Sayfa 5 Toplam 90 Sayfadan BirinciBirinci ... 3 4 5 6 7 15 55 ... SonuncuSonuncu
Toplam 2240 adet sonuctan sayfa basi 101 ile 125 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Süper Lig 27.Hafta | Göztepe 1 - 3 Trabzonspor | Maç Sonucu

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Muhtemeldir ki bu maç oynanmayacak. Olur da oynanırsa yeneriz ama ligin ertelenme ihtimali çok çok kuvvetli.
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

kayseriliyiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa

Alıntı AyhanPe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    45 degil 15 gün ama gündelik ithiyaclar, doktor terminleri icin sokaga cikma yasagi uygulanmiyor. Keyfiye cikilamayacak yani. Virüs ün cok ciddiye alinmasi gerekir haliyle ama kolay atlatilan vakalarin da istatistige gecildigi Güney Kore de ölüm orani 0,6 %. 2002 de SARS virüsü bu kadar bulasici degildi ama ölüm orani %10 idi. 2012 de MERS virüsünün ise %34. Suanki virüs cok hizli yayilan sinsi bir tür olsada ölüm orani acisindan daha etkisiz digerlerine göre. Burdaki problem asiri hizda yayilmasiyla ülkelerin saglik sistemlerin cöküntüyü ugramasi. Virüsün mutasyona ugradigi söyleniyor ama bu onu daha tehlikeli kilmaz. Yeni tür daha hizli yayilirken insanlari hasta etme olasiligida düsebilir.

Bence ligler Nisan ayinin ortalarindan itibaren seyircisiz devam ettirilir. Bundan en zararli biz olsakta yinede sampiyon olacagiz. Liglerin tescil veya iptal edilmesi cok büyük sorunlar dogurur. Uefa kalkamaz bunun altindan..
    Sadece su an için 15 gün, ama bu sürenin uzayacagi konusuluyor.
    Bakalim evlerde stok yaptik bekliyoruz, Allah sonumuzu hayir etsin.
    Ligler konusunda öyle kolay kolay baslatmazlar bence.

Envoyé de mon Redmi Note 7 en utilisant Tapatalk
    son basamagi ölüm olan bir merdivendir hayat

Nereden
    Fransa

Alıntı gurur6134 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne yiyip ne icecek millet stok yapsaydiniz
    Usta yaptik sükür tedbirli davranip cuma gününden hallettim.
    Bugün magazalar 5 kisi aliyordu en fazla, millet magazalara hücum etti, raflar bos hep.
    Simdilik 15 gün dedi macron 45 konusuluyordu ama uzatilir bence, durum ciddi.

Onur Civelek61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ligi bitirmek mantıklı. Şampiyon ilan edilmeliyiz. Zaten bu ülkenin bize çok borcu var. Buna ancak gs ses çıkarır ki onların neler yaptığını yakın zamanda Mesut bakkal söyledi
    facebook.com/bizeheryertrabzon

Şikebahçe düşsün ligtv alacağım =)

AyhanPe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı kayseriliyiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Valla Almanlar liglerin 02.04 de baslatma karari aldilar. Ülkede durum agirlasirsa 2-3 hafta daha uzar bu durum. Yarin ki Uefa toplantisinda Avrupa sampiyonasi ertelenecegi icin yerel liglerde 30 Haziran a kadar zaman kazanilmis olacak sezonun sona erdirilmesi icin.

Sunu kesinlikle söyleyebiliriz. Hicbir sekilde liglerin iptali yada tescili söz konusu degil.
    KORKTUKCA TUTSAK, SORGULADIKCA ÖZGÜRSÜNDÜR

Ertan1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Su Cinlilerde bu bela basimizdan gittikten sonra dünya agir hesap sormasa isyan cikar.Tarhde nerdeyse tüm büyük hastalik bu cografyadan cikiyor.
    Yetti artik.
    çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar." Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Nereden
    Fransa

Alıntı AyhanPe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla Almanlar liglerin 02.04 de baslatma karari aldilar. Ülkede durum agirlasirsa 2-3 hafta daha uzar bu durum. Yarin ki Uefa toplantisinda Avrupa sampiyonasi ertelenecegi icin yerel liglerde 30 Haziran a kadar zaman kazanilmis olacak sezonun sona erdirilmesi icin.

Sunu kesinlikle söyleyebiliriz. Hicbir sekilde liglerin iptali yada tescili söz konusu degil.
    Her tedbir anlik, salgin nasil ilerlerse bu tedbirler artar.

Nereden
    Rize

Yarın büyük ihtimal demiyorum kesin Lig ertenecek.

Maçlarda hafta içi hafta sonu oynanır mayıstan sonra.

Nereden
    Rize

Kurgu film gibi yıl. Allah'ın işareti uyarısı bunlar abi.

Nereden
    Rize

Alıntı kayseriliyiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ben başta kızıyordum ama bende gidip markete 1 aylık alışveriş edicem bakan hiç iyi konuşmadı 15 gün içinde hızla artacak.

Nereden
    Rize

Fatih Terim GS dünkü açıklama dan sonra daha şampiyon yapılmaz..

Şimdi gördüm TFF cevap vermiş.. Fatih terim Cumhurbaşkanı ve devlete yani karşı gelmiş sonuçta devlet istedi bunu. Neyse iyi oldu bu

Onur Erçetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Yiğit Gayretli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muhtemeldir ki bu maç oynanmayacak. Olur da oynanırsa yeneriz ama ligin ertelenme ihtimali çok çok kuvvetli.
    Ertelenirse bizim işimize gelir.Virüsün kuluçka süresi 14 gün ve vakalar mart ayında daha yeni başladı ülkemizde.Haziran ayına 2.5 ay daha var.Bu süre zarfında bile bu salgın işini komple çözebilmek çok zor.Bu yüzden hazirana kadar top oynanmaz ve ligimiz tescil edilir diye düşünüyorum.Olağanüstü bir durum olur da ülkemizde vakaları komple engelleyebilirsek veya virüs mutasyon geçirip bulaşıcılık hızını kaybederse o zaman ligler en erken mayısta oynanmaya başlanabilir.Bir sağlık personeli olarak söylüyorum.Genel olarak ne olacağını sağlık camiası da kestiremiyor çünkü bambaşka bir virüs tipi var karşımızda ve virüsün neye nasıl tepki göstereceğini dünyada bilen tek bir kişi bile yok.Bunu zaman gösterecek.Havalar ısınınca etkisi azalır diyenler bilimsel konuşmuyor çünkü bu virüs için aynısı geçerli olmayabilir.Mutasyon geçirirse diyenler var ama ne zaman mutasyon geçirir bilen yok hatta hiç geçirmeyebilir.Çok sıkıntılı bir durum malaasef.Ölüm oranı %4 civarında ama asıl sıkıntı çok hızlı bulaşıyor olması.Sağlık personelleri izin falan kullanmıyor düşünün artık,herkes işinin başında ve en iyi şekilde elinden geleni yapıyor.

Nereden
    Malatya

Öncelikle Avrupa şampiyonasının iptali ile ülke federasyonlarının eli rahatlar ama salgın durma eğilimi gösterse bile maçlarda seyircisiz oynanır. Hadi salgın bitti seyircili oynatalım denmez denemez. Çünkü o rehavette salgın bir daha başlarsa daha kötü sonuçlanır. Görüntü itibari ile şampiyon olmamız için ortam müsait. Yanlış anlaşılmasın Ortamın müsaitliği seyircisiz oynamamız avantaj olduğundan değil. Ne stadyumda ne başka yerde ağız tadı ile şampiyonluğu kutlayamayacak olmamızdandır

Nereden
    Trabzon

Alıntı 14TS61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fatih Terim GS dünkü açıklama dan sonra daha şampiyon yapılmaz..

Şimdi gördüm TFF cevap vermiş.. Fatih terim Cumhurbaşkanı ve devlete yani karşı gelmiş sonuçta devlet istedi bunu. Neyse iyi oldu bu
    Aynen öyle.Beyefendi çıkmış allahından bulsunlar falan diyor.Bu kadar çakal bir insan olamaz.İnsanların sağlığını gram düşündüğü yok.Solunum yoluyla bulaşan bir hastalıkta 50.000 kişiyle seyircili oynamak için elinden geleni yaptı Galatasaray.Fatih Terim insanların sağlığını minumum seviyede bile düşünse böyle birşeye doğrudan tepki gösterirdi.Sen sabaha kadar statta önlem al,dezenfektan falan kullan ne olacak gerizekalı herifler.50.000 kişinin yan yana sürekli durması büyük bir enfeksiyon riskidir solunum yoluyla bulaşan hastalıklarda.Fatih taraftarların yanında durmayacaktı ne de olsa kendisi yedek kulübesinde takılacaktı.Maç da puan kaybettikleri için çıkmış demogoji yapıyor.İnsanların sağlığı ne olacak,bizim canımız yok mu falan diyor.Ulan senin insanların sağlığını düşündüğün falan yok ki niye palavra atıyorsun.Ayrıca herkesin bir canı var,fatihin ki can da milletin ki patlıcan mı ?

Devleti karşısına alanın bütün her yerde lobisi olsa ne yazar.Ali Koç gibi güçlü bir adamı nasıl silip atmışlarsa Gs yi de silip atarlar.Başkanları da çok sinsi çıkıp kendisi konuşmuyor ama onun dışında maşallah herkes konuşuyor.

Gs ile adil yarışsak banko şampiyon oluruz.Malatya maçında hakem Malatyanın penaltısını vermedi,Sivas maçında Sivasın golü verilmedi,Saracchi atılmadı,Seri atılmadı.Gs lehine inanılmaz kararlar verildi.Bize bakıyorum,Gazişehir ve özellikle Başakşehir maçında hakemler tarafından doğrandık ve dört puan kaybettik.Gs ye kazandırılan puanlar,bize kaybettirilen puanlar.Bunlar arasında ki farkı hesaplasan Gs ye en az beş puan hatta Başakşehire de puan olarak fark atmıştık.

Manu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Alıntı Ertan1982 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Su Cinlilerde bu bela basimizdan gittikten sonra dünya agir hesap sormasa isyan cikar.Tarhde nerdeyse tüm büyük hastalik bu cografyadan cikiyor.
    Yetti artik.
    Eskiden olsa Çin biçme makinesi Metehan bu durumla ilgilenirdi.

Terim'in açıklamalarına hiç şaşırmadım çünkü herifin karakterini biliyoruz. Son bir hafta içinde yaptıkları açıklamalarla rezil oldular ama heriflerde utanma duygusu yok ve kazanmak için her türlü pisliği yapmaya devam edecekler.
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

artvints - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Bu iş bitti gibi, tescil zorunluluk haline gelmiştir, bundan sonra kimse topla uğraşmaz.

Bu arada göğsüm sıkışmaya başladı, okuduğum haberlerden kaynaklı panik midir ? Öksürük sıfır, pasaportum yok.

Nereden
    Trabzon

Alıntı artvints Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu iş bitti gibi, tescil zorunluluk haline gelmiştir, bundan sonra kimse topla uğraşmaz.

Bu arada göğsüm sıkışmaya başladı, okuduğum haberlerden kaynaklı panik midir ? Öksürük sıfır, pasaportum yok.
    Günlerdir yazıyorum burada ama anlatamıyorum.Kuluçka süresi ve bulaşıcılık hızı diye birşey var.Bu basit bir influenza(grip) virüsü değil.İnfluenzanın bir yüzeye tutunarak hastalık yapabilme yetisi veya bulaşıcılık hızı çok düşüktür.Koranavirüs ise bir yüzeyde üç gün etkin bir şekilde kalabilir ve bulaşıcılık hızı çok yüksek.Mutasyon geçirdiği için vücudun tanımadığı,bağışıklık sisteminin daha önce hiç karşılaşmadığı bu yüzden ne yapacağını şaşırdığı bir virüs bu.Virüsün sadece hacmi bile grip virüsünden kat kat daha fazla.Hızlıca ilerleyip zatürreye yol açabiliyor.Tehlikeli bir virüs tipi.

Bu nedenle bu saatten sonra ülkede futbol oynanmaz diyorum ama anlamıyorlar.Hazirana kadar bir kişi bile topa vuramaz bu saatten sonra.

Bir sağlık personeli olarak söyliyim.Kronik bir rahatsızlığın yoksa kendin için çok endişelenmene gerek yok ama ailen de yaşlı insanlar varsa onlara konu hakkında bilgi ver.Yüzeylere,eşyalara temas ediyoruz,eğer virüsle temas edip elimizi ağzımıza ve burnumuza getirirsek doğrudan solunum yoluyla bulaşıyor bu nedenle el yıkama çok önemli.Maske ise dışarıda kalabalık ortamlarda kullanılabilir.

20-40 yaş arasında 1000 kişide 1-2 kişi ölümle karşılaşabiliyor onlarda da ekstra hastalıklar var.Ciddi bir böbrek,kalp,akciğer veya başka bir yetmezliğin yoksa koronavirüsü bir şekilde yenersin.Genelde 80 yaş üstünde çok ciddi bir ölüm oranı var,yüzde 20 düzeyinde.

Ayrıca şunu da ifade edeyim.Virüsün doğrudan bir tedavisi yok,tüm virüslerde olduğu gibi.Belirtilere yönelik tedaviler var.Virüsü asıl yenen şey bağışıklık sistemimizin ta kendisidir.Yaşlı hastalarda bağışıklık zayıfladığından ve ekstra rahatsızlıkları da olduğundan komplike bir problem ortaya çıkıyor ve bu nedenle kaybedilebiliyorlar.

Virüs doğrudan akciğerleri etkiliyor.Akciğer kısmi olarak işini yapmakta zorlanabiliyor bu nedenle dışarıdan oksijen takviyesi yapılıyor,bir nevi akciğerin işini dışarıdan yapmış oluyoruz.Bu arada bağışıklık sistemi de enfeksiyonu yenmeye çalışıyor.Dediğim gibi herhangi bir rahatsızlığı olmayan genç insanlarda birkaç hafta için de atlatılabiliyor ama yaşlı ve kronik rahatsızlığı olan insanlar çok sıkıntılı.İnşallah salgın daha fena bir duruma gelmez ancak realist olmak gerekirse daha da artacağa benziyor.
    Konu Onur Erçetin tarafından (17.03.2020 Saat 01:10 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Rize

Kesin olan şey .
    Lig ertelenecek
    Kesinlikle kesinlikle nezaman başlarsa başlasın seyircisiz olacak sezon bitane kadar
    Tahminim Nisan ortasında başlar yine en kötü Nisan sonu..

Ha olmadı gitmedi virüs ozaman mevcut liderler şampiyon olur. Bunda da kimsenin gık i çıkmaz itiraz edemez. Müracaat edecek yeri bile olmaz.

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

İlk vaka duyurulduğunda ateşim çıkıyor gibi olmuştu benim de Twitterda haberlere bakınca gözüm yanıyor gibi oluyor hala arada.

Nereden
    Bursa

Alıntı Onur Erçetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Günlerdir yazıyorum burada ama anlatamıyorum.Kuluçka süresi ve bulaşıcılık hızı diye birşey var.Bu basit bir influenza(grip) virüsü değil.İnfluenzanın bir yüzeye tutunarak hastalık yapabilme yetisi veya bulaşıcılık hızı çok düşüktür.Koranavirüs ise bir yüzeyde üç gün etkin bir şekilde kalabilir ve bulaşıcılık hızı çok yüksek.Mutasyon geçirdiği için vücudun tanımadığı,bağışıklık sisteminin daha önce hiç karşılaşmadığı bu yüzden ne yapacağını şaşırdığı bir virüs bu.Virüsün sadece hacmi bile grip virüsünden kat kat daha fazla.Hızlıca ilerleyip zatürreye yol açabiliyor.Tehlikeli bir virüs tipi.

Bu nedenle bu saatten sonra ülkede futbol oynanmaz diyorum ama anlamıyorlar.Hazirana kadar bir kişi bile topa vuramaz bu saatten sonra.

Bir sağlık personeli olarak söyliyim.Kronik bir rahatsızlığın yoksa kendin için çok endişelenmene gerek yok ama ailen de yaşlı insanlar varsa onlara konu hakkında bilgi ver.Yüzeylere,eşyalara temas ediyoruz,eğer virüsle temas edip elimizi ağzımıza ve burnumuza getirirsek doğrudan solunum yoluyla bulaşıyor bu nedenle el yıkama çok önemli.Maske ise dışarıda kalabalık ortamlarda kullanılabilir.

20-40 yaş arasında 1000 kişide 1-2 kişi ölümle karşılaşabiliyor onlarda da ekstra hastalıklar var.Ciddi bir böbrek,kalp,akciğer veya başka bir yetmezliğin yoksa koronavirüsü bir şekilde yenersin.Genelde 80 yaş üstünde çok ciddi bir ölüm oranı var,yüzde 20 düzeyinde.

Ayrıca şunu da ifade edeyim.Virüsün doğrudan bir tedavisi yok,tüm virüslerde olduğu gibi.Belirtilere yönelik tedaviler var.Virüsü asıl yenen şey bağışıklık sistemimizin ta kendisidir.Yaşlı hastalarda bağışıklık zayıfladığından ve ekstra rahatsızlıkları da olduğundan komplike bir problem ortaya çıkıyor ve bu nedenle kaybedilebiliyorlar.

Virüs doğrudan akciğerleri etkiliyor.Akciğer kısmi olarak işini yapmakta zorlanabiliyor bu nedenle dışarıdan oksijen takviyesi yapılıyor,bir nevi akciğerin işini dışarıdan yapmış oluyoruz.Bu arada bağışıklık sistemi de enfeksiyonu yenmeye çalışıyor.Dediğim gibi herhangi bir rahatsızlığı olmayan genç insanlarda birkaç hafta için de atlatılabiliyor ama yaşlı ve kronik rahatsızlığı olan insanlar çok sıkıntılı.İnşallah salgın daha fena bir duruma gelmez ancak realist olmak gerekirse daha da artacağa benziyor.
    Şimdiye kadar nasıl yaşadık, vücudumuza nasıl baktık onun imtihanı da olacak bir yandan. Temizlik konusundaki önlemler zaten bizim yaşam tarzımıza çok uzak değil, en çok zorlayacak şey insan teması. Gençler olarak internet sayesinde sosyal yaşamı sürdürüyoruz ama yaşlı insanların alışkanlıkları var, insan temasını kesmenin onlar için ne kadar zor olduğunu da anlamak lazım ve doğru tavırla uyarmak gerekiyor.

Nereden
    Bursa

Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk vaka duyurulduğunda ateşim çıkıyor gibi olmuştu benim de Twitterda haberlere bakınca gözüm yanıyor gibi oluyor hala arada.
    Dizi izliyorum, birbirlerinin ağızlarının içine girecek mesafede konuştuklarında, sıçrayan damlaciklar görüyorum, beynim virüslü animasyonlar oluşturuyor, diziden kopuyorum. Bakış açım tamamen değişmiş durumda.

MİSSE_MİSSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Fener potada olsaydi lig asla ertelenemezdi ama basagin sesi cikmaz, gs zaten rezillikleri ile ugrasiyor. Bu sartlarda lig ertelenir ve bu hastalik bu sezonu kapattiracak kadar uzar.

Nereden
    Aydın

Panik olursan nefes darligina yol acarsin, yani panik aninda nefes alis ve verisin yanlis olursa, otomatikman nefes darligi hissedersin. Gogusunde sıkışıklık hissedersin. Hemen korkma yani. Baska seylere odaklan...

Manu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Dizi izliyorum, birbirlerinin ağızlarının içine girecek mesafede konuştuklarında, sıçrayan damlaciklar görüyorum, beynim virüslü animasyonlar oluşturuyor, diziden kopuyorum. Bakış açım tamamen değişmiş durumda.
    Hangi diziyi izliyorsun? Su sıralar dizisiz kaldım
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Cezalı Üye
    Nereden
    Ankara

Muhtemelen yarın diğer önlemler kapsamında ligin ertelendiği kararı da çıkacaktır. Şimdilik lig iptali, bu şekilde tescili gibi birşey mümkün değil, ilerleyen zamanlar neyi gösterir bilemem.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)