Sayfa 1 Toplam 7 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 173 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Önümüzdeki Sezon Trabzonsporumuzun Hedefleri Ne Olmalı?

TSKara61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Standart Önümüzdeki Sezon Trabzonsporumuzun Hedefleri Ne Olmalı?

Arkadaslar, ortada dolasan transfer haberlerine bakarsak az cok olumlu bir donemec icinde oldugumuzu gorebiliriz. Calismalar hizli ve dikkatli bir sekilde ilerliyor. Malum, yonetimimiz ve Ersun hocamiz sirf transferde degil ama her konuda takimi iyi yonetiyorlar. Yani yillardan sonra ilk defa takimimiz sahipsiz degil. Bu calismalar iyi super ama bunlarin hepsini harcayabilecek bir tehlike var. En buyuk tehlikemiz onumuzdeki sezon icin yanlis hedef belirlememiz.

Bence yapabilecegimiz en buyuk hata, hem teknik heyet ve futbolcular olsun hem taraftar olsun, onumuzdeki sezon sampiyonluk beklemek. Trabzonspor cok buyuk bir revizyon geciriyor. Yeniden bir takim kurmak o kadar kolay birsey degil. Sabirli olup, 2-3 olmadi 4 yillik bir calisma icinde istikrarli bir sekilde her yil ustune katarak kendimizi gelistirmemiz lazim. Esasinda hep boyle olmasi gerekir, ama ben sampiyonluk acisindan konusuyorum. Sampiyonluk ancak 2-3 yil boyle bir calismadan sonra gelir. Ben onumuzdeki sezon sampiyon olabilme ihtimalimizi gayet dusuk. Su an Istanbul takimlariylan aramizda buyuk bir fark var. Basta Galatasaray ve Fenerbahce olmak uzere. Kayseri bile su an sampiyonluk icin daha buyuk bir aday. Galatasary ve Fenerbahce'nin bizden olan ustunlugunu tartismayacagim, cunku benim icin bu ustunluk apacik ortada. Hep futbolcu kalitesi olsun, hem kadro derinligi olsun, hem avrupa tecrubesi olsun, hem kulubun genel anlamda profesyonelligi olsun. Ama Kayserispor mevzusuna aciklik getirmek isterim. Kayseri artik 3 yildir istikrarli bir sekilde ligde basari gosteriyor. Nihayet bu basarinin karsiliginida FTK'nida kazanarak gorduler. Ilk basta sadece Mehmet Topuz ve Gokhan Unal'dan dolayi dedik. Bunlar giderse cokerler dedik. Ama Kayseri hem bu futbolculari kadrolarinda barindirmayi basardi, hemde son 2 yildir bu futbolcularin yanina birsuru yetenekli futbolcuda getirdi. Onumuzdeki sezon Aghahowa ve Olembe gibi tecrubeli ve basarili topculari kadrolarina kazandirdilar. Yeni stadlarida hazir.

Demek istedigim, Trabzonspor'un kapasitesi hic bir sekilde bu takimlardan geride olmasa bile, 2004-05 yilindaki ulastigimiz zirve'nin ustune hic birsey katamadik ve takimda degisik sebeplerden dolayi tamamen bir cokuntu yasandi. Bundan sonra hic bir sekilde toparlanmadik ve resmen bu gune kadar cok ciddi bir sekilde vakit ve prestij kaybi yasdik. Bu kaybettigimiz sure icinde Kayseri, Galatasaray, ve Fener de ayip olmasin diye bizimi bekledi? Hayir, firsatlarini degerlendirip bize fark attilar. Hatta uzerimizde dolasan akbabalari hepimiz gorduk (bkz: Lig TV, Digiturk, TFF, Kendini yeni 4. buyuk olarak goren takimlar). Bunlar maalesef 1 sezon icinde olmadi. Bu yuzden 1 sene icinde duzeltilmesini de beklemek gercekci olmaz. Takimizin hemen sampiyonlugu zorlamasini beklemek aynen 2004-05 sezonunda oldugu gibi karsiligini alinmadigi zaman bu verilen emeklerin heba olma tehlikesini goze almaktir. Ve bu beklenti takimin uzerinde bos yere stres ve gerginlik yaratacaktir, ve hem bizim, hem teknik heyetin, hemde futbolcularin yipranmasina neden olacaktir. Evet, Trabzonspor'un her zaman hedefleri olmalidir, ama bu hedefler gercekci olmalidir. Bence onumuzdeki sezon icin en gercekci hedef ilk 5'in icine girip Uefa'da yer almaktir. Nedenmi? Simdi bu yeni futbolcular gelecek. Sonra uyum saglayacaklar. Bazilari basarili olmayacak. Sonra bunlarin eksikleri telafi edilecek. Sonra takviye yapilacakta, ondan sonra takim basarili olacak. Oyle sampiyon olmak kolay bisey degil. Bence en iyisi gercekci ve basarabilecegimiz hedefler koyup rahat ve zevkli bir sezon gecirmek. Birde bu sezon da Fener'i Avni Aker'e gomdunmu oooooohh kimse keyfimizi bozamaz!

Siz ne dusunuyorsunuz? Sizce Trabzonspor'un onumuzdeki sezon icin hedefleri ne olmali?
    Konu TSKara61 tarafından (09.05.2008 Saat 13:58 ) değiştirilmiştir.

zafer6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

şampiyonluk
    türkiye kupası
    Ne Olmuş Şampiyon Olamadıysak,,,
    Hayallerimizi Satmadık'ya,,,

Samet Berber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir

eski itibarını kazanmak için çaba sarfetmek...

Kazım Uzunboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

kesinlikle eski itibarı geri kazanmalıyız şampiyon olamasakta son haftaya kadar zorlamalıyız
    Yaşamak Direnmektir!

mhayri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

şampiyonlar ligi ve kupa

ferhaTS87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

bıze yakısan futbol ve sahada her seylerını veren futbolcu bıde en onemlısı her sartta sezonu ersunla tamamlamak

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Avrupa kupaları ve Türkiye'nin konuştuğu bir Trabzonspor istiyorum. Şampiyonluğun meyvelerini yiyelim elbet şampiyonlukta gelecektir. Seneye yeni bir kadro oluşacak ve ilk sezon şampiyonluk beklemiyorum. Ama Trabzonspor her şartta en iyisi için mücadele edecektir.
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Mert67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

Kaybettiğimiz prestiji geri almak ve en az bir kupayı almak.
    ''...En neşeli, en hüzünlü, en duyarlı, en vurdumduymaz, en hızlı, en ağır, en çabuk, en acelesiz yanımızdır Trabzonspor. Bu sene olmadı bir dahaki sene kesin şampiyonuz. Ben göremem ama...''
    Kazım Koyuncu

ilteriş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kadroda büyük bir revizyon olacak.Bu büyük yeni yapılanmayı göz önüne getirip şapkayıda önümüze koyup düşünürsek;ilk yıl ilk üçe oynayan,Türkiye kupasını alan,Avrupa kupalarına gitmeye hak kazanan bir takım hedeflemesi uygun olur.GS gibi yeniden yapılanmanın ilk senesi şampiyonluk gelirse yemede yanında yat.Ben dört sene içinde şampiyonluk bekliyorum.

TolgaTopçu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

güzel futbol ve en az bir kupa

ÖmerFarukYılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Türkiyenin çok konuştuğu,ondan sonraki senede avrupanın konuşacağı bir Trabzonspor...

EĞİTİM ŞART!!!

Cengiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum

iLk 3 bence
    7
    Cngz_61

kofol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

güzel futbol

Mustafa OK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

şampiyonlar ligi ve türkiye kupası...
    Şenol Güneş: “...Ama unutulmasın ki, adalet zengin bir hazinedir, günü gelince herkese lazım olur”

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

kesinlikele şampiyonluk yarışiı içinde olmamız gerek....türkiye kupasını da almalıyız..

Osman Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trabzonspor'un hedefi her zaman en üst seviye olan şampiyonluk olmuştur.Gelen yönetimler, teknik direktörler hep şampiyonluk sözü vermiştir.Ancak bunların hiçbirisi ne yazık ki gerçekleşmedi.Şimdi artık gerçekleştirilebilecek hedefler ortaya konmalıdır.Bizi şampiyonluk dışında hiçbirşey tatmin etmez zihniyetinden çıkmamız gerekir.Önümüzdeki sezon en azından şampiyonlar ligi vizesini almamız gerekir.Ayrıca Türkiye kupasının da hedeflerden biri olması gerektiği düşüncesindeyim.Şampiyonluk mu? Öyle birşey olursa zaten o gün neler yapabileceğimizi düşünemiyorum bile.
    Colmandante

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Şampiyonluk olmamalı...
    Anlaşılan takımımız yenilenecek ve uyum falan....
    2009-2010 için şampiyonluğun en büyük adayı olacak bir kadronun temelini ve güzel futbol bekliyorum...
    Bana seneye 3.lük yeter...

Selman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hüseyin takımda kalırsa hedef filan koymayın, ilk 11'de oynamaya devam edecektir ve bu seneden pek bir farkımız olmayacaktır.

bencede kesinlikle kaybedilen prestij tekrar sağlanmalı .rakiplerin Avni Akere gelirken ayakları titremeli.hiç bir takım biz 3 puan almaya geldik diyememeli. önümüzdeki sezon şampiyon olamassak bile zorlayan bir takım olmamız türkiye kupasını almamız ve öbür sezonda kesinlikle şampiyon olmamız gerekiyor...
    ''ŞAMPİYONLUK YAKIŞACAK ŞEHRİME''

Nereden
    İstanbul

İlk hedef, 2003/2004 ve 2004/2005 sezonlarında şampiyonluğa oynayan ve göze hoş gelen bir futbol oynayan Trabzonspor takımını oluşturmak olmalıdır.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    bkandil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Öncelikli olarak önemli olan transfer listesinde bulunan futbolculardan hangilerinin kadroya katılabileceğidir. Ersun Yanal'ın isteğine uygun futbolcular alınabilirse önümüzdeki yıl en azından zevkli futbol izleyeceğimizi düşünüyorum. (Bu yıl öne geçtiğimiz maçlarda bile maç sonuna kadar çektiklerimizi düşünüyorum da, tüylerim diken diken oluyor)

Önümüzdeki yıl artık büyük takım olduğumuzun değil, oynadığımız güzel futbolun konuşulmaya başlanacağını düşünmekle birlikte bunun sonucunda sezon sonunda genel sıralamadaki ilk üç takımdan biri olacağımızı umuyorum.

İlk yıl için takımın oynayacağı futbolun güzelliğinin çok büyük önemi bulunmaktadır. Hem takıma kötü oyunundan dolayı küsen ve kıyasıya mücadele dolu, estetik futbolu seven taraftarlarımızın tribün desteği artacak, hem de şer güçlerin "insanlar diğer takımların maçlarını izlemek istiyor, o yüzden diğer maçları yayınlayacağız" gibi saçma sebepleri olamayacak. (Muhakkak o pislikler başka bahaneler uyduracaklardır)
    Sonraki yıl için ise katılacağımız Avrupa kupalarında tüm Türkiye'yi ayağa kaldıracak güzellikte futbol oynayan bir takım göreceğimize inanıyorum.
    Ondan sonrası da çorap söküğü gibi gelecektir, geriye kalan tek kaygım şu an için yeni yönetim içerisinde ileriki zamanlarda takımda başkanlık yapabilecek bir ismin olmamasıdır. Mevcut yönetimin bu konuya el atması ve kulübe bir başkan adayı yetiştirmesi gerektiğini düşünüyorum.
    Konu bkandil tarafından (09.05.2008 Saat 14:53 ) değiştirilmiştir.

baho_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

her alanda basarı ıstıyoruz trabazonsporumuzdan
    yıkarız tüm saLtanatLarı bi isyana bakar !!!...::: beşikdüzü tayfa :::...

Nereden
    İstanbul

Bence bu soruya transferlere bakıp cevap vermek gerek ...Yoksa demeç anlamında biz her sene şampiyonluga oynuyoruz .)))Eger transferler iyi çıkarsa en büyük başarı Fortis kupası ve şampiyonlar Ligi olur ...

Nereden
    Trabzon

şampiyonluk güzel olur ama ben böyle bir beklenti içinde değilim, ne de olsa yepyeni bir takım oluşacak. tek istediğim gelecek sene adına yakışır bir Trabzonspordur.

afsbahar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hırslı futbol, bol gol atmak, az gol yemek, Şampiyonlar ligine katılmaya hak kazanmak, Şampiyon olmak.
    TRABZONSPOR'lu doğduk, öyle öleceğiz...
    Ahmet FıraTSerdar BAHAR

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)