PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 [111] 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

gabriel omar
20.01.2013, 23:03
Acaba hocanın düşüncesi ne ? Nasıl bir futbol mantalitesi var kafasında ? Yani takım için düşündükleri neler ? Takımı nereye getirmek istiyor ? Sezon sonundaki hedefi ne ?

Acaba hocaya bunlar hiç soruluyor mu ?

Yahu zemin bozuk,sen hala futbol mantalitesi diyosun :)Napsın Şenol hoca zemin bozuk olduğundan yeniliyoruz boyuna.

Ayrıca kol da bozukmuş,pas tuşu içeri kaçmış.

alper*
20.01.2013, 23:05
Bu sezon yaşadığımız İlkler ;

Bursaspor, Trabzonspor'u deplasmanda ilk kez mağlup etti.
Eskişehirspor, Trabzonspor'u deplasmanda ilk kez mağlup etti.
Karabükspor, Trabzonspor'u deplasmanda ilk kez mağlup etti.
Macaristanın ismi duyulmamış takımına elendik uefada
Bir tek küme düşmediğimiz kaldı oda olacak şenol güneşlen bizim yakamızdan düşmesse
Haksızlık ediyorsun. Royal Football Club of Mersin'i yendik bir de.

jojuk
20.01.2013, 23:06
Yahu zemin bozuk,sen hala futbol mantalitesi diyosun :)Napsın Şenol hoca zemin bozuk olduğundan yeniliyoruz boyuna.

Ayrıca kol da bozukmuş,pas tuşu içeri kaçmış.
pardon şenol güneş birde hava çok soğuk üşüyor futbolcular bende mont giyiniyordum ondan taktik veremiyom dedi.Havalar ısınınca takım düzelcek dedi biraz sabretin diyo taraftara güneşli açık havalar oldumu daha iyi olcakmış takım ;);)

cakalkerem
20.01.2013, 23:06
imzamızı okuyun ....yahu neyi anlamıyorum biliyormusunuz?

defalarca yazdık buraya ..yaş 35 olmuş kimseye saygısızlık etmemişiz.....bu forumda gençlerde var bizlerden büyüklerde herkese saygımız var......

Üye olduğumdan beri 2 kere ceza aldım bu forum da...ikisi de hoca sayesinde......
Yahu artık yeter......yeter hoca......Burada hocayı savunanlarda var...ney sadece Trabzon'lu olduğu için mi?
Sen 8 eksikli Karabükspor'u yenemiyorsun!
Futbolcuların yürüyor!
Geriye düştüğün an maç bitiyor zaten....
Ama ÜZÜLME HALA SENİ SAVUNANLAR VAR BU FORUMDA.....NE DE OLSA TRABZONLUSUN....
Yazık şu takımı ne hale getirdin.....

2 yarı en erken kampa başlatan sensin...takım yürüyor yahu...ne kondisyonu ne paslaşması yazık sana....artık yeter...Daha fazla üzme bizi.....

ANIL
20.01.2013, 23:07
Bu sezon yaşadığımız İlkler ;

Bursaspor, Trabzonspor'u deplasmanda ilk kez mağlup etti.
Eskişehirspor, Trabzonspor'u deplasmanda ilk kez mağlup etti.
Karabükspor, Trabzonspor'u deplasmanda ilk kez mağlup etti.
Macaristanın ismi duyulmamış takımına elendik uefada
Bir tek küme düşmediğimiz kaldı oda olacak şenol güneşlen bizim yakamızdan düşmesse

lafı gediğine oturtmuşsun renktaş.:ok

Ilelioglu
20.01.2013, 23:08
Futbolculara belli ki hic sitem etmiyor, kizmiyor. Yada Futbolcular onu takmiyor. Bence ilki. Artik birseyler yap, yada birak git.

..

Ogün'
20.01.2013, 23:11
Tamam kadro çok iyi değil ama bu kadar da değil yani 8 eksikle gelen karabük bizi elini kolunu sallayarak yeniyorsa çok ciddi bir sorun var ortada.Ben Şenol Güneş'i çok seviyorum ama artık bırakmalı hem kendine hem bize yazık

jojuk
20.01.2013, 23:12
http://www.haberler.com/haber-resimleri/005/senol-gunes-dusunceli-3853005_b.jpg
Taraftara enerjim kalmadı diyorum ama inanmıyolar fakat aylık maaşım kulüpden alınca ancak maç kazanma isteğim oluyor .

cakalkerem
20.01.2013, 23:12
yarın istifa olabilir

alper*
20.01.2013, 23:33
"Sözleşmem sezon sonu bitiyor. Ancak ben bugünü yaşıyorum. Mukavelem önemli değil. Buraya gelirken nasıl geldiğim önemli. Taraftarın isteğiyle yönetim kararıyla geldim. İsteyerek gelmedim."

Şenol Hoca'yı savunan arkadaşlara soruyorum. Bu laflar size dokunmuyor mu hiç? Hiç mi incinmiş hissetmiyorsunuz?
Resmen, "Sanki ben burada olmayı çok mu istiyorum?" diyor. Yahu sizin kadar istemiyor orada olmayı ya!

ziyaretci
20.01.2013, 23:44
harika bi kaleci... harika bi insan... harika bi ADAM... ama yetersiz bir teknik direktor.

alper*
20.01.2013, 23:47
harika bi kaleci... harika bi insan... harika bi ADAM... ama yetersiz bir teknik direktor.
Doğrusunu isterseniz, ilk üçünün 2013 Trabzonspor'una pozitif hiçbir faydası yok.

ziyaretci
20.01.2013, 23:49
Doğrusunu isterseniz, ilk üçünün 2013 Trabzonspor'una pozitif hiçbir faydası yok.

pozitif var... ama teknik olarak cok ama cok zayif... butun sezon gozumun onunden film gibi geciyor.. yuzde 80 ini teknik mudahele zayifligindan kaybettik

ziyaretci
20.01.2013, 23:51
lutfen cevap verin

bugun mustafa yumlu yerinde Abdullah ya da ogulcan olsaydi ilk gol yenir miydi ???

aurora
21.01.2013, 00:12
Size bir soru ! Bu Gençlerbirliği'nin devre arasında getirdiği bugün 4 gol atan Vlemincx'i Trabzonspor alsaydı bizde kaç hafta sonra oynamaya başlardı. Bence ikinci sezonu 88.dakikada girdiği birkaç maç dışında hiç maça çıkmadan tamamlardı. Şenol Hocam bu konuda da
o kadar katı ki herhalde Messi gelse ilk 2 ay kadroya giremez.

Ömer Faruk61
21.01.2013, 00:16
Hocam ne kendini ne de bizi daha fazla yıpratma lütfen.

hasancebi81
21.01.2013, 00:34
Kötü sonuç aldıkya hemen başlamışsınız hocaya sallamaya. Hepinizi eshefle kınıyorum arkadaşlar. Çok ayıp.

Şampiyon olduğumuz sezonun 2. Devresinden itibaren, yani tam 2 senedir hocayı eleştiriyoruz burda, nerdeydiniz:)

Birçok arkadaş olayı özetlemiş zaten, şampiyon olan takımı Ersunun kurduğunu, o takım kurulurken hocaya 25 tane futbolcu alanın aynı yönetim olduğunu, ersun ve broosun bu takımdan nasıl gönderildiğini, şampiyon olduğumuz senenin 2. Devresinden bu zamana kadar takımın futbolunun sürekli düşüşte olduğu vs. vs.

Şenol hoca gitsede görsek diyen arkadaşlar var hala. Fc Seoul dakiler Şenol Hoca gittikten sonra 3 senede 2 şampiyonluk gördüler. Şenol hoca ile 4 sezonda en iyi dereceleri 3. Lük. Gitsin belki bizde bi şampiyonluk daha görürüz.

Şimdi kimse kadro yetersiz demesin. Adamlar 8 eksikle geldi 3 attı gitti. Hakemede boşuna sallamayın, zeminede. Sen önce iyi top oyna, rakibi baskı altına al, ez, boğ ondan sonra hakem yüzünden olmadı de.

Şenol hoca bu takımda en fazla basın sözcüsü olur, yada dünya barış elçisi filan. Adamın hedefi kupa yada şampiyonluk filan değl, yaptığı açıklamalarla insanlığa bir katkısının olmasını istiyor. En büyük hayalide birgün nobel ödülünü almak.

AYYILDIZ
21.01.2013, 00:46
Senol hocam hersey tamamda takim ruhsuzluguna maglubiyeti kabullenmisligine neden laf etmiyorsun.

gabriel omar
21.01.2013, 00:51
Senol hocam hersey tamamda takim ruhsuzluguna maglubiyeti kabullenmisligine neden laf etmiyorsun.

Zemin kötü zemin,o da ondan.

hasancebi81
21.01.2013, 00:56

Kendi suçu, nasıl laf etsin. Takıma ruhu ben vermîcem hoş. Yada ruh çağırma ayinimi yapsak. Kabahatini biliyor ama çıkıpta bunu kabul edecek büyüklüğü gösteremiyor. Suç zeminde o yüzden.

Uğur Ö.
21.01.2013, 01:16
Daha kötüsü ne olabilirdi.

*Videoton gibi saçma bir takıma elendik.
*Ligde tarihi yenilgiler alıyoruz.
*6 aydır aynı ilk 11 ile üst üste çıkmamışız.
*......

Hocam korkacak hiçbirşeyiniz yok.Aklınızda eğer bu kangreni çözecek bir ilacınız varsa kullanın.Ha yoksa bacağı kesin.Birşeyler yapın artık.Takım elden gidiyor.İtibar elden gidiyor.Marka değeri vs bitiyoruz.Nasıl bukadar rahat oluyor anlamıyorum.

AYYILDIZ
21.01.2013, 01:24
Sayin Sadri Sener ve Nevzat basgan oncelikle sucludur arkadaslar.Dalga gecer gibi yok atariye koysak sampiyon oluruz yok kadromuz super gibi sacmaliklarla transfer donemini heba ettiler.

Ergin Varlibas
21.01.2013, 01:25
Size bir soru ! Bu Gençlerbirliği'nin devre arasında getirdiği bugün 4 gol atan Vlemincx'i Trabzonspor alsaydı bizde kaç hafta sonra oynamaya başlardı. Bence ikinci sezonu 88.dakikada girdiği birkaç maç dışında hiç maça çıkmadan tamamlardı. Şenol Hocam bu konuda da
o kadar katı ki herhalde Messi gelse ilk 2 ay kadroya giremez.

Hadi ya Emerson her mac oynadi?
Zokora da oyle ?

marcusjava
21.01.2013, 01:36
nevzat şakar, ndoye'yi alırsanız istifa ederim gibi bişey söylemiş diyorlardı. bu doğruysa, bu adam kendini ne sanıyor acaba. böyleleri tez elden defolup gitmeli

Sefa
21.01.2013, 01:37
Zemin ne halde biz ne konuşuyoruz.. Daha önemli konular var..

Yaşar
21.01.2013, 01:53
Alınan birkaç sözde galibiyet sonrası başlığa gelip bizimle kafa bulduklarını ve dalga geçtiklerini sanan ''Şenol Güneş başlığı nöbetçileri ''nin yaptığı gibi onlarla dalga geçme gibi bir niyetim yok.
Biliyorum ki onlar da en az benim kadar Trabzonsporludur, en az benim kadar üzülüyorlardır.
Sadece bir soru sormak istiyorum?
Küme düşme potası ile aramızda 2 galibiyetlik fark varken;
Videoton gibi bir takıma elenilmişken;
ve her Şenol Güneş döneminde olduğu gibi Trabzonspor tarihinin en iyi kadrolarını alıp, dağıldıktan sonra enkaz haline gelen bir takım haline gelmişken;
Daha ne olmalı?
Yine mi bekleyeceğiz?

cellchook
21.01.2013, 01:54
herşey açıklanır ama Yasin Öztekin tercihi açıklanamaz.

Yazık.

Arif Timurcioğlu
21.01.2013, 03:34
Hocam sen bir Seoul yapta gel.

ErtuGrul
21.01.2013, 04:02
Azim etti küme düşme potasına sokmadan gitmeyecek....

DeAgLeMaNyAq
21.01.2013, 04:02
6 aydır şikayet ettiğin zemini düzeletecek kadar kulüpte bir ağırlığın yok demek ki hocam. Aldırdığın boş beleş adamların maaşıyla bu stadın zemini 10 sene boyunca halı gibi olurdu...

Sefa
21.01.2013, 05:20
2 as stoperinin yokluğunda birlikte 2-3 maç oynamış uzun süre yedek 2 stoperle maça çıkıyorsun ön libero yani sigorta Alanzinho..

Bu felakete davetiyeydi ki maç öncesi belirtmiştim. Neyse ben futboldan anlamam sizin bilginiz otoriteniz vs tartışılmaz..

TSKara61
21.01.2013, 06:00
Saygım ve sevgim tartışılmaz hocam, ama Aykut? Yasin? Artık maalesef vedalaşma vakti geldi sanki. Bu kadarı bana bile fazla.

Faik Yılmaz
21.01.2013, 08:14
Sevgili Hocam....

-Sezon başında Videoton gibi daha önce adını kimsenin duymadığı bir takıma elenmişiz....

-Önce Eskişehire sonra Bursaya tarihimizde ilk sefer Avni Akerde boyun eğmişiz.....

-Sonra yine tarihimizde ilk defa İstanbul Bye deplasmanda yenilmişiz.....

-Aradaki rutin puan kayıplarını saymıyorum bile....

-Son olarakta dün yine tarih yazmaya devam ettiniz Hocam.....

"Şenol Güneş" idiniz.... "Kış Güneşi" oldunuz.... Değil taraftarınızı kendinizi bile ısıtamıyorsunuz artık....

Bahaneler Kralı oldunuz.... Kendiniz haricinde herkesi suçladınız.....

ama bunlar kimin umrunda.....

Ama sakın bırakmayın bizi.....

Sakın ha sakın.....

Koltuğunuza sımsıkı sarılın....

Hiç bir şey yapmayın..... Oturun seyredin taraftar gibi....

Oturun seyredin sıradan takımlar gibi saçma oyunumuzu...

gitmeyin siz giderseniz Trabzon diye bir şey kalmaz...

Siz insan üstü bir varlıksınız... ayaklarınıza toz olalaım yeterki bırakmayın bizi.....

Gitmeyin kalın çünkü Çemizkezekspora , Mezitlispora daha yenilmekdik.... Daha rezil olmadığımız bir kaç takım daha var....

herkes gitsin siz kalın yeterki başımızda olun.....

Miraç Atalay Çiftçi
21.01.2013, 08:17
Kendi uydurdugun yalanlara inanip arkasina siginiyorsun, farkinda misin?

TSKara61
21.01.2013, 08:32
Hocam saygımdan bişey diyemiyorum. Sadece bil ki gururumuz eziliyor. Bu takım 3-1 kaybedilir. 3-0 4-0'da kaybedebilir. Kazalar olabilir. Ama futursuz bir görüntü OLAMAZ! Heyecansızlık OLAMAZ! Teslimiyet OLAMAZ!

Trapezunt
21.01.2013, 08:52
"-Beni buraya kulüp ve taraftar" getirdi sözü son derece ağır bir ithamdır. Oraya getirildi isen oraya layık görüldüğün ve başarılı olman umulduğu için getirildin. Ve babanın hayrına o kulüpten tonlarca para almıyorsun. Oraya getirildi isen paranın karşılığında getirildin.

Şu an son yılların en berbat Trabzonspor'unu izliyoruz. Bunun da sorumlusu Şenol Güneş'tir. İstifa etmesi herkes için hayırlı olacak.

Hüseyin Kurt
21.01.2013, 08:55
Suçu futbolculara da atmaya başlamışsın ya,geldiğin son noktadır bu.
O futbolculara sahaya çıkartan sen değilsin sanki.

Daha fazla rezil olmadan rezil etmeden git.

cakalkerem
21.01.2013, 09:04
ah sakalımız yok ki

Alper Beyazay
21.01.2013, 09:40
Sen gidene kadar Trabzonspor'umun hiçbir maçını izlemeyeceğim artık. Git artık git. Bir şeyden anladığın yok, git yat, dinlen, emekli ol. Football manager oyna gidip. Orda bile bir şey yapamazsın gerçi sen.

burrows
21.01.2013, 09:43
bu saat oldu hala istifa yok..paranin yuzu sicak degil mi hocam?
sorsalar trabzonspor'luyum dersin.bazen istifa ederek de bu kulube hizmet edilebilir.ilk yarinin sonunda cikip
ben artik takima faydali olamiyorum onun icin istifa ediyorum desen gozumde buyurdun.ama sen bizleri yaniltmadin..
paranin,egolarinin esiri olmus vasat oglu vasat bir hocasin.bir cok kisinin gozunde zaten hoca degildin ama seni sevenler
bile yavas yavas sana karsi cephe almaya basladi.
git senol gunes git..hic arkana bakmadan git ki insanlari daha fazla gunaha sokma..
ziya dogan=senol gunes..isteyenle sabaha kadar tartisirim.tek fark birinin trabzon digerinin gumushane dogumlu olmasi..

Alper Beyazay
21.01.2013, 09:46
Madem sen Trabzonlu'sun, Trabzonspor'lusun. E be kardeşim sormazlar mı adama bu nasıl sevgi diye? Artık bir şey yapamazsın takımla işin bitti görmüyor musun? Neden istifa edip takımın yararına bir şey yapmıyorsun? Aksine her geçen gün zarar veriyorsun? Hiçbir zaman para konusunda söylenenlere inanmadım, o kadar da değildir dedim ama bu süre zarfında inandırmaya başlayacaksın beni, gitmemek için sebebin nedir?

Fatih Öztürk
21.01.2013, 09:52
Gece yatağa girerken bu haftayı düşündüm.dedimki bu hafta nasıl geçecek?biz geçim derdine düşmüşken canımız kadar sevdiğimiz Trabzonspor 80.dakikadan sonra skoru kabullenmiş futbolcularda muhtemelen hafta içi banka hesaplarına yatırılacak euroların dolarların hesabını yapıyorlar.akşam birde şikebahçeyi izledim.onlarda bizim gibi geriye düştü ama azimle sıçarak 1 puanı kurtarırken az daha 3 puanı alıyorlardı.sana ve oyuncularına diyecek kelime bulamıyorum hocam.bizi acılarımızla başbaşa bırakın.

Faik Yılmaz
21.01.2013, 09:52
Şenol Güneş parasını aldığı ve kovulmadığı müddetçe gitmez.....

Yapışmıştır makamına , koltuğuna...

1,5 yıllık zaman dilimide göstermiştirki kalmasının Onun banka hesabını şişirmekten başka bize hiç bir faydası yoktur....

Yine maaşını verelim Milanın Fatih Terime yaptığı gibi ama artık braksın...

Çünkü Şehirde Kahraman iken paragöz , koltuk sevdalısı bir adam olma yolunda hızla ilerliyor....

Faruk Türk
21.01.2013, 10:15
Gece yatağa girerken bu haftayı düşündüm.dedimki bu hafta nasıl geçecek?biz geçim derdine düşmüşken canımız kadar sevdiğimiz Trabzonspor 80.dakikadan sonra skoru kabullenmiş futbolcularda muhtemelen hafta içi banka hesaplarına yatırılacak euroların dolarların hesabını yapıyorlar.akşam birde şikebahçeyi izledim.onlarda bizim gibi geriye düştü ama azimle sıçarak 1 puanı kurtarırken az daha 3 puanı alıyorlardı.sana ve oyuncularına diyecek kelime bulamıyorum hocam.bizi acılarımızla başbaşa bırakın.

abi saka maka bi yana.. Sikebahce, sansa 2 gol atti.. baska bisey degil..

Senol Günes: Artik bende ne diyim.. hersey için tesekkürler, Türkiye kupasini al, Sezonu 4-5.i bitir yeter :) sen Genel Menejer ol Transferlerle ilgilen, Karaman abimiz de TD olsun böylece hersey sevimli cözülür ve bosuna yormazsin kendini.

Fatih Öztürk
21.01.2013, 10:18
abi saka maka bi yana.. Sikebahce, sansa 2 gol atti.. baska bisey degil..

Senol Günes: Artik bende ne diyim.. hersey için tesekkürler, Türkiye kupasini al, Sezonu 4-5.i bitir yeter :) sen Genel Menejer ol Transferlerle ilgilen, Karaman abimiz de TD olsun böylece hersey sevimli cözülür ve bosuna yormazsin kendini.

Şansa diyorsunda kardeşim adamların 7-8 pozisyonu var.yenilmeyi kabullenemiyorlar.onlar bizim oyuncularımızdan daha az maaş almıyorlar ama işlerini yapmak için yırtınıyorlar.bizde 80.dakikadan sonra sonucu kabulleniyoruz.Trabzonsporun ruhuna aykırı bir şey bu.ben şahsen kabullenemiyorum.

Fatih Özkan
21.01.2013, 10:24
Hocam!
Bu sezon biraz daha etkili olabilseydin +7 puanımız vardı...

cakalkerem
21.01.2013, 10:37
Hoca Trabzon'un ağırlığını kaldıramıyır

sametaydin
21.01.2013, 10:56
Ligin en kötü oynayan takımıyız. Kenarda hocamız hiçbirşeyle ilgilenmiyor. Yaptığı oyuncu değişiklikleri dahil her hareketi yanlış. Takımdaki oyuncular hepsi takıma küsmüş bu belli.

Hocamız maç sonu çıkmış hala zemin diyor baskılı oynamalıydık filan diyor ama boş konuşuyor en azından ben bir taraftar olarak bunlara kanmam. Bu takımın bu hale gelmesinin en büyük sorumlusu şenol güneştir. Adam gibi yenilseydik yine bişey demeyecektim. Böyle devam ederse trabzonsporu daha kötü günler bekliyor. Bana göre şenol güneşle bir an önce yollar ayrılmalı. En azından küsen oyuncuları iyice küstürmeden yeni bir oluşumla yeni ve güzel bir başlangıç yapma ihtimalimiz var.

Tekrar söylüyorum bu oyunla bizi her takım rahat rahat yener. İşler daha da kötüye gitmeden bu teknik kadrodan kurtulmalıyız.

recdodo
21.01.2013, 10:58
Hocam sana karşı sevgim, saygım sonsuz. Çok iyi bir insan ve çok iyi bir teknik direktör olduğunu biliyorum ama neden bu korkaklık, neden bu kısır döngü, neden bu çekimserlik, neden bu vurdum duymamazlık tavırlarına sahipsin çözemedim?
Maça 2 ön libero ile başlıyorsun. Alanzinho ve Sapara ikilisi. Bunlara kesicilik görevi üstlendiriyorsun. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?
90 dakika boyunca sahada var mı yok mu belli olmayan Adrian'a nasıl dayanıyorsun?
Elinde 20 yaşında milli olmuş Soner var kadroya almıyorsun?
Colman oynayabilir düzeyde ise neden başta başlatmıyorsun?
2. yarıda baskıyı kurmuşken forvet hattını neden çiftlemeyi düşünmüyorsun?
Serkan kırmızıyı görene kadar, İlhan tarafından yatırılıp kaldırılmasına neden sessiz kalıyorsun?
Zeki'yi alıyorsun neden oynatmıyorsun? Hasan Batuhanda he keza öyle? Adamları futboldan soyutluyorsun hocam....
Transfer döneminde hatalar ile dolu olan bir yönetim altında çalışıyorsun, neden sesini çıkarmıyorsun? (Millet parayı alsın susar diyor, ben buna İNANMAK İSTEMİYORUM HOCAM)
Çıkıp tv ekranlarında neden bana şu, şu ve de şu tip oyuncular lazım diyemiyorsun? Hangi güç seni susturuyor hocam????

Hazar_
21.01.2013, 11:04
Şenol Güneş parasını aldığı ve kovulmadığı müddetçe gitmez.....

Yapışmıştır makamına , koltuğuna...

1,5 yıllık zaman dilimide göstermiştirki kalmasının Onun banka hesabını şişirmekten başka bize hiç bir faydası yoktur....

Yine maaşını verelim Milanın Fatih Terime yaptığı gibi ama artık braksın...

Çünkü Şehirde Kahraman iken paragöz , koltuk sevdalısı bir adam olma yolunda hızla ilerliyor....

Valla bana göre de gitsin ama paragöz ne demek yahu. Şunu nasıl yazabiliyorsun sen. Klavye başındasın tabi otur rahat rahat yaz anasını satayım.

Paragözmüş. Sanki Trabzonspor'dan ayrılsa işsiz kalacak geçip bi kenarda çürüyecek adam.

Gitmiyorsa belki hala iyi bir takım kurabileceğine inanıyordur. ne diye paraya bağlıyorsunuz hemen.

Şu Trabzonluların para konuşmalarından ne zaman kurtulacağız ya

Hazar_
21.01.2013, 11:06
Parasını verdiğin sürece gitmez miş miş. Mehmet Ali Yılmaz kafasına gel...Bu aslında hocaya hakarettir. Şenol Güneş'e kimse saygı duymadı bari siz duyun. Gitmesini istemek başka şu yazdığınız sözler başka.

burrows
21.01.2013, 11:21
Valla bana göre de gitsin ama paragöz ne demek yahu. Şunu nasıl yazabiliyorsun sen. Klavye başındasın tabi otur rahat rahat yaz anasını satayım.

Paragözmüş. Sanki Trabzonspor'dan ayrılsa işsiz kalacak geçip bi kenarda çürüyecek adam.

Gitmiyorsa belki hala iyi bir takım kurabileceğine inanıyordur. ne diye paraya bağlıyorsunuz hemen.

bu hayatta butun sahip oldugu seyler trabzonspor sayesinde olmustur.ziya doganin bir kopyasi olmasina ragmen trabzonspor markasinin ekmegini doya doya yiyor..
trabzonspor'dan ayrildigi takdirde gidebilecegi takimlar kume dusmeye oynayan takimlar olur..yada ptt 1.lig takimlari..
bir insan iki sene boyunca tuttugu takima zarar veriyorsa ve buna ragmen bunda israrli oluyorsa orada aldigi paranin konusulmasi gayet dogal..
sonucta teknik direktorlerde futbolcu gibi maasli bir eleman..aldigi paradan vazgecmek istemiyor ki gorevi birakmiyor..
biz burada takim yenilince bir daha ki maca kadar kendimize gelemiyoruz.elimizde olsa bir cok onlem aliriz..
ama takimin basindaki adam bu kadar yenilgiye kotuluge ragmen gorevde duruyorsa o adam dolarlarin-eurolarin esiri olmus demektir..
boyle trabzonspor'luluk olmaz kardesim..ben bu takimin teknik direktoru olsam
faydali olamiyorum diye bunalima girerim,yemeden icmeden kesilirim..
piskin piskin her hafta hikaye anlatmam..uc gunluk dunyada milyonlarca insani
uzmeye hakki yok..bu kulube gecmiste hizmet eden tonla adam var..ama bu demek degil ki herkes hocalik yapacak..senol gunes'i trabzonspor'dan tamamen
uzaklastirip kulubun kapisina sokmasak yeridir..
18 macta 24 puan nedir arkadas..insan bu tablodan az utanir..kendi evimizde gelen uc atiyor giden uc atiyor..
bu puanlari toplamak icin transferlere-kamplara falan gerek yok..bugun pilot takim 1461 ligdeki takimlara kafa tutarken a takimin bu hali rezilliktir..
bu rezilligi yasatanlarda pasa pasa defolup gitmelidir..

Faik Yılmaz
21.01.2013, 11:25

Takımı düzeltemediği halde ısrarla , inatla koltuğa yapışmasının başka açıklaması yoktur olamazda.....

yeter yahu takımı düzelt diyoruz.... düzeltmiyor..

git diyoruz...gitmiyor...

takımda kalmasının tek nedeni bol sıfırlı maaşıdır.... İster beğenin ister beğenmeyin ama gerçek olan bu....

yoksa bu kadar rezil futbol oynayan bir takımın hocasının 1 kere değil 10 kere istifa etmesi lazımdı....

wolf_43_61
21.01.2013, 11:31
faik usta sana katılmamak elde deil..
artık şenol hoca zararı gectim trabzonsporun geleceğinide ipotek altına almaktadır
nedir bu yabancılar yahu
1 tanesinden doğru düzgün yararlanamıyoruz
bak gençlerbirliği
2.yarı başında transfer ettiği adam hemen 4 gol birden attı
biz jankoyu aldık amma ve lakin jankoyu oynatacak sistemimiz yok
karaborsa futbolla ancak bu kadar olur
ne bir sistem var nede vizyon
söyleyin ALLAH aşkına teknik direktör ne işe yarar
sahada oynanan futbolu göremiyecekse,ne işe yarar yahu anca parayı cukka eder yan gelir yatar
''yan gel şenol,bi cuval bostan''

Fatih
21.01.2013, 11:38
Geçen sezon Şenol Güneş'i hiç eleştirmedim çünkü yeni bir kadro vardı uyum sorunuydu Avrupa maçlarıydı falan ama bu sene çok farklı Videoton rezaletini bile sineye çektik de 18 maçta 24 puanın mantıklı açıklaması yok.Her zaman bu kulüpte başarılı olacak diye kaide yok açık net bir şekilde 2 senedir başarısız bir Hoca var karşımızda.Onun insiyatifine kalsa sezon sonunu görür lakin bu gidiş gidiş değil kan değişikliği şart.

Hazar_
21.01.2013, 11:40
Ya iyi bi' sizsiniz namusuyla para kazanan zaten. Şenol Güneş yatsın sefasını sürsün

Hazar_
21.01.2013, 11:44
Şenol Güneş takımı şampiyon yaparken kimse aldığı paradan bahsetmiyordu. Siz ne ara bu hale geldiniz. Gitsin de olsun bitsin ne diye yani para için duruyor diyorsunuz.
Takımı düzeltsin kim istemiyor düzeltmesini zaten. Ama demekki olmuyor. Bir insanın başarısız olma şansı yok mu. Hoca başarısız oldu. Bu kadar. Sonucunda da gitmeli. Çoğu kişi bunu söylüyor zaten. Yok aldığı paraymış yok bilmem neymiş. Biraz insan olun. Oturduğunuz yerden hakaret ediyorsunuz adama.

burrows
21.01.2013, 11:50
buyuk takimlar icin hocanin basarisiz olma hakki diye bir sey yok.iki senede 50 milyon euroya yakin para harcaniyorsa
orada hesap da sorulur..kaldi ki 18 macta niye 54 puan almadin diye hesap sorulmuyor..
trabzonspor markasi ilk bese oynarken sen 18 macta 24 puan toplayip 9.siraya demir atarsan adama sen ne is yaparsin diye sorarlar..
gitmemesinin nedeni takimi duzeltme umudu degil kisisel egolari ve kovulmayi beklemesi..muhtemelen sozlesmesindeki tazminati almanin
pesindedir..

wolf_43_61
21.01.2013, 11:56
Şenol Güneş takımı şampiyon yaparken kimse aldığı paradan bahsetmiyordu. Siz ne ara bu hale geldiniz. Gitsin de olsun bitsin ne diye yani para için duruyor diyorsunuz.
Takımı düzeltsin kim istemiyor düzeltmesini zaten. Ama demekki olmuyor. Bir insanın başarısız olma şansı yok mu. Hoca başarısız oldu. Bu kadar. Sonucunda da gitmeli. Çoğu kişi bunu söylüyor zaten. Yok aldığı paraymış yok bilmem neymiş. Biraz insan olun. Oturduğunuz yerden hakaret ediyorsunuz adama.
ne ara şampiyon yaptı bir türlüçözemedim,sen çözdüysen söyle

Erdem Keser
21.01.2013, 11:59
Sayın Güneş istifa etmek için nasıl bir ortam arzuluyor acaba.Daha ne şekilde yenilebiliriz mesela.Yenilginin her türlüsünü yaşattı sağolsun.

Faik Yılmaz
21.01.2013, 12:00
Adı sanı ne olursa olsun....

-kimsenin takımı böyle kötü oynatmaya hakkı yok.....

-1 maç 2 maç kötü olabiliriz ancak tam 1,5 yıldır bir parıltı bekliyoruz.... her geçen gün daha kötü skorlar alıyoruz gelene geçene rezil oluyoruz...

-Şenol Güneş bizatihi kendisi söyledi " artık yorumdum " diye....

-Ve hala neyi bekiyoruz anlamadım.... İlham filan mı gelecek başka bir mucizemi olucak Şenol Güneş ile....

-Milli takımı 3. yaptı efsane kadroda oldu diye bugün bizi rezil etmeye hakkımı oluyor otomatikmen.....anlamıyorum....

-Cidden artık Şenol Güneş kabak tadı vermeye başladı..... kendisinide bizide yıpratmadan gitmeli....

sametaydin
21.01.2013, 12:04
Sayın Güneş istifa etmek için nasıl bir ortam arzuluyor acaba.Daha ne şekilde yenilebiliriz mesela.Yenilginin her türlüsünü yaşattı sağolsun.

Usta adamın istifa etmek gibi bir zorunluluğu mu var? Etik açıdan şenol hocaya yakıştıramıyoruz orası ayrı. Peki soruyorum bu trabzonspor yönetimi ne işe yarar? Etmiyorsa kovun gitsin arkadaş o kadar zor mu şenol güneş trabzonspordan üstün mü? Yapamıyorsa yanlış yapıyorsa yollayacaksın. Bana göre ne yönetim ne de teknik heyet işini yapamıyor.

wolf_43_61
21.01.2013, 12:08
Usta adamın istifa etmek gibi bir zorunluluğu mu var? Etik açıdan şenol hocaya yakıştıramıyoruz orası ayrı. Peki soruyorum bu trabzonspor yönetimi ne işe yarar? Etmiyorsa kovun gitsin arkadaş o kadar zor mu şenol güneş trabzonspordan üstün mü? Yapamıyorsa yanlış yapıyorsa yollayacaksın. Bana göre ne yönetim ne de teknik heyet işini yapamıyor.
hangi yönetimden bahsediyorsun arkadaşım
kupa kupa diye dövünen ama kafası basmadığı için takımın içini boşaltan yönetimdenmi?her şey danışıklı dövüş misali

Hazar_
21.01.2013, 12:12

hahahahahaha.

sametaydin
21.01.2013, 12:14
hangi yönetimden bahsediyorsun arkadaşım
kupa kupa diye dövünen ama kafası basmadığı için takımın içini boşaltan yönetimdenmi?her şey danışıklı dövüş misali

Hocam haklısınız ben sadece şenol hocadan bahsettim yoksa bu kulüp neresinden tutsak elimizde kalıyor. Yönetimi ayrı rezalet teknik heyeti ayrı rezalet oyuncular ayrı...

Ama şu bir gerçek ki takımı rahatlatmanın yolu ve küsmüş olan oyuncuları kurtarmanın yolu bu teknik ekibin derhal görevden alınmasıdır. Bir süre sonra çok geç kalmış olabiliriz.

Hazar_
21.01.2013, 12:14
@wolf_43_61;

Kış aylarındayız, etrafında kar falan varsa soyun da yat karın üstüne kendine gelirsin. Bu şekilde zor

Hazar_
21.01.2013, 12:15
Şenol Güneş'e gömmek için şampiyon yapmadı da dersiniz, Fener şike yapmadı da dersiniz. Hadi size bol oksijenli günler.

wolf_43_61
21.01.2013, 12:16
hahahahahaha.
ben gercekleri konuşuyorum varmı tescilli kupamız? o halde neyi avunuyorsun?
kupamda kupam diyen yönetim bu kadar veryansın edeceğine 84 puan toplayan takımı ne demeye bozdu?bunu bir açıklarmısın

Hazar_
21.01.2013, 12:20
ben gercekleri konuşuyorum varmı tescilli kupamız? o halde neyi avunuyorsun?
kupamda kupam diyen yönetim bu kadar veryansın edeceğine 84 puan toplayan takımı ne demeye bozdu?bunu bir açıklarmısın

Trabzon'dan neden AKP'ye %60 oy çıktığını hatırlattığın için sana teşekkür ediyorum. Sen oy veriyorsun ya da vermiyorsun diye değil.

Sadece bunca şeye rağmen nasıl oluyor da bu kadar oy çıkıyor diye merak ediyordum. Anladım şimdi.

Ahmet Başkaya
21.01.2013, 12:22
Sorun bakalim kendinize bugun Senol Hoca'yi savunmak icin ne bahane urettiniz ?

Murat 61
21.01.2013, 12:30
Bırak git artık Şenol hoca.

Olmuyor işte, zorlama.

wolf_43_61
21.01.2013, 12:31
Trabzon'dan neden AKP'ye %60 oy çıktığını hatırlattığın için sana teşekkür ediyorum. Sen oy veriyorsun ya da vermiyorsun diye değil.

Sadece bunca şeye rağmen nasıl oluyor da bu kadar oy çıkıyor diye merak ediyordum. Anladım şimdi.
söyleminle bu düşünceni nasıl bağdaştırdın anlamış değilim,
ben fener şike yapmadıda demedim,ama tescilli bir olay varmı yok o halde neden geride kaldık önümüze baksaydıkya
kupamızı kupamızı diye bas bas bağıracağımıza 84 puan toplayan o takımı neden takviyelerle kuvvetlendirip bir sonraki sezona güclü girmedikte,elimizdeki avucumuzdaki ne var ne yoksa kaybettik ben buna itiraz ederim usta
neden ve niçin
hiç birimiz zadri beye yolda durdurupta neden arkadaş o takımı bozdun diye soranımız oldumu?
selcuk inanı 1milyon fazla veripte elde tutmak varken adrianı 5.250 verip transfer etme riski nedendir arkadaş
kim bunların hesabını verecek
benmi
bensen boynum kıldan ince

Hazar_
21.01.2013, 12:37
ben fener şike yapmadıda demedim,ama tescilli bir olay varmı yok o halde neden geride kaldık önümüze baksaydıkya
kupamızı kupamızı diye bas bas bağıracağımıza 84 puan toplayan o takımı neden takviyelerle kuvvetlendirip bir sonraki sezona güclü girmedikte,elimizdeki avucumuzdaki ne var ne yoksa kaybettik ben buna itiraz ederim usta
neden ve niçin
hiç birimiz zadri beye yolda durdurupta neden arkadaş o takımı bozdun diye soranımız oldumu?
selcuk inanı 1milyon fazla veripte elde tutmak varken adrianı 5.250 verip transfer etme riski nedendir arkadaş
benmi

Onların hesabını sor, sorma diyen yok ben de soracağım. 2010-2011 sezonunun kupasını alamazsan bundan sonra da şampiyonluk göremezsin zaten. 2 dakikada alıyorlar kupanı elinden. 1 şike + 1 kanun değişikliği..O sezonun şampiyonu Trabzonspor değil mi evet. Kupa henüz alınmadı diye Şenol Güneş takımı şampiyon yapmadı mı diyeceğiz yani.

Üstelik ben burada hocaya para için kalıyor diyenlere kızdım o konuda yazıyordum. Konuyu ne ara nasıl buraya getirdin şaşırıyorum.

İskender YILMAZ
21.01.2013, 12:41
Sorun bakalim kendinize bugun Senol Hoca'yi savunmak icin ne bahane urettiniz ?

Yüzyılın bahanesi hazır, çok zorlanmalarına gerek yok; 'Hadi Şenol Güneş gitsin, kim gelecek? Guardiola mı?'

Bu seviyeye çekmeye çalışıyorlar Trabzonspor'un vizyonunu. Ortada iki yıldır tonlarca başarısızlık, rezillik, kepazelik, yok yere saçılmış bir ton Trabzonspor'un parası var. Daha vahimi umutlu olmamız adına hiç ama hiçbir sebep yok. Her geçen gün daha kötüye gideceğimiz de kaçınılmaz bir gerçek.

Ama biz hala Şenol Güneş uğruna Trabzonspor'u bitirmeye dayanak arıyoruz. Kimse Trabzonspor'dan büyük değil arkadaşlar. Biri çıkıp diyebilir mi Şenol Güneş değil de başka bir isme bu camia bu kadar sabrederdi diye? Şenol Güneş'le saha içi başarısı asla gelmeyecek, bundan eminim. Hatta her geçen hafta biraz daha sıradanlaşıp en sonunda Akhisar Belediyespor'u yendiğimiz bir maçın ardından zafer sarhoşluğundan konvoy oluşturmaya başlayacağımız günlere ulaşacağız.

Keşke Ersun Yanal'a Şenol Güneş'e ezelden beri gösterdiğimiz sabrın 10'da 1'ini gösterseydik.

Hazar_
21.01.2013, 12:42
Ha Şenol Güneş'in gitmesini istiyorum ama o gidince de bir daha şampiyonluğa zor oynarız biliyorum. İsteyen katılmasın. Ben bu zamana kadar böyle gördüm. Buna rağmen gitmesini istiyorum bende de var sıkıntı

Hazar_
21.01.2013, 12:43
Şenol Güneş'siz de şampiyonluğa rahat oynarız diyenler var tabiki. Bir şey demiyorum. Benim gibi düşünenlere sen vizyonsuzsun diyorlar. Vizyonsuz olan ben değilim kulüp. Dünyanın merkezine kendini koymaktan vazgeç. Trabzonspor senin o sandığın kulüp değil. Hiçbir zaman da olmadı.

wolf_43_61
21.01.2013, 12:45
arkadaşım,yönetim selcuk-engin-burak-jaja-umut vs oyuncuları satarken eğer sen tepkini koymuyorsan
bu işin içinde bit yeniği ararım
''eğer tepki koymuyorsam,düşüncemşu olurdu,benim için önemli değil,yenmek-yenilmek,kupa almak önemli değil,paramı alır keyfime bakarım,kim neyi satmış öneli değil düşüncesinde olurdum''
eğer yönetim bu futbolcuları satarken tepkini koyup,istifaya kadar giderim deseydi
trabzonspor aşığı adam gibi adam derdim

Yiğit Gayretli
21.01.2013, 12:58

Mesela ben senin gavatsaraylı olduğunu açıktan söylüyor muyum? Hayır. O zaman senle iyi anlaşacağız :)

Hazar_
21.01.2013, 12:59
arkadaşım,yönetim selcuk-engin-burak-jaja-umut vs oyuncuları satarken eğer sen tepkini koymuyorsan
bu işin içinde bit yeniği ararım
''eğer tepki koymuyorsam,düşüncemşu olurdu,benim için önemli değil,yenmek-yenilmek,kupa almak önemli değil,paramı alır keyfime bakarım,kim neyi satmış öneli değil düşüncesinde olurdum''
eğer yönetim bu futbolcuları satarken tepkini koyup,istifaya kadar giderim deseydi
trabzonspor aşığı adam gibi adam derdim

Nasıl bir tepki olabilirdi bu ?

r9emre
21.01.2013, 13:13
Şenol Hoca'ya kurulu takım ver oynatsın. 2002 Dünya Kupası, şampiyon olduğumuz sene Ersun Hoca'nın kadrosu. Ne kadar Şenol Hoca'nın müridleri kabul etmese de bu bir gerçek. Şenol Hoca motivasyon verir, teknik taktik veremez, bunu anladık, at gözlüğü olan arkadaşlar atsın onlarda anlamaya çalışsınlar bu durumu. Mustafa Hoca'yla yer değiştirsinler. Yusuf, Sercan, Ofeudu, Göksu ve Barış ile beraber Mustafa Hoca'yı Trabzonspor'a transfer edelim. Olcan, Serkan, Yasin, Halil ile beraber Şenol Hoca uzak diyarlara yollayalım.

wolf_43_61
21.01.2013, 13:15
bu adamlar giderse istifa ederim diye cek restini
ben galatasaraylı falanda deilim,fenerden cok galatasaray zarar vermiştir bize
fenerbahcenin abdullah-ogun olayından sonra herhangi bir futbolcumuza talibi yok
amma galatasaray üşüşen kurt misali,paramız var istediğimizi alırız hesabındalar
hatta bu sabah gs esnaf komuşumla şu diyoloğumuz gecti,
''muslera giderse onuru alırız dedi
bende adamın sözleşmesi var,alamazsınız dedim
sözleşme ne olacak yahu basar parayı,adamın kafasını karıştırır alırız dedi''
yani diyeceğim,gs daha fazla kızgınım bu son transferlerinden ötürü
.................................................. ............
şenol hocamda vizyon yok,
takım gol sıkıntısı çekiyor
bucadan sercan kayayı transfer etmişiz,pişssin kotarılsın diye 1461'e kiraladık,
1461'in süper lige cıkma olasılığı yok,bu sezonda öyle yada böyle bitti bizim için o halde neden sercanı geri cağırıp,süper lig tecrübesini kapması için oynatmıyoruz
korkaklığından,bir genci nasıl kazanacaksın 15-20 dakika oynatarakmı?
bank asyada nasıl bir topcu süperlig tecrübesi aşılanabilir?
gençlerbirliği c.brugedan 18 yaşında adam aldı,
teknik direktörü güvendi ilk maçında 11de başlattı ve sonuc 4 gol
aynı adam bize gelse,şenol hoca kadroyu alırmıydı?
tecrübesiz der 1461'emi yollardı
işte olay burda kopuyor

Yiğit Gayretli
21.01.2013, 13:16
Şenol Hoca'ya kurulu takım ver oynatsın. 2002 Dünya Kupası, şampiyon olduğumuz sene Ersun Hoca'nın kadrosu. Ne kadar Şenol Hoca'nın müridleri kabul etmese de bu bir gerçek. Şenol Hoca motivasyon verir, teknik taktik veremez, bunu anladık, at gözlüğü olan arkadaşlar atsın onlarda anlamaya çalışsınlar bu durumu. Mustafa Hoca'yla yer değiştirsinler. Yusuf, Sercan, Ofeudu, Göksu ve Barış ile beraber Mustafa Hoca'yı Trabzonspor'a transfer edelim. Olcan, Serkan, Yasin, Halil ile beraber Şenol Hoca uzak diyarlara yollayalım.

Ortam çirkinleşmesin Emre. Kelimelerimizi seçerek yazalım buraya.

Emrah KabuL
21.01.2013, 13:22
Hocayı eleştiren bir 'AKBABA'nın daha üstü çizildi.

Yiğit Gayretli
21.01.2013, 13:27
Hocayı eleştiren bir 'AKBABA'nın daha üstü çizildi.

Bir önceki sayfada gerekçesini görebilirsin. Vatandaş adını soyadını yazmamıştı, o yüzden ifşa etmeyeyim.

Sen de devam et böyle asılsız yorumlara.

o AKBABAnın "ne şampiyonluğu, ben şampiyonluk falan görmedim" lafına takılma. Kim olduğunu bilmediğin birinin üstünün çizilmesini bahane gösterip salla savur.

Herkes kendine yakışanı yapıyor.

burrows
21.01.2013, 13:34
sampiyonluk gormedim lafina neden bu kadar takiliyorsunuz anlamadim..adam tescil edilmedi diye yazmis..ne var bunda..sampiyonluk yasadiysak biz sike de
neyin mucadelesini veriyoruz..
sirf bu elestiriden dolayi adam mi banlanir..gs'li oldugunu nereden anladiniz?baska bir sey mi yazdi..

Faik Yılmaz
21.01.2013, 13:40
bu arkadaş Gsli olduğu içinmi banlandı acaba ?

nereden anladık Gsli olduğunu ya da şimdiye kadar neden anlamadık ?

ozturk
21.01.2013, 13:40
Şenol Hocam seni çok seviyorum ama bu yıl "olumsuz" birşeyler var..

Mutsuzuz maalesef..

Emrah KabuL
21.01.2013, 13:42
Hocayı eleştirenlere 'AKBABA' denmesini onaylıyorsunuz yani ?

Sadece mesaj silindiğine göre demek ki bu tabir sizlerin hoşuna gitmiş.

Evet herkes kendine yakışanı yapıyor.

Devam edin.

Yiğit Gayretli
21.01.2013, 13:44
Hocayı eleştirenlere 'AKBABA' denmesini onaylıyorsunuz yani ?

Sadece mesaj silindiğine göre demek ki bu tabir sizlerin hoşuna gitmiş.

Evet herkes kendine yakışanı yapıyor.

Devam edin.

Hocayı eleştirenlere AKBABA dediğimi veya denmesini onayladığımı göster Emrah. Başka da bir şey yapma. Sadece göster.

Adam senin çalınmış şampiyonluğuna dil uzatmış, sen hala benim verdiğim kararın altında anlamlar arıyorsun. Devam et ne diyeyim...

Emrah Akcagöz
21.01.2013, 13:49
Akbaba leş yiyicidir. Şenol hocayı eleştirenlere akbaba diyenler asıl hakareti Şenol hocaya yapıyorlar da farkında değiller.

erenslash
Hoca gitsin adam aldıramıyor.Önce yönetim sonra hoca gitsin bıktım artık cidden.Artık hocayı da savunmuyorum.Adam aldıramıyorsan ver istifanı artık.3-4 tane adam lazım şu anda bu takım bunları aldıramıyorsan ver istifanı

Emrah KabuL
Sen dedin demedim zaten.

'AKBABA' lafını Varyap'ın varisi yazdı.

Uygulanan işlem ise sadece mesajın silinmesiydi.

Başka bir işlem uygulanmadığına göre demek ki o mesajı silen yöneticiye göre de bizler akbabayız.

Bu kadar basit.

cakalkerem
21.01.2013, 13:51
Ne olduğunuz anlayamadığımız bir durum var ortada...Kimseden ses seda çıkmıyor ne hikmetse

alper*
21.01.2013, 13:52
Akbaba leş yiyicidir. Şenol hocayı eleştirenlere akbaba diyenler asıl hakareti Şenol hocaya yapıyorlar da farkında değiller.
Bu lafın aynısını Sefa arkadaş da söyledi. Gerçekten de haklısınız.

erenslash
21.01.2013, 13:55
Ne olduğunuz anlayamadığımız bir durum var ortada...Kimseden ses seda çıkmıyor ne hikmetse

Durum belli: Kadro kalitemiz yok kasımpasa ve bir çok anadolu klubunun kadro kalitesi bizden iyi.Yönetim takımı dağıttığı gibi,takımı yerlere sürüklüyor devre arası transfer yapmak zorunda bunlar yoksa çok rezil skorlar alacağız bu futbolun olmasına şaşırmamak lazım defans kumaşı +ortasaha kumaşı+forvet kumaşın zayıf zaten!dolayısıyla göze hoş gelen futbol oynamassın,kolay da gol yersin.borca girip alıcaksın allem edeip kallem edip bu takımı toplıcaksın yönetemiyorsan bırakcaksın bu takımı.Herkes istifasını vermeli bence.İlk giden tüm yünetim olmalı zaten.

burrows
21.01.2013, 13:56
neden ve niçin
benmi
yok yere adam banlandi resmen..1461'in sercan kaya'sini kendine dert eden bir adam gs'li damgasi yiyip banlandi.sayet bizim gormedigimiz silinen bir mesaji yoksa
bu kadari da fazla artik..bu mesajdan sampiyonluga dil uzatti anlamini cikarmak da
ayri bir maharet..
dedigim gibi sayet silinen baska bir mesaji yoksa bu arkadastan ozur dilenmesi
gerekiyor..ayip denen bir sey var..

Faik Yılmaz
21.01.2013, 14:03
Adamın banlanma sebebi sadece şampiyon oldukmu sorusuysa çok yanlış bir karar olmuş....

Resmi Sitemize görede şampiyon değiliz....

Onu da banlayalım o zaman......

Bu konuda doyurucu bir açıklama yapılırsa sevinirim.....

Yaşar
21.01.2013, 14:06
Sen dedin demedim zaten.

Başka bir işlem uygulanmadığına göre demek ki o mesajı silen yöneticiye göre de bizler akbabayız.

Bu kadar basit.

Varyap'ın varisi, Burak ve Selçuk'un kankası, ALi DÜrüst'Ün iş ortağı olması nedeniyle, söylese de görmezden gelmelisin...
Takma kafaya yahu, neler neler gördük, bu da bir şey mi?

S.DEMİRCİ
21.01.2013, 14:16
18 hafta olmuş..
arada avrupa,türkiye kupası maçları oynanmış ve halen sürekli ilk 11 değişiyorsa söylenecek birşey yok..
hocam yasini nasıl oldu da 11 aldın..
emre ne yapacak bu takımda oynamak için.. veya yasin ne yaptı...??????
o kadar çok söylenecek şey varki..

Yiğit Gayretli
21.01.2013, 14:16
Adamın banlanma sebebi sadece şampiyon oldukmu sorusuysa çok yanlış bir karar olmuş....

Resmi Sitemize görede şampiyon değiliz....

Onu da banlayalım o zaman......

Bu konuda doyurucu bir açıklama yapılırsa sevinirim.....

Bu konuda doyurucu bir açıklama yapılmayacak maalesef Faik abi.

Bunun için o vatandaşın kişisel bilgilerini paylaşmam gerekiyor. Bunu yapmayacağım sizlerin egosunu tatmin etmek için.

Önünüzde güvenmek ve güvenmeyip sallamak olmak üzere iki seçenek var. İstediğinizi seçebilirsiniz.

S.DEMİRCİ
21.01.2013, 14:20
alanzinhodan defansif orta saha yaratma fantazisi nedir?
1 gün önce kendinize takım bulun denilen adamları 11 başlatıyorsun...
hocam emeklerin için teşekkürler ama istifa et..

Faik Yılmaz
21.01.2013, 14:22
Gsli olduğu biliniyorsa sorun yok.....

Kişisel bilgilerinin açıklanmasınada gerek yok doğal olarak.....

Gönderilme nedeni bana yeterde artar bile.....

Ancak güvenmeyip sallamak bölümüne kesinlikle katılmıyorum......en azından içerik olarak.....

Yiğit Gayretli
21.01.2013, 14:30
Gsli olduğu biliniyorsa sorun yok.....

Kişisel bilgilerinin açıklanmasınada gerek yok doğal olarak.....

Gönderilme nedeni bana yeterde artar bile.....

Ancak güvenmeyip sallamak bölümüne kesinlikle katılmıyorum......en azından içerik olarak.....

Her attığımız adımın altını eşip kazacaksanız - ki bu yavaş yavaş bu hale gelmeye başlıyor - hiç hoş olmayan konuşmalar çıkıyor ortaya.

Tamamen Trabzonspor ve BMN sevgimden ötürü burada mesai harcıyorum. Benim gibi diğer tüm yöneticiler ve yönetim kurulu üyeleri de ve hatta benden fazla. Bu ortamın adaletini sekteye uğratacak hiç bir adım da atmamaya özen gösteriyoruz.

Yalnız her işlemden sonra "o niye ceza aldı? Falanca nasıl çizilir?" gibi ıncık cıncık edilirse her verdiğimiz karar, burada güven denen bir şey kalmaz maalesef. Kimseyi kafama göre çizecek değilim. Kimse değil...

bangkook_61
21.01.2013, 14:34
Bugün de istifa etmedi. (Kovulmadı yazmak istemiyorum bir efsaneden nefret etme noktasına gelmekte istemiyorum)

emre6167
21.01.2013, 14:59
Kadromuzun çok iyi olduğunu düşünmüyorum ama bu kadar da kötü oynayacak oyuncular değiller.Bence futbolcuların motivasyonu çok düşük çok rahatlar bence radikal kararlar alınmalı birkaç oyuncunun söleşmesi fesh edilerek diğerlerine de gözdağı vermek gerekli yoksa gelecek sezona da şimdiden havlu atmış olacağız.

Sefaenes
21.01.2013, 15:00
Hocamiz dün zemine suc buldu sanki rakip baska sahadan gol atti neyse birdahike yenilgi sogukdan yagmur bahaneleri olacak. Senol Hoca olmasa Ziya olsa coktan idam etmistik ama Senol Hocanin kredisi 1 ligden düsürene kadar var yazik. Yönetim memnunki ses cikardan da yok olaganüstü toplandilarda yok

Faik Yılmaz
21.01.2013, 15:12
Şenol Güneş'in Merkez Bankasından daha çok kredisi var.....

Bunu anladım.....

Ancak bundan sonra taraftar çıldırırsa kimse taraftarda kusur aramasın , bulmasın....

erenslash
21.01.2013, 15:43
Şenol Güneş'in Merkez Bankasından daha çok kredisi var.....

Bunu anladım.....

Ancak bundan sonra taraftar çıldırırsa kimse taraftarda kusur aramasın , bulmasın....

Önce yönetim gitmeli sonra hoca asıl kredi yönetimde.Bence ilk hedef yönetim olmalı.Nevzatın kredisi çok sağlam bence

Ertan 51
21.01.2013, 16:24
Hocam baş tacımsın ama şu kadro istikrarını bi yakalasan artık diyorum,
yabancı fazlalığı var diyorsun eriteceğiz diyorsun sonra da tutup o yabancılara forma veriyorsun,
sen ideal 11 için gerekli yabancılarını belirle,onlara güven,diğerlerini kulüp ister satsın ister turşusunu kursun,sanane Vittek'in para etmesinden,Sapara'nın piyasasından,Henrike'nin kiralanmasından,Cech'i satacaktın niye oynattın.Kes kadrodan yönetim de mecbur kalsın satsın.Oynatıp piyasa yaptırıp satacağım derken eldekileri de küstürüyorsun.Sonrası sahada afyonlanmış gibi dolaşan futbolcu müsveddeleri.
Allahını seversen şu kulübün maddi menfaatlerini düşünmeyi bırakıp taşın altına elini sokup şu yaraya neşteri bi vur,yoksa küme hesapları yapacağız Allah göstermesin.

Ergin Varlibas
21.01.2013, 16:34
Varyap'ın varisi, Burak ve Selçuk'un kankası, ALi DÜrüst'Ün iş ortağı olması nedeniyle, söylese de görmezden gelmelisin...

Haha ya yazik size, birlikmi oldunuz siz simdi bide. Burak ve Selcukla 2 kere tanismisligim var. Ali Durustle is ortagi da degilim. Ama itiraf atmak sizin isiniz o yuzden. He diyip geciyorum. Egitimsizlik boyle birsey olsa gerek.

Faik Yılmaz
21.01.2013, 16:40
Allahını seversen şu kulübün maddi menfaatlerini düşünmeyi bırakıp taşın altına elini sokup şu yaraya neşteri bi vur,yoksa küme hesapları yapacağız Allah göstermesin.

Abi ne takımın menffatini düşünmesi ya.....

Takımın içinde tek başına 2 yedekli bir takım kuracak kadar yabancı oyuncu var sadece....

klübün menfaatlerini düşünseydi bunlar takıma doldurulurken ses çıkartırdı...

Ama zemin güzel değil dersin geçersin.... öylesi daha kolay değil mi ?

Gurpas
21.01.2013, 16:44
Şenol Güneş e soruyorum nedir bu takımın hali cevap versin

İskender YILMAZ
21.01.2013, 16:51
Şenol Güneş e soruyorum nedir bu takımın hali cevap versin

Verdi ya abi ayıp ediyorsun. Zemin kötüymüş, ne yapsın adam? :)

Fatih Öztürk
21.01.2013, 17:03
Ergini köşeye sıkıştıracak başka formül bulun be kardeşim.bu ne yahu Varyapın varisi filan:)

Fatih Öztürk
21.01.2013, 17:13
Bir hoca düşününki devre arasına girerken gönderilmesi için yönetime rapor verdiği oyuncusu Vittek üzerine ertesi hafta oyun kursun.zaten olay burda bitmiş!2 ay önceye kadar umutluydum Şenol hoca için.ne kadar olumlu düşünmeye çalışsamda Şenol hoca izin vermiyor.Trabzonsporun çok güçsüz zamanlarınada şahit oldum.ama bu seneki kadar aciz kaldığı zamanları hatırlamıyorum.

Mehmet Fatih Yavuz
21.01.2013, 17:27
Ergini köşeye sıkıştıracak başka formül bulun be kardeşim.bu ne yahu Varyapın varisi filan:)

Ben bi yere sıkıştırmaya çalışmıyorum da, burada ciddi bir topluluğa "akbaba" deyip ceza almıyorsan, hele de milletin patır kütür dayak yediği bir dönemde, bırakın da altında bit yeniği arasın insanlar.

Fatih Öztürk
21.01.2013, 17:31
Ben bi yere sıkıştırmaya çalışmıyorum da, burada ciddi bir topluluğa "akbaba" deyip ceza almıyorsan, hele de milletin patır kütür dayak yediği bir dönemde, bırakın da altında bit yeniği arasın insanlar.

Ergini uzun zamandır takip ederim.yorumlarının altında art niyet aramamak lazım.nihayetinde senin benim gibi Trabzonspor aşığı.hocasını koruma içgüdüsü daha fazladır o kadar.

Yiğit Gayretli
21.01.2013, 17:32

Cümlelerinizi kurarken gittiği yerlere dikkat edin, haddinizi aşmayın.

O kurduğunuz cümlenin altında ezilirsiniz. Ayıptır.

Mollasalihoğlu
21.01.2013, 17:33
Bir hoca düşününki devre arasına girerken gönderilmesi için yönetime rapor verdiği oyuncusu Vittek üzerine ertesi hafta oyun kursun.zaten olay burda bitmiş!2 ay önceye kadar umutluydum Şenol hoca için.ne kadar olumlu düşünmeye çalışsamda Şenol hoca izin vermiyor.Trabzonsporun çok güçsüz zamanlarınada şahit oldum.ama bu seneki kadar aciz kaldığı zamanları hatırlamıyorum.

Bir hoca düşün ki devre arası istediği Cenk, Alper ve Serdar Kurtuluş'un hiçbiri alınmamış :)

Hataları çok ama siz o hatalar yerine dayanaksız yerlerden vurdukça karşınızda insanları görüyor, sinirlenip daha dayanaksız yerlerden vuruyorsunuz..

Serkan/Halil neden oynar de yahu :) Vittek kötü mü oymuyor da eleştiriyoruz.. Yabancıların %90'ı gidebilir kontenjan yüzünden, bu oynamayacak durumda olduklarını göstermiyor ki..

Mehmet Fatih Yavuz
21.01.2013, 17:35
Cümlelerinizi kurarken gittiği yerlere dikkat edin, haddinizi aşmayın.

O kurduğunuz cümlenin altında ezilirsiniz. Ayıptır.

Eziverin o zaman Yiğit.

Eziniz de namınız yürüsün efendim...

"Adalet" koyamadığın sürece ortaya ezilen siz olacaksınız.

Hiç farketmez namın da adın da..

Makamınız kararlarla konuşmayı gerektirir. Lakırdı değil.

Fatih Öztürk
21.01.2013, 17:39
Bir hoca düşün ki devre arası istediği Cenk, Alper ve Serdar Kurtuluş'un hiçbiri alınmamış :)

Hataları çok ama siz o hatalar yerine dayanaksız yerlerden vurdukça karşınızda insanları görüyor, sinirlenip daha dayanaksız yerlerden vuruyorsunuz..

Serkan/Halil neden oynar de yahu :) Vittek kötü mü oymuyor da eleştiriyoruz.. Yabancıların %90'ı gidebilir kontenjan yüzünden, bu oynamayacak durumda olduklarını göstermiyor ki..

Sevgili kardeşim Antep yönetimi Cenk için 2 senedir 5 milyon eurodan 1 kuruş aşağı inmem dediği halde,Sadri Şenerinde bu parayı hayatta vermem dediği halde,diğer yanda Alper için satılmış şehir yönetimi 2 senedir takas istemiyoruz getir 5 milyonu al Alperi dediği halde ve Sadri Şenerin vermem bu parayı dediği halde hala daha bu oyuncularda direniyorsa benim kadar ''hal''den anlamıyor demekki:D

Diğer yanda Halil ve Serkanı bu forumda en fazla beğenenlerden biri benim.kesinlikle sürekli oynatılmaları gerektiğini düşünüyorum.

Fatih
21.01.2013, 17:42
Şenol Hoca'yı eleştirmek için uygun zemin oluşmadı galiba.

Fatih Öztürk
21.01.2013, 17:47
Şenol Hoca'yı eleştirmek için uygun zemin oluşmadı galiba.

Evet arkadaşım.zaten zeminde değil çukurdayız.kolay kolayda bu çukurdan çıkacağız gibi görünmüyor.

Mollasalihoğlu
21.01.2013, 17:48
Eziverin o zaman Yiğit.

Eziniz de namınız yürüsün efendim...

"Adalet" koyamadığın sürece ortaya ezilen siz olacaksınız.

Hiç farketmez namın da adın da..

Makamınız kararlarla konuşmayı gerektirir. Lakırdı değil.

Adam "kurduğun cümlenin altında ezilirsin" diyor; sen olayı çarpıtarak adalet koyamayanın ezileceğinden bahsediyorsun..

Foruma üye olan Galatasaraylı'nın çizilmesini bile bilmeden başka yerlere yoranlara ses edilmiyor, adaletten bahsediliyor.

Burada yazılanları bilmeden okusam, Yiğit köle pazarı sahibi, sizleri de kürek mahkumu zannederim.

jojuk
21.01.2013, 17:50
Haha ya yazik size, birlikmi oldunuz siz simdi bide. Burak ve Selcukla 2 kere tanismisligim var. Ali Durustle is ortagi da degilim. Ama itiraf atmak sizin isiniz o yuzden. He diyip geciyorum. Egitimsizlik boyle birsey olsa gerek.
güzel kardeşim okumak ancak cehaleti alır. eşeklik her zaman baki kalır . okumak her zaman çözüm değil bende okumuş bi insanım insanları eğitimsiz veya eğitimli olarak ayırmak çok aşagılayıcı bir şey ..

Mehmet Fatih Yavuz
21.01.2013, 17:55
Adam "kurduğun cümlenin altında ezilirsin" diyor; sen olayı çarpıtarak adalet koyamayanın ezileceğinden bahsediyorsun..

Foruma üye olan Galatasaraylı'nın çizilmesini bile bilmeden başka yerlere yoranlara ses edilmiyor, adaletten bahsediliyor.

Burada yazılanları bilmeden okusam, Yiğit köle pazarı sahibi, sizleri de kürek mahkumu zannederim.

Ben çarpıtmıyorum efendim.
Ezme ezilme mevzularına da giren ben değilim.

Net bir şekilde bir kelam edilmiştir.
Bu kelamın muhattabı 1-3-5 değil baya bir kalabalık. Şahitliği yapan da baya kalabalık.

Beni gs li ms li pek ilgilendirmiyor. Tek mesajım da yok o mevzuda.

Görünmeyeni irdeleyip niyet okumuyorum, gördüğümün üzerine konuşuyorum.

Cevap "ezilirsin". Şimdi kusura bakma da "sıkar". Hani en basiti ile sıkar.

Kürek mahmumluğu ile alakası yok bu işin. Mevzu ortada, yapılan belli yapılmayan belli. Benim eleştirdiğim mevzu ortada iken gs li mevzularına girip lafı çarpıtanın da kim olduğu açık.

Kamu vicdanı denen şey var ya!!
O olduğu sürece boşa nefes tüketmeyin.
Nafile efendim.

Mollasalihoğlu
21.01.2013, 18:02

Bu kelamın muhattabı 1-3-5 değil baya bir kalabalık. Şahitliği yapan da baya kalabalık.

Kürek mahmumluğu ile alakası yok bu işin. Mevzu ortada, yapılan belli yapılmayan belli. Benim eleştirdiğim mevzu ortada iken gs li mevzularına girip lafı çarpıtanın da kim olduğu açık.

Nafile efendim.

Kamu vicdanı?

Tek taraflı mı çalışır bu kamu vicdanı? Milletin dayak yediği ortam demişsiniz de, kamusal vicdanınız ile alttan alınan mesajları, yorumları görmüyorsanız kamu vicdanından bahsetmeniz de nafile..

Kim dayak yemiş, hangi haksız gerekçe ile yemiş? Her şey ortada, insanlar ailelerinden, işlerinden zaman arttırıp burada düzenin devam etmesini sağlamaya çalışıyorlar ve bunları yazılı kurallarla, üzerlerinde bir itiraz kurulu ile yapıyorlar.

Bu insanların yaptıkları altında bit yeniği aramak, yani bu insanları töhmet altında bırakmak, sizin dediğiniz tabirle sıkar.. Şenol Güneş'i savunan kişiler burada fikirlerini yazıyor, yönetici olanlar yönetici oldukları için bu başlıkta en çok işlemi de onlar yapıyor. Kurallar açık, işlemler açık.. İtirazı olan itiraz eder.. Ama bu insanları zan altında bırakmak bir yere kadar artık..

Başkasına hakkında işlem yapılmadığını iddia eden de raporlar, gereği yapılmazsa bir Yönetim Kurulu üyesine bunu bildirir. Gayet açık bir prosedür.. Haa hem hiçbir Forum Yöneticisi'ne, hem de hiçbir Yönetim Kurulu Üyesi'ne güvenmiyorum diyorsanız, sizin için yapabileceğim pek bir şey yok.. Ama bit yeniği aramaya devam edip, niyet okuyuculuk yapanlara asist yapacakanız orada duracaksınız..

Yiğit Gayretli
21.01.2013, 18:08

Nafile efendim.

Evet ithamlarınızdan vicdan akıyor gerçekten.

Mehmet Fatih Yavuz
21.01.2013, 18:17
Kamu vicdanı?

Tek taraflı mı çalışır bu kamu vicdanı? Milletin dayak yediği ortam demişsiniz de, kamusal vicdanınız ile alttan alınan mesajları, yorumları görmüyorsanız kamu vicdanından bahsetmeniz de nafile..

Kim dayak yemiş, hangi haksız gerekçe ile yemiş? Her şey ortada, insanlar ailelerinden, işlerinden zaman arttırıp burada düzenin devam etmesini sağlamaya çalışıyorlar ve bunları yazılı kurallarla, üzerlerinde bir itiraz kurulu ile yapıyorlar.

Bu insanların yaptıkları altında bit yeniği aramak, yani bu insanları töhmet altında bırakmak, sizin dediğiniz tabirle sıkar.. Şenol Güneş'i savunan kişiler burada fikirlerini yazıyor, yönetici olanlar yönetici oldukları için bu başlıkta en çok işlemi de onlar yapıyor. Kurallar açık, işlemler açık.. İtirazı olan itiraz eder.. Ama bu insanları zan altında bırakmak bir yere kadar artık..

Başkasına hakkında işlem yapılmadığını iddia eden de raporlar, gereği yapılmazsa bir Yönetim Kurulu üyesine bunu bildirir. Gayet açık bir prosedür.. Haa hem hiçbir Forum Yöneticisi'ne, hem de hiçbir Yönetim Kurulu Üyesi'ne güvenmiyorum diyorsanız, sizin için yapabileceğim pek bir şey yok.. Ama bit yeniği aramaya devam edip, niyet okuyuculuk yapanlara asist yapacakanız orada duracaksınız..

Ben kimsenin "haksız dayak yediğini" belirtmedim efendim.
Gösterirseniz bu minvaldeki mesajı biz de hatırlamış oluruz.

Ne yöneticilerin harcadığı mesaiye laf edildi, ne başka bir şeye. Bizi "kürek mahkumu" benzetmesi ile olayı az önce ajite ederken, mevzuyu "iş, emek, alın teri" ile sendika eylemine çevirmenin de alemi yok.

Dediğiniz prosedür işletilmiş mi birileri tarafından, bilemiyorum. Ben işletmedim. Eksikliktir, doğrudur.
Lakin ortadaki gerçeği değiştirmez.

Ne yetkiniz ne yetiniz, mevzunun hakkaniyet olduğu yerde bana duracağım yeri göstermeye yetmez. Yetemez. Çünkü duracağı yeri bilemeyecek kimse yok burada.

Benzer şekilde fener camiası da bizimle alay ediyordur tahmin ediyorum. Şaşırmıyorum. "Gidin şikayet edin" minvalinde sözcükler iyidir.

Verilen veya verilmeyen kararın arkasında durmak ya da açıklamak için bana "biz nelere göz yumuyoruz" lafını lütfen söylemeyin.

Burada herhangi bir x şahsı toplu bir şekilde Şenol Güneş'i savunanlara atıyorum "çakallar" dese idi nasıl bir töleransınız olurdu ben tahmin ediyorum. Bak niyet okudum şimdi.

Neyse bu mevzuda anlaşma şansımız yok. Olamaz da.
Müflis tüccar misali eski defterler açılıyor yoksa..

Mollasalihoğlu
21.01.2013, 18:23
Ben kimsenin "haksız dayak yediğini" belirtmedim efendim.
Gösterirseniz bu minvaldeki mesajı biz de hatırlamış oluruz.

Ne yöneticilerin harcadığı mesaiye laf edildi, ne başka bir şeye. Bizi "kürek mahkumu" benzetmesi ile olayı az önce ajite ederken, mevzuyu "iş, emek, alın teri" ile sendika eylemine çevirmenin de alemi yok.

Dediğiniz prosedür işletilmiş mi birileri tarafından, bilemiyorum. Ben işletmedim. Eksikliktir, doğrudur.
Lakin ortadaki gerçeği değiştirmez.

Ne yetkiniz ne yetiniz, mevzunun hakkaniyet olduğu yerde bana duracağım yeri göstermeye yetmez. Yetemez. Çünkü duracağı yeri bilemeyecek kimse yok burada.

Benzer şekilde fener camiası da bizimle alay ediyordur tahmin ediyorum. Şaşırmıyorum. "Gidin şikayet edin" minvalinde sözcükler iyidir.

Verilen veya verilmeyen kararın arkasında durmak ya da açıklamak için bana "biz nelere göz yumuyoruz" lafını lütfen söylemeyin.

Burada herhangi bir x şahsı toplu bir şekilde Şenol Güneş'i savunanlara atıyorum "çakallar" dese idi nasıl bir töleransınız olurdu ben tahmin ediyorum. Bak niyet okudum şimdi.

Neyse bu mevzuda anlaşma şansımız yok. Olamaz da.
Müflis tüccar misali eski defterler açılıyor yoksa..

Şenol Güneş'i eleştirenlere AKBABA denilmiş ya, Şenol Güneş'i savunanlara aynı amaçla yazılar yazılmıyor mu? Bunlara "KAMUSAL VİCDANINIZ" neden tepki vermiyor? Sizinle aynı fikre yöneldiği için mi?

Hala kelime oyunları yapıyorsunuz.. FB'liler gidin şikayet edin diyor, ama BMN'de Tunga Liman bile ceza alabiliyor. Sen bu ikisini aynı kefeye koyacak bir vicdana sahipsin ama kamusal vicdandan bahsediyorsun..

Anlaşma şansımızın olmadığı aşikâr.. Bu nedenle uzatmıyorum.. Ama BMN Yöneticilerinin yaptıklarında bit yeniği arayanlar kendilerini ve vicdanlarını sorgulasınlar kâfi..

takacan
21.01.2013, 18:39
Hocama yolda denk gelsem şunu sormak isterim:

Ligte bizi resmen ezerek yenen iki takıma karşı kupada farklı bir dizilimle ve oyuncularla çıktık, sonuç ne oldu ortada. E bu takım bu şekilde 4 maça çıktı, ne oldu da ligte bambaşka bir şey izledik? Bu artık lige asılmıyoruz, kupada devam edeceğiz demek mi?

Erdem Keser
21.01.2013, 18:50
Şu sonuçları -18 maçta 24 puan + Videoton faciası- bir başka teknik adam yaşasaydı şuan görevinin başında kalabilir miydi...

fteotdgs
21.01.2013, 18:54
GS'nin eski kalecisi Hayrettin bircok renkli ozelliginin yaninda mac sonu demecleri, pardon bahaneleri ile de taninirdi. Inanilmaz sekilde yedigi goller kendisine soruldugunda "Top fizik kurallarina aykiri bir sekilde gitti", "Gozume kirec kacti", "Tam topa vuruldugu anda lodos cikti" benzeri verdigi fantastik demecleri vardi. Dun mac sonrasi Hayrettin misali zemini bahane eden Senol Gunes, hakikaten merak ediyorum, bugun bundan kendi de rahatsiz olmus mudur?

Yaşar
21.01.2013, 18:54
Kamu vicdanı?

Geçen hafta alınan kupa galibiyetinden sonra siz ve birkaç başlık müdaviminin eleştirenlerle dalga geçtiği, tahrik dolu mesajlar bu başlıkta duruyor.
O mesajlara cevap veren herhengi biri çıkmış olsaydı, ortam gerilecek, yine birkaç kişinin üstü çizilecekti.
Eleştirenlere akbaba diyen, tanımadığı adamların eğitim seviyesini ölçen adamın mesajları siliniyor sadece.
Benim eğitim seviyemi ölçen adamın yazdığı mesajların yarısı imla hatasıyla, yarısı da yanlış kelime kullanımı nedeniyle düşük ve anlamsız cümlelerle dolu olduğu halde ''Eğitimsiz veya kültürsüz'' sözünü söyledim mi hiç kendisine?

Mollasalihoğlu
21.01.2013, 18:57
Geçen hafta alınan kupa galibiyetinden sonra siz ve birkaç başlık müdaviminin eleştirenlerle dalga geçtiği, tahrik dolu mesajlar bu başlıkta duruyor.
O mesajlara cevap veren herhengi biri çıkmış olsaydı, ortam gerilecek, yine birkaç kişinin üstü çizilecekti.
Eleştirenlere akbaba diyen, tanımadığı adamların eğitim seviyesini ölçen adamın mesajları siliniyor sadece.
Benim eğitim seviyemi ölçen adamın yazdığı mesajların yarısı imla hatasıyla, yarısı da yanlış kelime kullanımı nedeniyle düşük ve anlamsız cümlelerle dolu olduğu halde ''Eğitimsiz veya kültürsüz'' sözünü söyledim mi hiç kendisine?

O tahrik dolu mesajların 2-3 katı sayıda ters yönde tahrik dolu mesaj bulurum ve hiçbiri ceza almamış, ne önerirsiniz.. Hepsini silelim, hepsine ceza verelim, siz de hocaya karşı çıkanlar ceza alıyor deyin, öyle mi?

Abdullah Altıntaş
21.01.2013, 18:59
Parasını aldığı sürece filozof Şenol için hiçbirşeyin önemi yok.Mahkemenin şike kararından sonra Şenol hoca istifa edip,başbakana,federasyona ve medyaya gerekenleri söyleseydi işte o zaman efsane olacaktı.Şike sürecinde sadece mırıldandı.Trabzonspor ve senin hakkın göz göregöre gasp ediliyor,senin yaptığın mırıldanmaktan öteye geçmiyor.

hos_cocuk61
21.01.2013, 19:00
Mollasalihoğlu 770
Burak Sahin 577
Yaşar 496
Faik Yılmaz 412
Ergin Varlibas 372
İlker ToSun 371
Erdal 367
Yiğit Gayretli 358
Cyzio 346
Emrah KabuL 334
Adem Erdoğan 307
Fatih Öztürk 307
h@msi61 281
alper* 280

Bu başlığın adı hala daha değişmedimi?

Zafer Fidan
21.01.2013, 19:04
Senol Hocanin rüya takimi

pLDKiwbLCSg

:)

Canberk
21.01.2013, 19:12
Mollasalihoğlu 770
Burak Sahin 577
Yaşar 496
Faik Yılmaz 412
Ergin Varlibas 372
İlker ToSun 371
Erdal 367
Yiğit Gayretli 358
Cyzio 346
Emrah KabuL 334
Adem Erdoğan 307
Fatih Öztürk 307
h@msi61 281
alper* 280

Nedir öneriniz ?

jojuk
21.01.2013, 19:12
ELEŞTİRİ OKLARI ŞENOL GÜNEŞ'E ÇEVRİLDİ

hep oklar şenol güneşe çevriliyor ama millet şenol güneşi yere göğe sıgdırmıyor bu adam trabzonsporu batırsa yinede şenol güneş diyecek kadar futboldananlamayan taraftarlar var bu sayfada yazık çok hemde

Sefa
21.01.2013, 19:14

BMN'nin Varyap'tan beklentisi ya da çıkarı olduğunu düşünerek üye kayırdığını söylemeniz çok yakışıksız bir itham olmuş.

Haklısınız Audiler'den sonra bize Varlıbaş AVM'de de bir ofis lazımdı..

fteotdgs
21.01.2013, 19:17
Parasını aldığı sürece filozof Şenol için hiçbirşeyin önemi yok.Mahkemenin şike kararından sonra Şenol hoca istifa edip,başbakana,federasyona ve medyaya gerekenleri söyleseydi işte o zaman efsane olacaktı.Şike sürecinde sadece mırıldandı.Trabzonspor ve senin hakkın göz göregöre gasp ediliyor,senin yaptığın mırıldanmaktan öteye geçmiyor.

Arada bir "adalet"'ten bahsediyor, adalet istiyor ama her konuda oldugu gibi o kadar ortaya konusuyor ki. Adaletten bahseden adam sonra durup dururken Aykut hoca ve ogrencilerinin masum olduklarina inandigini soyluyor. Allah askina boyle bir sey mumkun mu? Kukla basin tabii ki bunun ustune gitmez, gitmedi de bugune kadar ama boyle bir sey mumkun olabilir mi? Bir bu Senol Gunes'in demeci, bir de yardimcisi Karaman'in Mecnun baskanina selamlar yollamasi... Su sike surecinde bizi bu kadar icten yaralayan baska bir sey yoktur. Bunlardan daha yaralayici olani ise koskoca camianin bu iki demeci sineye cekmesi, degil hesap sormak, soru bile soramamasi. Hayatimda Trabzonspor'un gelecegi hakkinda hic bu kadar karamsar olmamistim. Su iki demece olan tepkisizlik bu takima, camiaya ait tum umutlarimi bitirdi.

Canberk
21.01.2013, 19:20
Sen dedin demedim zaten.

Bu kadar basit.

İkisinin arasında bir bağ kurup buradan olayı BMN Yönetimine döndürebilen bu işi nasıl başardığını bize de anlatabilir mi ? Ben cidden anlayamadım da.

Ömer Faruk61
21.01.2013, 19:20
Allah aşkına bu kısır döngü sıktı artık.Herkes birbirine laf yetiştirme derdinde...

Bu takım kendi evinde neden 1,5 senedir tek forvet oynuyor arkadaş..Neden bu takımda 12 yabancı var?? Neden bu takımda 35 kişilik kadro var??35 kişinin 15 i altyapı oyuncusu olsun bundan daha mı kötü oynarsın? Bunlar teknik konular değil mi?

Ergin Varlibas
21.01.2013, 19:33
Ergini uzun zamandır takip ederim.yorumlarının altında art niyet aramamak lazım.nihayetinde senin benim gibi Trabzonspor aşığı.hocasını koruma içgüdüsü daha fazladır o kadar.

Beni anlayan birisi oldugu icin tesekkur ederim. Inanilmaz sevindim. Millet neyi nereye cekiyor ondan sonra yazdiklarimda kotu niyet ariyor. Akbaba dedigim icin zaten ozur diledim ama cogu kisinin saygideger teknik direktorumuz hakkinda ne dedikleride ortada benim yazdiklarim o kadar saygisizca degil.

Ama dedigim gibi bu kisilerin artik takinti hali gelmis tavirlari var. Malesef ne yazarsam onun tersi birseyler yazilacak. Ama yok suranin varisi falan sanki BMN ile cikar iliskisi var. Ne gerek var bunlari soylemeye? Ben burda bir yerin varisi degil Trabzonspor taraftari olarak yaziyorum.

Bu arada evet Turkcem bozulmus olabilir cunku ilkokuldan beri Turkce egitim gormedim Yasar bey. Ama Italyanca ve Ingilizcem gayet yerindedir.

Tekrar soyluyorum AKBABA lafi icin butun buyuklerimden ozur dilerim. AMA sizden dilemiyorum Yasar ve Emrah Kabul.

hos_cocuk61
21.01.2013, 19:34
Bu başlık iyicene uyutmaya başladı, her girişimde bir kaç kişiden masallar duyuyorum hazır böyle iken gelin şu başlığı;

Mollasalihoğlu ve Ergin Varlıbaş'tan masallar başlığı olarak değişelim.

Nedir öneriniz ?

Biz isteğimizi belirteli çok olmuş. Ama başlığın adı hala Şenol Güneş galiba ben yanlış başlığa girdim. :)

Ergin Varlibas
21.01.2013, 19:39
Adamlarda Sneijder oynayacak bizde Sapara, Fenerde Belhanda oynayacak bizde Alanzinho, Sow oynacak bizde Vittek, sonra bu teknik direktorler bizimkiyle karsilastiriliyor

Emrah KabuL
21.01.2013, 19:40
Daha dün bizlere Akbaba diyen şahıs bugün de Yaşar ağabeye 'eğitimsiz'lik böyle bir şey olsa gerek diyebiliyor.

Efendim durduramıyoruz kendisini.

Yine dün bana 'vizyonsuz' demesini pek önemsememiştim ama 'eğitimsiz'lik lafı hiç hoş olmamış.

Neye,kime göre eğitimsiz ?

Eğitimsiz dediğin,yaşca kendinden büyük olan birini ne kadar tanıyorsun ?

İster Varlıbaş ol ister bilmem ne baş.

Bu şekilde insanlara hitap etme hakkını kim veriyor sana ?

Canberk
21.01.2013, 19:41
Biz isteğimizi belirteli çok olmuş. Ama başlığın adı hala Şenol Güneş galiba ben yanlış başlığa girdim. :)

Ben de bir şey diyorsunuz zannettim ya :) Kusura bakmayın vaktinizi aldım eski mesajı filan aramışsınız :)

Emrah KabuL
21.01.2013, 19:42
Adamlar da Ortega varken de biz de kendisini HASAN ÜÇÜNCÜ marke ediyordu..!

Bırakın şu bahaneleri..!

Ben bildim bileli İstanbul takımları sürekli bu tarz flaş transferler yaptılar.

Ama hiç bir zaman kadro kalitesi/oynanan futbol bu kadar rezil değildi.

Ömer Faruk61
21.01.2013, 19:46
Adamlar da Ortega varken de biz de kendisini HASAN ÜÇÜNCÜ marke ediyordu..!

Bırakın şu bahaneleri..!

Ben bildim bileli İstanbul takımları sürekli bu tarz flaş transferler yaptılar.

Ama hiç bir zaman kadro kalitesi/oynanan futbol bu kadar rezil değildi.

Kadro Kalitesinde sorun yok bence...30 maçta ilk 11 in aşağı yukarı belli olmaz mı? 15 maç formsuz olan bir oyuncu hala kazanılma derdiyle oynatılır mı? Şampiyon olduğumuz sene dahil 35 kişilik kadro sadece beni rahatsız ediyor herhalde..Antreman maçı yaptırmak için adamlara servet ödüyoruz...Vallahi Yazık....

Ergin Varlibas
Daha dün bizlere Akbaba diyen şahıs bugün de Yaşar ağabeye 'eğitimsiz'lik böyle bir şey olsa gerek diyebiliyor.

Efendim durduramıyoruz kendisini.

Yine dün bana 'vizyonsuz' demesini pek önemsememiştim ama 'eğitimsiz'lik lafı hiç hoş olmamış.

Neye,kime göre eğitimsiz ?

Eğitimsiz dediğin,yaşca kendinden büyük olan birini ne kadar tanıyorsun ?

İster Varlıbaş ol ister bilmem ne baş.

Bu şekilde insanlara hitap etme hakkını kim veriyor sana ?

Haha bak yine yinelemessin soyadimi, kardes bu kadar rahatsiz ediyorsa degistiriyim nickname'i gormezsin o kadar orda.

Egitimli olsaydi, iftiralar atmazdi, benim kimle ne is yaptigimi bilmeden sadece asagilamaya forumda kucuk dusumeye calismak icin yok Selcukla Buragin kankasi Ali Durustun is arkadasi falan demezdi. Aynen sende oyle, kisisel problemlerinden dolayi yazdigim herseyde birsey aramaya basladin.

Mesajlarinda artik art niyet oldugunu sende biliyorsundur. Acik sozlu biriyim kusura bakma, aklimda ne varsa soyluyorum. Ama bu benim KARAKTERIM, bi yerlerden buldugum guc ya da HAK degil. O insan bana direk belki yazmiyor ama yazdigi mesajlarla benim ona dediklerimden daha kotu seyler ima ediyor.

Mollasalihoğlu

O yazdığınız isimlerin çoğu Şenol Güneş'e karşı.. Onların anlattıkları tek gerçek. Varlıbaş ve benim anlattıklarım masal?

E uyu da büyü madem. Tekrar konuşuruz o zaman.. ;)

talibim
21.01.2013, 19:47
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=5vaeui67Zt4

beğenilmeyen ziya doğan'ın idmanından bir kare!..

hemen baştan özür dileyeyim ziya doğan ile şg'yi mukayese etmek biz fakirlerin ne haddine ; ama ademoğlu sendromu işte.duramadım.işledim bu hatayı.

talibim
21.01.2013, 19:50
şg takımı takip eden gazeteci veya köşe yazarı gibi "yabancı sayısı fazla" "oyundan koptuk" vs... tespitlerde bulunuyor..farkında değil heralde bu noksanlıkların müsebbibi kendisi ve çözecekı olan da kendisi..haa yok heyecanım gitti,benim elimden gelen budur demek istiyorsa ..bi zahmet...!

Emrah Akcagöz
21.01.2013, 19:51
Senol Hocanin rüya takimi

pLDKiwbLCSg

Mükemmel yahu. :D

cakalkerem
21.01.2013, 19:58
Jaja'yı da kaçırdın...Jaja'nın alkolik hali şu takımda oynar be......kaprisli adamın teki malesef

alper*
21.01.2013, 19:58
Şu sonuçları -18 maçta 24 puan + Videoton faciası- bir başka teknik adam yaşasaydı şuan görevinin başında kalabilir miydi...
Bu takımda maç başına puan ortalaması 1,83 olan bir antrenör sezonun bitmesine 5 maç kala görevden alınmıştı. Bu antrenörümüzün o sezon kadrosunda bulunan oyuncuların büyük çoğunluğu birbirini en fazla TV'den görmüştü.

Bu sezon puan ortalamamız 1,33. İki yıldır güya takım olmaya çalışıyoruz.
Şenol hocamızınsa istifa etmeye hiç mi hiç niyeti yok.

alper*
21.01.2013, 20:01
Mollasalihoğlu 770
Burak Sahin 577
Yaşar 496
Faik Yılmaz 412
Ergin Varlibas 372
İlker ToSun 371
Erdal 367
Yiğit Gayretli 358
Cyzio 346
Emrah KabuL 334
Adem Erdoğan 307
Fatih Öztürk 307
h@msi61 281
alper* 280

Benim ismimi neden alıntıladınız burada anlamadım?
Attığım ya da atmadığım mesajlarla Trabzonspor'un başarısını isteme amaçlama dışında bir misyon yüklenmem söz konusu değildir.
Eğer, bu forumda, Şenol Güneş'i isteyenler ve istemeyenler ve bu iki taraf arasında bir laf dalaşı tartışma vs var ise ben bunun içinde değilim. Bu iki taraftan birinde de değilim.
Futboldan anladığım kadar yprum yapıyorum o kadar.

cakalkerem
21.01.2013, 20:06
bitsin bu çile artık

grigandalf1967
21.01.2013, 20:22
devam et hocam bizi kümeye de düşürürsün sen

Sefa
21.01.2013, 20:26
Adamlarda Sneijder oynayacak bizde Sapara, Fenerde Belhanda oynayacak bizde Alanzinho, Sow oynacak bizde Vittek, sonra bu teknik direktorler bizimkiyle karsilastiriliyor

Sapara'lar, Vittek'ler alındığında kendisi Hoca değil miydi ?

Ben bunları istemiyorum diyemez miydi ?

Yönetim direnirse bıraksaydı ve Yönetim istediklerimi almıyor deseydi tüm taraftarları arkasına almayacak mıydı ?

Bu durumu kendisi seçti. N'Doye olayının da baş aktörlerindendir.

Korkusu kendisine ve bize zarar..

Yaşar
21.01.2013, 20:34
BMN'nin Varyap'tan beklentisi ya da çıkarı olduğunu düşünerek üye kayırdığını söylemeniz çok yakışıksız bir itham olmuş.

Haklısınız Audiler'den sonra bize Varlıbaş AVM'de de bir ofis lazımdı..

Böyle birşey düşündüysem sabaha çıkmak nasip olmasın.
Şenol Güneş fanlarına karşı gösterilen hoşgörüden bahsetmeye çalışırken, bu şekilde anlaşılmış olabilirim.

Mollasalihoğlu
21.01.2013, 20:35
Bu konuyu kapatalım lütfen.. ;)

Emrah Akcagöz
21.01.2013, 20:38
En azından bu takım 1461'in yaptığı gibi mücadele edebilir. Ama o da yok. Bunun sorumlusu hoca değil de kim ?

Sefa
21.01.2013, 20:40
Böyle birşey düşündüysem sabaha çıkmak nasip olmasın.
Şenol Güneş fanlarına karşı gösterilen hoşgörüden bahsetmeye çalışırken, bu şekilde anlaşılmış olabilirim.

O mesaj o şekilde algılanması normal ama bu şekilde yazmış olsaydınız öyle anlaşılmazdı. Şenol Güneş'i savunanlara ayrım yapılıyor demek yerine kişilerin soy isimleri kullanıldı.

Burada ben de Şenol Güneş'i eleştiriyorum yine Forum yöneticilerimizden Fatih Küçük de. Yeri geliyor sert şekilde eleştiriyoruz.

Bizi de BMN Yönetimi görevden alırdı dediğiniz gibi bir durum olsaydı.

Canberk
21.01.2013, 20:41
Şenol hocamızı ben de eleştiriyorum çok mesajım vardır bu yönde. Ama üslup çok önemli.Hassasiyet gösterdiğim de odur zaten.

Ergin Varlibas
21.01.2013, 20:47
Sorarmisiniz benim yazddiklarimla soyadimin ne alakasi var? Ben kendisiyle ikili munasebete girmeyecem bundan sonra da..

Ergin Varlibas
21.01.2013, 20:50
En azından bu takım 1461'in yaptığı gibi mücadele edebilir. Ama o da yok. Bunun sorumlusu hoca değil de kim ?

Takimda bir sorun oldugu belli, hemde buyuk, bence cok radikal kararlar alinmali, ama sorunun sadece Senol Gunes olmadigin dusunuyorum, bazi futbolcularin heveslerini kaybettigini dusnuyorum. Takimdaki sislik bence en buyuk sorun, herkez "ben zaten takimdan ayrilicam" gibi dusuncelere girmeye basladi bence.

Senol Gunes bu futboculari tespit edip takimdan yollamasi lazim, koklu bir degisiklik ile basarii olabiliriz. Ve artik transferlerin agentlar ile degil scout sistemi kurularak yapilmali. Senol Gunes'in bir cok transferde onayi olmadiigni biliyorum. Malesef karakterinden dolayi da suclayamiyor yonetimi.

Eger isterseniz birebir duyduklarimi yazarim ama, yine laf gelicekse bana yalan dolan diye, hic acmayalim..

Emrah Akcagöz
21.01.2013, 20:59
Takimda bir sorun oldugu belli, hemde buyuk, bence cok radikal kararlar alinmali, ama sorunun sadece Senol Gunes olmadigin dusunuyorum, bazi futbolcularin heveslerini kaybettigini dusnuyorum. Takimdaki sislik bence en buyuk sorun, herkez "ben zaten takimdan ayrilicam" gibi dusuncelere girmeye basladi bence.

Senol Gunes bu futboculari tespit edip takimdan yollamasi lazim, koklu bir degisiklik ile basarii olabiliriz. Ve artik transferlerin agentlar ile degil scout sistemi kurularak yapilmali. Senol Gunes'in bir cok transferde onayi olmadiigni biliyorum. Malesef karakterinden dolayi da suclayamiyor yonetimi.

Eger isterseniz birebir duyduklarimi yazarim ama, yine laf gelicekse bana yalan dolan diye, hic acmayalim..
Bir devre arası geçirdi bu takım. Kesin gidici gözüyle bakılan Vittek takımın ilk 11'inde forma bulmaya başladı. Takımdaki şişkinliğin en büyük nedeni Şenol hocanın ta kendisidir. Hocanın maalesef pek tespit falan da yapabileceği yok. Transfer dönemi bitiyor ancak gönderilmesi gündemde olan futbolcular ilk 11'in neredeyse değişmezleri arasına giriyor. Büyük katkıları olsa gam yemeyeceğim ama öyle pek de bi katkılarını göremiyorum açıkçası. Kulüpte köklü bir değişim şart bu gerekirse hocayı da kapsar, başkanı da. Yoksa gidişatımız pek hayra alamet değil.

Benim tarafımdan laf gelmez ancak başkaları tarafından laf gelirse bilemem. Ayrıca üslubunuz rencide edici (bu mesaj için değil) bu yüzden insanlar size tavır alıyor.

farozlufatih61
21.01.2013, 21:25
Nedir sizdeki bu şenol güneş sevdası şenol güneşe verdiğiniz bu sevdanın 10/1'ini TRABZONSPOR'a verseydiniz belkide bu kadar dibe vurmazdı takım ama sizin işiniz gücünüz yapılan eleştiriye ya boş cevap yetiştirmek yada eleştiriyi yapan elemanı susturmak, banlamak
Düzeyli eleştiriymiş hadi be oradan düzeyli eleştirilere yazılan cevaplarıda gördük yahu bir mersin teneke kupa maçında burada zafer naraları atıp etrafa saldıranlar hala gelip yazabiliyor bu ne çelişkidir böyle şenol güneşe yapılan eleştiriler ceza kapsamında taraftara yapılan hakaretler baş tacı gülermisin ağlarmısın.................................
Bugün bu takımın başında t.direktör olarak ersun,ziya,bross,v.s v.s olsaydı kimbilir ne tür ültimatonlar manifestolar hazırlardınız....
Bu kısır döngüye kendinizi o kadar kaptırmışsınızki hiçbir şey umrunuzda değil umrunuzda olan sadece şenol güneş savunması,,,,,,,,,,,,
Etrafa cevap yetiştireceğinize birazda takımın dibe vurmuş hali ile ilgilenin alt taraf üst taraftan daha yakın
Dünkü maçın eleştirilecek o kadar çok yanı varki hangi birini yazalım hem yazsak ne olacak 2 sezondur yazıyoruzda ne oldu koca bir hiç
Ah benim biricik sevdam TRABZONSPOR'um!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

macuka
21.01.2013, 21:33
Arkadaslar problem her ne kadar Senol hoca da olsa bile, asil problem Trabzonspor a alinan ve transfer edilen (baska takimlarda basarisiz olup isteksiz bir sekilde bize gelen) oyunculardir. Bu oyuncular takimi kucumsuyorlar.

Bu tip oyunculardan sadece Burak is yapti. Digerlerinden verim alinamadi. Bu taktikden vazgecilmeli ve Ts formasina hasret oyuncularla yola cikilmali..

macuka
21.01.2013, 21:34
Senol Hoca egitimci kimligi ile bu adamlari adam edemez. Cebinde parasi altinda ferrarisi olan adami adam etmek icin sadece konusmak yetmeyebilir.

Emrah KabuL
21.01.2013, 21:38
Bu başlık altında çok fikir ayrılıkları oldu ama hiç bir zaman bir üye diğer üye için eğitimsiz,vizyonsuz laflarını kullanmadı.

Hocayı eleştirenler için akbabalar üşüştü gibi alaycı bir üslup da sergilenmedi.

Aklım almıyor yani.Bir insanın nasıl bu şekil gözü dönebilir de aynı renklere gönül vermiş renktaşları için bu lafları kullanarak alay edebilir ?

Eğitimli olmak,vizyona sahip olmak bu mudur yani ?

Bir de üstüne basa basa şunlar hariç özür dilemiyorum diyor.

Senin özrüne mi kaldık arkadaş.

Sen zaten böyle bir tutum sergileyerek kendi kişiliğini ortaya koyuyorsun.

Şu durum kâle alınmayacak kişiler biz miyiz ? yoksa sen mi ?

Neyse mesajım silinmesin bu konu da tarafımca kapanmıştır artık.

ErtuGrul
21.01.2013, 21:43
A.Hisarbelediyespor bile bizden daha iyi futbol oynuyor.Ligin en berbat oynayan takımıyız açık ara....Adın Şenol değilde Ziya, Ersun yada Bross olsaydı bu şartlarda çoktan işine son verilmişti...

Emrah Akcagöz
21.01.2013, 21:47
O köylü Broos bile radikal kararlar alıp bazı futbolcuları kadro dışı bırakmıştı. Senden de bu tarz hamleler bekliyoruz hocam.

Yaşar
21.01.2013, 21:49
Suç bende ki masamda bile oturamayack adamla futbol konuşuyorum.

@Canberk, yaşına başına bak, sonra bana laf yetiştir.
Milyon kere bu tavırlarından rahatsız olduğumu dile getirmememe rağmen, aynı şeylere devam ediyorsun.
Adam isim veriyor, ''ben şu adamlardan özür dilemiyorum'' diye bizi tahrik ediyor, sen gelip bana laf atıyorsun...
Hadi ordan be...

ErtuGrul
21.01.2013, 21:52
Çok şükür rakibimiz A.Belediye gol yedi...Düşürdüğün duruma bak bizi....

burrows
21.01.2013, 21:53
Bugün bu takımın başında t.direktör olarak ersun,ziya,bross,v.s v.s olsaydı kimbilir ne tür ültimatonlar manifestolar hazırlardınız....

mukemmel tespit.bmn yonetimi mevzubahis senol gunes ise gerisi teferruattir diye dusunuyor.bunu cok acik bir sekilde soyluyorlar zaten..forumun yuzde sekseni hocayi istemezken senol gunes istifa basligina musade edilmemesi bile bunun baslica gostergesi.varsa yoksa senol gunes.bu sene bu takim kume dussun burada hocayi savunanlar yine ayni seyleri yazar..agizlarini acip tek kelam etmezler.sonra hepimizin derdi trabzonspor derler..takimin bu durumunu gorup bu hocaya toz kondurmayanlarin derdi gercekten trabzonspor mu?bence degil.esas dertleri senol gunes'in basarisiz olmasi.
ama allahin sopasi yok iste.onlar senol gunes'i savundukca hoca onlarin yuzunu kara cikardi.senol gunes'in taa kendisi bu adamlarin soylediklerini bosa cikariyor.

sametaydin
21.01.2013, 21:57
Şenol hocanın savunulacak tarafı yok. Kesinlikle bence şu anda ilk yapılması gereken hocayı yollamaktır. Böylece bana göre oyuncular da rahat nefes alacaktır ve yeni hocayla iyi başlangıç yapabiliriz.

Ama şunu da söylemek istiyorum ki bu takımın bu günlere gelmesinde şenol hoca tek başına sorumlu değildir. Bana göre yönetim de bir şenol hoca kadar suçludur bu konuda.

Emrah KabuL
21.01.2013, 22:00
Bir de şöyle bir durum var.

Öyle bir hava yaratılıyor ki sanki şu takım kalan 16 maçını da kazanıp ligi lider olarak bitirse bizler bu başlığa uğramayacağız.

Bu tür yaklaşımlar sergileyenler benim Trabzonspor ile olan bağımı ne derece biliyor ki ?

Benle beraber maça mı gitmiş ? Trabzonspor'un değil mağlubiyet,beraberlikte bile gözüme uyku girmediğinden haberleri var mıdır ?

Üstelik bunları yazıp çizenlerden biri de forum yöneticisi bir arkadaş.

Şahsım adına böyle bir durumu kabullenemiyorum.

Ve hiç bir zaman da yeter ki hoca gitsin diye puan kaybedelim falan demedim,demem de.

Vakti zamanında hatırlayan olabilir belki Fatih Tekke'nin olası transfer konusu başlığında da bir çok renktaşla tartışmıştım.Sanırım Recep Alkan,bahadır gibi üyeler vardı.Yine bu şekilde F.Tekke'ye olan sevgi Trabzonspor'un önüne geçirildiği için kendimi istemeden de olsa karşı tarafta bulmuştum.Gelinen süreçte ise F.Tekke Trabzonspor'a transfer olamadı ama takımımızdan 33 gol atarak gol kralı olan bir futbolcu geldi geçti.

Bunu örnek vermemin sebebi de Şenol Güneş giderse yerine kim gelecek ? Daha iyisi mi var gibi klasikleşen sorulardır.

Aslında bu soruları yöneltenler sözde hocayı yüceltmeye çalışırlarken Trabzonspor'u kişilere bağlı,küçük,sıradan bir takım haline sokuyorlar.

Peki bu durumun farkında değiller mi ?

Elbette farkındalar.

Ama gözleri dönmüş işte.

Yoksa hangi taraftar 58 lig maçının sadece 22 tanesini kazanabildiğimiz bir dönemde bu kadar bahane üretebilir ? Halen daha umudunu koruyabilir ?

Emrah KabuL
21.01.2013, 22:09
2001/02 sezonu

Trabzonspor tarihinin en kötü dönemi.

40 puanla ligi 14.sırada bitiren,dibe vurmuş bir takım.

Ve o dönemin 18.haftasına kadar toplamış olduğumuz puan 25.

Peki ya şu an kaç ?

24

Daha ötesi var mı ?

sametaydin
21.01.2013, 22:15
2001/02 sezonu

Peki ya şu an kaç ?

24

Daha ötesi var mı ?

Şu anki gidişat da onu gösteriyor zaten özellikle savunma kısmına gerekli önlemler alınmazsa çok kötü günler bizi bekliyor. Çünkü bu takımın herhangi bir maçta bu savunmayla gol yememesi mucize. Zaten zor gol atabilen bir takımken atak yapmakta zorlanan bir takımken üstüne de kolay gol yiyen bir kimliğe bürününce maç kazanmak zorlaşıyor.

Bana göre de karabük maçındaki trabzonsporun bu ligde maç kazanması imkansız.

Zaten gerekli önlemler alınmazsa çok zor günler bizi bekliyor.

farozlufatih61
21.01.2013, 22:16
Öyle böyle değil çok büyük bir akıl tutulmasıyla karşı karşıyayız kimsenin birşey yapacak ne hali var nede becerisi 96 sendromu yaşıyor gibiyiz...
Her alanda dibe vurduk yönetim içinde ayrışma had safhada oyuncular desen bir alem gerçi ben bu oyuncu grubunun bundan fazla becerisi olduğunu düşünmüyorum kapasiteleri bu daha fazlası mümkün değil
Taraftar desen ayrı kutuplarda bir grubun yaptığı öbür gruba ters geliyor her kesim bir birini eleştiriyor olanda takıma oluyor...

Mehmet Fatih Yavuz
21.01.2013, 22:18
2001/02 sezonu

Peki ya şu an kaç ?

24

Daha ötesi var mı ?

O dönem bütün musluklar sıkılıp takımın mali durumu için birkaç yıl nerdeyse orta seviye oyuncu bile alınmamıştı.

Bu yılki gibi 2 senede 50m eurodan fazla para hiç edilmemişti.

Şenol Güneş ve plan program laflarını yanyana dahi koyamıyorum. Bu kadar anti-profosyonel, plan-program fakiri bir ikinci hoca yoktur.

Şu kadroyu kime verirsen ver hoca diye bu ligde ilk 3 tedir. Benfica'nın sol bekini falan bizim için "ligin en kötü sol beki" haline sokabilecek kadar aciz bir sistem sahibi.

Az önce söylenen gibi İstanbul bize transferde hep fark attı. Ama hiçbir zaman bu kadar aciz kalmamıştık. 2000-2001 senesi de buna dahildir.

Şenol Güneş gitmeden bu takımda hiçbir düzelme yaşanmayacak.

Tolga
21.01.2013, 22:19
Öyle böyle değil çok büyük bir akıl tutulmasıyla karşı karşıyayız kimsenin birşey yapacak ne hali var nede becerisi 96 sendromu yaşıyor gibiyiz...
Her alanda dibe vurduk yönetim içinde ayrışma had safhada oyuncular desen bir alem gerçi ben bu oyuncu grubunun bundan fazla becerisi olduğunu düşünmüyorum kapasiteleri bu daha fazlası mümkün değil
Taraftar desen ayrı kutuplarda bir grubun yaptığı öbür gruba ters geliyor her kesim bir birini eleştiriyor olanda takıma oluyor...

Aynen öyle Fatih Abi, bunu Şenol Güneş gibi teknik direktör seviyesine indirgeyerek olaydan sıyrılamayız.Camia olarak bitmiş tükenmiş bir durumdayız ve bunu değiştirecek fazla adamda yok ortalıkta.Sadece günü kurtaracak kahramanlar var ve bunlardan biri de Şenol Hoca şu aşamada . . .

burrows
21.01.2013, 22:51
istanbul' ikizlerinin yaptigi transferlerle hocayi temize cikarmaya calisanlar olmus sanirim.
sanirsin cikip 18 macta niye 54 puan alamadi diye elestiriyoruz.kadro sampiyonluk icin tabii ki yetersiz ama bu kadro
su anda oynadiginin cok daha iyisini oynayabilir.
soyle dusunun, 30 kisilik bir futbolcu kadrosunda kendisini itin bir tarafina sokmadigimiz kac tane
futbolcumuz var..onur-bamba son zamanlarda adrian...baska da yok..simdi geriye kalan futbolcularin tamami mi cok kotu?
basarisizligimizin tek nedeni kadro siskinligi mi?ben boyle olmadigini dusunuyorum..
nasil buyuk bir tesaduf ki saydigim uc futbolcu disindakilerin hepsi kariyerlerinin en kotu sezonunu geciriyor..buna aklim mantigim
almiyor..yonetimi savunmak icin yazmiyorum ama bu takimin sorunu teknik direktorunde..
bu futbolcu toplulugundan iki tane kadro cikar.biri ilk dorde(veya ilk uce) digeri ilk 10'a cok rahat girer.
simdi herkes transfer bekliyor ama sorun bir iki transferle cozulecek gibi degil.kim gelirse gelsin senol gunes mevcut lanet sistemde
devam ettigi surece ayni hatalari yaptigi surece bu takimdan bir yol olmaz.

gabriel omar
21.01.2013, 23:05
Sahada güçlü olmadan hiç bir aşamada ilerleme sağlayamayız bu bilinmeli.Sen sahada yenildikçe ,gelirin de düşer,taraftarının da morali bozulur,yönetim de ayrışır.

Hiç kusura bakılmasın takımın şu anki içler acısı hali Şenol hocanın kabahatidir.Ve bir yerlerden değişime başlamak istiyorsak önce saha içinde düzelmemiz lazım,bu da ancak Şenol hocanın görevden ayrılmasıyla olur.

Olmuyor artık ısrar etmenin manası ne ?Şenol hoca orda kaldığı her saniye için bu takıma zarar verdiğini,hiç bir şeyi düzeltemediğini görmüyor mu ?Hem heycanım kalmadı ,verecek bir şeyim yok derken hem de o mevkiyi işgal etmenin anlamı nedir ?

Şenol hoca bir an evvel istifasını sunup,çekilmeli.Yoksa bu iş taraftar tepkisiyle kovulmaya kadar varacak ki camianın hiç bir değeri için bunu istemem.Şenol hoca bu durumu görmeli artık.Hem kendi hem de kulübün itibarı için bu işi yapabilecek birine teslim etmeli.

Ne bekliyor daha,gerçekten küme potasına indiğimizde mi bu gerçeği anlayacak ?

fteotdgs
21.01.2013, 23:07

Bence su mevcut kadrodan cok cok daha fazla verim alinabilir(di). Senol Gunes ile degil yalniz. Sanirim bunu herkes kabul edecektir artik, gorunen koy ortada. Senol Gunes yuzunden zaten en ufak olumsuzlukta bosvermeye musait karakterdeki, kendi isine parasina bakan oyuncu toplulugu iyice bosladi isleri. Disiplinli, heyecanli ve bu heyecani, sevki oyuncularina da asilayabilen bir teknik direktor ile bu takim bu ligde en kotu ihtimalle ilk 3' de olurdu su an.

Kaya
21.01.2013, 23:31
mukemmel tespit.bmn yonetimi mevzubahis senol gunes ise gerisi teferruattir diye dusunuyor.bunu cok acik bir sekilde soyluyorlar zaten..forumun yuzde sekseni hocayi istemezken senol gunes istifa basligina musade edilmemesi bile bunun baslica gostergesi.varsa yoksa senol gunes.bu sene bu takim kume dussun burada hocayi savunanlar yine ayni seyleri yazar..agizlarini acip tek kelam etmezler.sonra hepimizin derdi trabzonspor derler..takimin bu durumunu gorup bu hocaya toz kondurmayanlarin derdi gercekten trabzonspor mu?bence degil.esas dertleri senol gunes'in basarisiz olmasi.
ama allahin sopasi yok iste.onlar senol gunes'i savundukca hoca onlarin yuzunu kara cikardi.senol gunes'in taa kendisi bu adamlarin soylediklerini bosa cikariyor.

Bu forumda bunları yazabiliyorsunuz işte... :)

Kimsenin bir şey dediği de yok...

BMN forumları eleştirilere açık. Dokunduğu ise sadece hakaretlerdir...

BMN yönetimi içinde Şenol Güneş'i sert dille eleştirenler de var; yola onunda devam edilmesi gerektiğini düşünenler de...

Ama senin gözlerin sadece Şenol hoca ile yola devam edilmeli diyenleri görüyor...

Tunga
22.01.2013, 01:59
Nedir sizdeki bu şenol güneş sevdası şenol güneşe verdiğiniz bu sevdanın 10/1'ini TRABZONSPOR'a verseydiniz ....

.......

.....

Daha önce de bir kaç başlıkta yazdın ben de sordum: BMN tarihinde hangi hoca için ultimatom verdi diye. Daha BMN'nin iş yapış şeklini, düsturunu bilmiyorsun ama ahkam kesecek kadar bilgili sayıyorsun kendini.

BMN tarihinin her döneminde teknik direktörlere ya sahip çıkmış, ya da ultimatom vermemiştir. Bir tane bile örneği yoktur. Yalan yanlış bilgi ile yola çıkıp yapılan yorum, seni bir doğruya ulaştırmaz.

Şenol Güneş'e olan sevdamızın 10'da birini Trabzonspor'a vermemişiz. Öyle mi? Sen yazarken inanmıyorsun ki, ben neden cevaplayayım?

Yapmayın bunu. Bu hamaseti bir tarafa bırakalım. Çok değil, son 10 sayfayı okusanız, destek mesajlarının mı, eleştirilerin mi duruyor olduğunu görürdünüz.

Konu BMN olduğu için Ziya Doğan ile herhangi bir teknik direktörü kıyaslayacak kadar körelen gözlerinize laf etmeyeceğim. Keşke onun dönemini BMN'de yönetici olarak yaşamış olsaydınız. Biz biliyoruz ne çektiğimizi. 10'da birlik sevdamızla hem de.

Şenol Güneş'i de, bizi de eleştirebilirsiniz. Kimsenin Trabzonspor taraftarına vermediği hak kadar hak verilmektedir. Hem de tüm Trabzonspor gündeminin oluşturulduğu bu platformda. Ama biri kalkar hakaret ederse, cevabını veya fiilin karşılığını alır.

Tunga
22.01.2013, 02:01
"Köylü Broos bile takım kötü gidince operasyon yaptı, kadro dışı uygulaması yaptı" demiş bir arkadaşımız. Kimse de düzeltmemiş.

Önce Broos'un görevine son verildi, ardından kadro dışı uygulamasını yönetim yaptı. Şenol Güneş'in gelir gelmez ilk yaptığı iş de bu uygulamanın sonlanması oldu.

Bu tür maddi hatalardan yola çıkılıp, sağlıklı ve doğru sonuca ulaşılamaz.

Ergin Varlibas
22.01.2013, 02:25
Ben italyan kiz arkadasimi Trabzonsporlu yapip, onun ikiz erkek kardeslerini de Trabzonsporlu yapip, zorla forma aldirtmis adamim :D

Trabzonsporlulugumu sorgulamak kimsenin haddine degil

SEDAT
22.01.2013, 02:45
* Hocam seni çok savunduğum olmuştur, eleştirdiğimde. Yanlız Allah'ını seversen Hocam Karabük'ün Kadıköy'de Shelton ve Lualula çıktığı bir 2013 yılında sen kendi evinde oynarken 2. yarı oyuna Aykut'u oyuna almanda'ki mantık ve mana nedir ? Yemin ederim maç gününden beri düşünüyorum, sadece merak ettiğim bu. Teşekkürler...

Ergin Varlibas
22.01.2013, 03:10
* Hocam seni çok savunduğum olmuştur, eleştirdiğimde. Yanlız Allah'ını seversen Hocam Karabük'ün Kadıköy'de Shelton ve Lualula çıktığı bir 2013 yılında sen kendi evinde oynarken 2. yarı oyuna Aykut'u oyuna almanda'ki mantık ve mana nedir ? Yemin ederim maç gününden beri düşünüyorum, sadece merak ettiğim bu. Teşekkürler...

Aykutu almasindaki (BENCE) neden ortasaha dustugu icin, direnc kazandirmak istemesidir.

Faik Yılmaz
22.01.2013, 08:21
2001/02 sezonu

Peki ya şu an kaç ?

24

Daha ötesi var mı ?

Şu tabloyu görüp hala Şenol Güneşin bir şeyler yapacağına inananlar varmı acaba ?

1-2 galibiyet alınca hemen ortaya çıkıyor bazı arkadaşlar.... Israrla diyorum ki " bir çiçekle bahar gelmez..." takımda düzelen bir şey yok.....

Şenol Hocayı ne yönetim takıyor , ne oyuncular lafını dinliyor....

Tek argüman Türkiye Kupası kaldı hocayı savunanların... Muhtemelen bu kafayla Onuda alamayacağız....

Ligi 6-7. belkide daha kötü bir sırada bitiriceğiz....

Elimizde 29 oyunculu 13 yabancılı enkaz bir kadro ve kafasında her şeyi bitirmiş bir hoca ile ligi tamamlıyacağız.....

alper*
22.01.2013, 08:22
2001/02 sezonu

Peki ya şu an kaç ?

24

Daha ötesi var mı ?

Dua edelim 1461 1. lige çıksın. Ötesinde bu var. :)

Hüseyin Kurt
22.01.2013, 09:42
Eskiden takım mağlubiyet aldığında bir hafta gazeteleri okumazdım, spor haberlerini izlemezdim.
Şimdi mağlubiyetleri o kadar kanıksadım ve bağışıklık kazandım ki, hiç umurumda olmuyor tüm gazeteleri okuyorum spor haberlerini izliyorum ve çok da üzülmüyorum.
Bunu yapan sensin Şenol hoca,futbolcuların değil.
Hele ki son maçtan sonra bir de futbolculara suç bulmuşsun ki,o nokta senin bittiğin,tükendiğin noktadır.
Kendini kurtarma derdine düşmüşsün ama o futbolcuların 11 hatta 18 futbolcusu bile olmadığını herkes biliyorken onları oynatan sendin.

Serkan,Halil,Sapara,Yasin,Emerson,Vittek,Aykut gibi futbolculardan ne bekliyorsun?
Eminim 1461'de çok iyi oynayan genç futbolculardan sezon sonu herhangi birini Trabzonspor'a almayı düşünmüyorsun.
Eğer Giray'ın sağlık sorunu olmasaydı Abdullah'ı da almazdın.

delikoyun
22.01.2013, 10:40
bence en büyük sorun taraftarın sorunlu bölgelerimizi görememesi

Tunga
22.01.2013, 11:48
2001-2002 sezonunun 18. haftası:

Trabzonspor 0 Beşiktaş 5

2001-2002 sezonu 18. haftası

Lider Gs Puan 42
9ncu Trabzonspor 25 (aradaki fark 17 puan)

2012-13 sezonu 18. haftası
Lider Gs 33
9ncu Trabzonspor 24 (aradaki fark 9 puan)

Alika87
22.01.2013, 11:50

Neden Aykut'u oyuna aldi? Varligi yoklugu belli olmayan Yasin'i aldi disariya, yerine Aykut girdi. Orta sahanin direncini yükseltmek istedi ve ayni zamanda Alanzinhoyu biraz daha ofansif oynatti. Aykut kurtarici olarak girmedi, sadece kücücük bir sistem degisikligine gitti hoca.

Fatih Öztürk
22.01.2013, 11:52

Trabzonspor 0 Beşiktaş 5

Lider Gs Puan 42
Trabzonspor 25

Lider Gs 33
Trabzonspor 24

O sezonla bugünü kıyaslamak ne alakadır?o günün kadro değeri bugünün maliyetiyle 10 milyon dolar civarı.bugünkü kadromuzun değeri nerdeyse 10 katı!

Alban Bushaj, Cem Beceren, Eduardo Suisso De Novaes, Erman Özgür, Gökdeniz Karadeniz, Gökhan Kolomaç, Güngör Öztürk, Hami Mandıralı, Hans Somers, Hasan Üçüncü, Kenan Başkan, Marcio Moreira Jarro, Marco Aurella Brito Dos Prazere, Mehmet Kahraman, Metin Aktaş, Mustafa Macit Güven, Nuri Yılmaz, Osman Kurtuldu, Osman Özköylü, Robson Da Silva Ourique, Santiago Roberto Salazar, Şenol Erol, Zafer Demiray.

Bugünün kadrosu herkesin malumu.saymaya gerek varmı?

Alika87
22.01.2013, 11:55
kupa galibiyetlerinden sonra, yarisda biz de variz dedik, ama bakiyorum, bir yenilgi yetti, takimi küme düsürüyorsunuz, gercekten ayip ya.

Tunga
22.01.2013, 12:05
O sezonla bugünü kıyaslamak ne alakadır?o günün kadro değeri bugünün maliyetiyle 10 milyon dolar civarı.bugünkü kadromuzun değeri nerdeyse 10 katı!

Alban Bushaj, Cem Beceren, Eduardo Suisso De Novaes, Erman Özgür, Gökdeniz Karadeniz, Gökhan Kolomaç, Güngör Öztürk, Hami Mandıralı, Hans Somers, Hasan Üçüncü, Kenan Başkan, Marcio Moreira Jarro, Marco Aurella Brito Dos Prazere, Mehmet Kahraman, Metin Aktaş, Mustafa Macit Güven, Nuri Yılmaz, Osman Kurtuldu, Osman Özköylü, Robson Da Silva Ourique, Santiago Roberto Salazar, Şenol Erol, Zafer Demiray.

Bugünün kadrosu herkesin malumu.saymaya gerek varmı?

Bu mesajını aynen o yılın istatistiklerini veren arkadaşımıza yapmalısın. Bir istatistik veriliyorsa elbette çevresel şartlar da değerlendirilmeli. Ve bu değerlendirme tek taraflı olmamalı. Yoksa o sezon bence en harika sezondur. Neden? Trabzonspor kirlilikten arınma ve kendi değerlerine sahip çıkma mücadelesi vermiştir. Benim gözümde o sezonu 14ncü tamamlayan Trabzonspor ondan önceki ve sonraki 10 sezonun en iyisidir. Bu istatistikle ifade edilemez. Bu benim Trabzonspor'a bakışımla alakalıdır.

Ve o gün o muhteşem onur mücadelesini veren Özkan Sümer de burada Şenol Güneş'e verilenden daha beter tepki almıştır taraftarından. O günkü Özkan Sümer benim için bugünkü Şenol Güneş'tir.

Ahmet Erkan Sezgün
22.01.2013, 12:12
Hakkatten bırak artık Şenol Hocam,çünkü sen ne yapsan bizlere yaranman mümkün değil,bizler iyiyi istemeyiz,bize kötü karakterli veya kötü hocalar lazım,bizim neyimize düzgün adamlar.Burada yazılanları okuyunca senin neler yaptığını daha iyi anlıyorum hocam !!!

Şampiyonluğa oynayan takımlar içerisinde en kötü savunma oyuncular bizde ama suçlu sensin ! Çünkü takım abuk subuk goller yiğiyor ! Halbu ki senin elinde Pique,Terry olmasına rağmen sen Mustafa Yumlu denilen ligin en kötü savunmacısında ısrar ediyorsun yazıklar olsun sana ! Senin elinde sağ bekte Dani Alves gibi bir adam var ama nedense özel ilişkindenmidir nedir sen Serkan Balcı'da ısrar ediyorsun ! Elinde Jordi Abla varken bu Emerson ısrarı nedir sevgili hocam,neyin peşindesin sen ?!Elimde benim bunlar var diye sen egemen'i bedava neden yollarsın hocam ?!

Gene Şampiyonluğa oynayan takımlar içerisinde en kötü ortasaha oyuncular bizde ama suçlu sensin ! Oğuzhan'ı üç kuruş için almadın yerine Barış Özbek denilen kazmayı neden aldın sevgili hocam ?! Selçuğun sözleşmesinin biteceğinin bile bile önceden neden sözleşme yenilemedin de adamı bedava gönderdin hocam ?! İniesta ,Xavi ne zaman forma giyecek hocam bu takımda ?! Sapara,Aykutta'ki ısrarın nedendir ?! Jaja'ya kahvaltı yerine neden içki verdin hocam,neden bu adamı sürekli sarhoş ettin,idmanlara sarhoş gelmesini sağladın ?!

Gene Şampiyonluğa oynayan takımlar içerisinde en kötü forvet oyuncular bizde ama suçlu sensin ! Burak'la neden 5 Milyon Euroya serbest kalır maddesi koyup sözleşme yapıp o fiyata gönderdin adamı ?! Senin elinde Zlatan varken neden bu Vittek,Janko ısrarı ?!

Yönetim ne yapsın ki bir hoca bu kadar hata yaparsa ?! Keşke gitsen de öyle bir hoca gelir ki bize,bu kadro Şampiyonlar ligini alır ! Adamlar Sneijder'i alırken sen 1,5 yıldır kıçı kırık Alper'i alamadın hocam yazıklar olsun sana !

Daha ben sana ne diyeyim be sevgili hocam git artık,biz seni hakketmiyoruz.....

Fatih Öztürk
22.01.2013, 12:13
Bu mesajını aynen o yılın istatistiklerini veren arkadaşımıza yapmalısın. Bir istatistik veriliyorsa elbette çevresel şartlar da değerlendirilmeli. Ve bu değerlendirme tek taraflı olmamalı. Yoksa o sezon bence en harika sezondur. Neden? Trabzonspor kirlilikten arınma ve kendi değerlerine sahip çıkma mücadelesi vermiştir. Benim gözümde o sezonu 14ncü tamamlayan Trabzonspor ondan önceki ve sonraki 10 sezonun en iyisidir. Bu istatistikle ifade edilemez. Bu benim Trabzonspor'a bakışımla alakalıdır.

Ve o gün o muhteşem onur mücadelesini veren Özkan Sümer de burada Şenol Güneş'e verilenden daha beter tepki almıştır taraftarından. O günkü Özkan Sümer benim için bugünkü Şenol Güneş'tir.

Sayın abim Özkan Sümerde başkan olmadan önce 30 yıl Trabzonsporun altında üstünde olan isimdi.kirlilikten kastın Mehmet Ali Yılmazsa onun döneminde onun elemanı olarak 10 yıldan fazla görev aldı.o istedi diye transferler yapıldı.Özkan Sümer püri pak temiz değildir.

Fatih
22.01.2013, 12:21
Şenol Güneş sadece başarılardan mı sorumlu?

Tunga
22.01.2013, 12:46
Sayın abim Özkan Sümerde başkan olmadan önce 30 yıl Trabzonsporun altında üstünde olan isimdi.kirlilikten kastın Mehmet Ali Yılmazsa onun döneminde onun elemanı olarak 10 yıldan fazla görev aldı.o istedi diye transferler yapıldı.Özkan Sümer püri pak temiz değildir.

MAY döneminde gelişen bir anlayış vardı, bu anlayış bugün de devam ediyor. Trabzonspor maç kaybederdi, taraftar başlardı hayıflanmaya: Başkanımızı üzüyorsunuz :)

Bugün de aynı şey Sadri Şener için geçerli hale geldi: Aman başkanımızı üzmeyelim.

Şimdi, bir yerde bir yönetici varsa, yetkisini devretse de, sorumluluğunu devredemez. YAni, Trabzonspor'u iyi bir takım olarak sahaya çıkarmak ve oynatmak teknik direktörün görevidir; ama aynı zamanda ve ondan da daha önce yönetim ve başkanın görevidir. Yönetim bu işi yerine getirmek için bir hoca ile çalışır. O hocadan verim alamaz, değiştirir. Ama sonunda sorumluluktan kaçamaz. Mesela, (yalan olduğu bizzat içindekilerce kesinleşmiş olsa da) diyelim ki N'Doye transferi şöyle olsun. Yönetim N'Doye ile anlaşsın ve hocaya sorsun: Hocam N'Doye'yi alacağız. Kullanabilir misin?

Misal bu ya, hoca da desin ki "kaça aldınız?". Ben yönetici olsam ilk söyleyeceğim şu olur: "Sana ne? Sen kullanabilirsen ben alacağım. Kaç para olursa olsun". Ama bu misal verilirken hatta gerçek diye anlatılırken yönetimin Şenol Güneş parayı fazla buldu diye vaz geçildi deniyor(du). Ve bunu yönetimin değil de hocanın zaafı diye dinledik :) Bu gerçekten eşyanın tabiatına aykırı.

Şüphesiz ki, bugün takımın sahada saçma sapan oyununda, verimsizliğinde, inançsızlığında hocanın da katkısı yadsınamaz. Bu kadronun geçen sene de bu sene de ilk üçe girmesi süprizdir. Ama mesela 9ncu olacak kadro da değildir. Bir şeyleri yanlış yapıyor ki sahadan sonuç alamıyoruz. Ama tüm yükü de hocaya yüklerseniz, yepyeni yanlışlara doğru koşmaya başlarsınız. Benim itirazım buradadır.

Şener geldiğinde Ersun Yanal hoca idi. Albayrak getirmişti. Albayrak'ın getirdiği bir hoca ile başarılı olmayı maalesef ki istemediler. Ersun Hoca ilk senesinde (Albayrak haince kongreyi erteleyip, yeni yönetime transfer şansı vermediği için) çok kötü bir kadro ile oynadı. Adanademirspor henüz ikinci ligdeyken yenildik ve kupadan elendik. Oldukça başarısız sonuçlar aldık. Ertesi sene yapılan transferler ile takım sadece toparlandı. Sezonu kupasız ama umutlu kapatacaktık. Ne yazık ki Ersun Hoca kulübün dışına itildi. Ama bir Sivas maçı yaşadık ki, ben bu sene de dahil bu kadar silik bir Trabzonspor izlememiştim. O maçtan sonra Ersun Hoca'nın şansı kalmamıştı. Biz BMN olarak onunla daha ligin devre arasında sözleşme uzatılmalı ve tam motivasyonla bir sonraki seneye hazırlanmalı demiştik. Olmadı. İstemediler. Ve Ahmet Özen geçti takımın başına. Son maçta evimizde şampiyonlar ligine katılma şansını yakaladığımız maçta, hiç bir iddiası olmayan fenere 1-0 önde iken 2-1 yenildik ve o şans kaçtı. Ertesi sene Sadri Şener hoca getirme şovu yaptı. Ardından da Samet Aybaba'yı getirdi. Kıyamet koptu. Samet Aybaba bence Trabzonspor'da son 10-15 yılda taş üstüne taş koymada rakipsiz bir hoca olmasına rağmen "istemezük" sesleriyle engellendi. Sven Goran Eriksson manevralarını hatırlayın. Ve ardından o güne kadar Trabzonsporlular'ın %99'unun tanımadığı, bilmediği bir hoca ile anlaşıldı. Ve o hoca ile yollar çok çabuk ayrıldı (aslında bence geç bile kalınmıştı). Neden? Çünkü onu göreve getirenler dahi ona güvenmiyordu. Onunla ilgili çok şüpheleri vardı ve alınan sonuçlarla şüpheleri kalmadı. Ardından gelen ŞEnol Güneş, Ersun Yanal'ın kurduğu değil, Broos'un dağıttığı kadro ile harikalar yaratmaya başladı. Sonunda kulübe 3 kupa kazandırıldı. Bu olay aynı Ersun Yanal'ın Şenol Güneş sonrası milli takıma göreve geldiğinde söylediği gibiydi. Ne demişti Yanal? "Ben dünya üçüncüsü bir kadroyu değil, Avrupa Şampiyonası'na gitme mücadelesinde Letonya'ya elenen bir kadroyu teslim aldım". Haklıydı. Tıpkı bugün Güneş'in olduğu gibi. Gerçi söylenecek şey doğru olsa da ŞEnol Güneş bunu hiç dillendirmedi ve hatta Yanal'ı onore etti.

Tüm bu dönemde Şener tam 4 defa yönetim kadrosunda değişiklik yaptı. 4 farklı yönetim kurdu. 3 farklı hoca ile çalıştı (aslında burada Samet Aybaba'yı da sayarsanız 4). Çok paralar harcayarak bir kadro kuruldu. Borçlandık ama borumuzun karşılığı vardı. Sonrasında karşılık dediğimiz bonservislerden para alamadık. Oyuncular çar çur oldu. Bugün kadrodaki 15-16 futbolcuyu 7-8 değişik kişi transfer ettirdi.

Tüm bu yanlışlara Şenol Güneş'in tercihleri de eklendi ve bu kadar yanlışa rağmen liderle 9 puanlık farkla gidiyoruz. Kimseyi de yenemiyoruz doğru dürüst üstelik. Ama bunu bile öpüp başımızın üstüne koymamamız lazım. Çünkü başarılı olmayı hak etmiyoruz.

Özkan Sümer... Ona yazmak kolay değil. Çok uzuuuuuun bir hikaye o. Ama daha önce ne yaptığından daha önemlisi, Trabzonspor'u yanlış gittiği bir yoldan döndürdü. Sırf bunun için bile MAY ağzı ile konuşmak yerine ("benim paramla benim memurum") ona saygı göstermek bizlerin ona borcudur. Basit ikili tartışmalara meze edilemeyecek kadar büyük ve onurlu bir iş yapmıştır. Hem de kimseciklerin göreve talip olmadığı, tersine ağaç kovuklarına saklanarak ortalıktan kaçtığı bir dönemde.

Fatih Öztürk
22.01.2013, 13:03
Abi zihnine sağlık.fakat son parafrağına katılmam mümkün değil.Trabzonsporda son 30 senenin 25 yılını alt yapıdan sorumlu olan Özkan Sümerin Trabzonspora verdiği katkıdan çok zararları var.yıllarca kendisine emanet edilen alt yapıdan doğru dürüst oyuncu çıkaramamış,devamlı dışa bağımlı transfere mahkum edendir kendileri.

cakalkerem
22.01.2013, 13:04
Şenol Güneş sadece başarılardan mı sorumlu?

kendi öyle sanıyor galiba......Futbolcularını suçlayan hoca dan başka ne beklenir ki=?

delikoyun
22.01.2013, 13:07
artık istifa etmeli yapılan yanlış transferlerin sorumlusudur yönetimi suçlamasın karabük bursa gibi takımlar ingiltere liginden transfer yapıyor trabzonspor belçika ve polonya liginden ayıp yahu...

cakalkerem
22.01.2013, 13:12
Hakkatten bırak artık Şenol Hocam,çünkü sen ne yapsan bizlere yaranman mümkün değil,bizler iyiyi istemeyiz,bize kötü karakterli veya kötü hocalar lazım,bizim neyimize düzgün adamlar.Burada yazılanları okuyunca senin neler yaptığını daha iyi anlıyorum hocam !!!

Şampiyonluğa oynayan takımlar içerisinde en kötü savunma oyuncular bizde ama suçlu sensin ! Çünkü takım abuk subuk goller yiğiyor ! Halbu ki senin elinde Pique,Terry olmasına rağmen sen Mustafa Yumlu denilen ligin en kötü savunmacısında ısrar ediyorsun yazıklar olsun sana ! Senin elinde sağ bekte Dani Alves gibi bir adam var ama nedense özel ilişkindenmidir nedir sen Serkan Balcı'da ısrar ediyorsun ! Elinde Jordi Abla varken bu Emerson ısrarı nedir sevgili hocam,neyin peşindesin sen ?!Elimde benim bunlar var diye sen egemen'i bedava neden yollarsın hocam ?!

Gene Şampiyonluğa oynayan takımlar içerisinde en kötü ortasaha oyuncular bizde ama suçlu sensin ! Oğuzhan'ı üç kuruş için almadın yerine Barış Özbek denilen kazmayı neden aldın sevgili hocam ?! Selçuğun sözleşmesinin biteceğinin bile bile önceden neden sözleşme yenilemedin de adamı bedava gönderdin hocam ?! İniesta ,Xavi ne zaman forma giyecek hocam bu takımda ?! Sapara,Aykutta'ki ısrarın nedendir ?! Jaja'ya kahvaltı yerine neden içki verdin hocam,neden bu adamı sürekli sarhoş ettin,idmanlara sarhoş gelmesini sağladın ?!

Gene Şampiyonluğa oynayan takımlar içerisinde en kötü forvet oyuncular bizde ama suçlu sensin ! Burak'la neden 5 Milyon Euroya serbest kalır maddesi koyup sözleşme yapıp o fiyata gönderdin adamı ?! Senin elinde Zlatan varken neden bu Vittek,Janko ısrarı ?!

Yönetim ne yapsın ki bir hoca bu kadar hata yaparsa ?! Keşke gitsen de öyle bir hoca gelir ki bize,bu kadro Şampiyonlar ligini alır ! Adamlar Sneijder'i alırken sen 1,5 yıldır kıçı kırık Alper'i alamadın hocam yazıklar olsun sana !

Daha ben sana ne diyeyim be sevgili hocam git artık,biz seni hakketmiyoruz.....

şikayeti varsa gider hocam...beğenmiyorsa gider arkadaşım.....Sen eğer istemediğin adam alınırsa yada istediklerin alınmazsa ceketini asarsın sırtına....ama kalın bir sözleşme yaparsan banka hesaplarına bakarsan devamlı hoş olmaz...yeri geldiğinde rest çekmeyi bileceksin.Her seferinde konuşacaklarım var deyip deyip yeri geldiğinde su pus oturursan sıkıntı olur...Suırf kişisel kaprislerin için adam sattıırısan gelen adamı 6-7 maç kenarda oturtursan bu olmaz hocam

Emrah Akcagöz
22.01.2013, 13:14
Küme ile aramızdaki puan farkının 8 olduğunu bilmesek şampiyonluğa oynuyoruz sanıcam. İyi futbol oynasak eyvallah da yahu mağlupken bile takım kılını kıpırdatmıyor.

Biz hala geçmişteyiz. İmzada da belirttiğim gibi ;

"Geçmişle yaşamak, en ağır ruh hastalığıdır. Eğer yenemezsen, asla yeni bir gelecek yazamazsın."

Faik Yılmaz
22.01.2013, 13:58

Trabzonspor 0 Beşiktaş 5

Lider Gs Puan 42
9ncu Trabzonspor 25 (aradaki fark 17 puan)

Lider Gs 33
9ncu Trabzonspor 24 (aradaki fark 9 puan)

Ben Bu tablodan şunu anladım....

Rakiplerimiz bu sene kötü olduğu için....

Bizim çok çok kötü olduğumuz anlaşılmıyor....

Yani çok kötü olduğumuzu anlamamız için Gsnin bize bir 15 puan fark atması lazımki ancak bazı arkadaşlar uyansın.....

O zamanda atı alan üsküdarı geçmiş oluyor.... bizde önümüzdeki yıla bakalım diyoruz....

Olsun biz alışkınız küme bile düşelim yeterki Şenol Güneşimiz bizi gölgesinden mahrum etmesin....

burrows
22.01.2013, 14:15
ust tarafla puan farki dokuz ama olurda elazig yenerse aradaki puan farki dorde dusecek.rakipler az puan topladi diye hocayi buradan kurtarmaya calisanlar var.
kaldi ki cincon cl'de fb'de avrupada yoluna devam ediyor.
gecen sene her mac sonrasi cl maclari bizi yoruyor diye bahane ureten senol gunes bu sezon futbolculara sallamakla basladi saha zeminine kadar dustu..cok degil bir kac hafta sonra o 9 puanlik fark da iki haneli rakamlara cikar.
iyi bir oyun sistemiyle iyi bir hocayla bu kadro ilk ucte her zaman yerini alir.bu takim hocasiz oynasin ligi ilk beste bitirir.
kendisinin hocaligini zaten hicbir zaman sevmedim ama bu sene iyice nefret etmeye basladim.mumkun olsa sirf bu adam yuzunden takimi takip etmeyi birakirim.
hele butun basarilar bu adamin hanesine yazilip butun basarisizliklar dis etkenlere
baglanmiyor mu insan deli oluyor.
ersun'u bir mac yuzunden asan trabzonun yerel medyasi her mac tokatlanan senol gunes'e ses cikarmiyor..bu ikiyuzlulugu gorunce keske bu insanlarla ayni takimi tutmasaydim diyorum..

B61
22.01.2013, 14:29
Şenol Hocam gelme gelme.. Bunlar senide harcayacaklar..

Şu mesaj doğru çıktı... Uğurtan abiyi kutluyorum. (Hocanın gelme haberi üzerine)

B61
22.01.2013, 14:31
şikayeti varsa gider hocam...beğenmiyorsa gider arkadaşım.....Sen eğer istemediğin adam alınırsa yada istediklerin alınmazsa ceketini asarsın sırtına....ama kalın bir sözleşme yaparsan banka hesaplarına bakarsan devamlı hoş olmaz...yeri geldiğinde rest çekmeyi bileceksin.Her seferinde konuşacaklarım var deyip deyip yeri geldiğinde su pus oturursan sıkıntı olur...Suırf kişisel kaprislerin için adam sattıırısan gelen adamı 6-7 maç kenarda oturtursan bu olmaz hocam

Şike yok değil mi ? :) :)

gabriel omar
22.01.2013, 14:36
Harcanan hoca değil biz oluyoruz arkadaşlar iyi bakın olaya.Ne yönetime ne hocaya bir şey olur en fazla ceketini alıp gider,olan sen ben gibi gariban taraftara olur.

Tunga
22.01.2013, 14:39
Ben Bu tablodan şunu anladım....

Rakiplerimiz bu sene kötü olduğu için....

Bizim çok çok kötü olduğumuz anlaşılmıyor....

Yani çok kötü olduğumuzu anlamamız için Gsnin bize bir 15 puan fark atması lazımki ancak bazı arkadaşlar uyansın.....

O zamanda atı alan üsküdarı geçmiş oluyor.... bizde önümüzdeki yıla bakalım diyoruz....

Olsun biz alışkınız küme bile düşelim yeterki Şenol Güneşimiz bizi gölgesinden mahrum etmesin....

Sevgili Faik,

Geçen sayfada verilen bir istatistiğin tek başına aslında ne kadar anlamsız olduğunu vurgulamak için koydum o bilgileri. Defalarca söyledim. İstatistikler önemlidir ama sonuca etkisi %100 olamaz. Katkısı olur. Ama lafın tamamını söylemeden de anlaşılacağını ummuştum.

Kaldı ki, tüm yazdıklarımdan "Trabzonspor bu sene başarılıdır" dediğim sonucunu çıkarmak, fazla zorlama ile bile olacak iş değildir.

Yanlışlarımızın tamamını bir tek nedene yüklemekle o yanlışlardan kurtulamıyoruz. Mesela senin her dönemdeki yöneticileri ve hocaları istifaya çağırman sebebiyle bir karar almış ve senin açtığın "yönetim eleştirileri" başlığına yazmayacağım demiştim. Yazmıyorum hala. Senin basit çözümlemelerle Trabzonspor'u kurtarma planların onyıllardır deneniyor Trabzonspor'da.

Öyle bir kurtuluş şekli yok.

Trabzonspor taraftarının, camia yıllardır HİÇ BİR ŞEY üretmediği halde hala başdöndürücü hızla tüketim alışkanlığı yüzünden tükeniyoruz.

Ben "hoca gitsin" diyenlere "hoca adayınız kim" diye sormuyorum. İlla ki bulunur. Ben "Şenol Güneş bitsin" diyenlere, "yeni Şenol Güneş adayınız kim" diyorum.

Cihad Varlı
22.01.2013, 14:42
İstifa falan etme hocam. Sakın bırakma. Yoksa yine zor günde sana sarılacaklar , haberin olsun.

Faik Yılmaz
22.01.2013, 15:00
Sevgili Faik,

Geçen sayfada verilen bir istatistiğin tek başına aslında ne kadar anlamsız olduğunu vurgulamak için koydum o bilgileri. Defalarca söyledim. İstatistikler önemlidir ama sonuca etkisi %100 olamaz. Katkısı olur. Ama lafın tamamını söylemeden de anlaşılacağını ummuştum.

Kaldı ki, tüm yazdıklarımdan "Trabzonspor bu sene başarılıdır" dediğim sonucunu çıkarmak, fazla zorlama ile bile olacak iş değildir.

Yanlışlarımızın tamamını bir tek nedene yüklemekle o yanlışlardan kurtulamıyoruz. Mesela senin her dönemdeki yöneticileri ve hocaları istifaya çağırman sebebiyle bir karar almış ve senin açtığın "yönetim eleştirileri" başlığına yazmayacağım demiştim. Yazmıyorum hala. Senin basit çözümlemelerle Trabzonspor'u kurtarma planların onyıllardır deneniyor Trabzonspor'da.

Öyle bir kurtuluş şekli yok.

Trabzonspor taraftarının, camia yıllardır HİÇ BİR ŞEY üretmediği halde hala başdöndürücü hızla tüketim alışkanlığı yüzünden tükeniyoruz.

Ben "hoca gitsin" diyenlere "hoca adayınız kim" diye sormuyorum. İlla ki bulunur. Ben "Şenol Güneş bitsin" diyenlere, "yeni Şenol Güneş adayınız kim" diyorum.

Sevgili Abicim....

Yanlış anlaşılmak istemem....

Senin yazdığın tablolarda Tunga Abi böyle demek istiyor demek istemedim.......

Sadece o tablolardan yararlanarak bir sonuç çıkardım tabi ki katılır ya da katılmayabilir herkes....

Üretim konusuna gelince ;

Trabzonsporla ilgili bir çok aksaklıla ilgili bugüne kadar mail atan , faks çeken ve sosyal ortamlarda çabalayan birisiyim. sözgelimi resmi dergimizi Migrosta görebilmek için neredeyse Migrosun genel müdürüne kadar şikayetlerde bulundum....

O anlamda çözüm sunmak kadar sunacağımız çözümlerin dikkate alınmasıda önemli....

Ben kongre üyesi olarak bir dilekçe yazıyorsam ve beyefendiler 2 satır yazıp cevap dahi yazma zahmetine katlanmıyorlarsa bu ortamda proje sunmak abesle iştigaldir bana göre.....

neyse Abicim dediğim gibi Tunga abi böyle dedi demek istemedim sadece o bilgilerden yararlandım o kadar....

saygılarımla....

alper*
22.01.2013, 15:12
İstifa falan etme hocam. Sakın bırakma. Yoksa yine zor günde sana sarılacaklar , haberin olsun.
Kardeşim, takım 1.33 puan ortalamasıyla oynuyor.

aurora
22.01.2013, 15:13

Tam tersi Şenol Hoca bu zamana kadar hep takımı iyi günlerde alıp, zor günlere getirip öyle braktı.

Fatih Öztürk
22.01.2013, 15:16
İstifa etme hocam.perşembe kupa maçını kazanalım çıkışa geçelim lütfen gitme!

Tunga
22.01.2013, 16:01
Sevgili Faik,

Bazı konularda hatalar yapıyor oluşumuz (ki hata da çoğu zaman subjektif olabilir. Yani bence hata olan sence hata olmayabilir) bizlerin iyi ya da kötü Trabzonsporlu olmasını gerektirmez. Ben senin bizim organizasyonlarımıza ne sıklıkta katıldığını ve/veya kulübün için neler yaptığını biliyorum. Dolayısıyla seni böyle bir konuda itham etmem.

Demem odur ki, eğer arızalı bir makinayı tamir etmez isek, o makina bugün birini, yarın diğerini öğütür. Öğütüyor da. Mesela Atay Aktuğ zamanında gerçekleştirilen kurumsal hamleler fenerbahçenin bile gözünü korkutmuşken, biz kısa vadeli saha sonuçlarını baz alarak adamın ardından küfrederek gönderdik. Ve de layığımızı bulduk. Nuri Albayrak dönemi gibi karanlık bir dönem yaşadık. Ve o yönetim bile görev süresi bitene kadar kaldı görevinin başında.

Bana soracak olursanız sıkıntı buradadır. Şimdi "Şenol Güneş iyi kadroları alır, dağıtır gider" diyebilirsiniz. Ama bu söz, hiç bir derdimizi çözmez. Ve bugün %80'lerde gördüğüm Şenol Güneş muhalefeti çok değil, sadece 3-4 sene sonra %90'larla "aman Şenol Hoca gelsin"e dönüşür. Dönüşmedi mi? Her defasında hem de.

Bakın ben Şenol Güneş'in getirilmesine karşıydım. 3-4 senede bir, aynı döngüye girmemiz bizim çaresizliğimizi ortaya koyuyor.

Türkiye şartlarında getirilebilecek en iyi yerli teknik adam olan Ersun Yanal bile yaranamadı bu camiaya. Ve ben o zaman da, Halilodziç zamanında da "aman çözümü hoca değişiminde aramayalım" demiştim. Her seferinde haklı çıktım. Haklı çıktığıma bir kere bile sevinemedim.

Bence Şenol Güneş iyi bir teknik direktördür. Bunu günlerce ve onlarca argümanla savunurum. Savunamayacak durumda olsam savunmam zaten. Ama iyi hocaların da kötü dönemleri olabilir. Ve bu dönemlerde hoca değişimi de kısa vadeli çözümlerden biri olabilir. Ama bizde olmuyor. Bu bir öngörü değil. Bu bir gerçek.

Yedek kulübemizin bugün geldiği noktadan ziyadesiyle memnunum. Memnunluğum takımın puanından ya da konumundan değil. Memnun oluşum Ünal Hoca'nın gelişiyle birlikte o kulübede gördüğüm "nispeten" huzurlu ortamdan.

Dünyada eşi benzeri görülmemiş bir şekilde bir takıma saldırılıyor. TFF, hakemler, kurullar, basın ve rakip takım taraftarları. Bakın, Trabzonspor - Galatasaray maçında fenerliler Galatarasay'ı desteklediler. Böyle anormal şartlardan bahsediyoruz. Ülkenin başbakanı çıkıp diyor ki "Trabzonspor kupayı hak etmedi ki". Ama aynı başbakan 35 yaşındaki Alex'in Türk Vatandaşlığı'na geçişi ile ilgili görüşme yaptık diyebiliyordu gözümüzün içine baka baka.

Mesela siyasi sebeplerden dolayı zamanında Diyarbakırspor'a da baskı vardı. Ama farkı şuydu. Diyarbakırspor dışarıdan saldırı alıyordu ama evinde kraldı. Bizim dışarıdan baskı almamız beni üzmez, hırslandırır; ama içeriden destek alamamak var ya? İşte o çok acı. Bu destekten kastım Şenol Güneş'e destek değil. Trabzonspor'a destek. Bunu yapmıyoruz. Sadece şike sürecinde değil, hemen hemen hiç bir zaman.

Ama küme düşmekten zor kaçtığımız 2001-2002 sezonunda bu takım neredeyse her maçını dolu tribünlere oynadı. O zaman o takıma bir şekilde sahip çıkıldı.

Keşke ortak bir karar alıp şu süreç sonlanana kadar bazı konulardaki keskinliğimizi dizginleyebilsek. Eğer derseniz ki "o dava başka, ama sahadaki ruhsuz oyun başka", ben de size derim ki, "evet ikisi bağımsız gibi duruyor ama maçın 3ncü dakikasında yediğiniz bariz ofsayt gole itiraz edemeyecek ruh haline girmiş adamlardan beklediğiniz bu neyin başarısı?."

Faik Yılmaz
22.01.2013, 16:01
Trabzonspor, Teknik Direktör Şenol Güneş’in görev aldığı son döneminde ligdeki en kötü performansı gösteriyor. Bordo-mavililer, 2009-2010 sezonunun 15. haftasındaki Ankaragücü maçı öncesi anlaşarak 4. kez göreve getirilen Teknik Direktör Şenol Güneş ile son dönemdeki en kötü performansı ortaya koydu. Teknik Direktör Şenol Güneş ile galibiyetlerde 2009-2010 sezonunda yüzde 50, 2010-2011 sezonunda yüzde 74, geçen sezon yüzde 44’lük başarı sağlayan bordo-mavililer, bu sezon ise yüzde 33’de kaldı.

EN BAŞARILI DÖNEMİ 2010-2011

Trabzonspor, teknik direktör Şenol Güneş ile en başarılı dönemi 2010-2011 sezonunda yaşadı. Bordo-mavililer, 34 maçta 25 galibiyet, 7 beraberlik ve 2 mağlubiyetle ligin 82 puanla bitirip yüzde 74’lük bir galibiyet yüzdesi yakalamıştı. Trabzonspor’un Şenol Güneş ile performansı

Trabzonspor’un, Teknik Direktör Şenol Güneş döneminde geçen sezon oynanan Süper Final maçları hariç sezonlara göre performansı şöyle:

Sezon 0 G B M A Y P Galibiyet yüzdesi

2009-2010 20 10 6 4 27 12 36 50

2010-2011 34 25 7 2 69 23 82 74

2011-2012 34 15 11 8 60 39 56 44

2012-2013 18 6 6 6 20 18 24 33

yorumsuz......

Faik Yılmaz
22.01.2013, 16:18
-Şike süresinde yara aldığımız çok etkilendiğimiz doğrudur ama üzerinden neredeyse 2 yıl geçmesine rağmen hala şikeden dolayı başarısız oluyoruz sözünü yöneticilerin ve Şenol Güneşin bahanesi olarak görüyorum...

Yahu şikeciler mi dedi bize takımı yol geçen hanı gibi yabancıyla doldurun...

şikecilermi diyor bize sahada 3 pası yapmayın...

-Hakemlertarfında hakkımızın bazı maçlarda enildiğide doğrudur... ama daha doğrusunu söyliyeyim hakem hatasıyla puan kaybettiğimiz hiç bir maçı kazanmayı hakedecek futbol oynamadık.... Yani neredeyse takımın yarısı eksik olan bir Karabükten 1 puan alsak yenilmiş gibi üzülürdüm şahsen....

sonuç olarak şikeden etkilendik ama bırakalım artık bunuda işimize bakalım eksiklerimizi tamamlayalım....

Tunga
22.01.2013, 16:26
"Şikeden dolayı başarısız oluyoruz" demiyor kimse.

Başarılı da olsan başarılı sayılmayınca, bir anlamı kalmıyor yaptığın işin! Bu da duygusal bir esinti değil, yüzümüze vuran acı gerçek.

Faik Yılmaz
22.01.2013, 16:39

Başarılı da olsan başarılı sayılmayınca, bir anlamı kalmıyor yaptığın işin! Bu da duygusal bir esinti değil, yüzümüze vuran acı gerçek.

Güzel Abim....

Mevcut kadronun % 90 ı şikeden hiç etkilenmeyen oyunculardan oluşuyor..

Biz Şenol Güneşten 3-5 pas yapan , rakibi boğan göze hoş gelen futbol oynatmasını bekliyoruz sadece.....

hatta şampiyon olduğumuzdan daha iyi oynayalım ki herkes büyüklük nasıl olur görsün.....

ANIL
22.01.2013, 17:45
istifada bir hizmettir.

SEDAT
22.01.2013, 18:05
* Açıklamaların beni hiç tatmin etmiyor Hocam haberin olsun...

Ergin Varlibas
22.01.2013, 18:13

Ahh ahh neden anlamak istemiyorlar bunu. Sampiyonlugumu tescil edilseydi su an hicbirsey konusulmuyacakti

Ergin Varlibas
22.01.2013, 18:17
Güzel Abim....

Mevcut kadronun % 90 ı şikeden hiç etkilenmeyen oyunculardan oluşuyor..

Biz Şenol Güneşten 3-5 pas yapan , rakibi boğan göze hoş gelen futbol oynatmasını bekliyoruz sadece.....

hatta şampiyon olduğumuzdan daha iyi oynayalım ki herkes büyüklük nasıl olur görsün.....

Sike olmasaydi oyuncularimiz Sampiyonlar liginde oynucaklari icin belki de takimda kalicakti. Hatta ustune rahat rahat takviye de yapicaktik. Takim boyle bos oyuncularla dolmayacakti. Kaliteli iskeletin ustune iyi transferlerle belkide Avrupaya kapak aticaktik Senol Gunesin dedigi gibi. Sampiyonlar ligine transfer yapamadan gittik, belki onceden bilseydik gidecegimizi guzel 2 transferle gruptan cikacaktik? En onemlisi taraftar bu buyuk darbeyi yemiyecekti. Inanc hep devam edecekti. Ve birsuru sey.

NOT: BUNLAR BAHANE YAZILARI DEGILDIR

alper*
22.01.2013, 18:17
Tamam, biz şampiyon olduk; kupamızı vermediler. Küstük, yıldık, o yüzden kötü oynuyoruz.
Peki hiçbir zaman şampiyon olamamış, istese de olamayacak, dahası öyle bir derdi bile olmayan takımlar gelip nasıl bizi evire çevire yeniyor?

jojuk
22.01.2013, 18:19
bu yazı bir galatasaray taraftarı yazmış arkadaşlar
senol gunesı sewen bır gs'lıyım ama artık senol hocadan ts'ye fayda gelmez...takım resmen kume potasındakı takmlar kadar puan toplamıs..yıl sonu en fazla 50 puan kı o bıle zor boyle giderse

unaLhso
22.01.2013, 18:22
Mersin maçını kazanırsak ; TEBRİKLER ÜNAL KARAMAN

Beraberlik veya mağlubiyet olursa ŞENOL GÜNEŞ İSTİFA !

Ergin Varlibas
22.01.2013, 18:23
Tamam, biz şampiyon olduk; kupamızı vermediler. Küstük, yıldık, o yüzden kötü oynuyoruz.
Peki hiçbir zaman şampiyon olamamış, istese de olamayacak, dahası öyle bir derdi bile olmayan takımlar gelip nasıl bizi evire çevire yeniyor?

Su kadrodan, Trabzonsporda oynuyor olmasalardi, kalecilerimiz disinda kimi gercekten takiminda gormek isterdin? Objektif cevap ver.

Sonrada sampiyon oldugumuz kadro ile karsilastir.

Yenildigimiz takimlarinin kadrolarini yazma buraya lutfen 10 yasindaymis gibi:)

Garip bi uyusmazlik var takimda, tek tek baktiginda o kadar kalitesiz degil ama takim olamadik bir turlu

Sefa
22.01.2013, 18:33
Su kadrodan, Trabzonsporda oynuyor olmasalardi, kalecilerimiz disinda kimi gercekten takiminda gormek isterdin? Objektif cevap ver.

Bu soruyu daha önce sordum cevap gelmedi.

Tamam da bu oyuncular alınırken teknik direktör kimdi ?

Şenol Güneş ben bu oyuncuları istemiyorum gerekirse istifa eder taraftarı arkama alırım dese istediği olmaz mıydı ? Bal gibi olurdu.

Sen kokarak hiç bir transfere karışma karıştıkların futbolculukla alakası olmasın sonra hiç suçu yok.

Güzel hikaye..

alper*
22.01.2013, 18:33

Otuz kişiden iki elin parmaklarınız geçmez ama sizin söylediğinizle alakası var mı :)

Ergin Varlibas
22.01.2013, 18:44
Bu soruyu daha önce sordum cevap gelmedi.

Tamam da bu oyuncular alınırken teknik direktör kimdi ?

Şenol Güneş ben bu oyuncuları istemiyorum gerekirse istifa eder taraftarı arkama alırım dese istediği olmaz mıydı ? Bal gibi olurdu.

Sen kokarak hiç bir transfere karışma karıştıkların futbolculukla alakası olmasın sonra hiç suçu yok.

Güzel hikaye..

Abi ben sana cevap verdim sen duymadin heralde. Isterseniz Senol Gunesten duyduklarimi soyliyeyim dedim, ama sonra iftiralar geliyor bana.

Mesela Zokora alindiginda dediki evet Zokora iyi oyuncu cok tecrubeli ve kaliteli ama onun yerinde gecen sene Selcuk inan oynuyordu, cift yonlu bir oyuncu, bu oyunculara belli paralar veriliyor, sonra nasil oynatmayayim gibisinden birseyler.

Cogu transfer ondan habersiz yapildi, istenilen transferlerde yapilmadi. Nerde cenk nerde alper?

Sampiyon oldugumuz sene kimsenin takimdan ayrilmasini istemiyordu, bas bas soyledi heryerde, sonuc ortada.

Jajaya takti, cekemedi yollatti diyenlerin surati kizarmismidir acaba yaptigi o aciklamalardan sonra, gerekirse cebimizden veririz parasini dediginde?

Futbolda transfer soyle olur:
Ya teknik direktorun kafasinda cok begendi bir oyuncu vardir ve onu takiminda gormek ister ve bunu yonetime iletir ve IYI BIR YONETIM de o oyuncu almak icin elinden geleni yapar.
Ya da teknik direktor, takimin scoutlarina transfere yapmak istedigi bolgeyi soyler, scoutlar o bolgeye TAKIMIN BUTCESINE uyacak sekilde bir kac oyuncu onerir ve bu oyuncular alinir.

Bizim takimda islerin pislesdigini dusunuyorum ve duyuyorum. Oyuncularin menejerlerine ve oyuncular geldikleri ulkelere bakin. Sizde bir gariplik seziceksinizdir.

Senol Gunes bu durumdan memnun olmadigini biiir cok kez dile getirdi. Ama onun dediklerini anlamak istemezseniz zaten nafile.

Takimdaki genel sorun kurumsallikla ilgili, iyi yonetilemiyor. Senol Gunesi tek sorumlu yapsalar futbol ile ilgili, 5 senede 3 kez sampiyon oluruz. Ama o artik istermi bunu bilmiyorum cunku bende olsam istemezdim heralde, paragozlukle, derin trabzonlulukla
suclaniyor adam, takima bu kadar verdiklerinden sonra.

Ayrica arkadasim benim dediklerim sana hikaye gibi geliyor ama bunlar malesef gercekler, gormek istedikleriniz gorup gormek istemediklerinizi gormezseniz, tabi anlattiklarim masal gibi hikaye gibi gelir.

Bu seneki halimizi benimle birlikte kimsenin begenmedigini heralde soyleyebiliriz. Her haftasonu kahroluyorum, milletle takisiyorum. Ama bunun nedeni bu degil. Eger gercek nedenleri goremezseniz biz hicbir zaman basarili olamiyacagiz. Bu kisir dongu icersinde kendimizle cakisa cakisa devam edicek bu durumlar.

Herseneye "Bu sene sampiyonuz" diye baslayip yine husranla bitirip gelecek senenin hesaplarini yapicaz. Bazi tabularin yikilmasi lazim su sehirde ama iste.. Simdi birisi cikip bana Mersin idman yurdunun kadrosunu yazacak bana bunlar dahami iyi falan

Neyse umarim hikayem sikici gelmemistir :)

Sefa
22.01.2013, 18:50
Abi ben sana cevap verdim sen duymadin heralde. Isterseniz Senol Gunesten duyduklarimi soyliyeyim dedim, ama sonra iftiralar geliyor bana.

Mesela Zokora alindiginda dediki evet Zokora iyi oyuncu cok tecrubeli ve kaliteli ama onun yerinde gecen sene Selcuk inan oynuyordu, cift yonlu bir oyuncu, bu oyunculara belli paralar veriliyor, sonra nasil oynatmayayim gibisinden birseyler.

Cogu transfer ondan habersiz yapildi, istenilen transferlerde yapilmadi. Nerde cenk nerde alper?

Sampiyon oldugumuz sene kimsenin takimdan ayrilmasini istemiyordu, bas bas soyledi heryerde, sonuc ortada.

Jajaya takti, cekemedi yollatti diyenlerin surati kizarmismidir acaba yaptigi o aciklamalardan sonra, gerekirse cebimizden veririz parasini dediginde?

Futbolda transfer soyle olur:
Ya teknik direktorun kafasinda cok begendi bir oyuncu vardir ve onu takiminda gormek ister ve bunu yonetime iletir ve IYI BIR YONETIM de o oyuncu almak icin elinden geleni yapar.
Ya da teknik direktor, takimin scoutlarina transfere yapmak istedigi bolgeyi soyler, scoutlar o bolgeye TAKIMIN BUTCESINE uyacak sekilde bir kac oyuncu onerir ve bu oyuncular alinir.

Bizim takimda islerin pislesdigini dusunuyorum ve duyuyorum. Oyuncularin menejerlerine ve oyuncular geldikleri ulkelere bakin. Sizde bir gariplik seziceksinizdir.

Senol Gunes bu durumdan memnun olmadigini biiir cok kez dile getirdi. Ama onun dediklerini anlamak istemezseniz zaten nafile.

Takimdaki genel sorun kurumsallikla ilgili, iyi yonetilemiyor. Senol Gunesi tek sorumlu yapsalar futbol ile ilgili, 5 senede 3 kez sampiyon oluruz. Ama o artik istermi bunu bilmiyorum cunku bende olsam istemezdim heralde, paragozlukle, derin trabzonlulukla suclaniyor adam, takima bu kadar verdiklerinden sonra.
Söylediklerinizi inkar etmiyorum doğrudur yönetim batırmıştır.

Ama hal böyleyken durumu neden kabullenip hala orada duruyor. Dediğimi yapmış olsa yönetimi dahi yıkardı. Elindeki gücü zamanında kullanamadığı için elinde güç de kalmadı.

N'doye'nin gelmesini istemeyen kişidir istifa ile tehdit etmiştir. Keşke N'Doye gelseydi ve Nevzat Şakar ile Şenol Güneş dahil Trabzonspor geleceğini düşünmeyen kişiler gitseydi.

Yönetim'in ömrü çok çok süre önce bitmişken Şenol Güneş uzattı. Ama yönetim güzel bir şekilde Şenol Güneş'in de kuyusunu kazdı. Tüm bunlara sessiz kaldı istifa ederse 2005'teki gibi "konuşursam" diyerek konuşmayacaktır çünkü kendisi de sistemin bir parçası olmuştur.

alper*
22.01.2013, 18:50

Yenildigimiz takimlarinin kadrolarini yazma buraya lutfen 10 yasindaymis gibi:)

Garip bi uyusmazlik var takimda, tek tek baktiginda o kadar kalitesiz degil ama takim olamadik bir turlu
Bak , sana son derece normal bir mesaj yazdım . Bana verdiğin cevaba bak ?
Burada insanları tahrik edip birbirine düşürmekten başka şeylerle meşgul olursan herkes için iyi olacak .
Rica ediyorum bundan sonra benim mesajlarımı görmezden gel . Ben seni görmezden geleceğim ;)

Ergin Varlibas
22.01.2013, 18:58
Bak , sana son derece normal bir mesaj yazdım . Bana verdiğin cevaba bak ?
Burada insanları tahrik edip birbirine düşürmekten başka şeylerle meşgul olursan herkes için iyi olacak .
Rica ediyorum bundan sonra benim mesajlarımı görmezden gel . Ben seni görmezden geleceğim ;)

O laf sana degildi, Allahim ya ne cabuk aliniyorsunuz?
Bana cocukca geliyor burda diger takimlarin kadrolarini yazmak , nasilda kolay tahrik oluyorsunuz kardesim..
Sendende ozur dilerim, amacim tahrik etmek yada milleti birbirine dusurmek diil.

O cumlenin sonuna ozellikle gulucuk koydum ki hani tahrik falan olmayin, ses tonumu gosteremedigim icin isaretlerle anlatmaya calisiyoruz ama malesef anlatamiyorum demekki

Ergin Varlibas
22.01.2013, 19:00
Adam Turkiyeyi dunya 3.cusu yapti, yollandi.
Trabzonsporu sampiyon yapti, sampiyonlar liginde neredeyse grupttan cikartiyordu onu da yollamak icin elimizden geleni yapiyoruz.

Vallahi Turkiyede is yapmak hicte kolay degil :(

fteotdgs
22.01.2013, 19:49
Adam Turkiyeyi dunya 3.cusu yapti, yollandi.
Trabzonsporu sampiyon yapti, sampiyonlar liginde neredeyse grupttan cikartiyordu onu da yollamak icin elimizden geleni yapiyoruz.

Vallahi Turkiyede is yapmak hicte kolay degil :(

Renkdas, su yukarida yazdiklarin tek kelime ile demagoji. Bunlari kimse inkar etmiyor. Edemez zaten, olmus bitmis sey, orada duruyor. Ayrica bir ayrinti, milli takimi dunya 3.su yaptigi icin yollanmadi, kariyerindeki bir baska skandal mac, ya da tur diyelim, Letonya mi Litvanya mi neyse, maclari sonunda "yollandi" diye hatirliyorum ben.

Sadede gelirsek: Su icinde bulundugumuz sezonun ilk macindan bugune Senol Gunes'in performansini yeterli buluyor musun? Bu performans, gidisat sana ileriye dair bir umit veriyor mu? Yoksa gidisat ne olursa olsun, isterse kume duselim, Senol Gunes'in eski gunlerin hatirina bu takimn basinda kalma taraftari misin?

Hicbir isim bir camiadan buyuk olamaz, vazgecilmez degildir. Eger oyle degilse o camia en hafif deyimle bilincli, olgun bir camia degildir.

jojuk
22.01.2013, 20:02
şenol güneş trabzonsporu düşünseydi şikeçi aykut gibi istifa ederdi ama şenol güneş para derdinde trabzonsporu düşündüğü yok demekki trabzonspora daha çok çektirmem lazım diyo demekki millet de saç bırakmadın şenol güneş .

jojuk
22.01.2013, 20:10
Ikinci yari izleyin Trabzonumuuuuuuuuuuuuuu!!
izliyoruz hayretle :o:o:o

Ergin Varlibas
22.01.2013, 20:18
Renkdas, su yukarida yazdiklarin tek kelime ile demagoji. Bunlari kimse inkar etmiyor. Edemez zaten, olmus bitmis sey, orada duruyor. Ayrica bir ayrinti milli takimi dunya 3.su yaptigi icin yollanmadi, kariyerindeki bir baska skandal mac, ya da tur diyelim, Letonya mi, Litvanya mi neyse, maclari sonunda "yollandi" diye hatirliyorum ben.

Sadede gelirsek: Su icinde bulundugumuz sezonun ilk macindan bugune Senol Gunes'in performansini yeterli buluyor musun? Bu performans, gidisat sana ileriye dair bir umit veriyor mu? Yoksa gidisat ne olursa olsun, isterse kume duselim, Senol Gunes'in eski gunlerin hatirina bu takimn basinda kalma taraftari misin?

Hicbir isim bir camiadan buyuk olamaz, vazgecilmez degildir. Eger oyle degilse o camia en hafif deyimle bilincli, olgun bir camia degildir.

Bi kere kimsenin su an ki durumdan mutlu oldugunu dusunmedigimi zaten soyledim daha once. Gidisatta iyi degil, ama Senol Gunes kriz yonetimini bilicek kadar tecrubeli ve akilli birisi. Takimda bazi oyuncularin bilerek oynamadigini dusunuyorum(Colman), bu tip oyuncular cok tehlikelidir. Bunlarin iyi tespit edilip fazlalklardan kurtulursak, basarili olabilicegimizi dusunuyorum. Sayet bu takim bu teknik direktorle sampiyon oldu 2 sene once oyle degilmi? Demekki kapasitesi var?

Demagoji yapmiyorum, ama benim icin (KISISEL GORUSUM) bana sampiyonluk tattiran Senol Gunesin benim icin 5 sene kredisi var, kume dusmedigimiz surece ki dusmemiz imkansiz gibi bisey.

Cunku takimin bu hale gelmesi onun degil yonetimin hatalarindan dolayidir..

Bu arada insallah Senol Gunesi savunmamdan, onu Trabzonspordan buyuk gordugumu falan dusunmuyorsunuzdur. Onu savunmamin nedeni, Trabzonsporun basarisi icindir.

Oruç
22.01.2013, 20:20

Şike süreci ile birlikte yaşanan psikolojik yıkımı gözardı edersek her şey normal gelir.

Ergin Varlibas
22.01.2013, 20:20
şenol güneş trabzonsporu düşünseydi şikeçi aykut gibi istifa ederdi ama şenol güneş para derdinde trabzonsporu düşündüğü yok demekki trabzonspora daha çok çektirmem lazım diyo demekki millet de saç bırakmadın şenol güneş .

Simdi su mesajdan sonra ben Akbaba yazinca mi tahrik oluyorsunuz?

Para derdindeymis, sen nerden biliyorsun ki onun ne derdinde oldugunu boyle iftira atabiliyorsun?