PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiye Basketbol Süper Ligi

Sayfa : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Özge
17.03.2007, 16:31
Efes Pilsen Daruşşafakayı 96 93 yendi maç uzatmalara gitti hepsini izleyemedim fakat izlediğim kadarıyla çok zevkli bir maçtı.Kerem etkiliydi.

asikaplan
17.03.2007, 16:40
efes farkı budur
çok güzel ve zevkli bir mücadeleydi yani efesin yenmemesi içten değildi daruşşafakada fena değildi hani ama efes ya ilklerin takımı değişmem hiçbir zaman

hayat61
21.03.2007, 23:11
EFES GALİBİYETLE VEDA ETTİ!

Efes Pilsen, Eurou League serüvenini galibiyetle tamamladı. Top 16'da F Grubu'nda mücadele eden ve çeyrek final şansını daha önce kaybeden temsilcimiz, son maçında Hüseyin Beşok'un formasını giydiği Polonya'nın Prokom Trefl takımını deplasmanda 72-64 mağlup etti.
PROKOM TREFL: 64 - EFES PİLSEN: 72

Salon: Olivia Sport Hall

Hakemler: Nikos Pitsilkas xxx (Yunanistan), Emilio Perez Pizarro xxx (İspanya), Sergey Mikhaylov xxx (Rusya)

Prokom Trefl: Atkins xx 8, Slanina xx 14, Hukic xxx 15, Masiulis x 2, Hüseyin xx 7, Andersen x 6, Dylewicz x 3, Dalmau xx 5, Wojcik xx 4

Efes Pilsen: Cüneyt xx 2, Nicholas xx 10, Granger xxx 23, Haislip xx 6, Ermal xxx 13, Prkacin xx 5, Barış xx 7, Can xx 2, Kerem xx 4, Mustafa x
1. periyot: 18-24
Devre: 31-45 (Efes Pilsen lehine)
3. periyot: 43-59 Karşılaşmaya hızlı başlayan Efes Pilsen, özellikle dış atışlarda iyi bir yüzde yakalayarak, 5. dakikayı, 14-11 üstün geçti. Prokom Trefl, pota altını Hüseyin ile iyi kullanarak Efes Pilsen'e yanıt vermeye çalışırken, lacivert-beyazlılar iyi hücumlarla ilk periyotu 24-18 önde tamamladı.

İkinci periyotta güzel oyununu sürdüren Efes Pilsen, üst üste bulduğu basketlerle 15. dakikada farkı 12 sayıya çıkardı: 25-37. Ev sahibi ekibi basketleriyle Slanina oyunda tutarken, Granger'in etkili oyunu ile farkı açan Efes Pilsen, zaman zaman yedeklere de şans vermesine rağmen devreyi 45-31 üstün kapattı.

İkinci yarıya Prokom Trefl daha hazlı başlarken, Efes Pilsen'in kötü hücum etmesini iyi değerlendiren ev sahibi ekip, Atkins, Hukic ve Wojcik'in basketleriyle 24. dakikada farkı 8 sayıya kadar düşürdü: 39-47. Efes Pilsen, 3. periyotun son saniyelerinde ise etkili bir oyun sergiledi. Üst üste basketler bulan lacivert-beyazlılar, bu bölümü 16 sayı farkla 59-43 önde tamamlamayı bildi.

Maçta hiç mağlup duruma düşmeyen Efes Pilsen, 4. periyotta da son 5 dakikaya kadar rahat oyununu sürdürdü. Prokom Trefl'den Hukic'in attığı 3 sayılık basketlere engel olamayan lacivert-beyazlılar, 35. dakikada farkın 8 sayıya inmesine (59-67) engel olamadılar. Maçta uzun bir süre iki takım da basket bulamazken, Prokom Trefl, Hukic ve Dalmau ile bulduğu basketlerle farkı kapatmaya çalıştı. Granger ile rakibine yanıt veren Efes Pilsen, çok rahat götürdüğü maçı son dakikalarda zora sokmasına rağmen 74-62 kazandı.

Efes Pilsen böylece, Prokom Trefl'den İstanbul'daki yenilginin rövanşını alırken, Avrup Ligi'ni de 9 ile 12. sıra arasında bitirmeyi garantiledi. Efes Pilsen, Prokom Trefl ile deplasmanda oynadığı 5. maçı da kazanmasını bildi.

Lacivert-beyazlılar, Koraç Kupası'nı kazandığından bu yana geçen 10 yılda, bu sezon Avrupa'da ilk kez bir kupada ilk 8 takım arasına giremedi.

Efes Pilsen'in başarılı oyuncusu Cüneyt, karşılaşmanın son dakikasında sakatlanarak oyunu tamamlayamadı

Özge
29.03.2007, 19:19
Efes Pilsen'de Cenk Akyol affedildi.

Efes Pilsen, Fenerbahçe ile yapılan lig maçında kadro dışı bırakılan Cenk Akyol'un affedildiğini açıkladı... Milli oyuncu yeniden takımla antremanlara çıkacak.

Beko Basketbol Ligi takımlarından Efes Pilsen'de geçtiğimiz haftalarda kadro dışı kalan Cenk Akyol'a af çıktı.

Ligde Fenerbahçe Ülker ile yapılan maç öncesi kadro dışı bırakılan Cenk
Akyol'un bu akşam takımla antrenmanlara çıkacağı açıklandı.

Efes Pilsen Genel Menajeri Engin Özerhun, Cenk'in bu akşam takımla
antrenmanlara başlayacağını söyledi.

Fenerbahçe Ülker maçı öncesi ABD'li oyuncu Horace Jenkins ile birlikte kadro dışı bırakılan Cenk, çalışmalarını lacivert-beyazlı takımın ikinci ligdeki pilot ekibi Pertevniyal'de sürdürüyordu. Genç oyuncu, Pertevniyal'deki çalışmalarının yanı sıra tek başına antrenman yaparak kendini hazır tutmaya çalışıyordu.

Efes Pilsen'de kadro dışı bırakılan Jenkins ise daha sonra gönderilmişti

ilhan
30.03.2007, 08:37
Jenkins ilk maçlarda süper oynadı , sonra ne olduysa sahada sırıtmaya başladı. Benim adamım Marcus Haislip .. O gitmesinde hepsi gitsin:p

Özge
30.03.2007, 15:32
Jenkins ilk maçlarda süper oynadı , sonra ne olduysa sahada sırıtmaya başladı. Benim adamım Marcus Haislip .. O gitmesinde hepsi gitsin:p
Marcus Haislip'i bende çok seviyorum.Her seferinde dile getiriyorum:)Ülker'de oynarkende çok seviyodum.Türkiye'den gitmesine üzülmüştüm ama sonra geri döndü tekrar:)

ilhan
30.03.2007, 16:27
Marcus Haislip'i bende çok seviyorum.Her seferinde dile getiriyorum:)Ülker'de oynarkende çok seviyodum.Türkiye'den gitmesine üzülmüştüm ama sonra geri döndü tekrar:)

Mirsad'a haddini bildirdiği o an Bu adami taparcasına sevmeye başladım:'p All-Star'da smaç yarişmasına katılabilseydi süper Olucakti.

Özge
30.03.2007, 17:49
Efes Rasic ile imzaladı !
Efes Pilsen, Sırp oyuncu Aleksandar Rasic ile 3 yıllık sözleşme imzaladı

Beko Basketbol Ligi'nde şampiyonluk mücadelesi veren Efes Pilsen, oyun kurucu pozisyonuna takviye yaparak, Sırp oyuncu Aleksandar Rasic ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

ABD'li oyuncu Horace Jenkins ile yollarını ayırmasının ardından oyun kurucu pozisyonunda arayışlara giren lacivert-beyazlı kulüp, bugünkü görüşmelerin ardından, yabancı oyuncu transferinin son gününde Rasic ile 3 yıllık sözleşmeye imza attı.

Sırbistan'ın FMP Zeleznik takımından transfer edilen 23 yaşında ve 1.95 metre boyundaki Rasic, FMP Zeleznik forması altında 2 kez Sırbistan Kupası sevinci yaşarken, ULEB Kupası'nda yarı final tecrübesi edindi. Genç oyuncu, bu kupada 9 maçta 10.4 sayı, 3.9 asist ve 1.8 ribaunt ortalamasıyla mücadele etti.

Bu arada resmi işlemleri bugün tamamlanan Rasic'in, Efes Pilsen'in yarın Pınar Karşıyaka ile yapacağı maçta forma giyebileceği öğrenildi.

ilhan
30.03.2007, 17:54
İzleriz yarın. Çıplak gözle bakalım nasılmış .

Özge
30.03.2007, 18:25
Bakalım nasıl biri ama bu tür adamlar ilk maçlarında iyi oynamaya çalışır:)Gerçi Oktay Mahmuti'nin yarınki maçta pek şans vericeğini düşünmüyorum.

ilhan
30.03.2007, 18:26
Oktay Mahmuti ilk 5'te bile cıkarır , manyak karizmasi var adamın ben onun için şey diyorum :p Basketbolun Jose Mourinho'su :'p

Özge
30.03.2007, 18:29
Oktay Mahmuti ilk 5'te bile cıkarır , manyak karizmasi var adamın ben onun için şey diyorum :p Basketbolun Jose Mourinho'su :'p
Bakalım napıcak yarın görücez.İlk 5'te çıkarsa bile fazla oynatmaz bence

ilhan
30.03.2007, 18:31
Söylediklerim Oktay Mahmuti için geçerliydi , Yeni basketbolcuyu ilk kez yarin izlicem:p

Özge
30.03.2007, 18:35
Söylediklerim Oktay Mahmuti için geçerliydi , Yeni basketbolcuyu ilk kez yarin izlicem:p
Anladım ben yarın pek fazla oynatmaz dedim sen ilk 5'te başlatır dediğinden dolayı bende Oktay Mahmuti bakalım oynatacak mı oynatmayacak mı anlamında yarın görücez yazdım.Yanlış anlaşılma oldu:)

ilhan
30.03.2007, 19:02
Haislip, Nicholas,Ermal , Granger ve Cüneyt Erden'le cıksa cok manyak olur :'p Takım savunması yok , takım hucumu var;)

Özge
30.03.2007, 19:08
Haislip, Nicholas,Ermal , Granger ve Cüneyt Erden'le cıksa cok manyak olur :'p Takım savunması yok , takım hucumu var;)
Güzel kadro böyle çıkarsa çok iyi olur:)

ilhan
30.03.2007, 19:10
Haislip , Nicholas , Granger ve Cüneyt Erden'i bilirsin dış atışlarda çok iyiler :) Çok üçlük atarlar , rahat kazanır Efes:)

Hüseyin Çümen
31.03.2007, 03:09
rasic hayırlı olsun takıma

Özge
31.03.2007, 19:16
Efes farklı kazandı!

Beko Basketbol Ligi'nde şampiyonluğun güçlü adaylarından Efes Pilsen, Pınar Karşıyaka'yı 92-67 yendi. Lacivert beyazlılarda 5 oyuncu çift haneli sayılara ualaşırken, Nicholas maçın en skorer ismi oldu.

-EFES PİLSEN: 92 - PINAR KARŞIYAKA: 67

Salon: Abdi İpekçi

Hakemler: Serkan Emlek xxx, Tunçtan Durmuşcan xxx, Mustafa Akıllıoğlu xxx

Efes Pilsen: Nicholas xx 20, Can xx 11, Granger xx 14, Haislip xx 14, Ermal xx 4, Mustafa xx 2, Cenk xx 5, Barış xx 3, Prkacin xx 6, Kerem xx 11, Emre x, Bora x 2

Pınar Karşıyaka: Berkay xx, İnanç xx 10, Snow xx 19, Nedim xx 16, Umut xx 9, Gökper xx 2, Griffith xx 4, Serhat xx 3, Erhan xx 4, Volkan x
1. Periyot: 21-17
Devre: 43-32 (Efes Pilsen lehine)
3. Periyot: 72-53

Karşılaşmaya hızlı başlayan Efes Pilsen, Pınar Karşıyaka'ya ilk 3 dakikada sayı fırsatı tanımayarak 7-0 öne geçti. Konuk ekip, Nedim ve Umut ile etkili olup, 5. dakikada farkı 2 sayıya indirmeyi başardı: 11-9
İki takım da kötü hücum edip sayı bulmakta zorlanırken, 8. dakikada Pınar Karşıya, Snow'un 3 sayılık basketiyle ilk kez öne geçti: 13-14 Ancak, kısa sürede toparlanan Efes Pilsen, Haislip ve Granger ile sayılar bularak 1. periyodu 21-17 önde tamamladı.

İkinci periyoda değişik bir kadro ile başlayan ev sahibi ekip, üst üste basketler bularak farkı 12. dakikada 10 sayıya çıkardı: 27-17 Oyunun kontrolünü eline alan Efes Pilsen, Kerem ve Haislip'in basketleriyle farkı koruyarak devreyi 43-32 üstün kapattı.

Karşılıklı basketlerle başlayan ikinci yarıda Efes Pilsen, etkili oyununu sürdürdü. Nedim, Snow ve İnanç ile rakibine direnmeye çalışan Pınar Karşıyaka, ev sahibinin 25. dakikayı 56-43 önde geçmesine engel olamadı. Efes Pilsen, 27. dakikada ise farkı 20 sayıya (67-47) çıkarıp, 3. periyodu 72-53 önde tamamladı.

Son periyotta da oldukça rahat bir oyun sergileyen Efes Pilsen, 35. dakikayı 81-60 önde geçtikten sonra, karşılaşmayı da 92-67 kazandı.

-CENK AKYOL'UN DÖNÜŞÜ-
Ligde oynanan Fenerbahçe Ülker maçı öncesi, daha sonra gönderilen ABD'li oyuncu Horace Jenkins ile birlikte kadro dışı bırakılan Cenk, Pınar Karşıyaka maçıyla birlikte takıma döndü.

Efes Pilsen'in yeni transferi Aleksandar Rasic ise Pınar Karşıyaka maçında forma giymedi.

Ajansspor

ilhan
31.03.2007, 19:27
Granger , Nicholas , Haislip A.Ş :)

Özge
05.04.2007, 15:27
Efes, G.Saray'a fark yaptı!

Beko Basketbol Ligi'nde liderlik mücadelesi veren takımlardan Efes Pilsen, ilk 4 sırada yer almaya çalışan Galatasaray Cafe Crown'u 75-57 yendi.

-EFES PİLSEN: 75 - GALATASARAY CAFE CROWN: 57

Hakemler: Engin Kennerman xxx, Serdar Ünal xxx, Kaan Büyükçil xxx

Efes Pilsen: Cüneyt xx 7, Nicholas xxx 11, Granger xxx 11, Ermal xx 8, Haislip xxx 12, Barış xx, Prkacin xx 9, Kerem xxx 9, Can xx 5, Cenk xx 3, Bora x

Galatasaray Cafe Crown: Mitchell x 4, Tolga xx 8, Tufan x 4, Cemal x 4, Graves xx 7, Fatih xx 7, Mithat x, Burak xx 7, Murat xxx 16
1. Periyot: 23-17
Devre: 39-27 (Efes Pilsen lehine)
3. Periyot: 59-44
Beş Faul Alan: Graves 36.10 (Galatasaray Cafe Crown)

Galatasaray Cafe Crown'ın hücumda hızlı başladığı maçın 5. dakikası, 12-6 sarı-kırmızılı ekibin üstünlüğüyle geçildi. İyi savunmayla rakibini durduran Efes Pilsen, Granger ve Nicholas ile 3 sayılık basketler üreterek üstünlüğü eline geçirdi. Son 5 dakikalık bölümde 17-2'lik seri yakalayan Efes Pilsen, Tolga'nın son saniyedeki 3 sayılık basketine karşın ilk periyotu 23-17 önde geçti.

2. periyotun başlarında Fatih'in bloklarıyla rakibine sayı şansı vermeyen Galatasaray Cafe Crown, Burak'ın 3 sayılık basketiyle 12. dakikada 24-23'lük skorla yeniden öne geçti. Maçın 15. dakikası 27-27 beraberlikle geçilirken, bu dakikadan sonra Efes Pilsen adeta potasını rakibe kapattı. Alan savunmasıyla rakibinin hücumlarını kıran lacivert-beyazlılar, 12-0'lık seri yakalarken, Can'ın 3 sayılık basketi sonrası ilk yarıyı 39-27 önde kapadı.

Karşılaşmanın ikinci yarısına pota altında Haislip'in skorer oyunuyla başlayan Efes Pilsen, 23. dakikada farkı 20 sayıya (47-27) çıkardı. Ancak lacivert-beyazlılar üstüste hücumlardan boş dönerken, Murat'ın basketlerine engel olamayınca, Galatasaray Cafe Crown, 27. dakika içinde farkı 7 sayıya (46-39) indirdi. Granger ile oyunun kontrolünü eline alan evsahibi takım, bu oyuncuyla 3 sayılık basketler üreterek farkı yeniden açıp 3. periyotu 59-44 önde geçti.

Son periyotta da kontrolü elinde bulunduran Efes Pilsen, rakibini 18 sayı farkla 75-57 yendi.

Ajansspor

ilhan
05.04.2007, 17:17
Haislip , Nicholas , Granger A.Ş diye söylemiyoruz boşuna :)

Yine 10sayıyı geçmişler :p

Özge
08.04.2007, 15:42
Banvit 32 Efes Pilsen 32 İlk yarı sonucu:)

Özge
08.04.2007, 16:16
Banvit Granger ı durdurmakta zorluk çekiyor.20 sayısı var şuan.Nicholasta iyi oynuyor

Özge
08.04.2007, 16:51
Efes Pilsen Banvit i 71 64 yendi.Özellikle Granger çok etkiliydi.Prkacin çok kötüydü seneye gidecek gibi.

ilhan
08.04.2007, 17:26
21-7 lik bir seri vardı son periyotta. Süper Efes ;) Nicholas , Granger çok iyiydi. Prkacin kendine çeki düzen vermeli bir an önce.

Sacit
08.04.2007, 17:33
Efes Pilsen bu senede şampiyonlugun en büyük adayların dan biri,özellikle de fb,gs,bjk ile yaptıgı maçlarda çok iyi performans gösteriyo.gs ile oynadıgı maç da rakibine fark attı insallah böyle devam ederler.

ilhan
08.04.2007, 17:51
Play Off'ta olası bir Fenerbahçe ülker eşleşmesinde 2-0 yenik başlıcak seriye. 2Maçıda kaybetti Fenerbahçe'ye.

Sacit
08.04.2007, 18:27
Play Off'ta olası bir Fenerbahçe ülker eşleşmesinde 2-0 yenik başlıcak seriye. 2Maçıda kaybetti Fenerbahçe'ye.

bu kötü oldu efes için ama eşleşirler ise insallah maçı alır efes

Özge
12.04.2007, 19:02
Efes ve Minnesota yetkilileri toplandı!

Beko Basketbol Ligi'nin uluslararası düzeydeki başarılı takımlarından Efes Pilsen'in 6 Ekim'de NBA ekiplerinden Minnesota Timberwolves ile yapacağı maç öncesi NBA yetkilileri İstanbul'a geldi.

NBA başkan yardımcılarından Andrew Messick ve diğer yetkililer, bugün İstanbul'a gelerek Efes Pilsen Asbaşkanı Çetin Çeki ve genel menajer Engin Özerhun ile görüştü.

NBA yetkilileri daha sonra maçın yapılacağı Abdi İpekçi Spor Salonu'na geçerek burada incelemelerde bulundular. Salonun oturma düzenini gören yetkililer, soyunma odalarını incelerken, incelemeler sırasında görüntü aldılar.

İlk resmi teması gerçekleştiren NBA yetkilileri, yarın Efes Pilsenli yöneticilerle Minnesota Timberwolves'in karşılanışı, bilet dağılımı ve uzlaşılan konuların uygulamaya geçmesi yönünde bir toplantı yapacaklar.

ilhan
12.04.2007, 19:06
Miami gelsin yaf. Ne Minnesota'si . Miami gelsin İstanbul'a gelirim o maçı izlemek için :)

28_bordomavi_61
14.04.2007, 01:33
Miami gelirde gidilmez mi o maça...Koşa koşa gerekirse maraştan otostopla giderim istanbul a :)

h@msi61
14.04.2007, 11:17

Efes sezonun ilk yarısında oynanan maçı kazanmıştı fenere karşı, durum 1-1 den başlıcak. ayrıca 2 maçı da kaybetseydik 1-0 geriden başlardık.

ilhan
14.04.2007, 13:10
Efes sezonun ilk yarısında oynanan maçı kazanmıştı fenere karşı, durum 1-1 den başlıcak. ayrıca 2 maçı da kaybetseydik 1-0 geriden başlardık.

Yanlış hatırlıyormuşum:)

ilhan
14.04.2007, 17:00
Efes'ten acı fark! http://www.ajansspor.com/resim/oktay_mahmudi_sevinc.jpg

Beko Basketbol Ligi'nde zirveye oynayan Efes Pilsen, ligden düşmeme mücadelesi veren Beykoz'u 60 sayı farkla, 102-42 yendi.

EFES PİLSEN: 102 - BEYKOZ: 42

Hakemler: Aytuğ Ekti xx, Berk Torun xx, Kaan Büyükçil xx

Efes Pilsen: Rasic xx 6, Barış xx 7, Nicholas xxx 11, Ermal xxx 11, Haislip xxx 18, Prkacin xx 6, Cenk xxx 15, Cüneyt xx 2, Kerem xx 8, Can xx 5, Bora xx 3, Mustafa xxx 10

Beykoz: Goss xx 4, Altan x 5, Cihad xx 8, Onur xx 4, Eren xx 12, Mutlu x 4, Pastal x 2, Erman x 3, Esat x, İbrahim x

1. Periyot: 25-12
Devre: 51-23 (Efes Pilsen lehine)
3. Periyot: 72-29

Karşılaşmaya Rasic'in 3 sayılık basketleriyle başlayan Efes Pilsen, Haislip'in pota altı sayılarıyla 1. periyodu 25-12 önde geçti. 2. periyotta rakibinin alan savunması karşısında Nicholas ve Kerem ile basketler üreten lacivert-beyazlı takım, ilk yarıyı da 51-23 önde kapadı.

İyi savunmasını ve hücumunu ikinci yarıya da taşıyan Efes Pilsen, Cenk-Ermal ikilisiyle basket üretmeye devam etti ve 3. periyot sonunda farkı 43 sayıya (72-29) çıkardı.

Son periyotta rahat oyununu sürdüren ve farkı daha da açan Efes Pilsen, Beykoz'u 102-42 yendi.

Özge
21.04.2007, 10:25
Efes Pilsen yarı finalde...

Efes Pilsen, Tadım Türkiye Kupası çeyrek finalinde Galatasaray'ı 77-69 mağlup ederek yarı finale yükseldi. Antalya Dilek Sabancı Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmanın ilk yarısını da lacivert beyazlılar 38-33 önde kapadı.
Karşılaşmaya Cüneyt, Nicholas, Granger, Haislip ve Ermal beşi ile başlayan Efes Pilsen ilk basketini Nicholas ile buldu. Lacivert beyazlılar Haislip ve Granger'ın basketleri ile maçın ikinci dakikasında 8-0 öne geçti. Rakip Galatasaray arka arkaya bulduğu basketler ile 5. dakikada skorda dengeyi yakaladı: 8-8. Rakip takım kalan süre içinde de isabetli basketler bularak ilk periyodu 21-17 önde kapadı.
İkinci periyoda hızlı başlayan lacivert beyazlılar Prkacin ve Cenk ile basketler buldu. 14. dakikada Nicholas'ın üçlük isabeti ile skor 24-25'e geldi. Günün başarılı isimlerinden Nicholas hemen ardından bir basket daha buldu ve Efes Pilsen karşılaşmada tekrar öne geçti: 26-25. Efes Pilsen bu dakikalarda savunma dozajını artırırken; Galatasaray top kayıpları yapmaya başladı. Prkacin pota altında etkili oyunu ile sayılar bulmaya devam ederken; devrenin bitimine 1.40 dakika kala Nicholas'ın üç sayılık basketi ile Efes Pilsen skoru 35-29'a taşıdı. Can'ın son dakika içinde üç sayılık basketi ile ilk yarı 38-33 Efes Pilsen lehine sona erdi.
İkinci yarıda ilk Efes Pilsen hücumunda Can'ın üç sayılık atışında ribaundu alan Nicholas üç sayılık isabet ile farkı sekiz sayıya çıkardı: 41-33. 22. dakikada Granger'ın üçlüğü ile lacivert beyazlılar 44-37 öne geçti. Bu periyotta Granger sahneye çıkarken; Amerikalı oyuncu iki üç sayılık basket daha bularak 25. dakikada Efes Pilsen'i 51-39 öne geçirdi. Bu dakikadan sonra rakip takım da isabetli atışlar ile farkı azaltmaya çalıştı. 27. dakika 55-52 Efes Pilsen üstünlüğü ile geçilirken; üçüncü çeyreğin bitimine 1.50 dakika kala Prkacin kendisine yapılan faulden doğan serbest atışları sayıya çevirdi ve skor 57-52 oldu. Periyodun son 30 saniyesinde Granger tekrar sahneye çıktı ve üç sayılık isabeti ile üçüncü çeyrek 60-52 Efes Pilsen üstünlüğü ile sona erdi.
Final periyodunda her iki takım da ilk üç sakika boyunca sayı bulamazken; Kerem'in basketi ve Granger'ın üçlüğü ile lacivert beyazlılar 34. dakikada farkı 10'a çıkardı: 65-55. Bu dakikadan sonra Efes Pilsen rakibinin farkı kapatma çabalarına izin vermezken; karşılaşma 77-69 Efes Pilsen lehine sona erdi.
Bu sonuç ile beraber Efes Pilsen Tadım Türkiye Kupası'nda yarı finale yükseldi.
Efes Pilsen'de sayıları şu oyuncular kaydetti:
Drew Nicholas 21, Ermal Kurtoğlu 3, Can Akın 11, Antonio Granger 20, Nikola Prkacin 11, Cenk Akyol 2, Mustafa Abi, Cüneyt Erden, Kerem Gönlüm 4, Marcus Haislip 5

Özge
21.04.2007, 10:26
Efes Pilsen Türkiye Kupası yarı finalinde Karşıyaka ile eşleşti...

Tadım Türkiye Kupası çeyrek finalinde Galatasaray'ı 77-69'luk skorla geçen Efes Pilsen, yarı finalde Karşıyaka ile eşleşti.
Karşılaşma sonunda Efes Pilsen ve rakiplerini eleyen diğer üç takım Banvit, Karşıyaka ve Fenerbahçe Ülker'in katılımı ile gerçekleştirilen kura çekiminde lacivert beyazlılar İzmir ekibi Karşıyaka ile eşleşirken; Banvit de Fenerbahçe Ülker ile eşleşti. Her iki karşılaşma da 21 Nisan 2007, Cumartesi günü Antalya Dilek Sabancı Spor Salonu'nda oynanacak.
Efes Pilsen - Karşıyaka maçı saat 16.15'de, Banvit - Fenerbahçe Ülker maçı da saat 14.00'te başlayacak.

ilhan
21.04.2007, 10:34
Nicholas ve Granger mükemmeldi. Haislip kendisini fazla yormadı. Sanırım bugunkü maçtaydi aklı.

Pınar Karşıyaka Beşiktaş'a fark attı dün. Efes'in işi zor ama kazanıcak bugun .

Özge
21.04.2007, 10:46
Bence Karşıyaka'da en tehlikeli isim Marcus Slaughter.Nicholas Granger Haislip üçlüsü etkili olursa Efes rahat kazanır.

ilhan
21.04.2007, 10:50
Rahat bir maç olucağını zannetmiyorum. Nicholas ve Granger dün çok fazla efor sarfettiler. 2günde 2maç ister istemez form düşüklüğü yaratıcaktır. Ermal , Kerem ve Haislip bugunkü maçı koparıcak isimler.

Özge
21.04.2007, 18:04
Efes Pilsen 74 Pınar Karşıyaka 57

ilhan
21.04.2007, 18:29
Banvit'le oynucak :)

ilhan
22.04.2007, 22:42
KUPA EFES PİLSEN'İN!

Ve basketbolda kupanın sahibi belli oldu!22. Erkekler Tadım Türkiye Kupası'nı, finalde Banvit'i 73-59 gibi rahat bir skorla deviren Efes Pilsen kazandı. Maçtan 14 saytı farkla galip ayrılan Efes Pilsen böylece Türkiye Kupası'nı sekizinci kez müzesine götürmeyi başardı.

BANVİT: 59 - EFES PİLSEN: 73

Salon: Dilek Sabancı

Hakemler: Mehmet Keseratar xx, Recep Ankaralı xx, Serkan Emlek xx

Banvit: Marque Perry xxx 15, Bekir xxxx 17, Ersin x 2, Onur xx, Arthur Long xxx 19, Edwards x 2, Önder x 2, Radosevic xx 2, Yiğitcan x, İbrahim x, Ümit

Efes Pilsen: Nicholas xxx 8, Ermal x 8, Granger xxxx 17, Kerem xxxx 15, Rasic xxx 11, Can x, Prkacin xx 4, Mustafa xx 8, Cenk xx, Barış x 2

1. periyot: 17-15
Devre: 31-31
3. periyot: 47-53

5 faulle çıkan: 35.27 Edwars (Banvit)

Tadım Türkiye Kupası’nın final maçında Banvit ile Efes Pilsen karşı karşıya geldi.

Dilek Sabahcı Spor Salonu’nda oynanan final maçını Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel ile birlikte Anayasa Mahkemesi Üyesi Serruh Kaleli, TBF Yönetim Kurulu Üyeleri, TBF Genel Sekreteri Ali Özsoy, Başkan Danışmanı Resul Yolcu, KKTC Basketbol Federasyonu Başkanı Levent Çağdal, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes türel, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nadir Yapsakaloğlu, Tadım Gıda Genel Müdürü Abdullah Yuvalı da izledi.

Karşılaşmaya iki takım da tutuk başladı. Efes Pilsen, ilk sayılarına Nicholas’la Banvit ise Ersin’le ulaştı. Kerem ve Rasic’in sayılarına Bandırma temsilcisi Long’la cevap verdi. Maçın 4. dakikası 7-8 Efes Pilsen üstünlüğünde geçildi. Rakibinin top kayıplarını Rasic ve Ermal’la sayıya çeviren lacivert beyazlılar savunma ribaundlarında da rakibine üstünlük sağladı. Ancak hücumlardan boş dönerek farkı arttırma şansını iyi kullanamayan Efes Pilsen karşısında Long ve Bekir’le etkili olan Banvit ilk periyodun tamamlanmasına 56 saniye kala skoru 14-13’e taşıyarak öne geçti. Kerem’in serbest atışlardan bulduğu sayılara Banvit bu kez de Bekir’in 3 sayılık basketiyle cevap verdi ve ilk periyodu 17-15 önde tamamladı.

İkinci periyoda Efes Pilsen pota altından Barış’la, Banvit de dışardan Long ve Bekir’in arka arkaya bulduğu 3 sayılık basketlerle başladı. Maçın 13. dakikasına girilirken Bekir’le 3 serbest atıştan ikisini sayıya çeviren Banvit farkı 6 sayıya çıkardı (27-21). Bu dakikadan skor üretmekte zorlanan rakibi karşısında Mustafa ve Granger’la etkili olan Efes Pilsen farkı 1 sayıya indirdi (27-26). 4 dakika boyunca hiç sayı bulamayan Banvit, savunmada da etkisiz kalınca Mustafa’nın 3 sayılık basketiyle İstanbul temsilcisi ilk yarının bitimine 2 dakika kala 27-31 öne geçti. Perry’in arka arkaya bulduğu basketlerle Bandırma temsilcisi skorda dengeyi kurdu ve ilk yarı 31-31 beraberlikle tamamlandı.

Karşılaşmanın ikinci yarısına Efes Pilsen Kerem ve Ermal’in pota altındaki etkili oyunlarıyla iyi başlayan taraf oldu. 3 dakika boyunca skor üretemeyen Banvit karşısında Rasic, Granger ve Ermal’le arka arkaya basketler bulan İstanbul temsilcisi 11-0’lık seriyle farkı maçın 23. dakikasında 11 sayıya çıkardı(31-42). Hücumdaki sıkıntısına çözüm bulamazken savunmada da Rasic’i durdurmakta zorlanan Bandırma temsilcisi Bekir’in 3 sayılık basketiyle maçın 25. dakikasında ilk sayılarına ulaştı. Long ve Önder’in de skora katkısıyla 7-0’lık seri yakalayarak farkı 7 sayıya kadar indiren Bandırma temsilcisi Granger ve Ermal’in sayılarına engel olmadı. Bekir ve Perry’in basketlerine Nicholas’la cevap veren lacivert beyazlılar son periyoda 47-53 önde girdi.

Mücadelenin final periyoduna Efes Pilsen daha istekli başladı ve üst üste bulduğu sayılarla farkı tekrar 12 sayıya kadar çıkardı(48-60). Karşılaşmanın son 5 dakikasına 52-63 üstün giren Efes Pilsen, Kerem’le pota altından etkili olmaya devam etti. Lon’un hücumdaki gayretiyle maça ortak olmaya çalışan Banvit, bu isteğinde başarılı olmadı. Son 2 dakikaya 57-67 önde giren Efes Pilsen karşılaşmayı da 59-73 kazandı.

Özge
22.04.2007, 22:56
Maçı izleyemedim izleyenler belki bilirler.Haislip neden oynamıyor acaba?

ilhan
23.04.2007, 23:15
Bende izlemedim maçı ama bildiğim kadarıyla sakat.

Sacit
27.04.2007, 14:57
BANVİT: 59 - EFES PİLSEN: 73

Efes az bile atmış,belliydi zaten kupayı alacak olan takım

Özge
27.04.2007, 19:17
Efes, Tofaş'ı solladı!

Beko Basketbol Ligi'nde Efes Pilsen, TOFAŞ'ı 86-74 yendi.. Maçın ilk yarısını geride kapatan 3. periyotta ise dengeyi değişitren Efes, son periyotta zaman zaman zorlanmasına rağmen , Nicholas'ın 3 sayılık basketleri ile rahatlayıp maçı galibiyetle kapattı..

EFES PİLSEN: 86 - TOFAŞ: 74

Hakemler: İsmail Aydın x, Ozan Çakar x, Serhat Büker x

Efes Pilsen: Nicholas xxx 33, Rasic x 3, Mustafa xx 1, Haislip xxx 14, Ermal xxx 14, Cenk xx 8, Prkacin xx, Can xx 3, Kerem xx 10 Tofaş: Can xx 8, Brokenborough xxx 17, Hakan Erol xx 8, Booker x 7, Wingate xxx 16, Adem xx 9, Hakan Köseoğlu x 3, Hadi x, Morrison xx, 6

1. Periyot: 18-26
İlk yarı: 37-39
3. Periyot: 62-57

Maça Haislip, Nicholas ve Rasic'in basketleriyle iyi başlayan Efes Pilsen, 5. dakikayı 12-9 önde geçti. Hakan ve Brokenborough ile rakibine cevap veren TOFAŞ, Efes Pilsen'in oyuna tamamen hakim olmasını engelleyerek, 7. dakikada 16-16'lık skorla eşitliği sağladı. Can ve Brokenborough ile üst üste 3 sayılık basketler bulan TOFAŞ, 1. periyodu 26-18 önde kapattı.

İkinci periyotta Efes Pilsen kötü bir performans sergilerken, TOFAŞ, Brokenborough ve Wingate ile sayılar bularak oyunu önde götürmeyi başardı. Nicholas'un sayılarıyla rakibini yakalamaya çalışan Efes Pilsen, 19. dakika içinde 37-37 eşitliği yakalamasına rağmen, TOFAŞ, son saniyede Booker'ın basketiyle ilk devreyi de önde kapattı: 39-37

İkinci yarıda daha derli toplu oynayan Efes Pilsen, Haislip ve Ermal ikilisiyle bulduğu basketlerle önce öne geçti, ardından 26. dakikada farkı 8 sayıya (54-46) çıkardı ve 3. periyodu 62-57 üstün tamamladı.

Son periyodun hemen başında üst üste top kayıpları yapan ve savunmasında başarısız olan Efes Pilsen, TOFAŞ'ın 32. dakikada farkı 1 sayıya indirmesini (62-61) engelleyemedi. Bu dakikadan sonra maç oldukça çekişmeli geçerken, TOFAŞ, Nicholas'ın 3 sayılık basketlerini durduramayınca, Efes Pilsen sahadan 86-74 galip ayrıldı.

ilhan
27.04.2007, 21:01
Şampiyonluğu Fenerbahçe Ülker'e kaptırmıcaz inşallah bu sezon.

selçukabi
19.05.2007, 22:25
Şampiyonluğu Fenerbahçe Ülker'e kaptırmıcaz inşallah bu sezon.

İlhan'cım o işi geçecen. Azize işi çoktan bağladı. Basketbol bu sene fenerin.Bayan basketbolda da dümenler döndü.İnce ince çalıp büyük olaylara göz yumup febeyi şampiyon yaptılar burada da öyle olacak.4-2'ye ayarlayacaklar seriyi benden söylemesi...

Bartuğ13
19.05.2007, 22:35
abi naptın ya.her şikeyi ihbar mı ediyolar sana.nerden biliyorsun bunları.moalimizi bozma ama:D

Ba®ış
24.05.2007, 12:44
Efes Pilsene febe ile oynayacakları final maçlarında başarılar :)

Gürkan
28.05.2007, 12:52
febe durumu 2-0 gtirmiş. oldumu be efes.

bilal_4861
28.05.2007, 18:04
Ya bu fener nerede kazanırsa kazansın kıl oluom adamlara:D

onurkaradeniz
28.05.2007, 18:09
olympiakos, panathinaikos,cska bunlara bile eyvallah ama fener asla!!! kendinize gelin koskoca efes şu dangalakları yenemiyecekse yazıklar olsun!!!

ilhan
28.05.2007, 18:15
Biraz silkelensin takım ölüsü bile yener Fener'i.

Bartuğ13
28.05.2007, 20:17
ben ilhana katılmıyorum.maalesef bu sene fener alacak gibi kendimi alıştırmaya çalışıyorum.efesin oyuncualrının formları vasatın da altında geldi son iki maçta özellikle.ayrıca kadroda da eksikler bulunmakta.prkacin yaşlandı ve artık eskisi gibi değil.ermal de pota altında tam verim alınamıyor.haislip de form düşüklüğü hat safhada.kerem elinden geleni yapmaya çalışıyor ama sadece hücum reboundu kovalayarak hücuma katkı ne kadar yapabilir ki?

sezon ortasında horace jenkinsi gönderdiler yerine canı aldılar.can kaç dakka oynayıp ne kadar katkı yapıyor?tüm yük drew nicholas da ama o da zorlama şutlarla bir yere varamıyor.granger desen bir oynuyor bir oynamıyor.neticede bence durum hiç parlak gözükmüyor

ilhan
28.05.2007, 21:10
Cüneyt Erden , Nicholas , Granger bunlar hafife alınıcak oyuncular değil . Dış atışlarda ne kadar iyi yüzdeyle oynadıklarına sezon istatistiklerine bakarak görebilirsiniz. Euro Lig'de ilk 3 maçını kaybetmişti Efes ama sonradaki 2 maçını kazanmıştı. Efes isteyince oynuyor.

Yarı final serisinde Nicholas'ın 26 gibi bir sayı ortalaması var. Ama son fener maçında -10 sayı attı.

Sadece istesinler ;)

Özge
28.05.2007, 22:50
Dikkat ettiyseniz Ömer Nicholas'ı çok iyi tutuyor.Adım attırmıyor desek yeridir.Nicholas'ın buna önlem alması lazım.Ömer maçtan sonra açıklamasında Nicholas'ı tuttuk mu gerisi kolay maçı rahat alırız dedi ve başardılar da

ilhan
29.05.2007, 02:08
Abd Universitelerinde en çok tanınan isimlerden biriymiş Nicholas. Avrupa'da en cok sayı atan oyuncu. Ömer Onan'ı vucut hareketleriyle yerle bir eder Nicholas.

Haislip kendine gel artık ya !!!

sweetrose
29.05.2007, 11:51
muhtemel surette yeni yönetim değişikliği ile tek başlı sisteme geçeceklerini söylediler.

Mayls
29.05.2007, 13:32
3. mac bugün mü yarin mi?

ilhan
29.05.2007, 14:39
Çarşamba günü.

Erbay
30.05.2007, 11:49
Efes’ten büyük jest

Beko Basketbol Ligi final serisinde Fenerbahçe karşısında 2-0 geriye düşen Efes Pilsen, kendi sahasında oynayacağı maçlar için rakibe bilet kotası koymadı.
Serinin önümüzdeki iki maçında Abdi İpekçi Spor Salonu’na ev sahipliği yapacak olan Efes Pilsen Kulübü, isteyen bütün Fenerbahçeli taraftarların salona gelebileceğini ve deplasman takımı ayrımı yapmayacaklarını açıkladı. Lacivert-Beyazlı ekip, Abdi İpekçi Spor Salonu’nu dolduracak binlerce Fenerbahçe taraftarına jest yapıp, bir centilmenlik örneği gösterdi. Öte yandan Efes Pilsen Genel Menaceri Engin Özerhun, rakipleri karşısında ilk iki maçta skor üretemediklerini belirterek, “Ama seriyi kendi lehimize çevirme konusunda umutsuz değiliz” diye konuştu.

Fanatik 29.05.2007

Bu nasıl iş?

Ba®ış
30.05.2007, 11:51
Efes’ten büyük jest

Beko Basketbol Ligi final serisinde Fenerbahçe karşısında 2-0 geriye düşen Efes Pilsen, kendi sahasında oynayacağı maçlar için rakibe bilet kotası koymadı.
Serinin önümüzdeki iki maçında Abdi İpekçi Spor Salonu’na ev sahipliği yapacak olan Efes Pilsen Kulübü, isteyen bütün Fenerbahçeli taraftarların salona gelebileceğini ve deplasman takımı ayrımı yapmayacaklarını açıkladı. Lacivert-Beyazlı ekip, Abdi İpekçi Spor Salonu’nu dolduracak binlerce Fenerbahçe taraftarına jest yapıp, bir centilmenlik örneği gösterdi. Öte yandan Efes Pilsen Genel Menaceri Engin Özerhun, rakipleri karşısında ilk iki maçta skor üretemediklerini belirterek, “Ama seriyi kendi lehimize çevirme konusunda umutsuz değiliz” diye konuştu.

Fanatik 29.05.2007

Bu nasıl iş?

tamamen duygusal olabilirmi acaba? :)

ilhan
30.05.2007, 12:00
Mesaj açık ve net..

Sizi Abdi İpekçi'de ezicez. Gelip izleyebilirsiniz.

nemo_61
30.05.2007, 12:59
:D:D:D:D
bencede ..efes zaten haksızlık olmasın diye avans verdi fenere ..haislip den patlama bekliyorum (fenerli basketbolcularıda patlatabilir.)

Özge
30.05.2007, 18:14
Efes Pilsen etkili başladı inşallah böyle devam eder.Alıcaz maçı:)

Bartuğ13
30.05.2007, 18:47
maalesef herşey yine aynı iki zorlama üçlükle ilk yarıyı 34-37 geride kapattık ama böyle gitmez.hücumda bir çözüm üretemezsek bu seri bitecek.çok rezi hücum ediyoruz

Özge
30.05.2007, 19:40
2.maçtada Efes iyi başlamıştı ama oyunu sürdürememişti yine aynısı oldu.İyi başlamasına rağmen Fener yine öne geçti ve her maçta olduğu gibi bu maçtada farkı açtı

ilhan
30.05.2007, 20:44
Reziller!!!

Erbay
31.05.2007, 14:18
Herhalde tarihte ilk defa oluyordur.Efes finalde 3 maç yapacak üçünü de kaybedecek.Bu kadar da olmaz.

Özge
01.06.2007, 16:26
4. maç bu akşam bakalım Efes fark yiyecek mi yine.Bri bir maç alsaydı:)

Ömer SEVİNÇ
03.06.2007, 14:27
Süpürüldüler yav. Koskoca Efes ne hallere düştü ayıptır, yazıktır..

Sinan Akyıldız
03.06.2007, 21:30
Düştükleri gibi kalkarlar hiç problem değil , yeterki hatalarını görsünler öyle ülkerin eziklerin çıkma basketbolcularını değil, uygun transferleri yapsınlar yeter efesin forması çıksa tbl de her sene final oynar . Efes Türkiyenin en iyi basketbol takımıdır gerisi hikaye ...

ilhan
03.06.2007, 21:34
Efes Türkiyenin en iyi basketbol takımıdır gerisi hikaye ...

En başarılı , en adil , En süper , En dürüst , en en en en en en'i Efes.

İmzan süper olmuş Sinan.

pReN@_61
03.06.2007, 22:05
yazıklar olsun efes...

Misina
03.06.2007, 23:27
yazıklar olsun eziklere 4-0 gibi bi skolarla şampiyonluğu hediye ettiği için

Sinan Akyıldız
04.06.2007, 21:01
En başarılı , en adil , En süper , En dürüst , en en en en en en'i Efes.

İmzan süper olmuş Sinan.

Saolasın İlhan'ım ,

Arkadşalar boşuna Efes'e lanet okumanın manası yok her takımın inişleri çıkışları olabilir , perşembenin gelişi çarşambadan bellidir hesabı , Efes'in Eurolig den elenmesinden belliydi bu sezon bi aksilik olacagı Efes Türkiye'nin hem içerde hemde dışarda en başarılı takımıdır eğer başarısını 1-2 maçla kıyaslıyacak arkadaşlar varsa Efesin resmi sitesine girip başarılarına bir baksınlar ondan sonra eziklere yenildiler diye hayıflansın !

İlhan'ın dediği gibi Efes Türkiyenin EN ' idir . Gerisi YALAN !!!

ilhan
04.06.2007, 22:04
Jenkıns'ın gidişi cok kötü etkiledi takımı.

Sacit
05.06.2007, 14:48
aklım almıyor yaa..Efes galibiyet bile alamadı acaba sattılar mı maçı Efes de öyle bişe yaparsa...kara bi leke olarak Efes Pilsen tarihine geçti bu yenilgiler.

onurkaradeniz
05.06.2007, 15:10
rezil herifler ...

Özge
06.06.2007, 17:49
Efes'te Mahmuti bıraktı !
Beko Basketbol Ligi'nin güçlü ekiplerinden Efes Pilsen, antrenör Oktay Mahmuti ile yollarını ayırdı.

BEKO Basketbol Ligi play-off final serisinde Fenerbahçe Ülker'e 4-0 yenilerek şampiyonluğu rakibine kaptıran Efes Pilsen'de, genel menajer Engin Özerhun, antrenör Oktay Mahmuti ile anlaşarak yollarını ayırdıklarını söyledi.

Efes Pilsen Genel Menajeri Engin Özerhun, Oktay Mahmuti'nin Efes Pilsen'e büyük hizmetlerde bulunduğunu belirterek, ''Karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırdık. Yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür ederiz'' dedi.

Antrenör Oktay Mahmuti ise bu ayrılığın işin dinamizmi açısından Efes Pilsen üst yönetiminin verdiği bir karar olduğunu ifade ederek, ''Büyük bir kulübün parçası olmak güzel bir şeydir. Soylu bir basketbol ailesinin parçası olmak bir ayrıcalıktır. Ben bu ayrıcalığı yaşadığım için şeref duyuyorum. Herkese teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

9 KUPA KAZANDIRDI

1992-93 sezonunda Efes Pilsen'de yardımcı antrenör olarak göreve başlayan Oktay Mahmuti, 2001 yılının şubat ayında Ergin Ataman'ın ayrılmasının ardından baş antrenörlüğe getirildi.

Efes Pilsen, Oktay Mahmuti ile 4 lig, 4 Türkiye Kupası, 1 de Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı müzesine götürdü.

Öte yandan antrenör Oktay Mahmuti, Efes Pilsen'in başında Avrupa kupalarında çıktığı 138 maçta, 86 galibiyet, 52 yenilgi gördü.

Cengiz Çubukcu
06.06.2007, 17:58
Efes gibi bir takıma 2 sezon üst üste finalde 4-0'lık süpürülmek hiç yakışmadı, demek ki takım ruhu oldukça arızaya uğradı...yönetim de bunun sorumlusu olarak mahmutiyi görmüş olabilir...

ilhan
06.06.2007, 18:55
Oktay Mahmudi.. Büyük bir Coach. Çok seviyordum kendisini. Keşke diyeti o ödemeseydi. :(

Misina
06.06.2007, 19:16
efes bu yıl çök kötüydü.fb de kadro olarak ligin açık ara en iyi takımı.geçen yılın şampiyonu ülker in oyuncuları iskeletini olşturuyor

Bartuğ13
06.06.2007, 21:11
bu başarsızlığın bir sorumlusu olmalıydı.yönetim gidemeyeceğine göre,yüm basketbolcuları da gönderemeyeceklerine öre mahmutini gitmesi normal gözüküyor.
bir kan değişikliği iyi olur diye düşünüyorum.şuan boşta bulunun iyi koçlar var diye biliyorum.çetin yılmaz gibi..
ergin hoca boşta mı bilmiyorum yalnız.neyse gerekliydi bir kan değişikliği.umarım haıyrlısı olur iki taraf için de oktay hoca da çok iyi bir hocaydı çünkü.

bu değişiklik koçla sınırlı kalmaz ve gerekli oyuncu transferleri de yapılır inş

Osman Yavuz
07.06.2007, 00:49
bu başarsızlığın bir sorumlusu olmalıydı.yönetim gidemeyeceğine göre,yüm basketbolcuları da gönderemeyeceklerine öre mahmutini gitmesi normal gözüküyor.
bir kan değişikliği iyi olur diye düşünüyorum.şuan boşta bulunun iyi koçlar var diye biliyorum.çetin yılmaz gibi..
ergin hoca boşta mı bilmiyorum yalnız.neyse gerekliydi bir kan değişikliği.umarım haıyrlısı olur iki taraf için de oktay hoca da çok iyi bir hocaydı çünkü.

bu değişiklik koçla sınırlı kalmaz ve gerekli oyuncu transferleri de yapılır inşEdindiğim bilgilere göre bu sefer hoca yabancı olucak.Ayrıca Euroleague'i takip edenler bilir.Maccabinin pivotu Jamie Arnold da gündemdeymiş.Son olarak da kalması,gitmesi ve gelmesi gereken oyuncular bana göre şu şekilde;
Kalması gerekenler:En başta Drew Nicholas,Haislip,Ermal,Kerem Gönlüm
Gitmesi gerekenler:Prkacin,Mustafa,Cenk,Cüneyt,Can,Rasic
Alınması gerekenler:Jamie Arnold,Alex Acker ve çok iyi bi guard(Diamantidis gibi)

Özge
07.06.2007, 00:54
bu değişiklik koçla sınırlı kalmaz ve gerekli oyuncu transferleri de yapılır inş
Katılıyorum Efes Pilsene transfer şart.Hemde çok oyuncu lazım.Gereken transferleri yaparlar inşallah.Öncelikle Efes in çok iyi bir koç alması lazım.

oflubektas
07.06.2007, 09:52
Efes'te gönderilecek en son adamı gönderdiler. Ya Ergin Ataman'ı geri çağırmalı, ya da takıma hız ve adrenalin kazandıracak bir yabancı hoca almalılar. Yerli transferde de yıllardır patlama yapmasını beklediğim, beklenen gelişmeyi bu yıl Telekom'da gerçekleştiren Muratcan Güler alınmalı. İyi bir pivot ve şöyle 30'lu yaşlarını bulmuş akıllı bir şutörle gelecek sezon iyi bir Efes izlemek mümkün.

Mayls
07.06.2007, 10:19
Olmusla ölmüse care yok
Insallah hayirli olur

Bartuğ13
07.06.2007, 14:31
ergin ataman bjk ile anlaşmak üzereymiş o iş yaş yani.ayrıca osman abiye katılıyorum drew,haislip,kerem dışında hepsi gidebilir ve gitmelidir.ben ermali de illa tutsunlar demem.ama kalanlar kesinlikle gitmeli.rasici pek bilmiyorum yalnız.

bu sene flaş transferler bekliyroum efesten.ama önce koçla anlaşmaları lazım

ilhan
08.06.2007, 19:10
Cenk Akyol NBA yolcusu

Efes Pilsen'in genç oyuncusu Cenk Akyol, ABD Profesyonel Basketbol Ligi (NBA) takımlarından Atlanta Hawks ile antrenmanlara katılmak üzere, 13 Haziran Çarşamba günü ABD'ye gidecek.

2 sezon önce NBA'de 2. turun 59. sırasında Atlanta Hawks tarafından seçilen milli oyuncu, ABD'deki performansına göre burada kalıp kalmayacağının belli olacağını söyledi.

Cenk Akyol, yaptığı açıklamada, 13 Haziran Çarşamba günü ABD'ye gideceğini ve antrenmanlara başlayacağını bildirdi.

Genç oyuncu, Atlanta Hawks Kulübü yetkililerinin kendisini 10 Haziran'da beklediklerini, ancak bilet bulamadığı için gidişinin geciktiğini ifade ederek, ''ABD'de 2-3 hafta tek başıma özel antrenmanlar yapacağım. Daha sonra takımla birlikte çalışmalara başlayacağım. Ardından bir değerlendirme yapılacak. Buna göre orada kalıp kalmayacağım belli olacak'' dedi.

Efes Pilsen ile sözleşmesinin de sürdüğünü kaydeden Cenk, Türkiye'de kalması durumunda lacivert-beyazlı kulüpte basketbol yaşamını sürdüreceğini sözlerine ekledi.

Özge
08.06.2007, 19:12
Efes'te arayışlar sürüyor

Beko Basketbol Ligi'nde şampiyonluğu Fenerbahçe Ülker'e kaptıran Efes Pilsen'de, antrenör arayışı sürüyor. Efes Pilsen Genel Menajeri Engin Özerhun, antrenörlük konusunda kimseyle görüşmediklerini belirterek, ''Kendi içimizde değerlendirme yapıyoruz'' dedi.

Özerhun, yaptığı açıklamada, düşündükleri isimler üzerinde değerlendirmelerde bulunduklarını ifade ederek, ''Düşündüğümüz antrenörlerin olabilirliklerine bakıyoruz. Biz bir antrenörü düşünebiliriz ama onun başka takımla sözleşmesi olabilir. Önümüzdeki hafta bu konuda yoğunlaşacağız'' diye konuştu.

Bu arada, Efes Pilsen, geçtiğimiz sezon başında Slovenya'nın Union Olimpija takımına verilen ve sezonu Yunan Panionios takımında tamamlayacak olan Ender Arslan ile gelecek hafta bir görüşme yapacak.

Genel menajer Engin Özerhun, Ender ile gelecek hafta bir görüşme yapacaklarını söyledi.

Özge
08.06.2007, 19:18
Cenk'te bu formuyla Nba'ye gidiyor yaa helal olsun:D

Osman Yavuz
08.06.2007, 19:18
Umarım çok büyük bir yabancı hoca getirirler.O olmazsa Erman Kunter de olabilir.

Osman Yavuz
08.06.2007, 19:20
Cenk'te bu formuyla Nba'ye gidiyor yaa helal olsun:DKardeşim bence formuyla değil bu yeteneğiyle nasıl gidiyor.Hayret edilicek bişey:D:D

MarceloTS
08.06.2007, 20:01
Efes o eski Efes değildi bu sezon.Finalde koca bi 0 dı.Maçları izlemek için hevesli tv başına oturdum ama hiçbir maçta gücümüzü gösteremedik.Mahmuti'nin gönderilmesi çok yanlıştı.İnş yeni sezonda eski Efes i tekrar görürüz

Sinan Akyıldız
08.06.2007, 21:28
Ne Cenk Atlanta ile antremana mı çıkıyo :D

derhal drafta katılıyorum bu sene 3-5 . turlarda falan seçerler beni heralde :p :D

Şakası bi yana cenk daha Tbl de zor oynuyor nba de ne yapmayı düşünüyo çok merak ediyorum :)

Özge
08.06.2007, 21:47
Cenk'i antremanlarda izledikten sonra hemen geri yollarlar bence:D:D

Özge
09.06.2007, 12:06
Mahmuti'ye İspanya kancası!

Efes Pilsen ile yollarını ayıran antenör Oktay Mahmuti'ye İspanya 1. Basketbol Ligi (ACB) takımlarından teklifler geldiği iddia ediliyor.

İspanyol basını, Unicaja Malaga takımının ardından TAU Ceramica Vitoria takımının da Mahmuti ile görüşeceğini yazdı. Son 2 sezondur Mahmuti ile ilgilendiği bilinen TAU'nun play-off maçlarının ardından antrenör seçimiyle ilgili kararını vereceği belirtildi.

TAU'da Mahmuti'nin de yakından tanıdığı 2 Türk basketbolcu Serkan Erdoğan ve Kaya Peker forma giyiyor.

Öte yandan Unicaja'da Sergio Scariolo'nun durumu halen netlik kazanmazken, İtalyan teknik adamın ayrılması halinde yerine getirilecek 2 en büyük adayın Oktay Mahmuti veya Dinamo Moskova'dan ayrılan Dusan Ivkoviç oldukları ifade ediliyor. Yunanistan basını ise İvkoviç'in Olympiakos'un başına geçeceğini savunuyor.

Cengiz Çubukcu
09.06.2007, 12:50
cenk'i ibrahim kutluay veliahtı olarak göstermişti ve kendisi de dünya şampiyonasında fena bir performans sergilememişti...gel gelelim bu sene burnu mu kalktı nedir, geçen seneleri bile arattı halbu ki bu sene en çok aşama kaydetmesi gereken bir yıldı...
nba'a draft hakkını da geçen sene kazandığı için mutlaka kampa gidecek , ben orası için de iyi hazırlanabileceğini düşünmüyorum...

Osman Yavuz
09.06.2007, 13:58
Evet Cengiz abi sana aynen katılıyorum .Zaten daha önceden de bu konudaki fikirlerimi söylemiştim.Cenk tbl'de zor oynar.

gerçekefsane
10.06.2007, 13:15
david blatt haberini okudum

Özge
11.06.2007, 12:13
Naumoski'ye Efes Pilsen kancası

Efes'te kazandığı başarılarla adını tüm dünyaya duyuran Naumoski, lacivert beyazlı kulüpte Oktay Mahmuti’den boşalan antrenörlük görevine talip olduğunu söyledi.
Efes Pilsen’i 1996 yılında Avrupa Koraç Kupası Şampiyonluğu’na taşıyan oyuncuların başında gelen Naumoski, "Antrenörlükte çok iddialıyım. Efes Pilsen Yönetimi’nin bana bir fırsat vermesini istiyorum. Efes’i, tıpkı benim oyunculuk dönemimde olduğu gibi, Avrupa’nın zirvesine çıkarırım." Bu arada Oktay Mahmuti’ye İspanyol basını Unicaja Malaga’nın ardından TAU takımının da teklif görüşeceğini yazdı.

jefferson61sefa
11.06.2007, 12:38
efes Trabzona taşınsın yada anadolu ya istanbuldaki maçlarında deplasmanda gibi oynuyor bu nedir ya EFESİN gerçek taraftarı anadoludaa

Osman Yavuz
11.06.2007, 14:12
Az önce skytürk spor haberlerinde efesin David Blatt ile büyük ölçüde anlaştığını söylediler. Diğer adayların Repesa,Scariolo ve Ivanoviç olduğunu söylediler.Repesa hariç diğer üç isim bence yerinde olur.Bakalım bu hafta belli olur herhalde.

Osman Yavuz
11.06.2007, 14:18
David Blatt paylaşılamıyor

İtalya Basketbol Ligi takımlarından Benetton Treviso'dan ayrılacağnı açıklayan başarılı antrenörü David Blatt'a, Rusya ve NBA takımları teklifte bulundu.

Benetton Treviso'dan ayrılacağını açıklayan antrenör David Blatt, birçok takımın transfer listesinde ilk sırada yer alıyor.

Rusya'nın Dinamo Moskova Kulübü'nün teklifini değerlendiren Blatt'a, NBA takımlarından da teklifler geldiği belirtiliyor.

Dinamo Moskova Genel Menajeri Gennady Drozdov Blatt’a çok iyi bir teklif yaptıklarını söyleyerek, "Blatt'a mükemmel bir sözleşme önerdik. Bize, sözleşmenin tüm şartlarının kendisini oldukça memnun ettiği, ancak düşünmek için zamana ihtiyacı olduğunu söyledi" diye konuştu.

Konu ile ilgili Sovetsky Sport'a açıklamalarda bulunana başarılı teknik adam ise, "Dinamo Moskova bana gerçekten çok iyi bir sözleşme önerdi. Finansal açıdan çok iyi bir anlaşma ancak bu işin benim için uygun olduğundan tam olarak emin değilim. Bir çok teklif alıyorum. NBA’den de teklifler aldım. Bütün bunların yanında Benetton da ayrılmamı istemiyor. Bu yüzden de her şeyi tartıp ne yapacağıma karar verebilmek için zamana ihtiyacım var" şeklinde konuştu.

Vereceği kararda ailesinin de büyük rol oynayacağını ifade eden Blatt, "Karım ve çocuğum var. Vereceğim kararda, onların da durumunu düşünmek zorundayım. Rusya’dan gelen teklif çok cazip. Ancak Rusya’daki hayat ve çocuğumun alacağı eğitimin istediğim gibi olacağını düşünmüyorum" dedi.

Özge
13.06.2007, 11:12
Cenk rüyasına uçtu

Efes Pilsen'in genç oyuncusu Cenk Akyol, ABD Profesyonel Basketbol Ligi (NBA) takımlarından Atlanta Hawks ile antrenmanlara katılmak üzere ABD'ye gitti. THY'ye ait uçakla bu sabah Şikago'ya hareket eden Cenk Akyol'u, Atatürk Havalimanı'ndan ailesi ve arkadaşları uğurladı.
Cenk Akyol, 2005 yılında Atlanta Hawsk'ın kendisini seçtiğini ve o günden bu yana Efes Pilsen'de oynadığı 2 yılın kendisi için iyi geçtiğini düşündüğünü söyledi. ABD'de 2 hafta kendi başına antrenman yapacağını ve daha sonra Atlanta Hawks ile antrenmanlara çıkacağını kaydeden Akyol, ''Büyük ihtimalle olacak gibi görünüyor. Ama olmasa da dünyanın sonu değil. Bir yerlerde basketbol oynayacağım. Türkiye'de zaten Efes Pilsen ile sözleşmem devam ediyor. Olmazsa burada devam edeceğim'' dedi.

Özge
13.06.2007, 11:13
Blatt Efesli gibi

E.Pilsen, Avrupa'nın başarılı coachlarından David Blatt'la büyük ölçüde anlaştı.

4 yıldır takımın başında bulunan Coach Oktay Mahmuti ile yollarını ayırdıktan sonra yeni antrenör arayışlarına hız veren Efes Pilsen, sona yaklaşıyor. Lacivert-Beyazlılar, iki yıldır İtalya’nın Benetton Treviso takımını çalıştıran, İsrail asıllı Amerikan vatandaşı David Blatt’le büyük ölçüde anlaştı. Geçtiğimiz günlerde İvkoviç’ten boşalan yer için Dinamo Moskova’ya imza atan, ancak Efes Pilsen’in önerisi sonrası opsiyonunu kullanarak sözleşmeyi fesheden David Blatt ile bir kaç gün içinde mukavele yapılması bekleniyor.

Çözüm aranıyor

Ancak imza atılması için bazı pürüzlerin aşılması gerekiyor. En büyük sorun, tecrübeli coachun Rusya Milli Takımı’nı çalıştırıyor olması. 15 Temmuz’da Rusya ile kampa girecek olan Blatt, Avrupa şampiyonası nedeniyle Eylül ortasına kadar kulüpten uzak kalacak. Efes’in hazırlık aşamasında yer alamayacak olan Blatt’in bu durumu kafalarda soru işareti bırakıyor. Başarılı coachun, en azından Ağustos ayının bir bölümünde takımla beraber zaman geçirmesi için yollar aranıyor. Blatt’le maddi konularda da anlaşıldığı, sadece ödeme planının şekillenmediği de öğrenildi.

ilhan
13.06.2007, 12:11
Oktay Mahmudi gitmemeliydi. Aklım halen o adamda.

Özge
14.06.2007, 19:39
Efes'te Blatt dönemi
Oktay Mahmuti ile yollarını ayıran Efes Pilsen, ABD'li çalıştırıcı David Blatt ile anlaştı.

Geçtiğimiz günlerde antrenör Oktay Mahmuti ile yollarını ayıran Efes Pilsen, ABD'li çalıştırıcı David Blatt ile anlaştı.

Beko Basketbol Ligi finalisti Efes Pilsen, Oktay Mahmuti'den boşalan antrenörlük görevine Amerikalı çalıştırıcı David Blatt'ı getirdi.

Uzun süren pazarlıklar sonunda taraflar anlaşmaya varırken, Amerika'da bulunan ünlü antrenörün yarın resmi sözleşmeyi imzalayacağı açıklandı.

Avrupa basketbolunun en ünlü ve kariyerli antrenörlerinden birisi olan Blatt, 1993-1999 yılları arasında Hapoel Galil Elyon takımını çalıştırdıktan sonra Maccabi Tel Aviv'in başına geçti.

İki sezonda 2 lig, 2 İsrail Kupası kazanan başarılı teknik adam, 2005-2006 sezonunda yılın antrenörü seçildiği Rusya'da, Dinamo St.Petersburg'u FIBA Euroleague şampiyonluğuna taşıdı.

İsrail asıllı teknik adam, geçtiğimiz sezon ise Benetton Treviso ile birlikte İtalya Kupası’nı kaldırdı.

Bartuğ13
14.06.2007, 20:49
kimmiş bu blat ya başarılar tamam da tanımam etmem kendisini.nedir ne değildir?savunmaya mı önem veriri hücuuma mı?basketbol anlayışı nedir?

ilhan
14.06.2007, 21:18
İmzayı atarken görürüz. Nedir ne değildir.

Osman Yavuz
14.06.2007, 21:31
kimmiş bu blat ya başarılar tamam da tanımam etmem kendisini.nedir ne değildir?savunmaya mı önem veriri hücuuma mı?basketbol anlayışı nedir?
Bartuğ'um David Blatt Rusya milli takımının hocası ayrıca çok kariyerli bir koç.Savunmadan ziyade hücum basketbolunu seven kurt diyebileceğimiz bir hoca olduğunu düşünüyorum.Sonunda Efes Pilsen basketbola yatırım yapmayı planladı diye düşünüyorum.Yani yeni bomba transferler yolda gibi gözüküyor.

Bartuğ13
14.06.2007, 23:09
Bartuğ'um David Blatt Rusya milli takımının hocası ayrıca çok kariyerli bir koç.Savunmadan ziyade hücum basketbolunu seven kurt diyebileceğimiz bir hoca olduğunu düşünüyorum.Sonunda Efes Pilsen basketbola yatırım yapmayı planladı diye düşünüyorum.Yani yeni bomba transferler yolda gibi gözüküyor.

hmm tamam usta.ama ben basketbolda herşey savunmada başlar felsefesini severim.bu koça alışamayacam deesene

Osman Yavuz
14.06.2007, 23:43
Efes Pilsen zaten klasik bir savunma takımıdır.Bu özelliğini hangi hoca gelirse gelsin kaybedeceğini sanmıyorum.İçin rahat olsun kardeşim.;)

corleone
15.06.2007, 21:43
şimdi sıra transferlerde, özilhan'a acı koymuş olmalı be seneki facia, aklı başına gelmiştir belki, bekliyoruz.

Cengiz Çubukcu
18.06.2007, 19:12
Dün gezerken Barış Herseği gördüm..kendisine ona çok güvendiğimizi ve gelecekte milli takımın değişmez elemanlarından biri olacağını da söyledim...çok nazik ve beyefendi bir genç...bu arada ilk defa 2.07'lik birinin elini sıktım , aman allahım o nasıl el öyle :)

UğuR
19.06.2007, 10:14
Efes Rashad Wright'ı gözüne kestirdihttp://www.internetspor.com/v3/resim/haber/15295Rober.jpg19 Haziran 2007 10:00

Beko Basketbol Ligi'nin başarılı takımlarından Efes Pilsen Belçika'da oynayan Amerikalı Rashad Wright'ı transfer etmek için çalışmalara başladı.http://www.internetspor.com/v3/img/1x1.gif
Basketbolda yeni sezon için transfer çalışmalarını sürdüren Efes Pilsen, Belçika Ligi Şampiyonu Ostende'nin Birleşik Amerikalı guardı Rashad Wright ile temasa geçti. Efes'in transferi için girişimde bulunduğu 1.88 boyunda ve 25 yaşındaki ABD'li oyun kurucu, geçtiğimiz sezon Ostende ile ULEB Kupası'nda 17.4 sayı, 3.5 asist, 3.8 ribaund ortalamalarıyla forma giymişti.

Milliyet

Özge
19.06.2007, 15:49
Efes'in anlaştığı Blatt İstanbul'da

Beko Basketbol Ligi takımlarından Efes Pilsen'in anlaştığı antrenör David Blatt, İstanbul'a geldi... Blatt'ın yarın şehirden ayrılacağı belirtildi...

Efes Pilsen Genel Menajeri Engin Özerhun, Blatt'ın bugün İstanbul'a
geldiğini, ancak yarın İstanbul'dan ayrılacağını söyledi.

Özerhun, David Blatt'ın çok kısa bir süre için İstanbul'da bulunduğunu ifade
ederek, ''Kendisiyle zaten çok sık görüşüyorduk. Kendisi daha çok bizim Türk oyuncuları izlemek için burada. Bundan sonra daha çok adım atacağız'' diye konuştu.

Rusya Milli Takımı'nı da çalıştıran antrenör Blatt'ın 23 Temmuz'da milli
takımın başında olması gerektiğini kaydeden Engin Özerhun, ''Kendisi 23 Temmuz'da Rusya'da olmak zorunda. Bu tarihe kadar 1 aylık süremiz var. Çok yol almamız gerekiyor. Türkiye'de düşündüğümüz oyuncu yok'' dedi.

Bu arada genel menajer Özerhun, 1.88 metre boyundaki ve 25 yaşındaki ABD'li oyuncu Rashad Wright ile ilgilendiklerini söyledi

gerçekefsane
23.06.2007, 16:22
Efes Pilsen'e yeni sayı kralı geldi

http://www.internetspor.com/v3/resim/haber/5298efes.jpg

Beko Basketbol Ligi takımlarından Efes Pilsen, ABD'li skorer oyuncu Rashad Wright ile 1 yılı opsiyonlu olmak üzere 2 yıllık sözleşme imzaladı. http://www.internetspor.com/v3/img/1x1.gif
Efes Pilsen Genel Menajeri Engin Özerhun, 1.88 metre boyundaki ve 25 yaşındaki Wright ile bir yılı opsiyonlu olmak üzere 2 yıllık sözleşme imzaladıklarını söyledi.

Lacivert-beyazlı takımın yeni transferi Wright, geçen sezon Belçika'da Oostende takımında forma giymişti. Bu arada Engin Özerhun, transfer çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, şu bilgileri verdi: ''Türk oyuncu alacak gibi gözükmüyoruz. Kerem, Ermal, Barış Hersek, Bora, Emre takımda kalacak. Mustafa ile geçen sezon 1 yılı opsiyonlu 2 yıllık sözleşme yapmıştık. Opsiyon bizdeydi. Biz de kalması yönünde opsiyonu kullandık. Cenk'in takımda kalıp kalmayacağı ise NBA'deki durumunun netleşmesinden sonra belli olacak. Yabancı oyunculardan Nicholas da kalacak. Granger ise takımdan ayrıldı.''

ABD'li oyuncu Haislip'in İspanya'ya transfer olacağı yönündeki haberlere de değinen Özerhun, ''Haislip'in opsiyonlu sözleşmesi var. 15 Temmuza kadar NBA'ye gitme hakkı var. Ama başka bir takıma transfer olma durumu yok'' dedi.

internetspor.com

Özge
26.06.2007, 12:47
Üç büyükler Woods'un peşinde

Basketbolda üç büyükler bu isim için kapışıyor. Litvanya top koşturan NBA patentli ABD'li pivot Loren Woods Efes, Fenerbahçe ve Türk Telekom'u peşinde koşturuyor.

Basketbolda geçtiğimiz sezon sonunda Litvanya'nın Zalgiris Kaunas takımında kısa süreli forma giyen NBA patentli ABD'li pivot Loren Woods'u üç Türk kulübü transfer etmek için yarışıyor. 29 yaşında ve 2.15 boyundaki ABD'li pivot için Efes Pilsen başta olmak üzere Fenerbahçe Ülker ve Türk Telekom'un da devrede olduğu belirtildi. Ayrıca Efes Pilsen'in, Yunanistan'ın Panionios takımında forma giyen milli guard Ender Arslan ve yine aynı takımın 2.06 boyunda ve 28 yaşındaki ABD'li power forveti Andre Hutson ile de temasta olduğu ifade edildi.

Özge
27.06.2007, 10:55
Woods Efes'li oldu

Efes Pilsen, Amerikalı pivot Loren Woods ile resmi sözleşmeyi imzaladı. Önceki gün 2.15 boyundaki oyuncu ile kesin anlaşmaya varan Efes Pilsen, Rashad Wright’tan sonra ikinci transferini de gerçekleştirdi.
Arizona Koleji’nden mezun olduktan sonra NBA’de Minnesota Timberwolves tarafından seçilen Woods, ardından Miami Heat ve Toronto Raptors formalarını giydi. Geçtiğimiz sezonun sonunda Zalgiris Kaunas’a transfer olan Amerikalı basketbolcu, 5 maçta 15 sayı, 11.4 ribaunt ve 2.2 blok gibi oldukça dikkat çekici ortalamalar yakaladı.

Özge
27.06.2007, 11:05
Efes iyi transferler yapmaya başladı.Transfer şarttı zaten.Efes'in kadrosu çok kötüydü.Woods fena birine benzemiyor.

Özge
29.06.2007, 11:25
Andre Hutson, Efes`te

Son iki sezondur şampiyon olamayan Efes Pilsen, coach David Blatt'i takımın başına getirdikten sonra transfer harekâtına geçti. İlk olarak Oostende'den Amerikalı oyun kurucusu Rashad Wright'ı renklerine bağlayan Efes, ardından Zalgiris Kaunas'ın 2.15'lik pivotu Loren Woods'la anlaştı. Lacivert-Beyazlılar, son olarak geçtiğimiz sezon Yunanistan'ın Panionios takımında çok başarılı maçlar çıkaran Amerikalı Andre Hutson'u transfer etti. 28 yaşında ve 2.06 boyundaki Hutson, 4 numara pozisyonunda oynuyor. Hutson, geçtiğimiz yıl Panionios forması altında FIBA Avrupa Kupası'nda 14.8 sayı, 7.8 ribaunt, 1 blok ortalaması yakalamıştı

Osman Yavuz
29.06.2007, 12:37
Sanırım ki Efes Pilsen Marcus Haisliple yollarını ayırıcak.Çünkü bu adam 4 numara pozisyonuna alınmış.Yazık olur Haislip giderse.

Özge
29.06.2007, 12:40
Sanırım ki Efes Pilsen Marcus Haisliple yollarını ayırıcak.Çünkü bu adam 4 numara pozisyonuna alınmış.Yazık olur Haislip giderse.
Yaa Haislip gitmesin bu sene bence daha yararlı olucak.İnşallah yollamazlar

gerçekefsane
30.06.2007, 01:29
4+1 kuralı olursa haislip gitmez.15 temmuzda belli olur.

Harun-61
30.06.2007, 01:32
arkada$lar, Haislip bu sene ne yaptiki ??

hem lig, hem avrupa ???

ha sanirim, Mirsat'i iyi dövmü$tü dimi....:)

.

ilhan
30.06.2007, 01:35
Haislip mi napti ? İtalyanın takımıyla olan macı unuttum. O maçta tek başına ezmiştir italyanlari. Ne zaman form tutsa sakatlandı. Tek başına bir takım gibi.

Mirsad'a attıgı o sağlam yumrukla zaten Unutulmazlar arasındaki yerini aldi =)

Harun-61
30.06.2007, 01:48
Haislip mi napti ? İtalyanın takımıyla olan macı unuttum. O maçta tek başına ezmiştir italyanlari. Ne zaman form tutsa sakatlandı. Tek başına bir takım gibi.

Haislip = Yattara

ne zaman onlara ihtiyac olsa, yok olu veriyorlar!

...

ilhan
30.06.2007, 01:49
Çözmüşsün olayi sen ya =)

Özge
30.06.2007, 11:33

İlhan hatırlarsın Köln maçını da tek başına almıştı.O maçta da müthiş oynamıştı.Olympiacos maçı desen ayrı zaten.Haislip neler yaptığı açık ve net gözüküyor zaten bizim dememize gerek yok:)

ilhan
30.06.2007, 21:32
Efes Pilsen, (B) Grubu'nda Unicaja Malaga (İspanya), Maccabi Elite Tel Aviv (İsrail), Aris TT Bank (Yunanistan), Cibona Zagreb (Hırvatistan), Le Mans (Fransa), Lietuvos Rytas (Litvanya) ve Armani Jeans Milano (İtalya) takımlarıyla eşleşti.

Efes kat ve kat üstün bu takımlardan. İnşallah özlenen Efes Pilsen'i izlicez bu sene.

Harun-61
30.06.2007, 21:36
İlhan hatırlarsın Köln maçını da tek başına almıştı.O maçta da müthiş oynamıştı.Olympiacos maçı desen ayrı zaten.Haislip neler yaptığı açık ve net gözüküyor zaten bizim dememize gerek yok:)

özge, bak saya saya 2 mac sayabildin :-)))))

.

Özge
01.07.2007, 21:37
özge, bak saya saya 2 mac sayabildin :-)))))

.
Sayılıcak çok maçı var ama hepsini burada teker teker yazmak olmaz:)Ben en kritiklerini yazdım:)

Özge
01.07.2007, 21:42
Efes Pilsen, (B) Grubu'nda Unicaja Malaga (İspanya), Maccabi Elite Tel Aviv (İsrail), Aris TT Bank (Yunanistan), Cibona Zagreb (Hırvatistan), Le Mans (Fransa), Lietuvos Rytas (Litvanya) ve Armani Jeans Milano (İtalya) takımlarıyla eşleşti.

Efes kat ve kat üstün bu takımlardan. İnşallah özlenen Efes Pilsen'i izlicez bu sene.
Evet katılıyorum İlhan.Efes iyi bir gruba düştü.İyi derken takımlar değil Efes için iyi bir grup:D

Özge
02.07.2007, 12:11
Efes kuradan memnun

Efes Pilsen'in coachu Blatt, Euroleague'deki kurasını kendileri açısından 'avantajlı' olarak değerlendirdi.

Her grubun eşit derecede güçlü olduğunu ancak içinde bulundukları B Grubu'nun daha avantajlı olduğunu söyleyen Blatt, "Efes gibi Avrupa'da tarihi olan bir takım için harika bir grup" ifadesini kullandı.
Temsilcilerimizin maç programı da belirlendi. 24-25 Ekim'deki ilk haftada, B Grubu'nda Efes, Hırvat C.Zagreb ile deplasmanda, C Grubu'nda Fenerbahçe Ülker de sahasında İspanyol Real Madrid ile karşı karşıya gelecek.

OYılmaz
02.07.2007, 19:38
Çok kek bi gruba düşmüşüz Maccabi hariç fark atarak Lideriz ;)

Hüseyin Bağdat
02.07.2007, 19:50
Efes bu sene iyi transferler yaptı.Kolay grubada düşünce işleri daha kolay.Bu sene ilk dörde kalacağız...:D

cyberentalpi
04.07.2007, 05:03
EE Turbasktte de Efesciyiz. Zaten yeterince maddi destek sagliyoruz:)) Bu arada Efes Darussafaka ya destek verecekmis. Keske birinci ligde olsakta Takimimiz Efes Ten desteklense. Ulker Eziklerine karsi pek şık dururdu

Özge
07.07.2007, 15:12
Efesli Can Akın Antalyaspor'da!

Antalya Büyükşehir Belediyespor lige iddialı giriyor.Geride bıraktığımız sezon Beko Basketbol Ligi'ne yükselen Antalya Büyükşehir Belediyespor yaptığı flaş transferlerle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.
Ersin Görkem, Nedim Yücel ve Yula Kocharika'dan sonra Efes Pilsen'den Can Akın'ı da renklerine bağlayan Antalyaspor, gücüne güç katmış oldu. Takımın başına Orhun Ene'yi getiren Antalyaspor Yönetimi, milli oyun kurucu Can Akın'a 1 yıllık imza attırdı. Genel Menajer Doğan Hakyemez, yabancı oyuncu konusunda ise çalışmaların devam ettiğini belirterek, "En geç 3 gün içinde yabancı oyuncularımızı açıklayacağız. Son derece kaliteli 2 oyuncuyu daha kadromuza katacağız. Can Akın'ın transferi ile yerli oyuncu kontenjanımızı ise tamamladık" diye konuştu. Hakyemez, hedeflerinin 2010 yılına kadar Avrupa'da ses getiren bir takım oluşturmak olduğunu da sözlerine ekledi.

Özge
09.07.2007, 11:26
Ender Arslan Efes Pilsen'e döndü

Milli basketbolcu Ender Arslan, bir sezon sonra Efes Pilsen'e döndü. Başarılı oyun kurucu, aynı sezonda Union Olimpija, Tau Ceremica ve Panianios'da forma giydikten sonra yeniden yuvasına geldi. Ender Arslan, 1 sezon süren Avrupa macerasının ardından Efes Pilsen ile anlaştığını açıkladı.

Miraç Atalay Çiftçi
13.07.2007, 23:20
Haislip Malaga yolcusu

Andre Hutson'ın transferi sonrası takımda kalıp kalmayacağı merak edilen Efes Pilsen'in ABD'li oyuncusu Marcus Haislip, lacivert beyazlıların Euroleague'deki rakipleri arasında yer alan İspanya'nın Unicaja Malaga takımıyla anlaştı. ABD'li power forvetin yeşil beyazlılarla 1 yıllık sözleşme imzaladığı öğrenildi. Yapılan kontrata göre Haislip'in göstereceği performans sonrası sözleşmenin kulüp tarafından uzatılma hakkı da yer alıyor. Bu arada Efes Pilsen'in bir diğer yabancı oyuncusu olan Antonio Granger ise bir diğer İspanyol ekibi Akasvayu Girona ile anlaştı. 31 yaşındaki forvet Girona ile 1 yılı opsiyonlu 2 senelik sözleşmeye imza attı.

61_dnc_TS
11.08.2007, 13:25
Forum kuralları çerçevesinde düzenlenmiştir.

ilhan
16.08.2007, 17:42
SERKAN ERDOĞAN EFES'TE

Beko Basketbol Ligi'nin güçlü ekiplerinden Efes Pilsen, İspanya'nın TAU Ceramica takımında forma giyen milli oyuncu Serkan Erdoğan ile anlaştı. Anlaşmanın 1 senelik olduğu ve Serkan'ın sözleşme ile ilgili bazı prosedürlerin sonuçlandırılmasının ardından resmi imzayı atacağı bildirildi.

16 Ağustos 2007, 17:10

Efes Pilsen Kulübü Genel Menajeri Engin Özerhun yaptığı açıklamada, Serkan ile 1 yıllığına her konuda anlaştıklarını, kulübü TAU Ceramica ile de prensip anlaşmasına varıldığını söyledi. Özerhun, bazı prosedürlerin giderilmesinin ardından, milli oyuncu ile resmi sözleşme imzalayacaklarını kaydetti.

-KISACA SERKAN ERDOĞAN-
30 Ağustos 1978 Amasya doğumlu olan Serkan Erdoğan Türkiye Milli Takımı'nın yanmı sıra İspanya Ligi takımı Tau Ceramica Vitoria'da sergilediği performansla Avrupa'da çok başarılı oldu.

Kendini Tuborg'da gösteren Serkan Erdoğan o dönem büyük yatırım yapan ve gelecek vaad eden Türk oyuncuları da toplayan Tofaş'a transfer oldu. Burada Tuborg'daki kadar oynama şansı bulamayarak istatistikleri düşmesine rağmen David Rivers ile oynama şansını buldu ve kendisini geliştirmeye devam etti. Serkan Erdoğan Tofaş'da iki şampiyonluk yaşadı.

Tofaş'ın şampiyon olduğu 1999/2000 sezonun hemen ardından 1. Basketbol Ligi'nden çekilme kararı almasıyla takım dağıldı ve Serkan Erdoğan Ülkerspor'a transfer oldu. Burada önemli roller aldığı dönemde Nisan 2001'de doping testi sonucu pozitif çıkınca 2 yıl ceza aldı. Serkan, kariyeri için bir geri adım olan bu olayla Türkiye'nin final oynadığı Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda oynama şansını kaçırdı.

2002/2003 sezonunda Ülkerspor formasıyla basketbola döndü ve burada oynadığı 2,5 senede her geçen gün kendini geliştirdi. 2004/2005 sezonunda Euroleague'de Aralık ayında "ayın oyuncusu" seçildi ve "haftanın oyuncusu" unvanını da kazandı.

Serkan, 2005 yılı Temmuz ayında İspanya Ligi (ACB) takımı Tau Ceramica Vitoria ile 3 yıllık sözleşme imzalayarak İspanya'da oynayan ilk Türk basketbolcu oldu.

1999 Türkiye Kupası Şampiyonluğu
1999 Türkiye Basketbol Ligi Şampiyonluğu
2000 Türkiye Basketbol Ligi Şampiyonluğu
2000 Cumhurbaşkanlığı Kupası Finali
2001 Türkiye Basketbol Ligi Şampiyonluğu
2002 Cumhurbaşkanlığı Kupası Şampiyonluğu
2003 TBL Normal Sezon Liderliği
2003 Türkiye Kupası Şampiyonluğu
2003 Cumhurbaşkanlığı Kupası Şampiyonluğu
2004 Türkiye Kupası Şampiyonluğu
2004 Türkiye Basketbol Ligi Finali
2005 Türkiye Basketbol Ligi Yarı Finali
2005 Euroleague Çeyrek Finali
2006 Dünya Baketbol Şampiyonası Çeyrek Finali

Çok iyi bir transfer bana göre.

Bartuğ13
16.08.2007, 18:03
evet harika bir transfer olacak bana göre.takıma harika katkı yapacaktır!efes daha iyi transferler de yapmalı bu yetmez

Mayls
16.08.2007, 18:17
Serkan transferi cok iyi. Hayirli olur insallah

Harun-61
16.08.2007, 22:52
bu senenin favorileri Efes ve Telekom...

Banvit Sürpriz yapabilir...

cuneytr
17.08.2007, 09:50
serkan iyi oyuncu efeste iyi ise bu sene final four olur belki

UğuR
17.08.2007, 12:22
Evet çok iyi bir transfer savunmasıyla ve kritik 3lükleriyle takıma epey katkısı olacağını düşünüyorum.

Ozan
17.08.2007, 14:01
başlığa girip bakayım dedim ve yapılan transfer baya iyi gerçekten . serkan erdoğan kalitesi belli olan bir oyuncu . iyi transferler yaptı efes , geçen seneden iyi olacak buna eminim .

Erkin
18.08.2007, 00:38
Serkan çok iyi transfer yararlı olacaktır, bu sene Fb Ülker görecek gününü. Efes kaldığı yerden devam edecektir..

ktü_ts
18.08.2007, 00:57
keşke trabzonspor efes pilsen olsa ismi :D

MoNaRcHoS
19.08.2007, 13:57
keşke trabzonspor efes pilsen olsa ismi :D

he yaaa, güzel olur harbiden.. ama sonra biz maçlarını da trabzonda oynasın isteriz, yüzszlük olur yaa..

Özge
20.08.2007, 12:31
Efes Pilsen bu sene çok iyi transferler yaptı.Özellikle son transfer olan Serkan çok yararlı olucaktır.Efes Pilsen'den bu sene büyük başarılar bekliyorum.

İleli
21.08.2007, 04:04
http://euroleaguequiz.euroleague.net/faceOffFans/home.php

euroleague'in resmi sitesinde yilin seyircisi seciliyo finalde yunanli arisle yarisiyoruz gerideyiz yuklenin!

Özge
21.08.2007, 19:30
Serkan banka teminatını bekliyor!

İspanya'nın TAU Ceramica Vitoria takımında formaya giyen Türk basketbolculardan Serkan Erdoğan'ın Efes Pilsen'e transferinin resmileşmesi için banka garantisi beklenirken, Kaya Peker'in durumu her geçen gün daha da karışıyor.

TAU'da 2 sezon forma giydikten sonra Türkiye'ye geri dönmeyi tercih eden ve Efes Pilsen ile anlaşan Serkan, transferin resmileşmesi için sadece 2 kulüp arasında bonservis bedelinin ödeme yöntemi konusunda anlaşma sağlanmasını bekliyor.

İspanyol ekibinin kulüp başkanı Josean Querejeta, ''TAU'dan ayrılmayı arzu eden Serkan'ın gitmesi için bir anlaşma sağladık. Bizden ödeme hususunda bir süre istediler ve bunu kabul ettik, ancak bize garanti vermeleri gerek. Bu sorunun çözümlendiği gün, Serkan bizden ayrılarak başka kulübe gidecek'' dedi.

Harun
21.08.2007, 22:43
CNN Türkte efesin koraç zaferinin öyküsü anlatılıyor şuan.O dönemin basketbolcuları ve Aydın Örs'ün konuşmaları var:)

TURHAN
22.08.2007, 00:53
Efes Pilsen benim çocukluğumdu.Hayatımın bir döneminde futbol yoktu.Peter Noumoski, Ufuk Sarıca, Conrad Mcrae vardı.Belgeseli izlerken tüylerim diken diken oldu.

Özge
22.08.2007, 01:07
CNN Türk belgeseli 2-3 defa verdi.İlk verdiğinde izlemiştim.Ufuk Sarıca bir maçta o kadar etkili oynamış ki 12'de 9(yanlış hatırlamıyorsam) üçlük atmış ve o maç hakkındaki yorumunu gülerek dinlemiştim:)Yorumu aynen şöyleydi çok etkili oynamıştım ne atsam giriyordu sabaha kadar atsam neredeyse hepsi girerdi:)

Bartuğ13
22.08.2007, 01:27
http://euroleaguequiz.euroleague.net/faceOffFans/home.php

euroleague'in resmi sitesinde yilin seyircisi seciliyo finalde yunanli arisle yarisiyoruz gerideyiz yuklenin!

ajanssporda yarı final için haberi çıktığında vermiştim şimdi de verdim oyumu fakat maalesef %54 %46 gerideyiz.

tüm arkadaşlar verirse sevinirim

Özge
22.08.2007, 01:39
Tamamdır bende şimdi verdim oyumu.

OYılmaz
22.08.2007, 14:36
Eğer Haislip giderse Efese The end.. Haislip bu takımın her şeyi Haislipi satmakla ne yapmaya çalışıyorlar anlamıyorum Efesin başkanıyla Nuri albayrakla kan bağımı var acaba ... 3 tane Haislip 2 tane prkacin olsun bu takımda Efesi kimse tutamaz

Özge
22.08.2007, 16:56
Eğer Haislip giderse Efese The end.. Haislip bu takımın her şeyi Haislipi satmakla ne yapmaya çalışıyorlar anlamıyorum Efesin başkanıyla Nuri albayrakla kan bağımı var acaba ... 3 tane Haislip 2 tane prkacin olsun bu takımda Efesi kimse tutamaz
Haislip zaten gitti.Malaga'ya gitti.Gönderilmesi bence de çok yanlıştı.

Misina
22.08.2007, 18:35
Serkan banka teminatını bekliyor!

İspanya'nın TAU Ceramica Vitoria takımında formaya giyen Türk basketbolculardan Serkan Erdoğan'ın Efes Pilsen'e transferinin resmileşmesi için banka garantisi beklenirken, Kaya Peker'in durumu her geçen gün daha da karışıyor.

TAU'da 2 sezon forma giydikten sonra Türkiye'ye geri dönmeyi tercih eden ve Efes Pilsen ile anlaşan Serkan, transferin resmileşmesi için sadece 2 kulüp arasında bonservis bedelinin ödeme yöntemi konusunda anlaşma sağlanmasını bekliyor.

İspanyol ekibinin kulüp başkanı Josean Querejeta, ''TAU'dan ayrılmayı arzu eden Serkan'ın gitmesi için bir anlaşma sağladık. Bizden ödeme hususunda bir süre istediler ve bunu kabul ettik, ancak bize garanti vermeleri gerek. Bu sorunun çözümlendiği gün, Serkan bizden ayrılarak başka kulübe gidecek'' dedi.

serkan ispanyada çok iyiydi neden dönüyor ki?

Özge
23.08.2007, 00:29
Serkan Tau'dan kendisi ayrılmak istedi.İyi de bir sezon geçirmişti.Bence Efes'te daha başarılı olucak.:)

Bartuğ13
23.08.2007, 02:53
Serkan Tau'dan kendisi ayrılmak istedi.İyi de bir sezon geçirmişti.Bence Efes'te daha başarılı olucak.:)

inşallah.haislip konusunda şunu belirtmem gerekirki bence de çok yetenekli ve atletik bir adam ama gel gör ki sahada devamlılığı olmayınca,hiç bir işe yaramıyor.haislip sene başında sonuna kadar takip ettiğim 5 maç oynadıysa 10 maç oynamadı.final serilerinde hiç katkısı yoktu.bence yeri doldurulamayacak biri değil.kaya geri alınabilir.prkacin yerine de biri alınmalı.efesin şuan uzunlara ihtiyacı var.

ilhan
23.08.2007, 09:39
Oktay Mahmudi'nin Haislip'i iyi kullanamadığı kanaatindeyim. Hem kendi sonunu hem de Haislip'in sonu oldu. Sezon başı EuroLeague'te ne maçlar çıkardığını görmüştük Haislip'in.

cobra11
23.08.2007, 10:15
Euroleague'in resmi web sitesinde düzenlenen "En İyi Taraftar" yarışmasında Efes Pilsen Finale Yükseldi
hadi arkadaşlar oylarımız efese
finaldeki rakibimiz ARİS
http://euroleaguequiz.euroleague.net/faceOffFans/home.php (http://euroleaguequiz.euroleague.net/faceOffFans/home.php)

Özge
23.08.2007, 11:15
Oktay Mahmudi'nin Haislip'i iyi kullanamadığı kanaatindeyim. Hem kendi sonunu hem de Haislip'in sonu oldu. Sezon başı EuroLeague'te ne maçlar çıkardığını görmüştük Haislip'in.
Haislip konusunda İlhan'a katılıyorum.Bence de Oktay Mahmudi kullanamadı.Son zamanlarda Haislip hep kenarda bekliyordu.1 dk. oynatıp yine oyundan çıkarıyordu.Malaga'da Haislip'e başarılar:)

ilhan
23.08.2007, 11:43
Önemli olan Efes'in başarısı. 2 sezondur kötü final serileri oynuyor. Bu sene eze eze şampiyon olması lazım.

Özge
23.08.2007, 13:01
Önemli olan Efes'in başarısı. 2 sezondur kötü final serileri oynuyor. Bu sene eze eze şampiyon olması lazım.
Bence bu transferlerle hem Beko basketbol liginde hem de Euroleague'de büyük başarılara imza atıcak.

ilhan
23.08.2007, 18:19
Yeni bir hoca ve yeni bir kadro. Ben senin kadar optimist düşünemiyorum Özge.

Can basten
23.08.2007, 18:58
Arkadaşlar, basketbol maçlarında kaybeden takıma niçin puan veriliyor? Yani verilmese ne olur, bunun bir nedeni varsa öğrenebilir miyim? Kazanan 1, kaybeden 0 puan alsa ne değişir?

Ne zamandır merak ederim de, hazır aklıma gelmiş ve sizler gibi basketbolle ilgilenen insanları bulmuşken sorayım dedim:)

Samet Türkmen
24.08.2007, 02:18
arkadaşlar biraz daha ilgi oylar eşitlendi.Geçeceğiz yurtdışı ezikleri.

Özge
31.08.2007, 12:20
Ve Efes Pilsen kazandı

Efes Pilsen, Avrupa Ligi'nin resmi web sitesinde düzenlenen "en iyi taraftar" yarışmasında finalde Aris’i geçerek birinci oldu. Yunan rakibini % 51 - % 49’luk sonuç ile geçen lacivert beyazlılar, ilk defa düzenlenen bu yarışmada zirveyi bırakmadı.
Efes Pilsen ilk turda Benetton Treviso, çeyrek finalde Panathinaikos ve yarı finalde de Pau Orthez’i saf dışı bırakmıştı. Bir yakınının omuzlarında Efes Pilsen bayrağı sallayan minik taraftarımız, 2006-07 sezonunda Avrupa Ligi’nin en güzel taraftar görüntüsü olarak hafızalarda yerini aldı…
40 gündür devam eden yarışmada toplam 100.000 oy kullanılırken; final eşleşmesi de büyük çekişmeye sahne oldu… Birinciliği sürdüren takım her gün değişirken, yarışmanın son gününde Efes Pilsen öne çıktı ve Avrupa Ligi’nin en iyi taraftarı seçildi.

MarceloTS
31.08.2007, 17:40
bende bu haberi ekleyecektim taraftarımız büyük Türkiye'nin en büyük takımının muhteşem taraftarı

Özge
01.09.2007, 12:31
Efes Pilsen iyi başladı

Yeni sezon hazırlıkları çerçevesinde İtalya'nın Bormio kentinde kamp yapan Efes Pilsen Basketbol Takımı, burada oynadığı ilk hazırlık karşılaşmasında İtalya'nın Avellino takımını 75-69 yendi.
Lacivert-beyazlılar, karşılaşmanın ilk yarısı da 36-26 önde tamamladı.
Maçın 36. dakikasında aradaki farkı 17 sayıya kadar çıkaran Efes Pilsen'in sayılarını şu oyuncular attı:
Rashad Wright 9, Drew Nicholas 21, Kenny Gregory 14, Andre Hutson 12, Loren Woods 4, Emre Bayav 5, Bora Paçun 4, Deniz Kılıçlı 4, Lamar Butler 2
Efes Pilsen, ikinci hazırlık maçında yarın İtalya'nın Cantu takımıyla karşılaşacak.

ilhan
01.09.2007, 20:01
Nicholas bu sezon Efes'in en büyük kozu olacağa benziyor.

Özge
07.09.2007, 11:58
Efes Pilsen ter atıyor: 73-61

Beko Basketbol Ligi takımlarından Efes Pilsen, İtalya'da gerçekleştirdiği yeni sezon kamp çalışmalarında Rusya'nın Spartak Vladivostok takımıyla yaptığı hazırlık maçını 73-61 kazandı. Bormio kentinde yeni sezon hazırlıklarını sürdüren lacivert-beyazlılar, İtalya'daki son hazırlık karşılaşmasını Spartak Vladivostok ile dün gece yaparken, mücadeleden 73-61 galip ayrıldı.
Karşılaşmanın 1. periyodunu 23-10 önde geçen Efes Pilsen, ilk yarıyı da 33-22 önde kapadı. 3. periyodu 54-40 üstün bitiren lacivert-beyazlı takım, rakibini 12 sayı farkla, 73-61 yendi.
Efes Pilsen'in, Spartak Vladivostok takımıyla yaptığı karşılaşmada Loren Woods 17 sayıyla takımının en skorer oyuncusu olurken, mücadelede Wright 15, Nicholas 13, Gregory 5, Hutson 13, Butler 4, Mustafa Abi, Deniz ve Barış ise 2'şer sayı üretti.
Bu arada İtalya'daki kamp çalışmalarını tamamlayan Efes Pilsen, bu akşam İstanbul'a dönecek

Bülent Bayraktar
07.09.2007, 12:09
yabancılar sanki bu sene iyi gibi ,serkan da var,
bu sene avrupada başarı kaçınılmaz

Özge
14.09.2007, 20:50
Serkan Erdoğan Efes'te

İspanya 1. Basketbol Ligi'nde (ACB) oynayan ilk Türk basketbolcu olan ve TAU Ceramica Vitoria kulübünde 2 sezon forma giyen Serkan Erdoğan'ın Efes Pilsen'e transferi resmen gerçekleşti.
Efes Pilsen kulübünün Serkan Erdoğan'ın bonservis bedeliyle ilgili banka garantisini göndermesinin ardından TAU, Türk basketbolcunun ayrıldığını resmen duyururken, Serkan'a, ''Şansın açık olsun'' dileğinde bulundu.

14.09.2007 http://www.sporx.com/i/b.gif
Kaynak : AA

samts
14.09.2007, 23:39
başlı görünce alkolle ilgili sandım ama değilmiş basketden anlamam o yüzden yorum yapamam

Bartuğ13
17.09.2007, 17:55
AVRUPA ŞAMPİYONU EFES İÇİN İSTANBULA GELDİ!

THY uçağıyla Madrid'den İstanbul'a gelen Blatt, Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yeni sezonda çalışacağı Efes Pilsen'in çok iyi bir takım olduğunu belirten Blatt, bu takımda olmaktan gurur duyduğunu kaydetti. Geçmişte de büyük takımlarla çalıştığını dile getiren Blatt, Efes Pilsen ile birlikte iyi bir sezon geçireceklerine inandığını, sporcularının çoğu milli takımda oynayan bu çapta iyi bir takımla çalışmanın, bir şans olduğunu söyledi.

David Blatt, İstanbul'un çok güzel bir şehir olduğunu da ifade ederek, İstanbul'un, ailesi için çok rahat yaşayabilecekleri bir kent olduğunu kaydetti.

Son Avrupa Şampiyonası'ndaki Türk Basketbol Milli Takımı'nın oyunu konusundaki görüşü de sorulan Blatt, Türkiye'de çok iyi oyuncular bulunduğunu ve geçen yıl başarılı bir performans ortaya koyduklarını hatırlattı. Avrupa Şampiyonası'nda bu takımın neden başarısızlığa uğradığı konusunda bir bilgisinin olmadığını ifade eden Blatt, bu konuda bir yorum yapmasının doğru da olmayacağını kaydetti.

David Blatt, ''Çok zor bir yarış içindeyiz. Bunu kimse inkar edemez. Bu kadar iyi oyuncularla sistemin neden çalışmadığını bilemiyorum, ama Türk Milli Basketbol Takımı'nın çok iyi oyuncuları ve geçmişte aldıkları başarılı sonuçlar var. Belki şu anda aynı uyum ve motivasyonu tutturamamış olabilirler, ama her şey değişebilir, onları da bu mücadeleler içinde görebiliriz'' diye konuştu.

Bu arada Efes Pilsen Genel Menajeri Engin Özerhun, yeni antrenörleri Blatt hakkında açıklamalarda bulundu.

Şampiyona öncesi Rusya'ya çok fazla şans tanınmadığını hatırlatan Özerhun, ''İspanya, Litvanya gibi daha büyük favoriler vardı. Özellikle dünya şampiyonu İspanya herkesin favorisiydi. Rusya'nın şampiyon olması bizi de çok mutlu etti. Çünkü antrenörümüz Avrupa'da çok fazla favori olmayan bir takımı şampiyon yaparak, kariyerini bir taç daha taktı. Ayrıca önümüzdeki yıl hedeflerimiz doğrultusunda beklentilerimizi de belgelendi'' diye konuştu.

Engin Özerhun, Rusya'nın İspanya karşısında yaptığı iyi savunmayla ilgili bir soru üzerine ise ''Biz zaten savunma takımıyız. Tabii ki Rusya takımındaki oyunculardan farklı oyuncularımız var. Umarım antrenörümüzle birlikte yine aynı savunma düzeniyle, aynı başarıları elde ederiz'' dedi.

''İYİ BİR ANTRENÖR OLDUĞU İÇİN SÖZLEŞME YAPTIK''
Engin Özerhun, David Blatt ile Avrupa Şampiyonası'ndan önce 14 Haziran'da sözleşme yaptıklarını ifade etti.

Blatt'in İtalya'nın Benetton Treviso takımında da başarılı olduğunu vurgulayan Özerhun, ''Blatt, Avrupa Şampiyonu olmadan da iyi bir antrenördü. İtalya'nın Benetton Treviso takımında başarılı olmuştu. İyi bir antrenör olduğu için onunla 14 Haziran'da sözleşme yaptık. Kendisi mütevazi birisi. Şimdi Avrupa Şampiyonu unvanı kazanmış bir antrenörümüz olması onur vericidir. Bu sonuç ondan beklentilerimizi daha da somutlaştırdı'' diye konuştu.

BLATT'İN KARİYERİ
David Blatt, 22 Mayıs 1959'da Amerika'da Kentucky Louisville şehrinde doğdu.

Basketbol hayatına Princeton Üniversitesi'nde 1977-1981 yıllarında başladı. Kariyerine daha sonra İsrail'de devam eden Blatt, İsrail'in Maccabi Haifa ve Hapoel Jerusalem takımlarında oynadı. Antrenörlük kariyerine 1993-94 sezonunda Hapoel Galil Elyon takımında yardımcı antrenör olarak başlayan Blatt, 1996 ve 2002 yıllarında İsrail'de yılın antrenörü ödülünü aldı.

Maccabi Tel Aviv takımında 1999-2000 sezonunda yardımcı antrenör olan Blatt, bu dönemde İsrail Ligi Şampiyonluğu'nu ve İsrail Kupası'nı kazanırken, Avrupa Ligi'nde de finale yükseldi. Maccabi Tel Aviv'de baş antrenör Pini Gerhson ile 2000-04 sezonlarında devam eden Blatt, 2003-04 sezonunda İsrail ekibiyle Avrupa Ligi şampiyonluğu da yaşadı. 2004 yılında Dinamo St.Petersburg'un başına geçen ABD'li antrenör, Rusya'daki ilk senesinde FIBA Eurocup'ı kazandı ve Rusya'da yılın antrenörü seçildi.

Bir sezon sonra İtalya'nın Benetton Treviso takımına giden Blatt, aynı yıl İtalya şampiyonluğuna ulaştı. Aynı anda Rusya Milli Takımı'nın da başında bulunan David Blatt, 35. Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda takımını şampiyon yaparak, büyük bir başarıya imza attı. Blatt, yeni sezonda Efes Pilsen'i çalıştıracak.

Sefa Murat Dokuz
17.09.2007, 18:06
Efes Bu sene şampiyonluğu bırakmaz Final Foura da gözünü diksin ama sağlam 1 uzun alaması gerekiyor

Erkin
18.09.2007, 01:31
Gerçekten çok iyi bir hoca getirdiler, ayrıca Serkan'ın da gelmesi Efes'i daha da güçlendirdi.. Umarım Avrupa'da da başarı gelir..

lazkızı6161
18.09.2007, 01:45
serkanın gelmesi harika oldu.trabzon spordan umudum yok inşallah bu sene efes şampiyon olur.en azından baskette şampiyonluk yaşayayım.

dinceraydogan
18.09.2007, 08:33
Dünyada ama özelliklle Türkiyede hoca takımın herşeyidir. Hayatımızda bile birisi bize birşey demeden işi yapma gibi işe sahiplenme duygumuz yok gibidir. Bence Efes bu sene Blatt ile başarıya ulaşacaktır. Ne diyim belki bizim takımın yöneticilerinin başına taş düşer de şu hocayı gönderip yerine adam gibi hoca alırlar dicem de nerdeeeeee

Özge
18.09.2007, 15:21
Efes Blatt'i turnuva öncesi almakla çok iyi yaptı.Çünkü şampiyon olduktan sonra gelmeyebilirdi gelse bile fiyatını 3'e katlardı.Efes'in bu sene iyi işler yapacağaına inanıyorum.İyi transferler yaptılar.Nicholas'ta bu sene çok daha etkili olucaktır.Umarım iyi başarılar elde edilir.

Özge
22.09.2007, 18:29
Efes, Slovenya yolcusu
Efes Pilsen Basketbol Takımı, yapacağı hazırlık maçları için yarın Slovenya'ya gidecek.

Slovenya'ya gidiyor
Efes Pilsen Basketbol Takımı, yapacağı hazırlık maçları için yarın Slovenya'ya gidecek.

Lacivert-beyazlılar, Slovenya'da iki hazırlık karşılaşması yapacak.

İlk hazırlık maçını 25 Eylül Salı günü Slovenya'nın Union Olimpija takımı ile yapacak Efes Pilsen, bu ülkedeki ikinci karşılaşmasında ise 26 Eylül Çarşamba günü Sırbistan'ın Buducnost ekibiyle karşı karşıya gelecek.

Efes Pilsen, maçların ardından İstanbul'a dönecek.

hayat61
23.09.2007, 00:25
David Blatt: "Efes Pilsen’i Seçmem Hiç Zor Olmadı"

İspanya'da Rusya'yı Avrupa Şampiyonluğu'na taşıyan David Blatt ile, yeni takımı Efes Pilsen'in geleceğini ve hedeflerini konuştuk.

Basketbol dünyasında ona kimyacı ve sihirbaz diyorlar. Kariyerinde yakaladığı başarılırla bu isimleri hak eden David Blatt, Efes Pilsen’e transfer olduğunda peşinde yine NBA ve Avrupa takımları vardı. Rusya’yı Avrupa Şampiyon’u yaptıktan sonra ise onu transfer etmek için uğraşmadıklarına çok daha fazla pişman oldular.

1997 yılında yine İspanya’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda bronz madalya alarak kürsüye çıkan Rusya, 10 yıllık hasretine yine İspanya’da bu sefer şampiyon olarak son verdi. Hiç şüphe yok ki bu önemli başarının en önemli mimarlarından birisi de Efes Pilsen’in yeni antrenörü David Blatt.

Antrenörlük kariyerine İsrail ekibi Hapoel Galil Elyon takımında başlayan Blatt, Pini Gherson’un yardımcı antrenörlüğünü yaptığı dönemde Maccabi Tel Aviv takımı ile Euroleague ve İsrail Ligi’nde şampiyonluklar yaşadı.

Daha sonra Rusya ekiplerinden Dinamo St. Petersburg’un başına geçen Blatt, 2004-05 sezonunda FIBA EuroCup şampiyonluğu sevincini yaşarken, aynı yıl Rusya’da “Yılın Antrenörü” ödülüne de layık görüldü.

Başarılı antrenörlük kariyerinin son halkasına Avrupa Şampiyonluğunu da katan Blatt, yeni takımı Efes Pilsen ile hem Beko Basketbol Ligi hem de Euroleague’de başarılı sonuçlar elde etmek istiyor.

David Blatt ile geride kalan Avrupa Şampiyonası ve Efes Pilsen’in geleceği konusunda söyleşi yaptık.

İspanya’da tüm dünyayı büyüleyen bir Rus takımı sahada bulunuyordu. Bu takım bu seviyeye nasıl geldi?
Öncelikle biz takım olarak 2 sezondur birlikte çalışıyoruz. Geçtiğimiz yaz yine takım olarak bir aradaydık. Bildiğiniz gibi Avrupa Şampiyonası’na katılabilmek için eleme maçları oynamak zorundaydık ve yine bu takımla birlikte eleme grubu maçlarını yaptık. En büyük avantajımız da birlikte mücadele edebilmemizdi. Kirilenko dışında tam takım olarak mücadele ettik. Bu sene de yazın başında çalışmalarımıza yine hep birlikte başladık. Yavaş bir tempoda başladığımız çalışmalarımızı giderek hızlandırdık ve en iyisini ortaya koymaya çabaladık. Özellikle Kirilenko’nun takıma katılması ile birlikte takımımız bir çok yönden çok daha güçlü hale geldi. Kendisi pota altındaki üstün yetenekleri ile hücum gücümüze büyük katkı verdi. Tüm bunların yanında, şunu açıkça söyleyebilirim ki; takımın kimyasını oturtabilmek için çok çalıştık. Bunun için oldukça yoğun bir çaba harcadık. Takımdaki tüm oyuncularım, şampiyona boyunca ellerinden geleni yaptılar, fedakârlıkta bulundular ve tüm bunları yaparken de gerçekten çok eğlendik. Milli Takımların atmosferi çok farklıdır. Burada oynayan oyuncular para ya da başka bir şey için mücadele etmezler. Her biri kendi ülkesi için oynadığının farkındadır. Sahaya çıkıp ellerinden geleni yapmaları sadece ülkeleri içindir. Ama sizin de onlara, uğrunda sahaya çıkıp iyi oynayabilecekleri bir şeyler vermeniz gerekir. Milli Takım ortamı çok iyi olmalı, oyuncular sizden bir şeyler öğrendiklerini hissetmeli ve fedakârlık yapabilmelidirler. Bizim oyuncularımız da bunu yaptı. Onlara bir şeyler vermeye çabaladığımızın ve bir şeyler kazandıklarının farkına vardılar. Uzun bir süre ailelerinden, arkadaşlarından uzak kaldılar. Yapılabilecek tüm fedakârlıkları yaptılar. Siz de tüm bunlara karşılık, öylesine bir ortam oluşturmalısınız ki, oyuncular Milli Takım’da olmak istemeli. Bunun için çabalamalı ve gerçekten bu takımın bir parçası olduklarını hissetmeli. Biz de bunu başardık. Başarımızın en büyük nedeni bu atmosferi, bu isteği oyuncular arasında hissettirebilmemizdi.

Şampiyona öncesinde beklentileriniz neydi? Bu beklentilerin ışığında sonucu değerlendirir misiniz?Dürüstçe söylemek gerekirse, Avrupa Şampiyonası’ndan önce şampiyon olabileceğimize inanmıyorduk. Hiçbirimiz bu derece iddialı değildik. Avrupa Şampiyonası başladığında, gerçekçi bir gözle baktığımızda, bu takımın olması gereken yerin, 5-8 arasında bir yer olduğunu itiraf edebilirim. Ancak şunu da açıkça ifade etmeliyim ki; çalışmalarımıza başladığımız ilk andan beri, ilk hedefimiz Olimpiyat Oyunları’na katılabilmekti. Her antrenmanda, her bir araya geldiğimizde bunu ifade ettik ve kendimizi hazırladık. Avrupa Şampiyonası’nda da her maça çıkarken yine hedefimiz bu oldu. Oyuncularımıza, Avrupa Şampiyonası’nda olmamamızın da asıl sebebinin bu olduğunu her maça çıkarken tekrarladık. Bu fikri, oyuncularımızın beynine kazıdık. Onlar da buna inandı. Tabi ki, Olimpiyat Oyunları için mücadele edebileceğimiz fikrine, oyuncularımızın inanması çok önemli. Bunu yapabilecek kapasitede bir takım olmamanız bile çok büyük bir başarı. Tüm bunların yanında, Avrupa Şampiyonası başladığında, Sırbistan’ı iyi bir oyunun sonunda mağlup eden oyuncularımın kendilerine olan güvenleri bir kat daha arttı. Eleme gruplarındaki başarılı oyunumuz devam ettikçe, oyuncularımız, potansiyellerinin farkına daha iyi vardılar. Kendilerine güvenleri arttı. Belki de turnuvadaki en iyi oyunumuzu Litvanya karşısında oynadıktan sonra, oyuncularım çok daha iyi şeyleri başarabileceklerine iyice inandılar. Final maçında, İspanya karşısında ise çok daha farklı bir strateji uygulamak zorunda olduğumuzu biliyorduk. Turnuva boyunca hızlı olduk, serbest bir basketbol oynadık. Koştuk, geri döndük. Ama İspanya karşısında daha farklı olmalıydık. Özellikle, maç öncesi en büyük hedefimiz aradaki skor farkının açılmamasını sağlamaktı. Bunun için çaba sarf ettik. Çünkü İspanya çok güçlü, kendine güveni olan ve kendi evinde oynayan bir ekipti. Böyle bir ekibe karşı, skor avantajını yitirdiğinizde ya da farkı açılmasına izin verdiğinizde maçı çevirmeniz mümkün olmaz. Hızlı bir oyun oynamak, İspanya karşısındaki şansımızı sıfırlardı. Bu yüzden de skoru dengede tutarak elimize geçireceğimiz tek şansı iyi kullanmak zorundaydık. Bu şansı da bulduk ve iyi değerlendirerek Avrupa Şampiyonu olduk.

Efes Pilsen’e gelmeden önce Dinamo Moskova, Benetton Treviso ve birçok NBA takımının gözdeleri arasındaydınız. Efes Pilsen’e geliş hikâyenizi anlatır mısınız?
Öncelikle Efes Pilsen uzun yıllardır iyi tanıdığım bir ekip. Yıllarca rakip olarak mücadele ettik. Çok kez İstanbul’da bulundum. Burada çok güzel günler geçirdim. Ben her zaman çalıştığım takımların iyi bir geleneğe sahip olmasını ve iyi bir yönetim anlayışı içinde olmasını kendim için ilk şart olarak koyarım. Bunun yanında, çalışacağım takımın da hedeflerinin olması benim için çok önemlidir. İstanbul’da ailemin de rahat edeceğine inanıyorum. Tüm bunları yan yana getirdiğimde, Efes Pilsen’in benim tüm beklentilerimi karşıladığını gördüm. Efes Pilsen karakteri olan, geleneği olan, iyi bir yönetime sahip, en üst noktayı hedefleyen bir takım. Tüm bunları gördüğümde seçim yapmak benim için zor olmadı. Maddi anlamda Efes Pilsen’in teklifinden çok daha iyi teklifler de aldım. Ama, benim beklentilerimi bu denli tam olarak karşılayabilecek başka bir takım olmadığı için seçimimi Efes Pilsen’den yana kullandım. Bu seçimi yaptığım için de çok mutluyum.

Efes Pilsen’deki oyuncuları nasıl buluyorsunuz?
İyi bir takım kurduğumuzu düşünüyorum. Belki çok büyük yıldızlara sahip değiliz ama takımdaki oyuncular birlikte oynamaktan hoşlanıyor, birbirleri için fedakârlık yapıyor. Aynen, bu yaz Rusya ile olduğu gibi. Elbette, takımın yıldız oyunculara da ihtiyacı vardır. Ama yıldız oyuncu demek, çok iyi bir takım olacaksınız demek değildir. Öncelikle takımı inşa etmelisiniz, oyun kurgunuzu oturtmalısınız. Siz ne kadar iyi bir takım olursanız, zaten yıldız oyuncularda bu takımın parçası olmak isteyeceklerdir. Takımın genel durumu hakkında elbette fikrim var. Zaten oyuncuların seçiminde de büyük rol oynadım ve takımdaki oyuncuları gayet iyi tanıyorum. Bazı oyuncuların performanslarını zaten Avrupa Şampiyonası sırasında gördüm. Bazı oyuncularımızı daha Efes Pilsen’e gelmeden önce tanıyordum. Zaten İstanbul’a da erken gelerek zaman kaybetmemeye çalıştım. Ben yokken de yardımcılarım takım ile ilgili sürekli bana raporlar verdiler. Bu yüzden takımı iyi tanıdığımı söyleyebilirim.

Efes Pilsen’de oyun anlayışınız nasıl olacak? Efes Pilsen Avrupa’da sert savunması ile tanınan bir takım. Sizin oyun felsefenizle birlikte Efes Pilsen bu görüntüsünü devam ettirebilecek mi ?
Elbette ben sistemi olan bir antrenörüm. Ama kendi sistemimi körü körüne takıma adapte etmeye çalışan bir antrenör değilim. Elimdeki oyunculara göre sistemimde değişiklikler yapabilirim. Avrupa Şampiyonası’nda elimde koşabilen, tempolu oynayabilen, atletik bir takım vardı. Oyun kurgumu buna göre yaptım. Elbette şampiyon olmak istiyorsanız iyi savunma yapmak zorundasınız. Rusya, Avrupa Şampiyonası’nda en iyi savunma yapan takımdı. Ama ondan önceki senede de Benetton Treviso en iyi hücum yapan ekiplerden birisiydi. Nasıl bir oyun oynayacağınıza karar vermek takımınızdaki oyunculara da bağlıdır. Önceki senelerde Benetton’da Bargnani, Nicholas ve Siskauskas gibi oyunculara sahiptim ve ofansif bir oyun tarzı benimsemiştim. Takımı bu yönde kurguluyordum. Ama geçtiğimiz sene bu oyuncular takımımda yoktu ve oyun tarzımda da değişiklik yapmak zorunda kaldım. Bu sene Efes Pilsen’de gerek ofansif, gerekse de defansif oynayabilecek bir çok oyuncuya sahibim. Bu yüzden de oynayabileceğimiz oyun tarzı çok daha çeşitli olacak diye düşünüyorum.

Geçen sezonun şampiyonu Fenerbahçe Ülker’in yanına bu sezon birçok şampiyonluk adayı eklendi. Türkiye Ligi’ni takip etme ve rakipleri görme fırsatını buldunuz mu?
Türkiye Ligleri’nin gün geçtikçe daha zorlu olduğunu görüyorum. Sadece bir ya da iki takım değil en azından 5-6 tane takımın şampiyonlukta şansı olduğuna inanıyorum. Son şampiyon Fenerbahçe Ülker dışında, Türk Telekom, Beşiktaş Cola Turka, Galatasaray Cafe Crown gibi bir çok güçlü ekip var. Bu ekiplerin hepsi de şampiyonlukta iddialı. Yeni kurallar ve düzenlemelerle, takımlar çok daha iyi kadrolar kurabiliyorlar. Bu sayede de ligdeki kalite seviyesi artıyor ve şampiyonluk mücadelesi de daha çetin bir hal alıyor. Bunun da Türk Basketbolu için çok olumlu bir gelişme olduğuna inanıyorum.

6 Ekim’de Minnesota Timberwolves ile maç oynayacaksınız. Bu maç sizin ve takımınız için ne ifade ediyor?
Efes Pilsen’in Timberwolves ile maç yapacak olması gerçekten birçok açıdan çok heyecan verici. Böyle bir maç, hem Türk Basketbolu, hem Efes Pilsenli taraftarlar hem de tüm basketbolseverler için çok önemli ve heyecan verici. Gerçekte, bu tip maçlar çok mücadeleci ya da mutlaka kazanılması gereken maçlar elbette değil. Bu tip organizasyonlarla hem ülke basketbolunun tanıtımına büyük katkı sağlanıyor hem de kendi takımınızın tanıtımını çok daha iyi yapabiliyorsunuz. Dünyanın dört bir yanındaki basketbolseverler ve otoriteler dikkatlerini ülkenize çeviriyor ve bu da çok olumlu bir gelişme. Bunun yanında taraftarlarınıza da bir nevi hediye vermiş oluyorsunuz. NBA ile, Efes Pilsen’in ya da Türk basketbolunun bir araya gelmesi bir çok yönden, kapıların açılmasını sağlıyor ve bunun da olumlu yönlerini göz ardı etmek mümkün değil.

Peki antrenörlük kariyerinizde en çok etkilendiğiniz isim kim oldu ?
Dürüstçe itiraf etmem gerekirse, basketbol kariyerimdeki en önemli insan lisedeki basketbol koçumdu. İsmi, Smokey Moorezi’ydi. Bana basketbol hakkında bildiğim çoğu şeyi öğretti diyebilirim. Ondan, iyi bir basketbol antrenörün nasıl bir kişiliğe sahip olması gerektiğini, basketbolun inceliklerini, temellerini ve fundementalini öğrendim. Ve belki de en önemlisi ondan, kazanma hırsını öğrendim. Hiçbir şekilde sorgulamadan, hayatımda basketbolla ilgili en önemli insan lise öğretmenim diyebilirim. Elbette çok büyük hocalarla birlikte çalıştım. Her birinden ayrı ayrı şeyler öğrendim, bunları daha iyi olabilmek için özümsedim. Bu yüzden de hepsine minnettarım. Hatta açık yüreklilikle şunu da söyleyebilirim ki; kendisinden en çok bir şeyler öğrendiğim antrenörler, her zaman rakip olduğum takımın antrenörleri olmuşlardır. Onların, maç sırasında neler yaptığını gözlemledim. Onlarla mücadele ettim. Korkmadım. Bütün bunlar bana her zaman büyük tecrübe oldu. En büyük avantajım ve şansım da Avrupa çapındaki bir çok iyi antrenöre karşı oynamam oldu. Tüm bunlar bana büyük bir deneyim sağladı. Her birinden bir şeyler öğrenerek daha iyi olmaya çalıştım.

Sizi sihirbaz ve kimyager gibi sıfatla da anıyorlar. Bu konuda neler düşünüyorsunuz?
Evet. Ama bana tam olarak “Simyacı” diyorlar. Çünkü, simyacı, büyücü ve kimyacı arasında bir yerdedir. Ne her şeyi büyü ile yapar, ne de bilimle. İkisini bir araya karıştırarak bilimle ruhu bir araya getirir ve ortaya çok daha iyi bir şey çıkartır. Bu kulağa hoş geliyor. Bu sene Avrupa Şampiyonası’nda Rusya ile yaptığım da tam olarak buydu. Takım olarak büyülü bir başarı ortaya koyduk.

Özge
25.09.2007, 15:10
''MAHALLENİN YENİ ÇOCUĞUYUM''

Avrupa Şampiyonası'nda Rusya'yı şampiyon yapan Efes Pilsen'in yeni antrenörü David Blatt, Türkiye'de her şeyin kendisine yeni olduğunu belirterek, ''Avrupa basketbolunda çok tecrübeliyim, ama Türkiye'de mahalledeki yeni çocuğum ve öğrenecek çok şeyim var'' dedi.

İsrail'de 2 kez, Rusya'da da 1 kez yılın antrenörü seçilen ve Avrupa şampiyonu takımın antrenörü olarak Türkiye'ye gelen Blatt, yapmış olduğu açıklamada, bu başarıların geride kaldığını vurgulayarak, ''Onlar geride kaldı. Efes Pilsen'de yapacağım mücadele en yükseği olacak. En büyük savaş şimdi, burada. Türkiye'de yeniyim ve öğrenecek çok şeyim var. Buradaki tecrübelilere saygı göstermem lazım. Hiçbir şeyi hafife almam. Bilmem gerekenleri bilmem için bana zaman gerekecek. Daha önce yaptım, yine yapacağım'' diye konuştu.

David Blatt, Avrupa Şampiyonası nedeniyle Efes Pilsen'deki görevine geç başlamasının herhangi bir dezavantaj yaratmayacağını ifade ederek, şöyle devam etti:

''Yardımcı antrenör Ekrem Memnun ve kondisyoner Yüksel Tezel, Rus Milli Takım'ında çalışmalarıma katıldılar. Neler yapmak istediğimi söyledim, ona göre onlara program verdim. Takım çok iyi çalıştı, şu andaki durumdan çok memnunum. Bu takımın çoğunu ben seçtim ve oyuncuları çok iyi biliyorum. Milli takımdaki bütün oyuncuları da takip ettim. Ne yaptığımızı, ne istediğimizi biliyorum. Şimdi takımla çalışıp, onları tam olarak bilmek için biraz zamana ihtiyacım var.''

''BU SENE ÇOK DEĞİŞİK BİR TAKIM OLACAK''
ABD'li antrenör, Efes Pilsen'in başarılı olmasını ve oyuncuların bu işten zevk almasını sağlayacağını söyledi.

Bu sezon takımın yeni bir yöne doğru gideceğini dile getiren Blatt, ''Özellikle çok değişik bir takım olacak. Çünkü bütün takımı değiştirdik. Bu sene taraftarlarımız birbirleriyle oynayan bir numaralı takım izleyecekler. Seyircilerin sevgisine layık bir oyun sergileyeceğiz. Kazanan, basketbol oynayan bir takım olacak. Hem savunmada hem de hücumda çok iyi olacağımıza inanıyorum. Savunma hücumu, hücum savunmayı bekler. Biriyle veya öbürüyle maçı kazanabilirsiniz, ama şampiyonluğu ancak ikisinde de iyiysen kazanabilirsin. İkisi de olmadan şampiyon takım olamaz. Bizim takım her ikisinde de iyi olacak'' diye konuştu.

David Blatt, Avrupa Ligi'nde gruplarının tehlikeli bir grup olduğuna da dikkati çekerek, ''Avrupa Ligi'ndeki grubumuz beklentileri çelişkili bir grup. Bazı takımların ne olduğu belli, bazı takımların ise belli değil. Bu çok tehlikeli. Avrupa Ligi'nde bu sene hedefimiz gidebildiğimiz kadar ileri gitmek'' dedi.

''TÜRKİYE'Yİ DE FAVORİ GÖRÜYORDUM''
David Blatt, Avrupa Basketbol Şampiyonası öncesinde Türkiye'yi de favoriler arasında gördüğünü kaydetti.

Bir yıl önce Türkiye'nin Japonya'da iyi bir netice aldığını ifade eden Blatt, ''Bir yıl önceki iyi neticenin ardından ve çok iyi bir kadro oluşumundan sonra Türkiye'yi de favori takım olarak görüyordum, ama ne olduğunu bilemem'' şeklinde konuştu.

''FİNALDE İSPANYA HALKIN VERDİĞİ GÜVENİ DEĞİL, STRESİ HİSSETTİ''
Avrupa Şampiyonası'nda turnuva boyunca en iyi savunmanın Rus takımının savunması olduğunu ifade eden David Blatt, ''Hücumda da iyiydik, ama en iyi savunma yapan takım Rusya'ydı'' dedi.

İspanya ile yaptıkları final maçında tempoyu kontrol etmeyi, sayıları yakın ve aşağıda tutmayı hedeflediklerine anlatan Blatt, sözlerini şöyle tamamladı:

''Bizden daha kuvvetli bir rakibi yenmeyi ancak bu şekilde başarabilirdik. Eğer yakın kalabilirsek kazanmaya şansımız olduğunu biliyorduk. İspanya'nın 16 bin kişilik seyirci avantajını, onları gerginliğe sevk etmek için kullandık. Yani halkın verdiği güveni değil, o stresi hissettiler. Onun için çok sessizdiler. Çok sinirli ve gergin bir maçtı. Hep böyle yakın sayılı giden maçlar gibi. Son 1.5 dakika kala 5 sayı geride olduğumuzda heyecanlıydım. Bu kadar az sayılı geçen maçta 5 sayılık fark bayağı büyük bir farktı. Bir sürü şansımız olacağını düşünmüştük, fakat sonunda gelecek şansı en iyi değerlendirmemiz gerekiyordu ve o şansı elde edince de Holden topu çaldı ve bizim kazanan sayımızı attı. Ne zaman öne geçmen gerektiğini bilmek lazım. En iyi takım en sonunda galip gelen takımdır.''

Ajansspor

Özge
26.09.2007, 15:35
Efes Pilsen fark attı
Efes Pilsen, Slovenya Birinci Ligi takımlarından Skopja Loka'ya 34 sayı fark attı.

Yeni sezon hazırlıkları çerçevesinde Slovenya'da kamp yapan Efes Pilsen Basketbol Takımı, burada oynadığı ilk hazırlık maçında Slovenya Birinci Ligi takımlarından Skopja Loka'yı 84-50 yendi.

Lacivert-beyazlılar, 19-19 berabere sona eren ilk periyodun ardından devreyi 46-27 önde geçti. İkinci yarıda da rahat oyununu sürdüren Efes Pilsen, aradaki sayı farkını giderek açtı ve maçtan 84-50 galibiyetle ayrıldı.

Efes Pisen'in sayılarını Kenny Gregory 13, Ermal Kurtoğlu 11, Drew Nicholas 11, Loren Woods 10, Serkan Erdoğan 8, Ender Arslan 8, Rashad Wright 7, Kerem Gönlüm 6, Andre Hutson 4, Cenk Akyol 4, Mustafa Abi 2 attı.
Efes Pilsen ikinci hazırlık maçında Hırvatistan'ın KK Zagreb takımıyla karşılaşacak.

Bülent Bayraktar
27.09.2007, 00:13
garnettsiz minnesotayı zorlayabileceğini hatta yenebileceğini düşünüyorum,
eğer yenersek avrupada herkes efesden korkacak...!

Emre B.
27.09.2007, 01:43
Efes tam Avrupa takımı.Trabzonsor 1. lige çıksa da onu izlesek.

ilhan
27.09.2007, 05:17
garnettsiz minnesotayı zorlayabileceğini hatta yenebileceğini düşünüyorum,
eğer yenersek avrupada herkes efesden korkacak...!

İlk 3 periyot zorlayabiliriz ancak. NBA de maçlar 5periyot. Türkiye'de 4 periyot. NBA takımlarını kolay kolay yenemez Avrupa takımları. Kondisyon farkı var.

Efes bu sene şampiyon olsun başka birşey istemiyorum!

Tanjeviç'in ezik takımını yensin başka birşey istemiyorum!

hayat61
27.09.2007, 13:25
Efes Pilsen galibiyetle tamamladı!

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Beko Basketbol Ligi takımlarından Efes Pilsen, bu çerçevede Hırvatistan'ın KK Zagreb takımıyla yaptığı hazırlık maçını 91-81 kazandı
Slovenya'da kamp çalışmaları yapan lacivert-beyazlılar, bu ülkedeki ikinci hazırlık maçında KK Zagreb takımını 91-81 mağlup etti.

Rakibi karşısında ilk periyodu 28-18 ve ilk yarıyı da 50-43 önde geçen Efes Pilsen, 3. periyodu da 70-65 üstün kapadı. Son periyotta üstün oyununu sürdüren lacivert-beyazlılar, karşılaşmadan 91-81 galip ayrıldı.

Bu arada Efes Pilsen'de Rashad Wright 19 sayı atarak takımının en skorer ismi olurken Kenny Gregory 12, Ermal 8, Drew Nicholas 11, Loren Woods 12, Serkan 7, Ender 7, Kerem 4, Andre Hutson 6, Mustafa 5 sayı üretti.

Öte yandan Slovenya'daki kamp çalışmalarını tamamlayan Efes Pilsen, bugün İstanbul'a dönecek.

TheRapZoNe
28.09.2007, 15:48
21 kasimda efesin burada maci var.Sabirsizlikla bekliyoruz bakalim maca gitmek icin.

hayat61
30.09.2007, 16:37
NBA yıldızları İstanbul'da

NBA takımlarından Minnesota Timberwolves, NBA Europe Live Tour 2007 kapsamında katılacağı eğitim kampı ve Efes Pilsen ile yapacağı hazırlık maçı için İstanbul'a geldi
Yaklaşık 2 saat rötarlı olarak İstanbul'a gelen 47 kişilik Minnesota Timberwolves kafilesi, Atatürk Havalimanı (E) kapısından çıkış yaptı.

Kafile, daha sonra İstanbul'da 1 hafta boyunca kalacağı Çırağan Kempinski Oteli'ne geçti.

Minnesota Timberwolves, bu akşam da Efes Pilsen'in Merter'deki tesislerinde bir antrenman yapacak. NBA takımı, 30 Eylül-5 Ekim tarihleri arasında yapacağı eğitim kampının yanı sıra 6 Ekim Cumartesi günü de Efes Pilsen ile Abdi İpekçi Spor Salonu'nda hazırlık maçı oynayacak.

NBA ile ULEB yöneticileri arasında yapılan anlaşmaya göre, 2007 yılının ekim ayında 4 NBA takımının dahil olduğu ''NBA Europe Live Tour 2007'' turnesinin Türkiye ayağını oluşturan Efes Pilsen-Minnesota Timberwolves maçı 6 Ekim Cumartesi günü saat 21.00'de başlayacak.

Geçen yıl ABD'ye giden ve burada NBA takımlarından Denver Nuggets ile Golden State Warriors takımlarıyla hazırlık maçları yapan Efes Pilsen, Minnesota Timberwolves ile yapacağı maçla bir ilke daha imza atarak, Türkiye'de bir NBA ekibiyle maç yapan ilk Türk takımı olacak.

Özge
30.09.2007, 18:59
Minnesota maçına gidecek olan var mı?

Bülent Bayraktar
30.09.2007, 22:49
minnesotada görülecek adam varmı kimi görmek için gidecez ...???

Özge
30.09.2007, 22:54
Birini görmek için maça giden var mı diye sormadım.Sadece gidicek olan var mı diye sordum.Görülecek oyuncu olmasa bile sonuçta bir Nba takımı.

Özge
02.10.2007, 17:40
NBA yıldızları İstanbul'da
İstanbul'da bulunan NBA ekibi Minnesota Timberwolves, sezon hazırlıklarını sürdürüyor.

NBA Europe Live Tour 2007 kapsamında İstanbul'da bulunan NBA ekibi Minnesota Timberwolves, sezon hazırlıklarını sürdürüyor.
Efes Pilsen'in Merter'deki tesislerinde gerçekleştirilen günün ilk çalışmasında Minnesota Timberwolves sporcuları, bir antrenman maçı yaptı. Antrenman maçını Türk hakemler Mehmet Keseratar, Kaan Büyükçil ve Yücel Çilingir yönetti.

İspanya'da düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda da görev yapan Türk hakem Mehmet Keseratar, NBA kurallarının farklı olmasından dolayı kendileri açısından farklı bir maç yönettiklerini belirterek, ''Maç içindeki pozisyonları da farklı oluyor. Antrenman maçıydı. Ama yine de iddialı bir mücadele sergilediler. Çok ciddi oynadılar. Oyuncuların spor ahlakı da çok iyi. Bu bakımdan kolay bir maç yönettik. Ayrıca kurallarının farklı olması nedeniyle alışmak ve uyum sağlamak gerekiyor'' diye konuştu.

Bu arada Minnesto Timberwolves, hazırlıklarını bu akşam gerçekleştireceği antrenmanla sürdürecek.

TRAFİK YÜZÜNDEN ANTRENMAN YERİ DEĞİŞTİ

Minnesto Timberwolves'un bu akşam yapacağı antrenmanın yeri trafik nedeniyle değiştirildi.

İstanbul'a geldiği günden beri Efes Pilsen'in Merter'deki tesislerinde çalışan NBA takımı, akşamki idmanı Beşiktaş Cola Turka'nın salonu olan Akatlar Spor Salonu'nda yapacak.

Salon değişikliğinin, Minnesota Timberwolves ekibinin dün akşamki antrenmanın ardından kalınan otele 1,5 saatte gidilebilmesi nedeniyle yapıldığı öğrenildi.

hayat61
04.10.2007, 14:37
Dev maç 10 Ekim'de

Basketbolda bu yıl 23'üncüsü düzenlenecek Erkekler Cumhurbaşkanlığı Kupası maçı 10 Ekim Çarşamba günü Ankara'da yapılacak.

Atatürk Spor Salonu'nda, geçen sezonun Beko Basketbol Ligi şampiyonu Fenerbahçe Ülker ile Türkiye Kupası sahibi Efes Pilsen arasındaki dev maç saat 20.00'de başlayacak.

Basketbolseverler maç biletlerini Ankara Rüştü Yüce Eğitim Merkezi'nden alabilecek.

Geçen yıl Cumhurbaşkanlığı Kupası'nda karşı karşıya gelen Alpella ile Efes Pilsen'in mücadelesinden 77-61'lik skorla Efes Pilsen galip ayrılarak, kupayı 7. kez kazanma başarısını göstermişti. Kupanın 3 kez sahibi olan Fenerbahçe ise son olarak 1993-94 sezonunda Efes Pilsen ile karşı karşıya gelmiş ve rakibini 85-74 yenerek kupayı kazanmıştı.

Cumhurbaşkanlığı Kupası'nda 14 kez finalist olan Efes Pilsen, en fazla final oynayan takım unvanını da elinde bulunduruyor. Bu anlamlı kupada Fenerbahçe ise 5 kez final oynarken, 1989-90, 1990-91 ve 1993-94 sezonlarında kupanın sahibi oldu.

1984-85 sezonunda düzenlenen ilk Cumhurbaşkanlığı Kupası'nın sahibi Galatasaray olurken, kupa mücadelesinde Ülkerspor 6 kez, Karşıyaka, Eczacıbaşı, Çukurova, Türk Telekom ve TOFAŞ takımları da birer kez mutlu sona ulaştılar.

Cengiz Çubukcu
04.10.2007, 15:21
gidecek olan arkadaşlar varsa şimdiden iyi seyirler...Efesten bu sene çok umutluyum, gerek koç gerekse yeni gelen oyuncular çok iyi...gregory'i geçen seneki lemansdan eurolig maçlarından hatırlıyorum efesin canına okumuştu..

Öztürk Adem
04.10.2007, 16:22
bakalım gorelım ne olcak ne gorecegız:eek:

Özge
05.10.2007, 15:21
Timberwolves hazır
Minnesota Timberwolves, Türkiye'deki bir haftalık kamp çalışmalarını tamamladı

''NBA Europe Live Tour 2007'' organizasyonu kapsamında İstanbul'da bulunan NBA takımı Minnesota Timberwolves, Türkiye'deki bir haftalık kamp çalışmalarını tamamladı.

Minnesota Timberwolves, Efes Pilsen'in Merter'de bulunan tesislerinde bu sabah gerçekleştirdiği son antrenmanla hazırlıklarını tamamlarken, organizasyon kapsamında yarın Abdi İpekçi Spor Salonu'nda Efes Pilsen ile karşı karşıya gelecek.

Minnesota Timberwolves Antrenörü Randy Wittman, yarın hayranlarının karşısına çıkmak için sabırsızlandıklarını söyledi.

Wittman, antrenman sonrası yaptığı açıklamada, İstanbul'da iyi bir hafta geçirdiklerini söyleyerek, ''İyi bir çalışma dönemi geçirdik. Burada çok iyi imkanlarla karşılaştık. Verimli bir dönem oldu bizim için. Bize tahsis edilen çalışma alanları çok iyiydi. Artık oynamak istiyoruz. Bunun için çok heyecanlıyız'' dedi.

Türkiye'yi çok beğendiğini kaydeden ABD'li çalıştırıcı, ''İstanbul'un büyük olması ve insanların sıcaklığı ilgimizi çekti'' derken, NBA'de forma giyen Türk oyuncular Hidayet ve Mehmet ile ilgili soruyu ise, ''Hidayet ile 1 sene çalıştım. Çok başarılı bir oyuncu. Mehmet ise harika bir sezon geçirdi. Gelecek sezonlarda çok başarılı olacaklarına inanıyorum. İkisiyle de tanışmak mutluluk vericiydi'' diye yanıtladı. Randy Wittman, Efes Pilsen'in ABD'li antrenörü David Blatt ile ilgili ise, ''David Blatt çok iyi bir antrenör. Avrupa Şampiyonası'nda Rusya'nın başında çok başarılı oldu. Efes Pilsen için iyi tercih'' diyerek sözlerini tamamladı.

Minnesota Timberwolves oyuncusu Randy Foye ise, yarınki Efes Pilsen maçının çok eğlenceli olacağını ifade ederek, ''Burada bizi misafir gibi ağırladılar. Yarın çıkıp oynayacağız ve eğleneceğiz'' ifadesini kullandı.

Bu arada geçen yıl ABD'de, NBA takımlarından Denver Nuggets ve Golden State Warriors takımlarıyla hazırlık maçları yapan Efes Pilsen, bir ilke daha imza atarak, Türkiye'de bir NBA takımıyla maç yapan ilk Türk takımı olacak.

Bülent Bayraktar
06.10.2007, 10:06
Birini görmek için maça giden var mı diye sormadım.Sadece gidicek olan var mı diye sordum.Görülecek oyuncu olmasa bile sonuçta bir Nba takımı.

bu maç 10 sene önce hatta 5-6 sene önce olsaydı bu sölediğine katılırdım ne olursa olsun bir nba takımı süper yıldızı olmasada görülmeye değer derdim,
bu bnm görüşüm...

Özge
06.10.2007, 14:09
Tamam sen de haklısın.Garnett'lı Minnesota'yı izlemekle Garnett'sız Minnesota bir değil ama yine de güzel maç olur izlenmeye değer İstanbul İstanbul olalı böyle maç görmedi:D

Harun-61
06.10.2007, 16:08
Jwon Howard'i Canli izlemek isterdim...

Harika bir $utör....

Haydi Efes....

Bülent Bayraktar
06.10.2007, 17:23
bn efesin minnesotayı zorlayacağını düşünüyorum
efesin yabancılarını hiç görmedim ama kupada attıkları sayıları görünce iyi olduklarını düşünüyorum

Sinan Akyıldız
06.10.2007, 19:47
Maça az kaldı :) Vallaha ben Efes'in zorlayacağını değil kazanacağını düşünüyorum :)

Efes'in Wolves'ten bir eksiği yok :)

Şarküteri sporlularda hasetinden patlar artık :D

Özge
06.10.2007, 20:28
Sinan katılıyorum sana.Ben de Efes'in kazanacağını düşünüyorum.İzleyenler için çok zevkli bir maç olur umarım.

Bartuğ13
06.10.2007, 21:46
maç kafa kafaya gidiyor.
29-26 gerideyiz
david blatt takıma daha ilk günlerden belli ki bişeyler katmış.
tek sorun savrunma reboundları.çok dikkat etmek lazım

ilhan
06.10.2007, 22:15
Efes bu maçı kazanırsa şampiyon olur TBL'de =)

Özge
06.10.2007, 22:16
Woods'la Hutson'ı beğendim çok iyi oynuyorlar.İyi transfer bence.Zevkli bir maç oluyor.

Sinan Akyıldız
06.10.2007, 22:18
Şu bizim pivot woodstu sanırım , gayet iyi transfere benziyor , efes bu sene ligin tozunu atar :)

Sinan Akyıldız
06.10.2007, 23:23
durum 74-74

Wolves mola aldı . Bu arada Woods birine fena bi blok yaptı :D

Özge yahu bu maçın biletleri satılmamışmıydı ? bu tribunlerin hali ne böyle . Bomboş tribünler ya ben yanlış görmüyorum değil mi :)

Özge
06.10.2007, 23:45
Efes Pilsen yenildi fakat çok iyi mücadele etti.Eski Efes geri dönüyor sanki:)Hutson'ı çok beğendim.19 ribaunt aldı.Sinan internetten baktığımda biletlerin tükendiğini yazdı.Evet Sinan boş yerler vardı özellikle yan taraflarda:)

Sinan Akyıldız
06.10.2007, 23:52
Öne geçtikten sonraki 3-4 hucumdan boş dönünce yenilmemiz normal , neticede bu bir gösteri maçıydı , ülker ve yağverlerinin rüyalarında göremeyecekleri kadar güzel bir organizasyonu gerçekleştiren Efes pilsen yönetimine ve teknik kadrosuna teşekkür etmek boynumuzun borcudur , bizlere böyle bir rüyayı yaşattıkları için . Skor önemli değil önemli olan mücadeledir bence , tabiki yensek daha iyi olurdu :)

Efes için söylenecek söz yok , bu sene sakatlık ve aksi bir durum olmazsa bu ligin tozunu atar :)

Wolves içinse hiç iyi şeyler düşünmüyorum :) bence hiç kendilerini yormasınlar seneye draftın 1. sırasını almak için ellerinden geldiği kadar az galibiyet alsınlar . Zaten ne kadar zorlarsa zorlasınlar 20 nin üzerine çıkabileceklerini hiç sanmıyorum :)

Bülent Bayraktar
06.10.2007, 23:55
çok yazık oldu bu maç efesin hakkıydı ,
kaçan serbest atıştaki ribaundu alsaydık kazanırdık, bide 1 sayı öndeyken hücumları çok cömertce harcadık...!

Özge
07.10.2007, 00:00
Abdi İpekçi'ye hücum!

İstanbul'da ilk kez bir NBA takımının sahne aldığı Efes Pilsen - Minnesota Timberwolves maçına basketbolseverler büyük ilgi gösterdi. Maçın yapıldığı Abdi İpekçi Spor Salonu tamamen dolarken, karşılaşmayı 10 bin kadar basketbolsever izledi.
Maçtan saatler önce salona gelen basketbolseverler kapılarda uzun kuyruklar oluşturdu. Bazı Türk taraftarların Minnesota Timberwolves forması giydiği görülürken, basketbolseverler özellikle NBA oyuncuları Ricky Davis ve Al Jefferson'ı coşkulu bir şekilde alkışladılar.

Minnesota Timberwolves'in maskotu ''Crunch'' da çeşitli şovlarıyla maçı izleyenlere keyifli anlar yaşattı.
Efes Pilsen Kulübü Başkanı Tuncay Özilhan maç öncesi, NBA Başkanı David Stern, Minnesota Timberwolves'in sahibi Glenn Taylor ve Avrupa Ligi CEO'su Jordi Bertomeu'ya çeşitli hediyeler verdi.
Bu arada yine karşılaşma öncesi iki takımın kaptanları Mustafa Abi ve Randy Foye, birlikte taraftarlara ''Hoşgeldin'' diyerek eğlenceli bir maç yaşamalarını dilediler.
MURAT BAŞESGİOĞLU DA İZLEDİ
İstanbul'daki ilk NBA maçını spordan sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu da izledi.
Devlet Bakanı Başesgioğlu'nun yanı sıra, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, NBA Başkanı David Stern, Avrupa Ligi CEO'su Jordi Bertomeu gibi basketbol dünyasının üst düzey isimleri ve Anayasa Mahkemesi Başkan Vekili Haşim Kılıç da karşılaşmayı takip etti.
Efes Pilsen ile Minnesota Timberwolves maçında, ABD'den 130'a yakın NBA yetkilisi görev yaptı.

Sinan koyu renkli yazılan yer senin için:)

Emre B.
07.10.2007, 00:16
Efes kazanabilirdi.Yine de güzel oynasılar.

Bartuğ13
07.10.2007, 00:19
harikaydı.
yalnız fauller ve reboundlar feciydi.orayı toparlamak lazım.
yine de gurur duydum

hayat61
07.10.2007, 00:31
Son saniyede kaçan boş 3.lük,kaçan fauller biraz daha şans.
Efes çok iyi mücadele etti.Geriden gelmeyi başardı.
Nicholas yüzünü yırtan şahsın tırnaklarının uzunluğunu ve faul atışlarında kuş sesleri çıkaran bayanın nasıl başardığını merak etmedim değil.

Sinan Akyıldız
07.10.2007, 03:50
Abdi İpekçi'ye hücum!

İstanbul'da ilk kez bir NBA takımının sahne aldığı Efes Pilsen - Minnesota Timberwolves maçına basketbolseverler büyük ilgi gösterdi. Maçın yapıldığı Abdi İpekçi Spor Salonu tamamen dolarken, karşılaşmayı 10 bin kadar basketbolsever izledi.
Maçtan saatler önce salona gelen basketbolseverler kapılarda uzun kuyruklar oluşturdu. Bazı Türk taraftarların Minnesota Timberwolves forması giydiği görülürken, basketbolseverler özellikle NBA oyuncuları Ricky Davis ve Al Jefferson'ı coşkulu bir şekilde alkışladılar.

Minnesota Timberwolves'in maskotu ''Crunch'' da çeşitli şovlarıyla maçı izleyenlere keyifli anlar yaşattı.
Efes Pilsen Kulübü Başkanı Tuncay Özilhan maç öncesi, NBA Başkanı David Stern, Minnesota Timberwolves'in sahibi Glenn Taylor ve Avrupa Ligi CEO'su Jordi Bertomeu'ya çeşitli hediyeler verdi.
Bu arada yine karşılaşma öncesi iki takımın kaptanları Mustafa Abi ve Randy Foye, birlikte taraftarlara ''Hoşgeldin'' diyerek eğlenceli bir maç yaşamalarını dilediler.
MURAT BAŞESGİOĞLU DA İZLEDİ
İstanbul'daki ilk NBA maçını spordan sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu da izledi.
Devlet Bakanı Başesgioğlu'nun yanı sıra, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, NBA Başkanı David Stern, Avrupa Ligi CEO'su Jordi Bertomeu gibi basketbol dünyasının üst düzey isimleri ve Anayasa Mahkemesi Başkan Vekili Haşim Kılıç da karşılaşmayı takip etti.
Efes Pilsen ile Minnesota Timberwolves maçında, ABD'den 130'a yakın NBA yetkilisi görev yaptı.

Sinan koyu renkli yazılan yer senin için:)

Murat Başeskioğlu bölümü dahil değil değilmi :D:D:D

Valla Özge ben gördüğüme inanırım , tribünleri hiçtam dolu görmedim ben heleki pilot kamera açısının sol tarafında bir bölüm yaklaşık 50 sandalye kadar hiç dolmadı . potaların arkalarındaki bazı bölümler , tribünlerin altındaki sandalyelere özellikle dikkat ettim onların yarısı boştu . Ama maçın ortalarına doğru bir artış oldu tribünlerde orası gerçek.

Ama o tribünlerde 10 bin kişi varsa abdi ipekçiye kadar yürürüm :D:D:D

Sefa Murat Dokuz
07.10.2007, 11:11
kaçan serbest atışın rebaundunu telfair a vermek maçın kırılma anıydı birde ard arda 3 hücüm boş dçndük 1 sayı öndeyken son 2 dk da

Özge
07.10.2007, 11:41
Murat Başeskioğlu bölümü dahil değil değilmi :D:D:D

Valla Özge ben gördüğüme inanırım , tribünleri hiçtam dolu görmedim ben heleki pilot kamera açısının sol tarafında bir bölüm yaklaşık 50 sandalye kadar hiç dolmadı . potaların arkalarındaki bazı bölümler , tribünlerin altındaki sandalyelere özellikle dikkat ettim onların yarısı boştu . Ama maçın ortalarına doğru bir artış oldu tribünlerde orası gerçek.

Ama o tribünlerde 10 bin kişi varsa abdi ipekçiye kadar yürürüm :D:D:DSinan haklısın boşluklar vardı ben de gördüm bunlar başka maç izlemişler galiba:DBelki de trafik vardır o yüzden maçın ortalarına doğru artış olmuştur.Malum bizde trafik yüzünden Trabzonspor maçının 2. yarısına yetiştik:D:D

Blatt: "Olağanüstü bir maçtı"

Efes Pilsen Antrenörü David Blatt, rakiplerinin maçı kazanmayı hak ettiğini belirterek, ''Minnesota'ya sahamıza gelip bizimle maç yaptıkları için teşekkür ediyorum. Son derece olağanüstü bir maçtı'' dedi.

Karşılaşmada ikinci devreyi genelde rakiplerinin kontrol ettiğini anlatan Blatt, ''Biz, yapmamız gereken her şeyi yaptık. Sadece 1 haftadır birlikte çalışıyoruz. Taktik açısından çok fazla şey yaptığım için antrenör Wittman'dan özür diliyorum. Oyuncularımdan sanki bir Avrupa Ligi maçı gibi oynamalarını istedim'' diye konuştu.

David Blatt, Avrupa basketbolu ile NBA arasındaki farkın hızlı bir şekilde azaldığını, ancak hala en iyi ve yetenekli sporcuların NBA'de oynadığını söyledi.

Efes Pilsen'in oyuncularından Drew Nicholas da NBA takımıyla maç yapmanın kendileri için büyük bir fırsat olduğunu belirterek, ''Sahaya çıkıp elimizden gelen mücadeleyi gösterdik. Geçen sezon daha çok savunmaya odaklanmıştık, ama bu yıl David Blatt'in hücum sistemi son derece hızlı. Bu sezon çok daha iyi bir oyun ortaya koyacağız'' dedi.

Ender Arslan ise maçta son ana kadar iyi bir mücadele ortaya koyduklarını ifade ederek, bu sezon iyi bir takım kurulduğunu ve hedeflerinin Avrupa Ligi'nde ''Dörtlü Final'' oynamak olduğunu söyledi.

Dipnot:Karşılaşmayı 10 bin 628 biletli seyircinin izlediği bildirildi. (Sinan başka bir yerde de böyle yazıyor:D)

ilhan
07.10.2007, 12:37
Efes , bu sene çok canlar yakar. Namağlup şampiyonluk bekliyorum.

ilhan
10.10.2007, 06:10
Türk Basketbolu'nun yıldızlarından Kaya Peker, Beşiktaş Cola Turka ile sözleşme imzaladı.
10.10.2007

Türk Basketbolu’nun yetiştirdiği en önemli uzunlardan birisi olarak kabul edilen ve geçen sezonu İspanya’nın TAU Ceramica takımında geçiren Kaya Peker, Beşiktaş Cola Turka ile bir yıllık sözleşme imzaladı. İspanyol kulübünde yaşadığı sorunlar nedeniyle ayrılma kararı alan ve transfer piyasasında adı en çok geçen isimlerden birisi haline gelen, özellikle de Türk Telekom tarafından çok istenen Kaya, tercihini Siyah-Beyazlı kulüpten yana kullandı. 1980 doğumlu ve 2.07 boyundaki oyuncu, basketbola Pınar Karşıyaka alt yapısında başlamış, İzmir Kulübü’nün A Takımı’nda gösterdiği performans sonrasında Efes Pilsen’e transfer olmuş, 5 sezon forma giydiği Lacivert- Beyazlı kulüpte de büyük başarılar yaşamıştı. Geçen sezon TAU Ceramica takımıyla Euroleague’de 5.6 sayı, 1.6 ribaund ortalamalarıyla oynayan milli basketbolcu, İspanya’daki Avrupa Şampiyonası’nda da milli takımımızın ayakta kalan isimlerinden birisi olarak dikkat çekmişti.

---

Püfs, gitmesen olmazdı d'mi o eziklere. Soğudum sendende :D

Bülent Bayraktar
10.10.2007, 23:36
efes eziklere nasıl yenildi hayret ettim
böle iyi bir takım minnesotayı ezen takım ...?

Harun-61
11.10.2007, 01:25
Lig Şampiyonu Fenerbahçe Ülker, nefesleri kesen mücadelede, bitime saniyeler kala Solomon'un attığı basketle Efes Pilsen'i 79-77 mağlup edip, Cumhurbaşkanlığı Kupa'sını müzesine götürdü.

Salon: Atatürk
Hakemler: Halil Baldemir, Zafer Yılmaz, Serdar Ünal
Efes Pilsen: Nicholas x 7, Wright x, Mustafa Abi x 2, Kerem Gönlüm xx 4, Woods x 5, Serkan x, Gregory xxx 21, Hutson xxxx 25, Ermal xx 4, Ender xx 9
Fenerbahçe: Solomon xxxx 19, Ömer xxx 8, İbrahim xxxx 23, Mirsad x 3, Vidmar x 2, Damir Kaan xx 6, Oğuz xx 12, Semih x 2, White x 2, Preldzic x 2

Özge
11.10.2007, 01:28
Atılan sayılara bakılırsa Efes'te Gregory'le Hutson oynamış.Hutson Minnesota maçında da çok iyi oynamıştı.Çok yerinde bir transfer.Diğer oyuncular biraz daha iyi oynasalardı Efes rahat kazanırdı.

Bartuğ13
11.10.2007, 01:33
efesin bu maçı kazanması gerekirdi ama daha yeni bir takım kuruluyor.bundan sonrası için daha iyi bir takım olacaklarına inanıyorum

Fatih BALTA
17.10.2007, 08:17
Efes Pilsen, Beko Basketbol Ligi'nin ikinci haftasında Fenerbahçe Ülker'i konuk ediyor. Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yarın (17.10.2007, Çarşamba) saat 18.00'de oynanacak olan karşılaşma NTV'den naklen yayınlanacak.

Efes Pilsen bugün (16.10.2007, Salı) Abdi İpekçi Spor Salonu'nda son taktik antrenmanını yaparken; oyuncuların gayretli çalışması dikkat çekti.
Lacivert beyazlılar Beko Basketbol Ligi'nin ilk haftasında Kepez Belediyesi'ni deplasmanda 89-58 mağlup ederken ilk haftayı lider kapamıştı. Başarılı oyuncu Drew Nicholas 12 asist yaparak ilk haftanın en çok asist yapan oyuncusu sıralamasında en üst sırada yer alırken; Andre Hutson 16, Kerem Gönlüm 15, Kenny Gregory de 12 sayı kaydederek galibiyette önemli pay sahibi olmuşlardı.
Fenerbahçe Ülker ise ilk hafta Oyak Renault'u kendi evine 80-59'luk skorla geçerek ilk haftayı Efes Pilsen'in ardından ikinci sırada kapatmıştı.

Burçak
17.10.2007, 11:11
bu akşam efespilsene ezikler karşısında başarılar dilerim.

Sacit
17.10.2007, 14:21
Türk Telekom taraftarı olaraktan efese başarılar

şimdi bunlar içip de maça çıkmasalar barii :D

corleone
17.10.2007, 19:47
ya arkadaş bu ne yanlı sunumdur çıldıracağım, sanki fener panatinaikos ile oynuyor

corleone
17.10.2007, 19:52
75-72 yenildik

Bartuğ13
17.10.2007, 23:00
resmen damir mrsic ve solomon 3lüklerinden sonra deli gibi bağırdı adam.mirsad attı kendini yere bunu bile demek istemedi.

Bülent Bayraktar
18.10.2007, 11:48
ne oluyor bu efese ezikler delip geçiyor,
minnesotayı zorlayıp son anda maçı veren efes nerde...!

Sacit
18.10.2007, 13:09
benim tanıdığım efes bu değildi,bişi olmuş bu takıma

insallah düzelirler,özelliklede eziklerle oynadıkları maçlarda..

Özge
18.10.2007, 15:14
Efes Pilsen'den sert tepki !
Engin Özerhun, ligin genleriyle oynandığını belirterek konuşulacak hiçbirşey yok dedi.

Sert açıklamalar yapan Engin Özerhun, daha birinci haftadan itibaren yapılan baskıların sonuçlarını verdiğini dile getirerek, ''Böyle bir rezalet için konuşulacak hiçbir şey yok. Daha birinci haftadan yapılan baskılar sonuçlarını veriyor. Ligin genleriyle oynanıyor, bu da çok tehlikeli. Her nedense ve hiçbir basketbol yazarının yazmadığı değinmediği biçimde, bir yazarın bugünkü yazısını okuyanlar ligin genleriyle nasıl oynandığını anlayacaktır'' diye konuştu.

Özerhun, yaşananlarla ilgili başka bir söze gerek duymadığını da vurguladı.

Harun-61
18.10.2007, 16:30
Efes Pilsen'den sert tepki !
Engin Özerhun, ligin genleriyle oynandığını belirterek konuşulacak hiçbirşey yok dedi.

Sert açıklamalar yapan Engin Özerhun, daha birinci haftadan itibaren yapılan baskıların sonuçlarını verdiğini dile getirerek, ''Böyle bir rezalet için konuşulacak hiçbir şey yok. Daha birinci haftadan yapılan baskılar sonuçlarını veriyor. Ligin genleriyle oynanıyor, bu da çok tehlikeli. Her nedense ve hiçbir basketbol yazarının yazmadığı değinmediği biçimde, bir yazarın bugünkü yazısını okuyanlar ligin genleriyle nasıl oynandığını anlayacaktır'' diye konuştu.

Özerhun, yaşananlarla ilgili başka bir söze gerek duymadığını da vurguladı.

ne demek istedi Özerhun, pek anlayamadim ???

:rolleyes:

ilhan
18.10.2007, 16:39
Efes Pilsen'in ne o Basketbol konuşuyorum diye ortalıkta gezinen şahısların Yalakalığına ne de NTV'nin ağzı kulaklarında fenerbahçeli spikerlerinin maç anlatımlarına ihtiyacı yok.

Daha ligi başı bismillah.. Şampiyon Efes! İşte o kadar ;)

macka61
18.10.2007, 17:07
ne oluyor bu efese fenere yeniliyor yedi maçtır

onurkaradeniz
18.10.2007, 17:52
rezillik başka bişey değil yani yazıklar olsun ama şampiyon Efes yine de!!!

LazAnisT
18.10.2007, 17:58
Aziz Yıldırımın adının geçtiği yerlerde şaibe olmamasına imkan varmı.Üstelik ülker 20 milyon dolar para yardımı yapmışken.

Efes başkanı boşuna kendini yoruyor.Maalesef şampiyon belli gibi.

onurkaradeniz
18.10.2007, 18:04
şaibe olduğu kesin hele ki geçen sezon ki final de Efes gibi bi takımı 4-0 la devirmek fener için mucize bi olay yani şaibe çok açık belli bence ! efese şampiyon olduğunda kazanamayacakları kadar para verdiklerini sanıyorum!