Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 66 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Çözüm Önerileri

Nereden
    İstanbul

Standart Çözüm Önerileri

TRABZONSPORUN ÇÖZÜM ÖNERİLERİ ....

1) Her şeyin başı yönetim olduguna göre önce kongre yapısının ele alınması lazım ...Trabzonsporda yönetim seçilirken 2000 nufuslu bir beldeye yönetim seçilir gibi yönetim seçiliyor ...kongre üyeliği sisteminin kesinlikle baştan gözden geçirilmesi gerekli ...dar sıg bir delege yapısı ve sayısı ile saglıklı seçimler olmaz .. olur da işte böyle olur ...her kongre de of dan kaç kişi girecek eskiler ne diyecek o kimin adamı .. NERELİ ??? hele bu soruyu hiç anlamıyorum ..trabzonspor bir bölge takımı şehir takımı olabilir ama türkiye ye mal olmuş bir takım devrim yapmış bir takım .. küçük olsun bizim olsun mantıgına teslim olunmuş gidiliyor ...kongre üyelerinin sayısının bazı kıstaslar konularak kesinlikle artırılması taraftarıyım...barcelona real madrit bu işi bilmiyor da biz mi biliyoruz ... bu delege yapısı ile olmaz ...hem sayı çok az hem her dönem belli aday ve gruplar var ...çok arkadaşın istediği ve hala da istediği AHMET AGAOGLU acaba kongre delegesi çok olsa idi liste kavgalarının ve tehditlerinin içine o kadar girermiydi ..yoldan geçeni kongre üyesi yapsınlar demiyorum ama bunun bir modeli olmalı ....kongre üyesi az oldukça her şey belli isimler ve düşünceler etrafında dolaşır çünkü seçimi almak banko olur ..çok konuşmak istemiyorum bu konuda kongre seyreden arkadaşlar kongre üyesi olan arkadaşlar çogu şeyi bilir ...delege sayısı çogalmalı ve türkiyenin her tarafından olabilir ............
    2) Hala bazı arkadaşların istanbul da oturan başkan istemeyiz dediğini okuyorum ....Trabzonspor için bundan daha felaket bir düşünce olamaz ...o zaman şöle düşünecegiz yani .... efendim bizi sadece trabzonlular hadi biraz daha geniş yapalım karadenizliler tutsun başka kimse tutmasın .. biz ülkenin değil bölgenin takımıyız ...bu düşünce sistemi çok saglıksız bir düşünce sistemi ...bırakın başkan nerede oturursa otursun ...şimdi trabzonda oturan arkadaşlar alınmasın ama sadece trabzonda oturan bir başkanın ne vizyonu olur ne gücü olur ne de büyük hedefleri olur kusura bakmayınız ama böle ...yönetici anlamında da aynı şey geçerli ...bu bir kusur değil ama gerçek ...çok ince bir örnek vereyim sayın eski başkan atay aktug asla başkan değil çok ii bir ikinci başkan olabilirdi ...ince detaylar var bence bu konuda ...
    3)Yönetimin içinde medya gücü olan medya ile ilişkileri olan biri olmalı bu illa başkan olmamalı ha başkan medyatik olmalı işi bilmeli (hangi anlamda dediğimi tüm arkadaşlar anlamıştır)TRABZONSPORUN taraftar gücü hiç azımsanmacak kadar çoktur..bunu pazarlamak hissettirmek için medya ya hakim olmanız gerekir işte o zaman da yönetici tipi profili konuşması tarzı giyimi önemli olur ...biz sıradan bir takım değiliz onun için en başta yönetici bazında bazı mesajları vermemiz gerekir ...
    4)TRABZONSPOR çok büyük bir markadır ...bu markanın marka degeri malesef düşürülüyor ... bu iş öle 1 2 kişinin yapacagı iş değildir .. forumda okuyorum işte magaza da o yoktu bu kötü idi formalar yok vs vs vs vs ...bu işler için çok iyi bir CEO bulunup başına getirilmeli ve yönetim kuruluna baglı çalışmalı ...tek değil ekip olarak .. sponsorluk anlaşmalarından forma tercihlerine kadar ürün yelpazesine dagıtımına kadar tabii ki yazmama gerek yok profesyonelce yapılarak ...bu seksiyonun içine bir AR-GE kurulmalı bu bölüm de yeni kaynak ve eldeki kaynakların nasıl daha iyi kullanılabilecegini araştırmalı ... her açıdan hazineden arsa alınmasından kulubun borsadaki hisselerinin açıklık durumuna kadar .. ve ilgili CEO ya baglı olmalı
    5) Takımda 2 tane profesyonel menajer olmalı ...ve bunlar direk başkana baglı olarak çalışmalı .. idari ve teknik menajer ...idari menajer takımın takım HARİÇ her şeyi ile ilgilenmeli ... tesisler konaklama yolculuklar vs vs aklınıza ne gelirse ....teknik menajer ise sırf takımla ilgilenmeli ve bu yapı bize mutlaka ama mutlaka şart transferlerden hoca seçimine oyuncuların durumuna kadar (sezon içi yani) her şey ile ilgilenmeli ...benim bu anlamda tek tercihim SİNAN ENGİN ....( AKRABASI DEĞİLİM HATTA TANIŞMADIM DA.... AMA ÇOK ÖZELLİĞİ VAR VE FUTBOLU SANIRIM ÇOK KİŞİDEN İYİ BİLİYOR HELE Kİ FUTBOLCU TANIMA BİLME ANLAMINDA .. ÜSTELİK YERLİNİN DE YERLİSİ ....)bu teknik menajer basınla da konuşmalı yani muhabirler bizim başkanın yanına zırt pırt yaklaşıp adamın agzının içine mikrofon sokmayacaklar ...
    6)yönetim kurulu olarak seçilen basın temsilcisi dışında aklına gelen konuşmayacak ... bizde her yönetici basına demeç verme hastalıgında ...
    7) teknik menajer sadece başkana baglı olup yetkileri geniş olacak tranzsferden hoca seçimine kadar teklifler getirecek ve bunları alabilecek ...başkan bunları yönetime anlatıp açıklayacak ...
    8)takımda kesinlikle bir psikolog olacak
    9)başkan başta olmak üzere taraftarın örgütlenmesine yardımcı olunacak .. ülkenin her tarafındaki dernekler ile organize ve güçlü bir iletişim kurulmalı ... taraftarlar dernegi üst kurulu seçilip başkanla ayda 1 kez dahi olsa konuşmalı ... bu konuşma da taraftarın bakışı anlatılmalı OBJEKTİF olarak bedava bilet veya bazı oyuncuların reklamı yapılmamalı ya da kadro yazılıp verilmemeli rasyonel gerçekci ve çözüm anlamında konuşmalar ...
    10) kulubun profesyonel idareci CEO teknik ve idari menajer varken yöneticiler kendi başilarına göre demeç vermemeli basında atıp tutmamalı... bu profesyonel kadronun arkasında durabilmeli ...
    11) hesap sormak gerektiği zaman yönetim toplantılarında dışarı sızmadan yapılmalı ...

bazı şeyler aklıma gelmemiş olabilir ....burada en önemli olan olay şu... bunları yapmak her babayiğitin harcı değil çünkü elindeki gücü veriyor hissine kapılır sayın başkan ve yönetim ama işte başarı böyle gelir ... yoksa kıymalı peyniri pide yerken menajerlerin alalım bu futbolcuyu hadi bunu da alalım diye futbolcu tarnsfer edilerek değil ...eksik yazdıgım konular var ...avrupa da kaç kulubunun başkanın yön kurulu üyelerinin zırt pırt ortalıga düştüğünü gördünüz ...real madrit başkanın adını az insan belki bilir ama teknik menajerin veya sportif işler md nün adını çok kişi bilir ...

umarım bu yazıyı yönetim düşünür ...eksikler olmasına karşın ....

SAYGILARIMLA ...

Vkgz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

1) Sola ve kaleye transfer yapmak
    2) Smeki polonyaya hüseyini kulubeye göndermek
    3) Beşiktaş maçına kadar sabretmek
    Önce TRABZONSPOR

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı vkgz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1) Sola ve kaleye transfer yapmak
    2) Smeki polonyaya hüseyini kulubeye göndermek
    3) Beşiktaş maçına kadar sabretmek
    bunlar günü kurtarmak için çözüm olabilir.

Ama Klübü düzlüğe çıkarmak için yukarıda yazılanları yapmak yapabilmek daha mantıklı.
    2010 - 2011 Şampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

Nereden
    İstanbul

Alıntı forever61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunlar günü kurtarmak için çözüm olabilir.

Ama Klübü düzlüğe çıkarmak için yukarıda yazılanları yapmak yapabilmek daha mantıklı.

tabiki .......
    Önce TRABZONSPOR

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

bence once gun kurtarılmalı.yanı en kısa zamanda sampıyonluk.

ole 3-4 sen bekle bılmem ne .

once en kısa surede takım sampıyon yapılmalı .o sene baslanmalı 3-4 yıllık gelecek planlarına.yoksa
    taraftar sampıyonluk gormeden beklemez.her sey berbat olur.

once su sıkısan gazı alıp rahatlamak lazım.sonra tedaviye baslarsın.

yanı once kanı durdur amelşyat sonra adam yoksa kan kaybından olecek.

Nereden
    Giresun

bu takım bi kere şampiyon olsun kendini toplar 96 da sonra herşey dağıldı. ilk önce günü kurtarmalıyız. yönetim şu anda değişmemeli daha geleli bi yıl olmadı. biraz da parası var herhalde ilk önce günü bi kutarsın sonra yönetimin icabına bakılır. benim önerilerim:
    1- ilk önce jeff gönderilip sağlam bi kaleci.
    2- eller geri çağrılıp stepanov un yanına monte edilip defans sağlama alınmalı.
    3- şimyak,f. akyel, çağdaş, hüseyin gitmeli,
    4- adam gibi bi sol kanat alınmalı alınamıyorsa murat a biraz fazla önem verilip hazırlanmalı.
    5- son olarak çift forvet oynamalı dediğim gibi defans sağlam oldumu golde olur. forvetlerde ersen,unut ikilisi olabilir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

1. kesinlikle kalecilere güvenilmeli....
    2. bu sene en fazla sol kanada bir transfer daha yapılıp bu iş bitmeli, takımın oturması için zamana ihtiyacı var...
    3. teknik direktöre güvenilmeli ve tam destek verilmeli...dere geçerken at değiştirilmez

Nereden
    İstanbul

Alıntı cengizc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1. kesinlikle kalecilere güvenilmeli....
    2. bu sene en fazla sol kanada bir transfer daha yapılıp bu iş bitmeli, takımın oturması için zamana ihtiyacı var...
    3. teknik direktöre güvenilmeli ve tam destek verilmeli...dere geçerken at değiştirilmez

diğer ikisi tamamda bu kalecilere güvenecek halimiz kalmadı artık.
    Önce TRABZONSPOR

ozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bence tsyi terim-derviş ikilisi bile kurtaramaz hep başarısız olunca böyle çözüm önerileri yapıyoruz ama benim inancım yok artık.. bu felaketin çözümü mözümü yok dua edelimde ligden düşmeyelim... coolank kardeş düşüncelerin için saol...

since1967_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

bence yapılacaklar şunlar;
    1. kaleci sorunu pletikosayla çözümlenip jeff hemen gönderilmeli,
    2. sol kanata bir yerli transferi yapılmalı,
    3. sol açığa dünya çapında bir yıldız alınmalı,
    4. hüseyin kızağa çekilmeli ve kadro şu şekilde kurulmalı,
    5. ve kesinlikle teknik direktör gönderilip giray bulak veya ziya doğan (ikiside boşta şu anda) takımın başına getirilmeli.

pletikosa
    ferhat, stephanov, fatih, murat
    symek
    yattara, gökdeniz, mercelinho, sol açık
    ersen (umut)

takım ön liberosuz gibi gözüküyor ama zaten biz büyük klübüz sürekli baskı kuran bir futbol oynayalım. takım topsuz alanda koşmayı öğrenmeli herkes durarak top oynuyor. benim şu an için çözüm önerim bu.
    ŞAMPİYON OLMAN ÖNEMLİ DEĞİL. ÖNEMLİ OLAN SENİN BU HAKSIZ ARENADA VERDİĞİN ONURLU MÜCADELENDİR.

Nereden
    İstanbul

parası kadar kafası da çalışan biri başkan olmalı.
    o ne yapacağını bilir zaten

Nereden
    İstanbul

ben açıkcası takımın kadro düzeni ile ilgili bir şey yazmamaya özellikle özen göstermiştim ...benim için şu an ki durumdan tek kadro ile çıkılamayacagının anlaşılması içinde .. kadro ile zaten her topicte yorum var ... ultrats ve bir iki arkadaş anlamış derdimi .. yoksa ben kadro yapmak derdinde değilim .. ama bakıyorum ki herkes çözümü anlık hatta saniyelik düşünüyor .. arkadaşlar bu anlamda bir başarı gelse dahi çok kısa süreli olur sonra gene hüsran olur kiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii zaten anlık da gelmiyor ...
    saygılaımla .. takımla ilgili düşüncemi zaten başka topic de yazacagım

eren_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bence sözü geçen kendini tanıtmış kolotuktan güç almıyacak ancak o koltuğun gücünün farkına varmış bir başkan olmalı.mesela may gibi.lobin kuvvetli olacak herkez senin sözünü dinlicek.
    inadına TRABZON
    ---Sürmeneli Piranalar---

Nereden
    İstanbul

since 1967 yaptıgın takıma aynen katılıyorum sadece tek farkla o teknik direktörler hariç ...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır erdal6167 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Smile

hüseyin yedek, yattra sahada, sola adam, stopere adam.

bordox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

İki sezondur aynı hataları tekrarlıyoruz asıl üzüntü veren bu benim için.Trabzonspor'un kronik hale gelen sorunu uzun süreli düşünmemektir.Günü kurtaralım derken başka günlerin geldiğini unutuyoruz.
    Transferi bir türlü zamanında yapamıyoruz,istediğimiz Hocayı değil,listedenin sonunda olanı tercih ediyoruz.
    Taraftarımız sürekli olarak birilerinin kafasını koparma peşinde.Yattara oynasa dert oynamasa dert.
    Yani hep aynı filmi başa sarıyoruz,kısır bir dönemdir gidiyor.
    Amatör ruh,profosyonel düşünce
    İnsanların yaşaması için gerekli olan üç şey;Hava,su,DEMOKRASİ

Forumdan Uzaklaştırılmıştır buckler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bence teknik direktör değişikliği bu takıma iyi bi hava sokar şu an takımda zaten bozulacak bi hava yok acilen teknik direktör gönderilmeli

nemo_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Alıntı buckler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence teknik direktör değişikliği bu takıma iyi bi hava sokar şu an takımda zaten bozulacak bi hava yok acilen teknik direktör gönderilmeli
    sana katılıyorum iyi ve başarıya aç bir antrenör(bence yerli)bizi başarıya götürür....
    2. olarak da öze dönmeliyiz ...bu takımda bence en fazla 3 yabancı olmalı ..
    BMП TЯΛBZOПGЦLDΛΚ FOЯZΛ ΚΛЯΛΣLMΛS

hakanhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

teknik direktor degişimiyle bu işler haledilir..
    Trabzonspor, çiçegin kokusunun yaziya dökülememe halidir benim icin.. twitter @hakankont

Çetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doğu

hücüm gücümüz iyi ama son vuruş için birisi lazım
    hüseyinin yerine biri lazım top kullanabilen
    Siyasetin "bizden olduğu sürece" yer aldığı, karşıda olduğu zaman "siyasete bulaştığı" büyük kulüp/taraftar camiası Trabzonspor

ahmetansu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

sola adam almamız bu takımın sonu olur. ancak yerli bi oyuncu olursa olabilri. bu takımda zaten 4 tane forvet e dönük ofansif oyuncun var. bence
    her şeyden önemlisi ön libero ve sağ back almamız.
    "Bizi asagiya çekmeye çalismayin. Bize tutunun, biz sizleri yukari tasiriz." Özkan Sümer

BMN l TRABZON

@FLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

tek çözüm ersun yanal
    Trabzon'da dogan Kanuni Sultan Süleyman
    Padişahlar arasında en uzun süre ve en çok topraga sahip olandır
    çünkü o da bizim gibi BİZE HER YER TRABZON demiştir .

Nereden
    İstanbul

kaleci önlibero ve iyi bi forvetle oyundaki hem ofansif hemde defansif sorunlarımız çözülür bide iyi hoca lazım tabi

Naim
    Ziyaretçi

Coolank
    Görüldüğü üzere Trabzonsporun belkide ekonomik eğitim sosyal anlamda diğer kesimlerinden daha gelişmiş olan Taraftar kitlesinin oldğu ortamda dahi yazdığın yazı belkide hiç okunmadan direk takımdan hoca topcu yönetim üçlemesine geçiliyor günübirlik çözümlerin herkes profesoru oluyorsa demekki bu takım için bu tarz yeni ve gerçekci yapılanmaları konuşmak boşa

Yönetimlere kızardım daha önceleri gerçekleri konuşmuyorlar diye
    şimdi anlıyorumda Trabzontaraftarının büyük oranı gerçekleri anlama ve hazmetme kapasitesinden yoksun .Acı ama gerçek.

Bana göre bize göreken müthiş yalan söyleyebilen bir başkan ve ekip
    Taraftarlara delegeye şampiyonluk masalı söyleyip seçimin bitti gün Delegeye ve nalbur zihniyetine kıçını dönüp yukarıda ki ve benzeri projeleri hayata geçirecek

Bunların hiçbirini Secimden önce ağzına almayacak
    çunki Türk insanına özellikle Yalanlar lazım

Nereden
    İstanbul

ironmaster öncelikle konu ile ilgili yazı yazdıgın için çok tşk ederim ... mmalesef ki herkes takım hoca yönetim üçgeninde yazı yazmış benim amacım bu değildi ama allaha şükür sen ve sanırım bir de bir iki arkadaş ancak konuya katılmış ... ben şöle diyorum bu bakış açısına böle başkan ve yönetim olur ..yazımda asla hoca takım ve yönetim yoktu yani özel olarak sadece yapısal olarak değinilmişti ...işin komik tarafı şu dostum yukarıda yazdıgım şeyler gerçekleşmeden bu takımda kalıcı başarıdan bahsedilmez ama çok kişinin umurunmda değildi takım bu sene şampiyon olsun seneye bakarız iyi olmazsa söveriz yönetime söveriz takıma söveriz hocaya söveriz biz bu işi biliriz tribünde 20 000 tane hoca ama bir fikir üret desen herkes kıymalı ya da peynirli yemeye gider .... ya da işte efendim ezikler deyip kendimizi kandırırız yok cincon yok beştaş mı ne ya da başka her neyse ... malesef bu laflarla mücadele edilmiyor ... foruma dikkat ediyorum takım yazılan forumlarda müthiş bir yazışma var ....ama iş biraz daha ciddi ve rasyonel olursa öfffffffffffffffffffff oluyor gerçi zaten bu konularda hassas olunsa takım bu halde olmazdı ...neyse yönetim nabza göre şerbeti nasılsa veriyor 3 5 galibiyette bakar ...

saygılarımla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)