Sayfa 138 Toplam 142 Sayfadan BirinciBirinci ... 38 88 128 136 137 138 139 140 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3539 adet sonuctan sayfa basi 3,426 ile 3,450 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzon’dan Haberler

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Musa ALİOĞLU - TRABZON'A İKİNCİ PİST Mİ, YENİ HAVALİMANI MI?

https://www.gazetebirlik.com/yazarla...havalimani-mi/

Sefer A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Musa ALİOĞLU - TRABZON'A İKİNCİ PİST Mİ, YENİ HAVALİMANI MI?

https://www.gazetebirlik.com/yazarla...havalimani-mi/
    sonra okuyacagim, ama bu muhabbet de biktirdi yaa 20 sene oldu yaa belki de fazla, çocuklugum bu haberi duymakla geçti ama hâla gelisme yok kjahjkha
    yalniz yeni havalimani falan yok yaa fuzuli isler, 2.pisti yapacaksin bitireceksin
    Trabzon futbolunun kralı, Ahmet Suat Özyazıcı

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

İstemezükçü değilim fakat şu iş içime pek sinmiyor. Hayırlısı olur umarım.

Trabzon-Tramvay-Guzergahi-Aciklandi-2.jpg

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Neden Oğuz? Ayrıntı öğrenebilmek için soruyorum.
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Yapılmayacağı için sorun yok arkadaşlar....

seçimler yaklaşıyor ya yine seçimler için propaganda vesilesi olarak kullanılıyor sadece
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Forum Yöneticisi Ozan Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hedef 2071 projelerinden mi bu da?
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Yiğit Gayretli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neden Oğuz? Ayrıntı öğrenebilmek için soruyorum.
    Yıllarca "şehir merkeze sıkıştırılmamalı" dedik. Önce Söğütlü, ardından Şana/Yomra'ya (Hatta güneyde Boztepe/Çukurçayır ve Soğuksu) hatlarına doğru genişledi. Ancak bunun bir plan dahilinde yapıldığını söylemek zor. Eğer ortada bir plan varsa; o ucube planı hazırlayanları, kent meydanında şehrin dokusunun içine ettiği için linç edilmeli! Şehri ilk defa gören (Uçak veya karayoluyla batıdan girerken) dostlarımın hepsi aynı tepkiyi veriyor: "Bu ne abi?" Doğup büyüdüğümüz İplikçi Arif Sokak'tan Boztepe'ye bakınca viyadük ayakları görüyoruz. Bunu söyleyince "Yol yapmasınlar mı" diyorlar.
    Neyse...
    Akyazı Projesi, "Yaptım oldu" projesidir. Hastane de üstüne tüy dikmektir. Şimdi bu ikisinde yaşanan ve yaşanacak problemlerin üstünü örtmek için Faik Abi'nin de dediği gibi yeni bir havuç uzatıyorlar. Çocukluğumuz Tanjant hikayesiyle geçti, bizim çocukların ömrü de bununla geçer Yiğit. Tanjant deyince de yaram depreşti. Cudibey'in tarihî binası, Zeytinlik Camisi yıkıldı. Ayıptır günahtır... Bir şehir kendi dokusunu böylesine nasıl mahveder? Mahvedenlere nasıl seyirci kalır? Şimdi adı değişti, açık film yayınlayan sinema kaldı ve okul ile cami yıkıldı. Yaşasın muhafazakarlık!

Sahi, ne oldu Avni Aker arazisi? Müthiş bir alt yapı sahası mı kazandık? 19 Mayıs'ın yerine harika bir spor salonu mu yapıldı? Akyazı'da kafeler, plaj mı açıldı? Hani 24 saat yaşayan bir rekreasyon alanı (Bu terimle anlattılar yıllarca) oluşacaktı? Acili 24 saat açık bir hastane yapılacakmış meğer...

"Yapılmasın" ile "doğru düzgün yapılsın" arasında fark var. Kaşüstü'ne yapılan hastaneye gitmenin zorluğunu herkes anlatıyordu. Şimdiki durumu ne, inan bilmiyorum.

Kente yabancı belediyeciler, milletvekilleri danışmanlarının sosyal medyadan duyduğu şeyleri proje diye halkın önüne koyuyor. Trabzon, bunu hak etmiyor.

Bir de bizim memlekete yapılan teleferik var. Ona girmeyeyim... Beşik Dağı ile Beşikdüzü'nü birleştirme projesi... Ha, yeni yoldan sonra Beşikdüzü mü kaldı? Önceden boydan boya plajı vardı. Best Otel'in yıkılışını yıllarca "Sen bilmezsin, orada ne ahlaksızlık döndü" diye anlattılar fısıltıyla. Onu anlatanlar şimdi diyor ki "Yol dışarıda kaldı, herkes Beşikdüzü'nü pas geçiyor." Eee... Dünya işleri böyle.

Fazla değil birazcık dolmuşum Yiğit. (:

Şaka bir yana; kızsak da kimliğimizin parçası, hatıralarımızın mekanı sokakları, yolları, manzaraları özlüyor insan.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (12.02.2022 Saat 09:09 ) değiştirilmiştir.

Ertan1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

En son 5 Yil önce Trabzona gittim.Tamam Ülke disinda dogduk cocuk ken geldim ile o zamani kyasladimda bu kadar mi kötüye gidebilir bir yer.Yol yaptilar vs ama nasil yaptilar 1 sorun cözüyorsalar 3-4 yeni sorun yaratiyorlar.

Yazip sildim.Bosuna yaziyorum.
    Sadece sunu yazacagim Trabzona her gelisimde Romaya gidip Koloseyumi ilk kez gördügüm hayalkirikligi 10 katini yasiyorum.Kafamizda ne canlanmistridik sonra gidip gördümüzde bu mu diye hayalkirikligi yasadigim hissin 10 katini yasiyoum her seferinde.

Aynisi Istanbul ve tüm Türkiye icin gecerli.Herseyin Ruhuna El Fatiha.
    Sanrim yaslaniyorum ve yaslia amca moduna giriyorum artik.
    Konu Ertan1982 tarafından (12.02.2022 Saat 10:51 ) değiştirilmiştir.
    çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar." Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Armağan Dere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

https://www.haber61.net/trabzon/cune...e-h446094.html

Cüneyt Zorlu “Trabzonspor siyaset üstüdür” diyerek Trabzon Valisi’ne çağrı yaptı!
    CHP Ortahisar Belediye Meclisi Üyesi Cüneyt Zorlu’dan, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu’na Trabzonspor çağrısı.
    Ben ölünce bir elimi tabutumun dışına atın. İnsanlar görsünler ki,padişah olan Kanuni bile bu dünyadan eli boş gitmiştir.

Nereden
    İstanbul

Rüştü'nün fırını ile Kalkanoğlu Pilavı'nı söylemiyorum zaten..
    4 senedir gelemedim..
    İlk işim bunlar olacak..

şunun güzelliğine bak
    Eklenen Resimler Eklenen Resimler
    Konu Armağan Dere tarafından (25.02.2022 Saat 12:13 ) değiştirilmiştir.
    Ben ölünce bir elimi tabutumun dışına atın. İnsanlar görsünler ki,padişah olan Kanuni bile bu dünyadan eli boş gitmiştir.

Kasketli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

[QUOTE=Armağan Dere;1921618895]Rüştü'nün fırını ile Kalkanoğlu Pilavı'nı söylemiyorum zaten..
    4 senedir gelemedim..
    İlk işim bunlar olacak..

Rüştü'nün fırınında Adana Demirspor maçına gittiğimde kıymalı-peynirli yemiştim de çok bozmuşlar
    Sürmene'de Yılmaz'a gitmiştim Ağustos'un sonunda, tavsiye ederim.

Kalkanoğlu Pilavı'nın önünde saygıyla eğiliyorum tabi ki
    Allah bana da size de hidayet versin!

Burak Bıyıklı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Yıllarca "şehir merkeze sıkıştırılmamalı" dedik. Önce Söğütlü, ardından Şana/Yomra'ya (Hatta güneyde Boztepe/Çukurçayır ve Soğuksu) hatlarına doğru genişledi. Ancak bunun bir plan dahilinde yapıldığını söylemek zor. Eğer ortada bir plan varsa; o ucube planı hazırlayanları, kent meydanında şehrin dokusunun içine ettiği için linç edilmeli! Şehri ilk defa gören (Uçak veya karayoluyla batıdan girerken) dostlarımın hepsi aynı tepkiyi veriyor: "Bu ne abi?" Doğup büyüdüğümüz İplikçi Arif Sokak'tan Boztepe'ye bakınca viyadük ayakları görüyoruz. Bunu söyleyince "Yol yapmasınlar mı" diyorlar.
    Neyse...
    Akyazı Projesi, "Yaptım oldu" projesidir. Hastane de üstüne tüy dikmektir. Şimdi bu ikisinde yaşanan ve yaşanacak problemlerin üstünü örtmek için Faik Abi'nin de dediği gibi yeni bir havuç uzatıyorlar. Çocukluğumuz Tanjant hikayesiyle geçti, bizim çocukların ömrü de bununla geçer Yiğit. Tanjant deyince de yaram depreşti. Cudibey'in tarihî binası, Zeytinlik Camisi yıkıldı. Ayıptır günahtır... Bir şehir kendi dokusunu böylesine nasıl mahveder? Mahvedenlere nasıl seyirci kalır? Şimdi adı değişti, açık film yayınlayan sinema kaldı ve okul ile cami yıkıldı. Yaşasın muhafazakarlık!

Sahi, ne oldu Avni Aker arazisi? Müthiş bir alt yapı sahası mı kazandık? 19 Mayıs'ın yerine harika bir spor salonu mu yapıldı? Akyazı'da kafeler, plaj mı açıldı? Hani 24 saat yaşayan bir rekreasyon alanı (Bu terimle anlattılar yıllarca) oluşacaktı? Acili 24 saat açık bir hastane yapılacakmış meğer...

"Yapılmasın" ile "doğru düzgün yapılsın" arasında fark var. Kaşüstü'ne yapılan hastaneye gitmenin zorluğunu herkes anlatıyordu. Şimdiki durumu ne, inan bilmiyorum.

Kente yabancı belediyeciler, milletvekilleri danışmanlarının sosyal medyadan duyduğu şeyleri proje diye halkın önüne koyuyor. Trabzon, bunu hak etmiyor.

Bir de bizim memlekete yapılan teleferik var. Ona girmeyeyim... Beşik Dağı ile Beşikdüzü'nü birleştirme projesi... Ha, yeni yoldan sonra Beşikdüzü mü kaldı? Önceden boydan boya plajı vardı. Best Otel'in yıkılışını yıllarca "Sen bilmezsin, orada ne ahlaksızlık döndü" diye anlattılar fısıltıyla. Onu anlatanlar şimdi diyor ki "Yol dışarıda kaldı, herkes Beşikdüzü'nü pas geçiyor." Eee... Dünya işleri böyle.

Fazla değil birazcık dolmuşum Yiğit. (:

Şaka bir yana; kızsak da kimliğimizin parçası, hatıralarımızın mekanı sokakları, yolları, manzaraları özlüyor insan.
    Trabzonda hiç yaşamadım. Samsun'da doğup büyüdüm. Akrabalarımız var Trabzon'da. Maçlar vesilesiyle son yıllarda geldim gittim birkaç kere.

Yazdığınız yerlerinin çoğunun eski halini bilmiyorum. Ama Samsun'da yaşadıktan sonra şehrin denizden bu kadar koparılmış olması yıllardır hep bana tuhaf geliyor. Stadın şu anki trafik sıkıntısını gören bir insan evladının oraya hastane yapmak istemesini akla mantığa sığdıramıyorum.

Eski avni akerde çok fazla maç izleme şansım olmadı. Ama oradaki şehrin stada akın edişi, oradaki atmosfer şimdikinden çok farklıydı.
    Ulaşım konusu çok sıkıntı. Dolmuş güzergahları bana inanılmaz saçma geliyor. Birinden öbürüne geçmek için bir ton yol yürüyorsun. Devamlılık adına hiçbir şey yok.
    Şehrin her yeri çukur içinde. Pelitli tarafından gelirken sol tarafa doğru evlere bakıyorum, bir ton virane halde yapı var. Viyadük desen keza bahsettiğiniz gibi garip bir halde öyle duruyor.

Eskilerin trabzonunu yaşamadım ama duyduğumuz, kitaplardan okuduğumuz, kaynaklara geçen hep güzel, yaşanılabilir bir yer olduğu. Şu anki hali trabzonspor dışında çekilebilir gelmiyor bana dışarıdan bakış açısıyla.
    30 Nisan 2022 - Şampiyon TRABZONSPOR
    8.KUŞATMA

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Burak Bıyıklı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trabzonda hiç yaşamadım. Samsun'da doğup büyüdüm. Akrabalarımız var Trabzon'da. Maçlar vesilesiyle son yıllarda geldim gittim birkaç kere.

Yazdığınız yerlerinin çoğunun eski halini bilmiyorum. Ama Samsun'da yaşadıktan sonra şehrin denizden bu kadar koparılmış olması yıllardır hep bana tuhaf geliyor. Stadın şu anki trafik sıkıntısını gören bir insan evladının oraya hastane yapmak istemesini akla mantığa sığdıramıyorum.

Eski avni akerde çok fazla maç izleme şansım olmadı. Ama oradaki şehrin stada akın edişi, oradaki atmosfer şimdikinden çok farklıydı.
    Ulaşım konusu çok sıkıntı. Dolmuş güzergahları bana inanılmaz saçma geliyor. Birinden öbürüne geçmek için bir ton yol yürüyorsun. Devamlılık adına hiçbir şey yok.
    Şehrin her yeri çukur içinde. Pelitli tarafından gelirken sol tarafa doğru evlere bakıyorum, bir ton virane halde yapı var. Viyadük desen keza bahsettiğiniz gibi garip bir halde öyle duruyor.

Eskilerin trabzonunu yaşamadım ama duyduğumuz, kitaplardan okuduğumuz, kaynaklara geçen hep güzel, yaşanılabilir bir yer olduğu. Şu anki hali trabzonspor dışında çekilebilir gelmiyor bana dışarıdan bakış açısıyla.
    Şehrin %80 inin en fazla 30-40 dakika yürüyerek ulaşabildiği bir stadyumu gidiş geliş 3-4 saatte araba ile ulaşılamayan Tarihi İpek yolunun güzergahına koyduk... Bunu ancak biz başarabilirdik başardık... daha durun birde hastane kondurup iyice içinden çıkılmaz hale getirecekler orayı...

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Tünel Akvaryum’un açılışı için, 23 Nisan konusunda düşüncemiz vardı. Hem Ramazan oluşu, hem de dış peyzaj bazı düzenlemeler nedeniyle bu tarihimizi biz yine sembol bir tarih olan 19 Mayısa aldık. 19 Mayıs, saat 14:00’da Tünel Akvaryum’un açılışını gerçekleştireceğiz. Şehrimize önemli turizm destinasyonu kazandırmış olacağız.Tarihi surların altında olması hasebiyle silüetini de ona uygun yapmaya çalıştık. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramında, hem gençlerimizin hem de turistlerin ziyaret edebileceği bir hizmet hayata geçiriyoruz” diye konuştu.
    2010 - 2011 Şampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Zorlu Grand'ın hikâyesine benziyor:

Erdemoğlu Holding'den Trabzon'a Vefa Yatırımı Okul

https://www.dunya.com/sirketler/erde...-haberi-658505

pReN@_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Trabzon'da suya %47 zam geldi....

Sene başında da %21 zam gelmişti....

Son 6 ayda gelen zam tam %78 oldu...

ayrıca her ay enflasyon oranında güncellenecek bu rakam.....

Tuğrul Z. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı pReN@_61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olayı neydi acaba?
    venceremos!

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Trabzon, Karadeniz somonu ile ihracatta hız kazandı

https://www.dunya.com/ekonomi/baskanlar-konusuyor-trabzon-karadeniz-somonu-ile-ihracatta-hiz-kazandi-haberi-660450

Yönetim Kurulu Mollasalihoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yapmazlar abi zaten
    BordoMavi.Net Forum Kurallarına aykırı bir mesaj veya kullanıcı gördüğünüzde, Kullanıcı Panelinde bulunan sekmesine tıklayarak ilgili mesajı raporlamanızı sizlerden rica ederiz.

Nereden
    İstanbul

Yeni geldim Trabzon'dan..
    maraş caddesini minibüsler mahvediyor..trafikte kaldıysan bittin..
    bir de gözaçan camiinden oyani her yer kentsel dönüşüme gitmiş..
    yolları karıştırdım vallahi

beratika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Maraş caddesi güzel olmuş diyorlar? Yeni belediye vizyon sahibi duruyor. Bir önceki belediye başkanı Trabzona çok zaman kaybettirdi.
    Bordo Mavi bayrağım kanatlansın sonsuza.
    Genç, yaşlı, erkek, kadın; verdik omuz omuza.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alıntı beratika Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maraş caddesi güzel olmuş diyorlar? Yeni belediye vizyon sahibi duruyor. Bir önceki belediye başkanı Trabzona çok zaman kaybettirdi.
    Güzel olmuş ama 1 ay bile olmadan zemin sökülmeye başladı....

1 seneye gitmez tamamen kopar....

İşlerimiz malaesef hep böyle bizim..

sök-tak-sök-tak

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Tüm büyükşehirlerde olduğu gibi hayat gitgide orlaşıyor Trabzon'da....

Önce ekmek zamlandı.... 2020 'de 250 gram ekmek 1,5 tl iken son zamla birlikte 200 gramlık ekmek 4 lira oldu...

yani ekmeğin kilosu 2 yılda 6 liradan 16 liraya çıktı....

Trabzon simidinin fiyatı geçen yıl kasım ayında 1,5 lira idi... kaımda 2 liraya şubatta 2,5 liraya çıktı. geçen hafta ise 3,5 lira oldu.... 9 ayda tam %133 arttı fiyatı...

son olarak dolmuş ücretleri 5 liradan 6,5 liraya çıkartıldı.... Bazı hatlarda 7,5 lira oldu...

Yani her gün herşeye zam geliyor...

bu satıları yazarken çayada %10 zam geldiğini okudum...

Allah sonumuzu hayır etsşin

jpositve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

eylül 2020 deki tweetlere bak 2 yıl oldu neredeyse. Sonra güney çevre yolu projesi fos, limanın yerinden taşınması fos, çimento fabrikasının yerinden taşınması fos, raylı sistem fos.

uzun sokakta yoldaki parke taşları değiştiriliyordu bi ara. Güncel döviz kurunda artış olunca mütahhit firma yarıda bırakıp gitmişti işi. Baya bi inşaat halinde kaldı yol. Sonra bir şekilde bitirebildiler. Neyse ki maraş caddesinde böyle bir olay yaşanmadı.
    Konu jpositve tarafından (12.07.2022 Saat 15:18 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)