Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 110 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Fikir - Düşünce Arenası

OYılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart Fikir - Düşünce Arenası

Bu konuda güncel her türlü konudan eleştirimiz önerimizleri paylaşmak spor , politika , ekonomi vb. konularda düşüncelerimizi aktarmak eleştireceğiniz konu üzerine bir takım fikir ve öneri üretmek ,sorunlarımıza çare bulacak konular üzerinde tartışalım istedim Tabi bu tartışma birbirimizi kıracak incitecek şekilde , Bmn tarafından ceza alacak boyutlara ulaşmadan yapılması en büyük temennim..

Not:Birbirimizi kırmadan Argolaşmadan Olursa güzel olur teşekkürler
    Konu OYılmaz tarafından (25.05.2008 Saat 15:28 ) değiştirilmiştir.
    Kazimişi gzas vorert

Nereden
    İstanbul

Alıntı A.Alper Yüce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu forumda siyaset yasak.Burada siyaset yapılmayacağını garanti edersen yazalım bir iki şey.
    Siyaset gayet güzelce tartışılabilir yanlız nasıl ; Ben şucuyum yok bucuyum Böyle değil Sorunlar tartışılmalı Objektif bakarak Asalım keselim mantığıyla değil. Neyse Uygun görülmesse kapatılabilir demiştim sevgilerle..
    Kazimişi gzas vorert

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Cyzio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Haydi buranın siftahı benden olsun. Üyesi olduğum başka bir gruba yazdığım bir fikir yazımı sizlerle paylaşayım:

Epeydir kafamı kurcalayan bir mevzuyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bakalım sizlerin görüşleri ne olacak?

Korku ve tembellik... .

İnsanoğlunun bu iki özelliğinin, bilim ve teknolojinin bugünlere gelmesinde en önemli iki etken olduğunu düşünüyorum. Eğer içimizde korku ve tembellik duyguları olmasaydı, dünya kesinlikle bugünkü halinden çok daha gerilerde olurdu.

Korkuyla başlayalım: Korkuların en başında, tabii ki ölüm korkusu geliyor. Bir başka deyişle, hayatta kalabilme mücadelesi. Sapandan ok-yaya, kılıçtan tüfeğe, tanktan topa, her türlü silahın icadında, aslında insanoğlunun korkaklığı yatıyor. Eğer aslandan korkmuyorsan, gidip yanına kol gücünle öldürüsün; uzaktan ok atarak değil. Ya da düşmanından korkmuyorsan, göğüs göğüse çarpışırsın. Dikkat ederseniz, bütün silahlar, hep rakibini gitgide daha uzaktan öldürebilme üzerine gelişmektedir. Kılıç bile, hasmınızı, kendi uzunluğu kadar, sizden uzak tutar.

Mağaralardan başlayarak, konutlarda yaşama isteğinin orijininde vahşi hayvanlardan korkmak yatmıyor mu? Sorarım size, bugün dünyanın en görkemli yapılarından biri olan Çin Seddi'nin inşasına ne yol açmıştır? Türk korkusu.

Paratonerin icadı, yıldırım korkusundan değil midir? Veya çok daha geniş bir perspektifle bakarsak, tıp ilminin hastalık korkusundan dolayı bugünlere gelebildiğini göremez miyiz?

Öğrenciler bile sınavlara kötü not alma ve dolayısıyla kalma korkusuyla çalışırlar.

Gelelim tembelliğe:

İcadların gelişmesinde, korku kadar önemli yer tutan bir başka duygu da tembellik duygusudur ki, aslında onun da temelinde gene korku yatar: Var olan enerjiyi kaybetme korkusu. Yani insanlar, çağlar boyunca hep "Ben bu işi nasıl daha kolay yaparım?" sorusunun cevabını aramışlardır ki; bu da net bir şekilde "Daha fazla nasıl tembellik yapabilirim? " sorusuyla eşdeğerdir.

Attan uçağa kadar bütün taşıt araçları, yürümekten imtina etmemizden bulunmuş çözümler değil midir? Veya kalorifer sobanın, elektrikli ampul gazyağı lambasının, çamaşır ve bulaşık makineleri elle yıkamanın yerini daha tembel işi oldukları için almamışlar mıdır?

Uzaktan kumanda bile başlı başına bir tembellik abidesi sayılmaz mı?

Haydi size bir itirafta bulunayım: Ben de oldukça ödlek ve bir o kadar da tembel biriyimdir.

Nereden
    İstanbul

Çok güzel yazı tespitler orjinal yanlız Herkes teknolojiye hayran kalır ben karşıyım .. Karşı olduğumuz zaman ilkçağdamı yaşıyorsun derler tembelliğin en büyük nedeni teknolojinin gelişmesidir kanser ve binbirtürlü hastalığın tek nedeni teknolojidir Atom bombası ve çeşitli silahlar üretilmesi teknolojinin eseridir bunun sonucunda milyonlarca masum insan ölmektedir Bir örnek yanı başımızda yaşanan çernobil faciası hayla etkileri sürüyor bi diğer örnekte hiroşima ve nagazakideki teknolojinin getirdiği facialar Örnekten bol bir şey yok haaa Teknolojiye tamamenmi karşıyım hayır İnsanlığa faydalı olan her türlü teknolojiye açığım Misal Tıbın gelişmesi ... Hayatımızı teknolojiye uyarlarsak Başarı bizden kaçar
    Kazimişi gzas vorert

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Güzel...

Başka görüş belirten çıkmayacak mı?

m@rdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana

Cyzio hocam yazınızda çok güzel tesbitlerde bulunmuşsunuz ve sonunda belirtmişsiniz.

Alıntı Cyzio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haydi size bir itirafta bulunayım: Ben de oldukça ödlek ve bir o kadar da tembel biriyimdir.
    Bu itiraf bence tabiatın çizdiği sınırların size dar geldiğinin göstergesi. Korku ve tembellik kelime anlamıyla bakıldığında insana itici gelen,kabullenilemeyen kavramlar. Ancak her ikisinin sonuçları da doğru kullanıldığı taktirde sınırların ortadan kalkmasına, keşif gücünün doyumsuzluğuna yol açmakta. İnsanoğlu ürettiği ie yetinmeyip,hep daha ilerisi için çalışıyor,tembellik için daha fazla çalışıyor.( Aslında birilerinin tembelliği için birileri çok fazla çalışıyorda diyebiliriz.)
    Öcü gibi görünenler aslında ufkumuzun açılmasına vesile oluyor ,denilebilir.

Son olarak bence korku ve tembelliğin getirdiği teknoloji insanları daha da yenilmez kılarken ,daha da yalnızlaştırıyor. Sizce?
    TSira- Şükran
    "Ne mutlu "insanım" diyene. Ne mutlu "Türk'üm" diyene. Ne mutlu "bordooo" sesine "maviiii" diyerek karşılık verene."

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Sevgili m@rdi;

Tesbitlerin ve ifadelerin çok güzel, teşekkür ederim. Ama şu alttaki,

Alıntı m@rdi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

.... tembellik için daha fazla çalışıyor
    hem çok isabetli, hem de ironik. Klavyene sağlık.

hay1699 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Neden insanlar şehir apartman hayatında bribirlerini tanıyamamaktan, düzgün komşuluk ilişkileri kurulamadığından dem vurur dersiniz? Korkudan, evet korkudan... Taşra hayatında evler birbirinden uzaktadır, bu yüzden insanda mahremiyetinin ihlal edileceği duygusu uyanmaz, fakat apartmanda komşularla fazla yüzgöz olmanın bu ihlale sebebiyet vereceğinden korkulur... Bence insanın tabiatı bu, nerede o eski komşuluklar filan demeyiniz

Nereden
    İstanbul

Hay1699, Komşuluk demişsinde doğru demişsin Size bir örnek vereyim dedikodu gibi olmasın Bizim bir komşu var her bayram kapısının önüne yapışkanlı kağıt asar o kağıtta yazan şu Çocuk uyuyor rahatsız etmeyin 3 Günlük bayram boyunca Bu kağıt asılı durur Bayram bitince çocuğu bayram uykusunda kalkar :P Malesef Komşuluk denen bir şey yok aman Beni görmesin sonra bana gelir aman şöyle aman böyle Aynı apartmanda oturupta daha birbirine bir selam vermemişliği olan adamlar var Ben isterimki Bakkal Hüseyin amcama balkondan seslenim Komşumla İçli dışlı olayım sabahları o bana kahvaltı getirsin akşamları ben ona yemek getireyim Dizilerde olur ya Şeker eksik biraz alabilirmiyim ben Böyle komşuluk isterim Şimdiki Komşuluklar menfaatine göre Bugün işine yararsa tamam Yarın işe yaramaz At köşeye gitsin Herkes Modern olmuş sözde modernlikte komşularla Görüşmemekmiş Napalım Moda Böyleymiş !!
    Kazimişi gzas vorert

KUTADGU
    Ziyaretçi

ben de küçük bir toplama yapayım bahsedilen konularla ilgili.

Necip Fazıl Kısakürek'in çok vurucu bir cümlesi var bahsedilen konu üzerinde.

Müsadenizle.

" Bu evde herkesin müthiş bir yalnızlığa düşmesi için, bu kadar çokluk olması kafi gelmişti"

Sanırım herkesin yalnızlığının sebebi kalitesiz çokluk ve kalitesiz çokluktan kaynaklanan güvensizlik.. Toplayıp toplumun korkusu diyelim düştüğümüz duruma.. Sonra bu duruma ne kadar az kişinin gerçekten karşı çıktığını yorumlayalım. Sanırsam hiç denecek kadar.

Başlamalı bir yerden ama nerden...

Nereden
    Adana

Bayrağımız bu tavırları hak ediyor mu?

Bir süredir her evin balkonundan,apartmanların gövdelerinden,arabaların arka camlarında,işyerleri kapılarından uğruna canlar feda etttiğimiz bayrağımız asılı durmakta. Yağmurda,çamurda,güneşin en kızgın olduğu anlarda,kısaca gece gündüz uzunca süredir oradalar.

Her yanda ay-yıldızımız ,her yanda bize birşeyler anlatıryor. Peki onu öylece asılı tutarak ne olmasını bekliyoruz. Renginin solmasını,yağmur sularından nasibini alarak eskimesini mi,günlük giysiymiş gibi anlamını yitirmesini mi ?

Vatan millet uğruna tepki vermek için bayrağımızı dalgalandırmak hepimizin boynunun borcu,ancak ona gerektiği değeri vermeden öylece boynu bükük bırakıp pencere perdesi muamelesi yapmak kabul edilebilir değil.

Tepki yerinde ve dozunda verildiğinde yerine ulaşır. Bayrağımızın günlerdir uygunsuz koşullarda asılı kalmasını ,gündelik birşeymişçesine anlam yitirmesini istemiyorum.Daha duyarlı davranmamız gerektiğini düşünüyorum.

Saygılarımla...
    TSira- Şükran
    "Ne mutlu "insanım" diyene. Ne mutlu "Türk'üm" diyene. Ne mutlu "bordooo" sesine "maviiii" diyerek karşılık verene."

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Sevgili m@rdi;

Yazın bayağı etkili oldu. Sonunda bayraklar makul bir seviyeye geldi. Aslında bildiğim kadarıyla, sen haklısın. Yani bayrak asmak (devleti temsil ettiği için), belirli kural ve yönetmeliklere tabiidir. Gelişigüzel bayrak asılamaz. Bu konuda bir bilgisi olan varsa ve bizi aydınlatırsa, sevinirim.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    antagonist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Sevgili m@rdi;

Yazın bayağı etkili oldu. Sonunda bayraklar makul bir seviyeye geldi. Aslında bildiğim kadarıyla, sen haklısın. Yani bayrak asmak (devleti temsil ettiği için), belirli kural ve yönetmeliklere tabiidir. Gelişigüzel bayrak asılamaz. Bu konuda bir bilgisi olan varsa ve bizi aydınlatırsa, sevinirim.
    Türk Bayrağı Kanunu

Madde 3 - Bayrak, kamu kurum ve kuruluşlarıyla yurt dışı temsilciliklerine ve kamu kuruluşlarıyla gerçek ve tüzel kişilerin deniz vasıtalarına çekilir. Yurt içinde ve yurt dışında yetkililerin araçlarına takılır. Bayrak çekilirken ve indirilirken tören yapılır. Bayrak törenlerinin gereken biçimde yapılmasından o mahaldeki yetkili amirler sorumludur.
    Kamu kurum ve kuruluşlarında Türk Bayrağı sürekli çekili kalır.
    Bayrağın; nerelerde daimi olarak çekilmeyeceği, hangi kapalı yerlere konulacağı, nerelere fon olarak takılacağı veya asılacağı, kamu kurum ve kuruluşlarından başka yerlerde ne zaman ve nasıl çekileceği, Türk Silahlı Kuvvetleri yüzer birliklerinde ve Türk Bandıralı ticaret gemilerinde Bayrak çekme ve indirme zamanları ile Bayrak çekilirken ve indirilirken yapılacak törene ilişkin hususlar, tüzükte gösterilir.

Madde 7;

Türk Bayrağı, yırtık, sökük, yamalı, delik, kirli, soluk, buruşuk veya layık olduğu manevi değeri zedeleyecek herhangi bir şekilde kullanılamaz.Resmi yemin törenleri dışında her ne maksatla olursa olsun, masalara kürsülere,örtü olarak serilemez. Oturulan veya ayakla basılan yerlere konulamaz. Bu yerlere ve benzeri eşyaya Bayrağın şekli yapılamaz. Elbise veya uniforma şeklinde giyilemez.
    Hiçbir siyasi parti, teşekkül, dernek, vakıf ve tüzükte belirlenecek kamu kurum ve kuruluşları dışında kalan kurum ve kuruluşun amblem, flama, sembol ve benzerlerinin ön veya arka yüzünde esas veya fon teşkil edecek şekilde kullanılamaz.
    Türk Bayrağına sözle, yazı veya hareketle veya herhangi bir şekilde hakaret edilemez, saygısızlıkta bulunulamaz.Bayrak yırtılamaz, yakılamaz, yere atılamaz, gerekli özen gösterilmeden kullanılamaz.

Bu Kanuna ve tüzüğe aykırı fiiller yetkililerce derhal önlenir ve gerekli soruşturma yapılır.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Çok teşekkürler, Süleyman.

Tam hatırladığım gibi. Sayende aydınlandık.

Nereden
    Adana

Süleyman teşekkürler,ilgili maddeleri paylaştığın için. Maddeleri tam bilmediğimden ilk yazıyı yazarken bahsetmemiştim. Cyzio hocam,makul seviye henüz bizim bulunduğumuz yere ulaşamadı.Hala devasa bayraklar yağmur,çamur,fırtına,güneş koca binaların gövdelerinde asılı durmakta. İlk gün ki renklerini özler oldular.(malumunuz Adana'nın havası dengesiz,bir güneş bir yağmur...)
    TSira- Şükran

Ömer TOPAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

[quote=Ts_oSe_61;1001331]Hay1699, Komşuluk demişsinde doğru demişsin Size bir örnek vereyim dedikodu gibi olmasın Bizim bir komşu var her bayram kapısının önüne yapışkanlı kağıt asar o kağıtta yazan şu Çocuk uyuyor rahatsız etmeyin 3 Günlük bayram boyunca Bu kağıt asılı durur Bayram bitince çocuğu bayram uykusunda kalkar :P [quote]

güzel bir konu bence...çok güzel bir şeydir komşuluk...Peygamber efendimiz (S.A.V.) hadisleri vardır bu konuda..."Mesela Komşusu açken tok yatan bizden degildir" ne güzel bir söz....Ama günümüzde bunlar pek kalmadı diyorsun...Şükrediyorum halime ki bizim burda yok böyle bir şey...Öyle bir mahalle ev apartmanımız var ki bazıları gündüzleri anahtarlarını kapı üzerinde bırakır...annem yokken girerim alt komsuya dalarım mutfaga ne var ne yok yerim ben ayse yenge derim olmazz der sen otur ben hazırlarım...doyurur karnımı cıkarım....Çok güzeldir ortam....Bakkalı terzisi berberi kahvecisi ile süper.....Annem evde yokken kumaş pantolonları terzi ütüler, bazen arabayı uygunsuz yere çekerim aksam gelirim yerinde yok, anne araba nerde bilmem biri geldi anahtarı verdim gitti, kim o anne berber cocuk her halde giderim oraya araba nerde suraya cektim ama bakkal mehmet amcaya lazımmış, bir yere gitti..ve gözlerimdeki mutlulugu görseniz...hurda da olsa o araba umdurmda degil...Annem samimiyete güvenip anahtarı verebiliyorsa, berber samimiyete dostluga güvenip, emaneti emanet verebiliyorsa, bakkal gönül rahatlıgı ile söylemeden atlayıp gidebiliyorsa işini görmeye ne mutlu bana....Yan apartmana üniversiteli kız ogrenciler taşınıyor...Eşyaları gelmiş bir kamyonetle iki de hamal geldi pazarlık yapıyorlar...Kahveci geldi hamallara hadi size eyvallah baska iş bakın.uşaklar toplanın hoppp 10 dakikada eşyalar evde...sonrası bayanların kızlara bir şey bırakmamıslar..annem dolaplarnı bile yerleştirmiş ne güzel bir duygu bu....ve bunu gibi bir çok örnekler...Bazen maçlara başka kahveye giderim..ee mahalleye gidince ne içersen iç yok para almıyo dövsende almıyo...dugunlerde cenazelerde, berberinden terzisine çıragından ustasına herkez hali hazırda son ana kadar durur hizmet eder, eglenir agllar...işte benim mahallem işte ölmeyen komşuluklar...
    volkannn KOYDUK MU ?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    antagonist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

@Cyzio ve m@rdi,ben teşekkür ederim.

Efendim,ben de ortaya bir konu atmak istiyorum.

İnsanoğlunun hayatının devamı için beslenme çok önemli.Peki ama kaçımız sağlıklı besleniyoruz?Yediklerimize dikkat ediyor muyuz???Büyüklerimizden hep duymuşuzdur;ekmeğin karneyle alındığı,şekerin bulunamadığı günleri...O zamanlar sorun açlıktı,şu an ise sorun obezite.Maalesef ki Türk halkı gittikçe obezleşiyor...

Yaklaşık 4 haftadır çocuk hastaları kliniğinde staj alıyorum.Polikliniğe gelen 10 çocuktan en az 2-3'ü obez...Bu çocukların 5 yaşında olduğunu düşünürsek;bu arkadaşların yaklaşık 35 yaşlarında kalp krizi geçirme ihtimali çok yüksek.Ve ne yazık ki genç yaşlarda geçirilen kalp krizleri çok ama çok tehlikeli...

Şu formüle göre kendinizi test edebilirsiniz:

Vücut kitle indeksi=Ağırlık(kg)/Boyun Karesi(metre)

20'den düşük: Düşük kilolu
    20-25.9 arasıormal kilolu
    26-29.9 arası :Kilolu
    30'dan yüksek:Obez (aşırı kilolu)

Sizlere sorum;kendimize,çocuklarımıza dikkat ediyor muyuz?
    Konu antagonist tarafından (22.11.2007 Saat 02:18 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Adana

Süleyman güzel bir konuya değinmişsin

kısacık hayatımın değişik evrelerinde hep şişmanlıktan dem vuranları hiç anlamamışımdır. Kilo dediğin nedir ki?Bünyenin istediğini değil yetecek kadar olanı ye olsun bitsin,iki günde tığ gibisin
    (Bence,temmuz-ağustos döneminde memleketimin en güzel yaylalarının birinde tereyağı-kaymak-mısır ekmeği bir de çay dörtlüsünün bana kazandırdığı hediyelerdir;kilo.Sonrası malum iki ayda uzun gayretler sonucunda bünyeye dahil olunanlar 2 hafta içerisinde henüz ispatlanamamış nedenler yüzünden terk-i diyar eylerler.)Hayatım boyunca hep 20 'nin altında oldum halada öleyim

Obezler için diyet programları,yağ aldırma operasyonları,egzersizler,titreterek yağ eriten kemerlerhatta hamam kıvamında eşofmanlar mevcut,peki ya hep zayıf olanlar.Onlar için ne var?

Hep obezler,hep obezler...Yok mu bu zayıflıktan dem vuranlara bir çare ?
    TSira- Şükran

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Benim bu konuda, oğlumla ilgili derdim: Patates ve mısır cipsleri. Sizleri bilmem ama, bana göre piyasadaki en tehlikeli maddeler. Sâfî kolesterol deposu. Ne güzel bir ara tamamen kesmiştik. Ama bu sabah annesine yaptığı bir itiraftan, yeniden ufak ufak başladığını öğrendim.

Alacağız bir takım tedbirler artık.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı m@rdi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Süleyman güzel bir konuya değinmişsin

kısacık hayatımın değişik evrelerinde hep şişmanlıktan dem vuranları hiç anlamamışımdır. Kilo dediğin nedir ki?Bünyenin istediğini değil yetecek kadar olanı ye olsun bitsin,iki günde tığ gibisin
    (Bence,temmuz-ağustos döneminde memleketimin en güzel yaylalarının birinde tereyağı-kaymak-mısır ekmeği bir de çay dörtlüsünün bana kazandırdığı hediyelerdir;kilo.Sonrası malum iki ayda uzun gayretler sonucunda bünyeye dahil olunanlar 2 hafta içerisinde henüz ispatlanamamış nedenler yüzünden terk-i diyar eylerler.)Hayatım boyunca hep 20 'nin altında oldum halada öleyim

Obezler için diyet programları,yağ aldırma operasyonları,egzersizler,titreterek yağ eriten kemerlerhatta hamam kıvamında eşofmanlar mevcut,peki ya hep zayıf olanlar.Onlar için ne var?

Hep obezler,hep obezler...Yok mu bu zayıflıktan dem vuranlara bir çare ?
    Klio almak borç almak gibidir.

Zayıflıktan şikayet eden arkadaşlar için süper bir formülüm var. Fındık çubuğunu kaygan zamanda olduğu nisan mayıs aylarında toplayıp kabuğunu soyacaksınız ve kilo almak isteyen arkadaşalra günde 5 öğün uygulayacaksınız....

ne kilosu yaw ne mutlu size şükredin......
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Ömer TOPAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

aşırısıda zarar...yok benim anlamadığım askere giderken kuru bir uşaktım 64 kilo gittim 76 geldim devlet baba iyi baktı bana..o gün bu gundur ne bir aşşa ne yukarı..Aman nazar degmesin o kadar da yemek yerim aksama kadar işim icabıda otururum ne bir göbek ne kilo black abiminde dediği gibi..ne kilosu ne mutlu size şükredin
    volkannn KOYDUK MU ?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Benim bu konuda, oğlumla ilgili derdim: Patates ve mısır cipsleri. Sizleri bilmem ama, bana göre piyasadaki en tehlikeli maddeler. Sâfî kolesterol deposu. Ne güzel bir ara tamamen kesmiştik. Ama bu sabah annesine yaptığı bir itiraftan, yeniden ufak ufak başladığını öğrendim.

Alacağız bir takım tedbirler artık.
    Tesadüf eseri çok ünlü bir markanın cips fabrikasının yanından geçme gafletinde bulunmuştum.Ordan geçerkenki iğrenç koyuyu hayatım hiç bir devresinde hala duymamışımdır.Bu sayede Uzun bir süre yememiştim ama nedense markete her gittiğimde bu janjanlı paketler beni her zaman cezbetmiştir. Oğlumu cipsten ve Coladan uzak tutmaya başardım ama kendime dair şüphelerim var.Biranın yanındada çok güzel gidiyor meret
    Konu LazanisT tarafından (22.11.2007 Saat 11:21 ) değiştirilmiştir.

İskender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Korku ve tembellik...

İlk konu ile ilgili yazılanlar çok keyif verici idi, forumun bu kısmının müdavimi olacağım gibi geliyor.

Korku aslında korkulacak birşey değil bence, korku insan olmanın ik şartlarından korkmayandan korkacaksın bu dünyada...
    Korkunun değinilmeyen bir yönünüde ben dile getireyim, korku allah tarafından verilmiştir içimize
    Allahtan korkmak kavramı vardır, onu görüyorcasına hareket etmek, adımını ona göre atmak, ona göre konuşmak, ona göre giyinmek,ona göre yaşamak, yani korku bir disiplindir insan hayatında...

Tembellik ise çağın hastalığı ama oda arkadaşımın dediği gibi aslında tatlı bela..
    Şunu söylemek isterim burda İnsanlar artık onca yolu çok kısa sürede aşabiliyor,telefonla istediği kişiye hemen ulaşabiliyor,istediği anda görüntülü görüşebiliyor, birçok hesaplamayı elektronik alanda yapıyor, fakat yinede zaman yetmiyor, yindede işler yetişmiyor...
    Bunlar tembellijten icad oldu ama çözmek bir kenara dursun tembel kelimesinin muhatapları arttı...

Obeziliğe gelince denecek tek birşey var, Amerikada obez hastalığına harcanan para ile Dünyadaki tüm fakir ülkelerdeki açlık sorunu ortadan kalkabiliyor...
    Eskiden Sungu61 idi ....

hay1699 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

çetin altan'dan bir anektod:

Vaktiyle İstanbul Valisi Niyazi Akı'ya, şaka yollu sormuştum:
    - Bizi kim idare ediyor, diye...
    Önce duymazlıktan gelmişti.
    Ben soruda, üst üste ısrar edince de; "sanki bilmiyor musun" der gibilerden şu yanıtı vermişti:
    - Kime sövemiyorsan, o idare ediyor.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    İstanbul

Her geçen gün kilo alan ve kelleşen ben de şu sıralar 'kilolu' psikolojisine girmiş olanlardanım. ( Aman Allahım,yüksek sesle düşündüm de; ne vahim durumum var )

Yaz tatilinde memleketinize gidiyorsanız lütfen kontrollü olun. 'Dikkat kilo alınır' ibaresi aklınızın bir kenarında dursun. Sabahtan akşama kadar yan gelip yatma eyleminin yanında, memleket havasının açtığı iştahla mideye indirilen leziz yiyecekler gün gelir başınıza bela olur.

Bir kere sonradan kilo almanın ; yani ömrünce boy-kilo uyumuyla yaşayan birinin bu düzeni bozmasının ilk karşısına çıkardığı sorun kıyafetlerin içine girememek. ( Sağlıksızlık değil yani O kadar değil ) Daha doğru düzgün giymediğiniz bir pantolunu giymeye çalıştığınızda ısrarla sizi dışarı kusması korkunç bir durumdur. Bunun getirdiği huzursuzluk çok yönlüdür ; pantolonunuzun bir süreliğine tatile çıktığı ve kilo aldığınızın resmen kanıtıdır ya bu, daha ne olsun!

Neyse, işi biraz gırgıra aldım ama kilo problemi ciddi bir mesele esasında.

Kendimden pay biçeyim yine; sağlıklı besleniyor muyum? Bilemiyorum.

Kola,gazoz vs. gibi içecekleri sevmem, misafirliklerde kibarlık olsun diye içmek dışında da tercih etmem. Fast food dediğimiz yiyeceklerle de aram pek yoktur aslında, nadir aralıklarla yerim. Şahsen bir kahvaltı canavarıyımdır. Ekmek yediğim tek öğündür - çorbalar dışında - Genellikle iki öğün yerim, akşam yemeklerim ekmeksiz ve daha hafif olur tabi sabah sağlam kahvaltı yaptıysam. Pek yemeklerde gözüm yok yani, kahvaltımı yaptırın yeter!

Cips maalesef benim de sorunum. Onsuz bir hayat düşünemiyorum. Hakemsiz maç neyse, cipssiz hayat o benim için. ( Bu hakem Cem Papila olabilir, o yoksa sorun da yok! ) Aburum da cuburum da cipsten ibaret sayılabilir. Başka da kötü alışkanlığım yok

Bu aralar biraz çenem düşük.Yine uzattım.Ama ne güzel başlık bu yau!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)