Sayfa 36 Toplam 115 Sayfadan BirinciBirinci ... 26 34 35 36 37 38 46 86 ... SonuncuSonuncu
Toplam 2874 adet sonuctan sayfa basi 876 ile 900 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Olağanüstü Seçimli Genel Kurul | Yeni Başkanımız Ahmet Ağaoğlu

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    Eskişehir

Alıntı memozcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ünal karaman kesinlikle olmamalı.. neden derseniz en ufak bir tökezlemede takımın başına ünal geçsin söylentileri oluşacak.. daha önce de bir çok kez aynı filmi izledik.. üstelik ünal karaman artık kendi şiirini yazmak istiyor..

bence hayrettin hacısalihoğlu ya da serdar bali gibi biri olabilir.. abdurrahim albayrak ya da ali dürüst tarzı birini bulamamız lazım o pozisyon için..
    Evet Hayrettin Hacısalihoğlu.
    Onun asbaşkanlık döneminde kulüpte kuş uçmuyor her pozisyonu yakından takip ediyordu. İşler tıkırında giderken Faruk Özak'ın Sadri Şener'i telkin edip Hacısalihoğlu yerine Nevzat Şakar'ı göreve getirmesi herşey toz duman etti. Biz birbirimizi yiyelim becerebildiğimiz en güzel şey kuyu kazmak.

Karmam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir

Alıntı Sefa Murat Dokuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu nu yazmandan anlaşılan şu. Ya düz mantık birisin. Yada kendin hariç kimsenin yazdıklarını okumuyorsun.

Bak sana A B C'sinden anlatacağım. 1.sınıf Matematik dersi gibi.

Benim sana 100 Euro, Ahmet'e 300 TL borcum var diyelim. Borçları aldığım andaki kur da 1 Euro = 3 TL

Sana olan Borcum aslında 300 TL, Ahmet'e olan zaten TL olduğu için 300 TL.
    İkinize borcum toplam TL cinsinden 600 TL, Euro cinsinden 200 Euro

Borcun vadesi geldiğinde kur 1 Euro = 5 TL olsun.
    Sana olan borcum 500 TL'ye yükseldi, ama Ahmet e olan borcum hala 300 TL.

Senin mantığına göre Euro cinsinden 200 Euro borcum vardı en başta, 1 Euro 5 TL oldu benim toplam 1.000 TL borcum olması gerekir.
    Oysa sana 500 TL , Ahmet'e 300 TL borcum var yani 800 TL. Borcum var.

Anlayacağın sizin hesap, benim borcum 800 iken 1000 hesaplıyor ya Hacıosmanoğlunun borcunu fazla fazla hesaplıyorsunuz. Bu matematik değil sayısal katliamdır.

Yani borcun tamamı döviz değilse sen ne halt yemeye borcu Euro cinsinden hesaplayıp, sabit duran TL borçlarıda eski borçtan Euro cinsi gibi artmış gibi göstermeye çalışıyorsun.

Bir tabir var ama onu yazamıyorum anla sen. Daha ne kadar basit anlatılır bilmem bunu da anlamıyorsan. Bilim'i Matematik'i reddettiğini felan söyle sende rahatla bizde.
    Bu çok yanlış bir bakış açısı.

O zaman enflasyonu da hesaba katalım, fırsat maliyetini de hesaba katalım, ödettiği faizleri de hesaba katalım, devrettiği borçların yapılma tarihiyle Muharrem Usta'nın görevi devralma tarihi arasındaki farkı da hesaba katalım, kimseye parasını ödemediği için kulübe kaybettirdiği itibarın da maddi karşılığını konuşalım.

Başka hiçbir şey olmasa 2013'te İHO'nun yaptığı 1 kuruşun karşılığı bugün 2 kuruş. En basitinden kümülatif bir enflasyon hesabı yapalım bakalım ne kadar borçlu çıkıyor İHO kulübe.

Usta'nın söylediği şey gayet makul ve hakkaniyetli.

Kaldı ki futbolda yaptığın yapabileceğin borcun neredeyse tamamı zaten EURO üzerinden. Normal koşullarda borcu yaptığı tarihle ödediği tarih arasındaki kur farkının bile hesaplanması lazım. Usta'nın söylediği şey bayağı bir işine geliyor aslında İHO'nun.

Neyse, bu işe İHO da varım demiş, büyük çaplı bir denetim şirketiyle anlaşsınlar açık oturumda kim ne kadar borç yaptıysa belirlensin. Hodri meydan hepsine.
    Alıntı Ozan Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerçekten çok komik bir röportaj vermiş Sadri Şener. İlk defa "Hibe ettiklerimi geri alacak mıyım" diye bir cümle duydum bu vesileyle. Hibenin anlamını bilmiyor heralde. Keşke şampiyon oldum derken takımına sahip çıkamadığını, Trabzonspor'un hakkını koruyamadığını, bu takımı 46 puanla 9. olarak terk ettiğini de söyleseymiş. Keşke başkanın Burak Yılmaz'la ilişkisini eleştirirken, kendisinin Şenol Güneş, Fatih Tekke, Gökdeniz Karadeniz ve İbrahima Yattara'ya nasıl saldırdığını, onları taraftara yem etmek için sebepsiz yere ne kadar uğraştığını, ne yalanlar söylediğini de anlatsaymış. Keşke utanmadan alınıp satılan futbolcuların paralarından bahsederken, şampiyon kadroyu nasıl Galatasaray'a peşkeş çektiğini, kaç tane üst düzey futbolcuyu kendi egosundan dolayı neredeyse hiçbir karşılık almadan kulüpten gönderdiğini, o yok pahasına gönderdiği futbolcuların aslında ne kadar edeceklerini de söyleseymiş. Belki o zaman samimiyetine inanırdım. En iyi başkan, kendinden sonraki başkan başarılı olan başkandır. Zirveyi gören başkan, iyi bir miras bırakmamış demektir.

selcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

Alıntı Fatih Öztürk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kulübün kurtulması için kendimce reçete sunuyorum. Trabzon'daki renkdaşlar 2 sene kusura bakmayacak kulübü 2 yıllığına Istanbul olimpiyat stadına taşıyacaz, tanesi 2 bin tl'den 60 bin kombine ve locaları işadamlarımıza tanesi 2-3 milyon dolardan satacaz 2 yılda borcu harcı kalmaz kimseyede el açmayız sonra kulüp ait olduğu topraklara geçsin işimize bakalım.
    Sadece 2 yıl dişimizi sıkacaz, 2 yıl nedir zart diye geçer.
    tesis kirasi, olimpiyat kirasi, 28 kisilik professyonel kadro ve teknik kadro vs... derken yaklasik 50 ailenin istanbula tasinma ve kira giderleri vs...

bu isden kazancli cikabilinir mi?

gelir kismini yazmak güzel, ya gider
    "Şairin dediği gibi, ben artık şarkı dinlemek değil, şarkı söylemek istiyorum."

Ünal Karaman

ONUR KALACAK ONURSUZLAR GIDECEK

Karmam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir

Kulübün kurtulması için kendimce reçete sunuyorum. Trabzon'daki renkdaşlar 2 sene kusura bakmayacak kulübü 2 yıllığına Istanbul olimpiyat stadına taşıyacaz, tanesi 2 bin tl'den 60 bin kombine ve locaları işadamlarımıza tanesi 2-3 milyon dolardan satacaz 2 yılda borcu harcı kalmaz kimseyede el açmayız sonra kulüp ait olduğu topraklara geçsin işimize bakalım.
    Sadece 2 yıl dişimizi sıkacaz, 2 yıl nedir zart diye geçer.
    Kulübün 2000 divan üyesinden, yalnızca 80'inin kombine kartının olduğunu da bu vesileyle belirtelim.

Nereden
    Eskişehir

Olimpiyat stadının 34 tane locası var. Tanesini 2 milyon dolardan 2 yıllığına 34 işadamına kitledikmi yapar sana 72 milyon dolar yani borcun dörtte biri. Çevremde Trabzon'ludan çok envai çeşit manyak derecede Trabzonspor'lu var bir kombineye 5 bini şak diye verir. Istanbul potansiyelimize sadece 2 yıl tahammül edilsin borcu sıfırlamanın yanında kâra geçer, şampiyonluk bile yaşayabilir siyasi müptezellere ite köpeğe el açmayız. Trabzon'da 12 bin kombineyi bir kaç milyon tl'ye satarak olmaz bu işler.
    Bir yerden başlamalıyız herkes birşeylerden feragat edecek.

Nereden
    Eskişehir

Alıntı selcuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tesis kirasi, olimpiyat kirasi, 28 kisilik professyonel kadro ve teknik kadro vs... derken yaklasik 50 ailenin istanbula tasinma ve kira giderleri vs...

bu isden kazancli cikabilinir mi?

gelir kismini yazmak güzel, ya gider
    Selçuk Istanbul potansiyelimiz herşeyin üstesinden gelir. Tabiri caizse taşınma giderleri çerez kalır gelecek giderlerin yanında. Sadece 2 yıl dişimizi sıkacaz, sonra yuvaya döner yolumuza bakarız.

Sercan Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

O stadyumu yapmamış olsaydık ilk defa Trabzonspor'un İstanbul'a taşınması fikrini inanılmaz mantıklı bulacaktım. 2 - 3 Yıl değil 49 yıllığına.
    Dozer Cemil sezonunda bize düşen başka takım kaptanlarının kupa kaldırmamasıdır.
    Dozer Cemil'e sevgilerle.

Nereden
    Eskişehir

Alıntı Karmam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kulübün 2000 divan üyesinden, yalnızca 80'inin kombine kartının olduğunu da bu vesileyle belirtelim.
    Rezalet olay. Daha düne kadar yıllık aidat bildiğim kadarıyla 50 tl'ydi sanırım biraz artırılmış.
    Trabzon şehri bizim canımız ciğerimiz fakat bu zor durumdan çıkmak için dediğim gibi herkes birşeylerden feragat etmeli. Sonrası Allah kerim düzlüğe çıkınca son 7 yılda ki hataları bir daha yapmadan yolumuza devam ederiz. Istanbul takımları bizim potansiyelimize gıpta ile bakıyor, Istanbul'da kalburüstü esnafın, işadamının vatandaşın zümreden zerresine kadar hep Trabzon'lu ama biz fındık kabuğunda birbirimize dalıyoruz. Avrupaya ömrümde bir kere gittim orada bile önce Trabzon'lu, Trabzonspor'lunun esamesi okunur.
    Afedersin götü boklu Konya'nın çapı ne ki daha düne kadar bizden fazla passolig satmış daha yeni zor yakaladık herifleri.
    Insan hayret ediyor, cidden hayret ediyor.

selcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

Selçuk Istanbul potansiyelimiz herşeyin üstesinden gelir. Tabiri caizse taşınma giderleri çerez kalır gelecek giderlerin yanında. Sadece 2 yıl dişimizi sıkacaz, sonra yuvaya döner yolumuza bakarız.
    hic düsünmüyorum

o potansiyel bir hazirlik macini kasimpasada doduramamisti

siz bu insanlarin daha Basaksehire 25 kez gelecegini iddia ediyorsunuz

hic inandirici gelmiyor

bu potansiyel varsa eger para toplayip hes projesini gerceklestirsin kulüp icin, bizde olduguna inanalim
    "Şairin dediği gibi, ben artık şarkı dinlemek değil, şarkı söylemek istiyorum."

Ünal Karaman

ONUR KALACAK ONURSUZLAR GIDECEK

Nereden
    Eskişehir

Al abicim 3 tane başkanın konuştuklarına bak birbirinize laf yetiştirin siz, ancak elaleme birbirimizi güldürürüz. Başarının önündeki en büyük engel yine biziz, tff ya da Istanbul takımları değil.

Nereden
    Bursa

Alıntı Mustafa YILMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ortada iyi niyet olsaydı iş buralara gelmezdi. mesele zaten bu samimiyetsizlik.

yasal bir yükümlülük olmadıkça hiç kimse sorumluluk almaz.
    Yasal yükümlülük olsa diye diye geçiyor ömrümüz,sana şunun garantisini vereyim tıpkı çıkarılan 6222 şike kanunu gibi olacak,garibanın canı yanacak ama asıl suçlu olup da güçlü olan bundan kurtulacak.
    Spor camiası bu,içinde adam olan sayısı bir elin parmağını geçmez,spor camiasında adam kalitesi düşük olduğu için siyasetçiler de burada olan biteni çoluk çocuk oyunu görüyorlar,ciddiye almıyorlar,bütün beceriksizler ve mafya özentili tipler sanki özellikle futbol camiasına doluşmuş gibi geliyordur siyasetçilere,şike de yapar bunlar,becerip adam gibi bir topun peşinde koşamazlar sonra çocuk gibi ağlaşır bizi kurtarın diye yalvar yakar siyasetçiye.

Yani işin özeti 3,5 Milyon Türkten en az 10 üst düzey adamın çıkarıldığı Almanya ve şu anda bizi ayakta tutan gurbetçi futbolcuların çıkarıldığı ortamda siyasetçi için Türk Futbol Kulüplerini yöneten kim varsa asalak olarak görüyorlardır,bir de bu kadar döviz kaybı iyice nefret etmişlerdir.
    Ben de olsam bu futbol yöneticilerini ve yalakalıklarını görüp ciddiye almam.

Neyse Muharrem Usta farklı bir yönetici olmasını beklediğimiz,çok umut bağladığımız değerli bir insandı,artık hangi sebeple olursa olsun bizim gerçeğimiz üzerinde tartışma açtı ve bunu kullanmak zorundayız.

İHO futbolcuların bonservisini ve bizden kaçtıkları için ödemek zorunda kaldığımız tazminatlarını Euro olarak yapmış,bunları kapatmak için banka kredisi çekip,borcu TL olarak bıraktım deme uyanıklığına girmiş sanırım.
    Hemen de su koyveriyor ama olsun en azından borç yaptığını kabul etmiş,ilokuk 1.sınıfı 5 yılda bitiremeyen bir kişi için umut verici bir hareket.
    Ali Ağaoğlu abisi ile eski Bayındırlık bakanı kızacak bu borcu kabullenmesine ama olsun.

Rezalet olay. Daha düne kadar yıllık aidat bildiğim kadarıyla 50 tl'ydi sanırım biraz artırılmış.
    Trabzon şehri bizim canımız ciğerimiz fakat bu zor durumdan çıkmak için dediğim gibi herkes birşeylerden feragat etmeli. Sonrası Allah kerim düzlüğe çıkınca son 7 yılda ki hataları bir daha yapmadan yolumuza devam ederiz. Istanbul takımları bizim potansiyelimize gıpta ile bakıyor, Istanbul'da kalburüstü esnafın, işadamının vatandaşın zümreden zerresine kadar hep Trabzon'lu ama biz fındık kabuğunda birbirimize dalıyoruz. Avrupaya ömrümde bir kere gittim orada bile önce Trabzon'lu, Trabzonspor'lunun esamesi okunur.
    Afedersin götü boklu Konya'nın çapı ne ki daha düne kadar bizden fazla passolig satmış daha yeni zor yakaladık herifleri.
    Insan hayret ediyor, cidden hayret ediyor.

Konyalılar da çok etkilidir,ben çok saygı duyarım,Bursa,Konya,Antalya vs daha çok olsun,bu insanlar kendi şehir takımlarını tutarsa İstanbul ile olan haksız rekabet azalır.

Trabzonlularla ilgili konuya gelince,herkes bir gün kendisinin ne kadar değerli,eşi bulunmaz biri olduğunu anlayacağı ve herkesin ona muhtaç olacağı günün aşkıyla yanıp tutuşuyor,herkes lider doğmuş,herkes general veya yıldız topçu,o sebepten kimse bir başkasının başrol olduğu filmde figüran olmayı kabullenmiyor.
    Kırşehirli efsane başkan Şamil Ekinci olmasa,becerip takım kuramayacak ego'dan bahsediyoruz.Herkes Mehmet Ali Yılmaz,herkes Hami Mandıralı.

Bu konu basite alınıyor ama gerçek bu alt yapıdan çıkan çocuklara olan bu ani duygu değişimleri ve baskının sebebi de bu ego.
    Konu sasone tarafından (13.03.2018 Saat 21:32 ) değiştirilmiştir.
    • Memento mori

Nereden
    Eskişehir

Alıntı selcuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hic düsünmüyorum

o potansiyel bir hazirlik macini kasimpasada doduramamisti

siz bu insanlarin daha Basaksehire 25 kez gelecegini iddia ediyorsunuz

hic inandirici gelmiyor

bu potansiyel varsa eger para toplayip hes projesini gerceklestirsin kulüp icin, bizde olduguna inanalim
    Selçuk belli ki Istanbul'da bulunmamışsın pek. Hangi sezon olduğunu çıkaramadım sanırım 2010 yılıydı Avni Aker bir kaç maç tadilata alındı olimpiyat stadında oynadık 50 binin altına düşmedi. 2011 yılında ilk maç Benfica'ya 0-2 yenildik rövanşı ramazan ayında akşam iftar vaktinde olimpiyatta oynadık 50 bin seyirci geldi. Aynı şartlarda istanbul takımları yarısını bile toplayamaz. Bundan 7 yıl önce en ucuzu 100 tl'den Gs arena stadında A.Bilbao rövanş maçına maç gününe 2 gün kala 45 bin bilet satıldı sonra malum şampiyonlar ligine alındık maç iptal oldu bilet paralarını çoğu taraftar kulübe hibe etti. Demek istediğim biraz başarının ucunu bu potansiyele göster her türlü alır başımızı gideriz.

Nereden
    Eskişehir

Alıntı sasone Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yasal yükümlülük olsa diye diye geçiyor ömrümüz,sana şunun garantisini vereyim tıpkı çıkarılan 6222 şike kanunu gibi olacak,garibanın canı yanacak ama asıl suçlu olup da güçlü olan bundan kurtulacak.
    Spor camiası bu,içinde adam olan sayısı bir elin parmağını geçmez,spor camiasında adam kalitesi düşük olduğu için siyasetçiler de burada olan biteni çoluk çocuk oyunu görüyorlar,ciddiye almıyorlar,bütün beceriksizler ve mafya özentili tipler sanki özellikle futbol camiasına doluşmuş gibi geliyordur siyasetçilere,şike de yapar bunlar,becerip adam gibi bir topun peşinde koşamazlar sonra çocuk gibi ağlaşır bizi kurtarın diye yalvar yakar siyasetçiye.

Yani işin özeti 3,5 Milyon Türkten en az 10 üst düzey adamın çıkarıldığı Almanya ve şu anda bizi ayakta tutan gurbetçi futbolcuların çıkarıldığı ortamda siyasetçi için Türk Futbol Kulüplerini yöneten kim varsa asalak olarak görüyorlardır,bir de bu kadar döviz kaybı iyice nefret etmişlerdir.
    Ben de olsam bu futbol yöneticilerini ve yalakalıklarını görüp ciddiye almam.

Neyse Muharrem Usta farklı bir yönetici olmasını beklediğimiz,çok umut bağladığımız değerli bir insandı,artık hangi sebeple olursa olsun bizim gerçeğimiz üzerinde tartışma açtı ve bunu kullanmak zorundayız.

İHO futbolcuların bonservisini ve bizden kaçtıkları için ödemek zorunda kaldığımız tazminatlarını Euro olarak yapmış,bunları kapatmak için banka kredisi çekip,borcu TL olarak bıraktım deme uyanıklığına girmiş sanırım.
    Hemen de su koyveriyor ama olsun en azından borç yaptığını kabul etmiş,ilokuk 1.sınıfı 5 yılda bitiremeyen bir kişi için umut verici bir hareket.
    Ali Ağaoğlu abisi ile eski Bayındırlık bakanı kızacak bu borcu kabullenmesine ama olsun.

Konyalılar da çok etkilidir,ben çok saygı duyarım,Bursa,Konya,Antalya vs daha çok olsun,bu insanlar kendi şehir takımlarını tutarsa İstanbul ile olan haksız rekabet azalır.

Trabzonlularla ilgili konuya gelince,herkes bir gün kendisinin ne kadar değerli ve herkesin ona muhtaç olacağı günün aşkıyla yanıp tutuşuyor,herkes lider doğmuş,herkes general veya yıldız topçu,o sebepten kimse bir başkasının başrol olduğu filmde figüran olmayı kabullenmiyor.
    Kırşehirli efsane başkan Şamil Ekinci olmasa,becerip takım kuramayacak ego'dan bahsediyoruz.Herkes Mehmet Ali Yılmaz,herkez Hami Mandıralı.

Bu konu basite alınıyor ama gerçek bu alt yapıdan çıkan çocuklara olan bu ani duygu değişimleri ve baskının sebebi de bu ego.
    Maalesef. Afedersin kimse ince sıçmıyor, sadece kendimizi heder ediyoruz kimseye birşey olduğu yok.

memozcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Selçuk belli ki Istanbul'da bulunmamışsın pek. Hangi sezon olduğunu çıkaramadım sanırım 2010 yılıydı Avni Aker bir kaç maç tadilata alındı olimpiyat stadında oynadık 50 binin altına düşmedi. 2011 yılında ilk maç Benfica'ya 0-2 yenildik rövanşı ramazan ayında akşam iftar vaktinde olimpiyatta oynadık 50 bin seyirci geldi. Aynı şartlarda istanbul takımları yarısını bile toplayamaz. Bundan 7 yıl önce en ucuzu 100 tl'den Gs arena stadında A.Bilbao rövanş maçına maç gününe 2 gün kala 45 bin bilet satıldı sonra malum şampiyonlar ligine alındık maç iptal oldu bilet paralarını çoğu taraftar kulübe hibe etti. Demek istediğim biraz başarının ucunu bu potansiyele göster her türlü alır başımızı gideriz.
    en ucuzu 35 tl idi.. iki tanesi duruyor bende hala
    Attan inip eşeğe bindik!

My - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

Böyle kulüp böyle taraftarlık olur mu ya. İşkenceye bak. Uzunca bir dönem hukukçu olduk çıktık. Benim diyen dünya yüzünde adamla spor hukuku üzerine rahatlıkla aşık atabiliriz. Şimdi de muhasebe. Benim beynim püre oldu.
    Hakan KULAÇOĞLU: "Sabırlı, sistemli ve ekonomik, tüketen değil üreten bir Trabzonspor oluşturmak."
    Murat

Sefa Murat Dokuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Belçika

O zaman enflasyonu da hesaba katalım, fırsat maliyetini de hesaba katalım, ödettiği faizleri de hesaba katalım, devrettiği borçların yapılma tarihiyle Muharrem Usta'nın görevi devralma tarihi arasındaki farkı da hesaba katalım, kimseye parasını ödemediği için kulübe kaybettirdiği itibarın da maddi karşılığını konuşalım.

Başka hiçbir şey olmasa 2013'te İHO'nun yaptığı 1 kuruşun karşılığı bugün 2 kuruş. En basitinden kümülatif bir enflasyon hesabı yapalım bakalım ne kadar borçlu çıkıyor İHO kulübe.

Kaldı ki futbolda yaptığın yapabileceğin borcun neredeyse tamamı zaten EURO üzerinden. Normal koşullarda borcu yaptığı tarihle ödediği tarih arasındaki kur farkının bile hesaplanması lazım. Usta'nın söylediği şey bayağı bir işine geliyor aslında İHO'nun.

Neyse, bu işe İHO da varım demiş, büyük çaplı bir denetim şirketiyle anlaşsınlar açık oturumda kim ne kadar borç yaptıysa belirlensin. Hodri meydan hepsine.
    Hocam, "çok yanlış bakış açısı" ne demek yahu. Ekonomi tartışıyoruz, siyaset değil. Yazdığım şeyler yorum da değil kaskatı Matematik.
    Gündüz kü mesajınızdan sonra sizinle tartışabileceğimi, tamamen ekonomi konuşabileceğimizi zannettim ama şu son mesajınızla gördüm ki direk demogoji başladı. Türlü yemeğine çevirmişsiniz gayet yalın yazmıştım oysaki.

Bildiğiniz bütün terimleri sıralamışsınız gibi olmuş. Ben de Hazine'de Uzmanım, banka müfettişliği de mali tahlil uzmanlığı da yaptım. Usta'nın avro hesabına dönüyor senin şu yaptığın. Gerçeği bilip de bu ucuz numaralara sarılmak yakışmıyor.

Enflasyonu hesaplayalım evet? Yüksek enflasyon borçlanan için pozitift bir enstrüman. Borçlanma maliyetini düşürür. Sabit faizden borçlanırsın ama artan enflasyon yıllar içinde borcu aşındırır ve reel borç azalır. Bir nevi ters tanzi etkisi buda. Yani Hacıosmanoğlu zamanında yapılan TL borçlar enflasyon ile zaten yıllar içinde aşınmış oluyor. Euro veya Dolar borçların için enflasyon dersende ? TFF'nin dağıttığı gelirler enflasyona göre kat be kat arttı. Hacıosmanoğlu döneminde 53 milyon olan TFF geliri bu sezon 100 milyona ulaşacak ligi 5.bitirirsek 6.olursak 96 milyon TL. 3 yılda %100 enflasyon var mı?
    Enflasyon'a göre çok daha fazla gelir artışın oldu. Yani şöyle düşün eğer anlamadıysan, memur maaşına enflasyona oranla kat be kat zam yapılırsa satın alma gücü artar. Klübünde de geliri enflasyona oranla kat be kat arttı, enflasyonun YP ye etkisi negatif olsada toplam borca etkisi pozitif. Hem enflasyona oranla artan gelirden hemde TL borçların aşınmasından kaynaklı, Klübün ödeme gücü arttı.

Fırsat maliyetini neye göre hesaplayalım? Şu alınmasaydı o parayla şu alınırdı modunda farazi varsayımlar yapacaksak gülünç kaçar. Ekonomik boyutu olmaz.

Finansman gideri hesabının detayı elinde varsa getir, faizleri de konuşalım. Bende yok.

Devrettiği borçların yapılma tarihi ile Usta'nın göreve gelme zaman farkını da katalım. Evet bilgilerin varsa bu konudada yaz.

Mesela 2016 Aralık Dolar'ın 3.90, Euro'nun 4.80 olduğu dönemden beri 1,5 sene geçti. Kur bugün o zirve seviyeden bile düşük. 1,5 senedir, aşağı yukarı dalgalanmadan YP işlemlerinde ne zarar olur ne kar olur. Bir tık da aşağıda o zirveden kurlar. 1,5 yıldır kur etkisi bile yok.

Futbolda yapabileceğin borçlar EURO ama tamamı değil, sen A.Ş.'sin Aktifinde döviz yoksa bilançonun pasifini dövizle dolduramazsın. Bu klübün döviz gideri kadar olmasada döviz kazancı da var. 100.kez yazıyorum ama bu klübün tüm sözleşmeleri YP değil, Stadyum gideri 13 milyon TL, otel,kamp,ıvır zıvırı, genel yönetim gideri kalemleri TL, verilen çekleri kısmen TL, Banka kredilerinin büyük bölümü de TL bunu sende biliyorsun.

Ödediğin bonservisler, yabancı ve bazı türk oyuncuların maaşları YP. Kalkıpta çoğu YP diyerek kolaya kaçmak, dün Usta'nın yaptığını yapmaktır.

İHO'yu gram savunmam. Ben zaten İHO'dan doğru bir finansman yönetimi beklemedim ki. 1 günde burda savunmadım. Senin bu yaptığın da mesela Kucka'yı Hasan Ücüncü ile kıyaslayıp, Kucka aslında çok iyi oyuncu demek. Hasan Üçüncü ile niye kıyaslıyorsun ki? Koyduğun çıta IHO arkadaşım IHO. O çıtanın üstüne geçmek için allahın verdiği akla sahip olup okur yazar olmak zaten yeter.
    Konu Sefa Murat Dokuz tarafından (13.03.2018 Saat 22:28 ) değiştirilmiştir.
    Ey Türk Gençliği!
    Birinci vazifen, Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafa etmektir.

Nereden
    Eskişehir

en ucuzu 35 tl idi.. iki tanesi duruyor bende hala
    Bende 100 tl'den almıştım 3 adet en ucuzlarından diye akılda kalmış
    İlk maçta A.Bilbao kenar yönetimi Burak'ın kırmızı kart gördüğü pozisyonda acayip tepki göstermişti, sırf A.Bilbao yedek kulübesine tepki göstermek için tam da yedek kulübesi üstü yerden bilet almıştık. Hevesler, hayatlar

Enaldo61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

Mehmet Ali Yılmaz'ın aday olacağı iddiaları umarım gerçek değildir.
    2010-2011 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR!

O SENE BU SENE! ŞAMPİYON TRABZONSPOR!

Oğuz B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

Egoları bir kenara bırakabiliyorlar mı Trabzonspor için? Hayır.
    Tüm mesailerini Trabzonspor'a harcıyorlar mı? Hayır.
    Trabzonspor'u gerçekten büyük bir kulüp olarak görüyorlar mı? Hayır.
    Trabzonspor için gerçekten mücadele ediyorlar mı? Hayır.

*

"Çok" paralarının olması onları daha iyi bir Trabzonsporlu yapmıyor. Boşuna uğraşmasınlar.
    Haksızlığın envâını gördük. Bu mu kanun? En gamlı sefâletlere düştük. Bu mu devlet? Devletse de, kanunsa da, artık yeter olsun; Artık yeter olsun bu denî zulm-ü cehâlet.
    FIRTINAİHTİLALEFSANE
    we the north

Muhammet_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Arkadaşlar Usta'nın maç sonrası açıklamalarında aday olmayacağına dair işaretler var. Hali hazırda adaylığını açıklayan kimse yok. En korkunç senaryo ise İho denen şahsın tek aday olarak kongrede tekrar başkan seçilmesi. İho geleceğine Usta güçlü bir yönetimle devam etsin, en azından kulüp imajımız açısından daha iyidir.

Yok mu hiç iddialı aday? Koskoca kulüp tekrar Iho'ya mı bırakılacak?

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Hamsilerin gözyaşları denizde gözükmez.

Orkun 61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

ünal karaman kesinlikle olmamalı.. neden derseniz en ufak bir tökezlemede takımın başına ünal geçsin söylentileri oluşacak.. daha önce de bir çok kez aynı filmi izledik.. üstelik ünal karaman artık kendi şiirini yazmak istiyor..

bence hayrettin hacısalihoğlu ya da serdar bali gibi biri olabilir.. abdurrahim albayrak ya da ali dürüst tarzı birini bulamamız lazım o pozisyon için..
    Hem futbolun içinden gelmiş hem de camiada ağırlığı olacak isim benim fikrime göre Ünal Karaman.

Diğer saydığınız isimlerin çok az kısmı futbolun içinden mutfağından gelme. Abdulrahim Albayrak gibi abilik yada amigoluk yapacak birinden değil, bu işin tekniğinden de anlayacak birisi olmalı. Sportif anlamda yetkiler o

kişide olmalı.Başkan sadece kulübün idari işleriyle ilgilenmeli diye düşünüyorum.

Orkun 61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Gerçekten çok komik bir röportaj vermiş Sadri Şener. İlk defa "Hibe ettiklerimi geri alacak mıyım" diye bir cümle duydum bu vesileyle. Hibenin anlamını bilmiyor heralde. Keşke şampiyon oldum derken takımına sahip çıkamadığını, Trabzonspor'un hakkını koruyamadığını, bu takımı 46 puanla 9. olarak terk ettiğini de söyleseymiş. Keşke başkanın Burak Yılmaz'la ilişkisini eleştirirken, kendisinin Şenol Güneş, Fatih Tekke, Gökdeniz Karadeniz ve İbrahima Yattara'ya nasıl saldırdığını, onları taraftara yem etmek için sebepsiz yere ne kadar uğraştığını, ne yalanlar söylediğini de anlatsaymış. Keşke utanmadan alınıp satılan futbolcuların paralarından bahsederken, şampiyon kadroyu nasıl Galatasaray'a peşkeş çektiğini, kaç tane üst düzey futbolcuyu kendi egosundan dolayı neredeyse hiçbir karşılık almadan kulüpten gönderdiğini, o yok pahasına gönderdiği futbolcuların aslında ne kadar edeceklerini de söyleseymiş. Belki o zaman samimiyetine inanırdım. En iyi başkan, kendinden sonraki başkan başarılı olan başkandır. Zirveyi gören başkan, iyi bir miras bırakmamış demektir.
    Aynen öyle. Sayın Sadri Şener'in son gidişinde nasıl gittiğini çok net hatırlıyorum. Siz de çok güzel özetlemişsiniz.

Trabzonspor Kongre Üyesi

AhmetG. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Mehmet BAŞ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İ.Hacıosmanoğlu'nu ibra eden genel kurul delegeleridir. Usta ve Yönetimi değil...
    Bu sözleri bir zahmet delegelere diyeceksiniz. Kaldı ki o genel kurulu da çok iyi hatırlıyorum.
    Aslında delegeler Hacıosmanoğlu'nu ibra etmediler. İbra edilmesin diyenler fazlaydı fakat oyun yapıldı.
    Basit usulle (El Kaldırma) ibra oylaması yapılırsa böyle olur. Nitekim o dönem ibra edilmesin diyenler fazlaydı.
    Fakat yine ibra edilmiş gibi saydılar. Bilenler bilir. Ben çok iyi hatırlıyorum. Kulübün hali budur.
    Benim de aklımda kalan oylamadan önce ustanın salon dışına çıkıp oylamaya katılmamasıydı. Bunun da anlamı ibra etmek olsa gerek.
    El kaldırma konusunda bişe diyemem, severiz böyle saçma işleri. Ama yine diyeyim Usta istese divana itiraz eder oylamayı usulünce yaptırırdı. Çünkü seçildiği kongrede İhoya oranla çok ciddi ağırlığı vardı salonda dediğini yaptırırdı.
    Sol’un ihanet derecesine varan davranışları karşısında, Sağ ile olan kavgamızı erteledik.

Ibrahim Gaygusuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

Mehmet Ali Yilmaz aday olur olmaz bilmem

ama sinir oldugum sey aday oldugunda baskanligini kesin gormesi.
    Futbolcularin sirtindan inin artik, bu takim icin ter doken her futbolcu degerlidir
    HEP
    DESTEK TAM DESTEK

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    zekeriyya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

@Sefa Murat Dokuz

bu kadar açıklayıcı yorum için teşekkürler renktaş
    BMN KOCAELİ

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)