Sayfa 324 Toplam 343 Sayfadan BirinciBirinci ... 224 274 314 322 323 324 325 326 334 ... SonuncuSonuncu
Toplam 8568 adet sonuctan sayfa basi 8,076 ile 8,100 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Basketbol Transfer Dosyası

Mehmet Cihan Kocaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

24 saat içinde 5 yeni transfer ve 2 oyuncuyla yola devam edileceği açıklandı. Eldridge'i zaten biliyorduk.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Heslip atıyor. Sonrasında kaçıran Julian Wright...

Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (20.07.2017 Saat 10:18 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

6/8 atıyor...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

İlk Avrupa deneyiminden (Igokea)...

cewat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

@Oğuz ZEYTİN Biz bu Heslip'i kesin aldık mı?
    Sadece Trabzonspor..

Mehmet Cihan Kocaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Kulüp Heslip ve Ozan'ı açıkladı. Caleb ve Browning şimdilik kesin değil galiba.

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Oğuz'un koyduklarına ek olarak 13 üçlük atarak NBDL rekoru kırdığı maçı da ben koyayım.

@Oğuz ZEYTİN

Necmettin ALTUNTAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla

Caleb İle 1 yıl uzatıldığı söyleniyor.
    Eski kullanıcı adım:Nurver

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı cewat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Oğuz ZEYTİN Biz bu Heslip'i kesin aldık mı?
    Açıklanmış olmalı.

Lütfen şu bağlantıdaki analizi sonuna kadar okuyun arkadaşlar (Aradaki Moody notuna da dikkat!).

http://basketdergisi.com/bslnin-gizl...n-karatas.html

Takım tam kurulmadan konuşmak erken olabilir ancak birkaç noktada soru işaretlerim var:

1) Sarunas & Heslip ikilisinin hücum yeteneklerine karşı müdafaada ne vereceklerini kestiremiyorum.

2) a. Sarunas & Heslip & Eldridge üçlüsünün size'ı...

Üç numarayı Eldridge + Yerli G/F + Zaman zaman Green'le geçeceğiz galiba. Net bir üç numaranın eksikliğini geçen sezonki gibi hissetmeyiz inşallah.

b. Green + Yabancı PF/C + Deniz... Bu uzun rotasyonu yeterli olacak mı?

Çaylak çocuk yerine;

b1. Genç de olsa yerli bir gard bulup o yabancı hakkını savunma, ribaund, atletizm ve alçak post oyunu olan bir uzun için kullansaydık Green'e üç numarada daha fazla süre verebilirdik.

b2. JP Prince gibi çok yönlü bir oyuncu alıp hem 1 numarada hem 3 numarada hem de 4 numarada back up olarak kullanabiliriz. Böylece uzun rotasyonunda Green + Yabancı PF/C + Deniz’i daha rahat kullanabiliriz.

4) (Çaylak çocuk ve iki uzun gelirse) Yedi yabancı mevzusu... İnşallah böyle bir şey denemeyiz. Antrenman kalitesini arttırsa da geçen sezonki düzensiz rotasyon tecrübesinden ders çıkarmak lazım. Kim tribüne çıkacak, kim oynayacak... Bu hafta başka, gelecek hafta başka düzen mi olacak? Avrupa'da farklı süre ve roller, ligde farklı... Böyle bir karmaşaya girmemek daha doğru bir yol olacaktır.

5) Heslip için geçen seneki koçu Jerry Stackhouse'un söylediği iddialı sözler:

https://sports.yahoo.com/jerry-stack...021722049.html

Gerçekten iyi şutör ama oyunun diğer kısımları? Mesela savunma... Buna rağmen artık takımlar böyle oyuncuları kadrolarında görmek istiyor. 3-D olsa tadından yenmez tabii... Savunmadaki gediği, yarı sahada farklı yerleşerek ve adam değişerek kapatmaya çalışıyor. Yüksek tempoda oynayıp, daha fazla sayıda hücum ederek telafi ediyorlar. Bazarevich de buna yakın bir oyun tercih etmişti. Lakin dış şut performansımız ligin 15. sırasındaydı.

6) Geç kurulmuş ve ekonomik sıkıntıları olan bir yapı için kağıt üzerinde fena adımlar değil. Umarım kalan parçalar da sorun olmadan tamamlanır. Sakatlıksız ve ödeme sorunu olmadan güzel bir hazırlık dönemi geçiririz.

Gutierrez'in alacağı verilmiştir inşallah. Çünkü geçen gün NBA.com'da bir röportajını okudum:

"Farklı bir kültürdü. Saha dışında daha çok baskı vardı. Başka ülkeler hakkında kötü konuşmak istemem ancak sürekli maddi problemlerle karşılaştım. Orada paranızı zamanında alamıyorsunuz ya da hiç ödenmiyor. Bu da herkesi zorluyor. Hayatımda daha önce böyle bir şeyi hiç yaşamadım. Farklıydı, zordu. Buna karşın iyi bir tecrübe oldu."
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (20.07.2017 Saat 14:45 ) değiştirilmiştir. Sebep: İmla

Forum Yöneticisi Ozan Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Levent Ustabaşı 🇹🇷â€Onaylanmış hesap @narvent 6 dk.6 dakika önceDaha fazla

Menajer çetesi lideri Mişko Trabzonspor MP Basketbol takımına diz çöktürdü! Aslan Mala! Yaverinle iyi çalışıyorsun be.. Götürrr

?
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Ali İhsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Heslip Jay Triano'nun yeğeniymiş (anası bacısı )
    Hürriyetimi kaybettim, cesaretimi asla kaybetmeyeceğim!

axelman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yeni transfer Browning için ufak bir tanıtım videosu. Geçen sene Marshall College'de 16.0s %40.5 3s 4.1r 3.2a ile oynamış. Baya kısa takım olduk yalnız savunmada nasıl yapacağız meraklıyım. Staff'a da ekleme yapmışız. Hakan Köseoğlu asistan koç olmuş.
    Konu axelman tarafından (20.07.2017 Saat 13:47 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Trabzon

heslip için eski dallas lı steickhouse curry den daha şutör gibi açıklması vardı.... çaylak guard atletik vasat üstü 3 lükçü ve delici ama takıma bakaıldığında koş koş at takımı olacak gibi ayrıca 3 numarada baya küçük kalacağız green 3 oynadığı dönemlerdede pota altını tek yabancıyla ne kadar idare edebiliriz...şu an deniz kılıçlı dışında net katkı verecek başka bir oyuncu gözükmüyor....

exelans_25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

5 numaraya tartismasiz dominant bir adam almaliyiz rakip ürküten ve Dusan la anlasmaliyiz
    Oyun bitince şah da piyon da aynı kutuya konur...

ttsfurkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

PG: Sarunas / Browning

SG: Heslip / Eldridge

SF: XX (yerli)

PF: Green / XX / Gökhan

C: XX / Deniz / Ozan

Bir yabancı pivot , bir yabancı 4 numara ve süre alabilecek yerli 2-3 numara alınacak gibi görünüyor. Browning lee gibi 7. yabancı olur ve tribüne çıkar. SF yi de green, Eldridge ve yerli oyuncu rotasyonu ile geçeriz.

Necmettin ALTUNTAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla

Eğer "@narvent" bu adamın dedikleri doğruysa kepazelik diz boyu demektir.
    kim bu adam?
    Eski kullanıcı adım:Nurver

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı ttsfurkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    PG: Sarunas / Browning

SG: Heslip / Eldridge

SF: XX (yerli)

PF: Green / XX / Gökhan

C: XX / Deniz / Ozan

Bir yabancı pivot , bir yabancı 4 numara ve süre alabilecek yerli 2-3 numara alınacak gibi görünüyor. Browning lee gibi 7. yabancı olur ve tribüne çıkar. SF yi de green, Eldridge ve yerli oyuncu rotasyonu ile geçeriz.
    Evet, Green'i 3'e çekersek depth chart böyle görünüyor. Ama sorun şu, Sarunas kenardayken kim oyun kurucu oynayacak?

Geçen sene;

PG: Guti - Moody

SG: Hardy
    ----------> Erol
    SF: Green

PF: Wright

C: Kadji - Dusan
    altı yabancı ve iki yerliyle rotaysonu çeviriyorduk. Güncel modelde PG yedeği açık kalacak çaylak çocuk tribüne çıkarsa.

Bir de işin süre tarafı var (Tahmini olarak):

PG SG SF PF C
    Sarunas 25
    Heslip 10 20
    Eldridge 5 20
    Green 20 10
    PF 30
    C 25
    Deniz 15
    Yerli G/F 15

Tabloda 5 dk. açık var. Sarunas kenardayken Heslip'i bir numara oynatmayı düşünmüyordur herhalde. Ya da Eldridge'i. Çünkü Büyükçekmece'de Eldridge üç kısa oynarken, oyun kurucu kenara geldiğinde Tayfun'un dışında Roll ve Hayes gibi oyuna yöne veren tamamlayıcı oyuncular vardı. Heslip'in de öyle bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum. Oradaki sıkıntıyı nasıl çözeceğini merak ediyorum koçun. Hazırlık kampında o da kendince denemeler yapacaktır.

Üstteki mesajda kendimce bir öneride bulunmuştum; genç bir yerli gardla rotasyon dengelenebilir. Veya altıncı yabancı hakkı birkaç pozisyon oynayan bir oyuncuyla geçilebilir.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (20.07.2017 Saat 15:06 ) değiştirilmiştir.

Ahmet Malkoçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir

Green de yuvada kaldi.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

İtalya'da bu sene final oynayan Trento bizim Jorge Gutierrez'i istiyor. Portland bloglarinda da Yaz Ligi'neki performasi övülüyordu. Buralarda pek begenilmemisti.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Necmettin ALTUNTAŞ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kim bu adam?
    yerel basında bir gazeteci, sadece o kadar

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

kim bu adam?
    Onun yaptığı gazetecilik falan değil. Bir şey biliyorsan yaz biz de öğrenelim ne olduğunu. Tek gecede altı transfer yapılınca aklı Beobasket'e gitti galiba. Benim bildiğim alınan oyunculardan hiçbirisi Mişko'nun oyuncusu değil.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Düşük maliyetli, tecrübeli, iyi savunmacı, iyi karakter, iyi ribaundcu ve yedi yabancı anlamsızlığında gerektiğinde dinlendirilebilecek bir pivot: Darrell Harris.

Geçen sene Yunanistan'dayken takip etmiştim. Son iki sezonu Yunanistan ve Polonya'da geçirdi. Ortalama 26 dk. civarı oynayıp 8 ribaund çekti. Ayrıca boyalı alanda hem sırtı dönük hem de ikili oyunları bitirmekte zorlanmıyor.

PF'ye söylenen çocuk gelecekse hem onunla hem de Deniz'le birlikte beş numara için uygun bir tercih olabilir.

İki sezon önceki performansından kısa bir görüntü:

Trabzonspor Kongre Üyesi

Hamdi Karamahmutoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Gunaydin usaklar.
    Yerli Guard olarak pek alternative kalmadi sanirim.
    Esas merak ettigim ise yabanci Pivot.
    Takim genel olarak biraz kisa kaldi ayni zamanda defansif olarak oyuna ciddi katki verebilecek bir pivot dusunulebilir mi acaba?
    ''Ben Trabzonspor'un kaptanıyım, başka bir kaptanın arkasından, başka bir takımın formasıyla sahaya çıkmam!'' Dozer CEMİL

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

kim bu adam?

https://www.haber61.net/abis-hopikog...kale,3496.html

Başkan aramış, konuşmuşlar. Levent Ustabaşı'nın şu yazısını da okuyun bence:

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Levent Erkuloğlu: "Basketbol Uçuruma Gidiyor"

http://www.kuzeyekspres.com.tr/baske...yor-54774h.htm

"Düşen takımı yeni bir kadro kurup şampiyon yapıp asıl yerine döndürdük." demiş. O takım düşerken Erkuloğlu yönetici değil miydi?

*

Levent Ustabaşı, güzel yazmış: https://www.haber61.net/trabzona-gel...kale,3491.html

Bu arada basketbol camiası çakal dolu. Bunu birkaç gün içinde açacağım...

Kastım Levent Ustabaşı değil, bunu en başta söyleyeyim. Yeri gelmişken önceki notumu açmak istedim...

Başkan ne demiş Ustabaşı'na?

"(Raznatovic'i kastederek) Benim Amerika'dan almak istediğim oyuncuları bile engellemeye çalıştı. Önümüzü kesmeye çalıştı."

Buradaki hemen herkes şahittir, daha ligdeki ilk sezonumuz olan 2010-11'de BeoBasket'le olan ilişkilerin başımızı ağrıtacağını yazmıştım (O yazılardan biri http://www.takagazete.com.tr/turkiye/suc-ve-ceza-h11720.html ). O zaman kimse "Arkadaşım ne diyorsun" diye sorma gereği hissetmemişti. Yıllar sonra takımın yarısı BeoBakset'ten kuruluyken Kinsey olayında uyandılar galiba...

Mala döneminde Jack Cooley, Kaya Peker, Tutku Açık, Kirk Penney, Mindaugas Katelynas, Kaloyan Ivanov, Novica Velickovic, Sean Marshall ve son olarak Darius Johnson-Odom FIBA'ya şikayet etti kulübü. Bunların yarısı BeoBasket oyuncusu, yarısı değil.

Diğer yandan 2011-12'de düştüğümüzde Ulaş Özdemir, twitter hesabından Galatasaray-Antalya maçının sonucundan yola çıkarak ve Antalya koçunu ima ederek bir menajerlik şirketinin kumpasıyla düştüğümüzü yazmıştı. Ben de sormuştum, "Antalya'nın koçu geçen sene kimi çalıştırdı?" Antalya'nın koçu Sakota'ydı ve bir sezon önce bizdeydi. Sonra Özdemir, bildiğim kadarıyla olayın üzerine gitmedi, keşke gitseydi... (Yine yeri gelmişken hatırlatayım, sık tekrarlanan bir yanlıştır: Trabzonspor, o sezon KSK-Olin maçından dolayı da düşmedi. Kritik Antalya maçından önce Tolga Öngören'i göndermek için uğraşanların bilgisizliği yüzünden düştü. Millet futboldaki şike gündeminin gazına gelip organizasyondaki eksikliklerin üstünü örtme telaşındaydı nedense... İşte bugün, o zamanları sorgulamamanın acısını çekiyoruz. Niye sorgulanmadı acaba?)

Devam edelim... Şunu da merak ediyor insan: Markovski kimin önerisi? Mala'nın tercihi mi? İnşallah basın toplantısında birisi sorar ve başkan o süreci açıklar. Yani CV'si bu kadar ortadayken ve Dinamo Academy ile anlaşmış* bir koçu neden getirdiler?

Genel menajerimiz nerede? Yaz Ligi'nde oyuncu mu takip ediyor? Yoksa Avrupa Ümitler Şampiyonası'nda oyuncu mu izliyor?

Raznatovic kötü, peki onun uzantısı İstBasket'ten neden sezon ortasında Özgür Şahin ve şimdi Gökhan alındı?

Eldridge transferinden önceki gece "atletik bir üç numara aldınız" diye mesaj geliyor. Doğrulatmak için sorduruyoruz, yok deniyor. Sabah transfer açıklanıyor. Eldridge'i üç numara oynatma fikri Markovski'ye mi ait?

*
    Dinamo Sassari, 28 Haziran'da İtalya İkinci Lig takımlarından Ferentino'nun haklarını satın alarak NBA takımlarının D-League'deki afiliasyon modeline benzer bir alt lig takımı kurmuş: Dinamo Academy. Bu takımın başına da Zare Markovski'yi getirmek üzere anlaşmışlar. Hatta menajer ve asistan koç olarak da Pozzecco'yla el sıkışmışlar. 14 Temmuz'da resmi işlemler sonuçlanmış ve İtalya Basketbol Federasyonu girişimi onaylamış, İkinci Lig Batı Grubu'na takımı dahil etmişler.

İtalya ikinci lig takımının koçunu getirdiler yani. Koça değil lafım, adam ummadığı teklifle karşılaştı ve kabul etti. Ve inşallah başarılı olur. Nihat Mala hangi planla bu hamleyi yaptı, onu merak ediyorum. Hani Türk koçla çalışacaklardı? Türkiye İkinci Ligi'nde birçok hoca var, onların neyi eksikti?
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (21.07.2017 Saat 09:14 ) değiştirilmiştir.

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Konuşmak için belki erken; ama takımı son bilgiler ışığında bütünsel olarak incelersek, bu sezon play-off ihtimali nedir? Koç için ciddi çekinceler var yanlış bilmiyorsam.
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)