Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 22 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Futbolcuları Çamurdan Karıştırırdık...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Serdær - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart Futbolcuları Çamurdan Karıştırırdık...

Futbolcuları çamurdan karıştırırdık"

Trabzonspor'da 6 şampiyonluğu da gören tek isim olan Ömer Seren, o günleri anlattı.

Trabzonspor'da, 32 yıldır malzemeci olarak görev yapan Ömer Seren, çalıştığı dönemde bordo-mavili takımda 6 şampiyonluğu gören tek isim.
    Ömer Seren, son şampiyonluğunu 1983-84 sezonunda elde eden ve tam 24 yıldır şampiyonluk hasreti çeken bordo-mavililerde, görev yaptığı dönemde tüm şampiyonlukları yaşadı. Ayrıca, Seren'in kulüpte çalıştığı dönemde bordo-mavililer, 7 Türkiye Kupası, 6 Cumhurbaşkanlığı ve 5 Başbakanlık kupası elde etti.
    Şu anda bordo-mavili kulüpte görev yapan ve 6 şampiyonluğu yaşayan tek isim olan Ömer Seren, kulüpte 12 başkan ve 22 teknik direktör de gördü.
    Ömer Seren, yaptığı açıklamada, 1976 yılında, şu anda Bayındırlık ve İskan Bakanı olan Faruk Özak'ın takım kaptanlığı yaptığı dönemde göreve başladığını belirterek, ''Galatasaray maçı öncesi göreve başlamıştım. O maçta 2-1 galip geldik ve liderliğe yükseldik. O liderliğimizi devam ettirerek ilk şampiyonluğu yaşadık ve daha sonrakilerle birlikte toplam 6 şampiyonluk gördüm. Bunun yanında birçok kupa sevincini de yaşadım. Başkanlar, teknik direktörler ve sayamayacağım kadar futbolcu ile çalıştım. Kendimi, Trabzonspor'un canlı müzesi gibi hissediyorum'' dedi.
    Uzun yıllardır Trabzonspor'un şampiyon olamamasının üzüntüsünü yaşadığını ifade eden Ömer Seren, ''Yeni neslimiz Trabzonspor'un şampiyonluğunu göremedi. Onun için gerçekten çok üzülüyorum. Çocuklarımızın da şampiyonluk görmesini istiyorum. Çünkü Trabzonspor'un şampiyonluğu, İstanbul kulüplerinin şampiyonluğuna benzemez. Bir futbol ihtilalidir. Yer yerinden oynar, Avrupa'ya sevinçler sıçrar. Trabzonspor'un büyüklüğünü herkes o zaman daha iyi anlar. Ama hissediyorum, Trabzonspor şampiyon olacak ve şampiyonluk özlemine son verecek. Çocuklarımız da bu günleri sevinçle yaşayacaklar. Ben de 7. şampiyonluğumu yaşayacağım'' diye konuştu.

-''FUTBOLCULARI ÇAMURDAN KARIŞTIRIRDIK''-

Ömer Seren, Trabzonspor'da şampiyonluklar yaşadıkları dönemde futbolcuların ve kendilerinin çok zorluklar yaşadığını söyledi.
    O dönemde gerek ekonomik, gerekse imkansızlıklar nedeniyle birçok sıkıntı yaşadıklarını kaydeden Ömer Seren, şöyle devam etti:
    ''Futbolcular, çamur içinde maçlarını oynardı. Bir gün çamurdan Şenol Güneş ile Bekir Barçın'ı karıştırmıştım. Her tarafları çamurdu. Futbolcuları su ısıtarak yıkardık. Soba kenarında formaları kurutmaya çalışırdık. Ama tamamen kurumaz, futbolcular nemli formalarla sahaya çıkardı. Formaları elde yıkardık. Şimdi ise 2 büyük yıkama makinemiz, 3 kurutma makinemiz var. 45 dakikada formalar kuruyor. O dönemdeki futbolcular, çok zor şartlarda şampiyonluklar yaşadılar.''
    Seren, tüm oyuncularına evladı gibi yaklaştığını ifade ederek, ''Onlarla aramızda baba-evlat ilişkisi vardır. Trabzonspor formasını giyen her oyuncu değerlidir. Onların da çok yardımını gördüm. Trabzonspor'daki her oyuncuyu çocuğum gibi severim'' diye konuştu.

-''1996 YILINDAKİ FENERBAHÇE MAÇINI UNUTAMIYORUM''-

Ömer Seren, son dönemlerde şampiyonluğa en çok yaklaştıkları 1995-96 sezonundaki maçı ve bu maçta yaşadığı üzüntüyü unutamadığını söyledi.
    Fenerbahçe'ye 2-1 yenilerek şampiyonluktan olduklarını ifade eden Seren, ''O maçtaki üzüntümü unutamam. Soyunma odasında futbolcuların ağzını bıçak açmadı. Oda sanki ölüm sessizliğine büründü. Tesislere gelene kadar da otobüsün camları kalmamıştı. Çay yüklü bir kamyon otobüsün hizasından gelerek, bizi atılan taşlardan korumaya çalıştı. O kamyon şoförü daha sonra kulüp tarafından ödüllendirildi. En üzüldüğüm maç, bu maç olmuştu. Bu maç bize 10 yıl kaybettirdi'' diye konuştu.

-ASTON VİLLA MAÇI-

UEFA Kupası'nda Aston Villa'yı, 1-0'ın rövanşında İngiltere'de 2-1 yenilmelerine rağmen elediklerini hatırlatan Seren, ''İngiltere'deki maçta, Ogün kırmızı kart görmüş ve soyunma odasına gitmişti. 1-0 yeniliyorduk. Beraberlik gölünü Küçük Orhan attı ve golü haber vermek için soyunma odasına, Ogün'ün yanına gittim. Ogün'e gol attığımızı söyleyince, duştan kendisini dışarı attı. Bağırarak sahaya gitmek için koşmaya başladı. O halde sahaya çıkmasın diye onu koridorda zorlukla tuttum. Güzel bir galibiyet ve anıydı'' dedi.

A.A.
    Konu bordobluex tarafından (26.03.2008 Saat 10:54 ) değiştirilmiştir.
    Büyük Takım Büyük Futbolcularla Olur !..
    Real Madrid
    Manchester United
    twitter.com/TSerdarSx

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Hekimoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

ilginç bir başlık olmuş.Trabzonlu olsun çamurdan olsun.
    Hayat bir gündür o da bugündür.

Bahattin Aydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

İŞte Bunu BugÜnkÜ Futbolcular Okusunda Utansinlar Aldiklari Trİlyonlari BeĞenmezler..halbukİ Yedİklerİ ÖnÜnde Yemedİklerİ Arkalarinda..allah Bİzlerede ŞampİyonluĞumuzu GÖrmeyİ Nasİp Etsİn..
    Belki Çoğu Şey Yolunda Gitmedi, Ama Hiçbir Şey Beni Yolumdan Edemedi.

Çağatay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

BMN yi açtığımızda en üstte bir yazı vardı ;

"2. şampiyonluğu kutlayan oyuncular taraftara forma vermek gerekeceğini hissederek şampiyonluk turu atmamışlardı.Çünkü ne giyecek başka formaları , ne de forma yaptıracak paraları vardı"
    "Büyüklük haksızca kazanılanı hak görmek değil, haksızlıklara rağmen kazanabilmektir."

Özkan Sümer

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

şampiyonluk böyle kazanılır işte helal olsun efsane kadroya

Forum Yöneticisi Cem Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı macka61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şampiyonluk böyle kazanılır işte helal olsun efsane kadroya
    ...........
    • Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara tıklayalım.

• Forum Kurallarına aykırı her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayınız.

ashok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İspanya

''Futbolcular, çamur içinde maçlarını oynardı. Bir gün çamurdan Şenol Güneş ile Bekir Barçın'ı karıştırmıştım. Her tarafları çamurdu. Futbolcuları su ısıtarak yıkardık. Soba kenarında formaları kurutmaya çalışırdık. Ama tamamen kurumaz, futbolcular nemli formalarla sahaya çıkardı. Formaları elde yıkardık. Şimdi ise 2 büyük yıkama makinemiz, 3 kurutma makinemiz var. 45 dakikada formalar kuruyor. O dönemdeki futbolcular, çok zor şartlarda şampiyonluklar yaşadılar.''

ben bu takım ruhunu beklıyorum işte

Misina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Çamurdan Olsun ama o dönemdeki ruh olsun
    Traktörlerle Türküler Geçsin Alt Başımdan Mezarlığın,
    Seher Aydınlığında Taze İnsan Yanık Benzin Kokusu

POYRAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Cok güzel bir yazi. Begenerek okudum dogrusu. Bu kadar uzun yildir kulüpte görevli olan bu amcanin daha cok anisi olmali. Keske daha uzunca bir yazi olsaydi.
    Bizim çektiğimiz, adamlığın bedeli.

forfolos
    Ziyaretçi

Helal olsun ne diyelm

pReN@_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

İnşallah birgün o RUH u yakalarız...

i-çing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne

Ogün'e gol attığımızı söyleyince, duştan kendisini dışarı attı. Bağırarak sahaya gitmek için koşmaya başladı. O halde sahaya çıkmasın diye onu koridorda zorlukla tuttum

...ahh ahh
    10Umut BULUT!

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Konuşsa daha neler neler anlatacak kimbilir. Şu an ondaki ruhun yarısı futbolcularda olsa keşke.
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

sismolog61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop

Ömer abi Trabzonspora vermiş olduğun hizmet tartışılmaz ne güzelde anlatmışsın yaşadıklarını inşallah o ruh günün birinde yeniden canlanır.
    BMN I TRABZON
    7 geliyor 7

okg_53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa

bende bu yazıyı okuduğumda çok duygulandım.Bmn nin banneri olabilir aslında.
    Teşekkürler cesur insanlar Erman Toroğlu ve Uğur Meleke
    Gâfil ne bilir neş've-i pür şevk-i vegâyı, Meydân-ı celâdetteki envar-ı sefâyı.
    Merdân-ı gazâ aşk ile tekbirler alınca, Titretti yine rûyı zemin arş-ı semâyı.
    Allah yolunda cenk edelim, şan alalım şan. Kur'an da zafer vâdediyor hazreti Yezdân.

Arif Timurcioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Ne mutlu bu malzemeci abimize biz daha bir şampiyonluk göremedik. Ben doğmadan bir yıl önceymiş şampiyonluk. Bazen teşke diyorum bir yıl önce doğsaydım.
    Trabzonsporlu olmak bir ayrıcalıktır.

Mustafa AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Bizede nasip olur inşAllah şampiyonluk görmek.
    Güçlülerin iktidarına karşı TRABZONSPOR

o zamanlar ımkanlar yokmus yurek var ama sımdı ımkanlar cok yurek yok
    Bizim rahat edemediğimiz yerde kimse istirat edemez. keyfe keder alayına gider TS'li gencler.........

coskun0661 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı hekimoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilginç bir başlık olmuş.Trabzonlu olsun çamurdan olsun.

sanada helal olsun hemso
    ''NUFUS CÜZDANINDA TRABZON YAZIPTA İSTANBUL TAKIMLARINA GÖNÜL VERENLERLE GÖNÜL BAĞIMIZ OLMADIĞI GİBİ AYNI ORTAMDA OLMAKTA RAHATSIZLIK VERİR ''

Hüseyin Çümen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ersun yanal hocamızla ben bu ruha tekrar kavuşacağımıza yürekten inanıyorum

ashok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İspanya

futbol parayla değil işte böyle yürekle oynanırmış zamanında

dumanpub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

olay budur işte............

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)