PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

mehmets61
26.02.2010, 23:27
hocam işin zor Allah sabır versin...

playa
26.02.2010, 23:30
2 maçtır Şenol Hocanın yanlış değişiklikleri yüzünden maçları kazanmıyoruz

playa
26.02.2010, 23:31
Alanzinho gibi driplink, verkaç ,pas alışverişi yapan ,süratli akıllı adamlara sabredemiyo takımdaki en yeteneksiz , kabiliyetsiz Umuta nasıl o kadar sabrediyo anlamıyorum

playa
26.02.2010, 23:34
Teofilo yu golcü diye aldık adamı 84 te oyuna sokuyor rakip 11 kişi ile defans yapıyor adam ne yapsın 5 dk da sana Umuta tanılınan hak kadar diğer futbolcularada tanınması lazım .Teofilo 5 dk da yaptığı işi (driplink,verkaç,kafa topu,ayağında top tutma) Umut 90 dk da yapamadı

Tolunay Abdioğlu
26.02.2010, 23:38
bir insan artık kendine biraz bişey katar,

yeter artık ya, hep mi aynı kafa hep mi aynı küçük düşünceler

sinir hastası olduk artık ya

yahu çık da açıkla bize şenol bey,

selçuk neden oyundan çıktı???????
burak neden oyundan çıktı???????
alanzinho neden oyundan çıktı??????
engine nasıl oluyor da 90 dakika sabrediyorsun?????
engin neden devamlı ilk 11 de??????
teofilo nerede????????
teofilo hazır değilse çabuk adapte olamayacak adamı alınmasına ses çıkartamıyorsan ediyorsan seni kimse iplemiyor demektir, sen nasıl büyük hoca olacan???????
teofiloyu sen istediysen neden adamı onca maçta 1 maç bile 90 dk oynatmadın??????
gabriç neden yedek???????

bir insan bir tane bile mi doğru düzgün oyuncu değişikliği , bir müdahale yapamaz ya.

şenol güneş'in neden hiç bir zaman bir fatih terim olamayacağının en güzel örneğiydi 93. dakikada 30 metreden engin in dağlara taşlara attığı frikik. bi düşünün bakalım fatih terim in takımı berabere olacak, maçın son dakikası olacak, o mesafeden hayatında golü olmayan bir adam rakip sahanın içinde 7 tane adamımız varken utanmadan kaleye vurmaya kalkacak. NAH VURDURURLAR ONA ORADA TOPU.

ama şenol bey aynı şenol bey, kafasında bellediği birtakım oyuncular var,, kimileri ne yaparsa yapsın oynae, kimileri ne yaparsa yapsın oynayamaz. şenol güneş her zaman çifte standartlı olan bir adamdı şu anda da aynen böyle devam ediyor.

kulübe 3. gelişinde de hiç unutmam, fatih ve gökdenizi iki yanına alıp asker arkadaşı gibi bir fotoğraf çektirmişti. zaten o gün ona notumu vermiştim. takım ruhuna bu kadar ters davranılmaz.

ama tabii o da haklı, ne zaman sıkışsa onu istihdam etmeye hazır bir kulüp bulmuşken her türlü egosunu tatmine kalkar tabii, nasılsa biliyorki şimdi kovulsa 5. kez yine gelecek sonra 6 sonra 7

çünkü neden elalem öyle istiyor, biliyorlar şenol bey le bişey olmayacağını ondan kanıksatmışlar bize bir kere "abi şenol güneş'ten daha iyisi mi olacak size". senin maksimumun şenol güneş olur böyle ufak hesaplara can sıkarsın. çünkü hedefin ufak bir kere, vizyonun yok.

Töbe yarabbi estağfurullah.

Şenol Güneş'in Fatih Terim olamayışını sizden başkasının düşündüğünü tahmin edemiyorum açıkcası.

Bu adam bu ülkeye tarihinin en büyük başarısını kazandırdı.Bu adam Trabzonspor efsanesinin oluşumunda en önlerdeydi.

Yani işin özeti Şenol Güneş'in Fatih Terim olmasına ihtiyacı yok.Fatih Terim Şenol Güneş olsun ilk önce.

Bu yazdığınızın cevabı aşağıda.

çççççççççççççççççç

İlker ToSun
26.02.2010, 23:41
Töbe yarabbi estağfurullah.

Şenol Güneş'in Fatih Terim olamayışını sizden başkasının düşündüğünü tahmin edemiyorum açıkcası.

Bu adam bu ülkeye tarihinin en büyük başarısını kazandırdı.Bu adam Trabzonspor efsanesinin oluşumunda en önlerdeydi.

Yani işin özeti Şenol Güneş'in Fatih Terim olmasına ihtiyacı yok.Fatih Terim Şenol Güneş olsun ilk önce.

Bu yazdığınızın cevabı aşağıda.

çççççççççççççççççç

fatih terim in yarattığı takımı aldı taffarel, hagi ve popescunun yerine 3 oyuncu koydu ve bu başarı şenol güneş in mi oldu.

benim derdim de bu zaten,, şenol güneş de futbolcu çıkartabilen bir isim olsun artık.

onun dışında fatih terim olamayacak derken kastımın tabii fatih terimin mahalle serserisi tavırları olmadığını anlamış olmanız lazımdı.

Sinan_Ts61
Allah sabir versin senol hoca ya ama sanirim kendisinin de hatalari var degisiklikler yüzünde.

yaranozlu
ben sana dedim, bu umut senin başın ı yakacak diye, sen devam et hocam, ben seni hep desteklicem ama sen umutu oynatmaya devam edersen Trabzonsporda ömrün kısalır. umut=kötü skorlar...

Erdem Keser
26.02.2010, 23:46
bir insan artık kendine biraz bişey katar,

yeter artık ya, hep mi aynı kafa hep mi aynı küçük düşünceler

sinir hastası olduk artık ya

yahu çık da açıkla bize şenol bey,

teofilo nerede????????
teofilo hazır değilse çabuk adapte olamayacak adamı alınmasına ses çıkartamıyorsan ediyorsan seni kimse iplemiyor demektir, sen nasıl büyük hoca olacan???????
teofiloyu sen istediysen neden adamı onca maçta 1 maç bile 90 dk oynatmadın??????
gabriç neden yedek???????

bir insan bir tane bile mi doğru düzgün oyuncu değişikliği , bir müdahale yapamaz ya.

şenol güneş'in neden hiç bir zaman bir fatih terim olamayacağının en güzel örneğiydi 93. dakikada 30 metreden engin in dağlara taşlara attığı frikik. bi düşünün bakalım fatih terim in takımı berabere olacak, maçın son dakikası olacak, o mesafeden hayatında golü olmayan bir adam rakip sahanın içinde 7 tane adamımız varken utanmadan kaleye vurmaya kalkacak. NAH VURDURURLAR ONA ORADA TOPU.

ama şenol bey aynı şenol bey, kafasında bellediği birtakım oyuncular var,, kimileri ne yaparsa yapsın oynae, kimileri ne yaparsa yapsın oynayamaz. şenol güneş her zaman çifte standartlı olan bir adamdı şu anda da aynen böyle devam ediyor.

kulübe 3. gelişinde de hiç unutmam, fatih ve gökdenizi iki yanına alıp asker arkadaşı gibi bir fotoğraf çektirmişti. zaten o gün ona notumu vermiştim. takım ruhuna bu kadar ters davranılmaz.

ama tabii o da haklı, ne zaman sıkışsa onu istihdam etmeye hazır bir kulüp bulmuşken her türlü egosunu tatmine kalkar tabii, nasılsa biliyorki şimdi kovulsa 5. kez yine gelecek sonra 6 sonra 7

çünkü neden elalem öyle istiyor, biliyorlar şenol bey le bişey olmayacağını ondan kanıksatmışlar bize bir kere "abi şenol güneş'ten daha iyisi mi olacak size". senin maksimumun şenol güneş olur böyle ufak hesaplara can sıkarsın. çünkü hedefin ufak bir kere, vizyonun yok.
Bence yazının içinde çok önemli ve doğru tespitler var.Birçoğuna katılıyorum.

Çakıroğlu İhsan
26.02.2010, 23:53
Alanzinhoyu bırak ve çift forvete dön artık.
Bu korkak futbolla bi yere varamazsın.
Zaten belli ettin Burağı çıkarıp Sezeri alırken neler yapmak istediğini.

Adem Erdoğan
26.02.2010, 23:56
Selçuk'u çıkarıp Teo'yu almıştı dimi. Ne gada da korkakluk.

GencZonguldak
27.02.2010, 01:13
bugün alanzinhoyu oyundan çıkarması büyük bir hataydı. engini kötü oyununa rağmen sahada tutması ve duran topların başına geçmesine mani olmaması da zaafları bence.

Fatih Özkan
27.02.2010, 01:19

Arkadaş yukarda yazmış...
Aynen katılıyorum Hocam!
Kusura bakma ama korkak davrandın!
Teo Teo diye bekliyoruz son 10 dakka koyuyorsun adamı oyuna...
Ki yukardaki oyuncu değişiklikleri de cabası!
Anlam vermekte zorlanıyorum Hocam!
Sinir küpü oldum!

Samet Yildirim
27.02.2010, 01:21
Futbolda ne yapsan bir yerde hata oluyor

Ahmet Kuru
27.02.2010, 01:22
Bazen yorumları okuyorum da bir tebessüm oluşuyor yüzümde...
Nedendir bilinmez:)
Hocam,3,5 yıllık sözleşmen var...
Bitince yenileyeceğiz inşallah..
Sıkinti yok...

kudu_61
27.02.2010, 02:02
burada oturup kimseye ve özellikle yıllardır futbolun içinde olan şenol güneşe takdik verecek değiliz ama anladığım kadarıyla yanlışlarını kendimce söylememin de bir zararı olacağını düşünmüyorum
nedir bu songu yedeğe çekme hevesi
barış-zafer-murat nedir bu çocukların suçu hiç ama hiç mi haketmiyorlar bu formayı peki öyleyse niye bazı maçlarda yedek oynadılar
teo umuttan daha mı kötü umuta tahammül ederken teo acaba hangi psikolojide yanında oturuyor düşünüyor musun
skor önemli değil de futbol niye iyice geriledi sence sürekli kullanılan dinlendirilmeyen bazı futbolcularımız kötü saha şartlarında yorulmuş olamazlar mı
yedekler niye hazır değil
susarsan kaybedersin

sessizkral_1
27.02.2010, 02:05
oynattığı futbolu ve takıma kattığı mücadele ruhunu köküne kadar beğeniyorum.

gerisi teferruat.

Zurawski
27.02.2010, 02:12
oynattığı futbolu ve takıma kattığı mücadele ruhunu köküne kadar beğeniyorum.

gerisi teferruat.

Fazla söze ne hacet.Şenol Hoca Trabzonsporun en az 10 yıl ilerisindedir.

Salih Edip
27.02.2010, 02:28
inşallah yönetim , yönetimler artık taraftar mantığıyla davranmaz da şenol hoca gitmez bir daha. nokta.

Cem Akyüz
27.02.2010, 03:15
...........................

Mustafa Yüksek
27.02.2010, 05:57
Trabzonspor efsanesini yaratan bir şahsiyete hakaret eden onursuz insanlara yazıklar olsun
Aynen Cem, bazıları eleştiri hakkının nerede bittiğini bilmiyor, daha önemlisi hadlerini bilmiyorlar...

tslover
27.02.2010, 09:24
Herkes haddini bilsin bu nedir ya!!??

CAFER ÖZER
27.02.2010, 09:31
Şenol Güneş benim sevdiğim saydığım bana göre Türkiyenin En başarlı Teknik direktörüdür.
Türkiye Milli Takımı Dünya 2.,yada Avrupa Şapiyonu olmadığı müddetçede Ondan başarılı Kimse Omayacaktır.
Trabzonsporda Görev yaptığı dönemlerde takım hep zirveye oynamış ve ligi en kötü hep 2.sırada yada 3.sırada bitirmişiz.Şenol Güneşe 96 da kaçan Şampiyonluktan Sonra sabredebilseydik Bu gün daha iyi yerlerdeydik.
Bana Göre Şenol Güneş Türkiyede en iyi hocalardan bir tanesi.Fatih Terimden daha iyi.
Ne yapmış Fatih terim Hagi sayesinde UEFA kupasını almış ondan sonra GS dan kovulmuş,Milli takımdan kovulmuş,Miladan Kovulmuş gittiği heryerden Kovulmuş.Neyse Kıyaslama yaparak Bir şeyler kanıtlama peşinde değilim.İstasitikler ortada İnanmayan açar bakar.
Tabiki her iyi insanın Kusurlarıda vardır.
şenol Güneş geldiğinden beridir en azından zevkli Futbol izlemeye başladık fakat Bazı hataları var yok değil.Zaten hatalar olmasa Dünyanın en iyisi olursun.
Bu sezon Şu anki Hatalar
1-Nedense Oyunuc değişikliğinde iyide olsa Kötüde Olsa İl çıkan Kişi Aanzinho,Ondan sonra Colman,Sonra Selçuk genelde artık Bu oyuncu değişikliklerini ezberledik.
2-Engin İyide olsa Kötüde Olsa Mutlaka sahada 90 dakika kalacak,
3-Umut hiç bir zaman Çıkmayacak mutlaka 45-50 dakika değil 90 dakika insanlara saç baş yolduracak.
4-Teo KURTARCI olarak son 10-15 dakikalarda Oyuna girecek,1 kezde Umutu dinlendireyim Teo oynasın der insan
Bunlarda hocanın tercihleri ben yinede Şenol Güneşten memnunum,Eğer Bu gün Şampiyonluktan Koptuysak Şenol Güneşin değil Yönetimin Suçudur.
Ayrıca Biz şampiyonluktan Bu gün değil 5.haftada koptuk
Şenol Hocanın yapacağı şye belli Takımı gelecek sezona hazırlamak,İşimize yaramayacak Oyuncuları tesbit edip sezon sonudan göndermek,Teoyu mutlaka takıma monte edip gelecek sezona hazırlamak.

tslover
27.02.2010, 09:34
Şenol Güneş benim sevdiğim saydığım bana göre Türkiyenin En başarlı Teknik direktörüdür.
Türkiye Milli Takımı Dünya 2.,yada Avrupa Şapiyonu olmadığı müddetçede Ondan başarılı Kimse Omayacaktır.
Trabzonsporda Görev yaptığı dönemlerde takım hep zirveye oynamış ve ligi en kötü hep 2.sırada yada 3.sırada bitirmişiz.Şenol Güneşe 96 da kaçan Şampiyonluktan Sonra sabredebilseydik Bu gün daha iyi yerlerdeydik.
Bana Göre Şenol Güneş Türkiyede en iyi hocalardan bir tanesi.Fatih Terimden daha iyi.
Ne yapmış Fatih terim Hagi sayesinde UEFA kupasını almış ondan sonra GS dan kovulmuş,Milli takımdan kovulmuş,Miladan Kovulmuş gittiği heryerden Kovulmuş.Neyse Kıyaslama yaparak Bir şeyler kanıtlama peşinde değilim.İstasitikler ortada İnanmayan açar bakar.
Tabiki her iyi insanın Kusurlarıda vardır.
şenol Güneş geldiğinden beridir en azından zevkli Futbol izlemeye başladık fakat Bazı hataları var yok değil.Zaten hatalar olmasa Dünyanın en iyisi olursun.
Bu sezon Şu anki Hatalar
1-Nedense Oyunuc değişikliğinde iyide olsa Kötüde Olsa İl çıkan Kişi Aanzinho,Ondan sonra Colman,Sonra Selçuk genelde artık Bu oyuncu değişikliklerini ezberledik.
2-Engin İyide olsa Kötüde Olsa Mutlaka sahada 90 dakika kalacak,
3-Umut hiç bir zaman Çıkmayacak mutlaka 45-50 dakika değil 90 dakika insanlara saç baş yolduracak.
4-Teo KURTARCI olarak son 10-15 dakikalarda Oyuna girecek,1 kezde Umutu dinlendireyim Teo oynasın der insan
Bunlarda hocanın tercihleri ben yinede Şenol Güneşten memnunum,Eğer Bu gün Şampiyonluktan Koptuysak Şenol Güneşin değil Yönetimin Suçudur.
Ayrıca Biz şampiyonluktan Bu gün değil 5.haftada koptuk
Şenol Hocanın yapacağı şye belli Takımı gelecek sezona hazırlamak,İşimize yaramayacak Oyuncuları tesbit edip sezon sonudan göndermek,Teoyu mutlaka takıma monte edip gelecek sezona hazırlamak.
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:
Olay budur.

stormtiger61
27.02.2010, 09:38
Ya usaklar sirf elestiri yapmak icin yapmayin elestiri.

1. Alanzinho cikmamaliiydi diyorsunuz. Ne yapti koca bir mac boyunca Alanzinho? Hicbirsey yapmadi usaklar. Saha iyice agirlasmaya basladi, fizik gucu zaten yok adamin markajda kaybolup gitti iyice. E bir de adam da kovalamiyor, mucadele de etmiyor. O yuzden degisiklik kacinilmazdi.
2. Selcuk un degilde ceyhun un cikmasi lazimdi ama burda hoca galiba bu elemanin uzaktan atacagi sutlara aldandi. Teofilo nun girmesi ne kadar dogruydu bilemem cunku bu adam kim ne derse desin hazir degil hala.
3. Burak in yerine Sezer Badur un girmesi de normaldi cunku hoca cift forvete dondu bu yuzden orta sahayi guclendirmeye calisti fakat iste burasi cok onemli degisiklerin saati cok ama cok gec. Teo 83 ve Sezer 87. Bu olmaz iste. Olamaz. Senol Hoca ya birileri hoca degisikleri yapacaksan 70.dk dan once yapacaksin demeli. Yoksa hicbir anlami yok. Vakit kaybi.

Travelair
27.02.2010, 10:12
http://www.haber61.net/images/gallery/353/7.jpg

http://www.haber61.net/images/gallery/353/1.jpg

http://www.haber61.net/images/gallery/353/2.jpg

http://www.haber61.net/images/gallery/353/3.jpg

http://www.haber61.net/images/gallery/353/4.jpg

http://www.haber61.net/images/gallery/353/5.jpg

http://www.haber61.net/images/gallery/353/6.jpg

http://www.haber61.net/images/gallery/353/8.jpg

http://www.haber61.net/images/gallery/353/9.jpg

http://www.haber61.net/images/gallery/353/10.jpg

Travelair
27.02.2010, 10:13
http://www.haber61.net/images/gallery/353/11.jpg

http://www.haber61.net/images/gallery/353/12.jpg

http://www.haber61.net/images/gallery/353/13.jpg

Kaynak: 28TS61 / haber61.net

Cengiz Çubukcu
27.02.2010, 10:38
Şenol Hocam, seni çok ama çok seviyorum ama sol kanatta ısrarla Cale'yi oynatıp Ferhat'ın hakkını yediğin için kınıyorum...lütfen artık inadı bırak...

Harun-61
27.02.2010, 10:49
Şenol Hocam, seni çok ama çok seviyorum ama sol kanatta ısrarla Cale'yi oynatıp Ferhat'ın hakkını yediğin için kınıyorum...lütfen artık inadı bırak...

+

cift forvet ile cik maclara artik Hocam...

CAFER ÖZER
27.02.2010, 11:28
Hocam Bende Umutu artık kes diyorum,
Bırak başkaları kaçırsın Bırak Teo kaçırsın ama Yoksa yeniden doğan Güneşin Önünü Bulut kapatacak.Umutlar yok olacak.

isimsiz_61
27.02.2010, 11:38
ben şenol güneşi çok seviyorum ama şenol hoca ile iyi bir yerlere geleceğimizi düşünmüyorum herkes şenol hocaya çok güveniyor ama hayalkırıklığına uğrayacaklarını düşünüyorum.umarım yanılırım...

hamucera
27.02.2010, 13:17
haber61 de ki yorum

Bizleri biraz dinlesen iyi olur biz seni vaya bir başkasını tenkit etmiyoruz gürdüğümüz yanlışları söyliyoruz,,Alnzino ile başlama san iyi olur bu oyuncu takımın hızını kesiyor,takımda bazıları çabuk atak yapmayıp geri pas veriyor bunu önle arkadan topu alan ilerdeki boş alan veya oyuncumuza hemen aktarmıyor Teo yu oynat hocam,onunla kazanırsın o adam 5 dakikalık oyuncu olamaz.BAŞARILAR.

ne büyük cevherler var bizde ama biz farkında değiliz.

Zurawski
27.02.2010, 14:13
Kazanan her zaman haklıdır,kazanamayan haksızdır.Biz bunu değiştiremediğimiz sürece hep ahlanıp vahlanacağız buralarda.Bizim için sonuç mu önemli yoksa onurlu mücadelemiz mi? Eğer onurlu mücadele diyorsak bunu Şenol Güneşten daha iyi yürütebilecek bir hoca Türkiyede yoktur.Aksine başarıya gider yolda her şey mübah diyorsak derhal görevine son verilip, Fatih Terimsi bir hoca bulunmalıdır.

Salih Edip
27.02.2010, 14:16
jose mourinho getirilmediği sürece , şenol hocanın gitmesinin ağıza bile alınmasını istemiyorum.

kudu_61
27.02.2010, 15:41
hocam lütfen bir maçta da teo yu oynat son 10 dakika da da umutu kurtarıcı olarak sahaya sür

Erkin Ekşi
27.02.2010, 15:47
Trabzonspor efsanesini yaratan bir şahsiyete hakaret eden onursuz insanlara yazıklar olsun

insanlarin elestiri hakkini benimseyemiyen ve onlara hakaret eden serefsiz insanlara yaziklar olsun.

İlker ToSun
27.02.2010, 16:08
.............

Cem Akyüz
27.02.2010, 16:13
hakaret edenlerin kimler olduğunu söyleseydin de bizler de karşı çıksaydık

insanların şenol güneşe söylediği laflara sinirlenip bir çıkış yapayım diyorsun ama hiç bir insanın burada şenol güneş için kullanmadığı kelimelerle sen o insanlara saldırıyorsun

bir de çıkıp onurdan bahsediyor

şenol güneş'e kim hakaret etmişse al o mesajı koy buraya da görelim bakalım hakaret neredeymiş

sen böyle ufak kelime oyunlarıyla populist yaklaşımlı mesajlarla onurdan bahsedersen biri de çıkar "şenol güneş'i eleştiren insanlara hakaret edenler şerefsizdir" der.

madem şereften onurdan bahsetmek bu kadar kolay olabiliyor

mesela ben diyorum şu an bunu

şenol güneş'i eleştiren insanlara hakaret edenler şerefsizdir

Lafı niye üstüne aldın ki sen senin ismini kullanmadım ben..Eğer hakaret ettiysen lafımı sanada gönderirim hiç çekinmem..Dün maç başlığında o mesajları zaten yöneticilerimiz sildiler...Ben eleştirenlere asla kötü bir yorumda bulunmadım orada gayet açık bir şekilde"hakaret edenler"diye belirttim okuma bilmiyorsan ben ne yapayım..Ben o lafımı Şenol Güneş'e "sığır"ifadesi kullananlara yazdım

Cem Akyüz
27.02.2010, 16:14
insanlarin elestiri hakkini benimseyemiyen ve onlara hakaret eden serefsiz insanlara yaziklar olsun.

Neden anlamıyorsunuz ben oraya ne yazmışım "hakaret eden"bunu anlamıyor musunuz yoksa işinize mi gelmiyor..Eleştiri elbette olacaktır ama ben o lafımı Şenol Hoca'ya "sığır" kelimesi kullanan kişilere yazdım

Adem Erdoğan
27.02.2010, 16:16
Şenol hocayı eleştirdiğim tek nokta Alanzinho'nun oyundan alınması. Yorgun rakibe karşı 90 dk. sahada durmalı bence, yada ikinci yarı oyundan alınacağına ikinci yarı oyuna girmeli.

Bunun dışında takım hala yenilmedi ve hala az gol yiyoruz, sebebi ise ortasahada daha fazla top tutabilmek.
Engin için torpilli falan diyiliyor yalnız Engin sahada olduğu zaman rakipten daha fazla top bizde oluyor.
Bunu 2-0 yenildiğimiz bjk maçında gördüm. Yusufun oyuna alınmasıyla atak yapmaya mecali olmayan bjk üstümüze gelmeye başlamıştı. Bross oyuna Engini soktu ve tekrar oyunun hakimi biz olmuştuk.Son vuruşları yapamayınca maçı kaybetmiştik.

İlker ToSun
27.02.2010, 16:19
Lafı niye üstüne aldın ki sen senin ismini kullanmadım ben..Eğer hakaret ettiysen lafımı sanada gönderirim hiç çekinmem..Dün maç başlığında o mesajları zaten yöneticilerimiz sildiler...Ben eleştirenlere asla kötü bir yorumda bulunmadım orada gayet açık bir şekilde"hakaret edenler"diye belirttim okuma bilmiyorsan ben ne yapayım..Ben o lafımı Şenol Güneş'e "sığır"ifadesi kullananlara yazdım ama yaran var sanırım pek bi içerledin

o zaman lafı kime söylediğini mesajlarında belirtmek durumundasın, hem ortaya bir mesaj yazıyorsun hem de bu mesajın hakaret içeriyor hem de mesajının hedefi belli değil. Bu normal bir davranış değil.

hele de "Eğer hakaret ettiysen lafımı sanada gönderirim hiç çekinmem.." diyebilecek birisinin yapacağı bir davranış değil bu. Bu lafı diyen o mesajı atmaz o mesajı atan bu lafı demez.

şu maçın sonunda şenol güneş e yapılan eleştiriler içinde en uzun ve belki de en "sert" olanı benimki ve bir kaç defa daha şenol güneş i eleştirenler bu tarz ortaya atılan hakaret dolu mesajlara muhatab kaldığını gördüm ve buna bir ses çıkartmayınca da "şenol güneş i savunmak" maksadıyla insanlara hakaret in serbest olabileceği bir ortam doğdu.

madem yöneticiler hakaretleri sildi sen de bu mesajını editlemen lazım, bir bakıma silinmiş mesaja alıntı senin bu yaptığın ve mesaj bütünlüğü içinde senin bu yazıdğın mesajın sitede verdiği tek mesaj ben dahil şenol güneş i "eleştiren" birkaç kişinin "onursuz" olduğu.

madem sığır yazanlar gitti, demekki o zaman "onursuz"lar da gitti,

ama o laf hala daha orada.

bu doğru değil

Ali Tunahan Güllü
27.02.2010, 16:21
Hocam ne olur çift forvet oynayalım..

Cem Akyüz
27.02.2010, 16:23
o zaman lafı kime söylediğini mesajlarında belirtmek durumundasın, hem ortaya bir mesaj yazıyorsun hem de bu mesajın hakaret içeriyor hem de mesajının hedefi belli değil. Bu normal bir davranış değil.

hele de "Eğer hakaret ettiysen lafımı sanada gönderirim hiç çekinmem.." diyebilecek birisinin yapacağı bir davranış değil bu. Bu lafı diyen o mesajı atmaz o mesajı atan bu lafı demez.

şu maçın sonunda şenol güneş e yapılan eleştiriler içinde en uzun ve belki de en "sert" olanı benimki ve bir kaç defa daha şenol güneş i eleştirenler bu tarz ortaya atılan hakaret dolu mesajlara muhatab kaldığını gördüm ve buna bir ses çıkartmayınca da "şenol güneş i savunmak" maksadıyla insanlara hakaret in serbest olabileceği bir ortam doğdu.

madem yöneticiler hakaretleri sildi sen de bu mesajını editlemen lazım, bir bakıma silinmiş mesaja alıntı senin bu yaptığın ve mesaj bütünlüğü içinde senin bu yazıdğın mesajın sitede verdiği tek mesaj ben dahil şenol güneş i "eleştiren" birkaç kişinin "onursuz" olduğu.

madem sığır yazanlar gitti, demekki o zaman "onursuz"lar da gitti,

ama o laf hala daha orada.

bu doğru değil

Doğru diyorsun yöneticilerden sonra silmem gerekirdi unutmuşum uyarın için teşekkürler ama o anda gerçekten çok sinirlendim Efsaneyi yaratan Efsane bir insana denilecek bir laf değildi çünkü..Dediğim gibi eleştirilere asla bir saygısızlığım olamaz herkesin görüşüne fikrine saygım var..

İlker ToSun
27.02.2010, 16:25
Doğru diyorsun yöneticilerden sonra silmem gerekirdi unutmuşum uyarın için teşekkürler ama o anda gerçekten çok sinirlendim Efsaneyi yaratan Efsane bir insana denilecek bir laf değildi çünkü..Dediğim gibi eleştirilere asla bir saygısızlığım olamaz herkesin görüşüne fikrine saygım var..

benden de sana anlayışın için teşekkürler

Ilelioglu
27.02.2010, 21:05
Hocam iyi gidiyorsun, en azindan takim Futbol oynamaya basladi;

Bu hücüm oyunculari ile isin cok zor biliyoruz ama sana güvenimiz tam..!!:);)

Mert Oğuzlu61
27.02.2010, 21:56
hocam haftaya umutu yedek bırak, gabricle teofiloyu sahada görelim artık lütfen... tek isteğim bu senden..

sessizkral_1
27.02.2010, 22:16
teo yavaş tek forvet oynayamaz tek forvet oynayabilmesi için ortasahanın skora çok katkısı olması gerek

ayrıca çift forvet demek ortasahadan 1 adam eksilmesi demek şenol hocanın kurduğu düzende bu zor.

Cafer Bulur
27.02.2010, 22:19
teo yavaş tek forvet oynayamaz tek forvet oynayabilmesi için ortasahanın skora çok katkısı olması gerek

ayrıca çift forvet demek ortasahadan 1 adam eksilmesi demek şenol hocanın kurduğu düzende bu zor.
Teo iceri alan disari,umut-teo cift forvet.

Orta saha serkan,selcuk,colman ve gabric ,baska yolu yok.

Alihan Ertürk
27.02.2010, 22:42
Şenol Hoca'dan memnun olmamak mümkün mü ? :)

Takımı o kurmadı , elindeki oyuncularla yapabileceğinin en iyisini yapıyor.Gelecek sezon kendi takımını kursun görelim neler olacak , ondan sonra tartışırsınız eğrisini doğrusunu.

Onur Şeref
27.02.2010, 22:51
Memnun değilim.

En çok önemsediğim şey forma konusundaki hakkaniyettir.

Her maç aynı 3 kişi oyuna sokulmaz,her maç formsuz oyuncularda ısrar edilmez,her maça -zorunlukları saymazsak-
aynı 11'le çıkma gibi bir zorunlulukta yok.

AYDIN KANTEKIN
27.02.2010, 22:51
Trabzonspor dogru yolda arkadaslar böyle alinan bir iki sonuc bizleri yildirmasin bizim bu sene zaten bir beklentimiz yok ben sahsen seneyede birsey beklemiyorum Trabzonspor un temelleri saglam atilsin Kulübümüz kendi kendine ayakta dursun Kurumsal yapiyi oturtalim varsin sampiyonluk ondan sonra gelsin

Cafer Bulur
27.02.2010, 22:58
Trabzonspor dogru yolda arkadaslar böyle alinan bir iki sonuc bizleri yildirmasin bizim bu sene zaten bir beklentimiz yok ben sahsen seneyede birsey beklemiyorum Trabzonspor un temelleri saglam atilsin Kulübümüz kendi kendine ayakta dursun Kurumsal yapiyi oturtalim varsin sampiyonluk ondan sonra gelsin
Bu sene olmaz,seneye 3-4 takviye ile sampiyonluga oynariz diye diye yillardir kendi kendimizi kandiriyoruz.

Great White
27.02.2010, 23:04
Şenol Hoca' nın 4 ncü kez takımı başına geçeceği söylentisi yayılmaya başladığında kendisi hakkında "Bumerang" tabirini kullanmış ve artık bu seferki dönüşünün kendisi açısından son şansı olduğunu belirtmiştim. Zira her gelişinde takıma bir ivme kazandırmış olsa da her defasında bir şeyleri yarım bırakarak gittiğine vurgu yapmıştım ki nitekim geldi tekrardan..

Bir kere şunu kabul etmek gerekir ki, şu takımın başına geçmiş onlarca teknik direktör arasında kariyeri tartışılmayacak derecede başarılı yegane hocadır, bunu kimseyle tartışmam bile. Hele ki daha iki ay öncesine kadar takımın başına garabet gibi çöken Hugo Boss marka tütün kolanyasının yanında gerek adamlığı gerekse futbol bilgisi açısından benim gözümde Christian Dior kalitesinde bir parfümdür. O derece..

Daha bir iki ay önce oynadığımız en kıçıkırık rakiplere karşı dahi %30 luk topla oynama istatistiği gösteren takım şimdi %70 lere çıkmışsa, sahada kösülüp duran ve sünepe misali kişiliksiz bir futbol oynayan takımın yerine 90 dakika boyunca gol kovalayan arzulu ve iştahlı bir takım gelmişe ben Şenol Hoca' nın hakkını veririm arkadaş. Kim ne haltı eleştirirse eleştirsin, ben önümdeki gerçeğe bakarım; gerisi boş..

Tabii bu demek değildir ki Şenol Hoca' nın her yaptığı doğru. Benim gerek blogda, gerek programda, gerekse burada kendisini eleştirdiğim en önemli nokta Alanzinho' yu sahada yeterince tutmamasından ibaret. Sahada 10 üzerinden 5 ile oynayan en az 4 futbolcu varken ilk tercih olarak Alanzinho' yu kenara almak ve bunu yaparken de "Neden 10 üzerinden 8 lik bir performans gösteremiyorsun kardeşim" eleştirisi yapmak bana göre son derece haksız ve bir o kadar da tutarsız bir davranıştır..

Alanzinho süper bir futbolcu mudur? Elbette hayır. Onun da malum bir takım eksikleri var. Fakat şu kadro yapısında, şu formasyonda skor garanti altına alınmadığı sürece sahada 90 dakika sabredilmesi gereken ilk adam odur. Gerisi hikaye. Sezer, Selçuk, Serkan, Ceyhun, hatta Engin şapkadan tavşan çıkaramaz belki ama bu adam çıkarır. Örneği çok..

Tekrar dönelim Şenol Hoca' nın oynattığı futbola. Ersun Hoca döneminde
hemen hemen hiçbir rakibe oyunal anlamda üstünlük kuramadan kazandığımız onca maç yerine eze eze oynadığımız maçlarda gelen beraberlikleri yeğlerim ben. Nasılsa iki türlü de şampiyon olamıyorsak, en azından maçı izlerken ve maç sonrasında başımız dik olsun. Kötü futbol ile belli süre maç kazanırsın da asla şampiyon olamazsın. Oysa iyi futbol ile elbet bir gün başarı gelir. Gelecektir de..

Mucahid Erdogan
27.02.2010, 23:04
busene lıgde zaten ıddamız yok su kupayı alalım hoca gerısı yalan seneye de takımı oturtursun sonrakı sene sampıyonuz senol hocaya guvenelım butun sezon yenılsekte guven lazım cunkı hıc bır zaman butun sezon yenılmeyız senol hoca ısını bılır:D

Travelair
28.02.2010, 12:14
Şenol Güneş'in kadroda ki evrimi tamamlayabilmesi için o ana dek yıpratılmaması önemlidir, daha da ötesi elzemdir. Kendi kadrosunu kurana dek (Ki bu 2 seneden başlar) tolerans zamanını hak ediyor.

Yalnız şu da var, yenerken sözleri güzel bir masal, yenildiğinde kötü bir hikaye gibi geliyor. Konuşmaları daha net, somut ve keskin olmalı yoksa kontrolü elinden kaçırabilir

arifberkay
28.02.2010, 12:29
Memnun değilim.

En çok önemsediğim şey forma konusundaki hakkaniyettir.

Her maç aynı 3 kişi oyuna sokulmaz,her maç formsuz oyuncularda ısrar edilmez,her maça -zorunlukları saymazsak-
aynı 11'le çıkma gibi bir zorunlulukta yok.

bu şehirde hakkaniyet olmaz ,olamaz, yaptırmazlar

macuka
28.02.2010, 12:42
Senol Hoca nın hakkındki görüslerimi 3 sene sonrasına saklıyorum:)

Burçak
28.02.2010, 14:45
1 - 2 saat kadar önce Haber Türk 'de
Tek Başına adlı bir program vardı.
Bu hafta Şenol Güneşti konusu.
Bugüne kadar izlediğim belgeseller içinde en güzeliydi diyebilirim.
internet kesikti haber veremedim.
İnşallah birisi kaydetmiştir Belgeseli. yada tekrarını izlemek için gerekirse mail atalım.

Cem Akyüz
28.02.2010, 14:47
İnşallah birisi kaydetmiştir Belgeseli. yada tekrarını izlemek için gerekirse mail atalım.

Bir arkadaş kaydetmiş Burçak Abi..Geneldeki başlıkta var

Alihan Ertürk
28.02.2010, 14:48

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=21518&page=4

Bugünkü zaten tekrarıydı , ilk kez Cuma akşamı yayınlandı. :)

( Başlıkta yayının kaydı da var. )

Mert Oğuzlu61
28.02.2010, 15:59
şenol güneşi aynı oyuncuları kullanıyor diye eleştirenler ersun yanalı ne çabuk unuttular, ligin ilk haftası başladı gidene kadar aynı kadro :)

şenol hocanın maçtan sonra söylediği sözlere bakacak olursak, birilerine mesajı gönderdi, sezon sonu anlaşılan takıma kaliteli isimler alınmasını isteyecek şenol hoca, sezon sonuna kadar rahat olun millet ligde inişli çıkışlı zamanlar olacak, asıl hedef türkiye kupası... ligde ise takımımızın gösterdiği performansa bakacağız, tıpki şenol hoca gibi, kim seneye şampiyonluğu hedefleyen bu takımın 11 inde kalmayı hak ediyor kim yetersiz kalıyor eksik yerler vs... belirlenecek buna göre gereken neyse yapılacak.

kendimi bildim bileli trabzonluların kullandıkları o meşhur '' seneye:D '' siinii ilk kez bu kadar kesin ve net bir şekilde söylüyorum '' seneye bu takım çok can yakacak, 7 ye kavuşacak! '' ;)

kudu_61
28.02.2010, 20:16
şenol güneşi aynı oyuncuları kullanıyor diye eleştirenler ersun yanalı ne çabuk unuttular, ligin ilk haftası başladı gidene kadar aynı kadro :)

şenol hocanın maçtan sonra söylediği sözlere bakacak olursak, birilerine mesajı gönderdi, sezon sonu anlaşılan takıma kaliteli isimler alınmasını isteyecek şenol hoca, sezon sonuna kadar rahat olun millet ligde inişli çıkışlı zamanlar olacak, asıl hedef türkiye kupası... ligde ise takımımızın gösterdiği performansa bakacağız, tıpki şenol hoca gibi, kim seneye şampiyonluğu hedefleyen bu takımın 11 inde kalmayı hak ediyor kim yetersiz kalıyor eksik yerler vs... belirlenecek buna göre gereken neyse yapılacak.

kendimi bildim bileli trabzonluların kullandıkları o meşhur '' seneye:D '' siinii ilk kez bu kadar kesin ve net bir şekilde söylüyorum '' seneye bu takım çok can yakacak, 7 ye kavuşacak! '' ;)
zaten ersun yanal şampiyonluğu colman ve selçuğu her maç oynattığı için kaybetti kimse bunu inkar edemez şenol da aynı hatayı yapıyor kimse aksini söyleyemez şu an takımda dinlendirilmesi gereken 3 futbolcu var vee her maç bunlar yüzünden gidiyor bunu görmüyor mu 1- alan 2- engin 3- umut takım oyunu unutuldu bu arkadaşlar topla buluştuğu zaman

Pro-TS
28.02.2010, 21:02
ne olursa olsun ben şenol hacanın her zaman arkasındayım başka alternatifimizde kalmadı zaten

Samet Yildirim
28.02.2010, 21:05
Senol Günes i rahat birakirsak basari gelir.

Klasi tartisilmiyacak bir hoca.

Umarim birgün hoca kovmakla bu islerin düzelmedigini birgün görürüz.

Bera B.
28.02.2010, 21:06
Her şey iyi güzel de bu Engin'in torpili nerden geliyor, niye kimse buna bir şey diyemiyor da o takım arkadaşlarına ana avrat sövüyor bunu sormak isterdim kendisine.

stormtiger61
28.02.2010, 21:48
Beyler oyuncu secimlerini sunu bunu bosverin simdi lutfen. Bunlar bence bos. Hocanin isine bu konuda karisamayiz ve karismamaliyiz da.

Bak baska bir konuya dikkat cekmek istiyorum. Bu aksam GS - Kasimpasa macini izledim. Kasimpasa maci 4-1 kaybetti fakat oynadiklari futbol ile herkeste hayranlik uyandirdi bu takim.

Bir kere inanilmaz sakin bir sekilde hep ayaga oynuyorlar. En geriden baslayarak ne kaleci, ne de defanstaki herangi bir defans elamani dan dun oynamiyor kesinlikle. Iste benim Senol Gunes i elestirecegim tek nokta burasidir. Trabzonspor eger buyuk bir takimsa asla ve asla dan dun oynayamaz, geriden ayaga top yaparak cikmak zorundadir. Ama kac mactan beri dikkat ediyorum, ne Onur, ne Egemen, ne Song (en buyuk dan duncu) ne de Giray yapmiyorlar bunu ve bu yuzden cok zor durumlarda kaliyoruz.

Artik bu soruna cozum bulunmalidir. Arkadaslar bu konudaki goruslerinizi bekliyorum LUTFEN!!!

İlker ToSun
28.02.2010, 22:10
güçsüz takımlara karşı bile alınan galibiyetleri şenol güneş'in gelişine bağlayan insanlar, ufaktan stresli dönemlerde kaybedilen puan kayıplarında şenol güneş'i sorumsuz ilan ederse burada ikiyüzlü bir tutum vardır demektir.

şu 3 hafta bizim üstteki takımları yakalamamız için "son şans" niteliğindeki haftalardı ve bu şans elimizden uçtu gitti.

artık ilk 3 şansı kalmadı, bu takım en iyi ihtimal dördüncü olur ki şenol güneş'in önemli maçlardaki kariyeri boyunca varolan beceriksizliği bana bu konuda bile bir güven vermiyor

en azından ben bir birey olarak bu sezon adına olan heyecanımı kaybettim çünkü en iyi ihtimal 4. olarak tamamlayacağımız bir sezon bu sezon.

4. bitirirsek benim için büyük sürpriz ve sevinç olacak çünkü ne de olsa uefa'ya gitmiş olacaz.

kupada da finalde fener ile karşılaşacağımız için, o maçta da teknik direktör şenol güneş olacağı için finale dair de bir umudum yok maalesef.

inşallah "kritik" maçlar konusunda kariyeri boyunca başarı gösterememiş şenol güneş'in aynı beceriksizliğinin sürdüğü son senesi bu sezon olmuş olur ve kafaca artık bir takım ilerlemeler yaşayarak umarım gelecek sezon için iyi bir planlama içine girer şenol hoca.

Mert Oğuzlu61
28.02.2010, 22:37
İlker ToSun, ne kadar ekmek o kadar köfte diye birşey duydunmu hiç ?

İlker ToSun
28.02.2010, 22:39
İlker ToSun, ne kadar ekmek o kadar köfte diye birşey duydunmu hiç ?

biz elimizdeki ekmeğin alacağı kadar köfte koymuyoruz bence,

bu ekmek biraz daha köfte alır,,

koyabilene ...

Adem Erdoğan
28.02.2010, 22:52
Geçen sezon(lar) "Trabzonspor kazanması gereken maçları kazanamıyor"du, bu sezon(son haftalarda) Şenol Güneş kritik maçları kazanamıyor oldu.:rolleyes:
Son 3 maçı kazanmış olsak, sanki sezon sonuna kadar hiç maç kaybetmeyecektik, kaybettiğimiz gün yine "kritik maçları kazanamıyoruz" olacaktı.

Son haftada Denizliyi yenememek ve şampiyonluğu vermek, Lille'den 85'te gol yiyip elenmek, Bursa'dan kendi sahanda 2-0'dan maç vermek; bu Daum da kritik maçları hiç kazanamıyor ha.:rolleyes:

İlker ToSun
28.02.2010, 22:56
Geçen sezon(lar) "Trabzonspor kazanması gereken maçları kazanamıyor"du, bu sezon(son haftalarda) Şenol Güneş kritik maçları kazanamıyor oldu.:rolleyes:
Son 3 maçı kazanmış olsak, sanki sezon sonuna kadar hiç maç kaybetmeyecektik, kaybettiğimiz gün yine "kritik maçları kazanamıyoruz" olacaktı.

Son haftada Denizliyi yenememek ve şampiyonluğu vermek, Lille'den 85'te gol yiyip elenmek, Bursa'dan kendi sahanda 2-0'dan maç vermek; bu Daum da kritik maçları hiç kazanamıyor ha.:rolleyes:

daum un derbi maçları karnesiyle şenol güneş'inkini kıyaslamayı hiç deneme bile bence Adem :)

"şenol güneş kritik maçları kazanamıyor" lafı yeni çıkmadı, isteyen şenol güneş'in kariyerine bakabilir, sadece Türkiye'de değil Kore de dahil :)

Adem Erdoğan
28.02.2010, 23:08
Derbi maçlarında yaşadığımız problem uzun yıllardan beri süregeliyor, Şenol Güneş kaynaklı değil yani. :)

Kore'deki kritik maçları bilmiyorum, o ligi takip edebilen varsa buyursun koysun maç sonuçlarını.
Milli takımdaki yarı final Brezilya ve 1 sene sonraki yarı final Fransa maçları da "kritik maçları kazanamıyor" statüsüne giriyorsa doğrudur kritik maçları kazanamıyordur.

İlker ToSun
28.02.2010, 23:11
Derbi maçlarında yaşadığımız problem uzun yıllardan beri süregeliyor, Şenol Güneş kaynaklı değil yani. :)

Kore'deki kritik maçları bilmiyorum, o ligi takip edebilen varsa buyursun koysun maç sonuçlarını.
Milli takımdaki yarı final Brezilya ve 1 sene sonraki yarı final Fransa maçları da "kritik maçları kazanamıyor" statüsüne giriyorsa doğrudur kritik maçları kazanamıyordur.

derbi maçlarda ziya doğan dahi şenol güneş'ten daha başarılıdır belki de maalesef :)

çünkü onla bile galip gelinen birkaç derbi maçı direk aklıma geliyor ama şenol hocayla gelmiyor maalesef

valla kore ligini maç maç takip edemedik ama şenol güneş'in ikinci bir 96 sendromunun aynısını koredeki takımda da yaşadığı gazetelerde haber oldu :)

orda da son maçta gitti :)

bütün bu kariyere bakıp herşeyi "tesadüf" olarak açıklayan görüşü bile bunu inkar eden görüşten daha kabul edilebilir görürüm

Adem Erdoğan
28.02.2010, 23:15
Yahu başlıkların tekinde gördüm az önce, Cem Papila'nın katlettiği maç konuşuluyordu, ne tesadüf.:rolleyes:

Erdem Koltuk
01.03.2010, 00:30
2010 geyiği kadar saçma bir muhabbet daha yok.Geldiğinden bu yana yapılan maçlara bakarsak, saçma sapan yedek kadrolu bir GS mağlubiyeti,hedef için kazanılası çok önemli olan ve tabiki kaybedilen FB maçı.Değişen hiç bir şey yok.

2. yap bizi Şenol hoca.....

İlker ToSun
01.03.2010, 00:37
2010 geyiği kadar saçma bir muhabbet daha yok.Geldiğinden bu yana yapılan maçlara bakarsak, saçma sapan yedek kadrolu bir GS mağlubiyeti,hedef için kazanılası çok önemli olan ve tabiki kaybedilen FB maçı.Değişen hiç bir şey yok.

2. yap bizi Şenol hoca.....

abi ben de böyle diyordum,

ama bunu eleştirmek için söylerdim "şenol güneşle şampiyon olunmaz ama çok güzel 2. olunur" diyordum ama şimdi pişmanım nerde kaldı ikincilik :)

şu 3 haftaki sonuçlar yüzünden şu an maksimumumuz dördüncülük. o da çok zor.

TURHAN
01.03.2010, 00:47
Teknik direktörlük meziyetlerini şampiyonluk kelimesine bağlamak bir hatadır bence, şuan için eksikler olsa da güzel bir futbol var sahada... Şurada "şampiyonluk" eleştirilerini görmektense eldeki oyuncularla sağlanan futbol kalitesi ile alakalı objektif yorumlar daha akılcı olur şahsımca...

matalar
01.03.2010, 00:50
sonuna kadar arkandayım şenol hoca olursa seninle olur olmazsa olmayacak zaten.
şu final maçlarını kazanamıyor geyiğini de bırakın artık.
o zaman adam olsaydı da ersun kazansaydı.ziya doğan kazansaydı.
sanki tek kaybeden şenol hoca.

Erdem Koltuk
01.03.2010, 01:59
abi ben de böyle diyordum,

ama bunu eleştirmek için söylerdim "şenol güneşle şampiyon olunmaz ama çok güzel 2. olunur" diyordum ama şimdi pişmanım nerde kaldı ikincilik :)

şu 3 haftaki sonuçlar yüzünden şu an maksimumumuz dördüncülük. o da çok zor.

Ben bu sezon için değil.Bir dahaki sezonlar için diyorum.

Şenol hoca kafasındaki kadroyu kursun,transferlerini yapsın, onları zaten bir dahaki sezonun 2. yarısı oynatmaya başlar.Daha sonra hedefimiz kesinlikle 2.lik.

Çağatay_
01.03.2010, 03:31
Eleştirecekseniz eleştirmesini bilin.Haddinizi aşmayın.

Bırakın teknik direktörü falan 15 sene bu formaya ter akıtmış adama denecek laflar mı bunlar.

Ayıp ayıp.Bi durun da sorun kendinize ne diyorum ben diye.

Ben de eleştirdim yazım duruyor arka sayfalarda.Ama burada okuduğum bir çok şey saygısızca.

mehmet83
01.03.2010, 05:07
Senol Hoca gittiginden beri hep sampiyon oluyorduk. Simdi geri geldi ve ikinciliklerle yetinicez malesef. Su gecen 10 sene icerisinde en iyi dereceleri hangi hoca zamaninda almisiz merak ettim. Senol Hoca bu gorduklerimden sonra beni cok kizdirdi. Niye gelirsinki bu cadi kazaninin icine? Huzur icinde, stressiz devam ettirmek varken hayatini, niye kendini zalimlerin kucagina birakirsinki? Bu kadar sevmek zorundamisin bu sehri? Bu takimi? Niye ya niye?

Erdem Koltuk
01.03.2010, 12:12
Kimse kimseye terbiye dersleri vermesin buralarda.

İlker ToSun
01.03.2010, 12:26
klavye başı namus bekçileri çok olur forumlarda.

"he" deyip geçmek lazım

Mollasalihoğlu
01.03.2010, 12:28
Şampiyonluklara abone(!) taraftarımız, 2. olma üstadı Şenol Hoca'yı nasıl kabullensin.. Ben 25 yılda 23 şampiyonluk gördüm, 2 ikinciliğin ikisinde de Şenol hoca vardı.. Nasıl dalga geçmeyeyim(!)..

Adem Erdoğan
01.03.2010, 12:44
sen benden 11 tane daha fazla görmüşsün, ben son 15 yılda 12 şampiyonluk 3 tane 2.lik gördüm. 2.liklerin 2 tanesi Şenol Güneş dönemlerindeydi.:)

Mollasalihoğlu
01.03.2010, 12:46
sen benden 11 tane daha fazla görmüşsün, ben son 15 yılda 12 şampiyonluk 3 tane 2.lik gördüm. 2.liklerin 2 tanesi Şenol Güneş dönemlerindeydi.:)

Şenol Hoca olmasa halbuki sen 14 şampiyonluk, bir de Barça'nın yaptığı gibi 6 kupalık bir seri görebilirdin.. Ama Şenol Hoca var :)

bordo61
01.03.2010, 12:48
Şenol Hocanın belgesini izledim saygım daha fazla arttı

Hocam 5 sene kal başımızda Lütfen

------

Spiker : Trabzon'a neden döndünüz hocam

Şenol Hoca : Bende bilmiyorum ki :D

Erdem Koltuk
01.03.2010, 12:55
Şampiyonluklara abone(!) taraftarımız, 2. olma üstadı Şenol Hoca'yı nasıl kabullensin.. Ben 25 yılda 23 şampiyonluk gördüm, 2 ikinciliğin ikisinde de Şenol hoca vardı.. Nasıl dalga geçmeyeyim(!)..

Bu espiri, Şenol Hoca'nın bizi şampiyonluğa götüremeyeceği gerçeğini değiştirmedi maalesef.

Mollasalihoğlu
01.03.2010, 12:56
Bu espiri, Şenol Hoca'nın bizi şampiyonluğa götüremeyeceği gerçeğini değiştirmedi maalesef.

Kim götürecek, en ciddisinden?

Oğuz B.
01.03.2010, 12:58
Ersun hocayı gözümüzün önünde yediler sonuç?
Bu sefer olmayacak her zaman yanındayız hocam..

Erdem Koltuk
01.03.2010, 13:05
Kim götürecek, en ciddisinden?

Bana sorarsan Şenol Hoca saçma sapan takıntılarından kurtulsa, bizim tam ilacımız.Ama maalesef eski hatalarını tekrarlıyor.Aslında 96 nın ve Famagusta'nın sancıları ile böyle düşünüyor olabilirim..

karatasof
01.03.2010, 13:09
Çok derin analize gerek yok.
Son Antalya maçında her topu ezen,yaptığı topuk pası fantazileri ile saç baş yolduran,sahada arkadaşlarına saldıran Baytar'a gösterdiği ENGİN hoşgörünün sebebini izah edebilir mi acaba?

İlker ToSun
01.03.2010, 13:09
"madem kimse şampiyon yapamıyor, o zaman şenol hoca kalsın"

"nuri albayrak olsa daha mı iyiydi, o yüzden sadri şener ne yaparsa yapsın"

bütün mesele bu ...

İlker ToSun
01.03.2010, 13:11
Çok derin analize gerek yok.
Son Antalya maçında her topu ezen,yaptığı topuk pası fantazileri ile saç baş yolduran,sahada arkadaşlarına saldıran Baytar'a gösterdiği ENGİN hoşgörünün sebebini izah edebilir mi acaba?

engin şenol güneş in imtiyazlı oyuncusu,

vardır maalesef şenol güneş'in takımı içinde bu tarz ayrımcı tutumu.

bir kere daha demiştim tekrarlayayım

bundan bir önceki gelişinde de bir yanına fatihi öbür yanına gökdenizi alıp asker arkadaşı gibi fotoğraf çektirip röportaj vermişti,

o davranışıyla adalet anlayışı bitmişti benim gözümde

ki şu an verdiği kararlarla da adalaet duygusunun eksikliğini bana ispatlıyor en azından

Mollasalihoğlu
01.03.2010, 13:15
"madem kimse şampiyon yapamıyor, o zaman şenol hoca kalsın"

"nuri albayrak olsa daha mı iyiydi, o yüzden sadri şener ne yaparsa yapsın"

bütün mesele bu ...

Şenol Hoca, Ersun Yanal.. bunlarla yaklaştık şampiyonluğa.. Ersun Hoca'nın başını yedik, Hugo Broos geldi başımıza.. Şimdi de ahlanmalar vahlanmalar keşke göndermeseydik ya da keşke Şenol hoca ile başlasaydık diye..

NA'dan ise Sadri Şener iyidir.. Ama, Ahmet Ağaoğlu bir yönetim kurup gelse, ille de Sadri Şener demem ben mesela.. Ya da Paul Le Guen'in gelme ihtimali olsa Şenol'da Şenol diye tutturmam.. Ancak kalibremiz ölçüsünde, eldekileri de kurda kuşa yem etmeyelim..

FM oynayanlar bilir.. Ask asistant for unrealistic results gibi bie buton vardır.. bunu seçmezseniz size forvet olarak Eto'o'yu da gösterir oyun.. Seçerseniz size gelme ihtimali olan forvetleri listeler asistan menajeriniz.. bize gelme ihtimali olanlar içinden Şenol hoca ayarında, uyum sorunu yaşamayacak, Trabzon'a karısı kızı naz yapmadan gelecek kaç tane hoca var?

İlker ToSun
01.03.2010, 13:23
Şenol Hoca, Ersun Yanal.. bunlarla yaklaştık şampiyonluğa.. Ersun Hoca'nın başını yedik, Hugo Broos geldi başımıza.. Şimdi de ahlanmalar vahlanmalar keşke göndermeseydik ya da keşke Şenol hoca ile başlasaydık diye..

NA'dan ise Sadri Şener iyidir.. Ama, Ahmet Ağaoğlu bir yönetim kurup gelse, ille de Sadri Şener demem ben mesela.. Ya da Paul Le Guen'in gelme ihtimali olsa Şenol'da Şenol diye tutturmam.. Ancak kalibremiz ölçüsünde, eldekileri de kurda kuşa yem etmeyelim..

FM oynayanlar bilir.. Ask asistant for unrealistic results gibi bie buton vardır.. bunu seçmezseniz size forvet olarak Eto'o'yu da gösterir oyun.. Seçerseniz size gelme ihtimali olan forvetleri listeler asistan menajeriniz.. bize gelme ihtimali olanlar içinden Şenol hoca ayarında, uyum sorunu yaşamayacak, Trabzon'a karısı kızı naz yapmadan gelecek kaç tane hoca var?

işte zaten birkaç sayfa öncesinde ben de aynen bu durumdan yakınmıştım,

bizim için maksimumun şenol güneş olmasının kanıksatılması yada bunun bir gerçek oluşu bu camia için büyük felaket

benim derdim de o zaten

şenol hoca 96 yılının bünyede yarattığı sendromdan, ve adalet duygusunun eksikliğinden kurtulduğu zaman benim açımdan da trabzona en uygun isim olur. ki çevreye verdiği imajı tartışılmaz derecede beyefendi bir insandır o açıdan da çok takdir ederim.

yeterki biraz vizyon olarak ilerlediğini görelim

ama takdir edermisiniz bilmem ama şuanki şenol hoca son gidişinde ne ise hala daha o

hiçbir ilerleme yok

umarım gelecek sene bu ilerlemeyi kaydetmiş olur

bu arada şenol hocayı kimse yiyemez artık

o tarz teknik adam yiyicileri istihdam ediliyor kulüpte artık sussunlar diye :)

Samet Yildirim
01.03.2010, 13:23
Senol Hoca türkiye nin üstünde bir hoca. Tartismaya bile gerek yok.

Çağatay_
01.03.2010, 14:28
Laf yedirmeye uğraşacağınıza 3-4 sayfa çevirip okusaydınız yazdıklarımı.Eleştiri olacaksa ben de yapıyorum hem de kaç satır yazdım.

Maksadım eleştirmek isteyenlere engel olmak değil, eleştirinin dozunu ayarlayamanlara küçük bir hatırlama yapmak.

Kimseye terbiye vermek gibi bir amacım yok.Haddim de değil zaten.

Ben kimsenin ismini vermedim, üstüne alınanlar hemen cevap verme gereği duymuş.

Her şey saygı çerçevesinde olmalı ama forumda gördüğüm çok garip bir şey var.

Diyorum ki eleştirin ama hakaret etmeyin, yönetimin askeri oluyorum.

Şenol Güneş'i eleştiriyorum, dönen tekere çomak sokan tip olarak nitelendiriliyorum.

Hocamıza hakarete varan laflar var, bir düşünün yaptığınız doğru mu diyorum, klavye başındaki yalandan şov yapan adam oluyorum.

Kimseyle tartışmak gibi bir niyetim yok hepimiz Trabzonspor için buradaysak biz bir aileyiz.

O yüzden daha fazla yazmıyorum buraya.Aramız açılacağına dostça ayrılalım, uzayıp sıkıcı bir şey olmasın.

Görüşmek üzere, sevgiler, saygılar.

Samet Yildirim
01.03.2010, 14:36
Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, gündeme yönelik bir basın toplantısı düzenledi.

Toplantıya göreve geldiğinde yapmak istediklerini hatırlatarak başlayan Güneş, “Trabzonspor’un marka değerini yükseltmek ve uluslararası arenada yarışabilecek bir Trabzonspor’u hedeflediğimizi söyleyerek göreve gelmiştik. Trabzonspor’un kuruluşundan bugüne emeği geçen herkes iyi işler yaptı. Bunu yaparken bugünün Trabzonspor’unu değerlendirerek geleceği planlamamız gerektiğini söylüyoruz. Şampiyonluk uzun süredir elde edilemedi, bunu yaşamak isterken Trabzonspor’un kurumsal anlamda da eksikliklerinin olduğunu belirtiyoruz. Bugün geldiğimiz noktada elimizdeki tabloyu yarıştırmak ve geleceği planlamaya çalışıyoruz. Lig hedefinde ilk üç başarı olacak demiştik. Kupanın kazanılması, Avrupa için bir yol olacağını söylemiştik. Bir bıkkınlık olduğu dönemden bu yana olumlu adımlar atıldığını söyleyebiliriz. Saha sonuçlarının yargılanması adına baktığımızda uzun süreli hedefleri yaralıyor. Önce takım olmak istiyoruz, takım değerlerine sahip olmak istiyoruz. Birlikteliği kurmaya çalışıyoruz. Kavga etmek değil, uyumlu olmak ve sorun çözen olmak istiyoruz. Bunu kendimden başlayarak bütün kesimlerden istiyorum. Eksikleri görerek kendimizi değiştirmek ve yeni bir Trabzonspor yaratmak için çabalıyoruz” dedi.

Oyunculardan memnun olduğunu dile getiren Güneş, “Başarı için buradalar. Takımı taşıyabileni tutacağımızı, iyi niyetli olmasına rağmen başarılı olamayacağını düşündüğümüz, yetenekli olmasına rağmen iyi niyetli olmayanları değiştirebileceğimizi söylemiştik zaten. Önce kendi ilkelerimizi ortaya koyacağız. Sonra bunları yarıştıracağız. Ben yerine biz demeyi öğreneceğiz. Şuana kadar oyuncularımla ilgili olumsuz düşüncem yok. Zaman zaman hatalar yapılabilir. Şans veremediklerimiz var. Sezon sonunda kararlar vereceğiz, ancak şuanda böyle bir kararımız yok ve olamaz. Birlikte çalışıyoruz ve çalışacağız” diye konuştu.

Hakem hatalarına girmek istemediklerini de sözlerine ekleyen Güneş, “Fenerbahçe, Büyükşehir ve son maçta da sıkıntılar oldu. Ancak gelen sorulara yanlış kararların sonucu değiştirebileceği cevabını verdim. Penaltıydı, değildi diyebiliriz ancak ben bunların üzerinde durmuyorum. Hakem kurulunda olan arkadaşlara da söyledim. Bu tür beyanatları vermeyeceğim. Parasal değerlerinin bu kadar yükseldiği dönemde, futbolu güzelleştirmek için hata yapanların kendilerini düzeltmesi için çalışılması gerektiğini söyledi. Henüz 5. dakikada oyunu soğutma adına çaba gösteren oyuncu varsa buna engel olmak gerek. Hakemler buna engel olmalı. Oyun içindeki zaman geçirme, tempoyu düşürmeye izin vermek hakemlerle bağdaşmaz diye ifade kullandım. Ancak bu biraz yanlış anlaşıldı” ifadelerini kullandı.

Güneş, “Cesur futbol oynamak, herkesin gurur duyacağı bir Trabzonspor ortaya çıkarmak istiyoruz demiştik. Zaman zaman bu durumda ortaya çıkan eksiklikleri paylaşıyoruz zaten. Son maçta, ilk yarıda durgun, ikinci yarıda daha istekli bir Trabzonspor vardı. Önceki maçlara oranla daha çok pozisyona girmemize rağmen sonuç alamadık. Son iki maçta 4 puan alsaydık konumumuz farklı olurdu ancak bunları yapamadığımızda bakış açısının değişmemesini arzu ediyoruz. Eleştirilerin tepkiye dönüşüp yaptığımız doğruları yıkmasını istemiyorum. Bütün maçları kazansak da kaybetsek de hep ileriye yönelik, ilkeli, cesur bir takım olmak istediğimizi zaten söylemiştik. Bu bir süreçtir. Oyuncular zaman zaman kötü oynayabilir. İstikrar anlayışı olmayan futbolcu olabilir. Ancak onlarla ilgili bugün karar verilmez” yorumunu yaptı.

Belli bir zamana ihtiyaçları olduğunu söylediklerini belirten Güneş, şöyle devam etti: “Kaybettiğimiz puanlar var. Son üç maçta 6 puan kaybettik. Buna rağmen oyunumuzu ortaya koyduğumuzu düşünüyorum. Kendimizi eleştirerek eksiklerimizi gündeme getireceğiz. Rakiplerimizin kaybettiği puanlar sonrasında kızıp da doğru yoldan çıkmak olmaz. Nasıl kaybettik diyerek panik yapmak, bizden bir şey olmaz mantığı doğru değil. Şansı kaçırmanın üzüntüsünü biz de, oyuncu da yaşıyor. Gayretlerimiz yeterli değildi. Yeterli olmayan kısmı değerlendireceğiz. Ana politikalarda yönlendirme yapılabilir ancak tümüyle yıkmak doğru değil.
Uzun ve zor bir yola çıktığımızı söylemiştik. Sabrın bizi sonuca getireceğine inanıyorum. Yanlışımızı hoş gören, eleştiri yapılmasın görüşünü doğru bulmuyorum. Farklı seslerin olduğu bir Trabzonspor arzuluyoruz. Duygusal bakışların takım üzerindeki olumsuzluklarını yaşadık. Basının oluşturacağı kamuoyu, şehirdeki anlayışın gelişmesine katkıda olacaktır.
Birini kahraman edasıyla öne çıkarmak ne kadar yanlışsa, yapılan bir hatada hatayı yapanı ortadan kaldırmaya yönelik bir eleştiri de o kadar yanlıştır. Oyuncular burada yaşıyorlar, profesyonel olmayı öğrenmeliler ancak bu yöndeki eleştirilerden ne kadar etkilendiklerini de biliyoruz. Duygu, düşünce birlikteliğimizi geliştirecek katkıları bekliyoruz.
Tek kişiyle karar almıyoruz. Sizlerin eleştirilerinizin de kararları etkilediğini, oyuncuların yaşam tarzlarının kararlarda belirleyici olduğu da ortada. İki maç aldığımızda şampiyonluk şarkıları söylenmeye başlanmasın. Böyle bir beklenti içinde kimse olmasın. Şampiyonluk yarışını zamana yaymakta fayda var. Kimseyi kandırmayalım. Nasıl yukarı çıkabiliriz diye düşünüyoruz. Şampiyonluğa adapte olduğunuzda kendi gerçeğinizi göremiyorsunuz. Oyuncuların performansı iyi oldukça iyi sonuçlar alacağız. Sonucu zaten gelecektir. Bunlara takılmadan şampiyonluk lafını kullanmak istemiyoruz. Kupa şampiyonluğu biraz daha fazladır, ligde ise azdır. Denizli kümede kalmak için uğraşıyor. Yarışın içindeyseniz yarışacaksınız. Beklentiye cevap veremeyince baskı oluşuyor. Bu baskıya henüz hazır değiliz”

Teknik heyetle ilgili bu yıl için bir değişiklik düşünmediklerini söyleyen Güneş, “Gelecek yıl için ise şimdiden bir şey söylemek istemiyorum. Şuanda çalışacağımız ekip bu. Gelecek yılı daha sonra düşüneceğiz.
Devre arasında dört oyuncu aldık. Sezer, Murat, Teofilo ve Burak kadroya katıldı. Murat uzun süredir idman eksiği vardı. Sakatlığı vardı. Tam randımanlı antrenmanlara katılmadı. Sezer’in oynadığı maçlardan memnunum. Kadromda düşüneceğim bir oyuncu. Teofilo çok büyük katkı yapacaktır. Ülkeler arası uyum ve oyun anlayışı yönündeki uyumu ortadan kaldırmak için çalışıyoruz. Her geçen gün daha iyi olacağını düşünüyorum. Moral değerlerinde bir düşüş oldu ancak şimdi bir toparlanma sürecinde. En kısa sürede katkıda bulunmaya başlayacaktır. Burak fiziksel olarak eksik değil. Ancak yeterli katkıyı sağlayacak düzeyde değil. O’nun da katkı sağlayacağına inanıyorum. Elimizdeki yabancı oyuncu sayısı fazla. Kiralık olanlar var. Aynı mevkiye sıkışmış olan oyuncular var. Türk oyuncularda bir sıkıntı yok. Yabancı oyuncular konusunda da sezon sonunda bir kararımız olacak. Sakatlık sebebiyle hiç kullanamadığımız oyuncular var. Murat ve Zafer gibi. Bütün oyuncularımızı kullanmaya başladık. Performanslarına bağlı olarak nereye gittiğimize karar vereceğiz. Oynamak isteyen bir Trabzonspor olgusu ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Bursa’ya karşı da Büyükşehir’e karşı da aynı tempoyu ortaya koymaya çalıştık. Takımın iyi yolda olduğunu söyleyebilirim. Mesela Serkan’ı 6-7 maç oynattınız sonra bir performans düşüklüğü yaşadı. Onun yerine koyacağınız oyuncu da onun kadar performans gösterebilmeli. Umut’u örnek gösterebiliriz. İyi oynadı, goller de attı. Eleştiriler kesildi. Şimdi bakıyorsunuz düşüş yaşadı. Böyle bir durumda Umut’tan vaz mı geçeceğiz. Tabi ki hayır. Düşüş devam ederse yerine başka oyuncu koyarsınız. Sonra tekrar şans verirsiniz. Düşüş devam ederse yeni oyuncu ararsınız. Bu süreç böyle devam eder. Zorluklar olduğunda kaçan değil, zorlukları aşmak için bir araya gelebilendir takım. Bunu yapamazsak büyüklükten bahsetmeyelim. Eksikleri gidermek için çalışacağız, çalışacağız… Geldiniz, kadroyu oluşturdunuz tamam, şampiyon olacağız diye bir şey yok. Bilinenin garantisi yok. Oynadığımız oyunla rakip bizi eziyorsa o zaman çaresiziz. Ama böyle bir şey yok. Önümüzde kupa var, lig var. Oynayan oyuncular oynamadığında dışlanmış gibi algılanmasın. Herkes iyi olduğunda oynar” dedi.

Kulüp olarak yönetimden başlayarak, iftihar edilecek bir Trabzonspor ortaya çıkarmaya çalıştıklarını ifade eden Güneş, “Altyapısıyla, Karadenizspor da dahil, üretken bir Trabzonspor oluşması gerek. Bunlar basit olaylar değil. Bir, iki veya üç yıl sürebilir. Türkiye’nin iftihar ettiği bir kulübüz. İyi bir Trabzonspor’uz. Başkanımızın alt yapıyla ilgili sitemleri var. Kulübün sahibidir isterse hepten kaldırır. Şuanda bölgede oyuncu olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Alt yapı her dönem konuşuldu Trabzonspor’da. Bunun için bir süreç gerekiyorsa bunu da vermeye hazırız. Ancak yapılan bu kadar yatırıma rağmen sonuç alınamıyorsa dışarıya yönelmekten yanayım. Bir futbolcuyu 19 yaşında nasıl hazır hale getiririz bunu konuşalım. Geçmişte altyapıdan iyi oyuncular geldi. Bugün itibariyle baktığımızda A Takımını kaldırabilecek bir oyuncu yok. Kadromuzda Mustafa var ancak eksikleri var. Ahmet’i monte etmeye çalışıyoruz, onu da etkileyen bir sürü olumsuzluk var. Oyuncuların kulübe, kulübün oyunculara olan güvensizliğini aşmamız için araştırma yapmamız gerek. Bunun için birimlerimizin üzerine gideceğiz. Trabzonspor altyapısından çıkan oyuncuyla, dışarıdan gelenin performansı eşdeğerse tabiî ki kendi oyuncumuzu tercih ederiz. Tercih etmiyor da düşman yaratıyorsak bu doğru değil. Altyapı rakamsal olarak değerlendirilmez. Bütününe bakılmalı. Makro projelerle altyapıya bakmak gerek. Şimdi Barış’ı oynatamıyorum. Bu benim beceriksizliğim” diye konuştu.

Antalyaspor maçında “Allah Kahretsin” diye bir ifade kullandığını sözlerine ekleyen Güneş, “Bundan dolayı ceza gelecekse itiraz etmeyiz. Benim yapmak istediğim hakemi yargılayarak, bize puan ver anlayışı değil. Böyle bir algılama olduysa özür de dilerim. Yanlış yapılabilir, ama kasıtlımı değil mi diye bakmak gerek. Hakem formaya bakmadan, futbol oynamak isteyen oyuncunun önünü açmalı. Yıldızları değil oynamak isteyen oyuncuyu korumak gerek” yorumunu yaptı.

Transfer konusuna da değinen Güneş, “En iyisini alsanız da eleştiriliyorsunuz. Pahalıya aldığınız kötü çıkıyor, ucuza aldığınız faydalı oluyor. Bazen dokusu uymuyor. Trabzonspor oyuncu izler. Alınır ya da alınmaz. Şuraya bir şey lazım alalım olmaz. Lazım olduğunda var olan izlenmiş isimlerden seçmemiz gerek. Biz de geldiğimizde böyle oldu. Fatih’i alalım, Gökhan gidecek mi? Gibi konular vardı. Sadece futbolu yeterli olmuyor transfer ederken. Özel hayatı da bilinmeli. Transfer aynı zamanda kulüplerin maddi külfetini arttırıyor ya da azaltıyor. Bunlar önemli konular. Trabzonspor ruhunu taşıyan oyuncuyu bulmak, kadroya katmak gerek. İyi oyuncu ancak geldi, uyum sağlayamıyor. Bu durumda kalması değil gitmesi faydalıysa buna da iyi karar vermek gerek. Bunlar yaşayarak görülüyor. Oyunsal değer olarak rakiplere ezilmeyeceğimizi gördük. Bir üste çıkmak için bu yıl transferimizin fazla olmayacağı ortada. Elimizdeki oyunculardan kalmak istemeyen veya parasal değere dönüştürebileceğimiz oyuncular olursa da bunları değerlendireceğiz” açıklamasında bulundu.

Gelen soru üzerine Tony Sylva ve Song’la ilgili değerlendirmelerde de bulunan Güneş, “Sylva’nın şuanda şansı az. Onur’u oynatıyoruz. Ancak Song için aynı şeyi söyleyemem. Aynı mevkide başka oyuncularımız da var ancak şuan için Song’a görev veriyoruz. Diğer arkadaşlarımız da görev verildiğinde iyi performanslar ortaya koyuyorlar. Ancak tüm oyuncularımız için ana kararları sezon sonunda vereceğiz” dedi.

Güneş son olarak şunları söyledi: “Kısaca niyetimiz üzüm yemek olmalı. Bağcıyı dövmek değil. Ne aşırı abartı övme ne de eleştirip yok etme mantığında olmamalıyız. Elimizdeki oyuncuları en iyi şekilde kullanmak için hepimize görev düşüyor.”

resmi site

arifberkay
01.03.2010, 14:49
Tek kişiyle karar almıyoruz" diyen Güneş;

Bırak hocam tek kişiyle karar almıyormussunuz ,sana yakışan bu klüpte hacısalihoğlundan başka kimsenin borusunun ötmediğini söylebilme cesaretinde bulunmandır.Sende de bu cesaret olmadığından dolayı onlardan farkın yok maval anlatma bize

lazom611
01.03.2010, 14:50
Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, gündeme yönelik bir basın toplantısı düzenledi.

Toplantıya göreve geldiğinde yapmak istediklerini hatırlatarak başlayan Güneş, “Trabzonspor’un marka değerini yükseltmek ve uluslararası arenada yarışabilecek bir Trabzonspor’u hedeflediğimizi söyleyerek göreve gelmiştik. Trabzonspor’un kuruluşundan bugüne emeği geçen herkes iyi işler yaptı. Bunu yaparken bugünün Trabzonspor’unu değerlendirerek geleceği planlamamız gerektiğini söylüyoruz. Şampiyonluk uzun süredir elde edilemedi, bunu yaşamak isterken Trabzonspor’un kurumsal anlamda da eksikliklerinin olduğunu belirtiyoruz. Bugün geldiğimiz noktada elimizdeki tabloyu yarıştırmak ve geleceği planlamaya çalışıyoruz. Lig hedefinde ilk üç başarı olacak demiştik. Kupanın kazanılması, Avrupa için bir yol olacağını söylemiştik. Bir bıkkınlık olduğu dönemden bu yana olumlu adımlar atıldığını söyleyebiliriz. Saha sonuçlarının yargılanması adına baktığımızda uzun süreli hedefleri yaralıyor. Önce takım olmak istiyoruz, takım değerlerine sahip olmak istiyoruz. Birlikteliği kurmaya çalışıyoruz. Kavga etmek değil, uyumlu olmak ve sorun çözen olmak istiyoruz. Bunu kendimden başlayarak bütün kesimlerden istiyorum. Eksikleri görerek kendimizi değiştirmek ve yeni bir Trabzonspor yaratmak için çabalıyoruz” dedi.

Oyunculardan memnun olduğunu dile getiren Güneş, “Başarı için buradalar. Takımı taşıyabileni tutacağımızı, iyi niyetli olmasına rağmen başarılı olamayacağını düşündüğümüz, yetenekli olmasına rağmen iyi niyetli olmayanları değiştirebileceğimizi söylemiştik zaten. Önce kendi ilkelerimizi ortaya koyacağız. Sonra bunları yarıştıracağız. Ben yerine biz demeyi öğreneceğiz. Şuana kadar oyuncularımla ilgili olumsuz düşüncem yok. Zaman zaman hatalar yapılabilir. Şans veremediklerimiz var. Sezon sonunda kararlar vereceğiz, ancak şuanda böyle bir kararımız yok ve olamaz. Birlikte çalışıyoruz ve çalışacağız” diye konuştu.

Hakem hatalarına girmek istemediklerini de sözlerine ekleyen Güneş, “Fenerbahçe, Büyükşehir ve son maçta da sıkıntılar oldu. Ancak gelen sorulara yanlış kararların sonucu değiştirebileceği cevabını verdim. Penaltıydı, değildi diyebiliriz ancak ben bunların üzerinde durmuyorum. Hakem kurulunda olan arkadaşlara da söyledim. Bu tür beyanatları vermeyeceğim. Parasal değerlerinin bu kadar yükseldiği dönemde, futbolu güzelleştirmek için hata yapanların kendilerini düzeltmesi için çalışılması gerektiğini söyledi. Henüz 5. dakikada oyunu soğutma adına çaba gösteren oyuncu varsa buna engel olmak gerek. Hakemler buna engel olmalı. Oyun içindeki zaman geçirme, tempoyu düşürmeye izin vermek hakemlerle bağdaşmaz diye ifade kullandım. Ancak bu biraz yanlış anlaşıldı” ifadelerini kullandı.

Güneş, “Cesur futbol oynamak, herkesin gurur duyacağı bir Trabzonspor ortaya çıkarmak istiyoruz demiştik. Zaman zaman bu durumda ortaya çıkan eksiklikleri paylaşıyoruz zaten. Son maçta, ilk yarıda durgun, ikinci yarıda daha istekli bir Trabzonspor vardı. Önceki maçlara oranla daha çok pozisyona girmemize rağmen sonuç alamadık. Son iki maçta 4 puan alsaydık konumumuz farklı olurdu ancak bunları yapamadığımızda bakış açısının değişmemesini arzu ediyoruz. Eleştirilerin tepkiye dönüşüp yaptığımız doğruları yıkmasını istemiyorum. Bütün maçları kazansak da kaybetsek de hep ileriye yönelik, ilkeli, cesur bir takım olmak istediğimizi zaten söylemiştik. Bu bir süreçtir. Oyuncular zaman zaman kötü oynayabilir. İstikrar anlayışı olmayan futbolcu olabilir. Ancak onlarla ilgili bugün karar verilmez” yorumunu yaptı.

Belli bir zamana ihtiyaçları olduğunu söylediklerini belirten Güneş, şöyle devam etti: “Kaybettiğimiz puanlar var. Son üç maçta 6 puan kaybettik. Buna rağmen oyunumuzu ortaya koyduğumuzu düşünüyorum. Kendimizi eleştirerek eksiklerimizi gündeme getireceğiz. Rakiplerimizin kaybettiği puanlar sonrasında kızıp da doğru yoldan çıkmak olmaz. Nasıl kaybettik diyerek panik yapmak, bizden bir şey olmaz mantığı doğru değil. Şansı kaçırmanın üzüntüsünü biz de, oyuncu da yaşıyor. Gayretlerimiz yeterli değildi. Yeterli olmayan kısmı değerlendireceğiz. Ana politikalarda yönlendirme yapılabilir ancak tümüyle yıkmak doğru değil.
Uzun ve zor bir yola çıktığımızı söylemiştik. Sabrın bizi sonuca getireceğine inanıyorum. Yanlışımızı hoş gören, eleştiri yapılmasın görüşünü doğru bulmuyorum. Farklı seslerin olduğu bir Trabzonspor arzuluyoruz. Duygusal bakışların takım üzerindeki olumsuzluklarını yaşadık. Basının oluşturacağı kamuoyu, şehirdeki anlayışın gelişmesine katkıda olacaktır.
Birini kahraman edasıyla öne çıkarmak ne kadar yanlışsa, yapılan bir hatada hatayı yapanı ortadan kaldırmaya yönelik bir eleştiri de o kadar yanlıştır. Oyuncular burada yaşıyorlar, profesyonel olmayı öğrenmeliler ancak bu yöndeki eleştirilerden ne kadar etkilendiklerini de biliyoruz. Duygu, düşünce birlikteliğimizi geliştirecek katkıları bekliyoruz.
Tek kişiyle karar almıyoruz. Sizlerin eleştirilerinizin de kararları etkilediğini, oyuncuların yaşam tarzlarının kararlarda belirleyici olduğu da ortada. İki maç aldığımızda şampiyonluk şarkıları söylenmeye başlanmasın. Böyle bir beklenti içinde kimse olmasın. Şampiyonluk yarışını zamana yaymakta fayda var. Kimseyi kandırmayalım. Nasıl yukarı çıkabiliriz diye düşünüyoruz. Şampiyonluğa adapte olduğunuzda kendi gerçeğinizi göremiyorsunuz. Oyuncuların performansı iyi oldukça iyi sonuçlar alacağız. Sonucu zaten gelecektir. Bunlara takılmadan şampiyonluk lafını kullanmak istemiyoruz. Kupa şampiyonluğu biraz daha fazladır, ligde ise azdır. Denizli kümede kalmak için uğraşıyor. Yarışın içindeyseniz yarışacaksınız. Beklentiye cevap veremeyince baskı oluşuyor. Bu baskıya henüz hazır değiliz”

Teknik heyetle ilgili bu yıl için bir değişiklik düşünmediklerini söyleyen Güneş, “Gelecek yıl için ise şimdiden bir şey söylemek istemiyorum. Şuanda çalışacağımız ekip bu. Gelecek yılı daha sonra düşüneceğiz.
Devre arasında dört oyuncu aldık. Sezer, Murat, Teofilo ve Burak kadroya katıldı. Murat uzun süredir idman eksiği vardı. Sakatlığı vardı. Tam randımanlı antrenmanlara katılmadı. Sezer’in oynadığı maçlardan memnunum. Kadromda düşüneceğim bir oyuncu. Teofilo çok büyük katkı yapacaktır. Ülkeler arası uyum ve oyun anlayışı yönündeki uyumu ortadan kaldırmak için çalışıyoruz. Her geçen gün daha iyi olacağını düşünüyorum. Moral değerlerinde bir düşüş oldu ancak şimdi bir toparlanma sürecinde. En kısa sürede katkıda bulunmaya başlayacaktır. Burak fiziksel olarak eksik değil. Ancak yeterli katkıyı sağlayacak düzeyde değil. O’nun da katkı sağlayacağına inanıyorum. Elimizdeki yabancı oyuncu sayısı fazla. Kiralık olanlar var. Aynı mevkiye sıkışmış olan oyuncular var. Türk oyuncularda bir sıkıntı yok. Yabancı oyuncular konusunda da sezon sonunda bir kararımız olacak. Sakatlık sebebiyle hiç kullanamadığımız oyuncular var. Murat ve Zafer gibi. Bütün oyuncularımızı kullanmaya başladık. Performanslarına bağlı olarak nereye gittiğimize karar vereceğiz. Oynamak isteyen bir Trabzonspor olgusu ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Bursa’ya karşı da Büyükşehir’e karşı da aynı tempoyu ortaya koymaya çalıştık. Takımın iyi yolda olduğunu söyleyebilirim. Mesela Serkan’ı 6-7 maç oynattınız sonra bir performans düşüklüğü yaşadı. Onun yerine koyacağınız oyuncu da onun kadar performans gösterebilmeli. Umut’u örnek gösterebiliriz. İyi oynadı, goller de attı. Eleştiriler kesildi. Şimdi bakıyorsunuz düşüş yaşadı. Böyle bir durumda Umut’tan vaz mı geçeceğiz. Tabi ki hayır. Düşüş devam ederse yerine başka oyuncu koyarsınız. Sonra tekrar şans verirsiniz. Düşüş devam ederse yeni oyuncu ararsınız. Bu süreç böyle devam eder. Zorluklar olduğunda kaçan değil, zorlukları aşmak için bir araya gelebilendir takım. Bunu yapamazsak büyüklükten bahsetmeyelim. Eksikleri gidermek için çalışacağız, çalışacağız… Geldiniz, kadroyu oluşturdunuz tamam, şampiyon olacağız diye bir şey yok. Bilinenin garantisi yok. Oynadığımız oyunla rakip bizi eziyorsa o zaman çaresiziz. Ama böyle bir şey yok. Önümüzde kupa var, lig var. Oynayan oyuncular oynamadığında dışlanmış gibi algılanmasın. Herkes iyi olduğunda oynar” dedi.

Kulüp olarak yönetimden başlayarak, iftihar edilecek bir Trabzonspor ortaya çıkarmaya çalıştıklarını ifade eden Güneş, “Altyapısıyla, Karadenizspor da dahil, üretken bir Trabzonspor oluşması gerek. Bunlar basit olaylar değil. Bir, iki veya üç yıl sürebilir. Türkiye’nin iftihar ettiği bir kulübüz. İyi bir Trabzonspor’uz. Başkanımızın alt yapıyla ilgili sitemleri var. Kulübün sahibidir isterse hepten kaldırır. Şuanda bölgede oyuncu olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Alt yapı her dönem konuşuldu Trabzonspor’da. Bunun için bir süreç gerekiyorsa bunu da vermeye hazırız. Ancak yapılan bu kadar yatırıma rağmen sonuç alınamıyorsa dışarıya yönelmekten yanayım. Bir futbolcuyu 19 yaşında nasıl hazır hale getiririz bunu konuşalım. Geçmişte altyapıdan iyi oyuncular geldi. Bugün itibariyle baktığımızda A Takımını kaldırabilecek bir oyuncu yok. Kadromuzda Mustafa var ancak eksikleri var. Ahmet’i monte etmeye çalışıyoruz, onu da etkileyen bir sürü olumsuzluk var. Oyuncuların kulübe, kulübün oyunculara olan güvensizliğini aşmamız için araştırma yapmamız gerek. Bunun için birimlerimizin üzerine gideceğiz. Trabzonspor altyapısından çıkan oyuncuyla, dışarıdan gelenin performansı eşdeğerse tabiî ki kendi oyuncumuzu tercih ederiz. Tercih etmiyor da düşman yaratıyorsak bu doğru değil. Altyapı rakamsal olarak değerlendirilmez. Bütününe bakılmalı. Makro projelerle altyapıya bakmak gerek. Şimdi Barış’ı oynatamıyorum. Bu benim beceriksizliğim” diye konuştu.

Antalyaspor maçında “Allah Kahretsin” diye bir ifade kullandığını sözlerine ekleyen Güneş, “Bundan dolayı ceza gelecekse itiraz etmeyiz. Benim yapmak istediğim hakemi yargılayarak, bize puan ver anlayışı değil. Böyle bir algılama olduysa özür de dilerim. Yanlış yapılabilir, ama kasıtlımı değil mi diye bakmak gerek. Hakem formaya bakmadan, futbol oynamak isteyen oyuncunun önünü açmalı. Yıldızları değil oynamak isteyen oyuncuyu korumak gerek” yorumunu yaptı.

Transfer konusuna da değinen Güneş, “En iyisini alsanız da eleştiriliyorsunuz. Pahalıya aldığınız kötü çıkıyor, ucuza aldığınız faydalı oluyor. Bazen dokusu uymuyor. Trabzonspor oyuncu izler. Alınır ya da alınmaz. Şuraya bir şey lazım alalım olmaz. Lazım olduğunda var olan izlenmiş isimlerden seçmemiz gerek. Biz de geldiğimizde böyle oldu. Fatih’i alalım, Gökhan gidecek mi? Gibi konular vardı. Sadece futbolu yeterli olmuyor transfer ederken. Özel hayatı da bilinmeli. Transfer aynı zamanda kulüplerin maddi külfetini arttırıyor ya da azaltıyor. Bunlar önemli konular. Trabzonspor ruhunu taşıyan oyuncuyu bulmak, kadroya katmak gerek. İyi oyuncu ancak geldi, uyum sağlayamıyor. Bu durumda kalması değil gitmesi faydalıysa buna da iyi karar vermek gerek. Bunlar yaşayarak görülüyor. Oyunsal değer olarak rakiplere ezilmeyeceğimizi gördük. Bir üste çıkmak için bu yıl transferimizin fazla olmayacağı ortada. Elimizdeki oyunculardan kalmak istemeyen veya parasal değere dönüştürebileceğimiz oyuncular olursa da bunları değerlendireceğiz” açıklamasında bulundu.

Gelen soru üzerine Tony Sylva ve Song’la ilgili değerlendirmelerde de bulunan Güneş, “Sylva’nın şuanda şansı az. Onur’u oynatıyoruz. Ancak Song için aynı şeyi söyleyemem. Aynı mevkide başka oyuncularımız da var ancak şuan için Song’a görev veriyoruz. Diğer arkadaşlarımız da görev verildiğinde iyi performanslar ortaya koyuyorlar. Ancak tüm oyuncularımız için ana kararları sezon sonunda vereceğiz” dedi.

Güneş son olarak şunları söyledi: “Kısaca niyetimiz üzüm yemek olmalı. Bağcıyı dövmek değil. Ne aşırı abartı övme ne de eleştirip yok etme mantığında olmamalıyız. Elimizdeki oyuncuları en iyi şekilde kullanmak için hepimize görev düşüyor.”

resmi site
Güzel konusmus.hLL olsun.1 2 sene takımdan kovulmas veya ıstıfa etmesse sampıyon oLabılırıs.İns. öyle bir olay olmas ve uzun yıllar takımda kalır.Alex ferguson gibi :D

bordox
01.03.2010, 21:57

2.lik işimizi görüyor mu?
Amacımız 2.lik mi yoksa bundan önceki tüm Hocaların başını yiyen şampiyonluk mu?

Şenol Güneş'e bundan önce 3 defa şans verildi ve bu seferki gelişinde adeta devlet töreni düzenlendi ne için?
Ondan beklenen şampiyonluk.
Bunu herkesin çok iyi bilmesi gerekiyor başta Şenol Güneş'in.

Şenol Güneş insan olarak çok saygıdeğer birisi,çabalamış hep hayatı boyunca onun görüyorum ama bu son gelişinde ya onu kumpasa getirdiler ya da bir vefa borcunu ödemeye geldi.
Bunu yaparken benim gibi ona çok değer verenlerin aklında soru işaretleri belirdi.

Fatih Tekke sürecinde sessiz kaldı,Teofilo transferini ise bildiğim birisi değil ama iyi referansları var diye geçistirdi.
Hepimiz çok iyi biliyoruz ki Şenol Güneş gelmese bu yönetim bitikti,Şenol Güneş onlara Hoca değil kurtarıcı oldu ama Hugo Broos kadar dirayetini ortaya koyamadı elin yabancısı işinde prensip sahibi Alanzinho 4 milyon Euro diye veya Engin'in babası transfer komitesinde diye oynatmıyordu.
Maalesef Şenol Güneş gel dediğinde gelen git dendiğinde giden kişi olmaktan vazgeçmemiş.
Bütün bunları iyi görünmek,iyi kişi olmak vs her ne sebepten yapıyorsa kendi menfaati icabı ortada Trabzonspor yararına bir şey göremiyorum.

Cafer Bulur
01.03.2010, 22:24
Senol günes bu sezon sampiyonluk cok zor demis.

Biliyoruz hocam,sen bizi ilk 3 e sok yeter.:)

ahmet aydın
02.03.2010, 02:29
kralsın sen kral.uzun yıllar kalırsın bu takımda ferguson un rekorunu kırarsın inşallah

Tansu Onur Erdoğan
02.03.2010, 07:25
bORDOX ARKADAşım kusura bakma ama enginde bu takımda torpille oynuyosa.umut bulutuda amerika zorla oynattırıyo şenol hocaya o zaman.

Mollasalihoğlu
02.03.2010, 09:49
Amacımız 2.lik mi yoksa bundan önceki tüm Hocaların başını yiyen şampiyonluk mu?

Şenol Güneş'e bundan önce 3 defa şans verildi ve bu seferki gelişinde adeta devlet töreni düzenlendi ne için?

Şenol Güneş insan olarak çok saygıdeğer birisi,çabalamış hep hayatı boyunca onun görüyorum ama bu son gelişinde ya onu kumpasa getirdiler ya da bir vefa borcunu ödemeye geldi.
Bunu yaparken benim gibi ona çok değer verenlerin aklında soru işaretleri belirdi.

Fatih Tekke sürecinde sessiz kaldı,Teofilo transferini ise bildiğim birisi değil ama iyi referansları var diye geçistirdi.
Hepimiz çok iyi biliyoruz ki Şenol Güneş gelmese bu yönetim bitikti,Şenol Güneş onlara Hoca değil kurtarıcı oldu ama Hugo Broos kadar dirayetini ortaya koyamadı elin yabancısı işinde prensip sahibi Alanzinho 4 milyon Euro diye veya Engin'in babası transfer komitesinde diye oynatmıyordu.
Maalesef Şenol Güneş gel dediğinde gelen git dendiğinde giden kişi olmaktan vazgeçmemiş.
Bütün bunları iyi görünmek,iyi kişi olmak vs her ne sebepten yapıyorsa kendi menfaati icabı ortada Trabzonspor yararına bir şey göremiyorum.

2. olmak işimizi görmüyor ama mevcut durumda çok iyi bir alternatif olarak gözüküyor..
Ne yapmalı bilmiyorum ki, Şenol hocadan daha iyi bir alternatif elde etmek için..

Ayrıca Engin ve alanzinho'nun oynaması o kadar basit midir yani?
4 milyonluk Alan oynayınca 3 milyonluk Gabric yedek kalıyor, çok mu farklı?

Salih Edip
02.03.2010, 10:18
Enginin babasının ismini bilen var mı ?

Mollasalihoğlu
02.03.2010, 10:35
Sanırım Adnan Baytar

Travelair
02.03.2010, 11:25
Şimdi Barış’ı oynatamıyorum. Bu benim beceriksizliğim” diye konuştu.

Bu kısmı çok zekice buldum. Yerel medyaya fırsat bırakmıyor :alkış:

Salih Edip
02.03.2010, 12:34
Gelen soru üzerine Tony Sylva ve Song’la ilgili değerlendirmelerde de bulunan Güneş, “Sylva’nın şuanda şansı az. Onur’u oynatıyoruz.

çok iyi yapıyosun hocam :alkış:

muribbi
02.03.2010, 17:32
hoca neden takımın sınırlarını zorlamak için çok şey yapmıyor. geldiğinden beri belli değişiklikleri yapıyor sadece. ikinci yarı teo ve ceyhunun oyuna gireceğini herkes biliyor. ki gol bulmamız gerekirken son 5 dk. forveti ikiliyor. hoca takımın sınırlarını zorlamalı olabildiğince zorlamalı. denenmemiş şeyleri yapmalı ki bu onun takımı. trabzonsporun hocasısıysanız ve gole ihtiyacınız varsa ikinci forvet son beş dk. kala oyuna sokmamalısınız. risk alınmadan elde tutulur başarılar sağlanamaz. ve en önemlisi demeçlerinden öteye giderek oyuncularına hiç bir şeyin garanti olmadığını göstermeli mesela umutu iki maç yedeğe çekebilmeli. kaybedecek pek bir şey yok bu sezon. bunları ancak bu sezon yapabilir. gelecek sene fırsatı olmayabilir.

aurora
02.03.2010, 17:42
Şenol Hocam eskiden de öyle yapardı. Takımın galip gelmesi gerekirken kurtarıcı oyuncu değişikliklerini hep 80. dakikadan sonra yapardı. Bunun mantıklı bir açıklaması vardır kendince hocanın ama bilemiyorum.Kurtarıcı olarak giren oyuncular 7-8 dakikada ne yapabilecek ki ?

Samet Yildirim
02.03.2010, 18:13
Devre arasinda oyuncu cikar elestiri.
60.dakika oyuncu cikar elestiri.
80.cikar elestiri.
Hic degesmez elestiri.
vs. vs.

AURORA

Cem Papila sampiyonluk macinda 30.dk oyunu kazanmak adina ademi cikarip yattarayi sokan kimdi ?
IBB macinda devre arasinda 2 oyuncu sokan gabric-teofilo girdiginde ben mi yaptim bu degesiklikleri ?
vs. vs.

bingolts
03.03.2010, 00:18
Ben Şenol hocanın sürekli kendini tekrarladığına inanıyorum. Ama şunu gerçekten isterdim varyasyonlar yapsın ki başarıyı yakalasın. Başarıya aç bir sürü futbolcu varken o sürekli tükenmişlik sendromuna da girse aynı oyuncu ile devam etme yolunda. Onur tercihi doğru ama yedeği Sylva olmalı. Ceyhun iyi bir stoper olabilir ama orta saha futbolcusu değil neden bu ısrar anlamış değilim her maç iyide oynasa kötüde colman ve alan mutlaka çıkartılıyor. Ben olsam ne zaman alacak diye tedirgin olurum ve bu performansıma yansır.

bingolts
03.03.2010, 00:19
Aslında yzacak o kadar çok şey varki ama niye yorayım kendimi...........
Şenol hoca başarılı olsun keşke hemde bu mantalite ile

Osman Yavuz
03.03.2010, 11:45
‘Ben bir mucidim’

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası ile Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme ve Ekonomi Kulübünün ortaklaşa düzenlediği, “Girişimlerle Yükselen Trabzon” etkinlikleri kapsamında “Takım ruhu ve girişimcilik” konulu panele konuşmacı olarak katıldı. İlk olarak öğrencilere kendi hayat hikayesiyle ilgili bilgiler sunan Güneş, daha sonra takım olmayla – grup olma arasındaki farkı anlattı. Güneş, takımlarda doğru ve açık ilişkilerin bulunduğunu belirterek, “Başarı da sahiplenme, başarısızlıkta kaçmaya dönüşürse takım değil, grupsunuz demektir. Takımda benden çok, biz bilinci vardır. Takım olmak sürekli öğrenme ve gelişmeye açıktır” diye konuştu. Güneş, şampiyonluğun 3 – 5 günde olabilecek bir hadise olmadığını da belirterek, şunları söyledi:

‘Kendini Sürekli Geliştirmelisin’
“Mesela öğrencilik hayatında işe girmek sadece bir başlangıçtır önemli olan bunu devam ettirmektir. Girişimcilikte farklı olmalı, fark yaratmalısınız. Trabzonspor da futbolda büyük bir fark yaratmıştır. Mardinli bir adam Trabzonspor’u tutuyorsa, oynadığı futbol için değil. Duruşu olduğu için tutuyordur. Girişimcilikte asla pes etmemek gerekir. Başarmak için sürekli çalışmak gerektiğini de bilmeliyiz. Çalışmaktan asla kaçmamalı, kendimizi süreli yenilemeli, var olanla yetirmemeliyiz. Günümüzde kadınların erkeklere oranla daha az girişimci olduğunu görüyoruz. Gerçi evde kadınların üstünlüğü var ama bu iş hayatına yansımıyor” dedi. Güneş, “Milli takımdaki başarınız neden yok sayılıyor?” şeklindeki bir soruya yanıt verirken ise çeşitli kesimlere suçlamalarda bulundu ve hainlerden söz etti. Güneş şu ifadeleri kullandı:

‘İçimizde Hainler Bulunuyor’
“Bana hala oyunu okuyamadığımı söyleyenler var. Üniversite mezunuyum ama okumayı bilmiyorum. Milli takımda İlhan Mansız ve Yıldıray’ı bana karşı kullanmaya çalıştılar. Oysa onları milli takıma alan kişi bendim. Bu ülkenin Fatih Terim’lere, Şenol’lara, Ertuğrul’lara ihtiyacı var. Ülkenin gelişmesi için bunların tümünün birlikte hareket etmesine ihtiyaç var. Şimdi Hiddink geldi ve onun arkasında durmalıyız. Ama içimizde bazı hainler var ve bizi bize düşürmeye çalışanlar var. Ben milli takımda birçok kişinin önünü açtım. Mucitler ilkini yapar. Ben kendimi mucit olarak görüyorum. Girişimci görmüyorum. Yaptığım işlerle de mutluluk duydum, gururlandım ama hala çalışıyorum.” Şenol Güneş, 6 + 2 yabancı sınırlamasına karşı olduğunu da belirterek, “Bu sayı 6 + sınırsız ama genç oyuncu şartı koymak koşuluyla olabilir” diye konuştu.

‘Doymayı Beslenme Sanıyorduk’
Güneş, öğrencilerle sohbetinde kendi hayatını da baştan sona anlatırken, şunları söyledi: “15 yaşına kadar Trabzon dışını görmeyen bir genç olarak büyüdüm. Akşam karanlığında yatan sabah okula giden hobilerden yararlanamayan bir genç olarak büyüdüm Bulunduğunuz durumdan şikayet etmeyin değiştirmeye çalışın. Ben o gün görmediğim şeyleri hayal ederek, başarı adına ne yapmayı kendi içinde düşünerek gerçekleştiren biri oldum. Ben asker veya öğretmen olmanın revaçta olduğu bir dönemde büyüdüm. Ancak Öğretmen oldum. 20 yıl futbol 23 yıl antrenörlük hayatım var. Bundan şikayet ettim. Bu şans mı, şansızlık mı? Ne kadar çok çalışırsanız şansınız o kadar artar. Biz o dönem beslenmeyi karnın doyması zannediyorduk. Okumak benim gençliğimde büyük bir olaydı. Ben okudum, bir yandan da mahalle arasında top oynadık.”

‘Öğretmenlik Yapmak İsterim’
“Ben 15 yaşında lisans çıkardım. Hem oynuyorum hem okuyorum. Sabah ders, akşam ders vardı. 5 yıl öğretmenlik yaptım. Bugün bir daha o mesleği yapmak isterim. Türkiye’nin geleceği okulda planlanıyor. Bugün sizlere bir şey öğretmek değil sizle bir şeyler paylaşmak için buradayım. Trabzonspor’da görevim var. Çalışıyoruz ama henüz takım olamadık, grup olduk. Takımda doğru ve açık bir ilişki vardır. Başarıyı sahiplenme duygusu farklıdır. Grupta başarısızlıkta kaçma vardır, takımda ise bu yoktur. ‘Kardeşinin sandalını nehirden karşıya geçir sizde karşıya geçersiniz’ sözü önemlidir. Sandalı batırmaya çalışmayın. Bir araya gelin ve bir arada durun. Futbol hala meslek olarak görülmüyor. Hala oyun gibi.Ama en çok gelir getiren bir oyun. Benim çocukluğumda da bu aynıydı. Bakın benim bir takımım var. Onlarla açık konuşuyorum.”

‘Açık Ve Net Olmak Gerekir’
“Ailede bir ekiptir. Burada hatalara değil çözümlere yönelmek gerek. Oyuncu sahada hata yapıyorsa ben ona kızmam hatasını söylerim. ‘Umut kötü atın gitsin’. ‘Umut iyi, kahraman.’ Bu olmuyor. O değerlere sahip çıkmanız gerekir. Bir takımınız varsa ve o takım bütünlüğünü bozanlar bulunuyorsa onlarla kesinlikle yollarınızı ayırmalısınız. Kişinin yaptığı hatayı hoş görürsünüz. Hatasını düzeltmesi için ona şans verirsiniz. Bireyler takım başarısı için oradadır. Ama hataları takım bütünlüğüne zarar veriyorsa yol ayrımı kaçınılmazdır. Genç Osman düşüncelerini söylediği için başını vermiştir Ben inanmadığım bir şeyi söylemem. Oyuncularıma yalan konuşamam. Sonra bana ‘hanı hocam iyiydim ne oldu?’diye sorar. O nedenle takım oyununda tüm bireylere ve ekip arkadaşlarınıza açık yürekli davranmalısınız” şeklinde konuştu.

Cafer Bulur
04.03.2010, 13:25
Senol hocanin Trabzonspor icin her zaman en iyisi olduguna inandim,ayni zamanda iyi bir hoca olduguna da.

Lakin senol hocanin iyi transferler yaptiran bir hoca oldugu konusunda ciddi süphelerim var.

Bunu yillardan beri senol hocayi takip eden birisi olarak söylüyorum.

Zamaninda zurawskiye karsi cikip,jun un alinmasi.

Jefferson transferi,fatih tekke yi aldirtamayip burak icin israrci olmasi.

Sezeri aldirmasi,teofilo ya onay vermesi.

Senol hocanin futbol vizyonu normalde transferleri kendi basina yapmasi icin yeterli olmali ama maalesef buna sahit olamadik...

Ahmet Faruk
04.03.2010, 14:23
Adam daha yanına doğru düzgün yardımcı bulamadı.
Gitti sportif direktörü aldı.
Seneye yepyeni bir sezon geçirelim, değişiklikleri görelim diyoruz ama öyle bir şey de olmayacak.
Bayağı düz, sade, üstüne transfer konusunda da pek becerili olmayan bir hoca olarak devam edecek Trabzonspordaki hocalık kariyerine...

hatice_61
04.03.2010, 19:58
şenol hocaya çok güveniyorum başarılı olcağından eminim ama sabretmemiz gerekiyo bunun için

Reha Demirbaş
05.03.2010, 14:12
Alemde teksin bize göre değilsin. :)

sessizkral_1
05.03.2010, 14:31

Arkadaşlar Şampiyonluk istikrardan daha önemlimi?Bence değil.Eğer iyi bir istikrar sağlarsanız gerek teknik direktör gerekse futbol kalitesi ve futbolcuda..uzun yıllar bunun ekmeğini yersiniz.Yapılanma olmadan gelen şampiyonluk ancak beşiktaşın gibi zevksiz ve devamlılığı olmayan olur.Birazdanda belirteceğim örneğin Manu Alex ferguson ile çalışıyor.

Alex ferguson un Manuyu kaç yıldır çalıştırdığını biliyormusunuz ?

1986'dan beri çalıştırıyor.Yani tam 24 yıldır takımının başında.Şaka gibi değilmi ?

Sıkı durun

Alex ferguson Manun başına geçtikten sonra tam 7 yıl boyunca şampiyon olamamıştır !

Ama adamlar istikrar demiştir.Onun hatalarını eksiklerini görmezden gelmiştir.Çünkü onlar için istikrar daha önemlidir.Gerisi zamanla gelişebilecek bir olgudur.Ve devamında 12 sezonda 9 şampiyonluk almıştır Ferguson.Ve diğer sayısız kupalar.

Şimdi gelelim Şenol Güneşe ;

Trabzonun başında "istikrar" sağlayabilecek tek hocadır Şenol güneş.

Tercümanımız Halil birşey demişti.Şenol hoca geldikden sonra futbolcular değişime uğradı.Çünkü ona saygı duyuyorlar, onun oyuncusu olmak onlara gurur veriyor ve biliyorlarki herkes gider ama o gitmez.

İşte istikrarı getirende bu arkadaşlar.yukarıdada bahsettiğim gibi Manu nun nasıl bu noktalara geldiğini bir araştırın.İlk senelerinde ilk 10 a giremeyen takım istikrar diyerek nerelere gelmiş.Her yıl 10 futbolcu yollayıp 10 futbolcu alıp yeni takım kurulmuş.

Hep "Üstüne eklenmiş" .Mesele binayı yıkıp yerine yeni bir bina yapmak değil.Binanın eksiklerini her yıl tamamlayarak onu modern bir hale sokmak.

Bu Üstüne ekleme işini Şenol hoca yapar.Başka kimse yapamaz.Taraftarı,Medyayı yanına alan yönetimini yanına alan başka hiçbir teknik direktör olamaz Trabzonda.

Oyuncu değişikliğiymiş Transfermiş.Bunlar fasa fiso arkadaşlar.Bunlar insanın kendini geliştirerek yada iyi planlama yaparak çözebileceği şeylerdir.

Ancak yukarıda yazdıklarım herhangi bir planlama ile olamaz.

Dolayısı ile Şenol hocanın Trabzonsporun son şansı olduğunu bende vurgulamak istiyorum.

Ve bu noktada benim hiçbirşekilde bir şampiyonluk beklentim yok.

Geleceğin Trabzonsporunun altyapısını kursun yeter.Kemik bir kadro oluştursun yeter.Takım mücadele etsin,güzel futbol oynamaya çalışsın yeter.Bir kısmını zaten şuan yapıyor.Kemik kadroyuda birdahaki yıldan itibaren kuracak.

O yüzden küçük ayrıntıları görmezden gelelim.Ve birkereliğine Şenol hocaya en az 5 yıl sabredelim.(Bana kalsa 10 yıl derim ama sabırsız taraftar profili bu sayıyı minimum tutmamı sağlıyor malesef)

halil ibo
05.03.2010, 15:07
Tecrübeli,özgüveni tam,bilge...
Bize biraz fazla mı ne ?

Salih Edip
05.03.2010, 15:13
Şenol Hocayı korkak bulan arkadaşlar var. bense bazen haddinden fazla cesur buluyorum :)

sefatoyer
05.03.2010, 19:52
hep destek tam destek,hocam seni çok seviyoruz

Mesut
05.03.2010, 21:55
şenol hocam çok seviyoruz senı.bizim halimizden en iyi sen anlarsın.sende taraftarsın.şampiyonluğa uzanacağımıza emınım şenol hocayla yeterki sabır etmek gerekir 2-3 sene içinde şenol hoca takımı şampiyon yapacaktır

Muhammed
06.03.2010, 11:54
Hocam Umut'u bir maçlığına yedek bırak korkma birşey olmaz.

Ali Tunahan Güllü
06.03.2010, 14:25
''Milli takımdayken beni yok sayıyorlardı''

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, DHA'ya özel açıklamalarda bulundu...
06 Mart 2010 Cumartesi

HABER: YUNUS EMRE SEL - KAMERA: OSMAN ŞİŞKO - TRABZON / DHA

TRABZONSPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ ŞENOL GÜNEŞ İLE DOBRA DOBRA
"MİLLİ TAKIMDAYKEN BENİ YOK SAYIYORLARDI. AMA BANA ÖRNEK OLACAK BİR KİŞİ BİLE YOKTU"
"TAM HAZIR OLARAK GÖREVE GELMEDİM"
"ŞAMPİYONLUK İÇİN HATALARDAN DERS ÇIKARMAK YERİNE HESAP SORDUK"
"TÜRKİYE'DE SES GETİREN AVRUPA TAKIMI OLMAK İSTİYORUZ"
"BURASI TRABZON. NEW YORK'LA BİR TUTULMAZ"
"TÜRK MİLLİ TAKIMIN BAŞINDA TÜRK ANTRENÖRÜN OLMASINI İSTERDİM. HATTA BEN TÜRKLEŞTİRİLEN OYUNCULARA DA KARŞIYIM"
Milli takımın başındayken yaşadıklarından, Trabzonspor'un hedeflerine kadar değişik konulara değinen, kendisini yoğun şekilde eleştirenlere de iğneleyici cevaplar veren Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, göreve tam hazır olarak gelmediğini ancak sezon sonunda şampiyon olma olasılığının da bulunduğunu söyledi. DHA'ya özel açıklamalarda bulunan Güneş, şampiyon olamadıkları dönemde hatalardan ders çıkaramadıklarını anlatarak, sadece paranın şampiyon olmak için yetmeyeceğini vurguladı. Geri pasa karşı olduğunu söyleyen Güneş, "Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ne demişti, "Hücum."
İşte Şenol Güneş'e yönelttiğimiz sorular ve aldığımız yanıtlar:
"TAM HAZIR OLARAK GÖREVE GELMEDİM"
* Şenol Güneş neden Trabzonspor'a geri döndü? Tamamlamanız gereken bir misyon olduğunu düşünüyor musunuz?
"Sadece misyona bakmamak lazım. Bir sene önce teklif geldiğinde bir görevim olduğunu söylemiştim. O zaman Trabzonspor bir yabancı teknik adamla anlaştı. Kasımpaşa maçı sonrası ise antrenörle yollar ayrılınca benim de maçlarım bitmişti. Takımın bana ihtiyacı olduğu söylendi, ben de geldim. Aslında tam hazır olarak gelmedim. Gönül isterdi ki, Trabzonspor başarılı olsaydı da antrenörüyle yollarını ayırmasaydı. Sıkıntılı olan bir dönemde Trabzonspor'un ihtiyacına cevap verdim."
"ŞAMPİYONLUK İÇİN HATALARDAN DERS ÇIKARMAK YERİNE HESAP SORDUK"
* Trabzonspor'un bu kadar uzun yıldır şampiyon olamayışını en çok hangi nedene bağlıyorsunuz?
"Aslında Trabzonspor'un şampiyon olamayışını tek sebebe bağlayamayız. Bir çok sebep var. Türkiye'de futbolun gelişmesi için iyi bir Trabzonspor'a ihtiyaç var. Buranın da iyi bir birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Geçmişe bakıldığında, eski - yeni yönetici kavgaları, oyuncu - antrenör, antrenör - yönetici kavgaları olmuş. Her şeyi zaman içerisinde ters yapmışız. Geçmiş yıllarda doğru yaptığımız işleri, sonuçlar başarısız olunca yanlış yapmaya başladık. Başarıyla, başarısızlığı gören bir kulüp olarak tecrübemiz var. Ama maalesef başarısızlıktan dersler çıkarmadık ve birbirimize hep hesap sorduk. Sonuç olarak da bu kavgalar Trabzonspor'u bir yere getirmedi. Bırakın saha sonuçları almayı, ekonomik olarak da tahribatlar büyüdü. Son dönemde geldiğimde de onu gördüm. İnsanlar bir araya gelmek için sebep arıyordu, ben onlara vesile oldum."
"GELDİĞİMDE HERKES KIRIP DÖKMENİN PEŞİNDEYDİ, BUNU BÜYÜK ORANDA DÜZELTTİK"
* Sizin gelişiniz bu kavgaları bitirebilir mi?
"İşler başlangıç olarak yeterli olmasa bile olumlu gidiyor. Burada mühim olan herkesin olumsuz bakan düşüncesini olumlu hale dönüştürebilmek. Buradaki insanlarda dönüşmek istiyordu. Benim gelişim de buna vesile oldu. Yine de yüzde 10 veya 20'de olsa buna olumsuz bakan olabilir ama o zaman yüzde 80 olumsuzluk vardı. Herkes kırıp dökmenin peşindeydi. Herkes, kendine göre haklı sebeplerini ortaya koyup karşı tarafı suçluyordu. Bunların camiaya hiçbir yararı olmadığını çok net gördük. Şimdi o yüzden hızlı bir değişim oluyor. Çünkü ibreyi ters çevirdik ve her şeye olumlu bakmaya çalışıyoruz."
"PARA OLDUĞU DÖNEMLERDE DE BAŞARISIZ OLDUK"
* Bu kavgaların arkasında para mı var? Yoksa herkes aynı şeyi istiyor fakat farklı yolları mı tercih ediyor?
"Trabzonspor'un önemli bir marka değeri var. Çünkü geçmişten bugüne gelinceye kadar bütün bu işler para gücüyle yapılmadı. Manevi değerlerle, insanlarla yapıldı. Tabi ki parasal destekte önemli ama paraya rağmen başarısız olduğumuz dönemler var. Geçmiş, bizim gurur duyduğumuz bir olay ama oraya takılıp kalmayacağız. Şimdi planlamamızı geleceğe dönük yapıyoruz ama geçmişten de gerekli dersleri çıkarıyoruz. Kavgaların daha az olduğu, daha çok konuşabildiğimiz, bir birimizle ilişki kurabildiğimiz bir ortama geçiyoruz. Oyuncularımızdan başarılı olmalarını bekliyoruz. Onlarda bunun için burada. Yöneticiler ne istiyor: 'Başarı' Eski yöneticiler ne istiyor: 'Borçsuz başarılı bir kulüp.' O zaman hep aynı şeyi istiyoruz. Herkesin isteğinin aynı olduğu yerde, farkında olmadan kavga unsuruna dönüştürdük bunu. Bu konuda biraz mesafe aldık ama Türkiye'de sonuçlar iyi olmadığı zaman, bunu kullanıp kulübe zarar vermek isteyenler ortaya çıkabiliyor. İşte akli selimler burada ortaya çıktığında bunu toparlarız."
"TÜRKİYE'DE SES GETİREN AVRUPA TAKIMI OLMAK İSTİYORUZ"
* Trabzonspor'un uzun yıllar şampiyon olamayışını kullanan kesimler var mı?
"Trabzonspor birikimleri olan bir kulüp. Yıllardan beri sadece takımlarda sıkıntılarımız vardı. Zaman zaman iyi çıkışlar yaptık, zaman zaman aşağı düştük ve camiaya yara aldırdık. Şimdi o yaraları düzeltmek durumundayız. Bu kulüp 25 - 26 senedir şampiyon olmamasına rağmen ayakta kalan bir camia. O halde bu takımı düzelterek, doğru yolda gidip marka değeri olan bir takım yaratmak istiyoruz. Türkiye'de ses getiren Avrupa takımı olmak istiyoruz. Dünya takımı olmak amacındayız. Bunu oyuncu üreterek, aldığımız oyuncuları yarıştırarak yapmalıyız. Borcu az olan, aldığımız oyuncuları yetiştirip pazarlayan, ilkeleriyle, prensipleriyle, oynadığı futboluyla keyif veren bir takım olmalıyız. Bunları yapacak gücümüz var. Bunları yaparken zaman zaman maç sonucu gelmediğinde, sabırsız olan bir kesim, bazıları iyi niyetle, bazıları farkında olmadan saha sonuçlarını kulübün aleyhine silah olarak çevirip, kavga ortamı yaratıyor. Bunlardan arınmamız lazım."
"BU YÖREYİ BİLMEYENİN KATKISI BU YÖREYİ BİLENE GÖRE FAZLA OLMAZ"
* Trabzonspor'un ilk tercih olarak hep yabancı hocaya yönelmesini doğru buluyor musunuz? Eğer doğru değilse, niye böyle bir arayış içerisine giriliyor?
"Yabancı hoca, sizde yoksa alınır. Artık her şey yabancı. Sizde olan bir şeyi dışarıdan alırsınız, yabancı o demek. Biz de bu sıkıntıyı yaşadık. Meraktan alınan şeyler bize hep tahribat getirdi. 'Hiç mi yabancı olmasın?'; gerekirse olacak. Milli takımda veya kulüpte olabilir. Çünkü artık evrenselleştik. Tamam, bu bölgenin ve şehrin takımıyız ama evrenseliz aynı zamanda. Biz nasıl oyuncumuzu dışarı veriyorsak, onlar da buraya gelebilir. Buna saygı duyarım. Ama bu ihtiyacı, kendi insanınla giderebiliyorsan, işini daha iyi yaparsın. Tabi o insanın da ona uygun davranıp kendisini geliştirmesi gerekiyor. Adamımızdır diye iş verip, kulübü batıramayız. Bizim için önemli olan kulüptür. Şahısları korumak için, şahıslarla kulübü büyütmek için burada olacağız. Acımasız şekilde, kulübe zarar veren kişinin önünü keseceğiz. Kim olursa olsun, bu yabancı yerli fark etmez. Yabancıların Trabzonspor'a uyumu zordur. Fikirleriyle katkıları olabilir ama hiçbir zaman bu yöreyi bilmeyen bir adamın katkısı, bu yöreyi bilene göre fazla olmaz.."
"TARAFTARINI BEĞENMEYEN FUTBOL TAKIMI, YÖNETİCİSİNE KIZAN TARAFTAR OLMAZ"
* Siz takımın başına geldikten sonra Trabzonspor çok iyi bir çıkış yakaladı. Neler değişti, Şenol Güneş'in elinde, 'Sihirli değnek' mi vardı? Yoksa onarılması gereken yerleri mi tamir ettiniz ?
"Aslında ben fazla bir şey yapmadım. Fazlalıkları atıyorum ve yanlışları düzeltmeye çalışıyorum. Bu işi oyuncu, yönetim, seyirci ve personel yapıyor. Ben aracıyım, rehberlik yapıyorum ve yol gösteriyorum. İşler de iyi gidiyorsa mutlu oluyorum. Ama şu anda daha bir şey yapmadık. Biz sadece, birkaç tane maç alarak her şeyi toz pembe görüyoruz. Bu yanlış. Abartılı bir şekilde yukarı çıkıyoruz. Hayata bakıştaki yanlışları düzelttiğimizde her şey düzeliyor. Bir takımda oyuncu alacağını sıkıntı ediyorsa bunu ön plana almamalı, bir futbolcu taraftarla sıkıntı yaşıyorsa, bunu sorun etmemeli. Seyirci de bir maçta gol kaçıran oyuncuya kızmamalı. Bu takımın başarısız olmasını sadece Trabzonsporlu olmayanlar ister. Taraftarını beğenmeyen futbol takımı, yöneticisine kızan taraftar olmaz. Biz taraftarıyla büyüyen bir takımız. Asıl gücümüz oradan geliyor. 25 - 26 yıldır beklenen şampiyonluğun gelmemesine rağmen hala büyüklüğümüzü koruyabilirsek, bu taraftarlarımızın sayesinde olmuştur. Ama bu oyuncumuz ve yönetimimiz hiçtir anlamına gelmiyor. Çünkü buraya gelen her yönetici bir şeyler yapmaya çalışıyor" dedi.
"EĞER ŞAMPİYONLUĞU HEDEF OLARAK BELİRLERSEK, ŞAMPİYON OLDUĞUMUZDA HER ŞEY SONA ERER"
* Trabzonspor şampiyon olunca neler değişir?
"95 - 96 sezonunda kıl payı şampiyonluğu kaybettik, ondan sonra da birkaç gere kaçırdık şampiyonluğu. Mesela geçen sezon da şampiyonluk kaçırıldı. Ama bizim için şampiyonluk araç olmalı, hedef olursa, bizi yıkıyor ve zarar veriyor. İlkeleriyle, düşünceleriyle ve yaptıklarıyla doğru yolda gitmemiz lazım. Bu bizi şampiyonluğa götürür. Getirmezse de iyi bir yerde oluruz. Şampiyonluğu araç olarak kullanırsak, iyi futbol oynayan, keyif veren ve oynadığı futboldan keyif alan futbolcular olduğu zaman, zaten doğru işler yapıyoruz demektir. Ama biz yanlış yaparak şampiyon olursak ve borç batağına girersek, yine yıkılırız. Şampiyonluğu hedef olarak seçtiğimiz zaman, şampiyon olduğumuzda her şey biter. Böyle bir şey olamaz. Tabi ki Avrupa'ya şampiyon olarak gitmek istiyoruz ama olmadığımızda da hayat devam ediyor. O yüzden sabırsızlığı baskıya dönüştürmeden işlerimizi doğru yapmaya çalışıyoruz.."
"EĞER GALATASARAY, FENERBAHÇE VE BEŞİKTAŞLI BİRİ BİZİM ŞAMPİYONLUĞA OYNAMADIĞIMIZI SÖYLÜYORSA, BİR TAKTİĞİ VARDIR, İNANMAYIN"
* Bu sezon ligdeki zirve şansınızı nasıl değerlendiriyorsunuz? Müzede boş bir yer var, oraya bir kupa koyulabilecek mi sezon sonunda?
"Biz her maçta rakiplere göre üstün olup kazanmak istiyoruz. Bu sonuçlar bizi şampiyon yapar veya yapmaz bunu bilmiyorum, çünkü bu rakiplere de bağlı. Biz kendi işimizi doğru yapan ve iyi sonuçlar almaya çalışan bir takım olacağız. Bunları yaptığımızda şampiyonluk gelirse, ki gelebilir, o zaman mutlu oluruz. Ama, Trabzonspor şampiyonluğa oynamıyor derseniz buna kimse inanmaz. Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş takımlarının hangisine sorarsanız, hepsi bizim şampiyonluğa oynadığımızı söyler. Söylemiyorsa, bir taktiği vardır demektir, inanmayın. Trabzonspor'un bu yıl için ilk üçe girmesi başarıdır. Nereye çıkabiliyorsak oraya kadar çıkacağız. Kupada ise eşitiz. Dört takım arasında herkes alabilir. Kupayı almak istiyoruz ama olmazsa da hayat devam ediyor. Seneye ses getiren ve iddialı bir takım yapmak istiyoruz. Şu anda bu kadrodan kimlerle gelecek sezon yarışacağız onları belirlemeye çalışıyoruz."
"GÖKHAN'IN GİTMESİNİ İSTEMİYORDUM AMA GİTME İSTEĞİ VARDI"
* Teofilo'yu ne kadar tanıyorsunuz? Teofilo gelmeseydi Gökhan'ı gönderir miydiniz?
"Gökhan'ın gitmesini istemiyordum ama Gökhan'ın da gitme isteği vardı. Burada sıkıntıları vardı. Büyük paralara almışsınız, gol kralı ama burada kendi seyircisiyle barışık değil. Oyuncuyu zorluyorsunuz, elinden geleni yapıyor ama olmuyor. Seyircide ondan gerekli elektriği bulamadı. O günün koşullarında böyle bir karar verilmesi gerekiyordu. O zaman yine Fatih alınabilirdi ama transfer gerçekleşmedi. Teo da yetenekli bir oyuncu. Yeni geldi ve okyanusu ilk defa aşan bir futbolcu. Oynayacağı ve başarılı olacağını düşünüyorum."
"BURASI TRABZON. NEW YORK'LA BİR TUTULMAZ"
* Trabzon kentinin özel yaşam koşulları olduğu bir gerçek. Bu nedenle de özellikle yabancıların bir çoğu zorlanıyor. Teofilo'nun gelmesiyle takımdaki Güney Amerikalı sayısı 3. oldu. Teofilo'nun transferinde bu faktörü göz önüne aldınız mı?
"Aslında Trabzon'un sosyal hayat sıkıntısı yok. Bu sosyal hayatı benimseyip, benimsememe sıkıntısı var. Oyuncu buraya futbol oynamaya geliyor. Sosyal yaşam olarak, kafasını dinleyeceği bir ortam, restoran veya eğlence yeri varsa ve bunu benimserse sorun olmaz ama farklı bir dünya isterse. Mesela Trabzon'la bir New York'u bir tutmayız tabi. İstanbul'da, Bursa'da farklı. Bir çok yabancı buna rağmen burada başarılı oluyor ve kolay benimsiyor. Bu hayat tarzına bağlı. Şöyle bir sıkıntımız var ve bu çok büyük sorun. Oyuncularımızın çocuklarının okul sorunu olabiliyor. Ailesi burada kalamıyor ve İstanbul'da duruyor. Çünkü okumak zorunda. Mesela takımımızda Song öyle. Bunlar sorun."
"YABANCI SAYISININ SERBESTLİĞİ DENENEBİLİR"
* Kulüpler Birliği, bazı kriterler getirmek şartıyla, örneğin, futbolcunun sürekli milli takımında oynamış olması yada genç olması gibi, yabancı sınırlandırılmasının kaldırılmasını istiyor. Sizce sınırlar kaldırılsın mı, kaldırılmasın mı?
"Biz Avrupa Birliği'ne girmediğimize göre yabancının az gelmesini istiyordum. En fazla üç diyordum. Ama buraya geldikten sonra ekonomik kaybımızın fazla olduğunu gördüm. Türk futbolcuların aldığı ücretlere şahit oldum. Kulüplerin ekonomik yapısının iyi olması için belki, 'Milli takımda oynamış koşuluyla' sınırsız yabancı sistemin olması faydalı olacaktır. Çünkü oyuncu alışverişinde rakamlar çok yükseldi. Gerçi şimdi naklen yayınlardan gelen paralar arttı ama kullanımda sıkıntı var. Şu anda belki de böyle bir dönem geçirmek gerekiyor. Yabancı sayısını milli kriterini getirmek şartıyla yeni bir döneme başlanabilir. En azından bunun denenmesinde bir fayda var."
"AZINLIKLARIN FUTBOLU KÖTÜ YÖNLENDİRMESİNE İZİN VERİYORUZ"
* Futbol söylendiği gibi kitlelerin afyonu mudur?
"Futbol bir keyif olayı ve dünya da seviliyor. Bunun olumsuz tarafına değil, olumlu tarafından bakmamız lazım. Buna, afyon yani uyuşturucu anlamında bakarsanız kötü bakmış olursunuz. Ama buna bir Fair - play olarak bakmalısınız. Birbiriyle savaş yapan ülkelerin bile ortak alanda maç yapabildiği bir oyun olarak bakmak lazım. Futbol seyir zevki alınan bir oyun. Avrupa da kişiler aileleriyle ve sevgilisiyle gelip maçı izleyebiliyor. Bizde de bu yapılabiliyor ama azınlıkta olan bir grubun bütün bir çoğunluğu etkileyecek olan davranışlarına izin veriyoruz. Biz izin vermesek futbol çok daha keyifli hale gelir."
"ARDA AVRUPA'YA GİDERSE FARKLI BİR DÜNYA GÖRECEK"
* Arda Turan hep "Pasaportum farklı olsaydı şimdi farklı yerde olurdum" diyor. Haklı mı? Yani, Arda değil de, Ardinho olsaydı, dünya futbolundaki yeri değişir miydi?
"Arda daha genç bir oyuncu, hedefini çok büyütmesi gerekiyor. Türkiye'nin yıldız oyuncularından bir tanesi. Avrupa'ya her zaman gidebilir. Türkiye'de oyuncuların aldığı paralar ve kulüplerin yapısından dolayı dışarı gidişlerde zorluklar var. Yabancı ve milli kriterleri koyuluyor Bunlar düzeltilirse, oyuncularımızın gidiş ve gelişleri daha kolay olur. Arda, şu anda Galatasaray'ın kaptanı ve iyi bir oyuncu. Eğer Avrupa'ya giderse farklı bir dünya görecek ve bu kendini geliştirme şansı olacak."
"MİLLİ TAKIM İÇİN VİCDANIM RAHAT"
* Milli takım için sizin isminiz hiç gündeme gelmedi. Oysa gelmiş geçmiş, en başarılı milli takım teknik direktörü de sizsiniz. Bu işte bir tuhaflık yok mu?
"Ben çalışırken de beni yok sayıyorlardı. Burada bir anormallik görmüyorum. Yok sayıldığınız yerde siz işinizi yapıyorsanız ve vicdanen rahatsanız mutlusunuz demektir. Dünya kupasına ilk katıldığımızda ben 2 yaşındaydım. O zaman hayatı görmem ve anlamam mümkün değildi. Benim nesiller dahil dünya kupasını kimse görmemişti. 2002'de gördük ve bu benim dönemimde oldu. O dönem ben işin başındaydım ama beni yok sayıyorlardı. Olabilir, gayet de normal. Bana tecrübesiyle 2002 Dünya kupasına giderken yardımcı olan biri var mı? Daha önce ben şöyle şöyle yaptım da gittim diyen var mı? Ben buna rağmen bir şey yapmışsam, demek bir işi başardım. Finale kalamadık, doğru bunu yapamadım. Bunu bir başarısızlık olarak görüyorum, onu da yapmalıydık. Daha sonra Avrupa kupasına katılamadık ve başarısız olduğumuz için ayrıldık. Başarısızlığın mükafatı var da, başarının mükafatını biraz zor görüyorsunuz."
"YAPTIKLARIMI ANLATMADIĞIM İÇİN YOK SAYILIYORUM"
* Milli takım teknik direktörlüğü mü, kulüp teknik direktörlüğü mü daha rahat?
"Her ikisi de zor. Sorumluluk duymanıza bağlı. Eğer siz işinize ciddi bakıyorsanız ve sorumluluk duyuyorsanız ikisinde de zaman bulamazsınız. Milli takım antrenörlüğünde çok boş zaman var, bunlar doğru. Ama siz boş zamanınızı futbolcuların evlerine giderek, takımları izleyerek, hocalarla konuşarak geçirirseniz o boş zamanlar ortadan kalkar. Ben bunu çok yaptım ama bunu kimseye anlatmadım. Yaptıklarımı anlatmadığım için beni yok sayıyorlar. Milli takımda, kulüp takımı gibi çok birlikte olma şansınız yok. Benim her günüm takiple geçiyordu. Devre arasında tüm futbolcularla görüşmüştüm. Hocayla oyuncu arasındaki sorunlara müdahale ettiğim zaman bile olmuştu. Eğer bunları yapmazsanız çok zamanınız olur. Sadece toplandığınızda hocalık yaparsanız ise çok boş zamanınız olur."
"SAÇIMDA BERBERİ, GÖMLEĞİMDE DE FİRMAYI SUÇLADILAR. BENİ DEĞİL"
* Milli takımın başındayken kravatınızı takışınızdan, gömleğinize kadar her şeye eleştiri getirdiler. Bunun nedeni neydi?
"Gömleğimi eleştirilenlerin hayat görüşü farklıydı. Onlar elbisemi ve saçımı beğenmediler. Saçım için gittiğim berberi suçladılar, elbisede de yapan firmayı suçladılar demektir. Bana bir şey demediler. Ben onlara çok olumsuz bakmıyorum. (Gülüyor..)
"TÜRK MİLLİ TAKIMIN BAŞINDA TÜRK ANTRENÖRÜN OLMASINI İSTERDİM. HATTA BEN TÜRKLEŞTİRİLEN OYUNCULARA DA KARŞIYIM"
* Milli takımın başına Hiddink geldi. Onun başarılı olacağına inanıyor musunuz?
"Türkiye milli takımlar bazında baktığınız da Denizli, Terim ve benim dönemimde uluslararası alanda önemli başarılar kazandı. Yine daha geçmiş tarihlerde sıkıntı yaşasalar da başarılı olan antrenörler var. Ben Türk milli takımın başında Türk antrenörün olmasını gönülden isterim. Çünkü Türkiye'yi temsilen antrenörümüzün ne yapacağının göstergesidir bu. Hatta ben Türkleştirilen oyuncuların alınmasına da karşıyım. Bunu bende yaptım ama doğru bulmuyorum. Biz kendi oyuncumuzu üretmeliyiz ve bunu A milli takımda göstermeliyiz. Şimdi yabancı hoca alındı diye de karşı çıkmayı doğru bilmiyorum. Çünkü bir yönetim kurulu var bu karar verilmiştir. Belki hocanın geliş zamanı biraz uzamıştır ve Türk antrenörü yara almıştır. Ama Hiddink iyi ve başarılı bir antrenör. Milli takım bazında iyi işler yaptı ve bize de o yüzden geldi. Bunu daha speküle edip tartışmaya açmak doğru değil. Şimdi görevimiz ona yardımcı olmak. Bizde onun başarılı olmasını ve Türkiye'nin önünü açmasını istiyoruz. İnşallah, Dünya Kupasına katılırız. Onda o deneyim var."
"KALECİDEN DAHA İYİ ANTRENÖR OLUR. ÇÜNKÜ KALECİ YALNIZ AMA YÜREĞİ UMUTLA DOLU BİR ADAMDIR"
* Dünya genelinde bir çok kaleci kökenli antrenör var. Kalecilerin sezileri daha iyi olduğu için, kaleciden daha iyi mi antrenör oluyor?
"Bu gerçekten iyi bir soru ve ilk kez böyle bir soruyla karşılaştım. Aslında kaleciden antrenör olmaz diyorlar. Ben bu yüzden çok çektim. Gerçek ise tam tersi. Kaleciden çok daha iyi antrenör olur. Çünkü kalecinin oyun ve hayat görüşü çok daha zengin ve farklıdır. Yalnız adam görünmesine rağmen yüreği umutla dolu olduğu için her şeyi daha iyi ve zengin görebiliyor. Çünkü arkadan baktığı için herkesi iyi değerlendiriyor ve kimseye arkasını dönmüyor. Herkesi önüne alan bir adamdır. O yüzden herkesi kucaklayan da biridir. Kıyafeti de farklıdır. Ama hayata girdiği zaman sıkıntılarla yalnız kalsa bile o mutlulukları paylaşan bir kişidir. O yüzden antrenörlükte başarılı olur."
"SEN ANTRENÖR DEĞİLSİN DİYORLAR, ZATEN YOK SAYIYORLAR"
* Şenol Güneş'in takımları büyük maç kazanamıyor" diye bir görüş var. Ne diyorsunuz?
"Lig şampiyonluğu hariç bütün kupaları aldım. Brezilya'yı Dünya Kupası'nda mağlup edemedim ama Konfederasyon kupasında yendim. Dünya kupasında büyük orada küçük takım mıydı? Sen antrenör değilsin diyorlar, zaten yok sayıyorlar. Niye yok sayıyorsunuz diye kızmıyorum. Ama bunları söylemek için dolambaçlı yollara gerek yok."
* Güney Kore'den futbolcu getirmeyi düşünüyor musunuz?
"Kore'den getirebileceğim üç tane oyuncu vardı ama ben gelmeden önce gittiler. Daha önce gelsem belki getirebilirdim. Koreliler içine kapanıklar ve o yüzden çok sıkıntı çekiyorlar."
* Sizce yıldız futbolcu tanımı nedir. Takım oyunu içerisinde görevini yapan mı, yoksa çalımlar atıp taraftarı coşturan mı?
"Her ikisi de değil. Yıldız futbolcu oynadığı futbolla öne çıkan ama takımı da oynatan bir futbolcudur. Görevini yapan bir oyuncu iyidir ama tek başına iş yapmaz."
"FATİH TEKKE GELMEDİ DİYE TRABZONSPOR OYUNCUSUZ KALMAZ"
* Fatih Tekke sizin için ne kadar önemli bir futbolcudur. Eğer gelseydi neler değişebilir di?
"Fatih Tekke bizim oyuncumuz ve kaptanımız. Yetenekleri fazla olan lider bir isim. Bizim de böyle bir oyuncuya ihtiyacımız vardı ama transfer döneminde ekonomik nedenlerden dolayı bu transfer gerçekleşmedi. Ama bu dünyanın sonu değil. Fatih Tekke gelmedi diye Trabzonspor oyuncusuz kalmaz. Fatih oynadığı yerde bizi temsil ediyor. İlerleyen dönemlerde buraya oyuncu veya antrenör olarak gelebilir. Çünkü o Trabzonsporlu Fatih."
"BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN TEKLİF ALDIM"
* Bir dönem Trabzon Belediye Başkanlığı'na adaylığınız gündeme geldi. Size böyle bir teklif geldi mi? Geldiyse neden kabul etmediniz?
"Belediye başkanlığı için dolaylı yollardan teklif geldi ama ben siyaseti düşünmüyorum. Aklıma yatana destek olurum ama siyasi hayata atılıp belli bir grubun içerisinde olmak istemiyorum. Beni sağa, sola çekmek istediler ama ben buna girmem."
"ÖĞRETMENLİKLE ANTRENÖRLÜK ARASINDAKİ EN ÖNEMLİ FARK PARA"
* Sizin bir öğretmen olduğunuzu biliyoruz. Bu bağlamda çalıştırdığınız takımlarda futbolcuların kişisel gelişimleri üzerine her hangi bir çalışma yapıyor musunuz? Hiç, keşke öğretmenliğe devam etseydim de, şu futbola girmeseydim dediğiniz oldu mu?
"Öğretmenlik de futbol antrenörlüğü gibi, ikisinde de yol gösteriyorsunuz. Öğretmenlikle futbol antrenörlüğü arasındaki en önemli fark, futbolda çok para kazanıyor olmanız. Öğretmenlik çok kutsal bir meslek. Bende 4 sene yaptım. O dönem askere gitmem söz konusuydu. Anne babaların teşekkür edeceği ilk insanlar öğretmenler olmalı. Maalesef son yıllarda öğretmenler kenara itildi. Futbolculara, öğrencilere de bir şeyler öğretmeye çalışıyorsunuz"
* Oyun içerisinde geri pasa bakış açınız nedir?
"Geri pası hiç istemem. Geriye yapılan pasa hep karşıyım. Hep ileri, hücum. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ne demişti : "Hücum"
* Beğendiğiniz futbolcu var mı? Takımda görmek istediğiniz bir isim?
"Şu anda takımımdaki tüm oyunculardan memnunum. Hiçbir oyuncu istemiyorum."
* Biraz sıyrılan Türk oyuncuların, yabancı futbolcularla karşılaştırılmasına nasıl bakıyorsunuz?
"Türk oyuncuların yabancılarla kıyaslanmasına karşıyım. Ben oyuncunun, oyuncuyla karşılaştırılmasına karşıyım. Pele - Maradona karşılaştırması bile doğru değil. Her oyuncunun kendine ait değerleri vardır öyle kabul edilmesi gerekir."
* En iyi stoper zor durumda topu taca atabilen stoper midir?
"Kesinlikle hayır. En iyi stoper zor durumda topu alıp iyi kullanan stoperdir."
"TRABZON İNSANI STADI HAK EDİYOR"
* Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nun yıkılıp yerine yeni stat yapılması fikrine nasıl bakıyorsunuz?
"Avni Aker'in bizim için hayati bir değeri var ama oraya veya başka yerde yapılmak koşuluyla çok büyük bir stadyuma ihtiyacımız var. Aynı zamanda Trabzon'da da sosyal manada düşünecek olursak böyle bir statla gelişme sağlanabilir. Bu şehre sanayi olarak bir yatırım yapılmadı, çocukken de burada işsizlik vardı hala var. Ama ülkesini ve milletini seven insanların olduğu bir yer burası. Bu bölgedeki tek beklenti bir stat yapılması. Bu stat burada iş imkanı da sağlayacaktır. Bu da olması gereken ve buranın insanın hak ettiği bir şeydir."
"FUTBOLCUNUN SADECE OYUNU DEĞİL, DAVRANIŞI DA BENİM İÇİN ÖNEMLİ"
* Futbolcular şu anda sizin gözünüzde bir yarış içerisinde mi? Yani aslında gelecek sezonun kadrosunu mu şekillendiriyorsunuz ?
"Şu anda Yattara ve Tayfun sakat. Tayfun'un bu sezon dönmesi zor ama Yattara belki son dönemde aramıza katılabilir. Şu anki kadrom yeterli. Ama gelecek sezon değişebilir. Futbolcuların bu sezonki performansları gelecek sezonki kaderlerini tabi ki etkileyecektir. Ama sadece oyunları değil davranışları, takımı taşımaları, sevmeleri ve büyütmeleri gerekir. Bunların hepsi benim için önemli. Bu yarışa devam ettiğimiz zaman yarıda kalmak istemiyorum."
* Röportaj talebimizi kabul ettiğiniz için teşekkürler. Son olarak bordo - mavili taraftarlara ne söylemek istersiniz?"
"Bende size teşekkür ediyorum. Bu takımın sembolü, gururu ve geleceği taraftarlardır. Takımı desteklemeyi ve sevmeyi biliyorlar. Bu takım, bu kulüp onları hiçbir zaman mahcup etmeyecektir."

http://www.holigan.com.tr/n.php?n=milli-takimdayken-beni-yok-sayiyorlardi-2010-03-06

61viya
06.03.2010, 14:43
Seviyorum seni Hocam. Allah utandırmasın.

Murat Erdem
06.03.2010, 14:44
çok güzel olmuş...oldukça ayrıntılara girmiş ve cevap vermiş.

Ahmet Karadeniz
06.03.2010, 18:26
şenol hocayla istikrarı yakalamalıyız ve en az 5 sene bu takımda tutmalıyız günlük kötü sonuçlar için senol hocayı istifaya zorlamamalıyız taraftar olrak bunu başarabilirsek inanıyorum ki bekledigimiz özleme kavuşacagız....

Emre
06.03.2010, 18:48
Şenol Güneş'in değişiklik konusunda fikir değişikliğine gitmesi lazım gibi geliyor bana yaptığı değişikliklerin oyuna pek bir faydası olmuyor .

ugurozturk
06.03.2010, 19:48
Orta sahadan onune gelen sut cekiyor.

Senol hocam sen mu soyledin orta sahayi gecen sut ceksin diye...

ugurozturk
06.03.2010, 19:56
hocam cebinden arayacaktim; numarani silmisim; bilen arkadas varsa arasin hocayi.

soylesin egemen selcuk giray omer topun dibine vurmaktan vaz gecsin; Alanzinyo colmani izlemek istiyorsaniz topun yere inmesi lazim..

gencler taktik olarak topu kaldiriyor; Senol hoca izliyor..

ugurozturk
06.03.2010, 20:42
hocam mukemmel degisiklikler yaptin; Onuru da cikarip tolgayi alsan tam olacakti ama kadere bak ki hakin yetmedi..

isimsiz_61
06.03.2010, 20:45
ey gidi hoca ne yapıyorsun ya....

Vkgz
06.03.2010, 20:55
hoca cale<<<<>> ferhat değişikliğide nesi ne amaç var merak ettim. benim ,izlerken kaçırdıgım sakatlık fenal yoksa çok çok saçma oyunada bi katkısı olmadı. golede. şans yanımızda olmasa gidiyodu maç . neyse başarılar hoca alanzinhoya çok sabrediyosun. ilk 11dede 1-2 değişiklik yapman gerekiyor 2-3 maçtır ama hala aynı yolda devam ediyoruz.

erolizmts
06.03.2010, 20:56
Yine bomba (ne alaka!!?? dedirten) değişikliklerle şov yaptın hocam. Allahtan kendi sahamızda Gençlerbirliği'ne kontra ataktan gol attık ve kazandık. Bizim için büyük başarı.

Özge
06.03.2010, 20:58
Hocam o değişikliklerle ne yapmaya çalıştın anlayamadım.Oyuna müdahaleler de çok yetersiz kalıyorsun.

Misina
06.03.2010, 21:02
Teofilo için uyum süresi geçti.Nihat Ustadan Boztepeye Çardağa Ganitaya kadar heryeri öğrendi bu uşak oynat artık Hocam.

Emrah KabuL
06.03.2010, 21:12
Hocam, Avrupa'da gördün ama yine değişen bir şey yok.

Bekir
06.03.2010, 21:12
Düşünüyorum,, Düşünüyorum Ama yaptığın 3 değişiklikte de herhangi bir mantık bulamıyorum...

izzet
06.03.2010, 21:18
Sen kendi evinde Maci kazanmak istiyorsun. Bekini degisiyorsun? Bu ne Senol Hoca? Birgün sana "Acizsin, Acizsin" demekten ceza yiyecegim.

Engin sakat olmasa Gabricin yerinde yine onu oynatacaktin. Anarthosis karsisinda "Eller-Tayfun" degisiklinin Mantigini halen anlamadim, bugün yeni Tuhafliklar ekliyorsun.

Trabzonlu oynatacagim diye kastigin kadar, Zafere deger versen, su an Orta sahamizi Toparlayabilecek bir Oyuncumuz olabilirdi.

Son olarak: Vahid Halilhodzic! Bu adam bize yarim sezonda oynattigi futbolu sen 4. Kez(!!!!) geldigin Trabzona oynatamiyorsun.

Bu arada ben bir Körüm: Bana biri su meshur "Senol Günes" Etkisini göstersin yahu!

sessizkral_1
06.03.2010, 21:20
Hocam 4-5 haftadır süper top oynatıyorsun.kimse gelip sana övgüler yazmadı.

bugün kötü oynadık.şimdi hakkında bu adam teknik direktör değil diye mesajlar yazacaklar.sakın kırılma olurmu.

onlar herzaman iyi futbol herzaman %100 performans bekliyorlar.

Berk
06.03.2010, 21:21
Bu maçta beni çok şaşırttı.
Şöyle ki; Teofilo'yu 80'de oyuna almasını beklerken bu kez hiç oyuna almamayı tercih etti.
Değişiklikler gerçekten umut vericiydi..

tslover
06.03.2010, 21:33
Bugün ben de beğenmedim ama Şenol Hoca bu takımda değişmez hoca olmalı bu fikrim herzaman sabit.Beğenmedim noktalar:
1-Gabriç'in 11'de olmaması
2-Burak'ın 11'de olması
3-Burak'ın sağ kanatta olması
4-Gabriç'in sağ kanatta olması
5-Serkan'ın ortada oynaması
6-Selçuk ve Colman'dan fazla verim alamaması
Böyle gider ama karar hocamızın

Mellih
06.03.2010, 21:44
Teofilo'yu bugün itibariyle bitirdi. :(

geçen senede ankaragücü maçı böyle olmuştu, son dakikada selçukun ortasıyla umut gol atmıştı, ardından beşiktaşa gittik rezalet oynayıp 1 puan almıştık. neticesinde acısı denizlispor maçında çıktı, ardından konya vs. Yani radikal kararlar alması gerekir. bence çift forvete dönmeli(anlanzinhosuz), dönmeyecekse kantlardan bu kadar orta yaparak oynamamalı. Alanzinho ile oynuyosan ortadan oyun kur, bunuda nasıl yaparsın, sezer yada colmanı biraz daha ofansif oynatarak, onlar olmayınca alanzinho daha da kötü oynuyor.

Sefa
06.03.2010, 21:45
Son dakika golleri kurtardı Hoca'yı..

Ferhat mı kurtaracak maçı ?

Kendi evinde 1-1 berabere gidiyorsun son değişiklik solbek var mı böyle birşey..

OZDEN61
06.03.2010, 22:40
Gençler maçı şenol hocanın hatalarının çok olduğu bir maç oldu. bir forvet alınmıs hala takıma oturtup oynatamıyorsun. alanzinho forvet arkası oynuyor, alex pozisyonunda. alex koşmuyor diye eleştiriliyor ama alex koşmadan alanzinhonun yapamadıklarını yapıyor. 90 dak nasıl tahammül etti anlamadım. son 10 dak oynadı onundsa sebebi gençler oyuncuları yoruldu. alanzinho yerine teo oynatılabilirdi. gençler maçında oynatamadın, gaziantep deplansman olduğu için yine tek forvet, arkada alan cıkacaksın, galatasaray maçı var ordada rakip güçlü diye yine tek forvet olacak. Hocam teo yu kolay kolay ilk 11 e alma cesareti gösteremeyecek benden demesi.

Tolga Kurt
06.03.2010, 22:42
Düşünüyorum,, Düşünüyorum Ama yaptığın 3 değişiklikte de herhangi bir mantık bulamıyorum...

Ben söylim.

Colman çıkmalıydı çok etkisizdi..

1.1lik beraberlik devam ediyo ve pozisyon bulamıyoruz bi hamle yapmalıydı burağı aldı gabriçi koydu golde attı iyide oynadı..

Caleyi çıkardı Ferhatı koydu soldan çok fena geliyolardı ve cale çok saçmalamıştı..

Artık düşünmene gerek yok :)

Mehmet Fatih Silik
06.03.2010, 22:44
Hocam haftaya lütfen cift forvet cik :) Tek forvet cok zorlaniyoruz....

Kaan
06.03.2010, 22:46
Hocam haftaya lütfen cift forvet cik :) Tek forvet cok zorlaniyoruz....

Umut ve Burak defans mıydı ? :)

Tolga Kurt
06.03.2010, 22:52

Kalecilerdi bilmiyon mu.

Onurla tek forvet oynadık

Emre7
06.03.2010, 22:56
korkarım fazla üre alamayacak takım başında ... 3 senelik anlaşmayı bitirebileceğini düşünmüyorum...

el_conquistador
06.03.2010, 22:56
Şenol Güneş'in açıklamaları
Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, maçın ardından yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

“Son üç maçta üç beraberlik, kayıp 6 puan vardı. Maça hazırlanırken milli oyuncularımız yoktu. Oyuna hızlı başladık, pozisyon bulduk ancak 25. dakikada golü yedik ve tablo olumsuz yöne kaydı. İkinci yarının başında rakibimiz bizden daha iyiydi. Son bölümde becerili oyuncularımızın attığı gollerle sonuca gittik. Genelde bu zamana kadar rakip kaleciler öne çıkardı ancak bu maçta Onur öne çıktı. Temennimiz ona iş düşmemesi. Sahanın kötü olması teknik oyuncuları olumsuz etkiledi. Pas yüzdemiz düşüktü. Bütün oyuncularımı tebrik ediyorum.”

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=3805#Icerik

Samet Yildirim
06.03.2010, 23:08
Kazandik mutluyuz.

Ama cok formsuzdun hocam hic yakistiramadim.

Colman cikmasi kesinlikle dogru idi tel tel döküldü deli etti beni. Ama burak niye cikiyor ? Cikiyorsa neden teofilo girmiyor ? felan filan neyse.

lazo1967_61
06.03.2010, 23:51
Ya allah askina bu takimin ilk yaridaki istatistiklerine bakin senol gunes geldikten sonraki istatistiklerine bakinda oyle konusun be. Herkes antrenor kesilmis basimiza mubarek. Bu isi bu kadar biliyorsaniz ne isiniz var burda?

Ahmet Faruk
07.03.2010, 00:09
Gençler heyecnlarından Şenol Hoc ile Hugoyu karşılaştırmışlar.
Hugo hoca değildi, Şenol Güneş iyi hoca değil...
İllaki Şenol Güneşin istatistikleri yukarda olacaktır yaani...

Adem Erdoğan
07.03.2010, 00:16
Tüm takım gibi Şenol hoca da kötüydü bu akşam.

Mehmet Fatih Silik
07.03.2010, 00:17

Benim yazdigima senin bu yazdigin sence mantik iceriyor mu güzel karde$im ? :)
Maca hangi dizili$le ba$ladigimizi tekrar bi gözden gecir derim...ayrica Burak forvet'den cok kanat oyuncusu olarak görev aldi...arada bir iceriye girdi ve $ansa da golünü atti...;)

Ahmet Faruk
07.03.2010, 00:22
Ben Şenol Güneşi Umuta çok benzetiyorum.
Mevkisinin içini doldurma açısından özellikle.

Umut Bulut ne kadar golcü ise, Şenol Güneş o kadar teknik direktör işte.
Azim, çaba, gayret, hırsla falan kapatmaya çalışıyorlar açığı...

aurora
07.03.2010, 00:24
Sanırım hiçkimse bugün Şenol Hocanın ne yapmaya çalıştığını anlayamadı. Takımları tanımayan birine sorsanız mavili takımın Hocası ne yapmaya çalışıyor diye: Herhalde derdiki "hımmm en etkili hücumcuyu(Burak)çıkardı, iki tane defansif oyuncu aldı.Demek ki beraberliği kurtarmaya çalışıyor" derdi. 75.dakikaydı zannedersem, maçı anlatan spiker dediki Trabzonspor uzun toplarla gol aramaya çalışıyor. Buda aslında maçın özeti idi. Uzun toplarla gol aramaya çalışmak... Çaresiz top yapamayan takımların tercihidir uzun toplarla gol aramaya çalışmak. Ben takımımının uzun toplarla gol aramaya çalışmasını istemiyorum.....

Erdal
07.03.2010, 00:27
Bu sayfalar silinmiyor değil mi ? :)

Mert Oğuzlu61
07.03.2010, 00:30
ufak bir ayrıntı, 2010 da hiç yenilmedik, yenilmemeyide öğretti takıma şenol hoca :D

gelecek sezon çok işimize yarayacak bu eminim...

şenol hocanın kaliteli 2-3 topçu aldırması lazım, bugün düştüğümüz duruma gelecek sezon şampiyonluk yarışındayken düşmeyelim diye, takımımızın yarısından çoğu uyurken ortaya birisi çıkacak sihirli değnek misali, alcak götürecek takımı, böyle bir oyuncu lazım işte bizim takıma.

sessizkral_1
07.03.2010, 00:30
Ben söylim.

Colman çıkmalıydı çok etkisizdi..

1.1lik beraberlik devam ediyo ve pozisyon bulamıyoruz bi hamle yapmalıydı burağı aldı gabriçi koydu golde attı iyide oynadı..

Caleyi çıkardı Ferhatı koydu soldan çok fena geliyolardı ve cale çok saçmalamıştı..

Artık düşünmene gerek yok :)

aman naptın hocam bukadar teknik direktör üyenin arasında bu laf söylenirmi

sessizkral_1
07.03.2010, 00:37
Lütfen sabır arkadaşlar LÜTFEN !

Bukez değil..Bukez homurdanmayalım..bukez saygı duyalım..Şunu niye oyuna almadı bunu niye aldı bu adam teknik direktör değil demeyin bukez!

Birkez olsun SABREDELİM..

Oyuncular saygı duyuyor yönetim saygı duyuyor ilkkez bir teknik direktör üstünde bukadar kenetlenme var !

Eğer söz konusu İSTİKRAR sa bunu sağlayabilecek tüm fırsatlar sadece Şenol hoca gibi birinde olabilir.

Bunu değerlendirelim.

4-5 hafta tüm spor yazarları tarafından "LİGİN EN İYİ TOP OYNAYAN TAKIMI TRABZONSPOR" DENİRKEN 1 haftalık kötü oyun sonrası hemen homurdanmalar başlamasın..

Elbet yaptığı değişiklikleri eleştirelim elbet futbolu eleştirelim

ancak bu yıkıcı olmasın..

Şenol Güneş bu takım için büyük bir fırsattır..

Bende bazı yanlarını sevmiyorum ancak sonuna kadar destekliyorum çünkü biliyorum herzaman doğruları yanlışlarını götürecek..o kötü yanlarınıda zamanla silecek...

Ferguson manu nun başına geçtiği ilk yıllar nekadar eleştrildi kim bilir..adam ilk 7 yıl şampiyon olamamış geldiği zaman takımını ilk 10 a sokamamış ancak adamlar sabır etmişler..şimdi 25 yıldır takımın başında ...bir dünya takımı inşa etti...

3 YIL...5 YIL....10 YIL........

SONUNA KADAR ŞENOL GÜNEŞ..

Neden bizim bir ALEX FERGUSON umuz olmasın ?

Ahmet Kuru
07.03.2010, 00:43
Hocam yensende yenilsende en az 5 sene...!!!

Emirhan Makul
07.03.2010, 00:54
Özür dilerim Şenol Hoca.

Ahmet Faruk
07.03.2010, 01:13
Şenol Güneş hoca iken kazandığımız 1 Türkiye Kupası, 1 Cumhurbaşkanlık 1 de Başbakanlık kupası var.

Allahtan Ziya Doğan Trabzonsporda oynamamış :D. Yoksa onun karnesi de bundan pek farklı değil :)

Ertan 51
07.03.2010, 08:12
Hocam şu Teo işine bi açıklık getirsen artık,tamam Umut formda kesemem diyebilirsin ama maç çok uzun bir süre 1-1 devam ediyor sen Teo yu oyuna almıyorsun.İlk defa 90. dakikada yanımıza gelen şans gelmeseydi ne diyecektin çok merak ediyorum.
Millet 18 yaşındaki çocukları sahaya sürüp risk alırken sende ki bu ürkekliği kabullenemiyorum,benim gömzümde dünkü maç 1-1 bitti ve sorumlusu sensin hocam.

Ömer SEVİNÇ
07.03.2010, 10:27
80. dakikadaki Ferhat değişikliği ile maçı çevirdi hocamız. Maçı kazanmak için Ferhat'ın taa sol bekten gelip attığı şutlar neydi öyle? Değerli hocamızdan başka kimin aklına gelirdi 1-1'lik maçta sol bekleri değiştirmek. Tebrikler hocam maçı çözdün. Bi benzerini de Anorthosis maçında yapmıştın sanki..

stormtiger61
07.03.2010, 10:35
Hocam su anda halledilmesi gereken problemler var.

1. Defansimizdaki Giray, Egemen ve Song tam anlamiyla dan dun cu. Inanilmaz derecede panikler. Bu futbolcular mutlaka ama mutlaka defanstan panik yapmadan sakin, ayaga top yaparak cikabilmeliler. Bunu yapamiyorlarsa o zaman bu takimda yerleri yok. Bir Kasimpasa bile bunu yapabiliyorsa bizde yapabiliriz o yuzden kimse bu is zor demesin.

2. Cale artik cok buyuk bir sorun haline geldi. Yedigimiz her gol onun kanadindan geliyor. Belki de tek basina suclu degil. Onun onunde oynayanlar bu oyuncuya destek de vermiyorlar. Bu soruna derhal bir cozum bulunmali ve Sol kanattaki bu delik derhal kapatilmali.

3. Takimimizin orta sahasi pres yediginde, baski gordugunde resmen dagiliyor. Bunu Genclerbirligi macinda da gorduk. Iki metreye pas atamayan bir Colman, Alanzinho, Selcuk ile oynuyoruz. Bos alan bulduklarinda iyiler fakat rakip alan savunmasi yapip bir de bastigi zaman hepsi ne yapacaklarini sasiriyorlar. Onlar sasirinca gerideki defans iyice panikleyip dan dun oynamaya basliyor cunku defanstan ne zaman top cikarsalar Selcuk, Ceyhun, Colman, Alanzinho topu rakibe teslim ediyor. Artik buna bir dur demelisin hoca yoksa bu is yine olmayacak.

2010 da yenilmedik, evet dogru fakat buyuk mac olarak sadece Bursa ile oynadik. Su halimizle salatasaray macinda yenilgi kacinilmaz duruyor ta ki biz yukaridaki problemleri halledene kadar.

Murat'
07.03.2010, 10:40
Maçın seyrini değiştiremeyen bir hocamız var arkadaşlar.Bu da Şenol Hoca'nın kronik hastalığı işte.

Travelair
07.03.2010, 10:42
Benim anladığım, öyle medyaya denildiği gibi 2-3 transfer değil, başarabilirlerse çok büyük değişim yaşanacak. Umarım kupa finaline kadar kaza bela çıkmaz

bordo61
07.03.2010, 11:40
Allahtan gol attık yoksa Şenol Güneş İstifa sesleri ayyuka çıkacaktı.

Statta bu sinyali aldım.

Cale değişikliğine kızdım ama cale değişiklik istemiş sanırım.

Birde Cale'nin kanadı fena saçmalıyordu

bordo61
07.03.2010, 11:52
Şenol Hoca sen her maç süper oyun oynat.

Hiç taktiksel hata yapma.

Gelene gidene 5 atalım.

Hep bizim dediklerimiz yap bizim dediğimiz değişiklikleri

90 + da gol istemeyiz yoksa sevinmeye utanırız.

Anca ikna oluruz biz.

:)

Dursun Kaplan
07.03.2010, 12:15
Oyuncu değişiklikleri konusunda hala vasat bir seçimin var hocam.

Mesut
07.03.2010, 12:28
hocaya biri zafer yeleni sorabilir mı
nedir durumu sakatmı
yetersizmı.düşünmüyormu.zafer ile düşüncelerini merak ediyorum

bahadır2561
07.03.2010, 12:33
helal olsun(!)

tslover
07.03.2010, 12:35
Öncelikle bu takımın başında en az 10 sene kalmanı istiyorum hocam.Ama lütfen burak konusunda ısrar etme hocam.colmanı harcama.iyi de oynasa bir adamı çıkartırsan sonuç ortada hocam.gelecek sene takımı sen kuracaksın lütfen Trabzonsporu Trabzona mahkum etme hocam.colman,gabriç,alan,cale,yattara gibi adamları harcama hocam.saygılar..

Qolbasti_Kinq61
07.03.2010, 12:37
neden hep ayni adamlar kayip edecek neyimiz varki hocam dene iste gencleri sans ver

Alp Yavuz 13
07.03.2010, 12:40
ahh be şenol hocam herşeyin iyi hoşta bi de şu oyuncu değişikliğin kadro düzenini değiştirsen biraz.... sürekli aynı kadro oynarmı ya ....

genç61
07.03.2010, 13:12
bir altyapindan bir topcuyu sakin forma verme deneme zaten bunu hic yapmadin sen yapmicanda belli ne olur ahmet sariyi goksuyu barisi alsan oynatsan baris yedekte digerleri karadenizde ama gs kovdugu ferhat oyunda ustelik bu adam ahmet saridan goksudan baristan 4 yas 3 yas buyuk nsail bir is kendi oz evlatini baltalamak seninki

kardesim niye aldiriyorsun teofiloyu bu takimi sampiyon yapcaksan eger bu adami sen istemiyorsan niye aliyor yonetim yonetime diyemiyormusun ben forvet istemiyorum gunu birlik o parayi vermeyin ben bir daha ki sene transfer param olur diye neden demiyorsun

adam gibi bir adamsin ama sana yakismiyor senden sunu beklerdim ben forvet istemiyorum o para bosa gitmesin seneye bize para lazim ve transfer lazim ince eliyelim sik dokuyalim demedim yonetimin kuklasi oldun bunun icin sana cok kiziyorum

oyun sistemin kotu takimin forveti ve defans arasinda 60 metre var bunu 30 metreye dusmeli hocam buna dikkat

sana kizsamda gene senden iyisi olmaz bize uymaz o yuzden ne olur dikkatli bosa para harcama yonetim harciyorsa cik televizyonda bu sartlarda yonetimle calisamicam de ne olur yoksa kaybeden sen olcaksin sana uzulurum gercekten

Keleşoğlu
07.03.2010, 17:05
şenol güneşin karnesi; 16 resmi maç
------galibiyet-----beraberlik-----mağlubiyet
lig------6------------3--------------1
kupa----4-----------1---------------1
toplam---10----------4-------------2

Ilelioglu
07.03.2010, 17:06
Allahtan gol attık yoksa Şenol Güneş İstifa sesleri ayyuka çıkacaktı.

Statta bu sinyali aldım.

Cale değişikliğine kızdım ama cale değişiklik istemiş sanırım.

Birde Cale'nin kanadı fena saçmalıyordu

Yok daha neler...:rolleyes:

Taraftar istifa etsin bence Yönetim ile birlikte daha iyi olur...:p

bordo61
07.03.2010, 18:25
Yok daha neler...:rolleyes:

Taraftar istifa etsin bence Yönetim ile birlikte daha iyi olur...:p

Benim stat'tan aldığım sinyaller bunlar.

İstifa diye bağırmıcaklardı elbet ama bu herkes hocadan bir şey olmaz diyordu

Ilelioglu
07.03.2010, 18:28
Benim stat'tan aldığım sinyaller bunlar.

İstifa diye bağırmıcaklardı elbet ama bu herkes hocadan bir şey olmaz diyordu

O cok bilmisleri zaten sira dayagina cekmek lazim;

Sanki 25 yildir hangi Hoca bizi Sampiyon yapabildi; Sabretmedigimiz sürece Sampiyon olamayiz.

Bir Hoca ile en az 3 yil gitmemiz gerekiyor ki, ondan birseyler bekleyelim.:);)

İlker ToSun
07.03.2010, 18:37
şenol güneş ile ilgili yazmak için 1 gün geçmesini bekledim ve hiçbir oyuncuyla ilgili de yorum yazmadım ve yazmayacağım da çünkü bu maçtan yola çıkarak herhangi bir oyuncu hakkında yorum yazmayı doğru bulmuyorum. ortada bir "teknik adam" katliamı varken çıkıp da onun emekçilerine laf söyleyecek halim yok.

başından beri teknik adamlığını beğenmediğim şenol güneş in korkaklığı artık bu maçta belki de tavan yaptı ve artık çekilmesi güç bir hale geldi.

ha ne oluyor sağolsun sayesinde civarımda benimle maç izleyenler beni medyum sanıyor çünkü yapacağı değişiklikleri önceden söylüyorum sayesinde havam oluyor. örneğin "hadi ceyhun tuttu da yuh artık ne ferhat'ı" diye söylediğime karşılık veren arkadaşımın ferhat oyuna girdiğindeki yüz ifadesi bir ömür boyu unutulmayacak cinstendi.

yıllardır izlerken bu derece utandığım bir trabzonspor görmedim ben sahada. bu ülkenin en büyük iki hocasından biri olan mustafa denizli'nin bir sözü vardır : "futbolcu cin gibidir, hoca tahtaya kadroyu yazıdığı anda, kenardan oyuncu değişikliği yaptığı anda oyuncular hocanın niyetini anlarlar". bu sözün ne kadar doğru olduğunu maçta çok net bir şekilde anladım.

ilk yarıdaki futboluyla çok akıllıca bizim takımı uyutan takımın teknik patronu doll, ikinci yarının başında "tamamdır şimdi yenme vakti" dedi ve burhan ile hurşut u sahaya sürdü , "büyük trabzonsporun büyük teknik direktörü" şenol güneş de "tamam da şimdi g.tü kollama vakti" dedi ve o da başladı hamlelerine. Ve bu değişikliklerle beraber daha cesurca üstümüze gelen bir gençlerbirliği, deplasmanda trabzonspor ile oynamasına rağmen kazandığı serbest vuruşlarda bile oyunu hemen başlatıp galibiyeti düşünen bir gençlerbirliği takımı ve bunun karşısında ayakları birbirine dolanan, nerde ne yapacağını bilemeyen bir korkaklar ordusundan oluşan büyük trabzonspor.

ama hani derler ya "futbolun adaleti yok" diye hakikaten futbolun adaleti yokmuş ki, onurun dizine çarpan kafa topu sayesinde takımımız galip geldi. o pozisyonda şansın yanımızda olması sonucu sahada 3 puan için herşeyi yapan thomas doll sahadan 0 puanla, "nasıl olur da 1 puanı kurtarırım yeterki yenilmeyeyim nasılsa lig gitti kaldı elde kupa" diyen şenol güneş ise 3 puanla ayrıldı.

ama futbol felsefesi ve futbol ruhu sözkonusu ise thomas doll : 10 - 0 : şenol güneş ,, olmalıydı bu maçın sonucu.

futbolculuk zamanında kalesinde beklerken kendisine hiç top gelmediği için stoperlerine bağırıp "olum geri pas atın biraz ısınayım" diye seslenebilen bir kalecinin, çalıştırdığı takımına bu denli korkak futbol oynatması ne yaman çelişkidir bunu da anlayabilmiş değilim.

ben başından beri şenol güneş ile ilgili savunduğum herşeyin arkasındayım. yanlış bir temel üzerine kurulan ilişkinin sonuçları da böyle yanlış olur. dünyada binlerce futbol takımı var ve bunlardan hangisine aynı hoca 4. kez gelmiştir orası da merak konusu.

şenol güneş eğer 96 yılından sonra bu takıma tekrardan gelmeseydi ve tekrardan dünya 3. lüğünü yaşasaydı herkesçe kendisi "büyük hoca" olarak anılacaktı ama eminimki 4. kez geldiği ve belki 7. kez de geleceği trabzonspor taraftarlarının çoğunluğunca şenol güneş ileride "trabzonspor memuru" olarak anılacak. Çünkü trabzonspor profesyonel ve kurumsal bir futbol kulübü olmaktansa kimi "efsanevi" isimleri için "istihdam kapısı" haline gelmiş ve bu yüzden de rakiplerinden fersah fersah gerisinde kalmıştır ve makas gün geçtikçe açılmaktadır.

benim şenol güneş ten zerre umudum yok, bunun için bir çok haklı sebebim var, en önemlisi de çünkü şenol güneş in de kendisinden zerre umudu yok. şenol güneş aptal bir adam değil, eğer ıq su çift basamaklara erişebilmiş her insan gibi o da kendisini ve kariyerini eline alıp sorguluyorsa şunu kendisi de görüyordur ve "kardeşim ben büyük maçları kazanamıyorum, kardeşim ben gelecek adına kritik önem taşıyan maçları kazanamıyorum, kardeşim ben final maçlarını kazanamıyorum, kendi ülkemde de dünyanın öbür ucunda da şampiyonluk maçında şampiyonluğu kaçırıyorum, takımımı tekrardan coşturacak önemdeki maçlarda 3 puanı alamıyorum...bütün bunlar bir tesadüf olamaz, anlaşılan ben bu işi mutlu sonla sonlandıracak kadar iyi yapamıyorum, hep bir yere kadar getirip son yapılması gerekeni yapamıyorum" diyordur içinden.

bütün bunları o der, ama ona körleşmişçesine bağlanan ve teknik direktör şenol güneş'e yapılan eleştirileri, bu takımın efsane kadrosunun kalecisi şenol güneş'e yapılmış bir haksızlık gibi gören yani bir bakıma bizlere "zamanında o kadar top tuttu, bırakında teknik adamken o kadar hata yapsın" demeye getiren cenah ne zaman anlar ne zaman der onu çok merak ediyorum.

adam göreve geliyor
*"gökhan'dan umutluyum, kalmasını istiyorum" diyor gökhan satılıyor, engel olamıyor
**fatih tekke'nin alınmasını istiyor, aldıramıyor
***bunun yanında fatih'ten çok da farklı olmayan bir maliyete sahip olan ve kendisinin zerre tanımadığı bir adamın alınmasına sesini çıkartamıyor
****devre arasında bu takımın "golcüsü" oalcağı iddaasıyla alınan bir adamı sahaya bile sürmüyor ve adamın özgüvenini sıfıra indiriyor ve trabzonspoun parasını çöpe atıyor
*****oyuncularına çifte standartlı davranıyor, adaleti dağıtmakla görevli olan kendisnin adalet terazisi devamlı aynı adamların lehine oluyor. sayesinde takımda "ne kadar kötü oynarsam oynayayım ne de olsa beni oynatacak" diyen oyuncular belirmiş vaziyette ve bu bir takım için en büyük tehlikedir. Takımda rekabet sıfıra inmiş vaziyette.

herşeyden sonra çıkıp da "sen bizim ferguson'umuz ol" diyecek kadar da akıl tutulmasına uğramış değilim çok şükür. çünkü bu zihniyetin takımı değil 24 yıl, 24 ay daha bile yönetmesini istemiyorum.

ama tabii benim de hedefim şampiyonluk olmasaydı, ben de "az olsun bizim olsun" , "azıcık aşım dertsiz başım" felsefesinde bir adam olsaydım ben de isterdim belki şenol güneş bizim ferguson'umuz olsun diye.

"büyük hoca" diye bize kakalanmaya çalışılan bir isimdir şenol güneş ve asla ama asla büyük bir hoca değildir. şenol güneş sadece büyük kaleci idi ama sla büyük hoca olamadı ve bize gösteriyor ki olamayacak. yahu kardeşim bir kere mantıklı konuşmak lazım çıkıp diyorsun ki "büyük hoca". Büyük hocalar şampiyonlukları (ki şenol güneş in şampiyonluğu yok) dışında yetiştirdikleri isimlerle çıkardıkları jenerasyonlarla anılırlar. Yahu allah için biri de çıkıp desin ki şenol güneş şu jenerasyonu Türk futboluna kazandırdı, şu adamları Türk futboluna kazandırdı. Yok böyle bir şey.

Demeyeyim demeyeyim diyorum ama ilkokul mezunu Fatih Terim bile bu cesaretleri gösterecek vizyona sahip ama üniversite mezunu Şenol Güneş bu vizyondan uzak ya içim içimi yiyor. sonra fatih terim büyük hoca şenol güneş de büyük hoca ha. Fatih terim elleriyle bir nesil çıkartacak ortaya, oyuncular kazandıracak Türk futboluna, sonra şenol güneş bu takımı olduğu gibi alacak dünya 3. sü olacak sonra neymiş efendim "büyük hoca" olacak, kusura bakmayın ama yemezler.

biz de 18. gelişinde de hala daha aynı cümleleri duyarız

"çok çalızacazzzzzzzz"
"iyi mücadele edezeeeeeezzzz"
"raaaaaakiplerimize saygı duyazaaaazzzz"
"iyinin doğrunun güzelin yanında olazaaaaazzzz" vs vs vs

Emrah Akcagöz
07.03.2010, 18:40
Şenol hocam ölücü dakikalarda ölücü değişiklikler yapamıyorsun bunu kabul et elinde Barış diye bi topçu var, Teo diye bi forvet var, Murat Tosun diye bi topçu var ama bu ve bunlar gibi şu an formsuz olan oyuncularımızı kesebilecek oyuncularımızı oynatmıyorsun t.direktör futbolcularına güvenmeli şans vermeli ama bence sen güvenmiyorsun..

Hee ayrıca 2-2 biten g.birliği maçından sonra keşke doll gibi bi hocamız olsa diyenler yine aynı şeyleri düşünüyolardır sanırım..

Ilelioglu
07.03.2010, 18:40
Ilker Tosun,

Basari istiyorsan bazi seyleri signeye cekmeyi ögrenmen lazim.:);)

Emrah Akcagöz
07.03.2010, 18:48
Ilker Tosun,

Ne zamana kadar Fatih, İlker kardeşimiz güzel yazmış haksızda değil yazdıklarında..

İlker ToSun
07.03.2010, 18:49
Ilker Tosun,

bu tarz danranışları denim karakterim kaldırmıyor maalesef.

ben de çok istiyorum siğneye çekebilmeyi ama olmuyor, kaldırmıyor.

trabzonsporun maçlarda ortaya koyduğu futbol felesefesi benim için çok önemli

Ilelioglu
07.03.2010, 18:58
bu tarz danranışları denim karakterim kaldırmıyor maalesef.

ben de çok istiyorum siğneye çekebilmeyi ama olmuyor, kaldırmıyor.

trabzonsporun maçlarda ortaya koyduğu futbol felesefesi benim için çok önemli

Bence tartismak icin bir 3 sene beklememiz gerekiyor.

Bu Kulübe kimler geldi gitti ama hangisi basarili oldu, gecen sezon Ersun Hoca cok mu kötü Futbol oynatiyordu Takima ama öyle bir elestiriliyordu ki.

Elestirmek ve bunun sonucunda bazilarini istifaya sürükleyerek hicbir yere varamayiz.

Basari icin bazi sartlar var.

Bu arada Fatih Terim'in bile elestirilecek cok yani var;:);)

Ilelioglu
07.03.2010, 19:02
Ne zamana kadar Fatih, İlker kardeşimiz güzel yazmış haksızda değil yazdıklarında..

Hakli veya haksiz;

Farketmez, ama sunu biliyorumki bunlarin bize bir faydasi yok.

Ben bugün Fatih Terim'i öyle bir elestiririmki 10 defa haklisin yazarsin ama kime ne faydasi var.

Senol Hoca'ya 3 sene yi cok görmeyecegiz, sabredecegiz, bekleyecegiz ve bu 3 sene sonunda neler yapti ona bakacagiz.:);)

Bence en dogrusu bu ve insallah M. United'da Ferguson ne isi bizdede Senol Günes o olur;

Great White
07.03.2010, 20:30
G. Birliği maçında sahaya sürdüğü kadro son derece mantıklı ve isabetliydi. Fakat özellikle ortasahanın göbeğinde oynayan Selçuk, Colman ve Serkan' ın aşırı kötü futbolu rakibin o bölgede bizden daha üstün olmasına yol açtı..

Alanzinho ve Burak' ın da sıkı markajda yeterince etkili olamayışları haliyle sahadaki futbolumuzu iyiden iyyie köreltti. Şimdi gözümüzün önünde cereyan den bu futbolu performansları ortada apaçık dururken Şenol Hoca hakkında garip garabet eleştiri yapabilmek için hemeroidli kıç gibi ıkınarak zorlanmak gerekir ki ortaya bir şeyler çıkabilsin..

Oyuna müdahelesine gelince. Maç bittikten sonra onu çıkarıp bunu sokmasıyla ilgili işkembenin hacmiyle doğru orantılı olarak onlarca farklı kombinasyon üretilebilir. Ben Alanzinho' yu bu kez 90 dakika sahada tutması ve karşılığını da alması sebebiyle Şenol Hoca' yı kutlarım. Gerisi laf-ı güzaf:)

muribbi
07.03.2010, 20:34
hoca uzun yıllar bu takımda kal ve nasıl bir takım yaratacağına şahit olalım.

Mehmet Fırat
07.03.2010, 20:34
Ortasaha bölgesindeki yığılmadan söz ediyoruz. Ama her maça aynı ortasaha ile çıkıyoruz, cezalılar hariç.

Hocam, az rotasyon da... :)

serdaracıl
07.03.2010, 20:48
kazanan her zaman haklıdır.

ugurozturk
07.03.2010, 20:52
Ilker Tosun. bu macta en agir elestiriyi ilk ben yaptim Senol Hocaya. Ama Mustafa Denizliyi Turkiyenin en buyuk hocasi yaptin; yanina da Fatih Terimi koydunya; artik gerisi okunacak bi yazi olmaktan cikti...

Su anki TS kadrosu bol alternatifli; ama hepsi bi ozelligiyle eksik futbolculardan olusuyor. Her 11'e her degisiklige soylenecek bir soz var... bir alternatif var...

ama sen baska bir sey yapmaya calisiyorsun...

bahadır2561
07.03.2010, 21:00
ilker tosun bravo güzel yazı....

İlker ToSun
07.03.2010, 21:03
Ilker Tosun. bu macta en agir elestiriyi ilk ben yaptim Senol Hocaya. Ama Mustafa Denizliyi Turkiyenin en buyuk hocasi yaptin; yanina da Fatih Terimi koydunya; artik gerisi okunacak bi yazi olmaktan cikti...

Su anki TS kadrosu bol alternatifli; ama hepsi bi ozelligiyle eksik futbolculardan olusuyor. Her 11'e her degisiklige soylenecek bir soz var... bir alternatif var...

ama sen baska bir sey yapmaya calisiyorsun...

valla o ikisini en büyük hocalar ben yapmadım, kendileri oldular.

Türkiye'nin en büyük hocalarını yaratacak gücüm olsaydı kendi takımımdan birini yapardım hiç olmazsa.

benim ne yapmaya çalıştığıma gelince, bir kere daha bu lafı söylemiştin ben de cevabını vermiştim,

kaleci seçmelerine katılmıştım zamanında beni almadılar şenol güneş'i aldılar ondan kıl oluyorum, yoksa eleştirmem.

nede olsa bu hayat eleştirmeye gerek duymayan, eleştireni eleştirmeyi kendine borç bilen, nabza göre şerbet yorum değiştiren kaypaklarla dolu. ( bu kısım senle alakalı değil )

İlker ToSun
07.03.2010, 21:08
eğer şu maçta da şenol güneş'e suç bulmayıp, suçu onu eleştirenlere atmaya cesaret edebilenler varsa hakikaten denecek söz yok.

şu maçı izlerken

"ulan kendi evinde gençlerbirliğine karşı skor böyle giderken bile bu hamleleri yapan adam , allah mazallah 3 istanbul takımıyla oynadığımızda veya kaza bela finale çıkar da fener ile eşleşirsek o maçta neler yapar?" acaba diye kaygı duymamışsa ya futbolun f sinden nasibini almamıştır yada burada millete şirin gözükme hevesiyle "hocam büyüksün" yalaklanmaları yapıyor demektir.

sadece şenol güneş'in yaptıklarını doğru bulduğunu söyleyenin bir tek futbol felsefesinden şüphe ederim, ama şenol güneş'i eleştirenleri eleştirmeye kalkanların karakterinden şüphe ederim gerçi karaktersizliğinden şüphe etmediğim kimi tipler var ama, bu sayılar artmamalı.

sadece futbol görüşleri üzerinden yürümeli bu iş.

Mellih
07.03.2010, 21:26
Şenol Hoca bizi atak oynat ;)

Cafer Bulur
07.03.2010, 21:31
Ben de senol hocanin takim tertiplerinden ve oyuncu degisikliklerinden sikayetciyim.

Sürekli ayni oyunculari oynatiyor ve rotasyon yapamiyor.

Yanlislarinda israr ediyor ve degisen hicbir sey olmuyor.

Ceyhun,sezer,tefilo ve murat tosun dan yeterince faydalanamiyor,genis kadroyu yeterince kullanamiyor.

Bu hafta da sansinin yardimiyla kazandi,senol hoca nin bir an önce toparlanmasi lazim.

O toparlanmadan bu takimin toparlanmasi mümkün degil.

usameakcelik
07.03.2010, 21:32
İlker Tosun abi;
1) Türkiyenin en büyük teknik direktörü Euro 2008 de kupayı kaçırmamıza göz göre göre göz yuman teknik direktörü mü? Türkiyenin en büyün 2. teknik direktörü de bejeke lilerin her maçın sonunda sülalesini andığı teknik direktör mü???
2) Gökhanın gönderilmesinde Şenol Güneşinde onayı olduğunu düşünüyorum her ne kadar medyaya kalmasını istiyorum desede. Zaten mantıklı olan da bu. Siz bir teknik direktörün kendi futbolcusunu kastederek ''Gökhan ne kazma adam, çabuk takımdan gitmeli'' dediğini duydunuz mu? Tabiki de "gökhan'dan umutluyum, kalmasını istiyorum" diyecek.
3) Şenol Güneş geldiğinde takımı tanıma ve takıma uyum sürecini çabuk atlattı. Takımda da, oynanan futbolda da özellikle de oyuncularda gözle görülür değişme oldu. Şenol Güneş geldiğinden beri Ts en kötü maçına çıktı. Doğrudur. Şenol Hoca da bunu kabul etti zaten. Eğer takımı tekrar toparlayamazsa o zaman Hocayı eleştirmek mantıklı olur. Ama bir maç kötü futbolla hocayı eleştirmek çok mantıksızdır bence. Bir takımın başarısızlığında da en önemli faktördür. Bir maçla Hoca eleştirilse İstanbul takımları 2 haftada 1 hoca değiştirirlerdi.

Kısaca bu takımdan birşey bekleniliyorsa zamana ihtiyaç var. Hiç bir teknik adam 2 ayda muhteşem bir takım yapamaz. Şu an Ts nin kadrosu İstanbul takımlarıyla yarışacak düzeyde değil. Fakat oynanan futbola baktığımız zaman İstanbul takımları Ts ile yarışacak düzeyde değil(Son hafta hariç). E bunda da Hoca nın katkısı azımsanmayacak derecede fazladır.

İlker ToSun
07.03.2010, 21:41
İlker Tosun abi;
1) Türkiyenin en büyük teknik direktörü Euro 2008 de kupayı kaçırmamıza göz göre göre göz yuman teknik direktörü mü? Türkiyenin en büyün 2. teknik direktörü de bejeke lilerin her maçın sonunda sülalesini andığı teknik direktör mü???
2) Gökhanın gönderilmesinde Şenol Güneşinde onayı olduğunu düşünüyorum her ne kadar medyaya kalmasını istiyorum desede. Zaten mantıklı olan da bu. Siz bir teknik direktörün kendi futbolcusunu kastederek ''Gökhan ne kazma adam, çabuk takımdan gitmeli'' dediğini duydunuz mu? Tabiki de "gökhan'dan umutluyum, kalmasını istiyorum" diyecek.
3) Şenol Güneş geldiğinde takımı tanıma ve takıma uyum sürecini çabuk atlattı. Takımda da, oynanan futbolda da özellikle de oyuncularda gözle görülür değişme oldu. Şenol Güneş geldiğinden beri Ts en kötü maçına çıktı. Doğrudur. Şenol Hoca da bunu kabul etti zaten. Eğer takımı tekrar toparlayamazsa o zaman Hocayı eleştirmek mantıklı olur. Ama bir maç kötü futbolla hocayı eleştirmek çok mantıksızdır bence. Bir takımın başarısızlığında da en önemli faktördür. Bir maçla Hoca eleştirilse İstanbul takımları 2 haftada 1 hoca değiştirirlerdi.

Kısaca bu takımdan birşey bekleniliyorsa zamana ihtiyaç var. Hiç bir teknik adam 2 ayda muhteşem bir takım yapamaz. Şu an Ts nin kadrosu İstanbul takımlarıyla yarışacak düzeyde değil. Fakat oynanan futbola baktığımız zaman İstanbul takımları Ts ile yarışacak düzeyde değil(Son hafta hariç). E bunda da Hoca nın katkısı azımsanmayacak derecede fazladır.

kardeşim 1. maddede söylediklerin doğru ancak bu onların konumlarından bir şey kaybettirmez sadece en iyilerin bu halde olması ülke futbolumuz açısından düşündürücü bir konudur.

2. maddende bir teknik direktörün futbolcu hakkında söyleyemeyeceği şeyler konusundaki söylediklerin de doğru ancak, "umutluyum" demesi yeterli olurdu "kalmasını istiyorum" demesine gerek yoktu yada afatih tekke nin alınmasını ne kadar istediğini de biliyoruz ancak orada da istediğini yaptıramadı.

3. maddeye gelince şenol güneş'i sırf bu maça dayanarak eleştirmiyorum, benim şenol güneş de eleştirdiğim yanları yıllardır var olan bana göre yanlış olan huyları.

Great White
07.03.2010, 21:50
Şenol Hoca hakkında özellikle ulusal medydaki Hıncal ve onun şakşakçıları tarafından yumurtlatılan bir klişe vardır hani..

"Şenol Hoca büyük hedefleri elde edemiyor"

Ama bu dangalakların mercimek kadar beyinlerinin almadığı şey şu. Şenol Hoca Trabzonspor' un başında görev yaparken, Terim, Denizli gibi diğer tayfa İstanbul cücüklerinin başında görev yapıyor:)

Gene bu hazımsız tayfa şunu algılayamıyor. Bu forumdan rastgele 3 kişi seçsek ve herbirini üç cücüğün başına yerleştirsek bizim başımızda Trapattoni de olsa sezon sonunda bir tanesi mutlaka şampiyonluğu kazanacaktır. Bu embesiller yıllardır önümüzde cereyan den şu gerçeği dahi görebilmekten acizler. O kalın kafaları bir türlü ayıktıramıyor İstanbul takımlarının şampiyonluk konusunda bize oranla çok daha şanslı olduklarını ve bu işte asıl önemli faktörün kadro derinliği ve kalitesinden geçtiğini..

Tabii bu Hıncal gibi hazımsız tiplerin yardakçılığını yapmaya çalışan acınası "kişilick" lerden her yerde var..

Bu tiplemeler her fırsatta dondurma misali yalayıp yuttukları Terim ve Denizli' nin üç cücüklerin başında elde ettikleri kariyerlerini çıkardığınızda Edirne' nin ötesinde Şenol Güneş' in diz kapaklarına bile gelemeyeceğinin farkındalar illa ki. Bunlar Türk Futbol tarihinin en büyük başarı destanı olan Dünya 3 ncülüğünü bile kıçlarının üstüne her oturduklarında sızım sızım hissetmektedirler de zaten:D

Ve gene medyada ve bilimum kıyı köşelerdeki bu hazımsızların bir lafı daha vardır "Türkiye o sene hiç Avrupa takımıyla oynamadı" şeklinde..

Ulan andaval.. O sene Dünya ikincisi olan Almanya kimlerle oynayarak geldi finale? ABD, Paraguay ve Kore' yi geçerek geldi. Bunu da mı bilmiyorsunuz? Brezilya' nın bizi yendiğinde yaşadığı sevincin yarısını finalde Almanya' yı güle oynaya geçtikten sonra bile yaşamadığını da mı görmez o tavuk karası gözleriniz?

Neyse, kısa keselim..Zaten bu konuyla ilgili blogda uzun uzadıya yazacaktım; bu post da bana bir nevi referans olsun bari:)

usameakcelik
07.03.2010, 21:57
kardeşim 1. maddede söylediklerin doğru ancak bu onların konumlarından bir şey kaybettirmez sadece en iyilerin bu halde olması ülke futbolumuz açısından düşündürücü bir konudur.

2. maddende bir teknik direktörün futbolcu hakkında söyleyemeyeceği şeyler konusundaki söylediklerin de doğru ancak, "umutluyum" demesi yeterli olurdu "kalmasını istiyorum" demesine gerek yoktu yada afatih tekke nin alınmasını ne kadar istediğini de biliyoruz ancak orada da istediğini yaptıramadı.

3. maddeye gelince şenol güneş'i sırf bu maça dayanarak eleştirmiyorum, benim şenol güneş de eleştirdiğim yanları yıllardır var olan bana göre yanlış olan huyları.
Teknik direktörlerin konumlarını neye göre belirliyosun?
Ben önceki mesajımda transferler Şenol Hoca dan habersiz yapılmaz demek istedim. Yani Şenol Hoca Teofilonun maç kasetlerini izledikten sonra belki fikri değişmiştir. Teofilo yu Fatih den daha çok beğenmiştir. Transfer konularında Sadri Şener le birlikte hareket etmişlerdir bence. Belkide Fatih le ilgili son çıkan olaylardan sonra Fatih transferi hatalı olurdu diye düşündü Hoca.
Her hocanın hatası olduğu gibi Şenol Hoca nın da hatası var elbette ki. Zaten olmaması mümkün değil. Ama takımın başına getirilebilecek en iyi teknik direktördü. Ama hatalarına rağmen Şenol Hocanın doğru yolda olduğu kanaatindeyim.

usameakcelik
07.03.2010, 22:02
Şenol Hoca hakkında özellikle ulusal medydaki Hıncal ve onun şakşakçıları tarafından yumurtlatılan bir klişe vardır hani..

"Şenol Hoca büyük hedefleri elde edemiyor"

Ama bu dangalakların mercimek kadar beyinlerinin almadığı şey şu. Şenol Hoca Trabzonspor' un başında görev yaparken, Terim, Denizli gibi diğer tayfa İstanbul cücüklerinin başında görev yapıyor:)

Gene bu hazımsız tayfa şunu algılayamıyor. Bu forumdan rastgele 3 kişi seçsek ve herbirini üç cücüğün başına yerleştirsek bizim başımızda Trapattoni de olsa sezon sonunda bir tanesi mutlaka şampiyonluğu kazanacaktır. Bu embesiller yıllardır önümüzde cereyan den şu gerçeği dahi görebilmekten acizler. O kalın kafaları bir türlü ayıktıramıyor İstanbul takımlarının şampiyonluk konusunda bize oranla çok daha şanslı olduklarını ve bu işte asıl önemli faktörün kadro derinliği ve kalitesinden geçtiğini..

Tabii bu Hıncal gibi hazımsız tiplerin yardakçılığını yapmaya çalışan acınası "kişilick" lerden her yerde var..

Bu tiplemeler her fırsatta dondurma misali yalayıp yuttukları Terim ve Denizli' nin üç cücüklerin başında elde ettikleri kariyerlerini çıkardığınızda Edirne' nin ötesinde Şenol Güneş' in diz kapaklarına bile gelemeyeceğinin farkındalar illa ki. Bunlar Türk Futbol tarihinin en büyük başarı destanı olan Dünya 3 ncülüğünü bile kıçlarının üstüne her oturduklarında sızım sızım hissetmektedirler de zaten:D

Ve gene medyada ve bilimum kıyı köşelerdeki bu hazımsızların bir lafı daha vardır "Türkiye o sene hiç Avrupa takımıyla oynamadı" şeklinde..

Ulan andaval.. O sene Dünya ikincisi olan Almanya kimlerle oynayarak geldi finale? ABD, Paraguay ve Kore' yi geçerek geldi. Bunu da mı bilmiyorsunuz? Brezilya' nın bizi yendiğinde yaşadığı sevincin yarısını finalde Almanya' yı güle oynaya geçtikten sonra bile yaşamadığını da mı görmez o tavuk karası gözleriniz?

Neyse, kısa keselim..Zaten bu konuyla ilgili blogda uzun uzadıya yazacaktım; bu post da bana bir nevi referans olsun bari:)
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:
Biz futbolu sadece sahada oynanır zannediyoruz ve sadece sahada oynamaya çalışıyoruz. Ama İstanbul takımları futbolu sadece sahada oynamıyor. Bizim başarısızlığımızın(daha doğrusu başarlı olamamamızın) sebeplerinden biride bu.

Reha Demirbaş
07.03.2010, 22:09
Skor 1-1 iken Şenol GÜNEŞ acaba ne yaptığını biliyormuydu. Biliyorsa da bilmiyorsa da vah bize.

el_conquistador
07.03.2010, 22:12

Blog'mu? Adresi alabilirmiyim :)

İlker ToSun
07.03.2010, 22:15
trabzonspor tarihinde kendi oynadığı kadrodan sonraki en iyi kadroyu dahi bu sefer teknik adamlık göreviyle şampiyon yapamayan da şenol güneş'in ta kendisidir. o kadrodan sonraki diğer en iyi kadronun da başında şenol güneş vardı.

yani sözün özü trabzonspor tarihinin en şanslı adamı şenol güneş'dir. çünü en iyi iki kadro da kendi eline geldi ancak bu takımda yıllardır çalışan teknik adamlardan başarı konusunda hiçbir farkı yoktur.

hiçbiri şampiyon yapamadı şenol güneş de yapamadı
hiçbiri şampiyonlar ligine sokamadı şenol güneş de sokamadı ki şampiyonlar ligine girip diğer bütün teknik adamlardan ayrı bir yere taşınmaya en yakın aday da ziyan doğandı.

şampiyonlukları, şampiyonlar ligini geçtik madem bu kadar büyük hoca, o zaman onu bu kadar büyük gören zevat şenol güneş in bulup çıkardığı, ülke futboluna hediye ettiği isimleri bir saysın da görelim.

devamlı kendi eline sunulan imkanlarla birşey yapmaya çalışan, imkanları asla ama asla zorlamayan, ileri bir vizyona sahip olmayan bir adamdır şenol güneş ve liderlik vasıfları da sınırlı bir imaj çiziyor

daha bundan 2 hafta önce berabere giden maçımızda son dakikada rakip ceza sahasında 7 tane oyuncumuz yerleşmişken 35 metreden topu dağa taşa atacağı belli olan "torpilli" engin baytarın o topun başına geçip tüm lakayıtlığıyla topu dikmesi de bunun en güzel kanıtlarından biriydi.

o beğenilmeyen fatih terim, bir geri pası yüzünden ümit davalayı oyundan aldı ve takımına bir lider oldu.

ama tabi bunları dile getirebilmek zordur hep söylerim, onun yerine çoğunluğa uyup çoğunluk dalkavukluğu daha kolaydır, daha risksizdir daha tasasızdır.

başarılı olan insanların başarısını takdir etmek için aynı takımın mensubu olmasını beklemek de bu hayatta hiçbir başarısı olmayan bu yüzden kompleksleriyle buna göre yorumlar yapan zeka geriliğine sahip olan insanlardır.

doğruyu, her kime ait olursa olsun kabullenmek büyük erdemdir. eğer bendense yaptığı doğru, benden değilse yaptığı doğru olsa bile bunu söylememeliyim mantığı bu hayatta bi baltaya sap olamayan yalak gerzeklerin işidir.

ama tabi ne güzel demişler, defalarca gelir aklıma

cesaret en büyük mutluluk.

eleştirmeyin, biat edin. öğretilmek istenen bu.

Adem Erdoğan
07.03.2010, 22:19
Kimi beyin(siz)ler bunu şakşakçılık olarak algılasa da; Soner abi :alkış:

serdaracıl
07.03.2010, 22:28
bu forumda mustafa denizli ve fatih terim'i öven bir taraftarımızı gördümya artık hiç birşeye şaşırmayacağım

İlker ToSun
07.03.2010, 22:32
bu forumda mustafa denizli ve fatih terim'i öven bir taraftarımızı gördümya artık hiç birşeye şaşırmayacağım

valla hayatta bize ait olmayan hiçbir şeyin övgüyü hak eden hiçbir yanı olamaz düşüncesine karşı yaşadığım şaşkınlık kadar bir şaşkınlık yaşadığınızı sanmam.

herkesin ve herşeyin övgüyü hakeden bir yanı vardır.

serdaracıl
07.03.2010, 22:33
valla hayatta bize ait olmayan hiçbir şeyin övgüyü hak eden hiçbir yanı olamaz düşüncesine karşı yaşadığım şaşkınlık kadar bir şaşkınlık yaşadığınızı sanmam.

herkesin ve herşeyin övgüyü hakeden bir yanı vardır.

şenol güneş hariç onun hiçbirşeye hakkı yok

Ilelioglu
07.03.2010, 22:34
Ilker Tosun,

Daha önce yazdiklarimi iyi düsün.

Her insanin elestirilecek bir yani vardir mutlaka. Ama acimasizca elestirmek yerine yerin dibine sokmaktansa biraz olsun destek vermeyi tercih ederim acikcasi.

Artik birseylerin sonu gelmeli, sürekli birilerini istifaya sürükleyerek bir yere varamayiz.

25 yilimiz böyle gecti zaten, 3-5 yil bir Teknik Direktöre sabredelim bakalim ne olacak.:);)

Herseye ragmen bu kadar zor olmasa gerek.

Hürgün Aygün
07.03.2010, 22:35
Ah bir de kritik maçları kazandırsa...

İlker ToSun
07.03.2010, 22:37
yani şurada şenol güneş'e dair eleştirilerin içinde tonla geçen şeye verecek cevabı olamayanlar 3 kuruşluk beyinleriyle konuyu sadece fatih terim ve denizliye getirip ordan burada piyasa yapıp yandaş toplamaya kalkıyo, foruma giren de bi bakıyo forumda baştan aşağı sadece terim ve denizli muhabbeti ve onlar da muhabbete orada dalıyo.

madem eleştiriye cevap verecek kada bilgi birikim yada cesaretiniz yok bari konunun yönünü değiştirip insanları kandırmaya kalkmayın.

konuyu saptrmayın

serdaracıl
07.03.2010, 22:38
yani şurada şenol güneş'e dair eleştirilerin içinde tonla geçen şeye verecek cevabı olamayanlar 3 kuruşluk beyinleriyle konuyu sadece fatih terim ve denizliye getirip ordan burada piyasa yapıp yandaş toplamaya kalkıyo, foruma giren de bi bakıyo forumda baştan aşağı sadece terim ve denizli muhabbeti ve onlar da muhabbete orada dalıyo.

madem eleştiriye cevap verecek kada bilgi birikim yada cesaretiniz yok bari konunun yönünü değiştirip insanları kandırmaya kalkmayın.

konuyu saptrmayın

hakaret edemezsin. ifadelerine dikkat et.

İlker ToSun
07.03.2010, 22:40
Ilker Tosun,

Daha önce yazdiklarimi iyi düsün.

Her insanin elestirilecek bir yani vardir mutlaka. Ama acimasizca elestirmek yerine yerin dibine sokmaktansa biraz olsun destek vermeyi tercih ederim acikcasi.

Artik birseylerin sonu gelmeli, sürekli birilerini istifaya sürükleyerek bir yere varamayiz.

25 yilimiz böyle gecti zaten, 3-5 yil bir Teknik Direktöre sabredelim bakalim ne olacak.:);)

Herseye ragmen bu kadar zor olmasa gerek.

dostum zaten eleştirimi bu düzeye indirebilmek için maçtan sonra 24 saat geçmesini bekledim :)

ve eleştirimde de bir acımasızlık yok

benim söylediklerimin hepsi sadece ve sadece olanlar, ben olanları söylüyorum, eğer bu söylediklerim yani olanlar yaşananlar "acımasız" ise bize bunları yaşatanlar benim eleştirilerimden çok daha acımasız bana kalırsa

Mustafa Yüksek
07.03.2010, 22:42

konuyu saptrmayın

Eleştirilerinde bir birikim yok ki...Neyine cevap verelim?...Kafanda adamı tukaka yapmışsın, yazıyorsun da yazıyorsun...Nasıl eleştiri yapılacağını, renkdaşına nasıl davranacağını da bilmiyorsun..

İlker ToSun
07.03.2010, 22:44
hakaret edemezsin. ifadelerine dikkat et.

önce okuduğuna dikkat et sen

bi daha oku o mesajı

Ilelioglu
07.03.2010, 22:46
dostum zaten eleştirimi bu düzeye indirebilmek için maçtan sonra 24 saat geçmesini bekledim :)

ve eleştirimde de bir acımasızlık yok

benim söylediklerimin hepsi sadece ve sadece olanlar, ben olanları söylüyorum, eğer bu söylediklerim yani olanlar yaşananlar "acımasız" ise bize bunları yaşatanlar benim eleştirilerimden çok daha acımasız bana kalırsa

:).....O kisim sana özel yazilmadi, ben genel anlamda yazdim...:)

Senin yazdiklarin kendi gözlemledigin seylerden ibaret zaten...:p

Ama illaki bu Forumda degil cevremde bircok insan'dan acimasizca elestiriler duyuyorum. Bunlar dogru degil.

Kimse böyle kisa bir sürede Hoca'dan harikalar yaratmasini beklemesin.

Hocanin kafasindaki sistem herkesin kafasindakine uyamaz zaten. Ona göre dogru bizlere göre yanlis olabilir, ama belki kafasinda ürettigi seyler zamanla bize basari olarak geri dönecektir. Bunu bilemeyiz henüz;

Onun icin bekleyip görecegiz. ;)

serdaracıl
07.03.2010, 22:46
önce okuduğuna dikkat et sen

bi daha oku o mesajı

Özür dilemek bu kadar mı zor.

İlker ToSun
07.03.2010, 22:56
Özür dilemek bu kadar mı zor.

yok hiç de zor değil

ben bu forumda bir başlık açarak özür dilemiş bir insanım

sen muhattabı olmadığın bir mesaja çıkıştın sadece

mAz
07.03.2010, 22:58
Eleştirmiş olmak için yazılan, içinde pek bir şey bulunmayan metinler erken ortaya çıkmış.

İlker ToSun
07.03.2010, 22:59
Eleştirilerinde bir birikim yok ki...Neyine cevap verelim?...Kafanda adamı tukaka yapmışsın, yazıyorsun da yazıyorsun...Nasıl eleştiri yapılacağını, renkdaşına nasıl davranacağını da bilmiyorsun..

eleştirilerimde bir bilgi birikim yoksa bu beni bağlar, yaptığım yanlış yorumlarla kalırım

ama ben asla kimseyle aynı fikirde değilim diye o adamın şahsına laf söyleyerek girmiyorum konuya

ha yok bunu yapma terbiyesizliğinde bulunanla da o hep tartışışıyorum, tartışacağım da

bana nasıl davranması gereken herkese ben de aynen davranıyorum benim için bunları demeden önce keşke konunun çıkış noktasına baksaydın

Mustafa Yüksek
07.03.2010, 23:01
Valla İlker tartışmayı uzatmıyacam...Gereksiz bir saldırganlık takınmışsın...Uzunca bir süredir de bu böyle...

batuhan249
07.03.2010, 23:02
ilker kardesim harika yazi olmus tamamina 100 de100 katilitorum:alkış::alkış::alkış::alkış:

İlker ToSun
07.03.2010, 23:04
Valla İlker tartışmayı uzatmıyacam...Gereksiz bir saldırganlık takınmışsın...Uzunca bir süredir de bu böyle...

valla senin de mesajlarına,

fikrine karşı gelmek yerine sana direk olarak yada dolaylı olarak çoğu zaman aynı tip hakaret eden terbiyesiz beyinsizler devamlı laf atarlarsa eminim sen de böyle olurdun

ben şenol güneş e laf söylüyorum, benim şenol güneş e söyleyemediğim lafı kimi densizler çıkıp bana söylemeye kalkıyor

böyle saçma sapan işler olmaz

ben bir eleştiri yaptım, eleştiri yazımdan bu yana kadar onlarca mesaj geçti şenol güneş in artı veya eksileri üzerine en ufak bir tartışma yok

bütün savaş şenol güneş i eleştirenlere karşı

Ilelioglu
07.03.2010, 23:12
valla senin de mesajlarına,

fikrine karşı gelmek yerine sana direk olarak yada dolaylı olarak çoğu zaman aynı tip hakaret eden terbiyesiz beyinsizler devamlı laf atarlarsa eminim sen de böyle olurdun

ben şenol güneş e laf söylüyorum, benim şenol güneş e söyleyemediğim lafı kimi densizler çıkıp bana söylemeye kalkıyor

böyle saçma sapan işler olmaz

ben bir eleştiri yaptım, eleştiri yazımdan bu yana kadar onlarca mesaj geçti şenol güneş in artı veya eksileri üzerine en ufak bir tartışma yok

bütün savaş şenol güneş i eleştirenlere karşı

:) 3 sene sonra gel burada beraber tartisalim artilarini eksiklerini. :p

sessizkral_1
07.03.2010, 23:19
İlker tosun burada şenol güneş karşıtı bir oluşum yaratma hevesinden vazgeç.eleştri yapabilirsin ancak bunu bir psikolojik baskıya dönüştürmene anlam veremiyorum.

senin yazdığın şeyler sadece kendi kişisel fikirlerin.oyuncu değişikliklerinde yazdıkların doğru olacak diye bir kaide yok.futbol adına şenol güneşten daha fazla bilgi birikim ve akademik geçmişe sahip olduğunuda düşünmüyorum.Dolayısı ile bir cale ferhat değişikliğini burada tartışamam saatlerce zira cale nin kendi çıkmak istediği söyleniyor.basit bir örnek.herşey dışarıdan bakıldığı gibi değil.

Ben Şenol güneş geldikden sonra takımdan memnunum.Ona saygı duyuluyor özellikle futbolcular tarafından bu benim için çok önemli.O geldikden sonra takım mücadele ediyor.bir birlik havası var.

son 4-5 haftadırda bence ligin en iyi oyununu oynuyorduk.

Sorun ne peki ?

Sanki rezil top oynuyoruz şenol hoca 2 yıldır takımın başında ..

durun bir adam transferlerini yapsın..sonradan oyuna sokabileceği kendi oyuncuları olsun bir..Bir iskelet oluştursun..

Sözleşme süresi olan 3 yılı doldursun bakalım ne olacak?Bir görelim..Sen haklı çıkarsan göbek atarsın..

Ha bu arada yukarıda vurgulamaya çalıştığım birşey var ..

Arkadaşlar bazen teknik direktörlük için maç sırasında doğru hamlelerle oyuncu değiştirmek yetmez.Bazen teknik direktörler psikolojik olarakda görevleri vardır.Konum itibariyle şuan trabzonsporun İSTİKRAR konusunda bir yol alabileceği en iyi fırsat Şenol Güneştir.Çünkü o işin psikolojik noktasında pozitif avantajlara sahiptir.şehir arkasındadır yönetim arkasındadır.taraftarda kısmen arkasındadır.Kısmen diyorum çünkü taraftara zerre kadar güvenmiyorum.Bu takıma ferguson da gelse 1 yıl olmadan kovarız.biz istikrar diyoruz bazıları şimdiden şenol hoca falan değil diye başlamış.

Bu takıma hangi teknik adam gelirse gelsin BEĞENİLMEZ!

Erdem Keser
07.03.2010, 23:24
Soner abi, Şenol Güneş'i bu kadar savunma çabalarını anlamıyorum abi.

Yani önümüzde bir istatistik var; 10 galibiyet, 4 beraberlik ve 2 mağlubiyet.Bizim için çok iyi bir istatitistik diyebilirm.Peki Ersun hoca neden eleştirildi bu forumlarda? Büyük ve kritik maçları alamadığı için.Mesela Sivas maçı.Gs, Fb ve Bjk ile oynadı , sadece Gs'ye yenildi. Malum Servet'in eliyle gol attığı maç.Bunun dışında kazanamadı ama yenilmedi de.Şenol hocanın karnesinde kazanamadığı maçlara bakalım; G.Saray ve F.Bahçe'ye yenildi, Bursa'yı yenemedik.

Şenol hoca kalsın eyvallah da, aynı eleştiriler Ersun hocayada gelmişti.Biraz da sorunu kendimizde aramamız gerekmez mi abi?

İlker ToSun
07.03.2010, 23:25
İlker tosun burada şenol güneş karşıtı bir oluşum yaratma hevesinden vazgeç.eleştri yapabilirsin ancak bunu bir psikolojik baskıya dönüştürmene anlam veremiyorum.

senin yazdığın şeyler sadece kendi kişisel fikirlerin.oyuncu değişikliklerinde yazdıkların doğru olacak diye bir kaide yok.futbol adına şenol güneşten daha fazla bilgi birikim ve akademik geçmişe sahip olduğunuda düşünmüyorum.Dolayısı ile bir cale ferhat değişikliğini burada tartışamam saatlerce zira cale nin kendi çıkmak istediği söyleniyor.basit bir örnek.herşey dışarıdan bakıldığı gibi değil.

Ben Şenol güneş geldikden sonra takımdan memnunum.Ona saygı duyuluyor özellikle futbolcular tarafından bu benim için çok önemli.O geldikden sonra takım mücadele ediyor.bir birlik havası var.

son 4-5 haftadırda bence ligin en iyi oyununu oynuyorduk.

Sorun ne peki ?

Sanki rezil top oynuyoruz şenol hoca 2 yıldır takımın başında ..

durun bir adam transferlerini yapsın..sonradan oyuna sokabileceği kendi oyuncuları olsun bir..Bir iskelet oluştursun..

Sözleşme süresi olan 3 yılı doldursun bakalım ne olacak?Bir görelim..Sen haklı çıkarsan göbek atarsın..

Ha bu arada yukarıda vurgulamaya çalıştığım birşey var ..

Arkadaşlar bazen teknik direktörlük için maç sırasında doğru hamlelerle oyuncu değiştirmek yetmez.Bazen teknik direktörler psikolojik olarakda görevleri vardır.Konum itibariyle şuan trabzonsporun İSTİKRAR konusunda bir yol alabileceği en iyi fırsat Şenol Güneştir.Çünkü o işin psikolojik noktasında pozitif avantajlara sahiptir.şehir arkasındadır yönetim arkasındadır.taraftarda kısmen arkasındadır.Kısmen diyorum çünkü taraftara zerre kadar güvenmiyorum.Bu takıma ferguson da gelse 1 yıl olmadan kovarız.biz istikrar diyoruz bazıları şimdiden şenol hoca falan değil diye başlamış.

Bu takıma hangi teknik adam gelirse gelsin BEĞENİLMEZ!

benim anlatmak istediğim zaten en başından beri bu.

benim sölediklerim benim fikirlerim

ama benim fikirlerimi beğenmeyenler beğenmemekle kalmıyor kendi doğrularını kabul ettirmeye veya bana hakaret etme terbiyesizliğine başvuruyor.

ben de diyorum ki beğenmeyen beğenmez bunlar benim fikirlerim,

şenol güneş i eleştirmek, şenol güneş i savunmak kadar saygıyı hak eder

buna saygı göstermeyenler de gösterdiği saygısızlığı misliyle görür

Erdem Keser
07.03.2010, 23:26
Tehdite ve saygısızlığa varan iletiler göndermeyin arkadaşlar.

Erkin Ekşi
07.03.2010, 23:42
Ilker bosuna yoruyorsun kendini; bu mesaj atanlarin cogu okumuyor yazdiklarini, bakiyor sadece senol hoca elestirilmis, evyah diyor nasil olur bu?, kim elestirilmis hemen laf atayim... bunlardan bir cok oldugu icin birbirlerini de bir guzel saksakliyorlar sonrada mutlu oluyorlar ne kadar kolay deil mi fikir belirtmeden birsey katmadan forumda sacmalamak?.

Arkadasim burasi forum isteyen istedigini "her insanin hakki olan saygiyi gostererek" elestirir kimsede agzini acamaz eger mesaj yazanin fikirlerine katilmiyorsaniz oturur surasi surasi bence yanlis dogrusu bu dersin... mesaj yazana laf edemezsin... bunu kafaniza sokun yer varsa tabi.

Mustafa Yüksek
07.03.2010, 23:45
şenol güneş ile ilgili yazmak için 1 gün geçmesini bekledim ve hiçbir oyuncuyla ilgili de yorum yazmadım ve yazmayacağım da çünkü bu maçtan yola çıkarak herhangi bir oyuncu hakkında yorum yazmayı doğru bulmuyorum. ortada bir "teknik adam" katliamı varken çıkıp da onun emekçilerine laf söyleyecek halim yok.

başından beri teknik adamlığını beğenmediğim şenol güneş in korkaklığı artık bu maçta belki de tavan yaptı ve artık çekilmesi güç bir hale geldi.

ha ne oluyor sağolsun sayesinde civarımda benimle maç izleyenler beni medyum sanıyor çünkü yapacağı değişiklikleri önceden söylüyorum sayesinde havam oluyor. örneğin "hadi ceyhun tuttu da yuh artık ne ferhat'ı" diye söylediğime karşılık veren arkadaşımın ferhat oyuna girdiğindeki yüz ifadesi bir ömür boyu unutulmayacak cinstendi.

* ferhat zorunlu bir değişiklikti sanırım...Cale değiştirilmesini istemiş...Diğer değişiklikler benim de aklıma yatmadı...

yıllardır izlerken bu derece utandığım bir trabzonspor görmedim ben sahada. bu ülkenin en büyük iki hocasından biri olan mustafa denizli'nin bir sözü vardır : "futbolcu cin gibidir, hoca tahtaya kadroyu yazıdığı anda, kenardan oyuncu değişikliği yaptığı anda oyuncular hocanın niyetini anlarlar". bu sözün ne kadar doğru olduğunu maçta çok net bir şekilde anladım.

Kötüydük ama utanılacak maç arıyorsan Kasımpaşa maçından başlayabilirsin...Her önümüze gelene enfes futbol oynamıyoruz ki zaten biz...

ilk yarıdaki futboluyla çok akıllıca bizim takımı uyutan takımın teknik patronu doll, ikinci yarının başında "tamamdır şimdi yenme vakti" dedi ve burhan ile hurşut u sahaya sürdü , "büyük trabzonsporun büyük teknik direktörü" şenol güneş de "tamam da şimdi g.tü kollama vakti" dedi ve o da başladı hamlelerine. Ve bu değişikliklerle beraber daha cesurca üstümüze gelen bir gençlerbirliği, deplasmanda trabzonspor ile oynamasına rağmen kazandığı serbest vuruşlarda bile oyunu hemen başlatıp galibiyeti düşünen bir gençlerbirliği takımı ve bunun karşısında ayakları birbirine dolanan, nerde ne yapacağını bilemeyen bir korkaklar ordusundan oluşan büyük trabzonspor.

İlk yarıda rakibin futbolunun yanı sıra, oyunu soğutmak adına her şeyi yapan hakemin de katkısı büyüktü...Maça gayet istekli başlamıştık ama oyuncularımız formsuzdu...

ama hani derler ya "futbolun adaleti yok" diye hakikaten futbolun adaleti yokmuş ki, onurun dizine çarpan kafa topu sayesinde takımımız galip geldi. o pozisyonda şansın yanımızda olması sonucu sahada 3 puan için herşeyi yapan thomas doll sahadan 0 puanla, "nasıl olur da 1 puanı kurtarırım yeterki yenilmeyeyim nasılsa lig gitti kaldı elde kupa" diyen şenol güneş ise 3 puanla ayrıldı.

Futbolun adeleti kavramından bu sene en çok çeken takım sanırım biziz...Yani oynadığımız futbol ile aldığımız sonuçlar sene boyunca aleyhimizeydi...İyi oynayıp berabere kaldığımız zaman da belirttiniz mi?...Sonda kalecinin kafasına çarpmasa 3 puan bizimdi diye? Şenol Hoca'nın 1 puanı istediğine kesinlikle inanmıyorum....

ama futbol felsefesi ve futbol ruhu sözkonusu ise thomas doll : 10 - 0 : şenol güneş ,, olmalıydı bu maçın sonucu.

Futbol felsefesi ve futbolun ruhu nedir, nasıl ölçülür?O gün takımı formsuzsa felsefesi 0 mıdır hocanın?

futbolculuk zamanında kalesinde beklerken kendisine hiç top gelmediği için stoperlerine bağırıp "olum geri pas atın biraz ısınayım" diye seslenebilen bir kalecinin, çalıştırdığı takımına bu denli korkak futbol oynatması ne yaman çelişkidir bunu da anlayabilmiş değilim.

ben başından beri şenol güneş ile ilgili savunduğum herşeyin arkasındayım. yanlış bir temel üzerine kurulan ilişkinin sonuçları da böyle yanlış olur. dünyada binlerce futbol takımı var ve bunlardan hangisine aynı hoca 4. kez gelmiştir orası da merak konusu.

şenol güneş eğer 96 yılından sonra bu takıma tekrardan gelmeseydi ve tekrardan dünya 3. lüğünü yaşasaydı herkesçe kendisi "büyük hoca" olarak anılacaktı ama eminimki 4. kez geldiği ve belki 7. kez de geleceği trabzonspor taraftarlarının çoğunluğunca şenol güneş ileride "trabzonspor memuru" olarak anılacak. Çünkü trabzonspor profesyonel ve kurumsal bir futbol kulübü olmaktansa kimi "efsanevi" isimleri için "istihdam kapısı" haline gelmiş ve bu yüzden de rakiplerinden fersah fersah gerisinde kalmıştır ve makas gün geçtikçe açılmaktadır.

Şenol Güneş Trabzonspor'a gelmese de kendine iş bulabilirdi...Hatta şu anda bizden aldığı ücret çok yüksek değil bildiğim kadarıyla...Yani Şenol Hoca'yı böyle itham edemezsin...Kaldı ki hali hazırda ülkemizin futboldaki en büyük başarısının altında imzası var...

benim şenol güneş ten zerre umudum yok, bunun için bir çok haklı sebebim var, en önemlisi de çünkü şenol güneş in de kendisinden zerre umudu yok. şenol güneş aptal bir adam değil, eğer ıq su çift basamaklara erişebilmiş her insan gibi o da kendisini ve kariyerini eline alıp sorguluyorsa şunu kendisi de görüyordur ve "kardeşim ben büyük maçları kazanamıyorum, kardeşim ben gelecek adına kritik önem taşıyan maçları kazanamıyorum, kardeşim ben final maçlarını kazanamıyorum, kendi ülkemde de dünyanın öbür ucunda da şampiyonluk maçında şampiyonluğu kaçırıyorum, takımımı tekrardan coşturacak önemdeki maçlarda 3 puanı alamıyorum...bütün bunlar bir tesadüf olamaz, anlaşılan ben bu işi mutlu sonla sonlandıracak kadar iyi yapamıyorum, hep bir yere kadar getirip son yapılması gerekeni yapamıyorum" diyordur içinden.

Sen zaten Şenol Hoca'nın aklını okuyormuşsun ya, ne desek boş bu eleştirine....

bütün bunları o der, ama ona körleşmişçesine bağlanan ve teknik direktör şenol güneş'e yapılan eleştirileri, bu takımın efsane kadrosunun kalecisi şenol güneş'e yapılmış bir haksızlık gibi gören yani bir bakıma bizlere "zamanında o kadar top tuttu, bırakında teknik adamken o kadar hata yapsın" demeye getiren cenah ne zaman anlar ne zaman der onu çok merak ediyorum.

adam göreve geliyor
*"gökhan'dan umutluyum, kalmasını istiyorum" diyor gökhan satılıyor, engel olamıyor
**fatih tekke'nin alınmasını istiyor, aldıramıyor
***bunun yanında fatih'ten çok da farklı olmayan bir maliyete sahip olan ve kendisinin zerre tanımadığı bir adamın alınmasına sesini çıkartamıyor
****devre arasında bu takımın "golcüsü" oalcağı iddaasıyla alınan bir adamı sahaya bile sürmüyor ve adamın özgüvenini sıfıra indiriyor ve trabzonspoun parasını çöpe atıyor
*****oyuncularına çifte standartlı davranıyor, adaleti dağıtmakla görevli olan kendisnin adalet terazisi devamlı aynı adamların lehine oluyor. sayesinde takımda "ne kadar kötü oynarsam oynayayım ne de olsa beni oynatacak" diyen oyuncular belirmiş vaziyette ve bu bir takım için en büyük tehlikedir. Takımda rekabet sıfıra inmiş vaziyette.

Gökhan hakkındaki açıklamasını okumamışsın belli...Gökhan gitmek istiyorum demiş...Fatih Tekke'yi on binlerce taraftar istedi, ismini staddda yankılattı da aldıramadı...O olay apayrı bir olay...Teofilo konusunda neden pasif kaldığını ben de anlamadım, yani ne kadar iyi olursa olsun tanımadığı bir adam...Çöpe giden topçu dediğin Murat Tosun sanırım, yedek forvet yokluğundan dolayı alındı diye biliyorum...Demek ki hala hazır değil...Oyunculara çifte standartlı davranıyor demek için biraz erken değil mi? Takımını oluşturmaya çalışıyor...

herşeyden sonra çıkıp da "sen bizim ferguson'umuz ol" diyecek kadar da akıl tutulmasına uğramış değilim çok şükür. çünkü bu zihniyetin takımı değil 24 yıl, 24 ay daha bile yönetmesini istemiyorum.

ama tabii benim de hedefim şampiyonluk olmasaydı, ben de "az olsun bizim olsun" , "azıcık aşım dertsiz başım" felsefesinde bir adam olsaydım ben de isterdim belki şenol güneş bizim ferguson'umuz olsun diye.

"büyük hoca" diye bize kakalanmaya çalışılan bir isimdir şenol güneş ve asla ama asla büyük bir hoca değildir. şenol güneş sadece büyük kaleci idi ama sla büyük hoca olamadı ve bize gösteriyor ki olamayacak. yahu kardeşim bir kere mantıklı konuşmak lazım çıkıp diyorsun ki "büyük hoca". Büyük hocalar şampiyonlukları (ki şenol güneş in şampiyonluğu yok) dışında yetiştirdikleri isimlerle çıkardıkları jenerasyonlarla anılırlar. Yahu allah için biri de çıkıp desin ki şenol güneş şu jenerasyonu Türk futboluna kazandırdı, şu adamları Türk futboluna kazandırdı. Yok böyle bir şey.

:D Ne güzel..Listeye başlayalım...Bence Türk futboluna kısmetse uzun yıllar hizmet edecek bir kaleci kazandırdı...Büyük hocalık kriteri şampiyonluktan geçiyor demişsin, o senin fikrin...Ankara deplasmanına giderken gördüğüm Koreli, ve onun anlattıkları bana 'büyük hoca' lık nasıl olur, onu gösterdi...Müsait bir zamanımda paylaşıcam muhakkak...

Demeyeyim demeyeyim diyorum ama ilkokul mezunu Fatih Terim bile bu cesaretleri gösterecek vizyona sahip ama üniversite mezunu Şenol Güneş bu vizyondan uzak ya içim içimi yiyor. sonra fatih terim büyük hoca şenol güneş de büyük hoca ha. Fatih terim elleriyle bir nesil çıkartacak ortaya, oyuncular kazandıracak Türk futboluna, sonra şenol güneş bu takımı olduğu gibi alacak dünya 3. sü olacak sonra neymiş efendim "büyük hoca" olacak, kusura bakmayın ama yemezler.

Jenerasyon kavramına anlam veremesem de, Türk futbolunda yetenekli futbolcular her zaman oldu...Yani senin cesaretli dediğin Terim'in elendiği kadronun pek bir eksiği yoktu....Daha doğrusu seçebileceği kadronun pek bir eksiği yoktu demeli...

biz de 18. gelişinde de hala daha aynı cümleleri duyarız

"çok çalızacazzzzzzzz"
"iyi mücadele edezeeeeeezzzz"
"raaaaaakiplerimize saygı duyazaaaazzzz"
"iyinin doğrunun güzelin yanında olazaaaaazzzz" vs vs vs

Yani demem o ki senin eleştirin Şenol Güneş'in teknik direktörlüğünden fazlasına gidiyor...Sanki Trabzonspor'u kullanmaya çalışan gözüaçık bir adam tanımlıyorsun...Bunu yapamazsın kardeşim...

Great White
07.03.2010, 23:45
Soner abi, Şenol Güneş'i bu kadar savunma çabalarını anlamıyorum abi.

Yani önümüzde bir istatistik var; 10 galibiyet, 4 beraberlik ve 2 mağlubiyet.Bizim için çok iyi bir istatitistik diyebilirm.Peki Ersun hoca neden eleştirildi bu forumlarda? Büyük ve kritik maçları alamadığı için.Mesela Sivas maçı.Gs, Fb ve Bjk ile oynadı , sadece Gs'ye yenildi. Malum Servet'in eliyle gol attığı maç.Bunun dışında kazanamadı ama yenilmedi de.Şenol hocanın karnesinde kazanamadığı maçlara bakalım; G.Saray ve F.Bahçe'ye yenildi, Bursa'yı yenemedik.

Şenol hoca kalsın eyvallah da, aynı eleştiriler Ersun hocayada gelmişti.Biraz da sorunu kendimizde aramamız gerekmez mi abi?

Erdem, anlayamadığın şey şu..

Ben Şenol Hoca' yı savunmuyorum. Hatta bazı maçlardan sonra Alanzinho' yu oyundan aldığı için eleştiriyorum da. Ama takım iyi giderken dahi şu başlığa gelip içi tamamen boş zırvalardan oluşan "Şu çıksaydı, bu girseydi, şunu kesse bunu oynatsaydı, hebele hübele" gibi hezeyanları Kaptan Onedın' ın günlüğü gibi çalakaşık yazıp ondan sonra da bu harf döküntülerini "Ama ben teknik eleştiri yapıyoom, hedehödö" şeklinde savunmaya çalışan bazı tiplemelerin anlayabilmesi için özellikle ulusal basındaki Şenol Güneş hazımsızlarına ve onların yardakçılarına da gönderme yapıyorum. Tabii oltayı atınca aramıza sirayet etmiş olanları da çıkıveriyorlar doğal olarak..

Eresun Hoca' yı takım kötü oynarken ve sürekli kaybederken herhangi bir rotasyona gitmememesi sebebiyle eleştirmiştim ben. Aynı tavrı Şenol Hoca da sergilerse sen gör eleştiriyi o zaman:)

Erdem Keser
07.03.2010, 23:52
Şimdi anladım Soner abi:) Teşekkürler.Takip edecem :D

Great White
07.03.2010, 23:57
Ayrıca şunu da ekleyeyim..

Ben Ersun Hoca' ya zamanında nacizane de olsa çok destek vermiş biri olarak
son zamanlarında dediğim sebeplerden ve bir de Yattara takıntısından dolayı sıkça eleştirdiysem de asla "Gitsin" dememiştim:)

ugurozturk
08.03.2010, 00:14
valla o ikisini en büyük hocalar ben yapmadım, kendileri oldular.

Türkiye'nin en büyük hocalarını yaratacak gücüm olsaydı kendi takımımdan birini yapardım hiç olmazsa.

benim ne yapmaya çalıştığıma gelince, bir kere daha bu lafı söylemiştin ben de cevabını vermiştim,

kaleci seçmelerine katılmıştım zamanında beni almadılar şenol güneş'i aldılar ondan kıl oluyorum, yoksa eleştirmem.

nede olsa bu hayat eleştirmeye gerek duymayan, eleştireni eleştirmeyi kendine borç bilen, nabza göre şerbet yorum değiştiren kaypaklarla dolu. ( bu kısım senle alakalı değil )

O ikisi turkiyenin en buyuk hocalari degil.. bunu kendilerinden baska iddia edecek adamlari ancak bazi siyasi parti kongrelerinde gorebilirsin.. Az once sen yaptin onlari TR'nin en buyuk hocalari.

Senol hocanin bu macta yaptigi degisikliklere ilk sayan benim; daha mac bitmeden basladim. Ama o saydigin isimler Senol hocanin eline su dokemez. bu da ayri bir konu..

Sen baska bir sey yapmaya calisiyorsun derken ne dedigimi gayet iyi anliyorsun. anlamasan; "kaleci secmeleri" geyiginin yerine 'nasi yani' geyigi yapardin. 2002 dunya kupasinda Senol hocanin sac tarama sitiline takan; 3.lugu basarisizlik sayan Hincal Ulucun yapmaya calistigi seyi yapiyorsun. Sen ve senin gibiler kolay kolay sahiplenemezsiniz Senol Gunes gibi insanlari.. Bizim insanimizi... Anadolu insanini.. Senin icin Mustafa Denizli gibi jonlerdir Turkiyenin en buyuk hocalari.

Erkin Ekşi
08.03.2010, 00:18
Erdem, anlayamadığın şey şu..

Ben Şenol Hoca' yı savunmuyorum. Hatta bazı maçlardan sonra Alanzinho' yu oyundan aldığı için eleştiriyorum da. Ama takım iyi giderken dahi şu başlığa gelip içi tamamen boş zırvalardan oluşan "Şu çıksaydı, bu girseydi, şunu kesse bunu oynatsaydı, hebele hübele" gibi hezeyanları Kaptan Onedın' ın günlüğü gibi çalakaşık yazıp ondan sonra da bu harf döküntülerini "Ama ben teknik eleştiri yapıyoom, hedehödö" şeklinde savunmaya çalışan bazı tiplemelerin anlayabilmesi için özellikle ulusal basındaki Şenol Güneş hazımsızlarına ve onların yardakçılarına da gönderme yapıyorum. Tabii oltayı atınca aramıza sirayet etmiş olanları da çıkıveriyorlar doğal olarak..

Eresun Hoca' yı takım kötü oynarken ve sürekli kaybederken herhangi bir rotasyona gitmememesi sebebiyle eleştirmiştim ben. Aynı tavrı Şenol Hoca da sergilerse sen gör eleştiriyi o zaman:)

Ha senol hoca oyle yapinca elestiricen senin elestirin elestiri olacakta diger insanlarinki bos zirva olacak senin tabirinle hedehodo olacak ha?
vay vay vay ne guzel is bu... ayrica iki mesaj ustteki mesajlari kastedip yazarindan alinti yapmak yerine basindan birini hedef gostererek ayni fikirlere karsi hakarete kufure varan laflar soylemek ne kadar erkekce tartisilir.

Birine bir sey soyliyeceksen adam gibi dogrudan soyle dansoz gibi kivirip ordan burdan laf cakmaya calisma... karsindaki insanlarin senden daha az zeki olma ihtimali cok dusuk inan bana.

İlker ToSun
08.03.2010, 00:21
O ikisi turkiyenin en buyuk hocalari degil.. bunu kendilerinden baska iddia edecek adamlari ancak bazi siyasi parti kongrelerinde gorebilirsin.. Az once sen yaptin onlari TR'nin en buyuk hocalari.

Senol hocanin bu macta yaptigi degisikliklere ilk sayan benim; daha mac bitmeden basladim. Ama o saydigin isimler Senol hocanin eline su dokemez. bu da ayri bir konu..

Sen baska bir sey yapmaya calisiyorsun derken ne dedigimi gayet iyi anliyorsun. anlamasan; "kaleci secmeleri" geyiginin yerine 'nasi yani' geyigi yapardin. 2002 dunya kupasinda Senol hocanin sac tarama sitiline takan; 3.lugu basarisizlik sayan Hincal Ulucun yapmaya calistigi seyi yapiyorsun. Sen ve senin gibiler kolay kolay sahiplenemezsiniz Senol Gunes gibi insanlari.. Bizim insanimizi... Anadolu insanini.. Senin icin Mustafa Denizli gibi jonlerdir Turkiyenin en buyuk hocalari.

yahu son satırlar falan çok edebiyat parçaladın ve alakasız şeylere getirdin konuyu.

hıncal uluçla aynı fikirdeyim evet şenol güneş karizmatik bir lider değildir ama saçından kaynaklanmıyo bu, burada ondan ayrılıyoruz

Great White
08.03.2010, 00:25
Şu malum tayfaya da hak vermiyor değilim aslında..

Akbaba misali başlığına tüneyip sürekli aynı gazeli okudukları Şenol Hoca 3 hafta aradan sonra galip gelmiş, bir de üzerine her fırsatta "Ekşi" yip durdukları Umut Bulut kapak niteliğinde golünü çakmış..

Şimdi bunlar (nasıl bir tesadüfse) sinire kesmeyecek de kim kesecek:D

Neyse ki GS maçı yaklaştı. Olası bir puan kaybı ferahlık verecektir bazı bünyelere..

İlker ToSun
08.03.2010, 00:35
kapak distribütörlüğü de forumda son zamanların moda mesleği haline geldi, herkeste bir "büyüyünce kapak distribütörü olucam baba" modu var

ama bu mod sakıncalı

bi iddaayla distribütörlüğe kalkarsın, iddaanın aksi durumunda karşına çıkacak kapakları alacak yerin kalmaz lanet edersin kapak dağıttığın günlerine

Erkin Ekşi
08.03.2010, 00:36
fatih terimden nefret ederim zatende istanbul hocasi oldugundan degil malum kendisi anadolulu... kisiligini tavirlarini cok bilmisligini sevmedigimden ama mustafa hocaya ne gareziniz var?
senol hoca anadolu insanida mustafa denizli anadolu hayvani mi?

hepsi bizim insanimiz boyle ayrimcilik yapmak dogru degil insanlari yaptiklariya degerlendirin dogduklari yerle degil.

sessizkral_1
08.03.2010, 00:43
korkak futbol görmek isteyenler , bjk nin kayseri maçındaki kadrosuna,fenerin bugün 1-0 öne geçtikten sonra yatışını izlesinler.

BALKAN 06
08.03.2010, 08:55
G. Birliği maçında sahaya sürdüğü kadro son derece mantıklı ve isabetliydi. Fakat özellikle ortasahanın göbeğinde oynayan Selçuk, Colman ve Serkan' ın aşırı kötü futbolu rakibin o bölgede bizden daha üstün olmasına yol açtı..

Alanzinho ve Burak' ın da sıkı markajda yeterince etkili olamayışları haliyle sahadaki futbolumuzu iyiden iyyie köreltti. Şimdi gözümüzün önünde cereyan den bu futbolu performansları ortada apaçık dururken Şenol Hoca hakkında garip garabet eleştiri yapabilmek için hemeroidli kıç gibi ıkınarak zorlanmak gerekir ki ortaya bir şeyler çıkabilsin..

Oyuna müdahelesine gelince. Maç bittikten sonra onu çıkarıp bunu sokmasıyla ilgili işkembenin hacmiyle doğru orantılı olarak onlarca farklı kombinasyon üretilebilir. Ben Alanzinho' yu bu kez 90 dakika sahada tutması ve karşılığını da alması sebebiyle Şenol Hoca' yı kutlarım. Gerisi laf-ı güzaf:)
saygıdan,sevgiden ve seviyeden ödün vermeyen sevgili yöneticilerim,
kıç tı,hemoroid ti ve hepinizin farkında olduğu buna benzer ifadelerden 10 larcası varken buna musade etmenizin mantıklı bir sebebini yazarsanız sevinirim,
eğer bu uslup normal derseniz bende bu seviyede yazacağım da...

Great White
08.03.2010, 10:17
Zamanında Yattara hakkında "Pabucumun yıldızı" "Sahtekar" diyerekten çemkirip duran tipler bile şu karambolde sinekten bir yağ çıkarabilir miyim ayağına gelip çizmelerime bulaşmaya başlamışlar:)

Her hafta kör değneğini bellercesine aynı şeyleri sayıp dökerek hocaya söv, başkana giydir, futbolcuyu yerin dibine sok, taraftara salla. Bunların hepsi serbest..

Daha sonra da utanmadan kalkıp buralarda kibarcık tavırlar takıl..

Çizmelerimin kibarcıkları..

Cengiz Çubukcu
08.03.2010, 10:20
Ben Şenol Hocayı da bu hafta formsuz buldum ne yalan söyleyeyim...