Sayfa 1 Toplam 12 Sayfadan 1 2 3 11 ... SonuncuSonuncu
Toplam 285 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Benim Gördüğümü Artık Sen de Gördün! Teşekkürler TRT

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart Benim Gördüğümü Artık Sen de Gördün! Teşekkürler TRT

Tarih 1 Nisan 1984...

Trabzonspor o sezon Fenerbahçe ile şampiyonluk yarışında.

Yer Kadıköy Fenerbahçe Stadı...

Şampiyonluğun iki güçlü adayı karşı karşıya...

Dakika 88, durum 0-0. Trabzonspor kendi atak yönüne göre sağ taraftan bir serbest vuruş kazanıyor.

Ceza sahasına gelen ortaya son vuran Dobi Hasan ve GOOOOL! Durum 0-1. Artık şampiyon belli gibi...

Zaten sürekli şampiyon oluyorduk ve kıymetini bilemedik. Doğru dürüst sevinmedik bile...

İstanbul takımlarını "ezmek" farz olmuştu ve dalga geçer hale gelmiştik:

O günü bazılarımız stadyumda bazılarımız da benim gibi televizyonunun başında yaşadık.

O maç o gün tüm ayrıntılarıyla TRT tarafından canlı olarak yayınlanmıştı. Aradan tam 23 sene geçmiş dile kolay.

Ben o günü gördüm. Sen de gördün mü?

Eğer göremediysen, bunu TRT'den neden talep etmeyesin?

Bireysel çabalarım sonuç vermedi maalesef. Ama neden toplu olarak bunu talep etmeyelim ki?

Hayde o zaman! Adresler, telefonlar ve elektronik postalar aşağıda. Hatta dilerseniz dilekçe olarak hazırlanmış word dosyası da burada (TIKLA).

İş şimdi etkili bir çağrıda bulunmaya kalıyor.

Hayde BMN!

-------------------------------------------
    Dilekçe örneği:

TRT Genel Müdürlüğü – Aktif Hat

Ankara

4 Haziran 2007

Türkiye 1. Futbol Ligi 1983-84 sezonunda 1 Nisan 1984 tarihinde İstanbul Fenerbahçe Stadı’nda oynanan Fenerbahçe – Trabzonspor maçının görüntülerini, o dönem maçı canlı yayınlayan kurumunuzun, Nostalji Futbol Görüntüleri çerçevesinde yeniden yayınlaması konusunda gereğinin yapılmasını ve kamuoyuna duyurulmasını arz ederim.

Saygılarımla,

Ad Soyad
    Adres: Aktif Hat TRT Sitesi Turan Güneş Bulvarı 06540 Or-an Ankara

Faks: (0-312) 491 28 17

Tel: (0-312) 490 43 43 (4 Hat Pbx) (0-312) 490 43 00 dan 5841-5842-5843

E-posta: aktifhat@trt.net.tr

Alıntı denizci61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SON DAKİKA MÜJDESİ

Bugün Kutoz ile birlikte konuyla ilgili olarak girişimde bulunmak ve mümkünse Stadyum Programı Yönetmeni ve Sunucusu Erdoğan Arıkan ile görüşmek için TRT'ye gittik.

TRT.de, yukarıda ki resimden de anlaşılacağı üzere, Erdoğan Arıkan ile görüşme imkanımız oldu. Kendisine bize göstermiş olduğu yakın ilgiden dolayı, bu vesileyle birkez daha teşekkür ederiz.

Yapmış olduğumuz görüşmede, son şampiyonluğun geldiği fb. maçının 90 dakikalık görüntüsünün arşivlerde mevcut olmadığı ama gerek maç öncesi futbolcularımızın evlerinden ailelerince uğurlanışı ve maçın genel bir özetinin (gol dahil) yer aldığı bir görüntünün ellerinde mevcut olduğunu bizlere beyan etti. Bizde bu görüntülerin yayımlanması için kendisinden ricacı olduk ve 2007-2008 Süper Lig'inin ilk hafta maçlarının tamamlanmasının ardından yayımlanacak ilk Stadyum Programında bu görüntüleri bordomavi.net için yayımlayacağının sözünü bizzat kendisi bizlere verdi. Ayrıca, programda bordomavi.net'ten de bahsedeceğini ilave olarak beyan etti.

Sözün belgesi de yukarıda olup, Temmuz ayı içerisinde bizlere yapmış olduğu TRT Stüdyolarındaki davetinede iştirak ederek, konunun takipçisi olacağımızı belirtmek isteriz.

BMN Ankara Saygıyla Sunar...
    .
    .
    .
    .
    ayrıca bu işe ciddi bir mesai ayıran metehan'a da teşekkürler.
    Konu Tunga tarafından (13.06.2007 Saat 17:47 ) değiştirilmiştir.
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama güzel be kardeşim!

WERTHeR
    Ziyaretçi

ben gönderdim mail....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

ben görmedim wallahi..
    atalım mail falan hele..

iyi fikir abi..
    benim gibi hiç görmeyen bir sürü insan vardır..

tv den kaydetip netten çoğaltılabilir bile.
    sonuçta yayın hakkı olan bir görüntü değil.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Taner Gündoğdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

o günleri ne tv başında nede stadyumda yaşamamış biri olarak görmek isterim. umarım bu çabalarımız sonuç verir. teşekkürler Tunga abi...
    Ben Kuzeyin Oğlu, sen Bizans Torunu! Ben Asaletin Rengi, Sen Entrikanın Başkenti! Ben TRABZONUM, BİZ TRABZONSPORUZ!!!

Hüseyin Çümen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ne yazıkki bir tane dahi şampiyonluğu yaşamamış olmanın verdiği üzüntüyle yaşadık buzaman kadar bu maçın görüntülerini bende görmek isterim çok ve mailimi attım

Emre B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Valla bende göremedim.

maskeli61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yalova

bende gönderdim maili inşallah ses getirebiliriz
    ****TRABZONSPOR ÖLÜM KALIM MESELESİ DEGİLDİR DAHA ÖNEMLİDİR****
    **ARSİNLİ AKREP**
    **61*77**

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

izlemedim.Yada izledim ama hatırlamıyorum.
    Mail Attım. Müsait bir zamanda faks ta atacağım.

capa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

mail gönderilmiştir inişallah dikkate alırlar

Bende o günleri göremeyenlerdenim.
    12 Eylül ihtilalini niye yaptılar biliyor musunuz?
    - Trabzonspor'u durdurmak için.(Nihat Genç)
    Darbe sırası bizde...

Rıza ÇOLAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Ben o günü gördüm ve defalarca da görmek istiyorum.
    Gereği yapılmıştır

kutoz
    Ziyaretçi

@Tunga,

Öncelikle böyle bir konuyu gündeme getirdiğin için şahsım adına teşekkür ederim. Ankara'da, Trabzonspor Dergisi Editörü Atilla Bölükbaşı'na, derginin yanında senin de bahsettiğin bu tür görüntülerin neden verilmediğini sormuştum. Böyle bir girişimde bulunduklarını ama TRT arşivinde bu görüntülere ulaşılamadığını hatta, M.Ali Birand (O zaman TRT görevliydi)'ın bu görüntüleri aldığı ve kaybettiği mealinde birşeyler söylemişti.

Son şampiyonluk görüntülerimizin TRT arşivindeki durumunu bilemiyorum ama bu konunun çok önemli olduğunu düşünenlerdenim bende. Tepkimizi ve talebimizi iletelim arkadaşlar.

Yeliz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Mail gönderilmiştir.

Mayls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

bende simdi mail attim. Madem bu Albayrak bize sampiyonluk yasatmayacak bari eski sampiyonluklarimizla gurur duyalim biraz
    Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
    Karadeniz'e Özgürlük!

Atalay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

tunga ben şahsen o maçtaydım kadıköyde eski maraton tribününde hayatımın unutulmaz maçlarından biriydi o maç interi trabzonda yendigimiz maç kopenaktada seyrettigim galatasarayın uefa kupası finali allah herkese göstermeyi nasip eylesin kadıköy altı yol boga heykelinin bulundugu yerde hep beraber yaptıgımız horon eziklerin bizi imrenerek büyük bir saygı ile izlemesi ve alkışlaması of ki of ....tunga yine haşat ettin bizi!!
    Profesyonelleşemeyen Kurumsallaşamayan hiç bir kurumun başarılı olabilmesi mümkün degildir!!!(spartaküs)

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

İzlemek lazım evet, şanlı tarihimizi bilip ondan güç alacağız ancak o tarihte yaşamayacağız, yeni ufuklara yelken açacağız.
    Bazen Sevinç Bazen Keder, Trazonsporlu Olmak Yeter!
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

Erdinç Dilek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

iletim başarıyla tamamlanmıştır
    TrabZonguldaklı...

ErayAkyüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

aynenn yollanmıstır umarız yayın gerceklesir
    İstanbul'un 3 Büyüğü varsa, Türkiyenin Tek Büyüğü Var! T R A B Z O N S P O R

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Şahinoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

O görüntüleri izlemek güzel olur ama ; aması şu bildiğiniz gibi 20 küsür yıl olmuş şampiyonluk görmeyeli başka takımı tutan arkadaşlarınız illaki takılmışlardır size şampiyonluk gördünmü hatırlıyomusun diye, bana takıldıkları gibi , diemem şuki biz trt'den görüntüleri yayınlamasını isteyince canlı yayında yıllardır şampiyonluk görmeyen Trabzonspor taraftarları yoğun istekle eski şampiyonluk görüntülerinin yayınlanmasını istiyolar deyip bunu alaylı bir şekilde yapmalarından endişe ediyorum sonra millet demesin ulan 20 yıldır şampiyonluk görmemişler ancak eski görüntülere bakıp avunuyolar diye endişem budur saygılar.
    DOZER CEMİL

bordoylamavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

o zamanlar daha çok radyodan dinlerdik maçları çocuktuk. ama şu anda trt belli bir ücret karşılığı istediğiniz tarihteki istediğiniz programı arşivinden size veriyor. ama ücret biraz fazlaydı tam hatırlamıyorum şimdi miktarı

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı atemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O görüntüleri izlemek güzel olur ama ; aması şu bildiğiniz gibi 20 küsür yıl olmuş şampiyonluk görmeyeli başka takımı tutan arkadaşlarınız illaki takılmışlardır size şampiyonluk gördünmü hatırlıyomusun diye, bana takıldıkları gibi , diemem şuki biz trt'den görüntüleri yayınlamasını isteyince canlı yayında yıllardır şampiyonluk görmeyen Trabzonspor taraftarları yoğun istekle eski şampiyonluk görüntülerinin yayınlanmasını istiyolar deyip bunu alaylı bir şekilde yapmalarından endişe ediyorum sonra millet demesin ulan 20 yıldır şampiyonluk görmemişler ancak eski görüntülere bakıp avunuyolar diye endişem budur saygılar.

Emre, bu endişene bende katılıyorum.Ama burada asıl konu tv'den eski görüntülere bakıpta avunmak değildir.Bu nostalji kuşağında Fenerin,Beşiktaş'ın ve Galatasaray'ın eski maçlarını verip şampiyon oldukları maçları tüm Türkiye izlediğine göre bizimde buna hakkımız olduğunu düşünüyorum.Neden bu maçlar yayınlanırken,Trabzonspor'un maçları yayınlanmıyor?

Bence bu konuda birazda TRT'nin bu tutumunu sorgular şekilde maillerimizi atarsak daha faydalı olur kanaatindeyim.Bende son şampiyonluğu gören talihlilerden biriyim.Ama o zamanlarla şimdi şampiyonluk kutlamaları arasında çok fark var.Bir arkadaşımın şampiyonluk kutlamalarındaki hayalide 30 tane as900 kamyonla, Bağdat caddesinin altını üstüne getirmek olduğunu düşünürsek,şampiyon olduğumuz günü düşünemiyorum...

Mehmet Ali Birand, Galatasaraylıdır.O ne yapacakmış bizim maçların görüntülerini?Tamam zamanında TRT'yi dolandırdığı ve bunun sonunda yüce Adaletten gereken cezayı almış ve dolandırıcılığı tescillenmiş olduğunu herkes biliyor.Ama ne edecekmiş bizim maçların görüntülerini?
    TARAFTAR TARAF OLANDIR...TARAFTAR ALMAZ VERİR!...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Mail gönderilmiştir.
    Bu arada iletinin alt kısmında ad soyad bölümünü yazmadan göndermeyin.Dikkatlerden kaçabilir.
    T R A B Z O N S P O R

Talat YAVUZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

geçmişimiz ile ilgili çekincek bi durum asla olamaz doğdumdan 27 gün sonra görev yerine getirlmiştir.
    NUHUN GEMİSİNE ÇİFTLER HALİNDE BİNMEDİK Kİ HAYATIMIZI ÇİFTLER HALİNDE DEVAM ETTİRELİM...

Recep Çaltepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Mail gitti

Çetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doğu

mail yolladım bende
    Siyasetin "bizden olduğu sürece" yer aldığı, karşıda olduğu zaman "siyasete bulaştığı" büyük kulüp/taraftar camiası Trabzonspor

Murat Altun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

HEY GİDİ GÜNLER HEYYYYYYYYYYYY

şimdilerde istanbul takımalrının yedeklerini transfer ettik diye yöneticiler caka satıyorLAR
    '' GERÇEKÇİ OL İMKANSIZI İSTE..! '

https://twitter.com/GERONIMO_TS

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)