Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 128 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Fatih Tekke: Keşke bu Şampiyonluğu Trabzon'da yaşasaydım

Trabzonspor Kongre Üyesi

OFLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart Fatih Tekke: Keşke bu Şampiyonluğu Trabzon'da yaşasaydım

Fatih Tekke'nin formasını giydiği Zenit St. Petersburg, Rusya Birinci Ligi son maçında Saturn'ü 1-0 mağlup ederek Spartak Moskova'nın iki puan önünde şampiyonluk ipini göğüsledi.
    Zenit St. Petersburg'un başarılı oyuncusu Fatih Tekke ilk 11'de sahaya çıktığı şampiyonluk maçının 25. dakikasında sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kaldı. Türk yıldız, sakatlanmasından sonra büyük üzüntü yaşarken, gelen şampiyonlukla sevince boğuldu. Şampiyonluktan dolayı mutluluk gözyaşları döken Fatih Tekke, "Keşke bu şampiyonluğu Trabzonspor'da yaşasaydım. Ama kısmet değilmiş. Şampiyonluk gurbette bile olsa çok güzel duyguymuş. Böyle bir coşkuyu daha önce hiç hissetmemiştim." diye konuştu. Zenit, deplasmanda oynadığı Saturn maçına hızlı başladı. Tribünlerin çoğunu dolduran taraftarların desteğiyle sahaya çıkan Zenit, 15. dakikada Radek Sirl ile 1-0 öne geçti. Maçın son bölümlerinde ev sahibi ekibin geliştirdiği ataklar sonuç getirmeyince Zenit, maçı 1-0 kazandı ve 61 puan ile 23 yıl aradan sonra şampiyonluğa ulaştı. İkinci sıradaki Spartak Moskova'nın Dinamo Moskova'yı 2-1 mağlup etmesi şampiyonluğa yetmedi. Son maçında Hasan Kabze'nin takımı Rubin Kazan'ı 1-0 mağlup eden CSKA Moskova ligi üçüncü sırada bitirdi. Son maçını 3-1 kazanan FK Moskova, 4. sırayı alarak lig tarihindeki en büyük başarısına imza attı. Öte yandan A Milli Takım'ın 17 ve 21 Kasım tarihlerinde oynayacağı Norveç ve Bosna Hersek maçlarının aday kadrosunda da olan Fatih Tekke'nin durumunun Türkiye'ye döndükten sonra yapılacak kontroller sonrasında belli olacağı belirtildi.
    İbrahim Şahin / Moskova12 Kasım 2007, Pazartesi

Teşekkürler ADMIN!!!

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

keşke Fatih keşke. Ne muhteşem olurdu. Fatih Tekke seslerini şuan duyar gibiyim.
    2010 - 2011 Şampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

kivancpehlivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya

ahhh ah keşke.

şampiyonluk görüntüleri var mı tekke ne yapmış merak ettim

Bartuğ13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

zenitin de 23 yıldır şampiyon olamadığını 2 hafta önce öğrendim.o günden beri neden trabzonda yaşamadı diye iç geçirip duruyorum her ismini duyduğumda.
    ah ah.
    HADDİNİ BİLEN MERTTİR,VATAN BÖLÜNMEZ TEKTİR,CUMHURİYET İÇİNDE CUMHURİYET KURAN NAMERTTİR!NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

SERHAT KIRKAYAK,BÜNYAMİN KAHRİMAN,AHMET MUHAMMET DEMİREL VE MESUT KELEŞ!SİZİ HİÇ UNUTMAYACAĞIZ!21.12.2009

Takım tutmak farklı, adam tutmak farklı...

Kocaeli İl Temsilcisi Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Kocaeli

İnşaALLAH seneyede bizimle şampiyonluk yaşarsan kaptan

TheRapZoNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Sampiyonlugu bu sene Zenit"te yasadi, umariz seneye Bremen"de(su anki bilgiler oraya gidecegi dogrultusunda) de yasar

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı körfezli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnşaALLAH seneyede bizimle şampiyonluk yaşarsan kaptan
    *
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

Erkut Ay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

çok istiyorsan devre arasında gelir Trabzonsporu şampiyon yapma hedefine muvaffak olursun kutluyorum kendisini...............

pReN@_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ah ah keşke....
    Konu pReN@_61 tarafından (12.11.2007 Saat 17:22 ) değiştirilmiştir.

Forum Yöneticisi Cem Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

keşke be tekke keşkee...başka nedenebilirki keşkeee...
    • Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara tıklayalım.

• Forum Kurallarına aykırı her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayınız.

Nereden
    Samsun

Geri dönsün bize artık.......

Öztürk Adem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ya ole dersın sımdı fatih abicim ınsallah o gunlerıde goruruz
    Rejime el koyamadıgımız anda bile,yön vermeye devam ederiz.(KUZEYİN ÇOCUKLARI)

İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Erdem Keser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Futbolcu olarak olmasada teknik direktör olarak bir gün yaşayacaksın inşallah

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

kaptanım geri dön yap bizi şampiyon

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Erdem Keser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Fatih Tekke kararını verdi!
    Trabzonspor'da oynadığı başarılı futbol ve attığı gollerle hâlâ Bordo-Mavili taraftarların dilinden düşmeyen yıldız futbolcu, ilk defa yaşadığı şampiyonluk duygusunu ve geleceği ile ilgili tüm planlarını sıcağı sıcağına anlattı. İşte spor kamuoyunun merakla beklediği Fatih Tekke'nin Zaman gazetesinden İbrahim Şahin'e çarpıcı açıklamaları...

- Trabzonspor'da yaşayamadığın şampiyonluğu Rusya'da yaşadın. Neler söyleyeceksin?
    "Bu yıl Rusya ligi çok çekişmeli geçti. Son haftaya Spartak Moskova'nın önünde lider girdik. Deplasmanda Saturn'u 1-0 yenip şampiyon olduk. Zenit de Trabzonspor gibi 24 yıl şampiyon olamıyordu. Trabzonspor'da yaşayamadığım şampiyonluğu burada yaşadım. Keşke Trabzonspor formasıyla da bu sevinci yaşayabilseydim."

- Sahada nasıl sevineceğini bilmeyen bir Fatih Tekke vardı sanki...
    "Trabzonspor'da üç defa kupa kazandık. Birçok kez galibiyet sonrası sevinçlerimiz oldu. Ama şampiyonluk yaşayamamıştım. Bir de Türkiye'de değil Rusya'da şampiyon oluyorsunuz. Sakat sakat oynamışım. Hakemin son düdüğünden sonra nasıl sevineceğimi cidden bilemedim. Ama çok güzel bir duygu."

- Bu şampiyonluğu Trabzonspor formasıyla neden yaşayamadın?
    "Benim hayatımdaki en önemli hayalim Trabzonspor'da şampiyonluk yaşamak ve kupayı kaldırmak ve bunu taraftarlarla yaşamak. Bunun olması için takımın iyi olması lazım. Güçlü bir ekibin olması lazım. Zenit'in şampiyonluk sevincinde taraftarların bakış açısı çok farklıydı. Bizde bu futbol kültürü çok farklı. İnsanlar bunu görmüyorlar ya da görmek istemiyorlar. Şampiyonluğun özellikle Trabzonspor için yaşanabilir olması oranını düşürüyor. Ben bunu birçok kez Trabzonspor'da hoca ve yöneticilerle konuştum. Çok yanlış ifade olsa bile Trabzonspor'da şampiyon olmayı futbolun üzerinde görüyordum. Bunun için fikirlerimizi söylüyorduk. Gelecekte inşallah bunu yaşarız."

- Trabzonspor'un son durumu sence nasıl?
    "Maalesef 1,5 yıldan beri yani uzak kaldığım dönemde ileri gidişten ziyade geriye gidiş var. Bu her anlam için geçerli. Fakat bu düzelebilir. Sadece bunun için samimi olmak gerekir. Yoksa Trabzonspor'u tutan her kişi kalbini bu takıma vermiş kişilerdir. Bunun için güven verilmesi lazım. Güven ve samimiyet olduğunda bizim camianın başarılı olacağına inanıyorum."

- Trabzonspor'dan ayrılalı yaklaşık 1,5 yıl olmasına rağmen tribünlerde hâlâ 'Fatih Tekke' tezahüratları yapılıyor...
    "Biz bu camiayla doğduk, bu camiayla öleceğiz. Taraftarla çok iyi bir ilişkim vardı. Unutmayacaklarını bilmem benim için çok güzel bir duygu. Ne hikmetse kendi futbolumu benim anlatmam kendi adıma doğru değil. Öyle bir noktaya geldi."

- Kendini yalnız hissettiğin anlar oluyor mu?
    "Burada Hasan Kabze var. Geldikten sonra çok iyi işler yaptı. Bir Caner var. Rusya'da dışarıda oynayan kendi oyuncularına aşırı destek var. Bizim ülkemizde hiç böyle bir durum yok. Bir gün çıkıyorlar Fatih kadro dışı kaldı deniyor. Bizde olmayan şeyler yazılıp konuşuluyor. Hatta kötü şey olsa da yazsak deniyor. Son bir ay içerisinde inanılmaz işler yaptım. Takımın şampiyon olmasında özellikle son haftalarda büyük katkım oldu."

- Yani size medya gerektiği kadar sahip çıkmıyor mu demek istiyorsun?
    "İstanbul'dan giden oyuncu Avrupa'da oynamayan arkadaşlarımız var. Her an onlar konuşuluyor. Biz hiç konuşulmuyoruz. Milli Takım için de aynı şeyler söz konusu. İki yıl önce en fazla gol atan oyuncuyduk. Biz Milli Takım'a çağrılmadığımızda kimse bir şey söylemiyor. Ama maalesef bazı şeylerin tekelinden kurtulamıyoruz. Biz yurtdışında rahatız. Bizleri sevenlerin dışında, Türkiye'deki diğer insanların da bize sahip çıkmasını istiyoruz."

- Nuri Albayrak, "O günün şartlarında Fatih'i satmamız gerekiyordu, sattık. Gerekirse yeniden transfer ederiz." diyor...
    "Fatih Tekke'nin yeniden Trabzonspor'a dönmesini gerçekten isteyen insanlar vardır. İşin gerçekçilik boyutu yani transferin olabilirliği şuanki şartlarda zor gibi görünüyor. Burada aşırı derecede beni bırakmak istemeyen yönetim, hoca ve arkadaşlarım var. 4-5 ay önce ısrarla gitmek istediğimi söylüyordum. Birçok sebebi vardı bunun. Bunlara rağmen kulübe teşekkür ediyorum. Türkiye'de böyle bir şey söylemiş olsaydım, kovulurdum. Bunu da söylememin sebebi; forvet gol atmak zorunda. Ama oyun sisteminden dolayı çok gol atamıyoruz. Ben de oyunumu sonuca yansıtamadığımdan söylemiştim."

- Rusya'dan ayrılma yönündeki fikrin değişti mi?
    "Şampiyon olmak çok güzel. Lig lideri olduğumuz için önümüzdeki yıl direkt Devler Ligi'ne katılacağız. Buradan başka bir yere gidip orada yeniden başlamak ne kadar doğru olur bilmiyorum. Futbolun içerisine bakıldığında yine ayrılmayı düşünebilirim. En azından şu an için böyle bir durum yok. Avrupa'dan çok iyi bir takımdan teklif gelirse, kulübün menfaati doğrultusunda en az böyle olabilir."

- Fenerbahçe'ye transferin konuşuluyor..?
    "Konuşuyorum suç, konuşmuyorum suç. Bu konuda kimseye açıklama yapmadım. Doğrusu neyse onu söyleyen biriyim. Şu an için F.Bahçe dahil, Türkiye'deki herhangi bir takıma dönmeyi düşünmüyorum. Türkiye'nin durumuna bakıyorsun, futbol olarak iyi durumda değil. Türkiye şu an için kafamda yok."

- Zenit'e transfer olduğunda hedefin 61 gol atmaktı. Ancak 10 tane atabildin.
    "Ben onu espri olsun diye söylemiştim. Burada 2,5 yıllık sözleşmem daha var. Futbol anlamında söylediğim şartlar olursa 61'i gerçekleştirmek uzun zaman almaz. Şartlar olsaydı bu hedefimin yarısını atardım. Ben Fatih olarak kapasitemi biliyorsam, bunu gerçekleştiririm."

- 3 maç sonra Milli Takım'a yeniden çağrıldın ama yine sakatlandın...
    "Milli Takım'a çağrılıp da sakatlandığım sayı 20'yi geçmiştir. Bu ya tam aday kadro açıklandıktan sonra oldu ya da Milli Takım idmanlarında oldu. Nasip. Buna söyleyecek bir şey yok."

- Türkiye'nin Euro 2008'e gitme şansı nedir?
    "Gerçekçi konuşmak gerekirse, bizim çoktan gruptan çıkmış olmamız lazımdı. Son dönemde Milli Takım'ımız iyi oynamıyor. Norveç'te yine önümüzde duran bir şansımız var. Kolay değil elbet. Biz nasıl Avrupa Şampiyonası'na gitmek istiyorsak, onlar da gitmek isteyeceklerdir. Kendi sahasında oynayacaklar ve saha şartları tam onların istediği gibi olacak. Onların bizim yıllardır yaptığımız final maçlarındaki hataları yapacaklarını tahmin etmiyorum; ama inşallah yaparlar."

- Sen gittikten sonra Umut transfer edildi. Uzun süre gol atamıyor ve şu anda en çok eleştirilen futbolcuların başında geliyor.
    "Umut kendini tamamladığı zaman kendini bir yere koyar. Bu arkadaşımızın birçok özellikleri var. Artı ve eksileri var. Eksiklerini tamamlasası için bu arkadaşa sahip çıkmak lazım. Takımdaki hoca ve arkadaşların da ona yardımcı olsun. Umut 5 maç gol atamaz, bir maçta da 5 gol atar. Atacağına inanıyorum. Yeter ki rahat olsun. Trabzonspor'da forma giyen bir oyuncunun rahat olması kolay değil. Umut kardeşimiz karakter olarak pırıl pırıl biri. Ancak Umut'un rahat olmadığı zaman 'acaba kaçırırsam' dediği anda atma şansı yok. Taraftardan ricam, bu arkadaşa yardımcı olsunlar."

- Trabzon taraftarına bir mesajın var mı?
    "Takımdaki oyunculara yardımcı olsunlar. Elbette oyuncular hata yapacaklar. Taraftar baskısı futbolcuların daha iyi oynamasına engel oluyor. Galatasaray maçı zor olacak. Ama Trabzonspor'un Galatasaray'ı yeneceğini düşünüyorum. Trabzon, bu maçı kazanarak, yeni bir hava ile birlikte devre arasına gider ve orada da eksiklerini giderir."

- Açıklamalarında Trabzonspor'da futbolcu olarak olmazsa bile teknik kadronun içinde yer alarak bir şekilde şampiyonluk yaşayacağını söylüyorsun?
    "Ben herkese hep öyle söylüyorum. Futbolcu olarak yaşamayamadım; ama antrenör olarak yaşayacağıma inanıyorum. Çünkü bunca şeyi gördükten ve yaşadıktan sonra mutlaka Trabzonspor'da şampiyonluk yaşarım."

13.11.2007

Kaynak : Zaman

Tebrikler Fatih TEKKE.cok süper açıklamalar.demekki birkaç yıl sonraki Teknik Direktörümüz Kral Fatih Sultan TEKKE..
    ''ŞAMPİYONLUK YAKIŞACAK ŞEHRİME''

Nereden
    İstanbul

Fatih Tekke: Keşke bu Şampiyonluğu Trabzon'da yaşasaydım

Başımızda Ulusoy, Bıçakçı, hakemlerimiz de Cem Papila, Bülent Demirlek gibileri olduğu için bu şampiyonluğu zaten yaşayamazdın Fatih.
    Konu Mehmet Fırat tarafından (14.11.2007 Saat 17:16 ) değiştirilmiştir.

Oğuuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sivas

Alıntı Mehmet Fırat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fatih Tekke: Keşke bu Şampiyonluğu Trabzon'da yaşasaydım

Başımızda Ulusoy, Bıçakçı, hakemlerimiz de Cem Papila, Bülent Demirlek gibileri olduğu için zaten bu şampiyonluğu yaşayamazdın Fatih.
    ve bu yüzdendirki o iki senede verdiğin hazzı, şampiyon olan febe, şampiyonluğunu kutlarken dahi alamamıştır.. seni çook seviyoruz kaptan..
    yok bir sitemim hayatta hersey kısmet...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Standart Fatih Tekke'nin Aciklamalari...!

Lig Tv'si olanlar insallah kacirmamistir...! Ben izledim ve hatta ilk basta cok duygusal anlar oldu yaa! Fatih'in o unutulmaz anlari Trabzonspor'da..!

izlemeyenler izlesin!!! Cok guzel ve hos bir Clip olmus!... Lig Tv!

dusunceleriniz?... vallahi bence soylenecek birsey yok! Ozledik!

http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=30713

K@HrY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Tabiki eskiler akla gelince insan duygulanıyor arıyor ama Trabzonsporda Fatih Tekkeyle var olan veya bundan sonrada varolacak bi takım değil o yüzden o tercihini yaptı Trabzonsporun üzerinide gereğini yapmak kalmıştı sağolsun değerli yöneticilerimiz beceremediler yüzlerine gözlerine bulaştırdılar umarım gelecekte eski Trbazonspor ruhunu yakalarız ve takımalrın korkulu rüyası olmaya devam ederiz.
    Zambaklar En Issız Yerlerde Açar Ve Vardır Her Vahşi Çiçekte Gurur Bir Mumun Ardında Bekleyen Rüzgar Işıksız Ruhumu Sallar Da Durur, Ne Güzel Seni Bulmak, Bütün Yüzlerde Sonra Seni Kaybetmek, Hemen Her Yerde Ne Güzel Bineceğin, Vapur Kaçırmak Yapayalnız Kalmak, İskelelerde.. DeNiZcİ

Muhammed KOÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

fatihi geri kazanmamız lazim.
    devamı gelsin mi gelsin çok özledik çünkü...

Nereden
    Belçika

Alıntı Kalkinmali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lig Tv'si olanlar insallah kacirmamistir...! Ben izledim ve hatta ilk basta cok duygusal anlar oldu yaa! Fatih'in o unutulmaz anlari Trabzonspor'da..!

izlemeyenler izlesin!!! Cok guzel ve hos bir Clip olmus!... Lig Tv!

dusunceleriniz?... vallahi bence soylenecek birsey yok! Ozledik!

http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=30713
    durusu konusmasi yetiyo baba ya baba..
    2010a kadar onu zor geri kazaniriz aci ama gercek..

TSu bu kadar seven futbolcu fazla gelmez olanlarıda yollarız zaten ama FATİH TEKKE unutulmaz!!!!!!!!!!

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Bunları da yaz Fotomaç!!!

Gerçekleride yaz!!

Büyük Kral.. Çok büyüksün..
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Trabzonspor Kongre Üyesi

Enes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

daha bu forma altında yaşayacağın çok şey var kaptan...
    Söylesem tesiri yok
    Sussam gönül razı değil.
    adrenalinn

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)