Sayfa 3692 Toplam 4003 Sayfadan BirinciBirinci ... 2692 3192 3592 3642 3682 3690 3691 3692 3693 3694 3702 3742 3792 ... SonuncuSonuncu
Toplam 100054 adet sonuctan sayfa basi 92,276 ile 92,300 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Transfer Dosyası - 14 -

jairzinho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Antonio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Toplamda 35 milyon civarı bonservis elde edebiliriz hoseini ugurcan ve sturridgeden devre arası satmak lazım. Borcun erimesi borç kapatmak daha cazip geliyor sıfır borç hayali şampiyonluklardan daha değerli gelmeye başladı.iyice ilhan cavcava bağladım.
    dernekler statüsünde bunlar hayal

1-sıfır borca bankalar izin vermez

2-diyelimki sıfır borca ulaştın.başkanın biri gelip (misal iho) bankadan kredi çekip 2 yıl içinde seni 100 milyon avro borçlandırması işten bile değil.

3-denizlispor başkanı geçende bir açıklama yaptı.bankalar kredi vermek için sırada bekliyor diye.kabul etmemiş.başka bir başkanın kabul etmesi işten bile olmazdı.misal iho

kapitalist sistem tamamen borçlandırma üzerine kuruludur.yani faiz ile işler.bireyler-kurumlar ve devletler borçlandırılır.sadece şirketler kazanır.buda dünya nüfusuna baktığımızda insan sayısı olarak yüzde 1 dir.maddi kazançlı olan.yani nüfüsun yüzde 99 u şirketlerin kölesi durumundadır.
    2024-2025 SEZONU FATİH TEKKE YÜKLENİYOR ...

mechatron61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Alıntı jairzinho Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazıcıdan gelen parada oldukça iyi para. 17 milyon avro .110 milyon lira yapıyor.

toplam borcun yüzde 10 demek

demekki 15 milyon avroluk 7-8 oyuncu sattın mı olay bitiyor hocam.

ama bu paralar faize giderse sıkıntı olur.hiçbi işe yaramaz.yani sistem şu olmalı.maaş bütçesini düşür.toplam gelirden maaş+faizi öde. oyuncu satışından ana parayı öde.

kulübün 200 milyon lira geliri var. 100 milyon lira tahmini maaş ödemesi var.gene tahmini 100 milyon faiz ödemesi var.

kötü senaryo şu. 5 yıl boyunca oyuncu sattın.her yıl 5-10 milyon avro . oyuncu maaşlarını ve faizleri zamanında ödedin.nakit para problemi yok.
    5 yıl sonra bir bakmışsın borcun gene 900 milyon lira.ne anladım bu işten.bankalar zaten borç azaltma istemezler.ne isterler.her yıl düzenli faiz ödemesi.
    Tüfe+%5 yani ilk sene için %20 civarı faizi var; ikinci yıl o kadar olmayabilir faizlerde düşüş var. Fakat şimdiden o 1 Milyar TL lik borcu biz 5 yıllık faiz ile aşağı

yukarı 2 Milyar TL bellemeliyiz. 5 Yıl sonrasını düşünürsek bu enflasyonda 2 Milyar TL gözümüze çok görünmeyecek. Buradaki kârımız borçların artık TL cinsinden

olması. Kulübün kazancı; Futbolcu satışları, Uefa vs. derken genelde Euro kaleminden. Tüfe de tabii döviz kurundan etkileniyor ama bildiğimiz gibi hükumet

tarafından olabildiğince düşük gösterilmeye çalışıldığından yine o bakımdan da kârdayız.

Ertan1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

bizim döndür bilecegimiz borc 20-30 mio euro arasi oraya kadar düsürüp orda kalip gayet ekonomik olarak özgür oluruz.

su an 125-130 arasindayiz. 100 mio euro kar yapmaliyiz kabaca.Bu da 8-9 tane 12 mio eur ve daha fazladan oyuncu satisi demek kaba.
    çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar." Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Nereden
    İstanbul

Alıntı Onur Erçetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sıfır borç diye birşey büyük takımlar için geçerli olamaz.Döndürülebilir borç ve sürdürülebilir başarı önemli.Bunu da yapan kulüpler az çok belli.Porto,Benfica,Lille gibi kulüpleri örnek gösterebiliriz.Sporting Lizbon da bu konuda geçmişte başarılı oldu.

Scouting çok sağlam olacak,potansiyeli yüksek genç bir yetenek için gerekirse 7-8 milyon euroları da gözden çıkaracaksın.Gidenin yerini dolduracaksın.Aldığın her oyuncu patlamayabilir ama birkaçı bile patlama yapsa kazanacağın para çok büyük olur zaten.

Başarı hedefleyen kulübün yapacağı şey budur.Tüm kaliteli isimleri satıp borcunu kapattığını düşünelim.Yeniden iyi bir kadro kurmak için yine para harcayacaksın doğal olarak yine borç yapmış olacaksın.
    scouting olayı özellikle yurt dışında sıkıntılı bir olay.şöyle bir yanlış anlaşılma var.iyi bir scout ekibi kursan hedefine ulaşacaksın diye bişey yok.sen izledin ve keşfettin diye oyuncuyu sana vermiyorlar aga.bunu satacak kulübü var.manageri var.sonra alacak olan ligin değeri var.varoğlu var.özetle scout yapıp elin boş dönmen işten bile değil.

yurt içinde scout daha verimli olabilir.alt ligden oyuncu almak sözleşmesi biten oyuncu almak daha kolaydır.

Nereden
    Kocaeli

2-diyelimki sıfır borca ulaştın.başkanın biri gelip (misal iho) bankadan kredi çekip 2 yıl içinde seni 100 milyon avro borçlandırması işten bile değil.

3-denizlispor başkanı geçende bir açıklama yaptı.bankalar kredi vermek için sırada bekliyor diye.kabul etmemiş.başka bir başkanın kabul etmesi işten bile olmazdı.misal iho

kapitalist sistem tamamen borçlandırma üzerine kuruludur.yani faiz ile işler.bireyler-kurumlar ve devletler borçlandırılır.sadece şirketler kazanır.buda dünya nüfusuna baktığımızda insan sayısı olarak yüzde 1 dir.maddi kazançlı olan.yani nüfüsun yüzde 99 u şirketlerin kölesi durumundadır.
    Evet haklısın. Borca dayalı para sistemi. Borçsuz devlet yokken klüp mü olsun. Her şey bankaların elinde. Ellerindeki paranın %90'ı sadece rakamdan ibaret ve bu

rakamı ne kadar çok kişiye kredi olarak verebilirlerse o kadar çok havadan para yaratabileceklerdir. Borç daima sistemdeki paradan daha fazladır.

Fakat başkan bir yönetmelik çıkartamaz mı diye düşünüyorum;

Misal "Bundan sonra şirketimiz gelecek 5 yıl için 5 yıllık gelir ortalamasının %x'i kadar borçlanabilir" gibisinden.

Ertan1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı mechatron61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet haklısın. Borca dayalı para sistemi. Borçsuz devlet yokken klüp mü olsun. Her şey bankaların elinde. Ellerindeki paranın %90'ı sadece rakamdan ibaret ve bu

rakamı ne kadar çok kişiye kredi olarak verebilirlerse o kadar çok havadan para yaratabileceklerdir. Borç daima sistemdeki paradan daha fazladır.

Misal "Bundan sonra şirketimiz gelecek 5 yıl için 5 yıllık gelir ortalamasının %x'i kadar borçlanabilir" gibisinden.
    Sanirim yeni gecerli Tüzükte böyle bir madde var.

Bütcenin üzerine cikmak istiyorsan Genelkuruldan onay almali baskan.
    Birde her baskan istedi kadar borclanamz böylelikle.

Madde yi buldum

Eklene Madde 84

MADDE 84PARASAL HÜKÜMLERDerneğin mali işleri, Yönetim Kurulu tarafından 1 Haziran-31 Mayıs tarihleri arasında geçerli olmak üzere hazırlanacak ve Genel Kurul tarafından kabul edilecek bütçe ile yönetilir.Bütçenin uygulanması ve yürütülmesinden Yönetim Kurulu sorumludur.Yönetim Kurulu bütçe dışı harcama yapamaz. Bütçe dışında harcama yalnızca Genel Kurul tarafından kabul edilecek ek bütçe ile yapılabilir. Yönetim Kurulu, yıl içerisinde oluşabilecek yeni ihtiyaçları karşılamak için ek bütçe önerisi ve gerekçesini hazırlayarak Genel Kurulu bu hususları görüşmek ve karara bağlamak için olağanüstü toplantıya çağırabilir.Yönetim Kurulu, taşınmaz yatırımları hariç olmak üzere, cari yıl bütçesinin %10’una kadar borçlanabilir. Bu oranın üzerindeki borçlanmalar ise ancak Genel Kurul tarafından kabul edilecek ek bütçe ile yapılabilir.Bu hususlara aykırı hareket eden Yönetim Kurulu üyeleri, yaptıkları bütçe dışı harcamanın tamamından müştereken ve müteselsilen sorumludur. Gelirler, alındı belgesi veya banka dekontu ile toplanır. Dernek adına bağış ve aidat toplayacak kişiler Yönetim Kurulu kararı ile belirlenip yetkilendirilir.Giderler yasal harcama belgesi ile ödenir. Derneğin gelirlerine ve giderlerine ilişkin işlemler kasa ve mahsup fişlerine dayanılarak yürütülür. Ödeme ve mahsup fişlerinde tüzük hükümlerine göre yetkili bulunan kişilerin imzalarının bulunması gereklidir. Belge ve fişlerin yasal süresinde defter kayıtlarına geçirilmesinden Genel Sayman sorumludur
    Konu Ertan1982 tarafından (21.01.2020 Saat 19:11 ) değiştirilmiştir.
    çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar." Gazi Mustafa Kemal Atatürk

fadigaTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı ÖmürKaradeniz61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adama dediğiniz adam 1,93 boyunda 100 kilo ağır mı ağır bir adam.Bize fayda sağlamaz ben o kadar eminim. Sırf stoper almış olmak için transfer etmeye gerek yok.
    Sen bu bilgileri nereden alıyorsun? 1.86 adamı 1.93 yaptın.Kilosunu bilmiyorum.Onu da 90 ise 100 yazmışsındır.Bir futbolcuyu istemiyorsun diye yalan yanlış bilgiler paylaşmak zorunda değilsin.Ayrıca bir adamın kısa veya uzun olması onun hızı hakkında kesin sonuçlar vermeyeceğini herkes çok net bilir.Ama istemediğin için her türlü kötülersiniz.Sırf trabzonlu diye futbolculara toz kondurmayanlar gram farkınız yok.Şu kafa yapısından biraz sıyrılıp objektif olun.

https://www.transfermarkt.com.tr/ada...spieler/126673

Nereden
    İstanbul

Alıntı mechatron61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

başkan tüzük değişikliği yaptı ama onu yan yollardan delmek zor olmaz .

dernekler yasası ile bu kadar paranın girip çıktığı bir kulübü yönetmek saçmalık.

dikkat edilirse bütün kötü ve batacak olan kulüpleri önce düzeltiyorlar.şişmanlatıyorlar.sonra gene soyuyorlar.misal bjk ve şu anda biz.demirören = iho.fikret orman=ağaoğlu mu henüz bilmiyoruz.2-3 yıl içinde belli olur.

bazı küçük çaplı olan kulüpleri ise amatöre doğru yolluyorlar.soyulduktan sonra.

Antonio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta

göztepe kamil wilczeki almış yazın hugo gidince hemen alalım demiştim fakir lewandowskisi. direkt katkı yapar ceza sahasında tam bir katil.
    hayat nedir diye sorarsan, bilmiyorum evlat; sormazsan biliyorum haraptarlı nafi (Hasan Ali Toptaş) Bin hüzünlü haz...

Alika87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı fadigaTS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen bu bilgileri nereden alıyorsun? 1.86 adamı 1.93 yaptın.Kilosunu bilmiyorum.Onu da 90 ise 100 yazmışsındır.Bir futbolcuyu istemiyorsun diye yalan yanlış bilgiler paylaşmak zorunda değilsin.Ayrıca bir adamın kısa veya uzun olması onun hızı hakkında kesin sonuçlar vermeyeceğini herkes çok net bilir.Ama istemediğin için her türlü kötülersiniz.Sırf trabzonlu diye futbolculara toz kondurmayanlar gram farkınız yok.Şu kafa yapısından biraz sıyrılıp objektif olun.

https://www.transfermarkt.com.tr/ada...spieler/126673
    Alt yapıdan gelerek piyasa değerini 10 milyona yükseltmiş Adama. Sırf bu ne kadar değerli ve kaliteli oyuncu olduğunu gösteriyor.

Hiç transfer olmadan sadece başarılı performanslan değerini bu kadar yukseltebilirsin. Sırf bu adama için iyi bir referans.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk

Enes Başkaya60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir

göztepe kamil wilczeki almış yazın hugo gidince hemen alalım demiştim fakir lewandowskisi. direkt katkı yapar ceza sahasında tam bir katil.
    İyi transfer bizim ligde her türlü iş yapar...
    S.V.A.K.O
    FATİH TEKKE

Nereden
    İstanbul

https://www.transfermarkt.de/kamil-w.../spieler/78590

istatistikleri gayet iyi görünüyor. 32 yaşında.en az 3 yıl oynar

Mehmet Cihan Kocaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Gokdeniz Bayrakdar Sivasspor ve Denizlispor ile görüşüyormuş. Şu çocuğu alıp sezon sonuna kadar neden kiralamıyoruz Kocaelispor'a?

Enes Başkaya60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir

https://www.transfermarkt.de/kamil-w.../spieler/78590

istatistikleri gayet iyi görünüyor. 32 yaşında.en az 3 yıl oynar
    Net fakir Lewandoskisi bu adam zaten... Andraz Sporar da gelir yakında ligimize bjk kiralık istemiş ama vermemişler...
    Konu Enes Başkaya60 tarafından (21.01.2020 Saat 19:38 ) değiştirilmiştir.
    S.V.A.K.O
    FATİH TEKKE

Nereden
    Isparta

Bu brondby bir balık yakalamışa benziyor dmcde tobias norvecten almışlar 1.3 bonservis vermişler baya profili iyi bu adamın geleceği var 20 ye falan okuturlar. bu adamı ellerinden 3 e falan alsak hemen 30 a okutsak liverpolla falan.
    hayat nedir diye sorarsan, bilmiyorum evlat; sormazsan biliyorum haraptarlı nafi (Hasan Ali Toptaş) Bin hüzünlü haz...

Tayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

https://twitter.com/bordomavinet/sta...406858757?s=19

Bmn tatlı bir anket açmış katılım gösteriniz
    .

ÖmürKaradeniz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Hocam herşeyden haberdarsın, maşallahın var.

Kenan Berber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Stoper konusunda haber yok mu ?

Nereden
    Kocaeli

başkan tüzük değişikliği yaptı ama onu yan yollardan delmek zor olmaz .

dernekler yasası ile bu kadar paranın girip çıktığı bir kulübü yönetmek saçmalık.

dikkat edilirse bütün kötü ve batacak olan kulüpleri önce düzeltiyorlar.şişmanlatıyorlar.sonra gene soyuyorlar.misal bjk ve şu anda biz.demirören = iho.fikret orman=ağaoğlu mu henüz bilmiyoruz.2-3 yıl içinde belli olur.

bazı küçük çaplı olan kulüpleri ise amatöre doğru yolluyorlar.soyulduktan sonra.
    Alıntı Ertan1982 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanirim yeni gecerli Tüzükte böyle bir madde var.

Bütcenin üzerine cikmak istiyorsan Genelkuruldan onay almali baskan.
    Birde her baskan istedi kadar borclanamz böylelikle.

Madde yi buldum

Eklene Madde 84

MADDE 84PARASAL HÜKÜMLERDerneğin mali işleri, Yönetim Kurulu tarafından 1 Haziran-31 Mayıs tarihleri arasında geçerli olmak üzere hazırlanacak ve Genel Kurul tarafından kabul edilecek bütçe ile yönetilir.Bütçenin uygulanması ve yürütülmesinden Yönetim Kurulu sorumludur.Yönetim Kurulu bütçe dışı harcama yapamaz. Bütçe dışında harcama yalnızca Genel Kurul tarafından kabul edilecek ek bütçe ile yapılabilir. Yönetim Kurulu, yıl içerisinde oluşabilecek yeni ihtiyaçları karşılamak için ek bütçe önerisi ve gerekçesini hazırlayarak Genel Kurulu bu hususları görüşmek ve karara bağlamak için olağanüstü toplantıya çağırabilir.Yönetim Kurulu, taşınmaz yatırımları hariç olmak üzere, cari yıl bütçesinin %10’una kadar borçlanabilir. Bu oranın üzerindeki borçlanmalar ise ancak Genel Kurul tarafından kabul edilecek ek bütçe ile yapılabilir.Bu hususlara aykırı hareket eden Yönetim Kurulu üyeleri, yaptıkları bütçe dışı harcamanın tamamından müştereken ve müteselsilen sorumludur. Gelirler, alındı belgesi veya banka dekontu ile toplanır. Dernek adına bağış ve aidat toplayacak kişiler Yönetim Kurulu kararı ile belirlenip yetkilendirilir.Giderler yasal harcama belgesi ile ödenir. Derneğin gelirlerine ve giderlerine ilişkin işlemler kasa ve mahsup fişlerine dayanılarak yürütülür. Ödeme ve mahsup fişlerinde tüzük hükümlerine göre yetkili bulunan kişilerin imzalarının bulunması gereklidir. Belge ve fişlerin yasal süresinde defter kayıtlarına geçirilmesinden Genel Sayman sorumludur
    Helal olsun. Belki delinebilir ama orada direk yazıyor, mesuliyet borcu yapanda. Hatta bundan daha ağır şartlar getirilmeliydi bu borçlanma işine.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    İstanbul

Stoper arada konuşuluyor genelde Soumaoro zorlanıyor, olmazsa Yoshida diyorlar ama OOS adı bile konuşulmuyor şu an.

Nereden
    Isparta

sağ kanat ya da 10 numara alınmaz artık bu shefieldlı calum robinson olmamış başka da aday yok herhalde. defansa alacaklar.

Attila Durmuş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Tahkim kurulu şikecilerin itirazını ara kararlar yerine getirildiğinden sonra açıklayacakmış.
    Benim anladığım yaptırım uygulamayacaklar
    TRABZONSPOR
    Mustafa Kemal ATATÜRK
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE
    ŞAMPİYON

Birtan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bizle adı geçmeye başladıktan sonra biraz daha detaylı sağdan soldan videolar falan izledim Taliscayı.

Herife hayran oldum ya.

Tam bir çilingir, Jajayı getirdi akıllara.

Şu tarz bir profil kesinlikle lazım.

Nazim Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Transferler uzayacak gibi Sali en gec Carsamba aqciklanir denmisti simdi de uzadi deniliyor, herhalde son günü bulacak, yapacak birsey yok.

Edit: Stoper icin asil adama dönülmüs o yüzden uzamis bu arada Hüsseini icin masadaymisiz.
    Konu Nazim Can tarafından (21.01.2020 Saat 20:39 ) değiştirilmiştir.
    No one wins. One side just loses more slowly.

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı BatuhanB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Spartak Moskova, zamânın wonderkid'lerinden Jano Anonidze'yi serbest bırakmış. Epeydir de Gürcü ekolünü değerlendirmedik aslında
    O fizikle oynatmazlar Türkiye'de.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 3 misafir)