Sayfa 11 Toplam 15 Sayfadan BirinciBirinci ... 9 10 11 12 13 ... SonuncuSonuncu
Toplam 359 adet sonuctan sayfa basi 251 ile 275 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: COVID-19 (Yeni Koronavirüs Hastalığı) Hakkında Önemli Bilgiler | DİKKAT

Mert Oğuzlu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Sağlıkçı arkadaşlar ve bilgisi olanlar, sanırım biraz ciddili bir durum var sizlerden bilgi almak istiyorum.

Cumartesi günü bir düğüne gittim geldim pazar günü aksama doğru grip gibi oldum ama hafifti, dün etkisi arttı bugün de devam ediyor. Belirtiler; burun akıntısı, halsizlik, baş ağrısı, hapşırık...

Bunlar Delta belirtisi ve galiba milletin içine girmeden en uzak köşede ve kimsenin olmadığı yerde, "açık havada" dikilmeme rağmen nasıl olduysa virüs mikrop ne varsa kaptım.

1. Doz biontech aşımı 17 temmuz'da oldum, 2. Doz için doktor "3 hafta sonra olabilirsin ama süre sürekli değişiyor takıl katana göre" deyince düz olsun 17 ağustos ta vurayim dedim, 2. dozu beklerken başıma bu iş geldi. Şiddetlenirse test yaptıracağım ama şimdilik kimseye yanastigim yok izoleyim, virüsle muhabbet halindeyim öyle takılıyoz ama umarım gider çünkü hasta olmaktan nefret ederim, hiç bana gore değil.

Şimdi soru şu; 17 ağustos'ta 2. aşı randevum var. Belirtiler ortadan kalkar da düzelirsem gidip aşımı olacağım ama zararı olur mu ? Doktorlara vs.. soracagim ama buradan da bilgisi olan varsa paylasirsa sevinirim.
    "Dağlardan yağmur gibi geçtiler, çayırlardan yel gibi estiler. Günler batıdan battı bile, tepelerin ardından gölgeler içine. Nasıl bu hale geldik?"

Forum Yöneticisi Cem Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Mert Oğuzlu61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağlıkçı arkadaşlar ve bilgisi olanlar, sanırım biraz ciddili bir durum var sizlerden bilgi almak istiyorum.

Cumartesi günü bir düğüne gittim geldim pazar günü aksama doğru grip gibi oldum ama hafifti, dün etkisi arttı bugün de devam ediyor. Belirtiler; burun akıntısı, halsizlik, baş ağrısı, hapşırık...

Bunlar Delta belirtisi ve galiba milletin içine girmeden en uzak köşede ve kimsenin olmadığı yerde, "açık havada" dikilmeme rağmen nasıl olduysa virüs mikrop ne varsa kaptım.

1. Doz biontech aşımı 17 temmuz'da oldum, 2. Doz için doktor "3 hafta sonra olabilirsin ama süre sürekli değişiyor takıl katana göre" deyince düz olsun 17 ağustos ta vurayim dedim, 2. dozu beklerken başıma bu iş geldi. Şiddetlenirse test yaptıracağım ama şimdilik kimseye yanastigim yok izoleyim, virüsle muhabbet halindeyim öyle takılıyoz ama umarım gider çünkü hasta olmaktan nefret ederim, hiç bana gore değil.

Şimdi soru şu; 17 ağustos'ta 2. aşı randevum var. Belirtiler ortadan kalkar da düzelirsem gidip aşımı olacağım ama zararı olur mu ? Doktorlara vs.. soracagim ama buradan da bilgisi olan varsa paylasirsa sevinirim.
    Mert sağlıkçı değilim ama bir kaç şey söyleyebilirim.Eylülde ben de 10 kişi ile kovid atlattım.Çalıştığım yer gereği sık sık da duyuyorum seninki gibi şüpheli durumları.
    Bu belirtiler normal covid belirtisi de olabilir,nezle belirtisi de.Ama şunu söyleyebilirim bu cumartesi gittiğin bir düğünden virüs alsan da 2 günde bu etkileri yaşamazsın.Malum 1 hafta gibi bir kuluçka süresi var bu virüsün.Öncesinde almışsındır nezle veya adı herneyse.

Yapman gereken biranönce teste gitmek.Çünkü eğer covid isen biranönce tedaviye başlamalısın.Test sonuçları erken çıkıyor kimi zaman,nezleysen de için rahatlar 2. doz aşını rahatça gider olursun.Biontech ağır bir aşı,2.doz olan tanıdıklarımın %90'ı evde hasta olarak geçirdi.

Tavsiyelerim bunlar.Ama bukadar kısa sürede ,düğünden şüpheleniyorsan covid olamazsın diyorum ben.
    • Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara tıklayalım.

• Forum Kurallarına aykırı her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayınız.

Nereden
    İstanbul

Alıntı Cem Balcı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mert sağlıkçı değilim ama bir kaç şey söyleyebilirim.Eylülde ben de 10 kişi ile kovid atlattım.Çalıştığım yer gereği sık sık da duyuyorum seninki gibi şüpheli durumları.
    Bu belirtiler normal covid belirtisi de olabilir,nezle belirtisi de.Ama şunu söyleyebilirim bu cumartesi gittiğin bir düğünden virüs alsan da 2 günde bu etkileri yaşamazsın.Malum 1 hafta gibi bir kuluçka süresi var bu virüsün.Öncesinde almışsındır nezle veya adı herneyse.

Yapman gereken biranönce teste gitmek.Çünkü eğer covid isen biranönce tedaviye başlamalısın.Test sonuçları erken çıkıyor kimi zaman,nezleysen de için rahatlar 2. doz aşını rahatça gider olursun.Biontech ağır bir aşı,2.doz olan tanıdıklarımın %90'ı evde hasta olarak geçirdi.

Tavsiyelerim bunlar.Ama bukadar kısa sürede ,düğünden şüpheleniyorsan covid olamazsın diyorum ben.
    Düğün cumartesi, cuma günü de eniştem ziyaretimize gelmişti, arabada klimayi açmış klima da onu hemen çarpar, geldiginde klima beni boyle yaptı dedi onda da grip halleri vardı ama onun sebebi korona değildi, belki ondan bulaşmıştır.

2. aşı randevum olan 17 ağustos'a kadar iyileşsem gidip vurdursam, şu an yasamakta olduğum şey koronaysa, atlatıp peşine 2. doz aşımı da olursam bunun zararı olur mu veya daha mı iyi olur çok soru işareti var, biraz araştırdım sağlıkçılar da net konuşamıyor.

Birisi demiş "1. dozdan sonra korona olan 2. dozu olmasin", diğeri "1. dozdan sonra korona olanın aşısı boşa gidiyor, 6 ay bekleyip başa sarsın tekrar 2 doz vurmak için randevu alsın" vs.. çeşitli dusunceler var.

Test yapsam %99 korona derler, test pozitif çıkarsa 2. doz aşımı olur muyum olamaz miyim, olursam yararli mi zararli mi belli değil. Bu konuda kararsizim ama teste bulaşmadan 17 sine kadar atlatıp 2. dozu da vurmak istiyorum, çıksın aradan.

Test pozitif cikarsa tedaviye başlarsın diyorsun ama zaten tek yaptıkları sabah 8 aksam 8 günde 16 hap yutturmak, onları kullanmak istemiyorum. Kendi kendime atlatıp 2. dozu da 17 sinde vurmak istiyorum, umarım iyilesirim...

Moralim bozuldu, şu iş 2. dozdan sonra olsa üzülmezdim. İlk aşı boşa mı gitti, dozlar arası korona olup atlatınca 2. doz faydalı mı olur zararlı mi belirsizliği canımı sıktı.
    "Dağlardan yağmur gibi geçtiler, çayırlardan yel gibi estiler. Günler batıdan battı bile, tepelerin ardından gölgeler içine. Nasıl bu hale geldik?"

Nereden
    Ankara

Düğün cumartesi, cuma günü de eniştem ziyaretimize gelmişti, arabada klimayi açmış klima da onu hemen çarpar, geldiginde klima beni boyle yaptı dedi onda da grip halleri vardı ama onun sebebi korona değildi, belki ondan bulaşmıştır.

2. aşı randevum olan 17 ağustos'a kadar iyileşsem gidip vurdursam, şu an yasamakta olduğum şey koronaysa, atlatıp peşine 2. doz aşımı da olursam bunun zararı olur mu veya daha mı iyi olur çok soru işareti var, biraz araştırdım sağlıkçılar da net konuşamıyor.

Birisi demiş "1. dozdan sonra korona olan 2. dozu olmasin", diğeri "1. dozdan sonra korona olanın aşısı boşa gidiyor, 6 ay bekleyip başa sarsın tekrar 2 doz vurmak için randevu alsın" vs.. çeşitli dusunceler var.

Test yapsam %99 korona derler, test pozitif çıkarsa 2. doz aşımı olur muyum olamaz miyim, olursam yararli mi zararli mi belli değil. Bu konuda kararsizim ama teste bulaşmadan 17 sine kadar atlatıp 2. dozu da vurmak istiyorum, çıksın aradan.

Test pozitif cikarsa tedaviye başlarsın diyorsun ama zaten tek yaptıkları sabah 8 aksam 8 günde 16 hap yutturmak, onları kullanmak istemiyorum. Kendi kendime atlatıp 2. dozu da 17 sinde vurmak istiyorum, umarım iyilesirim...

Moralim bozuldu, şu iş 2. dozdan sonra olsa üzülmezdim. İlk aşı boşa mı gitti, dozlar arası korona olup atlatınca 2. doz faydalı mı olur zararlı mi belirsizliği canımı sıktı.
    Mesela şuan covid isen 2. dozu yaparlar mı?Yapmıyorlar diye biliyorum çünkü covid olduğun için zaten antikorlusun sayıyorlar.O ilaçları kullandım ben hafif atlatığım için pek bir etkisini görmedim ama ağır atlatan arkadaşlarım nefes almakta kolaylık sağladığını söyledi.

Senin kararın tabiki ama şikayetlerin ortalama 2-3 gün daha sürer,bu süreçte böyle stres olmaktansa teste gitmek daha doğru gibi.Şimdi teste gitsen gece sonucun çıkar.Ayrıca direk pozitif çıkar diye düşünme iş yerimde senden ağır durumda arkadaşlar gönderdik teste negatif çıktılar.

Geçmiş olsun.

• Forum Kurallarına aykırı her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayınız.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Sevgili Mert....

1- Bu belirtiler Covid belirtisi olduğu kadar faranjit gibi basit üsye belirtisi olabilir.... Geçen haftalar inanılmaz sıcak ve nemli idi. oturduğun yerde terliyordun zaten. az yada çok herkes etkilendi. covid olmayabilir.... Ama bence git bi test yaptır. aklında soru işareti kalmasın...

2- Bu belirtilerinin olduğunu söylersen zaten aşı yapmazlar sana. Kaldıki eğer covitli isen ve söylemeden aşı olursan faydası olmayacağı gibi senin için daha kötü olur.. Vücudundaki virüslere direnç kazandırabilirsin.

3- Hastalık geçirenlere önceden tek aşı yapıyorlardı. 2 . aşıyı yapmıyorlardı. sonra 1 aşı vurulup hastalığı geçirmiş olsan dahi belirli bir süre sonunda yine aşı yapmaya başladılar.

4- ne yapman gerektiğini en iyi sen bilirsin lakin bana kalırsa bir an önce test yaptır kafanda kalmasın. ya da şöyle yap bugün nane- limon ne varsa iç güzelce bir dinlen eğer belirtilerinde azalma yoks ayarın doktora git bence...

sağlık bu ihmale gelmez kardeşim

geçmiş olsun kal sağlıcakla
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Nereden
    İstanbul

Alıntı Faik Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili Mert....

1- Bu belirtiler Covid belirtisi olduğu kadar faranjit gibi basit üsye belirtisi olabilir.... Geçen haftalar inanılmaz sıcak ve nemli idi. oturduğun yerde terliyordun zaten. az yada çok herkes etkilendi. covid olmayabilir.... Ama bence git bi test yaptır. aklında soru işareti kalmasın...

2- Bu belirtilerinin olduğunu söylersen zaten aşı yapmazlar sana. Kaldıki eğer covitli isen ve söylemeden aşı olursan faydası olmayacağı gibi senin için daha kötü olur.. Vücudundaki virüslere direnç kazandırabilirsin.

3- Hastalık geçirenlere önceden tek aşı yapıyorlardı. 2 . aşıyı yapmıyorlardı. sonra 1 aşı vurulup hastalığı geçirmiş olsan dahi belirli bir süre sonunda yine aşı yapmaya başladılar.

4- ne yapman gerektiğini en iyi sen bilirsin lakin bana kalırsa bir an önce test yaptır kafanda kalmasın. ya da şöyle yap bugün nane- limon ne varsa iç güzelce bir dinlen eğer belirtilerinde azalma yoks ayarın doktora git bence...

sağlık bu ihmale gelmez kardeşim

geçmiş olsun kal sağlıcakla
    Teşekkürler abi... Randevum olan ayın 17 sinde de bu halde olursam zaten aşı olmam. Eğer 2-3 gün içinde atlatırsam, sorunum da yoksa gidip vurdurayim diyorum ama düzelmezsem test yapıp duruma göre hareket ederim. Evde nane, limon, ihlamur, bal, pekmez, a b c d xyz vitaminleri ne varsa yüklüyorum umarım 2-3 güne atlatırım...

Sağlık bakanlığındaki bilgilere ve bazı kaynaklara baktım, korona geçirse de tam koruma için 2 doz aşı olunmalıdır görüşü hakim. Adam belki korona ama haberi yok, 2. dozu da vurdu, sorun olur mu konusu kafa kurcaliyor ama sorun olmaz diye belirtmişler.

Sağlık dünyasında da kafalar karışık, ben şunu atlatıp 2. dozu kendi gununde kendi saatinde sağlıklı bir sekilde vurup konuyu kapatmak istiyorum derdim o )
    Konu Mert Oğuzlu61 tarafından (10.08.2021 Saat 14:22 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Teşekkürler abi... Randevum olan ayın 17 sinde de bu halde olursam zaten aşı olmam. Eğer 2-3 gün içinde atlatırsam, sorunum da yoksa gidip vurdurayim diyorum ama düzelmezsem test yapıp duruma göre hareket ederim. Evde nane, limon, ihlamur, bal, pekmez, a b c d xyz vitaminleri ne varsa yüklüyorum umarım 2-3 güne atlatırım...

Sağlık bakanlığındaki bilgilere ve bazı kaynaklara baktım, korona geçirse de tam koruma için 2 doz aşı olunmalıdır görüşü hakim. Adam belki korona ama haberi yok, 2. dozu da vurdu, sorun olur mu konusu kafa kurcaliyor ama sorun olmaz diye belirtmişler.

Sağlık dünyasında da kafalar karışık, ben şunu atlatıp 2. dozu kendi gununde kendi saatinde sağlıklı bir sekilde vurup konuyu kapatmak istiyorum derdim o )
    1. Dozu vurulmuş ise hasta olsa dahi hastalık geçtikten sonra 2. dozu vurulmasında fayda var bence...

sende dikkat et normal hastalıkta olabilir ama sağlık bu ihmale gelmez....

nane limon yapıp bal ile iç bakalım ne olur...
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Nereden
    İstanbul

Alıntı Faik Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1. Dozu vurulmuş ise hasta olsa dahi hastalık geçtikten sonra 2. dozu vurulmasında fayda var bence...

sende dikkat et normal hastalıkta olabilir ama sağlık bu ihmale gelmez....

nane limon yapıp bal ile iç bakalım ne olur...
    Aynen 1. dozu vurulduğum için dert ettim zaten 2. dozun randevu vakti geliyor ayın 17 sinde ama 4-6 hafta arası ideal deniliyordu birkac gün geçmiş geçmemiş sorun olacağını sanmam ben randevuya kadar toparlamaya çalışayım.

onur_alabuga_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Arkadaşlar bugün ilk aşımı olsam hafta sonu pcr testimi yaptırıp maç izleyebilir miyim ?
    !!!! BİZE HERYER TRABZON !!!!

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    bkandil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu bugün (10.08.2021) yaptığı toplantıda, 2021-2022 futbol sezonu için Müsabakalarda Uygulanacak Covid-19 Tedbirlerine İlişkin Talimatı görüşerek kabul etmiştir.

Söz konusu talimatın yürürlüğe girmesinden itibaren geçerli olacak Stadyum Giriş Şartları aşağıdaki şekildedir:

1. T.C. Sağlık Bakanlığı'nca belirlenen aşı takvimini* tamamlamış kişiler, son aşı tarihlerini takip eden 14. günden itibaren; Covid-19 geçirmiş kişiler ise, izolasyon süreçlerinin tamamlanmasından itibaren 180 gün süre ile stadyuma seyirci olarak girebilecektir.

2. 12 yaşını tamamlamış ve henüz T.C. Sağlık Bakanlığı'nın belirlediği aşı yaş grubuna dahil olmamış kişiler, müsabakadan en fazla 48 saat önce PCR testi yaptırması ve test sonucunun negatif olması şartıyla stadyuma girebilecektir. Ancak söz konusu yaş grubuna T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından aşı tanımlaması yapılması halinde, söz konusu kişiler 60 gün süre içerisinde aşı takvimini tamamlamamaları halinde, bu kişilere stadyumlara giriş izni verilmeyecektir.

3. T.C. Sağlık Bakanlığı güncel uygulaması kapsamında, Covid-19 PCR testi yaptırılamayan 12 yaş altındaki çocuklar stadyumlara giremeyecektir.

4. Talimatın yürürlüğe girdiği tarihten önce kombine bilet satın almış ancak aşı takvimini tamamlamamış kişiler, müsabakadan en fazla 48 saat önce PCR testi yaptırması ve test sonucunun negatif olması şartıyla stadyumlara girebilecektir. Ancak söz konusu kombine sahiplerinin, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından aşı tanımlaması yapılmış grupta olmalarına rağmen 60 gün süre içerisinde aşı takvimini tamamlamamaları halinde bu kişilere stadyumlara giriş izni verilmeyecektir.

5. UEFA'nın güncel uygulamaları göz önünde bulundurularak ve kamu sağlığının korunması amacıyla misafir takım seyirci uygulaması 2021-2022 sezonu boyunca yapılmayacaktır. Misafir tribünlerine sadece ev sahibi takım seyircisi alınabilir.

6. Stadyumlarda yer alan Protokol ve Basın Tribünlerine girişler, seyirci giriş koşullarına tabi olacaktır.

7. Süper Lig ve TFF 1. Lig müsabakalarında seyircilerin stadyuma girişleri, HES entegrasyonu ile E-Bilet sistemi üzerinden alınan biletler ile yapılır. Bilet alacak kişilerin, HES kodu bilgilerine E-Bilet sistemi uygulayıcısının ulaşmasına onam vermesi gerekmektedir. Kişilere yönelik HES uygulama sorgulamaları Localara girecek kişiler ve seyirciler için E-Bilet sistemi üzerinden yapılacak; Protokol Tribününe girecek kişiler için ise E-Bilet sistemi veya HES uygulaması üzerinden yapılacaktır.

8. TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig'de seyircilerin stadyumlara girişleri, ev sahibi kulübün sorumluluğunda HES kodu kontrolü ile yapılacaktır.

*Aşı takvimini tamamlamış olmak:

1. T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan aşılardan iki doz aşı olmak,

2. Covid-19 hastalığını geçirmiş olup, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan aşılardan bir doz aşı olmak.

Çağatay96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

herkes eskiye donmek istiyor ancak erken

Nereden
    Ankara

Son dakika: Ülkemizdeki koronavirüs vaka sayıları düne göre arttı. 29 Eylül'de kaydedilen 24 saatlik verilere göre 29 bin 386 vaka tespit edildi. Vefat sayısı ise 227 oldu. İyileşen hasta sayısı 31 bin 018 olurken toplam 355 bin 442 test yapıldı.

Fanatik34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Schutzimpfungen - Bundesgesundheitsministerium

Alman Saglik Bakanliginin, Büyükler icin önerdigi Asilama türleri:

Poliomyelitis (Cocuk Felci), gecirmemis, bagisiklik kazanamamis Kisiler icin.
    Masern (kizamik) gecirmemis kisiler icin.
    Diphteri
    Tetanus
    Pertussis (Bogmaca)

Risk Gruplari (bagisiklik sistemi cok iyi olmayan sahislar) icin

Frühsommer-Meningoenzephalitis (Menenjit)
    Haemophilus influenza Typ b (Influenza B)
    Hepatitis A und B (Hepatit)Herpes zoster (Gürtelrose) (Zona hastaligi)
    Influenza (Grippe) (Grip)
    Meningokokken (Meningokok Hastalığı)
    Pneumokokken (Pnömokok)
    Varizellen (Su Cicegi)
    Tollwut (Kuduz)

Asilarini olmalari tavsiye edilir. Emin olun, bu hastaliklarin cogu Covid´den cok daha tehlikelidir.

Dipnot: Bazilarini gecirmis biri olarak söylüyorum. Kronik Ciger hastasi olarak, Covid´i semptomsuz gecirdim, zira bagisiklik sistemim herseye ragmen cok iyidir !!
    “Bugün ki Dünya, Elit Kesimin, kendini akilli zannedenleri kullanarak olusturdugu bir Düzen maalesef "

Eski Kullanici Adi: Fanatik28

6Şafak Aydın1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Dalgalandi yine dün 40 bin bugün 50 bin Almanya. Tedbirli olmakta fayda var.
    Konu 6Şafak Aydın1 tarafından (11.11.2021 Saat 09:49 ) değiştirilmiştir.
    burasi türkisch.

Are you not entertained?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

Bulunduğum şehir Krasnodar Eyaletindeki belirlenen Covid hastahanelerinden birine sahip.
    Şehir 60 bin nüfuslu. Etrafında da sadece liman şehri Novorrossiyk 300 bin nüfüsa sahip. Kalanlar aynı şekilde 30-40 bin nüfuslu küçük şehirler.

Günde 40-50 kişi ölüyor burada ...

Rusya zaten ölüm sayılarında günde 1200-1300 kayıpla inanılmaz rakamlara çıktı.

Herkes aşı oldu.
    Aşılanan ve hastalananlara verilen Qr kodu olmadan artık restorana bile giremiyorsun.
    Lakin günde 35-40 bin yeni hasta, 1200 ün üzerinde kayıp var.

Aşısının da, hastalığının da...
    Yeni bir kapama gelirse buna dayanacak bir ekonomi de kalmadı. Kusura bakmasınlar.
    Dünyanın şirazesi kaydı.
    Konu Mehmet Fatih Yavuz tarafından (11.11.2021 Saat 10:15 ) değiştirilmiştir.

reisoğlu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Trabzondaki maclara, bunlara amatör maclari dahil, sadece pcr testi ile giriliyormu? yani asi olmayanin girme imkani varmi stadlara Trabzonda?
    İstanbul kartelini yedi kez yıktık, yine yıkacağız !
    BORDO kanımızla MAVİ göklere Trabzonspor yazacağız !..

Forum Yöneticisi Ozan Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı reisoğlu61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trabzondaki maclara, bunlara amatör maclari dahil, sadece pcr testi ile giriliyormu? yani asi olmayanin girme imkani varmi stadlara Trabzonda?
    Alıntı reisoğlu61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    suan maclara sadece asi olanlar mi girebiliyor, yoksa mac günü test olup stada girebiliyormuyuz?

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen aşı takvimini (T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan aşılardan iki doz aşı olmak ya da Covid-19 hastalığını geçirmiş olup, T.C.Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan aşılardan bir doz aşı olmak) tamamlamış kişiler ile daha önce Covid-19 salgın hastalığını geçirmiş kişiler stadyum tribünleri, locaları ve protokol tribünü ile basın tribününe aşağıdaki koşullarda girebilirler:

a. T.C. Sağlık Bakanlığı’nca belirlenen aşı takvimini tamamlamış kişiler, son aşı tarihlerini takip eden 14. günden itibaren 180 gün süre ile; Covid-19 geçirmiş kişiler ise,izolasyon süreçlerinin tamamlanmasından itibaren 180 gün süre ile stadyuma girebilirler.

b. Süper Lig ve TFF 1. Lig müsabakalarında seyircilerin stadyuma girişleri, HES entegrasyonu ile E-Bilet sistemi üzerinden alınan biletler ile yapılır. Bilet alacak kişilerin, HES kodu bilgilerine E-Bilet sistemi uygulayıcısının ulaşmasına onamvermesi gerekmektedir. Kişilere yönelik HES uygulama sorgulamaları seyirciler için EBilet sistemi üzerinden; protokol tribününe girecek kişiler için ise E-Bilet sistemi veya HES uygulaması üzerinden yapılacaktır.

c. TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig müsabakalarında kişilerin stadyumlara girişleri, evsahibi kulübün sorumluluğunda HES uygulaması üzerinden kontrol ile yapılır.

d. FIFA, UEFA ve diğer ülke Futbol Federasyonlarının mensupları ve misafirleri müsabakadan en fazla 48 saat önce PCR testi yaptırmaları ve test sonuçlarının negatif olması veya T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından tanınan Covid-19 aşı kartlarını ibraz etmeleri şartıyla protokol tribününe girebilirler. Bununla birlikte FIFA veya UEFA tarafından organize edilen müsabakalarda misafir kulüplerin futbolcu yakınları,sponsorları için 100 kişiyi aşmayacak şekilde müsabakadan en fazla 48 saat önce PCR testi yaptırmaları ve test sonuçlarının negatif olması veya T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından tanınan Covid-19 aşı kartlarını ibraz etmeleri şartıyla kulüp tarafından belirlenecek özel bir tribününe girebilirler.

e. T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından tanınan aşılarını yurtdışında tamamlamış kişiler, sadece stadyum gişelerinden olmak kaydıyla, aşı sürecini tamamlayarak oluşturulan aşı sertifikasını stadyum bilet gişe yetkililerine ibraz etmeleri koşulu ile biletlerini pasaport numaraları ile almış oldukları elektronik kartlarına yükleterek satın alabilirler. Stadyum bilet gişe yetkilileri tarafından aşı kartının yanı sıra son aşı tarihinden 14 gün geçmiş olması kuralı ve aşı sertifikası ile pasaportun uyuşup uyuşmadığı kontrolü yapılır. Ayrıca T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından tanınan aşılarını yurt dışında tamamlamış T.C. kimlik numarası sahibi kişiler ise İl Sağlık Müdürlüklerine giderek aşılarını HES Kodu ve T.C. kimlik numaralarına işletmeleri koşulu ile gişelerden ya da online olarak bilet alabilirler.

f. T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından 12 yaş altındaki çocuklara Covid-19 aşı hakkı tanımlanması ve aşı takvimlerinin tamamlamasına kadar 12 yaşını tamamlamamış çocukların stadyumlara girişlerine izin verilmez

https://www.tff.org/Resources/TFF/Do...in-Talimat.pdf
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Nereden
    Avrupa Diğer

Standart COVID-19 (Yeni Koronavirüs Hastalığı) Hakkında Önemli Bilgiler | DİKKAT

Benim hastalığa yakalanma sürecim çok ilginç oldu. Şöyleki; temaslı ve pozitif vakaların olduğu bir yerde görev yapıyordum. Çarşamba günü test yaptım negatif çıktı. Ertesi gün perşembe sabahı pfizer 2. Doz aşımı oldum, ne olduysa ondan sonra oldu. Kol ağrısı, 2 gün göğüs ağrısı ve öksürük , 1 gece ateş, 5. Gün ise tat ve koku kaybı. Hastalığı hafif atlattım fakat eşim biraz ağır geçirdi(aşısızdı). Tat ve koku kaybı yaşayana kadar aşının yan etkileri sanıyordum.

Şöyle bir tezim var. Konu hakkında bilgisi olanın fikrini merak ediyorum. Çarşamba günü test yaptığımda (hiç bir şeyim yoktu) negatif çıkmıştım. Muhtemelen virüsü kapmıştım. Ertesi günü aşıyı olunca vücud zayıf düştü ve virüse gün doğdu. Teşbihte hata olmaz, Bir nevi aşı içeriden kapıyı açtı. Belki de 2. Doz aşımı bir kaç gün sonra yapsam çok daha hafif atlatacaktım.

Böyle bir şey mümkün mü?
    Konu omondoles tarafından (16.11.2021 Saat 22:39 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Ankara

Alıntı omondoles Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim hastalığa yakalanma sürecim çok ilginç oldu. Şöyleki; temaslı ve pozitif vakaların olduğu bir yerde görev yapıyordum. Çarşamba günü test yaptım negatif çıktı. Ertesi gün perşembe sabahı pfizer 2. Doz aşımı oldum, ne olduysa ondan sonra oldu. Kol ağrısı, 2 gün göğüs ağrısı ve öksürük , 1 gece ateş, 5. Gün ise tat ve koku kaybı. Hastalığı hafif atlattım fakat eşim biraz ağır geçirdi(aşısızdı). Tat ve koku kaybı yaşayana kadar aşının yan etkileri sanıyordum.

Şöyle bir tezim var. Konu hakkında bilgisi olanın fikrini merak ediyorum. Çarşamba günü test yaptığımda (hiç bir şeyim yoktu) negatif çıkmıştım. Muhtemelen virüsü kapmıştım. Ertesi günü aşıyı olunca vücud zayıf düştü ve virüse gün doğdu. Teşbihte hata olmaz, Bir nevi aşı içeriden kapıyı açtı. Belki de 2. Doz aşımı bir kaç gün sonra yapsam çok daha hafif atlatacaktım.

Böyle bir şey mümkün mü?
    Aşıdan sonra teste gittiğinizde pozitif çıkma ihtimali yüksek diye biliyorum.Özellikle Mrna aşısı olduysanız.

Nereden
    Avrupa Diğer

Alıntı Cem Balcı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aşıdan sonra teste gittiğinizde pozitif çıkma ihtimali yüksek diye biliyorum.Özellikle Mrna aşısı olduysanız.
    Aşıdan 5 gün sonra test yaptım. Kesin olarak virüsü kaptım çünkü evde herkes korona oldu.

Nereden
    Ankara

Alıntı omondoles Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aşıdan 5 gün sonra test yaptım. Kesin olarak virüsü kaptım çünkü evde herkes korona oldu.
    Aşıyla eş zamanlı kapmışsınız virüsü hocam.Evet aşı bağışıklığı düşürüyor,üzerine bir de virüs eklenmiş ağır geçer.
    Geçmiş olsun.

Doğukan Uçan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

stat içinde maskeyi çıkarmayın.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

Bilmem kaçıncı dalga başladı anlaşılan. Bakalım yılbaşına ne gibi kapatma kararları, uzaktan bilmem ne kararları ile yüzleşeceğiz.

Dün yeni bulaşı rakamlarında , Almanya, Abd, İngiltere, Rusya falan uçmuş durumda.
    Diğer Avrupa ülkeleri de benzer şekilde.

Doğukan Uçan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

nu varyantı çıkmış. bazı ülkeler sınırları ve uçuşları kapattı.

bunun daha bulaşıcı ve etkili olduğu söyleniyor.

net sıçtık yeni kapanmalar yolda.

Fanatik34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Yilin 45. haftasi itibari ile Almanya´daki positiv Oran %17,27..yani Nüfusa hesapladigimizda, Ülkede 10 milyonun üzerinde pozitif vaka var. Ki salginin yogun oldudu dönemlerde bu da normal.

Su uygulanan korku politikasindan gina geldi artik!! O kadar Insan Asi oldu ve hala niye durmuyor bu illet diye soran var mi? Kisacasi, bagisikligi zayif Insanlara karsi sosyal mesafe, hijyen en önemli etkenler.

Simdi de güya yine daha tehlikeli bir Varyant cikmis..eger gercekten tehlikeli ise, Asi olanlarinda isi zor! Ama tahmin ettigim gibi, sadece korku yaratmak gibi olusturulan, Insanlari Asiya zorlayan bir durum. Asinin uzun dönem yan etkileride mechul!

Bizim buralarda Corona´dan cok, 3 . Asidan sonra ölenlerin sayisi gitgide artiyor. Bunu saklamak icinde ellerinden geleni yapiyorlar..icin en acisi da bu
    “Bugün ki Dünya, Elit Kesimin, kendini akilli zannedenleri kullanarak olusturdugu bir Düzen maalesef "

Eski Kullanici Adi: Fanatik28

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)