PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 [113] 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

Hüseyin Başoğlu
25.01.2013, 01:09
Adın Şenol Güneş ise ve sana tanınan krediler ortadaysa bence sorumlulukta payın var demektir. Fatih Terim nasıl ağırlığını koydu, yönetime tavrını yaptı ve iki kez TT Arena'nın zeminini değiştirtti. Bizim de zeminimiz geçen sene değişti diyebilirsiniz ama geçen sene ki zeminin değişmesini sağlayan Şenol Hoca değildi Lille maçındaki zemini gören UEFA yetkilileri bu sahada bir daha top oynatmayız dediler. Yoksa yönetim elini cebine bile atmayacaktı ki zaten Spor Bakanı'na dil döküp onun parasını da devletten çıkardılar. Sonuç olarak zeminin bu halde olması tabii ki doğrudan hocanın suçu değil ama madem ki her iç saha maçında haklı bir bahane olarak sunuluyor o vakit hocanın da sözünü geçirmesi gerekiyor bence...

her maçtan sonra söylüyor adam olan anlar daha napsın ?? isterse ismi ahmetoglu mehmet ağa olsun bir adama bu kadar yük yüklenmez...

Fatih Öztürk
25.01.2013, 01:16
Allah muhafaza bu başlık 1 aylığına kendılığınden kapansa açmaya çare olmasa bazı arkadaşlar hayatlarında büyük eksıklık hıssederler herhalde:)

Ergin Varlibas
25.01.2013, 01:24
Futbol zemini elestirisini, futbol oynamamis olanlar anlamaz.

seyduna_efil
25.01.2013, 02:01
Mersin maçı kesinlikle ölçü değil..

Ali İhsan
25.01.2013, 08:32
Hocanın kadro fazlalığı eleştirisine katılıyorum.

Kadro fazla herkes şans bekliyor, şans verilenler değerlendiremiyor, ikinci, üçüncü şansı rahatlıkla veremiyor çünkü aynı mevkide şans bekleyen iki tane daha aynı seviyede oyuncu var.

Takımda kendini öne çıkaracak kadar oynayan futbolcu yok, herkes birbirine uydu.

Tabi ne olursa olsun, Şenol hoca bunu yönetmeliydi

Sezon başı çizgisini çekip, şunlar gidecek diyip ne pahasına olursa olsun gönderilmesini sağlamalıydı.

Şu an takıma transfer yapmak yerine örneğin bir Sapara'yı uygun fiyata elden çıkarsak hem maliyetinden kurtulacağız, hem de Soner'in önü açılacak, Colman formsuz da olsa daha rahat şans bulup belki açılacak. Ama Colman şans verilince oynamıyor, hoca da mecbur Sapara'yı oynatıyor, o da ikinci hafta su kaynatıyor, hoop hadi Alan gelsin...

Aynı şey forvet hattında da geçerli, birbirinden formsuz 5 forvet var, Emre de dahil hepsine şans verildi, son dönemde biraz biraz Vittek şansı kullanıyor ve kullandıkça da formayı alıyor, Vittek'in özel durumundan daha önce de bahsetmiştik, sözleşmesi bitiyor, son kontratı için yatırım yapması lazım!!!!

Hocayı herkes yerden yere vuruyor, ama bu takım sezona başlarken kadro mühendisliği açısından sınıfta kaldı, bu açıdan hoca, izleme komitesi, yönetim, hepsi bence bu başarısızlıkta suçlular. Umarım bu dönemde yapmadığımız gereksiz yabancı transferleri son bulur da şu yabancı çöplüğünden kurtuluruz. Zaten yerli çöplüğü temizlendi gibi sadece düşük maliyetli Trabzonlu oyuncular kaldı, her ne kadar bir kesim taraftar onlardan rahatsız olsa da ben maliyetleri ve yeri geldiğinde terlerinin son damlasına kadar mücadele ettikleri için onların takımda kalmasını olumlu buluyorum.

Fatih Öztürk
25.01.2013, 08:39
Vittekin özel durumu nedir arkadaş.geçen senenin büyük çoğunluğunu sakat geçirmiş geri kalanında forma şansı verilmemiş bu sene oynadığı 7-8 maçta ya asist yada gol atmış demekki kendini bulmuş.yani illa başka şeyleremi yormak gerekiyor şuanki halini.sezon sonu sözleşmesi bitecek olan bir çok adam var.niye diğerleri kendini gösteremiyorda Vittek çabalıyor.Adrianındamı sezon sonu sözleşmesi bitiyor yoksa?

Ali İhsan
25.01.2013, 09:09
Vittekin özel durumu nedir arkadaş.geçen senenin büyük çoğunluğunu sakat geçirmiş geri kalanında forma şansı verilmemiş bu sene oynadığı 7-8 maçta ya asist yada gol atmış demekki kendini bulmuş.yani illa başka şeyleremi yormak gerekiyor şuanki halini.sezon sonu sözleşmesi bitecek olan bir çok adam var.niye diğerleri kendini gösteremiyorda Vittek çabalıyor.Adrianındamı sezon sonu sözleşmesi bitiyor yoksa?

Sezon sonu bir de Serkan'ın sözleşmesi bitiyor, o da bir kaç hafta sonra ağzımıza biraz bal çalar. Umarım ikisiyle de sözleşme uzatmayız.

Gayet de özel durumu var Vittek'in, kendini göstermek için çabalıyor, aynı çabayı Janko'dan niye göremiyoruz?

Adrian takımda potansiyelini yansıtan tek isim, o da ilk on hafta boyunca yedekte kalınca kariyerinin zor bir virajına girdiğini anlayıp toparlandı. Başka örnek var mı?

Fatih Öztürk
25.01.2013, 09:33
Sezon sonu bir de Serkan'ın sözleşmesi bitiyor, o da bir kaç hafta sonra ağzımıza biraz bal çalar. Umarım ikisiyle de sözleşme uzatmayız.

Gayet de özel durumu var Vittek'in, kendini göstermek için çabalıyor, aynı çabayı Janko'dan niye göremiyoruz?

Adrian takımda potansiyelini yansıtan tek isim, o da ilk on hafta boyunca yedekte kalınca kariyerinin zor bir virajına girdiğini anlayıp toparlandı. Başka örnek var mı?

İyi oynamaya çalışan oyuncuya kulp takma sevdasından vazgeçin kardeşim.herşeyin altında özel durum arayacaksak işin içinden çıkamayız.

Ali YİĞİT
25.01.2013, 10:28
Şu muhabbetleri de anlamıyorum.

O maç kıstas değil bu maç kıstas değil.

Hangi maç kıstas? Zemin kötü işte. Adam bunu her seferinde söylüyor canlı canlı. Yönetim ve Stad Müdürü,Saha bakım ekibi ne işe yarıyor bu kulüpte.

Ulan onu geçtim sahaya zeminine çözüm bulmayı da mı Şenol Güneş yapacak.

Takım kanat futbolundan vazgeçip ortasahayı kalabalık tuttuğundan her zaman kazanır. kazanamasa bile dişe dişe oynar.

Ne zaman ki kanat futboluna dönüyoruz. Olcan beyefendisi ile diğer kanaatta oynayan zat-ı muhterem çizgide beklemekten başka hiçbir şey yapmıyor.

Geri gelmiyor,topu ayağına bekliyor; Top ayağına geldiğinde ise başında 3 kişi oluyor.

Çizgide bekleyen adamlar yüzünden sahada dağınık ve eksik gözüküyoruz,atak yiyoruz,pres yapamıyoruz. 17 maçtır gözlemlediğim bu

Mehmet Fatih Yavuz
25.01.2013, 11:12
Kıstas olmayan maç kupa maçları.. Yoksa ligde top oynandığında haklıya hakkı teslim edilir.

Sıkıntı şudur; ligde eskinin küçük-basiretsiz takımları gibi sadece İstanbul takımlarına karşı biraz direnç gösteriliyor. Onun dışında kalan maçlarda herşey yerlerde.

Fener maçında oynanan, Gs maçında oynanan oyun diğer takımlara karşı oynansa şu anda 33-35 puanımız olurdu.

Kadro kalitesinden şikayet ediliyor, lakin en kuvvetli takımlara karşı bu kadro motive edildiğinde iyi oynuyor.

Mevzunun özü, kadronun bu denli (söylenildiği gibi) kalitesiz olmadığı, motivasyonunun eksik olduğudur. İspatı da yukarıda söylediğim farktır.

Ali YİĞİT
25.01.2013, 11:18
Aynı adamlara 1 kere 2 kere motive edebilirsin ancak. Her maç gaz veripte sahaya salamazsın.

En aptal internetten oynanan menajerlik oyununda bile bu böyledir.

Takım kalitesiz,yoğunluk çok akabinde gelen sistemsizlikte tuzu biberi oluyor.

1 hafta çok iyi oynayan adama güvenip ertesi haftada sahaya sürüyorsun bu sefer adam dökülüyor,yerlerde resmen.Kime güveneceksin ki? O zaman aldırmasaymış kardeşim ben mi yaptım bu transferleri dediğinizde.

Gidip futbolcu başlığına bakıyorum hepsinin. İlk alındıgında yazılan yazılar orda. Ne methiyeler düzülmüş. Ertesi hafta hangi hayvanın bilmem neresine sokulmuş aynı futbolcu.

Taraftar olarak kalibresiz olduğumuzdan mütevellit, yorumlarımızda da futbolcuların form durumu gibi aşırı iniş çıkışlar mevcut.

Sorunun çözümünü istifada görenler ise tenekeyi çoktan bağlamışlar birinin arkasına.

Bi tefe koyup oynatmadıkları kaldı. Yakında o da olur.

alper*
25.01.2013, 11:25
Taraftar olarak kalibresiz olduğumuzdan mütevellit, yorumlarımızda da futbolcuların form durumu gibi aşırı iniş çıkışlar mevcut.

Kendi adına konuş.
Birilerine sataşmadan eleştiri yapmak zor mu bu kadar?

Mehmet Fatih Yavuz
25.01.2013, 11:31
O nasıl iş yahu aynı adamlar 1-2 kere motive edilebiliyormuş.
Takımın çok kaliteli olduğu iddiasında değiliz zaten. Ama bugün sahadaki oyun da değil bu takımın vereceği.

Kaldı ki sanki birileri gazlıyor İstanbul takımları ile oynanan maçlarda. Ne alakası var. Adamlar kendiliğinden motive oluyor.
Standart küçük takım olayı işte. Ne motivesinden bahsediyorsunuz ki?
Gören de sanacak birileri veriyor gazı da zorla şişiriyor topçuların yelkenini.

Tekrar ediyorum, takımın kalitesi asla bu oynadığı oyun ölçüsünde değil.
Kalitesinin yarısı verim verebiliyor.
Gs-Fb dışında tüm takımların kadroları ile yarışır bu kadro kalite olarak. Ama verdiği oyun karşılığı şu anda ligde en kötü 1-2 takımdan biridir.

Bunun mesuliyeti de bende değil.

Bu taraftar kalibrasyonunu bilemeyeceğim. Herkes kendinden sorumludur.
Çok şükür omurgamız yerinde.
Birilerinin omurgası yerinde değil ise kendi adına konuşabilir.

burrows
25.01.2013, 12:11
taraftar kalibresinden dem vuracak olanlar kendi adina konusursa daha saglikli olur.zira burada senol gunes'in sacmaliklarini savunmak icin kendi kalitesini tartismaya acmayacak insanlarda var..

kadrodaki 30 futbolcudan 27 tanesi ayni anda kariyerlerinin en kotu sezonunu geciriyorsa orada taraftara laf soylemek tek kelime ile terbiyesizliktir.

Yiğit Gayretli
25.01.2013, 12:21
Sabahtan akşama kadar Şenol Güneş'e söylenmeyen kalmazken kimsenin sesi çıkmıyor.

Bir "taraftarın kalibresi" dendi diye neden böyle cümbür cemaat zorunuza gitti? Adam taraftarın kalibresini eleştiremez mi? Kalibresiz diyemez mi?

Vatandaşın biri "dünyanın en kapasitesiz teknik direktörü şg'dir!" diyor. Hem de her mesajında. Bir diğeri "parasını aldığı sürece gitmez tabi." diyor.

Kalibreye mi bozuldunuz? :)

Tunga
25.01.2013, 12:29
Nasrettin Hoca hikayelerinin gerçek hayata, hem de pek çok yerde uygulanabileceği samimi söylüyorum ki, aklımın ucundan geçmezdi. Ama vallahi da uyuyor, billahi de uyuyor. Örnek, şu meşhur kazan hikayesi.

Bir insanın istatistik veya amel defterine bir şeyi bir sebeple iyi diye yazıyorsanız, aynı sebeple kötü diye de yazmalısınız. Tersi de geçerli. Mesela bu son 1,5 sezondaki başarısızlıkta (ki geçen seneki bence majör bir başarısızlık değildi tarihsel istatistiğimize ve geçen sene yaşananlara bakacak olursak) en büyük pay Şenol Hoca'nın ise, ondan önceki iki sezondaki üstün performans da onundur diyebilmeliyiz. Ya da 3 kupa aldığımız dönemdeki başarı onunsa, sonraki dönemdeki başarısızlık da onundur demek gerekir. Bunun arasındaki yorumlar peşin hükmü kafamızda oluşmuş bir fikri körü körüne desteklemek olur. Yani, kazanın doğurduğuna inanıyorsak, öldüğüne de inanmalıyız.

Hoca ile başkan arasında hepimizin malumu olan gerginlik aslında bizi saha içinde de dışında da mahvediyor. Ama bunu getirip Derin Trabzonspor'a bağlarsanız, yanlış yaparsınız.

Trabzonspor'da hemen hemen her dönem başkanı Genel Kurul; ama Asbaşkanı Derin Trabzonspor seçer. Ve tek örneği bizizdir ki, kulübü Asbaşkan yönetir. Sadri Şener'in ilk iki yılında Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu idi. Hayrettin Bey pek çok zaman Derin Trabzonspor'a çok ters gelecek işler yaptı; ama mesela 100 000 üye kampanyasının rafa kaldırılması gibi, Derin Trabzonspor'u sarsacak en önemli projeyi engelleme eylemi Şener'e aitti. Şener, Derin Trabzonspor ne istediyse onu yaptı. Ve Derin Trabzonspor istedi diye Hacısalihoğlu'nun kellesini alıp Şakar'ın o makama getirilmesine seyirci kaldı. Yönetim ve kulübün o günden önceki performansı 3 kupa, sonrası da fiyaskodur. Atlamayalım.

Trabzonspor'da Derin Trabzonspor ile yenilikçi düşünenlerin kesişim kümesinin belki de yegane unsuru Şenol Güneş'tir. Bu nedenle bizim ortalamamızın üzerinde bir süre teknik direktörlük yapmaktadır bence.

Bu iki görüş arasındaki savaş aslına bakarsanız Trabzonspor'u geriletmez, ileri götürür; ama sorun şurada ki, bu iki görüşün bugün birini, yarın öbürünü savunan insanların da sayısı az değildir. Özellikle onların medyadaki versiyonları olayları ve kişileri çok iyi manipüle eder. Bunlara sorduğunuzda kendilerini gençlerin yanında (mesela twitter ortamında) Derin Trabzonspor'a düşman, kongre günleri dost diye tarif eder. İşte bizim başımıza, kötü saha sonuçları da dahil ne geliyorsa bu kaypaklardan geliyor. Kıblesi seyyar, düşüncesi kıt adamlardan.

Türkiye'de bu takımın başına gelebilecek en iyi alternatiflerden biri Ersun Yanal idi. Ersun Yanal döneminde sadece 1-2 maç dışında bu takım hiç iyi ve akıcı futbol oynamadı. Oysa o, çok da iyi bir şekilde kadro istikrarı sağlamıştı. Mesela uzun süre dökülen Gökhan Ünal'ı takımdan kesmemiş ve "yedek kulübesi bir ceza aracı değildir" demişti. Ve o adamın yediği küfürlerin haddi hesabı yoktu. O dönemde Ersun Hoca gitmesin diye çok emek vermiştik. Oynanan oyun o gün de bizi tatmin etmiyordu. Ama nedenlerini sahanın içinde değil, hemen sahanın yanıbaşında görebiliyorduk.

Bir gün Cevat Kol bir haber yaptı, hatırlarsınız: "Ersun Yanal istifa etti" diye. Taraftar ayağa kalktı ve Cevat Kol linç edilmek istendi. Çok sonraları içeriğini öğrendik ki, doğruydu. İstifadan vaz geçirilmişti ama etmek istemişti. Sebebi de şuydu: "Antrenman sahasında, kulüpte her gün giren çıkanan haddi hesabı yok. Bırakmıyorlar ki futbol oynayalım". Hedeflerinden biri de siyasilerdi. Ve zaten onu orada barındırmak istemeyenlere gün doğdu. Şener'i de işlediler ve Şener de Albayrak'ın getirdiği hoca ile başarılı olmamak için onunla yolları ayırmaya ikna oldu.

Bugün Şener çıkıp lambur lumbur konuşuyor ya... Yönetim Kurulu toplantısı yapıp da yüzyüze görmediği kendi ekibindeki adamları bile basına şikayet ediyor ya... Ersun Yanal için onu savunmak ve sahiplenmek yerine "gidip onu hocaya sorun" diyor ya... İşte bu tür patavatsızlıkları Şenol Güneş'e yapamıyor. Anca dost sohbetlerinde konuşuyor veya para ile beslediklerine söyletiyor.

Trabzonspor'un uzun süredir yaşadığı en büyük ama en temel sorun da bu. Sahadaki futbolcu bu gerginliği kullanmıyor mu? Daha iyi bir kontrat veya iyi bir transfer teklifi için bu ortamı değerlendirmiyor mu? Ben özellikle bu sene kadronun bu kadar iniş çıkış yaşamasının temelinde bu sorunu görüyorum.

O halde bunlardan biri gitmeli mi? KESİNLİKLE HAYIR!

Kendimizi sadece Trabzonsporlular'dan müteşekkil bir dünyada var sayarsak, ikisi de ya da ikisinden biri gitsin diye yorumlayabiliriz. Ama bu dava ile tarihte eşi görülmemiş şekilde saldırı altındaki Trabzonspor'a bu dönemde böyle bir ihanet yaşatmamalıyız.

Zemin muhabbeti...

Birbirimizle hoca konusunu tartışırken, emin olun ki daha sağlam argümanlarımız var. Şenol Güneş'e getirilen eleştirilerin pek çoğunda haklılık payı var. Bu doğru. Ama mesela her olumsuzluğun ardından adamın çıkıp bütün olumsuzlukları üzerine aldığı bir gerçektir. Zemin ile ilgili vurgusu kendisinin de bizzat dile getirdiği gibi, bir mazeret değildir. Ama gerçektir ya hu! Neyi tartışıyoruz?

alper*
25.01.2013, 12:44
Burada üyelerin birbirine sataşmasını hakaret etmesini hoş görmeye başlarsak bu işin önü alınmaz.

Yiğit Gayretli
25.01.2013, 12:48
Burada üyelerin birbirine sataşmasını hakaret etmesini hoş görmeye başlarsak bu işin önü alınmaz.

Katılıyorum. Yalnız bu mesajın zamanlaması çok yanlış. Ayrıca buna sadece üyeler arası bağlantı ve yorumlar dahil olmamalı.

Ayrıca taraftarın kalibresi düşük demek bir eleştiridir. Hoşunuza gitmeyen her kelimeyi hakaret saymak gerçekçi değil.

Adam taraftarlık seviyemiz düşük diyor. Diyebilir.

Kıvanç Çuvalcı
25.01.2013, 12:48
taraftar kalibresinden dem vuracak olanlar kendi adina konusursa daha saglikli olur.zira burada senol gunes'in sacmaliklarini savunmak icin kendi kalitesini tartismaya acmayacak insanlarda var..

kadrodaki 30 futbolcudan 27 tanesi ayni anda kariyerlerinin en kotu sezonunu geciriyorsa orada taraftara laf soylemek tek kelime ile terbiyesizliktir.

Al iste ben soyluyorum terbiyesizim kabul.Cooooook cahil ve onyargili,vefasiz,iyi gun dostu,tabelaci taraftarimiz var.Uzerine alinmiyorsan ne mutlu sana.

Tunga
25.01.2013, 12:52

Eksik...

Doğrusu..

"Hakareti hoş görmeye başlarsak" olmalı. Ve bu tavır ortak olmalı.

kürşat şen
25.01.2013, 12:58
tunga abinin kelamının üzerine şunu belirteyim bilmem alakası var mı..
ben bir yerde bir laf duymuştum reşit akçay şenol hocadan sonra gelir mi takımın başına diye..
cevap şöyle gelişti;mustafa hocaya yar edip ve yedirmezler ona o makamı..
öyle tuhafıma gitti ki bu sohbet..
yar edip ve yedirmeyenler kim çok merak etmiştim..
az çok anlıyoruz tunga abinin söylemlerinden..
şenol hocama da dönersek..hocanın rahat bir çalışma ortamı yok..
bir kavganın içinde hep kafasını 2 senedir veremiyor tam olarak..
ben hep şenol hocanın bir istanbul takımını çalıştırmasını isterdim..
o kasıntı terim ve sözde dahi denizliye pabucunu ters giydirirdi ordaki kariyeriyle..
kaldı ki elinden çalınan şampiyonluklar olmasa 3 şampiyonluğu vardı şenol hocanın..
milli takımı hiç hesaba katmıyoum yani düşünün..
hani ulema medya şenol hoca terimin öğrencilerinin kaymağını yedi milli takımda diye..
ama kimse dillendirmez ki euro 96 daki trabzonspor omurgalı kadronun kaymağını yiyen terimi..
kimse bilmez ki euro 2008'de yarı final oynayan takım şenol hocanın eseri diye..
http://www.fifa.com/tournaments/archive/tournament=101/edition=6489/matches/match=64890007/report.html
şenol hoca büyük bir değerdir..çok şanslıyız hemde çok..

Onur Kaya
25.01.2013, 13:06
Senol hocamin kredisi fazladir bu camiada. Daha once de ornekleri gorduk, Senol hocadan baska bir hoca maalesef yaramiyor bize. Halilhodzicler falan takimi cok bozdular. Senol hocam da bu camiadan gelmis bir kisiliktir. 2010/11 senesindeki sampiyonlugumuzun bas mimaridir. Senol hocasiz bir Trabzonspor dusunemiyorum ben.

Mollasalihoğlu
25.01.2013, 13:08
Senol hocamin kredisi fazladir bu camiada. Daha once de ornekleri gorduk, Senol hocadan baska bir hoca maalesef yaramiyor bize. Halilhodzicler falan takimi cok bozdular. Senol hocam da bu camiadan gelmis bir kisiliktir. 2010/11 senesindeki sampiyonlugumuzun bas mimaridir. Senol hocasiz bir Trabzonspor dusunemiyorum ben.

Halilhodziç keşke kalsaydı, keşke..

Neden kalmadı acaba?

Onur Kaya
25.01.2013, 13:13

Neden kalmadı acaba?

Surekli yonetimi falan elestiriyordu diye hatıirliyorum, biraz fazla acik sozluydu, Mourinho gibi. Yanlis zamanda geldi bence.

Hüseyin Başoğlu
25.01.2013, 13:14

Neden kalmadı acaba?

Çünkü Yüksek Kalibreli Taraftarımız Çok İyi Bilir Futbolu Felan O Yüzden Gitti :)

Mollasalihoğlu
25.01.2013, 13:21
Surekli yonetimi falan elestiriyordu diye hatıirliyorum, biraz fazla acik sozluydu, Mourinho gibi. Yanlis zamanda geldi bence.

Bizlerin kendimizi Real Madrid sandığımızdan v.s. bahsetti, gerçekleri yüzümüze vurdu ve gitti.

Gitmeyen soyuna da sövüyorlar boyuna..

kürşat şen
25.01.2013, 13:25
adam sonuna kadar haklıydı..
hiç bir şeyi beğenmeyen biz..

Mollasalihoğlu
25.01.2013, 13:29
adam sonuna kadar haklıydı..
hiç bir şeyi beğenmeyen biz..

Samet Aybaba gelecek denildiğinde bile yıkmadık mı ortalığı.

Şimdi bunu istemeyiz o olsaydı keşke denilen Samet :)

Yiğit Gayretli
25.01.2013, 13:29
Bizlerin kendimizi Real Madrid sandığımızdan v.s. bahsetti, gerçekleri yüzümüze vurdu ve gitti.

Gitmeyen soyuna da sövüyorlar boyuna..

Halilhodzic verdi ayarı taraftara. Anlamadık.

Yetmedi, beğenmediğimiz Broos çaktı; "Bazen körlere yol göstermek gerekir." yine anlamadık.

Şenol Güneş geldi "Işığı gözümüze değil, önümüze tutun." dedi. Hala anlamamışız.

Ama taraftar olarak en üst kalibredeyiz.

Dünyanın 3 bambaşka noktasından 3 farklı hoca benzer minvalde eleştiriler yapıyor. Basın, taraftar ve camiaya. Anlamıyoruz. İşimize gelmiyor...

Sistem oturtamamakla suçladığımız Şenol Güneş için eski bir milli takım hocası da diyor ki; "Ülke futbolunuzda sistem istiyorsanız Şenol Güneş'e emanet edin."

Anlamıyoruz. Anlamayacağız.

Hüseyin Başoğlu
25.01.2013, 13:31

işin komik tarafıda o....

her hocayı küfür kıyamet yollarız...ama sonraları sanki hiç bişi olmamış gibi o hoca iyiydi yaa niye gitti...

halilhodziç,ersun yanal,Gelemeyen samet aybaba....sene sonu giderse 2 sene sonrası için Şenol güneş tekrar istenicek niye gitti o bundan iyiydi bilmem ne felan...bozuk plak gibi 30 senedir aynı şeyi tekrar ediyoruz maalesef...

yoksa kalibreye laf edilince sen kendine laf et....

Hüseyin Başoğlu
25.01.2013, 13:33
Yiğit Gayretli Ergin Varlıbaşa ceza vermiş belki birileri utanır ettiği laflardan....

kürşat şen
25.01.2013, 13:34

genimizde var bu illet herhalde..
morinho gelse şu topraklara acaba ne kulplar takarız ona.

Hüseyin Başoğlu
25.01.2013, 13:35
genimizde var bu illet herhalde..
morinho gelse şu topraklara acaba ne kulplar takarız ona.

Kaleciden Hoca olmaz diyen büyük ileri zekalı futbol alimleri onada futbolun içinden gelmeyenden hoca olmaz felan der...

Hüseyin Bağdat
25.01.2013, 13:50
Hocam gençlere önem ver lütfen...

Ali YİĞİT
25.01.2013, 13:51
Yazdıklarım kimseyi rahatsız etmeyecekse o zaman burda birşeyler söylememin hiç bir mantığı yok.

Önünüzde bir sürü başlık var. Hiç olmadı gidin maç başlığına,ya da ne bileyim Futbolcu başlığına felan bakın. Aynı adamlar aynı kişiye göklere çıkarıp,ardından yerden yere vurmuş.

Bunun adına birçok şey derler. Ben sadece en basit olanını söyledim ki epey kişinin zoruna gitmiş. Demek ki herkes kendini biliyor. Benim lafım Şenol Güneş istifa etsin diyenlere değil. eleştiriye gelince doruklarda gezen adamın sıra kendi taraftarlığını eleştirilmesine gelince küplere binmesinedir.

Yaptığım terbiyesizlik değil basit bir analizdir. Tek tek isim verip adam fişlemedim. Bunu bunu yapıyorsanız eğer böylesinizdir dedim.

Ki benim söylediğimi üstte arkadaşların yazdığı gibi bir çok Teknik Direktörümüzde belirtmiştir.

Faik Yılmaz
25.01.2013, 14:04
Yine aynı hatayı yapıyoruz....

Hep aynı hatayı yapıyoruz....

1-2 galibiyet gelince her şey düzelecek zannediyoruz.....

Ta ki bir sonraki mağlubiyete kadar......

Bu sene hiç 3 maç üst üste kazandık mı mesela....

Takımın çok ciddi istikrar sorunu var....

Hem kadro olarak , hem sonuç olarak.....

S.DEMİRCİ
25.01.2013, 15:06
Aynı adamlara 1 kere 2 kere motive edebilirsin ancak. Her maç gaz veripte sahaya salamazsın.

En aptal internetten oynanan menajerlik oyununda bile bu böyledir.

Takım kalitesiz,yoğunluk çok akabinde gelen sistemsizlikte tuzu biberi oluyor.

1 hafta çok iyi oynayan adama güvenip ertesi haftada sahaya sürüyorsun bu sefer adam dökülüyor,yerlerde resmen.Kime güveneceksin ki? O zaman aldırmasaymış kardeşim ben mi yaptım bu transferleri dediğinizde.

Gidip futbolcu başlığına bakıyorum hepsinin. İlk alındıgında yazılan yazılar orda. Ne methiyeler düzülmüş. Ertesi hafta hangi hayvanın bilmem neresine sokulmuş aynı futbolcu.

Sorunun çözümünü istifada görenler ise tenekeyi çoktan bağlamışlar birinin arkasına.

Bi tefe koyup oynatmadıkları kaldı. Yakında o da olur.
kendi adına konuş...
yok kalibre,tefe koyup oynama..
evet itirazım mı var..
şenol hocanın istifasını istiyorum..

Mollasalihoğlu
25.01.2013, 15:07
İstifa isteyenlerin aksini düşünenlere tepkileri çok hoş :)

S.DEMİRCİ
25.01.2013, 15:09
İstifa isteyenlerin aksini düşünenlere tepkileri çok hoş :)

herkes fikrini laf giydirmeden,hakaret etmeden ifade edecek..
birileri yaptı diye herkesin hakkımı oluyor..

Mollasalihoğlu
25.01.2013, 15:44
herkes fikrini laf giydirmeden,hakaret etmeden ifade edecek..
birileri yaptı diye herkesin hakkımı oluyor..

Yok olmuyor da, Trabzonspor'un tartışmasız efsane futbolcusu, bir kısımına göre efsane bir kısmına göre sıradan da olsa çok sayıda kupası olan teknik direktörü hakkında söylendiğinden rahatsız etmeyen kelimeler ucu insana dokununca neler olduğunu görmek adına değişik bir tecrübe oldu.

Paragöz: eleştiri
Kalibresiz: hakaret

:)

Faik Yılmaz
25.01.2013, 16:20
Kendilerine en ufak bir laf edilmediği halde Şenol Güneşe söylenen lafları üzerlerine alınıp şahışlara laf etmeyi haklı gören arkadaşlar var....

Vallahi avukatı hatta çocuğu bu kadar körü körüne savunmaz bir insanı.....

Yahu ben Şenol Güneş için parayı seviyor diyorum..... Adam sanki Ona küfretmişim gibi tepki gösteriyor.....

Hangimiz parayı sevmiyoruzki... ben işimi seviyorum.... zevkle yapıyorum...

ama yaptığım işten para almasam 1 dakika yapmam....

eminimki bedava çalışırım diyen bir insanda çıkmayacaktır.....yalan söyler çünkü....

Peki Şenol Güneş'in benden ya da bizden ne farkı var ?

siz sevsenizde sevmesenizde bu işi para aldığı için yapıyor... engin takım sevgisi ya da üstün insani değerleri olduğu için değil....

Ha gidersede yerine alınabilecek yüzlerce teknik direktör var.... yeterki klüpteki dinazorlar daha ilk günden kuyusunu kazmasınlar.... Şenol Güneşe verdikleri desteğin zekatını Onada göstersinler....

not : Ben Şenol Güneşin düşmanı değilim. Ben sadece Trabzonsporun dostuyum..kişilere değil takımıma bağlıyım......takım 1 galibiyet alınca susanlardan değilim... yanlış yapılıyorsa yanlıştır....

Mollasalihoğlu
25.01.2013, 16:34
Kendilerine en ufak bir laf edilmediği halde Şenol Güneşe söylenen lafları üzerlerine alınıp şahışlara laf etmeyi haklı gören arkadaşlar var....

Vallahi avukatı hatta çocuğu bu kadar körü körüne savunmaz bir insanı.....

Yahu ben Şenol Güneş için parayı seviyor diyorum..... Adam sanki Ona küfretmişim gibi tepki gösteriyor.....

Hangimiz parayı sevmiyoruzki... ben işimi seviyorum.... zevkle yapıyorum...

ama yaptığım işten para almasam 1 dakika yapmam....

eminimki bedava çalışırım diyen bir insanda çıkmayacaktır.....yalan söyler çünkü....

Peki Şenol Güneş'in benden ya da bizden ne farkı var ?

siz sevsenizde sevmesenizde bu işi para aldığı için yapıyor... engin takım sevgisi ya da üstün insani değerleri olduğu için değil....

Ha gidersede yerine alınabilecek yüzlerce teknik direktör var.... yeterki klüpteki dinazorlar daha ilk günden kuyusunu kazmasınlar.... Şenol Güneşe verdikleri desteğin zekatını Onada göstersinler....

not : Ben Şenol Güneşin düşmanı değilim. Ben sadece Trabzonsporun dostuyum..kişilere değil takımıma bağlıyım......takım 1 galibiyet alınca susanlardan değilim... yanlış yapılıyorsa yanlıştır....

"Şenol Güneş işi karşılığında para alıyor" demek ile "burada para için duruyor" demek arasındaki anlam farkını kavrayabilecek yaş ve zekadasın abi. Kandırmayalım birbirimizi..

Ersun Yanal'ı da savundum, Halilhodziç'i de.. İkisine de para için buradalar desen aksini iddia edemezdim.. Ama Türkiye'nin yıllarca tartışmasız en iyi kalecisi iken başka takıma gitmeyen adam teknik direktör olduğunda sırf para için Trabzon'da kalıyor diye itham edilirse, karakterim gereği sessiz kalmam.

Yiğit Gayretli
25.01.2013, 16:36
Burada insanların kişilere değil de kavramlara bakış ve tutumlarını tecrübe etmiş olduk. Güzel oldu. :)

Bizim düsturumuzda haksızlık görünce konuşmak, karşı çıkmak vardır.

Başkasına yapılınca susanlardan, bana yapılınca da haksız bile olsam bağıranlardan olamam.

S.DEMİRCİ
25.01.2013, 16:52
Yok olmuyor da, Trabzonspor'un tartışmasız efsane futbolcusu, bir kısımına göre efsane bir kısmına göre sıradan da olsa çok sayıda kupası olan teknik direktörü hakkında söylendiğinden rahatsız etmeyen kelimeler ucu insana dokununca neler olduğunu görmek adına değişik bir tecrübe oldu.

Paragöz: eleştiri
Kalibresiz: hakaret

:)
şenol güneş için yapılan hakaretlerin cezasını siz vereceksiniz.. ikili tartışmalara girmek doğru olmaz( az önce yaptığım gibi). çünkü iş hemen haraketleşmeye gidiyor. gerekirse bu kişiler forumdan uzaklaştırılsın.. bu camianın bir değerine hakaret edenlerin bu forumda işi olmamalı..

Mollasalihoğlu
25.01.2013, 16:57
şenol güneş için yapılan hakaretlerin cezasını siz vereceksiniz.. ikili tartışmalara girmek doğru olmaz( az önce yaptığım gibi). çünkü iş hemen haraketleşmeye gidiyor. gerekirse bu kişiler forumdan uzaklaştırılsın.. bu camianın bir değerine hakaret edenlerin bu forumda işi olmamalı..

Burada iş biraz da bizlere, yani burada yazanlara düşüyor.

Hiçbir Trabzonsporlu'nun fikrinden uzak kalmaya gerek yok ama fikirlerimizi, hele kamuya açık alanlarda dile getirirken seviyeyi korumalıyız. Uzaklaştırmak v.b. basit çözümler, sorunun köküne inmeli ve tarzımızı ele almalıyız bence.

Tuğrul
25.01.2013, 18:20
Ligdeki mücadele katsayısı kupadan daha fazla. MİY hem hedefsizdi hem de eksik bir kadro ile geldi.

Dolayısı ile MİY maçı bizim için ölçü olmaz. Elazığ karşısında bu baskı ve presin iki katı ile karşılacağız.

O zaman el mi yaman bey mi yaman olduğunu hep birlikte göreceğiz.

seyduna_efil
25.01.2013, 21:12
Kendi sahamızda üç yediğimiz Karabük kendi evinde kasımpaşa dan üç yedi..

Saha zeminindendir değil mi hocam ??

farozlufatih61
25.01.2013, 21:15
İlk devre 42 puan alarak 9 puan önde olan takım ikinci devre 40 puan alarak (irdelenen penaltılarına rağmen) puan puana bitirdi ligi.

Sen daha rakipleri potaya sokanın kim olduğunu fark edememişsin be abi..

http://iblog.milliyet.com.tr/imgroot/blogv7/Blog333/2012/08/11/09/374489-3-4-32777.jpg

Yine yanlış anlama modundasın güzel kardeşim ne yazsak ne söylesek sen aynı savunma yöntemleriyle aynı kapıya çıkıyorsun şikede şike bizde şike olmadı hırsızlık yapmadılar demiyoruz ama oraya gelene kadarki süreyi bana bir açıklayabilsen ne güzel olacak belkide ortak bir noktada buluşacağız......

Evet hırsız azize ve çetesi işbaşında idi ama sende 9 puan önde idin 2.yarının ilk 5 haftasında sadece 1 galibiyet 3 beraberlik ve 1 mağlubiyet kayıp 9 puan ilk 5 haftası diyorum asıl irdelenmesi gereken bizim acımızdan burası ilk 5 hafta.....

Ankaragücü ,Antalya, Kayseri teşvik aldı bize karşı aslan kesildi deme yanlışlığı yapmazsın umarım aynı istatistikleri 94/95 ,95/96,04/05 yılları içinde verebilirim bunlar tesadüf olamaz benim acımdan......

farozlufatih61
25.01.2013, 21:25
Paşanın karabüğe 3 atması irdelenmeli şenol güneş tarafından (ACİLEN)

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
25.01.2013, 21:31
Yine yanlış anlama modundasın güzel kardeşim ne yazsak ne söylesek sen aynı savunma yöntemleriyle aynı kapıya çıkıyorsun şikede şike bizde şike olmadı hırsızlık yapmadılar demiyoruz ama oraya gelene kadarki süreyi bana bir açıklayabilsen ne güzel olacak belkide ortak bir noktada buluşacağız......

Evet hırsız azize ve çetesi işbaşında idi ama sende 9 puan önde idin 2.yarının ilk 5 haftasında sadece 1 galibiyet 3 beraberlik ve 1 mağlubiyet kayıp 9 puan ilk 5 haftası diyorum asıl irdelenmesi gereken bizim acımızdan burası ilk 5 hafta.....

Ankaragücü ,Antalya, Kayseri teşvik aldı bize karşı aslan kesildi deme yanlışlığı yapmazsın umarım aynı istatistikleri 94/95 ,95/96,04/05 yılları içinde verebilirim bunlar tesadüf olamaz benim acımdan......

Matematik çok basit bir bilimdir zira tek sonuca çıkar.

Nesi anlaşılmıyor idrak edemiyorum.

Adam ilk devre aldığı puanın neredeyse aynısını alıyor.
Yani istikrar desen istikrar, başarı desen başarı...

ilk 5 haftada ya da son 4 haftada,
futbolda puan kaybı olur.
Zaten FB de bunun için şike yaptı.
Yani Güneş'in takımının (sanırım sizin de oluyor aynı zamanda) aldığı puanları yakalayabilmek için puan kaybı olmayan bir sistem keşfettiler.

Yani sizin Güneş'ten yapmasını beklediğiniz şeyi başardılar.
Ama gerçek futbolda böyle birşey yok.

Açıklama istemişsiniz ya neden kaybedildi puanlar diye,
size tek kelime ile cevap verebilirim : Futbol..

FB nasıl United'i; Hercules Barcelona'yı, Pendik Angry Birds'i yenebiliyorsa bu adamlar da bizi yenebildiler.

Çok mu zor?

Şimdi siz yenilgisiz sistemi başaramadı diye Güneş'i eleştiriyorsanız kusura bakmayın çok yanlış gelmişsiniz.
Ha diyorsanız ki:
"o kadro zaten yenilmez armadaydı; kim gelse yenerdi, tüm ligi tulum çıkarırdı. Güneş beceremedi."

Sadece Hugo Broos döneminden o güne kadar nelerin değiştiğini sorarım.

Bu arada Faik Yılmaz'ın

"Ben Şenol Güneşin düşmanı değilim." serzenişine çok güldüm. :)

Neden bilmem ama Adolf Hitler ne kadar Yahudi dostu ise siz de o kadar seviyorsunuzdur Güneş'i...

Mehmet Fatih Yavuz
25.01.2013, 21:47
O sene ilk 5 hafta yanlış üstüne yanlışlarla adamları potaya biz soktuk. Ondan sonra da iş bel altına dökmeye fırsatları oldu.

Burada garip karşılanacak ne var?

Zaten o senenin ikinci yarısında üç kuruşluk top oynamadık. Bi fener maçı var hatırladığım, ersun yanal'ın sivas maçından beterdir. Adamlar o bizdeki kadro ile birlikte bile ezdi bizi.

Fenerin şike yaptığı aşikar da biz ilk 5 hafta nasıl adamları potaya soktuk?

O ilk 5 hafta şike listesinde yoktu diye biliyorum.

Olağan kayıplar bunlar diye de geçiştirilmez bu.
İlk yarı o topu oynayan takım, ikinci yarının 5 haftasında bu kadar puanı kaybetmemeli idi. Efendim kaybetmek bu işin doğasında var. Doğrudur, kaybedince faturanın hocaya kesilmesi de bu işin doğasıdır.

Arif Timurcioğlu
25.01.2013, 22:05
Hocam be şu bitmiş futbolcuları oynatmasan artık heleki geçen maç defans hataları yüzünden yediğimiz goller içler acısı serkanla emersonla olacak iş değil.

Mollasalihoğlu
25.01.2013, 22:11
O sene ilk 5 hafta yanlış üstüne yanlışlarla adamları potaya biz soktuk. Ondan sonra da iş bel altına dökmeye fırsatları oldu.

Burada garip karşılanacak ne var?

Zaten o senenin ikinci yarısında üç kuruşluk top oynamadık. Bi fener maçı var hatırladığım, ersun yanal'ın sivas maçından beterdir. Adamlar o bizdeki kadro ile birlikte bile ezdi bizi.

Fenerin şike yaptığı aşikar da biz ilk 5 hafta nasıl adamları potaya soktuk?

O ilk 5 hafta şike listesinde yoktu diye biliyorum.

Olağan kayıplar bunlar diye de geçiştirilmez bu.
İlk yarı o topu oynayan takım, ikinci yarının 5 haftasında bu kadar puanı kaybetmemeli idi. Efendim kaybetmek bu işin doğasında var. Doğrudur, kaybedince faturanın hocaya kesilmesi de bu işin doğasıdır.

En basiti sadece o fb maçında sırf Jaja'ya yapılan hareketlerden çıkmayan 2-3 kırmızı kart var.

Kaldı ki matematik basit.
Bir devre 42 puan, 2. devre 40 puan.. BAna inanmıyorsanuz matematiğe inanın.. Ona da inanmıyorsanız ne diyeyim..

Yaşar
25.01.2013, 22:14
Yiğit Gayretli Ergin Varlıbaşa ceza vermiş belki birileri utanır ettiği laflardan....

Ergin Varlıbaş ben hocaya hakaret etmemiş olmama rağmen bana akbaba dediği zaman ceza almalıydı.
Yapılmaya çalışanı anlayamıyorum, kendimi geri çekmeme rağmen hakaret yedim; yine suçlu beni ilan ettiniz...

Mollasalihoğlu
25.01.2013, 22:21
seyduna efil,

İlla foruma yazacaksan yeri Danışma kısmı..

İnatla buraya yazacaksan ben de kuralları uygulayacağım.

burrows
25.01.2013, 22:24
senol gunes'e edilen laflari kendi uzerine alip kisilerin kalibresini sorgulayanlar ilk once kendilerini bir sorgulasinlar ben ne ara bu hale geldim,niye baskalari icin soylenen seyleri uzerime aliyorum diye.kaldi ki burada elestirilen sey hocanin kendisi degil yanlislari-yapamadiklari..
senol gunes para icin orada duruyor lafini edenlerden biri benim.halen daha arkasindayim.bunu yazarken senol gunes babasinin hayrinami calisiyor diye de sormusum.cevap yok..bir futbolcu takima yarar vermedigi zaman ayni elestirileri getiriyorsak hoca icinde ayni seyler soylenebilir.nihayetinde herkes bu kulubun parali calisani..
iki sene boyunca istikrarli bir sekilde takimi rezil rusva ettigi halde gitmek yerine ayni hatalari binlerce kez yaptigi icin bunu soyluyorum.yere goge sigdiramadiginiz,size gore bes vakit bu takimin iyiligini dusunen bir adam niye takimin iyiligini dusunerek ayrilmiyor.ben bunu merak ediyorum.aldigi paranin etkisi muhtemelen vardir diyorum.bu kadar basit..sizin icin senol gunes baska seyler ifade ediyor olabilir ama herkes icin bu gecerli degil.bunu anladiginizda emin olun her sey cok daha guzel olacak..

Mollasalihoğlu
25.01.2013, 22:25
"Şenol Güneş işi karşılığında para alıyor" demek ile "burada para için duruyor" demek arasındaki anlam farkını kavrayabilecek yaş ve zekadasın abi. Kandırmayalım birbirimizi..

Ersun Yanal'ı da savundum, Halilhodziç'i de.. İkisine de para için buradalar desen aksini iddia edemezdim.. Ama Türkiye'nin yıllarca tartışmasız en iyi kalecisi iken başka takıma gitmeyen adam teknik direktör olduğunda sırf para için Trabzon'da kalıyor diye itham edilirse, karakterim gereği sessiz kalmam.

Babasının hayrına çalışmaktan mı başka şeyden mi bahsediyoruz yazdık ama anlamamak için ısrar edenleri zorla ikna edemem. Bir daha görmeleri için alıntılarım sadece.

Hüseyin Başoğlu
25.01.2013, 22:31
Ergin Varlıbaş ben hocaya hakaret etmemiş olmama rağmen bana akbaba dediği zaman ceza almalıydı.
Yapılmaya çalışanı anlayamıyorum, kendimi geri çekmeme rağmen hakaret yedim; yine suçlu beni ilan ettiniz...

yaşar abi seni kastetmiyorum ya :) yiğite iftira atanlar vardı onun için dedim..

Yaşar
25.01.2013, 22:33
Ergin Varlıbaş'ın ceza alması gerektiğini ve haksızlık yapıldığını düşünenlerden birisi de bendim Hüseyin...

burrows
25.01.2013, 22:38
cevap yetmislerde,seksenlerde baska takima gitmemis olmasi oyle mi?gitmis olsaydi para olayina sizde katilacaktiniz yani..goruslerinizin altini daha iyi doldurmaniz gerekiyor..hic ikna edici degil..
o donem donen paralarla simdi donen paralar ayni degil..futbol ekonomisinin geldigi yer belli.senol gunes'in bir lafi vardi..belki de dogru buldugum tek lafidir..Eskiden açlar oynar, zenginler izlerdi; Şimdi zenginler oynuyor, açlar izliyor’

benim sordugum soru gayet acik..

Hüseyin Başoğlu
25.01.2013, 22:38
Ergin Varlıbaş'ın ceza alması gerektiğini ve haksızlık yapıldığını düşünenlerden birisi de bendim Hüseyin...

yaşar abi onu kastetmiyorum ceza alması gerektiğini düşünebilirsin verilmemişşe şikayet edersin felan o farkı konu gelip burda Ergin Varlıbaş'tan menfaatiniz var. O yüzden ona sesiniz çıkmıyor felan denildi ben o yüzden yazdım...

Mollasalihoğlu
25.01.2013, 22:40
cevap yetmislerde,seksenlerde baska takima gitmemis olmasi oyle mi?gitmis olsaydi para olayina sizde katilacaktiniz yani..goruslerinizin altini daha iyi doldurmaniz gerekiyor..hic ikna edici degil..
o donem donen paralarla simdi donen paralar ayni degil..futbol ekonomisinin geldigi yer belli.senol gunes'in bir lafi vardi..belki de dogru buldugum tek lafidir..Eskiden açlar oynar, zenginler izlerdi; Şimdi zenginler oynuyor, açlar izliyor’

benim sordugum soru gayet acik..

Gitseydi 2-3 katını alırdı. Gitmedi. Açlar oynuyordu, aç olmasına rağmen paraya tamah edip gitmedi. Benim tezimden farklı bir şey söylemiyorsun.

alper*
25.01.2013, 22:57
Yine birbirimize düşmüşüz :/

burrows
25.01.2013, 23:23
Gitseydi 2-3 katını alırdı. Gitmedi. Açlar oynuyordu, aç olmasına rağmen paraya tamah edip gitmedi. Benim tezimden farklı bir şey söylemiyorsun.

yahu ciddi ciddi birazdan senol gunes'in etten kemikten insan olmadigini soyleyeceksiniz diye korkuyorum.o donem futbolcularin-teknik kadrolarin aldigi ucret boylesine insanin aklini kaybettirecek cinsten degildi..madem senol gunes paraya bu kadar tamah etmeyen bir adam niye zamaninda federasyonu para icin mahkemeye verdi(ki bu konuda kendisine sonuna kadar hak veriyorum,ben olsamda parami catir catir almaya calisirdim).o zaman sizle muhattap olacagima para sizde kalsin deseydi ya:)
bir adam yilda milyon euronun ustunde para alacak sonra bu adam icin para cok onemsiz diyecegiz.yok boyle bir dunya..
yoneticiler icin para onemli diyebiliyoruz,futbolcular icin keza oyle.bunlari kimse garipsemiyor ama hoca icin deyince buyuk sorun..hatta sorundan cikip bunu kendine hakaret sayan forum kullanicilari cikabiliyor..garip hem de cok garip.

Hüseyin Başoğlu
25.01.2013, 23:39
burrows seninde anlamadığın şey şu...

Derdi para olsa idi Şenol Güneş şuan istese veyahut zamanında istese (mesela 96 da fb nin teklifini kabul etse) eskidende şimdide bizden aldığı alabileceği paranın çok ama çok daha fazlasını başka takımlardan alabilirdi....bu kadar kahır,stres,insanların üstüne felan gelmesini sineye çekmez çok kişi para için...en azından ben kendimi biliyorum ben para için milletin sürekli bana hakaret etmesini,eleştirmesini vs. felan çekemem...

bu durumdada bu adamın derdi para olmamış oluyor...tabiki yaptığı işin bir karşılığı olucak ve bunu da istemek sonuna kadar hakkı...ama sen geliyorsun burda adamın işinden çok ekmeğine laf ediyorsun...sonra siz niye üzerinize alınıyorsunuzki sizemi söyledim...tabiki senin kolayına gelen insanların ekmeğine laf edip karşılılık almamak olabilir....ama bende öyle bişi yok kusura bakma...birine bir laf ediyorsan birini suçluyorsan onu seven onu sayan insanlarında bu durumda üzülüp onu savunması çok normal....

Ali YİĞİT
26.01.2013, 00:08
senol gunes'e edilen laflari kendi uzerine alip kisilerin kalibresini sorgulayanlar ilk once kendilerini bir sorgulasinlar ben ne ara bu hale geldim,niye baskalari icin soylenen seyleri uzerime aliyorum diye.kaldi ki burada elestirilen sey hocanin kendisi degil yanlislari-yapamadiklari..
senol gunes para icin orada duruyor lafini edenlerden biri benim.halen daha arkasindayim.bunu yazarken senol gunes babasinin hayrinami calisiyor diye de sormusum.cevap yok..bir futbolcu takima yarar vermedigi zaman ayni elestirileri getiriyorsak hoca icinde ayni seyler soylenebilir.nihayetinde herkes bu kulubun parali calisani..
iki sene boyunca istikrarli bir sekilde takimi rezil rusva ettigi halde gitmek yerine ayni hatalari binlerce kez yaptigi icin bunu soyluyorum.yere goge sigdiramadiginiz,size gore bes vakit bu takimin iyiligini dusunen bir adam niye takimin iyiligini dusunerek ayrilmiyor.ben bunu merak ediyorum.aldigi paranin etkisi muhtemelen vardir diyorum.bu kadar basit..sizin icin senol gunes baska seyler ifade ediyor olabilir ama herkes icin bu gecerli degil.bunu anladiginizda emin olun her sey cok daha guzel olacak..

Heee

Ali YİĞİT
26.01.2013, 00:15
Bu forumda Şenol Güneş'in kullanıcı hesabı olmadığı için, dolayısıyla ona itham edilen hakaretler karşısında hocayı savunanları bulmaları çok normal birşeydir.

Lafa gelince ben sana mı dedim kardeşim hocaya dedim dersin.

Karşı taraftan cevabı alınca da bize hakaret ediliyor ühü diye ağlıyorsun. Ben senin gibi kimsenin şahsına birşey demedim ki. Ortaya bi laf attım üzerine alınanlar patır patır döküldü.

Bu iş Aziz Nesin'in: Türkiye'nin %50'si aptaldır deyince gelen tepkiler üzerine %50'si akıllıdır diyip durumu kurtarmasına benziyor.

Mollasalihoğlu
26.01.2013, 00:46
yahu ciddi ciddi birazdan senol gunes'in etten kemikten insan olmadigini soyleyeceksiniz diye korkuyorum.o donem futbolcularin-teknik kadrolarin aldigi ucret boylesine insanin aklini kaybettirecek cinsten degildi..madem senol gunes paraya bu kadar tamah etmeyen bir adam niye zamaninda federasyonu para icin mahkemeye verdi(ki bu konuda kendisine sonuna kadar hak veriyorum,ben olsamda parami catir catir almaya calisirdim).o zaman sizle muhattap olacagima para sizde kalsin deseydi ya:)
bir adam yilda milyon euronun ustunde para alacak sonra bu adam icin para cok onemsiz diyecegiz.yok boyle bir dunya..
yoneticiler icin para onemli diyebiliyoruz,futbolcular icin keza oyle.bunlari kimse garipsemiyor ama hoca icin deyince buyuk sorun..hatta sorundan cikip bunu kendine hakaret sayan forum kullanicilari cikabiliyor..garip hem de cok garip.

Senin etten kemikten olmadığını düşüneceğim hocanın değil.

Daha net yazmaya çalışacağım..

o donem futbolcularin-teknik kadrolarin aldigi ucret boylesine insanin aklini kaybettirecek cinsten degildi.

Trabzonsporlular o dönem aşağı yukarı karın tokluğuna oynarken Ali Kemal Denizci (zorla fb ye gönderilmiştir itham ediyorum) Bağdat Caddesi'nde oturmaya başlamıştır en basiti. (Şu an 500.000 TL ile ucu açık şekildedir orada taşınmaz fiyatları.) Asıl şimdi Trabzon'da oynamak zor değil. Zokora 1,6 alıyor, GS'dekiler de 2, 2,5 alıyor örneğin. Tahminim Şenol Güneş bizde parladıktan sonra İstanbul'a gitseydi en az 5 katını kazanırdı. Aksini iddia edebilen varsa yazsın.

madem senol gunes paraya bu kadar tamah etmeyen bir adam niye zamaninda federasyonu para icin mahkemeye verdi(ki bu konuda kendisine sonuna kadar hak veriyorum,ben olsamda parami catir catir almaya calisirdim).o zaman sizle muhattap olacagima para sizde kalsin deseydi ya:)

Şenol Güneş'in Trabzonspor'a bakışı ile ipleri İstanbul'da olan Milli Takım'a bakışının bir olduğunu kim iddia etti? Şenol Güneş federasyonu dava ettiğinde, ondan sonraki hocaların 5 kuruş alacağı yoktu milli takımdan. Neden onun parası ödenmedi de ondan sonrakilerin ödendi. Düşün, mantıklı bir cevap bulursan yaz.

Para herkes için önemlidir. Ama bütün şampiyonluklarda kadroda yer alan adam takım kötü giderken gitmiyorsa ben düzeltmeyi istediği için gitmiyor derim.. Sen hiçbir dayanğın olmadan sırf adama gıcık olduğun için "para önemli diye gitmiyor" dersen yukarıda yazılanların aksini ispat etmek zorunda kalırsın.. Edemezsin de.

Garip olan bunları 8-10 keredir yazmama rağmen her seferinde cevap vermeden aynı şeyleri tekrarlaman..

Fatih
26.01.2013, 00:50
Şenol Güneş'in başarısız olmaya hakkı yok mu?:)

ibrahim
26.01.2013, 01:01

Bence yok.

burrows
26.01.2013, 01:15
takım kötü giderken gitmiyorsa ben düzeltmeyi istediği için gitmiyor derim.. . ..

iste zaten onu anlamiyorsun.ben oyle dusunmuyorum.
hocanin istanbul'a bakisini ben cok iyi biliyorum da konu baska yerlere sapmasin,yine kisir tartismalar baslamasin diye uzatmayacagim.her neyse yalanci baharlarla,mersini yenince yaptigin ironi ve benzer ilginc tespitlerinle sana forum hayatinda basarilar..mantikli seyler yazamasanda senol gunes'i bu denli savunmani takdir ettigimi soylemek zorundayim.
bundan sonra yazdiklarimi alinti yapmazsan,dolayli dolaysiz gonderme- cevap vermezsen sevinirim.ayni seylere benim de dikkat edecegimden suphen olmasin.hadi eyvallah..
.

Mollasalihoğlu
26.01.2013, 01:29
iste zaten onu anlamiyorsun.ben oyle dusunmuyorum.
hocanin istanbul'a bakisini ben cok iyi biliyorum da konu baska yerlere sapmasin,yine kisir tartismalar baslamasin diye uzatmayacagim.her neyse yalanci baharlarla,mersini yenince yaptigin ironi ve benzer ilginc tespitlerinle sana forum hayatinda basarilar..mantikli seyler yazamasanda senol gunes'i bu denli savunmani takdir ettigimi soylemek zorundayim.
bundan sonra yazdiklarimi alinti yapmazsan,dolayli dolaysiz gonderme- cevap vermezsen sevinirim.ayni seylere benim de dikkat edecegimden suphen olmasin.hadi eyvallah..
.

Mantıklı şeyler yazamadığım için cevap vermek yerine hikaye anlatıyorsun herhalde :)

Aksini düşünüyorsam alıntı yaparım gerekirse buna söz veremem..

Eyvallah..

CEMEFKER
26.01.2013, 01:29
Eleştri limitinin dışına çıkan görüş/söz sahiplerinin kişisel hırslarını/enerjilerini başka yerde boşaltmalarını , olmayanların şike başlıklarında, ağzına vuranlardan Trabzon'a yakın olanların tribünde çekirdek çitleyerek ( gideremeyenlerin küfür eşliğinde kubbede hoş bir seda bırakarak) harcamalarını kendileri, kuruyemiş esnafı, camia ve herkes için daha fayda getireceğini tavsiye ederek...(Not : Herkes hata yapar, eleştrilebilir. Eleştri başarıya götürür, doğru bilinen yanlışı düzeltir. İftira, hakaret..vb işler kişisel haklara girer. Ayırmak lazım tabi)

Şenol Hoca hep aynısın...Maç önceleri elindeki şaşal/benzeri pet şişenden bir yudum alarak maçların ilk heyecanını yatıştırmaya devam ediyorsun...Pozisyonlar öncesi dilini yandan ısırman yüzünün değişmeyen mimiklerinden....Gol sonrası çocuk gibi sevinmeye devam ediyorsun, sadece maç sonraları sahaya doğru koşmuyorsun baharda papatya toplamaya giden aşıklar gibi...Yaşlılığına veriyorum....Başkaları gibi çakma değil , kasmıyor kıvırmıyorsun, halk adamısın ne de olsa, imparatorluk sana yakışmaz. Kumandalı çalışıp orana burana dokundurmuyor, irdeletmiyorsun, goygoyculuk sana yakışmaz. Kötülere karşı tek başına kavgana devam ediyorsun kendi çapında ve halen yalnızsın emsallerin arasında. Belki de ortalığı onlara bırakmamak için halen burdasın. Hiç değişmedin çizginde, karakterinde, öyle görüyor ve inanıyoruz...

Ancak biz çok değiştik bilesin...

Şampiyonluk görmeye geldim diyenlerin 1 maç oyna 10 maç yatarak yarı yoldan döndüklerini, takım için ölürüm diyenlerin ölümü öldürdüklerini, kurtar bizi bu bataktan diyenlerin yağmur duasına çıktıklarını, ince ayar çekenlerin ayarlandığını, sıfır toleransçıların sıfırlandığını gördük...

cyberentalpi
26.01.2013, 02:00

yok tabiki.

Kaya
26.01.2013, 11:44
Şu çok açık görülüyor ki; "Şampiyon yapamayan hoca gitmelidir" görüşü oldukça esas taraftarlar için...

cakalkerem
26.01.2013, 12:25

ne zaman başarılı olduğuna bakmak lazım.....2 sezon final maçları ve hep kayıp....

cakalkerem
26.01.2013, 12:28
Şu çok açık görülüyor ki; "Şampiyon yapamayan hoca gitmelidir" görüşü oldukça esas taraftarlar için...

sizce bir hoca takımın başına neden gelir.....Takımı daha yukarılara taşımak şampiyon yapmak ve Avrupa'da bir vizyon sahibi olmak amacıyla....Bunları yapamayacaksan sırf Trabzon'lu diye bir kişiye milyonlarca TL ödemek vatana ihanettir ......
Ayrıca unutulmamalıdır ki hocalar sırf şampiyonluklarıyla ölçülmez veya gönderilmez...Barca'nın hocası yoksa ömrünün sonuna kadar takımın başında kalırdı....

Önemli olan hatalarından ders almaktır ki buda malesef bizim hoca da yok

Ali YİĞİT
26.01.2013, 12:28
Eleştri limitinin dışına çıkan görüş/söz sahiplerinin kişisel hırslarını/enerjilerini başka yerde boşaltmalarını , olmayanların şike başlıklarında, ağzına vuranlardan Trabzon'a yakın olanların tribünde çekirdek çitleyerek ( gideremeyenlerin küfür eşliğinde kubbede hoş bir seda bırakarak) harcamalarını kendileri, kuruyemiş esnafı, camia ve herkes için daha fayda getireceğini tavsiye ederek...(Not : Herkes hata yapar, eleştrilebilir. Eleştri başarıya götürür, doğru bilinen yanlışı düzeltir. İftira, hakaret..vb işler kişisel haklara girer. Ayırmak lazım tabi)

Şenol Hoca hep aynısın...Maç önceleri elindeki şaşal/benzeri pet şişenden bir yudum alarak maçların ilk heyecanını yatıştırmaya devam ediyorsun...Pozisyonlar öncesi dilini yandan ısırman yüzünün değişmeyen mimiklerinden....Gol sonrası çocuk gibi sevinmeye devam ediyorsun, sadece maç sonraları sahaya doğru koşmuyorsun baharda papatya toplamaya giden aşıklar gibi...Yaşlılığına veriyorum....Başkaları gibi çakma değil , kasmıyor kıvırmıyorsun, halk adamısın ne de olsa, imparatorluk sana yakışmaz. Kumandalı çalışıp orana burana dokundurmuyor, irdeletmiyorsun, goygoyculuk sana yakışmaz. Kötülere karşı tek başına kavgana devam ediyorsun kendi çapında ve halen yalnızsın emsallerin arasında. Belki de ortalığı onlara bırakmamak için halen burdasın. Hiç değişmedin çizginde, karakterinde, öyle görüyor ve inanıyoruz...

Ancak biz çok değiştik bilesin...

Şampiyonluk görmeye geldim diyenlerin 1 maç oyna 10 maç yatarak yarı yoldan döndüklerini, takım için ölürüm diyenlerin ölümü öldürdüklerini, kurtar bizi bu bataktan diyenlerin yağmur duasına çıktıklarını, ince ayar çekenlerin ayarlandığını, sıfır toleransçıların sıfırlandığını gördük...

:alkış::alkış::alkış:

aurora
26.01.2013, 22:00
Şu mantığı anlamıyorum: "Takım kötü giderken hocaya sahip çıkalım"
Hocanın kişiliğine adamlığına laf eden yok. Ama adı üstünde bu teknik bir konu. Teknik yeterlilik gerektiren bir konu. Dünyanın hangi ülkesine giderseniz gidin Şampiyonluk hedefi olan bir takımı küme düşme potasına getiren bir teknik direktöre bu kadar kredi
verilmez ve eleştirilerin merkezinde bu derece duygusallık aranmaz. Örnek veriyorum : Sizin yatırım amaçlı aldığınız çok pahallı lüks bir otobüsünüz var ve şöför olarak çok da iyi niyetli bir akrabanız var ama şoforlüğü iyi degil her hafta kaza yapıyor. Bunu görevde tutarmısınız. Bakın yok hoca paragözmüş kötü niyetliymiş eleştirilerini yok saydım örnekte ama yine olmuyor. Olan yolculara pardon 6 milyon TS taraftarına oluyor.

jojuk
26.01.2013, 23:59
Trabzonspor'da "ALT YAPI YOK" diyen şenol güneş ( 1461 Trabzonspor diyor ki "biz buradayız ama bizi gören üst yapı yok )

alper*
27.01.2013, 00:07
Bir hoca takımın her şeyidir.

of82lu
27.01.2013, 00:23
bu takımın başında şimdi ersun yanal olsaydı forvet sercan ve emre güral dan oluşurdu sol açıkta yusuf ...yazık şenol hoca şampiyonluğu yitirdin bari seneye bomba gibi oyuncular var elinde onlara tecrübe kazandır

jojuk
27.01.2013, 04:13
Trabzonspor taraftarlarının unutamadığı futbolcuların başında gelen Jaja'nın transfer edilmemesi büyük tepkilere yol açmıştı. Jaja'nın Ukrayna'da yeni takımıyla gösterdiği performans bu tepkilerin haklılığını ortaya çıkardı. Metalist'in Polonya takımı olan Piast ile yaptığı hazırlık maçında Jaja fırtınası esti. Maçın 38. dakikasında penaltıdan takımını 1-0 öne geçiren Jaja 42. dakikada da ikinci golü atarak kalitesini gösterdi. Karşılaşma 2-2 sonuçlandı.şenol güneş hazır değil dediği oyuncu şimdi ukrayna liginde dökdürüyor.

ophius
27.01.2013, 10:49
bakalım bugün nasıl bir 11 hazırladın bizlere?
serkan balcı garanti gerçi...gerisini çok merak ediyoruz...çünkü kale değil herkesi değiştirebilecek potansiyele sahipsin sen

alper*
27.01.2013, 13:37
İnşallah en kısa zamanda istifa gelir.
Artık Trabzonspor'dan o kadar kopmaya başladım ki maç öncesi kadroları görünce direkt kapatıyorum TV'yi.

abdullah6134
27.01.2013, 13:53
Şenol hocam artık yöneticilik zamanın geldi. Takımı Ünal'a bıraksan da razıyız ama Mustafa hocayı getirirsen kaymaklı kadayıf olur...

Armağan Dere
27.01.2013, 14:00
iyi ki askerdeyim yoksa çekilmez senle Trabzonspor umarım sezon sonu gidersin.

ibrahim
27.01.2013, 14:47
50 yasindaki sinan kaloglundan 4 kisinin calim yemesinde hicmi sucu yok senol hocani????

ophius
27.01.2013, 14:49
hocam nolur bırakma bizi
bu arada ikinci yarıya halil ile başlamayıp bizi şaşırtırmısın ? hayır tabiki
gönlümüzü rahat tutalım o bakımdan dedim

tsukru61
27.01.2013, 14:52
Golden sonra yüzünde tebessüm olan bir görüntü vardı. Yüzün hep gülsün üşütme bizi reyiz :)

ophius
27.01.2013, 14:52
valla zeminde kız gibi bugün hocam...bakalım maçtan sonra neyden dert yanacaksın kurt hoca?
hakem sakın deme çünkü ilk yarı adamların karşı karşıyasını kesti ofsayt diye

Ömer Öztürk
27.01.2013, 14:53
halili cıkartırsan sende adam değilsin .

ophius
27.01.2013, 14:54
halil sola olcan sağa geçsin...colman çıksın sapara girsin aykut çıksın henrike girsin..
sana yakışan değişiklikler bunlar kurt hoca şenol
lanet olsun böyle işe!

tsukru61
27.01.2013, 14:54
Başka Yolu Yok

1. Sezon sonu Emre, Soner, Onur ve Bamba dışındakiler satılacak.
2. Takımın iskeletini 1461 Trabzon'dan alınanlar ve yukarıdaki dört oyuncu oluşturacak.
3. Takımın başına Mustafa Akçay getirilecek.
4. Satılan oyuncular ile borçlar kapatılacak.
5. Takım kaliteli oyuncular ile takviye edilecek.
6. Taraftar(!) 1461 Trabzon - fb maçındaki gibi kendi kalecisine ses bombası atmayacak ve hücuma çıkan oyuncularına su şişesi atmayacak.

ibrahim
27.01.2013, 15:24
Colmanida stoper yaptinya Allah razi olsun senden... :D

ibrahim
27.01.2013, 15:29
On dakka gecti takim eksik kalali ONN nerede bu degisiklikk???

Emrah KabuL
27.01.2013, 15:33
Kupa'da 4'te 4 yaparken neredeydiniz ?

Sizi gidi akbabalar.

Hem görmüyor musunuz ? Doğranıyoruz resmen.

Zemin desen o da berbat.

10 kişi de kaldık iyi mi.

Neyse yine de ligin ikinci yarısında toparlanacağız..!

Görün bak.

Steril61
27.01.2013, 15:36
Hocam süreci yönetemiyorsun!!! Abdullah Karmil gibi formda bir oyuncu yerine nasıl Celu'yu tercih edersin???

Ünal hocaya bırak işi. O yatsa bile bu kadar kötü sonuçların altına imza atmaz.

ophius
27.01.2013, 15:38
artık canımı sıkmıyorum hocam senin hakkında
kafana göre takıl
babanın çiftliği zaten senin trabzon
sınırsız bir kredin var bu klüpte

Ogün'
27.01.2013, 15:40
Istiffffffffffffffffffaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

gabriel omar
27.01.2013, 15:40
Gider misin yoksa illa kovalım mı ?Bu maçtan sonra istifa etmezsen artık benim gözümde de sırf para için orda duran biri olacaksın Hocam.

alper*
27.01.2013, 15:44
Efsane oldu.

Emrah KabuL
3-0 oldu.

Hacı Arif attı :(

burrows
mersin galibiyetiyle yalanci baharlar gelmesin dedik..cunku mersin bitik bir haldeydi,yedek takimla mucadele ettiler..ustune kupa gibi bir dertleri yoktu.
senol gunes'i hicbir zaman icin hoca olarak gormedim ama bugun yaptiklari gercekten aciklanabilecek seyler degildi..
tez zamanda sagligina kavusur insallah..yasi daha genc ama ben ciddi saglik sorunlari yasadigini dusunuyorum.cigrindan cikti artik.

jojuk
27.01.2013, 15:48
şenol güneş allah seni bildiği yapsın

Sefa
27.01.2013, 15:50
Takım kötü de futbolu bırakacak futbolcular ordusu Elazığ'dan da mı kötü ?

Kadro kalitesi bu kadar mı düşük ? Değil. O zaman sorun Hoca'dır işte..

Tepedeyken bırakmadın kovulacaksın, yine küfür yiyeceksin dedik..

Bu durumu sen istedin..

ophius
27.01.2013, 15:51
hocam bizi bırakma
çok dürüst çok süper bir adamsın
felsefelerin ettiğin laflar duruşun vs inanılmaz bir adamsın
maçlarda kendi topçularına ana avrat küfür falan da etmiyorsun zaten
ilk 11 terchilern oyuncu değişikliklerin falan yerinde.
bu trabzon taraftarı ne ister senden anlamadım gitti
hiç kafa yok valla bu adamlarda ya
senin gibi adamı nerden bulacaz biz
geberene kadar bizi çalıştır hocam
bugünkü mağlubiyeti takma hocam kalan 15 maçı alıp ligi ikinci bitiririz en kötü ihtimal

alper*
27.01.2013, 15:51
Kritik değişikliği golü getirdi. :)

Bu saatten sonra Şenol Güneş görevde kalsın diyenin Trabzonsporluluğundan şüphe ederim.

nchls
27.01.2013, 15:53
evet zemin kötüydü dimi sayın şenol güneş

ErtuGrul
27.01.2013, 15:55
Hadi bakalım istifa vakti..Bugun bırakmaz ise görevine son verilmeli.

jojuk
şenol güneş iyi bir ögretmen olabilir ama iyi bir trabzonsporun düşmanı bu kadar takıma zarar vermezdi şenol güneş kadar

Samet Türkmen
Bitti. Zaten bu kadro ile yeterince küfür attınız taraftara.

DeAgLeMaNyAq
Bugün güzel deneyler yaptı hocamız tebrik ediyoruz. Kupada elenmiş olsak istifa beklerdim ama şu pozisyonda hiç zannetmiyorum...

Emrah KabuL
27.01.2013, 15:57
Galatasaray bu akşam kazanamazsa eğer lider ile aramız da yine 9-10 puanlık bir fark olacak.

Sorun değil yani 3-1'lik Elazığ mağlubiyeti.

TSKara61
Yonetim' i de unutmayalim arkadaslar. Onlar da istifa.

alper*
şenol güneşin trabzonsporlu olduguna inanmıyorum
Olur mu ? Adam efsane. Benim için efsane gerçekten. Bugün efsane oldu.

SAFA
Zemin kötüydü ama hocam .

ErtuGrul
27.01.2013, 15:58
Halil ilk 11 oynadıya hoca için tek teselli kaynağı o...

Emrah Akcagöz
27.01.2013, 15:59
Trabzonspor bu maçı da kaybederek ligde kazanamama serisini 5 maça çıkardı.

Şenol Güneş ile istikrar !

Vkgz
27.01.2013, 15:59
Eğer buna cesaretin yoksa istifa et şenol güneş. cesareti olan gelsin.

Ömer SEVİNÇ
27.01.2013, 16:00
Maç saati maç. Bu sefer o yüzden.

jojuk
Tebrikler şenol güneş tüm türkiye ye rezil ettin ALLAHA HAVALE EDİYOM SENİ

alper*
Hem istifa hem 7 kadro dışı.

ErtuGrul
27.01.2013, 16:01
Bugün bırakmaz ise küme düşeriz.Her hafta çok kritik.Haftaya rakibimiz G.antep ile oynuyoruz.O maçta giderse resmen küme hattındayız.

Mehmet Fatih Yavuz
Kendisi ile küme düştüğümüzde ya da düşme stresini iliklerimize kadar hissettiğimizde, hem de 100 milyon liranın üzerinde para harcamanın üzerinde, kalması için cebelleşen, gitmesi için çaba harcamayan herkes bu günaha ortak olacaktır.

Tuğrul
İstifa etmesi yolunda çok fazla yazı yazdım. Ancak bu karar devre arasında alınmalıydı

Şu an için gelecek olan antrenör enkaz devralacak. Bu yüzden Şenol hoca kendi yaptığı haltı kendi temizleyecek.

Küme potasındayız. Artık tek düşüncemiz ligde kalmak.

Allah TS taraftarına sabır versin.

Ali İhsan
27.01.2013, 16:02
Yemişim kadro dışı cezaasını..

Bu ruhsuzlara para cezası verilmeli.

Her mağlubiyette verilmeli....

Para kaybedeceklerini görünce belki oynar bu aç paragözler.

alper*
27.01.2013, 16:02
Maç saati maç. Bu sefer o yüzden.

Ne demek istediğini anlıyorum çok iyi ama;

Real Madrid 4-0 Getafe 27.01.2013 13:00
Dünyanın en büyük kulübü.

jojuk
27.01.2013, 16:03
Daha ne konuşuyonuz şenol güneş kovulmadığı her dk trabzonsporun eriyiş bitiş sebepidir şenol beyfendi inat etmiş ben bu takımı düşürüp tarih yazıp gidecem diyor.

ophius
iki hafta sonra fener yerleştirsin öyle bırak hocam olur mu?
iki hafta daha sabret bizlere

antagonist
Hocanın suçu yok beyler.

Zemin bozuktu.

TSemih61
Bugün yaptığı mevki ve oyuncu değişiklikleri kafasında bir sorun olduğunu çok belli ediyor.

bnei_61
27.01.2013, 16:04
şenol hoca istifa etse ne olacak? yerine gelecek ünal karaman

gadro yederli

jojuk
27.01.2013, 16:05
http://www.haber61.net/d/news/73097.jpg (http://www.haber61.net/bu-macin-telafisi-yok-137465h.htm)

TSKara61
27.01.2013, 16:05
Arkadaslar saygisizlik yapmamakta dikkat edelim lutfen...

Yok Trabzonsporlu olduguna inanmiyorum falan...

Bu saatten sonra hocanin acilen istifa etmesi gerekir ama saygisizliga gerek yok.

Merak etme hocam, emegini calip cirpanlar ahiret gunu hesabini verecektir.

Ömer SEVİNÇ
27.01.2013, 16:06
İstifa etmedi mi hala? Umarım oyuncularıyla vedalaşıyordur.

edit: Ya da vedalaşmasın. Başka bir kulüpte iş bulabilirse halil yasin falan götürsün vazgeçilmezlerini.

hos_cocuk61
27.01.2013, 16:06
Bakalım bugün ne tür hikayeler anlatacak Şenol efendi.

Mehmet Fatih Yavuz
27.01.2013, 16:07
Telafisi yoktu.. Gene kaybettin.
Şimdi al ceketini kaybol. Yok ol.

Camiada görünme bir daha. Adını duymak istemiyorum. Midemi bulandırıyorsunuz artık.

cakalkerem
27.01.2013, 16:07
nerede şenol güneşi savunan kesim...siz ile birlikte hocayı da alın evinize gidin artık yeter be...rezil olmadığımız adam takım kalmadı yazıklar olsun sana hoca efendi

Emrah KabuL
27.01.2013, 16:08
İkinci yarı toparlanması beklenen takım sırasıyla Karabük ve Elazığspor'dan 3'er gol yedi.

Son 5 lig maçında ise galibiyetimiz yok.

2 beraberlik,3 mağlubiyet.

Attığımız 4 gole karşılık kalemiz de tam 9 gol gördük.

İstikrar böyle bir şey olsa gerek.

İskender YILMAZ
27.01.2013, 16:09
Haydi bir Allah'ın kulu çıksın Şenol Güneş ne yapsın desin? Haydi bekliyorum.

Trabzonspor'un bu hale düşmesinde Şenol Güneş'in kendi çıkarını gözetmesinin zerre payı varsa ve benim Trabzonspor'a 3 kuruşum geçmişse, ben hakkımı Şenol Güneş'e helal etmiyorum.

Fatih
27.01.2013, 16:09
Videoton yendi mi? :)

cakalkerem
27.01.2013, 16:10
bugün çok kişi ban yer....bu adama dayanmak gerçekten güç yahu.....

Emrah KabuL
27.01.2013, 16:10
Kupa maçlarını kazanınca Ünal Karaman'ın etkisi dersiniz.

Lig maçlarına kaybedince Şenol Güneş istifa..!

Ömer SEVİNÇ
27.01.2013, 16:11
Ben dahil pek çok insan hocalığı bıraksın kulüpte görev alsın diye düşünüyordu. Şimdi pek çoğu ondan da vazgeçti kulüpten uzak kalsın diyorlar.

Hocalığa devam ederse Trabzon'dan da kovulacak. Gitsin milli takımın başına geçsin hoca..

Bir Şenol Güneş enkazı ile daha karşı karşıyayız bu arada. Etti 3.

erolizmts
Fazla artniyetli bir yorum mu olur bilemiyorum ama Aykut ve Halil'le başladığın görünce 'adam bilinçli olarak takımı sabote ediyor' diye düşündüm. Nitekim yine kötü başlangıç ve yine devamında gelen inatçı davranışına devam etti. Adam Trabzonspor'un puan kaybetmesine değil de Halil ve Aykut'u çıkarmaya daha çok üzülüyor gibime geliyor. 10 kişi kalmış takım için Halil/Karmil değişiliğini dahi yapsa takım belkide skoru koruyarak beraberlik için rahat yüklenebilirdi. Ama bu takımı rakip sahaya taşıyacak ve orada top tutabilecek Colman ve Alanzinho'yu savunmaya çekebilecek kadar acemice hamlelerle takımı da oyundan düşürdü kendini de yerin dibine soktu. Lakin istifa edeceğini de sanmıyorum..

Sibel
Yazıklar olsun!

Tuğrul
Elazığ'nın zemini Avrupa standartlarında.

Hiçbir mazereti yok.

Böyle bir zeminde dahi Onur,Celutska ve Mustafa'nın Vittek'e attığı uzun toplarla pozisyona girme taktiğini hazzetmem mümkün değil. Bunun açıklaması, mazereti olamaz.

Ali İhsan
27.01.2013, 16:13
Hoca gitti hadi bakalım, görecez...

DeAgLeMaNyAq
27.01.2013, 16:14
Hoca istifa mı etti...

Mehmet Fatih Yavuz
Yarısı bitti yolun. Çok şükür.

yaranozlu
gitti şenol hoca
derhal mustafa akçayın çağırılması gerekir, bugün!

Fatih
Şenol Hoca istifa etti.

Üzüldüm ne yalan söyliyeyim.

Erbay
Güle güle hocam. Çok kızsam da gözlerim doldu.

alper*
Elhamdülillahi rabbil alemin.

erolizmts
27.01.2013, 16:15
Hoca istifa etmiş..

backcomejaja
Vazgeçemediği 1 gol atsada 90 dakika oynatsam dediği Halilide peşinden götürsün

SAFA
Böyle gitmeseydin keşke hocam ...

Ogün'
27.01.2013, 16:16
Bakalım şimdi nolcak.Gereğini yaptı ama böyle gitmesine cidden üzüldüm.

Timur Mikhail
İstediğiniz oldu ...

Kaan Çetin
Istifa etti hoca.

Belki gitmesi gerekiyordu ama.. Cok uzuldum be herseye ragmen..

ibrahim
Halilide al Haliliiii!!!!!!!!!!!

TSemih61
Gitmesine her Trabzonlu gibi üzüldüm fakat gereken buydu.

Yaşar
Ne gerek vardı şimdi istifaya, gs bu akşam kazananazsa hala puan farkı 10:D

Ömer SEVİNÇ
Geç oldu güç olmasın..

Gelen hoca enkaz muhabbeti yapmaz inşallah.

Çok küfür de etsem bizde gidenin ardından kötü konuşulmaz. Şimdiye kadarki emeklerin için teşekkürler. Bir daha hoca olarak görüşmeyelim mümkünse.

Ali İhsan
27.01.2013, 16:17
Hoca son iki senedir başarısızdı evet ama hocaya yapılan saygısızlıklar çok üzücüydü.

Şimdi bu takım sadece hoca gitti diye toparlanacak mı sanıyorsunuz, ben sanmıyorum.

Bu tablonun baş sorumluları, siyaset, TFF, yönetim hala duruyor.

Tek mağdur, kupası giden, kariyeri boyunca hep hakkı yenen hoca yine hakkını alamadan gidiyor, büyük ihtimalle son kez....

Güle güle hocam, umarım başarılar dilediğin yavşaklar da aklını başına alır biraz...

ophius
27.01.2013, 16:17
belliydi maç içindeki mimiklerinden

Estragon
27.01.2013, 16:18
gitti şenol hoca
derhal mustafa akçayın çağırılması gerekir, bugün!

Ünal varken getirmezler bence

Emrah Akcagöz
Hocanın gitmesi gerekiyordu. Çünkü takım gittikçe kötüye gidiyordu. Ama ne yalan söylim içim burkuldu. Bakalım bundan sonraki süreç neyi gösterecek.

İskender YILMAZ
En büyük Trabzonsporlu olarak bildiğim ve gördüğüm Şenol Güneş an itibariyle yapması gerekeni yapmıştır. Kör ölüp badem gözlü olmasın, bu istifa kesinlikle ve kesinlikle gerekliydi.

He 'Şimdi daha mı iyi olacağız?' acizliğinin arkasına sığınacak olan badem gözlü Trabzonsporlular; Şenol Güneş'le asla daha iyi olamayacaktık.

Teşekkürler Şenol Güneş.

Sefa
Kötü futbolcularda yeteneksizlerde ısrar etmen sonun hazırladı maalesef..

Emrah KabuL
Ee ne olacak şimdi ?

Yerine kim gelecek ?

Kapatın şu kulubü..!

Kilit.

ibrahim
27.01.2013, 16:19
Hayatimda babam kadar saygi duydugum adam kendi elleriyle yok etti bu saygiyi, sirf kisisel inatlari yüzünden.

Yarin öbür gün üzülürüm bu gidise, ama bugün degil. Yerin dibindeyim su an cünkü...

Trapezunt
27.01.2013, 16:19
Tüm emeklerin için teşekkürler. Keşke vaktinde gitseydin, böyle ayrılık kötü oldu ama maalesef hak ettiğini buldun. Bir daha Trabzonspor'da görmemek ümidiyle seni.

Mehmet Fatih Silik
27.01.2013, 16:21
Öncelikle ya$attigin 1 $ampiyonluk 1 TR Kupasi ve 1 de Süper kupa icin te$ekkürler...unutamayacagim iki sezon ya$attin bize...
Güldük, co$tuk, agladik, kahrolduk...
her$ey icin te$ekkürler $enol Güne$...
Olmasi gereken buydu...Ben vefasiz bir insan degilim...ama ÖNCE TRABZONSPOR demesini de bilien bir insanim...
Yolun acik olsun...ve in$allah birdaha takimin ba$ina gelmek zorunda kalmazsin/birakilmazsin...

Mehmet Fatih Yavuz
27.01.2013, 16:21
Kendisine tek şartta teşekkür ederim.
Bir daha gelmeyecek. Asla.

Yönetimlerin İş bilmezliğini Şenol Güneş'in kredisi ile kapatıp yönetimlerin ömürlerini uzatmayacak.

Net bir daha saha iiçine uğramayacak.
O zaman teşekkür ederim.

İsmail ALİOĞLU
27.01.2013, 16:22
Bu adam giderse 'ah' ları çekecek olan Şenol GÜNEŞ değil biz olacağız. İleri görüşlü olun.

Ben hocamızı anlıyorum ve kalmasından yanayım. Gidecek olan kişi yada kişiler varsa oda yönetimdir.
Transferleri kendi kafasına göre yapıp teknik adamı hiçe sayan yönetimi...

TSKara61
27.01.2013, 16:22
Yonetim tum sucu hocanin ustune yikip bu isten siyrilacak sanirim.

Artik bu kulubun basindaki beceriksiz, konusmasini bilmeyen adamlari gormek istemiyorum.

Sefa
27.01.2013, 16:23
Ee ne olacak şimdi ?

Yerine kim gelecek ?

Kapatın şu kulubü..!

Kilit.
Ziya Doğan müstehak bize..

Emrah KabuL
27.01.2013, 16:24
Nankörsünüz olum.

Serdær
Sportif Direktör olarak gelmesi Trabzonspor için kazanç olamaz.

Şenol Güneş ben Bursaspor'da görebiliriz diye düşünüyorum .

Travelair
Acı son. Yönetimin hataları kendisinin hatalarıyla birleşti. Hizmetleri için teşekkür ederiz

Tuğrul
27.01.2013, 16:25
Hoca son iki senedir başarısızdı evet ama hocaya yapılan saygısızlıklar çok üzücüydü.

Şimdi bu takım sadece hoca gitti diye toparlanacak mı sanıyorsunuz, ben sanmıyorum.

Bu tablonun baş sorumluları, siyaset, TFF, yönetim hala duruyor.

Tek mağdur, kupası giden, kariyeri boyunca hep hakkı yenen hoca yine hakkını alamadan gidiyor, büyük ihtimalle son kez....

Güle güle hocam, umarım başarılar dilediğin yavşaklar da aklını başına alır biraz...

Onlar da ömrünün sonuna dek o koltuklarda kalmayacak.

Olayı duygusal boyuta vardırmamak lazım. Profesyonel bir iş yapıyor. Muvaffak olamadı ve sonunda istifa etti.

Ben istifa etmesini doğru bulmuyorum. Devre arasında gitmesi daha makul olabilirdi. Çünkü teknik adamın oyuncularla çalışabilmesi ve oyun planını oturtması bir süreç işidir.

Hayırlı olsun. Şenol hoca'ya yaptıkları hizmetler için teşekkür ederiz. Allah yardımcısı olsun.

farozlufatih61
İstifa kabul edilmedikçe istifa etti diyemeyiz.

Yaşar
Kümede kalma şansımız arttı, Ünal Karaman bu işi hakkıyla yapacaktır...

Sibel
..............................

Ali İhsan
27.01.2013, 16:26
Her fırsatta oynattığı Halil bile imalı konuşuyorsa, büyük tezgah vardı muhtemelen....

Ben hocaya bu forumda hiç kızmadım, maç içinde de kızdıysam da onun değerini hiçbir zaman yazılarımda değersizleştirmedim.

Şimdi ilk fatura yine ona kesildi... Asıl suçlular hala burada....

Mehmet Fatih Yavuz
Ben yerine hoca geldiği anda daha iyi oynayacağımızı düşünüyorum.

Şenol Güneş'in çok daha önce gitmesi lazımdı.

Bu çok geç kalmış bir istifa.

Veysel
Hocam ben istemiyordum gitmenizi off be hocam off

TSKara61
Giderken son bir faydan dokunun hocam, bu yönetimin de dibini çökertecek dinamitleri yerleştir lütfen...

Henrique'ye 5 milyon euro veren bir yönetim istemiyorum.

Takim kotuye gidince 'Hoca'ya sorun' diyip isin icinden siyrilmaya calisan bir yönetim istemiyorum.

Çingene pazarlığı yüzünden en iyi topçularını ve transfer adaylarını elinden kaçıran beceriksiz bir yönetim istemiyorum.

Herkesin önünde boş beleş laflar açıklamalar yapan bir yönetim istemiyorum.

Sefa
27.01.2013, 16:28
Giderken son bir faydan dokunun hocam, bu yönetimin de dibini çökertecek dinamitleri yerleştir lütfen...

Takim kotuye gidince 'Hoca'ya sorun' diyip isin icinden siyrilmaya calisan bir yönetim istemiyorum.

Çingene pazarlığı yüzünden en iyi topçularını ve transfer adaylarını elinden kaçıran beceriksiz bir yönetim istemiyorum.

Tek dileğim bu. Trabzonspor'a son kez faydalı olmak istiyorsa Yönetimi bitirmeli..

Sibel
27.01.2013, 16:29
Yok ben çok üzüldüm ama ya:( Şenol Güneş'siz bir Trabzonspor düşünemiyorum.

Hüseyin Başoğlu
27.01.2013, 16:29
verdiğin emeklere ve bize yaşattığın sevinçlere teşekkür ederiz...

Berkan
27.01.2013, 16:30
İnsanı ağlattınya. Emeklerin için Allah razı olsun, senin sayende dünya gözüyle şampiyonluk gördük.Teşekkürler hocam.

Fatih Kuloğlu
27.01.2013, 16:30
Okadar yıl sonra bizim şampiyon yapan adam gitti ! Trabzonun öz evladı gitti ! Rahat ettiniz mi ?

Dawsofield
27.01.2013, 16:31
Söylediğiniz gibi kan değişikliği lazım, güle güle hocam.

Hysteria
27.01.2013, 16:31
Hocayı geri döndürmeliyiz, yeni bir yönetimle önümüzdeki sezonun planlaması yapılmalı bence

Ömer SEVİNÇ
27.01.2013, 16:32

Ben de Henrique'ye 5 milyon euro verdiren değil Colman'a 3 milyon euro verdiren hoca istiyorum. İki yönetim de aynı yönetim sonuçta..

Osman Pervaneli
27.01.2013, 16:33
senol hocanin konusmasindan da yiprandigi belli oluyordu sanki, umarim yönetimde istifa eder

ayrica senol hocayi önümüzdeki yillarda yönetimde uygun bir görevin basinda görmek isterim dogrusu

Samet Türkmen
İstifanı doğru bulsam da yaşattığın şampiyonluk ve verdiğin emekler için teşekkürler Şenol Güneş.

mertacar
beni ağlattın be hocam.. ne kadar kızsak da senin bize yaşattığın çoşkular,sevinçler,şampiyonluklar unutulmaz..evet formsuzdun ve takımın için bunu yaptın ama sana bu kadroyu kuranlar,elinde tutamayanlara yazıklar olsun..seni seviyorum hocam..

Emrah Akcagöz
Muhtemelen Ünal hoca devam edecektir.

Ayrıca hoca son cümlede yönetim açısından sorun olacağını sanmıyorum gibisinden birşey söyledi. Hoca ve yönetim arasında problem var galiba.

gabriel omar
27.01.2013, 16:34
Yaşattığın şampiyonluk ,verdiğin emekler için teşekkürler.

Royal Heart
27.01.2013, 16:35
Emeklerin ve yıllar sonra getirdiğin şampiyonluk için çok teşekkürler Şenol Güneş.

Bera B.
27.01.2013, 16:35
Geçmiş olsun, şampiyonluk için, Türkiye kupası ve süper kupa için teşekkürler. Güzel günler geçirdik hep beraber.

Serdar A
27.01.2013, 16:36
Hocanın basın açıklamasını şuraya yapıştırıp başlığı kilitleyin lütfen .
Rica ediyorum .

mda61
27.01.2013, 16:36
Hocam, seni o kadar çok seviyordum ki, başkan olsam 20 yıllık sözleşme imzalatırdım sana. Kan değişikliği lazımdı belki de, yolun açık olsun. Yarın posterini odama yapıştıracağım, senin gibisi zor gelir bir daha.

Ali İhsan
27.01.2013, 16:38
Hocaya yapılan baskının yarısı yönetime yapılsaydı, beş dakka duramazlardı.

Onlar saklandı, hoca ipi göğüsledi, oyuncular da hocanın zayıfladığını sezip boşverdiler ve sonuç....

Hocayı binbir oyunla (Ersun ve Broos olayları) takımın başına adeta zorla getirenler, bu sefer farklı olacak deyip söz verenler, şimdi aynı taktikle hocayı postaladılar.

Bu takımın başında Ersun Yanal başarılı olacakken, hocayı harcayan yönetime bir gram laf etmeyip, yönetimin basındaki şakşakçıların gazıyla Ersun hocayı harcamaya yardım edenler, şimdi aynısını hocaya da yaptılar....

alper*
27.01.2013, 16:40
Bıraktığı enkazı kim ne kadar zamanda toparlayacak göreceğiz.

İskender YILMAZ
27.01.2013, 16:42
Allah aşkına olayı farklı taraflara çekmeyin. Sahadaki Trabzonspor'un sorumlusu sıfatıyla, haklı olarak istifa etmiştir Şenol Güneş.

Emrah KabuL
27.01.2013, 16:43
2010/11 » Maç başına puan ortalaması 2.41

Teknik adam ve yönetim aynı.

2011/12 » Maç başına puan ortalaması 1.64

2012/13 » Maç başına puan ortalaması 1.26

Sibel
:(:(:(:(:( Bu çok ağır bir şey, çok.

farozlufatih61
Bu enkazı kaldıracak bir t.direktör bulmak şu an itibariyle zor görünüyor ya ünal karaman yada m.reşit akçay ile devam edilecek onlarında kaos yönetecek kapasiteleri var mı? bence şüpheli...........

axelman
27.01.2013, 16:44
Bu ülkede sana değil Aykut Kocaman'a değer verilir.Emek verdin,mücadele ettin olmadı ama olsun be Aykut'la kupa kazanacağıma senle küme düşerim.Yolun açık olsun.Bi daha bu rezil sistemin içine girme sana değer verenlerin yanına git.

Sefa
27.01.2013, 16:46
İşte bu ve bunun gibiler yaktı seni Hocam anlamadan bir türlü.. http://s7.directupload.net/images/130127/c2kmrw67.swf

TSKara61
27.01.2013, 16:46
Ben de Henrique'ye 5 milyon euro verdiren değil Colman'a 3 milyon euro verdiren hoca istiyorum. İki yönetim de aynı yönetim sonuçta..

3 milyona'a Colman'ı aldığı hocanın ertesini sene kuyusunu kazıp takımdan hızla uzaklaştıran, üstünde ki baskıdan kurtulmak adına medya ve taraftarın önüne kurban diye sunan da aynı yönetim

Emrah Akcagöz
27.01.2013, 16:47
Bu enkazı kaldıracak bir t.direktör bulmak şu an itibariyle zor görünüyor ya ünal karaman yada m.reşit akçay ile devam edilecek onlarında kaos yönetecek kapasiteleri var mı? bence şüpheli...........
Ünal'ı sanmıyorum ancak Mustafa hoca bazı şeyleri değiştirebilir.

Yiğit Gayretli
27.01.2013, 16:47
Aykut Kocaman o koltukta oturduğu sürece sen de oturmalıydın Hocam.

Bu düzene karşı koruyamadık seni. Sahip çıkamadık. Affet...

Cihan Kibar
27.01.2013, 16:48
sen bize Trabzonsporluluk duruşunu, haksızlığa karşı dik durmayı, doğru bildiğin yoldan yürümeyi, günü gelince adaletin herkese işleyeceğini ve daha bir çok şey öğrettin ve inşallah bundan sonraki yıllarda da senden öğrenmeye devam edeceğiz .Kendine iyi bak hocam.

DeAgLeMaNyAq
27.01.2013, 16:48
İşte bu ve bunun gibiler yaktı seni Hocam anlamadan bir türlü.. http://s7.directupload.net/images/130127/c2kmrw67.swf

Halil röportajın başında Şenol dedi başta sonradan Hoca diye düzeltti. Demek ki bunlar kendi aralarında Şenol diyorlar saygıları kalmamış...

mertacar
27.01.2013, 16:49
2010/11 » Maç başına puan ortalaması 2.41

2011/12 » Maç başına puan ortalaması 1.64

2012/13 » Maç başına puan ortalaması 1.26

2010/11 » gadro yederli
2011/12 » gadro yederli
2012/13 » gadro yederli

Mehmet Fatih Yavuz
27.01.2013, 16:49
Adam heyecanı olmadığını çalışmak istemediğini söylemişti zaten. Adamı zorla tutmak hata idi zaten.
Şu anda işi duygusallığa döçkmeye gerek yok.

Olması gereken oldu.
Hoca bitikti, takıma katkısı yoktu, ve hatta zararı vardı gitti.

Sıkıntı şudur, çok geç farkına vardı.
Yeni gelecek hocaya üzülüyorum. Adamın teslim aldığı takımın puan durumundaki yerine bakın allah aşkına!!!

Gerçekten anlayışın kıttı hocam. Devre arası bıraksaydın en azından da yeni gelecek adam transferdi, kamptı bi fırsata sahip olsaydı.

Neyse zararın neresinden dönersek kardır.

Çok şükür.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
27.01.2013, 16:51
Para için istifa etmiyor diyenler haysiyet sahibi ise çıksın özür dilesinler şimdi.

Ali İhsan
27.01.2013, 16:51
Halil röportajın başında Şenol dedi başta sonradan Hoca diye düzeltti. Demek ki bunlar kendi aralarında Şenol diyorlar saygıları kalmamış...

Ee buralarda beş yaşındaki çocuklar haftalarca Şenol defol diye bağırdılar, küfür ettiler, Şenol hocadan daha fazla para kazanan adam da rahatça Şenol diyebilir bence...

Murathan
27.01.2013, 16:52
Baba, Trabzonspor içinde senin için de en hayırlısı oldu.

Emrah KabuL
27.01.2013, 16:52
Şenol Güneş'in bizlere bıraktığı bu enkazı en kısa sürede temizleyebilmek için bir an önce Mustafa Reşit Akçay takımın başına gelmelidir.

1461'in başına da kim gelirse gelsin heralde bu noktadan takımı düşüremez.

Emrah KabuL
27.01.2013, 16:54
Giray Bulak'ın takımı bile maç kazanıyor.

Rakip Sivas ve aramızda sadece 1 puan fark var.

Turan Bebek
27.01.2013, 16:59
hocam yolun açık olsun...adamlığın ve dürüstlüğünle bu bozuk düzene fazlaydın sen. Sana hiçbir zaman istifa demedim çünkü bu takımın başarılarında hep sen vardın.

Turan Bebek
27.01.2013, 17:02
Ünal Karaman hoca, Serdar Bali Sportif Direktör olmalı

Yiğit Gayretli
27.01.2013, 17:02
Adam istifa etti gitti. Edemez, gidemez parayı sever diyenlere rağmen.

Hala laf çakmak derdinde olanlar var...

yaranozlu
27.01.2013, 17:03
şenol hocaya şuanki durumuyla başarısız denemez. ciddi anlamda şampiyonluk şansı devam ediyor fakat yanlış transfer politikası, kötü futbol, düşük kondüsyon(Bizati skandalı), avrupadan kolay elenme ve şenol hocanın yıpranmışlığı istifa etmesini gerektiriyor. belki yöneticilik teklif edilip o şekilde takımdan kopmadan devam edilmesi sağlanabilir ama yeni nesil futbolculara teknik ve taktiğin dışında ciddi moral ve motivasyon vermek gerekir. şuanda hocalık hakkını kaybetmiştir ve istifası istenemeyeceğine göre kendi istifa etmelidir. hocalık hakkını ne hami, ne şota, ne tolunay, ne ünal, ne de metin diyadin hak etti. bu hak Mustafa Akçayındır. hem 1461den kimden faydalanılablir onu görecektir, hem sonraki 1461 topçu ve hocalarına örnek olacaktır, hem de T.Linyitteki başarısının ve 1461 başarısının takip edildiği görülecektir. İyi bir Trabzonlu olduğu için 1461e geldi. yoksa bankasyada küme düşecek tkaıma play-off oynattı, bu başarısı bakasyada zirveye oynaya bir takıma gelmesini sağlardı ama Trabzondan kopmak istemedi ve belki de Trabzonspor hedefi için geldi, başardı ve şuanda hak ediyor. Devre arasında mutlaka AKÇAY Trabzonsporun başına gelmelidir. bu sene hedef türkiye kupası ve ligde ilk 3 olmalıdır. zira bu takımdan fazlası beklenmez. 1461 ve Beşiktaş ne gösteriyor, genç oyunculara şans verirsiniz, hata yaparlar ama her maç üstüne koydukları için sürekli oynatılarak çok başarılı işler çıkarmaları sağlanabiliyor. bu cesaret Şenol Hocada yok, Akçayda var.

02.12.2012de yazdığım yazı. eğer ilk yarı sonunda istifa etseydin saygım azalmazdı şenol hocam ama takımı resmen küme düşme tehlikesiyle başbaşa bıraktın. kaç kere yalvardık devre arasını akçayla geçirseydi bu takım şu anda çok daha iyi yerlerdeydi ve 1461den oyuncular takır takır oynuyor olacaktı. serkan, halil, volkan, emerson gibi çöp oyuncuları, aykut gibi yeteneksizleri, olcan gibi ciddiyetsizleri görmezdik. şimdi öyle bir boşluktayız ki maalesef yönetim akıl edip akçayı getirecek kadar ilerigörüşlü ve cesaretli değil korkudan saçma sapan birini de getirip tkaımı kümeye de gönderebilirler veya akçay iyi kötü devam edilir, ligde dişli, kupada da iddialı devam edersin, belki ligi 10. kupayı da alamazsın ama bu yatırım 2 sene içinde önünde durulamayacak taş gibi bir takımı ortaya çıkarır. ben şiddetle akçayı istiyorum.

Sibel
27.01.2013, 17:04
Adam istifa etti gitti. Edemez, gidemez parayı sever diyenlere rağmen.

Hala laf çakmak derdinde olanlar var...
Onlar Şenol Güneş'in tırnağındaki bir toz kadar bile Trabzonsporlu olmayanlardır.
Onlar saygı nedir bilmezler.

Tolga
27.01.2013, 17:06
Bir taraftar olarak baktığımda bana verdiğin her sözü tuttuğun için, bana hayalini kurabilecek birçok şey verdiğin için çok teşekkür ederim hocam.Fazla söylenecek hiçbirşey yok, geriye baktığımda Şenol Güneş ile mutsuz olan hiçbirşeyim yok.

Allah senden bin kere razı olsun, karşına hep hayırlar çıkarsın inşallah.

Berkan
Trabzonspor denildiğinde akıla gelen ilk ismi beceriksiz yönetim yüzünden kaybettik.

Adem Erdoğan
Ben takimi duzluge cikaracak dedim. Olmadi muhataplarimdan ozur diliyorum. Haksiz ciktim cunku. Adama paragoz iftrasini atanlar yatacak yeriniz varmi peki sizin?

Berkan
27.01.2013, 17:09
Her mağlubiyet sonrası hocaya paragöz diyerek iftira atan içimizdeki terbiyesizlerin burada özür dilemeleri gerekiyor.

Yiğit Gayretli
27.01.2013, 17:10
İkinci yarı toparlar demiştim ben de. Toparlayamadı. Beceremedi işin o kısmını. Beceremezse "Beceremedin Hocam." derim demiştim.

61_Hasan_69
27.01.2013, 17:11
Adam gibi adam.

Tolga
27.01.2013, 17:12
İkinci yarı toparlar demiştim ben de. Toparlayamadı. Beceremedi işin o kısmını. Beceremezse "Beceremedin Hocam." derim demiştim.

Ocak ayına kadar kafasındaki planların tamamiyle oturacağını düşündüğünü bizzat söylüyordu.Olmadı ve gitti, uzatmanın bir anlamı yok.Büyük bir savaş kaybettik şu aşamada.

alper*
27.01.2013, 17:13
Hayatı arabesk yaşayanlar var. İstifa etti gitti. Bu kadar basit.

Ali İhsan
27.01.2013, 17:13
Toparlayamadı, beceremedi, yapması gerekeni yaptı ve gitti.

Bugüne kadar bir kere bile istifa demedim, asıl suçlu o değildi, ama gitmesi gerekiyordu ve gitti.

Gitti ama gidişi bize bişey kazandırmadı, çünkü giderken yine kelle götürmeyecek, yine susacak, çünkü o her zaman öncelikle Trabzonspor camiasının huzurunu düşünüyor...

diskus
27.01.2013, 17:15
Yaptiginiz hizmetlerden dolayi tesekkür ederim hocam.

cem1990
Yolun açık olsun hocam belki böylesi daha iyidi
Asıl istifa etmesi gerekenler hala istifa etmediler mi.
Nevzat şakar hala oturuyorsa o koltuğa birşey değişmeyecektir.

Tolga
Hayatı arabesk yaşayanlar var. İstifa etti gitti. Bu kadar basit.

İşte sorun burada Alper Hocam, herkesin geçmişinden çıkardığı dersler farklı.Buna göre yorumluyoruz.Başarı-başarısızlık bir yana hepimizin büyük bir simgesiydi mesela Şenol Güneş, en azından ben öyle düşünüyorum.Basite indirgeyemememiz bundan.

Sefa
27.01.2013, 17:17
Hoca basın toplantısında geçen sezon ve bu sezon başı bıraktım dedi. Hoca kafada bitirmişti her şeyi ısrar edilmesi yanlıştı.

Ben uzatmaları oynuyorum dediği an bırakması gerektiğini söyledim. Çünkü artık faydası olmazdı. Her zaman heyecanı hırsı kalmadığını söyledim.

Sonuç olarak bu kadar kötü hale gelmemize gerek yoktu.

Sibel
27.01.2013, 17:18
Şenol Güneş bu taraftarı iyi tanıyan, gücenmeyen, gururunu hiçe sayarak her seferinde adamlığını gösterip ''defol'' denilen yere, tekrar ''defol'' denileceğini bildiği halde geri dönen Trabzonspor'dur.

farozlufatih61
27.01.2013, 17:18
Ajitasyona gerek yok dünyanın her yerinde başarısız olanların istifa ettiği bir sektördür futbol son 5 yıla damga vuran pep guardiola bile istifa edecek kadar alçak gönüllü bir insandı ama arkasından ağıt yakılmadı.

Hatta tarihindeki en büyük kupayı chelsea'ye kazandıran roberto di matteo kovuldu her halde bu enkaz ile bizi baş başa bırakana çok yaşa padişahım diyecek değiliz......

Bu sezon ilklerin adamı olmuştu şenol güneş bir ilke daha imza attı ilk defa kovulmadan kendi isteğiyle TRABZONSPOR'dan ayrıldı gerçekten çok şaşırdım...

Tolga
27.01.2013, 17:19
Ajitasyona gerek yok dünyanın her yerinde başarısız olanların istifa ettiği bir sektördür futbol son 5 yıla damga vuran pep guardiola bile istifa edecek kadar alçak gönüllü bir insandı ama arkasından ağıt yakılmadı.

Hatta tarihindeki en büyük kupayı chelsea'ye kazandıran roberto di matteo kovuldu her halde bu enkaz ile bizi baş başa bırakana çok yaşa padişah diyecek değiliz......

Bu sezon ilklerin adamı olmuştu şenol güneş bir ilke daha imza attı ilk defa kovulmadan kendi isteğiyle TRABZONSPOR'dan ayrıldı gerçekten çok şaşırdım...

Guardiola ve di Matteo'yu bir Şenol Güneş olarak görebiliyorsak yorumunda haklısın Fatih abi . . .

Mehmet Fatih Yavuz
27.01.2013, 17:20
Yanlış zamanda gitti.
Gelecek olan adama kamp ve transfer süresi fırsatı bırakmadığı için o kişinin de üzerinden sorumluluğu almış oldu.
Keşke gitmeseydi değil. En azından ilk yarının sonunda gitseydi.

Son derece zamansız.

Lakin kendisi de göremedi bu işi kotaramayacağını. 1 senedir bağırıyor bu durum ama hak veriyorum.

Biliyorum dediğin işi becerememeyi kabullenmek zor bir iş.

farozlufatih61
27.01.2013, 17:22
Guardiola ve di Matteo'yu bir Şenol Güneş olarak görebiliyorsak yorumunda haklısın Fatih abi . . .

Hayır bir gördüğüm için yazmadım

Ama başarısızlığında bir karşılığı olduğunu düşünüyorum buda istifadır.