PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 [124] 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

İlker Yazıcıoğlu
17.11.2016, 12:01
Benim için eleştirilmesinde bir mahsur yok yeterki hakaret olmasın.İnsan verdiği değerlere hakaret edilince zıvanadan çıkıyor.İnanın konunun kapatılmasını bile yeğlerim.Etkiye tepki olarak bende dozajımı arttırıyorum ve bundan da hiç hoşnut değilim ama defalarca şikayet etmeme rağmen bu durum devam etti.

Orta yolu bulmanızdan çok dediğim gibi buradaki seviyeyi belirleyecek olan sizlersiniz.1-2 uyarır sonra banlarsiniz seviye bir noktaya çıkar.

Ayrıca sırf sevenleri tahrik olsun diye 2-3 gün arayla gelip nefret kusanlar var.Bu eleştiri değildir.Bunun adı tahriktir.Bunlara da izin vermemnizi rica ediyorum.Birilerini tahrik etmek amacıyla yazılan yazılar da bizi bir yere götürmez.

Olanlar olmuş,bundan sonra daha seviyeli bir forum dileğiyle.

Çok iyi anlıyorum.
Yukarıda da ifade ettim gibi, özellikle bu konu başlığında, hakaret ve aşağılamaya karşı şahsım adına daha agresif olacağım.
Başka çözüm yolu kalmıyor.
Sevmeyebilirsiniz, hatta hakaret de edebilirsiniz(cezasına razı gelerek tabi ki de...), ama bunu bir kere yaparsınız.
Birden fazla olunca eleştiri olmaz o,katılıyorum.
Bundan sonraki tavrımız da bu doğrultuda olacak.
He, bunları söyledim diye, lütfen beni Şenol hocaya koruma kalkanı ördüğümü ifade etmesin hiç kimse...
Aksine, hakaret etmesem de kendisini artık silme evresindeyim.(Bu takıma oyuncu ve antrenör olarak katkılarını tartışmam o ayrı ama kızgınım...)

batuhanTs
17.11.2016, 12:26
Bence yapilmasi gereken basit bu basliga senol gunes in besiktas macerasiyla ile ilgili mesajlar yazilmamali bunu duyurup eger uyulmamasi halinda ceza verilecegi soylenirse iyi niyetli kimse o sekilde burada yazi yazmaz bazi yazilar acik acik beşiktaş güzellemesi kokuyor ve ben dahil bir cok insani irrite ediyor

İlker Yazıcıoğlu
17.11.2016, 12:26
Burada ifade etmeyi uygun görüyorum çünkü burada sürekli eleştirilerini ifade eden bazı arkadaşlarımız(lütfen her eleştiren üzerine alınmasın), inatlaşmak amacıyla başka işlere kalkışmakta.

3. kez ifade ediyorum.Bu inatlaşma ve tahrik unsurları devam ettiği sürece,ilgili arkadaşlara cezai işlemler uygulanacaktır.
Bahsettiğim arkadaşlar kendilerini biliyorlar,isim vererek konuyu detaylandırmama gerek yok...

İlker Yazıcıoğlu
17.11.2016, 12:28
Bence yapilmasi gereken basit bu basliga senol gunes in besiktas macerasiyla ile ilgili mesajlar yazilmamali bunu duyurup eger uyulmamasi halinda ceza verilecegi soylenirse iyi niyetli kimse burada yazi yazmaz bazi yazilar acik acik beşiktaş güzellemesi kokuyor ve ben dahil bir cok insani irrite ediyor

Bahsettiğin gibi herhangi bir güzelleme kokan mesajlar varsa,mutlaka raporla Batuhan .
Trabzonspor dışında hiç bir güzellemeye izin verilemez.
İsterse antrenörü babam olsun...

batuhanTs
17.11.2016, 12:33
Bahsettiğin gibi herhangi bir güzelleme kokan mesajlar varsa,mutlaka raporla Batuhan .
Trabzonspor dışında hiç bir güzellemeye izin verilemez.
İsterse antrenörü babam olsun...

Tabi ki bildiririm bence birakalim soyle teknik adam boyle teknik adam laflarini efsane antrenorden once senol gunes efsane kalecimizdi ama kimse bunu konusmuyor bizler yas itibariyle yetisemedik izleyemedik izleyen abilerimiz buraya anilarini izledikleri maclari paylassinlar zevkle okuyalim onu da yapmiyorsak bizi sampiyon yaptigi sezonu konusalim o guzel gunlere geri donelim bursa besiktas maceralarına girmeye gerek yok bizleri ilgilendirmiyor

sason
17.11.2016, 12:48
Kimse Beşiktaş güzellemesi yapmıyor.Bunu ısrarla anlatmaya çalışıyoruz.Oynattığı oyun , aldığı başarılar Beşiktaş güzellemesi değil dir.Şenol Güneş güzellemesi dir ki bu forumda sabah akşam gelip Şenol Güneş iyi hoca değil diyen insanlara kanıttır.Şenol Güneş'siz Beşiktaş'ta ortadır.Beşiktaşlı olan burada ne diye dursun?Buradaki üyelerin kayıt tarihi belli, söyledikleri belli.

Beşiktaş üzerinden dönen muhabetler özellikle geçen sezon Şenol Güneş'in Td liği tartışılırken fikir-anti fikir olarak kanıtlardı.Şimdi Td liğine kimse laf söyleyemediği için zaten yok olup gitmekte.

Hepimiz Trabzonsporlu'yuz.Ben mesela neden Şenol Güneş'siz neden Trabzonspor şampiyon olamaz, bunları düzgünce tartışmak isterim.96 da 2012 de neler doğruydu.Ne yaptı, nasıl yaptı, neden daha sonra başarısız oluyoruz bu fikirlerimi paylaşmak isterim.Yoksa çocuk gibi klima yok mu demiş, rakip taraftar mı demiş gibi karşılıklı anlamsız laf sokma çabaları birbirimize hiçbir yere götürmez, bir şey de kazandırmaz.

Mollasalihoğlu
17.11.2016, 13:58
----------------------------------------------------------------------
Şenol Güneş işte yukarıdaki efsanenin bu kadar bir parçasıdır.... Ne daha fazla ne de daha az....

Yukarıdaki onlarca insanın burada yazamadığım yüzlerce insanın yüzbinlerce taraftarın ismini 1 kez bile anmadan Şenol aşağı Şenol yukarı derseniz en basitiyle yukarıda bir kısmı rahmetli olan insanlara vefasızlık etmiş olursunuz.....

Sizin ve Şenolsporluların ısrarla anlamak istemediği gerçek şudur ;

Trabzonspor olmasaydı Şenol Güneş filan olmazdı muhtemelen şu anda emekli öğretmen olarak gazetesini okuyor olurdu....

Ama Şenol Güneş olmasaydı da Trabzonspor yine olurdu....

Bizi büyük yapan tek başına filan Şenol Güneş değildir yukarıdaki isimlerin önderliğinde bütün Trabzondur.....

Hangisine "efsane" dedin de değil dendi?

Faik Yılmaz
17.11.2016, 14:10
Hangisine "efsane" dedin de değil dendi?

Şenol Güneş'e edilen övgünün zekatını o listede olan hangisine ettiniz ?

Neden sadece Şenol Güneş lafı ediliyor ... ?

Onu sordum sadece....

Ve cevabını çok merak ediyorum...

1 saat önce Efsane Burak başlığı hemen kapatıldı mesela.... Ben böyle başka bir başlık açsam oda kapatılır.....
Eğer siz Trabzonspor'un btün değerlerine Efsane diye başlık açsaydınız sizinde objektifliğinize inanabilirdim.....

Bence efsanenin zekatı bile değildir Şenol Güneş ancak bazı arkadaşlar koskoca Trabzonspor'u yani Samanyolu Galaksisini göremiyorda sadece içinde 1 güneşi görüyor.... Sadece Ona değer veriyor....

Mesela bir arkadaşın mesajlarına baktım.... 600 civarı mesajı var.... %60-70 i Şenol Güneş..... adam işi gücü bırakmış hayatını Şenol Güneşi savunmaya adamış....

Ali Yavuz varmı mesela zerre yok...
Ahmet Suat var mı gram yok....
Cebinde 5 tl ile vefat eden dozer cemil milim yok....

varsa yoksa Şenol Güneş.....

bir insanı çok sevebilirsin ona lafım yok... benim kızdığım kişileri kurumların önüne geçirmek.... kişilere insan üstü payeler yüklemek...

büyük olan Trabzonspor'dur Şenol Güneş değil....
ve bazı arkadaşlar bunu söylediğim için çok üzülecek ama Şenol Güneş sadece bir insan.....

Mollasalihoğlu
17.11.2016, 14:13

Onu sordum sadece....

1 saat önce Efsane Burak başlığı hemen kapatıldı mesela.... Ben böyle başka bir başlık açsam oda kapatılır.....

Efsanenin zekatı bile değildir Şenol Güneş ancak bazı arkadaşlar koskoca Samanyolu Galaksisini göremiyor sadece içinde 1 güneşi görüyor.... Sadece Ona değer veriyor....

Mesela bir arkadaşın mesajlarına baktım.... 600 civarı mesajı var.... %60-70 i Şenol Güneş..... adam işi gücü bırakmış hayatını Şenol Güneşi savunmaya adamış....

bir insanı çok sevebilirsin ona lafım yok... bebnim kızdığım kişileri kurumların önüne geçirmek.... kişilere insan üstü payeler yüklemek...

mesela büyük olan Trabzonspor'dur Şenol Güneş değil....
ve bazı arkadaşlar bunu söylediğim için çok üzülecek ama Şenol Güneş sadece bir insan.....

Sende de varsa yoksa Şenol Güneş abi farkında olmasan da. Tek farkınız farklı sonuca varmışsınız.

Burak Yılmaz senin eklediğin uzun efsaneler listesinde var mıydı dikkat edemedim ama Burak Yılmaz ile Şenol Güneş'i kıyaslayabilmek gerçekten komik.

İlker Yazıcıoğlu
17.11.2016, 14:15

Onu sordum sadece....

Efsanenin zekatı bile değildir Şenol Güneş ancak bazı arkadaşlar koskoca Samanyolu Galaksisini göremiyor sadece içinde 1 güneşi görüyor.... Sadece Ona değer veriyor....

bir insanı çok sevebilirsin ona lafım yok... bebnim kızdığım kişileri kurumların önüne geçirmek.... kişilere insan üstü payeler yüklemek...

mesela büyük olan Trabzonspor'dur Şenol Güneş değil....

Kapanan başlığı ben kapattığım için ben cevap vermek istedim.
O başlığın açılma amacı çok belli.Burayla zıtlaşmak Faik hocam yapma.
Oyun parkı değil burası,böyle çoluk çocuk işleriyle uğraşmaya vakti olmayan koskoca adamlarız.
Niyet belli,dolayısıyla o başlık niye kapandı sorusunda art niyet ararım.
Valla, başlıkları canlı ve diri tutan ,bu forumun üyeleri.

Yukarıda bahsettiğin diğer başlıklara üye yorumları oldu da yazmayın mı dedik?
Yazın abi o konulara da?

Cebinde 5 tl ile vefat eden dozer cemil milim yok...

Demişsin,neye göre ,kime göre yok?

Başlıklar duruyor,üyeler yorum yapmayınca biz ne yapalım forum yönetimi olarak?

Faik Yılmaz
17.11.2016, 14:27
Sende de varsa yoksa Şenol Güneş abi farkında olmasan da. Tek farkınız farklı sonuca varmışsınız.

Burak Yılmaz senin eklediğin uzun efsaneler listesinde var mıydı dikkat edemedim ama Burak Yılmaz ile Şenol Güneş'i kıyaslayabilmek gerçekten komik.

Benim Bmn'de konuları serverdan silindiği için silinen mesajlarım dahil 30.000 civarı mesajım var..... 500 tanesi Şenol Güneş olsa %1,5 bile yapmaz.... %1,5 la % 70 aynı şeymi Allah aşkına..... 40 katı 50 katı...

Ayrıca Burak başlığının Nesi komik anlamadım...

O da takımı şampiyon yapan kadronun içinde değilmiydi..... Burada kıstas filozofluk yapmak mı ? Oda şampiyon buda şampiyon..... 24 yıl sonra takımı şampiyon yapan kadrodan gol kralı bir isim....

Ayrıca Şenol Güneşten çok daha açık eveleyip gevelemeden gururla söyleyen bir adamdır şampiyonluğumuzu.....

mesela bütün şampiyonluklarda payı olan Ahmet Suat Hoca nerde.....

Şamil Ekinci nerde mesela....

klübe gelir sağlamak için ellerinde kombinelerle istanbulda kapı kapı dolaşan Kemal nerde mesela....

çok insan var emek veren yüzlerce binlerce....

Bunların hepsinin görevinide Şenol Güneşmi yapıyordu....

Bunlara neden gereken ilgi gösterilmiyor....

Böyle bir başlık açsam polemik yapıyorsun diye hemen kapatılır ama asıl polemiğe neden olan Şenol Güneş başlığı asla ve katiyen kapatılamaz.....

Benim isyanım buna....

İlker Yazıcıoğlu
17.11.2016, 14:33
Diğer eski futbolcular nerede sorularına karşılık bazılarının başlıkları burada.Bunlara forum tarafından ilgi yoksa biz ne yapalım?
Başlıkları üyeler canlı tutuyor, tıpkı burayı tuttukları gibi.

http://forum.bordomavi.net/showthread.php/40562-Efsane-Kaptan-Dozer-Cemil

http://forum.bordomavi.net/showthread.php/50569-Efsane-%C3%96zkan-S%C3%BCmer

http://forum.bordomavi.net/showthread.php/39826-Ahmet-Suat-%C3%96zyaz%C4%B1c%C4%B1-Kupalar%C4%B1n-Efendisi

http://forum.bordomavi.net/showthread.php/208-Ali-Kemal-Denizci-(B%C4%B1%C3%A7k%C4%B1n-Delikanl%C4%B1)

http://forum.bordomavi.net/showthread.php/43778-%C5%9Eamil-Ekinci-Efsane-Ba%C5%9Fkan

Ahmet Kara
17.11.2016, 14:46
Bu başlığın kapatılıp kapatılmamasına yöneticiler değil , üyeler karar vermeli.

sason
17.11.2016, 14:59
Bence nostaji bölümü komple kapatılsın.Nasıl olsa hepsinin bir defosunu bulabiliriz.Daha önce dediğim gibi Hami'ye kramponu üzerinden nefret kusan gördüm.En güzeli komple sorunu çözmek.

Ayrıca Burak Yılmaz'da bence güzel şeyler kattı, para da kazandırdı.Bizde ona şey kattık.Ben şahsen Trabzonspor'a katkı yapan kimseye nefret kusmam.Selçuğun aksine ayrı bir yeri vardır bende.

Bu arada bu sabah akşam hala tahrik etmeye uğraşan arkadaş ne zaman uzaklaşacak acaba?Hayır devamlı yazınca fikrimizi mi değiştereceğiz?Başlık kapansa fikrimiz mi değişecek?Tahrik etmekteki çabası nedir? Ve niye halen devam edebilmektedir?

Tamam kardeşim sence efsane değil anladık.Yüz bin kere yazsan ne tarih ne fikrimiz değişmeyecek.Bu ısrar niye?

İşte sorun buradan çıkıyor.BEn mesela Ersun Hocayı pek sevmem.Ama gidip sabah akşam kötüleme yapmıyorum.İnsanları tahrik etmiyorum.

Burada dokunulmaz olan biri varsa o da bu arkadaş.Enaz her 2-3 günde bir burda nefret kusuyor, tahrik ediyor ama kendisi her şeyin üzerinde demek ki.

İlker Yazıcıoğlu
17.11.2016, 15:02
Bence nostaji bölümü komple kapatılsın.Nasıl olsa hepsinin bir defosunu bulabiliriz.Daha önce dediğim gibi Hami'ye kramponu üzerinden nefret kusan gördüm.En güzeli komple sorunu çözmek.

Ayrıca Burak Yılmaz'da bence güzel şeyler kattı, para da kazandırdı.Bizde ona şey kattık.Ben şahsen Trabzonspor'a katkı yapan kimseye nefret kusmam.Selçuğun aksine ayrı bir yeri vardır bende.

Bu arada bu sabah akşam hala tahrik etmeye uğraşan arkadaş ne zaman uzaklaşacak acaba?Hayır devamlı yazınca fikrimizi mi değiştereceğiz?Başlık kapansa fikrimiz mi değişecek?Tahrik etmekteki çabası nedir? Ve niye halen devam edebilmektedir?

Tamam kardeşim sence efsane değil anladık.Yüz bin kere yazsan ne tarih ne fikrimiz değişmeyecek.Bu ısrar niye?

İşte sorun buradan çıkıyor.BEn mesela Ersun Hocayı pek sevmem.Ama gidip sabah akşam kötüleme yapmıyorum.İnsanları tahrik etmiyorum.

Burada dokunulmaz olan biri varsa o da bu arkadaş.Enaz her 2-3 günde bir burda nefret kusuyor, tahrik ediyor ama kendisi her şeyin üzerinde demek ki.

Kimse kimsenin üzerinde değil.
Şöyle laflar edip,haklıyken haksız konuma düşmenin anlamı yok?
Ne demek bu şimdi?
Niye hemen art niyet arayıp,niyet okuyuculuğu yapılıyor?

Heisenberg
17.11.2016, 15:03
Ben ciddi ciddi merak ediyorum Şenol Güneş'i savunanlar için efsaneliğinin nasıl bitebileceğini. Belli ki 10/11 şampiyonluğunu görmezden gelmesi, yıllarca adaletten bahsedip hakemle kazandıkları maç sonrasında "hak ettik" diyebilmesi yetmemiş. Bu adam ne yaparsa sizin gözünüzde efsaneliğini kaybeder mesela? Yoksa ne yaparsa yapsın her zaman efsane olarak kalacak mı diyorsunuz?

İlker Yazıcıoğlu
17.11.2016, 15:05
Bir sen eksiktin,hoş geldin!

sason
17.11.2016, 15:07
Kimse kimsenin üzerinde değil.
Şöyle laflar edip,haklıyken haksız konuma düşmenin anlamı yok?
Ne demek bu şimdi?
Niye hemen art niyet arayıp,niyet okuyuculuğu yapılıyor?

Niyet okuculuğu yapmamak için siz başka bir niyet olma ihtimali koyun ben de kabul edeyim.Bir insanın devamlı gelip bunları yazma nedeni tahrik değil de nedir?

Arkalarda okuyun cevap gelmediğinde bile defalarca tahrik etmek mesajlar yayınladığını.Bir değil, on değil.

İlker Yazıcıoğlu
17.11.2016, 15:10
Niyet okuculuğu yapmamak için siz başka bir niyet olma ihtimali koyun ben de kabul edeyim.Bir insanın devamlı gelip bunları yazma nedeni tahrik değil de nedir?

Arkalarda okuyun cevap gelmediğinde bile defalarca tahrik etmek mesajlar yayınladığını.Bir değil, on değil.
O zaman seni de banlamam gerekiyor bir arka sayfada yazdıkların için.

İki saattir bir şeyler diyoruz burada bundan sonra böyle olacak,suyu çıktı bu işin diye.Bir uyarıda bulunduk son kez,yaptırımlar bundan sonra daha agresif bir şekilde uygulanacak diye.
E şimdi bunu dedikten sonra durup kaseti başa sarmanın bir anlamı var mı?
Şu başlığı bir rahat bırakın Allah aşkına...

Ozan Yılmaz
17.11.2016, 18:25
Başlığa en azından parantez içinde "Beşiktaş" ibaresi ekleyelim de efsanemiz kiralıkta gibi görünsün :D

https://twitter.com/basabilizm/status/791354232309968897

Gümüshaneli61
17.11.2016, 19:52
Bu konuda efsane olduğu yada kestane olduğu yönde düşüncesi çok hassas olanlara forumun bu başlığını bazen görmezden gelmelerini tavsiye ediyorum.

Bu kadar zor olmamalı.

Peki siz forum yöneticisi olarak neden Senol Günes hakkindaki görüsünüzü tüm forum kullanicilarina zorla kabullendirmeyi calisiyorsunuz ?

Konunun basligindaki "Efsane" kismini kaldirin bakin nasil rahatlar buralar. Inanin herkes kazanir.

Gümüshaneli61
17.11.2016, 19:56
Bu başlığın kapatılıp kapatılmamasına yöneticiler değil , üyeler karar vermeli.

100 % katiliyorum. Üyelerin görüsüne saygi duymayan forum yöneticiler, kendi görüslerine neden saygi duyulsun ?

Cözüm cok basit: Üyeler arasinda bir oylama. Yöneticilerde katilabilir tabi. Demokratik bir cözüm iste, neden karsi cikiyorsunuz ?

BERBATOV61
18.11.2016, 08:17
100 % katiliyorum. Üyelerin görüsüne saygi duymayan forum yöneticiler, kendi görüslerine neden saygi duyulsun ?

Cözüm cok basit: Üyeler arasinda bir oylama. Yöneticilerde katilabilir tabi. Demokratik bir cözüm iste, neden karsi cikiyorsunuz ?
sonucu bildikleri için karşı çıkıyorlar bence:)

Mollasalihoğlu
18.11.2016, 11:17
Kalabalık her zaman haklı ise şike konusunda fb'lilere neden kızıyorsunuz; şike yok diyorlar.

Mollasalihoğlu
18.11.2016, 11:19
Benim Bmn'de konuları serverdan silindiği için silinen mesajlarım dahil 30.000 civarı mesajım var..... 500 tanesi Şenol Güneş olsa %1,5 bile yapmaz.... %1,5 la % 70 aynı şeymi Allah aşkına..... 40 katı 50 katı...

Ayrıca Burak başlığının Nesi komik anlamadım...

O da takımı şampiyon yapan kadronun içinde değilmiydi..... Burada kıstas filozofluk yapmak mı ? Oda şampiyon buda şampiyon..... 24 yıl sonra takımı şampiyon yapan kadrodan gol kralı bir isim....

Ayrıca Şenol Güneşten çok daha açık eveleyip gevelemeden gururla söyleyen bir adamdır şampiyonluğumuzu.....

mesela bütün şampiyonluklarda payı olan Ahmet Suat Hoca nerde.....

Şamil Ekinci nerde mesela....

klübe gelir sağlamak için ellerinde kombinelerle istanbulda kapı kapı dolaşan Kemal nerde mesela....

çok insan var emek veren yüzlerce binlerce....

Bunların hepsinin görevinide Şenol Güneşmi yapıyordu....

Bunlara neden gereken ilgi gösterilmiyor....

Böyle bir başlık açsam polemik yapıyorsun diye hemen kapatılır ama asıl polemiğe neden olan Şenol Güneş başlığı asla ve katiyen kapatılamaz.....

Benim isyanım buna....

Şenol Güneş'e sallayabilmek için Burak Yılmaz ile Şamil Ekinci'yi aynı kategoriye sokabilmek son aşaması işin herhalde. :alkış:

BERBATOV61
18.11.2016, 11:42
Kalabalık her zaman haklı ise şike konusunda fb'lilere neden kızıyorsunuz; şike yok diyorlar.
ya şu benzetmeyi ciddi ciddi yazdınız öylemi bir suç unsuru mu var burda ? yaptığınız benzetmeye bak ya bizde kimden ne bekliyoruz. Pardon patron sen haklısın bu takımın efsanesi kim sen karar verirsin bizde koyun gibi peşinizde dolanırız. Hey Allahım ya kalabalıklar yerine karar alma yetkisini size kim verdi ? Bizim binanın yöneticisi bile kendi başına karar alamıyor ondan daha yetkili değilsin fazla abartmayın kendinizi

SEDAT
18.11.2016, 11:49
* Şikeci istanbul takımının hocası Trabzonspor forumunda efsane başlığıyla anılıyor :D olmuyor beyler olmuyor

BERBATOV61
18.11.2016, 11:50
* Şikeci istanbul takımının hocası Trabzonspor forumunda efsane başlığıyla anılıyor :D olmuyor beyler olmuyor

sedat bey sedat bey kendinize gelin siz yöneticilerden iyimi bileceksiniz onlar öyle uygun görmüşler :)

Mollasalihoğlu
18.11.2016, 11:58
ya şu benzetmeyi ciddi ciddi yazdınız öylemi bir suç unsuru mu var burda ? yaptığınız benzetmeye bak ya bizde kimden ne bekliyoruz. Pardon patron sen haklısın bu takımın efsanesi kim sen karar verirsin bizde koyun gibi peşinizde dolanırız. Hey Allahım ya kalabalıklar yerine karar alma yetkisini size kim verdi ? Bizim binanın yöneticisi bile kendi başına karar alamıyor ondan daha yetkili değilsin fazla abartmayın kendinizi

Kendimizi abarttığımız yok; aksine bu başlığı takıntı haline getiren sizler kendilerini abartıyorsunuz ve egolarınızı bir kenara bırakamıyorsunuz.

Bu takımın onlarca efsanesi var ve hepsinin başında Efsane yazılarak başlığı açılabilir.

Bu başlıktan kaldırılması talep edildi, Yönetim Kurulu tarafından oylandı. (Sadece bir kişi tarafından değil, benim tarafımdan değil, YÖNETİM KURULU TARAFINDAN OYLANDI). Başlığın aynı şekilde kalmasına karar verildi. Buna rağmen her gün gelip bu başlıkta provokasyon yapıyorsunuz, kimse ses etmiyor. Bence siz kendinizi abartmayın.

Binanızın kat malikleri kurulu tarafından reddedilen bir konuyu her gün tekrar tekrar gündeme getirdiğinizde görürsünüz yöneticinizin tepkisini. Ondan daha yetkili değilim kesinlikle; eminim o da benden daha sabırlı değildir.

Mollasalihoğlu
18.11.2016, 12:00

Sizin bu kriterleriniz ile Dozer Cemil dışında efsanemiz yok Sedat Bey.

Sevmeyebilirsiniz, hatalı bulabilirsiniz ancak yedi şampiyonluğun yedisinde de yer alan birinin efsane olmadığını iddia ederseniz yanlış yaparsınız.

omondoles
18.11.2016, 12:08
Sizin bu kriterleriniz ile Dozer Cemil dışında efsanemiz yok Sedat Bey.

Sevmeyebilirsiniz, hatalı bulabilirsiniz ancak yedi şampiyonluğun yedisinde de yer alan birinin efsane olmadığını iddia ederseniz yanlış yaparsınız.

Efsane futbolcu? Kesinlikle evet. Bir çok efsanemiz olduğu gibi.

Peki bu efsanenin içinde teknik direktörlüğü de var mı?

İşte bunu kabul etmiyorum. Evet bizi şampiyon yapmıştır ama çalıştığı senelere/kadrolara bakınca bunu başarı olarak görmek hatta ve hatta efsane olarak görmek bana çok saçma geliyor.

Loading %61..

BERBATOV61
18.11.2016, 12:09
Kendimizi abarttığımız yok; aksine bu başlığı takıntı haline getiren sizler kendilerini abartıyorsunuz ve egolarınızı bir kenara bırakamıyorsunuz.

Bu takımın onlarca efsanesi var ve hepsinin başında Efsane yazılarak başlığı açılabilir.

Bu başlıktan kaldırılması talep edildi, Yönetim Kurulu tarafından oylandı. (Sadece bir kişi tarafından değil, benim tarafımdan değil, YÖNETİM KURULU TARAFINDAN OYLANDI). Başlığın aynı şekilde kalmasına karar verildi. Buna rağmen her gün gelip bu başlıkta provokasyon yapıyorsunuz, kimse ses etmiyor. Bence siz kendinizi abartmayın.

Binanızın kat malikleri kurulu tarafından reddedilen bir konuyu her gün tekrar tekrar gündeme getirdiğinizde görürsünüz yöneticinizin tepkisini. Ondan daha yetkili değilim kesinlikle; eminim o da benden daha sabırlı değildir.

başkan anlamadığın şey sizin kendi içinizde kendi kafanıza göre kurduğunuz yönetim Trabzonsporun en büyük Taraftar sitesinde taraftarın görüşünü yansıtacak şekilde kararlar alamaz. Siz bu takımın efsanesi kim ona karar veremessiniz belki farkında değilsiniz ama önemli bir güç olan bu forumu sizin görüşlerinize göre yönlendiremezsiniz ki anladığım bu başlığın efsane kalmasında en etkili kişilerden biri sizsiniz sizin kadar bu olayı savunan başka yönetici yok.

Ayrıca verdiğiniz bina örneği tamamen beni haklı çıkartan bir örnek burada bir oylama yapıldı kalsın çıktıda biz değişsin mi dedik hayır yönetici kendi kararını vermiş kafasına göre takılıyor.Sizin sabırlı olup olmamanız hiç birşeyi değiştirmez ne ceza mı vereceksin bana ceza verince şenol efendinin yaptıkları düzelecek mi ? unutulacak mı ? yoksa anlamadığım farklı bir konuda mı bu uyarı ?

birde Şenol Güneş 7 şampiyonluğun içinde olduğunu kabul etmiyor ? Siz onun yerinede karar alıyorsunuz adam ilk defa şampiyonluk yaşamaya geldim diyor nasıl bir yönetim kuruluysa artık bu şenolun bile yerine karar alıyor çok enteresan ya

Mollasalihoğlu
18.11.2016, 12:09
Efsane futbolcu? Kesinlikle evet. Bir çok efsanemiz olduğu gibi.

Peki bu efsanenin içinde teknik direktörlüğü de var mı?

İşte bunu kabul etmiyorum. Evet bizi şampiyon yapmıştır ama çalıştığı senelere/kadrolara bakınca bunu başarı olarak görmek hatta ve hatta efsane olarak görmek bana çok saçma geliyor.

Loading %61..

Bu başlığın sadece teknik direktörlüğü ile alakalı olduğunu kim söylüyor?

omondoles
18.11.2016, 12:11
Sadece futbolculuğu ile efsane olduğunu, en azından bu başlığın onun ile alakalı açıldığını iddia etmiyorsunuzdur herhalde :)

Başlıkta 2005 yılında açılmış, yani daha şampiyon bile yapmamıştı.

Loading %61..

Mollasalihoğlu
18.11.2016, 12:18
başkan anlamadığın şey sizin kendi içinizde kendi kafanıza göre kurduğunuz yönetim Trabzonsporun en büyük Taraftar sitesinde taraftarın görüşünü yansıtacak şekilde kararlar alamaz. Siz bu takımın efsanesi kim ona karar veremessiniz belki farkında değilsiniz ama önemli bir güç olan bu forumu sizin görüşlerinize göre yönlendiremezsiniz ki anladığım bu başlığın efsane kalmasında en etkili kişilerden biri sizsiniz sizin kadar bu olayı savunan başka yönetici yok.

Ayrıca verdiğiniz bina örneği tamamen beni haklı çıkartan bir örnek burada bir oylama yapıldı kalsın çıktıda biz değişsin mi dedik hayır yönetici kendi kararını vermiş kafasına göre takılıyor.Sizin sabırlı olup olmamanız hiç birşeyi değiştirmez ne ceza mı vereceksin bana ceza verince şenol efendinin yaptıkları düzelecek mi ? unutulacak mı ? yoksa anlamadığım farklı bir konuda mı bu uyarı ?

Haklı çıkmak için konuları çarpıtıyorsun.

Biz şu kişi Trabzonspor'un efsanesidir diye bir karar almadık. Haa bu başlıkta bu da iddia edildi ama Şamil Ekinci, Özkan Sümer gibi kişilerin adının önünde de efsane yazdığı örneği ile ortaya konulunca Allah'tan bu iddianın arkası gelmedi. Şenol Güneş'in yaptıklarını unutup unutmamanız, başarılarda yer almış bir EFSANE olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Kimseyi alakadar etmez ama ben bu başlığın adının değişip değişmemesi ile ilgili oylamada oyumu kullandığımda zaten oybirliği ile aynı kalması gerektiği yönünde karar verilmişti. Formalite icabı oy kullandım.

Oylama Yönetim Kurulu tarafından yapıldı evet, ancak o YK kafamıza göre oluşturulmadı. BMN'nin oluşumunda ve devamlılığında emeği/katkısı olan hemen hemen herkes (kendileri istemeyenler dışında) bu forumda en azından Forum Yöneticisi olmuştur. Bu görevi devam ettirirken fark yaratanlar da YK Üyesi olmuşlardır genelde. Yıllardır buraya mesai ayırıp, buranın sorumluluğunu üstlenip, burası nedeni ile gerektiğinde mahkeme kapılarına dahi gidenlerin burayı yönetmesinden daha doğal ne olabilir?

Sonuç olarak, hiçbir forum sizin hayal ettiğiniz demokrasi ile yönetilemez. Çünkü hiçbirinizin TC numarasını, çift hesabı olup olmadığını v.s. bilmiyoruz. O nedenle beğenseniz de beğenmeseniz de bu şekilde yönetilmeye devam edecek Haa burada yer almak isterim diyorsanız, illa ki bir yerden başlayabilirsiniz.

Mollasalihoğlu
18.11.2016, 12:19
Sadece futbolculuğu ile efsane olduğunu, en azından bu başlığın onun ile alakalı açıldığını iddia etmiyorsunuzdur herhalde :)

Başlıkta 2005 yılında açılmış, yani daha şampiyon bile yapmamıştı.

Loading %61..

Bu başlık komple efsane olduğu için açılmıştır illa ki. 2010-11 şampiyonluğu yaşanmasaydı, önceki 6 şampiyonluğun hepsinde kalede olduğu gerçeği değişecek miydi? Ali Kemal Denizci neden efsane mesela?

omondoles
18.11.2016, 12:49
Futbolculuğu dışında ne gibi bir efsaneliği var? Umarım ilk mesajdaki gibi dünya 3. Lüğü felan demezsiniz :)

Loading %61..

Faik Yılmaz
18.11.2016, 13:27
Şenol Güneş'e sallayabilmek için Burak Yılmaz ile Şamil Ekinci'yi aynı kategoriye sokabilmek son aşaması işin herhalde. :alkış:

Burak Yılmaz'da bu takımı şampiyon yapan kadroda değil miydi.... İkiside Trabzonlu değil ve takımı şampiyon yapan camiadanlar....

Burak Yılmaz'ın Şenol Güneşten ne farkı var...

Birisi şikeci Galatasaray a gitmiş....

Birisi şikeci Beşiktaşa gitmiş....

Üstelik sizin efsanenizin diyemediği şekilde " Trabzonspor'da şampiyon oldum " lafını gururla söylebiliyor.....

Ha arkadaşlar önceden başlık var demişler...iyi yapmışlar sayemde diğer başlıklarda ortaya çıkmış oldu.. çoğundan haberim bile yoktu vallahi....

Benim haberim yoktu arşivden başlık bakmayıda bilmiyordum.... öğrendim sağolun bunun için....

ama siz biliyordunuz....

sormak lazım sizlere neden diğer başlılklarda numunelik tek yazınız yokta sadece Şenol Güneşte var.....

beni vefasızlıkla suçlayan arkadaşlar klübün parası mukabil her klübe gidebilen bir tek Şenol Güneşimi var vefa duyulacak....

Faik Yılmaz
18.11.2016, 13:34
Buradaki başlıktan benim anladığım şu :

Mesela Sultan Alparslan 1071'de Malazgirt'te Bizanslıları yenip bir devir açtı ya... Efsane oldu...

Daha sonra zafer kazandığı Bizanslılara sığınıp orda da bir kısmı bize karşı zaferler kazansa buradaki bazı arkadaşların düşüncesine göre hala Efsane Sultan Alparslan olacaktı.....

Bunun gibi bir şey işte....

Bana bu çok garip geliyor , arkadaşların garip görmemesi ise daha da garip geliyor......

Mollasalihoğlu
18.11.2016, 13:40
Burak Yılmaz'da bu takımı şampiyon yapan kadroda değil miydi.... İkiside Trabzonlu değil ve takımı şampiyon yapan camiadanlar....

Burak Yılmaz'ın Şenol Güneşten ne farkı var...

Birisi şikeci Galatasaray a gitmiş....

Birisi şikeci Beşiktaşa gitmiş....

Üstelik sizin efsanenizin diyemediği şekilde " Trabzonspor'da şampiyon oldum " lafını gururla söylebiliyor.....

Ha arkadaşlar önceden başlık var demişler...iyi yapmışlar sayemde diğer başlıklarda ortaya çıkmış oldu.. çoğundan haberim bile yoktu vallahi....

Benim haberim yoktu arşivden başlık bakmayıda bilmiyordum.... öğrendim sağolun bunun için....

ama siz biliyordunuz....

sormak lazım sizlere neden diğer başlılklarda numunelik tek yazınız yokta sadece Şenol Güneşte var.....

beni vefasızlıkla suçlayan arkadaşlar klübün parası mukabil her klübe gidebilen bir tek Şenol Güneşimi var vefa duyulacak....

Abi zekamla maytap geçmeyi ne zaman bırakacaksın?

Burak Yılmaz 1 şampiyonlukta var. ADAM HEPSİNDE VAR diyorum. Bunu 21954035. kere yazıyorum. Kaç kere daha yazmam gerekecek bilmiyorum. Sıkıldım artık.

Yahu utanmadan "sormak lazım sizlere neden diğer başlılklarda numunelik tek yazınız yokta sadece Şenol Güneşte var....." demişsin.

Bu başlıkta senin mesaj sayın 156; benim mesaj sayım 94. Kişisel kinim var de, sevmiyorum de, ihanet etti de, nefret etti de. Ama sırf sevmiyorsun diye Selçuk İnan'ı, Burak Yılmaz'ı Ali Kemaller ile, Özkan Sümerler'le, Şenol Güneşler'le kıyaslama. En hafifinden komik duruyor.

sason
18.11.2016, 13:58
Asıl komik olan adamın başarılarıyla övünülen insanların efsaneye vurma çabası:) Artık siz buna ne isim verirsiniz bilemiyorum.Hem adamın aldığı başarılarla övün, hem adama çamur at.

Buradaki 200 kişi Trabzonspor tarihine karar verecekse en azından eğitimli, bilgili,realist, mantıklı kişiler olması lazım.Onun kramponu böyle, bu klima yok mu dedi diye insanları değerlendirecek kişilerle Trabzonspor kimin efsane olacağına karar veriyorsa yanmışız.Benim diğer forumlara çok bulaşmamamın nedeni o çöp, bu leş gibi yorumlardır.Şimdi çöp, leş gibi yorumlarda bulunan kişilerce bu başlık değişse ne olur, kapansa ne olur!

Tarihi değişteremezseniz.Trabzonspor'un her başarısının altında imzası var.Ne yaparsanız yapın böyle kalacak.Bugün Trabzonspor büyük diye anılıyorsa onun katkısı sosyal medya hatersları tarafından silinemez.

BERBATOV61
18.11.2016, 14:17
Haklı çıkmak için konuları çarpıtıyorsun.

Biz şu kişi Trabzonspor'un efsanesidir diye bir karar almadık. Haa bu başlıkta bu da iddia edildi ama Şamil Ekinci, Özkan Sümer gibi kişilerin adının önünde de efsane yazdığı örneği ile ortaya konulunca Allah'tan bu iddianın arkası gelmedi. Şenol Güneş'in yaptıklarını unutup unutmamanız, başarılarda yer almış bir EFSANE olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Kimseyi alakadar etmez ama ben bu başlığın adının değişip değişmemesi ile ilgili oylamada oyumu kullandığımda zaten oybirliği ile aynı kalması gerektiği yönünde karar verilmişti. Formalite icabı oy kullandım.

Oylama Yönetim Kurulu tarafından yapıldı evet, ancak o YK kafamıza göre oluşturulmadı. BMN'nin oluşumunda ve devamlılığında emeği/katkısı olan hemen hemen herkes (kendileri istemeyenler dışında) bu forumda en azından Forum Yöneticisi olmuştur. Bu görevi devam ettirirken fark yaratanlar da YK Üyesi olmuşlardır genelde. Yıllardır buraya mesai ayırıp, buranın sorumluluğunu üstlenip, burası nedeni ile gerektiğinde mahkeme kapılarına dahi gidenlerin burayı yönetmesinden daha doğal ne olabilir?

Sonuç olarak, hiçbir forum sizin hayal ettiğiniz demokrasi ile yönetilemez. Çünkü hiçbirinizin TC numarasını, çift hesabı olup olmadığını v.s. bilmiyoruz. O nedenle beğenseniz de beğenmeseniz de bu şekilde yönetilmeye devam edecek Haa burada yer almak isterim diyorsanız, illa ki bir yerden başlayabilirsiniz.

Nerede konuyu çarpıttım bir açıklarsanız sevinirim. Ayrıca anladığım kadarı ile boş konuşuyoruz ne dersek ne yaparsak değişmeyecek buradaki durum benden yana sıkıntı yok ileride siz kendiniz değiştireceksiniz nasıl olsa şenol her sene dozu arttırıyor nereye kadar sabredeceksiniz bekleyip göreceğiz.

batuhanTs
18.11.2016, 14:28
Başlığa kalecimiz ibaresi eklense bütün sorunlar cozulur bana kalirsa o zaman olayi provoke etmeye calisanlarinda önü tikanir

Mollasalihoğlu
18.11.2016, 15:10
Nerede konuyu çarpıttım bir açıklarsanız sevinirim. Ayrıca anladığım kadarı ile boş konuşuyoruz ne dersek ne yaparsak değişmeyecek buradaki durum benden yana sıkıntı yok ileride siz kendiniz değiştireceksiniz nasıl olsa şenol her sene dozu arttırıyor nereye kadar sabredeceksiniz bekleyip göreceğiz.

"Siz bu takımın efsanesi kim ona karar veremessiniz" lafı çarpıtmanın ağababasıdır.

BERBATOV61
18.11.2016, 15:27
"Siz bu takımın efsanesi kim ona karar veremessiniz" lafı çarpıtmanın ağababasıdır.

E kendin söylüyorsun bu başlığın böyle kalmasına biz yönetim kurulu karar verdi diye kime göre efsane bu adam kime göre efsane olarak duruyor burda sana veya size göre amacı Trabzonspor taraftarlarını bir araya getirmek olan bir forum da da (efsane) şenol güneş yazıyorsa bunun kararınıda siz vermiş oluyorsunuz bunun neresi çarpıtma dışardan bakınca kimse he yönetim kurulu efsane demiş demiyor Trabzonspor taraftarı halen daha şenolu efsane olarak görüyor diyor

Mollasalihoğlu
18.11.2016, 15:29
E kendin söylüyorsun bu başlığın böyle kalmasına biz yönetim kurulu karar verdi diye kime göre efsane bu adam kime göre efsane olarak duruyor burda sana veya size göre amacı Trabzonspor taraftarlarını bir araya getirmek olan bir forum da da (efsane) şenol güneş yazıyorsa bunun kararınıda siz vermiş oluyorsunuz bunun neresi çarpıtma dışardan bakınca kimse he yönetim kurulu efsane demiş demiyor Trabzonspor taraftarı halen daha şenolu efsane olarak görüyor diyor

Senin çarpıtmana göre biz sanki "Trabzonspor'un efsanesi Şenol Güneş'tir" demişiz ve konuyu kapatmışız.

Ali Kemal'in adının önünde de Efsane yazıyor mesela, onun kararını da YK verdi.

Trabzonspor'un çok sayıda efsanesi vardır ve birisi de Şenol Güneş'tir, dediğimiz bundan ibaret.

BERBATOV61
18.11.2016, 15:36
Senin çarpıtmana göre biz sanki "Trabzonspor'un efsanesi Şenol Güneş'tir" demişiz ve konuyu kapatmışız.

Ali Kemal'in adının önünde de Efsane yazıyor mesela, onun kararını da YK verdi.

Trabzonspor'un çok sayıda efsanesi vardır ve birisi de Şenol Güneş'tir, dediğimiz bundan ibaret.

Trabzonspor'un çok sayıda efsanesi vardır ve birisi de Şenol Güneş değildir.

Mollasalihoğlu
18.11.2016, 15:39
Trabzonspor'un çok sayıda efsanesi vardır ve birisi de Şenol Güneş değildir.

Bunu yazabilirsin.

Ama ne Trabzonspor'un tarihinden, ne de bu başlıktan bunu silemezsin. Olay o zaman bundan ibaret.

TSelif
18.11.2016, 15:54
Yav Lozan yıkılıy biz hala efsane mi değil mi diye tartışıyrız :D

Mert Acar
19.11.2016, 12:08
Selçuk,Burak bu takımı şampiyon yaptı mı ? EVET.
Onlar Istanbula gittiğinde yer yerinden oynadı.Efsaneydiler demiyorum ama saygı dahi duyulmadı.
Eee şimdi Şenol Güneş Istanbula gitti..Tık yok.Senin şehrinin adamı.Ulan Burak,Selçuk Trabzonlu bile değildi... Şimdi de hem saygı duyuluyor hem efsane olarak gösteriliyor hemde ezeli rakibimizin başarısı için bi taraflarını yırtıyor.Haksızlığa uğradığı takımı için ağzını bile açmıyor..Hadi len ordan..
Burak bile Istanbula gitti duruşundan taviz vermedi.2010-2011 şampiyonluğunu her zaman vurguladı.
Şenol efendi 2. olduk diyor...
Şenol Güneş Trabzonspor tarihinde efsane değil sadece başarılı olmuş bir futbolcu ve teknik adamdır.Tıpkı Selçuk gibi Burak gibi.Tarih bunu silmez.Evet.
Ama EFSANE 28-29 yaşlarında futbolu bırakıp,ben Trabzonsporun kaptanıyım başka takımın kaptanının arkasında sahaya çıkamam deyip,cebinde 5 lirayla vefat eden Dozer Cemildir.Rakip takımının başarısı için omurgasız duruş sergileyip ağzını açamayan,milyon eurolar kazanan Şenol Güneş değil.NOKTA.

selcuk
19.11.2016, 12:29
Onlar Istanbula gittiğinde yer yerinden oynadı.Efsaneydiler demiyorum ama saygı dahi duyulmadı.
Eee şimdi Şenol Güneş Istanbula gitti..Tık yok.Senin şehrinin adamı.Ulan Burak,Selçuk Trabzonlu bile değildi... Şimdi de hem saygı duyuluyor hem efsane olarak gösteriliyor hemde ezeli rakibimizin başarısı için bi taraflarını yırtıyor.Haksızlığa uğradığı takımı için ağzını bile açmıyor..Hadi len ordan..
Burak bile Istanbula gitti duruşundan taviz vermedi.2010-2011 şampiyonluğunu her zaman vurguladı.
Şenol Güneş Trabzonspor tarihinde efsane değil sadece başarılı olmuş bir futbolcu ve teknik adamdır.Tıpkı Selçuk gibi Burak gibi.Tarih bunu silmez.Evet.
Ama EFSANE 28-29 yaşlarında futbolu bırakıp,ben Trabzonsporun kaptanıyım başka takımın kaptanının arkasında sahaya çıkamam deyip,cebinde 5 lirayla vefat eden Dozer Cemildir.Rakip takımının başarısı için omurgasız duruş sergileyip ağzını açamayan Şenol Güneş değil.NOKTA.

efsane oldugu tartisilmaz

50 yil sonra bugün yaptiklari karektersizlikleri kimse bilmeyecek, sayilara bakip efsane diyecek

burak icinde aynisi gecerli, er yada gec efsane olacaktir, selcugun yaptigi unutulmaz oldugundan efsane olamaz ama efsane kadrodan sayilacak

2011 sampiyonlugu 1. sampiyonlugumuzdan sonraki en büyük basari olarak tarihe gececek, bunu herkes kestirebilir

ama bugüne gelirsek güncel durumda bu sayfanin acik tutulmasi gercekten bmn den Trabzonsporun tarihine olusturulan bir leke
burada yazilan her seyi torunlarimiz okuyacak
efsanelerimizden beyinlerine nasil bir resim cizecekleri ortada, bu Trabzonsporluluk ruhunuda etkileyecektir

bmn bu konuda kesinlikle benim sahsi görüsüm, sinifta kaldi
efsanede olsa senin bütün degerlerine karsi gelen bir camia nin temsilcisi oldugu gün bu sayfa gecici kilitlenmeliydi

oradan ayrildimi yine bizim efsanemiz olacak, ama bugün kesinlikle degil

Fatih Çelik
19.11.2016, 12:42
efsane oldugu tartisilmaz

50 yil sonra bugün yaptiklari karektersizlikleri kimse bilmeyecek, sayilara bakip efsane diyecek

burak icinde aynisi gecerli, er yada gec efsane olacaktir, selcugun yaptigi unutulmaz oldugundan efsane olamaz ama efsane kadrodan sayilacak

2011 sampiyonlugu 1. sampiyonlugumuzdan sonraki en büyük basari olarak tarihe gececek, bunu herkes kestirebilir

ama bugüne gelirsek güncel durumda bu sayfanin acik tutulmasi gercekten bmn den Trabzonsporun tarihine olusturulan bir leke
burada yazilan her seyi torunlarimiz okuyacak
efsanelerimizden beyinlerine nasil bir resim cizecekleri ortada, bu Trabzonsporluluk ruhunuda etkileyecektir

bmn bu konuda kesinlikle benim sahsi görüsüm, sinifta kaldi
efsanede olsa senin bütün degerlerine karsi gelen bir camia nin temsilcisi oldugu gün bu sayfa gecici kilitlenmeliydi

oradan ayrildimi yine bizim efsanemiz olacak, ama bugün kesinlikle degil

Efsanelik geçici bir müessese değildir. Eğer biz korumacı yaklaşıp bu başlığı kilitleseydik burada Şenol Güneş 'e yapılan eleştiel yorumların önüne geçseydik forum kültürüne ve amacına yakışmayacak bir hamle yapmış olurduk ve BMN olarak gerçekten sınıfta kalırdık.

Biz hakaret içermediği ve forum düzenine aykırı mesajlaşmalar olmadığı sürece her türlü eleştiri ve eleştiriye cevap hakkı vererek kendi misyonumuza uygun hareket ettiğimizi düşünüyorum. Burda her türlü övgüye müsade edip eleştirilerin yoğunlaştığı dönemde başlığı kilitleyerek bu kişilerin haklarını elinden almamız çifte standart olurdu.

Bu sebeplerden ötürü kararımıza saygı duyulması gerektiğini ve bunun doğru bir adım olduğunu düşünüyor ve savunuyorum. Kişisel fikrim budur.

selcuk
19.11.2016, 12:51
Efsanelik geçici bir müessese değildir. Eğer biz korumacı yaklaşıp bu başlığı kilitleseydik burada Şenol Güneş 'e yapılan eleştiel yorumların önüne geçseydik forum kültürüne ve amacına yakışmayacak bir hamle yapmış olurduk ve BMN olarak gerçekten sınıfta kalırdık.

Biz hakaret içermediği ve forum düzenine aykırı mesajlaşmalar olmadığı sürece her türlü eleştiri ve eleştiriye cevap hakkı vererek kendi misyonumuza uygun hareket ettiğimizi düşünüyorum. Burda her türlü övgüye müsade edip eleştirilerin yoğunlaştığı dönemde başlığı kilitleyerek bu kişilerin haklarını elinden almamız çifte standart olurdu.

Bu sebeplerden ötürü kararımıza saygı duyulması gerektiğini ve bunun doğru bir adım olduğunu düşünüyor ve savunuyorum. Kişisel fikrim budur.

karara tabiki saygi duyuyorum

gerisi görüs meselesi

bmn kisisel haklardan önce Trabzonsporun mirasini düsünmelidir diyorum bende

ama her zamanki gibi uzatmayacagim

Ben Trabzonspor mirasına zarar verecek bir iş yaptığımızı düşünmüyorum. Şenol Güneş yaptığı ve yapacaklarıyla kendine olan bakışı şekillendiriyor zaten. Buradaki ağır bir yorum veya hakaretin bunu değiştireceğini düşünmüyorum.
tarihimizde %90 basarida pay sahibi olan birinin resmi böylesine parcalanmasi tabiki zarar verecektir

Fatih Çelik
19.11.2016, 13:00
karara tabiki saygi duyuyorum

gerisi görüs meselesi

bmn kisisel haklardan önce Trabzonsporun mirasini düsünmelidir diyorum bende

ama her zamanki gibi uzatmayacagim

Ben Trabzonspor mirasına zarar verecek bir iş yaptığımızı düşünmüyorum. Şenol Güneş yaptığı ve yapacaklarıyla kendine olan bakışı şekillendiriyor zaten. Buradaki ağır bir yorum veya hakaretin bunu değiştireceğini düşünmüyorum.

Murathan
19.11.2016, 14:43
Camianın yüz karası, ne efsanesi.

tonya55
19.11.2016, 14:48
hizmetleri tartısılmaz.

TS FAN
19.11.2016, 18:14
Bir fikirdir saygı duyarım ama çok çok yanlışlıklar var.

Trabzonspor yüz yıllık camia değildir.Dediklerinizin olması için Şenol Güneş'ten önce şampiyonluklar, başarılar olması gerekmektedir.İşte o zaman kulüp tarihinin sadece bir parçası olur.Şenol Güneş'in olmadığı tarihleri çıkarırsak Eskişehir kadar bile olmayan bir tarih çıkar karşımıza.Trabzonspor'u büyük yapan Şenol Güneş ve arkadaşlarının başarılarıdır.Klasik kendi kendimizi şişirmek ile bu kulüp bir yerlere gelmedi, gelmez.Öyle büyüğüz, böyle büyüğüz diye diye bu kulüp her geçen gün klasik bir Anadolu kulübü olmaya ilerlemekte.Sen elindekinin değerini bilmezsen, gücünü , yapabileceklerini bilemezsen kısaca realist olmazsan daha da küçülürsün.Enerjinizi Şenol Güneş'i kötülemeye değil, nerede yanlış yapıyoruz diye harcamazsan daha da kötü günlere gideceğiz.Soruyorum sana Şenol Güneş 96 dan beri başımızda olsaydı Trabzonspor ne halde olur du?Yanıtı dürüst olabilen herkesçe malum değil mi?

Madem Şenol Güneş içinize sinmiyor, onun katkı verdiği başarılar dışındaki başarılar ile öğünün.Var mı?Gerçekler tokat gibidir.Acıtır...

Şimdi burda 20 kişi birbirini pohpohlayıp Şenol Güneş'e saydırınca mı kulüp büyüyor.Kendi insanına, başarılarını yakalayan insanlara saygısızlık yapınca mı büyüyor? Bu mu Trabzonsporluluk ?

Şenol Güneş aslında bir aforizma.Onun üstünden Özkan Sümer'e, Suat Özyacı'ya, Hami'ye,Mustafa Reşit Akçay'a hatta Mustafa Yumlu'ya bile ulaşabilirsin.Kendi değerlerine ayaklar altına alan, değerini bilmeyen, buradaki klavye ergenlerince itibarsızlaştıran insanlar yarın bir değer çıkarsa onu da harcayacaklardır.

Ayrıca fanatik insanların efsanesi olur diyorsun.Katılmıyorum.Romantik insanların efsanesi olur.Ama şu sonucuda çıkarma.Romantik olmam, realist olmadığım manasına gelmez buradaki 20 tane goygoycunun tersine.Fanatiklik demek de ona buna nefret kusmakla değil, değerlerine sahip çıkmakla olur.Ha tam fanatiklik demek istiyorsan onun asıl manası bağnazlıktır zaten.O da cahillerin işidir.Övünülecek bir şey değildir ama övünenler var tabiki.Ben iyi bir taraftarım sadece.

Şimdi bana tarihini yazın Trabzonspor'un Şenol Güneş'in katkısı olmadığı.Ha aldığı bazı şampiyonlukları inkar edebilir veya sözlerini çarpıtabilirsiniz.Ama gerçekler değişmez.

Oturup bunuda izleyip biraz daha anlayabilmeye çalışabilirsiniz eğer isterseniz.Bakın o günleri nasıl özetliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=5_2suhaxfFI

Yazdıklarım da genele kayma oluyor.Her yazılanı üstünüze alınmayın.İçeriği sizi kastederek yazmadım , size yazdım.
(https://www.youtube.com/watch?v=5_2suhaxfFI)
Sn. sason, yazdıklarınızı anlıyorum ve cevaplar da yazacağım ama siz bunca şey yazarken yazdığım mesajdan tek kelime bile anlamamışsınız ve yazdıklarınız bence biraz boşa gitmiş.

Öncelikle fikrime saygı duyduğunuzu söylemişsiniz.Teşekkürler ben sizin fikrinize saygı duyuyorum ancak ben bir fikir beyan etmedim ki.Ben dünyanın her yerinde geçerli olan kabul edilen homojen ve objektif bir tanımlama yaptım,örneklerle de açıkça bunu ortaya koydum ve Şenol güneş bu tanıma uymuyor ne yazık ki uymasını emin olun ben de çok isterdim çünkü Şenol güneş hem hem verdiği katkı hem yetenek hem de zeka açısından çok beğendiğim takdir ettiğim değerli bir isim.Bu gerçekten büyük bir kayıp ve buna üzülüyorum ama bu onun kendi seçimiydi ve seçimlerimizin her zaman bir sonucu olur.Evet Trabzonspor a katkıları da çok ve Trabzonspor a gelmiş geçmiş en iyi kaleci.Ama gerçekler var ortada ister acıtsın ister acıtmasın gerçek gerçektir değişmez hiçbirşeyden etkilenmez.

Mesajımda Şenol Güneş e karşı hem kişilik hem yetenek hem zeka hem de Trabzonspor a olmuş olan katkılarına dair bir saygısızlık yada küçümseme niyetim olduğunu kimse söyleyemez çünkü öyle bir şey yok.Ben Onun Efsane olamayacağını söylüyorum bu neden saygısız kötü berbat bir şey oldu şimdi?Efsane olmaması onun yeteneğine başarılarına emeğine zekasına bir halel getirmez ki efsane olmak tüm bunları dışında bir şeydir,kayıtsız şartsız özdeşleşmektir.

Ben mesajımda da açıkça belirttiğim gibi Takımı klübü ve camiayı en tepede tutuyorum benim için ikinci sırada ise samimi taraftar gelir asıl efsaneler bunlardır.Çünkü her daim buradadırlar iyi günde kötü günde başarıda başarısızlıkta kariyer limanlarında hayat rüzgarlarında bir yere gitmez burada dururlar.bunun dışında topçu ve yöneticilerin..vb. efsane olup olmaması ile ilgili tanımı da açıkça yazdım.

Takımı camiayı göz önüne çıkaran tabii ki futbolcunun yöneticinin başarısı ve emeğidir bunu yok sayan nankörlük yapan yok en azından ben değilim ama kişiyi efsane yapan özdeşleşmesidir ve bir takımı kişiler başarılı yapabilir ama bir takımı büyük yapan efsaneleridir.Eğer şahıslar yoksa önemli değil dediğim gibi bu klüp adıyla ve taraftarıyla başlıbaşına efsanedir.Bunu hiçbir zaman kaybetmeyecektir Şenol güneşi yada bir başkasını kaybetse bile.Eğer bu klüp bu özelliğini kaybetmişse o zaman sizin dediğiniz gibi küçücük olmaya doğru sürüklenen basit bir Anadolu klübü olur ve o zaman sizin Şenol güneşi yada başka bir gelip geçici şahsı efsane yapmanız bir şeyi değiştirmez.Şenol güneşin efsane olduğunu söylemenizin bir anlamı bile olmayacak çünkü eğer siz Şenol güneş efsanedir diye başlık açıyorsanız bunu kelimelere döküyor dillendirebiliyorsanız bu bile Trabzonspor un büyük adının şanlı renklerinin şerefli varlığının altında olur ancak ve burada olanda aynen budur.İşte bu Trabzonspor un büyük var oluşu sayesindedir.Aynen Şenol güneşin var oluşunun Trabzonspor un büyük var oluşu sayesinde olması gibi.Burası da Trabzonspor un şanlı adına şerefli varlığına atıfta bulunarak var olan bir mekan Şenol güneş fan sitesi yada Şenol Güneş in facebook sayfası değil yanlış mı biliyorum?

20 kişi birbirini pohpohlayarak takım büyüyor mu ?sanmıyorum.aynı 20 kişi Şenol güneş ile ilgili negatif şeyler yazmışsa bu Şenol Güneş i küçültüyor mu?sanmıyorum.Ancak gerçek odur ki ‘’efsane Şenol güneş’’ ibaresi Trabzonspor u küçültüyor.Bunun nedeni o 3 kelimelik ibaredeki ‘’şenol güneş’’ kısmı değil diğer tek kelime olan ‘’efsane’’ kelimesidir.Sizin anlamadığınız bu işte.’’efsane ‘’ kelimesini oradan çıkarın emin olun geriye kalan 2 kelime olan ‘’Şenol Güneş’’ ile ilgili emeği katkısı zekası yeteneği ..vb. hiçbir problem yok.Ha o kelimeyi orada tutmanız Şenol güneş i efsane yapmayacak hiçbir şekilde ama Trabzonspor u küçültecek bizim söylemek istediğimiz bu.Şenol güneş e bile sorsanız o bile ‘’efsane olmadığını’’ söyler size.

‘’’Fanatik insanların efsanesi olur’’ demedim ben ‘’efsanelerde kesinkez fanatiklik özelliği bulunur’’dedim.Aşırı şiddet yada aşırı şefkat,Bağnaz yada özgün,nefret dolu yada sevgi dolu..vb. bunlar fanatizmin farklı sonuçlarıdır kişiseldir kişiden kişiye karaktere göre değişik sonuçlar verir.Fanatizm başlı başına romantizmdir zaten.Romantizm aşırı bağlılıktır.Fanatizm romantizmdir ve efsaneler fanatik/romantik olmalıdır.Sorgusuz şartsız anlamda bağlı olmalıdır bunu nasıl icra ettiği gösterdiği tartışılır tartışılmayacak olan şey ezeli rakiple birlikte olmanın fanatizme ve romantizme ters olduğudur bu nedenle efsane olma olgusu söz konusu olmaz.Tartışacak bir şey de olmaz.Efsane fanatik olmalıdır başarı,emek,yetenek,katkı..vb. bundan sonra gelir.

Şenol Güneş in başarısı sayesinde Eskişehirspor değildiysek şimdide kendisi bizzat yok biz Eskişehirspor mu olduk?7 tane şampiyonluk olmasa biz büyük olmamış mı olacağız?Eskişehir de hiç şampiyonluk yok ondan mı küçük?şikebahçede bilmem kaç tane şampiyonluk var tepesini sahte yıldızlarla doldurmuş ‘’dev’’ (!)mi oldu başımıza?nasıl şampiyon olduklarını biz iyi biliyoruz bunların 2010-2011 bunu kanıtladı bu daha öncekilerin de diğerlerininde emaresi.Şampiyonluk ve sayısı sizin için bu kadar önemliyse eğer Şenol Hoca nın bizde 7 şampiyonlukta katkısı oldu ama o istanbulda konuşlanmış 3 büzükten birinde şimdiden 1 şampiyonluğu var 6 tane daha alırsa bjk efsanesi mi olacak?bilemem.Ama Trabzonspor efsanesi değil artık.Neyin efsanesi olacağı artık Trabzonspor un umrunda olmamalı.Mazide saygıyla anılmakla kalmalı.

Alıntılı mesajınızda sizde bağlılığın özdeşleşmenin önemini kısmen belirtmişsiniz ama Şenol güneş ile ilgili savunmanız tamamen sayısal bir getirisi olan başarılarına odaklı kalmış emeğine ise zaten bir şey dediğimiz yok.Emek katkı başarı saygıyı gerektirir ama sadece kayıtsız şartsız bağlılık efsane olmayı getirir.Bu nedenle ‘’efsane Şenol Güneş’’ ibaresinden ‘’efsane ‘’ kelimesi çıkarılarak yer almalıdır bu forumda.Gerçekten resmen Trabzonsporla anılan tanınan bu güzel forumda böyle bir şey olması bir çelişki ve talihsiz bir durum.İsterseniz 100 tane ‘’efsane Şenol güneş ‘’ başlığı açın yada bu forumun adını ‘’bordomavi.net’’ değilde ‘’efsane Şenol güneş.net ‘’ yapın bu Şenol Güneş in efsane olmadığı gerçeğini değiştirmeyecektir.

‘’efsane Şenol güneş’’ başlığı ‘’Şenol Güneş’’ olarak değiştirilmeli ve bu başlık altında Şenol Güneş’in zamanında Trabzonspor a verdiği katkı emek ve başarılara hak ettiği ,gereken saygı gösterilmelidir.

Faik Yılmaz
20.11.2016, 09:52
Geçen hafta Quaresma insanlık dışı faulle Yusufu sakatladı.Sari kart zor verildi. Bu hafta daha hafif pozisyon da Adanalı oyuncuya direkt kırmızı. Iste böyle her hafta tekrarlanan hakem yardımları ile maç kazanan Ş.G. hala ve ısrarla burada tutuluyor. Ne güzel ne objektif bir yaklaşım değil mi? Burak Yılmaz başlığı 1 sn de kapatılıyor. Ama Şenol Efendi 2 kırmızı , 1 penaltimiz verilmeyen maçta gözümüzün içine baka baka " maçı hakettik" diyor. Sesiniz çıkmıyor. Helal olsun vallahi size devam edin böyle. Benim için Trabzonspor her şeyden her kişiden önemlidir. Ama üzülerek görüyorum ki bazı arkadaşların öyle değil hatta hiç değil. Neyse mühür kimde ise Süleyman odur derler. O misal objektif !!!!! Ve hakkaniyetli yönetim anlayışınızla böyle yolunuza devam edin. Ki zaten edeceksiniz.

Mert Acar
20.11.2016, 12:15
EFSANE kavramı başarı ve şampiyonluklarla bağdaştırılacak bir kavram değildir,sadakat ve bağlılık ile ilgilidir.(bkz: Dozer Cemil )

Kemal Öztel
20.11.2016, 14:27
Bursasporun kalecisi Harun 460 dakikadır gol yemiyor.Şenol hocanın rekoru 1112 dakika..

Fatih Solmaz
20.11.2016, 19:27
Ooo saha içine girmişiz şimdi de :) şenol güneş'in takımı 794 pas yaptı. yutması zor değil mi? bir demir leblebi daha geçen sene şampiyon olan takımın bu hafta itibarıyla 1 puan daha ilerde. rok gibi bağırın bakayım haydaaaa :) saha içine girerseniz şenol güneş her türlü istatistikte katlar. acır bir taraflarınız. :cool:

Berkan
20.11.2016, 22:28
Yahu başlığa da amma takıldınız utanmasanız Şenol Güneş efsaneyse Celalettin Koçakta efsanedir diyecekseniz. Bugün bence yanlışları olsada kağıt üzerinde dahi olsa 7 şampiyonluğumuzda direk katkısı var haliyle efsane olmasına yeterde artar. Evet yanlışları var ama kabul etsekte etmesekte TS'nin devrim yapmasında payı olan herkes benim gözümde efsanedir. Belki iyi bir Trabzonsporlu değil ama işini zamanında layıkıyla yapmış birisi.

Kendisini severdim artık sevmiyorum orası ayrı.

Emrah KabuL
21.11.2016, 10:39
Şenol Güneş'in takımı senin ezeli rakibin.Pas sayısından,liderliğinden bize ne ? Işte bu kafalar Beşiktaş'ın şampiyonluğuna sevinen kafalar.E tabi efsaneleri de Beşiktaş'ı çalıştırmaktan gurur duyduğu için tayfası da bu kafada olacak.

Enes Ünal Kaya
21.11.2016, 12:19
EFSANE kavramı başarı ve şampiyonluklarla bağdaştırılacak bir kavram değildir,sadakat ve bağlılık ile ilgilidir.(bkz: Dozer Cemil )

Katılıyorum. Bu o zaman Selçuk inan da efsane , Burak Yılmaz'da EFSANE kelimesi bu kadar basit olmamalı.
Efsane dediğiniz kişi son nefesine kadar bunu yaşatabilen kişi olmalı.

Şenol Güneş efsane değildir. Çok çok iyi bir kaleci ve hoca olabilir o başka.

Bir kişi efsane ise onun efsaneliği tartışılmaz. DOZER CEMİL 'i neden tartışmıyorsunuz ? Kadir Özcan'ı ? bu kadar basitleştirmeyin ya

Fatih Solmaz
21.11.2016, 23:33
3 şampiyonlukta payı olan dozer cemil efsane bütün şampiyonluklarda payı olan şenol güneş efsane değil?
hı hı tamam.

sason
21.11.2016, 23:42
Sn. @sason (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=48957) , yazdıklarınızı anlıyorum ve cevaplar da yazacağım ama siz bunca şey yazarken yazdığım mesajdan tek kelime bile anlamamışsınız ve yazdıklarınız bence biraz boşa gitmiş.

Öncelikle fikrime saygı duyduğunuzu söylemişsiniz.Teşekkürler ben sizin fikrinize saygı duyuyorum ancak ben bir fikir beyan etmedim ki.Ben dünyanın her yerinde geçerli olan kabul edilen homojen ve objektif bir tanımlama yaptım,örneklerle de açıkça bunu ortaya koydum ve Şenol güneş bu tanıma uymuyor ne yazık ki uymasını emin olun ben de çok isterdim çünkü Şenol güneş hem hem verdiği katkı hem yetenek hem de zeka açısından çok beğendiğim takdir ettiğim değerli bir isim.Bu gerçekten büyük bir kayıp ve buna üzülüyorum ama bu onun kendi seçimiydi ve seçimlerimizin her zaman bir sonucu olur.Evet Trabzonspor a katkıları da çok ve Trabzonspor a gelmiş geçmiş en iyi kaleci.Ama gerçekler var ortada ister acıtsın ister acıtmasın gerçek gerçektir değişmez hiçbirşeyden etkilenmez.

Mesajımda Şenol Güneş e karşı hem kişilik hem yetenek hem zeka hem de Trabzonspor a olmuş olan katkılarına dair bir saygısızlık yada küçümseme niyetim olduğunu kimse söyleyemez çünkü öyle bir şey yok.Ben Onun Efsane olamayacağını söylüyorum bu neden saygısız kötü berbat bir şey oldu şimdi?Efsane olmaması onun yeteneğine başarılarına emeğine zekasına bir halel getirmez ki efsane olmak tüm bunları dışında bir şeydir,kayıtsız şartsız özdeşleşmektir.

Ben mesajımda da açıkça belirttiğim gibi Takımı klübü ve camiayı en tepede tutuyorum benim için ikinci sırada ise samimi taraftar gelir asıl efsaneler bunlardır.Çünkü her daim buradadırlar iyi günde kötü günde başarıda başarısızlıkta kariyer limanlarında hayat rüzgarlarında bir yere gitmez burada dururlar.bunun dışında topçu ve yöneticilerin..vb. efsane olup olmaması ile ilgili tanımı da açıkça yazdım.

Takımı camiayı göz önüne çıkaran tabii ki futbolcunun yöneticinin başarısı ve emeğidir bunu yok sayan nankörlük yapan yok en azından ben değilim ama kişiyi efsane yapan özdeşleşmesidir ve bir takımı kişiler başarılı yapabilir ama bir takımı büyük yapan efsaneleridir.Eğer şahıslar yoksa önemli değil dediğim gibi bu klüp adıyla ve taraftarıyla başlıbaşına efsanedir.Bunu hiçbir zaman kaybetmeyecektir Şenol güneşi yada bir başkasını kaybetse bile.Eğer bu klüp bu özelliğini kaybetmişse o zaman sizin dediğiniz gibi küçücük olmaya doğru sürüklenen basit bir Anadolu klübü olur ve o zaman sizin Şenol güneşi yada başka bir gelip geçici şahsı efsane yapmanız bir şeyi değiştirmez.Şenol güneşin efsane olduğunu söylemenizin bir anlamı bile olmayacak çünkü eğer siz Şenol güneş efsanedir diye başlık açıyorsanız bunu kelimelere döküyor dillendirebiliyorsanız bu bile Trabzonspor un büyük adının şanlı renklerinin şerefli varlığının altında olur ancak ve burada olanda aynen budur.İşte bu Trabzonspor un büyük var oluşu sayesindedir.Aynen Şenol güneşin var oluşunun Trabzonspor un büyük var oluşu sayesinde olması gibi.Burası da Trabzonspor un şanlı adına şerefli varlığına atıfta bulunarak var olan bir mekan Şenol güneş fan sitesi yada Şenol Güneş in facebook sayfası değil yanlış mı biliyorum?

20 kişi birbirini pohpohlayarak takım büyüyor mu ?sanmıyorum.aynı 20 kişi Şenol güneş ile ilgili negatif şeyler yazmışsa bu Şenol Güneş i küçültüyor mu?sanmıyorum.Ancak gerçek odur ki ‘’efsane Şenol güneş’’ ibaresi Trabzonspor u küçültüyor.Bunun nedeni o 3 kelimelik ibaredeki ‘’şenol güneş’’ kısmı değil diğer tek kelime olan ‘’efsane’’ kelimesidir.Sizin anlamadığınız bu işte.’’efsane ‘’ kelimesini oradan çıkarın emin olun geriye kalan 2 kelime olan ‘’Şenol Güneş’’ ile ilgili emeği katkısı zekası yeteneği ..vb. hiçbir problem yok.Ha o kelimeyi orada tutmanız Şenol güneş i efsane yapmayacak hiçbir şekilde ama Trabzonspor u küçültecek bizim söylemek istediğimiz bu.Şenol güneş e bile sorsanız o bile ‘’efsane olmadığını’’ söyler size.

‘’’Fanatik insanların efsanesi olur’’ demedim ben ‘’efsanelerde kesinkez fanatiklik özelliği bulunur’’dedim.Aşırı şiddet yada aşırı şefkat,Bağnaz yada özgün,nefret dolu yada sevgi dolu..vb. bunlar fanatizmin farklı sonuçlarıdır kişiseldir kişiden kişiye karaktere göre değişik sonuçlar verir.Fanatizm başlı başına romantizmdir zaten.Romantizm aşırı bağlılıktır.Fanatizm romantizmdir ve efsaneler fanatik/romantik olmalıdır.Sorgusuz şartsız anlamda bağlı olmalıdır bunu nasıl icra ettiği gösterdiği tartışılır tartışılmayacak olan şey ezeli rakiple birlikte olmanın fanatizme ve romantizme ters olduğudur bu nedenle efsane olma olgusu söz konusu olmaz.Tartışacak bir şey de olmaz.Efsane fanatik olmalıdır başarı,emek,yetenek,katkı..vb. bundan sonra gelir.

Şenol Güneş in başarısı sayesinde Eskişehirspor değildiysek şimdide kendisi bizzat yok biz Eskişehirspor mu olduk?7 tane şampiyonluk olmasa biz büyük olmamış mı olacağız?Eskişehir de hiç şampiyonluk yok ondan mı küçük?şikebahçede bilmem kaç tane şampiyonluk var tepesini sahte yıldızlarla doldurmuş ‘’dev’’ (!)mi oldu başımıza?nasıl şampiyon olduklarını biz iyi biliyoruz bunların 2010-2011 bunu kanıtladı bu daha öncekilerin de diğerlerininde emaresi.Şampiyonluk ve sayısı sizin için bu kadar önemliyse eğer Şenol Hoca nın bizde 7 şampiyonlukta katkısı oldu ama o istanbulda konuşlanmış 3 büzükten birinde şimdiden 1 şampiyonluğu var 6 tane daha alırsa bjk efsanesi mi olacak?bilemem.Ama Trabzonspor efsanesi değil artık.Neyin efsanesi olacağı artık Trabzonspor un umrunda olmamalı.Mazide saygıyla anılmakla kalmalı.

Alıntılı mesajınızda sizde bağlılığın özdeşleşmenin önemini kısmen belirtmişsiniz ama Şenol güneş ile ilgili savunmanız tamamen sayısal bir getirisi olan başarılarına odaklı kalmış emeğine ise zaten bir şey dediğimiz yok.Emek katkı başarı saygıyı gerektirir ama sadece kayıtsız şartsız bağlılık efsane olmayı getirir.Bu nedenle ‘’efsane Şenol Güneş’’ ibaresinden ‘’efsane ‘’ kelimesi çıkarılarak yer almalıdır bu forumda.Gerçekten resmen Trabzonsporla anılan tanınan bu güzel forumda böyle bir şey olması bir çelişki ve talihsiz bir durum.İsterseniz 100 tane ‘’efsane Şenol güneş ‘’ başlığı açın yada bu forumun adını ‘’bordomavi.net’’ değilde ‘’efsane Şenol güneş.net ‘’ yapın bu Şenol Güneş in efsane olmadığı gerçeğini değiştirmeyecektir.

‘’efsane Şenol güneş’’ başlığı ‘’Şenol Güneş’’ olarak değiştirilmeli ve bu başlık altında Şenol Güneş’in zamanında Trabzonspor a verdiği katkı emek ve başarılara hak ettiği ,gereken saygı gösterilmelidir.

Fikir beyan etmedim dememişsiniz ama efsane olgusu kendinize göre tanımlamışsınız.Ve o tanımıda kesin böyle diye empoze etmeye çalışmışsınız.Bende kendime göre tanımlıyorum..Mesela burada 1-2 sene oynayan futbolculara efsane diyenler var.Siz kabul edin veya etmeyin Şenol Güneş'in efsane olduğu kamuoyunun genel kanısıdır .Sizin kendi çıkarımlarınız beyhude dir.Kamuoyu derkende sırf bizim camiamızı kastetmedim tüm Türkiye'yi kastettim.Ha gidip tüm Türkiye'ye kendi çıkarımlarınızı kabul ettirerseniz bir şey diyemem...Buradaki 20 kişi istediğini söyleyebilir.Ayrıca kendi seçimi camiadan ayrılmak değil dir.İşte burasıdır benim için önemli olan.İtilmiş, dışlanmıştır,değeride bilinmemiştir.

Sizin efsane kabul edip etmemenize bir şey dediğim yok.Kişisel tercihtir.

Kulübe lafımız yok zaten.Olsa Trabzonsporlu olmazdık.Ama camia bana göre efsane değildir.Bir çok yanlışlara imza atmış eski efsane camiayı, tarihini inkar etmiştir.Yozlaşmıştır bir kere, değerleri falan kalmamıştır.Hacı Osman gibi bir başkan seçmiş camia efsane olamaz bence.Taraftara ise hiç katılmıyorum.Türkiye'de efsane taraftar da yoktur benim gözümde.Efsane taraftar Dortmund dur.Defalarca yazdım kendi değerlerine hakaret eden, kin güden taraftar efsaneliği bırakın, iyi taraftar bile olamaz.Yağmurda , kışta gitmesi bunları yapmasınıda haklı kılmaz.İstediğiniz kadar romantikliğe çekebilir siniz.Zaten efsane taraftar diye bir olgu yoktur ama illaki çıkarmaya çalışırsanız asla uymuyor bize.Ha vardır belki 300-500 kişi iyi taraftar iyi, kötü günde de giden, sonuçlara rağmen camiasına saygısızlık etmeyen.

Kimse buranın Şenol Güneş'in fan sitesi veya facebook sayfası demedi zaten.

Daha önce dediğim gibi efsane adını çıkarmanız benim için hiçbir şey ifade etmiyor.Oradaki efsane kelimesinin silinip silinmemisiyle Trabzonspor büyüyüp , küçülüyorsa vay Trabzonspor'un haline.İşte en temel yanlışınız bu.Değerlerine sahip çıkmak kimseyi küçültmez.Bu camianın sıradanlaşmaya, küçülmesine neden olan en önemli etkenlerden biri bu.Herkesi sile sile bu noktalara geldik.Bunlar değil de sizi oradaki kelimeler rahatsız ediyor.Bugün Dozer Cemil yaşasa ve futbolun içinde olsa onuda silecek tonla insan olurdu burada.Bu camiayı ufaltan değerlerimizi değersizleştirmektir.Onca para ve teklife rağmen İstanbul'a gitmeyen Hami'ye yapılanlar ortadır.Jübile bile yapmadık adama.Özkan Sümer'e ,Akçay'a yapılanlar, söylenler ortadır.Siz bunların hepsini es geçin , burada ki efsane lafı Trabzonspor'u küçültüyor diyin.Olmuyor, bana uymuyor.Size uyabilir , buradaki 20 kişiye de uyabilir.Bu camiada çalışırken Şenol Güneş gitse, önce ben silerdim.Ama siz hem o kadar başarısına rağmen kovup hem de niye rakibe gidiyor diye , artık efsane değildir derseniz bunun adı yüzsüzlük olur, riyakarlık olur.Tabiki bence.Bin keredir yazıyorum burada asıl önemli nokta bu diye.

Efsanelerde fanatiklik olması lazım demişsiniz.Romatizm ve fanatizm kelimeleri neredeyse aynı manaya indirgemiş siniz.Bu da sizin kendi görüşünüz.Neredeyse hiç alakası yok.Bende kendime göre efsane tanımını yaptım zaten.Eğer Trabzonspor'un tarihinin neredeyse her başarısının altında imzası varsa efsanedir.İstese içten içe başka takımı tutsun.Dediğinizin yanlış olduğunun ispatıda çok kolaydır.Bugün bir çok efsane çocuklukta veya oynarken bile bırakın fanatik olmayı başka takımı tutmakta dır.O camialara hizmet eden kişiler efsane olamaz size göre o zaman.Hatta bugün bir çok efsanenin tarihinde neredeyse başka camiaların kapısından dönmüşlüğü vardır..Kusura bakmayın ama çok gerçekçilikten uzak fanatiklik olgusu.Efsanelik fanatikle değil , tarihine imza atmakla olur bir camianın.Rakip camia konusunda ise yine tekrarlayayım.Eğer kovulmsaydı size hak verirdim ama öyle değil işte.

Şimdi Trabzonspor ve Eskişehirspor'u aynı kefeye koymanız biraz popülarizm olmuş.Başka bir konuda yazsanız bunu ilk buradaki infaz memurları gelirdi size.Bakmayın kimsenin gıkı çıkmıyor :) Başkası yazsaydı belki siz bile infaz ederdiniz.Samimi olalım.Bugün Trabzonspor'un Eskişehir'den büyük olmasının nedeni tabiki başarılarıdır.Trabzonlu olmayan bile milyonlarca taraftarı varsa her yerde 4 büyük diye anılınıyorsa bu başarılardan dır.Sizn mantığınıza göre o zaman Trabzonspor ile farazi bugün kuralacak olan karacaahmetspor aynı büyüklükte camia dır.Nede olsa tarihlerinde şerefsiz şampiyonluk sayıları sıfır.

Başlıktan efsane tanımını çıkarmak tarihi inkar manasına gelir.Ama zaten artık çıkarılsa ne olur , çıkarılmasa ne olur?İnanın zerre umurumda değil.Ha çıkarılsa belki burada zafer çığlıkları atıp, Trabzonspor'u büyüttük diyen siz de dahil 20-30 kişi çıkacak.Siz başarılarından dolayı sahip çıktığımı yazıyorsunuz hala ama ısrarla anlamamazlıktan geliyor sunuz.Trabzonspor bugün bu hallere geldiyse en büyük katkılardan birini Şenol Güneş vermiştir.Yaptıkları sadece başarı değil dir,tarihe imza atmaktır..O başarılar sayesinde Trabzonspor bugün 4 büyüklerden biri diye anılmaktadır.Sizin efsane dememeniz de ne tarihi ne gerçeği değiştirmeyecektir.Ben takımın bugünkü büyüklüğüne gelmesine verdiği katkılar yüzünden sahip çıkıyorum.Bütün ülke onu Trabzonspor 'un efsanesi olarak anmakta ve anacaktır.Kimse gelip forumdaki 20 kişi efsane demiyor diye bakmayacaktır.Bakanda o kadar emeğine rağmen buradaki yapılan saygısızlıklarada (sizi kast etmiyorum) hiç iyi gözle bakmayacaktır.Vay ne büyük camia Şenol Güneş'e efsane dememişler değil, yozlaşmış ve vefasız göreceklerdir.İşte bunlar camiaları küçülten olgudur.Siz hala başlıklarla uğraşın.Camiaları tarihi ve başarıları büyütür ve o tarihin hemen hemen her kösesinde Şenol Güneş'in de imzası var dır.Buraki başlıkta onu silemez.

Her paragrafınıza aynı şeklilde paragrafla tek tek cevap yazdım daha rahat anlayın diye.

esra61
22.11.2016, 00:39
Şuan aktif olarak futbol hayatının içinde ve ezeli rakibimizin t.d olan bir ismin başlığı geçici olarak kilitlense ya da bu başlığın aktifliği,farklı takımlarda oynayan eski oyuncularımızin sayfaları içinde gecerli olabilse...

ÖmürKaradeniz61
25.11.2016, 21:43
Ama EFSANE 28-29 yaşlarında futbolu bırakıp,ben Trabzonsporun kaptanıyım başka takımın kaptanının arkasında sahaya çıkamam deyip,cebinde 5 lirayla vefat eden Dozer Cemildir.Rakip takımının başarısı için omurgasız duruş sergileyip ağzını açamayan,milyon eurolar kazanan Şenol Güneş değil.NOKTA.

Aynen öyle,bu şenol güneş dediğimiz adam Trabzonsporu içten bitiren hainin tekidir.

28TS61
27.11.2016, 03:55
malesef senol günes bazilari icin Trabzonpor´dan daha önemli. bu sahis tescilli sikeci bir kulübe gidip üstüne birde "kanirta kanirta sampiyon olduk" diye gökhan gönül´ü transfer etti.
sadri sener zamaninda onun icin "parayi cok sever" lafi ne kadar dogru oldugunu görmüs olduk

Fatih Solmaz
27.11.2016, 12:36
malesef senol günes bazilari icin Trabzonpor´dan daha önemli. bu sahis tescilli sikeci bir kulübe gidip üstüne birde "kanirta kanirta sampiyon olduk" diye gökhan gönül´ü transfer etti.
sadri sener zamaninda onun icin "parayi cok sever" lafi ne kadar dogru oldugunu görmüs olduk
kim parayı sevmezmiş?
başkanlığa aday olmayacağı belli olunca benden sonra tufan diyerek dünyanın harcamasını (!) yaptıran sadri şener mi? başkanlıktan ayrıldıktan sonra 750 bin tl'lik çek kestiren sadri şener mi? tmsf'de 7 tane şirketi olup trabzonspor'a başkan olduktan sonra işlerini düzelten sadri şener mi? takım şampiyonluğa giderken teknik direktörün en iyi çalıştığı yöneticiyi sırf kendi parasal geleceği adına gözünü kırpmadan harcayan sadri şener mi? fenerbahçe'yi kurtarma planları yapan avukata danışmanlık ücreti altında 2 milyon dolar veren sadri şener mi? mahkemelere konu olan çantacılık işlerinin baş sorumlusu sadri şener mi?

r9emre
27.11.2016, 13:22
Bu başlığı burada tutan, hala bu adama efsane gözüyle bakan ve Dozer Cemil ile aynı kefeye koyan zihniyet Trabzonspor'un bu hallere gelmesinin en büyük nedenlerinden biridir. Dik duruştan eser olmayan, sıradan bir anadolu takımından farksız bir görünüm vermeyen bu başlık, hem siyasi hem sportif olarak ezilmeyi cidden hakettiğimizin göstergesidir. Sen daha kendin takımının büyüklüğünün ve taşıdığı değerlerin farkında değilsin, rakibin ve onun destekçileri olan siyasiler ya da sportif yöneticiler seni niye umursasın? Dışarıya karşı tamamen zavallı, küçük takım izlenimi veriyoruz. Bu zihniyet hem Sivasspor'u hem Fenerbahçe'yi aynı anda tutan zihniyetten farksızdır. Bu başlığı destekleyenlerin şike konusunda hak talep etmesi ve bunun üzerine konuşması tamamen saçmalıktır. Şikeci takımın başında olan, "şike şike" "kanırta kanırta" şampiyon olduk diyen adamı takımına aldırabilmek için başkanıyla tartışmayı bile göze almış olan,bizi katlettikleri maç sonrası en azından "Hakem bugün iyi değildi." bile diyemeyen hocayı forumunda efsane diye lanse ediyorsun. Kusura bakmayın da siz her şeye layıksınız. Bu zihniyete dur demeyen diğer Trabzonspor taraftarı da hor görülmeye, ezilmeye layık, kimse kusura bakmasın. Aynı adamlar çıkıp işte sizin hakkınızı çalan adamlara yok şu kadar oy verdiniz filan siz şöylesiniz böylesiniz diye Trabzon halkına laf da edebiliyor o da ayrı komik. Sen bir aynaya bak, kendin dik duruş sergile önce boşver ona buna oy verenleri. Biz kendi içimizde daha dik duruş sergileyemiyoruz ama başkalarından bizim camiamıza saygı ve adaletli yaklaşmasını bekliyoruz.

Komik.

Fatih Solmaz
27.11.2016, 13:27
Şenol Güneş Trabzon şehrinin ve Trabzonspor'un sportif alanda yetiştirdiği en büyük spor adamı ve efsanedir. Nokta.

Emrah KabuL
27.11.2016, 16:09
Hangisi sizin efsaneniz ?

Fatih Solmaz
27.11.2016, 16:19
başka takımlarda 5 tane 10 tane de şampiyonluk yaşasa zamanı geriye sarıp Trabzonspor tarihini de silemeyeceğinize göre o bizim efsanemizdir ve öyle de kalacaktır.

28TS61
27.11.2016, 16:22
zamaninda ogün ve abdullah sikebahce'ye gitti diye neden elestirildi ve efsane olarak görülmüyor?

senol günes sikebahce'ye gitseydi yine efsane sayilirmiydi?

senol günes efsane ise totti nedir?

BERBATOV61
27.11.2016, 21:38
evet şenol efendinin yaptıkları unutulmaya başlanmış efsanedir nokta diyen tayfa yavaş yavaş gün yüzüne çıkıyor :)

Ozan Yılmaz
27.11.2016, 22:07
bir futbol aktörü aynı anda iki takımında efsanesi olabilir mi?

bjk'de birkaç şampiyonluk daha alırsa olacak olan bu galiba.

Faik Yılmaz
28.11.2016, 08:52
Ligin açık ara en kötü futbolunu oynayan takımını yani bizi bile hakemin 2 kırmızı kartı vermemesi ile 1 penaltımızı es geçmesi ile kazanabilen BÜYÜK HOCA...

Üstelik maç sonu utanmadan arlanmadan " Galibiyeti hakettik " dedi gözünüzün ,gözümüzün içine baka baka...

Ve siz hala bu adamı savunuyorsunuz...

Kusura bakmayın davranışınızın temelinde ne olduğunu bilmiyorum ama Trabzonspor Sevgisi filan olmadığını bal gibi söyleyebilirim....

Not: Aynı büyük Hoca bu haftada aleni kollanarak 1 puan hediye edildi kendisine. Rakibin buz gibi golü sayılmadı. Quaresma'da sarı yeyip cezalı olması engellendi...

2 maçta 4 puanı hakemler ile kazanan oyuncuları milletvekilinden daha fazla dokunulmaz olan şikeci takımın hocasını sevmeye devam edin siz.... Sevin sayın hatta isterseniz tapın...

Bu sizin düşünceniz.... Ama sonra burada gelip "benim için her şey Trabzonspor'dan sonra gelir " filan demeyin... Zira komik oluyorsunuz....

Hasanu
28.11.2016, 23:24
Kulüplerin değerleri olabilir,ama kurumlar kişilere indirgenemez.

Hunk
04.12.2016, 13:58
Futbol bilgisini sorgulayan elestiren tipler simdi yeni bahanler ortaya cikartip baska takima gittigini elestiriyor. Noldu len zorunuzami gitti. Kovmasaydiniz takimdan, sahip ciksaydiniz degerlerinize.

batuhanTs
04.12.2016, 23:47
Merak ediyorum gercek senol gunes hangisi bizde gördüğümüz mü yoksa beşiktaşta gördüğümüz mü ortada iki farkli insan var şirazesi kaymis gibi

batuhanTs
07.12.2016, 00:20
https://www.youtube.com/watch?v=qbw0HQMeSG0

güzel şarkıdır

Faik Yılmaz
07.12.2016, 00:29
Türkiye' nin en böyyük hocası Şenol Güneş' ti değil mi ? On libero Ziya Doğan ile bile yendigimiz Kiev'den bu kadar golü ancak böyle bir kestane pardon efsane yiyebilirdi. Ülkemizde hakemle parayla puan almak şampiyon olmak kolay. Ama dışarda acimazlar kartalım. :-)

Fatih Çelik
07.12.2016, 00:33
Türkiye' nin en böyyük hocası Şenol Güneş' ti değil mi ? On libero Ziya Doğan ile bile yendigimiz Kiev'den bu kadar golü ancak böyle bir kestane pardon efsane yiyebilirdi. Ülkemizde hakemle parayla puan almak şampiyon olmak kolay. Ama dışarda acimazlar kartalım. :-)

Komik.

Faruk BERBER
07.12.2016, 00:40
Geçmiş olsun hocam.

Fatih Çelik
07.12.2016, 00:43
İstifa et hocam. Lütfen.

Hakan
07.12.2016, 00:43

Temiz 5 yılı var bu mevzunun :)

artvints
07.12.2016, 00:46
rebrov maç kontrolümüzdeydi, kazanmayı hak ettik dese ne hissedersiniz? futbolda hak etme falan kullanmak yanlış. fazla pozisyona giriyor olmak hak etmenin karşılığı değildir. bir sürü etken var. kalecim defansım iyi kontra oynayıp az pozisyonla maç kazanıyorum diye hak etmemiş mi olacağız maçı? yanlış kullanım.

sırası değil tabi, bu maça isyan etmek normal. ş. ligi standartına yakışmadı o karar. devam etmeliydi oyun.

Erdinç Barutçu
07.12.2016, 00:52
Şenol Güneş, "Beşiktaş’ın hakeme ihtiyacı yok. Oyun üstünlüğüyle goller attık ve maç lehimize döndü. Ben görüntüyü izledim Ricardo Quaresma pozisyonda ayağını çekebilirdi sarıdan kırmızı ya da direkt kırmızı verilirdi. Ancak hakemin kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum" şeklinde konuştu.

Faik Yılmaz
07.12.2016, 08:17
Dün gece ;

1-Allah'ın adaletini gördük..... Beşiktaşla olan maçımızda 2 kırmızı kart ve verilmeyen 1 penaltı ile maç kazanan Kara KARGA Avrupa'da 2 kırmızı kartla yerin dibini boyladı.

2-Beşiktaş taraftarı Şenol Güneş'i ne kadar seviyor gördük. ilk yenilgide başladılar konuşmaya...hakaret etmeye hatta küfür etmeye.....

3-Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in eşsiz karakterinide gördük....Şöyleki :
a) Haksız kazandığı Trabzon Maçında gıkı çıkmadı. Hatta dalga geçer gibi konuştu. Dünde hakemin kötü niyetli olmadığını söyleseydi ya....
b) Hakeme ana avrat düz gitti kameralar önünde.Ve bunlar sadece kameralaların kaydedebildikleri.

Ne eşsiz yüce ahlak abidesi bir hoca değil mi ?

Kiev azıcık kendini sıksa Avrupa'da da herkes tanıyacaktı Şenol Güneş'i.... Ama başarılarıyla değil çift haneli hezimetleri ile....

Ben büyük hoca değil derken bunu kastediyordum işte....

Ligde güzel takır takır oynayan bir kadro kurmuşlar eline vermişler
Yeniyorsun zaten..Yenilme ihtimalin olan maçlarda Federasyon giriyor , hakemler giriyor resmen maçı Beşiktaş'a hediye ediyor.... ( örnek bizim maç adana maçı) Böyle böyle şampiyon oluyor.....

Ama Avrupa'da işte böyle acımıyorlar adama.....

2 sene önce Bursa'da Chikhura diye adı sanı duyulmamış bir Gürcü takımına elendi rezil oldu...

Geçen sene ise bir önceki yıl Liverpool'u bile eleyip 3.tura çıkan Beşiktaş takımını gruplardan bile çıkartamadı....

Bu senede en önemli oyuncularını satan Benfica ve Napoli'nin olduğu grupta üstelik Napoli'nin as forvetide sakat iken 6 maçta sadece 1 galibiyet alarak gruba ve şampiyonlar ligine veda etti... Hemde bütün dünyaya rezil olup 6 yiyerek....

Oh oldu içimin yağları eridi....

En azından bazı arkadaşlar bir süre burada Beşiktaş güzellemeleri ya-pa-ma-ya-cak.....

Ha onlar konuşsun isterlerse her İstanbul takımının olduğu gibi Beşiktaş Teknik Direktörününde şike ile aldığı lig şampiyonluğundan bahsetsin.... ( geçen yılda bariz hakem hataları ile bir sürü maç kazandılar )

Eşsiz hoca imiş büyük hoca imiş peh peh.... Ziya Doğan yendi bu takımı yahu Ziya Doğan....

Onun kadar bile olamadı Böyyük futbol uleması Efisane Şenol Güneş Hazretleri.....

BERBATOV61
07.12.2016, 08:38
nasıl ağlıyordu hakem diye utanmadan beter ol inşallah ama biz hakemin kötü niyetli olduğunu düşünmüyoruz böyle hatalar oluyor normal :)

BiZe HeR YeR 61
07.12.2016, 08:39
Efsaneymiş. Dozer Cemil'de efsane bu zatta efsane öylemi. Hüseyin Çimler bile bundan daha efsanedir!

ÖmürKaradeniz61
07.12.2016, 09:55
Dün gece ;

1-Allah'ın adaletini gördük..... Beşiktaşla olan maçımızda 2 kırmızı kart ve verilmeyen 1 penaltı ile maç kazanan Kara KARGA Avrupa'da 2 kırmızı kartla yerin dibini boyladı.

2-Beşiktaş taraftarı Şenol Güneş'i ne kadar seviyor gördük. ilk yenilgide başladılar konuşmaya...hakaret etmeye hatta küfür etmeye.....

3-Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in eşsiz karakterinide gördük....Şöyleki :
a) Haksız kazandığı Trabzon Maçında gıkı çıkmadı. Hatta dalga geçer gibi konuştu. Dünde hakemin kötü niyetli olmadığını söyleseydi ya....
b) Hakeme ana avrat düz gitti kameralar önünde.Ve bunlar sadece kameralaların kaydedebildikleri.

Ne eşsiz yüce ahlak abidesi bir hoca değil mi ?

Kiev azıcık kendini sıksa Avrupa'da da herkes tanıyacaktı Şenol Güneş'i.... Ama başarılarıyla değil çift haneli hezimetleri ile....

Ben büyük hoca değil derken bunu kastediyordum işte....

Ligde güzel takır takır oynayan bir kadro kurmuşlar eline vermişler
Yeniyorsun zaten..Yenilme ihtimalin olan maçlarda Federasyon giriyor , hakemler giriyor resmen maçı Beşiktaş'a hediye ediyor.... ( örnek bizim maç adana maçı) Böyle böyle şampiyon oluyor.....

Ama Avrupa'da işte böyle acımıyorlar adama.....

2 sene önce Bursa'da Chikhura diye adı sanı duyulmamış bir Gürcü takımına elendi rezil oldu...

Geçen sene ise bir önceki yıl Liverpool'u bile eleyip 3.tura çıkan Beşiktaş takımını gruplardan bile çıkartamadı....

Bu senede en önemli oyuncularını satan Benfica ve Napoli'nin olduğu grupta üstelik Napoli'nin as forvetide sakat iken 6 maçta sadece 1 galibiyet alarak gruba ve şampiyonlar ligine veda etti... Hemde bütün dünyaya rezil olup 6 yiyerek....

Oh oldu içimin yağları eridi....

En azından bazı arkadaşlar bir süre burada Beşiktaş güzellemeleri ya-pa-ma-ya-cak.....

Ha onlar konuşsun isterlerse her İstanbul takımının olduğu gibi Beşiktaş Teknik Direktörününde şike ile aldığı lig şampiyonluğundan bahsetsin.... ( geçen yılda bariz hakem hataları ile bir sürü maç kazandılar )

Eşsiz hoca imiş büyük hoca imiş peh peh.... Ziya Doğan yendi bu takımı yahu Ziya Doğan....

Onun kadar bile olamadı Böyyük futbol uleması Efisane Şenol Güneş Hazretleri.....
Faik hocam,görün bakın birkaç mağlubiyetten sonra hemen şenol Trabzona dönüyor haberleri atmaya başlarlar.İnceden inceden yavaş yavaş Akyazıya getirip baş köşeye oturturlar bu herifi.İyide para verirler buna ölmeden önceki son volesini vuru öyle gider.

Mollasalihoğlu
07.12.2016, 09:56

"Şenol Güneş'in konuşulmasından rahatsız oluyorum" iddiasında bulunup sonra sabah 07:52'de gelip buraya mesaj döşemek müthiş bir azim :)

Sonra bir maçı kazanıp "ne oldu yanıldın?" dediğinde birisi kızıyorsun.

Bir karar vermen gerek tutarlı olmak adına.

Faik Yılmaz
07.12.2016, 10:10
"Şenol Güneş'in konuşulmasından rahatsız oluyorum" iddiasında bulunup sonra sabah 07:52'de gelip buraya mesaj döşemek müthiş bir azim :)

Sonra bir maçı kazanıp "ne oldu yanıldın?" dediğinde birisi kızıyorsun.

Bir karar vermen gerek tutarlı olmak adına.

Türkiye'de her türlü yardımla kazanıyorsunda Avrupa'da rezil oluyorsun....

Azıcık Trabzonsporlu bir kişinin hakkımızın gasp edildiği Beşiktaş maçından sonra buraya yazı yazmamasını beklerdim....

Ama yukarıda da var.... Efenim zoruna mı gitti diyor bir arkadaş...

Kim için diyor bunu hakkımızı şike ile çalan takımın teknik hocası için.....

Evet hakkımızın yenilmesi zoruma gidiyor..... En kötü zamanımızda bile sizin futbol ulemanızı yenecektik hakemin olağanüstü yardımı olmasa.....

Yoksa bazı arkadaşların Trabzon'un yenilmesi zorlarına gitmiyorda Beşiktaş Teknik Direktörünün yenilmesi mi zorlarına gidiyor ( sözüm meclisten dışarı o arkadaşlar kendilerini biliyor )

Evet bu saçma başlığı ,

hemde buradaki insanların en az %80 'inin rahatsız olduğu bu başlığı

başına birde milleti galeyana getirir biçimde Efsane yazısı koyduğunuz bu başlığı ,

Buradan kaldırmadığınız müddetçe

Bazı arkadaşlara burada Beşiktaş güzellemeleri yaptırmaya devam edeceksiniz...

E tabi hakkımızı gasp eden takımın teknik direktörüne bizimde bir çift lafımız olacak.....

Adam burada voooov Beşiktaşa bak hocasına tapıyor ,sahip çıkıyor gibi 2 yenilgilik ömrü olan laflar ederse bende tabiki karşılığını yazarım....

Bunda garip olan ne....

Sonuç olarak Şenol Güneş'in teknik direktör olarak efsane filan olmadığını GRUP SONUNCUSU Kievli kardeşler güzel biçimde gösterdi bize.....

Mutlu oldum sevindim çünkü :

Bizim maçta verilmeyen 2 kırmızı ,1 penaltı....

Bu maçta verilen 2 kırmızı ,1 penaltı....

Nokta atışı ilahi adalet....

Bunda sizi üzen ve rahatsız eden şey ne anlamadım doğrusu ?

Mollasalihoğlu
07.12.2016, 10:15
Yazdıklarının çoğunun içi boş maalesef.

Kişisel kinin nedeniyle saçma saçma yazıyorsun. Böyle olunca mantıklı ve doğru yazdıkların da arada kaynıyor, dikkatini çekmiyor kimsenin.

Uzatmayacağım ama tek derdim sevdiğim biri olarak komik duruma düşüyor olman. İster devam et ister etme senin bileceğin iş.

Ozan Yılmaz
07.12.2016, 10:25
Edeb ya hû!

https://pbs.twimg.com/profile_images/418001349947584512/j9AaQaLo_400x400.jpeg

Şahinoğlu
07.12.2016, 10:37
Bütün derdi Trabzonspor olanlar dün akşam bjkye her atılan golde sevinç yaşamıştır, bütün derdi Şenol Güneş'in başarısı olan şenolsporlularda üzülmüş vah ki vah , ne güzel oldu ne has oldu, sahi 10 kişide yenerdi şenol un bjk si rağkibi ama işte hakem müsade etmedi yersen, nice böyle yenilirsin şenol güneş inşallah ihanet ettiğin değerler aklına gelirde utanırsın belki.

Faik Yılmaz
07.12.2016, 10:40
Ben burada Beşiktaş'ın teknik direktörünü eleştiriyorum....

Siz rahatsız oluyorsunuz....

Dikkatinizi çekerim burada başlığı olmaması gereken Beşiktaş'ın teknik direktörünü.....

Kişisel kinim varmış... Tanımam etmem... arabanın içinde 1 kez canlı olarak gördüğüm 1 kez merhaba dahi konuşmamız olmayan bir kişiye ne kinim olucak....

Benim kızdığım konular :

1- insanların bazı kişilere resmen tapması , kurumları alçaltıp sadece bazı kişileri yüceltmesi

2-olmayan haketmediği payeler verilmesi

3- şikeci takımın teknik direktörünün başlığının burda olması.....

yoksa kimseyi tanımam etmem.....

Anket yapalım Bmn'de Beşiktaş Teknik Direktörü'nün başlığı Bmn'de olmalı mı diye......

Görelim bakalım Trabzonsporlular ne düşünüyor.....

Ona göre karar verelim..... Olmaz mı ?

Şahinoğlu
07.12.2016, 10:45

Dikkatinizi çekerim burada başlığı olmaması gereken Beşiktaş'ın teknik direktörünü.....

Kişisel kinim varmış... Tanımam etmem... 1 kez canlı olarak gördüğüm kişiye ne kinim olucak....

Benim kızdığım konular :

1- insanların bazı kişilere resmen tapması , kurumları alçaltıp sadece bazı kişileri yüceltmesi

Anket yapalım Bmn'de Beşiktaş Teknik Direktörü'nün başlığı Bmn'de olmalı mı diye......

Katılıyorum sana Faik kardeş , ama birde şu soruyu sormak lazım fb nin başında olsaydı şenol güneş aynı savunma mekanizmasını yapabileceklermiydi şenol güneşi savunanlar ? hayır tabiki halbuki ikiside şikeci farkı yok biribirinden sana katılıyorum.

Faik Yılmaz
07.12.2016, 10:54
Katılıyorum sana Faik kardeş , ama birde şu soruyu sormak lazım fb nin başında olsaydı şenol güneş aynı savunma mekanizmasını yapabileceklermiydi şenol güneşi savunanlar ? hayır tabiki halbuki ikiside şikeci farkı yok biribirinden sana katılıyorum.

Vallahi Abi açık şüphelerim var yine de savulunacağı konusunda.....

Mesela Ali Kemal Trabzonspor'dan Fener'e gidip orada başarı kazandığında da alkışladımı büyüklerimiz......

Ben o kadar yaşlı değilimde Orhan Kaynak'ı hatırlıyorum mesela.... Bizden gidip Beşiktaşta başarılı olan.... Kimse gurur duymuyordu 90 lı yıllarda böyle şeylerle.....

Faik Yılmaz
07.12.2016, 10:55

edit bye me.....

Mollasalihoğlu
07.12.2016, 10:59

Kişisel kinim varmış... Tanımam etmem... arabanın içinde 1 kez canlı olarak gördüğüm 1 kez merhaba dahi konuşmamız olmayan bir kişiye ne kinim olucak....

Benim kızdığım konular :

Zor ama hayatta başarılar diliyorum :)

Şahinoğlu
07.12.2016, 11:16
Boşver ruhunu paraya satmış bir adam işte , satılmış efsanemi olur sen haklısın kim ne derse desin uzun uzun yazmana gerek yok.

Berkan
07.12.2016, 12:33
Yahu tamam hepimiz kızgınız Şenol Hocayada birileri utanmasa TS'de kazandığı şampiyonluğada hakemle diyecek sırf içindeki Şenol Güneş nefreti yüzünden... Bizim için futbolculuğu efsanedir ne kadar kabul etsenizde etmesenizde, kim bu takımın devrim yapmasında bir tırnak yardımı dokunduysa o da efsanedir...

Bizi yendiği maçtan sonra konuşmaması kepazeliktir orası ayrı ama sırf bizdeyken adama kin duyuyordunuz diye buraya gelip saçmalamanın manası yok.

Kabul etsenizde etmesenizde Türkiyedeki en iyi yerli hocalardan biridir Şenol Güneş... Bakınız efsane falan demiyorum sizin anlayacağınız dilden diyorum :D Şimdi benide şenolsporlu yaparsınız orası ayrı...

pala
07.12.2016, 15:16
Türkiyeyi dünya3 sü yaptı efsanedir tabi.

artvints
07.12.2016, 20:03
adam trabzonspor tarihini bilinmeyen ayrıntılarıyla, en yakınından satır satır anlatacak bir hayata sahip, deniyor ki efsane değil. kitap yazsa yok satar, müzenin baş ucuna konur, trabzonspor tarihi için en önemli referans olur.

Şahinoğlu
07.12.2016, 20:18
Adam şikeci olmuş tertemiz 7 şampiyonluğun ruhunu satmış isterse Pele olsun hiç bir değeri yok hala yok efsane yok hocam, bu yüzden büyük takım muamelesi görmüyoruz,fb lilerin gökhan gönüle yaptığını gördünüz değilmi öyle büyük takım taraftarı refleksi olur işte paraya satan adama dolar atarlar,bizim küçük düşünceli taraftarımız da bjk nin başarısıyla gurur duyar yazık.

kanterts
08.12.2016, 21:47
Baskani Sike icin kumpas diyor. Adamsa Istifa eder. Ama nerde.

adiloş bebe
09.12.2016, 00:09
ben beşiktaş teknik direktörü şenol güneşi savunmuyorum, ben Trabzonsporun efsanesi Şenol Güneşi savunuyorum. Yanlışlarıyla doğrularıyla değerlendirmek herşeyin en mantıklısıdır. Yaptığı hatalar kimsenin büyük başarılarını örtmemeli. Sevgili Trabzonsporlular bu başlık bjk teknik direktörü Şenol Güneşin başlığı değil sadece, bu başlık aynı zamanda 2010-2011 sezonu şampiyonu Trabzonsporun teknik direktörü Şenol Güneşin'de başlığı.

esra61
09.12.2016, 00:40
Efsane!
Benim bildiğim efsaneler Dozer Cemil gibi olur.
Benim bildiğim efsaneler kimliklerini ve yaşadıklarını unutmazlar.Ne hikmetse Şenol hocam geçmişi , yaşadıklarını ,çektiği adaletsizliği unutup hiçbir şey olmamış gibi Bjk kulübünün teknik direktörüdür.
Profesyonellik gereği gitti denilebilir ben bu olaylara profesyonel bakamadığımı belirterek efsane sıfatını taşıyan bir ismin asla Trabzonspor'u gormezden gelerek gücün yanına geçerek demeç vermesi izah edilemez.
Bmn olarak kabul efsane ismi silinmesede geçici olarak başlık kilitlenebilir.Zira Şenol Güneş şuan rakibimizin td'dür.
Karar içinde forumda anket yapılabilir.Genelin yorumuna göre karar verilmesi en doğrusu olur bence.

Cengiz Çubukcu
09.12.2016, 07:46
yazmayayım diyorum ama haksızlıkları görünce dayanamıyorum, Şenol Güneş'in her şeyi neden bu kadar batıyor bize!!! bu ne hazımsızlık !! insandır hataları olabilir....az rahat bırakın adamı

Şahinoğlu
09.12.2016, 11:09
yazmayayım diyorum ama haksızlıkları görünce dayanamıyorum, Şenol Güneş'in her şeyi neden bu kadar batıyor bize!!! bu ne hazımsızlık !! insandır hataları olabilir....az rahat bırakın adamı

Cengiz'im Şenol Güneş'i önceden ne kadar sevdiğimi savunduğumu anlatmama gerek bile yok,eskiden burada Cyzio ve Poetricus nicki üyeler kendisini eleştirirdi sürekli bizde yanlış düşünüyorsunuz derdik falan filan, en sevdiğin insanın seni her sene paçavra gibi kenara atıp hakkını yiyen düzenin tarafına geçmesinedir benim isyanım, şikeci bir takım ve üstelik en büyük rakiplerimizden birtanesi değilmi , soruyorum fb ile bjk nin arasında ne fark var? bu başlık burada böyle durduğu sürece daha çok eleştirilir Şenol Güneş, o bizi bir kenara attı şampiyon olmadım demekle zaten,aynısı fb de bjk de gs de olsa o taraftar onu silerdi ama bizim yöreden gelen dna lar fazlasıyla merhametli olduğu için silmek zor geliyor yok canım öyle demek istememiştir diyoruz hep,biz onun için artık sadece kendi söylemiyle raakip ten başka birşey değiliz, hemde haksız şekilde yenilmeyi normal karşılayacağı bir raakip.

ÖmürKaradeniz61
09.12.2016, 13:40
Yarın öbürgün aziz bunu fenere getirir ve basın toplantısında şike kumpastır dimi şenol der buda kafa sallar.Ya bu adam o kadar omurgasız bir heriftir ki herşey beklenir.Para için herşeyi yapar.Trabzon eba çarşısında bunun bir dükkanı var aylık kirası 500 lira.Adamcağız 1 aylığı ödeyemedi diye yakapaça onu nasıl işyerinden attırdığını ben biliyorum.

efes61
09.12.2016, 13:57
seviyeye bak be. 70 yaşında adama herif, omurgasız falan saydırıyor millet. Size ne adamı seven varsa, sevmezsen defolur gidersin başlığından. Şenol Güneş bu gürühun sevgisini kazanmış olsa ne olacak olmasa ne.

Çok iyi hatırlıyorum. fener yerine şampiyonlar ligine alındığımız da, ertesi gün istanbulda oynanacak UEFA kupası maçı iptal olunca millet bilet parasını geri almak için sıraya girmişti. Sorsan en büyük taraftar onlardır. İşte burdaki ağlakların özeti budur.

28TS61
09.12.2016, 17:57
Faik Yilmaz renktasimizin dedigi her seye katiliyorum. hatta az bile diyor.

tescilli sikeci bir takima gitti o kadar.
sikebahceye gitseydi yine efsane dermiydiniz?

28TS61
09.12.2016, 18:10
yenince hakemler iyi oluyor. ya yenilince ? o macta penalti tartisilir ki bence penalti. bir gol de ofsayttan yediler. baskada bir sey yoktu hakemler hakkinda o macta. türkiyede hakemlerle mac alinca hic bir sorun yok

https://twitter.com/bizimtemel/status/806254373097631744

Gümüshaneli61
09.12.2016, 18:49
Faik Yilmaz renktasimizin dedigi her seye katiliyorum. hatta az bile diyor.

tescilli sikeci bir takima gitti o kadar.
sikebahceye gitseydi yine efsane dermiydiniz?

Bazilari derdi. Bundan eminim.

batuhanTs
10.12.2016, 03:58
Hakaret edilmeyi kimse haketmez omurgasiz cok agir bir laf ayip ediyorsunuz

Mollasalihoğlu
14.12.2016, 10:48
Yarın öbürgün aziz bunu fenere getirir ve basın toplantısında şike kumpastır dimi şenol der buda kafa sallar.Ya bu adam o kadar omurgasız bir heriftir ki herşey beklenir.Para için herşeyi yapar.Trabzon eba çarşısında bunun bir dükkanı var aylık kirası 500 lira.Adamcağız 1 aylığı ödeyemedi diye yakapaça onu nasıl işyerinden attırdığını ben biliyorum.

Bir tek cinsel hayatı kaldı adamın yazmadığınız...

Ekleme: Hukuken bir kiracıyı işyerinden attırmak en az 3-4 ay sürer "En az."

ÖmürKaradeniz61
14.12.2016, 10:57
Bir tek cinsel hayatı kaldı adamın yazmadığınız...

Ekleme: Hukuken bir kiracıyı işyerinden attırmak en az 3-4 ay sürer "En az."
Söylediğiniz gibi sadece hukuken.Ben şenol güneşi zerre sevmem hakkında yorum yapmakta istemem fakat burda öyle şeyler okunuyorki insan nefret ediyor.Farklı takımların antrenörü ne zamandan beri böyle yüceltiliyor bu forumda kaldıki rakibimiz dediğimiz camianın teknik direktörü bu adam.Kendi davasını satmış olabilir ben niye beşiktaşa gitti demiyorum fakat insanın gelişen süreçteki açıklamalarına biraz dikkat etmesi gerek diye düşünüyorum.

Mollasalihoğlu
14.12.2016, 11:09
Söylediğiniz gibi sadece hukuken.Ben şenol güneşi zerre sevmem hakkında yorum yapmakta istemem fakat burda öyle şeyler okunuyorki insan nefret ediyor.Farklı takımların antrenörü ne zamandan beri böyle yüceltiliyor bu forumda kaldıki rakibimiz dediğimiz camianın teknik direktörü bu adam.Kendi davasını satmış olabilir ben niye beşiktaşa gitti demiyorum fakat insanın gelişen süreçteki açıklamalarına biraz dikkat etmesi gerek diye düşünüyorum.

Şenol Güneş hatalar yapıyor diye bizim çirkinleşmemiz mi lazım? Özel hayatına mı girmemiz lazım?

Fatih Solmaz
14.12.2016, 22:00
inşallah stada ismi verilecek reisimiz de öyle istiyor ki, reisin sözünün üzerine söz olmaz.

sason
15.12.2016, 02:47
Ben kendimi banliyorum bu forumdan artık.Bu forumun düzeleceği falan yok.Ergence hakaret edip saçma sapan dedikodu (geçen sezonda evinde bjk bayrağı var diye iftira atılmıştı, sonradan kıvırmıştı birileri) yaptığı bir yerde olmayı kendime yakıştaramıyorum.

Ailelere büyük iş düşüyor.İnsanlarda terbiye olmalı ama bunu sonradan kazanmak zor tabiki.Hep suçu ailelerde bulurum ben şahsen.Bu kente verdiklerini geçtim en azından yaşına hürmet etmeden böyle hakaret ediliyorsa bu adama insan gözüyle bakmam. Ebeveynler önce büyüyklere, geçmişine saygıyı öğretmeli ama artık maalesef geçti o günler.

Bence biraz daha seviyeyi attırıp eski td veya futbolcularımızın anasını, kızını falan anın.Buraya yakışan bu.

Hadi size iyi forumlar.............

batuhanTs
15.12.2016, 05:09
Ben kendimi banliyorum bu forumdan artık.Bu forumun düzeleceği falan yok.Ergence hakaret edip saçma sapan dedikodu (geçen sezonda evinde bjk bayrağı var diye iftira atılmıştı, sonradan kıvırmıştı birileri) yaptığı bir yerde olmayı kendime yakıştaramıyorum.

Ailelere büyük iş düşüyor.İnsanlarda terbiye olmalı ama bunu sonradan kazanmak zor tabiki.Hep suçu ailelerde bulurum ben şahsen.Bu kente verdiklerini geçtim en azından yaşına hürmet etmeden böyle hakaret ediliyorsa bu adama insan gözüyle bakmam. Ebeveynler önce büyüyklere, geçmişine saygıyı öğretmeli ama artık maalesef geçti o günler.

Bence biraz daha seviyeyi attırıp eski td veya futbolcularımızın anasını, kızını falan anın.Buraya yakışan bu.

Hadi size iyi forumlar.............

Ben soylemistim o bayragi kivirmadim sansurlendi :) niye kivirayim ki kaldi ki hakaret boyurunda tamamen haklisiniz Trabzonspor kulübünde cok onemli bir yere sahip birisine kimse omurgasiz diyemez hakaret edemez

Fatih Çelik
16.12.2016, 20:25
Hayırlı olsun. Umarım bir şeylerin farkına varırsın veya tekrar hatırlarsın Hocam .

Ozan Yılmaz
16.12.2016, 20:41
ve artık gerçekten Şenol Güneş 'Kompleks'i diye bir realite var ortada, tarihe not düşelim.

Fatih Solmaz
18.12.2016, 10:08
videonun başlığını görüp bi tarafları oynayanlar bence videoyu seyretmeden yorum yapmayın.
seyredin de Türkiye'nin %99.999999 yapamayacağı adamlığı görün. zeka müsait ise tabi.

https://www.youtube.com/watch?v=JCJvSyprrY8

Hunk
18.12.2016, 15:54
videonun başlığını görüp bi tarafları oynayanlar bence videoyu seyretmeden yorum yapmayın.
seyredin de Türkiye'nin %99.999999 yapamayacağı adamlığı görün. zeka müsait ise tabi.

https://www.youtube.com/watch?v=JCJvSyprrY8
Adamin dibi lafinin tek yakistigi kisi

Fatih Solmaz
18.12.2016, 19:25
stadın ismi de sana verildi, hayırlı olsun adam gibi adam.

Fatih Solmaz
19.12.2016, 12:57
bela okumak Şenol Güneş olunca serbest onu anladık da,
Profil fotoğrafında 2011 de SONRASINDA ve HALA ŞİKECİLERE SPONSOR OLMUŞ BİRİSİ VAR!
Sevsinler sizi diye boşuna demiyoruz

ibrahim
19.12.2016, 18:31
bela okumak Şenol Güneş olunca serbest onu anladık da,
Profil fotoğrafında 2011 de SONRASINDA ve HALA ŞİKECİLERE SPONSOR OLMUŞ BİRİSİ VAR!
Sevsinler sizi diye boşuna demiyoruz

Türk futbolundaki sisteme karşı direnen taraftan düzenin adamı olma yoluna gidip şampiyonluğuna yol verilmesini ve dokunulmamasını içine sindirmiş birisi mükafatlandırıldı dün akşam. Siz de bu gerçeği görmezden gelin bakalım, en büyük Trabzonsporlu sizsiniz ya.

Benim o bahsettiğiniz zâta aynı minvalde yaptığım eleştiriler ilgili başlıklarda mevcut.

Ben Trabzonsporu meclisi ezdi diye canımdan çok sevdiğim vatanımın nüfus cüzdanından vazgeçtim, muharrem usta da kim oluyor? Ben Trabzonspor için herkesi silerdim, ama siz bi şenolu bile silemezsiniz. Gidin kendi Trabzonsporluluğunuzu sorgulayın.

tsukru61
19.12.2016, 23:52
"Ben zaten Trabzon'un kendisiyim." diyen biri 2011'de, yaşayabileceği en büyük sevinci elinden alanların eline verdiği oyuncağı kaldırıp yere vurması gerekmez miydi?

Mert Acar
20.12.2016, 12:57
Ne olurdu satmasaydın davamızı ? Gitmeseydin Bizansa. Yaşatmasaydın bize bu hayal kırıklıklarını da..Göğsümüzü gere gere Şenol Güneş bizim efsanemizdir deseydik.
Ama yok hocam yok..Ben kabullenemiyorum.Yaşadığım hayal kırıklığının en büyük nedeni de sana duyduğum sevgi ve yüklediğim anlam.
Ama kendi kendini bitirdin.

İlker Yazıcıoğlu
20.12.2016, 15:51
http://www.gunebakis.com.tr/kose-yazisi/6478/senol-gunes-ve-kaleci-kazagi.html

Yazarı sevmesem de hak veriyorum...

Özellikle son cümle vurucu olmuş...

Ozan Yılmaz
23.12.2016, 15:29
https://pbs.twimg.com/media/C0TEy4JWQAQRoa8.jpg

Soner Albayrak
26.12.2016, 00:05
Kendisini seviyorum ama nette şöyle bir yoruma denk geldim ve bu yoruma malesef katılıyorum.

'' ŞG oyuncuyken başka 2010-2011'de başka şimdi başka bir insandır.''

ÖmürKaradeniz61
27.12.2016, 12:48
Hadi herşey hazırlanıyor şenol güneş,isminin verildiği stada seni getirmek için operasyonlar başladı.

Mollasalihoğlu
27.12.2016, 15:59
fb'den 3 yediğimiz günün sabahı bu başlığa yazmak nasıl aklınıza geliyor hayret.

ÖmürKaradeniz61
27.12.2016, 22:55
fb'den 3 yediğimiz günün sabahı bu başlığa yazmak nasıl aklınıza geliyor hayret.
Olay fbden 3 yemek değil,olay şenol güneş beyin antrenörlük kariyerinin son demlerini Trabzonsporda geçirmesini isteyip ona zemin hazırlamak için hertürlü artniyetli haberleri yaptırmaktır.

Mollasalihoğlu
28.12.2016, 08:05
Olay fbden 3 yemek değil,olay şenol güneş beyin antrenörlük kariyerinin son demlerini Trabzonsporda geçirmesini isteyip ona zemin hazırlamak için hertürlü artniyetli haberleri yaptırmaktır.

Ne gibi? Aslında ilk 3'te miyiz mesela?

efes61
28.12.2016, 08:26
Adam gelip şu kadroyu kafaya oynatmaya başlasa, Ersun Yanal'ın kadrosunun üzerine yattı diyecek yüzsüz dolu buralar.

batuhanTs
28.12.2016, 21:04
Niye gelsin ki adam manevi olarak burada zaten büyük bir kesimin istememesine rağmen bu saatten sonra gelirse koftiden bir görev alir en büyük trabzonlu ilan ederiz zat-ı muhteremi

İlker Yazıcıoğlu
29.12.2016, 11:04
Şenol hocayı takımda görmek istemiyorum artık.

O da gelmez zaten bunca şeyden sonra,kendisine yönelik tepkilerin o da farkındadır.

Gelmesin de...

Ozan Yılmaz
29.12.2016, 11:34

O da gelmez zaten bunca şeyden sonra,kendisine yönelik tepkilerin o da farkındadır.

Gelmesin de...
bence de gelmesin artık fakat süreç öyle bir ilerliyor ki yine kısır döngü sonucu yakın bir zamanda kendi ismi olan stada gelir başımıza.

İlker Yazıcıoğlu
29.12.2016, 11:37
bence de gelmesin artık fakat süreç öyle bir ilerliyor ki yine kısır döngü sonucu yakın bir zamanda kendi ismi olan stada gelir başımıza.

Geçen gün,şöyle bir şey aklıma geldi:
Usta'nın Şenol Güneş sevgisi malum.
Devre arası iyi transferler yapıp,takımı iyice rayına oturtup(pek ihtimal vermesem de bir olasılık sonuçta), sene sonunda Ersun hoca ile yolları ayırıp,Şenol hocayı takıma getirir mi Usta aklıma gelmedi değil.
Umarım böyle bir şey olmaz...

Ama dediğim gibi,Şenol hocanın, geri gelmek istediğini düşünmüyorum, kargalarda mutludur,fikret ile iyi anlaşıyorlar...

Ozan Yılmaz
29.12.2016, 11:41
Geçen gün,şöyle bir şey aklıma geldi:
Usta'nın Şenol Güneş sevgisi malum.
Devre arası iyi transferler yapıp,takımı iyice rayına oturtup(pek ihtimal vermesem de bir olasılık sonuçta), sene sonunda Ersun hoca ile yolları ayırıp,Şenol hocayı takıma getirir mi Usta aklıma gelmedi değil.
Umarım böyle bir şey olmaz...

Ama dediğim gibi,Şenol hocanın, geri gelmek istediğini düşünmüyorum, kargalarda mutludur,fikret ile iyi anlaşıyorlar...
aynı düşüncelerdeyim, orada başarılı olduğu müddetçe gelmesi zor fakat bence gelecek, biz istemesek de isteyeni çoktur bu camiada ve siyasi arenada.

ÖmürKaradeniz61
30.12.2016, 13:11

Gelmesin de...
Gelir kardeşim gelmez olur mu ya,sen paradan bahset niye gelmesin.Stadada ismini verdirtti antrenörlük hayatının son volesini vurur gider.

28TS61
19.01.2017, 19:40
sikesi tescillenmis bir takima gitti ama hala efsane :) adam paragöz baska bisey degil. yakinda cas kararlari aciklayinca siketasta ceza alinca görürüz efsaneyi

batuhanTs
27.01.2017, 19:01
Tonya55 döndüğüne göre bu basligi tekrar diriltmenin zamani gelmiştir

Adem Erdoğan
31.01.2017, 12:15
Şota Arveladze
Fatih Tekke
Burak Yılmaz
Fernandao
Mario Gomez
Bu sezon da Cenk Tosun büyük ihtimalle.

Adam gol kralı üreticisi adeta.

Mollasalihoğlu
02.02.2017, 09:38
Gelir kardeşim gelmez olur mu ya,sen paradan bahset niye gelmesin.Stadada ismini verdirtti antrenörlük hayatının son volesini vurur gider.

Kendi mi verdirtti stada ismini? İnsan utanır biraz.

Siz herhalde çalıştığınız işlerden para yerine gazoz kapağı alıyorsunuz?

Cengiz Çubukcu
02.02.2017, 10:00
transfer sezonu kapanınca herkes soluğu bu başlıkta alıyor :)

28TS61
12.02.2017, 20:41
gecen hafta fikret orman son 35 senede sadece bursasapor sampiyon olabildi dedi. nedense efsane denilen sahis bu konu hakkinda hic bir sey demiyor diyemiyor.

"TÜRK FUTBOLU GELİŞMEK ZORUNDA"
Türkiye'de sürekli 3 büyük takımın şampiyon olmasının sıkıcı olduğunu söyleyen Fikret Orman, "Beşiktaş'ın başarılı olması bir şey ifade etmiyor. Türk futbolunun Trabzonspor'a Bursaspor'a ihtiyacı var. Diğer bütün güzide kulüplere ihtiyaç var. Son 30-35 senede Bursaspor dışında 3 takım şampiyon olmuş.

http://www.sabah.com.tr/spor/futbol/2017/01/31/fikret-orman-herkes-kendi-kulubuyle-ilgilensin

Bilall61
12.02.2017, 21:54
gecen hafta fikret orman son 35 senede sadece bursasapor sampiyon olabildi dedi. nedense efsane denilen sahis bu konu hakkinda hic bir sey demiyor diyemiyor.

"TÜRK FUTBOLU GELİŞMEK ZORUNDA"
Türkiye'de sürekli 3 büyük takımın şampiyon olmasının sıkıcı olduğunu söyleyen Fikret Orman, "Beşiktaş'ın başarılı olması bir şey ifade etmiyor. Türk futbolunun Trabzonspor'a Bursaspor'a ihtiyacı var. Diğer bütün güzide kulüplere ihtiyaç var. Son 30-35 senede Bursaspor dışında 3 takım şampiyon olmuş.

http://www.sabah.com.tr/spor/futbol/2017/01/31/fikret-orman-herkes-kendi-kulubuyle-ilgilensin
Fikret Orman böyle diyecek tabi.Kendileri de şike yaptı.Fakat Şenol Güneş madem şikeye karşısın,şikeden mağdursun; nasıl Bjk'ye gidersin?
Kendini inkar etti resmen.

Travelair
13.02.2017, 17:35
Ben efsane olacak ne yaptı hiç anlamadım hiç anlayamayacağım. Stadyuma, komplekse Özyazıcı'nın Sümer'in Ekinci'nin yapmadığı neyi yaptı da adı verildi? Teşekkür edip, bu isimleri öne sürüp bu jesti geri çevirebilseydi (Hükümete muhaliflik olsun diye değil, doğrusu olduğu için) o zaman ona her şeye rağmen, efsane derdim

Anıl C
13.02.2017, 20:39
Hüseyin Avni Aker
Samil Ekinci
Ahmet Suat Özyazici
Cemil Usta
disinda Trabzonspor'un efsanesi yoktur.

Adi gecen diger yönetici, teknik adam ve futbolcular Trabzonspor'a degerli hizmetlerde bulunmustur ve isimleri hep güzel anilacaktir.

demir
13.02.2017, 21:17
tamam beyler siz efsane diye bu8rada ovunurken o suan beşiktaşı sampiyon yapmakla meskul neden hep bu baslıgı hortlatıp duruyorsunuz ?? dusunla adamın yakasından..

Gümüshaneli61
15.03.2017, 17:04
En yakin zamanda Fenerbahce'de teknik direktörlük yaparsin insallah, Senol bey. Senden tek beklentim ve istegim budur.

tonya55
15.03.2017, 18:53
senol günes bizim degil sadece ülke futbolunun efsanesidir.

castillo61
15.03.2017, 19:18
senol günes bizim degil sadece ülke futbolunun efsanesidir.
Şenol'un efsanemiz
olmadığını anlaman sevindirici

Fatih Solmaz
16.03.2017, 21:38
bu başlığı hortlatmanızın altında her konuştuğunuzda şamarlanıyor olmanız olmasın sakın.
şenol bey napıyorsunuz. :D

batuhanTs
17.03.2017, 06:44
bu başlığı hortlatmanızın altında her konuştuğunuzda şamarlanıyor olmanız olmasın sakın.
şenol bey napıyorsunuz. :D

Kim kimi samarliyor anlamadim ilk once kendi takiminiza laf sokmaya calismaktan cok daha düzgün bir üslup ile yazmanizi öneririm

BERBATOV61
17.03.2017, 08:28
beşiktaş avrupada tur atlıyor ama nedense Trabzonspor forumunun efsaneler başlığında hareketlenme oluyor bizim efsanemizle beşiktaşın tur atlaması nasıl bir bağlantı anlamadım :)

batuhanTs
17.03.2017, 09:14
Besiktas in basarili olmasi bazilarini cok mutlu ediyor

Murat'
17.03.2017, 09:17
Besiktas in basarili olmasi bazilarini cok mutlu ediyor
Ne yalan söyleyeyim dün Beşiktaş Yunan takımını evire çevire yenince sevindim. Takımın başında Trabzonspor'dan yaka paça kovulan Şenol Güneş olduğu için daha da çok sevindim.

Yiğit Gayretli
17.03.2017, 09:20
Hocam :)

selcuk
17.03.2017, 10:10
Ne yalan söyleyeyim dün Beşiktaş Yunan takımını evire çevire yenince sevindim. Takımın başında Trabzonspor'dan yaka paça kovulan Şenol Güneş olduğu için daha da çok sevindim.

yav sunu yapmayin, sonra genc arkadaslar tarihimizi yanlis biliyor

senol günes hic bir zaman Trabzonspordan kovulmadi, her seferinde kendi gitti
her seferindede kan degisikligi lazim dedi

sadece ilk geldiginde 2. sezon yardimci td olarak devam etmisdi, yanlis hatirlamiyorsam sonra breamslen beraber gitti

Hunk
17.03.2017, 14:27
yav sunu yapmayin, sonra genc arkadaslar tarihimizi yanlis biliyor

senol günes hic bir zaman Trabzonspordan kovulmadi, her seferinde kendi gitti
her seferindede kan degisikligi lazim dedi

sadece ilk geldiginde 2. sezon yardimci td olarak devam etmisdi, yanlis hatirlamiyorsam sonra breamslen beraber gitti

Onu yapmak bile buyuk erdemliktir. Sadece Trabzonsporun basarisini istediginin gosterdigidir!

Turkiyeye gelmis gecmis en iyi teknik direktordur, yabanci yada Turk. Ve Trabzonsporun da en buyuk efsanesidir.

Futbol dahileri onu bizden yollamak icin elinden geleni yaptilar, bin bir turlu bahane urettiler. Bazisi kaleciden teknik direktor olurmu vs gibi olayi abartti. Su an herkeze cevap veriyor. Buna inanilmaz mutlu oluyorum. Hep demistim istabul takimina giderse degeri daha iyi anlasilacak.

Biz niye kendi degerlerimizi yok etmeyi cok istiyoruz? Adamlar 2 senede bizim 20 senede cikamadigimizdan daha cok sahiplendi..

batuhanTs
17.03.2017, 18:48
Bizde sergiledigi tutum ile besiktas ta sergilediği tutumu bir karşılaştırın sonra neden efsane degil baska bir sey oldugunu anlarsiniz

tonya55
17.03.2017, 18:49
ülkenin en iyi hocasi.

Fatih Çelik
17.03.2017, 18:51
Hozam. :)

Gümüshaneli61
18.03.2017, 12:54
ülkenin en iyi hocasi.

12522

Gümüshaneli61
19.03.2017, 18:49
12545

12546

12547

Gümüshaneli61
20.03.2017, 23:39
Hocamiz, efsanemiz sevdigi oyuncularla beraber. :) :yattara2:

12551

12552

12553

hofsaale
20.03.2017, 23:43
içimiz sızlıyor bu resimleri görürken...Gökhan Gönül ve Caner Trabzonspora okadae laf attıktan sonra nasıl transferlerini kabul ettin...nasıl hiç birşey yokmuş gibi onları çalıştırıyorsun...düzenin adamı oldun hocam...ne yazıkki

Trabzonspora son iyiliğini yap ve sezon sonu Beşiktaştan ayrıl da orası karişsin...Trabzon seneye rakipsiz kalsın ama sen gine kendini düşünüp uzattirsin sözleşmeni

Gümüshaneli61
20.03.2017, 23:58
içimiz sızlıyor bu resimleri görürken...Gökhan Gönül ve Caner Trabzonspora okadae laf attıktan sonra nasıl transferlerini kabul ettin...nasıl hiç birşey yokmuş gibi onları çalıştırıyorsun...düzenin adamı oldun hocam...ne yazıkki

12554

castillo61
21.03.2017, 14:02
herşeyi geçin
şike mağduru takımın hocası
-olası ceza yaptırımında-
şikeden ceza yemiş olacak

ateistler bunu da açıklasın

Gümüshaneli61
21.03.2017, 14:21
herşeyi geçin
şike mağduru takımın hocası
-olası ceza yaptırımında-
şikeden ceza yemiş olacak

ateistler bunu da açıklasın

Hakikaten garip bir dünya'da yasiyoruz.

Ama biz Trabzonspor'lular olarak elbette Senol Günes gibi bir EFSANEMIZIN görüsüne ve tutumuna önem vermemiz gerekiyor, degil mi ? Bende soruyorum hocamiza: bu sike konusunda renklerin nedir ? :confused:

12560

12561

12562

EFSANEMIZ konustu ! Cok yasa EFSANE ! :alkış: :dvl:

batuhanTs
22.03.2017, 23:21
ülkenin en iyi hocasi.

1 kere sampiyon olmus adam nasil en iyi oluyor orasini da aciklarsan seviniriz

Mert Acar
25.03.2017, 11:37
Yemişim ezeli rakibi başarılı hale getiren efsaneyi...

Gümüshaneli61
04.04.2017, 10:01
EFSANEMIZ ilham verici sözleriyle gururlandiriyor:

12602

12604

Ermanusta
04.04.2017, 10:31
Şenol hoca ya buradan Ah Vah yapıyoruz
Ben unutmadım
Ocak 2013 de hep beraber bagirip çagırıp Şenol hocayı Trabzondan kovmadıkmı?
Biz kovduk.
O halde Şenol hocanın nerede kiminle hangi takımı çalıştıracagına biz karar veremeyiz

Buna ragmen her platformda Trabzonlu oldugunu ifade ediyor

Yolun açık olsun hocam,ben kendi adıma senden özür diliyorum

Gümüshaneli61
04.04.2017, 10:35
Buna ragmen her platformda Trabzonlu oldugunu ifade ediyor

Trabzonlu oldugunu mu, yoksa Trabzonsporlu oldugunu mu söylüyör ? Bu iki kelime arasinda büyük bir fark var da, ondan soruyorum.

Efsanemiz resmen kulübün ismini bile agzina almaktan aciz.

Ermanusta
04.04.2017, 10:47
Trabzonlu oldugunu mu, yoksa Trabzonsporlu oldugunu mu söylüyör ? Bu iki kelime arasinda büyük bir fark var da, ondan soruyorum.

Efsanemiz resmen kulübün ismini bile agzina almaktan aciz.

http://www.milliyet.com.tr/senol-gunes-trabzonspor-u---2249311-skorerhaber/

google yaz bunun gibi yuzlerce haberi-demeci var,bunu sormanız bile genç yaşınızla orantılı Şenol guneşi tanımadıgınız anlaşılıyor.

size sevgi ve saygımla

Gümüshaneli61
04.04.2017, 11:06
http://www.milliyet.com.tr/senol-gunes-trabzonspor-u---2249311-skorerhaber/

google yaz bunun gibi yuzlerce haberi-demeci var,bunu sormanız bile genç yaşınızla orantılı Şenol guneşi tanımadıgınız anlaşılıyor.

size sevgi ve saygımla
Tamam da abicim, SG o haberde Trabzonsporlu oldugunu söylemedi ki. Sadece sevdigini söyledi, ayni haberde Besiktasi da sevdigini söyledi. Aralarinda herhangi ayrim da yapmadi. Yani TS'yi ne kadar seviyorsa, BJK'yi da o kadar seviyor.

Yani TS'yi bizim gibi görmüyör. TS onun icin bir özel anlam ifade etmiyor. Sadece sempati duyuyor o kadar. O da söylediklerine göre sadece kendi hatiralarindan ve gecmiste yasadiklari sampiyonluklardan dolayi. Bir de memleket takimi oldugundan.

Zaten stadimizin acilisinda stada kendi ismi konulmasi kendisi icin hicbir sey ifade etmemisti. Buradan zaten TS'ye bakis acisi anlasiliyor.

Böyle birine efsane denilirmi ? Sahsi görüsüm, SG sadece emegi gecmis bir eski futbolcumuzdur, o kadar. Onu bundan üstün bir konuma koymak, Trabzonspor'a zarar verir, veriyor da. Ve bu baslik hakkinda düsüncem de degismeyecek. "Efsane" kelimesi hakkinda bir adil oylama yapilana kadar EFSANEMIZIN efsaneligini en güzel sekilde sunmaya calisacagim.

Sizede saygi ve selamlar.

Ermanusta
04.04.2017, 12:22
Şenol Güneş her platformda heryerde Trabzonlu ve Trabzonsporlu oldugunu söylediği gibi bunu da hayata koyup uyguluyor.
Bugun Beşiktaşdan Olcay gelip Trabzonsporu sırtlıyorsa Bunu Şenol Güneş planlayıp,icra ettirdiği oldu.

Bunu yakınen ilk elden bilen bir taraftar olarak yazıyorum.

Şenol Güneş iyiki varsın,iyiki Trabzonsporlusun.
hem seni buradan kovup ,şimdi niye bizimle degilsin diyerek hayıflanmaya benim hiç hakkım yok

saygımla

Yiğit Gayretli
04.04.2017, 12:42
Şenol Güneş'in Trabzonsporluluğunu mu tartışıyoruz şimdi de? Ayıp olmuyor mu?

Adem Akyüz'
04.04.2017, 14:30
Yuhh yaa

Hunk
04.04.2017, 15:15
Trabzonsporlulugu tartisilmaya baslanmis. Yaziklar olsun. Adam besiktasin teknik direktoru. Trabzonsporumu konussun su an?

Onu kovmadan once dusuncektiniz.

Senol Gunes hepinizden daha da Trabzonsporludur.

selcuk
04.04.2017, 15:22
hersey tamamda senol günes nezaman kovulmus

bukadarina pes

Trabzonsporlu olabilir, bu sikeci bir kulüpte calisdigini degistirmez

bu basligin senol günesin efsanesine zarar verecegi belliydi

Trabzonsporlulugunu tartisan cahiller suclu degildir bence, bu basligi o takimin basinda oldugu sürede acik tutanda hata

torunlarimiz senol günesi arastiriyim deyince bu sayfalari okuyup utanacak

Yiğit Gayretli
04.04.2017, 15:29
hersey tamamda senol günes nezaman kovulmus

bukadarina pes

Trabzonsporlu olabilir, bu sikeci bir kulüpte calisdigini degistirmez

bu basligin senol günesin efsanesine zarar verecegi belliydi

Trabzonsporlulugunu tartisan cahiller suclu degildir bence, bu basligi o takimin basinda oldugu sürede acik tutanda hata

torunlarimiz senol günesi arastiriyim deyince bu sayfalari okuyup utanacak

Bu konularda tartışmayı birkaç yıl önce bıraktım Selçuk.

Utanılacak bir şey varsa utanılacak şeyler yazılmasıdır. Yazanın da yazmayanın da başına silah dayamıyoruz.

Anıl C
04.04.2017, 15:53
Senol Günes'in taraftarlik anlayisi cok farkli Trabzon taraftarindan.

Ona göre her simge futbolcu, her simge teknik direktör ligte her takimda görev alabilir(bu yüzden istanbul'da görev aliyor).

Su an ki dönemde mesela Tekke ile Gökdeniz olsaydi kesinlikle bulundugu takima transfer etmek icin cok ugrasirdi.

Kisiler suclu olabilir ama kurumlar onlardan bagimsizdir onun icin(bu yüzden istanbul'da sikeyi kulupler ile bagdastirmiyor).

Anlastigi para neyse futbolcu da, teknik adam da o parayi kurusuna kadar almalidir(bu yüzden paraci deniyor).

Hep bu fikir ayriliklarindan bu catismalar.

Acikcasi Senol Günes'in, Trabzonspor taraftari ve sehir halkinin bu tavirlarini taktigini da düsünmüyorum.

Zaten senelerdir milyon eurolar kazaniyor, Avrupaca taninan biri, ligte de sampiyon oldu.

Bugün futbolu biraksa üc kurus icin takla atan bizler karsisinda krallar gibi bi hayat sürecek.

Bu yüzden bu muhabbet bos bi kisir döngü artik.

kanterts
04.04.2017, 17:32
icime sindiremiyorum. Sana yaziklar olsun. Besiktasta sampiyonluklar kazansan nolacak? Sartlar olussaydi fenerbahceyede gidecekti eskiden. Biz neyin mücadelesini veriyoruz ozaman? 70 yasina gelmissin, degermiydi?

Mert Acar
04.04.2017, 17:41
Bakalım Medical Park Arenadaki klimaları beğenecek mi hazretleri..

BERBATOV61
04.04.2017, 18:04
tam aziz yıldırımlık hocaymış Allah yollarını kesiştirir inşallah, ozamanda kargalar çirkin kanaryalar güzel öter mi der ne derse artık

Gümüshaneli61
04.04.2017, 18:12
tam aziz yıldırımlık hocaymış Allah yollarını kesiştirir inşallah, ozamanda kargalar çirkin kanaryalar güzel öter mi der ne derse artık
Amin.

Senol Günes'i Febe'de mutlaka görmek isterim. Efsane her zaman efsanedir. Aziz Yildivim'li Febe'yi de sampiyon yaparsa bütün TS camiasina göstermis olacak ne kadar büyük hoca oldugunu.

Yakismiyor degil:

12608

12609

Gümüshaneli61
04.04.2017, 18:39
Trabzonsporlulugu tartisilmaya baslanmis. Yaziklar olsun. Adam besiktasin teknik direktoru. Trabzonsporumu konussun su an?

Onu kovmadan once dusuncektiniz.

Senol Gunes hepinizden daha da Trabzonsporludur.
12607

tRaiNer
04.04.2017, 19:06
Kıskançlık duygularını bir kenara bırakalım bu takıma 7 şampiyonluk yaşatmış hocanın arkasından bu tarz hareketler hoş değil.
Boş beleş havaya sıkmanın anlamı yok. https://www.youtube.com/watch?v=hSe1yhAv0jQ

Cengiz Çubukcu
05.04.2017, 07:26
üzülerek söylüyorum giderek mütevaziliğini yitiriyor ve antipatikleşiyor, Allahını seversen biraz az konuş be hocam...

Gümüshaneli61
05.04.2017, 12:32
http://www.sporx.com/senol-gunes-basaksehir-g-saray-f-bahce-SXHBQ616877SXQ

Basaksehir iyi bir takim. [...] Fenerbahce ve Galatasaray da iyi takim. Kalan 8 maci cikip kazanmak istiyoruz.

Efsanemiz bizi iyi takim olarak saymiyor.....Efsanee.......merak etme, senin saygini kazanmak icin elimizden geleni yapacagiz, senin degerini anlayacagiz. Efsanemizsin. Sensiz olmuyor, ne olur geri dön yuvana, gönül verdigin takima. Sev bizi, say bizi. Bu baslikta senin efsaneligini tartisan cahilleri pisman et.

Sensiz Trabzon'da Günes dogmuyor.

12614

ccd6167
05.04.2017, 21:17
Hala daha kovuldu diyor yukarıda

Adam kendi çekti gitti

Heisenberg
05.04.2017, 21:20
Kıskançlık duygularını bir kenara bırakalım bu takıma 7 şampiyonluk yaşatmış hocanın arkasından bu tarz hareketler hoş değil.
Boş beleş havaya sıkmanın anlamı yok. https://www.youtube.com/watch?v=hSe1yhAv0jQ
7 şampiyonluk? Efsanenin kendisi bile yok sayıyor 7. şampiyonluğu. https://youtu.be/Zxl8Qxu0z-E?t=49s

Kubilay ŞAHİN
05.04.2017, 21:50
Yüce efsanemiz kanımız canımız hocamız sizcede beşiktaşın başında çok sempatik değil mi? :)

tRaiNer
05.04.2017, 22:29
7 şampiyonluk? Efsanenin kendisi bile yok sayıyor 7. şampiyonluğu. https://youtu.be/Zxl8Qxu0z-E?t=49s

T.C. ve TFF tarafından resmi olarak şampiyon ilan edilmemiş bir profesyonel antrenörün basının karşısında 'Şampiyonluk yaşadım' demesi kadar aptalca bir şey olamaz. Böyle bir söylemde bulunduğu anda başına neler geleceğinide iyi hesap eder.

Ayrıca TFF derki: İlgili link 2010-2011 sezonu şamp. bknz. http://www.tff.org/default.aspx?pageID=545

Yine tekrar ediyorum duyguları kenara bırakıp mantığımızla yorum yaparsak daha adilane fikirler ortaya çıkacaktır.

Heisenberg
05.04.2017, 23:25
T.C. ve TFF tarafından resmi olarak şampiyon ilan edilmemiş bir profesyonel antrenörün basının karşısında 'Şampiyonluk yaşadım' demesi kadar aptalca bir şey olamaz. Böyle bir söylemde bulunduğu anda başına neler geleceğinide iyi hesap eder.

Ayrıca TFF derki: İlgili link 2010-2011 sezonu şamp. bknz. http://www.tff.org/default.aspx?pageID=545

Yine tekrar ediyorum duyguları kenara bırakıp mantığımızla yorum yaparsak daha adilane fikirler ortaya çıkacaktır.
Burada yetersizlikten bahsediyor kendisi. TFF'nin resmiyetinin ne önemi var? Bu adam kabiliyet olarak bir takımı şampiyon yapabileceğini ispat edemedi mi yani 10/11 sezonunda ki eleştiriler haklı diyor? Ayrıca Burak Yılmaz bile söyleyebiliyor ama Koskoca Efsane söyleyemiyor, ilginç gerçekten. "Ayrıca TFF derki: İlgili link 2010-2011 sezonu şamp. bknz. http://www.tff.org/default.aspx?pageID=545" şunu yazabiliyor olmanız bile kimin duygularıyla hareket ettiğini açıkça gösteriyor. Ve bu adam BJK'de bizi hakemle yendiği maçta utanmadan hak ettik diyebiliyor. Ama sizin ona da bir açıklamanız vardır illa ki.

tRaiNer
06.04.2017, 00:15
Burada yetersizlikten bahsediyor kendisi. TFF'nin resmiyetinin ne önemi var? Bu adam kabiliyet olarak bir takımı şampiyon yapabileceğini ispat edemedi mi yani 10/11 sezonunda ki eleştiriler haklı diyor? Ayrıca Burak Yılmaz bile söyleyebiliyor ama Koskoca Efsane söyleyemiyor, ilginç gerçekten. "Ayrıca TFF derki: İlgili link 2010-2011 sezonu şamp. bknz. http://www.tff.org/default.aspx?pageID=545" şunu yazabiliyor olmanız bile kimin duygularıyla hareket ettiğini açıkça gösteriyor. Ve bu adam BJK'de bizi hakemle yendiği maçta utanmadan hak ettik diyebiliyor. Ama sizin ona da bir açıklamanız vardır illa ki.

Heisenberg (http://forum.bordomavi.net/member.php/46729-Heisenberg) , Şenol Güneş orada kendisi ve camiası hakkında geçmişten günümüze kadar öngürülen tabulara yapılan eleştirilere karşılık tam manasıyla hiciv yapıyor. Hocayı biraz olsun takip eden tanıyan bir kişi o basın açıklamasının ironi olduğunu anlar. Şenol hocanın tarzı bu...
Ayrıca kendisi stadyuma isminin verilmesiyle ilgili bir soruya 'Ben zaten Trabzon'un kendisiyim.Verilmemesi halinde üzülmem' diye yanıt veriyor. Yani benim kazanmış olduğum başarılar Trabzon'un Trabzonspor camiasınındır ben onları temsil ediyorum diyor. Daha nasıl açıklasın ?
Kimse başka bir takımı çalıştırırken kendi camiasını övecek sözler sarfedemez. Bu profesyonelliğin gereğidir.
Hocayı yaptığı hizmetlere karşılık sevmeyenlerede saygı duyuyorum diledikleri kadar sallayabilirler.

Heisenberg
06.04.2017, 00:19
Heisenberg (http://forum.bordomavi.net/member.php/46729-Heisenberg) , Şenol Güneş orada kendisi ve camiası hakkında geçmişten günümüze kadar öngürülen tabulara yapılan eleştirilere karşılık tam manasıyla hiciv yapıyor. Hocayı biraz olsun takip eden tanıyan bir kişi o basın açıklamasının ironi olduğunu anlar. Şenol hocanın tarzı bu...
Ayrıca kendisi stadyuma isminin verilmesiyle ilgili bir soruya 'Ben zaten Trabzon'un kendisiyim.Verilmemesi halinde üzülmem' diye yanıt veriyor. Yani benim kazanmış olduğum başarılar Trabzon'un Trabzonspor camiasınındır ben onları temsil ediyorum diyor. Daha nasıl açıklasın ?
Kimse başka bir takımı çalıştırırken kendi camiasını övecek sözler sarfedemez. Bu profesyonelliğin gereğidir.
Hocayı yaptığı hizmetlere karşılık sevmeyenlerede saygı duyuyorum diledikleri kadar sallayabilirler.
Çıkıp Aziz Yıldırım suçsuzdur, şike yoktur dese ona da kılıf bulursunuz siz. İyi akşamlar size.

sasone
06.04.2017, 15:40
En son Ümit Özat olayından sonra kumaşının kalitesi ortaya çıktı,Trabzonspor ve Bursaspor başındayken o kadar ahlak ve dürüstlük hiakyesinden sonra para için şikeci bir takıma gidecek kalitede birisine yakışır tavırlar.
Ümit Özat da gerekeni söylemiş,sonuna kadar haklı.
Keşke hiç Trabzonspor forması giymemiş olsaydı.

Gümüshaneli61
06.04.2017, 15:50
En son Ümit Özat olayından sonra kumaşının kalitesi ortaya çıktı,Trabzonspor ve Bursaspor başındayken o kadar ahlak ve dürüstlük hiakyesinden sonra para için şikeci bir takıma gidecek kalitede birisine yakışır tavırlar.
Ümit Özat da gerekeni söylemiş,sonuna kadar haklı.
Keşke hiç Trabzonspor forması giymemiş olsaydı.

12619

Senol Günes adamin hasidir. Güzel bir insan ve filozof'dur. Lütfen böyle cirkin sözler sarf etmeyin. Efsanemize camur atmayin. Trabzonspor'u en iyi sekilde temsil eden sahis SENOL GÜNES'DIR !

tonya55
06.04.2017, 17:41
karakterine birsey diyemem ama hocalık bakımından ülkenin en iyisidir tartısmasız.

artvints
06.04.2017, 17:49
ali palabıyık'ı haksız olarak baskı altına çalıştı geçen seneden beri. quaresma'ya niye kırmızı göstermişmiş, sanki öyle bir kural var ki bu sene kurallaştı, en az 3 kırmızı görmedi. görmeyince sorun yok tabi. bizim maçta da dünyanın en haklı kırmızısını gördü. fener'e gs'ye gösterilmiyor kafası. adalet değil eşit kollanmak istenen bir camia bjk.

Gümüshaneli61
06.04.2017, 22:26
karakterine birsey diyemem ama hocalık bakımından ülkenin en iyisidir tartısmasız.

12622

Mollasalihoğlu
07.04.2017, 08:47
Ümit Özat'ı dahi savunacak hale de mi geldiniz?

Gümüshaneli61
07.04.2017, 15:56
Ümit Özat'ı dahi savunacak hale de mi geldiniz?
12625

BERBATOV61
08.04.2017, 08:59
Hadi göreyim sizi klimaları sonuna kadar açında üşümesin efsanemiz rezil olmayalım yine

Mert Acar
08.04.2017, 11:45
Trabzonsporu sadece futbol takımı olarak görenler için efsane olabilirsin..
Ama "başka bir Trabzonspor var.
herkese kafa tutan, kimseye boyun eğmeyen büyük bir Trabzonspor.
o'nu yaşa, o'nu yaşat." diyenler için sadece ezeli rakibimizin teknik direktörüsün.
Benim için efsane Artvinli Kazımdır.Tüm ailesi fenerbahçeli olup,onlara kafa tutan,Trabzonspora misyon yükleyen,ruhunu anlayan Kazımdır.
Benim için efsane ben başka kaptanın arkasında sahaya çıkmam diyip,20li yaşlarında futbolu bırakan Cemildir.
Sözlerini yutup,ben şampiyonluk yaşamadım diyen biri benim efsanem değildir.Şike hükümlüsü istanbul takımına teknik direktör olan biri de benim efsanem değildir.Kartal edebiyatı vs vs hiç girmiyorum bile..
Hadi eyvallah.Yaşasın Kazımın,Dozerin Trabzonsporu..

BERBATOV61
08.04.2017, 12:21
Trabzonsporu sadece futbol takımı olarak görenler için efsane olabilirsin..
Ama "başka bir Trabzonspor var.
herkese kafa tutan, kimseye boyun eğmeyen büyük bir Trabzonspor.
o'nu yaşa, o'nu yaşat." diyenler için sadece ezeli rakibimizin teknik direktörüsün.
Benim için efsane Artvinli Kazımdır.Tüm ailesi fenerbahçeli olup,onlara kafa tutan,Trabzonspora misyon yükleyen,ruhunu anlayan Kazımdır.
Benim için efsane ben başka kaptanın arkasında sahaya çıkmam diyip,20li yaşlarında futbolu bırakan Cemildir.
Sözlerini yutup,ben şampiyonluk yaşamadım diyen biri benim efsanem değildir.Şike hükümlüsü istanbul takımına teknik direktör olan biri de benim efsanem değildir.Kartal edebiyatı vs vs hiç girmiyorum bile..
Hadi eyvallah.Yaşasın Kazımın,Dozerin Trabzonsporu..

:alkış:

Gümüshaneli61
08.04.2017, 14:32
Bugün özel gün. Bugün Günesli bir gün. Biraz gaza gelelim:

Efsanemiz parayi sever. Kulübümüze bir merchandise fikri sunalim:

12633

Efsanemiz bugünkü maca hazirlaniyor. Basarilar Trabzonspor efsanesine ! :cool:

12634

Son olarak, efsanemiz mac öncesi kendisi gaza geliyor ! :)

12635

amour_61
08.04.2017, 14:46
Başarısızlıklar dilerim.

Fatih Çelik
08.04.2017, 14:46
Güneş'imizsin.

omondoles
08.04.2017, 15:09
Efsane futbolcumuza yapılan hakaretler bize yakışmıyor.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

amour_61
08.04.2017, 21:09
Al efsanenide git.

Hakan
08.04.2017, 21:10
İlk gole sevinmeyip dördüncü golde coşmak da iyiydi.

Alphan Altun
08.04.2017, 21:42
Böyle efsane olmaz.Hangi takımın efsanesi ezeli rakibinin başarısı için çocuk gibi tepişiyor.Her yerden adı silinmeli.

ibrahim
09.04.2017, 01:17
Ali Kemal'in gözlerini dolduran koreografi bu abimizde ne gibi hislere sebebiyet verdi, çok merak ediyorum.

O İstanbul basınına verdiği demeçleri değil, ruhuna dokunan asıl hisleri merak ediyorum.

Ozan Yılmaz
09.04.2017, 01:30
Şenol güneş spor kompleksinde gülen isim şenol güneş!
Üzülen Trabzonspor!
Kazanan bjk!
Efsane! ama kimin(?)

Ermanusta
09.04.2017, 14:01
Şenol güneş Trabzonda dogmuş,Trabzonsporda yetişmiş bir dünya markası olarak
dün kendisini ve Trabzonsporlulugunu ifade eden çok güzel konuşma yaptı.

kanterts
09.04.2017, 19:31
Besiktas efsanesi.

Mollasalihoğlu
09.04.2017, 19:43
Ali Kemal'in gözlerini dolduran koreografi bu abimizde ne gibi hislere sebebiyet verdi, çok merak ediyorum.

O İstanbul basınına verdiği demeçleri değil, ruhuna dokunan asıl hisleri merak ediyorum.

Hem fenerbahçe'de, hem de beşiktaş'ta oynayan Ali Kemal mi?

Faik Yılmaz
10.04.2017, 09:33
Bu başlıkta uzun zamandır yazmıyorum bu satırların dışında da yazmayı düşünmüyorum.....

Yalnız bir hususu belirtmeden edemeyeceğim....

Ben Beşiktaş maçında yenildik diye maçın özetlerini dahi izleyemiyorum. O derece üzgünüm birazda kızgınım....

Bu arada bazı Trabzonsporlu (!!!!!!!) arkadaşlarsa sanal alemde Şenol Güneş güzellemeleri yapıyor....

Niyetleri ve psikolojileri ne bilmiyorum ama bunu Trabzonsporluluklarından yapmadıklarını söyleyebilirim. Beşiktaşlılar sanal alemde afedersiniz "nasıl hamsileri ....... oyduk , doyduk" gibi lflar ederken siz neden Beşiktaş'ın teknik adamına övgüler diziyorsunuz. Trabzonspor'un yenilmesi hoşunuzamı gitti arkadaş.... Anlamıyorum anlamakta istemiyorum bu mantığı....

( Not : sözüm buradaki değerli arkadaşlarıma , abileri değildir sadece sosyal medyada yaşadığım bir rahatsızlığı diler getirdim . saygılar )

Mollasalihoğlu
10.04.2017, 10:04
Bu başlıkta dediğin gibi bir güzelleme yapılmazken gelip buraya yazman da enteresan abi.

Faik Yılmaz
10.04.2017, 10:40
Bu başlıkta dediğin gibi bir güzelleme yapılmazken gelip buraya yazman da enteresan abi.

Genel bir rahatsızlığımı belirttim sadece.Bir Trabzonsporlunun özellikle hakettiğimiz bir maçtan sonra yenildiğimizde bile işi gücü bırakıp bu tip davranışlara girmesi garibime gitti. Neden burada yazdım...

1-Siz değerli arkadaşlarımla bunu paylaşmak istedim...

2-Şenol Güneş başlığı burada diye yazdım.....

Mollasalihoğlu
10.04.2017, 10:42
Peki

TSelif
10.04.2017, 10:45
tamam

Gümüshaneli61
10.04.2017, 20:42
Bu arada, sevgili forum yöneticileri, beni sansürlemeyi birakin Allah askina. Sansürlü forumun ne degeri var ? Bu forumun kalitesini azaltmayin, artirin.

Yiğit Gayretli
12.04.2017, 10:36
Bu arada, sevgili forum yöneticileri, beni sansürlemeyi birakin Allah askina. Sansürlü forumun ne degeri var ? Bu forumun kalitesini azaltmayin, artirin.
Başlıkları ve yazılan mesajları trolleyerek, forumun kalitesini baltalayan sensin ne yazık ki. Böyle devam edersen müdahale yöntemimiz de değişmek zorunda kalacak. Bilgilerine, rica ederim.

Gümüshaneli61
12.04.2017, 17:41
Başlıkları ve yazılan mesajları trolleyerek, forumun kalitesini baltalayan sensin ne yazık ki. Böyle devam edersen müdahale yöntemimiz de değişmek zorunda kalacak. Bilgilerine, rica ederim.

Bu baslik hakkinda bir oylama yapsaniz, bunlar olmaz. Yok "üyelerin istekleri ve düsüncelerinden bize ne, onlarda kim ?" diyorsaniz ve sürekli her baslikda Senol Günes'i koruyorsaniz, YK olarak, o zaman beni banlayabilirsiniz, hatta süresiszce. Umrumda olmaz, sizde ebediyen kurtulmus olursunuz bir beladan.

Ermanusta
12.04.2017, 20:47
12669

Yıllar ne çabuk geçmiş.

İlker Yazıcıoğlu
13.04.2017, 09:04
Tahrik mesajları ve ortamı geren mesajlar silinecek, gereken ceza da verilecektir...
Devam edin,buyrun...

İlker Yazıcıoğlu
13.04.2017, 09:14
Sürekli yara kaşımak kimseye fayda sağlamıyor... Gümüshaneli61

Sen de biraz sakin ol ve dinlen kardeşim....
Şenol Güneş konusunda BENİM GİBİ negatif olan arkadaşlar, bu başlığa uğramazsa sorun çözülmüş olur.
Atla deve değil bazı şeyler...
Ufak ufak başlayan gerginlikler ve sataşmalar büyüyünce iyi olmuyor.
Defalarca yaşadık bunu.
Gerek bu başlıkta, gerekse de diğer konu başlıklarında sürekli yara kaşıyan ve tahrik eden arkadaşlar banlanacaktır.
Kimseyi korumaya çalışmıyoruz...

Herkesin bilgisine...

zekeriyya
13.04.2017, 10:50
para para para

zekeriyya
13.04.2017, 10:53
sevgili efsanemize hatıra para iyi yakışır
nede olsa reis de çok seviyor kendilerini
stad a ismini verdiğine göre bir hatıra para bastırır

ÖmürKaradeniz61
13.04.2017, 11:51
Koskoca şenol güneşin ismini stada veriyorsunuz hemde bedava öylemi,ben olsam şenol güneşe franchising bedeli felan verirdim,bedelin adınıda inönü köftecisi franchising bedeli diye faturalandırırdım.

ccd6167
13.04.2017, 17:45
Yakında iklimsa ile reklam anlaşması yapar

Heisenberg
13.04.2017, 20:00
Stada isim dayatıldı diye zorumuza gidiyor ama biz bize olduğumuz şu forumda başlığı bile oylamaya açtıramadık ne yazık ki. Açın şu başlığı oylamaya kapansın işte şu konu da. Orada efsane yazmasa veya forumda yapılan oylamayla efsane olarak kalması kararı çıksa, şu an sitem edenlerin büyük çoğunluğu bu konuya daha uğramayacaktır bile muhtemelen. Niye böyle inat ediliyor anlamıyorum gerçekten. Ayrıca Gümüşhaneli ne yaptı da ceza aldı? Mesela Ali Şen'in açıklaması olan yorumu da silinmiş. Şenol Güneş başlığında Şenol Güneş'le ilgili olan bir mesaj neden siliniyor?

ibrahim
14.04.2017, 01:52
Hem fenerbahçe'de, hem de beşiktaş'ta oynayan Ali Kemal mi?

Halen Trabzonspor camiasının bir parçası olan Ali Kemal.

İlker Yazıcıoğlu
14.04.2017, 09:22
Stada isim dayatıldı diye zorumuza gidiyor ama biz bize olduğumuz şu forumda başlığı bile oylamaya açtıramadık ne yazık ki. Açın şu başlığı oylamaya kapansın işte şu konu da. Orada efsane yazmasa veya forumda yapılan oylamayla efsane olarak kalması kararı çıksa, şu an sitem edenlerin büyük çoğunluğu bu konuya daha uğramayacaktır bile muhtemelen. Niye böyle inat ediliyor anlamıyorum gerçekten. Ayrıca Gümüşhaneli ne yaptı da ceza aldı? Mesela Ali Şen'in açıklaması olan yorumu da silinmiş. Şenol Güneş başlığında Şenol Güneş'le ilgili olan bir mesaj neden siliniyor?
Gerek bu konu başlığını, gerekse de diğer konu başlıklarını,ısrarla trolleyen, üyeleri tahrik eden her üyemizi, biraz dinlendiriyoruz.
Gerginlik ve tartışma, ikili sözlü sataşmalar vesaire...

Bunların önünü açacak her türlü olayın önüne geçmek için , biraz da sakinliğe davet etmek için arada dinlendirmeler oluyor diyelim...

selcuk
18.04.2017, 16:14
https://pbs.twimg.com/media/C9sjTQuXUAEUraF.jpg

lahana corbasi?

TSelif
18.04.2017, 16:27
Şenol Güneş ile ilgili mesajlar silinmiyor.
Bjk takımının aldığı kupa, topçularının yaşadıkları sevinç gösterilerinin olduğu siyah beyaz olan fotoğraflar siliniyor..

Ben başlığa girdiğimde bjk'ın fotoğraflarını görmek zorunda değilim ..