Sayfa 162 Toplam 175 Sayfadan BirinciBirinci ... 62 112 152 160 161 162 163 164 172 ... SonuncuSonuncu
Toplam 4372 adet sonuctan sayfa basi 4,026 ile 4,050 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Turkish Airlines Euroleague

Nereden
    İstanbul

Alıntı Sefer A. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şakan gibisin Efes
    Diğer yenilgiler öbür takımların sonuçları sâyesinde çok etki yapmamıştı bence, onun için bu maç ve kalan maçların çoğunu alsaydık son 8'e rahat kalırdık
    Şimdi iş zor, yine de kalan 4 maçı alırsak sıkıntı olmaz gibime geliyor

Hoca değişecekse favorim Ettore Messina
    Matematiksel olarak halen küçük bir şans gibi gözükse de Efes'in play off şansı bence maalesef kalmadı.Dün Ergin Ataman'da bu minvalde bir şeyler söyledi sanırım.Bu sezon Efes için kapandı,bu saatten sonra EL sezonunun kapanmasıyla motivasyonu iyice düşecek oyuncularla lig şampiyonluğu da çok zor, fb beko şampiyonluğa yakın olan takım, hatta final bile oynayamayabilir Efes.

Dün bir haberde Ergin Ataman'ın Pana ile görüşmek üzere Atina'ya gittiği iddia edildi.Bu iddia doğru da yanlış da olsa Ergin Ataman'ın ayrılığı bence kesin gibi.Bir değişim gerekiyor hem kendisi hem Efes için.Yeni rekabetlere ihtiyaç var herkes için.

Koç tercihini iki türlü irdelemek lazım.

Kısa vade de başarı mı yoksa biraz bekleyerek birkaç yıl sonrası için yeniden bir şampiyonluk adayı bir takım haline gelmek mi.

İlk seçenekte benim iki adayım var:Laso ve Trinchieri. Hem oynattıkları basketbol hem de taktik bilgi açısından benim çok beğendiğim koçlar.Laso geçen sezon devam ederken sağlık sebepleri gerekçesi ile Real'den ayrılmıştı,boşta ve sağlık durumunda bir sorun olmadığı söyleniyor. Trinchieri'nin Bayern ile olan sözleşmesi de bu yaz bitiyor. Bu iki koçtan birisi Efes'i kısa vadede yeniden bir şampiyonluğa taşıyabilir.

Diğer seçenekte de iki koç adayım var:Bursaspor koçu Dusan Alimpijeviç ve Telekom koçu Erdem Can.Eğer Efes hem maddi hem de hedefsel olarak biraz frene basıp birkaç sezon sonrasını düşünecekse bu iki koçun bu anlamda gelecek vaadettiğini ve uygun adaylar olduğunu düşünüyorum.İkisinin de kulüpleriyle sözleşmeleri var ama EL çıkışları için bir sorun çıkmayacaktır.
    Konu Larking tarafından (24.03.2023 Saat 23:08 ) değiştirilmiştir.
    DUYDUĞUMU UNUTURUM,BİLDİĞİMİ HATIRLARIM,YAPTIĞIMI ÖĞRENİRİM.

Nereden
    İstanbul

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kızılyoldız evinde Baskonia'dan on sayı gerideydi. Ama maçı alırlar dedirtiyordu. Kazandılar. Arayış, çaba, mücadele var.

Efes'in ise kaybedeceği, ekran başındaki hemen herkes için malum sonuçtu.

Çünkü hustle yok. Suratlar asık. Yetenek, bütçe bir yere kadar...
    İzleme imkanım olmasına rağmen maçı bu yüzden izlemedim,EL uygulamasından ara ara skoru takip ettim.EL sondan bir önceki takım karşısında 19 sayı geri düşünce de şaşırmadım,fark kapanıp 8 sayı öne geçince de,kazandık denilen maç oradan son 1 dakikada tekrar rakibe hediye edilince de. Efes bu sezon şaşırtmıyor. Bu anlamda ciddi bir istikrar var!

Binlerce basketbol maçı ve onlarca sezon izledim çeşitli liglerde.Çok büyük farklardan dönen,bitti denilen maçların kazanıldığı, şansın,mucizenin,havadaki topla maçın kazanılıp kaybedildiği çok maç gördüm.Ama oynadığı maçların neredeyse tümünde maç içinde bu kadar büyük dalgalanmalar yaşayan, hemen hepsinde son çeyrek sahada olmayan bir takım gerçekten görmedim. Hem de bu seviyede, böyle bir kadro ile.Takım olamayınca,koçun takım ile ilişkisi bozulunca kadronun,isimlerin bir önemi kalmıyor.Efsanevi Bulls'un koçu Phil Jackson değil başka biri de olsa Jordan'lı Bulls efsanesi yine de yazılabilir miydi bundan emin olmak bence mümkün değil.
    Konu Larking tarafından (24.03.2023 Saat 13:33 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Larking Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İzleme imkanım olmasına rağmen maçı bu yüzden izlemedim,EL uygulamasından ara ara skoru takip ettim.EL sondan bir önceki takım karşısında 19 sayı geri düşünce de şaşırmadım,fark kapanıp 8 sayı öne geçince de,kazandık denilen maç oradan son 1 dakikada tekrar rakibe hediye edilince de. Efes bu sezon şaşırtmıyor. Bu anlamda ciddi bir istikrar var!

Binlerce basketbol maçı ve onlarca sezon izledim çeşitli liglerde.Çok büyük farklardan dönen,bitti denilen maçların kazanıldığı, şansın,mucizenin,havadaki topla maçın kazanılıp kaybedildiği çok maç gördüm.Ama oynadığı maçların neredeyse tümünde maç içinde bu kadar büyük dalgalanmalar yaşayan, hemen hepsinde son çeyrek sahada olmayan bir takım gerçekten görmedim. Hem de bu seviyede, böyle bir kadro ile.Takım olamayınca,koçun takım ile ilişkisi bozulunca kadronun,isimlerin bir önemi kalmıyor.Efsanevi Bulls'un koçu Phil Jackson değil başka biri de olsa Jordan'lı Bulls efsanesi yine de yazılabilir miydi bundan emin olmak bence mümkün değil.
    GSW gibi oldu Efes... Takım halinde savunma yapma dakikası minimum. Eline baktığın yıldızlar atıcı (Gsw'de Draymond yine savunma yapıyor, Efes'te Dunston artık yapamıyor). Son topta ribaund verip maçı kaybediyorsun, tiple. Üstelik tamam - devam maçında. Devam etse ne olacaktı, sonraki maçta yine oyundan düşecekti.

Hep mental vurgu yapılıyor başarısızlığa. Eğer teknik ve fizik eksiklikler görülmezse, düzelme süresi uzar.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Uzun zamandır "Shengelia kime benzemiş?" diye düşünüyordum. Az önce Efes faul atışında, arkasındaki M'Baye'ye verdiği ribaunddan sonra buldum:

Deniz Kılıçlı!

Hem saç sakal hem de ağırlık olarak Deniz gibi olmuş.

Nereden
    İstanbul

Çift maç haftasında iki İtalyan takımına, özellikle de EL'nin en formda takımı Milano'ya, karşı alınan 20 sayı farklık galibiyetler sevinçten ziyade burukluk getirdi.

Hani bir şarkı sözü vardır "Daha önceleri neredeydiniz"diye.

Hadi hepsini geçtim şu Alba maçı bile kazanılsaydı PO ihtimali çok güçlü olacaktı,şimdi Efes 2 de 2 yapsa bile Baskonia bu akşam dahil 3 maçın 2'sini kaybetsin diye bekleyecek.

Bu akşam Baskonia-fb beko maçı birçok takım için çok kritik hale geldi.fb kazanırsa onlar için PO garanti oluyor,Efes için de ciddi bir ihtimal doğuyor.Ama Baskonia alırsa bu sefer haftaya fb beko-Efes maçı iki takım için ölüm kalım maçı olabilir. Efes için tamam ya da devam maçı olacak zaten. Efes maçı alırsa hele de 10 sayı ile alırsa bu sefer her şey son haftaya taşınacak,fb beko'nun Kızılyıldız deplasmanında kaybetmesi ve Efes'in kazanması halinde Efes fb beko'yu geçecek ve fb muhtemelen PO dışında kalacak.

Efes için iyi senaryo fb beko'nun bu akşam maçı alması.Hem Baskonia kaybetmiş olacak,hem de fb beko PO garantilediği için haftaya Efes maçına nispeten daha hedefsiz çıkacak.fb kaybederse haftaya maç çok gerilimli olmaya aday.

Şu Efes kadrosu için bu hesaplara kalmak çok ilginç.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Çift maç haftasında iki İtalyan takımına, özellikle de EL'nin en formda takımı Milano'ya, karşı alınan 20 sayı farklık galibiyetler sevinçten ziyade burukluk getirdi.

Hani bir şarkı sözü vardır "Daha önceleri neredeydiniz"diye.

Hadi hepsini geçtim şu Alba maçı bile kazanılsaydı PO ihtimali çok güçlü olacaktı,şimdi Efes 2 de 2 yapsa bile Baskonia bu akşam dahil 3 maçın 2'sini kaybetsin diye bekleyecek.

Bu akşam Baskonia-fb beko maçı birçok takım için çok kritik hale geldi.fb kazanırsa onlar için PO garanti oluyor,Efes için de ciddi bir ihtimal doğuyor.Ama Baskonia alırsa bu sefer haftaya fb beko-Efes maçı iki takım için ölüm kalım maçı olabilir. Efes için tamam ya da devam maçı olacak zaten. Efes maçı alırsa hele de 10 sayı ile alırsa bu sefer her şey son haftaya taşınacak,fb beko'nun Kızılyıldız deplasmanında kaybetmesi ve Efes'in kazanması halinde Efes fb beko'yu geçecek ve fb muhtemelen PO dışında kalacak.

Efes için iyi senaryo fb beko'nun bu akşam maçı alması.Hem Baskonia kaybetmiş olacak,hem de fb beko PO garantilediği için haftaya Efes maçına nispeten daha hedefsiz çıkacak.fb kaybederse haftaya maç çok gerilimli olmaya aday.

Şu Efes kadrosu için bu hesaplara kalmak çok ilginç.
    Bryant'ın bloğu sonrasındaki alley-oop... Micic'în çıkan topa atlaması... Beaubois'nın savunması... Önceki mesajlarda bahsettiğim hustle buydu. Efes, sezonun savunmasını yaptı iki maçta. Ve ilginçtir, 4ve 5 numaradaki savunmacıları yoktu. Savunma yapmıyor denilen Zizic'e doğru yerde top indirince hücumda nasıl bitirici olduğunu gördük. Ama Ataman, Zizic'ten Pleiss gibi oynamasını bekledi bütün sezon.

Nereden
    İstanbul

Bryant'ın bloğu sonrasındaki alley-oop... Micic'în çıkan topa atlaması... Beaubois'nın savunması... Önceki mesajlarda bahsettiğim hustle buydu. Efes, sezonun savunmasını yaptı iki maçta. Ve ilginçtir, 4ve 5 numaradaki savunmacıları yoktu. Savunma yapmıyor denilen Zizic'e doğru yerde top indirince hücumda nasıl bitirici olduğunu gördük. Ama Ataman, Zizic'ten Pleiss gibi oynamasını bekledi bütün sezon.
    Efes'i takım oyunu üst üste EL şampiyonu yaptı,Vasa ve Larkin olmadan o şampiyonluklar gelmezdi belki ama onların dışında kalan oyuncular puzzle'ı tamamladığı için başarı geldi.İlk aklıma gelen geçen sezon Real finalinde son kaçan şutta Singleton'ın mikserlik yaparak Real'a aldırmadığı ribaunt belki de Efes'e maçı getirdi.Çok basit gibi görünüyor ama şampiyonluklar böyle küçük gibi görğnen detaylardan geçiyor.

Bu sezon bu detayları göremedik,Clyburn'ün de eklenmesiyle skorerler sürekli isolation oynamaya çalıştı,takımın diğer parçaları hiç işin içine giremedi,Efes takım olmayı bırakıp yıldızlar üzerinden oynamaya çalıştı sonuç çok kötü savunma,felaket son çeyrekler ve en kötüsü koç ve oyuncular arasında açığa vuran kavgalar.

Zizic güzel örnek,doğru yerde top aldığında Avrupa'nın en iyi ikili oyun bitiricilerinden birisini hiç kullanamadılar öyle olunca da savunma defoları konuşuldu sadece.

Umarım doğruları bulmak için geç kalınmamıştır.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Efes'i takım oyunu üst üste EL şampiyonu yaptı,Vasa ve Larkin olmadan o şampiyonluklar gelmezdi belki ama onların dışında kalan oyuncular puzzle'ı tamamladığı için başarı geldi.İlk aklıma gelen geçen sezon Real finalinde son kaçan şutta Singleton'ın mikserlik yaparak Real'a aldırmadığı ribaunt belki de Efes'e maçı getirdi.Çok basit gibi görünüyor ama şampiyonluklar böyle küçük gibi görğnen detaylardan geçiyor.

Bu sezon bu detayları göremedik,Clyburn'ün de eklenmesiyle skorerler sürekli isolation oynamaya çalıştı,takımın diğer parçaları hiç işin içine giremedi,Efes takım olmayı bırakıp yıldızlar üzerinden oynamaya çalıştı sonuç çok kötü savunma,felaket son çeyrekler ve en kötüsü koç ve oyuncular arasında açığa vuran kavgalar.

Zizic güzel örnek,doğru yerde top aldığında Avrupa'nın en iyi ikili oyun bitiricilerinden birisini hiç kullanamadılar öyle olunca da savunma defoları konuşuldu sadece.

Umarım doğruları bulmak için geç kalınmamıştır.
    Caner Eler de Zizic oyuna girince "İşte savunmada aksadı" diye yaftayı vurdu. Sonra hücumda Micic-Larkin-Clyburn çember döverken Zizic bitirince "İşte buu!" demeye başladı.

Micic - Larkin - Clyburn toplam 6/21 attı galiba. Ve bu kritik negatif veriye rağmen yirmilerde götürdü maçı Efes. Sadece box-score'a bakan şaşırır.

Kısalar kolay geçilmeyince, takım geri koşunca arkada Zizic olsa bile sadece pick sonrasında eksildi takım. Zizic skor yaptı diye övmüyorum. Ana üç atıcın sokamıyorsa B planını devreye sok. İyi de bunu 32. maça saklama. Problem burada. Bitmiş Dunston'la, yarım sezon yatan Singleton'a bel bağlamak rasyonel değil. Son iki maçı ilginç bir rotasyonla oynadı:

* Micic - Larkin
    * Beaubois - Bryant
    * Clyburn - M'baye
    * Pleiss - Zizic

* Oyun lideri, hücumcu, atıcı, delici
    * Savunmacı
    * Atletik forvet
    * Fizik, skorer pivot

Bu dört parça hep parkedeydi. Dört parçanın ikincisi de (Pivotlar hariç) beşinci oyuncu olarak takımı tamamladı. Kimse de otuz dakikayı geçmemiştir. Belki bir çember koruyu yoktu. Ama Mickey ve Bako'ya karşı fizik üstünlüğü kurduk. Efes'in bu sezonki en yüksek iki sayılık isabeti ve asist sayısına (28) ulaştığı maç.

"Getir, Micic zorlasın, Larkin'e ver sallasın" dışında bir alternatifi oynadı takım. Tabii Messina ve Scariolo'ya saygı duysam da rakipler bir seviye altta.

Son not: Son çeyrekte iki üçlük yeyince hemen mola aldı Ataman. Çift haneden verilen maçları düşününce keşke daha erken uyansaydı rüyadan.

Nereden
    İstanbul

"İçimdeki Mike James'i çıkarmak üzereyim"

Clyburn, bu lafı ettikten sonra maç bitiminde rakip bençe saldıracak bir hırs içinde olması hiçbir şey ifade etmiyor.

Tek başına şu fb beko'yu çatır çutur yiyebilecek bir potansiyeli varken,geçmişte bunu birçok takıma yapmışken kendi ifadesi ile o Mike James olmayı seçti.Bunu da açık açık ifade etti.

Burada Clyburn'den önce fatura Ergin Ataman'a çıkar. Bu sezonu hiç önemsemedi.Hiç kafa yormadı.Clyburn'ü kendi aldırdı ama 3 big ile Nba takımlarının koçları bile baş edemezken o yapmaya çalıştı.Kibir.Ego.

Sonuç son iki şampiyonluğu alan takım PO yapamadı.Büyük başarısızlık.Sezon bitti.Bu oyuncuları artık BSL için motive edemezsin.Etsen bile 0 yerli katkısı ile sadece 5 yabancı +Larkin ile lig finali bile oynaman zor.

Artık yol ayrılığı geldi.Tuncay Bey eğer bu kararı sezon sonunda vermezse önümüzdeki sezon ortasında koç değişikliği olur ve o sezon da kaybedilir.Ergin Ataman tarihi şeylere imza attı ama artık bir sonraki birlikteliğe kadar biraz ara gerekiyor.Herkes için en iyi yol bu.
    Konu Larking tarafından (07.04.2023 Saat 14:38 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Arada kaynadı. Efes beş yıllık döneme noktayı kötü koydu. Maç sonundaki olay sezonun gizli kalmış özeti gibi... Bir öfke patlaması yaşanacaktı. Clyburn sinyalleri veriyordu.

Bu takım dağılmalı. Yerli pasaportu olduğu için Larkin ve Clyburn etrafına yeniden inşa edilmeli. EL'de on yabancı, haftasonu beş yabancı dengesizliğine karşı alınabilecek, EL'de on dakika civarı oynayabilecek yerliler çekilmeli. Tabii onlara süre verecek, her maçtan sonra haklı / haksız eleştirmeyecek yeni bir koçla... Yoksa yine para saçıp, Perasovic dönemleri yaşanır.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Arada kaynadı. Efes beş yıllık döneme noktayı kötü koydu. Maç sonundaki olay sezonun gizli kalmış özeti gibi... Bir öfke patlaması yaşanacaktı. Clyburn sinyalleri veriyordu.

Bu takım dağılmalı. Yerli pasaportu olduğu için Larkin ve Clyburn etrafına yeniden inşa edilmeli. EL'de on yabancı, haftasonu beş yabancı dengesizliğine karşı alınabilecek, EL'de on dakika civarı oynayabilecek yerliler çekilmeli. Tabii onlara süre verecek, her maçtan sonra haklı / haksız eleştirmeyecek yeni bir koçla... Yoksa yine para saçıp, Perasovic dönemleri yaşanır.
    Larkin ve Clyburn etrafına takım kurulmalı demiştim. Yanılmışım:

https://www.basketfaul.com/haber?haber=107417

Nereden
    İstanbul

Larkin ve Clyburn etrafına takım kurulmalı demiştim. Yanılmışım:

https://www.basketfaul.com/haber?haber=107417
    Yaptıkları her şeyden önce arkadaşlarına saygısızlık.

Haklılık haksızlık durumundan öte bir durum bu.

Zamanında Drew Nicholas da Belgrad deplasmanına gitmeyi reddetmişti savaş bahanesiyle 3-4 Amerikalı gitmek istememişti ve Efes hepsinin biletini kesmişti, Drew birkaç hafta önce Eurohoops'a verdiği röportajda o karar için "geriye dönüp baktığımda yanıldığımı söyleyebilirim" demişti. Takımdaşlık adına çok kötü bir karardı,belki haklıydı şimdikiler gibi ama bazen haklı olsan da uyum göstermen gerekiyor eğer bir takımın parçasıysan.

Özellikle Larkin'den beklemeyeceğim tepkiler.Sadece bu değil son birkaç aydaki hal ve hareketleri iyi ışık vermiyor.Evet o Efes'e çok şey verdi ama Efes'de ona ciddi bir kariyer ve şampiyonluk apoleti verdi.Kendi deyimiyle ülkesinde "0 numara"olarak bakılan bir oyuncudan EL tarihine geçen bir oyuncuya dönüştü, herhalde o da Efes'in ve koçunun buna katkısını inkar edemez.

Mike James'e özenmek(davranış olarak) moda haline geldi,örnek alınan figür çok ilginç!

Maalesef etrafına takım kurulacak oyuncu bu saatten sonra söylemek güç.Yeni bir koç ve yeni bir takımla yeni bir sayfa açılacak.Umarım geçmişteki hatalı koç tercihlerinden birisi olmaz, yoksa Efes'i çok para harcanan ama başarı gelmeyen eski günler bekler.
    Konu Larking tarafından (10.04.2023 Saat 13:25 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

Laso'mu Trinchieri'mi?

Efes'in yeni sezondaki koçu bu iki isimden birisi olacak gibi duruyor.

İki koça başka talipler de var,Laso'nun kimi tercih edeceği biraz belirleyici olacak gibi duruyor.

Laso winner bir koç,şampiyonlukları var ama İspanya dışına çıkmamış hatta Real dışında bir takım çalıştırmamış bir koç.Bu anlamda bir dezavantaj olabilir belki bunun dışında Laso Efes için iyi bir tercih gibi duruyor.

Trinchieri tırnaklarıyla kazıyarak bu seviyelere geldi. Cantu ile ismini duyurdu sonra Yunan milli takımı,Brose ve Bayern kariyerleri var.Gittiği her takıma dokunuş yaptı,seviye atlattı hem de devasa olmayan bütçelerle.Taktik bilgi açısından Laso'nun da önünde tutuyorum,bence Avrupa'nın en iyisi.Tarzı da Ergin Ataman'a benziyor,onun gibi sivri dilli ve hakemlerle arası iyi değil,o da atılmayı seviyorŞampiyonluğa aç olması bir avantaj gibi duruyor.

Başka takımlarda da yeni koç isimleri gündemde. Scariolo için Real Madrid konuşuluyor.Bu sezon da şampiyon olamazsa Saras artık yolcu olur, Barca yeni bir isimle yola devam eder. Pao da yeni bir koçla yola devam edecek. Messina'nın durumunda bir değişiklik olursa Ergin Ataman Milano birlikteliği de kulağa mantıklı geliyor.Orası olmasa da Ergin Ataman'ın çok talibi olur.Belki 1 sezon ara verip sadece milli takımla ilgilenir.Bakalım kimler nereye gidecek,önümüzdeki sezon bayağı farklı takımlar izleyeceğiz gibime geliyor.
    Konu Larking tarafından (12.04.2023 Saat 14:42 ) değiştirilmiştir.

adiloş bebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Fenerbahçe Kızılyıldız deplasmanında kaybetti ancak Baskonia şu an OLY deplasmanında kazanamayacak gibi duruyor bir mucize gerçekleşmezse. Böylece FB Beko 5. sıradan Play-off bileti alacak. Yalnız Baskonia ve Zalgiris kazansa büyük bir yıkım olurdu onlar adına. Hedefsiz Kızılyıldız'a kaybedip play-off dışında kalmak büyük loser'lık olurdu. Itoudis kurtardı paçayı ama bu form grafiği ile final four yapmaları çok zor.
    İnsan kaImanın tek yoIu, insanIık dışı bu sisteme karşı savaşmaktır.
    Karl Marx
    анархія-мама

Nereden
    İstanbul

Alıntı adiloş bebe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fenerbahçe Kızılyıldız deplasmanında kaybetti ancak Baskonia şu an OLY deplasmanında kazanamayacak gibi duruyor bir mucize gerçekleşmezse. Böylece FB Beko 5. sıradan Play-off bileti alacak. Yalnız Baskonia ve Zalgiris kazansa büyük bir yıkım olurdu onlar adına. Hedefsiz Kızılyıldız'a kaybedip play-off dışında kalmak büyük loser'lık olurdu. Itoudis kurtardı paçayı ama bu form grafiği ile final four yapmaları çok zor.
    İtoudis'i vatandaşı Bartzokas ipten aldı, Oly dün akşam kazanınca fb play off yaptı.

Ama 5.olamıyorlar. Maccabi dün kazanınca 5.olup,Monaco ile eşleşti.Onlar için güzel eşleşme serinin favorisi Maccabi.

fb'nin yeri bu akşam belli olacak ama Partizan'ın içeride Pana'yı yenme ihtimalini düşünürsek Bayern-Zalgiris maçının sonucuna göre 7. veya 8.olacaklar.

8. olurlarsa rakip Olympiakos. Diğer ihtimalde muhtemelen Barca veya az bir ihtimal Real olacak.

Olympiakos-fb eşleşmesi olur ve fb seriyi kazanırsa,fb'yi play off'a sokan Bartzokas dün akşamki Baskonia galibiyetinin kurbanı olmuş olacak bir anlamda.

Ben olası eşleşmelerde bir sürpriz beklemiyorum.Muhtemelen Oly,Barca,Real ve Maccabi'den oluşan bir f4 göreceğiz.
    Konu Larking tarafından (14.04.2023 Saat 12:00 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

İtoudis'i vatandaşı Bartzokas ipten aldı, Oly dün akşam kazanınca fb play off yaptı.

Ama 5.olamıyorlar. Maccabi dün kazanınca 5.olup,Monaco ile eşleşti.Onlar için güzel eşleşme serinin favorisi Maccabi.

fb'nin yeri bu akşam belli olacak ama Partizan'ın içeride Pana'yı yenme ihtimalini düşünürsek Bayern-Zalgiris maçının sonucuna göre 7. veya 8.olacaklar.

8. olurlarsa rakip Olympiakos. Diğer ihtimalde muhtemelen Barca veya az bir ihtimal Real olacak.

Olympiakos-fb eşleşmesi olur ve fb seriyi kazanırsa,fb'yi play off'a sokan Bartzokas dün akşamki Baskonia galibiyetinin kurbanı olmuş olacak bir anlamda.

Ben olası eşleşmelerde bir sürpriz beklemiyorum.Muhtemelen Oly,Barca,Real ve Maccabi'den oluşan bir f4 göreceğiz.
    Ve bu eşleşme gerçekleşti
    Karl Marx
    анархія-мама

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Laso'mu Trinchieri'mi?

Efes'in yeni sezondaki koçu bu iki isimden birisi olacak gibi duruyor.

İki koça başka talipler de var,Laso'nun kimi tercih edeceği biraz belirleyici olacak gibi duruyor.

Laso winner bir koç,şampiyonlukları var ama İspanya dışına çıkmamış hatta Real dışında bir takım çalıştırmamış bir koç.Bu anlamda bir dezavantaj olabilir belki bunun dışında Laso Efes için iyi bir tercih gibi duruyor.

Trinchieri tırnaklarıyla kazıyarak bu seviyelere geldi. Cantu ile ismini duyurdu sonra Yunan milli takımı,Brose ve Bayern kariyerleri var.Gittiği her takıma dokunuş yaptı,seviye atlattı hem de devasa olmayan bütçelerle.Taktik bilgi açısından Laso'nun da önünde tutuyorum,bence Avrupa'nın en iyisi.Tarzı da Ergin Ataman'a benziyor,onun gibi sivri dilli ve hakemlerle arası iyi değil,o da atılmayı seviyorŞampiyonluğa aç olması bir avantaj gibi duruyor.

Başka takımlarda da yeni koç isimleri gündemde. Scariolo için Real Madrid konuşuluyor.Bu sezon da şampiyon olamazsa Saras artık yolcu olur, Barca yeni bir isimle yola devam eder. Pao da yeni bir koçla yola devam edecek. Messina'nın durumunda bir değişiklik olursa Ergin Ataman Milano birlikteliği de kulağa mantıklı geliyor.Orası olmasa da Ergin Ataman'ın çok talibi olur.Belki 1 sezon ara verip sadece milli takımla ilgilenir.Bakalım kimler nereye gidecek,önümüzdeki sezon bayağı farklı takımlar izleyeceğiz gibime geliyor.
    Laso olacak diyorlar. Kadroyu da yenileyeceklerdir. Madrid'de ACB-EL ayırmadan Llull, Rudy vs. kullanan bir koç buradaki saçmalığa ne kadar sürede alışacak, göreceğiz. Itoudis Banvit'ten bildiği düzene başta ayak uyduramadı. Açıkçası sakatlıkların yardımıyla daralan rotasyon avantajı oldu.

Ivanovic veya Aito gibi taş koçları getireceklerine sanmıyorum. Martin Schiller gibi yeni nesil biriyle sıfırdan başlayabilirlerdi. Ancak bizim takımlarımızın ne vakti var ne de sabrı... Aslında ben Plaza'cıyım. Oyuncunun kim olduğuna bakmaz: Verimliyse oynatır, değilse keser.

Nereden
    İstanbul

Barcelona bu yıl da şampiyon olamazsa Jasikevicius ile yollarını ayırır gibi. İsmi mutlaka Efes ile yan yana gelecektir.
    Karl Marx
    анархія-мама

Nereden
    İstanbul

Laso olacak diyorlar. Kadroyu da yenileyeceklerdir. Madrid'de ACB-EL ayırmadan Llull, Rudy vs. kullanan bir koç buradaki saçmalığa ne kadar sürede alışacak, göreceğiz. Itoudis Banvit'ten bildiği düzene başta ayak uyduramadı. Açıkçası sakatlıkların yardımıyla daralan rotasyon avantajı oldu.

Ivanovic veya Aito gibi taş koçları getireceklerine sanmıyorum. Martin Schiller gibi yeni nesil biriyle sıfırdan başlayabilirlerdi. Ancak bizim takımlarımızın ne vakti var ne de sabrı... Aslında ben Plaza'cıyım. Oyuncunun kim olduğuna bakmaz: Verimliyse oynatır, değilse keser.
    İsmail Şenol'un girdiği son dakikaya göre Laso ile yapılan görüşmeler olumsuz sonuçlanmış. En azından şimdilik bu defter kapandı gibi.
    Karl Marx
    анархія-мама

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

İsmail Şenol'un girdiği son dakikaya göre Laso ile yapılan görüşmeler olumsuz sonuçlanmış. En azından şimdilik bu defter kapandı gibi.
    Olmasın zaten. Bizim ülkedeki trendleri anlamıyorum. Bir ara herkes Katsikaris sevdalısıydı. Sonra Laso... Saygı duyuyorum ama Efes'in yolu değişmeli. Clyburn'ü getirmek mi Giedraitislerle oynamak mı? Sen Simon'la şampiyon oldun. O oyuncuların kıymetini yeniden keşfetmek lazım. Ve buna uygun koçu bulmak...
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (26.04.2023 Saat 19:57 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

Olmasın zaten. Bizim ülkedeki trendleri anlamıyorum. Bir ara herkes Katsikaris sevdalısıydı. Sonra Laso... Saygı duyuyorum ama Efes'in yolu değişmeli. Clyburn'ü getirmek mi Giedraitislerle oynamak mı? Sen Simon'la şampiyon oldun. O oyuncuların kıymetini yeniden keşfetmek lazım. Ve buna uygun koçu bulmak...
    Listede ikinci sırada Xavi Pascual varmış. Olası anlaşma ihtimali daha yüksek gibi duruyor. Bu arada Erdem Can'ın Türk Telekom'u dün Eurocup finaline kaldı. Ben Erdem Can ve Efes birlikteliğinin olmasını çok isterim ama Türk Telekom gelecek yıl Euroleague yaparsa bu pek mümkün olmayabilir. Gerçi Efes'in de Erdem Can'a hemen gideceğini düşünmüyorum. Koç işini erkenden bitirmek istiyorlar ama sezonun resmi olarak sona ermesi ile piyasa çok daha hareketlenir. Bence çok da erken hareket etmemek gerek.
    Karl Marx
    анархія-мама

Nereden
    İstanbul

OLY seride 1-0 öne geçti. Beklenildiği gibi zaten favori çıktıkları maçta ilk yarıda Fenerbahçe'nin iyi üçlük yüzdesine karşı zorlansalar da ikinci yarı fiziksel olarak da rakibi ezip bana göre rahat bir maç aldılar. Fenerbahçe'de Calathes ve Dorsey ikinci yarı potayı dövmeye başlayınca diğer oyuncular da öğrenilmiş çaresizlik kıvamında helva gibi dağıldılar. Fenerbahçe'nin eşleşme boyu buradan bir galibiyet çıkarması çok zor gözüküyor. Özellikle Vezenkov adım adım sezon MVP'sine doğru koşuyor.
    Karl Marx
    анархія-мама

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Listede ikinci sırada Xavi Pascual varmış. Olası anlaşma ihtimali daha yüksek gibi duruyor. Bu arada Erdem Can'ın Türk Telekom'u dün Eurocup finaline kaldı. Ben Erdem Can ve Efes birlikteliğinin olmasını çok isterim ama Türk Telekom gelecek yıl Euroleague yaparsa bu pek mümkün olmayabilir. Gerçi Efes'in de Erdem Can'a hemen gideceğini düşünmüyorum. Koç işini erkenden bitirmek istiyorlar ama sezonun resmi olarak sona ermesi ile piyasa çok daha hareketlenir. Bence çok da erken hareket etmemek gerek.
    Hayırlısı olsun. Pascual'la yeniden yapılanmak / geçiş yapmak, Laso'ya göre daha uygulanabilir gibi geliyor. İspanyolların hafif mızmızlığını ülke dışına çıktıklarında gördük. Mesela Yunan koçlar daha çabuk adapte oluyorlar. Çünkü ACB çok iyi bir organizasyon. Kulüplerin mali yapısı dengeli. Büyük bir konfor alanından çıkıp BSL'ye gelince muhtemelen bir şok yaşayacaktır İspanyollar. Diğer yandan bizim gibi bağırıp çağırmayı seviyor onlar da... (:

Telekom'a gelirsek... Geçen sezon Bursa'nın oynadığı finalden sonra tekrar final görmek iyi iş.

Dün akşam maç son bir dakikada krize girdi, arka arkaya üç top kaybı yaptı Telekom. Son dakikada iki topu iyi savundular. Finali de geçecek güçleri var bence. Kadroda farklı tipte oyuncular bulunduruyorlar. Bu oyuncuları birbiriyle oynatabiliyorlar. Ve en önemlisi hepsi iyi savunmacı. Rıdvan'la, Erkan'la, Jerian'la hep dinamik kalıyorlar parkede. Özellikle tek maç elemesinde bu büyük avantaj, sonraki maç için yorgunluğu dert etmeden dar rotasyona yönelebiliyor Erdem Can.

Nereden
    İstanbul

Hayırlısı olsun. Pascual'la yeniden yapılanmak / geçiş yapmak, Laso'ya göre daha uygulanabilir gibi geliyor. İspanyolların hafif mızmızlığını ülke dışına çıktıklarında gördük. Mesela Yunan koçlar daha çabuk adapte oluyorlar. Çünkü ACB çok iyi bir organizasyon. Kulüplerin mali yapısı dengeli. Büyük bir konfor alanından çıkıp BSL'ye gelince muhtemelen bir şok yaşayacaktır İspanyollar. Diğer yandan bizim gibi bağırıp çağırmayı seviyor onlar da... (:

Telekom'a gelirsek... Geçen sezon Bursa'nın oynadığı finalden sonra tekrar final görmek iyi iş.

Dün akşam maç son bir dakikada krize girdi, arka arkaya üç top kaybı yaptı Telekom. Son dakikada iki topu iyi savundular. Finali de geçecek güçleri var bence. Kadroda farklı tipte oyuncular bulunduruyorlar. Bu oyuncuları birbiriyle oynatabiliyorlar. Ve en önemlisi hepsi iyi savunmacı. Rıdvan'la, Erkan'la, Jerian'la hep dinamik kalıyorlar parkede. Özellikle tek maç elemesinde bu büyük avantaj, sonraki maç için yorgunluğu dert etmeden dar rotasyona yönelebiliyor Erdem Can.
    Efes'in gündem Trabzonspor'dan hallice ilerliyor hocam. Şimdi de Sfairopoulos gündemdeymiş. Ben yine acele bir karar verilmesindense sezon sonunun beklenmesi gerektiğini düşünüyorum.
    Karl Marx
    анархія-мама

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Efes'in gündem Trabzonspor'dan hallice ilerliyor hocam. Şimdi de Sfairopoulos gündemdeymiş. Ben yine acele bir karar verilmesindense sezon sonunun beklenmesi gerektiğini düşünüyorum.
    Ioannis iyi ve daha da önemlisi titiz bir koç. Onu Kazlauskas'ın ekibinden hatırlıyorum. Maccabi'de Spahija'dan sonra işleri düzeltti. Avdija, onun takımında sıçrama yapıp NBA'e gitti.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)