Sayfa 1 Toplam 12 Sayfadan 1 2 3 11 ... SonuncuSonuncu
Toplam 280 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 40. Yılımızda Şampiyon Olacağımıza İnananlar Buraya

Harun_ayar_ts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Standart 40. Yılımızda Şampiyon Olacağımıza İnananlar Buraya

TRABZONUM SEN 40. YILINDA ŞAMPİYONSUN

BORDO--MAVİ 1967

hayal gibi ama inanıyorum ben
    Nick'ine sahip çık kampanyası byunus = yns61

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

O zaman ben gideyim

her sene inanıyoruz ama olamıyoruz sorun orda
    Nick'ine sahip çık kampanyası byunus = yns61

eminbayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

iyide 40.yıl geçmedimi?olursak 41.yılda şampiyon oluruz.

Hüseyin Çümen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

olursa olur havasındayız
    kadromuz teknik direktörümüzün nekadar yetersiz olduğunu biliyorum
    ama bu ziya hep böyle rezil oynatıp büyük puanlar topluyor buadamın balı çok fazla

geçen senenin 2. yarısında yun oynamadn enfazla ğuan toplayan takım olduk

bakacaz kendimizi biliyoruz görücez

ahamitokutan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

adam gibi yönetim gelirse belki.tabi aralıka kadar en az puan kaybı yapmak şartıyla.yoksa hayal ötesi.
    from BOGAZIÇI

Erkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hollanda

inanmak istemiyorum.. inandimmi cok uzuluyorum olamadigimiz zaman, inanmadan olursak heralde daha cok sevinirim .... . Ama yine de inaniyorum
    Saldırın Seferoğulları
    Bordo Mavi . Net

61OKTAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

şampiyonluk ümitle,inançla,sevgiyle ve disiplinle gelir....
    BIRDE ZIYANIN GITMESI VE YONETIMIN DEGISMESEYLE
    BENCE BIRI TUTMAZSA BIRI TUTAR YANI SAMPIYONLUK GARANTI
    BENİM SEVDAM SANA
    BORDO MAVİM

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

2 maç kazandık şampiyon olduk hee.bu kadroyla en fazla 10 hafta.en ii ihtimalle 3. oluruz.
    Özkan SÜMER

Misina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

başlığın Nörö Albayrak ile 40.yılda Şampiyonluğa İnanıyormusunuz Şeklinde değiştirilmesini talep ediyorum.
    Traktörlerle Türküler Geçsin Alt Başımdan Mezarlığın,
    Seher Aydınlığında Taze İnsan Yanık Benzin Kokusu

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

pek umudum yok çok zor gibi ama neden olmasın bizde bu lide oynuyoruz

amour_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

olalımda 40. yıl 41. yıl önemli değil yeterki bu sene olalım ama bu futbolla çok zor

hüseyin toraman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Şampiyon Olacağız

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, spor61'in sorularını cevaplarken, özellikle kendi yaşamı ve Türk futbolu ile ilgili bilinmeyenleri açıkladı. Doğan, Türk teknik adamların Avrupalı meslektaşları ile kıyaslamasında ilginç tespitlere dikkat çekti.

- Aileniz yanınızda yok. Çocuklarınız öğrenimlerini sürdürüyor ve babaları yanlarında yok. Siz otelde kalıyorsunuz, bu yaşamınıza hangi boyutlarda yansıyor.?

“Teknik Direktörler ailelerini bir yere getiremiyorlar ama bu konuda ben şanslıyım. Çok kısa bir dönem İstanbul'dan ayrıldım. 8 yıllık bir dönem İstanbulspor'da yardımcı antrenörlük yaptım ondan önceki dönemde bir sene İstanbul'da Beşiktaş takımında oynadım bu nedenle hep ailemle beraberdim. Ankaragücü'ne 3 yıllık oyuncu olarak gittiğimde çocuklarım küçüktü henüz okula başlamamışlardı. O yüzden çocuklarımı yanımda götürdüm. Kocaelispor'a gittiğimde de çocuklarım yanımdaydı. Fakat okul başladığı anda mecbursun çocuğunu yanında götüremiyorsun bu birçok olumsuz etki yapıyor. Türkiye'de de Teknik Direktörlerin maalesef 2-3 haftada görevine son verilebiliyor. O zaman senede belki 1-2 kere yer değiştirmiş oluyorsun, tabi bu da özellikle çocukların üzerinde olumsuz bir etki yaratıyor. Tabi bizde isteriz ki Avrupa' da ki meslektaşlarımız gibi skorları birinci planda tutmadan 5-6 senelik bir anlaşma olsa her kez ailesini yanında götürür, ama Türkiye'de bu böyle değil.”

-Türk teknik adamların Avrupalı meslektaşları ile kıyaslamasını yaptınız. Bunu biraz açarsak bunun için hangi kriterleri ön planda tutuyorsunuz?

“Türkiye de ki antrenörler çabuk emekli olması lazım, çünkü çok yıpratılıyorlar. Belki ben iddia ediyorum Avrupalı meslektaşlarımızda bu sistemin çok daha iyi oturduğuna inanıyorum. Avrupalı meslektaşlarım için söylüyorum onların 10 yılda yıpranması bizim 1 yılda yıpranmamıza bedel. Tabi bu mantalite oturmadı. Türkiye'de bugün için demiyorum ama ben kendimi emekli yapmaya hazırım. Çok uzun süre yapmayacağım. Bazı hedeflerim var ve bu hedeflerimi yakaladığım anda emekliye ayrılmayı düşünüyorum. Biraz inatçı kişiliğim var. Çok şeyler yapabileceğimize ve başarabileceğime inanıyorum. Bu hedefleri yakaladığım anda da zirvede emekliye ayrılmayı düşünüyorum. Yani zirvede. Avrupa'da başarılı olmak cok zor değil, çok farklı bir futbol oynanmıyor. Türkiye ligi çok önemli bir lig haline geldi ama Türkiye'de takımlar sistemi daha oturtamadı. Günümüzde bakıyorum geçmiş yıllara göre Anadolu takımları daha sistemli daha planlı. Bir şeylerde artık uyandı. Türk toplumu onun içinde bu ligler kötü diye bahsediyorlar aslında bu ligler kötü değil, Anadolu takımları dengeyi sağladı daha düzenli daha prensipli oyun anlayışıyla devam ediyor. Ben iddia ediyorum geçen sene ki gibi çok farklı lig olacak.

- Trabzon büyük başarılara imza atmış bir il ve aynı paralelde 40 yıllık mazisi olan Trabzonspor var. Burada şartlar ve olanaklar sizi zorluyormu. Kentin zorlu sizce varmı.?

“Trabzon, Türkiye liglerinde en zor çalışılacak yer. Bunu bütün dünya kabul etti. Sadece ben değil gelen yabancı oyuncular içinde geçerli. Arşivlere bakarsanız ondan da net anlaşılır. Tabi bunun sebepleri var, bunun en önemli sebeplerinden bir tanesi başarıyı gören bir il ve camiadasınız, çıtayı yükseltilmiş, Karadeniz insanı biraz hırslı hep başarı istiyor. Bu başarı da zamanın da yakalanmış şimdi artık başarısızlık büyük baskı oluşturuyor, gerek oyuncu gerek teknik adam üzerinde baskı oluşturuyor. İşte bu baskıları kırarsan çok çok önemli iş yapmış olursun, bu da bir şekilde kırılır. Takımı zirveye oynatmak ve şampiyon yapmakta daha kolaylaşır. O zamanda da bu çektiğin sıkıntıların mükafatını manevi anlamda çok fazlasını alırsın. Trabzon'un dünya da hiç bir yerin de böyle bir şeyle karşılaşacağını düşünmüyorum sokaktaki her insan Trabzonspor'la yaşıyor bu çok doğru bir şey değil, aslında insanın yaşam şekli olur. Avrupa'da insanlar maça sadece o gün bir eğlence gibi gidiyor. Yendi yenildi hic önemli değil, mutlaka yenmek istiyor ama yenilgiyi de dünyanın sonu gibi görmüyor. Ama Trabzon'da da yenildiği zaman hayat duruyor ve insanlar küsüyor. Burada bir eksiklik var o eksiliği gidermek lazım onu da medyanın daha bilgi akışını halkı eğitim anlamında çok daha yardımcı olması lazım. Sonuçta yaptığın spor üç ihtimalli. Bunu kabul etmek lazım. Yenilgi suç değil bunu insanlara anlatmak lazım, bilinçli bir toplum meydana geldiğinde o camianın üzerinden baskılar kalkar.

-Teknoloji Dünya'da futbolu ne kadar etkiliyor. Teknolojik bilgiler çalışma prensiplerinizin hangi boyutunda. Siz, Dünya futbolunu hangi kriterlerde takip ediyorsunuz. Mektepli alaylı ayrımı konusunda ki düşünceniz?

Biz tabi ki teknolojiden faydalanıyoruz ama bazıları teknolojiden faydalanırken reklam yapar, bazıları da icraat yapar yani fazla reklamını yapmaz biz teknolojik anlamda bugünün nimetlerinden hepsinden faydalanıyoruz bilimsel anlamda her şeyi yapıyoruz. Bugün futbolcunun gelişimini takip ediyorsun bilgisayar çağında bütün her şeyi idmanları dünyadaki gelişmeleri ve futbol federasyonunun artık Türk antrenörlerine vermiş olduğu seminerlerde dünyada ki tüm gelişmelerini ortaya çıkartıyorsun. Dünyada futbol nasıl oynanıyorsa Türkiye'de futbol en azından öyle oynanmak isteniyor ve o yolda çalışmalar devam ediyor. Tabi ki üniversite mezunu hocamız var. yabancı dili var gelişmeleri en azından üniversite bazından takip ediyoruz. Üniversitelerde önemli isler yapılıyor. Spor akademileri önemli görevler üstleniyor. Futbol federasyonu her turlu yeniliğe acık, artık dünyadan kendini soyutlayamazsın. Bu anlamda gereken neyse yapılıyor. Ben konuşmalarımda bunu söyledim ama insanlar o bolumu alıyor bir şekilde dedim birlik beraberliği sağladığı anda şampiyonluğun en buyu adayı. Aradaki fark çok fazla. bu şartlar oluştuğu anda en güçlü adayız. Tam istediğimiz ortam mı, değil ama bir gerçek var. Trabzonspor elindeki mevcut kadroya maliyeti düşük oyuncular kattı. Bu sene ilk defa bonservisli oyuncu alınmadı. Fenerbahçe, Galatasaray takımınla yarışacaksın. Yarışırken şartlar eşit mı değil, ama biz doğru isler yaparak ve kafayı kullanarak isler yapmak istiyoruz. İşte bu yan etkenleri bir araya getirirsek Trabzonspor şampiyonluğun en büyük adayıdır. Bizim şartlarımız oluşsun biz her türlü yarışırız.

ZİYA DOĞAN inanıyor ama ben
    bu basınla
    bu federasyonla
    bu fb li yönetimle
    inanmak istiyorum ama inanmıyorum
    Yoksula gülmedim, zenginliğe özenmedim, faşistleri sevmedim, ezilenleri dövmedim, ben Devrimci doğdum, Devrimci öleceğim..!

utkuts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Hersene olduğu gibi bu senede sonsuz inancım var. Ama daha o günü göremedim Yaş 19 oldu o duygu nedir tadamadım
    Ne bir üniversite bitirmek ne zengin olmak. Tek dileğim seni şampiyon görmek... Trabzonspor

Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Ömrümde ilk defâ şampiyon olacağımıza inanmıyorum. Seneye olacağımıza da inanmıyorum. O yüzden Nuri Albayrak yönetiminin yerine gelecek yönetime fazla yüklenmememiz gerektiğini düşünüyorum. Adamlar gerçekten de enkaz devr alacaklar.
    Stand-upçı başkan istemiyoruz!

Mustafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Orta Doğu

her sene şampiyonluk beklerim takımımdan olmasada canları sağolsun
    Tribünde Küfüre HAYIRRRR!!!!!!!!!

Halit Aydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

40. yılda şampiyon oluruz fakat son şampiyonluktan sonraki 40. yılda

Selman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Arkadaşlar bildiğiniz gibi sitemizi ziyaret eden bolca misafirlerimiz var.Daha önce de böyle bir başlık açılmış ve kapanmışltı.Rakip takım taraftarlarına koz vermememiz gerektiğini düşünüyorum.Mesajlarınızı buna özen göstererek yazmanızı rica ediyorum.Lakin rakiplerimizin bu sayfalara bakarak bizimle dalga geçmelerini istemezsiniz değil mi?

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Adımız yeter inanmak için sebep aranıyorsa.

Gökhan Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

3 tane kaliteli transferle şampiyonluğun en güçlü adayı oluruz hatta ligin son haftası saraçoğlunda kupayı kaldırdığımızı düşünsenize

U.D.D (Uyuşturucuya Dur Diyenler)

Travelair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

İnanıyorum
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çıkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor şükretmedikçe şampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalır, üretirsen çoğalır--------------------------------------İÇİN
    Arslanın sırtlanı çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Lancet_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kahramanmaraş

Alıntı nixar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane kaliteli transferle şampiyonluğun en güçlü adayı oluruz hatta ligin son haftası saraçoğlunda kupayı kaldırdığımızı düşünsenize
    ligin son haftası avni akerde değil mi fener maçı???Avni Akerde kaldıralım

Hüseyin Çümen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı nixar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o mümkün olmaz işte çünkü son maç Trabzonda

Gökhan Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı husolee61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o mümkün olmaz işte çünkü son maç Trabzonda
    pardono zaman daha güzel işte 96 nın acısı çıkar
    ben bi gün bunun olacağına inanıyorum fb yi sahadan sildiğimiz maçlarda hep yenildil bi gün acısı çok kötü çıkacak ama ne zaman umarım bu sene olur

U.D.D (Uyuşturucuya Dur Diyenler)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)