PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş | Teknik Direktör

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135

Ayşe Aygün
01.12.2009, 11:30
Bir Hoca İle sözleşme imzalıyorsunuz.Ne kadar bu şehrin çocouğu,oyuncusu olsada. Sözleşme imzalanan masada.Ben Hiç bir sözlşeme imzalanmasında görmedim.Şehrin Valisi,Belediye başkanı,Klüp yöneticis ve taraftarları aynı masada olsun.Gerçketen bu birlik beraberlik böyle başladığı gibi devam ederse.Bence başarı çok uzak değil.

M.S.SOFU
01.12.2009, 11:30
şenol hocanın elinde sihirli değnek yok
ama çok iyi bir teknik adam olduğundan kimsenin şüphesi yok
o zaman
şimdi hep destek tam destek zamanı
sabır zamanı
takımı bağrımıza basma,yapılan hataları sineye çekme zamanı
zaten başka şansımızda yok gibi

macka61
01.12.2009, 11:31
hayırlı olsun inşallah ömür boyu burda kalırsın şenol hocam

Adem Erdoğan
İyi yönünden bakalım, en azından gidip nerde bir adi varsa ona danışmayacak kendi hocasına danışacak bizim başkan.

Bizim yönetimin iletişimde büyük problemleri var bunu halletmeleri lazım.

Murat Erdem
Toplantının esas can alıcı kesiminden bi haber kaldık. TV ler imzadan sonra yayını kesti. Yetkiler ne, görev tanımı ne ? soruldu mu bunlar ve cevaplandı mı ?

Recep Alkan
Yahu kimse hocayı eleştirmiyor.

NEden anlamamakta ısrar ediyorsunuz, ben diyorum ki yönetim bütün hatalarını Şenol Güneş hamlesi ile affettirmeye çalışıyor, bugün estirilen havaya bakar mısınız, sadece tribüne oynuyorlar.

Zamanında Fatih konusunda bişiler dediğimizde bize eskiye rağbet olsa, bit pazarına nur yağardı diyenler vardı, bugün ise estirilen havaya bakın.

Ben hocaya değil, getirene ve getiriliş tarzına karşıyım..

Tekrarlıyorum....

Napoli
Size belki Çok ufak gelıyor arkdaslar ama Şu fotoraf karesine bakın artık,açın gözünüzü yeniden bakın Allah askına,Belediye Başkanı,ve siyasetçilerin o karede ne işi var..

Siyaset=Trabzonspor

Hekimoğlu
Tekkeyi istiyorum

Şenol Güneş...Akıllı adam.

Sami Kuk
01.12.2009, 11:32
Mahmut Aksunun dedıgı dogru ıcımızdekı ergenekonlar temızlenmelı..

Benım aklım hala almıyor valla gecen sene Burda Konya ve Denızlı maclarında sampıyonlugu kaybettık..Okadar guzel oyna oyna gel sonda berbat oyna sampıyonlugu ver..:s

Recep Alkan
Toplantının esas can alıcı kesiminden bi haber kaldık. TV ler imzadan sonra yayını kesti. Yetkiler ne, görev tanımı ne ? soruldu mu bunlar ve cevaplandı mı ?

Daha belirlememiş abi..

Serdær
hocam hamiyide iste süper olacak süper

Lemi,İskender,Şota Arçil.

Sinerji yaratalım :)

Murat Hızal
01.12.2009, 11:33
İyi ya ..

İçine ettikleri işleri hoca ve yöneticilere,üstelik dedikodu ve fitne gibi yöntemlerle maledip,onların ekmeğiyle oynamayı alışkanlık haline getirmiş bir yönetimimiz var..

Önce Şenol hocayı,bir projeymiş gibi lanse eden bu yönetimden korumamız gerekmiyormu?

Şenol Güneş için en büyük tehlike yanıbaşındakidir..

Yönetimin ta kendisidir..

Hocam ,bunların üzerine konuşalım neler yapabiliriz tartışalım.

Fakat; dedikodular üzerine kurulu yorumlar ve kesin yargılar bize faydadan çok zarar veriyor,bu gayet açık değil mi?

Adem Erdoğan
Mahmut Aksunun dedıgı dogru ıcımızdekı ergenekonlar temızlenmelı..

Benım aklım hala almıyor valla gecen sene Burda Konya ve Denızlı maclarında sampıyonlugu kaybettık..Okadar guzel oyna oyna gel sonda berbat oyna sampıyonlugu ver..:s

Hiçte güzel oynamıyorduk.:)

Napoli
Hocam şu 10 puanlık Farkı kapat yeter bize :)

Adem Erdoğan
Lemi,İskender,Şota Arçil.

Sinerji yaratalım :)

Hayırdır süper ligi bırakıp devler liginemi katılacağız.:)

krdnz
01.12.2009, 11:34
Edit..

Hayırlı uğurlu olsun.

asimetrik
özür ...ama aynı şeyler yönetimimiz içinde geçerli değilmi?Daha 1.5 yıl önce bu başkan ve yönetim için yazılanlara bir bakın bakalım şu an yerden yere vuranlar o zaman ne demiş

O dönem daha 2 hoca kovulmamıştı:)

Sinan SARI
Netten izleyebileceğimiz bir yer var mı?

Serdær
01.12.2009, 11:35
Hayırdır süper ligi bırakıp devler liginemi katılacağız.:)

Baksana eskileri topluyoruz yine.

Hami,Fatih Tekke Gökdeniz.

Oldu bari diğerlerinide getirelim tam olsun.

96'ya dönüş işte :)

Napoli
01.12.2009, 11:35
Netten izleyebileceğimiz bir yer var mı?

Holigan Tv'ye düşer az sonra

asimetrik
01.12.2009, 11:36
Bir arkadaş orada dedi ama:)

kesin cevabı bekliyorum Gürcan Ağabey..

Demek görmüş, doğrudur.
Orada olmaması için bir neden yok. Ergenekon henüz işe başlamadıysa:)

Orhan Aydın
01.12.2009, 11:36
Size belki Çok ufak gelıyor arkdaslar ama Şu fotoraf karesine bakın artık,açın gözünüzü yeniden bakın Allah askına,Belediye Başkanı,ve siyasetçilerin o karede ne işi var..

Siyaset=Trabzonspor

Siyaset Trabzonspor'dan nemalanıyor da Trabzonspor'un siyasetten hayır gördüğü yok.

İHTİLALL
01.12.2009, 11:37
Bunları hiçbir zaman öğrenemeyeceksin Murat..

Çünkü bunları biz öğrendiğimiz zaman,"yahu bu yönetime ne gerek var,Şenol Güneş bu işi pekala kendi yapabilir" noktasına gelebiliriz..

Çok yetki verdiklerini söyleyecekler..

Ama her boka karışacaklardır..

Mali kongrede saklanıp takımın bir derbi filan kazanmasını bekleyeceklerdir,yeniden şakımak için..

İlk kavga Fatih Tekke konusunda çıkacaktır..

Arkası gelir zaten..

Teamüldür o kavgalar..

Burçak
01.12.2009, 11:39
http://www.yayinonline.com/asx/radyoplayer.asp?rd=ligradyo#

pReN@_61
01.12.2009, 11:39
Hayırlı uğurlu olur inşallah.Şenol Hoca ya başarılar dilerim...

Recep Alkan
01.12.2009, 11:40
Baksana eskileri topluyoruz yine.

Hami,Fatih Tekke Gökdeniz.

Oldu bari diğerlerinide getirelim tam olsun.

96'ya dönüş işte :)

Başkanı 2, hocanı 4. ye getir söz konusu oyuncu olunca hemen eski

Ey gidi ey...

Murat Erdem
01.12.2009, 11:41
birisi Adem'i durdursun ! devler ligi haa...zuhahaa

Serdær
01.12.2009, 11:43
Başkanı 2, hocanı 4. ye getir söz konusu oyuncu olunca hemen eski

Ey gidi ey...

Recep,

Öze dönüş işte ne güzel .

pReN@_61
01.12.2009, 11:43
Hayırlı uğurlu olur inşallah...

cem arin
01.12.2009, 11:45
Bu böyle sürüp gider.
bakin gecen yil ersun yanal takimin basindayken ersun yanalin gitmesi icin seyircisiyle,basiniyla yönetiminden sahislariyla elbirligi ettiniz yolladiniz ersunu. ardindan agitlar yakmaya baslamaniz uzun sürmedi ve ayni dönemde yönetim bastaci yapiliyordu tarafinizdan! cünkü devre arasi baskan gitmis alanzinhoyoyu getirmisti. alanzinhonun gelisinde gecenin bir vakti havalaninda tellere tirmanan, seneri de yanalida alanzinhoyu da alkislayanlar da sizlerdiniz. Broostan önce aybabayi takimin basina getirmek isteyen yönetime kazan kaldiran da sizlerdiniz! belki de yönetimi anlayamamistiniz ancak bunun sizin icin bir önemi yoktu! aybaba gelmis olsaydi dahi bugün yine günes imzasini atiyor olacakti ve belki de trabzonspor su anda bulundugu yerden daha iyi bir yerde olacakti. ancak o da olmadi. Broos geldi ancak ne basini, ne yönetimi ne de taraftari isinamadi hocaya. yollandi. simdi günes burada ve sizin hedefiniz yönetim. oturdugu yerden ahkam kesenler internette konusmanin dayanilmaz hafifligiyle yaziyorsunuz. uzun sürmez bu yönetim tekkeyi getirir, onlari affederisniz sonra ilk yenilgiyle günese kabahat bulur kellesini istersiniz. sizin istekleriniz hic bitmez. siz taraftarsiniz laftan da sözden de anlamazsiniz.arsiz ve hadi utanarak yazayim yüzsüzsünüz. simartilmis cocuklar gibisiniz iste. elinizde yillardir parcalayip bozdugunuz ancak bir sekilde agir aksak yürüyen bir oyuncak:Trabzonspor...!

Travelair
01.12.2009, 11:45
Vali, belediye başkanı kadraja yakındı. Eski başkanlar yöneticiler kenar masadalardı ama tanıtılmadılar. Birlik mesajı verildi ama o kadar kişi hiç olmazsa tanıtılmalıydılar. Söz almalıydılar. Geniş bir salonda ciddi bir organizasyonla olmalıydı... Bu detaylar çok puan kaybettiriyor camiaya. İçten ve dıştan. Mahmut Aksu da ordaydı soranlar için ben gördüm sol tarafta ayakta ortada

pazarkapılı
01.12.2009, 11:47
isimlerin önemli olmadıgını kavrayabildigimiz zaman basarıyı yakalayacagımızı düsünüyorum...büyüklük bagımsızlıktır,kimseye bagımlı olmamaktır...isimleri kurumsallasmıs kulupler yaratır...takımları yaratan isimler degil basarabildikleri ölcüde kurumsallıklarıdır...

İHTİLALL
01.12.2009, 11:48
Hocam ,bunların üzerine konuşalım neler yapabiliriz tartışalım.

Fakat; dedikodular üzerine kurulu yorumlar ve kesin yargılar bize faydadan çok zarar veriyor,bu gayet açık değil mi?
Kulübümüzün iflas etmesi maalesef dedikodu değildir..

Keşke dedikodu olsa..

İflas etmiş vaziyette,güya kadrodışı bıraktıkları oyunculara "birkaç ay daha idare edin "diyecek kadar yüzü kalmamış adamlar,Şenol hocayı getirdi..

Sırf "idare edin biraz daha " desin diye..

Bunu biliyorken ,utanmadan bizim "Alex Ferguson'umuz olacak " diye konuşuyorlar..

Bizim sorunumuz Ferguson bulmak değil..

Bizim sorunumuz 25 yıldır adını,sanını duymadığımız Ferguson'un başkanı gibi başkan bulmak..

Sorun şu:

Bu adamlar Ferguson'un başkanı gibi çenelerini kapayabilirlermi..?

Gördükleri her kameraya,her mikrofona "emzik" gibi saldırmadan durabilirlermi..?

Her şeye karışıp,hemen hemen hepsinin içine etmeden durabilirlermi?

Vs.,vs,vs.,...

OLCAY ÇAKIR
01.12.2009, 11:48
Hayırlı olsun.

Hoşgeldin Şenol Hocam.

Camiamız çektiği ızdıraplardan ders aldıysa,sözleşme sonuna kadar ibremizin yukarı doğru yükseldiğini hep birlikte gözlemleyeceğiz.

Milli topçu sayımız artacaktır.

Spor bakanımızın milli takım hocasının seçilmesi sürecinde yorumlarını okuyorum gazetelerden.

Buda,milli takım hocasının kardo tercihinde etkili olabilir.

Buda kalite artışı,değer artışı demektir.

Herkes üzerine düşeni yapmalı bu anlamda.

Tekrar hayırlı olsun...

Orhan Aydın
01.12.2009, 11:49
Cem abi Filmin oyuncuları değil de sinema salonunda bulunan insanlar mı suçlu? Ben taraftarın etkili olduğunu düşünmüyorum

Dip.Ing.Mag.
Bu böyle sürüp gider.
bakin gecen yil ersun yanal takimin basindayken ersun yanalin gitmesi icin seyircisiyle,basiniyla yönetiminden sahislariyla elbirligi ettiniz yolladiniz ersunu. ardindan agitlar yakmaya baslamaniz uzun sürmedi ve ayni dönemde yönetim bastaci yapiliyordu tarafinizdan! cünkü devre arasi baskan gitmis alanzinhoyoyu getirmisti. alanzinhonun gelisinde gecenin bir vakti havalaninda tellere tirmanan, seneri de yanalida alanzinhoyu da alkislayanlar da sizlerdiniz. Broostan önce aybabayi takimin basina getirmek isteyen yönetime kazan kaldiran da sizlerdiniz! belki de yönetimi anlayamamistiniz ancak bunun sizin icin bir önemi yoktu! aybaba gelmis olsaydi dahi bugün yine günes imzasini atiyor olacakti ve belki de trabzonspor su anda bulundugu yerden daha iyi bir yerde olacakti. ancak o da olmadi. Broos geldi ancak ne basini, ne yönetimi ne de taraftari isinamadi hocaya. yollandi. simdi günes burada ve sizin hedefiniz yönetim. oturdugu yerden ahkam kesenler internette konusmanin dayanilmaz hafifligiyle yaziyorsunuz. uzun sürmez bu yönetim tekkeyi getirir, onlari affederisniz sonra ilk yenilgiyle günese kabahat bulur kellesini istersiniz. sizin istekleriniz hic bitmez. siz taraftarsiniz laftan da sözden de anlamazsiniz.arsiz ve hadi utanarak yazayim yüzsüzsünüz. simartilmis cocuklar gibisiniz iste. elinizde yillardir parcalayip bozdugunuz ancak bir sekilde agir aksak yürüyen bir oyuncak:Trabzonspor...!

olayin özeti budur iste...

pazarkapılı
kendisinin bu taraftara en az 2 yıl sampiyonluk sözü vermemesini istiyorum...

bariskaratas
01.12.2009, 11:51
insallah taraftar akillanmistir.
bekleyip sabretmemenin cezasini oduyoruz 25 yildir.
bari 2-3 sene sabredelim.
ama nerdee.
insallah bu yonetim daha sonra gelecek yonetimler %100 senol hocayi destekler.
bi daha ayni yanlisa dusmezler.
2-3 yil sampiyon olmasak ben raziyim. sonra firtina yeniden esecek yillarca.
sabir sabir sabir

Atalay
01.12.2009, 11:51
Bakalım Şenol Güneş bu camiaya ne kadar dayanacak....!!

Artık bu filimleri tekrar tekrar seyretmekten şahsın adına gına geldi:)

Hayırlısı uğurlusu olsun....

Bari bir teknik direktöre her ne olusa olsun bir 3 sezon dayanalım...!!

bariskaratas
01.12.2009, 11:52
kendisinin bu taraftara en az 2 yıl sampiyonluk sözü vermemesini istiyorum...

evet bu bastan taraftara soyleyecen
2 yil sampiyonluk beklemeyin ona gore destekleyin denirse belki sabrederler.

Orhan Aydın
01.12.2009, 11:53
Ya Allah aşkına hangi taraftardan bahsediliyor anlamıyorum .Bross ve öncesinin kuyusunu kazan taraftar mıydı?

Murat Erdem
Muhtemelen ivmelenecek saha sonuçları sonrası, lig sıralamasında zirveye biraz sokulunca belli olur hanyada, konyada.

Bu yönetimin başarıyı paylaşabileceğini düşünmüyorum.

Uzatılan her mikrofona şakımaya başlarlar.

Alameti kendilerinden bilip, Şenolu getirdik Trabzonu kurtardık havasına girerler yine.

Recep Alkan
Şunu anlamıyorum; birisi yanıtlarsa sevinirim, bu takıma her gelen hocayı sabırsız taraftar mı yiyor, yoksa kendi başarısızlıklarını örtmek için kafa da bulunan sevgili yöneticilerimiz mi ?

Neden hoca ile istikrar hep taraftar sağlamak zorunda, millet kendi getirdiği hocanın bile arkasında duramıyorken ???

Rasim YILMAZ
01.12.2009, 11:54
Vali, belediye başkanı kadraja yakındı. Eski başkanlar yöneticiler kenar masadalardı ama tanıtılmadılar. Birlik mesajı verildi ama o kadar kişi hiç olmazsa tanıtılmalıydılar. Söz almalıydılar. Geniş bir salonda ciddi bir organizasyonla olmalıydı... Bu detaylar çok puan kaybettiriyor camiaya. İçten ve dıştan. Mahmut Aksu da ordaydı soranlar için ben gördüm sol tarafta ayakta ortada

Mahmut Aksu orada ise ,

Ben bu işten hiçbirşey anlamadım...

Zaten anlama çabamı da şu saniyeden itibaren bırakıyorum...

TFF maçımızı hangi güne koyarsa o gün o saatte geçerim Tv karşısına izlerim...

Senede 2 forma alır geleneği sürdürürüm:)

Yerlinin yerlisi Ergenekon :)

Alanzinho diyesim geliyor ama :)

Serdær
01.12.2009, 11:55
Şunu anlamıyorum; birisi yanıtlarsa sevinirim, bu takıma her gelen hocayı sabırsız taraftar mı yiyor, yoksa kendi başarısızlıklarını örtmek için kafa da bulunan sevgili yöneticilerimiz mi ?

Neden hoca ile istikrar hep taraftar sağlamak zorunda, millet kendi getirdiği hocanın bile arkasında duramıyorken ???

Recep,

Şenol Güneş ile İstikrar başlığını sen aç :)

Recep Alkan
Recep,

Şenol Güneş ile İstikrar başlığını sen aç :)

Ben yönetim istifa başlığını bekliyorum :)

Adem Erdoğan
Ya Allah aşkına hangi taraftardan bahsediliyor anlamıyorum .Bross ve öncesinin kuyusunu kazan taraftar mıydı?

Ben de taraftarın etkili olduğunu düşünmüyorum.

Öyle olsaydı Fatih Tekke şimdi gol krallığına oynuyor olurdu.

Taraftarı hatalarına kılıf olarak kullanıyorlar.

Ordan birisi bağırıyor Hugo'dan hoca olmaz diye onu görüyorlar işlerine geldiği için taraftar istemiyor diye gönderdik diyorlar.

Serdær
01.12.2009, 11:56

O zaman Fatih Tekke ile istikrar :)

İstikrar adı altında başlık açman sana yakışır :)

OLCAY ÇAKIR
Bu arada,avatarım için sevgili Fatih Küçük'ten yardım aldım,ona teşekkür ediyorum.

''Bayramını bekleyen koyundan'' esinlendiğimi de ifade edeyim...

Dip.Ing.Mag.
Kulübümüzün iflas etmesi maalesef dedikodu değildir..

Keşke dedikodu olsa..

İflas etmiş vaziyette,güya kadrodışı bıraktıkları oyunculara "birkaç ay daha idare edin "diyecek kadar yüzü kalmamış adamlar,Şenol hocayı getirdi..

Sırf "idare edin biraz daha " desin diye..

Bunu biliyorken ,utanmadan bizim "Alex Ferguson'umuz olacak " diye konuşuyorlar..

Bizim sorunumuz Ferguson bulmak değil..

Bizim sorunumuz 25 yıldır adını,sanını duymadığımız Ferguson'un başkanı gibi başkan bulmak..

Sorun şu:

Bu adamlar Ferguson'un başkanı gibi çenelerini kapayabilirlermi..?

Gördükleri her kameraya,her mikrofona "emzik" gibi saldırmadan durabilirlermi..?

Her şeye karışıp,hemen hemen hepsinin içine etmeden durabilirlermi?

Vs.,vs,vs.,...

benim anlamadigim bu klup iki gunde nasil iflas ediyor? galatasaray gibi bir takim 2000 yilindan beri borc batagindada nasil iflas etmiyor?

pazarkapılı
01.12.2009, 11:57

üzerine düsünülecek ve işin cok boyutlu düsünülmesi gerekn bir konu bence...ama bu sorunun kısa vadeli en önemli çözümü senol hocanın cıkıp planını programını trabzon halkına acıklamasıdır...bu programda en az 2 seneilk bir sürecte yeniden yapılanma olmalıdır kanımca...

CAFER ÖZER
01.12.2009, 11:58
Oh ne ala memeket,
Becerisksiz başarısız Yönetim kendisi 3.olmayı beğenmemiş,Esun Hocayı göndermiş yerine sıradan bir hoca getirip,Transfer Yapmamış,ilk 5 haftada lige ve avrupaya havlu atmış,5 oyuncuyu kadro dışı bırak kendi getirdiğimn hocayı gönder,Sonra Şenol Güneş Geldi her şey Sütliman,
Yok kardeşim Şenol Güneş geldi Diyelimki 5 sezon 10 sezon Hoca sorununu Çözdük.
Peki Bu beceriksiz Yönetim ne olacak.
Bence derhal istifa etmeliler.
Bir Tarafta Şenol Güneşe İmza töreni yapılırken Öbür tarafta İstifa Töreni olmalı idi.
Ne olacak elinde sihirli değnekmi var Şenol Hocanın,
Atay Atktuğ dönemindede geldi.Hakem Yüzünden Şampiyonluk gitti.
"Gelecek sezon hakemleride yenen takım kuracağız " diye Nutuklar atıldı,Bırakın hakemleri Rakipleri yenecek Takım kuramadık.
Golcüsüz Şampiyonla ligi ön eleme maçına Çıktık sonuç Hüsran.
Şimdi ne değişti,Bunların transfer yapacağına Ben İnanmıyorum,Eğer Transfer yapacaklarsa neden sezon başı yapmadılar?
Yoksa Şenol Güneşi getirme Uğruna Takımın 3,4 Senesimi yendi.?
Ben Yönetimi affetmiyorum,
İsterse Takım 1.sıraya Yükselsin,Bu yönetime Hayır Diyorum.
Şenol Güneşe evet Bu yönetime hayır.
İlk kongrede Bunlara karşı Kim aday olursa olsun Oy vereceğim.
(Sevmediğim Özkan Sümer,Serdar Bali dahil.Onlarda Bunlar kadar beceriksiz olurlar farkeden bir şey olmaz.)

asimetrik

Taraftar Ziya hocanın başını yemek için çok uğraştı. Haftalar boyu protesto ve istifa sesleri ama nedense bir türlü başını yiyemedik. Ersun hocaya protesto bile yokken gitti. Hugo Bross'a da protesto duymadım ben.
Anlamadım bir şey.

Murat Erdem
Taraftar,

bu camianın halısı olmuş !

her pislik altına süpürülüyor...

Şenol Altunsoy

Peki Recep kardeşim yönetim Fatihi alırsa gene bekliyecen mi istifa başlığını :)

tigin
01.12.2009, 11:59
Taraftarı suçlamayı bırakın. Ersun hocayı biz mi gönderdik. Bu forumda ne kadar kişi Ersun hocanın gönderilmesine karşı çıktı. Fatih Tekke alınsın diye bir tarafını yırttı taraftar. Gökhan Ünal gol kralı olacaktı da biz mi engel olduk. Beceriksizlerin yönettiği ve oynadığı bir takımda kabahat neden taraftarın olsun.
Bölene bölünene çarpana çıkana bakın. Taraftar etkisiz eleman.

Şenol Altunsoy
01.12.2009, 12:00
Taraftar Ziya hocanın başını yemek için çok uğraştı. Haftalar boyu protesto ve istifa sesleri ama nedense bir türlü başını yiyemedik. Ersun hocaya protesto bile yokken gitti. Hugo Bross'a da protesto duymadım ben.
Anlamadım bir şey.

Gürcan Kardeşim bence bunun 2 temel nedeni var birincisi taraftar epeyce bir yol aldı bu konuda ikinci nedeni de yönetim farkı

Şahinoğlu
01.12.2009, 12:00
Bu sefer tamam inşallah , hoşgeldin Şenol hoca, kimse meraklanmasın bu sistemde şenol hocada gider diye , gitmez gidemez, çünki o hoca gönderen dinazor zihniyetler bile anladı artık başka hoca bulamayacaklarını en iyisi Şenol hoca daha iyisini getiririm diyen külliyen yalan söyler , zaten Serdar Bali bile yanlış yaptığını anladı Yanal'dan özür diledi artık susacaklar ve sadece izleyecekler , inşallah geleceğimiz aydınlık.

İsmail Çavuşoğlu
01.12.2009, 12:01
Öncelikle hayırlı uğurlu olsun.
Şenol hocanın tam yetkiyle takımın başına geldiğini anladım ben.tabi bu yetkileri kullanmada işine karışılmaz ise.
Ünal Karaman ile ilgili sorulan soruya verdiği cevap:Ünal benim oyuncum.kaptanımız Ünal ile görüşeceğim göreve gelirken yönetimle neler konuştular tam bilmiyorum bunları öğreneceğim ancak Ünal hocayla çalışmak istiyorum.

birde basına;benim yanlışlarım olabilir,olmaması lazım yapmamaya calışacağım ancak olursa bunu direkt bana telefon ederek söyleyin.

İHTİLALL

Hakikatten komik Recep..

Güya hocaları taraftar yolluyor..

% 95 oy ,yürüyüşler,onbinlerce imza Tjikuzu kadar maliyetli bir oyuncununun transferini gerçekleştiremiyor halbuki..

Küfürleri resmi siteye taraftar koydu..

Ezan yaftasını Broos'a taraftar uydurdu..

200 milyona yakın parayı taraftar harcadı..

Metin hocayı taraftar yolladı..

Oldu...

Yahu demezlermi adama, "yönetim " ne iş yapar diye..

serdaracıl
-TRABZONSPOR'DA ''DÖRDÜNCÜ GÜNEŞ'' DÖNEMİ
-BORDO-MAVİLİLER, PRENSİPTE ANLAŞTIĞI GÜNEŞ
İLE GENİŞ KATILIMLI BİR TÖRENLE 3,5 YILLIK
SÖZLEŞME İMZALADI
(FOTOĞRAFLI - GÖRÜNTÜLÜ)
TRABZON (A.A) - 01.12.2009 - Teknik direktör Hugo Broos ile yollarını ayıran Trabzonspor, prensipte anlaşmaya vardığı Şenol Güneş ile resmi sözleşme imzaladı.
Bu sabah saatlerinde Trabzon'a gelen teknik direktör Şenol Güneş, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde düzenlenen geniş katılımlı imza töreniyle, 3,5 yıllık sözleşmeye imza attı.
İmza törenine, Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçoğlu, Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, sivil toplum örgütleri temsilcileri, Trabzonspor eski başkanlarından Salih Erdem, Ahmet Celal Ataman, Özkan Sümer, Divan Kurulu Başkanı Ali Özbak ve diğer kurul yetkilileri, yeni ve eski yöneticiler olmak üzere çok sayıda kişi katıldı.
Kulüp başkanı Sadri Şener, imza töreninde, ''Milli takımı dünya üçüncüsü yapmış Şenol Güneş hocamız tekrar kulübümüze hoşgeldiniz'' diyerek başladığı konuşmasında, şunları söyledi:
''Şenol hoca ile hiçbir zaman gönül bağlarımız kopmamıştı. Her zaman gönlümüz kendisiyle beraberdi. Geçirdiğimiz pek de iyi olmayan bir dönemden sonra kendisi ile Kore'de anlaşmasının bitmesi hasebi ile anlaşmaya vardık. Oldukça rahat anlaştık. Kulübün içinde büyüyen, görev yapan biri kendisi. Teşekkür ediyoruz. Kulübümüzde tam yetkili olarak çalışacaktır. Kendisine her türlü desteği vereceğimiz gibi sizden de bu desteği beklemekteyiz.''
Şener, imza töreninde geniş katılımın fazla olmasının, Şenol Güneş'in arkasında duruşu sergilemek açısından önemli olduğunu belirterek, ''Şenol hocamıza hoşgeldin diyor, bundan sonra hep beraber başarılar yaşayacağımızı umut ediyorum'' dedi.
-4. DÖNEMİ-
Şenol Güneş, teknik direktörlük hayatında Trabzonspor ile dördüncü kez sözleşme imzaladı. Bordo-mavili takımın teknik adamı, 1988-89 döneminde Werner Biscup, 1993-94 döneminde George Leekens, 2004-2005 sezonunda da Ziya Doğan'ın yerine göreve gelmişti.
Trabzonspor'da kaleci olarak forma giydiği yıllarda 6 şampiyonluk yaşayan Şenol Güneş, 1998-99 sezonunda Trabzonspor, 1989-92 yıllarında Boluspor, 1992-1993 sezonunda İstanbulspor, 1993-1997 sezonunda Trabzonspor, 1997-98 sezonunda Antalyaspor, 1998-99 sezonunda Sakaryaspor'da görev yapmıştı.
Güneş, 2000 yılında göreve getirildiği (A) Milli Futbol Takımı'nda, 2002 yılında Dünya üçüncülüğü başarısı yaşadı. 6 Mart 2004'te milli takımdaki görevinden ayrılan Güneş, 2004-2006 yılları arası Trabzonspor'u tekrar çalıştırdı.
FC Seoul takımında 2 yıldır görev yapan deneyimli teknik adamın, Güney Kore Kulübü ile sözleşmesi geçen ay sonunda sona ermişti.
Uzun süredir şampiyon olamayan Trabzonspor, Şenol Güneş'in teknik direktörlüğünde, 1995-96 sezonunda bu özleme son vermeye çok yaklaşmıştı.

Erdem Keser
01.12.2009, 12:02
Hayırlı olsun.Allah utandırmasın.

TSezgin61
ya arkadaslar ayip oluyor, ne konusuldugunu yazabilirseniz bizde sizin gibi yorum yapabiliriz dimi:)

lütfen biri kisa kisa özetleyebilirse calisan arkadaslarimiz icin seviniriz

ilhan
Trabzonsporumuz için hayırlı olsun.

Adem Erdoğan
01.12.2009, 12:03
Bu sefer tamam inşallah , hoşgeldin Şenol hoca, kimse meraklanmasın bu sistemde şenol hocada gider diye , gitmez gidemez, çünki o hoca gönderen dinazor zihniyetler bile anladı artık başka hoca bulamayacaklarını en iyisi Şenol hoca daha iyisini getiririm diyen külliyen yalan söyler , zaten Serdar Bali bile yanlış yaptığını anladı Yanal'dan özür diledi artık susacaklar ve sadece izleyecekler , inşallah geleceğimiz aydınlık.

Onlar bulurlar yine birilerini ya da ortaya karışık sunarlar; Abdullah+Ogün+Hami gibi.:)

Lancet_61
01.12.2009, 12:03
şampiyonluk diye bir kelime yok herkes unutsun...önce bir peşpeşe 4-5 sene ilk 3 olalım...sonra şampiyonluktan bahsedelim...

Napoli
01.12.2009, 12:04
-[ooD;2799582']benim anlamadigim bu klup iki gunde nasil iflas ediyor? galatasaray gibi bir takim 2000 yilindan beri borc batagindada nasil iflas etmiyor?

Galatasaray,Gıder develeten 2 arazi kapatır,yok fiyatına,ama sen yapamazsın bunu,aslında yaparsın ama seneki kavga onlarda yok.. Sen daha akyazıyı yapamadın,hemde senin için Kıyı yasası Kanunu çıkartıldı özel,Rant kavgasından yapamıyorsun..Ama Gs yapar bunu..Bizdeki kavga bitmediği sürece Borçta Buyur,şampiyonlukta hayal olur.

pazarkapılı
01.12.2009, 12:06
senol günesün sahaya cıkıp takımı idare etmesini degil...sahadan dısarı cıkıp takımı yönetmesini istiyorum...(biraz derin oldu:))

violentia
01.12.2009, 12:07
Bu böyle sürüp gider.

Babam anlatır eskilerden. Trabzonspor'un en deli dolu olduğu zamanlarda, şampiyonlar peşpeşe gelirken bile futbolcular, o hor gördüğün taraftardan korkarmış. Bir kötü oyunda hemen soyunma odasına başları önde gider, kredileri sonsuz olmasına rağmen tek kelime bile edemezlermiş. Gelelim 2009'a hatta geçen haftaya. Kasımpaşa gibi semt takımına yenilirken, 3-5 tane çapulcu Trabzon kümeye diye bağırırken sahadaki ruhsuzlar ordusu forma değiştiriyor hatta gülüyordu.
Taraftar sussun aman bağırmasın aman kötü laf etmesin aman futbolcunun psikolojisi bozulur cart olur curt olur, yönetim darılır gider biteriz tarzından ucuz romanlarla taraftarımızı iyice uyuttular Avni Aker cehennemini Ringo'nun ahırına çevirdiler. Senin gibi düşünen taraftar profili bir 25 sene daha bu takımı sürünerek izlemeye mahkumdur.
Canımdan çok sevdiğim takımıma küsmüşüm, küstürülmüşüm ister yönetim gitsin ister Şenol gelsin ister bir daha gitsin umrumda değil. Bu da benim son cümlem huzurlarınızda orta sıralar takımı sıradan Trabzonspor...!

Murat Erdem
Taraftar,

bu camianın halısı olmuş !

her pislik altına süpürülüyor...
haa ! bu arada itiraf ediyorum. Broos'a, Dembele'yi alacağız esprisini ben yaptım.

Orhan Aydın
Hoca Tekkeyi istiyorum dediyse soğuk savaş başlamıştır:)

macuka
Senol hoca bu yonetimi yollayacak gibime geliyor...
Sadri Baskan da Tonton goruntusunun altinda bir canavar besliyormus, haberimiz yokmus:)
Senol hoca mi o nu, o mu Senol hocayi yiyecek zaman gosterecek...
Bu arada Unal in Sportif direktorluk gorevi son bulmak uzere gibi geldi bana...

serdaracıl
Anlamadım bir şey.

Ersun hocaya protesto bile yokken gitti demişsin. Peki Ersun hoca gitmesin dediğimiz için bize burada küfredenler kimdi.

Gökçebey
01.12.2009, 12:08
http://kafa.bobiler.org/upload/photographs/153922777t.jpg?t=14482

mavikan
01.12.2009, 12:08
Bu böyle sürüp gider.
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış: doğru söze ne gerek!

Kubilay ŞAHİN
01.12.2009, 12:09
Hayırlı Uğurlu Olsun..

@Recep Abi.. Aman İstikrar Felan Yapma Gözünü Seveyim..:)

Sana İstikrar Kelimeleri Dışında aynen Katılıyorum..:)

İHTİLALL
01.12.2009, 12:09
-[ooD;2799582']benim anlamadigim bu klup iki gunde nasil iflas ediyor? galatasaray gibi bir takim 2000 yilindan beri borc batagindada nasil iflas etmiyor?
Kulübün ekonomik anlamda ne durumda olduğunu ,futbolcu,altyapı hocası ,yönetici gibi insanlardan öğrenmekle beraber,bu hafta yapılacak mali genel kurulda da öğrenebilirsiniz..

Mevcut durumu tam bilmeyen arkadaşlar,konuyla ne kadar ilgilendiklerini sorgulamalılar önce..

Para olmadan olmuyor,malum..

Galatasaray'a gelince ,eğer onların numaraları,
entrikaları,para çevirmeleriyle,bizim durumumuzu, hele hele yönetimimizi mukayese ediyorsanız,Türk futboluna bakış açınızı tamamıyla gözden geçirmenizi öneririm..

kamyonetçi
01.12.2009, 12:10
Şenol hoca kısaca,sabır, zaman ve emeğe ihtiyaç var dedi.
Öncelikli sorun oyuncuların maddi konulardaki sıkıntıları.İlk iş bu eksikliği gidermeye çalışmak.
Borçla büyümeye son,mümkün olduğunca borçsuz bir takım.
Kendi oyuncusunu yetiştiren bir Trabzonspor en büyük özlem eksiklikler tabii ki dışarıdan giderilecek.
Kısa vadede yapılacaklar takımın toparlanıp yarışa devam edebilmesi.
Hocanın yetkileri konusundaki soruya cevabı,özü itibariyle Ferguson modeli.
Ünal hoca konusunda ilk hedefi yardımcılığı,olmazsa ceo vs gibi bir durum var.
Fatih Tekke bizim kaptanımız dedi.Önemli bir oyuncu alınmasını isterim derken başkana döndü,başkan kafasını olumlu yönde salladı.Tamam alcaz gibi :). Hocanın bakışıda bak açıklıyorum ona göre gibiydi.

Asıl dikkatimi çeken,(ben canlı yayını spormaxtan izleim,yaklaşık dört beş dakika önce bağlandı yayına)
hocanın başkanla olan konuşmalarıydı.Hoca son derece rahat aynı şekilde başkan,konuşmalar başkan hoca gibi değil iki arkadaş edasında.Senli benli.
Başkanın tam teslimiyet içinde bir görüntüsü var.
Hocanın en önemli vurgularından biride ben şehrimi biliyorum insanlarımıda tanıyorum demesiydi.

Hayırlı uğurlu olur iinşAllah.

Murat Erdem
Şenol Güneş : F.Tekke bizim evladımız, alınırsa sevinirim.

Orhan Aydın
haa ! bu arada itiraf ediyorum. Broos'a, Dembele'yi alacağız esprisini ben yaptım.

İtiraf etmek gibi olmasın ama futbolcuları pazarlamaya çalışan korsan cd ci benim:D

Gökçebey
Devre arası(bile olamadan) Şenol Güneş bu takımın başına gelecek kahenetimiz de çıkmış oldu. Selamlar olsun.

d.dereli datco
01.12.2009, 12:11
http://trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/3070-3Y6H5N6Y.jpg

http://trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/3070-1T8F0O1Q.jpg

http://trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/3070-0D0J6N3V.jpg

Murat Erdem
01.12.2009, 12:11
Şenol Güneş : Ünal Karaman'dan faydalanacağız.

Murat Erdem
01.12.2009, 12:12
Şenol Güneş : Takımın durumunu riskli bulmuyorum.

TSezgin61
Şenol hoca kısaca,sabır, zaman ve emeğe ihtiyaç var dedi.
Öncelikli sorun oyuncuların maddi konulardaki sıkıntıları.İlk iş bu eksikliği gidermeye çalışmak.
Borçla büyümeye son,mümkün olduğunca borçsuz bir takım.
Kendi oyuncusunu yetiştiren bir Trabzonspor en büyük özlem eksiklikler tabii ki dışarıdan giderilecek.
Kısa vadede yapılacaklar takımın toparlanıp yarışa devam edebilmesi.
Hocanın yetkileri konusundaki soruya cevabı,özü itibariyle Ferguson modeli.
Ünal hoca konusunda ilk hedefi yardımcılığı,olmazsa ceo vs gibi bir durum var.
Fatih Tekke bizim kaptanımız dedi.Önemli bir oyuncu alınmasını isterim derken başkana döndü,başkan kafasını olumlu yönde salladı.Tamam alcaz gibi :). Hocanın bakışıda bak açıklıyorum ona göre gibiydi.

Asıl dikkatimi çeken,(ben canlı yayını spormaxtan izleim,yaklaşık dört beş dakika önce bağlandı yayına)
hocanın başkanla olan konuşmalarıydı.Hoca son derece rahat aynı şekilde başkan,konuşmalar başkan hoca gibi değil iki arkadaş edasında.Senli benli.
Başkanın tam teslimiyet içinde bir görüntüsü var.
Hocanın en önemli vurgularından biride ben şehrimi biliyorum insanlarımıda tanıyorum demesiydi.

Hayırlı uğurlu olur iinşAllah.

kisa özet icin sagolasin... Hayirli olur insallah...:)

Murat Erdem
Şenol Güneş : Kendi adıma artı olarak gördüklerim var.

Adem Erdoğan
01.12.2009, 12:13

Körlere yol göstermek için tekrar geldim deseymiş tam olacakmış.:)

pazarkapılı
senol hoca artık kendi ekibinide yaratmalı iyi ve gelecegi parlak bir antrenör bulmalı ve onu gelecek için yetiştirmeli saha dısına cıkmalı dedigim buydu...

Murat Erdem
Şenol Güneş: Kendi değerlerimizi yaratma potansiyelimiz var, ve bunu kullanacağız. Alt yapı çok önemli.

asimetrik
01.12.2009, 12:14
Ersun hocaya protesto bile yokken gitti demişsin. Peki Ersun hoca gitmesin dediğimiz için bize burada küfredenler kimdi.

Küfür demeyelim de şiddetli muhalif bir kaç kişiyi ben biliyorum, hala buradalar:)
Burada her fikir söyleniyor, kastım stadlarda yapılan protestolar idi.Ziya Doğan için her hafta standart yapıldığını biliyorum. Bazılarına ben de iştirak ettim:)
Ersun hoca ve Hugo Bross için pek duydum diyemem.
Demek istediğim Nuri Albayrak baskıya rağmen hocasının arkasında durmayı bildi.
Bu yönetim ise taraftar baskısı olmadan hoca gönderip duruyor.

macuka
01.12.2009, 12:15
Şenol Güneş : Ünal Karaman'dan faydalanacağız.

komik olmus degilmi? Normalde bu aciklamayi Unal in yapmasi gerekir di... Cunku unal su an gorev geregi daha ustunde Senol Hocanin:)

alioglua
01.12.2009, 12:16
O Ayrıntıyı Sadece medyatrabzon Yakaladı
01 Aralık 2009 / 11:55
Güneş İmza Attığında Bakın Ne Oldu?

Şenol Güneş resmen Trabzonspor’lu İmzasını attı..
Ancak imza anında ilginç bir ayrıntı da yaşandı.

O ayrıntı bir soru üzerine ortaya çıktı.
Medyatrabzon, Başkan Sadri Şener’e sordu..
“Bu tür nikahlarda taraflar birbirinin ayağına basar..”
Şener cevapladı..
“Ben bastım…”

bu ne demek biri bana tercüme edebilir mi?

Recep Alkan
01.12.2009, 12:16
Peki Recep kardeşim yönetim Fatihi alırsa gene bekliyecen mi istifa başlığını :)

Güzel abim; sence o kadar kayıp paralar varken, takım yönetilmiyorken, bu kadar yalan dolan orta dolaşıyorken, hala daha saf yerine konurken, ben bir Fatih transferi ile eleştirilermi bitirir miyim ?

Fatih benim babamın oğlu değil, alacağı paradan nema da almayacağım, isteğimiz yine Trabzonspor için.

Ben sonuna kadar istifayı savunacağım.

Artık güvenim zerre kalmamıştır.

Murat Erdem
01.12.2009, 12:17
Şenol Güneş : Oyuncular ile görüşmedim. Kadro dışı kalanların affedilmesi taraftarıyım.

TSezgin61
komik olmus degilmi? Normalde bu aciklamayi Unal in yapmasi gerekir di... Cunku unal su an gorev geregi daha ustunde Senol Hocanin:)

padisah varken vezire laf düsmez hesabi:D

serdaracıl

Şenol hocaya büyük yetkiler verilmiş belli:)

cem arin
01.12.2009, 12:18
gecn yil ersun yanalin gönderilmesini yönetimin marifeti sayiyorsaniz ben de pes etmeye hazirim. hatta arzu üzerine buradan kaydimi siler hatta taraftarliktan bile vazgecerim!
Arkadaslar! Ya yaptiklarinizi göremiyor ya da kendi yaptiklarinizdan bihaber yasiyorsunuz! Gecen yil takim kazanirken dahi burada ersun yanala destek sayfasinda yazilanlari mi hatirlatmaliyim sizlere yoksa stadyumun önünde ersun yanala hakaret eden dangalaklari mi örnek olarak vermeliyim! o ani düsününce dahi hala utancimdan icimde birseyler oluyor! öküzün biri ardayla konusan yanal´a aklinca birseyler söylemeye calisiyor agzindan salyalar akitarak! gecen yil sayet sampiyonluk kactiysa bunun yegane sorumlusu taraftardir!takim üc mac kazanmaya görsün bu yil da aynisi tekrarlanir! bu kez senol günes giyotine yatirilir!
"Hocam maya tutmadi, artik git! Bu cümleyi kac bin kez ersun yanala destek sayfasinda,ersun yanalla istikrar sayfasinda td. ersun yanal sayfasinda okudum,okumak zorunda kaldim, kaldik!

Bu sehir oyuncusunu dövmüs bir sehir! hem de birini ikisini degil ücünü dördünü dövmüs bir sehir!bu sehir insani futbolcusunun kazandigi parada gözü olan insan! baziniz cimleri yer aldiklari para icin,bazilari essek gibi anirmak ister kiminiz de o paraya herseyi yapabilecegini ima eder! etmez mi? demez mi? Demiyor mu insanimiz böyle laflar!
bu sehir insani bir yandan takimin trabzonlu oyunculardan kurulmasini,agirligin o yönde olmasini beklerken diger yandan hüseyini,tayfunu barisi öyle bir baski altina alir ki bogulur o cocuklar o baskinin altinda! hadi hangi delikanli buna karsi bir sey diyebilir! bu sadece bugün böyle degil! Gecmiste de böyleydi! Ayni seyleri lemi,K. Hamdi,soner Hami yasadi!yasamadi mi? Yönetim mi baski yapiyordu bu oyunculara! Yönetim mi dövün lan bunlari ,bunlar cok para aliyor bizden diyordu!
yönetimin yaptigi sadece finansal hatalar. markayi yönetememek ancak sahaya cikan oyuncu parasini alamiyorsa dahi oynar! Bunun icin sadece arkasinda destegi görmeli! Ancak bakin gecen yilin dev kalecisi toniye yapilan hakaretlere, dünün büyük sefini ne hale soktunuz. ya da egemen! Ne diyordunuz ona! savasci mi? simdilerde beklemedesiniz. yattaraya yaptiklarinizi saymiyorum bile! takiminizin macinda sakatlanan oyuncunuza sahip cikamiyor bir de satilmasi icin aylardir ayni kelimelerle tepkinizi veriyor, yaziyorsunuz buralara,Stadyumda yuhaliyorsunuz oyuncuyu. yapmiyor musunuz?
Yönetime yapilan baskinin nelerle sonuclanacagini hesap edemeden sezon basindan bu yana fatih tekke diyen baska bir sey demeyen taraftar sucsuz öyle mi?
yani umut o topa öyle vuruyorsa ve tribünde de baskan basiyla gövdesiyle gözleriyle topa umutla birlikte dokunmak istiyorsa baskanin samimiyetinden süphe edemzsiniz Ancak ben sizlerin samimiyetinden süphe ediyorum cünkü sizler baskan gibi umutla topa vurmak degil umutun topu taca atmasini istiyorsunuz ki umut´a küfredebilesiniz!
tonynin yedigi her golde icinizde yaglar eriyor biliyorum. sizin de yerel medayada aylik 500 liraya yazi yazan, ya da söyle diyeyim icindekileri kusan ancak o yazi yüzünden de sehirde taninan dangalak yaratiklardan bir farkiniz yok! kendi capinizda mutlu oluyorsunuz iste...sizler filmlerdeki anti kahramanlarin kazanmasini istiyor ve belki de kendi capinizda don kisotluga soyunuyorsunuz!

bana maval anlatmayin! Ben de sizlerden biriyim. yani bizi en az bizler kadar biliyorum...

bu yaziyi ben sabaha kadar yazarim, öyle uzun yani anlatacaklarim ancak degisen birsey olmayacagi icin burada kesiyorum...

poetricus
@İHTİLAL

Yaz Abi...
Yaz ki çok da uzak olmayan bir gelecekte bu sayfalara döndüğümüzde şakşakçılık yapmayan, esen rüzgâra, oluşturulan sunî sele kapılmayan birilerinin varlığını görüp şükredelim.

Yaz ki galeyanın gelip mantığın savuştuğu bu günlerde kalabalığı kandırmanın bir kişiyi kandırmaktan çok daha kolay olduğunu, sağduyunun sesinin nasıl umut tacirliğiyle bastırıldığını görüp ağlayalım halimize.

Yaz ki icraat değil gösteri camiası olmanın bedelini ödeyeceğimizi hatırlatan birileri vardı diyelim.

İHTİLALL
İtiraf etmek gibi olmasın ama futbolcuları pazarlamaya çalışan korsan cd ci benim:D
Sizi gidi sizi...

Çabuk söyleyin bakayım..

Ersun Hoca'nın anasına ,bacısına küfürü resmi siteye hanginiz koydunuz?..:mad:

Murat Erdem
01.12.2009, 12:19
Şu anda NTVSPOR'da Mehmet Demirkol bu absürdlükten bahsediyor. Sportif Direktörlüğün tanımı yok Türkiyede dedi.

61_OF_35
01.12.2009, 12:20
Şenol Güneş hayırlı uğurlu olsun. Şampiyon olacaksak Şenol Güneş ile olacak. Belki 1 yıl belki 5 yıl sonra ama olacağız.

Vira Bismillah.

Dip.Ing.Mag.
01.12.2009, 12:20
Sizi gidi sizi...

Çabuk söyleyin bakayım..

Ersun Hoca'nın anasına ,bacısına küfürü resmi siteye hanginiz koydunuz?..:mad:

öyle birsey mi oldu?:cool::confused:

Ali Tunahan Güllü
01.12.2009, 12:21
''Dünya markası olabilmek için el ele vereceğiz''

Trabzonspor'un her konuda anlaştığı Şenol Güneş yeni takımıyla sözleşme imzaladı.
01 Aralık 2009 Salı

Sabah saatlerinde Trabzon'a gelen Güneş, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’ndeki basın toplantısında kendisini yeniden Trabzonsporlu yapacak sözleşmeyi imzaladı...
SADRİ ŞENER:
"ŞENOL GÜNEŞ KULÜPTE TAM YETKİLİ OLACAKTIR"
"ŞENOL GÜNEŞ'E GÖREVE GELDİĞİ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUZ"

ŞENOL GÜNEŞ:
"CAMİANIN İSTEĞİNE CEVAP VEREREK BURAYA GELDİM"
"BEN DE TRABZONSPORLUYUM"
"TRABZONSPOR'UN DÜNYA MARKASI OLABİLMESİ İÇİN EL ELE VERECEĞİZ"
"TARAFTARIN, GÜZEL GÜNLER İÇİN SABRETMESİ LAZIM"
"ŞAMPİYON OLABİLEN, ÜRETEN BİR TRABZONSPOR HEDEFLİYORUZ"
"KADRO DIŞI BIRAKILAN OYUNCULARIN AFFEDİLMESİNDEN YANAYIM"
"FATİH TEKKE'NİN ALINMASINDAN YANAYIM AMA ŞARTLAR KONUŞULUR"
"TÜRK FUTBOLUNUN İYİ BİR TRABZONSPOR'A İHTİYACI VAR"

serdaracıl
01.12.2009, 12:22
@İHTİLAL

Yaz Abi...
Yaz ki çok da uzak olmayan bir gelecekte bu sayfalara döndüğümüzde şakşakçılık yapmayan, esen rüzgâra, oluşturulan sunî sele kapılmayan birilerinin varlığını görüp şükredelim.

Evet şakşakcıyım. Bu da benim itirafım: O şakşakçı bendim:)

macuka
01.12.2009, 12:23
Cem Arin Kardes,

Gercekten bu takimi taraftarin mi bu hale getirdigine inaniyorsun? Yonetim i yonlendiren hep taraftar mi sence?

poetricus
01.12.2009, 12:24
Evet şakşakcıyım. Bu da benim itirafım: O şakşakçı bendim.
Memnun oldum. Ben de bu foruda "İzolasyoncu" olarak görev yapmaktayım.
Diğer arkadaşlara başarılar dilerim.

asimetrik
01.12.2009, 12:24
Cem bahsettiğin olayın videosunun resmi sitede yayınlanmasını nasıl izah ediyorsun?

Serdær
01.12.2009, 12:26
O Ayrıntıyı Sadece medyatrabzon Yakaladı
01 Aralık 2009 / 11:55
Güneş İmza Attığında Bakın Ne Oldu?

Şenol Güneş resmen Trabzonspor’lu İmzasını attı..
Ancak imza anında ilginç bir ayrıntı da yaşandı.

O ayrıntı bir soru üzerine ortaya çıktı.
Medyatrabzon, Başkan Sadri Şener’e sordu..
“Bu tür nikahlarda taraflar birbirinin ayağına basar..”
Şener cevapladı..
“Ben bastım…”

bu ne demek biri bana tercüme edebilir mi?

İyi günde kötü günde hep beraberimiz demek :)

serdaracıl
Memnun oldum. Ben de bu foruda "İzolasyoncu" olarak görev yapmaktayım.
Diğer arkadaşlara başarılar dilerim.

Ben de memnun oldum:)

CAFER ÖZER
http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=64634

Murat Erdem
Bende, taaa ! Alanyadan felaket tellallığı yapıp, saldırmak için fırsat kollayanıyım.

poetricus
01.12.2009, 12:28
Bende, ta Alanya'dan felaket tellallığı yapıp, saldırmak için fırsat kollayanıyım.
Sizi gidi "Elin Alanyalısı" sizi...:)

magicyattara
01.12.2009, 12:30
Kısır bir karşılama olmuş.
Hiç sevmem böyle zoraki karşılamaları.
Sessiz sedasız gelseydi daha iyi olurdu gibime geliyor.

Orhan Aydın
01.12.2009, 12:31
Cem abi Başkan Umut'la aynı anda ayak hareketi yapacak kadar samimi olsaydı bu takıma forvet alırdı.

OLCAY ÇAKIR
01.12.2009, 12:31
Özkan hocanında artık izin istemesi gerekiyor.

Şenol hocayı,tesislerde rahatsız edecek her kişi,her durum şimdiden çözülmeli.

Artık imza atıldı.

Ah bir durumdan sızlanma göreyim.!

Bende acımasız olurum ona göre.

İmza attın,evlendin..Hemde 4.kere..

Adama sorarlar hocam..

Ben sorarım..

Temizlik için çok kısa zamanın var.
Hadi bilemedim devre arasına kadar çözümünü istediklerini çöz...
İmza, yangından mal kaçırır gibiydi ama olsun.
Herşeyden mana çıkarmış olmayalım...

Sonra eyvah para etmez...

Benden söylemesi.

Adem Erdoğan
01.12.2009, 12:32
Gökhan Ünal'ı kadroya almaz inşallah tekrardan.

Atılay
01.12.2009, 12:34
Yönetim kötü olabilir birçok yanlış yapmış olabilir ama Şenol Güneş'in arkasında her şartta duracaklardır her ne olursa olsun bize de düşen Sadri Başkanın arkasında durmaktır bu saatten sonra...Kendi hatasını bırakın da kendisi temizlesin Mehmet Ali Yılmaz,Hacıosmanoğlu veya bi başkası değil...

BAHADIR33
01.12.2009, 12:37
Ben "Selçuk -Colman varken , neden Tolga Kaptan yapılsın" dediğim için özevlat düşmanıyım.

Mustafa ÖZDEMİR
01.12.2009, 12:38
camiamıza hayırlı olur inşallah...

ÖmerFarukYılmaz
01.12.2009, 12:38
Büyük bir kaos geliyor sanki

Ali Tunahan Güllü
01.12.2009, 12:40
Şenol Güneş yaşadığı deneyimlerle bu takımı tekrar şampiyonluk havasına sokacaktır inanıyorum ve güveniyorum..

Ömer TOPAL
01.12.2009, 12:41
Hakkımızda hayırlısı olsun...İnşallah başarı yakalanır...

BAHADIR33
Kemal Derviş'in Türkiye'ye gelişini hatırlıyorum..
Ne çok anlam yüklenmişti...Herşey çok güzel olacaktı...

Mustafa ÖZDEMİR
hemen başlama:D...

parlayan
01.12.2009, 12:43
4. defa geliyor ve inşallah bu defa kalıcı olacaktır..
Şampiyonluk filan değil takıma ezilmeyen, iyi futbol oynayan hale getirsin yeter bana..
Sabırlı da olmak gerek..
96da şampiyonluk elden kaçtığında gönderilmeseydi 97de şampiyon olurdu o takım...

karatasof
Hayırlı uğurlu olsun.
TS'da 4. Şenol Güneş Dönemi 01.12.2009 tarihi itibariyle başlamış oldu.
Anlaşma imzalandı.
İçeriği hakkında bilgimiz yok henüz.
Bakalım Şenol Hoca Trabzon'un Alex Ferguson'u mu olacak?
Yoksa Massey Ferguson'u mu ?

Mustafa ÖZDEMİR
bütün trabzon imza törenindeydi.bundan büyük birlik mi olur...

kagan61
01.12.2009, 12:44
gecn yil ersun yanalin gönderilmesini yönetimin marifeti sayiyorsaniz ben de pes etmeye hazirim. hatta arzu üzerine buradan kaydimi siler hatta taraftarliktan bile vazgecerim!
Arkadaslar! Ya yaptiklarinizi göremiyor ya da kendi yaptiklarinizdan bihaber yasiyorsunuz! Gecen yil tkaim kazanirken dahi burada ersun yanala destek sayfasinda yazilanlari mi hatirlatmaliyim sizlere yoksa stadyumun önünde ersun yanala hakaret eden dangalaklari mi örnek olarak vermeliyim! o ani düsününce dahi hala utancimdan icimde birseyler oluyor! öküzün biri ardayla konusan yanala aklinca birseyler söylemeye calisiyor agzindan salyalar akitarak! gecen yls ayet sampiyonluk kactiysa bunun yegane sorumlusu taraftardir!takim üc mac kazanmaya görsün bu yil da aynisi tekrarlanir! bu kez senol günes giyotine yatirilir!
"Hocam maya tutmadi, artik git! Bu cümleyi kac bin kez ersun yanala destek sayfasinda,ersun yanalla istikrar sayfasinda td. ersun yanal sayfasinda okudum,okumak zorunda kaldim, kaldik!

Bu sehir oyuncusunu dövmüs bir sehir! hem de birini ikisini degil ücünü dördünü dömüs bir sehir!bu sehir insani futbolcusunun kazandigi parada gözü olan insan! baziniz cimleri yer aldiklari para icin,bazilari essek gibi anirmak ister kiminiz de o paraya herseyi yapabilecegini ima eder! etmez mi? demez mi? Demiyor mu insanimiz böyle laflar!
bu sehir insani bir yandan takimin trabzonlu oyunculardan kurulmasini,agirligin o yönde olmasini beklerken diger yandan hüseyini,tayfunu barisi öyle bir baski altina alir ki bogulur o cocuklar o baskinin altinda! hadi hangi delikanli buna karsi bir sey diyebilir! bu sadece bugün böyle degil! Gecmiste de böyleydi! Ayni seyleri lemi,K. Hamdi,soner Hami yasadi!yasamadi mi? Yönetim mi baski yapiyordu bu yonculara! Yönetim mi dövün lan bunlari ,bunlar cok para aliyor bizden diyordu!
yönetimin yaptigi sadce finansal hatalar. markayi yönetememek ancak sahya cikan oyuncu parasini alamiyorsa dahi oynar! Bunun icin sadece arkasinda destegi görmeli! Ancak bakin gecen yilin dev kalecisi tonye yapilan hakeretlere, dünün büyük sefini ne hale soktunuz. ya da egemen! Ned iyordunuz ona! savasci mi? simdilerde beklemedesiniz. yattaraya yaptiklarinizi saymiyorum bile! takiminizin macinda sakatlanan oyuncunuza sahip cikamiyor bir de satilmasi icin aylardir ayni kelimelerle tepkinizi veriyor, yaziyorsunuz buralara.
önetime yapilan baskinin nelerle sonuclanacagini hesap edemeden sezon basindan bu yana fatih tekke diyen baska bir sey demeyen taraftar sucsuz öyle mi?
yani umut o topa öyle vuruyorsa ve tribünde de baskan basiyla gövdesiyle gözleriyle topa umutla dokunmak istiyorsa baskanin samimiyetinden süthe edemzsiniz Ancak ben sizlerin samimiyetinden süphe ediyorum cünkü sizler baskan gibi umutla topa vurmak degil umutun topu taca atmasini istiyorsunuz ki umuta küfredebilesiniz!
tonynin yedigi her golde icinizde yaglar eriyor biliyorum. sizin de yerel medayada aylik 500 liraya yazi yazan, ya da söyle diyeyim icindekileri kusan ancak o yazi yüzünden de sehirde taninan dangalak yaratiklardan bir farkiniz yok! kendi capinizda mutlu oluyorsunuz iste...sizler filmlerdeki anti kahramanlarin kazanmasini istiyor ve belki de kendi capinizda don kisotluga soyunuyorsunuz!

bana maval anlatmayin! Ben de sizlerden biriyim. yani bizi en az bizler kadar biliyorum...

bu yaziyi ben sabaha kadar yazarim, öyle uzun yani anlatacaklarim ancak degisen birsey olmayacagi icin burada kesiyorum...

slm,

senin bu sekilde kisilere hakaret etme hakkin yok.arti bu trabzona hakaret etmeye hakkin yok.unutma bu sehir olmazsa bu takim olmaz.eger busekilde hakaret etmeye devam edersen misli ile karsilik bulursun.senin bu sekilde yazmana göz yumanlarda ayni karsiligi bulur.bura millete küfür etme yeri degil.yok dangalak.agzindan salyalar akmasi...yazini editlede konuyla ilgili yazilar yaz.

saygilar,

Serdar A
01.12.2009, 12:45
Şenol hocam Türk futboluna yeniden hayırlı uğurlu olsun .

İnşallah bu defa tüm Trabzonspor taraftarı hocamızın arkasında iyi günde ve kötü günde durmayı başarır .

TS57
01.12.2009, 12:45
bana göre bizi şampiyon te hoca şenol GÜNEŞ hocamızdır ALLAH utandırmasın camiamiza hayırlı uğurlu olsun

Tansu Onur Erdoğan
01.12.2009, 12:47
basarılar senol hocam...senden baskası yalan .

Abdülkadir Kılıç
Şenol Güneş'in bize zararından çok yararı olur. Bizi şampiyon yapar mı? Emin değilim. Ama takımımızı gurur duyacağımız bir takım haline getirir. Şenol Güneş'e başarılar diliyorum. İnşallah uzun seneler başımızda durur ve bizi şampiyon yapar.

SDanışmaz

Sankisi mi kaldı, gelmeden tartışmalar aldı götürdü başını.

serdaracıl
01.12.2009, 12:49
Umarım verilen sözlerde durulur

Adem Erdoğan
01.12.2009, 12:49
Ersun Yanal'ın uğradığı hakaretlere özevladından yabancısına herkes maruz kalıyordu.

Asıl problem onun yalnız bırakılmasıydı.Yalnızlığa terkedildi.

keles76
01.12.2009, 12:50
camiamiza hayirlisi olur umuduyla hosgeldin hocam

Semih
Cem Arın'ı destekliyorum.

Ek olarak, sözleşme maddelerinin açıklanmasını isterdim.
Anlaşma şartlarını bilmek isterdim.

Serdar A
Aslında şöyle söylemek daha doğru olur ,

Başarılar Trabzonspor taraftarı .

Kamil Çakmak
01.12.2009, 12:51
Öncelikle hayırlı uğurlu olsun.
Bu yıl ve önümüzdeki yıl yayın ve iddia gelirlerine temlik konduğuna göre. Yıldız trasferini unutalım.
Bu dönemde hiç bir şey süt limam olmayacak ve sadece sabredip bekleyeceğiz.
Durum öle görünüyorki futbolculara uzun bi dönem borçlu kalacağız. Bu şartlar altında ne kadar başarılı olmamız zor tabiki. Şenol Güneş için iki yıl sonrasını değerlendirmek lazımdır. Şu aşamada taktik maktik, şu oyuncuyu yedek bunu ilk onbirde oynat sağlam bir başarı elde edemeyeceğiz gibi. Şenol Güneşin elinde Sihirli değnek yok.
Buna rağmen olası başarısızlıkta Şenol Güneş' e pay çıkarmam ben..

parlayan
01.12.2009, 12:52
slm,

senin bu sekilde kisilere hakaret etme hakkin yok.arti bu trabzona hakaret etmeye hakkin yok.unutma bu sehir olmazsa bu takim olmaz.eger busekilde hakaret etmeye devam edersen misli ile karsilik bulursun.senin bu sekilde yazmana göz yumanlarda ayni karsiligi bulur.bura millete küfür etme yeri degil.yok dangalak.agzindan salyalar akmasi...yazini editlede konuyla ilgili yazilar yaz.

saygilar,

bu konuyla alakası yoktur arkadaşın yazdıklarının ama içinde trabzona hakaret yoktur sadece özeleştiridir. Haksız olduğu bir yer varsa onu yaz, üsluba takılma.

Gökhan Süleymanoğlu
01.12.2009, 12:54
Hayırl olsun inşallah. Şu aşamada yapılacak en iyi şey bence Şenol hocayı takımın basına getırmek idi yönetım de gerekenı yaptı. Bir cok hatası oldu bugune kadar yönetımın ama inşallah bır dogru karar btun hataları kapatabılır böyle olacagına pek ınanmıyorum ama temennım bu yonde. tekrardan hayrılı olsun Şenol Hocanın gelişi..

halukozcelik
01.12.2009, 12:56
Camiamıza hayırlı olsun.

Serdar A
Bundan sonra atılacak adım yönetimin değiştirilmesi olabilir .

Taraftarın artık Fatih Tekke konusundan sıyrılıp idari problemlerimizi ele alması gerekiyor .

Mustafa ÖZDEMİR
şuan için takıma yapacağı pek bişey olmaz zaten .ama devre arası ağırlığını koyarsa bu işi başaracaktır...

Recep Alkan
01.12.2009, 12:57

Kaosun gelmesi, Şenol Hoca ile alakalı değil, olamazda, alakalı olan onun getirlme zamanı ve şekli, ortada dönen dolaplar, bir yöneticinin ki bu yönetici 3. dam konumunda söyledklier, ortada olmayan paralar, tam takır kuru bakır kasamız, oyunculara ödenemeyen paralar, bir sevda uğrunu gönderilen iki hoca, bir hafta önce kadrodan dışarı atılan ama bugün affedilecek olan oyuncular, ve bu kadar pisliği örtmek için bir idolün kullanılması....

Evet kaos geliyor, ama sebepleri farklı....

Mira_61
01.12.2009, 12:58
Tekrar tekrar hoşgeldin hocam.:)

bordo61
01.12.2009, 12:58
Şenol Güneş Artık Başımızda ona yapacağımız tek şey destek olmalı

Fatih YAZICI
01.12.2009, 12:59
Gideni aratmayacağından eminim efsane. Bize faydanın sade ve sadece özümüzden geleceğinden kuşkum da yok.. Çekemediler, ne yapsan beğenemediler.. Bir ağzınla kuş tutmadığın kaldı bu ülke için. Değerini bildiler mi ? hayır. Biz bildik mi? ona da hayır. Bu sıkıntılı dönemde bu göreve gelerek bir kez daha hepimizden daha Trabzon’lu olduğunu gösterdin. Bu sefer olacak.. Güneş’i doğudan değil kuzeyden doğarken göreceğiz!

Taşına, toprağına, memleketine, yuvana.. Ait olduğun yere hoşgeldin!

Mehmet Fatih Yavuz
01.12.2009, 12:59
Hayırlı olsun. Şenol Hocayı taraftar göndermez. Bu saatten sonra göndermeye yeltenen yönetim olur,(ki dün mahmut aksunun söylediklerinden sonra benim için bitmiş, hainlerden kurulu bir yönetimdir..), onlar da denerse zaten kendi oturdukları incecik dalı kırmış olurlar. Bundan sonrası şeffaflık, transfer görüşmeleri dışında gizli hiçbirşey istemiyorum.. Onu da ifşa etmeden yürütürler ve kulübü zarara uğratmazlarsa sevinirim. Karınıza bile söylemeyin efendim. 3 kişi bilsin. İş bitsin sonra açıklayın. Tabi transfer yaacak paranız varsa.

Doğan Şahin
01.12.2009, 13:00
Bu aşamadan sonra yaşanacak başarının mimarı Şenol hoca olacaktır, kimse çıkıpta sahiplenmesin lütfen.
Toplantıdan anladığım kadarıyla uzun vadeli hedeflere giden yolda Şenol hocanın da değimiyle "işe ilk basamaktan başlamak gerekiyor". Bu sebeple herşeyin bir anda düzelmesini beklemek saflık olacaktır. Bu da sabretmemiz gerektiği sonucunu ortaya çıkarıyor. Tabi ki doğal olarakta irtifa kaybeden yönetim zaman kazanmış olacaktır. İnşallah Şenol Güneş'in gelişi onlardan çok Trabzonspor yararına olmuş olur.

İkinci nokta ise elimizdeki değerlerin kazanılması. Yani "Motivasyon Transferleri". Elimizdeki kadro bana göre yetersiz değil. Tek tek baktığımızda geçmişe nazaran iyi özellikli oyuncular var. Ama malesef değersizleştirme alışkanlığımız sebebi ile sürekli gitgel halinde pahalıya alıp ucuza gönderiyoruz ve kavga ederek ayrılıyoruz. İnşallah Şenol Hoca ile bu tramva aşılmış olur.

Hoşgeldin Şenol Hocam,
İşin hiç kolay değil;
Aç olman bizim için avantaj ancak malesef geleceğini bile bile sen gelmeden masadaki tüm yemekleri silip süpürdüler. İnşallah kendi rızkını ve bereketini de yanında getirmişsindir. Hayırlısı olur inşallah.

muratt
Sampiyon olamadigimiz surece ve sampiyon olacak atilimlari yapamadigimiz surece kendi kendimize eglenir geyik yapar dururuz.. Broos gider Senol gelir, Senol gider Hami gelir, Hami gider Vahid gelir, sonra Broos iyi adamdi sabredemedik denir.. 25 yildir isimler degisiyor ama yapilan seyler hep ayni..

Evet Senol Hoca geldi, hayirli olsun, umarim basarili olur uzun yillar takimin basinda kalir, bir Arsen Wegner ornegi olur. Imzam Senol Hoca icinde gecerli, takimin basinda 3.5 yil kalsin, son sezonunda sampiyon da yapabilir takimi..

Ama bir de gercekler var.. 25 yilda 30 hoca degistirmis, kendisini 3 defa gondermis bir camia, 6 ayda 4. hocasiyla calisan bir yonetim, takimin basinda hoca varken baska hocayla gorusen ve maglubiyette topu hocaya atabilen bir baskan'la ne kadar takimin basinda kalabilir ???

Ben diyorum ki sezon sonunda gitmezse muhtemelen onumuzdeki yil bu zamanlarda gider Senol Hoca.. Isteyenle her turlu iddaaya da varim, kaybetmeyi cok isterim ama gercekler boyle.. Malesef..

faik celikoflu
Bu insanlara gereken değeri veriyoruz ya yeter de artar...Sultan Tekkemiz de gelsin, yense de yenilse de arkalarındayız...

Murat Erdem
Taraftar, Trabzonspor camiasının halısı olmuştur. Camia her pisliği taraftarın altına süpürmektedir.
Her şeyin bahanesi taraftar görüldüğü sürece, bir reform beklemek boşadır.
Çünkü kimse kabahatinden sorumlu değil, her şeyin bahanesi hazır. TARAFTAR !

bordo61
01.12.2009, 13:01
3.5 yıl takımın başında kalsın Şampiyon Oluruz :)

kagan61
01.12.2009, 13:02
bu konuyla alakası yoktur arkadaşın yazdıklarının ama içinde trabzona hakaret yoktur sadece özeleştiridir. Haksız olduğu bir yer varsa onu yaz, üsluba takılma.

slm,

haksizligi elestirmek herkesin hakki.ama agzindan salya sadece kuduz köpege özgü bir hareket.dangalak lafi da keza ayni bu derece agir bir hakaret.uslube takilma diyorsun. o futbolculara dövenlerden biri ayni sekilde arkadasa küfür etse,ersun yana laf atan taraftarlar biri cikip ta burdan ayni sekilde arkadasa hakaret etse bu olayin sonu gelirmi.önemli olan uslup.elestiri her zaman gereklidir.

saygilar,

spormania
01.12.2009, 13:03
Aksu, 5 Aralık’daki mali genel kurulda özellikle mali konulardaki raporun da genel kurul üyeleri tarafından dikkatlice incelenmesini isterken, program yorumcularının borsa ile ilgili sorularını ise “Lütfen bu konuya girmeyelim, Trabzonspor zarar görür” deyince, konu tartışılmadı.

Aksu, program esnasında ilginç bir ifade de kullanarak M.Ali Yılmaz tesislerinin DHM(Devlet Hava Meydanları) tarafından istimlak edilmesi için Başkan Sadri Şener’in özel çapa sarf ettiğini belirterek yeni bir tartışma konusu yaratacak bilgiler verdi..

İSTİMLAKTAN GELECEK GELİR
BORS SORUNUNU ÇÖZECEK
Mahmut Aksu, M.Ali Yılmaz tesislerinin havalimanının genişletilmesi ile ilgili proje kapsamında istimlakinin gerçekleşmesi halinde oradan gelecek kaynak ile borsa sorununun çözüleceğini ifade etti. Aksu, programda bunu açıkladığında, program yorumcusu Metin Emiroğlu, şöyle bir yorum yaptı..

“Havalimanının genişletilmesi siyasi bir hamle. Buraya taşımak istemiyorum. Trabzon’un da yararına değil. Ne yazıkki, Trabzon’un siyasi yararına olmayan bir şeye Trabzonspor dört elle sarılıyor, yazık”
Emiroğlu’nun bu yorumuna Aksu sessiz kaldı..

MALİ YÖNETİM AÇISINDAN
GEÇER NOT ALAMAYIZ

Mali Sayman Mahmut Aksu’nun program boyunca yaptığı en önemli açıklamalarından biri de kulübün malı portesi ile ilgili durumu oldu. Aksu, 3 yıllık görev süreleri içerisinde tahmini olarak 160 ile 180 trilyon(eski para birimi ile) gelir beklediklerini ama bunu başaramadıklarını belirtti.

Kulüp borcunu 90 ile 95 trilyon arasında olduğunu da belirten Aksu’ya proğram yapımcısı Metin Emiroğlu şu soruyu yöneltti..
“Böyle bir mali portede siz kendinize 10 üzerinden ne kadar not verirdiniz..”
Aksu’nun cevabı şöyle oldu
“Geçer not almazdık. Geçer not vermezdim..”

LANGE OLAYINA AÇIKLIK GETİRDİ

Aksu’nun kamuoyunda çok bilinen Lange olayı ile ilgili olarak da yorumu şu oldu..
“Bu konuda Lange’yi alan yönetimden itibaren gelişmeleri takip etmeyen ciddiyetle bu olayın üzerine gitmeyen bütün yönetimler suçludur. Biz de gerekli olduğu kadarı ile olayın üzerinde duramdık. Bütün yönetimler sırası ile suçlu. Tek bir yönetime suç bulmak yanlış..”

PROGRAM YAPIMCISI İLE
TARTIŞMA

Kadırga TV’deki program esnasında, Aksu ile program yapımcısı arasında da kısa süreli bir gerginlik yaşandı. Programı yöneten ihsan Öksüz, Aksu’ya “Gazete patronlarını arayıp, sizi eleştirenleri şikayet ettiniz mi?. Kendinize yandaş medya arayışı içinde oldunuz..” diye bir sordu. Bunun üzerine Aksu böyle bir girişimi olmadığını belirtince, Öksüz “Benim patronumu da aradınız ama patronum dim dik arkamda durdu, insanların ekmeği ile oynamayın” şeklinde karşılık verdi, Bunun üzerine Aksu Öksüz’e “Önce el kol hareketi yapmayacaksın. Senin patronunun aradım. Bağla telefonla, bakalım ne demişim bu programı ve sizi mi şikayet etmişim” diye uyardı. Ortamın gerilmesi Halil Şanlı’nın araya girmesi ile önlendi. Reklam arasından sonra program devam etti..

O BELÇİKA’NIN KÖYLÜSÜ

Aksu, yönetimin büyük ümitlerle transfer ettiği Broos için de hiç iyi bir değerlendirmede bulunmadı. Avrupa kupası maçında takımın A Aker’de Toulouse’ye yenilmesinden sonra Broos’la yolların ayrılmasını gerektiğini kendi şahsi düşüncesi olarak yönetimdeki arkadaşları ile paylaştığını açıkladı.
Aksu, “Belçika, Avrupa’nın köyü, Broos’da Belçika’nın köylüsüydü” deyince, program yapımcıları Halil Şanlı, Metin Emiroğlu ile Cevat Kol “Ama biz Broos bu takıma bir şey veremez dediğimizde bizi Trabzonspor düşmanı ilan ettiniz”diye söze girdiler.
Aksu Broos ile ilgili şu ilginç açıklamayı da yaptı..” Bize önerdiği iki futbolcu Gabriç ve Babiç’in menejerlerinin aynı zamanda Broos’un menejeri olduğunu da unutmayın..”
Aksu’nun bu açıklaması stüdyoyu bir anda hayretler içerisinde bıraktı.

İDDİA VE NAKLEN YAYIN
PARALARI KULLANILDI

Aksu, yönetimin en çok eleştirilen, ileriye dönük gelirlerinin de kullanıldığı yönündeki soruları da cevaplandırdı. Aksu önümüzdeki yıl ile ilgili olarak iddia ve naklen yayın gelirinin kullanıldığını belirtti. 5 Aralık’tan sonra olası bir genel kurul yapılır ve yeni yönetim iş başına gelirse iddia ve naklen yayın gelirlerini kullanmasının söz konusu olmadığını böylelikle resmi açıklama ile doğruladı. Aksu, Telekom ile yapılan sözleşmenin önemli bir bölümünün de tahsil edildiğini belirtirken HES ile ilgili Trabzonspor yatırımını “Çok değerli bir gelir kaynağı” olarak açıkladı..

Burçak kardeşimin diğer başlıkta ki yazısından alıntıdır....

yanlış ola birşey var sadece bu senenin yayın gelirleri kullanılamıyor.iddaa ise 2 senelik...telekom daha uzun vadede tüketilmiş..

bordo61
01.12.2009, 13:03
Gelmeden istediğinizi dediniz.

Şimdi Destek Zamanıdır.

Zor Günler bizi bekliyor.

erkankoc
01.12.2009, 13:04
bundan sonra top yonetimde...butun oyuncularin alacaklai odenmelidir

mashal61
01.12.2009, 13:05
Hoca ne yapması gerektiğinin farkında ve bildiği bir camiaya geldi. Olumlu etkilerini görmemiz fazla zaman almaz. Özellikle transfer döneminde iyi işler yapabilirsek, geleceğe umutla bakabiliriz. Ama yine de söylüyorum; sıra yönetimde!

macuka
Bana sorsalardi, Ahmet Suat ile Ozkan Sumer i beraber getirir takimin basina gecirirdim... Onlardan baska Sampiyon yapan yok zaten...
Senol Hoca bu yonetim ile (Sadri Sener) anlasamaz, gerci yonetim kimle anlasiyor ki!

Demiroren e yeter diye bagirdilar... Biz ne desek?

Mustafa ÖZDEMİR
hava limanı projesi ile borsayı çözeceklermiş. bence o parayla akyazı yapılmaya başlansa daha iyi olur...

TS57
bütün trabzon imza törenindeydi.bundan büyük birlik mi olur...

inşallah bu görüntede kalamazda birlik beraberlik olur

Serdar A
yanlış ola birşey var sadece bu senenin yayın gelirleri kullanılamıyor.iddaa ise 2 senelik...telekom daha uzun vadede tüketilmiş..

Olası seçim yatırımı ...

Bana Trabzonspor tarihinde kara bir leke olarak duran bazı eski yöneticileri hatırlatıyor .

Bu arada gelecek sezonun yayın geliri henüz belli değil . Artık nasıl kullanılmış ise ...

antagonist
01.12.2009, 13:07
Kasımpaşa maçı sonrası takımdan ayrı özel çalışmasına karar verilen 5 oyuncumuz Teknik Direktörümüz Şenol Güneş’in önerisiyle affedildi.

Başkanımız Sadri Şener, Güneş’le sözleşme imzalanmasının ardından konuyu görüştüklerini ifade ederek, teknik heyetten gelen bu talebe olumlu cevap verdiklerini söyledi. Şener, “Kasımpaşa maçının ardından aldığımız karar gereğince bir süre takımdan ayrı çalışan oyuncularımızın yeniden takıma kazandırılması doğrultusunda Teknik Direktörümüz Şenol Güneş’ten gelen öneri yönetimimizce kabul edilmiştir. Oyuncularımızın, hocamızın da katkılarıyla yine üst düzey performans sergileyecekleri düşüncesi teklifi onaylamamızda önemli rol oynamıştır. Eminiz yaşananlardan herkes üzerine düşen payı alacak ve bundan sonraki tavır ve davranışlarında daha dikkatli olacaktır” açıklamasını yaptı.

Buna göre Egemen, Song, Gökhan, Sylva ve Engin bu aşamadan itibaren tekrar takımımızla birlikte çalışmalara katılacak.

Kaynak: Resmi Site

Serdar A
01.12.2009, 13:07
hava limanı projesi ile borsayı çözeceklermiş. bence o parayla akyazı yapılmaya başlansa daha iyi olur...

Halka açılan hisseler ne şekilde toplanır bilemiyorum .

Fakat Sportif A.ş. sorunu çözülemediği müddetçe Akyazıyı yapsanız bile oradan kazandığınız paradan önemli bir bölümü borsada kar payı olarak dağıtmak durumundasınız .

serdaracıl
01.12.2009, 13:08

Bence o para direkt gelir getirici yatırımlarda kullanılmalı. Akyazı projesi seçim döneminde devlete ihale edilmeli:) Devlet olmadık yerlere stat yapıp duruyor.

Serdar Ersoy
01.12.2009, 13:08
Tamam gelmeden bütün tartışmaları yaptınız artık yeter birazda şu takıma destek olmayı deneyebilirseniz ne mutlu bize.

Şenol Güneş takımın başında inşallah 3.5 sene kalır hatta sözleşmesi uzatıldıkça uzatılır gittiği yere kadar destek zamanıdır şimdi...

Kamil Çakmak
01.12.2009, 13:09
Aksu^" 5 Aralık’daki mali genel kurulda özellikle mali konulardaki raporun da genel kurul üyeleri tarafından dikkatlice incelenmesini" isterken diye başlayan sözleri çok anlaml4ı.

Yönetimle mahmut aksu arasında sıkıntılar başgösterebilir bu ihbarından sonra.

OYılmaz
Benim bildiğim Trabzonspor taraftarı kötü sonuçların ardından Şenol Güneş'i gönderir sayfalar dolusu analiz yapmaya gerek yok bence iş futbolcuda bitiyor Şenol hocaya başarılar diliyorum devre arasında yapacağımız kaliteli santrafor transferine göre Şenol hocanın 4. Trabzonspor macerası şekillenir

Adem Erdoğan
Kasımpaşa maçı sonrası takımdan ayrı özel çalışmasına karar verilen 5 oyuncumuz Teknik Direktörümüz Şenol Güneş’in önerisiyle affedildi.

Başkanımız Sadri Şener, Güneş’le sözleşme imzalanmasının ardından konuyu görüştüklerini ifade ederek, teknik heyetten gelen bu talebe olumlu cevap verdiklerini söyledi. Şener, “Kasımpaşa maçının ardından aldığımız karar gereğince bir süre takımdan ayrı çalışan oyuncularımızın yeniden takıma kazandırılması doğrultusunda Teknik Direktörümüz Şenol Güneş’ten gelen öneri yönetimimizce kabul edilmiştir. Oyuncularımızın, hocamızın da katkılarıyla yine üst düzey performans sergileyecekleri düşüncesi teklifi onaylamamızda önemli rol oynamıştır. Eminiz yaşananlardan herkes üzerine düşen payı alacak ve bundan sonraki tavır ve davranışlarında daha dikkatli olacaktır” açıklamasını yaptı.

Buna göre Egemen, Song, Gökhan, Sylva ve Engin bu aşamadan itibaren tekrar takımımızla birlikte çalışmalara katılacak.

Ters tarafa koşma cezası bitmiş hayırlı olsun.:)

serdaracıl

Borsa olayı biraz zor çözülür:(

BAHADIR33
Olası seçim yatırımı ...

Bana Trabzonspor tarihinde kara bir leke olarak duran bazı eski yöneticileri hatırlatıyor .

Bu arada gelecek sezonun yayın geliri henüz belli değil . Artık nasıl kullanılmış ise ...
Bilmiyorum ama eğer kullanılmışsa gerçekten önceki yıllarda elde edilen gelirler emsal alınarak (takribi olarak) teminat gösterilmiş ve kullanılmış olabilir.

bordo61
01.12.2009, 13:10

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/3072-1Y8K0T1W.jpg

İlk İcraat :)

a f s
01.12.2009, 13:10
Hayırlı Olsun.

Süleyman Sofu
01.12.2009, 13:12
Herşeyi bukadar çok bilen herşeyi eleştiren daha göreve geleli 3 saat bile olmamış olan bir insanı bile eleştirmekten çekinmeyen sözüm ona taraftarlarımız olduğu sürece bizden bi cacık olmayacaktır açıkcası olmuyorda zaten.Ben yinede Şenol Hoca doğru tercihtir diyorum en azından bu toprakların çocuğu bu kulübün eski kaptanı şu gerçek unutulmamalı bizi son 25 yılda şampiyonluğa en çok yaklaştıranda Şenol hocadır takımdan gitmeside tamamen ogünkü yönetimlerin başarısızlığına kılıftır.Gidişi hiçbirşeyi çözmemiş aksine sorunlar dahada büyümüştür.
Şenol Hocam Seni Saygıların En Büyüğü İle Selamlıyor Başarılar Diliyorum....

Serdar A
01.12.2009, 13:12
Bilmiyorum ama eğer kullanılmışsa gerçekten önceki yıllarda elde edilen gelirler emsal alınarak (takribi olarak) teminat gösterilmiş ve kullanılmış olabilir.

Doğru , zaten temlik ifadesi kullanılmış .

Gelecek yıl yaklaşık iki katına çıkması beklenen gelir kalemini kullanamaz hale geldik . İddia gelirlerini kurtaramayacağımız zaten belliydi ancak yayın gelirlerini kullanabilmek , aynı zamanda Şenol hocanın geleceği içinde hayati önem taşıyordu .

Murat Erdem
01.12.2009, 13:13
''Tesislerin istimlak parasıyla borsa sorununu çözeceğiz'' demek SPK tarafından spekülasyon suçlamasına maruz kalmamıza yol açar.
Halka açık işlem gören hisseleri toplamak öyle kolay değil.
Zaten bunun kamuoyuna duyurulduğu anda hisseler aklınızın almayacağı fiyatlara yükselir suni olarak.
Borsa belasından kurtulmak mümkün değil kısa-orta vade de. İstediğin kadar paran olsun fayda etmez.
Gönlü olmayanın hissesini geri alamazsın.

CAFER ÖZER
01.12.2009, 13:14
Basın Toplantısında Özkan Sümer
Takım Düşme hattına girsede orda zirvede olsada orda her zaman Özkan orda ama nedense Ona hiç hesap soran Yok,
Bir Allahın Kulu çıkıpta
"Arkadaş sen 40 senedir Hep buralardasın,Ne işe yararsın Ne yaptın bu takıma ne verdin"
Diye sormuyor,Bir kezde Bu adama hesap soran Yok.
Trabzonsporun gerçek sahibi onlarya,Diğerleri fasa fiso,Özkan Sümer orda ise Bu iş tamamdır.
Hemde Baş köşeye kurulmuş,Güya Ünal teknik idari sroumlu ama ortalıkta yok,
Tabi canım özün özü Özkan orda duruken hemde Bak adı da ÖZ le başlıyor,
ÖZ kan bundan daha iyi öz olurmu.?
Adamlar Özün Özü dedinmi Sadece ÖZ-kan Dan anlıyorlar,Öze dönüş Dedinmi
ÖZ-kan orda olmalı.
Trabzonspor ne zaman Bu adamdan Kurtulacak,Bu Adamda Kendini Trabzonsporun sahibi zannetmeyi bırakacak merak ediyorum.
ÖZ-kan Özün Özü
Ne işe yarar kimse bilmez ama o hep orda olmalı.Baş köşede oturmalı,Rakibi olarak seçime girdiği yönetimlerden bile Maaş almaya devam etmeli.

faik celikoflu
Hoşgeldin Büyük İnsan...

Sıra diğer büyük insanda..heyecanla bekliyoruz...

Recep Alkan

Futbolculardan Egemen neden kadro dışı kaldığını bilmiyordu, yönetimden bu konuda kamuoyuna hiçbirşekilde açıklayıcı bir beyanat gelmedi, şimdi de hoca istedi affettik, yahu yaptığınız işlerden bir tanesinde düşünmeyelim, buna fırsat vermeyin, bu adamları neden kadro dışı bıraktınız neden geri alıyorsunuz...

Anlamıyorum bu yönetimin işlerini anlayamayacağım da...

melihkuzey
çok güzel bir gelişme... şenol hoca türkiye'nin en büyük teknik direktörüdür. ne fatih terim, ne ersun yanal ne de mustafa denizli, şenol hocanın tırnağı bile olamaz. bu ismin kıymetini çok iyi bilmeliyiz. bizim iki büyük sıkıntımız vardı. biri broos diğeri yönetim. bross gitti kurtulduk ama yönetimden kurtulmamız biraz zor. lakin ben şenol güneş ismini bu yönetimi ezeceğine adım gibi eminim. şenol hoca takımın başında olduğu sürece bu yönetim onun sözünden dışarı çıkamayacaktır. bütün trabzonspor camiası arkanda hocam, Allah yar ve yardımcın olsun.

karatasof
Müjdeler olsun.
TS takımında beş kişi de dahil artık hepsi aynı yöne koşacaklar.
Her konuda olduğu gibi bu konuda da birlik ve beraberliği kısa sürede tesis eden başta Başkan SŞ olmak üzere tüm yönetim kuruluna başarılar diliyorum.

Onur Akyüz
01.12.2009, 13:15
dün Mahmut Aksu'nun söylediklerine(itiraf ettiklerine) göre,

bizzat yönetim takımı sırtından bıçaklamıştır,kasayı sıfırlamış,gelecek 2-3 yılın paralarını sömürmüş,

boğazına kadar pisliğe batmıştır,

Şayet Şenol hoca bunları biliyorsa(ki bilmemesi imkansız) ben O'nu da bu oyunun bu kirli düzenin bir parçası olarak görüyorum,

saf ve temiz olan sadece taraftardır,

hep bekler,hep destekler,hep masumdur...

yanan ve her gün büyüyen bu pis ateşin içine Şenol hocayla bir odun daha atılmıştır.

herkese şimdiden geçmiş olsun!

yönetime ve başlamadan Şenol hocaya güvenim kalmamıştır.

asimetrik
01.12.2009, 13:16

Gelecek yıl yaklaşık iki katına çıkması beklenen gelir kalemini kullanamaz hale geldik . İddia gelirlerini kurtaramayacağımız zaten belliydi ancak yayın gelirlerini kullanabilmek , aynı zamanda Şenol hocanın geleceği içinde hayati önem taşıyordu .

Federasyona (2010-2011 gelirleri için) temlik koyduruldu. Alacaklarımız havuz bile olsa federasyon kaynaklı.
Yanlış hatırlamıyorsam 20 trilyon civarı. Bunun tamamı kredi olarak alınmadı.
Borç bittiğinde (alacak söylediğin gibi artmışsa ki muhtemel) üstünü tekrar kullanma hakkımız devam ediyor.

serdaracıl
''Tesislerin istimlak parasıyla borsa sorununu çözeceğiz'' demek SPK tarafından spekülasyon suçlamasına maruz kalmamıza yol açar.
Zaten bunun kamuoyuna duyurulduğu anda hisseler aklınızın almayacağı fiyatlara yükselir suni olarak.
Borsa belasından kurtulmak mümkün değil kısa-orta vade de. İstediğin kadar paran olsun fayda etmez.

Kesinlikle haklısın. Bundan kurtuluş artık çok zor. Başka çözümler aranmalı.

ozcan_asanoglu
Trabzonspor camiası artık yol ayrımına gelmiştir, su bitti arkadaşlar su...

Şenol Güneş'e, ne olursa olsun sabretmekten başka bir çaresi yoktur bu camianın. Şenol Hoca'yı da gönderdikten sonra kiminle çalışacağız? Yabancı mı? Hani ağzımızın çok yandığı? Yerli? Hangi yerli?

Bu zor ve çok enteresan camia ve taraftar topluluğunun arasında hiçbir yabancı ve yerli teknik adam 1.5 yıldan fazla görev yapamaz.

Şenol Güneş hariç. Çünkü bu bozuk yönetim anlayışını değiştirmeye yönelik, camiayı daha sağlıklı düşünmeye itecek güç ancak onda var. Çünkü o bir 'değer' olmuştur ve bu değer ona güç katmaktadır. Eşi görülmemiş karşılama ve imza töreni bunun ispatıdır. Ancak böyle bir değer bizi bazı şeylere zorlar.

Dik dursun, dirayetli olsun, artık o teknik adam değil yönetimler gidecektir. O yüzden yönetim de kanımca tarzını değişecektir.

BAHADIR33

Yayın ve iddia gelirleri başarıyla orantılı olarak mı dağıtılıyor. Eğer öyle ise beklenenden daha az gelir olması muhtemel.

İskender
01.12.2009, 13:18
umarım bu güzel günün keyfi uzun sürer...

UğuR
01.12.2009, 13:18
Egemen'e çok sevindim....

Onur Akyüz
01.12.2009, 13:19
Futbolculardan Egemen neden kadro dışı kaldığını bilmiyordu, yönetimden bu konuda kamuoyuna hiçbirşekilde açıklayıcı bir beyanat gelmedi, şimdi de hoca istedi affettik, yahu yaptığınız işlerden bir tanesinde düşünmeyelim, buna fırsat vermeyin, bu adamları neden kadro dışı bıraktınız neden geri alıyorsunuz...

Anlamıyorum bu yönetimin işlerini anlayamayacağım da...
anlaşılmayacak birşey yokki recep,

takımda para mevzusuna bir şekilde bulaşan topçular,işin sonu düşünülmeden,ileri görüşlü başkanımız tarafından cezalandırıldı!Egemen'in tek suçu kaptan olup birilerinin adına konuşması olmuş.

Misal es kaza Selçuk,Ceyhun ya da Cale başkana gidip yada haber yollayıp;

ev taksidim var ama param yok,ya da araba almayı düşünüyodum param yok, deseydi onlarda aynı akıbete uğrayacaktı.

Mustafa ÖZDEMİR
Egemen'e çok sevindim....
ne olduki egemene?...

Serdar A
Federasyona (2010-2011 gelirleri için) temlik koyduruldu. Alacaklarımız havuz bile olsa federasyon kaynaklı.
Yanlış hatırlamıyorsam 20 trilyon civarı. Bunun tamamı kredi olarak alınmadı.

Bunu bilmiyordum , sağolun .

Ancak borç yönetimindeki başarısızlığını bir kenara bırakıyorum ,her yıl bütçesinin ana gövdesini oluşturan yayın gelirlerini kurtarmak için(ki biliyorsunuz gelecek yıl büyük artış olması mümkün ) yönetimin yapabileceği hiç bir şey yokmuydu ? Bu sezon tekstil ürünlerinden 7 trilyon civarında girdi sağlandığını öğrendik . Tsclup'da önemli bir marka haline geldi .

bordo61
01.12.2009, 13:21
Çok Ciddi sorunlar bizi bekliyor.

Özellikle maddi konularda.

Ama artık enerjimiz bitti ya Şenol Hocaya sabredecez yada hep beraber uçuruma doğru koşacağız.

mashal61
Hayırlı olsun...

serdaracıl
Kulüpte 190 çalışan var. Kaba bir hesapla SSK ve diğer giderleri hariç minimum birer milyar maaş alsa kabaca 200 milyar yapar.
Bu da yılda 2.4 milyar yapar az para değil. Bir kulüpte bu kadar çalışan olmamalı. Arpalıkmı burası.

Yunus Emre SEYHAN
01.12.2009, 13:22
Bu yıl için pek bir beklenti olmamalı. Tamamıyla karışık bir durum var. Yönetim ne yaptığını bilmiyor, oyuncular paralarını alamıyor, sebebsiz yere oyuncular kadro dışı kalıyor vs...

Burçak
01.12.2009, 13:23
Kulüpte 190 çalışan var. Kaba bir hesapla SSK ve diğer giderleri hariç minimum birer milyar maaş alsa kabaca 200 milyar yapar.
Bu da yılda 2.4 milyar yapar az para değil. Bir kulüpte bu kadar çalışan olmamalı. Arpalıkmı burası.

1 milyar maaşmı? :)
söylediğin rakam gerçek rakamların yanında çok komik kalıyor. sadece bukadarını diyeyim.. :)

asimetrik
Borsa konusu yönetimin ve önceki yönetimlerin en büyük sorunu. Halledebilirsek çok ama çok büyük fayda sağlayacak. Dün akşam Mahmut Aksu'nun söylediklerinden anladığım kadarıyla yönetim bu sorunu çözmek için her şeyi göze almış. Tesislerin devrinden hiç bir beklenti yok, tek amaç hisseleri geri almak. Bu konuda açıklama yapmaktan haklı olarak kaçınıyor yönetim. Hisse değerlerinin yükselmesinden korkuyorlar. Kendi deyimiyle konuşulanlar çok zarar da verebilir çok fayda da sağlayabilir. İçinde bulunduğumuz durum dolayısıyla hisseleri çok düşük maliyetle toplama şansı da var, toplama kabiliyeti oluştuğunun duyulmasıyla yükselme riski de.
Bu konuda spekülasyon yapmamak lazım..

Erdal
Herke bir yutkunsun hele yahu...Ne oluyor? Böyle mi kurtulacak Trabzonspor?...Geçmişten şikayet ederken geçmişte abilerimizin yaptıklarını yapıyoruz....Durun bakalım...Gelsin bir ocak ayı...Bu gün yanlış gördüğünüz ne varsa eleştirin eyvallah...Ama dünü saklayın bir yere...Unutun demiyorum...Saklayın...

devilkid
dün sayın aksu cok güzel açıkladı bu konuyu..bizim isteyerek aldığımız yok ama mesela haluk ulusoy tesisleri bize verildi , o zaman calışanlarıda bizim çalışanımız oldu gibi...trabzoncell için adam alındı ve daha alınmalı gibi..yani inandırıcı bilgilerdi..

BAHADIR33
Biz 1000 lira maaşla adam çalıştıracak kulüp değiliz. Biz büyük bir camiayız......

Serdar A
01.12.2009, 13:24
Yayın ve iddia gelirleri başarıyla orantılı olarak mı dağıtılıyor. Eğer öyle ise beklenenden daha az gelir olması muhtemel.

Hocam çeşitli rakamlar speküle ediliyor . Ancak sizde biliyorsunuz , en düşük tahminler bile bu kriz ortamında toplam havuz parasının %30 artacağını söylüyor .

Edinilmiş başarılar havuz paylarından tamamen kaldırılıp klansman sistemine geçilse bile gelecek yıl alacağımız paranın bu sezondan az olma ihtimali yok denecek kadar az .

Recep Alkan
anlaşılmayacak birşey yokki recep,

takımda para mevzusuna bir şekilde bulaşan topçular,işin sonu düşünülmeden,ileri görüşlü başkanımız tarafından cezalandırıldı!Egemen'in tek suçu kaptan olup birilerinin adına konuşması olmuş.

Misal es kaza Selçuk,Ceyhun ya da Cale başkana gidip yada haber yollayıp;

ev taksidim var ama param yok,ya da araba almayı düşünüyodum param yok, deseydi onlarda aynı akıbete uğrayacaktı.

Onur işte en başından beri bunun anlatmaya çalışıyorum, bu yönetim çok akıllı, yönetim kadrosunda da, futbolcu kadrosunda da, teknik heyet kadrosunda da her zaman kendilerine sorun çıkarmayacak isimleri aldılar, hiçbir zaman dili boyu kadar olan isimler ile, hatalarını pisliklerini yüzlerine çarpacak isimler ile çalışmadılar, işte Fatih Tekke ninde bu takıma alınmamasında ki en büyük etkenlerden biri buydu, biliyorlardı bu kadar rahat olamayacaklarını, transferinde para yiyemeyeceklerini.

Orhan Aydın

Bir iddia vardı.Bazı yöneticilerin kendi şirketlerinden çıkardığı kişilere kulübe personel olarak aldığı yönünde:)Ne kaddar doğrudur bilemem

bordo61

23 Eylül 2009 / 12:29

Personelin Maaşı Tam 3.6 Milyon Tl

Trabzonspor’da Nuri Albayrak döneminden beri personelin fazlalığı tartışılıyordu. Göreve gelirken Başkan Sadri Şener ve ekibi, bu personel sayısının yarıya kadar indirileceğini ve böylece maliyetlerin kısılacağı belirtildi.

Bu doğrultuda ilk etapta 20’ye yakın kişi işten çıkartıldı ancak daha sonradan yapılan alımlar ile Albayrak dönemini geçen bir personel sayısına ulaşıldı. Trabzonspor’da şuanda yaklaşık olarak 140’a yakın personel çalışırken, bunların yıllık maliyeti tam 3.6 trilyon. İşte bu önemli gider Trabzonspor’da yeni dönemde oldukça tartışılacak gibi.

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=18447

Erdal
Mümkünse şu borsa konusunda yazı yazmayıverelim....

serdaracıl
01.12.2009, 13:25
söylediğin rakam gerçek rakamların yanında çok komik kalıyor. sadece bukadarını diyeyim.. :)

Minimum hesap bile bu kadar kabarık. Bu bir yük bundan kurtulmak lazım. 190 kişi ya bu kadar adam ne iş yapar

mehmetali61_55
01.12.2009, 13:26
bu dediğin rakam doğruysa gerçekten arpalık olmuş kulup o kadar insan ne iş yapar orda bu insanlarında temizlenmesi lazım
Şenol hocaya başarılar diliyorum ve istikrar kelimesini bilmem kaçıncı kez tekrarlıyorum

İHTİLALL
Tahmininiz oldukça iyimser..

Personel gideri bunun yaklaşık iki katı..

bordo61
Herke bir yutkunsun hele yahu...Ne oluyor? Böyle mi kurtulacak Trabzonspor?...Geçmişten şikayet ederken geçmişte abilerimizin yaptıklarını yapıyoruz....Durun bakalım...Gelsin bir ocak ayı...Bu gün yanlış gördüğünüz ne varsa eleştirin eyvallah...Ama dünü saklayın bir yere...Unutun demiyorum...Saklayın...

Katılıyorum.

Ama bizi gerçekten zor günler bekliyor.

BAHADIR33
Hocam çeşitli rakamlar speküle ediliyor . Ancak sizde biliyorsunuz , en düşük tahminler bile bu kriz ortamında toplam havuz parasının %30 artacağını söylüyor .

Edinilmiş başarılar havuz paylarından tamamen kaldırılıp klansman sistemine geçilse bile gelecek yıl alacağımız paranın bu sezondan az olma ihtimali yok denecek kadar az .
Haklısın da benim söylemeye çalıştığım şu idi.
Sene başında koyulan hedeflerle sene sonunda olacağımız yer biraz farklı olacak galiba..
Yani yine geçen seneye oranla yüksek olabilir ama beklediğimiz derecede yüksek olmayabilir.

Recep Alkan
dün sayın aksu cok güzel açıkladı bu konuyu..bizim isteyerek aldığımız yok ama mesela haluk ulusoy tesisleri bize verildi , o zaman calışanlarıda bizim çalışanımız oldu gibi...trabzoncell için adam alındı ve daha alınmalı gibi..yani inandırıcı bilgilerdi..

Neden bir ALLAH'ın kulu da çıkıp Sayın Salihoğlunun kapattığı iş yerindeki işçilerinin Kulübe alınmasını yalanlamadı ???

Bütün şehir efsaneleri genelde yalanlanır değil mi ?

bordo61
01.12.2009, 13:27
Tahmininiz oldukça iyimser..

Personel gideri bunun yaklaşık iki katı..
23 Eylül 2009 / 12:29

Personelin Maaşı Tam 3.6 Milyon Tl

Trabzonspor’da Nuri Albayrak döneminden beri personelin fazlalığı tartışılıyordu. Göreve gelirken Başkan Sadri Şener ve ekibi, bu personel sayısının yarıya kadar indirileceğini ve böylece maliyetlerin kısılacağı belirtildi.

Bu doğrultuda ilk etapta 20’ye yakın kişi işten çıkartıldı ancak daha sonradan yapılan alımlar ile Albayrak dönemini geçen bir personel sayısına ulaşıldı. Trabzonspor’da şuanda yaklaşık olarak 140’a yakın personel çalışırken, bunların yıllık maliyeti tam 3.6 trilyon. İşte bu önemli gider Trabzonspor’da yeni dönemde oldukça tartışılacak gibi.

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=18447

Kamil Çakmak
01.12.2009, 13:27
Gelirlerine temlik konulmuş bir klübün bu şartlarda, camianın eli cebine nasıl gidecekte maddi destek olacak? Ne denecek taraftara, "biz bilincsizce para ları çarçur ettik hadi birdaha destek istiyoruz." Herkezin şevki kırıldı o maddi destek bundan sonra uzun bi zaman zor olur gibi. Şenol Güneş harbiden çok zor bi dönem göreve başlıyorsun. Allah sabır versin.

Adem Erdoğan
01.12.2009, 13:28

Gerçekleri ne Burçak hoca?

Erdal
01.12.2009, 13:30
Bu yönetime güven var mı? Hayır yok En kazından kahir ekseriyet güvenmiyor

Şenol hoca ya güveniyormuyuz? Evet en azından kahir ekseriyet güveniyor

Ünal Karaman a güveniyormuyuz? Evet....

Şenol hoca'nın karşılanış şeklinden imza törenine kadar olan biteni ben sizin gibi okumuyorum...Bence başka bir geliş bu...Bence başkanlığa giden yolun ilk adımı...

İHTİLALL
01.12.2009, 13:31
Bir iddia vardı.Bazı yöneticilerin kendi şirketlerinden çıkardığı kişilere kulübe personel olarak aldığı yönünde:)Ne kaddar doğrudur bilemem
Hayretin beyin üç eski personeli..

Garibanmışlar ama..

Gariban oldukları için hoşgörülmeliymiş..

Tıpkı bazı futbolcular gibi..

..........

Adem Erdoğan
Ne şimdi yani Sadri Şener kombine alın bilmem ne alın diye basbas bağırırken personel maaşları içinmiydi?

Erdal
Bir Bismillah deyin yahu...Olmaz...Ya olursa?

serdaracıl
01.12.2009, 13:32

Garibanmışlar ama..

..........

Vicdan yaptım yine:)

serdaracıl
01.12.2009, 13:33
Bu yönetime güven var mı? Hayır yok En kazından kahir ekseriyet güvenmiyor

Şenol hoca ya güveniyormuyuz? Evet en azından kahir ekseriyet güveniyor

Ünal Karaman a güveniyormuyuz? Evet....

Şenol hoca'nın karşılanış şeklinden imza törenine kadar olan biteni ben sizin gibi okumuyorum...Bence başka bir geliş bu...Bence başkanlığa giden yolun ilk adımı...

Tek umudumuz bu Erdal. Tek umudumuz bu...

Murat'
Burda Şenol Güneş mi konuşuluyor yoksa kulübün personeli mi?

Onur Akyüz
abi dünü saklayalım tamam da,

dün geceyi ne yapacağız?

ben bugüne kadar hep olur,olacak,bu sefer tamam,yok bu böyle olamaz,bunu yapmamışlardır dedim,

ama yönetimin 3.adamı neler söyledi,inanamadım,

olamaz ya,biz birşey beklemedikki,hep destekledik,hep olumlu baktık,

ama yönetimin pis işleri bizzat yönetim tarafından tescillendi,

ve bu yönetimle çalışacak bir hoca için destek sabır istiyorsunuz,

midem kaldırmıyor ki sabredeyim,destekleyeyim umut besleyeyim.

UğuR
01.12.2009, 13:34
Futbolcuları kadro dışı yapacağınıza lüzumsuz çalıştırlılan personeli kadro dışı yapın....

Geldiğinizde personel fazlalığından bahsedenler ne oldu siz de sisteme uydunuz....

asimetrik
01.12.2009, 13:34
Bunu bilmiyordum , sağolun .

Ancak borç yönetimindeki başarısızlığını bir kenara bırakıyorum ,her yıl bütçesinin ana gövdesini oluşturan yayın gelirlerini kurtarmak için(ki biliyorsunuz gelecek yıl büyük artış olması mümkün ) yönetimin yapabileceği hiç bir şey yokmuydu ? Bu sezon tekstil ürünlerinden 7 trilyon civarında girdi sağlandığını öğrendik . Tsclup'da önemli bir marka haline geldi .

Mesajıma ilave yazdım, dediğin gibi yayın gelirleri büyük ihtimal artacak ama bu üzerini kullanamayacağımız anlamına gelmiyor. Bu konuyla ilgili kullandığımız kredi tutarı (sanıyorum 15 trilyon civarı) ödendiği anda temlik kalkıp üzerini alabileceğiz.
Federasyon 20 trilyon temliği kabul ettiğine göre gelecek yıl ki gelirimiz 25 trilyon ve-veya üzeri bir rakam olacaktır diye sanıyorum.

serdaracıl
01.12.2009, 13:35
Buyrun burdan yakın:

Birazdan internede de düşer
-TRABZONSPOR'UN ESKİ TEKNİK DİREKTÖRÜ BROOS:
''ÇOK HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIM AMA CADI
KAZANINDAN KAÇTIĞIM İÇİN ÇOK MUTLUYUM''
-''OYUNCULAR, 28 HAZİRAN'DAN BU YANA
MAAŞLARINI ALAMIYORLAR''
-''BENİM DE EKİM VE KASIM MAAŞIM ÖDENMEDİ''

BRÜKSEL (A.A) - 01.12.2009 - Mehmet Özdemir - Trabzonspor'un Belçikalı eski teknik direktörü Hugo Broos, görevine son verilmesiyle ilgili, ''Çok hayal kırıklığına uğradım ama cadı kazanından kaçtığım için çok mutluyum'' dedi.
Trabzonspor yönetiminin, ''başarısız sonuçlar nedeniyle'' 23 Kasım tarihinde işine son verdiği Hugo Broos, Belçika'nın HLN gazetesine yaptığı açıklamada, bordo-mavili kulüp hakkında bazı iddialarda bulundu.
Turkcell Süper Lig'in 13. haftasında Kasımpaşa'ya deplasmanda alınan 3-1'lik yenilginin ardından, bazı şeylerin ''artık kabul edilebilecek gibi olmadığını'' söyleyen Broos, ''Yönetim, vahşi bir şekilde etrafına saldırdı. Örneğin kaptanın unvanı elinden alındı, 5 oyuncu kadrodan çıkarıldı. Bu oyuncuların her birine 5 ila 50 bin avro para cezası verildi ama beni en rahatsız eden olay, başkanın, oyunculara benim için 'kendi istifa etti' demesiydi. Bu, büyük bir yalan. Bu yalan, geçmişteki yalanların üzerine eklenen bir yalan'' dedi.

-''OYUNCULARIN MAAŞLARI ÖDENMİYOR''-

Belçikalı teknik adam, ''bordo-mavili oyuncuların, 28 Haziran'dan bu yana maaşlarının bir kuruşunu bile alamadıklarını'' iddia ederken, ''Yalnızca kadrodan çıkarılan 5 oyuncunun maaşları ödendi. Onların, UEFA'ya gideceklerinden korkuldu'' ifadelerini kullandı.
Kendisinin de Ekim ve Kasım maaşlarını alamadığını belirten Broos, ''Kulüp başkanı bana, bazen ekonomik çıkarları, sportif çıkarların üzerinde tutmam gerektiğini söyledi'' diye konuştu.
Hugo Broos, Brezilyalı futbolcu Alanzinho ile Gökhan Ünal'a 4 ila 6 milyon avro transfer parası ödendiğini belirterek, ''Yönetim, benim bu oyuncuları ilk 11'e sokmamı istedi. Her iki oyuncu da hem formunda değildi ve iyi oynamıyordu. Oynatmazsam, bu oyuncuların değeri düşecekti. Bunun için bazen bazı maçlarda oynattım ama yönetim, bunu yeterli bulmadı. Yönetim, bu iki oyuncunun oynatılması için yardımcı antrenörlere de baskı yapıyordu'' iddialarında da bulundu.
İbrahim Yattara için de ''Ciddi sakatlığı vardı, ancak Trabzonspor'un sağlık yetkilileri, bu oyuncunun yüzde 100 formda olduğunu iddia ediyordu'' diyen Broos, şunları kaydetti:
''Yattara, idmanlara katılmak mecburiyetindeydi. Bu çocuk, tek bacakla idman yapıyordu. İdmandan çıkardığımda kulüp doktoru, olayı büyüttü. Yattara'nın formda olduğunu tekrarladı ama yönetime, benimle Yattara arasında bir sorun olduğunu iddia etti.
Maçta oynattım. 25 dakika sonra sahadan almak mecburiyetinde kaldım çünkü devam edemedi. Daha sonra doktora, tarihi kelimeleri, 'bazen kör gözlerin de görmesi gerektiği' tarzında bir cümle söyledim. Yönetim, benim onlara saldırdığımı düşündü ve o andan itibaren her şey kötüden daha da betere gitti.
Oyuncular, benim tarafımı seçti, kafalarında sürekli maddi sorunları vardı. Bazıları ciddi sorunlar yaşamaya başladı. Bu, bir takımın motivasyonu için iyi değildir. Bunun üzerine yönetim, maaşlarınızı alacaksınız diye sözler verdi, her hafta bu tekrarlanıyordu.''
''Kontrat imzalamadan önce bu tür sorunlar beklemiyor muydunuz?'' sorusuna ise Broos, ''Trabzon'un, Belçika olmadığını ve bu tür sorunların çıkabileceğinin hesabını yapmıştım. Birkaç ay maaş alamayacağımı tahmin etmiştim, ancak bu kadar kötü olacağını tahmin etmedim. En büyük problem, kulüpte iletişimin olmaması, oyuncuların ikide bir suçlanması ve paralarının ödenmemesiydi'' cevabını verdi.

-''SYLVA'YA YALAN SÖYLENDİ''-

Trabzonspor yönetiminin, Senegalli kaleci Tony Sylva'ya da yalan söylediğini savunan Broos, ''Sylva'ya, çocuklarının gidebilmesi için Trabzon'da uluslararası bir okul olduğu söylenmiş. Böyle bir okul yoktu'' ifadelerini de kullandı.
Broos, bordo-mavili kulübün, son zamanlarda hakkında çıkan bazı haberleri de kendisine karşı kullanmak istediğini söyleyerek, ''Çok hayal kırıklığına uğradım ama cadı kazanından kaçtığım için çok mutluyum'' dedi.
Bundan sonraki planlarına ilişkin bir soru üzerine ise Broos, ''Türkiye'de bir kulüp düşünmüyorum. Başka bir kulüpte başlayıp başlamayacağıma, ara transfer döneminde karar vereceğim'' yanıtını verdi.

Serdar Ersoy
01.12.2009, 13:35
Burda Şenol Güneş mi konuşuluyor yoksa kulübün personeli mi?

Kim neyi konuşmak isterse onu konuşuyor...

Serdar A
01.12.2009, 13:36
Almanya'da Kaiser Franz Beckenbauer ne ise

Türkiye'de Şenol Güneş o olabilir mi ?

Ben demiyorum , Erdal abi diyor :)

Şahinoğlu
01.12.2009, 13:37
Şenol Güneş başlığı değilmi burası .

toygar_ts
01.12.2009, 13:38
Allah hem onu hem gelmesine sebep olanları utandırmasın:) onları utandırmaması ne demek siz biliyonuz:))))

Hasan ZAİMOĞLU
01.12.2009, 13:38
hayırlısı olsun . her şey güzel olacak ;)

karatasof
01.12.2009, 13:39

Garibanmışlar ama..

..........

Bir yöneticinin 3 Gariban Kontenjanı olduğu varsayılırsa 20 Yöneticinin toplam kontenjanı eder 60 kişi.
Başkanın ekstra 3 kontenjanı daha olsa eder 66 kişi.
190 - 66 = 124 kişi
TS gibi koskoca camianında o kadar çalışanı olsun artık.
Siz de amma ince hesapçı çıktınız be kardeşim.
Böyle bir günde bunların hesabını yapmak yakışıyor mu sizlere?
Siz kombine alın,forma alın,Trabzoncell alın.
Hattinizi Bilin!!!! dedik ya kardeşim....

İHTİLALL
01.12.2009, 13:41
Bir Bismillah deyin yahu...Olmaz...Ya olursa?

Hocam,

Daha önce bir yazı yazmıştım sana karşılık olarak..

Hani Erdal Hoş'un ısrarla "şampiyon olacağız " dediği zamanlar..

Bulup çıkaramam şimdi..

Ama unutmam ben söylediğimi..

Hayatım boyunca da hiç bir zaman ,filan zaman filan konuda ne demiştim diye hiç düşünmedim..

O yazı şöyleydi:

Bu yönetim ,eğer kazara şampiyon olursak,olmak üzereysek bir şekilde o şampiyonluğu engeller..

Şenol hoca,bu yönetime" rağmen" çalışacak..

İşi çok,ama çok zor..

serdaracıl
Daha sonra doktora, tarihi kelimeleri, 'bazen kör gözlerin de görmesi gerektiği' tarzında bir cümle söyledim.
Kime söylediği de belli oldu böylece:)

Mehmet Fırat
Yukarıdaki haber ne kadar doğru bilmiyorum. Ama çok fena... :o

Recep Alkan
01.12.2009, 13:42
Allah hem onu hem gelmesine sebep olanları utandırmasın:) onları utandırmaması ne demek siz biliyonuz:))))

Merak etmeyin, Şenol Hocayı getirenlerde utanma yok o yüzden rahat ol...

Serdar Ersoy
Herkes klub çalışanlarının parasına göz dikmiş durumda gülünçsünüz yahu :D

Sefa
Yardrımcıları kim olacak ?

Bu konuda bilgi vermedi mi ?

magicyattara
01.12.2009, 13:43

Aynen öyle.Bilen de bilmeyen de konuşuyor.
Bu açıklamayı yapmak,tesislerin devredilme sürecinin başladığı gün hisselerimizin manipüle edilmesine yol açar.5 liralık hisse 15 lira olur.

Zaten hisselerimizin büyük kısmı blok olarak bir şirketin elinde.O şirketle anlaşıp alamadıktan sonra işimiz zor..

Tolunay Abdioğlu
Allah utandırmasın.

Başarılar Hocam.

BAHADIR33
Hugo Broos'un olduğu iddia edilen açıklamalarda biraz çelişki var sanki.
5 oyuncunun paraları ne zaman ödendi?
Maçtan sonra ödendiyse Broos'un bunu bilme ihtimali düşük bence..
Daha önce ödendiyse bu oyuncular kadro dışı bırakılacakları bilinerek Kasımpaşa maçına mı çıkarıldı?

Belki de doğrudur da ben olaylar neticesinde fazla septik olmuşumdur.

serdaracıl
01.12.2009, 13:44
Bir yöneticinin 3 Gariban Kontenjanı olduğu varsayılırsa 20 Yöneticinin toplam kontenjanı eder 60 kişi.
190 - 66 = 124 kişi

Allaha şükür orta halli insanlarız. Forma almak için hiç gidemeyeceğizim yere kombine almak için dişimizden tırnağımızdan arttırıyoruz. Trabzonspor'un tek kuruş parasını boşa harcayanları Allah'a havale ediyorum.

TS57
01.12.2009, 13:45
"CADI KAZANINDAN KAÇTIĞIM İÇİN ÇOK MUTLUYUM''Trabzonspor'un Belçikalı eski teknik direktörü Hugo Broos, görevine son verilmesiyle ilgili, ''Çok hayal kırıklığına uğradım ama cadı kazanından kaçtığım için çok mutluyum'' dedi.

Trabzonspor yönetiminin, ''başarısız sonuçlar nedeniyle'' 23 Kasım tarihinde işine son verdiği Hugo Broos, Belçika'nın HLN gazetesine yaptığı açıklamada, bordo-mavili kulüp hakkında bazı iddialarda bulundu.

Turkcell Süper Lig'in 13. haftasında Kasımpaşa'ya deplasmanda alınan 3-1'lik yenilginin ardından, bazı şeylerin ''artık kabul edilebilecek gibi olmadığını'' söyleyen Broos, ''Yönetim, vahşi bir şekilde etrafına saldırdı. Örneğin kaptanın unvanı elinden alındı, 5 oyuncu kadrodan çıkarıldı. Bu oyuncuların her birine 5 ila 50 bin avro para cezası verildi ama beni en rahatsız eden olay, başkanın, oyunculara benim için 'kendi istifa etti' demesiydi. Bu, büyük bir yalan. Bu yalan, geçmişteki yalanların üzerine eklenen bir yalan'' dedi.

-''OYUNCULARIN MAAŞLARI ÖDENMİYOR''-

Belçikalı teknik adam, ''bordo-mavili oyuncuların, 28 Haziran'dan bu yana maaşlarının bir kuruşunu bile alamadıklarını'' iddia ederken, ''Yalnızca kadrodan çıkarılan 5 oyuncunun maaşları ödendi. Onların, UEFA'ya gideceklerinden korkuldu'' ifadelerini kullandı.

Kendisinin de Ekim ve Kasım maaşlarını alamadığını belirten Broos, ''Kulüp başkanı bana, bazen ekonomik çıkarları, sportif çıkarların üzerinde tutmam gerektiğini söyledi'' diye konuştu.

Hugo Broos, Brezilyalı futbolcu Alanzinho ile Gökhan Ünal'a 4 ila 6 milyon avro transfer parası ödendiğini belirterek, ''Yönetim, benim bu oyuncuları ilk 11'e sokmamı istedi. Her iki oyuncu da hem formunda değildi ve iyi oynamıyordu. Oynatmazsam, bu oyuncuların değeri düşecekti. Bunun için bazen bazı maçlarda oynattım ama yönetim, bunu yeterli bulmadı. Yönetim, bu iki oyuncunun oynatılması için yardımcı antrenörlere de baskı yapıyordu'' iddialarında da bulundu.

İbrahim Yattara için de ''Ciddi sakatlığı vardı, ancak Trabzonspor'un sağlık yetkilileri, bu oyuncunun yüzde 100 formda olduğunu iddia ediyordu'' diyen Broos, şunları kaydetti:

''Yattara, idmanlara katılmak mecburiyetindeydi. Bu çocuk, tek bacakla idman yapıyordu. İdmandan çıkardığımda kulüp doktoru, olayı büyüttü. Yattara'nın formda olduğunu tekrarladı ama yönetime, benimle Yattara arasında bir sorun olduğunu iddia etti.

Maçta oynattım. 25 dakika sonra sahadan almak mecburiyetinde kaldım çünkü devam edemedi. Daha sonra doktora, tarihi kelimeleri, 'bazen kör gözlerin de görmesi gerektiği' tarzında bir cümle söyledim. Yönetim, benim onlara saldırdığımı düşündü ve o andan itibaren her şey kötüden daha da betere gitti.

Oyuncular, benim tarafımı seçti, kafalarında sürekli maddi sorunları vardı. Bazıları ciddi sorunlar yaşamaya başladı. Bu, bir takımın motivasyonu için iyi değildir. Bunun üzerine yönetim, maaşlarınızı alacaksınız diye sözler verdi, her hafta bu tekrarlanıyordu.''

''Kontrat imzalamadan önce bu tür sorunlar beklemiyor muydunuz?'' sorusuna ise Broos, ''Trabzon'un, Belçika olmadığını ve bu tür sorunların çıkabileceğinin hesabını yapmıştım. Birkaç ay maaş alamayacağımı tahmin etmiştim, ancak bu kadar kötü olacağını tahmin etmedim. En büyük problem, kulüpte iletişimin olmaması, oyuncuların ikide bir suçlanması ve paralarının ödenmemesiydi'' cevabını verdi.

-''SYLVA'YA YALAN SÖYLENDİ''-

Trabzonspor yönetiminin, Senegalli kaleci Tony Sylva'ya da yalan söylediğini savunan Broos, ''Sylva'ya, çocuklarının gidebilmesi için Trabzon'da uluslararası bir okul olduğu söylenmiş. Böyle bir okul yoktu'' ifadelerini de kullandı.

Broos, bordo-mavili kulübün, son zamanlarda hakkında çıkan bazı haberleri de kendisine karşı kullanmak istediğini söyleyerek, ''Çok hayal kırıklığına uğradım ama cadı kazanından kaçtığım için çok mutluyum'' dedi.

Bundan sonraki planlarına ilişkin bir soru üzerine ise Broos, ''Türkiye'de bir kulüp düşünmüyorum. Başka bir kulüpte başlayıp başlamayacağıma, ara transfer döneminde karar vereceğim'' yanıtını verdi.

iyi pompalamış

Recep Alkan
01.12.2009, 13:45
Ben bu yönetim boyunca aldığım formaları, taraftar kartımı, kredi kartım ile harcadıklarımı HELAL ETMİYORUM...

Eğer onlarında bende hakkı varsa helal etmesinler...

BAHADIR33
01.12.2009, 13:46
190 - 66 = 124 kişi
Yoksa Broos Hoca da GARİBAN KONTENJANI' ndan mı geldi??

Orhan Aydın
01.12.2009, 13:47
Bjk maçından önceki 5 trilyon olayı hakkında bilgisi olan varmı Bu 5 kişiye mi ödendi?ödeme yapılmadı mı ?yoksa hayali ihracat mı?:)

Mustafa Önder
01.12.2009, 13:50
Bross kısaca demiş ki "Aç ayı oynamaz"...

Yazık hakikaten çok yazık. Bu klüp futbolcusuna para veremeyecek kadar maddi sorunlar yaşamamalı. Şükür ERİCSON falan gelmemiş yoksa cümle aleme rezil olurduk...

Kubilay ŞAHİN
01.12.2009, 13:50
Yukarıdaki haber ne kadar doğru bilmiyorum. Ama çok fena... :o

Olay Dün Akşamki Programdan Kaynaklı Haber Sanırım.. Bu Açıklamaları Yapanın Kim Olduğu Bilinmedi Fakat Mahmut Aksu'nun Bunlara İthafen Hugo'nun Yaptıklarını söylemesi Bir kısmının dahi doğru Olduğunu Gösterdi..

Şahinoğlu
01.12.2009, 13:52
Herkes Şenol hoca geldi ama işi zor demekte ısrarla , yönetimden dolayı yine tatmin olmamış durumdayız, fakat ben umutlandım arkadaş , ölü toprağı bi silkindi hiç değilse üstümüzden, unutulmasınki hata yapan yöneticiler insanlar hatalarından dönebilirler , sahi bjk nin istenmeyen başkanına ve yönetimine burda bile beğenilmeyen oyuncu kadrosuna ne olduda eleştiriler övgüye dönüşmeye başladı , 2 tane kalburüstü oyuncusu olan bursanın ligdeki konumuna bakın, sonrada kendimize bakın, beğenmediğimiz ballı dediğimiz Mustafa Denizli takımı nasıl toparladı geçen seneden ve sezon başındaki krizden işte hocanın görevinin önemi burada , bence hoca sorunumuz yok artrık , devre arası alacağımız iyi bir stoper ve Fatih Tekke ile idda ediyorum diğer 3 takımdan aşağı olmayız hiç bi yönden bekleip görelim.

Dursun Kaplan
01.12.2009, 13:52
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/3071-6L3W5G6I.jpg

Tekrar hayırlı olsun.

Güzel olacak, güzel..