Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 1 2
Toplam 45 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 45 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TBF'DEN BASKETBOL GENÇLER LİGİ - B Grubu'ndayız

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

gençlerimiz dün de evimizde banvit'e 88-55 yenildiler, ilk yarı 37-30 geride iken ikinci yarı özellikle son çeyrek çökmüşüz zannedersem bunda rotasyonun 9 kişiye düşmesinin ve yorulmalarının da etkisi var...
    grubumuzda 7 maç sonunda sakarya ile beraber galibiyeti olmayan 2 takımdan biriyiz, azıcık tecbübemiz olsa 3 maç almamız işten bile değildi....bundan sonra ne yapılacağı da önemli haftaya uşak ve sonra evimizde oynayacağımız sakarya maçlarını almamız durumunda 2. yarıya bambaşka bir heyecanla girebiliriz...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Cengiz Çubukcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gençlerimiz dün de evimizde banvit'e 88-55 yenildiler, ilk yarı 37-30 geride iken ikinci yarı özellikle son çeyrek çökmüşüz zannedersem bunda rotasyonun 9 kişiye düşmesinin ve yorulmalarının da etkisi var...
    grubumuzda 7 maç sonunda sakarya ile beraber galibiyeti olmayan 2 takımdan biriyiz, azıcık tecbübemiz olsa 3 maç almamız işten bile değildi....bundan sonra ne yapılacağı da önemli haftaya uşak ve sonra evimizde oynayacağımız sakarya maçlarını almamız durumunda 2. yarıya bambaşka bir heyecanla girebiliriz...
    A takımda süre vermedikleri Yusuf Necip'i orada oynatsınlar.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1999'lu üç oyuncu sınırından dolayı gidemiyormuş. Yazık gerçekten.

*

Bu arada geçen sene A takımda olan Ogün Cüre TB2L takımlarından Gemlik'teymiş. Hatta eskiden bizde olan Kamer Mani de orada.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

bu haftada yine ilk yarısını önde bitirdiğimiz maçta bu sefer de uşak'a yenildik, sıfır galibiyet 8 mağlubiyetle ligin sonundayız..ama ben hala ilk 6 için umutluyum ... önümüzdeki hafta ilk yarının son haftası ve biz sakaryayı konuk ediyoruz ki ligin sondan ikincisi...mutlaka yenmemiz şart...
    bunun dışında bu hafta muhammed ismail yaşar diye bir genç oynatmışız....

axelman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Cengiz Çubukcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu haftada yine ilk yarısını önde bitirdiğimiz maçta bu sefer de uşak'a yenildik, sıfır galibiyet 8 mağlubiyetle ligin sonundayız..ama ben hala ilk 6 için umutluyum ... önümüzdeki hafta ilk yarının son haftası ve biz sakaryayı konuk ediyoruz ki ligin sondan ikincisi...mutlaka yenmemiz şart...
    bunun dışında bu hafta muhammed ismail yaşar diye bir genç oynatmışız....
    Galibiyet olsun isterim ama sene sonunda a takıma 1 adam çıkarsak başarıdır benim için. Tbf'den baktım takıma yeni katılan ismail 2000 diyarbakır doğumlu. )

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı axelman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Galibiyet olsun isterim ama sene sonunda a takıma 1 adam çıkarsak başarıdır benim için. Tbf'den baktım takıma yeni katılan ismail 2000 diyarbakır doğumlu. )
    Galatasaray'daymış daha önce.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

şu aşamada seneye a takıma bir tek yiğit topuz alınabilir...99'lu ve seneye burada oynayamayacak çünkü...potansiyel olarak aslında en önemli oyuncu yiğit özkan ama mutlaka bu önümüzdeki 2 seneyi çok çalışarak geçirmesi lazım, aksi durumda alt lig oyuncusu olarak kalır...

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

eveeet.... ilk yarının son haftasında evimizde ligin en zayıf takımı sakarya'yı 84-56 yenmişiz hemen her oyuncu istatistik kağıdına katkı sağladığı gibi yeni transfer muhammed ismail yaşar da kendisini göstermiş...
    çıkmadık candan ümit kesilmez 2. yarı 6 galibiyet almamız lazım ve bunun ilk adımı da bu haftaki bahçeşehir koleji maçı... ilk maçta son anda yenildiğimiz rakibimizi bu sefer yeneceğimize inanıyorum..

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

dün b.çekmeceyi 84-65 yenerek 3. galibiyetimizi aldık, ilk 6'ya girme şansımız çok azaldı ama...kalan 6 maçtan 4 almamız lazım ki bu da mucize gibi bir şey...

Nereden
    İstanbul

Bugün de Galatasaray'ı 84-79 ile geçtik. Maşallah biraz toparladı rakım.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı axelman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün de Galatasaray'ı 84-79 ile geçtik. Maşallah biraz toparladı rakım.
    Maçtaydık. Çocuklar iyi mucadele etti. A takımda göremediğimiz setleri oynuyorlar. Helal olsun.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    UğurB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Ne oldu son durum? Play-off sansi var mi?
    Istanbul'un eziklerine bir Istanbullu olarak "TRABZONSPORLUYUM" demenin gururunu her zaman yasadim, yasiyorum ve sonsuza dek yasayacagim...
    You'll Never Walk Alone...
    https://twitter.com/UgurBerkin

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Sezon başındaki Bahçeşehir ve Büyükçekmece maçlarına iş yoğunluğu nedeniyle gidememiştim. Galatasaray maçını merakla bekliyordum. Tek tribünün sağ tarafı Gs'li aile ve taraftarlar tarafından doldurulmuştu. Bizim sayımız azdı. Ancak destek ve tepki konusunda salona hakim olan bizdik.

Maçın baş hakemi Mehmet Karabilecen... BSL'de maç yönetiyor. Oyunun başında o kadar ucuz hatalı yürüme kararları çalındı ki... Ayağı yerdeki çocuğa steps verdiler. Daha ilk dakikalarda koçumuz Ali Uruk'a teknik faul verdi başhakem. Sonrasında oyunun kontrolünü ikinci devre aldılar. Gs'den bir çocuğu diskalifiye ettiler.

Gs'nin fizik olarak uzun ve daha atlet oyunculardan kurulu kadrosu var. A takım'da yer alan Serkan Aydın'ı oynattılar. Açıkçası çok sivrilmedi. 1 forma numaralı şutör çocuk Karabacak ve 6 numaralı savunmacı forvet Çakır'ı beğendiğimi söyleyebilirim.

Bizim çocuklarsa yukarıdaki mesajda da belirttiğim gibi A takımda bu sene seyredemediğimiz setleri oynuyorlar. Tepede çift screenden şutör çıkarıyoruz. Bunu Heslip'e yapamadık... Yunus Emre Pala kardeşimize üçüncü çeyrekte boş şutlar yarattık, maşallah "kalaşnikov Macijauskas" gibi soktu.

İlk devre sonunda Topuz'un attığı buzzer beater ile soyunma odasına moralli gittik. Maç içi iniş çıkışlar yaşadık. Çok ribaund verdik.

Sezon arasında gelen M. İsmail Yaşar'ı uzun pozisyonunda oynuyor sanmıştım, forvetmiş. Ama kuvvetli çocuk, temeli sağlam.

Yiğit Özkan'la ilgili çok yorum dinledim, İstanbul'da bazı hocalar bana onu sormuştu. İlk defa böyle seyredebildim. 2001li'ye göre çok iyi bir fiziği var. Penetresi iyi ama savunma üzerinden bitirmeye çalıştığı bir iki pozisyonda, boş arkadaşına pas tercihi yapabilir. Bence o zaman daha değerli, daha etkili olacaktır. Tabii bunu tek maç üzerinden söylüyorum. Önünde uzun bir yol var. Keşke yaz döneminde bir kampa gönderebilse kulüp onu ve diğer arkadaşlarını... Hem çabukluk hem de bazı temel konularda iki ay çalışmak çok fark ettirecektir.

Takım halinde oynadık, takım olarak kazandık. Emektar Engin Kanber Hoca, koç Ali Uruk, altyapı gurusu Oytun Hoca ve genç koç Can'ı da tebrik ederim.

Gönül isterdi ki, Osman Arz Hocam'dan da Trabzonspor Basketbol organizasyonunun aksakalı olarak faydanılsa...

Takımda iki 99'lu var: Topuz ve Mert. Yani orada bir kontenjan hakkımız daha var. Yusuf Necip Seçen A takımda havlu mu sallamalı? Yoksa gelip burada maç tecrübesi mi kazanmalı?

Yeri gelmişken söylemek lazım. Çocuklar harçlıklarını alamıyor. A takımdaki sorunların bir başka boyutu da burada yaşanıyor. Eski çalışanlar, veliler, gençler... Herkes sitem ediyordu, bir Trabzonsporlu olarak mahçub oldum. Trabzonspor büyük bir marka. Umarım başkan ve yöneticiler İstanbul'dan galibiyet çıkaran bu gençleri, hocalarını hatırlar!

Son not: Haftalardır (Artık aylar diyebilirim) A takımdaki kondisyonersizlik meselesine değiniyorum. BGL takımımızın kondisyoneri varmış, Abdullah kardeşimiz. Babasıyla tanıştık. Oyunculardan daha heyecanlıydı, maç sonunda da hepimizden çok o sevindi. Genel menajerin burnunun dibinde böyle yetişmiş insan kaynağı var. Trabzonspor'da sorun sadece parasızlık değil, biz bunu biliyoruz da hala anlamayan görmeyen varsa diye tekrarlamak istedim.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (25.12.2017 Saat 11:42 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

BGL maçı cuma, BSL maçı pazar... Yusuf Necip'i BGL'de de oynatamaz mıyız bu hafta?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    İ. C. Ertem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

14 29.12.2017 Hayri Gür Spor Salonu TRABZONSPOR - PINAR KARŞIYAKA
    15 07.01.2018 Hayri Gür Spor Salonu TRABZONSPOR - FENERBAHÇE DOĞUŞ
    16 13.01.2018 Banvit Kara Ali Acar Spor BANVİT - TRABZONSPOR
    17 16.01.2018 Hayri Gür Spor Salonu TRABZONSPOR - MURATBEY UŞAK SPORTİF
    18 28.01.2018 Sakarya Spor Salonu SAKARYA BÜYÜKŞEHİR - TRABZONSPOR

ZOGra3.jpg

Kadronun baştan aşağıya değiştirilerek, yeni bir oluşumla yola devam edilmesi gerekir. Başarısızlığın olduğu yerde yapılması gereken iki şey var. Ya teknik kadro değişecek ya da yeni bir oyuncu kadrosu kurulacak. Başka alternatif yok. Gençlere destek olalım olmasına da karşılığını alamıyoruz. O formanın anlamını idrak etmeleri, sorumlulukla hareket etmeleri ve yaptıkları işi ciddiyetle yapmaları gerekir. Okul havası maçında çıkıyorlar sahaya, bu tür hareketler beni üzüyor.
    "Benim gideceğim yer, geldiğim yerdir. Ben ne ünvan istiyorum, ne de makam istiyorum..." - ŞENOL GÜNEŞ

"AKÇAABAT SEBATSPOR"

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Az önce biten maçta KSK'ye son dakikalara kadar kafa kafaya götürdüğümüz maçta kaybettik.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    UğurB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Az önce biten maçta KSK'ye son dakikalara kadar kafa kafaya götürdüğümüz maçta kaybettik.
    Oğuz'cum bu güzel bir gelişme, KSK bu seviyelerin önemli takımı.
    İnşallah üste birkaç oyuncu kazandırabiliriz...
    Istanbul'un eziklerine bir Istanbullu olarak "TRABZONSPORLUYUM" demenin gururunu her zaman yasadim, yasiyorum ve sonsuza dek yasayacagim...
    You'll Never Walk Alone...
    https://twitter.com/UgurBerkin

Nereden
    İstanbul

BGL'NİN son maçında gençlerimiz SakaryaBB'yi 64-61 yendi. Sezonu galibiyetle kapattı.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    İ. C. Ertem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Sezon derken lig bitti benim anladığım ve gördüğüm kadarıyla. Statü gereği 10 takımlık gruplarda ilk 6 ya kalan takımlar final grubuna yükseliyor. Maç fazlasıyla şu anda 7. sırada muhtemelen 8. ya da 9. olarak bitireceğiz grubu. A takımın hali ne ki bunlar ne olsun... Balık baştan kokmuş basketbol şubesi çok kötü yönetiliyor çok!.. yazık oldu...
    "Benim gideceğim yer, geldiğim yerdir. Ben ne ünvan istiyorum, ne de makam istiyorum..." - ŞENOL GÜNEŞ

"AKÇAABAT SEBATSPOR"

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Ali Uruk'tan sonra Oytun Serdar Hoca da ayrılmış.

Bu arada Ali Hoca Akhisar'a gittikten sonra ligde üçte üç yaptılar. Biri Afyon biri de geçen gün Bakırköy deplasmanı... Bakırköy maça 8/9 üçlükle başladı. Tam kazanıyor demiştim. Son periyotta gitti maç...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)