PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 [116] 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

poetricus
22.11.2014, 12:05
Şenol Hoca ne demişti de FB nasırına basılmış gibi bağırmaya başladı. O açıklamaları nerede bulabilirim?

beratika
22.11.2014, 12:30
Şenol Hoca ne demişti de FB nasırına basılmış gibi bağırmaya başladı. O açıklamaları nerede bulabilirim?

Buyrunuz abi;

http://kralspor.ensonhaber.com/senol-gunes-rustu-dayak-yemisti-volkan-2014-11-21.html

http://spor.haberturk.com/futbol/haber/1010207-senol-gunesten-volkan-demirel-aciklamasi

poetricus
22.11.2014, 14:34
Buyrunuz abi;

http://kralspor.ensonhaber.com/senol-gunes-rustu-dayak-yemisti-volkan-2014-11-21.html

http://spor.haberturk.com/futbol/haber/1010207-senol-gunesten-volkan-demirel-aciklamasi
Adam doğruları söylemiş. Yarası olan gocunmasın. Pardon yarası olana denk gelmiş.

Sibel
24.11.2014, 09:03
Öğretmenler günün kutlu olsun hocam.

6Şafak Aydın1
24.11.2014, 11:32
bir bursanin baskanina bak birde bizimkisine

Mustafa YILMAZ
24.11.2014, 21:27
kimlerle karşılaştığını görünce daha da büyüyor gözümde. düşünce yapısı ile ülkenin üzerinde bir insan bence.

http://hizliresimyukle.com/images/2014/11/24/Adsz8361d.md.jpg (http://hizliresimyukle.com/image/PUr6)

sason
24.11.2014, 22:44
Yazık oldu Şenol Hocam.Git okuttur kendini:)

Sen kaçır kaçır.Şikecilerin ortası gol olsun.Bu arada santrafor lazım sana:)

artvints
24.11.2014, 22:55
verdi veriştirdi basına.çok da iyi yaptı.buraya yazdım, tezgah kurdular yine diye.bu sefer dönüşünde çok sert konuştu. benim de hoşuma gitti açıkçası :)

Trabzonsporking
24.11.2014, 23:01
Hocam bugün fbyi yenemediniz şansızlığınız yüzünden.sakın bizi yenmeyin:)

Salih Edip
24.11.2014, 23:53
Gecmis olsun galibiyeti kacirdin hocam.

Hatice Aslan
24.11.2014, 23:56
Öğrencilerin keşke öğretmenler günü hediyesi verebilseydi galibiyetle.. Neyse sağlık olsun.

beratika
25.11.2014, 21:30
Gazetecilere çok sert konuşmuş Volkan olayıyla ilgili,
Derin futboldaki A.Durmaz da hala hocaya sokuşturmaya çalışıyor.yok hoca diyormuş da bana fener stadında küfretseler kaçıp gidecemmi aynı şeymi Volkanla da hoca bizi aptal yerine koyuyor da Te Allahım yarabbim eleştirenlere bak.

Faik Yılmaz
12.12.2014, 13:47
Şenol Güneş Bursaspor'u çalıştırırken Trabzonspor'a 800-900 bin euro yani yaklaşık 2 milyon tl kazandırdı....

Evet yanlış okumadınız....

Şöyleki sene başı Türk Takımları Uefa Avrupa Ligi'nde 4 takımla mücadele edecekti. Bu 4 takımın marketing geliri yaklaşık 5 milyon euro idi. Ancak bu para gruplara kalan takımlara veriliyor....

Şenol Güneş Avrupa'da adı sanı duyulmamış bir takıma yenilince ( Karabük'ü saymıyorum onun rakibi çok güçlü elenmesi muhtemeldi zaten ) bu 5 milyon euro 3 yerine 2 ye bölündü...

Yani Bursaspor elenmese takımımız 1,66 milyon euro alacakken Bursa elendiği için 2,5 milyon euro almış oldu...

böylelikle Şenol Güneş 'in başarısızlığı bize 2 milyon tl olarak dönmüş oldu....

Teşekkürler Hocam..... :) :)

acan61
19.12.2014, 14:05
Josuenin hareketinden sonra bilerek kart aldı diyerek yine büyük erdem göstermiş hocamız, fener mahkemeleri tarafından josueye ceza verilmemesi sonrası hocamız bu sefer pozisyon gereği o kartı gördü demiş olabilir tabi neden olmasın hocam

Hüseyin Başoğlu
19.12.2014, 14:56
Adam açık açık bilerek kart gördü dedi ceza vermediler naptın daha yani:D

Ozan Yılmaz
19.12.2014, 20:25
Kaynak: 8FACT FUTBOL

artvints
19.12.2014, 21:12
Adam açık açık bilerek kart gördü dedi ceza vermediler naptın daha yani:D

hoca öyle dememiş, karıştırmışlar yine.

Cyzio
21.12.2014, 20:10
Gün gelip de, Şenol Güneş'i savunacağım hiç aklıma gelmezdi.

Bugünkü maçta gollere neden o kadar sevindiğine kızan üyeleri hiç anlayamıyorum. Nisbet yapmadan sevinmek, o an çalıştırdığı takımın başarısı açısından, tamamiyle hakkıdır. Zaten, aksi durum da şüphe uyandırır.

Bir de benim maç başlığında yazdığım ilk mesajda, şu ana kadar bize karşı oynadığı maçlarda hep sert futbol oynattığından ve bu maçta da sakatlık yaşayacağımızdan korkmuştum; o da olmadı.

Şenol Güneş, bu maçtan yüzünün akıyla, adam gibi futbol oynatarak ayrılmayı bilmiştir, kendisini tebrik ediyorum.

.

Cyzio
21.12.2014, 21:14
Vay beee....

Şenol Güneş hakkında bir mesaj yazacağım, üzerinden bir saat geçecek ve hiç tepki mesajı gelmeyecek.

Ya forumun başına taş düştü, ya da benim :D.

.

Hüseyin Başoğlu
22.12.2014, 00:00
Vay beee....

Şenol Güneş hakkında bir mesaj yazacağım, üzerinden bir saat geçecek ve hiç tepki mesajı gelmeyecek.

.

Hahahaha nasıl duyguymuş:D

artvints
22.12.2014, 00:04
Vay beee....

.

ben yazacaktım da vazgeçtim :D

Faik Yılmaz
22.12.2014, 08:46
Trabzon'da Td iken bile gollere dün akşam bize attığın kadar sevinmeyen Şenol Güneş....

Belki birilerinin Efsanesisin sen.....

ama benim efsanem değilsin.....

Uğur Ö.
22.12.2014, 09:48
Haksızlık yapmayın.Senol Hoca on numara bir insandir.Buralari okusa içi yanar

Mollasalihoğlu
22.12.2014, 10:50
Trabzon'da Td iken bile gollere dün akşam bize attığın kadar sevinmeyen Şenol Güneş....

Belki birilerinin Efsanesisin sen.....

ama benim efsanem değilsin.....

Nasıl sevinmiyordu yahu. Yapma abi.

Faik Yılmaz
22.12.2014, 11:07
Nasıl sevinmiyordu yahu. Yapma abi.

daha geçen hafta karabük maçını izledim.... böyle sevindiğini görmedim....

beratika
22.12.2014, 11:57
Tepkileri de hareketleri de gayet yerindeydi.Sevinmemesi benim içime şüphe düşürürdü.Şenol Güneş Trabzonsporlular için ne demek olduğunu kendisi bilen bir insan.

Mollasalihoğlu
22.12.2014, 12:29
daha geçen hafta karabük maçını izledim.... böyle sevindiğini görmedim....

bizdeyken seviniyordu genelde. böyle kılı kırk yararsan varırsın istediğin her sonuca. ben de bi maçını izledim, bu suratın haline bakılırsa kesin istifa eder dedim, meğer iki gün önce ameliyat olmuş.

mustafakaya
22.12.2014, 13:56
Vay beee....

.

siz şenol güneş hakkında olumlu yorum yapınca forum şoka girmiş olabilir, o yüzden cevap gelmemiştir:)

Kirk_Cooley
22.12.2014, 21:30
https://www.facebook.com/video.php?v=762571177153382&set=vb.635272163216618&type=2&theater

Bu arkadaşta senin gibi nasıl açıklamalar yapsam da insanların gözünü boyasam kaygısı taşıyan bir vatandaş. Bu takım ikinizden kurtulduğu için çok mutluyum ki ikiniz bir Onur etmezsiniz.

x_man
23.12.2014, 11:32
Senol Hoca elestirilebilir ama Trabzonsporlulugu ve efsaneligi asla tartisilamaz

Tolunay Abdioğlu
24.12.2014, 20:14
Gollere inanılmaz sevindi, sebebi Hacıosmanoğlu'dur büyük ihtimal. O kadar bağırdık yanımıza çağırdık. Ne bir selam verme ne de gelme zahmetindr bulundu. Canı sağolsun...

Mollasalihoğlu
25.12.2014, 10:20
https://www.facebook.com/video.php?v=762571177153382&set=vb.635272163216618&type=2&theater

Bu arkadaşta senin gibi nasıl açıklamalar yapsam da insanların gözünü boyasam kaygısı taşıyan bir vatandaş. Bu takım ikinizden kurtulduğu için çok mutluyum ki ikiniz bir Onur etmezsiniz.

İkisini toplasan bir Onur etmez dediğin adamları Onur'a sor bir de istersen.

Bayılıyorsunuz beylik laflar etmeye!

Kirk_Cooley
25.12.2014, 13:14
İkisini toplasan bir Onur etmez dediğin adamları Onur'a sor bir de istersen.

Bayılıyorsunuz beylik laflar etmeye!

Onur'un evet ikisini toplasan bir ben etmez demesini mi bekliyorsun ?

Tabiki de mütevazi olup Tolga benim abim Şenol Güneş hocam diyecektir ama benim görüşüm bu şekilde, bayılıyorsunuz şu 2 kişiyi korumaya!

sason
25.12.2014, 23:30

Tabiki de mütevazi olup Tolga benim abim Şenol Güneş hocam diyecektir ama benim görüşüm bu şekilde, bayılıyorsunuz şu 2 kişiyi korumaya!

Şenol Güneş i yüceltmek bizim haddimize düşmez.Burada 3-5 tane dünkü çocuğun saçmalamasıda onu alçaltmaz.

Çok övündüğün Trabzonspor un büyük olmasında baş rollerden birini oynamıştır. Şenol Güneş ve arkadaşlarının yaptıkları, yaşattıkları sayesinde Trabzonspor bugün büyük Trabzonspor olmuştur.

Sevmiyorsan sevme kardeşim ama milyonlarca Trabzonlu nun sevdiği, efsaneleştirdiği adama saygı duymadan buralarda hakaret etmek ,alçaltmaya çalışmak ne taraftarlığa, nede başka değer yargılarına sığar.

Kirk_Cooley
26.12.2014, 00:10
Şenol Güneş i yüceltmek bizim haddimize düşmez.Burada 3-5 tane dünkü çocuğun saçmalamasıda onu alçaltmaz.

Çok övündüğün Trabzonspor un büyük olmasında baş rollerden birini oynamıştır. Şenol Güneş ve arkadaşlarının yaptıkları, yaşattıkları sayesinde Trabzonspor bugün büyük Trabzonspor olmuştur.

Sevmiyorsan sevme kardeşim ama milyonlarca Trabzonlu nun sevdiği, efsaneleştirdiği adama saygı duymadan buralarda hakaret etmek ,alçaltmaya çalışmak ne taraftarlığa, nede başka değer yargılarına sığar.

Sen dünkü çocuk diyerek bana hakaret etmemiş oluyosun ama ben Onur için Şenol Güneş'ten daha adamdır dediğim için hakaret etmiş oluyorum :)

Şikayet et yöneticiler Şenol Güneş aşığı cezayı yapıştırırlar :)

Yaşar
26.12.2014, 00:10

Bence Şenol Güneş Trabzonspor sayesinde Şenol Güneş olmuştur. Yıllarca kalecilik yapmış( kalıcılığı efsane ydi) ve teknik direktör olarak defalarca gitmiş , gelmiş. Yani Şenol Güneş şu anda bulunduğu durumu Trabzonspor a borcludur.

sason
26.12.2014, 02:46
Sen dünkü çocuk diyerek bana hakaret etmemiş oluyosun ama ben Onur için Şenol Güneş'ten daha adamdır dediğim için hakaret etmiş oluyorum :)

Dünkü çocuk nasıl bir hakaret anlamadım.Şenol Hocaya göre bende dünkü çocuğum..Yaşınız 25 ,ne o şampiyonlukları gördünüz, ne 96 da Ts nin çalınan şampiyonluğunu sonra gelmiş Onur'u Şenol Güneş ile kıyaslıyorsunuz birde alçaltarak.

Yani koca yazıdan hiç bir şey anlamamışsısınız.Hala Şenol aşığı falan..

Pardon hata bende boşuna vakit kaybı size bir şeyler anlatmaya çalışmak anlaşılan.Siz devam edin.

sason
26.12.2014, 03:03
Bence Şenol Güneş Trabzonspor sayesinde Şenol Güneş olmuştur. Yıllarca kalecilik yapmış( kalıcılığı efsane ydi) ve teknik direktör olarak defalarca gitmiş , gelmiş. Yani Şenol Güneş şu anda bulunduğu durumu Trabzonspor a borcludur.

Ne Trabzonspor un Şenol Güneşsiz o kadar başarı yakalayabileceğini, nede Şenol Güneşin Trabzonsporsuz nerede olunacağı bilinebilinir.Ancak tahmin yürütebilirsiniz.

Ayrıca da manasız olur vede gereği yoktur.Çünkü kazanımı yoktur.

Tabiki bana göre.

Mollasalihoğlu
26.12.2014, 07:33

Quiz programında mecbur muydu mesela bu iki ismi anmaya, yoksa yine mütevaziliğinden mi(!) güzel laflar etti haklarında? Başka sevdiği adamlar yok muydu acaba bu iki adam hakkında konuştu? Çok net bir soru :)

Şu yorumun bile yazdıklarının başka bir amaç taşıdığının ispatı ama çok gördük buna benzer tavır, etkilemiyor o yüzden ;)

Şenol Güneş tabii ki Trabzonspor sayesinde Şenol Güneş olmuştur ve konumunu Trabzonspor'a borçludur. Ancak Şenol Güneş'i efsane yapan t.direktörlüğü veya kaleciliğinden ziyade kişiliğidir.

Yöneticiler olarak aşığı olduğumuz Şenol Güneş, kalecilik kariyeri boyunca sizce kaç kere ve kaç katı maaş ile İstanbul takımlarına gitme şansı yakalamıştır? Şimdi çok bilen arkadaşlar buna da kulp takar;

-başka şehirde yaşamayı gözü kesmedi.
-burda kimse ona bişe diyemiyordu ondan gitmedi.
-ersun'un kadrosuydu. yok lan bu başka konunun bahanesiydi :)

O nedenle, Şenol Güneş'i sevip sevmemek herkesin kendi tercihi olmakla birlikte, sevmediği için efsane olmadığını iddia etmek bir o kadar gülünç geliyor gözüme.

Royal Heart
03.01.2015, 18:07
Bursa doludizgin gidiyor son haftalarda ve kolay kolay da düşüşe geçeceğini sanmıyorum bir aksilik olmadıkça. Sadece skor değil, oynadıkları bir futbol var. Tebrikler Şenol Güneş.

Hunk
02.02.2015, 15:22
Turkiyenin gelmis gecmis en iyi teknik direktoru, senin degerini anlamayan taraftarimiza nispet yapar gibi yine tastan su cikartiyorsun Bursasporda, aldigin her kurus sana helal olsun iyi adam!

Hun10
02.02.2015, 15:35
Şu adam avrupa ülkesinde olsa şuan mourinho ile kıyaslanıyordu. Türkiyede olunca en fazla 2 sezon kalabiliyor bir takımda. Çok acı

Kemal Öztel
02.02.2015, 23:31
Şenol Güneş Efsanedir.Türk futbolunda da daha iyisi gelmemiştir..

artvints
03.02.2015, 00:13
Bursa nın kadrosu hazır mıydı acaba?

Yaşar
03.02.2015, 01:32
Bursaspor'un başarısında bir parmağı olduğu muhakkak. Hem de hiç bir hedefi olmayan bir takım olmasına rağmen. Elindeki kadrodan ancak bu çıkar, o anlamda tebrik edilesi bir performans.
Fakat sezon boyunca son dakikalarda kaybedilen puanlarda yapmadığı veya yanlış yaptığı değişikliklerin etkisi var. En basiti bizim maçta yaptığı Bakambu değişikliği ile 2 puan kaybetti, dünkü maçta ise hamle yapmakta çok geç kaldı.

Yiğit Gayretli
03.02.2015, 09:58
Bursaspor'un başarısında bir parmağı olduğu muhakkak. Hem de hiç bir hedefi olmayan bir takım olmasına rağmen. Elindeki kadrodan ancak bu çıkar, o anlamda tebrik edilesi bir performans.
Fakat sezon boyunca son dakikalarda kaybedilen puanlarda yapmadığı veya yanlış yaptığı değişikliklerin etkisi var. En basiti bizim maçta yaptığı Bakambu değişikliği ile 2 puan kaybetti, dünkü maçta ise hamle yapmakta çok geç kaldı.

Hoca'nın gerçekten çok başarılı olduğu 2010-2011 seoznunda yardımcısı Ünal Karaman'dı.

Yardımcı bu konularda çok önemlidir. Yardımcı hocalar gizli kahramanlardır.

Ersun Yanal'ın şu anki en büyük problemi de bu. Bu sezondan geçti ama yeni sezona umarım kaliteli bir yardımcı hoca ile başlar...

Anıl C
03.02.2015, 17:15
Şenol Güneş Efsanedir.Türk futbolunda da daha iyisi gelmemiştir..

bkz. Ahmet Suat Özyazıcı

halil ibo
03.02.2015, 17:54
bkz. Ahmet Suat Özyazıcı

Ahmet Suat elbette büyük hocadır.Tartışılmaz.
Amma velakin omuzunda Dünya 3.lüğü bulunan daha büyüktür benim de kanaatime göre.
Ama pardon o Fatih Terim İmparatorenin kadrosuydu değil mi ? (Bu lafım size değil)

orhan42
04.02.2015, 08:53
Belki içinizde bana kızacak olanlar olacaktır ama ben açıkça fikrimi söyleyeceğim.Şenol Güneş'in Bursa'daki başarısı beni gurulandırıyor.Bu adam bizim efsanemiz.Kim ne derse desin.2010-2011 yılının mağrur ve mağdur şampiyonu.Biz potaya giremeyeceksek inşallah Bursaspor girer.Bunu sırf oan haksızlık yapan çakma imparator ve denizli kadar değer vermeyen bizans medyasına kapak olsun diye istiyorum.Ha enteresandır bizde iken kendisi hakkında en ufak bir övgü dolu sözü esirgeyenler Busra'nın başında iken kendisine güzellemeler sunuyorlar..Bu Trabzonspor düşmanlığı ile ilgili olsa gerek..Hocam sen oradayken ben Bursaspor'u takip ederim,bizim maçlar haricinde,başarılı olmanı da isterim..Allah yardımcın olsun..

titanic
06.02.2015, 03:24
Şenol Güneş bir efsanedir ve biz drurken başka bir süper lig takım çalıştırıyor olması alnımızda koskocaman bir lekedir, sabırsızlığımızın,terbiye edep noksanlığımızın bir nişanesidir.Elbetteki Şenol Hocacı değildik Trabzonsporluyduk,öyle saçma sapan bir kıyaslamaya girilen dönemler olmuştu,Trabzonsporun her başarısında adı olan bir adamdan bahsederken bir dizi hadsiz ithamlarda bulunmuştuk,kendi adıma değil ama bu şeklilde davranan bir çok arkadaşımız olmuştu.Bursayı destekliyorum,sevdiğimden değil,hocaya layık olduğu itibarı bizden daha çok sağladıklarından elbette,
şenol hocadan sonra ne yaptığımızı alt alta yazarsak ne kadar hatalı olduğumuzu ve Allahın sopası yok lafının doğruluğunu bir kez daha teyit etmiş olacağız.Giden değere biner belki ama gönderende kafasını duvara bir vursun istiyorum

Faik Yılmaz
06.02.2015, 10:24
Şenol Güneş neyi başarmış Bursa'da çok merak ediyorum.....

Geçen yıl 18.hafta sonunda 26 puanı vardı Bursanın

şimdi 30 puanı var.....

Yani ekstra 4 puan mı başarı sayılıyor....

Avrupa'da tur mu atlamış.....hayır..adını bir daha duymayacağımız bir takıma 2 maçta tek gol atamayarak elenmiş...

Kupada gruplardan zorla çıkmış....

Ligde liderin 12 puan gerisinde kalmış....

Yani fazla zorlamayın isterseniz.....

Başarılı filan değil henüz....

Ha olsun mu tabiki olsun... sizden çok istiyorum bunu...

Çünkü başarısız olup giderse Demokles'in kılıcı gibi yine başımızda olucak...

Bırakalım artık Şenol Güneşi...

iyi bir kaleciydi efsane kadronun bir üyesiydi ama kullandı bunun kredisini fazlasıyla...

artık önümüze bakalım....

Mollasalihoğlu
06.02.2015, 11:34
Oynattığı futbolu izlemiyorsa Faik bey demek ki :)

Adem Akyüz'
06.02.2015, 11:40
Bütün Türkiye Bursaspor'un oyununu konuşurken, öldü bitti denilen yıldızları tekrar ayağa kaldırmış bir Şenol Güneş.. Puan hesabı yapılacaksa, hakemlerin Bursaspor'dan ç'aldığı puanları da eklemek lazım. Hakemler adil olsa En az 7-8 puan fazlası vardı şu an Bursaspor'un.

Ama Şenol Güneş ne başarı gösterdi ki ya, abartmayalım..

Faik Yılmaz
06.02.2015, 12:34
Oynattığı futbolu izlemiyorsa Faik bey demek ki :)

Bütün Türkiye Bursaspor'un oyununu konuşurken, öldü bitti denilen yıldızları tekrar ayağa kaldırmış bir Şenol Güneş.. Puan hesabı yapılacaksa, hakemlerin Bursaspor'dan ç'aldığı puanları da eklemek lazım. Hakemler adil olsa En az 7-8 puan fazlası vardı şu an Bursaspor'un.

Bursaspor'u geçen yıl 2.yarıdan itibaren özellikle takip ediyorum....

geçen yıl Batmış bitmiş filan değildi.....

Fernandao geleli beri ileride daha güzel çoğalıyorlar....

Ayağında top tutuyor , rakip defansı bunaltıyor adam eksiltiyor....

Gol fırsatı olunca da kaçırmıyor....

Bu sene ekstra Volkan Şen oynuyor.... Ondan dolayı biraz daha fazla ofansif olabiliyorlar...

Peki 2 yıl öncede Volkan Şen bizdeydi Teknik Direktörde Şenol Güneşti....
Madem o kadar büyük hocaydı Volkan Şeni burada neden oynatamadı... ?

Volkan Şen yuvasını buldu oynamak istedi oynuyor.... mesele bundan ibaret....

Yani Bursaspor yükselen bir ivme içindeydi zaten...

Ha Hocanın etkisi yokmudur tabiki vardır kabul ediyorum ama bu atla deve kadar değildir.... ( buradaki ibarem deyimdir başkanlam çıkarılmasın lütfen)

Fatih Öztürk
06.02.2015, 14:11
Ne Volkan Şen'miş arkadaş klasik halı saha topçusu tadında.madem bu kadar iyiydiler Gürcülerin bilmem kaçıncı sınıf takımını neden eleyemediler.ilk yarıda bütün büyük maçları evlerinde oynadılar bir tane galibiyetleri yok.2.yarı büyük maçları deplasmanda oynayacaklar bakalım napacaklar?

Nihat Güneş
06.02.2015, 14:17
Bursa iyi gercekten iyi :)

Biraz sanslari olsa hakem faktorunu de dusunursek simdiye liderlerdi :)

Ama Volkan in performansi iyi ama hala bize gelsin istemem :) Oyun tarzini sevmiyorum sevemem, hircin agresif sorunlu ve sorumsuz :) Bencilligini biraz atmis uzerinden bu da skora yansiyor sadece :)

Mollasalihoğlu
06.02.2015, 14:32
Bursaspor'u geçen yıl 2.yarıdan itibaren özellikle takip ediyorum....

geçen yıl Batmış bitmiş filan değildi.....

Fernandao geleli beri ileride daha güzel çoğalıyorlar....

Ayağında top tutuyor , rakip defansı bunaltıyor adam eksiltiyor....

Gol fırsatı olunca da kaçırmıyor....

Bu sene ekstra Volkan Şen oynuyor.... Ondan dolayı biraz daha fazla ofansif olabiliyorlar...

Peki 2 yıl öncede Volkan Şen bizdeydi Teknik Direktörde Şenol Güneşti....
Madem o kadar büyük hocaydı Volkan Şeni burada neden oynatamadı... ?

Volkan Şen yuvasını buldu oynamak istedi oynuyor.... mesele bundan ibaret....

Yani Bursaspor yükselen bir ivme içindeydi zaten...

Ha Hocanın etkisi yokmudur tabiki vardır kabul ediyorum ama bu atla deve kadar değildir.... ( buradaki ibarem deyimdir başkanlam çıkarılmasın lütfen)

Geçen yıl iyi olması bu sene nerdeyse her rakibi futbol olarak ezmesinin gerekçesi midir?

Volkan Şen'e burda 5 metreden ana avrat sövüyorduk ondan oynayamıyordu belki de? Yani futbolcudan verim almadaki yeteneğini de görmezden geliyorsun yuuuh artık diyorum. Burak hala iyi oynuyor, Şenol Hoca ile alakası yok mu yani gelişiminin mesela?

Bu kadar aşikar bir Bursaspor gerçeği varken "ivme" deyip geçiştirmek olmuyor.

Emrah Akcagöz
06.02.2015, 14:41

Ahh o puan hesaplarına bir girsek bizim de en az 12-15 puan fazlamız vardı. Adalet yok bu memlekette.

artvints
06.02.2015, 15:11
Geçen sene bursa avni akerde kapanıp kontra aradı.bu sene farkı görürüz hep beraber.puan herşeyi göstermiyor.oynanan futbol geleceğe dair umut veriyor.bursaspor taraftarı mutlu ve umutlu.toparlandılar camia olarak. bu kadar pozitif gelişmeyi görmemek için kör olmak lazım.geçen sene ilk yarı şansları yaver gitmiş.ama oynanan futbol umut vermediği için giderek düştüler.bu sene ise giderek yükseliyor takım ve oyuncu performansları.o dört puan degerli bir dört puan. Herseyi puanla ölçeceksek bizim de geçen seneden farkımız yok.ama gerçek öyle değil.kadro olarak gelecekten dahs fazla umutluyuz.işte biz bu umudu parayla satın alırken, şenol güneş çok büyük emek verdi her zamanki gibi.

TSemih61
06.02.2015, 16:03
Şuan Bursaspor taraftarı Şenol Güneş'in takımı şampiyon yapacağına yürekten inanıyor. Hatta bu sezon hakemlerle önleri kesilmeseydi şampiyon olacaklarını söyleyenler de var ki ben de kısmen katılıyorum bu görüşe. Bursaspor taraftarı bu kadar iddialı konuşabiliyorsa bunun sebebi Şenol Hocadır. Şuana kadar konuştuğum tüm Bursasporlular Şenol Güneş'e tapıyor neredeyse. Bursaspor'un bu sezon ligde 5-6 tane maçını izledim, çok kolay gol atıp çok kolay gol yiyorlar. Takım savunmasını da düzeltirlerse önümüzdeki sezon adaletli bir ligde en büyük şampiyonluk adayılar. Hem Bursa'da yaşıyan biri olarak hem de Şenol Hoca faktörü ile Bursa şampiyon olursa biz olmuş kadar sevineceğim.

titanic
06.02.2015, 16:56
Şenol Güneş neyi başarmış Bursa'da çok merak ediyorum.....

Geçen yıl 18.hafta sonunda 26 puanı vardı Bursanın

şimdi 30 puanı var.....

Yani ekstra 4 puan mı başarı sayılıyor....

Avrupa'da tur mu atlamış.....hayır..adını bir daha duymayacağımız bir takıma 2 maçta tek gol atamayarak elenmiş...

Kupada gruplardan zorla çıkmış....

Ligde liderin 12 puan gerisinde kalmış....

Yani fazla zorlamayın isterseniz.....

Başarılı filan değil henüz....

Ha olsun mu tabiki olsun... sizden çok istiyorum bunu...

Çünkü başarısız olup giderse Demokles'in kılıcı gibi yine başımızda olucak...

Bırakalım artık Şenol Güneşi...

iyi bir kaleciydi efsane kadronun bir üyesiydi ama kullandı bunun kredisini fazlasıyla...

artık önümüze bakalım....

daha ne yapsın ne yapmalı:) kötü demek için kendinizi çok fazla zorlamışssınız. Çalıştırdığı takım Bursa yani bi Barcelona oynatmıyor hoca,imkanlar belli,engeller belli buna rağmen çıkıyor adam gibi oynatıyor futbolunu,

signal
07.02.2015, 02:01
Karagümrük maçında kızdırmışlar Şenol Hocamızı. Ama bordo renk Şenol hocada bir başka duruyor.

http://i.hizliresim.com/kADrQA.jpg

Tolga
09.02.2015, 01:00
6161. Mesajım Şenol Hocamın başlığında olsun ...

Mesajın da, rakamın da bir anlamı olsun ...

:D

signal
09.02.2015, 01:22
6161. Mesajım Şenol Hocamın başlığında olsun ...

Mesajın da, rakamın da bir anlamı olsun ...

:D

Güzel bir sayı yakaladınız. Bence bir süre yazmayın.:)

CEMEFKER
09.02.2015, 11:55
Şenol Hoca .

-Hazır takımları iyi yönetir deniyor. Hocalık geçmişi bunu gösteriyor. Doğrudur.

- Futbolcu transferlerinde ikna kaabiliyeti yoktur deniyor. Geçmişi bunu gösteriyor. Doğrudur.

- Çok konuşup felsefe noktasında özlü sözler söylüyor deniyor. Geçmişinde yaptıkları açıkmalar bunu gösteriyor. Doğrudur.

- Gittiği takımlarda başarıyı yakaladığı istatistiklerle sabittir, somuttur.

- Trabzonspor'un tarihindeki başarılarda nisbi orana vurulduğunda çoğunluğunda hep vardır.

son olarak....

-Fazla kasmaya gerek yok. Başarılı mıdır ? EVET BAŞARILIDIR. Bize uyar mı ? Etrafında iş yapacak bir YAPI; yönetim, başkan ve bir EKİBİ : scout, antrenör... olursa İŞ YAPAR.

Faik Yılmaz
09.02.2015, 12:53
Şenol Hoca'ya tebrikler. Başarılarının artarak devamını dilerim......

( not : korkmayın benim bu... :) :) durmumda gayet iyi )

Fatih Özkan
09.02.2015, 13:21
Şenol Hoca'nın Bursa'da başarılı olacağına ihtimal bile vermiyordum. Şu zamana kadar beni yanılttı. Bursaspor oldukça güzel bir performans ortaya koydu, koyuyor.

oflubektas
10.02.2015, 10:29
Geçen sezon özellikle Pazar gündüz maçlarında takip ettiğim Sivasspor vardı. Müthiş hücum yapıyor, oynadıkları futbol göze çok hoş geliyordu. Bu sene aynı oyunu çıkaramadılar ve Carlos'u yollamak zorunda kaldılar.

Bu sezonun 3-4. haftasından beri de Pazar öğlen kuşağında Bursaspor takipçisiyim. Yenildiği maçlarda bile çok güzel top oynuyorlar. Hücuma çıkış tarzı 90'ların Breams-Leekens - Şenol Güneş çizgisindeki Trabzonspor gibi. Pivot santraforları Fernandao'nun yeteneği biraz kısıtlı ama rakibin stoperlerini de, beklerini de darmadağın ediyor. Şenol Hoca çok sağlam bir kadro iskeleti oturttu. İlk 11'indeki çoğu oyuncusuna büyük takımlar talip ama ben en çok Belluschi'yi beğeniyorum. Olmadık yerde sanat eseri paslar atabiliyor.

Yoksa bu Şenol Güneş Daum'un "hazır kadrosuna" mı konmuş ? :)

Faik Yılmaz
10.02.2015, 11:54
Geçen sezon özellikle Pazar gündüz maçlarında takip ettiğim Sivasspor vardı. Müthiş hücum yapıyor, oynadıkları futbol göze çok hoş geliyordu. Bu sene aynı oyunu çıkaramadılar ve Carlos'u yollamak zorunda kaldılar.

Bu sezonun 3-4. haftasından beri de Pazar öğlen kuşağında Bursaspor takipçisiyim. Yenildiği maçlarda bile çok güzel top oynuyorlar. Hücuma çıkış tarzı 90'ların Breams-Leekens - Şenol Güneş çizgisindeki Trabzonspor gibi. Pivot santraforları Fernandao'nun yeteneği biraz kısıtlı ama rakibin stoperlerini de, beklerini de darmadağın ediyor. Şenol Hoca çok sağlam bir kadro iskeleti oturttu. İlk 11'indeki çoğu oyuncusuna büyük takımlar talip ama ben en çok Belluschi'yi beğeniyorum. Olmadık yerde sanat eseri paslar atabiliyor.

Yoksa bu Şenol Güneş Daum'un "hazır kadrosuna" mı konmuş ? :)

Fernandao biraz yavaş ama tam ideal bir santrafor....

Fiziği güçlü , ayağında top saklayabiliyor , rakip defansı yıpratabiliyor , 18 'de arkadaşlarıyla paslaşıp sıkışmış oyunu açabiliyor.....

daha ne olsun.....

böyle adamları biz niye bulamıyoruz merak ediyorum.....

Emrah Akcagöz
10.02.2015, 13:34
Fernandao bizde olmadığı için göze hoş geliyor. İyi de oynasa kötü de oynasa Trabzonspor'a faydası yok. Yani bizim taraftarımız ondan bir beklenti içerisinde değil. Bu yüzden eksiklikleri fazla göze batmıyor. Ancak Trabzonspor'un futbolcusu olunca durum çok daha farklı oluyor.

Faik Yılmaz
10.02.2015, 13:42
Fernandao bizde olmadığı için göze hoş geliyor. İyi de oynasa kötü de oynasa Trabzonspor'a faydası yok. Yani bizim taraftarımız ondan bir beklenti içerisinde değil. Bu yüzden eksiklikleri fazla göze batmıyor. Ancak Trabzonspor'un futbolcusu olunca durum çok daha farklı oluyor.

Geçen yılın 2.yarısında gelmişti. O günden beri takip ediyorum....

Tembel bir oyuncu değil defansa gelip yardım ediyor , sonra atağa çıkan takıma da yardım ediyor.....

Tek eksiği biraz yavaş olması ama bunu ayağında top saklayabilmesiyle telafi ediyor....

Bilmiyorum 1-2 yıl içinde İstanbul takımlarından birisine gider diye düşünüyorum şahsen

sason
11.02.2015, 05:32
İlk yarı bütün İst takımları hakemle puan kazandı.İsteyen bakar hesaplar , sonra başarılı mı, değil mi anlar.

Alper Beyazay
14.02.2015, 01:24
Umarım Türkiye kupasını kazanırsın bu sezon..

Berkan
14.02.2015, 16:05
Şenol hocayı burda futursuzca yerden yere vuranlar Bursa'nın maçlarını izlesinler de futboldan zerre anlamadıklarının farkına varsınlar. Başka sporla ilgilensin bu kesim.

Cyzio
19.02.2015, 13:55
Allah'ım, rüyalarım gerçek oluyor. 2025'e kadar rahatız.

Tıklayın (http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/28242393.asp).

Bu arada, foruma bu haberi veren ilk kişiyim. Müjdemi isterim ;).

.

Faik Yılmaz
19.02.2015, 14:13
Allah'ım, rüyalarım gerçek oluyor. 2025'e kadar rahatız.

Tıklayın (http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/28242393.asp).

Bu arada, foruma bu haberi veren ilk kişiyim. Müjdemi isterim ;).

.

İnşallah....

Başarılı olup orada kalmasını çok isterim....

Başımız rahat olur uzunca bir süre :)

Faik Yılmaz
19.02.2015, 14:27
Şenol Güneş neden gönderildi bir hatırlayalım...

Videoton hezimeti..... 210 dakikada 1 gol atamayıp elenmiştik.... Bilmiyorum o günden sonra Videoton adını iddaa müdavimleri dışında duyan var mıdır ?

ligde ise :

19 maçta

6 galibiyet...
6 beraberlik
7 mağlubiyet almıştık....

21 gol atıp
21 gol yemiştik...

Takımın kötü gidişini durduramayan hızla küme hattına doğru ilerleyen Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş istifa etmişti.....

Oğuz B.
19.02.2015, 18:43
Şenol Güneş'in gitmesinde saha sonuçlarının etken olmaması gerekirdi.

Ama biz her şeyi çok iyi biliriz. Bizi biz yapanlara "bizi her zaman mutlu etmeleri gereken birer mal"mışlar gibi bakarız.

Küstürürüz, bıktırırız, aşağılarız. Mesela itibarsızlaştırmak, en güzel yaptığımız şeydir.

Neyse.

Mesela Dortmund.

21 maç.

6 galibiyet
4 beraberlik
11 mağlubiyet

25 atmış 29 yemiş.

Zirvenin 30 puan gerisinde.

Jürgen Klopp, istifa ettirilir mi? Her fırsatta saldırırlar mı?

Yahu Almanlar bizim kadar neyi biliyor ki bu konuda da nasıl davranmaları gerektiğini bilsinler. Aptallar devam ederler yola bu Jürgenle.

Cyzio
19.02.2015, 19:00
Akıllılar da, Jürgen Kolpp'tan çok daha başarılı bir tablosu olan Vahid'i kovar. Mâlûm, saha sonuçlarına bakmamak lâzım.

.

Hunk
19.02.2015, 19:01

Ama biz her şeyi çok iyi biliriz. Bizi biz yapanlara "bizi her zaman mutlu etmeleri gereken birer mal"mışlar gibi bakarız.

Küstürürüz, bıktırırız, aşağılarız. Mesela itibarsızlaştırmak, en güzel yaptığımız şeydir.

Neyse.

Mesela Dortmund.

21 maç.

6 galibiyet
4 beraberlik
11 mağlubiyet

25 atmış 29 yemiş.

Yahu Almanlar bizim kadar neyi biliyor ki bu konuda da nasıl davranmaları gerektiğini bilsinler. Aptallar devam ederler yola bu Jürgenle.

Anlatamazsin kardesim! Anlatamazsin. Her zamanki gibi bizim en buyuk dusmanimiz kendi taraftarimiz.

Adam orda Senol Gunes'in gidis nedenlerini yazmis hic sormusmu kendine, sampiyon kadro nasil bozuldu, Senol Gunes sike isleriyle nasil yipratildi. Onu onarmak oyle kolay degildi, SEnol gunesin gitmesi gerekiyordu ama bu kotu hoca oldugu icin degil takima yeni bir kan degisikligi lazimdi. Her zaman soylerim, arkasinda iyi bir yonetimle, guven ile Senol Gunes Trabzonsporu tekrardan sampiyon yapabilicek tek teknik direktordu.

Degerini yine her zamanki gibi biz degil baska sehirin taraftari anliyor. Yaziklar olsun bu sehirin cok bilmis taraftarina.

Ya sen 20 senedir sampiyon olamiyorsun. Ama bu adam seni gelip sampiyon yapiyor. Ondan sonra sampiyonlugu elinden aliyorlar, takimin bir bir dagiliyor. Ondan sonraki sene dogal olarak oturmayan kadro ile basarisiz sonuclar ardindan adami yollatiyorsun. Ya akilmi bu ?

Seni 20 sene sampiyon yapmis bir adam sende 5 sene ard arda kalmayi haketmistir!

halil ibo
19.02.2015, 19:12
Antrenman yöntemlerini,teknik,taktik bilgisini,takımını maça hazırlamasını tartışacak futbol bilgim yok.
Ancak gerileme yıllarında çıkışı hep onunla yaşadık.
Önü kesilen,şampiyonlukları çalınan,bir defa değil defalarca şikeye maruz kalan onun yönetimindeki Trabzonspor'umuz oldu.
Ülke futboluna katkısı,Trabzonspor'a verdiği emek, karşılığında sağladığı maddi ve manevi getirinin fersah fersah önündedir.
O bizim efsanemiz,Bursaspor'da inşallah bir destan yazacak.Dost-düşman kabul etmesede Türk futbolunun önderidir.

Hüseyin Başoğlu
19.02.2015, 21:13
Jurgen klopp un başarılarıyla vahidin Başarıları Arasında dağlar kadar fark var yanlız. Olsun o kadar kredisi.

Ayriyetten Almanlar takımdan Ayrılan futbolculara teknik direktörün bişi yapamayacağını anlayacak kadar zekiler. Bunu da göz ardı etmemek gerekir.

Cyzio
19.02.2015, 21:50
Ya Jurgen Klopp'la Şenol Güneş'in başarıları arasında ne kadar fark var :D?

.

Hüseyin Başoğlu
19.02.2015, 23:02
Dünya 3. Lüğü ile şampiyonlar ligi finali bence başa baş.
Liginde 3 kere şampiyonluk ( tabi kabul etmiyorsanız saygı duyarım) Klopp un 2 tane
Almanya kupası Türkiye kupası :)

Hunk
20.02.2015, 00:35
Senol Gunes'in eline bi kere soyle bir kadro verin ve arkasinda durun. Bakalim neler oluyor..

sason
20.02.2015, 00:40
Anlatamazsin kardesim! Anlatamazsin. Her zamanki gibi bizim en buyuk dusmanimiz kendi taraftarimiz.

Adam orda Senol Gunes'in gidis nedenlerini yazmis hic sormusmu kendine, sampiyon kadro nasil bozuldu, Senol Gunes sike isleriyle nasil yipratildi. Onu onarmak oyle kolay degildi, SEnol gunesin gitmesi gerekiyordu ama bu kotu hoca oldugu icin degil takima yeni bir kan degisikligi lazimdi. Her zaman soylerim, arkasinda iyi bir yonetimle, guven ile Senol Gunes Trabzonsporu tekrardan sampiyon yapabilicek tek teknik direktordu.

Degerini yine her zamanki gibi biz degil baska sehirin taraftari anliyor. Yaziklar olsun bu sehirin cok bilmis taraftarina.

Ya sen 20 senedir sampiyon olamiyorsun. Ama bu adam seni gelip sampiyon yapiyor. Ondan sonra sampiyonlugu elinden aliyorlar, takimin bir bir dagiliyor. Ondan sonraki sene dogal olarak oturmayan kadro ile basarisiz sonuclar ardindan adami yollatiyorsun. Ya akilmi bu ?

Seni 20 sene sampiyon yapmis bir adam sende 5 sene ard arda kalmayi haketmistir!

Renkdaş şampiyonluktan sonraki sezonda zaten başarısızda değildi ki.Hiç mi kimse düşünmez federasyonun bize oynattığı trafiği.Üstelik dağılmış takımla!!!Gelmiş geçmiş hiç bir takım o kadar sürede o kadar maç oynamamıştır dünya üzerinde.

Buna rağmen şampiyonlar liginde son saniye şansızlığı ile turdan döndük.

Bizde efsane olsan da, başarılı olsanda fark etmez, içimizdeki yamyamlarla hiç bir zaman başarı yakalanmaz.:(

Faik Yılmaz
20.02.2015, 10:38

Neyse.

Mesela Dortmund.

21 maç.

6 galibiyet
4 beraberlik
11 mağlubiyet

25 atmış 29 yemiş.

Jurgen Kloop takımına yense de yenilse de futbol oynatıyor.......

cem1990
20.02.2015, 10:41
Şenol güneş takımına futbol oynattığı halde dortmund pozisyonunda olsa idi yine teneke bağlanır yollanırdı
Kendimizi kandırmayalım

Faik Yılmaz
20.02.2015, 10:54
Şu forumda Şenol Güneşle Jurgen Kloopun karşılaştırmasınıda gördüm ya ölsemde gam yemem artık... :) :)

Kloop bugün istifa etsin kaç takım ister.....

Şenol Güneş istifa etsin kaç takım ister.....

Bırakın Dortmund'u Alman 3.liginden isterler mi Td olarak.....

Gözünüzde çok büyüttünüz Şenol Güneşi siz....

mkmoglu
20.02.2015, 11:02
bursanın sıradan kadrosuna müthiş futbol oynatıyor..her hafta mutlaka bursanın maçlarını zevkle izliyorum..sn güneşe sallayanlara diyorumki şenol güneş bizim geleceğimizdir..

cem1990
20.02.2015, 11:07
Şenol Güneş iyi hocadır demiyorum Kloop ile de karşılaştırmıyorum
Sizin yaptığınız eleştiriye basitçe cevap veriyorum
Kloop gibi futbol oynatıp küme düşme potasında olsak teneke bağlanır mı bağlanmaz mı ?
Ayrıca kaç Türk teknik adamı Avrupa da görev almıştır ?
Şenol Güneş Alman teknik adamı olsa kaç Avrupa takımı teklif eder ?
Kıstası neye göre belirliyoruz

Faik Yılmaz
20.02.2015, 11:22
Peki düşündünüz mü hiç....

Bu adamlar Türklere düşman iseler neden iyi oynayan futbolcuları istiyorlarda Teknik Direktörleri istemiyorlar.... ?

Acaba Teknik , taktik kapasitelerinin eksikliğinden dolayı olmasın.....

Hüseyin Başoğlu
20.02.2015, 12:07
ben klopp la şenol güneşi lig bazında başarı olarak karşılaştırdım. Dağlar kadar farkın olmadığını iddia ediyorum başarıları arasında.
Teknik adamlıklarını değil.
Ama Löw, del bosque, rijkaard örnekleri ortada iken bence çokta konuşmamak gerek :) Türkiyede Teknik direktörlük dünyada çoğu yerden daha zordur.

Ayriyetten bursaspor teknik direktörünü neden hala tartışıyoruz anlamış değilim.

Kendi takımımıza bakalım.

sason
20.02.2015, 13:33
Ne ucuz yorum.Şenol Hoca'yı almazlarmış.Sanki Türkiye 'yi izleyen var:)
Ne Türkiye'deki futbolu, ne dönen dolaplarla çalınan şampiyonlukları, nede aynı takımda üç sene kimsenin Td.lik yapamamasını bilmeyen adamların tabiki talebi olmaz.Bin yılda bir futbolcu gidiyor o da menajerlerin itelemesiyle, o da futbolcu izleniyor videolardan ucuz ise bir şans verilmesi babında transfer ediliyor.Td.likte böyle bir şans yok.

Böyle bir ligden avrupada isteyeni yok diye sonuç çıkartıp,Avrupa'da en gözde ülkelerden birinde Tdlik yapan adamın talepleriyle karşılaştırmak ancak bu forumda olur:)

Sen ver Dortmund'ı 5 sene Şenol Hocaya bak bakalım ne oluyor.

Ucuz yorumlarla karalamalar yapmaya bayılıyorsunuz.

Hunk
20.02.2015, 14:11
Şu forumda Şenol Güneşle Jurgen Kloopun karşılaştırmasınıda gördüm ya ölsemde gam yemem artık... :) :)

Kloop bugün istifa etsin kaç takım ister.....

Şenol Güneş istifa etsin kaç takım ister.....

Bırakın Dortmund'u Alman 3.liginden isterler mi Td olarak.....

Gözünüzde çok büyüttünüz Şenol Güneşi siz....

Senol Gunes'in zaten tek eksigi ingilizcesi..

Yabancilar yabanci dil bilmeyen teknik direktoru zor aliyorlar.

Ayrica bu nasil bir mantik, sanki Turkiyende bircok futbolcumuz vs gidiyorda Senol Gunesi tartisiyorsun.

Neden basarilarini goz ardi etmeye calisiyorsunuz, bu adama olan gareziniz neden?

Oğuz B.
20.02.2015, 16:41
Tayfun Korkut'un takım yönelttiği Bundesliga'da Şenol hoca ancak 3. lig takımından teklif alır demek açık bir ön yargının ifadesi olduğundan söylenebilecek bir şey yok. ":) "

Karşılaştırma Jürgen ile Şenol Güneş karşılaştırması değildi. Düzgün bir okuma ile anlaşılabilir diye belirtmek istememiştim. Olay şu; saha sonuçları kötü ise hocayı kovmak şart değil. Hele ki doğru şartları sağladığında, şike çeteleri işe bulaşmadığında sana nasıl "futbol" oynattığını bildiğin bir hocayı.

Faik Yılmaz
20.02.2015, 16:57
Tayfun Korkut'un takım yönelttiği Bundesliga'da Şenol hoca ancak 3. lig takımından teklif alır demek açık bir ön yargının ifadesi olduğundan söylenebilecek bir şey yok. ":) "

Karşılaştırma Jürgen ile Şenol Güneş karşılaştırması değildi. Düzgün bir okuma ile anlaşılabilir diye belirtmek istememiştim. Olay şu; saha sonuçları kötü ise hocayı kovmak şart değil. Hele ki doğru şartları sağladığında, şike çeteleri işe bulaşmadığında sana nasıl "futbol" oynattığını bildiğin bir hocayı.

Peki teklif aldı da takım çalıştırdı da haberimiz mi yok...... ?

Ben somut gerçeklerden bahsediyorum..... sizse masallardan...

Tayfun Korkut'a bile teklif gelmiş niye bu başarılı olduğunu iddia ettiğiniz kişiye 2.ligden dahi olsa Avrupa'dan bir teklif gelmemiş....

Yoksa Vahid Hocaya gönderdikleri gibi telefonuna mesaj mı atmışlar....

Olay sırf dünya kupası başarısı ise soruyorum mesela Bruno Metsu nerede şu anda...... adını duydunuz mu ?

Trabzonspor'u 10 yıl çalıştırdı Şenol Güneş....
Ve sadece 1 şampiyonluğu var.....

Takımı 10 yıl Yılmaz Vurala bile emanet etseydik Onunda 1 şampiyonluğu olurdu...

Sonuç olarak siz ne kadar yüceltmeye çalışırsanız çalışın Şenol Güneş orta halli bir Tddir.... O da Türkiye şartlarında ortalama bir hocadır o kadar.....

Oğuz B.
20.02.2015, 17:08
Bruno Metso mezardan kalkıp takım çalıştıramayacağına göre; haklısınız önemsiz şeyler bunlar. Ahirete yatırım yapalım...

efes61
20.02.2015, 18:12
Ben somut gerçeklerden bahsediyorum..... sizse masallardan...

Takımı 10 yıl Yılmaz Vurala bile emanet etseydik Onunda 1 şampiyonluğu olurdu...

somut gerçeklerle masal anlatmak da başka bir yetenek olsa gerek

Faik Yılmaz
20.02.2015, 18:43
Bruno Metso mezardan kalkıp takım çalıştıramayacağına göre; haklısınız önemsiz şeyler bunlar. Ahirete yatırım yapalım...

2002-2013 arasında akşam mezarda yatıp sabah kalkmıyordu , dünyada idi henüz....

somut gerçeklerle masal anlatmak da başka bir yetenek olsa gerek

Ha evet Şenol Güneş dünya çapında büyük bir hocadır masalı gibi değil mi...

Oğuz B.
20.02.2015, 18:52
Konu saptı rotasından ancak;

"...Kupa sonrası hem Metsu’ya hem de takımın birçok futbolcusunun kapısına taliplileri dayanmıştı. En sükseli transferi yapan Diouf Liverpool’a gitmiş, bir iki sene içerisinde takımın birçok ismi Premier ligini yolunu tutmuştu. Afrika’nın kaderini değiştiren “Beyaz Büyücü” şimdi de oyuncuların kaderini değiştiriyordu. Kupadan önce kendisini tanımayan herkesin aklında kupadan sonra mavi gözlerini ve uzun saçlarını bırakmıştı Metsu. Onun da talipleri artarken ülkemizden de birçok takımla adı geçiyordu. Fransa’dan teklifler yağarken o yaşam rotasını çoktan belirlemişti. Siyah insanların içinde sıcak bir hayat arayan Metsu Senegal’den sonra Birleşik Arap Emirlikleri, Katar ve Arabistan üçgeninde görev alırken hayatının aşkını da onlardan seçmişti. Yaşamını siyahlara adayan bu adam gönlünü de siyahlara adamıştı. Üç çocuğunun annesi Senegalli bir mankene gönlünü kaptıran Metsu görev aldığı takımlarda başarılarına devam etti. Asya Şampiyonlar ligi, Körfez şampiyonluklarıyla geçen mutlu yılların ardından Metsu’ya birçok ünlü kulüp teklifte bulunsa da artık beyazların içinde yapamıyordu. Eşine söylediği gibi beyazdı ancak kalbi siyah bir adamdı o. Evlendikten sonra Müslüman olup Abdul Kerim ismini alan Metsu’nun bu mutlu günleri artık geride kalmak üzereydi.

Kalbini siyahlara emanet eden Metsu’nun futbol kariyeri kanser teşhisi konulana kadardı. Kanser illetinin aldığı canlar yetmemiş gibi Metsu’nun da yakasına yapışmıştı. 14 Ekim 2012’de teşhis konulan Metsu’ya 3 ay ömür biçmişlerdi. Ancak o dayanıklıydı ve bunu aşacağına gönülden inanıyordu..."

Daha fazlası için: Bakınız. (http://joganita.net/index.php?option=com_k2&view=item&id=932:bir-insan%C4%B1n-yegane-vatan%C4%B1-ba%C5%9Fka-insanlar%C4%B1n-kalbidir-)

Teklif alamadığından değil tercihleri doğrultusunda yaşamış bir insanı fikirlerinizi destekleyici bir meze haline getirmeye çalışmadan önce lütfen araştırın biraz.

sason
20.02.2015, 20:20
Arkadaş yazmış İngilizce bilmemesi önemli bir eksidir ama söylediği şey masala giriyor:)

Bana ne bana ne tarzında çoçukça yazılarda somut gerçekler olmuş.

Futboldan çok anlayanların diyarın Trabzon zaten.Bu yüzden başarıdan başarıya koşuyoruz.

Tam yönetici olacak kapasite mevcut sizde.

En yakın zamanda yönetici olmanız ,o kötü, bu daha da kötü, Bu trabzonun has çocuğu o en ama en kötü kötü diye kovmanız.Sonra zilyonlar harcayarak bizi başarıdan başarıya koşturmanızı dilerim:)

Berkan
21.02.2015, 00:59
Senin kadronun şehrinin kapasitesi belli hala Şenol hocaya sallıyorsunuz. Önünde istanbul takımları gibi bir engel var hala Şenol hoca kötü o kötü bu kötü. Adam iyi kötü yoktan var etmiş birazcık saygı duysak efsanemize ne olur.

Hunk
21.02.2015, 22:43
Senin kadronun şehrinin kapasitesi belli hala Şenol hocaya sallıyorsunuz. Önünde istanbul takımları gibi bir engel var hala Şenol hoca kötü o kötü bu kötü. Adam iyi kötü yoktan var etmiş birazcık saygı duysak efsanemize ne olur.

Yok kardesim sanki biz 30 senedir sampiyonlugu kovaliyoruz da utanmasalar Senol Gunes bunu ellerinden aldigini soyleyecekler

Faik Yılmaz
23.02.2015, 10:52
Konu saptı rotasından ancak;

"...Kupa sonrası hem Metsu’ya hem de takımın birçok futbolcusunun kapısına taliplileri dayanmıştı. En sükseli transferi yapan Diouf Liverpool’a gitmiş, bir iki sene içerisinde takımın birçok ismi Premier ligini yolunu tutmuştu. Afrika’nın kaderini değiştiren “Beyaz Büyücü” şimdi de oyuncuların kaderini değiştiriyordu. Kupadan önce kendisini tanımayan herkesin aklında kupadan sonra mavi gözlerini ve uzun saçlarını bırakmıştı Metsu. Onun da talipleri artarken ülkemizden de birçok takımla adı geçiyordu. Fransa’dan teklifler yağarken o yaşam rotasını çoktan belirlemişti. Siyah insanların içinde sıcak bir hayat arayan Metsu Senegal’den sonra Birleşik Arap Emirlikleri, Katar ve Arabistan üçgeninde görev alırken hayatının aşkını da onlardan seçmişti. Yaşamını siyahlara adayan bu adam gönlünü de siyahlara adamıştı. Üç çocuğunun annesi Senegalli bir mankene gönlünü kaptıran Metsu görev aldığı takımlarda başarılarına devam etti. Asya Şampiyonlar ligi, Körfez şampiyonluklarıyla geçen mutlu yılların ardından Metsu’ya birçok ünlü kulüp teklifte bulunsa da artık beyazların içinde yapamıyordu. Eşine söylediği gibi beyazdı ancak kalbi siyah bir adamdı o. Evlendikten sonra Müslüman olup Abdul Kerim ismini alan Metsu’nun bu mutlu günleri artık geride kalmak üzereydi.

Kalbini siyahlara emanet eden Metsu’nun futbol kariyeri kanser teşhisi konulana kadardı. Kanser illetinin aldığı canlar yetmemiş gibi Metsu’nun da yakasına yapışmıştı. 14 Ekim 2012’de teşhis konulan Metsu’ya 3 ay ömür biçmişlerdi. Ancak o dayanıklıydı ve bunu aşacağına gönülden inanıyordu..."

Daha fazlası için: Bakınız. (http://joganita.net/index.php?option=com_k2&view=item&id=932:bir-insan%C4%B1n-yegane-vatan%C4%B1-ba%C5%9Fka-insanlar%C4%B1n-kalbidir-)

Teklif alamadığından değil tercihleri doğrultusunda yaşamış bir insanı fikirlerinizi destekleyici bir meze haline getirmeye çalışmadan önce lütfen araştırın biraz.

Ben niye büyük takımlar çalıştırmadı diyorum...

Siz bana rahmetlinin aşk hayatını anlatıyorsunuz...

Yani 1.sınıf takımlar teklif etmişte rahmetli kabul etmemiş öylemi...

Vahid Hocanın telefonuna gelen transfer tekliflerine benziyor biraz.. :) :)

yerseniz....siz yedinizmi bilmem ama...

ben yemedim doğrusu....

Mollasalihoğlu
23.02.2015, 12:35
Ben niye büyük takımlar çalıştırmadı diyorum...

Siz bana rahmetlinin aşk hayatını anlatıyorsunuz...

Yani 1.sınıf takımlar teklif etmişte rahmetli kabul etmemiş öylemi...

Vahid Hocanın telefonuna gelen transfer tekliflerine benziyor biraz.. :) :)

yerseniz....siz yedinizmi bilmem ama...

ben yemedim doğrusu....
Bu öyle bir konu ki adamı hem büyük takım çalıştırmadı diye eleştiren var hem de Ali Şen ile iş görüşmesi yaptığı için.

Ali Şen ile görüşmesi eleştirilebilir bir konu ama bunu diyen adam "Trabzonspor dışında kimse onu istemez" tezine dayanmamalı değil mi? :)

Real Madrid kariyeri olan Schuster'i gördük Türkiye'de, arkasında tüpçünün harcama gücüyle hem de. Şenol Güneş 82 puanla Aziz'i kodese yollamakla meşgulken o başarısızlığına bahaneler üretme derdindeydi misal.

Şenol Güneş Trabzonspor'u çalıştırabilecek en iyi teknik direktördür. (Sosyo-ekonomik hususlarla mesleki başarı birlikte dikkate alındığında) Aksini iddia eden gerçeklerden kaçıyordur :)

halil ibo
23.02.2015, 14:36
Küçük bir not:
Ş.Güneş'i sevip takdir etmek gibi;eleştirmek ve beğenmemekte doğaldır.Ancak insani sınırlarda,kin ve nefrete dönüşmemek kaydıyla.
Birde istatistikler var.Onlar yalan söylemez.Sevgiye,nefrete göre değil,rakamlara ve imkanlara göre konuşmak gerekir.

Faik Yılmaz
23.02.2015, 14:41
Ben Şenol Güneş'in şahsına karşı herhangi bir husumetin düşmanlığım yok...

Ben kişilerin yüceltilip tabiri caizse putlaştırılmasına karşıyım...

Benim için aslolan kurumlardır..... Yani Trabzonspor'dur....

Her kötü sonuçtan sonra temcit pilavı gibi Şenol Güneş ismini duymaktan bıktım usandım...

Yani ilerde Allah göstermesin Şenol Güneş vefat ederse klübün kapısına kilitmi vuracağız...

Başka kimse mi yok , sistem mi yok , adam mı yok...

efes61
23.02.2015, 17:03
Her kötü sonuçtan sonra temcit pilavı gibi Şenol Güneş ismini duymaktan bıktım usandım...

Benim gördüğüm Şenol Hoca'nın adını temcit pilavı gibi yazıp duranlar, onu her fırsatta, alakalı alakasız başlıklarda eleştiren kesim. Favorim olaraki Vahid hocaya veda için yazılan ama 4/5 inde Şenol Hocaya giydiren güzel ve uzun bir yazı var az arama ile bulabilirsiniz. İstifasından beri hemen Şenol Hoca gelsin benzeri yazılan en fazla 3-4 mesaj vardır, ben görmedim de sürüyle yazıldı ise ise bir iki örnek güzel olur.

Putlaştırma konusuna gelince, klübün efsanesi demek putlaştırma demek değildir. Her futbol klübün efsane isimleri vardır. Bizimkilerden birisi de Şenol Güneş'tir, en azından azımsanmayacak bir kesime göre. Olur olmadık yerde insanların sevdiği, saydığı isimlerle cafcaflı cümlelerle dalga geçilirse, sevenleri de onu savunma ihtiyacı hissedebilir.

Ha, bu başlıkta habire adı yazılmış derseniz o zaman doğru.

sason
23.02.2015, 22:46
Büyük klüp derken acaba bahsedilen Türkiye'dekiler midir?:))

Benim bildiğim Trabzonspor büyük klüptü en son.İstanbul klüpleriyse bahsedilen bir camianın efsanesinin diğer camialarda yer bulamayacağını anlayacak kadar zeki olması lazım insanların diye otomatik olarak düşünmekteyim.

Fatih Öztürk
24.02.2015, 18:49
Şenol hocam umarım başarılı olur.

Cyzio
28.02.2015, 19:21
Benim gördüğüm Şenol Hoca'nın adını temcit pilavı gibi yazıp duranlar, onu her fırsatta, alakalı alakasız başlıklarda eleştiren kesim. Favorim olaraki Vahid hocaya veda için yazılan ama 4/5 inde Şenol Hocaya giydiren güzel ve uzun bir yazı var az arama ile bulabilirsiniz. İstifasından beri hemen Şenol Hoca gelsin benzeri yazılan en fazla 3-4 mesaj vardır, ben görmedim de sürüyle yazıldı ise ise bir iki örnek güzel olur.

Putlaştırma konusuna gelince, klübün efsanesi demek putlaştırma demek değildir. Her futbol klübün efsane isimleri vardır. Bizimkilerden birisi de Şenol Güneş'tir, en azından azımsanmayacak bir kesime göre. Olur olmadık yerde insanların sevdiği, saydığı isimlerle cafcaflı cümlelerle dalga geçilirse, sevenleri de onu savunma ihtiyacı hissedebilir.

Ha, bu başlıkta habire adı yazılmış derseniz o zaman doğru.

Eğer bahsettiğiniz benim yazımsa, aşağıya alıntılıyorum:

Adını ilk duyduğumda, sanırım 2005 yılının sonlarıydı. Defalarca şans verdiğimiz, kerameti kendinden menkûl, "öz evlât" teknik direktörlerimizden biri, bermûtâd ardında bir enkaz bırakıp kaçtığında, takımına başına apar topar sen getirildiydin. Yukarıda da yazdığım gibi, o ana kadar adını hiç duymadığımdan, kendi kendime "Nereden buldular şu adamı? Zaten kırkı yılda bir yabancı hocayla çalışıyoruz, onu da bu yanlış tercihle hebâ ettik." diye hayıflanırken, konuyu telefonda kardeşime açtığımda

-"Boşversene sen, Avrupa'nın vasatın üzerinde teknik direktörlerinden biridir. Sen içini ferah tut, Avrupa'dan sokaktaki adamı getirsen, Şenol'dan iyidir."

deyip, tereddütlerimi gidermişti. Hakikaten, kısa sürede takım futbol oynamaya başlamış, Beşiktaş'ı İstanbul'da 1-0 yenmiştik. Sezonun ikinci devresinde, kâh yenildik kâh yendik, ama takım olmaya namzet bir tablo ortaya koymuştuk. Trabzonspor'daki bazı futbolcular hakkında bazı gerçekleri, bazı insanların gözüne çok iyi sokmuştun. Başarılı bir gelecek için, bana göre en az iki sezonluk daha bir krediyi hakketmiştin. Ama bu kredinin sana verileceğine dair içimde çok büyük şüpheler vardı.

Tam tahminlerimin doğrultusunda, sezon sonunda transfer çalışmaları başladığında, Nuri Albayrak'a

-"Transferini düşündüğünüz futbolcular için hocanın onayını alıyor musunuz?"

diye sorulduğunda

-"Daha gelecek sezon onunla çalışıp çalışmayacağımız belli değil ki, neden sorayım?"

şeklinde son derece saygısız bir cevap vermişti. Eh böyle bir durumda, Trabzon'da kalmanın daha fazla bir anlamı olmayacaktı. Gittin...

"Dünyanın sayılı taktisyenlerinden biri" olduğunu daha sonradan idrak ettiğim biri olarak, aklım hep sende kaldı. İçimden hep "Acaba bir gün döner mi?" diye geçiriyordum. 2014 yazında ismin bizimle anılmaya başladığında, sevinemedim bile. Çünkü bu kadar entrika döndüğünü bildiğin bir yere gelmeyeceğini tahmin ediyor, gelsen bile seni yaşatmayacak bir "kötü niyetli insanlar topluluğu"nun varlığını biliyordum.

Öte yandan, uzun vadede doğru bir isim olmakla beraber, çok kısa vadede başarı bekleyen bir topluluk için, yanlış bir seçim olduğunu da biliyordum. Takımı ele aldığında, kamp için çok geç olacak; bu da sezona hazır olmadan gireceğimiz anlamına geliyordu. Eğer uzun süreli bir mukavele yapılacaksa, benim için büyük bir kayıp sayılmazdı.

Senin yüzünden Dünya Kupası'nda garip bir ikileme düştüm. Zaten sempati duyduğum Cezayir'i, başında bir de sen olduğundan dolayı iyice destekleyip başarılı olmasını yürekten istiyor; öte yandan geçeceğin her tur, Trabzon'a gelişini biraz daha geciktireceği için, fazla uzamadan elenmeni arzu ediyordum. Neticede, takımını Rusya'nın önünde gruplardan çıkarıp, Dünya Kupası'nın şampiyonu olacak Almanya'ya uzatmalarda yenilip elendiniz. Yani bir bakıma iki arzum da gerçekleşmiş oluyordu. Hem Cezayir, tarihinde ilk defa grubundan çıkıyor (yanılıyorsam, kusura bakmayın; eksik bilgimden kaynaklanıyordur), elenmesine rağmen Almanya'ya kök söktürüyor, hem de senin Trabzon'a gelmen fazla gecikmiyordu.

Daha mukavele imzalandığı an, beş Fransız yardımcın olduğunu görünce Trabzon'daki ömrünün fazla olmayacağını anlamıştım. Bu beş Fransız yardımcı, Trabzon'dan başka yerde kendilerine iş bulamayacak beş futbolcu eskisinin artık klüpten ekmek yiyemeyeceği anlamına geliyordu. Elbet seni orada ilelebet yaşatmayacaklardı.

İşe başlar başlamaz, kadronun son derece yetersiz olduğunu yüzümüze bir kere daha çarpıp, yeni transferler istedin. İstediklerinin tamamının alınmasına imkân yoktu, ama gene de kadroyu büyük ölçüde baştan aşağı yeniledin.

Ama hep suratında bir memnuniyetsizlik vardı. Neler yaşıyordun, bunu hiç bir zaman tam olarak bilemeyeceğim. Gerçekten çok iyi teklifleri sadece verdiğin sözü tutma nârına geri çevirdiğin için miydi bu mutsuzluk; yoksa kafanda oluşturduğun şeyleri bu klüpte hiç bir zaman gerçekleştiremeyeceğini çabuk anladığın için mi? Sinirlerinin artık çok bozulduğu her halinden belliydi. Gerek Türkiye Ligi'ndeki gerekse Avrupa Ligi'ndeki maçların yarısını artık tribünlerde tamamlıyor, basın toplantılarında çok saldırgan bir dil kullanıyordun. Hakikaten kendi sonunu getirmek isteyen bir insanın halleri vardı üzerinde. Seni tanımayan insanlar hemen bu hükme varabilirdi. Ama, takım önemli bir gol attığında, ciddî görünmeye çalışsan bile asla saklayamadığın yüzündeki tebessüm, bana hâlâ bizimle olma isteğini isbat ediyordu.

Sonunda İstanbul basınının da yüksek girişimleriyle biletin kesildi. Her ne kadar, ligde istediğimiz yer de olamasak da, yeteneksiz teknik direktörlere tanıdığımız engin sabrın onda birini sana gösterememiştik. Trabzon'da defalarca oynanan film gene gösterime girmişti. Yeteneksiz teknik direktörlere gösterilen yıllar süren müsamaha, Leekens'e bir yıl, Braims'e iki defa birer yıl, Broos'a 9-10 maç, sana da gene o kadar gösterilmişti. Trabzon'da bir sezonu bitirebilip de ertesi sezona başlayabilen (sadece 4 maç) bir tek Leekens olmuştu.

Çünkü o mafya biliyordu ki, sizlerle kesintisiz geçirilecek üç-dört sezon, bir daha o insanları bu klübe yar etmeyecekti. Var mıydı, onların ellerinden ekmek parasını almak? Sizler başka klüplerde çalışabiliyordunuz. Ama onların Trabzon dışında ekmek parası kazanacakları başka bir yer yoktu ki...

Benim için kısa süren güzel bir rüya oldun. Ama bu kadarı bile çok güzeldi.

Ama içimde ukdedir: Alışık olduğumuz pek çok şeyi yapmadan ayrılıyorsun.

Şöyle bir 7-1'lik bir rezalet yaşatmadan gidiyorsun.

Anorthosis Famagusta, Videoton gibi adı sanı duyulmamış takımlara elenmeden gidiyorsun.

Ekmeğini yediğin şehri, "Trabzon'da öyle şöyler oluyor ki; anlatırsam ortada ne futbolcu kalır, ne de yönetici." diye kötülemeden gidiyorsun.

"Aykut ve öğrencileri şike yapmamıştır." bile demedin.

"Aziz Yıldırım çok iyi yöneticidir." lâfını da etmedin.

Eh o zaman elbette bu klüpte yerin olmayacak.

İşte böyle Huysuz Boşnak... Hayatımda tanıdığım "huysuz" olarak niteleyebileceğim pek çok insanın, inanılmaz dürüst olduklarını, huysuzluklarının da arzu ettikleri bir dünyada yaşayamamalarından kaynaklandığını müşahede ettim. Sen de onlardan birisin. Kendine ait doğruların var ve onlardan taviz vermek istemiyorsun. Allah yolunu açık etsin.

Doğrusunu Allah bilir ama artık herhalde bu klüpte görev yapmazsın. Sana bundan sonraki hayatında başarılar dilerim. Hangi klübü çalıştırırsan - bizim şikeciler olmadığı müddetçe - destekçisi olacağım. Ve eğer bu şartlar altında günün birinde rakip olarak karşılaşırsak, sırf bu klübü adam etme çabalarından dolayı, o maçta da senin takımını tutacağım. Bunu bazı üyeler doğru bulmayabilir ama herhalde sırf senin gitmen için Trabzonspor'un Lokeren'e 10-0 yenilmesini istemekten daha onurlu olduğunu düşünüyorum.

Güle güle huysuz Boşnak...

Sizin tabirinizle, Şenol Hoca'ya giydirilen kısımları kırmızıya boyadım. Eğer benim öyle algılamayıp da, sizin hâlâ Şenol Güneş'e giydirildiği hissini duyduğunuz cümleler varsa, onları da siz boyayın.

Netice 1: Tüm yazı 880 kelime, kırmızılar 144 kelime.

Netice 2: Kısır matematik bilgime dayanarak söylüyorum (yanlışım varsa düzeltin): 4/5 = % 80, 144/880 = % 16,36.

Netice 3: Yazının içindeki yaklaşık % 16'lık kısım, bizimle aynı düşüncede olmayanlarca % 80 olarak algılanıyor.

Netice 4: Bu durum, benim yazdıklarımda içinde sadece Şenol Güneş geçen ya da ima edilen cümlelere odaklanılıp, gerisinin okunmadığını gösteriyor.

Netice 5: Bana bu araştırmayı yapmama imkân tanıdığınız için teşekkür ederim.

Netice 6: Forumun % 80'i, Netice 1'den sonrasını okumayacak.

.

efes61
01.03.2015, 17:09
Eğer bahsettiğiniz benim yazımsa, aşağıya alıntılıyorum:

Adını ilk duyduğumda, sanırım 2005 yılının sonlarıydı. Defalarca şans verdiğimiz, kerameti kendinden menkûl, "öz evlât" teknik direktörlerimizden biri, bermûtâd ardında bir enkaz bırakıp kaçtığında, takımına başına apar topar sen getirildiydin. Yukarıda da yazdığım gibi, o ana kadar adını hiç duymadığımdan, kendi kendime "Nereden buldular şu adamı? Zaten kırkı yılda bir yabancı hocayla çalışıyoruz, onu da bu yanlış tercihle hebâ ettik." diye hayıflanırken, konuyu telefonda kardeşime açtığımda

-"Boşversene sen, Avrupa'nın vasatın üzerinde teknik direktörlerinden biridir. Sen içini ferah tut, Avrupa'dan sokaktaki adamı getirsen, Şenol'dan iyidir."

deyip, tereddütlerimi gidermişti. Hakikaten, kısa sürede takım futbol oynamaya başlamış, Beşiktaş'ı İstanbul'da 1-0 yenmiştik. Sezonun ikinci devresinde, kâh yenildik kâh yendik, ama takım olmaya namzet bir tablo ortaya koymuştuk. Trabzonspor'daki bazı futbolcular hakkında bazı gerçekleri, bazı insanların gözüne çok iyi sokmuştun. Başarılı bir gelecek için, bana göre en az iki sezonluk daha bir krediyi hakketmiştin. Ama bu kredinin sana verileceğine dair içimde çok büyük şüpheler vardı.

Tam tahminlerimin doğrultusunda, sezon sonunda transfer çalışmaları başladığında, Nuri Albayrak'a

-"Transferini düşündüğünüz futbolcular için hocanın onayını alıyor musunuz?"

diye sorulduğunda

-"Daha gelecek sezon onunla çalışıp çalışmayacağımız belli değil ki, neden sorayım?"

şeklinde son derece saygısız bir cevap vermişti. Eh böyle bir durumda, Trabzon'da kalmanın daha fazla bir anlamı olmayacaktı. Gittin...

"Dünyanın sayılı taktisyenlerinden biri" olduğunu daha sonradan idrak ettiğim biri olarak, aklım hep sende kaldı. İçimden hep "Acaba bir gün döner mi?" diye geçiriyordum. 2014 yazında ismin bizimle anılmaya başladığında, sevinemedim bile. Çünkü bu kadar entrika döndüğünü bildiğin bir yere gelmeyeceğini tahmin ediyor, gelsen bile seni yaşatmayacak bir "kötü niyetli insanlar topluluğu"nun varlığını biliyordum.

Öte yandan, uzun vadede doğru bir isim olmakla beraber, çok kısa vadede başarı bekleyen bir topluluk için, yanlış bir seçim olduğunu da biliyordum. Takımı ele aldığında, kamp için çok geç olacak; bu da sezona hazır olmadan gireceğimiz anlamına geliyordu. Eğer uzun süreli bir mukavele yapılacaksa, benim için büyük bir kayıp sayılmazdı.

Senin yüzünden Dünya Kupası'nda garip bir ikileme düştüm. Zaten sempati duyduğum Cezayir'i, başında bir de sen olduğundan dolayı iyice destekleyip başarılı olmasını yürekten istiyor; öte yandan geçeceğin her tur, Trabzon'a gelişini biraz daha geciktireceği için, fazla uzamadan elenmeni arzu ediyordum. Neticede, takımını Rusya'nın önünde gruplardan çıkarıp, Dünya Kupası'nın şampiyonu olacak Almanya'ya uzatmalarda yenilip elendiniz. Yani bir bakıma iki arzum da gerçekleşmiş oluyordu. Hem Cezayir, tarihinde ilk defa grubundan çıkıyor (yanılıyorsam, kusura bakmayın; eksik bilgimden kaynaklanıyordur), elenmesine rağmen Almanya'ya kök söktürüyor, hem de senin Trabzon'a gelmen fazla gecikmiyordu.

Daha mukavele imzalandığı an, beş Fransız yardımcın olduğunu görünce Trabzon'daki ömrünün fazla olmayacağını anlamıştım. Bu beş Fransız yardımcı, Trabzon'dan başka yerde kendilerine iş bulamayacak beş futbolcu eskisinin artık klüpten ekmek yiyemeyeceği anlamına geliyordu. Elbet seni orada ilelebet yaşatmayacaklardı.

İşe başlar başlamaz, kadronun son derece yetersiz olduğunu yüzümüze bir kere daha çarpıp, yeni transferler istedin. İstediklerinin tamamının alınmasına imkân yoktu, ama gene de kadroyu büyük ölçüde baştan aşağı yeniledin.

Ama hep suratında bir memnuniyetsizlik vardı. Neler yaşıyordun, bunu hiç bir zaman tam olarak bilemeyeceğim. Gerçekten çok iyi teklifleri sadece verdiğin sözü tutma nârına geri çevirdiğin için miydi bu mutsuzluk; yoksa kafanda oluşturduğun şeyleri bu klüpte hiç bir zaman gerçekleştiremeyeceğini çabuk anladığın için mi? Sinirlerinin artık çok bozulduğu her halinden belliydi. Gerek Türkiye Ligi'ndeki gerekse Avrupa Ligi'ndeki maçların yarısını artık tribünlerde tamamlıyor, basın toplantılarında çok saldırgan bir dil kullanıyordun. Hakikaten kendi sonunu getirmek isteyen bir insanın halleri vardı üzerinde. Seni tanımayan insanlar hemen bu hükme varabilirdi. Ama, takım önemli bir gol attığında, ciddî görünmeye çalışsan bile asla saklayamadığın yüzündeki tebessüm, bana hâlâ bizimle olma isteğini isbat ediyordu.

Sonunda İstanbul basınının da yüksek girişimleriyle biletin kesildi. Her ne kadar, ligde istediğimiz yer de olamasak da, yeteneksiz teknik direktörlere tanıdığımız engin sabrın onda birini sana gösterememiştik. Trabzon'da defalarca oynanan film gene gösterime girmişti. Yeteneksiz teknik direktörlere gösterilen yıllar süren müsamaha, Leekens'e bir yıl, Braims'e iki defa birer yıl, Broos'a 9-10 maç, sana da gene o kadar gösterilmişti. Trabzon'da bir sezonu bitirebilip de ertesi sezona başlayabilen (sadece 4 maç) bir tek Leekens olmuştu.

Çünkü o mafya biliyordu ki, sizlerle kesintisiz geçirilecek üç-dört sezon, bir daha o insanları bu klübe yar etmeyecekti. Var mıydı, onların ellerinden ekmek parasını almak? Sizler başka klüplerde çalışabiliyordunuz. Ama onların Trabzon dışında ekmek parası kazanacakları başka bir yer yoktu ki...

Benim için kısa süren güzel bir rüya oldun. Ama bu kadarı bile çok güzeldi.

Ama içimde ukdedir: Alışık olduğumuz pek çok şeyi yapmadan ayrılıyorsun.

Şöyle bir 7-1'lik bir rezalet yaşatmadan gidiyorsun.

Anorthosis Famagusta, Videoton gibi adı sanı duyulmamış takımlara elenmeden gidiyorsun.

Ekmeğini yediğin şehri, "Trabzon'da öyle şöyler oluyor ki; anlatırsam ortada ne futbolcu kalır, ne de yönetici." diye kötülemeden gidiyorsun.

"Aykut ve öğrencileri şike yapmamıştır." bile demedin.

"Aziz Yıldırım çok iyi yöneticidir." lâfını da etmedin.

Eh o zaman elbette bu klüpte yerin olmayacak.

İşte böyle Huysuz Boşnak... Hayatımda tanıdığım "huysuz" olarak niteleyebileceğim pek çok insanın, inanılmaz dürüst olduklarını, huysuzluklarının da arzu ettikleri bir dünyada yaşayamamalarından kaynaklandığını müşahede ettim. Sen de onlardan birisin. Kendine ait doğruların var ve onlardan taviz vermek istemiyorsun. Allah yolunu açık etsin.

Doğrusunu Allah bilir ama artık herhalde bu klüpte görev yapmazsın. Sana bundan sonraki hayatında başarılar dilerim. Hangi klübü çalıştırırsan - bizim şikeciler olmadığı müddetçe - destekçisi olacağım. Ve eğer bu şartlar altında günün birinde rakip olarak karşılaşırsak, sırf bu klübü adam etme çabalarından dolayı, o maçta da senin takımını tutacağım. Bunu bazı üyeler doğru bulmayabilir ama herhalde sırf senin gitmen için Trabzonspor'un Lokeren'e 10-0 yenilmesini istemekten daha onurlu olduğunu düşünüyorum.

Güle güle huysuz Boşnak...

Sizin tabirinizle, Şenol Hoca'ya giydirilen kısımları kırmızıya boyadım. Eğer benim öyle algılamayıp da, sizin hâlâ Şenol Güneş'e giydirildiği hissini duyduğunuz cümleler varsa, onları da siz boyayın.

Netice 1: Tüm yazı 880 kelime, kırmızılar 144 kelime.

Netice 2: Kısır matematik bilgime dayanarak söylüyorum (yanlışım varsa düzeltin): 4/5 = % 80, 144/880 = % 16,36.

Netice 3: Yazının içindeki yaklaşık % 16'lık kısım, bizimle aynı düşüncede olmayanlarca % 80 olarak algılanıyor.

Netice 4: Bu durum, benim yazdıklarımda içinde sadece Şenol Güneş geçen ya da ima edilen cümlelere odaklanılıp, gerisinin okunmadığını gösteriyor.

Netice 5: Bana bu araştırmayı yapmama imkân tanıdığınız için teşekkür ederim.

Netice 6: Forumun % 80'i, Netice 1'den sonrasını okumayacak.

.

Evet bahsettiğim yazı buydu. Halen favorilerimden biridir.

- Ben oranı kelime sayısı ile değil de vermeye çalıştığı mesaj üzerinden yapmıştım.
- Matematik işte böyle güzel bir bilimdir, çekmek istediğin yere gidebilir.
- Nasıl oranlarsak oranlayalım "Benim gördüğüm Şenol Hoca'nın adını temcit pilavı gibi yazıp duranlar, onu her fırsatta, alakalı alakasız başlıklarda eleştiren kesim" tezime güzel bir örnek. Şenol hoca ile başlayıp bitiyor.
- Yazıyı asıl olması gereken başlığa taşıdığınız için ben teşekkür ederim.

sason
01.03.2015, 20:19
Sen içini ferah tut, Avrupa'dan sokaktaki adamı getirsen, Şenol'dan iyidir."

Defalarca şans verdiğimiz, kerameti kendinden menkûl, "öz evlât" teknik direktörlerimizden biri, bermûtâd ardında bir enkaz bırakıp kaçtığında, takımına başına apar topar sen getirildiydin.

Bu iki yoruma , özellikle ilkine koptum.:)

Vahid arkasında efsane takım bırakıp, kaçmadığı için teşekkür eder, Şenol güneş'e de şampiyon olduktan sonraki sezon Tff nin dünya üzerindeki az zamanda en çok maçını yaptırdığı takıma Şl de son sn de elendiği için teessüf ederiz.Özellikle el konulan şampiyonluğundan sonra dağılan o takımla bu kadar mı kötü olunur:)Onca dünya yıldızı ile.Hoş senin yıldızların pek Cordoza 'ya falan benzemezdi, üstüne para verilen Buraklarla Umutlarla yapıyordun işlerini.
Bak artık ne kadar mutluyuz.Kurtuldunuz işte Şenoldan gözünüz aydın, şampiyonluktan şampiyonluğa koşun şimdi ,sanki 20 sezon o yönetti takımı.Ayrıca geldiğinde enaz 2 kere şampiyonluğu almıştır.Sen şampiyonluğuna sahip çıkamıyorsan adam ne yapsın arkadaş.

Bursa nın avaraj kadrosuyla oynattığı futbolu izleyenler kötü Td yi görürler.Bugünde 100 dklık maçta 80 dk 1-0 geride 10 kişi takımla maçı domine edip aldılar ama arkadaşın dediği gibi Avrupa'da avaraj antrenörde yapar bu işleri.Mancini, Prandelli fln.Vahid zaten hayli hayli yapardı.:P.Örnek pek sokaktaki adamlar olmadı ama olsun.

Allahım sen aklıma mukayet ol, bizi kimlerle sınıyorsun:)

CEMEFKER
02.03.2015, 13:59
:cool:

İki tip lider vardır:

1- Yardımcı lider karakteri: Öncüdür. Savaşlarda küçük gruplarla birlikte bilgi toplar. Bu bilgiler ana üsse gönderir. Bilgiler toplanır, bir araya getiriler. Savaşta bu bilgiler çok değerlidir. Son noktayı asıl lider koymak üzere yola çıkılır.

2- Gerçek lider karakteri: En tepede bulunur. Savaşta kararları ile neticeyi belirler.

Sonuçta her iki liderde birbirine muhtaçtır, bir ordu için vazgeçilmez unsurlardır. Biri diğerinin işine karışmaz. Teknik donanımları gereği bulundukları noktaları haketmiş ve gelmişlerdir. Burada en acımasız taraf başarının atfedildiği kişinin her zaman gerçek liderin olmasıdır.

Biri parlak, janjanlı , dolgun dış görünüşü olan ancak içinin yarısı sizi tatmin etmeyecek kadar cips paketi....

Diğeri pazardan aldım bir tane eve geldim bin tane hesabı....:cool:

Mollasalihoğlu
02.03.2015, 14:13

Defalarca şans verdiğimiz, kerameti kendinden menkûl, "öz evlât" teknik direktörlerimizden biri, bermûtâd ardında bir enkaz bırakıp kaçtığında, takımına başına apar topar sen getirildiydin.

Vahid arkasında efsane takım bırakıp, kaçmadığı için teşekkür eder, Şenol güneş'e de şampiyon olduktan sonraki sezon Tff nin dünya üzerindeki az zamanda en çok maçını yaptırdığı takıma Şl de son sn de elendiği için teessüf ederiz.Özellikle el konulan şampiyonluğundan sonra dağılan o takımla bu kadar mı kötü olunur:)Onca dünya yıldızı ile.Hoş senin yıldızların pek Cordoza 'ya falan benzemezdi, üstüne para verilen Buraklarla Umutlarla yapıyordun işlerini.
Bak artık ne kadar mutluyuz.Kurtuldunuz işte Şenoldan gözünüz aydın, şampiyonluktan şampiyonluğa koşun şimdi ,sanki 20 sezon o yönetti takımı.Ayrıca geldiğinde enaz 2 kere şampiyonluğu almıştır.Sen şampiyonluğuna sahip çıkamıyorsan adam ne yapsın arkadaş.

Bursa nın avaraj kadrosuyla oynattığı futbolu izleyenler kötü Td yi görürler.Bugünde 100 dklık maçta 80 dk 1-0 geride 10 kişi takımla maçı domine edip aldılar ama arkadaşın dediği gibi Avrupa'da avaraj antrenörde yapar bu işleri.Mancini, Prandelli fln.Vahid zaten hayli hayli yapardı.:P.Örnek pek sokaktaki adamlar olmadı ama olsun.

Takviye istediğinde Brozek kardeşler alınmasına rağmen 82 puan toplayan hoca kaçmış, Cardozo, Constant, Sefa, İshak, gibi kaç tane olduğunu unuttuğum adam ise adam gibi gitmiş. Grande Pardon :D

sason
02.03.2015, 18:15
Eğer gözünüz yerse 200 küsür sayfayı okumayı ekşi sözlükte Şenol Güneş'i okumanızı tavsiye ederim.Ben sondan okumaya başladım 50 sayfa fln okudum , gün be gün okuyup bitireceğim.Çok gurulandım ve duygulandım.Bir insanın yığınla farklı camiadan insanlarca bu kadar sevilmesi, desteklenmesi, beğenilmesi, farklı yerlere konulması Bir Trabzon'lu olarak beni nasıl gurulandırdı anlatamam.Gs, Bjk, hatta tüm olanlara rağmen yığınla Fb linin takımının başında görmek istediği, onu bambaşka bir yere koydukları yorumları okuyunca eminim sizde gururlanacaksınız.
Şenol Güneş'in sadece Trabzon'un değil Türkiye'nin efsanesi olduğunu nedenleriyle beraber anlamanıza yardımcı olacaktır.

CEMEFKER
02.03.2015, 22:38
Eğer gözünüz yerse 200 küsür sayfayı okumayı ekşi sözlükte Şenol Güneş'i okumanızı tavsiye ederim.Ben sondan okumaya başladım 50 sayfa fln okudum , gün be gün okuyup bitireceğim.Çok gurulandım ve duygulandım.Bir insanın yığınla farklı camiadan insanlarca bu kadar sevilmesi, desteklenmesi, beğenilmesi, farklı yerlere konulması Bir Trabzon'lu olarak beni nasıl gurulandırdı anlatamam.Gs, Bjk, hatta tüm olanlara rağmen yığınla Fb linin takımının başında görmek istediği, onu bambaşka bir yere koydukları yorumları okuyunca eminim sizde gururlanacaksınız.
Şenol Güneş'in sadece Trabzon'un değil Türkiye'nin efsanesi olduğunu nedenleriyle beraber anlamanıza yardımcı olacaktır.

Bak işte yıllarca burda kendi kendimizi yedik...

Al işte objektif görüşlerin olduğu bir platform....

Bu saatten sonra Şenol Güneş'i tartışmak taraflı olmaktır....

Hunk
03.03.2015, 01:26
Allahim ne olurdu su kadro Senol Gunes zamaninda olsaydi?

Cyzio
03.03.2015, 10:13
Evet bahsettiğim yazı buydu. Halen favorilerimden biridir.

- Ben oranı kelime sayısı ile değil de vermeye çalıştığı mesaj üzerinden yapmıştım.

4/5 oranına "Vermeye çalıştığı mesaj üzerinden" nasıl ulaştığınızı somut olarak açıklarsanız, çok memnun olacağım.

- Matematik işte böyle güzel bir bilimdir, çekmek istediğin yere gidebilir.

Şu ifadeyi, Şenol Güneş'in başarıları anlatılan maç istatistikleri için de sarf etseydiniz, o zaman inandırıcı olacaktınız.

Tüh, kaçtı fırsat.

- Nasıl oranlarsak oranlayalım "Benim gördüğüm Şenol Hoca'nın adını temcit pilavı gibi yazıp duranlar, onu her fırsatta, alakalı alakasız başlıklarda eleştiren kesim" tezime güzel bir örnek. Şenol hoca ile başlayıp bitiyor.

Yazının nasıl olup da Şenol Hoca'yla bittiğini açıklarsanız, ona da ayrıca memnun olacağım.

- Yazıyı asıl olması gereken başlığa taşıdığınız için ben teşekkür ederim.

Rica ederim. İsterseniz diğer yazılarımı da buraya taşıyabilirim (Salı Konserleri, v.s...)

Yukarıdaki yazımda yer alan Netice 4'ün ispatlanmasına verdiğiniz katkı için teşekkür ederim.

Siz gene şükredin. Bir de beni kimlerle sınadığını görseniz :D (Ben itikatlı biri olarak şükrediyorum).

.

efes61
03.03.2015, 11:59
4/5 oranına "Vermeye çalıştığı mesaj üzerinden" nasıl ulaştığınızı somut olarak açıklarsanız, çok memnun olacağım.

Şu ifadeyi, Şenol Güneş'in başarıları anlatılan maç istatistikleri için de sarf etseydiniz, o zaman inandırıcı olacaktınız.

Tüh, kaçtı fırsat.

Yazının nasıl olup da Şenol Hoca'yla bittiğini açıklarsanız, ona da ayrıca memnun olacağım.

Rica ederim. İsterseniz diğer yazılarımı da buraya taşıyabilirim (Salı Konserleri, v.s...)

Yukarıdaki yazımda yer alan Netice 4'ün ispatlanmasına verdiğiniz katkı için teşekkür ederim.

Siz gene şükredin. Bir de beni kimlerle sınadığını görseniz :D (Ben itikatlı biri olarak şükrediyorum).

.

açıkçası laf salatasına devam edebilirim, sizin gibi madde madde espiricikler de sıralayabilirim. gerek duymuyorum. bir sonraki cevabınızda siz yerime yaparsınız.

Benim ise tek merakım var; Vahid hocaya veda diye yazılan yazıda 16 cümlede (kabaca saydım, yoksa biliyorum matematik konusunda hassasınız) Şenol Hoca eleştirisi varsa bu ilk mesajımın ana fikri olan "Benim gördüğüm Şenol Hoca'nın adını temcit pilavı gibi yazıp duranlar, onu her fırsatta, alakalı alakasız başlıklarda eleştiren kesim" dışında nasıl kalıyor?

Bu arada bu alakasız başlıklardan sadece bir mesajınız, farklı başlıklardan benzer örnekler rahatlıkla bulunabilir.

Yaşar
03.03.2015, 13:21
2 mağlubiyetle yine başlamış adı dolasmaya. Adami rahat bırakın yahu, Adam bursa da mutlu, Bursa taraftari ondan memnun, yönetim ömür boyu sözleşme teklifi yapacak. Kendisine başarılar dilemek lazım artık. Yeni öz evlatlar bulmamız lazım. Fatih Tekke, Hasan Üçüncü falan.

efes61
03.03.2015, 13:57
2 mağlubiyetle yine başlamış adı dolasmaya. Adami rahat bırakın yahu, Adam bursa da mutlu, Bursa taraftari ondan memnun, yönetim ömür boyu sözleşme teklifi yapacak. Kendisine başarılar dilemek lazım artık. Yeni öz evlatlar bulmamız lazım. Fatih Tekke, Hasan Üçüncü falan.

:)

Adamın başlığı altında nostalji de yapılamıyor artık. Zaten rahat bıraktık adamı, gelsin falan diyen yok. aksine kazayla gelirse şahsen üzülürüm de nostalji başlığına niye yazmak sıkıntı oluyor onu anlamıyorum.

Yaşar
03.03.2015, 14:09

Adamın başlığı altında nostalji de yapılamıyor artık. Zaten rahat bıraktık adamı, gelsin falan diyen yok. aksine kazayla gelirse şahsen üzülürüm de nostalji başlığına niye yazmak sıkıntı oluyor onu anlamıyorum.
Benim için her görüş değerlidir. Istediginizi istediginiz yere yazabilirsiniz.

sason
03.03.2015, 14:16
Hiçbirimiz , özellikle Şenol Güneş'i sevenler gelmesini istemiyor, rahat olun.Biz izin verirseniz efsaneye sevgimizi paylaşıyoruz aramızda.Siz öz evlatmı bulursunuz, evlatlık mı alırsınız umrumda değil şahsen.Hoş yakında nerden bulacaksınız evlatlık parası o da kafamı meşgul etmiyor değil ama neyse.Yeri değil buranın.

Ekşi sözlükten bir renkdaşımızın yazdığı yazıyı paylaşayım.Altınada imzamı atayım.

en uzun süre gol yememe rekoru, şampiyonluk sayısı, milli takımı tarihinin en büyük başarısına taşımasını geçtim de son gelişi ne kadar cafcaflı olmuştu hoca'nın... hugo broos'un yarattığı enkazdan, kadro dışı kalmış futbolculardan bir takım oluşturup, o sezon türkiye kupası'nı trabzon'a getirmiş, arada süper kupa'yı alıp, liverpool'a kök söktüren bir takım oluşturmuş, o takımla aslanlar gibi, anasının ak sütü gibi 82 puan yapmıştı. 1996'da çalmışlardı şampiyonluğunu, 2005'te de çaldılar. o hep anlattı, hep söyledi, kimileri ''anlamıyoruz'' dedi, kimileri ''bu adam bize fazla''... ben hep anladım hocamı... ne söylese kulağıma küpe ettim... 82 puan yaptıktan sonra ''bizden ancak bu kadar olabildi'' derken o, ben gözyaşları içinde kahroldum. ciğerim sızladı hem de en derinlerden... 82 puan yapan takımının başında ''bizden ancak bu kadar olabildi'' diyen bir hoca ile aynı hedeflere koştum ben...

2011 yılının çalınmış şampiyonluğu için en çok o'na üzüldüm ben... en çok ''paraya karşı emeğin savaşını veren adam'' için yüreğim sızladı. hugo broos'un yıktığını ''gel topla'' dediler. tekrar geldi. yaptı, kurdu, yine şampiyon oldu, yine kupasını vermediler. yeniden topladığı takımın ilk kez katıldığı şampiyonlar ligi'nde aldığı sonuçlara imzasını attı. tarih yazmasına ramak kalmıştı. daha önceleri tarihi pek çok kereler yazdı ama bu kokuşmuş, bu adi, bu kaypak sistem gerekli apoletleri omuzuna takmasına müsade etmedi.

kendisine imparator diye bağırıldığında ''imparator falan değilim, ben de herkes gibi trabzonspor taraftarıyım, sadece bu takımın teknik direktörüyüm'' diyen bir adamdı o... beşiktaşlı ersan gülüm'e ''bu kadar üzülmeyin, haftaiçi çok önemli bir maçınız var o maça konsantre olun'' diyecek kadar futbol ve ülke bir sevdalısı bir adam...

hoca'nın üç şampiyonluğunu çalanlar bugün kına yakıyorlar. çünkü onların o kokuşmuş sistemi yine galip geldi. yine onlar kazandı. elinde tahtadan kılıcıyla yeldeğirmenleriyle savaşan adam, yeldeğirmenlerine bir kez daha mağlup oldu. 3 temmuz'dan sonra eline sow, kuyt, krasic, meireles gibi adamlar verilen ''çakma teknik direktörler'' halen takımının başında sahaya çıkarken, hem içeriden, hem dışarıdan defalarca kurşun sıkılan adam ancak bu kadar dayabildi bu rezil sisteme, bu kaypak anlayışa, bu ülkenin ''marka değerine''...

benim için başarı trabzonspor'un birinci ya da onbirinci olması değil, şenol güneş'in trabzonspor'un teknik direktörü olmasıydı. biz bu yüzden başarılıydık. türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi kalecisi ve teknik direktörü trabzonspor'un başındaydı ve herşeyden öte trabzonsporluydu. ben şenol güneş'in çalıştırdığı takımı tutuyorum. önemli bir duruştu bu...

''kişiler gider kurumlar kalır'' diye bir söz var. doğrudur, tartışılamaz bir gerçektir. benim de trabzonsporluluğum hep baki kalacak ancak bugün ciğerim yanıyorsa, o'nun yokluğuna uzunca bir süre alışamayacaksam en büyük sebebi o'nu sadece bir ''kişi'' olarak görmememdir. futbolun romantik tarafı her zaman ön planda olmalıdır. endüstriyel futbola da, başarıyı anlık saha sonuçlarına bağlayan düzene de lanet olsun. 1 türkiye kupası, 1 süper kupa, 1 süper lig şampiyonluğu, şampiyonlar ligi'nde topladığın 7 puan için milyonlarca kere teşekkür ederim hocam. tolga zengin, onur kıvrak, giray kaçar, mustafa yumlu, zeki yavru, burak yılmaz, selçuk inan, engin baytar, umut bulut, alanzinho ve niceleri için allah razı olsun senden. sayende bu ülkede bir sene önce bir takım senin oyuncularını toplayarak şampiyon oldu. sayende trabzonspor ölü toprağını üzerinden atıp yıllarca ülkenin gündemlerinden birisi haline geldi. biliyorum yakındır ''kurtar bizi'' diye sana koşmaları. lütfen bu kez gelme, lütfen artık trabzonspor'un teknik direktörü olma, bir kez daha bu şekilde arkandan teneke çalınmasına dayanamam hocam. sen benim şenol hocamsın, hayat felsefemsin, idolümsün, seni ezemesinler yine... varsın bizden yine ancak bu kadar olabilsin hocam... güle güle dünyadaki tek adam...

Yaşar
03.03.2015, 14:51
Bu kadar hazımsızlık görmedim. Ne Şenol Güneş hakkında bir şey söyledim, ne de eleştiri yaptım. Bursaspor da olması ile hem kendi kafası rahat, hem de bizimki. Ama o kadar eleştiriye kapalı ki, o kadar elestirilemez bir karakter ki, kendisi hakkında kötü söz söyleyen çarpılır. Hep siz saygı bekleyin zaten, bizim görüşlerimizin hiç bir değeri yok.

sason
03.03.2015, 15:02
Lütfen bir birimizi saf yerine koymayalım.Siz şu başlıkta yazdığımız yazıları alıp mağlubiyetlere bağladınız, yazmamıza laf söylediniz , konuyu Şenol Hocanın özevlatlığına getirdiniz.Bende adaplıca cevap verdim.Cevap hoşunuza gitmemiş olabilir ama böyle hiç bir şey demedim ki gibi hava yaratmanızda yanlış.

Her insan eleştirilir, eğer başkalarına saygılı ve düzgün bir eleştiriyse herkeste saygı duyar.Ben sizin yazınızda eleştiri görmedim.Sadece laf sokma görüyorum.Zaten eleştiri yapmadığınızıda kendiniz de söylüyorsunuz.

Cyzio
08.03.2015, 20:04
Hocamızla ilgili bir haber (http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/28396729.asp) daha.

.

Hüseyin Başoğlu
08.03.2015, 21:21
Hocamızla ilgili bir haber (http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/28396729.asp) daha.

.

Bu haberden anlamamız gereken nedir ben anlamadım ? :)

Cyzio
08.03.2015, 21:32
Bu haberden anlamamız gereken nedir ben anlamadım ? :)

Son iki seferdir hakkında çıkan haberleri veriyorum. Ama insanlar benden muhakkak bir iğneleme bekledikleri için, burada neden paylaştığımı işte böyle anlayamıyor :D (Netice 4'ün bir nevi isbatı :D).

Sevgiler :).

.

Oğuz B.
08.03.2015, 21:39
Cyzio hocam merhaba. Size bir sorum olacak;

Sizce Şenol Güneş Trabzonspor efsanesi midir?

A- Evet. ( O halde bu başlıkta neyi kanıtlamaya çalışıyorsunuz?)

B- Hayır. ( O halde bu başlıkta neden zaman kaybediyorsunuz?)

Cyzio
08.03.2015, 22:36
Cyzio hocam merhaba. Size bir sorum olacak;

Sizce Şenol Güneş Trabzonspor efsanesi midir?

A- Evet. ( O halde bu başlıkta neyi kanıtlamaya çalışıyorsunuz?)

B- Hayır. ( O halde bu başlıkta neden zaman kaybediyorsunuz?)

Kaleci olarak, evet.

Teknik direktör olarak, hayır.

Şimdi parantez içindekilere ne cevap vereceğimi bilemedim.

.

Hüseyin Başoğlu
08.03.2015, 22:59
Son iki seferdir hakkında çıkan haberleri veriyorum. Ama insanlar benden muhakkak bir iğneleme bekledikleri için, burada neden paylaştığımı işte böyle anlayamıyor :D (Netice 4'ün bir nevi isbatı :D).

Sevgiler :).

.

Netice 1 den Sonrasını okumadığım için anlayamadım kusura bakmayın :D Hahahahhaahahahah :D neyse şaka bi yana Dediğiniz gibi iğneleme bekledim bende:D

Ama burada suç benim değil :D siz bu beklentiyi yaratan kişisiniz:D baya uğraştınız yani bunu hak etmek için Kabul etmeniz gerekir : D

Cyzio
08.03.2015, 23:10
Netice 1 den Sonrasını okumadığım için anlayamadım kusura bakmayın :D Hahahahhaahahahah :D neyse şaka bi yana Dediğiniz gibi iğneleme bekledim bende:D

Ama burada suç benim değil :D siz bu beklentiyi yaratan kişisiniz:D baya uğraştınız yani bunu hak etmek için Kabul etmeniz gerekir : D

İş epeydir benden çıktı aslında :D.

.

Muhteva
11.03.2015, 02:33
Ölünce kıymeti anlaşılır biz hayattayken kimsenin kıymetini bilen bir toplum değiliz.

Teknik direktörlük için her başarısızlıkta aynı ismin dillendirilmesini doğru bulmuyorum gelişime açık bir kulüp olmak istiyorsak yenilikçi olmalıyız.Sürekli aynı antrenörler ve aynı futbol taktikleri bizi ileriye götürmez.

Ama gerçekçi konuşmak gerekirse taraftarın ve Trabzon halkının genel yapısı buna müsait değil o yüzden ters teper.Öncelikle futbol kültürümüz de köklü değişimlere gitmemiz gerekiyor.

Faik Yılmaz
19.03.2015, 16:53
Bu hafta yine Bursaspor'un maçını izledim......

İlk yarıda orta sahada bir poziyonda Bursasporlu oyuncu topu elle kesti hakem hiç bir şey vermedi.....

Bursaspor atağa çıktı 18 in içinde oyuncu yine elle kesti...hakem sarı kart vermesi gerekirken yine düdük bile çalmadı....

Gökhan Ünal 18 in dışındayken yaka paça indirildi. Frikik ve sarı kart verilmesi gerekirken faul bile çalınmadı.....

Aynı hakem kolları vücuduna yapışık olan Balıkesirliyi oyuncuyu ise anında görüp eline çarpan topu hiç ilgisiz biçimde penaltı olarak nitelendirdi.....

3 sarı kart + 1 de penaltı verildi Bursaspor lehine......

Puan kaybettiği her hafta hakem hatalarından şikayet eden Şenol Güneşin ise bu poziyonlar için gıkı çıkmadı nedense.....

Haksızlık başkalarına yapıldığı zaman ses çıkarmazsanız size yapıldığında da şikayet etmeye hakkınız yoktur...

Bursasporun Balıkesiri yenmek için hakemlere ihtiyacı yok...

Bunuda antiparantez içinde belirtmek isterim...

Ancak dediğim gibi haksızlık sizede yapılsa haksızlıktır sizde yapsanız haksızlıktır.....

Burak
19.03.2015, 18:19
Hala bitiremedik mi bu adamı biz :D

sason
19.03.2015, 20:39
Bu hafta yine Bursaspor'un maçını izledim......

İlk yarıda orta sahada bir poziyonda Bursasporlu oyuncu topu elle kesti hakem hiç bir şey vermedi.....

Bursaspor atağa çıktı 18 in içinde oyuncu yine elle kesti...hakem sarı kart vermesi gerekirken yine düdük bile çalmadı....

Gökhan Ünal 18 in dışındayken yaka paça indirildi. Frikik ve sarı kart verilmesi gerekirken faul bile çalınmadı.....

Aynı hakem kolları vücuduna yapışık olan Balıkesirliyi oyuncuyu ise anında görüp eline çarpan topu hiç ilgisiz biçimde penaltı olarak nitelendirdi.....

3 sarı kart + 1 de penaltı verildi Bursaspor lehine......

Puan kaybettiği her hafta hakem hatalarından şikayet eden Şenol Güneşin ise bu poziyonlar için gıkı çıkmadı nedense.....

Haksızlık başkalarına yapıldığı zaman ses çıkarmazsanız size yapıldığında da şikayet etmeye hakkınız yoktur...

Bursasporun Balıkesiri yenmek için hakemlere ihtiyacı yok...

Bunuda antiparantez içinde belirtmek isterim...

Ancak dediğim gibi haksızlık sizede yapılsa haksızlıktır sizde yapsanız haksızlıktır.....

Yorumda çığır açmışsınız.Bravo:D

Bilgisizlikten mi, nefretten mi bilemedim şimdi.

Tolga
20.03.2015, 06:05
Hahehoehahoehaa ...

'Yönetime sesi çıkmıyor, futbolcusuna sesi çıkmıyor' diyerek yolladınız adamı ... Şimdi kalkıp ''Ses çıkarmamasını'' anti tez olarak mı kullanacaksınız :)

Aynı maçı bende izledim, ve evet söylüyorum hakem Balıkesir'i doğradı.

Aynı adam kalkıp toplantı yaptığında ses çıkardığında parasına bakar dediniz.

Adam parasına bakıyor ? Size ne oluyor ?

Ülkemizde oynanmadığı halde satışı popüler olan beyzbol sopası gibi, pek bulunmasa da 'Fok' atıyoruz. Helal bize ...

Külünkoğlu
20.03.2015, 08:38
Hatırlayalım,

Şenol Güneş

Trabzonspor'daki futbolculuk dönemine herhalde söz söyleyecek tiyniyette kimse çıkacağını düşünmüyorum.Teknik direktör olarak Trabzonspor'a 6 kupa kazandıran oynattığı futbolla sürekli zirveyi hedefleyen futbolculardan azami verim alması artık kanıksanan bir teknik adamdan bahsediyoruz.

A Millilerin başında bulunduğu yıllar içerisinde inanılmaz başarılar gösteren Şenol Güneş, 2002 Dünya Kupasında 3.yaparak Türk Milli Takımının aldığı en büyük başarıya imza atmıştır. Bu başarıyla UEFA tarafından 2002 senesinin en iyi teknik direktörü seçildi. 2003 Konfederasyon Kupasında ve 2002 Dünya Kupasında 3.lük kazandırmıştır. 16 Ağustos 2000 tarihinde Türkiye Millî Futbol Takımı'nın başına getirildi ve millî takımın 48 yıl aradan sonra dünya kupasına katılan kadrosunda teknik direktör olarak görev aldı. 2003’ün Haziran ayında Fransa’da yapılan 2003 Konfederasyon Kupası’nda da Millî Futbol Takımını üçüncülüğe taşıdı. UEFA Yılın Takımına teknik direktör olarak seçilen ilk Türk ve Dünya Klasmanında Milli Takımı 7. sıraya oturtan (Milli takım şuan 56. sırada) tek teknik adam olarak Türk futbol tarihine geçmiştir.

Bu Şenol Güneş'in 70 bin liralık alacağını ödememek için 3 kez evrakta sahtecilik yapan TFF, Fatih Terim'e 10 yıl için eski parayla 77 trilyon ödeyecek "beğenmedim seni, kovdum" dese sözleşmesindeki madde gereği 48 trilyon ödeyecek.

Hal böyle olunca,

TFF ile burada yazan bazı arkadaşların ahlaklarının aynı soydan geldiğine inanmak istemiyorum.

sason
21.04.2015, 12:21
Şikeciler yine hakemle yediler seni hocam.Oynattığın karakterli futbolu ayakta alkışlıyorum..

ESER
22.04.2015, 00:13
Baskasinin hazir kadrosuna konmustur, bursa ile yakaladigi ritim araklamadir kesin... Muhtemelen bursanin guzel futbolunun ardindaki gizli etken ertugrul'un yada bilem kimin biraktigi mirastir..

Not : Bu bir ironidir...
(altyazi geceyimde bos beles polemik olmasin)

mkmoglu
22.04.2015, 11:54
bursayi izlerken 2005- ve 2011 senelerindeki trabzonsporu seyrediyor gibiyim..türkiyede açik ara en iyi teknik adamı şenol güneş..

halil ibo
22.04.2015, 12:20
Baskasinin hazir kadrosuna konmustur, bursa ile yakaladigi ritim araklamadir kesin... Muhtemelen bursanin guzel futbolunun ardindaki gizli etken ertugrul'un yada bilem kimin biraktigi mirastir..

Not : Bu bir ironidir...
(altyazi geceyimde bos beles polemik olmasin)

Şenol Hoca değil Trabzon'a ülkeye birkaç gömlek büyük gelmektedir.Tabi anlamak ve görmek isteyene...

Faik Yılmaz
22.04.2015, 13:17
....

edit bye me.......

CEMEFKER
27.04.2015, 16:10
Şu aralar başka hocalara toz kondurulmuyor...ters işler yapsa da bir kere ağızdan söz çıktı; geri dönüş yok; yanlış yapsada sonuna kadar destek alacak...

Trabzonspor'un başarısı için isimlerin bizim için önemli olmaması lazım...Ne bilim giyinişleri, yaşam tarzları, konuşmaları, klubede duruşları, mimik, jest..vs.

Art niyeti, sözünü yememek için yalan rüzgarı estirmeyi bırakıp veriler ile konuşursak....

Şenol Güneş için eleştrilerin amiral gemisi hazır kadrolar yönetir derler ya başka hocalara Trabzonspor tarihinin en pahalı hazır kadrosu verilir, gadro yederli denilir ancak sonuç hüsran olur... (ayrı mevzu)

..Şenol Güneş "bizden kaçırtılan, psikolojik olarak bitik Volkan'ı" yeniden parlatarak ve Bursa'nın elindekileri de parlatarak (kimse Bursa'nın kadrosu çok iyiydi, hazır kadro deme cambazlığına girmesin) takım yapıp adam akıllı top oynatmaktadır. (Şenol Hoca'yı burada mucit olarak göstermek istemiyorum. Bu başarıda Bursa şehrinin ve yönetiminin de katkısı büyük, belki de Hoca'dan daha büyük, Hoca daha rahat bir ortamda çalışıyor şu an)

..Trabzonspor tarihindeki başarılarda bir şekilde parmağı olan Hoca'nın başarısız gösterilmeye çalışılması art niyetli olma çabası olsa gerek...

..83 ve öncesi şampiyonluklardaki bir kaptan olarak başarıları geçersek 96 , milli takım, 10-11 alınan kupalarda hep ismi var..

(Ama o kadrolarda...)

.."Ama..." ile başlayıp " O bir tesadüftü" lere varan bir sıradanlaştırma hırsı... Futboldan anlamaları nasıl bir tesadüftür...

Eleştirelim

Şenol Hoca'nın Trabzonspor'un başında bulunduğu yıllarda "yapmadıklarından, bazı konularda pasif kalmasından,transferlere ses çıkarmamasından, futbolcu transferinde bir listesinin,futbolcu getirtme, ikna kabiliyetinin olmamasından"...vs dolayı eleştrin...,

Ne bilim (varsayalım) ;
... " adam değildir(!)"...,
..." yolda selam vermez(!)" ...,
..." dayımın oğlu antrenör olacaktı onun döneminde, klupten içeri sokmadı(!)"...,
..." amcamın oğlu garson olarak işe başlicaktı top sakalına gıcık olduğu için klupten içeri almadı(!)" ....tarzı kişisel sıkıntıları olanlar varsın içini döksün burada, eleştirsin acımasızca, ancak klupde 1 kupası dahi olsa
başarılı olmuş birini " yine mi" "yerelciler" sloganları altında sıradanlaştırmayalım...

.. Şenol Hoca'ya karşı olanların en büyük argümanları "yine mi Güneş" " daha bıkmadınız mı" " şimdi yine Şenolcuların sesi çıkar"

Neyden bıkmadık mı ? Başarılı olmaktan mı ? Nasıl bir soru tarzı ise artık.

Belki Ersun Yanal daha büyük başarılara imza atacak (ümitli değilim) ancak Şenol Güneş bir Manchester United'la tarih olmuş Alex Ferguson olmayı ve saygı duyulmayı, saygı ile anılmayı fazlası ile hak ediyor.

(aksi zihniyet bana 2002 Dünya Kupası'nda "Hoca giyinmesi, konuşmasını bilmiyor" mazeretini hatırlatıyor)

Faik Yılmaz
27.04.2015, 16:20
Ş

..Şenol Güneş "bizden kaçırtılan, psikolojik olarak bitik Volkan'ı" yeniden parlatarak ve Bursa'nın elindekileri de parlatarak (kimse Bursa'nın kadrosu çok iyiydi, hazır kadro deme cambazlığına girmesin) takım yapıp adam akıllı top oynatmaktadır. (Şenol Hoca'yı burada mucit olarak göstermek istemiyorum. Bu başarıda Bursa şehrinin ve yönetiminin de katkısı büyük, belki de Hoca'dan daha büyük, Hoca daha rahat bir ortamda çalışıyor şu an)

.)

Şenol Güneş Trabzonspor'un Td si iken Volkan Şen burada futbol oynuyordu....

Daha doğrusu oynamıyordu..... Yürüyordu.....

Madem o kadar motive edici bir hoca idi Trabzonsporda neden oynatamadı Onu....

Adam kendisi oynamak istediği zaman oynuyor hocanın oynamasında katkısı yok işte göremiyormusunuz bunu.....

CEMEFKER
27.04.2015, 16:33

Adam kendisi oynamak istediği zaman oynuyor hocanın oynamasında katkısı yok işte göremiyormusunuz bunu.....

Faik Bey,

Volkan özelinde yoğunlaşmayalım...Uç bir örnek olabilir, ancak yapmayın lütfen...

Burak örneği vereceğim şimdi...Ona da gs'ye gitmek için Şenol Hoca zamanında denk geldi iyi oynaması denecek diye korkuyorum...

Volkan'ın bizde oynamaması eşi ile ilgili bazı problemleri oldu diye biliyorum, sonrasında taraftar ile bozuşması sonrası tamamın koptu....

Yanlışım varsa düzeltin. (hem Volkan hem de Burak ile ilgili)

CEMEFKER
27.04.2015, 16:35
Tamam buradakiler olarak tv'de, medyada, sağ solda endam eden futbol otoritelerini kabul etmeyip Şenol Hoca hoca değil diyoruz ( onun için bize ülkede en iyi futbolu Trabzonlular bilir diye boşuna demiyorlar...)

Saygı duyuyorum...:cool:

Faik Yılmaz
27.04.2015, 16:49
Faik Bey,

Volkan özelinde yoğunlaşmayalım...Uç bir örnek olabilir, ancak yapmayın lütfen...

Burak örneği vereceğim şimdi...Ona da gs'ye gitmek için Şenol Hoca zamanında denk geldi iyi oynaması denecek diye korkuyorum...

Volkan'ın bizde oynamaması eşi ile ilgili bazı problemleri oldu diye biliyorum, sonrasında taraftar ile bozuşması sonrası tamamın koptu....

Yanlışım varsa düzeltin. (hem Volkan hem de Burak ile ilgili)

Sevgili Kerem Gönüldaşım....

Burak bizde son şansını kullandı. Eğer oynamasaydı şimdi muhtemelen ptt 1.liginde oynayacaktı. hırs yaptı oyun sistemimizde Ona uydu hem kendi kazandı hem biz kazandık.....

Volkan ise garip ama yetenekli bir oyuncu ancak sadece canı isteyince oynuyor. bizde oynamak istemedi. oynamadı. bursada istdi oynuyor. eğer Şenol Güneş motive edici bir hoca olsa Gsden kovulan Volkanı Trabzonsporda oynatırdı.

Ben Şenol Güneşin oyuncu değil ama iyi bir kaleci yetiştireceğini düşünüyordum. Onunda formülü O değilmiş Alper Boğuşlu Hocamız imiş. O gittiği gün kalecilerimizde geri gitti form olarak....

Benim söylediğim iki şey var.... ( şahsi fikrimdir)

1-Şenol Güneş çok üst düzey bir kaleciydi. ancak hocalığı standartların üzerinde değil..... normal bir hoca işte.....

2-Her platformda takım her yenildiğinde Şenol Güneş gelsin mealinden açıklamalar duymaktan bıktım usandım. bu kısır döngüden kurtulmamaız lazım.... Kişiler büyük değildir kurumlardır aslolan....

not : yukarıdaki fikirler kendime aittir. şahsi fikirlerimdir....

sason
28.04.2015, 02:47
Yani nasıl bir mantık sadece 1-2 futbolcuyu örnek vererek genelleme yapıpta, bir sonuca ulaştığını zannetmek.Şekil A daki örnekte çok güzel görüyoruz. Üstelik verdiği örneğin aksinin 10 katı mevcutken :) Bunu da ciddi ciddi ahanda budur sonuç diye savunabilecek kadar kendine güven duymak ayrı bir taktir konusu.Bir tane taşı denize atsakta , sekse; denize atılan bütün taşlar suda seker diye bir sonucada ulaşabiliriz böyle bakarsak.Normalde insan bekliyor tabi ben böyle yorum yapsam.Hadi Burağa bahane buldum( olmadıda olmuş gibi davranalım) , sadece kaleci bulur diye de salladım Tolgayla Onuru da aradan çıkardım.Şenol hoca gelince Umut,Engin,Cale,Mustafa,Serkan,Selçuk,Giray,Ceyhun ,Egemen nasıl en max performanslarını sergilediler diye sorarlarsa hepsine ayrı ayrı nasıl bahane bulacam diye düşünür; sonra bir daha düşünürdüm acaba bu adamlar ayrılınca niye performansları daha üste çıkmadı , hatta çoğunun düştü diye.Ama tabiki düşünmek lazım bir mantık bulmak için.

Daha Bursaspora da gelmedik bu arada.

Tabiki böyle örneklerle sonuca varan kişilerin Şenol Hocanın hocalığını sorgulamasını da gayet normal karşılıyorum.Sonuçta yorum yapmak için mantık zorunluluğu aranmıyor.Herkes istediğini sallayabilir .Olsada diyorlar, olmasada diyorlar.Ama biraz komik oluyorlar :)

CEMEFKER
28.04.2015, 08:38
Ha ha....

(Neyse...bu yeter şimdilik...) ;)

artvints
28.04.2015, 09:59
şampiyonluk senesinde özellikle elindeki pasör ve teknik oyuncularla barcelona esintisi yaşatmıştır. ikinci yarıda baskı artınca, güzel futbol oynamanın zorlaşacağını, açık futbolun sıkıntı yaratacağını, yenilen golün telafisinin zor olduğunu düşünüp daha pragmatik ve dengeli bir oyun düzenine geçmiştir.

sonraki sene yeni bir takımla şampiyonlar liginde tutunmak için katı defans ve kontra atağa ağırlık vermiştir.elindeki tek hücum gücü burak'ı etkili kılmaya çalışmıştır. sonuç herkesin değerlendirmesine göre değişir.

son olarak bursada modern futbol dersi vermektedir. takımı çabuk oyunculardan kurmuş ve hızlı bir futbol oynatıyor. türkiye nin atağa en çabuk çıkan takımı bursa. izlemesi de çok keyifli.

son dönemde ortaya koyduğu değerler bunlar.en çok eleştirildiği konular ise oyuna müdahale, transfer, inatçı ve paracı olması.

inatçılığını ele alalım mesela. bu kadar farklı oyun düzenleri deneyen bir hocayla alakalı nasıl bir inatçılıktan bahsediliyor anlamış değilim. inandığı şeylerle alakalı sabır göstermesini inatçılık diye abartmak söz konusu olan.

türkiye de çalıştırdığı en iyi takımlar bursa ve trabzon.dolayısıyla para severliğini de geçiyorum.ayrıca kim sevmiyor parayı onu da merak ediyorum.

transfer en haklı eleştirileri aldığı konu. menejer ve antrenörlerin farklı olduğu bir sistemi savunduğundan eminim. her ikisini layıkıyla yapmak zor iş.

gelelim en sevdiğim konu olan oyuna müdahele konusuna. futbolda bunun kadar abartılmış bir konu yoktur heralde. bizim gördüğümüz kısımda hocanın yaptığı tek şey oyuncu değişikliği olduğu için fazla değer veriliyor.oysaki oyuncu değişikliği daha çok sakatlık, yorgunluk, eksik kalma gibi durumlar için değerli. yoksa bir değişiklik yapıp maçı değiştirmek nadirdir. zaten en iyi oyuncularınla ve bütün hafta hazırlandığın taktikle sahaya çıkarsın. oyuncu değişkikliğine dair senaryon da maç öncesinde bellidir. oyuncu değişikliği hakkını öyle çarçur edemezsin. ne olacağı belli olmaz. oyuncuların form durumu, motivasyonu genel taktik, oyun anlayışı çok daha önemli konular. maçı bunlarla kazanırsın.ilk 11 e giremeyen oyuncunun oyuna girmesiyle değil. tümüyle önemsiz değil tabi. söylemek istediğim haddinden fazla değer verilmesi ve tartışılması.

eleştirilecek yanları vardır ama o kadar kötü eleştiriler yapılıyor ki bazen mecbur savunmaya geçiyorsun.hıncal uluç'un kıyafet eleştirisi bile daha haklı duruyor bazen ki bu konuda da kendini çok geliştirdi bu sene. her maçta dikkat çeken bir kıyafet var üstünde :)

Faik Yılmaz
28.04.2015, 10:34
Şenol Güneş hakkında olumsuz yorum yapan ( paragöz v.s.. ) insanlar genellikle Onunla uzun süre çalışan , iş ilişkisinde bulunan tanıma ihtimali yüksek olan kişilerdir..... ( Sadri Şener , Mehmet Ali Yılmaz vb)

Olumlu yorum yapan yerlere göklere sığdıramayan kişiler ise ya hayatlarında 1-2 kez uzaktan görmüş ya da hiç görmemiş olan arkadaşlarımızdır.....

Yani benim en çok eleştirdiğim noktaya geliyoruz. "Şeyh uçmaz müritleri uçurur ." derler ya bizimkiside o misal...

Evet bir Bursaspor gerçeği vardır ancak Bursaspor Şenol Güneşle değil Ertuğrul Sağlam ile Bursaspor olmuştur. Geçen yıllardan artan bir ivmesi vardır ancak bu sadece Şenol Güneşe bağlanılacak bir olgu değildir.....

Bursaspor yönetimi güzel bir kadro kurmuş , taraftarıda destek olmuş gelişen ortamda gelebileceği en iyi yere yani 4.lüğe kadar yükselmiştir.....

Ancak

3.sınıf bir gürcü takımına elenip rezil olan da Şenol Güneştir... Kaldıki bu tip hezimetler Şenol Güneş için ilk değil sıkça rastlanılan durumlardır...... ( Videoton , Otelul Galati vs...) nedense bu tip mağlubiyetleri kimse nedense aklına bile getirmemektedir....

Bursasporun şampiyonluk gibi bir derdi yoktur. futbolunu rahatça oynamaktadır. puan alırlarsa alkışlkanırlar almazsa da kise bir şey demez..... Böyle bir rahat ortamda futbol oynamak kolaydır. Tabiri caizse sırtlarında küfe yoktur... Başakşehirsporda aynı ortamdan yararlanıp ilk 5 e girebilmiştir mesela.... Buradan Abdullah Avcıda mükemmel bir taktisyen ve hocadır sonucumu çıkıyor....

Evet Futbolun gereklerini asgari oranda yerine getiren her takım ligimizde ilk 6 ya girebilir giriyorda zaten..... Bunda Hocanında payı vardır ancak liderin 14 puan gerisine düşmüş eski bir şampiyon hangi kriterle başarılı sayılıyor anlamıyorum...

sorun güzel futbolsa Mersin İdman yurduda oynuyor ,

başakşehirde güzel futbol oynuyor hatta

sergenin sivası bile güzel futbol oynuyor....

sason
28.04.2015, 11:05
Konudan konuya zıplamak diye ben buna derim.Bunun amiyane tabiride var ama kullanmayacağım. :)
Ne oldu oyuncu çıkaramamak? hahahhaha

Ha o konu da saçmalandığı kabul edilindiyse, bu konuda da saçmalandığını anlatacak cevaplarım elbetteki mevcut.Ama önce bir netlik kazandıralım, kaçak değil mertçe güreşelim.

Fatih Çelik
28.04.2015, 18:25

Çünkü Faik abi adama Trabzon'da her türlü küfür laf ediliyordu da ondan. Takımın hali ortadayken adaman takımı alıp götürmesi bekleniyordu.

Yapmayın Allah aşkına nedir bu Şenol Hoca ile alıp veremediğiniz. Sevmeseniz bile kulübün efsanleşmişi bir isminin üzerine gitmek niye.

Kişisel bir meseleniz olduğunu düşünmeye başladım.

CEMEFKER
28.04.2015, 21:49
Bi şey daha söylenmek istenirse..

Bu saatten sonra ( fanatik eleştiriler , hocanın Bursa gibi ortamda sahiplenilmesi, rahat çalışma ortamı bulması....) gelmesin zati....

En ufak bi hatada ( ne bilim ...kaleciden forvet ya da bekten stoper falan) ...

....aman hoca orda kal.

Adem Akyüz'
28.04.2015, 23:44
Hahehoehahoehaa ...

'Yönetime sesi çıkmıyor, futbolcusuna sesi çıkmıyor' diyerek yolladınız adamı ... Şimdi kalkıp ''Ses çıkarmamasını'' anti tez olarak mı kullanacaksınız :)

Aynı maçı bende izledim, ve evet söylüyorum hakem Balıkesir'i doğradı.

Aynı adam kalkıp toplantı yaptığında ses çıkardığında parasına bakar dediniz.

Adam parasına bakıyor ? Size ne oluyor ?

Ülkemizde oynanmadığı halde satışı popüler olan beyzbol sopası gibi, pek bulunmasa da 'Fok' atıyoruz. Helal bize ...

Efsane tespit..
Adam bıraktı gitti Bursa'nın başına. Bizimle bir alakası yok.
Ama hala daha rahat verilmiyor..
Buna ne demeli bilmiyorum. Nedir bu düşmanlığın sebebi?

Yaşar
28.04.2015, 23:58
Kendisi şu anda gayet başarılı, hedefsiz bir takımdan ligin en iyi top oynayan ve en keyif veren takımıni oluşturdu. Inşallah kendilerini yıllarca orada görür ve Türk futboluna gencler yetiştirirken izleriz. Trabzonspor da başarılı olabilme ihtimali yok.

sason
29.04.2015, 01:58
Trabzonun zaten başarılı olma ihtimali yok.........

Faik Yılmaz
29.04.2015, 09:01
Bursaspor'un son 5 yıllık karnesi......

2009-2010 - Şampiyonluk.....

2010-2011- 3.lük....

2011-2012 8 lik....

2012-2013- 4.lük....

2013-2014- 8 lik.....

Şenol Güneş bunun üzerine eksta ne koymuş......

Avrupada şampiyon mu olmuş..... ( eleme turunda adını şimdiden unuttuğumuz kıytırık bir takıma elendi gitti...)

Türkiye Kupasımı almış..... ( büyük ihtimalle dün elendi...)

Yoksa ligin tozunumu attırmış..... ( liderin 14 puan gerisinde )

Başarı kriteriniz nedir çok merak ediyorum doğrusu.....

sason
29.04.2015, 16:10
Bursaspor'un son 5 yıllık karnesi......

2009-2010 - Şampiyonluk.....

2010-2011- 3.lük....

2011-2012 8 lik....

2012-2013- 4.lük....

2013-2014- 8 lik.....

Şenol Güneş bunun üzerine eksta ne koymuş......

Avrupada şampiyon mu olmuş..... ( eleme turunda adını şimdiden unuttuğumuz kıytırık bir takıma elendi gitti...)

Türkiye Kupasımı almış..... ( büyük ihtimalle dün elendi...)

Yoksa ligin tozunumu attırmış..... ( liderin 14 puan gerisinde )

Başarı kriteriniz nedir çok merak ediyorum doğrusu.....

Sen bir kere kaleci hariç oyuncu çıkaramadı dedin.Cevabını aldın. :)

Şimdi bunada cevap vereceğim ama sen önce en başarılı Türk Hocalar kimdir söylede 3 tanesini Türkiye 'de ona göre yazayım.Tabi o kadar cesaretin varsa .Çünkü genelde salla kaç modundasın :) Bakalım yazabilecekmisin.

Yok öyle kriter veya karşılaştırma yapmadan sallayıp durmak

Faik Yılmaz
30.04.2015, 09:30
Trabzonspor çok kötü futbol oynuyor.

Deplasmanda berbat ötesi...

oyucuları performasının çok gerisinde

puanı 47......

Bursaspor çok iyi ,

çok üst düzey futbol oynuyor...

geleni geçeni dağıtıyor....

ligin en güzel futbolunu oynuyor....

puanı : 47....

Nasıl oluyor bu iş.... birisi anlatabilir mi ?

Yiğit Gayretli
30.04.2015, 10:07
Trabzonspor çok kötü futbol oynuyor.

Deplasmanda berbat ötesi...

oyucuları performasının çok gerisinde

puanı 47......

Bursaspor çok iyi ,

çok üst düzey futbol oynuyor...

geleni geçeni dağıtıyor....

ligin en güzel futbolunu oynuyor....

puanı : 47....

Nasıl oluyor bu iş.... birisi anlatabilir mi ?

We have Cardozo and Ekici, they don't! :) :)

İyi futbol oynamak sonuçlarla paralel bir durum değil maalesef Faik abi. Ligin en saçma sapan topunu oynayan Gs şampiyonluk mücadelesi veriyor...

Sihirli dokunuşu yapacak topçun var mı yok mu? Mesele bu.

Adem Akyüz'
30.04.2015, 10:07

CEMEFKER
30.04.2015, 10:43
Söyledim oldu, yaptım oldu ile bir yere varılmaz...Veriler ile konuşalım...

http://www.transfermarkt.com.tr/jumplist/startseite/verein/449 (Trabzonspor takım değeri)

http://www.transfermarkt.com.tr/jumplist/startseite/verein/20
(Bursaspor takım değeri)

Bizim bu takımla Bursa ile kafa kafaya olmamız nasıl açıklanacak, merak etmiyor değilim...

Bakın yönetim bile bizim bu kadar maliyetli bir takım ile şampiyon olmamız lazımdı diyor...

İnanın Başkan bu kadar maliyetli bir kadro kurarken % 100 şampiyonluk bekliyordu bu sene...ancak gidişat bu söylemleri törpüledi...olana razı olundu....

Ve şimdi yeni slogan " Hoca kendi kafasına uygun, istediği kadroyu kurup sene şampiyon olacağız " oldu....

Öyle olsun...

CEMEFKER
30.04.2015, 10:46
Yukarda arkadaş demiş " Gs saçma sapan kadro ile şampiyonluğa oynuyor"...diye

Püf noktası ve kıstas yapmamız gereken değerler bjk, fb (hadi kadro reel konuşursak en iyi kadro ancak bütünlük yok) ve gs bu halleri ile şampiyonluğa oynaması...

Haa bu durum onların teknik adamlarının müthiş olmasından değil, saha dışı güçlerinin iyi olması....(burada eleştri yönetime )

cem1990
30.04.2015, 11:29
Faik abi beni yanlış anlamanı istemem ama
Şahsen konuştukça batıyorsun
Şenol hocayı eleştirmek için sadece toz parçacığı arıyorsun
Kendi eleştirilerine kendinde inanmadığın halde

Buradaki Şenol hocaya beğeni Bursa da ki oynattığı futbol
Puan durumundaki yeri falan değil
Ha eğer konu bütçe meselesi ise Bursa bizden daha iyi anlamı çıkar o zaman Şenol hoca başarılı demek ki
Ha eğer konu bu yıl ki başarı ise Türkiye kupasında yarı final de oynuyorlar yine başarılı demek ki
Şenol hocanın illebet eksikleri var,Avrupa karnesi zayıf bir teknik adam,oyuna müdahalesi geç olan bir teknik adam vesaire
Lakin oynattığı futbol da göz ardı edilemez.
Kupa maçında şikeciler 3 defa kaleye gidebiliyorsa Bursa da Şenol hocanın bir parmağı vardır demektir.

Adem Akyüz'
30.04.2015, 11:55
Biraz daha zorlansa 2003'teki gibi kılık kıyafeti eleştirilecek diye korkmaya başladım artık..

Faik Yılmaz
30.04.2015, 12:37
Söyledim oldu, yaptım oldu ile bir yere varılmaz...Veriler ile konuşalım...

http://www.transfermarkt.com.tr/jumplist/startseite/verein/449 (Trabzonspor takım değeri)

http://www.transfermarkt.com.tr/jumplist/startseite/verein/20
(Bursaspor takım değeri)

Bizim bu takımla Bursa ile kafa kafaya olmamız nasıl açıklanacak, merak etmiyor değilim...

Bakın yönetim bile bizim bu kadar maliyetli bir takım ile şampiyon olmamız lazımdı diyor...

İnanın Başkan bu kadar maliyetli bir kadro kurarken % 100 şampiyonluk bekliyordu bu sene...ancak gidişat bu söylemleri törpüledi...olana razı olundu....

Ve şimdi yeni slogan " Hoca kendi kafasına uygun, istediği kadroyu kurup sene şampiyon olacağız " oldu....

Öyle olsun...

Trabzonspor 92 milyon euroluk takımı ile 47 puan toplamış başarısızdır.... evet bencede öyle...... Bu konuyu bende çokça eleştirdim ve eleştirmeye de devam ediceğim....

Bursa 58 milyon euroluk takımıyla 47 puan toplayınca başarılı oluyor.....

Peki Başakşehir 34 milyon euroluk takımla aynı puanı yakaladı buna ne diyeceğiz.....

Sonra bu 94 milyon euronun içinde 11 milyon euroluk Onur var... Adam top oynamamaış doğru dürüst.... Waris var neredeyse hiç yararlanılmayan.... bunlarıda düşünmek lazım......

sonra sezon başından beri takımı çalıştıran Şenol Güneş ile devre arasında gelen Ersun Yanal gerçeği de var......

Şenol Güneş 28 maçta 47 puan toplamış...... maç başı 1,67 puan......

Ersun Yanal 19 maçta 35 puan toplamış...... maç başı 1,84 puan.....

Üstelik hoca değişimi , moral motivasyonun düzelmesi gibi yan sorunlar dururken bile Ersun Yanal maç daha fazla puan toplamış.....

Üstelik biz Avrupa'da ekstaradan 10 maç daha oynarken Bursa amatörün amatörü bir takıma elenip gitmiş....

Ama nedense biz yine Şenol Güneş'i demokles kılıcı misali sürekli takımın başından eksik etmiyoruz......

CEMEFKER
30.04.2015, 12:45
Bursa' ya ...bu sezona takılmayalım..

Otorite denilen kahir çoğunluk başarılı diyor, bize sadece burada rakamlarla birşeyi ispat etme kaldı....

Şimdi son 30 yıla ilişkin bir sürü istatistik getirirsek bi yere kadar varıcamız anlaşıldı...

Bir yerlerde "ama" kalacak....

Somut bişeyler...gerisi vd.vd.vd......
"1 tane kupa gösterin kıstas olarak gerisi boş laf" a geldi iş.

Ya da "bu adam ballı kardeşim , napalım " deyip işin içinden çıkcaz...

Bu işin sonu yok sizinle Faik Bey.

efes61
30.04.2015, 21:42
Trabzonspor 92 milyon euroluk takımı ile 47 puan toplamış başarısızdır.... evet bencede öyle...... Bu konuyu bende çokça eleştirdim ve eleştirmeye de devam ediceğim....

Bursa 58 milyon euroluk takımıyla 47 puan toplayınca başarılı oluyor.....

Peki Başakşehir 34 milyon euroluk takımla aynı puanı yakaladı buna ne diyeceğiz.....

Sonra bu 94 milyon euronun içinde 11 milyon euroluk Onur var... Adam top oynamamaış doğru dürüst.... Waris var neredeyse hiç yararlanılmayan.... bunlarıda düşünmek lazım......

sonra sezon başından beri takımı çalıştıran Şenol Güneş ile devre arasında gelen Ersun Yanal gerçeği de var......

Şenol Güneş 28 maçta 47 puan toplamış...... maç başı 1,67 puan......

Ersun Yanal 19 maçta 35 puan toplamış...... maç başı 1,84 puan.....

Üstelik hoca değişimi , moral motivasyonun düzelmesi gibi yan sorunlar dururken bile Ersun Yanal maç daha fazla puan toplamış.....

Üstelik biz Avrupa'da ekstaradan 10 maç daha oynarken Bursa amatörün amatörü bir takıma elenip gitmiş....

Ama nedense biz yine Şenol Güneş'i demokles kılıcı misali sürekli takımın başından eksik etmiyoruz......

Bu bakış açısıyla bakıyorsak ismail kartal ( yada aziz yıldırım) ve hamza memleketin en iyi teknik adamları.

Cyzio
01.05.2015, 12:34
...

3.sınıf bir gürcü takımına elenip rezil olan da Şenol Güneştir... Kaldıki bu tip hezimetler Şenol Güneş için ilk değil sıkça rastlanılan durumlardır...... ( Videoton , Otelul Galati vs...) nedense bu tip mağlubiyetleri kimse nedense aklına bile getirmemektedir....

...

Otelul Galati hezimeti Ziya Doğan'a aittir (Ekol takım).

Rica ederim, Trabzonspor'un bütün hezimetlerini Şenol Güneş'e yüklemeyiniz. Takımı onun yönetmediği zamanlarda da hezimet yaşamışlığımız vardır.

.

sason
01.05.2015, 22:08
Anlaşılan arkadaş saçmalamakta sınır tanımayacak.Her dediğinde de ayrı batıyor.Onu es geçtim aramızdaki tartışma olsun.

Bursa geçen sene 46 puan ile 8.sırada bitirmiş.Kiralık bildiğim kadarıyla yabancıları, ayrıca küme düşmemeye oynayacaklarını düşünülen bir ekipti sezon başında.Zaten berbat bir defans, berbat bir kalecileri var ayrıca.

Bu takımı daha şimdiden 47 puanla 4. sıraya koyan, enaz 8 puanı sadece ve sadece İstanbul takımlarınca gasp edilen takım haline getirdiği halde hala başarı bulamıyorsa , gitsin ilkokulu bir daha okusun derim.

Emrah KabuL
02.05.2015, 01:10
Bursaspor'un sezon başında küme düşmemeye oynayacaklarını düşünenler kimlerdi ? :)

Emrah KabuL
02.05.2015, 01:17
Bursa,biz ve Başakşehir 47 puanda.
Bu üç takımdan başarılı diyebileceğimiz tek takım bir alt ligden gelip yeni bir hoca,toplama bir takım ve gol umudu genç Semih olan Başakşehir'dir.

Ozan Yılmaz
02.05.2015, 02:40
Bursa,biz ve Başakşehir 47 puanda.
Bu üç takımdan başarılı diyebileceğimiz tek takım bir alt ligden gelip yeni bir hoca,toplama bir takım ve gol umudu genç Semih olan Başakşehir'dir.
Bence o şikeci ve lobici başkanlarinin etkisi saydığın diğer etkenlerden çok daha yüksek.

sason
02.05.2015, 09:43
Bursaspor forumuna girersen kimin düşündüğünü görürsün ,sezon başındaki transfer durumlarını düşünürsen ne kadar iç açıçı pozisyonda olmadıkları hakkında bir fikrin olur.

Ayreten sadece puan üzerinden yorum yapmak , gasp edilen puanlarını ve oynatılan oyunu görmezden gelmek zaten skor taraftarlığı olan sığ düşüncenin tam örneğidir.Zaten sorun bu.Yan faktörleri hiç değerlendirmeden bana ne, bana ne şampiyon olamadın diyen insanlar sayesinde geldiğimiz durum ortada.Ha umrumda mı? zerre umrumda değil artık :)

Git izle canım Bursa 'nın bir defans ve kalecisi var mı bu sezon, geçtim her mevkiyi.Buna rağmen en iyi futbolu oynadığı herkesçe söylenirken burada afra tafra yapmakla olmuyor.Versinler İstanbul takımlarıyla oynarken maçlarda gasp edilen puanlarını 55 olsun.Diğer kırmızı kart ve penaltıları saymıyorum bile.

Bana ne 47 puan ha :)

B.Yiğit
02.05.2015, 10:05
Bursa abartılıyor defans i bırakıp komple ofans oynadiklarinda iyi oynuyor gözüküyorlar. Biz bunları evlerinde hakem faciasi yasamasak yenmiştik.

Volkan sen bizden ağlayarak gitti orda adama messi muamelesi yapılıyor.. Benim öyle bursada çok begendigim topçu yok.

ESER
02.05.2015, 11:03
puanlar esitse bir attaki takimin hocasini basarili sayacaksin (oynattigi futbolu ve hakem denen ciplerin kiyimlarini gormezden gelip)
toplanan puan 82 ise basariyi bir onceki hocaya kitleyeceksin .

yani kotuler senol gunese, basarilar bir oncekine hatta iki uc oncekine;)
aktuel sartlarda elestirecek birsey yoksa gecmisi kurcalayacaksin birseyler bulmak icin

illaki birsey bulacaksin ama adamin hakkini vermeye gelince .. euuu.. iiiii , uuu üüü.

Emrah KabuL
03.05.2015, 17:33
Kasımpaşa'dan 5 gol yemek..!
Skoru yeni gördüm.Hakem hatası mı vardı,yoksa kaleci mi yaktı Bursaspor'u acaba ?

Ligin en iyi top oynayan takımı..! yoksa nasıl bu hale gelir ?

Emrah KabuL
03.05.2015, 17:50
Harun Tekin 25 yaşında.
Şenol Hoca gelene kadar son üç sezonda ligde 5-6 maça 11'de çıkabilmiş.
Hoca geldikten sonra ise kendisi as kaleci olmuş.
Harun Tekin tutsaydı eğer şimdi buralarda neler konuşulacaktı değil mi ?
Ama tam tersi olduğu için kaleci berbat oldu.

Hatırlarsınız Broos'dan sonra göreve gelen Şenol Güneş Slyva'yı kesmiş ve formayı Onur'a vermişti.
Aynı şekilde şimdi de Frey kesildi ve forma Harun'a verildi.

Yaz döneminde bu takım transfer de yapmış yani.Josue,Bakambu,Emre Taşdemir,Traore vs. demek ki Şenol Hoca Harun'u yeterli görmüş,ona güvenmiş.

Bu yazıyı yazmamın sebebi bir kaç gün önce Bursaspor'u çoğu kişinin aksine başarılı bulmamamdan dolayıdır.Şu 5-3'lük skor sonrası tekrar üstünden geçeyim dedim.

Yaşar
04.05.2015, 11:14
Bir düzeltme. Onur u ilk oynatan Ersun Yanal, 2. Oynatan ise Ünal Karaman'dır.

Faik Yılmaz
04.05.2015, 11:31
Bu arada çok başarılı denilen Bursaspor'un şimdilik liderle arasında tam 17 puan var... Nasıl bir başarıysa artık.... Ha güzel bir futbol oynayıp 5 yediler Kasımpaşa'dan bizede güzel bol gollü bir maç izlettiler.

Bu anlamda başarıysa evet başarılılar hemde çok.... :) :)

Berkan
04.05.2015, 11:49
Neden her sene hoca değiştiğinin en güzel kanıtı buradaki yorumlar. Herşeyi siz biliyorsunuz.

Premierligde hoca olacak vizyona sahipsiniz. :D

artvints
04.05.2015, 11:56
seneye bursaspor iki üç adım önümüzde başlayınca görülür fark. yedeklerde 17, 18 yaşlarında adamlar var. kadroda altyapıdan gelen veya çok ucuza ikinci ligden gelmiş 5, 6 tane ilk 11 oyuncusu var. bu oyunculara güven verip, bursasporu büyük takım gibi oynattı. elde enkaz değil bir kaç hamleyle gelişebilecek bir takım var. bunlar öyle kolay olmuyor.

şimdi bakınca yönetim iyi kadro kurdu diyorsunuz ama sezon başına gelince durum öyle değildi.tereddütler vardı. daum dan ve eski yönetimden kalmış enkaz vardı. hoca sadece ismiyle bir heyecan yarattı.sezon başında avrupa dan elenince tereddütler büyüdü ama hoca durumu iyi idare etti.çok net bir hedef koydu.her hafta toplantılar yapıp camiayı bilgilendirdi. bizim sorunlarımız var, hedefimiz ilk 5 ve ortaya oynamaktan keyif alan, taraftara zevk veren bir takım çıkarmak dedi.yok hoca biz şampiyonluk istiyoruz şimdiden diyorlarsa hocayla yollarını ayırsalardı. hoca hedefi net koydu, transfer bütçesi 5 milyon euro dan fazla değildi. ersun hocanın devre arasında harcadığı paradan fazla bir para harcanmadı yani.

şimdi ellerinde yeni bir stad, altyapıdan gelmiş oyuncularla hücum oynamaya hevesli az çok tecrübe kazanmış bir takım, geleceğe dair umut besleyen bir camia var. işte buna yönetmek denir arkadaşlar.

Hüseyin Başoğlu
04.05.2015, 12:41
Üşüşmeyin her yenilgiden sonra şu Başlığa.

Yok size Şenol hoca felan.

Önce taraftar olarak perspektif,vizyon sahibi olalım, sonra Şenol hoca konusuna geliriz.

Mollasalihoğlu
04.05.2015, 13:37
Bir düzeltme. Onur u ilk oynatan Ersun Yanal, 2. Oynatan ise Ünal Karaman'dır.

Onur'u düzenli oynatan hoca Şenol Güneş'tir.

İyi bakınız.

Mollasalihoğlu
04.05.2015, 13:38
Bu arada çok başarılı denilen Bursaspor'un şimdilik liderle arasında tam 17 puan var... Nasıl bir başarıysa artık.... Ha güzel bir futbol oynayıp 5 yediler Kasımpaşa'dan bizede güzel bol gollü bir maç izlettiler.

Bu anlamda başarıysa evet başarılılar hemde çok.... :) :)

Senin onda birin bütçe ile seninle aynı puanda.

Oynanan futbolları tartışmam bile. Zira bizim oynadığımız şey futbola benzemiyor pek.

Yaşar
04.05.2015, 13:52
Onur'u düzenli oynatan hoca Şenol Güneş'tir.

İyi bakınız.
Ben ilk oynatan Şenol Güneş deyince düzeltme yaptım. O bilgi yanlıştı.

Faik Yılmaz
04.05.2015, 14:08
Senin onda birin bütçe ile seninle aynı puanda.

Oynanan futbolları tartışmam bile. Zira bizim oynadığımız şey futbola benzemiyor pek.

bizim hiç bir şeyimiz bir şeye benzemiyorki......:mad:

Berkan
04.05.2015, 15:31
bizim hiç bir şeyimiz bir şeye benzemiyorki......:mad:

Abi affınıza sığınarak soruyorum. Şimdiye kadar TS'a gelen hocalardan beğendiğiniz oldu mu veya en beğendiğiniz kimdi

Faik Yılmaz
04.05.2015, 16:01
Abi affınıza sığınarak soruyorum. Şimdiye kadar TS'a gelen hocalardan beğendiğiniz oldu mu veya en beğendiğiniz kimdi

İlk 6 şampiyonluk dönemimizdekileri bilmiyorum......

Onlara yorum yapamayacağım......

90 lı yıllardan itibaren George Leekens ve Urbain Breams dönemindeki oyunumuzu beğeniyordum. En iyileri bunlardı diyebilirim.... Keşke bir kaç yıl kalsalardı eminim her şey daha güzel olurdu....

2000 li yıllarda ise Ersun Yanal'ın ilk dönemindeki oyun sistemi de fena değildi......

Hami Mandıralı'nın Td olarak çok eksiği olduğu doğrudur. Lakin o dönemki kısıtlı kadroya rağmen oynattığı futbol ve aldığı sonuçlarda dikkate değerdi bana göre...

CEMEFKER
04.05.2015, 16:56
Faik Bey tarzınızı ve naifliğinizi takdir eder ve takip ederim yorumlarınızı...

Breams ve Leekens dönemlerini çok net hatırlarım...Kaleci facialarımızın bol olduğu dönemlerdi...saman alevi gibi başarılarla dolu günler, haftalar...Breams ile Bursa'yı 5-0 yenip kupayı aldığımız maç başarıda zirve yaptığımız noktaydı...

Ancak Şenol Güneş'i de kabul edin artık....Bak o kadar da kupa kazandırmış...Hem de biri Şampiyonluk Kupası...Hadi...;) (dünya 3. cülüğü gibi sıradışı çıkışı yazmmıyorum bile)

Faik Yılmaz
05.05.2015, 09:22
Faik Bey tarzınızı ve naifliğinizi takdir eder ve takip ederim yorumlarınızı...

Breams ve Leekens dönemlerini çok net hatırlarım...Kaleci facialarımızın bol olduğu dönemlerdi...saman alevi gibi başarılarla dolu günler, haftalar...Breams ile Bursa'yı 5-0 yenip kupayı aldığımız maç başarıda zirve yaptığımız noktaydı...

Ancak Şenol Güneş'i de kabul edin artık....Bak o kadar da kupa kazandırmış...Hem de biri Şampiyonluk Kupası...Hadi...;) (dünya 3. cülüğü gibi sıradışı çıkışı yazmmıyorum bile)

Şenol Güneşi ilk 1986 yılnda köyüme geldiğinde görmüştüm....

Yakışıklı bir adamdı benim için O'nu görmek hayal gibi bir şeydi....

Gerçekten kaleci olarak ülkemizin sayılı isimlerinden birisidir.....

Efsane kadronun da önemli bir parçasıdır...

Td olarak ise ülkemiz için ortalamanın üzerinde görülse bile belli bazı kalıpları kıramaması , kötü giden oyunu çevirememesi , oyuncu değişikliklerinde bazı şablonların ötesine geçememesi gibi nedenlerle benim açımdan üst düzey bir Td değildir...

Ha ülkemiz şartlarında her daim iş yapar o ayrı mesele..... ( oldu mu :) )

CEMEFKER
05.05.2015, 09:30
Evet. Oldu oldu...Biz zaten gitsin Parma yı alsın kurtarsın Serie A şampiyonu yapsın demiyoruz...

Faik Yılmaz
05.05.2015, 09:50
Evet. Oldu oldu...Biz zaten gitsin Parma yı alsın kurtarsın Serie A şampiyonu yapsın demiyoruz...

Bu arada konumuz çok farklı lakin Parma'ya da yazık oldu doğrusu.....

cakalkerem
05.05.2015, 09:56
yine ne çabuk hortladı bu başlık....

efes61
05.05.2015, 18:23
yine ne çabuk hortladı bu başlık....

Nostalji başlığının hortlaması... İlginç

sason
05.05.2015, 19:44
Anlaşıldı Şenol Hoca pek yüz vermemiş arkadaşa köyde.O yüzden bu öfke, bu celal.Pek tartışmaya değmez :)

Külünkoğlu
06.05.2015, 08:28
Şöyle bir istatistik versem. Şampiyon olan takımlarla oynanan maçlarda toplam 8 maç. İçerde 4 maçta 4 galibiyet deplasmanda 4 maçta 3 galibiyet 1 mağlubiyet.

Yani fb gs bjk karşı 8 maçta 7 galibiyet.

İki de soru şimdi.

En son bu ortalamayı ne zaman tutturduk ? Şuan da bu durumu hayal edebiliyor musunuz ?

Size kolay gelsin.

Faik Yılmaz
06.05.2015, 08:59
Bazı arkadaşlar 3.sınıf kahvehane muhabbeti tadındaki saçma sapan yorumlarına cevap bekliyorlar ancak onlara cevap verip onurlandırmayı düşünmüyorum....

Boşuna beklemesinler.....

sason
06.05.2015, 10:06
Bazı arkadaşlar bilerek sinirimizi bozmak için, aldığı cevaplarla rezil olmalarına rağmen hala , burayı saçmalıklarla doldurayım zihniyetindeler.Biraz utanması olsa artık yazmamaları gerekirken, efsanenin forumunu kirletip cevap bekliyor.Onları onurlandırmayı düşünmüyorum.

Boşuna beklemesinler....

CEMEFKER
06.05.2015, 11:46
...renkdaşlar...benim üzerime vazife değil belki ama sonuçta biz de insanız, onun için birbirimize karşı daha yapıcı eleştri yapalım....

Karşı tarafın görüşüne katılmadığımız ve gıcık ettiğini düşündüğümüz bir noktada sıkışıp duygusal kelimeler kullanmayalım..Lütfen...

Zaten birçoğumuz delliler, örnekler vererek karşı savda olduğunu düşündüğü kişinin getirdiği iddialara, yorumlara fazlası ile cevap veriyor...

(forum kurallarına baktım da dün....Ben dahil birçoğumuzun ceza alacak o kadar yorumu, çıkış olmuş ki...)

Tolga
06.05.2015, 12:28
Şenol Güneş, Trabzonspor'dur.

selcuk
06.05.2015, 12:41
senol günes teknik direktör olarak bu ülkenin gördügü en büyük basariya imza atti
dünyanin 3. sü oldu
fifa dan dünyanin en iyi teknik direktörü ödülünü aldi

birisi bundan daha büyük basariya imza attigi gün gelip buraya istedinizi yazin

o güne kadar bu adam türkiyenin gelmis en büyük teknik dirktörüdür

türk futbolunun günesidir

İbrahim CİHAN
06.05.2015, 13:00
Bu adamın değerini Bursa bizden daha iyi biliyor. Ne alıp veremediğimiz var anlamadım ki? Son 30 yılın en başarılı sezonlarını hep bu adam başımızdayken yaşadık. Tesadüf mü? Hep mi birilerinin yaptığı kadroya kondu?

sason
06.05.2015, 16:36
Partizan bir başkan+şov transferler+artist bir Td+futbol cahili taraftar= çöküş. Kaçınılmaz son.

Ben şike sürecinden sonraki yaklaşımlarımızla kupayı almamamızı artık adil buluyorum.Tek üzüntüm Şenol Hocanın hakkının yenmesidir.

Kemal Öztel
06.05.2015, 23:19
Şenol hoca bu ulkede elindeki kadroyu en iyi kullanan hocadır.Kalitesini tartışmaya açmak bile saygısızlıktır.Milli takımla unutlmayacak bir başarı kazanmıştır.Bizim için de büyük bir efsanedir.En buyuk şansızlıgı ise (maalesef bizim taraftarımız tarafından bile) değerinin anlaşılmamış olmasıdır..

Adem Erdoğan
07.05.2015, 12:52
TİGANA’YA G.SARAY FORMASI
Aslan’ın gol makinesi, ilk olarak Fransız çalıştırıcıya G.Saray forması hediye etti. Tigana ise “Hediye ediyorsun ama ben Beşiktaşlıyım. Fransa’dan bir de Galatasaray’ı mı takip edeceğim. Ancak çok iyi işler yaptığını biliyorum bravo çok iyi gidiyorsun” dedi. Kral da “Hocam sen beni takip et yeter. Benim Burak olmamdaki en büyük etken; iki hocadır. Biri Şenol Güneş, ikincisi de sizsiniz. Eğer Beşiktaş’ta kalsaydınız gençlere verdiğiniz önemden dolayı şimdi Arda Turan gibi Avrupa’nın en önemli kulüplerinden birinde oynuyor olurdum. Çünkü siz gençlere ciddi anlamda destek veriyordunuz. Sizin gibi alt yapıyı önemseyen bir yabancı hoca görmedim” karşılığını verdi.

http://www.haberturk.com/spor/futbol/haber/1074691-burak-yilmaz-jean-tiganaya-ovgu

Fatih Çelik
09.05.2015, 19:12
https://pbs.twimg.com/media/CD69wRuVIAADyZx.jpg:large

:rolleyes:

CEMEFKER
10.05.2015, 22:45
Yakışır Paşama yıldızlar....tüm samanyolu saçlarına konfeti olsun..

Fatih Öztürk
11.05.2015, 12:28
Gel bakalım Şenol hocam.döve döve yenecez sizi gel hele :)

Fatih Öztürk
13.05.2015, 00:32
Hoşgeldin efsane hocam.3 atıp gönderiyoruz sizi inşallah :)

Fatih Çelik
13.05.2015, 00:38
Hoşgeldin efsane hocam.3 atıp gönderiyoruz sizi inşallah :)

Abi 3 atıp gönderelim de 5 yemeyelim :D

Fatih Öztürk
13.05.2015, 01:02
Abi 3 atıp gönderelim de 5 yemeyelim :D

Doğrusunu söylemek gerekirse Şenol hocadan fena halde çekiniyorum :)

CEMEFKER
13.05.2015, 08:43
Hoca için "paracı" diyorlar ya....

Neden Hoca çalıştığı kluplerde veya milli takımda (Ulusoy döneminde parasını vermemişlerdi) parasını son kuruşuna kadar ister ?

Belki alın terinin son damlasına kadar hakettiğini düşünüyordur...Haram puanı yoktur başkaları gibi...Gece uyurken kafası ertesi günki maçtadır...Çünkü puan aslanın ağzındadır, cepte değil.... başka klup başkanlarının şampiyonluk garantisi verdiği teknik adamları gibi geceleri Laylara akamaz...Yayla çocuğudur...

(güncel)

Bugünkü maçı kazananan biz oluruz İnşallah Bursa taraftarı, camiasına, ebedi rekabete karşı, ancak maçın sonucu ne olursa olsun (....- ne oldu ?, - heee, - alın size hoca, VEYA - nasıl da hırslı oynattı ..., gibi) Şenol Güneş gerçeği ne hakettiği değerden yükseklere ne alçaklara indirgenemez...

İlkhan
16.05.2015, 13:06
Cüneyt Özkan Söyledi
Şenol Güneş'in takımın başına getirileceği iddiası ise, Bursaspor'un bugün yapılacak başkanlık seçimi öncesinde adaylardan Cüneyt Özkan'ın açıklamaları sonrası iyice gün yüzüne çıktı. Özkan, kendisine yöneltilen "Şenol Güneş'in Beşiktaş'la görüştüğü, hatta Ahmet Nur Çebi ile prensip anlaşması yaptığı söyleniyor. Siz başkan seçilirseniz Şenol Güneş'le yola devam etmek istiyor musunuz?" sorusuna şu yanıtı verdi: "Bu bir akittir ve akitte iki tarafta kabul ederse anlaşma sağlanır!.. Şenol hoca Bursaspor'la çalışmak istemiyorsa bununla ilgili Bursaspor'un yapacağı bir şey yok."

yattarahayranı
16.05.2015, 15:12
Ahmet Çakar beşiktaşa gitcek dedi beşiktaş duyumcularıda beşiktaşa gitceğini söyledi Milliyet Bursasporla arayı daha fazla bozmamak için beşiktaş yönetiminin istemediğini söyledi ama inşAllah gitmez

yattarahayranı
16.05.2015, 16:04
büyük ihtimalle beşiktaşta malesef

sason
17.05.2015, 10:31
Bjk veya Gs ye gitmesini çok isterim.Umarım gider ve şu TD liği hakkındaki saçma sapan eleştirileri bitirecek kadroyla bizim camiaya da ben ne yaptım dedirtir.

Yaşar
17.05.2015, 10:43
Bjk ın bu seneden sonra şampiyon olma şansı kalmadı. Transfer için paraları da yok. O nedenle bu senekinden daha başarılı olabileceklerini düşünmüyorum. Bursaspor camiası kendisini inanılmaz seviyor ve sahiplenmiş ler. Orada kalması kariyeri acısından çok daha iyi olacaktır.

Fatih Çelik
17.05.2015, 18:01
Bu sabah Metin Tekin "Ama hala şampiyonluğu yok ki eheh. Bu büyük soru işareti falan." Ah hocam ah Hamza bugün şampiyon olsa seni geçecekmiş demk ki. Sen fazlasın bu insnalara hocam emekli ol ya da yurt dışına açıl.

Fatih Öztürk
18.05.2015, 10:48
Dün Bursa maçına bakarken Şenol hocamı saha kenarında görünce sanki ailemden birini görmüş hissiyatına kapıldım.güzel bir duyguydu.her ne kadar kendisini sık sık eleştirsemde bu camianın görüp görebileceği en kalender insanların başında geldiğine inanıyorum.

beratika
20.05.2015, 12:22
Bu sabah Metin Tekin "Ama hala şampiyonluğu yok ki eheh. Bu büyük soru işareti falan." Ah hocam ah Hamza bugün şampiyon olsa seni geçecekmiş demk ki. Sen fazlasın bu insnalara hocam emekli ol ya da yurt dışına açıl.

O soru işaretini mahkemeler cevapladı :)

Fatih Öztürk
21.05.2015, 22:16
Şikecilerin dersini yine Şenol hocam verdi.Adamsın adam.

CEMEFKER
21.05.2015, 22:16
ŞenolHoca' ya tebrikler....

Trabzonspor' un nerdeyse yarı değerindeki takımla güzel futbolla kupa finaline çıktığı için ;)

Berkan
21.05.2015, 22:17
birileri başlığa 2 hafta uğramaz heralde.

Hakan
21.05.2015, 22:20
Büyük maç kazanamıyorrrrrrr

Hunk
21.05.2015, 22:28
Sen gelmis gecmis en iyi teknik direktorsun bu takimin basina gelen..

artvints
21.05.2015, 22:29
sezonun kendileri için en büyük maçını kazandı.

efes61
21.05.2015, 22:30
tebrikler hocam, finalde başarılar

Berkan
21.05.2015, 22:31
Şu adamın gitmesine sebep olan futbol fukaraları bu takıma en büyük ihaneti edenlerin taa .......................................

selcuk
21.05.2015, 22:37
her zaman duaciniz hocam
sagolasin bu düyanin her yerinde her zaman gögüsümüzü kabartin

Oğuz B.
21.05.2015, 22:40
Daum'un kurduğu kadronun ekmeğini yeassalkaslaksdcanjsdlaas :D

Tebrikler hocam. :)

Fatih Özkan
21.05.2015, 22:54
Tebrikler Şenol Hocam!

CEMEFKER
21.05.2015, 22:56
Daum'un kurduğu kadronun ekmeğini yeassalkaslaksdcanjsdlaas :D

Tebrikler hocam. :)
..ama İsmail Karta.....:p

U.Sadıkoğlu
21.05.2015, 23:02
Kazandığında kral oluyor kaybettiğinde futbol fukarası.

Trabzon'un başında üst üste 2 maç kaybetsin buraya yorum yazanların %90'ı ters istikamete dönerler. Trabzon taraftarının genetiği bu çünkü.

sason
21.05.2015, 23:06
Bizdede yarım sezonda kupayı almıştı.İnşallah tarihi tekerrür ettirecek.Tamam Daumun kadrosuydu fln ama :)

Oğuz B.
21.05.2015, 23:08
Buraya yorum yazdığım için söyleyeyim; Hayatım boyunca Şenol hocayı destekledim. Bizi şampiyon yapan hocaya 2 sezon şans vermedik. Neyse genelleme doğru değildir.

Not: Hocanın geri dönmesini asla ama asla istemem. Bu şehir Şenol Güneş'i hak etmiyor.

CEMEFKER
21.05.2015, 23:29
Hoca bizde olduğu dönemler " heyecanın, başarının tavan yaptığı" dönemlerdir..

..tarihe inanan baksın....gerisi boş laf, önyargı...

"paracı....sesi çıkmaz...transfer fukarası...hazırcı....(!) "

Emirhan Makul
21.05.2015, 23:58
Tebrikler öğretmenim. Tebrikler efsane.

Adem Erdoğan
22.05.2015, 00:19
Turu gececegine inaniyordum fakat bu kadar acimasizca olacagini tahmin etmemistim. Kupayi da alacaktir rahat bir skorla.
Yalniz seneye de Bursada kalmali hem kendisinin hem de Bursanin 2. sampiyonlugu icin.

Salih Edip
22.05.2015, 00:49
Tebrikler hocam insallah kupayi da alirsin...

mkmoglu
22.05.2015, 07:28
bu seyirciye hoca dayanmaz..ego çok yüksek..

B.Yiğit
22.05.2015, 08:21
Vay arkadaş bursaspor finale kalmaya çok sevinmiş takımı gece karsilamislar falan gören uefa finaline kaldı sanacak.
Ayrıca Ersun>Senol

selcuk
22.05.2015, 08:38
Ayrıca Ersun>Senol

böyle bir kiyas olmaz
olsada kesinlikle basarilar ölcüsünde senol hoca ersun hocanin önündedir

ESER
22.05.2015, 08:59
Kupayi kaybederse " tipik senol gunes performansi, kaleciden hoca mi olur yeeeaaa ""

kupayi kazanirsa " o takimi ertugrul,yok yauv daum, la yok ula yauv hikmen karaman kurmustu,senol hazir kadroya kondu ,bu onun basarisi sayilmaz yeaaaa" olacak.

Illa ki bir kulp takilacak....

Berkan
22.05.2015, 09:05
Vay arkadaş bursaspor finale kalmaya çok sevinmiş takımı gece karsilamislar falan gören uefa finaline kaldı sanacak.
Ayrıca Ersun>Senol

Sizin gibi yiyiciler yuzunden bu takim her sene hoca degistiriyor. 2 gun sonrada Ersun hocaya sallamaya baslarsiniz.

Senol hoca takimin butun sampiyonluklarinda takimdaydi, herseyden once adam kulubun efsanesi. Siz gelmissiniz hâla ersun>senol diyorsunuz. Bi kulubu rahat birakinda takimda istikrar olsun.

sason
22.05.2015, 09:10
Ayrıca Ersun>Senol

Madem efsanemizin konusuna gelip bizi tahrik etmeye çalışıyorsun, şuan ağzımdan çıkan ama foruma yazamadığım şeyleri hak ediyorsun.:D
Amacına ulaştın....