Sayfa 1 Toplam 11 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 267 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Rusya - Gürcistan Savaşı

Vkgz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart Rusya - Gürcistan Savaşı

Kanla dolu dünyamıza yıllardır geliyorum diyen ir savaş daha eklendi. Gürcistan Güney Osetyaya girdi ve bunun üzerine rus hava güçleri gürcistanı bombaladı. Coğrafyamızın yorgun toprakları bir savaşı daha kaldırabilirmi bilmem.
    Önce TRABZONSPOR

Manu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Açıklamada, “8 Ağustos gecesi Güney Osetya ihtilafının yeni halkasının çözümüne yönelik görüşmelerin yapılmasına ilişkin mutabakata varıldıktan birkaç saat sonra Gürcü askeri birliklerinin (Güney Osetya başkenti) Tshinvali’ye geniş çaplı hain bir saldırıda bulunduğu” ifadesine yer verildi.

“Moskova, Tiflis, Tshinvali, Washington ve diğer ilgili başkentler arasındaki temaslar sırasında sarf edilmiş bütün diplomatik gayretlere rağmen Gürcü yönetiminin silahlı senaryoya başvurduğu” belirtilen açıklamada, “sonuç olarak Gürcü yönetiminin, istişareler sürecinin ve BM Tüzüğüne uygun uluslararası temasların sorumlu katılımcısı olarak güven kredisinin tamamen ortadan kalktığı” kaydedildi.

Açıklamada, “Böylece Tiflis’in uzun zamandır, değişik sebepleri bahane olarak göstererek Güney Osetya ve Abhazya ile güç kullanmamaya ilişkin zorunlu anlaşmaları yapmaktan neden kaçındığının açıkça görüldüğü” belirtildi.

“Toplu kan dökülmesini ve siviller de dahil olmak üzere yeni kurbanları önlemek için henüz geç değildir” denilen açıklamada, Rusya Federasyonu’nun, Rus Barış Gücü askerlerinin durumundan da son derece kaygı duyduğu kaydedildi.

“Gürcü yönetiminin aklını başına alması ve zor sorunların medeni yöntemlerle siyasi çözümü yoluna tekrar dönmesi gerektiği” ifade edilen açıklamada, şöyle devam edildi:

“Bizim yurt dışı ortaklarımızın ve genel olarak uluslararası toplumun, bölgede yaşayan yüz binlerce insanın akıbetinin belirlendiği bu zor anda ilgisiz kalmayacaklarını ümit ederiz. Bölgesel ve uluslararası güvenlik için son derece ciddi sonuçlar doğurabilecek zorbalığı müştereken durdurmak gerekmektedir. Rusya Federasyonu, kan dökülmesinin önlenmesine ve Güney Osetya’daki durumun barış ortamına dönmesine yönelik çabaları göstermeye devam edecektir.”
    rusya cok ciddi gibi gözüküyor..
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

nedensede hep yakınlarımızda oluyor önemli savaşlar

Nereden
    İstanbul

Gürcistan 3 saatlik ateşkes ilan etti ve bu sürede ayrılıkçı osetyalıların silahlarını bırakmaları ve teslim olmalarını istedi. Bu olmayacağına göre ateşkes sonunda yani saat 5te neler olacak bekleyip göreceğiz.
    Önce TRABZONSPOR

Berk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Gürcistan neyine güveniyor ki?Bence geri çekilmeleri hayırlarına olur yoksa Rusya ...

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Savaşa karşı birisi olarak NATO veya Avrupa Birliği'nin olası savaşı engellemesini bekliyorum. Masum insanların hayatlarını kaybetmesini hiç hoş karşılamıyorum. Aynı dil, din veya ırktan olmak zorunda değilim.
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Nereden
    İstanbul

Ayrıca Gürcistanda seferberlik ilan edilmiş ve 10000 yedek asker goreve cağırılmış.
    Önce TRABZONSPOR

Nereden
    Samsun

zaten bir ateskes olmus rusya sadece gürcistana ''aklınızı basınıza alın siz kimsiniz'' mesajını vermek istedi..verdide aralarında birsey olacagını sanmıyorum insallah olmaz..
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

OYılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

............................
    Konu OYılmaz tarafından (10.08.2008 Saat 20:57 ) değiştirilmiştir.
    Kazimişi gzas vorert

Kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir

Alıntı ilhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Savaşa karşı birisi olarak NATO veya Avrupa Birliği'nin olası savaşı engellemesini bekliyorum. Masum insanların hayatlarını kaybetmesini hiç hoş karşılamıyorum. Aynı dil, din veya ırktan olmak zorunda değilim.
    NATO ve AB'nin savaşı engellemek için çaba sarf etmeyeceğini düşünüyorum.

G.Osetya Rusya'nın uşaklığını Gürcistan Amerika'nın uşaklığını yapıyor .
    İki ülkede bölgeyi kendilerine göre şekillendirmek istiyorlar. Bakalım daha ne savaşlar göreceğiz.

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Sizi bilmem ama ben savaş görmek ya da duymak istemiyorum.
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir

Alıntı ilhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizi bilmem ama ben savaş görmek ya da duymak istemiyorum.
    Kimse savaş istemiyor ama savaşlar artık kaçınılmaz .

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Alıntı gokturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    NATO ve AB'nin savaşı engellemek için çaba sarf etmeyeceğini düşünüyorum.

G.Osetya Rusya'nın uşaklığını Gürcistan Amerika'nın uşaklığını yapıyor .
    İki ülkede bölgeyi kendilerine göre şekillendirmek istiyorlar. Bakalım daha ne savaşlar göreceğiz.
    Onlarda olası bir abd ve rusyanın müdahil olabileceği savaşta kullanılacak silahları test etme görevini ifa ediyorlar.
    Ama dışardan karışmamakta fayda olduğunu düşünüyorum !!!

Nereden
    Samsun

Alıntı zeyberoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onlarda olası bir abd ve rusyanın müdahil olabileceği savaşta kullanılacak silahları test etme görevini ifa ediyorlar.
    Ama dışardan karışmamakta fayda olduğunu düşünüyorum !!!
    bu testi yıllardır yapıyorlar simdi gürcistanı sectiler insallah bu is fazla uzamaz..
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Nereden
    İstanbul

Gürcistan seferberlik ilan ettiğine göre durum ciddi ve uzun süren bir savaş olacak demektir.

Bir dipnot: 710 bin nüfuslu Kuzey Osetya’da 200 bin kadar Müslüman'ın yaşadığı sanılıyor.

GÜNEY OSETYA GERÇEKLERİ

Toplam Alan: 3.900 km²,
    Devlet Başkanı: Edward Cabeviç Kokoyti,
    Nüfus: 70.000 (yaklaşık),
    Din:Çoğunluk Ortodoks Hıristiyan, az sayıda Müslüman,
    Dil: Osetçe, Rusça ve Gürcüce
    Önce TRABZONSPOR

Türkiye'den taraflara ateşkes çağrısı
    08 Ağustos 2008 14:15
    Dışişleri Bakanlığı, Gürcistan ile Güney Osetya arasındaki çatışmaları endişeyle takip ettiklerini belirterek, tarafları çatışmaları durdurmaya çağırdı.

İLİŞKİLİ HABERLER

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Gürcistan ile Güney Osetya arasında dün öğleden sonra başlayan ve bu sabah geniş çaplı bir çatışmaya dönüşen olayların endişeyle takip edildiği, çok sayıda can kaybına ve yaralanmalara yol açan çatışmaların halen devam ettiği belirtildi.
    Bölgede durumun vahametini koruduğunun anlaşıldığının ifade edildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:
    "Ülkemiz, komşusu ve dostça ilişkiler sürdürdüğü Gürcistan'ın sorunlarının barışçıl yollardan çözümlenmesi gerektiği görüşündedir. Bu görüşlerimizi hem ikili düzeyde hem uluslararası forumlarda dile getirmekteyiz.
    Bu çerçevede ülkemiz, bölgesel barış ve güvenliği tehdit edebilecek bu çatışma ortamının itidal, sağduyu ve diyalog yoluyla aşılması ve yeni gerginliklere yol açabilecek adımlardan kaçınılması gerektiğine inanmakta ve taraflara çatışma ve askeri eylemleri durdurarak birbirleriyle doğrudan görüşmeleri yönünde çağrıda bulunmaktadır."
    AA
    Henüz 2 dakika olmadı dışardan karışmayın diyeli hemen zıpladık

Güney Osetya

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Git ve: kullan, ara
    Южная Осетия
    Güney OsetyaBayrakAmblemBaşkentTshinvaliResmi dilOsetçe ve RusçaSiyasal statüde facto devlet
    Yönetim
    - Devlet Başkanı
    - BaşbakanCumhuriyet
    Eduard Kokoity
    Yury MorozovPara BirimiRubleЮжная Осетия
    Güney Osetya Geçici YönetimiBayrakAmblemYönetim merkeziKurtaResmi dilOsetçe ve GürcüceSiyasal statüözerk yönetim
    Yönetim
    - Geçici Yönetim Başkanı
    - İçişleri BakanıGeçici
    Dmitri Sanakoev
    Cemal KarkusovPara BirimiLariGüney Osetya (Gürcüce: სამხრეთ ოსეთი, Samhret Oseti; Osetçe: Хуссар Ирыстон, Hussar Iriston), Gürcüstan’ın kuzey kesiminde, Sovyet döneminde özerk bölge olarak kuruldu. Bu statü ve adından dolayı Gürcistan bağımsızlığını ilan ettikten sonra Gürcü hükümeti tarafından kaldırılmıştır. Sovyetler Birliği’nin dağılma sürecinde Moskova yönetiminin desteğiyle bağımsızlığını ilan etti. Bu bölgenin eski adı Samaçablo’dur. Fiîlen bağımsız olan Güney Osetya, Gürcüstan’ın Şida Kartli (İç Kartli) bölgesinin bir parçasıdır ve son dönemlerde, yönetim merkezinin adından dolayı, Tshinvali bölgesi olarak adlandırılmaktadır.

Güney Osetya, bugün Gürcistan'ın sorunlu bölgelerinden biridir. Bölgede, Rusya'nın desteğindeki bağımsızlık yanlısı yönetim ile Gürcistan hükümetinin atadığı yönetim olmak üzere iki yönetim bulunmaktadır. Ayrılıkçı yönetimin merkezi Tshinvali, Gürcistan'ın atadığı hükümetin merkezi ise Kurta'dır.
    Sovyetler Birliği’nin dağılma sürecinde bölgede, Rusya desteğindeki bağımsızlık yanlısı güçler tarafından tek yanlı olarak bağımsızlık ilan edildi. Bu sırada bölgede çıkan savaşı durdurmak için yapılan anlaşmanın da etkisiyle de facto bir yönetim ortaya çıktı. Bugün bu de facto yönetim tarafından Güney Osetya Cumhuriyeti olarak adlandırılan Tshinvali ve çevresi bağımsızlık yanlısı yönetim tarafından kontrol edilmektedir. Bölgenin yaklaşık yarısı ise Gürcistan hükümetinin kontrolü altındadır. Gürcistan yönetimi, bölgedeki anlaşmazlığın barışçı görüşmelerle çözmek için Nisan 2007’de parlamento kararıyla Güney Osetya Geçici Yönetimi’ni işbaşına getirdi. Bu yönetimin başında bulunanlar, eski ayrılıkçı yönetiminde yer alan kişilerdir. Güney Osetya geçici yönetimi, 2007 yılında bütün Gürcistan çapında ve bu bölgede de facto yönetimin kontrolü dışında kalan yerlerde, bağımsızlık yanlısı Eduard Kokoiti’yi ülkeden çıkarmak için Kokoiti Fandarast adı altında barışçıl eylemler gerçekleştirdi. Fakat, evvelce diğer bir özerk bölge olan Acaristan'da Aslan Abaşidze yönetimini devirdikten sonra Gürcistan'ın bölgenin özerkliğine fiilen son vermesi ve nüfüsun çoğunluğu müslüman olan Acaristan bölgesel yönetim bayrağına haç ilave etmesi, Güney Osetya halkını da endişeye sevketmektedir.

Nereden
    İstanbul

KARADENİZ HAVZASI’NDA AMERİKAN NÜFUZU

ABD son iki yıl içinde bir dizi girişimle Karadeniz Havzası’nda yeni askerî üsler edindi. Gürcistan’da Rus askerlerinin boşalttığı üslere modernizasyon bahanesiyle Amerikan askerleri yerleştirildi. ABD, Ukrayna’dan başlayarak Bulgaristan ve Romanya’da yeni üsler açtı ve Almanya’daki üstlerini bu ülkelere kaydırmaya başladı. Son olarak NATO çerçevesinde başlatılan Aktif Gayret Operasyonu’nun çerçevesini Karadeniz’i de kuşatacak şekilde büyütmek isteyen ABD, bu sayede Karadeniz’deki bütün deniz taşımacılığını gözetleme imkânı sağlayacaktı. Ancak Türkiye ve Rusya’nın Aktif Gayret Operasyonu çerçevesinde Karadeniz’de tatbikat yapmak isteyen Amerikan gemilerine izin vermemesi ABD’nin Karadeniz’de sağlamaya çalıştığı nüfuzun Türkiye kadar Rusları da rahatsız ettiğini gösterdi.
    Önce TRABZONSPOR

Nereden
    İstanbul

Saakaşvilii: İki Rus savaş uçağı düşürdük

Gürcistan hava sahasını ihlal eden Rusya'ya ait, aralarında bombardıman uçaklarının da bulunduğu 9 savaş uçağından 2'sinin düşürüldüğü bildirildi.
    Önce TRABZONSPOR

Amerikada gelişen olaylarda Rusyaya saldırmak için bir bahane üretebilir.

Ruslar tanklarla osetya'ya giriyor...

http://videogaleri.hurriyet.com.tr/V...x?s=5&vid=2597

Nereden
    Samsun

rusyayı sinirlendirmeseler bari yoksa gürcistanı siler haritadan... ABDnin arkasına dayandı gürcistan atıp tutuyor bakalım ne olacak
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Cem Akyüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Rusya çok kuvvetti gerekli işlemler yapılmaz ise Gürcistan'ı ezip geçerler
    Trabzonspor bizim varolma,bu dünyaya gönderilme nedenimizdir
    As Roma
    Francesco Totti "10"
    Twitter:cemtotti61

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bu işlerde hep amerika kalleşinin parmağı var.
    bunların niyeti kısa zamanlı değil. Ülkelerin tarihlerinde 60 sene 70 sene pek önemli bi rakam değildir.
    uzun vadede buralarda planlarını uygulayıp Orta Doğu üzerindede emellerine ulaşmak istiyorlar.
    dün Irağa girdiler. hangi sözle girdiler neler yaptılar gördü bütün dünya. ve ses çıkaran olmadı. aynı şekilde filistin eziliyor yıllardır. ezenlerde amerikanın gayri meşru çocukları israilliler!!
    bu adi köpekleri bu topraklara yaklaştırmamak gerek.
    dedimya bunların hesapları uzun vadeli. 30 sene sonra ırağa filistine yapılanların Türkiyeye yapılmayacağının hiç bi garantisi yok.!
    Akıllı olmak zorundayız uyanık olmak zorundayız.
    Orta doğu ülkeleri arasında birlikberaberlik olsa amerikanın gayri meşru çocukları buralara yaklaşamaz bile. dünyanın bir ucundan gelip buralarda caka satamaz..
    2010 - 2011 Şampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

Dursun Kaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Dünyaya neler oluyor..

Yetmedi galiba bu kadar kan döküldüğü..
    ~ Yüzümüzün yüreğimizle beraber gülümsediği an’ dır mutluluk. ~

Cem Akyüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Sonuna kadar katılıyorum Burçak Abi bu dünyanın böyle olmasının tek sebebi o şerefsiz abd dir kendi çıkarları uğruna siyonist israille birlikte çok kan akıttılar ve ortadoğu birleşmediği sürece akıtmayada devam edeceklerdir
    Trabzonspor bizim varolma,bu dünyaya gönderilme nedenimizdir
    As Roma
    Francesco Totti "10"
    Twitter:cemtotti61

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)