Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Argentina - Apertura

OYılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart Argentina - Apertura

Güney Amerikanın en fanatik taraftarlarının bulunduğu, takımları için can kıymaktan çekinmeyen, futbolla yatıp kalkan, en çekişmeli maçların yaşandığı ancak çoğu kişinin duymadığı maradonanın ülkesi Arjantinden sesleniyorum Tvlerde özet maçlarını izliyerek bu ligi takip etmeye çalışıyorum Malesef ! ayrıca River Plateyi tutuyorum Maradonayı sevsemde Bocayı dışlıyorum Takip etmeye çalıştıkça bu ateşli ligden haberleri paylaşmak isterim işte son puan durumu ...

1.River Plate 19 43
    2.Boca Juniors 19 39
    3.Estudiantes 19 39
    4.San Lorenzo 19 35
    5.Velez 19 32
    6.Independiente 19 31
    7.Argentinos 19 3
    8.Newell's 19 29
    9.Rosario Central 19 27
    10.Arsenal 19 25
    11.Colon SF 19 23
    12.Banfield 19 22
    13.Huracan 19 22
    14.Tigre 19 22
    15.Olimpo 19 20
    16.Lanus 19 18
    17.Gimnasia LP 19 17
    18.San Martin 19 17
    19.Racing 19 15
    20.Gimnasia J 19 15

Konu OYılmaz tarafından (23.06.2008 Saat 11:39 ) değiştirilmiştir.
    Kazimişi gzas vorert

Nereden
    İstanbul

1913'te El Superclasico'yu oynamaya başladı.İki takımında dünya futboluna hediye ettiği futbolcular saymakla bitmez. Ama o futbolcular arasında biri var ki kimilerine göre gelmiş geçmiş en büyük futbol ilahı, Diego Armando Maradona'dır. Hala Boca ve Arjantin Milli Takımının maçlarını formasını üzerine geçirip elinde kaşkolunu sallayarak ve şarkılar söyleyerek seyirci ile iç içe izleyen – bugün Pele, Platini, Beckenbauer ve daha birçoğu takım elbiselerle protokol tribünündedir- Castro'nun kadim dostu, Bush'un ve Birleşik Devletler'in can düşmanı olan ve cefakar futbol seyircisinin sevgilisi Maradona ile birlikte Juan Roman Riquelme, Carlos Tevez, Caniggia, Kily Gonzalez en başta sayılacak diğer futbol yıldızları. Bir dönem Oscar Cordoba'da bu kulübün formasını giydi ve “La Doce” yani “12. Oyuncu” lakaplı Boca taraftarının gönlünü kazandı. River formasını giyen gelmiş geçmiş en ünlü futbolcu ise Real Madrid forması da giyerek Avrupa'da kazanılamamış kupa bırakmayan Alfredo Di Stéfano'dur. Akla gelen diğer isimlerse bir başka efsanevi futbolcu Mario Kempes, Fenerbahçe'li taraftarların ağzına bir parmak bal çalıp giden Ariél Ortega, Juan Pablo Sorin, Hernan Créspo, Pablo Aimar. Daha devam etsek her iki kulüp içinde saymakla bitmez bu isimler. Ama bir de her iki kulübün formasını giyenleri hatırlatmak isterim, Gabriél Batistuta ve Caniggia gibi her iki takımın taraftarlarının da sahiplenemediği, benimseyemediği isimler. Her iki kulübün başarılarına baktığımızda ligde daha başarılı gözüken River Plate'e karşı uluslararası düzeyde Boca'nın belirgin üstünlüğü göze çarpıyor. River Plate'in 26 Lig Kupası'na, 1 Intercontinental Kupası'na ve 2 Copa America'sına karşılık, Boca'nın 20 Lig Kupası, 3 Intercontinental Kupası ve 5 Copa America'sı var.Maçlarını 60.000 kişilik “La Bonbonera'da” yani “Çikolata Kutusu'nda” oynayan Boca, River deplasmanına gittiğinde 66.000 kişilik “El Monumental'de” ağırlanıyor. River Plate'in stadyum kapasitesi daha fazla -bu sanırım zenginlerin kulübü olmaktan da kaynaklanıyor- ama Arjantinlilerin %40'ı Boca ve %32'si River Plate taraftarı olduğu için bu alanda da üstünlük Boca'ya geçmiş gözüküyorBu sezon clausura şampiyonluğu için kapışan iki ezeli rakipten River 4 puan farkla Boca'nın önünde tabi aralarındaki Estudiantes ve San Lorenzo'yu atlamayalım. Bu maç Boca için hem şampiyonluk yarışına kuvvetli bir dönüş hemde apertura da monumental'de kaybedilen maçın rövanşı niteliği taşımakta.

Boca Juniors-Riverplate derbisi yaklaştığında ülkede gündem değişiyor, şehirde hayat duruyor .Bu takımların karşılaştıkları maçın bir çok derbide olduğu gibi kendine özgü bir takma adı vardır ve Boca - River maçı gazete manşetlerine maçın başlamasından 1 hafta önce "Superclasico"ya bir hafta kaldı şeklinde yansımaya başlar.River'ın beyaz ve kırmızısı ile Boca'nın sarı ve laciverti ile karşılıklı oturan taraftarlar bir birlerinden tam anlamıyla nefret eder.. Boca taraftarının River taraftarına taktığı isim "gallinas" yani "tavuk"tur. Boca taraftarı River ve taraftarının herşeyden korkutuğuna inanır. River taraftarı ise Boca taraftarına "los puercos" yani "domuzlar" takma adıyla karşılık verir. Bu takma ismin sebebi ise Boca stadyumunun fakir Boca bölgesinde yer alıyor olmasıdır. River taraftarının büyük bir çoğunluğu ilk zamanlar yüksek kesimden yani Buenos Aires sosyetesinden gelir.Boca taraftarını ise çalışan kesim ve göçmenler oluşturur.Arjantin'de futbol severler için derbi o kadar önemliki bir zamanlar günlerce süren anti-kapitalist sokak gösterilerine bile derbi haftasında ara veriliyor. Arjantin’in en yüksek tirajlı spor gazetesi Ole bir hafta önceden bu derbi için her gün 10 sayfa ayırmaya başlabiliyor yada iki takımın sembol olmuş isimleritelevizyon show’larına katılıp iddiaya girerek “yenilirsek saçımı maviye ya da kırmızıya boyatırım” gibi laflar edebiliyorlar. Orada sponsorluk ve marka esareti bizdekinden daha gelişmiş durumda. Öyle ki, Boca Juniors takımının resmi giydireni Nike, River Plate’inki ise Adidas olduğundan fanatik bir River Plate’linin üzerinde Nike ürününe, Boca Juniors fanatiğinde ise Adidas ürününe rastlayamıyorsunuz. Arjantinliler’in fanatizmini ilk delen ürün bira olmuş tangocuların en popüler birası olan Quilmes, hem Boca Juniors’a hem de River Plate’e aynı anda sponsor olmayı başarmış.Bir Boca Juniors fanatiği için, River Plate’e karşı alınmış bir galibiyetin, herhangi bir kupa şampiyonluğundan çok daha önemli olduğu iddia ediliyor. Tersi de geçerli olmalı ki, River Plate’in oyun kurucusu Ariel Ortega, son derbi öncesinde davetli olduğu televiyon programlarından birinde, “tek bir Boca Juniors galibiyetini hiçbir şampiyonluğa değişmem” diyebilmiştir. Buenos Aires’te de derbi maçının biletleri karaborsacılar için bulunmaz nimet niteliğinde.Maçlardan önce bıçaklı sokak kavgaları, havaya sıkılan mermiler derbilerin olağan olaylarından sayılıyor! İki takımın maçlarında, yalnızca stat içerisinde 1500’ün üzerinde polis görev almakta… Çok sevimsiz bir benzerlik daha: Son yıllarda Boca Juniors’un La Bombonera stadında oynanan River Plate derbilerinde rakip taraftarlarca tezgahlanmış(!) dışkılı, idrarlı saldırılara da rastlamak mümkün.Bu fanatizm harikası icadın çaresini de bulmuş Arjantinliler, inanmayacaksınız ama derbileri bizde “maraton” denen, en fanatik taraftarların oturduğu bölümlerden seyredenlerin çoğu yüzlerinde ya mendil ya da gaz maskeleriyle izliyorlar .River Plate’in Boca juniors’u 2-0 yendiği maçtan sonra River Plate taraftarlarını taşıyan bir otobüs, stadın birkaç kilometre uzağında durdurulup yolcular aşağıya indirilerek, 2 taraftar öldürülmüş. Yetmiyormuş gibi, olaydan bir süre sonra Boenes Aires sokaklarında şu graffiti peydahlanmış : “River 2 - Boca 2” 2004'te İngiliz gazetesi The Observer "Seyretmeden ölmemeniz gereken 50 spor olayı" arasında Boca - River derbisini 1. sıradan okuyucularına önermiştir. İki takımın arasında yapılan toplam 295 maçta Boca'nın üstünlüğü vardır. Boca 119 kez galip gelirken River 95maçı kazanmış ve "EL SUPERCLASICO"da 90 maç berabere tamamlanmıştır.İşte bu atmosferde futbol maçından çok daha fazla anlam taşıyan derbi bu pazar yerel saatle 15:19 yada yani pazar akşamı 20:20'de Ntv Spor ekranları başında çakılıp bu maçı izlemekten öte futbol aşıkları için önemli ne olabilirki.
    Kazimişi gzas vorert

Sacit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Bende açmayı düşünüyodum bu konuyu ama yılmaz kardeşim açtı

Arjantin ligini tv'den izleme imkanı fazla yok, son zamanlarda ntv ve ntvspor yayınlıyor. ne zaman tv yi açsam özetleri izliyorum sadece. zevkli ve çekişmeli maçlar oynanıyor bu ligde de.. bende Rıver Plate taraftarıyım, bocayı dışlıyorum Rıver Plate, zenginlerin takımı galiba boca'da işçi sınıfının takımı..

Konu Sacit tarafından (23.06.2008 Saat 13:30 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

Nerede varoş , serseri varsa bil ki Bocalıdır Boca özentilerin takımı italyan ve isveç özentileri gerçek takım River Plate Domuzlar dışarı
    Konu OYılmaz tarafından (23.06.2008 Saat 13:40 ) değiştirilmiştir.
    Kazimişi gzas vorert

Nereden
    Trabzon

Alıntı OYılmaz61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nerede varoş , serseri varsa bil ki Bocalıdır
    kesinlikle katılıyorum

VİVA River Plate

Nereden
    İstanbul
    Kazimişi gzas vorert

Forum Yöneticisi Cem Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

puan durumu beklediğim gibi.sürpriz bir takım yok sıralamada.
    • Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara tıklayalım.

• Forum Kurallarına aykırı her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayınız.

Cem Akyüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yaşasın İşçi Takımları Bocayı tutuyorum River dışarı
    Trabzonspor bizim varolma,bu dünyaya gönderilme nedenimizdir
    As Roma
    Francesco Totti "10"
    Twitter:cemtotti61

Berk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı OYılmaz61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nerede varoş , serseri varsa bil ki Bocalıdır Boca özentilerin takımı italyan ve isveç özentileri gerçek takım River Plate Domuzlar dışarı
    Nerede zengin, züppe, fırlama bilin ki Riverlıdır

Nereden
    İstanbul

Alıntı berkts Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nerede zengin, züppe, fırlama bilin ki Riverlıdır
    Öyle düşünmüyorum 70 li 80 li 90 lı yıllarda o kavga vardı şu an River taraftarının içinde her kesimden insan vardır Dünyanın en iyi taraftarı Riverdir Bocada öyledir ancak içim ısınmıyor domuzlara , Arjantindeki futbol sevgisi tartışılmaz bi haldedir bugün izlediğimiz birçok avrupa liginden daha ateşlidir ve çekişmelidir Boca-River maçlarında birçok insanın ölme ihtimali vardır :=) ne yapayım seviyorum seni Arjantin seviyorum seni River Plate. Maradona her ne kadar Riverden nefret etsede onuda seviyorum :=)

Te Amo River Plate

Sosss cagonnn sos cagonnn...

Konu OYılmaz tarafından (23.06.2008 Saat 19:25 ) değiştirilmiştir.
    Kazimişi gzas vorert

Nereden
    Trabzon

''Maradona her ne kadar Riverden nefret etsede onuda seviyorum''

işte buna katılmıyorum ben

oynadığı futbola saygım var ama kendisini sevmem

Viva Rıver

hasta la vista boca

los puercos boca
    Konu Sacit tarafından (23.06.2008 Saat 19:47 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Trabzon

Arjantin zaten kuşkusuz en ateşli ligdir.Futbol sadece futbol değildir orada; bocalılara göre takımları bir din, tanrıları maradonadır.Hayatın futbol üzerine kurulu olduğu bir ülke.İnsanlar için açlıktan kurtulmanın tek yolu iyi bir futbolcu olup avrupaya açılmak.Haksızda değiller tabiki, çok haklılar.Ben şahsen çok seviyorum Arjantinlileri..

Maçlarda bayıldığım olay ise sizde bayılırsınız heralde.Gol olduktan sonra taraftarların terörgüleri doğru üstten aşağı vargüçleriyle koşmaları

Nereden
    Trabzon

Alıntı berkts Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maçlarda bayıldığım olay ise sizde bayılırsınız heralde.Gol olduktan sonra taraftarların terörgüleri doğru üstten aşağı vargüçleriyle koşmaları
    buna bende bayılıyorum yaa tehlikeyi bile hiçe sayıyolar

çok güzel kareografiler sergiliyolar maçlarda

pReN@_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bu ligdede üst sıralar hiç değişmiyor

Forum Yöneticisi Cem Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı pReN@_61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu ligdede üst sıralar hiç değişmiyor
    katılıyorum.
    • Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara tıklayalım.

• Forum Kurallarına aykırı her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayınız.

Kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir

Estudiantes takımında Piatti diye bi eleman vardı Almeira'ya transfer olmuş. Arjantin'in son ihracatı .

Osman Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Buanonette denen River'lı gerçekten müthiş bir yetenek.Hızlı, teknik ve şutları çok iyi.İlerleyen yıllarda büyük bir yıldız olur.Ayrıca çok merak ettiğim bir konu daha var.Bu Rodrigo Palacio neden hala Avrupa'ya transfer olmuyor.Böyle bir yetenek Avrupa'da bile çok az.
    Colmandante

Nereden
    Trabzon

Alıntı Osman Yavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buanonette denen River'lı gerçekten müthiş bir yetenek.Hızlı, teknik ve şutları çok iyi.İlerleyen yıllarda büyük bir yıldız olur.Ayrıca çok merak ettiğim bir konu daha var.Bu Rodrigo Palacio neden hala Avrupa'ya transfer olmuyor.Böyle bir yetenek Avrupa'da bile çok az.
    Alıntı gokturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Estudiantes takımında Piatti diye bi eleman vardı Almeira'ya transfer olmuş. Arjantin'in son ihracatı .
    Bu iki yeteneğide FM oynayanlar yakından tanıyorlar.

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Bence dünyanın en heycanlı liglerinden bir tanesi....keşke bir tvkanalı verse maçları...bir ara tv8 veriyordu...şu anda veren bir kanal var mı acaba...

Nereden
    Trabzon

Alıntı Murat Dinç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence dünyanın en heycanlı liglerinden bir tanesi....keşke bir tvkanalı verse maçları...bir ara tv8 veriyordu...şu anda veren bir kanal var mı acaba...
    ntvspor veriyor, bazende ntv

Nereden
    İstanbul

Alıntı Osman Yavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rodrigo Palacio tartışılmaz bir yetenek İtalyadan teklifler aldığını duydum 26 yaşında olması dezavantaj olarak görülebilir yanılmıyorsam Arjantin milli takımında forma giydi keşke Trabzonsporda oynasa dediğim bir oyuncu 1 sene sonra yüksek rakamlarla ünlü avrupa takımlarına transferi olabilir
    Kazimişi gzas vorert

Tayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Arjantin ligindeki takımların taraftarları gerçekten çok süperler özellikle River Plate taraftarları...
    .

Nereden
    Trabzon

River Plate, son maçında banfield'i deplasmanda 3-2 mağlup etti. son 20 dk ya 2-0 yenik giren River, 20 dk da 3 gol atarak maçı kazanmasını bildi.

Viva River

bahadır2561 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

[/

forza boca

Nereden
    Aksaray

Forza River Plate diyim bende

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)