Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 71 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: "Trabzonspor Ticari Ürünler A.Ş." Hakları Özelleştirilsin (Ts Club)

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Standart "Trabzonspor Ticari Ürünler A.Ş." Hakları Özelleştirilsin (Ts Club)

Saygideger yonetimimiz aldigi kararla; TsClubları yonetemedigini (kimilerine gore koordinasyonu saglayamadigini) careyi bazi magazalarini kapatmakta buldu.

"Trabzonspor Ticari Ürünler Ticaret AŞ, Trabzonspor’un lisanslı kulüp ürünlerinin (forma, antrenman malzemeleri, aksesuarlar vb.) üretilmesinden ve resmi kulüp mağazalarının operasyonundan sorumludur." gorevini ustlenen kurumumuzun ozellestirilerek, kulubumuze ait lisansli urunlerin harici bir kurum tarafindan uretilmesini oneriyorum.

Boylece yonetimimiz elinde zarar ettigi soylenen TSClublar, ozel mutesebbisin elinde isleyecek, taraftar daha kaliteli hizmet alacak hem de bu hakkin kiralanmasi suretiyle kulup gelir elde edilecek.

Bu tip bir anlasmanin detaylari elbette ciddi anlamda sekillendirilebilir. Anlasmanin suresi, icerigi, sartlari, kulubumuzun giydigi formanin markasi ve sozlesmeye etkileri ilerleyen safhalarda netlestirilebilir.

Gonul isterdi ki; kulubumuz kendi bunyesinde bu sistemi isletebilsin fakat ben oyle bir kabiliyeti su anki yontimde goremiyorum. Ustelik bu isler sirtlarinda bir kambur olmaktan oteye de gecemiyor. Bu onerinin hayata gecirilebilirliginin dusunulup, ciddiye alinmasini umut ediyorum.

WERTHeR
    Ziyaretçi

Özelleştirme küçülme demektir. Bence olmamalı...

Alıntı WERTHeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özelleştirme küçülme demektir. Bence olmamalı...
    Anlamadim? "küçülme" derken, su anki durumdan daha da küçük bir yapilanma olabilir mi?

Lutfen yapici elestiriler yapalim, laf olsun diye yazmayalim.

WERTHeR
    Ziyaretçi

Alıntı saglam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anlamadim? "küçülme" derken, su anki durumdan daha da küçük bir yapilanma olabilir mi?

Lutfen yapici elestiriler yapalim, laf olsun diye yazmayalim.
    Şu ankini savunmuyorum ama kulüp bünyesinde yapılmalı...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

ÖZelleştirmenin dezavantajları da var ama bence de iyi bir fikir. Özelleştirmenin en büyük dezavantajı, artık tamamen ticari düşünüleceği için maliyet anlamında taraftarın aleyhine bir durum söz konusu olabilir. Ama mevcut haliyle de ürünlerin çok ucuz olduğu söylenemez. Diğer taraftan önemli bir artısı olacaktır. O da daha kaliteli ve satılabilir ürünlerin piyasaya sürülmesi. Daha fazla kazanabilmek için daha fazla satmak lazım. Bunun birinci yolu da kaliteli ürünler üretmek. TS CLub'lara gittiğinizde birşeyler almış olmak için kendinizi zorluyorsunuz. Halbuki taraftarlığın verdiği gazla önünüze geleni kapmanız lazım. Ama maalesef bu "albeni" yok. ÖZelleştirme ile bu sağlanabilir. Ama TS'un aleyhine olmayacak iyi bir anlaşma yapılması gerekir. Özetle ben bu fikri destekliyorum.
    Bertrand Russell : "İstediğiniz bazı şeylere sahip olamamak, mutluluğun bir parçasıdır."

Ali Sırrı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Eğer kapatılma devam edecekse bencede özelleştirilsin. Hem daha kaliteli ürünler ortaya çıkar hemde Türkiye genelinde ürünlerimiz satılır buda Kulübümüze maddi destek olur..

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu neye benziyor biliyor musunuz? Trabzonsporu devletimiz gibi hantallaşmış bir yapı olarak düşünüp zarar eden ama iyi işletilse ihya edecek bir sistem olsun....ben yiyemedim deyip buyur sen ye demek oluyor...

Alıntı Cengiz Çubukcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu neye benziyor biliyor musunuz? Trabzonsporu devletimiz gibi hantallaşmış bir yapı olarak düşünüp zarar eden ama iyi işletilse ihya edecek bir sistem olsun....ben yiyemedim deyip buyur sen ye demek oluyor...
    Ben taraftarim, soyle ben ne yapayim?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Nuri Albayrak döneminde Ts Club'ların başarısızlığa uğratıldığı ve iyi yönetilmediği açıktır. Fakat Albayrak Trabzonspor'un başında ne kadar kalacak, uzun yıllar bu görevin başında kalmayacağını düşünüyorum. Bu yüzden özelliştirme şuanki yapı için faydalı gözüksede yeni gelecek başkan ve yönetimler için sıkıntılar oluşturabilir...
    “Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Trabzonspor Kongre Üyesi
    bordobluex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Herşey 2 avans 3'te biter.. tişötlerini çıkarmak fikriyle başladı.

Serkan diyor ki:
    Madem bunları TsClub yapmıyor. Verin şu haklarınızı Alasını yapsın taraftar

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Alıntı Kaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nuri Albayrak döneminde Ts Club'ların başarısızlığa uğratıldığı ve iyi yönetilmediği açıktır. Fakat Albayrak Trabzonspor'un başında ne kadar kalacak, uzun yıllar bu görevin başında kalmayacağını düşünüyorum. Bu yüzden özelliştirme şuanki yapı için faydalı gözüksede yeni gelecek başkan ve yönetimler için sıkıntılar oluşturabilir...
    Tabi olayın bu boyutu da var. Bu işe girecek şirket, kısa süreli anlaşmaya pek yanaşmaz. Diğer taraftan da TS'un çıkarlarını iyi gözetmek lazım. "İyi bir sözleşme"den kastım da buydu aslında. Kısacası zor bir karar. Tamam Kaya kırmayalım seni, bir sonraki yönetime de bir şans verelim :-))
    Bertrand Russell : "İstediğiniz bazı şeylere sahip olamamak, mutluluğun bir parçasıdır."

Kurumsal bir yapidan bahsediyoruz surekli, ama bunu oturtamadik. Hala gelecek yonetimin bu magazalar hakkinda nasil bir tutum sergileyecegini dusunuyoruz. Eger kulup bu konuda basarili olmak istiyorsa(hali hazirda bu yonde bir cabalari yok) kendilerinden bagimsiz, profesyonel yoneticileri bu kurumun basina getirmesi gerekir. Dergi konusundaki tutumlari ve yoneticilerine yaptiklarini bildigimizden "bagimsiz" bir yonetici tayin edemeyeceklerdir.

Endiselerine hak veriyorum. Anlasmanin suresi ciddi bir konu, iyi dusunulmesi gerekli. Fakat bu konu ozellestirmeye engel degil...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Alıntı bordobluex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herşey 2 avans 3'te biter.. tişötlerini çıkarmak fikriyle başladı.

Serkan diyor ki:
    Madem bunları TsClub yapmıyor. Verin şu haklarınızı Alasını yapsın taraftar
    Serkan, yoksa Amerika'da tekstil işine falan mı girdin? :-)

muratt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

guzel fikir.. kapanmasindan iyidir.. Tamamen ozellesmese bile isim hakki belli bir sureligine (bu yonetim gidene kadar mesela) kiralanabilir..

Taraftar olarak takimimin kiskandiran urunlerini giymek istiyorum..
    İnadına Trabzonspor !

Naim
    Ziyaretçi

Alıntı WERTHeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu ankini savunmuyorum ama kulüp bünyesinde yapılmalı...
    Yazmayayım diyorum
    Konuşmayayım diyorum
    Yok illa yaz diye zorluyorsunuz

Değerli Arkadaşım Werther
    Lütfen sizin Varsa bu konuda bir FİKRİNİZ,Bir PLANINIZ veya olgunlaşmamış olsada bir DÜŞÜNCENİZ lütfen paylaşırmısınız.

Sağlam bu konuda bir fikir ortaya koymuş kanaatimcede çok güzel ve uygulanılabilir bir metodun başlangıcını yapmış en azından Beğenmesenizde Trabzonspor için düşünmüş

varsa sizinde Trabzonsporun Kurumsal yapılarıyla alakalalı TS Cluble alakalı düşündüğünüz bir şey buyrun sizde fikrinizi iletin
    Özelleştirme Küçülme demektir diyip ne başı ne sonu olmayan bir önerme ortaya atmayalım.

Biliyorsanız Konuşun Alim Sanalım sizi
    bilmiyorsanız ...

@Serkan
    bu konuyu dönem dönem konuştuk hatta bir ara ciddi ciddi teklif yapmayada karar verdik kulubun yürürlükteki anlaşmalarının devir sorunları nedeniyle pek sonuç alamadık ama ben hala bu konunun yapılabileceğini düşünüyorum.
    Zannederim bu yönetim bu konuyu bu tarzda halledecek belki ama işi ehliyet ve ya vizyona göre değil de yakınlık-çıkar ilişkilerine göre yapıcak.Önümüzdeki günler ne gösterir bilemem ama bu konunun takipcisi olalım

Cem Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ts Clup magazalarının Ts nin diğer bütün birimleri ibi kötü yönetildiği asikar...
    Bu yönetim anlayışına karsıyım...
    Çok daha üretken olunabilinir..
    Bunun yolu da bu makamların basına bu işin ehli adamları getirmeden geçer...
    Yoksa bu makamlarada köhnemiş zihniyetinizin beslemelerini getirirseniz veya getirmeye çalışırsanız olacagı budur...

AMA,
    KLÜBÜN BİR DEPARTMANININ ÖZELLEŞMESİNE SONUNA KADAR KARSIYIM...
    NE DEMEK ÖZELLEŞME...
    HELEKİ BU TARZ ÖZELLEŞTİRME İHALELERİNİ ALBAYRAK YÖNETİMİ YAPACAKSA ON DEFA KARSIYIM....
    BU KLÜP BİZİM...
    BİZDEN SONRA GELECEKLERİN...
    HEPİMİZİN...
    KİMSEYE BU KLÜBÜ PEŞKEŞ ÇEKTİRTMEYİZ....
    Haczavera,Maçka,Trabzon....,
    Sen Fatih in torunu,Ben Deli İbrahim in
    Sen Düzenin Adamı,Bense Memleketimin......

Alıntı Cem Yavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ts Clup magazalarının Ts nin diğer bütün birimleri ibi kötü yönetildiği asikar...
    Bu yönetim anlayışına karsıyım...
    Çok daha üretken olunabilinir..
    Bunun yolu da bu makamların basına bu işin ehli adamları getirmeden geçer...
    Yoksa bu makamlarada köhnemiş zihniyetinizin beslemelerini getirirseniz veya getirmeye çalışırsanız olacagı budur...

AMA,
    NE DEMEK ÖZELLEŞME...
    HELEKİ BU TARZ ÖZELLEŞTİRME İHALELERİNİ ALBAYRAK YÖNETİMİ YAPACAKSA ON DEFA KARSIYIM....
    BU KLÜP BİZİM...
    HEPİMİZİN...
    Cektirme tabi neden peskes cektiriyorsun kulubu?

Su an TsClublar zarar etmiyor mu?
    Zarar ediyor da, bunun sebebi ustun kalitedeki urunleri taraftara ucuza sunmasi mi?

Iyi ben de diyorum ki; ver Ali agaya isletsin, hem kulube para versin hem de taraftar hizmet gorsun...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Alıntı Cem Yavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    AMA,
    NE DEMEK ÖZELLEŞME...
    BU KLÜP BİZİM...
    HEPİMİZİN...

Değerli arkadaşım, zaten mesele de bu. Olayı peşkeş çekmek gibi görürsen elbette herkes buna karşı olur. Yaparsın adam gibi biz sözleşme, TS'un haklarını sağlama alırsın, hiçbir sorun olmaz.

"Bu yönetim bu işi yapamaz."
    "Özelleştirme de yapmasın çünkü TS'Un haklarını koruyamaz" ,vs

Böyle bakarsak hiçbirşeye çözüm bulamayız ama...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

çok detaylı incelenmesi gereken bir mevzu...
    aslında olmaz da denmez ama bu özeleştirmeyi bugünki yönetimin yapacak olması benim kaygılarımı hatsafhaya çıkarıyor.
    ama gene de güzel öneri...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Şu an TsClub'lar zarar ediyorsa bunun nedeni Nuri Albayrak yönetimidir ve bir yönetimin gerçekleştirdiği başarısızlıktan dolayı kulübün bir kurumunun özelleştirilmesine sıcak bakamam...

Ts Club'lar kurulduğu günden bu yana hep zarar çizgisinde olmamıştır. Atay Aktuğ döneminde nasıl başarılı bir şekilde idare edildiğini gördük. O yüzden bu fikrin yerine "nasıl karlı hale getirilir, taraftarların ilgisini nasıl çekebiliriz" üzerinde düşünülmesi gereklidir...

Bunu bu yönetim yapamayacaksa yeni gelenlere bırakmalıyız. Bu sırada bazı Ts Club'lar maalesef kapanabilir. Sonuçta bunun adı başarısızlıktır...
    “Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Cem Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yazımı alıntılayan arkadaslar...
    Önerinize ve iyi niyetinize diyecek lafım yok...
    Mesele İlke meselesi...
    Bu dediğiniz organizasyon Ts nin isim hakları kimseye devredilmeden,
    Bu işi bilen birinin güdümünde Klüp tarafından yapılsa daha sağlıklı ve daha doğru olmaz mı...
    Yarın öbürgün Mahkemelerde sözleşme iptalleriiçin ugrasmasak...
    Birileri bu takımın sırtından geçinmezse...
    Zaten bize aity olanı kendimiz işlesek
    Bu daha doğru olmaz mı...
    Haczavera,Maçka,Trabzon....,
    Sen Fatih in torunu,Ben Deli İbrahim in
    Sen Düzenin Adamı,Bense Memleketimin......

WERTHeR
    Ziyaretçi

Alıntı Naim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazmayayım diyorum
    Konuşmayayım diyorum
    Yok illa yaz diye zorluyorsunuz

Değerli Arkadaşım Werther
    Lütfen sizin Varsa bu konuda bir FİKRİNİZ,Bir PLANINIZ veya olgunlaşmamış olsada bir DÜŞÜNCENİZ lütfen paylaşırmısınız.

Sağlam bu konuda bir fikir ortaya koymuş kanaatimcede çok güzel ve uygulanılabilir bir metodun başlangıcını yapmış en azından Beğenmesenizde Trabzonspor için düşünmüş

varsa sizinde Trabzonsporun Kurumsal yapılarıyla alakalalı TS Cluble alakalı düşündüğünüz bir şey buyrun sizde fikrinizi iletin
    Özelleştirme Küçülme demektir diyip ne başı ne sonu olmayan bir önerme ortaya atmayalım.

Biliyorsanız Konuşun Alim Sanalım sizi
    bilmiyorsanız ...
    Özelleştirmenin küçülme olduğunu herhangi bir ekonomist ile görüştüğünüz zaman sizlere açıklar. Ben alim değilim. O yönde bir niyetim de yok. Bir fikre katılmamak çok doğaldır. Çözüm önerileri üretmek ayrıdır üretilmiş çözüm önerilerini kendince yorumlamak ayrı şeydir. Sanırım bu küçük yorumlama için ordinaryus(kalktı ama ) olmaya gerek yok. Beni fikirsizlikle suçlamanız hiç hoş değil. Eğer renkdaşım olmasaydınız belkide daha ağır konuşurdum. Bunca yorum yazan herkes teorisyen ise Trabzonsporun geleceği çok çok parlaktır. Gönül verdiğim takım adına sevindim. Kusuruma bakmayın böyle bir gerçeği bilmiyordum. Bende teorisyenlik yoktur. Bundan sonra daha az yazmaya gayret göstereceğim. Herkesten özür dilerim...

amaan canım sizde.ne tartışıyorsunuz ki burda.daha önemli konular var trabzonspor için.ziya doğan istifa etsin başlığı var mesela çok rağbet gören,ya da defansın göbeğinde kimin oynıycağı sorunu var.ya da serbest kürsüde makara var.

ne gerek var ki böyle topiclere hiç anlamıyorum sizleri.

Nereden
    Trabzon

Selam

Yap-İşlet-Devret modeli bence kulağa fena gelmiyor.Bu işin altından kalkabilecek uzman bir kuruma belirlenecek bedel(sorunda burada başlıyor) karşılığında kurumun isim haklarını kullanma izni verilir.Fiyat ve kaliteyle ilgili kota konulabilir.Bunun için tabii ki konunun uzmanlarının mevzuya el atması gerekir.Yönetimin bu konuya el atacağını hayal etmek bile güzel.Sözleşmeye alınacak bedele göre süre konulabilir...Yani kulübün geleceğini satmak gibi bir durum sözkonusu bile olmaz bu durumda.Ayrıca sözleşme bitiminde elimizde iyi işleyen bir sistemin kalma ihtimali de var ki bu kesinlikle üzerine kafa yorulması gereken bir konu bence...
    İyi oyuncu maç,büyük oyuncu şampiyonluk kazandırır. M.J.

bir ekleme de yapayım..özelleştirme küçülmedir gibi sığ bir mantıkla olaya yaklaşan arkadaşa teşekkür ederim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)