Sayfa 19 Toplam 243 Sayfadan BirinciBirinci ... 9 17 18 19 20 21 29 69 119 ... SonuncuSonuncu
Toplam 6069 adet sonuctan sayfa basi 451 ile 475 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yeni Teknik Direktörümüz Kim Olmalı? | Abdullah Avcı ile Anlaşma Sağlandı!

halilaziz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Arda' Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bütün yollar ona çıkıyor, kop gel hocam
    Ayman 'ı futbola döndürsun
    Voltaran tamamlansin
    2010-2011 sezonu şampiyonu Trabzonspordur.
    Aksini söyleyen ahlâksızdır.
    Ahlâksızlara itibar edilmez!

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bruno Lage isteyenler hocayı tanıyor da mı istiyor yoksa genç ve Benficayı şampiyon yaptığı için mi istiyor?

Bir kaç maç analizi inceledim. Bizim hücum yapısına uygun gibi. Bir tane net santrafor (Sörloth) ve onun etrafında dolaşacak 10 numara (Bizde Ekuban ama Livaja tarzı bir oyuncu çok daha iyi olur) ile oynamış. Savunurken de rakibe göre savunma yapmış. Bazen önde basıp uzun vurdurmaya zorlamış (zenit maçı) bazen topu rakibe bırakıp kaptığı toplarla etkili olmuş (gs maçı). Tek sıkıntı çoğu maçta gördüğüm kanatlar savunma yaparken baya içeri kayıyor Atletico'da olduğu gibi. Abduş bunu yapar da Nwakaeme ne yaparsan yap o dönüşü yapamaz. Gelse nasıl bir şey dener bilemiyorum.

Nagelsman'ın Leipzig'ine karşı https://footballbh.net/2020/05/19/ue...lysis-tactics/

Vitoria Guimares karşısında zorlanıp kazandıkları maç https://footballbh.net/2020/01/06/li...lysis-tactics/

Önde basıp Zenit'i 3ledikler maç https://footballbh.net/2019/12/12/ue...lysis-tactics/

Frankfurt maçı https://footballbh.net/2019/04/15/be...is-statistics/

Galatasaray'ın %66 topla oynama oranı ile 2-1 kaybettiği iç saha maçı https://footballbh.net/2019/02/16/ga...is-statistics/

Bu arada İngiltere'de Sheffield da bjk ve başaktan tanıdığımız Carlos Carvahal'in yardımcılığını yapmış.

Benim anlamadığım bu adam takımı Porto'nun 7 puan gerisinden almış, sezon sonunda şampiyon yapmış. Sonraki sezon lige 19 haftada 18 galibiyet ile başlamış, sonraki 10 maçta ne olduysa artık sadece 10 puan toplayabilmişler ve kovmuşlar direkt adamı. Az sabredelim falan yok. O kadar da alt yaş gruplarını falan çalıştırmış halbuki. Bizde olsa şampiyon yaptı camianın çocuğu arkasında duralım derlerdi.

Bu adamın ekibi Benfica'da kalmıştır kesin. Tek başına gelse ne yapabilir, oradaki genç topçuyu al oynat, parlar parlamaz sat yerine yenisini koy taktiğini bize de uygulayabilir mi kestirmek zor ama ciddi kumar olur. Işık var ama takımın kendi oyun anlayışından dolayı mı, yoksa hocanın dokunuşu mu bilemedim. Portekiz ligini takip edenler yazsın hele bilelim. Arsenal falan geçen sezon istemiş diyorlar öyle bir durum varsa bize gelmesi çok zor.

Alika87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bruno Lage isteyenler hocayı tanıyor da mı istiyor yoksa genç ve Benficayı şampiyon yaptığı için mi istiyor?

Bir kaç maç analizi inceledim. Bizim hücum yapısına uygun gibi. Bir tane net santrafor (Sörloth) ve onun etrafında dolaşacak 10 numara (Bizde Ekuban ama Livaja tarzı bir oyuncu çok daha iyi olur) ile oynamış. Savunurken de rakibe göre savunma yapmış. Bazen önde basıp uzun vurdurmaya zorlamış (zenit maçı) bazen topu rakibe bırakıp kaptığı toplarla etkili olmuş (gs maçı). Tek sıkıntı çoğu maçta gördüğüm kanatlar savunma yaparken baya içeri kayıyor Atletico'da olduğu gibi. Abduş bunu yapar da Nwakaeme ne yaparsan yap o dönüşü yapamaz. Gelse nasıl bir şey dener bilemiyorum.

Nagelsman'ın Leipzig'ine karşı https://footballbh.net/2020/05/19/ue...lysis-tactics/

Vitoria Guimares karşısında zorlanıp kazandıkları maç https://footballbh.net/2020/01/06/li...lysis-tactics/

Önde basıp Zenit'i 3ledikler maç https://footballbh.net/2019/12/12/ue...lysis-tactics/

Galatasaray'ın %66 topla oynama oranı ile 2-1 kaybettiği iç saha maçı https://footballbh.net/2019/02/16/ga...is-statistics/

Bu arada İngiltere'de Sheffield da bjk ve başaktan tanıdığımız Carlos Carvahal'in yardımcılığını yapmış.

Benim anlamadığım bu adam takımı Porto'nun 7 puan gerisinden almış, sezon sonunda şampiyon yapmış. Sonraki sezon lige 19 haftada 18 galibiyet ile başlamış, sonraki 10 maçta ne olduysa artık sadece 10 puan toplayabilmişler ve kovmuşlar direkt adamı. Az sabredelim falan yok. O kadar da alt yaş gruplarını falan çalıştırmış halbuki. Bizde olsa şampiyon yaptı camianın çocuğu arkasında duralım derlerdi.

Bu adamın ekibi Benfica'da kalmıştır kesin. Tek başına gelse ne yapabilir, oradaki genç topçuyu al oynat, parlar parlamaz sat yerine yenisini koy taktiğini bize de uygulayabilir mi kestirmek zor ama ciddi kumar olur. Işık var ama takımın kendi oyun anlayışından dolayı mı, yoksa hocanın dokunuşu mu bilemedim. Portekiz ligini takip edenler yazsın hele bilelim. Arsenal falan geçen sezon istemiş diyorlar öyle bir durum varsa bize gelmesi çok zor.
    En cok hosuma giden. Lage'nin hic bir futbolcu gecmisi yok. 23 yasinda basladi hocaliga ve Benfica'nin U15'den baslayip u19'a kadar Benfica alt yapisinda degisik takimlari calistirdi. Geldigi pozisyona torpille, eski futbolcu statüsü sayesinde degil, calisirak cabalayarak bu noktalara kadar geldi. Belli ki hirsli ve kendini gelistirmek isteyen bir hoca. Büyük ihtimalle bize gelmez, ama ona bizim projeyi ve yapmak istediklerimizi anlatabilirsek, gelme ihtimali olur. Bize resmen cag atlatir, bundan eminim.

redbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Alika87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En cok hosuma giden. Lage'nin hic bir futbolcu gecmisi yok. 23 yasinda basladi hocaliga ve Benfica'nin U15'den baslayip u19'a kadar Benfica alt yapisinda degisik takimlari calistirdi. Geldigi pozisyona torpille, eski futbolcu statüsü sayesinde degil, calisirak cabalayarak bu noktalara kadar geldi. Belli ki hirsli ve kendini gelistirmek isteyen bir hoca. Büyük ihtimalle bize gelmez, ama ona bizim projeyi ve yapmak istediklerimizi anlatabilirsek, gelme ihtimali olur. Bize resmen cag atlatir, bundan eminim.
    yalnız kardeşim benficada kurulu bir düzen var mesela bruno lage den önceki hoca olan rui vitoria da benfica takımında bir sistemi vardı ve bruno lage de bu sistemle devam etti genelde avrupadaki A takımlar ne oynuyorsa alt yapıdan çıkan futbolcuylar zorluk çekmesin diye alt kategorisndeki takımlarda A takımının sisteminde oynıyor. o yüzden bruno lage yi başka bir takımda görmeden çok sağlıklı yorum yapamayız.
    Konu redbul tarafından (13.07.2020 Saat 02:13 ) değiştirilmiştir.

Alika87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı redbul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yalnız kardeşim benficada kurulu bir düzen var mesela bruno lage den önceki hoca olan rui vitoria da benfica takımında bir sistemi vardı ve bruno lage de bu sistemle devam etti genelde avrupadaki A takımlar ne oynuyorsa alt yapıdan çıkan futbolcuylar zorluk çekmesin diye alt kategorisndeki takımlarda A takımının sisteminde oynıyor.
    Belki yardim eder o sistemi kurmaya bizde? Sistemsizlige yenik düstük ve düzeltmeye calismiyoruz bile.

Nereden
    İstanbul

Benfica bizim yapmak istediğimizi yapıyor aslında. Hem şampiyonluğa oynuyor hem de al sat yaparak, oyuncu yetiştirip satarak para kasıyor. Orada işleyen güzel bir sistem var. Bu sistem dışında kendini kanıtlamadan büyük takımların alacağına ihtimal vermiyorum. Baya riskli olur. Biz bu riski alır mıyız, hoca risk almaya değer mi bilemiyorum.

Oyuncu tercihleri falan da baya radikal aslında.
    34 yaşındaki takım kaptanı Jardel'i kesip 22 yaşındaki Ferro'yu oynatıyor. Değeri 1 senede 1,5 milyon €dan 18 milyon €ya çıkıyor.
    30 yaşındaki Fejsa'yı kesiyor 19 yaşındaki Florentino'yu oynatıyor (61 numara ) Çocuğun değeri 3,5tan 1 senede 20 milyona çıkıyor.
    Almeida ve Corchia varken 18 yaşındaki Tavares'i oynatıyor. Şuan takımın sağ beki 7,5 değeri var.
    Grimaldo'nun yedeğini de hazırlamış Nuno Tavares yarın Grimaldo gitse yerini doldurur muhtemelen.

Hepsi de B takımdayken oynattığı çocuklar

Şimdi diyorum gelse ve orta sahaya iki tane uzun bacak getirse, sağ beke Serkan'ı oturtsa. 1 sezonda yarısı kadar değer katsa kulüp kurtulur. Avrupa takımlarının göz hapsine aldığı Ömür göbek bağladı vasıfsız hoca & ekip kombinleri yüzünden. Yusuf kaçtı kurtardı kendini.

redbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Belki yardim eder o sistemi kurmaya bizde? Sistemsizlige yenik düstük ve düzeltmeye calismiyoruz bile.
    sistem kurulsun tabiki ama sistemde öyle hemen 3-5 ayda kurulacak bişey değil önce yönetim sağlam bir hoca bulacak ve taraftara hocanın arkasında oluğunu her fırsatta belli edecek başarısısz 2-3 sonuç arlındığında hoca tartışılmayacak ki o da bizde olmaz türk futbolunun temel sorunudur başarı sonuç endekslidir sen güzel top oynamışsın pas yapmışsın göze hoş gelen top oynaöışsın bunlar göze batmaz ama sonuç her zaman en önde gelir o yüzden malesef kimse sistem beklemez.

Nereden
    Almanya

Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Lage ismini bilmiyorum benden önce yazan oldu mu ama sizin de yazdığınız gibi bende ona dair en dikkat çeken şey her rakibi farklı çözümlemesi oldu. Kanatlarda da fevkalade yetenekli, çalışkan ve şutu olan oyuncuları efektif kullandı. Nwakaeme mevcut lig temposunda çok zorlanmayacaktır. Arkada pis işleri yapan Samaris çok başarılı oldu. Gabriel ise bir çok bölge arasında anahtar görevi görüyordu. En çok bulmakta zorlanacağımız oyuncu tipi de bu olsa gerek. Bu ikilinin ekstra çabaları bek ve kanatların yükünü çok hafifletti ve böylelikle onlar da ekstra performanslar gösterdiler. Vızır vızır çalışan bu tarz bir ikiliye ihtiyacımız olacaktır. Son olarak Sosa gibi rölantide oynayan bir isimle çalışacağını sanmıyorum. Kimya tutarsa ligin canına okur.
    If you put the federal government in charge of the Sahara Desert, in 5 years there'd be a shortage of sand.
    Milton Friedman

mete61bordomavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ne dersiniz?

BmodEeNIYAI3rL2.jpg
    Trabzonspor Başkanı Nasıl Olmalıdır?
    -Birilerinin adamı değil,Trabzonspor'un adamı olmalıdır!
    Trabzonspor Teknik Direktörü Nasıl Olmalıdır?
    -Hiçbir şey olmasa da korkak olmamalıdır!

Nereden
    İstanbul

Alıntı ihsan candas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lage ismini bilmiyorum benden önce yazan oldu mu ama sizin de yazdığınız gibi bende ona dair en dikkat çeken şey her rakibi farklı çözümlemesi oldu. Kanatlarda da fevkalade yetenekli, çalışkan ve şutu olan oyuncuları efektif kullandı. Nwakaeme mevcut lig temposunda çok zorlanmayacaktır. Arkada pis işleri yapan Samaris çok başarılı oldu. Gabriel ise bir çok bölge arasında anahtar görevi görüyordu. En çok bulmakta zorlanacağımız oyuncu tipi de bu olsa gerek. Bu ikilinin ekstra çabaları bek ve kanatların yükünü çok hafifletti ve böylelikle onlar da ekstra performanslar gösterdiler. Vızır vızır çalışan bu tarz bir ikiliye ihtiyacımız olacaktır. Son olarak Sosa gibi rölantide oynayan bir isimle çalışacağını sanmıyorum. Kimya tutarsa ligin canına okur.
    Florentino'yu insan azmanına çevirmiş, daha önce a takımla maçı olmayan çocuğa kritik görevi vermişler orta ikilide. Sakatlanmış sanırım sonradan ama şimdi bir iki videosunu izledim baya sağlam topçu. Kante Wan-Bissaka karışımı bir şey. Düzenli oynasın bir iki sezona büyük takımlara ciddi bonservisle satarlar. Şimdiden Milan söylentileri çıkmış.

Sosa gibi oyuncu bulmaktansa, koşan basan topçuyu bulmak daha kolay. Bulunur bence. Zaten pozisyon oyunu gibi bir şey oynuyorlar anladığım. Öyle 3 kişiyi geçeyim araya zehir salayım görmedim ben. Tik tak basit oynuyorlar. Hocaya Taylan Antalyalı versen yine oynatır gibi bir hali var. Asıl işi ön taraf yapıyor.

Nereden
    İstanbul

Ben bu adamla ilgili yorum vs okudukça Lage fanı olmaya başlıyorum.

2-0 yenilip istifa ettiği maç.

Tam 20 şut atıp gol bulamamışlar. 4-5 tanesi ceza sahasından bomboş kaçıyor. Maritimo'nun 31 numarası Nanu gelsin yarın başlasın yiğidim bu nasıl depar bu ne sürat tek başına yok etmiş. Sağ bek sağ kanat forvet her yerde oynar bu adam. Kalecileri de baya kurtarmış.

İsa Gündoğdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Afrika

Alıntı mete61bordomavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne dersiniz?

BmodEeNIYAI3rL2.jpg
    şakaysa komik

değilse görüyorum ve artırıyorum aykut gelsin nasıl koydu aykut kocaman diye bağırırız bide he
    HER CANLI ÖLÜMÜ TADACAKTIR

alper* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

Genç Alman.
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

Murathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

yeni bir yapılanma mı olacak yoksa eldeki oyuncuların büyük çoğunluğu tutulup kadro devam mı edecek bu önemli.
    eldeki oyuncular tutulacaksa şayet şotanın doğru isim olacağını düşünmüyorum. nazı çekilen bir ekip var elimizde şota pek o kafada bir hoca değil.
    ama yeni bir yapılanma olacaksa en doğru ismin de şota olacağını düşünüyorum.
    takımı tutmayı becerebileceklerini düşünmüyorum muhtemelen şotayı getirirler.

Nereden
    Trabzon

Beraberliği başarı görmeyecek biri olsun isterim. Bir zamanlar Rıza böyleydi. Sürekli berabere kalırdı ve bununla da övünürdü. Maalesef sezon sonu Hüseyin gönderilirse onun da bu beraberliklerden övünme ihtimali var

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mustafa YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

hüseyin hoca ile sezon sonu yollar ayrılır yeni hocada yine bir yerli ve muhtemelen önerilecek bir isim olacak.

bazı şeyleri toparladık ama karşılığınıda aldılar bizden.

klopp, nagelsman derken gasperini ile dünya futbolu kabuk değiştirdi yine.

özellikle gasperini düşük bütçeyle bambaşka seviyelere ulaşılabileceğini gösterdi.

hızlı hücum, üçlü defans, çift yönlü orta sahalar forvet özellikle iki forvet arkası. takım halinde defans v.s

hangi sistem olursa olsun önemli olan ona uygun oyuncuları bulmak.

sadece hoca seçimide kurtarmaz arkasını sağlam oluşturmak şart.

moneyball felsefesi

EKİPTE SATRANÇ ŞAMPİYONU VE NÜKLEER FİZİKÇİ VAR

https://www.futbolarena.com/liverpoo...efesi-381923h/

bunu uygulamak çok zor olmasa gerek mesela zeki'yi elin fransızından önce sen bulurdun.

ama işin başına torpilli değil gerçekten hakeden insanları getirirsen başarılı olursun.
    sadece aşk bizimkisi

'Enes' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    ...Senin gücün , karanlığı yırtacak...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Ahmet Hamza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

İstanbulspor’dan tekmeyi yediyse gelsin başlasın hemen. Staj yaptırmadığımız eski futbolcumuz kalmasın sakın.
    8. Kuşatma

Nereden
    Ankara

Alıntı redbul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sistem kurulsun tabiki ama sistemde öyle hemen 3-5 ayda kurulacak bişey değil önce yönetim sağlam bir hoca bulacak ve taraftara hocanın arkasında oluğunu her fırsatta belli edecek başarısısz 2-3 sonuç arlındığında hoca tartışılmayacak ki o da bizde olmaz türk futbolunun temel sorunudur başarı sonuç endekslidir sen güzel top oynamışsın pas yapmışsın göze hoş gelen top oynaöışsın bunlar göze batmaz ama sonuç her zaman en önde gelir o yüzden malesef kimse sistem beklemez.
    Trabzonda arkasında durulacak hoca ancak kariyerini kimsenin tartışamayacağı biri olur. Büyük ligleri görmüş biri.
    En büyük Trabzon

Soner Albayrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Şota'nın gelmesini isterim ayrı ama ben hocalığını pek beğenmiyorum.

Uzun vadede de mevcut yönetimle anlaşabileceğini de düşünmüyorum açıkçası.

Zaten teklif yapılsa bile büyük ihtimal kabul etmez. Bulunduğu takımda keyfi yerinde, iyi de para kazanıyormuş diyorlar.

ALDENİRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Yılmaz vural olmalı. Döve döve top oynatmalı.

halilaziz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Su takıma sota gibi çapsız hocaları getirecekseniz bizi yormayın

Sene başında hedefi UEFA kupasına katılmak olarak belirleyin olsun bitsin
    2010-2011 sezonu şampiyonu Trabzonspordur.
    Aksini söyleyen ahlâksızdır.
    Ahlâksızlara itibar edilmez!

Sefaenes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Trabzonspor da oynamış hic bir Hoca istemiyorum. Turk dahi istemiyorum
    Yardimci Hoca dan asla Td olmaz. (Tecrübesini cök yasadik)

Asbaskan dan da Baskan olmaz ( onu da yasiyoruz)

Yasin Altuntas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı Sefaenes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trabzonspor da oynamış hic bir Hoca istemiyorum. Turk dahi istemiyorum
    Net !!!!!!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk
    "30 Gol ve Assist (20 Gol, 10 Assist tahminimce) yazin bir kenara !!! Sezon sonu görüşürüz"Tarih: 04.08.2019, 14:24 --> https://forum.bordomavi.net/showthre...post1921122696

Ekrem D. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Arda' Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bütün yollar ona çıkıyor, kop gel hocam
    Ziyaettin Dogan - on liberolarin kulagina fisildayan adam
    Yahsi Bati 51:28

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)