Sonuç: Sizin İçin Futbol Sevgisi mi Öncelik Taşır, Takım Sevgisi mi?

Katılımcı sayısı
56. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Futbol Sevgisi

11 19.64%
  • Takım Sevgisi

45 80.36%
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 61 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BMN Tartışıyor (1) | Futbol Sevgisi mi Öncelik Taşır, Takım Sevgisi mi?

Dawsofield - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı TekfurÇayır 61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Futbolu bu şekilde tanımlayacaksak dünyâda Türk futbolunun değeri henüz bilinmiyor da diyebiliriz. ��

Ülkede oynanan futbol “daha bir futbol”, “futbolun hası” olduğu hâlde ligimize talep yok.

Kısa bölümünü alıntıladığım bu yazın katılmasam da bence çok güzel, konuyu genişletici çok faydalı bir yazı. Kısmet olursa ben de düşüncemi uzunca yazarım.
    çirkinlik'ten o bağlamdaki kastım elbette topun oyunda kalma süresi, taktiksel derinlik vs. gibi teknik göstergeler değildi. benim kast ettiğim anlamda çirkinliği amatörden dünya kupası finaline futbolun her aşamasında gözlemlemek mümkün. o yüzden tırnak içine aldım zaten, sizin olumsuzladığınız bazı şeyler futbolun kendisine içkin. onu belirtmek için.

ben de istediğim gibi toparlayamadım düşüncelerimi açıkçası. yazdığınızda cevap olarak daha derli toplu bir şeyler göndermeyi umuyorum. güzel bir tartışma konusu olmuş
    futbol estetiğinin zirvesi kayarak müdahaledir

Forum Yöneticisi Ozan Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Takım sevgisi
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

bordoylamavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

yemişim futbolu. sadece Trabzonun ve rakiplerini maçlarını izliyorum. 90 dakka futbol izleyemem. tek izlemek istediğim şey benim takımım ve onun oyuncuları

ceday99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Benim ihtiyaçlar hiyerarşimde takımım en altta yer alır.
    Önce bir şampiyonluğa doyalım sonra futbol izlemeye başlarım.

chener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya

eskiden futbolu sevdiğimi sanırdım. Şimdi bakınca ben Trabzonspor'u seviyormuşum. Trabzonspor hariç 90 dakikasını bitirebildiğim başka maç yok. Yaşlanmaya başlayınca belki de zaman daha değerli hale geliyordur bilmiyorum. Ama benim için durum bu.
    YA DIŞINDASINDIR ÇEMBERİN YA DA İÇİNDE YER ALACAKSIN.KENDİN İÇİNDEYKEN KAFAN DIŞINDAYSA ÇARESİ YOK KARDEŞİM.

Nereden
    Avrupa Diğer

Bazen dunya karmalari birbirlerine karsi oynuyorlar ne kadar kaliteli futbol oynansada birseyler eksik kaliyor isin icinde yerlesik rekabet dusme cikma sampiyonluk vs gibi etkenler olmadimi olmuyor takim sevgisi olmadan bu cark zor doner diyer taraftan teknoloji cagindayiz isteyen dunyadaki ust duzey futbol takimlarini izleyip futbol keyfide yapabilir

Courage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Gözümü Trabzonsporla açtım kendi etrafımı bilip olan bitene manâ verdiğim yıllardır 80'lerin sonu. Babamın heyecanla ( bir yandan televizyon açık bir yandan radyo son ses ) izlediği maçlar , tarihimizi anlatarak takımı sevdirmesi sonra gençlik-ergenlik dönemi maçlara gidişim , etrafımdaki istanbul tayfasına karşı okul,sokak ,iş yerindeki mücadelem.

Samimi yazıyorum velev ki böylesi bir hayat başlangıcım olmasa da futbolla ilgilenirdim zira dipleri gördüğümüz ve hezimetlerden bunaldığım 2000'li yılların başında her sayısını aldığım Goal dergisi sağolsun özellikle Serie A'yı o dönemin imkanı ne ise sonuna kadar kullanıp takip ettim zamanla internet, youtube ve tv platformlarıyla la liga, ligue 1, bundesliga da ilgi alanım oldu.Zaman içinde oyun ve oyuncu stillerinin değişmesi , yeni yüzler falan her zaman ilgimi çekti. Bizde ki balon derbilere benzemeyen hakiki rekabetlerde hakeza alakamı hep canlı tuttu şu ana kadar.

Trabzonsporsuz futbol düşünemiyorum ama oyunun kendisi hem izlerken hem oynarken keyif veriyor bana.
    Hominem te memento... - Sadece bir insan olduğunu unutma...-

StopMatchFixing.Com

Gökhan Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Futbolu oynamayı severdim Trabzonspor'u da izlemeyi severim. Trabzonspor dışında da kolay kolay ortam olmadığı sürece maç izlemem. Bu sene keyfen İstanbul takımlarının bazı maçlarına bakıyorum ama vakit öldürme amaçlı. Fakat şöyle bir şey var. Belki hayata bakışım ile ilgilidir 10-11 olayları ile Ersun yanal döneminin son sezon başlangıcına kadarki aralık bende mevcut değil. Hani burada zaman zaman paylaşılan efsane bir kadro vardır; Fatih Atik, Caner Osmanpaşa, Zeki Yavru, Yusuf Erdoğan'ın ve diğerlerinin olduğu. Ben bu adamlar kim bilmiyorum mesela. O dönem Trabzonspor'u izleyen insanların neler hissettiğini şu anki söylemlerinden anlayabiliyorum ama ne bileyim özel helikopterle gelen oyuncuyu bilmiyorum mesela. Trabzonspor'a değil ama futbola küsmüştüm çünkü. Buradan bakınca belki de futbolu daha hak edenin kazandığı bir şey olarak düşünmüş biri olabilirim o zamanlarda. Cam kırılınca belli de o fanusun dışındaki kavgayı görmek ve ona girmek istememiş de olabilirim.

Sonraki süreçte Trabzonspor'um ligi kaçıncı bitirdiğini dahi bilmiyordum artık. Trabzon berabere kalınca buz kesen bir ev havası varken ben yedi sıfırlık Antalya yenilgilerinden haberdar bile değildim. Konuşmadıkça zamanla babam da konuşmamaya başlamıştı. Var olmayan bir şey haline gelmişti.

Dönüş süreci de nasıl oldu ondan da emin değilim. Fakat Trabzonspor siyahtan başka bir renk var diye kendimi kandırmama sebep bir şey de olabilir. Bundan emin değilim. Futbol benim için hala çok kirli ve hep öyle kalacak olan bir şey olarak kalacak ama bana faydası olmayan bir şeye sevinmek yahut onunla ilgili bir şeyi dert edinmek de bu hayatın yaşanılabilirliği için belki de önemli bir şeydir. Yaşanılabilirlik diyorum çünkü yaş aldıkça insan basitleşiyor. Kendi basitliğinin farkına varıyor. Tamam futbol önemli değil de diğer şeyler de o kadar önemli değil diyebiliyorum artık. Sonuçta sadece bir insansın diyorum kendi kendime. Kendini bu kadar kasma hiçbir şey etrafındaki şeylerden bağımsız hareket etmez. Bu sebeple içerden veya onun etrafında dönen şeyler canını da sıksa bir renge gönül vermek kötü bir şey değil diyebiliyorum artık. Sevinç de var ihanet de var hayal kırıklığı da var. Her şey sevdaya dahil.
    Konu Gökhan Balcı tarafından (10.01.2022 Saat 01:52 ) değiştirilmiştir.
    OMAE WA MOU SHINDEIRU...

angraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bizimkisi armaya olan aşk

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Valla çok güzel soru. Zaman zaman düşünürüm bu mesele üstüne. Her seferinde Trabzonspor bir adım öne çıkıyor. Ama şöyle de ekleyeyim; Trabzonspor olmasaydı da futbolu yine bu kadar severdim.

Şu an Livorno'nun teknik direktörlüğünü de yapan efsane kaptanı Lucarelli'nin "sevgi kıyası" konusunda çok efsanevi bir cevabı var. Buraya cuk oturuyor.

Bir gazeteci röportaj sırasında Lucarelli'ye "Livorno'yu karınızdan çok sevdiğiniz söyleniyor. Bu doğru mu?" diye soruyor. Lucarelli de "Hayır bu doğru değil. Karımı da en az Livorno kadar seviyorum." diyor
    Konu Yiğit Gayretli tarafından (12.01.2022 Saat 16:04 ) değiştirilmiştir.
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

Bayraktaroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Trabzonspor olmasaydı futbol benim için hiç bir şey ifade etmezdi. Dünyada,futboldan daha eğlenceli daha stratejik daha teknik spor dalları var.
    TRABZONSPOR
    iyi ki varsın Eren Bülbül...
    İyi ki varsın Arslan Kulaksız...

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    zekeriyya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

benim cevabım : Trabzonspor sevgisi
    futbolun tamamını düşününce olan şeyler adaletten uzak ve iğrençleşiyor

bana atam dan dedemden kalan tek şey Trabzonspor
    benim geçmiş ile gelecek arasında bağı güncel ve canlı tutan tek şey Trabzonspor
    Trabzonspor deyince rahmetli babam geliyor aklıma
    yaptığımız muhabbetler , heyecanlar ve üzüntüler geliyor aklıma
    Trabzonspor zaman geçtikçe üzerinde yükler ile hep kalbimde ve aklımda
    BMN KOCAELİ

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    zekeriyya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

@Gökhan Balcı

çok güzel yazı
    duygularını iyi anlatmışsın
    hani sol tarafa bakmasam bunu ben ne zaman yazmışım diyebileceğim bir yazı
    BMN KOCAELİ

HOPA'LI TS'Lİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Trabzonspor aşkı tabi ki

Çünkü Türkiye'de futbol çok kirli
    2010-2011 SEZONU SÜPER LİG ŞAMPİYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Gökhan Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı zekeriyya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    <!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->@Gökhan Balcı<!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->

çok güzel yazı
    duygularını iyi anlatmışsın
    hani sol tarafa bakmasam bunu ben ne zaman yazmışım diyebileceğim bir yazı
    Teşekkür ederim abi
    OMAE WA MOU SHINDEIRU...

Forum Yöneticisi Ozan Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Konuya Anket eklenmiştir.
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

HOPA'LI TS'Lİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Anket için teşekkürler.

Bunu sevdim.

Trabzonspor sevgisi dedim.

Futbolu Trabzonspor sayesinde tanıyıp sevdiğim için

İyi ki varsın Trabzonspor
    2010-2011 SEZONU SÜPER LİG ŞAMPİYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

TekfurÇayır 61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Futbolda olan bitenler nedeniyle futbola sevgim kalmadı diyen arkadaşlara sormak istediğim bir şey var.

Siyasal İslâm nedeniyle dinden soğudum diyenler var sosyal medyada...

Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Aman buradan yola çıkıp siyasal islâm tartışmasına girilmesin, sâdece bu sözün mantık temelini soruyorum.

Mantıklı, tutarlı bir söz mü?

Önce futbol sevgisi diyen üç arkadaşı çok merak ettim, 2’si Nevzat61 ve Mehmedaga olsa gerek, 3. kim?
    7

"Her fikri savunma hakkın yoktur. Bilgi temelli fikri savunma hakkın vardır. Hiçkimse câhil kalma hakkına sâhip değildir." Harlan Ellison

Aker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Trabzonspor elbette. Bu camia olmasa asla maç takip etmezdim.

Nereden
    Avrupa Diğer

Futbolda olan bitenler nedeniyle futbola sevgim kalmadı diyen arkadaşlara sormak istediğim bir şey var.

Aman buradan yola çıkıp siyasal islâm tartışmasına girilmesin, sâdece bu sözün mantık temelini soruyorum.

Önce futbol sevgisi diyen üç arkadaşı çok merak ettim, 2’si Nevzat61 ve Mehmedaga olsa gerek, 3. kim?
    Takim sevgisi derken neden aklimiza ilk once futbol geliyor diyer branslarda var madem mesele takim sevgisiyse neden hentbol veleybol vs ilgi az onlarda bordo mavi takim degilmi demekki oncesinde biraz futbol sevgisi olacakki takim sevgisiyle kenetlenmesi daha kolay olsun ayrica trubunlerdeki taraftarlardan kac kisi ben futbolu aslinda hic sevmem takim sevgisi dolasyisiyla burdayim diyebilir? sonuclar kotu oldumu bir bakiyorsunuz seyirci kalmamis nerde kaldi takim sevgisi? ikisi birlikte olmaya mahkum!

mete61bordomavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Öncelikle iyi futbol nedir? Futbolda biz neyi seviyoruz?
    Kimilerine göre kolay gol yememek kimilerine göre kolay gol atmak...
    Herkesin fikirleri başka başka olsa da ben kendi adıma futbolun bire bir hayatla örtüşmesini seviyorum.
    Futbol aslında hayata çok benziyor. Bu benzerlikleri uzun uzadıya yazmaya gerek yok.

Ama eğer doğuştan şanslı değilseniz, hayatta elde ettiklerinizi alın teriyle, emekle, mücadeleyle ve onca haksızlığa rağmen elde etmişseniz siz de bir Trabzonspor'sunuz!
    Trabzonspor ruhusunuz!
    Çıkarsız saf sevgi, emek, azim, mücadele vb... gibi erdemler sizin için bu çağda geçer akçeyse hala, siz futbolu değil, Trabzonspor'u seviyorsunuz demektir!
    Trabzonspor Başkanı Nasıl Olmalıdır?
    -Birilerinin adamı değil,Trabzonspor'un adamı olmalıdır!
    Trabzonspor Teknik Direktörü Nasıl Olmalıdır?
    -Hiçbir şey olmasa da korkak olmamalıdır!

nevzat61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ

5 oldu
    Bu dünyadaki en mutsuz insanlar, başkalarının ne düşündüğünü takıntı haline getirenlerdir.' -

Virginia Woolf

Nereden
    İstanbul

Red face

Alıntı nevzat61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5 oldu
    Ben de oy kullandım, 6 oldu 🙃
    7

"Her fikri savunma hakkın yoktur. Bilgi temelli fikri savunma hakkın vardır. Hiçkimse câhil kalma hakkına sâhip değildir." Harlan Ellison

Nereden
    İstanbul

Alıntı objek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Takim sevgisi derken neden aklimiza ilk once futbol geliyor diyer branslarda var madem mesele takim sevgisiyse neden hentbol veleybol vs ilgi az onlarda bordo mavi takim degilmi demekki oncesinde biraz futbol sevgisi olacakki takim sevgisiyle kenetlenmesi daha kolay olsun ayrica trubunlerdeki taraftarlardan kac kisi ben futbolu aslinda hic sevmem takim sevgisi dolasyisiyla burdayim diyebilir? sonuclar kotu oldumu bir bakiyorsunuz seyirci kalmamis nerde kaldi takim sevgisi? ikisi birlikte olmaya mahkum!
    Mantıklı, futbolu sevmem ama kulüp taraftârıyım demeyi, otomobil kullanmayı sevmem ama Ferrari aldım demeye benzetiyorum.
    7

Nereden
    Trabzon

Futbol sevgisi zaten takım sevgisinden gelir

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)