Sayfa 19 Toplam 186 Sayfadan BirinciBirinci ... 9 17 18 19 20 21 29 69 119 ... SonuncuSonuncu
Toplam 4639 adet sonuctan sayfa basi 451 ile 475 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Uğurcan Çakır

Ahmet Kara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum

geçen sene kalede ezik, güvensizdi. bu sene tam tersi. kalede güven veriyor.

Togrul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

Alıntı Mehmet Fatih Yavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle bir argümanı neye göre belirlediğinizi anlamadım. Ihtiyaç halinde, yani baskı yeme riski gördüğünde oyunu soğutmak, tam da büyük takım kalecilerinin yapması gereken şey.

Her maç 3-0, 5-0 gitmez.

Bazı maçlarda riskli skoru oyunu soğutarak korursunuz ki bunun da baş aktörü kalecidir.

Bu maçta da güven verdi.
    Kaleci şansı yerinde.
    Çıkıp aldığı yan toplarda ise şükür namazı kildiracak cinsten bir aydınlanma yaşadık.
    Şu anda Uğurcan hamlesinin tutması takım için çok önemli. Bunun için de bazı eksikliklerini kapatması lazım. Mükemmel özellikleri olan genç bir kaleci. Oyunu soğutma güzel de profesyönelce yapılması lazım. Geçen maç bu yüzden sarı kart gördü. Ve hem geçen hem de fenerbahçe maçında o fizikte kalecinin sağlık ekibine ihtiyaç duyacak durumu yoktu. Bunlar futbolun sevilmeyen taraflarıdır. Bizim yöneticiler psikolog desteğinin önemini çoğu zaman anlamıyorlar. Milyonlarca avro takıma harcama yapıyorlar. Fakat psikolojik desteği bunun çok çok azını harcamakla temin ede bilirler.

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Yan topa ciktigi bir pozisyon var, sanirim 1:0 dan sonra.
    Özgüveni olmayan adam orda öyle hareket etmezdi. Aferin.
    *
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

Tuğrul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Onur'un hallicesi gibi uzun boyu ile iyi yer kaplıyor, avantajını iyi kullanıyor.

Ancak 1.bölgede pas trafiğini oluşturmak, tempoya yön vermek için ayaklarına hakim olan kaleciye ihtiyacımız var.

Uğurcan kontrol/dripling ve pas özelliğine sahip değil.

Pres karşısında Onur gibi çok çabuk bocalayıp, pas hatası yapıyor. Top alışverişine girecek teknik becerisi yok.

Bu özelliğini geliştirebilecek düzeyi var mı muallak. Umarım zaman kaybı olmaz.

Forum Yöneticisi Ozan Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

2 maçta ne analizler az sabır, ayağına falan laf edilmemeli hele Onur'dan sonra. O özgüveni alsın kaleden asistler yapacak direkt olarak.
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Forum Yöneticisi Yiğit SARI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Standart Uğurcan Çakır

Ayağı güçlü ama önemli olan doğru kullanması. Rüştü mesela hem elini hem de ayağını çok efektif kullanabiliyordu ki bu da potansiyel olduktan sonra elde edilebilecek bir özellik.

Kalede nerde durcağı konusundaki problemleri de giderebilse... Sadece şeyi bilemiyorum seneye Onur ve Esteban'ı yok sayıyorum nasıl bir tercih yapılacak önüne mi arkasına mı birisi alınacak? Erce, Okan Kocuk vs.
    Konu Yiğit SARI tarafından (06.12.2018 Saat 13:12 ) değiştirilmiştir.

Gökhan Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

nasıl ki teknik direktör değişince oyuncuların özellikleri ortaya çıkabiliyor efektif kullanılabiliyorsa kaleci için de aynı şey geçerli. İkide bir kaleci aramaktansa yerine başkasını aramayacağımız bir kaleci antrenörü almamız gerekir bence.

Forum Yöneticisi Ozan Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Yiğit SARI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayağı güçlü ama önemli olan doğru kullanması. Rüştü mesela hem elini hem de ayağını çok efektif kullanabiliyordu ki bu da potansiyel olduktan sonra elde edilebilecek bir özellik.

Kalede nerde durcağı konusundaki problemleri de giderebilse. Sadece şeyi bilemiyorum seneye Onur ve Esteban'ı yok sayıyorum nasıl bir tercih yapılacak önüne mi arkasına mı birisi alınacak? Erce, Okan Kocuk vs.
    Arkasında Arda var. Saydığın isimlerden daha fazla gelecek vaat ediyor, yeter ki işleyelim.
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Nereden
    Ankara

Alıntı Ozan Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkasında Arda var. Saydığın isimlerden daha fazla gelecek vaat ediyor, yeter ki işleyelim.
    Arda'yı hiç tanımıyorum umarım öyledir. Çok genç.

Uğur Kalyoncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Kalede nerde durcağı konusundaki problemleri de giderebilse... Sadece şeyi bilemiyorum seneye Onur ve Esteban'ı yok sayıyorum nasıl bir tercih yapılacak önüne mi arkasına mı birisi alınacak? Erce, Okan Kocuk vs.
    Kardeşim yanlışın var..Rüştü hiçbir zaman ayağını efektif kullanamadı..Topa vurmayı öğrenemeden futbol hayatı bitti..Zaten bir yan toplar bir de topa vurma onun dışında mükemmel bir kaleciydi..

Nereden
    Ankara

Alıntı Uğur Kalyoncu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim yanlışın var..Rüştü hiçbir zaman ayağını efektif kullanamadı..Topa vurmayı öğrenemeden futbol hayatı bitti..Zaten bir yan toplar bir de topa vurma onun dışında mükemmel bir kaleciydi..
    Emin miyiz buna abi ben hiç öyle hatırlamıyorum hatta aklımda kalmış yani öyle ilgili olmama rağmen adrese teslim degajlar ve autlar.

Uğur Kalyoncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Emin miyiz buna abi ben hiç öyle hatırlamıyorum hatta aklımda kalmış yani öyle ilgili olmama rağmen adrese teslim degajlar ve autlar.
    Eminiz kardeşim aynı bizim Onur işte yan toplar ve topa vurma sıfır .

Dawsofield - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Tuğrul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onur'un hallicesi gibi uzun boyu ile iyi yer kaplıyor, avantajını iyi kullanıyor.

Ancak 1.bölgede pas trafiğini oluşturmak, tempoya yön vermek için ayaklarına hakim olan kaleciye ihtiyacımız var.

Uğurcan kontrol/dripling ve pas özelliğine sahip değil.

Pres karşısında Onur gibi çok çabuk bocalayıp, pas hatası yapıyor. Top alışverişine girecek teknik becerisi yok.

Bu özelliğini geliştirebilecek düzeyi var mı muallak. Umarım zaman kaybı olmaz.
    bu bakış açısına katılmıyorum ben

bu seviyede göz önünde bulunduralacak son özelliklerden biridir herhalde kalecide top tekniği.

ekstra olması açısından değerlendirilir ama belirleyicilik atfetmek naiflik olur kanımca
    futbol estetiğinin zirvesi kayarak müdahaledir

İ. SARAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Rüştü nun ayaklar rezildi.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Trabzonspor'un yaptığı transferlerin kampa yetiştiği, tarihte ilk defa görüldü.

bordoylamavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

rüştü ne ayağıyla ne eliyle top çıkarmayı bilmezdi. geri paslarda abuk subuk dağlara taşlara vurmuşluğu da çoktu. en büyük artısı kurtarışlarıydı. autları degajları bile abuk subuk yerlere atardı

Nereden
    Ankara

Valla bilemedim. Yanlış kalmış da olabilir aklımda

Nereden
    Almanya

Genel olarak bu yetenekli genclerin yetismesini istiyorsak Alman Kaleci Antrenörü getirmemiz sart oglu sart, yada tercübeli Alman bir Kaleci alacaksin ve bu gencleri de yetistirecek.
    Onur bu yüzden bir adim ileriye gidemedi. Ya da bu cocuklari vaktinde bir Alman ikinci ücüncü Lig kulübüne oynatma sati ile bedava bir sene iki sene kiralayacaksin. Biz de Altyapi bu konuda cok eksik.

DeAgLeMaNyAq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu maçta 3 kez savunma arkasına adam kaçırdık hepsinde de kalesini terk etmeyerek risk aldı ve ayakta kaldı. Tabii rakibin de net vuruş yapamadığını kabul etmek lazım. Ayrıca sol ayakla vuruş yapmayı da asla denememeli, böyle seviyelerde hata kaldırmaz gerekirse sağ ayağıyla topu taça atsın kimsenin kızacak hali yok...
    Trabzon bir sevda,
    Trabzonspor bir destan...

Oğuz B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

Oraya bir "clean sheet" daha yazmanızı rica edeceğim.
    Haksızlığın envâını gördük. Bu mu kanun? En gamlı sefâletlere düştük. Bu mu devlet? Devletse de, kanunsa da, artık yeter olsun; Artık yeter olsun bu denî zulm-ü cehâlet.
    FIRTINAİHTİLALEFSANE
    we the north

artvints - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

sanki ilk pozisyonda biraz geç kalmış. rakip biraz uzun dürttüğünde çıkacaksın.

İ. SARAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Sektirip hemen aldığı bir top var, o pozisyonda müthiş çevik.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Trabzonspor'un yaptığı transferlerin kampa yetiştiği, tarihte ilk defa görüldü.

Nereden
    Bursa

Alıntı Dawsofield Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu bakış açısına katılmıyorum ben

bu seviyede göz önünde bulunduralacak son özelliklerden biridir herhalde kalecide top tekniği.

ekstra olması açısından değerlendirilir ama belirleyicilik atfetmek naiflik olur kanımca
    Kurtarış, refleks ortalama bir kaleci bile dönemsel olarak iyi iş çıkarabilir.

Fakat teknik becerin, top tekniğin yoksa uluslararası kaleci olamazsın.

Halihazır Rüştü bu nitelikten yoksun olduğu için Barca'dan postaladılar onun yerine.

Ayak tekniği mükemmel, kurtarışlarda bir günü diğerine tutmayan Valdez'i sisteme entegre ettiler.

Eskiden olduğu gibi ayakları kötü kaleciye yer yok modern futbol bunu emrediyor.

Presi iki-üç pas ile kırmak, savuşturmak ve savunmadan pas ile çıkmak için kaleci önemli opsiyon olmalı.

Uğurcan-Onur-Tolga bunu yapamaz bizim enerjimizi ekonomik kullanmak için Fabri-Muslera türünde kaleciye ihtiyacımız var

Emre Veli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Tuğrul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kurtarış, refleks ortalama bir kaleci bile dönemsel olarak iyi iş çıkarabilir.

Fakat teknik becerin, top tekniğin yoksa uluslararası kaleci olamazsın.

Halihazır Rüştü bu nitelikten yoksun olduğu için Barca'dan postaladılar onun yerine.

Ayak tekniği mükemmel, kurtarışlarda bir günü diğerine tutmayan Valdez'i sisteme entegre ettiler.

Eskiden olduğu gibi ayakları kötü kaleciye yer yok modern futbol bunu emrediyor.

Presi iki-üç pas ile kırmak, savuşturmak ve savunmadan pas ile çıkmak için kaleci önemli opsiyon olmalı.

Uğurcan-Onur-Tolga bunu yapamaz bizim enerjimizi ekonomik kullanmak için Fabri-Muslera türünde kaleciye ihtiyacımız var
    Demek muslera... hic galatasaray maçı izliyor musun? Bence 2011 den beri hic galatasaray maci izlemiyorsun. Muslera benim ligde izledigim en kötü kale vuruşu, degaj kullanan kaleci. Ve galatasaray taraftari bundan acayip bunaliyor.

Ugurcan harika bir ayağa sahip ve cok güçlü. Cok cok eksik noktası var ama bunlardan biri ayağı degil. Geçen sene 2 asisti var yahu ugurcanin, daha ne olabilir allah askina?

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nereden
    Bursa

Alıntı Emre Veli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Demek muslera... hic galatasaray maçı izliyor musun? Bence 2011 den beri hic galatasaray maci izlemiyorsun. Muslera benim ligde izledigim en kötü kale vuruşu, degaj kullanan kaleci. Ve galatasaray taraftari bundan acayip bunaliyor.

Ugurcan harika bir ayağa sahip ve cok güçlü. Cok cok eksik noktası var ama bunlardan biri ayağı degil. Geçen sene 2 asisti var yahu ugurcanin, daha ne olabilir allah askina?

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Uğurcan şu an için ne yazık ki Onur ve Tolga'nın prototipi.

Ayakları harika demişsin Onur'a dediğiniz gibi gelgelelim bu defekti yüzünden avrupa'dan talip olan takım çıkmadı

Dolayısı ile güllük gülistanlık tablo çizmek isterdim ama durum onu gerektirmiyor birinin kral çıplak demesi lazım.

Muslera ise top almaya, vermeye uygun yapısı var uzun vurması sahaiçi organizasyonun bozuk olmasından kaynaklı onun kabahati yok.

ilelebeTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Çizgide kalıyor biraz. Defans hattı orta sahaya çıkmışken daha çok açılması lazım.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler