Sayfa 37 Toplam 38 Sayfadan BirinciBirinci ... 27 35 36 37 38 SonuncuSonuncu
Toplam 946 adet sonuctan sayfa basi 901 ile 925 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Lösemi ve Lösev

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Melek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı LazAnisT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün Hürriyet gazetesinde stand açtılar.Yeni ürünleri hakikaten çok güzel..
    Yeni ürünler gerçekten çok güzel,ayrıca 2011 için dün takvimlerimizide paketledik.
    Cumartesi günüde Mercedes Benzde bende stand açıcam abi
    Olmadi Dedeğumuz,Oldi Demeduğumuz...

Süleyman Eruyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

İzmir'de şehrin muhtelif yerlerine asılan LÖSEV ve Büyükşehir Belediyesi amblemi taşıyan afişler ile hasta çocukların fotoğrafının yer aldığı vakfın resmî internet sitesinde 'Kurban kesmiyoruz ama hayat kurtarmaya devam ediyoruz' sloganıyla bağış toplanıyor.

LÖSEV'in tutumunu 'haddi aşan çalışma' şeklinde değerlendiren Bağımsız Diyanet-Sen Genel Başkanı Ömer Labçin, kurban ibadetinin yerine gelmesi için hayvanın kesilmesinin şart olduğunu vurguladı. Yaşanan tartışmalar üzerine açıklama yapan Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı da benzer uyarıda bulunmuştu: "Kurban bedelini bağışlamak suretiyle ibadet ifa edilmiş olmaz."

LÖSEV'in astığı afişler ve 'www.losev.org.tr' adlı resmi sitesinde yaptığı bağış çağrısı, din görevlilerinin, sivil toplum kuruluşlarının ve vatandaşların tepkisini çekti.

Sitede, hasta çocukların fotoğrafının yer aldığı, 'Kurban kesmiyoruz ama hayat kurtarmaya devam ediyoruz. Kurban bağışlarınızı ne yapıyorsunuz diye neden bize sormuyorsunuz?' şıkkının seçilmesi isteniyor. Burada ise, "Bu bonfileleri, kuşbaşını, kıymayı, sucuğu biz yedik, bu etler sayesinde iyileştik." deniyor. Yazının devamında da, "Eğer yüce dinimiz yoksulun, elinde avucunda olmayanın, hastanın ve yetimin et yemesini emrediyorsa, bunu neden yapmıyorsunuz? Hayırseverlerin inançları gereği dinî vecibelerini, niyetlerini yerine getirip yardım ibadetlerini yapmalarını sağlayan LÖSEV'imizin her zaman yanındayız." denerek, yapılacak hayırların kurban kesmeyle eşdeğerde olduğu savunuluyor.

Din otoriteleri ise kurban ibadetinin kurban kesmeden olmayacağını belirtiyor. Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu'nun bu konudaki görüşü şöyle: "Fıkhi hükmü ister vacip ister sünnet olsun kurban ibadeti, belirli şartları taşıyan hayvanların usulüne uygun olarak kesilmesiyle yerine getirilir. Kurban bedelini yoksullara ya da yardım kuruluşlarına vermek suretiyle ifa edilmiş olmaz. Şüphesiz Allah Teâlâ'nın rızasını kazanmak niyetiyle fakir ve muhtaçlara yardım etmek, iyilik ve ihsanda bulunmak da Müslüman'ın önemli vazifelerinden biridir ancak bu iki ibadetten birini diğerinin seçeneği olarak algılamak, dinî açıdan doğru değildir."

Bağımsız Diyanet Vakfı Sendikası Çalışanları Genel Başkanı Ömer Lapçin, "LÖSEV, kendi alanında güzel bir çalışma yapıyor ancak din adına konuşurken bağış toplamak için haddini aşmamalı. Bu din hepimizin, herkes kendi ihtisas alanında konuşmalı. Yoksa halkımızı yanlış yönlendirerek günaha girmelerine sebep olabilirler." dedi. İzmirli vatandaşlar da LÖSEV ve uygulamayı destekleyen büyükşehir belediyesine tepki gösteriyor. Belediyenin, sosyal amaçla faaliyet gösteren bir kuruma destek vermesinin doğru olduğunu, ancak söz konusu afişleri kontrol etmesi gerektiğini savunan Halil Demir, "Yapılan son derece yanlış. İnanmayabilirsiniz ama bundan rant elde etme yoluna da gitmemelisiniz. Hele hele bunu belediyenin desteğiyle yapmak çok kötü. Belediye yetkilileri, derhal bu afişleri kaldırmalıdır." diye konuştu.

LÖSEV ve belediyenin, insanları bu şekilde yönlendirmesini doğru bulmayan Füsun Çabuk da, "Bu afişleri, açıkçası dinî bir sömürü olarak görüyorum. İnsanlarla alay eder gibi bir yaklaşım var. Oysa bize, 'bağışla, destekle' dense daha doğru olacaktı." dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ise afişlerdeki belediye ambleminin kendi bilgileri dışında konulduğunu iddia etti. LÖSEV İzmir Şubesi İdari İşler Sorumlusu Hüseyin Kıbıcı ise sosyal faaliyetler kapsamında afişlerin hazırlandığını ve belediyenin bilgisi dahilinde şehrin muhtelif yerlerine asıldığını söyledi.

Rahim.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Elimde sıfır Bebek Tulumu ve çocuk giysileri var.Lösev sayfasında giysi ile ilgili bilgi alamadım.İstanbulda bu ürünleri nereye verebilecegim konusunda yardımcı olabilecek varmı?

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    A.Hilal Çakıroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Süleyman Eruyar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İzmir'de şehrin muhtelif yerlerine asılan LÖSEV ve Büyükşehir Belediyesi amblemi taşıyan afişler ile hasta çocukların fotoğrafının yer aldığı vakfın resmî internet sitesinde 'Kurban kesmiyoruz ama hayat kurtarmaya devam ediyoruz' sloganıyla bağış toplanıyor.

LÖSEV'in tutumunu 'haddi aşan çalışma' şeklinde değerlendiren Bağımsız Diyanet-Sen Genel Başkanı Ömer Labçin, kurban ibadetinin yerine gelmesi için hayvanın kesilmesinin şart olduğunu vurguladı. Yaşanan tartışmalar üzerine açıklama yapan Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı da benzer uyarıda bulunmuştu: "Kurban bedelini bağışlamak suretiyle ibadet ifa edilmiş olmaz."

LÖSEV'in astığı afişler ve 'www.losev.org.tr' adlı resmi sitesinde yaptığı bağış çağrısı, din görevlilerinin, sivil toplum kuruluşlarının ve vatandaşların tepkisini çekti.

Sitede, hasta çocukların fotoğrafının yer aldığı, 'Kurban kesmiyoruz ama hayat kurtarmaya devam ediyoruz. Kurban bağışlarınızı ne yapıyorsunuz diye neden bize sormuyorsunuz?' şıkkının seçilmesi isteniyor. Burada ise, "Bu bonfileleri, kuşbaşını, kıymayı, sucuğu biz yedik, bu etler sayesinde iyileştik." deniyor. Yazının devamında da, "Eğer yüce dinimiz yoksulun, elinde avucunda olmayanın, hastanın ve yetimin et yemesini emrediyorsa, bunu neden yapmıyorsunuz? Hayırseverlerin inançları gereği dinî vecibelerini, niyetlerini yerine getirip yardım ibadetlerini yapmalarını sağlayan LÖSEV'imizin her zaman yanındayız." denerek, yapılacak hayırların kurban kesmeyle eşdeğerde olduğu savunuluyor.

Din otoriteleri ise kurban ibadetinin kurban kesmeden olmayacağını belirtiyor. Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu'nun bu konudaki görüşü şöyle: "Fıkhi hükmü ister vacip ister sünnet olsun kurban ibadeti, belirli şartları taşıyan hayvanların usulüne uygun olarak kesilmesiyle yerine getirilir. Kurban bedelini yoksullara ya da yardım kuruluşlarına vermek suretiyle ifa edilmiş olmaz. Şüphesiz Allah Teâlâ'nın rızasını kazanmak niyetiyle fakir ve muhtaçlara yardım etmek, iyilik ve ihsanda bulunmak da Müslüman'ın önemli vazifelerinden biridir ancak bu iki ibadetten birini diğerinin seçeneği olarak algılamak, dinî açıdan doğru değildir."

Bağımsız Diyanet Vakfı Sendikası Çalışanları Genel Başkanı Ömer Lapçin, "LÖSEV, kendi alanında güzel bir çalışma yapıyor ancak din adına konuşurken bağış toplamak için haddini aşmamalı. Bu din hepimizin, herkes kendi ihtisas alanında konuşmalı. Yoksa halkımızı yanlış yönlendirerek günaha girmelerine sebep olabilirler." dedi. İzmirli vatandaşlar da LÖSEV ve uygulamayı destekleyen büyükşehir belediyesine tepki gösteriyor. Belediyenin, sosyal amaçla faaliyet gösteren bir kuruma destek vermesinin doğru olduğunu, ancak söz konusu afişleri kontrol etmesi gerektiğini savunan Halil Demir, "Yapılan son derece yanlış. İnanmayabilirsiniz ama bundan rant elde etme yoluna da gitmemelisiniz. Hele hele bunu belediyenin desteğiyle yapmak çok kötü. Belediye yetkilileri, derhal bu afişleri kaldırmalıdır." diye konuştu.

LÖSEV ve belediyenin, insanları bu şekilde yönlendirmesini doğru bulmayan Füsun Çabuk da, "Bu afişleri, açıkçası dinî bir sömürü olarak görüyorum. İnsanlarla alay eder gibi bir yaklaşım var. Oysa bize, 'bağışla, destekle' dense daha doğru olacaktı." dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ise afişlerdeki belediye ambleminin kendi bilgileri dışında konulduğunu iddia etti. LÖSEV İzmir Şubesi İdari İşler Sorumlusu Hüseyin Kıbıcı ise sosyal faaliyetler kapsamında afişlerin hazırlandığını ve belediyenin bilgisi dahilinde şehrin muhtelif yerlerine asıldığını söyledi.
    'Kurban kesmiyoruz ama hayat kurtarmaya devam ediyoruz' Bu sloganı gördüğümde ben kurban bağışlarının kurban yerine başka şekilde harcanacağı mesajı verildiğini düşünmedim. Hatta yanlış hatırlamıyorsam slogan "Kurban kes(e)miyoruz ama hayat kurtarmaya devam ediyoruz" şeklindeydi. Çünkü bildiğim kadarıyla Lösev bu yıl kurban bağışı kabul etmedi. Bunun nedeni de aralarında Mehmetçik vakfının da bulunduğu birçok dernekle birlikte lösev'in de kurban bağışı ihalesi, kesim şekli vb ile ilgili suçlanmasıydı. Ve yine yanlış hatırlamıyorsam Lösev mahkemede aklandığı halde bu olaydan sonra kurban bağışı almamaya karar verdi. Bu nedenle "Kurban kes(e)miyoruz ama hayat kurtarmaya devam ediyoruz" sloganının "Kurban bağışı alamıyoruz ama bağış alıyoruz" anlamı taşıdığını düşünüyorum. Bana göre bu sloganla, bir anlamda buna sebep olanlara da gönderme yapıldı.
    Kurban bayramı öncesi böye bir sloganın kullanılması, yanlış anlaşılması nedeniyle hatalı olabilir o ayrı.

Alıntı Rahim.K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elimde sıfır Bebek Tulumu ve çocuk giysileri var.Lösev sayfasında giysi ile ilgili bilgi alamadım.İstanbulda bu ürünleri nereye verebilecegim konusunda yardımcı olabilecek varmı?
    Mesajınızı yeni gördüm
    Bağış, gönüllülük ya da herhangi bir konuda bilgi almak için irtibat telefonları aranabilir.
    Ankara:
    Tel : 0 312 447 06 60
    Faks : 0 312 447 68 33

İstanbul Av.
    Tel : 0 212 268 68 68
    Faks : 0 212 282 65 01

İstanbul An.
    Tel: 0 216 359 85 85
    Fax: 0 216 359 85 86

İzmir
    Tel : 0 232 381 66 44
    Faks : 0 232 381 60 33
    Fanatik Pacci

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    A.Hilal Çakıroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

10. ULUSLARARASI LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR ŞENLİĞİ
    28 Mayıs Cumartesi Günü

Önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda gönüllü olmaya ne dersiniz?

Lösemili çocuklar ve aileleri ile ilgilenme, Lösev standlarının kurulması gibi çeşitli görevlerden birini alabiliriz.

Ben yine Lösemili çocuklar ve aileleri ile ilgilenmeyi seçeceğim. Bu organizasyonda gönüllü olmak için tek şart 21 Mayıs cumartesi günü 11:00-16:00 arası tanışma ve görev dağılımının olacağı toplantıya katılmak.

Kimler geliyor?

Konu A.Hilal Çakıroğlu tarafından (19.05.2011 Saat 16:56 ) değiştirilmiştir.
    Fanatik Pacci

Samet Türkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Düzeltme. Sorumun cevabını buldum
    Konu Samet Türkmen tarafından (17.07.2011 Saat 21:40 ) değiştirilmiştir.

Yasin N. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Merhaba arkadaşlar samsunda yaşayan lösemi hastası bir çoçuk için acil olarak AB rh- kan ihtiyacı vardır Ülkenin neresinden olursanız olun muhakkak haber vermenizi rica ederim. belki bir yararımız dokunur. teşekkürler.
    İmzam yok parmak bassam olurmu ?

Nereden
    Bursa

Bünyesinden kök hücre nakil merkezi bulunan bir fakültede doktor olan varsa lütfen ben buradayım desin. Bir sorum olacak.

Nereden
    Bursa

Uludağ Üniversitesi Hemotoloji bölümünde tedavi görüyordum şampiyon olduğumuz sene ve kan alıyordum 2 haftada bir. Son maç olan Karabükspor maçı Pazar günü ve Pazartesi kesinlikle kan almam gerekiyor yoksa baygın halde olacağım.

Durum böyleyken Perşembe günü kontrolümden önce doktora gittim. Perşembe bildirince ertesi gün kan veriyorlardı. Şampiyon olacağımız için oradan karayolu ile Trabzon'a kutlamalara gidecektik. Pazartesi Bursa'da olmayacağız yani

Orta yaşlı bir doktor vardı odada. Durumu söyleyince "Vayy be" dedi ve şaşkınlık ifadesi belirdi yüzünde. Ne oldu doktor bey diye sordum ve şunu dedi "Sen bugün en son gelensin" Anlamadım nasıl yani gibisine şeyler deyince ben : "Senden önce 8 tane Trabzonsporlu geldi burada tedavi olan ve aynı şeyi istedi. Sen de 9.oldun,ben olur demesem bile hepsi gidecek zaten Karabük'e dedi "

Anlatabildim umarım

Unutmadan, birçok defa izin veren annem bu sefer hasta hasta gitme dedi ve beni maça göndermedi
    Konu Samet Türkmen tarafından (05.01.2013 Saat 23:03 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Trabzon

Anlattın Samet...
    Hem de çok güzel anlattın...
    Paylaşma izni var mıdır?

Nereden
    Bursa

Sorma böyle birşeyi bir daha,izin senin
    Konu Samet Türkmen tarafından (05.01.2013 Saat 23:08 ) değiştirilmiştir.

Zafer Keskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Sametim gadam... şimdiki durumunla ilgili bir yaramazlık varmıdır ? kontrollerinin sıklığı nedir ?
    zαFєя kєskiη --- !!!!αVη! αkєя αskiηα!!!!

"Bugün Trabzonspor için ne yaptın?"

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Samet, ne güzel adamsın sen.
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Nereden
    Bursa

Bu gece yine 12 yaşında yaşadığım ve yendiğim hastaligin ilk gunu geldi aklima. Tedavimiz ayni. Benim ki tedavi olursan olumcul olmasa da kanserdi ve Çernobil magdurlariyla ayni seyleri yasadim.

99'da bir sabah uyandim ve annem hemen "Samet dur bakayim o göğsündeki şişlik nedir öyle" dedi. Hemen gelip elleriyle okşamaya başladı. Hastahaneye gidelim dedi. Ben de dert etmedim tabi. Baska derdim vardı ; Mahalle macinda sadece ben Rivaldo olabiliyirdum ve o gün yine bir maci vardi bizim sokakta "kaleci Rivaldo" efendinin

Neyse fakultede filmler,tomogeafiler,ultrasonlar derken bezmis bir hâlde doktorun odasinin onunde sonuclari beklemeye basladik. Yas daha 12 . İlaclar yazilsa da maca yetissem !

Kapi biraz acikti. Doktor uzun uzun filmlere bakti duvardaki isikta. Sonra bir doktor daha girdi. Sonra bir tanesi daha. Ve hocalari da geldi. Yasayanlar bilir; cok sayida doktor sizin sonucunuza bakiyorsa bir sıkıntı var demektir. Odada cok rahat 7-8 doktor vardi. 10 dk falan kapi kapali kaldi. Sonra kâgitkar kollarindan tasar vaziyette bir tanesi kapiya cikti. Beni isaret ederek "Hemsiree ! Personeel ! Bu cocugun acilen kemoterapi almasi gerekiyor ! Hemen odaya cikarip damar yolu acin" dedi.

Zaten bunu duyunca vücut olacaklari anliyor mu nedir hafif bir aglamakli gibi oluyorsunuz.Dolan gozlerle ne yapacaklar bana dercesine bakışlar ." Acilen kemoterapi almasi gerekiyor ! ...... "

Yuruyecek halde olmama ragmen nedense sedyeyle goturuldugumu hatirliyorum. Basimdaki cokca doktordan bayan olan bir tanesi teselli gibi alnimi ve sacimi oksuyordu. Sonucta gogsumde olan seyi o iyi biliyordu.

Daha ilk gunu uzunca bir serum posetinde sari bir ilac getirdiler. Hic unutmam acayip midemi bilandirmisti. O kadar agir ilacti ki daha o aksam yardimla gittim lavaboya. İste mac oynamaktan o zaman kestim umudu.

Kisaca gogsumde tumor olmustu. 12 ve 15 yas arasini sorduklarinda aklima ilk o uzun sari ilac poseti ve uzgunum ama basliyoruz Samet dercesine gelen o ağır mide bulantisi gelir.

Ne ilkel tedaviydi ama ; tahlil icin kucucuk cocugun gogsunden uyanik halde ucu makasimsi igneyle parca aliyorlardi ! Ne de olsa yildiz gemisi Atilganimiz yoktu ve temassiz tedaviyi bilmiyorduk

Çok sukur yendim onu. O tedavinin yan etkisi 10-15 yil sonra bir cesit losemi oluyorsunuz. Onu da oldum ve takmayip,mutlu olarak yine yendim cok sukur. Zordu tabi.

Hep derim , kemoterapi alan insanlar bir nebze yasayan Kazımlar'dır. Hastahanede ilgili bolumde onlari dinleyip kitap bile yazabilirsiniz.

Hastaliklari takmayip,umursamayip mutlu olmak kadar ilaclara yardimci olan baska bir besin kesinlikle yok.

E bir de getirisi oldu yine ilk gunlerde bu hastaligin bana. Sinif ogretmenim ogrenince dayanamamis ve daha zaman olmasina ragmen karnemi cikartip takdir belgesiyle hastahaneye getirmisti. Hepsi 5 ! Ögretmenim bari 1-2 tane 4 koysaydiniz. Acikcasi tam ayik olamamama ragmen hic inandirici olmadigini dusunmedim degil

Dolmustum bu gece,yazmak istedim yine. İste boyle hikâyeler var hastahanelerde.

Allah hâla mucadele edenlere sifa versin.

Telefondan yazdim,hatalar hoş görüle.
    Konu Samet Türkmen tarafından (06.05.2013 Saat 03:10 ) değiştirilmiştir.

alper* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

Kardeşim şimdi nasılsın iyi misin?
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

Nereden
    Bursa

Alıntı alper* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim şimdi nasılsın iyi misin?
    Evet. Bunlar sadece hatıralar

Nereden
    İstanbul

Samet daha bol hatıra yazıları ve o hastanede steril olmak adına şifreli, kapalı kapılardan aralık olsada birilerini görsem umutlarını kaleme alabilirsen hayat tecrübesi olabilir okuyan herkes için. bunları tamamen kendi özgüveninin yüksek olmasından ve herşeyin bilincinde olmandan dolayı istiyorum. diğer türlü zaten hiçbirşey diyemezdim...

Nereden
    Bursa

Çok sağol. İnşallah diyeyim

Şu akşam vakti hastahanenin camından dışarıya bakıp "Yarın acaba..." diye tebessum ettiren umutlar besleyen binlerce insan var

Sağlık icin ne kadar sukretsek az

Nereden
    Bursa

Belki iyileştin, bu vücudtan temizlenip gittin ama giderken bütün heyecanları ve umutları da götürdün. Herşeye tam da yarısında "Dur!" dedin.

Herşeye engel oldun hayat. Belki de önyargı duvarları ördün çevreme.. Bravo!

Neyse hoşçakalın. Sizle paylaşmak güzeldi yine de...
    Konu Samet Türkmen tarafından (28.05.2013 Saat 22:43 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Bursa

Alıntı Samet Türkmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belki iyileştin, bu vücudtan temizlenip gittin
    Yalan.

Nereden
    Bursa

Seni inatci pislik Arkadaslarini da alip gelmis bu sefer.

Savaşıyoruz yine

Hasan YAYLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Savaşıyoruz yine
    Hayata hep bu kadar güçlü baktıkça üstesinden gelinmeyecek hiçbir şey yok...
    '9'
    fatih tekke

Adalet topaldır, ağır ağır yürür, fakat gideceği yere ergeç ulaşır.

Nereden
    İstanbul

Savaşıyoruz yine
    Özel tim - G. I. Joe ları göndereyim Sametim

Bayraktaroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

LÖSEV, Türkiye’nin en donanımlı ONKOLOJİ HASTANESİNİ ve Avrupa’nın ilk ONKOLOJİ KENTİ’ni tamamlamak için küçük büyük herkesi yardıma çağırıyor;

“Haydi, Bir Tuğla da Sen Koy!”
    LÖSEV, lösemideki tedavi başarısını %90’lara çıkarırken, binlerce lösemili çocuğumuzu hayata kazandırırken de sizlerin ve halkımızın desteğini almıştır.

Bugün çok daha büyük bir sağlık hizmetinin öncülüğünü yaparak, Türkiye’nin en modern ve donanımlı Onkoloji Hastanesini kurmayı, açmayı hedeflemiştir.

Ankara’da, ORAN- İncek’te yapımı devam eden, ülkemizin en donanımlı ONKOLOJİ HASTANESİ ile Avrupa’nın ilk ONKOLOJİ KENTİ’nin tamamlanabilmesi ve bu sene, açılabilmesi için büyük bir bağış ve destek kampanyası başlatıyor.

“İnsanlık Ölmesin, İnsanlar da Ölmesin” teması ile 70 milyon kişiye seslenilen bu kampanya ile bu eşsiz KENT ile bu donanımlı HASTANE sizlerin de eseriniz olacaktır. Belki sana, bana, bir yakınımıza, belki de çok sevdiğimiz çocuklarımıza, kardeşlerimize, kısaca hepimize hayat verecektir.

Hayatta dikili bir taşınızın, hastanemizin duvarında bir tuğlanızın olmasını istiyorsanız tanesi 10 TL’den bir, on, yüz ya da on binlerce tuğla satın alabilirsiniz.

LÖSEMİ VE KANSER HIZLA ARTIYOR – Kanserde İYİLEŞME ORANI % 20’lerde…
    Çağımızın vebası olarak adlandırılan ve çığ gibi artan lösemi ile kanser hastalıkları, her yıl bir şehir dolusu insanımızı yok etmektedir.

Bugün en iyi koşullarda kanser hastalarının ne yazık ki %60’ı erken dönemde, %20’si daha sonra kaybedilmekte, ancak %20’si iyileşmektedir. Yani, %80’i hayata veda etmektedir.

LÖSEV’in 15 senelik birikim ve çabalarıyla ulaştığı lösemili çocuklarda %90 iyileşme başarısını, küçük-büyük tüm lösemi ve kanser hastalarında da sağlamak, hatta %100’leri yakalamak için bu kentte çocuk-erişkin, zengin-fakir, özel-SGK’lı ayrımı yapılmaksızın, kar amacı gözetmeden, eşit şartlarda en iyi sağlık hizmeti sunulması hedeflenmektedir.

Amacımız, Daha Çok Lösemili Çocuğu Kurtarabilmek ve Aynı Başarıyı Erişkin Kanser Hastalarına da Yansıtabilmektir…

Tıbbın tüm branşlarının yer alacağı hastanemizde, multidisipliner yaklaşımlarla ONKOLOJİ SERVİSLERİNDE
    %50’si Çocuk (Lösemi-Kanser)
    %50’si Erişkin (Lösemi-Kanser) hastalara hizmet verilecektir.

Hastanemizde, organ ve kemik iliği nakil klinikleri, acil ve yoğun bakım servisleri, ameliyathaneleri, radyoloji ve radyoterapi üniteleri ve evinizin rahatlığında yataklı servisleri ile modern tıbbın tüm olanakları sağlanmıştır. Bunun yanı sıra kişiye özel tedavi yöntemleri, genetik ve kanser araştırma kök hücre laboratuvarları ve kemik iliği bankası ile alanında dünya lideri olması hedeflenmiştir.

Hastaneye ek olarak, LÖSEV Onkoloji Kenti’nde 80 odalı bir Hastane Oteli ile Eğitim Kompleksi planlanmış olup tedavi başarısını %100’lere çıkartabilmek için her şey düşünülmüştür.

Dünyanın en yüksek ve hijyenik teknolojileri ile LÖSEV KENTİ’nin yapımına Şubat 2013’te başlanmış olup ülkemizin ilk Doğa Dostu Hastanesi 2014 yılı içerisinde hizmete girecektir. Bugüne kadar LÖSEV’in kaynakları ve bağışlarla inşaatın %80’i tamamlanmış olup hızla açılışa yetiştirmek ve hayat kurtarmak için büyük bir kampanya düzenlenmektedir.

Güneşli Yarınlar Görebilmem İçin Haydi Bir Tuğla da Sen Koy!
    Katkıda bulunmak isteyen bağışçılar ve hayırseverler tanesi 10 liradan bağış karşılığı sunulan tuğlalardan satın alarak dijital olarak hastane duvarında kendi isimlerini yazdırabileceklerdir. İsteyen kişi ve kuruluşlar, 10, 100 ya da 10 bin tuğla alarak bağışlarını arttıracak, özel onur belgelerine sahip olacak, hastane duvar panolarına veya odalarına isimlerini yazdırabilecekler.

Bağışçıların isimleri sosyal medyada, LÖSEV web sayfasında ve/veya hastane duvarlarında paylaşılacak, kampanya şeffaf bir şekilde yürütülecektir.

Tuğlamı Nasıl Alabilirim?
    LÖSEV Onkoloji Kenti ve Onkoloji Hastanesi projesine katkıda bulunmak isteyenler;
    1- www.losev.org.tr / www.birtugladasenkoyarmısın.com adresinden veya tüm LÖSEV ofis ve yetkililerimizden detaylı bilgi alabilir, tuğla satın alabilir ve projemize destek verebilirsiniz.

2- SMS ile tuğla satın alabilirsiniz. Dileyen bağışçılar tüm hatlı cep telefon operatörlerinden 3406’ya Tuğla yazarak SMS atabilir, tuğlalarını alabilirler.

3- Banka aracılığı ile: Bütün bankaların Türkiye’nin her yerindeki tüm şubelerinden BAĞIŞ EKRANLARI aracılığı ile herhangi bir havale masrafı ödemeden LÖSEV hesabına bağış yapabilirsiniz.

4- LÖSEV Bağış kutuları ile: Türkiye’nin her noktasındaki Bağış Kumbaralarımıza yapacağınız bağışlarla bir tuğla da siz koyabilirsiniz.

5- Yurtdışı bağışlarınız için
    Paypal: international@losev.org.tr mail adresi ile bağış yapabilirsiniz.
    Bu anlamlı eserlerin bir an önce hayata geçebilmesi ve binlerce çocuğumuz ile erişkin hastaların yaşama kazandırılabilmesi için başta basınımız olmak üzere, sanatçılarımız, sporcularımız, kanaat önderlerimiz olmak üzere herkesin desteğine ihtiyacımız var.
    TRABZONSPOR
    iyi ki varsın Eren Bülbül...
    İyi ki varsın Arslan Kulaksız...

Bayraktaroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Bir Tuğla da sen koy BMN...
    TRABZONSPOR
    iyi ki varsın Eren Bülbül...
    İyi ki varsın Arslan Kulaksız...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)