zihniyet yüzünden zaten lige geride başlayacağız.

HH_52
27.04.2011, 16:02
Bundan 2 sene önce beşiktaş galiba hiç derbi kazanamamıştı. Ya da 1-2 tane kazanmış olabilir. Şampiyon oldular.
*
Ne yani La Liga'da Barça'yı yenen tek takım Hercules'in ligde şampiyon olması mı gerekiyor?
**
Ersun Yanal döneminde sağlam bir kadro kuruldu. Belli başlı takviyeler lazımdı. Aynı kadro bir arada oynadıkça müthiş bir uyum yakaladı. Ama yeterli alternatif 3 senedir sağlanmadığı için bu futbolcular da bir yerden sonra form düşüklüğüne sebep oldu.

Alternatif oyuncular alınmadığı için hoca ve yönetime eleştiri yaparım. Oyuncu tercihleri konusunda "KENDİMCE" değerlendirme yapar ona göre eleştiri yaparım.

Ama "bu sene şampiyon olamazsak" bir daha olamayız demem. Varsın olmasın. Umurumda değil. Ben bu takımı şampiyon olsun diye sevmedim.

O zaman bizim şampiyon Trabzonspor demeye hakkımız yok. Diğer Anadolu takımlarına hakaret olur. Onlar dese biz şampiyon olamıyorsak sizde olamıyorsunuz deseler haklılar. Maziyi bırakalım. Zamanında Bizans İmparatorluğu vardı Doğu Akdeniz ellerindeydi. Şimdi Bizans mı kaldı. Mazide kalanı mazide bırakalım. Önemli olan gelecek. Trabzonspor şampiyon olamıyorsa kendini şampiyon diye adlandırmasın. Bu benim görüşüm.

Hem Herculesi örnek vermişsin. Senin görüşüne göre bu ligde Manisasporda şampiyonluğa oynaması lazım. Benim dediğim şampiyonluğa oynayan takımlardı. Orta sıralara oynayan takımlar değil. Bir şampiyonluğa oynayan bir takım tüm rakiblerini dize getiriyorsa (bunu 6 kez şampiyon olduğu zaman bile başaramamış bunu unutmayın) ve şampiyon olamıyorsa diyecek birşey bulamıyorum ve bir daha şampiyon olamaz diyorum.

ilhan
27.04.2011, 16:06
O zaman bizim şampiyon Trabzonspor demeye hakkımız yok. Diğer Anadolu takımlarına hakaret olur. Onlar dese biz şampiyon olamıyorsak sizde olamıyorsunuz deseler haklılar. Maziyi bırakalım. Zamanında Bizans İmparatorluğu vardı Doğu Akdeniz ellerindeydi. Şimdi Bizans mı kaldı. Mazide kalanı mazide bırakalım. Önemli olan gelecek. Trabzonspor şampiyon olamıyorsa kendini şampiyon diye adlandırmasın. Bu benim görüşüm.

Hem Herculesi örnek vermişsin. Senin görüşüne göre bu ligde Manisasporda şampiyonluğa oynaması lazım. Benim dediğim şampiyonluğa oynayan takımlardı. Orta sıralara oynayan takımlar değil. Bir şampiyonluğa oynayan bir takım tüm rakiblerini dize getiriyorsa (bunu 6 kez şampiyon olduğu zaman bile başaramamış bunu unutmayın) ve şampiyon olamıyorsa diyecek birşey bulamıyorum ve bir daha şampiyon olamaz diyorum.

Niye şampiyon demeyeceğim? Üzerinden 100 yıl geçmesi Trabzonspor'un şampiyon kimliğini değiştirecek mi? Bursaspor şampiyon oldu. Bir daha şampiyon olamayacak gibi görünüyor. Ne yani? O şampiyonluk 100 yıl sonra silinecek mi?

Mazide kalması gerçekleri değiştirmez.
*
Hercules örneğini yanlış anlamışsınız. Bu ligde sadece derbileri kazanan şampiyon olmuyor. Siz yukarıda bilmem kaç derbi kazandık neden şampiyon olamıyoruz türü bir sezenişte bulunmuşsunuz. Bende La Liga'da Barça'yı hiçbir takım yenemiyor. Bu sezonda Hercules yendi. O mu şampiyonluğa oynamalı büyük maç kazandı diye demeye getirdim. :)

Ertan 51
27.04.2011, 16:32
Biraz da kadersizsin be hocam,fener yüzyılın performansını gösteriyor(öyle yada böyle)biz de 2.yarı aksilik üstüne aksilik yaşıyoruz,tabi bunda senin de payın var Umut'a çok güvendin inat ettin durum bu hale geldi.
Bu saatten sonra şampiyonluk gelmezmi gelir ama Allah isteyecek yoksa kulları ile şampiyonluk hayal gibi.(hem dış güçler hem bizim kadro zaafiyetimiz)

Seyfi_B
27.04.2011, 16:52
Şampiyonluk yarışında olmamızın en büyük pay sahibi bence Şenol Güneş. O olmasa çoktan yarıştan kopmuştuk bile. Elindeki (fenere göre daha az) imkanlara göre muazzam bir iş başardı. Sadece 2 maç yenildiğimiz başka hiçbir sezon hatırlamıyorum. 6 derbinin 5'ini kazandık. Fener'le sezonu varsın aynı puanda bitirelim ve şampiyon olmayalım, ama artık gelecek senelerde de istikrarlı bir şekilde yarışta olmamız gerek ve en önemlisi Avrupa'da başarılı sonuçlar almalıyız. Ve bunu ŞENOL HOCA ile başaracağımıza inanıyorum, yeter ki bizim Ferguson'umuz olsun ve arkasında durulsun.

Şampiyonluğu bu sezon en çok hocamız hakediyor, inşAllah başarır takımımız bunu.

Harun-61
27.04.2011, 17:25
Final Maclari, Zurawski-Jun-Umut-Brozek vakalari...

ah Hocam ah!
:(

MuratJ
27.04.2011, 21:41
bu 3. büyük fırsatı ve bunuda inanılmaz bir şekilde zora sokmak. hocam yine başaramazsan seninle olamıyor diyenlerin arasına katılacağım 3üde tesadüf olamaz. 9 puan fark senin yanlışlarınla eritildi. devre arası brozek kardeşler ve mehmet çakır transferleri büyük düşünmenin yanından geçmez. sınırlı düşünebilmedir bunun adı. şu haliyle umutta ısrar ediyorsun demek ki aldırdığın adam ondan kötü (sence) neden aldırdın o zaman? transfer işinde koca bir sıfırsın sayın hocam. önceki denemende böyleydi. başarılar umarım sonunda gülen taraf biz oluruz.

Ömer Faruk61
27.04.2011, 23:21
bu 3. büyük fırsatı ve bunuda inanılmaz bir şekilde zora sokmak. hocam yine başaramazsan seninle olamıyor diyenlerin arasına katılacağım 3üde tesadüf olamaz. 9 puan fark senin yanlışlarınla eritildi. devre arası brozek kardeşler ve mehmet çakır transferleri büyük düşünmenin yanından geçmez. sınırlı düşünebilmedir bunun adı. şu haliyle umutta ısrar ediyorsun demek ki aldırdığın adam ondan kötü (sence) neden aldırdın o zaman? transfer işinde koca bir sıfırsın sayın hocam. önceki denemende böyleydi. başarılar umarım sonunda gülen taraf biz oluruz.

Komedi.Bunun dışında bu 3 kez dışında Şenol Hoca hariç bizi bu kadar hedefe yakınlaştıran bir insan yokken bu ne yaman çelişkidir.Size Sadi Tekelioğlu,Lazaroni bile fazladır arkadaş.Biz bu ADAMI haketmiyoruz..

h@msi61
27.04.2011, 23:55
Komedi.Bunun dışında bu 3 kez dışında Şenol Hoca hariç bizi bu kadar hedefe yakınlaştıran bir insan yokken bu ne yaman çelişkidir.Size Sadi Tekelioğlu,Lazaroni bile fazladır arkadaş.Biz bu ADAMI haketmiyoruz..

Valla insanlar sadece Senol hocanin son anda kacirislarini goruyorlar, akillarina gelmiyor mu baska zaman en azindan neden son ana kadar kovalayamiyoruz diye... Senol hocayi bu taraftar gercekten haketmiyor...

Emre EFENDİOGLU
28.04.2011, 00:02
Şampiyon olamazsak bazıları seni başarısız gösterecek ya ona yanıyorum.
Karşısındadaki 130 milyonluk takıma 70milyonluk takımı ile, hakemlerin, federasyonun, yayıncı kuruluşun gazlaması ile 30. hafta itibari ile başabaş olması başarısı görülmeyip, şunu yaptı bunu yaptı diyecekler. Belkide koltuğundan edecekler seni. Bazı taraftarlarımızda bu akılsızlara uyup, kelle isteyecekler ve seni koltuğundan indirerecekler belkide. Yanında bonus olarak yönetimide göndertecekler. Sonra yıllarca bekleki Trabzon toparlanıp tekrar şampiyonluk yarışına girsin.

Erkin Ekşi
28.04.2011, 00:25
Hic hikaye anlatmayin.
Kadromuz gayet iyi kacan sampiyonluk yilindada gayet iyiydi. Biz hep bu kadrolari Senol Hocaya emanet ettik o basarili olamadi.
Gokdenizli Fatihli kadroda var.

3 kadroda doneminin en iyi kadrosuydu 3 de 0 yapacak gibi gorunuyor senol hoca.

turkiyenin en iyi yerli oyuncusu sende...selcuk
en iyi performans gosteren oyuncuda sende...burak
en iyi kaleci zaten sende...onur
cok cok cok iyi bir defans hattin var.
en iyi ikinci sag bek sende...serkan
jaja desen jaja zaten.

bir tek santraforun turkiyenin en kotusu oda zaten yonetimle senol hocanin hatasi.

Armağan Dere
28.04.2011, 00:30
Defans alternatifsizlikleri de vardı sağ bek ve sol bek..Ancak bu transfer yanlışlarını örtmez...Hoca ve yönetim ellerindeki şampiyonluğu transfer yapmayarak,yapamayarak Fenerbahçeye altın tepside sundular..Pawel Brozek,Mehmet Çakır,Barış Ataş bu adamları artık ne kadar kazanabiliriz kocaman 0..Pawel Brozek pazar günü gol kaçırırsa suçlu mu?..Hayır adamı alıştırmayan,takıma ısındırmayan hoca ve devre arasında takıma direk 3-4 takviye yap(a)mayan yönetim suçludur

MuratJ
28.04.2011, 00:35
ortada bir çelişki yok. örnek verdiğin isimler ile şenol güneşi karşılaştırman asıl çelişki. banane futbolun f si ile alakası olmayan adı teknik direktör olan bu adamların yaptıklarından. hedefe yaklaşmamızın tek sebebi başımızdaki teknik direktörlerin felaket olması değil. yönetimde çok yanlış isimlerin olması küçük düşüncelerin adamlarının olması bundan dolayı kadromuzun diyarbakırspor konyaspor karışımı olması. tüm bunların sonucunda bu düzenin takımın hocasıda verdiğin isimler gibi oluyor. son zamanlarda takımımızın sahip olduğu tüm en iyi kadroların başında şenol hoca vardı 2sinde yapamadı. transfer işinde kendisini hiç geliştiremedi. koca bir sıfır. 2004lerdeki döneminde de böyleydi. demek istediğim Trabzonspor hakettiği yönetime normal çok değilse bile normal yakın bir yönetimle yönetilse dahi şampiyonluğa oynar çünkü büyük takımdır. (sadri şener yönetimi sonrası Trabzonspor) birinde ersun yanal ile çok yaklaştık şampiyonluğa zaten. evet bu takımı potansiyeline çıkaran isim şenol güneş. ama 2. yarı bu takımı potansiyelinden yine uzaklaştıran isim şenol güneş. yanlışları hataları ısrarları var. bizde bunları söylüyoruz. şampiyonluk gidiyor artık yediremiyorum.

HH_52
28.04.2011, 01:10

Ersun Yanal bizi yaklaştırmadı mı? O zaman Beşiktaş ve Galatasaray da kötü değildi. Yani Meydan boş değildi. Ve Liderliğimizi 5 metrelik ofsayt golüyle Bursada elimizden aldılar.

Şimdi Meydan boş ve Şenol Güneş bu fırsatı değerlendiremiyor. Demekki onda iş yokmuş. Takımı şampiyon yapamazsa gitmesi veya daha doğrusu teknik direktörlüğü bırakması en mantıklısı olacak. Çünkü ne malum yeni gelecek yönetimde Şenol Güneşi Teknik Direktör olarak getirme niyetine girer. Aman Aman!

HH_52
28.04.2011, 01:13
Şampiyon olamazsak bazıları seni başarısız gösterecek ya ona yanıyorum.
Karşısındadaki 130 milyonluk takıma 70milyonluk takımı ile, hakemlerin, federasyonun, yayıncı kuruluşun gazlaması ile 30. hafta itibari ile başabaş olması başarısı görülmeyip, şunu yaptı bunu yaptı diyecekler. Belkide koltuğundan edecekler seni. Bazı taraftarlarımızda bu akılsızlara uyup, kelle isteyecekler ve seni koltuğundan indirerecekler belkide. Yanında bonus olarak yönetimide göndertecekler. Sonra yıllarca bekleki Trabzon toparlanıp tekrar şampiyonluk yarışına girsin.

Şu milyonluk kadro numaralarını bırakın Allah aşkına. Bursasporun milyonları mı vardı. Bu iş yürek işi. Ertuğrul Sağlam Fener maçını Kadıköyde oyuna doğru müdaheleri ile aldı. Yani doğru oyuncu seçimleri. Sercan Yıldırım Şenolun elinde olsaydı Banko ilk onbirde oynardı. Ama Ertuğrul Sağlam koşmaya değil gol sayısına baktı o sezon. Sercanın yerine Turgayı oynattı. Bizde Şenol Umuttan başkasını görmüyor.

Hem Yürek işi demişken. İkinci yarı bizim futbolcular sanki şampiyon olmuşcasına oynuyorlar. Örnek Eski maçı. Ama FBli futbolcular öyle oynamıyor. Yürekten oynuyor. Hata kimde. Bütün TS futbolcularında değil tabiki. Bu iş Generalde biter. Oda Şenol Güneş. Hatalı olan odur!!!

HH_52
28.04.2011, 01:14
Hic hikaye anlatmayin.
Kadromuz gayet iyi kacan sampiyonluk yilindada gayet iyiydi. Biz hep bu kadrolari Senol Hocaya emanet ettik o basarili olamadi.

jaja desen jaja zaten.

bir tek santraforun turkiyenin en kotusu oda zaten yonetimle senol hocanin hatasi.

Arkadaşımız çok iyi özetlemiş durumu. Bu kadroyla şampiyon yapamıyorsa bu takımı daha ne diyelim. Zaten bana ne diyor diğer takımların rakibleri. Sizde Şenol Güneş varken siz hayatta şampiyonluk göremezsiniz. O adamların bilmediğini bizim taraftarlar mı biliyor acaba????

Emre EFENDİOGLU
28.04.2011, 01:40
Arkadaşımız çok iyi özetlemiş durumu. Bu kadroyla şampiyon yapamıyorsa bu takımı daha ne diyelim. Zaten bana ne diyor diğer takımların rakibleri. Sizde Şenol Güneş varken siz hayatta şampiyonluk göremezsiniz. O adamların bilmediğini bizim taraftarlar mı biliyor acaba????

Bana Trabzonspor'u şampiyon yapabilecek ve Trabzon'a gelecek teknik adamları söyler misiniz?
Ferguson mu? Eminim gelsede başarısız olur.
Erikson mu? Hee o da geliyordu eminim.
Capello?
Jose Mourinho?
Guardiola?
Ersun Yanal Ersun Yanal diyorsunuz, o zaman oynanan futbolu hatırlıyorum, Kadıköy'de oynanan Fener maçı hariç dandun top oynuyorduk. Ersun Yanal'ı da en çok destekleyenlerden biriydim ben. Bizdeki sorun tahammülsüzlük. Yahu bırakın biri 3 sene üst üste çalışsın ya. Şenol Hoca geleli 1 sene 4 ay falan oldu, 2 kupa aldık daha ne yapsın adam? 3. Kupa için ise hala çalışıyoruz.
Şu çok iyi dediğiniz kadro, başkasının elinde olsa şu anda herhalde 54 puanımız falan vardı. Selçuk için Ersun Hoca zamanında, Ersunun torpillisi diyordu bu insanlar. Giray için 3. lig topçusu diyiliyordu.

Armağan Dere
28.04.2011, 01:43
EFO,zaten lig başlarken en hazır kadro bizdeydi zaten Şampiyonluğun baş adaylarındandık ve herkes de öle sölüyordu...Bu Şenol Güneş olduğundan mı yoksa kadronun 3 yıldır beraber oynadığından dolayı oturmuş olmasından mı?..

Yaşar
28.04.2011, 01:50
Hic hikaye anlatmayin.

jaja desen jaja zaten.

1996 yılındaki kadro efsane kadroydu. bunun dışında söylediklerine kesinlikle katılmıyorum.
En son 2. olduğumuz yıl kadromuz Petkoviç-Emrah,Tolga, Erdinç, Celelettin- Emre Toraman, İbrahim Ege(Sommers),Szymek, Gökdeniz, Yattara(Volkan)-Fatih Tekke. Bu kadro Cem Papila yüzünden şampiyonluğu kaçırdı ama kesinlikle kaliteli bir kadro değildi. Şenol Hoca bu takımı 2. yaptı. Engellenmezse şampiyon olacaktı.
Bu yılki kadro da Bjk ve Fb kadrosuna göre ligin en iyi 3. kadrosu.

Emre EFENDİOGLU
28.04.2011, 01:53
EFO,zaten lig başlarken en hazır kadro bizdeydi zaten Şampiyonluğun baş adaylarındandık ve herkes de öle sölüyordu...Bu Şenol Güneş olduğundan mı yoksa kadronun 3 yıldır beraber oynadığından dolayı oturmuş olmasından mı?..

Valla bana bu süreç tanıdık geliyor. Şampiyon olamazsak, yönetime ve Şenol Hocaya sallanacak. Muhtemelen hem yönetim ve hem teknik heyet gidecek. Yeni teknik heyet gelecek, yabancı bi teknik adam gelecek. 10. haftadan itibaren şampiyonluktan umut kesilecek. Sonra eski bi teknik adamamımız gelecek. Sezon sonu o da gidecek. Sonra biri gelecek 3. falan olucaz bi sene. Sonra gene nerede Şenol Hoca diyilecek, sonra yine Şenol Hoca istenecek ve kıramayıp gelecek ömrü veya sağlığı yeterse. Türkiye kupası falan alınacak, lige gelicek sıra. Şampiyon olamazsak döngü devam edecek, kimsenin aklına gelmeyecek Şenol Hocaya sabretmek.

Yaşar
28.04.2011, 01:55
Valla bana bu süreç tanıdık geliyor. Şampiyon olamazsak, yönetime ve Şenol Hocaya sallanacak. Muhtemelen hem yönetim ve hem teknik heyet gidecek. Yeni teknik heyet gelecek, yabancı bi teknik adam gelecek. 10. haftadan itibaren şampiyonluktan umut kesilecek. Sonra eski bi teknik adamamımız gelecek. Sezon sonu o da gidecek. Sonra biri gelecek 3. falan olucaz bi sene. Sonra gene nerede Şenol Hoca diyilecek, sonra yine Şenol Hoca istenecek ve kıramayıp gelecek ömrü veya sağlığı yeterse. Türkiye kupası falan alınacak, lige gelicek sıra. Şampiyon olamazsak döngü devam edecek, kimsenin aklına gelmeyecek Şenol Hocaya sabretmek.
:alkış::alkış::alkış:
Burada bütün yaanların 5-6 satırlık özeti budur. Tebrikler renktaş.

Armağan Dere
28.04.2011, 02:00
Peki iyi diyorsunuz hoş diyorsunuz da,96'da dahil olmak üzere tüm iyi kadrolar hizmetine sunuldu Sayın Güneş'in neden hiç olmadı..96'daki kadro da 2-3 yıl beraber oynamış kadroydu..bir defa da kendisi kadro yapsın da dişimi kırayım hep hazır kadrolara gelip 2.yapıp gitti kendisi..Gelelim bu yıla efsane kadronun bile elinde olmayan,müthiş imkanı kullanamayarak ve yarı dönemde transfer yaptırtamayarak yiyip bitirdi avantajı şimdi soruyorum eğer olmazsa bir daha nasıl olacak yoksa hiçmi olmayacak?...zaten giderse bi daha geleceğini düşünmüyorum..Efsane kadrodan Tolunay,Ünal iyi alternatifler...

HH_52
28.04.2011, 02:00

Bak yanlışın var. Yönetim Hector Couperi getirmek istese yine karşı çıkarım. Bize şampiyonluğa oynatan ve şampiyon yapamayan bir teknik adam lazım değil. Bu Takımın forması şampiyonluğa oynar. Bunu unutmayın. Trabzonspor Şenol Güneş değildir. Bir Şenol gider bir diğeri gelir. Ama Trabzonspor herzaman burada. Dediğim gibi forması şampiyonluğa oynatır bu takımı. Sen bize şampiyon yapacak teknik adamı getir. Şenol Güneş miş hikaye. Ziya Doğan bile bu takımı şampiyonluğa oynattı. Unutmuşsun onun bizi şampiyonluğa oynattığını. Bu Formayı şampiyon yapacak Teknik adam lazım.

HH_52
28.04.2011, 02:03
Peki iyi diyorsunuz hoş diyorsunuz da,96'da dahil olmak üzere tüm iyi kadrolar hizmetine sunuldu Sayın Güneş'in neden hiç olmadı..96'daki kadro da 2-3 yıl beraber oynamış kadroydu..bir defa da kendisi kadro yapsın da dişimi kırayım hep hazır kadrolara gelip 2.yapıp gitti kendisi..Gelelim bu yıla efsane kadronun bile elinde olmayan,müthiş imkanı kullanamayarak ve yarı dönemde transfer yaptırtamayarak yiyip bitirdi avantajı şimdi soruyorum eğer olmazsa bir daha nasıl olacak yoksa hiçmi olmayacak?...zaten giderse bi daha geleceğini düşünmüyorum..Efsane kadrodan Tolunay,Ünal iyi alternatifler...

Kardeş sanki içimdekini yazıyorsun. Şenolun yerine gelecek Teknik Adamlar ya Ünal yada Tolunay. Aynen yazdığın gibi. Şenol artık eskidi. Ben 4 sene önce gördüğüm bir rüyaya göre hala bizi şampiyon yaparsa Ünal yapar diye düşüncem var.

h@msi61
28.04.2011, 02:07
Ersun Yanal bizi yaklaştırmadı mı? O zaman Beşiktaş ve Galatasaray da kötü değildi. Yani Meydan boş değildi. Ve Liderliğimizi 5 metrelik ofsayt golüyle Bursada elimizden aldılar.

Şimdi Meydan boş ve Şenol Güneş bu fırsatı değerlendiremiyor. Demekki onda iş yokmuş. Takımı şampiyon yapamazsa gitmesi veya daha doğrusu teknik direktörlüğü bırakması en mantıklısı olacak. Çünkü ne malum yeni gelecek yönetimde Şenol Güneşi Teknik Direktör olarak getirme niyetine girer. Aman Aman!

Lis tarihinin en beles sezonundan bahsediyorsun ve meydan bos degildi diyorsun oyle mi? Kohne Sivas az daha sampiyon oluyordu yahu... Sampiyon olan bjk ise 71 puanla sampiyon olmustu. Bu sezonki rakibimiz ise lig tarihinde gorulmemis bir basariya imza atmakta ikinci yari, ve biz hala kafa kafayayiz. Bir seyler soyluyorken arkasini doldurun...

Yaşar
28.04.2011, 02:10
2 katımız bütçeli 3 takımdan 2 tanesine misli fark atıp, bir tanesiyle de aynı puanda son 4 haftaya giren takımın teknik direktörü olarak başarılı bir 1,5 yıl geçiren Şenol Hocamızla nice 15 yıllar geçirmek en büyük temennimdir. Bu süreçte 2 tane kupa geldi 1 tanesi için de bir ucundan tutmuş durumda. Zaten alınabilecek 3 kupa var bildiğim kadarıyla. Ha Uefa kupası falan diyorsanız onu bilmem, ilk turda elendiğimiz için başarısız olabiliriz.

Armağan Dere
28.04.2011, 02:11
Peki bir soru sorayım...Bjk ve Gs bu kadar kötü olmasaydı Şampiyon olma şansımız yine bu kadar olur muydu?..En son olarak şunu üzülerek sölemek istiyorum Fenerbahçe bizden daha iyi top oynuyor..ligin 2.yarısı 10 maçtır takım top falan oynamıyor..

Yaşar
28.04.2011, 02:14
Peki bir soru sorayım...Bjk ve Gs bu kadar kötü olmasaydı Şampiyon olma şansımız yine bu kadar olur muydu?..En son olarak şunu üzülerek sölemek istiyorum Fenerbahçe bizden daha iyi top oynuyor..ligin 2.yarısı 10 maçtır takım top falan oynamıyor..
Çünkü fb'nin kadrosu bizim kadrodan daha iyi. Daha iyi topçuları var. Ondan olmasın. buna rağmen, G.birliği ve Buca maçlarında(aklıma ilk gelenler) hakem hatalarıyla 3 puan almışlardır.

Armağan Dere
28.04.2011, 02:17
Peki 10-12 maçtır bu kötü gidiş neyin nesi resmen dualarla gidiyoruz...Burak ve Selçuk hariç takımda top oynayan adam yok...Giray'ı falan saymıyorum..ileri uç manasında

Yaşar
28.04.2011, 02:22
kötü mötü takım maçlarını kazanıp yoluna devam ediyor. şu konuda yanılmamak lazım. ilk yarıda aynı periyotta 30 puan alan takım, 2. yarıda 28 puan almış. puan bazında çok küçük bir fark var arada. asıl sorgulanması gereken fb'NİN 13 maçta aldığı 37 puan.

HH_52
28.04.2011, 02:24
Çünkü fb'nin kadrosu bizim kadrodan daha iyi. Daha iyi topçuları var. Ondan olmasın. buna rağmen, G.birliği ve Buca maçlarında(aklıma ilk gelenler) hakem hatalarıyla 3 puan almışlardır.

Yıllardır futbol oynamış ve hala oynayan birisi olarak senin yanlışını söylemem lazım. Kadro kalitesi takımı istekli oynatmaz. Burada hatalısın. Bir iki futbolcu kötü oynarsa bu o futbolcuların doğru çalışmamasından veya başka etkenlerden olur. Ama neredeyse tüm takım iyi oynamıyorsa ve isteksiz gözüküyorsa işte burada tek suçlu Teknik Adamdır. Bunun A sı B si yoktur. Yok şuydu buydusuda yoktur. Artık kabul edin. Takımın kötü gitmesinin tek suçlusu Şenol Güneştir. Ya Güç yüklemelerini yanlış yapıyor yanlış antrenmanlar yaptırıyor. Onu bilemem. Çünkü antrenmanları izlemiyorum. Ama yanlış birşeyler yaptığı apaçık ortada.

Yaşar
28.04.2011, 02:34
kötü mötü takım maçlarını kazanıp yoluna devam ediyor. şu konuda yanılmamak lazım. ilk yarıda aynı periyotta 30 puan alan takım, 2. yarıda 28 puan almış. puan bazında çok küçük bir fark var arada. asıl sorgulanması gereken fb'NİN 13 maçta aldığı 37 puan.
aynı mesajı yinelemek zorunda kaldım.

Emre EFENDİOGLU
28.04.2011, 03:40
Bak yanlışın var. Yönetim Hector Couperi getirmek istese yine karşı çıkarım. Bize şampiyonluğa oynatan ve şampiyon yapamayan bir teknik adam lazım değil. Bu Takımın forması şampiyonluğa oynar. Bunu unutmayın. Trabzonspor Şenol Güneş değildir. Bir Şenol gider bir diğeri gelir. Ama Trabzonspor herzaman burada. Dediğim gibi forması şampiyonluğa oynatır bu takımı. Sen bize şampiyon yapacak teknik adamı getir. Şenol Güneş miş hikaye. Ziya Doğan bile bu takımı şampiyonluğa oynattı. Unutmuşsun onun bizi şampiyonluğa oynattığını. Bu Formayı şampiyon yapacak Teknik adam lazım.

Ziya Doğan bizi şampiyonluğa oynatmadı, meydan baya bi boştu, Beşiktaş'a çelmeyi taktılar, Fener zirveye oynarken bizde arkasına takıldık, öteki Ziya Doğan dönemini hatırlamıyor sunuz herhalde?
Formamızın şampiyonluğa oynayıp oynamadığını sanırım 2001-2002 sezonunda gördük. Şu anki Gs'ninde üstünde bi forması var sanırım :rolleyes:

bordo61
28.04.2011, 10:04
Madem forma şampiyonluğa oynatıyor.

Senelerdir neden sadece Şenol Güneş zamanlarında bu kadar yaklaşıyoruz şampiyonluğa.

Bu sene şampiyonluğa oynamamızın nedeni

Şenol Güneş + İstikrar yakalamış bir kadrodur.

Bunun yanına + Yönetim gelseydi zati şampiyonduk

Ahmet Kuru
28.04.2011, 10:48
Şenol Hoca'yı bu durumda kötülemek,vijdansızlıktır.
Bu takıma geçmişte de günümüzde de yaptıkları ortada Son 15 yılda sadece ŞEnol Hoca'nın zamanında şampiyonluğa bu derece yaklaşıyoruz.Belki de bu sene olacağız.Ama olamasak bile Şenol Güneş İle Elbet birgün şampiyon olacağız.Buna inancım tam.

Erkin Ekşi
28.04.2011, 11:16
yapmayin beyler fenerin bizden tek iyi yani alex.
alex isin suyunu cikartmis gibi iyi oynamasa gene sampiyon olabilirdik.

onun haricinde feberden takimimda gormek isteyecegim bir gokhan gonul var ki bizim sag bekde gayet iyi. Birde semih yada Niang.

Fener icinde ayni sey gecerli onlarda bizim iki oyuncumuzu isterler en fazla.

takimlar gayet dengeli.

bjk yi hic anlatmayin bizden daha iyi diye...bizden daha iyi degiller henuz.
galatasaray zaten olmus aglayani yok.

ozet olarak Takimi hazirladik Ersun Hoca sagolsun pisirdik en iyi hale getirdik Senol Hocaya verdik.
Konjonktur sampiyonluk icin ideal...2 rakibin direk devre disi tek bir rakibin var.

Daha onceki iki seferde aynen boyle oldu gene hazirladik kadroyu Senol Hocaya verdik gene sartlar cok uygundu Senol Hoca kacirdi sampiyonlugu.

Keza dunya kupasindada Fatih Terimin bulup yetistirip milli takima verdigi kadro ile gene hakan sukur israriyla dunyanin en sansli kuralariyla 3. olabildi. Bana kalirsa muhakkak final oynamasi lazimdi. Zaten 4. nun kim olduguna bakarsaniz kuralarin nasil oldugunu daha iyi anlarsiniz. Simdide Umut israriyla 2. olacak gibi duruyor.

Kimse bana o yuzden demesin Senol Hoca buyuk hocadir inanilmaz biridir falan diye. Senol Hoca ziya doganlardan 2-3 gomlek ustun ama mustafa denizlidende fatih terimdende 2-3 gomlek alta bir hocamizdir. Trabzonlu olmasi bizim icin bir avantaj.Ayrica sunuda belirteyim ondan daha iyi bir teknik direktor bulabilecegimizide sanmiyorum kisa vadede. Belki sota olabilir yada unal hoca olabilir....burdada tercihim sota.

limpb82
28.04.2011, 11:36
biz bir iş yaparkken abartıyoruz övmeyi de eleştirmeyi de...şimdi 2.yarının başından beri bu takım iyi top oynamıyor diye eleştiriyor insanlar ama hala şenol güneşi savunuyorsunuz.bu takım kötü oynuyorsa ve bu duruma düşülmüşse bunun baş sorumluları şenol güneş ve futbolculardır..insanlar eleştirecek tabii ki ama şenol hocanın değerini de bileceğiz biliyoruz ama takım düşüşe geçti ve şenol hoca buna engel olamadı bazı futbolcuları kazanamadı..

mda61
28.04.2011, 11:58

Bana Trabzonspor'un başında beğendiğin bir teknik adam söyler misin ? Ersun Yanal'ı bizde beğenmiştik, şampiyonluğun elimizden alındığından bahsediyorsun. Bu sene noluyor sence, hiç farkında değil misin ? Şenol Güneş ne yapsın daha.

Davut Özdemir
28.04.2011, 12:15
Akbabalar başlamış yine dönmeye.

4 sayfa önceki mesajı alıntılamak lazım

Ey gidi kardeşim,

Onlar başımızdan hiç eksik olmadı ki,

Baksana şu hallere

Meğer ne beceriksiz bir adammış şu Şenol güneş..

Ömer Faruk61
28.04.2011, 12:37
Vay Arkadaş Dediğim dedik insanlara ne desek boş.Eleştiri yapmayın mı diyoruz?eleştiri yapılır.Ancak haddini aşan insanlara soruyorum Son 20 senede 3 defa oynanan Şampiyonluk yarışında kim vardı başta.Gönderin ŞEnol Hocayı Hoca değil nasıl olsa.Daha 1 sene 4 ay olmuş geleli.İstediği transferler yapılmamış.Gönderin yapılanmanızı Lazaroni ile Hugo Broos ile tamamlarsınız.Ah Hocam Bu taraftar seni haketmiyor.Sana 2009 Kasım ayında içimden yalvarmıştım bu yönetimi kurtarmaya gelme diye.İşte bu kendini futboldan çok anladığını zanneden taraftara göre Hoca değilmişsin.Yazıklar olsun...

bangkook_61
28.04.2011, 15:28

onun haricinde feberden takimimda gormek isteyecegim bir gokhan gonul var ki bizim sag bekde gayet iyi. Birde semih yada Niang.

takimlar gayet dengeli.

ozet olarak Takimi hazirladik Ersun Hoca sagolsun pisirdik en iyi hale getirdik Senol Hocaya verdik.
Konjonktur sampiyonluk icin ideal...2 rakibin direk devre disi tek bir rakibin var.

Daha onceki iki seferde aynen boyle oldu gene hazirladik kadroyu Senol Hocaya verdik gene sartlar cok uygundu Senol Hoca kacirdi sampiyonlugu.

Keza dunya kupasindada Fatih Terimin bulup yetistirip milli takima verdigi kadro ile gene hakan sukur israriyla dunyanin en sansli kuralariyla 3. olabildi. Bana kalirsa muhakkak final oynamasi lazimdi. Zaten 4. nun kim olduguna bakarsaniz kuralarin nasil oldugunu daha iyi anlarsiniz. Simdide Umut israriyla 2. olacak gibi duruyor.

Kimse bana o yuzden demesin Senol Hoca buyuk hocadir inanilmaz biridir falan diye. Senol Hoca ziya doganlardan 2-3 gomlek ustun ama mustafa denizlidende fatih terimdende 2-3 gomlek alta bir hocamizdir. Trabzonlu olmasi bizim icin bir avantaj.Ayrica sunuda belirteyim ondan daha iyi bir teknik direktor bulabilecegimizide sanmiyorum kisa vadede. Belki sota olabilir yada unal hoca olabilir....burdada tercihim sota.

2002 deki Brezilya'yı kim yendi ki biz de yenecektik ? Final oynaması gerekiyormuş bak sen. Tarihinde 2. kez Dünya Kupası oynayan ülkeden Dünya Şampiyonluğu bekleniyor. Az akılıı konuşunda ciddiye alalım. Dev aynasında görmeyin kendinizi.

Ali İhsan
28.04.2011, 16:12
Forumdaki Hıncallar yine iş başında...

Şenol hoca forvete dayısının oğlunu koysa bile bir oyuncu yüzünden eleştirilebilecek bir hoca değildir benim gözümde...

Erkin Ekşi
28.04.2011, 16:19
2002 deki Brezilya'yı kim yendi ki biz de yenecektik ? Final oynaması gerekiyormuş bak sen. Tarihinde 2. kez Dünya Kupası oynayan ülkeden Dünya Şampiyonluğu bekleniyor. Az akılıı konuşunda ciddiye alalım. Dev aynasında görmeyin kendinizi.

diger yerlere katiliyorsan sorun yok COK AKILLI arkadasim.

halil ibo
28.04.2011, 16:53

Bundan daha fazla olurdu inan.
Bizim şanssızlığımız futbolu saha dışında oynamayı daha iyi beceren fenerle yarışmamız.Daha doğrusu o kulvarda yarışamamız.Halbuki senin dediğin gibi bjk veya gs'den biri bile yarışın içinde olsa fener de bu kadar rahat olamazdı.

Adem Erdoğan
28.04.2011, 17:47
Bjk vs gs sadece birazcık yarışta olsaydılar fener bu kadar maç kazanamazdı.

Psikolojik savaşı biz beceremiyoruz; onlar daha iyi beceriyor çünkü.

limpb82
28.04.2011, 18:13
Şenol Güneş neden mi suçlu diye soruyorsunuz. Size ispatlayayım. Bunu göremeyen bir Teknik Adam bir takımı nasıl toparlaya bilir. Birşeylerin yanlış gittiğini göremeyen Teknik Adam olur mu???

http://i1104.hizliresim.com/2011/4/28/6121.jpg

http://i1104.hizliresim.com/2011/4/28/6152.jpg

http://i1104.hizliresim.com/2011/4/28/6158.jpg

http://i1104.hizliresim.com/2011/4/28/6164.jpg
bravo nerden bulduysan emegine sağlık..bu adam 30 haftadır oynuyor ama şenol güneşi eleştirmeyelim ...

Fatih Özkan
28.04.2011, 19:33
Yani bu poziysondaki topu saha dışı etkenler mi havaya diktirdi? Umut Buluta başkaları topları kalenin 1 metre önünden havaya dik mi diye talimat yolladı? :D

Gözümün önünde oldu bu pozisyon.
Çıldıracaktım...

Hazar_
28.04.2011, 19:43
Bundan sonraki tüm maçlarımızı alsak 82 puan yapıyor belki şampiyonluk getirecek belki getirmeyecek ama sezon başında kime sorsak yeterli derdi.Başarıyı sadece sene sonunda elinize verilecek bakracamı bağlıyorsunuz.Bu takım 82 puan toplarsa bu takımın hocasına ben nasıl başarısız oldu derim.

tsukru61
28.04.2011, 20:19
Şenol Hocanın arkadaşı olan bir abimin yorumunu aktarmak istiyorum. Dedikleri kısaca şöyle:
Şenol Hoca hatayı sezon ortasında yaptı. Colman kasıtlı kart gördü ülkesine gönderildi. Jaja izin istedi gönderilmedi.

Sonraki olaylar ve oyuncuların performansı hepimizin malumu...

hamucera
28.04.2011, 21:30
Yani bu poziysondaki topu saha dışı etkenler mi havaya diktirdi? Umut Buluta başkaları topları kalenin 1 metre önünden havaya dik mi diye talimat yolladı? :D

bravo sana şöyle şurada deliler gibi stadyumda bağırdığın destek olduğun, lisanslı ürünler aldığın resimlerini de koysan da görsek.

Senin yaptığın takıma destek değil sabote etmektir.

Ne Umut beni oynatın diye zorlamıştır, ne de Şenol Güneş daha etkili olduğuna inandığı bir forveti olduğu halde oynatmamıştır.

Ligin bitmesine 4 hafta kalmış kalkmış Umut ve Şenol Güneş sayfasında resimler paylaşıyor altına da kahkaha işaretleri koyuyorsun, sonra diyorsun ki ben Trabzonspor için yapıyorum. Yazık gerçekten çok yazık.

HH_52
28.04.2011, 23:19
bravo sana şöyle şurada deliler gibi stadyumda bağırdığın destek olduğun, lisanslı ürünler aldığın resimlerini de koysan da görsek.

Senin yaptığın takıma destek değil sabote etmektir.

Ne Umut beni oynatın diye zorlamıştır, ne de Şenol Güneş daha etkili olduğuna inandığı bir forveti olduğu halde oynatmamıştır.

Ligin bitmesine 4 hafta kalmış kalkmış Umut ve Şenol Güneş sayfasında resimler paylaşıyor altına da kahkaha işaretleri koyuyorsun, sonra diyorsun ki ben Trabzonspor için yapıyorum. Yazık gerçekten çok yazık.

Bak arkadaş sen benim Taraftarlığımı tartışamazsın bile. Benden resimler istemişsin. Sana resim değil Video göstereyim dedim. Al izlede taraftarlık nasıl olurmuş gör.

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=22446&page=75

Birde Umutun pozisyonlarına kahkahalar atıyorsun demişsin. Gülmeyimde ne yapayım. Umut yüzünden ağlayayım mı? Kalenin bir metre önünden top nasıl havaya dikilir? Siz lafdan anlamıyorsunuz. Böyle resimleri koymak gerekiyor ki sizde neden bizim çileden çıktığımızı anlayasınız diye. Şenol Güneş bunları görmüyor mu? Tabiki bizden daha iyi görüyor. Ama neden hala müdahele etmiyor.

Şenol Güneş değilmiydi Beşiktaşı 1-0 yendiğimiz maçtan sonra bundan sonra benim için Umut Bulut bitmiştir diyen. Hep Teofilo oynuyordu. Sezona çok iyi başlamıştık hatırlıyormusun? Evet golcümüz Umut Bulut değil Teofiloydu. Unutmuşsun galiba! Ben Umut Bulutu takımdan uzaklaştırın diye bir laf ettim mi? Şenol bu adamı yedeğe çeksin dedim. Ama Şenol Güneş bu adama senet mi imzaladı? Var mı senet?

Hem Taraftarlık demişken. Sen evinde sıcak çayını yudumlarken ben geçen sezonun son maçında Şükrü Saraçoğlu stadında takımını destekleyen bir kaç yüz kişiden biriydim. Haberin olsun.

Ben Trabzonsporu sevmeseydim zaten az olan boş zamanı mı harcamaz ve bu resimleri videolardan çıkarmazdım. Banane Trabzonspordan ve Umut Buluttan derdim oralı bile olmazdım. Ama aynı hatalara yine düşmeyelim diye bazı şeylerin değişmesi lazım. Siz bu resimleri görmezseniz kendi kafanıza göre gideceksiniz.

slmn
29.04.2011, 16:54
[QUOTE=HH_52;1917582055]
Sen diyorsunki ersun yanal daha iyi teknik direktördü :) doğrumu anladım ?

HH_52
29.04.2011, 17:02
Sen diyorsunki ersun yanal daha iyi teknik direktördü :) doğrumu anladım ?

Öyle birşey yazmadım. Onu tartışmak bana düşmez :)

endlessdeath
29.04.2011, 17:20
Şampiyonlık daha henüz tam manasıyla gitmedi arkadaşlar önemli olan Fenerin ensesinde gezmemiz.Yani sonuna kadar kovalamamız.Mantıklı düşünürsek çok zor fenerin maç vermesi Ancak önemli olan bu fenerin kolay şampiyon olamaması.Biz takım olarak hiç maç daha kaybetmemiz olması gereken amaç.Allah belki yüzümüze güler ve Fener puan kaybeder.Herşey olabilir.Fener yine 2 dakkalık şampiyonuz diye sevinebilir:).İşin ciddi tarafı sonuna kadar mücadele etmektir.

Sibel
29.04.2011, 20:15
''En zor maç Antep maçı,eğer alırsak 4te 4 yaparız ve fener de puan kaybederse şampiyonluğu göğüsleriz''..demiş Şenol hocam..

Ozan Yazıcı
30.04.2011, 17:10

takimlar gayet dengeli.

Yorumun çok güzel, çok yerinde. Fenerbahçe'nin kadro kalitesi kısmı hariç noktasından virgülüne katılıyorum.

sifuni
01.05.2011, 00:54
Hocam Sampiyonluk kacsa bile (cok zor bir ihtimal :) ) herseyi yakip yikmayin bu temelin üzerinden devam edelim basari mutlaka gelecketir 82 puan toplamis bir takimda basarilidir bence.

talsuv61
01.05.2011, 13:11
Umut, sevdan yüzünden kendini tartışmaya açtın.
Şampiyonluk giderse bunun sorumlusu hakemlerden önce sen görüleceksin. Çünkü yönettiğin takımın golcüsü kaçtı gitti yerine forvet aldın. Her hatfa en fazla 2 gol atabilmemize rağmen o forvete hiç şans vermedin. Sonuç gene 2.lik olacak gibi.

hamucera
01.05.2011, 13:28
güveniyorum. Hataları mutlaka var. Ama bazen istediğiniz gibi gitmez işler. Bir açıklamasında oyuncu değişecektik ama oynayanlar gol için elinden geleni yaptığı için bekledik demişti. Yıldız oyunculardaki sorun çıkarsa dert oyunda tutsa dert. Ne zaman ne yapacakları belli olmuyor. En büyük dezavantajı kendini en iyi ben bilirim mantğındaki 20 milyon taraftarın desteklediği takımı çalıştırmak

Erkin Ekşi
01.05.2011, 13:30
20 milyon taraftarimizmi var?

hamucera
01.05.2011, 13:36
20 milyon taraftarimizmi var?
bilmem olsun işte cok şeymi istiyorum :)

Koray
01.05.2011, 13:41
Akıllı Tv'nin forum sitesindemiyim acaba anlamadım gitti kuşkuya düşüyorum arada enteresan enteresan yorumlar var burda.

MuratJ
01.05.2011, 21:02
hocam sende anlamışsındır bugün iyice. anlamsız inadın çok kolay olabilecek şampiyonluğu nasıl fenere uzattı.

MARVEL
01.05.2011, 21:10
hocam sende anlamışsındır bugün iyice. anlamsız inadın çok kolay olabilecek şampiyonluğu nasıl fenere uzattı.

Bu tarfatara yaranılmaz Senol Hoca, lig sonu lütfen istifa et. Yıllardır sezon ilk yarıda bitiyordu Trabzonspor icin, Bu Cok bilmişlerin sesi de boyle cıkmıyordu..

Bülent Bayraktar
01.05.2011, 21:20
Umut bulutu nasıl dayanabiliyorsun o kadar çok merak ediyorum bunu öğrenip uygulamam lazım...

tslover
01.05.2011, 21:43
hocam 1 kerede jaja colman pawel çıkmasın hep yabancıları öteleme hocam lütfen ya.merak ediyorum burak ve selçuk kendileri istemese sen onları dışarı alabilir misin ?! bu huyunu da düzeltsen 1 numarasın

JoKeR™
01.05.2011, 21:49
geçen haftada bu kadroyla çıkmalıydın be hocam baksana egemen nasıl bindirio soldan es es ede karşı böle çıksaydık kesin yenerdik diorum

Tyler Durden
01.05.2011, 22:12
Yensede yenilsede oyuncu degisiklikleri ayni.
Selcuk kart sinirinda ama nedense bu adami cikarmiyor, bu takimin Burak'a cok ihtiyaci var bu gayet acik ama nedense Senol hoca herhangi bir sakatlik riskini goz ardi ediyor bu adamida cikarmiyor.
Pawel aylar sonra ilk defa ilk 11de cikiyor, adam golunu atmis morallenmis, gol sevincinden nasil konsantre oldugunu gorebiliyoruz.Ama sen kalkip bu adami degistiriyosun,yani bir nevi sen bu takimin as oyuncusu degilsin diyorsun..Aklim almiyor arkadas.3-0 olmus, antep bitmis, birak adam oynasin kendine guveni gelsin..
Bir hoca surekli ayni oyunculari cikarir mi?
Hocam degisik bir seyler yap gozunu seveyim ya.Yabancilara olan tutumunu hic anlamadim,anlamayacagimda.

HH_52
01.05.2011, 22:29
KALDI ÜÇ MAÇ... :mad:

tslover
01.05.2011, 22:31
Yensede yenilsede oyuncu degisiklikleri ayni.
Selcuk kart sinirinda ama nedense bu adami cikarmiyor, bu takimin Burak'a cok ihtiyaci var bu gayet acik ama nedense Senol hoca herhangi bir sakatlik riskini goz ardi ediyor bu adamida cikarmiyor.
Pawel aylar sonra ilk defa ilk 11de cikiyor, adam golunu atmis morallenmis, gol sevincinden nasil konsantre oldugunu gorebiliyoruz.Ama sen kalkip bu adami degistiriyosun,yani bir nevi sen bu takimin as oyuncusu degilsin diyorsun..Aklim almiyor arkadas.3-0 olmus, antep bitmis, birak adam oynasin kendine guveni gelsin..
Bir hoca surekli ayni oyunculari cikarir mi?
Hocam degisik bir seyler yap gozunu seveyim ya.Yabancilara olan tutumunu hic anlamadim,anlamayacagimda.
şenol hocaya bunu anlatamadık işte.çok saplantılı çok.eğer saplantılarına göre değilde hayatın gerçeklerine göre 11 kurabilse ve değişiklikler yapabilse kesinlikle şampiyon bizdik şu an.ama hep aynı hep aynı.iyide oynasa colman jaja çıkar.kötüde olsa burak selçuk çıkmaz.hatta bu mactan sonra iyice inandım artık senol hoca burak istemediği sürece burak'ı oyundan alamaz.

Sibel
01.05.2011, 22:32
Şenol hocam,şampiyonluğu TRABZON'a getir...

Sefa
01.05.2011, 23:53
Her şeyin bir açıklaması var ama şu maçta Pawel 70'te oyundan alınıp Umut 90 dakika oynuyorsa başka da bir şey demiyorum Şenol Hocam. Korkuyorsun çünkü bu adam patlarsa benim başım ağrır diye..

FC-ST-PAULI-61
01.05.2011, 23:55
Senol Hoca Umut cok iyi, oynatmaya devam et.Birde Duran toplari kullansin

Ali İhsan
01.05.2011, 23:59
Şenol hoca bence Tolga skor belli olunca değişmeliydi. Nasıl ben de güzel eleştirdim mi?

Hakan Karadirek
02.05.2011, 00:00
En az 20 mac santrafor'suz oynayan bir takimla 73 puan toplamak her babayigidin harci degildir.

Tyler Durden
02.05.2011, 00:01
Şenol hoca bence Tolga skor belli olunca değişmeliydi. Nasıl ben de güzel eleştirdim mi?

Arkadas ne fanatik insanlarsiniz.
Elestiriye biraz tahammulunuz olsun.

nesta61
02.05.2011, 00:41
brozek oyundan cikacak ilk oyuncu deyil hocam . mac 3-0 baris atas oyuna ne diye girer??? skor avantajin varr rakip 10 kisi saldir saldirrr atabildigin kadar saldirrr .. 1-0 olsun benim olsun mantigini degistir hoca... bu mac sunu gosterdii engin ilk devrede defansa gelip yardim ediyorduu ve cook gollu maclarimiz oluyorduuu hocammm ikinci devredee forvetimiz zaten yok buragin sirtina bindik gittik bugun ikinci devrenin ilk farkli skorunu aldik neden?? cift forvetle ciktiiik pas manyagi yaptik adamlariiii ikinci yarii oyunu rolantiye almasaydikk bu mac 7 8 olurduuu ... senol hocam lutfenn hak edene formayi ver...

HH_52
02.05.2011, 00:56
brozek oyundan cikacak ilk oyuncu deyil hocam . mac 3-0 baris atas oyuna ne diye girer??? skor avantajin varr rakip 10 kisi saldir saldirrr atabildigin kadar saldirrr .. 1-0 olsun benim olsun mantigini degistir hoca... bu mac sunu gosterdii engin ilk devrede defansa gelip yardim ediyorduu ve cook gollu maclarimiz oluyorduuu hocammm ikinci devredee forvetimiz zaten yok buragin sirtina bindik gittik bugun ikinci devrenin ilk farkli skorunu aldik neden?? cift forvetle ciktiiik pas manyagi yaptik adamlariiii ikinci yarii oyunu rolantiye almasaydikk bu mac 7 8 olurduuu ... senol hocam lutfenn hak edene formayi ver...

Ne yazık ki Hocamızın adaleti yok...

slmn
02.05.2011, 01:01
Ne yazık ki Hocamızın adaleti yok...
Profilindeki YATan elemanı almadığı içinmi :) Biraz olsun saçmalayın.

HH_52
02.05.2011, 01:06
Profilindeki YATan elemanı almadığı içinmi :) Biraz olsun saçmalayın.

Adaleti olsaydı Asırlardır gol atamayan bir adama her maç 90 dakika tahamül etmezdi de ondan....

mda61
02.05.2011, 01:22
Bizde herkes Alex Ferguson anasini satayim.! Herkes Senol Hoca'ya ders vermeye kalkiyor. Size diyecek hic bir sey bulamiyorum. Sizin gibilere Giray Bulak lazim

jeepeers
02.05.2011, 01:34
hocam umutu üvey evladın gibi kollarken fatih terimim yıllarca emre denen cibiliyetsizi korumasından esinlendin sanırsam
zira ondan hiç aşağı kalır yanın yok
şu şampiyonluk alınamazsa akla ilk bu umut sevdan gelecek benim gözümde
inat ederek şu takımı ne hallere düşürdüğünüzün bir türlü farkına varamıyorsunuz

Canberk
02.05.2011, 04:33
Birtek Umut konusunda ters düşülüyor zaten milletle.
Bu sorunu bi halletsek herşey tamamdır .
Seviyoruz - Güveniyoruz hocam.

h@msi61
02.05.2011, 06:20
Bizde herkes Alex Ferguson anasini satayim.! Herkes Senol Hoca'ya ders vermeye kalkiyor. Size diyecek hic bir sey bulamiyorum. Sizin gibilere Giray Bulak lazim

Giray Bulak bile cok fazla.

SEDAT
02.05.2011, 06:25
- Kraldan çok kralcı olmamak lazım , ne yani Şenol Hoca eleştirilmezmi , hiçmi bişey demiceyecek bu millet , hayret ya...

GULER
02.05.2011, 06:42
Hocam lutfen vazgec su Umutu kazanma sevdasindan. Degil bir sezon, 10 sezon daha israr etsen nafile. Cunku kazanmak istedigin oyuncu Umut, bir yetenek yoksunu, vasat bir oyuncu. Yani acikcasi Umutda zerre kadar UMUT yok hocam.

BALKAN 06
02.05.2011, 07:19
hocam iyisin hassın da pawel i oyundan almak ne iş...

Ali YİĞİT
02.05.2011, 09:00
Hey allahım yarabbim bu adam kimi değiştirse suç oluyo.

Ne biçim insanlarsınız siz.3-0 kazanmışız hala arı vır vır vır vız vız vız.

Tatar Kemal
02.05.2011, 09:32
- ligin an az mağlubiyet alan takımı: 2 mağlubiyetle Trabzonspor
- ligin an az gol yiyen takımı: 21 golle Trabzonspor
- ligin en çok gol atan ikinci takımı (fenerin satınaldığı maçlardaki golleri çıkarırsak en çok gol atan takım sıralamasında birinci)
- aziz yıldırım, oğuz sarvan, eran toroğlu, ahmet çakar, sergen yalçın, hakan şükür gibi şerefsiz bizans yorumcularına rağmen şampiyonluk mücadelesi veren tek takım: Trabzonspor

- ve bütün bunlara rağmen Trabzonsporlu geçinip de hala buralarda Şenol Güneş aleyhine yorum yazanlara inat şampiyonluk kovalayan tek takım: Trabzonspor...

Şenol Güneş aleyhinde yazanların Trabzonsporlu olmadıkları malum. antu'dan paraylamı veriyorlar sizi ne?

Tatar Kemal
02.05.2011, 09:40
"Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, şampiyonluk yarışına fazla yorum getirmedi, “Biz kendi işimize bakacağız” dedi.
Tüm maçları kazanmaları durumunda 82 puan toplayacaklarını ifade eden Güneş, “Haftaya Bucaspor maçını kazanmak istiyoruz. Fenerbahçe de kazanmış. O da güzel maç olmuş” diye konuştu.
Burak’a yapılan penaltıya da yorum getiren Şenol hoca, “Pozisyonla ilgili bir hareket var ama pozisyon içeride mi, dışarıda mı bilmiyorum. Görüntüyü izlemek lazım. Maçın tamamına bakarsak, faullerde hakemin, seçim hakkını yardımcılarla paslaşarak kullandığını görebiliriz. Penaltı pozisyonunda bir faul vardı ama ne kadar etkiliydi bilmiyorum. Yakın olmasına rağmen çizginin içerisinde mi dışarısında mı göremedim” dedi.

‘11’e 11 de iyiydik’
Güneş, “Herkes bir takım eleştirilerde bulunuyor. Türk futboluyla ilgili siz bir şey söylemek ister misiniz?” şeklindeki soruya ise, “Ben şu anda Türk futbolunu değerlendirmek istemiyorum. Benden daha iyi bilen arkadaşlar var onların konuşmasını istiyorum” ifadesini kullandı.
Gaziantepspor karşısında kazanma duygusuyla oynadıklarına vurgu yapan Güneş, “11’e 11 oynanan bölümde de iyi oynadık. Gol bulduktan sonra birçok pozisyonumuz oldu. İkinci yarı oyunu ağırlaştırmak için yapacağımız pasları iyi uygulayamadık. Pas kayıpları ile ikinci devre oyundan koptuk” yorumunu yaptı."

Ertan 51
02.05.2011, 09:46
Pawel oyunda kalıp dişlinin bir parçası olsaydı veya olduğunu hissetseydi daha iyi değilmiydi hocam,elbet vardır bir bildiğin demek düşer bize ama kafama takıldı da:o

hami08
02.05.2011, 14:20
Arada gerçekten bordomavi.net'e mi yoksa antu.com'a mı girdim diye kontrol ediyorum bu başlığa girince gerçi o bizim her zaman sövdüğümüz üç istanbul takımının taraftarları bile şenol hocamıza bizden daha fazla saygı gösteriyor.Kadıköyde,inönüde,samiyende her yerde bütün futbol takımı taraftarlarının saygı gösterdiği bi hocamız var.Düşünün ki inönüdeki bjk maçında hocamız saha dışına gönderiliyor ve çarşı hocamızı alkışlıyor hangi hocaya yapardı bunu bjk tarafları.Bu ne ya tamam eleştiriye tahammülümüz var ama ''şenol güneş mustafa denizli ve fatih terimin 2-3 gömlek altında bir hocadır''ne demek ya.Kargalar bile güler buna.Herşeyi biz biliyoruz ''onu neden çıkardın,o oynar mı''Arkadaş rakip on kişi kalmış oyun üstünlüğünü almışız,skor üstünlüğünü almışız böyle bi maçta oyuncuları dinlendirmek amacıyla çıkarmasını anlamak bu kadar zor mu?Tabi ya unutmuşum tek bu forumda değil bütün trabzonda şenol güneşin başarı olmasını istemeyen ve o ne yaparsa yapsın onu eleştiren ve bir türlü hocamızı çekemeyen o kadar insan var ki.Ben bu memlekette ''bu takım şenol güneşle şampiyon olacaksa olmasın daha iyi''diyen insanlar gördüm ey gidi.Yok arkadaş yok biz bin sene de geçse akıllanmayız.Şampiyon olamazsak kovun şenol güneşi ne işe yarar zaten o ne anlar ki futboldan,hocalıktan(!)96 daki gibi yapalım kovalım şenol güneşi şampiyon olamazsak 25 yılda 25 takım değişmiş Yılmaz Vuralı getirelim sonra ziya doğanı getirelim,belçika liginde çalıştırdığı takımı küme düşüren bross'u getirelim neyimize gerek bizim şenol güneş.Hocam kızgınım ben sana niye geldin be hocam koreden.Orda insanlar kişiliğine,duruşuna,hocalığına değer veriliyordu senin ismin geçmeden önce saygı anlamına gelen ''respect''kelimesini kullanıyorlardı.Burda o kendi futbol dehası olan beyinleriyle onların istediği oyuncu değişiklikleri olmayınca ana avrat küfür yiyorsun hocam onların adına ben utanıyorum ben.Sen hatalısın hocam buraya yeniden gelmekle bu takımı her zaman geldiğinde yaptığın gibi şampiyonluk yarışının içine sokmakla hayatının en büyük hatasını yaptın hocam...

sifuni
02.05.2011, 14:22
Adaleti olsaydı Asırlardır gol atamayan bir adama her maç 90 dakika tahamül etmezdi de ondan....

umutu savunmuyorum bencede kenara cekilebilirdi haftalarca gol atmadigi zamanlarda ama trabzona 2006 dan beri gelen hangi hoca adaletliydi o zaman hepsi gol atma rekoru kiran umutu oynatti.

Yaşar
02.05.2011, 14:36
Hiçbirşey değil de, dünkü maçta 3-0 dan sonra sarı kart sınırında olan ''Selçuk'''u oyundan almamasına anlam veremedim. Hürriyet'in dizine basyığı pozisyondan sonra verebileceği herhangi bir tepki; Selçuksuz kalmamıza sebep olabilirdi. Bunun dışında ''Hıncal Uluç''lara bu hafta yine iyi malzeme çıkmıştır. Hele de Brozek gol attıktan sonra...

sifuni
02.05.2011, 17:12
Ayrica niye söyle düsünmüyoruz Senol Hoca Paweli gol atacak düzeye geldikten sonra ilk 11 oynatmaya basladi.

DeAgLeMaNyAq
02.05.2011, 17:18
Ayrica niye söyle düsünmüyoruz Senol Hoca Paweli gol atacak düzeye geldikten sonra ilk 11 oynatmaya basladi.

Çünkü kendimizi kandırmak istemiyoruz. Umut saç baş yoldurmayıp gollerini atsa Pawel hiç şans bulur muydu?

h@msi61
02.05.2011, 17:26
En son ne zaman 70 puani gecmistik? Yine 2004-2005 sezonuyla Senol hocayla. Insallah 80 puani da yine 95-96 sezonunda oldugu gibi Senol hocayla gececegiz. Hala yok onu oyundan neden aldin, bunu neden oynatmadin yaygarasi. Adam basarili iste arkadas, rakip 17 de 16 yapiyorsa Senol hoca ne yapsin...

LazAnisT
02.05.2011, 18:49
İkinci sınıfa giden çocuğumun perf0rmans Ödevini Şenol Güneşin hayatı olarak bugün itibariyle okula gönderdik.Bakalım öğretmeni ne verecek.

Erkin Ekşi
02.05.2011, 18:55
- ligin an az mağlubiyet alan takımı: 2 mağlubiyetle Trabzonspor
- ligin an az gol yiyen takımı: 21 golle Trabzonspor
- ligin en çok gol atan ikinci takımı (fenerin satınaldığı maçlardaki golleri çıkarırsak en çok gol atan takım sıralamasında birinci)
- aziz yıldırım, oğuz sarvan, eran toroğlu, ahmet çakar, sergen yalçın, hakan şükür gibi şerefsiz bizans yorumcularına rağmen şampiyonluk mücadelesi veren tek takım: Trabzonspor

- ve bütün bunlara rağmen Trabzonsporlu geçinip de hala buralarda Şenol Güneş aleyhine yorum yazanlara inat şampiyonluk kovalayan tek takım: Trabzonspor...

Şenol Güneş aleyhinde yazanların Trabzonsporlu olmadıkları malum. antu'dan paraylamı veriyorlar sizi ne?

Cahil cahil konusma,isteyen istedigini elestirir senin konu ile ilgili fikrin varsa soylersin yoksa oturur susarsin. Kimseyi yok antudan geliyorlar yok Trabzonsporlu degiller diye itham edemezsin.

Sana nasil ogrettiler bilmiyorum ama kimse dokunulmaz degildir...herkes hata yapabilir yapacaktirda.

Hürgün Aygün
02.05.2011, 19:08
Hep dedim yine diyorum büyüksün hocam her zaman arkandayız,buraya geldiysek bunda en fazla senin payın var.

.....
02.05.2011, 20:56
Kurban olduğum Şenol Hocam şu kadroyu Eskişehir maçına da çıkarsaydın ne olurdu...

Yavuz Hasan
02.05.2011, 22:58
bakmakla görmek farklı şeyler de ondan

hocanın da dediği gibi futbolu şenol hocadan daha iyi bilen ama kaderin cilvesiyle td olamamış bi sürü gizli cevher var burda

umuttan tayfundan tolgadan giraydan daha iyi olabileceklerini iddia edenlerin olduğu gibi

hayat adil değil

iyi ki de değil