Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Artık Evine Dön Be TRABZON - Necmi TANYOLAÇ

KuĞu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Artık Evine Dön Be TRABZON - Necmi TANYOLAÇ

Arkadaşlar bu topic in yeri medya farkındayım fakat o bölüme fazla rabet olmadığından ve bu yazıyı okumanızı çok arzuladığımdan konuyu buraya açıyorum, site yöneticileri uygun gördüğü zaman medya bölümüne taşıyabiliyorlar bu nedenle sorun olmamasını umutediyorum. Ben okurken çok duygulandım gerçekten. yazıyı gözcü gazetesine yazmış bugün karadeniz gazetesinde okudum. Özellikle ilk kupamızı anlattığı kısım... orada olmayı o kadar isterdimki...

0II0II0I I00I0I0I 0III00II0 00II0I0I II0I0II0

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    A.Hilal Çakıroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Çok teşekkürler Atakan abi, çok güzel bir yazı okurken tüylerim diken diken oldu O dönemlere yetişememiş olmanın üzüntüsü var ama bunun için yapabileceğimiz birşey yok. En azından benzer günleri görebiliriz. İnşallah TRABZONSPORumuzun evine dönmesi yakındır.
    Fanatik Pacci

zky_ts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Böyle yazıları okuyunca insan çok tuhaf oluyo...ne kadar güzel anlar yaşanmış ve yaşatılmış...Hilal'cim seninde dediğin gibi inşallah TRABZONSPOR'umuzun evine dönmesi yakındır...bu sevinçleri bizde yaşamak istiyoruz...
    OnUrUnLa TaKtIğIn TeK YıLdIz OnUrSuZcA TaKıLaN YıLdIzLaRdAn DaHa BüYüKtÜr TRABZONSPOR'um...
    TSira TRABZON

evet hilal be de çok duygulandım okurken ne güzel yazmış dışarıdan birinin bunları hissediyor olması da bir başka, 4. büyüklüğün isim babasının kendisi olduğunu yazmış bunu ilkkez duydum, gazete 100 bin fazla satmış o dönemde! o köprünün geçiş anının video görüntüleri yokmu acaba

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    A.Hilal Çakıroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı KuGu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet hilal be de çok duygulandım okurken ne güzel yazmış dışarıdan birinin bunları hissediyor olması da bir başka, 4. büyüklüğün isim babasının kendisi olduğunu yazmış bunu ilkkez duydum, gazete 100 bin fazla satmış o dönemde! o köprünün geçiş anının video görüntüleri yokmu acaba
    Keşke söylediğin gibi video görüntüleri de olsa Herkesin takdir ettiği, saygı duyduğu başka takımları tutsa bile içinin kıpır kıpır olduğu TRABZONSPORu geri istiyoruz daha da önemlisi biz de o günleri yaşamak istiyoruz
    Fanatik Pacci

grandiose - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

futbolu biliyor dediğimiz topçunun kralı gelse farketmez... önce RUH olacak... bizler o RUHU geri istiyoruz....
    NIGHTMARE OF BYZANTIUM

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Yazı gerçekten de çok güzel..trabzonsporun ruhunun dönmesi gerekiyor..

Naim
    Ziyaretçi

Bahsi Geçen hayri işlerin
    Faroz Yaroz Moloz Yazısı olan varsa Paylaşırlarsa Sevinirim

sismolog61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop

gerçektende mükemmel bir yazı duygulanmamak elde değil o günlere geri dönebilmek dileğiyle inşallah
    BMN I TRABZON
    7 geliyor 7

Cem Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Okuyunca bi değişik oldum...Yaktım bi sigara ve düşünüyorum ....Neydik de ne olduk...
    ama DARLANMAYİN USAKLAR.DÜZELECEK VE GENE AYAKLANACAĞIZ.DİM DİK OLACAZ.Çünkü biz ne göztepe yiz ne eskisehir.BİZ BÜYÜK TAKIMIZ.BİZ İSYANCI İNATÇI VE DİK KAFALILARIN TAKIMIYIZZZ..BATAK OYNARKEN BİLE KAYBETMEYİ SEWMEYENLERİN TAKIMIYIZ.BİZ KARADENİZLİYİZ....BİZİM DENİZİMİZ BİLE ASİVE FARKLI...KÖPÜRÜP TASACAGIZ YİNE ...YİNE BOĞACAGIZ İSTANBUL ULEMALARINI.....

zafercalikoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

güzel bir yazı ,tşk
    @zafercalikoglu
    @trabzonspor

volkanferhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

NECMİ TANYOLAÇ'a teşekkürler buradan harika bi yazı gerçekten..
    birgün gene o manşeti attıracağız ''KUPA KÖPRÜYÜ GEÇTİ''
    Bütün kalbimizle inanıyoruz...
    Benim yaradılışımda fevkalade olan bir şey varsa,TÜRK olarak dünyaya gelmemdir....Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Nereden
    Hakkari

Güzel bir yazı olmuş. Yürekten yazınca ve işin sonundan başlangıç gözükünce bu gibiş yazılar çıkıyor..

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Alıntı Naim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bahsi Geçen hayri işlerin
    Faroz Yaroz Moloz Yazısı olan varsa Paylaşırlarsa Sevinirim
    Evet, Naim benim aklımdan geçeni söylemiş sağolsun... Madem yılın yazısı seçildi, neler söylediğini bilmek isteriz...

Yazıda bir başka cümle daha dikkatimi çekti:

"Bu tarihi günün sayfasıyla 100 bin gazete fazla sattığımızı hatırlıyorum"

Bu size de bir şeyler ifade ediyor mu?

Temel Küçükhüseyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Eski spor yazarları kalmadığı gibi eski ruh da malesef yok. Şimdi malesef devir LOBİ Devri. Ne kadar ekstra gücün varsa o kadar varsın. Böyle güzel temennileri dile getirebilecek kaç tane ojbektif spor yazı var şu anda. Malesef bir elin parmaklarını geçmez. Olanları da sistem zaten barındırmıyor. Bu nedenle eski büyük başarılara dönmek malesef iyi saha sonuçlarıyla (96 ve 2004'te yaşadık) olmuyor hem medya hem iş-siyaset dünyası, vizyonu ve çoşkusu gelişmiş doruk noktada (stadyumda çekirdek çıtlatmayan, lisanslı ürünlerine sahip çıkan) taraftarlarla olacak bir durumdur.

Artık görünen o ki malesef büyüklüğümüzü sadece kamuoyu değil bizler de kendi aramızda tartışmaya başladık. Bu ÇOK TEHLİKELİ bir durum. Bir olay dillendirmeye başlandıysa gerisi gelecektir. Bu nedenle artık zaman SİLKİNME zamanıdır. Öldük, bittik, en büyük taraftar futbolcular sahtekar söylemlerini bırakıp herkes şapkasını önüne koyacak. Biz nerede yanlış yapıyoruz. KÜLÜNKOĞLU'nun dediği gibi meşaleyi yakmaya atkılardan, bayraklardan, formalardan başlayabiliriz. Bu kötü zamanda stadyumu full doldurmalıyız. Yani bu işin sonunda piyasa şunu farketmeli TS kötüyse Digiturk ve gazeteler az satılacaktır. TV programlarının reytingleri düşecektir vb. hadiseler. Bu söylediklerimi malesef FB çok iyi gerçekleştirmektedir.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

çok güzel bir yazı teşekkürler

Trabzonspor Kongre Üyesi Özge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

gerçekten çok güzel bir yazı
    -1461 TRABZON-

caykarali_erdal
    Ziyaretçi

Alıntı Temel Küçükhüseyin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski spor yazarları kalmadığı gibi eski ruh da malesef yok. Şimdi malesef devir LOBİ Devri. Ne kadar ekstra gücün varsa o kadar varsın. Böyle güzel temennileri dile getirebilecek kaç tane ojbektif spor yazı var şu anda. Malesef bir elin parmaklarını geçmez. Olanları da sistem zaten barındırmıyor. Bu nedenle eski büyük başarılara dönmek malesef iyi saha sonuçlarıyla (96 ve 2004'te yaşadık) olmuyor hem medya hem iş-siyaset dünyası, vizyonu ve çoşkusu gelişmiş doruk noktada (stadyumda çekirdek çıtlatmayan, lisanslı ürünlerine sahip çıkan) taraftarlarla olacak bir durumdur.

Artık görünen o ki malesef büyüklüğümüzü sadece kamuoyu değil bizler de kendi aramızda tartışmaya başladık. Bu ÇOK TEHLİKELİ bir durum. Bir olay dillendirmeye başlandıysa gerisi gelecektir. Bu nedenle artık zaman SİLKİNME zamanıdır. Öldük, bittik, en büyük taraftar futbolcular sahtekar söylemlerini bırakıp herkes şapkasını önüne koyacak. Biz nerede yanlış yapıyoruz. KÜLÜNKOĞLU'nun dediği gibi meşaleyi yakmaya atkılardan, bayraklardan, formalardan başlayabiliriz. Bu kötü zamanda stadyumu full doldurmalıyız. Yani bu işin sonunda piyasa şunu farketmeli TS kötüyse Digiturk ve gazeteler az satılacaktır. TV programlarının reytingleri düşecektir vb. hadiseler. Bu söylediklerimi malesef FB çok iyi gerçekleştirmektedir.
    Evet cok dogru.

Bizler EZIKBAHCE DIYORUZ ama onlar dahada bu EZIKLIK den faz gecmiyorlar dahada fazla sariliyorlar gibime geliyor Bizler ise 3 senede 10 antoroner /5 yonetim/ 100 lercede futbolcu gonderdik getirdik ama hic bir sey degismedi, ne demeli artik sapkalar onumuzde ve gelecegimiz icin el ele veripde sorunlarimizi gidermek icin caba gostermeliyiz.

Taraftar elinden geldigini yapiyor diyoruz ama bir bakiyoruz grublar ve bazilari cikarci bazilari yikici bazilari kirici ama yapicilar ise her yerden kovuluyor , birakalim fasayi fisoyuda artik yapici olmaya calisalim iyi gidince yanlislarida goz ardi etmiyelim bana dokunmayan yilan 1000 sene yasasin demiyelim sonucda bizler olsek bile Trabzonspor devam edecek cocuklarimiza torunlarimiza vede onlarin cocuklarinada SAMPIYON Trabzonspor birakmaliyiz .

Forumdan Uzaklaştırılmıştır poetricus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Güzel yazı. Necmi Tanyolaç'a da yazıyı buraya aktaran Kuğu'ya da teşekkürler.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Genel Koordinatör
    Çakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yaroz değil Yoroz olması lazım...
    "... hayat Bordo-Mavi'dir!"

"Şenol Güneş, Türkiye'nin en saygın ve en önemli futbol adamıdır. "

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Çakır Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaroz değil Yoroz olması lazım...
    lazım değil öyle zaten... Yoroz
    TARAFTAR TARAF OLANDIR...TARAFTAR ALMAZ VERİR!...

vse61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Aslında o gazetenin sayfasını bulup şöyle bir güzel bilgisayarın arkaplanına koysak

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gökhan Bozyiğit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Alıntı vse61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında o gazetenin sayfasını bulup şöyle bir güzel bilgisayarın arkaplanına koysak
    Arkaplana koydum bile.

CİHAT YENİDOĞAN ın bir yazısında daha rastladım Necmi Tanyolaçın bir değerlendirmesine onu da ekliyeyim:

1977 senesinin Ocak ayında zamanın en büyük gazetesi Tercüman’ın spor sorumlu müdürü benim çok değerli ağabeyim ve eski yöneticim Necmi Tanyolaç o günkü köşesinde bakın ne yazıyor.
    Londra’da Tottenham-Westham United maçından sonra öğrenimini Londra’da yapan bir delikanlı kendisine bazı sorular yöneltmiş.Soru şu idi ; Yıllardır spor yazarlğı yapıyorsunuz, futbolla uğraşıyor, yazılar yazıyorsunuz.Seyrettiğiniz ve gördüğünüz İngiliz liginde bizden hangi takım yer alır? Necmi Abi diyor ki ; öğrenci beni sudan çıkmış balığa döndürdü.Özetle Türk öğrencisine verdiğim cevap şöyle idi.
    "İngiliz liginde futbolcular 90 dakikayı sonunda mutlaka başarıya ulaşılması gereken bir sınav kabul ediyorlar.Bunlar futbolu gösteriş yada lüks için değil iş olarak yapıyorlar.O amansız tempoyu oluşturan, o muhteşem golleri doğuran bu.Yani işçi oluşları.Ve öğrenci ısrarla Türkiye liginden İngiliz liginde oynayacak takımın adresini soruyordu ; TRABZONSPOR dedim. "Ancak 90 dakikayı çıkarıp çıkaramıyacağına karar veremem"Gerçekten futbol işini İngilizler gibi seven, takımları için çırpınan futbolcularla dolu Trabzon.Aynı çevrenin çocuğu oluşları, birbirlerine kenetlenişleri övgüye layık.
    İstanbul Trabzon’un sosyal olayının farkına varamadığı sürece, Trabzon’un Şampiyonluklara attığı perçin kolay kolay sökülemeyecektir.Trabzonspor’u gerçekten İngiliz liginde görmek isterdim, yanılıp yanılmadığımı anlamak için.

Cem Akyüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

çok güzel bir yazı duygulandım okurken gene
    Trabzonspor bizim varolma,bu dünyaya gönderilme nedenimizdir
    As Roma
    Francesco Totti "10"
    Twitter:cemtotti61

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)