Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bu Güzellik Çöplük Olacak Tepkisiz Kalmayın

Misina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Standart Bu Güzellik Çöplük Olacak Tepkisiz Kalmayın

Tepkilerinizi Fax yoluyla iletmek için : 0 462 230 1972
    Traktörlerle Türküler Geçsin Alt Başımdan Mezarlığın,
    Seher Aydınlığında Taze İnsan Yanık Benzin Kokusu

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

maili filan yokmu

uquR Ayaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Arkadaşlar lütfen ilgilenin, orası benim köyüm evime 100 metre mesafe...yazık olacak güzelim topraklara...
    Bütün Karadenizin çöplüğü orada birikecek, en kısa zamanda mail adresi yada telefon, ne bulursak rahatsızlığımızı dile getirelim...
    Konu uquR Ayaz tarafından (16.01.2007 Saat 13:21 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Uğurla Eskipazar'a gittiğimde oraları gezmiştik. Güzelim yere nasıl kıyacaklar bilemiyorum..Sahile o duvarı çektikleri ytmedi,şimdi de çöplüğe çevirecekler..
    Güçlülerin İktidarına Karşı; Trabzonspor!

Ayaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli

Alıntı uquR Ayaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar lütfen ilgilenin, orası benim köyüm evime 100 metre mesafe...yazık olacak güzelim topraklara...
    Bütün Karadenizin çöplüğü orada birikecek, en kısa zamanda mail adresi yada telefon, ne bulursak rahatsızlığımızı dile getirelim...
    evet orası bizim köyümüz, Tufan Ayaz'a yani belediye başkınımıza bu durumun peşini bırakmamasını ve tüm köylü,oflu,trabzonlu ve iyidereli,rizeli ve doğayı seven diğer arkadaşlarımızın bu çöplük meselesini birlikte karşı çıkmamız gerekmekte.. güzelim köyümüze bunu yaptırmamalıyız kesinlikle.....

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

çöp sorunu hakkında çözüm önerilerinizi alabilirmiyim?

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Daha uygun bir yer..
    Güçlülerin İktidarına Karşı; Trabzonspor!

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

tüm karadeniz sahil şeridinin o şekilde yeşil olduğunu düşünürsek,o şeridin komple doğa harikası olduğunu varsayarsak nasıl uygun bir yer önerirsiniz?

Barış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Sn. vali onayı vermiş,ayrıca çevreye bir zarar gelmeyecek diyor ama bakacaz kurulacak mı?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Ayşe Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Çop Toplama Atık Tesisleri vardır. Bugün yenibosnanın ortasında da böyel bir yer bulunmaktadır belki çoğunuz bilmez.İnanılmaz güzel bir tesistir. Çöpler burda toplanır sıkıştırılır ve gaz üretiminde kullanılmak üzere gömülmke üzere başka bir tesise götürülür.Eğer böyle bir tesis yapılacaksa buranın çöplük olduğu bile anlaşımaz.Nerdenmi biliyorum Lisedeyken çevre dersi alıyodum ve bu tesisleri gezmye gitmiştik.ve bir çöp kokusu hisstemmeiştik tesiste. Ama eğer buraya tesis değilde rast gele boşaltılacak bir alan olarak kullanılacaksa işte o zaman gerekli protestolar yapılması lazım.Ne kokudan ne pislikten durulmaz orda. Ama Tesise hayır diyemem.
    İçimdeki Sevdan Öyle Büyük ki.Trabzonum.

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Proje konusunda yeterli bilgimiz yok. Deniz alanlarına dökülen çöpler zaten yeterince kirliliğe neden oluyordu. Yukarda yapılması düşünülen çöp aktarma istasyonu resimde yazdığı gibi çöplük olmayacak AYşe hanımın behsettiği gibi Yenibosna'da benzeri olan çöp ayrıştırma ve sıkıştırma şeklinde yapılacağını sanıyorum. Oflular bu işe ne der bilmiyorum ama her ilçe sakini bu olaya tepkili yaklaşır. Fakat bu yapılmazsa çöplük olarak kullananılan deniz kenarları ve dere havzaları zaten yeterince zehir saçıyor ortalığa. Bunun bir benzeri yalnış hatırlamıyorsam Çamburnun'da yapılacaktı hatta çalışmalara başlamışlardır yöre halkı tepki göstermişti olaya daha sonra ne oldu bilmiyoruz.
    Bazen Sevinç Bazen Keder, Trazonsporlu Olmak Yeter!
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bizde işler böyle bu güzelim yerleri katletmek için elimizden geleni yapıyoruz.....

bu tür depolamaya adıan uygun bir şekilde VAHŞİ DEPOLAMA deniliyor....

oysa ayrıştırma yapılarak kağıt cam gibi maddeleri ekonomiye kaznadırabiliriz....

organik kısımları ise gübre sanayinde kullanabiliriz.....

ma bu çevre bilinci maalsef yok bizde...
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Tabiki çöplerin dökülmesi için çözümler üretilmesi gerek ama bu kadar basit

olmaması gerekir.bahsedilen yerin denize uzaklığı herhalde 200-300 m.

civarında ancak vardır.İstanbulda deniz kenArında çöp merkezi bilen varmı.?

Yapılacak tesis yıllarca aynı yerde kalacak bunun için daha içerilerde göz

önünde olmayan yerler seçilmesi daha uygun olur.

Ayaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli

dere ve deniz birleşiminin seçildiği bir yer olmamalı bu, mademki düz bir yer arıyorlar, yada bedavaya masrafsız bir alan, seçilen yer nihayetinde devletin ve hiçbir ödenek yer tahsisi için ödenmemesi durumu söz konusudur, hayrat'a doğru yada mevki olarak bilmiyorum ama ulusoy meslek lisesinden daha yukarıya bir yere yani sanayi tesisin bulunduğu bir yer olabilir bu.. bunun katkıları muhakkak var ortada bir sorun var evet, ama çözüm güzellikleri bozarak olmamalı bizim dile getirdiğimiz de budur

Trabzonspor Kongre Üyesi
    28TS61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

bu insanlar doga katilleri
    guzelim yeri yok etmeye calisiyorlar
    yazik gunaytir ya
    tepkimizi hepimiz gostermeliyiz bence

Nereden
    İstanbul

Elbetteki kimse kendi toprağına zararsız bile olsa adı ÇÖPle anılan bir tesisin kurulmasını istemez, bakın biz güya denize 20 metre mesafesi olan bir sahil şeridi köyüyüz, fakat gel gör ki evlerimizin 3. katına kadar deniz göremiyoruz. Neden? Karayoıllarının yapmış olduğu ihalelerin bir kısım kodamanlara verilmesi (Polat Holding) ve bu arkadaşların ihale bedelini yüksek tutmaları maksadıyla gerekli gereksiz yerlere viyadükler doldurması sonucu evimizin denize 0 olmasına ragmen denizi göremiyoruz...Şimdi sütten ağzı yana bizler ( Eskipazar Halkı) yoğurdu üfleyerek yeme durumundayız... İstanbulla Of'u kıyaslayan arkadaşlara da aşkolsun... Nerden bilebilirizki İstanbula yapılan yatırımın, dikkatin titizliğin aynısı Of'a da yapılsın... Alternatif arayanlar kendi köylerini sunabilirler... Tabi köylerininin adının Çöp Tesisinin olduğu köy olarak anılmasını isterlerse...

Ayrıca Of, Çaykara, Hayrat hiçbiri farketmez ama gidipte denizle içiçe, dere yatağında ve Orman Fidanlama (Çiçek Yetiştirme) tesisinin ortasına çöp tesisi kurmak isterseniz karşınızda birilerini muhakka bulursunuz.

Fakat ne yazıktır ki bizim bu söylemlerimiz yine bize kalacak ve büyüklerimiz! kendi bildiklerini okuyacaklardır...
    Konu uquR Ayaz tarafından (17.01.2007 Saat 23:27 ) değiştirilmiştir.

kutoz
    Ziyaretçi

Moloz'da ki ve Rizede ki çöpler bir şekilde toplanmalı. Şuan itibariyle fazlasıyla şehire hastalık yaymaktadır.

Şuan Of'a yapılmak istenen çöp istasyonu, Karadeniz sahilinde nereye yapsanız tepki çeker. Kimin gönlü elverir ki, böyle doğa harikasını bitirmeye.

Ama, malesef elimiz kolumuz da bağlı. Bu istasyon bir yere yapılmak zorunda. Moloz'dan son 10 yılda Martılarla yayılan hastalıkları KTÜ Farabi Hastanesi Baş Hekimi açıklamış ve bunun ilerleyen yıllarda da daha da vahim sonuçlar doğurabileceğine dikkat çekti.

Uygun bir yer varsa, doğayı katletmeden, denize ve suya uzak, ne biliyim aklınıza gelebilecek bütün güzellikleri yıkmadan yapılacak bir yer varsa, eylem yapalım. Ben bir Akçaabat'lı olarak bilmiyorum. Zaten bilsem, sahildeki dolgu alanlarına dökülen çöplerin dökülmesini engellemeye çalışırım.

Şu aşamada, projenin detaylarını öğrenmekte fayda var. Yapılacak proje çevre kirliliğine neden olmuyorsa ve doğanın estetiğine korktuğumuz gibi zarar vermiyorsa, bunu kabullenmek zorundayız. Malesef durum böyle arkadaşlar. Keşke bir çözüm bulsakta, bu çöpleri farklı bir şekilde kaldırabilsek...

Misina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı kutoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Moloz'da ki ve Rizede ki çöpler bir şekilde toplanmalı. Şuan itibariyle fazlasıyla şehire hastalık yaymaktadır.

Şuan Of'a yapılmak istenen çöp istasyonu, Karadeniz sahilinde nereye yapsanız tepki çeker. Kimin gönlü elverir ki, böyle doğa harikasını bitirmeye.

Ama, malesef elimiz kolumuz da bağlı. Bu istasyon bir yere yapılmak zorunda. Moloz'dan son 10 yılda Martılarla yayılan hastalıkları KTÜ Farabi Hastanesi Baş Hekimi açıklamış ve bunun ilerleyen yıllarda da daha da vahim sonuçlar doğurabileceğine dikkat çekti.

Uygun bir yer varsa, doğayı katletmeden, denize ve suya uzak, ne biliyim aklınıza gelebilecek bütün güzellikleri yıkmadan yapılacak bir yer varsa, eylem yapalım. Ben bir Akçaabat'lı olarak bilmiyorum. Zaten bilsem, sahildeki dolgu alanlarına dökülen çöplerin dökülmesini engellemeye çalışırım.

Şu aşamada, projenin detaylarını öğrenmekte fayda var. Yapılacak proje çevre kirliliğine neden olmuyorsa ve doğanın estetiğine korktuğumuz gibi zarar vermiyorsa, bunu kabullenmek zorundayız. Malesef durum böyle arkadaşlar. Keşke bir çözüm bulsakta, bu çöpleri farklı bir şekilde kaldırabilsek...
    bende bir oflu olarak bölgenin tüm çöpünün ofta toplanmasını istemiyorum.akçaabatlı bakan pepe akçaabata yapsın bizden uzak olsun.yolsuz yaşarız fakat ormansız denizsin yaşayamayız.
    Traktörlerle Türküler Geçsin Alt Başımdan Mezarlığın,
    Seher Aydınlığında Taze İnsan Yanık Benzin Kokusu

Nereden
    İstanbul

Bunun Akçabatı Of'u yok arkadaşlar, sonuçta eğer bir zarar göreceksek hepimiz göreceğiz... Hatta bu işin sizi bizi de yok hepimiz aynı topraklardan geliyoruz ve o topraklara döneceğiz... Bizim amacımız o topraklara vakti geldiginde dönebilmek ve bunun için bu tesisin daha müsayit bir yere yapılmasını sağlayabilmek... İş yine dönüp dolaşıp bölgesel milliyetçiliğe gelecekse hiç konuşmayalım daha iyi...

kutoz
    Ziyaretçi

Alıntı Misina Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende bir oflu olarak bölgenin tüm çöpünün ofta toplanmasını istemiyorum.akçaabatlı bakan pepe akçaabata yapsın bizden uzak olsun.yolsuz yaşarız fakat ormansız denizsin yaşayamayız.
    Seni alkışlıyorum, bravo.

O koca yorumumdan anladığın bu mu senin?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

VAHŞİ DEPOLAMA NERDE YAPILIRSA YAPILSIN....

hepsine karşıyım.....

sorun çöpleri ayrıştırmada ve organik olanları değerlendirmede yatıyor....

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Lapina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bende Gumushane'de siyanurle altin cikartilmasini istemiyorumm..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçınalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadaşlar, dünyanın bir çok gelişmiş ülkesinde de doğru teknikler kullanılarak çöpler depo ediliyor, işleniyor, hiç bir şey de olmuyor. Türkiye'de özellikle son 10 yılda yabancı vakıfların derin çalışmaları sonucunda bir "çevre bilinci" baş gösterdi ki sormayın gitsin. Baraj yapılmasına karşı çıkanlar, altın madenine karşı çıkanlar derken sıra çöp tesislerine geldi...

Benim işim "çevre". Bu ülkede de maalesef çevre açısından çok yanlış işler yapıldı. Ancak bazı şeyleri söylerken de biraz derin düşünmek gerekiyor. Kayısı çekirdeği, şeftali çekirdeği ve badem gibi hepimizin hayatımızda tükettiğimiz besin maddelerinde de "riskli" sayılabilecek düzeyde siyanür var. Siyanürle altın çıkartma konusunda çok fazla bilgim yok ve bilgim olmayan bir konuda ahkam keserek züppelik yapmak istemem ama hala kulanılan bir teknikse mutlaka bir nüansı vardır diye düşünüyorum.

Çöp konusuna gelince... Mesleki olarak ilgi alanıma girdiği için elimden geldiğince takip etmeye çalıştığım bir konu. Adı çöp olan bir şeyin sahibi çıkmıyor maalesef. Ancak çok başarılı örneklerini hem dünyanın hem de Türkiye'nin belirli yerlerinde gördüm. En son Balıkesir Zeytinli'deki tesisi görme fırsatım olmuştu. Gayet başarılı, istihdam sağlayan bir tesisti.

Trabzon'daki tesis yaklaşık 7,5 milyon YTL'ye mal olacak ve Rize ile Trabzon'a hizmet verecek. İki ara istasyon, bir ana depolama istasyonu olmak üzere 3 parçadan oluşacak. Çevreye gerçekleştirdiği işlemlerden ötürü verdiği ciddi bir zarar söz konusu olmayacak. Zaten bu konuda aksini iddia edenler de yaygara çıkarmak yerine ÇED raporu sürecindeki askı döneminde itiraz haklarını kullansalar, mahkemelere gitseler sorun olup olmadığı ortaya çıkacak.

Trabzon'un çöp sorunu yıllardır çok ciddi biçimde devam ediyor. Buna çözüm olması düşünülen planlı bir projeye bu tür arabesk yaklaşımlarla engel olunmaya çalışılmasının bir şey kazandıracağını düşünmüyorum. Bilimsel yöntemlerle ve hukuk kanalıyla yapılacak itirazların başımız üstünde yeri olmalı. O maddelerdeki 1,3,4,5 doğruysa zaten imzaladığımız uluslararası antlaşmalar gereği bu tesisi yapamayız. 6'yı anlamadım, 7'de de "çöplük" derken kastedilen şeyin ne olduğunun anlaşıldığını sanmıyorum.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Emrah Hocam İstanbulda bir belediye çöplerini ayrıştırarak bundan 10 yıl kadar önce ayda 500 milyar gibi çok ciddi bir gelir sağlıyordu... bir yeri çöple doldurmak çevreye nasıl zarar vermiyor anlamadım. teknik konuları fazla bilmiyorum ama çöpleri bir yere yığıp üstünü kapamak VAHŞİ DEPOLAMA denilen bir metıtdur onu biliyorum. hastanede çalıştığımdan dolayı bu konuda hakkında çok derin olmasada fikirsahibiyim. hastanede kullanılan her türlü plastik mikrop dolu maddeler toprağa karışacak. bunların güzel bir şekilde ttoplanıp

1- kağıt, demir cam gibi ekonomiye tekrar kazandırılabilecekleri ayrıştırılsa

2- organik olanlar gübre gibi alanlard akulalnılsa

3- çevreye zararı olanlarda uygun çevreye asgari zarar verecek biçimde imha edilse daha iyi olmazmı...

geniş bi alan bul çöpleri dök üzerini kapat.. işin hep kolayına kaçıyoruz resimdeki o güzel manzara 1 yıl sonra kalmayacak çsöylermisiniz bu güzel manzarayı hangi bedelle satın alabilirsiniz....
    Konu Faik Yılmaz tarafından (18.01.2007 Saat 13:50 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

Evet işi bilen arkadaşımız açıklamasını yapmış, görüyoruz ki çöp tesisinin kurulmasının hiçbir sakıncası yok... O zaman buyursunlar kursunlar lütfen, başımızın üstünde yerleri var...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)