Sayfa 12904 Toplam 12959 Sayfadan BirinciBirinci ... 11904 12404 12804 12854 12894 12902 12903 12904 12905 12906 12914 12954 ... SonuncuSonuncu
Toplam 323965 adet sonuctan sayfa basi 322,576 ile 322,600 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Şike Davası | Şike Tescillendi! UEFA, CAS ve İFM Onadı!

Nazim Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Mehmet Baransuyu Trabzonspora kim davet etmisti?
    No one wins. One side just loses more slowly.

ağasarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Medya,Takım İyi giderken umarım kulübü faydasız polemiklere boğmaya çalışmaz zira mevcut enerjimizi
    dağıtmış oluruz.

Cenkhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Aihm büyük ihtimalle, birincisinin şike yaptığı yerel federasyon kurulu ve CAS tarafından onaylanmış ligin şampiyonluk kupasının o seneyi ikinci bitiren takıma verilmemesini hak ihlali olarak yorumlamaz. Teknik olarak, TFF'nin bizi şampiyon ilan etmeme hakkı olduğu, UEFA'nın o yıllardaki ülke içi mevzular sebebiyle yerel federasyon kararlarına karışamayacağı doğru. CAS zaten "şike var, Şampiyonlar Ligi'ne almama cezası yerinde fakat yeterli değil" diye karar açıklamış. Fifa'nın ise müdahale etme yetkisi olsa da zorunluluğu bulunmuyor. O sebeple tüm ısrarlarımıza rağmen şifahen uyduruk bir geri dönüşte bulunmak dışında resmi cevap dahi iletmediler.

Tüm bunların yanında, Aihm'de, güçlülerce işin kuralına göre oynanarak mağduriyet yaratıldığı durumlarda alışılmış düzeni değiştirecek örnek kararlar alma kültürü vardır. Zaten temel prensip olarak, evrensel değerlerle uyuşmayan çarpıklıklara dikkat çekmek için varlar. Küçük bir ihtimal de olsa lehimize karar verebilirler. Yalnız bu durumda dahi, mahkemenin hiçbir yaptırım gücü bulunmaması sebebiyle, içerideki ekibi ikna edemediğimiz sürece o kupayı alamayız. Bu tür kararlar, ileride aksiyona geçecek birisi geldiğinde atıfta bulunabilmesi açısından önemlidir. O yüzden önce olumlu cevabı almalı, bu sırada da Türk futbolunda bizi her fırsatta aşağı bastıran düzeni değiştirecek hamlelerde bulunmalıyız. Yöneticilerin sadece TsClub mağazalarına ve scout ekibine müdürlük yapmak için orada olmadıklarını anlamaları lazım.
    Naber?

Nereden
    Ankara

Büyük liderimiz AIHM kararlarını tanımadıklarını zaten daha önce açıklamıştı. Boşa beklentiye girmeyin
    trabzonspor bir sevdadir...

smart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Alıntı selimcoban Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Büyük liderimiz AIHM kararlarını tanımadıklarını zaten daha önce açıklamıştı. Boşa beklentiye girmeyin
    Keza büyük biraderimizin zamanında aihm kapılarında çokça takılmışlığı vardır

Alıntı omondoles Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaşı ufaklar hatırlamayabilir Akp (ki o zaman bu kadar güçlü değildi) Özkan Sümer’rin tepki koyup istifa etmesinden sonra Trabzon belediyesini kaybetmişti. Çünkü Trabzon halkı reise karşı Trabzonspor’u seçmişti. Hatta bu sonuç reisin çok ağırına gitmişti. Geçen süre içerisinde ezici sonuçla mağlubiyetler yaşansaydı o kupa Trabzon’a gelirdi. Trabzonsporlular maalesef birlik olamadı.
    Sanmıyorum bu sefer de Fenerbahçelilerin oyunu kaybedecekti. Ki o zamanlar %50+1 alma şartı da yoktu. Şike davası akyazı stadı vs. karşılığında satıldı.
    Konu smart tarafından (16.02.2021 Saat 19:31 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Avrupa Diğer

Adli cezalar verilene kadar her şey istediğimiz gibiydi. Her ne kadar Meclis suçun cezalarını hafifletmiş olsa da yine de suçlu çıkmışlardı. O sıralar 50+1 yoktu. Her şeyi geçtim belediyeyi vermeyebilirdik.

gurur6134 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı smart Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keza büyük biraderimizin zamanında aihm kapılarında çokça takılmışlığı vardır

Sanmıyorum bu sefer de Fenerbahçelilerin oyunu kaybedecekti. Ki o zamanlar %50+1 alma şartı da yoktu. Şike davası akyazı stadı vs. karşılığında satıldı.
    Akyazi stadinin projesi nuri albayrak zamaninda basladi.mersin sakarya samsun antep kocaeli konya urfa d.bakir malatya ve daha bir cok ile stad yapilirken futbol sehiri olan trabzona yapmayacaklarmiydi olayin stad ile alakasi yok

smart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Alıntı gurur6134 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akyazi stadinin projesi nuri albayrak zamaninda basladi.mersin sakarya samsun antep kocaeli konya urfa d.bakir malatya ve daha bir cok ile stad yapilirken futbol sehiri olan trabzona yapmayacaklarmiydi olayin stad ile alakasi yok
    2004te başlandı evet. Ne zaman yapımı hızlandırıldı bitirildi onu da biliyoruz. Akyazı stadının inşaat halinin senelere göre fotoğraflanmış hali olsa elimizde demek istediğim daha iyi anlaşılırdı. O stadı hep koz olarak kullandılar. Ayrıca stad olarak ne vaat edildi ne verildi o da apaçık ortada

makbernatsu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bi cacık olmaz boşa hayal kurmayalım..unutmayalım ki bu ülkede 4 partinin desteği ile 1 gecede yasa değişti...Trabzonsporun haklarını savunan 1 tane bıle parti yok.
    Konu makbernatsu tarafından (16.02.2021 Saat 21:48 ) değiştirilmiştir.

Tekke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart Eğitimli adam makam sahibidir ve çıkarı için babasını satar, ŞİKE KONUSU ispatıdır

Doğan Cüceloğlu: ŞİKE NEDEN ÇÖZÜLMÜYOR DİYENLERE, ÇIKARI İÇİN ÖLEN HER KESİMİN ORTAK MENFAATİNE DOKUNDUĞU İÇİN

.
    “Ben Amerika'da 25 yıl kalmış bir insan olarak şöyle bir gözlem yapıyorum. Amerika'da hiç eğitim görmemiş bir insanla aynı odada kalmaktan korkarım. Beş dolar için gırtlağını kesebilir. Eğitim orada gerçekten bir fark oluşturuyor. Eğitim düzeyi yükseldikçe, uygar, olgun, sorumluluk sahibi, verdiği sözü tutan, kişisel bütünlüğü olan bir insan olma yolunda ilerliyor. İstisnalar kesinlikle olabilir ama genellikle böyle.Türkiye'ye gelip baktığımda iki faktör görüyorum. Şehirleşme ve eğitim. Türkiye'de şehirleşmiş ve eğitim görmüş insandan korkuyorum . Kesinlikle insafsız, kendinden ve kendi yakınlarının çıkarından başka bir şey düşünmüyor. Bu son derece kuvvetli bir duygu bende. İliğini sömürür bitirir, hiç acıma duygusu yoktur.Ama şehirleşmemiş, okumamış, saf köylü olarak kalmışsa, onda değerler bilinci çok yüksektir. Sanki eğitilmiş Amerikalı.... Burada çok önemli bir gözlem var. Bunun üzerine düşünmek lâzım.

Benim analığım yörüktü. Annem öldükten sonra babam yeniden evlendi. Biz ona anne demedik, Ayşe teyze dedik. Ben daha on yaşındayım, sapanla vicik dediğimiz küçücük bir kuşu vurmaya çalışıyorum. 'Vurma oğlum' dedi. Ben, sen ne bilirsin Yörük karısı tavrı içinde, 'Ne var parmak gibi küp küçücük kuş' dedim.Analığımın cevabı:'Yavrum! Canın küçüğü büyüğü olur mu? Allah her birine bir can vermiş. Vurma yavrum günah.' dedi.Şu derinliğe bakın. Okuma yazması yok bu kadının. Yıllar Sonra bunun anlamını anladım. Anladığım zaman ağlamaya başladım.Konferanstayım, böyle gözyaşı dökerek ağlıyorum. Yanımdaki Amerikalı kadın, ne oluyor bu adama diye meraklanmaya başladı. Ne oluyor dedi. O kadar mutluydum ki, 'çok mutluyum' dedim ağlayarak. Kendi kendime 'Ya Rabbi! Çok şükür. Sağken bunun farkına vardım.Biz bütün insanlar kardeştir deyince sanki çok şey söylüyoruz. Kadın bunları aşmış. Canlardan oluşan bir aile, büyük küçük yok. Hepsi birbirine eşit. Onur eşitliği var. Canın büyüğü küçüğü olur mu? Allah hepsine can vermiş. Şu bilinci görüyor musunuz? Nereden geliyor bu?Bu, tasavvuf kültüründen geliyor.
    Ülke, 3 büyütülmüş ile eski efsane arasında yarışın olduğu ve kayırılanların kazandığı bir arenaydı. Kayrılmadan büyük birşey kazanıldığının tek ıspatı Trabzonspor idi ve yine yaptı, bu çok büyük bir iş, başaranların başarısı dünya çapında bir iş!

gurur6134 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

2004te başlandı evet. Ne zaman yapımı hızlandırıldı bitirildi onu da biliyoruz. Akyazı stadının inşaat halinin senelere göre fotoğraflanmış hali olsa elimizde demek istediğim daha iyi anlaşılırdı. O stadı hep koz olarak kullandılar. Ayrıca stad olarak ne vaat edildi ne verildi o da apaçık ortada
    Stadin koz olarak kullanilacak bir tarafi yokdu ha trabzonlu saf oldugu icin buna kanmissa onu bilmem yillik kirasina acip bakalim kac milyon diye eger degismediyse 12 senede stadin parasini klupden aliyordu devlet babalaranin hayrina yapip vermediler ustune bir de cok daha dusuk kiradan devam ederken sozlesme avni akerden olduk..yazik gunah takimlari 3.ligde olan amator kumede olan sehirlere bile stad yaptilar israf gunah simdi de denizliye yapiyorlarmis bos trubunler icin butun bunlar yapilirken stadin trabzona yapilmamasi es gecilemezdi kaldi ki hem ilk basdaki proje yapilmadi hem kira bedeli uzerinden ciddi kazik yedik durum bu ,koz olarak kullanildiysa yine trabzonlu kandirilmistir safligina yansin..

alper* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

mainz'in projesini kitlediler

hala da içime sinen bir durum değil

My - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Hakan KULAÇOĞLU: "Sabırlı, sistemli ve ekonomik, tüketen değil üreten bir Trabzonspor oluşturmak."
    Murat

mancester - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Tekke Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğan Cüceloğlu: ŞİKE NEDEN ÇÖZÜLMÜYOR DİYENLERE, ÇIKARI İÇİN ÖLEN HER KESİMİN ORTAK MENFAATİNE DOKUNDUĞU İÇİN

.
    “Ben Amerika'da 25 yıl kalmış bir insan olarak şöyle bir gözlem yapıyorum. Amerika'da hiç eğitim görmemiş bir insanla aynı odada kalmaktan korkarım. Beş dolar için gırtlağını kesebilir. Eğitim orada gerçekten bir fark oluşturuyor. Eğitim düzeyi yükseldikçe, uygar, olgun, sorumluluk sahibi, verdiği sözü tutan, kişisel bütünlüğü olan bir insan olma yolunda ilerliyor. İstisnalar kesinlikle olabilir ama genellikle böyle.Türkiye'ye gelip baktığımda iki faktör görüyorum. Şehirleşme ve eğitim. Türkiye'de şehirleşmiş ve eğitim görmüş insandan korkuyorum . Kesinlikle insafsız, kendinden ve kendi yakınlarının çıkarından başka bir şey düşünmüyor. Bu son derece kuvvetli bir duygu bende. İliğini sömürür bitirir, hiç acıma duygusu yoktur.Ama şehirleşmemiş, okumamış, saf köylü olarak kalmışsa, onda değerler bilinci çok yüksektir. Sanki eğitilmiş Amerikalı.... Burada çok önemli bir gözlem var. Bunun üzerine düşünmek lâzım.

Benim analığım yörüktü. Annem öldükten sonra babam yeniden evlendi. Biz ona anne demedik, Ayşe teyze dedik. Ben daha on yaşındayım, sapanla vicik dediğimiz küçücük bir kuşu vurmaya çalışıyorum. 'Vurma oğlum' dedi. Ben, sen ne bilirsin Yörük karısı tavrı içinde, 'Ne var parmak gibi küp küçücük kuş' dedim.Analığımın cevabı:'Yavrum! Canın küçüğü büyüğü olur mu? Allah her birine bir can vermiş. Vurma yavrum günah.' dedi.Şu derinliğe bakın. Okuma yazması yok bu kadının. Yıllar Sonra bunun anlamını anladım. Anladığım zaman ağlamaya başladım.Konferanstayım, böyle gözyaşı dökerek ağlıyorum. Yanımdaki Amerikalı kadın, ne oluyor bu adama diye meraklanmaya başladı. Ne oluyor dedi. O kadar mutluydum ki, 'çok mutluyum' dedim ağlayarak. Kendi kendime 'Ya Rabbi! Çok şükür. Sağken bunun farkına vardım.Biz bütün insanlar kardeştir deyince sanki çok şey söylüyoruz. Kadın bunları aşmış. Canlardan oluşan bir aile, büyük küçük yok. Hepsi birbirine eşit. Onur eşitliği var. Canın büyüğü küçüğü olur mu? Allah hepsine can vermiş. Şu bilinci görüyor musunuz? Nereden geliyor bu?Bu, tasavvuf kültüründen geliyor.
    Dogan cuceloglu cok buyuk kalbi olan mukemmel bir insandi bana kitap okumayi sevdiren insanlarin basinda gelir yazisini gorunce gozlerim doldu nur icinde yatsin Savasci ve insan insana mutlaka okunmali hatta okumus olanlar bile araliklarla tekrar okumali o kadar degerli eserler birakarak gitti ne derse dogru der Allah rahmet eylesin.

Enes Başkaya60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir

������

�� Hukukçu Alexander Montesquieu: "Trabzonspor'un iddiası çok güçlü. Belgeler ışığında iddialarında haklı çıkarsa o sezona dair tüm hakların sahibi olabilirler. Ayrıca karşı kulüp için de kararın verileceği gün sonrasında ciddi cezalar verilebilir"
    S.V.A.K.O
    FATİH TEKKE

GencTurk6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Enes Başkaya60 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ������

�� Hukukçu Alexander Montesquieu: "Trabzonspor'un iddiası çok güçlü. Belgeler ışığında iddialarında haklı çıkarsa o sezona dair tüm hakların sahibi olabilirler. Ayrıca karşı kulüp için de kararın verileceği gün sonrasında ciddi cezalar verilebilir"
    Hüsnü kuruntu...
    ***GeNÇ***

Nereden
    Rize

Keşke AİHM kararlarının “iplendiği” bir ülkede yaşıyor olsak...

HOPA'LI TS'Lİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Alıntı Enes Başkaya60 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ������

10 yıl oldu Alex Bey!
    Sahada alınteri, emek ve kanla kazandığımız, masa başında kaybettiğimiz, UEFA DK, CAS, IFM tescilli şampiyonluğunuzun,
    Adaletine tükürdüğümün bir ülkede gaspedilmesinin üzerinden 10 yıl geçti.
    Bu dediklerin artık gerçek olsun.
    Bu söylediklerin zaten zamanında uygulanmalıydı.
    Geç de olsa adalet tecelli etsin artık.
    BU DAVADAN VAZGEÇMEK YOK.
    UNUTMA.
    UNUTTURMA!
    2010-2011 SEZONU SÜPER LİG ŞAMPİYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Nereden
    Zonguldak

Alıntı mancester Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dogan cuceloglu cok buyuk kalbi olan mukemmel bir insandi bana kitap okumayi sevdiren insanlarin basinda gelir yazisini gorunce gozlerim doldu nur icinde yatsin Savasci ve insan insana mutlaka okunmali hatta okumus olanlar bile araliklarla tekrar okumali o kadar degerli eserler birakarak gitti ne derse dogru der Allah rahmet eylesin.
    Çok değerli bir şahsiyetti.
    Kitapları, sesi, gülüşü, kendisi harika idi.
    Mekanın cennet olsun Silifke'li güzel insan
    Bu ülkede senin gibi kişilikler korunmaya alınmalı
    KİTAPLARINI HALA OKUMAYA DEVAM EDERİM.
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

HasanTezel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana

Dün gs aleyhine hiç hata olmadığı halde ağladı/ağlıyor şok oldum.

Bjk lehine bu sene en çok hata yapılan takım ama Sergen kazansa bile tek gündemi hakemler

fb özellikle bein ve mhk ya aleni savaş açtı-baskı altına alıyor

APAÇIK BELLİ, ÜLKEDE HERŞEY ALGI İLE YÜRÜYOR, bir planın olmalı-irite etmeden ufaktan gündemde tutmalısın, başarmama şansın yok, maduruuuuuuz diye ağlama modunda değil akıllıca dalga geçerek-kupa bizim ama fb ye taşıtıyoruz vs diyerek, şikesini gündemde tutarak savaşılsa kazanmama şansı yok

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

uzun zaman oldu maç öncesi bir girip bakayım dedim angut.com a
    konu başlığı şöyle Şenol Güneş
    adamlar kurtuluş için Şenol Güneşe sarıldı çok güldüm yaa. Çok eğlenceli.
    2010 - 2011 Şampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

HasanTezel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana

Büyük maçlar, öncesinden kazanlır, ağlamadık penaltıyı vermedi

GencTurk6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Ağlanacak yeri geçtik yalvaracak yerdeyiz hemşehrim...
    ***GeNÇ***

Nereden
    Zonguldak

AİHM başvurusu sonucu ne zaman belli olacak?
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 47 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 47 misafir)

Bu Konu için Etiketler