Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 133 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Küme Düşme Yok 21 Takımlı Süper Lig

Doğukan Uçan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

Talking Küme Düşme Yok 21 Takımlı Süper Lig

Yayıncı kuruluşun yanı sıra Türk futbolunun önde gelen aktörlerinin de talebi doğrultusunda lige dinamizm kazandırmak amacıyla yeni sezonda böyle bir yapılanmaya gidileceği ifade edildi.

Bu bağlamda yeni sezonda küme düşme olmayacağı, TFF 1. Lig’den ise 3 takımın Süper Lig’e yükseleceği bildirildi.

Bir sonraki sezon ise takım sayısının 20 olacağı, Avrupa’nın birçok önde liginde de aynı sistemin uygulanmasının bu konuda model oluşturduğu öğrenildi.

kaynak: habertürk

1158880-18156345-640-360.jpg

Tunahanzorlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

bence güzel olur ama Türk Futbolu buna hazır mı ?
    ŞEYTUN

selcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

dogru karar olur
    "Şairin dediği gibi, ben artık şarkı dinlemek değil, şarkı söylemek istiyorum."

Ünal Karaman

ONUR KALACAK ONURSUZLAR GIDECEK

SiNo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Düşme olsun alttan6 takim gelsin

Nereden
    Amasya

son düsen play off oynasin

son uefa bileti icinde 8 takim play off oynasin

heycan yaratmak kolay

Ünal Karaman

orhanunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

ben olsam 16 yapar hedefsiz takım sayısını azaltırım.

CaptanBarbosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Lige hiç bi katkısı olmayan zevk vermeyen fazladan 3 takım olacak. Saçma bi uygulama.

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    İstanbul

Alıntı orhanunal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben olsam 16 yapar hedefsiz takım sayısını azaltırım.
    Tamamen dogru,
    16 takımla hem Avrupada daha cok olabilecek zaman ve en onemlisi dagıtımı yapılacak paranın artması
    oyuncuya ve lige daha çok kalite gelir

Düşünün Avrupada oynayan Trabzonspor gruplardan çıkacaktır muhakkak bu seneye gore 16 mac daha fazla oynayacak

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Almanya

Alıntı CaptanBarbosa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lige hiç bi katkısı olmayan zevk vermeyen fazladan 3 takım olacak. Saçma bi uygulama.
    Aynen öyle. Ayrica ligte ne kadar fazla takim, o kadar da sike ihtimali. Cünkü malesef Türkiye'deki spor düzeni buna cok müsait. Takim sayisini arttiyorsan mücadeleyi arttirmak icin varyasyonlar üretmelisin.

Ama bana kalsa 14 takima düsürürüm Süper Ligi.

Ancak 20 takim üzerinden konusursak son 5 siradaki takimdan düsecek 3 takim kendi aralarindaki playoff ile belirlenmeli. Ayrica ligteki siralamalarina göre playoff icinde avantaj puan verilmeli.

Türkiye Kupasi gibi bos, amacsiz bir kupa tümden kaldirilmali.

1. ve 2. Sampiyonlar Ligi'ne giderken 3. ve 4. olan Uefa kupasinin iki kontenjanini doldurmali.

5., 6. ve 7. sirada bulunanlarda Uefa kupasinin ücüncü kontenjani icin kendi aralarinda playoff oynamali.
    Konu Anıl C tarafından (04.04.2017 Saat 15:31 ) değiştirilmiştir.
    Bazı insanlar, seninle sadece boş zamanlarında konuşurlar. Bazı insanlar ise seninle konuşmak için zamanını ayırırlar.
    Elazığ'lı.

cewat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Gelir pastasının daha fazlaya bölünmesi ve otomatikman azalması demek.. Buna normalde itiraz ederdi bütün takımlar, hayret.
    Sadece Trabzonspor..

E. Cumur61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa

20 takım tamam da 21 çok fazla olur
    HER ZAMAN SENINLEYIZ HICBIRYERE GITMEYIZ PAROLAMIZ 61 TEK YUREGIZ HEPIMIZ CILDIRTSANDA SEVERIZ YALVARTSANDA SEVERIZ TRABZONLU DOGDUK BIZ OYLE DE OLECEGIZ!!

Nereden
    Amasya

Alıntı cewat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gelir pastasının daha fazlaya bölünmesi ve otomatikman azalması demek.. Buna normalde itiraz ederdi bütün takımlar, hayret.
    daha cok mac, daha cok mac günü hasilati

yeni stadyumlarlan mac günü gelirleri, loca ve kombine gelirleri naklen yayin gelirlerinden daha önemli olmaya basladi
    ayrica sponsorlar bulmayida kolaylastiracaktir

yedekler daha cok süre alacak

42 yerli oyuncu sayisi acilacak

ve en önemlisi bir proje takimi hemen küme düsme korkusu yasayip projeyi cöpe atmayacaktir

bunun yaninda 1. ligde 26 takima cikartilsa tadindan yenmez
    uefa olmadigindan hafta icleri oynama aliskanligi yok, alttan gelen takimlar ve oyuncularda

böyle altyapilardan gelecek oyuncula bolca yer acilir, oyun süresi coklugundan ingilterede oldugu gibi tüm kadrolar oyun süresi alir

italya , hollanda gibi ufak ülkelerin takim sayilari ortadayken Türkiyenin daha genis liglere sahip olmasi gerektigi ortadaydi, bu adim cok gec kaldi

bu sene öyle olsaydi abdülkadirin bugün rahat 500 dakikasi vardi
    cünkü adana gibi kebap rakiplere 3-4 mac daha fazla oynama sansimiz olacakti

Alıntı E. Cumur61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    20 takım tamam da 21 çok fazla olur
    ilk yil mecbur 21 yapacan

2 takim tutup 3. takimi tutmak tazminatsiz zor
    ondan önce 21 sonra 20 ye düsürecen
    Konu selcuk tarafından (04.04.2017 Saat 15:53 ) değiştirilmiştir.

Ünal Karaman

Tokat İl Temsilcisi
    Kamil Çakmak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat

Türk futboluna dinamizm kazandıracaklarmış. Önce adaleti sağla boş işlerle uğraşacağınıza.

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Şaşırılacak bir durum yok. Devlet eliyle birçok ile stadyum yatırımı yapıldı. Alakalı-alakasız her ile stadyum inşa edildi. O statları yaptıkları takımların yarısı kümede sürünüyor, diğer yarısı da küme düşme potasında can çekişiyor. Bunu kotarmak istiyorlar...

Aynı Aziz Yıldırım'ın inşaatçı kafası. fb taraftarı da yıllarca öyle uyudu zaten. Bina yapınca, beton dikince bir halt olacak sanıyorlar. Mental gelişim yok, profesyonel anlayış yok, çözüm odaklılık yok, ileriye dönük plan/program yok. Ne oldu? "E ben o kadar tesis yaptım.". İyi, eve götürürsün tesislerini...
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    İstanbul

Bu operasyonda Fatih Terimin parmagımı var?Malum Adana düşme hattında,
    aradan Rizespordamı çıkartılıyor?Siyasetçilerimeze selamlar..

Birde genç arkadaşlarımız için bedelsiz bedelli askerliği çıkartsınlar

alone_6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Süper lige eklenecek 3 takımla menajerlere daha fazla komisyon ödenecek, 3 klüp daha saçma şekilde ve aşırı olarak borçlanacak, parayı çarçur edip vergi affından faydalanacak 3 klüp daha olacak vs...

Lige kalite gelmesi isteniyorsa aziz, demirören, volkan demirel, emre b., şekip m., ilhan e., göksel g., terim, ibrahim a., korcan ç. ve benzerlerinin futbolla ilişkileri kesilmeli...Bu saydıklarım yerine gelecek bilgili, mütevazı, efendi, yetenekli kişilerle lige kalite kendiliğinden gelir.
    Marka değerini sevdiğimin Türk futbolu....

cewat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı selcuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha cok mac, daha cok mac günü hasilati

yeni stadyumlarlan mac günü gelirleri, loca ve kombine gelirleri naklen yayin gelirlerinden daha önemli olmaya basladi
    ayrica sponsorlar bulmayida kolaylastiracaktir

yedekler daha cok süre alacak

42 yerli oyuncu sayisi acilacak

ve en önemlisi bir proje takimi hemen küme düsme korkusu yasayip projeyi cöpe atmayacaktir

bunun yaninda 1. ligde 26 takima cikartilsa tadindan yenmez
    uefa olmadigindan hafta icleri oynama aliskanligi yok, alttan gelen takimlar ve oyuncularda

böyle altyapilardan gelecek oyuncula bolca yer acilir, oyun süresi coklugundan ingilterede oldugu gibi tüm kadrolar oyun süresi alir

italya , hollanda gibi ufak ülkelerin takim sayilari ortadayken Türkiyenin daha genis liglere sahip olmasi gerektigi ortadaydi, bu adim cok gec kaldi

bu sene öyle olsaydi abdülkadirin bugün rahat 500 dakikasi vardi
    cünkü adana gibi kebap rakiplere 3-4 mac daha fazla oynama sansimiz olacakti
    Söylediklerin doğru ama Türkiye lig'i için fazla bence. Maç günü hasılatları çok düştü ve yayın ihalesi yapılmış olduğu için genel yayın gelirleri toplamda aynı rakam olacak ortada ve 18 takım yerine 21 takıma bölünecek. Onun için yayın gelirleri maç başına azalacak ama maç fazlalığından dolayı aynı kazanç olacaktır. Kombinelerde maç sayısı çoğaldı diye kimse zam yapamaz diye düşünüyorum ayrıca.

Bunların haricinde ki getirilerine kesinlikle sonsuz destek ile katılıyorum. Özellikle yedek kulübesinde bekleyen oyuncu sayısı da kesinlikle artacaktır ve bu benim en çok istediğim şeylerden biri. Bu kadar konuşulduğuna göre zaten uygulanacaktır, hayırlısı artık..
    Sadece Trabzonspor..

carantinas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

zaten 10-12 takım hedefsiz kalıyordu neredeyse böyle daha da çoğalacak. Mutlaka Play off ve Play out uygulamaları da gelmeli. Mesela 3 takım yallah güle güle olmalı 4. takım alttan geleceklerle play out oynamalı. Yukarıda da mutlaka avrupa liginin bir kontejyanı için play off olmalı. Bakalım ama zaten 18 takımlı ligin bile fikstürünü beceremiyoruz bunu nasıl yaparlar hadi hayılrısı.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Adana, Rize, Antep, Malatya, Sivas, Eskişehir gibi şehirleri futbol ile uyuşturmak için iyi bir fikir, hafta içi survivor, haftasonu maç, oh ne güzel hayat..
    Kusur değil, çare bulun.

Henry Ford

Nereden
    Bursa

Türkiye gibi nüfusu ve coğrafyası diğer ülkelerle kıyaslanınca çok geç kalınmış bir karar,yıllar yıllar önce alınması gerekirdi.
    Bize zararı TV yayın gelirlerinde oluşacak kayıp olacak ama alt yapıdan çıkardığımız çocukların oynayacağı en üst lig takım sayısı da artacak.

Hedefsiz kalan bugün de kalıyor,Bjk şampiyon gibi,düşenler de az çok belli.Artan takım sayısı ile sezonun belli bir noktasında düşme korkusundan uzaklaşan takımlar daha çok genç futbolcuya şans verebilir,çünkü alacakları riskin götürüsü fazla olmaz,bu da alt yapıdan çıkacak daha çok futbolcu demek.
    Konu sasone tarafından (04.04.2017 Saat 17:29 ) değiştirilmiştir.
    • Memento mori

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Böyle işler benim bildiğim lig başlamadan planlanır. Ligin bitmesine iki ay kala küme düşme yok, ligi 21 takım yapıyoruz demek de neyin nesi?

BERBATOV61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

21 ne nasıl olacak 20 takım maç yaptı bir takım bay mı geçecek ? Ayrıca düşmeyi neden kaldırıyorsun madem ekşın istiyorsun son 3 takım alttan gelenlerle çarpıştır tekrar,iddiası olmayan son 10 takım rahat rahat maç mı satsın ne yapsın ? Bunlar sanıyorki iddiası kalmayınca gençler oynayacak topçu yetişecek. İlk yarı bu takımların as kadroları ile oynayan takımlar enayimi ?

Nereden
    Bursa

Alıntı Murat' Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle işler benim bildiğim lig başlamadan planlanır. Ligin bitmesine iki ay kala küme düşme yok, ligi 21 takım yapıyoruz demek de neyin nesi?
    Ligin başında bu sene küme düşme yok derse nasıl laçka bir lig oluşur?Maçları kim izler?

Alıntı Tunç Tosun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adana, Rize, Antep, Malatya, Sivas, Eskişehir gibi şehirleri futbol ile uyuşturmak için iyi bir fikir, hafta içi survivor, haftasonu maç, oh ne güzel hayat..
    Sanki şimdi bu illerin futbol takımı yok ve futbolla da hiç alakaları yokmuş gibi yazmışsın.
    Dünyayı,hayatı,sorumluluklarını ve hayatının önceliklerini doğru bir sıralamaya koyamadıktan sonra futbol olsa ne olmasa ne olur?
    En fazla da 2 şehir katılıyor lige zaten 18'den 20'ye çıkacak.50'ye çıkacak olsa senin dediğini bir nebze anlardım da,çok enteresan bir komplo teorisi olmuş.

Ülkenin milyonu aşmış şehir nüfusu,çoğrafi alan büyüklüğü ve genç nüfus sayısı göz önüne alınırsa bu karar daha önceden alınmış olmalıydı.
    Konu sasone tarafından (04.04.2017 Saat 17:51 ) değiştirilmiştir.
    • Memento mori

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Sıkıcı ve bayık maç trafiğinin artması anlamına geliyor. Seyir zevki son derece kötü bir ligde maç sayısını arttırmak saçma bir karar.
    “Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

BERBATOV61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ben daha iyi fikir vereyim 7 coğrafi bölge 10 ar takımdan 7 ayrı lig. 18 hafta sonunda ilk 2 ye giren takımların katılacağı ortak bir lig ( diğer gruplarda kalan takımlar 12 hafta boyunca ligde kalma mücadelesi verecek ) al sana rekabet bu işten biz avantajlı çıkarız aynı zamanda insanlar siirten,ardahandan istanbul takımlarını desteklemeyi bir nebze olsun bırakır kendi şehrinin takımını destekler

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)