Sayfa 34 Toplam 35 Sayfadan BirinciBirinci ... 24 32 33 34 35 SonuncuSonuncu
Toplam 862 adet sonuctan sayfa basi 826 ile 850 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Süper Lig 1.Hafta | İstanbulspor 0 - 2 Trabzonspor | Maç Sonucu

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

Alıntı serdaracıl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu futbol anlayışı ile şampiyon olduysak, bu anlayışla devam edeceğiz. Bu hocayla, bu yönetimle devam edeceğiz. Kimse başarıyı getiren, doğru yoldan takımı ayırmaya uğraşmasın. Bu futbolu beğenmeyen gitsin barçayı izlesin
    Biz geçen sene bu futbolu oynarken elimizde Wakame vardı.
    Wakame yokken bu futbolu oynamaya kalkarsan elinde kalır futbol topu.

Savunma yaparken takım halinde yaslan, hücum yaparken stoperler ile santrafor arası 60-70 metre olsun. Bu ancak Wakame varsa, yani sistemsiz oynayacaksan işler.
    Wakame savunma yapmaz, ama topu alır, o 60-70 metre mesafe daraltana kadar topu öldürür.
    Takım halinde hücum etmezsek "topu çıkaramıyoruz" der dururuz.

Kimsenin Hoca veya Yönetim değişikliği talebi yok.
    Her eleştiride aynı türküyü çalmayın.

Dün izlediğim takım doğru yolda falan değil.
    Karşında düşmesi nerdeyse kesin bir takım var.
    Para için tribünleri de sana vermiş.

Böyle organizasyonsuz oynayamazsın.

Sadettin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

İlk 10 hafta sonunda ligin durumu belli olur
    Azılı bir ihocuyum

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya

Ben öyle yoğun pres, hücum futbolu falan beklentisinde değilim.

Ama karşında şu takım varken rakip takım senin kadar pas yapabiliyor, oyunun ciddi bölümünde topa hükmediyorsa başın belada demektir.

Topu al, pas pas pas öldür. Hiç lafım yok. Top sende olsun ama.

İstanbulspor kimdir benim kadar topla oynayacak, benim kadar pas yapacak.
    Oyunun 2. yarısında tamamen rakibe vereceksin oyunu.
    Rakip kim?
    İStanbulspor.

Hücum oynama, ama top sende kalacak şekilde oyunu kontrol et.
    Avcı'nın Başakşehir oyunu budur.
    Topu rakibe vermek değil.

Asla kabul etmiyorum böyle bir saçmalığı. Uğurcan uzun top atacak, niye?
    Oyun kuramıyorum İstanbulspor'a karşı.
    Çüş derler adama!

Sadettin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Onur Erçetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahahahah çok iyi yorum olmuş.Aynen öyle herkes onu istiyor.Bunu 96 da yapmışız o zamanları göremedim ben.2011 de çok dominant baskılı oyun vardı,o dönemden sonra bir daha o futbolu göremedik.

Aslında herkes bahsettiğin futbolu izlemek ister çünkü o tarz futbol aşırı zevk verir.Önemli olan elindeki adamların ne yapabileceği.Eldeki kadron bunu yapamıyorsa o zaman onu istemek anlamsızdır.Kartaldan Ferrari performansı beklemek gibi birşey.
    Şenol Güneş ne geçen yılki kadroyu şampiyon yapabilirdi nede bu senekini yapabilir.
    Süper ligde Abdullah Avcı'dan daha iyi bir hoca yok
    Azılı bir ihocuyum

Hasan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla

Dünya kupası arasına kadar inanılmaz bir fikstür sıkışıklığı olacak.
    Skoru al, düşük tempoyla maçı bitir anlayışı çok yadırganmamalı.

HasanTezel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana

Alıntı HasanTezel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar futbol şekli gibi taraftarlık şeklini değiştirmelisiniz, yoksa ligi dağıtıp şampiyonluk alan takımdan mutsuz olursunuz

Bakın, futbol değişti, domine eden-saldıran değil SİSTEMİ OLAN KAZANIYOR. Avrupa maçlarını izleyenler bilir, Sheriff Reali Kiev Barcelonayı dağıttı 4 attı, SİSTEMMMMM

Avcı, ülkede haldır huldur oyuna sistem getiren nadir adamlardan, 0-0 da bile takımda stoperi ilerde göremezsin, forvet her kornerde gelir, yatan kanat sevmez, ben ezberlerim takımı, BİLEREK OYNAMALAR hoşuma gidiyor.

Cornelius bir Sörloth gibi yardırmasa da her topu indiriyor-savaşıyor yahu tek hatalı pası-duruşu yok,

SİSTEM OTURMUŞ, bu sebeple sağ stoper fişi çeker kimse havaya girmesin
    En sevmediğimiz çete üyesi de kabul ediyor dediklerimizi

Fırat Aydınus:"Trabzonspor'u ben bir dönemin Barcelona'sına benzetiyorum. Sistem aynı şekilde işlemeye devam ediyor. Larsen gibi Eren gibi Trezeguet gibi nokta atışı transferler yapmışlar. Çarkın dişlileri değişse de sistem değişmiyor."
    Trabzonspor ligin yeni ALFA'SI, onu yenmek bile şampiyonluk gibi artık!

Serdar A - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Açılış maçları genelde böyledir. Oyun olarak çok şey beklememek gerekir.

Takımın eksikleri belli maçtan önce ne yazılmışsa, maçta bu sorunlar görüldü.

Yönetim işi ağırdan alarak riskli bir tecih yaptı. Kopenhag maçları nerede olduğumuz ile ilgili gerçek ölçütler olacak. Dilerim o maça kadar sezon başı uyuşukluğunu üzerimizden atarız.

Sefer A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa

Alıntı HasanTezel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En sevmediğimiz çete üyesi de kabul ediyor dediklerimizi

Fırat Aydınus:"Trabzonspor'u ben bir dönemin Barcelona'sına benzetiyorum. Sistem aynı şekilde işlemeye devam ediyor. Larsen gibi Eren gibi Trezeguet gibi nokta atışı transferler yapmışlar. Çarkın dişlileri değişse de sistem değişmiyor."
    Nerede dedi bunu ? bir programda yorumcu mu ne sanirim ama emin degilim
    Trabzon futbolunun kralı, Ahmet Suat Özyazıcı

AyhanPe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı Mehmet Fatih Yavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ama karşında şu takım varken rakip takım senin kadar pas yapabiliyor, oyunun ciddi bölümünde topa hükmediyorsa başın belada demektir.

Rakip kim?
    İStanbulspor.

Çüş derler adama!
    Haklisin kesinlikle ama ilk 20 dk lik oyundan memnunum. Acikcasi lig maclarinin cok fazla önemi yok benim icin..Öylede böylede ilk üc icinde olacagimizi düsünüyorum..Türkiye kupasini alabilirsek siralamanindan bi önemi yok..Lig sampiyonlugunun primi Sampiyonlar Liginde ki bir galibiyet primi kadar bile degil. Prestij kupasi haline düsen bir kupa icinde fb siyle sununla bununla o kadar gerilime, strese girmeyede gerek yok..Dünki macida hazirlik maci havasinda izledim. Ölcü olan Kopenhag maclari ve o maclarda cok farkli bir oyun izleyecegimize inaniyorum. Gruplara kalabilirsek orta sahaya takviye yapilacaktir..Zamaninda yapilmamasi cok büyük bir risk..Gruplara kalmayida daha fazla sansa birakmis olduk..

Avrupa ve ligi takviye yapilsada bu halimizle bir arada yürütemeyiz gibi görübüyor..Bu sene icin ben Avrupa diyorum..
    Konu AyhanPe tarafından (06.08.2022 Saat 14:23 ) değiştirilmiştir.
    KORKTUKCA TUTSAK, SORGULADIKCA ÖZGÜRSÜNDÜR

Royal Heart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kalitemiz yetersiz.Bu ortasaha ile halısahada bile rakibe üstünlük kuramazsın.Bunu İstanbulspor maçını özel olarak söylemiyorum.Geçen sezonun ikinci yarısından beri aynıyız.
    Geçen sezon pragmatist bir oyun anlayışı vardı ve 81 puan yetti ama bu sezon bu oyun anlayışıyla 81 puan alabilir misin bu birincisi, topladın varsayalım, yeter mi bu da bir diğeri.

"Bu" orta saha : Dorukhan, Siopis, Berat, Doğucan, Abdülkadir Ömür, Bakasetas ve Hamšík (sakat)

İstanbulspor'un orta sahası : Melih Kabasal, Muammer Sarıkaya, Ferhat Yazgan, Aldin Cajic, Egehan Gök, Erdem Secgin, Eslem Öztürk (sakat) ve Eduart Roca (sakat)

Orta sahası "şu" olan takıma üstünlük kuramazsın yani öyle mi ? İstanbulspor maçına özel söylemiyorum diyorsun ama ben bu maça ilişkin değerlendirmelerimi hassaten yazıyorum. Her takıma karşı kuramazsın de makul bir tarafı olsun, iyice çöp ettiniz futbolcuları, abartın.

Takımın futbolcu seçicisi veyahut en kötü ihtimalle onaylayıcısı teknik direktör diye biliyorum ben ama.

O zaman amaç 40 yıldır şampiyon olmayan bir takımı öyle ya da böyle bir şekilde şampiyon yapmaktı.İyi oyun gibi bir beklentimiz yoktu.Koskoca sezonda eze eze çok iyi oynadık diye 5 maç sayın bir daha futbol seyretmem.Amaç rölantide aşırı garantici oynayıp bir şekilde sonuca gitmekti.Başakşehir gibi yani.Başakşehiri İstanbul lobisi ezdi,bizi ezemediler.

Bu sezon daha iyi oyun bekleniyor.İyi de başkan Peres,Hamsik ve Waka gibi top cambazı üç oyuncun yok.Bunlar olmadan rölantide pas oyunu da oynamazsın,ikinci lig takımına dönersin.Normal yani.Transfer lazım.Larsen ve Trezeguet özel oyuncu değiller ama faydalılar.Bizim şuan direkt olarak ortasaha hattına kilit transferler yapmamız lazım.Ortasahada zaten faydalı sınıfında birçok oyuncumuz var ama bize artık özel oyuncular lazım oraya.Örneğin Grilltsch.

Reçete belli hocam.İlaçları aldın aldın.Alamazsan intihar etmiş olursun.Cl de gider,ligde sıkıntıya girer.
    Öncelikle bu takım sana göre 40 yıldır şampiyon olmamış olabilir ama bu takım 2010-2011'de 34 maçta 82 puan topladı bunu unutmayalım.

Öte yandan devamındaki bölümle farklı yönde bir mesaj değil bu yazdığım, neye cevaben yazdığımı önceki yazılarımla birlikte okuman gerekiyor cevap arıyorsan.

Az önce bu "top cambazı" futbolcularla eze eze çok iyi oynadık diyebileceğin 5 maç sayamıyordun o zaman keramet bunlarda da değil sana göre, benim eleştirim eldeki malzemenin her rakiple aynı kısır oyunu oynayacak kadar niteliksiz olmadığı ve teknik direktör yine de bu malzemeyle yapamıyorsa transfer konusunda çok daha inisiyatif almış olması gerektiği ve bunu o kadar da dert etmiyorsa oyunda revize gerektiği yönünde zira geç kalınıyor.

Bu oyun anlayışıyla şampiyon olmak ve Şampiyonlar Ligi'ne bilet almak isteniyorsa transfer lâzım net ama mevcut kadro da zahmet olacak vasat, vasat altı, vasat üstü takımların hepsine karşı aynı görüntüyü vermesin, normalleştirmeyin bunu bu kadar.
    Konu Royal Heart tarafından (06.08.2022 Saat 14:27 ) değiştirilmiştir.
    Dününden ders çıkar ki bugün görebilesin, bugün gör ki; yarınını düşünebilesin.

Adem Akyüz' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Hasan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dünya kupası arasına kadar inanılmaz bir fikstür sıkışıklığı olacak.
    Skoru al, düşük tempoyla maçı bitir anlayışı çok yadırganmamalı.
    Bence de durum bu. Dünkü düşük tempo rakibi yenmeye yeteceği için öyle oynadık.
    571-1071-1299-1461-1923-1967
    "AKÇAABAT SEBATSPOR"

nakzo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum

Alıntı MA291 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sampiyonluk ödülü 33,2 milyon TL olmus. Ligi bosverip full Avrupaya konsantre olunmali. Sampiyon olan bile zarar yapiyor ligde. Avrupa cok önemli. 1 galibiyeti sampiyonluk ödulunden fazla oluyor
    Şampiyonluk parayla ölçülemez fb nin gs nin umrundamı para şampiyonluk manevi büyüklük rahatlama getirir camialara. Trabzonspor 38 sene sonra resmi şampiyonluğa ulaşmıştır bu senede şampiyon olmalıdır.
    Ayşema yan göz ilen kimseler bakmayacak
    O yaylaya çıkmadan çiçekler açmayacak
    Atın beni ateşe cayir cayir yanayim
    Koyun beni mezara ayşemla uyuyayim ......

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya

Benim illa şampiyon olalım diye bir derdim de yok! Olduk şampiyon.
    Her sene şampiyon olamayız. Olamadık diye suçlu da arayamayız.
    Ama her zaman yarışın içinde olmalıyız!

Lakin sene sonu yaşanan oyun düşüşü hiç değişmeden devam edemez. Takımın iskeleti korunup eksikleri tamamlandığı zaman oyun da ileri doğru gitmeli.

Dünkü rakibin orta alanını yazmış arkadaş yukarıda. Şu takıma üstünlük kurmak için transfer falan bahanesi olmaz.

Hamsik olmadan biz böyle oynayacaksak hoca sistem değil, oyuncu bazlı bir takım kurmuş anlamına gelir bu!
    Böyle bahane olmaz.
    Hamsik yokken Roma karşısında sıkıntı çekersin, İstanbulspor karşısında değil.
    Konu Mehmet Fatih Yavuz tarafından (06.08.2022 Saat 14:44 ) değiştirilmiştir.

AyhanPe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı nakzo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şampiyonluk parayla ölçülemez fb nin gs nin umrundamı para şampiyonluk manevi büyüklük rahatlama getirir camialara. Trabzonspor 38 sene sonra resmi şampiyonluğa ulaşmıştır bu senede şampiyon olmalıdır.
    Bu sene Avrupa da rahatlayalim biraz..Bu sene gruplara kalip orda adimizdan söz ettirip en kötü 3. olabilirsek yeterli benim icin..Gelecek senede secim yili. Rakiplerin amansiz basin propagandasi, gerilim ve stres ortamina girmeye degmez ki bu sene cok cirkinlesecekler..Gücümüz yetsede her iki kulvari bir arada yürütebilsek ama takviye yapilsa bile bunu basarabilecegimizi sanmiyorum. Sirf biz degil suan hicbir Türk takimi o pozisyonda degil. Biz Avrupa ya odaklanip borcu azaltalim..Bu sene yinede zirve yarisinda olacagimizi düsünüyorum ama bu oyunuda izlemeye devam edecegiz lig maclarinda..
    KORKTUKCA TUTSAK, SORGULADIKCA ÖZGÜRSÜNDÜR

yorumsuz6117 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Kimse sağa sola kıvırmasın, takım bok gibi oyun oynuyor, patlamaya yakınız..
    I am not in danger , I am the danger..

Nereden
    İstanbul

Hamsik yokken orta sahada çift orta saha oynamayı deneyelim bari. Berat-Dorukhan ve önünde de Bakasetas gibi. En azıdan geçiş yediğimiz zaman çok net 4+2, 6 oyuncu olur. Hem kontrollü oyun oynayıp hem de orta sahaya Ömür ve Bakasetas'ı birlikte oynatmak bana tutarsız geliyor.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya

Denswill varken Dorukhan'ın stoper oynamasının mantığını zaten anlamıyorum.
    Önceki maçta hazır değildi, eyvallah.
    Bu maçta Larsen çıkmasa da girmeyecekti anlaşılan.

Umarım önümüzdeki maç sahada olur.

thehell61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Alıntı Adem Akyüz' Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence de durum bu. Dünkü düşük tempo rakibi yenmeye yeteceği için öyle oynadık.
    Dün Bjk'li arkadaşla konuşurken o da böyle dedi. Ts kendini yormadan oynadı diye. Sıcak, yorgunluk vs ben normal buluyorum ama bu böyle devam ederse o zaman sorun olur.

Nereden
    İstanbul

Yeteceği kadar oynadık,ilk yarı 3 olup daha rahat maç olabilirdi.

Ömür bağlantı oyununu fena oynamadı Hamsik'in yokluğunda, önüne atılan topu çok iyi aldı ama kısa mesafede patlayıcılığı olmadığı için kaleye kadar inemedi.Yusuf Sarı o vuruşu yapacak noktaya getirirdi topu gol olur, olmaz ayrı.

Trezeguet ve Visca formsuz. Trezeguet yeni katıldı takıma diyelim ama kanatlar iyi işlemiyor.Kouassi formayı şu anda ha çok hak eder görüntüde. Bakasetas hala vasat.

Sonuçta çok sıkmadan lige 3 puanla başlamak iyi oldu.
    DUYDUĞUMU UNUTURUM,BİLDİĞİMİ HATIRLARIM,YAPTIĞIMI ÖĞRENİRİM.

Serdar A - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ömür'ün kendi ceza yayından topu alıp rakip kaleye üçe üç/ üçe dört kontra atakları çalışması lazım. Rakip yarısahaya ok gibi uzayabiliyor, ama ikili sıkıştırıldığında pasları tereddütlü ve hatta bazen cesaret edemiyor. Son paslarda biraz daha hızlı düşünüp, isabetli tercihler yapsa sadece kontrataktan hanesine 6-8 asist/asist pası 3-4 gol yazar.
    Konu Serdar A tarafından (06.08.2022 Saat 15:11 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya

Ömür'e giydirenleri de anlamıyorum, alın bu gol öncesi. Bunun daha beteri 4 kişiyi geçip attığı pasın kesildiği pozisyon da var.
    Adam her pozisyonda mükemmel sonuç alamaz.

https://twitter.com/medjaniny/status...24208948695041

~UniCef~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

A.Ömür sahanin en iyilerden biriydi. Yine sacma sapan kendi evlatlarimiza saydirmaya baslamislar..
    Nefsin icin sevme

Sacit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Mehmet Fatih Yavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Rakip kim?
    İStanbulspor.

Çüş derler adama!
    işte bu yüzden sıkıntılı bir durum var

bu maç böyleyse kopenag maçı nasıl olacak
    ve hatayspor maçı

Haber Editörü Abdülkadir Kılıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Serdar A Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ömür'ün kendi ceza yayından topu alıp rakip kaleye üçe üç/ üçe dört kontra atakları çalışması lazım. Rakip yarısahaya ok gibi uzayabiliyor, ama ikili sıkıştırıldığında pasları tereddütlü ve hatta bazen cesaret edemiyor. Son paslarda biraz daha hızlı düşünüp, isabetli tercihler yapsa sadece kontrataktan hanesine 6-8 asist/asist pası 3-4 gol yazar.
    Bunu takım olarak çalışmak lazım. Oyuncularımızın koşuları çok doğaçlama duruyor.

Nereden
    Konya

En çok neye gülerim biliyor musunuz ? B.k gibi oynuyoruz i yakında patlarız diyen gamlı baykuşlar daha ilk maçta ortaya çıktılar .Süper kupa maçı sonrası inlerine , karanlık kuytulara çekilmişlerdi ..Bu takım 36. hafta sonunda bu oyunuyla şampiyon olursa buna işte çok gülerim.Bu arkadaşlar muhtemelen sevinmezler , bok gibi oynayarak şampiyon olduk diye !!!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)