Sayfa 4 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci ... 2 3 4 5 6 ... SonuncuSonuncu
Toplam 152 adet sonuctan sayfa basi 76 ile 100 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Futbolu Kurtarma Planının Detayları

Sefa Murat Dokuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Belçika

Ey Türk Gençliği!
    Birinci vazifen, Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafa etmektir.

My - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

İşte Albayrak’ın o sözleri: Bu kulüplerin başkanları kendi şirketleri olsa, bu şirketleri bu kadar borçlandırmazdı, bu kadar batağa sürüklemezdi. Şu anda Türk spor kulüplerinin düştüğü durum, bunları yapılandırması değil. Önce kuralları koyacaksın, ondan sonra yapılandıracaksın. Bu şu demektir bu kulüpler tekrar borçlanacak, tekrar daha büyük batağa sürüklenecek. Eğer bu kulüplerin borçlarını yapılandırıyorsanız, bu kulüpler daha çok borçlanacak demektir.

Trabzonspor’un 1.2 milyar borcu var bu saatten sonra bu kulübün başına gelecek olan başkan bu borcu yukarıya çıkarmayacağının taahhütünü verecek olan başkandır, çıkartırsa cebinden ödeyecek hedef bu borçları aşağıya çekmek olacak. Bu durumdan taş patlasın aylık 150 milyonluk bir geliri olur. Bu borcun yıllık faizi 300 milyon senin ne kadar gelirin var 150 milyon takım öyle bir batağa gitti ki çıkış imkanı yok. Önce kurallar,nizamlar ve kanunlar çıkacak ondan sonra bu kulüpler borçlandırılacak. Şu anda borçlandırmak bu kulüplerin hepsinin sonu geldi demektir.

Türk futbolunda sadece ekonomik yönetim değil, hakemi bir alem, kulüp yöneticileri bir alem, teknik heyetler, menajerler bu futbolun içine kumar girmişse bu iş bitmiş demektir. Tepeden tırnağa kadar yeniden bu iş yapılanmazsa siz bu kulüpleri ne kadar borçlandırırsanız Türkiye’deki ilk ekonomik krizde gidecek olan ilk önce spor kulüpleridir. Benim başkanlık dönemimde sıfır borçla kulübü bıraktım ve bu duruma gelmesinde tek sorumlu Faruk Nafiz Özak’tır. Trabzonspor’dan tek beklentim vardı o şehre hizmet etmek, Trabzonspor’da da güzel bir yapılanmayla ileriye yönelik projeme sahip çıkıyım dedim stad projesini ben yaptım elimizden gelen gayreti gösterdim. Bu aşamadan sonra bu futbolun kirliliğinden sonra ben orada faydalı hizmet yapacağıma inanmıyorum. Hakemlerin eli kimin cebinde, menajerlerin eli kimin cebinde, teknik direktörlerin eli kimin cebinde, ne dümenler çeviriliyor bunlar aşılmadan 25 tane çocuğu herkes kandırabiliyor, menajeri kandırıyor, yönetici kandırabiliyor. Şehir ufak ama ismi büyük Trabzon’daki insanlar küçük düşünüyor küçük olsun benim olsun, borçlu olsun kimse sahip çıkmasın istiyor. Sıfır borçla takımı bıraktım, sattılar Gökdenizi, Sadri Şener’in o sene sonunda açıklaması var ‘’Sıfır borç ile bu takımı aldım diyor.’’

Haber: Osman BAŞKIR
    Konu My tarafından (12.01.2019 Saat 15:33 ) değiştirilmiştir.
    Hakan KULAÇOĞLU: "Sabırlı, sistemli ve ekonomik, tüketen değil üreten bir Trabzonspor oluşturmak."
    Murat

Alphan Altun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yapılandırma konularına girildi. Tam olarak vade,oran ve marj işleri belli değil henüz. Ciddi bir rahatlama getireceği kesin.

Prensip olarak, etik olarak tartışmaya açık herkesin bir fikri vardır hepsinin de doğruluk payı vardır ama kendi özelimizde söylüyorum içler acısı ekonomik bir durum var. Keynes mezarında kalkıp gelse, doğal bir çözüm üretemezdi. Dışarıdan bir müdahale gerçekten zorunlu. Ya bir Arap sermaye koyacaktı ya da böyle buna benzer bir çözüm. 3-4 yıl önce ortalama %11-12 maliyetle kullandığımız kredilere bugün %35'lerden refinansman yapıyoruz.
    Döviz endesksli krediler dışında doğrudan yabancı para cinsinden kullandığımız krediler de var.Yaklaşık 70 milyon Euro.Durduğu yerde olduğu yerde kur yüzünden ödedikçe artıyor.Ödedikçe derken, çoğu rotatif kredinin dönem faizi.

İstediğimiz kadar bilançoyu küçültelim, takımda herkes asgari ücretle oynasa bile en az 10-15 yıl bu sarmaldan çıkmamız mümkün değil. O 10-15 yılda Trabzonspor yok olurdu. Batırmazlar, bırakmazlar söylemlerini o zaman görürdük. Akyazı'nın elektriği kesiliyordu, krediyle ödedik. Trabzonspor ile herhangi bir ticari ilişkiye giren herkesle davalık olmuşuz. Bugün banka hesaplarındaki bloke tutarı(e haciz, yasal takip vs.) onlarca trilyonu bulmuş durumda.Olaya bir de bu durumdan bakmak gerek. Evet sadece tüzel kişilerin değil, senin benim de durumu vahim, milyonlarca alacak davaları, karşılıksız çek protestolu senet almış başını gitmiş bir durumdayız. Ekonomisi beton blokların arasına sıkışmış bir ülkeyiz. Ne diyelim Allah sonumuzu hayretsin.

SALDIRAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yahu yerim futbolunuda kulübünüde. Bu yapılandırma esnafa lazım esnafa.
    Bir Sevdasın Trabzonspor'um..

Nereden
    Aydın

Ömer Sağıroğlu: "Biz yorganımıza göre ayağımızı uzatmalıyız. Bankalarla görüşmelerdeyiz. Türkiye’de bütün Türk futbolunu kurtaracak olan bankaların aldığı bir karar var. Trabzonspor’a kalacak olan para bütün gelirler haricinde yaklaşık 50 milyon TL gibi duruyor. Biz bununla birlikte çarkı döndürmek durumundayız. Hem borçları ödeyeceğiz, hem de çarkı döndürmek zorundayız. Bütün planı, projeyi buna göre yapmamız lazım. Yetmiyor olabilir ama üreteceğiz. Oyuncu üreteceğiz, üretilen oyuncuları da ister istemez bir dönem sonra da paraya çevireceğiz. Trabzonspor’un yaşama kaynağı olacak. Bunun haricinde kimse bizden fuzuli yere transfer beklesin öyle bir şey yok. Artık o hayal ortadan kalktı. ‘Bu denizde bu kadar balık’ diye bir tabir vardır bizde bunu yapacağız. "
    Hakan KULAÇOĞLU: "Sabırlı, sistemli ve ekonomik, tüketen değil üreten bir Trabzonspor oluşturmak."
    Murat

Trabzonspor Kongre Üyesi

SEDER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

hala ses seda yok..Ne planmış açıklanalı 1 ay oldu hala ne olduğu belli değil. Malesef tek kurtuluşumuz tüpçünün bu planı. Ne durumda bilen var mı?
    Hemşeri: Trabzonlu Olan Değil, TRABZONSPOR'lu Olandır.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Zafer Fidan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Tek kurtarma yolu:

TRABZONSPOR 1967

smart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Alıntı Zafer Fidan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek kurtarma yolu:

İşgal edilsin yazılmamış kurtarılmaktan bahsediliyor.
    Araplardan ve arapçılardan ülkeyi kurtarırsak futbolda kurtulmuş olur.

Uğur KÜÇÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alman Kicker, Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın'ı kaynak göstererek kulüplerimizin borçlarını yayınladı.

1) Fenerbahçe: 529M Euro
    2) Galatasaray: 447M Euro
    3) Beşiktaş: 413M Euro
    4) Trabzonspor: 178M Euro
    5) Bursaspor: 68M Euro

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    2019 - 2020 DOZER ''CEMİL USTA'' SEZONU ŞAMPİYONU

ŞANI,ŞEREFİ,DİK DURUŞU VE HAKKIYLA TRABZONSPOR

Çağatay96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Herkes iyi bir şey gibi bahsediyor ama bizi düdükleyip kendileri gelirimiz var diyip istedikleri transferi yapacaklar gibi geliyor.. Olan bize olacaktır.. ama hayırlısı

Sefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

İngilizler ve Fransızlar futbolun maliyetlerini Araplara kasıp keyfini sürüyor.. Türkiye'nin rol modeli bu olacak sanırım..

hay1699 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Bu iş ne oldu yahu... Çözülürse oyuncu satma zorunluluğumuz kalmaz, elimiz kuvvetlenir .

~UniCef~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Para yok gibi geliyor bana. Bu ekonomik durumda devlet futbol kulüplerine yardim etmemesi lazim. Son yillarda iyi yönetenler sampiyon olsun.
    Nefsin icin sevme

jairzinho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

çözümün ilk aşaması yerli yabancı ayırt etmeksizin lira ile sözleşmeler yapmak

ikinci aşama ise nba tarzında salary cap getirmek.yani toplam maaş üst sınırı bütün kulüplerde.

üçüncü aşama naklen yayın gelir dağıtımını değiştirmek.yani yüzde 50 lik kısmı bütün kulüplere eşit şekilde dağıtmak diğer yüzde 50 lik kısmı ise galibiyet ve beraberlik şeklinde dağıtmak.rayting ve eski başarılar üzerine bir kaynak aktarılmaması lazım.bu durumda o yıl iyi yönetilen iyi tercihler yapan kulüpler ekonomik olarak kar elde ederler.

misal fb ligde 13. sırada ve kötü yönetilmiş ama naklen yayın gelirine bakıyorsun ilk 2 de .bu olmaz aga.

bunları daha sonra detaylı yazarım ayrı bir konuda.
    2024-2025 SEZONU FATİH TEKKE YÜKLENİYOR ...

mete61bordomavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Futbolu kim ya da kimler batırdı?
    Ve Kimler kurtaracak?

Ben cahil bir adamım! Okumayı bile zor söktüm. Termodinamik, akışkanlar mekaniği, zaten hiç anlamam!
    Hayatımda 3 tane üniversite ya bitirdim ya bitirmedim!

Gerçekten biri bana yukarıdaki sorularımın cevaplarını, hayrına bir açıklayabilir mi?

Benim bildiğim Türk futbolu herhangi bir yerlerden talimat ve emirle yönetilmiyor!
    Benim bildiğim Türk futbol ekonomisi, birilerinin rant kapısı olarak görülmüyor!
    Benim bildiğim Türk futbolunda adamcılık yok!
    Bir kere şike yok be şike!

Futbolu o halde neden ve kimden kurtarıyoruz?

Açıklayın şu cahil renktaşınıza ne olur?
    Trabzonspor Başkanı Nasıl Olmalıdır?
    -Birilerinin adamı değil,Trabzonspor'un adamı olmalıdır!
    Trabzonspor Teknik Direktörü Nasıl Olmalıdır?
    -Hiçbir şey olmasa da korkak olmamalıdır!

~UniCef~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı mete61bordomavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Futbolu kim ya da kimler batırdı?
    Ve Kimler kurtaracak?

Ben cahil bir adamım! Okumayı bile zor söktüm. Termodinamik, akışkanlar mekaniği, zaten hiç anlamam!
    Hayatımda 3 tane üniversite ya bitirdim ya bitirmedim!

Gerçekten biri bana yukarıdaki sorularımın cevaplarını, hayrına bir açıklayabilir mi?

Benim bildiğim Türk futbolu herhangi bir yerlerden talimat ve emirle yönetilmiyor!
    Benim bildiğim Türk futbol ekonomisi, birilerinin rant kapısı olarak görülmüyor!
    Benim bildiğim Türk futbolunda adamcılık yok!
    Bir kere şike yok be şike!

Futbolu o halde neden ve kimden kurtarıyoruz?

Açıklayın şu cahil renktaşınıza ne olur?
    Fikirlerinize katildigim halde, yazdiginiz yaziyi ne kadar itici buldugumu anlatamam. Stadyumla alakali buna benzer bir yazi yazmissiniz.
    Su gayri ciddi sorular. Olan bir asagilik kompleksini yok gibi göstermeler. Kendince ironi kullanarak hor görmeler vs..
    Konuyu uzatmamak icin cevap dahi vermeyecegim ama size nacizane bir öneri olsun. Isterse dünyanin en zeki ve hakli insani olun. Böyle tavirlarla sadece kaybedersiniz.
    Nefsin icin sevme

Nereden
    Sakarya

Alıntı jairzinho Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çözümün ilk aşaması yerli yabancı ayırt etmeksizin lira ile sözleşmeler yapmak

ikinci aşama ise nba tarzında salary cap getirmek.yani toplam maaş üst sınırı bütün kulüplerde.

üçüncü aşama naklen yayın gelir dağıtımını değiştirmek.yani yüzde 50 lik kısmı bütün kulüplere eşit şekilde dağıtmak diğer yüzde 50 lik kısmı ise galibiyet ve beraberlik şeklinde dağıtmak.rayting ve eski başarılar üzerine bir kaynak aktarılmaması lazım.bu durumda o yıl iyi yönetilen iyi tercihler yapan kulüpler ekonomik olarak kar elde ederler.

misal fb ligde 13. sırada ve kötü yönetilmiş ama naklen yayın gelirine bakıyorsun ilk 2 de .bu olmaz aga.

bunları daha sonra detaylı yazarım ayrı bir konuda.
    Bir konuda fikir sahibi olmasan şaşarım zaten

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    U.Sadıkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trabzonspor'u kurtaralım futboldan bize ne? ))
    "When you start supporting a football club, you don't support it because of the trophies, or a player, or history, you support it because you found yourself somewhere there; found a place where you belong.”

tonya55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Uğur KÜÇÜK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alman Kicker, Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın'ı kaynak göstererek kulüplerimizin borçlarını yayınladı.

1) Fenerbahçe: 529M Euro
    2) Galatasaray: 447M Euro
    3) Beşiktaş: 413M Euro
    4) Trabzonspor: 178M Euro
    5) Bursaspor: 68M Euro

gercek borc bunun cok daha fazlası bizim tahmini borc 1600 civarı .

Uğur KÜÇÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı tonya55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gercek borc bunun cok daha fazlası bizim tahmini borc 1600 civarı .
    Kanit var mi ?
    Bu rakamlar Bankalar Birligine verilen kulubun tum borclarini kapsayan veriler.

1600 filan nereden cikti ?

2019 - 2020 DOZER ''CEMİL USTA'' SEZONU ŞAMPİYONU

ŞANI,ŞEREFİ,DİK DURUŞU VE HAKKIYLA TRABZONSPOR

tonya55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Uğur KÜÇÜK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanit var mi ?
    Bu rakamlar Bankalar Birligine verilen kulubun tum borclarini kapsayan veriler.
    belkide daha fazladır nuri baskanın bunla alakalı acıklamlarından
    1600 filan nereden cikti ?

nuri baskanın acıklamaları vardı bu konuyla alakalı secim öncesi

lazibere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Acun kurtaracak Futbolu
    Devlet oyle karar aldı
    Fener olmadan futbolun değeri yok demişlerdi ya, Ülke ile beraber Fener de battı
    Şimdi kurtaracaklar bakalım)
    Aptallık nedir biliyor musunuz ?
    50 kuruşa içtiğin suyu, 1 liraya işeten düzene destek vermektir..

Ertan1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Nasil mi kurtulur?
    Yetisrdin gencleri satarak ve satiklarin genclerin yerine yeni gencler yerlestikce.
    Türk milleti tatli rüyadan uyaniyor hicbir zaman kendi parasi olmadi paralar ile kendisi üretip de kazanmadigi para ile sefa sürdü.
    Simdi hesap ödeme zamani.ama ne süpriz para yok.
    çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar." Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Nereden
    Bursa

i have read that article and i'm amazed to see how football clubs are executing rescue plan's for their players safety and integrity.

Nereden
    Aydın

TFF lisans yönetmeliği perşembe çıkıyor, ilk borç yapılandırma Trabzonspor'a

Türkiye Bankalar Birliği ve Süper Lig kulüpleri arasında, kulüp borçlarının yapılandırılmasına yönelik protokolün imzalanması için beklenen kulüp Lisans Talimatı perşembe günü TFF yönetim kurulunda görüşülerek yürürlüğe giriyor. Bloomberg HT'ye bilgi veren bankacılar, UEFA ile ilgili yaşanan sıkıntı dolayısıyla ilk yapılandırmanın Trabzonspor ile olacağını belirtiyor

25 Haziran 2019 Salı, 14:32

Futbol kulüplerinin borçlarının yapılandırılmasında son aşamaya gelindi. Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ve Süper Lig kulüpleri arasında alt yapısı oluşturulan protokolün imzalanması için beklenen, Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play talimatında gereken değişikler tamamlandı. Bloomberg HT'nin konu hakkında bilgi aldığı Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), bankalar ve kulüplerden altı üst düzey kaynak, borç yapılandırma işlemlerinin gerçekleşmesi için beklenen yeni TFF Lisans talimatının perşembe günü yapılacak olan TFF Yönetim Kurulu'nda görüşülerek yürürlüğe gireceğini söyledi. Böylelikle, kulüplerin borçlarını yapılandıracak olan konsorsiyumda yer alacak olan bankalar, yapılandırma görüşmelerine başlayacak. Bilindiği gibi TFF'nin lisans talimat değişikliği, kulüplerin harcamalarına sınırlamalar getirecek. Her kulüp, borçlarının büyüklüğüne göre, gelirlerinin belli bir kısmını harcayabilecek.

Öte yandan kulüplerin yapılandırmaya toplu olarak katılmayacağı, her kulübün borç yapılandırmasının ayrı yapılacağı öğrenildi. Süper Lig'de borcu olmayan bazı kulüplerin de söz konusu görüşmelerde yer almadığı bildirildi.

8 MİLYAR TL'LİK BORÇ YAPILANDIRMAYA KONU OLACAK
    Kulüplerin yapılandırmaya konu olan borçlarının yaklaşık 8 milyar TL olduğu belirtiliyor. Söz konusu borcun kulüplerin finans kurumlarına olan borçlarının yanı sıra futbol ailesine olan bazı diğer borçları da kapsadığı ifade edildi. Yapılandırmanın şartlarının detaylarının önümüzdeki günlerde netleşeceğini ifade eden bankacılar, yapılandırmanın vadesinin ise her kulübün borç yapısına göre değişeceğini, belli sabit bir vade yapısı olmayacağını belirttiler. Bankacılar, yapılandırmada faizin ise her kulübe ve bilanço yapısına göre değişeceğini ancak piyasa koşullarında olacağını ifade ediyor.

İLK YAPILANDIRMA TRABZONSPOR'A
    Bloomberg HT'ye bilgi veren bankacılar, süreçte ilk olarak Trabzonspor'un borç yapılandırmasının gündemde olduğunu ifade ediyor. Bankacılar her ne kadar Fenerbahçe de UEFA ile ilgili sorun yaşasa da belli bir parasal ceza ile men cezası almayacağını, bu nedenle Trabzonspor'un durumunun daha öncelikli olduğunu belirttiler. Bilindiği gibi, UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulunun finansal fair play kurallarına uymadığı gerekçesiyle bordo-mavili kulübün üst kurula sevk etmiş ve Trabzonspor Avrupa'dan men riski ile karşı karşıya gelmişti.

AĞAOĞLU: BİZ YÖNETİM OLARAK ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPIYORUZ
    Bloomberg HT'ye konuşan Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Haziran ayı sonu Temmuz ayı başı gibi UEFA'nın kararını vermesini beklediklerini söyledi. Ağaoğlu, söz konusu durumun, kendilerinden önceki yönetim döneminde UEFA'ya verilen taahhütlerin gerçekleşmemesi nedeniyle yaşandığının altını çizerek, "Göreve geldiğimiz günden bu yana bizler UEFA'ya verilen taahhütleri yerine getiriyoruz. Harcamaları kontrol altına alıp, azalttık. Yüksek maliyetli transferler yapmıyoruz. Yöneticileri, kendi döneminde yaptığı harcamalar sorumlu tutacağız. Bütün bu yaptıklarımızı da UEFA'ya anlattık. Geçmiş dönem yönetimler, bunları yapmış ama bizim de yaptıklarımız ortada. UEFA yetkililerinin de bu çabayı gördüğünü düşünüyorum. TBB ile olan yapılandırmanın da gerçekleşmesi halinde inşallah bu süreç olumlu tamamlanır" diye konuştu. Ağaoğlu, TFF'nin lisans yönetmeliğinin yayınlamasının ardından bankalarla olan sürecin tamamlanmasını bekledikleri bilgisini verdi.

Trabzonspor'un Şubat 2019'da açıkladığı son bilançosuna göre, toplam 1 milyar 46 milyon TL borcu bulunuyor. Söz konusu borcun 685 milyon TL'si ise banka ve finans kurumlarına olan tutar.

GALATASARAY VE FENERBAHÇE YAPILANDIRMA KOŞULLARINI GÖRÜNCE KARAR VERECEK
    Konuyla ilgili Bloomberg HT'ye konuşan bir Fenerbahçe yöneticisi, yapılandırma koşullarının henüz kendilerine ve yönetime gelmediğini söyledi. Söz konusu yönetici, koşullar belli olduktan sonra yönetim olarak karar vereceklerini söyledi. Öte yandan Galatasaray'ın söz konusu yapılanmada yer almak istemediğine yönelik iddiaları sorduğumuz bir kulüp yöneticisi de, borç yapılandırma koşullarının çerçevesinin belirlenmesinin ardından kulüp olarak karar alacaklarını söyledi.

Sefer Yüksel/Bloomberg HT
    Murat

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)