Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sunay AKIN ve Ayla KARACAN Kultur Dostlari Bulusmasi

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Lapina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Sunay AKIN ve Ayla KARACAN Kultur Dostlari Bulusmasi

30 Kasım Perşembe Akşamı Saat 20:30 'da "KÜLTÜR DOSTLARI" Altunizade Kültür Merkezi'nde Buluşuyor...

Sunay AKIN ve Ayla KARACAN 'ın katılacağı KÜLTÜR DOSTLARI BULUŞMASI 'nda Sunay AKIN ile sözcüklerin, Ayla KARACAN ile türkülerin yağmuruna tutulmaya davet ediyoruz sizi...

Bilet Temin Noktalarımız.
    Kültür Dostları Derneği (Üsküdar Tel. 0216 391 54 10)
    Nazım Hikmet Kültür Merkezi (Kadıköy Tel.0216 414 22 39)
    Mephisto Kitabevi (PTT Yanı Kadıköy)

Ilginizi ceker belki..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Ayla Karacan'ı tanımıyorum. O yüzden google'dan bir aratayim dedim. Açılan sonuçlar içinde ilk sıradaki linke tıkladım ve bilgisayarıma virüs bulaştı...
    “Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Nereden
    Hakkari

Sunay Akın'ın cümleleri beni denizlerin maviliğinde dalgalar ile birlikte esen rüzgarlara bırakacak kadar hafif ancak döngülü olabilecek kadar sırlandırırcı...Kendisinin Tv8 de katıldığı programda cümlelerini bir bir aklımda dalgalandırmak için büyük çaba harcarım. Onun dizelerinden dökülen masumiyetin mahremlikten çıkışı herzaman beni etkilemiştir. Bu yüzden bir gün nasip olursa yüzyüze kendisi ile görüşmek isterdim.

kAYA aslında bende tanımıyorum Aylin Karacan'ı kim acaba?

Ayla KARACAN'i bende tanimiyordum.Altunizade Kultur Merkezinde tanitim brosurlerinden Turk Halk Muzigi Sanatcisi oldugunu gordum en azindan.Buda Pop kulturunun iliklerimize kadar naksedilmis olmasinin dogal sonucu sanirim.
    Konu Lapina tarafından (15.11.2006 Saat 22:35 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Hakkari

Alıntı Öztekin Bayrak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayla KARACAN'i bende tanimiyordum.Altunizade Kultur Merkezinde tanitim brosurlerinden Turk Halk Muzigi Sanatcisi oldugunu gordum en azindan.Buda Pop kulturunun iliklerimize kadar naksedilmis olmasinin dogal sonucu sanirim.
    O kadar değil tabi; Pop kültürü iliklerimize işlemiş mi görmek gerekir ya da bireysel olarak beni açılandıramaz... Trt sanatçısı ise tanıma ihtimalim çok yüksek ancak nedense tanıyamadık; google da arama zahmetinde bulunmak istemedim; araştırma zafiyeti mi? izafi..

Sunay Akın'ın cümlelerinde boğulmak istiyorum ve onun düşsel dünyasından çıkardığı bakir sözlerinde...

1981 yılında Aksaray Arif Sağ Müzik Okulunda ilk eğitimine başlayıp mezun olduktan sonra aynı okulda asistan olarak müziğe devam etti. 1988 yılında İTÜ TÜRK MUSİKİSİ DEVLET KONSERVATUARI sınavlarını kazanarak eğitim sürecini Akademik olarak devam ettirdi. Türk Halk Oyunları müzik düzenlemeleri yaparak yurt içi ve yurt dışında ekibi ile birlikte bir çok başarıya imza atmıştır. Aynı zamanda Kültür Bakanlığı ve Başbakanlık Halk Müziği seçici kurul üyesidir.

İTÜ TMD Konservatuarı Lisans eğitimini “Bağlama da Konya tezenesinin Konya ezgileri üzerinde çözümlenmesi” adlı tezi ile tamamladıktan sonra 1995 yılında kendisine ait AYLA KARACAN MÜZİK MERKEZİ okulunun sahibi olmuştur. Öğrencileri ile birlikte yılın çeşitli zamanlarında konserler verip çalışmalarını devam ettirmektedir. Aynı zamanda Ayla Karacan Müzik Merkezinden Konservatuara birçok öğrenci geçiş yapmaktadır. Solo çalışmalarının dışında birçok sanatçıya Bağlaması ile sahne ve albüm çalışmalarında eşlik etmektedir. Besteci tarafı da olan Ayla Karacan’ın besteleri çeşitli sanatçılar tarafından albümlerde seslendirilmektedir.

2002 yılında İTÜ TÜRK MÜZİĞİ DEVLET KONSERVATUARI açmış olduğu Lisans üstü sınavlarına girip “Çalgı Eğitim Yüksek” bölümünü kazanmıştır. Kendi müzik okulu ile bağlantılı olarak yurt dışındaki müzik okullarında Bağlama Eğitimcisi ve jüri üyesi olarak çalışmalarını devam ettirmektedir.2002 yılı sonunda OZAN DERGİSİ kuruluş çalışmalarında yer alarak Sanat Danışmanı olarak görevini devam ettirmektedir.

Ayrıca Beşiktaş Halk Eğitim Merkezi ve Cevizli İlköğretim Okulunda müzik eğitmeni olarak görev yapmaktadır:.

Yılın belirli zamanlarında Hollanda da Aslan Müzik okulunda öğrencilere ders vermektedir.
    Profesyonel çalışmaları içerisinde fiili olarak Sabahat Akkiraz’a bağlaması ile konserlerinde eşlik etmektir.

Alıntı sweetrose Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O kadar değil tabi; Pop kültürü iliklerimize işlemiş mi görmek gerekir ya da bireysel olarak beni açılandıramaz... Trt sanatçısı ise tanıma ihtimalim çok yüksek ancak nedense tanıyamadık; google da arama zahmetinde bulunmak istemedim; araştırma zafiyeti mi? izafi..

Sunay Akın'ın cümlelerinde boğulmak istiyorum ve onun düşsel dünyasından çıkardığı bakir sözlerinde...
    Kardes ben genel olarak konustum.Ismail YK deseydim 100 kisi konuyu ziyaret eder 65-70 i bi seyler yazardi bu saate kadar. Merak ile ilgili bi soz var ya o dogru degil aslinda.Ben arastirdim TRT Sanatcisi degil,olsa muhakkak sende bende az cok tanirdik.Demek ki bi seylerden uzak (Tv,Magazin Programlari Gibi)durmak insana daha cok kazandiriyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)