PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiye Basketbol Süper Ligi

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23

winner
02.11.2014, 13:17
5+1 oldu abi. Serbest artık.

Doğru Oğuz'cum benim aklım başka bir yede kalmış:)

Oğuz ZEYTİN
02.11.2014, 13:23
Doğru Oğuz'cum benim aklım başka bir yede kalmış:)

Abi, sabah dünkü maçlara baktım. Uşak'ın 5 yabancısı 80 sayının 78'ini atmış.

Warren 14
Carter 16
Fells 17
Zupan 20
Buckner 11

*

Dikkatimi çeken diğer nokta, Eskişehir iki yabancısını (gard ve pivotu) kullanamamış. Üç yabancı iki gençle (Metecan ve Kartal) maçı oynamışlar.

Biz 6 yabancımızdan bu kadar katkı alamadık.

winner
02.11.2014, 13:27
Abi, sabah dünkü maçlara baktım. Uşak'ın 5 yabancısı 80 sayının 78'ini atmış.

Warren 14
Carter 16
Fells 17
Zupan 20
Buckner 11

*

Dikkatimi çeken diğer nokta, Eskişehir iki yabancısını (gard ve pivotu) kullanamamış. Üç yabancı iki gençle (Metecan ve Kartal) maçı oynamışlar.

Biz 6 yabancımızdan bu kadar katkı alamadık.

Evet Oğuz'cum yabancı sayısının artması zirveye oynayan takımlardan ziyade bizim gibi takımların lehine aslında.

Kaliteli Türk bulmaz zorunluluğu çok azaldı.yabancıları ucuza mal edebiliyorsun hem de katkıları yüksek oluyor.Ama önemli olan tercihleri iyi yapmak.Skora katkı yapan 4 iyi yabancı seçen takım yukarıları zorlar.

winner
02.11.2014, 15:38
Efes-Karşıyaka maçı kıran kırana geçti.

mutlu demir'in yaptığı kasti faul sonucunda Kristiç'in kolu kırıldı.Hakemler o pozisyona sportmenlik dışı faul çalmadı, maçın kontrolünü orada kaybettiler.

Ufuk Sarıca maçtan sonra sertlikten ve hakemlerden yakındı.Oyuncusunun yaptığı faulü bir kez daha izlesin.Bir de bütçe farklarından bahsetti.Üç sene önce o bütçe kimdeyi ve ne yaptı sormak lazım.

Maçtan sonraki Aggelou-Ufuk olayında ligtv'nin veteran ikilisi tabii ki Ufuk'u haklı buldu, maç içinde Krsitiç'in kolunun kırıldığı pozisyon içinde normal faul dediler.İzlemeyen lütfen izlesin görsün "normal faul" dedikleri pozisyonu.

Olaya gelirsek Aggelou maç sonu sevinci abarttı ama Ufuk Sarıca'nın sakin ol diye onun üzerine yürümesiyle başladı her şey.Eğer head coachsan rakip takım koçunun elin sıkar, arkanı döner gidersin.Kavga edeceksen de onunla edersin.

Manu61
02.11.2014, 16:54
http://www.ligtv.com.tr/haber/anadolu-efeste-krstic-soku

Krstic'in pozisyonunu izledim kesinlikle sportmenlik dışı. Karşıyaka hücumundan sonra Krstic ve Mutlu yere düşüyor aralarında ne geçtiğini bilmiyorum ancak 3-4 saniye sonra Mutlu Demir Krstic'in peşinden koşarak çok sert bir faul yapıyor.

winner
03.11.2014, 11:44
Tübad olayda suçluyu bulmuş:Aggelou.

Mahkeme kurup,savunma almışlar inceleyip karar vermişler herhalde.

Ama bana göre olan şu Ufuk Sarıca'nın arkadaşları onu haklı bulmuş.

Kim haklı kim haksız noktasında değilim ama hem yayıncı kuruluş yorumcuları, hem de Tübad "Bizim çocuğumuz dururken elin Yunanlı'sı kim oluyor" mantığında konuşuyorlar.Tarafları dinleyip ne olup, bittiğini anlamadan...Bana göre Aggelou maç sonu sevinci abarttı bu yanlıştı ama olaylar Ufuk'un onun üzerine sakin ol diyerek yürümesiyle başladı...

Asıl konuşulması gereken Krstiç'in uğradığı olay.Umarım birçok oyuncuya ders olur bu kasti faullerin doğurabileceği sonuçlar konusunda.Bütün planlamanı yap ama bir oyuncu çıksın sakatlayıcı faul yaparak en önemli oyuncunun kolunun kırılmasına sebep olsun.Hem de basketbol dışı bir faulle, koşarak gelip yükselen oyuncunun omuzuna baltayı indirerek...Top hiç aklında yok, Krstiç iptal olsun yeter...

winner
03.11.2014, 11:56
http://www.ligtv.com.tr/haber/anadolu-efeste-krstic-soku

Krstic'in pozisyonunu izledim kesinlikle sportmenlik dışı. Karşıyaka hücumundan sonra Krstic ve Mutlu yere düşüyor aralarında ne geçtiğini bilmiyorum ancak 3-4 saniye sonra Mutlu Demir Krstic'in peşinden koşarak çok sert bir faul yapıyor.

Murat Murathanoğlu: Bence kasıt yok!!!

Böyle otoritenin olduğu yerden mutlu demir'den basketbolcu olur...

Oğuz ZEYTİN
03.11.2014, 12:08
Abi, pozisyon bence Flagrant 1.

Ufuk Sarıca olayına gelecek olursak... Tamam, Orhun'un ve diğerlerinin yapamadığını yapıp kupa kazanıyor. Ama oynattığı şey eğer "doğru basketbolsa" yeniden düşünmek gerekiyor.

Tartışma olayı ise gereksiz. El şıkış git. Basın toplantısında ne derseniz diyin birbirinize...

En renkli tavır ise TÜBAD'ın. Başarısızlıklarını örtmek için SINIRSIZ YABANCI OYNATAN koçlarımız, ekmekleri/işleri gidecek diye YABANCI KOÇLARA karşı :) Oldukça komik.

Hiç saklamam, aksine gururla söylerim, milliyetçiyim. Ama sporda değilim... Bu pastayı bizim iş bilmezler yiyeceğine, gelsin viç'ler, iç'ler yesin.

-viç, -iç derken Obradovic ve Ivkovic'i kastetmiyorum, IVANOVIC gelsin :)

winner
03.11.2014, 12:21
Abi, pozisyon bence Flagrant 1.

Ufuk Sarıca olayına gelecek olursak... Tamam, Orhun'un ve diğerlerinin yapamadığını yapıp kupa kazanıyor. Ama oynattığı şey eğer "doğru basketbolsa" yeniden düşünmek gerekiyor.

Tartışma olayı ise gereksiz. El şıkış git. Basın toplantısında ne derseniz diyin birbirinize...

En renkli tavır ise TÜBAD'ın. Başarısızlıklarını örtmek için SINIRSIZ YABANCI OYNATAN koçlarımız, ekmekleri/işleri gidecek diye YABANCI KOÇLARA karşı :) Oldukça komik.

Hiç saklamam, aksine gururla söylerim, milliyetçiyim. Ama sporda değilim... Bu pastayı bizim iş bilmezler yiyeceğine, gelsin viç'ler, iç'ler yesin.

-viç, -iç derken Obradovic ve Ivkovic'i kastetmiyorum, IVANOVIC gelsin :)

Oğuz'cum Nba'de olsa kesin diskalifiye edilmişti öyle bir faul.Ama bizim hakemler sportmenlik dışı faul bile çalmadı.Geçen sene benzerini Bo'ya yaptı yine mutlu.Basketbol da kafan da kırılır kolun da bu ayrı mesele ama bu denli sert,kasti ve kontrolsüz bir faulle rakibin kolunu kırıyorsan burada duracaksın.Ve kesinlikle futbol ve basketbolda spor dışı kasıtlı faullerde ciddi hasar verilmişse tazminat hakkı olmalı o kulüp ve oyuncunun...

Gelelim diğer konuya...verdiğin örnek mükemmel...Yabancı koça karşı olan Türk koçlar,sahada 5 yabancı ile başarı peşinde...Bu ne perhiz derler adama...Yerli koçlar ekmek yiyecek de yerli oyuncu taş mı yiyecek...Niye sesiniz çıkmadı o zaman,yerli sevdanız yabancı kuralında hortlamadı.

Ufuk Sarıca'yı gerçekten severim Efes efsanesidir,çok zafer kazandırdı bize.Ama bu tarz maçlardaki davranışları ile rakip takım taraftarlarında antipatisi artmaya başladı.Geçen sene de Obra ile benzer bir şey yaşamıştı.İvkoviç'i örnek alsın,İtoudis'i değil...

İvanoviç'i sonunda getireceksin buraya:)

Oğuz ZEYTİN
03.11.2014, 12:44
Oğuz'cum Nba'de olsa kesin diskalifiye edilmişti öyle bir faul.Ama bizim hakemler sportmenlik dışı faul bile çalmadı.Geçen sene benzerini Bo'ya yaptı yine mutlu.Basketbol da kafan da kırılır kolun da bu ayrı mesele ama bu denli sert,kasti ve kontrolsüz bir faulle rakibin kolunu kırıyorsan burada duracaksın.Ve kesinlikle futbol ve basketbolda spor dışı kasıtlı faullerde ciddi hasar verilmişse tazminat hakkı olmalı o kulüp ve oyuncunun...

Gelelim diğer konuya...verdiğin örnek mükemmel...Yabancı koça karşı olan Türk koçlar,sahada 5 yabancı ile başarı peşinde...Bu ne perhiz derler adama...Yerli koçlar ekmek yiyecek de yerli oyuncu taş mı yiyecek...Niye sesiniz çıkmadı o zaman,yerli sevdanız yabancı kuralında hortlamadı.

Ufuk Sarıca'yı gerçekten severim Efes efsanesidir,çok zafer kazandırdı bize.Ama bu tarz maçlardaki davranışları ile rakip takım taraftarlarında antipatisi artmaya başladı.Geçen sene de Obra ile benzer bir şey yaşamıştı.İvkoviç'i örnek alsın,İtoudis'i değil...

İvanoviç'i sonunda getireceksin buraya:)

Nasip kısmet bu işler abi :)

winner
03.11.2014, 13:42
Tübad başkanı Mehmet Baturalp'in yabancı kuralıyla ilgili sözleri.Yerli koçlar ekmek yesin gibi ilkel bir düşünceyle yabancı koç düşmanlığını şiar edinen ve son olayda adeta kin kusan Tübad, iş oyunculara gelince bakın neler söylüyor.

BİZİM EKMEĞİMİZLE OYNUYORLAR DİYE DÜŞÜNMELİLER

Türk oyuncular 'Nasılsa yerimiz garanti' diye çalışmayı aksatıyordu. Yeni kuralla işleri zorlaştı. Çünkü büyük paralar kazanılıyor ve bu parayı alabilmek için oyuna girmeleri lazım. Yoksa Cumhurbaşkanlığı Kupası'ndaki gibi kenarda otururlar

Baturalp, yeni kuralın rekabeti artıracağını dile getirerek, "Bu sistemin Türk basketboluna fayda getirmesi, yerli oyunların kafalarını kullanmalarına bağlı. 'Bizim ekmeğimizle oynuyorlar' deyip daha iyi hazırlanmaları, daha çok çalışmaları ve yabancı oyuncularla rekabet etmeleri lazım. Başka türlü olmaz. Rekabet edemezlerse her geçen gün kötüye gider. O zaman yazık olur çünkü arkadan gelen çok iyi bir genç nesil var. Milli takımı da etkileyebilir" ifadelerini kullandı.

winner
03.11.2014, 17:28
Bu arada fb-tofaş maçında Elonu'nun Bogdanoviç'i nakavt eden dirseğini de es geçmeyelim.

Krstiç hastanelik oldu kolu kırıldı,Bogdanoviç daha şanslıydı kırık yok sadece şişmiş bir yüzle geceyi müşahade altında geçirdi.İkisi de basketbol dışı sertliğe maruz kaldı.

İvkoviç'in "basketbolu korumak için bir şeyler yapmak gerekiyor" lafı bu iki pozisyonu izleyince daha bir anlamlı oluyor.

Örnek vermek gerekirse Varejao bu hareketi Durant'a yapsa ve kolunu kırsa alacağı 8-10 maç ceza bir yana nba'de bir dakika tutmazlar onu.

Bu arada daha bu saat oldu ksk cephesinden bir "geçmiş olsun" nezaketi gelmedi.

http://m.basketfaul.com/makale/36725/videolu-benim-kararim-elonu-ve-mutlu-diskalifiye-necip-kapanli.html

Oğuz ZEYTİN
03.11.2014, 17:38
Eurohoops'da "TBL, the hardest league of Europe" diye bir haber vardı bugün.

winner
03.11.2014, 17:46
Bu arada Elonu'nun dirseğini görünce Daçka'lı Michael Ansley'in Benetton Treviso serisi öncesi Naumoski'nin elmacık kemiğini kırmasını hatırladım.

Efes Naumoski'siz, Rebreca'lı Obradoviç'in Benetton'una 2-1 yenilerek elenmiş ve final four'a Benetton gitmişti.

İstanbul'da Efes'in 1 sayıyla kazandığı maçı salonda izleme şansım olmuştu,4 saat önce dolmuştu Abdi İpekçi herhalde 20 bin kişi almıştı tıka basa.

Bayağı zaman olmuş:)

winner
03.11.2014, 17:53
Eurohoops'da "TBL, the hardest league of Europe" diye bir haber vardı bugün.

Oğuz'cum sadece bu hafta iki oyuncu hastanelik oldu "hardest" yani:)

Oğuz ZEYTİN
03.11.2014, 18:09
Oğuz'cum sadece bu hafta iki oyuncu hastanelik oldu "hardest" yani:)

Keşke sertlikten bahsederken Litvanya'daki gibi oyun sertliğinden bahsedebilseydik.

Oğuz ZEYTİN
03.11.2014, 20:58
Konya Gs'ya kaybetti.

Lig öncesi tahmin ettiğimiz 7'li yerini yavaş yavaş alıyor. 8. olan sezonun en başarılı takımı olur.

4. Hafta'da Sıralama Şöyle

1-7 arası (3 Galibiyet - 1 Mağlubiyet)

Eurloeague Takımları: Efes - Gs - Fb
Eurocup Takımları: Banvit - Bjk - Ksk
Daçka

8-10 arası (2 G - 2 M)

Antep
Ted
Konya

11-15 arası (1 G - 3 M)

Telekom
Eskişehir
Tofaş
İBB
Uşak

16 (0-4)

TRABZONSPOR

Manu61
03.11.2014, 21:08
Bu hafta Telekom'u yenmeliyiz artık. Ligin en az sayı atan takımıyız kimse bunu tahmin edememiştir diye düşünüyorum :) Avrupa maçını kazanıp moral bulduktan sonra Telekom'u geçeceğimizi düşünüyorum. Telekom'un hücumu bizim gibi sıkıntılı.

Oğuz ZEYTİN
03.11.2014, 21:10
Bu hafta Telekom'u yenmeliyiz artık. Ligin en az sayı atan takımıyız kimse bunu tahmin edememiştir diye düşünüyorum :) Avrupa maçını kazanıp moral bulduktan sonra Telekom'u geçeceğimizi düşünüyorum. Telekom'un hücumu bizim gibi sıkıntılı.

Çözüm olsun diye takımın en skorer oyuncusu Randle'ı gönderdiler.

(İzmir Kafası)

Manu61
03.11.2014, 21:15
Çözüm olsun diye takımın en skorer oyuncusu Randle'ı gönderdiler.

(İzmir Kafası)

O olay ile ilgili ibir açıklama oldu mu? Ben göremedim. Erken konuşmak istemiyorum ama bence mrcanakci isimli arkadaş haklı çıkacak. Trabzonspor'un maçlarını izleyen çoğu kişi aynı şekilde düşünüyordur.

Oğuz ZEYTİN
03.11.2014, 21:22
O olay ile ilgili ibir açıklama oldu mu? Ben göremedim. Erken konuşmak istemiyorum ama bence mrcanakci isimli arkadaş haklı çıkacak. Trabzonspor'un maçlarını izleyen çoğu kişi aynı şekilde düşünüyordur.

Bildiğim kadarıyla yok. Yarın akşam Abiş Bey tvde olacakmış. Soracağım.

Manu61
03.11.2014, 22:23
4 hafta sonunda yenilgisiz takım kalmadı. Bu istatistik en son 27 yıl önce gerçekleşmiş.

winner
05.11.2014, 15:41
basketfaul.com'dan detaylı ve güzel bir çalışma...Kulüplerin çalıştıkları menajerler...

Genel olarak ligde yerli oyuncularda "istbasket" ağırlığı var 47 oyuncuya sahipler, bizde 2 oyuncuları bulunuyor...bizde "beobasket" 3 oyuncuyla(hepsi yabancı) en çok oyuncuya sahip menajerlik...

Efes'in neredeyse tamamı iki şirkette: "beobasket" ve "istbasket..."

Bir ilginç taraf da fb'de.."wasserman" isimli şirketin ligde 8 oyuncusu var yarısı fb'de...

http://www.basketfaul.com/makale/36800/oyuncular-ve-takimlar-hangi-menajerlerle-calisiyor-basketfaul-dergisi.html

Oğuz ZEYTİN
10.11.2014, 15:07
Kaan KURAL Röportajından Bir Bölüm

Murat Özaydınlı ile aranızda yaşanan malum olay… Değerlendirir misiniz?

Bunu zaten yıllardır yapıyorlar. Murat Özaydınlı paldır küldür bir adam olduğu için, insanlara açık ortamda yaptı. Mahmut Uslu en az 10 kere benim işten atılmam için patronlarıma telkinde bulunmuştur. Murat Özaydınlı’nın tehditi en masumlarındandı. Zaten yapacak olsa tehdit etmez yapardı. Yapacak gücü olanlar Ergin Ataman’ından, Turgay Demireli’ne… yapıyorlar zaten, defalarca yaptılar.

SkyTürk’te Ülker-Bologna maçını anlatıyorum.’’Son topta İbrahim Kutluay’ın bir pozisyonunda bu kadar basit faul çalınmaz ve son topu böyle kullanmamak gerekir’’ yorumlarında bulundum. Ergin Ataman maç sonrası bir daha bizim maçlarımızı anlatmasın dedi. Bana maçtan sonra ‘’Hadi gel program yapalım o pozisyonu bir daha yorumlarsın’’ dediler. Ben de ‘’O programı yaparız fakat o pozisyona gene faul demem’’ dedim. Ondan sonra da diğer maçları anlatma falan filan dendi, bende tamam dedim.

Şu an kişisel olarak en çok eleştirdiğim ve husumet denecek noktada olaylar yaşadığım insan Bogdan Tanjevic’tir. Fakat o aralarında en medeni olanıdır.

Beni Vatan’dan haziran başında kovdular. Hatta müdürüm ‘’Adamı kovuyorsun, Nihat Hatipoğlu’nu ramazan başında kovmak gibi bir şey bu. Haziran da Türkiye finalleri var, NBA finalleri var. 1 ay bekle onda sonra kovarsın, en verimli olduğu zamanlar’’ demişti. Baya gülmüştük. Ben de ne olacak ben gene yazarım demiştim. Haziran başında kovulduğum halde yazmaya devam ettim. Tarih, Murat Özaydınlı olayına denk gelince, ihale ona kalmasın diye açıklamak zorunda kalmıştım.

Ülkede böyle bir anlayış hakim. Güç sahibi olanlar katılmadıkları ve kendilerini eleştiren görüşü hemen düşman belleyerek ortadan kaldırmak istiyor. Velev ki düşman olsun sen savaşma. Ama işte anlayış böyle. Biat kültürü, herkes mutlak haklı. Bu tehditler vs hep onların sonucu. Sadece Fenerbahçe’den değil, zaman içinde kimin yaptıklarını kendimce doğru bulmadıysam ve eleştirdiysem benzer şeyler gördüm.

http://www.basketdergisi.com/kaan-kural-artik-sporda-ortam-zehirli.html

Oğuz ZEYTİN
10.11.2014, 18:20
Bu akşam Daçka (3 galibiyet 1 mağlubiyet) - Gaziantep (2 galibiyet 2 mağlubiyet) maçı var.

Biz haftaya Antep, sonraki hafta Daçka deplasmanına gideceğiz. Play off için en ciddi iki rakibimiz bu iki takım gibi görünüyor.

Hangisinin kazanmasını istersiniz?

Cengiz Çubukcu
10.11.2014, 18:35
Bu akşam Daçka (3 galibiyet 1 mağlubiyet) - Gaziantep (2 galibiyet 2 mağlubiyet) maçı var.

Biz haftaya Antep, sonraki hafta Daçka deplasmanına gideceğiz. Play off için en ciddi iki rakibimiz bu iki takım gibi görünüyor.

Hangisinin kazanmasını istersiniz?

Antep...daçka'ya uyuz oluyorum...

Oğuz ZEYTİN
10.11.2014, 18:44
Antep...daçka'ya uyuz oluyorum...

Öyle ama Daçka bu sene ilk beşte bitirirse kimse şaşırmamalı Cengiz Abi. Biz ikisini de yenebilir miyiz sizce?

Cengiz Çubukcu
10.11.2014, 19:33
Öyle ama Daçka bu sene ilk beşte bitirirse kimse şaşırmamalı Cengiz Abi. Biz ikisini de yenebilir miyiz sizce?

İki maçta da favori biz değiliz...

Oğuz ZEYTİN
10.11.2014, 19:50
İki maçta da favori biz değiliz...

İki kritik maç ve ikisine de Avrupa maçından gideceğiz. Hani bazen fikstüre suç bulunur ya, bu gerçekten şanssızlık.

Birini bile kazanmak büyük kazanç, özellikle Gaziantep.

* Efes - Fb Ülker - Gs LH
* Banvit - Bjk - KSK
* Daçka - RH Gaziantep

Play-off için bunların arasından Gaziantep'e odaklanmak lazım.

UğurB
11.11.2014, 12:02
G. Antep, Efes ve F.Bahce Ulker galibiyetlerinden sonra uc maglubiyet aldi.
Dacka haftada tek mac yaptigi icin ligi buyuk bir ihtimalle ligi ilk 5te bitirecek bence. Hatta ilk uc bile olabilir.
Ayrica arkalarinda buyuk bir sponsor (federasyon) destegi var.
Takimda iyi. Biraz yasli ama iyi bir takim...
Bende Oguz'a katiliyorum, rakiplerimiz RH Gaziantep, Tofas ve toparlanmaya baslayan Usak.
Torku Konya, Ted Ankara, Eskisehir Basket, IBB ve Turk Telekom bence play off yapamayacak grup.

Murat'
11.11.2014, 12:05
G. Antep, Efes ve F.Bahce Ulker galibiyetlerinden sonra uc maglubiyet aldi.
Dacka haftada tek mac yaptigi icin ligi buyuk bir ihtimalle ligi ilk 5te bitirecek bence. Hatta ilk uc bile olabilir.
Ayrica arkalarinda buyuk bir sponsor (federasyon) destegi var.
Takimda iyi. Biraz yasli ama iyi bir takim...
Bende Oguz'a katiliyorum, rakiplerimiz RH Gaziantep, Tofas ve toparlanmaya baslayan Usak.
Torku Konya, Ted Ankara, Eskisehir Basket, IBB ve Turk Telekom bence play off yapamayacak grup.

Halen aklımda Konya maçı var, o maçı kaybetmeyecektik arkadaş.

Oğuz ZEYTİN
14.11.2014, 13:06
Eskişehir Chaz ve Bachynski'yi bırakacakmış. Jared Homan'ı almışlardı zaten. Belki Yunan'ı da gönderirler.

winner
15.11.2014, 14:58
Ender ve Kerem eylül-ekim maaşlarını alamadıkları için gs'yi icraya vermiş ve kadro dışı kalmışlar.

Daha önce yerli oyunculardan görmediğimiz bir şey bu.İlginç.

Murat'
15.11.2014, 15:02
Ender ve Kerem eylül-ekim maaşlarını alamadıkları için gs'yi icraya vermiş ve kadro dışı kalmışlar.

Daha önce yerli oyunculardan görmediğimiz bir şey bu.İlginç.

Cidden çok enteresanmış, çok şaşırdım doğrusu.

7 yabancısının paralarını zamanında ödüyorlar mı acaba.

Vayy be Ender Aslan senede 2 milyon Kerem Gönlüm de 1,75 milyon lira alıyormuş.

Bu paraları verirsen tabiki oyuncuların maaşlarını ödeyemezsin.

winner
15.11.2014, 15:18
Cidden çok enteresanmış, çok şaşırdım doğrusu.

7 yabancısının paralarını zamanında ödüyorlar mı acaba.

Vayy be Ender Aslan senede 2 milyon Kerem Gönlüm de 1,75 milyon lira alıyormuş.

Bu paraları verirsen tabiki oyuncuların maaşlarını ödeyemezsin.

Yabancı affetmez takır takır ödüyorlardır.

Birkaç hafta önce Erceg idmana çıkmadı hemen ödediler parayı.

gs'de ciddi bir sıkıntı var, her an dağılabilir takım.

Oğuz ZEYTİN
15.11.2014, 15:44
Yabancı affetmez takır takır ödüyorlardır.

Birkaç hafta önce Erceg idmana çıkmadı hemen ödediler parayı.

gs'de ciddi bir sıkıntı var, her an dağılabilir takım.

Sponsorları da Liv. Ne tesadüf(!)

axelman
15.11.2014, 15:52
Sponsorları da Liv. Ne tesadüf(!)
Sponsorun paralar yabancıya gitmiştir.Yerliler sorun çıkarmaz diye sallıyorlar sonra transfer yasağı.Ender'in aldığı para neymiş öyle duyanda Teodosiç sanacak.

Oğuz ZEYTİN
15.11.2014, 15:54
Sponsorun paralar yabancıya gitmiştir.Yerliler sorun çıkarmaz diye sallıyorlar sonra transfer yasağı.Ender'in aldığı para neymiş öyle duyanda Teodosiç sanacak.

Birkan 800 bin dolar kazanıyor Efes'te.

Can Altıntığ bu yaz 1,3 Milyon aldı.

Sebep olarak yabancı sınırını gösteriyorlar. Bence yöneticilerin zekası sınırlı...

Cengiz Çubukcu
15.11.2014, 16:01
Enderle keremi kiralayalım :D

Murat'
15.11.2014, 18:03
Murat Özyer açıklama yapıyor şimdi, bir yanlış anlaşılma olmuş, oyuncuların menajerleri işgüzarlık yapmış.

Oğuz ZEYTİN
15.11.2014, 18:30
Murat Özyer açıklama yapıyor şimdi, bir yabkış anlaşılma olmuş, oyuncuların menajerleri işgüzarlık yapmış.

Ender'in Fb Ülker'le anlaştığı söylentisi çıkmıştı geçen final serisinde.

Hep menajerlerin işgüzarlığı zaten...

Manu61
15.11.2014, 19:45
Beşiktaş Karşıyaka'yı uzatma sonrası 87-82 mağlup etti. Maçı uzatmaya götüren müthiş basket Lofton'dan geldi.

http://www.ligtv.com.tr/haber/lofton-inanilmazi-basardi

Murat'
16.11.2014, 07:19
Goudelock'un haftaki inanılmaz üçlük performansınından bir çılgın performans da Telekomlu Carter'dan geldi. 14/11 üçlük attı Tofaş maçında.

winner
16.11.2014, 13:23
Murat Özyer açıklama yapıyor şimdi, bir yanlış anlaşılma olmuş, oyuncuların menajerleri işgüzarlık yapmış.

Menajer, oyuncunun haberi olmadan kulübü icraya vermiş öyle mi?

Keşke yardımcı koç olarak kariyerine devam etseydin Murat Özyer, o ceket sana olmuyor.

Murat'
16.11.2014, 13:38
Menajer, oyuncunun haberi olmadan kulübü icraya vermiş öyle mi?

Keşke yardımcı koç olarak kariyerine devam etseydin Murat Özyer, o ceket sana olmuyor.

A Spor'da şöyle anlattı olayı Murat Özyer, oyuncular alacaklarıyla ilgili menajer ve avukatlarıyla görüşmüş, avukatlar da oyunculardan son onayı almadan yasal işlemleri başlatmış, durum buymuş yani.

winner
16.11.2014, 14:35
A Spor'da şöyle anlattı olayı Murat Özyer, oyuncular alacaklarıyla ilgili menajer ve avukatlarıyla görüşmüş, avukatlar da oyunculardan son onayı almadan yasal işlemleri başlatmış, durum buymuş yani.

Bunu hiçbir avukat yapmaz.

Ben yapmam,yapanı da görmedim.

Olayı kapatmaya çalışıyorlar.

Çünkü kulübü icraya vermiş bir oyuncuyu barındıramazlar... Ama oyuncuları kaybetmek istemedikleri için, hele de liglerin ortasında, bu komik gerekçeye sığınıyorlar.

Oyuncunun sözleşmesinin karşılığını öderlerse bu duruma düşmezler...Ya da bu astronomik rakamlara imza atarken kafaları basacak...

winner
16.11.2014, 14:41
Dünkü beşiktaş-karşıyaka maçı çok güzeldi maç sonu da tam hikayelik oldu.

Lofton'un son üçlüğünden önce Gabriel Engin Atsür'e çok net faul yapıyor ama çalınmıyor birkaç salise sonra Lofton mucize üçlüğü atıyor.Nasıl olsa buradan atamaz denilerek es geçilen faul maça mal oldu.Sen çal kardeşim bırak ihtimalleri.

Geride kalan haftalarda herhalde en kötüler sıralamasında hakemler birinci sırada.

Bu arada Karşıyaka son 4 maçında da yenildi.Ufuk Sarıca konsantrasyonunu hakemler ve rakip staftan çekmez ve daha sakin olmazsa işi zor.Bu ruh hali bütün kararlarını etkiliyor.

winner
17.11.2014, 13:16
Dün Efes karşısında İbb'yi çok beğendim.

Zack Wright,Stephanson ve Alex Acker gerçekten çok iyi seçilmiş yabancılar.

Bütçelerini bilmiyorum ama bizden çok düşük olduğu kesin.

Ama böyle kariyerli oyuncuları transfer edebiliyorlar her şeyden önemlisi bunu takım kimyasını ön plana alarak yapıyorlar.

Bizde ise iyi oyuncu alsak bile(mesela Penney)bir şeyler hep eksik yapılıyor ve o oyuncunun alınması,maliyeti de boşa gidiyor.

UğurB
17.11.2014, 14:58
-silindi-

winner
17.11.2014, 17:13
Dün Zack Wright Cedi'yi resmen poster yaptı.

Sezonun en iyi 10 hareketi arasına girer.

http://trendbasket.net/cedi-duvara-carpti/

Oğuz ZEYTİN
18.11.2014, 11:08
TBF, Tanjevic ile söyleşi yapmış.

http://tbf.org.tr/detay/2014/11/18/-yeni-tbl-daha-iyi-ve-daha-sert-

İkinci soruda "Ivkovic ve Zoric Luka gibi iki önemli koç bu sene lige katıldı..." demişler.

Banvit koçu Zoran LUKIC'i kastetmiş herhalde. ;)

Murat'
19.11.2014, 13:01
Galatasaray'da yumruklar konuştu

19 Kasım 2014

http://img.hurriyet.com.tr/_np/6063/26776063.jpg

Galatasaray Liv Hospital’da geçtiğimiz sezon ciddi şekilde sakatlanan ve basketbol hayatı tehlikeye giren, sözleşmesi feshedilse de bu yıl başında yeniden takıma dahil edilen 127 kilo 2.08 boyundaki dev oyuncu Nathan Jawai, takımın oyuncu kurucusu 91 kilo 1.88 boyundaki Carlos Arroyo'ya saldırdı.

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; takım arkadaşı Arroyo'nun idman maçında kendisine yaptığı faule sinirlenen Jawai, sert bir şekilde tepki gösterdi. Arroyo da kendisine aynı sertlikte yanıt verince iki oyuncu arasında küfürleşme yaşandı.
Ardından Jawai, Arroyo’nun üzerine yürüdü ve yumruk salladı ama araya giren takım arkadaşları fiziki temas yaşanmasını engelledi.

Bu olaya çok sinirlenen Coach Ataman, Jawai’ye kendisini kadro dışı bıraktığını söyledi, idmandan çıkardı. Ancak bu kararından daha sonra vazgeçti, Avustralyalı yıldız ile bir gün sonraki idman öncesinde toplantı yaptı.Dev oyuncu Arroyo ile de konuştu, olay tatlıya bağlandı, antrenmanda iki isim de yer aldı.

Fenerbahçe (http://www.hurriyet.com.tr/index/fenerbah%C3%A7e) Ülker maçı öncesinde kriz çözüldü ancak Jawai’nin bu hareketi, kötü performansıyla birleşince, takımdan gönderilmesi fikri iyice netleşti. Sarı-kırmızılı ekipte Coach Ergin Ataman da derbi sonrasında bu fikrini açık açık dile getirdi, Jawai ve Vougouikas’tan hiç verim alamadıklarını ve bu iki ismin yerine yeni transfer yapabileceklerini vurguladı.

Öncelik forvette

Galatasaray (http://www.hurriyet.com.tr/index/galatasaray)’da uzun oyuncu rotasyonundaki sıkıntı için oyuncu arayışları devam ederken, art arda yaşanan sakatlıklar nedeniyle öncelik kısa forvet pozisyonuna verildi. Ergin Ataman ile yaşadığı sorunların ardından Nolan Smith ile yollarını ayıran Galatasaray’da, Pocius’un sakatlanmasının ardından, Fenerbahçe Ülker maçı sonrası Micov’un da elinde kırık olduğunun anlaşılması sarı-kırmızılı ekibi bu pozisyona takviyeyi şart haline getirdi. Galatasaray’ın yeni transferini Cuma günü Euroleague’de oynayacağı Kızılyıldız maçına yetiştirmeye çalıştığı öğrenildi.

axelman
24.11.2014, 01:41
Ted Kolej pota altına Dexter Pittman'ı transfer etti.

Oğuz ZEYTİN
24.11.2014, 19:28
Ve Gs dağılır.

Bakalım Kerem Gönlüm bırakmadan önce Gs sevgisini gösterecek mi?

axelman
24.11.2014, 19:42
Ve Gs dağılır.

Bakalım Kerem Gönlüm bırakmadan önce Gs sevgisini gösterecek mi?
Ataman buradan da çıkmayı başarırsa heykelini falan diksinler Abdi İpekçi'nin önüne.

Oğuz ZEYTİN
24.11.2014, 19:44
Ataman buradan da çıkmayı başarırsa heykelini falan diksinler Abdi İpekçi'nin önüne.

Sıcak para bulamazlarsa bu sefer işleri çok zor.

Sponsorları düşünsün.

axelman
24.11.2014, 19:54
Sıcak para bulamazlarsa bu sefer işleri çok zor.

Sponsorları düşünsün.
Sponsorluk bişe yok adamlar basketbolun bütçeyi Selçuk'la Burak'a verdi.Şimdi ortada kaldılar.2 taraflı batış :D

winner
24.11.2014, 20:18
Arroyo-Jawai kavgası,ardından Furkan'ın alacaklarını tahsil edemediği için sözleşmesini feshetmesi.

Önce Erceg'in alacakları ödenmediği için idmana çıkmaması sonra Ender ve Kerem Gönlüm'ün geçen haftaki kulübü icraya verme olayı birçok şeyin habercisiydi zaten.Avukatlar oyunculardan habersiz icra takibi yaptı diye bir yalanla olayı kapatmaya çalıştılar...

Duvardaki çatlaktan su sızıyorsa elinle kapatarak sadece zaman kazanırsın,sorunu çözemezsin.Yakında ortada duvar da kalmayacak.

Sanırım gs'de sadece Arroyo'nun parası ödeniyor,çünkü onun eline bakıyorlar.

Bu arada tarihinin en kötü sezonunu yaşayan 76'ers bu sezonu gözden çıkarıp hakları ellerinde olan oyuncuları gelecek sezonlara hazırlamaya çalışıyor.İlk isim Furkan oldu.Gelen haberler Sariç'in de takıma katılmasını istedikleri yönünde.

winner
24.11.2014, 20:28
Lig tv yorumcusu nur germen'den hakemin çaldığı bir teknik faulle ilgili yorum:

(sinirli bir şekilde)

"o arkadaş zaten önceden niyetlenmişti teknik faulü çalmaya,önce hakemlik öğrensin sonra kenara şaapsın..."

Bilin bakalım ne maçı bu?

Bilemediniz... Bir Türk takımının Avrupa kupasında oynadığı maçta avrupalı bir hakem için söylemiyor bunu...

TBL'de oynanan Ted-Efes maçında bir Türk hakem için söylüyor.

"o arkadaş","önce hakemlik öğrensin"...

Asıl sana ne oluyor arkadaş niye kişiselleştirdin olayı,ne yaptı hakem sana.Yorumcu musun Ted Kolej genel menajeri mi..."Hakemlik öğrensin" bir yorumcu için ne kadar ayıp bir ifade...gidip yüzüne söylesene...kötü düdük de geç, hakemler maçı kötü yönetti de,verdikleri kararlarla maçı bir takımdan alıp diğerine verdiler de...

Hakemin hatalı düdüğü hakkında bu laflar söylenir mi...Milli dava filan mı söz konusu. Ted kolej İspanyol ya da Yunan takımıyla mı oynuyor.Maçın hakemi de Yunan Christodolou mu?

Dünya ve avrupa basketbolundan bihaber, 1970'lerin basketbol kafasıyla maç yorumlayıp o işi sizden çok daha iyi yapacak nice genç cevherlerin önünü kestiğiniz yetmiyor şimdi de racon kesmeye mi başladınız.

Murat'
24.11.2014, 20:40
Furkan NBA'e gidecekmiş, GS'in potaaltında büyük sıkıntı olacak, Jawai'nin de bir işe yaradığı yok zaten.

winner
25.11.2014, 14:33
Murat Özyer,twitterdan gelen "Liv Hospital gs erkek basketbol takımına para ödüyor mu" şeklinde soruya "anlaşma henüz!tamamlanmadı" cevabını vermiş.

Bu kaçamak cevap para filan ödemediği anlamına geliyor.

5 aydır hem formada hem isimde Liv Hospital yazıyor.Bedava.

Bu arada takım battı,gitti.

Skandala gel.

Murat'
25.11.2014, 14:36
Murat Özyer,twitterdan gelen bir soruya verdiği cevapta Liv Hospital'le isim ve forma sponsorluğu anlaşmasının henüz!tamamlanmadığını açıklamış.

5 aydır hem formada hem isimde Liv Hospital yazıyor.

Skandala gel.

Sponsor olsunlar diye şirinlik icabı mı beş aydan beri formada Liv Hospital reklamı var. :)

winner
25.11.2014, 14:46
Sponsor olsunlar diye şirinlik icabı mı beş aydan beri formada Liv Hospital reklamı var. :)

Aynen öyle:)

"abi bak biz sizin ismi yazdık siz de artık üç beş bişey eheheee....."

Mehmet Cihan Kocaman
25.11.2014, 15:55
Harbi skandal. Galatasaray hem futbolda hem de basketbolda maddi açından çok zor günler geçiriyor. Kulüp olarak çöküşteler.

Oğuz ZEYTİN
25.11.2014, 16:53
Gsliler sponsora ateş püskürüyor. 2011'de aynı yapı bizi yüzüstü bırakmıştı.

Murat'
25.11.2014, 17:11
Gsliler sponsora ateş püskürüyor. 2011'de aynı yapı bizi yüzüstü bırakmıştı.

Murat Özyer bunu söylemek için beş ay neden bekledi benim anlamadığım bu.

Tek kuruş para almadan nasıl oluyor bütün bunlar?

Murat'
25.11.2014, 17:19
Ataman: Liv Hospital bizi ortada bıraktı

Share on printShare on facebookShare on twitterShare on emailMore Sharing Services
0

Galatasaray Liv Hospital Baş antrenörü Ergin Ataman, GSTV'ye gündemle ilgili önemli açıklamalarda bulundu ve Furkan'ın yanlış karar verdiğini, Philadelphia'nın davranışının etik olmadığını belirtti ve "Liv Hospital bizi ortada bıraktı" yorumunu yaptı.

Ataman şöyle konuştu:
''Medyada dolaşıyor, Furkan'ın menajeri ödeme aksaklıkları nedeniyle hukuki olarak tek taraflı fesh etmek istedi. Furkan gibi bir oyuncunun NBA'e gitmesi bize gurur verir ama sonuçta şuanda devam eden bir sezon var. Biz sezon başında Furkan'la konuştuğumuzda Galatasaray'da 2 sezon daha oynayıp gitmesini konuştuk. Bu duruma ekonomik olarak bakmıyorum. Teknik olarak iyi bir karar verdiğini düşünmüyorum. Avrupa'da star olabilecekken galibiyeti olmayan bir takıma gidiyor. 2 yıl daha kalsaydı NBA'e star olarak gidebilirdi. Hatta şampiyonluk adayı bir takımda olabilirdi. Menajerleri böyle yönlendirmişler.

Gönül ister ki ödemeler düzgün olsun ama bütün oyuncularda bu durum var. Futbol takımımızda da var bu. Furkan'ı haklı çıkarmaz bu durum. Bonservis ödememek için bu durumu kullandılar. Furkan'a ciddi yatırım yaptı bu takım. Karşıyaka'ya ciddi bir bonservis ödeyip. Furkan'ın geçen yıldan kalan alacakları ödendi primler dışında. Şuanda bulunan oyuncuların ben dahil geçen yıldan borcu kalmadı, söz verilen primler dışında."

Ataman, Philapdelphia takımının tavrıyla ilgili olarak ''Ben bu durumu etik bulmuyorum. NBA takımının Galatasaray takımındaki bir oyuncuya şu dönemde teklif vermesi yakışmadı. NBA markasına yakışmadı. Sezonun en can alıcı noktasında menajerlerin oyununa gelip Philadelphia'nın bunu yapmasını doğru bulmuyorum.'' dedi.

Ataman'ın Ünal Aysal'la ilgili yaptığı açıklamalarla ilgili ise:
''En önemli oyunculardan birini şampiyonluk hedefinde sezonun can alıcı noktalarından kaybeden bir hoca olarak söyledim. Şu da bir gerçek; Galataaray ortada bırakıldı dedim. Bu şuan ki yönetimle ilgili değil. Şu an ki yönetim ellerinden gelenin en iyisini yapıyor. Liv Hospital bizi ortada bıraktı. Geçtiğimiz yıl 5.5 milyona sponsor olan Türkiye'nin en büyük kuruluşlarından biri şampiyonluk yaşamışken bir anda 1 milyon dolar civarı bir paraya düşürmesini ben kabul edemiyorum. Diğer rakiplerin sponsorları 5-7-10 milyon harcarken ben bunu kabul edemiyorum. Ünal Aysal beni Beşiktaş'tan, Galatasaray'a transfer ederken büyük projeler görüştük. Yılar sonra şampiyon yaptık. Geçen sene yönetim kararıyla şampiyonluk maçına çıkmadık. EL'de son 8'e kaldık. Bunu bizim bütçemizin üstündeki kimse yapamadı Türkiye'de.

Bu yıl bütçe düşürülmesi gerekti ve ona göre takım kurduk. 2 kulvarda da aslanlar gibi mücadele ediyoruz. Eylül ayı sonunda Ünal Aysal bırakma kararı aldı. Basketbolun gelir giderinde açık var. Bunun nedeni öncelikle Liv Hospital. Bende eski başkanımıza çağrı yaptım. Galatasaray benim hayatım demişti kendisi. Kendisi bu kulübe çok şey kazandırdı sportif olarak. Ünal Aysal'ın basketbol takımına sahip çıkabilecek güçte olduğunu düşünüyorum. Sponsorluk yada manevi olarak yapabilir bunu. Tamamen iyi niyetli bir çağrı bu. Keşke sadece onunla kalmasa da, Türkiye'nin önemli şirketlerinin sahipleri, CEO'ları Galatasaraylı, onlar da tüm sezon sadece şampiyonluk maçına gelmeyip tüm dönemde destek verseler. Ünal Aysal 2 sezon büyük destek verdi, şu dönemde Ünal Aysal'ın destek olmasını ben Ergin Ataman olarak beklerim. Bunda hiçbir menfaat olmadan Galatasaraylı olarak söylüyorum. Taraftarımız da aynı düşüncededir eminim.''

Benim anlayamadığım nokta şu, Galatasaray mali olarak zor durumdaysa nasıl oldu da sekiz tane yabancı oyuncu ile sözleşme imzaladılar?

Oğuz ZEYTİN
25.11.2014, 17:35
Benim anlayamadığım nokta şu, Galatasaray mali olarak zor durumdaysa nasıl oldu da sekiz tane yabancı oyuncu ile sözleşme imzaladılar?

Olmayan bütçeler üzerine takım inşa ediliyor.

Ataman ve Gs samimiyse, bu sezonu Ege Arar ve Nikolov'la oynar.

Oğuz ZEYTİN
25.11.2014, 19:39
Telekom, Ertuğrul Erdoğan'la yolları ayırmış. Erdoğan'dan çok umutluydum, iyi bir fırsat yakalamıştı.

*

Burak Bıyıktay, Doğan Deniz, Aclan Kavasoğlu, Ercüment Sunter, Gökhan Taştimur, Hakan Yavuz, Alp Bayramoğlu, Ayhan Kalyoncu, Halil Üner, Hasan Özmeriç, Haydar Kemal Ateş ve Nihat İziç...

TBL'de takım sayısı 18 olmalı.

Harun-61
25.11.2014, 22:50
Liv Hospital'in M.Usta ile bi bagi var galiba. Gecenlerde bana Twitter'da Liv Hops. ile alakali DM atmisti.

Oğuz ZEYTİN
25.11.2014, 23:03
Liv Hospital'in M.Usta ile bi bagi var galiba. Gecenlerde bana Twitter'da Liv Hops. ile alakali DM atmisti.

Yönetim Kurulu Başkanı

http://www.livhospital.com.tr/kurumsal/yonetim-kurulu.aspx

Murat'
25.11.2014, 23:04
Telekom, Ertuğrul Erdoğan'la yolları ayırmış. Erdoğan'dan çok umutluydum, iyi bir fırsat yakalamıştı.

*

Burak Bıyıktay, Doğan Deniz, Aclan Kavasoğlu, Ercüment Sunter, Gökhan Taştimur, Hakan Yavuz, Alp Bayramoğlu, Ayhan Kalyoncu, Halil Üner, Hasan Özmeriç, Haydar Kemal Ateş ve Nihat İziç...

TBL'de takım sayısı 18 olmalı.

Ercüment Sunter ile prensipte anlaşmışlar.

Oğuz ZEYTİN
26.11.2014, 17:18
İlkan'dan sonra İzzet'i de bıraktı Fener. Hakan Demirel de böyle harcanmıştı.

Umarım Kenan kendisini kurtarır.

Murat'
26.11.2014, 18:31

Sahi ya Hakan Demirel napıyor şimdi, yaşıyor mu?

Oğuz ZEYTİN
26.11.2014, 19:04
Sahi ya Hakan Demirel napıyor şimdi, yaşıyor mu?

En son geçen sene Tofaş'taydı. Söndü...

axelman
26.11.2014, 21:53

Keşke İzzet'i alabilseydik 4-5 iyi şecenek olurdu.

UğurB
28.11.2014, 07:05
Izzet Turkyilmaz bir oyuncunun gelisimi icin en iyi yere Fransa'ya iyi bir coacha Erman Kunter'e gidiyor.
Bu onun yeteneklerini gosterebilmesi icin son firsat.
Bu arada Anadolu Efes - Heurtel dedikodulari alev aldi. Gelirse Anadolu Efes iki gomlek uste cikar. Bir de Janning'in yerine bir skorer bulsalar, Ivkovic'li ilk sezonda hedeflerini yukseltebilirler...

winner
28.11.2014, 17:51
29.11.14 Saat 17:00 Beşiktaş- İBB (LİG TV 3)

29.11.14 saat 17:00 Royal Halı Gaziantep-Pınar Karşıyaka (A Spor)

İki farklı kanalda yayın olan maçları aynı gün ve saate koymak hakikaten ciddi bir beyin eksikliği istiyor.

Oğuz ZEYTİN
28.11.2014, 18:38
29.11.14 Saat 17:00 Beşiktaş- İBB (LİG TV 3)

29.11.14 saat 17:00 Royal Halı Gaziantep-Pınar Karşıyaka (A Spor)

İki farklı kanalda yayın olan maçları aynı gün ve saate koymak hakikaten ciddi bir beyin eksikliği istiyor.

Tepede Turgaycığım olunca şaşırmıyorum.

UğurB
29.11.2014, 09:01
Harun Erdenay yerine gececek diyorlar ne dusunuyorsunuz?

winner
29.11.2014, 14:18
Harun Erdenay yerine gececek diyorlar ne dusunuyorsunuz?

Kaan Kural'ın sorusunu ağzı yerine bacağıyla cevaplamaya çalışan sevgili Pegasus! başkan mı olacakmış?

Basketbolu yönetmek kim o kim ama burası Grönland herşey olur...

Murat'
30.11.2014, 19:56
Torku Konya kendi sahasında Banvit'i yenmiş, çok iyi gidiyorlar.

Murat'
30.11.2014, 19:57
Puan durumu

http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/11/30/e44f4519fe2a76ab6bfe6aded709f9be.jpg

Oğuz ZEYTİN
01.12.2014, 20:16
Telekom'un Gs'yi yenememesini isterim. Alt taraftaki takımların ekstra galibiyet alması şüphesiz aleyhimize olacaktır.

AdemS
01.12.2014, 20:21
Telekom'un Gs'yi yenememesini isterim. Alt taraftaki takımların ekstra galibiyet alması şüphesiz aleyhimize olacaktır.
Aynen öyle ama skor aleyhimize şu an.
Maçın bitimine 5 dakika 50 saniye var ve Telekom 74-67 önde.

LG-P880 cihazımdan gönderildi

AdemS
01.12.2014, 20:25
Fark açılıyor, 81-70.
*
85-77 sona erdi maç..

LG-P880 cihazımdan gönderildi

Oğuz ZEYTİN
01.12.2014, 20:53
KSK'ya yenilen RH Gaziantep'in bir yöneticisi aşağıdaki açıklamayı yapmış:

"Bugüne kadar yaptığımız maçlarda hiçbir gerginlik çıkmamıştı. Yenilsek bile takımını alkışlayan seyircimiz gerektiğinde rakibini de alkışlamayı bildi. İlk defa Pınar Karşıyaka maçında gerginlik oldu. Bunun nedeni de incelenmeli. Çünkü hiç alışık olmadığımız tabloyla karşı karşıya kaldık. Royal Halı Gaziantep, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerini temsil eden bir takım. Kararlar alınırken bunun etkisi var mı bilmiyorum ama hakemleri düdük çalarken biraz daha vicdanlı davranmaya çağırıyorum.

Bazı durumlarda inanılmaz derecede canımız sıkılıyor. Biz, bu bölgede basketbol kültürünün oluşması, kardeşliği geliştiren sporun yaygınlaşmasının gayreti içerisindeyiz. Her zaman bu misyonda devam edeceğiz ama alınan kararlar bazı kesimleri spordan küstürebilir. O yüzden takımların gelişimi hakemlerin yanlış kararlarıyla engellenmeli. Hakemlerin de dikkatlerini biraz daha üst seviyeye çıkarması gerekir."

Düzeltme: Sakinleştim.

Murat'
01.12.2014, 21:35
Telekom tıpkı geçen seneki gibi Galatasaray'ı yendi.

Bizim için kötü oldu bu galibiyet.

Oğuz ZEYTİN
02.12.2014, 16:43
Eskişehir Chaz ve Bachynski'yi bırakacakmış. Jared Homan'ı almışlardı zaten. Belki Yunan'ı da gönderirler.

Yunan'ı da gönderdiler.

axelman
02.12.2014, 17:40
Yunan'ı da gönderdiler.İzlediğim maçlarda fena değildi ama tempolu oynamaya çalışan Eşkişehir'e yeterli gelmedi.Bakalım kim gelecek yerine.Kartal Özmizrak'da beklenenin üstünde katkı yapıyor. Fb'den Berk Uğurlu alabilirler. Royal Gaziantep'de Jaka Lakoviç'i aldığı haberleri geliyor.

Oğuz ZEYTİN
02.12.2014, 18:34
İzlediğim maçlarda fena değildi ama tempolu oynamaya çalışan Eşkişehir'e yeterli gelmedi.Bakalım kim gelecek yerine.Kartal Özmizrak'da beklenenin üstünde katkı yapıyor. Fb'den Berk Uğurlu alabilirler. Royal Gaziantep'de Jaka Lakoviç'i aldığı haberleri geliyor.

Bizim Markovic'in eski oyuncusu Ioannis. AEK'e gitmiş. Yine bizim eski koç Sakota çalıştırıyor AEK'i.

*

Lakovic en sağlıklı zamanında bile savunma yapmıyordu ama hücumda fark yaratır.

Calloway-Higgins-Lorbek varken pek anlamlı değil sanki...

Zaten Stevic sınıra takılıyordu.

Murat'
02.12.2014, 22:03
Sekiz yabancısı oldu galiba Antep'in, iyi paraları var herhalde.

Murat'
12.12.2014, 12:40
Tofaş Spor Kulübü Basketbol A Takım Antrenörü Erhan Toker görevinden kendi isteği doğrultusunda istifa etti.

Toker, Tofaş Spor Kulübü’ndeki altyapı hizmetlerine devam edecek olup, ilgili kararını Basketbol A Takımın menfaatleri doğrultusunda aldığını belirtti.

Erhan Toker’in istifası üzerine Cumartesi günü Bursa’da oynanacak olan Tofaş – Pınar Karşıyaka maçında antrenör olarak Erhan Toker’in asistanlığı görevinde bulunan Fatih Elbaş görev yapacak.

Tofaş'ın da antrenörü gitti.

Murat'
12.12.2014, 12:40
Tofaş Spor Kulübü Basketbol A Takım Antrenörü Erhan Toker görevinden kendi isteği doğrultusunda istifa etti.

Toker, Tofaş Spor Kulübü’ndeki altyapı hizmetlerine devam edecek olup, ilgili kararını Basketbol A Takımın menfaatleri doğrultusunda aldığını belirtti.

Erhan Toker’in istifası üzerine Cumartesi günü Bursa’da oynanacak olan Tofaş – Pınar Karşıyaka maçında antrenör olarak Erhan Toker’in asistanlığı görevinde bulunan Fatih Elbaş görev yapacak.

Oğuz ZEYTİN
12.12.2014, 12:56

Sıradaki adayınız kim?

Ben TED diyorum.

Murat'
19.12.2014, 14:02
http://www.basketfaul.com/UserFiles/OzetResimleri/1418975639.jpg

Bir süredir TBL'nin isim sponsorluğu konusunda yapılan çalışmalar sonunda Turkcell ile anlaşma noktasına gelindi.

3 yıllık yapılması beklenen anlaşma ile TBL'nin ismi Turkcell Ligi olacak. Bilindiği gibi BEKO'nun ayrılmasından sonra TBL yeni sezona isim sponsoru olmadan başlamıştı.

Murat'
20.12.2014, 09:54
Bugünün programı.

http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/12/19/31242a0ca27e7c1b7e7ea88279bfb41b.jpg

Murat'
20.12.2014, 21:22
11. haftadaki puan durumu

http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/12/20/f2cd6a12ea546ea8f61bf68ebfa13fd5.jpg

12. hafta maçları

http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/12/20/e92ec519fe52e0224814b6eff7556cdd.jpg

Oğuz ZEYTİN
22.12.2014, 12:14
Ivkovic, Obradovic, Beciragic, Zdovc ve Lukic'ten sonra Markovic gelmişti. Şimdi Prodanovic ve Zouros da geldi.

Geçen yıl olsaydı farklı düşünürdüm ama gelsinler... Yabancı oyuncu sayısı artarken ses çıkarmayan, Türk çocuklarını oynatmayıp sayısız ABDli, Sırp getirip gönderen koçlar iğnenin ucu kendilerine dokununca feryat ediyor.

İşte bu ilkesiz duruşları nedeniyle artık kimse onlara iş vermiyor (Her genelleme gibi kurunun yanında yaş da yanabilir, yapacak bir şey yok).

http://www.basketfaul.com/makale/38198/turk-basketbolunun-bugunku-durumunu-anlatan-fotograf.html

Şu haberin altına yorum yazmıştım: " Markovic için ne düşünüyorsunuz?" diye... Yayınlanmamış.

winner
23.12.2014, 10:06
Ivkovic, Obradovic, Beciragic, Zdovc ve Lukic'ten sonra Markovic gelmişti. Şimdi Prodanovic ve Zouros da geldi.

Geçen yıl olsaydı farklı düşünürdüm ama gelsinler... Yabancı oyuncu sayısı artarken ses çıkarmayan, Türk çocuklarını oynatmayıp sayısız ABDli, Sırp getirip gönderen koçlar iğnenin ucu kendilerine dokununca feryat ediyor.

İşte bu ilkesiz duruşları nedeniyle artık kimse onlara iş vermiyor (Her genelleme gibi kurunun yanında yaş da yanabilir, yapacak bir şey yok).

http://www.basketfaul.com/makale/38198/turk-basketbolunun-bugunku-durumunu-anlatan-fotograf.html

Şu haberin altına yorum yazmıştım: " Markovic için ne düşünüyorsunuz?" diye... Yayınlanmamış.

Türk koçlar önce gitsin Tübad'a hesap sorsun.

5+1 yabancı kuralını ilk onlar destekledi.

Şimdi kulüplerde "yerli koçlar bu kadar yabancıyı idare edemiyor"düşüncesi tamamen yerleşmiş durumda.Yerli koç düşünmüyorlar artık.

Tübad ve yerli koçlar kendi ayaklarına kurşun sıktılar.

İyi oldu.

Ergin Ataman'ın takımları son 3-4 sezondur ya şampiyon ya final oynuyor kimi yetiştirdi bu süre zarfında? 6 kişilik rotasyonla oynuyor, nerdeyse 4 kişi çıkacak sahaya tek genç yok...var benchte havluculuk yapıyorlar...bu kadar yıl hiç mi gözüne birisi ilişmedi...

Ya Oktay Mahmuti?Halen kafa ersin dağlı'da,ermal'de...

Adamlar geldi üstelik 6 yabancı kullanma hakı varken 17-18 yaşındaki çocukları çatır çatır oynatmaya başladı hem de Euroleague'de,deplasmanda,topun el yaktığı anlarda...şimdi yavaş yavaş Şafak Edge'de kendisini,potansiyelini bulmaya başladı...

Bizimkilere kalsak halen ver amerikalı'ya tamam...

Murat'
23.12.2014, 14:00
Justin Carter gündemde (Galatasaray istiyor, Uşak vermiyor, menajer "Çıkarız" diyor)

Justin Carter'ın menajerlik şirketi Pensack, Uşak Sportif'in oyuncunun Galatasaray'a gitmesine izin vermemesi üzerine fesih işlemleri başlatabileceğini duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde Galatasaray Liv Hospital, Carter için Uşak Sportif'e başvurdu ancak Uşak kulübü Carter'a izin veremeyeceğini duyurdu. Bunun üzerine Carter'ın menajeri ödenmeyen paralar nedeniyle oyuncunun gerekirse yurt dışında oynaması için fesih işlemlerini başlatma kararı aldı.

Justin Carter Türkiye kariyerine Vestel'de başlamış, yöneticiler performansını yeterli görmeyerek sözleşmesini feshetmiş, Tire'ye geçen oyuncu transferinin son anda bitmesinin ardından başlamasına 20 dakika kala salona gelip yetiştiği maçta Uşak Üniversitesi'ne 7/7 üçlük isabetiyle 32 sayı atmıştı.

Bir sonraki sezon Uşak Üniversitesi forması ile takımın 1. Lig'e çıkmasına katkı veren Carter Uşak kulübünde üçüncü sezonunu geçiriyor.

Carter giderse Uşak büyük güç kaybeder.

Tunç Tosun
23.12.2014, 15:02

İlkan Karaman ne durumda? Sakatlık vs. atlattı ise bize gelme ihtimali olur mu?

Oğuz ZEYTİN
23.12.2014, 15:30
İlkan Karaman ne durumda? Sakatlık vs. atlattı ise bize gelme ihtimali olur mu?

Ondan kimsenin umudu yok. İki dizi de sorunlu.

axelman
23.12.2014, 15:45
Royal Halı'nın Yunan pivotu Andreas Glyniadakis Romanya ekibi Energia Targu'ya transfer olmuş. Raduljica'da Çin'deki klübünden ayrılmış, Galatasaray'a gelmesi muhtemel.

Oğuz ZEYTİN
23.12.2014, 15:52
Royal Halı'nın Yunan pivotu Andreas Glyniadakis Romanya ekibi Energia Targu'ya transfer olmuş. Raduljica'da Çin'deki klübünden ayrılmış, Galatasaray'a gelmesi muhtemel.

Latavious Williams için de Türk Telekom diyorlar...

Hüdai Pervaneli
23.12.2014, 15:59
Huertal gelmis

axelman
24.12.2014, 22:18
Latavious Williams için de Türk Telekom diyorlar...
Türk Telekom Cemal Nalga'yı serbest bırakmış, yerine ribaundcu yabancı uzun alacaklarmış.Büyük ihtimal Williams olur.Cemal'de Karşıyaka yolunda.

Murat'
25.12.2014, 07:56
Karşıyaka taraftarını severim yalnız dün Ergin Ataman'a edilen küfürlere hiçbir anlam veremedim, ayıp ettiler.

Murat'
25.12.2014, 12:36
http://www.youtube.com/user/acbcom

TBL şu rezil tbftv sitesinden kurtulup Liga Endesa yönetiminin yaptığı gibi Youtube'da bir kanal açsınlar, bir de bir zahmet eski tbl sitesini geri getirsinler, orası süper bir yerdi, 6 sene önceki maçların istatistiklerine bile ulaşılabiliyordu.

Oğuz ZEYTİN
25.12.2014, 17:49
Karşıyaka taraftarını severim yalnız dün Ergin Ataman'a edilen küfürlere hiçbir anlam veremedim, ayıp ettiler.

Bir KSK taraftarının konuyla alakalı düşünceleri...

https://eksisozluk.com/entry/47887095

axelman
25.12.2014, 22:57
Galatasaray Aleks Maric'le anlaşmış.Sağlamsa iyi transfer :)

winner
27.12.2014, 23:26
Daçka maçı sonrası ergin atamanın sözleri..."Daçka iyi bir takım geçen hafta Efes'e 1 sayı ile yenildiler ve maçın sonunda iki tane faul çalınmadı öyle yenildiler"

Sana ne başka takımlar arasındaki maçlarda ne çalındığından.

Karşıyaka taraftarı haklı galiba.

Ogün'
28.12.2014, 00:31
Daçka maçı sonrası ergin atamanın sözleri..."Daçka iyi bir takım geçen hafta Efes'e 1 sayı ile yenildiler ve maçın sonunda iki tane faul çalınmadı öyle yenildiler"

Sana ne başka takımlar arasındaki maçlarda ne çalındığından.

Karşıyaka taraftarı haklı galiba.

Ergin Atamanı sevmem ama doğru söylemiş.Bu arada İbb,Tofaş'tan sonra Karşıyaka'yı da yenmiş.Bizim zorlanmamız normalmiş :)

Oğuz ZEYTİN
28.12.2014, 01:17
"Proje takımı" Eskişehir 10. yabancısını getirmiş.

Sezona;

Chaz
Ioannins
Walsh
Brackins
Bachynski ile başladılar.

Chaz yerine Randle,
Ioannis yerine Abbott onun da yerine M. Harris,
Bachynski yerine Homan
Ve 6. yabancı olarak Haislip geldi.

Tam proje takımı.

*

Antep'te de sessiz sedasız gidişler oldu. Paul Harris Fransa'ya, Glyniadakis Romanya'ya gitmiş.

*

winner
28.12.2014, 09:07
Ergin Atamanı sevmem ama doğru söylemiş.Bu arada İbb,Tofaş'tan sonra Karşıyaka'yı da yenmiş.Bizim zorlanmamız normalmiş :)

Burada problem doğru yanlış değil...Evet Seibutis'e yapılan fauldü...O zaman her koç başka iki takımın maçında hakemin nasıl yanlış düdükle maçı bir takıma verdiğini anlatsın üstelik ne alakysa kendi maçından sonra yaptığı röportajda...sonra çık ben milli takım koçuyum bana küfür ettiler de...sen milli takım koçu gibi davranıp konuşuyormusun önce ona bir bak...Taraftarı cinayet işledi onu bile korumaya kalktı...

Murat'
28.12.2014, 09:10

Sezona;

Chaz
Ioannins
Walsh
Brackins

Chaz yerine Randle,
Bachynski yerine Homan

Tam proje takımı.

*

Antep'te de sessiz sedasız gidişler oldu. Paul Harris Fransa'ya, Glyniadakis Romanya'ya gitmiş.

*

Yönetmelikte bir sınır yok mudur, kaç tane yabancı oyuncuyla sözleşme imzalanabiliyor, bir de oyuncuların sözleşmelerinden nasıl da bu kadar çabuk çıkıyorlar.

winner
28.12.2014, 09:15

Sezona;

Chaz
Ioannins
Walsh
Brackins

Chaz yerine Randle,
Bachynski yerine Homan

Tam proje takımı.

*

*

Olin Eskişehir'e taşınınca iyi işler yapılacağını düşünmüştüm.

Çok sayıda üniversite öğrencisi olan, potansiyelli bir şehir basketbola çok katkı verir ve lige renk getirir diyordum.

Ama şimdiye kadar olmadı.

Hele anlamadığım nokta oyuncuların İstanbul'da yaşayıp,idman yapıp maç günü eskişehir'e gelmeleri konusu.Nasıl bir mantık var bunda.Bu şekilde o şehrin asketbol takımı olamazsın niye taşıdınız takımı eskişehir'e o zaman...

Oğuz ZEYTİN
28.12.2014, 11:40
Yönetmelikte bir sınır yok mudur, kaç tane yabancı oyuncuyla sözleşme imzalanabiliyor, bir de oyuncuların sözleşmelerinden nasıl da bu kadar çabuk çıkıyorlar.

Önceden sezon boyunca 8 Türk olmayan oyuncuya lisans çıkarılabiliyordu. Yeni düzenlemeyle 10 oldu.

Şu oyuncu getirip göndermeleri Trabzonspor yapsaydı, millet yerden yere vururdu...

Olin Eskişehir'e taşınınca iyi işler yapılacağını düşünmüştüm.

Çok sayıda üniversite öğrencisi olan, potansiyelli bir şehir basketbola çok katkı verir ve lige renk getirir diyordum.

Ama şimdiye kadar olmadı.

Hele anlamadığım nokta oyuncuların İstanbul'da yaşayıp,idman yapıp maç günü eskişehir'e gelmeleri konusu.Nasıl bir mantık var bunda.Bu şekilde o şehrin asketbol takımı olamazsın niye taşıdınız takımı eskişehir'e o zaman...

Yazın Edirneli dostlara söz verip takımı aldılar. Sonra resmen şehirden kaçtılar. Basketboldan anlayan bir ekip yönetecek dediler, gençlere şans vereceğiz dediler; gidişat ortada.

Danışmanları Kaan Kural'mış.

axelman
28.12.2014, 13:12
Önceden sezon boyunca 8 Türk olmayan oyuncuya lisans çıkarılabiliyordu. Yeni düzenlemeyle 10 oldu.

Şu oyuncu getirip göndermeleri Trabzonspor yapsaydı, millet yerden yere vururdu...

Yazın Edirneli dostlara söz verip takımı aldılar. Sonra resmen şehirden kaçtılar. Basketboldan anlayan bir ekip yönetecek dediler, gençlere şans vereceğiz dediler; gidişat ortada.

Danışmanları Kaan Kural'mış.Tam bir çöplüğe döndü Eşkişehir.Paraşütsüz düşerler böyle.Genç çocuklara yazık oluyor.Kartal sezona harika başlamıştı seneye kadro da düşünülebilir.

winner
28.12.2014, 15:42
Tam bir çöplüğe döndü Eşkişehir.Paraşütsüz düşerler böyle.Genç çocuklara yazık oluyor.Kartal sezona harika başlamıştı seneye kadro da düşünülebilir.

Kartal Özmızrak bjk'nin oyuncusu eskişehir'de kiralık.

bjk genel direktörü yiğiter uluğ şu cümlelerle açıkladı bu durumu: "Bu sezon kadro yapısının oluşmasıyla birlikte tecrübeli oyun kurucular kadroda yer aldı. Kartal'ın kadroda yer almasının zor olacağı gözüktü. Onun oynamasını ve deneyim kazanmasını istiyoruz."

Sanki Spurs genel menajeri gibi konuşmuş...Bu cümleler artık komik olmaya başladı...İvkoviç koskoca Efes'te lise öğrencilerini Euroleague deplasmanlarında ilk beş çıkarmaya başladı... Üstelik elinde tecrübeli ve pahalı yabancılar varken...

Kartal fiziğinden beklenmeyecek kadar atletik bir oyuncu...95'li..Deron Wiliams blogunda onunla ilgili şu cümlelere yer vermişti...

"we have kartal ozmizrak, my young fella. he's just 16 years old, but he's going to be very good. he's been playing quite a bit lately. we've had some blowouts, so he's gotten some good time on the floor. he's only 16, but he goes out and competes every day, and doesn't look like he's afraid. it says something about kartal that he's been suiting up for the games, and some of the older guys haven't. he's going to be a good player if he can get a consistent shot. he's a point guard and has the floor game. he sees the game well, knows when to pressure the ball, has good court vision and makes some great passes. it's just a matter of him getting a solid jumper."

Umarım o da yerli koçların elinde heba olup gitmez...

Şu anda ahmet kandemir'e dönmek yerine İvkoviç yada Obradoviç'in elinde olmak için iki sen bedava oynamayı kabul edeceğinden eminim.

Oğuz ZEYTİN
28.12.2014, 16:45
Eskişehir - Telekom maçının ilk devre sonucu: 53 *36 Eskişehir önde.

Maçtan önce attığım tweet: https://twitter.com/BiGBeNoZ/status/549197407578521600

"Eskişehir Telekom'u yenerse iyi olur.
Tam Randle'lık maç..."

İlk yarı Randle: 11 asist / 1 top kaybı, 3 top çalma, 4 ribaund, 4 sayı

Murat'
28.12.2014, 17:28
Galatasaray Justin Carter'ı almış, şu transferi üç gün önce yapsaydınız ya.

Murat'
28.12.2014, 18:09
Banvit 70 - 69 Royal Halı Gaziantep

Rowland'ın bitime beş saniye kala attığı turnike ile kazandı Banvit.

Bu hafta maçların neredeyse hepsi çok çekişmeli oldu.

Trabzonsporking
28.12.2014, 18:20
Akşam 19:30da Efes-Şb maçı var.ligtv2

Murat'
28.12.2014, 18:20

Maçtan önce attığım tweet: https://twitter.com/BiGBeNoZ/status/549197407578521600

Tam Randle'lık maç..."

Randle: 39 dakika, 14 sayı, 15 asist, 6 ribaund, 5 top kaybı, 3 top çalma

Eskişehir 88-79 yendi, yerlilerden sadece Kartal Özmızrak 12 dakika forma şansı buldu.

Oğuz ZEYTİN
28.12.2014, 18:21

Tam Randle'lık maç..."

Randle -> 14 sayı - 15 ast - 6 rib - 3 top çalma - 5 top kaybı

Mehmet Cihan Kocaman
28.12.2014, 19:13
Haislip 4/5 üçlük ile 17 sayı atmış bugün. Walsh 6/10 üçlük ile 26 sayı.

bahadır2561
28.12.2014, 20:42
Muhtesem bi mac oluyor, hic bitmese keske :)
Iki takimda cok hizli oynuyor

Murat'
28.12.2014, 21:05
Ivkovic Obradovic'e ders veriyor, 17 farkla önde Efes, son altı buçuk dakika.

bahadır2561
28.12.2014, 21:06
Ilk 5 dk sayi atamamisti sikebahce.
Efes mukemmel oynuyor masallah

winner
28.12.2014, 21:35
Efes, fb'yeTop 16 seviyesini gösterdi bu akşam özellikle savunmada.

Efes daha takım fb biresysel oyuna dayalı...

Sezon başından bu yana fb yumuşak,savunma yapmıyor diyorduk...

Duvara çarptılar bu akşam..

Krstiç'in sakatlıktan dönüp form tutması,Huertel'in takıma katılmasıyla Efes çok başka seviyeye çıkacak.

Oğuz ZEYTİN
28.12.2014, 22:34
Yarısı sakat PAO'yla Navarro ve Oleson'suz Barcelona'yı yenince Fb Ülker için Final Four şarkıları söylüyordu yalaka basketbol medyamız.

Tunç Tosun
29.12.2014, 02:35
Trabzonspor umuzun biraz hareketlenmesi sayesinde yeniden basketbol izler oldum. Bugünkü maç gerçekten çok iyiydi, takımlarımız çok iyi kadrolar kurmuşlar. Hiçbir zaman final four da bir türk takımı olamayacağını düşünürdüm ama sanırım o günler yakın. Bu yatırımlar devam ederse hem de iki takım birden.

winner
04.01.2015, 14:16
İbb gs'yi üçlük yağmuruna tutarak yendi.

Ligdeki şampiyonluk adayı 4-5 takım dışında en iyi yabancılara sahipler.

Play off'un son bileti için ciddi adaylardan

Oğuz ZEYTİN
06.01.2015, 12:40
TBL'de İlk Yarı Maçları TV Yayın Sayıları

Efes - Bjk - Fb - Gs: 15 Maç (Hepsi LigTv)

KSK: 11

Daçka: 10

Trabzonspor: 9 (5 Lig Tv, 4 a Spor)

Banvit: 8

İBB ve Royal: 7

Konya-TED-Telekom-Uşak-Tofaş-Eskişehir: 5

Tunç Tosun
06.01.2015, 20:50
Galibiyet yuzdemiz boyle devam ederse sayi artar.

Mehmet Cihan Kocaman
06.01.2015, 21:09
Cevher Özer --> Telekom
Erkan Veyseloğlu --> Karşıyaka

winner
07.01.2015, 10:23
Sezonun geride kalan kısmında yerli oyuncular sürenin %27'sini kullanmış.Geçen sezon bu oran % 44.

Ve sürenin %27'lere ulaşmasının sebebi de elinde çok iyi yabancılar olmasına rağmen yerli oyunculara şans veren iki yabancı koç İvkoviç ve Obradoviç.

Yoksa bu süre daha aşağılarda.

Bu hafta yerlilerden en çok katkı alan takımda yine Efes ve fb.

Yabancı kuralının lige rekabet getirdiği,Avrupa'da oynayan takımların yararına olduğu bir gerçek.

Ama yerli hocalar kafalarını değiştirmezse özellikle milli takım için kötü bir senaryo bizi bekliyor.

Kaynak:basketfaul.com

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=171&page=176

Oğuz ZEYTİN
19.02.2015, 13:23
Şanlı medyamız KSK'nın serisine destanlar yazıyor. Helal olsun, yolları da açık olsun.

Ancak;

Trabzonspor'un dipteyken 8 maç arka arkaya kazanması veya Eurochallenge'daki 10 maçlık serisi üzerine tek kelime etmemeleri ister istemez bu şüpheci yaklaşıma zorluyor beni.

Yoksa, bir yabancı koçun bu çıkıştaki rolünü kabul edemiyor şanlı (!) medyamız.

* NOT: O koç ki Trabzonspor taraftarına oyuncusu üzerinden ağır bir söz söyledi. Buna rağmen Sezar'ın hakkı Sezar'a...

Emre B.
09.03.2015, 23:09
Galatasaray'ın kazanması kötü oldu. Ama mücadelelerine helal olsun.

winner
10.03.2015, 08:25
Dün gs Türk basketbol tarihinin en muhteşem galibiyetlerinden birisini aldı.

Oyun kurucusuz ve 6 kişilik rotasyonla böyle bir maç kazanmak için insan üstü performansa ihtiyaç vardı, Sinan ve Erceg bunu yapmayı başardı.

hamdi_61
10.03.2015, 10:43
* NOT: O koç ki Trabzonspor taraftarına oyuncusu üzerinden ağır bir söz söyledi. Buna rağmen Sezar'ın hakkı Sezar'a...

Ne söyledi ?

winner
13.03.2015, 09:59
14 Mart Cumartesi yayın programı.

17.00 bjk-gs (Lig tv 3)

17.00 Telekom-ksk (a spor)

Eskiden "hangi aptal yayın olan iki maçı aynı saate koyuyor" diyordum artık kasıtlı yaptıklarını düşünüyorum.Bu kadar da aptal olamazlar(mı)?

Oğuz ZEYTİN
13.03.2015, 11:02
Ne söyledi ?

"Bost'u eleştireler gerçek Trabzonspor taraftarı değildir."

Murat'
13.03.2015, 11:15
"Bost'u eleştireler gerçek Trabzonspor taraftarı değildir."
Salonda yuhalayan taraftarlara yönelik söylemiş olabilir, iyi düşünmek istiyorum.

Oğuz ZEYTİN
08.04.2015, 18:52
Uşak Sam Young'u almış. Courtney Fells'in yerini (kısa sürede) dolduramaz bence.

Murat'
16.04.2015, 08:22
Zouros Tofaş'ı bırakmış.

Manu61
25.04.2015, 19:08
Karşıyaka müthiş şut atıyor İBB karşısında. Skor 79-49 üçüncü çeyreğin bitimine 3:35 var.

Manu61
25.04.2015, 19:34
Dixon 8/9 üçlükle 30 sayı Diebler 5/5 üçlükle 19 sayı attı. Karşıyaka takım halinde 20/32 üç sayı ile oynadı ve maçı 108-84 kazandı.

Hakan
25.04.2015, 19:35
Kazanırsaj Gs'ye de yetişiyoruz

Oğuz ZEYTİN
15.05.2015, 10:11
TB2L'de play-off başlıyor:

Sinpaş Denizli Basket-Adanaspor
Sakarya BŞB-Mondi Melikşah Üniversitesi
BEST Balıkesir-Yeşilgiresun Belediye
TÜYAP Büyükçekmece-Akhisar Belediye

Koçlar:

Sinpaş Denizli - Okan Çevik

Sakarya BŞB - Mustafa Derin

Best Balıkesir - Hakan Yavuz

TÜYAP Büyükçekmece - Özhan Çıvgın

Akhisar Bld. -

Yeşilgiresun Bld. - Ahmet Kandemir

Mondi Melikşah - Doğan Deniz

Adanaspor - Cengiz Karadağ

Eski Trabzonsporlu Oyuncular:

Sinpaş Denizli:

İlker Türel - Alper Özcan - Orçun Tunca - Burak Yönder - Eren Beyaz

Sakarya BŞB

Hadi Özdemir - Kadir Çıpa

Best Balıkesir

Serhat Büker

TÜYAP Büyükçekmece

Emre Ekim

Akhisar Bld.

Hakan Yapar

Yeşilgiresun Bld.

Caner Şentürk - Alican Güney - Mutlu Demir - Can Özcan

Mondi Melikşah

(-)

Adanaspor

Kerem Özkan - Reaci Öztürk

Eskiden olsa İstanbul takımı çıkmasın, Anadolu'da takım sayısı artsın isterdim. Fakat Büyükçekmece'nin TBL'ye yükselmesini istiyorum. Son üç maçlarını kaybetmeleri (ikisi evlerinde Denizli ve Sakarya'ya) play-off öncesi düşündürücü.

Denizli sağlam geliyor fakat koçunun geçmişine saygı duymuyorum.

Kayseri'de Meysu sonrası Mondi Melikşah veya Çukurova'dan Adana gelse de memnun olurum. Gerçi ikisinin de ilk turları rakipleri güçlü.

Giresun içinse kararsızım. Yöremiz adına heyecanı tetikleyecektir. Koçları da tecrübeli.

Hepsine başarılar...

Hakan
20.05.2015, 16:14
http://images.tapatalk-cdn.com/15/05/20/40c8e35d1e51e8e88e106cb1c63b1252.jpg

Şu söyle dursun bakalım

Murat'
20.05.2015, 16:16
Yeşil Giresun'un lige gelmesini istiyorum, yakın bir deplasman, sık sık hazırlık maçı yapma imkanı olur, bölge için gerçekten çok iyi olur.

Murat'
21.05.2015, 16:59
Lütfi Arıboğan seçilirse ligden çekiliriz şubeyi kapatırız demiş Fenerbahçe, ulan inşallah Arıboğan seçilir siz de tükürdüğünüzü yalarsınız yine.

Adem Akyüz'
21.05.2015, 17:20
Ben de Yeşil Giresun'un çıkmasını çok istiyorum.

Oğuz ZEYTİN
21.05.2015, 22:29
Denizli - Buyukcekmece
Sakarya - Yesilgiresun

Buyukcekmece basarabilecek mi?

Murat'
21.05.2015, 22:47
Yeşil Giresun ve Denizli Basket gelsin.

Ogün'
21.05.2015, 22:56
Ben Sakarya ve Büyükçekmece gelsin istiyorum :-)

Oğuz ZEYTİN
22.05.2015, 11:22
Buyukcekmece istiyorum en basindan beri. Bizim acimizdan Denizli ve Sakarya ulasim acisindan zor deplasman olur. Yoksa ikisi de potansiyelli sehir. Giresun konusunda hala kararsizim.

Murat'
22.05.2015, 11:25
Normal sezonda iki maçı da kazanmış Sakarya, ancak ben lige yakın tarafı Yeşil.Giresun olarak görüyorum.

Çağdaş DENİZ
24.05.2015, 18:00
Gs 70-69 önde uzatmada son 3 sn

Çağdaş DENİZ
24.05.2015, 18:01
Gs:1 fb:1 seri son maça kaldı

Murat'
24.05.2015, 18:18
Galatasaray büyük iş başardı yine.

iyattara
24.05.2015, 18:42
fenerle efesi eleseler de şampiyonluk hesaplarına başlasak :)

Mehmet Cihan Kocaman
24.05.2015, 18:49
Düşük ihtimal ama Efes ve fener eklenirse cidden şampiyon oluruz. :)

Murat'
24.05.2015, 18:50
Temkinli olalım, Efes de Fener de üçüncü maçta işi bitirir, yalnız Ergin Ataman ve takımı iyi iş başardı.

Murat'
24.05.2015, 19:02
TB2L'de Büyükçekmece deplasmanda normal sezonu lider bitiren Denizli Basket'i yenerek seride 1-0 öne geçti, ser, beş maç üzerinden oynanıyor.

Çağdaş DENİZ
24.05.2015, 19:10
Bu sene kolay maç yok
banVit maçı da 28-27

Murat'
24.05.2015, 21:16
Maç nasıl verilir bugün gösterdi Yeşil Giresun, son bir dakika 10 saniye kala 4 sayıyla öndeydiler, inanılmaz iki top kaybı yapıp 8 saniyede 4 sayı yediler, maç bitmek üzere 2 sayıyla gerideler, gerçekten de yazık oldu, gerçekten inanılmaz.

Maçı vermek için çok uğraştılar ama Bradley 5 saniye kala inanılmaz bir üçlük atarak kazandı, lig için çok büyük adım, Giresun'da üç galibiyete ulaşabilirler.

Ogün'
24.05.2015, 21:21
Maç nasıl verilir bugün gösterdi Yeşil Giresun, son bir dakika 10 saniye kala 4 sayıyla öndeydiler, inanılmaz iki top kaybı yapıp 8 saniyede 4 sayı yediler, maç bitmek üzere 2 sayıyla gerideler, gerçekten de yazık oldu, gerçekten inanılmaz.

Maçı vermek için çok uğraştılar ama Bradley 5 saniye kala inanılmaz bir üçlük atarak kazandı, lig için çok büyük adım, Giresun'da üç galibiyete ulaşabilirler.
3'de mi bitiyor seri?

Murat'
24.05.2015, 21:27
3'de mi bitiyor seri?

Yanlış biliyormuşum, ikiymiş, bu Giresun taraftarla bu işi bitirir Giresun'da.

Salı günü Giresun'da biter bu iş.

Hakan
24.05.2015, 21:28
Efes-Telekom maçı 20.00'ye alınmış

Oğuz ZEYTİN
24.05.2015, 21:29
TB2L'de Büyükçekmece deplasmanda normal sezonu lider bitiren Denizli Basket'i yenerek seride 1-0 öne geçti, ser, beş maç üzerinden oynanıyor.

Cok sevindim sonucu gorunce. Devami gelir insallah.

Ogün'
24.05.2015, 21:30
İki ise giresun bu sefer bitirir gibi ama inşallah sakarya gelir.

Hamdi Karamahmutoğlu
24.05.2015, 21:49

Giresun bu yıl gelir artık.

Murat'
24.05.2015, 21:50

Sakarya uzak deplasman, seneye çok maç oynayacağız, o yüzden yakın deplasmanları tercih ederim. Büyükçekmece ve Yeşil Giresun güzel olur.

Adem Akyüz'
24.05.2015, 21:57
Giresun'un kazanmasına sevindim. 2 yıldır yarı finalde elenen bir takım olarak lige çıkmayı hak ediyorlar, inşallah Giresun'da işi bitirirler..

Murat'
24.05.2015, 21:57
Düzeltelim seri üç galibiyette bitiyormuş, Giresun'a iki galibiyet daha lazım.

Adem Akyüz'
24.05.2015, 22:02
Düzeltelim seri üç galibiyette bitiyormuş, Giresun'a iki galibiyet daha lazım.
Biz çıktığımız sene 2 galibiyet alan çıkıyordu. Yine sistem değişmiş anlaşılan :)

Cengizhan Okur
26.05.2015, 07:46
bugün günlerden Türk Telekom :)

iyattara
26.05.2015, 12:01
Efes-Telekom maçı rakip tribün bilet fiyatı 7.5 TL bunu da yazıyorum bir kenara. Bize farklı bir tarife çıkarsa ona göre küfür edicem..

Murat'
26.05.2015, 12:21
Efes farklı kazanır diye tahmin ediyorum, bir sürprize yer vermez.

Ogün'
26.05.2015, 13:27
Markovic Efes-Telekom maçını izleyecekmiş.

Oğuz ZEYTİN
26.05.2015, 13:39
Gs'de Ender, Pocius ve Micov yokmus yarin.

Sinan
Carter
Erceg
Young
Gonlum ve gencler kaldi.

winner
26.05.2015, 13:57
Daçka Alba'dan Reggie Redding ile anlaşmış.

Çok iyi transfer.

winner
26.05.2015, 14:28
Sezonun en güzel anı, Sinan Güler'in kafasına 7 dikiş atıldıktan sonra yerden kalkıp çarpıştığı Zizis'in sağlığını sormak için fb benchine gitmesi ve ona sarılmasıydı.

Spor kültürünü burada almadığını belli etti.

Murat'
26.05.2015, 19:56
Büyükçekmece seriyi 2-0 yaptı, seriyi burdan vermezler herhalde, bir İstanbul takımı daha.

Hamdi Karamahmutoğlu
26.05.2015, 20:47
Sezonun en güzel anı, Sinan Güler'in kafasına 7 dikiş atıldıktan sonra yerden kalkıp çarpıştığı Zizis'in sağlığını sormak için fb benchine gitmesi ve ona sarılmasıydı.

Spor kültürünü burada almadığını belli etti.

Sinan bambaşka.

Muhteva
26.05.2015, 20:51
Efes ezmis ilk yarı,buradan maçı vermezler herhalde rakibimiz bir sürpriz olmazsa belli oldu.

Tunç Tosun
26.05.2015, 21:09
Cedi 4/4 üçlük atıyor toplam 17 sayı. Bu çocuk önümüzdeki sezon euroleague i sallasın artık..

ccd6167
26.05.2015, 21:51
Efes geldi

Oğuz ZEYTİN
27.05.2015, 00:39
Büyükçekmece seriyi 2-0 yaptı, seriyi burdan vermezler herhalde, bir İstanbul takımı daha.

Muthis gercekten. Bu takim, sezonuma renk katti.

recdodo
27.05.2015, 09:32
@mapsportsdata: Türkiye Basketbol Ligi

TBL'de son 7 sezonda şampiyon olan takım, çeyrek final serisinde maç kaybetmedi.

İstatistiğe bak. :D

Bahadır Şimşek
27.05.2015, 09:50
@mapsportsdata: Türkiye Basketbol Ligi

TBL'de son 7 sezonda şampiyon olan takım, çeyrek final serisinde maç kaybetmedi.

İstatistiğe bak. :D

O halde bir istisna olmazsa şampiyonuz :D:D:D

selcuk
27.05.2015, 09:53
nasil oynanacak seri

2 mac ist. 2 mac trabzon gerekirse final ist. mu
yoksa her mac sehir degisecekmi

Çağdaş DENİZ
27.05.2015, 13:07
nasil oynanacak seri

2 mac ist. 2 mac trabzon gerekirse final ist. mu
yoksa her mac sehir degisecekmi

2 maç orda 2 maç burda

selcuk
27.05.2015, 13:32
tsk ettim

Murat'
27.05.2015, 14:45
TBF'nin yeni başkanı Harun Erdenay

Muhteva
27.05.2015, 21:22
Gs iyi başladı ikinci çeyrekte 4 sayı farkla önde.

Manu61
27.05.2015, 21:35
Gs maça başladığı beşi henüz bozmadı. Zaten kenarda pek bir alternatifleri yok ciğerlerinin yettiği yere kadar gidecekler sanırım.

Murat'
29.05.2015, 21:59
Yeşil Giresun seriyi 2-1 yaptı, bir galibiyet daha alırsalar TBL'ye yükseliyorlar, yakın deplasman olması açısında iyi olur.

Eski gerginliklerin yaşanmaması dileğiyle.

winner
30.05.2015, 09:17
haberlere göre fb ve ülker ayrıldı.

Artık isim sponsorları değil,dışarıdan maddi destek devam edecekmiş.

Mevcut oyuncularda ciddi tedirginlik olduğu söyleniyor özellikle de yabancılarda.

İlk ayrılan Bjelica oldu.

Hamdi Karamahmutoğlu
30.05.2015, 10:59

Mevcut oyuncularda ciddi tedirginlik olduğu söyleniyor özellikle de yabancılarda.

İlginç gelişmeler oluyor desene renkdaş.

Murat'
30.05.2015, 11:29

Abi desene Bjelica NBA yolcusu.

AdemS
30.05.2015, 22:07
Pınar Karşıyaka, Fb Ülker karşısında 45-28 önde. Çok güzel bir maç oluyor. Karşıyaka yüksek şut yüzdesiyle oynuyor..

Bu arada Fb Ülker seyircisi de çok iyi. Aleyhlerine çalınan doğru veya yanlış bütün düdüklere tepki vererek baskı kurmaya çalışıyorlar..

Çağdaş DENİZ
30.05.2015, 22:16
Karşıya dağıttı fbyi

Tunç Tosun
30.05.2015, 22:32
Çok keyifli maç çook.

Murat'
30.05.2015, 23:05
Karşıyaka'nın şu Fenerbahçe'yi elemesini çok istiyorum.

Haydi Kaf-kaf.

Ogün'
30.05.2015, 23:21
Uzadı maç.Spikerler çok sevindi.Maç bitmedi.Uzadı diyor it.

AdemS
Vayy be, 2 saniye kala beraberliği yakaladı Fb Ülker..

Manu61
Son topta faul yapmak her zaman işe yaramıyor.

AdemS
30.05.2015, 23:33
15 saniye var, 95-93 Karşıyaka önde.. Hadi be yenin şunları.

Manu61
30.05.2015, 23:34
Dixon'a hayran olmamak mümkün değil.

AdemS
30.05.2015, 23:38
İşte bu, Karşıyaka yendi :)

Murat'
30.05.2015, 23:39
Muhteşem bir maç oldu, helal Karşıyaka.

Bu arada bize de bir Dixon şart.

Manu61
30.05.2015, 23:40
Karşıyaka kazandı sonunda :) Müthiş maç oldu ben 2. yarısından itibaren izleyebildim. Defalarca gitti geldi son anlarda maç ama Karşıyaka kazanmayı başardı Dixon'a selam olsun buradan :)

Ogün'
30.05.2015, 23:40
Hakemler'e rağmen.

Ogün'
30.05.2015, 23:46
Murathanoğlu ve Didin ağır yavşaksınız.Saha siliniyor diye atışı tekratlattılar.Utanın be.

OĞUZHAN061
30.05.2015, 23:56
bravo karşıyaka inşallah bizde öyle bir takım olabiliriz..

Tunç Tosun
31.05.2015, 00:16
Muhteşem bir maç oldu, helal Karşıyaka.

Bu arada bize de bir Dixon şart.

Milli takıma da :)

memozcan
31.05.2015, 00:37
dixon kaç para?

Murat'
31.05.2015, 08:54
dixon kaç para?
Senelik ücretini bilmiyorum ama senelik 500 bin dolar civarı bir şey alıyordur diye tahmin ediyorum.

winner
31.05.2015, 10:46
Abi desene Bjelica NBA yolcusu.

Gitti bile.

fb'nin dağılacağı dedikoduları ciddi seviyeye ulaştı.

Takımda büyük huzursuzluk varmış,dün Ksk bundan iyi yararlandı.

Murat'
31.05.2015, 11:02
Gitti bile.

fb'nin dağılacağı dedikoduları ciddi seviyeye ulaştı.

Takımda büyük huzursuzluk varmış,dün Ksk bundan iyi yararlandı.

Şikeci başkanları en az 25 milyon euroluk bütçe oluşturmamız lazım diyor, bunlara bu parayı verecek bir sponsor bulurlar mı dersiniz?

winner
31.05.2015, 12:40
Şikeci başkanları en az 25 milyon euroluk bütçe oluşturmamız lazım diyor, bunlara bu parayı verecek bir sponsor bulurlar mı dersiniz?

Mümkün değil Murat,

ülker'in isim sponsorluğundan çekileceği ama diğer sponsorluklar için dışarıdan 16 milyon euro para vereceği konuşuluyor.

Hiçbir marka isim sponsorluğu olmadan bu paranın yarısını bile vermez.

ülker uzun yıllardır basketbola yatırım yapan bir marka olduğu için fb'ye ciddi bütçeler verdi.Hatta onlarınki sponsorluktan öte iki kulübün birleşmesiydi.Görüyoruz işte gs ve bjk'nin isim sponsorluklarını 2-3 milyon euro'yu bulmuyor bile.

fb bu açığı kulüp bütçesinden de kapatamaz.Ekonomisi kötü durumda.Gelirleri dibe vurdu.Avrupa kupalarından uzun yılalrdır gelir gelmiyor.B sezon fenerium ve tribünden de büyük zarar ettiler.

Lütfi Arıboğan başkan seçilirse küçülmeye gideceğiz demişlerdi.Güzel bir bahane olacaktı onlar için. Olmadı.Orada işaret verilmişti aslında.

Kaçınılmaz,küçülecekler.ülker'in gidişiyle lale devri bitti onlar için.Eğer Medical Park basketbola ilgisini sürdürürse ve kulüp akıllı yönetilirse İstanbul takımlarını baskette geçmek zor olmaz.

Murat'
31.05.2015, 15:29
Şimdi bir Karşıyakalı arkadaşa sordum, Boby Dixon yaklaşık 300 bin USD alıyormuş yıllık.

Vay be Constant'a gömdüğümüz 2,4 milyon lira ile 10 tane Dixon alınıyor, gerçekten şaka gibi.

Murat'
31.05.2015, 15:35
Bugün TBL'ye ikinci Karadeniz takımı gelebilir, hadi bakalım.

selcuk
31.05.2015, 15:38
birkere hatirliyorum yesil giresuna karsi deplasman macimizi

tesekkür ederim ama takimin birdaha öyle bir deplasman yasamasini istemiyorum
ben rakipleri kimse onlari tutuyorum

Adem Akyüz'
31.05.2015, 16:08
Inşallah YeşilGiresun bugün kazanıp lige çıkar.

winner
31.05.2015, 16:13
Şimdi bir Karşıyakalı arkadaşa sordum, Boby Dixon yaklaşık 300 bin USD alıyormuş yıllık.

Vay be Constant'a gömdüğümüz 2,4 milyon lira ile 10 tane Dixon alınıyor, gerçekten şaka gibi.

3 sezondur Karşıyaka'da kaçırdığı maç hatırlamıyorum varsa da çok azdır.

Örnek yabancı böyle olur işte.

Milli Takım'da yabancı işine karşıyım ama Dixon giyecek galiba formayı.Goudelock bu yaz evleneceği için reddetmiş teklifi.

Murat'
31.05.2015, 16:30
3 sezondur Karşıyaka'da kaçırdığı maç hatırlamıyorum varsa da çok azdır.

Örnek yabancı böyle olur işte.

Milli Takım'da yabancı işine karşıyım ama Dixon giyecek galiba formayı.Goudelock bu yaz evleneceği için reddetmiş teklifi.

Dixon kesinlikle ideal isim milli takım için.

Murat'
31.05.2015, 17:17
İyi başladı Giresun maça 22-13 öndeler, bu taraftarla maçı vereceklerini zannetmiyorum.

İlk periyot 26-18

Büyükçekmece'de Deniz önünde 19-15 önünde.

TBL'ye çıkan iki takım bugün belli olabilir.

Murat'
31.05.2015, 17:39
Sakarya Giresun'u deplasmanda bu taraftarın önünde yenerse gerçekten büyük iş yapar, görelim bakalım, her şey bir saat sonra belli olacak.

Murat'
31.05.2015, 18:58
Büyükçekmece TBL'ye yükseldi. Sakarya-Giresun maçı uzadı.

Ogün'
31.05.2015, 19:06
Giresun geldi.

Murat'
31.05.2015, 19:08
Giresun da geldi, hayırlı olsun. Bölge için iyi olur inşallah.

Adem Akyüz'
31.05.2015, 19:18
Hayırlı olsun.. :)

winner
31.05.2015, 20:00
Giresun'a tebrikler.

Umarım futbolda bazı bölge takımlarının bize karşı takındığı düşmanca tavırları takınmazlar.

2.ligdeyken tatsız bazı maçlar hatırlıyorum.

Bu arada İstanbul'un 7. takımı da geldi. Büyükçekmece'ye de tebrikler.

Murat'
31.05.2015, 20:07
Giresun'a tebrikler.

Umarım futbolda bazı bölge takımlarının bize karşı takındığı düşmanca tavırları takınmazlar.

2.ligdeyken tatsız bazı maçlar hatırlıyorum.

Bu arada İstanbul'un 7. takımı da geldi. Büyükçekmece'ye de tebrikler.

Abi inşallah dediğin gibi gereksiz gerginlik olmaz, geçmiş geçmişte kalmalı. Trabzonlu Gençler gibi gruplar o maçlarda tribünde olmadıkça sıkıntı olacağını zannetmiyorum.

winner
31.05.2015, 20:16
Abi inşallah dediğin gibi gereksiz gerginlik olmaz, geçmiş geçmişte kalmalı. Trabzonlu Gençler gibi gruplar o maçlarda tribünde olmadıkça sıkıntı olacağını zannetmiyorum.

İstanbul'daki "gençler"de farklı değil Murat.

Trabzonspor'un her branşını takip etmek zorunda değiller,bıraksınlar basketbol gerçek seyircisine kalsın.3-5 bin kişi yeter.

axelman
31.05.2015, 22:29
Açıkçası ben Sakarya ve Denizli gelsin iştemişdim.Hayırlı olsun yeni takımlar.

AdemS
31.05.2015, 22:48
Yine bir İstanbul takımı.

Mübarek Türkiye Basketbol Ligi değil, İstanbul Basketbol Ligi sanki..

hami08
01.06.2015, 04:33
Belki bu yazacaklarımdan ötürü tepki çekebilirim ama sonuçta benim fikrim.Giresun'un lige çıkmasını zerre istemiyordum,sosyal medyadaki takınılan bu Giresun tavrını da hiç anlayamıyorum.Trabzon büyüktür,hiçbir karadeniz takımına kin gütmez, gerektiği zaman zeytin dalı uzatır,bunlar doğru şeyler,ama senle dost olmak ve dost kalmak isteyenler için geçerli bunlar.Adamlar iki gün önce Sakarya'yı mağlup edip seriyi 2-1'e getiriyor,üç yıldır hayalini kurduğu lige çıkma arzusuna kocaman bir adım atıyor,ama bu anın zevkini coşkusunu yasamak yerine sana küfrediyor(ben şahit olmadım,arkadaşlarımdan duydum)bugün kutlamalarda bile hemde bir oyuncuları bizle alakalı küfürlü tezahürat yapmış,adamlar ısrarla diyor ki"ben senin düşmanının arkadaş"ama bizim belli bir bölümümüz ısrarla"Tebrikler Giresun,Karadeniz için iyi oldu"abi bu benim için ezikliktir kimse kusura bakmasın,bu tarz şeyleri yazan arkadaşlarım abilerim de alınmasın.Ben benimle dost olmak isteyen ile dost olurum,lige çıkarken bize edilen o adi küfürlerin hiçbirini unutmadım.Ama bunları söylerken şunu da es geçmem;kalbinde sadece Giresun ve basketbol olan,ve takımlarının dahada ileriye gitmesini isteyen gerçek basketbol taraftarlarını da zaferleri için kutlarım,son birşey;bunlar sadece benim fikrim,kimseye "ezik"diyerek hakaret etmedim,umarım böyle bir polemiğe sebebiyet vermem,saygılar ve sevgiler herkese.

Murat'
01.06.2015, 11:59
Küfür eden oyuncu tam olarak kim, o sezondan Yeşil Giresun'da kalan oyuncu yok.

Oğuz ZEYTİN
01.06.2015, 15:18
Cekmece'nin gelmesinecsevindim. Maclarini 2500 kisilik Gazanfer Bilge Spor Salonu'nda oynayacakmis.

Giresun yetkilisi "Uc buyukler sehrimize gelecek" demis. Tam bekledigim gibi basladilar.

Murat'
01.06.2015, 15:31
Cekmece'nin gelmesinecsevindim. Maclarini 2500 kisilik Gazanfer Bilge Spor Salonu'nda oynayacakmis.

Giresun yetkilisi "Uc buyukler sehrimize gelecek" demis. Tam bekledigim gibi basladilar.

Yalnız Efes'i büyükten saymıyorlar demek ki. :)

Komedi gibi bir açıklama yaptı belediye başkanı.

hami08
01.06.2015, 15:34
Yalnız Efes'i büyükten saymıyorlar demek ki. :)

Komedi gibi bir açıklama yaptı belediye başkanı.
Barcelona da gelecekmiş daha,öyle demiş galiba başkan :)

Murat'
01.06.2015, 15:38
Barcelona da gelecekmiş daha,öyle demiş galiba başkan :)

Dodo da bir zamanlar Barcelona ile açılış yapacaktı. :)

hami08
01.06.2015, 15:57
Dodo da bir zamanlar Barcelona ile açılış yapacaktı. :)
Bunlar Euroleague oynayacaklarmış ya,ondan geliyormuş Barca :)

Murat'
01.06.2015, 16:31
Oldum olası populist açıklamaları sevmem, başkanları gerçekten abartmış, bizde de var maalesef böyle adamlar.