Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 138 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Alt Yapımız Ölüyor Mu?

NGeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Standart Alt Yapımız Ölüyor Mu?

Şu anki kadroya baktığımızda alt yapıdan direkt ilk 11 de oynayan kaç oyuncumuz var. sanırım artık alt yapımız ölmek üzere, 16 yaş altı takımlarımız dünya ile baş ölçüşürken biz neden bu çocuklara gerekli özeni göstermiyoruz.
    hep Trabzon ruhu diyoruz. eğer Trabzon ruhunu isteyen alt yapıya dikkat eder ve onca yabancı futbolcuya vereceğimiz parayı bu çocukların alt yapısına harcasak nasıl olur?yalnız bunu yaparkende sadece trabzonu düşünmek gerek ne kendini ne de o çocukları.
    biliyorsunuz sol kanata abdullahtan sonra kimse çare olmadı,1996 senesinden bu yana gelen gideni arattı peki 1996 da bu görülseydi de altyapıda en az 4 -5 futbolcu sol kanat yapılsaydı o zamanki çocuklarda 10 yaşında olsaydı şimdi 20 yaşında olurdu ve bunlaradan bir tanesi mutlaka takıma girebilirdi.
    birde bize uygun yetenekli oyuncaları bulmak için türkiye çapında bir araştırma yapmalı ve erken yaşta bir veli anlaşması yapılabilir mesela 17 yaşında trabzon altyapısına alıması ile ilgili olarak.
    son olarak belirtmek istediğim teknik direktörlere gelicem özellikle yılmaz vuraldan sonra takımımızın alt yapısı acayip derece bozuldu.yılmaz vural direkt alt yapıdan oyuncu almatansa bana hazır oyuncu lazım diyerek ilk defa trabzonun dengelerini bozan adam oldu.gerçi şu anda da onun dengeleri bozulmuyor yaaaaa.
    şu an trabzonun sol kanat ,sağkanat,defans ve en önemliside ön libero için gelecek 5 yıl sonrasına bir oyuncumuz olmalı,
    bu oyuncularımız yetiştirilirken özellikle bence dünyaca bilinecek oyuncular olmasının bilinci ile yetiştirilmeli.
    hepimiz biliyoruz.şu an brezilya fiyaskolarını bunun yerine 17 yaşında ki afrikada yetenekli oyuncuları alt yapına katarsın geleceksenelere damganı vurursun.hem senin para kazanırsın hemde klübün gelceği garanti altına alınınr.ama bunu yapıcak gerçekten cesur ve gözünü trabzondan başka görmeyen bir alt yapı koordinaötürü gerekli. gelecek için bunlar şart.
    brezilyalılar bile futbol akademilerinde tam olarak bilmediğim için yazamıcam ama daha ufak yaşlarda çocukları yoğun bir antremana ve maçlar yaptıryorlarmış.
    bilmem anlatabildimmi arkadaşlar

SiNo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

alt yapıdaki kopukluk bir kaç sene içinde giderilecek yani bir kaç yıl içinde kıyak topçular çıkacak bence

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet_Mercanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

öldü bile
    nerde DUNYA ŞANPIYONLARI?? nerde 3 SENE ÜST ÜSTTE TÜRKİYE ŞANPIYONU ? NERDE REKORKIRAN PAFTAKIM??
    __________________SÜRMENE'Lİ______________________

yağız61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

neremiz canlı ki. yapılan yanlışları gördükçe inanın tepkisizleşmeye başladım.allah sonumuzu hayır etsin.arkadaşlar gerçekten halimiz pek iç açıcı değil hem takım daha kötüsü yönetim kesinlikle sınıfta kalmıştır ve innandırıcılıkları kalmamıştır.bir an önce birşeyler yapmamız gerekiyor yoksa SEZON BAŞLAMADAN BİTECEK. SİTE YÖNETİCLERİ LÜTFEN BİR KAMPANYA BAŞLATIN.YÖNETİCİLERE BİR ŞEKİLDE ULAŞIN....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Burak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Glasgow Rangers ıle Celtıc ın ızlemeye geldıgını bılıyorum alt yapıyı ... harıka futbolcular cıkardık Mıllı takımlarda avrupalarda oynayan ...

artık cıkmıyor havasındanmıdır suyundan mıdır cıkmıyor ıste bıttı denebılır artık PAF ... ama ben yıne de umıtlıyım ...

Nereden
    Hakkari

Alt yapı mı? Trabzonspor'un mu? Yıllar önce adam çocuğunu cami avlusuna bırakmış;yıllar sonra bakmış ki dilendiricilikte iyi para var şimdi de o çocuğu arıyor.. Dünyada; futbol otoriteleri genç yeteneklere, alt yapıdaki genç oyunculara değer verilmesini isterken ve bu konuda bazı kurallar ortaya koyarken--bizim ileriyi gören yöneticilerimizde-- dünya starlarını Trabzona getirmek için gövde gösterisi yapmaya çalışıyorlar. Ne için? Erk? İktidar? Siyasal üsteleşme? Kadrolaşma? "İLTİMAS" !!! evet evet---iltimas olsa gerek bunun ismi.. Yıllarca yönetimde tanıdığı olduğu için Trabzonsporun tarihinde yer almak zorunda kalmış olan bazı futbolcular-bugün milyonlarca taraftarın tepkisini çekmesine rağmen neden bu takımdan çıkarılmıyor. Onuru olan insan kendi bırakırdı değil mi?

Alt yapıya acaba geçen sezon ne kadar yatırım yapıldı?

Alt yapıdaki futbolcuların yaşam koşulları nasıldır? Bilen var mı? Yöneticilerimiz biliyordur herhalde...

İleriye dönük 10 yıllık bir yapılaşma süreci için gerekli çalışmalar yapıldı mı?

Alt yapıdan sorumlu şahsiyetlerin ilgilendikleri konular arasında acaba alt yapıdaki oyuncular hangi sırada yer almaktadır?

Alt yapı için herhangi başarılı bir klubün alt yapısı incelendi mi?

neyse ki gerisini yazmama gerek kalmayacak çünkü bu saaten sonra ne değişecek onu çok iyi biliyoruz... mutlan...mutlan...

Mayls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

"Gelecek 5 yılın takımını kuruyoruz" (Nuri Albayrak)

o 5 yılın oyuncularına niye para harcanıyor. altyapıya yatırım yapsa bonservis ödemek yerine gelecek 10-15 yılın takımını kursa ya
    Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
    Karadeniz'e Özgürlük!

Yasin Berber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Standart altyapı

arkadaş alt yapımız ölmüyor size öyle geliyor hiç araştırdınızmı ben araştoırdım ve trabzonsporun 2 lig b katogorisinde 10 15 futbolcusu var kiralık ve onlar pişiyo zaten 5 tane göztepede var onun için alt yapıdaki futbolcular başka takımlara veriliyor ve pişiyorlar onun için alt yapı konusunda hiç şüpheniz olmasın

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Avrupa Diğer

gecen sene bedelsiz kiralık verdiği bonservisine 150 milyar istediği ARDA'ya şimdi 10 milyonn dolar istiyor gsliezikler onlarkadar olamıyoruz

ben bizim paftakımın onları istanbulda 9-1 yendine şahıt olmuştum
    eskiyi arar olduk.......

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Avrupa Diğer

Alıntı todoron Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaş alt yapımız ölmüyor size öyle geliyor hiç araştırdınızmı ben araştoırdım ve trabzonsporun 2 lig b katogorisinde 10 15 futbolcusu var kiralık ve onlar pişiyo zaten 5 tane göztepede var onun için alt yapıdaki futbolcular başka takımlara veriliyor ve pişiyorlar onun için alt yapı konusunda hiç şüpheniz olmasın
    fazla pişiyo galıba bular lıllardan beri kalıteli biri cikmadı benim bildiğim ebfazla 1 veya 2 sene pişer bunlar kömür oldu adda

bizim paf takımın hepsi a.sebat ta tolga gokdeniz huseyin hasan bunlar nerden cıktı en onemlisi fatih tekke turkiyenin en iyi altyapısı bizde bence benim dusuncem tabi bu

since1967_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

alt yapı son 6 yıldır kimi çıkarmış a takımada banko oynamış en son gökdeniz var işte.
    ŞAMPİYON OLMAN ÖNEMLİ DEĞİL. ÖNEMLİ OLAN SENİN BU HAKSIZ ARENADA VERDİĞİN ONURLU MÜCADELENDİR.

İslam Sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

kadroda şans vermiyoruz ki,sanki as lar çok iyi imiş gibi bir tanesine bile kadroda yer vermemek,ilk 11 de oynatmamak önlerini kapatıyor gençlerin...
    Adam aldırmada geç git, diyemem aldırırım.
    Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım!

Nereden
    Bursa

Bence öyle değil ortam altyapıdan yetişen oyuncu pişsin diye verirsin ki öteki takımlara. senin takımına adapte olmalı o kiralık olarak verdiğin klüplere değil.
    ayrıca büyük klübün stresini kaldırabilmek için daha çocuk yaşta psikolojik , kondisyon ve kafa yapısı olarak bunları bize hazır olarak gelmeli
    ben ne anlarım bana paftan gelen oyuncunun pişsin diye diğer takımlara verilmesi. daha sonra uyum sağlıyamıyor diye satıyoruz. yalan mı?
    artık enbüyük geleceğimizin alt yapımız olduğu görülsün.bizi türkiye liginde diğer takımlardan ayırt eden yönümüz buYDU. ama artık biz istanbul takımları olmaya başladık.
    eskiden istabul gelirdi bizden topçu alırdı. şimdi biz onlardan alıyoruz.
    tersine dönmeden bu işi düze çevirelim derim ben.......
    ayrıca bizim şampiyonluğumuz gençlerimizin kendi takımlarında pişmesiyle olacak
    Konu NGeN tarafından (27.08.2006 Saat 19:10 ) değiştirilmiştir.

golebshera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Evet kardeşim. Alt yapı ölmüş çoktan.
    Ferhat Çökmüş kimdir? Onun yaptığı işi yapacak futbolcumuz yokmu bizim alt yapıda? Bu takımda ilk 11 oynayabiliyorsa onun ayarında bir adam alt yapıda yoksa, o alt yapıyı kapatki israf olmasın. Yazıktır günahtır.

Takımın üst yapısıda alt yapısıda bitmiş. Ne hale gelmiş koca Trabzon...
    SADECE DİK DURAN, CESUR BİR TRABZON..

Altyapımıza birşey olduğu yok. Öldüğü falan da yok. Ama kimse o gençlere güvenipte sahay koymuyor. Bazıları da sahip oldukları yetenekleri bir araba bir de daire aldıkları zaman unutuyorlar (For example Ali şen kandil, emre vardı bir de) yani futbolcular bir yere kadar geliyorlar sonra oradan sonra hiçbiryere gidemiyorlar. sorun bu.

Özkan Erdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Galatasaray'ı takdir ediyorum. Altyapı projelerinin meyvalarını topluyorlar. Ajax'ı örnek aldıklarını söylemişti başkanları.
    Bize bakıyorum son yıllarda bir çok yetenekli genci heba ettik. Genç futbolcularımız 1 yıl içinde parlayıp sönüyor, hiç üstüne katan olmadı.. Tayfun Cora, Ali Şen Kandil, Emre Aygün, Feridun..
    BORDO MAVİ

Trabzonspor Kongre Üyesi

Uluhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

bence ölmeye başladı ve bir an öncede toparlanması lazım..Oyuncuları kiralık veriyoruz ama oynayabilecekleri takımlara kiraya vermek lazım.Son olarak ergini sakaryaspora kiralık verdik bakalım kaç maç oynayabilecek ve bu kiralık gidişin ergine ne kadar katkısı olacak
    Devlerin mezarı, Avni Aker Stadı

Mustafa Enez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

bence ilk 11 de yabancıların dışında hep gençler oynamalı.ufuk,ufukhan,enis,..diğerleri.bunların hasandan hüseyinden eksiği ne?tecrübeee..eee o nasıl kazanılıyor?

TSKara61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Bilmiyorum ben bizim altyapının hep güçlü olduğunu düşünüyordum, meğersem yanılıyormuşum.

golebshera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Eskiden öyleydi. Altyapıyı ayağa kaldıracak bir kişi var, oda Özkan Sümerdir. Bu konuda tek umudumuzda odur. Şimdi başlasın, birkaç seneye kadar en az 2 adet takımda direkt oynayacak topçu yetiştirir.

Özkan Hocaya tam destek!!!
    SADECE DİK DURAN, CESUR BİR TRABZON..

TSKara61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

İnşallah öyledir. Altyapı konuya gelmişken, Enis hakkında bilgisi olan varmı nerde oynar özellikleri nedir vs.

Nereden
    Bursa

arkadaşlar bence yönetiminde bunlardan haberdar etmemiz gerek. eğer aramızda bu durumu iletebilecek bir arkadaş vasa lütfen bir konuşsun.ben marcelinhoyu transfer etmektense onun kendi altyapımızdan gelmesini isterim.ama tam olarak futbolcu olarak gelip takımda oynamasını isterim kazma kürek olmasını isterim.nice gençler geldi kandini ya geliştiremedi ya da cesur bir teknikdirektör gelip oynatamadı.

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

2 sene önce trb lisesi dünya şampiyonu olduğunda helal olsun Trabzonsporun geleceği emin ellerde diyorduk. bu sıradan bi başarı değildi yaa. dünya kupasını kaldırmıştı bu çocuklar. peki neredeler. nasıl bu çocukları değerlendiremiyoruz ben anlayamıyorum.
    2010 - 2011 Şampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

Trabzonspor Kongre Üyesi
    selçukabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Kerim Zengin, Can Arat ( febe ), Arda, Özgürcan falan filan (gayse)....bizde de Enis ( ha girer ha girmez) alt yapı da bile rakiplerimizin gerisinde kaldık maalesef.Samet Aybaba gibi hocaları takımın başına getirmezsek çok da geri kalırız.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)